0

قانون جذب چیست و چگونه کار می کند

اندازه متن

تا سی و چهار سالگی سرگرم زندگی کردن بودم. البته زندگی نمی کردم بلکه در تلاش برای رفع مشکلات و خرابی هایی بودم که عامل ایجاد آن را والدینم، جامعه، مسئولین و در برخی موارد خداوند می دانستم.

آشنایی با قانون جذب

در یک روز کاملا تکراری با موضوعی به نام قانون جذب آشنا شدم و این سوال در ذهنم شکل گرفت که: قانون جذب چیست و چگونه کار می کند و این شروع ماجرای تغییر زندگی من در سن ۳۴ سالگی بود.

چند سال قبل وقتی که تازه با مباحث قانون جذب آشنا شده بودم درک این موضوع که در کتاب ها و مخصوصا فیلم راز گفته می شد که: شما خالق زندگی خود هستید برای من قابل درک نبود.

همیشه به این موضوع فکر می کردم که من چطور می توانم خالق زندگی خود باشم وقتی عوامل مختلفی هر روز زندگی من را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

 • وقتی من در خانواده ای متولد شده ام که همگی چاق بوده اند من چطور می توانم لاغر باشم و زندگی کنم.
 • وقتی خانواده من از لحاظ مالی شرایط معمولی دارند من چطور می توانم زندگی دلخواهم را داشته باشم.
 • وقتی من مغازه، خونه، ماشین، پول و لوازمی که دوست دارم داشته باشم را ندارم چطور می توانم به شکلی که دوست دارم زندگی کنم و خالق زندگی خود باشم.

من صدها دلیل کاملا منطقی و موجود در زندگی ام داشتم که اثبات می کرد در این شرایط امکان زندگی کردن به شکلی که دوست دارم را هرگز نمی توانم داشته باشم و این موضوع باعث می شد تا در برابر پذیرش این جمله که من خالق زندگی خود هستم مقاومت زیادی داشته باشم.

وقتی به شرایط زندگی پدر، برادر و سایر اطرافیان خود نگاه می کردم هیچکدام در شرایطی نبودند که دوست داشتند. همه آنها از وضعیت خود گله و شکایت داشتند و هزار آرزوی دست نیافتنی داشتند. بنابراین دل کندن از آنچه می دیدم و خودم تجربه می کردم و دل سپردن به حرف هایی که صحبت از ثروت، شادی، مسافرت، ماشین و … می کرد کار بسیار سختی بود.

تنها نکته جالب توجهی که باعث موفقیت امروز من شد این بود که در عین حالی که این مباحث و ادعاها را قبول نداشتم اما از خواندن کتابهای موفقیت فردی و شنیدن صحبت های اساتید داخلی و خارجی خوشم می آمد و به همین دلیل هر روز زمان زیادی را صرف خواندن و شنیدن می کردم.

قانون جذب چیست

قانون جذب چگونه باعث تغییر زندگی ام شد

یک روز که از سر عادت مشغول مطالعه یک کتاب در زمینه ثروت بودم گویی صدایی با من شروع به صحبت کرد و گفت:‌ تو که این همه وقت داری کتاب می خونی، بهتر نیست به جای خواندن کتاب های زیاد به آنچه در یک کتاب گفته شده است عمل کنی و نتیجه را بررسی کنی؟

با اینکه نمی دانستم این صدا از کجا و چگونه با من صحبت می کند اما به نظرم حرفش منطقی بود و از آن روز دیگر عجله ای برای تمام کردن یک کتاب و شروع کتاب دیگر نداشتم بلکه تصمیم گرفتم به آنچه در کتابی که در حال خواندنش بودم عمل کرده و درست یا غلط بودن آن را بررسی کنم.

چند هفته به همین شکل سپری شد و اتفاق خاصی در زندگی من رخ نداد و فقط من احساس بهتری پیدا کرده بودم.

الان که بیشتر فکر می کنم فقط احساسم بهتر نشده بود بلکه مقداری امیدوار شده بودم که شرایط زندگی من هم تغییر خواهد کرد. البته که نمی دانستم چطور این اتفاق رخ خواهد داد چون تا آن زمان تصورم این بود که فرد نیکوکاری دست مرا می گیرد و از این شرایط نجات می دهد.

یادم میاد که همسرم از حالت جدیدی که در من ایجاد شده بود ابراز نگرانی می کرد و می گفت: چرا بیخیال شدی!

آخه من عادت داشتم هر روز درباره مشکلات و گرفتاری های زندگی با او و البته دیگران صحبت کنم و زمانی که همسرم متوجه شده بود درباره مشکلات صحبت نمی کنم تصور می کرد من بی خیال زندگی شده ام.

از نظر او و البته من برای زندگی کردن باید زحمت می کشیدم و چون دیگه گله و شکایت نمی کردم تصور می کرد من دیگر تلاشی برای زندگی انجام نمی دهم و نگران بدتر شدن شرایط زندگی مان بود.

مدت ها به همین شکل گذشت و من به جای صحبت کردن با دیگران مشغول مطالعه و انجام تمریناتی بودم که به نظرم جذاب و لذتبخش بود و به من احساس آرامش می داد.

به همین دلیل یواش یواش اشتیاق و انگیزه من برای انجام کارهای جدید بیشتر شد و دوست داشتم یه کار جدید یا تغییری در کسب و کارم ایجاد کنم و با اینکه هیچ ایده ای نداشتم اما خیلی بهش فکر می کردم و درباره اش می نوشتم.

احتمالا شما هم این تجربه را دارید که در مقطعی از زندگی انگیزه و اشتیاق انجام کاری را داشته اید و برای انجام دادنش با دیگران صحبت کردید و درباره علاقه خود توضیح داده اید و آنها از سر لطف و محبت توضیحاتی داده اند که انگیزه و اشتیاق شما به ترس و ناامیدی تبدیل شده است.

به این دلیل که مدت ها بود با دیگران درباره مسائل و مشکلاتم صحبت نمی کردم وقتی ایده تغییر در کسب و کارم در ذهنم شکل گرفت با مانع توضیح و تفسیر دیگران مواجه نشدم.

فقط خودم به ایده هام و چگونه انجام دادن آنها فکر می کردم و اگر من مثل گذشته درباره تصمیماتم با دیگران مشورت می کردم قطعا با موانع ذهتی مواجه می شدم که ترس و ناامیدی را در من تشدید می کرد و ایده های خود را رها می کردم.

تاثیر عوامل بیرونی

تاثیر عوامل بیرونی بر قانون جذب

بسیاری از انسان ها زندگی خود را تحت تاثیر عوامل بیرونی می دانند به همین دلیل قانون جذب را نمی توانند باور کنند و همچنین استعدادهای خود را فراموش می کنند و سعی می کنند به شکلی رفتار کنند که دیگران رفتار می کنند.

به همین دلیل اکثر انسانها برای رسیدن به شرایط بهتر به دنبال پیدا کردن شغلی هستند که دیگران از انجام آن به موفقیت رسیده اند و بارها شاهد این موضوع بوده ام که فردی به تقلید از دیگری کسب و کار خود را راه اندازی کرده است اما کمتر از یک سال مجبور به جمع آوری آن شده است.

اگه دوست داری زندگی داشته باشی که مطابق با علاقه ات باشه باید نگاهت را به روی اطرافت و نحوه عملکرد دیگران ببندی.

اگه می خوای از قانون جذب برای خلق زندگی مورد علاقت استفاده کنی باید چشم از دیگران برداری چون قانون جذب بر اساس موفقیت یا شکست دیگران به تو جواب نمیده بلکه بر اساس احساس و عملکرد شخصی ات بهت جواب می ده.

زمانی که در حال توجه به دیگران و عوامل پیرامونت هستی در حال پر کردن مخزن آگاهی ذهنت هستی. قانون جذب به آنچه تو در ذهنت ذخیره می کنی جواب می ده نه به آنچه دوست داری تجربه کنی.

اگه دوست داری زندگی آرام و شادی داشته باشی اما هر روز مخزن ذهنت رو از اخبار و اطلاعاتی که درباره بدبختی و ناخوشایندی های زندگی دیگرانه پر می کنی خواسته تو با آگاهی ذخیره شده در ذهنت مطابقت نداره و قانون جذب به علایق تو جواب نمیده بلکه به آگاهی که در ذهنت ذخیره کردی جواب می ده.

اگه در حال خوندن این نوشته هستی یعنی باور داری که رسیدن به آرزوها با قدرت ذهن امکانپذیر است حتی اگر به طور واضح این موضوع را مدنظر نداشته باشی.

تو داری ذهنت خود را از آگاهی مناسب که تو را در مسیر خواسته هات قرار می دهد پر می کنی. مهم نیست بیرون چه خیر است یا دیگران در چه شرایطی زندگی می کنند یا مسئولین درحال انجام چه کار یا تصمیمی هستند.

قانون جذب بر اساس نظر دیگران به تو جواب نمی ده بلکه فقط به تو و آنچه در مخزن ذهنت ذخیره می کنی جواب می ده.

این نوشته و ویدیوی آموزشی که قرار دادم می تواند شروع جدید و متفاوتی را برای شما رقم بزند و نقطه عطف زندگی شما باشد.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

محتوای آموزشی رسانه ای:

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.16 از 51 رای

فایل صوتی

باکس دانلود

https://tanasobefekri.net/?p=33403
برچسب ها:
18 نظر در مورد قانون جذب چیست و چگونه کار می کند

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار صالحه
   1402/02/29 18:17
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 17055 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 472 کلمه

    

   سلام بر  خدایی که به من نعمت سلامتی وتناسب جسم رو 

   به من عطا کرده 

   سلام براستادودستان خوب

    

   من وفتی وادرد این مسیر شدم اولین چیزی که توجه من رو به خودش جلب کرد که اگه میخواهی موفق بشی توقسمت یادگیری کلی ودرست رو مطابق باامورزشیاد بگیرم ولی درقسمت عمل کرد کسی رو الکو بر ای خودم قرا ندهم چون یی بارکه امتحان کردم نقطه کرسنگی رو با یی خانم سر درد شدید روبه خودم اجبارکردم فهمیدم نطقه کرسنکی اون خانم بامن وزنم سنم کلی فرق داشت 

    

   وفتی من داشتم توقسمت رایگان توقسمت چالش هرچی تلاش میکردم خوب متوجه نمیشدم که چطور رفتا کنم کلی زماتبی هم خودم دادمتازه متو جه شدم با شروع دورام تازه تونستم با اموزشهای استادوحرفهای استاد رو باخودم مقایسه کردم تازه تونستم وفهمیدم چطور رفتارکنم بین دیدن وشنیدن ودرک کردن وفهمیدن کلی فرق هست 

    

   بعنی که تا درک نکنی نمیتوانی انجام بدی تا فهم کامل از موضوع رو متوجه نشی وبا خودمون کاره نکینم اون نمتوانیم عملی انجام بدیم برای من که به این شکل بود 

    

   حالاکه درام عملی انجام میدم نتیجه هم کرفتم 

   وفتی توجامعه شغل رو کپی کنی اگه اطاعات واگاهی اون فرد رو درنظر نمیگیرن وفقط گپی کاری میکنن خیلی کم پیش میادتواون کاره کپی شده موفق بشن چوم اگاهی اون کسب اول یادنگرفتن وفقط کپی کاری کردن باعث موندن توهمون شغل نمشه 

    

   جای که همسرم کارمیکنه ومغازه داره لوازم سنکبری هست  بعضی ازمغازه های مسیر رو افراد اجاره کرده واولین ین حرف همسرم چون از ابن مسئله اطلاعات وکننده هست چون از۱۳سالگی کارکرده داره با گفتن ابن فرد ضرر خواهد کرده چون نه به مکان ونه به وسیله که میشه تواون مسیر فروش میره تو جه نکرده  وفقط باعث ضررش میشه حتما به زودی باید مغازه رو تحویل صاحبش بده وبا کمال تعجب همین شکل انجام میشه اون فرد یک سال نشده مغاره تحوبل صاحبش میده تا ارضررش بیشتر حلو گیری کنه پس من ازاین تجربه همسرم استفاده کر دم اول اگاهی درست بر ای مسریم یادگرفتم ازنمونه های گفته شده استاد با خودم جسم همسو کردم وبعدااجرا کردم اشتباه هم داستم ولی نسبت اشتباه به درست کمتربوده 

    

   قانون جذب چیزی ازبیرون نیستهمه باید در داخل خودمون جستجوکنیم همه اول اگاهیهست که کسب میشه وچطکر درنرحله انجام دادنش وعمل کردنش هست که جواب کو هست به شکل کپی کاملنیست شرایط وامکانات وزمان ومکان خیلیتاثیر تو رفتارماداره اون زمانهست کهمت جهمیشی که داری از خودت وروشت استفاده میکنی نه از روش دیکران 

    

   باید زمان یادگیری روبا دفت ودرک کامل وتوجه وفهم انجام انجام بشه اگه تواون ن قسمت کامل بدون نقص بشه بعد  شجاعت اجراشو به خودمون بدیم نتیجه خیلی بهتراستازکپی کردن است 

   جون داریم خودم اجرا میکنیم نه کس دیگه هر کسی برای اجرای اموخته خودش میتوان کلی نظر ایده رو همراهش کنه برای بهتر شدن کاره توقسمت اجرا فقط فکری که توذهن اون فردهستکه به کمکش میاد برای پیش برد کاره ورسیدنبه هدف که هرچی مبخواد باشه 

    

   خوا پشت وپناهتون یاحق حق نگه وارتون 

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1402/02/09 07:11
   مدت عضویت: 1352 روز
   امتیاز کاربر: 881 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 128 کلمه

   سلام استاد امیدوارم موفق و سربلند باشید

   استاد میتونم یک راهنمایی ازتون بخوام

   دختر من ۹ سالشه و در زمینه دوست یابی مشکل داره

   با تمام بچه های کلاس دوسته ولی عملا دوست صمیمی که ززنگهای تفریح باهاش باشه نداره و تنهاست

   درسش و انضباطش خیلی خوبه حتی نقاشیش که همیشه مورد تعریف قرار میگیره

   اما خودش اعتراض داره که چرا مثلا همه بچه ها دوست دارن با اتوسا دوست باشن

   حتی وقتی بعد از کلاسهای مجازی قرار شده بود دوباره حضوری برن دوست نداشت بره و گفت چون تو مدرسه هیچ دوستی ندارم 

   البته وقتی بهش میگم با فلانی و فلانی دوست باشه میگه اون بی ادب و کثیفه و اون یکی هم درسش بده

   و اون گزینه هایی که اون دوست داره باهاشون دوست باشه ظاهرا تمایلی به دوست شدن باهاش ندارن

   ممنون از پاسخگوییتون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5166 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 232 کلمه

    سلام و درود
    این مساله ای است که همه انسانها کم و بیش باهاش مواجه هستند
    بیشتر از اینکه اقدام کنند، فکر می کنند
    این رفتار باعث میشه به شدت دیگران رو قضاوت کنیم و از قبل نتیجه کار رو تصویرسازی کنیم و در نهایت اقدام نمی کنیم چون در ذهنمون نتیجه رو مشاهده کردیم.
    به دخترت پیشنهاد بده که بچه ها رو تفکیک نکنه به خوب و بد و …
    به جای فکر کردن به بچه ها و تفکیک کردن اونها اقدام کنه برای دوست شدن با بچه ها
    احتمالا برای دخترت دوست شدن با بچه هایی که به نظرش بی ادب و تنبل هستند راحت تر باشه و اونهایی که در نظرش دوست شدن باهاشون امکان نداره به این دلیله که برخی ویژگی های اون بچه ها رو بالاتر یا بهتر از خودش می بینه و اعتماد به نفس دوست شدن با اونها رو نداره
    یا انتظار نداره که باهاش دوست باشند
    بنابراین باید اقدام کنه
    هم با اونهایی که به نظرش سطح پایین هستند دوست بشه و هم با افرادی که به نظرش بالاتر از خودش هستند
    به این شکل هنر دوست شدن رو یاد می گیره
    میتونید از هدایای کوچیک استفاده کنید که دخترت به بچه هایی که دوست داره هدیه بده و به این شکل شروع دوستی شکل بگیره
    در نهایت توجه داشته باشید که صحبت هایی که بزرگترها با هم انجام میدن یا قضاوتهایی که درباره دیگران انجام میدیم به همین سادگی به بچه ها منتقل می شود.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار منیره.ف
     1402/02/09 15:40
     مدت عضویت: 1352 روز
     امتیاز کاربر: 881 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
     محتوای دیدگاه: 6 کلمه

     ممنون از پاسخگوییتون خیلی عالی بود

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار الهام خضرلو
    1402/02/09 12:10
    مدت عضویت: 1378 روز
    امتیاز کاربر: 15733 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
    محتوای دیدگاه: 156 کلمه

    سلام به استاد عزیزم 

     

    استاد دختر منم همین مشکل رو داشت ومن با توجه به اگاهی هایی که داشتم بهش گفتم اصلا ناراحت نباش کسی باهات دوست نشه یا ایلین پیش تو بشینه یانشینه  اونی که نزديک ترین فرکانس به تو رو داره کنارت میشینه وتو باهاش دوست میشی دخترم با قانون اشنا هست بااینکه چهارم هست ازون به بعد دیگه ناراحت نشد یه مدت تنها تو یه نیمکت بود  بعدش با سلما کنار همدیگه بودن اینقدر اذیت میکرد دخترم رو جا نمیداد برای دخترم قهر هم بودن بعد مدتی دیگه سلما خودش رفت پیش ایلین 

    یا مدتی ایلین به این میگفت بیام کنارت بشینم این میگفت نه ولی بعدش اوضاع جوری پیش رفت باهم بودن والان دوستن 

    من با توجه به قانون فرکانس توجیحش کردم حتی گفتم تو با همین خانم معلم هم فرکانس بودی که معلمت شدواوضاع طوری پیش رفت که نتونستم کلاستو عوض کنم 

     

    اگر نظری راجع به تحلیل من دارید ممنون میشم بفرمایید آیا درست هس؟

     

     

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار منیره.ف
     1402/02/10 07:53
     مدت عضویت: 1352 روز
     امتیاز کاربر: 881 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
     محتوای دیدگاه: 22 کلمه

     الهام جان در هر حال تحلیلت به نتیجه خوبی رسیده کاش استاد یک فایل در مورد این موضوع میدادن خیلی عالی میشد

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار محمد
   1402/01/16 10:23
   مدت عضویت: 61 روز
   امتیاز کاربر: 40
   محتوای دیدگاه: 58 کلمه

   سلام آقا رضا خیلی خوشحالم که که به این همه موفقیت رسیدید ولی یه کم از شما کله داشتم بابت این که شما میفرماید کتاب خواندن شما رو متحول کرد ولی کاش میگفتین که استاد عباس منش باعث متحول شدن شما شدن البته ببخشین جسارت کردم چون منم افتخار شاگردی استاد رو دارم براشما آرزوی موفقیت بیشتر دارم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نشمیل قادری آذر
   1401/12/08 10:33
   مدت عضویت: 488 روز
   امتیاز کاربر: 22810 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 572 کلمه

    

   با نام و یاد خدای مهربان

   سلام استاد عزیز و دوستان هم مسیر 

    

   قانون جذب 

    

   من یادمه این فایل رو شاید ۶ماه قبل دیده بودم ، دیروز یکدفعه دوست داشتم ببینمش .چقدر برام جالب بود مطالبش ، انگار درکم بسیار عوض شده تو این مدت ،الان خیلی ازش یادگرفتم .

    

   من خالق زندگی خودم هستم .

   به اندازه ای که من نگرشم تغییر کنه ، پاسخ جهان به من تغییر میکنه .باید براساس اون چیزی که یاد میگیریم زندگیمون رو تغییر بدیم .متاسفانه انسانها فکر میکنند زندگیشون رو براساس اون چیزی که در اطرافشون میبینند باید شکل بدن ،و از تواناییهاشون و خواسته هاشون مایوس میشن .

   برای خلق زندگیمون ، اون جوری که دلم میخواد زندگی کنم نباید به عوامل بیرونی توجه کنم .باید چشممون رو به وعده وعیدهای مردم و تحلیل بازار و …ببندیم .مسیرم رو ادامه بدم ، یادمون باشه ، قدم های کوچک برداریم ، با حرکت عظیم کار رو شروع نکنیم ، برای کسی که از نظر مالی میخوام زندگیش رو ارتقا بده ، یه وام بسیار زیاد خیلی مضرر ، عجله نکنیم بخوایم به کسی برسیم .

    

   با توجه کردن به مسائل ناخوشایند و تحلیل ارز و دلار و… ما توانایی مغزمون رو به شدت دچار اختلال کردیم ،دچار ناامیدی کردیم .

   چون ما انسانیم تاثیر پذیریم مثل حیوانات نیستیم وقتی من دارم نگاه میکنم مخزن ذهنم رو پر میکنم ،اون چیزی که میبینم و میشنوم به داده های ذهنم تبدیل میشه .بعد وقتی از همین ذهن میخوام استفاده کنم برای خلق رویاهام نمیتونم درست تصمیم بگیرم ، متزلزل میشم .هی شک و تردید در ما بوجود میاد ،بعد شک و تردید ترس بوجود میاد و بعد اقدام نکردن است .

   نباید کاری به دیگران داشته باشیم چون همشون اینجورین که دو تا حرف امیدوار کننده به همدیگه نمیزنند ، همش انرژی منفی و حال بهم زنه حرفاشون .

    

   {خیلی خیلی برام جالب بود که توجه نکردن استاد به مشکلات و دیگران چقدر تاثیر داشته در کسب و کارش که از درآمد ماهی ۳میلیون به ۳۰ میلیون و بیشترش رسیده }

   «کاری به عوامل بیرونی نداشته باشیم »

    

    

   بسیار جالبه : (استاد وقتی گفته آرزوم اینه به ماهی ۳۰میلیون درآمد برسم ، همه خندیده بودند در سالن برگذاری سمینار ،گفتند مطمئنتر شدم بهش میرسم و فهمیدم این رویای من رویای خوبیه )

    

   ✓یادم باشه استاد به این همه خواسته به ظاهر دست نیافتنی رسیده ، من که خواستم فقط لاغریه چرا نرسم ، مطمئنم میرسم ، فقط کافیه پایم را جای پای استاد بگذارم ،بنویسم اولین قدم نوشتن در مورد رویامه ، جوری بنویسم که انگار الان رسیدم و دارمش .✓

    

   رویاهامون رو بخاطر آنچه در بیرون میبینیم خط نزنیم ، دنبالش کنیم .مثلا اگر کسی بخواد کار تولید کفش بکنه اگر ۱۰نفر اومدن گفتن چقدر چقدر وضعشون افتضاحه ، توجهی به حرفشون نداشته باش ، این نتیجه ی زندگی اونهاست .این بخاطر چیزیه که در ذهنشون کاشتن و نتیجه ش رو میبینند ، دلیل نمیشه ما هم اینجوری بشیم .توجه کردن به تورم ، به جنگ ، به مشکلات کشور باعث میشه خراب کنه ذهن رو با هر چیزی که ساخته .اول ذوق و شوق رو کم میکنه و بعد همه چیز از رونق میوفته و شکست میخوره طرف .

    

   سال ۹۵ استاد گفته سایت لاغری با ذهن من سایت اول لاغری با ذهن در دنیاست ،در حالی که هنور هیچ سایتی وجود نداشته :))✓فقط چون استاد توجهی به عوامل بیرونی نداره و به حرکتش ادامه میده ✓

   بسیار جالب بود برام ، خیلی متعجب شدم ،واقعا آموزنده بود .

   ممنونم استاد عزیزم برای آگاهی های ناب تون .

    

   [خدایا شکرت که من الان اینجام ]

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fariba
   1401/10/24 15:24
   مدت عضویت: 216 روز
   امتیاز کاربر: 5290 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 376 کلمه

   زمانی که ما آدمها از همدیگه در زندگی تقلید می کنیم چشم و هم چشمی داریم مقایسه میکنیم این تحت تاثیر بودن عوامل بیرونی است و برای رسیدن به اهداف باید در ذهن خودمان خالق زندگی خودمان باشیم با احساسات خوب درست و دیدن و شنیدن حرفهای دیگران در طول روز رابطه اجتماعی خودمان با آنها زیرا انسان یک موجود اجتماعی است در با دیدن و شنیدن است که یاد می گیرد و این عوامل بیرونی می توانند در زندگی ما هم تاثیر بگذارند،

   همه ما فکر میکنیم داریم زمانی که خواست هایی داریم حتماً باید کار عجیبی انجام بدیم دعاها و درخواست های عجیبی بخواهیم کتاب های عجیبی بخوانیم و یا تمرینات سختی را انجام بدهیم اما این طور نیست انسان به راحتی می تواند تحت تاثیر خداوند و کنترل او باشیم و باید با احساس خوب اهدافمان فکر کنیم،

   وقتی ما ادم ها تحت تاثیر عوامل بیرونی ذنمون رو عادت میدیم و از دیگران تقلید میکنیم و میخوایم راهی که دیگران میرن رو ماهم بریم و انجام بدیم نمیتونیم خالق زندگی خودمون باشیم ،

   برای همین بیشتر انسان ها نمیتونم به این آگاهی برسند که میتونم خالق زندگی خودشون باشند و از زندگی خودشون لذت ببرند همیشه تحت تاثیر عوامل بیرونی هستند و دنبال این هستند ببینند که دیگران چه کار می کنند و چه مسیری راه میرند،

   زمانی که خواسته ای مشخصی در ذهنتون داشته باشید اون رو بر روی کاغذ بنویسید و جسم و بدن و تمرکز انسان در یک مسیر قرار می گیرد و این باعث می شود که آن توی مدار مثبت و درست می باشد و فرکانس بالایی برای دریافت خواسته داشته باشیم،

   پس برای به دست آوردن آگاهی و هدفهای خودمان در زندگی نیازی نیست از افراد دیگر تقلیدکنید یا مسیر ذهنی آنها را دنبال کنید  باید خالق زندگی خودتان و طعم‌های دلخواه خودتان باشید و با احساس خوب بخواهید و مطمئن باشید که به آنها می رسید،

   به دنبال این نباشیم انسان های اطرافمان چه کاری انجام می دهند یا به چه چیزی در طول روز توجه می کنند و یا وقتی دور هم جمع میشویم به صحبت‌های دیگران درباره چیزهای که دلخواه ما نیست و به دنبال آن نباشیم،

   برای اهداف خودمان تلاش کنیم و به مسیر ذهنی و خواسته های خودمان فکر کنیم و تحت تاثیر عوامل بیرونی نباشیم،

   با تشکر از شما،

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 18 کلمه

   بسیار عالی ومن در مسیر شروع کار جدیدم همین باورها رو جایگزین عوامل بیرونی میکنم وثروتمند میشم 

    

   خدایا سپاس 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1401/07/15 20:00
   مدت عضویت: 1352 روز
   امتیاز کاربر: 881 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 51 کلمه

   من هم دوست دارم در مورد خواستم بنویسم

   من به تناسب همیشگی رسیدم خدایا شکرت

   استاد تازگی ها فکر میکنم چربیهام دارن چرخ میشن و میریزن مخصوصا تو قسمتهای موضعی واقعا نمیدونم این حس حقیقی یا توهم ولی برای خودم عجیب و باورش دارم

   واقعا باور کردم که چربیها دارن به سرعت اب میشن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1401/07/15 19:42
   مدت عضویت: 1352 روز
   امتیاز کاربر: 881 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 31 کلمه

   سلام استاد من خیلی وقت که گلایه هام گزاشتم کنار و اثرات عالی دیدم

   ولی با اینکه سالهاست گلایه رو به رضایت از زندگی تبدیل کردم ولی به اون نتیجه دلخواه نرسیدم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار من میتوانم
   1401/06/05 08:28
   مدت عضویت: 1206 روز
   امتیاز کاربر: 6688 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 392 کلمه

   با سلام .

   همیشه متفاوت ترین توصیه ها رو از شما شنیدم.

   متفاوت و البته کاربردی.

   معمولا میگن قدم هایت رو کوچک بردار .

   اما شما گفتین اندازه ی خودت قدم بردار.

   میگن وقتی شغلی اشباع شده دیگه وارد اون رشته نشید.

   اما شما میگید رویاهات رو دنبال کن نه چرت و پرت های روزمره‌ رو.

   کاری به عوامل پیرامونی نداشتن خیلی مهمه چون همیشه برای ناامید کردن ما خیلی بیشتر از امیدوار کردن ما حرف وجود داره.

   و در بیشتر موارد بعد از گفتن اهداف خودمون قراره سرکوب بشیم حالا چه با مسخره کردن باشه چه‌ با گفتن اینکه تو کجا و این چیزی که آرزو داری کجا.

   من یادمه اوایل که با لاغری با ذهن آشنا شدم به صمیمی ترین دوستم خیلی مختصر میگفتم که میخوام لاغر بشم تازه روشش هم نمیگفتم..شروع میکرد که تو همیشه چاق بودی ،ما شانس نداریم،خدا ی چیز خوب هم به ما نداده و ….

   و کم کم متوقف کردم حرف زدن با او رو و بعدا متوجه شدم اون اصلا با من مشورت نمیکنه و مشاوره هایی هم که به من میده همش در جهت تحقير کردن منه…

   خلاصه تا اینکه گذشت و من لاغر و لاغرتر میشدم و اون چاق و چاق تر..

   خلاصه تر اینکه اهمیت نداره امروز که من دارم با شما صحبت میکنم ،کی چاقه و کی لاغر …مهم نیست که خیلی ها از من جلوتر هستند یا عقب تر، مهم نیست بقیه دارند چیکار میکنن 

   امروز مهم من هستم که صبح ساعت ۷ بیدار شدم تا کاری برای خودم انجام بدم و اون کار امروز استفاده از محتواي جدید دوره اصلاح پرخوری هستش…

   دیروز این موقع من خواب بودم ولی امروز نه برای به موقع رسیدن به کار و دانشگاه بلکه فقط به خاطر خودم صبح زود بیدار شدم و در منوی سایت قسمت تغییر زندگي به این صفحه هدایت شدم.

   با دیدن دفترچه استاد یاد فیلمی افتادم که از چندتا فوتبالیست که یکی شون هم رونالدو بود پرسيدند بهترين بازیکن فوتبال کیه و تنها کسی که خودش رو مثال زد ،بهش خندیدن و چند سال بعد شد بهترين فوتبالیست رونالدو بود.

   داشتم فکر میکردم و به خودم گفتم اگر با گفتن اهدافت و راهنمایی های گمراه کننده ی دیگران قراره ناامید بشی ،خوب خیلی راحت تر و بهتر برات اینکه چیزی نگی‌..

   و به قول معروف اهدافت رو بهشون برسی و نشون بدی نه اینکه فقط درباره شون صحبت کنی… 

   خدا رو خیلی شاکرم که امروز این آگاهی و فایل فوق‌العاده رو دیدم.

   هفته‌ خوبی داشته باشید. 

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 13 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ghaderianashmill@gmail.com
   1401/04/14 00:10
   مدت عضویت: 488 روز
   امتیاز کاربر: 22810 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 184 کلمه

   سلام استاد عزیز و دوستان گرامی 

   قانون جذب 

    

   به موضوع خیلی مهمی اشاره کردید 

   واقعا ما اونقدر به شکست دیگران در موارد مختلفی توجه میکنیم که اون حس بد و منفی وارد ذهن و زندگیمون میشه و با اون حال گرفته نمیتونیم تو هیچ کاری موفق باشیم.

    

   اتفاقا من همیشه این مشکل رو داشتم که نکنه بقیه جوری رفتار کنند که انگیزه م رو واسه اهدافم از دست بدم،

   خیلی جاها تو زندگیم دیگران باعث شدند که ادامه ندم و با اینکه رفتم رو سکوی پرتاب ولی ادامه ندادم،حیف…

    

   حتی تو این مسیر هم که وقتی شروع کردم با اینکه از همون اولش برام ارزشمند بود و میدونستم فقط اینه که جواب میده،

   اما همسرم خیلی وقتها یه جوری صحبت میکرد که دلسرد کننده بود و بهش گفتم لطفا دیگه در این مورد چیزی نگو چون باعث اذیت میشی و من میدونم چقدر قابل اعتماد و مطمئنه.

   لطف کرده و دیگه سعی میکنه چیز خاصی نگه .

    

   الان یه خورده روشنتر شد واسم که قانون جذب چیه,

   اما بازم باید سعی کنم یا مطالعه کنم که ببینم چگونه هست 

   چون من هیچ وقت در این زمینه مطالعه ای نداشتم .

    

   ممنونم استاد گرامی از مطالب گرانبهاتون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار z.mohammadi7835
   1401/04/10 20:09
   مدت عضویت: 1214 روز
   امتیاز کاربر: 696 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 163 کلمه

   سلام استاد عزیزم .من وقتی دوره  ی شما رو خریدم از قانون جذب هیچ اطلاعی نداشتم اما واقعا بعدها که متوجه قوانین شدم هر باری که فایلا رو گوش میدادم متوجه میشدم که قبلا اگاهی هام کمتر بود که از دوره نتیجه کمتر میگرفتم وقتی. که بیشتر تحقیق کردم وکتابهای زیادی مطالعه کردم وبیشتر دانستم، فهمیدم که یک گنج خریدم وهر روز از نتیجه ی خودم شگفت زده میشدم وفهمیدم باید قوانین رو بیشتر بدونمو تازه متوجه شدم که با تغییر باور وجایگزین کردن افکار جدید در ذهن بیمار گذشته ام دنیایم تغییر کرد تناسب اندام هم به دنبالش اومد ومن از شما خیلی سپاس گزارم که جهان منو عوض کردید برقرارباشید من الان قفسی از کتابهای ناب موفقیت دارم که تمام اوقات بیکاری ام با انها پر بار میشود که این هم هدیه ای بود که از شما گرفتم با اگاهی هایی که از دوره های شما گرفتم  استاد عزیزم انشالله در کنار خانواده ت شاد سلامت باشید .ارزوی ما درخشش شماست

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5166 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 31 کلمه

    سلام و درود
    خدا رو شکر که دوستان مشتاق برای تغییر کردن همراه من در این سرزمین هستند
    از اینکه احساس بهتری دارید خوشحالم
    انشاالله در مسیر زندگی تجربه های لذتبخش منتظر شماست

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار maryam1398rahimi
   1401/04/08 20:10
   مدت عضویت: 1193 روز
   امتیاز کاربر: 7914 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 436 کلمه

   با سلام خدمت استاد عزیز   بزرگوار و دوستان تناسب فکری 

   قانون جذب:

   من موقعی که کتاب قانون جذب رو خوندم باورم این بودکه به هر جه فکر کنم برام اتفاق می افته 

   به هر چه تصور کنم بدون اینکه خودم تغییر کنم 

   و خودم هم همون آدم قبلی بودم یعنی نه فکرام و نه رفتارهام عوض شده بود ولی انتظار نتیجه داشتم 

   مثلا تصورم میکردم متناسب شدم و لباس مورد علاقه ام پوشیدم و بارها و بارها میرفتم تو تصورش به خیالم که با تصور کردن میتونم به تناسب برسم ولی رفتارام همون بود 

   و هر چه بیشتر زمان میگذشت وبیشتز کتاب خوندم بیشتر صحبت های استادها رو گوش میدادم به مرور و مرور درکم نسبت به قانون جذب بیشتر شد و  بیشتر آگاه تر میشدم 

   و نظرات اساتید و استادان که در زمینه های قانون جذب توضیح دادن بیشتر متوجه شدم که قانون جذب چیه 

   من قبلا یک آدم ناسپاسی خیلی  گله و شکایت میکردم از عالم و آدم خیلی روزها حالم بد بود 

   همیشه تپش قلب داشتم آرزوی مرگ میکردم همه ی روزها برام تکراری شده بود 

   و حوصله ی کسی رو نداشتم و همسرم همیشه بهم میگفت خیلی ناشکری 

   ولی از موقعی که با استاد عزیز و کتاب قانون جذب و بیشتر در این دوره ها بودم 

   خیلی حالم بهتر شده خیلی رفتارام تغییر کرده و وقتی می بینم بعضی افراد حالشون بده و خیلی ناشکرن و گله و شکایت دارن بهشون میگم میتونی تغییر کنی 

   همه جی از ذهنه 

   زندگی هر کس برگرفته ار افکارشه

   و تو خالق زندگی خودت هستی 

   میتونی به چیزای خوب فکر کنی و زندگی خوب رو جذب کنی 

   میگن خبه خبه این چیزا چیه من باور ندارم اینا الکیه 

   یعنی کل دنیا دارن بر اساس قانون جذب میرن جلو 

   اون افرادی که وضعشون خوبه زندگی به کامشونه اونا که اصلا نمیدونن اینجور چیزا چیه 

   و دیگه  ادامه نمیدم و  فقط دوست دارم اونا هم بتونن ذهنشون رو تغییر بدن و بیشتر شکر گزار باشن و زندگی راحت داشته باشن 

   ما همیشه زندگیمون رو تحت تاثیر عوامل بیرونی می دونیم که من بخاطر فلانی بخاطر اون چیز بخاطر …….زندگیم اینجور 

    

   اگه فلانی نبود خوب بود اگه اون اینکار و نمی‌کرد اینجور نمیشد 

   ولی در صورتی که خود ما هستیم که توجه مون روی ناخواسته هات به همین دلیل اون جیزای برامون اتفاق می افته که نمیخاهیمش 

   توجه مون روی ناخواسته هاس که ناخواسته ها رو جذب میکنیم 

   و من باور دارم که رسیدن به آرزوها به قدرت ذهن امکان پذیر هستش 

    

   و الان که درک میکنم قانون جذب رو  اصلا درباره ی سختی ها مشکلات  زندگی و گرانی و غیره ….صحبت نمیکنم 

   و خیلی راحت و آرام تر هستم 

    و بر داشته هام توجه میکنم و زندگیم تغییر کرده آرامش بیشتری دارم شکرگزار هستم و آموزش ها رو دنبال میکنم و احساس بهتری دارم الحمدالله 

    

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار maryam1398rahimi
   1401/04/08 20:08
   مدت عضویت: 1193 روز
   امتیاز کاربر: 7914 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 436 کلمه

   با سلام خدمت استاد عزیز و بزرگوار و دوستان تناسب فکری 

   قانون جذب:

   من موقعی که کتاب قانون جذب رو خوندم باورم این بودکه به هر جه فکر کنم برام اتفاق می افته 

   به هر چه تصور کنم بدون اینکه خودم تغییر کنم 

   و خودم هم همون آدم قبلی بودم یعنی نه فکرام و نه رفتارهام عوض شده بود ولی انتظار نتیجه داشتم 

   مثلا تصورم میکردم متناسب شدم و لباس مورد علاقه ام پوشیدم و بارها و بارها میرفتم تو تصورش به خیالم که با تصور کردن میتونم به تناسب برسم ولی رفتارام همون بود 

   و هر چه بیشتر زمان میگذشت وبیشتز کتاب خوندم بیشتر صحبت های استادها رو گوش میدادم به مرور و مرور درکم نسبت به قانون جذب بیشتر شد و  بیشتر آگاه تر میشدم 

   و نظرات اساتید و استادان که در زمینه های قانون جذب توضیح دادن بیشتر متوجه شدم که قانون جذب چیه 

   من قبلا یک آدم ناسپاسی خیلی  گله و شکایت میکردم از عالم و آدم خیلی روزها حالم بد بود 

   همیشه تپش قلب داشتم آرزوی مرگ میکردم همه ی روزها برام تکراری شده بود 

   و حوصله ی کسی رو نداشتم و همسرم همیشه بهم میگفت خیلی ناشکری 

   ولی از موقعی که با استاد عزیز و کتاب قانون جذب و بیشتر در این دوره ها بودم 

   خیلی حالم بهتر شده خیلی رفتارام تغییر کرده و وقتی می بینم بعضی افراد حالشون بده و خیلی ناشکرن و گله و شکایت دارن بهشون میگم میتونی تغییر کنی 

   همه جی از ذهنه 

   زندگی هر کس برگرفته ار افکارشه

   و تو خالق زندگی خودت هستی 

   میتونی به چیزای خوب فکر کنی و زندگی خوب رو جذب کنی 

   میگن خبه خبه این چیزا چیه من باور ندارم اینا الکیه 

   یعنی کل دنیا دارن بر اساس قانون جذب میرن جلو 

   اون افرادی که وضعشون خوبه زندگی به کامشونه اونا که اصلا نمیدونن اینجور چیزا چیه 

   و دیگه  ادامه نمیدم و  فقط دوست دارم اونا هم بتونن ذهنشون رو تغییر بدن و بیشتر شکر گزار باشن و زندگی راحت داشته باشن 

   ما همیشه زندگیمون رو تحت تاثیر عوامل بیرونی می دونیم که من بخاطر فلانی بخاطر اون چیز بخاطر …….زندگیم اینجور 

    

   اگه فلانی نبود خوب بود اگه اون اینکار و نمی‌کرد اینجور نمیشد 

   ولی در صورتی که خود ما هستیم که توجه مون روی ناخواسته هات به همین دلیل اون جیزای برامون اتفاق می افته که نمیخاهیمش 

   توجه مون روی ناخواسته هاس که ناخواسته ها رو جذب میکنیم 

   و من باور دارم که رسیدن به آرزوها به قدرت ذهن امکان پذیر هستش 

    

   و الان که درک میکنم قانون جذب رو  اصلا درباره ی سختی ها مشکلات  زندگی و گرانی و غیره ….صحبت نمیکنم 

   و خیلی راحت و آرام تر هستم 

    و بر داشته هام توجه میکنم و زندگیم تغییر کرده آرامش بیشتری دارم شکرگزار هستم و آموزش ها رو دنبال میکنم و احساس بهتری دارم الحمدالله 

    

    

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم