0

آبگوشت ویژه (آموزش آشپزی + لاغری)

اندازه متن

نوشته fatmhadly8 عزیز بعنوان متن توضیحات این فایل آموزشی قرار داده شد.

به نام خدایی که در این نزدیکیست 

سلام به دوستان هم مسیرم

آبگوشت ویژه در آشپزخانه لاغری 

آبگوشت در ذهن همه افراد چاق یک غذای چاق کننده و خطرناک محسوب میشه که همه افراد چاق سعی میکنند یا از خوردن این غذای لذیذ صرف نظر کنند یا خیلی کم در حد این که مزه اونو بچشند بخورند و یا با ترس و لرز بخورند چون تقریبا همه این افراد بعد از خوردنش دچار عذاب وجدان میشن و این بخاطر وجود فرمول‌های نادرست و چاق کننده ای است که در ذهن افراد چاق وجود داره.

قبل از آشنایی با روش لاغری با قدرت ذهن غذاها در ذهنم دسته بندی شده بودند:

یک دسته از غذا ها و خوراکی ها جزو دسته ای بودند که چاق کننده نبودند و یک دسته از غذا ها جزو دسته ای بودند که چاق کننده بودند و من هر وقت که با این دسته روبه رو می شدم دچار ترس و استرس و عذاب وجدان میشدم که آبگوشت هم جزو همین دسته بود.

هر وقت که با آبگوشت رو به رو میشدم و قرار بود آبگوشت بخورم کلی با خودم گفت و گوی درونی و ترس و بعدش هم عذاب وجدان داشتم که حالا این غذا چاق کننده ست.

در اون لحظه با خودم میگفتم من خودم به اندازه کافی چربی و اضافه وزن دارم اگه الان از این غذا بخورم چاق تر میشم ، چربی این غذا به چربی های قدیمی بدنم اضافه میشه و این موضوع باعث میشه که اونا ضخیم تر بشن و بعداً به سختی آب میشن ، بعدش حتما باید پیاده روی برم یا کارهای سخت و طولانی انجام بدم تا عرق کنم تا چربی این غذا از بین بره…

کلا ذهنم تا آخر غذا درگیر این موضوعات بود و اون غذا رو برای خودم کوفت می کردم تازه بعدشم کلی عذاب وجدان داشتم که چرا نتونستم خودمو کنترل کنم و خودمو در مقابل غذاها بی‌اراده میدونستم در حالی که شاید اون لحظه واقعا گرسنه بودم و اون غذا نیاز بدنم بود ولی اصلا به این طرف قضیه فکر نمی‌کردم.

فقط به چرب بودن و چاق کننده بودن اون غذا و بی اراده بودن خودم در مقابل مواد غذایی فکر میکردم و با هر لقمه خوردن خودمو چاق تر تصور میکردم یعنی از یک طرف اون غذا رو چاق کننده میدونستم و به فکر چاق تر نشدن بودم از طرفی در حین خوردن حرص و ولع ام نسبت به مواد غذایی مخصوصا غذاهای چرب و چیلی مثل (آبگوشت ، قورمه سبزی ، انواع پلو ها ، چلوها ، قیمه ، فست فود ها …..) بیشتر و بیشتر می شد. 

یادمه قبلاً خیلی به غذاها و پخت اونا فکر می‌کردم و تقریباً یک شب نبود که من بدون فکر کردن به غذاها خوابیده باشم مثلاً از شب قبلش کلی فکر میکردم که فردا چی بپزم و توی ذهنم اون غذایی و که میخواستم بپزم با کلی مخلفات تصور می‌کردم و اگه اون غذا جزو غذاهای چاق کننده ای که در ذهنم ساخته بودم بود باز خودمو چاق تر تصور میکردم.

یعنی علاوه بر تصاویر غذاها تصویر چاق شدن خودمو هم در ذهنم می‌ساختم و حتی مزه اونا رو هم در زمان فکر کردن حس میکردم و با همون افکار می‌خوابیدم و روز بعدش با همون افکار و تصورات و برنامه ریزی که شب قبلش داشتم غذای مد نظر مو طبخ میکردم و این میشد که هم با زحمت فراوان اون غذا رو آماده میکردم و هم با ترس و لرز و حرص و ولع اون غذا رو می‌خوردم و هم بعدش دچار عذاب وجدان میشدم و در واقع هیچ لذتی از خوردن اون غذایی که با زحمت فراوان پخته بودم نمی بردم .

از زمانی که به این مسیر زیبا هدایت شدم با استفاده از محتوای آموزشی اولا که برای همیشه دسته بندی کردن بین غذاها رو که در ذهنم داشتم از بین بردم و به این درک و فهم رسیدم که غذاها برای رفع نیاز بدن و همچنین نعمت خداوند هستند و از غذاها باید در زمان گرسنگی و به اندازه نیاز بدن مصرف کرد و خدا رو شکر که تا این زمان برای من به همین صورت بوده.

در ضمن من الان هم که در مسیر درست هستم باز هم به پخت غذاها فکر میکنم و به خصوص زمانی که مهمون دارم قبلش در مورد انتخاب غذا و پخت اونا برنامه ریزی دارم با این تفاوت که دیگه به چاق کننده بودن اونا و چرب بودن شون و چاق شدن خودم اصلا فکر نمیکنم بلکه به عنوان مادر خانواده که باید روی این موضوع مدیریت داشته باشم در موردش برنامه ریزی میکنم فقط همین و اون غذای مورد نظر مو می پزم حالا هر چی که میخواد باشه برام فرقی نمیکنه ، به اندازه نیاز بدنم میخورم و از خوردنش لذت میبرم و در ذهنم خودمو متناسب تصور می‌کنم که درست عمل کردم.

در ضمن دست پخت منم خیلی خوب و عالیه و به پخت و مزه و جا افتادن و تزیین غذاها خیلی اهمیت میدم و غذاهایی مثل آبگوشت و قورمه سبزی و مثلاً اگه بخوام واسه ناهار بپزم از صبح زود بار میزارم که حسابی جا بیوفته و از نظر همسرم که خیلی هم متناسب هستن غذا باید جا افتاده ، خوش نمک و چرب و کنارشم نوشابه باشه.

یه چیزی که همین الان یادم اومد اون اوایل که تازه ازدواج کرده بودیم من می‌دیدم که ایشون بدون ترس هر غذایی که بود میخورد و اصلا هم براش فرق نمی‌کرد که چرب بود یا کم کالری بود یا پر کالری از انواع و اقسام غذاها میخورد ولی زمانی که سیر میشد حتی اگه یک لقمه هم ته بشقاب غذاش می موند دیگه ادامه نمی‌داد و نمی‌خورد.

من اون زمان اصلأ این رفتار شو درک نمیکردم و بهش اصرار می‌کردم که اون یه ذره ته بشقاب شو بخوره ولی همسرم می‌گفت که دیگه میل ندارم ومن اصرار می‌کردم که گناه داره ته بشقاب غذا بمونه  اون یه ذره رو بخور دیگه و بعضی وقتا هم بخاطر اصرار من می‌خورد.

اون زمان فکر می کردم که دارم کار درستی انجام میدم چون یاد گرفته بودم که صواب داره که غذا تا آخرش خورده بشه واین و از خونواده خودم که همه چاق هستند یاد گرفته بودم و نا خواسته داشتم به فرزندانم یاد می‌دادم ولی الان میفهمم که اون زمان چه قدر همسرم با اصرار های من اذیت میشده که البته من هم مقصر نبودم بخاطر وجود فرمول‌هایی بوده که در ذهنم نهادینه شده بودند و دستوراتی بوده که از مغزم صادر می‌شد و منم چاره ای جز اطاعت کردن نداشتم.

الان دیگه اصلا کار ندارم که بقیه چقدر غذا می‌خورند چه بزرگا و چه بچه‌ها و هرکس هر زمان سیر شد دیگه اصرار نمی‌کنم که به خوردن ادامه بده و این خودش برای من بزرگترین تغییر محسوب میشه.

نکته مهم این فایل آموزشی این بود که فکر کردن درست در مورد غذاها ،قدرت چاق کننده ندادن به اونا و به اندازه نیاز بدن خوردن اشتباه که نیست هیچ تازه خیلی هم خوبه و اصلا تأثیری در اضافه وزن افراد نداره.

زمانی که داشتم این فایل و نگاه میکردم از وجود رابطه خوب بین شما و همسرتون خیلی خوشحال شدم ان شا الله که همیشه تن تون سالم و لب تون خندون باشه و من یاد خودم و همسرم افتادم در خونه ما هم همچنین رابطه گرم و صمیمی وجود داره و منم این طعم شیرین و دلنشین و هر روز دارم تجربه می‌کنم.

این فایل خیلی آموزنده بود چون یک بار دیگه من به این درک رسیدم که غذاها چاق کننده نیستند و هیچ قدرتی ندارند فقط ما خود مون هستیم که با فرمول های نادرستی که در ذهن مون داریم به اونا قدرت چاق کننده بودن و میدیم پس بین غذاها فرق نگذاریم و اونا رو در ذهن مون دسته بندی نکنیم و بهشون قدرت ندیم این و بدونیم که وقتی به اندازه نیاز بدن مون از مواد غذایی مصرف می‌کنیم حالا هر نوع غذایی باشه چه آبگوشت ، قورمه سبزی ، زرشک پلو با مرغ یا سوپ سبزیجات ، سالادها یا ….. چاق که نمی‌شیم هیچ تازه متناسب هم می‌شیم و درک این موضوع برای هر کس به خصوص فرد چاق بزرگ ترین و شیرین ترین لذت در دنیاست .

لاغر شدن آسون ترین کار دنیاست اگه راه شو بلد باشیم

با تشکر از زحمات استاد گرامی

با آرزوی بهترین ها برای همه دوستان  

امیدوارم که تماشای این ویدیو باعث تغییر نگرش شما در مواردی شود که نیاز به تمرین و فرمول سازی جدید دارید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 3.96 از 24 رای

https://tanasobefekri.net/?p=31839
17 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 122 کلمه

   سلام دوست عزیزم آقای عطار روشن 

   من از بچه های سایت استاد هستم 

   خیلی خیلی خوشحالم که با شما اشنا شدم

   بعد از دیدن گفتگوی شما در سایت و نکات فوق‌العاده ای که گفتید و هدایتهایی که خدا از طریق صحبت های شما به من داد ترغیب شدم و سایت شما رو پیدا کردم 

   دوست عزیز واقعا تحسینتون میکنم برای این سایت بسیار زیبا و کاربردی که تکامل و استمرار رو میشه در همه جاش دید 

   تحسینتون میکنم برای شجاعتتون و اقدام و عمل به ایده ی الهامیتون 

   و ازتون سپاسگزارم برای ویدیوی عالی که برای استاد فرستادید و باعث شد من هدایت بشم به اشنایی با شما و خانواده ی عزیزتون و ایده ی عالی و سایت عالی شما 

   شاد ثروتمند و سلامت در پناه الله مهربان باشید⚘️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 14 کلمه

    سلام و درود
    از لطف و محبت شما دوست عزیز سپاسگزارم
    شاد و موفق باشید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فهيمه
   1402/01/04 06:29
   مدت عضویت: 505 روز
   امتیاز کاربر: 6225 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 746 کلمه

   سلام خدمت استاد عطار عزيز و همسر عزيزتون مرجان بانو

    چقدر لذت بردم در كنار هم ديدمتون از اونجايي كه من كمتر از يكماه هست عضو سايت شدم ، افتخار ديدن مرجان خانم رو نداشتم كه امروز اين افتخار نصيب ما شد.

   خيلي جالب بود كه اون اديه كه براي شركت سبزان هست رو مرجان جان استفاده ميكنن و راضي هستن من هم ايران بودم استفاده ميكرد و حتي وقتي آمديم اينجا هم با خودم آوردم …

   مرجان جان گفتن كه توي ماكاروني هم ميريزن  .همچنين من نميدونستم توي آبگوشت هم ميشه ازش استفاده كرد…من اين رو از يكي از همكلاسي هاي دوره ارشدم در ايران ياد گرفته بودم…ايشون وقتي عدس پلو درست ميكرد ميآورد خوابگاه من عاشق عدس پلوش شدم و ازش دستورش رو كه گرفتم، گفتن كه از ادويه پلويي استفاده ميكنن ..البته اصالتا اهل شاهرود بودن…احتمالا ادويه اي كه استفاده ميكردن يكم با اين ادويه سبزان متفاوت بوده ولي من كه عدس پلو ايشون رو خورده بودم و عاشقش شده بودم و وقتي اين ادويه رو استفاده كردم ديدم ، طعمش خيلي متفاوت نبود با اون عدس پلو دوستم…

   چون مرجان جان از اين ادويه خوشش اومده بگم كه به مقدار زياد از اين ادويه توي عدس پلو كه آبكش ميكنيم لابه لاي برنج ميريزم بطوري كه مشخص باشه ادويه و به چشم بياد….دوستم با مرغ درست ميكردن براي روي عدس پلو يا گوشت چرخ كرده كه بيشتريا بلديم…نكته اش همونه كه اون عدس پلو با اون ادويه پلويي آماده بشه …بي نهايت خوشمز ست مخصوصا كه با كره حيواني يا روغن حيواني آماده بشه

   و دومين غذايي كه من از دوست ديگري ياد گرفتم كه اونم باز با همين ادويه بود مرغ بود

   بطوريكه مثلا توي 4 تا رون مرغ دو قاشق غذاخوري پر از اين ادويه بريزيد و يك پياز بزرگتر از دست استاد درشت توش خورد كنيد …بزاريد خود پياز آب بندازه و آروم آروم مرغ بپزه…رب گوجه يا ادويه ديگه لازم نداره اين مرغ..رنگش تيره ميشه به دليل همين ادويه زياد كه به مرغ بايد اضافه كنيم.

   واي با برج دودي يا برنج ايراني بي نظير ميشد…اينجا اومدم چون ديگه برنج دودي و اينا در دسترسمون نبود درست نكردم شما درست كنيد و اميدوارم خوشتون بياد

   من از مرجان جان ياد گرفتم كه گلپر بريزم توي آبگوشت …مطمئنم خوشمزه خواهد شد…

   بريم سراغ درس امروز

   استاد عطار روشن عزيز به اين نكته كه اشاره كرديد در كنار هم بودن رو از همين توي خونه تون شروع كنيد …خيلي برام قابل درك بود…خود من روزهايي كه بعضي كارها رو با همسرم انجام ميديم به طرز چشم گيري ميبينم كه حتي همون روز رابطه مون چقدر صميمي تر ميشه

   و اما درباره اينكه گفتيد ما كه اضافه وزن داريم از بعضي غذا بيشتر ترس داريم كه چقدر باعث چاقي ميشن

   من درباره سالاد الويه و ماكاروني و سس مايونز و پنير پيتزا اينطوري ام

   قبلا هم توي يه كامنتي نوشتم …كيك رو هر مدلش باشه خيلي راحت ميخورم …ولي سه تا قاشق سالاد الويه كه ميخورم انگار سي كيلو سالاد الويه خوردم …استرسش براي من مثل سي كيلو سالاد الويه ست

   ماكاروني هم كه عاشقش هستم باز اون رو هم براي همسرم درست ميكنم در كنارش براي خودم يه چيز ديگه درست ميكردم

   البته جاتون خالي هفته پيش ماكاروني درست كردم و بدون ترس يك بشقاب پر خوردم …

   و خوشحال بودم از اينكه دارم تيشه به ريشه باورهاي چاقي ميزنم

   استاد عطار روشن چنان خانه تكاني راه انداختم براي خانه قديمي كه شيطان چاقي چشاش گرد شده…از هر طرف بخواد جيك بزنه ..نتايج شما و بچه هاي اين سايت رو ميكوبم توي صورتش… 

   شايد سه سال ميشه كه دارم با سايت استاد عباس منش كار ميكنم …ولي هيچ وقت اينجوري وقت نزاشته بودم براي تمرينات چون هميشه احساس ميكردم بايد به كارهاي اصلي ترم هم برسم …و يك دلشوره اي داشتم از اينكه بشينم ساعتها توي سايت بچرخم و تمرين حل كنم و كامنت بخونم…..اما بعد از اينكه نتايج شما رو اونجا ديدم…خدا با يك بلندگو سبزي فروشي دم گوشم فرياد زد هنوزم ايمان نمياري كه بايد تمام وقتتو بزاري براي اين كار….و گشتمو شما رو پيدا كردم ..از اون روز كه عضو سايت شما شدم الان 27 روز هست…يك روز بدون تمرين نگذشته يكروز بدون ديدن فايل نگذشته…

   فهميدم اونهمه ترس هاي من بي جا بوده 

   فهميدم بايد پامو بزارم جاي درست و اعتماد كنم به فرد درست

   فهميدم اول بايد اضافه وزنم رو برطرف كنم تا آموزش هاي ديگه رو شروع كنم

   فهميدم حلقه مفقوده خوشحالي در زندگي من تناسب اندام هست

   اين سه سال دست و پا زدم ولي چون حلقه اصلي رو پيدا نكرده بودم، نتيجه خاصي نگرفته بودم

   از اين فايل بسيار لذت بردم

   ممنونم از شما و مرجان جان

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mrmr19791357@gmail.com
   1401/08/21 23:30
   مدت عضویت: 686 روز
   امتیاز کاربر: 30014 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 245 کلمه

   سلام استاد خوبین ،در مورد غذاها فقط به چاق کننده یا لاغر کننده بودنش ایا باید توجه کنیم یا اینکه برای بدمون مفید باشه باید دقت کنیم ، چرا همش باید به چاقی یا لاغری توجه  کنیم من می‌خواهم غذای که بخورم میخواهم صد در صد بدونم برای بدنم مفید هست وباعث بیماری نشه چرا همش غذا رو همش به چاق کننده بودنش یاید ربط بدهیم چون افراد متناسب هستند که می گویند این غذا ضرر داره مثلا پزشکان یا خیلی افراد دیگه،مثلا برای دیابت فشار یا چربی خون میگن فلان غذا رو بخورید فلان غذا رو نخورید این غذا خیلی مفیده برای سلامتی واین غذا خیلی مضره ولی من واقعا میخوام بدونم چیزی که مفیده برای بدن چه ترسی از خوردنش باید داشته باشیم به فرض شما خیلی غذاها نام بردید مثلا آبگوشت یا پیتزا یا ساندویچ وخیلی چیز دیگه ولی من به هیچ عنوان اینها رو چاق کننده نمیدونم یعنی واقعا نمیدونم ولی شما چن بار در صحبت‌هاتون مثلا در مورد پیتزا یا شیرینی گفتین ولی آیا بنظرتون چاق کننده هستند؟ولی سالم‌ بودن غذا ایا مهم نیست؟ولی من نظرم اول سالم بودن غذا مهم تره تا چاق کننده بودنش،غذاهای سالم بخوریم وبه اندازه تا سالم بمونیم نه اینکه فقط چاق نشیم لطفا اگه نظرم اگه درست یا خیلی اشتباه هست توضیح دهید چون خیلی افراد متناسب هستند که دچار خیلی از بیماری‌ها شدند ومن دلیلش نمیدونم مثل فشار خون چربی خون بالا دیابت بیماری قلبی وخیلی چیزای دیگه،،،وقتتون بخیر با تشکر از زحماتتون…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 132 کلمه

    سلام و درود
    همیشه در محتوای آموزشی تاکید کردم مهمترین موضوع رضایت داشتن از عملکرد خودمونه
    اهمیت دادن به سلامت غذایی به نظرم در درجه بالایی از رضایت شخصی قرار داره
    همین امشب همسرم میل به خوردن ساندویچ بندری از فست فود داشت
    از من سوال کرد شما هم می خوری و بدون تردید گفتم نه
    موضوع چاق کنندگی نبود چون بارها خودم تو خونه درست کردم و خوردم ولی از بیرون تمایل ندارم
    جالب اینکه گفت خوب بریم سوسیس و مخلفات رو بگیریم خودمون درست کنیم
    ولی باز من گفتم یه چیز سالم تر بخوریم بهتره
    این نظر من برای امشب بود
    اینجا موضوع چاق و لاغری نیست اهمیت قائل شدن برای سلامت خودم مهتر از موضوع چاق و لاغری است با تاکید به اینکه من کاری به حرف دیگرا ندارم
    مخصوصا عبارت معروف (دکترا گفتن)
    من هرچی احساس کنم برام مهمه

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار mrmr19791357@gmail.com
     1401/08/22 10:46
     مدت عضویت: 686 روز
     امتیاز کاربر: 30014 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 4 کلمه

     ممنون از پاسخگوییتون استاد.

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1400/08/18 23:29
   مدت عضویت: 1756 روز
   امتیاز کاربر: 11961 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 80 کلمه

   سلام استاد عاشقانتون عالی بود

   ولی یک دیزی با نان سنگک 

   استاد موضوع جالب اینکه من اصلا هوس غذاهایی که درست میشه تو برنامتون نمیکنم و این یعنی در مسیر بودن

   به همسرتون سلام برسونید و براتون ارزوی بهترین ها رو دارم

   چلو برنج سفید که با گوشت کباب و جوجه یا ابگوشت سرو میشود پلو به عدس پلو لوبیا پلو و هرانچه که هنگام طبخ با برنج میکس میشود مانند شوید و رشته و غیره گفته می شود نوش جان سفرتون پر برکت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شقایق
   1400/08/16 21:12
   مدت عضویت: 1215 روز
   امتیاز کاربر: 495 سطح ۱: کاربر مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 477 کلمه

   به نام خدا

   بادیدن این فیلم اموزشی کلی نکته در ذهنم مرور شد

   و اولین چیزی که بسیار برایم قابل اهمیت بود رسیدن به صلح  درونی با همه چیزه که میتونه کلی آرامش در ما ایجاد کنه

   از صلح با  غذا ها گرفته ، تا  صلح با تک تک افرادی  که با ما در ارتباطند اعم از غریبه و آشنا منظورم از صلح یجورایی تغییر دیدگاه  نسبت به انهاست وقتی ما بتونیم نسبت به همه چیز تغییر نگاه داشته باشیم  و فقط کمی از بُعد مثبت به همه چیز نگاه کنیم  اولین چیزی که عایدمان میشود آرامش است و ارامش نشات گرفته از این صلح درونی  نیز میتواند روی دیگران هم تاثیر گزار باشه همانگونه که انرژی مثبت استاد و حال خوبشون. و ارامششون که از این تغییر نگاه و رسیدن به صلح درونی  روی مرجان خانوم هم اثر گذاشته و ایشون هم از استاد کلی ارامش می گیرند

   وقتی این صلح حتی در مورد غذاها هم در ما ایجاد  بشود بدین معناست که دیگر  کلی از قید و بندها در ذهن ما رها می شود کلی  از تفکیک کردن غذاها  آزاد می شویم

   دیگر فرقی بین آبگوشت دنبه دار با نون و پنیر و گردو نیست دیگر فرقی بین پلو  و غذاهای به اصطلاح سالم از نظر متخصصان تغذیه وجود ندارد و همین امر کلی حس ارامش در ما ایجاد میکنه

   و همین حس و احساس ارامش از خوردن هر  غذایی است  که  باز تابش میشود احساس لاغری در وجود ما

   و چقدر ما قبلا درگیر این تفکیکها و ترس ها و اثر بخشی های نادرستشان به شکل چاقی در انداممان بودیم

   نکته ی بعدی  که سوال خیلی از خانومای خانه دار هست و بسیار ترس در انها ایجاد میکند این است که آنها چون باید برای تهیه ی غذا  کلی فکر کنند و مواد لازم را  از قبل آماده کنند  فکرشان درگیر غذاها میشود و اثر چاق کنندگی دارد❌

   در صورتیکه فکر کردن به غذا  اصلا این موارد  نیست

    بلکه  منظور از فکر نکردن به غذا و خوردن که استاد مرتب در فایلا تکرار میکنن درگیر نبودن ذهن  از چقدر خوردنها و چی خوردنهاییست که قبل و بعد از خوردن هر وعده غذا ممکن است در ذهن افراد چاق ایجاد بشود ما باید خودمون و از این افکار و ترسها  ازاد کنیم

   افکاری از این قبیل که صد البته از ذهن چاق نشات میگیره و از نام بعضی غذاها ترسی در وجودشان ایجاد می شود وای آبگوشت وای کله پاچه وای پلو اونم هر روز

   قبل از خوردن و حتی در حین خوردن  فقط به  اثر چاق کنندگی انها فکر میکنند (در حالیکه همه ی غذا ها نعمت خداوند هستند )و بعد از غذا هم فقط و فقط عذاب وجدان

   که امان از این افکار چاق کننده

   و خدا رو شکر که هدایت شدیم به مسیر صحیح لاغری که میخوریم به اندازه میل و نیاز روزانه    بدون هیچ نگرانی و در آرامش کامل  و اصلا هم در قید زمان خوردن و نوع آن غذا نیستیم .

   خدایا شکرت که لاغر شدن اینقدر آسوونه 

   و متشکرم از استاد و همسر محترمشون 

   شاد  باشید و سلامت و همیشه متناسب 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 19 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mohannaf1396@gmail.com
   1400/08/16 14:56
   مدت عضویت: 982 روز
   امتیاز کاربر: 57
   محتوای دیدگاه: 242 کلمه

   استاد از رابطه زیبا که بینتون هس لذت بردم اینک همش از غذا های مرجان تعریف میکنید لذت میبرم چن همسر من با اینک همه عاشق غذاها ی من هستن ایراد میگیره همش ناراحت میشم
   موقعی ک غذاهام عالی باشه هم تشکر نمیکنه
   شما هنوز غذا رو نخورده چنان تعریف میکنید و آدم لذت میبره از نگرشتون
   حتی ذره ای شک ندارید و شاید بد باشه با اطمینان صددر صد میگید عالیه
   و این نشون میده شما ی همه چیز چنین اطمینان دارید ک در مسیرتون موفق میشید
   از اینکه انرژی مثبت ب غذا و خونه وهمسرتون میدید لذت بردن
   از اینک ب دنبه برنج وآبگوشت و فلان قدرت چاق کنندگی نمیدید لذ ت بردم
   از اینک در قید زمان نیستید لذت بردم
   از اینک ب زود پز اعتماد کردید برای بار اول و امتحانش کردید لذت بردم
   از اینک هم مرجان بانو هم شما ب نظرات هم احترام میزارید لذت بردم
   از اینک نخورده عشق ب غذاتون میدید واز همسرتان با تموم وجودتون تعریف میکنید لذت میبرم
   وخدا رو شاکرم چنین همسرهای چنین روابطی چنین آشپزخونه گرم و صمیمی هس
   از احساس خودتون در آخر شب لذت بردم
   از اینک درگیر دیگران نیستید لذت بردم
   از اینک در هر شرایطی جلو دوربین آشپزخونه واینا یک رنگ هستی خودتون هستید لذت بردم
   فایلهای آشپزی شما رو ک میبینم ترسم از غذاها از بین میره
   استاد جان لطفا ازخوردن غذاهاتونم بزارید
   ی فایلی بود کیک میخوردید واقعا برا من خیلی درس داشت
   ممنون از قابل زیباتون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار شقایق
    1400/08/16 22:10
    مدت عضویت: 1215 روز
    امتیاز کاربر: 495 سطح ۱: کاربر مبتدی
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 233 کلمه

    سلام دوست خوبم 

    واکنش افراد به ما دقیقا همان فکر ی است که ما نسبت به آنها در ذهنمون داریم همانگونه که استاد 

    حتی قبل از آماده شدن آبگوشت با  یقین قلبی از طعم لذیذ آن صحبت کردند یعنی قبل از پخت ارتعاش طعم خوب ان قبلا از طرف استاد ارسال شده و قطعا همین اتفاق  می افتد طبق قانون انتظار 

    در مورد همسرتون که از غذاهای شما تعریف نمیکنن هم  همینه 

    البته کسی که به آن حس اعتماد به نفس رسیده باشه و از کارش  مطمئن باشه  ددیگر نیاز آنچنان به تعریف دیگران نداره 

    اما در مورد همسر همه ی  ما یجورایی  حس مشترک  دداریم و دوست داریم  ااولین کسی که ما رو مورد تعریف قرار میده همسرمون باشه 

    اما باز گره ی این کار هم دست خودمون هست ، 

    شما هم شروع کنید به تمرین و از قبل نگاهتونو به بازخورد همسرتون نسبت به غذا کاملا مثبت کنید و یجورایی با این رفتار همسرتون به  صلح درونی برسید 

    البته با یکی دو بار نمیشه ، شما شروع کنید به ارتعاشات خوب فرستادن و مثل استاد با اطمینان با خودتون بگید اینبار قطعا همسرم از غذای من تعریف میکنه و دایما به افکارتون جهت مثبت بدهید بدون لحظه ای شک 

    و ایمان داشته باشید که نتیجه ی این  فرکانسهای خوب را  در برخورد همسرتان خواهید دید 

    چون طبق قانون 

    اگر میخواهید دنیایتان را تغییر دهید اول خودتان را تغییر دهید آنگاه  خواهید داد  چگونه واکنش افراد نسبت به شما چقدر خوب خواهد شد 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 10 از 2 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار mohannaf1396@gmail.com
     1400/08/17 20:41
     مدت عضویت: 982 روز
     امتیاز کاربر: 57
     محتوای دیدگاه: 11 کلمه

     ممنون عزیز ک منو راهنمایی کردید واقعا ممنونم ک وقت گذاشتید

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Fatemeh.tw59
   1400/08/16 11:39
   مدت عضویت: 1703 روز
   امتیاز کاربر: 7866 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 755 کلمه

   به نام خداوند بخشنده ومهربان،به نام خدایی که هر زمان صدایش کردم چهره ی مهربون خودشو نشونم داد،

   امروز دلچسبترین وزیباترین فایل صبحگاهی ی دوره بود که گوش دادم ولذت تمام رو بردم وهمچنین فایل میثاق نامه رو با لذت تمام گوش دادم،وجلوی آینه تکرار کردم، این درک زیبایی ولذت وامیدوار شدن به علت این است که دیشب استاد فایل آشپزی گذاشتن وآموزش آبگوشت لاغری قشنگترین فایلی بود که درداین دوره دیدم ،نه اینکه بعد از ۴۰ سال آبگوشت پختن بلد نباشم نه،به این علت که چند روزی بود که میخواستم پیام بدم وسوال کنم که من از هر متناسبی پرسیدم،هیچ کدوم از اونها هر روز برنج نمیخورن واونا میگن مادر هفته دو الی سه بار برنج میخوریم اصلا هر روز برنج نمیخوریم،میخواستم به استاد بگم من اینقد برنج دوست دارم که حتی با املت هم برنج میخورم البته این چیزی بود که ما از بچگی از مادرمون یاد گرفتیم وتا الان هم بهش علاقه داریم،ودیدم که استاد با غولی به نام آبگوشت حتی دنبه ی اضافی هم براش طلب میکنن،دارن برنج میخورن  خیلی خوشحال شدم ،من همیشه فایل های آشپزیه استاد رو باپسرم که تقریبا ۱۲ سالشه نگاه میکنم دیشب پسرم گفت مامان بیا فکر کنم استاد همبرگر لاغری رو که قولشو داده میخود آموزش بده واومدیم دیدیم آبگوشت با برنجه چیزی که تا حالا نشنیده بودم وخدا رو شکر الان یاد گرفتم😂😂

   خدا رو شکر که یه غذای برنجیه دیگه هم یاد گرفتم،

   من دیشب با دین فایل خیلی آرامش گرفتم وفهمیدم حتی میتونی با آبگوشت برج هم بخوری ولاغر بشی، من درک کردم حتی میتونم با آبگوشت برنج هم بخورم ،ولی به اندازه نیاز بدنم،ولاغر بشم ،یکی دیگه از مواردی که خیلی کیف کردم این بود که مرجان خانم اجازه کامل داده که استاد توی آشپزخونه باشه وحتی جای نمک رو هم بهتر از مرجان بدونه چیزی که من اصلا دوست ندارم،چون همسر من خیلی به کار کردن وحتی ظرف شستن علاقه نشون میده، ولی من دوست ندارم کسی ظرفها رو بشوره، احساس میکنم کثیف میشوره،دوست ندارم کسی ظرفها رو جابه جا کنه،چون دوست ندارم بعدش هی صدا کنم وبپرسم فلان چیز رو کجا گذاشتید به خاطر همین خیلی خیلی در کارهای خونه اذیت میشم،وهر بار هم که شوهرم بهم میگه،بزار خودم ظرفا رو میشورم،میگم نمیخوام تو کثیف میشوری،اونم میگه به خدا تمیز میشورم تو از پا میوفتی (من خیاطم،وبه واسطه ی شغلم خیلی نشستن وایستادن دارم به خاطر همین پادر د زیاد دارم وزنمم که تقریبا۱۰۰ هست البته چند ماهی هست که وزن نکردم) خلاصه اینکه تصمیم گرفتم مثل مرجان خانم اجازه بدم کمکم کنه واز حساسیتهام کم کنم،من همیشه شوهرمو از آشپزخانه بیرون میکردمومیگفتم کسی پیشم نباشه میخوام آشپزی کنم ولی مرجان میگه بدون رضا نمیتونم حتی کار بکنم،

   فایل آموزشیه خوبی بود اول از همه ومهمتر از همه آرامش رو به من دادیه لحظه به خودم اومدم،که ای داد بی داد من یه آدم آرومی بودم،اصلا سختگیر نبودم،حساس نبودم،مشکلات زندگی منو تبدیل به این آدمی کرد که الان هستم خیلی سختگیر شدم،یه نکته دیگه که توی فایل بود که مرجان دوتا پیمانه برنج برداشت دستاد گفت ۳تاش کن واونم اصلا جرو بحث نکرد،با این که میدونست بچه نمیخوره،اگه ۲۰ سال پیش بود منم مثل مرجان رفتار میکردم آروم قبول میکردم ولی الان نه،محکم میگفتم دوتا بسه وهمین ممکن باشه به بحث کشیده بشه،من الان تصمیم گرفتم فاطمه ی ۲۰ سال پیش بشم،آسونگیر بیخیال و خوشحال،فاطمه ای که به یک زندگیه سخت وارد شد حتی خیلی سخت تر از الان،ولی خیلی بیخیال ورها وآزاد بود،عشق در رفتارش،در صحبت کردنش،در خنده هاش موج میزد،البته یاد آوریه کارهای گذشته وبرگشتن به اخلاق گذشته یکم زمان میبره،ولی من همین جوری که به تناسب توجه میکنم ،سعی میکنم به اخلاق ورفتارم هم توجه کنم تا جایی که میتونم سختگیر نباشم،به قول استاد جوری به زندگی توجه کنم که به خوب بودنش وخوب شدنش بیشتر امیدوار باشم تا به بد بودنش،

   خلاصه استاد از فایل دیشب بسیار بسیار ممنونم واز مرجان جان هم تشکر کنید وبابت همکاری در آموزش ازشون تشکر کنید  چقد با ذوق از رب خونگی میگفتن وآبگوشت رو آموزش میدادن ازشون از طرف ما خواهش کنید اگه میشه همبر گر خونگی رو هم آموزش بدن شما خیلی ازش تعریف کردین 

   یه نکته ای که توی غذاهاتون دیدم این بود که از ادویه وچیزهای با طبع گرم زیاد استفاده میکنید من از کسایی که تناسب اندام دارن وحتی لاغر هستن دیدم این بوده که ادیه های تند وگرم زیاد استفاده میکن وکاچی وبرشتوک وروغن حیوانی بیشتر میخورن زیاد به سمت ماست وترشی نمیرن،سوال من از شما اینه که آیا استفاده از غذاها با طبع گرم میتونه به سرعت ترمیم من ولاغر شدنم کمک کنه؟در آخر ممنون بابت آموزش خوبتون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 20 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 42 کلمه

    سلام و درود
    از خوندن نوشته شما لذت بردم و خدا رو شکر که این ویدیو تاثیر مثبتی در ذهن اعضای سایت تناسب فکری داشته
    درباره غذای طبع گرم و سرد واقعا هیچی نمیدونم و اصلا در این باره برنامه ریزی نمی کنم.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار sheyleen
   1400/08/16 09:12
   مدت عضویت: 1772 روز
   امتیاز کاربر: 1914 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 300 کلمه

   سلام وخدا قوت به شما استاد عزیز و مرجان بانو با اینکه دیر وقت این فایل را ضبط کردید من شما دو همراه لاغری با ذهن را خسته  ندیدم وبا خودم گفتم این نکته را که ساعت ۳ دیره و خواب‌آلود ه هستم هم یک فرمول غلط ذهنی هست ومن فرمول غلط دیگه ای که پیدا کردم این بود که همیشه فکر میکردم بی‌خوابی و دیر خوابی باعث چاقی میشه ولی شما دو بزرگوار با اینکه دیر می خوابید متناسب هستید و نکته دیگر اینکه من همیشه تو آبگوشت سیب زمینی هم اضافه میکنم و ادویه نمک و فلفل وزیره و دارچین میزنم و این دفعه که درست کنم ادویه های مرجان بانو را اضافه میکنم و یک پیشنهاد ی برای شما دارم درست که از زود پز به صورت ارامپز استفاده کردید ولی به‌خطر تر و راحتر وبیصدا تر خریدن ارامپز برقی هست که نه میسوزه نه خدایی نکرده گاز قطع و وصل بشه ونگران سوختن وبی آب شدن نداره خود ش برنامه و زمان داره تایم تمام بشه خاموش میشه به شما پیشنهاد میکنم یک آرامپزتهیه کنید با خیال راحت داخلش غذ ا درست کتید و من هم تو وسایل آشپزخانه قابلمه را خیلی دوست دارم و خیلی مواظب هستم قابلمه ها تفلونش سالم باشه و زدگی نداشته باشه که هم غذا خوشمزه خوشرنگ سالم وبه روش درست پخته و تهیه شده باشه ونکته مهم دیگر باهم بودن در تمام مراحل و کارهای زندگی خیلی خوبه چرا که کمک کردن به یکدیگر احساس رضایت در انسان به وجود میاره ودو نفر که در کنار هم احساس آرامش وصفا و صمیمیت کنن حاضر نیستن یک لحظه از جدا باشن وکلی انرژی مثبت از هم میگیرن وکلی لذت انجام اون کار را میبرن وخلاصه باز با دیدن این فایل این نکته برام تلنگر شد که خوردن غذا باعث چاقی نمیشه 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fatmhadly85@gmail.com
   1400/08/16 00:15
   مدت عضویت: 1259 روز
   امتیاز کاربر: 5807 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,365 کلمه

   به نام خدایی که در این نزدیکیست 💖💖💖

   سلام به دوستان هم مسیرم🖐️

   آبگوشت ویژه در آشپزخانه لاغری 😍🤩

   آبگوشت در ذهن همه افراد چاق یک غذای چاق کننده و خطرناک محسوب میشه که همه افراد چاق سعی میکنند یا از خوردن این غذای لذیذ صرف نظر کنند یا خیلی کم در حد این که مزه اونو بچشند بخورند و یا با ترس و لرز بخورند چون تقریبا همه این افراد بعد از خوردنش دچار عذاب وجدان میشن و این بخاطر وجود فرمول‌های نادرست و چاق کننده ای است که در ذهن افراد چاق وجود داره😒

   قبل از آشنایی با روش لاغری با قدرت ذهن غذاها در ذهنم دسته بندی شده بودند یک دسته از غذا ها و خوراکی ها جزو دسته ای بودند که چاق کننده نبودند و یک دسته از غذا ها جزو دسته ای بودند که چاق کننده بودند و من هر وقت که با این دسته روبه رو می شدم دچار ترس و استرس و عذاب وجدان میشدم که آبگوشت هم جزو همین دسته بود هر وقت که با آبگوشت رو به رو میشدم و قرار بود آبگوشت بخورم کلی با خودم گفت و گوی درونی و ترس و بعدش هم عذاب وجدان داشتم که حالا این غذا چاق کننده ست و در اون لحظه با خودم میگفتم من خودم به اندازه کافی چربی و اضافه وزن دارم اگه الان از این غذا بخورم چاق تر میشم ، چربی این غذا به چربی های قدیمی بدنم اضافه میشه و این موضوع باعث میشه که اونا ضخیم تر بشن و بعداً به سختی آب میشن ، بعدش حتما باید پیاده روی برم یا کارهای سخت و طولانی انجام بدم تا عرق کنم تا چربی این غذا از بین بره…. و کلا ذهنم تا آخر غذا درگیر این موضوعات بود و اون غذا رو برای خودم کوفت می کردم تازه بعدشم کلی عذاب وجدان داشتم که چرا نتونستم خودمو کنترل کنم و خودمو در مقابل غذاها بی‌اراده میدونستم در حالی که شاید اون لحظه واقعا گرسنه بودم و اون غذا نیاز بدنم بود ولی اصلا به این طرف قضیه فکر نمی‌کردم فقط به چرب بودن و چاق کننده بودن اون غذا و بی اراده بودن خودم در مقابل مواد غذایی فکر میکردم و با هر لقمه خوردن خودمو چاق تر تصور میکردم یعنی از یک طرف اون غذا رو چاق کننده میدونستم و به فکر چاق تر نشدن بودم از طرفی در حین خوردن حرص و ولع ام نسبت به مواد غذایی مخصوصا غذاهای چرب و چیلی مثل (آبگوشت ، قورمه سبزی ، انواع پلو ها ، چلوها ، قیمه ، فست فود ها …..) بیشتر و بیشتر میشد 🥺😒

   یادمه  قبلاً خیلی به غذاها و پخت اونا فکر می‌کردم و تقریباً یک شب نبود که من بدون فکر کردن به غذاها خوابیده باشم مثلاً از شب قبلش کلی فکر میکردم که فردا چی بپزم و توی ذهنم اون غذایی و که میخواستم بپزم با کلی مخلفات تصور می‌کردم و اگه اون غذا جزو غذاهای چاق کننده ای که در ذهنم ساخته بودم بود باز خودمو چاق تر تصور میکردم یعنی علاوه بر تصاویر غذاها تصویر چاق شدن خودمو هم در ذهنم می‌ساختم و حتی مزه اونا رو هم در زمان فکر کردن حس میکردم و با همون افکار می‌خوابیدم و روز بعدش با همون افکار و تصورات و برنامه ریزی که شب قبلش داشتم غذای مد نظر مو طبخ میکردم و این میشد که هم با زحمت فراوان اون غذا رو آماده میکردم و هم با ترس و لرز و حرص و ولع اون غذا رو می‌خوردم و هم بعدش دچار عذاب وجدان میشدم و در واقع هیچ لذتی از خوردن اون غذایی که با زحمت فراوان پخته بودم نمی بردم .

   ولی از زمانی که به این مسیر زیبا هدایت شدم با استفاده از محتوای آموزشی اولا که برای همیشه دسته بندی کردن بین غذاها رو که در ذهنم داشتم از بین بردم و به این درک و فهم رسیدم که غذاها برای رفع نیاز بدن و همچنین نعمت خداوند هستند و از غذاها باید در زمان گرسنگی و به اندازه نیاز بدن مصرف کرد و خدا رو شکر که تا این زمان برای من به همین صورت بوده .در ضمن من الان هم که در مسیر درست هستم باز هم به پخت غذاها فکر میکنم و به خصوص زمانی که مهمون دارم قبلش در مورد انتخاب غذا و پخت اونا برنامه ریزی دارم با این تفاوت که دیگه به چاق کننده بودن اونا و چرب بودن شون و چاق شدن خودم اصلا فکر نمیکنم بلکه به عنوان مادر خانواده که باید روی این موضوع مدیریت داشته باشم در موردش برنامه ریزی میکنم فقط همین و اون غذای مورد نظر مو می پزم حالا هر چی که میخواد باشه برام فرقی نمیکنه ، به اندازه نیاز بدنم میخورم و از خوردنش لذت میبرم و در ذهنم خودمو متناسب تصور می‌کنم که درست عمل کردم .👏👏👏🤩😍

   در ضمن تعریف نباشه دست پخت منم خیلی خوب و عالیه و به پخت و مزه و جا افتادن و تزیین غذاها خیلی اهمیت میدم و غذاهایی مثل آبگوشت و قورمه سبزی و مثلاً اگه بخوام واسه ناهار بپزم از صبح زود بار میزارم که حسابی جا بیوفته و از نظر همسرم که خیلی هم متناسب هستن غذا باید جا افتاده ، خوش نمک و چرب و کنارشم نوشابه باشه  یه چیزی که همین الان یادم اومد اون اوایل که تازه ازدواج کرده بودیم من می‌دیدم که ایشون بدون ترس هر غذایی که بود میخورد و اصلا هم براش فرق نمی‌کرد که چرب بود یا کم کالری بود یا پر کالری از انواع و اقسام غذاها میخورد ولی زمانی که سیر میشد حتی اگه یک لقمه هم ته بشقاب غذاش می موند دیگه ادامه نمی‌داد و نمی‌خورد من اون زمان اصلأ این رفتار شو درک نمیکردم و بهش اصرار می‌کردم که اون یه ذره ته بشقاب شو بخوره ولی همسرم می‌گفت که دیگه میل ندارم ومن اصرار می‌کردم که گناه داره ته بشقاب غذا بمونه  اون یه ذره رو بخور دیگه و بعضی وقتا هم بخاطر اصرار من می‌خورد اون زمان فکر می کردم که دارم کار درستی انجام میدم چون یاد گرفته بودم که صواب داره که غذا تا آخرش خورده بشه واین و از خونواده خودم که همه چاق هستند یاد گرفته بودم و نا خواسته داشتم به فرزندانم یاد می‌دادم ولی الان میفهمم که اون زمان چه قدر همسرم با اصرار های من اذیت میشده که البته من هم مقصر نبودم بخاطر وجود فرمول‌هایی بوده که در ذهنم نهادینه شده بودند و دستوراتی بوده که از مغزم صادر می‌شد و منم چاره ای جز اطاعت کردن نداشتم الان دیگه اصلا کار ندارم که بقیه چقدر غذا می‌خورند چه بزرگا و چه بچه‌ها و هرکس هر زمان سیر شد دیگه اصرار نمی‌کنم که به خوردن ادامه بده و این خودش برای من بزرگترین تغییر محسوب میشه🌹

   . نکته مهم این فایل آموزشی این بود که فکر کردن درست در مورد غذاها ،قدرت چاق کننده ندادن به اونا و به اندازه نیاز بدن خوردن اشتباه که نیست هیچ تازه خیلی هم خوبه و اصلا تأثیری در اضافه وزن افراد نداره زمانی که داشتم این فایل و نگاه میکردم از وجود رابطه خوب بین شما و همسرتون خیلی خوشحال شدم ان شا الله که همیشه تن تون سالم و لب تون خندون باشه و من یاد خودم و همسرم افتادم در خونه ما هم همچنین رابطه گرم و صمیمی وجود داره و منم این طعم شیرین و دلنشین و هر روز دارم تجربه می‌کنم😍🤩🥰

   این فایل خیلی آموزنده بود چون یک بار دیگه من به این درک رسیدم که غذاها چاق کننده نیستند و هیچ قدرتی ندارند فقط ما خود مون هستیم که با فرمول های نادرستی که در ذهن مون داریم به اونا قدرت چاق کننده بودن و میدیم پس بین غذاها فرق نگذاریم و اونا رو در ذهن مون دسته بندی نکنیم و بهشون قدرت ندیم این و بدونیم که وقتی به اندازه نیاز بدن مون از مواد غذایی مصرف می‌کنیم حالا هر نوع غذایی باشه چه آبگوشت ، قورمه سبزی ، زرشک پلو با مرغ یا سوپ سبزیجات ، سالادها یا ….. چاق که نمی‌شیم هیچ تازه متناسب هم می‌شیم و درک این موضوع برای هر کس به خصوص فرد چاق بزرگ ترین و شیرین ترین لذت در دنیاست .

   لاغر شدن آسون ترین کار دنیاست اگه راه شو بلد باشیم🌹

   با تشکر از زحمات استاد گرامی🙏🙏🙏🌷🌷🌷

   با آرزوی بهترین ها برای همه دوستان  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 25 از 5 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 389 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 59 کلمه

   سلام ب جناب استاد عطارروشن و همسرعزیزززز زیبا گرامی و‌خوش اندام و نازنین مرجان بانوی مهربان همراه همیشگی استاد‌و البته دستیار استاد و همچنین بانوی پشت صحنه سایت و مامان مهربون بچه های گل و آیدای گل

   خیلیی لذت بردم از این فایل زیبا و عالی و حس و حال فوق العاده و برای این باهم بودن خداروشکر 

   پایدارباشین و سلامت😍😍💖💖💖💐💐💐

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام خضرلو
   1400/08/15 19:45
   مدت عضویت: 1783 روز
   امتیاز کاربر: 20493 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 426 کلمه

   سلام استاد عزیزم فایل خیلی لذت بخشی بود من جاهایی از فیلم خیلی بلند خندیدم خیلی فایل خوبی شده بود .به  خصوص با حضور مرجان عزیز که به نظرم خیلی راحت وریلکس بودن بااینکه اولین بار جلوی دوربین استاد اومدن خیلی راحت وریلکس بودن آفرین مرجان عزیز.کاش.آخرش تو بشقاب سرو میکردین ببینیم جنوبیا چطدر آبگوشت و برنج رو باهم می خورن .

   نکات جالب فایل که خیلی خوشم اومد.

   لباس صورتی که مرجان جان برای استاد خریدن استاد پوشیده بودن عالی بود برای خیلی ها صورتی رنگ دخترانه و زنانه هست ولی استاد راحت وعالی پوشیده بودن و خیلی بهشون میومد .نکته دیگه این بود که استاد تو آشپزخانه بدون کفش راحت بودن و نگران قضاوت دیگران نبودن که جلوی فیلم بدون کفش تو آشپزخانه ظاهر بشن .

   نکته دیگه آشپزی راحت و آسان جلوی دوربین مرجان جان آشپزی فی بالبداهه جلوی دوربین که راحت وسایل رو زنده و مستقیم از یخچال کابینت در میاورد و جلوی دوربین نشون میداد 

   زود پز وقابلمه تونم که خیلی عالی بود حرفه ای .من عاشق رنگ قرمزم رنگ قابلمه ها رو خیلی دوس داشتم استاد اونجا که گفتین این قابلمه ها داستان زیاد داشت وبه نظرم تو فایل خلق آرزوها تعریف کردم منم با صدای بلند گفتم آره استادمن شنیدم من شنیدم.

   نکته جالب دیگه این بود که مرجان جان از غر زدن استاد به خاطر خرید برنج رو نمایی کردن و استاد کمی جا خوردن بعد خواستن توجیه کنن که برنجی که خودش خریده بود خوب بوده استادجان غر زدن ممنوع هست حتی برای شما استاد عزیز

   صحنه دیگر فیلم که خیلی خوشم اومد تعریف وتمجید همسر استاد از استاد دواین که حضور استاد در کنارایشون باعث انرژی وفوق العاده شون میشه کارهاشون رو با حس خوب انجام میدن .و نکته دیگه که خیلی ارزشمند هست وقابل تحسین همراهی استاد با همسر جان در کارهای خانه و بچه داری ایشون واقعا عالیه ومن دوست دارم این نوع رابطه رو که دنبال فرصتی برای مهمونی یا گردش یا پارکی برای باهم بودن آدم نباشه بلکه تو زندگی عادی و طبیعی تو خونه ازین فرصت با هم بودن لذت ببرن و استاد خیلی عالی این نکته رو موقع ابگوشت درس کردن متذکر شدن 

   نکته دیگه جالب این‌ بود که در ذهن من هم خوردن آبگوشت با برنج چاق کننده نیست واشپزی و صحبت در مورد غذاها و برنامه چیدن برای غذا درست کردن به هیچ وجه چاق کننده نیست ومن نمی ترسم استاد منم دوستت دارم ترکیب برنج آبگوشت رو امتحان کنم چه شود ؟

   ممنونم از شما و مرجان عزیز که لحظات خوبی را در این فایل رقم زدین جای ایدا جان خیلی خالی بود ببوسینش حتما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 20 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم