0

زندگی با اراده خداوند (قسمت هفدهم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره موانع درونی رسیدن به خواسته ها توضیح داده شد و گفتگوی درونی، سطح انرژی و ارزشمندی خود، بعنوان سه موضوع مهم درونی در ایجاد موانع برای رسیدن به خواسته ها عنوان شد.

درباره موضوع سطح انرژی که بسیار مهم و تاثیرگذار است توضیحات مفصل داده شد و توصیه می شود بارها آن را مطالعه کنید و سعی کنید آنچه گفته شده است را در زندگی روزمره خود به کار بگیرید تا به مرور شخصیت شما به شکل همسو با اراده خداوند تغییر پیدا کند.

در این قسمت درباره راهکارهایی ساده اما بسیار تاثیرگذار در افزایش سطح انرژی برای همسو شدن با قدرت اراده خداوند توضیح داده می شود.

1- مراقب افکار خود باشید

مهمترین و البته مخفی ترین موضوعی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

اگر عضوی از بدن شما مجروح شود از طریق دردی که احساس می کنید متوجه آن می شوید. اگر میزان آب بدن شما کم شده باشد از طریق احساس تشنگی متوجه آن خواهید شد و اگر بدن شما نیاز به استراحت داشته باشد از طریق احساس خواب آلودگی به نیاز خود پی می برید.

اما مرور افکار برای بسیاری از انسانها نشانه محسوب نمی شود.

تاثیر درد بر جسم به صورت آنی و در لحظه می باشد. اگر سوزنی به دست شما فرو رود بلافاصله از طریق درد شکل گرفته در سیستم عصبی خود متوجه آن می شوید. چون عامل (سوزن) و معلول (جسم) هر دو فیزیکی هستند.

اما در مورد افکار قضیه به این شکل نیست و از آنجایی که افکار غیرفیزیکی هستند به صورت آنی نتیجه آن را تجربه نمی کنیم به همین دلیل انسانها توجهی به افکار خود ندارند.

برخورد دست شما با وسیله ای که داغ است در کسری از ثانبه باعث واکنش سیستم عصبی و به صورت ناخودآگاه باعث دور کردن دست خود از منبع گرما می شود. اما برخورد یک فکر با ذهن شما و مرور آن به صورت لحظه ای باعث نتیجه مادی یا فیزیکی نمی شود به همین دلیل واکنش ناخودآگاه در ما ایجاد نمی کند.

از این رو باید آگاهانه مراقب افکار خود باشید و انقدر این مراقبت را ادامه دهید تا به صورت ناخودآگاه توسط ذهن شما صورت بپذیرد.

هر فکر یا اندیشه ای را که در ذهن مرور می کنید، بر شما تاثیر می گذارد. وقتی سعی می کنید مرور کردن یک فکر ضعیف کننده را متوقف کرده و به جای آن فکر تقویت کننده ای را مرور کنید، شما ارتعاش انرژی خود را افزایش داده اید.

این عمل نه تنها باعث بالارفتن انرژی درونی شما می شود بلکه بر محیط و افرادی که در پیرامون شما هستند تاثیر می گذارد. البته که هدف ما از بالابردن سطح انرژی خود تاثیر بر دیگران نیست ولی این امر به صورت خودبخودی شکل می گیرد.

از روزی که تصمیم گرفتم از طریق قدرت ذهن زندگی خودم را تغییر دهم به وضوح مشاهده کردم که احساس و انرژی من بر اطرافیانم تاثیر گذاشت و نتایج زندگی آنها تغییر کرد.

برای نمونه وقتی مشغول گفتن نکته ای به پسر یا دخترم بودم که سبب می شد او از رفتارش احساس شرمندگی کند، متوجه سطح انرژی پایین در گفتار و عملکرد خودم شدم و می دانستم که در محکوم کردن و احساس گناه دادن به دیگران هیچ نقطه امیدی برای بهبود و رشد شخصی وجود ندارد.

بنابراین گفتار خود را تغییر دادم و به این شکل سطح انرژی خودم افزایش پیدا کرد و به طبع آن مشاهده کردم که احساس بهتری در فرزندم شکل گرفت و او با خوشحالی و احساس قدرت سعی کرد رفتار بهتری در خود ایجاد کند.

نکته قابل توجه این است که همیشه تغییر از خودمان شروع می شود و هرگز نباید انتظار داشته باشیم دیگران زودتر از ما تغییر کنند تا سطح انرژی و احساس ما بهتر شود.

بر آنچه در ذهنتان مرور می شود تسلط داشته باشید و همچون استادی سخت گیر افکار صحیح برای مرور کردن در ذهن خود را انتخاب کنید.

شناسایی افکار مخرب کار بسیار ساده ای است هرچند بسیاری از انسانها از آن اطلاع و آگاهی ندارند.

افکار به دلیل غیرفیزیکی بودن نتیجه و تجربه لحظه ای و فیزیکی به همراه ندارند اما می توان از طریق کنترل احساس نتیجه افکار خود را پیش بینی کرد.

اگر فکری که در حال مرور کردن آن هستید احساس بد در شما ایجاد می کند یقین داشته باشید در آینده ای نه چندان دور آن فکر به شکلی در زندگی شما تجلی می شود که احساس بد این لحظه را به شکل عمیق تر وارد تجربه زندگی شما می کند.

به عنوان مثال اگر در حال فکر کردن به نوعی بیماری هستید که در شما احساس بد ایجاد می کند و بدون توجه به احساس خود به مرور کردن آن فکر ادامه دهید، به مرور آن فکر قدرت گرفته و به شکل بیماری در زندگی شما تجلی پیدا می کند و احساس بیمار بودن را به شکل عمیق تجربه خواهید کرد.

احساسی که از مرور افکار در شما ایجاد می شود نوع ضعیف شده احساسی است که نتیجه آن فکر در دنیای مادی و اقعیت برای شما به ارمغان خواهد آورد.

اگر افکاری در مورد چاقی را در ذهن خود مرور کنید، قطعا احساس بدی خواهید داشت، تکرار این افکار باعث تقویت آنها شده و چاقی در جسم شما نمایان می شود، در این صورت شما احساس بد عمیق تری به واسطه چاق شدن را تجربه خواهید کرد.

در مثالی دیگر اگر شما به خانه ای که دوست دارید داشته باشید فکر می کنید و در شما احساس خوب ایجاد می شود این فکر در صورت تکرار و تقویت شدن به واقعیت زندگی شما تبدیل می شود و شما احساس خوب خانه دار شدن را به صورت عمیق تر تجربه می کنید.

پس احساسی که به هنگام مرور هر فکر در ذهن خود در شما شکل می گیرد نوع ضعیف شده همان احساسی است که به صورت عمیق تر زمانی که فکر شما به واقعیت تبدیل شد تجربه خواهید کرد.

اکنون که این آگاهی را دارید از اینکه چرا عموم انسانها در وضعیت احساس بد و ناامیدی زندگی می کنند تعجب نمی کنید. آنها به راحتی اجازه می دهند هر فکری در ذهنشان مرور شود و بدون توجه به احساسی که از مرور آن فکر دارند بارها درباره آن موضوع صحبت کرده و به تحلیل یا محکوم کردن آن موضوع می پردازند.

نتیجه این عمل ویرانگر قرارگرفتن در شرایطی است که باعث ایجاد احساس بد در آنها می شود.

شاید خودتان از این دسته افراد باشید که هر روز موضوعی در زندگی تان رخ می دهد که باعث ناراحتی و احساس بد شما به طور عمیق می شود.

این فرایند به دلیل مرور افکاری است که سالهاست بدون توجه در ذهن شما جریان داشته است. افکاری که احساس ناخوشایند در شما ایجاد می کرده اند اما به آن توجه نداشته اید.

از امروز توجه با افکارتان را جدی بگیرید و بعنوان یک تمرین در زندگی روزمره همواره مراقب افکاری که در ذهتان مرور می شوند باشید. این افکار در نهایت سرنوشت و واقعیت زندگی شما را رقم می زنند.

2- هر روز مراقبه کنید

زمانی که به اهمیت مراقبه در افزایش سطح انرژی آگاهی پیدا کردم درک کردم که چرا در قرآن بارها به مراقبه اشاره شده است.

مراقبه در قرآن به صورت توجه کردن به خداوند (صَلاة) بیان شده است و در آموزه های دینی آن را نماز خواندن می نامند.

نماز خواندن یا مراقبه کردن یا توجه به خداوند همه برای رهایی از افکار منفی و رهایی از شر اراده شخصی و همسو شدن با اراده خداوند است. چیزی که در 35 سال زندگی آن را درک نکرده بودم.

من تصور میکردم باید برای رضای خداوند نماز بخوانم تا او از من راضی باشد و در آخرت مرا به واسطه نماز خواندن مورد بخشش قرار دهد.

تمرکز من برای نماز خواندن بر رعایت اصولی بود که هدف از اجرای آنها رضایت خداوند بود نه آرامش و همسو شدن من با اراده خداوند.

اینکه به چه صورت باید نماز بخوانم، چه زمانی نماز بخوانم یا در کجا نماز بخوانم و … همگی توجه به بخش فیزیکی اجرای عمل نماز است که هیچ تاثیری در همسو شدن با قدرت اراده خداوند ندارد.

هدف از نماز خواندن همسو شدن با قدرت اراده خداوند برای تجربه رشد و گسترش در زندگی مادی است نه جلب رضایت او برای عاقبت به خیر شدن در زندگی ابدی.

شاید تعجب کنید اگر بدانید خداوند در قرآن کریم بارها به موضوع (صَلاة) اشاره کرده است اما حتی یک بار به چگونگی انجام آن اشاره نشده است چون شکل اجرای آن باعث ایجاد همسو شدن با قدرت اراده خداوند نمی شود بلکه احساسی که در هنگام اجرای آن در فرد شکل میگیرد باعث افزایش سطح انرژی فرد می شود.

نماز به شکل رایج آن طریقی بوده است که حضرت محمد برای (صَلاة) کردن از آن استفاده می کرده است و این درصورتی است که در زمانی که هنور ایشان پیامبر خدا نبوده است نیز به همین شکل با خدا خلوت می کرده است.

بنابراین تمرکز بر شکل اجرای نماز باعث افزایش سطح انرژی فرد نمی شود بلکه تمرکز بر تاثیر نماز باعث افزایش سطح انرژی و همسو شدن با خداوند می شود.

در مورد مشابه استفاده از ذکر گفتن نیز برای همسو شدن با اراده خداوند در بین مومنان رایج شده است اما به مرور به جای تمرکز بر تاثیر آن به شیوه ای نمادین برای نمایش ایمان تبدیل شده است.

در گذشته وسیله ای خریده بودم که ذکرشمار بود، دکمه ای داشت که بعد از هربار ذکر گفتن آن را فشار می دادی و تعداد ذکرهای گفته شده را شمارش می کرد.

چرا به مرور زمان، مسلمانان به وسیله ای نیاز پیدا کردند تا تعداد ذکرهایشان را محاسبه کند؟

چون اهمیت تاثیر ذکر گفتن کمرنگ شده بود و به جای آن تعداد گفتن ذکر اهمیت پیدا کرده بود.

این تغییر نگرش به دلیل قرار گرفتن انسانها در رقابت برای جلب رضای خداوند ایجاد شده است.

بارها نیت می کردم هزار مرتبه صلوات بفرستم، نیت من برای جلب رضایت خداوند و دریافت نعمت یا حل مشکلاتم بود. هیچ توجهی به ذکر و احساسی که در من باید ایجاد می کرد نداشتم و فقط تلاش می کردم تعداد ذکر گفتن را به عدد هزار برسانم.

فکر می کردم وقتی هزاربار فلان ذکر را تکرار کنم از نظر خداوند بنده مومن و لایقی هستم.

همه ما کم و بیش نگرش و عملکرد مشابه یکدیگر داشته ایم و نتیجه آن را به خوبی می دانیم و نیاز به شرح بیشتر آن نیست.

در کنار هر نوع عبادت روزانه خود سعی کنید نوعی مراقبه را تمرین کنید که همان لحظه در شما احساس خوب ایجاد کند.

بعنوان مثال عبارت “من به خدا ایمان دارم” را تکرار کنید.

یک بار تکرار این عبارت کافی است، سپس سعی کنید آرامشی که ایمان و توکل به خداوند در شما ایجاد می کند را احساس کنید.

هربار که یادتان آمد این عبارت یا هر عبارتی که خودتان دوست دارید را بعنوان نوعی مراقبه عملی در زندگی روزمره تکرار کنید و به احساس خوبی که در شما ایجاد می کند توجه کنید.

زودتر از آنچه تصور می کنید، نتیجه این تمرین الهام بخش را تجربه خواهید کرد.

3- مواد دارای انرژی ضعیف مصرف نکنید

مصرف الکل، سیگار، قلیان، قرص های روان گردان و هر دارو یا ماده ای چه قانونی باشد چه نباشد، سطح انرژی بدن تان را پایین می آورند و شما را ضعیف می کنند.

مصرف این مواد شما را در زندگی در موقعیت هایی قرار می دهد که انرژی های ضعیف پیرامون خود را جذب کنید.

با مصرف موادی که انرژی ضعیف دارند به مرور افرادی وارد زندگی شما می شوند که دارای همان انرژی ضعیف هستند.

بارزترین تاثیر منفی مصرف مواد دارای انرژی ضعیف ایجاد وابستگی در شما برای مصرف مداوم و همیشگی آن هاست.

وابستگی یکی از انواع انرژی ضعیف است و تفاوتی ندارد شما وابسته به انسان باشید یا مصرف هر نوع مواد یا حتی وابسته به حیوان خانگی خود باشید. در هر صورت شما در حال تشدید انرژی ضعیف در خودتان هستید.

نگهداری از حیوانات خانگی به هر دلیلی و منطقی باشد باعث ایجاد وابستگی و شکل گیری انرزی ضعیف در افراد می شود و نتایج آن در سایر جنبه های زندگی تاثیر می گذارد.

در سفری که سال گذشته به ترکیه داشتم، خانمی همراه ما بود که سگ خانگی خود را به همسایه شان سپرده بود.

شدت وابستگی او به سگش به حدی بود که در تمام لحظات سفر به او فکر می کرد و نگران شرایط او بود.

بارها دیدم که کنار استخر آمده بود که شنا کند اما به جای شنا کردن درباره دلتنگی خود برای سگش با دیگران صحبت می کرد.

او جسم خود را عازم سفر کرده بود اما ذهن افکارش را در خانه و نزد سگش جا گذاشته بود.

انرژی تضعیف کننده وابسته بودن به حیوان خانگی تمام فرصت های لذتبخش سفر را از بین برد و در روز آخر خوشحال تر از همه مسافران بود چون می خواست به خانه و نزد سگش برگردد.

این قدرت وابستگی و تاثیر انرژی های ضعیف است که در نوشته های قبلی به آن اشاره شد.

مثال خارج کردن دوشاخه رشته لامپ الوان را به خاطر بیاورید.

انرژی ضعیف وابستگی باعث اختلال در ارتباط با قدرت اراده خداوند برای لذت بردن از فرصت زندگی کردن شده بود.

4- در انتخاب موسیقی دقت کنید

گوش دادن به شعر های حماسی و هیجانی که درباره نفرت، درد و رنج، خشم، ترس و خشونت می باشند به شدت سطح انرژی شما را کاهش می دهند. این اشعار دارای انرژی های ضعیفی هستند که پیام های ضعیف کننده به ضمیر ناخودآگاه شما ارسال می کنند و باعث جذب انرژی های ضعیف مشابه به زندگی شما می شوند.

اگر دقت کرده باشید برای سربازانی که عازم جنگ و نبرد هستند سرودهای حماسی تحت عناوین مختلف پخش می کنند. این موسیقی ها حاوی انرژِی خشم، نفرت، انتقال و … هستند و ضمیر ناخودآگاه افراد را برای قرار گرفتن در صحنه های نبرد آماده می کند.

اگر می خواهید در زندگی عشق و آرامش را تجربه کنید باید به موسیقی هایی گوش دهید که نوید عشق و آرامش را می دهد نه وعده خیانت و اندوه و جدایی را.

لازم به ذکر است که گوش دادن یک بار یا چند بار هر موزیکی اتفاقی در زندگی شما رقم نمی زند اما اگر عادت دارید همواره به موسیقی هایی گوش دهید که احساس بد در شما ایجاد می کند باید نسبت به تغییر علایق خود اقدام کنید.

برخی ها عقیده دارند من گوش دادن به آهنگ های غمگین را دوست دارم ولی توجهی به موضوع یا شعر آنها ندارم.

این خیالی باطل است که شما خوردن زهر را دوست داشته باشید بدون اینکه توجهی به عواقب آن داشته باشید.

گوش دادن و تکرار عبارت هایی که صحنه هایی از زندگی را توصیف می کنند که دوست ندارید آن را تجربه کنید باعث شکل گیری میدان انرژی تضعیف کننده در ضمیر ناخودآگاه شما می شود.

در این صورت اهمیتی ندارد شما فقط دوست دارید آهنگ های غمگین گوش دهید چون ضمیر ناخودآگاه شما تجربیاتی را وارد زندگی شما می کند که همسو با آن چیزی است که همواره در حال گوش دادن هستید.

5- به نظافت و نظم محیط اطراف خود اهیمت دهید

کثیف بودن و بهم ریختگی میدان انرژی ضعیفی دارند و افرادی که در میدان های ضعیف زندگی می کنند دارای سطح انرژی پایینی هستند.

اگر شما هر روز 8 ساعت خواب باشید پس 16 ساعت در حال زندگی در دنیای پیرامون خود هستید.

زندگی کردن در محیط های کثیف و بی نظم باعث کاهش سطح انرژی می شود. حتی خوابیدن در این اماکن به مراتب آرامش کمتری به همراه دارد.

به آفریده های خدا توجه کنید، هرگز بی نظمی در مخلوقات خداوند مشاهده نمی کنید.

سعی کنید به خود و محیط پیرامون تان توجه کنید و نظافت و نظم را گسترش دهید.

به آراستگی و نظافت شخصی خود توجه کنید.

شلخته و ژولیده بودن باعث کاهش شدید انرژی درونی شما می شود.

به نظافت و منظم بودن محیط زندگی و کار خود توجه کنید.

بی نظمی و بهم ریختگی محل زندگی و کار در کاهش سطح انرژی شما و افرادی که در آن حضور دارند تاثیر می گذارد.

از رنگ های شاد و انرژی بخش استفاده کنید و تصاویر زیبا و آرامش بخش را در محیط کار و زندگی خود نصب کنید.

در قسمت بعد به 5 راهکار دیگر برای افزایش سطح انرژی شرح داده می شود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

Rating 4.22 from 27 votes

https://tanasobefekri.net/?p=30257
برچسب ها:
23 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار زهره
   1402/09/15 13:30
   مدت عضویت: 318 روز
   امتیاز کاربر: 1620 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 505 کلمه

   (ب نام بی نام او)

   سلام استاد گرامی و دوستان 

   چقدر آگاهانه میتوانم مدارم را تغییر دهم ،لذت میبرم که نتیجه را زود میبینم که بدنم سبک و رها میشود.چقدر خوبه قانون خداوند را در مهد کودک ها

   بیاموزن ،رسانه و مادران جوان ،ب دختران و پسرهای کودک و جوان که هنوز تشکیل زندگی ندادن .تا نسلی آگاه و درست و منظم در مسیر خداوند داشته باشیم.و انتخاب با خودشان میگذاریم که مثبت یا منفی را انتخاب کنند. ب کودکانمان معنی انتخاب کردن را یاد دهیم نه سرنوشت)

   ب آنها بیاموزیم که باید مواظب باشند.   ب جای اینکه بگویم لولو بیاد تو رو ببره بخوره ،فرزندانی قوی و توانا و آگاه و باهوشی که میتوانن مساعل زندگیشان را حل کنند پرورش دهیم .فرزندانی که با قوانین آشنا هستند.

    (زمانی که پسرم 3 ساله بود و بمهد کودک میرفت روزی ب من گفت مامان خدا میدونی چه شکلی ؟گقتم چه شکلی؟گفت خانم از کیفش عطرش و درآورده و اسپری کرد و گفت خدا اینطوری)نمیشه دیدش اما عطرش را بو کنید همه جا هست میشه عطرش و احساس کرد و حسش کرد.)

   من در نا آگاهی فقط گوش کردم و ب دلم حرف نشست و ب عمق حرف پی نبردم.تا من هم فرزندم را آگاه هانه پرورش دهم.

   10 سال بعد که پسرم 13 ساله بود ب بیماری لاعلاج (از نظر دکترا و جواب پاتولوژی)شد. و خداوند ما را در مسیر استادی بزرگ قرار داد. وارد کلاسهای 

   عرفان شدیم که با مراقبه و اتصال بیماری پسرم درمان شد حتی     الله اکبر       از خدا یک آسپرین ب این بچه بدهیم در خانه مداوا شد.

   پسر من چون قفل (در عرفان ب باورها و بینش های اشتباه قفل میگویند)این قفل را نداشت خداروشکر با مراقبه و اتصالها جواب گرفت و خداوند شفا

   را حاصل فرمود..و اکنون جوان من 19 سالش . با قوانین آشنا و در مسیر هدایت خداوند قرار دارد .و من هم ب دنبال از این هم آسانتر و راحتر مفهوم را بفهمم .با قانون جذب  آشنا شدم و اینجا هستم .سپاس استاد

   اتصال داشتن ب خدا یا مراقبه ….خم و راست شدن نیست .وصل شدن با دل است.

   من با مراقبه صدای وزوز گوشم را که خیلی اذیتم میکرد .خاموش کردم..ممنونتم خداجونم.

   خداوند هر چیزی را در نظم و بی نظمی آفریده .وقتی ب یک جنگل نگاه میکنیم همه چیز شلوغ و بهم ریخته است .اما با نگاه ذره بین خداوند همه چیز در نظم و سرجایش قرار دارد .. کوه ها،رودها،دشت ها،دریا،و اقیانوس. …..جانورانی که از بین میروند ب دست خودشان زمین پاکسازی میکنند..

   ب خودم نگاه میکنم ..چشم ها و گوش و بینی ودست و پا..لب و دهان و مری و حلق و قلب و نای و گوارش ها و قلب و کلیه ها ووو

   در توان نیست نام ببریم .چه با نظم و مهارتی که فقط خودش خالق است پدید آمده.

   پشت این همه خلاقیت هوشی برتر از هوشهای عالم خوابیده ..و من تمامم را ب این هوشمندی هوش الهی میسپارم که تمام هستی با اشاره نظم اوست میچرخد..

                         آیا من میتوانم شکرت را بجا آورم؟ 

   (من ب دستان خدا خیره شدم ،معجزه کرد)

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/09/01 18:49
   مدت عضویت: 483 روز
   امتیاز کاربر: 13735 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 458 کلمه

   باسلام خدمت شما استاد عزیز

   امروز من یک روز عالی بود و از شروع روزم برام احساس خوبی شکل گرفت،

   من وقتی بیدارمیشم و کیبینم که تنم سالمه بازم زندم و تونستم یک روز دیگه توی این دنیا باشم حس خوبی دارم،

   وقتی میبینم هر روز فرصت پیدا میکنم برای شروع سک روز خوب دیگه و این فکر روز میکنم که پس این یک هدیه از سمت خداست و من باید از امروز خودم به نفع خودم لذت ببرم،

   دوست دارم که مراقب افکارم باشم و اتفاق های خوب رو بوجود بیارم،

   اینکه مراقب افکارم هستم که برای هدف‌های خودم ارزش قائلم و به رسیدن اون‌ها تلاش می‌کنم تا احساس خوبی رو داشته باشم،

   مراقب رفتار باشم مراقب افکارم باشم،

   مثلاً من یاد گرفتم که با انسان‌هایی که سطح انرژی پایینی دارند و مدام در حال مرور گذشته خود هستند من یاد گرفتم که خیلی با این انسان‌ها هم کلام نشم و باهاشون بحث نکنم،

   اینطوری می‌تونم مراقب افکارم باشم که به گذشته برنگرده و در زمان حال احساس خوبی داشته باشه،

   از خودم مراقبت کنم درباره افکار حرف‌ها و رفتار انسان‌های دور و ورم زیرا این ذهن منه که در مسیر قرار داره،

   من تغییر کردم و نگرش جدیدی در خودم بوجود اوردم پس من تصمیم گرفتم که همیشه انتظار خودم رو از انسان‌ها کم و  کمتر کنم،

   من یک مدتی میشه که برای بدن خودم و سلامتی جسمم ارزش بیشتری قائل می‌شم مثلاً هر روز صبحانه سالم و کاملی رو می‌خورم،

   تغذیه بهتری دارم و نرمش میکنم یعنی که مراقب جسم خودم در برابر انرژی‌های ضعیف هستم و دوست دارم انرژی بدنی من بالا باشه و توانایی انجام کارها رو در طول روز داشته باشم،

   حتی اگر در یک جایی که به من تعارف کنند تا برای مثال حالا که جمع دوستان هست توهم ی نخ سیگار بکشی چی میشه مگه ،

   من این کارو انجام نمیدم چون بدن خودم زو دوست دارم و این یک مثال بود که بگم من به سلامتی و سطح انرژی خودم اهمیت میدم ،

   شاید براتون جالب باشه اما من همیشه در محیط مرتبی و تمیزی زندگی میکنم زیرا باور من اینه که برای ارامش ذهنم محیط میتونه اگر شلوغ باشه تاثیر منفی روی ذهنم بزاره پس  سعی میکنم که همیشه در تمیز بودن و اراسته و مرتب بودن خودم یا محیط اطراف خودم دقت کنم و تلاش برای این که حال خوبی داشته باشم،

   و در آخر من امروز خیلی حالم خوبتر از دیروز بود و یک قدم و یک دل رو به جلو پیشرفت کردم و برای این پیشرفت خودم سپاسگزارم خدای مهربان که منو هدایت کردی و آگاهی بخشیدی،

   و هر روز که از خواب بیدار می‌شم و زنده هستم می‌خوام بهترین استفاده رو از یک روز جدید خودم داشته باشم،

   افکار جدیدی داشته باشم و همیشه مهربان‌تر و زیباتر ببینم و حال خوب خودم رو با بهبود افکارم کیفیت ببخشم و بهترین خودم باشم،

   باتشکرازشما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/08/02 19:35
   مدت عضویت: 316 روز
   امتیاز کاربر: 17350 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 367 کلمه

   سلام استاد 

   خدا را شاکرم که در تاریخ ۱۴۰۲/۸/۲ این فایل را گوش بدهم 

   سطح انرژی خود را از طریق چند مرحله می توانیم افزایش دهیم و چقدر این مطالب برای من جالب و قابل تامل بود 

   ۱- مواظب افکار خود باشید . چقدر این موضوع مهم است و باعث آرامش فکری و ذهنی می‌شود چون اگر افکار بد دقیقا تمرکزو آرامش فکری و ذهنی ما را بهم می‌زند 

   ۲- هرروز مراقبه کنید- یعنی اینکه تفکر کنید نه اینکه هرروز مقداری ذکر بگوییم و ندانیم معنی و مفهوم آن چیست مراقبه به نظر من در مخلوقات خداوند تفکر کنید و نظم در خلق و زندگی آنها را متوجه شوید و به توانایی و علم خداوند پی ببرید ۳- مواد دارای انرژی ضعیف را مصرف نکنید یعنی هر چیزی که باعث شود به بدن انسان ضرر برساند و انرژی مثبت را به انرژی منفی تبدیل کند و سلامتی انسان را به خطر بیندازد مصرف نکنید 

   ۴- در انتخاب موسیقی دقت نمایید . خیلی مهم است که موسیقی که گوش می دهیم چه احساسی در ما بوجود می آورد چون احساس بد روح و روان ما اثر می گذارد و در خلق و خوی ما اثر می گذارد و شاید با اندک حرفی از کوره در برویم و عصبانی شویم ولی اگر احساس خوب و شاد داشته باشیم اصلا توجه نکنیم به اطراف و حال خوشی داشته باشیم 

   ۵- به نظم محیط اطراف توجه داشته باشیم این موضوع خیلی مهم است مثل ذهن که باید افکار باورهای  پوچ را دور بریزیم وقتی محیط اطراف خود را از چیزهای بیهوده و کهنه دور نگه داریم به آرامش فکر و ذهنی می رسیم 

   جالبه یک روانشناس می گفت یک فردی که وسواس فکری داشت مورد معالجه قرار دادم وقتی دقت کردم متوجه شدم اصلا نظم در زندگی شخصی خود ندارد و همیشه درد سر است و از این بیماری رنج می‌بردچون می بایست خیلی فکر می کرد برای پیدا کردن چیزهایی که در کجا قرار داده است وقتی توصیه کردم که نظم شخصی خود و خانواده را رعایت کند به شدت بیماری میگرن او کاهش پیدا کرد و چقدر با نظم شد و گفت وقتی بار بعد مراجعه کرده وسواس او خیلی درمان شده بود 

   استاداز شما ممنون که این آگاهی سطح انرژی را برای من قرار می دهید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/04/27 16:36
   مدت عضویت: 398 روز
   امتیاز کاربر: 44300 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 591 کلمه

   سلام بر خدایی مهربان‌که به من‌این هدیه داده که تواین مسیر باشم‌وادمه بدم‌تشکروسپاس 

   سلام براقای عطارروشن 

   اولین‌اقدام‌درمرو کردن افکار حسی هست که من با مرو کردن درخودم‌نیبینم‌اگه اون حس خوب وخشحال کننده باسه نشانه افکار خوب هست که مرو میشه کلی اگه زمانی اون افکارمن رو دچار ناامیدی نگرانی وحتی خشم وادر کنه  اون افکا رو همون مرحله اول فوری تغییرمیدم‌اویای این کاربرام ایون نبود انکارازقسمت منفیوادرقسپت مثب میشدم دوبا ه برگست میکردم به قسمت منفیولیبه سکرخدا اززمانی که این دوبخشجسمخودم رو تا حدودخوبیسناختمیدا گر م‌من بابخش مثبجسم یی ربطه دوستانه به وجود اوردم حتی بعضی زمان باهش درارتباطعیتم انکاریی دوست همیسه درکنارم هیت‌خیای باهش ارتباط برقرل میکنم‌ وفتی توذهنم افکاری منفی مرو میشه‌فوری وفتی متو جه میشم واربخش مثیت که میشم زمان طولانی دراینبخس هستم به شکرخدا

    درباره نگه داری ومراقبه کردن 

   نمازرو دوست دارم‌انکاریی وسیله ارتباط عالی با خداوند میدنم برامجالبهست وفتی که اکن به شکل که خودم درس احساس خوبی دارم میخوانم ا ن نماز من رو به خس خوبی میکسه ازاجباروبرای دیگران که دیر شده یا زود شده خوشم نمیاد 

   دلم میخواووفتی نمازمی خوانم تنهاباشم دوست ندارم توجمعنمازبخوانم نمازجماعترو دوست دارماگه مخصوص تو حرم امام رًضا باشه تومدینه یا مگه حس خیلی زیبایی رو دریافت کردم‌که هیچ جای دیگه اون حس روتجربه نکردم  روبروی خانه خدا لذت نمار ازدیدمن هزابرابرهست تامنزل خودم 

   موضوع گفتن ذکرو من هم فبول دارم اون ا اکه تعداشو رو اداجرا میکردم اخرش دوست داشتم تمام بشه ولی بعض زمام وفتیبه تعدا کم گفته میشه ا نحس بهتری روبه من میده نمی دونم‌ کی گفته هرچهتعدا بیشترباسه ثواببیستری رو به ما میرسه اگه منظور ارتباباط هست باید تعدادکم ولی با احساس   خوب گفته بس کیف بیشتری رو به ما میده 

   توموضوع نظافت چون من فبلاتواین مثله دفت لیشتررو بخ خرح میدا م‌زمانی که همهحاجمع تمیزمرتبهست خودم یبحس خوببازم این کاررو به سکل بهتری انجام‌میدم ی دو دارم وفتیمحیطدجار شلوغیودرهمب هم بشه اولین نگاهاحساس سلوغی یاد رو طدهنم‌هیت که دوستش ندارم‌تاحدودی بعضی روزها روشدقت دارم‌ولی سعی میکنم اون رو به همون تمیری کهفبلاانجام‌میدام انجام بدم  مادر خدا بیامز زن بسیاربانظم‌وترتیبی بود همیس همه زمان هروفت واردمنزل ماردنیشوم هیج درهم برهمی نبود تمیرپاکیزه بهداسنی رفنارمیکرد خواهرکوچکم‌درحاحاضر پاجای پای اون گزاشته مثل اون رفتارمیکنه 

   موسیقیغم گین اون احساس بدروبهمن میده وفتی متن اون موسیقیغم درکنش هست کل احساسم بد میشه درکل من‌ادم‌موسیق خیلی شادهستم‌ ازموسیفی اه  ناله تواهنک خوشم نمیادجون اون نوع موسیقی خسم  روبد کر ه انرژی  رو کاهش  میده تاافزایش وفتی موسبقی شادی رو گوش میدم خیلی فراوان احساسی دارم وحسم خیلی  خوب هست 

   موادریکه انرژی رو ضعیف میکنه نگهداری ازحیوانات خانکی ویکی دیگه گوش دادن به موسیقی هست که توش غم وقصه وهیجانی هست اینه انرژی رو ضعیف میکنه تاقویی 

   من‌ازوفتی ازواج‌کردم‌همسر کلی قناری ومرغ عشق خلاصه مرحله به مرحله ازاین حیوانات توقفس داشت از دیدن اون حیوان دورن فقس بودن دچارناراحتی بودم‌که ما اون حیوانی که‌باید ازدا باسه ودربین درختان درحال پروازباسه رو زندانی کردیم انقدرباهمسرصحبت کردم تاخلاصه درحال حاضر هبج حبوانی که اتاق حلوی جشم من توقفس باشه تومنزل مابه‌شکرخدا نیست

    ولی متاسفانه به مقدارفراروان کبوتر ردرپشت بام منرل ما هست من اصلا نمیتوانم باهشون ارتباط برقرارکنم حسم بعدی رو وفتی توقفش هستن به من میده بارها اطرافیان به  من‌گفتن  که بخاطر همسرت برم‌پشت بام‌کنارش باش کلی متاسفنه ازاین کاراصلا احساس خوبی ندارم‌همسر دوست داره من برم‌ولی من‌نمتوانم ابن عمل روانجام بدم چون به شکل واقعی حالم بد میشه  از صدای پروازشون توففس قبلم به درد میاد دلم مبخواد درفقس روبازکنم‌همه روبیرون کرده ازاد بشن 

   کاری روکه درونش حس بد داره روانجام نمدم چیزی که انرژی من‌روضعیف کنه رو به شکرخدا دوستندارم پس من دارم‌رکی مسبردرست قدم میرنم‌امیدارم‌که بتوانم روی خودم‌کارکنم تا به اونتبجه برسم 

   خدا پشت وپناهتون یا حق حق نگه دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 25287 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته

   نشان های دریافت شده

   سطح مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,747 کلمه

   با عرض سلام خدمت استاد عزیزم و دوستان گرامیم 

   من این موضوع تجربه کردم البته مت اون زمان یاد گرفته بودم که هر وقت فکر بدی اومد تو ذهن شما سریع باید قط کنید یه فکر خوب جایگزین کنید موصوف فکر تضعیف کننده فکر تقویت کننده رو نمیدونستم ولی الان بخوبی درک میکنم که وقتی یه فکر بد میاد تو ذهنم فورا فکر پول میکنم که وقتی آنقدر پول داشته باشی چجوری خرجش میکنی خیلی لذت بخش و شادی آفرین هیجان انگیزه منکه خیلی دوست دارم حالم خوب میشه شادی درون به وصوح تجربه میکنم طوریکه انگار واقعا اون پول دارم اون چیزهایی که نیاز دارم تهیه کردم خیلی لدت بخش خیلی خوبه میلیارد بودن تجربه کنیم خیلی حال دلم خوب میشه 

   استاد پن قبلنا وقتی میخواستم با دخترم حرف بزنم با عصبانیت حرف میزدم حرفه‌ای من سرشار از سرزنش تحقیر بود اما الان خداروشکر اونجوری نیستم با آرامش حرف میزنم چیز زیادی هم نمیگم در حد یک یا دوجمله طوریکه احساس شادی احساس پذیرش  احساس اینکه قبول دارم تو درست میگی و حتی در کلامش  هم  میگهبه وصوح میبینم  و درسته عملی در کار نیست ولی خوبیش به اینکه می‌پذیرم یه جایی یه روزی با همین حرفه‌ای من که از همین آگاهی‌ها کسب کردم خدا کمکش میکنه یاریش میکنه و مشکلش حل میکنه 

   من اینم تجربه کردم که مثلا بیمار بودم خوب شده بودم چند روز بوده که هیچ مشکلی نداشتم اما یهویی یه فکری تو سرم اومده ترسیدم که عه چند روزه سلامتم  همون لحظه یا چند دقیقه بعد دردی تجربه کردم و قبلنا یاد نگرفته بودم چکار کنم دوباره یه دوره دیگه چند ماهه بیماریم شروع میشد اما این دفعه دیگه باد گرفتم چکار کنم دیگه به بیماری توجه نکردم اصلا به هیج عنوان دردی که شدید هم میشد مسکن مصرف میکردم نپذیرفتم گفتم این فقط یه حسی که خانم فریبکار برام ایجاد کرده من به شفا رسیدم نمیشه که خدا به من شفا بده از طرفی هم بیمار باشم نپذیرفتم خدا روشکر الان در سلامتی کامل بسر میبرم خدایا شکرت خدایا ممنونم خدایا سپاسگزارم برای لحطه لحظه زندگیم که سلامتم آرامش خیال دارم حالم خوبه احساسم خوبه شادم حال دلم خوبه خدایا شکرت 

   بله خیلی لذت بخش وقتی به خونه رویایی فکر میکنم که همه چیز داره ولی هنوز نتونستم به ا ن حد برسم که دارم توی اون خونه زندگی میکنم با این حساب با مخملی احساسم تقویت میشه حالم خوب میشه به اون حد از درک هم میرسم 

   من فردی بودم که هر مسئله‌ای میشد سریع واکنش نشون می‌دادم از نوع بدش خیلی عصبانی میشدم اما الان تونستم یکم نسبت به موصوعات دیرتر واکنش بدم سعی میکنم واکنش ندم برای هر مسئله‌ای خودم ناراحت نکنم  

   پن چند وقتکه دارم روی افکارم کار میکنم چون به این درک رسیدم که همه مسائل من چه بد چه خوب ناشی از افکار من است همه مشکلات من همه سختی‌هایی ک تحمل میکردم  همه احساس بهایی که داشتم همه همه ناشی از افکار من ست که شرایط پیرامون مرا شکل می‌دهد من اون شرایط تجربه میکنم شاید لذت نمی‌برم و جهان هم پاسخ احساس مرا می‌دهد این روند ادامه دار خواهد شد من همیشه مشکلات و سختی‌ها را تجربه میکردم 

   اما دارم سعی میکنم مراقب افکارم باشم هر فکری اجازه ندم تو ذهنم مرور بشه چون باعث بدبختی من میشه  سعی میکنم همیشه افکار مثبت داشته باشم 

   خیلی مهارت کسب نکردم چون هنوز افراد خانواده  جامعه  اطرافیان و…در حال انتشار دادن افکار منفی هستند  دیدی دیدی ماشین اومده پایین دیدی فلان جا سیلی اومد اینجوری شده اونجوری شده  این نیست پیدا نمیشه میخواد گرونتر بشه و….و منم توجه نمیکنم اما کر که نیستم دور از جون شماها می‌شنوم دیگه ولی قبول ندارم چون من تو دنیای اونا زندگی نمیکنم دنیای من خیلی متفاوتر  

   من تو دنیایی زندگی میکنم که این مسائل معنی و مفهمومی نداره مهم نیستند دنیای من همه چیز فراوانی به وفکر یافت میشه هر کس به هر مقدار که بخواد استفاده میکنه دنیای من دورنی  دنیایی که خیلی لدت بخش شادی آفرین هیجان انگیز و خارق العاده است و‌ یه خدایی هم داره که همه جا هست در همه چیز هست  به هر چیزی نگاه کنم تجلی خداوند و من اون خدا رو در وجودم نهفته دارم پس چرا باید نگران چیزی باشم خدایی که بدون اینکه مت کاری انجام بدم نعمتهاشو به سمت من روان میکنه خدایی که میگه تو فقط از سرزمین جهل و نادانی  هجرت کن بیا به سرزمین امید و آرزو من با کلی هدایا منتطر تو هستم چه دلیلی داره نگران مرغ و گوشت نانم باشم خدای من همیشه مرافگقب من هست مرا هدایت حمایت میکنه 

   استاد من با نماز خواندن میانه خوبی ندارم ۴۵ سال از عمرم نماز خوندم با ترس از اینکه اگه نخونم خدا چکار میکنه چه عذابی میده که یه روایت هم شنیده و دیده بودم که اگه نمازتو سبک بشماری اینجوری میشه اونجوری میشه در نهایت هم  جهنم تجربه خواهی گرد

   اما الانمن دارم ذکر میگم من نمیدونستم که ذکر گفتن چجوری فکر میکردم روزی چند بار اونو باید تکرار کنم من این ذکرها رو تکرار میکردم با تسبیح خودم میگفتم 

   امروز اومدم هر ذکر یکبار گفتم سعی کردم بهشون فکر کنم راستش چیز زیادی به ذهنم نیومد اما مطمئنم که این عمل تکرار بشه چیزی که در ذکر گفتن نهفته بوده من متوجه نشدم درک میکنم متوجه اش میشم  

   من با خودم این دورها رو تکرار میکردم من به خدا ایمان دارم من به خدا اطمینان دارم من میخوام احساس خوبی داشته باشم  من به خداوند توکل کروم من به خداوند پیمان بستم و چند تا دیگه امروز هر کدام یک بار گفتم بجاش دربارش فکر کردم 

   من به خدا ایمان دارم 

   اینکه من به خدا ایمان دارم میدونم مطمئنم که یه خدایی درون پن هست مرا هدایت حمایت میکنه مهربان بزرگ بخشنده ست  مرا در هر لحطه راهنمایی میکنه که فلان کارو کن باعث پیشرفت من میشه باعث میشه من صفات خدا رو تجربه کنم باعث میشه من خدا رو بهتر بشناسم و…

   من میخوام احساس خوبی داشته باشم 

   برای داشتن احساس خوب باید چکار کنم  اول اینکه کارهایی انجام میدم که دوست داشته باشم حالم خوب باشه بعد اینکه مراقب افکارم باشم که هر فکری مرور نکنم که احساسم بد کنم چون هر زمان که احساسم بد باشه ارتباط ضعیف تری با خدا دارم دیگه نمیتونم الهامات دریافت تجربه کنم سپاسگزارش باشم 

   اینکه من با خدا پیمان بستم 

   واقعا با خدا پیمان بستم پن یه زمانی یه درخواستی از خدا کردم خدا ند هم مرا هدایت کرد به این سمت منو در اول راه قرار داد و گفت این گوی این میدان برو ببینم چکار میکنی  اولش که درکی نسبت به این مسائل نداشتم و خدا رو شکر همون اول شنیدم که این آگاهی‌ها رو بعنوان آگاهی جدید بپذیرید منم این کار و کردم والان در خدمت شما هستم 

   تازه با استادمم پیمان بستم که من دوره گام اول آغاز میکنم پیمان بستم در عرص ۶ ما آگاهی کسب کنم نتایج فراتر از انتظارم دریافت کنم 

   من اول فکر کردم منظور ا مراقبه همان مراقبتهای که میگن چشمامونو ببینی فکر کنید تو جنگل دارید راه مرید صدای پرنده و …تجسم سازی خیلی لدت بخشی من اینم دوست دارم حالم خوب میکنه 

   اما الان معنی مراقبه رو درک کردم که باید یه جمله رو انتخاب کنم بهش بیاندیشم دربارش فکر کنم به خدا ربطش بدم و اینم خیلی خیلی لدت بخش شادی آفرین چون الان که دارم میگم احساس شادی درون احساس میکنم چه برسه به اینکه دربارش فکر کنم خیلی عالی ممنونم استاد بابت تک تک کلماتی که به من اموزش دادید سپاسگزارم 

   اون روزا خیلی دکر میگفتم همش هم میگفتن آنقدر تند تند نگد فایده نداره که خودت متوجه میشی چی گفتی که خدا متوجه بشه راستش پنکه هیچ درکی نداشتم چون عربی نمی‌فهمم که ولی آبان خیلی درک میکنم چون دارم فارسی با خدای خودم صحبت میکنم به حرفش گوش میدم عمل میکنم باعث رشد و پیشرفت خودم و باعث گسترده شدن جهان میشم خدایا شکرت 

   اگر اشتباه نکرده باشم از نظر قانون جدب مراقبه به چیزی میگن که ما با فکر کردن به اون احساس خوبی در خودمون احساس کنیم پس در نتیجه به هر چیزی خوبی که دوست دارید فکر کنید در شما احساس خوبی ایجاد کنه نوعی مراقبه انجام دادید مثلا به خونه رویایی خودت فکر کنی به وسایل خونت که همه نو هستند باید از روی دفترچه راهنمای اونو راه انداری کنی فکر کنی هم نوعی مراقبه است خیلی لذت بخش خیلی حالم خوب میکنه این نوع مراقبه رو خیلی زیاد دوست دارم واقعا آرامش الهی تجربه میکنم 

   خدا روشکر در خانوادگی بزرگ شدم که اهل مصرف کردن انرژی تضعیف کننده نیستن 

   ولی عاشق حیوان خانگی هستم یعنی بودم از زمانیکه کوکو عزیز و مهربانم زیبای من بهشتی شد دیگه دیگه دیگه تصمیم گرفتم هیچ وقت حیوان خانگی نداشته باشم چون واقعا وابستگی شدیدی ایجاد میشه طوریکه ۱۰ماه پیش بهشتی شده هنوز وقتی سیب زمینی پوست میکنم احساس میکنم الان میاد روی دستم آرام آرام میاد پایین روی انگشتانم چند گازی از سیب زمینی خام میخوره تازه من اینو درک کردم که تو حال بد نیاید خودم نگه دارم  ولی خاطره ست دیگه مرور میشه و اینم یه جور الهام چون خاطره خوبه 

   من خوشبختانه موسیقی گوش نمیدم مگر موسیقی هایی که در دوره وجود دارن و گاهی موسیقی خانم هایده اینا که الان اونها رو هم گوش نمیدم 

   و اما نطافت محیط راستش من انسان خیلی تنبلی هستم خیلی به امور خانه رسیدگی نمیکنم اما الان دارم روی خودم کار میکنم چون یاد گرفتم که باور بی تحرکی بودن خودم باید تغییر بدم  تمرین انجام میدم تا این باور در من تغییر کنه 

   من همیشه به نطمی که خداوند در جهان ایجاد کرده توجه میکنم زمانیکه انار میخورم به خدا میگم خدایا این همه نطم این همه نطافت این همه سلیقه از این خصوصیات به منم بده خیلی لدت میبرم یا زمانیکه به باغ میرم زمانیکه درختان شکوفه دارن کم کم از دل یک گل گوچک میوه‌ای روییده می‌شود تا کم کم رسیده و شیرین شود طعم خاص خود را بدست آورد هم توجه میکنم 

   یا اینکه داروهای گیاهی  یا آویشن که در دل گوه روییده میشن و فصل خاص خودشونو دارن اینجوری نیست که تو هر وقت دوست داشتی بری بچینی اونا یه زمانی دارن بعدش گل میدن خشک میشن تموم میشن تا سال دیگه دوباره زنده بشن جوانه بزنند  من به این چیزها هم فکر میکنم و سعی میکنم انسان تنبلی نباشم  و دارم سعی میکنم انسان  منطقی باشم اینجوری هم نیست که تو کثافت زندگی کنم ولی تنبل هستم دارم روی خودم کار میکنم ایشالا به زودی این مشکلم حل میشه 

   استاد ممنونم که این نوشتها رو ایجاد کردید پن احساس میکنم درکی که باید داشته باشم ندارم ولی این درس احساس میکنم یکم بهتر درک کردم احساس کردم یکم ساده تر نوشته شده بود بینهایت سپاسگزارم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/02/12 16:09
   مدت عضویت: 483 روز
   امتیاز کاربر: 13735 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 453 کلمه

   باسلام خدمت شما 

   انسان باید در همه شرایط به اتفاق های خوب و قشنگ فکر کنند تا در زندگی تجربیات خوبی رو کسب کند یا جذب خود کند وقتی که با حس بدی راجع به یک چیزی حرف میزنیم یا اتفاقات بد را مرور میکنیم سطح انرژی و توجه اما منفی میشود و یک اتفاق منفی رو تجربه میکنیم،

   وقتی میتونیم از افکار خودمان مراقبت کنیم و همسو با اراده خداوند حرکت کنیم چرا احساس خوب را به احساس بد تبدیل کنیم و در زندگی تجربه های بدی داشته باشیم مراقبت کردن از افکار خودمان یک نکته بسیار مهم است که در زندگی برای رسیدن به خواسته ها و همسو شدن با خداوند به کار میرود،

   همیشه باید از دیدگاه درستی به زندگی و رفتار خودمان و توجه به خواسته ها نگاه کنیم وقتی که دیدگاه ما و باور ما ایمان داشتن به خداوند باشد و سعی کنیم که در مسیر اراده حرکت کنیم جواب سریع ترین خواهیم گرفت زیرا که قدرت احساس خوب بالاتر است و در زندگی نتیجه های خوب و بهتری خواهیم گرفت،

    نباید همیشه ازذهن  خودتان درباره هر چیزی استفاده کنید بعضی وقتا نباید فکرتان را در گیره موضوعات روزمره نکنید و فقط با رد شدن از کنار اون آرامش خودتان را حفظ کنید،

   برای مثال هرکس به شیوه ی خودش خدا را عبادت می کنند و اینکه نماز خواندن یک نماد زیبا برای مومن است را فقط انسان ها گفته اند و به نظر من انسان میتواند با داشتن احساس خوب آرامش و توکل قلبی باور داشتن اراده خداوند به روش خودش خدا رو عبادت کند،

   نمیگم نماز اشتباه است من نظرم اینه که هر فردی به ایمان و باور خودش احساس خودش به روش و شیوه خودش خدارو عبادت میکند مثلا با انجام یک کار یا گفتن جمله ی خاصی ،

   محیط پیرامون ما هم می تونه در مراقبت از رفتار ما تاثیر داشته باشد وقتی که تصمیم می گیریم از افکارمان مراقبت کنیم تا در مسیر درستی از آن استفاده کنیم باید با توجه به محیط پیرامون رفتار کنیم و محیط پیرامون ما در افکار ما تاثیر دارد وقتی که خونه ما مرتب باشه میتونیم آرامش بیشتری و تمرکز بهتری روی مسیر و هدف مو نداشته باشیم و آرامش باعث میشه که فکر باز و درستی داشته باشیم،

   و من با خوندن این فایل خیلی از چیز های خوبی که با اراده ی خداوند همیشه همسو بوده برای خودم رو در زندگی پیدا کردم و فهمیدم چه ساده و بدون انجام کار خاصی میشه با قدرت اراده ی خداوند همسو شد و از زندگی لذت برد تنها با ایمان واقعی داشتن و مراقبت کردن از افکارمان میتونیم با توجه به زیبایی ها عشق و مهربانی صفات خوب و زیبای خدا رو درون روح خودمان گسترش بدیم و همیشه بهترین خودمان باشیم،

   با تشکر از شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار من میتونم تغییر کنم
   1400/11/08 17:04
   مدت عضویت: 975 روز
   امتیاز کاربر: 1306 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 567 کلمه

   افکار
   افکاری ک در ذهنمان مرور میکنیم و توجه میکنیم در زندگی خودمان نمایان میشون
   اولین باری ک این حرفها رو شنیدم هنگ کردم ک یعنی چی ولی الان میبینم ک اره واقعیت داره واقعیتی ک هممون ازش نااگاه بودیم
   من در هر حالی باشم اون حال در من بیشتر و بیشتر میشه
   چرا
   چن توجه من ب اون مسائل بیشتره
   قبلا ی کسی ی حرفی میزد من یک ماه تو مخم اونو تکرار میکردم و نتیجش حال بد و غم غصه بود

   محکوم کردن و احساس گناه دادن ب دیگران هیچ نقطه امیدی بهبود و رشد شخصی وجود ندارد
   من همیشه ب همسرم احساس گناه میدادم ک چرا سیگار میکشی یا چرا تاحالا خونه نخریدی ولی از وقتی سایتم کاری بهش ندارم انتخاب خودش با گفتن من اون از کارش دست نمیکشه فقط تعداد دروغ هاش ب من زیاد میشه منم ک حرص میخورم
   وچقدر رابطمون خوب شده چقدر کمتر ازش دلگیر میشم
   تغییر باید از خودمان شروع کنیم ن انتظار تغییر از دیگران داشته باشیم تا سطح انرژی ما تغییر کند
   قبلا ناراحت بودم ک چرا فلانی با من این رفتار میکنه اون باید اینطوری کنه و فلان اما الان یاد گرفتم خودم خودمو تغییر بدم من هیچ وقت نمیتونم با انتظار توقع دعوا جرو بحث کسیو تغییر بدم
   بر آنچه در ذهنتان مرور میشود تسلط داشته باشید و همچون استادی سخت گیر افکار صحیح برای مرور کردن را در ذهن خود انتخاب کنید

   افکار ب دلیل غیر فیزیکی بودن نتیجه وتجربه لحظه ای و فیزیکی ب همراه ندارند اما میتوان از طریق کنترل احساس نتیجه افکار خود را پیش بینی کرد
   احساسی ک شما از مرور فکری در ذهن خود دارید نوع ضعیف شده احساسی است نتیجه ان فکر در دنیای مادی واقعیت برای شما ب ارمغان خواهد اورد
   همواره مراقب افکاری ک در ذهنتان مرور میکنید باشید چن ب واقعیت زندگی شما تبدیل میشوند

   مراقبه

   مراقبه در قرآن ب صورت توجه کردن ب خداوند بیان شده و در آموزه های دینی همون نماز خواندن است
   نماز خواندن یا مراقبه یا توجه ب خداوند همگی برای رهایی از افکار
   منفی و رهایی از شر اراده شخصی و همسو شدن با اراده خداوند است
   احساسی ک در حین اجرای نماز در فرد ایجاد میشود باعث افزایش سطح انرژی فرد میشود
   در کنار هر عبادت خودت سعی کنید نوعی مراقبه را تمرین کنید ک همون لحظه در شما احساس خوب ایجاد کند
   مثلا عبارت من ب خدا ایمان دارم را تکرار کنید وسعی کنید احساس وارامشی ک ایمان وتوکل ب خداوند در شما ایجاد میکند توجه کنید
   الان بیشتر کارهامو ب خدا میسپارم ارامشم بیشتر شده نگرانیم کمتر شده

   وابستگی
   یکی ار انواع انرژی های ضعیف است و تفاوتی ندارد شما وابسته ب انسان باشید یا حیوان خانگی با مصرف مواد
   درهرحال شما دارید انرژی ضعیف رو در خودتان تشدید میکنید
   نگهداری
   از حیوان خانگی باعث ایجاد
   وابستگی و شکلگیری انرژی ضعیف در افراد میشود

   انرژی ضعیف وابستگی باعث اختلال در ارتباط با قدرت اراده خداوند برای لذت بردن از زندگی میشود

   موسیقی
   اگر میخواهید در زندگی عشق و ارامش راتجربه کنید باید ب موسیقی و اهنگهایی گوش دهید ک ب شما عشق و ارامش میدهد ن وعده خیانت جدایی غم

   تمیز کردن خانه

   کثیف بودن و بهم ریختگی میدان انرژی ضعیفی دارند وافرادی ک در میدان های ضعیف زندگی میکنند دارای سطح انرژی پایینی هستند
   ب افریده های خداوند توجه کنید هرگز بی نظمی در مخلوقات خداوند مشاهده نمیکنید
   ب نظم و نظافت پیرامون خود توجه کنیدو گسترش دهید
   و ب آراستگی و نظافت شخصی خودتون هم توجه کنید
   شلختگی و ژولیده شدن انرژی شما رو کاهش میدهد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1400/07/23 04:35
   مدت عضویت: 1646 روز
   امتیاز کاربر: 14285 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 768 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   راهکارهای ساده در افزایش سطح انرژی برای همسو شدن با قدرت اراده خداوند

   ۱- مراقب افکار خود باشید . این چند وقته که من خیلی بالا و پایین شد احساساتم و بعد الان چند وقت که نمی رم سر کار چون انقدر سطح انرژیم اومده بود پایین که تمرکزم و از دست داده بودم برای همین گفتم نمی تونم بیام سرکار و الان تقریبا یک هفته است که احساس می کنم دارم بهتر از قبل می شم کم کم خدا رو شکر .من بیشتر این افکارم فکر جدیدی نیست این چند وقته همش افکار گذشته به سراغم میامد و مرور می کردم و حالم بد می شد اصلا نمی تونستم حالم و عوض کنم بلند می شدم می رفتم پیاده روی سعی می کردم حواسم پرت شه دایم هی ذکر می گفتم با خودم یه ذره بهتر می شدم دوباره . فکر جدید کمتر میاد الان خیلی دارم سعی می کنم که به فکر م نیاد اینا ولی گاهی وسط روز بهتر می شم و بعد شب که می خوام بخوابم ….

   این تجربه و من خیلی داشتم که یه موقع ها که حالم خوبه و انرژی خوب دارم همه چی آدم‌ها و اتفاقات خوب سر راهم قرار میگیره و من همون انرژی خوب و در آدم‌های اطرافم می بینم ولی امان از روزهایی که من از دنده چپ بلند شده باشم البته همیشه هم اینطور نیست یه موقع ها هم حال من خوب خوبه ولی نمی دونم چه جوری بعضی ها سر صبح می زنن تو حال آدم البته من یه وقتا اوکیم ولی یه وقتها طول می کشه تا بتونم حالمو خوب کنم البته که آلان یاد گرفتیم که با عشق و مهربانی رفتار کنیم مثل خداوند از ویژگیهای او در خودمون استفاده کنیم خیلی به مراتب بهتر شده .

   من هم سعی می کنم همیشه جوری حرف بزنم که احساس گناه به کسی ندم ولی نمی دونم شاید بعضی وقتا هم اینطور نبوده .خلاصه همیشه باید بتونیم احساس و انرژی خوبی داشته باشیم و اتفاقات خوب برامون رقم بخوره .

   ۲- هر روز مراقبه کنید.

   مراقبه همون نماز خوردنه که در قرآن اومده ولی به چه شکلی بخونین و گفته نشده ولی ما نسل به نسل یاد گرفتیم همونی و که بلدیم می خونیم ولی گفته شده که ۵ بار باید نماز بخونین در روز .و این نماز خواندم برای رهایی از افکار منفی و رهایی از شر اراده شخصی است و همسو شدن با اراده خداوند.هدف از نماز خواندم همسو شدن با قدرت اراده خداوندبرای تجربه رشد و گسترش در زندگی مادی است نه جلب رضایت او برای عاقبت به خیر شدن در زندگی . و انجام آن باعث افزایش سطح انرژی می شه.من به خدا ایمان دارم جزو ذکرهای روزانه من هستش .

   ۳- مواد دارای انرژی ضعیف مصرف نکنید .

   خدا رو شکر که من از اولش اهل هیچی نبودم الان هم که ۲۰ سال اینجام هم به همین منوال ادامه دادم خدا رو شکر . همه هم زیاد حرف می زنن ولی من گوش نمی دم و می گم من راهم و انتخاب کردم از اول . و یا حتی حیوون هم نداریم تو خونه نگهداری کنیم خدا رو شکر که من تو خونه که دوست ندارم و توی باغچه و حیاط هم که همسرم دوست نداره می گه باغچه و خراب می کنن . انرژی ضعیف وابستگی باعث اختلال در ارتباط با قدرت اراده خداوند برای لذت بردن از فرصت زندگی کردن شده بود.

   ۴- در انتخاب موسیقی دقت کنید. قبلا هم شما این مسیله و ذکر کرده بودین من از همون موقع دیگه گوش ندارم به جز دفعات کمی هر بار اینا میامدن تو ماشین می زدم جلو همیشه و آهنگ‌های شاد و گوش می دادم و واقعا هم حال آدم عوض می شه مخصوصا اول صبح که موزیک شاد گوش بده مثل فایلهای صبحگاهی دوره که من چند بار گوش می دادم و باهاشون می رقصیدم .

   ۵- به نظافت و نظم محیط اطراف خود اهمیت دهید .

   به آفریده های خدا توجه کنید هرگز بی نظمی در مخلوقات خداوند مشاهده نمی کنید .من به این خیلی معتقدم ولی خیلی آدم جمع و جور کنی نیستم ولی هر از گاهی  تمیز می کنم وسایل اضافی و لباسها و هر چند وقت یه بار به قول معروف خونه تکونی می کنم حالا هم که خونه ام می خوام دوباره شروع کنم این همون فنگ شوییه که انرژی های خوب رو میاره . باید شروع کنم منتظر بودم این چند وقته روی غلطک بیفتم و شروع کنم مثلا امروز گلدونام و آب دادم جلوی حیاط و از بس باد اومده بود خیلی برگ جمع شده بود همون موقع جارو اوردم و برگ‌ها رو جمع کردم دوست دارم ورودی خونه همیشه تمیز و پر انرژی باشه .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار آزیتا
   1400/06/30 08:09
   مدت عضویت: 1629 روز
   امتیاز کاربر: 5923 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 621 کلمه

   با یاد ونام خدای مهربان

   خوشحالم که در مسیر رشد و دریافت آگاهی های جدید قرار گرفتم از خدای بزرگ سپاسگزارم که می تونم یاد بگیرم و در زندگی استفاده کنم از شما استاد عزیز هم به خاطر این آگاهی های ناب متشکرم.

   اگر یاد بگیریم در زندگی مراقب افکارمون باشیم به مراتب زندگی بهتری را تجربه خواهیم کرد.

   سال ها نمی دانستم که بیشترین وقت من با خودم صرف میشه و در افکار خودم غوطه ورم. همیشه می گفتن دوست خوب غنیمته و باید قدرشو دونست هر کدوم از ماها می تونیم بهترین دوست خودمون باشیم افکاری که روزانه مرور می کنیم، نجواهایی که با خودمون داریم و… اگر این صحبت ها و نجواها مثبت باشه می تونه در زندگی ما بسیار تاثیرگذار باشه.

   افکار ما فیزیکی نیستن و نتیجه اون هم مسلما به صورت فیزیکی در جسم ما نمایان نمیشه بلکه به احساس ما مربوط میشه یه حرف یا یه حرکت ممکنه سال ها تو ذهنمون بمونه و هر بار با مرور افکار مربوط به اون احساسمون رو خوب یا بد کنه.

   حالا اگه این مرور کردن مربوط به یه فکر ضعیف کننده باشه در ما احساس خشم، ناراحتی، افسردگی، بی حسی و… به وجود میاره ولی اگه افکاری که مرور می کنیم افکار تقویت کننده باشن سطح انرژی ما هم افزایش پیدا می کنه و نتیجه بهتری به زندگیمون میده و حتی می تونیم بر محیط و اطرافیان خودمون هم تاثیرش رو ببینیم. البته اثرش بیشتر برای خودمون هست و کلا افکار تقویت کننده بیشتر از همه به خود ما کمک می کنند.

   مراقبه کردن خیلی خوبه منم قبلا فکر می کردم مراقبه فقط از طریق خوندن نماز انجام میشه ولی وقتی کوچک تر بودم نمی فهمیدم جملات نماز چیه و همینجوری می خوندمش انگار یه نوع کار اجباری برام باشه و هیچوقت هم اون احساس خوب بهم دست نمی داد. 

   من هم برای خودم چند جمله واسه مراقبه دارم که واقعا بهم احساس خوبی میدن جملاتی مثل همین که خدایا من به تو توکل کردم می دونم که برام بهترینا رو میخوای. خدا هیچوقت تنهام نمیزاره

   خدا به زندگی من خیر وبرکت زیادی میده و….

   خدا رو شکر توی زندگیم هیچ نوع وابستگی به هیچ ماده اعتیاد آور و دارویی ندارم. و ساعت ها و فضاهای خالی وقتم را با خوشنویسی و خوندن و گوش دادن فایل هام می گذرونم واین بهترین نوع اعتیاد برای من هستش.

   الان زیاد اهل موسیقی نیستم اما قبلا موسیقی غمگین گوش می دادم و به نوعی فکر می کردم هرچی خواننده میخونه وصف حال منه و الکی سعی می کردم تصور کنم تو همون شرایط هستم و حس وحال غمگین بودن می گرفتم و برای ساعت ها حال خودمو بد می کردم. الان خدا رو شکر در انتخاب موسیقی وسواس به خرج میدم و هر آهنگی رو گوش نمیدم سعی می کنم اونایی رو که باعث احساس خوشایندتری میشن رو گوش کنم و به حال خوب خودم اهمیت بیشتری بدم.

   سعی می کنم همیشه به محیط اطرافم رسیدگی کنم، وسایلم را مرتب بچینم، لباسامو به خوبی تا کنم و توی کمد بزارم،کتابام مرتب باشه.قفسه و کابینت های آشپزخونه نظم داشته باشند و کلا داشتن نظم و انضباط خیلی خوبه در محیط کار یا در آشپزخونه وقتی جای وسایل مشخص باشه به راحتی می تونی کاراتو انجام بدی. 

   من هر سال با پایان یافتن سال تحصیلی کاغذهای اضافی و کتاب ها رو جمع و جور می کنم، هر چند مدت یک بار قفسه لباس ها رو بررسی می کنم و چیزای اضافی رو از محیط زندگیم دور می کنم تا نظم و انضباط بیشتری به محیط اطرافم بدم.

    شلختگی و در هم بودن اعصاب منو بهم می ریزه البته گاهی هم دچار این بهم ریختگی میشم ولی از امروز سعیم اینه که به تموم کارا و محیط اطرافم دقت کنم و از چیزای کوچک شروع کنم تا نظم و ترتیب بیشتری رو به زندگیم بدم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریده حسنی
   1400/06/23 20:45
   مدت عضویت: 1552 روز
   امتیاز کاربر: 22773 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,251 کلمه

   زندگی با اراده خداوند (قسمت ۱۷)

   سلام وقت بخیر دوستان و استاد گرامی

   خدارو شکر میکنم که در مسیر رشد و آگاهی هستم و خودم میتونم مسائل درونیمو حل کنم 

   سالها پیش که به تضادهای زیادی برخورد میکردم و مدام مجبور بودم برای بهبود حال و هوام راهکاری ، از یکی از همکلاسی های زبان انگلیسیم که داشت روانشناسی میخوند ،کمک بگیرم 

   چندین بار هم به مراکز روانشناسی رفته بودم تا بتونم با کمکشون  به بهتر شدن حال درونم  قدمی بردارم و از یه جایی به بعد که متوجه هم شده بودم که به این مسیرهای ذهنی علاقه دارم تصمیم گرفتم برم روانشناسیو دانشگاهی بخونم و بعد پشیمون شدم و تصمیم گرفتم کلاس هاییو شرکت کنم و هدایت شدم به دوره های گوناگون که گذروندن هر کدومشون قسمتی از ذهن منو ترمیم کرد

   زندگی ما بر اساس افکار و توجهات ما شکل میگیره ،شروع یک فکر منفی مثل گوله برفیه که مدتی بعد به بهمنی عظیم تبدیل میشه و این افکار هر روز چندین بار در ما اجرا میشن و هر بار حال مارو خراب میکنن

   این چند مدت که ذهنم درگیر مسئله ای بود و خودم هم متوجه نشدم که چقدر زیر پوستی منو مشغول خودش کرده بود و هر افکار منفی ، درون منو تخریب میکرده و امروز که کلاس رقص بودم و متوجه میشدم که حالم میزون نیست ،از خودم سئوال کردم فریده چته ؟ چرا انقدر درونت ملتهبه؟ البته دلیلشو میدونستم ولی راه حلی که منفی باف درونم بهم پیشنهاد داده بود خوشایند نبود و میفهمیدم از درون آشوبم

   خلاصه کلاس که تموم شد از اونجاییکه من عادت دارم با خودم زیاد صحبت میکنم ،شروع کردم به حرف زدن و متوجه شدم مسئله من کجاش گیره ،داشتم کندوکاو میکردم که دوستم باهام تماس گرفت و چونکه با دوستم زیاد در مورد قوانین صحبت میکنیم ،ندای درونم گفت مسئله امروزتو با دوستت درمیون بذار 

   منم شروع کردم به گفتن و توضیح دادن  تحقیقاتم ووو و جالبه در ادامه صحبت هام ایشون مسائلیو برای من عنوان کرد و در موردش حرف زد که دقیقا پاشنه آشیل من بود در همه اون تلاطم های منفی درونم

   انقدر از شنیدن استدلال هاش حالم خوب شد و بهش گفتم که من امروز از خودم پرسیده بودم فریده چته ناراحتی و الان جوابش از طرف خدا از کلام تو  بمن گفته شد ،خیلی خوشحال شدم ،از خدا سپاسگذاری کردم از اینکه اتقدر واضح با بنده هاش صحبت میکنه 

   از خودم تشکر کردم که تونستم انقدر قوی بشم که میتونم  خودم و افکارمو تحلیل  کنم و به نتیجه برسم و بخاطر داشتن دوست بسیار ارزشمندم که سالهاست مثل من در حال آموزش های ذهنی داره فعالیت میکنه هم شکر گذاری کردم

   آگاهانه زیستن یعنی  مراقب افکارمون باشیم ،تمام واکنش های ما از همون افکارمون نشاءت میگیرن و هر چقدر این افکار تمیز تر باشن ،حال و هوای ما بهتر خواهد بود

   من امشب چندین تا فکر ناراحت کننده و ضعیف کننده رو شناسایی و قطعشون کردم و به جای اونها چند فکر و باور تقویت کننده در خودم کاشتم که نتیجه اونها شد ،حال خوبم ،سطح انرژی بالام ، انرژی خوب من به اعضای خانواده هم اثر گذاشت و من تونستم رابطه بهتری باهاشون داشته باشم

   منم تجربیات این شکلی زیاد دارم که مثلا وقتی از دخترم میخوام کاری انجام بده و با کلام تندی بهش میگم اونم تند جواب میده و اون کارو انجام نمیده ولی وقتی همون خواسته انجام اون کارو با کلام زیبا و با نمکی به دخترم میگم که در کلامم تشویق و قربون صدقه هم هست ،با اشتیاق و خنده انجامش میده

   از این به بعد بیشتر مراقب افکارمون باشیم که زندگی مارو همین افکار خواهند ساخت 

   من هم در روز چند تا جمله رو تکرار میکنم و ازشون حس خوب میگیرم مثلا میگم تمام‌ ذرات جهان هستی در خدمت من هستند یا خدایا تنها تورو میپرستم و تنها از تو یاری میخواهم یا میگم از آسمون و زمین برای من خیر و برکت و شادی میباره و گفتن اینها حس خوبی بمن میده

   خدارو شکر که به سیگار و قلیون و هیچ نوع مواد اعتیاداوری عادت ندارم بجاش یه اعتیاد زیبا دارم اونم فایلهامو گوش کنم،مطالب درست حسابی مطالعه کنم،تو این سایت بچرخم و آگاهی کسب کنم، تمرینات ذهنیمو انجام بدم ،اعتیاد من متفاوته و عاشق این اعتیاد هستم

   قبلا  علاقه زیادی به آهنگ گوش کردن داشتم مخصوصا آهنگ های غمگین ،حالا که به دلیل داشتن اون  علاقم فکر میکنم میفهمم که متن و معنی اون شعرها خیلی شبیه باورهای درونی من بود و من دوست داشتم با شاعر اون آهنگ ها همزادپنداری کنم و درونم علاقه شدیدی داشت که منو ببره به خاطرات ناراحت کنندم 

   اون وقتا ذهن بسیار منفی و مسمومی داشتم خودم هم باورم نمیشه از اون فریده قربانی  ،این فریده جدید زایش شده باشه ،تمام تیترهای حوادث روزنامه همشهریو من حفظ بودم و از تعداد نصف شدگان شهر و کشورم اطلاع داشتم و مخبر خبرهای بد بودم 

   آهنگ های غمگین که صبح تا شب روشن بود و گاهی با گوش کردنشون و مرور خاطرات ناراحت کننده م در قبل یا پیش بینی های فاجعه انگیز آینده همراه با آهنگا گریه میکردم و یه عادت بدی که داشتم که اونم از باورهای ریشه ای درونم نشاءت میگرفت این بود که خودمو در بدترین شرایط تصور میکردم و دوست داشتم برای اون اتفاقات هنوز بوجود نیومده برای خودم دلسوزی و گریه کنم

   خدارو شکر الان خیلی تغییر کردم و درصد تصورات ناراحت کننده م کمتر شده هر چند هر روز منفی باف درونم مرگ خودم و عزیزانمو برام یادآوری میکنه و منو میترسونه از حال بد ولی من میدونم که این صداهای ضبط شده ناخوداگاه قبلیمه و نمیتونه روی من تاثیری بذاره ،پس تلاش میکنم بهش بی توجه باشم

   در حال حاضر آهنگ خاصی گوش نمیکنم ،یدونه کانال در تلگرام‌ دارم که فقط آهنگ های مثبت اندیشی میذاره که شاید چند ماه یکبار سری بهشون بزنم ولی به دلیل اینکه کلاس رقص میرم و اونجا مدام موزیک روشنه و چونکه نوع رقصی که ما آموزش میبینیم با آهنگ های بسیار آرامه و آهنگ های با ریتم آرام بیشترشون غمگین و متن های خوبی ندارن ،مجبورن در معرض گوش کردنشون قرار میگیرم ولی در کل وقتی برای گوش کردن آهنگ ندارم 

   قبلا زیاد منظم نبودم خیلی معمولی زندگی میکردم ولی از زمانیکه متوجه شدم موفقیت ربط مستقیمی با نظم درونی و بیرونی داره بیشتر مراقب هستم و چونکه من تایم زیادیو با دوستم میگذرونم و ایشون بسیار منظم هستن روی من هم اثر گذاشتن 

   ایشون حتی روی کوچکترین وسایلشون نظم دارن و هر کسی ۱ ساعت در کنارشون باشه متوجه میشه ، ایشون ماشین بسیار تمیز و منظمی داره ،منزل منظم ،دفتر کارشون که بسیار مدرن و شیک و منظمه ،باغ ویلاشون همینطور ،حتی سیم هایی که استفاده میکنه هم با نوارهای مخصوصی میبنده و همین کار کوچیکو من انجام دادم کلی خونم و اتاقم منظم شد ،الان سیم اتوی لباس هام منظم بسته شده است ،سیم سشوارم،سیم اتصال سرفیسم، شارژر هام و تمام سیم های توی کمدم بصورت منظم چیده شده و هر وقت نگاه میکنم لذت میبرم و در کل نظم ، حس خوبی به فضای زندگی میده 

   الان ۱ سال و نیمه که در دوره های عزت نفس شرکت کردم و توی تمریناتمون باید همیشه لباس های اتو کشیده بپوشیم و اتو و میز اتوی من همیشه آماده ست ،حتی لباس های توی خونه ای م هم اتو کشیده است و حس خوبی بهم میده 

   کشوی لباس هام و هر آنچه در اتاقم هست مرتبه و هر چند ماه یکبار کل اتاقمو اتاق تکونی میکنم که انرژی های جدید وارد اتاقم بشه 

   چند وقت یکبار در و پنجره ها رو میشورم  و در کل چندین ساله منظم تر از قبل زندگی میکنم و دارم به اطرافیانمم یاد میدم که فضای زندگی من باید منظم باشه 

   ممنونم برای این آگاهی های زیبا  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 19 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار asefakiom@gmail.com
   1400/06/04 03:22
   مدت عضویت: 929 روز
   امتیاز کاربر: 304 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 82 کلمه

   سلام به جناب استاد عطارروشن گرامی 

   من از سایت استاد عزیزم عباسمنش به سایت شما هدایت شدم و بسیارر بسیاررر خوشوقتم از اینکه این سایت فوق العاده رو پیدا کردم و از این مطالب رایگان و ارزشمندی ک لطف کردین و بارگذاری کردین میتونم استفاده کنم. از این موزیک زیبا بهمراه دلنوشته های آگاهانه شما سپاسگزارم و امیدوارم من هم دراین مسیر عالی پیش برم و این اولین کامنت من در این سایت بوده بینهایت باز هم سپاسگزارم برای این فایل های ارزشمندتون❤️❤️❤️❤️❤️❤️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Bahare
   1400/06/01 23:44
   مدت عضویت: 1364 روز
   امتیاز کاربر: 1711 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 339 کلمه

   سلام خدمت شما استاد عزیزم

   که از خداوند برای شما بینهایته تمام خوبیهارو آرزو میکنم. استاد عزیزم در مورد مراقبه کردن بگم که واقعا با عمل کردن بهش چه نتایج قشنگی تو زندگیم دیدم هر چند قدمهام کوچیکه ولی میدونم هر چقدر استمرار کنم میتونم نتایج بزرگتری بگیرم  و من اون جمله ای که فک کنم جلسه سوم نوشتین (من به خدا توکل کرده ام)من از این بعنوان مراقبه استفاده میکنم و هر بار که استفاده میکم خدارو بابت وجود شما شکر میکنم که راههای قشنگ و اسون خدارو بهمون نشون میدید و چقدر قدرت خدارو احساس میکنم از شما بابت این متنهایی که همشون اقیانوسی از آگاهی خالص که عمل کردن به هر کدومشون میتونه درهایی از رحمت خداوند رو به روی ما باز کنه واین دست نوشته ها حکم یک کتاب راهگشا رو برای من داره و من دارم با این نوشته ها مسیر زندگیمو پیدا میکنم و هر بار با تکرار این اگاهیها مسیر رو پررنگتر میکنم که اگه یه وقتی از مسیر خارج شدم بتونم زود مسیرمو پیدا کنم و برگردم به مسیرم ازتون سپاسگزارم.

   در مورد مرتب بودن من تمیزی رو خیلی دوست دارم طوری که الان نگاه میکنم اگه تیشرتی که تو خونه هم میخام بپوشم قبلش اتو میزنم چون تو این بدن قشنگی که به لطف شما ساختم باید قشنگترین و مرتب ترین لباسهارو بپوشم برای تشکر کردن هم از خدای خودم و هم از خودم که تونستم با دوتا از فایلای رایگانه شما از وزن 71 به 63 برسم و چقدر این منه جدید رو دوست دارم چقدر اعتماد بنفسم بالاتر رفته اینا همش به لطف اموزشهای شماست که از جانب پروردگار میاد.

    استاد یک تشکر ویژه دیگه دارم بابت این موسیقیهای عالی که قرار میدن من با صدای خودم چندتا فایل اماده کردم و میخام از موسیقیها روی فایلهام بزارم و چندین بار گوش بدم این موسیقیها واقعا روح منو نوازش میدن

                                                              یک دنیا سپاسگزارم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 23 از 5 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار آینا کاوه
   1400/05/31 22:54
   مدت عضویت: 1104 روز
   امتیاز کاربر: 24524 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 340 کلمه

   با سلام خدمت استاد عزیزم

   براستی که از قرار دادن جلسه جدید این یاد داشتها در سایت بی نهایت خوشحال میشوم 

   با خواندن این نوشته ها به آرامش میرسم.ومتوجه عیب وایرادهای خودم در زندگی میشوم.

   مثلا میدانم که به هر چی فکر کنم ذهن ناخودآگاهم حالیش نیست که این فکر به نفع منه یا به ضزرم…ولی به صورت ناخودآگاه یاد چیزهایی می افتم که سالیان قبل ..خیلی قبل اتفاق افتاده…ساعتها غرق در افکار میشوم..مثلا چند روز است که خیلی در فکر یه موضوع هستم وجالبه هر چی به این در واون در میزنم..مراقبه میکنم…خودم را مشغول میکنم ولی مطالبی برام تداعی میشه یا حرفی زده میشه که دقبقا مربوط به همون موضوع میشه..یعنی امروز بوضوع درمانده شدم که بجای خلاصی از دست این افکار گذشته…چند وجهی شده موضوع برام..

   از چندین جانب مورد بررسی قرار گرفته بطوری که تا حالا از این زاویه ها اونها را ندیده بودم..واقعا سر در گم شدم…چرا ؟

   این افکار گذشته دست از سرم بر نمیدارند…چیزهایی یادم میاد که برام عجیبه یعنی برای سالیان دور.

   من‌که اصلا یادم نمیاد چند روز پبش چکار کردم ..چی خوردم.

   چطور این ذهنم منو به سالیان بسیار دور میبره وحسابی مشغول میکنه بطوری که از کار وزندگی معمولی می اوفتم..

   در حال عادی نیستم ..هر کاری میکنم فکرم در گیره

   واقعا در حال کشمکش بودم که جلسه هفدهم رسید.

   حدا رو شکر ..ممنونم ازتون استاد 

   این نوشته ها راه نجات من از هر فکر مضری است.

   هر چه که مینویسید کاملا درک میکنم ولی نمیدونم چرا گاهی کنترل ذهنم دست خودم نیست با وجود بسیار راهکارهایی که میدانم.

   یعنی واقعا ذهن من چه منظوری دارد..چرا گاهگاهی صحنه های گذشته را بازسازی میکنه اونم به روش نوین و بروز شده..

   یعنی بررسی از تمام زاویه ها…بیشتر برام عجیب میشه…

   موضوعاتی که برام تموم شده است..سالهاست تموم شده..‌ولی یهویی آنچنان زنده وتازه میشود که انگار در اکنون اتفاق افتاده..

   سعیم بر این است که خودم را از گذشته نجات بدهم.با راهکارهای جدید..شاید ذهنم داره آخرین زورهاشو میزنه…

   در هر صورت من حسابی در حال تلاش هستم.

   خودم رو با مطالبهای مورد علاقه ام مشغول میکنم..به کارهایی که دوست دارم میپردازم.

   شاید این افکار منو رها کنند.

   به امید خدا

   امیدوارم.

   بازم ازتون سپاسگزارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5956 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 60 کلمه

    سلام و درود
    از اینکه احساس بهتری دارید خوشحالم
    آنچه از گذشته در ذهن شما ثبت شده توسط خودتون انتخاب و ذخیره شده
    ذهن شما برای یادآوری متحمل زحمتی نمیشه
    دم دستشه
    نشونت میده
    این شما هستی که باید بارها سعی کنی بهش توجه نکنی تا تکرار اونها بی اثر بشه
    بهترین راهکار مطالعه همین نوشته ها زمانی است که احساس می کنید فیلم قدیمی شروع شده

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 10 از 2 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار آینا کاوه
     1400/06/01 09:32
     مدت عضویت: 1104 روز
     امتیاز کاربر: 24524 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 152 کلمه

     سلام

     بینهایت ممنونم استادم…کاملا درست میفرماید .

     بعضی خاطرات رو نیازی نیست ذهنم دنبالش بگرده

     دم دستشه…با یه تلنگر کوچولو مثل فیلم از پیش چشمام رد میشه…جالبه که اصلا خوشم نمیاد یک فیلم رو پیش از یکبار ببینم وبعد مدتی هم محتوی فیلم از یادم میره…از زمانی هم که وارد سایت تناسب فکری شدم دیگه فیلم وسریال نمی بینم.

     ولی این تکرار خاطرات چقدر زیرکانه در ذهن جا خوش میکنه که بدون کوچکترین فراموشی همچی رو یادشه ویاد آوری میکنه.

     استاد من الان شش ساله مشغول فراگیری زبان دوم هستم..و در اینجا باید با اون زبان حرف بزنم..کلاس وتمرین زیاد…ولی بیشتر وقتها یه کلمه رو که چندین بار خوندم نمیتونم بیاد بیارم.

     بعد میگم حتما در این سن کند ذهن شدم و از طرف دیگه این مرور خاطرات که پیش میاد میفهمم که نخیر ذهنم‌کند نیست..مارمولکه…

     ازتون ممنونم که جوابم رو دادید حتما بیشتر بیشتر این نوشته های ارزشمند رو میخونم..وسعی بیشتر میکنم که به آنها عمل کنم.

     بازم تشکر

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 5 از 1 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار حسن شهبازی
    1400/06/01 03:26
    مدت عضویت: 1335 روز
    امتیاز کاربر: 5995 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 126 کلمه

    سلام دوست عزیز

    من خودم وقتی موارد مشابه شما میاد سراغم باهاش نمیجنگم منطقی باهاش صحبت میکنم میزاره میره

    برای من وقتی توی ذهنم یه موضوعاتی میاد که نمیخوام و احساسم رو بد میکنه اینمدلی رفتار میکنم:

    اولش که به این باور رسیدم کل نجواها از سمت شیطان هستش و امده احساس منو بد کنه بهش میگم ببین تو (همون نجوا) کارت همینه فقط بلدی حال منو بد کنی به طوری که خدا هم تو قران براش ایه اورده(مجادله ایه ۱۰) که از سمت شیطانه پس کارت همینه و من با باورهای درست اون رو برطرف میکنم اگر با این روش نتونستم یه بازی ذهنی انجام میدم که اون لحظه بهش فکر نکنم بازم اگه نشد میخوابم چونکه وقتی بخوابی فرکانس اون نجوا قطع میشه

    امیدوارم براتون مفید بوده باشه

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار آینا
     1400/06/15 16:42
     مدت عضویت: 1104 روز
     امتیاز کاربر: 24524 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 38 کلمه

     با سلام خدمت دوست همراه

     ممنونم ازتون‌که بهم راهکار پیشنهاد کردید.درست میفرماید.باید بطریقی جلوی این افکار منفی در ذهن رو گرفت..

     منم تمام تلاشم رو میکنم و امیدوارم که بتونم از پس این کار بر بیام..

     به امید خدا

     بازم ازتون سپاسگزارم

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار الهام خوشبخت
    1400/06/01 11:25
    مدت عضویت: 1645 روز
    امتیاز کاربر: 17578 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 194 کلمه

    سلام عزیزم خوبی همه انسانها اسیر گذشته ها هستند ولی کسانی که کانون تمرکز وتوجه شونو عوض میکنند آدمهای موفقی هستند منم بعضی وقتها غرق گذشته میشم وحالم بد میشه ولی سعی میکنم خودم را سرگرم کاری بکنم تا توجهم رو از اون موضوع بردارم یا فایل گوش بدم بعضی وقتها هم اینها برام موثر نیست از بس حالم رو بد کردم تازگی ها وقتی حالم بده در شب به ستاره ها نگاه میکنم از پشت بام خانه واقعا لذت بخش وباشکوه هست این کار وانرژی آدم رو بالا می بره آدم به عظمت خلقت بیشتر پی میبره به دوستان جانم توصیه میکنم حتما این کار رو امتحان کنند ویک کارجالب دیگه رسیدگی به حیوانات هست غذا دادن بهشون حرف زدن باهاشون من از وقتی با حیوانات خانگیمون انس گرفتم خیلی روحم آرامش گرفته وبه هیچ چیز زیاد فکر نمیکنم فقط از لحظه هام لذت میبرم من عاشق روستا وگاوها وگوساله ها وسگ نگهبانمون مرغها جوجه هامون غازهامون اردک هامون هستم وازشون بی نهایت انرژی مثبت میگیرم حتما امتحان کنید من درین یکسال واقعا زندگی کردم واصلا به مرگ دیگه فکر نمیکنم عاشق زنده بودن وزندگی شدم می خوام صد سال زندگی کنم هورا

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 4 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار آینا کاوه
     1400/06/02 09:15
     مدت عضویت: 1104 روز
     امتیاز کاربر: 24524 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 58 کلمه

     سلام الهام عزیز

     ممنونم که برام پیام گذاشتید.

     بله فکر بسیار خوبی است..باید بر روی افکار منفی کلید نکرد.زیرا بسیار مرموزانه ما را از راه راست دور میکنند.

     سپاسگزارم دوستم . حتما سعی میکنم توصیه های شما رو در نظر داشته باشم.

     به امید خدا جملگی . در مسیر درست و با شور و اشتیاق ..در پناه خدا روزهای آرامی را بگذرانیم…

     آمین

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار الهام خوشبخت
     1400/06/02 11:32
     مدت عضویت: 1645 روز
     امتیاز کاربر: 17578 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 75 کلمه

     استاد عزیزم سلام ببخشید استاد من پاسخ به دیدگاه دوستم  ررا قبل مطالعه نوشته امروز دادم ندیده بودم دیشب که مطالعه کردم این قسمت رو دیدم نوشته اید حیوان خانگی باعث وابستگی میشه من مخالف هستم هر چیزی باعث وابستگی می تونه باشه مثلا وابستگی به فرزند پدر مادر پول ثروت غذا یا همسراین وابستگی مشکل ایجاد میکنه وگرنه نگه داشتن حیوان خانگی واقعاً احساس آدم رو خوب میکنه وسطح انرژی ادم رو بالا میبره 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      امتیاز کاربر: 5956 سطح ۳: کاربر پیشرفته
      محتوای دیدگاه: 20 کلمه

      سلام و درود
      اگه داستانی این بخش رو با دقا مطالعه کنید متوجه منظور از وابستگی و نتایج اون خواهید شد

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
       آواتار asefakiom@gmail.com
       1400/06/04 03:28
       مدت عضویت: 929 روز
       امتیاز کاربر: 304 سطح ۳: کاربر پیشرفته
       محتوای دیدگاه: 62 کلمه

       جناب استاد عطارروشن عزیز 

       من با فایل های لاغری با ذهن شروع کردم و دارم در دفتر جداگانه و زیبایم مینویسم چکیده مطالب و  نکات و باورهای عالی و .. ولی بعد ۱۰۰ گام رو‌دیدم و گفتم شاید با ۱۰۰ گام باید اول شروع کنم..  میشه بفرمایین برای شروع و استارت لاغری باید از کدام دوره رایگان استفاده کنم ممنون از راهنمایی تون😍😍🌺🌺

       برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
       امتیاز: 0 از 0 رأی
       افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
        امتیاز کاربر: 5956 سطح ۳: کاربر پیشرفته
        محتوای دیدگاه: 34 کلمه

        سلام و درود
        دوره صد گام برای شروع یادگیری لاغری با ذهن عالیه
        هر زمان تصمیم به خرید می‌کنم ورود به سرزمین لاغرها گرفتید نیاز به ادامه دادن دوره های رایگان نیست
        دوره اصلی رو شروع کنید

        برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
        امتیاز: 0 از 0 رأی
        افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم