0

قورمه سبزی(آموزش آشپزی + لاغری)

اندازه متن

نوشته fatmhadly85 در بخش نظرات بعنوان متن این قسمت انتخاب شد

یادمه اون زمان که چاق بودم و راه درست لاغری رو بلد نبودم هر وقت که اسم غذاهای چرب و چیلی مثل قورمه سبزی و آبگوشت و قیمه و کله پاچه ….. می یومد من همیشه حسرت می‌کشیدم که ای کاش لاغر بودم تا مثل لاغر ها هر چه قدر که دلم میخواد از هر غذایی که دوست دارم بخورم .

در مورد قورمه سبزی که دیگه نگو چون من عاشق قورمه سبزی هستم  اون زمانم که مجرد بودم هر وقت مادرم قورمه سبزی درست میکرد من عشق میکردم هر چه قدر که دوست داشتم می‌خوردم اصلا هم به چاق بودن غذاها و چاق شدن خودم فکر نمی‌کردم و چاق هم نمی‌شدم و تا قبل از ازدواج همیشه وزنم ثابت بود.

با اینکه هر چی دوست داشتم می خوردم حتی یک گرم هم اضافه نمی کردم ولی از زمانی ازدواج کردم نمی دونم چه اتفاقی افتاد که من نسبت به غذا ها حساس شدم و اونا در ذهن من دسته بندی شدن و مدام به چاق کننده بودن اونا فکر میکردم و کم کم شروع به چاق شدن کردم و روز به روز به وزنم اضافه می شد .

قورمه سبزی در ذهن من جزو دسته غذاهای چاق کننده بود و هر وقت که با این غذا مواجه میشدم دچار استرس و دو دلی می شدم که آیا از این غذا بخورم یا نخورم و بلاخره تصمیم می‌گرفتم که خود مو کنترل کنم و کم بخورم تا چاق تر نشوم اما به محض اینکه قاشق به دست می‌گرفتم و آماده خوردن می‌شدم همه چیز و فراموش می‌کردم و در حد سنگینی و فشار شکم می‌خوردم و بعدش دچار عذاب وجدان میشدم.

 ولی از زمانی که به این مسیر زیبا هدایت شدم دیگه این دسته بندی رو در ذهنم از بین بردم و برام فرق نمی کنه که غذا چی باشه هر چی که باشه در زمان گرسنگی به اندازه نیاز بدنم میخورم و به محض اینکه پیغام سیری رو دریافت کردم دیگه ادامه نمی دم و اصلا به چاق کننده بودن شون فکر نمیکنم.

هر وقت که قورمه سبزی درست میکنم مثلاً اگه واسه ناهار باشه از صبح بار می زارم سبزی ها شم حسابی با روغن زیاد تفت میدم چون هم همسرم و هم خودم دوست داریم که حسابی  پر روغن باشه اصلا جالب اینجا ست که همسر من کاملا متناسب و خوش اندام هستن ولی دوست دارن که غذا خوش نمک و خوش روغن باشه مخصوصا قورمه سبزی دوست دارن که موقع سرو غذا روغن خورشتش  زیاد باشه و اصلا به چاق کننده بودن غذا ها فکر نمیکنه.

اتفاقا چند بار که ازش پرسیدم که نمیترسی چاق بشی میگه نه بابا خدا کنه من یکمی چاق بشم تازه معتقد که چربی غذاها واسه بدن مفیده و بدن آدم نیاز به روغن کاری داره که باید از طریق روغن غذاها انجام بشه ایشون حتی یک گرم هم اضافه وزن ندارن و از سالی که ما ازدواج کردیم همون اندام دوران مجردی شون و دارن و الان دختر بزرگ مون 19 ساله شه و ایشون هنوزم همون وزن و دارن  

من قبلاً فکر میکردم که ایشون استعداد چاقی ندارن و در عوض فکر میکردم که خودم استعداد چاقی دارم چون به وفور این جمله رو شنیده بودم که ما خونوادگی استعداد و ژن چاقی داریم و همیشه از داشتن اندام نا زیبا و ژن و استعداد چاقی که در وجودم داشتم ناراحت بودم و در مورد این موضوع خداوند و مقصر می دونستم .

همه افراد چاق هنگام مواجه شدن با غذاهای چرب مثل قورمه سبزی دچار ترس و وسوسه و همچنین بعد از خوردن عذاب وجدان میشن در صورتی که افراد متناسب اصلا همچین حسی نسبت به غذاها ندارن چون اونا اصلا به چاق کننده بودن غذا ها اعتقادی ندارن و همچنین در حد فشار شکم و سنگین شدن غذا نمی‌خورند حالا میخواد قورمه سبزی باشه یا هر غذای دیگه  اونا به اندازه نیاز بدن شون غذا می‌خورند و به محض اینکه سیر شدند دیگه دست از خوردن می‌کشن.

بخاطر همین هیچ وقت دچار عذاب وجدان نمیشن چون زمان مواجه با مواد غذایی و خوراکی ها هیچ کار اشتباهی انجام نمی دن  که بعدش دچار عذاب وجدان بشن ولی افراد چاق چون اصلا متوجه سیری و گرسنگی شون نیستند و حتی در زمان سیری هم حتی اگه بعد از وعده اصلی غذا شون باشه کسی با جعبه شیرینی و یا غذایی چیزی وارد بشه دوباره جا برای خوردن دارند و چون میدونن که کار شون اشتباست دچار عذاب وجدان میشن وگرنه که اگر آدم کار درستی انجام بده چرا باید دچار عذاب وجدان بشه .

یادمه قبلاً همیشه بعد از خوردن غذا منم این احساس و داشتم ولی خدا رو شکر از زمانی که به این مسیر زیبا هدایت شدم دیگه این حس و تجربه نکردم چون از مواد غذایی فقط در زمان گرسنگی استفاده می کنم و زمانی که سیر شدم دست از خوردن می‌کشم.

الان یکی دو ماه که متوجه شدم حتی اگه یک لقمه ته بشقاب غذام مونده باشه خیلی راحت غذا رو رها میکنم و دیگه ادامه نمی‌دم و این برام خیلی لذت بخشه در صورتیکه قبلاً غذای بشقاب مو کامل می‌خوردم البته وقتی میگم بشقاب منظورم یک بشقاب پر نیست بلکه در حد یک کفگیر چون از وقتی که تو این مسیر هستم غذام خیلی کم شده.

ولی الان یکی ، دو ماه که دیگه همون یک مقدار کم رو هم اگه باز نتونم بخورم ادامه نمی‌دم و خیلی راحت دست از خوردن می‌کشم در صورتی که قبلاً مخصوصا زمانی که مهمونی بودم غذا مو کامل می‌خوردم یعنی همون یک کفگیر و کامل می‌خوردم چون فکر میکردم که صاحب خونه شاید ناراحت بشه و بگه حالا همون یک گفگیرم نخورد  ولی الان دیگه اگه ناراحتم بشن برام مهم نیست چونکه واقعا نمی تونم بخورم و اگه ادامه بدم حس بدی بهم دست میده.

بعد از غذا هم نمی تونم میوه یا چای …بخورم و باید چن ساعتی رد بشه تا بتونم چیزی بخورم در صورتیکه قبلاً (قبل از آشنایی با این روش) در حد فشار شکم و سیری غذا می‌خوردم بعدشم اگه بلافاصله میوه آورده میشد می‌خوردم و به بقیه هم اصرار می‌کردم که بخورید میوه واسه بدن مفیده و غذا رو هضم می‌کنه الان که یاد اون دوران می افتم به کارهایی که انجام می دادم خندم میگیره ولی خدا رو شکر که از همه اون افکار و رفتارهای نادرست غذایی رها شدم واین حس شیرین رها شدن و خیلی دوست دارم و بعدش لبخند روی لبم میشینه.

قبلا معتقد بودم چون دست پختم خوبه و همسرمم غذا های چرب و چیلی دوست داره و منم هر روز درست میکنم بخاطر همینه که میخورم و چاق میشم یا میشه گفت قبلاً با غذاها خاطره بازی میکردم یا وابستگی داشتم ولی الان نه خیلی راحت از کنار اونا در زمان سیری رد میشم و اصلا برام مهم نیستند چون هر روز با خودم تکرار می کنم که غذاها برای رفع نیاز بدن هستند حالا چه میخواد قورمه سبزی، آبگوشت ، کباب ، انواع پلوها ، سوپ ، فست فود ….یا هر چیز دیگه باشه و همچنین با خودم تکرار میکنم که تناسب اندام و سلامت جسمم برام مهم تر از غذاها ست 

استاد براتون خیلی خوشحالم که رابطه گرم و صمیمی با همسر تون دارین ان شاالله که همیشه تن تون سالم و لب تون خندون باشه همسر منم خیلی مهربون و مسولیت پذیر هستند و همیشه تو کارای خونه به من کمک میکنن و همیشه همراه و رفیق من هستند منم مثل شما هر روز همچین طعم شیرینی و تجربه می‌کنم و این برام خیلی لذت بخشه 

لاغر شدن آسون ترین کار دنیاست اگه راه شو بلد باشیم

با تشکر از زحمات شما استاد گرامی

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.00 از 30 رای

https://tanasobefekri.net/?p=32304
16 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار متناسب شاد
   1402/11/10 09:38
   مدت عضویت: 1513 روز
   امتیاز کاربر: 6887 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 212 کلمه

   سلام استاد عزیز و مرجان خانم و دوستان همراه

   از اینکه می بینم با اینهمه مشغله های کاری و سه تافرزند خصوصا آیدا جان هم کوچولو بود این فایل رو باهم ضبط کردید تا باورهای ذهنی ما نسبت به چاق شدن عوض بشه بی نهایت سپاسگزارم .

   خصوصا اون قسمتی که مرحان خانوم وقتی داشتند روغن می ریختند داخل ظرف رو نشون دادند وحتی تاکید کردند که برای خوشمزه شدن باید روغن بیشتری در تابه بریزیم تا سبزی خوش طعم بشه .

   واون قسمت که قلم گوسفند رو داخل ظرف ریختید اونم چالشم بود که اخیرا ایجاد شد وکمی ترس داشتم وخدا روشکر که غذایی رو برای آموزش انتخاب کردید کا نقطه ضعف چاقها در آن بهش اشاره میشد .

   وقتی باچشمام میبینم که رسما هرغذایی که دوست دارید میل میکنید و این تناسب اندام رو دارید کلا دیدم نسبت به غذاها عوض میشه .

   تازه من تناسب اندام شما رو خیلی دوست دارم از اونهایی که میرن با باشگاه خودشان رو لاغرمیکنن و بازوهاشون پف کرده هست نیستش و طبیعی و ارگانیک هست جسمتون . 

   و داره یه آرامش نشون میده که بدون زجر وباشگاه ومحدودیت متناسب هستید ولبخند زیبا وآرامش درونتان در فایلهای آموزشیتون داد میرنه .

   از شما دوعزیز بی نهایت سپاسگزارم که عاشقانه دوست دارید تا ماهم متناسب شویم واز زندگی لذت بیشتری ببریم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار جمیله ظریفی
   1401/11/03 09:44
   مدت عضویت: 1783 روز
   امتیاز کاربر: 1840 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 103 کلمه

   سلام  استاد عزیز 

   وقتتون  بخیر و شادی

   غذای امروز ما قورمه سبزی  بود

   گفتم خوبه که همزمان با وقت گذاشتن برای آشپزی   طریقه ی  قورمه سبزی جنوبی ها و بخصوص  آشپزخونه لاغری رو هم ببینم 

   عااالی بود استفاده  بردم 

   از مرجان  خانم عزیز  و اعضای خانواده تون هم برای همراهی شما  سپاسگزار م

   مطمئن شدم که هییییچ غذایی تو دسته ی چاق و لاغر  قرار نمیگیره 

   به اندازه ی نیاز بدن و در موقع گرسنگی با لذت  و حال و احساس خوب از نعمتهای خدا استفاده کنم و فکرهای بیخود و اشتباه نکنم و به غذا ها  برچسب خوب و بد نزنم 

   با تشکر فراوان از شما و لطف تون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fatmhadly85@gmail.com
   1401/01/28 22:54
   مدت عضویت: 1259 روز
   امتیاز کاربر: 5807 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 21 کلمه

   سلام استاد قرار بود از بین نوشته‌های دوستان یکی و انتخاب کنید به عنوان متن نمونه بزارید پس چی شد ؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 14 کلمه

    سلام و درود
    انتخاب شد
    از اینکه در بهبود سایت تناسب فکری همکاری می کنید سپاسگزارم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار fatmhadly85@gmail.com
     1401/01/29 14:28
     مدت عضویت: 1259 روز
     امتیاز کاربر: 5807 سطح ۳: کاربر پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 48 کلمه

     ممنون استاد همچنین تشکر از شما که با آموزش های ارزشمند تون کمک میکنید تا من و دوستانم بهتر و زودتر به تناسب فکری و تناسب جسمی برسیم.

     در ضمن خیلی خوشحال شدم که متن خودمو به عنوان متن انتخابی این فایل دیدم بازم ممنون بخاطر همه چیز .🌷🌷🌷

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار pooldarjazzab@yahoo.com
   1400/10/15 16:04
   مدت عضویت: 951 روز
   امتیاز کاربر: 549 سطح ۲: کاربر متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 409 کلمه

   سلام خیلی عالی بود

    ولی قرمه سبزی رو  سخت درست کردیدا . 

   ما خیلی راحت درست میکنیم . گوشت و پیاز رو با هم تفت میدیم . بعد سبزی سرخ شده رو اضافه می کنیم بعد لوبیا قرمز که از قبل خیس کرده بودیم رو اضافه میکنیم و بعد آب میریزیم و تمام . نیم ساعتم طول نمیکشه آماده سازیش . البته سبزیش رو از قبل سرخ می کنیم . 

   مثلا  ساعت ۸ برای ساعت ۲ بعد از ظهر کاملا جا افتاده است . حدودا ساعت ۱۲ هم ۲ تا لیمو امانی بهش اضافه میکنیم و حالا چاشنیش رو میزون می کنیم و دو ساعت آخرم کاملا جا میفته .   البته انقدرم روغن نمیریزیم .لزومی نداره این همه روغن . ولی قلم رو باهاتون موافقم . از نظر طعم  خوشمزه تر میشه . 

   پلو هم اگه بیشتر می موند کاملا ته دیگ دار میشد و ته دیگش قهوه ای میشد . تازه ما گاهی ته دیگ نون میزاریم مخصوصا نون تافتون ته دیگش محشر میشه . 

   ولی کلا قاعده همینه هر کسی فقط دستپخت خودش و دوست داره و ازش تعریف و تمجید میکنه ولی ذائقه هم یه جور عادته . 

   تنها چیزی که هست اینه که  ذائقه هم نسبیه . هرکسی طبق عادتش میگه فلان غذا خوشمزست یا بدمزه . من دو تا زنعمو دارم . اونقدر از دستپختشون تعریف و تمجید می کنند خدا می دونه . الان غذای شمارو بزاریم جلوشون اصلا قبول ندارن غذای اونا رو هم بزاریم جلوی شما شما اصلا قبول ندارید . 

   به هر حال از نظر من همش برمیگرده به ذائقه ی افراد . 

   یه نکته ی دیگه هم اینکه در مورد چاقی و لاغری هم باز نظرها نسبیه . الان که خوب نگاهتون کردم به نظر من شما هردوتون چاق هستید ولی شما میگید لاغر هستید . 

   الان من از مرجان خانوم لاغرتر هستم ولی به خودم همش میگم چاق . پس چاق دیدن هم نسبیه . 

   به نظر من کلمه ی تناسب یعنی نسبیت . 

   همه ی انسانها متناسبن . اما نگاه متناسب از نظر انسانها باز هم با هم متفاوته . 

   ولی در کل ممنون . جالب بود . فهمیدم که من باید نگاهم رو درست کنم . هم نسبت به اندامم هم نسبت به غذاهایی که میخورم و هم نسبت به رفتارم . 

   من اگه نگاهم رو متناسب کنم راحت هم خودمو لاغر میبینم هم راحت لاغر میشم . 

   پیامی که این ویدیو برام داشت . راحتی و اعتماد به نفس بود که یاد گرفتم که خودم رو همینجوری که هستم زیبا و متناسب ببینم . 

   ممنون از شما و خانومتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار الهام خضرلو
    1401/03/07 10:18
    مدت عضویت: 1783 روز
    امتیاز کاربر: 20493 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 76 کلمه

    سلام دوست عزیز 

    به نظر من شما که هم خودتون رو چاق میبینید وهم استاد وخانمشون رو ذهنتون خیلی چاقه که ذهنتون نتونست لاغری چهل کیلویی استاد رو ببینه

    استاد وخانمشون ذهنشون در مسیر لاغری و تناسب هستن که میگن لاغرن ذهنشون متناسب هست که خودشون رو لاغر میدونن وبیشتر ازین هم مطمئنا لاغر میشن 

    درحالی که به زعم شما چاقن استاد ادعای لاغری کامل ندارن همیشه میگن تا تناسب ایده الشون هنوز مونده بیشترش رفته کمش مونده 

    موفق باشید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fatmhadly85@gmail.com
   1400/10/15 01:23
   مدت عضویت: 1259 روز
   امتیاز کاربر: 5807 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,272 کلمه

   به نام خدایی که در این نزدیکیست

   با سلام به دوستان هم مسیرم 

   قورمه سبزی ( آموزش آشپزی + لاغری ) 

   یادمه اون زمان که چاق بودم و راه درست لاغری رو بلد نبودم هر وقت که اسم غذاهای چرب و چیلی مثل قورمه سبزی و آبگوشت و قیمه و کله پاچه ….. می یومد من همیشه حسرت می‌کشیدم که ای کاش لاغر بودم تا مثل لاغر ها هر چه قدر که دلم میخواد از هر غذایی که دوست دارم بخورم .

   در مورد قورمه سبزی که دیگه نگو چون من عاشق قورمه سبزی هستم  اون زمانم که مجرد بودم هر وقت مادرم قورمه سبزی درست میکرد من عشق میکردم هر چه قدر که دوست داشتم می‌خوردم اصلا هم به چاق بودن غذاها و چاق شدن خودم فکر نمی‌کردم و چاق هم نمی‌شدم و تا قبل از ازدواج همیشه وزنم ثابت بود ، با اینکه هر چی دوست داشتم می خوردم حتی یک گرم هم اضافه نمی کردم ولی از زمانی ازدواج کردم نمی دونم چه اتفاقی افتاد که من نسبت به غذا ها حساس شدم و اونا در ذهن من دسته بندی شدن و مدام به چاق کننده بودن اونا فکر میکردم و کم کم شروع به چاق شدن کردم و روز به روز به وزنم اضافه می شد .

   قورمه سبزی در ذهن من جزو دسته غذاهای چاق کننده بود و هر وقت که با این غذا مواجه میشدم دچار استرس و دو دلی می شدم که آیا از این غذا بخورم یا نخورم و بلاخره تصمیم می‌گرفتم که خود مو کنترل کنم و کم بخورم تا چاق تر نشوم اما به محض اینکه قاشق به دست می‌گرفتم و آماده خوردن می‌شدم همه چیز و فراموش می‌کردم و در حد سنگینی و فشار شکم می‌خوردم و بعدش دچار عذاب وجدان میشدم.

    ولی از زمانی که به این مسیر زیبا هدایت شدم دیگه این دسته بندی رو در ذهنم از بین بردم و برام فرق نمی کنه که غذا چی باشه هر چی که باشه در زمان گرسنگی به اندازه نیاز بدنم میخورم و به محض اینکه پیغام سیری رو دریافت کردم دیگه ادامه نمی دم و اصلا به چاق کننده بودن شون فکر نمیکنم .

   منم.هر وقت که قورمه سبزی درست میکنم مثلاً اگه واسه ناهار باشه از صبح بار می زارم سبزی ها شم حسابی با روغن زیاد تفت میدم چون هم همسرم و هم خودم دوست داریم که حسابی  پر روغن باشه اصلا جالب اینجا ست که همسر من کاملا متناسب و خوش اندام هستن ولی دوست دارن که غذا خوش نمک و خوش روغن باشه مخصوصا قورمه سبزی دوست دارن که موقع سرو غذا روغن خورشتش  زیاد باشه و اصلا به چاق کننده بودن غذا ها فکر نمیکنه اتفاقا چند بار که ازش پرسیدم که نمیترسی چاق بشی میگه نه بابا خدا کنه من یکمی چاق بشم تازه معتقد که چربی غذاها واسه بدن مفیده و بدن آدم نیاز به روغن کاری داره که باید از طریق روغن غذاها انجام بشه ایشون حتی یک گرم هم اضافه وزن ندارن و از سالی که ما ازدواج کردیم همون اندام دوران مجردی شون و دارن و الان دختر بزرگ مون 19 ساله شه و ایشون هنوزم همون وزن و دارن   من قبلاً فکر میکردم که ایشون استعداد چاقی ندارن و در عوض فکر میکردم که خودم استعداد چاقی دارم چون به وفور این جمله رو شنیده بودم که ما خونوادگی استعداد و ژن چاقی داریم و همیشه از داشتن اندام نا زیبا و ژن و استعداد چاقی که در وجودم داشتم ناراحت بودم و در مورد این موضوع خداوند و مقصر می دونستم .

   همه افراد چاق هنگام مواجه شدن با غذاهای چرب مثل قورمه سبزی دچار ترس و وسوسه و همچنین بعد از خوردن عذاب وجدان میشن در صورتی که افراد متناسب اصلا همچین حسی نسبت به غذاها ندارن چون اونا اصلا به چاق کننده بودن غذا ها اعتقادی ندارن و همچنین در حد فشار شکم و سنگین شدن غذا نمی‌خورند حالا میخواد قورمه سبزی باشه یا هر غذای دیگه  اونا به اندازه نیاز بدن شون غذا می‌خورند و به محض اینکه سیر شدند دیگه دست از خوردن می‌کشن بخاطر همین هیچ وقت دچار عذاب وجدان نمیشن چون زمان مواجه با مواد غذایی و خوراکی ها هیچ کار اشتباهی انجام نمی دن  که بعدش دچار عذاب وجدان بشن ولی افراد چاق چون اصلا متوجه سیری و گرسنگی شون نیستند و حتی در زمان سیری هم حتی اگه بعد از وعده اصلی غذا شون باشه کسی با جعبه شیرینی و یا غذایی چیزی وارد بشه دوباره جا برای خوردن دارند و چون میدونن که کار شون اشتباست دچار عذاب وجدان میشن وگرنه که اگر آدم کار درستی انجام بده چرا باید دچار عذاب وجدان بشه .

   یادمه قبلاً همیشه بعد از خوردن غذا منم این احساس و داشتم ولی خدا رو شکر از زمانی که به این مسیر زیبا هدایت شدم دیگه این حس و تجربه نکردم چون از مواد غذایی فقط در زمان گرسنگی استفاده می کنم و زمانی که سیر شدم دست از خوردن می‌کشم الان یکی دو ماه که متوجه شدم حتی اگه یک لقمه ته بشقاب غذام مونده باشه خیلی راحت غذا رو رها میکنم و دیگه ادامه نمی‌دم و این برام خیلی لذت بخشه در صورتیکه قبلاً غذای بشقاب مو کامل می‌خوردم البته وقتی میگم بشقاب منظورم یک بشقاب پر نیست بلکه در حد یک کفگیر چون از وقتی که تو این مسیر هستم غذام خیلی کم شده ولی الان یکی ، دو ماه که دیگه همون یک مقدار کم رو هم اگه باز نتونم بخورم ادامه نمی‌دم و خیلی راحت دست از خوردن می‌کشم در صورتی که قبلاً مخصوصا زمانی که مهمونی بودم غذا مو کامل می‌خوردم یعنی همون یک کفگیر و کامل می‌خوردم چون فکر میکردم که صاحب خونه شاید ناراحت بشه و بگه حالا همون یک گفگیرم نخورد  ولی الان دیگه اگه ناراحتم بشن برام مهم نیست چونکه واقعا نمی تونم بخورم و اگه ادامه بدم حس بدی بهم دست میده و بعد از غذا هم نمی تونم میوه یا چای …بخورم و باید چن ساعتی رد بشه تا بتونم چیزی بخورم در صورتیکه قبلاً (قبل از آشنایی با این روش) در حد فشار شکم و سیری غذا می‌خوردم بعدشم اگه بلافاصله میوه آورده میشد می‌خوردم و به بقیه هم اصرار می‌کردم که بخورید میوه واسه بدن مفیده و غذا رو هضم می‌کنه الان که یاد اون دوران می افتم به کارهایی که انجام می دادم خندم میگیره ولی خدا رو شکر که از همه اون افکار و رفتارهای نادرست غذایی رها شدم واین حس شیرین رها شدن و خیلی دوست دارم و بعدش لبخند روی لبم میشینه.قبلا معتقد بودم چون دست پختم خوبه و همسرمم غذا های چرب و چیلی دوست داره و منم هر روز درست میکنم بخاطر همینه که میخورم و چاق میشم یا میشه گفت قبلاً با غذاها خاطره بازی میکردم یا وابستگی داشتم ولی الان نه خیلی راحت از کنار اونا در زمان سیری رد میشم و اصلا برام مهم نیستند چون هر روز با خودم تکرار می کنم که غذاها برای رفع نیاز بدن هستند حالا چه میخواد قورمه سبزی، آبگوشت ، کباب ، انواع پلوها ، سوپ ، فست فود ….یا هر چیز دیگه باشه و همچنین با خودم تکرار میکنم که تناسب اندام و سلامت جسمم برام مهم تر از غذاها ست 

   استاد براتون خیلی خوشحالم که رابطه گرم و صمیمی با همسر تون دارین ان شاالله که همیشه تن تون سالم و لب تون خندون باشه همسر منم خیلی مهربون و مسولیت پذیر هستند و همیشه تو کارای خونه به من کمک میکنن و همیشه همراه و رفیق من هستند منم مثل شما هر روز همچین طعم شیرینی و تجربه می‌کنم و این برام خیلی لذت بخشه 

   لاغر شدن آسون ترین کار دنیاست اگه راه شو بلد باشیم

   با تشکر از زحمات شما استاد گرامی

   با آرزوی بهترین ها برای خودم و همه دوستان

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار m.hasankhani6602@gmail.com
   1400/10/13 19:47
   مدت عضویت: 1105 روز
   امتیاز کاربر: 5651 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 236 کلمه

   سلام آقای عطار ویدئوی خوبی بود.ولی من از رئیس بازی خانم اصلا خوشم نمیاد.خیلی پرو بال بهش دادین.خدا می دونه قبلا باهاتون چه جوری بوده که الان به نظرتون خوب میاد.جسارت نباشه یا جلوی دوربین  اجازه ندین بیا یا اینکه روی عزت نفس و روابط خیلی کار کنید.به خدا بدون غرض می گم.حالم گرفته می شه وقتی می بینم.در اصل شما باید حرف اول واخرو بزنید در اصل شما باید ابهت داشته باشین.ویا حداقل یک حالت تعادل باشه.ولی بنده خدا انگار خیلی اعتماد به نفس کاذب داره.بچه ها از شما توقع خیلی بیشتری دارن.من واقعا از شما معذرت می خوام که رک حرف زدم.خ‌واسش می کنم در رفتارتون تجدید نظر جدی کنین.حالا ما که غریبه هستیم ولی فامیل و آشناهای شما ببینن خب شما استادین اونا هم مطمئن باشین که بدشون میاد.می دونم نظر مردم اهمیتی نداره.عباسمنش چه جوری با خانم شایسته رفتار میکنه؟ ببینین چقدر مقتدرانه و در عین حال عاشقانه.البته که کمتر کسی ظرفیت و جنبه خانم شایسته رو داره.اصلا زبون دراز و پررو و گستاخ نیست.اهل کل کل و رئیس بازی نیست بلکه برعکس بسیار با ادب با ملاحظه و با شخصیته.خلاصا آقای عطار عزیز به خدا وجهه خوبی نداره این رفتاراش جلوی دوربین خصوصا که کار شما آموزشی و شاگردان به شما به چشم یک الگو نگاه می کنن باعث میشه که نظرشون راجع به شما به عنوان یک استاد تغییر کنه.کاش لااقل جلوی دوربین نمی آمد.

   بازم منو ببخشین

   با احترام و ارادت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار m.hasankhani6602@gmail.com
   1400/10/12 12:15
   مدت عضویت: 1105 روز
   امتیاز کاربر: 5651 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 117 کلمه

   سلام آقای روشن وقت به خیر.در مورد ویدئوی قورمه سبزی همه چیز خوب بود به غیر از مرجان.ببخشید ولی این نظر منه و این احساسیه که من دریافت کردم.به نظر میاد خانم لوس و از خودراضی هستند و شما کوتاه می آیید.خیلی زبون درازه.وبه نظرم وجهه خوبی نداره که آدم برا شوهرش زبون دراز باشه مخصوصا توی جمع.فکر می کنم شما در مورد رابطه  هنوز جای کار دا رید.بهتره که یه کم جدی تر باهاش رفتار کنین.تا حساب کار دستش بیاد.نه اینکه شل بزنین.اخه همه که ظرفیت بالایی برای تحمل خوبی و نجابت رو ندارن.از اوناست که رو می بینه سوار آدم میشه.اقای عطار شما خیلی نجیب و البته ساده هستید.خلاصه این برداشت من بود.امیدوارم منو ببخشید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار pooldarjazzab@yahoo.com
    1400/10/15 16:19
    مدت عضویت: 951 روز
    امتیاز کاربر: 549 سطح ۲: کاربر متوسطه
    محتوای دیدگاه: 127 کلمه

    سلام .   خب اینم یه جور رابطه است . مهم اینه دو طرف لذت ببرند .  اینجا اصلا دعوایی نشده بود که استاد بخوان سخت بگیرن یا مرجان خانوم . 

     همه چیز شوخی و دوستانه بود . فکر کنم شما باید نوع نگاهتون رو تغییر بدید . 

    برای بقیه ی دوستان که رابطه ی استاد و خانومشون خوشایند بود  منم همین عقیده رو داشتم . به نظرم اعتماد به نفس هردوشونم خوب بود . البته اعتماد به نفس شما هم خیلی خوب بود که نظر واقعیتون رو ابراز کردید ولی به نظرم داشتن رابطه ی دلخواه برای افراد فرق می کنه و داشتن روابط هم یه امر نسبیه مهم اینه بتونیم لذت ببریم که البته لذت بردن و رفاقت  در ویدیو کاملا در دو طرف محسوس بود . 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 12 از 3 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار الهام خضرلو
    1401/03/07 11:09
    مدت عضویت: 1783 روز
    امتیاز کاربر: 20493 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 704 کلمه

    سلام دوست عزیز 

    من نمیدونم چطور دیروز اومدم اینجا شب بود موقع خواب .من این کامنت شما رو ندیده بودم اومدم کامنت ها رو خوندم خودم هم اون زمان که این فایل رو دیده بودم لذت برده بودم .کامنت بی ادبانه وگستاخانه ی شما رو که دیدم گفتم دوباره فایل رو ببینم کجا رفتار مرجان پر رویانه بوده من متوجه نشدم .

    از اول تا آخر با لذت دیدم و همش لبخند به لبم اومد با اینکه خسته بودم و کمی هم بابت مسئله ای ناراحت ولی حالم خوب شد نفهمیدم کی فایل تموم شد با اینکه زیاد بود .شب شارژ گوشیم تمام شد و نتونستم دیدگاه بنویسم ولی شاید باورتون نشه نتونستم بخوابم همش با خودم مرور میکردم براتون چی بنویسم یعنی خیلی ناراحت شدم از دیدگاه قضاوت گرایانه و مقایسه ای تون استاد خیلی بزرگوار بودن که پاسخی برای شما ندادن و سکوت کردن ولی من نتونستم ننویسم

    .من استاد وخانمشون رو خیلی دوست دارم واز وقتی مرجان جان اومدن جلوی تصویر خیلی به ایشون علاقه مند شدم و شخصیت شاد و خندان اونو دوست دارم .چقدر عاشق استاد هستن و بدون رودربایستی تماس بدنی جلوی دوربین با استاد دارن استاد هم اینطور استاد دست مرجان جان و مرجان به شانه استاد دست میزنن جلوی این همه بیننده و ترس از قضاوت ندارن .

    والا من هم عاشق استاد عباس منش و خانم شایسته هستم و اصلا کار درستی نبود که مقایسه کنید اونها رو با استادو مرجان عزیز 

    حالا که مقایسه کردین بزارید من هم مقایسه کنم 

    اول اینکه استاد عباسمنش سالها بود خانم شایسته رو پشت صحنه قایم کرده بود و همیشه در سایه بودن و تازه جلوی دوربین میان واین به نظرم به خاطر عدم اعتماد به نفس هردوشون وترس از حرف مردم داشتن که در مورد ظاهر وقیافه وقد و اندامشون نظر بدن 

    ولی استاد روشن وخانمش با اعتماد به نفس کامل اومدن جلوی دوربین و لحظات خنده دار رو با کل کردن با همدیگه برای ما ایجاد کردن شما خیلی جدی گرفتین حرفهای خانم رو و کلا دیدگاه منفی داشتین و مغرضانه قضاوت کردین این حرفها برای تفریح بود برای لذت بردن 

    نه خانم مرجان رییس بازی در میاره نه استاد اقتدار نداره

    این افکار پوسیده وکهنه رو بریزید دور که آقایون باید هر چی بگن همون بشه رابطه استاد ومرجان خیلی سرشار ازاز عشق و محبت بود وهست و همکاری بینشون عالیه 

    دررابطه استاد عباس منش وخانم شایسته من تا جایی که دیدم استاد در کارهای خانه و آشپزی هیچ کمکی نمیکنن ولی خانم شایسته در همه کارهای بیرون در کار فنی مردانه همه چیز پایه هستن وحتی بیشتر کارهای سایت رو خانم انجام میدن نه استاد استاد کامنت منتشر میکنن و خانم زیر دست استاد هست و استاد بهشون حقوق میده وخیلی هم سخت گیر هستن برای همین پسرشون رو فرستادن ایران خودشون گفتن تند مزاجن خودبزرگ بین هم هستن به نظرم چرا ایشون از خودشون تعریف. میکنن پای اعتماد به نفس میزارید ولی مرجان از خودش تعریف کرد شد اعتماد به نفس کاذب 

    ولی استاد روشن در بچه داری در خانه داری در آشپزی به خانم کمک میکنن وکارهای سایت رو خودشون تنهایی انجام میدن واین خیلی تحسین برانگیز ه

    خانم مرجان بدون شرکت در دوره ای اینقدر اعتماد به نفس داره کسب وکار شخصی داره متناسب شده سه تا بچه داره  شاده خندان هست وعاشق استاد. چقدر از رضا صدا کردنش کیف میکردم ولی هیچ وقت خانم شایسته استاد رو و استاد خانم رو با اسم کوچک صدا نکرده 

    بیشتر استاد واقا صداش میکنه دیگه استاد تو اشپزخانه که استاد نیست رضا هست در لاغری استاده هر کی هست باشه در خانه شوهرش هست و این نشان از اعتماد به نفس عالی مرجان داره

    سالهاست با همن وبا هم صمیمی هستن و عاشق همن 

    من ندیده بودم استاد عباسمنش با عزیز دلش یه تماس بدنی ساده داشته باشن اینم راحتی اعتمادبه نفس رو نشون میده 

    به نظرم شما خیلی منفی گرا ودیدگاه منفی دارین از شما بعیده تو سایت استاد بزرگی باشید و اینقدر منفی نگر باشید هیچ خوبی در مرجان نبینید و اینقدر بی ادبانه نظر بنویسید .

    من دیدگاه های شما رو تا حالا ندیدم و نخوندم .

    شما یک عذرخواهی به استاد بدهکار هستین .

    استاد عزیزم از شما خواهش می‌کنم به خاطر یک نظر مرجان عزیز رو از کلیپ هاتون حذف نکنید 

    دیشب این کامنت رو دیدم گفتم شاید به خاطر این دیگه مرجان جان نمیان جلوی دوربین

    دوستون دارم 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 10 از 2 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faribadeghani1371@gmail.com
   1400/10/09 19:14
   مدت عضویت: 1113 روز
   امتیاز کاربر: 1406 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 484 کلمه

   سلام
   استاد لوبیا مثل ما میمونه ک ما با اینک چاقیم پر از اگاهی های غلط میایم با ورودی های لاغری با ذهن ک ب خودمون میدیم بعد ب سمت لاغری ک همون پخته شدن هس میرسیم بعد میرسیم ب اون نقطه ک خالی میشیم ار چاقی و ب نقطه تعادل میرسیم وبا ورودی های تمیز
   میریم ب سمت لاغری ومتناسب
   و بعدش میریم ترکیب میشیم با سبزی و گوشت و همون میشه فریبای شگفتی ساز از لحاط ذهنی و جسم و روح
   و ما در مورد قورمه سبزی میدونیم ک باید ی شب تاصبح صبر کنیم تا اون طعم واقعی رو بچشیم و مطمئن هستیم ک قورمه سبزی هس پختیم و عالیه ویقین داریم خوشمزس از نتیجه مطمئنم
   مطمینم ک ورودی های من در نهایت میشن لاغری
   تغییر کردن خیلی عالیه من داشتم هویج سرخ میکردم و کلی مشغول بودم و خسته
   غذا براهمسرم گذاشتم و رفتم ب کارهام برسم همسرم گف برا من چایی نزاشتی و فلان اگه فریبای قبل بود اولا ناراحت میشد بخاطرحرفش ودوما هی میگف کاش میزاشتم کاش فلان اما اون روز من دیدم ک چقدر تغییر کردم و اصلا درگیرش نشدم.نمیگم ناراحت نشدم ولی کش ندادم نموندم تو اون نقطه
   این از اعتماد ب نفس میاد قبلا همسرم غذا نمیبرد هی مدام فکرم درگیرش بود ولی الان میگم بزار از بیرون بگیره
   ی روز چیزی نمیشه
   هی نچسب بهش
   بزار جای خالی منو حس کنه
   من قبلا خیلی توجه میکردم ب حرفهای منفی ولی الان تمرین میکنم این کارو نکنم
   این یک تغییر بزرگ برای من هس
   من قورمه سبزی ب ی روش دیگه درست میکنم ک کلا تفاوت داره با روش شما
   من گوشت جدا میپزم ولوبیا رو خیس میکنم میجوشونم ی شب تا صبح میزارم بمونه وابو خالی میکنم با اب تمیزمیزارم بپزه بعد سبزی سرخ میکنم بعد بهش گوشت پخته شده اضافه میکنم وسرخ میکنم وفلفل وزردچوبه ونمک یکم رب میزنم
   ولوبیا اضافه میکنم وبعد اب گوشت اضافه میکنم میزارم بپزه ودر اخر لیمو میزنم
   ویک قورمه سبزی متفاوت اما خوشمزه میشه
   میبینید استاد مسیر یکیه اخرش قورمس
   اما مثل این میمونه شما ازی کوچه رفتید من از یک کوچه دیگه
   تحسین میکنم اعتماد بنفس مرجان بانو رو
   و همسری مهربان مثل شما رو
   منم شبها زود نمیتونستم بخوابم ب خاطر نجواهای ذهنی ب خاطر خیلی چیزها ولی از وقتی تومسیر لاغری با ذهنم خدا رو شکر میخوابم شکر میکنم
   من قبلا ک رژیم میگرفتم دو جور قورمه سبزی میپختم یکی بدون روغن یکی با روغن و چقدر حسرت میخوردم و چقدر عذاب میکشیدم
   یا قیمه و تموم غذاها
   چقدر درگیر غذا نیستم ک چقدرم زیبا میپزم و ولعم نسبت ب همشون کم شده
   اون تابه نچسب ک تا کجش کردید همه مواد ریخت مثل سرازیری لاغری میمونه وقتی تو اون سرازیری قرار بگیری تمومه کار اماده آماده ک شدی سر میخوری ومیری ب سمت لاغری و ترکیب شدن با خوش و زیبایی وشادی وخوش پوشی اندام زیبا وسلامتی اعتماد بنفس
   لذت بردم از رابطه خوبی ک دارید
   از همکاری خوبی ک دارید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 20 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahrbanou1346
   1400/10/06 07:32
   مدت عضویت: 1463 روز
   امتیاز کاربر: 22376 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 379 کلمه

   سلام استاد .وقت شما بخیر .

   باید خدمتتون عرض کنم از دیدن این ویدیو خیلی لذت بردم .هم بخاطر اینکه صحبت از غذای بسیار مورد علاقه ام بود هم دیدن عشق و محبت شما با همسر گرامیتون .

   واقعا لذت بخشه  دیدن  یه زن و شوهر  که اینجور با عشق کنار هم باشن و به هم کمک کنن ….. انشاء الله  همیشه همینجور با عشق و مودت  در کنار هم بمونید و خوش باشید .

        الهی آمین 

   ما تهرانیا  به قرمه سبزی فلفل  سبز نمی زنیم فلفل سیاه کمی می زنیم .

   اگر بخوایم طعم این خورش محبوب عالی بشه از گوشت گوسفند و قلم استفاده می کنیم و ترکیب  سبزیش طوری انتخاب می کنیم که تره و اسفناجش کافی باشه مثلا اگه قراره یک‌کیلو سبزی قرمه  تهیه کنیم ترکیبش اینجوری میشه 

   ۲۵۰ گرم تره

   ۲۰۰گرم اسفناج 

   ۱۵۰ گرم شنبلیله 

   ۲۵۰ گرم جعفری  و 

   ۱۵۰ گرم گشنیز 

   با این ترکیب  مزه سبزی بعد از سرخ شدن کمی به شیرین می زنه و زبونو  نمی سوزونه .

   چندتا لیمو عمانی هم چند دقیقه میندازیم آبجوش تلخیش گرفته بشه و چندتایی هم مغزشو در می آریم آماده  نگه می داریم .تا به موقع به خورش اضافه کنیم .

   برای این خورش بهتره برای خوشمزه شدن و لعاب انداختن از لوبیا چیتی استفاده بشه .

   برای اینکه  زودتر بپزه و نفخش گرفته بشه  لوبیاهارو‌بعد از شستن  داخل ظرفی می ریزیم  روش آبجوش و یه قاشق نمک می ریزیم می ذاریم یکساعت بمونه می تونیم به روش شما اجازه بدیم نیم ساعتی هم روی حرارت بجوشه   بعد از این آبشو خالی می کنیم و به گوشتی که با پیاز  و زعفرون‌تفت دادیم اضافه می کنیم  تا یه دوساعتی با قلم بپزن .بعد سبزی خورشتی رو اضاف می کنیم یکساعت بعد لیمو عمانی هار و باکمی نمک  به خورش اضافه می کنیم  و می ذاریم یه دو ساعت دیگه با حرارت خیلی کم جا بیفته .

   واااای چه شود ..کاش یه روز افتخار اینو داشته باشم قرمه سبزی تهرانی بپزم   شما و بانو مرجانو  به همراه بچه های گلتون به خونه ام دعوت کنم تشریف بیارید در خدمتتون باشم .

   به امید اون روز ی که منم به وزن ایده آلم رسیده باشم و این مهمانی رو همون موقع برگزار کنیم‌  تا لذتمون صد چندان باشه .

   آرزو  بر آرزومندان عیب نیست .

   در پناه خداوند  شاد و سلامت باشید ..

       به امید دیدار .ارادتمند شما شهربانو 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام خضرلو
   1400/10/05 11:39
   مدت عضویت: 1783 روز
   امتیاز کاربر: 20493 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 461 کلمه

   سلام استاد عزیز و مرجان عزیزم 

   خیلی عالی بود سر صبحی دوست نداشتم بیدار بشم هوای اینجاها شهرهای تبریز هستیم خیلی سرد هست دوست داشتم.بیشتر بخوابم 

   تااینکه این فایل رو دیدم دانلود کردم سر حوصله وشوق اومدم از بس انرژی عالی درین فایل چند روزه دلم هوای یه فایل مفرح ومتنوع کرده بود من اینیستا ندارم خیلی وقته استوری های استاد رو نمی بینم خیلی ممنونم استاد از اینکه این فایل روبامرجان عزیز ضبط کردین .

   خیلی فایل عالی شد خیلی به نظرم بهترین فایل با اختلاف از بقیه فایلها تون با مرجان جان بود .

   عشق وصمیمیت ومحبت و انرژی مثبت موج میزدتو فایل واقعا دلم خواست این طور رابطه صمیمی وبا مهربانی 

   فراوانی و برکت که بینظیر هست در خونه ی عشقتون آفرین به شما که تونستید زندگی تون رو تغییر بدین ودر رفاه زندگی کنید .

   استاد عزیزم آفرین که واقعا تغییر کردید ودر همسرتون هم افکار و رفتارتون به راحتی اثر گذاشته بدون زحمت ورنجی و بدون فایلی گوش دادن مرجان جان اینقدر تغییر کرده هم از لحاظ مالی مستقل شده هم عالی لاغر شده هم روحیاتش تغییر کرده وهم اعتماد به نفس عالی پیدا کرده آفرین به شما زوج خوشبخت و قدیمی 😁

    مرجان جان این دفعه هم لاغرتر شدن وهم خیلی سرحال تر جوانتر به نظر میرسیدن خیلی هم لباست قشنگ و زیبا وخوش رنگ بود استاد هم همینطور تی شرط جدیدتون هم مبارک باشه

   چه قورمه سبزی عالی شده بود جا افتاده وپر روغن 

   ولی استاد من این بار دیگه دلم نخواست فقط از دیدنش واشپزی لذت بردم اگه قبلا بود واقعا دلم میخواست حتما درس کنم راستی سبزی قورمه رو نگفتین توش چیا هست؟

   استاد اونجا که هوای گرمه شما چطور غذاهای با طبع گرم دوست دارین فلفل دارچین یا ادویه های گرم ما بااینکه منطقه سرد هستیم ادویه جات کم استفاده می کنیم زردچوبه اونم زیاد نه فلفل سیاه قرمز زیاد استفاده میکنیم 

   من اگه زیاد گرمی بخورم چون طبعم گرمه خارش می گیرم واینکه طعم خود گوشت وبرنج رو بیشتر دوس داریم  وقتی مثلآ ادویه زیاد می زنم طعم اصلی غذا میره البته سلیقه ها و ذائقه ها فرق داره 

   استاد جان شاید خیلی ها با دیدن چربی وروغن ونمک زیادی که در غذا استفاده میکنید تهییج بشن  بگن پس ما هم زیاد استفاده کنیم وتقلید کنن و باعث چاقی وبیماری شون بشه

   اول به خودم میگم استاد باورهاش نسبت به ما در مورد چربی خیلی فرق داره واز چربی ونمک زیاد نمی ترسن و قدرت چاق کنندگی قایل نیستن ولی من که چربی رو برای سلامتی مضر میدونم شنیدم که چربی زیاد چربی خون میاره وباعث گرفتگی رگها میشه  ودارای کالری زیاد میدونم ونمک زیاد رو برای فشار خون مضر میدونم اصلاجایز نیست تغییر ایجاد کنم درمصرفم بدون اصلاح باورها 

   خیلی لذت بردم و حالم خوب شد از شما و مرجان عزیزم ممنونم 

   استاد جان فایل لایو اینیستا چند روزه پیش رو ممنون میشم بزارین 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1400/10/04 23:43
   مدت عضویت: 1756 روز
   امتیاز کاربر: 11961 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 106 کلمه

   استاد اصلا جای بحث نیست پیاز قرمز همیشه حرف اول میزنه و خیلی هم دیر خراب میشه

   استاد اینجا یعنی تهران از دزفول شیر و شیر برنج گاو میش میاد

   استاد همدان غذاهاش عالی

   استاد من اصلا نمیتونم غذای چرب بخورم یعنی وارد دوره شدم اینجوری شدم شما چه طوری میتونید غذای چرب بخوری

   ببخشید استاد چرا به در میگین سر 

   استاد منم ارزوم این که همسرم همیشه خونه باشه

   چه قدر همسرتون تو مدار جذب هستند واقعا تبریک داره

   اونجا که گفتید بدون قلم قرمه سبزی درست نکنید خیلی بامزه بود

   استاد چه قدر عالی که در مورد خجالتی بودن همسرتون صحبت کردید دختر منم خیلییییی خجالتی چه طوری میتونم کمکش کنم

   نوش جان

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم