0

زندگی با اراده خداوند (قسمت بیستم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره راهکارهای رهایی از خودبزرگ بینی توضیح داده شد. توقف رنجیدن از دیگران، رها کردن رقابت برای پیروزی بر دیگران و ترک کردن حق به جانب بودن بعنوان سه راهکار اساسی برای کاهش ابتلا به خودبزرگ بینی شرح داده شد.

در این قسمت درباره چهار موضوع عملی دیگر برای کاستن از قدرت اراده شخصی توضیح داده می شود. این راهکارها باعث کاهش ابتلا به خودبزرگ بینی و همسو شدن با قدرت اراده خداوند می شود.

مقایسه خود با دیگران باعث افزایش نیاز به برنده بودن و قرار گرفتن در میدان رقابت با دیگران می شود.

شخصیت و اعتبار ما به جایگاه ما در مقایسه با دیگران و قرار گرفتن در رتبه های بالاتر زندگی ارتباطی ندارد بلکه به فاصله ما با آنچه در گذشته بوده ایم ارتباط دارد.

اینکه من در سال گذشته نسبت به دیگران از نظر میزان دارایی به چه میزان رشد کرده ام اهمیتی ندارد بلکه شرایط کنونی من در مقایسه با گذشته خودم میزان موفقیت من در زندگی را مشخص می کند.

شما اگر در کنار خیابان بایستید بعد از مدتی عده ای از کنار شما عبور کرده و جلوتر از شما خواهند بود و عده ای در جهت مخالف شما حرکت کرده و پشت سر شما قرار می گیرند.

در این شرایط شما حرکت نکرده اید اما رتبه شما در میان انسان های در حال حرکت در آن خیابان تغییر کرده است.

اعتباری که در مقایسه با دیگران برای خودمان قائل هستیم مانند ایستادن در کنار خیابان است.

با درک این نکته که در جهان مادی هیچ انسانی از انسان دیگر برتر و بالاتر نیست باید بر رشد و پیشرفت شخصی متمرکز باقی بمانیم.

همه انسانها توسط اراده قدرت خداوند خلق شده و برای تجربه هدف شخصی خود قدم به دنیای مادی گذاشته اند بنابراین مقایسه خود با جایگاه دیگران ملاک مناسبی برای رشد و گسترش شخصیت و تجربه هدفمان از زندگی نیست. بلکه باید همیشه میزان شور و اشتیاق خود برای زندگی کردن و رشد و گسترش آن را با گذشته مقایسه کنید.

اگر مشتاق تر هستید، اگر تجربه های لذت بخش بیشتری داشته اید، اگر لحظات بیشتری در آرامش و احساس خوب زندگی کرده اید شما نسبت به گذشته خود رشد و پیشرفت داشته اید.

شاید درک این نکته که چگونه در دنیایی که پیروز شدن و از دور خارج کردن رقبا بعنوان عامل اصلی در روند موفقیت بیان می شود بتوانیم از رقابت با دیگران صرف نظر کنیم کار سخت و ترسناکی باشد اما با توجه و یادآوری ویژگی های قدرت اراده خداوند به این نتیجه می رسید که در اراده او رقابت با دیگران معنی و مفهومی ندارد.

اراده شخصی بر اساس مقدار عمل می کند. او همواره به اما یادآوری می کند که آنچه داریم کافی نیست باید مقدار بیشتری جمع آوری کنیم.

به هر میزان ثروت داشته باشیم باز هم کم است، شهرت پایانی ندارد، جایگاه و مرتبه انتهایی ندارد.

برای ویژگی های دنیای مادی نمی توان انتهایی در نظر گرفت بنابراین اراده شخصی همواره شما را برای جستجوی “بیشتر داشتن” تشویق می کند.

اگر بر اساس وعده و پیشنهاد منیت به دنبال افزایش و بیشتر کردن ویژگی های خود (ثروت، شهرت، اعتبار، جایگاه، مقام و …) باشید خود را گرفتار چشم و هم چشمی می کنید و همواره باید تلاش کنید تا بر مبنای بیشتر کردن آنچه دیگران دارند تلاش کنید.

در این شرایط زندگی را صرف رقابت و برتری در داشته های خود به نسبت دیگران خواهید کرد. در این صورت فرصت کافی برای پرداختن به خلق و گسترش رویاها و آرزوهای خود ندارید.

فردی که اهداف خود را بر مبنای آنچه دیگران کسب کرده اند تنظیم می کند چگونه می تواند بر اهداف شخصی خود متمرکز شود؟

افرادی که در زندگی به واسطه چشم و هم چشمی همواره در حال تلاش برای برتری یافتن بر دیگران هستند درست است که به خواسته های خود کم و بیش می رسند اما آنچه به دست می آورند در جهت ارضای نیاز درونی آنها نیست و احساس رضایت و خوشبختی از زندگی را تجربه نمی کنند.

وقتی در زندگی به دنبال برتری بر دیگران از نظر داشته ها و شرایط هستید، در واقع نیاز خود برای به دست آوردن را تشدید می کنید و این در تضاد با ویژگی فراوانی قدرت اراده خداوند می باشد.

خداوند در قرآن کریم می فرماید:

زُيِّنَ لِلَّذِينَ كَفَرُوا الْحَيَاةُ الدُّنْيَا وَيَسْخَرُونَ مِنَ الَّذِينَ آمَنُوا ۘ وَالَّذِينَ اتَّقَوْا فَوْقَهُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۗ وَاللَّهُ يَرْزُقُ مَن يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ ‎﴿٢١٢﴾

زندگى دنيا براى كافران زينت يافته و [لذا] مؤمنان را مسخره مى‌كنند، و كسانى كه تقوا پيشه كردند، روز رستاخيز فوق آنها هستند و خدا هر كه را خواهد بى‌حساب روزى مى‌دهد (۲۱۲) 

بقره (212)

سالها شنیده بودم که خداوند برای اینکه انسان های خطاکار را غرق گناه کند به آنها ثروت و نعمت می دهد و از این رو همیشه فکر می کردم آدم ها ثروتمند انسانهای گناهکاری هستند.

اما در این آیه به وضوح روشن است که خداوند می فرماید: زندگی کافران زینت داده میشود و در ادامه اشاره می کند که کافران چه کسانی هستند.

آنان که مومنان را مسخره می کند.

اگه به رفتار خودمان زمانی که به واسطه چشم و هم چشمی اقدام به رقابت با دیگران می کنیم توجه کنیم واضح است که بعد از رسیدن به آنچیزی که ما را برتر از دیگران می کند، فرد مقابل (رقیب) را مسخره می کنیم.

در واقع فردی که چشم و هم چشمی می کند به این دلیل است که به فراوانی جهان هستی اعتقاد ندارد و به جای تمرکز بر زندگی و اهداف خود بر آنچه دیگران دارند یا انجام می دهند تمرکز کرده است و همواره در تلاش برای پیروزی بر دیگران است و پیروزی خود را از طریق مسخره کردن دیگران جشن می گیرد.

زمانی که چشم و هم چشمی و رقابت با دیگران را رها می کنید، احساس قدرشناسی و سپاسگزار بود را تجربه می کنید و همسو با قدرت اراده خداوند می شوید. در این حالت قدرت اراده خداوند بیشتر از آنچه در اختیار دارد وارد زندگی شما می کند.

وعده ای که در انتهای آیه 212 به آن اشاره و تاکید شده است.

و خدا هر كه را خواهد بى‌حساب روزى مى‌دهد”

هرکه را بخواهد به مفهوم دلبخواهی خدا یا انتخاب برخی از انسانها نیست بلکه به این معنی است که هر انسانی که همسو با اراده خداوند باشد مشمول دریافت روزی به غیر الحساب می شود.

ارزش شما بر اساس جنسیت، مدرک، دارایی، جایگاه، سمت، شهرت، اعتبار و حتی نظر دیگران درباره شما تعیین نمی شود.

اگر ارزش خود را بر اساس عوامل بیرونی و اکتسابی تعیین کنید خود را از درک و تجربه همسو شدن با قدرت اراده خداوند محروم می کنید.

شاید شنیده باشید که درخت هرچه تنومندتر باشد افتاده تر است.

هر زمان این عبارت را می شنیدم در وصف افتادگی و خاکی بودن به کار می رفت و برای سرزنش افرادی که به واسطه داشته ها بر دیگران فخر می فروختند به کار گرفته می شد.

اما امروز درک می کنم که افتادگی به معنای فروتنی در برابر انسانها نیست بلکه فرد از درون احساس یکی بودن با دنیای پیرامون خود می کنید.

این نوع افتادگی از چشم بیننده مخفی است و تنها از طریق درک شخصیت و نگرش افراد می توان به آن پی برد.

افرادی که افتادگی درونی را تجربه می کنند به این درک رسیده اند که خداوند، نت همه آهنگ ها را می نویسد، خداوند همه ترانه ها را می خواند، خداوند همه ساختمان ها را می سازد، خداوند همه نقاشی ها را می کشد و خداوند منبع و منشاء همه موفقیت های خود و بشر است.

اگر درک کنیم که آنچه به دست آورده یا در جایگاهی که هستیم همه از لطف و رحمت خداوند بوده است هرگز ارزش واقعی خود را بر مبنای داشته های خود محاسبه نمی کنیم چون همان خدایی که در ما سبب تجربه شرایط و موقعیت های عالی شده است در وجود همه انسانها حضور دارد.

گرچه بسیاری از انسانها به واسطه همسو شدن با قدرت اراده شخصی از درک و تجربه قدرت اراده خداوند محروم هستند اما این به معنای کم ارزش بودن یا بی فایده بودن حضور آنها در دنیای مادی نیست.

خداوند در وجود همه انسانها آماده تجلی یافتن برای رشد و گسترش زندگی است و به محض اینکه انسان تصمیم بگیرد با او همسو شود با تمام آنچه هست مشغول به کار می شود تا از طریق انسان خودخواسته در دنیای مادی متجلی گردد.

اراده شخصی همواره شما را ترغیب می کند تا آنچه هستید یا به دست آورده اید را در مقایسه با دیگران قرار داده و خود را از آنها برتر بدانید اما برای همسو شدن با قدرت اراده خداوند باید از ارزش گذاری خود با آنچه کسب کرده اید خودداری کنید و هموراه ارزش خود و دیگر انسانها را برابر و بر اساس وجود مقدس درون محاسبه کنید.

انسان به جسم فیزیکی و موفقیت هایش محدود نمی شود. او ناظر است. مشاهده کننده تمام نعمت هایی که به شکل مادی (خانه، ماشین، ثروت و …) و غیرمادی (شهرت، جایگاه و …) وارد زندگی شما شده است. از این رو باید همواره برای آنچه هستید و دارید سپاسگزار باشید.

چون آنچه هست متعلق به شما نیست بلکه شما ناظر تجلی آنها از طریق قدرت اراده خداوند در زندگی خود هستید.

هرچه برای موفقیت های شخصی خود ارزش و اعتبار کمتری قائل باشید و ارتباط خود را با ویژگی های قدرت اراده خداوند حفظ کنید برای موفق شدن و تجربه نعمت های بیشتر آزادتر خواهید بود.

اگر به موفقیت های خود وابسته باشید و اعتقاد داشته باشید که همه آنها را شما به تنهایی کسب کرده اید، آرامش و فرصت قدرشناسی و سپاسگزاری از منبع و منشاء وجودتان را از دست می دهید.

شهرت و اعتبار شما متعلق به وجود شما نیست بلکه در ذهن دیگران قرار دارد.

اگر با 10 نفر صحبت کنید، 10 نظر و عقیده درباره شما در ذهن آنها وجود خواهد داشت. بنابراین هرگز قادر نخواهید بود ارزش و اعتبار خود را در ذهن همه انسانها به یک شکل و هماهنگ با هم حفظ کنید.

بسیاری از انسانها همواره تلاش می کنند تا در نظر دیگران ارزشمند و محترم باشند. اگر به دنبال ارزش و احترام خود در نظر دیگران باشید نه تنها هرگز موفق به جلب رضایت دیگران و دریافت ارزش و احترام نخواهید شد بلکه بیشتر زمان خود در زندگی را از دست خواهید داد.

اگر بیش از حد به نظر دیگران درباره خود اهمیت دهید، در حقیقت از مشیت الهی جدا شده اید و اجازه داده اید تا عقیده دیگران، شما را هدایت کند. در این حالت، اراده شخصی مشغول کار است.

اراده شخصی همچون مانعی میان شما و قدرت اراده خداوند قرار می گیرد و شما را ترغیب می کند تا به جای همسو شدن با اراده خداوند برای تحقق اهداف و رسالت خود در زندگی، مشغول تلاش برای نشان دادن مهارت و توانایی های خود به دیگران باشید تا از طریق جلب رضایت و احترام دیگران به احساس رضایت از زندگی دست پیدا کنید.

از آنجایی که اراده شخصی تا زمانی که در قید حیات هستیم همراه ما می باشد، به محض جدا شدن روح از جسم کنار رفته و زندگی دنیایی خود را خالی از تحقق اهداف و رسالت اصلی خود می بینیم.

این لحظه، لحظه حسرت است که در قرآن نیز به آن با عبارت “یوم الحسرت” اشاره شده است.

بنابراین بهتر است به نتیجه کارها وابسته نباشید و مسئولیت آنچه درنتان می گذرد را به عهده بگیرید.

شهرت و اعتبار را رها کنید و اجازه دهید دیگران درباره آن با یکدیگر بحث و جدل کنند. چنین تصمیمی نه تنها لطمه ای به شما نمی زند بلکه فضای گسترده ای در ذهن شما ایجاد می کند تا تمرکز بیشتری بر اهداف و رسالت خود در زندگی داشته باشید.

نتیجه می گیریم سه مانع بزرگ برای پیوستن به قدرت اراده خداوند عبارتند از: افکار (گفتگوی درونی)، انرژی و خودبزرگ بینی.

برای رفع موانع لازم است موارد ذکر شده در بالا و قسمت های قبل را بارها مطالعه کرده و سعی کنید بر اساس راهکارهای ارائه شده در افکار و رفتار خود در زندگی روزمره تغییراتی ایجاد کنید.

برای جمع بندی آنچه گفته شد، مطالب مهم و ضروری به طور خلاصه شرح داده می شود:

گفتگوی درونی شما همواره بر آنچه از دست می رود، شرایط منفی، زمان گذشته و عقیده های دیگران متمرکز است. هرچه بیشتر نسبت به گفتگوهای درونی خود آگاه و هوشیار شوید زودتر می توانید عادت های کهنه خود را تغییر دهید.

از عبارت هایی مانند: دلخور هستم، عصبانی هستم، حسرت می خورم، نگران هستم و … کمتر استفاده کنید و همواره سعی کنید بر آنچه می خواهید تجربه کنید تمرکز کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که تمرکز بر آنچه نمی خواهید، باعث تکرار آن خواهد شد.

۲- شک و تردید را کاهش دهید.

به مسیری که در پیش گرفته اید شک نکنید. هرگونه اندیشه ای که شما را مایوس و ناامید می کند را دنبال نکنید.

افکار منفی و ناامید کننده را ادامه ندهید.

از گفتگو با افرادی که سعی در برهم زدن عقیده یا تمرکز شما دارند خودداری کنید.

از سعی برای اثبات آنچه خود درک کرده و به صحت آن اطمینان دارید به دیگران جددا خودداری کنید.

در هر شرایطی هستید، این موضوع را به خاطر داشته باشید که خورشید پشت ابرها نیز در حال تابیدن است.

همانگونه که به بودن خورشید اعتقاد و باور دارید به وجود قدرت اراده خداوند در وجود خود معتقد باقی بمانید.

۳- نسبت به انرژی خود آگاه باشید

هر فکری در ذهن خود مرور می کنید دارای سطحی از انرژی است.

اگر به آنچه فکر میکنید یا درباره آن صحبت می کند احساس خطر، ناامیدی، نگرانی و … در شما ایجاد می کند، آن موضوع دارای انرژی به شدت پست و ضعیف می باشد. هرطور شده افکار و گفتار خود را متوقف کنید.

به ویژگی های اراده خداوند فکر کنید، این راهکار بسیار موثری برای مقابله با افکاری است که انرژی ضعیف دارند. قدرت و تعالی انرژی ویژگی های قدرت اراده خداوند به قدری بالاست که هر فکر و انرژی ضعیفی را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

۴- از عبارت های امیدبخش استفاده کنید

شاید نیاز داشته باشید هر روز به خودتان یادآوری کنید که در پرتو انرژی های قدرتمند اراده خداوند هستید.

این یادآوری می تواند از طریق تکرار عبارت های انگیزشی انجام شود.

من این عبارت را روی تصویر مانیتور لب تابم قرار داده ام و روزانه چندین بار آن را می خوانم و احساس آرامش حضور و همراهی خداوند را در خودم افزایش می دهم.

سلام رضای عزیز

خداوند با تو صحبت می کند

من امروز به تمام مسائل تو رسیدگی می کنم

برای این کار به کمک تو احتیاج ندارم

سعی کن نگران هیچ چیز نباشی

یک روز فوق العاده را سپری کن

۵- مسیر خود را ادامه دهید

ادامه دادن در هر شرایطی مهمترین اصل برای همسو باقی ماندن با قدرت اراده خداوند است.

اینکه در مسیری که در پیش گرفته ایم با موانع روبرو شدیم کاملا طبیعی است اما منصرف شدن از ادامه دادن کاملا غیرطبیعی است.

اگر در شرایطی قرار گرفتید که احساس ناامیدی کردید، سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید.

خود را از شرایط جدا کنید و به جای آنکه خود را قربانی شرایط بدانید، سعی کنید فقط شاهد و نظاره گر زندگی باشید.

همه چیز را به منبع و منشاء وجودتان بسپارید و مطمئن باشید راهنمایی و کمکی که لازم دارید را دریافت خواهید کرد.

درقسمت های بعدی درباره تاثیر همسو شدن با قدرت اراده خداوند بر دنیای پیرامون توضیح داده خواهد شد.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.41 از 29 رای

https://tanasobefekri.net/?p=30350
برچسب ها:
8 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار زهره
   1402/09/20 22:31
   مدت عضویت: 409 روز
   امتیاز کاربر: 1720 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 301 کلمه

   (ب نام بی نام او)
   من از زمانی که متوجه شدم که ارزش واقعی من چقدر مهم است ،من عزیز خدا هستم و ارزشمند.من نباید خودم را با دیگران مقایسه
   کنم.من برای بیشتر داشتن ،باید خودم را رها کنم.اما در مسیر خواسته هایم قدم بر دارم
   .بیشتر ب این که باید رشد کنم و رسالتم را ب جهان معرفی کنم و تمرکز کنم.و درسهایم را از این دنیا بگیرم.
   من باید شهرت و اعتبار را ب خدا بدهم که من انسان، معرف او هستم و حضورش را در اطراف
   و اطرافیانم گسترش دهم‌ و شرک را ب همگان
   بشناسم و بگویم خدای واقعی کیست؟
   این که هر کس خودش میتواند با خدای دورنش ارتباط برقرار کند.
   هر کس میتواند با اراده خداوند و انتخابهای
   درستش خود خدا ،را داشته باشدو با او خدا شود.
   فقط از مسیر خارج نشود و ادامه دهد و نامید
   نشود و ب انرژیهای مثبت خداوند لبیک بگوید
   و مواظب گفتگوهای درونی خودمان باشیم
   و همیشه شعار محکمی در مقابل این عادتهایی که سالها با آنها انس گرفته ایم ،داشته باشیم و آنها را تیری کنیم که آماده شلیک است .من با عنایت خداوند ب این مسیر ادامه میدهم.و خودم را با فرکانس های خداوند همسو میکنم و ازاو بسیار بسیار هدایت های زیاد الهی میخواهم و دستانش را
   از عالم غیب)
   باز استاد و عبارتهای قشنگش
   سلااام زهره عزیزم
   من رب العالمین خداوندگاار زمان و زمین ،با تو صحبت میکنم.
   من امروز ،امشب،و هر لحظه و حال و با هر نفس ب تمام مسائل مادی و معنوی تو رسیدگی میکنم.
   برای این کار همت و ایمان ،توکل و تسلیم بودنت را میخواهم.
   سعی نکن ،نگران چیزی باشی ،تو یک دنیا و زندگی جدید فوق العاده ای را در هر لحظه و هر دم سپری و تجربه خواهی کرد.
   من حامی و حافظ و هدایتگر تو هستم.(خدا)
   من ب دستان خدا خیره شدم،معجزه کرد.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/09/06 14:12
   مدت عضویت: 574 روز
   امتیاز کاربر: 15260 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 365 کلمه

   باسلام خدمت شما استاد عزیز ،

    از اونجایی که من هم با تمرین‌ها تونستم و یاد گرفتم که خودم رو با هیچکس مقایسه نکنم و خودم رو دوست داشته باشم خیلی احساس خوبی در این لحظه می‌کنم،

   به نظر من هیچ چیز ارزش این رو نداره که حال خودمون رو بد کنیم و مدام در حال مقایسه خودمون چه مادی و چه معنوی با دیگران باشیم،

    زیراما در جهانی زندگی  می‌کنیم که نعمت‌های آن بسیار هستند و خداوند درهای رحمتش رو برای انسان‌هایی که شکر هستن همیشه باز میکند،

    برای همین من ارزش خودم رو ایسه کردن خودم با دیگران پایین نمیارم و در مسیر رسیدن به هدف‌هام و خواسته‌هام احساس خوبی دارم که می‌تونم اونچه رو دوست دارم در زندگیم تجربه کنم،

   به نظر من داشتن توکل و ایمان به نعمت‌ها و به خداوند و نگران نبودن در زندگی نشان دهنده ارزش معنوی انسان‌هاست،

   انسن هایی که شکرگزار هستند حال خوبی دارند و همیشه در حال شادی و آرامش هستند،

   زمانی که من تونستم سطح انرژی‌های ضعیف کننده خودم رو بالا ببرم و احساس خوبی درباره زندگیم و نعمت‌ها داشته باشم حالم بهتره و یادم نیست خودم رو مقایسه کرده باشم با کسی دیگر ،

   و ارزش انسان به مدرک یا شغل یا خونه و ماشین اون نیست به طرز باور ها افکارش و شناخت خدای درونش است و این که از زندگی چی میخواد دوست داره کجا باشه و کجای راه سعی کرده تا نتیجه عمل کرد خوبش رو گرفته ،

   من هم امروزه یاد گرفتم که برای رشد و پیشرفت خودم تلاش کنم و از مقایسه کردن خودم با دیگران دست بردارم،

   حال خوبی داشته باشم و در مسیر خواسته‌های خودم تلاش کنم تا پیشرفت کنم و به گسترش آگاهی ذهنم روز به روز اضافه کنم تا با اراده خداوند همیشه اتفاق‌های خوب رو تجربه کنم،

   پس من امروز هم سعی می‌کنم از افکاری که سطح انرژی پایینی دارند دست بردارم و با تمام وجود خودم کیفیت زندگیم رو بالا ببرم و شاد باشم و در آرامش سپاسگزار تمام نعمت‌های خوبم ،و بهترین خودم رو امروز هم زندگی کنم،

   پس لذت میبرم از زندگی خودم زیرا که نامه اعمال ما بر اساس احساس خوب و لذت‌های ما بررسی می‌شه و من دوست دارم که نامه اعمال خوبی رو داشته باشم و زندگیم راضی هستم،

   باتشکرازشما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/08/11 10:26
   مدت عضویت: 407 روز
   امتیاز کاربر: 25440 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 221 کلمه

   سلام استاد 

   خداراشاکرم که درتاریخ 1402/08/11 این فایل را خواندم 

   درابتدا ازشما ممنون و سپاسگزارم که علاوه بر متناسب شدن راهای شناخت خداوند و به آرامش رسیدن را درزندگی به ما یاد میدهید استاد من فکر نکنم درهیچ کتابی به این خوبی و با توضیحات برای افراد توضیح داده باشند بازم ممنون 

   برای دچار نشدن به بزرگ بینی این کارها را انجام ندهید 

   1- رنجیدن از دیگران را ترک کنید 

   2- نیازمند پیروزی و برتری دیگران نباشید 

   3- حق به جانب بودن را ترک کنید که این بند از همه ی بندها مهمتر است که باعث میشود فرد به آرامش فکری و ذهنی برسد و استرس و عصبانیت و کینه  آن فروکش کند 

   4- خود را با دیگران مقایسه نکنید جلوگیری از حسادت 

   5- برای بیشتر داشتن تلاش نکنید چون با اراده شخصی زندگی خود را جلو میبرید نه با اراده خداوند 

   6-ارزش واقعی خود را درک کنید خود را دوست داشته باشید و با تایید نظر دیگران زندگی نکنید 

   7- به دنبال شهرت و اعتبار نباشید چون مقطعی عوض میشود و حال شما را بد میکند 

   چه کارهایی انجام دهیم تا دچار بزرگ بینی نشویم 

   1- گفتگوی دورنی خود را تنظیم و کنترل کنید نگذاریم ذهن منفی باف زیاد صحبت کند 

   2- شک و تردید را کاهش دهیم 

   3- نسبت به انرژی خود آگاه باشید 

   4- از عبارتهای امید بخش استفاد کنید 

   5- مسیر خود را ادامه دهید تا کم کم از این صفت دور شوید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/05/02 18:33
   مدت عضویت: 489 روز
   امتیاز کاربر: 34316 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 925 کلمه

   سلام برخدایی  مهربان که هرچیریکه درچهان هستی خلق کرده چنان نظم‌وترتیب داره که وفتی دورنش واردشدید شگفتی وحود خودمان رو تازه کشف میکنیم   

   سلام براستاد وهمه کسانی که امدن خدایی که تاامروزبه اون شکل واقعی نمشناخت رو درست کامل اول پیدا کرده ودرادامه اون شناسایی کرده توان ونعمت وقدرتشورو اول درک ودر مرحله بعد روی وجودخودشون کاره کرده که بتوان با این خدایی که دردرن جسم ما خانه داره اون ارتباط شهد شیرین دلچسب رو بر قرارکنن 

   برای ارتباط برقرار کردن با یی دوست که ازجسن ونوع  خودمان هست حسابی دقت داریم که با روحیات من بخوانه ازجنس عمل  رفتار عمل کردم مادورنوجودش باشه تا زمانی که با اوهستم نگرانن بتشیم که انجه کفته رفنارکرده ومرو میشود باعث دل خوری مابین ما واونشود 

    وفتی اون ارتباط با خالق بر قرا باسه باید چقدرناخالصبی یا کاره شده روی خودمان باشیم جون هرگونه ناخالصی درمااون ارتباط خوب رو وهمسو شدن رو برقرارنمیکنه ابنجا اون کسی که داریم باهاش ارنباط برقرا میکنم جنان مهربان جنان بخشنده وچنان توامند هست که درمقابل این خالق من خودم میگم اگه روی همه انجه که باعث به هم زدن این‌همسو شدن روداشته باشم اخه به خودم میگم توبا گوهروجودخودت که ناخالصی فراون داره چطور با خالصترین گوهر هستیمیخواهی ارتباط برقرا کنی اول اون مرحله کاره کردن روداشته باش بعداین ارتباط به خودی ودر خود شکل  مبگیره 

   من هیچ زمانی خودم رو با هیچ کس مقایسه نکردم باره فرزندانم این نشون کم اعتمادمن میدوستن ولی من دوست نداشتمم میگفتم خودم اگه هنر یا کاری رو بدل هستم اون انجام میدم چرا خورم رو با دیکران مقابسه کنم اگه هنر دارم اون نشون بدم 

   برای بیشتر داشتن دارایی هیچ زمان حسر ونداستم ارامش انجه که داشتم به انجه را که با حسرت نکرانی که اونها دارن ما کتمرداریم  رونداشم ولی متاسفانه همسرم به شدت نکران عفب افتاد ازهمکارنش که با اون شروع کردن بوده هست باره بهش یاداوری میکنم توباید توان خودت رو با انجه که فبل بودی مقایسه کنی این زمان ازانجه داری شاد خواهی بود ولی ایشون این نظر رواصلافبول نداره مبگه‌من‌متو جه عقب مونداون از زندگی نیستم 

   ارزش واقعی هرانسان به میزان تحصیلات ودارای وشهرت وهرچیزدیگه که ملاک منیت هست نشانه ارزش واقعی انساننت نیست توخانواده همسر مادروخاله هاای ودایی شوهرم وفتی من داخل اینخانواده شدم جنان بزرگ منشی دیدم زاویه نگاه بزرگی رو دراون زمان ازاین خانو اده دریافت کروم مادرشوهرم وخواهرهایش وهیچ سواد نوشتن وخو اندن نداشت نواند چنان قوی تشخیص ودرک بالایی ارنباطی بر قراربودن که هر کسب ییوبارباهوشون ارتباط برقرا می کرد اون توان وانرری قویی وجودشون رو دریافت میکرد مخصوص مادرشوهرم خودم چنان منش درک ودریافت بزرگی رو داشت که دردیدمن عروس حس توامندی اون ثابت شده بود  پس تحصیلات  شهرت نمیتوان این قدرت به انسان بده جون اینها درنی هست اربیروم انتظاره دریافت رونباید داشت کسی که روی وجود خودش کاره کر ه باشه اون به عرصه میزاره 

   حسرتهای من‌نشانه از نبودن توامتدی درونی ماست درنظر من اگه کسی که تو امتدی ذهن جسم رو داشته باشه نباید حسرت درکنارش قراربده باین نشان ازمنیت زیاداونفردهست  

   با کم‌کردن این حسرت وکار روی خودمان اون حسرت به شکل خوبی کم رنک شده وکم کم اون  ویرانکر حسم خودمون رو ازدست میده حسرتهای که مادرایم یی مانع برای هرمسیر ونرسبدن هست 

   شهرت واعتبار اگه به انسان توان میده اون کم زمان هست که باقزمیومنه کسانی تا اخرعمبر ابن سهرت واعتباررو دا ن که ابها از وجودخودشون باسه بخ محیط اطراف مربوط نباشه مثل ورزشگاران ابن شهرت میتوان حفظ کنن که دایم مواظبت ازخودشون روانجام بدن ولی فردعادی  خلاصه کسی میدا میشه که این دوموضوع روبیشترداره وازما جلوزده باعث دلسری خودمان میشه

   یه تا مانع  تواین بخش داریم که باعث میسه اون ارتباط شیرن صورت نکیره 

   افکار کفتکویی دورتی  اترژی  خودبزرگ بینی 

   هر این سه مانع رو باید به شکل خوب برطرف کنیم اون ارتباط خوب به وجودمیاد 

   کفتگویب درنی توبخش مثبت  داشته باشیم انکار بی ارزش رو مرونکیم جون اون کفتگوی مارو به سمت اراده سخصی راهنمایی میکنه 

   توزمبنه شک وتر دی این رو من‌کامل فبول دا رم توهرانجه دیگران مخصوص مامعالات درون بازاری  وفتی برای بر طرف کردنشک وتردی  خریدار از کلمه خداوند استفاده میشه تودیدمن اون قدرت بی متها رو برای یی مامعله سود اوروه به میان کشیده که خریداراون شک تردی رو نداسته باشه ولی من این اصلا فبول ندارم جرا اون قدرت بی انتهایی هستی ارزش قدرتش به حدی تودین متن بزرک دست یافتی هست به شراطی که ماواون باری هرانجه که کم ارزش هست ازوجودش استفاده نکینم اون خالقی هرانجه که نعمت در کل هستی رو داره   خودم‌ هست چطور برای کمترین ارزش زندگی خود مان ازاین قدت برزگ استفاده کنیم من ابن رو نشانه کم توانی خودمان هست  میکنم اگه من خودم فرشنده توبازرا کشور بودم به توان خودم اکتفا کرده پای این قدرت بی منتها رو پیش نمیکشیدم من به انرژی خودم اکنتفا میکردم خودم‌وانرژیوجودم روتشخیص میدام‌که ضعیف هست روبه بهتر شدن اقدام میکردم‌جون با بهترشدن انژی ما هرانجه ما رو ناتوان نشون‌میده ازبین میده 

   از عبارتهای که دورنش حس امید نشاط هست استفاده کنبم چون اون زمان ما داریم خودمون رو با یی نیرویی بزرک وصل میبینم جون وصل شده تصورمیکنیم‌اون‌کلمات درما بهتر ابن امید  رو ایجاد  میکنه 

   مسیر روادمه  میده تا به اون‌نتیجه مورد نظر برسیم تولاغریی با ذهن کسی موفق هست که اول روی کل موانع نرسیدن‌کاره کنه ودرمسیر باقی بمونه وادامه بده تا اون نتیجه خوب رو دریافت کنه تواین مسیر کسی میتوان اون ارتباط رو برقرا کنه که اول باسه ادامه بده دلسرد نشه روی همه بخس های که مانع هست کاره کنه وفتی خوب برطرف شد زمان خودش اون ارتباط برقرا میشه عین لاغریی که درادامه مسیر درزمان خودشمااون دریافت میکنم‌نصف نبمه کاره کردن نتیجه اون اخر هدف روبه ما نمی ده 

   خدا پشت وپناهتون یاخق حق نگه دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 25327 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته

   نشان های دریافت شده

   سطح مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 858 کلمه

   باسلام خدمت استاد عزیزم و دوستلن گرامیم 

   من قبلنا خودم با خیلی ها مقایسه میکردم فلانی چقدر همسر خوبی داره این کارو براش انحام میده و اون کارو کا براش انجام میده پولدار راحت زندگی میکنه  راحت خرج میکنه و…

   من همیشه در دوران کودکی تا بزرگسالی مورد مقایسه قرار گرفتم  ببین دخترت عادت هنست توعه تو چرا رویگری سر نمیکنی  ببین دوستت چقدر درسش خوبه یاد بگیر ببین این دختره همسن توعه چه چادری سر کرده و   

   و حتی در بزرگسالی که میگفتن اگر اینکارو کرده بودی تو رو استخدام میکردن الان کار داشتی  تمام مادرها این کارو انجام میدن  و…

   و اما خداروشکر این روزا یاد گرفتم که خودم  مقایسه نکنم با کسی فقط اجازه دارم خودم با خودم مقایسه کنم  و سعی کردم که مقایسه نکنم ولی دیگران مقایسه میکنن

   کاملا قبول دارم که تلاش‌هایی که داشتم درست اما الان چی تو کنته داری آیا پیشرفتی داشتی  من راستش و بخواین پیشرفت آنچنانی نداشتم و چون بیشترین تمرکز من روی شفا بوده و خدارو شکر پیشرفت چشمگیری و قابل توجهی کسب کردم طوریکه به نظر خودم عمر دوباره از خدا گرفتم الان در بهترین و بالاترین حد سلامتی خودم قرار دارم البته از نظر تناسب اندام یه شبنم هم دریافت کردم   در روابط هم یکم پیشرفت کردم  حالم و احساسم آرامش که دارم خدارو شکر ولی پیشرفتی که خودم انتظارشو داشتن نبوده اینکه استاد دیروز تونستم یه تشک خوشخواب برای تختم خلق و تجربه کنم 

   بله احساس میکنم که خیلی خیلی بیشتر از گدشته آرامش دارم و احساسم خوبه و خوشحال و سپاسگزارم که تغییر کردم 

   من بدنبال خونه بزرگتر ماشین بهتر اینا هستم ولی بخاطر چشم و هم چشمی نیست واقعا نیاز زندگی خودم دوست دارم که یه خونه بزرگتر داشته باشم تا مجبور نباشم  همه چیز دور و بر خودم بچینم چون جای مناسبی وجود نداره 

   من هم شنیدم پدرم میگفت خدا به انسانها بد  آنقدر میده  چون نمیخواد سرشو بلند کنه آرزویی داشته باشه  بعدها هم شنیدم که میگفتن تو بازار زیاد نرین چون ژرق و برق دنیا میگیره آدم 

   ولی من خدایی اگر چیزی رو خواستم برای نیاز خودم دوست دارم بهترین زندگی بهترین شرایط بهترین تناسب اندام بهترین هر چیزی تجربه کنم چون من نمیدونم که تا کی زنده هستم  و چشم و هم چشمی به نطر خودم ندارم 

   گاهی شده یه کسی غذای خوشمزه‌ای درست کرده گفتم چجوری درست کردید از اون به بعد اونجوری درست کردم یا خیلی اتفاق افتاده که من بلد نبودم  یکی کاری رو انجام داده منم انجام دادم یه جور چشم و هم چشمی ولی من فقط میخواستم یاد بگیرم تجربه کنم  نیت بدی نداشتم 

   من خیلی سعی میکنم همسو با قدرت اراده خداوند باشم  گاهی اشتباه میکنم ولی هر وقت یادم بیافته عوض میشم  دیگه اشتباهم تکرار یا ادامه نمیدم 

   خدارو شکر دارم یاد میگیرم که الویت زندگی خودم خودم باشم سعی میکنم نظر دیگران برام مهم نباشه ولی وقتی دقت میکنم میبینم که الانا نظر دیگران برام مهم چون وقتی حرفی میزنن منم گوش میدم ولی یکم زمان میره سعی میکنم خیلی توجه نکنم 

   من یه تمرینی داشتم که باید مراقب افکارم باشم ندارم هر فکری هر تصویری هر شنیده‌ای وارد دهن من بشه خیلی سعی کردم یکمم موفق شدم و تمرینی هم دارم که باید ببینم چه گفتگوهای دهنی دارم تا بتونم باورهای شناسایی کنم   سعی میکنم هر فکری مرور نکنم هر چیزی رو اجازه ورود بهش ندم ولی گاهی هم هواسم نبوده خسته بودم تلوزیون یکم دیدم یهو یادم افتاده دیگه نگاه نکردم یل وقتی جایی میرم حرف میشه ولی خدارو شکر کمتر شده چون به اونها گفتم که حرفهایی نزنن من ناراحت بشم اونا فکر میکنن بیماری من برای خورد شدن اعصابم هست سعی می‌کنند حرفی نزنن خدارو شکر 

   من به مسیرم هیچ شک و تردیدی ندارم چون میدونم مطمئنم که مسیرم درسته جرا چون خداوند من منو از میان این همه انسان چاق که زبان فارسی بلد هستند انتخاب کرده و در ابتدا این مسير الهی قرار داده پس بزرگترین تضمین برای من حسای میشه  و اینکه دارم تغییرات احساس تجربه میکنم پس میرن درسته و اگر تا بحال به نتیجه دلخواهم نرسیدم دلیلش اینکه بیماری سختی داشتن  تمرکز بیشتری روی اون یود تا بتونم مدت بیشتری زنده باشم تا شفا الهی و سلامتی ماوراطبیعی تجربه کنم خدا رو شکر در این جنبه از زندگیم خیلی موفق بودم طوریکه سلامتی ماورا طبیعی الان دارم تجربه یکنم یعنی تک تک اعضای بدنم در بهترین و بالاترین حد سلامتی هستند 

   عبارت بسیار زیبایی من در پرتو قدرت اراده خداوند قرار دارم 

   جملات انگیزه بخشی بود خیلی حال آدم خوب میکنه منم الان جملات حاکی از احساس لیاقت رو صفحه گوشیم دارم 

   من این جملات به صورت پیامک که مینویسم تنطیم میکنم طوری که صفحه گوشی کاملا پیدا باشه بعد اسکرین میگیرم پاکش میکنم جمله بعدی مینویسم  هر چند وقت یکبار جمله رو عوض میکنم  والانم از این جملاتی که شما گفتین استفاده میکنم 

   من جلوی اینه گاهی که یادم جملات انگیزشی به خودم میگم من  الانم بهترین هستم اشرف مخلوقات هستم

   من پرتحرک ترین هستم و من ارزشمند هستم من انسان لایقی هستم و…میگم بعد سپاسگزاری میکنم اینه رو ترک میکنم 

   من سعی میکنم امروز برای امروز زندگی کنم کارهایی انجام بدم که عاشقش هستم 

   من به میرم ایمان دارم قسم خوردم تا آخرین لحظات زندگیم هم این آگاهی‌ها رو ترک نمیکنم و همیشه ادامه دادم  خدایا شکرت 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/02/15 15:37
   مدت عضویت: 574 روز
   امتیاز کاربر: 15260 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 668 کلمه

   باسلام خدمت شما 

   همیشه بهترین نتایج برای انسان های اگاهی است که از زندگی هستند و دوست دارند که در بهترین شرایط خود زندگی کنند،وقتی انسانی برای رشد و گسترش افکار خودمان و ذهن و افکاری مثبت تر و بهتر تلاش کنیم،

   از مقایسه کردن خود با دیگران دست بر دارید زیرا همه ی انسان های جهان  قرار نیست از افکار که شما با تمرین بدست اوردین و افکارتون تغییر کرده داشته باشند و از این دانش برخوردار باشند ولی میتوانید با رشد و گسترش در کسیر بهتر شدن افکارتان همسو شوید با اراده ی خداوند و از مقایسه کردن دست بردارید،

   چرا اصلا باید خودمو مقایسه کنم وقتی که از زندگی خودم و شرایطی که در اون قرار دارم راضی هستم و دارم همیشه لذت میبرم و سعی کردم تا به الان هیچ وقت احساس حسادت نداشته باشم که موجب بشه خودم رو با کسی مقایسه کنم ،

   اگر ادمی بدونه که در وجود خودش چه گوهری دارد و بهترین استفاده رو از زندگی میتونه داشته باشه دیگه هیچ وقت خودش رو مقایسه نمیکنه از نظر من مقایسه کردن برای ادم های که دوست دارن در جایگاه تو باشند اما نمیتونن برای همین دارن با مقایسه و رقابت کردن با شما این احساس رو برای خودش تا حدودی کم میکنه اما باز هم به ارامش نمیرسه ، 

   هیچوقت برای مال و ثروت دنیا حرس نزنید تا بیشتر به دست بیارید وقتی که میتونین با داشتن  احساس خوب و فکر خوب بدست بیارید، باید همیشه باور داشته باشید که نعمت های خداوند در جهان بیشمار هست و هر انسانی با سفارس نسبت به درگاه خدا اونچه راجبش حرف میزننذ رو در زندگی جذب میکند، پس باید برای داشته های خود حس خوبی داشته باشید و همش برای به دست اوردن تلاش بیهوده نکنید ، تلاش مفیدی باید در ذهن خودتان داشته باشید و با امید و اگاهی و داشتن احساس خوب نسبت به خودتان و زندگی تلاش کنید و خواسته هایتان رو داشته باشید،

   ارزش واقعی خودتان را درک کنید تا بتونین در همه شرایط زندگی با خودتان در صلح باشید و از زندگی و خودتان راضی باشید و احساس خوب درباره خودتان داشته باشید وقتی که به درک خوبی درباره خودتان و هر آنچه که دارید و هستید میرسید میتونین راحت تراز اونچه  هستیم  زندگی رو بگیرید که برای تغییر خود در مسیر با اراده خداوند همسو باشید و این درک می تواند به شما کمک کند که بهتر قدم بردارید و باور بیشتری نسبت به اعتقاد و ایمان خود داشته باشید زیرا هر آنچه که درباره این مسیرها در کرده‌اید برای درک بهتر خودتان و درک بهتر جهان هستی و خداوند است و نیازی نیست که راجب این تغییرات خودتان و آنچه درک کرده‌اید برای افراد توضیح دهید زیرا فقط شما به این درک رسیده اید و کافی است که در زندگی به این درک عمل کنید و در مسیر خود بمانید و همسو با اراده خداوند حرکت کنید،

   همیشه در زندگی احساس خوب را برای خودتان بسازید و خالق زندگی خود باشید از افکار منفی دوری کنید و از معاشرت آدمهای منفی و شرایط جوی منفی دوری کنید تا بتوانید در مسیر قدرت اراده خداوند به تجربیات زیبا و دلنشینی از بین این همه  بینهایت خداوند بنویسید و ایمان داشته باشید که به هر آنچه باعث احساس خوب فکر کنید خواهید رسید زیرا که این قانون جهان است و خداوند در نهایت به آنچه توجه میکنید به شما پاسخ می دهد و این تنها پاسخ ارتعاشات فکر شما به سیستم جهان و درگاه خداوند است و هیچ ربطی به دیگران یا به هیچ شرایطی ندارد تنها با افکار خودتان می توانید خالق زندگی و اتفاقای خودتان باشید و آنچه را که می خواهید تجربه کنید با همسو بودن با اراده خداوند به دست بیارید و زندگی خوبی را تجربه کنید من هم این کار را انجام دادم و همیشه سعی می‌کنم که افکار خوبی را داشته باشم و احساس خوبی رو برای خودم پیدا کنم و در زندگی کاری رو انجام بدم که دوست دارم و لذت ببرم و تا میتونید به خدا توکل کنید و خودتان را دوست داشته باشید،

   باتشکر ازشما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1400/07/28 04:54
   مدت عضویت: 1737 روز
   امتیاز کاربر: 15315 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 971 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   چند تا از راهکارهای قبلی برای رهایی از خود بزرگ بینی و یاد گرفتیم ۱- توقف رنجیدن از دیگران۲- رها کردن رقابت برای پیروزی بر دیگران ۳- ترک کردن حق به جانب بودن

   و راهکارهایی که امروز یاد می گیریم

   ۱- خودتان را با دیگران مقایسه نکنید .

   نمی دونم چه جوریه ولی من هیچ وقت خودمو مقایسه نمی کنم با دیگران ولی این احساس و بیشتر مواقع دارم اون ته ته درونم که انگار همه چیم کمتر از دیگرانه مثلا همه هر چیزی و زود یاد می گیرن همه اینو بلدن من بلد نیستم از این چیزها زیاد میاد توی ذهنم  .و این همون خود بزرگ بینی که جلسه قبل صحبت شد ما خودمون و از بقیه فاصله دار می می بینیم جدا از دیگران و باید واقعا روی این مسیله کار کنم خیلی وقتها هم اوکیه نمی دونم بعضی مواقع اینجوری فکر می کنم.

   شاید خیلی ریشه داره این مسیله چون همیشه در اطراف اینو شنیده بودم حتی تو فیلمها خونوشون پایین شهره بالای شهره از این چیزها نمی دونم این مسایل خیلی در فرهنگ ما هست حتی مردم تو عروسی هم که می رن ول نمی کنن اونجا هم می گن وای داماد خیلی سرتر  از عروسه همیشه یادم میاد می گفتن باید عروس سرتر باشه از دوماد از این حرفهای بی خودی که ما بیشتر عمرمون شنیدیم نمی دونم کی می تونیم رها بشیم .

   باید ببینیم الان آرامش داریم اشتیاق داریم نسبت به گذشته .

   ۲- برای بیشتر داشتن تلاش نکنیم 

   امان از این چشم و هم چشمی ها همیشه همسرم می گه از این حرف‌ها دیگه راحت شدیم از ایران اومدیم ولی اینجا هم از این خبرا هست فقط طرف ما کمتره چون اینجا خیلی روی کارشون همه تمرکز کردن . ولی مثلا امروز که خونه مامانم بودم همیشه می شنوم که هر کی تو ساختمونشون هر کاری بکنه بقیه هم می کنه مثلا یکی تلویزیونشو عوض کنه بقیه هم باید بکنن چون دیگه کاری ندارن همش از این چیزها حرف می زنن مثلا پرده و وسایل خونه و این چیزها ….

   خدا رو شکر که ما اینجا از این چیزها نداریم یکی یه چیزی بخره من حتما باید داشته باشم اتفاقا مامانم می گفت امروز ایفون جدید اومده تو نمی خوای بگیری گفتم حالا این تلفنم داره کار می کنه اصراری ندارم هر وقت موقعش بشه می گیرم من هیچ وقت اصراری ندارم یه چیزی که میاد حتما باید داشته باشم هر وقت وقتش بشه میشه .

   خیلی روی این چیزها حساس نیستم الان چشم هم چشمی کردنم روی لاغر شدنه یعنی بیشتر روی این موضوع تمرکز دارم و همسو شدن با اراده خداوند.

   ۳- ارزش واقعی خود را درک کنید.

   ارزش شما بر اساس جنسیت و مدرک ،،، تعیین نمی شود. بر اساس عوامل بیرونی نیست ارزش شما. افتدیگ به معنای فروتنی در برابر انسان‌ها نیست بلکه فرد از درون احساس یکی بودن با دنیای پیرامون خود می کند.افرادی که افتادگی درونی را تجربه می کنن به این درک رسیده اند که خداوند نت همه اهنگ ها رو می نویسد خداوند همه ترانه ها را می خواند ، خداوند همه ساختمان ها را می سازد و خداوند منبع و منشع همه موفقیت های خود و بشر است.اگر درک کنیم که آنچه بدست آورده یا در جایگاهی که هستیم همه از لطف و رحمت خداوند بوده هر گز ارزش واقعی خود را بر مبنای داشته های خود محاسبه نمی کنیم.چون همان خدایی که در ما سبب تجربه های عالی شده در وجود همه انسان‌ها حضور دارد.فقط باید تصمیم بگیرم که همسو بشیم با اراده خداوند. باید همیشه سپاسگزار باشیم با احساس خوب.

   انچه که هست متعلق به شما نیست بلکه شما ناظر تجلی آنها از طریق قدرت اراده خداوند در زندگی خود هستید.هر چه برای موفقیتهای خود ارزش و اعتبار کمتری قایل شوید ارتباط خود را با ویژیگیهای قدرت خداوند حفظ کنید برای موفق شدن و تجربه نعمتهای بیشتر آزادتر خواهید بود.. نباید وابسته به موفقیت هاتون باشین چون فرصت سپاسگزاری و از دست می دین .

   ۴- شهرت و اعتبار را رها کنید.

   شهرت و اعتبار متعلق به وجود شما نیست بلکه در ذهن دیگران قرار دارد.نباید به نظر دیگران درباره خودمون اهمیت بدیم که می دونم خیلی سخته ولی من دارم تمرین می کنم خودم و عوض نکنم هر جوری دوست دارم باشم .اصلا هم چیزی و به رخ کسی نمی کشم حالا منم با اندازه خودم یه چیزهایی بلدم ولی هیچ وقت خودمو علامه دور نمی دونم .

   سه مانع بزرگ برای پیوستن به قدرت اراده خداوند افکار ‌ا، انرژی و خود بزرگ بینی

   گفتگوی درونی خود را تنظیم و کنترل کنید.

   هر چه بیشتر به گفته های درونی آگاهتر باشین زودتر می توانید عادت های کهنه و تغییر بدین.از عبارت های دلخور هستم ، عصبانی هستم،. کمتر استفاده کنید و همواره سعی کنید بر آنچه می خواهید تجربه کنید تمرکز کنید .تمرکز بر آنچه نمی خواهید باعث تکرار آن خواهد شد.

   شک و تردید را کاهش دهید.

   هر گونه اندیشه که شما را مایوس می کند را دنبال نکنید.افکار منفی و نا امید کننده را ادامه ندهید.از سعی بر اثبات آنچه خود درک کرده و به صحت آن اطمینان دارید به دیگران جدا خودداری کنید.

   نسبت به انرژی خود آگاه باشین.

   هر فکری در ذهن مرور می کنید دارای انرژی است اگر آنچه فکر می کنید احساس خطر ، نا امیدی .  در شما ایجاد می کند آن موضوع دارای انرژی به شدت پست و ضعیف می شودهر طور شده افکار و گفتار خوذ را متوقف کنید.

   از عبارت های امید بخش استفاده کنیم که همون متن شما رو من یادداشت می کنم و می زنم روی یخچال 

   مسیر خود را ادامه دهید.

   ادامه دادن در هر شرایطی مهم‌ترین اصل برای همسو باقی ماندن با قدرت اراده خداوند است.اگر در شرایطی قرار گرفتید که احساس قرار گرفتید که احساس نا امیدی کردید سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید.خود را از شرایط جدا کنید .خود را قربانی شرایط ندانید.همه چیز را به منبع و منشع وجودتان بسپرید و مطمین باشین راهنمایی و کمکی که لازم دارین را دریافت خواهید کرد.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار آزیتا
   1400/07/12 07:55
   مدت عضویت: 1720 روز
   امتیاز کاربر: 6648 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 654 کلمه

   با یاد و نام خدای مهربان

   تا اینجا با بعضی از راهکارهای رهایی از خودبزرگ بینی بهتر آشنا شدیم یاد گرفتیم که از دیگران نرنجیم رقابت با دیگران به خاطر اینکه بر آنها پیروز بشیم را متوقف کنیم و سعی نکنیم همیشه حق به جانب باشیم و بخوایم حق به جانب بودنمونو به دیگران نشون بدیم.

    خود را با دیگران مقایسه نکنید

   سعی کنیم همیشه بهترین خودمون باشیم برای این که در زندگی راحت باشیم باید دست از مقایسه کردن برداریم و به این نکته توجه کنیم که ما توسط اراده خالق به دنیا اومدیم تاهدف شخصی خودمون را دنبال کنیم و اگه بخوایم رشد کنیم و شخصیتمون را گسترش بدیم نباید مرتب در حال مقایسه کردن خودمون با دیگران باشیم بلکه باید سعی کنیم از خود گذشته مان بهتر باشیم یعنی هرکس خودش بهتر می داند چه عملکردی داشته اگه من از ماه قبل یا سال قبلم بهتر بودم پس در مسیر درست دارم حرکت می کنم.

   درست مثل دانش آموزانی که در حال رقابت با دوستانشون هستند و اصلا به پیشرفت خودشون  توجهی ندارند وبه خاطر همین از موفقیت های خودشون لذتی نمی برند و فقط قصد دارندبا بقیه رقابت کنند.

   برای بیشتر داشتن تلاش نکنید

   اگر در زندگی فقط دنبال بیشتر کردن ویژگی های شخصی خود باشیم مثلا دنبال زیاد کردن مال و ثروت، مقام و جایگاه و …. باشیم نمی تونیم از زندگی لذت ببریم چون همیشه در حال رقابت با دیگران هستیم و فقط برای بیشتر به دست آوردن زندگی می کنیم و این باعث میشه حس رقابت در ما جایگزین تموم حس های دیگه بشه چه بسا ممکنه باعث چشم و هم چشمی کردن با دیگران بشه و رفاه وآسایش ما رو بگیره چون اراده شخصی همیشه به ما میگه که چیزایی که داریم کمه و باید بیشتر به دست بیاریم.

    ویژگی های دنیای مادی مثل مقام و شهرت و ثروت و غیره انتها ندارن و اینطوری شخص مرتب تشویق میشه دنبال کسب بیشتر از این موارد باشه و برای اینکه از دیگران عقب نیفته مرتب تلاش می کنه و خودشو با دیگران مقایسه می کنه.وهمین باعث میشه فرصت کافی برای خلق رویاهای خودش نداشته باشه چون فقط به مقایسه کردن خودش با بقیه مشغوله و هیچ لذتی از زندگیش نمی بره.

   اگه یاد بگیریم که در راستای اراده و قدرت خدا حرکت بکنیم می تونیم ارزوهای خودمون را دنبال کنیم وقتی چشم و هم چشمی رو کنار بذاریم می تونیم بهتر سپاسگزار باشیم چون در اون صورت از داشته های خودمون لذت می بریم و با کسی رقابت نمی کنیم.

   ارزش واقعی خود را درک کنید

   باید یاد بگیریم که قدر ارزش و منزلت خودمون را بیشتر بدونیم.ارزش انسان ها ربطی به مقام و جایگاه و مال و ثروتشون نداره چون تمام این ویژگی ها اکتسابی هستند. تمام چیزهایی که به دست میاریم از لطف و رحمت خداست پس داشته های ما در زندگی نمی تونه ارزش واقعی ما رو نشون بده چون خدایی که این چیزا رو به ما داده و ما را در این موقعیت عالی قرار میده همون خدادر وجود انسان های دیگه هم هست پس ما از خودمون چیزی نداریم و همه چیز متعلق به خداست و اگه انسانی مال و ثروت و شهرت نداشته باشه کم ارزش نیست بلکه شاید در راستای اراده خداوند قرار نگرفته و اگر با اراده الهی همسو شود حتما شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد.

   اگربدانیم که تمام موفقیت های ما به خاطر اراده خداوند هست می توانیم بیشتر وبهتر مراتب سپاسگزاری را به جا بیاریم.

   شهرت و اعتبار را رها کنید

    اگه فقط به فکر رضایت دیگران باشیم و نظر بقیه برامون مهم باشه در راستای اراده الهی حرکت نمی کنیم و در واقع تسلیم عقیده دیگران میشیم واراده شخصی شروع به فعالیت می کنه و به جای این که ما بخواهیم در جهت اراده خدا رشد وگسترش پیدا کنیم مشغول جلب توجه دیگران میشیم و سعی می کنیم توانایی و مهارتمون را به دیگران بیشتر نشون بدیم و در واقع اینطوری دنبال احساس رضایت از زندگی می گردیم و شاید هیچوقت اون احساس رضایت را به دست نیاریم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم