0

تاثیر پیاده روی بر لاغری

تاثیر پیاده روی
اندازه متن

سی و پنج سال چاق بودم و در این مدت هزاران بار از دیگران می شنیدم برای لاغر شدن باید پیاده روی کنم. از آنجاکه راه درستی برای لاغر شدن سراغ نداشتم در این سال ها به شکل های مختلفی از پیاده روی کردن برای لاغر شدن استفاده کردم اما نتیجه نهایی هرگز لاغر شدن نبود.

تاثیر پیاده روی بر لاغری

از هر فردی درباره لاغر شدن سوال کنید احتمالا به شما توصیه می کند که برای لاغر شدن باید غذای کمتری بخورید و مقدار بیشتری ورزش یا پیاده روی کنید.

این فرمول جهانی در ذهن افراد برای لاغر شدن است.

خوردن کمتر و فعالیت بیشتر

برای اطمینان از این موضوع می توانید عبارت (تاثیر پیاده روی بر لاغری) را در گوگل سرچ کنید.

در این لحظه با سرچ این عبارت موضوعات زیر نمایش داده شد:

 • تاثیر پیاده ‌روی در لاغری، ساده‌ترین ورزش!
 • ۶ تاثیر پیاده روی بر لاغری شکم
 • نحوه صحیح پیاده روی برای لاغری شکم و پهلو
 • برنامه پیاده روی برای لاغری و کاهش وزن
 • لاغری با پیاده روی ـ تاثیر پیاده روی بر لاغری و کاهش وزن
 • پیاده روی برای لاغری چقدر، چه زمان و با چه سرعتی باشد؟
 • چرا پیاده روی می کنم ولی وزنم کم نمی شود؟
 • پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر میکند
 • بهترین زمان پیاده روی برای لاغری
 • چقدر هر روز پیاده روی کنم تا لاغر شوم ؟

موضوعات نمایش داده مشخص می کند که نگرش عموم مردم درباره پیاده روی تاثیرگذار بودن آن بر لاغر شدن است اما نکته جالب توجه اینکه همه ما از پیاده روی برای لاغر شدن استفاده کرده ایم اما هرگز نتیجه قابل قبول کسب نکرده ایم.

مطالبی که در گوگل نمایش داده می شود بیان کننده نگرش عمومی جامعه است چرا که تولید کنندگاه محتوای مجازی درباره موضوعاتی مطلب ارائه می کنند که از طرف گوگل بعنوان مطالب پرمخاطب معرفی می شوند.

بعنوان مثال محتوا نویسان ابتدا با بررسی آمار ارائه شده توسط گوگل عبارت های جستجو شده توسط کاربران درباره کلمه (پیاده روی) را بررسی کرده و هر عبارت که آمار جستجوی آن مناسب باشد را بعنوان موضوع مقاله خود انتخاب می کنند.

بنابراین آنچه گوگل نمایش می دهد را می توان بعنوان معیار نگرش ذهنی جامعه درباره آن موضوع درنظر گرفت.

تاثیر پیاده روی بر لاغری

آیا پیاده روی باعث لاغری می شود؟

در پاسخ به این سوال توجه به دو موضوع اهمیت دارد:

۱. نگرش فردی که در جستجوی روشی برای لاغر شدن است.

۲. انگیزه فرد یا سازمانی که درباره این موضوع اطلاعات ارائه می کند.

وقتی به انگیزه خودم برای پیاده روی کردن فکر می کنم فقط بخاطر لاغر شدن بود. البته نه اینکه مطمئن بودم که پیاده روی باعث لاغر شدن من خواهد شد بلکه فقط به این دلیل که از دیگران شنیده بودم برای لاغر شدن باید پیاده روی کنم این کار را انجام دهم.

همیشه هم این موضوع برام جالب بود که وقتی می خواستم برای لاغر شدن از پیاده روی استفاده کنم انجام آن برای من سخت و دشوار بود درحالی که خیلی وقت ها پای پیاده مسیر طولانی خانه تا مدرسه را طی می کردم و هیچ مشکلی با آن نداشتم.

اما انجام هرکاری زمانی که به قصد لاغر شدن بود برای من سخت می شد و الان که در شرایط متفاوتی هستم درک می کنم که به این دلیل که امیدی به کسب نتیجه نداشتم انجام هر فعالیتی برای لاغر شدن سخت و دشوار می شد.

نتیجه پیاده رفتن من به مدرسه رسیدن به موقع سر کلاس درس بود یعنی نتیجه این کار مشخص بود اما هرگز با این وضوح درمورد نتیجه لاغر شدن از طریق پیاده روی کردن مطمئن نبودم به همین دلیل انجام آن سخت می شد.

به لطف خدا از زمانی که در مسیر لاغری با ذهن قرار گرفتم درک و آگاهی من درباره موضوعات مطرح شده درباره چاقی و لاغر شدن به کلی تغییر کرد و متوجه شدم که عامل اصلی چاقی من جسم من نیست که بتوانم با تحت فشار قرار دادن جسم به لاغری دائمی دست پیدا کنم.

به این نکته توجه داشته باشید منظور من از لاغر شدن با استفاده از هر روشی این است که بعد از استفاده برای همیشه لاغر بمانیم والا این طبیعی است که اگر شما مدتی رژیم بگیرید یا ورزش کنید مقداری از وزن و سایز شما ممکن است کاهش پیدا کند اما این تغییر تا چه میزان پایدار و دائمی خواهد بود.

لاغر شدن از نظر من به معنای تغییر بنیادی و کاهش وزن و سایزی است که هرگز برگشت نشود.

از این رو در بررسی روش های لاغری همیشه به نتیجه و ماندگار بودن نتیجه توجه داشته باشید نه به مقدار وزن و سایزی که جهت ترغیب استفاده از آن روش به شما وعده داده می شود.

نکته مهم دیگر انگیزه فرد یا گروهی است که درباره موضوعات مرتبط با لاغر شدن مطلب و آگاهی ارائه می کنند.

با بررسی ۱۰ عنوان برتر نمایش داده شده توسط گوگل درباره تاثیر پیاده روی بر لاغری متوجه می شوید که هدف مشترک آنها ترغیب افراد چاق برای استفاده از محصول یا روشی است که آنها برای لاغری ارائه می کنند.

این در حالی است که اگر با افراد متناسب درباره لاغر بودنشان صحبت کنید یا خودتان رفتار افراد متناسب را زیر نظر بگیرید به این نتیجه می رسید که آنها برای لاغر ماندن یا بودن در شرایط جسمی متناسب از پیاده روی یا هر روشی که برای لاغر شدن افراد چاق ارائه می شود استفاده نمی کنند.

بنابراین آنچه واقعیت دارد این است که پیاده روی تاثیری بر لاغر شدن یا لاغر ماندن افراد ندارد چرا که همانطور که همه افراد چاق از پیاده روی کردن برای لاغر شدن استفاده کرده اند و هیچ نتیجه ای نگرفته اند همه افراد لاغر هم هرگز پیاده روی کردن بعنوان دلیل یا عامل اصلی لاغری خود معرفی نمی کنند.

تاثیر پیاده روی بر لاغری

تاثیر پیاده روی کردن بر لاغری

به نظر من پیاده روی کردن هیچ تاثیری بر لاغری یا سلامتی یا هر موضوعی که بشر برای رسیدن به آن می خواهد از پیاده روی استفاده کند ندارد.

استفاده کردن از نیروی راه رفتن با استفاده از پاها برای جابجا شدن و تحرک داشتن در زندگی است.

همانطور که می دانید حرکت کردن به شکل های مختلف در جهان مادی انجام می شود.

انسان و برخی از موجودات از پاهای خود برای راه رفتن و جابجا شدن استفاده می کنند.

برخی از موجودات پا ندارند و از خزیدن برای جابجا شدن استفاده می کنند و برخی دیگر از موجودات درعین حالی که پا دارند اما از بال های خود و پرواز کردن برای جابجا شدن استفاده می کنند. و البته آبزیان از باله و دم خود برای جابجا شدن در محیط آب استفاده می کنند.

آنچه مسلم است پاها نقش تعیین کننده در سلامتی و تناسب اندام ندارند بلکه فقط جهت سهولت در جابجایی مورد استفاده قرار می گیرند.

اما اینکه چرا پیاده روی را بعنوان عاملی موثر بر لاغر شدن عنوان می کنند از سر ناچاری است.

اگر صد سال یا بیشتر به عقب برگردید قطعا روش هایی که امروزه برای لاغری عنوان و استفاده می شود وجود نداشته است.

هرچه بشر در لاغر شدن با مشکل و شکست بیشتری مواجه شده است روش های بیشتری برای لاغر شدن بوجود آمده است.

این درحالی است که در دنیای افراد لاغر هرگز این روش ها مورد استفاده و حتی توجه قرار نمی گیرد چون آنها نیازی به استفاده از روش خاص برای لاغر شدن ندارند.

همه این حرف و حدیث ها در دنیای چاق ها صورت می گیرد چون افراد چاق به این باور رسیده اند که باید از طریق روش یا رویکردی غیر از آنچه خود می دانند برای لاغر شدن اقدام کنند و جالب اینجاست که همه افراد چاق برای چاق شدن از هیچ روش یا رویکرد دیگران استفاده نکرده اند اما برای لاغر شدن به دنبال روش های پیشنهادی دیگران هستند.

البته که این موضوع طبیعی است چون من هم سال ها به دنبال پیدا کردن روشی برای لاغر شدن بودم و چه بسا جستجو و علاقه شدید من به لاغر شدن باعث شد تا به لطف خداوند به مسیر لاغری با ذهن هدایت شوم. و در مدت کوتاهی این تاثیر شگفت انگیز در زندگی خودم و هزاران نفر که از برنامه های سایت تناسب فکری استفاده کرده اند ایجاد شود.

حقیقت درباره لاغر شدن

هرآنچه از درون ایجاد شود همیشگی و پایدار است.

برای درک بهتر این موضوع به تفاوت رفتار و زندگی افراد نسبت به یک موضوع توجه کنید.

بعنوان مثال فردی که برای پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری ها تلاش می کند را با فردی که به این موضوع توجه ندارد مقایسه کنید.

نحوه نگرش و رفتار این دو فرد در زندگی کاملا متفاوت است.

فردی که در تلاش برای پیشگیری کردن است همواره بر موضوع بیماری و مقابله با آن تمرکز کرده و آرامش درونی و ذهنی خود را از بین می برد اما فردی که توجهی به این موضوع نداره به شکل قابل توجهی از رهایی ذهنی نسبت به این موضوع برخوردار است.

همچنین با مقایسه فردی که برای لاغر شدن تلاش می کند در مقایسه با فردی که متناسب است به تفاوت نگرش و رهایی ذهنی آنها می توان پی برد.

بنابراین هر موضوعی که نشات گرفته از درون باشد به شکل خودبخودی و در کمال آرامش و بدون هرگونه تلاشی در انسان شکل می گیرد.

همانطور که ما برای چاق شدن هیچ تلاش یا برنامه ریزی خاصی نکرده ایم افراد لاغر برای لاغر بودن هیچ برنامه ریزی یا تلاش روزانه خاصی ندارند.

بنابراین آنچه بین افراد چاق و لاغر مشترک است جسم آنهاست که مشابه هم عمل می کنند اما اگر این جسم به دو شکل کاملا متفاوت در افراد چاق و لاغر شکل می گیرد بخاطر تفاوت در عملکرد جسم نیست بلکه ارتباط مستقیم با افکار و نگرش فرد دارد.

فرد چاق به واسطه نگرش و فرمول های ذهنی خود همواره به شکلی رفتار می کند که نتیجه نهایی آن چاقی بیشتر است و فرد لاغر بواسطه نداشتن این افکار به شکلی رفتار می کند که همواره متناسب و در وضعیت ایده آل قرار دارد.

سخن آخر

سعی من در ارائه مطالب آموزشی این است که افرادی که از وضعیت جسمی خود ناراضی هستند نگرش صحیح درباره خودشان پیدا کنند.

درک اینکه چرا چاق شده اند و چطور می توانند لاغر شوند به نظر من مهمترین گام در تغییر وضعیت فعلی و رسیدن به شرایط ایده آل است.

تا وقتی که نسبت به وضعیت فعلی خود درک صحیح نداشته باشیم هرگز نمی توانیم برای تغییر شرایط تصمیم صحیح و موثری اتخاذ کنیم چرا که آگاهی اشتباه منجر به اتخاذ تصمیم اشتباه خواهد شد.

با هر تصمیم اشتباه و تجربه نتیجه شکست احتمال اتخاذ تصمیم اشتباه بعدی بیشتر می شود و به همین دلیل است که افراد چاق سالهاست با اتخاذ تصمیمات اشتباه برای لاغر شدن به بالاترین حد از ناامیدی و احساس بد در موضوع لاغری رسیده اند.

به لطف خدا همانطور که آشنایی من با موضوع لاغری با ذهن پایان تصمیمات اشتباه من برای لاغری بود سایت تناسب فکری محل امنی برای افرادی است که اضافه وزن دارند تا با آرامش و آسودگی خاطر به کسب آگاهی درباره چاقی و دلایل آن بپردازند و سپس تصمیم بگیرند تا از طریق قدرت ذهن خود و تغییر نگرش و فرمول های ذهنی قدم در مسیر لاغری گذاشته و برای همیشه لاغر شده و رویای لاغری خود را زندگی کنند.

پیاده روی کردن تاثیری بر لاغر شدن ندارد اما می توان از آن برای رسیدن به آرامش و احساس خوب در شرایطی که بتوان مرور افکار در ذهن را مدیریت کرد رسید. در این صورت پیاده روی کردن می تواند به بهبود شرایط روحی و سپس جسمی کمک کند.

به همین منظور محصول آموزشی پیاده روی موثر برای استفاده علاقمندان به پیاده روی تهیه و ارائه شده است.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن


محتوای آموزشی رسانه ای

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 3.89 از 19 رای

https://tanasobefekri.net/?p=33534
4 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار صالحه
   1401/11/22 09:23
   مدت عضویت: 535 روز
   امتیاز کاربر: 37651 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 515 کلمه

   سلام وصبح بخیر

   ۲۲ لهمن ۱۴۰۱ 

   امروز باصبحت شما جقدر دل برای شماسوخت که مشقتی کشیده تا خودتونو ازاون وضعیت نجات بدید .خودم جای شماگذشتم دیدم من در تهران بااب هوای بهتری ازذزفول قرار دارم  حتی تصورشم برام امکان نداره یی فردی برای باور داشتن چیزی ایقدر تلاش کنه ونتبجه نده .چطور میشه ابنهمه تلاش بی نتیجه بشه  خدا برای این فرد حتماحتما یی راه یی فکر کنار گذاسته امکان نداره بی نتیجه باشه

   به اردتون افرین میگم به نتیجه رسیدن این همت باعث بوجود امدن ارده در افراد دیگه میشه.

   به خودم گفتم دل سوختن نداره باد احسن گفت به این ار ده

   تویی همجین محیط گرمی زندگی معمولی هم ازنظر من سخته چه برسه به دویدن تویی اون هواارده اهنی میخواد این نشونده  پشتکاره همت شماست .

   شما ابن لاغریی رو اسون به دست نیاوردی که اسون ازدست بدید کسی که سختی مسیر درست به جون میخره درنکه داشتن به دست اوردش تلاش میکنه ازدست نده

   فرادی که زود دلسرمیشن این بهانه بهانه های دیگشون اضافه کردن هنور ته ذهنشکن باور نکردن که میتونن کارنشد نداده 

   .

   فقط مرگ که چاره نداره  بعًضی زمان من به شخصه ارزوشو کردم زمانی که درمنده شدم یی جایی وفتی نگاه با حس بد از دبگران داشتم مسیر روبرو پرازیاس ناامیدی میددم خودم کلال باخته بودم این حس وباوربخودم گرفتم که من نمتونم.

   ولی ته دلم میگفت یی راهی پیدامیشه  ناامیدنباش ا خداوند مهربان بخواه پیش خدا کاری نداره توبخوا ه خدا برات راهشو پیدا میکنه حالا من به مکان این مسیر اسون به دست نیاوردم که اسون ازدست بدم این افرادی که میکن ما ارده نداریم شاید تو موقعیت بهرتی هستن ازلحاظ وزن شایدجسموشهون هنوز سلامت کامل داره که برای خودشون ااین بهونه اضافه به بهونهای دیگشون کردن .

   بعضی ازما باید یی چیزی از دستبدیم تا قدر بدونبم تا سلامتی جسم دارید خودتون از باره اضافه نجات بدید ابن بارودنبال خدتون نکشید از وزن سبک که بدست میاری لذت خواهیدبرد 

     ارده ازکجا میاد  به نظر من اگه ادم چیزی رو واقعا  وافعابخواد برای داشتنش به خودش زحمت بده با مسیر درست بیفته  ارده اولبن نبرویی حرکت به جلوست.

   من خودم قربانی این موضوع بودم پسرم پش دبستانی میرفتنن من اول صحبانه به پسرم میدادم مبردم تویی کلاس میزاشتمش بعدخودم به پارک میرسدونم کلی تویی پارک پیاده روی میکردم تازه باوسایل ورزشی پارک خودم هلاگ میکردم به خونه برگشته کارهایی خونه تندتندانجام دادم. ناههار درست کردن چون همسرم نهاره میادخونه بعدار نهار دوباره برگشت به  سرگار افرادی که همسرشون نهار  خونه میان  حس من درک مبکنن چون نهار سرساعت مشخص باید  اماده باشه 

    دوباره پیاده به دنبال پسرم رفته برگشت به خونه پیاده بعداز ظهر از شدت دردوخسنگی نای بلندشدن نداشتم ولی دریغ از لاغریی 

   من حتی توی مسیر قم تهران یی با به همسرم گفتم من پیاده کن شما منتظر بشدید یی ساعت دیگه حرکت کنیدبه من برسبد تویی مسیر برای همه افرادی که تومسیر بودن یی خانم چادری تک تنها تویی بیابون قم چکارمبکنه بضی بوق میزنند فکر میکردن مشکلی پیش امده  میخواستن کمک کنن ولی  بازم دریغ ا ز لاغریی 

   چقدر برای داشتنش تلاش کردیم ولی حیف صدحیف  

   تویی چرخ معیوب گیرافتاده بودیم دست پا میزدی برای بیشترغرق شدن تواسموشونبر زحمت زیاد نییجه کوتاه مدت دلسرد کننده .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fatmhadly85@gmail.com
   1401/04/22 18:07
   مدت عضویت: 1259 روز
   امتیاز کاربر: 5807 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,036 کلمه

   به نام خدایی که در این نزدیکیست❤️❤️❤️🌹🌹🌹

   سلام🙋

   تاثیر پیاده روی بر لاغری🧐🤔

   منم همیشه فکر میکردم که پیاده‌روی تاثیر زیادی بر لاغری داره یادمه تازه ازدواج کرده بودم و خونه خودم بودم غروبا با همسایه ها می‌رفتیم پیاده‌روی و یکی از خانمها مسول این کار بود که قبل از پیاده‌روی وزن مونو می‌گرفت و توی یک دفتر می‌نوشت و یک جدول کشیده بود و اسم هر کدوم مونو می‌نوشت قد و وزن مونو می‌گرفت و بعد محاسبه می کرد که چه قدر اضافه وزن داریم و از مون سوال میکرد که در طول روز چه چیزایی خوردیم و طبق محاسباتش می گفت که چه قدر کالری دریافت کردیم و باید چه قدر کالری بسوزانیم مثلاً بهمون می‌گفت که در طول روز نباید دوتا نارنگی بخوریم چون دو واحد انرژی داره یا اگه چهار تا آلو خوردیم دیگه نباید هندونه بخوریم یا اگه یه پیش دستی انگور خوردیم دیگه نباید موز بخوریم و یا اجازه داشتیم که صبحانه فقط به اندازه یک کف دست نون با یک گردو و به اندازه یک قوطی کبریت پنیر و یک قاشق مربا حالا از هر نوع میوه ای که بود و کره و خامه ممنوع بود واسه وعده های ناهار و شام هم مثلاً پنج قاشق برنج و چهار قاشق خورشت حالا از هر نوعی که بود با یک کاسه ماست و یک کاسه سالاد اجازه داشتیم بخوریم و باید هر روز گزارشات خورد و خوراک مونو توی دفتر ثبت میکردیم. 😬

   منم چون همسرم متناسب بود و هنوزم هست و دوست نداشتم که از اون چاق تر باشم ، عزم مو جزم کرده بودم و یک جفت کتونی هم خریده بودم و سر ساعت حاضر می‌شدم تا با همسایه ها بریم پیاده‌روی و چون شنیده بودم که اگه زیگزاگ پیاده روی کنی باعث میشه که چربی های شکم و پهلو بیشتر آب بشن منم سعی میکردم که زیگزاگ برم از زیر لباسمم گن نایلونی میبستم تا بیشتر عرق کنم و به خیال خودم بیشتر که عرق میکردم فکر میکردم که زودتر لاغر میشم انصافا مقداری هم کاهش وزن داشتم ولی حیف که باردار شدم و دیگه نتونستم ادامه بدم .

   و چاقیم حتی بیشتر از قبل شد ولی در زمان شیر دهی با اینکه همه چیز می‌خوردم و تحرک آنچنانی هم نداشتم خیلی لاغر شدم به طوریکه هر کسی منو میدید می گفت چه قدر لاغر شدی و این برای خودمم سوال بود اون زمان که نمی دونستم موضوع چیه ؟ ولی بعد از اینکه به این مسیر زیبا هدایت و با ذهن آشنا شدم فهمیدم که من این فرمول و در ذهنم داشتم که شیردهی باعث لاغری میشه و بارها از زبون مادر و خواهرام شنیده بودم که می گفتند شیردهی باعث میشه که مادر هرچی بخوره تبدیل به شیر بشه و زمانی که بچه شیر میخوره همه انرژی مادر و می‌گیره ، بچه خودش قوی میشه و مادر ضعیف میشه و من این و باور کرده بودم چون الگو هم دیده بودم خواهرام سر بچه ها شون خیلی لاغر می‌شدن و این موضوع برای خودمم اتفاق افتاد و زمانی که بچه هامو شیر میدادم خیلی لاغر میشدم در عوض بچه هام خیلی تپل بودن و زمانی که از شیر می‌گرفتم شون لاغر می‌شدن در عوض خودم دوباره چاق میشدم و هرکس بچه ها مو میدید می‌گفت که شیر خوب و پر چربی داری که بچه‌هات این طور سالم و تپل می‌شن و من با شنیدن این حرف ها خوشحال میشدم و به خودم افتخار میکردم ولی ای کاش به جای افتخار کردن لاغری به دست اومده مو می‌پذیرفتم وخودمو لایق اون تناسب اندام می دونستم ولی هزار افسوس که ایمان داشتم لاغری به دست اومده ام پایدار نیست و به محض تموم شدن دوره شیردهی از بین می‌ره و دوباره چاق میشم و همین اتفاق هم افتاد و الان با ایمان کامل قلبی میگم که چاق شدن و لاغر شدن یک موضوع کاملا ذهنیه چون من این موضوع رو لمس و تجربه کردم این چیزی بود که همین الان با نوشتن از ذهنم زد بیرون و برای خودمم خیلی جالب بود .🥰

   یک چیز دیگه که همین الان یادم اومد .🧐

   خواهرم چندتا از همسایه ها شون که چاق و تپل هستند الان چند سالی میشه که به نیت لاغری دارن شبا  میرن پیاده روی و هر زمان که ما میریم خونه خواهرم می‌بینم که اینا در حال پیاده روی کردن هستند و به نظرم اصلا هیچ فرقی هم نکردن یک بار از خواهرم پرسیدم اینا الان چند ساله که دارن شبا پیاده‌روی میکنن اصلأ به نظر نمیاد که یک کیلو هم کم کرده باشن پس واسه چی خودشو نو خسته میکنن ؟ خواهرم خندید گفت نمیدونم منم همین فکر و می‌کنم خب شاید خودشون فکر میکنن لاغر شدن . و به نظر من پیاده روی هیچ تاثیری بر لاغری نداره چون من هم خودم زیاد پیاده روی کردم و لاغر نشدم مگه زمان هایی که هم زمان محدویت غذایی هم داشتم و یا علاوه بر پیاده‌روی باشگاه هم می‌رفتم و هم الان چند ساله که دارم میبینم همسایه ها ی خواهرم دارن ساعت ها پیاده روی میکنن ولی هیچ تغییری نکردند .

   جالبه یکی دیگه از همسایه ها شون دیگه از همه چیز بریده و میخواد معده شو جراحی کنه رفته دکتر ، دکتر بهش گفته باید حداقل صد کیلو باشی و این خانم فکر کنم ۸۵_۸۶ کیلو هستن حالا اومده خودشو بسته به چیپس و پفک و شیرینی و غذاهای چرب و چیلی تا خودشو به ۱۰۰ کیلو برسونه خواهرم میگه چند بار سایت تناسب فکری و بهش معرفی کردم ولی اصلا رو این مدارا نیست و این حرفها رو قبول ندارن و با قاطعیت تموم آزمایش ها شو انجام داده و کلی هم واسه خانم های دیگه کلاس میزاره که میخواد جراحی کنه انگار دکتر بهش اطمینان داده که بعد از عمل ۲۰_۳۰ کیلویی از وزنش کم میشه و بعد شم چون معده شو کوچیک کردن خود به خود لاغر میمونه و من فکر میکنم بیشتر به اعتماد حرف دکتر می خواد این کار و انجام بده 😔😬

   خدا رو شکر که من و همه دوستانم که پذیرای هدایت بوده و هستیم به موقع به این مسیر زیبا هدایت شدیم و از همه اون رنج و سختی‌ها نجات پیدا کردیم .🌹

   لاغر شدن آسون ترین کار دنیاست اگه راه شو بلد باشیم و اصلا نیازی به سختی کشیدن نداره🌹

   با تشکر از زحمات استاد گرامی🙏🙏🙏🌹🌹🌹

   با آرزوی بهترین ها برای خودم و همه دوستان 🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار maryam1398rahimi
   1401/04/21 08:26
   مدت عضویت: 1597 روز
   امتیاز کاربر: 10834 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 764 کلمه

   درود و سلام بر استاد گرامی و همراهان سایت تناسب فکری

   تاثیر پیاده روی بر لاغری:

   وقتی کسی میخاد خودش و لاغر کنه اینو بهش میگن که باید سخت ورزش کنی و پیاده روی کنی 

   از روز اول از نیم ساعت شروع کن 

   اگه بتونی بیشتر بدوی دیگه زودتر لاغر میشی 

   من وقتی تصمیم میگرفتم که خودم و لاغر  کنم باید پیاده روی و کم غذا خوردن رو در برنامه ام قرار می‌دادم 

   روزهای اول شوق و اشتیاق این کارا رو داشتم ولی بعد از مدتی که میگذشت این شوق و علاقه ام کم میشد و شاید طولی نمیکشید که دیگه رفتن به پیاده روی برام سخت و عذاب آور میشد و رها میکردم 

   ولی دریغ از کاهش وزن 

   ولی احساس خوبی پیدا میکردم از رفتن به پیاده روی 

   چند بار بهم گفتن سفره یکبار مصرف ببند به شکمت اینجوری باعث میشه بیشتر عرق کنی 

   و بیشتر چربی آب میشه😄

   پلاستیک می‌بستم به شکمم و وقتی باز میکردم خیس خیس یود 

   به خیال خودم دیگه این چربی ها آب شده و وزن کم میکنم ولی اصلا وزنی کم نمیشد و تغییری در من ایجاد نمیشد

   بارها شاهد این بودیم که بابا پیاده روی تاثیری نداره 

   کم غذا خوردن تاثیری نداره البته اگه ماندگار بود یه جیز 

   یعنی تصمیمی که می‌گرفتیم بیشتر از یکی دو ماه دوام نمی اوردیم

   و دیگه رها میکردیم 

   ولی یا وجود اینکه میدونستیم پیاده روی فایده نداره 

   باز هم به هنگام تصمیم لاغری اونو در اولویت قرار می‌دادیم 

   یعنی میگفتیم اگه میخام وزنم کم کنم پیاده روی با باشگاه و کم غذا خوردن اگه همراه هم باشه بهتر جواب میده ولی دریغ از کاهش وزن شاید مقطعی یه وزنی کمی کم میشد ولی دیکه رها میکردیم 

   و هیچ وقت نخواستیم باور کنیم که بابا ببین چقدر آدم دارن میرن پیاده روی 

   روزانه شاهد بودیم میدیدیم تو خیابون ها که چقدر افراد میرن پیاده روی 

   ولی هر بار که می دیدمشون همونجور بودن چاقتر میدم شدن ولی متناسب نه 

   باور نکردیم که آخه پیاده روی برای حال خوبه احساس خوبه آرامش داشتنه 

   بهمون میگفتن آخه الان مثل قبل نیس 

   قبلا ،زمان های قدیم ماشین نبود 

   مردم با پیاده اینور اونور میرفتن اصلا کسی چاق نبود 

   شنیدم بارهای بار از بزرگانم که این چاقی بخاطر بی تحرکی با ماشین اینور اونور رفتن پشت میز نشستن 

   قبلا مردم جارو میزدن 

   متناسب بودن 

   در حالی که قبلا همه هم متناسب نبودند و ما هم باور میکردیم حرف اونا رو که اره اون زمان چون تحرک بیشتر بوده ماشین نبوده مردم متناسب بودند 

   چون بیشتر مردم زحمت داشتن و پیاده اینور و انور میرفتن متناسب تر بودند 

   و پذیرفتیم باورهای مخرب که بله چاقی من خیلی دلیل داره 

   پس دیگه نمیشه کاریش کرد خیلی عوامل بیرونی وجود داره که در این جسم من تاثیر گزار هستش 

   و آگاهی نداشتیم 

   که بابا این خودت هستی که باعث چاقی خودت شدی 

   به ذهنت رجوع کن 

   ببین چه باورهای داشتی که باعث شده بر جسمت ضربه وارد کنی 

   افرادی رو میدیدم که خیلی تحرک دارن ولی همیشه برام سوال بود پس اگه تحرک زیاد آدم و لاغر میکنه پس چرا این افراد متناسب نیستند 

   میگفتم تحرکی که اینا دارن میتونه دیگه خیلی متناسب بشن 

   من مریم برای چاق شدنم از کسی الگو نگرفتم که ببینم چه حوری باید چاق بشم به مرور زمان با افکار و باورهای اشتباه مردم جامعه تلویزیون مدرسه دوست آشنا پدر  مادر و…….به این تناسبی که الان دارم رسیدم 

   به پیاده روی نرفتم ورزش نکردم که چاق بشم 

   برنامه خاصی انجام ندادم به دنبال روش های چاقی نبودم پس تلاش فیزیکی انجام ندادم برای این چاقی 

   پس برای اینکه متناسب بشم هم باید روی باورهام کار کنم پیاده روی نمیخاد که ورزش نمیخاد که درست رفتار کردن باورهای صحیح داشتن ملاک عمل هستش 

   چرا پیاده روی خوبه عالیه برای سلامتی آرامش احساس خوب ولی اینکه من بخام ملاک لاغری قرار بدم اشتباهه 

   من باید همون طور که تونستم چاق بشم همون راه چی بوده اونا تلاش ذهنی بوده فقط 

   پس با تلاش ذهنی و استمرار داشتن در مسیر میتونیم به خواستمون که متناسب شدن هستش دست پیدا کنیم 

   و با آگاهی لازم و بودن در این فضای فکری روی باورهام کار کنم باورهای و موانع ذهنی متناسب شدن رو اصلاح کنم و این سد و بشکنم و همون طور که چاق شدیم همون طور هم متناسب بشیم برای چاقی ناآگاهانه به سمتش رفتیم ولی این بار آگاهانه با تلاش ذهنی مستمر به ایده المون میرسیم 

   و هیچ سختی هم در پی راه نمیخاد داشته باشی 

   همش احساس خوب و آرامش داشتن و اشتیاق ملاک هستش 

   سخن اخر:

   پس من این باور که پیاده روی آدم و متناسب میکنه رو رد میکنم و پیشنهادم  به همه مردم عزیزم اینه  که پیاده روی رو برای سلامتی احساس خوب داشتن انجام بدن 

   و این باور رو اصلاح کنند 

   پس برای متناسب شدن باید راه چاقی رو دور بزنن

   از همون راهی که رفتن  برگردن (از طریق ذهن)

   خدایا ممنون بابت آگاهی های عالی 

   ممنونم از خداوندم که مرا به این مسیر آگاه کرد😍😍🙏🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 20 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 41760 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 279 کلمه

   سلام استاد عزیز و دوستان همراه 

   خوشحالم که در مورد پیاده روی صحبت کردید 

   چون واقعا من قبلا باور شدیدی داشتم که پیاده روی خیلی به لاغرشدن کمک میکنه.

   من تقریبا در سن حدودا ۱۶سالگی که بودم اون زمان همراه پدرم خدا بیامرز و مادرم میرفتیم حدودا ۳کیلومتری میشد رفتن و ۳کیلومترم برگشتمون،

   که معمولا من آهسته و پیوسته می‌دویدم ،

   یادم نیست چند کیلو بودم ولی یادم به وزن ۷۰ رسیدم و همه میگفتن چقدر لاغر شدی,

   خیلی زحمت میکشیدم چون باید حدودا ۵:۳۰صبح بیدار میشدیم که بتونیم قبل اینکه آفتاب شدید بشه برگردیم،

   منم که واقعا خواب دوست بودم،برام سخت بود ولی به عشق رسیدن به لاغری میرفتم.

   بعد فکر کنم با باز شدن مدرسه نتونستم ادامه بدم کم کم وزنم رسید به ۸۲،

   همیشه از داداشام خواهش میکردم ، میگفتم توروخدا باهام بیاید پیاده روی فقط یک ساعت،چون فکر میکردم اگه نرم دیگه خیلی چاق میشم،

   بازم دوران کنکور از ترس اینکه خیلی چاق نشم یک روز در میان،تو خونه تو هال یک ساعت ‌‌‌‌‌‌‌پیادروی میکردم.

   بعد که از ترس چاقی رفتم تربیت بدنی خوندم تو دانشگاه،البته عاشق آگاهی کسب کردن تو زمینه تغذیه و ورزش بودم و با علاقه ی زیاد کتاباش رو میخوندم ,

   اون دوران هم مرتب سعی میکردم پیاده روی برم ،

   خلاصه از وقتی بودم دغدغه پیاده روی کردن رو داشتم.

   اما استاد واقعا ناراحت شدم که شما تو اون گرما مجبور بودید بدوید ،چقدر اذیت شدید،خیلی سخت گذشته بهتون،

   منطقه ی ما خیلی هواش عالیه، در طول سال شاید یه ماه گرم باشه در حد ۴۰تا ۵۰درجه،

   خلاصه خیلی خوشحالم که خداوند شما رو از اون همه سختی نجات داد و  با این مسیر با ارزش به آرزوتون رسیدید .

   این جمله هم عالی هستش:

   هر آنچه از درون ایجاد شود همیشگی و پایدار است .

   ممنونم استاد گرامی 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 7 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم