0

شناسایی خطاهای مغز چاق

خطاهای مغز چاق
اندازه متن

سی و چند سال چاق بودن سبب شده است که درک صحیح و عمیق از افکار و رفتارهای افراد چاق داشته باشم.

به لطف خدا امروز در شرایط جسمی کاملا متفاوت با گذشته ام هستم ولی همچنان شاهد افکار و نگرشهایی در مغزم هستم که یادگار دوران چاقی مفرط است.

دستورالعمل هایی که سبب شدند بارها در مسیر لاغری با ذهن دچار لغزش های پرخوری و رسیدن به احساس بد چاقی شوم و این افکار و رفتار را نه تنها در خودم بلکه در بسیاری از افراد چاق در اطراف خودم مشاهده می کنم.

همانطور که هر فردی که به زبان فارسی مسلط باشد به خوبی می تواند گفتگوی بین افراد فارسی زبان را شنیده و درک کند من هم به واسطه چاق بودن به خوبی افکار و رفتار افراد چاق را شناخته و درک می کنم.

از این رو در دوره های لاغری با ذهن سعی کرده ام هرآنچه از زبان چاقی درک کرده ام را برای شناخت بهتر شرکت کنندها از وضعیت فعلی خود ارائه کنم چون رسیدن به لاغری از طریق ذهن تنها به درک صحیح قدرت ذهن در چاق شدن امکانپذیر است.

در دوره فوق العاده اصلاح پرخوری و اشتها بر موضوع پرخوری و نقش آن در ایجاد احساس بد چاقی و در نتیجه چاقی بیشتر تمرکز کرده ایم برای این مهم لازم است که به نقش مغز در صدور فرمان پرخوری پی ببریم.

حتما با من هم عقیده هستید که همه فعالیت های جسمی ما توسط مغز کنترل می شود. بنابراین پرخوری کردن نیز بعنوان یک رفتار جسمی تحت تاثیر فرمان های مغزی قرار دارد و اگر قصد تغییر عادت پرخوری و اشتهای خود را دارید باید به از عملکرد مغز خود در ایجاد میل به خوردن بیشتر و همچنین چگونگی شکل گیری احساس بد چاقی و عذاب وجدان بعد از پرخوری اطلاع کافی داشته باشید.

در این صورت می توانید با جایگزین کردن دستورالعمل های مغز خود روند آزاردهنده پرخوری و اشتها را در خود تغییر داده و شاهد نتیجه متفاوت در واکنش به مواد غذایی و همچنین تناسب جسمی باشید.

خطاهای مغز چاق در واقع همان فرمانهای صحیح مغز هستند که به واسطه نتیجه نامطلوب چاقی که ایجاد می کنند در دوره اصلاح پرخوری و اشتها به خطاهای مغز چاق شناخته می شوند.

در واقع به دلیل عدم رضایت ما از نتیجه این فرمانها آنها را بعنوان خطای مغز شناسایی کرده و از طریق اعلام این خطا به مغز خود می توانیم به سادگی شاهد بهبود و تغییر فرمان های مغزی و در نتیجه تغییر احساس نیاز به خوردن همیشگی باشیم.

در بخش اول از دوره اصلاح پرخوری و اشتها درباره موضوع اشتها و همچنین نقش مغز در ایجاد اشتها و تمایل به پرخوری توضیح مفصل داده شده است و برای درک بهتر این موضوع تمرینات نوشتاری برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

در بخش دوم این دوره بعد از آگاهی از عملکرد مغز اقدام به ارائه برنامه صحیح برای جایگزین شدن به برنامه های قبلی به مغز کردیم. این فرایند از طریق فایل های آموزشی برنامه ریزی مجدد مغز و همچنین ارائه تمرینات نوشتاری به صورت عملی و گام به گام توضیح داده شده است.

در بخش سوم به شناسایی خطاهای مغز چاق می پردازیم. این خطاها در واقع عادت های مخفی و دور از توجه افراد چاق هستند که به سادگی باعث ایجاد احساس پرخوری و سپس رسیدن به احساس عذاب وجدان و ترس از چاقی بیشتر می شوند.

در بخش سوم علاوه بر شناسایی خطاهای مغز چاق، راهکار مناسب برای رفع این خطاها به صورت عملی آموزش داده می شود. در این صورت استفاده کنندگان به شکل عملی از طریق تغییر نتیجه فرمان های مغز چاق می توانند به سادگی فرمول های مغزی که عامل ایجاد فرمان های مغزی می شوند را تغییر داده و پس از مدت کوتاهی شاهد تغییر تمایل خود به پرخوری باشند.

پرخوری از دو جنبه باعث بروز چاقی می شود. جنبه اول بخاطر وارد کردن بیش از حد غذا بدن و جنبه دوم بخاطر ایجاد احساس عذاب وجدان و ترس از چاقی بیشتر باعث گسترش وضعیت چاقی در جسم می شود.

بنابراین برای رسیدن به افکار، رفتار و نتیجه عالی در مسیر لاغری با ذهن آگاهی داشتن از عملکرد مغز و چگونگی ایاد تغییر در فرمول های مغزی ضروری و البته بسیار لذتبخش خواهد بود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن


توضیحات تکمیلی درباره دوره آموزشی اصلاح پرخوری و اشتها در مغز و خرید محصول در لینک زیر

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

Rating 4.30 from 61 votes

https://tanasobefekri.net/?p=34768
برچسب ها:
12 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار زهرا
   1402/07/28 12:53
   مدت عضویت: 363 روز
   امتیاز کاربر: 21070 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 324 کلمه

   سلام استاد 

   خدایا شاکرم در تاریخ ۱۴۰۲/۷/۲۸ توانستم این فایل را گوش بدهم 

   استاد در مورد پرخوری گفتید ‌که در افراد چاق و لاغر بستگی به نگرش مغز است که می توانیم با آموزش دادن به مغز این پرخوری را کنترل کنیم و چقدر این آگاهی مفید است و چقدر ما از این بابت اذیت شدیم که چرا اراده ندارم تا لاغر بشوم 

   استاد من به مدت ۱۸۵ روز است که در این مسیر هستم و خیلی کاهش سایز و احساس خوب دارم ولی جالبه وزن من اصلا تغییری نکرده است و اگر با منطق قبلی پیش بروم من لاغر نشدم ولی خودم متوجه هستم که چقدر بدن من سبک شده  و لاغر شدم لباس‌های من خیلی گشاد شده است هرکس من را می بینه میگه چه رژیمی گرفتی حتی ۴ سایز من کم کردم ولی وزن من کمتر نشده ۱ کیلو هم اضافه شده ولی من اصلا به فکر منفی باف اصلا جواب نمی‌دهم و اصلا نمی خواهم چیزی را برای ذهنم ثابت کنم که نه من پرخوری کمتری دارم . مغز من درست داره انجام می دهد وزن من هم مربوط به جسم من است پس باید عجله نکنم و به زودی وزن من کمتر خواهد شد اصلا لازم نیست منطقی فکر کنم شاید خیلی به کم شدن وزن توجه می کنم و وزن  را مغز من تصویربرداری کرده و این را یکی از موانع لاغری است من اصلا نباید توجه کنم چون این یکی از شگفتیهای این سایت می باشد که خود به خود بدن لاغر میشه بدون اینکه توجه کنیم چون در یکی از نظرات خواندم که یکی از دوستان این مشکل را داشته و از سایت خارج شده و چقدر پشیمان است چون عمر در گذر است و من خیلی از این سایت راضی هستم چون بدون هیچگونه سختی من دارم لاغر میشم و چقدر خوبه که دیابت من خیلی بهتر شده خداراشکر استاد اگر درست گفتم که اصلا به وزن خودم توجه نکنم و فقط در مسیر باشم که منحرف نشم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5961 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 32 کلمه

    سلام و درود
    در هیچ فایل آموزشی درباره اینکه وزن ملاک موفقیت یا تاثیرگذاری لاغری با ذهن می باشد توضیح داده نشده است.
    بنابراین این معیار مربوط به لاغری با ذهن نیست
    موفق باشید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/01/27 11:25
   مدت عضویت: 445 روز
   امتیاز کاربر: 48010 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 351 کلمه

   سلام بر استادوهم مسیران که تلاش میکنن که اگاهی کسب وازابن اگاهی کسب شده عمل کنن تا بهتر افکارشون نغیبر بدن وبعد رفتاروبعدعمل کردشون خودبه خود تغییر میکنه

   امروزکه کارهاب امروزتمان گردم سینی جای روی اوپن توجه من به خودش جلب کردم 

   با نگاه کردن به سینی به خودم گفتم گشنته نه  پس میخوای بری بخوری بازم نه ذهن بهم فرمان دا اب بخور به خودم گفتم تشنته پس اینجا من متوجه شدم تشنگی بوده نه گشنگی 

   من اگه دستورهای مغزم شنایی کنم بهترمتوجه میشم که کجای دستورش کاملا درست هست یا از فرمولهای اشنباه قدیمی موجودرذهنم دارم استفاده میکنم باید با ذهنم ارتباط دوستی برقرارکنم تا حالا هربخش درژیم ابنقسمت در نظرنمی کرفتن اون حسابی عصابی میشد مثل بچه های شیطون که میخوان خودشون لوس کنن برخوردمیکرد  برای حساب نکردنش دستوهای صادر میکردتا قدرتشو به همه اعضای جسم ثابت کنه وخدای خیلی موفق بودکه کل رژیمهای که من انجام دادم رو ازمیدون درکرد وخودش مونو خودش افرین پیرز ابن میدان اشتباهت خودت بودی تمام حالا تو مسبر درست اگه اگاهی که دریافت میکنیم درست کامل باشه وتمرکز رویخودم قراربدم ذهن هم قانع شده که چرا میخوام لاغر بشم متاوت عمل میکنه ودستورپرخوری نمیده ومن بهترمبتونم عمل کنم واقدام به پر خوری   نکنم چون ذهن اول قانع وبعد همکاری کرده است 

   من توهمه رژیمهای که انجام دادم حالت زرو واجبار بودکه مبخواستم کارکروشو به زرو به سمت دیگه هدایت کنم اون مقاومت میکروکا کارهای محول بهشو با خوبی  انجام بده

   من داشتم تو کارش اختلال بوجودمیاودوم چیزکه اموزش دیده بودبرای چاقی بیشتر خودم 

   روزهای اول که واردشدم باخواندن بعضی دیگاهی درخودم یی رژیم گرفتندمخفی تو حرکات شرکت کنندها متوجه میشدم بازم مبگفتم شاید اونه با تجربه هستن به مرور به من هم همچین برنامهای توقسمت سرزمین لا غرهابدن وفتی شرکت کنم با بودن توصدکام خودم ارحرفهای شما متوجه درستی فکرم شدم اینجا خبری ازهیچ برنامه غذایی نیست فقط خودمون باید متوجه وعمل کنیم که دچار مشکل نشیم حالاحلا کاردارم هرروز کم کم اگاهی رو درام یاد میگیرمم تا یادگیری کاملی نداشته باشم انتظاری لاغرشدن کمتری دارم با بودن درمسیر یادگیری درست واگاهی پیدا کردن این کم کرون وزن هم سرعتش بیشترمیشه 

   خدا پشت وپناهتون یاحق حق نگهدارتون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ملکه عشق
   1401/08/09 21:20
   مدت عضویت: 1212 روز
   امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 265 کلمه

   سلام و درود دوست خوبم 

   سخن که از دل بر آید /لاجرم بر دل نشیند

   بسیار عالی بود و از خواندن دیدگاه شما روحم سرمست شد متشکرم  

   زنده باد خلیفه خداوند روی زمین 

   شما فردی هستین که هم چاقی را تجربه کردین و هم لاغری را زندگی می کنید خداروشکر (:

   کلمه به کلمش که از دلتون جاری شد حقیقته ولی برای کسی که هنوز زبان لاغری را یاد نگرفته قابل به درک نیست !…مثل یک رویاست یا رایحه دلپذیر 

   و موضوع کلی در متناسب شدن مربوط به عزت نفس و اعتماد به نفس هست و از طرفی اشتیاق داشتن نیروی محرک است برای آگاه شدن به حقیقت خویش  .

   غذای روح آرامشه ،شادیه و رضایت از خود و از کسب آگاهی حاصل میشه نوعی به خود آمدن و چقدر این جملات فوق العاده بود …

   من خودم به شخصه از طریق کنترل رفتار نمیتونم به کنترل ذهن برسم بلکه از طریق کنترل ذهن می تونم به تغییر رفتار دست پیدا کنم . 

   وقتی خودمو همینجوری و با هر رفتاری که دارم دوست دارم و از نظرم اون رفتار درست ترین رفتاره ذهنم اروم میشه و دستور پرخوری نمیده .

   هر وقت من خودمو تایید نکردم به خودم افکار منفی دادم  و افکار منفی سبب پرخوری کردنم شد .(دقیقا همینطوره…. من باخودم دیکتاتوری می کردم و اوضاع خرابتر می شد)چاقی را بهتر می فهمم 

   ما در مدار چاقی هیچ معرفتی نداریم برای همین تنها لذت میشه خوردن… 

   و نخوردن برامون عذاب آوره ولی در مدار لاغری ما لذت معرفت و توانایی و عشق به خود رو تجربه می کنیم . 

   لذت معرفت عین رهاییه و حس عالی پذیرش و رضایت 

   در پناه عشق الهی دل آرام باشید (:

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 38840 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 28 کلمه

   سلام استاد عزیز 

   ببخشید الان هزینه ی خرید اصلاح پرخوری و اشتها در مغز  ۶۹۹هزاره درسته ؟

   بعد اون کد تخفیف برای چه کسی هستش واسه من فعال نیست ؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5961 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 25 کلمه

    سلام و درود
    کد تخفیف برای زمانی است که از کد تخفیف ارائه می شود یا با کسب امتیاز موفق به دریافت کد تخفیف می شوید.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 38840 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 25 کلمه

   سلام استاد عزیز و دوستان هم مسیر 

     من هم مشتاقم که این دوره رو تهیه کنم 

   امیدوارم بتونم امروز اقدام کنم .

   ممنونم از مطالب عالیتون .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1401/07/17 04:08
   مدت عضویت: 1665 روز
   امتیاز کاربر: 10426 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 17 کلمه

   سلام استاد ببخشید هزینه دوره ی  اصلاح پرخوری و اشتها در مغز برای هر قسمت جداگانه است

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5961 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 6 کلمه

    سلام و درود
    برای کل دوره است.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه سادات
   1401/07/16 14:54
   مدت عضویت: 1680 روز
   امتیاز کاربر: 3746 سطح ۴: هنرجوی مبتدی

   نشان های دریافت شده

   سطح مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,150 کلمه

   سلام . 

   نطر من در مورد این پست اینه که ما هیچ وقت پرخوری نمی کنیم مگر این که الگوی  چاق کننده در مورد خوردن در ذهنمون داشته باشیم . 

   خطاهای مغز یا ویروس چاقی در ذهن عوامل محرک پرخوری هستند . 

   وقتی من باور دارم هر غذایی که میخورم  یعنی دارم حجم اضافه وارد بدنم می کنم خب این اتفاق دقیقا رخ میده و من هر چقدر بخورم این احساس رو دارم که دارم پرخوری می کنم . 

   من خودم به شخصه از طریق کنترل رفتار نمیتونم به کنترل ذهن برسم بلکه از طریق کنترل ذهن می تونم به تغییر رفتار دست پیدا کنم . 

   من وقتی با خودم میگم تو در مسیر لاغری هستی خب ذهنم آروم میشه دیگه دستور پرخوری نمیده .

   وقتی با خودم میگم تو از هر چی دوست به هر اندازه که بخوای میتونی بخوری ذهنم آروم میشه و به من دستور پرخوری نمیده .

   وقتی خودمو همینجوری و با هر رفتاری که دارم دوست دارم و از نظرم اون رفتار درست ترین رفتاره ذهنم اروم میشه و دستور پرخوری نمیده .

   وقتی  به خودم اطلاعات صحیح لاغری میدم طوری که حال دلمو جا میاره ذهنم به من دستور پرخوری نمیده . 

   وقتی امید و انگیزه ی من با خوندن مطالب سایت تناسب فکری بالاتر میره ذهنم دیگه دستور پرخوری نمیده .

   من عاشق اطلاعات لاغری هستم . لذت لاغری برای من رسیدن به وزن ایده آلم نیست چون دیدن لذت اون عدد فقط یه لحظه است  بلکه لذت لاغری برای من کسب دانش و بینش بیشتره . راحتی و ارامشه . یعنی من اگه لاغری رو میخوام به خاطر حال خوب بیشتر آرامش و شادی و سبکی هست که بهم انتقال میده . 

   من برای اینه که لاغری رو دوست دارم . چون در لاغری ذهنم سبکه احساسم خوبه . 

   ذهن من برای دریافت آگاهی کمال طلبه . در پی آگاهی بیشتره . هر چقدر آگاهتر میشم حالم بهتر میشه . وقتی بهم آگاهی نمیرسه یا به واسطه ی افکار منفی پشت حجاب پنهان میشه  حالم بد میشه انقدر می گردم دنبالش تا به آگاهیش برسم . 

   این مسیر به خاطر معرفتی که به من میده برام لذت داره . 

    شیرینی و لذت دریافت معرفت لاغری برای من شیرینی و لذت خوردن مواد غذایی رو برام کمرنگ می کنه . 

   لذت سبک شدن ذهنم و شادی حاصل از اون باعث میشه من آرامش بگیرم و نیازم به مصرف مواد غذایی کم و کمتر بشه . 

   نه اینکه خودم غذام و کم کنم یا ببینم میلم کم شده نه بلکه من از لذتی دیگه پر میشم . از لذت آگاهی و معرفت . لذتی که دیگه نگران چاقیش نیستم . لذتی که نگران تموم شدنش نیستم . لذتی که نگرانی براش ندارم میدونم همیشگیه . میدونم میاد . میدونم اومدنیه و برای داشتنش نیازی به زحمت نداره . وقتی از لذت آگاهی سرشار میشم دیگه لزومی نداره نگران پرخوریم باشم چون فکرم دیگه درگیر خوردن نمیشه .

   از نظر من هر رفتاری که ازم سر بزنه صحیحه . وقتی فکر چاق کننده در سرم باشه خب عمل من هم چاق کننده میشه اما وقتی افکار صحیح در سرم جاری میشه بدیهی و طبیعیه که  عمل منم لاغر کننده میشه . 

   عمل لاغر کننده از نظر من کم خوردن غذا یا کاهش اشتها نیست  عملیه که به من حس لاغری انتقال میده . حس توانایی . حس امید . حس رهایی .  گرسنگیم از درون به بیرون اتفاق میفته و دیگه عوامل بیرونی منو تحریک به خوردن نمی کنند . 

   وقتی من در حال رنج کشیدن درونی باشم بوی غذا منو دعوت می کنه به خوردن برای اینکه لحظاتی از اون رنج درونی فارغ بشم  و از خوردن لذت ببرم حالا هر چقدر من روحم آشفته تر باشه خب دهن من برای لذت دادن من به خوردن بیشتر دعوت می کنه ولی وقتی من به واسطه کسب آگاهی به آرامش رسیدم پس پرخوری ندارم . 

   پرخوری برای من ناشی از رنج درونی و رنج روانی هست . یه اختلال در ذهن و مغز ما هست که برای رهایی از اون ، ذهن مارو به خوردن دعوت می کنه .

   پس از نظر من پرخوری دو علت داره 

   ۱- سنگین شدن ذهن توسط افکار منفی و چاق کننده  

   ۲- احساس رنج درونی به دلیل فرمولهای منفی . 

   ذهن و احساس با هم رفتار و جسم رو خلق می کنند . 

   و خود ذهنیت و احساس چاقی هم از باورها و ورودیهای چاق کننده حاصل میشن . 

   هر وقت من چیزی بخورم و خودمو سرزنش کنم یعنی به ذهنم افکار و احساس منفی دادم . 

   هر وقت من خوردنهامو برابر چاقی معنا کردم به ذهنم افکار منفی برای چاقی و ولع بیشتر دادم . 

   هر وقت من خودمو تایید نکردم به خودم افکار منفی دادم  و افکار منفی سبب پرخوری کردنم شد .

   علت اصلی پرخوری در من رسیدن به آرامشه . در حالیکه این آرامش فقط یه لحظه است اما آرامشی که در کسب لذت آگاهیه خیلی بیشتره . در عین حال من هم از لذت معنوی برخوردارم و هم از لذت مادی . 

    غذامو کم و کنترل نکردم که رنج بکشم  فقط الگوهای دلخواه به خودم گفتم و گفتگوهای ذهنیمو به سمت لیاقت داشتن هدایت کردم و در نتیجه تنظیم وزن مطابق الگوهای لاغری برام اتفاق افتاد . 

   حالا هرچقدر بیشتر روی این الگوها کار کنم رفتار من در جهت متناسب کردن من بهتر خلق میشه . من خوردنم با لذت تر و نخوردنم هم با لذت تر میشه . مدار لاغری دقیقا همینه 

   هروقت بخوری لذت میبری هر وقت نخوری هم لذت میبری .

    پرخوری در مدار لاغری رخ نمیده . این باور منه . 

    چون نیازی نیست

    سرکوب و سرزنش و محدودیتی نیست .

     پرخوری در مدار چاقی رخ میده . چون میخوایم جلوی خودمون رو بگیریم . پس اگه پرخوری می کنیم علتش اینه هنوز توی مدار چاقی هستیم و هیچ لذتی از خوردن نمیبریم و ذهن برای لذت بیشتر هی دستور بیشتر میده به خوردن . 

   ما در مدار چاقی هیچ معرفتی نداریم برای همین تنها لذت میشه خوردن 

   و نخوردن برامون عذاب آوره ولی در مدار لاغری ما لذت معرفت و توانایی و عشق به خود رو تجربه می کنیم . 

   کالبد ذهنی و احساسی ما سبک بال هست و در نتیجه بارش روی جسم کم میشه . جسم خیلی راحت موادی که خورده رو دفع می کنه و در عرض ۸ ساعت هرچی غذاست از روده ها دفع میشن و هرچی هم که مورد نیازش باشه بدن جذب میکنه .و مابقی رو دفع . 

   پس جسم خودش راه حل پرخوری رو بلده اون دفع می کنه به همین راحتی . 

   وقتی ما کالبد ذهنی و احساسیمون سبک باشه احساس شادی و شور و نشاط داشته باشیم افکار مثبت و نوید دهنده داشته باشیم جسم ما سبک میشه راحت میشه و بار اضافه وزن از روش برداشته میشه . 

   رفتارمون سبک میشه راحت میشه و تحمیل از روش برداشته میشه . 

   خدایا شکرت بابت لذت آگاهی که در مسیر تناسب فکری موج میزنه . 

   خدایا شکرت . 

   من آزاد و رها می نویسم حرف دلمو می نویسم . هزاران نفر دارن در سایت مینویسن چون حالشون اینجا خوبه . خیلیهاشون رو نمیشناسم و چند نفری رو میشناسم . 

   اما میدونم همه واقعا در مسیر تناسب فکری عشق می کنند و لاغر میشن . 

   خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 49 از 10 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار ملکه عشق
    1401/08/10 05:13
    مدت عضویت: 1212 روز
    امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 306 کلمه

    سلام و درود دوست خوبم 

    سخن که از دل بر آید /لاجرم بر دل نشیند

    بسیار عالی بود و از خواندن دیدگاه شما روحم سرمست شد متشکرم  

    زنده باد خلیفه خداوند روی زمین 

    شما فردی هستین که هم چاقی را تجربه کردین و هم لاغری را زندگی می کنید خداروشکر (:

    کلمه به کلمش که از دلتون جاری شد حقیقته ولی برای کسی که هنوز زبان لاغری را یاد نگرفته قابل به درک نیست !…مثل یک رویاست یا رایحه دلپذیر 

    و موضوع کلی در متناسب شدن مربوط به عزت نفس و اعتماد به نفس هست و از طرفی اشتیاق داشتن نیروی محرک است برای آگاه شدن به حقیقت خویش  .

    غذای روح آرامشه ،شادیه و رضایت از خود و از کسب آگاهی حاصل میشه نوعی به خود آمدن و چقدر این جملات فوق العاده بود …

    من خودم به شخصه از طریق کنترل رفتار نمیتونم به کنترل ذهن برسم بلکه از طریق کنترل ذهن می تونم به تغییر رفتار دست پیدا کنم . 

    وقتی خودمو همینجوری و با هر رفتاری که دارم دوست دارم و از نظرم اون رفتار درست ترین رفتاره ذهنم اروم میشه و دستور پرخوری نمیده .

    هر وقت من خودمو تایید نکردم به خودم افکار منفی دادم  و افکار منفی سبب پرخوری کردنم شد .(دقیقا همینطوره…. من باخودم دیکتاتوری می کردم و اوضاع خرابتر می شد)چاقی را بهتر می فهمم 

    ما در مدار چاقی هیچ معرفتی نداریم برای همین تنها لذت میشه خوردن… 

    و نخوردن برامون عذاب آوره ولی در مدار لاغری ما لذت معرفت و توانایی و عشق به خود رو تجربه می کنیم . 

    لذت معرفت عین رهاییه و حس عالی پذیرش و رضایت 

    در پناه عشق الهی دل آرام باشید (:

    دیشب به اشتباه پاسخ دیدگاه شما را در دیدگاه ثبت کردم و این ظاهر قضیه بود و اما شکافهای عمیقی در ذهنم ایجاد شد که حتما نتایج شگفت انگیزی از لطف خداوند بر من جاری شده است.

    خدا نگهدار معرفت و آگاهیتون   

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار فاطمه سادات
     1401/08/10 13:25
     مدت عضویت: 1680 روز
     امتیاز کاربر: 3746 سطح ۴: هنرجوی مبتدی

     نشان های دریافت شده

     سطح مبتدی
     محتوای دیدگاه: 15 کلمه

     سلام . زنده باشید عزیزم زیبای روی متناسب . 

     ممنون از پیام پر مهر شما . 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم