0

راهنمای جامع اصلاح ژن چاقی

اصلاح ژن چاقی
اندازه متن

بسیاری از انسانها مانند من در گذشته، عقیده دارند که چاقی آنها ژنتیکی است.

بنابراین درعین حالی که برای لاغر شدن تلاش می کنند اما هرگز لاغر نمی شوند چون در کنار عقیده ی دارا بودن ژن چاقی به این موضوع نیز عقیده دارند که تاثیر ژن چاقی را نمی توان تغییر داد.

ادغام قدرت عقیده داشتن به دارا بودن ژن چاقی با قدرت عقیده نگرش تغییر ناپذیر بودن ژنتیک بسیار بیشتر از قدرت و انگیزه هر فرد چاقی است که برای لاغر شدن تلاش می کند. بنابراین هرگز لاغر نخواهد شد.

نگرش و عقیده چگونه ایجاد می شوند

هر انسانی در بدو تولید فاقد هرگونه نگرش، عقیده و ملزومات زندگی در دنیای مادی است.

ملزومات زندگی شامل: زبان گفتاری، سواد خواندن و نوشتن، عقاید دینی، آداب اجتماعی، اصول و عقاید خانوادگی و هرآنچه ما در طول زندگی خود می آموزیم است.

به مرور که در خانواده خود بزرگ می شویم آنچه توسط والدین و اطرافیان ما مورد استفاده قرار می گیرد به مرور وارد ذهن ما شده و عقیده ها و نگرش های ما درباره زندگی را تشکیل می دهند.

زمانی که وارد محیط مدرسه و اجتماع می شویم عقاید و نگرش های فرهنگی و جامعه وارد ذهن ما می شوند و باعث شبیه شدن افکار و نگرش های ما با جامعه می شود.

یکی از مواردی که بعد از تولد به مرور وارد ذهن ما می شود افکار و عادت های غذایی خانواده می باشد.

دلیل اینکه بیشتر افراد خانواده به غذاهای یکسان علاقه دارند یا رفتار غذایی مشابه دارند و یا اینکه عقیده و نظریه مشابه درباره تاثیر غذاها بر جسم دارند این است که این نگرش و عقیده ها به شکل اطلاعات از طریق شنیدن و دیدن وارد ذهن اعضای خانواده می شود و باعث ایجاد شباهت بین اعضای خانواده می شود.

عقیده و نگرش ما درباره آداب معاشرت با دیگران، برخورد ما با مهمان، عقاید دینی و نگرش ما درباره خداوند و … همه در ابتدا تحت تاثیر خانواده و سپس جامعه در ما شکل گرفته اند.

نقش نگرش در زندگی

تاثیر نگرش و عقیده در شرایط زندگی

تاثیر نگرش و عقیده بر زندگی مانند تاثیر قرار دادن فیلتر رنگی بر لنز دوربین است.

اگر از فیلتر آبی بر روی لنز دوربین استفاده کنید،‌ تصاویر ثبت شده با تاثیر رنگی آبی بر رنگ های اصلی ثبت می شود به این شکل که اگر رنگ آبی در محیط باشد در تصویر رنگ آبی غلیظ تر خواهد شد و هر رنگ دیگری در محیط باشد در تصویر به صورت ترکیب با رنگ آبی نمایش داده می شود.

برای درک بهتر تاثیر نگرش و عقیده بر زندگی به این مثال توجه کنید:

من سی و پنج سال چاق بودم و سی و پنج سال از والدین و اطرافیانم شنیده بودم که چاقی من بخاطر انتقال ژن چاقی از سمت خانواده پدری ام می باشد. این یکی از مهمترین باورهای چاقی من بود..

من عقیده داشتم به خاطر داشتن ژن چاقی دچار اضافه وزن شده ام و بارها بخاطر این موضوع به خانواده ام شکایت می کردم که چرا ژن چاقی را من را با ژن چاقی به دنیا آورده اند چون برادر کوچکتر از من متناسب بود و درباره او عقیده داشتند که ژن لاغری را از خانواده مادری ام دریافت کرده است.

جالب اینکه مادر من اضافه وزن داشت و عقیده داشت که بعد از ازدواج و باردار شدن دچار اضافه وزن شده است و این طبیعی است. این یکی از باورهای چاقی است که خیلی از مادران درباره چاقی دارند.

در همین نگرش هم می توان بی اساس بودن مقصر دانستن ژن چاقی در اضافه وزن را اثبات کرد.

اگر چاقی به واسطه ژن چاقی ایجاد می شود و به همین دلیل افراد چاق نمی توانند لاغر شوند، چگونه است که فردی که متناسب است و قاعدتا دارای ژن لاغری است بعد از ازدواج چاق میشود؟!

مگر نه اینکه ژن چاقی را نمی توان تغییر داد و لاغر شدن، پس چگونه است که ژن لاغری با ازدواج کردن یا به سن بلوغ رسیدن یا ده ها دلیل دیگر تغییر می کند؟!

بنابراین واضح است که این نظریه یا ادعا کاملا بی اساس و غیر واقعی است اما مسأله ایجاست که بسیاری از نگرش ها و عقاید ما درباره موضوعات مختلف غیرواقعی هستند اما با این حال زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

اینکه یک نگرش غیرواقعی می تواند زندگی انسان را تحت تاثیر قرار دهد دلیل بر صحیح بودن آن نیست بلکه به دلیل قدرت ذهن انسان است که هرچیزی را قبول کند به واقعیت تبدیل می کند.

مادر من این عقیده که ازدواج باعث چاقی او خواهد شد از سال ها قبل از ازدواج کردن در ذهنت ایجاد شده است اما به شکل یک بذر نهفته در دل خاک که قابلیت جوانه زدن و رشد کردن را دارد اما دسترسی به آب ندارد مخفی مانده است.

ازدواج کردن دقیقا مانند آب ریختن بر سطح خشک بستری که یک بذر را در دل خود جای داده است عمل می کند و باعث جوانه و رشد زدن بذر چاقی در جسم می شود.

چاقی ارثی است یا عادتی

ژن چاقی چگونه مانع لاغری می شود؟!

در پاراگراف قبلی این مثال مطرح شد که یکی از باورهای چاقی من دارا بودن ژن چاقی است. لازم است که از عملکرد این عقیده بر روند زندگی خود اطلاع داشته باشیم.

من عقیده داشتم چاقی من به خاطر داشتن ژن چاقی است و از طرفی علاقه زیادی به لاغر شدن داشتم.

هربار که برای لاغر شدن اقدام می کردم یا درباره تاثیرگذار بودن فلان روش لاغری از دیگران می شنیدم انگیزه و اشتیاق لاغر شدن در من افزایش پیدا می کرد به شکلی که دوست داشتم همان لحظه از آن روش استفاده کرده و لاغر شوم.

اشتیاق و انگیزه اولیه من برای لاغر شدن به دلیل همسو بودن اطلاعات وارد شده از پیرامون به ذهنم با علاقه و رویای ذهنی من بود.

من آرزوی لاغر شدن داشتم و اطلاعاتی درباره چگونه لاغر شدن وارد ذهن من شده بود. این اطلاعات مانند همان آب که بر روی سطح خشک خاک ریخته می شود عمل کرده و باعث تقویت انگیزه و اشتیاق من برای لاغر شدن می شد و من اقدام می کردم.

اما همزمان با اجرای برنامه لاغری اطلاعات و آگاهی درباره تاثیر ژن چاقی و عوامل موثر دیگر درباره چاق شدن نیز از طریق شنیده ها و دیدهای من وارد ذهنم می شد و از آنجا که قدرت و حجم اطلاعات وارد شده درباره منطقی بودن چاق بودن بسیار بیشتر از اطلاعات وارد شده درباره منطقی بودن لاغر شدن بود به مرور اشتیاق و انگیزه من برای لاغر شدن از بین می رفت و روش لاغری که در پیش گرفته بودم را رها می کردم.

در مقابل افرادی را می شناسیم که عقیده داریم از نظر میزان غذا خوردن بیشتر از ما غذا می خورند و از طرفی کمتر از ما تحرک دارند اما همواره متناسب هستند.

اگر با این افراد درباره راز متناسب بودنشان صحبت کنید متوجه خواهید شد که منطق قوی برای لاغر بودن دارند و با اینکه آنها هم در معرض شنیدن اطلاعات درباره چاق شدن و … هستند اما این اطلاعات به اندازی قوی نیست که بتواند منطق لاغر بودن آنها را مختل کند.

همچنین افرادی را مشاهده کرده اید و یا حتی خودتان از این دسته افراد باشید که تا همین چند سال قبل کاملا متناسب بوده اید و اصلا فکر یا نگرش یا ترسی درباره چاق شدن نداشته اید اما شنیدن حتی یک حرف که منطق قوی پشت آن باشد باعث شده که به سرعت انتظار چاق شدن در شما ایجاد شود و اکنون بعد از فقط چند سال دچار اضافه وزن شده اید.

شنیدن یک عبارت از زبان پزشک یا فردی که خیلی به او اعتماد یا عقیده داریم به سرعت می تواند در ذهن ما عقیده ای با منطق قوی ایجاد کند که باعث شکل گیری انتظار جدید در ذهن بر مبنای آن نگرش خواهد شد و طولی نخواهد کشید که آن عقیده را در زندگی تجربه می کنیم.

چرا روش های لاغری تاثیر نداره

شکست روش های لاغری در برابر ژن چاقی

همانطور که توضیح داده شد واقعیتی تحت عنوان ژن چاقی وجود ندارد اما زمانی که این نگرش درعین حالی که غیرواقعی است در ذهن ایجد شود به واقعیت زندگی ما تبدیل می شود.

بنابراین در محدوده عملکرد ذهن اهمیت ندارد که آنچه باور کرده اید واقعی، علمی و یا حتی فردی تاکنون آن را تجربه کرده باشد، اگر باور کنید حتما به واقعیت تبدیل می شود.

بنابراین اگر چاق هستید و اتفاقا مانند من عقیده دارید به دلیل انتقال ژن چاقی از والدین چاق شده اید برای لاغر شدن چاره ای جز اصلاح این نگرش نداید.

البته ناگفته نماند وضعیت چاقی فعلی فقط با اصلاح این نگرش تغییر نمی کند چون این نگرش بعنوان عقیده و نگرش پایه در چاقی محسوب می شود که وجود آن به مرور که سن چاقی بیشتر می شود باعث شکل گیری انواع نگرش های دیگر درباره چاقی می شود.

من در ابتدا فقط عقیده داشتم که بخاطر داشتن ژن چاقی است که چاق هستم. اما بعد از اینکه برای لاغر شدن اقدام می کردم و نتیجه نمی گرفتم انواع نگرش های دیگر در من شکل گرفت که هر کدام به نوبه خود قدرت و منطق چاق بودنم را افزایش می داد.

نگرش هایی مانند اینکه چاقی من بخاطر کم تحرکی است، چاقی من بخاطر خوابیدن زیاد است،‌ چاقی من به دلیل علاقه به خوردن نان با غذاست و ….

هر فرد چاق تعدادی از نگرش ها و عقاید مکمکل عقیده ژن چاقی در ذهنش ایجاد کرده است و دلیل آن هم این است که فرد چاق به مرور که از سن چاقی او می گذرد رفتارها و عملکردهای بیشتری در زندگی اش را به چاقی ارتباط می دهد.

در ابتدا چاقی شما می تواند فقط به دلیل یک عقیده و نگرش شروع شود مانند نگرش چاق شدن بعد از ازدواج اما به مرور که چاق تر می شوید و هرچه تلاش می کنید لاغر نمی شوید عقاید دیگر مانند خوابیدن،‌ تحرک نداشتن، سن و سال، طبع جسم و … را دلایل چاقی خود می دانید به همین دلیل هرچه از سن چاقی می گذرد منطق چاق بودن قوی و قوی تر می شود و لاغر شدن سخت و سخت تر.

به همین دلیل است که تلاش جهان برای لاغر کردن افراد چاق از طریق انواع رژیم ها و روش های لاغری با شکست مواجه شده است چون منطق چاقی در ذهن افراد چاق بسیار قوی تر و ریشه ای تر از منطق لاغر شدن با استفاده از هر روشی است.

اگر به گذشته خود و زمانی که برای لاغر شدن از طریق روش های مختلف اقدام می کردید فکر کنید به یاد می آورید که نتیجه لاغر شدن جسم شما با استفاده از روش لاغری که نسبت به آن اطمینان و عقیده مثبت تری داشتید بهتر بوده است اگر چه نتیجه نهایی رها کردن و یا دوباره چاق شدن بوده است.

نکته مهم نتیجه لاغری شماست که ارتباط مستقیم با منطق و قدرت نگرشی است که در ذهن شما ایجاد شده است.

اگر نسبت به استفاده از یک روش برای لاغری به واسطه شنیدن نتایج فردی که استفاده کرده است یا تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفتن احساس امید و اشتیاق بیشتری داشتید حتما نتیجه لاغری شما از آن روش بهتر از روش های دیگر بوده است.

بنابراین آنچه واضح است اینکه برای لاغر شدن چاره ای جز ضعیف کردن منطق ذهن چاق و قوی کردن منطق های لاغری در ذهن نداریم.

اصلاح ژن چاقی

راهکار موثر برای اصلاح ژن چاقی

جهان در تلاش برای لاغر کردن افراد از طریق رژیم گرفتن، ورزش کردن، دارو خوردن و انواع روش هایی است که روز به روز در حال افزایش هستند اما نگرش، عقیده و منطق چاقی در ذهن از طریق روش های عجیب و غریب شکل نگرفته است بلکه به سادگی از طریق شنیدن و دیدن و دریافت اطلاعات درباره امکان چاق شدن از طریق اطرافیان ایجاد شده است.

بنابراین برای لاغر شدن تنها دو راه حل دارید:

۱- سالها زندگی کردن با خانواده و افرادی که متناسب هستند.

۲- اقدام کردن برای یادگیری کشف و اصلاح فرمول های چاقی ذهن.

اینکه بخواهید سالها با افراد متناسب زندگی کنید تا لاغر شوید تقریبا برای اکثر افراد چاق امکانپذیر نیست به این دلیل که نمی توانند خانواده افرادی که با آنها در ارتباط هستند را تغییر دهند و حتی اگر این کار را انجام دهند احتمال لاغر شدن آنها بسیار متغیر خواهد بود چون افراد متناسب عادت به صحبت کردن درباره لاغر بودن و … ندارند چون لاغری حالت طبیعی جسم است و هرچه طبیعی باشد انسان درباره آن صحبت نمی کند.

افراد چاق اگر درباره چاقی و وضعیت خود زیاد صحبت می کنند به دلیل نارضایتی درونی از وضعیت چاقی است والا اگر وضعیت چاقی برای جسم و روح انسان عادی باشد هرگز درباره آن صحبت نمی کند.

بنابراین زندگی کردن در بین افراد متناسب برای لاغر شدن نمی تواند راهکار خیلی موثر یا موفقیت آمیزی باشد.

در مثال مشابه افراد ثروتمند خیلی کمتر از افراد فقیر درباره وضعیت خود صحبت می کنند به این دلیل که ثروتمند بودن برای روح طبیعی است ولی فقیر بودن هرچقدر که منطقی و پذیرفته باشد از آنجا که برای روح انسان قابل قبول و عادی نیست باعث می شود که افراد فقیر خیلی زیاد درباره شرایط خود با دیگران صحبت کنند.

بنابراین موثرترین و تنها راه حل اصلاح ژن چاقی درعین حالی که وجود ندارد این است که عقیده ها و نگرش هایی که باعث ایجاد منطق چاق بودن در ذهنتان شده است را اصلاح کنید.

برای این کار نیاز است ابتدا مهارت شناسایی افکار و نگرش های ایجاد کننده منطق ذهن چاق را کسب کنید. در دوره آموزشی رایگان ۱۲ گام لاغری با ذهن به طور مفصل درباره این موارد توضیح و مهارت پیدا کردن فرمول های چاقی ذهن و اصلاح آنها توضیح داده شده است.

لاغری آسان با قدرت ذهن

لاغری با ذهن و اصلاح ژن چاقی

در روش لاغری با ذهن بر خلاف سایر روش ها هیچ تمرکز و تاکیدی بر تغییر مقدار یا نوع غذایی که خورده می شود وجود ندارد بلکه هرچه هست تمرکز بر تغییر افکار و نگرش ها درباره چاقی و لاغری است.

برای اصلاح ژن چاقی نیاز است که به شکل همزمان فرمول ها و نگرش ها درباره چرایی چاق شدن و افکاری که انتظار چاق شدن را در ما ایجاد می کنند را کشف و اصلاح کنیم و هم فرمول ها و نگرش هایی که باعث لاغر شدن خواهند شد را در ذهن خود ایجاد و تقویت کنیم.

به عبارت ساده تر همزمان که نگرش ها و عقاید مربوط به چاقی را تخریب می کنیم نگرش ها و عقاید مربوط به لاغر شدن را ایجاد می کنم.

در روش لاغری با ذهن ابتدا افکار و نگرش های ریشه ای که باعث ایجاد منطق چاقی در ذهن می شوند را شناسایی و جهت اصلاح انها اقدام می کنیم.

نگرش هایی مانند داشتن ژن چاقی، افزایش سن، تاثیر جنسیت بر چاقی و انواع نگرش هایی که مرتبط با شرایط تغییر ناپذیر در زندگی هستند باید شناسایی و اصلاح شوند چرا که اگر در ذهن تان چاقی خود را به بالا رفتن سن ارتباط دهید از آنجا که نمی توانید سن خود را کاهش دهید بنابراین هرگز نمی توانید لاغر شوید.

اگر خود را حامل ژن چاقی بدانید از آنجا که نمی توانید ژن خود را تغییر دهید تا ابد چاق خواهید ماند.

بنابراین برخی از نگرش ها و عقاید درباره چاقی ریشه ای و مرتبط با شرایط غیرقابل تغییر در زندگی هستند که حتما باید شناسایی و اصلاح شوند.

برخی نگرش های دیگر مکمل ادامه روند چاقی و یا مانع لاغر شدن می شوند.

نگرش هایی مانند: سوخت و ساز بدن من پایینه، بخاطر زیاد خوابیدن لاغر نمی شم، به خاطر اینکه همسرم از چاقی من من خوشش میاد لاغر نمیشم و انواع دلایلی که فقط ذهنی هستند و به سادگی می توان با اندکی درک و آگاهی درباره عملکرد ذهن و چگونگی تغییر فرمول های ذهنی این نگرش ها را اصلاح کرد و آنوقت است که از روند جسم خود در مسیر لاغر شدن شگفت زده خواهید شد.

برای شروع یادگیری اصولی لاغر شدن از طریق اصلاح افکار و نگرش ایجاد کننده منطق چاقی باید از دوره ورود به سرزمین لاغرها استفاده کنید. این دوره آموزشی گام اول در مسیر لاغری با ذهن است.

✍️ تمرین آموزشی 📖

برای استفاده صحیح و درک عالی آگاهی این جلسه درباره ژن چاقی ابتدا محتوای نوشتاری را با دقت مطالعه کنید (توصیه می شود بیشتر از یک بار مطالعه کنید) آگاهی و منطق عالی در توضیحات نوشتاری برای اصلاح باورهای چاقی وجود دارد که با چند بار مطالعه کردن به شکل بهتری می توانید آنها را دریافت کنید.

سپس ویدیوی آموزشی را با دقت تماشا کنید. در این جلسه از طریق مثال و توضیح درباره نگرش های چاقی ذهن خودم و مقایسه آن با ذهن سایر افراد چاق به شکل عالی نگرش و منطق امکانپذیر بودن لاغر شدن در ذهن شما نفوذ می کند.

و در نهایت به سوالات مطرح شده در بخش نظرات با شرح انشایی پاسخ دهید.

 • نگرش شما درباره تاثیر ژن چاقی در وضعیت جسمی افراد چاق چیست؟
 • اگر عقیده دارید چاقی شما بخاطر ژن چاقی است درباره تاثیر این نگرش در انتظار چاق شدن شرح دهید؟
 • استفاده از روش های لاغری چگونه بر تقویت فرمول های چاقی ذهن تاثیرگذار بوده است؟
 • چرا افراد چاق تصور می کنند برای لاغر شدن باید سختی و رنج زیاد متحمل شوند؟
 • چرا تلاش افراد چاق برای لاغر شدن قدرت غلبه بر منطق چاقی ذهنشان را ندارد؟
 • قبل از آشنایی با سایت تناسب فکری منطق ذهن شما درباره ژن چاقی و چاق شدن چگونه بوده است؟ چقدر خود را مستحق چاقی می دانستید. شرح دهید.
 • بعد از آشنایی با سایت تناسب فکری چه تغییری در منطق و نگرش خود درباره لاغر شدن مشاهده می کنید؟
 • از محتوای ویدیوی آموزشی برای خود تمرین ایجاد کرده و در بخش نظرات تمرینی که باید انجام دهید را بنویسید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.25 از 32 رای

https://tanasobefekri.net/?p=40817
برچسب ها:
4 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار بلال
   1402/06/09 22:26
   مدت عضویت: 184 روز
   امتیاز کاربر: 17950 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 278 کلمه

   ژن هیچ ربطی ب لاعری و چاقی نداره خود من داداششم لاعر و خشکه و مادرم چاقه پدرم چاقه و یک داداس دیگم چاقه و دوتا داداشس لاعر و خسک دارم و کلی مثال دیگ ک از یک ژنن و یکی لاعره و یکی چاقه پس ژن رلطی ب لاعری و چاقی نداره کلا ژن ربطی ب هیچی نداره و مهم اینه چ باوری در دهن ناحداگاه ما هست چ نگرشی داریم 

   مثلا وقتی میخوری چ فکری و نگرشی داری

   وصعیت جسمی و زندگی ما بستگی نگرش و باور ما داره کسی ک باور داره همیشه لاعره و عذا و ژن و تحرباعث چاقی نمیشن و چاقی رو نمیشناسه همیشه لاغره 

   وقتی تز روسهای مختلف مثل رزیم و ورزش و دارو تلاش میکنیم برای للعری چون اکنا جواب نمیدن در بلند مدت ناامیدتر میشیم و این باکر ک نمیتونیم لاعر شیم تشدید پیدا میکنه باعث چاقتر سدن اون فرد میشه و فرمول چاقی بیشتر میشه و چاقی ریشه بیشنری در ذهن طرف میکنه

   افراد چاقرباور دارن لاعری سخته چون بارها تلاس کردن سخنی کشیدن ک لاعر نشده از روشاهای یخت ک غلط و این باور ک لاعر نمیشن تشدید پیدا کرده و فک میکنن باید سختی بکشن ک لاعر سن چون فک میکنن ک نمیتونن لاعر شن

   من قبل لاعری با دهن فک میگردم ک پرخوری و داستن زن چاق باعث چاقی من شده و فک میکردم لاعری من سخته و نمیشه ولی بعد دوره ب راحتی و خود ب خودی لاعر میشم اصلا قبلا ک لاعر بودم خود ب خود لاعر میشدم و هر وقت بیشتر خونه نشین بودم بیشتر لاعر میشدم ب هیچی فکر نمیکردم و بعد یک مدت میدیدم ک  اع چقد لاعر شدم لاعری این شکلی خود ب خودیه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار بلال
   1402/05/21 22:51
   مدت عضویت: 184 روز
   امتیاز کاربر: 17950 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 258 کلمه

   ژن دلیل چاقی نیست چونادمای زیاده با ژن یکسان دیدم ک یکی لاغره و یکی چاقه در خلنواده خود من ۲ تا داداش لاعر و یک ی داداش چاق دارم و والدین چاق دارم پس ژن دلیل اقی نیست

   وقتی ما از روش مختلف استفاده میکردم و نتیجه نمیگرفتم احساسم بد میشد بیشتر این باور در من شکل میگرفت لاعری نمیشه 

   افراد چاق فک میکنند برای لاغری باید سختی بکشند چون بارها رزیمای سخت و ورزشای سخت رو انجام دادن و در نهایت نتیجه نگرفتن و فقط برای مدت کمی ننیجه گرفتن برای همین باور لاعر شدن سخته بیشتر در ذهنشون شکل میگیره

   چون چاقهای  روی اضافه وزن و برطرف کردن اضافه وزن وقت میزارند مثل رژیم و ورزش و بعد از انجام ندادن اونا دوباره چاق میشن چون دهنشون میگه الان ک رزیم نمیگیری الان ک ورزش نمیکنی پس چاق میشی

   قبل اشنایی با سایت تناسب فکری خب من خودمو مقصر میدونستم ک پرخوری میکنم و بعد ها ژن چاقی رو مقصر میدونستم ولی بارها از روشهای مختلف تلاش میکردم ولی هیچ نتیجه ای نمیگرفتم

   ولی الان میدون ک خودم چاقی رو یاد گرفتم و بعد رفتار و افکار و باورام تغییر کرد 

   و الان دارم لاغری رو یاد میگیرم و میدونم ک لاغری حود به خود میاد چون قبلا بارها تجربشون کردم که خود ب  خود لاعرشدم واقعا الان به اون وقتا ک خوب حود لاعر میشدم فکر میکنم خیلی کیف میکنم 

   جالبه ک چند هفته پیش اصلا خاطرات اون زمان ک خودبخود لاغر میشدم یادم نمیومد ولی الان اون انتطاری لاغری در من بیشتر شده و اون خاطرات رو بیشتر یادم میاد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طاهره فروغی
   1402/05/15 21:04
   مدت عضویت: 794 روز
   امتیاز کاربر: 21239 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 626 کلمه

   سلام خدای مهربونم 

   خدایا در این مسیر یاریم کن تا هر روز یک گام به سمت هدفم بردارم 

   سلام استاد عزیز و دوستان خوبم 

   من در این مسیر اینقد میمانم تاتمام چیزهایی رو که چاقی از من‌گرفته پس بگیرم 

   همیشه فکر میکردم که چاقم و بدبختربن و مورد غضب تداوند ولی از وقتی به لطف جای بودنم د این مسیرم  هم به تناسب و هم به اگاهی هایی رسیدم که شوهرم که متناسبه به این اگاهی ها دست پیدا نکرده و درسته که قبلابا خدا سر جنگ داشتم ولی الان هر روز خداوتد رو برای هدایتم با این مسیر سپاس میگویم 

   ایا چاقی من ارثیه؟؟

   چرا من تو خانواده ای به دنیا اومدم که چاقن  خب خدا با این همه قدرت نمیتونست منو تو خانواده لاغر خلق نکرد وواین افکار من بود قبل دوره 

   و بعد دوره چون به خودم قول دادم که بی چون چرا اموزشهای استاد رو بپذیرم پس استاد گفت چاقی ارثی نیست و الگو بیار برای ذهنت هر جا میرم و میبینم مادر چاقه و دختر لاغر و یا برعکس الان مادری دیدم لاغر و دخترش چاق پس چرا اینا دقیقا مثل هم نیستن برای لین تم جوابی بود که اره اون حتما با پدرش و خانواده پدرش رفته 

   ولی باز برای نقض این نظریه دنبال فردی گشتم که پدر و مادر لاغر بودن و فرزندشون چاق بود و باز خانواده ای دیدمدکه پدر و مادر چاق بودن و فرزندشون لاغر 

   پس چرا من که تا بلوغ لاغر بودم همچنان لاغر نموندم اگر ژن من چاقی بود پس چرا از اول چاق نبودم و اگر ژن من لاغری بود پس چرا چاق شدم 

   پس ذهنموچاق شد بر اثر اموزشهای اطرافیان و خوشبختانه قابل تغییر هست برخلاف ژنتیک 

   پس چاقی ارثی نیست چون تموم نمونه هاشو برای خودم اوردم و به ذهنم الگو نشون دادم 

   چاقی در اثر اموزشهای اطرافیان و والدین است که با تکرار این حرفها اونو باور کردم 

   این که به بلوغ برسی چاق میشی و دقیقا تا بلوغ لاغر بودم و بعد اون چاق شدم 

   غذا بخور قوی بشی که از پس کارهات بربیای 

   غذا بخور که بتونی همسر خوب و مادر خوبی بشی 

   ذهنم که نمیدونه چی بده و چی خوبه هر چی بگی انجام میدم 

   میگم بلوغ رسیدم چاق میشم 

   کم تحرکم  چاق میشم 

   پس من میخوام لاغر بشم و ذهنم میگه چشم و نمیدونه چجوری فقط میگه بلند شو یه کاری کن لاغر بشی و اطلاعات در اون چیه رژیم و ورزش و دمنوش و کمربند ولی جواب نمیگیری و اینجاست که اومدم و هدایت شدم به ابن سایت و اینجاست که هممون یک دردیم و همو درک میکنیم 

   چون نگرش کلی اینه که برای لاغری باید کم بخوری و فعالیت زیاد بشه ولی کمتر فردی است که در مورد لاغری با ذهن بدونن پس نباید هم کلام با دیگران بشم چون حرف دیگران باعث  میشا از مسیر خارج بشیم 

   من میشنوم ولی ننیزارم رو اثر بزاره و لین مسیر رو انتخاب کردم و بعد از یک عمر مسیر درست رو پیدا کردم و  به این دوره اعتماد میکنم و ایمان دارم حالا که ذهنم تمام و کمال در خدمت منه پس با تکرار همراهی بیشتری از ذهنم رو میگیرم و بیشتر میتونم فرمولهای اشتباه ذهنم رو بشناسم وفرمولهای صحیح رو جایگزین کنم 

   و چشم گفتن های ذهنم در جهت رسیدن به تناسب و ارامش و شادی درونی به کار ببرم 

   پس من برای رسیدن به هدفم باید زمان بزارم وباید مراقب افکارم باشم و خداوند بهترین فرصت رودبهم داد و من رو به این مسیر هدایت کرد و میخوام تا نفس هست در این مسیر به تناسب و شادی و ارامش برسم 

   پس من خودم سرنوشت خودم رو میسازم 

   پس من خودم جسم خودم رو میسازم 

   پس من خودم دنیای خودم رو میسازم 

   و ذهنم فقط ابزاری است برای رسیدن من به این خواسته ها و زندگی سرسار از خوشبختی و ارامش و تناسب و شادی درونی 

   خداوندا در این مسیر  و در تک تک گامهایم مرا یاری کن 

   در پناه خداوند مهربان باشید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/05/14 12:05
   مدت عضویت: 244 روز
   امتیاز کاربر: 29865 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 497 کلمه

   سلام بر خدایی مهربون که من رو هدایت وحمایت کرد

   سلام بر استاد  و همسیران 

   وفتی امروز به این فایل رسیدم هم زمانی شروع دباره مسیر سرزمین لاغری هست من ارزوزگذشته دوره دوم رو به شکر خدا شروع کردم 

    توقسمت رایگان کارم‌رو شروع کردم تو ۱۰۰ گام به فایل ارث که رسیدم انکاری صخره  مکحم  روبروی خودم دیدم که باید با یی چاقو کوچک بخواهی اون ازهم بازکرده واون صخره رو به شکل خوب ازبین ببری اول کمی توش ترید داشتم که اصل این درموردمن درست نیست  دوباره هی به خودم گفتم تو بخاطر چیزهای دیگه چاق شده به ارث بودن مربوط نمیشه 

   یی کاری سخت وفت زمان بر بود که همه باورها رو توذهنم‌ به شکل خوبی با دلیل و مدرک ثابت میکردم که همه اشتباه است 

   ولی وفتی به این کلمه این باوره  میرسیدم به هیج وج کوتاه بیا نبودم محکم‌ سفت که نه این درست نیست 

   انقدر  با این باورم درگیر شدن  که حدود دوهفته برای زمن زمان گرفت ۲۴ ساعت داشتم روش  کاره  میکردم   که  چرا نمتوانپم این باوره رو رعد کنم که ارت هیچ نقشی توچاقی من نداره 

   این خودم هستم که با اشتباهاتم وکارهای غلط  خودم‌ دچار اضافه  وزن کردم  بعداز دوهفته کاری رو تمام  خانواده  پدریم   همه با خودم  مقایسه  با کلی دلیل ومدرک با دوباره تخلیه انرژی به شدت ازدست دادن دوعزیز که ازدست داده باشی اشک می‌ریختم  

    اون زمان تونستم این بارو ارث که مربوط میشید به پدر وعمه که خدا هردوشون رحمت  کنه  رو رعد کنم  شدت  دوست داشتن این دونفر با ارث مخلوط شده بود بخاطر همین فبول اینکه این حرفهای که من از اونها به یادگار دارم‌اول باور کرده به شدت که شباهت زیادی به این دونقر د داشتم برام خیلی خوشایند بودکه من هم شباهت دارم هم دوستش دارم وهم مثل‌ اونها دچار اضافه  وزن شدم  خوب رعد کردن این همه بارو که زیر مجسمه یی بارو بود کاره خیلی سختی برای من بود 

   درست مثل ستوان یی خمیه  که۵۷ ساله محکم‌ سفت قرار داداشی بعد بخوای به خودت  بگی این چادر که رو این ستون قرار دادی مشکلی نداره اون ستوان وسط راباید جابجا کنی 

   تا یی ستون جدید به جاش بزاری برای من به این شکل بود بعداز کلی  کاره  که انجام دادم  یی  ستوان  تازه  جدید  نوع درست روتوذهنم آماده کردم با کشیدن اون ستون اشتباه اون ستوان سالم با باورهای درست روبه جاش گذاشتم  

   فردی با سن من با آین عشق زیاد که داشتم کاره سختی بودکه با کمک و شکر  خداوند   انجام شد ابن مرحله تودیدمن سخت‌ترین مرحله این مسیر بود که بعداز رعد شدن ازش کلی احساس عالی وانگیزه وشور شوق همراه خودم تومسیر کردم چون کاری که باید انجام‌میشد  من جندین  مرحله  تو این مسیر به این‌ شکل رفتاروعمل کردم‌ اولش ارث و دومش  ترس ازعمل  معده  بودولی بازم این ترس رو خیلی راحتر تونستم برطرف کنم‌تا ارث  تا این همه احساس رو به من هدیه بده توزمان طولانی وبه شکل واقعی انجام دادم ونتیجه اون آرام آرام کم شدن وزنم بود 

   خدا  پشت و پنا هتو ن یا حق  حق نگه دار تون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم