0

زندگی با اراده خداوند (قسمت سی و ششم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره چگونه به واقعیت تبدیل کردن اهداف در زندگی توضیح داده شد. در این قسمت بخش دوم از این موضوع بسیار مهم و عملی توضیح داده می شود.

چگونه اهداف خود را به واقعیت تبدیل کنید

در قسمت قبلی درباره پنچ گام به واقعیت تبدیل کردن اهداف توضیح داده شد در ادامه پنج گام دیگر برای بهبود حرکت خود در مسیر رسیدن به هدف ارائه می شود.

 • گام ششم:

درباره افرادی که در اهداف مشابه شما به موفقیت رسیده اند تحقیق کنید.

اشتباهی که من سالها مرتکب می شدم این بود که همیشه به افرادی که شکست خورده بودند یا به خواسته های خود نرسیده بودند توجه می کردم.

اگر دقت کنید در زندگی بارها نصیحت شده اید که به افرادی توجه کن که از شما فقیرتر یا مشکلات بیشتری دارند.

این نگرش سبب می شود نه تنها به اهدف و رویاهای خود نرسید بلکه به مرور شرایط بدتری را در زندگی تجربه کنید.

برای رسیدن به اهداف باید الگوهای موفق را مدنظر خود قرار دهید.

اگر باور کرده باشید که جهان هستی بر اساس سیستم و قوانین ثابت توسط خداوند مدیریت می شود بنابراین همان نیرو و جهانی که باعث موفقیت افراد دیگر شده است می تواند باعث موفقیت شما نیز بشود.

بسیاری تصور می کنند دیگران بخت و اقبال بلندی داشته اند که در شرایط عالی زندگی می کنند و خودشان بدشانس و بداقبال هستند و این در حالی است که جهان هستی و خداوند بین افراد تفاوتی قائل نمی شود.

به این مثال توجه کنید:

تصور کنید فردی به شما بگوید به تازگی متوجه شده است که یک نفر مدت هاست در شهر دیگری زندگی می کند و ابراز تعجب کند که چطور به آن شهر رفته است و آن را به شانس و اقبال بلند یا طلسم و جادو ارتباط دهد.

احتمالا شما از نگرش او متعجب خواهید شد چون می دانید که اگر از فلان مسیر حرکت کنید چند ساعت بعد به آن شهر خواهید رسید و هیچ جادو و شانس و …. وجود ندارد.

وقتی افرادی را در زندگی مشاهده می کنید که اوضاع و شرایط آنها باعث تعجب و شگفتی شما می شود، دقیقا مانند فردی هستید که نمی داند چطور می شود به شهر دیگری سفر کند؟!

هر انسانی در هر شرایطی زندگی می کند، آن شرایط جزئی از این جهان و تحت مدیریت قدرت اراده خداوند است. حتی در مواردی که آگاه شدن از شرایط و ویژگی های افراد باعث ناراحتی و خشم ما از تاثیر نامطلوبی که آنها بر دنیای اطراف خود گذاشته اند می شود نیز همه چیز تحت کنترل خداوند صورت گرفته است.

بنابراین به جای توجه کردن به افرادی که در زندگی به خواسته ها و اهداف خود نرسیده اند همواره توجه خود را روی افراد موفق و مورد علاقه خود متمرکز کنید.

اگر مکانیک هستید به افراد مکانیکی توجه کنید که در حرفه خود به درجات و اعتبار بالایی رسیده اند.

اگر خیاط هستید به افرادی توجه کنید که در شغل خیاطی به شهرت و ثروت زیادی رسیده اند.

هر هدفی داشته باشید حتما قبل از شما عده زیادی در آن موضوع به موفقیت رسیده اند حتی اگر هدف شما به قدری خاص باشد که تابحال کسی به آن فکر نکرده است باز هم می توانید افرادی را مشاهده کنید که در اهداف مشابه و نزدیک به هدف شما به موفقیت های چشمگیری رسیده اند.

بنابراین برای به واقعیت تبدیل کردن اهداف خود نیاز دارید الگوهای موفق زیادی در زمینه مورد علاقه خود پیدا کنید.

زمانی که هدف خود را آموزش و گسترش لاغری با ذهن انتخاب کردم، فردی را پیدا نمی کردم که قبل از من از این طریق به موفقیت رسیده باشد. کتاب ها و ویدیوهای زیادی منتشر شده بود که ادعا می کردند از طریق کنترل ذهن به تناسب اندام رسیده اند اما آنچه در ذهن من بود و امروزه شما در آموزش های سایت تناسب فکری مشاهده می کنید با گفته ها و ادعای دیگران بسیار تفاوت دارد.

بنابراین نمونه موفق در این زمینه وجود نداشت و به لطف خدا پس از چند سال حرکت در این مسیر، افرادی زیادی با مشاهده موفقیت من در این زمینه ترغیب شدند که وارد مسیر آموزش لاغری با ذهن شوند. چون مشاهده کردند که فردی توانسته است از این مسیر به موفقیت برسد.

اما در آن زمان من افرادی را پیدا می کردم که در زمینه آموزش های جنبه های دیگر زندگی به موفقیت رسیده بودند. مانند افرادی که در زمینه آموزش زبان انگلیسی به موفقیت های چشم گیر رسیده بودند یا افرادی که در آموزش نحوه موفقیت در کنکور به موفقیت های چشم گیر رسیده بودند.

با دیدن این افراد اطمینان من برای کسب موفقیت در امر آموزش لاغری با ذهن بیشتر می شد و با اشتیاق و احساس خوب مراحل تکامل خود را طی می کردم و البته همچنان در حال طی کردن هستم.

بنابراین به شما توصیه می کنم برای به واقعیت تبدیل کردن هداف خود به دنبال افرادی باشید که قبلا هدف شما یا مشابه آن را به واقعیت تبدیل کرده اند. به این شکل باورپذیری شما برای امکان پذیر بودن موفقیت در مسیر هدفتان تقویت می شود.

در دوره آموزشی رسیدن به آرزوها با قدرت ذهن به طور مفصل در باره این موضوع توضیح داده شده است.

 • گام هفتم:

به شکلی فکر و رفتار کنید که گویی به هدف خود رسیده اید.

یکی از قوی ترین بازی های ذهنی است که می تواند به شما کمک کند در شرایطی که نسبت به هدف خود احساس گیچی و سردرگمی می کنید انگیزه و روحیه شما را برای ادامه دادن حفظ کند.

هر روز به این فکر کنید که درحال تجربه کردن هدف خود هستید. چه احساسی خواهید داشت؟ چگونه رفتار خواهید کرد؟

هر روز با همین احساس و اشتیاق مسیر هدف خود را دنبال کنید.

در گذشته عقیده داشتم هر زمان که به هدف خود رسیدم، بعد از آن برای نگهداری و گسترش آن تلاش خواهم کرد.

بعنوان مثال در مورد لاغری تصور می کردم هر وقت لاغر شدم برای لاغر ماندن و تغییر رفتار و افکارم تلاش می کنم و این در حالی بود که هرگز به آن شیوه من لاغر نشدم.

در مورد کسب و کار تصورم این بود که هر زمان که فروش مغازه من چندین برابر شد با اشتیاق و انگیزه بیشتری در نظافت و بهبود شرایط مغازه تلاش خواهم کرد و این اتفاق با آن طرز نگرش هرگز رخ نداد.

برای موفق شدن باید از همین امروز که تصمیم می گیرید زندگی هدفمند داشته باشید، به شکلی فکر و رفتار کنید که گویی به هدف خود رسیده اید و چندین سال است بعنوان یک فرد موفق که به تمام اهداف خود رسیده است مشغول زندکی و مدیریت اهداف خود هستید.

از زمانی که آموزش لاغری با ذهن را بعنوان هدف و رسالتم در زندگی انتخاب کردم، هر روز مانند فردی که سال هاست در این زمینه موفق شده و الگوی انسان های دیگر است در مسیر هدفم حرکت و تلاش می کردم.

حتی زمانی که سایت تناسب فکری تاسیس شد، از همان روزهای اول که هیچ بازدید کننده ای نداشت به گونه ای درباره موضوعات سایت فکر و عمل می کردم که گویی هزاران بازدید کننده دارد.

همین الان زیرساخت های سایت تناسب فکری برای حضور صدها برابر کاربران فعلی آماده شده است و این طرز عملکرد به خاطر نگرش و عملکرد من بر اساس رسیدن به موفقیت صورت گرفته است.

در مسیر هدف خود، هر رویدادی که یک مانع به نظر می رسد را بعنوان فرصتی برای سنجش عزم راسخ خود برای هدفمند زندگی کردن بدانید و سعی کنید از آن مانع برای تقویت انگیزه و اشتیاق خود استفاده کنید.

این یکی از مهمترین دلایلی است که باعث ناکامی انسان های بسیاری در رسیدن به اهدافشان می شود. زمانی که افراد با موانع رشد و گسترش اهداف خود مواجه می شوند و به جای انگیزه و اشتیاق گرفتن برای پیشرفت کردن، دلسرد و ناامید می شوند و هدف خود را رها می کنند.

من در سال 1394 فعالیت خود برای آموزش لاغری با ذهن را از طریق شبکه اجتماعی تلگرام آغاز کردم.

مدت ها به صورت تقریبا شبانه روزی مشغول فعالیت و تولید محتوا و ارتباط با مراجعین بودم و روند رشد و گسترش گروه های لاغری با ذهن در تلگرام به شکل عالی پیش می رفت تا زمانی که به یک باره خبر فیلتر شدن تلگرام منتشر شد.

این شرایط به منزله شکست خوردن و بی نتیجه بودن همه آن فعالیت ها و برنامه ریزی کردن ها بود. اما من با نگرشی متفاوت به این موضوع نگاه کردم و آن را فرصتی برای رشد و گسترش دانستم و عقیده داشتم نتیجه فعالیت من را گروهی از انسانها نمی توانند نابود کنند و مانع رسیدن من به اهدافم شوند.

به این ترتیب بود که با ذوق و شوق سایت تناسب فکری را تاسیس کردم و با انرژی و انگیزه ای مضاعف به کار و مسیر خود ادامه دادم.

فیلتر شدن تلگرام مانعی بود که باعث دلسرد شدن افراد زیادی شد اما فقط عده ای که نگرش متفاوت به موضوع رسیدن به اهداف داشتند توانستند با پیدا کردن راه های بهتر و ساده تر به مسیر خود ادامه دهند.

داشتن نگرش “رسیدن به موفقیت” در شرایطی که احساس می کنید موانع باعث دلسرد شدن و ناامیدی شما شده اند سبب می شود که انگیزه و اشتیاق خود را حفظ کرده و به دنبال یافتن راه حل برای عبود از مانع ایجاد شده باشید.

تفاوتی ندارد مانعی که در مسیر حرکت به سمت هدفتان ایجاد می شود چه باشد، اگر روحیه فردی که به هدف رسیده است را در خود ایجاد کرده باشید به سادگی از آن مانع عبور خواهید کرد.

 • گام هشتم:

رسیدن به هدف را در ذهن خود تجسم کنید.

از مراقبه کردن برای تقویت ارتباط بین خود و خداوند و اهدافتان استفاده کنید.

همیشه از یک موزیک ملایم و بدون کلام برای مراقبه کردن و رفتن به حالت سکوت استفاده کنید. به این شکل ذهن خود را نسبت به آن صدا شرطی می کنید.

در زمان مراقبه با خود تصور کنید که خداوند را می بینید که در حال راهنمایی و هدایت شما به سمت هدفتان است.

ببینید که به هدف خود رسیده اید و دنیای اطراف شما مملو از نشانه هایی است که دوست دارید با رسیدن به هدف تجربه کنید.

من در مراقبه هایم اینگونه تصور می کنم که در فضایی بی نهایت در حال حرکت هستم. فضایی که سرشار از احساس آرامش و آغشته به نور سفید ملایم است.

انسان های بی شماری را می بینم که به سمت من حرکت می کنند در حالی که غرق شادی و احساس عالی متناسب شدن هستند.

خودم را مشاهده می کنم که در حال تجربه شرایطی هستم که گویی به تمام اهداف خود رسیده ام و سرشار از احساس عالی هستم.

خود را در حال مشاهده و گفتگو با خداوند می بینم که مرا به خاطر حرکت کردن و به کار گرفتن الهاماتش تحسین می کند.

دنیای مراقبه، دنیایی است که به هر شکلی که می خواهید می توانید آن را شکل دهید. هیچ ترس و نگرانی از شکل دادن به خداوند یا اجزایی که در جهان مادی تمایل به تجربه کردن آن دارید نداشته باشید.

شاید دوست داشته باشید خداوند را به شکل یک انسان مسن با ریش سفید بلند تصور کنید، شاید تمایل داشته باشید خداوند را به شکل یک فرمانده قوی هیکل تصور کنید.

این دنیای شماست و به هر شکلی که می خواهید از آن برای تقویت انگیزه و اطمینان خود برای تجسم رسیدن به اهدافتان استفاده کنید.

به راحتی و با اطمینان از خداوند درخواست کنید که در مسیر سرنوشتی که می خواهید هدایتتان کند.

حتی می توانید از او بخواهید برخی از مسائل که راه حل مناسبی برای آنها ندارید را حل و فصل کند.

 • گام نهم:

افکار و احساسات خود را با اعمال و رفتارتان در مسیر هدف هماهنگ کنید.

اشتباهی که افراد بسیاری در زندگی روزمره آن را تکرار می کنند و از اینکه به اهداف خود نمی رسند متجعب هستند.

اگر افکار و احساس شما با اعمالتان در مسیر هدف هماهنگ نباشد در نهایت شما به هدف خود نخواهید رسید حتی اگر تمام شبانه روز را تلاش کنید.

حتما در اطراف خود افراد زیادی را دیده اید که به سختی کار می کنند، زمان تفریح و استراحت کمی دارند و در عوض زمان بیشتری را مشغول کار کردن هستند اما در نهایت همیشه در سطح پایینی زندگی می کنند.

این نتیجه به دلیل هماهنگ نبودن افکار و احساس با عملکرد روزانه است.

ممکن است شما هر روز برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید اما در ذهن شما این نگرش تکرار می شود که شانس شما برای موفق شدن کم است.

شرایط اقتصادی و سیاسی کشور مانع از موفقیت شما شده است.

افراد زیادی قبل از شما به موفقیت رسیده اند و دیگر فرصت کافی برای موفقیت در این زمینه وجود ندارد.

هزاران فکر می تواند در ذهن شما مرور شود که با عملکرد شما ناهماهنگ باشد.

اگر تلاش می کنید اما نشانه های موفقیت را احساس نمی کنید به این دلیل است که افکار شما در جهت موفقیت تنظیم نشده است.

صحبت کردن با افراد مختلف درباره سختی های زندگی به شدت افکار شما را با هدفتان در ناهماهنگی قرار می دهد.

دریافت اطلاعات و آگاهی درباره شرایط بازار و وضعیت معیشت مردم به شدت باعث ناهماهنگی افکار شما با اعمال تان در جهت موفقیت می شود.

بررسی و توجه به نتیجه افرادی که شکست خورده اند به شدت باعث ناهماهنگی افکار و احساس شما با اعمالتان در جهت به واقعیت تبدیل کردن اهدافتان می شود.

بنابراین اگر توجه به فکر و احساس مهمتر از توجه به عملکرد نباشد اما کمتر از آن هم نیست.

به همان اندازه که شما در اتخاذ تصمیمات خود برای موفقیت حساس هستید باید در انتخاب افکار خود نیز حساس باشید.

از آنجا که افکار شما در نهایت به احساس شما تبدیل می شود بنابراین از سنجس احساس خود در هر لحظه می توانید به محتوای فکری ذهن خود دسترسی داشته باشید.

اگر احساس شما بد است حتما افکار نامناسب را مرور کرده اید و اگر می خواهید احساس بهتری داشته باشید فقط باید افکار بهتری را مرور کنید.

همیشه درباره مسیر رسیدن به اهدافتان افکار امیدوارکننده داشته باشید حتی اگر به واقعیت تبدیل شدن افکارتان نیاز به معجزات الهی داشته باشد.

اینکه در لحظه مناسب رود نیل باز شود و موسی و یارانش از رود عبور کنند نیاز به تسلط بر جادوگری ندارد بلکه به شدت نیاز به مهارت مدریریت افکار دارد که در شرایط سخت که در حال فرار هستید بتوانید به شکلی به موضوع فکر کنید که احساس امنیت و آرامش به شما بدهد.

در این شرایط حتی رودخانه هم به موقع برای کمک کردن به شما برای به واقعیت تبدیل شدن هدفتان وارد عمل خواهد شد.

همانطور که افکار و نگرش موسی باعث باز شدن رود نیل شد، افکار و نگرش شما می تواند باعث رخ دادن تمام اتفاقات لازم برای رسیدن شما به هدفتان شود.

فکر و ذهن شما با موسی هیچ تفاوتی ندارد فقط اعتماد و نگرش شما به خداوند و جهان هستی با موسی تفاوت دارد. بنابراین با تغییر نگرش خود می توانید هر هدفی که به عقیده دیگران نیاز به معجزه دارد را شما در زندگی خود به واقعیت تبدیل کنید.

 • گام دهم:

برای رسیدن به اهداف خود همیشه سپاسگزار باشید.

خیلی ها برای سپاسگزار بودن به دنبال دلیل و بهانه هستند و این در حالی است که باید عادت بی دلیل سپاسگزار بودن را در خود ایجاد کنیم تا سیستم جهان هستی بی دلیل و منطق در زندگی ما تغییر ایجاد کند.

حتی فقط به این دلیل که می توانید به هدفتان فکر کنید، خداوند را شکر گویید.

همین شما، تا چند هفته قبل نگرش فعلی درباره خداوند، زندگی و رسیدن به اهداف را نداشتید. پس برای این نگرش تازه و زیبا شکرگزار باشید.

برای فرصتی که می توانید زندگی کنید و به دیگران و خداوند خدمت کنید شکرگزار باشید.

برای موانعی که در مسیر هدفتان ایجاد می شوند تا به شما کمک کنند مسیر خود را تغییر داده و وارد مسیر بهتر شوید شکرگزار باشید. اگر موانع نباشند چه بسا شما هرگز مسیر حرکت خود را تغییر ندهید.

جهان هستی، زندگی را تامین می کند و برای همه جریان دارد و فراوانی اش بی پایان است.

برای اینکه هدفمند خلق شده اید شکرگزار باشید.

برای اینکه فرصتی به دست آورده اید تا با هماهنگ شدن با قدرت اراده خداوند در مسیر تجلی اهداف خود حرکت کنید شکرگزار باشید.

برای احساس بهتری که تجربه می کنید شکرگزار باشید.

اگر ساعات بیشتری را با احساس شادی سپری می کنید شکرگزار باشید، شاد بودن کار ساده ای نیست که هرکسی بتواند آن را انجام دهد.

وقتی با هدف زندگی می کنید سرشار از عشق هستید. وقتی سرشار از عشق نباشید هدف ندارید. این موضوع درباره هر انسان، جامعه، شرکت ها و حتی دولت ها صدق می کند.

وقتی دولتی به خاطر خدمت کردن به شهروندان از آنها بهای زیاد می گیرد، در واقع بی هدف است.

وقتی حکومتی برای حل مشاجره ها و اختلافات از خشونت استفاده می کند، فارع از اینکه چگونه اعمالش را توجیه خواهد کرد بی هدف است.

وقتی شرکت ها به بهانه پرداخت سود بیشتر، سرمایه بیشتری از مردم می گیرند و آنها را فریب می دهند بی هدف هستند.

وقتی جامعه ای به بهانه مذهبی بودن، هرگونه تعصب، نفرت و بدرفتاری را نسبت به انسانها روا می دارد بی هدف است.

این موضوع درباره شما نیز صحت دارد.

اگر در زندگی هدف داشته باشید و هدف خود را با ویژگی های قدرت اراده خداوند پیوند دهید، با آگاهی زندگی خواهید کرد و زندگی سرشار از عشق را تجربه می کنید.

بنابراین سریع ترین روش برای درک هدفتان از زندگی و زندگی کردن بر مبنای آن هدف این است که از خودتان سوال کنید:

آیا به شیوه هایی سرشار از عشق فکر می کنید؟

آیا افکارتان از منبع و منشایی که سرشار از عشق است و در درونتان قرار دارد جاری می گردند؟

آیا بر مبنای افکار سرشار از عشق عمل می کنید؟

اگر پاسخ شما مثبت است، پس هدفمند هستید. اگر منفی است برای هدفمند شدن باید از آموزهای نوشته های باورساز و محصوصا راهکارهای داشتن زندگی هدفمند در این قسمت و قست قبل استفاده کنید.

(برای مراقبه کردن می توانید از موسیقی بدون کلام که در بخش دانلودها در انتهای متن قرار داده شده است استفاده کنید.)

در قسمت بعدی درباره چگونگی برقراری ارتباطی صلح آمیز و توام با آرامش با اعضای خانواده و اطرافیان توضیح داده می شود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.32 از 22 رای

https://tanasobefekri.net/?p=31854
برچسب ها:
9 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار نادیا همتی
   1403/03/29 10:57
   مدت عضویت: 43 روز
   امتیاز کاربر: 2055 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 176 کلمه

   با سلام به نام الله یکتا

   چگونه اهداف خود را به واقعیت تبدیل کنید

   گام ششم درباره افرادی که در اهداف مشابه شما به موفقیت رسیده اند تحقیق کنید.

   • گام هفتم:

   به شکلی فکر و رفتار کنید که گویی به هدف خود رسیده اید. هر روز به این فکر کنید که درحال تجربه کردن هدف خود هستید. چهاحساسی خواهید داشت؟ چگونه رفتار خواهید کرد؟

   •  
   • گام هشتم:

   رسیدن به هدف را در ذهن خود تجسم کنید.

   از مراقبه کردن برای تقویت ارتباط بین خود و خداوند و اهدافتان استفاده کنید. ببینید که به هدف خود رسیده اید و دنیای اطراف شمامملو از نشانه هایی است که دوست دارید با رسیدن به هدف تجربه کنید.خداوند راببینید که در حال راهنمایی کردن شماست

   •  
   • گام نهم:

   افکار و احساسات خود را با اعمال و رفتارتان در مسیر هدف هماهنگ کنید. اگر احساس شما بد است حتما افکار نامناسب را مرورکرده اید و اگر می خواهید احساس بهتری داشته باشید فقط باید افکار بهتری را مرور کنید.

   •  
   • گام دهم:

   برای رسیدن به اهداف خود همیشه سپاسگزار باشید برای فرصتی که می توانید زندگی کنید و به دیگران و خداوند خدمت کنید شکرگزارباشید.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار لیلا احمدی
   1403/03/25 09:37
   مدت عضویت: 525 روز
   امتیاز کاربر: 18250 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 47 کلمه

   سلام استاد گرامی بسیار از شما بابت این فایلهای بسیار ارزشمند سپاسگذارم 

   انشا الله تاثیر این کارهای نیک شما هم در زندگی خودتان وعزیزانتان وهم در زندگی همه آنهاایی که نیاز به این آگاهی ها دارند تاثبر مضاعف بگذارد 

   آمین یا رب العالمین 

   با امید روزافزون برای پیروزی وموفقیت وآگاهی 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/12/20 12:41
   مدت عضویت: 435 روز
   امتیاز کاربر: 12430 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 309 کلمه

   سلام استاد صبح شما بخیر و شادی 

   چگونه اهداف خود را به واقعیت تبدیل کنیم 

   1- باورکنید تحت کنترل نظام و سیستم هوشمند قدرت خداوند هستیم و خداوند مسئول آفرینش تمام مخلوقات و شرایط این جهان است و آگاه به همه چیز 

   2- از فرصتهای کوچک برای کمک کردن به دیگران استفاده کنید و منیت و اراده شخصی را کنار بگذارید 

   3- هدف خود را با قدرت اراده خداوند هماهنگ کنید 

   4- به آنچه دیگران درمورد هدفتان میگویند زیاد توجه نکنید و به ندای درون خودتان توجه کنید 

   5- باور کنید که خداوند برای شما کارخواهد کرد چون او محاسبه گری بس توانا است 

   6- درباره ی افرادی که دراهداف شما به موفقیت رسیدند تحقیق کنید نه درمورد شکستها چون شکستها شما را ناامید میکند 

   7- به شکلی رفتار کنید که گویی به هدف خود رسیده اید این یکی از قویترین بازیهای ذهن انسان است و کم کم شمارا به ان هدف می رساند

   8- رسیدن به هدف را درذهنتان ترسیم کنید از مراقبه کردن برای ذهنتان غافل نشوید 

   9- افکار و احساس خود را با اعمال و رفتارتان درمسیر هدف هماهنگ کنید درغیر اینصورت به هدفتان نخواهید رسید 

   10- برای رسیدن به هرهدفی درزندگی و درهر شرایطی سپاسگزار باشید 

   من فقط برای رسیدن به هدفم فکر میکنم خدایا شکرت 

   من برای هدایت شدن به این مسیر متناسب شدن خدارا شکر میکنم .خدایا شکرت 

   من برای اینکه دراین مسیر خدا را بهتر بشناسم و بدانم برای رسیدن به اهدافم چگونه باید عمل کنم سپاسگزارم . خدایا شکرت 

   خدایا برای این همه نعمت و فراوانی درجهان سپاسگزارم . خدایا شکرت 

   خدایا برای اینکه برای خلق من رسالتی داشتی و من با تولدم ارزشمند شدم سپاسگزارم . خدایا شکرت 

   پس وقتی از عشق به خداوند سرشار باشیم یعنی ما هدفی درزندگی داریم و برای رسیدن به آن هدف تلاش میکنیم 

   ما نباید برای سپاسگزاری از خداوند بهانه داشته باشیم ما باید بی دلیل سپاسگزار خداوند باشیم تا سیستم جهان هستی بی دلیل و بی منطق زندگی مارا تغییر دهد 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/10/05 16:05
   مدت عضویت: 602 روز
   امتیاز کاربر: 15690 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 392 کلمه

   باسلام خدمت شما استاد عزیز

   سلام خدای مهربون من امروز هم اراده تو زندگی می‌کنم و زنده هستم،

   من می‌خوام که از امروز خودم لذت بیشتری ببرم و احساس خوب بهتری رو داشته باشم 

   همیشه ما انسان‌ها در زندگی خودمان هدف‌های زیادی داریم که برامون ارزشمند هستند و در راه رسیدن به اون هدف‌ها تلاش زیادی می‌کنیم،

   مثل خریدن ماشین مورد علاقمون که مدت‌های طولانی زمان می‌بره اما من مطمئنم که بالاخره هستند انسان‌های موفقی که به ماشین مورد علاقه‌شون می‌رسند،

   یا خرید خونه مورد علاقه خودتون شاید فکر کنید چطور میشه،

   زمانی که با احساس خوب فکر کنید و در راه هدفتون همیشه خدا رو نزدیک خودتون احساس کنید و من این رو تجربه کردم،

   یک روزی که از خواب بیدار شدم و دوست داشتم که من هم به هدف خوب خودم یعنی احساس خوب داشتن و آرامش درونی خودم واقعاً برسم تصمیم گرفتم باور های خودم رو تغییر بدم ،

   از زمانی که از خدا خواستم که حال خوبی رو داشته باشم و دیگه خسته بودم از زندگی و اون انسان ناامید و شکست خورده هدف خودش دست پیدا نمی‌کنه تصمیم گرفتم که بلند شم و شروع کنم به یافتن مسیر درست،

   ده تا گامی که در این نوشته‌ها گفته شد برای من خیلی زیبا و جالب بود و من سعی می‌کنم که از این ده گام در زندگی خودم استفاده کنم،

   و خیلی برام جالب بود که گفته شد عمل انسان با افکار انسان باید هماهنگ باشه تا بهتر به هدف خودمان برسیم،

   به دربون خودم رجوع کردم و خودم و افکارم رو بررسی کردم آره شاید همین عدم هماهنگی در من کمی دیده می‌شه و همین موضوع باعث می‌شه که من هم زیاد نزدیک به هدف‌هام نیستم،

   البته خواسته‌هایی که دارم و بیشتر اون‌ها رو تونستم به دست بیارم هم کم نیستند و برای داشتن اون‌ها سپاسگزارم،

   پس مهمترین نکته در راه رسیدن به هدف‌ها و خواسته‌هامون اینه که اعمال و افکار هماهنگی داشته باشیم یعنی اگر در ذهنم به زیبایی‌ها خوبی‌ها قشنگی‌ها فکر می‌کنم رفتار زیبا و خوبی داشته باشم،

   و در زندگی انسان‌هایی را مرور نکنم که شکست خوردن اخبار ناامید کننده رو نگاه نکنم یا انسان‌هایی رو نبینم که سالیان سال به هدف‌های خودشون نرسیدند،

   و هر وقت که یاد هدف‌هام می‌افتم سپاسگزار داشته‌هام باشم و بگم من با توکل به خدای مهربون و با قدرت ارادی او جلو میرم و به خواسته‌هام می‌رسم،

   و هر لحظه میخوام بهترین و راضی از زندگیم باشم با توکل به خدا ،

   خدایا شکرت ،

   باتشکرازشما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/06/04 06:43
   مدت عضویت: 517 روز
   امتیاز کاربر: 36566 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 653 کلمه

   سلام بر خدای عطا کنده  وتوان دهنده ودرک دادن به هم انسانها که چگونه میشه  از هر مانع  برای پیشرفت استفاده بشه 

   سلام بر  استاد وهم مسیران مسیر دل نواز عشق وهست بخش جهان وجان ما 

   امروز با درک‌که درخودم‌دیدم‌یی مالی گه دخترم‌دوم داره با تلاش زیادی وکاره فراون وکم استراحت گردنش ولید اوضاع مالی  در  برابر رابرکار گردش نداره  چون  جتی  ازتفریحش  هم  میگذره ولی انچان پیشرفت  رو توزندکیشمن ندیدم تمام مراحلی که شما گفتید دختر همه روبه ترتیب داره افکارشدرمی مشکلات اطاف ومحیط جرا نی زنه دائم نگرانی اوضاع مالی دیگران هست نکران نداشتن افراد از خوردن پوشیدن وهرچیزی که ازکنترال اون چیزی به دریافتی خودش از رید من اضافه نکرده  ودرحقیقت  داره تلاش زیاد و حاصل کم رو به این شکل به خودش میده با تلاشی که این دخترم داره درحال حاًضر باید توان مالی زیادی به‌خودش نداوه ولی درحد خیلی کمی می تواند  به زندگیش سر وسامان  بده  امروز من این  مطلب  رو دریافت که حتی  نگرانی  از او ضاع اطرافیان  باعث جلوگیری ازپیشرفت خودش شده   وافکار  که هرروز مرور  میکنه اعث اسیب به همه بخش زندگی ما میشه یا پشرفت همه بخش زندگی  میشیه این مرو ونکرش چقدر پر اهمیت هست تجربه جاقی که توفان به پا میکنه اگه  اون نکرش تبدیل به جهت مخالف میشه لاغریی با ذهن

    تجربه ارتباط هم به این شکل هست اگه تمام نکرش نا بشه بی اعتمادی به بر قراری این ارتباط دل چسب هرکاری که دردید  خودمان درست هست رو هم انجام بدیم  بازم  چون  نکرش  رومرو  افکار  درجای خودش قرلر نداره اون کاری برای ما انجام نمی ده 

   چون ما تا یی سطح می تواینم  رشت داشته باشیم اگه اون رشت تجربه ارده خودمون باشه  ییدحد توانی  رو به ما میده ولی اگه ا ون نکرش ورشت با همراه دارم وهموشو بودن با ارده الهی باشه اون بزرگی وگسترش توانی الهی به ما که درسطح پاینری هستیم توان خیلی با لا تری  رو عطا میکنه  جون با نیروی وانرژی بزرگتری که اصلا در من به اون قدرت نیست  خودم  رو  وصل کردم من این ارتباط روبه این شکل نگاه میکنم 

   وفتی هرکاری که به من برای این ارتباط برقرلرکردن کم کنه اول شناسایی این موارد ودر پی اون خود سازی که توهم شرایط که باشم طبق ساختن افکار جدید ورفتار جدید وعمل کرد  جدید باشم اون  نتیجه هم جدید هست تا اون زمان که من هیچ  تغییر رو کل ابن مراحل رو انجام ندا م هیچ انتظاری ازخودم‌نباید داشته باشم این به این‌معنی نیست که من دلسری بشم دست بکشم چون من اون زمان هدفی به این بزرگی رو اصلا ندارم که زود وسریع دلسرد شدم  اگه هدفم رو اول بزرک‌کنم داشتن این هدف رو برای خودوکارکردش رو برای خودم و   قرار گرفتن تو اون وضعیت رو برای خودم به کل واضح   ودرست درک‌و  لمس نکنم برام داشتن مهم نمیشه جون درک داشتن روبه خودم ندا دم  نکرش  رو کسانی داران  که هیچ  انکزه   ودرک درستی که ازکاری میخوان انجام بدیم  ندارن فقط قصد انجام کاره هست اگه ا این انکیزه رو درکنارش قرارندیم موفقیتی درکنارش نیست فقط گذارند  زمان وتلف کردن انرری خودمون هست  نتیجه نگرفتن  

   خداوندا هرانجه که به من دادی من اون زمان قدر ندوستم ازهمین زمان تشکر دارم جون دید درستی رو به خودم دادم تشکر برای هر ثانیه اززندگی که به‌شکل واقعیدباشه به دید من خیلی کم‌هست جون من داریم‌ با دید  جدید که به خودم میدم نکرش رو ازروکود وبه خرکت تبدیل میکنم اون حرکت اویل کم خواهد بود ولی به مرور اون حرکت قدرت بیشتری خواهد گرفت اون زمان کاره انجام شده هم بزرگی خودش رو به من میرسونه 

   خدایا اگه جن توزمانش نتواستم اون نکرش روددشته باشم ازت موزش میخواهم این زمان بخاطر هرآنچه که  از دید من دور بود ازت پوزش میخواهم اون زمان جهالت ذهنم رو به من ببخش  اون  هیج  گناهی نداشت  من بهش این افکار این نکرش رو هدیه دادم 

   خداوندا  عطا کردنت رو دوست دارم ببخش رو می طلبم  عزت بودن درکنارت به من بنده بی توان عطا کن امین 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/03/07 15:09
   مدت عضویت: 602 روز
   امتیاز کاربر: 15690 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 611 کلمه

   باسلام خدمت شما ،

   هدف ها و خواسته های من در جهان مادی و این دنیایی که پر از نعمت های قشنگ خداوند است چقدر زیاد میتواند باشد یکی از هدف های من تغییر افکار و نگرش من  بوده است که تا به الان با موفقیت رسیدن به این هدف رو تجربه کردم برای مثال من از انسان قبلی خودم خیلی بدم میومد و در همه شرایط من احساس ناراحتی و تنهایی داشتم و همیشه احساس میکردم که کسی من رو دوست نداره و یا حتی حاضر نیست که با من به تفریحات یا به مسافرت بیاید و با من زندگی رو بگذرونه اما با آگاه شدن و هدایت به این سایت من تغییرات رفتار و نگرش خودمون رو درباره جهان هستی خداوند و خودم نگاه و برسی  کردم و فهمیدم که اول از همه وقتی برای خودم احترام و ارزش و عشق و علاقه قائل باشم دیگران هم همینطور جذب من خواهند شد زیرا دریافتم که جهان هستی بر اساس افکار ما نسبت به زندگی و خواسته های ما به ما پاسخ می دهد پس باید درباره خودم با احساس خوب و مثبت کنم و همیشه بهترین چیز ها رو برای خودم و زندگی بخواهم،

   این مهمترین هدف من برای قدم اول در زندگی ام بود که انسانی متفاوت با روحیه شاد و آرام و دوست داشتنی باشم، که انسان های دیگر هم از معاشرت با او لذت می برد و همه انسانها را بدون گله و شکایت دوست دارد و محبت بدون انتظار را به همه انسانها می کند که به لطف خداوند این تغییرات خودم رو تجربه کردم و در این مسیر خوب قرار دارم همیشه سعی می کنم برای بهتر از این شدن هم تلاش کنم و در مسیر خودم ادامه بدهم،

   هدف بعدی من در زندگی آموزش و یادگیری موسیقی مورد علاقه ام است که دلم میخواهد به رتبه و درجات بالایی در این زمینه برسم و همانند انسان های موفق و استاد های موسیقی من هم از این طریق شناخته بشم و کسب و کار خودم رو داشته باشم که این خواسته من الان در حال اجرا است یعنی من دارم آموزش های لازم رو برای یک تجربه عالی و کسب موفقیت انجام میدهم تا به هدف خودم نزدیک شوم و همیشه درباره اینکه من یک استاد موسیقی خواهم شد با احساس خوب فکر می کنم زیرا که خیلی علاقه مند هستم و دوست دارم همانند استاد موسیقی خودم من هم پیشرفت کنم و به موفقیت برسم،

   در نظر من رسیدن به هدف می تواند یک هدف کوچیک باشد اما ارزش معنوی هدف مهمتر است مثلاً من الان به هدف خودم درباره انسانی بهتر از دیروز خودم رسیده ام یعنی که همیشه به این موضوع خوب فکر می‌کنم که من باید همیشه بهترین رفتار خودم رو در جهان هستی داشته باشم تا بهترین ها جذب من بشوند و نگرش و افکار مثبتی در من مثل الان با احساس خوب و گاهی شکل گرفته است،

   یکی از اهداف دیگر که برای من خیلی رسیدن به اون احساس خوبی دارد این است که در همه مراحل زندگی هیچ چیز باعث جدا شدن من از این سایت و این دوره ها نشود حتی اگر مدت ها این سایت رو دنبال کنم خسته نشوم و همیشه به طور یکسان و مداوم برای بهتر و بهتر شدن افکارم تلاش کنم و همیشه مثل الان آرامش را داشته باشم زیرا که این انسانی که الان هستم با آگاهی به دست آوردن و گوش دادن به ذهن من وارد شد و من باور کردم و این تغییر نگرش من ایجاد احساس خوب در من شکل گرفت هدف من این است که یک هنرمند موفق در زندگی باشم که شناخته شده است و کسب و کار خوبی از این زمینه داشته باشم و به موفقیت دلخواهم برسم، 

   باتشکر ازشما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار razieemohammadi
   1400/12/15 13:04
   مدت عضویت: 1553 روز
   امتیاز کاربر: 8373 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 126 کلمه

   همه چیز به نگرش ما برمیگرده ،کافیه یکم تجدید نطر کنیم در موردش،یکم آگاهانه تر به افکارمون نگاه کنیم و برای تصحیح کردنش برنامه ریزی کنیم … 

   خداوند و تمام کائنات هم به کمک ما میان تا به اونچیزی که میخوایم دست پیدا کنیم هر چند که هدف چیز بزرگتریه،و اون احساس خوب داشتنه….و بعد از اون حس سپاسگذاری .

   من هر چیزی که به ذهنم میومد نوشتم ،تا بیشتر روی خودم کار کرده باشم .از خدا میخوام فرصت های طلایی بیشتری برام فراهم کنه محیطهایی رو فراهم کنه تا بیشتر از همیشه بتونم روی خودم کار کنم و با بهبود خودم باعث گسترش هرچه بیشتر دنیا بشم باعث بهبود کل جهان بشم ،من با عشق در مسیر لذت بخش حرکت کنم و حرکت کنم و حرکت کنم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار razieemohammadi
   1400/12/15 12:58
   مدت عضویت: 1553 روز
   امتیاز کاربر: 8373 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 700 کلمه

   رسیدن به هدفتون رو در ذهنتون مجسم کنید

   در حالت مراقبه و در سکوت، بشینیم صحنه سازی کنیم در ذهنمون و اون حس خوب داشتن هدف رو تجربه کنیم و خدا رو شکر کنیم به خاطر هدفمون،احساسش کردن ،و کمک ها و راهنماییای خداوند د جهت رسوندن ما به هدفمون،هدفی که داریم با عشق انجامش میدیم و خدمتتان زیادی به انسانها کردیم …هدفمند زندگی کردن رو سپاس بگیم

   بی دلیل شکرگدار خداوند باشیم از اینکه هستیم خداوند رب ماست و هم اره حامی و پشتیبان ماست فقط ما باورش نکردیم و باید نگرش مون رو نسبت به خدا تصحیح کنیم اینکه خداوند در وجود منه و از طریق من میخواد دنیای مادی رو تجربه کنه و من بخاطر وجود خداوند در درونم قدرتمند هستم توانمند هستم و میتونم کن فیکون کنم در جهان

   (می خواستم گله کنم از خودم و خودم رو سرزنش کنم که چرا همیشه احساس ناتوانی در خودم دارم که این برمیگرده به افکار بی کیفیتی که طی سالیان در من برنامه ریزی شده و فرمول شده و طبق اون دارم خودم رو قضاوت  میکنم و این فکر بی پایه اساس و پوچ است که حقیقت ندارد …یکم توی گفتگوهایی که خودمون با خودمون داریم تامل کنیم ،ذهن منفی بافمون،اون فرمول‌های پوچمون،دستشون رو میشه برامون و اونموقه سرمون رو بالا میگیریم و با افتخار میگیم من بنده خدا هستم خدا در درون من وجود داره من تمام توانایی‌های خداوند رو دارا هستم من قوی و توانمندمو قدرت خلق کنندگی دارم) سعی کنیم سپاسگزار بودن ،اون حس و حال سپاس ،در ما به عادت تبدیل بشه و سطح انرزی مون در سطح بالایی قرار بگیره و با اراده خداوند هماهنگ بشیم ….اینه بندگی واقعی خدا را کردن، اینه مومن واقعی بودن،اینه …داشتم فکر میکردم در مورد خودم دیدم من نسبت به خودم و ادمهای اطرافم خیلی خسیس هستم و همش فکر میکنم اگه چیزی را ببخشم کم میشه از وجودم ،ولی الان این فرمول باید تصحیح بشه،به اینکه من چون خدا رو درونم دارم صفات خداوند رو هم درونم دارم خدا نامحدوده،منم نامحدودم،خدا فوق بخشنده است ،منهم فوق بخشنده هستم.

   ایندفعه در مراقبه ام میخوام توانمند بودنم و با صفات خداوند زندگی کردن رو تجسم کنم …هماهنگ کردن اعمال و رفتار با احساس خیلی مهمه،گاهی تلاش می‌کنیم ولی با احساس عدن موفقیت ،که این نتیجه نمیده …باید احساسم خوب باشه و هماهنگ با این احساس رفتار کنم

   مثلا من دارم در حوزه فروش فعالیت میکنم و حالمم خوب نیست از انجامش،یا باید انجامش ندم یا اگه انجامش میدم باید نگرشم رو نسبت به اون کار تغییر بدم تا به احساس خوب برسم ،اگه من نگرشم بشه اینکه محصولات من باعث ارتقای سطح کیفیت زندگی در انسان‌ها میشه و من با این کار دارم کمک بزرگی بهشون میکنم ،اینجوری حسم خوب میشه و رفتار و احساس من در یک مسیر قرار می‌گیرند و اونموقه به موفقیت میرسم و حتی از مسیر هم لذت میبرم ،مسیر فروش برای من مسیری لذت بخش خواهد بود و رشد هم خواهم کرد….پس اول نگرش را تصحیح میکنیم .

   من در مورد خودم فکر میکنم خیلی باید روی افکارم نسبت به خودم (اون نگاهی که خودمبه خودم دارم )کار کنم …من باید لیست بنویسم برای خودم لیست توانمندیها و کارهام و از خودم تشکر کنم بابتش…راضیه جان ازت ممنونم که در این دنیایی ،که مادر خوبی برای فرزندت باشی ،ازت ممنونم که فرزند خوبی برای پدرومادرت هستی که اونها با دیدنت خوشحالند،ازت ممنونم که خدمت بزرگی در آزمایشگاه انجام میدی که اگه تو نبودی،کار یه شهرستان لنگ میموند وتو کار بزرگی انجام میدی و دادی ….وجود تو ارزشمنده …تو همینکه آفریده شدی و به این دنیا آمدی برا گسترشش، ارزشمندی….همین که هدفمند خلق شدی،ارزشمندی….همیم که فرشتگان برایت سجده کردند پس ارزشمندی….و مهمتر از همه ،اینکه خدا رو در درونت داری و خدا داره از طریق تو،دنیا رو تجربه میکنه ،پس بدون که خیلی مهمی و ارزشمندی….توئی که هنر فروش بلدی،به مردمت خدمت میکنی ،به همسر و فرزند و پدر و مادرت خدمت میکنی ،به یک جامعه مریض که متوجه بیماریشون میشن و درمان می‌کنند ….تو ارزشمندی ….تو امید دل پدر و مادر و خانواده ات هستی ،دنیا در نبودت هیچ معنایی ندارد تمام کائنات برای تو خلق شده چونکه تو ارزشمندی … با این افکار پوچ و بیهوده خودت رو زیر سوال نبر و جوری زندگی کن که لیاقت توئه.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1400/11/28 04:54
   مدت عضویت: 1765 روز
   امتیاز کاربر: 15775 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,318 کلمه

   به نام خدای مهربون

   وقت بخیر عزیزان

   گام ششم اینه که درباره افرادی که در اهداف مشابه شما به موفقیت رسیدن تحقیق کنید . برای رسیدن به اهداف باید الگوهای موفق و مورد نظر قرار بدین .اگر باور کرده باشین که جهان هستی بر اساس سیستم و قوانین ثابتی توسط خداوند مدیریت می شود بنابراین همون نیروی جهانی که باعث موفقیت افراد دیگر شده می تونه باعث موفقیت شما هم بشه . جهان هستی و خداوند فرقی بین افراد نمی زارن فقط باید ایمان و باورمون و به خدا درست کنیم همین . باید باور کنیم که همه چی دست خداست . 

   هر انسانی در هر شرایطی زندگی می کند آن شرایط جزیی از این جهان و تحت مدیریت قدرت اراده خداوند است حتی در مواردی که آگاه شدن از شرایط و ویژگی های افراد باعث ناراحتی و خشم ما  از تاثیر نامطلوبی که آنها بر دنیای اطراف خود گذاشته اند می شود نیز همه چیز تحت کنترل خداوند صورت گرفته .بنابراین به جای توجه کردن به افرادی که در زندگی به خواسته ها و اهداف خود نرسیده اند همواره توجه خود را روی افراد موفق و مورد علاقه خود متمرکز کنید.

   گام هفتم : به شکلی فکر کنید و رفتار کنید که گویی به هدف خود رسیده اید .هر روز به این فکر کنید که در حال تجربه کردن هدف خود هستید من سعی می کنم هر روز کمی مجسم کنم و احساس خوبی داشته باشم انگار که الان به اون آرزوم رسیدم .منم قبلا می گفتم باید فلان چیز باشه باید لاغر بشم باید این باید اون اونوقت همیشه منتظر می شستم که یه چیزی باشه بعد لذت ببرم ولی الان دارم یاد می گیرم لذت ببرم و طرف خودم و درست کنم تا خدا هم همه چی و روبراه کنه .

   در مسیر خود هر رویدادی که یک مانع به نظر می رسه را به عنوان فرصتی برای سنجش عزم راسخ خود برای هدفمند زندگی کردن بدانید و سعی کنید از آن برای تقویت انگیزه و اشتیاق خود استفاده کنید .عده ای که نگرش متفاوت داشته باشند با پیدا کردن راههای بهتر و ساده تر به مسیر خود ادامه می دن ..داشتن نگرش رسیدن به موفقیت در شرایطی که احساس می کنید موانع باعث دلسرد شدن و نا امیدی شما شده اند سبب می شود که انگیزه و اشتیاق خود را حفظ کرده و به دنبال یافتن راه حل برای عبور از مانع ایجاد شده باشد .تفاوت نداره که مانع چی باشه .اگر روحیه فردی که به هدف رسیده و در خود ایجاد کنید به سادگی از آن مانع عبور می کنید .

   گام هشتم  رسیدن به هدف و در ذهن خود مجسم کنید .

   از مراقبه کردن برای تقویت ارتباط بین خود و خداوند برای هدفتان استفاده کنید اتفاقا من امروز ساعت ۵ صبح بلند شدم بدون زنگ ساعت البته ساعت ۵:۳۰ گذاشته بودم که زنگ بزنه وقتی دیشب می خواستم بخوابم گفتم خدایا من می خوام به موقع بلند بشم و زودتر از زنگ بیدار شدم و مراقبه کردم بیست دقیقه ذکر گفتم  در اون سکوت خیلی عالیه و این قسمت و دوست دارم باید تمرین کنم تصور کنید که خدا رو می بینید که در حال راهنمایی و هدایت شماست به سمت هدفتون .و ببینید که به هدفتون رسیدید و دنیای اطراف شما مملو از نشانه هایی است که دوست دارین با رسیدن به اون هدف تجربه کنید . حالا امروز بعد از مراقبه هوا هنوز تاریک بود آفتاب نزده بود و اتاقم تاریک روشن بود من از خودم عکس گرفتم بعد که نگاه کردم دیدم یه قلب سفید روی صورتم افتاده . یه وقت آدم یه نشانه هایی می بینه واقعا من ایمان دارم به این چیزهای کوچیکی می بینم و یه وقتا می گم خدایا یه نشونه به من بده که همیشه در کنارم .

   حالا فردا ایشالله این مدلی مراقبه می کنم . در فضایی بی نهایت در حال حرکت هستم.فضایی که سرشار از احساس آرامش و اغشته به نور سفید ملایم است خودم را مشاهده می کنم که در حال تجربه کردن شرایطی هستم که گویی به تمام اهداف خود رسیده ام و سرشار از انرژی عالی هستم . خود را در حال مشاهده و گفتگو با خداوند می بینم که مرا به خاطر حرکت گردن و به کار گرفتن الهاماتش تحسین می کند .به راحتی و با اطمینان از خدا درخواست کنید که در مسیر سرنوشتی که می خواهید هدایتتان کند و حتی می توانید از او بخواهید که برخی از مسایلی که راه حل مناسبی برای آنها ندارید را حل و فصل کند .

   گام نهم .افکار و احساسات خود را با اعمال و رفتارتان در مسیر هماهنگ کنید .اگر افکار و احساسات با اعمالتان هماهنگ نباشد به هدف نخواهید رسید هر چقدر که تلاش کنید .اگر تلاش می کنید اما نشانه های موفقیت و احساس نمی کنید به این دلیل است که افکار شما در جهت موفقیت تنظیم نشده 

   منم اصلا دیگه این حرف‌هایی که می شنوم بی خودی هست سعی می کنم حرف‌ها و عوض کنم و یا دیگه حداقل برای کسی تکرار نمی کنم .

   به همان اندا زه که شما در اتخاذ تصمیمات خود برای موفقیت حساس هستید باید در انتخاب افکار خود نیز حساس باشید .از آنجا که افکار شما در نهایت به احساس شما تبدیل می شود بنابراین از سنجش احساس خود در هر لحظه می توانید به محتوی فکری ذهن خود دسترسی داشته باشین .اگر احساس بد است افکار نامناسب و مرور کردین و اگر می خواهید احساس بهتری داشته باشین باید افکار بهتری و مرور کنید . حکایت صبح من یه خورده افکار بی خودی اومده بود توی ذهنم سعی کردم افکارم و بهتر کنم خدا رو شکر .

   این جمله و من خیلی دوست داشتم خیلی عمیقه ، همیشه درباره رسیدن به اهدافتان ، افکار امیدوار کننده ای داشته باشید حتی اگر به واقعیت تبدیل شدن افکارتان نیاز به معجزه الهی داشته باشد .من این جمله رو نوشتم که بزنم به در یخچال و هر روز بخونمش .

   اینکه در لحظه مناسب رود نیل باز می شود و موسی و یارانش از رود عبور می کنن این یه معجزه است به شدت نیاز به مهارت مدیریت افکار دارد که در شرایط سخت که در حال فرار هستند بتوانید به شکلی به موضوع فکر کنید که احساس امنیت و آرامش به شما بدهد .

   در این شرایط حتی رودخانه هم به موقع برای کمک کردن به شما برای به واقعیت تبدیل شدن هدفتان وارد عمل خواهد شد .همانطور که افکار و نگرش موسی باعث باز شدن رود میل شد .افکار و نگرش شمارمی تواند باعث رخ دادن تمام اتفاقات لازم برای رسیدن به هدفتان شود .فکر و ذهن شما با موسی هیچ تفاوتی ندارد فقط اعتماد و نگرش شما به خداوند و جهان هستی با موسی تفاوت دارد بنابراین با تغییر نگرش خود می توانید هر هدفی که به عقیده دیگران نیاز به معجزه دارد را شما در زندگی خود به واقعیت تبدیل کنید .خیلی این قسمت و دوست داشتم خیلی عمیقه..

   گام دهم .برای رسیدن به اهداف خود همیشه سپاسگزار باشید خیلی ها برای سپاسگزار بودن دنبال دلیل و بهانه هستن ، باید عادت بی دلیل سپاسگزار بودن را در خود ایجاد کنیم ،تا سیستم جهان هستی بی دلیل و منطق در زندگی ما تغییر ایجاد کند .حتی فقط به این دلیل که می تونید به هدفتان فکر کنید خداوند و شکر بگویید .

   برای موانعی که در مسیر هدفتان ایجاد می شود تا به شما کمک کند مسیر خود را تغییر داده و وارد مسیر بهتر شوید شکرگزار باشید . اگر موانع نباشند چه بسا شما هرگز مسیر حرکت خود را تغییر ندهید.جهان هستی زندگی و تامین می کند و برای همه جریان دارد و فراوانی اش بی پایان است . برای اینکه هدفمند خلق شده اید شکرگزار باشید .وقتی با هدف زندگی می کنید سرشار از عشق هستید .وقتی جامعه ای به بهانه مذهبی بودن ،هرگونه تعصب و نفرت و بدرفتاری را نسبت به انسانها رو می دارد بی هدف است .

   اگر در زندگی هدف داشته باشید و هدف خود را با ویژگیهای خداوند پیوند دهید با آگاهی زندگی خواهید کرد و زندگی سرشار از عشق و تجربه می کنید .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم