0

زندگی با اراده خداوند (قسمت سیزدهم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت های قبلی به طور مفصل درباره اراده شخصی و اراده خداوند توضیح داده شد که برای نفوذ آگاهی و درک بهتر باید بارها مطالعه شده و به آنچه گفته شده است فکر کنیم.

اکنون می دانیم هر انسانی داره اراده شخصی و آزاد است که می تواند انتخاب کند. در واقع همه ما در زندگی به طور پیوسته مجبور به انتخاب کردن هستم. انتخاب های ما در زندگی سرنوشت ما را رقم می زنند.

بسیاری از انسانها تصور می کنند سرنوشت آنها از قبل توسط خداوند مشخص شده است و آنها خلق شده اند که در مسیر سرنوشت خود حرکت کنند بنابراین در تمام طول زندگی هیچ تصمیم یا تلاشی برای تغییر زندگی خود اتخاذ نمی کنند.

واقعیت امر این است که سرنوشت ما از قبل مقرر نشده است بلکه این ما هستیم که در زندگی روزمره با اتخاذ تصمیمات مختلف سرنوشت خود را رقم می زنیم.

عدم اطلاع از این واقعیت سبب شده است که انسان هایی که در شرایط بهتری زندگی می کنند را انسان های خوش شانس یا خداداده می دانیم و خودمان را بدشانس یا بخت برگشته خطاب می کنیم.

هر انسانی به واسطه تصمیماتی که در زندگی روزمره اتخاذ می کند سرنوشت خود را رقم می زند. اگر تصمیمات ما بر اساس اراده شخصی باشد سرنوشتی را رقم می زنیم که موجب ایجاد احساس بد و نارضایتی از زندگی در ما نمی شود و اگر تصمیمات، بر اساس اراده خداوند باشد سرنوشت ی را رقمی می زنیم که باعث ایجاد احساس خوب و خوشبختی در ما می شود.

تصور کنید تصمیم گرفته اید مهارتی را بیاموزید، یا کسب و کاری را شروع کنید.

اگر جملاتی مانند این را با خود مرور می کنید:

 • من این کار را انجام خواهم داد.
 • من هرگز از هدفم دست بر نمی دارم.
 • من هرگز دست از تلاش برنمی دارم.
 • من هرگز تسلیم نخواهم شد.
 • من بهترین فرد در این حرفه یا کسب و کار خواهم شد.

کاملا صحیح است که این جملات نشان از تصمیم قاطع ما برای رسیدن به هدف دارد و ویژگی های پسندیده و قابل تحسینی هستند اما مانع برقراری ارتباط موثر با قدرت اراده خواند می شوند.

این تصمیمات بر اساس اراده شخصی ما اتخاذ شده اند و از آنجا که اراده شخصی در مقایسه با اراده خداوند تاثیر بسیار کمتری دارد حتی اگر به هدفمان برسایم، باعث ایجاد احساس خوب و خوشبختی در زندگی شما نمی شود.

چه بسیارند انسان هایی که با تلاش و سخت کوشی تمام فرصت خود برای زندگی کردن را صرف رسیده به اهداف خود کرده اند اما احساس خوشبختی و سعادت ندارند و در مقابل اندک افرادی هستند که با آرامش و لذت از زندگی به اهداف خود می رسند و سرشار از احساس خوشبختی و رضایت از زندگی هستند.

تفاوت این دو گروه فقط در اتخاذ تصمیمات روزمره شان برای رسیدن به خواسته هایشان است. یکی بر اساس اراده شخصی تصمیم می گیرد و عمل می کند و دیگری بر اساس اراده خداوند.

ارتباط خواسته ها و تصمیمات

خواسته ها و آرزو ها به وسیله تصمیمات ما به واقعیت تبدیل می شوند.

تصمیمات به دو گروه تقسیم می شوند: تصمیمات “اجباری” و “اشتیاقی

اگر برای رسیده به آرزوهای خود از تصمیمات اجباری استفاده کنید حتی اگر به خواسته خود برسید، احساس خوشبختی و رضایت از زندگی را تجربه نمی کنید. اما اگر با استفاده از تصمیمات اشتیاقی به اهداف خود برسید سرشار از احساس خوب و رضایت از زندگی خواهید شد.

تصور کنید نیاز به پول دارید و خواسته شما ثروتمند شدن است.

برای دست یابی به پول به این نتیجه می رسید که باید شغل و فعالیتی داشته باشید.

حالت اول: شغل و فعالیت مورد علاقه شما “نقاشی” است اما تصویر ذهنی شما درباره علاقه تان که بر اساس شنیده ها و دیده های شما ایجاد شده است حاکی از این است که نقاشی شغل پول سازی نیست و از این طریق نمی توانید به خواسته خود دست پیدا کنید.

بر اساس داده های محیط پیرامون تصمیم می گیرید رشته حسابداری را برای رسیدن به آرزوی ثروت مند شدن انتخاب کنید درحالی که به آن علاقه ندارید و تنها به این دلیل که زمینه کاری و آینده بسیار واضح تر و موفق تری را برای حساب داری تصور می کنید وارد این مسیر می شوید.

سالها در رشته حساب داری تلاش می کنید، موانع زیادی را با سخت کوشی و تحمل رنج بسیار از سر راه خود بر می دارید و مهارت لازم را کسب می کنید و به درجات بالایی در حرفه حسابداری می رسید، درآمد بسیار خوبی از این راه به دست می آورید و پس از 20 سال صاحب املاک زیاد و پس انداز قابل توجهی می شوید.

حالت دوم: برای رسیدن به پول و خواسته ثروتمند شدن رشته نقاشی را انتخاب می کنید چون از کودکی علاقه زیادی به نقاشی کشیدن داشتید.

وارد دانشگاه شده و یادگیری مهارت های لازم برای نقاشی کشیدن را دنبال می کنید.

هر روز با عشق و علاقه برای یادگیری بیشتر و درک مفاهیم و نکات آموزشی جدید راهی دانشگاه می شوید.

پس از چند سال مهارت های لازم را کسب می کنید و با عشق و علاقه کسب و کار شخصی خود را راه اندازی می کنید.

هر روز ایده های خود را دنبال می کنید تا کسب و کار شما رونق گرفته و این طریق جریان پول وارد زندگی شما می شود.

پس از 20 سال شما صاحب املاک و پس انداز قابل توجهی هستید.

این مثال را با زندگی خود مطابقت داده و هر دو حالت را برای خود تصویرسازی کنید.

در کدام حالت شما احساس خوشبختی و رضایت از زندگی را تجربه خواهید کرد؟

مسلما در حالت دوم

این تاثیر تصمیمات برای رسیدن به اهداف است.

تصمیاتی که بر اساس عشق و علاقه ما اتخاذ می شوند همسو با قدرت اراده خداوند هستند و نتیجه نهایی آنها احساس خوب و رضایت از زندگی خواهد بود و تصمیماتی که بر اساس اراده شخصی و منیت اتخاذ می شوند در نهایت باعث ایجاد احساس خستگی و نارضایتی از زندگی خواهند شد.

اراده شخصی ما اعتقاد دارد خواسته ها و آرزوهای که مورد علاقه و اشتیاق ما هستند هرگز محقق نمی شوند. بنابراین ما را تشویق می کند تا تصمیمات خود را بر اساس آنچه مورد استقبال و تایید دیگران است اتخاذ کنیم.

اراده شخصی از ما می خواهد در مورد اتخاذ تصمیماتی که عاشق آنها هستیم با دیگران مشورت کنیم و از آنجایی که عشق و علاقه انسان ها با یکدیگر تفاوت دارد، تقریبا در همه موارد تصمیم ما مورد تایید دیگران قرار نمی گیرد و به ما پیشنهاد می کنند تصمیم منطقی و عاقلانه ای بر اساس اوضاع و احوال جامعه اتخاذ کنیم.

اراده شخصی اعتقاد دارد معیار ارزش گذاری انسان ها بر اساس موفقیت ها، پیروزی ها و تشویق و تمجیدهای دیگران می باشد بنابراین همواره ما را تشویق می کند برای موفقیت در زندگی پیرو دیگران باشیم.

اراده شخصی می گوید همواره باید با ارائه مدرک و سند برتری خود را بر دیگران ثابت کنید. در این صورت باید همواره در رقابت با دیگران باشید و زندگی مانند مسابقه ای خواهد شد که خط پایان آن “مرگ” است.

در این صورت انسانها برای دستیابی به اهداف شخصی و با نام اراده، هر کسی را که سد راهشان قرار بگیرد از بین می برند، کلاهبرداری می کنند، دزدی می کنند، دروغ می گویند و همواره سعی می کنند زرنگ تر از همنوعان خود باشند.

شاید افراد از نظر مادی به هدف های شخصی خود برسند اما ذهنشان، آن مکان درونی که همه زندگی خود را از آنجا کنترل می کنند به آنها اجازه نمی دهد احساس آرامش و خوشبختی داشته باشند.

برای رسیدن به آرزوها و خلق شرایطی که دوست دارید در دنیای مادی تجربه کنید باید از تصمیمات مبنی بر اراده شخصی خودداری کنید و بر اساس آنچه در قسمت های قبل مطرح شده تصمیمات خود را بر اساس قدرت اراده خداوند اتخاذ کنید.

در این صورت نه تنها با حفظ آرامش و احساس خوب در مسیر خلق رویاهای خود حرکت می کنید بلکه از رسیدن به آنچه آرزو کرده اید سرشار از احساس خوب و رضایت درونی خواهید شد.

تحقق رویای تناسب فکری

در سال 1394 خواسته ای در من شکل گرفت و آن داشتن کسب و کار اینترنتی بود، هدف از این خواسته رسیدن به استقلال مالی، آزادی زمانی و مکانی بود.

من در رسیدن به خواسته خود که گسترش سایت تناسب فکری است همواره سعی می کنم تصمیماتی بر اساس قدرت اراده خداوند اتخاذ کنم.

ناگفته نماند در این چند سال بارها تصمیماتی اتخاذ کرده ام که منشاء اراده شخصی داشته اند و نه تنها نتیجه مطلوب به همراه نداشته اند بلکه باعث آزار و اذیت فراوان من شده است.

داستان خلق “نوشته های باورساز” نمونه ای از تصمیمات من بر اساس قدرت اراده خداوند می باشد که اطلاع از آن می تواند منجر به درک بهتر حرکت در مسیر خواسته ها بر اساس قدرت اراده خداوند شود.

نیمه های خردادماه بود در یک روز پنجشنبه مثل روزهای دیگر از خواب بیدار شدم. چند جمله ای با خدا صحبت کردم و با توکل به او برای شروع یک روز عالی و قدم بر داشتن در مسیر خلق رویایم از رخت خواب خارج شدم.

یک لیوان قهوه به همراه چند تکه بیسکوئیت آماده کردم تا ضیافت زندگی در دنیا را لذیذتر کنم.

طبق عادت هر روز گوشی موبایل را برداشتم و وارد واتس اپ شدم. دنیایی به رنگ سبز که کمتر از ده مخاطب در آن حضور دارند.

ناخودآگاه وارد بخش استوری شدم و اسم خواهرم به تنهایی در لیست استوری من نمایان شد.

استوری را باز کردم و با تصور همسرش که به تازگی عازم بهشت شده بود مواجه شدم، همزمان تصنیفی غم انگیز از طریق گوشم و عبارتی جانکاه از طریق چشمانم وارد فضای ذهنم شد.

هنوز به خودم نیامده بودم که تصویر تغییر کرد و چهره مادرم که یک هفته زودتر از دامادش عازم بهشت شده بود در مقابل دیدگانم ظاهر شد.

به فاصله چند ثانیه چهره خندان خاله ام که همچون مادرم عزیز و مهربان بود و یک هفته زودتر از مادرم عازم بهشت شده بود ظاهر شد.

ترکیب تصویر سه نفر از عزیزانم به همراه آن عبارت تکان دهنده و تصنیف غم انگیز، فرصت تصمیم گیری برای توجه نکردن به آنچه باعث احساس بد در من می شود را از من ربود و جند لحظه بعد احساس عجیبی در من شکل گرفت.

پس از اتمام صفحات استوری، خاطرات خوب عزیزانم را در ذهنم مرور کردم، اما طولی نکشید که اسیر نجوای ذهن شده و دلسوزی برای خواهر که سه نفر از عزیزانش را از دست داده بود افسار ذهن مرا به دست گرفت و افکار یکی پس از دیگری در ذهنم مرور می شد.

زمانی به خود آمدم که بیش از نیم ساعت از کلیک کردن روی استوری خواهرم گذشته بود.

سالها بود از آن حال و احساس فاصله گرفته بودم اما به یک باره افکار و نجواهای ذهنی به من هجوم آورده بودند.

برنامه روزانه ام را انجام می دادم اما ذوق و شوق هر روز را نداشتم و با اینکه مرور افکار در ذهنم را متوقف کرده بودم اما آثار اندوه در من واضح بود تا جایی که پسرم به من گفت: چی شده بابا امروز سرحال نیستی!

بعد از ظهر آن روز در حال مطالعه دیدگاه های اعضای سایت بودم که با پاسخی به دیدگاه خودم در دوره ورود به سرزمین لاغرها مواجه شدم.

خواندن پاسخ مرا کنجکاو کرد تا نوشته خودم را بازبینی کنم.

با کلیک کردن روی نام خودم به آن دیدگاه هدایت شدم، با خواندن اولین جمله متوجه اشتباه خودم شدم و توصیه ای که در آن دیدگاه به دیگران کرده بودم به کار خودم آمد و ظرف چند دقیقه به احساس خوب همیشگی رسیدم.

آن روز تصمیم گرفتم نوشته هایی مانند آنچه به خودم کمک کرده بود تا به احساس بهتر برسم را از طریق واتس اپ برای خواهرم ارسال کنم تا شاید احساس بهتری را در او ایجاد کنم.

این تصمیم اول من برای کمک کردن به فرد دیگر برای رسیدن به احساس خوب و رهایی از افکار منفی بود.

هنوز تصمیم خود را عملی نکرده بودم که ایده بعدی از طرف اراده خداوند به من داده شد، نوشته هایی در ارتباط با نقش خداوند در زندگی برای تاثیر بیشتر بر افکار و احساس خواهرم بنویسم و برای او ارسال کنم.

خوشحال شدم چون به این شکل هم برای خودم آگاهی ناب و الهی مرور می شد و هم خواهرم از این آگاهی استفاده می کرد.

شروع به نوشتن کردم و هنوز چند خط ننوشته بودم که ایده بعدی به من داده شد.

نوشته های خود را روی سایت تناسب فکری قرار بدم تا علاوه بر خودم و خواهرم، افرادی که علاقمند به دریافت آگاهی الهی هستند از آن استفاده کنند.

قسمت اول زندگی با اراده خداوند را نوشتم و قبل از اینکه روی سایت قرار بده ایده بعدی به من داده شد که قرار دادن موزیک بی کلام برای این نوشته ها بود.

اولین موزیک را با استفاده از نرم افزارهای ادیت صدا آماده کردم و زمان آن را به چند برابر افزایش دادم و برای اولین نوشته قرار دادم.

در این مرحله ایده بعدی به من داده شد که اضافه کردن پخش خودکار موزیک به هنگام باز کردن نوشته بود.

اجرای این ایده با امکانات آن زمان سایت تناسب فکری امکانپذیر نبود.

موضوع را به مدیر فنی سایت اطلاع دادم و به لطف خدا طی چند ساعت این امکان به سایت اضافه شد که به هنگام وارد شدن به هر قسمت از نوشته های باورساز موزیک بی کلام شروع به پخش شدن می کند.

قسمت ها یکی بعد از دیگری شکل گرفتند و آگاهی ناب، توسط قدرت اراده خداوند و از طریق من برای استفاده خودم، خواهرم و افرادی که علاقمند به مطالعه و دریافت این آگاهی هستند آماده شد.

همه افرادی که به نوشته های باورساز هدایت می شوند قبل از اینکه این نوشته ها خلق شود بارها به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه درخواست درک و اطلاع از این آگاهی را به خداوند داده اند.

من با اراده شخصی تصمیم گرفتم در جهت تقویت ارتباط با خداوند و گسترش آرامش در خودم و خواهرم، این نوشته ها را خلق کنم.

اما از آنجا که مدت هاست تصمیم گرفته ام بر اساس اراده قدرت خداوند تصمیمات روزمره ام را اتخاذ کنم به ایده های الهی یکی بعد از دیگری عمل کردم و این نوشته های به شکلی فراتر از انتظار و تصور من آماده و در اختیار انسان هایی که از مدت ها قبل درخواست آن را داده بودند قرار گرفت.

نکته جالب توجه اینکه در نهایت این نوشته ها را برای خواهرم ارسال نکردم، بلکه لینک مربوط به “نوشته های باورساز” را از طریق واتس اپ براش ارسال کردم با این پیام:

“سلام آبجی
انشاالله احساست خوب باشه😊
یه سری نوشته روی سایت میذارم خیلی خوبن، اگه دوست داشتی بخونشون”

خواهرم در جواب نوشت: “سلام صبح بخیر ممنونم حتما میخونم دستت درد نکنه ❤️❤️❤️”

انشاالله نوشته های باورساز را دنبال کرده باشد تا بداند تصمیم اراده شخصی اش در آن صبح پنجشنبه، چگونه منجر به جاری شدن اراده خداوند در خلق این نوشته ها شده است.

نقش تصور در خلق خواسته ها

ما با اراده شخصی و از طریق جسم به تنهایی نمی توانیم اراده کرده، خلق کنیم و به چیزی جان ببخشی.

باید اراده شخصی (منیت) را رها کنیم.

البته هر انسانی در زندگی هدف دارد و برای رسیدن به آن هدف سرشار از عزم و اراده است اما این توهم را کنار بگذارید که فقط با استفاده از اراده شخصی می توانید آرزوهای قلبی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

شما به صورت ناخودآگاه در جستجوی ارتعاش هماهنگ بین تصورات (آرزوهای) خود و منبع و منشا آفرینش هستید.

اگر بتوانید پایان کار را تصور کنید هیچ مانعی وجود ندارد. ابزار و وسیله ها را خلق می کنید و در پیوستن به خواسته های خود از محدودیت ها فراتر می روید.

باید در دنیای تصور و خیال، پایان کار را ببینید و کاملا مطمئن باشید که چنین نتیجه ای در دنیای مادی وجود دارد و با استفاده از قدرت اراده خداوند می توانید آن را متجلی کنید.

از آنجا که منبع و منشا آفرینش درباره هر موضوعی با هفت ویژگی فوق العاده اش اقدام می کند، شما نیز برای رسیدن به خواسته های خود باید از این روش استفاده کنید و هفت ویژگی اراده خداوند را در تصمیمات خود برای رسیدن به خواسته هایتان مدنظر داشته باشید.

به شک و تردیدها و اراده شخصی خود توجه نکنید.

مممئن باشید با اتکاء مداوم به قدرت تصور خود می توانید همه خواسته های خود را به واقعیت تبدیل کنید.

این عبارت را بارها بخوانید و آن را باور کنید.

“اگر تصور خلاق برای خداوند عمل می کند، بی شک برای من هم عمل خواهد کرد”

خداوند از طریق تصور، هر چیزی را در دنیای واقعیت موجود می کند.

إِنَّمَا أَمْرُهُ‌ إِذَا أَرَادَ شَيْئاً أَنْ‌ يَقُولَ‌ لَهُ‌ کُنْ‌ فَيَکُونُ‌

فرمان او هرگاه چيزى را اراده كند، تنها اين است كه به آن بگويد: باش، پس مى‌شود.

(يس ٨٢)

این شیوه رسیدن به آرزوها می تواند طریق جدید شما برای تصمیم گیری های روزمره تان باشد.

در قسمت بعدی به شرح پاسخ این پرسش می پردازیم: چطور به آنچه می خواهم برسم؟

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.45 از 31 رای

https://tanasobefekri.net/?p=30043
18 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار ط.ه
   1403/03/26 00:32
   مدت عضویت: 182 روز
   امتیاز کاربر: 4990 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 79 کلمه

   به نام خدای مهربان 

   با سپاس از استاد عزیزم 

   روح رفتگان شما شاد 

   از امروز میدونم چطور تصمیمی بگیرم تصمیمی که نتیجه آن در آخر باعث شور و اشتیاق در خودم شود 

   ما بر توکل به خدا و ۷ ویژگی اراده خداوند رویاهایمان رو خلق کنیم همیشه فکر میکردم شانس واقعا هست بعضی ها شانس دارن الان دیگه آگاهی پیدا کردم خودمون دنیامون رو خوب یا بد میکنیم ما باید بر طبق اراده خداوند همسو باشیم تا دنیایی بهتر برای خودمان رقم بزنیم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سرباز امام زمانم
   1403/03/12 16:33
   مدت عضویت: 92 روز
   امتیاز کاربر: 3340 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 574 کلمه

                    بسم الله الرحمن الرحیم

   باز هم روز از نو ، و روزی از نو 

                                 الهی بیکران شکرت❤

   سلام بنده های الله👋🏻

   سلام استاد بزرگوار🌹

   باز هم  امروز. کیفیت زندگیم بهتر شد و  مسیرم هموار تر شد و قدم‌هایم استوارتر و راه رسیدن به خواسته‌هایم کوتاه‌تر شد

   چون آگاه‌تر شدم

   الهی بی‌کران شکرت که هدایتم کردی

   امروز هم پر بود از مطالب قشنگ و زیبا که همش راه زندگی ما هموارتر کرد ممنونم استاد انشاالله که بتونم به خوبی بهشون عمل کنم

   من امروز چیا فهمیدم

   من امروز فهمیدم ما کلاً دو نوع تصمیم داریم اجباری و اشتیاق

   تصمیم‌های اجباری همان تصمیماتی هستند که با اراده شخصیت انجامشون میدی

   همون تصمیماتی هستند که همیشه میگن باید ببینی بقیه چی میگن آیا بقیه می‌پسندن؟! تو که به هر حال نمی‌رسی اگه هم برسی شاید از دستش بدی پس بزار ببین بقیه چی میگن!

   چون با اراده شخصی خودمان پیش رفتیم

   یک جمله که به نظرم خیلی. قشنگه:

   اگه توی خواسته خودت شکست بخوری بهتر از اونیه که توی خواسته دیگران پیروز بشی

   و این جمله به نظرم خودش کلی تفسیر داره اینکه به خاطر خواسته خودت زندگی کنی حتی اگه شکستم بخوری ناراحت نیستی چون واسه خودت تلاش کردی و کنارش زندگی کردی اما اگه توی راهی که دیگران گفتن عمرتو هدر بدی و توش شکست بخوری دیگه هیچ امیدی نداری که بتونی بلند شی دوباره چون عمر هدر رفته بر نمیگرده

   حالا تصمیمات اشتیاقی چی هستند همونایی هستند که با حال خوب قدم برداشتی برای خلقشون 

   همون هایی هستن که با اراده خدا گرفتی 🥰

   همون تصمیماتی که حال خوبشو به خودت داد ، نه دیگران 🤤

   اره این تصمیمات درست هستن ☺

   ومن میخوام با این تصمیمات پیش برم 👊🏻

   با اشتیاق و عشق …💞

   با امید وتوکل …🤲🏻

   با حال عالی و از همه مهمتر  با اراده خدا😍

   من در دنیای تصوراتم زندگی میکنم 

   نه تصوراتی که فکر کنم تاابد در خیالم میماند 

   نه !

   تصوراتی که بدونم حتماااااا یک روز در همین کره خاکی به انها میرسم 

   اگر تصور خلاق برای خداوند عمل می کند، بی شک برای من هم عمل خواهد کرد”

   چون من هم از او هستم ، و اراده او در من حاضر است!

   امیدمو ، توکل ، و فرمون زندگیمو دادم دست کسی که در هدایت کردن همتایی ندارد و  هواپیمای اوج گرفتن و زندگیم را به او میسپارم 

   چون بهش اعتماد کامل دارم 🥰‌

   و میدونم خوب که نه ،عالی بلده برام خدایی کنه😍

   راستش فردا امتحان دارم و دیشب حالم بد بود ، هیچی  درست نخونده بودم و فکر میکردم امروز اینقدر سرم شلوغ باشه که نتونم بیام گامم رو بخونم 

   در اون لحظه گفتم خدایا به خودت توکل کردم

   تو خودت خوب بلدی همه چیزی رو درست کنی 

   من این ها را برای رسیدن به تو میخونم ، دلم میخواد یک ذره از تو بخونم …

   کمکم کن ، من به تو میسپارم…

   و الان دارم واقعا معجزه اراده اش را میبینم 

   الله اکبر  از این همه قدرت …

   من امروز تونستم عالی بخونم و الانم اینجا باشم ، همش به خاطر اینه که به خدا سپردم 

   و اونم جواب توکل رو بهم داد و میدهد و خواهد داد 

   الهی شکرت 

   من به خدایی توکل کردم ، و دل بستم و سپردم و دادم 

   که …

   فرمان او هرگاه چيزى را اراده كند، تنها اين است كه به آن بگويد: باش، پس مى‌شود

   من چنین خدایی دارم و به چنین خدایی سپردم 

   پس شک ندارم که بهشون میرسم 

                                                    والسلام!

    یک دنیا ممنونم استاد🌹 

   زندگیاتون با عشق الله🤲🏻 

   یا حق مدد👋🏻

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نادیا همتی
   1403/03/12 13:45
   مدت عضویت: 62 روز
   امتیاز کاربر: 3215 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 57 کلمه

   با سلام به نام الله یکتا 

   دورود فراوان بر استاد توانا 

   چقدر خوبه چقدر عالی و لذت بخش که مامیتوانیم با توکل بر اراده و ۷ ویژگی اراده خداوند احساس خودم‌ن خوب نگه داریم خواسته هامونو خلق کنیم 

   چقدر زیباست که ماهم دقیقا مانند خداوند با تصور خواسته هامون با توجه به ۷ ویژگی اراده خداوند ان هارو خلق کنیم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهره
   1402/09/09 21:55
   مدت عضویت: 455 روز
   امتیاز کاربر: 2665 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 255 کلمه

   درود فرمانروا 

   سلام استاد عزیز ،و دوستان گرامی 

   (سرنوشت را باید از سر نوشت     شاید این بار کمی بهتر نوشت

   از کجا این باور آمد که گفت        گر رود سر بر نگردد سرنوشت 

   گر تو روزی را ز  این بازی بدانی     نکته رمزش بخوانی )

               قصه ای از سر باید نوشت

   خدایا شکرت ب این آگاهی رسیدم که سر نوشتم را میتوانم خودم بنویسم البته که با انتخاب های درست.

   زمانی که ب من می گفتن آینده تو و و و و و

   من ناآگاه قبول میکردم و ترس ها و تنشها ،و گره ب دست و پاهایم میزدم .که هنوز آثارش مانده .من قصه زندگیم را دوباره مینویسم و اینبار سناریوی

   من شادی ،رهایی ،قدرت و ایمان و توکل پیش میروم..وااای کسی که اسیر است معنی آزادی را میفهمد ..استاد و دوستان ..نمی دانید سالها با ترس 

   زندگی کردن چقدر سخت است ..همیشه اسیر حرف دعا نویسان و همیشه دعا با خودت داشته باشی و روزهای فرد حمام نروی ،شبها حمام نروی،

   شانه سرت و لباست را ب کسی ندهی و و و و 

   خدایا ممنونم ازت ..مرا از دست خودم نجات دادی..و (من هایم)را ب من نشان دادی..ممنونم ازت..مرا از چنگال اهریمن نجات دادی و اکنون آزاد و رها هستم..تو مرا با خودم آشتی دادی و گفتی من همان خودت هستم..آری من نفس خودش هستم .من عزیز خدا هستم..من آزاد و شجاع هستم.

   من خالق زندگیم هستم و کسی نمی تواند از سرنوشت من بگویید .من ب اراده الهی و انتخاب های خودم بله میگوییم.

   من ب دستان خدا خیره شدم ، معجزه کرد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/08/25 16:47
   مدت عضویت: 620 روز
   امتیاز کاربر: 15860 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 376 کلمه

   باسلام خدمت شما استاد عزیز

    با خوندن این نوشته های باور ساز عالی یاد خاطرات خودم در گذشته افتادم 

   منم برای شروعی همیشه تردید میکردم و شک داشام 

   در اراده ی شخصی خودم گیر کرده بودم 

   و شروع اون کار رو بارها و بار ها از خدا درخواست کرده بودم ،

   و این بوده که من تغییر کنم و انسان شادتر و با ایمان تر  باشم و  در هر زمینه موفق باشم 

   بخش دوم خواستم یادگیری هنر موسیقی بوده که علاقه ی زیادی به یادگیریش داشتم اما یک فکر (تو نمیتونی) همیشه مانع من بود که شروع کنم و یاد بگیرم ،

   همش کار هر روزم حال بد بود و گله شکایتی که اطرافیانم رو هم در احساس بدی قرار میدادم ،

   مثلاً با مادرم میگفتم من چرا همیشه باید تنها باشم و برای خوشگذرونی و تفریح کسی رو ندارم ،

   همیشه شاکی بودم و در این افکارم غرق شده بودم ،

   نه تنها خودم رو دوست نداشتم بلکه از بقیه هم بدم میومد و مقصر میدونستم که برای من کاری نکردن تا شاد بشم ،

   از زمانی که به لطف خدا یک سال در این سایت هستم و مستمر فعالیت میکنم من دیگه یادم نیست گله یا شکاتی داشته باشم ،

   شاید هنوز گاهی یک لحظه های گول شیطان افکارم رو بخورم اما سریع سعی میکنم به کسیر برگردم و در حال بد نمونم ،

   و دقیقا از زمانی که در سایت هستم من هنر موسیقی هم یاد میگیرم و کلاس موسیقی مورد علاقم رو میرم و این دوتا هدف که سال ها دوست داشتم بتونم منم یاد بگیرم و تغییر کنم الان به عادت و هنر من در زندگی تبدیل شده 

   پس هیچ وقت برای شروع دیر نیست ، هیچ چیز نمیتونه مانع قدرت تصمیم‌گیری شما بشه مگر اراده شخصی شما که با افکار منفی شما رو از انجام اون کار دچار تریدی و شک کنه ،

   من دیگه مثل قبل فکر نمیکنم که سرنوشت منو خدا از قبل نوشته درسته شاید از بچگی تا الان اینو بارها شنیده بودم و باورم شده بوده اما الان دیگه من خودم هستم که خالق زندگی زیبای خودمم و با قدرت اراده ی خدا خودم رو در جریان زندگی زیباتر و شادتر و سالم تر با اطمینان و توکل قرار دادم و نگران هیچ چیز دیگه نیستم و همین باعث شده بیشتر لحظه ها حالم خوب باشه و احساس عالی داشته باشم،

   باتشکرازشما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/07/01 14:09
   مدت عضویت: 454 روز
   امتیاز کاربر: 13270 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 433 کلمه

   سلام استاد 

   تصمیمات به دو گروه تقسیم می شوند: تصمیمات “اجباری” و “اشتیاقی

   اگر برای رسیده به آرزوهای خود از تصمیمات اجباری استفاده کنید حتی اگر به خواسته خود برسید، احساس خوشبختی و رضایت از زندگی را تجربه نمی کنید. اما اگر با استفاده از تصمیمات اشتیاقی به اهداف خود برسید سرشار از احساس خوب و رضایت از زندگی خواهید شد.

   استاد خیلی ممنون بابت این آگاهیهایی که به ما میدهید و حضور خداوند را درتمام لحظات زندگی چه درغم و ناراحتی و چه درشادی پررنگ تر مشاهده میکنیم 

   استاد من چند وقتی زندگی خودم را با اراده خداوند جلو میبرم و همیشه به خودم میگویم خداوند بهتر میداند چه چیز به صلاح و مصلحت من و فرزندانم است و چیزی را با اصرار ازخداوند نمیخواهم و به قولی تلاش الکی نمیکنم 

   استاد همانطور که قبلا هم گفته بودم فرزندان من پارسال برای کنکور خیلی زحمت کشیدند ولی قبول نشدند ولی امسال هربار گفتم خدایا خودت بهتر میدانی صلاح بچه ای من درچیست خودت اگر میدانی نباید امسال دراین رشته قبول شوند و خیری برای آنها ندارد حداقل صبر به انها بده که سال بعد تلاش کنند بیشتر بخوانند تا دررشته ای که دوست دارن قبول شوندو خداراشکر دخترم فرهنگیان قبول شده و پسرم انشاالله به اراده خداوند دررشته ای که دوست دارد قبول میشود 

   استاد درمورد رشته گفتید من با 3 تا از دختر دایی هایم هم کلاس بودیم انها همه رفتند حسابداری و من رفتم تجربی بعد از 20 روز از مدرسه گذشت من دیدم علاقه شدیدی به رشته حسابداری دارم خیلی اصرار کردم تا توانستم دراین رشته پذیرفته شوم و الان من فوق لیسانس دارم دراین رشته و دختر دایی هایم دیپلم و فوق دیپلم دارند و من مطمئنم اگر تجربی رفته بودم اینقدر موفق نبودم و رشته یخودم را دوست نداشتم .

   استاد خیلی ممنون که به ما یاد میدهید که فقط زندگی خودمان را فقط با اراده خداوند جلو ببریم نه اراده شخصی و به یاد این بیت شعر افتادم 

   هر لحظه که تسلیمم در کارگه تقدیر                                                                        آرام تر از آهو بی باک تر از شیرم 

   هر لحظه که می کوشم در کار کنم تدبیر                                                              رنج از پی رنج آید زنجیر پی زنجیر 

   و چقدر این متن زیبا است 

   اگر تصور خلاق برای خداوند عمل میکند بی شک برای من هم عمل خواهد کرد 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/04/11 13:55
   مدت عضویت: 535 روز
   امتیاز کاربر: 37651 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 453 کلمه

   سلام برخدایی که خلاق هست اون با خلایقتی که به خرح داده کلی جهان رو با چنان نظم‌وترتیبی افرینش کرده هبچ جای کم کاستی دورنش نیست قدرت به این همه رو جز ازخدای که درکارش عشق وعلاقه رو همرا کرده نمیشه دید 

   سلام براسناد وهمه عزیزان 

   من ۳ روز درگیری زیاری با بخش منفی ذهنم داشنم هی به تگرا گردم به خودپ سعی در ضعیف کردن  قدرتش بودم خودم‌رو با بخس مثبت ذهنم در تبادل نگه داشتم تا توبخش منفی جارج بشه این یی مانع بود که امروززازش  گذشتم وباعث شد چون یی نگاه جدیدتری به این مسبر ورمن شکل  بگیره که به من کمک میکنه بتوانم بهتربه هدفم هم فکروهم عمل کنم ابن دست اوروی هست که امروزبهش رسبدم 

   وفتی حالا که این متن رو مطالعه میکنم‌درحقیقت من داشتم خودم‌رو با خداوند همسو میکردم درخودم‌اون که من تواتمند هستم رو به شکلی به همسو شدن تبدیل میکردم‌که خودم‌رو کنار گذاشته فقط به ارده ای خداوند دل بسته خودم‌رو تواین مسبر مثل لاغریی درحاشیه قراربدم‌هی به خودم‌نگم من میتوانم این یی مانع هست جون دارم‌توقسمت منیت دست پا میزنم ولی حرف از ارده ای خداونی میزنم خودم رو ملاک  گرفتم‌ولی به ظاهر دارم با ارده خداوند میخوام همسوبشم امروزبه این درک رسیدپم که خودم‌ولاغریی رو تودومسیر به شکل واقعی کنارا نگه دارم هردودرحاشیه قراربگیرم چون با این کاره من دارم‌توبخش لاغریی خوب عمل میکنم توارتباط با ارده خداوند این خودم هستم که به کناری گذاشته میشم نه یی بخش از وجودم خودم به نتهایی به شکل کامل کناره گذاشنه شوم تا اون ارتباط به شکل خوبی برقرار بشه 

   این کنار گذاشتن‌به شکل بی بی خیالی نیست این به شکل هرانجه خداوند برام سلاح بدونه  اون اجرا کنم نه من خودم   اون صلاح بدونم چون توشکل اول دارم من خودم‌رو با خداوند واین همه فدرت همسو قرارمیدم ولی تو شکل دوم این من هستم‌که دید خودم‌دارم کاری رو انجام‌میدم 

   وفتی به ابن چند روزگذاشنه خوب تو جه میکنم به خودم مبگم هر روزاین مسیر یی تحول تودیدمن‌ داره ایجاد میکنه که خودم واقعی رو شناسایی کنم وفتی به ابن شکل پیش میرم برام اون شناخت طمعی زیبایی ورا چن با اون شناخت من دارم لابه به لایه خودم‌واقعی رو از این همه فشارهایی که توذهنم انباشته شده رها میکنم با رها کردن اون ارامش که درمن بودجو د امده ازکمک خداوندی روبه بهتر شدن درپیش هست این ارامش کمک بسیارزیادی درمن ایجادمیکنه چون‌اون عجله رو درمن به شکلی خوبی کم‌رنک نگه میداره چوم من خودم میدونم‌ادم‌عجولی هستم‌پس اگه دارم‌ادامه میدم اون ازتوان من‌نیست از کمک خداوند هست که من  دراین هدایت هم زمان حمایت هم میکنه به این جمله هم به شکل کامل رسیدم‌شاید هرروزتکرارمیکردم‌ولی امروز درک بهتری رو به من‌دادفهمیدپم‌اون هدابت وحمایت رو به چه شکل داره برام انجام‌میده 

   خدا پشت وپنا هتون یا حق حق نگه دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 28877 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته

   نشان های دریافت شده

   سطح مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,184 کلمه

   با سلام خدمت استاد عزیزم و دوستان گرامیم 

   میدونید استاد هر انسانی بنا به دلایلی فکر میکنه که سرنوشتش از قبل نوشتن  بخاطر حرفاهایی که شنیدیم مثلا یکی نمیخواد بچه دار بشه دیگران اسرار میکنن نه نه بجه بیار  بخدا بچه روزیش با خودش میاره به نظر من انسانها برای همین فکر میکنن سرنوشتشون از قبل نوشته شده 

   منظور از روزی که اونها میگن اینکه زمانیکه خداوند هر انسانی رو متولد میکنه برای اون انسان هر آنچه که نیاز داره هر آنچه که نیاز داره برای یه زندگی خوب و عالی رو در بهترین وضعیت خودش بهش داده مثلا سلامتی اون فرد از اول تا آخر عمرش در بهترین وضعیت سلامتی قرار داده اما ما انسانها با ندونم کارهامون با نا سپاس بودنمون این نعمت الهی از خودمون میگیریم 

   یا اینکه خداوند همون اول  به انسان مغز و ذهن داده و اون رئیس بدنش قرار داده تا به تک تک ۵۲ ملیون سلول بدنمون دستور بدن که کارشونو به بهترین شکل ممکن انجام بدن و باعث سلامتی شادی نشاط آرامش لدت و…ما بشن مثلا مغز دستور میدی که ای چشم تو باید روزی فلان آنقدر پلک بزنی یا قلب باید در دقیقه آنقدر بار ضربان داشته باشی خلاصه به هر عصو و سلول وظایفی محول کرده پس در نتیجه اینها باعث میشه من فکر کنم که خدا سرنوشت منو از قبل نوشته 

   اما من الان میدونم مطمئنم ایمان دارم باور دارم یقین دارم چون در دوره خدا هرگز دیر نمی‌کند مفصل  ثابت کردن اینکه خدا از قبل سرنوشت منو ننوشته توصیح داده شده یا در دوره لاغری با ذهن بارها گفته شده که چطور داری این تو میسازی که تو با فکر کردنت با باورهای با کلامت داری میگی به خدا که چه چیزی میخوای وارد زندگیت بشه 

   و پن الان متوجه شدم که من با تصمیماتی که میگیرم دارم آینده خودم می‌سازم و من حق انتخاب دارم میتونم تصمیماتی بگیرم که همسو با قدرت اراده شخصی من باشه یا همسو با قدرت اراده خداوند باشه 

   وقتی بر اساس اراده شخصی تصمیم بگیری نمیتونی خوشبختی تجربه کنی اما وقتی بر اساس قدرت اراده خداوند تصمیم بگیری خیلی لذت بخش اول اینکه میتونی الهامات خدا رو دریافت و تجربه کنی من تازه به این‌ درک رسیدم متوجه شدم که الهامات میتونه چه چیزهایی باشه وقتی ب  اساس الهامات یا همون قدرت اراده خداوند عمل کنی میتونی بهترین تصمیمات بگیری و میتونی خوشبختی و سعادت  در دنیا و آخرت و تجربه کنی 

   اینکه متوجه شدم آرزو ها  و خواسته‌ام بر اساس تصمیماتی که من میگیرم ایجاد میشن خیلی برام جاالب بود که تصمیمی که میگیرم باعث  برآورده شدن یا برآورده نشدن آرزو من میشه 

   استاد من هنوز به این درک نرسیدم که بتونم در دنیای آرزوها زندگی کنم د

   منم قبول دارم وقتی بر اساس اجبار تصمیم بگیری طبیعی که موفق نمیشی اما اگر تصمیمات ما ب  اساس اشتیاق باشه و در ا ن شوق و ذوق داشته باشیم صد در صد موفق میشیم 

   من بر اساس اشتیاق شعله انتخاب کردم اما آنقدر باورهای محدود کننده دارم که وقتی درباره شغل با دخترم یا کسی صحبت میکنم‌ پیداش میکنم اونها رو همون لحطه برطرف میکنم چون ممکن یادم بره چه باور مخربی داشتم 

   وقتی با اراده شخصی عمل کنم طبعا به شکست منتهی میشه و شرایط فعلیت نشان دهنده اینکه تا الان به اراده شخصی عمل کردم و الان دارم روی استفاده کردن از قدرت اراده خداوندم کار میکنم که بتونم از قدرت او  استفاده کنم خوشبختی تجربه کنم خدایا شکرت 

   مسیر تحقق رویای لاغری من 

   پن چند سال که عصو این  سایت هستم و من اصلا روحم خیر نداشت که چنین چیزی وجود داره لاغری با ذهن چون یه شخصی همش میگفت نه نه تو اینستا واتساب اینا رو نصب نکن تو بلد نیستی استفاده کنی بدبخت میشی خلاصه خواست خدا شد من نصب کردم در اون زمان من یه غده ت  بدنم پیدا شد اصلا حاضر نبودم براش برم دکتر بدنم دست این دکتر و اون دکتر بدم جند رو قبلش دیرم یه پسر بچه پنج ساله 

   سرطان خودش با ذهنش شفا داده منم یه چیزهایی در این باره شنیده بودم باور داشتم که میشه این کارو کرد اومدم تو گوگل سرج کردم چند مطلب خوندم چیز زیادی متوجه نشدم زدم روی قسمت ویدئو عکس استاد عزیزم لا دوره رایگان لاغری با دهن اومد بالا اونم ۱۰ قسمت پشت سر هم بعضی جاها هم پس و پیش بود ۰من از خوشحالی و از حول شدنم ۱۰ قسمت دانلود گردم گوش دادم بعد دوره رایگان  زندکی با طعم خدا بعد صد گام بعد تهیه دوره ورزشی و دوره خدا هرگز دیر نمی‌کند بعد دوره‌ای رسیدن با آرزوی از یک تا پنج و الان سه سال عضو سایت هستم بجز دوزهای گام سوم و بارداری همه رو تهیه کردم و اینم بگم که عده بدنم چند وقت اون شد دوتا اینم بگم که من علاوه بر اینکه تونستم با قدرت اراده خداوند سرطان شکست بدم غدها و تودها رو کلا از بین بردم و اینم بگم چند وقت پیش یه بیماری گرفتم که دکتر جوابم کرد ولی من با توکل بر خدا وند و استفاده از قدرت اردهده خدا که اون زمان اسمش نمیدونستم الان در بهترین وضعیت سلامتی خودم هستم و الانم که‌ در خدمت شما هستم تمرین مینویسم 

   و خداروشکر میکنم که خواهر شما در مسیر الهی قرار داشتن و خداروشکر شما رو هم داشتن نا بتونین آرامش قلب ایشون بشیم خدا رحمتش ن کنه امیدوارم همیشه شیرین ترین لحظات زندگیتونو با هم تجربه کنید 

   و الان متوجه شدم که برای رسیدن به آرزوها باید انتهای مئر یعنی زمانیکه به آرزو خود رسیدید دارید تجربش میکنید با اون آرزو زندگی می‌کنید باید تجسم کنید و تصمیم دارم این تجسم انجام بدم چون خیلی لذت بخشوقتی به آرزوی پولدار بودن تناسب اندام  سلامتی ماورا طبیعی رسیده باشی تجربش کنی باهاشون زندکی کنی اینجوری زودتر بهشون میرسی 

   من ایمان دارم باور دارن یقین دارم میدنن مطمئنم که هر آنچه من نیاز دارم برای داشتن یه زندگی خوب و عالی در دایره قدرت خداوند به وفور یافت میشه من میتونم در زمان مقرر اونها رو داشته باشم ازشون استفاده کنم لذتشو ببرم سماسگزارس باشم خدایا شکرت 

   اگر تصور خلاق برای خدا عمل میکنه بی شک برای من هم عمل خواهد کرد 

   چرا که من هم جزئی از خدا هستم با خدایی هستم  دائما در حال ارتبازگط با خدا هستم و از تمام خصوصیاتی که خداوند داره من هم ب خورداری از تمام صفاتی که خدا داره من هم برخوردارم  و از هفت ویزگی که خداوند داره من هم برخوردارم فقط به کمی آگاهی نیاز دارم که بتونم از اونها استفاده کنم که الان در حال کسب آگاهی هستم خدایا شکرت 

   چه لدتی داره زمانی که هر آنچه نیاز داشته باشی فقط بگی من اینو میخوام باش و اون چیز برات مهیا بشه  عاشق اینم چون اینو نگم که آرزو کردم بخش منفی نداشته باشه در صورتیکه یادم اومد آرزو معنی نداره باید طوری زندگی کنم که انگار به این آرزوم رسیدم الان دارم تجربش میکنم هر چیزی نیاز دارم بگم باش من میخوام من یه خونه بزرگتر میخوام پس باش خدایا شکرت 

   خیلی لدت بخش شادی آفرین عشق خالص خداوند که هر چیزی بخوای فقط بگی باش میشه و همین طور دیگه وقتی من از صفات خدا بهرمند هستم پس این ویزگی رو هم دارم حتما ازش استفاده میکنم همان طور که الان یه درخواست دادم خدایا شکرت 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فهيمه
   1402/03/13 09:21
   مدت عضویت: 505 روز
   امتیاز کاربر: 6225 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 347 کلمه

   به نام خدای هدایتگرم

   سلام خدمت استاد عطار روشن عزیز

   اشاره کردید به این نکته که بعد از دیدن استوری خواهرتون ،تونستید فکر های منفی رو متوقف کنید اما باز حالتون زیاد خوب نبود

   به ذهنم رسید اینو بگم ، فکر های منفی مثل دوده سیاه هستند 

   دیدید دوده سیاه رو هر چقدر پاک کنیم باز یه حاله ای ازش میمونه و شاید مجبور بشیم اگر اون قسمت دوده خورده قابل رنگ زدن هست ،رنگ بزنیم روش تا اون دوده دیگه دیده نشن

   افکار منفی که خیلی از ریشه ما رو به هم میریزن هم ،همینطورن 

   ما سعی میکنیم متوقفش کنیم اما هنوز حاله ای از سیاهی رو توی وجودمون باقی میزاره

   کار ما اینه که با افکار بهتر هی روش رنگ بزنیم تا اون حاله سیاه از بین بره 

   خیلی نکته جالبی بود برام که موقع خوندن این متن، آگاهی این توضیحات و تمثیل برام اومد و دوست داشتم ثبتش کنم 

   مورد بعدی اینکه درباره اراده شخصی خواهرتون و اراده خداوند توضیح دادید

   دیروز یه کلیپی نگاه میکردم که ،خانم پیری که کنار خیابون وایساده بود و منتظر اتوبوس بود عصاش از دستش ول میشه میوفته وسط خیابون 

   خانمه میبینه ،یک پسر جوان اون کنار وایساده و شاهد این اتفاقه 

   از پسر میخواد که عصاش رو بهش بده 

   ولی پسر فقط سر تکون میده ولی عصا رو نمیاره 

   خانم پیر ،یه غری زیر لب میزنه و خودش میره عصاش رو برداره 

   در همین حین یک پیانو از خانه ای که اون پیر زن زیر پنجره اش وایساده بود ،میوفته بیرون 

   توی کلیپ نشون میده که همون لحظه که پیرزن میاد عصاش رو برداره ،دقیقا همون لحظه پیانو میوفته که اگر اون پسر عصارو برای خانم آورده بود،پیرزن از جاش حرکت نمیکرد و پیانو میخورد روی سرش و جادرجا میمرد

   این کلیپ،طبق فرمایش شما در این فایل،همون اراده شخصی پسر بود و اراده خداوند

   روی کلامم با خودمه ،باید تمرین کنم زود قضاوت نکنم،باید توی هر اتفاقی ،یک قدم بیام عقب،و اونوقت دوباره اون مسئله ای که توش بودم رو بررسی کنم 

   در یک کلام ،باید چشمامو بشورم و جور دیگه ای به مسائل نگاه کنم

   باید یاد بگیرم به منبع وصل باشم و پیام هایی که میاد برام رو بگیرم 

   استاد سپاس به خاطر این فایل عالی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/02/06 17:46
   مدت عضویت: 620 روز
   امتیاز کاربر: 15860 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 320 کلمه

   باسلام خدمت شما 

   اگر انسان ها بتوانند که در مسیر اراده خدا بودن چقدر میتونه به زندگی آنها و اهداف آنها را نزدیک تر کنه از اراده شخصی خود دست میکشند 

   وقتی برای انجام کاری با احساس خوب و علاقه قدم برمیداریم حتماً در مسیر کاری خود موفق می شویم و پیشرفت میکنیم اما اگر از روی اجبار و انتخاب یک کار رو انجام دهیم که دوستش نداریم ممکن است موفق شویم اما احساسی خوبیست از آن نداریم، 

   پس مهم این است که در زندگی کاری رو انجام بدیم که به ما احساس خوبی میده و به انجام این کار علاقه مند هستیم مثل تغییراتی که من میخواستم در خودم داشته باشم و دوست داشتم که ذهن من با افراد دیگر متفاوت باشد زیرا همش گله و شکایات اونها رو میدید و احساس من منفی می‌شد و در طول روز گله و شکایت داشتم،

   اما از وقتی که تصمیم به تغییر افکار خودم کردم فهمیدم که باید در مسیری که علاقه و عشق داریم حرکت کنیم و فقط به مسیر فر پیشرو به خودمان نگاه کنیم و از موانع های مسیر با احساس خوب و صبر و حوصله عبور کنیم،

   من دوست داشتم و تصمیم گرفتم که برای زندگی با آرامش بیشتر و احساس لذت بیشتر خوشبخت بودن و نزدیک شدن به خداوند و تلاش کنم و از افکار منفی رهایی پیدا کنم برای همین تصمیم گرفتم که با نوشته های باورساز به اراده خداوند زندگی کنم و آنچه که احساس خوب و آرامش را به من میده در زندگی انجام بدم از همسو بودن با  اراده شخصی  پرهیز کنم و با افرادی که افکارشان در گذشته باقی مانده است  و منفی هستند خودداری کنم و در ذهن خودم این تغییرات رو  کنم و درظاهرم بسیار آرامش داشته باشم و انسان و متفاوتی باشم و اون چیزی رو انجام بدم که شوق و علاقه و احساس خوب رو به من میده تا در انجام کارم همواره پیشرفت کنم و در مسیرم موفق باشم،

   باتشکر از شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار السا فرزانه
   1401/10/14 09:29
   مدت عضویت: 634 روز
   امتیاز کاربر: 66334 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 700 کلمه

   به نام بی کران مهربانی که از عشق و گستردگی خویش، جهان هستی را نیک آفرید🌸💮🌸

   عرض سلام و درود خدمت استاد عزیز و دوستان هم مسیر در آکادمی بهشت تناسب 🌷🌺🌷

   از خدای مهربان سپاسگزارم که خوندن کتاب ارزشمند ★زندگی با اراده خداوند★ به من فرصت داد تا با قلم ارزشمند استاد عزیز و روشنگرم، حقایق وجود بی کران مهربانش رو زیبا و گسترده و با عشق بشناسم و هر روز به ادراکات تازه ای برسم و پر شوق تر بشم و زندگی پر شوق تر و زیباتر و مطمان تری بسازم 💮🌸

   خیلی وقتها در زندگیم احساس رضایت و خوشبختی داشته م. چون در زمینه شغل و تحصیلات آدم موفقی بودم، و یه مجموعه عقاید و باورهایی که فکر میکردم آدم با توکل و توحیدی ای هستم و این مساله خیلی جاها به ارامش من کمک میکرد و جلوی بیقراری و استرسم رو میگرفت. الان اما…با خوندن این کتاب ارزشمند و شناخت بیشتر و عمیقتر خداوند معنای واقعی خوشبختی و آرامش رو میفهمم. الان معنای توحیدی بودن رو میفهمم. الان که هر صبح با شوق آموختن، با شوق در مسیر خدا بودن و با ذوق دنبال کردن یک زندگی سراسر شادی، روزم رو شروع میکنم. عقایدم تغییر کرده، رفتارهام تغییر کرده، حتی آداب و رسومی که برای پرستش خداوند داشتم، اما اکنون من یک خداشناس و یک فرد توحیدی واقعی هستم. اکنون که هر روز با اراده خداوند همسو ترم.💮🌸

   مدت کوتاهه، اما تغییرات شگفتی در زندگیم رخ داده که حتی باعث تعجب وشگفتی اطرافیان شده…و من هر روز قدم هایی به جلو دارم با اشتیاق مسیرم رو پیش می برم. 

   خدایی شناختم گسترده که از گسترانندگی و مهربانی و عشقش هستی رو نیک افرید و از نیکی های هستی سهم من رو هم به اندازه شوقم روز افزون کرده 🌸

   خدایی شناختم دارای اراده ای نیک و عادل که هر چه باهاش همسو تر شدم خوشبخت تر میشم 💮

   خدایی شناختم بی کرانْ مهربان که از روی لطف و مهربانی اش مسیرم رو هموار کرد تا به اندازه مهربانی بی انتهاش بتونم آرزو کنم و در فکر و خواسته هام محدود نشم 🌷

   خدایی شناختم پذیرنده که چرتکه ی محاسبه ی گناه و صواب، و آتش جهنم و رودهای جاری بهشت دستش نگرفته و از سریر سلطنت و پادشاهی جهانش به من بنده نگاه نمیکنه، بلکه از سر لطف و مهربانی جاری ش پذیرای تمام بندگانش با هر شکل و ظاهر و رفتار و روالی ست و خط کشی و مرز بندی نداره پس آموختم من هم بدون خط کشی و مرز بندی به تمام ادمیان و نظام هستی و هرچه در آن هست به دیده ی مهر و پذیرش بنگرم و همه انسانها فارغ از هیچ معیاری برام محترم تر از قبل باشن 🌺

   خدایی شناختم که خلقت هستی اش از روی عشق مطلق و بی نیازی بوده پس آموختم در چشمان و نگاهم عشق بتراود و با دیده ی عشق و نور به همه چیز بنگرم 💮

   خدایی شناختم که خودش رو به صفاتش معرفی کرده پس سعی کردم تا جایی که میتونم گنجایش ظرف درونم رو در راستای صفات خداوندی که از روح خودش به من هدیه کرد و اجازه زندگی و تجربه جهان زیبا و رنگارنگ هستی داد، افزایش بدم پس صبور تر شدم، بخشنده تر، مهربان تر، پر عشق تر ، و تلاش کردم از هر آنچه دارم بیشتر ببخشم: لبخندی آرامتر، کلامی پر محبت تر ، عشقی خدایی تر، و شروع کردم به بخشش…می بخشم و می بخشم…. به گیاهان عشق بیشتر، به حیوانات مهربانی بیشتر، به انسانها احترام بیشتر… به عزیزانم هدیه های ارزشمند تر گاه با نگاهی و گاه با کلامی شوق برانگیز و گاه با هدیه ای مادی…. و در تلاشم قلب و روحم رو از هیچ بخشش و زیبایی و لذتی محروم نکنم. در تلاشم شوق و ذوق و زیبایی بپاشم به لحظه هام به زندگیم و به دنیای اطرافم و اطرافیانم…

   و اینگونه ست که من:  

   هر روز از هر جهت که بتونم، بهتر و بهتر زندگی میکنم….💮🌸💮

   هر روز از هر جهت، بیشتر و بیشتر با اراده ی خداوند هم سو تر میشم و آرامش و اشتیاق بیشتری با غوطه ور شدن در عشق و گسترش خدای بیکران م تجربه میکنم…🌺🌷🌺

   هر روز از هر جهت شکرگزار تر و سپاسگزار تر از خدایی میشم که بی کران نیکی و راستی و خوشبختی در جهان پراکنده کرده و گسترده…💜💮💜

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متولد 1400/6/5
   1400/08/04 00:41
   مدت عضویت: 1067 روز
   امتیاز کاربر: 1850 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 459 کلمه

   به نام خداوند مهربان 

   سلام 

   این متن رو چندین بار خوندم و وقتی خواستم دیدگاه بنویسم زندگی خودم جلو چشمم اومد یه مثال واضح 

   من در سن شانزده سالگی شروع کردم به یادگیری آرایشگری اونزمان همه رشته ها آموزشش باهم بود و تقریبا دوسالی طول کشید تا دوره های من تمام شد 

   قبل ازینکه برم پدرم قول داده بود که بعد از اتمام برای من سالن باز کنه پس من به امید اینکه قراره سالن بزنم و مستقل بشم سعی کردم خوب یاد بگیرم و در آخر سالن زدم و به خیال خودم جای سالن در تعداد مشتری تاثیر داره پس جای خوب و گرونی هم گرفتم اما ،به خاطر نداشتن تجربه کافی من درامدی که نداشتم هیچ به زور کرایه مغازمو جور میکردیم 

   تا اینکه سال بعد تصمیم گرفتم در مکان خلوت تر و ارزانتر سالن بزنم که از پس کرایه ش بر بیام اونجا من فهمیده بودم که از کارهای خودم راضی نیستم و وقتی خودم راضی نیستم قطعا مشتریها هم رضایت ندارند پس ثصمیم گرفتم قیمت رو فوق العاده پایین بیارم(هدفم پول نبود و هدفم لذت بردن از کارم بود) تا تعداد مشتریها زیاد بشه تا دستم راه بیفته 

   خوب همینطورهم شد و در مدت کمی دستم حسابی راه افتاد و چیزی نگذشت که من وقت سرخاروندن نداشتم و واقعا سرم شلوغ بود یه مدت که گذشت هی به خودم میگفتم باید قیمتارو بالا ببرم باید جامو عوض کنم تا مشتری دلش بیاد پول بیشتری بده (هدفم دوباره رفت روی فقط پول دراوردن )خوب جامو عوض کردم و قیمتارو بالا بردم وسایل سالن به روز شد و تبلیغای آنچنانی 

   و اولش هم خوب بود تا اینکه مدتی گذشت و مدها تغییر کرد و من دوباره رضایت مشتریهارو نداشتم و تلاشم برای جلب مشتری فقط تبلیغات بود. و دوباره بزرگ کردن جاو لوکس کردن جا .اما یکم بعد سالن خلوت خلوت 

   و در نهایت با شکست سالن بسته شد و درامدی که جمع شده بود بابت کرایه چندماه سالن داده شد و تمام  

   میتونست عاقبت بهتری داشته باشه اگر به جای اینکه پول و خرج تبلیغات و … کنم برم ودوره های خاص در جاهای معتبر ببینم و کارم رو ارتقا بدم تا رضایت مشتری جلب بشه

   هدف من یکی بود ولی یه بار با اراده شخصی و یه بار با اراده خدا جلو رفتم و زمین تا آسمون نتایجم فرق داشت 

   چقدر خوب که این نوشته ها هست تامن بخونم و جواب سوالاتم رو پیدا کنم 

   و چقدر جذابتر و تاثیرگذارتر میشه وقتی که همراهش موزیک بیکلام هست و موزیکه ها هم واقعا به جا انتخاب شدن 

   من با اینکه حال دوفرزندم و خودم بد بود و عصر از مطب دکتر اومدم و الانم زیر پتو بودم به خاطر لرز و بدن درد ولی با خوندن این نوشته ها سعی کردم حالمو خوب کنم و خیلی هم خوب شد حالم 

   خدایا سپاس بابت حال خوبم 

   و سپاس از استاد عزیر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 14 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 16070 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 468 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   انتخاب های ما در زندگی سرنوشت ما رو رقم می زند.سرنوشت ما از قبل مقرر نشده بلکه این ما هستیم که در زندگی روزمره با اتخاذ تصمیمات مختلف سرنوشت خود را رقم می زنیم. اگر تصمیم ما بر اساس اراده شخصی باشه سرنوشتی و رقم می زنیم کهموجب ایجاد احساس بد و نارضایتی از زندگی در ما می شود.اما اگر تصمیمات بر اساس اراده خداوند باشه سرنوشتی و رقم می زنیم که باعث ایجاد احساس خوب و خوشبختی در ما می شود.

   تصمیمات به دو گروه تقسیم می شن.

   ۱- اجباری اگر برای رسیدن به ارزوها از تصمیمات اجباری استفاده کنیم حتی اگر به آرزومون برسیم احساس خوشبختی و رضایت نمی کنیم.

   ۲- اشتیاقی اما اگر با استفاده از تصمیمات اشتیاقی به اهداف خود برسیم سرشار از احساس خوب و رضایت از زندگی می شیم.

   تصمیماتی که بر اساس عشق و علاقه ما اتخاذ می شن همسو با قدرت اراده خداوند هستن و در نتیجه نهایی آن احساس خوب و رضایت خواهد بودو تصمیماتی که بر اساس اراده شخصی گرفته می شن در نهایت باعث خستگی و نارضایتی از زندگی خواهند شد.

   اراده شخصی اعتقاد دا ره که ارزوها و خواسته های مورد علاقه ما هرگز محقق نمی شوندبنابراین ما رو تشویق می کنه تا تصمیمات خود را بر اساس آنچه مورد استقبال و تایید دیگران هست اتخاذ کنیم .دقیقا همینطور بوده از بچگی به ما یاد دادن که باید مورد تایید بقیه باشه همه چیز از روی عقل و منطق باید تصمیم بگیریم.هیچ وقت  نظر خودمون مهم نبوده که ما اصلا چی دوست داریم .نه این نمی شه .

   اگر تصور خلاق برای خداوند عمل کند بی شک برای من هم عمل می کند .خداوند از طریق تصور هر چیزی را در دنیای واقعیت موجود می کند.

   همونطور که در قرآن اومده خداوند می گوید باش و اون هست.

   پس همیشه باید آدم به کاراش توجه کنه و نمی خواد توجه کنه به اینکه خدا چه جوری می خوادخواسته هامون و برآورده کنه .ما باید طرف خودمون و درست کنیم اون طرف خود به خود درست می شه. باید گله و شکایت نکنیم،درد دل نکنیمو دلسوزی نکنیم.مهربون باشیم و ویژگیهای خدا رو در خودمون ایجاد کنیم خلاقیت و عشق،گسترش ،پذیرش و زیبایی 

   یعنی حواسمون باشه دیگران و قضاوت نکنیم، غیبت نکنیم حرفهای بی خودی نزنیم.خودمون و با کسی مقایسه نکنیم فقط خودمون و با خودمون مقایسه کنیم… و ایده ها هی داده می شن برای بهتر زندگی کردن.

   حالا چند وقت پیش یه ایده ای اومد توی ذهنم .ما این خونه و ۱۶ سال پیش خریدیم بیشتر چیزهاشو عوض کردیم چون قدیمی بود ولی در خونه و عوض نگرده بودیم نمای بیرون و رنگ زده بودیم قبل ولی این ایده به ذهنم اومد که می ن

   تونیم در و رنگ کنیم برای همین رفتیم وسایلشو خریدیم که رنگ کنیم ایشالله .حالا این یه چیز کوچیکه که توی این چند سال به فکرم نرسیده بود.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار آزیتا
   1400/06/16 19:19
   مدت عضویت: 1766 روز
   امتیاز کاربر: 6648 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 517 کلمه

   با یاد و نام خدای مهربان ، خدایی که دنیا را با خلاقیت بی نظیرش رنگ آمیزی کرد، خدایی که فراوانی نعمت هایش بیکران است، خدایی که همیشه به یاد ماست و برای آسایش و راحتی ما نعمت های زیادی در اختیارمان قرار داده و اگر تا کنون نتوانسته ایم به طور دلخواه از این نعمت ها استفاده کنیم مقصرش خود ماهستیم ، اطلاعات و باورهای غلطی که تو ذهنمون داریم و حتی گاهی فکر می کنیم که این سرنوشت وتقدیرمون هست که از اول برامون نوشته شده.

    از همون بچگی بهمون می گفتن سرنوشت، پیشونی نوشت و از اینجور چیزا و ماهم اینو باور کردیم و هرجا که خواسته ای داشتیم و بهش نمی رسیدیم می گفتیم سرنوشتمون همینه، اینو خدا برا ما نخواسته و با همین باورهای اشتباه روزگار خودمونو گذروندیم غافل از این که سرنوشت ما از قبل برامون مقرر نشده بلکه تصمیماتی که ما در زندگی می گیریم سرنوشتمون را می تونه تعیین کنه.

   شاید خیلی از ماها در زندگی هیچوقت این گونه فکر نکرده باشیم که تصمیمات تا چه اندازه می تونه سرنوشت ما را تغییر بده، شاید حتی در حین گرفتن تصمیم فقط رای و نظر خودمون را ملاک قرار می دادیم و در واقع طبق اراده شخصی خودمون می خواستیم کارها را پیش ببریم.

   خودمن همیشه فکر می کردم اگه با اعتماد به نفس و با تلاش و کوشش خودم کاری رو پیش ببرم حتما موفق میشم و برای شروع خیلی از کارها که بعدها به موفقیتی که انتظارش را داشتم نرسید این خودم بودم که تصمیم می گرفتم، و می گفتم من می تونم من انسان با اراده ای هستم و حتما کارم نتیجه بخش میشه و مزد تلاشمو می گیرم.

    اون تصمیمات تنها بر اساس اراده شخصی خودم بود و هیچوقت اون احساس رضایت مندی را به من نداد.گاهی شکست در این موضوعات را به شانس و اقبال نسبت می دادم و می گفتم خدا به من شانس نداده وگرنه طبق محاسبات خودم باید نتیجه می داد.

   خدا رو شکر توی این مسیر دارم یاد می گیرم که باید در راستای اراده خداوند کارامو پیش ببرم.اینطوری هم احساس رضایت مندی می کنم و هم کارم به نتیجه دلخواه می رسه.

   تصمیمات اگر اجباری باشه نمی تونه انسان رو به هدفش برسونه کلا وقتی کاری از روی اجبار باشه اون ذوق و شوق رسیدن به نتیجه کمرنگ میشه  و وقتی احساس آدم موقع انجام اون کار خوب نباشه پس رضایت مندی هم به دنبال نداره.

    اما اگر تصمیم ما از روی اشتیاق برای رسیدن به اهدافمون باشه سرشار از احساس خوب و رضایت از زندگی میشیم و اون کار نتیجه رضایت بخشی برای ما داره.

   به نظرم دیدن استوری خواهرتون در اون صبح پنج شنبه و احساسی که اون موقع در اثر ناراحتی به شما دست داد دریچه ای تازه به روی شما باز کرد و این حتما در راستای اراده خداوند برای گسترش سایت بوده چون با این نوشته ها آرامش را نه تنها برای خواهرتان بلکه برای خیلی از اعضای سایت به وجود آوردید. خداوند روح آن بزرگواران را شاد کند و همان گونه که ما با خواندن این نوشته ها به آرامش می رسیم امیدوارم که روح درگذشتگان شما هم در آرامش ابدی باشه.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریده حسنی
   1400/05/30 16:19
   مدت عضویت: 1690 روز
   امتیاز کاربر: 23453 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 641 کلمه

   زندگی با اراده خداوند ( قسمت سیزدهم )

   سلام وقت بخیر 

   در قسمت های قبلی در مورد اراده خداوند صحبت کردیم‌ و گفتیم که برای رسیدن به خواسته ها میتونیم از اراده خداوند استفاده کنیم تا راحتر و با حال بهتر به هدف هامون برسیم

   هر روز که از خواب بیدار میشیم ،انتخاب های بیشماری داریم که تنها بعضی از اونها مارو به مسیر خواسته هامون میبره

   هر لحظه میتونیم انتخاب کنیم که در مسیر زیبایی های بیشتر باشیم و توجه کنیم به فراوانی و زیبایی ها ، توجه بر زیبایی ،زیبایی بیشترو به زندگی ما دعوت میکنه ، بر عکس قبلا که بما آموزش دادند که سرنوشت ما از قبل نوشته شده و ما هیچ تاثیری بر زندگی خودمون نداریم

   با آموزش تنها همین یک باور اونم بشکل اونقدر عمیق و قوی در ما ، باعث شد که ما بپذیریم این تنها ترین مسیر زندگیمان است  و با پذیرش این باور ، دست از تمام رویاهایمان کشیدیم

   هر وقت از اطرافیانم میپرسیدم چرا فلان شخص زندگی بهتری داره ،میگفتن ،اونا شانس دارن ، با ما فرق دارن ،عزیز کرده خدا هستن وووو 

   منهم یاد گرفته بودم که بدنبال شانس باشم چونکه تنها گزینه ای بود که میتونستم ازش استفاده کنم، میدونستم از گیت خدا که نمیتونم رد بشم ،اونکه قید منو زده و برای من چیزهای خوب نمیخواد ،پس یا باید دنبال شانس باشم یا یه چیزی که بتونم از مسیر قبلیم خارج بشم و جالبه که بین تمام اطرافیانم و اقوام ،تنها کسی که دلش خواست ریشه ای و از مسیر صحیحش بدنبال تغییر زندگیش باشه من بودم و هنوزم هستم 

   الان که فکر میکنم از خودم سئوال میکنم چرا من بدنبال تغییر و رشد بودم و هستم ؟ چرا من شرایط و تربیت گذشتگانمو نپذیرفتم؟ چرا من سالهاست تو این مسیرم و رها هم نکردم؟ من باید چه کاریو انجام بدم که الان نمیدونم؟ من برای چی به این کره زمین اومدم ؟؟؟؟؟ و یه عالمه چرا در مغزم بوجود اومده  

   دوست دارم تسلیم اراده خداوند باشم تا خدا برام رقم بزنه هر آنچه رو که در اراده قدرتمنده خودشه ،میدونم تو هر مسیری که هدایتم کنه ،پر قدرت خواهم بود با توجه به اینکه وقتی خدا برات راهیو رقم میزنه نیاز به دست و پا زدن اضافی نداری 

   برام جالبه ،تمام مطالب ذهنی که در طول روز میخونم یا گوش میکنم یا کتابی  مطالعه میکنم ،مخصوصا شب هاییکه با ویس های صدای خودم به خواب میرم ، تا صبح خواب آموزش هامو  میبینم و تمام اونهارو در خواب مرور میکنم ،دیشب تا صبح در حال آموزش بودم  

   در مورد رسیدن به پول و ثروت ، زیاد شنیده بودم که بعضی شغل ها پولسازن و توصیه همه به داشتن اون شغل ها بود، حتی تو بعضی از اونها هم وارد شدم ولی نتونستم موفقیتی کسب کنم ،اونوقت ها دلایل زیادی داشتم برای شکست هام‌، فکر میکردم آدم خوبی تو مسیرم نیومده ،تصور میکردم همه بد و کلاهبردار شدن ،دست زیاد شده ووو  ولی بعد از آموزش های ذهنی متوجه شدم که درون من برای موفقیت برنامه ریزی نشده

   خداوند از بینهایت طریق مارو هدایت میکنه به مسیرهاییکه با اراده خودش هماهنگ باشه ، تمام کارهاییکه براحتی برامون انجام شد و برای رسیدن بهش  سختی نکشیدیم بخاطر بودن در مسیر اراده خداوند بوده و تمام راه هاییکه با سختی رفتیم و به هدفمون نرسیدیم یا  رسیدیم  ولی حالمون خوب نبود بر پایه باورهای منفی درونمون شکل گرفته

   دیدن استوری خواهرتون هم بسیار ناراحت کننده بوده براتون  هم الهام بخش که الان اینهمه مقالات عالی در این سایت خلق شده که هم شما و هزاران انسانی که به این قسمت هدایت میشن خواهند خوند و تغییراتی بزرگی در درون و بیرونشون بوجود میاد

   تصور کردن یکی از راه های رسیدن به خواسته هاست ،در اصل برای اولین بار ما در ذهن خود به خواسته ای فکر میکنیم و بعد برای رسیدن به آن تلاش فیزیکی هم خواهیم داشت که در ادامه راه اگر درونیات تمیزتری داشته باشیم میتونیم به خواستمون برسیم 

   این کامنت ادامه دارد 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار parsasaryna04
   1400/05/15 20:30
   مدت عضویت: 1485 روز
   امتیاز کاربر: 2963 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 43 کلمه

   سلام استاد چه جوری بفهمیم که کارهایی که میکنیم براساس اراده شخصی هستش یا اراده خداوند منظورم تصمیماتی رو که میگیریم برای حل مسائل روزانه خود م من میدونم ویژگیهای خداوند روولی نمیتونم توی تصمیماتم چه جوری باید از اونها استفاده کنم ؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 12 کلمه

    سلام و درود
    در ادامه بیشتر در این باره توضیح داده خواهد شد

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار sheyleen
   1400/05/14 11:26
   مدت عضویت: 1772 روز
   امتیاز کاربر: 1914 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 238 کلمه

   سلام وممنون از این دل نوشته زیبای این هفته و ممنون که به ما هم اجازه دادید در این مسیر شریک و همراه شما باشیم و خیلی زیبا بود این قسمت و موسیقی این قسمت هم زیبا بود و من امشب همین طور که متن را می‌خواندم موسیقی  متن پخش شد و بچه هام با موسیقی خوابیدن و دختر می گفت چقدر قشنگه حس آرامش به بچه ها داد وسریع به خواب رفتن و‌واقعا بچه ها خیلی پاک هستن و زندگی کردن را باید از آنها یاد گرفت با کوچکترین حرکتی شاد میشن ولحظه به لحظه لذت می برن وغم و قصه ندارن وراحت از کنار مشکلات عبور می‌کنند و سریع فراموش می‌کنند و کینه به دل نمیگیرن وراحت و آسا ن از کنارمشکلات عبور می کنن درسته که فوت عزیزان شما اتفاق افتاد وبا دیدن  استور ی آنها شما به این فکر افتادید ومثل زنجیر همه چیز حل و فصل شد واین کار بزرگ را انجام دادید وچقدر ديدگاه ما انسانها را تغییر  میده و خیر و ثوابش برسه به روح مادر وخاله و داماد  شما چرا که چراغ هدایت را روشن کردید سپاسگزارم از شما. تا خداوند نخواهد برگی از درخت نمیفته چرا که قدرت و عظمتش را شکر و همه ما انسانها  آفر یده او هستیم وبه این دنیا امده ایم تا به تکامل برسیم و به نزدش برگردیم چه بهتر که با اراده و خواسته او زندگی کنیم واز لحظه لحظه زندگی لذت ببریم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم