0

رژیم و روش‌های لاغری – قسمت ۱۳

انواع روش های لاغری - ۱۳
اندازه متن

مهم نیست کجای دنیا زندگی کنید، اگر به دنبال راه حلی برای چاقی باشید حتما با این پیشنهاد مواجه می شوید که برای لاغر شدن باید کمتر بخورید و بیشتر فعالیت کنید.

این نگرش جهانی درباره لاغر شدن سبب شده که در طی سال های گذشته انواع برنامه های غذایی رژیمی و همچنین انواع دارو ها و دستگاه های گوناگون برای کمک به تحقق رویای لاغری افرادی که اضافه وزن دارند تولید شود.

در این مجموعه علمی قصد داریم بهترین روش های رژیم و سایر روش‌های پرطرفدار لاغری در جهان را بررسی و نتیجه استفاده از آنها را توسط افراد مختلف مشاهده کنیم.

روش های لاغری بررسی شده در این قسمت:

۱- رژیم تک غذایی

۲- رژیم دوکن

۳- روش لاغری تزریق ویتامین

۴- رژیم غذایی DNA

۵- رژیم غذایی سیب

رژیم تک غذایی چیست؟

رژیم غذایی مونتروفیک یا تک، مصرف غذا را فقط به یک گروه غذایی مانند گوشت یا میوه، یا یک غذای جداگانه مانند سیب زمینی یا مرغ در هر روز محدود می کند.

رژیم غذایی تک پایه علمی ندارد و هیچ تحقیقی روی آن انجام نشده است. این رژیم منجر به کاهش وزن می شود زیرا مصرف غذای شما به قدری محدود است (یک غذا در روز) که خیلی سریع بخاطر مصرف یک غذا به طور خودکار به کاهش مصرف کالری می رسید.

رژیم غذایی تک غذایی از نظر تغذیه ای ناکافی است. کمبود مواد مغذی به غذاهای فردی بستگی دارد، اما اگر رژیم غذایی تک را در طولانی مدت دنبال کنید، در نهایت دچار کمبود ویتامین و مواد معدنی خواهید شد.

اکثر مردم تصور می کنند تنها دلیل برای خوردن غذاهای سالم لاغر ماندن است. اما لاغر بودن به این معنی نیست که سالم هستید و به این معنا نیست که خوردن آشغال اشکالی ندارد.

رژیم های غذایی فقط قوانینی هستند که افراد سعی می کنند از آنها پیروی کنند، و گاهی اوقات هر چه قوانین سخت گیرانه تر باشد، پیروی از آن آسان تر است زیرا انتخاب ها و تصمیم های کمتری در طول روز وجود دارد.

افراد روزانه بیش از 200 تصمیم غذایی می گیرند.وقتی یک رژیم غذایی تک میوه‌ای دارید، تصمیمی برای گرفتن وجود ندارد. تمام چیزی که امروز می خورید موز یا میوه است. مقداری از استرس ناشی از تصمیم گیری در مورد مواد غذایی، یا «بله» یا «نه» گفتن به چیزهای خاص را از بین می برد.

رژیم دوکن چیست؟

رژیم دوکان یک برنامه غذایی کم کربوهیدرات و کم چرب است که بر اساس خوردن پروتئین بدون چربی، نوشیدن آب و پیاده روی روزانه حدود 20 دقیقه ساخته شده است.

مانند بسیاری از رژیم‌های کم کربوهیدرات، تئوری این است که بدن با محدود کردن مصرف کربوهیدرات به سوزاندن چربی روی می‌آورد.

رژیم دوکان چهار مرحله دارد: حمله، کروز، تثبیت و تغییر سبک.

مدت زمان ماندن در هر مرحله بر اساس میزان وزنی است که می خواهید کم کنید. قبل از شروع هر مرحله، وزن واقعی خود را با استفاده از سن، سابقه کاهش وزن و عوامل دیگر محاسبه می کنید.

هنگامی که فرد آماده شروع رژیم غذایی است، با دنبال کردن مرحله حمله شروع می کند.

مرحله 1: حمله

برای شروع سریع کاهش وزن در نظر گرفته شده است. در مرحله اول، شرکت کنندگان فقط پروتئین بدون چربی از لیست پروتئین مجاز رژیم غذایی را همراه با 1.5 قاشق غذاخوری سبوس جو دوسر و حداقل 6 فنجان آب در روز می خورند. در طول این مدت، بدن شما قرار است وارد کتوزیس شود، مانند سایر برنامه های کم کربوهیدرات، ایده این است که از ذخایر چربی خود به عنوان سوخت استفاده کنید. همچنین توصیه می شود که ورزش متوسط ​​را در روز شرکت کننده بگنجانید. به طور معمول، این مرحله حمله، بسته به میزان وزنی که فرد می‌خواهد کم کند، سه تا هفت روز طول می‌کشد.

مرحله 2: کروز

بیشتر کاهش وزن در مرحله دوم رژیم دوکان، مربوط به محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های اجرا شده، اتفاق می‌افتد. انتقال به فاز 2 به معنای افزودن سبزیجات غیر نشاسته ای به رژیم غذایی در مقادیر نامحدود یک روز در میان است. نمونه هایی از سبزیجات غیر نشاسته ای عبارتند از کدو سبز، لوبیا سبز، بادمجان، پیاز، قارچ، کاهو، کرفس و خیار. علاوه بر این، این طرح توصیه می‌کند که مقدار سبوس جو را به ۲ قاشق غذاخوری در روز افزایش دهید. یک قاشق چایخوری روغن زیتون برای پختن سبزیجات مجاز است.

مرحله 3: تثبیت

این مرحله به عنوان یک مرحله نگهدارنده برای جلوگیری از بازیابی وزن از دست رفته و تقویت عادات جدید خوردن و ورزش در رژیم غذایی در نظر گرفته می شود. شرکت کنندگان شروع به اضافه کردن غذاهای محدود شده قبلی مانند میوه، پنیر، محصولات سبوس دار مانند نان و ماکارونی می کنند و غذاها و وعده های غذایی را در مقادیر مشخصی «تعویض» می کنند. این مرحله مستلزم آن است که یک روز در هفته را به عنوان «روز پروتئین خالص» تبدیل کنید، در اصل به این معنی است که هفته ای یک بار دستورالعمل های مرحله حمله را دنبال کنید. سبوس جو دوسر و ورزش نیز در این مرحله گنجانده شده است.

مرحله 4: تغییر سبک

تغییر اساساً این است که چگونه یک فرد باید طبق رژیم غذایی به طور نامحدود غذا بخورد. در مرحله نهایی، فرد از سه قانون پیروی می کند: یک روز در هفته برای خوردن پروتئین خالص و پیروی از دستورالعمل های “مرحله حمله”، خوردن 3 قاشق غذاخوری سبوس جو دوسر در روز و 20 دقیقه پیاده روی هر روز.

مرحله تغییر باید به عنوان پایه ای برای برنامه ریزی وعده های غذایی در طول مرحله تثبیت استفاده شود، و به افراد کمک می کند تا از خوردن هر آنچه که می خواهند بدون در نظر گرفتن محتوای غذایی و ارزش آن اجتناب کنند.

روش لاغری تزریق ویتامین چیست؟

تزریق لیپوتروپیک مکمل هایی هستند که برای کاهش چربی استفاده می شوند.

تزریق ها اغلب حاوی ویتامین B12 هستند که در مقادیر زیاد بی خطر است. با این حال، تزریق لیپوتروپیک به تنهایی بدون برنامه کاهش وزن ممکن است بی خطر نباشد. در حالی که تبلیغات زیادی در مورد تزریقات لیپوتروپیک B12 و ترکیبات ترکیبی وجود دارد، اینها تضمینی برای همه نیستند و کاملاً بدون خطر نیستند.

روش تزریق لیپوتروپیک این مواد تزریقی شامل انواع ویتامین ها، مواد مغذی و سایر موادی است که ظاهراً برای کمک به کاهش وزن استفاده می شود. برخی از رایج ترین مواد تشکیل دهنده آمپول ها عبارتند از: ویتامین B-12، ویتامین B-6، ویتامین B کمپلکس، آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAA)، ال کارنیتین فن ترمین MIC (ترکیبی از متیونین، اینوزیتول و کولین) این واکسن ها ممکن است در بازو یا سایر نواحی حاوی بافت های چربی زیر جلدی بیشتری مانند ران، شکم یا باسن انجام شوند.

رژیم غذایی DNA چیست؟

این ایده که یک رژیم غذایی برای همه مناسب است اینطور نیست، زیرا هر فرد و تیپ بدنی متفاوت است و هر فردی منحصر به فرد است. در این رژیم ابتدا آزمایشگاه تحقیقات DNA نوع ژن در بدن را مورد بررسی قرار داده و سپس رژیم غذایی متناسب با هر فرد را ارائه می کند.

رژیم غذایی DNA سعی می کند بر مشکلاتی که افراد در هنگام رژیم گرفتن با آن مواجه هستند غلبه کند زیرا رژیمی را که صرفاً بر اساس DNA فرد ارائه می شود.

تعیین توالی DNA امکان بررسی صفات ژنتیکی مختلف را فراهم کرده است که با چندین حالت سلامتی و بیماری مرتبط هستند.

رژیم دی ان ای مطالعه رابطه بین تغذیه و ژنوم انسان است. برخی از محققان و توسعه دهندگان رژیم غذایی معتقد بودند که بررسی DNA فرد می تواند به تعیین اینکه کدام رژیم برای سلامتی فرد مناسب تر است کمک کند.

رژیم‌های دی‌ان‌ای توسط شرکت‌ها بر اساس تفسیر آن‌ها از این که چگونه تا ۱۰۰ جنبه از توالی DNA فرد بر سلامت و استعداد ابتلا به بیماری تأثیر می‌گذارد، ایجاد می‌شوند.

به جای توصیه یک رژیم غذایی برای یک جمعیت، رژیم های غذایی DNA ادعا می کنند که توصیه هایی را بر اساس آنچه که با توجه به آنچه در مورد ترکیب DNA مشتری شناخته شده است بهینه است، ارائه می دهند. برخی از شرکت های رژیم غذایی DNA نیز برنامه های غذایی، دستور العمل ها و لیست های مواد غذایی را ارائه می دهند.

رژیم غذایی سیب چیست؟

خوردن یک سیب در روز واقعا می تواند شما را از پزشک دور نگه دارد. گفته می شود که پوست سیب باعث ساخت عضلات، کنترل سطح قند خون و کاهش کلسترول می شود.

گفته می شود کسانی که به طور منظم سیب می خورند 20٪ کمتر در معرض حملات قلبی قرار دارند – و این رژیم می تواند به شما کمک کند تا ۲ کیلو در هفته کم کنید!

سیب همیشه برای کاهش وزن مفید بوده است. آنها به عنوان یک تسریع کننده از دست دادن چربی عمل می کنند و دارای فیبر بالایی هستند، 4-5 گرم در هر سیب، که به توقف گرسنگی کمک می کند. قند طبیعی موجود در سیب نیز میل به شیرینی را کاهش می دهد.

این برنامه، که شامل پنج روز سم‌زدایی سیب است، موفقیت‌آمیز است زیرا رژیم غذایی بر اساس غذا خوردن است تا محروم کردن خود.

چرا سیب؟

1. سیب حاوی فیبر محلول و نامحلول است که اشتها را کم می کند.

2. مطالعات نشان می دهد که فیبر محلول یا پکتین به ژل چسبنده در معده تبدیل می شود و مانع از جذب سریع قند در بدن می شود.

3. پکتین سیب همچنین به کاهش کلسترول کمک می کند.

4. پکتین میل بدن به غذا را تا چهار ساعت متوقف می کند.

5. حاوی مواد شیمیایی گیاهی با خواص آنتی اکسیدانی هستند که با اثرات پیری بر بدن مبارزه می کنند.

سیب سرشار از فیبر است و برای افرادی که از یبوست رنج می برند فوق العاده است زیرا یک ملین طبیعی است. با این حال، از پنج عدد سیب در روز تجاوز نکنید و هرگز بیش از دو برش به نوزادان ندهید.

اهداف آموزشی

۱- به توصیه های آموزشی در حین تماشای فایل تصویری توجه کنید.

۲- به صحبت های افراد شرکت کننده در برنامه های رژیمی دقت کند و شباهت های نگرش خود با آنان را بعنوان تمرین در بخش نظرات بنویسید.

۳- تصور کنید شما یکی از شرکت کنندگان این برنامه هستید، واکنش و احساس خود نسبت به استفاده از برنامه های رژیمی را بنویسید.

۴- چنانچه در تلاش خود برای لاغر شدن تجربه مشابه دارید در بخش نظرات داستان خود را شرح دهید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.21 از 28 رای

https://tanasobefekri.net/?p=37121
برچسب ها:
4 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار حیرت انگیز
   1402/10/05 10:56
   مدت عضویت: 358 روز
   امتیاز کاربر: 716 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 580 کلمه

   به نام خداوند حامی ام 

   سلام خدمت استاد ارجمند و دوستان همگام 

   قسمت ۱۳

   روش‌های لاغری زیادی در جهان وجود دارد که ما در این قسمت می‌خواهیم چند نمونه از آنها را بررسی کنیم .

   رژیم تزریق ویتامین 

   واقعا دلم برای تمام چاقها می‌سوزد 

   چقدر ما دستخوش فریب قرار می‌گیریم 

   چقدر روی ما آزمایش می‌شود و نهایتا چقدر ما برای دیگران با چاقیمان پولسازی میکنیم .

   بدن ما را خداوند بی نظیرمان طوری خلق کرده که ما نیاز به مصرف هیچ مکمل و ویتامین اضافی نداریم و تمام مایحتاج جسممان را با خوردن نعمات پروردگارمان با لذت تامین میکنیم و نیازی به تحمل رنج تزریق ویتامین و یا تحمیل ویتامین به بدنمان نداریم .

   این روش من را یاد دکتر تغذیه ام انداخت .لاکردار هر نیم ساعت من مجبور بودم یک مکمل یا ویتامین خاص بخورم و اینقدر در سه هفته متوالی به بدن من دارو وارد کرد که کلیه هایم دچار مشکل شد و سنگ کلیه ام بعد سالها مجددا اوت کرد .و چقدر درد کشیدم .

   حالم از هر چیزی که روتین زندگی ام و نشاط لاغری با ذهنم را خراب کند به هم می‌خورد. 

   حالم از تمام روش‌های سواستفاده از چاقی ام به هم می‌خورد. 

   من دیگر نمی‌خواهم طعمه هیچ کس باشم .

   لاغری با ذهن من را از بند و اسارت تمام روش‌ها آزاد کرده است الهی شکرت 

   رژیم دوکن 

   این رژیم شبیه کتوژنیک است با اسمی دیگر 

   عدم مصرف کربوهیدرات و مصرف پروتئین بالا 

   من خودم تجربه گرفتن رژیم کتو را دارم بله کاهش وزن خوبی دارد ولی موها و ناخن‌های من نابود شد و بعد کلی هزینه درمان دادم تا مو و ناخن‌هایم درست شود 

   رژیم تک غذایی 

   این رژیم شبیه رژیمی بود که میگفت  در هر وعده یک نوع مواد غذایی بخورید مثلا یا فقط کربو بخورید یا پروتئین 

   کلا انگار رژیم‌ها شبیه هم هستن فقط با بازی با اسم آنها را دوباره به چاقها قالب می‌کنند. 

   رژیم سیب 

   در تمام برنامه های رژیمی قبل خوردن سیب وجود داشت و من واقعا از سیب بدم می آمد و با اجبار میخوردم به امید لاغری 

   سیب هیچ وقت میوه مورد علاقه من نبود و خیلی سخت میخوردمش 

   خوشحالم که الان مجبور نیستم چیزی را به زور و برای لاغری بخورم و هر چه دوست دارم را با لذت میخورم و لاغر میشوم 

   تمرین شماره ۱

   به صحبت های افراد شرکت کننده در برنامه های رژیمی دقت کند و شباهت های نگرش خود با آنان را بعنوان تمرین در بخش نظرات بنویسید.

   واقعا دلم برایشان میسوخت رنج و عذاب در چهره و رفتار آنها موج میزد یاد گذشته خودم افتادم و خداوند را شکر کردم بخاطر هدایتم به مسیر تناسب فکری 

   تمرین شماره ۲

   تصور کنید شما یکی از شرکت کنندگان این برنامه هستید، واکنش و احساس خود نسبت به استفاده از برنامه های رژیمی را بنویسید.

   من اگر شرکت کننده این برنامه بودم رژیم تزریق ویتامین را هرگز انجام نمی‌دادم. 

   رژیم سیب را هم به هیچ وجه انجام نمی‌دادم چون از خوردن سیب حالم بد میشود .

   رژیم دوکن هم هرگز انجام نمی‌دادم چون تجربه مشابه آن را دارم .

   رژیم تکخوری را هم هیچ وقت انجام نمی‌دادم چون خیلی سخت و رنج آور است .

   تمرین شماره ۳

   چنانچه در تلاش خود برای لاغر شدن تجربه مشابه دارید در بخش نظرات داستان خود را شرح دهید.

   من تجربه رژیم تک خوری و رژیم سیب و رژیم پر پروتئین را بارها و بارها دارم ولی واقعا هیچ کدام از این روش‌ها نتوانستند لاغری همیشگی برای من به ارمغان بیاورند و فقط مدت کوتاهی لاغر شدم و بعد قطع این روش‌ها از قبل هم چاقتر شدم .

   خدای خوبم از تو سپاسگزارم که امروز هم فرصت سپاسگزاری از تو را دارم .

   استاد ممنونم الهی همیشه شاد و سلامت باشید 

   الهی به امید تو 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا
   1402/02/21 14:40
   مدت عضویت: 584 روز
   امتیاز کاربر: 6350 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 346 کلمه

   سلام 

   ممنون از استاد عزیز برای این فیلمها

   من در این فیلمها میبینم ک تموم اون افراد اولش اون غذاهایی باید بخورن دوست دارن ولی رفته رفته ازش متنفر میشن چرا 

   محرومیت ومحدودیت هاعدم تنوع همه اینها باعث شد این افراد علاقشون ب چیزهایی ک دوست داشتن بیشتر وبیشتر بشه واز عداهای ک اولش دوسشون داشتن اما ازبس بدون لذت میخورن ازشون متنفر بشن

   و انتظار 

   تموم این افراد از مواد مثل کیک انتطار چاقی دارندواز تمو مواد پروتئینی و گیاهی انتطار لاعر دارند و این باعث میشه ک اونهارو میخورند وزن کم کنند 

   و همانطور ک دیدیم تموم این رژیمها عوارض داشتند تمومشون فرد رو از زندگی عادی وطبیعی مختل میکنند فک کنم اگه قضیه خوزدن ب کنار بزاریم از بس ک باذهنشون میجنگند این اونهارو از پا درمیاره اصلا اینها انرژی وشوقی ندارند

   همه این افرادی احساسی جز غم و افسوس ندارند 

   همه و همه ازنها شرایط پرخوری براشون فراهم میاره

   و همشون بلااستثنا با خودشون با بدنشون بد حرف میزنند انگار این بدن از اول اینطوری بوده در حالی ک خودشون این بدن رو ب این اضافه وزن رسونند اما بدن رو مقصر میدونند

   من اطرافم پر ادمهایی هستند ک اصلا مهم نیس ک چی میخورند پروتئن کربوهیدارت اصلا نمیدونند چیه وشکم صاف وبدنی متناسب دارند پس قضیه نوع مواد عدایی نیس باورهای ماست

   کاش چنیین فیلمهایی در اربطه با افراد لاعر هم بود میدیم ک اونها چجوری میخورند چی کار میکندد

   ما مواد غدایی خوب وبد نداریم همه مواد غذایی خیر وبرکت هستند برای ما برای بدن ما 

   ما مواد عذایی سالم وعیر سالم هم نداریم اینها باورهای دنیای بیرون هس 

   مواد عدای اگه ب اندازه نیاز ما استفاده بشن هیچ مشکلی رو ایجاد نمیکنند البته با نگرش درست

   عاشق ی ماده بودن دلیل بر چاق کردن اون ماده نیس 

   یا اینطوری میتونم بگم استفاده مکرر و زیاد ی ماده عدایی دلیل بر عدم تناسب نیس ما همانطور ک میبینیم اینها ب طکر مکرر رزیمشون رو ی چیز فوکوس داره اما اینها لاعرم میشن 

   متاسفانه من چن بار کاربریمو عوص کردم چن برام باز نمیشددیدگاه هام اینجا نیستند تا بخونمشون  ولی امروز دلم با تموم وجودم خواست بنویسم وتشکر کنم از شما استاد عزیز چن واقعا حرفهاتون بی نظیرند

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار لیلا احمدی
   1402/02/17 07:23
   مدت عضویت: 497 روز
   امتیاز کاربر: 16290 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 360 کلمه

   به نام خدایی که انسان را آفرید وبه او قدرت فکر کردن داد 

   سلام 

   برداشت من از دیدن این مجموعه رژیم ها

   رژیم گرفتن لاغر شدن ودوباره چاق شدن 

   عبارتی که برای ما آشناست 

   زبان چاقی در بین همه ما مشترک است خواه ایران باشد یا هر کجای این جهان هستی ما از خوردن لذت میبریم ومواد غذایی را دوست داریم 

   واما درباره فیلم 

   در رژیم کوتاه مدت اون افراد حتی قبل از شروع رژیم با خواندن کتاب راهنما وعوارض رژیم هم مشکل داشتند واز همان ابتدا پشیمانی را میتوانستم در صدا وچهره آنها ببینیم ولی گویا مجبور بودند که این راه 

   مشقت بار را بروند تا به هدف برسند ودر ادامه مشکلاتی که یکی از آنها را از ادامه مسیر باز داشت ودیگری که ادامه داد 

   وافرادی که رژیم  ۴ ماهه داشتند 

   حتی در ابتدا هم که برای خرید مواد غذایی هم رفته بودند با چالش بزرگ انتخاب مواد غذایی مواجه بودند وزمانی که میخولستند خوراکی های مورد علاقه خود را جمع کنند گویا از بچهایشان جدا میشدند 

   انگار که  به یک شکنجه گاه رفته بودند ومجبور بودند این شکنجه را تحمل کنندواز دید گاه من همه این شکنجه ها وتضادها فقط به خاطر همان قدرت ذهن است 

   وقتی من هنوز اطلاعات مغز خود را اصلاح نکرده ام ودستورات مغزی من همان دستورات چاق کننده است ومن بدن خود را وادار به انجام یک رژیم سخت میکنم مطمعنا موفق نخواهم شد

    ودیدم که داوطلب ها با وجود سختی زیاد ی که تحمل کردند جواب خوبی در برابر آن سختی ها نگرفتند شاید خودشان راضی باشند ولی آیا مایل به ادامه دادن بودند؟ وانگیزه ای برای بهتر شدن داشتند ؟

   معلومه جواب منفی است 

   واما در مورد تزریق ویتامین به رگ که از دید گاه من یک کلاه بردای وحقه بازی بزرگ است زیرا که بدن ما به طور طبیعی ویتامین های لازم را از میوه وسبزیجات ومواد غذایی که استفاده میکنیم دریافت میکند 

   مگر اینگه در موارد خاص پزشک تشخیص دهد ما به ویتامین یا مواد معدنی خاصی بیشتر احتیاج داریم وبرای ما در مدت معینی تجویز کند در غیر این صورت با زیاد از حد وارد کرون ویتامین به بدن اولا آن ویتامین دفع میشود ودوم اینکه ممکن است به بدن آسیب برسد 

   این برادشت من بود ومنتظر پیشنهادها  وراهنماییهای سازنده شما هستم 

   متشکرم استاد مهربان 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mrmr19791357@gmail.com
   1401/11/15 02:25
   مدت عضویت: 639 روز
   امتیاز کاربر: 29484 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 430 کلمه

   به نام خداوند بخشنده مهربان 

   این فیلم در مورد چند رژیم لاغری وهمچنین رژیم لاغری با تزریق ویتامین بیان شده بود خوب من سالها در پی رژیم گرفتن وهمچنین رژیم به همراه داروهای گیاهی بوده ام ومقداری وزنم پایین میومد ولی باز برمی گشت یعنی نمیتوانستم ادامه دهم وواقعا خسته می شدم ول می کردم انواع رژیم‌ها رو در نت جستجو می کردم انواع رژیم‌های کاهش وزن شامل رژیم سیب،رژیم انگور،رژیم شیرموز،رژیم کتوژنیک،رژیمی که نوشته بود در یک هفته هشت کیلو کم می کنید.ولی هرچع با خودم سبک سنگین می کردم نه می‌توانستم وسایلش رو تهیه کنم نه اینکه در فکرم میتونستم انجام بدهم.

   خوب پدرم هم در کتاب‌های مختلف هم ب دنبال داروهای مختلف برای من بوده وهم دنبال رژیم‌های مختلف بوده مثلا به من میگفت رژیم موز و فلان بگیر لاغر شوی فلان رژیم بگیر و لاغر شوی.

   داروی گیاهی مرتب می گرفت که من بخورم ولاغر شوم ووقتی می گفتم تاثیر ندارد می گفت،نه،چون تو درست انجام ندادی به خاطر همین لاغر نشده ای!خوب من چه جواب داشتم بدهم خوب من نتوانستم اون داروها رو بخورم حالم بد میشد ولی پدر من دست بردار نبود بعد یک‌ مدت باز من را می برد مغازه عطاری،من که میدونستم داروی گیاهی فایده ای ندارد اخه وزن من که در حد پنج کیلو یا ده کیلو نبود من چطور این همه وزن را با داروی گیاهی باید برطرف‌‌‌ می کردم؟

   من به خاطر عوارض اون داروها وهمچنین عوارض چیزهای دیگر من الان دچار مشکلات گوارشی هستم بیشتر اوقات دچار مشکل معده هم ضعف و هم نفخ معده می شوم که ساعتها حالم بد می شودبا بعضی غذاها حالم بدتر می شود.چند سال است که دچار مشکل یبوست شده ام بخاطر استفاده بی رویه از آن داروها.

   من رژیم پروتئین یا کتوژنیک را به مدت یک مته فکر کنم بعد عملم تو اون دوره که دچار استپ وزنی شده بودم به مدت یک ماه دست وپا شکسته انجام دادم که اصلا نان وبرنج نداشت فقط یک لقمه نان به همراه پروتئین،من پنج کیلو کم کردم ولی نتوانستم ادامه دهم واقعا همه جوره برام سخت بودهمه جوره،چون تنوع غذایی وجود ندارد حال ادم بد می شود وهم اینکه همیشه این مواد در دسترس نبود وهم اینکه من مادرم هم مریض و بیمار بود آن زمان و من بایدبه او رسیدگی می کردم.

   وازینکه نمی توانستم این رژیم ادامه دهم خیلی دچار عصبیت شدم چون کمکی نداشتم کسی نداشتم حمایتم کندو ول کردم خوب باز وزنم بالارفت خوب واقعا اگر رژیمی بودکه کسی برای همیشه می توانست انجام دهدکه خیلی عالی بوده خوب باید بپذیریم که برای همیشه نمی توانیم رژیم بگیریم پس بهتره سبک زندگی خودرا عوض کنیم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم