0

رژیم و روش‌های لاغری – قسمت ۱۰

انواع روش های لاغری - ۱۰
اندازه متن

مهم نیست کجای دنیا زندگی کنید، اگر به دنبال راه حلی برای چاقی باشید حتما با این پیشنهاد مواجه می شوید که برای لاغر شدن باید کمتر بخورید و بیشتر فعالیت کنید.

این نگرش جهانی درباره لاغر شدن سبب شده که در طی سال های گذشته انواع برنامه های غذایی رژیمی و همچنین انواع دارو ها و دستگاه های گوناگون برای کمک به تحقق رویای لاغری افرادی که اضافه وزن دارند تولید شود.

در این مجموعه علمی قصد داریم بهترین روش های رژیم و سایر روش‌های پرطرفدار لاغری در جهان را بررسی و نتیجه استفاده از آنها را توسط افراد مختلف مشاهده کنیم.

روش های لاغری بررسی شده در این قسمت:

۱- رژیم کره بادام زمینی

۲- رژیم غذایی سیرت

۳- رژیم غذایی شنگری لد

۴- لاغری با مصرف غذاهای بدون کالری

رژیم کره بادام زمینی چیست؟

رژیم کره بادام زمینی یک برنامه غذایی است که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا هر روز از کره بادام زمینی لذت ببرند در حالی که همچنان از روند لاغر شدن خود اطمینان داشته باشند.

این رژیم جذاب است زیرا طیف گسترده ای از مواد مغذی را ارائه می دهد، در حالی که به رژیم گیرنده اجازه می دهد تا از کره بادام زمینی، یک غذای رضایت بخش “راحتی” لذت ببرد.

این رژیم باعث کاهش وزن، کاهش کلسترول، کاهش خطر بیماری قلبی و دیابت برای مصرف کنندگانی می شود که در برنامه غذایی خود باقی می مانند. برنامه غذایی شامل دو کالری دریافتی جداگانه است، یکی برای مردان (2200 کالری در روز) و دیگری برای زنان (1500 کالری در روز).

برخی از استفاده کنندگان گزارش کرده اند که پیروی از این رژیم غذایی راحت تر از سایر برنامه های رژیم غذایی می باشد و به همین جهت از محبوبیت خوبی برخوردار است.

از آنجایی که کره بادام زمینی طعم خوبی دارد و اضافه کردن آن به منوی روزانه ساده است، به نظر می رسد ادامه دادن این رژیم غذایی کار ساده ای باشد.

برنامه های غذایی با کالری کنترل شده حاوی مقادیر متوسط ​​چربی، از جمله کره بادام زمینی، ممکن است عاملی در کاهش وزن باشد.

عذاهای مجاز در این برنامه رژیمی شامل کره بادام زمینی، روغن زیتون، آجیل و آووکادو است. در این برنامه رژیمی، مصرف غذاهای حاوی چربی اشباع شده مانند پنیر، کره یا گوشت قرمز محدود شده است.

رژیم غذایی سیرت چیست؟

کلمه Sirts به سیرتوئین‌ها که پروتئینی با خاصیت آنزیمی هستند، اشاره دارد. جالب است بدانید سیرتوئین‌ها، پروتئین هفت گانه در بدن هستند که بر التهابات بدنی، متابولیسم بدن و همینطور کیفیت و طول عمر تاثیر به سزایی دارند. پس در این رژیم تمرکز بر مصرف مواد غذایی است که حاوی سیرتوئین هستند، خواهد بود.

رژیم سیرت فود بر مصرف مواد غذایی گیاهی تاکید دارد تا سطح ترکیبات پروتئینی سیرتوئین را افزایش دهد. از این طریق سوخت و ساز بدن افزایش خواهد یافت، احساس گرسنگی دائمی کنترل شده و همینطور ساخت بافت عضلانی تقویت خواهد شد.

بهترین گزینه‌ها در این گروه از مواد غذایی که حاوی سیرتوئین هستند، شامل موارد زیر می‌شود:

سبزیجاتی از جمله پیاز، کرفس، کلم کیل یا کلم برگ، جعفری، شابانک، کاسنی و گیاه کبر

میوه‌هایی مانند بلوبری، خرما مجول، توت فرنگی

قهوه، گردو، کاکائو و شکلات تلخ، زردچوبه، گندم سیاه، چای سبز ماچا، سویا، شراب قرمز و روغن زیتون

در سه روز ابتدایی این رژیم، تنها می‌توان روزانه 1000 کالری مصرف کرد. سه مرتبه در روز می‌توان از نوشیدنی توصیه شده برای این رژیم مصرف کرد و فقط یک وعده غذایی اصلی برای این 3 روز در نظر گرفته شده است.

اما 4 روز دیگر هفته در رژیم سیرت فود، فرد می‌تواند 1500 کالری از مواد غذایی مفید و سایر مواد غذایی را مصرف کند. دو وعده غذایی اصلی برای این چهار روز در نظر گرفته شده است و می‌توان 2 مرتبه از نوشیدنی این رژیم نیز استفاده کرد.

با ایجاد چنین شرایطی برای یک هفته، بدن با کمبود کالری مواجه خواهد شد. در نتیجه باید از چربی‌های اضافی بدن برای تامین انرژی استفاده شود. مواردی که از این رژیم پیروی کرده‌اند، کاهش وزن سه کیلویی را در هفته ابتدایی داشته‌اند. اما در کنار این رژیم اگر فعالیت بدنی متعادل نیز وجود داشته باشد، کاهش وزن چشمگیری برای فرد حاصل خواهد شد.

رژیم غذایی شنگری لد چیست؟

یکی از عجیب‌ترین رژیم‌های غذایی که در سال‌های اخیر رایج شده است، رژیم شانگری لا یا شنگری لد است.

این رژیم برای تجسم تصاویری از جامعه خیالی هیمالیا نامگذاری شده است، زیرا همانطور که شانگری لا با صلح و آرامش همراه است،

این رژیم غذایی بسیار عجیب و غریب است و فقط یک قانون دارد: 1-3 قاشق غذاخوری روغن زیتون بسیار سبک را دو بار در روز، بین وعده های غذایی مصرف کنید.

با مصرف روغن زیتون، که کالری دارد اما طعم خاصی ندارد، می توانید به بدن خود بیاموزید که طعم و مزه را با کالری مرتبط نکند. در نهایت، بدن شما از غذاهایی که می خورید کمتر می خواهد.

ایده این رژیم این است که بدن یک “نقطه تنظیم” دارد، سطح وزنی که به دنبال حفظ آن است.

کلید کاهش وزن، کنترل وزنی است که بدن شما می خواهد از طریق درک اینکه چگونه غذاهای مختلف می توانند نقطه تنظیم را افزایش یا کاهش دهند، حفظ کند.

اهداف آموزشی

۱- به توصیه های آموزشی در حین تماشای فایل تصویری توجه کنید.

۲- به صحبت های افراد شرکت کننده در برنامه های رژیمی دقت کند و شباهت های نگرش خود با آنان را بعنوان تمرین در بخش نظرات بنویسید.

۳- تصور کنید شما یکی از شرکت کنندگان این برنامه هستید، واکنش و احساس خود نسبت به استفاده از برنامه های رژیمی را بنویسید.

۴- چنانچه در تلاش خود برای لاغر شدن تجربه مشابه دارید در بخش نظرات داستان خود را شرح دهید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.33 از 24 رای

https://tanasobefekri.net/?p=36682
برچسب ها:
0 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.