0

استفاده از ذهن برای لاغری

استفاده از ذهن برای لاغری
اندازه متن

فشار وارد کردن به جسم از طریق رژیم های غذایی یا برنامه های ورزشی و همچنین خوردن دارو برای ایجاد تغییر در سوخت و ساز یا تفییر در میزان ترشح هرمون ها هیچ تاثیری بر ذهن انسان نمی گذارد.

ریشه چاقی در ذهن است و برای رهایی از آن باید نحوه استفاده از ذهن برای لاغری را آموخت.

این تنها راه ممکن برای لاغر شدن همیشگی است.

ناتوانی بشر برای غلبه بر ذهن

سال هاست افراد چاق در سراسر جهان از انواع و اقسام روش ها، ابزار، دارو ها و … برای لاغر شدن استفاده می کنند.

با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی در ساخت ابزار برای لاغری و همچنین سرعت پیشرفت علم در تولید داروهایی که جسم انسان را به شکل بهتری تحت تاثیر قرار می دهد و مهتر از همه گسترش بی سابقه روش های رژیمی برای لاغر شدن، کماکان بشر موفق به غلبه بر قدرت چاقی ذهن خود نشده است.

قدرت ذهن

لازم به ذکر است عدم آگاهی از تاثیر ذهن بر چاقی سبب شده است که جهان نسبت به اصلاح روش های لاغری خود اقدام کند.

جالب توجه اینکه سالهاست بشر به قدرت ذهن در ثروتمند شدن، جذب همسر، جذب شغل و جذب هر آنچه در زندگی نیاز دارد پی برده است و هزاران کتاب، ویدیو و دوره آموزشی برای آموزش قانون جذب برای استفاده از قدرت ذهن تولید شده است اما عجیب اینکه هرگز به این فکر نکرده اند شاید لاغری را هم بتوان با قدرت ذهن ایجاد کرد!

اگر با فردی که در زمینه قانون جذب صاحب نظر است درباره مشکلات زندگی خود صحبت کنید با قاطعیت به شما خواهد گفت که این شرایط را با قدرت ذهن خودت ایجاد کرده اید و شما در حال تجربه فرکانسی هستی که با قدرت ذهنت به کائنات ارسال کرده اید.

اما اگر درباره چاق بودن و استفاده از ذهن برای لاغری صحبت کنید با قاطعیت پاسخ شما این است که چاقی ژنتیکی است و موضوع کاملا متفاوتی است.

بارها از افراد مختلفی که در حرفه های گوناگون موفقیت های عالی کسب کرده بودن درباره چاقی و علت آن سوال کرده ام و همه آنها پاسخ دادند چاقی ارثی است.

به عقیده من دلیل اینکه بشر در سال هایی که برای لاغر کردن افراد تلاش می کند به این موضوع مهم پی نبرده است که منبع چاقی در ذهن است و باید به دنبال روشی برای استفاده از ذهن برای لاغری باشد این است که همه آنهایی که متولی ارائه انواع رژیم های غذایی و روش های لاغری برای استفاده افراد چاق هستند هرگز چاق نبوده اند به همین دلیل هیچ درکی از چاق بودن و آنچه در ذهن افراد چاق می گذرد ندارند.

به همین دلیل است که در تمام روش های لاغری به استفاده از ذهن برای لاغری توجهی نشده و تمام تمرکز روش های لاغری بر ایجاد محدودیت غذایی و بالا بردن فعالیت جسمی از طریق ورزش و …. می باشد.

سی و پنج سال از زندگی ام چاق بودم و در تمام این مدت هرگز با مشاور تغذیه، پزشک مشاور، مربی ورزشی و … مواجه نشده ام که چاق باشد و درباره لاغر شدن و ارائه روش لاغری صحبت کند.

البته به یاد دارم که هر وقت به عطاری برای خریدن دارو و دمنوش های لاغری مراجعه می کردم اگر صاحب عطاری حتی مقدار کمی چاق بود هرگز از او درباره لاغری سوال نمی کردم چون با خودم فکر می کردم که اگر این فرد روش لاغر شدن را بلد بود اول خودش را لاغر می کرد.

خیلی هم بی راه نیست که فردی که چاق باشد هرگز نمی تواند درباره چیزی که خودش ندارد برای دیگران صحبت کند. اما عجیب است که چرا در تحقیقات علمی برای پیدا کردن راه و روش های لاغری هیچ فرد چاقی به درجه ای از علم و دانش نرسیده است که بتواند درباره چگونه لاغر شدن تحقیق کند که اگر این اتفاق رخ می داد حتما به اهمیت استفاده از ذهن برای لاغری پی برده می شد.و در این باره تحقیقات گسترده انجام می شد.

نکته جالب توجه اینکه مرسوم است وقتی بخواهند درباره ثروت صحبت کنند از افراد ثروتمند دعوت می کنند، اگر بخواهند درباره فوتبال صحبت کنند از افراد مطرح در ورزش فوتبال دعوت می کنند اما هر وقت بخواهند درباره چاقی صحبت کنند هرگز از افراد چاق دعوت نمی کنند بلکه فردی که متناسب است را دعوت می کنند تا به واسطه مدرک تحصیلی یا شهرتی که در حوزه فعالیتش دارد درباره لاغری صحبت کند.

این طریق عملکرد بشر در رابطه با چاقی سبب شده است که افراد چاق همواره برای یافتن راه حل چاقی خود به افرادی مراجعه کنند که هیچ درک و تجربه ای از چاقی ندارند و این دنباله روی کورکورانه سبب شده است که به طور کلی تمرکز افراد چاق از چگونه چاق شدنشان برداشته شده و بر روی روش های متنوع برای لاغر شدن گذاشته شود. روش هایی که هرگز بر استفاده از ذهن برای لاغری تاکید و راهکاری ارائه نمی دهد.

بارها از افراد چاقی که در حال استفاده از هر روشی برای لاغری بوده اند سوال کرده ام که آیا برای چاق شدن از این روش استفاده کرده اید؟

همیشه جواب منفی بوده است و آنها اعلام بی اطلاعی از چگونه چاق شدن خود می کردند.

این عدم آگاهی درباره اینکه چگونه چاق شدیم سبب شده که سالهاست از انواع روش های مختلف برای لاغر شدن استفاده کرده و علاوه بر صرف انرژی، هزینه و زمان زیاد هیچ نتیجه قابل قبولی کسب نکنیم.

استفاده از ذهن برای لاغری

ذهن چگونه از قدرت خود استفاده می کند

برای درک عملکرد ذهن باید ابتدا درباره عملکرد مغز فکر کنیم چون نیاز است تفاوت عملکرد مغز را از عملکرد ذهن تشخیص دهیم در این صورت می توانیم از ذهن برای لاغری استفاده کنیم.

عملکرد مغز انسان

مغز انسان مرکز فرماندهی جسم است و تمام فعالیت های جسم از ریزترین آن تا بزرگترین و مهمترین عملکرد جسم تحت فرمان مغز انجام می شود.

بسیاری از فرمان های مغز مربوط به مدیریت فعالیت های درونی جسم است که ما از انوع دستورات و چگونگی اجرای آن اطلاع نداریم. اما تعداد کمی از فرمان های مغزی مربوط به رفتارهای ما در واکنش به پیرامون مان است.

وقتی شما تشنه شوید مغز فرمان می دهد به سمت منبع آب حرکت کرده و آب بنوشید.

وقتی احساس گرما کنید مغز فرمان می دهد و شما به سمت محیط خنک یا اقدامی که باعث کاهش گرمای جسم شود را انجام می دهید.

وقتی در معرض خطر مانند قرار گرفتن در ارتفاع و … قرار بگیرید مغز از طریق فرمان دادن احساس نگرانی در شما ایجاد می کند تا بیشتر مراقب شرایط پیرامون خود باشید.

اینها برخی از انواع واکنش های مغز نسبت به دنیای اطراف خود است.

عملکرد ذهن انسان

ذهن بخش غیر فیزیکی وجود انسان است که به شکل اندام یا عضو در بدن وجود ندارد ولی از طریق تاثیری که بر رفتار ما می گذارد می توان به وجود آن پی برد.

موضوعات زیادی در جهان مادی هستند که دیده نمی شوند ولی وجود دارند و از طریق اجسام یا شرایط خاص می توان به بودن آنها پی برد.

بعنوان مثال شما جریان یا حرکت هوا را نمی بینید اما زمانی که درختان حرکت کنند یا احساس برخورد نسیم خنک با صورت خود را دارید متوجه وجود جریان هوا یا باد می شوید.

امواج رادیویی با چشم دیده نمی شوند اما وجود دارند و اگر رادیو را روشن کنید از طریق شنیدن صدای گوینده متوجه بودن امواج رادیویی خواهید شد.

ذهن انسان هم دیده نمی شود اما می توان از طریق تاثیری که بر رفتار ما می گذارد از بودن آن اطمینان حاصل کنیم.

ذهن از طریق مرور افکاری که در لحظه وجود ندارند بر رفتار ما در زندگی تاثیر می گذارد.

اشاره دوباره به عملکرد مغز در این بخش لازم می باشد.

مغز زمانی که جسم به شکل فیزیکی با مساله مواجه شود از طریق صدور فرمان های مختلف آن شرایط را مدیریت می کند.

اما ذهن بدون نیاز به ارتباط با لجظه جال و دنیای پیرامون بر زندگی ما تاثیر می گذارد.

کاقی است شما به این که درب حیاط را بعد از ورود به خانه بسته اید یا باز گذاشته اید فکر کنید.

چند لحظه بعد برای بررسی این موضوع اقدام می کنید و به سمت درب حیاط می روید تا از بسته بودن آن مطمئن شوید.

کافی است چند لجظه به دوست یا آشنا یا هر فردی در ذهن خود فکر کنید و اجساس کنید که دوست دارید با او صحبت کنید، خیلی ساده اقدام به برقراری تماس با او می کنید.

این تاثیر ذهن بر عملکرد جسم از طریق مرور افکار مربوط به گذشته یا آینده انجام می شود.

مثال در مورد موضوعات مربوط به آینده اینکه کافی است شما به اتفاقات یا شرایطی که ممکن است در سفر با آن روبرو شوید فکر کنید. به راحتی ممکن است از سفر رفتن منصرف شوید.

هر کاری که به دستور ذهن انجام می دهید به دلیل مرور افکار مربوط به موضوعات گذشته یا آینده است.

مواردی که نیاز باشد در لحظه حال درباره آن تصمیم بگیریم یا اقدام کنیم همه توسط مغز انجام می شود.

درک تفاوت عملکرد مغز و ذهن خیلی به شما کمک می کند که به شکل بهتری از ذهن برای لاغری استفاده کنید.

لاغری آسان با قدرت ذهن

نحوه استفاده از ذهن برای لاغری

برای درک نحوه استفاده از ذهن برای لاغری باید چگونگی استفاده از ذهن برای چاقی بررسی کنیم چرا که برای همه افراد چاق درک اینکه چگونه با استفاده از ذهن خود چاق شده اند قابل درک است اما درک اینکه چگونه با استفاده از ذهن برای لاغری می توان از شر چاقی رها شد کار ساده ای نیست.

استفاده از ذهن برای چاقی

همانطور که گفته شد مغز انسان مسئول رفتارها و فرمان های فیزیکی است و ذهن مسئول فرایندهای غیرفیزیکی در وجود انسان است.

مغز و ذهن با هم در تعامل هستند و می توانند بر یکدیگر تاثیر بگذارند.

در کودکی از آنجا که هنوز ذهن مورد استفاده و برنامه ریزی قرار نگرفته است تمام فرایندهای فیزیکی از طریق مغز انجام می شود به همین دلیل است که بچه ها بسیاری از رفتارها و واکنش های بزرگترها را ندارند چون فقط از مغز استفاده می کنند اما به مرور که بزرگتر می شوند به دلیل برنامه ریزی شدن ذهن رفتارهای آنها شبیه والدین و اطرافیانشان می شود.

مغز محل ذخیره اطلاعات است بنابراین انسان با مرور خاطرات خود بر ذهنش تاثیر می گذارد. شما می توانید به یک صحنه در گذشته فکر کرده و ساعت ها درباره آن در ذهن خود افکار و تصاویر بسازید. این تاثیر مغز بر ذهن است چون در ذهن خاطره یا اطلاعاتی ذخیره نمی شود بلکه ذهن اطلاعات مورد نیاز برای صحنه سازی و مرور افکار را از مغز دریافت می کند.

مرور افکار و تصویرسازی در ذهن منجر به اتخاذ تصمیم و تمایل برای انجام واکنش در انسان می شود و این تصمیم که در ذهن ساخته و پرداخته می شود به مغز منتقل شده تا توسط مغز فرمان های لازم برای حرکت کردن و عملی کردن تصمیم ذهن صادر شود. این تاثیر ذهن بر مغز است.

در واقع ذهن ساخته و پرداخته می کند و مغز اجرا می کند.

چاقی نتیجه افکار و نگرش هایی است که انسان دائما در ذهن خود آنها را مرور می کند. مرور این افکار منجر به اتخاذ تصمیم می شود و این تصمیم به مغز منتقل شده و دستورات لازم جهت اجرا کردن آن به سایر اعضا صادر می شود.

در تمام لحظاتی که به خوردن غذا و ترکیب مواد غذایی در ذهن خود فکر میکنید در حال ساخته و پرداخته کردن تصمیم نهایی برای اقدام کردن به خوردن هستید؟

ممکن است مرور افکار درباره خوردن ساعت ها قبل از مواجه شدن با غذا در ذهن ما انجام شود و این حالت را در مواقعی که به یک مهمانی دعوت شده ایم بارها تجربه کرده اید.

مرور افکار درباره خوردن در ذهن انجام می شود و در نهایت تصمیماتی جهت واکنش به مواد غذایی در برخورد با میز غذا در ذهن تصویب شده و جهت اجرایی شدن به مغز واگذار می شود.

مغز هم به محض روبرو شدن با شرایطی که از قبل برایش تعریف شده است دستورات را صادر کرده و ما واکنش های لازم را داده و تصمیمات ذهن را به اجرا می گذاریم.

دلیل اینکه افراد چاق بارها تصمیم می گیرند پرخوری نکنند اما در مواجه شدن با میز غذا تصمیم خود را فراموش می کنند این است که تصمیم برای پرخوری کردن در ذهن تصویب و به مغز ابلاغ شده است و تصمیم برای پرخوری نکردن فقط در مغز ایجاد شده است و تصمیماتی که در مغز اتخاذ می شوند در اولویت دوم برای عملی شدن قرار می گیرند.

همیشه اولویت اول و مهم در اجرای تصمیمات مربوط به تصمیماتی است که در ذهن ساخته و پرداخته شده اند.

همه افراد چاق بعد از خوردن غذا به میزانی که احساس پرخوری یا فشار شکم کنند افکار مختلفی درباره چاق تر شدن را در ذهن خود مرور می کنند.

این افکار نیز مانند تصمیم گرفتن برای چاق تر شدن است که بعد از پردازش و تصویب نهایی برای اجرا شدن به مغز ارسال می شود و دستورات لازم توسط مغز برای چاق تر شدن جسم صادر می شود.

بنابراین همه ما برای چاق شدن همواره از ذهن خود استفاده می کنیم و فکر کردن به اینکه چگونه با استفاده از رژیم گرفتن یا ورزش کردن بتوان لاغر شد کاملا نگرش و رویکردی ناموفق خواهد بود.

اکنون طریقه استفاده از ذهن برای لاغری را بهتر درک می کنید که چگونه باید لاغر شوید.

اساس آموزش های لاغری با ذهن بر تغییر افکار و نگرشهایی است که به طور پیوسته در ذهن انسان در حال مرور شدن هستند.

 • افکاری که منجر به تصمیم گیری برای خوردن می شوند.
 • افکاری که منجر به تصمیم گیری برای چاق تر شدن می شوند.
 • افکاری که منجر به تصمیم گیری برای لاغر شدن می شوند.
 • افکاری که منجر به تصمیم گیری برای لاغر نشدن می شوند.

خوردن، چاق شدن، نخوردن،‌چگونه خوردن، چگونه لاغر شدن،‌ چرا لاغر نشدن و هرآنچه پیرامون چاقی و لاغری تجربه می کنید همه و همه در ذهن شما پردازش و در نهایت جهت اجرایی شدن به مغز ابلاغ می شوند.

تصور کنید از زمانی که اوولین افکار و نگرشها درباره چاقی و چاق شدن وارد ذهن شما شده است در حال فکر کردن و مرور افکار هستید. این حجم از پردازش منجر به صادر شدن صدها و هزارن فرمان مختلف در رابطه با چاق شدن در ذهن شما شده است. بنابراین تعجبی نکنید که چرا چاق هستید یا هرکاری کردید لاغر نشدید.

استفاده از آموزش های لاغری با ذهن به شما می آموزد چگونه افکار و نگرش هایی که منجر به صدور تصمیمات در ذهن برای چاق تر شدن و لاغر نشدن هستند را شناسایی و اصلاح کنید.

به این ترتیب مرور افکار چاق کننده در ذهن شما کاهش پیدا کرده و در مقابل افکار لاغر کننده را در ذهن خود مرور می کنید.

زمانی که مرور افکار چاق کننده به اندازه کافی کاهش پیدا کرده و در مقابل مرور افکار لاغر کننده به اندازه کافی افزایش پیدا کند به شکل خودبخودی روند تغییر شرایط جسمی آغاز می شود.

به همین دلیل عقیده دارم با استفاده از ذهن برای لاغری روند لاغر شدن به شکل خودبخودی شروع و تا زمان رسیدن به شرایط ایده آل ادامه پیدا می کند به شرطی که استفاده از آموزش ها را ادامه داده و در مسیر لاغری با ذهن استمرار داشته باشید.

تجربه هنرجوی لاغری با ذهن

ذهن چیه و کارش چیه 

مغز چیه و کارش چیه 

مغز فرمانده کل جسم ماست و تمام واکنش های جسمی رو هدایت میکنه مثل ضربان قلب و حرکت دست و پا و …

مغز محیط بسته ایست که توسط حواس پنجگانه ما از محیط پیرامون اطلاعات میگیره و بوسیله اعصاب دستور شو به اندام میده و گاهی بدون دخالت ما مثل ضربان قلب و گاهی با دخالت ما مثل عمل دفع رو انجام میده .

دستورات مغز به صورت اتوماته و اگر این دستورات دستکاری نشه بدن ما خوردن رو هم مثل عمل تنفس و خوردن اب انجام میده .

حالا ذهن چیه :

ذهن همون منبع اطلاعات ماست که از کودکی ما چه خواستیم و چه نخواستیم از اطرافیان یاد گرفتیم و ذخیره کردیم.

ما با افکاری که داریم و افکاری که در ذهنمون مرور مبکنیم به خداوند چیزی رو که میخوایم میگیم و خداوند اونو برامون اجرایی میکنه. 

نحوه شکل گیری انتظار چاقی یا لاغری

وقتی بلد نباشیم چطور از ذهنمون استفاده کنیم و هر چی هم فکر میکنیم بد بختی است و چاقی و بیچارگی است پس دریافتی هامون تناسب و خوشبختی نخواهد بود.

وقتی ذهنمون پر از فرمولهای چاقیس ما اگر تمام شبانه روز ورزش کنیم و غذا نخوریم بازم از اب کره میگیره و چاق مبشیم 

تصاویر ذهنی من با عرق کردن تغییر نمیکنه .

درسته یه مقدار لاغر میشیم و چون نمیشه همیشه ادامه بدیم و من انتظارم از خودم در قبال ورزش لاغری است پس وقتی ورزش نکنم و عرق نریزم دوباره چاق میشم ولی انتظار چاقی در من مستمره و از هر کاری انتطار چاق تر شدن دارم و حالا بخورم و یا نخورم  یا بخوابم و یا نخوابم.

پس بهر حال من چاق میشم و انتطارم از خودم چاقتر شدنه.

و همیشه لاغر شدن رو در قبال انجام کاری می دونم اونم نه فعالیت کم حتما باید جونم در بیاد و خیلی عرق کنم.

یادمه همکارم رفته بود دکتر و بهش گفته بود باید تحرک داشته باشی اون گفته بود من خیلی تو خونه کار میکنم و تمیز کاری و آشپزی و کار بچه ها رو انجام میدم و دکتر گفته بود اینا تحرک محسوب نمیشه و باعث لاغری نمیشه و چون دکتر بهش گفته بود باور کرده بود و این باور باعث شده هر چی فعالیت میکنه بهم میگه چون وفت ندارم بدم باشگاه نمیتونم لاغر بشم و انتظارش از خودش چاقی بیشتره

من وقتی چاق شدم و خودم رو محدود میکردم و یا روزه میگرفتم و جلوی خودمو میگرفتم چقد عذاب میکشیدم و تو دلم خودم نفرین میکردم ولی بازم نتونستم جلوی چاقیمو بگیرم چون انتظارم از خودم این بود که من ارثی چاق میشم من استعداد چاقی دارم 

ذهن قدرتمندترین بخش من است و وقتی من این ذهن چاقو فرمولهاشو اصلاح کنم همین دهن که با خوردن آب و یا نخوردن منو چاق میکرد حالا منو لاغر میکنه چون الان انتظارم از خودم لاغری است و یاد میگیرم  میتونم با رفع موانع و شناسایی افکار اشتباه  ترسهام نسبت به مواد غذایی از بین میره 

غذا هیچ قدرتی برای چاقی من نداره 

من هر چی میخورم برای بدنم مفیده و بدنم اونو به انرژی و دفعی نرم تبدیل میکنه 

استاد یادتونه من باهاتون در مورد یبوست مشورت کردم و شما لطف کردید و منو راهنمایی کردبد ولی در من موثر نبود چون باور داشتم یبوست در من ارثیه و برادرام و خواهرم و پدرم  هم همینطورن ولی الان با گذاشتن همین جمله در میثاق نامه دیگه من از همه چیز به اندازه نیازم میخورم ولی به هیچ وجه دیگه یبوست ندارم و خیلی راحتم.

پس وقتی من نسبت به خودم فکر نادرست دارم که من این خصوصیت رو دارم هر دارویی و هر چیزی هر فردی گفت یبوست منو درمان نکرد و یکی از باورام داشتن یبوست باعث چاقیمه ولی به شکر خدا با تغییر باورم و اعتماد به کارکرد بدنم تونستم از این مانع هم رد شم و الان خیلی راحتم.

نگرش ذهن افراد چاق

اشتباه یک فرد چاق این که فلانی خوشبحالش چقد میخوره اصلا یک گرم هم اضافه نمیشه ولی اگر من نصف اینو بخورم چاق میشم و واین میشه که غیر از افکار و رفتار اشتباه خودم مقایسه خودم با افراد متناسب بیشتر باعث چاقیم میشم 

در صورتی که اگر با اون فرد متناسب زندگی کنی مثل من میبینی شاید یک دفه که دیدیش اینجوریه شوهر من شاید اصلا صبحانهدنخوره و ناهار هم اگر موقعیتش نباشه نمیخوره و مثلا اگر شام مهمون باشیم و دیگران فقط اون وعده غذایی اونو میبینن که شام میخورا و میوه میخوره و تنقلات میخوره خواهرم میگه خوشبحالت اینقد میخوری چاق نمیشی و در صورتی که در طول روز چیز آنچنانی نخورده و میلش نمیکشه مخصوصا روزهای گرم که فقط شاید یه ابمیوه سرد باشه میخوره و غذای گرم میلش نمیکشه و نمیخوره.

و این مقایسه ما چاقها بشدت خطرناکه و باعث میشه انتطار من از چاقیم بیشتر میشه.

انتظار چاقی به دوشکله 

اول انتظار چاقتر شدن در خودمون بوجود میاریم 

این نگرش رو در خودم تقویت میکنم که من توانایی بالایی در چاق شدن دارم.

مرور افکار  چاقی و منفی میتونه بلایی سرمون دربیاره که با هیچ عامل بیرونی درمان نمیشه.

همیشه راهنمایی های در مورد لاغری اینه که چی بخوریم و چی نخوریم و اینا میشه جز افکار ما پس یا باید طبق اینا رفتار کنیم تا اروم بشیم و اگر نتونیم طبق اونا رفتار کنیم بهم میریزیم.

مثلا من وقتی میشنیدم و میخوندم که باید نشاسته نخوریم و ماهی بخوریم  مرغ بخوربم و گوشت بخوریم و غیره خب من همیشه نمیتونستم اینارو تهیه کنم پس بهم میریختم و خودمو نفرین میکردم که چرا بدنم باید این طور باشه که حتما اینارو بخورم لاغر بشم و شوهرم هر چی باشه میخوره و چاق نمیشه.

افکارم با اطلاعات بیشتر گرفتار تر شد و هر روز بیشتر تازه پای ورزش که میومد وسط و من نمیتونستم برم باشگاه باز بیشتر قاطی میکردم.

پس نباید در مرحله اول راجع این موضوع با فردی صحبت کنیم چیزی که من قبلا همش به شوهرم میگفتم خوشبحالت هر چی میخوری یه ذره هم شکمت بالا نمیاد.

از همه مهمتر نباید تو ذهنم با خودم مرور کنم 

مرور کردن افکار مهمتربن بخشه من الان از وقتی در دوره هستم اول براشون ارزوی سلامتی میکنم و اینو که از همه چی بخورم به اندازه نیازم و هیچ فکری در موردش نکنم نه فکر میکنم که چاقم میکنه و باور دارین فقط برای برطرف شدن گرسنگیم میخورم و وقتی سیر میشم نمیخورم و اون مثل نفس کشیدن که برای بدنم ضروریست میبینم 

من وقتی با دبگران صحبت نکنم روند تخریب کند میشه 

ولی وقتی با خودم صحبت نکنم و افکار اشتباه رو مرور نکنم روند سازندگی شروع میشه

خدایا برای هدایتم به این مسیر و حمایتم بینهایت سپاس 

(نوشته خانم طاهره عزیز در بخش نظرات)

✍️ تمرین آموزشی 📖

برای انجام عالی تمرین فایل آموزشی استفاده از ذهن برای لاغری توصیه می شود توضیحات نوشتاری را با دقت مطالعه کنید، سپس ویدیوی آموزشی درباره استفاده از ذهن برای لاغری رو با دقت تماشا کنید و سپس به سوالات مطرح شده در بخش نظرات به صورت شرح انشایی پاسخ دهید.

 • عقیده شما درباره چاقی با ذهن چیست؟ چگونه با ذهن خود چاق شده اید؟!
 • درباره مرور افکار در ذهن خود درباره خوردن و پس از آن اقدام به خوردن کردن توضیح دهید؟
 • نگرش شما درباره ایجاد انتظار چاق شدن در ذهن خود از طریق مرور افکار چیست؟
 • درباره انتظار لاغر شدن تان شرح دهید؟ چگونه انتظار لاغری در شما ایجاد شده است؟
 • استفاده از روش های مختلف لاغری به چه اندازه باعث شکل گیری انتظار لاغر شدن میشد؟
 • چرا در ذهن افراد چاق انتظار لاغر شدن از طریق فشار بیشتر وارد کردن به خود ایجاد می شود؟
 • برای ایجاد انتظار چاق تر شدن اقدام خاصی انجام داده اید یا به صورت خودبخودی بوده است؟
 • قبل از آشنایی با سایت تناسب فکری نگرش شما درباره لاغر شدن چگونه بوده است؟
 • لاغری با ذهن چگونه به شما کمک می کند تا با استفاده از ذهن برای لاغری اقدام کنید؟
 • از محتوای ویدیوی آموزشی برای خود تمرین ایجاد کرده و در بخش نظرات تمرینی که باید انجام دهید را بنویسید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.16 از 50 رای

https://tanasobefekri.net/?p=40760
8 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار amirali2020110@gmail.com
   1402/08/21 19:05
   مدت عضویت: 1253 روز
   امتیاز کاربر: 12008 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 388 کلمه

   بنام خدا 

   استفاده از ذهن برای لاغری 

   عرض سلام خدمت استاد روشن عزیز و دوستان همراه 

   من این فایلها را چندین بار گوش کردم و وقتی دوباره میام گوش می‌کنم یه نکته جدید یاد می گیرم 

   ما از ذهن خودمون چطوری برای لاغری استفاده کنیم اول اینکه استاد هیچ حرفی و هیچ مثالی را ناگفته نمیزاره که مثلا من بخوام بگن چون افکار آدم های چاق همشون مثل هم می باشه هر چی استاد تو این فایل گفت من همشو داشتم اینکه همش به چاقی فکر کردن و چه چیزی چاق میکنه روزگار من همین طور گذشت که اینو نخورم که چاق نشم کم بخورم که چاق نشم ورزش کنم که چاق نشم وقتی مراسمی بود حالا یا عزاداری یا عروسی یا نذری همش تو فکر غذا بودم که این غذا روغن زیاد میزارن خوبه نخورم آدل این افکار را تو ذهنم مرور میکردم ووقتی با غذا مواجه میشدم نمیتونستم خودمو کنترل کنم میخوردم و بعد از اون بلافاصله سرزنش خودم که خاک تو سرت بازم نتونستی خیلی همیشه همین طور بودم و یا اینکه چشمم به افراد لاغر بود که خوش به حالش ۳ برابر من میخوره ببین چقدر لاغره و یا آدم های چاقی میدیدم و میگفتم این چقدر چاقه چقدر میخوره دیگه تو فکر نیست فقط میخوره و همش از این افکار یا اینکه مدتی برا خانواده یه غذا درست میکردم برا خودم جدا چرا چون مال اونا چاق کننده بود غذای خودم سبزیجات پخته ، خالی بدون نان بد مزه و دوباره بعد مدتی خسته میشدم و کنار میزاشتم من اون موقع اصلا فکر نمیکردم این قدرت ذهنم هست که چاق شدم غذاها هیچ دخالتی تو چاقی ما ندارند اینا همه فرمول اشتباه ذهن هستن که باید شناسایی شوند و وقتی تکرار نشدند خود به خود کم رنگ می‌شوند . 

   جالب اینکه من میرم باشگاه بدن سازی و مربی چند بار خواست وزنم کنه و من مانع شدم و یه عدد حدودی بهش گفتم و چندین بار هم به من میگه که نباید چربی و نان و برنج اینا را بخوری وگرنه لاغر نمیشی و من چون دیگه اعتقادی به این حرف ها ندارم بهش فکر هم نمیکنم و تو ذهنم مرور نمیکنم چون من هدفم لاغری نیست فقط فرم گیری بدن هستش من برای لاغری فقط با آموزش دادن به ذهن و اصلاح فرمول های چاقی می‌توانم لاغر شوم به همین راحتی .لاغر شدن اسانترین کار دنیاست .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار amirali2020110@gmail.com
   1402/06/01 19:16
   مدت عضویت: 1253 روز
   امتیاز کاربر: 12008 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 312 کلمه

   بنام خدا 

   عرض سلام خدمت استاد روشن عزیز و دوستان همراه 

   استفاده از ذهن برای لاغر شدن 

   هر فایلی را که می بینم و استاد تعریف میکنه من میرم تو بهر خودم که دقیقا همینطور بودم واقعا چقدر رفتار افراد چاق شبیه هم هست من در گذشته قبل اینکه با سایت تناسب فکری آشنا بشم همش با حسرت زندگی کردم خوردنم با حسرت بود هر وقت میرفتم یه مراسم عروسی یا عزاداری یا مهمونی یا هرجا که جمعی بودن موقع غذا خوردن حواسم به افراد متناسب بود که چطور میخوردن چقدر زیاد میخوردن نوشابه میخوردن اصلا چربی و قند براشون مهم نبود منم هی تو دلم میگفتم خدایا حسرت یه شکم سیر تو،دلم ماند پس اینا چکار میکنن که چاق نمیشن اگه من مثل این بخورم دیگه به قول استاد از این در نمیام داخل .

   تو خرید همین بود چقدر غر میزدم بدو بیراه به خودمو خدا میگفتم .

   تو یه مراسم خواستم برقصم چقدر حسرت یه هیکل زیبا داشتم که همه نگام کنن چون خودم اون متناسب ها را نگاه میکردم حسادت میکردم و خودم هم روم نمیشد برقصم اصلا اون عروسی تلخ میشد واب خدای من چه زجری کشیدم و چقدر آسان می‌توانستم لاغر شوم و نمی‌دانستم که این قدرت ذهنمه که مرا چاق کرده و موقعی که من داشتم حسرت و بدو بیراه میکردم داشتم خودم را بیشتر چاق میکردم چه آسان چاق شده بودم و الان هم چه آسان لاغر میشم خیلی وقتی دیگه من به این مسائل فکر نکنم باعث کند شدن فرمول های چاقی میشوم و در مسیر لاغری حرکت میکنم ما باید بتوانیم در وحله اول در مورد چاقی با کسی صحبت نکنیم حتی با خودمون هم در موردش کاری که من همیشه انجام میدم و خوش بختانه دیگه این کار را نمیکنم و این حرکت بزرگی هست به سمت لاغری 

   در مورد همه ی،مسائل زندگی همین طور هست در این صورت ما تغییر خواهیم کرد .

   ممنون از،استاد روشن عزیز 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1402/05/26 00:27
   مدت عضویت: 1724 روز
   امتیاز کاربر: 30551 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 1,390 کلمه

   سلام و درود به تمام بچه های سایت تناسب فکری و استاد عطار روشن عزیز 

   من بعد از یه مدت نسبتا طولانی به سایت  برگشتم به یه علت خاص که نمیخوام در موردش چیزی بگم حالا شاید برای خیلی ها یک ماه طولانی نباشه اما برای من که هر روز  در سایت بودم این وقفه طولانی هست هرچند که گاهی  این اواخر سرمیزدم اما فقط،یا  مطلب میخوندم یا فایل گوش میدادم اما امروز بعد از مدتها اومدم داخل سایت تا دوباره شروع به فعالیت کنم و کامنت بزارم .

   من در این مسیر یاد گرفتم که  با قدرت ذهنم زندگی خودم رو می تونم خلق میکنم یعنی با افکارم خودم رو لایق یه زندگی میدونم .مثلا در گدشته با افکارم  خودم رو لایق چاقی میدونستم و اما  مدتها هست یاد گرفتم که خودم رو لایق لاعری بدونم .

    پس  بارها به خودم میگم در گذشته من با قدرت ذهنم چاقی رو برای خودم خلق کردم .یعنی از ذهنم برای بهم زدن تناسبم استفاده کردم  .

   به اندازه ای که من در گذشته فکر میکردم  ورزش،و رژیم روی لاغری من  تاثیر داره بله اون کارها  در جسم من  تاثیر میذاشت و من با انجام اونها لاغر میشدم اما اگر اونها رو انجام نمی دادم انتطارم از خودم چاقی بود  یعنی لاغری خودم رو در گرو   انجام اون کارها میدونستم .

   اما من باید انتظار لاغری رو با تغییر افکار به وجود بیارم نه با ورزش،کردن عرق  ریختن و رژیم داشتن .

   لاغری با ذهن به من ابزاری از جنس تفکر لاغری میده و من در طول مسیر که به موانع افکار چاقی برمیخورم   اونجا من باید بلد باشم از افکار لاغری همونجا استفاده کنم تا برنده بشم و به تناسب برسم اگر من بلد باشم به تمام افکار چاقی توجه نکنم و به جاش افکار متناسب گونه داشته باشم   با این راه من لاغری رو در خودم تقویت میکنم .

   من باید بارها به خودم بگم این عذاها هیچ قدرتی در چاقی یا لاغری من ندارن و همه اش قدرت ذهن من هست که من رو لاغر یا چاق میکنه ذهن من هم با ورودی های مخربی  که در مورد  کالری عذاها بهش  دادم یا  در مورد تفکیک عذایی دادم  و ….من رو به سمت چاقی بیشتر هل میده .

   یکی از  افکار  چاقی که  ما داریم  و ما رو بیشتر چاق میکنه این هست که بگیم فلانی رو ببین چقدر غذا  میخوره و لاعر هست و اما اگر من اندازه اون  غدا بخورم از در داخل نمیشم این افکار عمق فاجعه هست که ما میاییم رفتار یه نفر دیگه رو که نمیدونم چه فکری هنگام خوردن  داره رو  بررسی میکنیم و میگیم خوش به حال فلانی که اینقدر راحت غدا میخوره و  اما من جرات  خوردن این مقدار غدا رو ندارم .

   من با این افکار  انتظار چاق تر شدن  از خودم دارم یعنی میگم خدایا من نصف این  نفر عذا میخورم اما چاقم و این باعث چاقی بیشتر در ما میشه .

   من بارها. دیدم آدمها دیر وقت شام و یا بستنی میخورن و لاعر هم هستن  اما من هرگز نباید این افکار رو مرور رو کنم که خوش،به حالش چقدر راحت داره  غذا میخوره  چون با این افکار به خودت تلقین میکنی من بدبختم و من جرات خوردن عدا در دیر وقت رو ندارم و اگر بخورم همش میشه چاقی به جسمم و چقدر خود من  در گدشته به این سبک  فکر میکردم و زندگی  می کردم و چقدر این افکار چاقی رو در ذهنم داشتم و هنوزم به صورت عادت در من هست که زود شام بخورم اما دیگه این رفتارم  از ترس چاقی نیست چون دیر وقت غذا  بخورم اذیت و سنگین میشم و داخل رختخواب خوابم نمیبره  .

   پس نباید گرفتاری ذهنی برای خودم درست کنم که ببین فلانی چقدر راحت هر چقدر بخواد در هر زمانی غدا میخوره ولاغره  اما من اینجوری هستم و .چاقم 

   اصلا در این باره نباید با کسی حرف بزنم و نباید بگم فلانی خوش،به حالت که غدا میخوری و لاغری  من اگر نصف تو  غدا بخورم چاق میشم .من هم دوست داشتم مثل تو بخورم اما جرات نمیکنم .

   و اما  در مرحله ی بعد با خودم هم این افکار رو مرور نکنم یعنی اینجا هست که من تغییر میکنم یعنی فقط  با حرف نزدن کار درست نمیشه باید از درون تغییر کنم و با خودمم این افکار رو مرور نکنم .

   من خودم از وقتی در این مسیرم خیلی تغیرات داشتم و اتفاقا یکی از،بزرگترین تغییرات من همین قضیه هست چون یادم میاد در گدشته که رژیم بودم و اما اضافه وزنم  هم داشتم چقدر این حرفها رو به لاغرهای پرخور میزدم و میگفتم خوش به حالتون شما نظر کرده ی خدا هستین شما  لاغرها یه نعمتی خدا بهتون  داده که به ما نداده و اتفاقا من همسری دارم که به لطف خدا بسیار  متناسب متمایل به لاغرهست  و قد بلند هست و هر انچه بخواد در هر زمانی میخوره و هیچ محدودیتی نداره و بسیار هم علاقه مند به شیرینی هست و. زیاد هم شیرینی میخوره و من درگذشته خیلی به ایشون میگفتم خوش،به حالت چقدر تو راحت میخوری و …اما شاید باور نکنید از وقتی در این مسیرم صد و هشتاد درجه نظرم نسبت  به خوردن ایشون و رفتار ایشون تعییر کرده خیلی جاها فکر میکنم چرا همسرم  غداها رو انتخاب نمیکنه همینطور بدون فکر هر چی دید  میخوره و براش ناراحت میشم خیلی جاها ایشون  از ترس اسراف و گناه میخوره  یا به خاطر تعارف بقیه میخوره  یا با  این فکر که بدنم به شیرینی نیاز داره بی حد شیرینی میخوره که من حالم بد میشه و میخوام بهش،بگم ببین دقت کن هر چیزی رو وارد بدنت نکن و حتی همین امروز عصر حرف میزدیم ایشون گفت کلی اب میوه داخل یخچال هست( که به ما دادن و ما نخریدیم) و ایشون گفت بهتر با عدا بخوریم یا عصرها بخوریم من گفتم اصلا علاقه ای به اون اب میوه های،صنعتی  ندارم و هرگز نمیخورم چرا میوه ی تازه نخورم و اما ایشون گقت نه حیفه من میخورم و اصلا درک نکردم و به ایشون گفتم عجیب به سالم خوری علاقه مند شدم و دیگه نمیتونم هر چیزی وارد بدنم کنم و کیفیت عذا و اون خوردنی خیلی برام مهم هست و اما ایشون راه خودش. رو میره و من راه خودم و اتفاقا  دیدم که کمی بعد بطری اب میوه  رو اورد و چند لیوان با بیسکوویت خورد و من نه تتها مثل گذشته حسرت نخوردم بلکه ناراحت شدم و پیش خودم گفتم  ای کاش از این مواد شیرین صنعتی  نمیخورد در حالی که در گذشته من اصلا اینطور نیودم و به تمام این رفتارهای همسرم حسرت میخوردم و میگفتم چرا من نمیتونم  بخورم و اما دلیل این همه تغییرات من فقط  به خاطر بودن در این راه هست و هیچ علت دیگه ای  نداره و اما نمیدونم بقیه چقدر درک میکنن امل خودم میدونم از زمین تا اسمون نگرشم و افکارم تغییر کرده و این فقط یه مثال کوچک بود که زدم و تا دلتون بخواد در این زمینه مثال دارم .

   .

   یا مثلا چند روز پبش،تولدی بودم که خیلی دسر و شیرینی بود و کلی آدم چاق و لاعر هم اونجا بودن و میدیدم که چطور چاق ها پشت سر هم ساندویچ و زله و شیرینی و پفک و چیبس و کیک و … میخورن اگر در گذشته بود که فقط حسرت میخوردم اما مدتها هست دلم برای این رفتار چاق ها و یا ادم های پرخور که لاغر هستند میسوزه و پیش خودم  میگم چرا همه چیز وارد بدنشون میکنن کاش مسلط،تر بودن و با دیدن تحریک به خوردن نمیشدن و از مواد غدایی مورد علاقه به اندازه میخوردن و من خودم در نهایت یه ذره ساتدویچ و یه ذره کیک خوردم و لب به چیز دیگه نزدم این هم یه مثال دیگه که میخوام برای خودم روشن بشه من مدتها هست حسرت پرخوری هیچ فرد چاق و  لاغری رو نمیخورم و برعکش دلم برای اونها میسوزه که انگار جسمشون سطلل زباله هست .و به جسم خودشون هیچ احترامی نمیزارن  در حالی که در گذشته هرگز اینطور نبودم پیش همه اطرافیان بارها میگفتم من جرات ندارم بخورم اگر نصف فلانی بخورم از در داخل نمیرم من الان هیچی نمیخورم و چاقم خوش،به حال فلانی که هر چقدر میخواد میخوره و لاغر هست اما مدتها هست آگاهم که از این حرفها نزنم و دیگه خود به خود سطح افکار من تغییر کرده و حتی در گفت و گو با خودمم نه تنها از این حرفا نمیزنم بلکه برعکسش رو زیاد میگم که پرخوری در هر فردی چه چاق چه لاغر  چقدر زشت و زننده هست 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1402/05/13 19:08
   مدت عضویت: 1756 روز
   امتیاز کاربر: 11961 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 319 کلمه

   سلام استاد و دوستان گرامی

   دقیقا من چند وقت پیش جشن بودم و مرتب حواسم به پزیرایی بود  و منتظر بودم که شیرینی و کیک رو کی جلوی من تعارف میکنند به خاطر تمرینات اصلا نتونستم از هیچ نوعیش بخورم چون من دیگه هر شیرینی و کیکی رو نمیخورم تازه بهترین هم باید میلم بیاد ولی فرمول قدیمی ذهنم فعال بود دست و پا زدن برای خوراکی

   دقیقا یادم کلی پیاده روی میکردم و عرق میریختم و ا عتقادم این بود با خوردن اب دوباره به حالت اول بر میگردم

   لاغری با ذهن به شما یاد میده این خیلی مهمه

   ما همیشه یاد گرفته بودیم بخوریم بخوریم بخوریم

   ترشی رو بخوریم

   شوری رو بخوریم

   شیرینی رو بخوریم

   لاغری با ذهن اموزش میدهد که شما افریده نشدید برای خوردن به خودتون نگیرید ولی ما اینجا نا محرم نداریم و هممون میدونیم اولویت چاقها خوردنه

   وقتی به موقع و بر حسب نیاز بدنمون بخوریم هیچدنگرانی نداره من برای نهار یک بشقاب ماکارونی چرب نوش جان کردم و اصلا به قدرت چاق کنندگیش فکر نکردم میدونم لاغرم هم میکنه برای شام اگر گرسنه باشم باز هم میخورم اگر سیر باشم هیچی نمیخورم حتی سالاد

   چرا کارشناسان تغذیه به ما میگن شام سالاد بخورید یا تان و پنیر یا شیر یا ماست یا…………..

   اصلا من به قسمت نخوردنهای برنامه های تغذیه کار ندارم من به قسمت خوردنهاش کار دارم چرا میگن میان وعده بخورید شاید من سیر باشم اون موقع اونها هیچ وقت تصور نمیکنند که شما ممکن سیر باشید و ما رو انسانهایی همیشه گرسنه فرض میکردن البته اشتباه هم نمیکردن من خودم به شخصه فکر میکردم اگر میان وعده ها رو نخورم لاغر نمیشم

   واقعا به من ثابت شده انسانهای لاغر درست و به موقع میخورند 

   همیشه در جستجوی لاغرهایی بودم که کم میخورند و بیشتر از خوردن میترسیدم 

   همیشه دوست داشتم با رژیمهای سخت خودم رو لاغر کنم و بعد درست غذا بخورم هیچ وقت فکر نمیکردم روشی بلشه که از ابتدا با درست خوردن و درست زندگی کردن بتونه من رو متناسب کنه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/05/11 22:39
   مدت عضویت: 535 روز
   امتیاز کاربر: 37651 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 867 کلمه

   سلام بر خداوندی که به من رو هدایت کرد وبعدازاون حمایت کرده که تواین مسیر باشم

   سلام براستاد این مسیر دل انگیز وهمراهان 

   به شکرخدا امروز که دارم این فایل رو نگاه کردم و میخوام دیگاهم بنویسم  درست حدود  ۱۹۰ روزهست  که من تو این مسیرهستم اون زمانی که ناامید دلشکسته ازخداوند خواستم کمک‌کننده  بانو حضرت زهرا( ص  ) رو واسطه این امر گردم 

   وامروز شب ۷ امام  حسین  هست  دارم  این فایل رو میبینم ونگاه مینویسم بخاطر لطفشون تشکر سپاس دارم 

   ذهن‌وکار کردش  تو چاقی در دید من وفتی دارم به مراحل  چاق شدنم رو دقت میکنم توجه به اطرافم ودقت توبرخورد اطرافیان با غذا بود حتی صحبت ازهرگونه خوردن چه میزارن خوردن بور حتی نتوجه مصرف هم دورنش بود اون زمان من داشتم ازصحبت اطرافیان  اول  باورهای رو تو ذهنم با قدرت فبول میکردم بعد اونها رو مرور کردن آدمه دادم مدلهای  دیگه رو بهش اضافه  کردم برای  خودم استادی دربخش چاقی شدم کلی فرمول اشتباه تو ذهنم قراردادم بعداز اون الگویی این مسیر رو خوب ترسیم‌کردم اون نقشه ذهنی بی عیب نفس  رو کشیدم 

   .

   حسابی داشتم برای آینده اخبار بعدرو  پروش میدادم درنظر کمک میکردم که ای کاش این گونه نبود نگاهم فقط افراد نا متناسب با وزن بالا بود که هی میگفتم که من خوبه به اندازه این افراد نیستم کلی ی به ذهنم فرمان میدادم‌که من به این افراد نزدیک کنه مثل اون افراد چاقتر بشم همه مراحل رو بی کم‌کاست مرحله به مرحله توذهنم‌  اول انجام دادم‌بهد درجسم اون تجربه کردم 

   زاویه نگاهم هم فقط افراد مثل خودم‌بودن اصلا هیج نگاهی به افراد متناسب نداشتم این افرادتوذهنم وجود نداشتن 

   چون باورها اصلی و نگهبان  ذهنم  این  بود  که افراد   لاغر و  متناسب افرادی مریض ومشکل  دار هستن خوب دیگه  این افراد رو نباید نگاه کنم  چون  اگه  لاغر بشم من هم دچار این مریضی خواهم شد 

   این‌ باوره  ژنتیک که  دیگه  مثل بمب  چاقی  من تو ذهنم بود بقدر قویی محکم‌ استوار  خونمایی  می‌کرد که  برای  بر طرف کردنش فقط خداوند کمک کرد  اون رو  به  شکل  کلی توذهنم ازبین بردم 

   ذهنم دردید من مثل یی سیب گال بود که فشرده ود محکم شده بود هیچ جای نفوذ نداشتن انکار که سفت شده هر چی باهش سروکله میزدم هیچ راهی رو  جلوی  پام  نمیذاشت  وفتی تو این مسیر  هدایت شدم  اولین فایل  رو  که گوش میکردم انگار اصلا به یی زیان دیگه که شکل فارسی بود حرف زده شد ولی من متوجه  نمشیدم  ذهنم  اصلا براش  این صحبت‌ های منعی  نداشت  کنک بود کل حرفهای فایل  رو متو جه نمی شدم گوش میکردم‌ولی  برام واضح  نبود چون توکل زندگیم ۵۷ سال هیچ کجا ازاین صحبتهای فایل حرفی زده نشده بود من این صحبت‌ها رو برای اولین بار بود  که می‌شنیدم مثل فردی که ازیی جای دیگه با همون زبان  ما درباره جیزی صحبت میکنه که من تا اون زمان نشنیده بودم یعنی ذهنم هیچ یک ازاین کلمات دورنش نبود 

   باورم نمیشد چرا متوجه نکشم برای خودم خیلی سخت بود که چرا من ازاین مطالب درک درستی ندارم روزهای اول شاید هرفایل  رو به ۷ بار گوش کردن دوباره وسطش نگه داشتند دوباره  گوش دادن بود 

   ولی امروز به شکرخدا اون فرد که به این شکل داشت روزهای اول رو طی می‌کرد همون ذهن ازهر فایل کلی مطلب جدید با هربارگوش کردن درک میکنه هرجای مرحله به مرحله درک توش هست که بهش میرسم پس ذهنم پیر نشده یادگیری داره این که بگم‌ سنم زیاده قدرت یادگیری ندارم اصلا درست نیست ذهن تا زمانی که نفس در جان هست قدرت یادگیری داره تازه با بودن به قدرتش اضافه میشه وفتی دید گاه اولم رو مطالعه میکنم  خودم  درک  این موضوع  رو دارم که چقدر در  درمطلب ودرک من رشت  بزرگی رو داشتم چقدر آگاهی ناب به ذهنم دادم این همون ذهن من هست که ۶ ماه پیش به اون شکل رفتار میگرد ودرحال حاضرم داره کیف عظیمی ازهر فایل به خودش میده آگاهی  تو ذهنم کسترش عالی  رو  داده 

   تازه تودید خودم ذهنم جوان شده دیگه اصلا پیر نیست چون ذهن سن نداره اون پیری رو خودم بهش دادم‌ احساس کردم با این کار برام بهتراست ذهنم درحال حاضر بقدری فعال پر تلاش شده که راهکارهایی خوبی به خودم پشنهاد میدم برای حل مشکلات ومسائل روز مره زندگی خودم  من با تناسب فکری دارم به زندگی  خو دم  زنک وجلا می‌بخشم چون ذهن داره این کاررو برای من انجام میده  

   من تا اینجا ازهر مرحله مسیر دارم احساس عالی شادی  دورن وآزادی عمل به خودم هدیه میدم چقدر این حرکت رادوست دارم

   من ازخداوند درخواست دارم که به‌ من تواین مسیر کمک کنه   که بتوانم اون رسالت زندگیم ر به شکل خوب انجام بدم برای من یی رسالت تواین مسیر زندگی تو دید خودم گذاشته کی باشه که اون رسالت رو به شکل خوب درست به انجام برسونم زمان مکانش خداوند برم مهیا کنه انشالله 

    من تلاش خودم رومیکنم‌که ارده شخصی رو تواین مسیر کم رنک کنم خودم روبا  ارده خداوند همسو کنم  منیت رو کناره  گذاشته حواسم به اطرافم باشه به مرور افکارم به رفتارم  وعمل کردم وانرژی اطرافم باشه  خداوند اون رسالت که دوست دارم رو به من تو وفتش نشون میده خد تااون زمان من صبر کرده فقط کارهای که باید انجام بدم رو انجام میدم 

   اگه شد که چه بهتر اگه نشد من لیاقت نداشتم یا توان دو رنی کم بوده 

   خدا پشت و پنا هتون یا حق حق نگه دار تون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طاهره فروغی
   1402/05/09 19:05
   مدت عضویت: 1085 روز
   امتیاز کاربر: 34357 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,059 کلمه

   سلام خدای مهربانم 

   خداوندا برای این امید روز افزون ببنهایت سپاس 

   سلام استاد عزیز و دوستان خوبم 

   ذهن چیه و کارش چیه 

   مغز چیه و کارش چیه 

   مغز فرمانده کل جسم ماست و تمام واکنش های جسمی رو هدایت میکنه مثل ضربان قلب و حرکت دست و پا 

   مغز محیط بسته ایست که توسط حواس پنجگانه ما از محیط پیرامون اطلاعات میگیره و بوسیله اعصاب دستور شو به اندام میده و گاهی بدون دخالت ما مثل ضربان قلب و گاهی با دخالت ما مثل عمل دفع رو انجام میده 

   دستورات مغز به صورت اتوماته و اگر این دستورات دستکاری نشه بدن ما خوردن رو هم مثل عمل تنفس و خوردن اب انجام میده 

   حالا ذهن چیه 

   ذهن همون منبع اطلاعات ماست که از کودکی ما چه خواستیم و چه نخواستیم از اطرافیان یاد گرفتیم و ذخیره کردیم 

   ما با افکاری که داریم و افکاری که در ذهنمون مرور مبکنیم به خداوند چیزی رو که میخوایم میگیم و خداوند اونو برامون اجرایی میکنه 

   وقتی بلد نباشیم چطور از ذهنمون استفاده کنیم و هر چی هم فکر میکنیم بد بختی است و چاقی و بیچارگی است پس دریافتیهامون که تناسب و خوشبختی نیست 

   وقتی ذهنمون پر از فرمولهای چاقیس ما اگر تمام شبانه روز ورزش کنیم و غذا نخوریم بازم از اب کره میگیره و چاق مبشیم 

   تصاویر ذهنی من با عرق کردن تغییر نمیکنه 

   درسته یه مقدار لاغر میشیم و نمیشه همیشه ادامه بدیم و من از خودم در قبال ورزش لاغری است پس وقتی ورزش نکنم و عرق نریزم دوباره چاق میشم ولی انتظار چاقی در من مستمره و از هر کاری انتطار چاق تر شدن شدن دارم و حالا بخورم و یا نخورم  یا بخوابم و یا نخوابم 

   پس بهر حال من چاق میشم و انتطارم از خودم چاقتر شدنه 

   و همیشه لاعر شدن رو در قبال کاری دارم اونم نه فعالیت کم حتما باید جونم در اد و خیلی عرق کنم یادمه همکارم رفته بود دکتر و بهش گفته بود باید تحرک داشته باشی اون گفته بود من خیلی تو خونه کار میکنم و تمیز کاری و اشپزی و کار بچه ها رو انجام میدم و دکتر گفته بود اینا تحرک محسوب نمیشه و باعث لاغری نمیشه و چون دکتر بهش گفته بود باور کرده  بود و این باور باعث شده هر چی فعالیت میکنه بهم میگه چون وفت ندارم بدم باشگاه نمیتونم لاغر بشم و انتظارش از خودش چاقی بیشتره

   من وقتی چاق شدم و خودم رو محدود میکردم و یا روزه میگرفتم و جلوی خودمو میگرفتم چقد عذاب میکشیدم و تو دلم خودم نفرین میکردم ولی بازم نتونستم جلوی چاقیمو بگیرم چون انتظارم از خودم این بود که من ارثی چاق میشم من استعداد چاقی دارم 

   ذهن قدرتمندترین بخش من است و وقتی من این ذهن چاقو فرمولهاشو اصلاح کنم همین دهن که با خوردن اب و یا نخوردن منو چاق میکرد حالا منو لاعر میکنه چون الان انتظارم از خودم لاغری است و یاد میگیرم  میتونم با رفع موانع و شناسایی افکار اشتباه  ترسهام نسبت به مواد غذایی از بین میره 

   غذا هیچ قدرتی برای چاقی من نداره 

   من هر چی میخورم برای بدنم مفیده و بدنم اونو به انرژی و دفعی نرم  تبدیل میکنه 

   استاد یادتونه من باهاتون در مورد یبوست مشورت کردم و شما لطف کردید و منو راهنمایی کردبد ولی در من موثر نبود چون باور داشتم یبوست در من ارثیه و برادرام و خواهرم و پدرم  هم همینطورن ولی الان با گذاشتن همین جمله در میثاق نامه دیگه من از همه چیز به اندازه نیازم میخورم ولی به هیچ وجه دیگه یبوست ندارم و خیلی راحتم 

   پس وقتی من نسبت به خودم فکر نادرست دارم که من این خصوصیت رو دارم هر دارویی و هر چیزی هر فردی گفت یبوست منو درمان نکرد و یکی از باورام داشتن یبوست باعث چاقیمه ولی به شکر خدا با تغییر باورم و ااتماد به کارکرد بدنم تونستم از این مانع هم رد شم و الان خیلی راحتم 

   اشتباه یک فرد چاق این که فلانی خوشبحالش چقد میخوره اصلا یک گرم هم اضافه نمیشه ولی اگر من نصف اینو بخورم چاق میشم و واین میشه که غیر از افکار و رفتار اشتباه خودم مقایسه خودم با افراد متناسب بیشتر باعث چاقیم میشم 

   در صورتی که اگر با اون فرد متناسب زندگی کنی مثل من میبینی شاید یک دفه که دیدیش اینجوریه شوهر من شاید اصلا صبحانهدنخوره و ناهار هم اگر موقعیتش نباشه نمیخوره و مثلا اگر شام مهمون باشیم و دیگران فقط اون وعده غذایی اونو میبینن که شام میخورا و میوه میخوره و تنقلات میخوره خواهرم میگه خوشبحالت اینقد میخوری چاق نمیشی و در صورتی که در طول روز چیز انچنانی نخورده و میلش نمیکشه مخصوصا روزهای گرم که فقط شاید یه ابمیوه سرد باشه میخوره و غذای گرم میلش نمیکشه و نمیخوره 

   واین مقایسه ما چاقها بشدت خطرناکه و باعث میشه انتطار من از چاقیم بیشتر میشه 

   انتظار چاقی به دوشکله 

   اول انتظار چاقتر شدن در خودمون بوجود میاریم 

   این نگرش رو در خودم تقویت میکنم که من توانایی بالایی در چاق شدن دارم 

   مرور افکار  چاقی و منفی میتونه بلایی سرمون دربیاره که با هیچ عامل بیرونی درمان نمیشه 

   همیشه راهنمایی های در مورد لاغری اینه که چی بخوریم و چی نخوریم و اینا میشه جز افکار ما پس یا باید طبق اینا رفتار کنیم تا اروم بشیم و اگر نتونیم طبق اونا رفتار کنیم بهم میریزیم 

   مثلا من وقتی میشنیدم و میخوندم که باید نشاسته نخوریم و ماهی بخوریم  مرغ بخوربم و گوشت بخوریم و غیره خب من همیشه نمیتونستم اینارو تهیه کنم پس بهم میریختم و خودمو نفرین میکردم که چرا بدنم باید این طور باشه که حتما اینارو بخورم لاغر بشم و شوهرم هر چی باشه میخوره و چاق نمیشه 

   و افکارم با اطلاعات بیشتر گرفتار تر شد و هر روز بیشتر تازه پای ورزش که میومد وسط و من نمیتونستم برم باشگاه باز بیشتر قاطی میکردم 

   پس نباید در مرحله اول راجع این موضوع با فردی صحبت کنیم چیزی که من قبلا همش به شوهرم میگفتم خوشبحالت هر چی میخوری یه ذره هم شکمت بالا نمیاد 

   از همه مهمتر نباید تو ذهنم با خودم مرور کنم 

   مرور کردن افکار مهمتربن بخشه من الان از وقتی در دوره هستم اول براشون ارزوی سلامتی میکنم و اینو که از همه چی بخورم به اندازه نیازم و هیچ فکری در موردش نکنم نه فکر میکنم که چاقم میکنه و باور دارین فقط برای برطرف شدن گرسنگیم میخورم و وقتی سیر میشم نمیخورم و اون مثل نفس کشیدن که برای بدنم ضروریست میبینم 

   من وقتی با دبگران صحبت نکنم روند تخریب کند میشه 

   ولی وقتی با خودم صحبت نکنم و افکار اشتباه رو مرور نکنم روند سازندگی شروع میشه

   خدایا برای هدایتم به این مسیر و حمایتم بینهایت سپاس 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار فریبا فروغی
    1402/05/12 12:46
    مدت عضویت: 620 روز
    امتیاز کاربر: 15860 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
    محتوای دیدگاه: 59 کلمه

    سلام به شما 

    و من همیشه شاهد تغییرات جسمی و ذهنی خوب و عالی شما بودم،

    برای منم خیلی این طور فکر کردن که همه چیز از ذهن من شروع میشه و باور های من با دیدن تغییرات شما عمیق تر شده،

    و احساس خوبی دارم از این که شما رو ارام و شاد و متناسب میبینم ،دوست دار شما ،

    موفق باشین❤️

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شهربانو باقری
   1402/05/09 15:11
   مدت عضویت: 1463 روز
   امتیاز کاربر: 22376 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 1,488 کلمه

   سلام  و درود ▪︎فایل آموزشی ▪︎استفاده از ذهن برای لاغر شدن ▪︎( قسمت متن  )

         ■□■□■□■□■□■□■□■□■

   ریشه چاقی در ذهنه   پس  برای رهایی از چاقی باید یاد بگیریم که چطور می تونیم با کمک گرفتن از ذهن لاغر بشیم …باید به نحوه عملکرد ذهن  آشنا بشیم ▪︎

   اینکه  بیاییم با رژیم ،ورزش  به جسم فشار بیاریم  و یا بخوایم‌ با خوردن دارو ها و دمنوشها  در  ترشح هورمونها و بیشتر کردن  سوخت و ساز تاثیر بذاریم‌  تا لاغر بشیم  امکان نداره به شکل پایدار   موفق بشیم‌▪︎ 

   ذهن بشر  بسیار قدرتمند عمل می کنه و با وجود  پیشرفت علم و تکنولوژی  در ساخت ابزار های لاغر کننده و  ورزشی  و  انواع داروهای چربی سوز  و کاهنده اشتها  نتونستن بر قدرت چاقی ذهن یک  انسان چاق   غلبه کنن  و چاقیشو  برای همیشه به شکل پایدار  مهار کنن ▪︎

   خیلی  عجیبه که تا به حال  انسانها نتونستن  بفهمن و متوجه بشن  که با قدرت ذهن  میشه لاغری رو ایجاد کرد  در صورتی که  برای  تولید ثروت  ، ایجاد شرایط  برای  به دست آوردن همسر  دلخواه و یا ایجاد روابط  دلخواه  و یا به دست آوردن  شغل  مناسب  به تاثیر  صد در صد قدرت ذهن پی بردن  و برای  انواع خواسته های  انسانها  صدها دوره  و فیلم آموزشی  جهت  درک  قانون جذب با کمک  گرفتن از قدرت ذهن  تولید و ارائه دادن ▪︎ 

   اگر با کسی  که در زمینه قانون جذب   استاد و مسلط هست  درباره مشکلات زندگیمون  صحبت کنیم با قاطعیت خواهد گفت که این شرایط رو  با قدرت ذهن خودت ایجاد کردی  و شما  در حال تجربه فرکانسی هستی که با قدرت ذهنت به جهان فرستادی▪︎

   اما اگر درباره چاقی صحبت کنیم  با قاطعیت  خواهد گفت  که چاقی ژنتیکیه  و این  موضوعیه که  کاملا متفاوت با چیزای دیگه اس  ▪︎

   از نظر استاد عطار روشن  تنها دلیلی که باعث شده  بشر هنوز به  قدرت ذهن برای لاغر شدن پی نبره   یک چیزه  و اونم اینکه :

   کسانی  که مسئول  لاغری افراد چاق از طریق مختلف هستن هرگز چاق نبودن  که بتونن درکش کنن ▪︎ 

   همچنین  استاد میگن  که سی و پنج سال از زندگیش  چاق بوده و در تمام این مدت هرگز با مشاور تغذیه، پزشک مشاور، مربی ورزشی و … مواجه نشده که چاق باشه و روش لاغری ارائه کنه

   ▪︎(   استاد فکر کنم  این به این دلیله  که اگر این کارشناسان محترم  چاق می بودن و روش لاغری  ارائه می دادن  مراجعه کننده  علاوه بر اینکه  تعجب می کرد و لب به سرزنش و انتقاد باز می کرد نسخه پیچی  این  آدم رو اصلا قبول  نمی کرد …مسئله اینه که  قریب به ۹۹ درصد این  مشاوران و کارشناسان  از ابتدا لاغرن  و هیچوقت چاقی رو تجربه نکردن  …  من فقط یک دکتری می شناسم به نام  دکتر کرمانی که  میگه  قبلا سی  کیلو چاق بوده و با روش کالری شماری  لاغر شده  و همینجور باقی مونده  …..استاد من فکر می کنم این آقای دکتر  تونسته  شخصیتشو  از چاق به لاغر تبدیل کنه  و بر روشی که  ابداع کرده  ثابت قدم بمونه  …  اگر پایداری نمی کرد و شخصیت پرخور  خودشو به  شخصیت لاغری که از کم خوردن لذت ببره  تبدیل نمی کرد  هرگز موفق نمی شد وحالا نمی تونست  این روش رو  ارائه کنه  و نسخه  لاغری به این شیوه  بپیچه برا  مراجعه کننده  … اما ماهایی که‌پایه فکری  اشتباه  داشتیم  و چاقی رو با دلایل ذهنی واسه خودمون  طبیعی کرده بودیم  هیچوقت نتونستیم با کالری شماری  و محدود کردن  ورود انرژی   برای همیشه  لاغر بشیم  ) ▪︎

   حالا چی باعث شده که  به طور کلی تمرکز افراد چاق از چگونه چاق شدنشون‌ برداشته شده  و بر روی روش های متنوع برای لاغر شدن گذاشته  شده  ؟؟؟

   جهت توضیح برای پاسخ به این سوال  مهم باید بگیم چون  رسم  هست که وقتی بخوان  درباره ثروت صحبت کنن از یک  ثروتمند دعوت می کنن یا اگر بخوان درباره فوتبال صحبت کنن ازفوتبالیست های مطرح دعوت می کنن اما هر وقت بخوان‌ درباره چاقی صحبت کنن هیچوقت  از افراد چاق دعوت نمی کنن بلکه  از یک فرد کاملا لاغر و متناسب  دعوت می کنن تا به خاطر  مدرک تحصیلیش یا شهرتی   که در حوزه فعالیتش داره درباره لاغری صحبت کنه ▪︎ 

   عملکرد بشر  به این شکل    در رابطه با چاقی  باعث شده  که افراد چاق   همیشه  به دنبال راه حل چاقیشون  نزد افرادی باشن که هیچ درک و تجربه ای از چاقی ندارن و همین‌ دنباله روی کورکورانه باعث شده که به طور کلی تمرکزشون  از علت  چاق شدنشون  برداشته شده و رفته  روی روش های متنوع برای لاغر شدن ▪︎▪︎▪︎▪︎

   اگر از افراد چاقی که در حال استفاده از هر روشی برای لاغری  هستن  سوال کنیم که آیا برای چاق شدن از این روش استفاده کردن‌؟ 

   صد در صد  جوابشون  منفیه ▪︎ و هیچ اطلاعی از علل چاقیشون ندارن  و اگر دلیلی یا دلایلی رو عنوان می کنن  تقلید از صحبت دیگرانه و در واقع چیزی نمی دونن     …

   این عدم آگاهی درباره اینکه چطور چاق شدیم باعث شده که سالها از انواع روش های مختلف برای لاغر شدن استفاده کنن  و علیرغم صرف  انرژی، هزینه و زمان زیاد هیچ نتیجه قابل قبولی کسب نکنن ▪︎

   اگر بخواهیم بفهمیم‌که  ذهن  در چاقی ما چطور تاثیر گذاشته    باید بدونیم که  ذهن یک واقعیت غیر فیزیکی  اما  در ارتباط مستقیم با مغزه انسانه میشه گفت ذهن بخش غیر فیزیکیه مغزه  پس نیاز داریم‌ تفاوت عملکرد مغز رو از عملکرد ذهن تشخیص بدیم و  در این صورت می تونیم از ذهن برای لاغری استفاده کنیم.▪︎ 

   و اما  عملکرد مغز انسان :

   مغز انسان مرکز فرماندهی جسم  ماست  ▪︎ تمام فعالیت های جسمی از  کوچکترین  تا بزرگترین اونها تحت فرمان مغز انجام می شه ▪︎

   خیلی  از فرمان های مغز مربوط به مدیریت فعالیت های درونی جسم  انسانه  ▪︎  ما از انوع دستورات و چگونگی اجرای  اونا  اطلاع نداریم. و فقط  تعداد کمی از فرمان های مغزی مربوط به رفتارهای ما در واکنش به محیط اطرافه  ▪︎

   مثال زیاده در این مورد : 

   وقتی تشنه ام‌   میشه  مغز فرمان می ده و من‌ به سمتی میرم که آب باشه می نوشم و سیراب میشم ▪︎

   وقتی  گرمم‌‌میشه   مغز فرمان می ده و من‌ به سمت محیط خنک میرم  یا کاری می کنم‌ که باعث کاهش گرمای جسمم‌  بشه  ▪︎  جالبه  اگه من تب کنم  و مادرم حضور داشته باشه   مغز مادر به کمک مغز من می آد منو پاشویه می کنه  ، دستمال  مرطوب می ذاره پیشانیم و داروی  تب بر برام می آره  با یک لیوان آب  میده دستم می خورم تا بدنم خنک بشه …

   وقتی در موقعیت  خطرناک  قرار بگیرم   مثلا  قرار گرفتن در ارتفاع و  یا رد شدن از یک خیابانی که  علاوه بر وسعت  ،   دائم ماشینهای سنگین و غول پیکر در اون رفت و آمد می کنن مغز از طریق فرمان دادن احساس نگرانی در من ایجاد می کنه  تا بیشتر مراقب شرایط  محیطی  خود باشم ▪︎  

   می پردازیم‌به  شرح عملکرد ذهن انسان :

   ذهن بخش غیر فیزیکی وجود انسانه که از طریق تاثیری که بر رفتار  می گذاره‌ می شه به وجودش  پی برد.▪︎

   موضوعات زیادی در جهان  هستن  که دیده نمی شن  ولی وجود دارن  چطور متوجه  وجودشون میشیم ؟؟؟  از طریق اجسام یا شرایط خاص متوج میشیم هستن ،وجود دارن ▪︎ 

   بعنوان مثال  من با دیدن  حرکت برگ درختان  یا خنک شدن پوست صورتم  می فهمم  داره باد  می آد .(   باد  یا جریان هوا )

   امواج رادیویی با چشم دیده نمی شن  اما وجود دارند ▪︎ اگر رادیو را روشن کنم  با  شنیدن صدای گوینده متوجه بودن امواج رادیویی خواهم شد ▪︎

   ذهن انسان هم دیده نمیشه  اما  از راه  تاثیری که بر رفتار ما می گذاره از بودنش به   اطمینان  می رسیم ▪︎ 

   ذهن چطور بر رفتار تاثیر می ذاره  ؟.

   ذهن از طریق مرور افکاری که در لحظه وجود ندارن  بر رفتار ما در زندگی تاثیر می ذاره ▪︎ 

   ذهن بدون نیاز به ارتباط با لحظه حال و دنیای پیرامون ، بر زندگی ما تاثیر می گذاره   اما  مغز زمانی که جسم به شکل فیزیکی با مساله مواجه  بشه  از طریق صدور فرمان های مختلف   شرایط   پیش آمده را مدیریت می کنه ▪︎ 

   مثال :  دارم میرم بیرون ناگهان  فکر می کنم  آیا  اجاق گاز که  کتری  گذاشته بودم  خاموش کردم یا نه ؟   حتی اگر از منزل دورتر شده باشم حتما برمی گردم  خونه تا مطمئن بشم اجاق گاز رو خاموش کردم 

   اگر چند لجظه به دوستم یا آشنا یا هر فرد دیگه ای  در ذهنم‌  فکر کنم  و احساس کنم  که دوست دارم‌ باهاشون  صحبت کنم   خیلی  زود و آسون اقدام به برقراری تماس با او نا می کنم ▪︎  

   این تاثیر ذهن بر عملکرد جسمه که  از طریق مرور افکار مربوط به گذشته یا آینده انجام می شه ▪︎ 

   اگر بخوایم‌ درباره موضوعات مربوط به آینده مثالی بزنیم  می تونم  از فکر کردن به  اتفاقات یا شرایطی که ممکنه  در سفر باهاش روبرو  بشم  نام ببرم‌‌   در اینصورت  به احتمال زیاد  به راحتی ممکنه   از رفتن به سفر منصرف  بشم ▪︎ 

   هر کاری که به دستور ذهن انجام می دم  به دلیل مرور افکار مربوط به موضوعات گذشته یا آینده اس ▪︎ 

   مواردی که نیاز باشه  در لحظه حال درباره اش  تصمیم بگیرم  یا اقدام کنم   همه توسط مغز منه  ▪︎ 

   درک  این تفاوتها  بین  عملکرد مغز و ذهن خیلی به من  کمک می کنه  که به شکل بهتری از ذهنم برای لاغری استفاده کنم ▪︎      پایان‌ 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم