0

رژیم و روش‌های لاغری – قسمت ۹

انواع روش های لاغری - ۹
اندازه متن

مهم نیست کجای دنیا زندگی کنید، اگر به دنبال راه حلی برای چاقی باشید حتما با این پیشنهاد مواجه می شوید که برای لاغر شدن باید کمتر بخورید و بیشتر فعالیت کنید.

این نگرش جهانی درباره لاغر شدن سبب شده که در طی سال های گذشته انواع برنامه های غذایی رژیمی و همچنین انواع دارو ها و دستگاه های گوناگون برای کمک به تحقق رویای لاغری افرادی که اضافه وزن دارند تولید شود.

در این مجموعه علمی قصد داریم بهترین روش های رژیم و سایر روش‌های پرطرفدار لاغری در جهان را بررسی و نتیجه استفاده از آنها را توسط افراد مختلف مشاهده کنیم.

روش های لاغری بررسی شده در این قسمت:

۱- رژیم غذایی ارتشی

۲- رژیم غذایی سیرت

۳- روش لاغری روزه ۲۴ ساعته

۴- رژیم غذایی ادکینز

۵- رژیم غذایی دکتر هی

رژیم غذایی ارتشی چیست؟

برنامه رژیم غذایی ارتشی یک رژیم غذایی کم کالری و کوتاه مدت است که ادعا می کند به شما کمک می کند در یک هفته ۴ تا ۵ کیلوگرم وزن کم کنید.

این رژیم با وجود نامش هیچ ارتباطی با ارتش ندارد.

این برنامه رژیمی به دو مرحله تقسیم می شود:

سه روز باید طبق برنامه غذایی کم کالری سخت غذا بخورید و سپس چهار روز در حد اعتدال باید غذا بخورید.

از آنجا که این برنامه رژیمی بر روی تغییر سبک و روش غذا خوردن تاثیر ندارد و برای کسب نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن طراحی و ارائه شده است بنابراین انتظار می رود که مقدار کاهش پیدا کرده پس از مدت کوتاهی مجددا به وزن فرد اضافه می شود.

در این برنامه غذایی برای سه روزه کم کالری می توانید بین 1100 تا 1400 کالری در روز غذا بخورید. به مردانی که از رژیم غذایی پیروی می کنند، توصیه می شود که روزانه 100 کالری اضافی، ترجیحاً به شکل پروتئین، به تمام برنامه های غذایی اضافه کنند.

در رژیم غذایی ارتشی حدود 50٪ از میانگین کالری مورد نیاز بزرگسالان برای یک روز در اختیار آنها قرار می گیرد.

رژیم ارتشی برای “اضطرارهای کاهش وزن” یا افرادی که می خواهند به سرعت مقداری از وزن خود را کم کنند توصیه شده است. این رژیم غذایی به عنوان یک برنامه غذایی بلند مدت در نظر گرفته نمی شود.

رژیم غذایی سیرت چیست؟

کلمه Sirts به سیرتوئین‌ها که پروتئینی با خاصیت آنزیمی هستند، اشاره دارد. جالب است بدانید سیرتوئین‌ها، پروتئین هفت گانه در بدن هستند که بر التهابات بدنی، متابولیسم بدن و همینطور کیفیت و طول عمر تاثیر به سزایی دارند. پس در این رژیم تمرکز بر مصرف مواد غذایی است که حاوی سیرتوئین هستند، خواهد بود.

رژیم سیرت فود بر مصرف مواد غذایی گیاهی تاکید دارد تا سطح ترکیبات پروتئینی سیرتوئین را افزایش دهد. از این طریق سوخت و ساز بدن افزایش خواهد یافت، احساس گرسنگی دائمی کنترل شده و همینطور ساخت بافت عضلانی تقویت خواهد شد.

بهترین گزینه‌ها در این گروه از مواد غذایی که حاوی سیرتوئین هستند، شامل موارد زیر می‌شود:

سبزیجاتی از جمله پیاز، کرفس، کلم کیل یا کلم برگ، جعفری، شابانک، کاسنی و گیاه کبر

میوه‌هایی مانند بلوبری، خرما مجول، توت فرنگی

قهوه، گردو، کاکائو و شکلات تلخ، زردچوبه، گندم سیاه، چای سبز ماچا، سویا، شراب قرمز و روغن زیتون

در سه روز ابتدایی این رژیم، تنها می‌توان روزانه 1000 کالری مصرف کرد. سه مرتبه در روز می‌توان از نوشیدنی توصیه شده برای این رژیم مصرف کرد و فقط یک وعده غذایی اصلی برای این 3 روز در نظر گرفته شده است.

اما 4 روز دیگر هفته در رژیم سیرت فود، فرد می‌تواند 1500 کالری از مواد غذایی مفید و سایر مواد غذایی را مصرف کند. دو وعده غذایی اصلی برای این چهار روز در نظر گرفته شده است و می‌توان 2 مرتبه از نوشیدنی این رژیم نیز استفاده کرد.

با ایجاد چنین شرایطی برای یک هفته، بدن با کمبود کالری مواجه خواهد شد. در نتیجه باید از چربی‌های اضافی بدن برای تامین انرژی استفاده شود. مواردی که از این رژیم پیروی کرده‌اند، کاهش وزن سه کیلویی را در هفته ابتدایی داشته‌اند. اما در کنار این رژیم اگر فعالیت بدنی متعادل نیز وجود داشته باشد، کاهش وزن چشمگیری برای فرد حاصل خواهد شد.

رژیم غذایی ادکینز چیست؟

رژیم اتکینز یک برنامه غذایی محبوب کم کربوهیدرات است که در دهه 1960 توسط متخصص قلب (متخصص قلب) رابرت سی اتکینز توسعه یافت. رژیم اتکینز کربوهیدرات ها را محدود می کند در حالی که بر پروتئین و چربی تمرکز می کند.

رژیم اتکینز چندین مرحله برای کاهش وزن و حفظ وزن دارد. با یک برنامه غذایی کم کربوهیدرات شروع می شود. 

هدف از رژیم اتکینز تغییر عادات غذایی برای کمک به کاهش وزن و حفظ آن است. رژیم اتکینز همچنین می گوید که این یک رویکرد سالم در طول زندگی برای غذا خوردن است. این یک رویکرد سالم است، چه بخواهید وزن کم کنید، انرژی خود را افزایش دهید یا مشکلات سلامتی مانند فشار خون بالا یا سندرم متابولیک را بهبود بخشید.

 چربی ها برای کاهش وزن و سلامت بهینه است.

رژیم اتکینز خاطرنشان می کند که چاقی و مشکلات مربوط به سلامتی، مانند دیابت نوع 2 و بیماری قلبی، تقصیر رژیم غذایی معمولی آمریکایی کم چرب و پر کربوهیدرات است. رژیم اتکینز می گوید که لازم نیست از برش های چرب گوشت اجتناب کنید یا چربی اضافی را حذف کنید. در عوض، کنترل کربوهیدرات ها مهم است.

رژیم اتکینز معتقد است که خوردن بیش از حد کربوهیدرات ها – به ویژه شکر، آرد سفید و سایر کربوهیدرات های تصفیه شده – منجر به مشکلات زیادی می شود. رژیم اتکینز می گوید که این رژیم منجر به عدم تعادل قند خون، افزایش وزن و مشکلات قلبی می شود. برای این منظور، رژیم اتکینز کربوهیدرات ها را محدود می کند. رژیم اتکینز مصرف بیشتر پروتئین و چربی را تشویق می کند. اما رژیم اتکینز می گوید که این رژیم غذایی پر پروتئین نیست.

مانند بسیاری از برنامه های رژیم غذایی، رژیم اتکینز مدام در حال تغییر است. اکنون مصرف سبزیجات با فیبر بالا را تشویق می کند و تغییراتی را برای رفع نیازهای گیاهخواری و گیاهخواری در نظر گرفته است. همچنین به مشکلات سلامتی می پردازد که ممکن است در اولین شروع یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات ایجاد شود.

رژیم غذایی دکتر هی چیست؟

در این رژیم غذایی مواد غذایی به سه گروه‌ تقسیم می‌کند. گروه اسیدی، قلیایی و خنثی

 هر غذای کربوهیدراتی برای هضم کامل خود نیاز به شرایط قلیایی دارد، بنابراین نباید با هیچ نوع اسیدی مانند میوه ترش ترکیب شود، زیرا اسید خنثی می شود. 

همچنین نباید این مواد را با پروتئینی از نوع غلیظ ترکیب کرد زیرا این غذاهای پروتئینی اسید کلریدریک زیادی را در طول هضم معده تحریک می کنند.

دکتر هی معتقد بود که تغییر عادات غذایی به جای مصرف دارو، در درمان بیماری های قلبی، بیماری کلیوی و اختلالات کلیوی بهتر است. او احساس می کرد که ترکیب نادرست غذا عامل مهمی در بسیاری از مشکلات معده مانند گاز معده، سوزش سر دل و ناراحتی عمومی معده است. همه این علائم نتیجه هضم ضعیف است که به سوء تغذیه نیز کمک می کند، حتی زمانی که غذای سالم می خورید.

دو قانون اصلی ترکیب مواد غذایی عبارتند از: بدون پروتئین و نشاسته در یک وعده غذایی. و از خوردن میوه و سبزیجات در یک وعده غذایی خودداری کنید.

پروتئین ها و نشاسته ها باید جدا از هم نگهداری شوند زیرا با یکدیگر مقابله می کنند و از هضم صحیح آنها جلوگیری می کند. راه برای اطمینان از هضم سالم این است که آنها را بین 2 تا 3 ساعت از هم جدا کنید. هنگام مصرف نشاسته، قبل از مصرف پروتئین، 2 ساعت صبر کنید. با این حال، هنگام مصرف پروتئین ابتدا، باید 3 ساعت کامل قبل از مصرف نشاسته صبر کنید.

هی مشاهده کرد که میوه ها و سبزیجات زمانی که به طور کامل هضم شوند محصول نهایی قلیایی را تامین می کنند در حالی که غذاهای فرآوری شده پس از هضم بسیار اسیدی می شوند. تئوری‌های او در ادامه شامل ترکیب مواد غذایی می‌شد که نشان می‌داد ترکیبات نادرست غذاها حتی باعث می‌شد غذاهای قلیایی پس از هضم به اسیدی تبدیل شوند. هی تایید کرد که پاسخ این بود که در یک وعده غذایی پروتئین بخورید و در وعده دیگر کربوهیدرات.

اهداف آموزشی

۱- به توصیه های آموزشی در حین تماشای فایل تصویری توجه کنید.

۲- به صحبت های افراد شرکت کننده در برنامه های رژیمی دقت کند و شباهت های نگرش خود با آنان را بعنوان تمرین در بخش نظرات بنویسید.

۳- تصور کنید شما یکی از شرکت کنندگان این برنامه هستید، واکنش و احساس خود نسبت به استفاده از برنامه های رژیمی را بنویسید.

۴- چنانچه در تلاش خود برای لاغر شدن تجربه مشابه دارید در بخش نظرات داستان خود را شرح دهید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.31 از 26 رای

https://tanasobefekri.net/?p=36678
برچسب ها:
3 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار حیرت انگیز
   1402/09/22 17:12
   مدت عضویت: 386 روز
   امتیاز کاربر: 816 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 619 کلمه

   به نام خداوند دلنشینم 

   سلام خدمت استاد ارجمند و دوستان همگام 

   قسمت ۹

   در این قسمت هم ما مجددا تعدادی از رژیم‌ها را بررسی می‌کنیم و کماکان سابق بیشتر به این نکته پی میبریم که ریشه تمام این چاقیها ذهن افراد است و من خودم با یک دید باز در حال پیگیری این روش‌ها هستم و با خط زدن هر روشی ،یک قدم محکم دیگر به سمت روش ذهنی خودم برمیدارم .

   رژیم غذایی ارتشی 

   ابتدا گمان کردم این روش از شرایط و وضعیت سربازان ارتش گرفته شده است .

   ولی بعد متوجه شدم بخاطر شرایط سخت رژیم و محدودیت های زیادش به این نام خوانده می‌شود. 

   حجم کم غذا و نبود تنوع کافی در خوردن به نظرم به شدت ذهن افراد شرکت کننده در این رژیم را به سمت چاقی بیشتر هدایت می‌کند. 

   ما یک فرمول بسیار قوی داریم :

   هر چقدر محدودیت و محرومیت غذایی ما بیشتر باشد ،حرص و ولع خوردن و تکرار عادت‌های چاق کننده در ما  بیشتر است.

   رژیم غذایی دکتر هی 

   در این رژیم تاکید بر مصرف نکردن همزمان گروهای غذایی است .

   این رژیم معتقد است شرایط هضم هر یک از مواد غذایی با یکدیگر متفاوت هستند و ترکیب آنها به سلامت بدن آسیب می‌زند. برایم جالب بود که چنین نگرشی دارند و اگر بر اساس مطالعات و علم چنین نظریه ای مطرح شده باشد جای بسی تفکر و توجه دارد .

   چه بسا در کشور ما خوراک‌های و غذاهایی سرو می‌شود که معمولا ترکیبی از انواع و اقسام گروه‌های غذایی است ؛علاوه بر آن کلی چاشنی های مختلف که کنار غذا سرو می‌شود و انواع دسر و میوه و آجیل که بعد غذا خورده می‌شود و معده ما محل تجمع انواع و اقسام گروه‌های غذایی با شرایط هضمی متفاوت می‌شود و این می‌تواند در دراز مدت دردسرهای بزرگی برای سلامت ما بوجود آورد .

   رژیم غذایی سیرت 

   این رژیم تاکید بر مصرف نوع خاصی از خوراکی ها داشت که حاوی سری توئین هستند و یک مدل نوشیدنی خاص داشت تا سطح سرتونین بدن را بالا ببرد و اعتقاد داشت بالا بودن این ماده باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود. 

   و خوردن شراب در این رژیم توصیه شده بود .در حالی که در بیشتر رژیم‌های قبلی شراب را ممنوع کرده بودند .

   رژیم اتکینز 

   در این رژیم تاکید بر مصرف نکردن کربوهیدرات‌های خاصی مثل آرد سفید و …بود .

   و یک رژیم بر پایه پروتئین و سبزیجات بود .

   رژیم روزه داری کامل 

   به نظرم وحشتناک بود .همان تایم روزه داری دینی خودمان هم بسیار سخت است چه برسد به یک روز کامل روزه داری .

   و به نظرم تمام زندگی را مختل می‌کند. 

   تمرین شماره ۱

   به صحبت های افراد شرکت کننده در برنامه های رژیمی دقت کند و شباهت های نگرش خود با آنان را بعنوان تمرین در بخش نظرات بنویسید.

   شرکت کننده ها نمی‌توانستند میل به خوردن بعضی خوراکی ها را فراموش کنند من هم قبلا اینگونه بودم و تحمل رژیم‌ها برایم مثل شکنجه بود .

    تمرین شماره ۲

   تصور کنید شما یکی از شرکت کنندگان این برنامه هستید، واکنش و احساس خود نسبت به استفاده از برنامه های رژیمی را بنویسید.

   من اگر شرکت کننده این برنامه بودم هرگز رژیم ارتشی را امتحان نمیکردم .واقعا سختگیرانه بود .

   رژیم سیرت هم بخاطر مصرف مشروب حاضر نبودم انجام دهم .

   رژیم دکتر هی به نظرم منطقی تر بود و تحمل آن راحتتر به نظر می‌رسید. 

   رژیم اتکینز هم بد نبود چون من رژیم پر پروتئین را دوست دارم .

   تمرین شماره ۳ 

    چنانچه در تلاش خود برای لاغر شدن تجربه مشابه دارید در بخش نظرات داستان خود را شرح دهید

   من رژیم روزه داری تجربه دارم و برای لاغری زیاد این رژیم را امتحان کرده ام ولی هیچ نتیجه بارزی از کاهش وزن ندیده ام .و انگار فقط خودم را با این فستهای طولانی آزار میدادم و خیلی عصبی میشدم .

   خدای مهربانم از تو سپاسگزارم که امروز هم فرصت زیستن به من عنایت نمودی الهی شکرت 

   استاد ممنونم برای زحماتتان 

   الهی به امید تو 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار tala.kh25@yahoo.com
   1402/07/17 10:46
   مدت عضویت: 1278 روز
   امتیاز کاربر: 4331 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 442 کلمه

   به نام خدا

   • فشار روحی که روی این افراد با این مقدار اضافه وزن کم بود خیلیییی بیشتر بود طوری که باخودم گفتم ای بابا در اون حدی که جوش میزنی اوضاعت بد نیست که. فهمیدم ناراحتی از چاقی بخاطر محدودیت فعالیت ها و بدن خیلی بزرگ طوری که لباس تنت نشه نیست بلکه از درون اذیت می کنه. خب اووم منم باید از درون حالمو خوب کنم وگرنه اهمیتی نداره چقدر اضافه وزن دارم در هرصورت ناراحت و ناراضی هستم. 
   • حرف مردم خیلی براشون مهم بود. احساسشون کاملا به وزنه بستگی داشت. من که جلوی دوربین چیزی ندیدم که مثلا بگن فلان لباسم گشاد تر شده پس رژیمه نتیجه داده. جوری به وزنه اعتماد می کردن که انگار اصلا براشون مهم نبود جلوی اینه نگاه کنن ببینن شکمشون کوچیک تر شده از کجاشون کمتر شده. فقط وزنه بگه 3 کیلو کم کردی خوبه دیگه عالیه! 
   • تو رژیم سیرت شراب قرمز مجاز بود. وای خدا تو رژیمای دیگه چقدر تاکید کرده بودن مشروبات و شراب چاق می کنه. در صورتی که این خانم کاهش وزن داشت. واقعا ادم متعصب باشه و یه اعتقادی رو پذیرفته باشه مخالفشو نمی بینه. چشمش واقعا کور می شه. درصورتی که همون خانم و اقا که رژیم به بقیه می دادن اصلا نمی دیدن پس چرا شراب تو رژیمای دیگه منع شده بود اما تو این رژیم ازاد بود و نتیجه هم داد! پس به چه منطقی با چه وجدان راحتی میاین مردم رو موش ازمایشگاهی می کنین و کلی اعتقاد دیگه تو ذهنشون میکارین؟ یا گمراه ترشون می کنین باعث می شین بیشتر به خوراکی ها گیر بدن؟
   • همه ی این ادما میخواستن مناسبتی لاغر بشن. حتی با اینکه خیلی از چربی هاشون ازرده بودن اما قصد نداشتن مصمم یبار برای همیشه تمومش کنن. یادم باشه به بدنم زمان بدم. زندگیمو بکنم و اجازه بدم تغییرات خودش رخ بده. تاریخ مشخص نکنم. 
   • همه علت چاقی رو دست عوامل بیرونی می دونستن و هیچ کدومشون محض رضای خدا خخ مسئولیت چاقیشون رو رو دوش خودشون نذاشتن. میدونم سخته و همه جا شنیدیم ورزش بیشتر غذای کمتر تنها راه حله و کلی دلایل منطقی و علمی هم پشتش میاریم.(که بازم رد میشه چون علم فقط تئوری نیست با نتیجه گره خورده مثال همون گرانش) اما دیدگاه موثر بودن عوامل بیرونی در بین همه ی افراد چاق مشترک هست و تمام… و تمام! همون دیدگاه ها= نتیجه ی همه ی افراد چاق. پس باید کلا از ریشه جور دیگه ای فکر کنم. نتیجه ی عوامل بیرونی مشخصه دیگه روی این همه ادم امتحان شده دیگه حماقته بخوام اون دیدگاه هارو داشته باشم و انتظار نتیجه ای متفاوت هم داشته باشم. این دیدگاه های مشترک باعث می شه راحت تر به اعتقادات چاقیم شک کنم. 
   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار لیلا احمدی
   1402/02/18 11:31
   مدت عضویت: 525 روز
   امتیاز کاربر: 18250 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 604 کلمه

   به نام خدایی که عقل را آفرید 

   سلام استاد گرامی 

   برداشت من از تمام رژیم های مختلفی که در این مستند نشان داده شده وتمام داوطلب هایی که در این برنامه شرکت کرده اند این است که 

   اول تمام این افراد سعی داشتند در زمان کم به وزن ایده آل یا آن وزن مورد نظر خود برسند 

   حال این زمان میتوانست از چند هفته تا چند ماه متغیر باشد درست مانند رژیم های متنوعی  که پیشنهاد میشد 

   دوم این  افراد خود را مجبور میکردندمواد غذایی را که از قبل برای آنها برنامه ریزی شده استفاده کنند یعنی آنها اختیار خود را به دست کسانی قرار داده اند که فرق زیاد با آنها دارند 

   وحتی آنهایی که این رژیم ها را برنامه ریزی کرده اند اصلا معلوم نیست که خودشان جزء کدام یک از افراد هستند اصلا در صول عمر خود چاق بوده اند یا نه یعنی احساس یک فرد چاق را میدانند ویا اینکه فقط برای بازار گرمی وفروش روشهای خود این همه رژیم طراحی کرده اند 

   سوم دلیل اکثر این داوطلب ها دلیل رژیم گرفتن وکم کردن وزن خود را ظاهر شدن در جمع ها ودیگران میدانستند یعنی میخواستند لاغر شوند تا دیگران ببینند وآنها را تحصین کنند 

   چهارم این افراد با اینکه در ابتدا با غذاهایی که آن خانم آشپز برایشان تهیه میکرد خیلی رضایت داشتند وخوششان میآمد 

   ولی در طول مسیر وقتی از خوراکیها ونوشیدنی های مورد علایقشان محروم میشدند واز تکرار یک نوع از مواد غذایی خاص خسته میشدند آنها وقتی میخواستند کابینت های مورد علایقشان را برای مدتی خالی کنند چنان دلبستگی  به چیپس  شکلات وغیره نشان میدادند که از همان ابتدا معلوم بود چه چیز را دوست دارند ونمی توانند ادمه دهند 

   ودر این مسیر خود را مجبور میکردند مواد غذایی را که نمیشناسند تهیه کنند

   در ا ین صورت یا از رژیم منصرف میشدند یا  ناخونک میزدندویا از مسیر خارج میشدند 

   وبرای کم کردن وزن فقط این ایام را تحمل میکردند 

   پنجم  مورد تایید قرار گرفتن توسط دیگران واینکه از افراد خانواده یا دوستان هی سوال میکردند که بهتر شدم یا نه 

   ویا نفرت از بدنشان ودوست نداشتن خودشان نشان  دهنده اعتماد به نفس پایین آنها بود 

   ششم خسته شدن از رژیم واحساس شکنجه روحی وجسمی ومنتظر شدن برای تمام شدن ایام رژیم واینکه رفتارها نشان میداد اکثر آنها لحضه شماری میکردند تا دوره رژیم پایان یابد وبه روش های مورد علاقه خود باز گرددند 

   هفتم یک مورد دیگر  افرادی بودند که ظاهرا اضافه وزن نداشتند مثل آن دو مردی که در همین فصل داوطلب شده بودند ولی خودشان احساس چاق بودن داشتند یعنی شخص با سایز ۳۸ احساس چاقی داشت واین هم همان توهم چاقی است که میتواند منشا روان شناختی داشته باشد 

   و دیگر اینکه آزمایشهایی که کارشناس این برنامه در باره انواع روشهایی که هنر پیشه ها وافراد مشهور برای متعادل نگاه داشتن وزن وتناسب اندامشان انجام میدادند را مورد برسی قرار میدهد

    که اکثر این روشها یا بی فایده بود یا زیانهایی جبران ناپذیر داشت ومهمتر از همه که قابل تکرار برای همیشه نبود 

   ومن نتیجه گرفتم این همه راه پرپیچ وخم را سپری کردن وسختی کشیدن برای یک نتیجه موقت همه به خاطر این است که

     فرد نمیداند عامل چاقی او نشاءت گرفته ازچیست

    از همان  دستوراتی که مغزش فرمان میدهد 

   وفرمانهای مغز 

   از اطلاعاتی است که در طول یک زمان نسبتا طولانی توسط خودش یا اطلاعات غلط   به مغز داده شده 

   تا فرد آن اطلاعات را اصلاح نکند وذهنش را به سمت متناسب شدن هدایت نکند نمیتواند موفق شود

    واین جنگ بین ذهن وجسم  واین دور باطل تا زمانی که فرد خودش را مسعول چاق شدن خودش نداند همچنان ادامه دارد 

    وخستگی فرسودگی وافسردگی 

   حتی اگر لاغر هم بشود باید همیشه گرسنه باشد ودر حسرت یک زندگی نرمال 

   این برداشت ذهنی من بود

    اگر نقصی در نوشتار وبرداشت من وجود دارد خوشحال میشوم که بگویید 

   متشکرم استاد گرامی ومهربان 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم