0
هم فکریدسته بندی: سوالات پرتکرارباید همه دوره های لاغری را خریداری کنم تا لاغر شوم؟
بازگشت به هم فکری

باید همه دوره های لاغری را خریداری کنم تا لاغر شوم؟

رضا عطارروشن مدیریت 6 ماه قبل سؤال شد

برخی از دوستانی که به سایت تناسب فکری و مسیر لاغری با ذهن هدایت می شوند با مشاهده دوره های متنوع در بخش محصولات این سوال در ذهن آنها ایجاد می شود که:‌ آیا برای لاغر شدن باید همه دوره های بخش محصولات را خریداری کنم؟

به من اطلاع بده، اگر پاسخ جدیدی به این سوال داده شد
1 پاسخ
بهترین جواب
رضا عطارروشن مدیریت 6 ماه قبل پاسخ داده است

جواب این سوال در یک کلمه (خیر) می باشد.

برای آگاهی از تنوع دوره های آموزشی در بخش محصولات لازم به توضیح هست که:

همه ما تجربه استفاده از برنامه های رژیمی را برای لاغری به خاطر داریم. تا وقتی از نتیجه استفاده برنامه رژیمی راضی بودیم،‌ آن را ادامه می دادیم.

دلیل ایجاد روش های مختلف لاغری این نیست که لاغر شدن نیاز به استفاده از همه روش های لاغری دارد بلکه لاغر نشدن افراد چاق دلیل ایجاد تنوع روش های لاغری می باشد.

هر روش لاغری با ادعا و وعده ای متفاوت از روش های قبلی عرضه می شود و افرادی که از روش های قبلی نتیجه نگرفته اند ترغیب به استفاده از روش جدید می شوند.

طبیعی است که اگر ما با استفاده از اولین روش لاغری به نتیجه دلخواه می رسیدیم هرگز روش های دیگر را اجرا نمی کردیم.

این توضیح مختصر درباره دلیل تنوع روش های لاغری است.

اما درمورد روش لاغری با ذهن دلیل ارائه دوره های آموزشی مختلف مشابه سایر روش های لاغری نیست.

تمام روش های لاغری بر پایه رژیم غذایی با تمرکز بر ایجاد محدودیت مصرف مواد غذایی ایجاد می شوند. یک روش بر مصرف سبزیجات تاکید دارد و روشی دیگر بر مصرف غلات و برنامه های رژیمی دیگر بر مواد غذایی مختلف تاکید می کنند.

بنابراین در همه این روش ها موضوع اصلی انتخاب مواد غذایی است. به همین دلیل زمانی که فرد از یک برنامه رژیمی استفاده کرده اما لاغر نمی شود یا لاغر می شود اما دوباره چاق می شود تصور می کند که این روش لاغری برای او مناسب نبوده است و سراغ برنامه رژیمی دیگر با تنوع غذایی متفاوت می رود.

در مورد برنامه های ورزشی برای لاغری هم به همین صورت است با این تفاوت که در این روش ها علاوه بر تمرکز بر تنوع مواد غذایی بر میزان ورزش روزانه و هفتگی نیز تاکید می شود.

اما دوره های مختلف لاغری با ذهن به تمرکز بر تنوع مواد غذایی یا حرکات ورزشی تولید و ارائه نشده اند بلکه موضوع اصلی در لاغری با ذهن از بین بردن ریشه های چاقی در ذهن ناخودآگاه می باشد.

چاقی در ذهن مانند درخت در طبیعت است. همانطور که هرچه سن درخت بیشتر باشد ارتفاع، قطر تنه، میزان شاخ و برگ و ریشه های آن بزرگتر و قوی تر می شوند، هرچقدر سن چاقی افراد بیشتر باشد نفوذ و گستردگی چاقی نه تنها در ذهن بلکه در جنبه های مختلف زندگی فرد بیشتر می شود.

لازم به ذکر است که چاقی از یک نظر با درخت تفاوت دارد و آن این است که میزان رشد ونمو درخت ارتباط مستقیم با سن درخت دارد اما میزان رشد و نمو چاقی در ذهن ارتباط مستقیم با تمرکز فرد بر چاقی دارد.

بنابراین رشد و گسترش چاقی در ذهن فردی که ۳۰ سال است درگیر چاقی است می تواند با فردی که فقط یک سال است درگیر چاقی شده است برابر باشد.

به این شکل که تمرکز فرد بر چاقی می تواند میزان نفوذ و گستردگی چاقی که یک فرد در ۳۰ سال در وجود خود ایجاد کرده است را فقط در یک سال در خود ایجاد کند.

بنابراین تنوع دوره های آموزشی لاغری با ذهن به دلیل عدم تاثیرگذاری آنها نیست. بلکه به دلیل میزان نفوذ چاقی در ذهن می باشد.

چاقی در ذهن افراد به دو بخش تقسیم می شود:

چاقی عمومی و چاقی خصوصی

چاقی عمومی شامل فرمول های ذهنی است که در ذهن اکثر افراد چاق ایجاد شده است مانند این نگرش که غذا خوردن باعث چاقی می شود.

چاقی خصوصی شامل فرمول هایی است که مختص هر فرد می باشد و ممکن است در ذهن افراد دیگر وجود نداشته باشد یا گستردگی آن بسیار کمتر است مانند این نگرش که چاقی من به خاطر ترس از مورد توجه قرار گرفتن است.

ازآنجا که فرمول های چاقی را به شکل واضح نمی توان تفکیک کرد و برای هر فرد بسته به جنسیت، فرهنگ و شرایط زندگی شخصی تفاوت دارد.

به همین دلیل فرمول های چاقی ذهن به دسته بندی های کلی تر تقسیم بندی شده و در هر دوره آموزشی درباره آنها شرح داده می شود.

بعنوان مثال در دوره ورود به سرزمین لاغرها درباره فرمول های چاقی ذهن که عمومی هستند توضیح داده می شود.

از سال ۱۳۹۴ این دوره آموزشی در حال تدریس و بروزرسانی می باشد و تمام مطالبی که در این دوره توضیح داده می شود مورد تایید و استقبال شرکت کنندگان قرار گرفته است.

به این دلیل که فرمول های چاقی توضیح داده شده در این دوره عمومی ترین فرمول های چاقی در ذهن افراد می باشد.

در دوره پاکسازی چاقی ذهن درباره تاثیر فرمول های چاقی بر شخیصت و واکنش های رفتاری توضیح داده می شود.

بعنوان مثال افراد چاق از شرکت کردن در مهمانی ها به دلایل مختلف ترس دارند.

  • فکر کردن به این که چه لباسی بپوشند که آنها را چاق تر نشان ندهد.
  • فکر کرد به این که نظر دیگران درباره چاقی آنها چه خواهد بود.
  • فکر کردن به این که در مواجه شدن با میز غذا زیاده روی کرده و چاق تر خواهند شد.

این افکار و مواد مشابه باعث تشدید احساس چاقی خواهد شد.

بنابراین لازم است مواردی که فرمول های چاقی ذهن باعث تحریک و تشدید احساس چاقی می شوند شناسایی و اصلاح شوند تا به این ترتیب تاثیر آموزش های لاغری با ذهن گسترده تر و ماندگار شود.

در دوره پاکسازی به طور کلی درباره تاثیر چاقی بر طریقه فکر کردن و واکنش های رفتاری ما در زندگی روزمره توضیح داده می شود. با شناسایی و اصلاح تاثیر چاقی در زندگی روزمره به مرور چاقی را از وجود خود پاکسازی می کنیم.

در دوره های دیگر درباره موارد مختلف توضیح داده می شود که در توضیحات هر دوره آموزشی درباره محتوای آن دوره توضیح کامل ارائه شده است.

بنابراین به طور یقین نمی توان تعیین کرد که هر فرد برای لاغر شدن باید از چه دوره هایی استفاده کند.

ممکن است فردی با ۵ کیلو اضافه وزن نیاز باشد از همه دوره های لاغری با ذهن استفاده کند در صورتی که فرد دیگر با ۱۰۰ کیلو اضافه وزن بتواند فقط با استفاده از یک دوره آموزشی به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند.

در لاغری با ذهن معیار تعیین میزان تغییر بر اساس وزن یا سایز نیست.

ممکن است فردی از نظر وزنی فقط ۵ کیلو اضافه وزن داشته باشد اما تاثیر چاقی بر ذهن او بسیار شدیدتر از فردی با ۱۰۰ کیلو اضافه وزن باشد.

میزان گستردگی و نفوذ چاقی در ذهن را با هیچ وسیله ای نمی توان اندازه گیری کرد.

تنها راه تشخیص آن استفاده فرد از دوره های آموزشی است. به مرور که آگاهی های مناسب همسو با متناسب شدن را دریافت می کند از تاثیری که این آگاهی ها بر تغییر افکار، احساس و عملکردش ایجاد می کند می تواند میزان تاثیرپذیری خود و نفوذ آگاهی های جدید در ذهن ناخودآگاه را تشخیص دهد.

به همین دلیل به هیچ عنوان نمی توان برای افراد در ابتدای مسیر لاغری با ذهن تعیین کرد که برای لاغر شدن باید از چند دوره آموزشی استفاده کند.

هر دوره آموزشی به موضوع چاقی از جنبه های متفاوت می پردازد و جالب اینکه حتی نمی توان تعیین کرد فردی که اضافه وزن دارد در کدام جنبه از تاثیر چاقی بر ذهن نیاز به آموزش یا تمرین بیشتر دارد. چون محتوای ذهن او به هیچ طریقی قابل بازبینی و تعیین سطح نیست.

فقط خود فرد با استفاده از دوره های آموزشی می تواند به میزان تغییر ذهن ناخودآگاه خود پی ببرد.

به همین دلیل است که بیشتر افرادی که به سایت تناسب فکری هدایت می شوند با انگیزه لاغر شدن وارد دوره های آموزشی می شوند اما در همان روزهای اول به دلیل تاثیر عمیقی که این آموزش ها بر جنبه های مختلف وجود آنها می گذارد آنچنان مشتاق ادامه دادن می شوند که برای آنها تعداد دوره ها یا زمان حضور در هر دوره اهمیتی ندارد.

تاثیرپذیری و تغییری که در جنبه های مختلف زندگی آنها مخصوصا جنبه های درونی ایجاد شده است از هر موضوعی برای آنها مهمتر و لذت بخش تر می شود.

دوستانی که از چند دوره آموزشی سایت تناسب فکری استفاده کرده اند دیدگاه خود درباره این سوال که: برای لاغری شدن باید از چند دوره آموزشی استفاده کرد یا خیر؟ را در بخش پاسخ به این سوال مطرح کنند تا دوستان دیگر درک و عملکرد بهتری از مسیر لاغری با ذهن داشته باشند.