0

زندگی با اراده خداوند (قسمت چهل و هشتم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره درباره آشکارسازی نبوغ و استعداد درونی توضیح داده شد. در این قسمت درباره مراحل آشکارسازی نبوغ و استعداد توضیح داده می شود.

هدفتان را به واقعیت تبدیل کنید

در این بخش مراحل عملی برای آشکارساختن نبوغ الهی درون ارائه می شود.

نکته مهمی که قبل از انجام مراحل زیر باید مورد توجه قرار گیرد درک و پذیرش مواردی است که در قسمت قبل مطرح شد. بنابراین توصیه می شود قسمت چهل و هفتم را یک بار دیگر مطالعه کنید.

 • گام اول: باور کنید که نابغه هستید

شاید در طول زندگی بارها سعی کرده باشید نابغه بودن یا داشتن استعداد خود را به دیگران ثابت کنید و با برخوردهای متفاوت افراد مواجه شده باشید اما این بار نیاز نیست به دیگران درباره نبوغ و استعداد خود چیزی بگویید. فقط کافی است به خودتان بگوئید که انسان نابغه ای هستید.

برخلاف آنچه جامعه درباره معیارهای نبوغ و استعداد داشتن مشخص کرده است، برای پذیرش اینکه نابغه هستید نیاز به ارائه هیچ سند و مدرکی ندارید.

فقط کافی است به خودتان یادآور شوید که: من انسان نابغه ای هستم.

تکرار و پذیرش این جمله ساده که بین خودتان و خداوند رد و بدل می شود برای باور و اطمینان از اینکه نابغه هستید کافی است.

به خودتان یادآور شوید که یکی از شاهکارهای جهان هستید که از میدان قدرت اراده خداوند سرچشمه گرفته اید و مجهز به تمان توانایی های لازم برای خلق و گسترش زندگی در تمام ابعاد آن هستید.

مجبور نیستید ثابت کنید که یک نابغه هستید، همچنین نیازی نیست تا موفقیت های خود را با موفقیت های دیگران مقایسه کنید.

 • شما در تاریخ بشر بی نظیر هستید، نه قبل از شما مانند شما در جهان زندگی می کرده است و نه بعد از شما فردی شبیه شما وارد دنیای مادی خواهد شد.

این به تنهایی برای اثبات شگفت انگیز بودن شما کافی است.

یکی از اشتباهات رایج و ناامید کننده بین انسانها، مقایسه توانایی ها و موفقیت های خود با دیگران است.

مقایسه کردن، معیاری است که جامعه برای برتری دادن افراد بر یکدیگر اختراع کرده است و این در حالی است که همه انسانها نزد خداوند یکسان هستند و هیچ انسانی بر دیگری برتری ندارد.

مهم نیست فردی در گذشته چه نبوغ یا استعدادی را به معرض نمایش گذاشته و چه تاثیری در جهان ایجاد کرده است، به هر حال او در شرایطی یکسان و برابر با شما در نزد خداوند می باشد.

همانطور که هیچ انسانی از نظر شکل ظاهری شبیه انسان دیگر نیست، استعداد و نبوغ افراد نیز با یکدیگر شباهت ندارد.

این تنوع در نبوغ و استعداد به خاطر تفاوت قائل شدن خداوند بین انسان ها نیست بلکه به این دلیل است که هر انسان می تواند بر اساس سلیقه خود استعداد و نبوغش را به کار گرفته و موجب رشد و گسترش زندگی شود.

نبوغ و استعداد فردی در چیدمان وسایل خانه یا سروسامان دادن به وسایل به همان اندازه ارزشمند و مقدس است که نبوغ و اسعداد فردی در اختراع یک دستگاه پیچیده صنعتی ارزشمند و مقدس است چون در نهایت این نبوغ و استعداد باعث ایجاد احساس رضایت در خود فرد می شود فارغ از اینکه چه تاثیری بر دنیای پیرامونش دارد.

برای نبوغ و استعداد الهی که در وجودتان نهفته است ارزش و احترام قائل شوید و بپذیرید که انسان نابغه ای هستید.

 • گام دوم: به دقت بیشتری به ایده های الهی خود گوش کنید.

مهم نیست در گذشته چقدر نسبت به ایده ها و الهامات الهی بی توجه بوده یا آنها را کوچک و پست می دانستید، روند الهامات الهی هرگز قطع نشده و نخواهد شد بنابراین هر زمان که تصمیم بگیرید به آنچه در قلبتان تمایل به انجام آن دارید عمل کنید در مسیر صحیح حرکت به سمت آشکارساختن نبوغ و استعداد خود قرار می گیرید.

افکار شما، حلقه ارتباطی با قدرت اراده خداوند هستند و یکی از راه های ارتباط خداوند با شما از طریق افکارتان است.

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که: از میان انبوه افکاری که در ذهن من مرور می شود چگونه افکاری که منبع الهی دارند را شناسایی کنم؟

شناسایی این افکار کار بسیار ساده ای است و معمولا بر اساس این الگو قابل شناسایی هستند.

1- افکار الهی که ایده ها و الهامات برای تجلی نبوغ و استعدادتان هستند هرگز درباره گذشته نیستند بلکه همواره برای ادامه زندگی باید به کار گرفته شوند.

2- مرور کردن آنها، تجسم اینکه به آنها عمل کرده اید و نتیجه ای که قرار است در زندگی شما ایجاد کنند باعث ایجاد احساس آرامش در شما می شود.

3- افکار الهی هرگز بر مبنای توجه به نشدن ها، کمبودها یا سختی ها ایجاد نمی شوند بلکه همیشه با تاکید بر شدن ها، فراوانی و آسانی هستند.

4- افکار و ایده های الهی همیشه با شرایط فعلی شما قابل انجام شدن هستند و هرگز نیاز به استفاده از کمک یا توانایی دیگران برای اجرا شدن ندارند. (این نشانه بسیار مهم است)

به این ترتیب شما می توانید ایده ها و الهامات الهی را از افکار و ایده های قدرت اراده شخصی متمایز کنید.

 • گام سوم: در جهت به کارگیری الهامات قلبی اقدامی سازنده انجام دهید

این مرحله ای است که انسان ها را به دو دسته بااستعداد و بی استعداد تقسیم می کند.

بسیاری از انسانها در این مرحله به مشکل برخورده و از ادامه مراحل شکوفا ساختن استعداد و نبوغ خود منصرف می شوند.

دسته بندی انسانها به دو گروه موفق یا ناموفق نیز از این مرحله به بعد آغاز می شود.

بنابراین درک و عمل کردن به این مرحله از شکوفا ساختن نبوغ الهی بسیار اهمیت دارد.

هر قدمی که در جهت متجلی کردن انگیزه های خلاق خود بر می دارید در حقیقت گامی است که در جهت شکوفا ساختن نبوغ و استعداد نهفته در وجودتان بر می دارید.

اقدام کردن برای متجلی کردن نبوغ و استعداد مرحله بسیار مهمی است که باید در کسب مهارت اجرای آن تلاش کنید.

ممکن است ایده نوشتن کتابی به شما داده شده باشد و اتفاقا ذوق و شوق نوشتن داشته باشید اما هرگز برای نوشتن آن اقدام نکرده باشید چون به مراحل اخذ مجوز، چاپ و مسائل مربوط به نشر کتاب فکر کرده و خود را آدم لایقی برای نویسنده بودن ندیده اید.

ممکن است ایده ساخت وسیله ای به شما داده شده باشد اما به دلیل دست کم گرفتن خود یا نامساعد بودن اوضاع و حتی فکر کردن به اینکه من چطور می توانم یک مخترع باشم؟ هرگز ایده خود را اجرا نکرده باشید.

اقدام کردن برای تجلی نبوغ و استعداد مهمترین مرحله رسیدن به خودشکوفایی است.

به خاطر دارم زمانی که ایده تشکیل گروه در تلگرام برای انتشار لاغری با ذهن به من داده شد، فقط آن را انجام دادم با اینکه نحوه کارکردن با تلگرام را هم بلد نبودم.

گروه متشکل از سه نفر تشکیل شد و من شروع به نوشتن درباره لاغری با ذهن کردم.

این اقدام یک قدم برای متجلی کردن نبوغ و استعداد درونی من بود درحالی که به ظاهر هیچ نتیجه خاصی نداشت.

به مرور افراد به گروه تلگرام اضافه شدند و ایده بعدی ضبط کردن فایل های صوتی برای توضیح درباره لاغری با ذهن بود.

با همان موبایلی که داشتم شروع به ضبط کردن فایل های صوتی کردم بدون اینکه به نتیجه آن فکر کنم.

ایده بعدی اضافه کردن موزیک برای پس زمینه فایل ها بود.

ایده بعدی ادیت فایل ها و حذف سر و صدای محیط بود.

ایده بعدی خرید رکوردر ضبط صدا بود که محتوای آموزشی با کیفیت بهتری آماده شود.

ایده ها یکی بعدی از دیگری در ذهن من ایجاد می شدند و من به آنها عمل می کردم و مرحله به مرحله ادامه دادم تا امروز شاهد سایت تناسب فکری با تعداد زیادی فایل صوتی و تصویری آموزشی هستید.

اگر من در سال 94 به ایده تشکیل گروه لاغری با ذهن در تلگرام عمل نکرده بودم هرگز امروز سایت تناسب فکری وجود نداشت.

برای شکوفا ساختن نبوغ و استعداد خود باید به ایده هایی که خداوند به شما الهام می کند عمل کنید و قدم به قدم پیش بروید.

ایده ها به شکل صدا یا تصویر به شما گفته نمی شود بلکه به شکل ایجاد تمایل در شما برای انجام کاری در جهت خواسته تان گفته می شود.

ممکن است بعد از خواندن این نوشته ها و تصمیم برای متجلی کردن نبوغ و استعداد خود به شما ایده داده شود که مشغول کسب مهارت در زمینه ای شوید که سالها عاشق انجام آن بوده اید اما به دلایل مختلف این کار را انجام نداده اید. باید اقدام کنید.

 • گام چهارم: همه افکار و اندیشه های شما موثر و ارزشمند هستند.

در مسیر شکوفا ساختن استعداد و نبوغ خود برای افکار و اندیشه های خود ارزش قائل باشید.

انسان های بسیاری عاشقانه دوست دارند استعداد خود را کشف کرده و در مسیر رسالت خود در دنیا حرکت کنند اما برای ایده های خود ارزش قائل نیستند و تصور می کنند این ایده تاثیرگذار نیست و منتظر ایده ای شگفت انگیز برای شروع حرکت خود هستند.

هر ایده و فکری در جهت شکوفایی استعداد و نبوغ تان در شما ایجاد می شود مهم و بخشی از مسیر رشد و شکوفایی شما می باشد. بنابراین به آنچه به شما گفته می شود عمل کنید.

نیاز نیست افکار خود را با دیگران مطرح کنید چون به احتمال زیاد به شما می گویند این فکر و ایده فایده و ارزشی ندارد.

افکار خود را فقط با خداوند در میان بگذارید، او بهتر از هر انسانی به توانایی ها و نبوغ درونی شما واقف است و می داند که همه چیز شدنی و دست یافتی است.

هرگز ایده های خود را با دیگران مطرح نکنید و فقط به دنبال پیدا کردن راهی برای عمل کردن به آنها باشید.

 • گام پنجم: هماهنگ شدن با قدرت اراده خداوند باعث شکوفایی نبوغ و استعداد می شود.

هرچقدر بر روی هماهنگی با قدرت اراده خداوند تمرکز کنید، مسیر رشد و شکوفایی نبوغ و استعداد را کوتاه تر و سریعتر طی خواهید کرد.

قدر زندگی را بدانید و سپاسگزار باشید و از افکاری که بر مبنای نفرت، نگرانی، خشم و قضاوت هستند پرهیز کنید.

به خودتان به عنوان آفریده خداوند اعتماد کنید و انرژی خود را صرف تمرکز بر شکوفایی استعداد و نبوغ درونی تان کنید و از انجام کارهایی که انرژی ضعیف را در وجودتان گسترش می دهد خودداری کنید.

با انسان هایی که هدف و برنامه ای برای شکوفایی و گسترش زندگی ندارند صحبت نکنید و تصمیمات خود را با آنها درمیان نگذارید.

از بحث کردن با دیگران برای اثبات صحیح بودن هدف و برنامه خود جدداً خودداری کنید و همواره بر مبنای ویژگی های قدرت اراده خداوند درباره اهداف و برنامه های خود فکر کنید.

 • گام ششم: تواضع و فروتنی را همواره مدنظر داشته باشید.

بسیاری از انسانها استعداد و نبوغ را عامل غرور و خودبزرگ بینی می دانند و از طرفی این صفات را در تضاد با پذیرفته شدن توسط خداوند می دانند بنابراین به صورت ناخودآگاه ترجیح می دهند هرگز استعداد و نبوغ خود را شکوفا نکنند مبادا که دچار غرور و خودبزرگ بینی شوند.

فردی که از حضور قدرت اراده خداوند در همه موجودات اطلاع دارد هرگز استعداد، توانایی، نبوغ، تیزهوش و مهارت خود را عامل برتری یا تفاوت میان خود با دیگران نمی داند چون آگاه است که این ویژگی ها از او نیست بلکه از خدای درون اوست که در وجود همه انسانها جضور دارد بنابراین همیشه در حالتی سرشار از هیبت و احترام باقی می ماند.

هر زمان که مقابل دوربین قرار می گیرم از جریان پیدا کردن آگاهی در وجودم شگفت زده می شوم.

این کلمات از کجا به ذهن من می آیند و چگونه به بهترین شکل ممکن با ترتیبی خیره کننده و تاثیرگذار از زبان من جاری می شوند.

هرگز در این سالها توانایی ام در درک مطالب و همچنین تسلط بر گفتار و قدرت تاثیرگذاری که در کلام خود مشاهده می کنم را عاملی برای برتر دانستن خودم نسبت به دنبال کنندگان ندانسته ام بلکه اطمینان دارم این توانایی در وجود همه انسانها هست و همانطور که در گذشته من از این ویژگی در وجودم اطلاع نداشتم، بسیاری از انسانها از وجود همچین توانایی هایی در وجود خود بی اطلاع هستند.

من به خاطر اینکه نمی دانم این نبوغ و استعداد چگونه در من شکل گرفته است، همیشه نسبت به جایگاه خود در ذهن شنونده و بیننده احساس تواضح و فروتنی می کنم.

آیا واقعا در تاریخ اول آبان سال 1359 که به صورت یک نوزاد متولد شدم واقعا قرار بود مدرس لاغری با ذهن باشم؟

آیا این واژه ها، ویدیوها و آموزش ها بعد از مرگ من نیز باقی خواهند ماند؟

من از فکر کردن به این موارد مات و مبهوت می شوم و بخاطر ناتوانی ام در دانستن این نکته ها متواضع و فروتن هستم.

تواضع و فروتنی را همواره تمرین کنید و همیشه به خاطر داشته باشید آنچه بعنوان توانایی در خود مشاهده می کنید و تجربه خواهید کرد مربوط به شخص شما نیست بلکه مربوط به خداوند درون تان است و شما در مدت حیات خود در دنیای مادی فرصت تجربه کردن آن را پیدا کرده اید.

 • گام هفتم: مقاومت های خود برای شکوفا ساختن نبوغ و استعداد را از بین ببرید.

مقاومت همیشه به شکل “فکــر” ظاهر می شود.

حتی مقاومت هایی که به صورت واقعی در اطراف خود با آن روبرو می شوید از قبل در فکر شما ایجاد شده اند حتی اگر ندانید یا به خاطر نیاورید.

افکاری که اصرار دارند شما توانایی شکوفا ساختن استعداد و نبوغ تان را ندارید متوقف کنید.

افکاری که موجب بروز شک و تردید درباره استعداد و توانایی هایتان می شوند را متوقف کنید.

هر فکری که موجب ایجاد احساس ترس، نگرانی و ناامیدی نسبت به موفق شدن شما می شوند را متوقف سازید، این افکار سبب ایجاد ناهماهنگی بین شما و قدرت اراده خداوند می شوند.

خداوند می داند که شما یک نابغه هستید.

این به تنهایی برای تحقق همه آرزوهای شما کافی است.

هر فکری که با این نظریه در تضاد باشد نوعی مقاومت است که اجازه نمی دهد هدفتان را تشخیص دهید.

 • گام هشتم: در وجود دیگران استعداد و نبوغ را ببینید.

بسیاری از انسانها عقیده دارند توجه به استعداد یا نبوغ دیگران باعث سرخوردگی و تضعیف خودشان می شود از این رو نه تنها به وجود مهارت و استعداد دیگران بی توجهی می کنند بلکه سعی می کنند مهارت ها و استعداد دیگران را نادیده و بی ارزش کنند.

برای هماهنگی بیشتر با قدرت اراده خداوند تا آنجا که امکان دارد به عظمت و شکوهی که در انسان های متفاوت مشاهده می کنید توجه کنید و آن را ستایش و تحسین کنید.

تحسین مهارت ها، استعداد و نبوغ دیگران به شکل معجزه انگیزی فرصت شکوفا ساختن استعدادهای تان را افزایش می دهد.

وقتی نبوغ و استعداد دیگران را ببینید به کارگیری و تاثیرگذار بودن استعداد و نبوغ خودتان برای شما طبیعی می شود و هرآنچه در ذهن شما طبیعی شود به واقعیت دنیای مادی تبدیل می شود.

با دیگران درباره نبوغ و استعدادشان صحبت کنید و آنها را تحسین و تشویق کنید.

با انجام این کار انرژی مهربان، خلاق و سرشار از عشق و فراوانی را گسترده می کنید. در جهانی که بر اساس قانون انرژی و جذب کار می کند مطمئن باشید که ویژگی های مشابهی به سمت شما بازخواهد گشت.

 • گام نهم: زندگی خود را ساده کنید.

هرگونه پیچیدگی، قانون، باید و نباید، اجبار، تحمیل و نظایر اینها را از زندگی خود دور کنید.

با ساده کردن زندگی و از بین بردن سرگرمی های بی هوده ای که بیشتر زندگی شما را اشغال می کنند فرصتی ایجاد می کنید تا نبوغ و استعدادهای شما شکوفا شوند.

فردی که زمان زیادی از زندگی روزمره را مشغول تماشای فیلم و سریال، چت کردن با دیگران و دنبال کردن رسانه های اجتماعی به دلیل شلوغی افکاری که در ذهن خود ایجاد می کند فرصت فکر کردن و علاقمند شدن برای تجلی نبوغ و استعداد خود را پیدا نمی کند.

هرچه بیشتر مشغولیات ذهنی خود را کاهش دهید، فرصت تمرکز کردن بر خواسته ها و در هماهنگی قرار گرفتن با قدرت اراده خداوند را ایجاد خواهید کرد.

نبوغ و استعداد خود را زیر انبوده کارهای بی هوده و سخت گیری های بی مورد مدفون نکنید.

 • گام دهم: همیشه سپاسگزار و فروتن باشید.

نبوغ و استعداد هیچ ارتباطی به قدرت اراده شخصی ندارد بنابراین همیشه شکرگزار خداوند باشید که نبوغ و استعداد را در شما قرار داد و فرصت شکوفا ساختن آن را برای شما مهیا کرد.

افرادی که استعداد و نبوغ خود را به منیت شان ربط می دهند و تصور می کنند به واسطه استعدادهایشان از دیگران برتر هستند یا خیلی زود استعدادهای خود را از دست خواهند داد یا آن استعداد و نبوغ نه تنها باعث آرامش و لذت بیشتر آنها در زندگی نخواهد شد بلکه باعث رنج و دردسر آنها می شود.

افرادی زیادی را مشاهده می کنید که به واسطه نبوغ و استعدادشان به شهرت و محبوبیت رسیده اند اما به دلیل ارتباط دادن آن با منیت دچار ترس و نگرانی از دست دادن آن شده اند و همواره در تلاش برای حفظ محبوبیت و شهرت خود هستند.

اگر شهرت و محبوبتی که بر اساس استعداد و نبوغ درونی کسب شده است را به تایید و نظر دیگران ارتباط دهید، استعداد و نبوغ نه تنها باعث شادی، سلامتی و خوشبختی شما نخواهد شد بلکه باعث نابودی و رنج بی پایان در زندگی می شود.

شکرگزاری رفتاری مقدس است که نشان می دهد می دانید نیرویی بسیار باارزش تر و والاتر از قدرت اراده شخصی پیوسته در وجود شما حضور دارد و همیشه در دسترس است.

رالف والدوامرسون در این باره می گوید:

نبوغ یعنی اعتقاد داشتن به افکارتان، اعتقاد داشتن به این نکته که هرآنچه را در در قلب تان درست و معتبر می دانید برای همه بشریت در دسترس و معتبر است.

توماس ادیسون عقیده دارد:

برای نابغه بودن یک درصد الهام و نود و نه درصد پشتکار لازم است.

به عقیده من پشتکار به منزله سخت کار کردن یا سختی کشیدن نیست بلکه به منزله عمل کردن به همان یک درصد الهامات است.

قدرت اراده خداوند به قدری قوی و هوشمند است که با یک درصد الهاماتی که ما می کند می توانیم تا آخر عمل مشغول عمل کردن و لذت بردن از زندگی باشیم.

در قسمت بعد درباره ویژگی های انسانی که در ارتباط با قدرت اراده خداوند است توضیح داده می شود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.60 از 20 رای

https://tanasobefekri.net/?p=32507
برچسب ها:
5 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار زهرا
   1403/02/30 10:22
   مدت عضویت: 407 روز
   امتیاز کاربر: 25440 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 815 کلمه

   سلام استاد صبح شما بخیر و شادی

   درفایل چهل و هفتم درمورد نبوغ مطالب ذیل مطرح شده است 

   1- هرکس به صورت یک نابغه متولد میشود اما روند زندگی نبوغ انسانها را ازبین میبرد 

   2- نبوغ دردرونتان نهفته است و منتظر شرایط مناسب است تا خودش را آشکار کند 

   3- برای دریافت نبوغ درونتان باید سطح انرژی خود را تغییر دهید 

   فایل چهل و هشتم 

   مراحل اشکار سازی نبوغ را درذهنتان به روشهای ذیل انجام دهید 

   1- هدفتان را به واقعیت تبدیل کنید 

   2- به خودتان یادآوری کنید من انسان نابغه ای هستم 

   3- خداوند میداند شما نابغه هستید و این به تنهایی برای برآورده شدن آرزوهای شما کافی است 

   مراحل درک و پذیرش برای ایجاد نبوغ و استعداد را نام ببرید ؟

   1- باور کنید که نابغه هستید ؟ نابغه بودن شما نیاز به هیچ مدرک و سندی ندارد و نباید به هیچ کس ثابت کنید که نابغه هستید همین که خودتان باور کنید کافی است و دلیل محکم هم که قبل از شما مانند شما درجهان نبوده و بعد از شما هم نخواهد بود و این دلیل برای نابغه بودن شما کافی است و باید بدانید هرچیزی که درشما احساس رضایت کند و تاثیری بردنیای پیرامون شما داشته باشد یک نبوغ و استعداد است 

   2- با دقت بیشتری به ایده ها الهی درون ذهنتان گوش کنید

   الهامات الهی درذهن ما انسانها هرگز قطع نمیشود هرگاه تصمیم بگیرید هرانچه درقلبتان تمایل به انجام آن دارید نبوغ و استعداد درشما است چون افکار ما حلقه  ی ارتباطی شما با قدرت خداوند است ، شناسایی افکار و الهامات درذهن ما ساده است و میتوان از روشهای ذیل متوجه آن شد .

   الف : افکار و الهامات الهی مربوط به گذشته نیستند و برای ادام زندگی بکار میروند 

   ب: مرور کردن افکار خوب باعث ایجاد شادی و نشاط و آرامش درما میشود 

   ج: افکار و الهامات الهی هرگز برمبنای کمبودها و سختیها نیست و همیشه برمبنای فراوانی و آسانی است 

   د: افکار و الهامات الهی همیشه با شرایط فعلی شما قابل انجام شدن است و هرگز نباید با استفاده و کمک به دیگران اجرا شود و این بسیار مهم است برای شکوفایی استعداد و نبوغ شما 

   و با توجه به 4 روش شما میتوانید الهامات اهی را از افکار منفی درذهن جداسازی کنید 

   3- درجهت به کارگیری الهامات قلبی اقداماتی سازنده انجام دهید 

   دراین مرحله است که انسانا به دو دسته با استعداد و بیاستعداد تقسیم میشوند و هرقدمی که درجهت ایجاد انگیزه برای نبوغ خود بردارید درحقیقت گامی برای شکوفا ساختن نبوغ و استعداد شماست و باعث کسب مهارت درشما میشود و این مهمترین مرحله است 

   4- همهی افکار و اندیشه های شما موثر و ارزشمند است 

   برای الهامات و افکار خود ارزش قائل شوید و هر ایده ونظری را درذهنتان مشاهده کردید به آن احترام بگذارید و دراین مورد با هیچ کس صحبت نکنید چون نبوغ شمارا خنثی میکنند فقط با خداوند متعال درمیان بگذارید و از او برای رسیدن به هدفتان کمک بخواهید چون دستی برای کمک بالاتر از دست خداوند نیست 

   5- هماهنگ شدن با قدرت خداوند باعث شکوفایی نبوغ و استعداد درشما میشود 

   هرچقدر درهماهنگی قدرت خداوند تمرکز کنید مسیر نبوغ و استعداد درشما کوهتاهتر خواهد شد قدر زندگی خود را بدانید و سپاسگزار باشید و خشم و نفرت را ازخود دور کنید از بحث کردن با دیگران برای اثبات هدف و برنامه ریزی خود جدا پرهیز کنید 

   6- تواضع و فروتنی را همواره مد نظر داشته باشید 

   ما نباید استعداد و نبوغ را یک عامل غرورو بزرگ بینی بدانیم چون این صفات تضاد دارد با پذیرفتن نبوغ ما توسط خداوند 

   کسی که نبوغ و استعداد دارد چون دران تواضع و فروتنی وجود دارد هرگز خود را برتر از دیگران نمیداند چون آگاه است که این نبوغ و ویژگی را خداوند دردرون آنها قرار داده است و این نبوغ درهمهی انسانها به یکسان وجود دارد 

   7- مقاومت های خود را برای شکوفا سازی نبوغ و استعداد را ازبین ببریم 

   مقاومت ها درابتدا به صورت یک فکر هستند ووقتی با تکرار و مرور با افکار منفی میشوند باید آنها را متوقف سازید . هرگز به خود شک و تردید ، ترس ، نگرانی از  آینده وارد نکنید و این افکاررا متوقف سازیدچون باعث ناهماهنگی بین شما و خداوند متعال میشود چون خداوند میداند شما نابغه هستید همین برای شما کافی باشد 

   8- دروجود دیگران استعداد و نبوغ را ببینید 

   تحسین نبوغ دردیگران به شکل معجزه آسایی باعث شکوفا ساختن استعدادهای شما میشود چون این کار انرژی مهربانی ، خلاقیت و عشق را شما گسترده میکند 

   9- زندگی خود را ساده کنید 

   با ساده کردن زندگی فرصت ایجاد نبوغ و استعداد را درخود شکوفا میکنید هرچهمشغولیات ذهنی را کاهش دهید فرصت تمرکز و نبوغ و استعداد درشما بیشتر خواهد شد 

   10- همیشه سپاسگزار و فروتن باشید 

   هرگز استعداد و نبوغ خود را با منیت از بین نبرید ، چون استعداد و نبوغ باعث شادی و خوشبختی و سلامتی درشما میشود و شکرگزاری باعث میشود انرژی قدرت خداوند درشما بیشتر نمایش داده شود و این کاراراده شخصی را کم میکند .

   برای نابغه شدن 1% الهام الهی است و 99% پشتکار 

   پشتکار یعنی = عمل کردن به آن 1% الهامات و ادامه دادن و بودن درمسیر مثل پشتکار برای متناسب شدن  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مریم رمضاني
   1402/08/28 11:06
   مدت عضویت: 1292 روز
   امتیاز کاربر: 26180 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 561 کلمه

   سلام خدمت استاد گرامي و دوستان عزيزم 

   من امروز به اين اگاهي ارزنده هدايت شدم 

   من انسان نابغه اي هستم ،نه قبل از من مانند من در اين دنيا بوده و نه بعد از من فردي شبيه به من وارد اين دنيا خواهش شد 

   من يكي از شاهكارهاي جهان هستم كه از ميدان قدرت اراده ي خداوند سرچشمه گرفتم و مجهز به تمام توانايي هاي لازم براي خلق و گسترش زندگي در تمام ابعاد ان هستم 

   چقدر خداوند بينهايته همونطور كه هيچ دو نفري در اين دنيا از نظر ظاهري مثل هم نيستن استعداد و نبوغ افراد نيز مثل هم نيست ،چقدر فراواني چقدر تنوع و چه نامحدود 

   من اينجام كه با نبوغ خاص خودم كه از خداوند سرچشمه گرفته زندگي رو گسترش بدم و با احساس رضايت و شادي و سپاسگزاري به دنياي انرژي پاك و خالص بپيوندم 

   الهامات و افكار الهي هرگز درباره گذشته نيستند بلكه هميشه درباره ادامه زندگي هستند ،مرور و تجسم انها احساس ارامش در ما ايجاد ميكنن و بر مبناي كمبود و سختي نيستند بلكه هميشه تاكيدي بر فراواني و اساني هستند 

   و اين افكار الهي هميشه با شرايط فعلي من قابل انجام هستند و هرگز نياز به استفاده از كمك يا توانايي ديگران براي اجرا شدن ندارن 

   قبلا كه نوشته هاي باورساز رو خونده بودم به قسمت عمل كردن كه ميرسيدم ،ميگفتم سخته من نميتونم من كاري بلد نيستم !

   ولي اينبار كه مدتي گذشته و من روي ذهنم كار كردم از طريق دوره هاي بيظير و خدايي استاد عزيز ،ديگه ميدونم كه اقدام و عمل كردن به الهامات كار راحت و لذتبخشيه و با يه كشش جذابي اتفاق ميوفته 

   من در مسير هدايت خداوند قرار گرفتم و به الهامتش چه از طريق كلام از اطرافيانم و چه از طريق افكار عمل كردم و الان دارم كار مورد علاقة ام رو با لذت انجام ميدم 

   من هر بار كه نخ و قلاب رو توي دستم ميگيرم به خودم يادآوري ميكنم كه اين خداست كه داره از طريق من اين نخ رو تبديل به يه كيف ميكنه ،خدايي كه در وجود همه كس و همه چيز هست با همون قدرت و توانايي و عشق بينهايتش 

   خداوند اين فرصت رو به من هديه داده تا قدرت نامحدودش رو تجربه كنم و اين فرصت به همه انسان ها داده شده تا توانايي و قدرت خداوند رو در مسير علاقه شون تجربه كنند 

   افكاري كه ميخوان منو ناتون جلوه بدن بايد متوقف كنم ،بايد بگم اين خداي نامحدوده كه در وجود من داره خودش رو متجلي ميكنه 

   خداوند ميدونه كه من يه نابغه هستم چون اون مالك و خالق منه و اگاهترين به من هست مثل يك نقاش كه به تمام ابعاد اثرش اگاه و مسلط هست 

   خداوند به خلقت شاهكارش در اين دنيا مسلط و اگاهه و اين به تنهايي كافيه تا من خواسته هام رو تجربه كنم 

   من نبوغ رو در ديگران ميبينم در دخترم كه شعر ميگه 

   در پسرم كه فوتبالي بازي ميكنه

   در خواهرم كه گلدوزي ميكنه 

   در خواهرزاده ام كه پيانو ميزنه و اسب سواري ميكنه 

   و… 

   من ديگران رو بخاطر نبوغ و استعدادشون تشويق ميكنم 

   خداروش كه من تونستم موضوعات اضافه رو در زندگيم كم كنم و بيشتر زمانمرو صرف دريافت اگاهي و بهتر زندگي كردن و كارهاي مورد علاقه ام مثل قلاب باقي ميكنم 

   خدايا سپاسگزارم از اين نبوغ و استعدادي كه در وجود من و تمام انسانها قرار دادي 

   خدايا سپاسگزارم براي فرصتي كه به من دادي تا نبوغم رو تجربه كنم و لذت  ببرم 

   خدايا سپاسگزارم بابت اگاهي كه به من دادي كه من نبوغ و استعداد دارم و ميتونم نبوغم رو تجربه كنم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fatmhadly85
   1402/08/28 00:46
   مدت عضویت: 1213 روز
   امتیاز کاربر: 5767 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 429 کلمه

   به نام خدایی که در این نزدیکیست ❤️

   سلام

   زندگی با اراده خداوند ، قسمت چهل و هشتم

   تمرین آموزشی ✍️

   از خوندن نوشته این قسمت لذت بردم آگاهی های خیلی ناب و ارزشمندی در این نوشته ها نهفته ست که خواندن و فکر کردن به اونا واقعا به آدم تلنگر میزن

   خوب که فکر میکنم من هنرهای زیادی دارم که در زندگیم از شون استفاده میکنم ولی هیچ کدومو به صورت حرفه ای ادامه ندادم مثل خیاطی ، آرایشگری ، قلاب بافی ، آشپزی ، بافتنی ، تزریقات ، پرده دوزی ، قنادی ، پرورش گل و گیاه ، خانه داری …

   از بس که از بچگی تو گوش مون خوندن که دختر باید از هر انگشتش هزار تا هنر بباره و ما این طوری آموزش دیدیم که تو زندگی از هر هنری یه سر رشته داشته باشیم و به قول معروف بتونیم گلیم خودمون و از آب بکشیم بیرون و برای انجام کارامون محتاج کسی نباشیم 

   ولی هیچ وقت بهمون نگفتن داشتن  هنر زیاد خیلی خوبه ولی به شرط اینکه حداقل یکی دوتا شو به صورت حرفه ای ادامه بدین تا از اون هنر بتونین به عنوان منبع درآمد استفاده کنید و فردا که ازدواج کردید استقلال مالی واسه خودتون داشته باشین و با استفاده از هنر و استعداد تون حتی کمک خرج همسرو خانواده تون باشین 

   خدا رو شکر بازم من و دوستانم به این مسیر هدایت شدیم و با استفاده از آموزش های ارزشمند این مسیر دیگه آگاهی های غلط به بچه‌ها مون منتقل نمی‌کنیم خصوصا در جنبه تناسب اندام

   چون در خانواده چاق بزرگ شدیم باورهای نادرست زیادی در ذهن مون داریم 

   چند وقته بد جوری به سرم زده که برم پرده دوزی رو به صورت حرفه ای آموزش ببینم و ادامه بدم چون علاقه زیادی به خیاطی دارم و چرخ و ابزار خیاطی و خیلی دوست دارم و در هفته چند بار خیاطی میکنم و حالم با خیاطی و دوخت دوز خیلی خوب میشه . 

   حتی یه بار پارسال به همسرم گفتم که خیلی دوست دارم که برم حرفه ای پرده دوزی و آموزش ببینم ولی همسرم زیاد استقبال نکرد آخه ما چون بچه کوچیک داریم و کسی هم نیست که بچه هارو بزاریم همسرم گفت فعلا بزار بچه‌ها بزرگ بشن بعداً منم دیگه دنبالش نرفتم 

   ولی این صدا و فکر مدام قلقکم میده و امروز که به خوندن این نوشته ها هدایت شدم کلی ذوق زده شدم که من باید این استعداد مو شکوفا کنم و مطمئن هستم که خداوند در این راه کمکم می‌کنه و تنهام نمیزاره و من حتماً این کار و به امید خدا انجام میدم و میام نتیجه شو همین جا می‌نویسم 

   با تشکر از زحمات بیدریغ تون استاد 🙏

   یا حق 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/08/06 22:38
   مدت عضویت: 489 روز
   امتیاز کاربر: 34316 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 678 کلمه

   سلام خدایی ن هرزمان من رو کمک کردی زمانی دستم رو گرفتی من‌اون کمک رو خوب درک‌نکردم ازاین بابت ازخودت سپاگزارم 

   سلام بر استاد وهمه  دوستان 

    ازوفتی هرروز. دارم‌  این‌سپاگزاریی رو انجام‌ میدم‌ اون سیتمی بودن  رو بعصی  زمان دردحد خوب درک میکنم انکاری دید دیگه رو تو همین.  بخش به ذهنم باز شده 

   من سال‌های زیادی هست که گیاهان رو  پروش  بدوم اون تو. متراژ کم  بشه توحیاط منزلمون انچام بدم‌تواین چند. سال که‌ گیاه توحیاط خونه دارم بسیار افراد که  به حیاط منزل من وارد میشن ازجیاط مابه عنوان یی باغچه کوچک ولی پراز صفایاد می‌کن تو منطقه ما حیاط زیاد هست ولی خیلی کم افرادی هستن که دلشون پروش گل کیاه رو می طلبه  چون من‌ گیاه  زیاد دوست دارم انکار حال هوایی گیاهی میدنم‌ وفتی که بیشتر بهشون سر بزنم ابن وسوسه زیادکردن من رو رها نمونه شده دو تا شاخه رو تویی کنار یی گلدان دیگه بکارم که زیا بشن حتما انچام میدم دخترام می‌کن مامان میره تو حیاط برکشتش دیگه دست خودش  نیست ولی تویی این ده ما گدشته زمان  زیادی  رو نتوانستم به  گیاهی بیشتر زمانم‌ تو دورهام بودم اب دادن کود دادم  رو به عهده پسرم گذاشتم  من همه سعی این ده. ماهم فقط اموزش لاغریی با ذهن گذشت  که به شکل خوب یا دگیری داشته باشم.چون همین فعالیت هم احتیاج به سبک شدن وزنم داره که حرکتم انشالله بهترصورت بگیره  آمروز  به خودم با خواندن  این نوشته باورسازه گفتم اگه خدا کمک گنه با پسرم این پروش تو. ابعاد کم رو شروع کنم اون عشقی وایدهای رو چند سالهاست تو گوشه ذهنم‌نگه داشتم  اجرا یی کنم شاید امسال زمان رسیدن به این ایده هست که به فکرم رسید هم زمانی بیکاریی پسرم تحصیلات امکان به من  وپسرم میده که با این کار  رو شروع کنیم امروز با پسرم داشتم صحبت در این‌  باره انجام‌ میدادم‌ اون تا اینجا فبول کرد که تو همین  هفته دست. به. کار. شیم اگه خدا بخواد نیتش دارم تا بینم با شرایطم امکانش برام‌هست که اسارت کار رو  بزنیم تا  خدا  چی  بخواد 

   مت استعداد این کاره رودارن حتی به پسرم یادآوری کردم نیرویی جوانی تو واستبداد من پوسیده این‌کارهست من‌اون توان بدنیرو ندارم‌حتما. یی فردی کهمن باهش راحتباسم رو ت این شروع مطلبه که هستند پس من باید اول اون افکار رو براش ارزش قائل بسم که تواینهمه سال اون کم رنک رها کردن ولی امسال دلم می‌خواهد هرکاری نکردی دارم رو طی سالهایاینده آرام آرام انجام‌ بدم من‌تواین مسیر کلی اروزوایدخ به ذهنم‌زده من‌ کلی هنر دارم‌که  هر کودم‌کلی دنیایی کار می‌طلبد وفتی دارم فکرمیکنم میگم‌چر اتا. امروز  به فکر استفاده ازهنرهای خودم نبودم  بعًی زمان اون تو ذهنم‌ بزرگ کردم ولی بازم تویی روز این آروز رو توذهنم‌بوده فردا انکار. این آروز همون دانستنی وداشتن بوده هنوز بخش خواستنی من نرسیده بود ولی کم کم اون بزرگی هنرم ونابغه خودم رو دارم بهتردرک میکنم‌یی توانی رو درخودم دارم پرورش میرم که اگه کمکخدانود با اردهاش رو تواین کارم بینم امکان پشرفت خیلی وسیعی رومی‌توا ن داشته باشم چون به خودم‌اون اطمینان کم شده دارم برگشت میدم حتی امروز درپیش همسرم درباره این کار با پسرم صحبت داشتم برای اون هم‌کمی عجیب بودولی چون میدونه که می‌توانم کمتردچارتعجب شد 

   ولی چون کمی افکارمنفی قویی روداده فوری توبخش فروش بازرکه گرگ داره تو ازپسش برنمیاد رو شروع کرد گفتم من خودم‌ کارم  رو به خدا می‌سپارم اون زمان از هیچ چیزی واهمه ندارم چون یی نیرویی رو من در کنارش هستم که هیج چیزکس نمی‌توان باهاش مقابله کنه  من شروع میکنم به امید خودش بینم چی پیش میاد روزی که شما گفتید اروزیی بزرگ برای خودتون داشته باشید من تو تمرین نوشتم‌ دورهای خدا هرکز دیر نمی کند نوشتم که دلم شروع این کاره ودرامد خیلی بالای رو برای خودم‌ودارم درنظر گرفتم‌ تا خدا  چی

   وفتی ‌ تواین نوشته دیدم‌اون جمله.  کلمه قرمز  خداوند میدونه گه من نابغه هستم رودیدم‌همه  وجودم به شوق آمد که خداوند میدونه ابن من هستم‌که خودم رو دست  کم‌گرفتم  نباید منتظر بشم باید با تواضع وفروتنی به پیش برم نباید مقامت  رو که جلو پیش میاد  رو نبینم 

   به استعدادی ونبوغ دیگران روبشناسم

   زندگی رو ساده بگیرم 

   خدا پشت و پنا. هتون. یا حق. حق نگه. دارتون. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/03/21 14:13
   مدت عضویت: 574 روز
   امتیاز کاربر: 15260 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 311 کلمه

   باسلام خدمت شما،

   باور داشتن استعداد و توانایی های افراد بستگی بر افکار او از خودش دارد وقتی که باور داشته باشید از پس کاری برمی‌آید می توانید به بهترین شکل ممکن این کار و اون توانایی خودتون رو در انجام خوب کار انجام بدهید این بسیار چیز مهمی در باور داشتن توانایی قدرت و استعداد خودتان هست من هم به این نتیجه رسیده ام که با باور داشتن تجربیات و استعداد و توانایی های خودم می توانم از پس همه چیز ها در زندگی در بیایم و باور کرده اند که استعداد انجام یک سری کارها را در وجودم دارم مانند نقاشی یا هنر موسیقی،

   حالا برای تقویت استعداد خودم سعی می کنم که همیشه با آگاهی درباره اهدافم تلاش و تمرین کنم تا در مسیر درستی به درجات بالاتری از یادگیری برسم،

   من هم در استفاده از هوش و توانایی خودم برای احساس خوب داشتن در زندگی استفاده می کنم و می خواهم که یک شخصیت خوب و آرامشی بخشی داشته باشند که همه انسانها از کنار با من بودن احساس خوبی داشته باشند اما این نکته هم مهم است که باید در هر مسیری که هستیم تکرار کنیم و هیچ وقت از اون مسیر خارج نشویم زیرا افکار ما همانند گذشته منفی خواهند شد پس من هم تصمیم گرفتم همیشه احساس خوب را در خودم به وجود بیارم و پیدا کنم و در طول روز بهترین زندگی رو داشته باشم تا از جهان هستی جواب خوبی دریافت کنم و در نهایت تمام این مدت که من انسان متفاوتی شده‌ام خیلی خوشحال هستم و خیلی ممنونم که خدای مهربان اینقدر سریع الجواب است و همیشه من را دوست دارد من هم سعی می کنم که همیشه خودم و خدای مهربانم را دوست داشته باشم و همانند خدای مهربانم زندگی کنم تا با عشق و محبت زیبایی ببینم و از زندگی لذت ببرم و فرصت های زندگیم رو به بهترین شکل استفاده کنم، 

   باتشکرازشما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم