0

اضافه وزن خود را سنگین تر نکنید!

بهترین روش لاغری
اندازه متن

سال های زیادی از زندگی ام چاق بودم. تلاش های زیادی برای لاغر شدن انجام دادم اما هر سال چاق تر از سال قبل می شدم.

به لطف خدا در سن 35 سالگی با موضوع قانون جذب و قدرت ذهن در خلق رویاها آشنا شدم و نمی دانم چرا تصمیم گرفتم از این شیوه برای لاغر شدن استفاده کنم!

تصمیم گرفتم تمرینات ذهنی که درباره موضوعات مختلف ارائه می شد را به تمریناتی برای لاغری از طریق ذهن تبدیل کنم و از این کار لذت می بردم چون روشی بود که خودم ابداع کرده بودم و خبری از رژیم غذایی و ورزش کردن در این روش نبود.

بعد از مدتی که مشغول معادل سازی تمرینات ذهنی برای لاغری بودم در انجام این کار مهارت کسب کردم و به جای تبدیل کردن تمرینات خودم تمرینات ذهنی برای تغییر فرمول های چاقی ذهن ابداع می کردم و مدت ها مشغول انجام آنها می شدم.

به لطف خدا پس از چند ماه اولین نشانه های تاثیرگذار بودن این روش در جسم من نمایان شد و این موفیت نه چندان چشم گیر باعث شد که اطمینان و اشتیاق من برای لاغر شدن از طریق تغییر فرمول های ذهنی بیشتر شود.

یکی از مراجل مهم در مسیر لاغری با ذهن، شناسایی فرمول های چاقی است.

این فرمول ها به شکل های مختلف در ذهن ما ذخیره شده اند. برخی از آنها به صورت یک فکر تکرار شونده و برخی به صورت رفتارهای تکرار شونده در ذهن ما ذخیره شده اند.

ترکیب این دو شیوه ذخیره سازی فرمول های چاقی منجر به تغییر وضعیت جسم و چاق شدن می شود.

فرمول های ذهنی چاقی که به صورت یک فکر تکرار شونده در ذهن ذخیره می شوند باعث تشدید توجه و نگرانی از چاق شدن می شوند و پس از آن فرمول های رفتاری تکرار شونده وارد عمل می شوند و از طریق تکرار کردن رفتارهایی که از نظر ما چاق کننده هستند انتظار چاقی را در ما افزایش می دهند.

این پروسه چاق شدن از طریق ذهن است که در همه افراد چاق به یک شکل انجام می شود.

از آنجاکه که رفتارهای ما بر اساس افکار ما صورت می گیرند بنابراین شناسایی افکار چاق کننده در تغییر رفتارهای چاق کننده بسیار موثر است.

یکی از مهمترین افکار چاق کننده  “توجه کردن به اضافه وزن” است که باعث چاق تر شدن و یکی از موانع مهم لاغر نشدن است.

افرادی که اضافه وزن دارند همواره به چاقی خود توجه می کنند و نمی دانند که این توجه کردن نه تنها باعث جلوگیری از چاق تر نشدن آنها نمی شود بلکه تمایل ذهنی آنان به چاق تر شدن را افزایش می دهد.

شاید از نظر عموم  مردم، کاملا صحیح باشد که انسان باید مراقب شرایط خود باشد تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کند اما این مراقبت در صورتی که موجب افزایش استرس و نگرانی از شدت مشکل (چاقی) شود نه تنها مانع تشدید مشکل (چاقی) نمی شود بلکه سبب افزایش رفتارهای تکرار شوند که باعث گسترش مشکل (چاقی) می شوند خواهد شد.

روند چاق شدن برای همه افراد به این شکل است که در ابتدا از طریق شنیدن صحبت های دیگران درباره چاقی، احساس چاق شدن یا ترس از اینکه مبادا چاق شوم در ذهن آنها ایجاد می شود.

این احساس به دلیل تکرار شنیدن درباره چاق شدن تقویت شده و به مرور تبدیل به رفتارهای مراقبتی افراد از خود برای چاق نشدن می شود.

این در حالی است که این فرد تابحلا متناسب بوده است و برای متناسب بودن هیچ اقدام خاصی انجام نمی داده است اما ایجاد فکر چاقی سبب می شود که فرد در عین حالی که متناسب است نگران چاق شدن شود و این شروع داستان چاق شدن افراد است.

هرچه فکر یا ترس از چاقی در ذهن افراد بیشتر شود، میزان مراقبت آنها از خود در برابر چاقی بیشتر می شود. این در حالی است که این افراد در گذشته هیچ فکری درباره چاقی نداشته اند و از خود در برابر چاق شدن مراقبت نمی کردند.

به مرور نشانه های چاقی در جسم ایجاد می شود و ترس از چاقی که از مدت ها قبل در ذهن شکل گرفته بود به واقعیت تبدیل می شود.

پروسه تبدیل شدن افکار چاقی ذهن به تغییرات جسمی در شروع پروسه چاق شدن بین 2 تا 5 سال می باشد.

به این ترتیب که از اولین باری که فرد متناسب در معرض شنیده هایی قرار می گیرد که در او ایجاد احساس ترس از چاق شدن می کند بین 2 تا 5 سال طول می کشد تا اولین نشانه های چاق شدن در افراد ظاهر شود.

از آنجایی که شناسایی زمان ورود اولین فکر چاق کننده به ذهن امکان پذیر نیست بنابراین ممکن است شما عقیده داشته باشید در مدت زمان کمتری دچار چاقی شده اید اما واقعیت امر این است که پروسه چاق شدن در ابتدا بسیار زمان بر است.

بعد از آشکار شدن نشانه ها روند اضافه وزن سرعت بیشتری می گیرد.

بسیاری از افراد عقیده دارند که استعداد چاقی دارند و به همین دلیل سرعت چاق شدن آنها زیاد است اما این دیدگاه کاملا اشتباه است، ساختار جسم انسانها با یکدیگر تفاوت ندارد بلکه محتویات ذهن آنها متفاوت است.

زمانی که اولین نشانه های چاق شدن در جسم پدیدار می شود، افراد با توجه کردن به تغییر وضعیت خود دچار احساس ترس و نگرانی می شوند. 

به مرور نشانه های چاق شدن را از زبان دیگران نیز می شنوند و بیشتر از قبل نگران و مضطرب می شوند.

از آنجا که ذهن نامحدود است با توجه کردن به چاقی از طریق دیدن خود، وزن کردن، شنیدن گفته های دیگران و … میزان چاقی در ذهن بیشتر از حد جسمی آن می شود.

به عبارتی چاقی ذهن همیشه بیشتر از چاقی جسم است و جسم در پیروی از ذهن چاق تر می شود.

تکرار توجه به میزان چاقی باعث ایجاد تصاویر چاق بیشتری در ذهن می شود و به انداه ای که تصاویر چاقی اضافه می شوند استرس و نگرانی ما از چاق تر شدن بیشتر می شود.

مغز، وظیفه دارد جسم را به وضعیتی مطابق با تصاویری که در ذهن ثبت شده است برساند بنابراین به مرور فرمانها و واکنش های فرد تغییر می کند و جسم او به مرور چاق تر می شود.

به این ترتیب همواره میزان چاقی در ذهن بیشتر از جسم خواهد بود و به همین دلیل است که افراد چاق پس از مدتی به این نتیجه می رسند که توان مقابله با چاقی را ندارند.

البته آنها به روند چاق شدن جسم خود توجه می کنند و از آنجا که می خواهند از طریق رژیم و ورزش به تناسب اندام برسند و هرگز موفق نمی شوند، مطمئن می شوند که توان مقابله با چاقی را ندارند.

زمانی که توجه زیاد به اضافه وزن خود داشته باشید، توان مقابله با آن را نخواهید داشت.

افرادی که اضافه وزن دارند، با توجه بیش از اندازه به اضافه وزن خود ، باعث سنگین تر شدن بار اضافه بدن خود می شوند.

به همین علت فردی که حتی 5 کیلو اضافه وزن داشته باشد، احساس سنگینی بیش از حد می کند و خود را ناتوان در کاهش اضافه وزن خود می بیند.

اضافه وزن یک بعد وزنی دارد و یک بعد روانی.

10 کیلو اضافه وزن از یک سو، 10 کیلو اضافه بار برای بدن به همراه دارد و از سوی دیگر می تواند حدود 100 کیلو بار روانی در ذهن فرد ایجاد می کند.

جنبه ذهنی چاقی را خودتان ایجاد می کنید و جنبه جسمی آن خودبخود ایجاد می شود.

همه افراد چاق به اشتباه تلاش می کنند تا جنبه جسمی اضافه وزن که خودبخود ایجاد شده است را اصلاح کرده و متناسب شوند. به همین دلیل است که هرچقدر تلاش کنید لاغر شوید دوباره به وزن قبلی بر می گردید چون جنبه جسمی اضافه وزن خودبخود ایجاد می شود و برای چاق شدن نیاز به هیچ تلاش و برنامه ریزی خاصی نیست.

در همه روش های معمول که برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد تمرکز بر کاهش جنبه جسمی است و به همین دلیل ساده نتیجه همه این روش ها شکست خواهد بود.

برای رفع چاقی و رسیدن به شرایط لاغری همیشگی باید تمرکز شما بر جنبه روانی اضافه وزن باشد.

روش لاغری با ذهن تنها روشی است که در آن در جنبه جسمی اضافه وزن هیچ کاری انجام نمی شود و تمام تمرکز بر اصلاج حنبه های روانی چاقی است.

به همین دلیل است که زمانی که افراد با روش لاغری با ذهن آشنا می شوند و تصمیم می گیرند از آموزش های سایت تناسب فکری برای تحقق رویای خود استفاده کنند، در هفته های اول ممکن است همچنان چاق تر شوند. چون تبدیل شدن فرمول های ذهنی به تغییرات جسمی به زمان نیاز دارد و از آنجا که از قبل فرمول های چاقی در ذهن افراد ثبت و فعال می باشد، در شروع یادگیری لاغری با ذهن که افراد در حال ایجاد فرمول های صحیح برای لاغری در ذهن خود هستند فرمول های چاقی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و جسم به صورت خودبخود چاق تر می شود.

اگر در این شرایط هستید اصلا جای نگرانی نیست. به زودی روند چاق شدن خودبخودی متوقف خواهد شد.

لازم است بدون توجه به تغییرات جسمی که روند کاملا خودبخودی است تمرکز خود را بر استفاده از آموزش های لاغری با ذهن حفظ کنید و با آرامش و احساس خوب مراحل یادگیری را سپری کنید.

استفاده از فایل های آموزش سبب می شود که افراد با محتوای چاقی ذهن خود آشنا شده و همچنین فرمول های لاغری را در ذهن خود ایجاد کند. فرمول های ایجاد شده نیاز به تکرار و استمرار دارند و پس از مدتی توسط مغز فرمان های جدید جهت تغییر وضعیت جسم به سمت تناسب اندام صادر می شود.

زمان تبدیل شدن فرمول های ذهنی به تغییرات جسمی برای افراد مختلف متفاوت است.

این اختلاف به دلیل تفاوت در میزان تمرکز و آرامش ذهنی افراد استفاده کننده است.

به اندازه ای که فرد بر یادگیری آموزش های لاغری با ذهن تمرکز داشته باشد و با توجه نکردن به موضوعاتی که باعث برهم زدن آرامش ذهنی خود می شود می تواند سرعت تبدیل شدن فرمول های ذهنی جدید به تغییرات جسمی را افزایش دهد.

البته افزایش سرعت تبدیل فرمول های ذهنی به تغیرات جسمی را نمی توان همواره اضافه کرد چرا که تغییر جسم نیازمند طی شدن پروسه فیزیکی است و باید انتظار معقولانه ای از جسم خود داشته باشید.

همانطور که چاق شدن سریع و چند روزه اتفاق نیافتاده است لاغر شدن هم نمی تواند در طی چند روز یا هفته رخ دهد اما قطعا از همان روزهای اول از طریق تغییر احساس و نگرش خود متوجه تاثیرپذیر ذهن خود از آموزش های لاغری با ذهن خواهید شد.

میزان این تغییرات ارتباط مستقیم با تمرکز و شور و شوق شما برای یادگیری و به کار گیری آموزش ها دارد.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

Rating 4.18 from 17 votes

https://tanasobefekri.net/?p=7448
برچسب ها:
35 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار مهلا
   1402/11/25 11:42
   مدت عضویت: 224 روز
   امتیاز کاربر: 5780 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 211 کلمه

   با سلام ،

   سنگین تر کردن اضافه وزن:

   فشار روانی ای که بابت چاقی به خودمون و ذهنمون میاریم به مراتب بیشتر از فشار مون به عقربه ترازو هست، عدد روی ترازو وزن جسم ماست و اگر با دیدنش حال بدی رو تجربه کنیم ،ثابت نمی مونه و بالاتر می‌ره چون حال بد ما هم بهش اضافه میشه،

   اما اگه موقع وزن کشی نسبت به عدد روی ترازو بی تفاوت باشیم ،وزن واقعی ما همون عدد روی ترازو هست،

   حالا تصور میکنم که از دیدن عدد روی ترازو خوش حال بشم . خدا رو شکر کنم ، سلامتیم رو در اون عدد ببینم ،

    در این صورت وزن واقعیم چقدر هست؟

   امروز بعد چند وقت خودم رو وزن کردم ۷۰کیلو! اما نسبت بهش بی تفاوت بودم ،حرص نخوردم از دیدن عدد روی ترازو،و حتی امیدوار شدم ، همش مدیون آموزشهای سایت هست ،

   یه روز خواهرم وزنم رو پرسید، و بعد گفت: همش ۷۰کیلو ؟ برو خوش باش .من اگه ۷۰کیلو باشم کلاهمو میندازم هوا !

   از همون روز مدام به خودم یادآوری میکنم که من زیاد چاق نیستم و  فقط کمی اضافه وزن دارم .

   من طبق آموزه های شما خودم رو وزن نمیکنم اگر هم گهگاهی وسوسه شدم و وزن کردم ،باز هم طبق آموزه های شما ، هیچ نگرانی از دیدن عدد روی ترازو نخواهم داشت !

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/09/15 09:43
   مدت عضویت: 363 روز
   امتیاز کاربر: 21070 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 827 کلمه

   سلام استاد 

   خداراشاکرم که درتاریخ 1402/9/15 توانستم این فایل را گوش بدهم 

   مراحل مهم در مسیر لاغری با ذهن، شناسایی فرمول های چاقی است.

   یکی از چیزهایی که باعث چاقی بیشتر درما میشود تکرار فرمول های ذهنی چاقی است که درذهن ما براثر تکرار زیاد ذخیره میشوند و باعث توجه بیشتر و نگرانی از چاق شدن می شوند و پس از آن فرمول های رفتاری تکرار شونده وارد عمل می شوند و از طریق تکرار انتظار چاقی را در ما افزایش می دهند. 

   زمانی که توجه زیاد به اضافه وزن خود داشته باشید، توان مقابله با آن را نخواهید داشت.

   استاد چقدر این جمله به جا و صحیح است چون وقتی اضافه وزن ما بیشتر شود هیچ کاری ما نمیتوانیم انجام دهیم و حتی حس و احساس ما هم بد میشود . من با این روش لاغری برای اولین بار سایز بدنم کم شده که قبلا با انواع رژیمها وورزشهای سخت فقط مقدار کمی از وزن من کم میشد که آن هم کسی متوجه نمیشد و با رها کردن دوباره به وزن قبلی و حتی بیشتر برمیگشتم . استاد من وقتی این مسیررا شروع کردم با وزن 89 کیلو بودم و الان 234 روز است دراین مسیرم و خیلی هم راضیم ولی 2 ما پیش وقتی برای وزن کشی رفتم به خودم میگفتم من الان 80کیلو شدم چون خیلی از مانتوها و لباسهایم گشاد شده بودند ولی وقتی وزن 90کیلو را دیدم خیلی تعجب و البته ناراحت شدم و تا الان هم ادامه دارد چون همیشه فکر میکنم من دارم مسیر را اشتباه میروم درحالی که تمام تمرینات را انجام میدهم وچون دریک فایلی خداراشکر استاد گفتند درهر شرایطی بودید از مسیر خارج نشوید چاق تر شدید ناراحت نباشید ادامه بدهید – استرس و فشار روحی دارید ادامه بدهید – اینها طبیعی است و خود ایشان هم دچار این تناقضها بودند و من چون اعتماد 100% به حرف استاد دارم هرروز در این مسیرهستم و  ادامه میدهم . 

   و الان متوجه شدم ذهن من روی وزن من حساس شده و ازآن تصویر برداری کرده درجایی درفایلها استاد گفتند که وقتی به باسن خودشان نگاه نمیکردند زودتر از قسمتهای دیگر بدنشان لاغر شد و این یعنی ما نباید به هیچ قسمت از اعضای بدن ووزن خود توجه کنیم فقط باید دراین مسیر باشیم و ادامه بدهیم من بارها درآینه قدی به شکم خودم توجه میکردم ووقتی بیخیال شدم الان دیروز نگاه کردم دیدم کوچکتر شده است 

   برای رفع چاقی و رسیدن به شرایط لاغری همیشگی باید تمرکز شما بر جنبه روانی اضافه وزن باشد نه خود اضافه وزن 

   استاد من دریافتم دراین مسیر که فشار ذهنی افراد چاق به مراتب بیشتر از فشار وزن آنهاست چون خودم این تجربه را دارم که در حالی که وزن کم نکردم ولی چقدر سبک تر از قبل هستم و احساس شادی و آرامش دارم و این را مدیون شما استاد عزیز هستم که به ما انگیزه میدهید که درهرشرایطی در این مسیر باشیم و عجله نکنیم چون عجله کردن کار شیطان است که مارا ناراحت و افسرده کند چون انسان مومن در هر شرایطی خوشحال و شاد زندگی می کند چون به خدای خودش ایمان و اعتماد دارد که در هر شرایطی به او نزدیک است . زمان نمایش لاغری دربدن هرفرد با توجه به نگرش و نوع تمرینات متفاوت است و هیچ کس دراین مسیر نمیتواند خودش را با دیگران مقایسه کند چون باعث کاهش انگیزه درافراد میشود چون روند چاقی هرفرد با یکدیگر متفاوت بوده است پروسه تبدیل شدن افکار چاقی ذهن به تغییرات جسمی در شروع پروسه چاق شدن بین 2 تا 5 سال می باشددر حالی که برای من از وقتی بدنیا امدم این پروسه وجود داشته است من با وزن 5 کیلو بدنیا آمدم 

   اضافه وزن یک بعد وزنی دارد و یک بعد روانی.

   من درمورد بعد روانی فکرکنم بیشتر موفق بودم چون من اصلا دیگر احساس چاقی دربدن خود نمیکنم – تنگی نفس – عرق ریختن – بلند شدن از زمین با سختی -را ندارم – درد پا و کمرخیلی بهتر شده – احساس شادی و خوشحالی و جوان شدن دارم و از رنگهای روشن استفاده میکنم – ترس از خوردن غذا ر اندارم – ولی بعد وزنی من کمتر نشده است که این فشار ذهنی هنوز برای من دارد 

   استاد می دانم که شاید نباید این سوال را بپرسم ولی من فکر میکنم که توجه زیاد من به وزن کم کردن باعث ایجاد یک مانع ذهنی برای من شده و این مانع را درذهن من تصویر سازی شده و چون سالیان سال من با تکرار رژیمها سعی دروزن کم کردن داشتم و این را یکی از دلایل مهم لاغری می دانستمو این یک فرمول پرتکرار درذهن من است و تکرار این فرمول اضافه وزن را برای من دارد . بنابراین الان همین موضوع باعث فشار ذهنی من شده که شاید من مسیر را بد متوجه شدم و جایی من آموزشها را خوب یاد نگرفتم . ممنون میشوم من را راهنمایی بفرمایید که آیا وزن کم نکردن من طبیعی است و درادامه مسیر و توجه نکردن این مسئله حل خواهد شدو بیشتر من باید توجه به بد روانی اضافه وزن داشته باشم نه خود اضافه وزن  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 21 کلمه

   من برای لاغرشدن تلاش نمیکنم،زیرا تغییرجسم یک فرآیند خودبخودی هست،ساختارمغزی افراد تفاوتی نداره بلکه محتویات آن متفاوته، چاقی ارثی نیست.عالی بود.سپاس

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mrmr19791357@gmail.com
   1401/08/25 09:45
   مدت عضویت: 595 روز
   امتیاز کاربر: 28964 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 309 کلمه

   سلام استاد هسته نباشید مطلب فوق العاده فوق العاده جالبی بود.خیلی استفاده کردم ولی استاد اگه چاق شدن جسم اوایل طبیعی هست خوبد نمیدونیم تا کی چاق شدن جسم طبیعی هست خوب این آدم نگران می کنه یک مقداری محیط هم به آدم استرس،وارد می کنن ولی همش به خودم میگم نگران نباش نگران نباش درست میشه من دارم مثل آدم متناسب رفتار می کنم من ترسی از هیچی ندارم من اصلا به چیزی فکرنمیکنم دیگه هیچی من چاق نمیکنه من خودم در قالب جسم تمام افراد فامیلم تجسم میکنم یکی یکی نام می برم میگم من مثل دختر خاله ام هستم من مثل دختر عموهام هستم من مثل دختر خاله ام هستم من مثل خانم همسایه مان هستم من مثل خواهرم هستم.تو سایتها می گشتم به جملات خیلی خیلی مهم بر خورد کردم.،فکر کردن به نخوردن همان خوردن بدون فکر است تا به حال فکر نکردیم به این موضوع،وای خدای من حتی به نخوردن یا چطور خوردن نباید فکر کنیم چون این هم یک نمونه از فکر رژیمی می باشد وهر نوع فکری که باعث مصرف بیشتر انرژی در مغز بشود مغز اون رو رها میکنه مطلب دیگه نظرم جلب کرد نفرت داشتن از رژیم سبب چاقی بیشتر می‌شود.ما با تصمیم گرفتن هیچ وقت لاغر نمیشویم.به نظرم ترس از بیماری از خود بیماری بدتر است ترس از قبول نشدن دانشگاه ازخود قبول نشدن بدتر است ترس از نداشتن شغل از خود بیکاری بدتر است ترس از بی پولی از خود بی پولی بدتره وترس از چاقی ازخود چاقی بدتره، فکر می کنین در دوره کرونا همه براثر کرونا فوت کردن،نه این طور نبود عده زیادی بر اثر ترس شدید از کرونا ب این بیماری مبتلا شدن وفوت کردن،واینکه ترس از به هدف نرسیدن از خود اون نرسیدن بدتر است باید یاد بگیریم ب شکل صحیح بر ترسهامون غلبه کنیم بعد رفته رفته به موفقیت دست پیدا می کنیم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار amirali2020110@gmail.com
    1401/10/01 09:39
    مدت عضویت: 1163 روز
    امتیاز کاربر: 10203 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
    محتوای دیدگاه: 174 کلمه

    بنام خدا 

    من قبل اینکه با مباحث عالی لاغری با ذهن آشنا شوم تمان فکرو ذکرم شده بود لاغری یه مسله ی مهم بود تو زندگیم چندین سال درگیرش بودم خدایا من چکار کنم لاغر شوم یه آدم لاغر را می دیدم از غصه می مردم واقعا فایل عالی هست که من شاید ۱۰ کیلو اضافه وزن داشتم اما به اندازه ۱۰۰ کیلو بار روانی داشتم تو مهمانی ها تو عروسی ،مسافرت همش توجه من به چاقی خودم بود همین که تو عروسی گن میزدم یا شکم خود را تو می‌بردم یا غذا نمیخوردم اینها همه موانع لاغری هستن که هر لحظه رو دوش سنگین‌تر میشد و من چاقتر میشدم .

    اما از وقتی با سایت تناسب فکری آشنا شدم یاد گرفتم که لاغر شوم قبل اینکه لاغر شوم مثل چاق شدنم که اول فکر و ترس چاقی در من ایجاد شد و بعد از مدتی چاق شدم الان با تغییر فرمول های چاقی به فرمول های لاغری لاغر میشوم قبل لاغر شدنم اول ذهنم را لاغر میکنم جسم خودش لاغر می‌شود . 

    ممنون استاد روشن عزیز 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه سادات
   1401/07/18 12:58
   مدت عضویت: 1680 روز
   امتیاز کاربر: 3746 سطح ۴: هنرجوی مبتدی

   نشان های دریافت شده

   سطح مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,723 کلمه

   سلام با اجازتون میخوام برای خودم این متن عالی رو به جای فرمول چاقی  تبدیل به فرمول پرخوری کنم  

   چون فرمول پرخوری در ذهن من باید باز بشه تا راه لاغریم بدون مانع بشه . 

   به هر حال اونقدر بررسی می کنم تا این فرمول باز بشه . چون میدونم بیرون از اینجا نمیتونم حلش کنم . 

   یکی از مراحل مهم در مسیر لاغری با ذهن، شناسایی فرمول های پرخوری  است.

   این فرمول ها به شکل های مختلف در ذهن ما ذخیره شده اند. برخی از آنها به صورت یک فکر تکرار شونده و برخی به صورت رفتارهای تکرار شونده در ذهن ما ذخیره شده اند.

   ترکیب این دو شیوه ذخیره سازی فرمول های پرخوری منجر به تغییر وضعیت جسم و پرخور تر  شدن می شود.

   فرمول های ذهنی پرخوری که به صورت یک فکر تکرار شونده در ذهن ذخیره می شوند؛  باعث تشدید توجه و نگرانی از پرخورتر  شدن می شوند و پس از آن فرمول های رفتاری تکرار شونده وارد عمل می شوند و از طریق تکرار کردن رفتارهایی که از نظر ما پرخور کننده  هستند انتظار پرخوری بیشتر را در ما افزایش می دهند.

   این پروسه پرخورتر  شدن از طریق ذهن است که در همه افراد پرخور  به یک شکل انجام می شود.

   از آنجاکه که رفتارهای ما بر اساس افکار ما صورت می گیرند بنابراین شناسایی افکار پرخور کننده در تغییر رفتار پرخوری و رفتارهای پرخور کننده بسیار موثر است.

   یکی از مهمترین افکار  پرخور کننده  “توجه کردن به میزان غذایی است که میخوریم ”  که باعث پرخور تر شدن و یکی از موانع مهم خارج شدن از تعادل رفتاری است.

   افرادی که پرخوری دارند همواره به پرخوری خود توجه می کنند و نمی دانند که این توجه کردن نه تنها باعث جلوگیری از پرخور تر نشدن آنها نمی شود بلکه تمایل ذهنی آنان به پرخور تر شدن را افزایش می دهد.

   شاید از نظر عموم  مردم، کاملا صحیح باشد که انسان باید مراقب شرایط خود باشد تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کند اما این مراقبت در صورتی که موجب افزایش استرس و نگرانی از شدت مشکل (پرخوری ) شود نه تنها مانع تشدید مشکل (پرخوری) نمی شود بلکه سبب افزایش رفتارهای تکرار شونده که باعث گسترش مشکل (پرخوری) می شوند خواهد شد.

   روند پرخور شدن برای همه افراد به این شکل است که در ابتدا از طریق شنیدن صحبت های دیگران درباره  پرخوری ، احساس پرخور شدن یا ترس از اینکه مبادا پرخور شوم در ذهن آنها ایجاد می شود.

   این احساس به دلیل تکرار شنیدن درباره پرخور شدن تقویت شده و به مرور تبدیل به رفتارهای مراقبتی افراد از خود برای پرخور نشدن می شود.

   این در حالی است که این فرد تابحال در تناسب رفتاری بوده است و برای تناسب رفتاری هیچ اقدام خاصی انجام نمی داده است اما ایجاد فکر پرخوری سبب می شود که فرد در عین حالی که در تناسب رفتاری است نگران پرخورتر شدن شود و این شروع داستان پرخور شدن افراد است.

   هرچه فکر یا ترس از پرخوری در ذهن افراد بیشتر شود، میزان مراقبت آنها از خود در برابر پرخوری بیشتر می شود. این در حالی است که این افراد در گذشته هیچ فکری درباره پرخوری نداشته اند و از خود در برابر پرخور شدن مراقبت نمی کردند.

   به مرور نشانه های پرخوری در جسم ایجاد می شود و ترس از پرخوری که از مدت ها قبل در ذهن شکل گرفته بود به واقعیت تبدیل می شود.

   پروسه تبدیل شدن افکار پرخوری ذهن به تغییرات جسمی در شروع پروسه پرخور شدن بین 2 تا 5 سال می باشد.

   به این ترتیب که از اولین باری که فرد متناسب در معرض شنیده هایی قرار می گیرد که در او ایجاد احساس ترس از  پرخور شدن می کند بین 2 تا 5 سال طول می کشد تا اولین نشانه های  پرخور شدن در افراد ظاهر شود.

   از آنجایی که شناسایی زمان ورود اولین فکر پرخور کننده به ذهن امکان پذیر نیست بنابراین ممکن است شما عقیده داشته باشید در مدت زمان کمتری دچار پرخوری شده اید اما واقعیت امر این است که پروسه پرخور شدن در ابتدا بسیار زمان بر است.

   بعد از آشکار شدن نشانه ها روند اضافه شدن حجم غذایی سرعت بیشتری می گیرد.

   بسیاری از افراد عقیده دارند که استعداد و علاقه به پرخوری دارند و به همین دلیل سرعت پرخور شدن آنها زیاد است اما این دیدگاه کاملا اشتباه است، ساختار جسم انسانها با یکدیگر تفاوت ندارد بلکه محتویات ذهن آنها متفاوت است.

   زمانی که اولین نشانه های پرخور شدن پدید می آید ، افراد با توجه کردن به تغییر وضعیت خود دچار احساس ترس و نگرانی می شوند. 

   به مرور نشانه های پرخور شدن را از زبان دیگران نیز می شنوند و بیشتر از قبل نگران و مضطرب می شوند.

   از آنجا که ذهن نامحدود است با توجه کردن به پرخوری از طریق دیدن خود، وزن کردن، دیدن حجم غذایی که میخورد ، شنیدن گفته های دیگران و … میزان پرخوری در ذهن بیشتر از حد جسمی آن می شود.

   به عبارتی پرخوری ذهن همیشه بیشتر از پرخوری جسم است و جسم در پیروی از ذهن پرخورتر می شود.

   تکرار توجه به میزان پرخوری باعث ایجاد تصاویر پرخوری بیشتری در ذهن می شود و به انداه ای که تصاویر پرخوری اضافه می شوند استرس و نگرانی ما از پرخور تر شدن بیشتر می شود.

   مغز، وظیفه دارد جسم را به وضعیتی مطابق با تصاویری که در ذهن ثبت شده است برساند بنابراین به مرور فرمانها و واکنش های فرد تغییر می کند و جسم و رفتار او به مرور پرخور تر می شود.

   به این ترتیب همواره میزان پرخوری در ذهن بیشتر از جسم خواهد بود و به همین دلیل است که افراد پرخور پس از مدتی به این نتیجه می رسند که توان مقابله با پرخوری را ندارند.

   البته آنها به روند پرخور شدن رفتار در جسم خود توجه می کنند و از آنجا که می خواهند از طریق رژیم و ورزش به تناسب اندام برسند و هرگز موفق نمی شوند، مطمئن می شوند که توان مقابله با پرخوری را ندارند.

   زمانی که توجه زیاد به اضافه وزن خود و اضافه حجم مواد غذایی خود داشته باشید، توان مقابله با آن را نخواهید داشت.

   افرادی که اضافه مصرف مواد غذایی دارند، با توجه بیش از اندازه به اضافه حجم مواد غذایی خود ، باعث سنگین تر شدن بار اضافه بدن مواد غذایی و پرخوری در ذهن و جسم خود می شوند.

   به همین علت فردی که حتی مقداری پرخوری کرده باشد ، احساس سنگینی بیش از حد می کند و خود را ناتوان در کاهش مصرف مواد غذایی  خود می بیند.

   اضافه مواد غذایی  یک بعد وزنی دارد و یک بعد روانی.

   زیاد خوردن ده لقمه از یک سو، 10 لقمه اضافه خوری برای بدن به همراه دارد و از سوی دیگر می تواند حدود ۱۰۰  برابر بار و سنگینی روانی در ذهن فرد ایجاد می کند.

   جنبه ذهنی پرخوری را خودتان ایجاد می کنید و جنبه جسمی آن خودبخود ایجاد می شود.

   همه افراد پرخور به اشتباه تلاش می کنند تا جنبه جسمی پرخوری را که خودبخود ایجاد شده است  اصلاح کرده و متناسب شوند. به همین دلیل است که هرچقدر تلاش کنید متناسب رفتار کنید دوباره به وضعیت پرخوری  قبلی بر می گردید چون جنبه جسمی پرخوری خودبخود ایجاد می شود و برای پرخور شدن نیاز به هیچ تلاش و برنامه ریزی خاصی نیست.

   در همه روش های معمول که برای تناسب رفتاری مورد استفاده قرار می گیرد تمرکز بر کاهش جنبه جسمی پرخوری است و به همین دلیل ساده نتیجه همه این روش ها شکست خواهد بود.

   برای رفع پرخوری و رسیدن به شرایط تناسب رفتاری همیشگی باید تمرکز شما بر جنبه روانی پرخوری باشد.

   روش تناسب رفتاری با ذهن تنها روشی است که در آن در جنبه جسمی  پرخوری هیچ کاری انجام نمی شود و تمام تمرکز بر اصلاج حنبه های روانی پرخوری است.

   به همین دلیل است که زمانی که افراد با روش تناسب رفتاری با ذهن آشنا می شوند و تصمیم می گیرند از آموزش های سایت تناسب فکری برای تحقق رویای خود استفاده کنند، در هفته های اول ممکن است همچنان پرخور تر شوند. 

   چون تبدیل شدن فرمول های ذهنی به تغییرات جسمی به زمان نیاز دارد و از آنجا که از قبل فرمول های پرخوری در ذهن افراد ثبت و فعال می باشد، در شروع یادگیری تناسب رفتاری با ذهن که افراد در حال ایجاد فرمول های صحیح برای تناسب در ذهن خود هستند فرمول های پرخوری همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و جسم به صورت خودبخود پرخورتر 

   می شود.

   اگر در این شرایط هستید اصلا جای نگرانی نیست. به زودی روند پرخور شدن خودبخودی متوقف خواهد شد.

   لازم است بدون توجه به تغییرات جسمی که روند کاملا خودبخودی است تمرکز خود را بر استفاده از آموزش های تناسب رفتاری با ذهن حفظ کنید و با آرامش و احساس خوب مراحل یادگیری را سپری کنید.

   استفاده از فایل های آموزش سبب می شود که افراد با محتوای پرخوری ذهن خود آشنا شده و همچنین فرمول های تناسب رفتاری را در ذهن خود ایجاد کند. 

   فرمول های ایجاد شده نیاز به تکرار و استمرار دارند و پس از مدتی توسط مغز فرمان های جدید جهت تغییر وضعیت جسم به سمت تناسب رفتار صادر می شود.

   زمان تبدیل شدن فرمول های ذهنی به تغییرات جسمی برای افراد مختلف متفاوت است.

   این اختلاف به دلیل تفاوت در میزان تمرکز و آرامش ذهنی افراد استفاده کننده است.

   به اندازه ای که فرد بر یادگیری آموزش های تناسب رفتاری با ذهن تمرکز داشته باشد و با توجه نکردن به موضوعاتی که باعث برهم زدن آرامش ذهنی خود می شود می تواند سرعت تبدیل شدن فرمول های ذهنی جدید به تغییرات جسمی را افزایش دهد.

   البته افزایش سرعت تبدیل فرمول های ذهنی به تغیرات جسمی را نمی توان همواره اضافه کرد چرا که تغییر جسم نیازمند طی شدن پروسه فیزیکی است و باید انتظار معقولانه ای از جسم خود داشته باشید.

   همانطور که پرخور شدن سریع و چند روزه اتفاق نیافتاده است تناسب در رفتار هم نمی تواند در طی چند روز یا هفته رخ دهد اما قطعا از همان روزهای اول از طریق تغییر احساس و نگرش خود متوجه تاثیرپذیر ذهن خود از آموزش های تناسب رفتاری با ذهن خواهید شد.

   میزان این تغییرات ارتباط مستقیم با تمرکز و شور و شوق شما برای یادگیری و به کار گیری آموزش ها دارد.

   این متن تبدیل فرمولهای چاقی به پرخوری بود خیلی مفید بود برام و تا حدودی بهم آرامش داد . 

   فکر میکنم این طور برداشت از متن فعلا برام سود آور باشه و حداقل منجر به ترک سایت نشه . ذهنمم متقاعد میشه که پرخوری ذهنی رو اصلاح کنه که داره ناراحتش می کنه . بار اضافه ی پرخوری در ذهن باعث میشه پرخوری جسمی اتفاق بیفته و وقتی بار پرخوری از ذهن برداشته بشه جسم خودبخود به تناسب رفتاری میرسه . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار شهربانو باقری
    1401/07/19 17:12
    مدت عضویت: 1373 روز
    امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 11 کلمه

    سلام ، عالی بود مرسی از فاطمه سادات عزیز ، 

    موفق باشی 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار فاطمه سادات
     1401/07/20 00:41
     مدت عضویت: 1680 روز
     امتیاز کاربر: 3746 سطح ۴: هنرجوی مبتدی

     نشان های دریافت شده

     سطح مبتدی
     محتوای دیدگاه: 7 کلمه

     سلام و درود . زنده باشید مهربونم 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 38840 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 218 کلمه

   سلام استاد عزیز و دوستان هم مسیر 

   امروز این مطالب مهم رو یاد گرفتم و مرور خوبی بود:

   یکی از مراحل مهم لاغری شناسایی فرمولهای 

   چاق کننده است .

   برخی از فرمولها به صورت یک فکرتکرار شونده و برخی از فرمول ها به صورت رفتار های تکرار شونده در ذهن ذخیره شده اند .

   یکی از مهم ترین افکار چاق کننده ،توجه کردن به اضافه وزن است و باعث چاق تر شدن و مانع لاغر شدن است .

   این جمله هم عالی بود 

   برخی از افراد فکر میکنند که استعداد چاقی دارند و روند چاقی آنها زیاد است در حالی که این دیدگاه کاملا اشتباه است و ساختار جسمی افراد با هم تفوت ندارد بلکه محتویات ذهن آنها با هم متفاوت است .

   مغز وظیفه دارد که جسم را به وضعیتی مطابق با تصاویری که در ذهن ثبت شده است برساند،

   و به این ترتیب فرمانها و واکنش های فرد تغییر میکنند و رفتارهایی از فرد سر میزند که او را چاقتر میکند.

   گاهی اضافه وزن جسم ۱۰کیلوست اما از نظر ذهنی به اندازه ی ۱۰۰کیلو به روان فرد فشار می آید .

   باید توجه ما به جنبه ی روانی چاقی باشد .

   زمان تبدیل فرمول های ذهنی به تغییرات جسمی برای افراد مختلف متفاوت است.

   این اختلاف به دلیل میزان تمرکز و آرامش افراد استفاده کننده است ,

   و شور و شوق ما برای یادگیری خیلی مهم است .

   ممنونم استاد گرامی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Shahrbanou
   1401/05/05 21:07
   مدت عضویت: 1373 روز
   امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,295 کلمه

   سلام و درود فراوان  محظر استاد خوبم و هنرجویان کوشا خصوصا  خانم فاطمه سادات عزیز …..

   فاطمه جان  خیلی خوشحالم که پیش دوستات  برگشتی  ..خیلی لطف کردی هم به خودت هم به ما ….ما به صحبتای شاگردان  با انگیزه و مشتاق  استاد عزیزمون خیلی نیاز داریم …شما و موفقیت شما  دلیلی است محکم  به  تاثیر پذیری صد درصد  علوم ذهنی در متناسب شدن افراد …..

   عزیزم یکدنیا  از شما سپاسگزارم  که  به پرسش  من  از استاد توجه کردی و‌پاسخی به این زیبایی و کمال برام فرستادی ….

   امیدوارم  الماس وجودت همواره بدرخشه و ما از پرتو  دل انگیز اون لذت ببریم و بهره بگیریم …

   من  پاسخ شما رو که تبدیل شد به یک دیدگاه ارزشمند  آنالیز کردم  و به شکل یک دیدگاه جدید  خدمت  استاد و دوستان هم مسیر م ارائه می کنم  امیدوارم  مفید فایده باشه ..‌

                  ●●●●●

   پرسیده بودم  :

   علت چاقی شکمی چیه ؟  چرا شکم نسبت به جاهای دیگه زودتر چاق میشه و دیرترم لاغر میشه علی الظاهر . و پاسخ داده بودم  علتش توجه منفی به این ناحیه اس … یعنی من اگر  نتیجه شرکت در دوره و این همه تمرین و توجه و وقت و انرژی  این بشه که بدون هییییچ رژیم خاصی  بدون محدودیت فقط شکمم صاف بشه ، و چاقی هیچ قسمت دیگه برطرف نشه اصلا برام مهم نیست .‌‌یعنی الان  در واقع  هر کیو می بینم و می خوام بگم متناسبه یا نه به شکمش نگاه می کنم ..یعنی اولین ملاک من برای  متناسب بودن افراد  صاف  بودن  شکمه سپس  لاغری  بازوها و رانها وجای دیگه  …

   خوب حالا ببینیم  خانم  فاطمه سادات چطور منو راهنمایی کردن  برای حل این‌معظل :

                 ●●●●●●

    چرا ما نظر منفی به شکممون داریم ؟ چون میگیم چربی زاید داره . چون میگیم یه جای کار می لنگه .▪︎چون میگیم یه نقصی وجود داره .▪︎چون میگیم یه چیزی این وسط کامل نیست .▪︎خلاصه با همین اندیشه ها و چیزهایی شبیه به این  ما احساس خلاء رو در خودمون ایجاد می کنیم . این احساس خلاء و سرزنش ما رو کوچیک میکنه . ▪︎و شکم ما و کلا جسم ما برای اینکه این خلاء کوچک بودن رو جبران کنه بزرگ میشه . ▪︎پس میبینی بدن ما برای جبران خلاء های عاطفی ما واکنش ایجاد می کنه تا خودشو بزرگ و قوی کنه و این حالت بیشتر در شکم ایجاد میشه چون ما بیشتر این موضوع رو در مورد خوردن انجام میدیم . ▪︎ یعنی وقتی میخوریم شروع می کنیم به سرزنش و کوچیک کردن خودمون و بارها خوردن های ذهنی رو انجام میدیم . سرزنشهای ذهنی رو میخوریم و میخوریم و شکم هی ورم می کنه .بزرگ میکنه خودشو و چون باور داریم با خوردن شکم بزرگ میشه باز هم شکم ما از این نظر هم بزرگ و بزرگتر میشه .▪︎  علت بزرگ شدن شکم برای من  این هست ولی باز ممکنه هرکسی علت دیگه ای در خودش پیدا کنه . ▪︎چون فرمول ذهنی انسانها باهم متفاوته برای همین هم کلا چاقیهای مختلف داریم .▪︎ ولی ریشه ی همه سرزنش کردن ، خود را دوست نداشتن ، اعتقاد به اینکه من دارم کار اشتباه انجام میدم .▪︎ من لایق این غذا نبودم . چرا خوردم و …..اما راه چاره اش هم اینه که اول خودمون رو دوست داشته باشیم .▪︎ تمرین آیینه هم برای اینه که با خودمون به صلح برسیم . دست از سرزنش برداریم . خودمون رو اذیت نکنیم .▪︎ سرزنش نکنیم و برعکس به خودمون عشق بدیم از خودمون تشکر کنیم حتی از بزرگ شدن شکممون قدر دان باشیم . اون داره افکار ما رو به ما نشون میده .▪︎ اگه زشته چون اندیشه ای در ما داره حکمفرمانی می کنه که اون زشته .▪︎جسم ما آیینه ی روح ماست ▪︎

   مثلا من اگه بچه دار نمیشم نباید از جسمم متنفر بشم . برعکس باید باهاش در صلح باشم ازش تشکر کنم که داره اندیشه های نهانی منو به من آشکار می کنه . حتی اگه این اندیشه مربوط به سالها قبل باشه یا حتی اگه جدید باشه به هر حال جسم ما داره اندیشه ی مارو به ما نشون میده وقتی با همین شکم چاق آشتی کنیم کم کم اندیشه ای که ایجاد تنفر می کنه کمرنگ میشه کم کم عشق ایجاد میشه . کم کم آرامش میاد .  لزومی نداره خیلی بگردیم و ریشه ها رو واکاوی کنیم . همین که با دید خوب به خودمون نگاه کنیم و بدونیم این جسم فقط یه آیینه است و هیچ دشمنی با ما نداره کافیه و سعی کنیم اندیشه های مهرآفرین ایجاد کنیم . اندیشه هایی که حالمون رو خوب می کنه .اندیشه های لیاقت . مثلا من لایق لاغر شدن هستم .من لایق شکم تخت هستم .من لایق خوردن غذاهایی که دوست دارم هستم .▪︎

   من لایق اندام متناسبی هستم که راحت و خودبخود خلق میشه .من لایق بهترینها هستم .من لایق ثروت و پول فراوان هستم .من لایق رفاه و راحتی هستم .من لایق اینم که همینجوری نشسته باشم و پول به حسابم واریز بشه . چون اصلا واریز شده هست در ازل برای ما ثروت آفریدند . تقدیری که خیلیها بهش اعتقاد دارد تقدیر برترینهاست . خداوند ثروت فراوانی رو به ما تقدیر کرده . (الله یرزق لمن یشاء بغیر حساب )خداوند اندام متناسب رو برای ما تقدیر کرده .(و خلقنا الانسان فی احسن تقویم ) در بهترین قامت مارو خلق کرده . کدهای اولیه ما ثروت و نعمت و اندام متناسب هست . ما لایق شکم تختیم . ما هیچ کمبودی نداریم . ما کامل کامل آفریده شدیم . اصلا نیازی نیست کاری کنیم که کامل بشیم .کدهای تکامل همه در ما هست . ما ظهور خداییم و خدا کامله . ما لایق این خداییم . خدا خودش و به ظهور رسونده .  البته جسارت نباشه به خدا این حرفا رو واسه خودم مینویسم که این اندیشه ها رو در سرم بپرورونم . اجازه بدم خدا در نهادم صحبت کنه . اجازه بدم خدا به ظهور برسه . ▪︎

   حتی خودش قادره موانع رو پاکسازی کنه . این کدها نوشته شده است آفرینش خودشه . حتی نباید بترسیم که چرا اندیشه های مخرب تولید میشن خب اونم کد هست . منتها کدهای اصلاحی قویترن . چون دل ما اونها رو میخواد . خداوند به هرکسی که او (انسان) بخواهد به غیر حساب و بی نهایت میبخشد . حالا چرا نخوایم . میخوایم و بعد باور به غیر حساب داشته باشیم . خیلی وقتا ما میخوایم ولی  انتهای آیه رو باور نداریم . باور نداریم او به غیر حساب میده میگیم نه بابا نمیده که نمیشه که لاغر نمیشیم که پول نمیاد که یعنی قسمت اول آیه رو انجام میدیم ولی قسمت دومش رو که خداوند به غیر حساب روزی میده رو باور نداریم . پسبخوایم و باور کنیم او میده و بعد باور کنیم ما کامل و لایق هستیم . ما لایق ثروت و نعمت الهی هستیم .  ما لایق متناسب شدن هستیم . چرا وقتی دو لقمه اضافه میخوریم این احساس لیاقت کم میشه و سرکوب از درون شروع میشه . چون خودمون رو لایق غذاها و نعمتها نمیدونیم .  رفتارمون رو سرزنش می کنیم . با تمایلاتمون در صلح نیستیم و این نفرت یعنی توجه منفی اون تمایلات رو بیشتر میکنه . ▪︎

   اما عشق ما رو آروم می کنه مهربونی با خودمون ما رو آروم می کنه . اصلا میبینیم دیگه رفتار ناپسند ازمون سر نمیزنه . اصلا دیگه رفتار رو ناپسند نمی بینیم . چون باورمون اینه ما کامل هستیم و هر آنچه از ما به فعل درآید کامل است .  احساس یگانگی و کامل بودن رفتار ما رو شایسته می کنه ناخوداگاه پشتت راست میشه شکم میره داخل . اندام خوش حالت میشه کمر باریک میشه . چون احساس کامل بودن انسان رو سرافراز می کنه قدمون بلند میشه  کشیده میشیم . چون احساس کامل بودن می کنیم . ولی سرزنش و تحقیر و خجالت انسان رو سرافکنده میکنه ناخوداگاه قوز می کنیم . پشتمون خم میشه شکممون جلو میاد لگنمون پهن میشه نا موزون میشیم چون اندیشه مون ناموزونه . پس وقتی باور به کامل بودن خودمون داشته باشیم و باور داشته باشیم خداوند هر لحظه آفرینشش عالیترینه و بغیر حساب می بخشه و هر لحظه داره در احسن تقویم در بهترین قامت مارو می آفرینه این سلولهای بدن طبق افرینش اصلی ساخته میشن و بیماری از بین میره .  من به خودی خودم کاملم . من همین حالا با هر شرایطی که دارم به خودم عشق می ورزم .من لایق ثروت و نعمت به غیر حساب هستم . یعنی اونقدر زیا که حتی شمرده نمیشه . همین حالا هم داره این اتفاق می افته . پس من میبینمش . حسش می کنم لمسش می کنم   خدایا شکرت . خدایا نعمت بی حسابت رو شکر . خدا بی حساب و کتاب می بخشه . خدایا شکرت . ▪︎

                  ●●●●●

   این پاسخ و راهنمایی فوق العاده  ارزشمندی بود که از فاطمه  سادات عزیز ، دریافت کردم …بر خودم فرض و واجب می دونم این دیدگاهو  بارها  بخونم و روی جملاتش فکر کنم تا  بهتر بتونم بهش عمل کنم …

   یه نکته آموزشی  مهم از این  دیدگاه برام پررنگ شد  ..‌‌زشتی و بزرگی شکم  ،نشان از زشتی افکار و رفتاره  منه  .من باید خودم از جمله  شکم خودمو دوست داشته باشم چرا که داره به من آگاهی میده از افکار بد و زشت درونم که  باید روی اونا تمرکز کنم جهت تغییر دادنشون  تا  بدنم از تمام قسمتها خودبخود  متناسب بشه …▪︎

   فاطمه جان ،  باور کن با خوندن نظرت ،  اشگم سرازیر شد و از سوز دل  گریستم  می دونی چرا  ؟  چون حلقه مفقوده  همین هست که شما گفتی  استاد عزیزمون  بارها و بارها  طی فایلهای متعدد  یادآوری کردن ، توضیح دادن که   باید برای لاغر شدن  و تناسب اندام  احساس لیاقت داشته باشید ..▪︎

   نمی دونم در کودکی چه اتفاقاتی برامون افتاده  ،بزرگترامون ، معلم هامون  ،دوستانمون  چی به ما گفتن  چه برخوردی داشتن که من نوعی  برای داشتن هر چیز خوب یا کسب هر موفقیتی  احساس بی لیاقتی می کنم ،  و این خیلی دردناکه ..‌‌

   یک‌روشی  چندین ساله توسط یک استاد عزیزی  در کشور منتشر شده به نام ضربه تراپی که می خوام   روی  احساس بی لیاقتی   باهاش کار  کنم  و  به نتایج خوبی در موارد مشابه  رسیدم   …..البته هنوز برای لاغر شدن خیلی ازش استفاده نکردم  این روش خاطرات منفی ذهن رو خنثی می کنه  ..به نظرم باید بیشتر برای  جا انداختن مطالب آموزشی این دوره  ازش استفاده کنم …. 

    اجازه می خوام یه داستان واقعی با استفاده از این روش رو براتون تعریف کنم …

   چند روز پیش  سمت تجریش کار داشتم و می بایست  با  مترو می رفتم  ….ایستگاه  امام خمینی  همیشه خیلی شلوغه  اونجا منتظر قطار بودم  جمعیت پشت هم  ایستاده بودن که قطار بیاد و مثل مور و ملخ بریزن  توو  و مثل میدون مسابقه  هر کی  زودتر بتونه صندلی خالی گیر بیاره بشینه  من  پشت سر جمعیت ایستاده بود  خسته هم بودم پاهام درد گرفته بود  نمی تونستم سرپا بایستم ..  

     همون لحظه افکاری اومد به ذهنم  :   صندلی خالی گیرم نمی آد بشینم  اگر اون جلو ایستاده بودم شاید  ولی  این قطار که من شانسی ندارم ….  

     با خودم گفتم  چرا این فکرو می کنی  آیا خودتو  لایق نشستن روی صندلی نمی دونی ؟

    یاد ضربه تراپی روی نقاط مریدین  افتادم  همونطور که ضربات ملایمی به این نقاط می زدم  ابتدا سه بار گفتم با وجوداینکه  فکر می کنم لیاقت نشستن روی صندلی رو ندارم  اما با اینحال  خودمو خیلی دوست دارم…… با همین فکر که من لیاقت نشستن روی صندلی ندارم  به ضربات  ادامه دادم تا مچ دست  حین ضربه زدن  ناخودآگاه نفس عمیقی کشیدم‌  وانرژی بی لیاقتی  آزاد شد …. دیدم حالا آماده ام که بر عکس جمله  قبلی بگم  :  نه  اتفاقا  خیلی هم لیاقت دارم که خیلی زود صندلی خالی گیر بیارم بنشینم   اینو با حس خوب گفتم بدون شک و تردید  ….خلاصه قطار اومد  و همه هجوم بردن برای نشستن روی صندلی های خالی  …من نتونستم صندلی گیر بیارم  اما با خودم گفتم من لیاقت دارم  که راحت بشینم ..ایستگاه بعد حتما موفق میشم  …همینم شد ایستگاه بعدی  یک‌نفر بلند شد من جاش نشستم  یعنی با اون همه شلوغی من تونستم  روی صندلی  بشینم …

   خلاصه اینکه  شاه کلید رسیدن به هر موفقیتی  من جمله تناسب اندام حس لیاقته ….

   می خوام از این به بعد بیشتر از این تکنیک روی موانع ذهنی لاغریم کار کنم .

   با این جملات  ضربه تراپی رو شروع می کنم : با وجود اینکه  فکر می کنم  اصلا لیاقت  لاغر شدن   ندارم اما با این وجود  خودم را دوست دارم ▪︎  با وجود اینکه به دلیل  اتفاقاتی که در دوران کودکی بران افتاده  و شاهد حرفا و برخوردهایی  بودم  که حس بی لیاقتی رو بهم انتقال  داده  و توی ذهنم  جا خوش کرده     اما     با این وجود  باز هم خودم را خیلی خیلی دوست دارم خودم را می بخشم هر کس و هر چیزی که باعث این طرز فکر راجع به خودم شده را نیز می بخشم و می پذیرم ▪︎  با وجودی که فکر می کنم دلیل لاغر نشدنم  حس بی لیاقتی است اما با اینحال  تصمیم می گیرم روی حس لیاقت داشتنم  کار کنم و آرام و مطمئن باشم ….▪︎  وقتی چندین روز این تمرین رو انجام بدم  کم کم خاطراتی که  این حس بد را بهم منتقل کرده  به یاد می آرم و خنثی می کنم  تا به حس لیاقت داشتن  دست پیدا کنم و مانعی بزرگ رو از سر راه  خودم برای متناسب شدن بردارم ….تا حالا از این تکنیک برای کاهش شدت دردهای جسمانی  که هر از گاه  مبتلا می شدم استفاده می کردم  ولی حالا می خوام برای برداشتن موانع ذهنی  لاغری  ازش استفاده کنم  … بعد از برداشتن مانع ذهنی بی لیاقتی  میرم  سراغ   مانع مهم دیگه   که  می تونه رفتار ناپسند پرخوری باشه  و یا  بیش از نیاز خوردن …. حتما تاثیرات خوبی  خواهد داشت ▪︎ استاد طی آموزشهای ارزشمندشون  موانع رو پیدا  و معرفی کردن  و راه  برداشتنش رو هم  بیان کردن  این تکنیک  می تونه  مکمل آموزش باشه …

                   ●●●●●

   فاطمه جان  در انتها ، باز هم از توجهت و نظری که  نوشتی  خیلی سپاسگزارم …ازت خواهش می کنم  دیگه بچه هارو ترک نکنید و باز هم برامون بنویسید …حتما خودت هم  منتفع میشی ..

   دوستدار شما :  شهربانو

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 12 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار فاطمه سادات
    1401/05/07 18:22
    مدت عضویت: 1680 روز
    امتیاز کاربر: 3746 سطح ۴: هنرجوی مبتدی

    نشان های دریافت شده

    سطح مبتدی
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 664 کلمه

    سلام و عرض ادب .

    شهربانوی عزیزم چقدر عالی تجربتون در مترو رو با ما به اشتراک گذاشتید .

    یکی از ویژگیهایی که  همراه بودن با دوستانی مثل شما برام داره همین توجه کردن به اتفاقات کوچیک زندگیه . 

    چقدر عالی حس لیاقت برای نشستن روی صندلی رو شرح دادید . 

    من اصلا تا حالا بهش توجه نکرده بودم یعنی تا حالا دلم نخواسته بودش . خب صندلی بود مینشستم نبودم می ایستادم .  خیلی برام جالب بود که کار روی ذهن رو حتی در چنین شرایطی انجام دادید و نتیجه گرفتید .

    تکنیک ضربه تراپی هم تکنیک خوبیه . اتفاقا خواهر منم برای تغییر مسیر ذهنش ازش استفاده می کنه . 

    خودم زیاد استفاده نکردم . بیشتر از کلام به تنهایی استفاده کردم . 

    این که آرام ارام مدار ذهنی رو تغییر میدید عالیه . در کتاب بخواهید تا به شما داده شود از خانوم استرهیکس هم بهش اشاره شده که آرام ارام باید مدار ذهنی و احساسی رو تغییر داد .

    یعنی مثلا وقتی حالمون بده و احساس بی لیاقتی شدید می کنیم یهو نمیشه بگیم من  احساس لیاقت میکنم . در اون لحظه این فقط یه لفظ دروغینه که ذهن به راحتی اون رو پس میزنه و اتفاقا جوابهای دندان شکنی میده که بی لیاقتیمون رو بیشتر بهمون نشون بده .  

    ولی مثلا اگه دقیقا از روش شما استفاده کنیم و با خودمون بگیم درسته من با توجه به چیزهایی که به دست نیاوردم و ندارم احساس بی لیاقت بودن می کنم ولی میدونم که خدا منو دوست داره .

    البته باز ممکنه شخصی با این جمله بازم تغییر نکنه یه جمله ای بگه که فقط  یکم بهتر بشه . 

    من فقط چیزی که برای خودم تاثیرگزاره میگم ولی اشخاص باز ممکنه عبارات دیگه ای به کار ببرند . 

    میدونم که خدا دوسم داره .  میدونم که اون دوست داره من متناسب بشم . ولی خودم احساس بی لیاقتی می کنم چون سالها نتونستم لاغر بشم . 

    اما اگه لاغر نشدم کوتاهی از من نبوده روشها اشتباه بوده . روشها سخت بوده . اشتباه بوده . لذتبخش نبوده . خسته کننده بوده . 

    خب ذهن من الهیه طالب آسانیه طالب راحتیه . چون اون میدونه خدا همه چیز و برام مهیا کرده . 

    این لیاقت به من داده شده ولی من در جایی که احساس لیاقت نمیکنم یعنی اون راه اشتباهه که همچین حسی به من داده .  اون با دادن این حس به من داره به من میگه مسیر ذهنیتو تغییر بده . 

    راهی رو انتخاب کن که در اون احساس لیاقت کنی . 

    خب من  چه جوری احساس لیاقت رو پیدا کنم . 

    خدا در درون من هست . خدا راهنماست راه رو نشون میده . 

    بعد بهتون نشون میده . 

    خب تو مثلا در تربیت بچه هات خیلی عالی عمل کردی و بهترینها رو تحویل جامعه دادی . پس انسان لایقی هستی .

    تو در احترام گذاشتن به دیگران بسیار خوب عمل میکنی و هرگز دل کسی رو نمیشکنی پس انسان لایقی هستی .

    تو لایقی که خودتو دوست داشته باشی .

    همین که خدا هر روز داره بهمون نفس میده که زندگی کنیم پس نشان از لیاقتمون داره . 

    پس اگه چیزهایی که میخواستم و به دست نیاوردم رو دلم میخواد داشته باشم تنها علت نداشتنش  اینه که تا حالا از مسیر درست حرکت نکردم . یعنی نمیدونستم .

    ولی خدا منو انقدر دوست داشت که منو هدایتم کرده و داره یادم میده . 

    قربون اشکهای باشرافتتون برم که انقدر دلتون پاکه شما لایق تریم انسانها هستید . چرا که الان اینجایید . چرا که توجهتون همیشه روی بهترینهاست . چرا که انقدر با محبت و مهربونید .

    شما یکی از جلوه ی زیبای خدا هستید بانو که  خدا خیلی دوستتون داره و داره راه رسیدن به آرزوها رو نشونتون میده . 

    خلاصه کم کم و با مهربونی خدایی که در وجودتون آشکاره و توجه به خلقهایی که تا حالا داشتید  این احساس لیاقت به مرور خودشو به شما نشون میده و هرچی این احساس بیشتر میشه مسلما این احساس در جسم تولید هورمونهایی می کنه که به لاغری جسم کمک می کنه و به مرور شما  خیلی قشنگ و زیبا لاغر میشید . 

    بازم قدر دان لطف و محبت شما بانوی نازنین هستم . 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 10 از 2 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار Shahrbanou
     1401/05/07 20:27
     مدت عضویت: 1373 روز
     امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 69 کلمه

     سلام فاطمه جان ،

     ممنون از زحمت و وقتی که بهم اختصاص دادی  من  پاسخ  زیباتو به شکل دیدگاه منتشر می کنم …..  روی حرفات  فکر می کنم تا دیگه  از اینکه نکنه من لایق لاغری نیستم  اشگ نریزم و دلم نسوزه …. برعکس برام ثابت بشه که  خیلی هم لیاقت و شایستگی دارم  و اینو مدیون  خدای مهربون و استاد عزیز و دوستان  آگاهی چون شما هستم ….

     یکدنیا سپاسگزارم 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Shahrbanou
   1401/05/05 09:49
   مدت عضویت: 1373 روز
   امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 582 کلمه

   به نام خدا و سلام و درود فراوان‌▪︎

   عنوان فایل  :  اضافه وزن خود را سنگینتر نکنید :

   چند برداشت :

   چی باعث میشه  مثلا ۵ کیلو اضافه وزن ،به سنگینی  ۳۰ یا ۵۰  به نظر بیاد و احساس سنگینی  بیش از این عدد کنیم   ؟ و رنج ببریم … این رنج یک‌موضوع کاملا  ذهنی و روانیست 

   دلیلش توجه زیادمون به اضافه وزنه ….یعنی کاری که  دقیقا نباید انجام بدیم …. 

    وقتی یه باغبون  می بینه  درخت میوه اش آفت زده  و میوه ها  در حال خراب شدنن و ارزش خوردن   و فروش ندارن  چکار می کنه ؟  آیا دائم به این میوه های خراب شده روی درخت نگاه می کنه  و غصه می خوره  ، خودخوری می کنه و با عصبانیت میوه هارو می کنه  دور میندازه و انتظار داره  این دفعه  میوه سالم از درخت تحویل بگیره ؟؟

    …دیدیم و شنیدیم که این کار غیر معقول رو  نمی کنه  فوری متوجه میشه که اشکال از ریشه و ساقه و برگهاست …هر کدوم از اینا  ممکنه به تنهایی  یا هر سه دچار آفت  شده باشن که  اقدامات خاص خودشونو لازم دارن تا دوباره  سالم بشن …یعنی  باغبون  توجه به میوه خرابو  کاملا کنار می ذاره میره سراغ علت اصلی  و روی اونا تمرکز می کنه .و کار و وظیفه اشو  انجام میده …چند وقت بعد نتیجه اینکارشو می بینه  و البته که یکسال هم صبر می کنه تا بهار سال آینده درخت شکوفه بزنه  به بار بشینه  و چند ماه بعد دوباره میوه بده …

   اما  ما با اضافه وزنمون  چکار می کنیم ؟  تا حالا که  مثل یک باغبون ناشی و بی عقل  رفتیم سراغ  توجه و تمرکز فوق العاده به میوه  گندیده  چاقیمون  …عزا گرفتیم و می خواستیم با این توجه بیش از اندازه همراه با کلی  احساس بد دیگه  درمانش کنیم   …..از وقتی آمدیم به دوره تناسب فکری  یاد گرفتیم که باید توجه به این میوه آفت زده ارو  رها کنیم چون اصلا فایده ای برامون نداره که هیچ  عاقلانه هم نیست …ما داریم روی ریشه  ساقه و برگ درخت چاقیمون کار می کنیم  و اگر  شور و شوق و استمرار داشته باشیم حتما نتیجه می گیریم …اینکه چه وقت به هدفمون می رسیم  نکته اش در قسمتی از متنی هست که استاد ، تنظیم کردن که می خونیم :

   زمان تبدیل شدن فرمول های ذهنی به تغییرات جسمی برای افراد مختلف متفاوت است.▪︎

   این اختلاف به دلیل تفاوت در میزان تمرکز و آرامش ذهنی افراد استفاده کننده است.

   این اختلاف به دلیل تفاوت در میزان تمرکز و آرامش ذهنی افراد استفاده کننده است.

   این اختلاف به دلیل تفاوت در میزان تمرکز و آرامش ذهنی افراد استفاده کننده است.

   (  من اینو سه مرتبه تکرار کردم به دلیل  اهمیتش )

   به اندازه ای که فرد بر یادگیری آموزش های لاغری با ذهن تمرکز داشته باشد و با توجه نکردن به موضوعاتی که باعث برهم زدن آرامش ذهنی خود می شود می تواند سرعت تبدیل شدن فرمول های ذهنی جدید به تغییرات جسمی را افزایش دهد.▪︎

   البته افزایش سرعت تبدیل فرمول های ذهنی به تغیرات جسمی را نمی توان همواره اضافه کرد چرا که تغییر جسم نیازمند طی شدن پروسه فیزیکی است و باید انتظار معقولانه ای از جسم خود داشته باشید.

   همانطور که چاق شدن سریع و چند روزه اتفاق نیافتاده است لاغر شدن هم نمی تواند در طی چند روز یا هفته رخ دهد اما قطعا از همان روزهای اول از طریق تغییر احساس و نگرش خود متوجه تاثیرپذیری ذهن خود از آموزش های لاغری با ذهن خواهید شد.

   میزان این تغییرات ارتباط مستقیم با تمرکز و شور و شوق شما برای یادگیری و به کار گیری آموزش ها دارد.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه سادات
   1401/04/29 10:41
   مدت عضویت: 1680 روز
   امتیاز کاربر: 3746 سطح ۴: هنرجوی مبتدی

   نشان های دریافت شده

   سطح مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,236 کلمه

   سلام شهربانوی عزیزم .

   پرسش و پاسخ شما رو خوندم . ممنون از اینکه با ما هم به اشتراک گذاشتید . 

   منم در حد خودم یه پاسخی میدم امید دارم برای هممون از جمله خودم بهترین فایده رو داشته باشه . 

   علت چاقی شکمی چیه ؟ 

   چرا شکم نسبت به جاهای دیگه زودتر چاق میشه و دیرترم لاغر میشه علی الظاهر .

   خودتون خیلی عالی اشاره کردید که علتش توجه هست . 

   توجه منفی . 

   اما چرا ما نظر منفی به شکممون داریم ؟ چون میگیم چربی زاید داره . 

   چون میگیم یه جای کار می لنگه .

   چون میگیم یه نقصی وجود داره .

   چون میگیم یه چیزی این وسط کامل نیست .

   خلاصه با همین اندیشه ها و چیزهایی شبیه به این  ما احساس خلاء رو در خودمون ایجاد می کنیم . این احساس خلاء و سرزنش ما رو کوچیک میکنه . 

   و شکم ما و کلا جسم ما برای اینکه این خلاء کوچک بودن رو جبران کنه بزرگ میشه . 

   پس میبینی بدن ما برای جبران خلاء های عاطفی ما واکنش ایجاد می کنه تا خودشو بزرگ و قوی کنه و این حالت بیشتر در شکم ایجاد میشه چون ما بیشتر این موضوع رو در مورد خوردن انجام میدیم . 

   یعنی وقتی میخوریم شروع می کنیم به سرزنش و کوچیک کردن خودمون و بارها خوردن های ذهنی رو انجام میدیم . سرزنشهای ذهنی رو میخوریم و میخوریم و شکم هی ورم می کنه .بزرگ میکنه خودشو و چون باور داریم با خوردن شکم بزرگ میشه باز هم شکم ما از این نظر هم بزرگ و بزرگتر میشه . 

   علت بزرگ شدن شکم برای من  این هست ولی باز ممکنه هرکسی علت دیگه ای در خودش پیدا کنه . 

   چون فرمول ذهنی انسانها باهم متفاوته برای همین هم کلا چاقیهای مختلف داریم . 

   ولی ریشه ی همه سرزنش کردن ، خود را دوست نداشتن ، اعتقاد به اینکه من دارم کار اشتباه انجام میدم . من لایق این غذا نبودم . چرا خوردم و …..

   اما راه چاره اش هم اینه که اول خودمون رو دوست داشته باشیم . تمرین آیینه هم برای اینه که با خودمون به صلح برسیم . دست از سرزنش برداریم . خودمون رو اذیت نکنیم . سرزنش نکنیم و برعکس به خودمون عشق بدیم از خودمون تشکر کنیم حتی از بزرگ شدن شکممون قدر دان باشیم . اون داره افکار ما رو به ما نشون میده . اگه زشته چون اندیشه ای در ما داره حکمفرمانی می کنه که اون زشته .

   جسم ما آیینه ی روح ماست . 

   مثلا من اگه بچه دار نمیشم نباید از جسمم متنفر بشم . برعکس باید باهاش در صلح باشم ازش تشکر کنم که داره اندیشه های نهانی منو به من آشکار می کنه .

   حتی اگه این اندیشه مربوط به سالها قبل باشه یا حتی اگه جدید باشه به هر حال جسم ما داره اندیشه ی مارو به ما نشون میده وقتی با همین شکم چاق آشتی کنیم کم کم اندیشه ای که ایجاد تنفر می کنه کمرنگ میشه کم کم عشق ایجاد میشه . کم کم آرامش میاد . 

   لزومی نداره خیلی بگردیم و ریشه ها رو واکاوی کنیم . همین که با دید خوب به خودمون نگاه کنیم و بدونیم این جسم فقط یه آیینه است و هیچ دشمنی با ما نداره کافیه و سعی کنیم اندیشه های مهرآفرین ایجاد کنیم . 

   اندیشه هایی که حالمون رو خوب می کنه .

   اندیشه های لیاقت . مثلا 

   من لایق لاغر شدن هستم .

   من لایق شکم تخت هستم .

   من لایق خوردن غذاهایی که دوست دارم هستم .

   من لایق اندام متناسبی هستم که راحت و خودبخود خلق میشه .

   من لایق بهترینها هستم .

   من لایق ثروت و پول فراوان هستم .

   من لایق رفاه و راحتی هستم .

   من لایق اینم که همینجوری نشسته باشم و پول به حسابم واریز بشه . چون اصلا واریز شده هست در ازل برای ما ثروت آفریدند . 

   تقدیری که خیلیها بهش اعتقاد دارد تقدیر برترینهاست . 

   خداوند ثروت فراوانی رو به ما تقدیر کرده . (الله یرزق لمن یشاء بغیر حساب )

   خداوند اندام متناسب رو برای ما تقدیر کرده .(و خلقنا الانسان فی احسن تقویم ) در بهترین قامت مارو خلق کرده . 

   کدهای اولیه ما ثروت و نعمت و اندام متناسب هست . 

   ما لایق شکم تختیم . 

   ما هیچ کمبودی نداریم . 

   ما کامل کامل آفریده شدیم . 

   اصلا نیازی نیست کاری کنیم که کامل بشیم .

   کدهای تکامل همه در ما هست . 

   ما ظهور خداییم و خدا کامله . 

   ما لایق این خداییم . خدا خودش و به ظهور رسونده . 

   البته جسارت نباشه به خدا این حرفا رو واسه خودم مینویسم که این اندیشه ها رو در سرم بپرورونم . 

   اجازه بدم خدا در نهادم صحبت کنه . اجازه بدم خدا به ظهور برسه . 

   خدا برای ما سلامتی میخواد و او هر لحظه داره میده . 

   خدای برای ما ثروت میخواد و هر لحظه داره میده .

   خدا برای  تناسب اندام میخواد و هر لحظه داره میده . 

   خواست ما خواست خداست .

   وقتی دل ما چیزی رو میخواد یعنی اون خواست خداست که اومده به ظهور برسه . 

   حتی خودش قادره موانع رو پاکسازی کنه . 

   این کدها نوشته شده است آفرینش خودشه . 

   حتی نباید بترسیم که چرا اندیشه های مخرب تولید میشن خب اونم کد هست . منتها کدهای اصلاحی قویترن . چون دل ما اونها رو میخواد . 

   خداوند به هرکسی که او (انسان) بخواهد به غیر حساب و بی نهایت میبخشد . 

   حالا چرا نخوایم . میخوایم و بعد باور به غیر حساب داشته باشیم . 

   خیلی وقتا ما میخوایم ولی  انتهای آیه رو باور نداریم . باور نداریم او به غیر حساب میده میگیم نه بابا نمیده که نمیشه که لاغر نمیشیم که پول نمیاد که یعنی قسمت اول آیه رو انجام میدیم ولی قسمت دومش رو که خداوند به غیر حساب روزی میده رو باور نداریم . 

   پس

   بخوایم و باور کنیم او میده و بعد باور کنیم ما کامل و لایق هستیم . ما لایق ثروت و نعمت الهی هستیم . 

   ما لایق متناسب شدن هستیم . 

   چرا وقتی دو لقمه اضافه میخوریم این احساس لیاقت کم میشه و سرکوب از درون شروع میشه . چون خودمون رو لایق غذاها و نعمتها نمیدونیم .  رفتارمون رو سرزنش می کنیم . با تمایلاتمون در صلح نیستیم و این نفرت یعنی توجه منفی اون تمایلات رو بیشتر میکنه . 

   اما عشق ما رو آروم می کنه مهربونی با خودمون ما رو آروم می کنه . اصلا میبینیم دیگه رفتار ناپسند ازمون سر نمیزنه . اصلا دیگه رفتار رو ناپسند نمی بینیم . 

   چون باورمون اینه ما کامل هستیم و هر آنچه از ما به فعل درآید کامل است . 

   احساس یگانگی و کامل بودن رفتار ما رو شایسته می کنه ناخوداگاه پشتت راست میشه شکم میره داخل . اندام خوش حالت میشه کمر باریک میشه . 

   چون احساس کامل بودن انسان رو سرافراز می کنه قدمون بلند میشه  کشیده میشیم . 

   چون احساس کامل بودن می کنیم . 

   ولی سرزنش و تحقیر و خجالت انسان رو سرافکنده میکنه ناخوداگاه قوز می کنیم . پشتمون خم میشه شکممون جلو میاد لگنمون پهن میشه نا موزون میشیم چون اندیشه مون ناموزونه . 

   پس وقتی باور به کامل بودن خودمون داشته باشیم و باور داشته باشیم خداوند هر لحظه آفرینشش عالیترینه و بغیر حساب می بخشه و هر لحظه داره در احسن تقویم در بهترین قامت مارو می آفرینه این سلولهای بدن طبق افرینش اصلی ساخته میشن و بیماری از بین میره . 

   من به خودی خودم کاملم . 

   من همین حالا با هر شرایطی که دارم به خودم عشق می ورزم .

   من لایق ثروت و نعمت به غیر حساب هستم . یعنی اونقدر زیا که حتی شمرده نمیشه . 

   همین حالا هم داره این اتفاق می افته . 

   پس من میبینمش . حسش می کنم لمسش می کنم  

   خدایا شکرت . خدایا نعمت بی حسابت رو شکر . خدا بی حساب و کتاب می بخشه . خدایا شکرت . 

   خدایا شکرت  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 38 از 8 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mohannaf1396@gmail.com
   1400/08/19 00:18
   مدت عضویت: 891 روز
   امتیاز کاربر: 57
   محتوای دیدگاه: 182 کلمه

   چاقی ما نشات گرفته از فروملها و باورها و فکرهای ک ما با شنیدن و حرف زدن و تکرار اونها جز رفتارمون شده و باعث اضافه وزن ما شده من ک قبلا از رژیمها و ورزش و اینا میخواستم لاغر بشم جسممو میخواستم تغییر بدم در حالی ک ذهنم پراز فرمول های چاقی بود اما در مسیر لاغری با ذهن فهمیدم ک باید فرمولها رو شناسایی کنم ورودیهای جدید ب ذهنم بدم اونقدر تکرار استمرار داشته باشم ک این اگاهی تبدیل ب فرمول در ذهن من بشن 

   من با عضو شدن در پیج های رژیم و اشپزی اونقدر توجه ب غذا ها و چاقی بود ک در لحظه در حال ابیاری فرمولها بودم الانم باید بخودت فرصت بدی فرصت قبول اگاهی ها 

   من ترجیح میدم در این مسیر باشم وانقدر ایمانم ب این مسیر داشته باشم و بخودم  تا نتیجه حاصل بشه 

   من دارم از تمام دقیقه های ازاد زندگیم استفاده میکنم تا اگاهی های لاغری ابیاری کنم اونقدر ک بزرگ شن 

   فریبا جان ب ذهنت فرصت بده صبر داشته باش عزیزم من ایمان دارم ک تو لایق لاغری هستی و لاغری حق توهس شک نکن 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahrbanou1346
   1400/07/15 21:01
   مدت عضویت: 1373 روز
   امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 484 کلمه

   سلام دوستان و همراهان سایت تناسب فکری ،

   پرسش و‌پاسخ مهمی بین من و استاد مطرح شد خواستم به دلیل اهمیت موضوع با شما به اشتراک بگذارم .

   امیدوارم مفید فایده باشه براتون .

   طبق فرمایشات شما  نباید به چاقی جسم در روند لاغری با ذهن توجه بشه .خودتون می دونید که بچه های ورود به سرزمین لاغرا ،هر روز میثاق نامه می خونن و باید که جلوی آینه تمام قد بایستن  و خودشونو ببینن و از خودشون فرار نکنن و دلایل دیگه ……..ولی همه ما به چاقی شکمی خودمون حساسیم و به دلایل مختلف  خواه ناخواه به این اندام بی تناسب خودمون توجه نشون می دیم .  خیلی وقتا هم این توجه کاملا ناخودآگاهه  .مثلا خودمن وقتی دراز می کشم استراحتی کنم دستمو روی شکمم می کشم بلافاصله تصویر جدیدی از شکم چاق به ذهنم مخابره میشه ، یا وقتی توی خیابون در حال گذرم به شکم چاق آدما توجهم جلب میشه و یاد خودم میفتم ،  اینروزا که یا آدما چاق و شکم گنده هستن یا متناسبن اما شکم دارن .    متناسب بی عیب و صد در صد کمتر دیده میشن .یا وقتی نوشیدنی و غذا می خورم احساس می کنم شکمم ورمش بیشتر میشه و سنگینتر ،و یا وقتی روی مبل و صندلی میشینم بلافاصله نگاهم روی این قسمت میفته .  خلاصه به دلایل متعدد حواسم میره به این عضو از بدنم و همینا باعث میشه این قسمت نسبت به اندامهای دیگه دیرتر به لاغری واکنش نشون بده . چاره چیه استاد ؟آیا میشه موقع میثاق نامه خوندن جلو آینه قدی نریم ؟ جالب اینجاست چند وقت پیش گفتم نشسته میثاق بخونم روبه آینه کوچیکی که روبروم گذاشته بودم .همینکارم باعث نشد به شکمم و چاقیش بی توجه بشم یه صدایی بهم خندید گفت جلو آینه قدی  نمی ری که مثلا شکمتو نبینی  .به دیدن توی آینه نیست که تو تصاویر ذهنیتو  می خوای چکار کنی ؟ خلاصه پاک مستاصل شدم که بالاخره راه حل درست چیه ؟

   پاسخ استاد گرامی :

    در مورد سوالی که مطرح کردید:برای من هم این موضوع وجود داشته و البته هنوز هم دارهولی مساله اینه که در نهایت من نتیجه استمرار در لاغری با ذهن رو تجربه کردماگه دقت کنید زمانی که شما متناسب بودید و شروع به فکر کردن به چاقی و ایجاد تصاویر چاقی ذهن بودید باز هم متناسب بودید ولی در نهایت پس از مدتی چاق شدیدپس وضعیت فعلی مهم نیست، وضعیتی که در ذهنت ایجاد میکنی مهمه

   همه افراد چاق، یه روزی متناسب بودند ولی اون زمان متناسب بودن مانع چاق شدن اونها نشد چون در حال توجه کردن به چاقی و یادگیری فرمول های چاقی بودند

   اکنون هم افراد چاق در وضعیت چاق هستند و اگر به یادگیری فرمول های لاغری ادامه بدند فارغ از اینکه الان چاق هستند دوباره متناسب خواهند شداز آینه و روبرو شدن با خودتون فرار نکنیدفرار کردن باعث برطرف شدن مشکل نمیشهبنابراین سعی کنید با تغییر نگاه به وضعیت فعلی از مسیری که طی می کنید لذت ببریدبه این طریق قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 24 از 5 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار منیره.ف
    1400/07/16 19:45
    مدت عضویت: 1665 روز
    امتیاز کاربر: 10426 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 19 کلمه

    ممنون عزیزم عالی بود اتفاقا چند روز خیلی به چاقی شکمم توجه میکنم و نوشتتون خیلی برام مفید بود

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار Shahrbanou
     1401/04/31 02:00
     مدت عضویت: 1373 روز
     امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 36 کلمه

     سلام منیره جان ، 

     خوشحالم دیدگاهی که حدود ۹ ماه پیش نوشتم  برای هنرجویان مفید بوده …

     منو  از انرژی  دعای خیر مستفیض بفرمایید …

        با تشکر فراوان  از توجه و نظری که برام فرستادی 

          دوستدارت  شهربانو 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      آواتار منیره.ف
      1401/05/01 12:01
      مدت عضویت: 1665 روز
      امتیاز کاربر: 10426 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
      محتوای دیدگاه: 25 کلمه

      شهربانو جان شما خودتون بمب انرژی هستید 

      به زودی خبرهای خوبی در مورد لاغریتون خواهید داد این از استمرارتون میگم

      چون نتیجه استمرار در این مسیر لاغری

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار ملکه عشق
    1401/04/31 15:57
    مدت عضویت: 1212 روز
    امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 609 کلمه

    سلام و درود بر شهربانوی جان 

    قبل از هر چیزی برای متعهدبودنتون در امتداد مسیر تناسب فکری بهتون تبریک عرض می کنم و خوشحالم که هم مسیر افراد پرانرژی و فعالی همچون شما هستم که مشتاق یادگیری هستند.

    دوست عزیزم بنده هم مثل دیگران ،مدتها با همین شکم و چندقسمت دیگر بدنم مشکل داشتم و در جستجوی راهکاری بودم که حلش کنم و اتفاقا توجهم به صورت جدی تر به این قسمتها جلب شده بود و به همین دلیل تغییری هم در این قسمتهاایجاد نمی شد !…

    و اما درجستجوی پذیرفتنش بر آمدم و وقتی بیشتر تفکر کردم که تمام راهکارهای من فرار از خودم بوده پس باید با واقعیت روبرو می شدم !

    و نه اینکه من مقابل آینه قدی حاضر نشده باشم ….بلکه به وقت حاضر شدن مقابل آینه هم داشتم این قسمت ها را قضاوت می کردم یا زیرزیرکی نگاهشون می کردم و یا خودم را زیر لباسهای گشاد قایم می کردم …

    روزها نوشتم و با خود فکر کردم که تک تک سلولهای تنم سرشار از انرژی الهی هستند و به صورت کلی وجود من را تشکیل می دهند و به من زندگی می بخشند که زنده هستم .

    از طرفی اگر همین شکم اتفاقی براش بیفته نمیتونم تحمل کنم ….اگر روی همین شکم که دوستش نداریم برش یا زخم یا لک و …ایجاد بشه اون وقت متوجه میشیم مال ماست به ما چسبیده و ما یک مجموعه جدانشدنی هستیم و موضوع اینه که ما بدن خودمون را چهل تیکه کردیم و از کل به دور شدیم و از طرفی به خاطر مقایسه هامون داریم رنج میبریم هنوز هم زیر لایه های ذهنمون حسرت داشتن پوست صاف و بدون ترک و داشتن شکم تخت هست ولی اگر باور کنیم ما هم می تونیم داشته باشیم و تمام موانع ذهنی و دلایلمون را از بین ببریم خودمون را همینطوری که هستیم می پذیریم و نتیجه را رها می کنیم .

    ما ناآگاهانه خودمون این جسم را خلق کردیم و الآن این کاردستی را دوست نداریم !…

    ولی مهم اینه که ما تونستیم و خلق کردیم و همین الآن افراد لاغر بسیاری هستند که نمی توانند یک کیلو وزن اضافه کنند !!!

    هر وقت تونستیم به اندازه اون عضوبدنمون که دوستش داریم و بهش مینازیم …مثل گفتن چشمهای من یا موهای من !!!و …همون عضوهایی که دوسشون نداریم و همیشه مایه شرمساری ما بودند را دوست داشته باشیم به پذیرش کل رسیدیم و حتما نتیجه را رها می کنیم و خودبه خودی انداممون به حالت تناسب ایده آل و طبیعی خودش میرسه…

    تمام فشارهای روانی و خشم های فرو برده به صورت نافرمی از جای جای بدن ما بیرون زدند و امروز ما به لطف هدایت خداوند،آگاهانه و با شجاعت در مسیر بهبود خود در حرکتیم که یادبگیریم خودمون را دوست بداریم و کشف کنیم زبان اندامهای نامتناسبمون را و به خواسته هاشون رسیدگی کنیم . 

    راهکارهای استاد هم خیلی در پذیرش این موضوع برای بنده راهگشا بود که جهت یادآوری خدمتتون عرض می کنم …

    من به کمک خودم آمده ام، یک حس مادری و عشق در وجود آدم ایجاد می کنه و این راهکار را دوسش داشتم. 

    و اینکه دیدن برهنگی خودت …حتی حرف زدن با اون اندام و دیدن خودمون از جهت های مختلف …

    اینکه اول به خاطر تغییراتمون مقابل آینه خودمون را تشویق کنیم و حتی بگوییم این منحنی یا موج باید صاف بشه و درستش می کنم و بعد رها کنی و فقط یک تصویر مناسب و متناسب را الگوی ذهن قرار بدی و مطمئن باشی به مرور این تصویر خلق میشه و نیاز به تلاش و دست و پا زدن زیاد ،..نیست که از ترس و نگرانی پنهانی ایجاد شده است …

    مرور این روندتغییر برای خودم لذت بخش بود و خواستم با شما دوست خوبم به اشتراک بگذارم امیدوارم مفید واقع شده باشد (:

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام خوشبخت
   1400/07/15 17:52
   مدت عضویت: 1692 روز
   امتیاز کاربر: 18643 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 370 کلمه

   سلام استاد عزیز ومهربانم 

   من امروز این نوشته رو خوندم وخیلی برام درکش راحت اومد هر چقدر بیشتر ادامه میده آدم بهتر و راحت تر لاغری رو یاد می گیره باید ادامه بدی باید لاغری رو از بهر باشی تا لاغری تو جسمت  خودشو نشون بده زمان میبره عجله بی فایده هست من چاقی رو خیلی عالی بلدم برای همین چاقم اگه لاغری رو هم مثل چاقی خوب یاد بگیرم ودر افکار ورفتارم اعمال کنم بدنم خودبخود به سمت لاغری میره من چند وقتی هست بهم الهام شده تمرکز م رو تو سایت استاد بزارم هر چی نیاز داشته باشم بفهمم.این‌جا هست نیازی نیست برم سایت های دیگه تمرکز م رو باید همین جا بزارم تجربه کردم من.زمانی که می خوام از مسیر.خارج بشم ذهنم میبره منو سایت های دیگه تمرکزم از دوره های استاد.برداشته میشه ونتایجم پراکنده و سطحی میشه هر چند فایلها عالی باشه من احساس می‌کنم اون فایلها نفوذ نمی کنه ومن درک نمیکنم من برای  خرید می‌کنم ها هزینه کردم با هزاران امید و آرزو چرا باید برم فایل رایگان گوش بدم چند باری مچ خودم رو گرفتم و دوباره برگشتم به مسیر .به دوستان توصیه خواهرانه میکنم اگر درین سایت هستین همین جا بمونید متمرکز.بشید به خدا آدم نتایج خوب میگیره من چند ماه اول که متمرکز بودم خیلی نتایج خوب گرفتم ولی بعد به خاطر عجله و انتظار بیجا از جسمم داشتن فراز و نشیب زیاد داشتم ولی حالا تصمیم گرفتم فقط تمرکز م رو دوره های استادروشن عزیزم باشه کل کانال های تلگرام رو حذف کردم حتی رقص و طبیعت رو فقط کانال لاغری با ذهن برام.مونده واز شنبه دوره لاغری رو دوباره شروع میکنم.تو این یک ماه خیلی بازخورد خوبی از اطرافیان داشتم گفتن بدنت لاغرتر شده خوب شدی جمع شدی همسرم هم گفت بدنت خیلی خوب شده چقدر از این جملات خوشحال شدم شاید به نظر خودم زیاد تغییر نکردم ولی اینو مطمئنم که چاقتر نشدم تو این مدت و این برام جای بسی خوشحالی هست راستی استاد من بعد از سالها چادرم رو کنار گذاشتم وخیلی تصمیم شجاعانه برای خودم بود من چاقی خودم رو پشت چادر پنهان می کردم خیلی خوشحالم که با استفاده از دوره شما این کار رو که برام خیلی سخت بود انجام دادم .ممنونم که هستین

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 35 از 7 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار هانیه
    1400/07/16 14:22
    مدت عضویت: 1097 روز
    امتیاز کاربر: 12738 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 211 کلمه

    سلام دوست عزیز

    1000 درصد با حرف هاتون موافقم..منم همه تمرکزم رو گذاشتم روی این سایت، همه آموزش ها و دوره های عالیم رو گذاشتم کنار و فقط تو همین دوره دارم پیش میرم…ذهنم اینجوری آرامش داره و به عجله نمیفتم…قبلا اینجور نبودم و همزمان داشتم روی دو دوره سایت دیگه و فایلهای رایگان اینجا وقت میذاشتم، اما هدایت شدم و بهم الهام شد که من اگه تناسب اندامم رو حل کنم، موفقیت توی اون جنبه های دیگه زندگی که دوره هاش رو خریدم برام راحت تر میشه، واقعا بهم الهام شد که فعلا تمرکزم روی همین سایت باشه و جالبه که بعد از مدتی هدایت شدم به خرید می‌کنم گام اول….می خوام بگم واقعا باهاتون موافقم و باید یاد بگیریم روی یه هدف تمرکز سوزنی بذاریم و با حال خوب و نه با عجله پیش بریم….اهداف و برنامه های کوچیکتر رو میشه کنارش هم داشت اما من سه برنامه ذهنی رو می خواستم همزمان کار کنم و عملا حس ناتوانی بهم دست داده بود و افتادم تو سرزنش که من هیچی نمیشم و نمی تونم و … اما الان که فقط توی همین دوره استاد هستم اینقدر حالم خوبه و آرامش دارم که خدا می دونه…مرسی که تجربه تون رو نوشتین و باعث شدین این تجربه خودم یادم بیاد…موفق باشی عزیزم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 15 از 3 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار ملکه عشق
    1401/04/31 16:14
    مدت عضویت: 1212 روز
    امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 294 کلمه

    سلام و درود الهام عزیزم 

    وقتی دیدگاه شما را خوندم بهتر متوجه شدم که چقدر این موضوع مهمه که با یک استاد پیش بریم و تمرکز بر یک هدف و مسیر داشته باشیم .

    بنده هم از سال ۹۸که با سایت تناسب فکری آشنا شدم چندین بار به دلیل اینکه همزمان با چنددوره و استاد پیش می رفتم دچار آشفتگی و پراکنندگی ذهن شدم .

    و به هر حال برام تجربه شد ،شاید اگر بارها استاد میگفتند ما درک نمی کردیم !

    من هم باهاتون موافقم ،از زمانیکه تمام دوره های دیگرم را کنار گذاشتم و تمرکزم را روی آموزشهای دوره و  این سایت گذاشتم بسیار آرامش عمیقی دارم و حس می کنم نتایجم گسترده تر شدند .

    البته آخرین چالشم به این صورت شد که بیام موضوعات همین دوره را تبدیل کنم به موضوعات ثروت و روابط ؟شاید تا دوهفته هم عالی پیش رفتم ولی در نهایت انگار بار سنگینی روی دوشم بود و احساس ضعف و ناتوانی کردم و باز تجربه کردم که باید این تناسب اندام به ساحل سلامت برسد تا بعد دوباره روی موضوع دیگری کار کنم …

    البته این کار در اصل به خاطر عجله هام بود به ترفندی دیگر!!!..

    ولی به لطف خداوند کمی بهتر متوجه شدم که مسیر تناسب فکری از ریشه اصول و پایه های باورهای ذهن را تغییر می دهد که بر تمام جنبه های زندگی مؤثر می باشند .

    دوست عزیزم به خاطر شجاعتتون و گفتگوی صادقانتون به این موضوع که اضافه وزنتون را زیر چادر پنهان می کردید بهتون تبریک می گم .

    و به خاطر این اعتماد به نفسی که ساختین و به جرأت میتونم بگم یکی از تغییراتی که شاید خیلی از عوام باهاش مشکل داشته باشند تغییر سبک پوششون هست و شما کار جسورانه و خالصانه ای انجام دادید (:      درود بر شما 

    موفق و مؤید باشید .

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار الهام خضرلو
     1401/04/31 18:29
     مدت عضویت: 1692 روز
     امتیاز کاربر: 18643 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     همیاری
     محتوای دیدگاه: 838 کلمه

     ممنون عزیز دلم ملکه ی عشق عزیزم

     امروز که این پیام شما رو خوندم رفتم اول پیام خودم رو خوندم ببینم چی نوشتم وکی نوشتم دیدم مهرماه سال پیش نوشتم و چقدر خوب شد برام و خدواند از طریق شما باز هم به من یادآوری کرد که تمرکزم رو تو این سایت بزارم وازین سایت تکون نخورم و دوره هایی که از استادعزبزم خریدم رو گوش بدم و لیز نخورم ببینم دیگر اساتید دارن چه کار میکنن .

     من باور کردم که فعلا در فرکانس این استاد هستم چون تونستم چند تا از دوره های ایشون رو بخرم و باید روی همین دوره ها کار کنم

      به خودم قول دادم تا زمانی که ازین دوره هام نهایت استفاده رو نبرم سراغ هیچ دوره نرم کار من فقط شده دوره خریدن و رها کردنشون 

     من دوره بارداری خلق آرزوها رو خریدم ولی درست حسابی گوش ندادم و تمرین نکردم در حالی که با عشق اون دوره ها رو تهیه کردم و با سختی پول اونها رو جور کردم در حالی که درآمد نداشتم وخدا خودش از جایی که فکرشم نمی‌کردم رسوند ولی من چه کار کردم یه گوشه انداختم مونده بدون استفاده واز خودم دیگه خحالت میکشم که از خدا یه دوره دیگه بخوام وخدا بهم بگه مگه اون همه دوره برات رسوندم چه کار کردی باهاشون آیا اونها رو گوش دادی آیا از اونها استفاده کردی واقعا چی دارم بگم 

     واینکه استاد جایی گفتن فکر نکنید دوره لاغری فقط برای لاغری خوبه ذهنت که آرام بشه حالت که خوب بشه نتایج همه جانبه می گیری چون چاقی همه زندگی تو تحت تاثیر قرار داده دوره لاغری هم همه زندگیتو تحت تأثیر قرار میده ومن اینو باور دارم چون نتایج عالی در سایر جنبه های زندگیم گرفتم واقعا اگر بشینم بنویسم صفحه ها میتونم بنویسم 

     از روابط خرابم که اصلاح شد یعنی زیرو شده 

     اعتماد به نفسم روحیه م ارامشم علائقم عوض شده

      آدمها ی منفی از اطرافم پراکنده شدن برای خودم ارزش قائلم چیزهای مختلفی که راحت جذب کردم گوشیم که یه گوشی خیلی مدل پایین بود عوض شده پولهایی که به عنوان هدیه دریافت میکنم کارهای لذت بخشی که دارم انجام میدم میدونی حسم عوض شده 

     کلا برکت تو زندگی مون بیشتر شده همسرم همش برای من و دخترم پول خرج میکنه قبلا اصلا اینطور نبود دخترم کلاس میره خونمون همیشه فراوانی هست 

     یخچالمون پر هست همسرم زیاد وسایل میگیره هم برای ما وهم مادرش اینا من دیگه حرص نمیرنم دعوا نمیکنم همسرم و دخترم ده سال بود همش پیش مامانش بود من خونه تنها بودم ولی حالا نه همسرم بیشتر خونه هست دخترم دیگه بدون اجازه من جایی نمیره این ها برام نتایج بزرگ هست همسرم عاشق منه وخیلی با هم حرف میزنیم قبلا دو کلمه حرف نمیزد خیلی دوست داره با هم بریم روستا قبلا منو نمیبرد 

      من که از مورچه وملخ وهمه چی می ترسیدم ترس برام معنا نداره عاشق حیوانات شدم یعنی عشق بینهایت یعنی من گوساله مونو میبینم غصه هام میره یا به سگمون نون میدم کیف میکنم از خوردن نونش مرغها جوجه ها هم همینطور 

     کلا یه آدم دیکه شدم همسرم ازاینکه این‌قدر عاشق حیوانات شدم تعجب میکنه منی که گوسفند می دیدم فرار میکردم حالا ساعتها دوست دارم نوازشش کنم غذا خوردنشو نگاه کنم منی که از سر بریدن حیوانات ناراحت میشدم گریه میکردم حالا دیگه پذیرفتم که زندگی همینه دوستشون دارم ولی وابسته شون نیستم 

     راستی مرغ عشقی داشتم دوسال بود با من بود خیلی دوسش داشتم ولی به طور غیر منتظره ای وقتی در خانه روستایی بودیم پرواز کرد و رفت پیش دیگر گنجشک اولش ناراحت شدم دنبالش رفتیم تونستم برای آخرین بار رو پشت بام همسایه ببینم صداش کردیم اومد لب بوم ما رو نگاه کرد و رفت من ازاینکه رفت ناراحت نبودم ولی به خاطر اینکه از سرما میمیره یا طعمه کلاغ وزاغ میشه ناراحت بودم خیلی خوشحال بود که آزاد شده بود از بند قفس ولی آزادی او مرگ او بود 

     ولی من با خودم گفتم اگر در قفس بود ومیمرد طعم آزادی رو نمیچشید خوب حکمت خدا این بود که آزاد بشه حداقل چند روز یا چند ساعت طعم رهایی رو بچشه ولذت ببره از آزادی وخودم رو آرام کردم 

     و رها کردم من دوسال بود با صدای آواز اون صبحها بیدار میشدم ولی دیگه نبود چند روز بعد دیگه یادم رفت 

     ولی خدا چند روز بعد جوجه مرغهایی فرستاد از جایی که فکرشم نمی‌کردم ومن مرغ عشقم رو یادم رفت از بس سرم گرم نگه داری ازونها وعشق با اونها شدم 

     الان که اینارو نوشتم دلم برای مرغ عشقم تنگ شد یه کم ویادش افتادم ولی دیگه وابسته نیستم حتی وابسته ادمها هم نیستم حتی خانواده ام چند ماهه اصلا با چند تا شون به خاطر آرامشم حرف نزدم ولی دلم تنگ نشده 

     خواستم بگم دوره لاغری برای ما فقط دوره لاغری نیس دوره همه چی هست دوره ثروت آرامش روابط اعتماد به نفس دوره زندگی دوره لذت بردن از زندگی 

     ومن بااین دوره مطمئنم به درآمد هم میرسم من دارم عشق میکنم با جوجه ها وحیواناتمون و بیکار نیستم ولی مطمئنم به شغل برای کسب درآمد هم میرسم نمیدونم چهچه جوری ولی میدونم که چون لذت میبرم خدا لذت های بیشتری رو وارد زندگیم میکنه 

     خیلی طولانی شد 

     باز هم ممنونم دوست مهربانم

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 15 از 3 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahrbanou1346
   1400/07/15 11:32
   مدت عضویت: 1373 روز
   امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,063 کلمه

   سلام و درود خوانندگان محترم سایت تناسب فکری ،

       ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

   مقاله اضافه وزن خود را سنگینتر نکنید را به شکل پرسش و پاسخ خدمتتون ارایه می کنم .

   تحت عنوان : 

   مصاحبه فرضی  شماره ۶ 

   ◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇◇

   فقط یه یادآوری کنم بخاطر ضیق وقت عین نظر استادو که به شکل  کتابی نوشته شده آوردم فرصت نکردم‌  فعلها و کلمات رو به زبان‌محاوره برگردونم .  عذر خواهی می کنم از حضورتون .

   سوال اول :

   استاد سلام .لطفا بفرمایید چرا شناسایی فرمولهای چاقی از مراحل مهم ، درمسیر لاغری با ذهن هست  و سپس بفرمایید این فرمولها به چه شکلهایی در ذهن ما ذخیره شدن و‌چه تاثیری در روند چاقی جسم دارن ؟  خیلی متشکر 

   پاسخ :

   سلام من، هم به شما خانم شهربانو و هم به خوانندگان این مقاله و مصاحبه .درود بر شما .خدمتتون باید عرض کنم که :

   از آنجاکه که رفتارهای ما بر اساس افکار ما صورت می گیرند بنابراین شناسایی افکار چاق کننده در تغییر رفتارهای چاق کننده بسیار موثر است.

    این فرمول ها به شکل های مختلف در ذهن ما ذخیره شده اند.

    برخی از آنها به صورت یک فکر تکرار شونده و برخی به صورت رفتارهای تکرار شونده در ذهن ما ذخیره شده اند.

   ترکیب این دو شیوه ذخیره سازی فرمول های چاقی منجر به تغییر وضعیت جسم و چاق شدن می شود.

   فرمول های ذهنی چاقی که به صورت یک فکر تکرار شونده در ذهن ذخیره می شوند باعث تشدید توجه و نگرانی از چاق شدن می شوند و پس از آن فرمول های رفتاری تکرار شونده وارد عمل می شوند و از طریق تکرار کردن رفتارهایی که از نظر ما چاق کننده هستند انتظار چاقی را در ما افزایش می دهند.

   این پروسه چاق شدن از طریق ذهن است که در همه افراد چاق به یک شکل انجام می شود.

   سوال دوم :

   استاد بفرمایید مهمترین مانع ذهنی وفکر چاق کننده چی می تونه باشه ؟ در موردش توضیح بفرمایید.

   خواهش می کنم .

   یکی از مهمترین افکار چاق کننده  “توجه کردن به اضافه وزن” است که باعث چاق تر شدن و یکی از موانع مهم لاغر نشدن است.

   افرادی که اضافه وزن دارند همواره به چاقی خود توجه می کنند و نمی دانند که این توجه کردن نه تنها باعث جلوگیری از چاق تر نشدن آنها نمی شود بلکه تمایل ذهنی آنان به چاق تر شدن را افزایش می دهد.

   شاید از نظر عموم  مردم، کاملا صحیح باشد که انسان باید مراقب شرایط خود باشد تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کند اما این مراقبت در صورتی که موجب افزایش استرس و نگرانی از شدت مشکل (چاقی) شود نه تنها مانع تشدید مشکل (چاقی) نمی شود بلکه سبب افزایش رفتارهای تکرار شوند که باعث گسترش مشکل (چاقی) می شوند خواهد شد.

   روند چاق شدن برای همه افراد به این شکل است که در ابتدا از طریق شنیدن صحبت های دیگران درباره چاقی، احساس چاق شدن یا ترس از اینکه مبادا چاق شوم در ذهن آنها ایجاد می شود.

   این احساس به دلیل تکرار شنیدن درباره چاق شدن تقویت شده و به مرور تبدیل به رفتارهای مراقبتی افراد از خود برای چاق نشدن می شود.

   این در حالی است که این فرد تابحال متناسب بوده است و برای متناسب بودن هیچ اقدام خاصی انجام نمی داده است اما ایجاد فکر چاقی سبب می شود که فرد در عین حالی که متناسب است نگران چاق شدن شود و این شروع داستان چاق شدن افراد است.

   هرچه فکر یا ترس از چاقی در ذهن افراد بیشتر شود، میزان مراقبت آنها از خود در برابر چاقی بیشتر می شود. این در حالی است که این افراد در گذشته هیچ فکری درباره چاقی نداشته اند و از خود در برابر چاق شدن مراقبت نمی کردند.

   به مرور نشانه های چاقی در جسم ایجاد می شود و ترس از چاقی که از مدت ها قبل در ذهن شکل گرفته بود به واقعیت تبدیل می شود.

   ممنون از پاسخ کامل شما.

   سوال سوم :

   استاد بفرمایید چه مدت طول می کشه که افکار چاقی ذهن به تغییرات جسمی تبدیل بشن ؟

   پروسه تبدیل شدن افکار چاقی ذهن به تغییرات جسمی در شروع پروسه چاق شدن بین 2 تا 5 سال می باشد.

   به این ترتیب که از اولین باری که فرد متناسب در معرض شنیده هایی قرار می گیرد که در او ایجاد احساس ترس از چاق شدن می کند بین 2 تا 5 سال طول می کشد تا اولین نشانه های چاق شدن در افراد ظاهر شود.

   از آنجایی که شناسایی زمان ورود اولین فکر چاق کننده به ذهن امکان پذیر نیست بنابراین ممکن است شما عقیده داشته باشید در مدت زمان کمتری دچار چاقی شده اید اما واقعیت امر این است که پروسه چاق شدن در ابتدا بسیار زمان بر است.

   بعد از آشکار شدن نشانه ها روند اضافه وزن سرعت بیشتری می گیرد.

   سوال ۴ :

   استاد با توجه  به دلایلی که در ذهن شماست چگونه به این  نتیجه رسیدید که همواره میزان چاقی در ذهن افراد بیشتر از جسم آنهاست ؟ و این نتیجه گیری چه تاثیری در ذهنیت افراد  نسبت به اضافه وزنشون داره ؟

   بسیاری از افراد عقیده دارند که استعداد چاقی دارند و به همین دلیل سرعت چاق شدن آنها زیاد است اما این دیدگاه کاملا اشتباه است، ساختار جسم انسانها با یکدیگر تفاوت ندارد بلکه محتویات ذهن آنها متفاوت است.

   زمانی که اولین نشانه های چاق شدن در جسم پدیدار می شود، افراد با توجه کردن به تغییر وضعیت خود دچار احساس ترس و نگرانی می شوند.

   به مرور نشانه های چاق شدن را از زبان دیگران نیز می شنوند و بیشتر از قبل نگران و مضطرب می شوند.

   از آنجا که ذهن نامحدود است با توجه کردن به چاقی از طریق دیدن خود، وزن کردن، شنیدن گفته های دیگران و … میزان چاقی در ذهن بیشتر از حد جسمی آن می شود.

   به عبارتی چاقی ذهن همیشه بیشتر از چاقی جسم است و جسم در پیروی از ذهن چاق تر می شود.

   تکرار توجه به میزان چاقی باعث ایجاد تصاویر چاق بیشتری در ذهن می شود و به انداه ای که تصاویر چاقی اضافه می شوند استرس و نگرانی ما از چاق تر شدن بیشتر می شود.

   مغز، وظیفه دارد جسم را به وضعیتی مطابق با تصاویری که در ذهن ثبت شده است برساند بنابراین به مرور فرمانها و واکنش های فرد تغییر می کند و جسم او به مرور چاق تر می شود.

   به این ترتیب همواره میزان چاقی در ذهن بیشتر از جسم خواهد بود و به همین دلیل است که افراد چاق پس از مدتی به این نتیجه می رسند که توان مقابله با چاقی را ندارند.

   سوال ۵ :

   استاد ،بفرمایید تبعات توجه زیاد به اضافه وزن در شخصی که به مشگل چاقی گرفتاره چی می تونه باشه ؟ 

    

   زمانی که توجه زیاد به اضافه وزن خود داشته باشید، توان مقابله با آن را نخواهید داشت.

   افرادی که اضافه وزن دارند، با توجه بیش از اندازه به اضافه وزن خود ، باعث سنگین تر شدن بار اضافه بدن خود می شوند.

   به همین علت فردی که حتی 5 کیلو اضافه وزن داشته باشد، احساس سنگینی بیش از حد می کند و خود را ناتوان در کاهش اضافه وزن خود می بیند.

   اضافه وزن یک بعد وزنی دارد و یک بعد روانی.

   10 کیلو اضافه وزن از یک سو، 10 کیلو اضافه بار برای بدن به همراه دارد و از سوی دیگر می تواند حدود 100 کیلو بار روانی در ذهن فرد ایجاد می کند.

   سوال ۶ :

   استاد عزیز ،ممنون میشم که به طور کامل ،تفاوت جنبه ذهنی چاقی با جنبه جسمی  را بیان فرمایید .

   بله خواهش می کنم دوست عزیز :

   جنبه ذهنی چاقی را خودتان ایجاد می کنید و جنبه جسمی آن خودبخود ایجاد می شود.

   همه افراد چاق به اشتباه تلاش می کنند تا جنبه جسمی اضافه وزن که خودبخود ایجاد شده است را اصلاح کرده و متناسب شوند. به همین دلیل است که هرچقدر تلاش کنید لاغر شوید دوباره به وزن قبلی بر می گردید چون جنبه جسمی اضافه وزن خودبخود ایجاد می شود و برای چاق شدن نیاز به هیچ تلاش و برنامه ریزی خاصی نیست.

   در همه روش های معمول که برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد تمرکز بر کاهش جنبه جسمی است و به همین دلیل ساده نتیجه همه این روش ها شکست خواهد بود.

   برای رفع چاقی و رسیدن به شرایط لاغری همیشگی باید تمرکز شما بر جنبه روانی اضافه وزن باشد.

   روش لاغری با ذهن تنها روشی است که در آن در جنبه جسمی اضافه وزن هیچ کاری انجام نمی شود و تمام تمرکز بر اصلاج حنبه های روانی چاقی است.

   سوال ۷ :

   استادچرا زمانی که افراد با روش لاغری با ذهن آشنا می شوند و تصمیم می گیرند از آموزش های سایت تناسب فکری برای تحقق رویای خود استفاده کنند، در هفته های اول ممکن است همچنان چاق تر شوند.؟؟؟؟؟

    چون تبدیل شدن فرمول های ذهنی به تغییرات جسمی به زمان نیاز دارد و از آنجا که از قبل فرمول های چاقی در ذهن افراد ثبت و فعال می باشد، در شروع یادگیری لاغری با ذهن که افراد در حال ایجاد فرمول های صحیح برای لاغری در ذهن خود هستند فرمول های چاقی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و جسم به صورت خودبخود چاق تر می شود.

   اگر در این شرایط هستید اصلا جای نگرانی نیست. به زودی روند چاق شدن خودبخودی متوقف خواهد شد.

   لازم است بدون توجه به تغییرات جسمی که روند کاملا خودبخودی است تمرکز خود را بر استفاده از آموزش های لاغری با ذهن حفظ کنید و با آرامش و احساس خوب مراحل یادگیری را سپری کنید.

   استفاده از فایل های آموزش سبب می شود که افراد با محتوای چاقی ذهن خود آشنا شده و همچنین فرمول های لاغری را در ذهن خود ایجاد کند. فرمول های ایجاد شده نیاز به تکرار و استمرار دارند و پس از مدتی توسط مغز فرمان های جدید جهت تغییر وضعیت جسم به سمت تناسب اندام صادر می شود.

   ضمن تشکر فراوان از جناب استاد عطار روشن‌  سوال  پایانی رو مطرح می کنم و همه شما رو به خدا می سپارم .

   سوال پایانی ؟

   چرا زمان تبدیل شدن فرمولهای ذهنی به تغییرات جسمی برای افراد ،متفاوته ؟

   این اختلاف به دلیل تفاوت در میزان تمرکز و آرامش ذهنی افراد استفاده کننده است.

   به اندازه ای که فرد بر یادگیری آموزش های لاغری با ذهن تمرکز داشته باشد و با توجه نکردن به موضوعاتی که باعث برهم زدن آرامش ذهنی خود می شود می تواند سرعت تبدیل شدن فرمول های ذهنی جدید به تغییرات جسمی را افزایش دهد.

   البته افزایش سرعت تبدیل فرمول های ذهنی به تغیرات جسمی را نمی توان همواره اضافه کرد چرا که تغییر جسم نیازمند طی شدن پروسه فیزیکی است و باید انتظار معقولانه ای از جسم خود داشته باشید.

   همانطور که چاق شدن سریع و چند روزه اتفاق نیافتاده است لاغر شدن هم نمی تواند در طی چند روز یا هفته رخ دهد

    اما قطعا از همان روزهای اول از طریق تغییر احساس و نگرش خود متوجه تاثیرپذیر ذهن خود از آموزش های لاغری با ذهن خواهید شد.

   میزان این تغییرات ارتباط مستقیم با تمرکز و شور و شوق شما برای یادگیری و به کار گیری آموزش ها دارد.

       پایان مصاحبه 

   ۱۴ مهرماه  ۱۴۰۰

   استاد در پایان این مقاله و مصاحبه فرضی یک سوال واقعی می پرسم .

   طبق فرمایشات شما  نباید به چاقی جسم در روند لاغری با ذهن توجه بشه .

   خودتون می دونید که بچه های ورود به سرزمین لاغرا ،هر روز میثاق نامه می خونن و باید که جلوی آینه تمام قد بایستن  و خودشونو ببینن و از خودشون فرار نکنن و دلایل دیگه ……..ولی همه ما به چاقی شکمی خودمون حساسیم و به دلایل مختلف  خواه ناخواه به این اندام بی تناسب خودمون توجه نشون می دیم .  خیلی وقتا هم این توجه کاملا ناخودآگاهه  .مثلا خودمن وقتی دراز می کشم استراحتی کنم دستمو روی شکمم می کشم بلافاصله تصویر جدیدی از شکم چاق به ذهنم مخابره میشه ، یا وقتی توی خیابون در حال گذرم به شکم چاق آدما توجهم جلب میشه و یاد خودم میفتم ،  اینروزا که یا آدما چاق و شکم گنده هستن یا متناسبن اما شکم دارن .    متناسب بی عیب و صد در صد کمتر دیده میشن .

   یا وقتی نوشیدنی و غذا می خورم احساس می کنم شکمم ورمش بیشتر میشه و سنگینتر ،و یا وقتی روی مبل و صندلی میشینم بلافاصله نگاهم روی این قسمت میفته .

     خلاصه به دلایل متعدد حواسم میره به این عضو از بدنم و همینا باعث میشه این قسمت نسبت به اندامهای دیگه دیرتر به لاغری واکنش نشون بده .

   چاره چیه استاد ؟

   آیا میشه موقع میثاق نامه خوندن جلو آینه قدی نریم ؟

   جالب اینجاست چند وقت پیش گفتم نشسته میثاق بخونم روبه آینه کوچیکی که روبروم گذاشته بودم .

   همینکارم باعث نشد به شکمم و چاقیش بی توجه بشم یه صدایی بهم خندید گفت جلو آینه قدی  نمی ری که مثلا شکمتو نبینی  .به دیدن توی آینه نیست که تو تصاویر ذهنیتو  می خوای چکار کنی ؟

   خلاصه پاک مستاصل شدم که بالاخره راه حل درست چیه ؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5961 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 191 کلمه

    سلام و درود
    از اینکه با ایده ای خلاقانه نوشته های جذاب و آموزشی به سایت تناسب فکری اضافه می کنید از شما دوست عزیز سپاسگزارم
    در مورد سوالی که مطرح کردید:
    برای من هم این موضوع وجود داشته و البته هنوز هم داره
    ولی مساله اینه که در نهایت من نتیجه استمرار در لاغری با ذهن رو تجربه کردم
    اگه دقت کنید زمانی که شما متناسب بودید و شروع به فکر کردن به چاقی و ایجاد تصاویر چاقی ذهن بودید باز هم متناسب بودید ولی در نهایت پس از مدتی چاق شدید
    پس وضعیت فعلی مهم نیست، وضعیتی که در ذهنت ایجاد میکنی مهمه
    همه افراد چاق، یه روزی متناسب بودند ولی اون زمان متناسب بودن مانع چاق شدن اونها نشد چون در حال توجه کردن به چاقی و یادگیری فرمول های چاقی بودند
    اکنون هم افراد چاق در وضعیت چاق هستند و اگر به یادگیری فرمول های لاغری ادامه بدند فارغ از اینکه الان چاق هستند دوباره متناسب خواهند شد
    از آینه و روبرو شدن با خودتون فرار نکنید
    فرار کردن باعث برطرف شدن مشکل نمیشه
    بنابراین سعی کنید با تغییر نگاه به وضعیت فعلی از مسیری که طی می کنید لذت ببرید
    به این طریق قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 15 از 3 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار shahrbanou1346
     1400/07/15 19:37
     مدت عضویت: 1373 روز
     امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 154 کلمه

     استاد جان سلام

     شما از گرفتاری اینروزای من خبردارید و علت متوقف کردن  تمرینات دوره ارو  می دونید .

     یه چند روزی هست که تا حدودی آرامش ذهنیم بیشتر شده و من به سایت و خوندن و نوشتن برگشتم .

     ولی هنوز از اینکه تمرین هفته ششم رو شروع کنم مقاومت ذهنی دارم .

     سعی کردم به قسمتهای دیگه توجه کنم و یه مطالبی رو بنویسم .

     اما این حالت ناپایداره  و هر آن ممکنه مسیله ای اتفاق بیفته که دوباره به هم بریزم .

     اما فعلا خدارو شکر اوضاع آرامه .

     از پاسخ شما کاملا قانع شده  آرامش لازم را گرفتم و تایید می کنم و هیچگونه جای بحث نداره .

     از پاسخ متین ، روشنگر و امیدوار کننده شما  بی نهایت سپاسگزارم .

     من پاسخ شمارو به همراه سوالی که مطرح کردم رو در دفترم وارد می کنم  .شایدم به شکل یک دیدگاه جدید برای سایت بفرستم چون هم سوالم مهم بود و هم پاسخ شما بسیار عالی و قانع کننده 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 10 از 2 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار فاطمه سادات
    1401/04/29 10:51
    مدت عضویت: 1680 روز
    امتیاز کاربر: 3746 سطح ۴: هنرجوی مبتدی

    نشان های دریافت شده

    سطح مبتدی
    محتوای دیدگاه: 28 کلمه

    سلام چقدر این پرسش و پاسخها عالیه شهربانو جان . 

    خیلی خوبه که دارید کتابش می کنید . چاپ هم کنید عالیه . آفرین و احسنت دارید واقعا 👏👏👏👏👏👏👏

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار Shahrbanou
     1401/05/07 23:16
     مدت عضویت: 1373 روز
     امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 123 کلمه

     سلام خواهر خوبم خانم فاطمه سادات ،

     خوشحالم که هر از گاه ایده هایی به ذهنم برای استفاده هر چه بهتر از محتوای سایت بهم الهام میشه …  ایده  جمع آوری پرسش و پاسخ  من با استاد و یا دوستانم با ایشون  رو  گذاشتم  بعد از پایان دوره اول تکرار عملی کنم …‌  ما می خوایم برای باقی سالهای عمرمون مهمان این سایت باشیم و هر بار بهتر از قبل ازش بهره بگیریم ….. عجله ای نیست به لطف الهی  ایده هارو به تدریج عمل خواهم کرد و خدا می دونه  همین حالا چقدر لذت می برم از انواع فعالیتهام در سایت  که به طور حتم بعد از متناسب شدن که  باز هم باید در این مسیر بمونیم  چه لذتی خواهم برد  نگفتنی …

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      آواتار فاطمه سادات
      1401/05/08 15:34
      مدت عضویت: 1680 روز
      امتیاز کاربر: 3746 سطح ۴: هنرجوی مبتدی

      نشان های دریافت شده

      سطح مبتدی
      محتوای دیدگاه: 8 کلمه

      به به دقیقا همینه و بسیار عالی . 

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا رضاخانی
   1400/07/14 13:42
   مدت عضویت: 1692 روز
   امتیاز کاربر: 16189 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 356 کلمه

   یکی از مهم ترین افکار چاق کننده توجه کردن به چاقی و اضافه وزن بوده است من تا ۸ سالگی کاملا متناسب بودم حتی من رو به اسم زهرا زردو صدا میکردند ومن اصلا دوست نداشتم چون در همسایگی ما خانمی به اسم زهرا بود که بسیار لاغر و زشت بود من در افکار کودکی خودم فک میکردم به خاطر لاغری زشته در حالی که زیباترین زنان دنیا خوش اندام و متناسب هستند از ۸سالگی چاق شدن من شروع شد و بیشتر از سمت خانواده ام مورد تحقی قرار میگرفتم و اونجا بود متوجه شدم با هم سن سالام فرق دارم مادرم میگفت کمتر بخور چه خبرته پدرم میگفت گوشت گفته کجان زشته خوشکلش کنم ومن واقعا نمی دانستم چی شده

   هروز بیشتر به اضافه وزن توجه میکردم و چاق شدن من سریعتر شد جوری که ۱۴سالگی ۷۵ بود و ۱۸ سالگی به ۱۰۸ رسیدم چون هروز بهش توجه میکردم هروز خانواده ام دوستام گوشزد میکردند  و تلاش من برای لاغر کردن جسمم شروع شد من بارها و بارها بارها رژیم های مختلف گرفتم ورزش های مختلف رفتم قرص های متفاوت خوردم چسب لاغری پودر فیبر پودر لاغری دمنوش بدنسازی اروبیک سونا و و و در تمام روش ها در حد ۱۵ تا ۲۰ کیلو به بدبختی کم میکردم و یعالمه عصبی میشدم و نمی توانستم ادامه بدهم ور حدود تایم کمی برمیگشت واقعا عاجز شده بودم دوسال پیش با این دوره آشنا شدم و تازه فهمیدم من اول ذهنم چاق شده وبعد جسمم.

   پس در روند لاغری هم اول باید ذهنم لاغر بشه وبعد جسمم

   در روشهای قبلی من به سراغ جسمم میرفتم دقیقا عین همون چاقی که شاید سالی دوکیلو بوده لاغری هم باید آرام آرام انجام شود ولی به مراتب سرعت لاغری از چاقی بیشتر است چون طبیعی جسم من است این مسیر فقط باید هروز تکرار شود با حس خوب با حال خوب 

   و یادآوری تغییرات خوب و مدام لا خودت تکرار کنی دقیقا عین روند چاقی که هر لحظه در مسیر چاقی بودی الانم باید هر لحظه در مسیر لاغری باشی و شک نکن وقتی ذهن متناسب بشه جسم به زیباترین شکل متناسب میشه و لذت میبری 

   راه صحیح لاغری فقط لاغری با ذهن است وتمم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Saeedeh Alizadeh
   1400/07/14 10:18
   مدت عضویت: 1660 روز
   امتیاز کاربر: 1537 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 28 کلمه

   واقعا همینطوره،من تا الان همیشه به اضافه وزنم فکر کردم،کارهای زیادی برای لاغری انجام دادم،که نه تنها چاقترم کرد بلکه باعث شد از خودم و خوردنم لذت نبرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار درب ضد سرقت
   درب ضد سرقت
   1396/10/09 17:55
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   بهترین روش لاغری
   محتوای دیدگاه: 6 کلمه

   سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار Armita Sediqi
    1400/07/13 21:26
    مدت عضویت: 942 روز
    امتیاز کاربر: 1313 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 563 کلمه

    سلام خدمت شما استاد عزیز و دوستان خوبم.😃

    من متاسفانه چند روزیه که عزادار هستم و برای همین وقتِ فعالیت در سایت رو نداشتم.

    اما باز هم اومدم تا در این سایت باشم 

    این چند روز که مراسم داشتیم متوجه شدم که همچنان ذهن من اضافه وزن داره که من همچین رفتارهایی از خودم نشون میدم .

    سه روزه به هیچ عنوان نقطه گرسنگی نداشتم و همیشه زمانی چیزی میخوردم که کاملا سیر بودم.

    در مراسم کاملا رفتار آدم های چاق و متناسب رو باهم مقایسه کردم.

    آدم های چاق (مثل خودم که افکارشون بیشتر از جسمشون چاقه) از هر بهانه ای برای خوردن استفاده میکردن و کنترل دستشون رو نداشتن.و خرما و شیرینی برمیداشتن و میخوردن.

    خودم هم همینطور شده بودم و میخوردم.

    اما افراد متناسب اصلا غذاها  و تنقلات نمیخوردن و حتی اونهارو نمیدیدن که بخوان بخورن. و بسیار از جمله میل ندارم استفاده میکردن

    و به معنای واقعی، “خوردن” برای اونها چیز مهمی نبود.

    چند روز پیش؛ از یکی دوستانم که بسیار متناسبه و شاید خیلی هم لاغره پرسیدم :

    نسبت به کلمه غذا چه حسی داری؟ 

    گفت: 

    نمیدونم چی بگم..غذا؟ خب اگر میگفتی لواشک شاید میگفتم خیلی دوست دارم و عاشقشم؛اما غذا…شاید به منزله زنده بودن و ادامه زندگی باشه! 

    وقتی این جمله‌اش توی ذهنم اِکو میشد واقعا باورنکردنی بود که چقدر این قانونِ بدنم درست کار خودشو انجام میده.

    من وقتی کلمه غذا به ذهنم میاد، مغزمتصاویری از خوشمزگی رنگ و لعاب و…به یاد میاره‌

    اما دوست متناسبم چی؟ اصلا حتی کلمه خوشمزه رو هم به زبون نیاورد.

    اون وقت من توقع چی داشتم از بدنم؟ اینکه با همچین افکاری لاغر بشه؟ 

    خب معلومه که نه..

    و در اخر گفت: 

    من خوراکم از همه خانواده کمتره و یک جمله از پیامبر رو خیلی دوست دارم که میگه: 

    هروقت گرسنه شدی بخور و هروقت هنوز سیر نشدی از سر سفره بلند شو! 

    واقعا هم همینطوره…من هر وقت پرخوری یا اضافه خوری میکنم حس خوبی ندارم.

    مگه ما به این دنیا نیومدیم که احساسات خوبی رو تجربه کنیم؟؟

    ولی چرا تکرارش میکنم رو نمیدونم! ..

    اما خب هر کس دیگه بود و رفتار این چند روزش رو میدید،جا میزد و میگفت من درست بشو نیستم و بیخیال؛

    اما من به خودم قول دادم که تغییر کنم!

    درسته ذهنم میگه خوردن یک نوع لذته.چرا کم بخوری؟ چرا به اندازه نیازت بخوری؟ رها کن و بخور..

    اما امروز وقتی رفتم و عکس های دوران لاغری خودم رو دیدم دوباره تحریک شدم که بهتر عمل کنم و توی سایت وقت بگذرونم.

    دیدم چقدر زیبایی صورتم ،وقتی لاغر و استخوانیه چند برابر میشه.

    چقدر اندام متناسب بهم آرامش بیشتری میده.

    و خیلی دلم برای جسمی تنگ شد که بیشتر از یک ماه نداشتمش.‌.

    جسمی که با فشار جسمی و روحی تونستم متناسبش کنم رو خیلی دوست دارم

    این بار نمیخوام فشار زیادی به جسم و مخصوصا روحِ عزیزم بیارم .

    این روند چاق شدن توی هفته های اول برای من اتفاق افتاد.مخصوصا منی که باور داشتم بعد رژیمم چاق میشم.

    پس:

    “افکار من تبدیل به رفتار من شد،بعد رژیم چاق شدم.”

    واقعا تک به تک جملات این بخش برای من اتفاق افتاد!

    اول خودم احساس چاقی داشتم،بعد ترازو وزن بالاتر رو به من نشون داد سپس اطرافیان چاقی من رو تایید کردن و در نهایت رفتار هایی از من سر زد که در راستای افکارم بود.

    به همین راحتی! 

    پس حالا همون جاده ای که رفتم رو باید برگردم….

    اول خودم احساس لاغری کنم ،ترازو از زندگیم حذفه،سپس اطرافیان لاغری من رو تایید کنن و در نهایت رفتار هایی از من سر بزنه که در راستای افکارم هست.

    به همین راحتی! 

    خیلی راحت کل لاغری با ذهن رو در چند سطر بیان کردین

    استاد عزیزم.ممنون بابت زحمات شما💜

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     امتیاز کاربر: 5961 سطح ۳: کاربر پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 11 کلمه

     سلام و درود
     دیدگاه خود را در پاسخ به دوست دیگری نوشتید

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم