0

زندگی با اراده خداوند (قسمت سی و نهم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره راهکارهای عملی برای تسلط بر افکار و باقی ماندن در حالت آرامش در مواجه شدن با میدان انرژی تضعیف کننده توضیح داده شد، موضوعی که اهمیت فراوان در حفظ آرامش دارد و همچنین مورد نیاز برای تجربه خوشبختی در زندگی است.

در این قسمت درباره تجربه احساس موفقیت توضیح داده می شود.

این نوشته را با عبارتی الهام بخش آغاز می کنیم:

خداوند می تواند شما را با هر سعادت و برکتی که در فراوانی جهان موجود است، مجهز نماید.

(پاول مقدس)

موفقیت رسیدن به نقطه پایان نیست بلکه داشتن احساس رضایت از مسیری است که در زندگی طی کرده ایم.

در کودکی موفقیت برای من راضی کردن پدرم برای خرید دوچرخه بود.

بعد از آن تلاش کردم تا او را راضی کنم برای من کامپیوتر بخرید.

در آن دوران راضی کردن پدرم برای برآورده کردن خواسته هایم برای من موفقیت به شمار می آمد.

بزرگتر که شدم گرفتن کارت گواهینامه برای من موفقیتی بزرگ بود.

بعد از آن قبولی در دانشگاه و سپس فارغ التحصیل شدن و …

وقتی به زندگی خودم توجه می کنم هربار که نیاز به رسیدن به خواسته ای داشتم، موفقیت برای من به دست آوردن یا رسیدن به آن خواسته بوده است و این در حالی است که در حال حاضر هیچ احساسی نسبت به آن موفقیت ها نداردم.

از زمانی که در مسیر درک قدرت اراده خداوند قرار گرفتم دریافتم که احساس موفقیت، رسیدن به یک یا چند خواسته در زندگی نیست بلکه به میزان رضایت از مسیری که در مدت حضور در دنیا طی کرده ایم بستگی دارد.

بنابراین تجربه احساس موفقیت فقط در صورتی امکان پذیر است که از قدرت اراده خداوند برای حرکت در مسیر زندگی استفاده کنید.

مهمترین عبارت یا قانونی که باعث تغییر در شرایط زندگی من شد این جمله می باشد:

نگرشتان را نسبت به موضوعات زندگی تغییر دهید تا چیزهایی که به آنها نگاه می کنید تغییر کنند.

همسر، فرزند، کسب و کار، پول، سلامتی و …. همه و همه شامل “موضوعات زندگی” می شوند.

در گذشته تصور من این بود که برای داشتن زندگی عاشقانه باید همواره تلاش کنم تا همسرم را راضی نگه دارم، درباره فرزند اینگونه تصور می کردم که باید تلاش کنم تا آنها را به خوبی تربیت و تحویل جامعه دهم، درباره کسب و کار باید سال ها سخت تلاش و کوشش کنم تا نتیجه حاصل شود.

نگرش من نسبت به موضوعات زندگی باعث شده بود که علارغم تلاش و سعی فراوان اما احساس خوشبختی و موفقیت در زندگی نداشتم.

زمانی که در مسیر درک قدرت اراده خداوند قرار گرفتم متوجه شدم که تلاش قبلی من برای تغییر زندگی و رسیدن به احساس موفقیت بر مبنای اراده شخصی بوده است و به همین دلیل پس از 35 سال تلاش و کوشش احساس موفقیت و خوشبختی نمی کردم.

تصمیم گرفتم تا نگرش خود را درباره تک تک موضوعات زندگی تغییر داده و بر مبنای نگرش قدرت اراده خداوند به آنها نگاه کنم.

اتفاقی که در طی چند سال رخ داد اینگونه بود که به مرور از تلاش و کوشش فیزیکی من کاسته می شد درحالی که نتیجه زندگی من تغییر می کرد.

در واقع به اندازه ای که من توانستم نگاه خود را به موضوعات زندگی بر مبنای ویژگی های قدرت اراده خداوند تغییر دهم، آن موضوعات تغییر کرده و تجربه من در زندگی دگرگون شد.

شیوه نگرش ما به جهانی که در آن زندگی می کنیم، بر آن جهان اثر می گذارد.

خواسته شما پیرامون موفقیت مالی، تجربه عشق و محبت، موفقیت در کسب و کار، شهرت، رفاه اجتماعی، سلامتی و … به چگونگی نگرشتان درباره خودتان، جهان و مهمتر از همه قدرت اراده خداوند که همه چیز از او سرجشمه می گیرد بستگی دارد.

زندگی را چگونه می بینید؟

شیوه نگرشتان به زندگی، شاخصی است که انتظارها و توقعات شما را نشان می دهد.

این انتظارها و توقعات بر مبنای آنچه به شما آموزش داده شده است که شایستگی و صلاحیت دریافتش را دارید، شکل می گیرند.

این انتظارها به طور کلی از عوامل بیرونی مانند خانواده، اجتماع و سازمان ها بر شما تحمیل می شوند اما آن همدم درونی و همیشه حاظر یعنی قدرت اراده شخصی (منیت تان) نیز بر آنها تاثیر می گذارد.

انتظار شما از زندگی بر مبنای کمبود، محدود بودن و بدبینی نسبت به آنچه برایتان امکانپذیر است به وجود می آید.

این مبانی با قدرت اراده خداوند همخوانی ندارند و به همین دلیل عموم انسانها از تجربه فراوانی و موفقیت در زندگی محروم می مانند.

از صمیم قلب می دانم که جذب فراوانی و احساس موفقیت ممکن است زیرا تا همین چند سال قبل در شرایط زندگی کاملا متفاوت بودم و هیچ امیدی به بهبود شرایط زندگی ام نداشتم.

اما به اندازه ای که در این چند سال مبانی نگرش خود به دنیای مادی را بر اساس ویژگی های قدرت اراده خداوند تغییر دادم، شرایط زندگی من دگرگون شد و فراوانی و موفقیت را در زندگی تجربه کردم.

این تجربه هرگز انتهایی ندارد و تا بی نهایت بار می تواند بهبود پیدا کند چون خداوند بی نهایت است.

چگونگی نگرش خود نسبت به جهان را بررسی کنید.

آیا تمرکز شما بر مشاهده کمبودها، ناراحتی ها و مسائل و مشکلاتی است که برای خود و دیگران اتفاق افتاده است؟

اگر اینچنین است باید سعی کنید نگرش خود را نسبت به مسائل زندگی خود و دیگران تغییر دهید.

باید در جایی که همیشه تصور می کردید کمبود وجود دارد نشانه های فراوانی را جستجو و مشاهده کنید.

اگر خود را در رسیدن به خواسته ها و تحقق آرزوهایتان ناتوان می دانید باید نشانه های توانمند بودن را در خود جستجو و مشاهده کنید.

چنانچه عقیده دارید شرایط کنونی مانع تحقق رویاهایتان شده است باید نشانه های فراوانی فرصت ها و افرادی را که در همین شرایط به خواسته های خود رسیده اند را جستجو و مشاهده کنید.

بدین صورت می توانید قدم به قدم نگرش خود نسبت به دنیای پیرامون خود را تغییر دهید.

زمانی که به اندازه کافی این کار را تکرار و تمرین کردید، سیستم قدرت اراده خداوند وارد عمل می شود و جهان پیرامون شما را مطابق با نگرش جدیدتان دگرگون می کند.

این کار برای خداوند ساده و بدون سر و صدا و صرف انرژی صورت می گیرد بنابراین به توانایی خداوند در اجرای تغییر دنیای مادی اطمینان و ایمان داشته باشید و فقط روی تغییر نگرش خود تمرکز کنید.

خداوند زندگی را چگونه می بیند؟

شاید تا به حال به این سوال فکر نکرده باشید یا حتی نظری درباره آن نشنیده یا نداده باشید اما فکر کردن به این سوال تا حدود زیادی نگرش شما نسبت به زندگی و همچنین شرایط فعلی زندگی شما را مشخص می کند.

عقیده شما درباره نگرش خداوند به زندگی دقیقا مشابه همان شرایطی است که اکنون در حال تجربه کردن هستید.

پس از آنکه نگرش خود درباره نحوه نگرش خداوند به زندگی را مشخص کردید، آن را با نگرش خداوند درباره زندگی بر مبنای ویژگی های قدرت اراده خداوند مقایسه کنید.

خداوند مسئول آفرینش همه مخلوقات است و پیوسته در حال بخشیدن و اهدا کردن می باشد.

خداوند برای بخشیدن و اهدا کردن هیچ حد و مرزی نمی شناسد. او همواره به این کار ادامه می دهد و روح ناب و بدون شکل را به بی نهایت صورت مادی تبدیل می کند.

بنابراین وقتی به فراوانی طبیعی قدرت اراده خداوند توجه کنیم، دو موضوع باید مدنظر قرار بگیرد:

1- او پیوسته در حال اهدا کردن است

2- به میزان نامحدود اهدا می کند.

این دو ویژگی را می توان به وضوح در اولین آیه قرآن کریم مشاهده کرد:

بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِيمِ

به نام خداوند بخشنده مهربان

بنابراین اگر شما هم می خواهید موفقیت و فراوانی را جذب زندگی تان کنید باید این دویژگی را داشته باشید.

همیشه در حال خدمت کردن و اهدا کردن باشید.

قدرت اراده خداوند فقط زمانی می تواند با شما همکاری کند که در هماهنگی با او هستید.

اگر به خداوند پیغام بفرستید که: “لطفا پول بیشتری برایم بفرست”، نشان می دهد شما خود را در حالتی از کمبود و نقصان می بینید و این درحالی است که خداوند کمبود و نقصان را نمی پذیرد.

خداوند حتی نمی داند پول کافی نداشتن چه معنایی دارد بنابراین چنین پاسخی خواهید شنید: من نمی دانم پول چیست، اما متوجه شدم گزارش کمبود و نقصان داده اید، هم اکنون کمبود بیشتری به سمت شما ارسال می کنم.

خداوند همواره پاسخ می دهد، اما از آنجا که او انسان نیست و ویژگی های انسانی ندارد معنی کلمات و جملات به کار رفته از سوی ما را نمی داند و فقط به احساس و نگرشی که در پس هر درخواست وجود دارد پاسخ می دهد. به همین دلیل است که می تواند به درخواست همه انسان ها با هر زبان و گویشی پاسخ دهد.

احساسی که در پس درخواست پول بیشتر نهفته است، احساس کمبود و نقص است و خداوند به احساس ما پاسخ می دهد.

با این نگرش اگر وضعیت زندگی خود و درخواست های گذشته تان از خداوند را بررسی کنید دلیل اجابت نشدن بسیاری از درخواست ها را درک خواهید کرد چون به احساس نهفته در پشت درخواست خود آگاهی پیدا کرده اید.

داشتن نگرش کمبود به زندگی هرگز باعث گشایش در زندگی شما نخواهد شد بنابراین اگر در شرایط واقعا سخت و رنج آور زندگی می کنید برای دستیابی به منابع بی نهایت خداند راهی جز تغییر نگرش خود به سمت فراوانی ندارید.

برای این کار نیاز نیست به جستجوی فراوانی در زندگی خود و اطرافتان باشید بلکه باید بر فراوانی نامحدود خالق خود تمرکز کنید.

اگر بتوانید باور کنید که خالق شما خداوند است و او شما را از خود و به شکل خودش خلق کرده است و بپذیرید که همواره تحت هدایت و حمایت او هستید، می توانید به جای تمرکز بر نقص و کمبود در زندگی خود بر فراوانی خداوند تمرکز کنید.

در این صورت شما به مرور خود را همسو با قدرت اراده خداوند قرار می دهید و ویژگی های قدرت اراده خداوند در زندگی شما متجلی می شوند.

من زمانی در شرایط سخت و نابسامان بودم و تصور می کردم به دلیل نداشتن پدری ثروتمند یا متولد شدن در کشور یا شهر دیگری هرگز نمی توانم رنگ خوشبختی و آسایش را در زندگی تجربه کنم.

زمانی که در مسیر تغییر زندگی با قدرت اراده خداوند آشنا شدم سعی کردم بجای تمرکز کردن بر کمبودها و دلایل ناتوانی خودم در زندگی بر توانایی خداوند تمرکز کنم، به اندازه ای که باور کردم خداوند در من حضور دارد به مرور زندگی من در جنبه های مختلف تغییر کرد.

من از تلاش برای لاغر شدن و تغییر جسمم دست برداشتم و به مسیری هدایت شدن که بدون سختی و رنج جسم من تغییر کرد.

من از تلاش برای غلبه بر فقر و بدهکاری دست برداشتم و به مسیری هدایت شدم که نه تنها همه بدهی ها را تسویه کردم بلکه به خیلی از خواسته هایی که در گذشته در رویای من نمی گنجید دست پیدا کردم.

من از تلاش برای تغییر کسب و کارم دست برداشتم و به مسیری هدایت شدم که هرگز تصور نمی کردم این مسیر وجود داشته باشد.

به اندازه ای که سعی کردم نگرشم را درباره زندگی از مبنای قدرت اراده شخصی تغییر داده و بر مبنای قدرت اراده خداوند متمرکز کنم زندگی من در تمام جنبه ها تغییر کرد. و این تغییر پایان ندارد، هرچه بیشتر همسو با قدرت اراده خداوند فکر و عمل کنیم، ویژگی های قدرت اراده خداوند پررنگ تر و واضح تر در زندگی ما متجلی می شوند.

روح جهانی فقط در هماهنگی با ماهیت واقعی اش جریان می یابد. ماهیت واقعی او نیز فراهم کردن فراوانی نامحدود است.

در هماهنگی با ماهیت واقعی روح جهانی باقی بمانید تا همه آرزوهایتان برآورده شوند.

اگر آنچه را که نیاز دارید یا تصور می کند که اگر در زندگی شما باشد بهتر است را به روح جهانی بگوئید او شما را در حالتی از حالتی از خواستن و رها کردن رها خواهد کرد.

در این شرایط هرگز خواسته شما برآورده نمی شود و به مرور نیازها و کمبودهای شما افزون می گردد. اما اگر احساس کنید آنچه را که قصد دارید تجربه کنید از قبل متجلی شده است و به سمت شما جریان می یابد به هدفتان متصل می شوید.

هرگز یک لحظه هم به خود شک و تردید راه ندهید و به سخن انسان های منفی باف گوش نسپارید. همیشه در پیشگاه میدان خلاق اراده خداوند خواهید بود.

شما نمی توانید از تمرکز و بیان کمبود، نقصان یا کاستی به فروانی و گشایش در زندگی دست پیدا کنید. شما باید از همان نیرویی که همه چیز را می پذیرد سرچشمه بگیرید.

واژه پذیرش، واژه ای کلیدی و مهم است که در بخش بعدی درباره آن توضیح داده می شود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.50 از 12 رای

https://tanasobefekri.net/?p=32392
برچسب ها:
5 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار فریبا فروغی
   1402/03/12 13:26
   مدت عضویت: 324 روز
   امتیاز کاربر: 9380 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 377 کلمه

   باسلام خدمت شما 

   برای رشد و گسترش نعمت های زندگی با اگاهی باید نسبت به زندگی تلاش کنید و همیشه هم شکر گزار داشته هایمان باشیم،

   برای این که من بدانم همیشه با رشد و گسترش نعمت ها در زندگی ام میتوانم با سطح فکر خودم و نگرش افکارم درباره زندگی رو از خداوند بخواهند و به این باور داشته باشم که فراوانی و گسترش و رشد زندگی ما همیشه برای او انجام شدنی است با احساس خوبی به این خواسته فکر می‌کنم حتی اگر درباره کمبود مالی باشند من با احساس خوب فکر می کنم تا با احساس خوب هم ثروت را از جهان هستی سمت خودم جذب کنم و میدانم که خداوند در این مسیر همراه من است و من را حمایت می کند وقتی که ما از کودکی تا به الان باور داشته اینکه خداوند رازق است پس باید در زندگی هم به این جمله خودمان ایمان و باور واقعی را داشته باشیم که برای خداوند همه چیز وجود دارد و دادن نعمت های خوب به انسان ها بر اساس نگرش ما انسانها به زندگی مان است،

   خداوند همیشه به ما اون چیزی رو وارد زندگیمان می‌کند که مدتهاست در ذهنمان به این فکر می کنیم و از خداوند با احساس خوب می خواهیم مثلاً برای من به شخصه این اتفاق افتاده که مدت ها به داشتن یک وسیله یا چیز های کوچک در زندگی فکر میکردم اما بعد از یک هفته که با احساس خوب و خواستن واقعی به اون وسیله فکر کردم در زندگی برای من اتفاق افتاده است و وارد زندگیم شده،

   من هم سعی کردم همیشه همه دا به مهربانی و بخشندگی نسبت به خودم و دیگران رفتار کنم یعنی همانند خوب آوند باشند زیرا که خو مهربان و بخشنده است و کاری به گذشته کاری به آینده ما ندارد فقط و فقط لحظه ها را با احساس ما می سنجد و زندگی را بر اساس این اساس ما می بیند،

   پس با هم تصمیم میگیرم که همیشه با بخشندگی و مهربانی فراوان زندگی را تجربه کنم که با اراده خداوند همسو باشد و من به این باور دارم که خداوند همیشه بر اساس نگرش من نسبت به زندگی نعمت هایش را به من می دهد از من هم نگرش خودم رو روز به روز بهتر و بهتر می کنم و بهترین خودم میشوم،

   باتشکر ازشما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 540 کلمه

   واقعا متن فوق العاده زیبا و واقعی رو لمس کردم

   در این متن من اینو فهمیدم ک ما ۰باید در هر لحظه زندگیمون خدا رو حس کنیم در شادی در غم بدونیم این ها توسط افکار خودمون ک احساس مارو باعث میشن ب وجود اومده  اگه نتیجه اونی نیس ک من میخوام پس باید ببینم کجا خدا رو ندیدم

   گاهی این دنیا چنان این موضوع رو ب من میفهمونه ک نگو با تموم وجودم میگم خدایا منو ب خاطر ندیدنهام ببخش

   مشکل ما از اینجا نشات میگیره ک خدا رو نمیبینم کاری میکنیم بر ای  دیگران ما حتی بخودمون رسیدنهامون بخاطر دیگرانه غذا پختن خونه تمیز کردن 

   چن من با مادرشوهرم زندگی میکردم هنیشه خونم بهم میریخت میترسیدم میگفتم الان میاد میبینه و فلان

   من حتی از تمیز کردن خونم هم حس خوبی نداشتم میبینم مامانهایی باباهایی ک کازی میکنن هی میکوبن تو سر بچه ک من صبح تا شب  کار میکنم یا ب درسهات میرسم خب ک چی چ ارزشی داره این کارهای ما ک ب خاطر حس خوبمون انجام نمیدیم انجام میدیم چن تعریف شده برامون برااساس تعهد خب چرا با حس خوب انجامش ندم چرا برا حال خوب خودم انجام ندم چرا

   چرا ی موقعی کار میکزدم و فیدبک از همسرم نمیگرفتم  ناراحت میشدم ک من  این همه کار کردم غذا پختم چیزی ک اون دوس داره براش فراهم کرد م اما اون نمیبینه ک هیچ ایرادم میگی هی نشستم با خودم حرف زدم گفتم از این ب بعد کارااتو اگه برا خودت انجام نمیدی نده 

   من تصمیم گرفتم هر کاری ب خاطر خودم انجام بدون انتظاری پشتش نباشه

   نمیگم کامل موفق بودم ولی خیلی پیشرفتها حاصل شده

   من قبلا فک میکردم باید همه چیو همسرم برام فراهم کنه من ناگاهانه در شرک بودم همسرم خدا میدونستم از ی جایی ب بعد گفتم فریبا همسر یک دست خداونده برای تو ن خدا هر چی داری هرچی ب دست میاری همسرت واسطه هس یاد گرفتم از اون بخوام اونی ک همه چیزش نامحدوده 

   لطفش محبتش ب قدر   ظرفم اون میده ما یاد نگرفتیم ک ظرفمون بزرگ کنیم یاد گرفتیم ک بگیم ظرف من ب خاطر فلانی کوچیکه فلانی ظرف کوچیک ب من داد 

   تا ب کی انکار تا ب کی حال بد

   اطرافیانمو میبینم ک حالشون بده میگم اخبار گوش ندید و خدارو داشته با شید مسخرم میکنن 

   خدا حسی غیر قابل توصیف من با خدا از کجا ب کجا رسیدم در ته باتلاق بودم اون بود منو کشید بیرون 

   خدادر هر لحظه در جریانه ما هستیم ک با منیتمون با افکار منفی با گفتگوهای منفی این جریان نمیبینم 

   ارزومیکنم عین خداوند ببخشم ببخشم خودمو ااطرافیانمو 

   مهربون باشم بی توقع 

   ب غیر خدا از کسی نخوام 

   خدا رو هر لحظه حس کنم بببنم ایمان باور 

   کسی ک خدارو باور داشته باشه نمیترسه ناامید نمیشه ادامه میده چن میدونه میشه 

   پادر راهی گذاشتم ک عشق رو دیدم عشق خدا خدایی ک چقدر عاشقانه دوستم بوده یارم بوده رفیقی در همه حال صدامو شنید دستمو گرف خدا همه چیه منه هر چی ک هستم و دارم از اوس 

   اکه در شرایطی هستم ک مطابق میلم نیس من صبر میکنم درونم قلبم میگه صبر کن میشه من صدا پرودگارم میشنوم ک میگه صبر کن من ب او اعتماد دارم دوست دارم خداوندا منو ببخش برا تموم لحظاتی ک غافلم برای تموم لحظاتی ک غیر تو رو صدا میزنم من ببخش برا تموم ندیدنهام تو بزرگترین هستی هستی ک ماها غافلیم ازت 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1401/02/24 04:06
   مدت عضویت: 1486 روز
   امتیاز کاربر: 11240 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 745 کلمه

   به نام خدای مهربون

   وقت بخیر عزیزان

   این جمله رو که آغاز این متن بود خیلی دوست داشتم که خداوند می تواند شما را با هر سعادت و برکتی که در فراوانی جهان موجود است مجهز نماید .یعنی از همه نعمتها به اندازه تمام مردم وجود داره منتهی بعضی باور دارند و می رسن به اونها و بعضی ها هم که از بس شنیدن اینها از ما بهترون هستن اینجور اونجور آدم که دیگه انقدر زیاده خواه نمی شه از این حرفهای الکی که هی بهمون گفتن  و ما همگی باور کردیم و فکر کردیم دیگه بسه و هیچ وقت نخواستیم  بیشتر بخواهیم البته بیشتر خواستن هم باید اینجور باشه که شما از اون چیزی که الان دارین راضی باشین و شکرگزار تا اون گسترش پیدا کنه . دایم راه می رن مثلا همه هی می گن آب نیست آب نیست صرفه جویی کنین یعنی چی یعنی به بی نهایت بودن نعمتها توجه ندارن منم که تا حرف می زنم می گن مثل پیرزن های قدیمی می مونی دیگه هیچی نمی گم عقیده هام و 

   اینهم این که آدم باید نگرششو عوض کنه .انتظارشو ولی همیشه شنیدیم نه باید تلاش کنی تا به خواسته هات برسی رنج بکشی سختی و …. حالا در رابطه با متناسب شدن من به وضوح اینو دیدم که تغییر نگرش دادیم .ذهنمون دوباره برنامه نویسی شد و من شاید قبلا انقدر تلاش می کردم تا یه ذره بیام پایین ولی الان به این راحتی بود .

   این موضوع احساس هم همینطوره البته خداوند با احساس کار می کنه و یه کتابی هم من گرفتم که اسمش اینه که  good vibes good life حالا دارم می خونم که واقعا همینه که آدم اگه احساسشو بتونه کنترل کنه احساس خوب داشته باشه اتفاق‌های خوب براش رقم می خوره .

   باید در جایی که همیشه تصور می کردید کمبود وجود دارد نشانه های فراوانی رو جستجو و مشاهده کنید.عقیده شما درباره نگرش خداوند به زندگی دقیقا مشابه همان شرایطی است که اکنون در حال تجربه کردن هستید .

   خداوند مسیول آفرینش همه مخلوقات است و پیوسته در حال بخشیدن و اهدا کردن است . خداوند برای بخشیدن و اهدا کردن هیچ حد و مرزی ندارد و او همواره به این کار ادامه می دهد .او پیوسته در حال اهدا کردن است و به میزان نامحدود اهدا می کند .و این دو ویژگی و به وضوح در اولین ایه قرآن می توان مشاهده کرد .به نام خداوند بخشنده و مهربان .

   بنابراین اگر شما هم می خواهید موفقیت و فراوانی رو جذب زندگیتون کنید باید این دو ویژگی و داشته باشین همیشه در حال خدمت کردن و اهدا کردن باشین .قدرت اراده خداوند فقط زمانی می تواند با شما همکاری کند که در هماهنگی با او هستید .پس این مثالی که زدین شما درباره پول چه جوری باید خواسته هامون و بیان کنیم که در حالتی از کمبود و نقصان نباشه مثلا می خوام بگم خدایا دوست دارم همیشه خانواده ام سلامت باشن ! چه جوری بگم اینجوری خوبه یا باید بگم خدایا ممنون که همه خانواده ام سلامت هستن ! مثل بقیه که سالم هستن این همه آدم سالم و سلامت .

   و در حالی که خواسته و بیان می کنیم احساسمون هم باید خوب باشه .باید به فراوانی نامحدود خالق تمرکز کنید . مثلا سلامتی فراوونه برای همه هست پس برای من و خانواده ام هم هست  . و در این صورت شما به مرور خود را همسو با قدرت اراده خداوند قرار می دهید و ویژگی قدرت اراده خداوند در زندگی شما تجلی می شود .

   به جای تمرکز کردن بر کمبودها و دلایل ناتوانی خودمون در زندگی بر توانایی خدا تمرکز کنیم خداوند قادر مطلق است . هیچ نیرویی به جز نیروی اون نیست 

   روح جهانی فقط در هماهنگی با ماهیت واقعی اش جریان می یابد .ماهیت واقعی او نیز فراهم کردن فراوانی نامحدود است .در هماهنگی با ماهیت واقعی روح جهان باقی بمانید تا همه آرزوهایتان برآورده شود .اگر آنچه را که نیاز دارید یا تصور می کنید اگر در زندگی شما باشد بهتر است را به روح جهانی بگویید او شما را در حالتی از حالتی از خواستن و رها کردن رها می کند و به خواستتون نمی رسید  و به مرور نیازها و کمبودهای شما افزون می گردد .اما اگر احساس کنید آنچه را که قصد دارید تجربه کنید از قبل متجلی شده و به سمت شما جریان می یابد به هدفتان متصل شوید . هرگز شک نکنید و به افراد منفی گوش ندید .همیشه در پیشگاه میدان خلاق اراده خداوند خواهید بود .شما باید از همان نیرویی که همه چیز را می پذیرد سرچشمه بگیرید .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار razieemohammadi
   1400/12/14 13:16
   مدت عضویت: 1274 روز
   امتیاز کاربر: 7963 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 44 کلمه

   استاد من فکر میکنم دلیل اینکه خیلی خوب حواسم به گفتگوهای درونیم که از نگرش و انتطار من میان،نیست اینه که هنوز پی به اهمیت این قضیه نبردم ،شما چه راهی رو بمن پیشنهاد میکنید برای حل این مسئله؟؟؟

   ممنونم از لطف بی دریغ شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار razieemohammadi
   1400/12/14 12:52
   مدت عضویت: 1274 روز
   امتیاز کاربر: 7963 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 287 کلمه

   من باید نگرشم را تغییر بدم تا الان نگرش من نسبت به خودم،زندگیم و خدا و دنیا این بوده که من آدمی عاجز و ناتوان هستم خداوند زورگو و قدرتمند و نظاره گر من و اعمال من،دنیا جای بی رحمی است

   این نگرش باید رها بشه و نگرش جدیدی بجاش جایگزین بشه

   نگرشم نسبت به خودم اینگونه باشه که من آدم توانمندی ام نمونه اش همین آشپزی کردن رانندگی کردن انجام کلی کار دیگه ….من از جنس خدا هستم و خداوند درون من جای داره 

   چه خدایی؟؟؟

   نگرشت نسبت به خدا ،اون چیزی که باید جایگزین بشه چیه؟

   خداوند خودشو بخشنده و مهربان معرفی کرده و نامحدود 

   خداوند هر لحطه داره به احساس و نگرش من پاسخ میده 

   من جه احساسی دارم نسبت به خودم؟ جهانم؟ خداوند؟

   چی باید جایگزین بشه؟

   اینجا فقط من هستم و خداوند و نگرش من

   همه چیز همینه

   خداییش چرا باید اینقد احساسم نسبت بخودم منفی و سرزنش گرانه باشه؟ شاید یکی از علتاش اینه که دائم توسط خانواده سرزنش شدم از نظرشون کامل و خوب و دوست داشتنی نبودم 

   علتش به همین سادگیه،که داره تو زندگی بمن جهت میده 

   باید عوض بشه ،این فرمول‌های ذهنی باید عوض بشه اینا به درد من نمیخوره

   ولی چرا آدم مصممی نیستم در این باره؟ اینهم یکی از حرفهای مخرب منه،نباید بش توجه کنم باید کار خودما بکنم ….باور مخرب من وقتی احساس کنه داره نابود میشه این حرفها را میزنه تا منو منصرف کنه تا خودش نابود نشه

   تمام گفتگوهای ذهنیه منفیه من همه بی پایه و اساسند،باید تصحیح بشن

   کی میگه مصمم نیستم؟ من آدم مصمم هستم …اگه نبودم سالها این مطالب را دنبال نمیکردم

   پس شروع میکنم یکی یکی نگرش هاما جایگزین کردن و اونهای بدرد نخور رو رها کردن

   راضیه تو باید خودتو از نو بسازی ….و بهترین نور امید من اینه که خداوند درون منه و من مخلوقشم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم