0

رژیم و روش‌های لاغری – قسمت ۱۲

انواع روش های لاغری - ۱۲
اندازه متن

مهم نیست کجای دنیا زندگی کنید، اگر به دنبال راه حلی برای چاقی باشید حتما با این پیشنهاد مواجه می شوید که برای لاغر شدن باید کمتر بخورید و بیشتر فعالیت کنید.

این نگرش جهانی درباره لاغر شدن سبب شده که در طی سال های گذشته انواع برنامه های غذایی رژیمی و همچنین انواع دارو ها و دستگاه های گوناگون برای کمک به تحقق رویای لاغری افرادی که اضافه وزن دارند تولید شود.

در این مجموعه علمی قصد داریم بهترین روش های رژیم و سایر روش‌های پرطرفدار لاغری در جهان را بررسی و نتیجه استفاده از آنها را توسط افراد مختلف مشاهده کنیم.

روش های لاغری بررسی شده در این قسمت:

۱- رژیم جنگجو

۲- رژیم زیبای خفته

۳- روش لاغری جراحی معده

رژیم جنگجو چیست؟

رژیم جنگجو در سال 2001 توسط اوری هافمکلر، یکی از اعضای سابق نیروهای ویژه اسرائیل، که وارد عرصه تناسب اندام و تغذیه شد، ایجاد شد.

رژیم جنگجو بر اساس الگوهای غذایی جنگجویان باستانی است که در طول روز کم مصرف می‌کردند و سپس شب‌ها جشن می‌گرفتند ایجاد شده است.

به گفته بنیانگذار آن، این برنامه برای «بهبود نحوه غذا خوردن، احساس، عملکرد و ظاهر ما» با تحت فشار گذاشتن بدن از طریق کاهش مصرف غذا، و در نتیجه تحریک «غرایز بقا» طراحی شده است. لازم به ذکر است که خود اوری هافمکلر اذعان می کند که رژیم جنگجو بر اساس اعتقادات و مشاهدات خود او است – نه صرفاً بر اساس علم.

افرادی که از این رژیم پیروی می کنند به مدت 20 ساعت در روز کم خوری می کنند، سپس به مقدار دلخواه در شب غذا می خورند.

در طول دوره 20 ساعته روزه داری، رژیم گیرندگان به مصرف مقادیر کمی لبنیات، تخم مرغ آب پز، میوه ها و سبزیجات خام و همچنین مایعات بدون کالری فراوان تشویق می شوند. پس از 20 ساعت، افراد اساساً می توانند در یک بازه 4 ساعته پرخوری هر غذایی را که می خواهند بخورند.

با این حال، انتخاب مواد غذایی فرآوری نشده، سالم و ارگانیک توصیه می شود. برای شروع، از رژیم گیرندگان خواسته می شود که یک برنامه اولیه سه هفته ای را دنبال کنند.

اگرچه رژیم جنگجو کمی افراطی‌تر از سایر انواع رایج‌تر روزه‌داری متناوب مانند روش 16:8 (روزه گرفتن به مدت 16 ساعت و سپس غذا خوردن در 8 ساعت باقی‌مانده) است، اما نسخه سخت‌تری از این روش است. به همین دلیل، می توان استدلال کرد که مزایای مرتبط با روزه داری متناوب در مورد رژیم غذایی جنگجو نیز صدق می کند.

رژیم زیبای خفته چیست؟

رژیم غذایی زیبای خفته، رژیم عجیبی که افراد مد روز برای کاهش وزن از آن استقبال می کنند

آیا قبل از بیدار شدن از خواب برای یک روز پر از کار، ساعت های خواب اضافی را گرامی نمی دارید؟ مطمئنم که اکثر ما این کار را می‌کنیم، اما چه کسی فکر می‌کرد که خوابیدن برای آن ساعت‌های اضافی واقعاً به کاهش وزن کمک می‌کند؟

مطمئنم که اکثر ما این کار را می‌کنیم، اما چه کسی فکر می‌کرد که خوابیدن برای آن ساعت‌های اضافی واقعاً به کاهش وزن کمک می‌کند؟ 

بله، هر چقدر هم که عجیب به نظر برسد، درست است. در “رژیم غذایی زیبای خفته” برخی افراد عمداً بیش از ساعات توصیه شده می خوابند تا آنجا که می توانند از خوردن خودداری کنند و در این روند وزن خود را کاهش دهند. 

به نظر می رسد یک راه آسان برای لاغر شدن باشد، اما این رژیم غذایی نامعقول می تواند عواقب جدی برای سلامتی شما داشته باشد، به خصوص به این دلیل که شامل مصرف داروهای آرام بخش برای خواب ماندن شما برای حداقل 14 تا 15 ساعت در روز است.

ایده اصلی پشت رژیم غذایی زیبایی خواب این است که اگر بیشتر بخوابید، برای خوردن چیزی بیدار نخواهید بود. اگر چیزی نمی خورید، کالری خود را تا حد زیادی محدود می کنید و بنابراین در نهایت وزن خود را کاهش می دهید.

اهداف آموزشی

۱- به توصیه های آموزشی در حین تماشای فایل تصویری توجه کنید.

۲- به صحبت های افراد شرکت کننده در برنامه های رژیمی دقت کند و شباهت های نگرش خود با آنان را بعنوان تمرین در بخش نظرات بنویسید.

۳- تصور کنید شما یکی از شرکت کنندگان این برنامه هستید، واکنش و احساس خود نسبت به استفاده از برنامه های رژیمی را بنویسید.

۴- چنانچه در تلاش خود برای لاغر شدن تجربه مشابه دارید در بخش نظرات داستان خود را شرح دهید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.50 از 22 رای

https://tanasobefekri.net/?p=37111
2 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار حیرت انگیز
   1402/09/29 02:54
   مدت عضویت: 404 روز
   امتیاز کاربر: 1311 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 714 کلمه

   به نام خداوند قشنگم 

   سلام خدمت استاد ارجمند و دوستان همگام 

   قسمت ۱۲

   این قسمت از برنامه بررسی رژیم و روشهای لاغری هم با چند نمونه دیگر از رژیم‌ها و روشهای معروف دنیا مواجه شدیم .

   و یک چیز برای من در این مدت جلب توجه کرده و آن این است که چطور ما وقتی چنین رژیم‌هایی را تجربه کرده ایم کاهش وزنهایی اینچنینی نداشتیم با اینکه کاملا رعایت میکردیم و برایم این سوال پیش آمد که احتمال زیاد این اعداد و ارقام و بزرگنمایی ها از کاهش وزن یک شو و نمایش است چون این افراد در ظاهرشان هیچ تغییر خاصی هویدا نبود و فقط عدد روی ترازو کاهش وزنهای آنها را نمایش میداد .

   رژیم جنگجو

   همانطور که از اسمش معلوم و مشخص است این نوع رژیم بدن فرد را وارد یک جنگ می‌کند. 

   گرسنگی در طول روز و خوردن هر مقدار به دلخواه در شب من را یاد روزهای بلند تابستان که روزه میگرفتم انداخت .

   من در ماه مبارک رمضان با وجود اینکه پرخوری هم نمی‌توانستم بکنم و فقط وعده افطار یک سوپی یا آشی یا نان و پنیری میخوردم و سحری هم نمیخوردم و بقیه طول شب فقط آب میخوردم .همیشه شاهد افزایش وزنم بودم و هیچ وقت در ماه رمضان من با کاهش وزن روبرو نمیشدم .

   و برای خودم هم جای تعجب بود که چطور وزنم بالا می‌رود. 

   اما در این ویدیو دیدم فردی که این نوع رژیم را گرفته بود کاهش وزن زیادی را تجربه کرد.واقعا تعجب کردم !!!

   رژیم زیبای خفته 

   خوب سوال برایم پیش آمد اگر زیباست پس چرا خفته؟؟!!

   چرا بیدار نیست و از زندگی و زیبایی اش لذت نمیبرد ؟؟!!

   خارج از شوخی که با این اسم کردم من خودم واقعا یک عمر زیاد خوابیدم معمولا همیشه تا ظهر خواب بودم و تا غروب گرسنه نمیشدم و به اصطلاح دهانم باز نمیشد و چیزی نمیخوردم ولی همیشه چاق بودم و وزنم مدام رو به افزایش بود .پس چطور این فرد با بیشتر خوابیدن لاغر شد ؟؟واعجبا ؟؟

   روش دوخت معده 

   یا خدا برای لاغری ما انسانها تن به چه کارها و خطراتی که نمی‌دهیم. 

   خوب چرا معده بیچاره را میدوزید؟ ؟!!دهانتان را بدوزید ؟؟!!دستتان را قطع کنید ؟؟!!

   همانطور که دوختن دهان و قطع کردن دست مسخره و غیر منطقی به نظر می‌رسد دوختن معده هم واقعا همینطور است .

   معده هم مثل سایر اعضای دستگاه گوارش مسئول قسمتی از گوارش ماست و به تنهایی باعث چاقی ما نشده که حالا هر پزشکی بلایی بر سر این معده بیچاره می آورد.

   یکی بالن می‌گذارد. 

   یکی قسمتی از معده را حذف می‌کند

   .دیگری معده را می‌دوزد 

   آن یکی فلان می‌کند 

   و دیگری بهمان 

   واقعا مضحک نیست که ما چاقها موش آزمایشگاهی شده ایم و منبعی تمام نشدنی از ثروت برای پر کردن جیب فرصت طلبان ؟؟!!

   به نظرم زمان آن رسیده که ما به تمام افسانه های چاقی پایان بدهیم و خط بطلانی بر تمام روش‌های لاغری بزنیم و فقط و فقط پیرو و رهرو روش لاغری ذهنی باشیم .

   چرا که علت چاقی ما وجود ذهن چاق ماست نه قسمتهای مختلف دستگاه گوارش ما .

   تمرین شماره ۱

   به صحبت های افراد شرکت کننده در برنامه های رژیمی دقت کند و شباهت های نگرش خود با آنان را بعنوان تمرین در بخش نظرات بنویسید.

   من در این قسمت دیدم که چقدر رعایت رژیم برای افراد شرکت کننده سخت بود و آنها از برنامه خودشان تعدی می‌کردند و این موضوع من را یاد گذشته خودم انداخت که هنگام رژیم بارها لغزش داشتم و تعدی میکردم .

   تمرین شماره ۲

   تصور کنید شما یکی از شرکت کنندگان این برنامه هستید، واکنش و احساس خود نسبت به استفاده از برنامه های رژیمی را بنویسید.

   اگر من شرکت کننده این قسمت بودم هرگز عمل دوخت معده را انجام نمی‌دادم و چنین ریسکی نمیکردم و واقعا چقدر خانمی که این عمل را انجام داد پوستش آویزان شده بود و بسیار پیرتر به نظر می‌رسید واقعا لاغری به چه قیمتی؟؟!!

   رژیم زیبای خفته را هم خوشم نیامد و دوست نداشتم انجامش دهم .

   رژیم جنگجو هم که اصلا دوست نداشتم و به نظرم وحشتناک بود .

   تمرین شماره ۳

   چنانچه در تلاش خود برای لاغر شدن تجربه مشابه دارید در بخش نظرات داستان خود را شرح دهید.

   من اهل خوابیدن زیادم ولی هیچ وقت خوابیدن زیاد باعث لاغری در من نشد  .

   همچنین روزه داری و فستهای طولانی هم هیچ وقت باعث کاهش وزن من نشدند و من در زمان روزه داری حتی چاقتر هم میشدم .

   خدای خوبم از تو سپاسگزارم که به من فرصت زیستن دادی 

   استاد ممنونم برایتان سلامت و سعادت خواستارم .

   الهی به امید تو 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mrmr19791357@gmail.com
   1401/11/18 23:05
   مدت عضویت: 686 روز
   امتیاز کاربر: 30014 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 542 کلمه

   به نام خداوند بخشنده مهربان 

   با تشکر مجدد از استاد گرامی بابت زحماتی که بابت تهیه این فیلم‌ها انجام می دهند.

   در مورد رژیم جنجگو یا رژیم روزه داری اینکه چن ساعت تمام غذا نباید خورد در روز،ومقدار کمی باید خورد ولی در شب هرچه دلت بخواهد می توانی بخوری،این یک چیزی شبیه ترموستات ذهنی است چون همواره در طول روز به خودت فشار روانی و جسمی می آوری و همش ساعت شماری می کنی تا شب وبعد در شب به یکباره وبا ولع تمام شروع به خوردن می کنی این روش هم اگر حتی اگر مانند روزه داری خودمان باشد،

   اگر تحت شرایط درست وصحیح تغذیه انجام نشود صدمات جبران ناپذیری را به بدن وارد می کند چون اکثر افراد وقتی روزه می گیرند،در زمان غذا خوردن اینقدر به خودشان فشار می آورند که دستگاه گوارش خیلی دچار خستگی می شود چون ب یک باره حجم زیادی از غذا را باید گوارش کند ودچار نفخ ودرد شدیدی می شود.پس این روش حتی بخواهد ب کاهش وزن منجر شود تحت اصول و شرایط خیلی خاصی باید صورت بپذیرد.

   وکسی در بلند مدت نمی تواند آن را انجام‌ دهد من که روزه می گرفتم وزنم بالا می رفت چون بدن در طول روز با قحطی مواجه می شود وشب جون انواع مواد مختلف مصرف می شود به دستگاه گوارش نوعی شوک وارد می شود وبرای تصفیه وهضم کردن مواد دچار سردرگمی می شود.

   رژیم زیبای خفته خوب گفتع شده چن ساعت بخوابید که غذا نخورید ولی در بیداری هم باز باید رژیم می گرفتند خوب من خودم هم بیشتر اوقات بیشتر می خوابم وچون خوابم ممکن که کمتر غذا بخورم ولی اصلا دوست ندارم که زیاد بخوابم بعضی اوقات نمی‌دانم ب خاطر سرمای زیاد هوا یا مصرف داروی مسکن ناخود آگاه می خوابم نه اینکه عمدا بخواهم زیاد بخوابم چون زیاد خوابیدن به هر دلیلی اصلا خوب نیست خوب برای من بعض اوقات چنین اتفاقی می افتد ومن اصلا احساس خوبی ازین موضوع ندارم چون زیاد خوابیدن اگر ادامه پیدا کند برای سلامتی بدن اصلا مناسب نمی باشد.

   واین شرکت کنندگان در هر صورت در برابر وسوسه های غذای نمی توانستند طاقت بیاورند وحتی یک بار خارج از برنامه می خوردند احساس بد وعذاب وجدان داشتند.

   مثلا اون خانم خیلی ناراحت بود که مثلا اون قدرتوشیدنی مصرف کرده بود نیم کیلو وزنش بالا رفت وهمش نگران خطا کردن و خارج شدن از برنامه شان بودند برای رفتن روی ترازو اضطراب داشتند جالبه که هیچ کدام از شرکت کنندگان پیش خودشان احساس نکردند که لاغر شدند فقط می خواستند ترازو بگه که لاغر شدند یعنی خودشان متوجه نشدند که لاغر شده اند.

   در مورد عمل هم ب نظرم با اینقدر اضافه وزن من به هیچ عنوان توصیه نمی کنم که عمل جراحی انجام دهند خوب حتی وزن هرچه بالاتر هم باشه خطر وعوارض جراحی خیلی خیلی وحشتناک تر می باشد من افرادی را میشناسم که برای گرفتن بیمه به بدن خود وزنه اضافه کردند که مقداری وزن‌شان بیشتر نشان داده شود یا بعضی افراد عمدا بیشتر خودشان را چاق کردند که بتوانند شامل عمل جراحی قرار گیرند وبرایم واقعا خیلی عجیب وتعجب آور بوده است.خوب درسته مقداری از افراد نتیجه گرفته باشند ولی عده زیادی هم واقعا مجبور شدند دویاره عمل مجددانجام دهند وخیلیها هم دچار عوارض شدیدی شده اند.من خودم انجام داده ام ولی نتیجه نگرفتم.به وزن دلخواهم نرسیدم و برگشت.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم