0

آب می خورم چاق میشم

آب می خورم چاق میشم
اندازه متن

آب می خورم چاق میشم جمله ای است که بسیاری از افراد چاق از آن برای شرح وضعیت خود استفاده می کنند.

همه می دانیم که آب فاقد انرژی است اما چگونه است که برخی ها عقیده دارند با خوردن آب چاق می شوند؟!

چرا آب می خورم چاق میشم؟!

این مهمترین سوالی بود که در سال های آخر چاقی در ذهنم ایجاد شده بود و بارها در پاسخ به دیگران که از من بخاطر چاقی ام و اینکه چرا کاری برای لاغر شدن نمی کنم سوالی می کردند می گفتم: من آب می خورم چاق میشم.

این تنها یک توجیه برای وضعیت چاقی ام نبود بلکه واقعا به این موضوع عقیده داشتم.

البته که در سال های اول چاقی این عقیده را نداشتم اما هرچه سالها می گذشت و من چاق تر می شدم تلاش من برای لاغر شدن بیشتر میشد اما از آنجا که هربار که با رنج و سختی مقداری از وزنم کم میشد بلافاصله بعد از اتمام برنامه رژیمی یا قطع کردن ورزش کردن دوباره وزنم به حالت قبل بر می گشت، این سوال در ذهنم شکل گرفت که:

چرا من به سختی لاغر می شم اما به راحتی چاق میشم.

چگونه چاق یا لاغر می شویم

اگر از همه افراد چاق سوال کنید که چگونه چاق می شوید؟ احتمالا این پاسخ را خواهید شنید که نمی دانم چگونه چاق می شوم.

اما اگر از همه آنها سوال کنید که چگونه لاغر می شوید؟ حتما همه این پاسخ را می دهند که با رنج و بدبختی.

اینکه ما برای چاق شدن کار خاصی انجام نمی دهیم اما هربار که قصد کردیم لاغر شویم باید کلی محدودیت، سختی و برنامه های مختلف را اجرا می کردیم باعث شده که در ذهن ما چاق شدن آسان اما لاغر شدن سخت و رنج آور باشد.

البته که حق با ماست چون لاغری شدنی که با رژیم و ورزش و محدودیت های شدید ایجاد می شود در مقایسه با افراد لاغری که در اطرافیان خود می شناسیم که بدون هیچگونه سختی و رنچ همیشه لاغر هستند به هیچ وجه قابل قبول و پسندیده نیست.

سی و پنج سال از زندگی ام با چاقی گذشت و در سال های زیادی از دیدن افراد متناسب عصبانی میشدم.

وقتی مشاهده می کردم فردی که لاغر است چندین برابر من غذا می خورد از وضعیت خودم متنفر می شدم.

اینکه می دیدم آنها حتی حاظر نیستند مسیر کوتاهی را پیاده بروند اما من کلومترها پیاده روی می کردم اما همیشه چاق بودم از زندگی کردن بی زار می شدم.

وقتی دوستانم را میدیدم که با ذوق و شوق دباره خوردن ساندویچ با نون اضافه و نوشابه حرف می زنند و من حتی از فکر کردن به آن وحشت می کردم به خدا هم شاکی می شدم که چرا من را اینگونه خلق کرده است.

این تنها گوشه ای از تجربیات مشترک همه ماست. تجربه ای که هیچ وقت دیگران آن را نفهمیدند و درک نکردند.

چی شد که آب هم چاق کننده شد

در سالهای اول چاقی که برای لاغر شدن تلاش می کردم این عقیده را نداشتم که آب می خورم چاق میشم.

از سن نوجوانی که تازه با مشکلات چاقی مواجه شده بودم بارها سعی می کردم با اجرای برنامه های رژیمی و روش های لاغری طولانی وزن خودم را کم کنم اما بعد از اتمام برنامه رژیمی یا حتی خسته شدن از ادامه دادن و رها کردن، همه تلاش من در طی دو سه هفته از بین می رفت بسیار عصبانی و ناامید میشدم.

این ناراحتی و ناامیدی به حدی بود که بشتر از آنکه به خاطر دوباره چاق شدن ناراحت باشم از اینکه انسان بی عرضه ای هستم و نمی توانستم برنامه رژیمی را ادامه دهم ناراحت می شدم.

البته مشاهده اطرافیانم که لاغر بودند و با خیال راحت از هر غذایی به هر اندازه ای می خواستند می خوردند عصبانیت من از چاقی و شرایطی که داشتم را تشدید می کرد.

بعد از سال ها که رژیم گرفته بودم به مرور اطلاعات زیادی درباره غذاهای چاق کننده پیدا کردم و حتی در زمانی که به اصطلاح در رژیم نبودم هم سعی می کردم از این مواد غذایی کمتر مصرف کنم اما همه این راهکارها و مراقبت ها مانع افزایش وزن من نمی شد و من هر سال چاق تر از سال قبل می شدم.

قرار گرفتن در شرایطی که به نظر خودم در خوردن رعایت می کردم اما با همه نخوردن ها و به زور فعالیت کردن ها برای حداقل چاق تر نشدن به راحتی چاق تر می شدم به این نتیجه رسیدم که من آب می خورم چاق میشم.

در سالهای آخری که در بدترین شرایط چاقی ام بودم،‌ هربار که اطرفیانم از من درباره چاقی ام صحبت می کردند و از من سوال می کردند که چرا کاری برای لاغر شدن نمی کنم با اطمینان جواب می دادم:

من آب می خورم چاق میشم حالا شما بجای من باشید چه می کنید؟

مهم نیست چقدر گرسنگی بکشم یا ورزش کنم چون بالاخره آب که باید بخورم و همین آب خوردن باعث چاقی من می شود.

البته بعدها متوجه شدم که بسیاری از افرادی که اضافه وزن دارند همین عقیده را دارند و حتی اصطلاحی در بین افراد چاق رایج است که می گویند: بدن من از آب هم کره می گیرد.

این عبارت و این طرز فکر گرچه از نظر عقلی منطقی نیست و واقعیت ندارد اما تجربه من و همه افرادی که سالهاست اضافه وزن دارند و از روش های مختلف برای لاغر شدن تلاش کرده و موفقیتی کسب نکرده اند اثبات می کند که حداقل برای افراد چاق عبارت آب می خورم چاق میشم واقعیت دارد.

آب می خورم چاق میشم واقعیت دارد یا توهم است

من سی و پنج سال از زندگی را با چاقی دست و پنجه نرم کرده ام و در سال ۱۳۹۳ به لطف خداوند در مسیر یادگیری لاغری با ذهن قرار گرفتم و اکنون چند سال است تجربه رهایی از چاقی را دارم و همچنین در طی چند سال با هزاران نفر که اضافه وزن داشتند صحبت کرده ام و ده ها هزار نوشته افراد را در سایت تناسب فکری مطالعه کرده ام.

همه این تجربه ها به من ثابت کرده است که عبارت: آب می خورم چاق میشم واقعیت دارد.

من به این نتیجه رسیده ام که جسم من برای چاق شدن نیاز چندانی به مواد غذایی ندارد چون در تمام سال هایی که چاق بودم میزان خوردن من از بسیاری از افرادی متناسبی که می شناختم کمتر بود.

بنابراین چاقی من بخاطر میزان خوردن یا نوع مواد غذایی که می خوردم نبود چون اگر مواد غذایی و مقدار بر چاقی تاثیر داشت باید همه افرادی که می شناختم و مطمئن بودم از من بیشتر می خورند چاق می شدند.

متناسب بودن همیشگی آنها اثبات می کند که مواد غذایی تاثیری بر چاقی افراد ندارد.

همیشه از مقایسه خودم با دیگران متعجب بودم که چرا من با اینکه مقدار خوردنم از دوستانم کمتر است اما آنها همیشه متناسب و من همیشه چاق هستم؟!

چالش ذهن چاق
عوامل موثر بر چاقی

عوامل موثر بر چاقی

با قرار گرفتنم در مسیر لاغری با ذهن و درک تاثیر نگرش و فرمول های ذهنی در وضعیت جسمی و همچنین مطالعه هزاران نوشته و تمرین شرکت کننده ها در دوره ورود به سرزمین لاغرها،‌ پاکسازی چاقی و ذهن و دوره پیشرفته لاغری با ذهن به این نتیجه رسیدم که تنها عوامل موثر و مورد نیاز برای چاق شدن اکسیژن، آب و فکر چاق کننده است.

اکسیژن برای زنده ماندن ضروری است و ما به اکسیژن نیاز داریم که زنده باشیم و فرایند های زندگی را تجربه کنیم.

آب تشکیل دهنده بخش زیادی از بافت ها و اندام ما می باشد و برای حیات ضروری است.

این دو عامل یعنی اکسیژن و آب موارد مشترک بین افراد چاق و لاغر هستند.

عامل سوم فکر چاق است که وجه تمایز بین افراد چاق و لاغر می باشد.

از آنجا که آب و اکسیژن در افراد لاغر هم وجود دارد اما آنها لاغر هستند بنابراین نمی توانند عامل چاق کننده باشند.

بنابراین فکر چاق به تنهایی برای چاق شدن کافی است حتی اگر مواد غذایی که مصرف می کنیم چندین برابر کمتر از مقداری باشد که افراد متناسب مصرف می کنند.

من و همه افراد چاقی که در توصیف وضعیت چاقی خود از عبارت آب می خورم چاق میشم استفاده کرده ایم به این دلیل است که آگاهی از وجود تفکر چاق و تاثیر آن بر وضعیت چاقی نداشتیم بنابراین عاملی که می شناختیم را بعنوان دلیل چاقی خود معرفی کرده ایم.

آب به تنهایی قدرت چاق کنندگی ندارد بنابراین تنها عامل موثر بر چاقی، افکار چاق کننده یا همان ذهن چاق است.

تاثیر ذهن بر چاقی
چرا آب می خورم چاق میشم

تاثیر ذهن بر چاقی

ذهن چاق مملو از افکار چاق کننده است و این افکار به واسطه مرور شدن در ذهن سبب تشکلی تصاویر ذهنی چاق می شوند.

ایجاد تصاویر ذهنی باعث ایجاد انتظار در افراد می شود. تفاوتی ندارد شما چه تصویری در ذهن خود ایجاد می کنید،‌ انتظار شما از زندگی دقیقا مطابق با آن تصویر خواهد بود.

اگر بارها شنیده باشید که فلان مریضی در خانواده شما ارثی است. شنیدن این صحبت ها باعث شکل گیری فرمول های ذهنی شده و تصاویر ذهنی از آن بیماری در ذهن ایجاد می شود و سپس انتظار بیمار شدن در فرد شکل می گیرد و به همین راحتی فرد بدون اینکه بداند خود را در معرض ابتلا به بیماری قرار می دهد.

این فرایند و هزاران مورد دیگر در زندگی به همین شکل ایجاد می شوند.

چاقی نیز از این قاعده مستثنی نیست و فرد از طریق شنیدن،‌ دیدن و گفتگو کردن درباره چاقی باعث ایجاد فرمول های جدید در ذهن خود می شود. این فرمول ها بر اثر تکرار شدن به تصاویر ذهنی چاق تبدیل می شوند و تصویر ذهنی چاق مانند الگویی برای مغز می ماند و مغز بر اساس آن الگو فرمان ها و دستورالعمل ها را برای جسم صادر می کند.

لاغری آسان با قدرت ذهن

راه حل رهایی از چاقی

با توجه به توضیحات ارائه شده تنها راه رهایی از چاقی تغییر فرمول های ذهن چاق است.

فرمول های ذهن چاق شامل مجموعه ای از افکار،‌ نگرش ها و واکنش ها است که برای لاغر شدن لازم است این موارد شناسایی و اصلاح شوند.

افکار چاق کننده:

شامل مجموعه اطلاعاتی است که ما از گذشتگان و همچنین رسانه ها دریافت می کنیم.

تمام اطلاعاتی که شما درباره مواد غذایی و تاثیر آنها بر چاقی شنیده اید جزء افکار چاق کننده محسوب می شوند.

آنچه درباره تاثر پارامترهای جسمی خود مانند سوخت و ساز،‌ طبع سرد و گرم و … شنیده و آنها را با چاقی خود مرتبط می دانید جزء افکار چاق کننده محسوب می شوند.

آنچه درباره ارثی بودن چاقی شنیده اید و یا می دانید جز‌ء افکار چاق کننده محسوب می شوند.

نگرش ها:

شامل انتظاری است که به واسطه افکار چاق کننده در خود ایجاد می کنید.

شما از خود انتظار چاقی دارید چون عقیده دارید چاقی شما ارثی است.

شما از خود انتظار چاقی دارید چون عقیده دارید سوخت و ساز بدن شما پایین است.

شما از خود انتظار چاقی دارید چون عقیده دارید برای لاغر شدن باید از برنامه رژیمی پیروی کنید و اراده کافی برای این کار را ندارید.

شما از خود انتظار چاقی دارید چون عقیده دارید برای لاغر شدن باید ورزش کنید اما شما حوصله ورزش کردن را ندارید.

هر فردی می تواند ده ها دلیل مختلف و منطقی برای چاق بودن خود داشته باشد. اینها نگرش های شما درباره وضیعت فعلی خودتان و دلیل لاغر نشدنتان هستند.

تا وقتی نگرش های ذهنتان را تغییر ندهید قادر به لاغر شدن نیستید و حتی اگر به هر طریق مقداری از وزن و سایز خود را کم کنید به سادگی دوباره به شرایط قبل و بلکه چاق تر بر می گردید چون وضعیت جسمی شما همواره برابر با انتظاری است که شما از خودتان دارید.

واکنش ها:

شامل برخورد شما با مواد غذایی است.

اینکه چرا در برخورد با برخی مواد غذایی قادر به کنترل خود در میزان خورد نیستید.

چرا وقتی سیر هستید و از این موضوع اطمینان دارید اما اگر به شما شیرینی تعارف کنند قادر به نخوردن آن نیستید.

چرا بارها تصمیم قاطع گرفته اید که پرخوری نکنید اما وقتی با مواد غذایی روبرو می شوید تصمیم خود را به خاطر ندارید و بعد از پرخوری کردن تازه یادتان می آید که تصمیم گرفته بودید پرخوری نکنید.

واکنش های ما نسبت به مواد غذایی نتیجه نگرش ها و افکار چاق کننده ای است که از قبل در ذهن خود ایجاد کرده ایم.

بنابراین اگر برای لاغر شدن حواس خود را بر تغییر واکنش های رفتاری خود نسبت به مواد غذایی متمرکز کنید حتما شکست خواهید خورد چون واکنش های ما نتیجه نگرش و افکار ماست.

دلیل اینکه سالهاست در سراسر دنیا افراد چاق در استفاده از برنامه های رژیمی همواره شکست می خورند این است که برنامه رژیمی بر تغییر واکنش های رفتاری ما تمرکز دارد در صورتی که واکنش رفتاری ما نتیجه افکار و نگرش های ماست و تا وقتی نگرش و افکار خود را تغییر ندهیم هرگز نمی توانیم واکنش های رفتاری خود را تغییر دهیم.

این موضوع به شکل کامل و تخصصی در دوره اصلاح پرخوری و اشتها توضیح داده شده است.

نتیجه گیری

آب می خورم چاق میشم و تجربه چاق شدن نتیجه ایجاد افکار چاق کننده و سپس شکل گیری انتظار چاقی و در نهایت تغییر واکنش های رفتاری ما می باشد. بنابراین اگر می خواهید برای همیشه لاغر شوید باید از همین مسیر اما به شکل قرینه حرکت کنید.

لاغر شدن دائمی از روشی میسر خواهد بود که منطبق بر مسیر چاق شدن باشد چون تنها در این صورت است که می توانید با افکار،‌ نگرش ها و واکنش های رفتاری خود را اصلاح کنید.

در این صورت با تغییر افکار چاق به افکار لاغر کننده ابتدا انتظار شما از چاقی به لاغری تبدیل خواهد شد.

سپس انتظار لاغری به شکل تصاویر ذهنی لاغر در ذهن شما ایجاد می شوند.

در نهایت تصاویر ذهنی ایجاد شده بعد از مدت معینی که بر ایجاد و تقویت آنها تمرکز داشته باشید بعنوان الگوی جسمی توسط مغز مورد استفاده قرار می گیرند.

در این مرحله روند لاغری خودبخودی آغاز میشود. دقیقا مشابه زمانی که فرایند چاق شدن خودبخودی شروع شده بود.

مغز بعنوان فرمانده جسم در دستورات قبلی و چاق کننده خود تجدید نظر کرده و دستورات جدید و متناسب کننده صادر می کند.

در این شرایط ابتدا افکار شما تغییر می کند و این تغییر به شکل احساس خوب‌،‌ ٰآرامش،‌ خواب راحت و لبخند در شما نمایان می شود.

سپس انظار شما از چاقی به لاغری تغییر می کند. در این شرایط ترس از چاق تر شدن در شما کمرنگ شده و در عوض انتظار و امیدواری برای لاغر شدن در شما پررنگ می شود.

در مرحله آخر واکنش های رفتاری و همچنین افکاری شما به صورت خودبخودی تغییر کرده و شما شاهد تغییر تمایلات خود در مواجه شدن با مواد غذایی خواهید بود.

همچین مانند گذشته تمایل ندارید درباره چاقی فکر کرده یا حتی با دیگران درباره چاقی صحبت کنید.

از شنیدن صحبت های دیگران درباره چاقی ناراحت نمی شوید چون اطمینان دارید در حال تغییر ذهن خود و خلق تناسب اندام رویایی خود هستید.

مراحلی که توضیح داده شد وهم و خیال نیست بلکه واقعیتی است که با استفاده از آموزش های لاغری با ذهن می توانید به آسانی آنها را تجربه کنید.

شاید این افکار در ذهن شما مرور شود که امکان ندارد شما لاغر شوید و حتی اگر این گفته ها صحیح باشد در مورد شما صدق نمی کند.

بنابراین لازم است برای تقویت امید و انگیزه لاغر شدن در خودتان و مهار نجواهای ذهنی تصاویر برخی از شگفتی سازان را مشاهده کنید.

من و همه این افراد مانند شما فکر می کردیم اما تصمیم گرفتیم و قدم در مسیر تغییر کردن گذاشتیم و الان سالهاست در حال تجربه رویای لاغری خود هستیم.

ویدیوی آموزشی این قسمت درباره عبارت معروف آب می خورم چاق میشم می باشد. در این ویدیوی آموزشی به شکل جامع درباره این موضوع و نحوه شکل گیری آن در ذهن افراد چاق توضیح داده شده است.

انشاالله با استفاده از این آگاهی قدم های شما در مسیر لاغری با ذهن استوارتر شود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

Rating 4.24 from 55 votes

https://tanasobefekri.net/?p=39514
برچسب ها:
14 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار بلال
   1402/05/27 23:41
   مدت عضویت: 344 روز
   امتیاز کاربر: 27905 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 85 کلمه

   افکار و فرمدل های چاقی باعث اضافه وزنن 

   و غذا و رزیم و ورزش تاثیری در اخر روی اصافه وزنمون نداره و فقط باعث بیشتر سدن و قوی شدن فرمولهای چاقی میشه 

   وقتی هیچ فرمولی هیچ نگرشی و اطلاعاتی نباشه از عذا و چاقی و رزیم و ورزش جسم و دهن با حالت کارخانه عمل میکنن و و اصل و حالت اولیع و کارخانه بدمون لاعریه کافیه فرمول چاقی پاک بشع و پاکسازی چاقی هم با کمرنگ کردن افکار چاقی با بیتوجهی ب افکار چاقی صورت میگیره

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1402/04/29 00:42
   مدت عضویت: 1651 روز
   امتیاز کاربر: 14515 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 498 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   اره واقعا همین اول باید باور کنی که من می تونم لاغر شم . اولین نکته مهم اینه که به قدرت خودتون ایمان داشته باشین . آب می خورم چاق می شم که همیشه در اطرافم بوده و من خیلی شنیدم .من که چیزی نمی خورم … . مخصوصا مامانم فکر کنم هنوزم می گه .

   اتفاقا دیروز بعد از دو ماه کلاس یوگارفتم از مربیم پرسیدم من تغییر نکردم این چند وقته ؟ بی خودی هم پرسیدم پشیمون شدم . گفت نه فرقی نکردی خوبه چاق تر نشدی با اینکه رفتی مسافرت یعنی اون هم که انقدر لاغر و متناسبه باز این چیزها توی ذهنش هست .

   سوخت و سازت پایینه . واقعا چرا هیچ کس به این  فکر نکرده که افراد چاق همش می گن آب هم می خورن چاق می شن .

   اب و هیچکی بررسی نکرده .چرا واقعا خیلی جالبه نمی دونم شاید اصطلاحی که همه از هم یاد گرفتن منظورشون اینه که حتی آب هم می خورن چاق می شن .

   چرا آب هم می خوریم چاق می شیم ؟

   تو رژیم‌ها یه سری چیزها حذف می شه مقدار و یا یه روز خاص برنامه می دن و با ما بازی کردن .افراد چاق نسبت به خودشون بی اعتمادن و نسبت به مواد غذایی بدبین هستن .

   و برای همینه که می گن آب هم می خوریم چاق می شیم .درست می گن . بدن ما برای چاق شدن به سه پارامتر نیاز داره آب ،اکسیژن و فکر چاق .نیاز چندانی به غذا نداره .

   این چند لقمه فکر نکنین شما رو چاق می کنه .خیلی ها خیلی می خورن و وزنشون تکون نمی خوره . ما حرص می خوریم .

   چون غذا اهمیتی نداره . به فکر و قدرت ذهن ربط داره . دقیقا این خیلی مهمه که به من هم می گن وا ته دیگ می خوری ته قابلمه چربترین جا . من هم می گم به ذهنه می خندن .

   می تونه انسان با قدرت ذهن اختلال ایجاد کنه در روند سلامتی خودت .هی تو غذات و کم کنی ،بری بدویی ،اینها رو حذف کنم یعنی نگرش شما اینه کنمن چاق می شم .نتیجه نهایی ونیروی خلقت رقم می زنه .مغز نمی فهمه چی می خورین الان اینو خوردی اونو خوردی خیلی قشنگه دوست داشتم .

   تحلیل اینکه چی می خوری همون نیروی خلقته که نتیجه و رقم می زنه الان پیتزا خوردم الان نوشابه .نمی دونه صبحه شبه . وای وای ساعت ده شبه من دارم شام می خورم .

   این موضوع هفتهپیش تو تولد دوستم بود می گفتن وای ساعت ۹؛شبه داریم همبرگر می خوریم .

   ما واسه همه چی تحلیل می کنیم اخه .نه فقط غذا .

   شما با این چیزها انتظارت و تغییر می دی نیروی خلقتم می گه چشم .رژیم می گیری ،ورزش می کنی .

   واقعا به حرف‌ها نباید توجه کرد این خیلی مهمه . که تاثیر نداره روت .

   اره منم تجربه داشتم یه وقتا خیلی هم کم خوردم ناراحت بودم اشتها نداشتم ولی اصلا لاغر نشدم .

   ارامش داشتن از همه چیز مهمتر .ممنونم واقعا استاد این فایل بینظیر بود خیلی خیلی سپاسگزارم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار بهنوش
   1402/03/26 12:47
   مدت عضویت: 709 روز
   امتیاز کاربر: 10516 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 320 کلمه

   باسلام خدمت استادعزیزودوستان

   فایل بسیار جالبی بود استاد متشکرم ازاینهمه دقت نظروواقع بینی شما

   کاملا حق باشماست من و همه آدمایی که با معزل چاقی روبرو هستیم بارها رژیم‌های مختلف رو تجربه کردیم ودرنهایت همون چیزی هستیم که بوده و هست به اضافه اینکه بارهابعداز رژیم و کاهش وزن چند کیلویی مجددا با وزنی بیشتراز قبل مواجه شدیم

   همیشه برام سوال بوده که چرا ؟چرا هر راهی میرم به بن بست میرسم چرا هرچی تلاش می‌کنم برالاغرتر شدن نتیجه عکس میده چرا فلانی بیشترازمن میخوره و لاغره خوش بحال فلانی چه اندام متناسبی داره مگه اونم مثل من غذا نمیخوره چرا اون خوش اندامه ولی من نه

   الان متوجه شدم این چراها بوده که مداااام فکر چاقی رودر من تقویت کرده امروز یاد گرفتم این جسمم نیست که چاقه بلکه دچار یه مغز چاق شدم واین معزچاق ازمن جسمی چاق خلق کرده چرا من عقیده دارم آب میخورم چاق میشم چون این فکرمنه وهمین اتفاق رخ میده 

   یادمه در گذشته که خیلی تحت رژیم‌های مختلف بودم همیشه با طعنه و کنایه میگفتم حسی که نسبت به خوردن دارم و نمی‌خورم هم اینگار منو چاق میکنه درواقع همینطور بوده متاسفانه ومن نمیدونستم ولع خوردن داشتم اما خودم رو تحت فشار نخوردن می‌گذاشتم عشق شیرینی داشتم اما چشمم میدید و تحت فشار نمی‌خورم در مهمونیا باتنوع خوراکی مواجه بودم اما با سالاد و سبزیجات خودم رو مشغول میکردم اما فکر خوردن در  من بود وهمین کافی بود برای چاق شدن 

   امروز دیگه آگاه شدم یک  ذهن تپل برا خودم ساختم واین جسم تحت تاثیر ف‌کر من به اینجا رسیده پس باید فکرم رو تغییر بدم اول باید ذهن من لاغر بشه چگونه؟

   با گوش دادن مداوم به فایلهای آموزشی با تمرین و تمرکز برروی رفتار های اشتباه و تصحیح اونا با رجوع کردن به منطق مغزم ودیدن افراد دوروبرم که متناسب هستن مطمئنم با تمرکز برذهنم و رفتارم میتونم به اندام ایده آلم برسم به امید خدا

   استاد سپاسگزارم ازاینهمه آگاهی‌های گرانبهایی که خالصانه در اختیارمون میزارین 

   شادوسلتمت و موفق باشید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام خضرلو
   1402/03/22 20:39
   مدت عضویت: 1651 روز
   امتیاز کاربر: 17768 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 317 کلمه

   سلام استاد عزیزم 

   خوب هستین؟ 

   ببخشيد استاد من چند وقته یه مسئله ای پیدا کردم با خودم هر چقدر حرفهای شمارو گوش میدم که از قدرت ندادن به غذا و فکر های چاقی نداشتن حرف می‌زنید باورم نمیشه از وقتي دوره پرخوری رو کار کردم وشما رفتارای غذایی من رو تحلیل کردین تو مغزم رفته که رفتارای اشتباه زیاد داری که هنوز لاغر نشدی هنوز به حد کافی غذات کم نشده که لاغریت شروع بشه تو تا اينجا فقط تونستی با این رفتار غذاییت فقط جلوی چاق شدنت رو بگیری وتمام 

   يعني باورم اینه که هنوز پرخوری دارم که لاغر نمیشم به غذا قدرت نمیدم ولی تو مغزم هست چون رفتارای ناصحیح زیاد داری چاق موندی بايد اینقدر رو ذهنت کار کنی تا به اندازه رژیم ها غذات کم بشه وگرنه تو سالها چاق میمونی 

   نمیدونم چه کار کنم من عاشق دوره تکرار هستم ولی شما چند بار گفتین دوره پرخوری رو خوب کار کن راستش اعتبار دوره های دیگه تون بعد دوره پرخوری در نظرم کم شده وچون دیدم شما تغییرات محسوستون در دوره پرخوری اتفاق افتاد ولی حس ادامه دادن دوره پرخوری رو ندارم برای همین منظم پیش نمیرم و بیمیل واجباری گوش میدم 

   آقای مهرداد عزیز از دوره ورود به سرزمین لاغرها این همه نتیجه خوب گرفت 

   امروز دوره تکرار رو دیدم چقدر اشتیاق دارم به این دوره ولی دوره پرخوری مستند هاش تو ذهنموحال  سخت وکسل کننده وجذاب نمیاد نمیدونم از ذهنیت منفیم هست یا چیز دیگه 

   تو دوره پرخوری همش تمرکزم می‌رفت روی غذاخوردنم

   چقدر خوردم چی خوردم وحالم بد میشد وتو ذهنم لاغری دست نیافتنی تر شد چون رفتارای اشتباه زیاد داشتم چون چند ماه نوشتم رفتارای غذاییم رو کلا دیگه تاثیر فکرای چاقی در نظرم کم رنگ شد 

   ممنون می‌شم منو راهنمایی کنيد چه‌کار کنم 

   خیلی‌ها گفتن لاغرتر شدی ولی من این چند ماهه دوره هارو کار نکردم و رفتارهای غذاییم رو ثبت نکردم به نظرم تخلفات غذاییم هم نسبت به زمانی که دوره پرخوری کار میکردم زیادتر شده بود. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5956 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 166 کلمه

    سلام و درود
    مواردی که در این دیدگاه شرح دادید همه در دوره اصلاح و پرخوری شرح داده شده
    حتی درباره این موضوع که شناسایی رفتارهای اشتباه به منزله رژیم گرفتن نیست و بارها تاکید شد که ملاک تصمیم گیری باید احساس باشه نه اقدام و عمل
    یعنی اگه رفتار ذهن چاق مطرح میشه و شما این رفتار رو در خودت میبینی دو حالت ایجاد میشه یا از انجام این کار احساس خوب داری یا احساس بد پیدا میکنی
    اگه احساس بد پیدا میکنی که قطعا باید تغییر پیدا کنه ولی اگه احساس بدی از انجامش نداری نیاز نیست سعی کنی حتما تغییرش بدی
    در نهایت پیرو احساس خودت باش و از هر دوره ای که احساس خوب از انجامش دادی مسیرت رو ادامه بده
    مهم اینه که مسیر رو ادامه بدی نه اینکه به هر دلیلی رها کنی
    هیچ دلیلی برای رها کردن وجود نداره و فقط داری بی تفاوتی خودت نسبت به خودت رو توجیه میکنی
    بنابراین شروع کن و هر روز محتوای مورد علاقت رو استفاده کن
    منتظر خبرهای عالی شما هستم👌

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار الهام خضرلو
     1402/03/23 18:45
     مدت عضویت: 1651 روز
     امتیاز کاربر: 17768 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 54 کلمه

     چشم استاد حتما ممنونم ازین که برام پاسخ نوشتین 

     بعضی وقتها حس میکنم دیگه از لاغری با ذهن هیچی نمیدونم مغزم خالی هست 

     مطمئنم اگر ادامه بدم بازم بهتر میشم بله من همیشه بايد در هر لحظه به احساسم رجوع کنم احساس ادم هیچ وقت به ادم دروغ نمیگه اگر بتونی نجواها رو تشخيص بدی 

     ممنوم استاد 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 5 از 1 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/03/22 16:10
   مدت عضویت: 403 روز
   امتیاز کاربر: 44685 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 518 کلمه

   سلام به خدایی که مار به جهان هستی فرستاد تا با عمل کره خودمون بدونیم که یی بخش کوچک به من بنده سپرده من بنده توانی کتنرلشو نداشتم کلی مشکل برای خودم درست کردم وپس ازهدایت گرده که اشتباه روبفهم وسعی در درست کردنش داشته باشم انشالله

   سلام بر اقای عطا روشن وهمه دوستان

   همان طوری که ادمهای متناسب داری رفتارهای پرخوری ومتناسب با روش درست خوری رو انجام میدنت  افرا چاق هم افرادی هم چاق هستم ولی بعضی  رفتارهای من بابیقه فرق داره یگی ازاین رفتارهای که طی ابن مسیر متو جه شدم اونم دوست نداستن شیرنی به شکلی که افرا چاق دوست دارن هست که من سالهای زیادی هست که ازخوردن قند کنارچای رک دوست ندادم  منوهمین طور این باوره که اب هم منو چاق میکنه رو اصلافبول نداشتم شایدازافرادفامیل که مثل من دچارچاق بودن میشنیدم برای باورش سخت بود اصل این موضوع روفبول نداشتم من باوره زیادی داشتم که نون وبرنج قدرت چاق کنندکی خیلی زیاد داره ودرپرخورد باهش همیشه  نکران وترس رو داشتم‌ولی درمورد اب هیچ حای نکرانی نداشتم   

   امروزبا این فایل متو جه شدم این فرمولهازچاق چقدر قدرت دارن که اب که به نظر هیچ مشکلی نداره برای یی عده اون حکم چاق کننده رواجرامیکنه

   وفتی توزمینه گیاه این مرور درست هست پس توزمینه انسان  ا هم صدق میکنه وفتی من به کلدان توحیاطاگه حتی تعویض خاک رو طی ۴ سال گذسته نداشتم اون کیاه حالا باید  حالخراب شده باشه ولی اون توکلدانی که خاکش رو عوض 

   نکردم داره رشت میکنه کندتررست مبکنه اگه بی اب بمونه شرایط براش هست که صدمه به کیاه زیادتر واردمیشد  اون کم ابی یاپی ابی رو به راحت نمیشه جبران بشه ولی نبودخاک براش خیلی مهم  نیست تا اب در درجه اول هست 

   با ابن شکل که شما فرموید اصل مطلب این هست که هرانچه که به بدن واردبشه اگه ذهن اون مواد رو به شکل چاق کننده بدونه از اون مواد یی دستور چاق کننده توذهن ابجادمیشه وکم کم اون به شکل تصویر ذهنی ودرمرحله بعد به اگلوی رفتاری برای فرد  تصویرذهنی وبعدالگویی رفتار برای فرد چاقی   چاقی درجسم میشه ودرنتیجه با خوردن اون ماده اوم فرد دچار چاقی وبعد ترس ازچاقترشدن میشه وتو ذهن این  فرمول کسترش پیدا گرده واون فرد چافترمیشه وابن چرخه معیوب  ادامه داره

   تازمانی که بازم رژیم جدیدی بگیره وهی لاغر ودوباره چاق بشه   

   وفتی ماداریم تومسیر لاغری با ذهن حرکت میکنبم با دریافت اگاهی که از این سایت دریافت مبکنبم کل اگاهی اشتباه خودرو باید درپیش باشیم که با درست کردن اگاهی اشتباه وفبول مسئولیت آشتباهات خودمون داریم حرکت میکنیم که خودم رو به سمت هدف برسمونیم درمسبر که باسیم با درک درست باید باورهای اشتباه خودمون رو درست کنید این باورها یی مانع هستن برای نرسیدن هرچی تومسیر این موانع رو برطرف کنبم دردریافت ورسیدن به هدف موفق خواهم بود 

   عجله نکردن وایتپدت داشتن وری باورها کارکردن که به خودمون ثابت بشه اینها  درست نیست   مشت باوره اشتباه هست که ما اونهارو فبول کردیم درصورتی که خیلی افراد متناسب اصلال این باورها رو قبول ندارن ودربرخلاف ما این افراد با برخورد با موادغذایی اون به شکل اتوماتیک رفتار درست رو انجام میدن هیج نکرانی ازچیزی که توذهن افراد چاق هست درذهن افراد لاغرمتناسب نبست 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mrmr19791357@gmail.com
   1402/03/21 20:05
   مدت عضویت: 554 روز
   امتیاز کاربر: 28269 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 754 کلمه

   ب نام پرودگار عشق و خوبیها 

   اول خیلی خیلی تشکر می‌ کنم از زحمات استادبابت فایلهای خیلی عالیشون وهمین که این فایل بی نهایت بی نهایت فوق العاده است.واقعا آب هم می خورم چاق می شوم.یادم نمیاد ایا این جمله رو جایی گفته باشم یا نه،ولی وای خدای من از اطبا طب سنتی شنیدم که چون بدن شما تری زیاد داره شما حتی آب حالا نگم اضافه اصلا آب سرد بخوری چاق میشی وای خدای من آب که هیچی هوا هم بخوریم چاق میشیم،یعنی برای چاق شدن همون اب و اکسیژن برامون کافیه.

   فکر چاق کننده هم که سرجایش هست،وای من فکر می کنم چقد فکرمان را خراب کردیم.هر روز یک نفر اومد گفت این چاق میکنه این لاغر میکنه باز یک روز دیگه یک نفر دیگه اومد گفت میدونی چیه نون چاق میکنه برنج لاغر میکنه،یک نفر دیگه اومد گفت میدونی چیه نون برنج و فلان چیز فلان چیز چاق میکنه ولی مثلا گوشت لاغر میکنه،من که هر روز دنبال این رژیم و اون رژیم بودم موندم با این همه ابهامات،همش دنبال کسی بودم که فقط ب من بگه چی بخورم که چاق نشم اصلا داشتم‌ دیوانه‌ می شدم ازین همه سردرگمی کلافه شده بودم‌.

   من تا قبل از ورود ب این سایت در حال خوردن داروی گیاهی بودم که دکترش گفتن نیاز نیست رژیم بگیری یعنی تا قبلش من همچنان در حال رژیم بودم یعنی من هیچ وقت این طور نبوده که ب فکر درمانم‌ نباشم وهمین که دیگران هنوز من‌ رو فرد بی فکر و بی اراده ای می دونن مقداری من رو ناراحت میکنه چون همش دلشون میخواد ب من راهکار بدن.

   ولی من دو‌ سه دوره نون رو قطع‌ کردم حالا نمیدونم باید ادامه میدادم واقعا نمیدونم باور کنین باور کنین داشتم روانی میشدم واصلا هیچ تاثیری هم نداشت.

   وای اطرافیانم‌ از عصبانیت من بخاطر رژیم کلی منزجر شدن،مامانم گفت کی تورو میگه رژیم بگیر من میگفتم خوب این کار نکنم چکار کنم خیلی اوضاع بدی بود بعد که وقتی دکتر گیاهی رفتم لطف کردن گفتن نیاز نیست غذاهات رو حذف کنی این اصلا کار درستی نیست ولی با خیلی مهربانی ولی ن ب حالت دستوری بهم گفت مقداری حجم غذایت رو کم‌کن همین.

   من خیلی آروم شدم واقعا آرامش پیدا کردم الان متوجه میشم که مغز ما نمیدونه ما چی خوردیم چه ساعتی خوردیم بنا ب نظر استاد ما ب مغزمان راهکار چاقی دادیم ما ب مغزمان یاد دادیم فلان غذا چاق میکنه فلان موقع بخوری چاقرمیشی این بخوری چاق میشی این نخوری چاق میشی،نمونش برادر خودم هر وقت ببینی سر یخچال هست همش دنبال نوشیدنی هر مدلش میگرده در بک رو چن تا ن شیدتی شیرین‌ رو می خوره با خیال راحت هر چیزی رو می خوره واقعا جالبه پارسال تا الان حتی لاغرتر هم شده هر کی میبینتش میگه چقد لاغر شدی.

   خوب فرق من با اون واقعا چیع اصلا هیچ تحرکی هم نداره که به قول بقیه بسوزونه برای اینکه اینها اصلا فکر نمی‌ کنند چرا ما فکر می کنیم‌ اخه اونها اصلا چیزی بخوان بخورن اصلا اون رو تجزیه و تحلیل نمی کنند خوب من هم سر سفره ای بودم که همه نشسته بودن چرا اونها لاغر شدند و من چاق شدم؟

   اینقدر بهمون گفتن این چاق میکنه این نخور اون نخور غذا کم بخور،آقا اگه غذا چاق میکنه چرا یکی رو چاق میکنه یکی رو لاغر میکنه؟

   چون اینقدر فکر چاقی در ما قویه ما هر چه غذامون گم کنیم هرچه هر چیزی رو حذف کنیم همون فکر برای ما کافیه برای چاق کردن ما کافیه. من قبل اینکه این مطلب بنویسم رفتم اینترنت سرچ کردم چرا من‌ هر کار میکنم چاق نمیشم نوشته بود که دانشمندان تحقیقات کردن که روی چقد از افراد لاغر و حیلی چاق و متوجه شدند اون افراد افراد لاغر ژنتیکشون لاغره و هر چه بخورن هر چه بخورن لاغر می‌ مونند و چاق نمی شوند.و مثلا میخواستن ب فکر ساخت دارو بیفتند.

   میدونین یاد چی افتادم یاد یکی از حرفهای استاد افتادم ک ایا خداوند در قرآن فرموده:آیا ما یک عده را چاق آفریدیم ویک عده را لاغر آفریدیم،واقعا خندم گرفت واقعا اگه این طور باشه باید ب عدالت خداوند شک کرد یعنی خداوند ژنتیک افرادی رو لاغر قرار میده و افرادی رو چاق،پس چرا این همه برچسب ها برما زده شده،در حالی تماما این حرفها یک خیال واهی بیش نیست.

   و هنوز هیچ پرفسور یا دانشمندی تاکنون در نیافته ک علت لاغر ماندن افراد لاغر و چاق ماندن افرادچاق چیست.ومن خیلی خوشحالم که در این مکان دارم ب این سطح از آگاهی میرسم که مساله چیز فراتر از این حرفهاست.من ازین بابت خیلی خوشحال هستم‌.

   ب امید موفقیت‌های روز افزون هم برای خودم هم برای همه دوستان عزیزم‌.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1402/03/21 00:02
   مدت عضویت: 1592 روز
   امتیاز کاربر: 26201 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,355 کلمه

   سلام خدمت همگی 

   من  تمام سعیم رو میکنم از این آگاهی ها برای خلق شرایط دلخواهم و جسم دلخواهم  استفاده کنم 

   پس  باید بارها  به خودم بگم 

   من میتونم شرایط دلخواهم رو خلق کنم 

   من میتونم جسم دلخواهم رو خلق کنم 

   من میتونم …..

   من قدرت خلق کنندگی دارم مطمعنم که دارم چون تا حالا کلی چیز در زندگیم خلق کردم پس باید با قدرت بیشتر  به دنبال خلق کردن های بیشتر باشم تا به شرایط ایده الم برسم .

   من قدرتمند هستم و میتونم خلق کنم .

   من هم کسی بودم که بارها در گذشته میگفتم اب میخورم چاق میشم یا میگفتم مثل اب خوردن چاق میشم اما برای تفهیم مطلب این عبارت رو میگفتم وگرنه واقعا قبول نداشتم چون بارها میگفتم تنها  راه لاغری نخوردن و ورزش کردن هست و اتفاقا اب رو برای بدنم ضروری میدونستم و همیشه اب زیاد خوردم و  همیشه پرخوری رو به چاقی ربط میدادم  .اما بسیار این عبارت رو شنیدم  که هم خودم گفتم و هم  بقیه گفتن 

   و اما  یادم میاد در گذشته همیشه به دنبال رژیم و ورزش بودم که لاغر بشم و  دکترها به من میگفتن باید از راه نخوردن و ورزش  لاغر بشی و همیشه به دنبال ترفندهای جدید برای لاغر شدن بودم  اما هیچ وقت یکی به من  نگفت مگه اب چی داره که ما رو چاق کنه   ؟؟؟؟. من این اواخر که دارو مصرف میکردم و باورهای نامناسب زیاد داشتم به همه میگفتم من که چیری نمیخورم اما بازم چاق میشم و شاید ناخواسته این جمله رو هم همون موقع گفته باشم که اب میخورم چاق میشم 

   من بارها در گذشته  با وجود  رژیم شدید اما چاق میشدم و‌ این نتیجه باعث میشد وحشتم از مواد غذایی بیشتر بشه  که وای اینقدر رعایت میکنم و غذا  نمیخورم اما بازم  چاقم پس اگر بیشتر بخورم و همه چیر بخورم چقدر چاق میشم ؟؟ و بارها با ناراحتی میگفتم من  انگار آب بخورم چاق میشم .

   من بارها در گذشته که چاق میشدم رژیم های مختلف می‌گرفتم و لاغر میشدم اما دوباره  با یکم شل کردن راحت به وزن قبلی برمی‌گشتم و  شاید هم چاقتر می شدم .چون اندازه ها و مقدارها و رو تغییر می‌دادم پس  به راحتی با هر تغییری چاق می‌شدیم .

   بدن من برای چاق شدن به سه تا پارامتر نیاز داره 

   اب و اکسژن و فکر چاق و نیاز چندانی به غذا نداره و این غذاها ما رو چاق نمیکنن اصلا غذا قدرت چاق کنندگی نداره ( همین اگاهی کافیه تا من به هدفم برسم )

   چقدر ما ادمهای لاغر سراغ داریم که بیشتر از ما میخورن اما لاغر هستن همینجا باید بگم همسر من تا حدود زیادی متناسب هست بعنی جز دسته ی لاغر ها  به حساب میاد ولی خبلی کم شکم داره اما رفتارهای پرخوری گاه و بیگاه و یا هر روز  رو داره یعنی هر انچه دوست داره به مقدار زیاد میخوره مثلا  شیرینی خیلی میخوره  و یا نون بسیار میخوره حتی با برنج نون میخوره و تا اخر شب که بخوایه بدپن محدودیت چندین بار غذا میخوره …اما  چند وقت هست که  متوجه شدم در ذهن ایشون اصلا فکری نیست که من  زیاد میخورم و ایشون خیلی راحت میگه من  به اندازه میخورم و همونحا متوجه تفاوت فکر خودم با اون شدم مثلا همین چند روز پیش در سفر که صبحانه سلف سرویس بود چندین برابر من و بچه ها صبحانه خورد در نهایت گفت من که چیری نخوردم اصلا زیاد نخورذم و بارها گفت هنوز جا داشتم بخورم اما دیگه نخواستم و یا چند شب پیش با هم  شام می‌خوردیم و چون ایشون علاقه شدید به غذای نونی داره شام رو با نون زیاد خورد من گفتم اخه این همه نون با غذا اخه  چرا برای سلامتی خودت بهتره نون کمتری مصرف کنی و انگار که حواسش به مقدار مصرفش نبود یه هو با حرف من گفت من که زیاد نون نخوردم این مقدار برای من  کم بود همیشه فکر ایشون این هست که کم میخوره در حالی که چندین برابر ما غذا میخوره و خیلی نون و شیرینی میخوره در هر زمانی که بخواد غذا میخوره کلی چایی با قند و شیرینی و.. … میخوره یعنی هیچ محدودیتی نداره و در کل هم یه ذره شکم داره که البته  تا زمان ازدواج ایشون بسیار بسیار لاغر بود و از نظر پزشکان شاید مقداری حدودا ده کیلو از وزن نرمال  لاغر تر بود با قد بلندی که دارن  اما حالا دیگه اینجور نیست قد و زنش مساوی هست اما یکم شکم داره .خلاصه همه چیز رو و  میان وعده میخوره و سالها هست  وزنشون تکون نخورده  اما با بودن من در این میسر و تاثیر گذارهای ناخواسته ی من  ایشون سایز کم کرده …اما من با کلی رژیم و وحشت از خوردن همیشه چاق تر  میشدم و خیلی ادم لاغر دیگه میشناسم که مثل همسرم هر انچه میخوان میخورن و لاغر هم هستند ..

   پس تفاوت من و ایشون در افکار ما هست  و گرنه غذا که قدرت  نداره پس من با همون فکر چاق و اب و‌اکسژن به راحتی چاق میشم بدون اینکه نیاز به غذا داشته باشم .

   دقیقا مثل گیاهان اونها هم با اب و اکسژن به راحتی رشد میکنن و خلق میکنن اما انسان با قدرت ذهنش میتونه خلق کنه و چاقی رو خلق کنه 

   من و خواهرم از یک خانواده هستیم و من  هنوز مه هنوز کمی اضافه وزن دارم اما اون  اصلا نداره اصلا ربطی به غذا خوردن ما نداره چون خواهرم هم اصلا رژیم نداره و هر چیزی دوست داشته باشه میخوره اما  فکر ما با هم تفاوت داره 

   من باید اگاه باشم  اگر غذایی رو به خاطر چاقی نمی خورم در نهایت چاق میشم .چون غذا قدرت چاقی نداره همون تفکر من باعث چاقی من میشه .

   مغز من نمیدونه من دارم چی میخورم مثلا اش رشته خوردم یا پیتزا خورذم یا کله پاچه خوردم یا شیرینی خوردم و … مغز نمیدونه اما تحلیل و نگرش من باعث چاقی من میشه . پس باید مواظب افکارم باشم .

   مثلا اگر فست فود دارم میخورم اما فکرم این هست که اینها چاق میکنن من چاق میشم اما فرد دیگه همینها رو بدون افکار چاقی میخوره و لاغر هست .مثل دختر خودم به شدت علاقه مند به فست فود و شیرینی هست اما بسیار لاغر هست چون افکار درستی داره البته رفتارهای ایشون  هم بیشترشون  درست هست و  خیلی کم خطا داره .

   مغز من فرق بین مواد غذایی رو نمیدونه مغز من ساعتها براش تفاوت نداره و … اما من براش تحلیل میکنم اگر سیب زمینی خورذم و یا نون خوردم ویا چربی و … خوردم چاق میشم .اگر در این ساعت خوردم چاق میشم .

   من خودم در مورد انواع غذاها نگرش چاقی  داشتم و هنوزم دارم اما اجازه ندارم هیچ فکری بعد از غذا خوردن یا همراه غذا خوردن داشته باشم و هر فکری اومد سراغم سریع کاتش میکنم .

   من خودم دارم با افکار چاقی مواد غذایی رو  به چاقی در بدنم تبدیل میکنم حالا هی ورزش کنم  و یا رژیم بگیرم فایده نداره همین افکار چاقی کافی هست تا من چاق بشم پس باید قدرت ذهن رو بشناسم و اصلا به حرفهای بقیه کار نداشته باشم و من برام مسخره هست که شخصی  دیگه به من بگه در روز چقدر  غذا بخورم. در چه زمانی بخورم و… این تحلیل ها باعث میشه من راحت تر چاق بشم من خودم آخرهای رژبمم از همه چیز وحشت داشتم میترسیدم و نمیخوردم و چاق میشدم یک سوم بقیه هم نمیخوردم اما چاق میشدم مونده بودم باید چیکار کتم کاری از دستم برنمیومد تا اینکه وارد سایت تناسب فکری شدم و تمام قضایا  رو متوجه شدم و در اینجا کاری ندارم علم چی میگه نتایج با ما حرف میزنه .

   آخه نگاه کنید ببینید ،کسی با روشهای عمومی برای همیشه لاغر نمیشه و اگر  برای همیشه لاغر بشه هرگز شاد و ارام نیست و از زندگیش لذت نمیبره 

   افراد لاغر با رژیم زیاد همیشه در مبارزه با خودشون هستند و این زندگی ارزشی نداره .

   من خودم کسی هستم که سالها حسرت یک زندگی ارام و شاد و  بدون محدودیت رو داشتم و الان به ارزوم رسیدم و دارم لذت میبرم از خودم و زندگیم و آرامشم و مسیرم و این لحظه به لحظه های عمرم رو با هیچ چیز عوض نمیکنم .استاد شما هم خودتون در این دنیا خوب زندگی میکنید هم کاری کردین دنیا جای بهتری برای زندگی کردن بقیه بشه .

   همیشه شاد و  موفق و متناسب باشید  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار لاله
    1402/03/22 16:11
    مدت عضویت: 1307 روز
    امتیاز کاربر: 16807 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 530 کلمه

    سلام فروغ جان

    اینکه از توانستن و خلق کردن شروع کردی، خیلی به دلم نشست. خدا ما راخلق کرد و دوست داشت ما هم مثل او خلق کنیم؛ چون ما ازاوییم و تمامی خصوصیات و ویژگیهای او را داریم. داشتم با خودم فکر میکردم که بدن ما برای لاغر شدن به چند پارامتر نیاز دارد: بعد از خواندن نوشته شما به جواب سه پارامتر رسیدم که شامل اب، اکسیژن و فکر و باور لاغری است. همه چیز از باور است.

    مثال واقعی زیر در اینجا به ذهنم رسید که برای شما و دیگران بازگو میکنم:

    در امریکا یک کمدین سیاه پوست خیلی پولدار و معروف وجود دارد. او میگفت وقتی سر کلاس در دوران دبستان؛ معلمش آزش میپرسد:” میخواهی چه کاره بشوی و یا خودت را در آینده در چه مکانی میبینی؟ ” آن پسر بچه می‌گوید:« تلویزیون! » معلمش آنقدر میخندد که اصلا نمیتواند جلوی خنده آش را بگیرد. جالب است بدانید که پدر و مادر این پسر بچه از هم طلاق میگیرند، بعد پدرش ورشکسته میشودو سکته میکند و میمیرد. این پسر که الان ۱۸ ساله آش بوده و با باباش زندگی می‌کرده؛ مجبور بوده خانه باباش را ترک کند، چون نمیتوانسته به عنوان مستاجر کرایه خونه را بدهد چون شغلی نداشته . تنها چیزی که از پدرش بهش ارث می‌رسد یک ماشین ۲ هزاردلاری بوده. او میگفت سالها توی ماشین زندگی میکردم و در بعضی کافی شاپها، دستشویی میکردم و حمام میکردم. البته میگفت همه هم نمیگذاشتند که او وارد کافی شاپ بشود. او میگفت بین آن همه افراد مختلف، یک نفر باهاش مهربونتر بوده و بهش اجازه میدهد که بیاید و در کافی شاپش برای مردم، اجرای طنز داشته باشد.

    دوستان ببینید که چقدر این فرد بی خانمان باورش روی کار کمدی و طنز قوی بوده که هیچ چیزی حواسش را پرت نکرد. او بعد از مدتهاکم کم وارد تلویزیون میشود و وقتی کریسمس میشود، برای همان معلمی که به باورش در کودکی آش خندیده بود و مسخره آش کرده بود،یک دستگاه تلویزیون میفرستد چون ان معلم به خاطر حرف او « در تلویزیون مشغول کار میشوم. »، خندیده بود. او میگفت هر سال از ان به بعدکریسمس، برای آن معلمی که به باورش خندیده بود، یک دستگاه تلویزیون میفرستد چون الان علاوه بر بازیگری، مجری گری، کار طنز و غیره بسیار دوست داشتنی، معروف و پولدار است. جالب است که این فرد که مورد علاقه من هم هست؛ متناسب است. فروغ جان، وقتی یک چنین فردی با آن امکانات محدود و بی کس، می‌تواند وارد تلویزیون بشود؛ ما چطور نمیتوانیم با روزی تنها « یک ساعت وقت گذاشتن با مرور فایلها »، لاغر ‌و متناسب شویم؟!؟

    مثال همسرتون خیلی خوب و اموزنده بود. من واقعا لذت میبرم؛ وقتی که هم مسیرانم مثل شما از زندگی خودشون مثال میزنند، چون باعث میشود که من همه آنها را در زندگی خودم درک کنم، یاد بگیرم و به کار ببرمشون. جمله آخر شما خیلی بجا و درست بود بنابراین من هم با اجازه شما آن را تکرار میکنم:« استاد شما هم خودتون در این دنیا خوب زندگی میکنید  و هم کاری کردین، که دنیا جای بهتری برای زندگی کردن بقیه بشه. »

    امیدوارم به زودی من و شما و دیگر هم‌مسیرانمان زندگی ارام، زیبا و متناسبی را با تکیه بر باورهای لاغری، تجربه کنیم.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار فروغ ریاحی
     1402/03/22 22:07
     مدت عضویت: 1592 روز
     امتیاز کاربر: 26201 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 96 کلمه

     سلام لاله جونم 

     من از خداوند سپاسگزارم برای این راه و همراهان عالی که در این مسیر  دارم ..چقدر خوبه که شما و بعضی از دوستان عزیز دیگه  همیشه کامنت بقیه ی بچه ها رو با دقت  میخونید و نظر میدین .

       هر وقت من کامنت شما رو میبینم که این همه حسن نظر به نوشته ی من دارین لذت میبرم و  باید بگم لاله جان چقدر من هم از  مثال اون فرد سیاه پوست  و صحبتهای شما خوشم اومد .

     به امید موفقیت و شادی و تندرستی و تناسب برای همه ی بچه های سایت تناسب فکری 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 5 از 1 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طاهره فروغی
   1402/03/20 23:10
   مدت عضویت: 953 روز
   امتیاز کاربر: 34472 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 409 کلمه

   سلام خدای مهربانم 

   خداوندا برای این مسیر درست بینهایت سپاس

   سلام استاد عزیز و دوستان خوبم 

   من وقتی در سایت هستم باید با دید و نگرش این که من میتونم با استفاده از این اطلاعات زندگی جدید و اندام جدید و رفتار جدید در خودم ایجاد کنم 

   من میپذیرم که میتونم لاغر بشم و میتونم تغییر کنم 

   من به راحتی میتونم چاقی رو از دست بدم 

   نگرش افراد چاق در مورد ابخوردن 

   من اب بخورم چاق میشم 

   من خودم این جمله رو بکار میبردم که به دیگران خودم  ثابت کنم خیلی راحت چاق میشم و خیلی سختی میکشم تا لاغر بشم 

   و چون راهی پیدا نمیکردم پس همش راه نخوردن بودم 

   من چون باور داشتم اب بخورم چاق میشم پس از اب هم در بدنم چربی ایجاد مبشد 

   در همه جهان باور دارن غذا چاق کنندس ولی برای لاغری همش میگن اب زیاد بخورین قبل غذا بخور کم غذا بخوری و روزی ۸لیوان اب بخور 

   ولی اونا نمیدونن که من باور دارم و نگرشم بر چاق کنندگی اب هست و اگر هیچی هم نمیخوردم بازم چاق میشدم 

   نگرش من زندگی منو ایجاد میکنه 

   بدن ما برای چاق شدن اب و اکسیژن و فکر چاق براش کافیه 

   برای چاق شدن نیاز به مواد غذایی نداره 

   چون خیلی ها هستن تازه خیلی از ما بیشتر غذا میخورن ولی لاغرن 

   حتی اگر غذا نخوری ولی فکر چاق داشته باشی کافیه فقط اب و اکسیژن استفاده کنی بازم چاق میشی 

   مثل یک درخت که رشدش فقط از طریق اب و اکسیژن هست و سالها رشد میکنه ولی چون قدرت ذهن نداره هیچ اختلالی در رشدش ایجاد نمیشه ولی انسان به خاطر قدرت ذهنش  میتونه ابن اختلال رو ایجاد کنه و اون با داشتن فکر چاق میتونه در ذهنش اینو داشته باشه که چه چیزی باعث چاقیم میشه و نگرش من باعث میشه نیروی خلقت  همون نگرش رو در من ایجاد میکنه 

   من از هر غذایی هر تحلیلی داشته باشم مغزم هم براساس این تحلیلها عمل میکنه 

   نیروی خلقت هم براساس این نگرش اتفاقات رو برام رقم میزنه و من با وجود نخوردن و کم خوردن روز به روز چاقتر میشم 

   نه گذشتگان و نه ما و نه ایندگان ما بارژیم غذایی امکان نداره متناسب باشه و ارامش داشته باشه و شاد باشه و ولع نداشته باشه و خیلی راحت  در طول زندگی و داعمی لاغر بشه 

   ولی لز وقتی باورهامو عوض کردم هیچ غذاییو اب و اکسیژن منو چاق نمیکنه که دارم روز به روز به تناسب ایده الم میرسم و در کنارش از همه چیز با لذت میخورم و به لاغری داعمی میرسم و رسیدم 

   خداوندا برای این مسیر درست بینهایت سپاس

   در پناه خدا باشید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار لیلا احمدی
   1402/03/20 19:56
   مدت عضویت: 412 روز
   امتیاز کاربر: 7555 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 267 کلمه

   به نام خداوندی که آب را از آسمان فرو فرستاد

   باسلام خدمت استاد ارجمند

      🌺  من میتوانم

   از قدیم شنیدیم که میگفتن خواستن توانستن است

   واقعا خواستن توانستن است ومن میتوانم زندگی خودم را خلق کنم 

   سوال آیا آب مرا چاق میکند ؟

   تا حالا با خودتون فکر کردید که این حرف چقدر خنده دار است من هم خیلی وقتها شده بود که این اصطلاح را که آب هم میخورم چاق میشوم را به کار برده بودم وعلت چاقی خود را به آب وهو  ربط داده بودم غافل از اینکه هیهات کار از جای دیگه ایراد داره واصل کار یک جای دیگه هست و

    در از پاشنه میلنگه 🙂

   ومشکل اصلی در ذهن من است وفقط باید آن را کنترل کنیم وبرای کنترل ذهن هم باید فرمولهای غلط را اصلاح کنیم وبرای اصلاح فرمولهای غلط هم باید رفتارهای صحیح را تکرار کنیم 

   خیلی وقتها ما متوجه نیستیم که با رفتن راه نادرست فقط داریم وقت خود را هدر میدهیم پس برای رسیدن به هدف فقط تنها راه نجات رفتن به راه مستقیم است که آن هم اصلاح فرمولهای ذهن است 

   استاد می فرمایند بدن ما برای چاق شدن به آب اکسیژن وفکر چاق نیاز دارد 

   بله کاملا درست است وقتی من فکر کنم آب هم مرا چاق میکند واقعا چاق میشوم 

   هر چند اکثر این افکار را خودمان هم میدانیم که بی پایه واساس است یعنی خودملن هم میدانیم که آب قدرت چاق کنندگی ندارد ولی چون ما به خودمان هر روز وهر دفعه یاد آوری میکنیم که آب مرا چلق میکند خوب حتما چاق میشویم 

    ⭐پس برای لاغر شدن راحت ترین کار دنیا را انجام بدهیم 

   ⭐ذهن خود را مدیریت کنیم وبتوانیم موفق شویم  به همین راحتی 

   موفق وپیروز باشید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1402/03/20 16:25
   مدت عضویت: 1624 روز
   امتیاز کاربر: 9141 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 196 کلمه

   یک بار اژانس گرفته بودم و راننده که خانم هم بود دوستش رو سوار کرده بود و ازم خواهش کرد اگر اشکال نداره اون هم باهامون بیاد دوستش ناشنوا بود و خیلی لاغر بود دستش رو گذاشت روی شکمم و با زبان خاص خودش که بیشتر گفت چاقی چرا لاغر نمیکنی منم شوخیم گل کرد و گفتم اب هم میخورم چاق میشم واقعا به این موضوع اعتقاد نداشتم راننده که سه چهار برابر من بود با قاطعیت تمام و با صدای بلند گفت ای گفتی به خدا هیچ کس ما رو نمیفهمه که اب هم میخوریم چاق میشیم

   من از جدی بودن راننده تعجب کردم چون عمیقا میدونستم اب چاقم نمیکنه و پرخوریهای انفجاری چاقم میکنه و خدا رو شکر همین باور تا حدودی نرمال نگهم داشته بود الان اعتقاد دارم شام پیتزا شیرینی خامه ای چاقم نمیکنه هیچ ماده غذایی من رو چاق نمیکنه بیشتر معتقدم نرمال زندگی کردن لاغرم میکنه و رژیم و گرسنگی چاقم میکنه دیگه نمیتونم یک روز هم چاقی رو تحمل کنم و همین که یک کوچولو میاد بره چاق شم سریع به دوره برمیگردم و فرمولها رو با دقت اجرا میکنم امیدوارم هر چه سریعتر به تناسب ماندگار دست پیدا کنیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم