0

زندگی با اراده خداوند (قسمت چهل و هشتم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره درباره آشکارسازی نبوغ و استعداد درونی توضیح داده شد. در این قسمت درباره مراحل آشکارسازی نبوغ و استعداد توضیح داده می شود.

هدفتان را به واقعیت تبدیل کنید

در این بخش مراحل عملی برای آشکارساختن نبوغ الهی درون ارائه می شود.

نکته مهمی که قبل از انجام مراحل زیر باید مورد توجه قرار گیرد درک و پذیرش مواردی است که در قسمت قبل مطرح شد. بنابراین توصیه می شود قسمت چهل و هفتم را یک بار دیگر مطالعه کنید.

 • گام اول: باور کنید که نابغه هستید

شاید در طول زندگی بارها سعی کرده باشید نابغه بودن یا داشتن استعداد خود را به دیگران ثابت کنید و با برخوردهای متفاوت افراد مواجه شده باشید اما این بار نیاز نیست به دیگران درباره نبوغ و استعداد خود چیزی بگویید. فقط کافی است به خودتان بگوئید که انسان نابغه ای هستید.

برخلاف آنچه جامعه درباره معیارهای نبوغ و استعداد داشتن مشخص کرده است، برای پذیرش اینکه نابغه هستید نیاز به ارائه هیچ سند و مدرکی ندارید.

فقط کافی است به خودتان یادآور شوید که: من انسان نابغه ای هستم.

تکرار و پذیرش این جمله ساده که بین خودتان و خداوند رد و بدل می شود برای باور و اطمینان از اینکه نابغه هستید کافی است.

به خودتان یادآور شوید که یکی از شاهکارهای جهان هستید که از میدان قدرت اراده خداوند سرچشمه گرفته اید و مجهز به تمان توانایی های لازم برای خلق و گسترش زندگی در تمام ابعاد آن هستید.

مجبور نیستید ثابت کنید که یک نابغه هستید، همچنین نیازی نیست تا موفقیت های خود را با موفقیت های دیگران مقایسه کنید.

 • شما در تاریخ بشر بی نظیر هستید، نه قبل از شما مانند شما در جهان زندگی می کرده است و نه بعد از شما فردی شبیه شما وارد دنیای مادی خواهد شد.

این به تنهایی برای اثبات شگفت انگیز بودن شما کافی است.

یکی از اشتباهات رایج و ناامید کننده بین انسانها، مقایسه توانایی ها و موفقیت های خود با دیگران است.

مقایسه کردن، معیاری است که جامعه برای برتری دادن افراد بر یکدیگر اختراع کرده است و این در حالی است که همه انسانها نزد خداوند یکسان هستند و هیچ انسانی بر دیگری برتری ندارد.

مهم نیست فردی در گذشته چه نبوغ یا استعدادی را به معرض نمایش گذاشته و چه تاثیری در جهان ایجاد کرده است، به هر حال او در شرایطی یکسان و برابر با شما در نزد خداوند می باشد.

همانطور که هیچ انسانی از نظر شکل ظاهری شبیه انسان دیگر نیست، استعداد و نبوغ افراد نیز با یکدیگر شباهت ندارد.

این تنوع در نبوغ و استعداد به خاطر تفاوت قائل شدن خداوند بین انسان ها نیست بلکه به این دلیل است که هر انسان می تواند بر اساس سلیقه خود استعداد و نبوغش را به کار گرفته و موجب رشد و گسترش زندگی شود.

نبوغ و استعداد فردی در چیدمان وسایل خانه یا سروسامان دادن به وسایل به همان اندازه ارزشمند و مقدس است که نبوغ و اسعداد فردی در اختراع یک دستگاه پیچیده صنعتی ارزشمند و مقدس است چون در نهایت این نبوغ و استعداد باعث ایجاد احساس رضایت در خود فرد می شود فارغ از اینکه چه تاثیری بر دنیای پیرامونش دارد.

برای نبوغ و استعداد الهی که در وجودتان نهفته است ارزش و احترام قائل شوید و بپذیرید که انسان نابغه ای هستید.

 • گام دوم: به دقت بیشتری به ایده های الهی خود گوش کنید.

مهم نیست در گذشته چقدر نسبت به ایده ها و الهامات الهی بی توجه بوده یا آنها را کوچک و پست می دانستید، روند الهامات الهی هرگز قطع نشده و نخواهد شد بنابراین هر زمان که تصمیم بگیرید به آنچه در قلبتان تمایل به انجام آن دارید عمل کنید در مسیر صحیح حرکت به سمت آشکارساختن نبوغ و استعداد خود قرار می گیرید.

افکار شما، حلقه ارتباطی با قدرت اراده خداوند هستند و یکی از راه های ارتباط خداوند با شما از طریق افکارتان است.

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که: از میان انبوه افکاری که در ذهن من مرور می شود چگونه افکاری که منبع الهی دارند را شناسایی کنم؟

شناسایی این افکار کار بسیار ساده ای است و معمولا بر اساس این الگو قابل شناسایی هستند.

1- افکار الهی که ایده ها و الهامات برای تجلی نبوغ و استعدادتان هستند هرگز درباره گذشته نیستند بلکه همواره برای ادامه زندگی باید به کار گرفته شوند.

2- مرور کردن آنها، تجسم اینکه به آنها عمل کرده اید و نتیجه ای که قرار است در زندگی شما ایجاد کنند باعث ایجاد احساس آرامش در شما می شود.

3- افکار الهی هرگز بر مبنای توجه به نشدن ها، کمبودها یا سختی ها ایجاد نمی شوند بلکه همیشه با تاکید بر شدن ها، فراوانی و آسانی هستند.

4- افکار و ایده های الهی همیشه با شرایط فعلی شما قابل انجام شدن هستند و هرگز نیاز به استفاده از کمک یا توانایی دیگران برای اجرا شدن ندارند. (این نشانه بسیار مهم است)

به این ترتیب شما می توانید ایده ها و الهامات الهی را از افکار و ایده های قدرت اراده شخصی متمایز کنید.

 • گام سوم: در جهت به کارگیری الهامات قلبی اقدامی سازنده انجام دهید

این مرحله ای است که انسان ها را به دو دسته بااستعداد و بی استعداد تقسیم می کند.

بسیاری از انسانها در این مرحله به مشکل برخورده و از ادامه مراحل شکوفا ساختن استعداد و نبوغ خود منصرف می شوند.

دسته بندی انسانها به دو گروه موفق یا ناموفق نیز از این مرحله به بعد آغاز می شود.

بنابراین درک و عمل کردن به این مرحله از شکوفا ساختن نبوغ الهی بسیار اهمیت دارد.

هر قدمی که در جهت متجلی کردن انگیزه های خلاق خود بر می دارید در حقیقت گامی است که در جهت شکوفا ساختن نبوغ و استعداد نهفته در وجودتان بر می دارید.

اقدام کردن برای متجلی کردن نبوغ و استعداد مرحله بسیار مهمی است که باید در کسب مهارت اجرای آن تلاش کنید.

ممکن است ایده نوشتن کتابی به شما داده شده باشد و اتفاقا ذوق و شوق نوشتن داشته باشید اما هرگز برای نوشتن آن اقدام نکرده باشید چون به مراحل اخذ مجوز، چاپ و مسائل مربوط به نشر کتاب فکر کرده و خود را آدم لایقی برای نویسنده بودن ندیده اید.

ممکن است ایده ساخت وسیله ای به شما داده شده باشد اما به دلیل دست کم گرفتن خود یا نامساعد بودن اوضاع و حتی فکر کردن به اینکه من چطور می توانم یک مخترع باشم؟ هرگز ایده خود را اجرا نکرده باشید.

اقدام کردن برای تجلی نبوغ و استعداد مهمترین مرحله رسیدن به خودشکوفایی است.

به خاطر دارم زمانی که ایده تشکیل گروه در تلگرام برای انتشار لاغری با ذهن به من داده شد، فقط آن را انجام دادم با اینکه نحوه کارکردن با تلگرام را هم بلد نبودم.

گروه متشکل از سه نفر تشکیل شد و من شروع به نوشتن درباره لاغری با ذهن کردم.

این اقدام یک قدم برای متجلی کردن نبوغ و استعداد درونی من بود درحالی که به ظاهر هیچ نتیجه خاصی نداشت.

به مرور افراد به گروه تلگرام اضافه شدند و ایده بعدی ضبط کردن فایل های صوتی برای توضیح درباره لاغری با ذهن بود.

با همان موبایلی که داشتم شروع به ضبط کردن فایل های صوتی کردم بدون اینکه به نتیجه آن فکر کنم.

ایده بعدی اضافه کردن موزیک برای پس زمینه فایل ها بود.

ایده بعدی ادیت فایل ها و حذف سر و صدای محیط بود.

ایده بعدی خرید رکوردر ضبط صدا بود که محتوای آموزشی با کیفیت بهتری آماده شود.

ایده ها یکی بعدی از دیگری در ذهن من ایجاد می شدند و من به آنها عمل می کردم و مرحله به مرحله ادامه دادم تا امروز شاهد سایت تناسب فکری با تعداد زیادی فایل صوتی و تصویری آموزشی هستید.

اگر من در سال 94 به ایده تشکیل گروه لاغری با ذهن در تلگرام عمل نکرده بودم هرگز امروز سایت تناسب فکری وجود نداشت.

برای شکوفا ساختن نبوغ و استعداد خود باید به ایده هایی که خداوند به شما الهام می کند عمل کنید و قدم به قدم پیش بروید.

ایده ها به شکل صدا یا تصویر به شما گفته نمی شود بلکه به شکل ایجاد تمایل در شما برای انجام کاری در جهت خواسته تان گفته می شود.

ممکن است بعد از خواندن این نوشته ها و تصمیم برای متجلی کردن نبوغ و استعداد خود به شما ایده داده شود که مشغول کسب مهارت در زمینه ای شوید که سالها عاشق انجام آن بوده اید اما به دلایل مختلف این کار را انجام نداده اید. باید اقدام کنید.

 • گام چهارم: همه افکار و اندیشه های شما موثر و ارزشمند هستند.

در مسیر شکوفا ساختن استعداد و نبوغ خود برای افکار و اندیشه های خود ارزش قائل باشید.

انسان های بسیاری عاشقانه دوست دارند استعداد خود را کشف کرده و در مسیر رسالت خود در دنیا حرکت کنند اما برای ایده های خود ارزش قائل نیستند و تصور می کنند این ایده تاثیرگذار نیست و منتظر ایده ای شگفت انگیز برای شروع حرکت خود هستند.

هر ایده و فکری در جهت شکوفایی استعداد و نبوغ تان در شما ایجاد می شود مهم و بخشی از مسیر رشد و شکوفایی شما می باشد. بنابراین به آنچه به شما گفته می شود عمل کنید.

نیاز نیست افکار خود را با دیگران مطرح کنید چون به احتمال زیاد به شما می گویند این فکر و ایده فایده و ارزشی ندارد.

افکار خود را فقط با خداوند در میان بگذارید، او بهتر از هر انسانی به توانایی ها و نبوغ درونی شما واقف است و می داند که همه چیز شدنی و دست یافتی است.

هرگز ایده های خود را با دیگران مطرح نکنید و فقط به دنبال پیدا کردن راهی برای عمل کردن به آنها باشید.

 • گام پنجم: هماهنگ شدن با قدرت اراده خداوند باعث شکوفایی نبوغ و استعداد می شود.

هرچقدر بر روی هماهنگی با قدرت اراده خداوند تمرکز کنید، مسیر رشد و شکوفایی نبوغ و استعداد را کوتاه تر و سریعتر طی خواهید کرد.

قدر زندگی را بدانید و سپاسگزار باشید و از افکاری که بر مبنای نفرت، نگرانی، خشم و قضاوت هستند پرهیز کنید.

به خودتان به عنوان آفریده خداوند اعتماد کنید و انرژی خود را صرف تمرکز بر شکوفایی استعداد و نبوغ درونی تان کنید و از انجام کارهایی که انرژی ضعیف را در وجودتان گسترش می دهد خودداری کنید.

با انسان هایی که هدف و برنامه ای برای شکوفایی و گسترش زندگی ندارند صحبت نکنید و تصمیمات خود را با آنها درمیان نگذارید.

از بحث کردن با دیگران برای اثبات صحیح بودن هدف و برنامه خود جدداً خودداری کنید و همواره بر مبنای ویژگی های قدرت اراده خداوند درباره اهداف و برنامه های خود فکر کنید.

 • گام ششم: تواضع و فروتنی را همواره مدنظر داشته باشید.

بسیاری از انسانها استعداد و نبوغ را عامل غرور و خودبزرگ بینی می دانند و از طرفی این صفات را در تضاد با پذیرفته شدن توسط خداوند می دانند بنابراین به صورت ناخودآگاه ترجیح می دهند هرگز استعداد و نبوغ خود را شکوفا نکنند مبادا که دچار غرور و خودبزرگ بینی شوند.

فردی که از حضور قدرت اراده خداوند در همه موجودات اطلاع دارد هرگز استعداد، توانایی، نبوغ، تیزهوش و مهارت خود را عامل برتری یا تفاوت میان خود با دیگران نمی داند چون آگاه است که این ویژگی ها از او نیست بلکه از خدای درون اوست که در وجود همه انسانها جضور دارد بنابراین همیشه در حالتی سرشار از هیبت و احترام باقی می ماند.

هر زمان که مقابل دوربین قرار می گیرم از جریان پیدا کردن آگاهی در وجودم شگفت زده می شوم.

این کلمات از کجا به ذهن من می آیند و چگونه به بهترین شکل ممکن با ترتیبی خیره کننده و تاثیرگذار از زبان من جاری می شوند.

هرگز در این سالها توانایی ام در درک مطالب و همچنین تسلط بر گفتار و قدرت تاثیرگذاری که در کلام خود مشاهده می کنم را عاملی برای برتر دانستن خودم نسبت به دنبال کنندگان ندانسته ام بلکه اطمینان دارم این توانایی در وجود همه انسانها هست و همانطور که در گذشته من از این ویژگی در وجودم اطلاع نداشتم، بسیاری از انسانها از وجود همچین توانایی هایی در وجود خود بی اطلاع هستند.

من به خاطر اینکه نمی دانم این نبوغ و استعداد چگونه در من شکل گرفته است، همیشه نسبت به جایگاه خود در ذهن شنونده و بیننده احساس تواضح و فروتنی می کنم.

آیا واقعا در تاریخ اول آبان سال 1359 که به صورت یک نوزاد متولد شدم واقعا قرار بود مدرس لاغری با ذهن باشم؟

آیا این واژه ها، ویدیوها و آموزش ها بعد از مرگ من نیز باقی خواهند ماند؟

من از فکر کردن به این موارد مات و مبهوت می شوم و بخاطر ناتوانی ام در دانستن این نکته ها متواضع و فروتن هستم.

تواضع و فروتنی را همواره تمرین کنید و همیشه به خاطر داشته باشید آنچه بعنوان توانایی در خود مشاهده می کنید و تجربه خواهید کرد مربوط به شخص شما نیست بلکه مربوط به خداوند درون تان است و شما در مدت حیات خود در دنیای مادی فرصت تجربه کردن آن را پیدا کرده اید.

 • گام هفتم: مقاومت های خود برای شکوفا ساختن نبوغ و استعداد را از بین ببرید.

مقاومت همیشه به شکل “فکــر” ظاهر می شود.

حتی مقاومت هایی که به صورت واقعی در اطراف خود با آن روبرو می شوید از قبل در فکر شما ایجاد شده اند حتی اگر ندانید یا به خاطر نیاورید.

افکاری که اصرار دارند شما توانایی شکوفا ساختن استعداد و نبوغ تان را ندارید متوقف کنید.

افکاری که موجب بروز شک و تردید درباره استعداد و توانایی هایتان می شوند را متوقف کنید.

هر فکری که موجب ایجاد احساس ترس، نگرانی و ناامیدی نسبت به موفق شدن شما می شوند را متوقف سازید، این افکار سبب ایجاد ناهماهنگی بین شما و قدرت اراده خداوند می شوند.

خداوند می داند که شما یک نابغه هستید.

این به تنهایی برای تحقق همه آرزوهای شما کافی است.

هر فکری که با این نظریه در تضاد باشد نوعی مقاومت است که اجازه نمی دهد هدفتان را تشخیص دهید.

 • گام هشتم: در وجود دیگران استعداد و نبوغ را ببینید.

بسیاری از انسانها عقیده دارند توجه به استعداد یا نبوغ دیگران باعث سرخوردگی و تضعیف خودشان می شود از این رو نه تنها به وجود مهارت و استعداد دیگران بی توجهی می کنند بلکه سعی می کنند مهارت ها و استعداد دیگران را نادیده و بی ارزش کنند.

برای هماهنگی بیشتر با قدرت اراده خداوند تا آنجا که امکان دارد به عظمت و شکوهی که در انسان های متفاوت مشاهده می کنید توجه کنید و آن را ستایش و تحسین کنید.

تحسین مهارت ها، استعداد و نبوغ دیگران به شکل معجزه انگیزی فرصت شکوفا ساختن استعدادهای تان را افزایش می دهد.

وقتی نبوغ و استعداد دیگران را ببینید به کارگیری و تاثیرگذار بودن استعداد و نبوغ خودتان برای شما طبیعی می شود و هرآنچه در ذهن شما طبیعی شود به واقعیت دنیای مادی تبدیل می شود.

با دیگران درباره نبوغ و استعدادشان صحبت کنید و آنها را تحسین و تشویق کنید.

با انجام این کار انرژی مهربان، خلاق و سرشار از عشق و فراوانی را گسترده می کنید. در جهانی که بر اساس قانون انرژی و جذب کار می کند مطمئن باشید که ویژگی های مشابهی به سمت شما بازخواهد گشت.

 • گام نهم: زندگی خود را ساده کنید.

هرگونه پیچیدگی، قانون، باید و نباید، اجبار، تحمیل و نظایر اینها را از زندگی خود دور کنید.

با ساده کردن زندگی و از بین بردن سرگرمی های بی هوده ای که بیشتر زندگی شما را اشغال می کنند فرصتی ایجاد می کنید تا نبوغ و استعدادهای شما شکوفا شوند.

فردی که زمان زیادی از زندگی روزمره را مشغول تماشای فیلم و سریال، چت کردن با دیگران و دنبال کردن رسانه های اجتماعی به دلیل شلوغی افکاری که در ذهن خود ایجاد می کند فرصت فکر کردن و علاقمند شدن برای تجلی نبوغ و استعداد خود را پیدا نمی کند.

هرچه بیشتر مشغولیات ذهنی خود را کاهش دهید، فرصت تمرکز کردن بر خواسته ها و در هماهنگی قرار گرفتن با قدرت اراده خداوند را ایجاد خواهید کرد.

نبوغ و استعداد خود را زیر انبوده کارهای بی هوده و سخت گیری های بی مورد مدفون نکنید.

 • گام دهم: همیشه سپاسگزار و فروتن باشید.

نبوغ و استعداد هیچ ارتباطی به قدرت اراده شخصی ندارد بنابراین همیشه شکرگزار خداوند باشید که نبوغ و استعداد را در شما قرار داد و فرصت شکوفا ساختن آن را برای شما مهیا کرد.

افرادی که استعداد و نبوغ خود را به منیت شان ربط می دهند و تصور می کنند به واسطه استعدادهایشان از دیگران برتر هستند یا خیلی زود استعدادهای خود را از دست خواهند داد یا آن استعداد و نبوغ نه تنها باعث آرامش و لذت بیشتر آنها در زندگی نخواهد شد بلکه باعث رنج و دردسر آنها می شود.

افرادی زیادی را مشاهده می کنید که به واسطه نبوغ و استعدادشان به شهرت و محبوبیت رسیده اند اما به دلیل ارتباط دادن آن با منیت دچار ترس و نگرانی از دست دادن آن شده اند و همواره در تلاش برای حفظ محبوبیت و شهرت خود هستند.

اگر شهرت و محبوبتی که بر اساس استعداد و نبوغ درونی کسب شده است را به تایید و نظر دیگران ارتباط دهید، استعداد و نبوغ نه تنها باعث شادی، سلامتی و خوشبختی شما نخواهد شد بلکه باعث نابودی و رنج بی پایان در زندگی می شود.

شکرگزاری رفتاری مقدس است که نشان می دهد می دانید نیرویی بسیار باارزش تر و والاتر از قدرت اراده شخصی پیوسته در وجود شما حضور دارد و همیشه در دسترس است.

رالف والدوامرسون در این باره می گوید:

نبوغ یعنی اعتقاد داشتن به افکارتان، اعتقاد داشتن به این نکته که هرآنچه را در در قلب تان درست و معتبر می دانید برای همه بشریت در دسترس و معتبر است.

توماس ادیسون عقیده دارد:

برای نابغه بودن یک درصد الهام و نود و نه درصد پشتکار لازم است.

به عقیده من پشتکار به منزله سخت کار کردن یا سختی کشیدن نیست بلکه به منزله عمل کردن به همان یک درصد الهامات است.

قدرت اراده خداوند به قدری قوی و هوشمند است که با یک درصد الهاماتی که ما می کند می توانیم تا آخر عمل مشغول عمل کردن و لذت بردن از زندگی باشیم.

در قسمت بعد درباره ویژگی های انسانی که در ارتباط با قدرت اراده خداوند است توضیح داده می شود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.50 از 16 رای

https://tanasobefekri.net/?p=32507
برچسب ها:
1 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار فریبا فروغی
   1402/03/21 14:13
   مدت عضویت: 324 روز
   امتیاز کاربر: 9380 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 311 کلمه

   باسلام خدمت شما،

   باور داشتن استعداد و توانایی های افراد بستگی بر افکار او از خودش دارد وقتی که باور داشته باشید از پس کاری برمی‌آید می توانید به بهترین شکل ممکن این کار و اون توانایی خودتون رو در انجام خوب کار انجام بدهید این بسیار چیز مهمی در باور داشتن توانایی قدرت و استعداد خودتان هست من هم به این نتیجه رسیده ام که با باور داشتن تجربیات و استعداد و توانایی های خودم می توانم از پس همه چیز ها در زندگی در بیایم و باور کرده اند که استعداد انجام یک سری کارها را در وجودم دارم مانند نقاشی یا هنر موسیقی،

   حالا برای تقویت استعداد خودم سعی می کنم که همیشه با آگاهی درباره اهدافم تلاش و تمرین کنم تا در مسیر درستی به درجات بالاتری از یادگیری برسم،

   من هم در استفاده از هوش و توانایی خودم برای احساس خوب داشتن در زندگی استفاده می کنم و می خواهم که یک شخصیت خوب و آرامشی بخشی داشته باشند که همه انسانها از کنار با من بودن احساس خوبی داشته باشند اما این نکته هم مهم است که باید در هر مسیری که هستیم تکرار کنیم و هیچ وقت از اون مسیر خارج نشویم زیرا افکار ما همانند گذشته منفی خواهند شد پس من هم تصمیم گرفتم همیشه احساس خوب را در خودم به وجود بیارم و پیدا کنم و در طول روز بهترین زندگی رو داشته باشم تا از جهان هستی جواب خوبی دریافت کنم و در نهایت تمام این مدت که من انسان متفاوتی شده‌ام خیلی خوشحال هستم و خیلی ممنونم که خدای مهربان اینقدر سریع الجواب است و همیشه من را دوست دارد من هم سعی می کنم که همیشه خودم و خدای مهربانم را دوست داشته باشم و همانند خدای مهربانم زندگی کنم تا با عشق و محبت زیبایی ببینم و از زندگی لذت ببرم و فرصت های زندگیم رو به بهترین شکل استفاده کنم، 

   باتشکرازشما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم