0

رژیم و روش‌های لاغری – قسمت ۴

انواع روش های لاغری - ۴
اندازه متن

مهم نیست کجای دنیا زندگی کنید، اگر به دنبال راه حلی برای چاقی باشید حتما با این پیشنهاد مواجه می شوید که برای لاغر شدن باید کمتر بخورید و بیشتر فعالیت کنید.

این نگرش جهانی درباره لاغر شدن سبب شده که در طی سال های گذشته انواع برنامه های غذایی رژیمی و همچنین انواع دارو ها و دستگاه های گوناگون برای کمک به تحقق رویای لاغری افرادی که اضافه وزن دارند تولید شود.

در این مجموعه علمی قصد داریم بهترین روش های رژیم و سایر روش‌های پرطرفدار لاغری در جهان را بررسی و نتیجه استفاده از آنها را توسط افراد مختلف مشاهده کنیم.

روش های لاغری بررسی شده در این قسمت:

۱- رژیم گریپ فروت (رژیم هالیوود)

۲- رژیم سرکه سیب

۳- رژیم فست فود

رژیم گریپ فروت (رژیم هالیوود) چیست؟

بر خلاف بسیاری از رژیم‌های غذایی، در حدود 100 سال است که رژیم غذایی گریپ فروت در بین مردم جهان شناخته شده است. رژیم غذایی گریپ فروت یک رژیم غذایی کم کالری است، پس اگر به کاهش وزن فکر می‌کنید و در تلاش هستید تا چند کیلو از وزن‌تان را کاهش دهید بهتر است با رژیم گریپ فروت آشنا شوید.

هیچ فرم خاصی برای این رژیم وجود ندارد و شدت رژیم غذایی ممکن است بسته به دستورالعمل‌هایی که دنبال می کنید متفاوت باشد. با این وجود، همه رژیم‌های گریپ فروت سبب کاهش مصرف شکر و کربوهیدرات می‌شوند، و در عین حال مصرف پروتئین، میوه‌ها، سبزیجات و مواد کم کالری را افزایش می‌دهند. همچنین، شما نصف یک گریپ فروت یا یک لیوان آب گریپ فروت را با هر وعده غذایی مصرف خواهید کرد.

رژیم سرکه سیب چیست؟

بسیاری از افراد ادعا می‌کنند مصرف سرکه سیب برای لاغری تاثیر دارد و به همین دلیل به طور روزانه آن را مصرف می‌کنند؛ اما هنگام مصرف هر ماده‌ای برای کاهش وزن و لاغری، سوالاتی پیش می‌آید.

برای مثال عوارض سرکه سیب چیست و یا خوردن سرکه سیب قبل از خواب برای لاغری مفید است؟!

بهترین زمان مصرف سرکه سیب برای لاغری چیست؟!

سرکه سیب را از تخمیر سیب، در حضور باکتری به دست می‌آورند که در این حالت قند آن به اسید استیک تبدیل می‌شود.

برای تهیه سرکه سیب به روش سنتی به حدود یک ماه زمان نیاز است؛ اما در فرآیندهای صنعتی می‌توانند سرعت آن را افزایش دهند و حتی به یک روز برسانند.

اسید استیک همان ترکیب اصلی در سرکه سیب است که به آن خاصیت چربی سوزی می‌دهد. ۶ درصد سرکه سیب اسید استیک و باقی آن، آب و اسیدهای دیگر است. سرکه سیب هیچ کربوهیدراتی ندارد و هر قاشق غذاخوری از آن تنها ۳ کالری دارد.

رژیم فست فود چیست؟

بر اساس تحقیقی مشخص شده که می توان با خوردن فست فود وزن خود را کاهش داد. اما، به گفته مورگان، ستاره و کارگردان Super size me، فست فود را باید در رستوران خورد.

ایشان هیچ چیزی نمی خورده، فقط به مدت یک ماه هر وعده به رستوران مک دونالد می رفته و فست فود میل می نموده است. نه تنها دچار اضافه وزن می گردد و اساسا شکمش بزرگ تر می شود بلکه شاخص های سلامتی در او نزول پیدا می کنند. عملکرد کبد او بدتر شده آن هم به موجب انبایش چربی اضافی در کبد وی.

البته، این هراز چندگاهی است. در خیلی از رستوران ها به خاطر این هشداری های پزشکی، گاهی غذاهای کم کالری، کم چرب و گونه هایی سالمتر سرو می شود. با کمی بررسی و تحقیق در خواهید یافت که چه غذایی کالری و چربی کمتری دارد. در برخی سایت ها اطلاعات تغذیه ای گسترده ای راجع به فست فودها آورده شده است. و در برخی شهرها، میزان کالری محصولات و غذاها در منو آنها ذکر می شود.

اهداف آموزشی

۱- به توصیه های آموزشی در حین تماشای فایل تصویری توجه کنید.

۲- به صحبت های افراد شرکت کننده در برنامه های رژیمی دقت کند و شباهت های نگرش خود با آنان را بعنوان تمرین در بخش نظرات بنویسید.

۳- تصور کنید شما یکی از شرکت کنندگان این برنامه هستید، واکنش و احساس خود نسبت به استفاده از برنامه های رژیمی را بنویسید.

۴- چنانچه در تلاش خود برای لاغر شدن تجربه مشابه دارید در بخش نظرات داستان خود را شرح دهید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.65 از 23 رای

https://tanasobefekri.net/?p=36331
6 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار حیرت انگیز
   1402/09/12 14:43
   مدت عضویت: 408 روز
   امتیاز کاربر: 1476 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 697 کلمه

   به نام خداوند غنی ام 

   سلام خدمت استاد ارجمند و دوستان همگام 

   قسمت چهارم 

   در این قسمت سه مدل دیگر از رژیم‌ها را مشاهده و بررسی کردیم و باز هم یک چیز در تمام این روش‌ها بارز بود و آن موقتی بودن تمام این روش‌ها و سختی و فشار و رنج آنها بر مخاطبان هر کدام از این روش‌ها بود .

   هیچ کدام از این روش‌ها نتوانستند یک سبک تغذیه صحیح و بدون اکراه را در افراد بوجود آورند .

   و در انتهای تمام آنها من آینده هر کدام از این افراد را می‌توانستم به راحتی  پیشگویی کنم .که به علت محرومیت و محدودیت و بازگشت به سبک قبلی اشتباهشان شاهد افزایش وزن سریع خود و حتی چاقی بیشتر از قبل خواهند بود .

   رژیم سرکه سیب 

   مادر من در دوران مجردی من این رژیم را انجام می‌داد و کلی سرکه سیب در آن مدت خورد .

   اما نتیجه نه تنها لاغری برایش نبود ،بلکه مدام گرسنه میشد و بیشتر می‌خورد. 

   یادم است هر روز چندین بار بساط خوردن راه می انداخت و به من گیر میداد بیا بخور .چون مادر من یک اخلاقی دارد اگر گرسنه باشد فکر می‌کند همه گرسنه هستند .اگر سردش باشد همه باید سردشان باشد .و ….در یک کلمه خودخواه است و هر روز کلی بخاطر خوردن سرکه سیب خودش گرسنه میشد و با من کلی دعوا می‌کرد که باید بیایی و بخوری .

   ولی من واقعا آن زمان چون متناسب بودم طبق نیاز بدنم فقط میخوردم و بد غذا هم بودم .و کلی دعوا و جنجال بخاطر این نخوردنهای من کنار مادرم بوجود می آمد .

   تا اینکه یک روز گفتم بابا تو سرکه میخوری گرسنه میشوی گناه من چیست ؟به جای لاغر شدن اینقدر هر روز میخوری کلی چاق شدی ،کی به تو گفته سرکه بخوری لاغر میشی .

   و خدا رو شکر  از فردا مادرم دیگر این رژیم را رها کرد ولی تا مدتها چون عادت کرده بود به آن پرخوری ها به سبک قبل می‌خورد و البته همیشه از معده درد شاکی بود .

   رژیم گریپ فروت 

   عمه من خیلی چاق بود و به رژیم گریپ فروت اعتقاد داشت و همیشه گریپ فروت را با لذت زیادی جهت لاغری می‌خورد ولی واقعا تا جایی که من از دور میدیم هیچ وقت لاغر نشد 

   رژیم فست فود 

   این رژیم برایم عجیب بود ؛مگر نه اینکه همیشه چاقها را از فست فود ترسانده اند و دلیل اصلی چاقی را همین غذاهای فست فودی بیان کرده اند .پس چطور با رژیم فست فود ماهی سه کیلو لاغر کرد؟؟؟؟

   مقایسه این رژیم‌ها خصوصا رژیم فست فود این باور را در ذهن من به وجود آورد که انگار تمام رژیم‌ها فقط بخاطر تاثیرات ذهنیشان روی افراد منجر به کاهش وزن می‌شوند و اصلا نوع و مقدار و زمان خوردن تفاوتی ندارد .و گویا ما با این روش‌ها فقط جسممان را تحت فشار می‌گذاریم.

   و تمام اینها یک بازی ذهنی است که چون افراد تصور می‌کنند با انجام دادن فلان روش انتظار لاغر شدن دارند پس لاغر می‌شوند. 

   تمرین شماره ۱

   به صحبت های افراد شرکت کننده در برنامه های رژیمی دقت کند و شباهت های نگرش خود با آنان را بعنوان تمرین در بخش نظرات بنویسید.

   اینکه می‌گفتند نمی‌توانند خودشان را کنترل کنند و نمی‌توانند جلوی ولع خوردنشان را بگیرند من هم قبل ورودم به سایت اینطور بودم و کاملا درک میکردم این مطلب را .

   ۳- تصور کنید شما یکی از شرکت کنندگان این برنامه هستید، واکنش و احساس خود نسبت به استفاده از برنامه های رژیمی را بنویسید.

   اگر من جز شرکت کننده های این برنامه بودم رژیم سرکه سیب را اصلا انجام نمی‌دادم. رژیم گریپ فروت را هم بخاطر محدودیت خوردن انجام نمی‌دادم. 

   احتمال زیاد انتخاب من رژیم فست فود بود چون من غذاهای فست فودی را بیشتر دوست دارم و به نظرم رژیم راحت تری است .البته نباید فراموش کرد که عوارض زیادی هم به همراه دارد .چرا که غذاهای فست فودی اغلب فراوری شده هستند و سلامت نیستند .

   ۴- چنانچه در تلاش خود برای لاغر شدن تجربه مشابه دارید در بخش نظرات داستان خود را شرح دهید.

   من رژیم گریپ فروت خوردن با معده خالی در صبح را تجربه کرده ام .کاهش وزنی نداشتم و فقط از سوزش و درد معده رنج میبردم که در آخر بعد چند وقت رهایش کردم .

   خدای دوست داشتنی ام از تو سپاسگزارم که به من آرامش عطا کردی 

   استاد ممنونم برای آگاهی امروز پاینده باشید 

   الهی به امید تو 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار tala.kh25@yahoo.com
   1402/04/16 17:15
   مدت عضویت: 1301 روز
   امتیاز کاربر: 4421 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,036 کلمه

   به نام خدا

   استاد(یا دوستان عزیز) برام سوال بوجود اومد… چطور میگه رژیم تمیز خوری رو سلبریتی ها (البته فقط به دوتا اشاره کرد) انجام میدن و به قول خودش اندامشون رو مدیون اون هستن؟

   تمیز خوری میشه :غذا های فراوری شده نقشی ندارند و تمرکز بر ارگانیک

   البته به نظرم اینکه با تمیز خواری لاغر شده باشن یا نه متناسب بودن و این رژیم رو پیش گرفتند خیلی فرق می کنه. هدف افراد تو ویدیو لاغری بود. اخه ادم چطور می تونه همچین روش بدمزه و محدودی رو ادامه بده؟ 

   اشاره نشد سلبریتی ها ایا وزن کم کردن باهاش یا فقط برای سلامتی شون اجراش کردن.

   چون فکر می کنم احساسی که به یه رفتاری داری خیلی کمک میکنه بدت بیاد ازش زده شی یا نه با عشق انجامش بدی. خب با عشقم که باشه احتمالش بیشتره رغبت ادامه دادنش رو داشته باشی. به نظرم کسی که میخواد از شر چربی ها با تمیز خواری خلاص بشه به روش حسش بده

   اما کسی که فکر می کنه اوضاعش خوبه و برای حفظ یا سلامت تر شدن رو خوردن یه سری مواد تمرکز کنه قطعا با هر بار خوردن لذت میبره سلامتی رو حس می کنه.

   به هر حال چاق بوده یا لاغر در ادامه دو تا خانم بودن که روش تمیز خواری رو مصمم هااااا اجرا کرده بودن اما به مشکل برخوردن. یعنی به اورتورکسیا یا ترس از غذا مبتلا شدن. این ثابت میکنه روش خوبی نیست. 

   نکته: هر ماده ی غذایی میخواد از روغن گرفته تا کربوهیدرات و… هر کدوم برای سلامت بدن نیاز هستن. جدا از لذتی که موقع خوردنشون داریم باید وارد بدن بشن چون بدن عین گوشیه که شارژش تموم میشه باید مدام بهش نیرو برسه تا روشن بمونه. اخیشش اینا باعث شدن حسم به مواد غذایی بهتر بشه باهاشون دوست شدم. 

   نکته ی بعدی در مورد خانم مبتلا به اورتورکسیا :

   همه چیز واقعا ابتدااااااا از فکر شروع شد…از مطالعاتی که کرد و چیزای منفی که در مورد مضررات شکر و.. خونده بود… خودش این فکرو انداخت تو سرش و به یه وسواس تبدیل شد فکر می کرد یه سری مواد غذایی مثل شکر براش ضرر دارن. با اینکه مواد غذایی شکر دار رو حذف کرد باید طبیعتا ارامش بیشتری می داشت دیگه… باید احساس سلامتی می کرد چون هیچ شکری وارد بدنش نمیشد اما احساس خطرش بیشتر و بیشتر شد. این ثابت می کنه احساس خطر کردن یا هر احساس دیگه ای نمیخوام بگم تماما چون هنوز بهم کامل ثابت نشده اما بالای 90 درصد به فکر مربوط می شه. به ذهن و توجه های مستمر ربط داشته پس

   یجا تو تلویزیون تصادفی هاااا متخصصه داشت در مورد خواص چیز هایی صحبت می کرد که تو ذهن من و اکثر افراد فقططط ضررن. اصلا جااا خوردم گیج شده بودم گفتم مگه میشه روغن و شکر خاصیت مثبتی هم داشته باشن؟ 

   حالا نکته اینه این خانم چرا فواید شکر رو ندید؟ اینهمه خاصیت اگه چندتاش به چشمش میومد اینقدر راجع بهش گارد نمی گرفت.

   نکته : اگه میخوام تحقیق کنم همه جانبه تحقیق کنم. با تعصب نباشه. اونجاست که به حقیقت میرسم. اینکه خیلی ها هستن شکر می خورن چاق نیستن. پس چاق نمیکنه. خواص مثبتم که حتما داره در ادامه روغنو من بررسی کردم اما حتمااااا شکرم داره. اما دوستان در مورد کسایی که بطور مداوم حتی زیاد و روزانه شکر میخورن و سلامت هم هستن لطا الگو بیارین من کسیو اطرافم ندیدم. اصلا بررسیش کنین ببینین واقعا مصرف مداوم هااا مدوامش باعث بیماری میشه یا تاثیری به سلامتی نداره؟ اینطور که تو زمینه های دیگه الگو های شوکه کننده خوندم حتما اینم به خطر نمیندازه. دیگه اونجا من میدونم و باورای منفی….چقدر درست ذهنمو بسازمش.

   نکته : خیلیا اندامشون شبیه این خانمه اما شکر میخورن. (اسم خانمو نمیدونم میذاریم خانم حساس به شکر خخخ)

   این خانم حساس به شکر سر چی داره بها میده که چیو بدست بیاره؟ اندام متناسب؟ خب بقیه هم شکر میخورن لذتشو میبرن همین اندامو دارن.

   سر سلامت موندن؟

   دوستان الگو بیارید اما شکر تو خیلییییی غذاها هست.حتی نون تست. همه هم ازین غذاها دارن میخورن و سالمن.

   خانم حساس به شکر گفت به جایی رسید که غش میکرد. ذهنم گفت اگه تعادلو رعایت میکرد یعنی شکر میخورد اما کم به این روز نمیوفتاد. اما میخوام همین فکرو هم نقض کنم میخوام به درک برسم تو سالم بدن و متناسب بودن اصلا مسئله ی تعادل رعیت کردن نیست. یجا توی کامنتا خوندم دوستی نوشته بود فلانی هر روز کیک درست میکنه. هرروز هااااا کیکی که یه عالمه شکر داره. ولی متناسب بوده. 

   نکته: به مواد غذایی گیر ندم. با لذت بخورمشون. اصلا به هر عامل بیرونی بی توجهی کنم و فقط حواسم به فکرایی که تو ذهنم میگذره باشه. اینکه گول نخورم و نزنم به جاده خاکی. 

   یه خانم دیگه هم که مبتلا به اورتورکسیا شده بود اینکه اول گوشت رو حذف کرده بود حتی بعدش کلا گیاه خوار شد بقول خودش اما چیزی پیش نیومد!(نمیدونم منظورش چی بود) بعد بازم راضی نشد به سبزیجات و میوه رو اورد باااااازم راضی نشد وسواس بدجوری اعصابشو خورد کرده بود از عملکردش ایراد می گرفت تا اینکه قدم بعد شد فقط هندوانه ی ارگانیک! خدا مرگمممم نده!

   نکته : انگار دیگه خوب یا بد بودن هر چیزی فقط به ذهن برمیگرده فقط تو ذهنه نه درست رفتار کردنت.

    این ثابت میکنه محدود کردن مواد غذایی(بیس رژیم ها) فارغ از اینکه کربوهیدارت باشن یا حتی میوه ها و سبزیجات فرضیه ی درستی نیست چون ذهنه و باوراته که تو رو وارد بازی کرده و در ادامه بیشتر بازیت میده هی میگی اینم بده اونم بده در صورتی که تو قدم حاضر همون چیزایی رو گفته بده که قدم قبلی خودش تاییدش کرده. یعنی دیگه وگان بودن ایده ال ترین و سالم ترین روش توی ذهنش بوده البته تو ذهن بیشتریا اما بازم ذهنش در ادامه ازش ایراد گرفته و گفته فقطططط هنوانه ی ارگانیک این بهتره. 

   اصلا میگیم این خانم روش های تازه و بهتر رو کشف کرده…اما نتیجه جالبه دوستان…موهاش شروع کرد به ریزش و حتی دندوناش خراب شد. وزنش شد 38 کیلو

   این راه درسته طلا؟! چجور دیگه ادم باید بفهمه کارش اشتباهه؟ چجور دیگه ادم باید بهش ثابت بشه این راهش نیست؟ چجور دیگه ادم باید بفهمه وظیفه ی مواد غذایی اصلااا چیزززز دیگه ست نه ساخت چربی!

   (الهی شکر که زیاد دنبال رژیم های مختلف و استمرارشون نرفتم الهی شکر که برای ادامه دادنشون بی اراده بودم. وقتی یه رژیم رو میشکستم اون لحظات ناراحت میشدم از بی اراده بودن و ادامه ندادن اما بدنم داشته پس میزده و میدونسته اشتباهه. درسته زیاد خوردن و دل درد گرفتن هم اشتباه بوده اما محدود کردن مواد غذایی و… هم نادرست بوده و بدنم اجازه نمیداده انجامش بدم)

   نکته: این بهم ثابت میکنه بد بودن یا خوب بودن هر عامل بیرونی میخواد تحرک باشه یا غذا یا نوع غذا بیشتر به ذهن برمیگرده. پس به عوامل بیرونی گیر ندم. کلی هم الگو هست که شیرینی و روغن و برنج و… میخورن و سالم و متناسبن. پس دیگه هیچی!

   این ثابت میکنه محدودیت مواد غذایی اصلا درست نیست و بدن به همه ی عناصر احتیاج داره تا بتونه سالم بمونه و شکل زیباش رو حفظ کنه.

   نکته ی دیگه ای که برام دوباره یاداوری شد و تو کامنتای قبلی هم بهش اشاره کرده بودم اینکه از بین بردن ترس از مواد غذایی و رسیدن به ذهن ارام با لاغر شدن به دست نمیاد. یعنی مثلا این خانم پیرو تمیزخواری با اینکه میگه لاغر و 38 کیلو شده بوده و در صورتیکه به نظر من روش حداقل سالمی رو داشته، مصمم هم اجرا میکرده اما عین جمله اش: دیگه از همه چیز میترسیدم با وحشت مزمن زندگی می کردم.

   نکته: فارغ از اینکه چاق هستم یا لاغر، یبار برای همیشه طرز فکر درست رو تو ذهنم بکارم : مواد غذایی برای بدن مفید هستن. بدن برای اینکه بتونه زنده و سالم بمونه به همه ی مواد غذایی کربوهیدرات ویتامین روغن نمک و … احتیاج داره. 

   با غذا دوست شو طلا.

    اونا به تو فقط سود میرسونن و لاغیر. اگه وزنت زیاد شده بخاطر اونا نیست بخاطر ذهنته. دیدی که چطور فکرایی که می کنی ارامشتو و جسمتو تحت تاثیر قرار میده. فقط اونه که دستور جمع شدن چربی ها رو داده. میبینی که وقتایی که گرسنه میشی حتی همین ذهن همین مدیر دیگه کار نمیکنه. نمیتونی ایده پردازی کنی، بقول خودت ذهنت کار نمیکنه، سرعت عملت میاد پایین و کار نیم ساعته 1 ساعت طول میکشه اخرم نمیفهمی چکار انجام دادی چون تمرکز نداشتی. این نقش مثبت مواد غذایی رو ثابت میکنه. 

   و اما قسمت جالب ترررش…..

   برای اینکه دیدم مثبت تر بشه به مواد غذایی میخوام الان برم گوگل و یکی از موادی که فکر می کنم بده، فقط چاق کننده ست فقط ضرره بقول رسانه و اطرافیانم سمه رو فوایدشو دربیارم.

   فواید روغن گیاهی یا همون نباتی اصلاا کلمه ی روغنننننن :

   کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی

   • بر اساس مطالعه ای که در دانشگاه ایالتی نیویورک، بوفالو انجام شد و توسط مجله انجمن پزشکی آمریکا در فوریه ۱۹۹۰ منتشر شد، روغن نباتی ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد. 

    کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه

   بر اساس مطالعه ای که در دانشگاه میلانو ایتالیا انجام شد و در شماره نوامبر ۱۹۹۵ ‘علل و کنترل سرطان’ منتشر شد، استفاده منظم از روغن زیتون و سایر روغن های گیاهی ممکن است در کاهش خطر ابتلا به سرطان مفید باشد.

   درواقع کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه از مزیت های مصرف روغن نباتی در مقایسه با مصرف کره و مارگارین است.

   تقویت سیستم ایمنی از مزیت های مصرف روغن نباتی

   مزیت مصرف روغن نباتی برای بدن به ترکیبات تشکیل دهنده آن ها بستگی دارد. برای مثال، روغن نارگیل دارای اسید لوریک (مونولورین) است که به کاهش کاندیدا، مبارزه با باکتری ها و ایجاد محیطی نامناسب برای ویروس‌ها معروف است.

   کمک به تقویت متابولیسم بدن

   بر اساس مطالعه ای که در دانشگاه ایالتی سائوپائولو، برزیل انجام شد و در شماره اکتبر ۲۰۱۰ مجله ‘تغذیه’ منتشر شد، مصرف روغن های گیاهی، به ویژه روغن زیتون، ممکن است متابولیسم را در افراد چاق افزایش دهد. زیرا روغن زیتون حاوی ترکیبات فنلی است که دارای خواص زیر هستند:

   • خواص آنتی اکسیدانی
   • خواص ضد التهابی
   • خواص ضد انعقاد

   در نتیجه ممکن است سرعت متابولیسم بدن را افزایش دهد.

   مزیت مصرف روغن نباتی: کمک به درمان پانکراتیت حاد

   روغن زیتون سرشار از اسید اولئیک و هیدروکسی تیروزول است که از مزیت های مصرف این روغن نباتی برای بدن ، تاثیر آن بر ایجاد پانکراتیت حاد (التهاب ناگهانی لوزالمعده) است.

   محققان دریافته اند که ترکیبات تشکیل دهنده روغن زیتون فرابکر می تواند از بدن در برابر پانکراتیت حاد محافظت کند

   مزیت های مصرف روغن نباتی برای سلامت معده و روده

   نارگیل با کمک به بدن در جذب ویتامین های محلول در چربی، کلسیم و منیزیم هضم غذا را بهبود می بخشد. در نتیجه به درمان یا پیشگیری از زخم معده و کولیت اولسراتیو کمک می کند. روغن نارگیل نیز می تواند با از بین بردن باکتری های بد و کاندیدا به بهبود باکتری ها و سلامت روده کمک کند.

   دارای خواص آنتی اکسدانی هستند.

   برخی از روغن ها مانند روغن بادام زمینی، روغن بادام و روغن جوانه گندم سرشار از ویتامین E هستند که با بهبود سیستم ایمنی بدن ما را مفید می دانند.

   این روغن ها به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کنند و در نتیجه دارای خواص زیر هستند:

   • از بافت های مختلف بدن مانند پوست و چشم محافظت می کنند.
   • از بیماری های قلبی جلوگیری می کند.

   ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که رادیکال های آزاد را کنترل می کند، همچنین به جلوگیری از لخته شدن خون و انسداد عروق کرونر کمک می کند. بنابراین در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی موثر است.

   روغن های گیاهی از چه ترکیباتی ساخته شده اند؟

   روغن های مختلف دارای ترکیبات مغذی متفاوت با مزایای سلامتی گوناگونی برای ما هستند. با این حال، عناصر مشترکی نیز در همه آن ها وجود دارد، مانند: ویتامین E (توکوفرول)، اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6، چربی های چندگانه غیراشباع و یگانه غیراشباع و …

   حالا خواص ویتامین E داخل روغن:

   • التیام زخم‌ها
   • پیشگیری از سرطان پوست
   • کاهش خارش پوست
   • کاهش یا پیشگیری از بروز اسکار
   • پیشگیری یا درمان خطوط ریز و چین ‌و چروک صورت
   • پیشگیری از آفتاب‌سوختگی
   • سلامت ناخن

   برای خواص اسید های چرب امگا 3 هم میخوام مشکلات نبودش رو برای خودم لیست کنم:

   • خشکی پوست 
   • ریزش مو 
   • ناخن های شکننده 
   • بی خوابی 
   • تمرکز ضعیف و خستگی
   • درد مفصلی 

   وای خدا ادم وقتی اینا رو میخونه میگه چرا باید مواد غذایی رو حذف کنم؟ چه جنایتی در حق خودم دارم مرتکب میشم واقعا؟ 

   استاد گفتین با تمرین و الگو پیدا کردن باید روش های لاغری رایج رو تو ذهنمون بی اعتبار کنیم. الان که خواص رو خوندم واقعا عمیقا بی اعتبار شدن برام. چقدر مواد غذایی ارزشمندن خداا….باورم نمیشه محکم بودن ناخونام بخاطر همین روغنی که دارم میخورمه

   تازه بررسی سیب زمینی و کربوهیدرات و شکر هم مونده باشه برای کامنت های بعدی.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5981 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 19 کلمه

    سلام و درود
    این بهترین طریق باورسازی برای لاغر شدن از طریق ذهنه
    این تمرین رو عالی انجام دادید
    تبریک میگم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار tala.kh25@yahoo.com
     1402/04/17 12:18
     مدت عضویت: 1301 روز
     امتیاز کاربر: 4421 سطح ۳: کاربر پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 17 کلمه

     سلام روز بخیر استاد خداقوت 

     اره اگاهی مفصل تری بهم داد.

     ممنونم از  فایل و زحماتی که می کشید.

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mrmr19791357@gmail.com
   1401/11/20 22:55
   مدت عضویت: 690 روز
   امتیاز کاربر: 30249 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 664 کلمه

   به نام خدای یگانه 

   فیلم امروز هم درباره رژیم گرفتن و انواع ومدلهای دیگری از رژیم گرفتن صحبت شده است.من اصلا فکر نمی‌ کردم که در اروپا یا آمریکا یا کشورهای دیگه کسی اصلا به فکر رژیم گرفتن یا کاهش وزنش باشد.تا به حال اصلا به این موضوع فکر نکرده بودم چون احساس می کنم یا احساس می کردم آنها خیلی بیشتر از ایرانیها به خوردن و مخصوصا هر نوع خوردنی علاقه داشته باشند.

   وواقعا تحت هیچ شرایطی زیر بار هیچ رژیمی نمی روند ولی با دیدن این فیلم‌ها متوجه شدم که هر فردی در هرجای از جهان که باشد وقتی ببیند که زندگی برایش سخت می شود ووضع سلامتیش رو به وخامت می رود پس دست به هر کاری می زند که خودش را نجات دهد.

   در این فیلم هم باز درباره سختی‌ها و زجرهایی که رژیم گیرندگان متحمل شده اند صحبت شده بود.هم اون فردی کع فست فود می خورد باید مرتب حواسش به کالریش بود مثل خودم که سالهای طولانی اصلا کاری شماری عادتم شده بود ومن دچار اختلال روانی شمارش شده بودم وهم اون فردی که گیاه خواری باید انجام می داد واقعا چقدر حس بدی از رژیمش داشت وحالش بهم می خورد وکم کم که به جلو تر می رفت داشت انگیزش برای ادامه دادن کم می شد واین در حالی که برای فرزندانش باید پختنی درست می کرد وبه آنها می گفت که شما از غذای من می‌خورید ولی فرزندانش گفتند نه به هیچ عنوان نمی خوریم ولی پدرش را تشویق می کردند که غذای رژیمی اش را بخورد و من برایم به وضوح آشکار بود که چقدر برایش زجر آور بود خوردن غذاهای که تا به حال نخورده بود.

   در مورد رژیم سرکه وابلیمو یا آب پرتقال وغیره به صورت ناشتا ودر آب هم من خیلی شنیده ام ومن با آبلیمو در آب امتحان کردم ودرمورد سرکه سیب هم خیلی شنیدم ولی انجام نداده ام.ولی در مورد آب لیمو انجام داده ام مدتی ولی اصلا یادم نمی آید که وزنم پایین اومده یا نه واینکه من اصلا حوصله ادامه دادنش را نداشتم وهمین که همیشه آب لیمو در دسترس ندارم که ببینم واقعا مفید هست یا نه،بخاطر اینکه باید در زمان خیلی زیادی انجام دهی که ببینی اثر دارد یا نه چون مختص ب یک هفته دو هفته نمی شود.

   ولی همسر برادرم خیلی بر این مورد تاکید داره که ناشتا مخلوط آبلیمو و عسل داخل آب تمام چربی‌های بدن را آب می کند وداشت برای خواهرم توضیح می داد که من اون زمان که یک دوره انجام می دادم وزنم خیلی پایین آمده وتو انجام بده.ومن در دلم پوزخندی زدم ولی هیچی نگفتم باز هم به فرموده استاد گوش می کنم واظهار نظر نمی کنم.

   ولی در دلم گفتم اکر خوب بود چرا ادامه ندادی پس نمیشه پس نتوانستی ادامه دهی اگه خوب بود ادامه می دادی پس شرایطش نبوده چون یک چیز تحمیلی واقعا ادامه دادنش سخته هرچند اثر خوبی داشته باشه من چن بار خواستم که همین مخلوط آب و آبلیمو رو انجام دهم ولی فکر کنم با وقفه اونم شاید نزدیک دو هفته نتوانستم انجام دهم.

   و اون رژیم گریپ فروت در مورد این هم خیلی در نت دیده و شنیده بودم ولی می بینیم که این هم باز انجام دهند‌ش خیلی ناراضی بود از انجامش وب نوعی حس احبار و اکراه برایش بود.وای خدای من تصورش برایم خیلی سخت است چون همه اینها چون اسیدی هستند باعث مشکل حاد گوارشی می شوند.وکسی ایا در بلند مدت می تواند انجام دهد.ومی بینیم که در پایان رژیم آنها باز ترس از چاق شدن داشتند یعنی حس اینکه لاغر می‌ شوند را نداشتند وازینکه همون مقدار کم‌ وزن کم کردند راضی بودند و خوشحال بودند که چاق نشده اند.

   منم خوب منفی باف همش به ذهنم فشار میاره چون اون فایل رو دیده بودم که بدن انسان در عرض ۳۰یا ۴۰ سال بالای ۳۰ تن مواد غذایی را هضم و گوارش کرده منم مدام به خودم تاکید می کنم وقتی بدنم می تواند چهل تن غذا را گوارش کند پس اینقدر هم برایش کاری ندارد واین مقدار را هم به راحتی می سوزاند.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متین سرخه ای
   1401/09/24 13:35
   مدت عضویت: 1225 روز
   امتیاز کاربر: 5459 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 855 کلمه

   سلام به دوستان عزیزم..امیدوارم حال تون خوب باشه.

   اموز جلسه سه و چهار این مستند خیلیی عالی رو دیدم و احساسی که الان،در پایان قسمت چهارم دارم اینه که…

   از صبح امروز یکم احساسم ناجالب بود و میدونستم هروقت اینطوری باشم در برای ورود منفی باف باز میشه و طبق انتظارم زمزمه هاش شروع شدن…که پس کی میخوای لاغر بشی..امسال هم که تموم شد…مگه نمیگفتی میخوام/دوست دارم تا آخر پاییز 5-6 کیلو کم کنم..اگر با ابن وزن باردار بشی خطرناکه و ….

   و خودم میدونستم که این احساس بدم داره از کجا میاد…

   داستان ار این قراره که من دو روز پیش برادرمو (که خودشو با رژیم های سخت و ورزش های شدید تونسته لاغر کنه و لاغر نگه داره و همیشششه در حال مراقبت هست) رو ببینم..دیروز وقتی باهم داشتیم میگفتیم و میخندیدیم شوخی جدی بهم گفت خواهر به نظرم رژیم و ورزشو شروع کن…بهش گفتم یه برنامه هایی دارم برای خودم….گفت در موردت یه ترسی دارم..بذار بهت بگم.میترسم برسه روزیکه اونقدر چاق بشی که با ویلچر جابجات کنن..

   و این تصویر،اولین قفل در اتاقی که منفی باف مدت ها توش مونده بود رو باز کرد..احساس بد در من شروع شد و تا آخر شب ادامه داشت و قفل دوم هم باز شد…آخر شب قبل خواب یک مستندی دیدم که جالب نبود یعنی وسطاش فهمیدم که جالب نیست ولی ذهنم درگیرش شده بود و نمیتونستم بیخیالش بشم و احساس بدی که در من شدت گرفته بود باعث شد آخرین قفل در هم باز بشه و منفی باف آزاد بشه..

   امروز رو هم که براتون تعریف کردم..از صبح آزادانه در ذهنم جولان میداد و حرف میزد…

   تصمیم گرفتم حواسمو پرت کنم..نشستم پای لپ تاب و وارد سایت شدم و مستند های رژیم ها رو دانلود کردم…در حینی که داشت دانلود میشد رفتم در قسمت آلبوم شگفتی سازها…صدای منفی باف می اومد اما محلش نمیدادم و فقط به تصاویر نگاه میکردم…و به خودم میگفتم ببین..این آدما هم یه روزی مثل من بودن ببین اینا تونستن پس من هم میتونم..

   مسندها دانلود شدن و من با همه ی حواسم شروع به دیدن کردم…

   چقدرر بعضی تصاویر و گفتگوها آشنا بودن..مثلا اونجاییکه خانمه میگفت وقتی در ظرف بیسکوست باز میشه خودبه خود دستام میره توی ظرف و…و بعد رسید به قسمت رژیم هایی که شرکت کننده ها باید میگرفتند…چقدرر زجر آور!!!!

   همش از خودم میپرسیدم اخه چراااا…ماهی و گوشت نپخته رو چطوری میشه خورد؟؟

   تا کی میتونی سرکه سیب و گریپ فوروت بخوری؟؟!!!

   مگه میشه توی مهمونی و مسافرت کالری شماری کرد!!!

   دلم میخواست به اون دوست کالری شمارمون بگم خیلی  از کاهش وزنت خوشحال نباش..اینا موقتیه…منم کم کرردم..یادمه حتی توی عروسی ها باخودم ترازوی دیجیتال میبردم و تکه های جوجه کباب و هرچیزی که میخواستم بخورمو وزن میکردم..یعنی تا این حد متعهد بودم..یک عالمه دمنوش گیاهی بدمزه میخوردم..بعضیاشون یه جوری بود که فشارمو مینداخت و سر درد و سرگیجه ی بدی میگرفتم اما ادامه میدادم..حدود 20 کیلو هم کم کردم..اما چی شد؟؟!توی کمتر از یک سال برگشت ..حتی بیشتر هم شدم…

   این کارا جواب نیست…حداقل برای بلند مدت جواب نیست…

   الان که دارم دیدگاهمو مینویسم ساعت 1.15 ظهره و منفی باف برگشته سرجاش..توی همون اتاق و دیگه صداش نمیاد..و من هم مطمعن تر و مومن تر به این روش هستم..تازه که یکی از مصاحبه های استاد با زوجی که قبلا از محصولات استفاده کردند و لاغر شدند رو دانلود کردم و ندیدم..مطمعنم که وقتی اونو ببینم دوباره موشک میشم…

   امروز یاد گرفتم که هرگز نباید با منفی باف بحث کنم..باید به کار خودم ادامه بدم باید نتایج دیگران رو ببینم و مطمعن تر بشم…با هربار دیدن این مستند ها از خودم میپرسم متین حاضری یکی از  اینا رو امتحان کنی؟و به خودم میگم هرگزززززز

   من تصمیم گرفتم بجای رژیم های عجیب و غریب در مورد توانایی های شگفت انگیز بدنم تحقیق کنم…بدنی که از یک تک سلول جنین ایجاد شده و اینقدرررر هوشمنده…

   توی یک فایلی در سایت دیدم که استاد گفتند طی تحقیقاتی که در اروپا انجام شده هر فرد اروپایی در هر سال حدود یک تن مواد غذایی مصرف میکنه..یعنی یک فرد 35-36 ساله حدود 35-36 تن مواد غذایی خورده..تازه در اروپا که مصرف غذا زیاد نیست و مثل ما ایرانی ها چلو خورشت ندارن…خانم برادرم که در اروپا زندگی میکنه میگفت یه بار ما تولد دعوت شدیم..فکر کردیم مثل تولدهای ایرانه…گرسنه رفتیم و گرسنه برگشتیم..اونها اصلا عادت پرخوری و زیاده خوری  ندارن…یعنی اگر این تحقیق میخواست در ایران صورت بگیره قطعا هر ایرانی در طول سال بیش از یک تن موارد غذایی استفاده میکرد…با این حال این بدن اینقدررر هوشمنده که از اون 35-36 تن مواد غذایی همه رو دفع یا تبدیل به انرژی کرده و مونده همین 35-36 کیلو(در مورد خودم)…

   خوب این عدد خیلییی مسخره هست…من فرمول های غلط رو پیدا میکنم و این 35-36 کیلو رو هم از دست میدم…یعنی بدن فوق هوشمندم این مقدار رو هم دفع میکنه…این چه کار داره به تنقیه با قهوه…خیلی مسخره ست…

   من تصمیم گرفتم به بدنم..به هوش و طبیعتی که خداوند در بدنم گذاشته اعتماد کنم چون هیچ فرقی بین خودم و یک بچه ی یک ساله نمیبینم..بدن هامون همون هست فقط من با باورهای غلطی که داشتم به بدنم دستور دادم چند کیلو چربی رو نگه داره..فقط همین…

   این بدن کارشو خیلیی خوب بلده..فقط باید بهش اعتماد کرد..باید از زندگی لذت برد..باید حال مونو خوب نگه داریم..همین و همین

   و اونوقته که معجزات رخ میدن…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 20 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم