0

زندگی با اراده خداوند (قسمت چهل و پنجم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره داشتن زندگی آرام و بی دغدغه توضیح داده شد. در این قسمت درباره انتخاب احساس خوب، اهمیت آن و تاثیری که بر زندگی شما می گذارد توضیح داده می شود.

می خواهم احساس خوبی داشته باشم

در قسمت های قبل درباره نقش عواطف و احساس شما بعنوان سیستم هدایت کننده توضیح داده شد. اینکه احساس به شما اطلاع می دهد که آیا در مسیر اهداف خود مقامت یا مانع ایحاد می کنید یا خیر.

وقتی احساس بد و ناخوشایند دارید یعنی با قدرت اراده خداوند در ارتباط نیستید.

هدف اصلی در زندگی رسیدن به آرامش و تجربه زندگی بدون دغدغه است، وقتی احساس خوبی دارید بدون توجه به آنچه در پیرامون شما به وقوع می پیوندد یا دیگران از شما انتظار دارند با آرزوهای خود در ارتباط هستید.

اگر جنگ ادامه دارد هنوز می توانید احساس خوب داشتن را انتخاب کنید.

اگر وضعیت اقتصادی با بحران مواجه است باز هم می توان احساس خوب داشتن را انتخاب کرد.

در هر مصیبتی می توانید احساس خوب داشتن را انتخاب کنید.

لازم به یادآوری است که احساس خوب بر اساس افکاری که در ذهن خود مرور می کنید ایجاد می شود بنابراین فارغ از اینکه چه چیزی مشاهده می کنید یا می شنوید می توانید افکار خوش احساس را در ذهن خود مرور کرده و احساس خوب داشتن را انتخاب کنید.

شاید با این نگرش مواجه شوید که احساس خوب داشتن به مفهوم بی رحم بودن، بی تفاوت یا سنگدل بودن است و یا حتی برخی افراد برای احساس خوب داشتن این القاب را به کار ببرند.

به این نکته توجه کنید که در بسیاری از رویدادهایی که رخ می دهند واکنش شرطی شده انسانها بروز احساس بد و ناخوشایند است.

افراد به دلیل آنچه از گذشتگان خود آموخته اند نسبت به رخدادها واکنش نشان می دهند نه بر اساس آنچه خود درک می کنند.

آموخته های شما از دیگران بوجود آورنده قدرت اراده شخصی است و آنچه را توسط قلب خود درک می کنید از قدرت اراده خداوند است.

بنابراین همانگونه که قدرت اراده خداوند از رخ دادن اتفاقات دچار احساس بد و اندوه نمی شود، انسان هم می تواند در مواجه با شرایط نامطلوب در احساس خوب باقی بماند.

اینکه تصور می کنیم با مشاهده هر رویداد نامطلوب باید دچار احساس بد شده و واکنش دهیم نوعی شرطی شدن بر اساس عقاید خانواده، فرهنگ و جامعه می باشد و ارتباطی با قدرت اراده خداوند ندارد.

اگر به زمان هایی که در زندگی با شرایط نامطلوب مواجه شده اید فکر کنید به وضوح مشخص است که هر اندازه دچار احساس بد و پریشانی شده باشید قادر به تغییر آن شرایط نبوده اید.

احساس بد داشتن به هیچ عنوان سبب تغییر شرایط موجود نخواهد شد اما قرار گرفتن در احساس خوب می تواند شرایط بهتری را در ادامه مسیر زندگی ایجاد کند.

هر زمان که با شرایط نامطلوب مواجه شدید در ابتدا از عبارت “می خواهم احساس خوبی داشته باشم” برای پاره کردن رشته افکار منفی استفاده کنید.

سپس از خودتان سوال کنید:

آیا احساس بد و ناخوشایند در بهبود بخشیدن به این موقعیت تاثیری دارد؟

به این نتیجه خواهید رسید که بروز احساس بد و ناخوشایند در واکنش به رویدادهای خارجی سبب می شود دچار نگرانی، ناامیدی، افسردگی و البته اضطراب شوید.

سوال بعدی که سبب کنترل ذهن می شود این است که:

چه افکاری سبب می شود احساس خوبی داشته باشم؟

در این مرحله انتخاب افکار مناسب نقش تعیین کننده در شروع و تداوم احساس خوب در شما دارد. افکار نیاز به منطق برای جاری شدن در ذهن ندارند بنابراین هر فکر خوبی را در هر شرایطی می توان انتحاب کنید و آن را گسترش دهید.

به این ترتیب شما با نیروی عشق و مهربانی با شرایطی که می تواند منجر به بروز احساس بد در شما شود برخورد می کنید و تغییر و تحول در حالت احساسی خود را تجربه خواهید کرد.

در این زمان از نظر ارتعاشی با منبع و منشا وجودتان هماهنگ هستید، زیرا قدرت اراده خداوند فقط مهربانی، عشق و آرامش را می شناسد.

در این زمان که مشغول نگارش این جملات هستم، سایت تناسب فکری با مشکل فیلتر شدن مواجه شده است.

این شرایط برای هر سایت یا کسب و کار آنلاین اتفاق ناخوشایندی محسوب می شود.
فرصت مناسب برای هجوم افکار منفی و ایجاد احساس ناخوشایند از وضعیت بوجود آمده ایجاد شده است.
در ساعات اولیه واجه شدن با این رخداد، افکار منفی در ذهن من مرور می شد و احساس من را تحت تاثیر قرار داده بود اما با یادآوری اینکه قرار گرفتن در احساس بد هیچ کمکی به بهبود شرایط نمی کند و تکرار عبارت “می خواهم احساس خوبی داشته باشم” رشته افکار منفی را گسسته و مرور آن را متوقف کردم.
سپس با جواب دادن به این سوال که: مرور چه افکاری می تواند احساس خوب در من ایجاد کند؟ سعی کردم احساس آرامش را در خودم ایجاد کنم.
این فکر را در ذهن خود مرور کردم که من هزگر تصمیم به تاسیس سایت و ارائه آموزش های لاغری با ذهن نداشتم و اینکه ایده الهی سبب شکل گیری سایت و محتوای آموزشی آن شده است و از آنجا که خداوند کار یا تصمیم اشتباه نمی گیرد قطعا شرایط ایجاد شده تاثیری بر روند رشد و گسترش لاغری با ذهن ندارد.
همچینن به این موضوع فکر کردم که رویای من لاغر شدن و آموزش آن به افرادی است که رویای لاغر شدن دارند و در این چند ساله تمام وفت زندگی خود را صرف رشد و توسعه سایت تناسب فکری کرده ام، هزینه های مختلف برای بهبود کیفیت سایت تناسب فکری پرداخت کرده ام و همه این اقدامات در راستای رسیدن به هدف و بر اساس ایده های الهی شکل گرفته است. بنابراین هیچ عامل بیرونی نمی تواند مانع ادامه حرکت و گسترش این سایت شود و افرادی که درخواست هدایت از سوی خداوند برای لاغر شدن دارند به طریق مناسب به این سایت هدایت می شوند.
به این ترتیب بجای مرور افکار منفی و ناامید کننده افکار خوش احساس را مرور کردم و در شرایط احساسی کاملا متفاوت از چند ساعت قبل قرار گرفتم و اطمینان دارم به لطف خدا و حمایت و هدایت قدرت اراده خداوند، این شرایط باعث بهبود همه جانبه سایت تناسب فکری خواهد شد.

ممکن است اندیشه جدید که باعث ایجاد احساس خوب در شما می شود فقط چند لحظه دوام داشته باشد و دوباره پس از آن به روش گذشته خود برای واکنش دادن به رویدادهای ناخوشایند بازگردید.

این کاملا طبیعی است که قدرت اراده شخصی تمایلی به نادیده گرفته شدن نداشته باشد و برای مطرح کردن خود تلاش کند.

در این جا تصمیم و تعهد ما برای قرار گرفتن در حالت آرامش و تجربه زندگی بی دغدغه کارساز است و سبب خواهد شد بارها برای توقف افکار منفی و انتخاب افکار خوش احساس برای رسیدن به حالت آرامش و همسو شدن با قدرت اراده خداوند تلاش کنیم.

همیشه به یاد داشته باشید که:

تصمیم برای برخورداری از احساس خوب، روشی برای برقراری ارتباط با معنویت است.

در این حالت شما خود را به آرامش الهی مجهز کرده اید و قادر خواهید بود با بهره بردن از قدرت اراده خداوند همه مشکلات را ریشه کن کنید.

وقتی در احساس بد و ناخوشایند باقی بمانید، نسبت به تغییرات مثبت مقاومت ایجاد می کنید و حالتی سرشار از نگرانی و اضطراب را تجربه می کنید. در این شرایط آنچه را که مشکل می نامید به طور پیوسته در زندگی تان پایدار خواهد ماند. آنها از بین نمی روند و هنوز یکی را حل نکرده اید دیگری از راه خواهد رسید.

هرگز آرزوهای خود را رها نکنید

شما موجودات ابدی هستید که برای مدت کوتاهی در کالبد موقت بشری قرار گرفته اید، بنابراین ضروری است که بدانید از نظر قدرت اراده خداوند هیچ نقطه آغاز و پایانی وجود ندارد.

بنابراین آرزوها، هدف ها، امیدها و رویاهای شما هرگز پایانی نخواهند داشت.

اگر مدت هاست به آرزوی خود نرسیده اید هرگز تصور نکنید رویای شما دست نیافتنی است، بلکه بدانید باید بیشتر از قبل بر هماهنگی با قدرت اراده خداوند متمرکز شوید.

به محض اینکه یکی از رویاهای تان متجلی شود، رویای بعدی در ذهن شما پدید خواهد آمد. این خواست خداوند است، پس از داشتن رویاهای زیاد و پی در پی نگران نباشید بلکه خوشحال باشید که همسو با قدرت اراده خداوند زندگی می کنید.

قدرت اراده شخصی با شما گوشزد می کند که نباید آرزوهای زیادی داشته باشید، آرزو کردن را اصراف و زیاده روی در تجربه نعمت های زندگی و گناه می داند. این در صورتی است که آرزو کردن امری مقدس است چرا که با تجلی آرزوهای شما، جهان مادی گسترده تر می شود و خداوند از طریق خلق کردن آرزوهای شما خودش را تجربه می کند و این خواست و نیت او از خلق جهان مادی است.

قدرت اراده خداوند به طور پیوسته در حال گسترش یافتن است و تجلی آرزوهای شما بخشی از این ماهیت نامحدود را تشکیل می دهند.

حتی اگر آرزو کنید که آرزویی نداشته باشید، باز هم یک آرزو دارید.

آرزوی نداشتن!

این واقعیت را بپذیرید که آرزوهای تان هرگز پایان نمی یابند بنابراین با اطمینان از تجلی آنها با خیال آسوده و بی دغدغه در زمان حال زندگی کنید.

زندگی در این لحظه را به بهانه تجلی آروزهای خود هدر ندهید چرا که همین لحظه ای که در حال تجربه آن هستید تجلی آرزوهای گذشته شماست حتی اگر ندانید.

با پذیرش شرایط زیر می توانید لذت بردن از اکنون و شرایط فعلی را تجربه کنید.

 • من کاستی هایی دارم و هرگز کامل نخواهم شد.
 • هرگز نمی توانم به پایان آرزوهایم برسم پس احساس این لحظه را با توجه به آرزوهای تحقق نیافته خراب نمی کنم.
 • من با داشتن احساس خوب در این لحظه، متجلی شدن آرزوهایم را جذب زندگی ام می کنم.
 • من با وجود همه کاستی هایم، کامل و بی نقص هستم.

به کارگیری این نگرش همه نگرانی ها و اضطراب ها را از بین خواهد برد و باعث تجربه زندگی بی دغذغه خواهد شد. وقتی با وجود کاستی ها بتوانید کامل بودن خود را احساس کنید، همه ی مقاومت ها برای جذب آرزوها از بین می روند.

تجربه زندگی همسو با اراده خداوند

شما در جهانی زندگی می کنید که در روند آفرینش آن، مقدار نامحدودی از شادی به کار گرفته شده است و این شادی برای ورود به زندگی تک تک انسانها در نظر گرفته شده است.

منبع و منشا وجودتان که آن را قدرت اراده خداوند می نامیم شما را بیش از آنچه بتوانید تصور کنید دوست دارد.

وقتی خودتان را دوست دارید در واقع با قدرت اراده خداوند همسو شده اید.

بنابراین دوست داشتن خود می تواند معیار خوبی برای سنجش میزان همسو بودن با قدرت اراده خداوند باشد.

اگر خودتان را دوست داشته باشید:

 • هرگز اجازه مرور افکاری که باعث ایجاد احساس بد و ناخوشایند در شما شود را نمی دهید.
 • هرگز به اجازه نمی دهید احساس تان به خاطر رفتار و گفتار دیگران خدشه دار شود.
 • آرامش و آسایش خود را در اولویت قرار داده و برای حضور خود احترام و ارزش قائل می شوید.
 • کمک به دیگران را به معنی در فشار قرار دادن و اذیت کردن خود نمی دانید بلکه فرصتی برای ابزار عشق و محبت خود به دیگران می دانید.
 • هرگز خود را بخاطر رفتارتان سرزنش نمی کنید بلکه می دانید که موجود کاملی هستید که در حال تجربه کردن است.

هر فکر یا رفتاری با خود دارید که باعث ایجاد احساس بد و رنجش خاطرتان می شود را باید متوقف کنید. این معیار خوبی برای سنجش میزان دوست داشتن خودتان است.

به اندازه ای که خودتان را دوست داشته باشید، خداوند شما را دوست دارد. و به اندازه ای که خداوند شما را دوست داشته باشد نعمت ها و شرایط عالی را وارد زندگی شما می کند.

پس همه چیز بستگی به خودتان دارد. اکنون با خود فکر کنید: چقدر خودتان را دوست دارید؟

در قسمت بعد درباره حذف مقاومت های ذهنی در مسیر تحقق آرزوها توضیح داده می شود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

Rating 4.19 from 16 votes

https://tanasobefekri.net/?p=32489
برچسب ها:
5 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار من میتوانم
   1402/09/18 11:34
   مدت عضویت: 1520 روز
   امتیاز کاربر: 8713 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 276 کلمه

   با سلام . من امروز از طریق بخش “ خدایا حالمو خوب کن” به این نوشته هدایت شدم. فکر می‌کنم دقیقا همون چیزی بود که امروز بهش نیاز داشتم. 

   چند وقته درگیر احساسات منفی و بد بودم به قدری که حتی روی جسم من هم تاثیر خودش رو گذاشت به دکتر مراجعه کردم و آزمايشات مختلف دادم امروز دکتر بهم گفت راهش اینه که لاغر بشی اونم نه یهویی آروم آروم. اینجوری تمام مشکلات از بین میرن.  گفت میتونی از منشی ، کارت پزشک تغذیه رو بگیری ولی من اینکارو نکردم چون خودم راهی برای لاغر شدن اصولی می شناسم . ولی نمیدونم چرا چند وقته بهش اهمیت نمیدادم. 

   تصمیم گرفتم از امروز شروع کنم ولی نمیدونستم از کجا … که به این متن راهنمایی شدم.

   من خودم رو دوست نداشتم.

   و الا چرا باید در این چند ماه این حجم از استرس رو به خودم تحمیل می کردم و جسمم رو دچار عدم تعادل در سلامتی و بیماری بکنم؟

   من یک سری مسائل رو تجربه کردم چون حس می کردم این ها باید دلیلی برای لاغر شدن من باشند مثلا بیماری .. اون موقع که به خاطر حس خوب خودم داشتم لاغر می شدم قدر و ارزشش رو ندونستم.حالا که برای رهایی از این شرایط و رسیدن به سلامتی باید لاغر بشم هم حس خوبی دارم و هم حس بد.. حس خوب برای اینکه به خاطر باورهای اشتباه، الان دلیل محکمی برای دیگر چاق نبودن دارم و اون وضعیت جسمی هست که با اختلال مواجه شده.. و حس خوب برای اینکه بالخره میتونم این امروز و فردا کردن ها رو بشکنم و شروع کنم و لاغر بشم.

   احساس خوبی دارم که اینجام هميشه همینطور بوده وقتی اینجا هستم حس خوبی دارم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/08/02 15:37
   مدت عضویت: 445 روز
   امتیاز کاربر: 48010 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 665 کلمه

   سلام خدایی  بی همتا 

   سلام براقای عطارروشن  وهم کسانی که دلشون برای حقیقت خودش تنک شده 

   من برای کل احساسم که با بود ن با دیگران بری شادی اونها وبرای رضایت اطرافم همیشه خودم رو به کناری گذاشته فکرم اون رضایت بود شاید زمانهای اصلا برام بودن تواون محیط مکان هم شاید خوشایند نبود ولی برای رضایت دیگران اون مکان قرار میگرفتم که افکار دیگران درمورد من خوب باشه یی روز دریی مکانی بودم حرفی زده شده که ازدیدمن کاملا ناراحت کننده بود من سعی گردم طرف مقابل که درباره‌ش این صحبت درباره اون شنیدم با حرف خودم فانع کنم که ددربرخوردبعدی با این فرد رفتار متفاوت با فبل داشته باشم اون خانم یی  حرف خوبی زده که اولش فبول گردنش برای من سخت بود ولی طی زمان دریافتم‌که صحبت اون خانم گامل درست بود چون برای خودش وراه اهمیت زیادی میزاره وجود نبود دیگران براش اون ارزش که توذهن من‌بود رو نداشت و این دریافتم که من کامل داشتم اشتباه برخورد میکردم

    امورز که این دیگاه رو خواندم  یاداین خاطره افتادم که خودم میگم‌تواهمیت زندگی خودت رو گذاشتی تورضایت دیگران سعی جلب رضایت اطرافیانت بود وچه به به 

    رو دریافت کردی که تو با دیگران فرق دارایی‌ آیا به من  کمک کرد که رشت کنم حسم رو بهترکنه  ازخودم اون رضایت رو توخلوت دوستم داشتم به من داد. نه تو خودت رو کم ارزش دیدی  خودم توجه نکردن به خودم واون اهمیت که باید به خودم میدادم دادم به اطرافم و نتیجه شد این که تا ۹ ماه فبل داشتم طی این ۹ ماه که داره میشه ۱۰ دریافتم که کلی اشتباه داشتم توبعضی از بخشهای زندگیم چون فداکاربودن درحد زودتر از جای که باشه انجام دادم شاید فداکاری بود ولی اشتباه بود‌ من‌ باید خودم‌ و راه  وجودم رو اول درنظر میگرفتم 

   بعد اگه اون چیزی رو که با  رشتم  کمک می‌کرد  رو  به پیش می‌ بردم

    امروز که دارم این دیگاهم رو مینویسم به خودم قول دادم مهربان بودن رو فدا کردن خودم اشتباه نگریم دریافتم‌ من‌ درصورتی می‌توان به موفقیت برسم که اول خودم رو خوب پروش داده باشم که اون‌موفقیت نسیب من‌ بشه احترام میزارم نه ازحق  خودم‌ بگیرم محبت خواهم داشت نه انداره  خارج شدن اول خودم مهم زندگیم باشه بعد دیگران حتی نسب به فرزندانم‌هم به این شکل باید باشم چون درمحبت  بودن من هست که حتی فرزندانم‌به خودش حق میدن که به من به چشم بازنده اصلا نگاه  نکن  تو این وضعیت هست که حتی صحبت هم اثر خواهد داشت چون‌به خودم‌و راهم‌ وهدف چنان بهامیدهم این بها به خودم برکشت داده چون دارم به ابنه روبر خودم نگاه میکنم اون هرآنچه من بهش میدم رو  با همان  اندازه و همون حجم  به من برگشت  میده 

   وفتی روزگذشته لباس رو که میخواستم برای عروسی شب گذشته به پوشم یی دکمه به فاصله ۱۰ سانت ادامه اول برای لباسم گذاشتم دوختم‌ پوشیدم جلوی آینه ایستادم‌ ولباس شب گذشته من بخاطر گشادی زیار کچ وگوله ایستاده بود به طوری میزان وشیک روی تنم نشست به خودم‌گفتم همون لباس همون پارچه۱۰ ماه فبل نه اندازه بود که نتونی به پوشی حالا با تغییر  افکارورفتارت اون به گشادی زیاد درآمد فقط با یی دکمه که از دکمه اول فاصله دادی ابن مقدر قالب خوش پوش شدم‌پس افکار تاره من که به سمت همسویی با خداوند دارم‌ روش کاره میکنم اگه به حقیقت برسه اون افکاررفتاروعمل توابن بخش به خوش پوشی خودش تووجودم جلوه میکنه من اون همسوپی رو دریافت میکنم به شراطی که خودم رولایق اون پوشش بدونم 

   لایقت من تواین بخش چی هست 

   ۱ من خودم رو ازهرچیزی که من‌وهدف و افکارم‌ و رفتار وعمل کردم‌دور میکنه رو توخودم راه ندم هرچی رو فرقی نداره 

   ۲ به‌خودم قول بدم‌ تو هر شرایط که هستم بدونم‌ که  چسی روباید داشته باشم حسم روبه چه طرفی درحرکت هست فوری کنترل  کنم‌ به بخش خوب وسعت مثبت برکشت کنه  

   ۳  همه سه بخش افکارورفتارعمل کردم با هم هماهنگ بشن تا این سه بخش همسو  نشن توبخش لاغریی من  همسو شدن این نتیجه رو که دارم‌میگیرم‌گرفتم‌ تو این بخش با همسو شدن هم به موفقیت خواهم رسید 

   خدا پشت وپناهتون یا حق. حق نگه. دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/03/18 14:13
   مدت عضویت: 529 روز
   امتیاز کاربر: 14590 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 307 کلمه

   باسلام خدمت شما 

   اگر همه انسان ها از  این آگاهی برخوردار باشند که همیشه باید اول برای خودشان زندگی و احساس خوب را به وجود بیاورند و احساس بعد از افکار منفی رو متوقف کنند می توانیم به راحتی با اراده خداوند زندگی کنیم،

   من هم تصمیم گرفتم که برای بدست آوردن همیشه داشتن احساس خوب تلاش کنم و به دنبال افکار جدید و مثبت درس های خودم باشم زمانی که افکار و احساس من تحت شرایط بیرونی منفی می شود من تصمیم گرفتم که به آرزوها و خواسته های خوبم فکر کنم و با یادت آوری به احساس خوبی باز کردم و اینکه افکار خودم رو دائماً مراقبت کنم،

   من هم با این معتقدم که انسان همیشه هر دو جنبه را در ذهن خودش دارد یعنی داشتن افکار منفی و دل زننده خشم با کینه و داشتن افکار مثبت و عشق و مهربانی محبت و زیبا دیدن ، افکار منفی در اینجا اراده شخصی انسان است که همه انسانها که ناآگاه هستند اما به دنبال تغییرات هستند از افکار با اراده شخصی برخوردار هستند،اما افرادی نگاهی به دست آوردند و در پی رشد و گسترش زمین خود هستند همیشه زنگ می کنند که تغییرات خوبی در افکارشان داشته باشند و افکار مثبتی در زندگی داشته باشند،

   من هم امروز با یک آگاهی جدید افکار مثبت ذهنم را رشد می دهم و در جهت افکار مثبت ذهنم تلاش می کنم تا همیشه احساس خوب داشته باشم و برای رسیدن به آرزوها و خواسته های خودم در این مسیر میمانم و سعی می کنم با انجام تمرینات خوب این دوره ها همیشه انسانی متفاوت با افکار متفاوت باشند که اول از همه ارزش برای خودم قائل هستم و بعد دنبال روی افکار مثبت و احساس خوب هستند زیرا لذت بیشتری از زندگی را تجربه خواهنم کرد و در نهایت اتفاقات خوب را جذب می کند هم انسانی شاد و آرام خواهم بود،

   باتشکرازشما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 202 کلمه

   دوست داشتن خود 

   چقدر همه اونهایی ک اطرافم هستن یا این واژه بیگانن 

   من میبینم ک همه برا دیگرانن اما برا خودشون ن

   من زنهایی اطرافم میبینم ک خودشون رو نادیده میگیرن همیشه مادرشوهرم میگه اگه پدر شوهر نباشه من غذا نمیخورم یا اکثرا از اززنهای اطرا فم ک میگن اگه مرد نباشه ما برا خودم ن چایی و غذا درست نمیکنیم 

   من متعهد شدم خودمو ببینم خودمو بشنوم مادر و پدر همسر و فرزند و همسر و رفیق خودم باشم گاهی ی چیزی برا خودم میخوام اما ذهنم میگه ول کن اون موقع میگم اگه بچم الان ی چیزی بخواد الان پا نمیشدم برم این کارو کنم 

   من ارزشمندم و دوست داشتنی مهم نیس ک دیگران منو دوس دارن یا ن  مهم خودمم من نیازی ب دوست داشته شدن از اطرافیانم ندارم تصمیم گر فتم گدایی نکنم توجه و علاقه از دیگران ب زور نخوام چیزیو از دیگران خودم هستم من خودمو همینجوری ک هستم دوس دارم مگه خودم چشه

   کل انسانهای اطرافم ب خاطر دور شدن از خودشون انواع مریضی ها رو دارن یا انواع بدی ها رو در حق دیگران میکنن چونک ب زور میخوان اطرافیان در انحصار خودشون دربیارن 

   ارزو میکنم فاصله از خودم کم بشه اونقدر خودمو ببینم ک دیگران برام بی معنی بشن 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام خضرلو
   1401/01/20 22:53
   مدت عضویت: 1692 روز
   امتیاز کاربر: 18643 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 371 کلمه

   سلام استاد مهربان و عزیز

   ممنونم به خاطر این نوشته های عالی 

   خداروشکر میکنم که اینجا هستم و اینجا خانه امن و راحت وپراز احساس خوب من است .

   خیلی مطالب ارزشمندی را خواندم که مناسب حال امروز من بود هنوز یکبار خواندم ولی گفتم بنویسم از چیزهایی که خوشم آمد .گفتین زند گی با اراده خداوند یعنی آرامش یعنی احساس خوب 

   زندگی با اراده خود یعنی ناراحتی افسردگی نگرانی اضطراب 

   بله صدرصد همینه زندگی با اراده ی خدا یعنی حال خوب احساس خوب یعنی امید عشق ایمان یعنی مهربانی 

   حال خوب منو به خدا وصل میکنه ولی حال بد منو به شیطان وجودم  

   انتخاب با خودم هست من به نجواهای شیطان گوش کنم وهر لحظه زندگی را بر کام خود تلخ تر کنم و درفشار روحی کمرم بشکنه یا به خدا وصل بشم وهر لحظه سعی کنم یک ذره حالم رو خوب کنم تلاش کنم افسارم رو دست شیطات وجودم ندهم تا مرا به جهنم حال بد افسردگی بکشاند.

   حال خوب داشتن یک نعمت هست توانایی ایجاد احساس خوب در هر شرایطی هم یک مهارت هست باید مهارت کسب کنیم باید برای حال خوب تلاش کنیم باید به خودمان امید بدهیم حال بد ماندنی نیست به شرط اینکه کنترل کنیم ذهن منفی نگر را .اگر بیشتر در حال بد بمانی بیرون آمدن از حال بدخیلی سخت می شود نباید بگذاری حالت اینقدر بد شود 

   حال خوب خودش نمیاید باید بلد باشی باید ذهن را کنترل کنی نباید اجازه بدهی در حال بد بمانی 

   اگر ماندی اوضاع بد تر میشه اوضاع روحی تو بد و بدتر می‌شود و دیگر حال حرکت کردن حال بیدار شدن حال زندگی کردن نداری 

   حال از خواب بیدار شدن 

   دوست داری بخوابی تا غم زیاد اذیتت نکند دوست داری اینقدر بخوابی و بیدار نشوی 

   من وقتی حالم خیلی بد می شود بیشتر تازگی ها میخوابم وقتی از پس ذهنم بر نیایم می خوابم تا زیاد اذیت نشوم وقتی در حال بد میمانی تنبیه میشوی حالت خوب نمیشود هیچ چیز خوش حالت نمیکند هیچ چیز 

   من به خودم قول میدهم خودم را به شرایط احساسی بهتر برسانم با خواندن وگوش دادن درین سایت واز حالهای خوبم میایم ومینویسم دوست دارم در بهترین حالات احساسی بنویسم وحس خوب را گسترش دهم 

   وخودم را بیشتر دوست داشته باشم تا خدا هم مرا بیشتر دوست داشته باشد و نعمت وروزی برای من ارزانی کند

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم