0

لاغر شدن سخت تر از چاق است اگر …

لاغر شدن با ذهن
اندازه متن

مشکلات افراد چاقی که برای لاغر شدن اقدام میکنند بسیار بیشتر از افراد چاقی است که هیچ اقدامی نمیکنند.

در نگاه اول شاید این نوشته اشتیاه باشد اما با کمی فکر کردن به عملکرد خودمان برای لاغر شدن به این واقعیت پی میبریم که هرجقدر سعی کردیم لاغر شویم، علاوه بر اینکه لاغر نشده ایم مشکلات دیگری هم برای ما به وحود آمده است.

بسیاری از افراد چاق با اعمال رژیم های سخت و طاقت فرسا علاوه بر اینکه لاغر نشدند بلکه مشکلات جسمی زیادی برای خود به وجود آوردند، مثل ریزش مو، افتادگی پوست، اختلال عصبی، اختلال در عملکرد معده، کلیه و سیستم گوارشی.

بسیاری از افراد چاقی که از طریق ورزش های سنگین و سخت اقدام به کاهش وزن کرده اند علاوه بر اینکه لاغر نشده اند، آسیب های متعددی به جسم خود وارد کرده اند، درد های عضلانی، کشیدگی مفاصل، کمردرد، پادرد و آسیب های جدی به مهره های ستون فقراط

همچنین افرادی که از دارو های مختلف برای چربی سوزی استفاده کرده اند، نه تنها نتیجه مطلوبی کسب نکرده اند بلکه صدمات جبران ناپذیری به سیستم گوارشی خود زده اند، به طوری که مجبور به مصرف داروهای متعدد برای بهبود شرایط موجود هستند.

افراد چاقی که از طریق عمل های جراحی برای کاهش وزن اقدام کرده اند، نه تنها نتیجه مطلوب و دائمی کسب نکرده اند بلکه مشکلات بسیار زیادی برای خود ایجاد کرده اند، حالت تهوع دائمی، اختلال در سیستم گوارش، اختلالات تنفسی و …

با بررسی عملکرد خودتان برای لاغری به وضوح میتوانید از مشکلاتی که برای خود ایجاد کرده اید آگاه شوید، مشکلاتی که بر مشکل اصلی که چاقی است اضافه شده است.

ضمنا مشکلات روحی ایجاد شده برای افرادی که جهت لاغری افدام کرده اند فراتر از مشکلات جسمی است، افسردگی، از دست دادن اعتماد به نفس، احساس ناامیدی، تندخو شدن و بسیاری حالت های عصبی دیگر نتیجه اقدامات افرادی است که برای لاغری از روشهای مختلف استفاده کرده اند.

در یک جمع بندی ساده میتوان به این واقعیت پی برد که افراد چاقی که برای کاهش وزن اقدام کرده اند به مراتب مشکلات بیشتری نسبت به افرادی که هیچ اقدامی برای لاغری نکرده اند برای خود بوجود آورده اند.

تمام مشکلاتی که برای این افراد ایجاد شده است به دلیل عدم اطلاع از نحوه صحیح لاغر شدن است. استفاده از روشهای غیراصولی و غیرکارآمد عوارض جبران ناپذیری برای افراد ایجاد میکند.

بنابراین شما اگر اضافه وزن دارید و قصد لاغر شدن دارید حتی اگر بارها از روشهای مختلف برای لاغری اقدام کرده اید و نتیجه خاصی کسب نکرده اید بهتر است بدانید که تلاش شما برای لاغر شدن تا آخر عمر بی فایده خواهد بود چرا که اگر صد بار از مسیرهای اشتباه برای لاغر شدن اقدام کنید نتیجه ای جز شکست و مشکلات بیشتر در انتظار شما نخواهد بود.

همه افراد چاق به یک دلیل مشابه چاق هستند و آن یادگیری چاقی است، ذهن این افراد برای چاق شدن آموزش دیده است و به همین دلیل است که خیلی راحت چاق میشوند اما به سختی میتوانند مقداری لاغر شوند.

تنها دلیل به راحتی چاق شدن و به سختی لاغر شدن این افراد، یادگیری چاقی توسط ذهن آنهاست.

تمام فعالیت های روزمره ما تحت کنترل فرمولهای مغزی ماست و وقتی از طریق مختلف چاق شدن را به ذهن خود بیاموزیم، چاق شدن خیلی ساده و آسان خواهد بود و در مقایل لاغر شدن سخت و طاقت فرسا میشود.

اگر میخواهید به شکل آسانی متناسب شوید باید بدانید که ساده ترین روش، یادگیری لاغر شدن است، وقتی متناسب شدن را بیاموزید، لاغر شدن هم مانند چاق شدن ساده و آسان خواهد بود.

هر کاری از طریق آموزش صورت گیرد ساده و قابل دستیابی خواهد بود، این کار میتواند راه رفتن باشد، آشپزی کردن، رانندگی کردن و یا لاغر شدن باشد.

بنابراین برای لاغر شدن به دنبال روشهای مخرب نباشید.

رژیم گرفتن و محروم کردن خود از خوردن غذاهایی که به آنها علاقه دارید فقط باعث اختلال عصبی در شما میشود. بارها در اقدامات خود برای رژیم گرفتن، این حالت را تجربه کرده اید که درگیری ذهنی در شما ایجاد شده است، عصبانی شده اید، پرخاشگر شده اید و همه اینها به علت مقابله با دستورات ذهنی برای خوردن در شما ایجاد شده است.

مصرف داروهای مختلف فقط باعث اختلال در سیستم گوارشی شما میشود. امیدوارم که این شیوه را انجام نداده باشید و تجربه های وحشتناک مصرف داروهای چربی سوز و لاغر کننده را نداشته باشید.

انجام حرکات ورزشی سخت و سنگین تنها باعث آسیب های جدی و جبران ناپذیری به جسم شما میشود. بسیاری به اشتباه عقیده دارند که هرچقدر بیشتر عرق کنند به میزان بیشتری لاغر میشوند و به همین دلیل با تحت فشار قرار دادن جسم خود میخواهند با سرعت بیشتر و به شکل بهتری لاغر شوند و اگر از این دسته افراد باشید حتما از نتیجه ناامید کننده اقدام خود اطلاع دارید.

استفاده از عمل های جراحی تنها باعث ایجاد اختلال و صدمات جبران ناپذیری به بخش های مختلف جسم شما میشود.

وقتی میتوان با یادگیری کاهش وزن به شکل ساده و بدون هرگونه عوارضی لاغر شد، چرا انقدر سختی بکشیم و مشکلات فراوان برای خود ایجاد کنیم.

با یادگیری لاغری از طریق ذهن نه تنها میتوانید به سادگی لاغر شوید بلکه مزایای بسیاری را برای خود ایجاد میکنید.

آرامش درونی، سلامتی کامل، بهبود شرایط گوارشی، احساس شادی درونی، افزایش اعتماد به نفس، بهبود اختلال عملکرد غده تیروئید، بهبود وضعیت فشار و چربی خون و بسیاری مزایایی که به دلیل در تعادل قرار دادن ذهن و جسم برای شما بوجود می آید.

اگر به دنبال روشی برای کاهش وزن هستید، حتما مزایای استفاده از روش لاغری با ذهن را بررسی کنید و سپس برای انتخاب روش صحیح لاغر شدن تصمیم بگیرید.

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.83 از 12 رای

https://tanasobefekri.net/?p=11293
برچسب ها:
9 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار فهیمه حیاتی
   1402/10/01 18:55
   مدت عضویت: 293 روز
   امتیاز کاربر: 6470 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 342 کلمه

   به نام خدای هستی بخش 

   چقدر استاد این حرفهای شما برای من آشنا بود چقدر من با استفاده از روش های نامناسب لاغری به جسم خودم ضرر رسوندم من با انجام ورزش های سنگین و سرخود توی خونه باعث شدم که آرتروز گردن و کمردرد بگیرم من بخاطر خوردن آبلیمو و آب به صورت ناشتا و خوردن سرکه سیب بعد از خوردن وعده غذایی باعث معده درد و سوزش معده خودم شدم چقدر با شکم خالی چای سبز می‌خوردم و بعد از خوردن اون سرگیجه میگرفتم و فشارم میوفتاد چقدر با انجام کیلومترها پیاده رویی باعث پا درد خودم میشدم که شب ها نمی‌تونستم از درد پا راحت بخوابم وقتی به یاد روزها و زجرهایی که به خودم میدادم میوفتم بغضم میگیره و دلم برای خودم میسوزه که چقدر برای رسیدن به هدفم مصمم بودم و از هیچ سختی و رنجی کم نمیزاشتم ولی بازبه خودم انگ بی اراده بودن و بی عرضه بودن میزدم اینقدر ذهن من از اطلاعات اشتباه پر شده بود که انگار چشمام نمی‌دید این همه تلاش و زجر رو نمی‌دید و همیشه میگفتم که من کافی نیستم هیچ وقت به هیچ روشی حتی به اون روش های من درآوردی که هیچ پایه و اساسی نداشت شک نکردم همیشه به تنها چیز و انگار دم دستی ترین چیز گیر میدادم و اونم خودم بودم که من آدم بی عرضه و بدبختی هستم اگه عرضه داشتم که خودمو لاغر میکردم  و حالا که این پرده از جلوی چشمام کنار رفته حالا که دارم واقعیت رو می بینم میبینم که نه اتفاقا من خیلی با اراده بودم چون اراده میکردم به نتیجه نمیرسیدم چون آدم با اراده ای بودم چاق موندم چون لاغر شدن اراده نمی‌خواد لاغر شدن اصلا هیچی نمی‌خواد لاغر شدن فقط آگاه شدن رو میخواد، لاغر شدن فقط دست از دست و پای الکی کشیدن میخواد ، لاغر شدن فقط موندن و تماشا کردن میخواد ، لاغر شدن فقط هیچ کاری نکردن میخواد، لاغر شدن فقط آسان بودن رو میخواد ،لاغر شدن فقط باور کردن میخواد ،لاغرشدن فقط دیده شدن میخواد ،لاغر شدن فقط بودن باهاش رو میخواد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1400/02/25 09:53
   مدت عضویت: 1628 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 479 کلمه

   سلام🙂

   کاملا با حرف شما موافقم  

   تمام افراد چاقی که از هر روشی برای کاهش وزن استفاده کرده اند دچار عوارض اون روش شده اند و نه تنها لاغر نشدن چاقتر هم شدن و عوارض روش اشتباه هم بر چاقی اونا اضافه شده

   من از بچگی در فامیلی بزرگ شدم که اکثر افراد فامیل چاق بودن و هر کدوم در هر دوره ای به دنبال یکی از روشهای لاغر شدن …

   مامانم سالها رژیمهای مختلف رو در فاصله های زمانی مختلف میگرفتن به قول خودشون ۱۰ سال هم باشگاه رفتن و خیلی هم متعهدانه و سر ساعت اونو انجام میدادن هر بار که رژیم گرفتن مقداری از وزن رو کم کردن یه مدت خوب بودن و به مرور وزن برمیگشت و حتی بیشتر از قبل میشد 

   در ورزش هم مثل خود من با وجود تعریق زیاد وزن نمیکردن 

   بارها دمنوشهای تلخ و بدمزه رو امتحان کردن و هنوز هم دارن امتحان میکنن

   پدرم دستگاه ویبرو شیپ و اب راکت رو براشون خریدن و خلاصه خیلی هزینه کردن  

   تنها چیزی که امتحان نکردن قرصهای چربی سوز و جراحی بوده که اونم به خاطر اینکه من اجازه ندادم بوده (به خاطر آگاهی از عوارض)

   موقعی که من باشگاه میرفتم برای همیشه به من میگفتن فایده نداره  فقط بدنت رو آسیب میزنی ولی ما آدمها فکر میکنیم که “نه برای ما میشه ” و مسیر رو میریم تا خودمون سرمون به سنگ بخوره😶😑

   الان مامانم افسردگی دارن زانو درد و کمردرد ام دارن و اضافه وزن هم که همچنان هست🤨

   من به خاطر باشگاه رفتن و انجام ورزشهای سخت رانو درد شده بودم و زانوهام موقع از پله بالا رفتن صدا میداد  وزن هم که کم نش سایز کمی کم میشد که باز برمیگشت🤨

   دوتا از اقوام جراحی برداشتن چربیهای شکم رو انجام دادن که هر دو تاشون مدتها دچار عارضه این عمل بودن یکیشون زخمش مدتها باز بود و ترشح داشت اون یکی هم از داخل آبسه کرد و مدتها بیمارستان بستری بود برای دریافت آنتی بیوتیکهای تزریقی😑

   از اقوام همسرم یه خانومی عمل اسلیو رو انجام دادن و مدتها درگیر مشکلات تنفسی بودن  غیر از اینکه همچنان رژیم و نخوری ادامه داره😶

   یه بازیگری هستن که به خاطر رژیم کبدشون آسیب جدی دید و مجبور به پیوند کبد شدن😑

   تمام عوارضی که شما فرمودین همگی وجود دارن خیلیهاشو تجربه کردیم خیلی ها رو هم در اطرافیان دیدیم

   تنها روش درست و صحیح همون روشی هست که ما رو چاق کرده

   چاقی در ذهن ما است و اونو هم آموزش دیدیم فقط این آموزش ناخودآگاه بوده حالا به لطف خدا و همت استاد مسیر  آموزش لاغری هم ایجاد شده و همه ما میتونیم با استفاده از اونا و با صبر کردن و با اعتماد به سرعت جسممون و با رها کردن نتیجه و اولویت قرار دادن احساس خوب این آموزشها رو درونی کنیم که علاوه بر لاغری کلی هدیه دیگه هم دریافت کنیم👌👌👌🙏🙏🙏

   منکه بسیار مشتاقم و هر روزم رو با این هدف شروع میکنم و عاشق اینم که امروز یه آگاهی تازه و ناب دریافت کنم🤩🤩🤩

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار s99malekan
   1399/08/27 23:03
   مدت عضویت: 1370 روز
   امتیاز کاربر: 7470 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 180 کلمه

   سلام به استاد محترم و دوستان خوبم
   بله .کاملا درسته….
   من سالها رژیم داشتم.‌در همه رژیم هام بجز آخری که ریزش مو گرفتم و بسیار عصبی شده بودم خدا رو شکر عارضه ای نداشتم.‌ولی قبول دارم اصلا ماندگار نیست.‌همه بعد چند ماه بر میگرده ولی خستگی مسیر تو تنت میمونه.‌الحمدالله باسایت لاغری با ذهن آشنا شدم .الان سه ماهه با شمام‌ .به لطف خدا آروم آرومم. همه چیز لذت بخشه.دارم هیچ سختی نمیکشم. به اندازه میخورم.همیشه سیرم ولی مطم،نم تو مسیرصخیح لاغری با ذهن هستم و بزودی لاغر میسم….استاد کمکم دارم میفهمم حتی توی ترتیب گذاشتن فایل هاهم برنامه ریزی و تفکر خاصی بوده. یعنی آگاهی ها سطح بندی شدن طوری که وقتی مثل من همه فایل ها رو میخونی گوش میکنی تمرین میکنی و عمل میکنی و ادامه میدی تا میرسی اینجا نوع و جنس نگرشت عوض میشه. سطح دریافت آگاهی هات بالاتر میره. من الان از صحبت های استاد چیزهای بیشتری دریافت میکنم. صد در صد اطمینان دارم مسیرم درسته و بزودی به مقصد میرسم.یه انسان متناسب زیبا سبک با حق انتخاب و اعتماد به نفس بالا…..
   خدایا مرسی
   استاد متشکرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1399/03/21 09:09
   مدت عضویت: 1628 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 213 کلمه

   سلام بهترین روش لاغری لاغری با ذهن،اسانترین روش لاغری لاغری با ذهن ،ماندگارترین روش لاغری لاغری با ذهنه،بدون عارضه ترین روش لاغری لاغری با ذهنه،یعنی یاد بگیری که لاغر بشی،یاد بگیری از غذا خوردن لذت ببری،یاد بگیری غذاها نعمت پروردگار هستتد برای استفاده ما هیچ قدرتی ندارند که نا رو چاق یا لاغر کنن،یاد بگیری به اندازه نیازت بخوری،یاد بگیری پیغام سیری رو بشنوی،یاد بگیری سیری مساوی خفگی نیست،یادبگیری خودت رو همینطور که هستی بپذیری و دوست داشته باشی،یاد بگیری خودت رو سرزنش نکنی،یاد بگیری از چاقیت متنفر نباشی،یاد بگیری حسرت لاغری نداشته باشی،یاد بگیری به جسمت اعتماد کنی که میتونه خودش رو به بهترین شکل فرم بده به قول یکی از دوستان اینقدر زیبا و متعادل از همه قسمتهای بدن کم میکنه که خیلیها متوجه نمیشن فقط خودت کم شدنهای ریز ریز رو توی بخشهای مختلف بدنت متوجه میشی و این هم یعنی یاد بگیری منتظر تایید بقیه نباشی تا خودت رو تایید کنی،یاد بگیری احساس خوبت در هر لحظه مهمترین کاری هست که باید انجام بدی،یاد بگیری و ارامش داشته باشی و با لذت و شادی و حال خوب فقط ادامه بدی و ورودیهای عالی بدی و بذرها رو بکاری و مراقبت کنی و در نهایت میوه زیبای لاغری رو دریافت کنی.عزیزم پاداش شما که لاغری است در حال اماده شدنه😍😍😊

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار ZahraKasaeipour@gimal.com
    1400/06/22 05:21
    مدت عضویت: 1129 روز
    امتیاز کاربر: 268 سطح ۱: کاربر مبتدی
    محتوای دیدگاه: 32 کلمه

    سلام دوست عزیز خیلی خیلی از نوشته شما انگیزه  ررفتم عالی بود همه رو برای خودم یادداشت کردم ممنون و سپاسگزارم آرزوی موفقیت و پیروزی برای شما دارم در تمام مراحل زندگی

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mehdiamini0098
   1399/02/04 20:23
   مدت عضویت: 1496 روز
   امتیاز کاربر: 133 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 41 کلمه

   سلام دوستان عزیز من تازه دوساعته که وارد سایت تناسب فکری شدم وخوشحال هستم که درمسیرقرارگرفتم فقط نمی‌دونم جای درستی برای. دادن نظر اومدم یانه من خیلی دوست دارم مثل دوستان تغییر کنم خدایا شکرت بابت همه چیز ازت متشکرم وممنونم????

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ناهید بزرگی
   ناهید بزرگی
   1398/02/21 16:44
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   لاغر شدن با ذهن
   محتوای دیدگاه: 39 کلمه

   بله کاملا صحیح میفرمایید من خام گیاه خواری وخیلی رژیم هارو امتحان کردم وبا کنار گذاشتن کربوهیدرات ها مانند نان و برنج به ریزش مو دچار شدم.تا فرشته ای بنام رضا عطار روشن نور امید در دلهامان تاباند.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهناز نمازی
   مهناز نمازی
   1397/04/29 18:28
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   لاغر شدن با ذهن
   محتوای دیدگاه: 16 کلمه

   سلامت خسته نباشید راه یادگیری لاغری با ذهن چیه میشه توضیح بدهید لطفا

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شهره
   شهره
   1397/02/17 06:35
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   لاغر شدن با ذهن
   محتوای دیدگاه: 36 کلمه

   سلام و عرض ادب
   بله تمام مطالب مورد تایید م هستند وهر کدام رو به نحوی تجربه کرده ام وقبول دارم بهترین روش برای لاعری فعالیت تناسب ذهنی میباشد از خدا بزرگ و استاد عزیرم سپاسگزارم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم