0

زندگی با اراده خداوند (قسمت سی و نهم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره راهکارهای عملی برای تسلط بر افکار و باقی ماندن در حالت آرامش در مواجه شدن با میدان انرژی تضعیف کننده توضیح داده شد، موضوعی که اهمیت فراوان در حفظ آرامش دارد و همچنین مورد نیاز برای تجربه خوشبختی در زندگی است.

در این قسمت درباره تجربه احساس موفقیت توضیح داده می شود.

احساس موفقیت

این نوشته را با عبارتی الهام بخش آغاز می کنیم:

خداوند می تواند شما را با هر سعادت و برکتی که در فراوانی جهان موجود است، مجهز نماید.

(پاول مقدس)

موفقیت رسیدن به نقطه پایان نیست بلکه داشتن احساس رضایت از مسیری است که در زندگی طی کرده ایم.

در کودکی موفقیت برای من راضی کردن پدرم برای خرید دوچرخه بود.

بعد از آن تلاش کردم تا او را راضی کنم برای من کامپیوتر بخرید.

در آن دوران راضی کردن پدرم برای برآورده کردن خواسته هایم برای من موفقیت به شمار می آمد.

بزرگتر که شدم گرفتن کارت گواهینامه برای من موفقیتی بزرگ بود.

بعد از آن قبولی در دانشگاه و سپس فارغ التحصیل شدن و …

وقتی به زندگی خودم توجه می کنم هربار که نیاز به رسیدن به خواسته ای داشتم، موفقیت برای من به دست آوردن یا رسیدن به آن خواسته بوده است و این در حالی است که در حال حاضر هیچ احساسی نسبت به آن موفقیت ها نداردم.

از زمانی که در مسیر درک قدرت اراده خداوند قرار گرفتم دریافتم که احساس موفقیت، رسیدن به یک یا چند خواسته در زندگی نیست بلکه به میزان رضایت از مسیری که در مدت حضور در دنیا طی کرده ایم بستگی دارد.

بنابراین تجربه احساس موفقیت فقط در صورتی امکان پذیر است که از قدرت اراده خداوند برای حرکت در مسیر زندگی استفاده کنید.

مهمترین عبارت یا قانونی که باعث تغییر در شرایط زندگی من شد این جمله می باشد:

نگرشتان را نسبت به موضوعات زندگی تغییر دهید تا چیزهایی که به آنها نگاه می کنید تغییر کنند.

همسر، فرزند، کسب و کار، پول، سلامتی و …. همه و همه شامل “موضوعات زندگی” می شوند.

در گذشته تصور من این بود که برای داشتن زندگی عاشقانه باید همواره تلاش کنم تا همسرم را راضی نگه دارم، درباره فرزند اینگونه تصور می کردم که باید تلاش کنم تا آنها را به خوبی تربیت و تحویل جامعه دهم، درباره کسب و کار باید سال ها سخت تلاش و کوشش کنم تا نتیجه حاصل شود.

نگرش من نسبت به موضوعات زندگی باعث شده بود که علارغم تلاش و سعی فراوان اما احساس خوشبختی و موفقیت در زندگی نداشتم.

زمانی که در مسیر درک قدرت اراده خداوند قرار گرفتم متوجه شدم که تلاش قبلی من برای تغییر زندگی و رسیدن به احساس موفقیت بر مبنای اراده شخصی بوده است و به همین دلیل پس از 35 سال تلاش و کوشش احساس موفقیت و خوشبختی نمی کردم.

تصمیم گرفتم تا نگرش خود را درباره تک تک موضوعات زندگی تغییر داده و بر مبنای نگرش قدرت اراده خداوند به آنها نگاه کنم.

اتفاقی که در طی چند سال رخ داد اینگونه بود که به مرور از تلاش و کوشش فیزیکی من کاسته می شد درحالی که نتیجه زندگی من تغییر می کرد.

در واقع به اندازه ای که من توانستم نگاه خود را به موضوعات زندگی بر مبنای ویژگی های قدرت اراده خداوند تغییر دهم، آن موضوعات تغییر کرده و تجربه من در زندگی دگرگون شد.

شیوه نگرش ما به جهانی که در آن زندگی می کنیم، بر آن جهان اثر می گذارد.

خواسته شما پیرامون موفقیت مالی، تجربه عشق و محبت، موفقیت در کسب و کار، شهرت، رفاه اجتماعی، سلامتی و … به چگونگی نگرشتان درباره خودتان، جهان و مهمتر از همه قدرت اراده خداوند که همه چیز از او سرجشمه می گیرد بستگی دارد.

زندگی را چگونه می بینید؟

شیوه نگرشتان به زندگی، شاخصی است که انتظارها و توقعات شما را نشان می دهد.

این انتظارها و توقعات بر مبنای آنچه به شما آموزش داده شده است که شایستگی و صلاحیت دریافتش را دارید، شکل می گیرند.

این انتظارها به طور کلی از عوامل بیرونی مانند خانواده، اجتماع و سازمان ها بر شما تحمیل می شوند اما آن همدم درونی و همیشه حاظر یعنی قدرت اراده شخصی (منیت تان) نیز بر آنها تاثیر می گذارد.

انتظار شما از زندگی بر مبنای کمبود، محدود بودن و بدبینی نسبت به آنچه برایتان امکانپذیر است به وجود می آید.

این مبانی با قدرت اراده خداوند همخوانی ندارند و به همین دلیل عموم انسانها از تجربه فراوانی و موفقیت در زندگی محروم می مانند.

از صمیم قلب می دانم که جذب فراوانی و احساس موفقیت ممکن است زیرا تا همین چند سال قبل در شرایط زندگی کاملا متفاوت بودم و هیچ امیدی به بهبود شرایط زندگی ام نداشتم.

اما به اندازه ای که در این چند سال مبانی نگرش خود به دنیای مادی را بر اساس ویژگی های قدرت اراده خداوند تغییر دادم، شرایط زندگی من دگرگون شد و فراوانی و موفقیت را در زندگی تجربه کردم.

این تجربه هرگز انتهایی ندارد و تا بی نهایت بار می تواند بهبود پیدا کند چون خداوند بی نهایت است.

چگونگی نگرش خود نسبت به جهان را بررسی کنید.

آیا تمرکز شما بر مشاهده کمبودها، ناراحتی ها و مسائل و مشکلاتی است که برای خود و دیگران اتفاق افتاده است؟

اگر اینچنین است باید سعی کنید نگرش خود را نسبت به مسائل زندگی خود و دیگران تغییر دهید.

باید در جایی که همیشه تصور می کردید کمبود وجود دارد نشانه های فراوانی را جستجو و مشاهده کنید.

اگر خود را در رسیدن به خواسته ها و تحقق آرزوهایتان ناتوان می دانید باید نشانه های توانمند بودن را در خود جستجو و مشاهده کنید.

چنانچه عقیده دارید شرایط کنونی مانع تحقق رویاهایتان شده است باید نشانه های فراوانی فرصت ها و افرادی را که در همین شرایط به خواسته های خود رسیده اند را جستجو و مشاهده کنید.

بدین صورت می توانید قدم به قدم نگرش خود نسبت به دنیای پیرامون خود را تغییر دهید.

زمانی که به اندازه کافی این کار را تکرار و تمرین کردید، سیستم قدرت اراده خداوند وارد عمل می شود و جهان پیرامون شما را مطابق با نگرش جدیدتان دگرگون می کند.

این کار برای خداوند ساده و بدون سر و صدا و صرف انرژی صورت می گیرد بنابراین به توانایی خداوند در اجرای تغییر دنیای مادی اطمینان و ایمان داشته باشید و فقط روی تغییر نگرش خود تمرکز کنید.

خداوند زندگی را چگونه می بیند؟

شاید تا به حال به این سوال فکر نکرده باشید یا حتی نظری درباره آن نشنیده یا نداده باشید اما فکر کردن به این سوال تا حدود زیادی نگرش شما نسبت به زندگی و همچنین شرایط فعلی زندگی شما را مشخص می کند.

عقیده شما درباره نگرش خداوند به زندگی دقیقا مشابه همان شرایطی است که اکنون در حال تجربه کردن هستید.

پس از آنکه نگرش خود درباره نحوه نگرش خداوند به زندگی را مشخص کردید، آن را با نگرش خداوند درباره زندگی بر مبنای ویژگی های قدرت اراده خداوند مقایسه کنید.

خداوند مسئول آفرینش همه مخلوقات است و پیوسته در حال بخشیدن و اهدا کردن می باشد.

خداوند برای بخشیدن و اهدا کردن هیچ حد و مرزی نمی شناسد. او همواره به این کار ادامه می دهد و روح ناب و بدون شکل را به بی نهایت صورت مادی تبدیل می کند.

بنابراین وقتی به فراوانی طبیعی قدرت اراده خداوند توجه کنیم، دو موضوع باید مدنظر قرار بگیرد:

1- او پیوسته در حال اهدا کردن است

2- به میزان نامحدود اهدا می کند.

این دو ویژگی را می توان به وضوح در اولین آیه قرآن کریم مشاهده کرد:

بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِيمِ

به نام خداوند بخشنده مهربان

بنابراین اگر شما هم می خواهید موفقیت و فراوانی را جذب زندگی تان کنید باید این دویژگی را داشته باشید.

همیشه در حال خدمت کردن و اهدا کردن باشید.

قدرت اراده خداوند فقط زمانی می تواند با شما همکاری کند که در هماهنگی با او هستید.

اگر به خداوند پیغام بفرستید که: “لطفا پول بیشتری برایم بفرست”، نشان می دهد شما خود را در حالتی از کمبود و نقصان می بینید و این درحالی است که خداوند کمبود و نقصان را نمی پذیرد.

خداوند حتی نمی داند پول کافی نداشتن چه معنایی دارد بنابراین چنین پاسخی خواهید شنید: من نمی دانم پول چیست، اما متوجه شدم گزارش کمبود و نقصان داده اید، هم اکنون کمبود بیشتری به سمت شما ارسال می کنم.

خداوند همواره پاسخ می دهد، اما از آنجا که او انسان نیست و ویژگی های انسانی ندارد معنی کلمات و جملات به کار رفته از سوی ما را نمی داند و فقط به احساس و نگرشی که در پس هر درخواست وجود دارد پاسخ می دهد. به همین دلیل است که می تواند به درخواست همه انسان ها با هر زبان و گویشی پاسخ دهد.

احساسی که در پس درخواست پول بیشتر نهفته است، احساس کمبود و نقص است و خداوند به احساس ما پاسخ می دهد.

با این نگرش اگر وضعیت زندگی خود و درخواست های گذشته تان از خداوند را بررسی کنید دلیل اجابت نشدن بسیاری از درخواست ها را درک خواهید کرد چون به احساس نهفته در پشت درخواست خود آگاهی پیدا کرده اید.

داشتن نگرش کمبود به زندگی هرگز باعث گشایش در زندگی شما نخواهد شد بنابراین اگر در شرایط واقعا سخت و رنج آور زندگی می کنید برای دستیابی به منابع بی نهایت خداند راهی جز تغییر نگرش خود به سمت فراوانی ندارید.

برای این کار نیاز نیست به جستجوی فراوانی در زندگی خود و اطرافتان باشید بلکه باید بر فراوانی نامحدود خالق خود تمرکز کنید.

اگر بتوانید باور کنید که خالق شما خداوند است و او شما را از خود و به شکل خودش خلق کرده است و بپذیرید که همواره تحت هدایت و حمایت او هستید، می توانید به جای تمرکز بر نقص و کمبود در زندگی خود بر فراوانی خداوند تمرکز کنید.

در این صورت شما به مرور خود را همسو با قدرت اراده خداوند قرار می دهید و ویژگی های قدرت اراده خداوند در زندگی شما متجلی می شوند.

من زمانی در شرایط سخت و نابسامان بودم و تصور می کردم به دلیل نداشتن پدری ثروتمند یا متولد شدن در کشور یا شهر دیگری هرگز نمی توانم رنگ خوشبختی و آسایش را در زندگی تجربه کنم.

زمانی که در مسیر تغییر زندگی با قدرت اراده خداوند آشنا شدم سعی کردم بجای تمرکز کردن بر کمبودها و دلایل ناتوانی خودم در زندگی بر توانایی خداوند تمرکز کنم، به اندازه ای که باور کردم خداوند در من حضور دارد به مرور زندگی من در جنبه های مختلف تغییر کرد.

من از تلاش برای لاغر شدن و تغییر جسمم دست برداشتم و به مسیری هدایت شدن که بدون سختی و رنج جسم من تغییر کرد.

من از تلاش برای غلبه بر فقر و بدهکاری دست برداشتم و به مسیری هدایت شدم که نه تنها همه بدهی ها را تسویه کردم بلکه به خیلی از خواسته هایی که در گذشته در رویای من نمی گنجید دست پیدا کردم.

من از تلاش برای تغییر کسب و کارم دست برداشتم و به مسیری هدایت شدم که هرگز تصور نمی کردم این مسیر وجود داشته باشد.

به اندازه ای که سعی کردم نگرشم را درباره زندگی از مبنای قدرت اراده شخصی تغییر داده و بر مبنای قدرت اراده خداوند متمرکز کنم زندگی من در تمام جنبه ها تغییر کرد. و این تغییر پایان ندارد، هرچه بیشتر همسو با قدرت اراده خداوند فکر و عمل کنیم، ویژگی های قدرت اراده خداوند پررنگ تر و واضح تر در زندگی ما متجلی می شوند.

روح جهانی فقط در هماهنگی با ماهیت واقعی اش جریان می یابد. ماهیت واقعی او نیز فراهم کردن فراوانی نامحدود است.

در هماهنگی با ماهیت واقعی روح جهانی باقی بمانید تا همه آرزوهایتان برآورده شوند.

اگر آنچه را که نیاز دارید یا تصور می کند که اگر در زندگی شما باشد بهتر است را به روح جهانی بگوئید او شما را در حالتی از حالتی از خواستن و رها کردن رها خواهد کرد.

در این شرایط هرگز خواسته شما برآورده نمی شود و به مرور نیازها و کمبودهای شما افزون می گردد. اما اگر احساس کنید آنچه را که قصد دارید تجربه کنید از قبل متجلی شده است و به سمت شما جریان می یابد به هدفتان متصل می شوید.

هرگز یک لحظه هم به خود شک و تردید راه ندهید و به سخن انسان های منفی باف گوش نسپارید. همیشه در پیشگاه میدان خلاق اراده خداوند خواهید بود.

شما نمی توانید از تمرکز و بیان کمبود، نقصان یا کاستی به فروانی و گشایش در زندگی دست پیدا کنید. شما باید از همان نیرویی که همه چیز را می پذیرد سرچشمه بگیرید.

واژه پذیرش، واژه ای کلیدی و مهم است که در بخش بعدی درباره آن توضیح داده می شود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.67 از 18 رای

https://tanasobefekri.net/?p=32392
برچسب ها:
9 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار نادیا همتی
   1403/03/31 00:24
   مدت عضویت: 43 روز
   امتیاز کاربر: 2055 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 600 کلمه

   به نام الله یکتا

   تجربه احساس موفقیت. خداوند می تواند شما را با هر سعادت و برکتی که در فراوانی جهان موجود است، مجهز نماید.موفقیت داشتناحساس رضایت از مسیر زندگی است تجربه احساس موفقیت فقط در صورتی امکان پذیر است که از قدرت اراده خداوند برای حرکت درمسیر زندگی استفاده کنید. نگرشتان را نسبت به موضوعات زندگی تغییر دهید تا چیزهایی که به آنها نگاه می کنید تغییر کنند. به اندازهای که بتوانید نگاه خود را به موضوعات زندگی بر مبنای ویژگی های قدرت اراده خداوند تغییر دهید آن موضوعات تغییر کرده و تجربه مادر زندگی دگرگون شد.

   شیوه نگرش ما به جهانی که در آن زندگی می کنیم، بر آن جهان اثر می گذارد.خواسته ما به چگونگی نگرشمان درباره خودمان جهان ومهمتر از همه قدرت اراده خداوند که همه چیز از او سرجشمه می گیرد بستگی دارد.

   زندگی را چگونه می بینید؟اراده شخصی به انتظار های ما از جهانتاویر میگذارد انتظار شما از زندگی بر مبنای کمبود، محدود بودن وبدبینی نسبت به آنچه برایتان امکانپذیر است به وجود می آید.

   این مبانی با قدرت اراده خداوند همخوانی ندارند و به همین دلیل عموم انسانها از تجربه فراوانی و موفقیت در زندگی محروم می مانند. اگر نگرش شما بر مبنای کمبود در جهان است باید سعی کنید نگرش خود را نسبت به مسائل زندگی خود و دیگران تغییر دهید.باید نشانههای فراوانی را جستجو و مشاهده کنید اگر خود را در رسیدن به خواسته ها و تحقق آرزوهایتان ناتوان می دانید باید نشانه های توانمندبودن را در خود جستجو و مشاهده کنید. زمانی که به اندازه کافی این کار را تکرار و تمرین کردید، سیستم قدرت اراده خداوند وارد عملمی شود و جهان پیرامون شما را مطابق با نگرش جدیدتان دگرگون می کند.

   خداوند زندگی را چگونه می بیند؟ عقیده شما درباره نگرش خداوند به زندگی دقیقا مشابه همان شرایطی است که اکنون در حال تجربهکردن هستید. خداوند مسئول آفرینش همه مخلوقات است و پیوسته در حال بخشیدن و اهدا کردن می باشد. بنابراین وقتی به فراوانیطبیعی قدرت اراده خداوند توجه کنیم، دو موضوع باید مدنظر قرار بگیرد:

   1- او پیوسته در حال اهدا کردن است

   2- به میزان نامحدود اهدا می کند. اگر شما هم می خواهید موفقیت و فراوانی را جذب زندگی تان کنید باید این دویژگی را داشتهباشید.

   همیشه در حال خدمت کردن و اهدا کردن باشید.

   نباید باد خواست پول از خداوند گرارش کمبود را بفرستید بلکه همواره باید با احساس عالی رسیدن به خواسته زندگی کنید خداوند فقط بهاحساس و نگرشی که در پس هر درخواست وجود دارد پاسخ می دهد. به همین دلیل است که می تواند به درخواست همه انسان ها با هرزبان و گویشی پاسخ دهد. برای دستیابی به منابع بی نهایت خداند راهی جز تغییر نگرش خود به سمت فراوانی ندارید. اگر بتوانید باورکنید که خالق شما خداوند است و او شما را از خود و به شکل خودش خلق کرده است و بپذیرید که همواره تحت هدایت و حمایت اوهستید، می توانید به جای تمرکز بر نقص و کمبود در زندگی خود بر فراوانی خداوند تمرکز کنید. در این صورت شما به مرور خود راهمسو با قدرت اراده خداوند قرار می دهید و ویژگی های قدرت اراده خداوند در زندگی شما متجلی می شوند. در هماهنگی با ماهیتواقعی روح جهانی باقی بمانید تا همه آرزوهایتان برآورده شوند.اگر آن چه نیاز دارید را به خداوند بگویید هرگز خواسته شما برآورده نمیشود گردد. اما اگر احساس کنید آنچه را که قصد دارید تجربه کنید از قبل متجلی شده است و به سمت شما جریان می یابد به هدفتانمتصل می شوید. شما نمی توانید از تمرکز و بیان کمبود، نقصان یا کاستی به فروانی و گشایش در زندگی دست پیدا کنید. شما باید ازهمان نیرویی که همه چیز را می پذیرد سرچشمه بگیرید.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fatmhadly85
   1402/10/24 15:46
   مدت عضویت: 1241 روز
   امتیاز کاربر: 5807 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 23 کلمه

   به نام خدایی که در این نزدیکیست ❤️

   سلام

   مثل همیشه عالی بود واقعا لذت بردم ان شاالله بعداً میام در مورد این قسمت می‌نویسم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/10/09 15:15
   مدت عضویت: 602 روز
   امتیاز کاربر: 15690 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 354 کلمه

   باسلام خدمت شما استاد عزیز 

   از یک سال گذشته که وارد سایت شدم هدف من این بوده که یک انسان آرام باشم که در شادی و لذت زندگی خوبی رو تجربه می‌کنه و به شناخت واقعی خداوند برسم،

   طی این یک سال فهمیدم که باورها و رفتار انسان‌ها درباره خداوند چقدر شک و تردید برانگیز و نگران کننده است،

   فهمیدم و یاد گرفتم که خداوند درک و احساس منو در نظر می‌گیره و به حال خوب من در لحظه نگاه می‌کنه،

   پس تصمیم گرفتم که با اراده اون زندگی کنم تا کیفیت افکار خوب خودم رو بالا ببرم،

   از زمانی که یاد گرفتم واکنش نشون ندم و با اراده شخصی خودم کمتر روبرو بشم خیلی احساس بهتری در زندگی و اتفاق‌های پیش روم دارم،

   من باور کردم که خودم خالق اتفاق‌های زیبا و خوب زندگیم هستم و جهان هستی برای من همانند یک آینه هست که من در مقابل او ایستاده‌ام،

   هر حرکتی که در مقابل آینه انجام دهید همان را به شما نشان می‌دهد پس در برابر جهان هستی که می‌ایستید به حرکات خود خوب توجه کنید،

   از زمانی که یاد گرفتم در برابر آینه جهان هستی خودم لبخند بزنم شاد باشم زیبایی‌ها رو ببینم نعمت‌ها و داشته‌هام رو ببینم و شکرگزار باشم ،

   اتفاق‌هایی هم که برای من طی این یک سال رخ می‌دهند و رخ می‌دادند زیباتر و خوشحال کننده‌تر هستند،

   توی ارتباطات خودم با دیگران قوی‌تر و احساس بهتری می‌کنم شادتر و راضی‌تر هستم،

   توی حرف زدن و رفتار خودم با خانواده‌ام سعی می‌کنم که خوب باشم راضیتر هستم و احساس بهتری دارم،

   و حتی می‌کنم که از زمانی که تغییر کردم و تصمیم گرفتم با خوبی‌ها زیبایی‌ها و اراده خداوند همسو شوم انسان‌ها من رو بیشتر از گذشته دوست دارند،

   برای تمام این تغییرات و تجربه‌های زیبا سپاسگزارم خدای مهربان تو صدای من رو شنیدی و دستم رو رها نکردی و من تو را نزدیک خودم می‌دانم تو همیشه در قلب و روح انسان‌هایی هستی که خوبی و زیبایی رو میبینند و باتوکل به تو ارامش دارند،

   امروز هم که من با اراده تو زنده هستم سالم هستم و در حال خوبی زندگی می‌کنم از تو سپاسگزارم و می‌خوام این فرصت رو بهترین استفاده و بهترین لذت رو ببرم و سپاسگزار تو هستم،

   باتشکرازشما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/07/09 22:23
   مدت عضویت: 517 روز
   امتیاز کاربر: 36566 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 849 کلمه

   سللم بردادکستر که به دادمن رسید که بدونم که فکری رو رو دنبال میکنم جه افکاری رو درام مرور وچگونه زندگی من  رو از مسیر داشت دور میکرد میخواستم‌دستم رو دارز کنم که دست مهربانی رو اون  رو محکم بگیره وجه دستی که میونم اگه دستم‌رو بگیره هبج جیزی دیگه درجهات توان مقابه باهاش رو نداره 

   من اززمانی که تواین مسیر وارد شدم ‌افکارم  رو تا  حدودی تواستم ‌کنترال کنم  روزگذشته داشتم‌توبخش مثبت ذهنم کاره میکردم‌که باورهای خودم رو شناسایی کنم با پیدا کردن  هر باوره  در من یی توان خوبی  ایحاد میکه  که بتوانم  جاگزین براش درست کنم و در اینده  زمان  نیاز از باوره درست که دریادگیری  اگاهی  درست به  وجود اماده استفاده کنم اون باورهای اشتباه رو به زیر پله بالای پست بام ‌خلاصه حای توذهنم قرار بدم‌که امکان استفاده ازش برای ذهنم‌نباشه یی لحظه در افکارمثبت غوطه ور بودم یاد سالهای گذصته خودم افتادم احساس که تواون لحظه به من رسید خیلی برام‌تازکی داشت توافکار خودم‌رو دردستان بخش منفی خودم‌دیدم‌ حتی فشار انگشتنان روی بدنم ‌رو حس کردم به خودم‌گفتم‌ چقدر دراین بخش حضور داشتنم کاری برام‌نکردم من رواز زندگی با ارده خدا به کل دور  بودم ولی روز گذشته احساس کسی رو داشتم‌که تو بغل گرم قرار گرفتم خس ارامش عجیبی رو به من داد تودلم‌ گفتم  چه احساس خوبی  تو کنارتوارامش غرق  شدم‌ به خودم‌ گفتم ‌مکان به ابن امنی رو رها نکن بزار دورنش اون حس زیبارو لمس کنم ازدید خودم‌انگشتان بخش منفی ذهنم ‌از بدنم‌بیرون امده بود درهوا داشت می جرخید تو دید خودم‌گفتم‌ چقدر با بودن توبخش تو به خودم اسیب زدم ‌دیگه حضورت  روتحمل ندارم‌دیگه دوست ندارم‌تورو اصلا داشته باشم‌جه برسه که حست کنم ابن حالت دو توچند دقیقیه داشتم چنان دراین حس شادی رو ارامش رو گرفتم که نگو 

   امروز که به ابن فابل رسیدم‌اول متن رو خواندم‌ولی یی لحظه احساس کردم‌دریافتی عالی رو نگرفتم ‌برگشت میکنم دوباره ابن فابل رو میخوانم ‌ببنم  چی  رو دریافت  میکنم‌ 

   تا درادمه دیگاهم ازدریافتی تازه بنویسم 

   من بابد نگرشم رو ب کلی تغییر بدم‌که هرجی رو تغییر دادم ‌کلی تواون مسیر دریافتی خوبی رو دریافت کردم ‌تو ابن ‌مسیر دارم‌ تازه روش یاد میگریم ‌حالا حالا  کاره میبره  اون ‌ تغییر نگرش  در من باید به  وحود بیاد همین زمان  هم ‌گلی تغییر نگرش داشتم‌که اینجا هستم 

   امروز داشتم‌روی میزکارم‌توبخش یادگیری زبان انگلیسی کاره ابعدازکارهای سایتم‌کاره می کردم  دختر ازبیرون امد یی بسته که مال من بود ازباراز برام‌خریده بود به من داد بعدهمسرم برام‌خرما یی کشکی تو مسافرت کناره  اتوبان  فرشندها  می فروختن  به همسرم‌ گفتم برام بخره ‌گفت ابن مواد بهداستی نیست من بهش گفتم‌ تو  تهران ابن‌کشک با قرق قورت  رو ندیدم  نیست

    امروز اون نمیدونم ازکدوم معازه برام  تهیه کرده بود تو ظرف بهداشتی اون‌خربدش  گذاشت روی  همون میز  کاره  من دخترم  رفت یی بسته خود کاریی که برای کلاس زبا ن میخواستم م اون توچندرنگ باید باشه م‌رو بهش کفته بودم ازبازاربرام‌ بگیره ازاتاقش اورد گفت فبلا داشته  احتیاج نداره ازمن  اسرا به من داد گفتم‌حیف برای خودت نگه داده گفت به کارت توبشترمیاد تا من حواسم‌نبودم رفنم اشپز خونه کارهام روانجام بدم یی لخظه نگاهم‌به روی میزافتاد گفتم‌خدایااون‌کسترش که من ازش  دم‌میزنم‌چیزی که توذهنم برای منواصلا توتهران ‌نبود رو روی میرم به من‌نشون 

   پس من کارم که هی دارم ‌روی خودم کار ه کنم‌اون به کناری میزارم ‌کاره  خدا  هزار برابر یا میلیون برابر ارده من کاریای داره جقدر این رها کردن‌ تو این مسیر برام‌اولس کمی سخت هست

   ‌ولی  وفتی  اون اگاهی رو به ذهنم‌ میدم ‌موقع  رهایی حس پرکاز  واقعی رو هم دریافت میکنم ‌از ادعا ار   ارون به هیچ چیری نمیرسم‌ باید هرکاری که دارم انجام میدم به شکل کامل بدن‌ نفقص  صورت  بگیره 

   هرجی اسرا کنم‌  ‌که ‌ زوتر ابن  رها کردن انجام بشه برای  من تا زمانی که وافعا روی اون بخش  کار نکنم نمیشه امروز که داشتم ‌تو  دفتر سپاس گزاری  امروز رو  مینوشتم ‌کلی  این ساسپگزاری  امروزم ‌با روز اول فرق داشت وگلی درونش تغییر نگاه داشتم‌ اون تغییر نگاه رو درابنجا خواندم که باید داشته باشم تا اون تغییر  از نگاهم به اطراف شروع میشه وفتی نکرش رو عوض  کنم ‌اون‌موضوع  هم‌عوض  میشه  چون ‌نگاهم ‌عوض  شده  نگاه من به موانع تو  زندگی خودم ‌روی اون موضوع تاثیر داره

   خداوند  بی حد مز   می بخشه  وداین  بخش برای  خداوند حدو مرز  نداره  ابن حد ودمرز رو ما توذهن من به وجود اوردمد ‌اگه ‌ اون  به کناری  بزرام ‌توجه بهش نداشته باشم ‌خداوند  کارشون عالی بالد هستر نگاه وفتی از   چیزهای  اطراف  کناری  برهد حواسم  توبخش سپاسکزای انجام بشه چون به ابن شکل من دادم‌ ارده رو بهش میگم اون زمانی که تو داستی  توبخش ارده خودت کاره میکردی بازم‌خداوند داست بهت بخشس نامحدوش رو میدا  اگه درحد  زیاد ی دریافت نداشتی  خودت  مانع   رو  به وجو  داوردی  مانع رو به کناری  بزن‌  دریافتی  خودت  رو بین‌  من توهرمسبد کلی مانع  دارم‌ برای نرسیدم‌ کمک خدواند رو  داشتم‌که‌گلی ازاین باوره هام  رو طی مسر پیدا کردم ‌در  ادامه به شکر  خدا بازم  ‌بابد تلاش  کنم ‌که فقط اون‌نگاهم رو تغییر بدم ‌ودر دمرحله  بعد باوره ‌رو بشناسم برطرفش کنم جابگزین براش با اگاهی درست بسازم  ‌تو دید  خودم ‌ ابن  ‌کاره  بابد انجام بشه  

   خداوند پشت  وپنا هتون  یا حق  حق  نگه  دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/03/12 13:26
   مدت عضویت: 602 روز
   امتیاز کاربر: 15690 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 377 کلمه

   باسلام خدمت شما 

   برای رشد و گسترش نعمت های زندگی با اگاهی باید نسبت به زندگی تلاش کنید و همیشه هم شکر گزار داشته هایمان باشیم،

   برای این که من بدانم همیشه با رشد و گسترش نعمت ها در زندگی ام میتوانم با سطح فکر خودم و نگرش افکارم درباره زندگی رو از خداوند بخواهند و به این باور داشته باشم که فراوانی و گسترش و رشد زندگی ما همیشه برای او انجام شدنی است با احساس خوبی به این خواسته فکر می‌کنم حتی اگر درباره کمبود مالی باشند من با احساس خوب فکر می کنم تا با احساس خوب هم ثروت را از جهان هستی سمت خودم جذب کنم و میدانم که خداوند در این مسیر همراه من است و من را حمایت می کند وقتی که ما از کودکی تا به الان باور داشته اینکه خداوند رازق است پس باید در زندگی هم به این جمله خودمان ایمان و باور واقعی را داشته باشیم که برای خداوند همه چیز وجود دارد و دادن نعمت های خوب به انسان ها بر اساس نگرش ما انسانها به زندگی مان است،

   خداوند همیشه به ما اون چیزی رو وارد زندگیمان می‌کند که مدتهاست در ذهنمان به این فکر می کنیم و از خداوند با احساس خوب می خواهیم مثلاً برای من به شخصه این اتفاق افتاده که مدت ها به داشتن یک وسیله یا چیز های کوچک در زندگی فکر میکردم اما بعد از یک هفته که با احساس خوب و خواستن واقعی به اون وسیله فکر کردم در زندگی برای من اتفاق افتاده است و وارد زندگیم شده،

   من هم سعی کردم همیشه همه دا به مهربانی و بخشندگی نسبت به خودم و دیگران رفتار کنم یعنی همانند خوب آوند باشند زیرا که خو مهربان و بخشنده است و کاری به گذشته کاری به آینده ما ندارد فقط و فقط لحظه ها را با احساس ما می سنجد و زندگی را بر اساس این اساس ما می بیند،

   پس با هم تصمیم میگیرم که همیشه با بخشندگی و مهربانی فراوان زندگی را تجربه کنم که با اراده خداوند همسو باشد و من به این باور دارم که خداوند همیشه بر اساس نگرش من نسبت به زندگی نعمت هایش را به من می دهد از من هم نگرش خودم رو روز به روز بهتر و بهتر می کنم و بهترین خودم میشوم،

   باتشکر ازشما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 540 کلمه

   واقعا متن فوق العاده زیبا و واقعی رو لمس کردم

   در این متن من اینو فهمیدم ک ما ۰باید در هر لحظه زندگیمون خدا رو حس کنیم در شادی در غم بدونیم این ها توسط افکار خودمون ک احساس مارو باعث میشن ب وجود اومده  اگه نتیجه اونی نیس ک من میخوام پس باید ببینم کجا خدا رو ندیدم

   گاهی این دنیا چنان این موضوع رو ب من میفهمونه ک نگو با تموم وجودم میگم خدایا منو ب خاطر ندیدنهام ببخش

   مشکل ما از اینجا نشات میگیره ک خدا رو نمیبینم کاری میکنیم بر ای  دیگران ما حتی بخودمون رسیدنهامون بخاطر دیگرانه غذا پختن خونه تمیز کردن 

   چن من با مادرشوهرم زندگی میکردم هنیشه خونم بهم میریخت میترسیدم میگفتم الان میاد میبینه و فلان

   من حتی از تمیز کردن خونم هم حس خوبی نداشتم میبینم مامانهایی باباهایی ک کازی میکنن هی میکوبن تو سر بچه ک من صبح تا شب  کار میکنم یا ب درسهات میرسم خب ک چی چ ارزشی داره این کارهای ما ک ب خاطر حس خوبمون انجام نمیدیم انجام میدیم چن تعریف شده برامون برااساس تعهد خب چرا با حس خوب انجامش ندم چرا برا حال خوب خودم انجام ندم چرا

   چرا ی موقعی کار میکزدم و فیدبک از همسرم نمیگرفتم  ناراحت میشدم ک من  این همه کار کردم غذا پختم چیزی ک اون دوس داره براش فراهم کرد م اما اون نمیبینه ک هیچ ایرادم میگی هی نشستم با خودم حرف زدم گفتم از این ب بعد کارااتو اگه برا خودت انجام نمیدی نده 

   من تصمیم گرفتم هر کاری ب خاطر خودم انجام بدون انتظاری پشتش نباشه

   نمیگم کامل موفق بودم ولی خیلی پیشرفتها حاصل شده

   من قبلا فک میکردم باید همه چیو همسرم برام فراهم کنه من ناگاهانه در شرک بودم همسرم خدا میدونستم از ی جایی ب بعد گفتم فریبا همسر یک دست خداونده برای تو ن خدا هر چی داری هرچی ب دست میاری همسرت واسطه هس یاد گرفتم از اون بخوام اونی ک همه چیزش نامحدوده 

   لطفش محبتش ب قدر   ظرفم اون میده ما یاد نگرفتیم ک ظرفمون بزرگ کنیم یاد گرفتیم ک بگیم ظرف من ب خاطر فلانی کوچیکه فلانی ظرف کوچیک ب من داد 

   تا ب کی انکار تا ب کی حال بد

   اطرافیانمو میبینم ک حالشون بده میگم اخبار گوش ندید و خدارو داشته با شید مسخرم میکنن 

   خدا حسی غیر قابل توصیف من با خدا از کجا ب کجا رسیدم در ته باتلاق بودم اون بود منو کشید بیرون 

   خدادر هر لحظه در جریانه ما هستیم ک با منیتمون با افکار منفی با گفتگوهای منفی این جریان نمیبینم 

   ارزومیکنم عین خداوند ببخشم ببخشم خودمو ااطرافیانمو 

   مهربون باشم بی توقع 

   ب غیر خدا از کسی نخوام 

   خدا رو هر لحظه حس کنم بببنم ایمان باور 

   کسی ک خدارو باور داشته باشه نمیترسه ناامید نمیشه ادامه میده چن میدونه میشه 

   پادر راهی گذاشتم ک عشق رو دیدم عشق خدا خدایی ک چقدر عاشقانه دوستم بوده یارم بوده رفیقی در همه حال صدامو شنید دستمو گرف خدا همه چیه منه هر چی ک هستم و دارم از اوس 

   اکه در شرایطی هستم ک مطابق میلم نیس من صبر میکنم درونم قلبم میگه صبر کن میشه من صدا پرودگارم میشنوم ک میگه صبر کن من ب او اعتماد دارم دوست دارم خداوندا منو ببخش برا تموم لحظاتی ک غافلم برای تموم لحظاتی ک غیر تو رو صدا میزنم من ببخش برا تموم ندیدنهام تو بزرگترین هستی هستی ک ماها غافلیم ازت 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1401/02/24 04:06
   مدت عضویت: 1765 روز
   امتیاز کاربر: 15775 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 745 کلمه

   به نام خدای مهربون

   وقت بخیر عزیزان

   این جمله رو که آغاز این متن بود خیلی دوست داشتم که خداوند می تواند شما را با هر سعادت و برکتی که در فراوانی جهان موجود است مجهز نماید .یعنی از همه نعمتها به اندازه تمام مردم وجود داره منتهی بعضی باور دارند و می رسن به اونها و بعضی ها هم که از بس شنیدن اینها از ما بهترون هستن اینجور اونجور آدم که دیگه انقدر زیاده خواه نمی شه از این حرفهای الکی که هی بهمون گفتن  و ما همگی باور کردیم و فکر کردیم دیگه بسه و هیچ وقت نخواستیم  بیشتر بخواهیم البته بیشتر خواستن هم باید اینجور باشه که شما از اون چیزی که الان دارین راضی باشین و شکرگزار تا اون گسترش پیدا کنه . دایم راه می رن مثلا همه هی می گن آب نیست آب نیست صرفه جویی کنین یعنی چی یعنی به بی نهایت بودن نعمتها توجه ندارن منم که تا حرف می زنم می گن مثل پیرزن های قدیمی می مونی دیگه هیچی نمی گم عقیده هام و 

   اینهم این که آدم باید نگرششو عوض کنه .انتظارشو ولی همیشه شنیدیم نه باید تلاش کنی تا به خواسته هات برسی رنج بکشی سختی و …. حالا در رابطه با متناسب شدن من به وضوح اینو دیدم که تغییر نگرش دادیم .ذهنمون دوباره برنامه نویسی شد و من شاید قبلا انقدر تلاش می کردم تا یه ذره بیام پایین ولی الان به این راحتی بود .

   این موضوع احساس هم همینطوره البته خداوند با احساس کار می کنه و یه کتابی هم من گرفتم که اسمش اینه که  good vibes good life حالا دارم می خونم که واقعا همینه که آدم اگه احساسشو بتونه کنترل کنه احساس خوب داشته باشه اتفاق‌های خوب براش رقم می خوره .

   باید در جایی که همیشه تصور می کردید کمبود وجود دارد نشانه های فراوانی رو جستجو و مشاهده کنید.عقیده شما درباره نگرش خداوند به زندگی دقیقا مشابه همان شرایطی است که اکنون در حال تجربه کردن هستید .

   خداوند مسیول آفرینش همه مخلوقات است و پیوسته در حال بخشیدن و اهدا کردن است . خداوند برای بخشیدن و اهدا کردن هیچ حد و مرزی ندارد و او همواره به این کار ادامه می دهد .او پیوسته در حال اهدا کردن است و به میزان نامحدود اهدا می کند .و این دو ویژگی و به وضوح در اولین ایه قرآن می توان مشاهده کرد .به نام خداوند بخشنده و مهربان .

   بنابراین اگر شما هم می خواهید موفقیت و فراوانی رو جذب زندگیتون کنید باید این دو ویژگی و داشته باشین همیشه در حال خدمت کردن و اهدا کردن باشین .قدرت اراده خداوند فقط زمانی می تواند با شما همکاری کند که در هماهنگی با او هستید .پس این مثالی که زدین شما درباره پول چه جوری باید خواسته هامون و بیان کنیم که در حالتی از کمبود و نقصان نباشه مثلا می خوام بگم خدایا دوست دارم همیشه خانواده ام سلامت باشن ! چه جوری بگم اینجوری خوبه یا باید بگم خدایا ممنون که همه خانواده ام سلامت هستن ! مثل بقیه که سالم هستن این همه آدم سالم و سلامت .

   و در حالی که خواسته و بیان می کنیم احساسمون هم باید خوب باشه .باید به فراوانی نامحدود خالق تمرکز کنید . مثلا سلامتی فراوونه برای همه هست پس برای من و خانواده ام هم هست  . و در این صورت شما به مرور خود را همسو با قدرت اراده خداوند قرار می دهید و ویژگی قدرت اراده خداوند در زندگی شما تجلی می شود .

   به جای تمرکز کردن بر کمبودها و دلایل ناتوانی خودمون در زندگی بر توانایی خدا تمرکز کنیم خداوند قادر مطلق است . هیچ نیرویی به جز نیروی اون نیست 

   روح جهانی فقط در هماهنگی با ماهیت واقعی اش جریان می یابد .ماهیت واقعی او نیز فراهم کردن فراوانی نامحدود است .در هماهنگی با ماهیت واقعی روح جهان باقی بمانید تا همه آرزوهایتان برآورده شود .اگر آنچه را که نیاز دارید یا تصور می کنید اگر در زندگی شما باشد بهتر است را به روح جهانی بگویید او شما را در حالتی از حالتی از خواستن و رها کردن رها می کند و به خواستتون نمی رسید  و به مرور نیازها و کمبودهای شما افزون می گردد .اما اگر احساس کنید آنچه را که قصد دارید تجربه کنید از قبل متجلی شده و به سمت شما جریان می یابد به هدفتان متصل شوید . هرگز شک نکنید و به افراد منفی گوش ندید .همیشه در پیشگاه میدان خلاق اراده خداوند خواهید بود .شما باید از همان نیرویی که همه چیز را می پذیرد سرچشمه بگیرید .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار razieemohammadi
   1400/12/14 13:16
   مدت عضویت: 1553 روز
   امتیاز کاربر: 8373 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 44 کلمه

   استاد من فکر میکنم دلیل اینکه خیلی خوب حواسم به گفتگوهای درونیم که از نگرش و انتطار من میان،نیست اینه که هنوز پی به اهمیت این قضیه نبردم ،شما چه راهی رو بمن پیشنهاد میکنید برای حل این مسئله؟؟؟

   ممنونم از لطف بی دریغ شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار razieemohammadi
   1400/12/14 12:52
   مدت عضویت: 1553 روز
   امتیاز کاربر: 8373 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 287 کلمه

   من باید نگرشم را تغییر بدم تا الان نگرش من نسبت به خودم،زندگیم و خدا و دنیا این بوده که من آدمی عاجز و ناتوان هستم خداوند زورگو و قدرتمند و نظاره گر من و اعمال من،دنیا جای بی رحمی است

   این نگرش باید رها بشه و نگرش جدیدی بجاش جایگزین بشه

   نگرشم نسبت به خودم اینگونه باشه که من آدم توانمندی ام نمونه اش همین آشپزی کردن رانندگی کردن انجام کلی کار دیگه ….من از جنس خدا هستم و خداوند درون من جای داره 

   چه خدایی؟؟؟

   نگرشت نسبت به خدا ،اون چیزی که باید جایگزین بشه چیه؟

   خداوند خودشو بخشنده و مهربان معرفی کرده و نامحدود 

   خداوند هر لحطه داره به احساس و نگرش من پاسخ میده 

   من جه احساسی دارم نسبت به خودم؟ جهانم؟ خداوند؟

   چی باید جایگزین بشه؟

   اینجا فقط من هستم و خداوند و نگرش من

   همه چیز همینه

   خداییش چرا باید اینقد احساسم نسبت بخودم منفی و سرزنش گرانه باشه؟ شاید یکی از علتاش اینه که دائم توسط خانواده سرزنش شدم از نظرشون کامل و خوب و دوست داشتنی نبودم 

   علتش به همین سادگیه،که داره تو زندگی بمن جهت میده 

   باید عوض بشه ،این فرمول‌های ذهنی باید عوض بشه اینا به درد من نمیخوره

   ولی چرا آدم مصممی نیستم در این باره؟ اینهم یکی از حرفهای مخرب منه،نباید بش توجه کنم باید کار خودما بکنم ….باور مخرب من وقتی احساس کنه داره نابود میشه این حرفها را میزنه تا منو منصرف کنه تا خودش نابود نشه

   تمام گفتگوهای ذهنیه منفیه من همه بی پایه و اساسند،باید تصحیح بشن

   کی میگه مصمم نیستم؟ من آدم مصمم هستم …اگه نبودم سالها این مطالب را دنبال نمیکردم

   پس شروع میکنم یکی یکی نگرش هاما جایگزین کردن و اونهای بدرد نخور رو رها کردن

   راضیه تو باید خودتو از نو بسازی ….و بهترین نور امید من اینه که خداوند درون منه و من مخلوقشم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم