0

زندگی با اراده خداوند (قسمت بیست و هفتم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره تجربه احساس آرامش در زندگی بر مبنای زندگی ابدی توضیح داده شد. در این قسمت درباره ایجاد ارتباط احساسی بین خود و خداوند توضیح داده می شود.

احترام خداوند را احساس کنید

خداوند بی انتهاست، نه زائیده شده و نه می میرد. بنابراین هرآنچه توسط این خداوند خلق شود، بی انتهاست. به وسعت آسمان توجه کنید، تعداد گونه های حیوانات را در نظر بگیرید، به تنوع رنگ ها فکر کنید. همه و همه نشان دهنده بی نهایت بودن قدرت اراده خداوند هستند.

نیروی اراده خداوند در هر لحظه می تواند در همه جا باشد، هیچ مفهوم خاصی از زمان درباره خداوند صدق نمی کند.

اینجا و در این لحظه همه خدا را می توان احساس کرد چون خدا محدود به مکان و زمان نیست. بنابراین در هر لحظه و در هر مکانی همه خدا را می توان احساس کرد. او تکه تکه نمی شود.

به اندازه ای که این عبارت ها را بپذیرید می توانید نامحدود بودن خود را تصور کنید.

این حقیقت است که شما بخشی از جهان نامحدود هستید و به صورت نامحدود در این جهان ظاهر شده اید.

خداوند در هر لحظه احساسی سرشار از ارزش و احترام نسبت به شما دارد. این شما هستید که خود را از آن محروم کرده اید.

به اندازه ای که باور کنید خداوند همواره احترام شما را دارد می توانید لذت واقعی سپاسگزار بودن را تجربه کنید.

زمانی که توسط فردی مورد احترام قرار می گیرید چه احساسی دارید؟

قطعا احساس خوبی در شما ایجاد می شود و با تمام وجود دوست دارید از آن فرد تشکر و قدردانی کنید و حتی ارزش و احترام او را جبران کنید.

حالا تصور کنید خداوند به صورت بی نهایت برای شما احترام قائل است.

با چه احساسی دوست دارید از او تشکر و قدردانی کنید؟

امکان پذیر ترین طریق جبران ارزش و احترام خداوند سپاسگزار بودن برای تمام زندگی است.

از زندگی خود در تمام جنبه هایش به همان شکلی که هستند راضی باشید.

احساس رضایت از زندگی داشتن بالاترین نوع سپاسگزاری عملی است. اینکه احساس نارضایتی داشته باشید اما با کلام خود به صورت عادت سپاسگزاری کنید تاثیری بر قدرت اراده خداوند نخواهد داشت.

قدم اول، احساس رضایت از تمام جنبه های زندگی است. از نشانه های راضی بودن، داشتن احساس آرامش است. به اندازه ای که احساس آرامش دارید از زندگی خود در تمام جنبه های آن رضایت دارید.

اکنون شما می توانید میزان سپاسگزار بودن واقعی خود را محک بزنید.

وقتی به معنای واقعی سپاسگزار باشید دیگر زندگی را به دو بخش خوب و بد یا خواسته و ناخواسته تقسیم نمی کنید.

در نگرش زندگی ابدی حتی اگر مساله ای بوجود آید که مورد رضایت ما نباشد با تغییر نگاه و اطمینان از اینکه این موضوع در جهت هدایت شما به سمت آنچه می خواهید رخ داده است باید به احساس سپاسگزاری و رضایت از زندگی برسید.

ذکر این نکته ضروری است:

زمانی که شما به احساس سپاسگزاری واقعی بر مبنای رضایت از تمام جنبه های زندگی می رسید، سیستم هوشمند جهان هستی بر مبنای احساس غالب شما که آرامش است اتفاقات و شرایطی که همسو با احساس آرامش است و در شما احساس رضایت و سپاسگزاری ایجاد می کند را در مسیر زندگی شما قرار می دهد.

بنابراین پذیرش تمام حنبه های زندگی به این مفهوم نیست که تا ابد در شرایط نابسامان باقی خواهید ماند اما همواره باید راضی و سپاسگزار باشید.

شرایط به اندازه ای که احساس رضایت در شما ایجاد می شود تغییر خواهد کرد.

با نگرش زندگی ابدی، فرد بخاطر نعمت هایی که دارد خوشحال و راضی است و به این شکل همواره سپاسگزار خداوند است.

راضی بودن همان شکرگزاری است و شکرگزاری رمز و راز دستیابی به هدف های شخصی است و بدون آن، حتی واقعی ترین تلاش های شما نیز بی نتیجه خواهد ماند.

سال های زیادی از زندگی ام با احساس نارضایتی و گله و شکایت گذشت. در دوران بیشتر از هر دوران دیگری تلاش می کردم تا شرایط بهتری در زندگی ام ایجاد کنم اما در نهایت اوضاع زندگی من بدتر از قبل می شد.

سلامتی من رو به زوال بود، چاقی من بیشتر می شد، بدهی های من اضافه می شدند و آرامش درونی من هر روز کمتر می شد.

این درحالی بود که هر روز ساعت های زیادی را مشغول تلاش برای کسب رزق و روزی و تغییر شرایط زندگی بودم.

به لطف خدای مهربان از زمانی که در مسیر تغییر کردن قرار گرفتم و با قدرت اراده خداوند آشنا شدم، به اندازه ای که آن را درک کرده و در زندگی به آن عمل کردم شرایط زندگی من دگرگون شد.

رفته رفته در سلامتی کامل قرار گرفتم، چاقی من کم و کمتر شد و به وضعیت تناسب اندام نزدیک شدم، بدهی های خود را پرداخت کردم و آرامش درونی را به معنای واقعی در زندگی تجربه کردم.

ساعت های کاری من شاید کمتر نشد، اما نحوه انجام آن به کلی تغییر کرد. این روزها شاید حتی بیشتر از گذشته مشغول کار کردن روی موضوعات مورد علاقه ام هستم اما عشق و احساس رضایت از انجام این کار با آنچه در گذشته انجام می دادم قابل مقایسه نیست.

آنچه در این مسیر درک کردم، داشتن احساس رضایت از تمام جنبه های زندگی است.

این احساس را همان روزهای اول که با این مسیر آشنا شدم در خودم ایجاد کردم. سعی کردم در همان شرایط با تغییر نگاه و توکل به خداوند بر ممکن بودن تغییر شرایط و رسیدن به آرزوهایم تمرکز کنم. این در حالی بود که هیچ نشانه یا وعده ای واضح از سوی خداوند برای تغییر زندگی به من داده نشده بود اما تصمیم گرفتم برای اولین بار در زندگی به آنچه نمی بینم ایمان بیاورم و اطمینان داشته باشم که خداوند خلاف وعده اش عمل نمی کند.

در همان شرایط سعی کردم احساس رضایت از جنبه های مختلف زندگی داشته باشم. به مرور گله و شکایت های من کم و کمتر شد تا جایی که نسبت به هیچ موضوعی گله و شکایت نمی کردم.

این فرایند با پذیرش مسئولیت زندگی امکانپذیر است.

اگر قبول کنید که مسئول شرایط زندگی خود هستید و در هر شرایطی که هستید، دقیقا جای درست شما همانجاست و اشتباهی رخ نداده است می توانید به جای گله و شکایت کردن از شرایط بر جنبه ممکن بودن تغییر آن تمرکز کنید و به این شکل به سادگی به جای گله و شکایت کردن با ایجاد احساس رضایت در خود، برای آنچه دارید سپاسگزار خداوند خواهید بود.

احساس رضایت داشتن، فرکانس فعال کننده قدرت اراده خداوند است که در جهت تغییر شرایط زندگی شما حرکت خود را آغاز کند.

تاکید می کنم، سپاسگزار بودن به گفتن عبارت های تاکیدی یا خاص برای نشان دادن سپاسگزار بودن به خداوند نیست بلکه به میزانی که شما احساس رضایت و در نتیجه آن آرامش در زندگی داشته باشید سپاسگزار خداوند هستید.

وقتی به احساس آیدا کوچولو (دخترم که تازه 18 ماهه شده است) توجه می کنم، معنای واقعی سپاسگزار بودن را درک می کنم.

او هیچ چیز درباره خدایی که من می شناسن و می پرستم نمی داند. هیچ عبارتی که بیان کننده سپاسگزاری کردنش باشد به کار نمی برد اما همیشه احساس رضایت و شادی دارد.

روح من، شما و آیدا کوچولو به یک صورت و از یک منبا نشات گرفته است. روح ما سن ندارد که تصور کنیم آیدا چون کوچک است نیاز به گفتن کلمات یا جملات سپاسگزاری ندارد اما من و شما بخاطر اینکه بزرگ شده ایم باید از عبارت ها یا اعمالی برای نشان دادن سپاسگزار بودن خود استفاده کنیم.

روح شما کاری به اعمال یا گفتاری که با جسم خود به نمایش می گذارید ندارد. روح شما تحت تاثیر احساس شماست.

احساس رضایت و شادی از هرآنچه هست، بالاترین تاثیر و حس رضایت و سپاسگزار بودن را برای روح شما به همراه دارد.

بنابراین اگر از کلمات یا حرکات برای نمایش سپاسگزار بودن خود استفاده می کنید باید منجر به ثبات بیشتر احساس رضایت و شادی درونی شما شود و الا در حد همان حرکات قابل نمایش در دنیای مادی باقی می ماند و هیچ تاثیری در احساس رضایت روح و به حرکت واداشتن قدرت اراده خداوند در جهت رشد و گسترش زندگی شما ندارد.

احساس رضایت (شکرگزاری) به معنای واقعی خاصیت آهنربایی به وجود می آورد و البته خاصیت آهن ربا جذب کردن است.

اگر از زندگی کردن با همه خوبی ها، نعمت ها و حتی چالش های آن راضی باشید و همواره با احساس خوب و شادی درونی شور و شوق زندگی کردن داشته باشید، خاصیت آهن ربایی وجود شما افزایش می یابد و جریان بیشتری از خوبی ها و نعمت ها را به سمت زندگی خود جذب می کنید.

احساس رضایت، شرایط و موقعیت هایی را به سمت شما جذب می کند که احساس رضایت شما تداوم بیشتری داشته باشد و احساس نارضایتی شرایط و موقعیت هایی را به سمت شما جذب می کند که احساس نارضایتی شما نداوم بیشتری داشته باشد.

نارضایتی، ناشکری و ناسپاسی جریان نامحدود فراوانی، سلامتی و زیبایی ها را متوقف می کند. نارضایتی همه درها را می بندد.

به کارگیری عبارت “راضی بودن” به جای “سپاسگزار بودن” این موضوع را واضح می کند که فقط با کلام و به کار بردن عبارت هایی که در زبان مادر ما معنای سپاسگزاری دارد نمی تواند دلیل سپاسگزار بودن ما باشد.

اغلب انسان ها از روی عادت عبارت هایی را به کار می برند که بیان کننده سپاسگزاری از خداوند است اما مشاهده شرایط آنها در زندگی میزان سپاسگزار بودن آنها را واضح می کند.

بنابراین برای محک زدن میزان سپاسگزار بودن خود به شرایط زندگی تان دقت کنید. احساس خود را ارزیابی کنید و میزان رضایت خود از جنبه های مختلف زندگی را بررسی کنید.

به راحتی میزان سپاسگزار بودن تان را محاسبه خواهید کرد.

به حساب خود رسیدگی کنید، قبل از آنکه به حساب شما رسیدگی شود.

عبارتی آشنا که اکنون بیشتر از گذشته معنا و مفهوم آن را درک می کنید.

به خداوند احترام بگذارید

به اندازه ای که خود را با قدرت اراده خداوند یکی و پیوسته بدانید میزان احترامی که خداوند برای شما قائل شده است را درک خواهید کرد. در این صورت شما هم همواره به خداوند احترام می گذارید.

زندگی کردن با نگرش دنیای ابدی سبب می شود هرگز احساس تنهایی نکنید و همواره خداوند را همراه و همدم خود بدانید. طپش قلب خود را نشانه ای از حضور و همراهی قدرت اراده خداوند بدانید.

قلب شما در یک لحظه مقدس شروع به تپیدن کرد درحالی که هیچ اطلاع یا خاطره ای از آن ندارید. آن همواره در حال تپیدن است بدون اینکه شما بدانید یا کاری انجام دهید. قلب تان باعث تداوم حیات شما در دنیای مادی می شود.

او می تپد تا زمانی که نیاز است در این دنیای مادی حضور داشته باشید. در آن لحظه مقدس که باید به او ملحق شوید دیگر نیازی به همراهی او با شما نیست. چون در آن لحظه شما همراه او خواهید شد.

برای تپش قلب خود احترام قائل شوید چون او برای شما احترام قائل است و همواره می تپد.

برای نفس کشیدن خود احترام قائل شوید چون او برای شما احترام قائل است و همواره نفس می کشد.

برای بینای خود احترام قائل شوید چون او برای شما احترام قائل سات و همواره می بیند.

برای تک تک اعضای بدن خود می توانید این عبارت ها را تکرار کنید.

در این شرایط درک خواهید کرد که موجودی محترم و باارزش هستید.

جسم شما که خانه حضور شما در دنیاست تشکیل شده از هزاران عضو است که هر کدام به احترام شما در حال فعالیت کردن هستند تا خانه حضور شما در دنیای مادی را زنده نگه دارند.

با درک این مفاهیم احساس ارزشمندی و لیاقت خود را احساس می کنید. از این لحظه می دانید برای داشتن احساس ارزشمندی نیازمند توجه و نظر دیگران نیستید. نیازمند کسب مهارت یا گرآوری اشیاء نیستید. شما بدون همه آنها در بالاترین شرایط ارزشمندی و احترام هستید.

آنچه می آموزید، جمع آوری می کنید، دریافت می کنید و هدیه می دهید همه و همه در جهت تجربه ویژگی های اراده خداوند باید باشد.

در غیر اینصورت از احساس ارزشمندی خود کاسته و برای آنچه دارید و آن را هویت خود می دانید ارزش بیشتری قائل خواهید شد.

خود را باارزش تر از همه القاب، شرایط، داشته ها و دانشی که کسب می کنید بدانید.

شادی درونی را تجربه کنید

یکی از دلایل بروز افسردگی، غم و اندوه و احساس پوچی و بیهودگی در دنیای امروز این است که نمی توانیم خودمان را در ارتباط با قدرت اراده خداوند که بسیار بزرگتر و قوی تر از اراده شخصی است ببینیم.

انسان هایی که بر دارایی ها، شهرت و اعتبار و صورت ظاهر زندگی دیگران تمرکز کرده اند خود را از همسو شدن با قدرت اراده خداوند محروم کرده و در جهت تقویت اراده شخصی فکر و عمل می کنند.

وقتی فقط به خصوصیات اراده شخصی فکر می کنید و نگران هستید که در نگاه دیگران چگونه به نظر می رسید از قدرت اراده خداوند فاصله می گیرید.

هرچه بیشتر به دنبال تایید نظر دیگران باشید کمتر آن را دریافت خواهید کرد چون تایید، احترام و ارزشمندی که خداوند برای شما قائل شده است را نادیده گرفته و در جستجوی تایید و احترام دیگران هستید.

افرادی بیشترین تایید و توجه را دریافت می کنند که هرگز به این موضوع اهمیت نمی دهند. این به معنای بی احترامی به دیگران نیست بلکه یک احساس درونی است که نیازند و محتاج توجه و تایید دیگران برای رسیدن به احساس رضایت از زندگی نیستند.

ذکر این نکته ضروری است که افرادی که به دنبال تایید دیگران هستند به این دلیل است که از خود و شرایط زندگی شان احساس رضایت ندارند. همانطور که قبلا گفته شد احساس رضایت یک طریق نگرش درونی است و هیچ فرد یا خواسته ای نمی تواند این احساس درونی را در شما ایجاد کند.

هر انسانی فقط خودش می تواند از طریق همسو شدن با قدرت اراده خداوند و توجه به آنچه هست و دارد به احساس رضایت از زندگی و خود دست پیدا کند و این رمز موفقیت افرادی است که از نظر ما انسان های موفقی هستند و ما آرزو داریم در شرایط آنها باشیم.

اگر می خواهید به معنای واقعی مورد توجه قرار بگیرید فکر کردن به خودتان و تلاش برای جلب رضایت دیگران را متوقف کنید و بر ویژگی های اراده خداوند که در وجود شما نهفته است متمرکز شوید و به اندازه ای قوی و استوار شوید که به جای نیازمند بودن، نیاز دیگران را برطرف کنید.

در این صورت شما نیازمند بودن با دیگران برای رسیدن به احساس خوب نخواهید بود اما خواهید دید دیگران تمایل دارند در حضور شما باشند و بودن با شما را مایه آرامش و احساس خوب خود می دانند.

همسو شدن با قدرت اراده خداوند سبب می شود انسانی متواضع و فروتن باشید.

در قسمت بعدی درباره تجربه های دیگر زندگی با نگرش ابدی بودن توضیح داده خواهد شد.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.67 از 24 رای

https://tanasobefekri.net/?p=30645
برچسب ها:
14 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار ط.ه
   1403/04/03 01:35
   مدت عضویت: 164 روز
   امتیاز کاربر: 2090 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 113 کلمه

   به نام‌ خدای بزرگ 

   با سپاس از استاد عزیزم 

   استاد من همیشه شکر گزار خداوند بودم و هستم ولی بیشتر به صورت کلامی بود یکی رو میشناسم که وقتی خداروشکر میکنه با تمام وجود ناراحتی و نارضایتی از اعماق وجودش شکر میکنه ما باید از زندگی راضی باشیم گله و شکایت نکنیم خیلی‌ها رو میشناسم که همه چیز دارن ولی مرتب در حال گله و شکایت کردن هستن کاش همه انسانها به این قسمت هدایت بشن دوست دارم به همه بگم ولی تا گوش بدن و عمل کنن خیلیه چون وقتی در جمع همکارانم صحبت میکنم سریع میگن کاملا حق با شماست چند دقیقه بعد همون کاری که براساس اراده شخصی هست انجام میدن 

   خدایا ممنون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهره
   1403/03/29 18:14
   مدت عضویت: 437 روز
   امتیاز کاربر: 2215 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 512 کلمه

   سلاااام و درود ب فرمانروا،رب العالمین

   سلام ب استاد عزیز و دوستانم

      (  شکر وجودی)

   چقدر این ۲ کلمه در کنار هم معنا و مفهوم 

   توحیدی می‌دهد.معنای خالص از تمام وجود)سپااس استاد اشاره کردید.

   من با رضایت داشتن و آرام بودنم ،می‌توانم شکرگزار باشم نه با زبان و بیابم.

   من با احساس شادی و رضایت درونیم.می توانم موقعیت و شرایط عالی را مانند آهنربا 

   جذب کنم،اغلب افکار و احساس ما،در تنش و پریشانی و زبانمان ب عادت شایدشکری کند.

        (احترام ب خدااااوند)

   من تنها یک فرزند پسر دارم که با معجزه پروردگاااارم خانه ما را نورانی کرده واز نظر 

   پزشکان در سن ۱۳ سالگی دیگر درمانی وجود نداشت .اما حکم،حکم الله ست ،و برگی بی 

   اذن او نخواهد افتاد و اکنون ۲۰ ساله شده.

   من هنوز باور ندارم که خداوند ب آسانی و راحتی برایش درمان فرستاد ،درمان که چه بگویم فقط با اتصال و چشم بستن و حضور 

   در کلاسهای عرفان،بدون هزینه..

   خداوند فقط و فقط این معجزه را ب من نشان داد تا از مشرک بودن ،ترس،ب غیر او چنگ انداختن و پناه بردن دست بردارم..

       خدایا ممنووونتم)

   من نادان ،من فراموشکار چقدر شکرگزارشم.

   چقدر ب مقام والایش احترام می‌گذارم.

   چقدر در وجود پسرم خدا را میبینم؟؟

   اکنون قد کشیده و جوان شده،ریش و سبیلش درامده،مرد شده ،چقدر خدا را باور دارم؟؟چقدر ب وجود خداوند ب بودنش،ب آرامشی که ب خانمان بخشیده ،احترام میکنم. مواقعی که با مشکلات زندگی روبرو میشوم و ذهن وارد می‌شود و نجوا می‌کند که ای وای چه خواهد شد؟

   آیا من همانطور محمد(ص) می‌گوید مسلمان زیرک است..من زیرکانه مچ شیطان را می‌گیرم و ذهنم را خاموشی میدهم؟

   من فراموشکار چکار میکنم!!!!؟؟

   با تقلای فراوان ،فرزندم را در ذهنم منطقی میکنم …تو کاره ای نیستی..ب تو ربطی نداره..خودش از غیب الهی ب آسانی و راحتی کارها را ردیف میکنه و من آرام میشوم. او که بدون هیچ چشم داشتی  فقط برای ایمان آوردن من از شرک ،استخوان پوک شده را دوباره بازسازی کرد و جوش داد و دوباره استخوان سازی شکل گرفت و او را رشید و تندرستی بخشید و هر روز و هر ساعت و هر لحظه در جلو چشمانم نمایشش می‌دهد و می گوید فقط ببین و شکر کن و ایمان بیاور….

        من ، آری من نادان چگونه ، و با چه زبانی..چه توانایی،چگونه سپاااس تو گویم..ای خدای یکتا و بی همتا،ای خدای کیهان و جهان،ای خدایی که نفسم ب یک اشاره توست.من هنوز در بی ایمانی غوطه ورم..(خدایاااااا مرا در زمره خوبانت قرار بده ،خدایا عظیم است سلطنت تو ،بلندتر از هر چیز است مقام تو ،و پنهان است تدبیر تو.

   خدایا لغزشم را بیامرز،زیرا که تو خود بندگانت را ب عبادت فرمان دادی و ب دعا کردن ب درگاهت مامور ساختی،و ب اجابت دعایشان ضمانت کردی…‌‌‌……..)دعای کمیل)

   خدایا تو با معجزه هایت ،شفا و آسانی کارهایم،ب من احترام گذاشتی و من عاجز ناتوان هر چه احترام تو کنم ،نتوانم

   واز تو شکری میطلبم که با شور و شادی ونشاط همراه است ،من ازتو ذوق و شوق را می‌خواهم.. خدایا ب حکمت و علم خودت

   مرا جز رستگارانت قرار بده ودر وصل شدن ب خودت کوشا و توانا کن .

   که فقط رضایت تو مرا خوش و بس است و دیگررررر هیچ.

          من ب دستان خدا خیره شدم  معجزه کرد.

        

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سرباز امام زمان
   1403/03/27 10:01
   مدت عضویت: 74 روز
   امتیاز کاربر: 2735 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 350 کلمه

                       به نام الله مهربان

   سلام به همه عزیزان و استاد گرامی خدا قوت

   الهی بیکران شکر که باز هم مطالب زیبایی رو دریافت کردم

   بارها این شعر رو شنیدیم و الان می‌تونیم از یک دید دیگه به آن نگاه کنیم

   تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز

   این می‌تونه توجیحی باشه که واقعاً نیاز به جلب توجه دیگران نداریم

   واقعا خیلی م آوره که عظمتی به این بزرگی داره به ما توجه می‌کنه بعد ما به بندش برای به دست آوردن رضایت بنده‌اش خودمونو به هر دری بزنیم

   واقعا خدا به نظرتون چی میگه؟!

   نمیگه من انقدر بهش جلب توجه می‌کنم انقدر بهش نعمت میدم انقدر می‌بخشمش اما بازم به جای اینکه برای من زندگی کنه برای جلب توجه بنده من زندگی می‌کنه!!؟

   بیایم به خودمون بیایم

   شهدا عین ما بودن فقط با یک تفاوت که برای خدا زندگی کردن نه برای جلب توجه مردم

   فرق ما با شهدا تنها همینه که اون‌ها با اخلاص زندگی کردند اما ما😔..

   اون‌ها دنبال جلب رضایت خدا بودند اما ما به هر دری می‌زنیم که فلانی مثلاً درباره ما خوب حرف بزنه پیش چشم فلانی خوب باشیم

   واقعا اون روز و صحرای محشر همون کسایی که توی این دنیا جلب توجه کردی براشون میان به دادت برسن؟!

   حالا به نظرت کدوم جلب توجه به دردت می‌خوره جلب توجه کسی که صاحب اون صحرای محشره و می‌تونه خیلی راحت از پل صراط ردت کنه یا جلب توجه کسی که خودش عین توئه و باید همون خدا به دادش برسه

   پس جلب توجه کسی رو بکن که همه دنیا به  اراده اون می‌چرخه و برپاست

   از زندگی احساس رضایت کن به هر چیزی که بهت داده راضی باش و خوشحال باش که این همه نعمت فراوان به تو داده 

   از ته دل راضی باش ، یادت نره که از دلت خبر داره 

   اگه کلامی فقط شکرگزارر باشی می‌دونه ته دلت چه خبره پس به نفع خودته که از ته دلت شکر کنی و امواج دریای بیکران نعمت‌هایش را به سوی تو روانه کند

   یادت نره که ما همه از او هستیم و به او برمی‌گردیم

   پس حواست باشه چگونه زندگی می‌کنی و چه احساسی داری

    استاد ممنون از زحمات شما

   زندگیاتون سراسر حال خوب

   یاحق مدد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نادیا همتی
   1403/03/20 01:20
   مدت عضویت: 43 روز
   امتیاز کاربر: 2055 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 289 کلمه

   با سلام به نام الله یکتا

   احترام خداوند را احساس کنید

   خداوند منبع احترام ارزش است و ما نیز از اوییم پس ما هم به خودی خود در هر شرایطی که باشیم قابل احترامیم خداوند این جهان رابه تسخیر ما و برای ما ساخته پس چه احترامی از این بالاتر که خدایی داریم که انقدر برای ما ارزش و‌احترام قائل است و بی نهایتنعمت را برای ما آفریده

   ما میتوانیم با داشتن احساس رضایت درونی و آرامش بالاترین نوع سپاسگزاری را داشته باشیم

   به این ترتیب کم کم تمام جنبه های زندگی ما تغییر خواهد کرد

   باید با تغییر نگاه و توکل به خداوند بر ممکن بودن تغییر شرایط و رسیدن به آرزوهایم تمرکز کنیم

   احساس رضایت داشتن، فرکانس فعال کننده قدرت اراده خداوند است که در جهت تغییر شرایط زندگی شما حرکت خود را آغاز کند.

   به خداوند احترام بگذارید

   به اندازه ای که برای خداوند احترام قائل بشیم برای خودمون که از او‌هستیم احترام و ارزش قائل خواهیم شد

   برای تپش قلب خود احترام قائل شوید چون او برای شما احترام قائل است و همواره می تپد.

   برای نفس کشیدن خود احترام قائل شوید چون او برای شما احترام قائل است و همواره نفس می کشد.

   برای بینای خود احترام قائل شوید چون او برای شما احترام قائل سات و همواره می بیند.

   ارزش و لیاقت خود را احساس کنید .

   شادی درونی را تجربه کنید

   هرچه بیشتر به دنبال تایید نظر دیگران باشید کمتر آن را دریافت خواهید کرد چون تایید، احترام و ارزشمندی که خداوند برای شما قائلشده است را نادیده گرفته و در جستجوی تایید و احترام دیگران هستید باید تلاش برای جلب رضایت دیگران را متوقف کنیم و به خودمونو خواسته هامون متمرکز بشیم این به معنای بی ارزشی و بی توجهی به دیگران نیست بر ویژگی های اراده خداوند که در وجود شمانهفته است متمرکز شوید.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/09/19 20:09
   مدت عضویت: 602 روز
   امتیاز کاربر: 15690 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 360 کلمه

   باسلام خدمت شما استاد عریز،

   برای مدت های زیادی منم از همه چیز گله و شکایت داشتم همیشه میخواستم که برای من جوری زندگی پیش بره که من میخوام ،

   اما از این که با افکار و احساس خودمون خالق لحظه های زندگیمون هستیم رو نمیدونستم ،

   و همیشه در هر شرایطی گله داشتم شکایت از خدا و شرایط که برای من چرا زندگی‌ پر از بهترین ها نیست و در آخر راضی نبودم و احساس من بد بود،

   حتی در اون زمان یعنی یک سال پیش و اون انسان قبلی من احساس ارامش نداشتم و هیچ چیز منو شاد نمی‌کرد ،

   از هیچ اتفاقی یا معاشرت با ادم ها خوشحال نمیشدم و راضی نبودم حتی از خودم و بودنم،

   مدت یک سال تمرین و تکرار در این سایت تونستم باورهای خودم رو نسبت به خودم و زندگی عوض کنم و به درجه و طبقات بالایی برسم،

   تونستم به این آگاهی برسم که احساس رضایتمندی همان شکرگزاری واقعی است و زمانی من شکرگزار خواهم بود که از خودم و آنچه دارم راضی هستم و در آرامش زندگی می‌کنم،

   من امروزه دیگه به یاد نمیارم که از چیزی در زندگیم گله و شکایتی داشته باشم و افکار خودم رو تحت عوامل بیرونی قرار نمی‌دم،

   به ذهن خودم و باورهای خودم احترام می‌ذارم و به مسیری که در اون هستم حتی اگه هزاران انسان به من بگن که این مسیر اشتباه است،

   برای من درست و واقعی است شناخت این مسیر و بودن در این ار و باورهای خودم و اعتقاد‌های خودم رو دوست دارم و احترام می‌گذارم،

   به ذهن خودم به باورهای خودم به این انسان خوبی که بهش تبدیل شدم به اخلاق زیبایی که پیدا کردم به حرف‌های قشنگی که می‌تونم بزنم به نفس کشیدن قلبم و همه وجود خودم احترام می‌گذارم،

   و در نهایت به خالق مهربان خودم هم با احترام زندگی خوبی رو برای خودم می‌سازم و از قدرت اراده اون برای ساختن زندگی زیباتر همسو می‌شوم،

   و قانون آهنربایی و جذب یعنی که توجه به هر چیزی که در زندگی داشته باشیم،

   پس من می‌خواهم با توجه به خوبی‌ها شادی عشق و مهربانی احساس خوب و رضایتمندی واقعی از هر لحظه زندگیم هر روز خودم رو سپاسگزار باشم از داشته‌های خودم و بهترین خودم رو زندگی کنم و لذت ببرم ،

   باتشکرازشما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/09/13 09:07
   مدت عضویت: 435 روز
   امتیاز کاربر: 12430 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 594 کلمه

   سلام استاد 

   خدا را شاکرم که درتاریخ 1402/09/13 این فایل را خواندم تا شناخت من نسبت به خداوند متعال بیشتر شود 

   احترام خداوند را احساس کنید 

   نیروی خداوند برای خلق تمام مخلوقات درزمین و آسمانها انکار ناپذیر خواهد بود و خداوند درهرلحظه و هرکجا وجود دارد پس خداوند محدود به مکان و زمان نیست و این نگرش انسان است که محدود به زمان و مکان میباشد .خداوند در هر لحظه احساسی سرشار از ارزش و احترام نسبت به ما دارد.به اندازه ای که باور کنید خداوند همواره احترام شما را دارد می توانید لذت واقعی سپاسگزار بودن را تجربه کنید.چون وقتی نگرش من این باشد که خود من با احساس و افکارم اتفاقات خوب و بد را برای خودم جذب میکنم دیگر درهر شرایطی که باشم از خداوند سپاسگزارم و اتفاقات را به خوب و بد تقسیم نمیکنم و دربرخی از مواقع ناشکر نیستم و کمتر از خداوند گله و شکایت میکنم و راضی بودن درهر شرایطی بهترین شکرگزاری عملی خواهد بود .شرایط به اندازه ای که احساس رضایت در شما ایجاد می شود تغییر خواهد کردو چقدر این جمله جای تفکر دارد که ما از آن نا آگاه بودیم وچقدر وقتی شرایطی برای ما بوجود می آمد از آن گله مند بودیم در حالی که خود ما آن شرایط را با توجه به نگرش و احساس خود به وجود آورده بودیم .نارضایتی و ناسپاسی و راضی نبودن درهای نعمت ها را به روی ما میبندد چقدر این جملات عدل خداوند را نشان میدهد و یا کلمه کارهای خود را حسابرسی کنید قبل ازاینکه کارهای شما حسابرسی شود وقتی این کاررا انجام دهیم و کارهای خود را حلاجی کنیم میبینیم درتمام کارها شخص خودم مقصر بودم و خداوند دراین کار دخالتی نداشتند و حالا من با وجود مقصر بودن از خداوند تقاضا دارم بهترین شرایط را برای من رقم بزند در حالی که این کار ناممکن خواهد بود 

   به خداوند احترام بگذاریم دراصل با تفکر درمورد نعمتها خداوند بیشترین احترام را برای خودم قائل شوم چون عزت و ذلت خداوند با احترام گذاشتن و نگذاشتن من کم یا زیاد نمیشود و خداوند به این احترام من نیاز ندارد چون پروردگار من پاک و منزه است . با این نگرش که خداوند درتمام لحظات زندگی دنیوی مثل تپیدن قلب درکنار من است با شکرگذاری زندگی کنیم و بدین گونه به خودمان احترام بگذاریم که خداوند درتمام لحظات به من نزدیک است و دور نیست و تا آخرین لحظه زندگی من خداوند را درکنار خودم احساس خواهم کرد ووقتی دیگر این قلب نتپد من به دیار ابدی نزد او خواهم رفت .

   ما هرگز دردنیا نباید به دنبال تایید دیگران باشیم چون هر انسانی فقط خودش می تواند از طریق همسو شدن با قدرت اراده خداوند و توجه به آنچه هست و دارد به احساس رضایت از زندگی و خود دست پیدا کندو هرگز نمیتوانیم برای اینکه افراد را از خود راضی نگه داریم در زندگی احساس رضایت داشته باشیم ما وقتی رضایت خداوند را درانجام کارها درنظر بگیریم به امر خداوند این نگرش که دیگران درکنار ما به آرامش میرسند بیشتر خواهد شد درنتیجه دوستان بیشتری خواهیم داشت و احساس و آرامش ذهنی ما هم بیشتر خواهد شد و از دشمنان ما کاسته خواهد شد .

   استاد من وقتی فکر میکنم درخیلی از کارهایم که به دنبال تایید دیگران بودم شکست خوردم و باعث فشار روحی و روانی برای خودم شدم الان متوجه میشوم چون برای کارهایم ابتدا باید به خدا وبعد به خودم احترام قائل میشدم و کاری را که مورد رضایت خود و پروردگارم بود را انجام میدادم که ازنتیجه کار هم راضی باشم.

   استاد ممنون از این همه مطالب مفید و آموزنده . دست حق پشت و پناه شما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/05/14 17:38
   مدت عضویت: 517 روز
   امتیاز کاربر: 36566 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 958 کلمه

   سلام بر خداوند بخشنده ومهربان اوست که به من این مسیر رو هدیه داده هدیه زیبا ودوست داشتنی مثل خودش

    چون داده خداوند زیباترین  نوع احترام  به من هست 

   سلام بر استاد وهم   مسیران  زندگی با  ارده خدواند 

   برای درک‌ درست این بخش اول به خودم باید بگم  اززندگی چی میخوام 

   اون خواسته برای چی برای زندگی  با ارده شخصی خودم هست که هی دوست دارم‌که ادامه  بدم 

   اگه این زندگی که فبلا میکردم با ارده خودم بوده جال دوست دارم با عشق جانم خداوند ومهربان باشه چطور شرایطش به وجود بیارم یا چطوری روی خودم کاره کنم که اون  شرایط همسو رو به دست بیارم اینم یی هنر هست که من میخو ام بهش برسم 

   من باره حدود ۱۰سالی  هست که دائم  این انتظار از خودم داشتم که این ارتباط باخدواند داشته  باشم فبلا تودید خودم این ارتباط با نمازخواند وسر بر سجده  برمهر   کربلا وبا گریه والتماس د به خداوند اون شرایط برام ایجاد میشه  داشتم طی میکردم‌اون زمان هم این کاررو از روی لذتی که بعدا زاین کاره داشتم واون حس رو به شدت دوست داشتم چون بعداز این حرکت یی شادی خوبی روبه خودم‌میدادم 

   ولی  امروزه  متوجه  شدم  من هی ازخداوند درخواست این ارتباط داشتم ولی اصلا  هیچ  کاری  برای  کم رنک  کردن وجود یا ازبین بردن  ارده  شخصی وخودم به ابن صورت امروزانجام نمی‌دادم اون انتظار همسو شدن داشتم ولی ظرف وجودی خودم جای  این  امکان  رو نداشت 

   مجزن  ذهنم  انباشته  از افکار منفی بود اصلا جای برای این ارتباط داشت هی التماس میکردم برای چی  انکار مهمون دعوت کنی  در خونه اصلا  باز نکنی  اون منتطر  خوش امدن گفت  صاحب خونه هست ولی من اصلا  تو خونه  جسم‌ وذهن جای خالی ندارم‌که اون مهمان عزیز  راه بدم همه جای جسم ذهنم‌ مهمانهایی که هیچ حسی احترام وهیچ حس شادی دورن وهیچ حس دوست داشته شدن ازطرفشون به من نمی رسه   پر کردن 

   وفتی بازم خداوند مهربان با این شرایط من به من کم ظریفت محبت کرد من به این‌مسیر هدایت کر ه بعدازاون به این بخش دعوتم‌کرد که رسم مهمانی نوازیی روز اول ریاد  بگیر  چطور ازمهمانت پذیرایی  کنی ا ون  احترام‌ که  مهمان به توگذاشته هدیه  به دست‌  پشت در   نگه داشتی رو درک کن اون زمان انتظار داشته  باش 

   اول  اون  موانع  این ارتباط  رو  بهش  بها نده  که  بشه

    اردی  شخص  رود کنار  بزار   با مهمان اول هم راه بشی تاره متو جه بشی که اون صاحبخانه هست نه مهمان   بعد باهش  همسو بشی اون که همه  جای جهان حضورش  هست تو احساس  کمترین  داری  اون  هست  تو درک  نداری که احساسش کنی خوب حال که به این مراحل رسیدی آیا اون محبت روبه شکل درست داری یا اون محبت هم شرطی داری بسته به شرایط این‌محبت ابزارمیکنی یا همیشه هست کم‌یا زیاد نمیشه وفتی حالتر روحی اعصابت به هم ریخته اون زمان چطور با این صاحب خونه برخورد میکنی هنوز  اون احترام روبه شکل خوب درست با محبت داری یا سرسری ازروی اجبار هست چطور تشکر میکنی ازروی کمال محبت یا ازنوک  زبان تواگه متو جه نمیشه صاحب خونه خداوند جهان کستر هست که به کل کهکشان  احاطه داره اون‌که ازهرچیزاین آفرینش اطلاع کامل داره با این خداوند رو دراست هستی تشکر رو برای چی انجام میدی که خودت راضی  کنی یا ازاون خداوند تشکر رو بخاطر همه وجودت که به توبخشیده سالم  بوده بی کم‌کاست توخودت اون دچارمشکل کردی این زمان بجای غزه خواهی وتصمیم اون سلامتی که بهت داده بود تو مشکل دارش کردی هرانجه به تو بخشیده در کمال  صحت سلامت این اشتباهات  تو بوده واین مشکلات تو برای این هدیه به وجود اوردی اون تشکر برای کدام کاری توست فقط برای قدردانی ازچی هست  که اون خداوند رو بازم با کل اشتباهت خودت دوست داری محبتشون شکل خوب متو جه شده بودی تواین مرحله بیشتردر و فهمت شد که چقدر مهربان چقدر با گذشت چقدرتورددوست داره که بازم بهت کمک وهدایت کرده بازم حمایت کرده که اشتباهات رو فبول کنی اون زمان بزاره که به درگاهش برسی شاید تورو فبول کرده که باهت  کاره داره  یاد این شعر زیبا افتادم 

   اگه با من بنودش هیچ میلی چرا ظرف من بشکسته لیلی 

   این مشکل پا اون ظرف شکسته لیلی هست برای برقراری اون حس که من بهش توجه بیشتری کنم خداوند اگه این مشکل پام اون طرف شکسته من هست که باهش با تویی مهربان ارتباط برقرار کنم‌اون به همین شکل نگه داره مباد که مشکلم حل بشه تویی مهربون رو ازدست بدم‌خد اون  روز نیاره

   من حاضرم  شرایط سختی تزاین  رو هم  تحمل کنم  راضی نشو که با تو نباشم توان من  پس بزنی سلامتی پام به من بدی بگی برو دیگه اینجا نباش پا سالم بدون‌ تو رودنمیخوام هرطوری که من درکنارش باشم همن طوری فبول کن 

   اگه سالم شدم بودم‌اون سالم با شفا بده اگه قراربرم من این سلامتی  رو اصلا نمیخوام 

   من این حال عالی رو اصلا نمیخوام ازدست بدم چنان مهو وجود ت شدم‌که با شادی دورنم‌اون حس میکنم 

   من‌توهرمرحل یی مانع نرسیدن  دارم‌تولاغری ی اول ارث بود وترس ار عمل  معده به شکرخدار تواون مسیر  این موانع رو خوب کم رنکش کردم به نتیجه رسیدم اگرچه هنوز به  اون هدف اصلی نرسیدم فاصله هست با خواسته که  لاغریی کامل هست همبن  که سبک شدم هستم  ادامه میدم  به  امید  خداوند بهش میرسم 

   باید تواین بخش هم‌کلی مانع نرسیدن رو تو نوشته باور سازی  بخوان  بینم‌توکودمش من هم هستم‌اون برطرف کنم به شکل خوب روش کاره کنم اون موانع رو درست کنم‌هرانجه که باعث برقرای این ارتباطات رو بعداز شناسایی روی خورم‌کاره کنم‌که برطرف بشه انشالله که بتوانم اون همسو شدن رو تواین بخش به شکل خوب درست انجام بدم‌ من‌ زمان میزارم  حالا حالاها کاره دارم‌ عجله تواین بخش هم کنار میزارم فقط سعی میکنم باشم کنارنکشم لیزنخورم حواسم به همه‌جانبه وجودی خودم باشه بعد ازاین خداوند اگه لایق بدنه من‌ کنار خودش راه میده من عاشق این درکناربودن هستم 

   خدا پشت و پنا هتو ن یا حق حق نگه دار تون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/02/25 16:35
   مدت عضویت: 602 روز
   امتیاز کاربر: 15690 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 248 کلمه

   باسلام خدمت شما 

   احترام گذاشتن همیشه خیلی خوبه و احساس این که احترام برای تو قائل باشند خیلی حس خوبی به من میده،وقتی توی فامیل و اقوام رفتو امد میکنم و بین ادم ها قرار میگیرم وقتی که با احترام رفتار میکنم و قشنگ حرف میزنم و با احساس خوب با بقیه رفتار میکنم خوب این احترام گذاشتن برای من متقابل است چون من اول دوست دارم که احترام بزارم تا بهم احترام گذاشته بشه و احترام چقد خوبه و نشون دهنده ی شخصیت و رفتار شماست،حالا شما در نظر بگیر که خداوند همیشه به من احترام گذاشته به حرف ها و خواسته های من گوش داده و همیشه اون چی رو بهم داده که دوست دارم پس منم باید جواب این احترام خوب و همیشگی خدارو با احترام گذاشتن و دوست داشتن و راضی بودن از نعمت های زندگی داشته باشم وبه خدا احترام بزارم با سپاسگزار بودن ، احترام گذاشتن از نظر من در نهایت موجب شادی درونی اگر بشه پس درسته اگه دوست داریم که شادی واقعی رو تجربه کنیم و همیشه ارامش داشته باشیم و شادی رو تجربه کنیم باید باخدا با احترام و احساس خوب  رفتار کنیم و همیشه توکل داشته باشیم،

   خیلی خوبه که خودمون دنبال احساس خوب و شادی درونی باشیم تا تجربه کنیم اما این با احساس خوب و اگاهی و داشته باشیم که باید توجه کنیم و به اون چیزی توجه کنیم که حس خوبی به ما میده بعد به احساس خوب میرسیم و شادی واقعی رو تجربه میکنیم،

   باتشکر از شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار آزیتا
   1400/09/19 07:38
   مدت عضویت: 1748 روز
   امتیاز کاربر: 6648 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 446 کلمه

   با سلام

   چقدر خوندن این نوشته به انسان حال خوب می دهد. بله استاد کاملا درسته وقتی آدم از زندگیش به هر نحوی که هست شکرگزار و سپاس گزار باشه از اون زندگی لذت می بره.

   باید از تموم جنبه های زندگی مون به همون شکلی که هست راضی باشیم. احساس رضایت باعث میشه بیشتر و بهتر از خداوند ونعمت های بیکرانش قدر دانی کنیم. این سپاس گزاری دیگه لازم نیست کلامی باشه چون خداوند به کلام ما کاری نداره بلکه اون رضایت و احساس قلبی ما هست که مهمه.

   وقتی احساس رضایت داشته باشیم آرامش وارد زندگی مون میشه و از لحظه های زندگی مون بهتر استفاده می کنیم. وقتی یاد بگیریم که راضی باشیم دیگه شرایط و اتفاقات زندگی را به دو  وضعیت خوب و بد تقسیم نمی کنیم بلکه سعی می کنیم همیشه ودر هر حادثه ای فقط به جنبه های مثبت موضوع توجه کنیم.

   میزان رضایت ما که بیشتر باشه شکرگزاری مون هم بیشتر میشه و جهان هم نعمت های بیشتری وارد زندگی مون می کنه تا من بیشتر در اون شرایط باقی بمونیم.

   وقتی این نوشته را می خواندم گذری به زمان قبل تر خودم انداختم دیدم که همیشه از شرایط زندگی ناراضی بودم همیشه توجه و تمرکزم روی نداشته ها بود و از زمین و زمان گله می کردم که ما این همه به خدا توکل می کنیم پس چرا هیچ تغییری نمی بینیم در حالی که اون توکل فقط به زبان بود و در دل همچنان اراده شخصی حکمفرما بود.(البته این زمان قبل که میگم شاید تا همین چند ماه قبل هم بوده ولی با خوندن این نوشته ها دارم سعی می کنم کم کم اون تغییرات را درخودم بوجود بیارم)

   وقتی روح من آرامش لازم را نداشته باشه حالا هی من با کلام جملاتی برای حال خوب و توکل و … بیان کنم اون جملات به هیچ وجه نمی تونه احساس خوبی به من منتقل کنه چون ازدرون اون احساس خوب رضایت را ندارم چون اون رضایت قلبی و پایدار نبوده و فقط چند تا ذکر بوده که کلامی و طوطی وار تکرار می شده پس تغییری هم در شرایط زندگیم به وجود نمیاره.

   اما اگه با قدرت اراده خداوند همسو شویم و به اون چیزی که الان در زندگی داریم رضایت بدیم و از لحظه های زندگیمون لذت ببریم  و اون احساس ارزشمندی و لیاقت در وجود مون را درک کنیم اون وقت احساس آرامش همراه سپاس گزاری بیشتری را تجربه می کنیم. احساس رضایت یعنی این که دیگه به نظر بقیه اهمیت نمیدیم و تلاش ما برای حس و حال خوب خودمان است نه جلب رضایت دیگران. وقتی به این احساس برسیم نیازمندی مون به دیگران کمتر میشه و حتی می تونیم به بقیه این آرامش و حس خوب را منتقل هم بکنیم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1400/08/19 05:35
   مدت عضویت: 1765 روز
   امتیاز کاربر: 15775 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 568 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   احترام خداوند را احساس کنید چقدر زیباست واقعا ! این همه چیزهای گوناگون انواع و اقسام گلها و حیوانات با رنگ‌های زیبا و طرحهای مختلف نمی دونم اصلا یه وقتا آدم یه چیزهایی می بینه مثلا گلی و حیوونی چیزی می گه جل الخالق واقعا همه اینه نشان دهنده بی نهایت بودن اراده خداوند هستند.نیروی اراده خدا در همه جا و هر لحظه وجود نداره محدود به زمان و مکان خاصی نیست.بنابراین در هر لحظه می تونیم خدا رو احساس کنیم.خداوند نا محدوده چون به زمان و مکان محدود نمی شه .و ما هم بخشی از جهان هستی هستیم به صورت نامحدود..با این چیزهایی که آدم می بینه دو رو برش می بینه خداوند چه ارزش و احترامی به ما گذاشته که این همه نعمت ها و وسایل آسایش برامون فراهم کرده و ما با سپاسگزار بدونمون که همون احساس رضایت هستش به خدا نشان می دیم که سپاسگزاریم . احساس رضایت داشتن از زندگی بالاترین نوع سپاسگزاریه یعنی قلبا باید از همه چیز زندگیمون راضی باشیم وقتی راضی باشیم دیگه خوب و بد نداره از چیزهایی هم که راضی نیستیم باید یه جور دیگه نگاهمان و تغییر بدیم بهشون و اطمینان از اینکه این موضوع در جهت هدایت شما به سمت آنچه می خواهید رخ داده باید به احساس سپاسگزاری و رضایت از زندگی برسین.و اولین نشانه آن آرامش داشتن در همه جنبه ها همینطور در صحبت کردن آدم براحتی از صحبت کردن افراد متوجه می شه که کی آرامش داره کی نداره حتی من از طرز تکست کردنها و پیغام گذاشتنها متوجه می شم .

   زمانی که به معنای واقعی از زندگی رضایت دارید و سپاسگزاریم جهان هستی بر مبنای احساس غالب شما اتفاقات و شرایطی همسو با احساس آرامش برای شما رقم می زند که این احساس ادامه داشته باشه .پذیرش زندگی به این معنی نیست که همواره در اون شرایط باقی بمانیم ولی باید راضی باشیم و به جلو حرکت کنیم.با نگرش ابدی به زندگی فرد به خاطر نعمت ها راضیه و شکرگذاری تنها راه رسیدن به هدف های شخصیه و بدون آن حتی واقعی ترین تلاش‌ها بی ثمر می مونه.

   مسیولیت زندگی و باید بپذیریم که این خیلی کار می خواد و تمرین چون ما همه چی رو می خوایم گردن این و اون بندازیم و بدونیم در هر جایی هستیم درسته و هیچ اشتباهی رخ نداده .سپاسگزار بودن هم الکی فقط لفظی نیست احساس آرامش داشتنه .

   به خداوند احترام بگذارید

   به اندازه ای که خود را با قدرت اراده خداوند یکی و پیوسته بدانید میزان احترامی که خداوند برای شما قایل شده را درک خواهید کرد در این صورت شما هم همواره به خداوند احترام می گذارید.زندگی کردن با نگرش ابدی سبب می شه که هرگز احساس تنهایی نکنیدو همواره خدا رو همراه خود بدونید . مثلا الان که من سر کار نمی رم همه می گن پای تنهایی چیکار می کنی ؟ یا وای تو تنهایی می ری پیاده روی تنهایی این کار و می کنی ! 

   قلب ما تک تک اعضای بدنمون این همه بهمون سرویس می دن برامون احترام قایل هستن.پس ما یه فرد ارزشمند هستیم باید قدر خودمون و تک تک اعضای بدنمون و که بهمون انقدر سرویس می دن و بدونیم و مواظبشون باشیم .

   همه ما به دنبال نظر دیگران و تایید شدن هستیم نمی دونم چه طوریه اینجوری بزرگ شدیم ولی این ما رو از همسو بودن با قدرت اراده خداوند دور می کنه .چون احترام و تایید خداوند و در نظر نگرفتیم با این کارمون.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شقایق
   1400/08/14 16:00
   مدت عضویت: 1197 روز
   امتیاز کاربر: 495 سطح ۱: کاربر مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 640 کلمه

   سلام ، خوندن این قسمت نوشته های باور ساز میتواند در تمام جنبه های زندگی ما راه گشا باشد به شرط اینکه  با نگاهی عمیق و درک بالا خونده بشه همانطور که امروز  برای من در مورد یک کد غلط راجع به چاقی کار ساز شد

   چند روز بود که ذهنم باز درگیر جسمم شده بود و اینکه چرا روند لاغریم اینقدر کند هست خلاصه خیلی مطالبی که تا الان یاد گرفتم و جستجو کردم  و مجددا  پر رنگ کردم باورهای جدید و با خودم یاد اوری کردم اما احساس لاغری من به حداقل رسیده بود

   تا اینکه امروز هدایت شدم به سمت این متن  سر شار از آگاهی که البته راجع به تناسب اندام نبود و درباره  جنبه های مختلف   زندگی بود

   اما خیلی عالی من جوابم و فرمول غلطی که تا بحال فکر نمیکردم در ذهنم وجود داشته باشه رو پیدا کردم 😌😁

   فرمولی که با پاک شدن کدهای غلط چاقی از  سطح رویی ذهنم بیرون آمد  و با احساس چاقی که این چند روزه بر من غالب شده بود داشت خودش و نشون میداد و به خواست خدای وجودیم که دايما هدایتگره منه این کد اشتباه برایم نمایان شد

   🔺🔺در این متن  از شکر گزار بودن سخن می گفت از اینکه رضایت داشتن شما حتی از شرایط فعلی زندگیتون  میتونه کلی برکت و نعمت به  زندگی شما هدایت کنه از اینکه شکر گزار بودن ما در رضایتمندی ما نشان داده میشه و در آرامش عمیقی که در ما هست

   و اصلا ربطی به اینکه ما زبانی مدام تکرار میکنیم الهی شکر و این الهی شکر هیچ حس رضایت و خشنودی نداره نیست

   به فکر فرو رفتم ،

   چاقی من سالها پیش  از عدم رضایت مندی من ایجاد شد همان وقتایی که مدام به خودم و اندامم و  سرنوشتم که چاقی بوده لعنت میفرستادم 🤭همان وقتایی که  نمی تونستم  هیچ وقت با دل سیر و با خیال راحت بخورم و لذت ببرم  ایجاد شد همان وقتایی که حسرت اندام لاغر دیگران رو میکشیدم و نا شکری میکردم.

    چاقی = عدم رضایتمندی

   وقتی از چیزی نا خوشنود باشم و مدام غر بزنم فقط جلوی گسترش خوبیها ( لاغری )  رو میگیرم  و بر عکس چیزی خلاف خواسته ( چاقی )  رو دریافت میکنم

   حتی باز این چند روز ، نارضایتی از اندام و شرایطم در من ایجاد شده بود  و با بد خلقیها و اینکه چرا لاغری در جسمم اینقدر کند در حال ایجاده   در حال گسترش بود

   پس هر جا دیدم واکنشی نا دلخواه بر من ایجاد شده یعنی در همان نقطه نا رضایتی و نا خوشنودی و  عدم سپاسگزاری بوجود آمده  و نشانه هایش هم نا آرامی و  غم و شاد نبودن است

   اگر سالها پیش خودم و اندامم را سرزنش  کردم اگر حسرت اندام دیگران را خوردم اگر به غذاها به دلیل اینکه اثر چاق کنندگی داشتند  (باور غلط )  بد و بیراه و نا سزا می دادم و هزاران اگر دیگر اینها همه  از نا سپاس بودن من بود و واکنش ش شد چاقی

   پس حالا با شناخت این فرمول در یافتم که حتی الان هم با داشتن همین اندام باز باید خشنود باشم و باید راضی باشم و لحظه ای به مسیرم شک نکنم

   باید آرام و خندان باشم و از خوردنم لذت ببرم

   باید از اینکه راه درست تناسب را پیدا کردم خوشحال باشم از اینکه چاقیم ایست کرده

   از اینکه کلی باورای مخرب و شناسایی کردم و در ذهنم کمرنگشون کردم و از همه مهمتر شاکر این همه غذاهای رنگ و وارنگ و نعمات الهی باشم و ….باید شکر گزار این موارد باشم  ✔️✔️✔️✔️

   اینهاست که جریانی از لاغری سالم را بر من می گشاید

   این خشنودی قلبی و رضایتمندی است که لاغری را در من گسترش میدهد و نا رضایتی و نا سپاسی فقط و فقط مانعیست برای لاغری و✔️گسترش چاقی ✖️

   سپاسگزارم ای مهربانم که   یک اگاهی جدید را بر من روشن کردی

   رضایتمندی = لاغری سالم رضایتمندی =  دریافت گسترده ی تمام نعمات الهی

   و عدم رضایت و خوشنودی میشود بزرگترین مانع که جلوی بارش رحمت الهی را میگیرد و نبودن خواسته را برای ما می آفریند

   متشکرم استاد که نوشته هاتون باز هم راه گشای راهم شد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام خضرلو
   1400/08/13 18:35
   مدت عضویت: 1764 روز
   امتیاز کاربر: 20043 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 292 کلمه

   زندگی  یعنی شادی 

   زندگی یعنی خنده

   زندگی یعنی عشق 

   زندگی یعنی آرامش

   زندگی یعنی لذت 

   زندگی یعنی آگاهی 

   زندگی یعنی بیداری

   زندگی یعنی هشیاری 

   زندگی یعنی نور

   زندگی یعنی روشنایی 

   زندگی یعنی بازی 

   زندگی یعنی تفریح 

   زندگی یعنی سلامتی 

   زندگی یعنی دویدن 

   زندگی یعنی پریدن 

   زندگی یعنی شور

   زندگی یعنی هیجان 

   زندگی یعنی خدا 

   زندگی یعنی ایمان 

   زندگی یعنی توکل 

   زندگی یعنی امید

   زندگی یعنی انگیزه 

   زندگی یعنی هدف

   زندگی یعنی تلاش 

   زندگی یعنی کوشش 

   زندگی یعنی حرکت 

   زندگی یعنی روییدن 

   زندگی یعنی بزرگ شدن 

   . زندگی یعنی رشد

   زندگی یعنی تغییر 

   زندگی یعنی پیشرفت 

   زندگی یعنی بودن 

   زندگی یعنی رفتن 

   زندگی یعنی شدن 

   زندگی یعنی زیبایی 

   زندگی یعنی شکوه 

   زندگی یعنی عظمت 

   زندگی یعنی بخشیدن

   زندگی یعنی گذشت 

   زندگی یعنی عفو 

   زندگی یعنی نفس کشیدن 

   زندگی یعنی راضی بودن 

   زندگی یعنی خوشحالی

   زندگی یعنی خوشبختی 

   زندگی یعنی ارزشمندی 

   زندگی یعنی سپاسگزاری 

   زندگی یعنی قدردانی 

   زندگی یعنی آگاهی 

   زندگی یعنی عمل 

   زندگی یعنی حرکت 

   زندگی یعنی نعمت 

   زندگی یعنی افریدن

   زندگی یعنی شادابی 

   زندگی یعنی طراوت 

   زندگی یعنی سر حالی 

   زندگی یعنی  سرزندگی 

   زندگی یعنی خواندن 

   زندگی یعنی سرودن 

   زندگی یعنی دیدن

   زندگی یعنی نوشتن 

   زندگی یعنی گفتن 

   زندگی یعنی گوش دادن

   زندگی یعنی سکوت کردن

   زندگی یعنی حال خوب 

   زندگی یعنی اقتدار

   زندگی یعنی عزم راسخ 

   زندگی یعنی فکر مثبت

   زندگی یعنی تولد دوباره 

   زندگی یعنی در لحظه بودن 

   زندگی    یعنی راضی بودن

   زندگی یعنی شاکر بودن

                                  

   زندگی یعنی

                                     زندگی کردن

   دوستانم و استاد عزیزم بعد نوشتن دیدگاه قبلیم خیلی حالم خوب شد پاشدم رقصیدن و خوندن و خندیدن 

   ناخودآگاه به ذهنم اومد زندگی یعنی شادی زندگی یعنی راضی به حالت شعر من هم تکرار کردم نیم ساعتی گفتم خیلی حالم خوب بود گفتم با خط بزرگ بنویسم بزنم رو دیوار بعد نوشتن دیدم چند صفحه نوشتم با تکرار می‌نوشتم اشک م از خوشحالی درومد خیلی احساس خوب داشتم گفتم برای شما هم بنویسم .

   امیدوارم حال شمارم خوب کنه فقط با اهنگ به صورت شعر آهنگین بخونین ببینید چه کار میکنه با روح و روان وذهنتون وجسمتون

   نزده میرقصید گفته باشم از الآن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام خضرلو
   1400/08/13 16:28
   مدت عضویت: 1764 روز
   امتیاز کاربر: 20043 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 861 کلمه

   به نام خدای مهربان 

   سلام استاد خوبم این نوشته هم فوق العاده و تاثیر گذار بود ممنونم به نظرم بهترین نوشته بود که خیلی به دلم نشست من تو دوره خلق آرزوها 1این مطالب رو شنیدم ولی اینجا هم لذت بردم وحالم خوب شد .بچه ها حتما این نوشته هارو بخونید واقعا بی‌نهایت ارزشمند هستن در عین رایگان بودن .چون استاد رایگان میزارن فکر نکنید مهم نیست ما تو دوره خلق آرزوها این مباحث رو دنبال میکنیم وبهاپرداختیم پس سرسری نگذرین قدرشون رو بدانید.استاد ساعت‌ها میشینن و این نوشته هارو تایپ میکنن با لذت وعشق پس بهای اون رو شما هم پرداخت کنید و وقت بزارید بخونید.

   باز هم از استاد خوبم استاد اولم استاد شما رتبه درجه یک اساتیدم رو کسب کردین استاد عزیزم استاد شما رو اول دوست داشتم ولی حالا شما استاد اولم وبزرگم زلال وپاکم هستین.فیلم بازی نمی کنید شما رو خوب باور میکنم خیلی واقعی هستین برام شاید بعضی اساتید خیلی برامون دور از دسترس شدن و غیرقابل باور شدن ولی مراحل رشدو پیشرفت شمارو با چشمای خودمون میبینیم زندگی عادیتون رابطه با فرزندانتون رسیدگی به دختر نازتون رسیدگی به تکالیف بچه هاتون رابطه با همسرتون .من بیشتر با شما همزات پنداری میکنم و شما رو بیشتر باور دارم اینا رو از ته دل میگم به نظرم اساتید دیگه از موضع بالاتر از موضع برتر حرف میزنن چون مراحل رشدشون را سالها پیش طی کردن وما هنوز تازه اول راهیم اون فایل هاروگوشم کنیم زیاد فایده نداره درک نمیکنیم ما هنوز مونده تا به اونا برسیم واگاهی هارو درک کنیم  اونا شاید ده بیست ساله تو این راهن وخیلی آزمون خطا کردن تا رشد کردن و انتظار دارن ماهم مثل اونا از همین اول راه فکر کنیم وعمل کنیم شاید بعضی وقت‌ها هم به حالت تمسخر به ما نگاه کنن درحالی که من هنوز مراحل رشدم را طی نکردم و پله ی اول نردبان آگاهی و عمل هستم مونده تا خوب درک کنم و عمل کنم برای همین من کل کانال ها رو پاک کردم دیگه سایت هیچ استادی نمیرم .

   واینکه استاد خیلی به شما افتخار میکنم که هم لاغرین هم موفق در حد خودتون خیلی عالی هستین خیلی زودتر از بقیه اساتید رشد کردین شاید اونا درین مدت که شما رشد کردین سالها قبل خیلی دیرتر رشد کردن و مراحل رشد تون را با ارامش ودرست طی کردین هیجانی عمل نکردین در کارتون زندگی تون یا مثلا در مهاجرت کردن دارین زندگی می کنید ولذت میبرید وهمه اتفاقات راحت واسان با توکل وارد زندگی تون میشن تقلا نمی کنید واینکه من خیلی با فایل‌ها ی شما مسیر درست موفقیت رو دارم طی میکنم و سعی میکنم عجله نکنم وتقلا نکنم و بهتر زندگی کردن رو دارم یاد می گیرم اساتید دیگه خیلی انتظارم رو از خودم برده بودن بالا ومن کلی مسیراشتباه رفتم و دارم با دوره خلق شما با واقعیت زندگی کردن آشنا میشم وسعی میکنم تنها الآن شرائط الانم رو کمی بهبود بدم یه پله مثلآ در مسایل مالی دنبال میلیاردر شدن نیستم دوست دارم یه کاری بکنم درآمد کسب کنم تا مایحتاج ضروریم رو خودم بخرم یا اگر دارمدم صفر هست اونو به صدهزار

   برسونم برام بی اندازه رضایت بخش ولذت بخشه یا تو لاغری فکر نمیکنم چهل کیلو اضافه وزنم رو باید بیارم پایین به یک کیلو یک کیلو یا گرم به گرم فکر میکنم آرام آرام به بهبود آرام آرام وضعیت جسمیم فکر میکنم.یا تو روابط هم همینطور به تغییر فوری روابطم فکر نمیکنم هرروز یه قدم برمی دارم گله نمیکنم غرنمیزنم روابط الانم رو هم دوست دارم راضیم اگه راضی نباشم اینی هم که دارم ازدست میدم مطمئنم پس رضایت و سپاسگزاری حرف اول و آخر موفقیت و شادی هست کلید موفقیت چه در کار باشه چه در لاغری چه عشق و روابط چه خویشتن دوستی رضایت از وضعیت الانت هست و سپاسگزاری از خدا همین. جای دوری نیست موفقیت. راضی باش! همه شرائط ارام آرام رو به بهتر شدن می ره خودکار، نمی خواد تو کاری کنی 

   فکر نکن موفقیت سلامتی لاغری روابط خوب خیلی دوره تو راضی باش و خوب زند گی کن ببین معجزه ها میشه 

   افراد موفق وعالی وشاد وآرام هیچ فایل گوش ندادن فقط از همین الانشون لذت بردن و شاد بودن و راضی و خوشحال از شرایط اکنونشون وایمان داشتن که این نیز بگذرد و شرایط بهتر میشه زانوی غم بغل نگرفتن تا لاغر بشن بعد زندگی کنن شاد باشن 

   بچه ها پاشید برقصید بخونید سجده شکر به جا بیارید راضی باشید توکل کنید بخندید ومطمئن باشید وضعیتتون بهشت میشه

   فایل گوش بدین ناراحت باشین همش غر بزنید گله کنید به خدا موفق نمیشید لاغر نمیشید.

   اینا رو اول به خودم یاد آوری کردم 

   استادمن دوست داشتم جور دیگه بنویسم ولی مطالب اومد ومن نوشتم مقاومت نکردم امیدوارم تاثیر گذار باشع برای دوستانم 

   ذهنم همش می‌گفت برو دوره لاغری تو عقبی گوش بده زیاد وقتت هدر می ره ولی حسم می‌گفت بیا بنویس این الآن اصل کار هست این مهمه خداروشکر گوش دادم سختم بود ولی نوشتم وحس الانم عالی شد 

   ممنون م استاد عشق نورو آگاهی و متناسب 

   بقیه اساتید باید بیان دوره ی شما استاد همشون دارن چاق تر میشن رژیم میگیرن ساعتها پیاده میرن ولی استاد من می خوره همه چی لاغر میشه همش تو خونه هست بازم لاغر میشه میره مسافرت می خوره لاغر میشه 

   آفرین به استاد خودم ایول استاد 😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار gilakjani8925
   1400/08/12 22:01
   مدت عضویت: 1533 روز
   امتیاز کاربر: 103 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 53 کلمه

   عالی بود 

   شکر گزاری به زبان نیست به اینکه احساس رضایت در تمام جنبه های زندگی داشته باشید .

   چقدر این جمله بینظیره 

   خداوند را شاکرم که به من یاد داد دیگه گله و شکایت نکنم و در عوض از چیزهایی که دارم نهایت لذت رو ببرم و راضی باشم و ارامش دورنی داشته باشم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم