0

گام ۵۱: مراحل چاق شدن چگونه است؟

مراحل چاق شدن
اندازه متن

همه افرادی که اضافه وزن دارند مراحل چاق شدن مشابه هم را طی کرده اند و به اضافه وزن دلخواه خود رسیده اند اما برای لاغر شدن از روش های مختلف با مراحل لاغر شدن متفاوت استفاده می کنند.

به همین دلیل همه چاق ها به راحتی می توانند چاق تر شوند اما با هر رنج و سختی نمی توانند لاغر شوند.

شباهت و تفاوت افراد چاق

سی و پنج سال از زندگی ام چاق بودم و در این مدت تلاش زیادی برای لاغری انجام دادم.

در سال های چاقی از افراد متناسب فراری بودم و فکر می کردم آنها بخاطر لاغر بودنشان انسانهای مغرور و خودخواهی هستند و افراد چاق را انسان های ضعیف و بی اراده ای می دانند.

در مقابل از هم صحبتی با افراد چاق احساس خوبی داشتم و اگر مخاطب من چاق تر از خودم بود از صحبت کردن و درد و دل کردن با او خیلی لذت می بردم چون فردی بود که حرف های دل منو می فهمید و مثل من مراحل چاق شدن را طی کرده بود و منو سرزنش نمی کرد.

از طرفی چون چاق تر از من بود احساس امنیت و آرامش می کردم که من از اون بهتر هستم و دیگه انقدر چاق نیستم.

مراحل چاق شدن

نکته جالب در مورد صحبت کردن با افراد چاق اینه که خیلی زود متوجه می شیم که چقدر شبیه خودمونه است. اونم سالهاست اضافه وزن داره و هرچقدر رژیم گرفته و ورزش کرده فایده نداشته و نتونسته لاغر بشه.

از اینکه می دیدم یه نفر دیگه هم مثل من از ژنتیکی بودن چاقی گله و شکایت داره احساس خوبی پیدا می کردم که من فقط مشکل ندارم و افراد دیگری هم از طی کردن مراحل چاق شد بخاطر ژنتیکی بودن چاقی ناراحت و خشمگین هستند.

از اینکه می دیدم یه نفر دیگه هم عقیده داره که با اینکه هیچی نمخوره ولی چاق و چاق تر می شه احساس آرامش می کردم که من فقط اینطور نیستم.

وقتی درباره سریع طی کردن مراحل چاق شدن بعد از رهایی رژیم و ورزش و دوباره چاق شدن صحبت می کرد خیالم راحت می شد که من فقط مشکل ندارم و همه اینطور هستند.

خلاصه هرچه بیشتر با افراد چاق صحبت می کردم بیشتر به شباهت مراحل چاق شدن اون فرد با خودم پی می بردم و تنها نکته ای که به نظرم از نگاه من مخفی می موند اینکه با توجه به این همه شباهتی که بین خودم و اون فرد می دیدم چرا از اینکه اون فرد چاق تر از منه خوشحال می شدم و هیچ وقت به این فکر نمی کردم که منم در ادامه مراحل چاق شدن مثل اون فرد چاق تر خواهم شد.

الان که به گذشته فکر می کنم هیچ وقت این موضوع در ذهنم مرور نشد که نکنه منم مثل اون فرد مراحل چاق شدن را ادامه داده و چاق تر بشم درحالی که منم تا سال قبل اینقدر چاق نبودم ولی نمی دونم چرا وقتی افراد چاق تر از خودم رو می دیدم انگار که هر دوی ما به خط پایان مسابقه چاقی رسیده بودیم و اون چاق تر از من شده بود و دیگه طی کردن مراحل چاق شدن به اتمام رسیده بود و من خوشحال بودم که به اندازه اون فرد چاق نشده ام!

درصورتی که منم هر سال نسبت به سال قبل چاق تر می شدم و هر سال به نفر بعدی که روزگاری از من چاق تر بود می رسیدم.

نکته جالب درباره چاقی اینکه همه چاق ها در مسیر چاقی در حال حرکت هستند و مراحل چاق شدن را طی سپری می کنند.

برخی ها با تلاش و سختی و رنج زیاد از سرعت طی کردن مراحل چاق شدن و حرکت خود به سمت چاقی مقداری کم می کنند و کندتر مسیر چاقی را پیش می روند.

برخی به هر ترتیبی شده مقداری از مسیر چاقی را با تحمل سختی و رنج رژیم گرفتن و ورزش کردن بر می گردند اما چند روز یا هفته بعد با سرعت به مکان قبلی خود در مسیر چاقی بر می گردند.

عده ای هم که بدون توجه به نشانه های چاق تر شدن و خطراتی که در ادامه مسیر زندگی در کمین آنهاست با سرعت رو به افزایش مراحل چاق شدن را ادامه می دهند تا جایی که چاقی زندگی آنها را در بر گرفته و از دنیا می روند.

روش های لاغر شدن

تفاوت مراحل لاغر شدن

زمانی که انسان با چاقی روبرو شد به دلیل همزیستی با انسان های متناسب متوجه دلیل چاق شدن خود نشد.

به این دلیل که به همراه انسان های متناسب در جوامع زندگی می کردند رفتار و عملکرد آنها مشابه افراد متناسب بود ولی آنها چاق شده بودند.

همه افراد جامعه از مواد غذایی مشابه مصرف می کردند، در یک محیط زندگی می کردند و زندگی روزمره شبیه به هم داشتند اما عده ای تغییر شکل داده و چاق شده بودند.

علت بروز این تفاوت برای انسان ناشناخته بود.

به مرور تعداد افرادی که از حالت متناسب خارج می شدند رو به افزایش رفت و از طرفی آنهایی که از قبل مقداری چاق شده بودند چاق تر می شدند.

این در حالی بود که افرادی که روند چاق شدن آنها از چند وقت قبل شروع شده بود بدون تغییر در تنوع غذایی یا محیط زندگی شان چاق تر می شدند و این موضوع بیشتر باعث سردرگمی انسانها شد.

تحقیق و بررسی درباره علت چاقی شروع شد ولی نتیجه واضح که نشان از تفاوت بین افراد چاق و لاغر باشد پیدا نمی شد.

از آنجا که هرچه تحقیق و بررسی انجام می شد دلیل واضح و منطقی برای تفاوت بین افراد چاق و لاغر پیدا نشد به مرور توجه به سمت مواد غذایی که افراد چاق مصرف می کردند متمرکز شد و این شروع متهم کردن مواد غذایی بعنوان دلیل چاقی بود.

بعد از آن خیلی زود عامل دوم چاقی معرفی شد و آن پایین بودن سوخت و ساز به خاطر کم تحرکی افراد چاق بود.

در عین حال که از گذشته های دور تا به امروز همچنان افراد چاق و متناسب در هر منطقه و محدوده جغرافیایی از مواد غذایی تقریبا مشابه استفاده می کنند و فعالیت روزانه مشابه هم دارند اما انواع رژیم های غذایی و برنامه های ورزشی به همراه انواع روش های مختلف لاغری به وجود آمده است و با توجه به بی نتیجه بودن همه این روشها اما همچنان بازار رژیم و ورزش برای لاغری بسیار داغ و پر رفت و آمد است.

به مرور روش های رژیمی تنوع پیدا کردند و هر کدان ادعا می کند روش های دیگر با مشکلاتی همراه بوده اما روش رژیمی آنها فاقد مشکلات قبلی و بسیار موثر برای لاغری و کاهش وزن است.

داروهای لاغری، لباس های لاغری، کرم های لاغری، کپسول های مختلف لاغری و هرآنچه برای لاغری تولید شده اند همه بر این اساس است که افراد چاق مشکلی در وجودشان دارند که می توانند با استفاده از این روش ها مشکل خود را بهبود داده و لاغر شوند.

نکاتی که باید مورد توجه قرار می گرفت اما همچنان جهان به آن بی توجه است اینکه:

 • چطور ممکن است همه افراد به شکل مشابه هم چاق شده باشند اما برای لاغر شدن نیاز به استفاده از روش های مختلف دارند؟
 • دلیل اینکه افراد چاق از روش های مختلف برای لاغر شدن استفاده می کنند اما همه آنها نتیجه نمی گیرند چیست؟

با توجه به اینکه مراحل چاق شدن افراد چاق شبیه یکدیگر است اگر آنها از نظر جسمی مشکلی داشته باشند باید مشکل آنها شبیه به هم باشد چون قطعا مراحل چاق شدن مشابه به دلیل وجود مشکل مشابه ایجاد شده است؟

اما با همه شباهتی که در مراحل چاق شدن افراد چاق وجود دارند همچنان علم بر این موضوع تاکید دارد که افراد چاق به دلایل مختلف چاق شده اند و هر کدام باید به دنبال برطرف کردن مشکل چاقی خودش باشد.

برخی بخاطر کم تحرکی چاق شده اند، برخی دیگر بخاطر مصرف فلان مواد غذایی، عده ای بخاطر تیرویید چاق هستند و برخی بخاطر پایین بودن سوخت و ساز و ….

موضوعات مختلفی را دلیل چاقی افراد می دانند که روز به روز هم درحال اضافه شدن هستند. از طرفی روش های لاغری هم هر روز گسترده تر و متنوع تر می شوند اما همچنان جهان در حال طی کردن مراحل چاق شدن است.

همه افراد چاقی که دوست دارند لاغر شوند از روش های مختلف برای لاغر شدن استفاده می کنند.

نکته جالب توجه اینکه اکثر افراد چاق از روش های لاغری مشابه استفاده کرده اند و همه آنها از اجرای آن برنامه های لاغری نتیجه نگرفته اند.

لاغری آسان با قدرت ذهن

کشف تنها راه لاغری جهان

با کمی فکر کردن به مواردی که مطرح شد به این نتیجه می رسیم که همه افراد چاق به یک دلیل چاق شده اند.

از طرفی انسانها در جهان پراکنده هستند و در محیط و فرهنگ و جوامع متفاوت زندگی می کنند اما همه به یک شکل چاق شده اند.

به این موضوع فکر کنید:

محل زندگی افراد چاق جهان با هم تفاوت دارد.

تنوع مواد غذایی افراد چاق جهان بسته به محیط آنها با هم متفاوت است.

فرهنگ و عادت های افراد جهان بسته به محل زندگی آنها با هم تفاوت دارد.

عادت ها و فعالیت های روزمره زندگی انسان ها در نقاط مختلف جهان با هم تفاوت دارد.

مزه غذاها و مواد تشکیل دهنده وعهده های غذایی انسان های چاق در سراسط جهان با هم تفاوت دارد.

اما همه افراد چاق جهان یک شباهت با هم دارند و آن هم چاقی است.

با این نگرش پس نمی توان گفت که چاقی بخاطر مواد غذایی، تنوع غذایی، سوخت و ساز، تحرک یا فرهنگ و … است چون هر فرد چاق در شرایط مختلف زندگی می کند.

اما اگر از هر فرد چاق در هر نقطه از جهان سوالاتی درباره مراحل چاق شدن بپرسید پاسخ های مشابه می دهند.

تصور کنید از افراد چاق در سراسر دنیا سوال کنید دوست دارید آب بخورید یا نوشابه، شربت، دلستر، آبجو و …

حتما می توانید حدس بزنید که چه درصدی از افراد چاق انتخاب غیر از آب خواهند داشت.

این شباهت واکنش افراد چاق به دلیل شباهت فرمول های چاقی ذهن آنهاست.

تصور کنید اگر از افراد چاق سراسر دنیا سوال کنید که اگر تازه غذا خورده باشید و به شما شیرینی یا هر چیز دلخواهتان را تعارف کنند چه انتخابی خواهید داشت؟ احتمالا نزدیک به ۱۰۰٪ می گویند خوشحال می شوند و حتما بر می دارند.

اگر از افراد چاق در سراسر دنیا درباره ترس از چاق تر شدن، چاق تر شدن در مسافرت، چاق تر شدن در تعطیلات آخر سال و خیلی موارد دیگر سوال کنید درصد بالایی از آنها پاسخ های مشابه خواهند داد.

چگونه است که افراد در مکان های مختلف با فرهنگ ها و شرایط زندگی متفاوت تا این حد از نظر افکار و رفتار شبیه هم هستند؟

تنها واحد بی شکل بودن در وجود انسان ذهن است که شکل گیری آن ارتباطی به محیط و فرهنگ و جنسیت و … نداره

هر فردی چه زن باشد چه مرد چه کودک باشد چه بزرگسال می تواند از دیدن بارش باران لذت ببرد یا متنفر باشد

این بی شکل و بی نهایت شکل پذیر بودن ذهن انسان را اثبات می کند.

پس تنها دلیل چاقی افراد در سراسر جهان ذهن آنهاست.

محتوایی که در ذهن آنها ایجاد و ذخیره شده که باعث چاقی آنها شده است.

از این رو همه افراد چاق در هرکجای جهان باشند فقط از طریق یادگیری لاغری با ذهن می توانند به تناسب اندام ایده آل خود برسند.

همانطور که همه افراد متناسب در سراسر جهان با وجود بودن در شرایط محیطی متفاوت همه متناسب هستند به این دلیل است که ذهن آنها فاقد فرمول های چاق کننده است.

اگر دوست دارید از تنها روش لاغری دائمی در سراسر جهان برای تحقق رویای لاغری خود استفاده کنید خوشحال باشید.

این روش برای اولین بار در دنیا با زبان فارسی ارائه شده است.

سالها از کشف و ارائه آن می گذرد و هزاران نفر از فارسی زبانان دنیا با استفاده از روش لاغری با ذهن سایت تناسب فکری موفق به خلق اندام رویایی و تحقق آرزوی لاغری خود شده اند.

چگونه چاق شدیم؟!

از هر فرد چاقی درباره دلیل چاق بودنش سوال کنید، موارد مختلفی را دلیل چاقی خود می داند.

ژنتیکی بودن، عصبی بودن، پایین بودن سوخت و ساز، کم بودن فعالیت و …

اگر به آنچه در ذهن خودتان بعنوان دلیل چاقی می دانستید تا قبل از آشنایی با سایت تناسب فکری توجه کنید، متوجه می شوید که شما هم یک یا تعدادی از این دلایل را علت چاقی خود می دانستید.

به همین دلیل است که همه افراد چاق برای لاغر شدن به دنبال روش هایی هستند تا از آن طریق لاغر شوند و این بار دلیل لاغر شدن خود را بخاطر آن روش ها بدانند.

این موضوع نشان می دهد که افراد چاق مسئولیت وضعیت فعلی خود را نپذیرفته و یا حتی نمی دانند که باید بپذیرند.

به همین دلیل است که حتی افرادی که با استفاده از هر روشی مقداری لاغر شدن یا به تناسب اندام دلخواه خود می رسند علت لاغر شدنشان را استفاده از فلان روش می دانند و از این رو همیشه نگران و مضطرب هستند که مبادا تاثیر استفاده از آن روش از بین رفته و دوباره چاق شوند.

اگر از افراد لاغر درباره دلیل لاغربودنشان سوال کنید، جوابی برای آن ندارند. در برخی موارد عنوان می کنند ژنتیک ما لاغریه یا من اصلا چاق نمیشم، در صورتی که این دلایل علت لاغر بودن آنها نیست بلکه دستکاری نشدن محتوای ذهنی شان درباره خوردن و ارتباط آن با وضعیت جسمی تنها دلیل متناسب بودنشان است.

داستان چاق شدن یک متناسب

به همراه همسرم برای خرید به فروشگاه رفته بودیم.

همسرم با تعجب فردی را به من نشان داد و گفت: اینو می شناسی؟

نگاه کردم و آن فرد را نمی شناختم.

به او گفتم: نه، نمی شناسم.

گفت: همسایه مغازه ات بود، اونی که دفتر خدمات پرواز داشت.

با کنجکاوی دوباره به آن فرد نگاه کردم و با زحمت از روی چهره او متوجه شدم که بله همان فرد است در حالی که از دیدن او بسیار متعجب شده بودم.

من تا سال 95 مغازه ابزار و یراق داشتم و این فرد در همسایگی من دفتر خدمات پرواز داشت. فردی قد بلند، متناسب و بسیار خوش لباس بود و همیشه لباس های رنگ روشن می پوشید و من با دیدن او حسرت می خوردم که چرا من نمی تونم لباس های رنگ شاد بپوشم.

اما امشب او انسانی بسیار چاق بود که پیراهن قهوه ای و شلوار مشکی پوشیده بود و تنها با توجه کردن به مرکز چهره اش توانستم او را بشناسم چرا که اطراف چهره او را لپ ها و غب غب آویزان احاطه کرده بود.

واقعا باور اینکه این فرد چاق همان انسان خوش تیپ و متناسب چند سال قبل است برایم سخت بود اما با چشم خودم می دیدم و جای هیچ شک و شبه ای وجود نداشت.

 • در این چند سال چه اتفاقی برای او افتاده است!
 • آیا ژنتیک او از لاغری به چاقی تغییر پیدا کرده است!
 • ممکن است سوخت و ساز بدنش تغییر کرده باشد!
 • شاید میزان خواب و بیداری او تغییر کرده است!
 • شاید نسبت به سال ها قبل کم تحرک شده است!

تنها یک دلیل برای این همه تغییر وجود داشت، فرمول های ذهنی او تغییر کرده و انتظار چاق شدن در او شکل گرفته است. بعد از تغییر کردن جسم و مقداری چاق شدن باور چاق شدن قوی تر شده و مراحل چاق شدن سریعتر شده است و پس از چند سال بین 30 تا 40 کیلو اضافه وزن داشت.

در مقابل آن فرد متناسب که بعد از چند سال چاق شده بود به خودم توجه کردم که در طی همان مدت که این فرد چاق شده است من به همان اندازه و حتی بیشتر کاهش وزن داشته ام.

چه چیزی در من تغییر کرده که لاغر شدم و چه چیزی در او تغییر کرده که چاق شده است؟

من سال ۹۵ مغازه ابزار و یراق را تعطیل کرده و کار کردن روی سایت را در خانه و با لب تاب و یک خط اینترنت تا به امروز انجام داده ام و بسیار کم تحرک تر از گذشته شده ام و اما آن فرد با گسترش دفتر خدمات مسافرتی فعالیت بیشتری انجام می دهد.

تنها چیزی که در من کم شده و در او زیاد شده است فرمول های چاقی ذهن است.

من با بودن در مسیر لاغری با ذهن به مرور فرمول های چاقی ذهنم را شناسایی و اصلاح کرده ام و او بدون اطلاع از آنچه وارد ذهنش شده است فرمول های چاقی ذهنش افزایش پیدا کرده است و نتیجه جسمی هر دوی ما مطابق فرمول های ذهنی ما شده است.

مراحل لاغر شدن دقیقا مانند مراحل چاق شدن است اما از آنجا که مراحل چاق شدن را به خاطر نداریم، نمی توانیم از آن برای طی کردن مراحل لاغر شدن استفاده کنیم و دست به دامان روش های عجیب و غریبی می شویم که دیگران برای لاغر شدنمان تجویز می کنند.

با استفاده از دوره آموزشی ورود به سرزمین لاغرها و سایر دوره های لاغری با ذهن شما طریقه دسترسی به محتوای چاقی ذهن خود را می آموزید. ذهن خود را کنکاش کرده و فرمول های چاق کننده آن را شناسایی و با فرمول های لاغر کننده جایگزین می کند.

نکته جالب توجه حتی نیاز به وارد کردن فرمول های لاغر کننده به ذهنتان ندارد چون از قبل این فرمول های در ذهن همه انسانها وجود دارد و فقط کافی است جهت اصلاح ذهن چاق فرمول های چاقی را از طریق منطقی کردن لاغر شدن با ذهن کمرنک و کمرنگ تر کنید. به همین راحتی جسم شما مطابق با میزان متناسب شدن ذهنتات لاغر خواهد شد.

در این فایل آموزشی یک بار دیگر مراحل لاغری با ذهن را به صورت خیلی فشرده و عملی توضیح داده شده است تا برای افرادی که علاقمند به لاغر شدن و خلق رویای خود از طریق قدرت ذهن خود هستند مسیر لاغری با ذهن واضح تر شود.

✍️ تمرین آموزشی 📖

اطلاع از مراحل چاق شدن به شما کمک می کند تا طریق چاق شدن جسم بعد از چاق شدن ذهن را درک کنید. به این ترتیب با کپی برداری از مراحل چاق شدن می توانید مراحل لاغر شدن را برای خود طراحی و اجرا کنید و به سادگی لاغر شوید.

از آنجا که مراحل چاق شدن هر فردی با همه شباهت هایی که به دیگر افراد چاق دارد دارای موارد مختص به خود فرد است با استفاده از آموزش های لاغری با ذهن مهارت شناسایی مراحل چاق شدن عمومی و شخصی را کسب می کنید و می توانید برای خودتان برنامه لاغر شدن شخصی طراحی و اجرا کنید.

برنامه ای که دقیقا منطبق با افکار،‌ تمایلات و نیازهای خودتان باشد و هر روز از اجرای این برنامه لذت خواهید بود و آن زمان است که به صحت عبارت (لاغر شدن آسان ترین کار دنیاست) پی خواهید بود چون خودتان ساده بودن لاغر شدن با قدرت ذهن را تجربه و لمس کرده اید.

برای انجام عالی تمرین این جلسه آموزشی ابتدا محتوای نوذشتاری را مطالعه کنید، سپس ویدیوی آموزشی را تماشا کرده و سوالات مطرح شده را به صورت شرح انشایی در بخش نظرات پاسخ دهید.

 • نگرش شما درباره شباهت مراحل چاق شدن خود با افراد دیگر چیست؟
 • نظر شما درباره اینکه افراد چاق با استفاده از روش های مختلف لاغر نمی شوند چیست؟ شرح دهید.
 • آیا مواردی سراغ دارید که شما و افراد دیگری از یک روش لاغری استفاده کرده باشید و نتایج نهایی شما متفاوت باشد؟

منظور از نتیجه نهایی یعنی بعد از مدتی که از اتمام روش لاغری گذشته شما چاق شده اما فرد دیگر لاغر مانده باشد یا بالعکس.

 • مراحل چاق شدن را با توجه به توضیحات ویدیوی آموزشی نام برده و هر کدام را شرح دهید؟
 • مراحل لاغر شدن را با توجه به توضیحات ویدیوی آموزشی نام برده و هر کدام را شرح دهید؟

اکنون که از مراحل چاق شدن و لاغر شدن اطلاع پیدا کردید به سوالات زیر با دقت پاسخ دهید.

 • درباره مراحل چاق شدن خود بر اساس مراحلی که توضیح داده شد شرح دهید.
 • درباره مراحل لاغر شدن بعد از آشنایی با سایت تناسب فکری تجربه کرده اید شرح دهید.
 • از محتوای ویدیوی آموزشی برای خود تمرین ایجاد کرده و در بخش نظرات تمرینی که باید انجام دهید را بنویسید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.43 از 7 رای

https://tanasobefekri.net/?p=32640
برچسب ها:
9 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار زهرا
   1402/05/16 18:09
   مدت عضویت: 163 روز
   امتیاز کاربر: 6765 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 789 کلمه

   سالام استاد 

   چقدر خوشحالم که هنوز در این مسیر هستم و هرروز مشتاق تر از دیروز هستم استاد چقدر قشنگ مراحل چاق شدن را توضیح دادید که اول با فکر و شنیده ها و بعد با صحبت کردن در مورد چاقی که شاهد برای خودمان جمع کردیم ودر مرحله سوم تغییر رفتار و افکار ما را به سمت چاقی برده است و همین مسیر را باید برای لاغری طی کنیم اول دیدن و شنیدن فایلهای لاغری بعد در مورد لاغری و تناسب اندام نظرات خودمان را بنویسیم و بعد از اعتماد به روش ذهن خود بدن خودبخود لاغر می‌شود وشما درست گفتید لاغر شدن آسان‌ترین کار دنیاست و ماندن در این مسیر سختی ترین کار دنیاست 

   استاد در مورد یکی از همکاران من سالها به دنبال چاقی بود و همیشه در محل کار دوبرابر من چیز می خورد و چاق نمی شد چند ماهی که من به فکر لاغری با ذهن هستم همکار من با نان خوردن با هر غذایی فقط می خواسته ۵ کیلو چاقتر بشه من بارها بهش تذکر دادم چاق شدن خیلی راحتر از لاغر شدنه ولی او قبول نمی کرد، ولی متاسفانه در سه ماه ۲۰ کیلو چاق شده و الان میگه من نمی خواستم اینقدر چاق بشم و نمی توانم جلوی خوردن خودم را بگیرم بقدری تنبل شده که چند بار دورهمی با همکاران رفتیم قدمی پیاده روی نکرد و گفت عرق میکنم و نفسم بند میاد و با ماشین تا مقصد آمد ومن از ماشین‌ها تا مقصد را رفت و برگشت پیاده آمدم و چقدر هم خوش گذشت و اصلا نفس نفس هم نزدم و چقدر خوشحال شدم که سبک شدم و حالا میفهمم که چاق بودن واقعا تنبلی را بهمراه داره چون وزن زیادی را باید حمل کنیم و این کار را دوست نداریم امروز رفتم بیمارستان ملاقاتی یکی از آشنایان ۲ طبقه را پیاده رفتم بدون نفس زدن و چقدر خوشحال شدم که در صف افرادی که برای آسانسور هستنددیگر نیستم و چقدر متناسب شدن خوبه و ما از آن بی بهره بودیم انشاالله با کمک استاد تا سرزمین لاغرها را روز به روز طی می کنیم و جزء شگفت انگیزان و افراد متناسب می شویم و از خداوند سپاسگزارم که در این مسیر هستم و هرروز احساس من خوب و عالیه

   • نگرش شما درباره شباهت مراحل چاق شدن خود با افراد دیگر چیست؟ دقیقا مراحل چاقی من با افراد دیگر یکی است حتی اگر در هر کجای این کشور باشیم 
   • نظر شما درباره اینکه افراد چاق با استفاده از روش های مختلف لاغر نمی شوند چیست؟ شرح دهید. این نگرش درسته چون من خودم از روش‌های مختلف و رژیم های متنوع استفاده کردم و لاغر نشدم فقط موقتی چند کیلو کم کردم 
   • آیا مواردی سراغ دارید که شما و افراد دیگری از یک روش لاغری استفاده کرده باشید و نتایج نهایی شما متفاوت باشد؟ خیر من از روش لاغری با رژیم همزمان با خواهرم استفاده کردم او ۱۵ کیلو کم کرد ولی من فقط ۵ کیلو و من می گفتم چون بدن من چربی سوزی پایینی داره کمتر وزن کم کردم ولی بعد از رها کردن دوباره هردو به وزن قبلی بازگشتیم و جالبه من کمتر اضافه کردم ولی خواهرم با ۲۰ کیلو برگشت 
   • مراحل چاق شدن را با توجه به توضیحات ویدیوی آموزشی نام برده و هر کدام را شرح دهید؟
   1.  مرحله اول داشتن افکار چاق شدن  یعنی اینکه ما از رسانه ها و خانواده شنیدم که ما ژنتیکی چاق هستیم و این یک باور غلط است 
   2.  در مورد چاق بودن شنیدن و صحبت کردن یعنی اینکه ما هر کجا که یک فرد چاق دیدیم چون با آن حالمان خوب است با افراد چاق همزبان می شویم 
   3.  تبدیل افکار چاقی در رفتار و کردار ما یعنی اینکه ما با خوردن زیاد و فکر چاقی روز به روز چاق تر می شویم 
   • مراحل لاغر شدن را با توجه به توضیحات ویدیوی آموزشی نام برده و هر کدام را شرح دهید؟
   • دیدن ویدئو های آموزشی و درک کردن مطالب 
   • نوشتن و خواندن نظرات دیگران در سایت 
   • بعد از تغییر فرمول‌های چاقی به لاغری بدن خودبخود لاغر میشه
   • درباره مراحل چاق شدن خود بر اساس مراحلی که توضیح داده شد شرح دهید. در خانواده ما همیشه حرف از چاق بودن افراد بوده و هست ، در موقع مهمانی هم ما در کنار افرادی که چاق بودن بودیم ، در موقع خوردن هم همیشه به چاق تر شدن بیشتر فکر می کردیم 
   • درباره مراحل لاغر شدن بعد از آشنایی با سایت تناسب فکری تجربه کرده اید شرح دهید. 
   • هرروز ویدئو های آموزشی را دیدم ، هرروز در سایت نظر دادم و نظرات دوستان را خواندم ، با تغییر باورهای اشتباه از چاقی به لاغری هرروز متناسبتر می شوم 
   • از محتوای ویدیوی آموزشی برای خود تمرین ایجاد کرده و در بخش نظرات تمرینی که باید انجام دهید را بنویسید.
   • از این محتوا متوجه شدم دقیقا مراحل چاقی را باید دوباره از بالا به پایین به لاغری تبدیل کنم تا بتوانم متناسب شوم 
   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ghaderianashmill@gmail.com
   1401/03/20 17:07
   مدت عضویت: 602 روز
   امتیاز کاربر: 31525 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 238 کلمه

   سلام استاد گرامی و دوستان هم مسیر 

   امیدوارم هرگز از یادگیری تناسب ذهنی خسته نشید 

   دوستان من یادگرفتم که مراحل چاق شدن به این صورت هستش : 

   ۱_به مرور زمان افکار چاق کننده از طریق اطرافیان و رسانه ها و…به ما منتقل شده.

   (که تو خونه ی ما همیشه حرف از این بوده که چه موادی چاق کننده هستن چه موادی لاغر کننده،

   همیشه با ترس هر موادی رو مصرف کردیم،همیشه نگران بودیم،

   من خودم قبل ازدواج واقعا منتظر بودم که بعد ازدواج چاق بشم،منتظر بودم که دوران بارداری واقعا چاقم میکنه،

   یا ورزش رو که ترک کنم حتما چاق میشم،باورهای اشتباه زیادی داشتم،همیشه میگفتم تعداد سلولهای چربی ساز ما از سلول های چربی سوزمون بیشتره :))

   این فکر رو به اطرافیان  چاقم هم منتقل کرده بودم،

   این فکر باعث میشه که ما از بلایی که سر جسم مون آوردیم شونه خالی کنیم و بگیم که اصلا تقصیر ما نیست،

   خدا ما رو اینجوری خلق کرده )

   ۲_در این مرحله صحبت کردن در مورد چاقی ،مشکلاتش ،نگرانی و ترس از چاقی.

   ۳_تغییر رفتار ما ، عادتهای چاق کننده و تمایلات درونی ما.

   بعد که رفتار ما همسو میشه با افکار ما ،

   کم کم جسممون تغییر میکنه و چاق میشیم.

   پروسه لاغر شدن نیز به این صورته که ما اول از طریق آشنایی با سایت مطالب مربوط به لاغری رو یاد میگیریم 

   و افکار لاغر کننده وارد ذهنمون میشه،

   بعد کم کم رفتار ما با توجه به افکار درست ، صحیح میشه،

   بعد اون هم که جسم کم کم شروع به تغییر میکنه .

   ممنونم استاد عزیز 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fatemehamini22101340@gmail.com
   1400/12/15 00:35
   مدت عضویت: 625 روز
   امتیاز کاربر: 154 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 120 کلمه

   سلام استاد 

   شبتون به مهر

   بعد از پشت سر گذاشتن آمیکرون امشب تونستم به سایت بیام 

   با خوندن مطالب فوق کاملا متوجه کمی تغییر در خودم شدم 

   از زمانی که به سایت اومدم مدیت زیادی نیست ولی اتفاقی که در من افتاده این بوده که من با رها کردن رژیم و رفتن لحظه لحظه روی وزنه روند چاقی من کند شده 

   قبلا تا رژیم و رها میکردم ته تنها به وزن قبلی بلکه چند کیلو هم اضافه می شدم 

   ولی الان با خوندن مطالب و گوش دادن به ویس های شما دیگه زیاد نشدم 

   خوشحالم که با این سایت آشنا شدم و از استرس چاق شدن رها شدم

    خوشبختانه در این ۵۲ روز که به جمع شما پیوستم بدون رژیم  وزنم از ۱۰۷ به ۱۰۳ رسیده 

   ممنونم از شما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahrbanou1346
   1400/11/29 08:52
   مدت عضویت: 1173 روز
   امتیاز کاربر: 21746 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,684 کلمه

   سلام و درود ، عرض ادب و احترام 

        ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

   استاد چقدر خوب مراحل لاغری با ذهنو به شکل فشرده  بیان فرمودید…… و برای جا انداختنش از مراحل چاق شدن  آدما حرف زدید …….برداشت من از این فایل اینه که  ابتدا افکار چاق کننده از طریق خانواده ،جامعه و رسانه ها وارد مغز و ذهن  شنونده  میشه و بر اثر تکرار به شکل باور پایدار در می آد  و هر کدوم از این باورها به صورت  تله های ذهنی عمل می کنن ، افراد چاق در اون گیر میفتن و در زمان خاص خودشون فعال میشن  ….

   مثلا یک‌فردی رو در نظر بگیرید که در سن ازدواج نیست و چند سالی مونده به اون مرحله برسه  بارها میشنوه که  هر کی ازدواج کنه چاق میشه  و بعد کسانی رو می بینه که  قبل ازدواج لاغر و یا کاملا متناسب بودن اما چند ماه بعد ازدواج چاق شدن …..و حتی شنیده که به اون شخص گفتن فلانی ازدواج بهت ساخته ها  چاق شدی …. شنیده ها و دیده ها در مورد چاق شدن  بعد از ازدواج،   تشکیل یک نیوفولدر چاقی  در مغز میده که  به محض ازدواج این فرد فعال میشه و فرد رو می بره به سمت رفتارهای چاق کننده مثلا پرخوری که به اشتباه  بهش اشتها گفته میشه ..

   پس چی شد ؟ 

   ابتدا به ساکن  افکار ،  شنیده میشن یا خونده میشن و نمونه های ثابت کننده اون افکار دیده و شنیده میشن این‌میشه مرحله اول  و دوم چاق شدن و این در حالیه که فرد متناسب و لاغره …در این‌مرحله  فرد با دیگران وارد صحبت هم میشه ….از اینکه چه چیزایی و چه رفتارهایی باعث چاقی میشن …..حتی هم میشنوه هم باور می کنه هم خودش اونارو تکرار می کنه و  در مواجه شدن با دیگران میگه که مثلا خوراکیا و غذاها دو دسته هستن چاق کننده و لاغر کننده  و بعد ممکنه از نگرانی ها و ترسهاش بگه  درباره چاق شد…….  اینا مراحل قبل از چاق شدنه …….

   مرحله بعد که  خودبخود و اتومات انجام میشه تغییر رفتارهای فرد از لاغر کننده به چاق کننده اس که به دلیل تکرار این رفتارها فرد روی غلتک‌چاقی میفته…… و البته این رویداد نشون میده چاقی  ذهنی اتفاق میفته …. اگر قرار باشه یه روزی  آدمایی که دوست دارن از لاغری مفرط خارج بشن و چاق بشن اسمش می شد دوره چاقی با قدرت ذهن ……

   که خوشبختانه  با آگاهی های عصر جدید از تعداد لاغرهایی که تمایل به چاق شدن دارن کم شده  و  طرزفکر  این افراد مورد انتقاد قرار می گیره ….. مثلا من به خواهر آخریم خیلی میگم که فاطمه  هی تقلا نکن از این دکتر به اون دکتر از این باشگاه به اون باشگاه بری که مثلا حجم بگیری یه چند کیلو چاق بشی …دست بردار از این تمایل غیر عقلانی    ،  چندسال بعد پشیمون میشی …مگه من تا سی سالگی  اونقدر لاغر نبودم   حالا که ۵۴ سالمه با ۱۵ کیلو شایدم ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم رنج می برم و آرزومه مثل تو کمر باریک و شکم تخت بشم و به آرزوی بیست ساله ام برسم …ول کن این افکار و رفتارهارو ….اینقدر بخاطر اینکه چاقتر بشی این پودرا وقرص هارو نخور  …….ولی اون فقط می خنده  میگه نه بابا  من‌چاق بشو نیستم نگران نشو مگه نمی بینی به هر دری زدم نشده که نشده   …..گفتم بالاخره این دکتر طب سنتی که چند جلسه پیشش رفتی چی بهت گفت ؟

   گفت  بهم گفته  خانوم  شما تا ۴۰ سالگی  نمی تونی چاق بشی …باید ۱۰ سال  ۸ سال دیگه به انتظار بشینی …

   گفتم‌حرفشو  باور کردی  گفت آره …..گفتم همین انتظاره  چاقت می کنه خیالت تخت ….انسان منتظر هر رویدادی باشه چه خوب چه بد اون اتفاق خواهد افتاد ….  

   گفتم سعی کن حرف این دکترو فراموش کنی چون پشیمون میشی …گفتم من از ۲۰ سالگی تا ۳۰ سالگی انتظار کشیدم برای چاقی و این اتفاق افتاد چون بارها مامان بهم گفت تو مث خودمی از سی سالگی چاق میشی چون تا اون موقع بچه هات بزرگ میشن این همه تحرک و بشین‌پاشو و دق و سق تموم میشه بعد دیگه هر چی بخوری میشه گوشت تنت ….  الان هر چی  برنج بخوری ،نون بخوری چربی و شیرینی هم که بخوری فایده نداره  ….

   گفتم فاطمه من با قدرت ذهنم چاق شدم تو هم با همین قدرت چاق میشی …به خدا تو الان خوبی   اگر میگی دوست دارم چاق بشم که چروک روی شکمم که بعد زایمان افتاده صاف بشه سینه هام خوش فرم بشه  به خدا براحتی با دوتا عمل زیبایی اینا درست میشن  نچسب به چاقی واسه اینکه  خوش تیپ بشی  …ممکنه یه چندسالی از تیپت و حجم بدنت خوشت بیاد و همه چی عالی و بی نقص به نظر بیاد ولی همین حس خوب و خوشحالیت می برتت به سمت اضافه وزن دیگه نمی تونی جلوشو بگیری   پس فردا کاسه چکنم دستت می گیری ……

   ولی متاسفانه  اصلا حرفامو نمی پذیره که خیلی جای تاسف داره ……بگذریم 

   عینا همین‌مراحل در لاغر شدن اتفاق میفته منتها به شکل معکوس.

   یعنی ابتدا ما از طریق ثبت نام  در سایت تناسب فکری و سپس از طریق مطالب آموزشی دوره ها  وارد مرحله اول لاغری  میشیم …….

   افکار لاغر کننده  ،وارد ذهنمون میشن ….با آوردن مستندات و نمونه ها به ما ثابت میشه که ذهنی چاق شدیم پس ذهنی هم می تونیم لاغر بشیم …..

   خوب اینارو یاد می گیریم  اما چون کسی رو پیدا نمی کنیم در مورد این یافته ها صحبت کنیم به تجربه از استاد و توصیه و تاکید ایشون به نوشتن  شروع می کنیم با خودمون حرف زدن …..نوشتن یکجور حرف زدن با خوده …..ما نیاز داریم که در مورد افکار و رفتار لاغر کننده از طریق نوشتن با خودمون حرف بزنیم …..یک  راه دیگه  حرف زدن با دوستانمون در سایت از طریق ایمیلها و دیدگاهها ……اینم روش خوبیه ….منتها دوستان در این زمینه خیلی فعال نیستن …ولی من دارم سعی خودمو در این زمینه  می کنم ……‌

   اگر متوجه شده باشید تصویر و اسم من در کانال تلکرام سایت ،  در لیست همیاران هر هفته داره ثبت میشه اکثرن به عنوان نفر اول …….

   البته من دیدگاه فنی هم زیاد دارم ولی نمی دونم‌چرا یه چند هفته ایه  اسمم در لیست بچه های نویسندگان مدال فنی در تلگرام از سوی استاد ثبت نمیشه ……..اینم یه دلخوشی واسه منه ..‌‌که دلم خواست این گلایه ارو اینجا خدمت استاد مطرح کنم ….بگذریم

   فعلا من در قسمت مرحله دوم لاغری ام …..وقتی بعد از ۸ ماه که در قسمت عمومی و رایگان سایت  فعالیت کردم دلم اصلا آروم و قرار نداشت دایم می گفتم خوش به حال اونایی که دوره ورود به سرزمین لاغرهارو خریدن و دارن منظم جلو میرن ….همه اش فکر می کردم تا دوره نخرم لاغر نمیشم حتما اونجاها یه حقایقی هست یه اطلاعات و آگاهی هایی هست که تا من اونارو یاد نگیرم خبری از لاغری ذهنی نخواهد بود ..

   به لطف خدا در اواخر بهمن  ۹۹ پولش براحتی فراهم شد …..ولی با شروع اسفند و خانه تکانی  نشد که دوره ارو شروع کنم از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ شروع کردم   تا اواخر  هفته پنجم  بی وقفه جلو اومدم  و انصافا  لذت بردم و کلی تغییرات فکری و روحی داشتم و هر روز خوشحال بودم که  روزبروز آگاهتر میشم و زندگیم در حال تغییر و تحوله …..که  ناگهان مشکلات و ناراحتی های زندگی دخترم  گریبان‌منو گرفت و سه ماه تمام در آموزشها وقفه افتاد و من طی این زمان کلا با سایت و دوره  خداحافظی کردم همه چیو بوسیدم گذاشتم کنار و کلا حس و حالم به همریخت     و نهال لاغریم  لگد کوب  و بی رمق  شد …اما بعد از سه ماه که مشکلات تا حد زیادی فروکش کرد من به خودم اومدم و دوباره  ادامه دوره ارو از هفته ششم شروع کردم و بعد به اشتباه خودم پی بردم که نباید تحت هیچ شرایط بین آموزشها وقفه بیفته و کار تعطیل بشه ..‌‌..

   به هر سختی هست نباید خط پی گیری قطع بشه آموزشها از هم گسسته بشه …. البته با تمام فراز و نشیبها ، 

   نتیجه ای که گرفتم کم شدن دو سایز و تغییر بسیاری از افکار و باورهای غلطمه و همچنین در سطح رفتار تغییراتی به شکل خودبخود در خودم می بینم مثلا یکسری از رفتارهای غذاییم در مهمانی ها عوض شدن …

   مثلا دیشب خانه یکی از اقوام مهمان بودم  ..صاحب خونه  یک خانومیه که اضافه وزن داره و بخور و خوش خوراک و بسیار مهمان نوازه و اصرار داره با انواع خوراکی ها از مهمانش پذیرایی کنه …..

   پشت سر هم  می آره می چینه جلوت میگه تو رو خدا بفرمایین ……..

   رفتار خودمو زیر نظر گرفتم دیدم می تونم به خودم نمره مثبت بدم …

   از همه اون‌چیزایی که آورد نخوردم از بعضیا به مقدار کم برداشتم  ولی حواسم بود که‌دارم‌چکار می کنم …آخر سر کیک آورد برداشتم کنار گذاشتم  تشکر کردم گفتم بعدن می خورم که خوب دو ساعت بعد خوردم …

   ولی یه جا به خودم نمره منفی دادم سر سفره ، پنج نوع غذا بود  هر کار کردم که مثل متناسبا فقط یکنوع رو انتخاب کنم و همونو بخورم نتونستم  از هر پنج نوع یه مقدار برداشتم  مثلا یه تیکه کوکوسبزی ، دوقاشق حلوا ، سه قاشق میرزاقاسمی ، یه بشقاب متوسط آش رشته  و چند قاشق سالاد ماکارانی ….

   بعد از اینکه از همه چی مزه چشی کردم  و خیالم راحت شد به خودم گفتم اگه همه اینارو قبل اینکه بخوری  کنار هم توی یه دیس میذاشتی  می فهمیدی بیش از نیازت هست ..اما چون کم کم برداشتی خوردی به چشم نیومد …..

   شام ساعت ۶  خوردیم  ….می دونستم ساعت ۱۲ قبل خواب حتما گشنه ام میشه …همینم شدولی به خودم گفتم  تو سر سفره کمی زیاده روی کردی  مطمین باش می تونی به حس گرسنگی الان خودت  غلبه کنی وچیزی نخوری و بخوابی …  خوشبختانه  حرفام در خودم احساس قدرت ایجاد کردو خوابیدم  ….

   الانم که همه خوابن گرسنه ام شده  ولی صبر می کنم‌میزبان بیدار شه و من مشغول نوشتنم ….مشغول حرف زدن با خودم درباره لاغری و تناسب …هنوز فایل صبحگاهیمو گوش نکردم ….

   میرم که گوش بدم و بعد میثاق نامه امو بخونم و بعد فایل ۵۲ از درس یکشنبه هفته هفتم رو از روی چکنویس وارد دیدگاه و نظرات کنم …

   برگه  شرح ایستگاههای لاغری رو با خودم آوردم که بخونم….

   به خودم تبریک باید بگم که کم کم وارد مرحله تغییر رفتار شدم  که این مرحله نویدبخش تغییرات جسمانی است ….

   همه شمارو به خدا می سپارم‌

      جمعه آخر بهمن ۱۴۰۰ 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1400/11/28 01:59
   مدت عضویت: 1433 روز
   امتیاز کاربر: 16901 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 773 کلمه

   سلام و درود بر استاد نازنین و گرامی 

   من باور دارم و شاید باید  بگم اطمینان دارم با تغییر افکارم  میتونم لاغر بشم  و این قضیه  برام خیلی خیلی  منطقی هست.چون بارها دارم در طول روز نمونه عینی همین حرفها رو میبینم  برای همین  قبول دارم در گذشته  از همین طریق چاق شدم یعنی اول افکار من تغییر کرد و من نگرشی  جدید به خودم و چاقی داشتم یعنی کلی تعریف جدید در مورد مواد غذایی و …پیدا کرده بودم و کلی تعریف در مورد جسمم داشتم که سوخت و سازم پایین هست و یا اینکه چون زایمان کردم و ازدواج کردم چاق هستم .و بعد از اینکه  حجم افکار منفی  در ذهن من در مورد چاقی زیاد شد من شروع به صحبت کردن در مورد چاقیم با خودم و بقیه کردم  و مرحله ی  بعد که کاملا اتوماتیک هست. تغییر رفتارها ی من هست و تمایلات من هست یعنی رفتار من با افکار من هم جهت میشه وو شروع به تغییر میکنه دقیقا من در زمانهای مختلف با تغییر نگرشم  چاقی رو تجربه کردم که چون ازدواج کردم طبیعی چاق بشم که چون باردار هستم طبیعی  چاق بشم که چون دارو میخورم طبیعی که چاق بشم و چاق هم  میشدم  و نکته ی جالبش این هست که افراد چاق در مورد اون مواد غذایی که فکر های وحشتناکی دارند و  از اونها می‌ترسند رفتار و تمایلاتشون  خیلی تغییر می‌کنه یعنی ولع خوردن اونها به اون چیز بیشتر میشه و این پروسه ی چاقی  همه ی افراد هست .

   و اما حالا در سایت پروسه  ی لاغری  دقیقا بر عکس همان پروسه ی چاقی  هست یعنی اول افکار  لاغری در ذهن خودمون با این فایلها ی دوره ایجاد میکنیم و  مرحله ی بعد  که  ما در باره ی چاقی   با بقیه و یا خودمون صحبت  میکردیم بود   اما در لاغری چون کسی نیست که با اون در این زمینه حرف بزنیم باید از نوشتن در سایت استفاده کنیم که خیلی مهم هست اما شاید بگید که  ما برای چاقی هیچ وقت تمرین ننوشتیم  و چاق شدیم  بله درسته چون  ما به جاش حرف زدیم پس باید برای لاغری هم بنویسیم ممکنه من در گذشته  با کسی در مورد چاقی  حرف نزده باشم  ولی همینکه در ذهنم با خودم اون افکار رو مرور کردم بازم باعث شده من چاق بشم  پس با نوشتن کامنت افکار مثبت رو در ذهنم مرور میکنم .

   تغییر افکار و رفتار و تغییر تمایلات با این آموزشها مرحله به مرحله در ما  به وجود میاد .پس باید صبور باشیم و عجله نکنیم و مرتب خودمون رو داخل آیینه چک نکنیم و اینقدر به چاقی توجه نکنیم تا چاقی ازبدن ما خارج بشه کاری که هنوز خودم در اون  ضعف دارم و باید مهارت کسب کنم .

   من عاشق اومدن در سایت و کامنت نوشتن هستم  من مدتها هست  دارم در این سایت  با آموزشهای اون خودم رو متناسب میکنم و اتفاقا امشب من تعدادی مهمان  برای خواب دارم  و امروز از صبح در گیر همین کارهای مهمانی  بودم ولی الان که ساعت یک و نیم شب هست  اونها رو دیگه  گذاشتم و من اومدم برای خودم تمرینم رو در سایت انجام بدم چون با این کار افکار مثبت در ذهنم مرور میشه و من بهتر تغییر میکنم  و اما بگم هر دو مهمان من بسیار لاغر هستن و مرتب به رفتار اونها توجه دارم و باید بگم هیچ کدوم. ازاونها در اوج گرسنگی از یه ساندویچ  بیشتر برای شام نتوست بخوره و اما باید بگم بدون ترس در هر زمانی حتی حالا که ساعت دو شب هست هر مقداری دلش بخواد خوراکی میاره. و میخوره و اما  یکشیون که گفت گرسنه هستم دوباره ساندویچ درست کرد اما نتو نست بیشتر از دو لقمه از اون رو بخوره  و دیگه به خوردنش ادامه نداد و یا اینکه دلستر اصلا دوست نداشتن و نخوردن و یا اینکه همش در  این مهمانی  و این دورهمی برای لذت بیشتر به دنبال خوردن نیستن با وجود اینکه همه چیز در اطراف اونها هست و  اما بیشتر به دنبال مرور خاطرات با اطرافیان و دیدن فیلم و عکسهای قدیمی و یا اینکه تلویزیون دیدن  و خندیدن و … هستن و اصلا توجهی به اینکه کجا هستن و یا چه مواد غذایی هست و یا فلان خوراکی هست که خیلی اون رو دوست دارن و… ندارن  و  راحتن و فقط دارن به موقع به نیاز جسمشون  اگر گرسنه بودن پاسخ میدن . من عاشق. این  رفتارهای درست افراد متناسب و اندام های متناسب اونها هستم و این رو هم بگم که اونها خیلی لباسهای زیبا و رنگی به تن دارن و با آزادی کامل در لباسها و در فعالیت و در خوردن و … دارن زندگی میکنن که من به شدت اونها رو تحسین و تشویق میکنم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام خضرلو
   1400/11/24 10:45
   مدت عضویت: 1492 روز
   امتیاز کاربر: 14678 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 59 کلمه

   سلام استاد خوبین؟

   ممنونم بابت فایل یادآوری مراحل لاغر شدن .لاغر شدن درست مثل چاق شدن هست ولی حالت کاملا معکوسش .استاد عزیز اول فایل در مورد دیدگاه فرد متناسبی در باره تحرک وپشت میز نشینی گفتین ولی آخرش یادتون رفت بگین من از اول فایل منتظر شدم آخر فایل بگین ولی یادتون رفت ممنون میشم برای ما هم بگین.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار amirali2020110@gmail.com
   1400/11/23 21:11
   مدت عضویت: 963 روز
   امتیاز کاربر: 6583 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 463 کلمه

   بنام خدا 

   سلام به استاد روشن و دوستان همراه 

   بازم مثل همیشه فایل بسیار عالی چون من چند نکته از آن را تجربه کردم .

   اینکه زندگی بر مبنای احساس خوب ما تغییر می کند را تجربه کردم و متوجه شدم هیچ وقت جهان برای ما تغییر نمی‌کند تا وقتی خودمان تغییر نکردیم این را در روابط با همسرم دیدم وقتی افکار و رفتار من تغییر کرد آرامش را در زندگیم احساس میکنم ،شادی ،خنده و خیلی چیزهای دیگه .حالا برگردیم به چاقی و لاغری اول از چاقی شروع کنیم .پروسه چاقی ۳ بخش است 

   بخش اول افکار چاق کننده که طی چندین سال از طریق شنیده ها و دیده ها که وارد دهن ما شدند که اگه چاق بشی خوشکل تری من خودم همیشه این فکر تو ذهنم بود و یا ادمهای چاق قوی‌تر هستند مریض نمیشن و خیلی حرف های دیگه اینها همه تو ذهن ما ذخیره شده بودن 

   بخش دوم صحبت کردن در مورد چاقی من خودم وقتی مجرد بودم از خیلی جاها فهمیدم که ازدواج کنی چاق میشی ،بارداری چاق میکنه و بعد از اینکه شروع کردم به چاقی هر جا می‌رسیدم صحبت چاقی بود که چکار کنم از چه راهی برم که لاغر بشم و یا چاقتر نشم و نتیجه هم همش چاقی بیشتر بود .

   بخش سوم هم که تغییر رفتار و افکار ما در مواجه با مواد غذایی که خوردن چاق میکنه و افکار ما کاملا چاق کننده میشه و برای افراد چاق رفتارشان به مواد غذایی تغییر می‌کند که فکر می‌کنند آن مواد غذایی  چاق کننده هستند .

   و پروسه لاغری درست معکوس پروسه چاقی هست 

   افکار متناسب کننده در مرد لاغری از طریق فایلهای آموزشی فیلم‌های خوب و مستند های خوب .

   و چون در مورد لاغری ما کسی نیست که باهاش صحبت کنیم چون تا دلت بخواد افراد با افکار منفی دور بر ما هست پس بنابر این ما از طریق نوشتن در سایت و دفترچه یادداشت خودمون و یا از طریق ح ف زدن و زمزمه افکار لاغر کننده این پروسه را انجام میدیم و بخش سوم و آخر هم که لاغری خود به خود انجام میشه .

   استاد آخر این فایل فرمودند که لاغر شدن آسان‌ترین کار دنياست ولی ماندن در مسیر لاغری خیلی سخته 

   چرا الان من خاطره ای از دیشب که جایی بودم چند نفر دور همی یکیشون بهم گفت فلانی چند روز پیش یه فیلم دیدم که شما تو اون فیلم بودید حالا اون فیلم مال کی بود ۱۸ سال پیش گفت چقدر چاق و خوشکل بودی 

   چقدر چاقی بهت میومد الان خیلی لاغر و زشت شدی لاغری هیچ بهت نمیاد و خلاصه من هیچ حرفی بهش نزدم فقط گفتمش اون مال قدیم بود همین 

   اما من چندین باره این اتفاق برام افتاده و کوچکترین خللی در درون من بوجود نیامد من مسیرم را انتخاب کردم و تا زنده هستم در این مسیر باقی می مانم .

   از شما هم ممنونم استاد 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار سنا سعادت
    1400/11/23 22:59
    مدت عضویت: 1480 روز
    امتیاز کاربر: 337 سطح ۱: کاربر مبتدی
    محتوای دیدگاه: 23 کلمه

    متاسفانه بعضی آدما وقتی موفقیت افراد رو میبینن،، شروع به تخریب کردن میکنن، به خصوص در لاغر شدن منم این اتفاق رووتجربه کردم 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 4 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار منیره.ف
    1400/11/29 23:04
    مدت عضویت: 1465 روز
    امتیاز کاربر: 4926 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 106 کلمه

    سلام دوست خوبم یادم سالها قبل خواهرم که خیلی جوان و زیبا بود به یک خانمی که ۱۵ سال ازش بزرگتر بود گفت یکم چاق شین تا صورتتون قشنگ تر بشه اون دستش روی شکمش گذاشت و گفت نه این میخوام و بعد با اشاره به صورتش نه این اون موقع که من بچه بودم با خودم گفتم به زیبایی خواهرم حسودیش شده و داره به چاقیش طعنه میزنه الان اون خانم لاغر همچنان لاغر و فکر کنم حدودا پنجاه بیشتر باشه و ماشالله مثل یک دختر بچه ۱۴ ساله فرز و تندرست و چنان تیپ های لاغری میزنه و اتفاقا صورتش هم خیلی خوب مونده 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم