0

چی نخورم، چاق می کنه؟!

اندازه متن

افراد چاق همواره در جستجوی غذاهایی هستند که خوردن آنها باعث چاقی شان نشود. همچنین دوست دارند غذاهایی را کشف کنند که خوردن آنها باعث لاغری شان می شود.

چی نخورم چاق می کنه و چی بخورم لاغر می کنه بیشترین عبارت های استفاده شده در مکالمات افراد چاق با یکدیگر و حتی با خودشان است.

چی نخورم

چی نخورم چاق می کنه؟

برای همه افراد چاق به این شکل است که وقتی با چاقی خود مواجه می شوند اولین تصمیم آنها این است که جلوی چاق تر شدن خود را بگیرند به همین دلیل به سراغ مواد غذایی می روند و سعی می کنند با شناسایی مواد غذایی چاق کننده از خوردن آنها صرف نظر کنند تا چاق تر نشوند.

البته اطلاعاتی که از طریق رسانه ها و شبکه های مجازی درباره چاق کنندگی برخی مواد غذایی منتشر می شود در ایجاد گرایش در افراد چاق برای صرف نظر کردن از خوردن غذاهای چاق کننده مؤثر می باشد.

احتمالا تاکنون کسی به این موضوع فکر نکرده است که چرا خوردن مواد غذایی که متخصصان و صاحبان نظر به طریق مختلف اثبات کرده اند چاق کننده هستند در جسم برخی از انسانها قدرت خود را از دست می دهند و چاق کننده نیستند!

اطلاع رسانی های زیادی درباره چاق کننده بودن انواع نان به طریق مختلف انجام شده است و نان یکی از عوامل چاق شدن در ذهن افراد چاق است. این در صورتی است که حتما افرادی را در اطرافیان خود سراغ دارید که سال هاست غذای خود را با نان مصرف می کنند و همچنان متناسب هستند.

نکته جالب توجه اینکه اگر همه آن غذاهایی که برچسب چاق کننده بودن دارند را اگر افراد لاغری که آرزوی چاق شدن دارند مصرف کنند هیچ تاثیری بر تغییر شرایط جسمی آنها نخواهند داشت.

سالهاست پیام های زیادی دریافت می کنم که افراد از لاغری رنج می برند و آرزوی چاق شدن دارند و همه آنها سالهاست تلاش کرده اند تا مقداری چاق شوند اما همچنان لاغر هستند.

 • همگی از چاقی شکایت دارند و من از لاغری. من 28سالمه و 177قد و فقط 50 کیلو وزن ناچیز دارم. جناب دکتر برایم چه پیشنهاد و یا دارویی داری لطفا کمکم کن که از لاغری بیش از حد دارم رنج میبرم. در کمترین زمان ممکن بیشترین وزن را به بدنم اضافه کنم.
 • سلام، من سالهاست که مشکل لاغری دارم تا حالا خیلی سعی کردم چاق بشم ولی نشد توصیه شما چیه؟
 • سلام وقتتون بخیر من جراحی انجام دادم وخیلی لاغر شدم و وزن کم کردم برای افزایش وزن چه غذاهایی و مصرف کنم وزن از دست رفته جبران شه؟
 • سلام . من خیلی وزنم کمه. ۲۲ سالمه و قدم ۱۷۸ است وزنم ۴۷ هیچ وزن نمی گیرم شما رو خدا کمکم کنید خیلی رنج میبرم از وزن کم
 • سلام وقت بخیر ۱۹ سالمه ۴۵ کیلو هستم و۱۸۴ قدم بیماری خاصی ندارم فقط خیلی لاغرم. مچ دستام مهره های کمرم اینا ملوم میشه ازمایش کامل هم دادم چیزی نشون نداد همچی نرمال بود. فقط استرس گاهی و عصبانیت شدید دارم لطفا راهنمایی کنید چجور وزنمو بالا ببرم بدنم پر تر شه.

همان تلاشی که افراد لاغر برای چاق شدن انجام می دهند را افراد چاق برای لاغر شدن انجام می دهند اما جالب اینکه هر دو گروه به خواسته خود نمی رسند.

این مقایسه اثبات می کند که مشکل افراد چاق و لاغر به هیچ وجه انتخاب مواد غذایی نیست چون بسیاری از افراد لاغر حتی به اجبار شده مواد غذایی که علاقه ای به مصرف آن ندارند اما به آنها گفته شده برای چاق شدن باید این مواد غذایی را بخورید را به مقدار زیاد می خورند اما چاق نمی شوند.

از طرفی بسیاری از افراد چاق مدت هاست سعی می کنند مواد غذایی که به آنها گفته شده چاق کننده هستند را مصرف نکنند و در عوض سعی مکنند مواد غذایی لاغر کننده را مصرف کنند اما همچنان چاق هستند.

بنابراین آنچه باعث شکل گیری شرایط جسمی افراد می شوند تنوع مواد غذایی یا رفتارهای روزمره افراد نیست بلکه نگرش و انتظاری که در ذهن افراد درباره خودشان ایجاد می شود باعث شکل گیری شرایط جسمی آنها خواهد شد.

فردی که اضافه وزن دارد برای لاغر شدن باید بتواند انتظار ذهنی خود را از چاقی به لاغری تبدیل کند و فردی که از لاغری رنج می برد باید بتواند انتظار خود از لاغری را به تناسب اندام تغییر دهد.

بعد از اینکه انتظار ذهنی در ذهن افراد تغییر پیدا کرد به صورت خودبخودی تمایلات و انتخاب های آنها در زندگی روزمره تغییر خواهد کرد و واکنش های افراد نسبت به مواد غذایی همجهت با تحقق خواسته و انتظار ذهنی آنها تغییر خواهد کرد و در نهایت فرد به آرزوی خود می رسد.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.18 از 56 رای

https://tanasobefekri.net/?p=42431
برچسب ها:
26 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار Marjan
   1403/04/03 15:28
   مدت عضویت: 253 روز
   امتیاز کاربر: 1630 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 425 کلمه

   سلام استاد روزتون بخیر.خیلی ممنونم بابت این فایل و اگاهی عالی.خداقوت.

   یه چندتا نکته برای خودم :

   ✓لاغر شدن و لاغر بودن خیلی اسونه.

   ✓هیچ فرد متناسبی برای متناسب بودن خودش کاری انجام نداده و فکر نمیکنه برای تناسب نیاز به انجام کاری وجود داشته باشه.

   ✓لاغر میشی،بسیار اسان و درنهایت نمیدونی چیشد.

   ✓قرارنیست برای لاغر شدن کاری بکنی،اصلا لازم نیست بدونی چطور لاغر تر میشی.لاغر شدن و لاغر موندن اسونه.

   ✓با نگرش ها و منطق ها و طرز تفکرهای غلطمون اشنا میشیم.

   ✓اکتشاف افکار و رفتارهای غلط.

   ✓نگرشت عوض بشه همه چیز عوض میشه،این اموزشاداره نگرشاتو تغییر میده.داره منطقایی جدید ایجاد میکنه.کاری به منطقای قبلی نداریم. اصلا بزار باشن.تو منطق جدید ایجاد کن.

   ✓استمرار و تداوم.

   ✓ثبات شخصیتی.تا جایی که دیگه دست و دلت نلرزه.

   ✓ادم های چاق،همه عقاید مثل هم دارن.عقایدی که در جامعه لاغرها وجود نداره.این عقیده هارو شناسایی کن.

   ✓فلان ماده غذایی چاقت میکنه.میگن/گفتن چاق میکنه.

   ✓الان اینو اگر بخورم چاق تر میشم .

   ✓خوراک هارو تفکیک نکن به خوب و بد.چاق کننده لاغر کننده.

   ✓نگرشت درباره خودت اینه:من دارم چاق تر میشم.من چاق میشم.تصویری که از خودت تو ذهنت داری اینه.انتظار بد شدن اوضاع رو داری. انتظار نداری که خب الان که لاغرشدی دیگه همینطور متناسب بمونی.مدام ذهنت درگیر اینه که من الان رژیمم گذاشتم کنار روز به روز چاق تر میشم.

   ✓مدام استرس اینو دارم الان بدون رژیم و رعایتای قبلی با خوردن این مواد غذایی که حذف کرده بودم چاق تر بشم .

   ✓اینو اشتباه به ما یاد دادن که برای لاغرشدن باید همه اونکارایی ک میدونی رو انجام بدی.

   ✓نگرشت :باید راهی پیداکنم چاق تر نشم.نکنه چاق تر بشم،امروز چاق تر شدم نکنه؟ یهو به خودم نیام بفهمم چاق تر شدم؟

   ✓نگرشت: چیکار کنم خب به خاطر بیتحرکیم چاق میشم.

   ✓نگرشت:چاقی من دلیل داره.اینکه میگم چاق تر میشم دلیل منطقی داره. چون همه چی چاق میکنه.غذا_تحرک_کار_خواب_ژنتیک_سوخت و ساز_بدن.

   ✓جامعه چاقی:علاقمند به اطلاعات لاغرکننده بودن/چاق کننده بودن مواد غذایی.مهم بودن هر اطلاعاتی درمورد غذاها،برای افراد متناسب هیچ کدوم ازین اطلاعات مهم نیست.کنجکاو نیستن.مهم نیست هرچیزی چقد کالری داره.چقدر قندو کربوهیدرات داره. این نون با ارد سفید یا سبوس داره.

   ✓موادغذایی که اثبات کردن چاق کنندست چرا افراد متناسب رو چاق نمیکنه؟ چرا واکنش بدن اونها متفاوته درمقابل این مواد غذایی؟ چرا بدن اونها قند و شکر رو به چربی تبدیل نمیکنه؟.

   ✓چرا مواد غذایی افراد متناسب رو روز به روز چاق تر نمیکنه؟ چرا بیمارشون نمیکنه؟.

   ✓مشکل لاغر نشدن اشتباه در انتخاب مواد غذایی نیست.پس اینقد گیر نده اینو بخورم اینو نخورم.

   ✓اونچه باعث چاقی و لاغری افراد میشه تنوع مواد غذایی یا رفتارهای روزمره اونها نیست، نگرش و انتظاریه که در ذهن افراد درباره خودشون ایجاد شده.

   ✓برای لاغر شدن انتظارت از چاق شدن باید تغییر کنه باید انتظار لاغری وجود داشته باشه.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار هاجر حیدری
   1403/03/30 18:16
   مدت عضویت: 7 روز
   امتیاز کاربر: 145 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 72 کلمه

   سلام 

   این فیلم دقیقا تمام افکار خسته کننده ای هست که مدام در ذهن من موج میزنه ومن برای فرار از این تکرار وخستگی ها ی بی پایان دقیقا برعکس عمل میکنم میگم چای کننده هست که  باشه،حالا من دوبرابرشو میخورم خسته شدم دیگه تاکی نخورم…. ؟مگه تاحالا نخور بخور کردم لاغرنشدم…. ولیولی بعد از خوردن تا ساعتها غمگینم که چرا خوردم کاش نخورده بودم واصلا لذتی از خوردن نمی‌برم بدتر در عذابم… 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نرگس عبداللهی
   1403/03/29 16:23
   مدت عضویت: 42 روز
   امتیاز کاربر: 9635 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 247 کلمه

   سلام بر استاد عزیز

   استاد اجازه بدید من این عبارت رو چند بار بنویسم که وای وای وای 

   وای از باورهای اشتباهی که داشتم در مورد چاقی و لاغری که همشون سالهای زیادی در ذهن من جا خوش کرده بود ومانع رسیدن به تناسب اندام م شده بود 

   امروز فقط به حماقت و نادانی خودم  فکر کردم که چقدر بی تفکر به حرفهای بیهوده گوش میدادم مثلا به برگه از یه نفر بگیری که برات تععین کنه صبح و چه ساعتی چه مدلی غذا بخوری مسخره تر از این هم مگه داریم آخه انسان مدرن امروزی که حتی اجازه نمیده به کسی در مورد لباس و موی خودش دیگران نظر بدن و نظرشون تحمیل کننن بهش چطوری راضی میشه که یه نفر برای اون تعیین کنه مقدار و نحوه خوردن رو یا مثلاً مبکفتن ۲۴ساعت چیزی نخور عذاب بکش 

   بعد میبینی که لاغر میشی چقد مسخره بوده این روشها

   الان که بهش فکر میکنم فقط خنده ام میگیره و میگم این من نبودم که آنقدر حماقت داشتم فقط یه ذهن. آگاه می‌تونه به این حقایق دست پیدا کنه 

   وبقول شما در مواجهه با این افرادی که ذهنشون درگیر این گونه موارد هست یعنی تا خود صبح هم بشینی و توضیح بدی اونا رد میکننن و قبول نمیکننن مگر این که به این سایت هدایت بشن وبخان که به آکاهی برسن اونوقت هست که دیگه با دیدن فایلها و گوش دادن بهشون نه تنها لذت میبرند بلکه جهت زندگی شون هم به راه درست پیش می‌ره 

   واقعا از شما ممنونم برای رسیدن به آگاهی خودم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مریم حیدری
   1403/02/05 16:13
   مدت عضویت: 1235 روز
   امتیاز کاربر: 11573 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 312 کلمه

   بنام خدا سلام خدمت همه ی دوستان و استاد روشن 

   من هر فایل را بیش ۱۰ بار گوش می‌کنم و خسته هم نمیشم عجیبه وقتی بچه ها میگن بیا این کلیپ و گوش کن یا نگاه یا بهونه میارم یا با بی حوصلگی نگاه میکنم اما هر فایل چه تصویری چه صوتی لاغری با ذهن را هر چی گوش کنم خسته نمیشم چون خودم ایجور بودم همش دنبال راهی ،چاهی ،خوردنی  پوشیدنی بودم که چاق نشم ،چاق جلوه ندم این لباس مثلا راه رو لاغر میکنه رنگ روشن چاق میکنه این غذا چاق میکنه ،تند خوردن چاق میکنه ،ازدواج کنی چاق میشی باردار بشی باید چاق بشی به اندازه دو نفر باید بخوری چقدر دنبال روشی بودم چاق نشم چقدر دلم میخواست کمرم باریک بشه برا همین چرخونک گرفتم تو خونه میزدم هیچ لاغر نشدم که هیچی چون هر روز متر دستم بود دکر کمر میگرفتم کمر درد هم گرفتم .از همه چی دردناکتر اطرافیان فلانی چاق شدی منم به خاطر اینکه خجالت می‌کشیدم با ناراحتی میگفتم چیزی نمیخورم به خدا ساختار من اینه و یعنی میگفتم طبیعی هست که چاق بشم یادمه اون آخر اخرا دیگه خسته شده بودم خیلی به خدا بدو بیراه میگفتم چون واقعا هیچی نمیخوردم اما در عوض روزی ۳بار وزن میکردم و میگفتم خدایا من چکار باید کنم که نکردم دیگه از عهده من خارجه و خیلی طول نکشید که با سایت استاد آشنا شدم و همه چی بر عکس شد از هر غذایی دوست دارم میخورم حتی غذاهایی که باید سس روشون بزاریم که من سه روزی وحشت داشتم الان بدون هیچ استرسی سس میخورم 

   من چندین سال نان جو میخوردم میگفتن چاق نمیکنه اما الان به راحتی نان میخورم ونتیجه من برعکس شده به جای چاقی من لاغر شدم این از معجزات لاغری با ذهن هستش واقعا که اسانترین کار دنیاست واقعا که نمیتونی توضیح بدی چی شد آنقدر که اسانه . مرسی استاد گرامی .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طاهره فروغی
   1402/11/04 18:35
   مدت عضویت: 1067 روز
   امتیاز کاربر: 34167 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,028 کلمه

   سلام خدای مهربونم 

   خدایا برای تمام نعمت هات بینهایت شکر 

   سلام استاد عزیز و دوستان خوبم 

   لاغری با ذهن خیلی اسونه ولی باور کردن این حرف خیلی سخته

   افراد لاغر چکار میکنن تا لاغر هستن و لاغر بمونن

   من از پسرم سوال کردم میگه هیچی 

   از شوهرم پرسیدم چون بزرگتره و چیزهایی شنیده میگه هیچی یا این که من استعداد لاغری دارم و یا من ارثی لاغرم 

   از ازمونگر پرسیدم چطور این اندام خاص رو داری خندید و گفت نمیدونم کاری نمیکنم 

   ما همیشه کارهایی که ساده است رو نمیتونیم توضیح بدیم و مراحلش رو نمیتونیم توضیح بدیم ولی اگر کاری که براش پدرمون در اومده رو در اون موفق بشیم میتونیم مراحلش رو توضیح بدیم 

   من چه کارهایی کردم که خود بخود بود و راحت بود 

   من برای دانشگاه قبول شدنم زیاد خودم رو به اب واتیش نزدم تازه دراون مرحله زمانی مادرم نبود من مجبور بودم مهمون داری کنم و برم امتحانهای نهایی رو هم بدم و بعدش هم کنکور شرکت کنم و خیلی راحت وقتی خبر قبولی دانشگاه اومد خودم تعجب کردم که من با این شرایط قبول شدم 

   من اصلا به فکر سر کار رفتن نبودم ولی کارم 19سال پیش برام درست شد و نمیدونم چطور یک دفه خودم رو سرکار دیدم 

   من برای چاق شدنم سختی وعذاب نکشیدم و با راحتی و شادی چاق شدم و نمیدونستم چطور چاق میشم و توجیه های اشتباه داشتم 

   من چه کارهایی سختی کشیدم 

   من قبلا برای لاغر شدن از روشهای اشتباه پدرم در میومد و همه مراحلشو میتونم توضیح بدم 

   من بعد از قبولی دانشگاه سالهایی که درس خوندم خیلی بهم سخت گذشت و میتونم اونو مراحل رو بیان کنم 

   من سالهایی که از لحاظ اقتصادی در مزیقه بودم رو میتونم بیان کنم 

   من باید به خودم کمک کنم و از هر نفری که متناسب فابریکی است سوال میکنم که چکار میکنی لاغری و اونا میخندن ومیگن نمیدونم  و یا میگن ما استعداد لاغری داریم 

   من توسالن ازمون از یکی پرسیدم و گفت تا حالا کسی از من نپرسیده که چرا این اندام روداری و فکر میکردم خیلی لاغرم تو تنها کسی هستی که میگی دوست دارم این اندام رو داشته باشم و ذوق کرد و خوشحال شد 

   تغییر نگرش و تغییر فرمولهای ذهنی با شنیدن یک حرف و یا یک فایل نیست 

   شنیده ها باید به باور تبدیل بشه و این تغییر باورها به تغییر نگرش کمک میکنه و این باعث میشه که من فرمولهای درست ایجاد بشه 

   لاغری با ذهن خیلی اسونه چون همه ادمهای لاغر دنیا براش توضیحی ندارن 

   چاقی با ذهن خیلی اسونه چون همه ادمهای چاق دنیا براش توضیحی ندارن 

   لاغری باجسم اینقد سخته که در همه روشهای قبلی پدرم دراومد و حال بد داشتم 

   نگرش ادمها در مورد غذا اینه که این غذا چاق میکنه و قدرت رو به غذا میدن مثلا سس مایونز چاق میکنه 

   نون چاق میکنه 

   برنج چاق میکنه 

   وقتی انسان به جایی برسه که فکر کنه که مواد غذایی چاقش میکنه پس در مغزش یقین چاقی بالاست چون ایمان داره که این مقدار سس کم منو چاق میکنه 

   و خیلی برام منطقی و محکمه که من انتخاب شدم برای چاق شدن و همه چیز ها منو چاق و چاق و چاق میکنه و من که راهی ندارم که چاق نشم 

   و تا وقتی این فکر رو داریم نگرشمون اینه که من کاره ای نیستم مواد غذایی منو چاق میکنه و همه چیز در اطرافمون ما رو چاق میکنه بالاخره باید از یکیش که باید بخوریم و این احساس که بازم چاق میشم رو داریم 

   یا باز از طرفی دیگه دنبال موادی هستیم که مارو چاق نکنه نه این که لاغر میکنه 

   نگرش غلط اینه چه از این طرف و چه از اون طرف 

   همیشه در اداره میشنوم که چه موادی چاق میکنه و چه مواد لاغر میکنه و من بدون عکس العمل فقط تودلم میخندم و خدا را شاکرم تا منو به راه راست هدایت کرد و نگرشهام عوض شد 

   وای سرکه سیب من چقد میخوردم و حالم هم بعد از اون بد میشد ولی شنیده بودم که لاغر میکنه ولی دریغ از یک گرم لاغری 

   همه حرفها ی دورهمی ها اینو بخور چاق میشی و یا اینو بخور لاغر میشی رفته بودم خونه برادرم معجونی درست کرده بود و به من هم توصیه میکرد که شبها بخورم تا لاغر بشم 

   این چیزها در برابر نگرش اصلی که من بپذیرم که من چاق میشم  اصلا اثری نداره 

   نگرش با اقدام و حرف فرق میکنه 

   حالا این نگرش که من چاق میشم و اقداماتی میکنم تا لاغر بشم موثر نیست و من رو داعمی لاغر نمیکنه 

   و اگر نگرش داشته باشم که لاغر نمیشم حالا هر اقداماتی انجام بدم و از هر چیزی بخورم بازم لاغر نمیشم 

   و همکار لاغرم که نگرشش اینه که من لاغرم و هیچی نمیتونه منو چاق کنه و هیچ غذایی منو چاق نمیکنه و همیشه من همین اندامم پس هیچ وقت چاق نمیشه 

   نگرش با تصمیم و حرف و رفتار متفاوته

   من قبلا با خوردن حتی اب هم توقع چاقی داشتم و میگفتن سرکه سیب بخور لاغر شی ولی نشد 

   میگفتن که برنج وماکارونی و نون و چربی و کره و خامه و خیلی چیز ها ست و من سرگردون که خب چیو بخورم تا لاغر بشم 

   نگرشم این بود که چاقی من دلیل خارجی داره و من مقصر نیستم چون غذا چاق میکنه چون مادرم چاقه چون ژنتیکم چاقه و چون و چون 

   ولی از وقتی در این سایت هستم و نگرشم نسبت به این توجیهات تغییر کرده از همه چیز بالذت به اندازه نیازم میخورم و هر روز لاغر تر میشم و لذت میبرم

   نگرش چیه و چطور تغییر میکنه ؟

   بابودن در این سایت و بودن دراین فضا باعث تغییر نگرش در ما میشه 

   نگرش یعنی درک کردن و این حرفهای بیهوده این نگرش رو تغییر نمیده و که من چکارکنم در چه موقع از شبانه روز چکار کنم تا لاغر بشم 

   نگرش یعنی من وقتی غذا میخورم هیچ ترس از خوردن نداشته باشم 

   تغییر نگرش یعنی قدرت رو از غذا بگیری و تمام قدرت رو به دست بگیری 

   تغییر نگرش یعنی تغییر رفتار به صورت نا خود اگاه در برابر مواد غذایی 

   تغییر نگرش یعنی ارامش درونی در مقابل تبلیغات و گفته های دیگران در مورد چاقی 

   تغییر نگرش یعنی من وقتی تبلیغات میبینم زود رد میکنم و میگم دروغه و دیگه وسوسه نمیشم تا اونو هم امتحان کنم 

   تغییر نگرش باعث تغییر رفتار میشه وتغییر رفتار باعث تغییر جسم میشه 

   به امید تغییر نگرشم در تمام زمینه های زندگیم 

   خدایا مرا در این تغییر نگرش یاری کن تا انسانی جدید باشم و بتونم از تمام نعمت هات لذت ببرم 

   در پناه خدا باشید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 40660 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 624 کلمه

   به نام خدا

   سلام استاد عزیز و دوستان هم مسیر 

   ✓ ای خداااا چقدر جالب بود این فایل ،چون با شنیدنش متوجه شدم که من چقدر تغییر کردم ، نگرش من واقعا نسبت به ۲سال پیش که وارد سایت شدم بسیار عوض شده ، اصلاح شده افکارم ✓

   من خودم سوال کردم از افراد کاملا متناسب ، میگن نمیدونم ، هیچ وقت چاق نمیشم ، به دوستم که کاملا متناسب هست گفتم اگه حامله بشی چی ؟گفت ربطی نداره من هیچ وقت چاق نمیشم ،یعنی همون اطمینان و یقینی که ما همیشه داشتیم که هر کاری بکنیم چاق میشیم اون میگه هر کاری بکنم چاق نمیشم ،دقیقا ما انتظار چاق شدن داشتیم ، منتظرش بودیم همیشه ،اما متناسب ها همیشه انتظار تناسب اندام رو داشتن ،اصلا بهش فکر نمیکنند ،به همین دلیل لاغر شدن آسونه چون دلیلی براش ندارند ، اگر سخت بود حتما کلی دلیل براش میگفتن ،چاق شدن هم آسونه چون ما نمیدونیم چجوری شد که چاق شدیم .

   در مورد انتظار چاقی داشتن باید بگم من به معنای واقعی میگفتم حامله بشم چاق میشم ، ایمان داشتم بهش و الان با خودم میگم چرا اینقدر منتظر چاقی بودم ، این همه ترس چی بود ، چرا اینقدر بهش فکر میکردم ،نتیجه ی این همه توجه شد ۲۵کیلو اضافه کردن ،کاش زودتر با سایت تناسب فکری آشنا میشدم .

   / چقدر زجر کشیدم از این همه استرس و نگرانی و این افکار اشتباه که همه ی  این مواد غذایی چاق میکنه …/

   قبلا چون نگرش اصلی من این بود که من چاق میشم پس باید یه کاری بکنم لاغر بشم و غذاها رو تفکیک میکردم به لاغرکننده و چاق کننده پس این نگرش کار خودش رو میکرد و چاقم میکرد ،اما الان چون من ترسم از مواد غذایی بسیار کم شده ، استرس های قبل رو ندارم و غذاها رو تفکیک نمیکنم و نگرشم اینه که غذاها چاق کننده نیستن و اول افکار من مهمه و بعد رفتار صحیح غذایی من ، پس چاق نمیشم .

   مثلا یه فکر اشتباه دیگه که همیشه داشتم این بود به محض اینکه پاهام درد میگرفت میگفتم آها حتما اضافه وزن داشتم که اینجوری شدم شاید نیم کیلو یا یه کیلو و عاملش رو تنها چاقی میدونستم ، در حالی که الان همین دیروز وقتی این فکر اومد ،فوری گفتم چه ربطی داره ،من که دارم هر روز گرم به گرم لاغر میشم ، شلوارم هم خیلی کمرش راحت تر بود و اتفاقا به همسرم گفتم این شلوار رو وقتی از بیرون میومدم فوری در میاوردم اما الان راحت راحت دارم باهاش راه میرم و اصلا اذیت نمیکنه ،خلاصه این فکر رو تونستم رها کنم ، کنترلش کنم . 

   ✓شکر خدا الان دو هفته ست که نه من درخواست کردم شیرینی بخریم نه همسرم چیزی گفته ، اگر در ذهنم هم مرور شده، بسیار کمتر از گذشته بوده یعنی اگر خودم رو مقایسه کنم با ۲سال پیش ،اون زمان هر روز بهش فکر میکردم و اکثر روزها میخریدم اما الان شاید ۵بار به ذهنم رسیده برم اما بسیار صدای این نجوا ضعیف بوده و فوری یه فکر دیگه جاش رو گرفته ، میلم هم خیلی کمتر بوده و اینکه به زبون نیاوردم خودش باعث شده همسرم هم ترغیب نشه به خریدنش و این یه تغییر بسیار مهم و عالیه در من و خیلی خوشحالم :)) ✓

   « من در این سایت درک کردم ، فهمیدم ، که به خوردن و نخوردن اهمیت ندم ، به اینکه چی بخورم و چی نخورم توجه نکنم و تنها راه لاغر شدنم همینه ، فکرم راحت باشه ، نگران هیچی نباشم ، آرامش ذهنی داشته باشم ، درست مثل افراد متناسب،من دارم یه شخصیت کاملا متناسب پیدا میکنم ،من ادامه میدم این مسیر رو با عشق …»

   خدای عزیزم سپاسگذارم برای بودنم در این مسیر آرامش بخش، ممنونم برای حال خوبم ،سلامتیم و اندام متناسبم .

   « استاد گرامیم سپاسگذارم »

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار maryam1398rahimi
   1402/11/01 05:42
   مدت عضویت: 1579 روز
   امتیاز کاربر: 10834 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 847 کلمه

   با سلام 

   سلام به همه ی دوستان متناسبم و استاد عزیزم 

   چه موضوعاتی در زندگیمون خود به خود  رخ داده که ما نفهمیدم چه جوری اون اتفاق افتاده ؟

   میخام از تمام اون ناخواسته ها بگم همونایی که حال بد میکنه اگه بخواهیم در مورد ناخواسته ها صحبت کنیم 

   خیلی چیزها هس که هم حرف برای گفتنش دارم هم خوب یادمه 

   که چقدر سختی کشیدم و پدرم در اومده

   من برای لاغر شدن خیلی راه‌ها رفتم ورزش کردم پیاده روی کردم رزیم گرفتم شب تا صبح از گشنگی بیدار موندم و هر راهی گفتن و رفتم

    اعصابم خورد شده از خودم بدم اومده متنفر شدم از خودم ولی لاغر نشدم ولی برای چاقی یادم نمیاد که چه جور چاق شدم 

   چه راههای رفتم که چاق شدم خود به خود چاق شدم وقتی به خودم اومدم دیدم ههههه من خیلی چاقما

   باید کاری کنم برای چاقیم و خیلی راه‌ها رو امتحان کردم که هیچ کدوم فایده ای نداشت 

   و در  جنبه های دیگه از زندگی 

   اما اگه بهم بگن چی اتفاقی افتاد که الان توی این جایگاهی 

   حرفی برای گفتن ندارم 

   من نمیدونم یادم نیس چه جور و چه اتفاقی افتاد که الان من در بهترین حالت زندگیم هستم

   حرفی ندارم براش 

   روزهای یکی پس از دیگری گذشت و به مرور من به این جایگاه رسیدم 

   ازدواج کردم خوشبختم 

   گواهینامه گرفتم به راحتی چند ساله 

   درس خوندم چند ساله تو دوره هستم 

   سه تا فرزند دارم 

   به مسافرت بیرون از کشور رفتم 

   ولی اگه بهم بگن رمز موفقیتت چه بوده یادم نمیاد 

   چیکار ها کردم 

   ولی اگه رمز بدشانسی رو ازم بخوان تا دلت بخواد حرف  برای گفتنش دارم

   که چه ها کشیدم

   چون خیلی توجه کردیم و ذهن اتفاق بد رو خیلی خوب یادشه و هیچ وقت فراموش نمیشه 

   و این هم شنیدم 

   که سخن بد هیچ وقت در ذهن از بین نمیبره و جاش تو ذهن برای همیشه میمونه  مثلا یه کسی یه حرفی بد یا یه سخن بد  بهمون میزنه که خیلی خوب یادمون میمونه 

   که ببین  فلانی چه بهت گفت

   ببین در مورد تو  چه حرفی زد

   تو تلافیش سرش در بیار 

   و درگیری به وجود میاره با خودت 

   تا جایی که حالت رو بد کنه و حس بد بهت دست بده 

   و هیچ وقت جای این حرفا بیرون نمیره از دلمون 

   و همیشه تو ذهنمونه و کینه درست میشه 

   در همه ی جنبه های زندگی این مورد صدق میکنه

   پس برای ما افراد چاق این باور هس که چاق شدن خیلی اسونه و کاری نکردیم ما که چاق شدیم 

   به مرور زمان از بچگی با باورهای اشتباه ما به اینجا رسیدیم زحمتی براش نکشیدیم 

   ولی برای لاغری خیلی زحمت کشیدیم پدرمون در اومده 

   و لاغر هم نشدیم

   پس برای افراد لاغر این برعکسه 

   اونا فابریکی لاغرن اگه ازشون هم بپرسیم چه کاری انجام دادین که لاغرین 

   میگن کاری خاصی انجام ندادیم میگن ما خود به خود لاغریم ژنیتیکیمون لاغریه 

   و حرفی ندارن برای لاغر شدنشون 

   ولی اگه همون افرادی که زیاد لاغرن و خواستن چاق بشن 

   ازشون بپرسیم که چه جور چاق شدی 

   میگه پدرمون در اومده تا ۲کیلو اضافه کردیم 

   درست برعکس افراد چاق که پدرشون در اومده برای ۲کیلو کاهش وزن 

   و کلی حرف دارن برای پدر های که ازشون در اومده 

   چون کار ذهن اینه که چیزهای بد ووناخوشایند رو خوب برات بزرگش کنه و تو ذهنت میمونه و کارهای که سخت بوده رو فراموش نمیکنه و کلی حرف براش داره 

   وچیزهای که اسونه و راحت بوده رو یادش نمیمونه مثل چاق شدن و لاغر شدن 

   امیدوارم که در این مورد درست توضیح داده باشم 🙏

   و در مورد نگرش هامون 👇

   من نگرشم از خودم چاقیه 

   من در معرض چاقی هستم خوردن هر جیزی منو چاق میکنه 

   برنج چاق میکنه نون چاق میکنه آب چاق میکنه سیب زمینی چاق میکنه نوشابه چاق میکنه 

   صبحونه چاق میکنه ناهار چاق میکنه شب نباید شام بخوری چاق میکنه 

   فست فود چاق میکنه همه جی آدم رو چاق میکنه 

   پس نباید چیزی بخورم اگه میخام لاغر بشم 

   باید خیلی کم غذا بخورم تا لاغر بشم 

   من نگرش اصلیم اشتباهه 

   نگرش اصلی رو چه جور باید درست کنم

   فقط یه راه داره 

   که اونم محتوای سایت تناسب فکری رو دنبال کنم به صورت مستمر 

   اونم این نیس که مثلا من امروز صحبت های استاد رو شنیدم بگم هه برنج چاق نمیکنه آب چاق نمیکنه سیب زمینی جاق نمیکنه 

   خب من ازرامروز میخورم چون چاق نمیکنه 

   من باید برای خودم تحقیق کنم تحلیلش کنم

   که ببین فلانی هم برنج میخوره 

   برم ازش سوال کنم که فلانی تو که لاغری برنج نمیخوری نون نمیخوری سیب زمینی نمیخوری نوشابه نمیخوری و در جواب بهم میگه من همه جی میخورم و لاغرم 

   من نمونه بارزش داریم 

   خواهر همسرم اصلا همه جی میخوره و متناسبه 

   پسرم خیلی نوشابه میخوره فست فودی میخوره هله هوله میخوره ولی خیلی لاغره 

   پس همین مواد خوراکی چرا منو چاق میکنه 

   من باید این نگرش رو درست کنم که بابا خوردن آدم و چاق نمیکنه 

   این باور منه که من دارم منو چاق میکنه 

   پس ما باید برای تغییر نگرش هامون سوال کنیم بپرسیم ببینم و بشنویم با چشمان خودمون با گوش های خودمون 

   که هیچ چیزی چاق کننده و لاغر کننده نیس 

   این باور هستش که ما نسبت به هر جیزی داریم 

   پس از امروز من باید دوتا کار انجام بدم 

   اول اینکه از افراد متناسب سوال کنم که چه جوره لاغر  و متناسبه 

   و دوم اینکه نگرش های اشتباهی که در ذهنم هس رو صحیح کنم 

   و برای هر دو باید از افراد متناسب سوال کنم .که چرا متناسبن و چه چیزهای میخورن و نمیخورن بپرسم 

   تا باورهای اشتباهم رو شناسایی کنم 

   و بودن در این دوره ها تنها راهکار باورهامونه 

   که بتونیم باورهامون تغییر بدیم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mrmr19791357@gmail.com
   1402/10/30 14:40
   مدت عضویت: 667 روز
   امتیاز کاربر: 29819 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 961 کلمه

   ب نام خداوند یکتا 

   در مورد خوردن یا نخوردن،از وقتی خودمان را شناختیم همش شنیدیدیم یا می شنویم ک این غذا رو نخورید ضرر دارد یا اون غذا رو نخورید این غذا رو این مدلی بخورید اون غذا رو اون مدلی بخورید.

   ن اینکه ک ب خیلی از غذاها قدرت چاق کنندگی دادند بلکه همش از ضرر آن ترساندند ب اندازه یک عمر مارو از غذاها ترساندند.و متاسفانه این فقط مربوط ب چاقی یا لاغری نمی شود.اگه فلان غذارو بخورید باعث دیابت می شود فلان غذا باعث فشارخون بالا می شود این خوراکی باعث سکته سرطان ،سنگ صفرا،سنگ کلیه ونمیدونم چه و چه و چه می شود.واقعا چرا؟واقعا چرا از غذاها در ذهن مردم یک هیولا ساختن و هم اینکه ما این هیولا رو در ذهن خودمان گسترش داده ایم.ب لطف فضاهای مجازی ب لطف گسترش علم ب لطف رسانه ها،از یک طرف از مضرات غذاها می گویند واز طرف دیگر انواع و اقسام خوراکیهاو تنقلات و خیلی چیزهای غیر ضروری را ب وفور تبلیغ می کنند.

   وی جورایی وقتی آدم با این تضادها و این ضدو نقیضها برخورد می کنه واقعا گیج میشه ک ایا اینها سالم هست بخوریم یا واقعا مضر هستند.خوب حالا در مورد چاق یا لاغر کردن غذاها.باز هم مثال برادرزاده خودم ک لاغر هست رو بابد بیارم،دیروز اومده بود خونمون ب خواهرم گفت صبحانه بده می خوام برم جشن تولد دوست باشگاهی ام می خواهیم فوتبال بازی کنیم گفتیم چی می خوری گفت هیچی فقط چایی،خواهرم گفت چایی خالی چیه پنیرو گردو می خوری یا تخم مرغ‌ یا کره و مربا،چی می خوری،باز گفت هیچی فقط چایی،حالا ی لقمه نون پنیر بده،بعد‌ خواهرم نان و پنیر و گردو و نبات آورد من اشپزخانه بودم و ندیدم چی خورد ولی شنیدم ک چایی خورد بعد گفت نظرم عوض شد سیر شدم نمیدونم ایا نبات رو خورد یا نه من اصلا متوجه نشدم،یعنی همون نون و پنیر رو هم نخورد.

   بعد خواهرم و مادرم بهش گفتن غذا نمی خوری ک لاغر هستی این چ مدل غذا خوردن هست ی مثال از پسر داییش ک یکم تپل هست زد گفت ببین آرتین چقد غذا می خوره چاقه ولی تو هیچی نمی خوری لاغری،اون جواب داد نخیرم دیروز فلان جا بودیم آرتین فقط برنج خالی خورد ولی من چهار رقم خورش خوردم.من ازین جوابش خوشم اومد ولی تو بحثشون شرکت نکردم خوشحال شدم ک برای خودش و بقیه دلیل آورد ک نخوردن من باعث لاغری من نیست.خوب این از برادرزاده من،حالا پدرم رو بررسی می کنیم،پدر من با وجود خو ش خوراک بودنش اون هم لاغره پدر من خیلی ب غذا اهمیت می ده،اگه چیزی از غذا یا میوه خونمون باشه،خدا نکنه خراب بشه دائم میگه چرا نخوردین ک خراب شده چرا نمی خورین بخاطر این موضوع باید باهم جرو بحث داشته باشیم،میگیم خوب نمیتونیم بخوریم هر وقت موقعیتش پیش بیاد می خوریم برای چی باید همه چی رو یک دفعه بخوریم.پدر من صبحانه مفصل می خوره و تقریبا هم همیشه غذای پختنی می خوره،اگه بره بیرون ی دور بزنه پیاده هم نه،با ماشین باز بیاد خونه ی چیزی می خوره،اگه خونه باشه مدام در حال خوردن هست.خوب من ب خودم میگم برادر زاده من چیزی نمی خوره و دیگران مدام اون رو محکوم می کنن ک تو غذا نمی خوری لاغر هستی،پس پدر من جریانش چیه ک اینقدر ب فکر خوردن هست اونم باز لاغره پس من اینجا حداقل برای خودم بسیار بسیار واضح و مبرهن میشه غذا عاملی برای چاقی یا لاغری نمیشه هر چن هر چن دیگران ب هیچ عنوان قبول نمی کنن و هزاران دلیل دیگه می‌آورند ک اون سوخت سازش‌ زیاده تحرکش زیاده چون که جنسش مرده چون که مردها بدنشون عضلانیه و اینکه این بدنش با بقیه فرق داره وهزاران دلیل عجیب غریب ک خودشون هم نمیدونن چیه ولی منننننن هیچ کدوم اونها رو ن قبول دارم ونه باور دارم.

   چن روز پیش داشتیم ناهار می خوردیم من داشتم نون می خوردم مادرم و خواهرم بهم گفتن چرا پلو نمی خوری؟گفتم دوست ندارم من زیاد برنج دوست ندارم خواهرم براش خیلی عجیب و تعجب آور بود گقت تو ک کشته مرده برنج‌ بودی حالا میگی نمی خورم تو روزی چن بار میرفتی برنج می خوردی الان میگی دوست ندارم گفتم خوب این بکی از تغیرات من هست‌ ک تو متوجه نمیشی ولی من واقعا دیگه علاقه ای ب برنج وهم خیلی چیزای دیگه ندارم ولی اصلا برای خواهرم این مورد قابل باور نبود بهم میگف دیدی فکر می کنی ک برنج چاق میکنه نمی خوری،من گفتم نه نه ب هیچ عنوان ب هیچ عنوان برنج رو چاق کننده نمیدونم ولی الاان اصلا هیچ حسی ب خوردنش ندارم اصلا اینگار بعضی‌ اوقات هم‌ ببیینم‌ حالم بد میشه از خوردنش،ولی بهش گفتم تو میگی چاق میکنه وهم می خوری،گفت آره چاق میکنه،گفتم اگه چاق میکنه خوب نخور،پس چرا تو علاقه داری و می خوری وهم میگی چاق میکنه،یعنی هم علاقه ب خوردنش داره وهم ترس از خوردنش داره با‌ اینکه وزنش نرمال هست برام‌ خیلی عجیبه ک چرا فقط از برنج می ترسه و فقط هم از برنج می ترسه،خواهرم هنوز باورش نمیشه ک من اون علاقه شدیدم ب برنج ک تا چند سال پیش بوده اللن دو سه سال از بین رفته.من ب خواهرم گفتم چرا چنین فکری در مورد برنج داری،گفت خوب من زیادکه نمی خورم کم می خورم.خواهر من در روز یک بار برنج می خوره واعتقادش بر این هست ک ناهار حتما باید برنج باشه اونم اگه وقتش داشته باشه می خوره ولی تو وعده شام اگر مهمانی چیزی باشه می خوره و کلا بیشتر از یک وعده برنج نمی خوره وفکر میکنه اگه در روز چن وعده برنج بخوره ب چاقی مبتلا میشه واین موضوع دقیقا در پدرم برعکس هست چون پدر من روزی چن وعده برنج می خوره‌ واصلا هم چاق نمیشه‌.

   پس این غذا نیس ک مارو چاق یا لاغر میکنه این فکر ما هست باعث چاقی یا لاغری یا هر موضوع دیگه می شود.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 2 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1402/10/29 23:06
   مدت عضویت: 1738 روز
   امتیاز کاربر: 11871 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 97 کلمه

   چاقی واقعا با ذهنه

   دختر من خیلی لاغر بود و هر وقت صبحانه میخورد ساعت ۱۲ گرسنه میشد و من سریع بهش یک خوراکی ای میدادم چون میدونستم نمیتونه صبحانه خوب بخوره و کلا زود زود گرسنه میشد و من سریع بهش غذا میدادم و اون یک کوچولو میخورد و میرفت وقتی رفت مدرسه یکم جون گرفت و من ترسیدم که نکنه چاق شه و وقتی میگفت گرسنمه میپیچوندمش و بهش میگفتم الان صبحانه خوردی یا تا ناهار صبر کن و اینا

   الان چند روز دوباره مثل گذشته عمل میکنم   و میبینم خیلی ولعش به خوردن کم شده

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 26882 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 542 کلمه

   به نام خدای مهربان

   سلام به همه‌ی عزیزان

   دیشب مهمونی بودم و دوتا باور درباره‌ی چاقی شنیدم. یکی گفت: من از وقتی که ویتامین و مکمل دارویی میخورم اشتهام زیاد شده من از همتون بیشتر غذا خوردم شکمم داره میترکه. 

   آخه یک قرص/شربت ویتامین طفلک چه طور میخواد چاق کنه؟ بنده خدا قرصه فقط توش چندتا ویتامین داره حالا بعضیا میان ازش اشتهااا میسازن. والا مامانی من همیشه داره ویتامین میخوره میگه میخوام خودم و تقویت کنم اما چاق نشده. 

   یکی دیگه هم گفت با لذت غذا خوردن آدم و چاق میکنه. گفت که وقتی مجرد بودم خیلی لاغر بودم، فقط به اجبار غذا میخوردم که سیر شم. اما از وقتی که ازدواج کردم با لذت غذا میخورم برای همین چاق شدم. هرکی با لذت غذا بخوره چاق میشه. منم یادمه که این فرد وقتی تازه ازدواج کرده بود لاغر بود. جالب بود که خودش و یکی از خواهراش لاغر بودن، ولی خواهرای دیگشون و مامانشون چاق بود. اولین بار که دیده بودمش با خودم میگفتم وای چقدر لاغره چقدر خوشگله. اما بعد مدتی که از ازدواجش گذشت وزنش بیشتر شد. یادمه که میگفت همش من و مجبور میکنن که بیشتر غذا بخورم، هی تو بشقابم غذا میریزن، میگن چاق شو خیلی لاغری. 

   خب اگه با لذت غذا نخوریم بشینیم گریه کنیم غذا بخوریم؟ البته دارم مزاح میکنم. منم گاهی اوغات فقط چون سیر بشم چیزی میخورم. اما وقتی چیزی بخورم که ازش لذت نبرم یا دوست نداشته باشم خلقم تنگ میشه. دیروز یه غذایی داشتیم که توش بادمجون داشت. من بادمجوناش و جدا کردم اما بازم طعمش حس میشد، برای همین بعد غذا (نا)راحت بودم. 

   چند ماه پیش فکر میکردم نباید از غذا خوردن لذت ببرم. حتی یه جورایی سعی میکردم بدم بیاد، براهمین باعث شده بود که عصبی بشم و حرصم زیاد شه. وقتی از صبح تا شب با حال بد غذا میخوردم نتیجه خوبی هم نداشت. منظورم این نیست که همیشه به‌به چه‌چه باشه، اما دیگه همیشه با حال بد هم نباشه. 

   جالبه که دیشب در مهمونی بین حرف‌هاشون درباره‌ی غذا و چاقی به یک نکته‌ی جالب اشاره کردن. یکی گفت کسایی که چاقن خوردن غذا و دوست دارن. از شوهرش هم که چاقه مثال زد که فقط دوست داره غذا بخوره.  

   ………..

   هرچی بیشتر میگذره بیشتر درباره‌ی مضرات فلان ماده خوراکی اطلاعات پخش میکنن. یعنی جوری شده که انگار کلا هیچی نباید بخوریم چون میگن یا چاق میکنه یا فلان مریضی و میاره. هوا هم که نباید نفس بکشیم چون آلوده‌ست. آب نخورین که آب فاضلاب و تصویه میکنن میدن به مردم. کلا بریم فتوسنتز کنیم دیگه. از خیلیا شنیدم اون‌هام هم اعتراض میکردن که دیگه چیزی نمونده بخوریم چون همه چی مضره.  همه هم همینا رو میخورن چون اگه همین برنج و نون و گوشت و حبوبات و میوه و سبزی و نخوریم پس چی بخوریم؟ 

   منکه نشنیده بودم کره بادوم زمینی لاغر کنه. اتفاقا با باورهای چاقی ذهنم باید برعکس هم باشه اخه مگه کره لاغر میکنه؟ 😂(به شوخی). 

   اما سرکه سیب یه جوری شده که برای دوای هر مشکلی میگن استفاده کنین. حتی دیدم کپسولش هم هست، با خودم گفتم واحیرتا اخه مگه میشه کپسول سرکه؟ 

   وقتی وارد فضایی میشم که همش میگن این و نخور یا بخور به این دلیل… مغزم سوت میکشه. حس میکنم از همه جا مورد حمله قرار گرفتم. هر روز هم که یک چیز جدید به لیست چاق کننده‌ها اضافه میکنن. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار Darya_sy
    1402/11/03 13:19
    مدت عضویت: 1622 روز
    امتیاز کاربر: 985 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 201 کلمه

    سلام عزیزم 

    وای دقیقا من دیگه تمام پیج هایی که اینجوری هستن و هی میگن این بده اون بده رو بلاک کردم و به همه هم گفتم کسی از این مطالب برام نفرسته 

    واقعا خب چی بخوریم؟ چند وقت پیش ها به من گفتن که جو پرک نخور صبح ها مشکل قلبی میاره آخه چرا؟ منم گفتم باشه شما درست میگی ولی تو ذهنم گفتم اینا همه باور اشتباه هست 

    داشتم فکر میکردم از موقعی که همه مردم بیشتر به اینترنت و فضای مجازی بخصوص اینستاگرام دسترسی پیدا کردن و بیشتر وقت شونو اونجا میگذرونن و همه اش درمورد مریضی و چاقی و بی پولی حرف میزنن واقعا چقدر مریضی زیاد شده چون همه اش باور های اشتباه رو بهم منتقل میکنن 

    به مامانم هم که یه مدت داشت باور میکردن اسن مطالب تو اینستاگرام رو که فلان غذا بده گفتم مامان یه لحظه فکر کن منم الان یه پیج میزنم و یه پست آماده میکنم الکی مینویسم آره سیب که تو قبول داری مفیده ولی من الکی بخاطر لایک و اینا مینویسم که آره من با خوردن سیب مریضی معده گرفتم و اینا خب چند نفر باور میکنن خب منم الکی نوشتم و این موضوع اصلا درست نیست پس هر چیزی رو باور نکن 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     امتیاز کاربر: 26882 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     همیاری
     محتوای دیدگاه: 258 کلمه

     سلام به شما دوست عزیز

     دقیقا اینستاگرام از همه بدتره. مخصوصا که این اطلاعات و با لحنی بیان میکنن که آدم واقعا باورش میشه. علاوه بر این الگوریتم اینستا جوریه که کافیه یک پست و ببینی یا لایک کنی، دیگه پشت سر هم کلی از اون اطلاعات برات میاره و خلاص شدن از دستش مشکله. 

     دقیقا همینطوره، الان یک دلیل افسردگی و حال بد، همین فضای مجازیه. من خودم قبلا هیچ تصوری از بی پولی و این چیزا نداشتم اما وقتی درگیر فضای مجازی شدم همه کلی از بی پولی ناله میکنن. همه توهم زدن که چمیدونم ocd دارن، idhd دارن. کلی مشکلات روحی و روانی و جسمی به آدم منتقل میکنن. 

     یکی یه جا گفته بود یادم نمیاد که قبل از فضای مجازی چطور وقتم و پر میکردم و از زندگی لذت میبردم. 

     والا از هر ماده خوراکی یک ایراد پیدا میکنن میگن. یا فلان مریضی و میاره، یا اگه نخوری اینجور میشی، یا اگه در این ساعت بخوری این طور میشی. 

     مامانبزرگ من خیلی اهل خواص مواد غذاییه. هرچی تو تلویزیون و اینترنت میبینه و میخونه و باور میکنه. اما این اواخر دیگه صداش دراومده بود و میگفت هر دفعه یه چیزی میگن. یه بار میگن فلان چیز خوبه یه بار میگن بده. ماهم بهش میگیم که هرچی تو موبایل میبینه درست نیست. 

     آره منم سعی میکنم این اطلاعات و نبینم. و اگرهم چیزی شنیدم درجا باور نکنم، اول از خودم بپرسم که این کیه داره این اطلاعات و بیان میکنه؟ بر اساس چه منبعی داره حرف میزنه؟ و بعد با خودم فکر کنم آیا کلا حرفش درست هست یا نه؟ 

     موفق باشید 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 10 از 2 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      آواتار Darya_sy
      1402/11/05 11:45
      مدت عضویت: 1622 روز
      امتیاز کاربر: 985 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
      همیاری
      محتوای دیدگاه: 113 کلمه

      دقیقا همینطوره و مثال نقضش هم این هست که دوست من مادربزرگ محترم شون ۹۹ سال عمر کردن و ایشون اگر نوشابه نبوده غذا نمیخورده و عاشق پیتزا بوده و باید هفته ای چند بار پیتزا می‌خورده و میگفته همه ی مواد غذایی خوشمزه و سالم هستن و من هرچی دوست داشته باشم میخورم و ایشون در سلامت کامل بودن فقط دیگه به دلیل کهولت سن فوت کردن و هرچقدر بچه هاشون میبردن آزمایش اولش که قبول نمیکرده چون میگفته من سالم هستم ولی وقتی هم آزمایش میدادن سالم بودن واقعا 

      پس اگه واقعا پیتزا بده یا شکلات بده پس چرا ایشون عمری طولانی با بدنی سالم داشتن؟ چون باور شون درست بوده  

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سحر
   1402/10/28 18:45
   مدت عضویت: 312 روز
   امتیاز کاربر: 9605 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,059 کلمه

   به نام خالقی که مرا به زیبایی و کامل آفرید💚💖💚

   سلام و عرض ادب خدمت استاد آگاه و لایقم و عاشقان لاغری با ذهن🌺

   منم از بچگی درگیر چاقی بودم و هر چقدر بزرگتر میشدم با حس کردن چاقی و توجه کردن به آن و مدام صحبت کردن در موردش و دنبال کردن راهکارهایی برای خلاص شدن از دست چاقی ناخواسته تصویر چاقی را در ذهنم پُررنگتر میکردم و به مرور چاق و چاقتر میشدم و از وقتی وارد این سایت شگفت انگیز شدم و در معرض آگاهی های صحیح قرار گرفتم به این نگرش رسیدم که تا من به چیزی فکر نکنم و توسط احساسم آن را نپذیرم آن فکر مجوز ورود به ذهنم را بدست نمی آورد و مغز من چیزی را باور میکند که مدام در ذهنم تکرار شود و مرکز توجه من باشد و متاسفانه طوفان اطلاعات بی پایه و اساس چاق شونده و امیدهای واهی که برای لاغری به افراد چاق میدهند بقدری زیاد است که فکر ما همیشه در افکار چاقی غوطه ور است و یکی از ورودی های اشتباه در مورد چاقی این است که ما فکر میکنیم بعضی از غذاها قدرت چاق کنندگی دارند و از خوردن آنها اجتناب میکنیم و غافل از این هستیم که این چشم و گوش و فکر و حس ماست که آغشته به افکار چاق کننده است و ما توسط آنها روی همهٔ غذاها فکر چاقی میریزیم و با احساس چاقی آنها را میخوریم و من هر لحظه دارم توسط باورهای چاق، چاقی را به جسمم ترزیق میکنم و با ترس از چاقی توسط مواد غذایی و دلایل مختلف دیگر چاقی را در خودم بیشتر گسترش میدهم و بدین وسیله همیشه در حال متولد کردن چاقی هستم و مرتب با توجه به چاقی فکرِ چاقم را بروزرسانی میکنم و آنوقت مواد غذایی که خداوند برای رفع نیاز بدنم در اختیارم قرار داده است را مقصر چاقی ام میدانم در صورتی که من خودم به ذهنم یاد دادم که چاقی چیه چه شکلیه و چطور براحتی رشد میکنه و به سختی از رشد می افته و چه غذایی براش خوبه…وبا اطلاعاتی که در مورد چاقی به ذهنم یاد دادم  ناآگاهانه شخصیت چاقی را در خودم بوجود آوردم و تمام قدرت وجودم را دادم دست یک باور کذب و یک توهم ذهنی به نام چاقی و بوسیلهٔ آن اسباب رشد و لذت شیطان را در ذهنم فراهم کردم  و اجازه دادم از قدرت من علیه خودم استفاده کند و مرا با چاقی شکنجه دهد و احساسم را بدکند و در این طوفان پُر از رنج چاقی خالق مهربانم هدایتم کرد به سمت یکی از زیباترین ردپاهایش که سایت مقدس تناسب فکری است و مرا تحت آموزش استادی قرار داد که درست مثل اخلاق خداوند عاشقانه و بی منّت مرا حمایت و هدایت میکند به سمت اصلِ طبیعت وجودم و شناخت خدای درونم و من مثل تشنه ای که به آب رسیده زیر باران معنویِ این آگاهی های ناب تمام باورهای چاق کننده و اطلاعات بی پایه و اساس را میشورم و پاک میکنم و ایمان دارم که رها میشوم از سختی ها و رنج هایی که ناخواسته درگیرشان شدم

   من با نگرش و برداشت اشتباه مغزم را تبدیل کردم به کارخانهٔ تولید چاقی و حاضرنیستم مسئولیت آن را بپذیرم و این عدم پذیرش سبب شده من بدنبال دلایل چاقیم باشم و از آن بدتر برای رفع چاقیم شرط گذاری کنم و به این باور برسم که من چون چاقیم بدلیل ارث و پُرخوری و فعالیت وکم تحرکی و هزار دلیل دیگه است به شرطی لاغر میشوم که رژیم بگیرم و ورزش کنم یا از مواد غذایی خاصی استفاده کنم یا دارو مصرف کنم یا…وعلت چاقیم را انداختم گردن شرط و دلایلی که هیچ کمکی به لاغر شدن من نمیکند

   همهٔ ما ناخواسته از راههای مختلفی به چاقی توجه میکنیم که یکی از آنها برچسب چاقی و لاغری زدن روی مواد غذایی است وقتی من غذایی را نمیخورم به این دلیل که فکر میکنم چاق کننده است قطعاً چاقتر میشوم چرا؟چون اون غذا منو چاق نمیکند بلکه اون حسِ چاقی که من به اون غذا میدهم منو چاق میکند و تا زمانی که نگرش من این باشد که علت چاقی من اینه یا اونه و به شرطی لاغر میشوم که فلان کار و فلان روش را انجام دهم، من چاق میمونم و به مرور چاقتر هم میشوم چون من با اثبات شرط و دلایلم شخضیت چاق را در خودم تثبیت میکنم و مهر تایید بهش میزنم و حالا هر تلاشی بکنم برای لاغرشدن بی فایده است و تنها راه خلاص شدن از چاقی تغییرشخصیت چاق به متناسب است و تنها راه ساخت شخصیت متناسب این است که توسط اطلاعات و ورودیهای صحیحی که در سایت ارزشمند و بینظیر تناسب فکری به وفور موجود است آگاهی های لاغر شونده را به مغزمان ترزیق کنیم تا یواش یواش شخصیت فکری ما تنظیم شود روی لاغری و تناسب اندام و آنوقت بقیهٔ کارها را شخصیت متناسب برایمان انجام میدهد و ما را به لاغری و تناسب اندام میرساند و ما میتوانیم براحتی و با لذت طبیعت وجودمان را تجربه و زندگی کنیم و باید بپذیریم که فعل خوردن جزء طبیعت وجود ماست و نیاز بدن ما را رفع میکند و هیچ تاثیری روی چاقی یا لاغری ما ندارد و این من هستم که با فکر و نگرش چاقم به آن قدرت چاق کنندگی میدهم

   استاد یکی از اقوام نزدیکم که از بچگی چاق بود و خیلی از چاقیش رنج میبرد بعد از طی کردن راه و روشهای مختلف لاغری و نتیجه نگرفتن مراجعه کرد به یک دکتر طب گیاهی و طبق دستور آن دکتر در کنار رژیم غذاییش روزی 3وعده زیرهٔ سیاه مصرف میکرد و بعد از یکماه بقدری حالش بد شد که رفت تو کُما و بعد از یک هفته فوت کرد و چقدر دردآور است که ما عمر و جانمان را قربانیِ نگرش اشتباه خودمان کنیم و انرژیه پاک و مقدسی را که خداوند عاشقانه در وجودمان قرار داده صرف چاقی و احساسهای بد کنیم و بهترین راهکار برای درست نتیجه گرفتن این است که از طریق این سایت و آموزش های بینظیر استاد عزیزم در مسیر صحیح شروع کنیم به حرکت کردن و با خلق یک شخصیت متناسب و دوست داشتنی از بودنمان لذت ببریم و برای سلامتی و تناسب اندامی که براحتی و بصورت ذهنی برای خودمان خلق کردیم شاکر خالق مهربان باشیم و لذت ببریم از اینکه شبیه خالق خود طبیعی و سبک هستیم و این زیباترین روش تشکر از خداوند است 

    استادجان بسیار ممنونم بابت آگاهیهای این فایل دست گُلت پُر توان🙏💖

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1402/10/28 04:29
   مدت عضویت: 1765 روز
   امتیاز کاربر: 15775 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 898 کلمه

   به نام خدای مهربون 

   وقت بخیر عزیزان

   لاغری با ذهن خیلی اسونه ولی باور این حرف خیلی سخته .اگه سوال کنی از افراد متناسب اون پاسخ روی شما خیلی تاثیر می زاره .این نکته خیلی جالب بود که آدم کاری و که اسونه نمی تونه توضیح بده اگه ازش بپرسن ولی آدم‌ها کارهای پیچیده و می تونن توضیح بدن که خیلی براشون راحت نباشه ولی کارهای راحت اصلا حرف نمی زنی .اما اگر برای انجام کاری پدرت در بیاد هی صحبت می کنی و توضیح می دی . 

   اگه از افراد من متناسب بپرسی هیچ توضیحی ندارن و کار خاصی انجام نمی دیم یا می گن ژنتیکمون لاغریه حرفی و می زنه که شما عکس اون و عقیده داری .

   اگر نگرش تغییر کنه همه چی تغییر می کنه .همه چی عوض می شه .نیاز داره به استمرار و تغییر فرمولهای ذهنی .

   لاغری با ذهن واقعا اسونه و همه ادمهای دنیا نمی تونن توضیح بدن دقیقا چه اتفاقی افتاده .

   واقعا منم نمی دونم الان چه جوری به کسی توضیح بدم مثلا دیروز من خونه مامانم بودم می گفت از چند وقت پیش دوباره لاغرتر شدم داشتیم صحبت می کردیم خواهرم ایرانه و من سایت و بهش معرفی کرده بودم ولی مامانم می گفت بهش گفته که رژیم نگیر از رژیم پونه  بگیر .همه چی هم می خوره .گفتم مامان جون مال من که رژیم نیست روش ذهنیه خلاصه خواهرم گفته بود نمی تونم خیلی سخته …..

   ولی واقعا من اصلا نفهمیدم دیروز داشتم به مامانم می گفتم من خیلی ورزش می کردم ولی همش به امید اینکه یه ذره وزنم بیاد پایین می گفت ورزش خوبه گفتم اره خیلی خوبه ولی من هیچ وقت لذت نمی بردم همش به خاطر لاغری انجام می دادم که برم روی ترازو ولی خوب الان پیاده روی می رم نه ساعتم و نمی زارم که کالری بشمارم چند ساعت راه برم یا این چیزها مثلا وقتی کوه می رم همش حواسم به اینکه از منظره لذت ببرم و صداهای طبیعی دیگه الان خیلی وقته که هیچی گوش نمی دم توی پیاده روی .قبلا اهنگ و اینها الان دوست دارم صدای طبیعت و بشنوم 

   لاغری با جسم انقدر سخته .پدرمون دراومد که همه چاقها می تونن کلی صحبت کنن که چه پدری ازش دراومد و اگه فرمولها تغییر کنه نگرش از چاقی میاد به سمت لاغری .

   همون مثال سس . به منم خیلی می گفت اولا تو نوشابه می خوری ،پیتزا …. اتفاقا مربی یوگام منو دعوت کرده که برم خونشون بعد می پرسی که رژیم غذایی خاصی ندارم همه چی می خورم گفتم بله خانم یادتونه برنامه من ذهنیه همه چی می خورم .حالا مربیم خیلی لاغر و متناسبه و کلا آدم کوچولو و ریز نقشی هست و همیشه هم روی میزش پر از تنقلات ازش پرسیدم خانم شما این همه می چینین خودتون هم می خورین می گفت خیلی کم پیش میاد مثلا این گزها و از ایران اوردم هنوز خودم نخوردم .

   مثال سس و اینه که زده شد نگرش آنها اینه که غذا چاق می کنه .سس چاق می کنه .می گن نون و برنج چاق می کنه دکترا می گن .وقتی آدم به جایی می رسه که فکر کنه سس چاق می کنه چقدر در مغزش یقین چاقی زیاده چقدر مطمعنه که چاق می شه .مثلا پسر خاله من نه سس نریزین تو غذا و روغن نریزین به قول شما یه ذره سس و یه ذره روغن آدم و چاق می کنه قدرت و می دن به غذاها .خدا رو شکر که دیگه من این باورها و ندارم . همه حرف آدم‌ها نمی گن چی نخوریم همش می گن چی بخوریم لاغر بشیم .

   وقتی این فکر ها رو داری .کلا نگرش اینه که من کاره ای نیستم .سس چاق می کنه .پس اگه دور و بر و نگاه کنیم .پس باید هیچی نخوری .در ناخوداگاه یقین داری کت چاق می شی .

   وقتی نگرش ها غلط شد .این چاق می کنه .یا بعضی ها نه فلان چیز چربی می سوزنه مثل سرکه .یادمه من یه مدت شنیده بودم که گریپ فروت بعد از غذا چربی ها و می سوزونه یه مدت فوری بعد از ناهار می خوردم البته نصفشو و دلم بیشتر باد می کرد وای وای 

   بعد یه مدت عسل و دارچین می خوردم شبا برای لاغری و یه مدت چایی سبز . این لاغر می کنه و اون چاق می کنه همه حرفه واقعا .بعضی ها برای فشار خون وو… الان مامانم اینها چایی ترش که شبا می خورن فکر می کنن برای فشارشون خوبه . واقعا اینها انقدر در ذهنشون قویه که خوردن و اینها فکر نمی کنم فایده ای داشته باشه  براشون 

   جدیدا متوجه شدم البته نه جدیدا چند سالیه که فهمیدم همه چی ذهنیه .

   نگرش اصلی باید تغییر کنه .مثلا یادمه که یه بار خیلی سال پیش قبل از دوره من خامه خریده بودم از مغازه ایرانی بعد توی صف بودم که پول بدم یه آقایی دیدم نگاه می کنه به خامه و گفت دلش می خواد بخره ولی می ترسه به خاطر کلسترول  ولی من بهش گفتم فکر کنم بخورین بعد ورزش کنین حالا اون موقع اونقدر بلد بودم و بعد رفت از یخچال یدونه برداشت .واقعا همینطوره یعنی باورش می گفت اگه اینو بخوره کلسترولش می ره بالا .

   نگرشتون و باید اصلاح کنین چیز بخور و نخور همه حرفه .همشم انجام بدی فایده نداره .چون نگرش اصلی شما ایینه که من چاق می شم ،در معرض چاقیم .

   و واقعا این فایلها و گوش می دی حرف‌ها در ذهن مرور می شه .کمتر از گذشته تحت تاثیر حرف‌ها قرار می گیری .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 12 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار حامد
   1402/10/28 00:23
   مدت عضویت: 1763 روز
   امتیاز کاربر: 3493 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 669 کلمه

   سلام بر شما استاد عزیز 

   من چندین سال هست که در سایت عضو هستم و تجربه هایی دارم که فکر میکنم اشتراک گذاریشون بدرد دوستان بخوره چند سال پیش برای اولین بار با سایت فوق العاده تناسب فکری آشنا شدم و بعداز  مدتی توستم (یادم نمیاد دقیق) تونستم چیزی حدود 30 کیلو از وزنم رو کم کنم بدون اینکه اصلا خودم متوجه بشم یعنی اصلا خانوادم هم متوجه تغییرات من نشده بودند چون به تدریج این اتفاق افتاده بود تا اینکه اقوام بهم گفتن چقدر لاغر شدی و وقتی رفته روی وزنه دیدم سی کیلو کم شدم هر کی ازم میپرسید چطور وزن کم کردی براش توضیح میدادم که اینجور سایتی هست که من فایل هاش رو گوش میدم و لاغر میشم میگفتم  این فایل ها با ذهن آدم کاری می کنه که تمایلاتش عوض بشه و بعد یک مدتی هم لاغر میشه (خودم نمیدونستم چطور لاغر شدم)بعد از اینکه به وزن موردنظرم رسیدم لاغری با ذهن رو ول کردم چون درک درستی از لاغری با ذهن نداشتم و مثل یک رژیم میدیدمش  و صرفا قدرت این فایل ها من رو لاغر کرده بود . من  همینطور از لاغری با ذهن دور تر و دورتر شدم و بعد از شاید یک سال 30کیلو از وزنم برگشت . دوباره شروع به دیدم فایل ها کردم روزی 10 تا گفتم این فایل ها من رو لاغر می کنن درواقع من دنبال دیدن ویدیو های بیشتر بودم تا زودتر لاغر بشم بدون اینکه گفته های فایل ها رو درک کنم  (میخواستم توی یک هفته بشم مثل وزن قبلیم ) ولی هیچ نتیجه ای نمیداد بعد این مثال رو  توی یک فایلی دیدم که اگه من برم باشگاه بدنسازی و روزی 9 ساعت وزنه بزنم میتونم بدن رو در یک هفته مثل بهترین بدنسازای جهان کنم؟ یا اگه من درختی رو بکارم ممکنه یک هفته بعد یک درخت چند متری بشه؟ و جواب نه بود . و شروع کردم به تماشای فایل ها ولی این دفعه  این فکر رو نداشتم که این فایل ها قراره من رو لاغر کنن بلکه میگفتم این فایل ها به من در مسیر متناسب شدن کمک می کنن و این خودم هستم که خودم رو متناسب میکنم  و این دفعه تلاش کردم درک کنم مطالب رو و الان مدتی گذشته و من در زمانی خیلی کوتاه تری نسبت به قبل 30 کیلو وزن کم کردم ( چون این دفعه فهمیدم موضوع از چه قراره ).وزن اولم حدود 130 کیلو بودم الان 100 کیلو هستم و قصد دارم وزنم رو به 80 کیلو برسونم. هرچی بیشتر میگذره نقش نگرش وباور هارو در زندگی بیشتر درک میکنم و هروز روی باورهام کار میکنم و شرایط آروم آروم داره تغییر میکنه. این دفعه دارم تغییرات رو حس میکنم چون دارم آگاهانه تر این کار رو انجام میدم و این کار رو تا آخر  عمرم ادامه میدم نه بخاطر اینکه مجبورم چون از  دیدن نتایج مثبت  بخاطر تغییر باورهام لذت می برم و میخوام از این روش برای جنبه های دیگه ی زندگیم مثل روابط ثروت و .. استفاده کنم  چون الان میدونم که من دارم زندگیم رو با نگرش و باورهام میسازم و به مسیرهایی  هدایت میشم که باورهام رو تایید میکنن. دوستان بخدا راهی بجز لاغری با ذهن نیست بدنبال روش های که میگن تو یک هفته نمیدونم ده کیلو از وزنت کم میشه نباشید چون وزنی یک هفته ای کم شه یک هفته ای هم اضاف میشه (باد آورده را باد میبرد)بلکه سعی کنید باورهایی ایجاد کنید که باعث متناسب شدن شما میشه(که توی سایت پره) و اگه ادامه بدید آروم آروم نتیجه تغییر میکنه بدون اینکه شما گرسنگی و زجز بکشید..با اینکه من کامنت زیادی ننوشتم ولی امیدوارم تونسته باشم منظورم رو واضح به شما برسونم  . تشکر میکنم از خدای خودم که هدایتم کرد به سایت تناسب فکری و بعد از استاد عزیز که واقعا داره سنگ تموم میذاره و با تلاش شبانه روزی داره همه مارو به تناسب اندامی که حق همه ی ما و طبیعی بدن ماست نزدیک تر و نزدیک تر میکنه . (اگه سوالی دارید بپرسید تا جایی که بتونم و بدونم پاسخ میدم)

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 45 از 9 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار منیره.ف
    1402/11/01 22:53
    مدت عضویت: 1738 روز
    امتیاز کاربر: 11871 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 34 کلمه

    ممنون موفق و سربلند باشید

    میتونم یک سوال بپرسم یک سوال کلی

    وقعا موضوع از چه قراره؟

    ممکن یکم بیشتر توضیح بدید 

    فرمودید سری اول متوجه نشدید چرا لاغر شدید

    ولی سری دوم متوجه شدید

    میشه یکم بیشتر توضیح بدید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار حامد
     1402/11/03 17:36
     مدت عضویت: 1763 روز
     امتیاز کاربر: 3493 سطح ۳: کاربر پیشرفته
     همیاری
     محتوای دیدگاه: 298 کلمه

     سلام دوست عزیز 

     هرچقدر فرمول ذهنی تغییر کنه به همون اندازه نتیجه هم تغییر می کنه (به تدریج رخ میده )من بار اولی که وزن کم کردم فایل هارو می دیدم ولی مطمئن نبودم که این فایل هارو من رو لاغر می کنه ولی ادامه دادم و اون باورهام تغییر کرد ولی چون اینقدر آروم اروم رخ داده بود که خودم متوجش نشدم و افرادی که همیشه جلوی چشمشون بودم هم نفهمیدن درست مثل پدر من که جدیدا داره میگه من اصلا نفهمیدم چجوری 50 سالم شد میگه خیلی زود گذشت. من اون موقع  درک درستی از لاغری با ذهن نداشتم واسه همین ول کردم و دوباره نگرشم اروم اروم تغییر کرد و دوباره شدم آدم قبلی ولی این دفعه نقش باور ها و تاثیری که توی زندگیم میذارن رو بهتر درک میکنم و آگاهانه روی باورهام کار میکنم و کم کم داره اوضاع بهتر میشه . من سرعت پیشرفتم زمانی بیشتر شد که قوانین رو جوری برای خودم تعیین کردم تا برنده بشم مثلا وقتی 130 بودم گفتم اگه 128 بشم من بازی رو بردم و برنده شدم بعد وقتی 128 شدم گفتم 126 و همین روند رو ادامه دادم و ادامه هم میدم . یا وقتی فایلی 1 ساعت هست من نمیگم من باید یک ساعت فایل رو یکجا نگاه کنم میدونم اگه با هر بدبختی هم شده اون یک ساعت رو نگاه کنم دیگه زده میشم از اون نوع فایل ها  چون ذهن کاری رو انجام میده که براش لذتبخش باشه نه زجر آور   میگم من اگه 10 دقیقه نگاه کنم برندم اگه هم بیشتر نگاه کنم یعنی از برنامه جلوهستم . از این روش توی جنبه های دیگه زندگیم هم استفاده می کنم و کارهایی که سالها از انجام دادنشون ترس داشتم رو شروع کردم . معجزه میکنه این کار 

     امیدوارم کمکتون کنه موفق باشید 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 15 از 3 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      آواتار منیره.ف
      1402/11/05 00:41
      مدت عضویت: 1738 روز
      امتیاز کاربر: 11871 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
      محتوای دیدگاه: 30 کلمه

      ممنون خیلی عالی 

      پس روی باورهاتون کار کردید چه عالی

      مثلا چه طوری روی باور اینکه غذا چاق کننده است کار کردید

      و غذا رو تبدیل به عاملی برای ادامه حیات تبدیل کردید

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
       آواتار حامد
       1402/11/05 23:11
       مدت عضویت: 1763 روز
       امتیاز کاربر: 3493 سطح ۳: کاربر پیشرفته
       همیاری
       محتوای دیدگاه: 120 کلمه

       سلام تشکر 

       من از این دیدگاه رو دارم که من از خوردن غذاها لذت می برم ولی در عین حال  میدونم که هدف از غذا خوردن رفع نیاز بدن من هست و  بدن من تنها جایی هست که من برای زندگی کردن دارم سلامتی من اهمیت داره . داشتن این دیدگاه باعث میشه شما از خوردن لذت ببرید در عین حال که رفتار درستی دارید ولی اگه خودتون رو محدود و محروم کنید از خوردن غذاها بیشتر وسوسه میشید برای خوردن اگه بگید این وعده دیگه من کم میخورم یا نمیخورم اتفاقا همون وعده بیشتر از قبل هم میخورید  هروقت درذهن خودتون با موادغذایی بجنگید بدونید که مواد غذایی همیشه برنده میشن . پس با مواد غذایی در صلح باشید 

       موفق باشید 

       برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
       امتیاز: 0 از 0 رأی
       افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      آواتار Darya_sy
      1402/11/05 12:55
      مدت عضویت: 1622 روز
      امتیاز کاربر: 985 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
      محتوای دیدگاه: 52 کلمه

      سلام تبریک میگم و خیلی خوشحال هستم که دوباره به این مسیر شگفت انگیز برگشتید 

      فقط یه سوال داشتم شما از وزنه هم استفاده میکنید که متوجه شدید که مثلا از ۱۳۰ به ۱۲۸ رسیدید یا خیر ؟

      چون من هم تغییراتی داشتم ولی چون از وزنه استفاده نمیکنم نمیدونم چند کیلو کم کردم 

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
       آواتار حامد
       1402/11/05 22:52
       مدت عضویت: 1763 روز
       امتیاز کاربر: 3493 سطح ۳: کاربر پیشرفته
       همیاری
       محتوای دیدگاه: 217 کلمه

       سلام تشکر 

       بله استفاده میکردم اون اوایل  چون میخواستم برنده شدن رو برای خودم آسون کنم و این نگرش رو ایجاد کنم که بدن من توانایی لاغر شدن رو داره همونطور که بار قبل لاغر شدم و حواسم نره جای اون 50 کیلو اضافه وزنم. ولی بعد از اینکه یک مدت از فایل ها استفاده کردم انتظارم از خودم لاغرشدن شد و از اونجا به بعد سرعت کاهش وزن بیشتر شد . از وقتی انتظارم از خودم لاغرشدن شد و لاغری با ذهن رو بیشتر فهمیدم دیگه خیلی به ندرت خودم رو وزن کردم . چون یکی از دلایلی که افراد میرن رو وزنه ترس از چاقی هست . بدترین کار این حس هست که چند فایل نگاه کنید بعد رو وزنه چند فایل نگاه کنید بعد برید رو وزنه و حساس بشید . و بهترین این راه این هست که خودتون رو درگیر فایل ها کنید و اصلا رو وزنه نرید نگران نباشید هر وقت نگرش شما عوض بشه وزن شما تغییر میکنه . لاغری با ذهن روشی راحت و لذتبخش هست و اگه داره بهتون سخت میگذره ( هی میرید وزن می کنید خودتون رو و حساس شدید و یا گرسنگی می کشید ) باید به دیدن فایل ها ادامه بدید تا درک بهتری از لاغری با ذهن کسب کنید . 

       امیدوارم بهتون کمک کنه این مطالب 

       برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
       امتیاز: 5 از 1 رأی
       افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فهیمه حیاتی
   1402/10/27 18:15
   مدت عضویت: 321 روز
   امتیاز کاربر: 6885 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 438 کلمه

   به نام خدای هستی بخش 

   واقعا استاد با تمام وجود و از ته قلبم بابت این آگاهی هایی که در اختیار ما قرار میدین ازتون ممنون واقعا چشم و گوش مارو باز میکنه و چیزهای علنی که تا الان وجود داشته رو و ما اونا رو ندیدیم باعث میشه  و ببینیم  و واقعا متوجه بشیم که در نا آگاهی کامل به سر میبردیم و چقدر کورکورانه هر آن چیزی که میشنیدیم رو قبول میکردیم بدون اینکه چند دقیقه ای به اون گفته ها فک کنیم که آیا درست هستن یا خیر مثلا همین خوردن نخوردن هایی که قبل از بودن در سایت تناسب فکری از اطرافیان جامعه رسانه و …. می شنیدیم الان که شما این موضوع رو باز کردین متوجه شدم که وای اوضاع چقدر خراب بوده و ما چطور انتظار داشتیم در همچنین بارش اطلاعات نادرست چاق نشیم اینکه تقریبا بالای 60 70 درصد مواد غذایی رو چاق کننده معرفی کردن و ما با شنیدن این معرفی ها به جای اینکه به این موضوع فک کنیم که آیا درست هست یا نه اصلا امکان پذیر هست همه مواد غذایی چاق کننده باشن ؟بدون فکر کردن ترس و نگرانی چاقی بیشتر در ما به وجود میومد و روز به روز مواردی به لیست ممنوعه اضافه میشد و هر روز اوضاع ما بدتر و وخیم تر میشد تا جایی که دیگه به این نتیجه میرسیدیم که آب هم بخورم چاق میشم .این باورهای اشتباه نیاز به تغییر داره نیاز به یه انقلاب بزرگ داره تا از جامعه ریشه کن بشه چون روز به روز داره روش ها و باورهای مخرب زیادی به جامعه تزریق میشه  هر بیشتر روش ها و توصیه های اشتباه گذشته بی نتیجه میشن توصیه و روش های جدیدی به روی کار میاد و معلوم نیست که قراره تا کجا ادامه پیدا کنه و چقدر افراد چاق رو محدود کنن . چقدر خوشحالم استاد که شما شروع کننده این انقلاب بودین و ما ادامه دهنده این انقلاب ولی از طرف دیگه هم ناراحتم که این آگاهی های نادرست خیلی سریع تر از گذشته داره رواج پیدا میکنه وچون قدمت چند ساله دارن مردم خیلی راحت اونا رو باور میکنن ولی به هر حال این مانع از این نمیشه که ما کار درست رو انجام ندیم هرکس باید به نوبه خودش درست رفتار کنه تا در نهایت یک جامعه بتونه درست رفتار کنه .پس ما باید از خودمون شروع کنیم و تغییر رو به وجود بیاریم و این بت هایی که به وجود آوردن رو بشکنیم و این حصاری و زندانی که برای افراد چاق به وجود اومده رو از بین ببریم و آزادانه زندگی کردن رو تجربه کنیم .آزاد و رها از هر باید و نبایدهایی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهره
   1402/10/27 17:35
   مدت عضویت: 351 روز
   امتیاز کاربر: 10100 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,111 کلمه

   به نام خداوندی که مارو خلق کرده برای آسانی ها🥰🙏🏻

   باسلام خدمت استادعزیزم و دوستان همراهم 🙋‍♀️🥰🙏

                       چی نخورم چاق می کنه ؟!

   لاغری با ذهن خیلی آسون ولی قبول کردنش خیلی سخته 🤔

   چاقی با ذهن خیلی آسون ولی قبول کردنش خیلی سخته ( برای افراد لاغر)🤔

   ویژگیهای انسانها  این که کارهایی که راحته رو نمی تونن توضیح بدن . چون برای اون موفقیت کار خاصی انجام ندادن چون نگرش خاصی نسبت به اون نداشتن و باور درستی در نا خودآگاهشان بوده که بدون کار خاصی به راحتی موفق شدن چون افکار نامناسب برای آن در ذهنشون نداشتن اصل،  بودن اون موضوع بوده و براشون طبیعی بوده 

   مثالهای برای خودم دارم

    مگه برای حرف زدن سختی کشیدم 

   مگه برای راه رفتن پدرم در آمده 

   مگه برای بزرگ شدنم تلاش و سختی کشیدیم 

   مگه برای یاد گرفتن آش پزی پدرم در آمده 

   مگه برای ازدواج کردن وداشتن خانواده رنج و تلاش  خاصی متحمل شدم

   مگه برای خانه ای که در اون زندگی می کنم پدرم در آمده 

   پس کارهای که خود به خود توانستیم انجام دهیم وبرامون عادی بوده نمی تونیم توضیح خاصی براشون داشته باشیم 

   همیشه برای کارهای سخت ونشدنی که به سختی برای رسیدن به آن تلاش کرده ایم حرفی برای گفتن داریم 

   مثل چقدر لاغر شدن سخته پدر آدم در میاد تا لاغر شه 

   مثل پول در آوردن برای افراد فقیر خیلی سخته 

   اگه از فرد لاغری بپرسم چه کاری برای لاغری کرده ای ؟مطمعنا  پاسخی نداره بگه چون لاغری در ذهن اون طبیعی شده وکار خاصی نمی خواد انجام بده  وبرای این  که لاغری آسون  براش  توضیح خاصی نداره 

   حالا از خودم می پرسم برا ی چاقی چه کار خاصی انجام دادی ؟

   من در مسیر چاقی کار خاصی نکردم فقط چاقی رو باور کردم انتظارم چاقی بود و چاقی برای ذهنم راحت بود وبا هر وعده غذایی فکرم این بود که چاق میشم 

   چون ذهنم چاق شدن رو راحت تر می دونست و لاغری رو سخت تر واین فرمول در افراد لاغر بر عکس 👌

   برای چاقی  نه زجر کشیدم نه پدرم درآمده بلکه با لذت بوده وفقط باورم شده بود که ژنتیک و زایمان وچریهای من سفت است به راحتی چاق شدم 👌

   واگه ازم سوال می شد چرا برای لاغر شدن کاری نمی کنی ؟

   پاسخم این بود که لاغر شدن سخته ،محدویت ورژیم داره من تحمل گرسنگی رو ندارم و چربی شکمم سفت هست فایده ای نداره برای لاغر شدن پدرم در میاد و بعدش دوباره چاق میشم 

   افراد خیلی لاغر هم ،لاغر شدن رو کار  راحت ی میدونن ولی چاق شدن رو سخت می دونن 

   تفاوت افراد لاغر و چاق در نگرش وباورشون هست هر کدومشون درباره جسمشون یک انتظار متفاوتی دارن فرد لاغر قبول داره لاغر شدن آسون پس بدون سختی لاغر مونده وهرگز چاق نمیشه و فرد چاق هم باورش این که چاقی راحت وبه آسونی چاق شده وهر گز لاغر نخواهد شد 

   نکته مهم برای من همین یک نگرش هست 🤔👌

   چاق شدن با ذهن خیلی راحت هست 

   لاغر شدن با ذهن خیلی راحت هست 

   فقیر شدن با ذهن خیلی راحت هست 

   ثروتمند شدن با ذهن خیلی راحت هست 

   حالا این من هستم که از طریق ذهن کدوم رو باور کنم👌 ونگرشمو نسبت بهشون تغییر بدهم

   تجربه بار ها به من ثابت کرده لاغری با جسم آنقدر سخته،😬 همه آدم های دنیا آنقدر درباره روشهای اون صحبت می کنن که فایده ای نداره

    فقط لاغری از ذهن که لاغری رو برام خلق می کنه😃 

   پس باید نگرشم رو تغییر دهم .چطور؟

    قدم اول 💪🏻برداشتم چون عضو سایت شدم 👏😄

   قدم دوم 💪🏻این که از وآگاههی های سایت که به صورت فایل ها ونوشتها هست به خوبی بشنوم وعمل کنم 🥰

   قدم سوم💪🏻 این که استمرار داشته باشم 🥰

   قدم چهارم💪🏻 از همه مهمتر باور به لاغر شدنم رو قبول کنم انتظارم از خودم لاغری باشه برای قدم آخر باید عمل میدانی انجام دهم باید ا ز افراد لاغر درباره نحو لاغر شدنشان سوال کنم تا باور این که برای لاغری کار خاصی لازم نیست فقط انتظارم این باشه لاغر شدن خیلی راحته و دیگه نگرش آدم های چاق نداشته باشم مثل نگرش افراد چاق درمورد غذاها 

   مثل انواع سس ها که چاق کننده هستن واقعا افراد چاق از سس می ترسن اگه هم می خورن ترس و لرز دارن نه احساس خوب

    دیروز خونه یکی از دوستانم دعوت بودم تا باهم نون قندی، شیرینی معروف شهر مون هستشو ،بپزیم خوب این شیرینی رو باید در روغن فراوانی سرخ کرد دوستم همش می گفت نمیشه بدونه روغن در سرخ کن سرخ کرد تا رژیمی بشه ومن گفتم این شرینی باید در روغن سرخ شه حالا اگه دوست داری رژیمی درست کنی مقداری از اون در سرخ کن بدونه روغن درست کن و این دوست عزیزم درباره سس هم این نگرش رو 

   داره که سس چاق کننده هست نگرشش درباره قرص های ویتامین این که چاق کننده هستن و هرروز هم باید از اون قرصها استفاده کنه وروز به روز در حال چاق شدن هست تازه برای لاغری تصمیم گرفته مربی خصوصی ورزش هم برای خودش بگیره تا در لاغری بهش کمک کنه من فقط مثل استاد داشتم این صحبتها  رو می شنیدم وبه نحو درست استفاده می کردم برام مثل کلاس آموزشی بود چون در ذهنم اون حرف هارو رد می کردم چون باورهای درست رودر ذهنم هروز وارد می کنم 

   چون سبا دوستم به جایی رسیده که باورش شده  سس چاق می کنه و سرخ کردن مواد غذایی چاق می کنه و سرخ کن بدونه روغن خریده تا از روغن استفاده نکنه  قرص ودارو خاصی رو عامل چاقی می دونه وغیره وچاقی در ذهنش منطقی شده مطمئنا در حال چاق  شدهست چون خودشو مسئول چاقی خودش نمی دونه برای چاقیش دنبال دلایل بیرونی هست 

   پس من فهمیدم دلیل چاقی و لاغری در بدن انسانها فقط از طریق ذهن شکل می گیره وهر آنچه از طریق شنیدن و دیدن درباره نحو عمل کردن،ژنتیک وجسممون ونحو عمل کرد غذاها وداروها وعملهای مختلف در بدنمان هر چه را باور کنیم که اینها باعث چاقی میشون پس چاق خواهیم شد واگر باعث لاغری در ما میشون لاغر خواهیم شد پس نگرش نسبت به خودمون و پیرامون اطرافمون خیلی مهم هست مثل نگرش این که چون خانه دارم و همش در خانه ام چاق میشم این نگرش قبلا در من بوده اکنون در ذهنم حذف کردم وبا دیدن افرادی که خانه،دار هستن ولی لاغر هستن رو در ذهنم منطقی کردم 

   اگر به تفاوت افراد لاغر و چاق  توجه کنیم 

   تفاوت در نگرش ورفتار و تصمیم و حرف زدن آنها میشویم 

   پس باید اول نگرشم رو درست کنم راهشم این که به آگاهی های سایت گوش کرده و باور کنم وامیدم و انتظارم این باش که لاغر شدن آسون، بعدرفتارم درست می شه وعادتهای درست در من ایجاد می شه

   برای ثبت لاغری در ذهن باید درسایت تناسب فکری موند و ادامه داد تا لاغری در ذهنم حک بشه وقوی بشه واز بارش اطلاعات نادرست در باره چاقی در امان بمونه 

   سپاس گذارم استاد عزیز 🙏🏻🥰❤

   به امید خدا لاغری در من حتمیی 😍👌

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 20 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام
   1402/10/27 12:44
   مدت عضویت: 177 روز
   امتیاز کاربر: 1235 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 399 کلمه

   سلام به شما استاد عزیز و دوستان عزیزم 

   من قبل از اینکه با سایت آشنا شم غذا میخوردم همش تو ذهنم میگفتم بسته دیگه چقدر میخورم این چاق میکنه بدتر چاق میشم مثلا نون یه کف دست میخوردم ولی شوهرم روزی ۴ تا نون میخوره و آدم متناسبی هست میگه اگر نون نخورم سیر نمیشم این باور داره  که نون با غذا نخوره سیر نمیشه انگار چیزی نخورده  مثلا آبگوشت چون چرب  کمتر میخورم چون ترس از چاقی داشتم الان شکر خدا با آشنایی با این سایت فهمیدم غذا برای نیاز بدن هست و هر موقع بدن نیاز داره به غذا باید مصرف کنیم زمان مهم نیست منم از همسرم پرسیدم چرا چاق نمیشی میگه به پدرم رفتم اونم تا آخر عمرش متناسب بود دقیقا سس چاق میکنه منم همه جا شنیدم حتی وقتی سس درست میکنم بهش ماست آبلیمو اضافه میکنم  منم   همیشه این باور دارم برنج چاق میکنه اینا رو آنقدر ار دور اطراف شنیدیم و باور کردیم ولی الان من اصلا این نگرش ندارم فرمولهای مغزم کاملا تغییر کرده همه چیز میخورم فقط در حد نیاز بدنم  اینم همیشه شنیدم نون سنگگ لاغر میکنه نون لواش چاق میکنه به نظرم نون نونه چه فرقی داره  سنگگ  باشه یا لواش سنگگ سبوس بیشتری داره و ارزش غذایش بیشتره برای لاغر شدنم سرکه سیب بخوری یا  ناشتا یه ق چ عسل با یه حبه سیر با یه لیوان آب ولرم یا شکلات تلخ بخور یادبه جای روغن مایع و جامد  روغن کنجد یا روغن زیتون بخور یا سبزیجات بیشتر مصرف کنی لاغر میشی من باید  نگرشمو  تغییربدم تا فرمولهای چاقی تغییر کنه و بتونم بادیدن  و توجه کردن به  رفتارهای  کسانی که متناسب هستن  نگرشمو به سوی افراد متناسب سوق بدم و  تمام حرفهای دور اطرافمون که باعث نگرش چاق کننده در ما میشن توجه نکنیم  تا بیشتر چاق نشویم با لاغری با ذهن من یاد گرفتم که غذاها در  چاق  لاغر ی ما هیچ تاثیری نداره چون بدن ما به همه ماده غذای نیاز داره این نگرش ما که تغییر کرده باید افکار و نگرش خودمونو درست کنیم و آگاهی ها و تبلیغات  رو نباید توجه کنیم با خودمون فکر کنیم که مواد غذای چاق کنده و لاغر کننده نیست فقط نگرش ما هست که باید تغییر کنه  ممنونم از فایل خوبتون استاد عزیز خدا قوت  نمیدونم تا چه حدی تونستم احساس و نگرشمو ارائه بدم و بنویسم ممنونم از مطالب و فایلهای عالیتون خدا خیرتون بده

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار تینا.عالی
   1402/10/27 12:07
   مدت عضویت: 191 روز
   امتیاز کاربر: 12043 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 406 کلمه

   به نام الله حاضر و مهربان و یکتا

   درود خدا بر شما استاد ارجمند گرامی و عالی ،

   استاد و دوستان همراهم :

   من اینهمه نخوردم اینهمه ر ژیم مختلف و ورزش کردم لاغر نششششدم به تمام مقدسات ،

   من این طرز فکرم که ژنتیکی چاقم یا تنبلم یا مریضی خاصی دارم یا فلان غذا رو نخورم چاق نشم اسیرم کرده ،

   من طرز رفتار اشتباهم در پرخوریم حتی وقتی سیر بودم بدون منطق و دلیل ،ریزه خواریم قاطی پاطی خوردنم، پشت سر هم خوردنم و س ساعات نزدیک بهم هی بخورم و بدون اینکه گرسنه باشم مدام فکر خوردنم و نقشه برای مقدار غذا زمان و نوع غذا خوردنم و باز فکر به چاقی ،

   من ذهنم ترسیده و باورم غلط شده، و مدام ترسیدنم و مدام انتظار چاق شدنم مراچاق نگهم‌داشت شاید چاقتر نشدم اما لاغرم نشدم،

   این فکر مداوم این غذا اون غذا چاقم می‌کنه لاغرم نمیکنه 

   دودمان ذهن و مغز و فکرو ر فتار مارو برد هوا تمام استعدادها و موفقیتهامونم برده زیر سئوال،

    هی از بیرون بترسم نکنه الان چیزی ببینم هوس کنم و انگار چیزی مدام از بیرون منو کنترل می‌کنه و تهدیدم می‌کنه و ترغیبم می‌کنه به خوردن و میخورم و میترسم و باز انتظار چاقتر شدنم،

   چرااااا چرااااا وقتی اختیارم دست خودم انتخابم دست خودم یا ذهن و نگرش و  باور درستی میتونم تربیت کنم در خودم با علت منطقی یافتن و جواب منطقی و تحقیقات درست به قول استاد بزرگوار و ت مرین و تکرار با آرامش و صبوری و 

   وه میشه به نظرم باید اول هر چیزی چرا باید بگم و چگونه باید بگم ؟

   وقتی قدرت من کاملا درون من و  دست خودم و اموزش پذیره تربیت پذیره قابل تغییرات درستی هست و فقط قدرت اصلی خودم هستم باور درست من هست 

   چرا من هی منتظرم از بیرون کنترل بشم و باورم به غلط تغییر کنه یا بترسم ی یا بگم بی اراده ام و 

   بگم وای نه اختیارم دست خودم نیست 

   در صورتی که :

   ذهن قدرتمندم باورم  درون من کنترل من درون من نه دست حرف و فکر فلانی و یا غذاها ،

   پس چراااا بیام بگم وای عوامل بیرونی مقصر بودن با من بد رفتار کردن که چاق شدم؟!

   دقیقا فقط و فقط اول و اخر نگرش و ذهن و  باور درست من‌ نجاتم میده تا آخر عمر همین ،

    و در مرحله بعدی به کمکم میان فکر د رستم و مغزم و میلم و رفتارم و نتیجه عالی آسان در جسم من .

   ممنونم از خداوند و استاد با فایلهای عالیشون.

   خداوند نعمت فراوانی آگاهی و سلامتی روز افزون عطا کنه ممنونم

   \"🙏\"/
   \"🙏\"/
   \"🙏\"/
   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم