0

شگفتی های مواد غذایی – مقدمه

غذاهای لاغر کننده
اندازه متن

در سراسر دنیا مواد غذایی را یکی از عاملان اصلی چاقی معرفی می کنند و تحقیقات گسترده ای درباره تاثیر هر ماده غذایی بر چاقی انجام شده است.

از زمانی که غذاها را عامل چاقی معرفی کردند، موضوع غذاهای لاغر کننده نیز بوجود آمد و غذاها در دو گروه چاق کننده و لاغر کننده دسته بندی شدند.

نظرسنجی

غذای لاغر کننده

پیدایش غذاهای لاغر کننده

زمانی که چاقی در جهان گسترش پیدا کرد و دلیل و منطق خاصی برای آن پیدا نشد اولین موضوعی که به نظر انسان دلیل چاق شدن افراد بود مواد غذایی شناخته شد. از زمانی که به افراد چاق گفته شد که یکی از دلایل چاق شدن آنها مواد غذایی است تمرکز و حساسیت افراد چاق بر مواد غذایی شروع شد.

بعد از آن برنامه های رژیمی برای رهایی از چاقی از سوی همان افرادی که غذاها را عامل چاقی بشر می دانستند ارائه شد و صنعت رژیم در جهان متولد شد.

بعد از شکل گیری نگرش چاق کننده بودن برخی مواد غذایی، آن این فکر در ذهن انسان ایجاد شد که اگر برخی غذاها باعث چاقی می شوند حتما برخی غذاها هستند که خوردن آنها باعث لاغری می شود و این فکر ساده باعث ایجاد نگرش غذاهای لاغر کننده شد.

تحقیق و بررسی درباره نگرش افراد چاق یا افرادی که دچار ذهن چاق شده اند درباره غذاهای لاغر کننده مشخص می کند که روزانه افراد زیادی در دنیای اینترنت و فضای مجازی در جستجوی کشف مواد غذایی لاغر کننده هستند.

 • غذاهای لاغر کننده سریع
 • غذاهای لاغر کننده شکم
 • غذاهای چربی سوز بالا
 • صبح ناشتا برای لاغری چه بخوریم؟
 • لیست غذاهای کم کالری برای لاغری
 • لاغر کننده های قوی

عبارت های زیادی به منظور پیدا کردن غذاهای لاغر کننده توسط افراد جستجو می شود که بیانگر اهمیت این موضوع در ذهن افرادی است که چاق هستند یا نگران چاق شدن هستند.

تاثیر اطلاعات بر مغز

برای درک بهتر اینکه چه غذاهایی چاق کننده یا لاغر کننده هستند باید ابتدا از تاثیر اطلاعات بر مغز آگاهی کسب کنید چرا که در این صورت است که به شکل منطقی می توانید درباره غذاهای چاق کننده یا لاغر کننده تصمیم گیری کنید.

درباره تاثیر اطلاعات بر مغز و واکنش های انسان نسبت به اطلاعاتی که وارد مغز می شود در دوره اصلاح پرخوری و اشتها در مغز به طور مفصل توضیح داده شده است که توصیه می کنم حتما این دوره را تهیه و از مطالب فوق العاده آن بهره مند شوید.

با هر موضوعی در زندگی روزمره مواجه شوید به شکل اطلاعات از طریق دیدن یا شنیدن وارد مغز شما می شود و این اطلاعات چه بخواهید و چه نخواهید بر نگرش و واکنش های شما تاثیر می گذارد.

فردی که اضافه وزن دارد و از وضعیت جسمی خود ناراضی است نسبت به هر موضوع درباره چاق شدن و لاغر شدن کنجکاو می شود.

هر اطلاعاتی درباره چاق تر شدن باشد با دقت دنبال می کند تا بتواند جلوی چاق تر شدن خود را بگیرد و هر موضوعی درباره لاغر شدن باشد را با اشتیاق دنبال می کند تا بتواند از شر چاقی رها شود.

فرایند ساده تاثیر اطلاعات وارد شده به مغز بر جسم به این صورت است که هر فکری که وارد مغز خود کنید به شکل احساس در جسم نمایان می شود و تکرار شدن احساس منجر به شکل گیری انتظار برای تجربه موضوع ایجاد کننده احساس می شود.

نکته حائزاهمیت اینکه ما فقط می توانیم بر ورودی اطلاعات به مغز خود نظارت و کنترل داشته باشیم. اطلاعاتی که بدون توجه و نظارت وارد مغز می شود چه بخواهیم چه نخواهیم بر ما تاثیر می گذارد.

به همین دلیل است که افراد چاق به دلیل عدم اطلاعات از دلیل و چگونه چاق شدن خود به دنبال راه حل چاقی از طریق مختلف هستند و نمی دانند با این کار اطلاعات زیادی درباره چاق شدن و لاغر شدن وارد مغز خود می کنند که همه منجر به بروز احساس چاقی بیشتر در آنها می شود.

خیلی از افرادی که اضافه وزن دارند از این موضوع متعجب و بعضا عصبانی هستند که چرا با اینکه چند سال است درحال تلاش برای لاغر شدن و مرافبت از خود دربرابر چاق تر شدن هستند اما همچنان چاق تر می شوند.

دلیل این اتفاق اکنون برای شما واضح است. اطلاعاتی که این افراد به منظور چاق نشدن یا لاغر شدن وارد مغز خود می کنند در نهایت منجر به بروز احساس چاقی در آنها می شود و احساس چاقی منجر به چاق تر شدن جسم می شود.

تاثیر غذای چاق یا لاغر کننده بر جسم

وقتی درباره چاق کننده بودن مواد غذایی اطلاعات دریافت کنید تصمیم می گیرد تا دیگر از آن مواد غذایی مصرف نکنید. اما از آنجاکه واکنش نسبت به خوردن مواد غذایی توسط مغز صادر می شود نمی توانید بر تصمیم خود قاطع باشید و از آن به بعد هر وقت از آن مواد غذایی مصرف می کنید، بیشتر از قبل احساس چاق شدن بخاطر خوردن آن غذاها را در وجود خود احساس می کنید.

این احساس در صورتی که به حد کافی تکرار و پایدار شود منجر به چاق تر شدن شما خواهد شد.

زمانی که درباره غذاهای لاغر کننده اطلاعات دریافت می کنید، سعی خواهید کرد از آن مواد غذایی به منظور لاغر شدن استفاده کنید یا اگر از قبل از آن مواد غذایی مصرف می کردید سعی می کنید از این پس بیشتر مصرف کنید تا زودتر لاغر شوید.

نکته جالب و حائز اهمین اینکه به اندازه ایی که خوردن غذاهای لاغر کننده در ذهن شما احساس لاغری ایجاد می کند شما لاغر می شوید اما از آنجا که احساس چاقی که از قبل در وجود شما شکل گرفته است همچنان قوی و پابرجاست به مرور احساس لاغری به خاطر خوردن غذاهای لاغر کننده کمتر شده و از بین می رود و احساس چاقی دوباره وجود شما را فرا می گیرد و دوباره چاق می شوید.

واقعیت این است که هیچ غذایی چاق کننده یا لاغر کننده نیست بلکه نگرشی که به واسطه کسب اطلاعات درباره مواد غذایی دریافت می کنید به شکل احساس چاقی یا لاغری در وجود شما شکل می گیرد و زمانی که احساس به اندازه کافی تکرار و پایدار شود به وضعیت جسمی تبدیل خواهد شد.

نکته حائز اهمیت اینکه همیشه احساس چاقی در ذهن افراد چاق قوی تر و ریشه ای تر از احساس لاغری که به واسطه خوردن غذاهای لاغر کننده یا هر کاری که برای لاغری انجام می دهید است.

بنابراین بعد از مدت کوتاهی احساس چاقی که پایدار و همیشگی بوده است بر احساس لاغری که به شکل مقطعی در شما شکل گرفته است غلبه کرده و روند چاقی ادامه پیدا می کند.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.45 از 84 رای

https://tanasobefekri.net/?p=41984
22 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار زهرا آقچه لو
   1403/04/17 17:00
   مدت عضویت: 47 روز
   امتیاز کاربر: 1490 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 178 کلمه

   به نام خداوند جان و دل 

   سلام خدمت شما بزرگوار و همه عزیزان واقعا از وقتی که از مطالب این سایت استفاده میکنم دیگر نگران چاقی نیستم تقریبا در حال حاضر چاقی من متوقف شده است و رفتارهای غذایی ام تغییر کرده است به راحتی از خوردن غذاها لذت میبرم و حسابی از زندگی کیف میکنم بعد از بیست و پنج سال زندگی تازه میفهمم که خوردن نوشابه چقدر لذت بخش هست بدون هیچ ترسی آن را میخورم و روی بسته بندی هر مواد غذایی که نام اسید داشته باشد با خودم می‌گویم که به به کار تمام هست اسید اگه یکذره روی دست بپاچه تا استخوان سوراخ میکند پس بشین و ببین با خوردن این مواد غذایی که اسیددارد چجوری چربی هات نابود میشه و شکم و پهلوهای صاف و جذاب میشه خیلی ممنون از شما بابت این فایل ها لطفاً در مورد خواص بستنی هم بنویسید چون الان تابستون و موقع خوردن بستنی مطمئن هستم که خواص عالی دارد. سپسگزارم از شما و از خدوند که منو بهاین سایت راهنمایی کرد خداجونم شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نادیا همتی
   1403/04/13 11:13
   مدت عضویت: 66 روز
   امتیاز کاربر: 3255 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 59 کلمه

   با سلام به نام الله یکتا 

   بنظرم به غذاها باید با نگرشی متفاوت نگاه کرد یک نگرش و درک عکیق درونی که این غذاها نعمت خداست برای لذت بردن ما و حالت طبیعی انسان شادی و لذت تناسب اندام و ثروت و سلامتی است 

   پس چطور می شود غذایی باعث  نامتناسب شدن ما بشود اگر نگرش مان درست و الهی باشد 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نرگس عبداللهی
   1403/04/12 12:10
   مدت عضویت: 65 روز
   امتیاز کاربر: 12240 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 360 کلمه

   سلام و درود برا استاد بزرگوار 

   واقعا اطلاعات اشتباه که در ذهن ما شکل گرفته صد درصد در جسم ما نمایان میشه واین عامل بیشتر مشکلات ما هست 

   در گذشته که افکار و اشتباهات غلط در ذهن من بسیار زیاد وجود داشت از این دست مطالب زیاد به چشمم میخورد یعنی هر چیزی که در مورد چاقی یا لاغری بود برام جالب بود 

   ومن بالا فاصله نکاه میکردم و اون مطلب وارد ذهنم میشد و از فردا بهش فکر میکردم و انجامش میدادم به خصوص در اینستا به وفور افرادی بودن که در باره تغذیه و باید و نبایدهای خوردن و نخوردن وضرر وفواید مواد غذایی رو حتی رایگان در اختیار افراد میکذاشتن وخب یه فرد چاق ذهنش مملو بود از این اطلاعات که یقینا نود درصد ش غلط بود به نظر من 

   یعنی با یه صحبت دیگران قبول میکردیم که این خوراکی ضرر داره و بدون هیچ تفکری بهش عمل میکردیم 

   یکی از موارد ی که همیشه منو اذیت میکرد این بود که باید روزی هشت لیوان آب بخوریم تا لاغر بشیم و تشویق میکزدن به خوردن آب زیاد 

   من با خوردن چند لیوان آب و دفع اون‌ آب دچار افت فشار میشدم و خیلی برام سخت بود وبعدا متوجه شدم که باید به اندازه نیاز بدنم آب بخورم نه زیادتر وجالب این بود که اون افراد ی که این مطالب میکفتن هیچ تخصصی نداشتن در این مورد و نظر میدادن

   نمی‌دونم واقعا چرا این کار میکردن

   وچرا من باور میکردم حرف هاشون 

   بعد از آشنایی با لاغری ذهن متوجه شدم و فهمیدم که لزوما این مواد غذایی نیست که مارو چاق یا لاغر می‌کنه وبه نتیجه رسیدم که کاملا درست هست مادر جهان هیچ مواد غذایی مضری نداریم و همه خوراکی ها برای بدن لازم و مفید هست 

   این ترس از چاقی و فکر کردن به چاقی هست که مارو چاق می‌کنه نه استفاده از مواد غذایی وقتی نگرش مون رو به غذا خوردن درست کنیم دیگه ربطی نداره که چه نوع موادغذایی رو استفاده کنیم فقط باید به اندازه نیاز بدن غذا بخوریم نه استفاده از محصولات رژیمی 

   و‌مثلا لاغر کننده وقتی آگاهی می‌ره بالا 

   رفتار افراد عوض میشه واین یعنی راه صحیح درست خوردن درست زندگی کردن درست فکر کردن و در نتیجه رسیدن به موفقیت حاصل میشه 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهلا
   1402/12/13 19:55
   مدت عضویت: 319 روز
   امتیاز کاربر: 7610 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 354 کلمه

   با سلام 

   من یه پدربزرگ دارم حدود ۸۰ساله.

   پدربزرگ من هیچ وقت چاق نبوده از وقتی من بچه بودم و یادم میاد، متناسب بودن و هستن.و همیشه هم بهترین غذاها رو خوردن صبحانه روغن زرد با نان یا همیشه صبحانه گرم میخورن.

   باور کنید اگه ببینیدشون فکر میکنید ۶۵ساله هستن !

   خدارو شکر هیچ مریضی خاصی که ممکنه هر فردی توی اون سن داشته باشه ،ندارن!

   از وقتی فضای مجازی باب شده ،رد و بدل شدن اطلاعات هم زیاد شده،اطلاعاتیذکه  منبعش رو نمیدونیم و بصورت نوشته با یک تصویر در اختیار ما قرار میگیره 

   یه جا میگن ماست رو با فلان غذا نخور یه جا میگن همون ماست با همون غذا خوردنش خوبه .

   اوایل سعی میکردم ازین طریق اطلاعات خودم رو بالا ببرم اما بعد از چند وقت آنقدر این اطلاعات زیاد و ضد و نقیض بود که تصمیم گرفتم دیگه بهشون اهمیت ندم .

   بابا مگه قبل از فضای مجازی که داشتیم همه چی می خوردیم ،مشکلی برامون پیش میامد؟

   اوایل سعی میکردم پیامایی که میخوندم رو انجام بدم اما بجز نگرانی و استرس چیزی برام نداشت ، اگه یادم می رفت می ترسیدم که ای وای فراموش کردم و حتما تا فردا پس فردا اثرش روی بدن خودم یا بچم معلوم میشه.!

   اگه انجام ندم حتما از دنیا عقب میوفتم!

   الآنم که اون اطلاعات توی ذهن من هست و گاهی روم تاثیر می‌ذاره مثلاً موقع آشپزی بیادمم میاد و یه خودنمایی می کنه.اما اهمیتی نمیدهم هرچند که متاسفانه یه ترس کوچیکی برام میمونه،

   مثلاً من بورانی اسفناج رو خیلی دوست دارم و همیشه درست میکردم،اما از طریق فضای مجازی متوجه شدم زیاد خوب نیست یه عالمه اطلاعات در ضرر این ترکیب شنیده بودم ،دقیق یادم نیست که این اطلاعات چی بود ،اما در هر صورت منفی بود و این باعث شد که من دیگه بورانی اسفناج درست نکنم از خوردنش دست کشیدم.

   اما امسال تصمیم گرفتم دیگه اهمیتی ندم به این اطلاعات و دوباره بورانی اسفناج درست کردم ،اما هر وقت درست میکنم اطلاعات منفی راجع بهش توی مغزم رژه می‌ره .

   درست می کنم،میخورم ،اما متاسفانه با ترس !

   ازین به بعد سعی می کنم راجع به خواص مواد غذایی فکر بکنم و ذهنم رو نسبت به غذا و هر چی که میخورم  مثبت کنم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Maahsaaa
   1402/11/09 12:27
   مدت عضویت: 261 روز
   امتیاز کاربر: 10150 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 496 کلمه

   من خیلی راجع به خواص مواد غذایی سرچ و‌تحقیق میکردم.‌‌نتیجه اش توجه بیشتر به غذا و‌جاقی بیشتر بوده.

   تقریبا همه انواع غذاها رو به ایجاد نوعی بیماری یادجلوگیریراز بیماری ربط میدن.

   انگار که غذاها برای ایجاد یا منع بیماری ساخته شدن.

   کمتر مطلبی در اینترنت وجود داره که صرفا خواص شگفت انگیز یک‌ماده غذایی رو بیان کنه و‌حتما مضرات اون هم یکی از بخش های اون مطلب خواهد بود.

   نتیجه اون‌همه سرچ بیماری های متنوع خواهد بود.بااینکه مدتیست دیگه سرچ نمیکنم ولی اطلاعات غلط توی ذهنم از گذشته وجود داره و با خوندن مطالب استاد راجع به خواص مواد غذایی دارم کم کم رفع می کنم ترس از غذا رو و طبعا اطلاعات جدید باعث لذت بیشتر علاوه بر نترسیدن میشه.

   فقط نترسیدن کافی نیست باید روی اطلاعات اشتباه قبل هم کار کرد چون هنوز وجود دارن.

   راجع به برنج هم اعتقاد قوی به فوایدش دارم چون با قطع اون ریزش شدید مو‌پیدا می کنم شاید این هم در اثر باور ویتامین ب موجود در اون باشه و ‌هم قویا اعتقاد به چاق کنندگی و‌نشاسته زیادش دارم چون‌همه ما موقع رژیم برنج اولین گزینه بود که باید محدودش میکردیم.

   اعتقاد قوی به چاق کننده بودن کربوهیدرات دارم که فکر می کنم در همه افراد چاق این باور خیلی قوی باشه.در مورد خود من رزیم لوکرب گرفتم و نتایجش دیدم که چقدددر سریع ورم بدنم خوابید صورتم لاغر و کشیده شد و الان تمایل به گریز زدن به همون رژیم حین انجام دوره دارم که سریعتر به لاغری برسم.

   نمیدونم محدود کردن مثلا قند در این دوره صحیح هست یا همون رژیم محسوب میشه.

   مدت زیادی سیب زمینی ماکارونی و برنج‌نمیخوردم ‌و اگر هم میخورذم عذاب وجدان داشتم همین دیروز مامارونی خوردم و تا امرور شکمم بزرگ‌تر شده یعنی فقط با یک بشقاب مامارونی این حجم افزایش سایز .این نتیجه ترس و باور غلط هست که باید اصلاح بشه.هرچند فواید مامارونی رو هم تجربه کردم مثل افزایش انرژی و اصلا به همین نیت خوردمش.یعنی اطلاعات صحیح رو‌دارم ولی در کنارش ترس قدیمی هم وجود داره که فکر می کنم این مشکل تر هست برطرف کردنش.

   باور درست اینه که امکان نداره خداوند روئیدنی در زمین قرار داده باشه که بحال سیستم بدن بشر مضر باشه .چون اصلا برای خوراک بشر آفریده شدند پس چطور امکان داره مضر باشن باعث‌التهاب و‌ورم باشن باعث‌چاق شدن و بیماری باشن . اینها همه از اساس اشتباه و فقط ساخته ‌‌پرداخته ذهن بشر هست و در اثر مصرف نادرست آنها.

   علم گفته که پروتئین دیرتر هضم میشه و‌بیشتر در خارج از ایران از اون بعنوان منبع احساس سیری استفاده میشه ولی در ایران کربوهیدرات رو بعنوان منبع احساس سیری میشناسند.همه ما میدونیم که برنج مامارونی و اینها باعث‌احساس سیرکنندکی میشه.

   در ویدیو استاد راجع به گوارش دیدیم که هیچ اثری از پروتئین یا گوشت نبود و زودتر هضم شد ولی تیکه های فیبر سبزیجات هنوز در معده بود همینطور مقداری فرنی. 

   کلا همه چیز بستگی به باور داره مثل مثال دوست استاد که حجم غذای زیادی میخوردن ولی چون اعتقادی به چاق کنندگی نداشتن و‌توجهشون روی مزایای غذاها بود پس هیچ اثرمنفی روی ایشون نداشتن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 7 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهره
   1402/11/08 16:36
   مدت عضویت: 374 روز
   امتیاز کاربر: 10540 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 183 کلمه

    به نام خداوند مهربان ورزاق 

   سلام استاد عزیزم 🙋‍♀️❤

   من امروز وقتی فایل توضیحات درباره قانون سلامتی استاد عباس منش رو گوش دادم و  خوردن تمام مواد غذایی در من ترس ایجاد کرد وتوی این ۲۰۲روز با آموزش های شما خیلی احساس خوبی نسبت به غذا پیدا کرده بودم ولی امروز وقتی درباره مواد قندی و تمام کربوهیدرات ها از استاد عباس منش شنیدم ترس وجودمو فراگرفت واکنون سر دوراهی قرار گرفتم استاد خواهش می کنم کمکم کنید

   وقتی به گفته های شما فکر میکنم برام درکش بهتر ولی وقتی استاد عباس منش از نحوی عمل کرد مغز به مواد غذایی گفتن وبعد درباره واکنش بدن در ایجاد انسولین و ذخیره چربی ها گفتن که چه بلای سر کبد مون میاد ودلیل چربی شگممی گفتن  اون هم منطقی بود و ایشون فقط از گوشت استفاده می کنن روش استاد  عباس منش به نظرم شبیه رژیم هست ولی با تغییر دادن مغز باآگاهی های جدید که میدن  ولی در من ترس از نعمت های خداوند ایجاد کرد که نباید اصلا مواد قندی میوه ها وانواع غذاها بخوریم ودر عمل بسیار سخت باشه

   خواهش می کنم راهنمایی کنین 🥺🙏🏻

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5981 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 121 کلمه

    سلام و درود
    به افرادی توجه کن که در اطراف شما زندگی می کنند و سن بالایی دارند و سلامت و متناسب هستند اما نه از دوره قانون سلامتی خبر دارند و نه از لاغری با ذهن
    پس متناسب بودن و سلامت بودن کار سخت و پیچیده و علمی نیست
    هیچ فرد متناسبی از عملکرد سیستم بدنش به شکل علمی خبر نداره ولی سلامت و سالم زندگی می کنه
    هر فردی درباره طریقی که خودش نتیجه گرفته صحبت می کنه و ادعا می کنه فقط این روش درسته
    درصورتی که روشی درسته که فرد استفاده کننده بتونه انجامش بده و از عملکرد خودش راضی باشه.
    شما هم به خواسته و سلیقه خودت توجه کن
    ببین چه مسیری برات قابل انجام و آرامش بیشتری به همراه داره.
    موفق باشید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار زهره
     1402/11/08 21:48
     مدت عضویت: 374 روز
     امتیاز کاربر: 10540 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
     محتوای دیدگاه: 64 کلمه

     سلام استاد عزیزم سپاس گذارم که پاسخ به سوالم رو دادید یک دنیا ممنونم 🙏 و دیگه راه برام واضح شد و هیچ ترسی از مواد غذایی ندارم و راه شما برام اصل تر چون راحت تر چون قابل اجرا تر برام چون تا حالا نتایج خوبی گرفتم همین راه ادامه میدم تا شگفت انگیز شم 

     استاد در پناه خداوند موفق و سربلند باشید ❤🙏🙏🙏

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار الهام خضرلو
    1402/11/09 10:49
    مدت عضویت: 1787 روز
    امتیاز کاربر: 20493 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 377 کلمه

    سلام دوست عزیزم امیدارم حالت خوب باشه 

    با اجازه از استاد عزیزم خواستم بگم اگر شما دوره پرخوری واصلاح اشتها رو کار کنین دراونجا استاد عملکرد مغز رو به طور مفصل در یک مستند علمی توضیح دادن وهمه چی براتون در مورد عملکرد مغز جا میفته اگر اون مستندها و ببينيد.

    منم فایلی که شما گوش دادین رو یه بار گوش دادم ولی با اطلاعات وآگاهی هایی که استاد عزیز به ما یاد دادن کاملا تناقض داشت ومغزم واقعا ارور میداد استاد درون فایل خواستن بگن که مغز در مورد شیرینی ها وقندها دچار سیستم پاداش دهی شده درحالی که اصلا اینطور نیست ومغز انسان های چاق در مورد همه ی غذاها اینطور عمل میکنه حتی در مورد گوشت   مغز افراد چاق معتاد غذا هست عادت کرده به غذا خوردن نه اینکه قندها وکربوهیدراتها باعث شده مغز دستور خوردن بده 

    من استادعباسمنش رو خیلی دوست دارم ولی استاد روشن در لاغری  وعملکرد مغز واقعا بینظیر هست  ومطالعات عمیقی داشته سه ماهه نبوده 

    اگر گفته های عباسمنش درست  باشه این همه افراد لاغر ومتناسب فقط گوشت میخورن که لاغرن یا سالمن؟ آیا اونها قندشیرینی نون برنج نمیخورن ؟ یعتی مردم جهان گوشت میخورن که لاغرن ژاپنی ها وچینی ها الان باید همشون شکمشون آویزون باشه ومبتلا به انواع بیماری ها چون همش برنج ورشته میخورن 

    یعنی خدا این همه مواد غذایی رو بیهوده ومایه  بیماری آفریده آیا جهان که این همه گسترش داشته درین سالها بدن نتونسته خودش رو به روز کنه و با غذاهای جدید سازگار بشه که باید ما بر طبق رژیم غذایی انسانهای اولیه که غیر شکار حیوانات غذایی نداشتن بخورن عمل کنه

    کاش کمی بیشتر تامل وفکر کنید کورکورانه فکر وعمل نکنید چون استاد گفته حتما درسته استاد کیه اونم ادمیه مثل من وشما  ممکنه طرز فکرش اشتباه باشه قرار نیست در مورد همه چیز پیرو راه استاد باشین

    در آخر پیامبر ما در قدیم  نون وخرما میخوردن گوشت هم می‌خوردن در قرآن اسم همه میوه ها وغذاها هست فقط اسم گوشت نیومده که چرا استاد در مورد همه چیز به قرآن استناد کردن ولی در مورد غذاها نه؟

     پیامبر خودش گفته بخورید بیاشامید ولی زیاده روی نکنيد  تمام واینکه در قدیم ویتامینی چیزی نبود که انسانهای اولیه بعد گوشت خوردن بخورن تا دچار کمبود تغذیه ای و ویتامینی نشن اونا از انواع درختان میوه وگیاهان هم استفاده میکردن 

    پس کمی تفکر

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار زهره
     1402/11/09 20:55
     مدت عضویت: 374 روز
     امتیاز کاربر: 10540 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
     محتوای دیدگاه: 136 کلمه

     باسلام و سپاس فراوان 🙏🏻از شما دوست عزیزم الهام جان ❤🥰خیلی مچکرم که به سوال من پاسخ دادید وچه پاسخ تحسین بر انگیزی حقیقتا من هم خودم بیشتر باحرفهای استاد عطار روشن موافق هستم ولی ترس عجیبی در من ایجاد شد که با جواب استاد خیالم راحت شد باز از صمیم قلبم برای این مهربانی که در حق من کردین و وقت گذاشته  دوست گلم خیلی تحسین می کنم که به این خوبی پاسخ  و توضیح کاملی دادید واقعا حق با شماست درست استاد عباس منش در کشف قوانین زندگی عالی پیش رفتن ولی در مورد سلامتی راه درستی رو از نظرم انتخاب نکردن ولی شاید به نسبت باورهای خودشون راهشون برای خودشو درست باشه ولی برای ما راه استاد هموار تر وآسونی تر خدا شکر برای وجود سایت تناسب فکری استاد  و دوستان عزیزم 🙏😍🌹

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      آواتار الهام خضرلو
      1402/11/10 08:42
      مدت عضویت: 1787 روز
      امتیاز کاربر: 20493 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
      محتوای دیدگاه: 14 کلمه

      ممنونم زهره ی عزیزم 

      خوشحالم پاسخ من براتون قانع کننده بوده 

      براتون آرزوی موفقیت وپیروزی میکنم. 

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 1235 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 55 کلمه

   سلام خدمت استاد و دوستان متناسب خودم  من ترسم از غذا برنج بود همیشه نهار شام برنج الان فهمیدم که برنج چقدر برای سلامتی بدنم خوبه و به اندازه نیاز بدنم مصرف بشه نه تنها چاق نمیکنه بلکه مفید و لاغر کننده هست خدا رو شکر که با صحبت‌های شما استاد گرامی متوجه اشتباهمون شدیم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه امینی
   1402/09/19 08:10
   مدت عضویت: 229 روز
   امتیاز کاربر: 3405 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 120 کلمه

   سلام استاد وققتتون به خیر خیلی خوشحال هستم که درخدمت شما هستم انشاالله خدا بهترین را براتون بخواهد شما با زبان ساده وروان همه چیز را می گویددر دل می نشیند من در مورد غذاها هیچ نظری نداستم که چاق کننده یا لاغر کننده است همیشه فکرم روی زیاد خوردن غذاها بوده وانتخاب های زیاد ومرتبا دلم چیزی می خواسا وهمیشه می گفتم حالا چند تا انجیر که چاق نمی کنه یا یک کیک کوچک اشکالی نداره وچون زیاد از خونه بیرون میروم یک چیزی بخورم که حالم بد نشه فکر نمی کردم شاید هم چیزیم نشه باید می خوردم بعد راه می‌افتادم واین مشکل انتخاب زیاد بوده به لطف خداوشما استاد عزیز این انتخاب ها کم شده ممنوناز شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طاهره فروغی
   1402/09/08 12:04
   مدت عضویت: 1089 روز
   امتیاز کاربر: 34482 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 888 کلمه

   سلام خدای مهربونم 

   خدایا بینهایت سپاس تا فرصتی دوباره برای بودن در این مسیر به من هدیه کردی

   سلام استاد عزیز و دوستان خوبم 

   چقد حسرت خوردم در طول زندگی که پشت سر گذاشتم که دوستانم از همون غذا میخوردن و من چاق میشدم و اونا هیچ تغییری نمیکردن

    همکارم ساندویج 3نونه میخوردو نصف ساندویج منو میخورد و لاغر بود 

   شوهرم از همه چی میخورد و لاغر بود 

   من تا وقتی که بچه بودم و خیلی راحت بودم وقتی به بلوغ رسیدم چون شنیده بودم که بلوغ باعث چاقیه و خواهرم رو دیدم که چاق شده پس تا به خودم اومدم چاق شدم و خیلی حالم بد بود و شنیدم که خوردن غدا چاقیم رو بیشتر میکنه برنج نخور و ماکارونی نخور و یکی از دلایلی که من هنوز هم از سوپ و غذاهای اب پز بدم میاد به همین دلیله و چاق که شدم بهم گفتن باید غذاهایی که اب پزه بخور و سرخ کردنی و خشک نخور تا لا غر بشی ولی هر چی هم نمیخوردم و بیشتر اوقات روزه بودم ولی  بازم چاق میشدم و من از خودم انتظار چاقی داشتم و لاغر نمیموندم و لاغر نمیشدم 

   ولی دوستانی داشتم که از من بیشتر میخوردن و من مونده بودم که چرا من میخورم معدم ورم میکنه ولی اونا حتی یک میلیمتر هم شکمشون بالا نمیومد 

   خب چرا پس من همیشه در حال نخوردن بود چاق و اونا بیشتر از من میخوردم لاغر بودن 

   چرا شوهر م وقتی باهاش ازدواج کرد و 63بود و الان نهایتش خیلی بهش خوش بگذره 65میشه فرق من واون چیه همیشه میگه معده من مثل رادیات اب گرم کن مارپیچی و من هر چی میخورم معدم بالا نمیاد 

   شوهرم میگه من هیچ وقت چاق نمیشم و هر چی بخورم فرقی نمیکنه من اصلا اضا فه وزن پیدا نمیکنم 

   من همکاری دارم که همش در حال خوردن هست و مدام کشوش باز و بسته میشه نمیدونم کجا میره من قبلا هم نمیتونستم همپای اون بخورم و الان هم میلم نمیرسه مثل اون بخورم 

   فرق من وشوهرم در این بود که من ترس از خوردن داشتم و انتظارم از هر لقمه چاقتر شدن بود ولی شوهر م هیچ ترس از مواد غذایی نداره و دنبال خاصیت های مفید مواد غذایی هست میوه میخوره که پوستش بهتر شه و 

   فرق من و اون الان اینه که نگرش اون خیلی بامن فرق میکنه اون اصلا به غذا نگاهش درسته و اصلا هیچ فکری نداره فقط برای خاصیتش میخوره که انرژی بگیره  ولی من ترسم از خوردن تموم شده ولی هنوز به اون نگرش شوهرم نرسیدم 

   بدن افراد متناسب چجوری ه مغزشون چجوریه که اونا خیلی میخورن و لاغرن و من نه 

   پس من در این دوره ترس از خوردن از بین رفته در من ولی نگرش هام هنوز هست پس باید این نگرشهام رو تغییر بدم تا نگرشه ای قبلی کمرنگ بشه 

   یکی از راهها زیاد تو اینترنت در مورد  مضرات مواد غذایی جستجو نکنیم  و در مورد فایده های مواد غذایی بررسی کنیم و چون خوندن این مطلب در ما یک نگرش جدید  ایجاد میکنه و در ما به شکل انتظار در مغزمون خودشو نشون میده 

   و خوندن مطلب در مورد هر چیز دو راه رو پیش روم میزاره 

   اگر میخورم که به شک میوفتم 

   اگر نمیخورم پس به شک میوفتم که بخورم یا نه 

   پس تمام تمرکزم رو باید بزارم بر روی شگفتی های مواد غذایی و این هم ترس رو از بین میبره و هم در موقع خوردن حس خوب در ما ایجاد میکنه و فکر منم میشه مثل همسرم و نگرشم نسبت به مواد غذایی متفاوت میشه 

   مغز من فقط ورودی داره و اطلاعاتی که ما در مورد همه چیز وارد مغز میکنیم به اطلاعات قبلی اضافه میشه 

   پس باید تا میتونیم اطلاعات مثبت وارد مغز کنیم و از ورود اطلاعات منفی به مغزمون جلوگیری کنیم و اون با توجه نکردن به اون صورت میگیره 

   من کلا سایتها و تبلیغات رو گذاشتم کنار و فقط در این سایتم و از وقتی در این مسیرم و سعی میکنم هر چیزی وارد مغزم نشه و مراقب ذهنم هستم و هرچیزی رو به راحتی نپذیرم 

   چند روز پیش همکارم میگه مواظب باش داری چاق تر میشی و اگر قبلا بود شاید خیلی روم اثر میزاشت و همش از دیگران میپرسیدم یعنی واقعا چاق شدم خندیدم و سریع مطلب رو عوض کردم و سعی در توجیه نداشتم چون خودم ایمان دارم روز به روز لاغر تر میشم و لباسهام همه داره گشاد میشه و یا روز دیگه گفت پوست دستت بد شده و من فقط خندیدم و گذشتم 

   هر چیز که گفته میشه و میبینم وارد مغزم نمیکنم و گلچین میکنم و اون چیزها در نگرشم اثر گذاشته 

   یکی از نمونه ها بودن در این سایته و این مسیر از وقتی اطلاعات فقط در این سایت دریافت میکنم مخزن مغزم از مواد منفی وسیاه و عفونت و حال بد خالی میشه و جا برای افکار جدید و مثبت باز شده و هر روز که اطلاعات جدید دریافت میکنم و کشف جدیدی دریافت میکنم حال بهتری دارم 

   من از روی حالم میفهمم که مخزنم خالی از منفی ها شده و من نسبت به چند سال گذشته احساس بهتری و ارامش بیشتری دارم 

   من به زندگی دوباره دست پیدا کردم 

   من دوباره متولد شدم و دارم دوباره خودم را اگاهانه تربیت میکنم 

   هر چیزی رو قبول نمیکنم و سعی میکنم فقط در این سایت و اطلاعات این سایت رو وارد ذهنم کنم و برای اطلاعات منفی تابلو ورود ممنوع گذاشتم 

   خدایا شکرت برای هدایتم به این مسیر زمانی که در لبه پرتگاه بودم و میخواستم در دره سقوط کنم و تو مرا نجات دادی 

   خدایا شکرت 

   در پناه خدا باشید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار maryam1398rahimi
   1402/09/06 06:01
   مدت عضویت: 1601 روز
   امتیاز کاربر: 10834 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 935 کلمه

   سلام و وقت بخیر به همه ی همکاران عزیز سایت تناسب فکری و استاد عزیزم 

   که ان شاالله هر چه خیر و نیکی در این دنیا هس نصیبشون بشه 

   که خیلی زحمت میکشن و اطلاعات در مورد لاغری رو به دست میارن 

   ممنون و قدر دان همچین آدم بزرگی در این جهان از خداوند بزرگ هستیم 🙏🙏🙏عمرتان با عزت 🙏🙏🙏

   و شکر گزار بودن برای داشتن همچین استادی در جهان لازمه که هر روز بابت داشتنش از خداوند شکرگزار بود 

   ممنون و سپاس از شما استاد عزیزم 

   تاثیر اطلاعات بر مغز :

    برامون مریضی رو طبیعی کردن 

   چطور و چگونه؟

   در اینترنت در مورد هر چه بخواهیم جست و جو کنیم 

   اول مزایاش رو می نویسن و بعد معایب 

   و بیشتر از اینکه بخواهیم تو فکر مزایاش باشیم 

   اون حس بدی که از مضراتش در ما به وجود آوردن رو بیشتر توجه میکنیم 

   مثلا من چند وقته چیزی حدود یک ماهه که شروع کردم به خوردن قهوه 

   چون شنیدم که از سردرد و خستگی اینا جلوگیری میکنه و انرزی بحشه 

   و هم چند تا فواید دیگه که برای قسمتی از اعضای بدن مفیده و هم اینکه 

   آدم تپش قلب میگیره و برای قلب مفید نیس .و هر بار که می نوشم ترس دارم که نکنه برای قلبم بد باشه نکنه خودم خبر ندارم و رو قلبم تاثیر بد میزاره 

   کاشکی میرفتم پیش دکتر قلب شاید خودم نمی‌فهمم داخل بدنم چه اتفاقی میفته 

   چند بار که به دوستانم پیشنهاد دادم بخورن 

   گفتن وای نه 

   پسر فلانی قهوه می‌خورده و نمیدونسته مشکل قلبی داره 

   و طرف افتاده سکته کرده بخاطر قهوه 

   قهوه مال آقایونه اونا بدن مقاوم تری دارن 

   اون طرفی که داشتم باهاش صحبت می‌کردم 

   با خودش میگفت داداشم میخوره هیچ مشکلی نداره 

   ولی برای خانم ها چون صعیف ترن 

   مشکله من که نمیتونم بخورم 

   یعنی هر بار که من قهوه میخورم همش با ترس هستش 

   و استرس میگیرم نکنه منم مریض بشم و قلبم مشکل داره و خودم نمی‌فهمم 

   و سکته عادی شده خیلیا این روزها سکته می کنن همش بخاطر این خوراکی هاس

   و من چون انرزی  خوبی از خوردن قهوه در من به جود میاد 

   من هر روز چون به باشگاه هم میرم میخورم 

   و حرف کسی هم که گوش نمیدم 

   ولی همچنان ترس از خوردنه هم دارم 

   خیلی اطلاعات اشتباه به مغزمون وارد میکنیم 

   و همین ترس باعث میشه که همونی که انتظارش رو داریم برسرمون در بیاد

   وقتی میخام ت اینترنت در مورد چیزی سرج کنم که مزایاش چیه 

   بیشتر توجه ام میره سمت اون قسمت بدش😬

   چون نمیتونم انگار نمیشه به مزایای اون چیز فکر کرد 

   بیشتر ترس میگیرتت که نکنه من اگه این مواد غذایی استفاده کنم یا این دارو یا این کرم استفاده کنم 

   این بلا رو سرم در بیاره 

   حتما اتفاق میفته 

   چون مغز ما کارش اینه که از ما محافظت کنه به همین دلیل از خطرات میترسه و ما رو دچار استرس میکنه 

   بله من خیلی آدم ها رو دیدم که خیلی پر خوری میکنن در صورتی که چاق نیستن و اونا باورشون این نیس که خوردن آدم و چاق میکنه 

   و به این دلیل میخورن که خوردن فلان خوراکی برای قلب خوبه برای مغز خوبه 

   خدا رو شکر میکنم منم در این دوره ها هستم و آگاهی هام زیاد شده 

   و میتونم برای عزیزانم پیاده کنم 

   که از خوردن نترسن

   و هیچ وقت به فرزندانم نگفتم که بخور تا چاق بشی یا بخور تا خوش هیکل بشی 

   بیشتر به بچه هام میگم خوردن باعث میشه که شما قوی و پر انرژی بشین و قد بلندی داشته باشین 

   چون فرزندان بد خوراکی دارم و اصلا چیزی نمیخورن مجبور میشم گاهی اوقات اونا رو  محبور به خوردن کنم 

   اونم بهشون میگم بخورین تا رشد کنین و قد بلندی داشته باشین 

   البته زیاد هم نمیخورن 

   در حد یک فرد متناسب از اون چیزی که درست میکنم میخورن 

   من یادمه وقتی کوچیک بودم شاید راهنمایی بودم از اون موقع با یکی از خواهرام می اومدیم میگفتیم مامان ما برنج نمیخاهیم بخوریم میخاهیم با نون غذا بخوریم 

   و یادمه بیشتر اوقات غذا رو بدون برنج می‌خوردیم 

   چه باورهای از اون موقع تا الان باهامه 

   که خوردن برنج آدم و چاق میکنه 

   و ترس داشتیم از خوردنش 

   به همین دلیل هم سالیان سال ما برنج خوردیم .و چون ترس داشتیم چاق شدیم 

   و اگه نخوریم هم موی سرمون میریزه 

   باعث ریزش مو میشه 

   پس خوردن و نخوردنش هر دو ترسناکه😭

   😁

   به همین دلیل نه وقتی خوردیم نفس راحت کشیدم 

   نه وقتی نخوردیم 

   در هر دو صورت استرس و ترس همراهمون بوده 

   الان هم چاق شدیم هم ریزش مو داریم 

   اینا همش بخاطر تاثیر این اطلاعات بر مغز هستش 

   الان ها که بعضی مواقع برنج نمیخام خواهرم میگه بخور که موهات میریزه 

   خب الان که من خودم دلم نمیکشه بعصی روزها برنج بخورم چون اونقدر یهش علاقه ندازم برام مهم نیس چه بخورم چه نخورم 

   خواهرم بهم یاد آوری میکنه چزا رزیم داری چرا نمیخاهی بخوری اگه نخوری موهات میریزه 

   و آگاهی اشتباه بهت یاد آوری میکنن 

   و کلا تمام مواد خوراکی از نظر ما آدم های چاق 

   چاق کننده هس 

   و با خیار و کاهو و گوجه و کلم هم کسی سیر نمیشه 

   پس خوردن هر مواد خوراکی اعم از روغن برنج قند گوشت و آجیل چاق کننده هستن و ما اگه بخوریم باید انتطار جاقی هم داشته باشیم 

   خدا رو شکر که متوجه شدیم همه ی این باورهای هر فردی در مورد مواد خوراکی هستش که داره 

   و هیچ چیز آدم و چاق نمیکنه اگه به اندازه نیاز بدنمون مصرف کنیم خوبه و به سلامتی و انرزی تبدیل میشه 

   اونی که متوجه بابد می‌شدیم اینه که رفتار ما باعث چاقی هر فرد میشه 

   اگه رفتار درستی با مواد خوراکی نداشته باشیم باعث چاقی میشه 

   ولی خود اون مواد باعث چاقی که نمیشه هیچ 

   باعث انرژی و توان هر فرد میشه 

   مثلا خوردن رو ربط ندیم به دور همی 

   به جشن تولد به عروسی به لذت به …‌‌‌‌‌‌‌‌……..

   چون اگه در یکی از این موارد قرار بگیریم و خوردن هم برابر باشه با یکی از اینا 

   دیگه اونوقت هستش که خوردنمون اثرات بدی به دنبال داره 

   چون به جسممون ضرر می‌میرسونیم باعث میشه که معده تو فشار بیفته 

   روده ها به سختی کار کنن 

   سردرد بگیریم و خیلی از ضررات دیگه که هر بار با خوردن اشتباه درگیرش میشیم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سهیلا عظیمی ویشته
   1402/09/05 10:45
   مدت عضویت: 1786 روز
   امتیاز کاربر: 16498 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 691 کلمه

   با سلام خدمت استاد عزیز و دوستان متناسبم 

   ی روز داشتم با خودم فکر میکردم خدا چقدر منو دوست داشت که با استاد عزیزم و نگرشهای صحیح استاد و سایت تناسب فکری آشنا شدم  سالها بع واسطه شغل ام مربیرو مدرس ورزشی کلی نگرشهای اشتباه به واسطه آگاهی های نا درست را وارد ذهن ام نمودم چرا که همیشع اعتقاد داشتم اولین عامل چاقی غذاست چرب نخورید شیرین نخورید کربوهیدارتها چاقی ایجاد میکنه مقاومت بدن به انسولین باعث چاقی میشود ورزش نکردن باعث انباشته شدن چربی در بدن میشود سوخت و ساز بدن کم میشود و کلی اعتقادات دبگر که بواسطه مطالعه وارد ذهن من شده بود اگر سایت تناسب فکری و نگرشهای استاد نبود من همچنان بر این عقاید اشتباه پابرجا بودم 

   این مقدمه ایی بود تا دوستان تازه وارد کمی با من آشنا شوند و بدانند که همچین آدم متعصب به رژیم و ورزش چقدر میتونه تغییر داشته باشه  

   چندسالی بعد از ۳۰ سال ورزش و تدریس ورزش رارکتار گذلشتم اولین ترس من از اینجا شروع شد چون ورزش نمیکنم حتما چاق میشوم و دومین ترس من از خوردن مواد غذایی بود همیشه در دوران کاری غذاهای من بر طبق کالری شماری بود اگر گاهی اضافه وزن پیدا میکردم هم ورزش ام را بیشتر میکردم هم سریغ رژیم میگرفتم تا بع استایل قبلم برگردم  بنابراین با کنار گذلشتن ورزش و رژیم غذایی این دو ترس طبیعی بود تا این که همین ترس باعث شد دز عرض دو سال از وزن ۶۴ کیلو به ۹۰ کیلو برسم  و واقغا ی زمانی به خودم اومدم که اوضاع و شرایط من خیلی وخیم  شده بود نه حال ورزش ذاشتم نه حال رژیم کم کم افسردگی هم به سراغم اومد بارها در گوگل و ایتوپ سرچ میکردم تا راهی به جز رژیم و ورزش پیدا کنم  از هر راهی میرفتم  بازم به مواردی بر میخوردم این غذاها باعث چاقی میشود اگر میخواهید لاغر شوید برنج نخورید چربی نخورید آب زیاد بخورید رژیم فستینگ بگیرید ورزش کنید پیاده روی کنید شکر و قند نخورید فلان دمنوش درست کنید بخورید لاغر میشوبد و کلی از این دست مطالب که حتما شما هم دیده اید و من چون به این  مطالب اعتقاد هم داشتم بیشتر به سمت چاق شدن میرفتم و ترس من از مواد غذاییی بیشتر میشد  شاید چند روز رژیم میگرفتم اما دیگر خسته از کالری شماری بودم تا این که بطور اتفاقی با استاد تو ایتوپ آشنا شدم و از آن به بعد دنیای من تغییر کرد الان بعد از ۴ سال و اندی همراه با استاد دارای کلی نگرش و اطلاعات صحیح شدم و بع راحتی به سمت لاغر شدن پیش میرم 

   فایل امروز نگرش تازه ایی بع من داد کع اگر هنوز ترسی از مواد غذاییی در ذهن من باقی مانده آن را با بدست آوردن مزایای آن ماده غذایی کمرنگ کنم و بیشتر به مزایای آن فکر کنم تا ترس از آن ماده غذایی   

   اگر. کمی به دور وبرمون نگاه کنیم افراد متناسبی را میبینم که به راحتی از هر ماده غذایی دوست دارند میخورند بدون این که ذره ایی نگران چاقی خودشون باشند چون آنها اصلا به این مسعله فکر نمیکنند آنها فقط به لذت و طعم غذا فکر میکنند و شاید حتی به آن هم فکر نمیکنند ولی از خوردن و سیر شدن احساس رضایت میکنند  همین راز تناسب آنها است اما یک فرد چاق قبل خوردن اولین چیزی که فکر میکنند این غذا را بخورم چاق نشم چربع یا شیرینه یا چند کالری داره  واین تفکرات قبل خوردن باعث میشع چه آن غذا را بخورید چه نخورید چاق بشوید چون مغز نمیتواند تشخیص بدهد این چند کالری دارد ولی از احساس شما و ترس شما سریع فرمول چاق شدن را در دستور کار خود قرار میده و به سلولها دستور میده چربی ذخیره کنید که مبادا  نگرش ما به آن غذا غیر حس ما باشه حس ما از آن غذا چاق شدن و هیچ وقت مغز بر خلاف حس ما کار نمیکنه  پس میاید و دستور چاق شدن را صادر میکنه بنابراین ما با گرفتن اطلاعات درست راجع به مواد غذایی میتوانیم این دستورات و فرمولهای اشتباه را تغییر دهیم  در خاتمه از زحمات استاد عزیزم که بی وقفه در سایت مطالب ارزشمند برای راهنمایی های درست تلاش میکنند سپاسگذارم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 30 از 6 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار منیره.ف
    1402/09/09 07:07
    مدت عضویت: 1760 روز
    امتیاز کاربر: 11971 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 292 کلمه

    ممنون سهیلا جان در مورد عملکرد مغز چه عالی فرمودید

    من هم کماکان در طول زندگیم به باشگاه رفتم نمیدونم تو ایران اینجوری یا همه جای دنیا هر کس بره باشگاه بهش به عنوان کسی که میخواد لاغر شه نگاه میکنند حالا با هر وزنی هم باشه اولش خیای جدی وزن و سایز و یه روزهایی کلا اسمش روز وزن کشی که همیشه از این کار بدم میومد حتی قبل دوره بعد مربی ورزش میره سراغ خوردن نخوردنها و انقدر میگه و میگه که گیجت میکنه و بعد هم که سریع از کلمه استوپ وزنی استفاده میکنن

    الان تو شهر ما تو هر کوچه ای یه باشگاه ورزشی ولی همشون یکسری ورزشهای من در اواردی که اسمهای مختلفی روش گزاشتن

    زومبا ایروبیک پیلاتیس وووو

    وقتی وارو سالن میشی اهنگ انقدر زیاده که صدای هیچ کس شنیده نمیشه خدا نکنه رقص نور هم بزارن در بیشتر موارد یک مربی متناسب شاد دارن که نماد خوشبختی تیپ میزنه بین چاقها با افتخار راه میره خیلی از ورزشها رو خودش انجام نمیده و فقط استارتش رو میزنه و بعد تاکید داره که همه به همون تعداد انجام بدن و بعدتایم کلاس موقعی که همه دارن برای رفتن اماده میشن اون داره کیک و نسکافش رو جوری به راحتی میخوره که انگار داره پز میده

    من هم البته عاشق ورزشم ولی متاسفانه تو تمام باشگاه ها فقط از دید لاغری به ورزس نگاه میکنند و اصلا سالن ورزش یا نیست یا خیلی کمه من دوست دارم بدوم و بپرم رها شم از سطح زمین و توپ را در سبد پرتاب کنم و برای لحظاتی عرق کنم قلبم تند بزند نفس نفس بزنم شاد باشم بی انکه ذره ای فکر کنم برای لاغر شدن امده ام چون من در خانه نیز در حال لاغر شدنم در حال لاغر و لاغر تر شدن

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 42375 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 670 کلمه

   به نام خدا 

   سلام استاد عزیز و دوستان هم مسیر 

   چند روزه اون جوری که دلم میخواد نتونستم دیدگاه بنویسم چون سرفه های بعد کرونام تموم نمیشه فعلا ،اما شکر خدا امشب بجای دیدن سریال مورد علاقه م ، به تمرینات پرداختم و فایل رو تکرار کردم .این فایل رو چند باری گوش دادم و لذت بردم از صحبتهای استاد .مطالب بسیار مفیدی گفته شد . 

   من هم مثل بسیاری از افراد این حسرت و غبطه خوردن رو داشتم نسبت به کسایی که هر اندازه از هر چیزی که دوست دارن می خورند اما هیچ تغییری در اندام متناسبشون ایجاد نمیشه و با بودنم در این سایت درک کردم علتش چییه ،خیلی خوشحالم که فهمیدم ،الان میدونم که طرز فکر و نگرش این افراد در مورد مواد غذایی و تاثیرات مواد غذایی بر بدن انسان با طرز فکر و نگرش ما بسیار متفاوت است ،همین تفاوت نگرش ،تفاوتی در انتظار ما ایجاد میکند و اینه عامل اصلی چاق یا لاغر بودن ما .

   من همیشه از زمانی که درک کردم اضافه وزن دارم نسبت به هم سن و سالهام ، همیشه از مواد غذایی ترسیدم ، همیشه قدرت چاق کنندگی رو دادم به همه ی مواد غذایی و یه کم نسبت به سبزیجات و میوه جات نگرانیم کمتر بوده ، همیشه در حال کالری سنجی بودم ، قبلا هیچ وقت با آرامش چیزی نخوردم ،از خوردن مواد غذایی همیشه انتظار چاقی رو داشتم ، این تصور اشتباه سالها به من صدمه زد ،اما شکر خدا از وقتی وارد سایت شدم با خیال راحت به اندازه ی نیاز بدنم می خورم ، ترسی از مواد غذایی ندارم ، انتظار چاقی اصلا ندارم و انتظار لاغر شدنم رو دارم ، دیگه مثل گذشته اینقدر به خوردن میوه و سبزیجات برای سلامتی اهمیت نمیدم چون خودم میدونم که افراط داشتم در این زمینه ، خیالم راحت هست که قدرت دست منه نه مواد غذایی ،من با افکار صحیحم  در مورد مواد غذایی ، با رفتار صحیح غذاییم و کنترل و انضباط فکریم میتونم به تناسب اندام ایده آلم دست پیدا کنم .

   اضافه وزن زیاد من در دوران حاملگی بود چون واقعا انتظار چاقی داشتم ، همیشه به این فکر میکردم چون در این دوران نمیتونم فعالیت ورزشی مثل قبل داشته باشم حتما چاق میشم و مطمئنم این انتظار چاقی باعث شد ۲۵کیلو اضافه کنم .زمانی که علتش رو فهمیدم ،یعنی این آگاهی های جدید برام روشنش کرد خیلی برام جالب بود .

   استاد در مورد یه نفر صحبت کردند که اصلا هیچ وقت نگرشی در مورد چاق کنندگی مواد غذایی نداشتن تنها به این فکر کرده که فلان چیز فلان خاصیت رو داره و اون یکی برای این خوبه و همین ها باعث شده هرگز غذاها باعث چاق شدنش نشه .

   چقدر اعصاب خورد کن هستن این همه اطلاعات و آگاهی های مخرب در مورد مواد غذایی، اصلا من خودم خسته شدم از پس شنیدم این چیزها از سرطان جلوگیری میکنند یعنی جوری در مورد این چیزها حرف میزنند که اگر نخوریم باید خیلی نگران باشیم چون سرطان میگیریم و جوری حرف میزنند که انگار مبتلا شدن به بیماری ها خیلی طبیعی ست در حالتی که این چیزها رو مصرف نکنیم و من خیلی وقته دوست ندارم اینجوری زندگی کنم و اهمیت بدم به چی خوردن و چه چیزی نخوردن و این بی خیالی خیلی لذت بخشه برام .

   ما یه فامیل داشتیم، پارسال در سن ۹۰سالگی فوت کردند ، یه خانم فوق العاده سالم و سرحال بودند ،۳۵روز مریض بودند و فوت کردند، هرگز از خوردن هیچ ماده ی غذایی نمی ترسید و هر چیزی که دوست داشت می خورد و یه مثال جالب در مورد خوردنی هاش این بود که همیشه داخل نوشابه ش شکر می‌ریخت و میگفت شیرین نیست دوست دارم شیرین تر باشه :)هرگز از خوردن غذاهای سرخ کردنی باکی نداشت ،اما یه نکته ی بسیار مهم در مورد تناسب اندام و سلامتی ایشون این بود(رازش)که هرگز غصه ی هیچ چیزی رو نمی خورد ، مثلا زمانی که همسرش فوت کرد ، خیلی راحت ازش خداحافظی کرد و غصه نخورد .

   پس درک کردم که نگاه و نگرش ما به موضوعات بسیار مهمه .

   منتظر فایل های جدیدتون هستم استاد ،سپاسگذارم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 30 از 6 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سحر
   1402/09/02 14:44
   مدت عضویت: 334 روز
   امتیاز کاربر: 11115 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 490 کلمه

   به نام خالق نعمتهای زیبا💚

   سلام و احترام خدمت استاد بی همتایم و دوستان گرامی

   من در حال حاضر بزرگترین و مهمترین مانع لاغریم را ترس از مواد غذایی به خاطر چاق شدن میدانم یعنی روی سایر موانع با کمک راهنمایی های استاد عزیزم مسلط شدم اما فرمول خوردن باعث چاق شدن می‌شود هنوز در ذهنم بصورت پیش فعال مشغول به خدمت است و به جسمم اجازهٔ برگشت به تنظیمات  کارخانهٔ خلقتم را نمی‌دهد و ما از وقتی بر اساس دریافت اطلاعات اشتباه و غیر معتبر روی مواد غذایی برچسب چاقی و لاغری زدیم ناخواسته قسمت هشدار دهندهٔ مغزمون را فعال کردیم و الان منی که اشرف مخلوقاتم و قدرتم مثل خالقم بی نهایت است  باید از یک نعمتی که خداوند برای لذت بردن و رفع نیاز بدنم در اختیارم قرار داده بترسم واز شما استاد تیزبینم که هوشمندانه روش‌های بر طرف کردن موانع لاغری را با مهارت خاص خودتون کشف میکنید بسیار سپاسگزارم بابت این ایدهٔ فوق العاده تاثیر گذارتان که به طرز شگفت انگیزی ترس از خوردن مواد غذایی را ضربه فنی می‌کند و بی نظیرترین باور جایگزین برای این ترس و مانع ذهنی است

   اینکه در مورد شگفتی های مواد غذایی چه از نظر خلقت آن و چه از نظر شگفتی های تاثیرش بر جسم ما اطلاعات صحیحی به مغزمون بدهیم یک راهکار بسیار مؤثر و بینظیر است در مقابل ترس از خوردن به خاطر چاقی و از نظر من اگر در کنار خواص و مزایای خوراکی ها روی عطر و طعم خوب مواد خوراکی هم تمرکز کنیم سبب تقویت احساس خوب در ما می‌شود و به جای اینکه فکر کنیم که با خوردن فلان مادهٔ غذایی چاق یا بیمار می‌شویم به این فکر کنیم که با بدست آوردن خواص مواد غذایی از طریق خوردن و لذت بردن از عطر و طعم خوب آنها براحتی و با لذت روز به روز سالم‌تر و متناسب‌تر و شاد و شاداب‌تر میشویم

   مثلا:من شنیده بودم خوردن زعفران نشاط‌آور است و اتفاقاً چند وقت پیش در یک مجلس عروسی من از یک خانمی شنیدم که می گفت در مراسم خواستگاری دخترم توی چایی زعفران ریختم و در کُل مراسم همه می‌خندیدند وشاد بودند و الان نگرش من در مورد زعفران همین است که خوش طعم و نشاط آور است یعنی جز این هیچ حس دیگری در موقع خوردن به آن نمیدهم یا مثلاً در موقع خوردن بستنی اگر به خواص مواد آن و عطر و طعم خوش وانیل و گلاب در آن توجه کنیم و لذت ببریم از اینکه یک خوشمزهٔ پُر خاصیت را داریم میخوریم نگرش ما در مورد خوردن بستنی عوض می‌شود و بدون ترس از چاق شدن به اندازهٔ نیاز بدنمان از خوردن بستنی لذت می‌بریم و انتظارمان به جای چاق شدن این است که از خواص و فواید آن بهره ببریم به همین راحتی به همین خوشمزگی

   استاد جان بینهایت از شما سپاسگزارم که این همه بدنبال کشف راه های راحت و آسون برای لاغر شدن ما هستید و امیدوارم این راحتی و آسانی را همواره در تمام مراحل زندگیتان تجربه کنید🌹💚🤗

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/09/02 02:17
   مدت عضویت: 539 روز
   امتیاز کاربر: 37816 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 550 کلمه

   سلام بر استاد همه دوستان وهمه کسانی که کلی لذت بعد از  لاغری روبه دست اوردن گوار و جودتان باشد 

   فاصله ترس از مواد غذایی وجاقی من 

   من به شکر خدا ازکلی ترس تواین مسیر رها شدم‌ولی با دقت به این فایل اون دیدگاه که دوست سمانسبت به کل مواد غذایی رو ندارم‌ فقط، ترسم ازبین رفته باید روی این بخش هم‌کاره کنم که اگه غذا ترس ندارن  موارد مفید این مواد چه چیزی هست که با خوردن به بدن من‌کمک میکنه برای چه بخشی از بدنم‌  چه کاری رو انجام میده به این شکل علاوه بازبین رفتم ترس خواص خوب مواد رو هم به آگاهی این مسیر اضافه میکنیم 

   من وفتی توخونه ازبخاراب  یا پرش روغن بیا چسبیدم دستم‌به ظرف داغ  روی دستم درچا سوختی میشم واون بخش قرمز شده ومیسوزه  کمی شکر روی اون بخش اگه پوست بیرونی باشه  میریزم وحتی اگه چیزه داغی خورده باشم‌زبونم بسوزه روی زبانم‌شکرریخته کلی ازسوزش کم شده به به شکل طبیعی خودش برکست میکنه همین شکری که همه ازخوردن کلی ترس نگرانی ازچاقترشدن دارن از خوردن ترس داریم‌. یی مسکن بسیارخوبی برای این موارد است پس ما اگه روی خوبهای مواد کاره کنیم به درک درست آفرینش این مواد ازسوی خدا می‌رسیم  اگه خوب دقت کنید خداوند برهر بخش اززمین یی مواد روی تواون بخش آفرینش گرده که توبخشهای دیگه شاید از اون موادنباشن جرا ؟

   من‌ تویی برنامه یی خانم ژاپنی رو که به کشورامریگا سفره کرده بود دراثر مصرف مواد اون کشور دچار اضافه  وزن شده بود وفتی برگشت کرده به کشور  خودش انکار که برکشت کرده باشه به حالات اتوماتیک خودش کل اصافه وزنش ازدست داده بود خودش مبگفت که تو کشوردامریکا با خوردن‌مواد اون کشور دچار این‌زمشکل شده بوده ولی وفتی به کشور خودش برمیگرده دوباره لاعر شده اون‌کلی باوره توکشورش ازخوردن مواد که  جه سودی به بدنش دارن رو داشته ولی تو کشورامریکا که معدن اطلاعات اشتباه  وباورهای ازخوردن رابیشتر داره به شکل فبول کردن این مشکل براش به وجود آمده بوده دچار اضافه  وزن شده بود من این باوره روبه  فبول دارم‌ که کلی مشکل  خودم‌. تو این بخش هست که هنوز به شکل  کامل نتواستم‌  همه باورهای خودم رو شناسایی   کنم‌ من توکل باورها ازشکر وقند نه ترس ونه نگرانی که من ارزش مریضی قند میگرم رو نداشتم وتا این زمان خیلی ازخوردن اون لذت رونداشتم حتی بعضی زمان انگار یی جبهه میگرفتم برای نخوردن وتا این زمان به شکر خدا مریضی  قند  نگرفتم  با  این  اضافه  وزنم

    پس  باوره در من به این شکل بوده که اگه افکار فبول داشته که موادی من رو دچار. اضافه وزن میکنه با نگاه کردن وخوردن مصرفش دچاره  مشکل همون اضافه وزن شدم‌ اگه موادی رو تودذهنم  باهاش این باوره اشتباه روهمراهش نمیگردم مثل یی فرد متناسب رفتارداشتم  که هیچ ماده غذایی به من آسیب نزده بلکه همه سو د داده وتولید سوخت ساز وعمل کرده بهتر جسم از تجربه خوردن به وجود  می آره  رو فبول داشتم دیگه هیچ مسئله با خو ردن نداشتم‌

   وفتی کودکی به مواد غذایی اون نگاه رونداره ما با اطلاعات خودمون دراون کودک آرام ارام‌کلی اطلاعات مشکل داده رو میدم‌یا جامعه ویا مدارس خلاصه به شکلی دچاراین باره میشه که بعدها دربرخورد با مواد اون باوره پررنک شده وکم کم مشگل اضافه ورن پیش میاد چون‌اون باوره رو فبول میکنه اگه فبول نکنه هیچ مشکلی درآینده نخواهد داشت 

   خدا پشت و. پنا هتون. یا حق حق نگه دارتون. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1402/09/01 21:42
   مدت عضویت: 1760 روز
   امتیاز کاربر: 11971 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 220 کلمه

   ممنون استاد ممنون که به فکر مایید

   امروز بعد خوردن ناهار با اینکه به اندازه خورده بودم حس چاق کنندگی مواد غذایی دوباره اومد تو سرم با خودم گفتم ناهار حجم زیادی سالاد خوردی گوشت خوردی که اصلا خوراک لاغری و شوید پلو که خود شوید کبریت چربیهاست و کمی هم برنج انرژی لازم برای سوختن چربیهاست

   کلا این ایده اومد که از این به بعد عکس عمل کنم و هر چی میخورم رو عامل لاغری بدونم نه چاقی که این فایل بی نظیر رو گوش کردم ممنون که هستید ممنون که به فکر مایید

   من همیشه مواد غذایی رو تنها عاملی برای سیر شدن میدیدم و بعد سیری هم چون در حد انفجار میخوردم نوبت چاق شدن بود هیچ وقت به مواد غذایی از دید خاصیت نگاه نمیکردم مثلا جگر میخوردم ولی با خودم میگفتم خیلی چربه یا اجیل میگفتم خیلی چاق میکنه تمام خوراکیها از نظر من چاق کننده بود هیچ وقت شاکر نعمتهای خدا نبودم چون نعمت خدا من رو چاق میکرد

   در هر حال واقعا نیتز به تمرین داره حتی اگر شما استاد میگین از خوردن نمیترسید یا من فکر میکنم دلیلش این که اصلاح کردیم پرخوریامون رو الان هم اگر طبق عادتهای زشت قبلمون غذا بخوریم دوباره ترس از خوردن برمیگرده

   خیلی خوبه به مزایای غذاها فکر کنیم 

   فکر کنم رو سلامتی و پوست و مو هم تاثیر خوبی داشته باشه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/09/01 09:09
   مدت عضویت: 458 روز
   امتیاز کاربر: 13430 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,020 کلمه

   سلام استاد 

   خدارا شاکرم که درتاریخ 1402/09/01 این فایل به این خوبی را گوش دادم 

   درمورد خیلی از موفقیتها و لحظات لذت بخش که صحبت کردید بعد از لاغری برای شما بوجود آمده کاملا برای من هم که مقداری از اضافه وزن خود را کم کردم اتفاق افتاده است مثل ایجاد اعتماد به نفس – شادی بیشتر – انتخابهای بیشتر و دیگر من حسرت افرادی که لاغر هستند را نمیخورم چون انشاالله خودم هم به زودی به سرزمین لاغرها خواهم رسید .

   چقدر خوب که شما درمورد افراد متناسبی که زیاد غذا میخورند و همیشه لاغر هستند جستجو کردید که دلیل این را بدانید چون همیشه این سوال برای من هم بود که چطور همسر من الان بعد از 23 ازدواج ذره ای چاق تر نشده ودر وزن 63و64 است ولی من از وزن 89تا 118 کیلو این 23 سال دائم درحال تغییر هستم 

   و چقدر خوب که متوجه شدید نگرش و طرز فکر این افراد باعث متناسب شدن آنها شده است چون علاوه براینکه از خوردن مواد غذایی ترس ندارند که این مواد آیا آنها را چاق یا لاغر میکند بیشتر درمورد مزایای مواد غذایی فکر میکنند که فلان مواد غذایی برای پوست – معده و قلب و ریه مفید است مثلا یک نمونه خوردن آجیل برای افراد متناسب در ذهن آنها درموردمزایای آنها که آجیل برای کنترل چربی خوبه و برای قلب بسیار مفیده ولی درذهن افراد چاق خوردن آجیل هم من را چاق میکند و ضمنا برای چربی و فشار بسیار مضر است چون هم شور است و فشاررا بالا میبرد و هم مغزجات چرب هستند چربی را افزایش میدهدومعایب آن که فلان مواد غذایی شکر دارد پس برای دیابت ضرر دارد – چرب است برای چربی من بد است – ولی افراد متناسب بیشتر نکات مثبت مواد غذایی را درذهن خود ذخیره میکنند تا نکات منفی چون ذهن انسان به دنبال بقاء و حفظ ماست و هرچیزی را که بداند برای ما ضرردارد و هشداردهنده است بیشتر به آن توجه میکند و آن را درذهن ناخودآگاه ما تکرار میکند پس بهتر است کمتر درمورد معایب مواد غذایی اطلاعات جمع آوری کنیم و ضمنا در مورد منبع این اطلاعات بیشتری تحقیق نماییم که آیا این مطلب درست است یا خیر .

    ما باید نگرش خود را نسبت به مواد غذایی تغییر بدهیم و بیشتر نسبت به مزایای یک مواد غذایی پرس وجو کنیم چون هرچه را ما قبلا درذهن خود ذخیره کردیم به هیچ وجه نمیتوان آن را پاک کرد و تنها راه این است که بیشتر درمورد غذاها تحقیق کنیم و مزایا و نکات مثبت را درذهن ذخیره کنیم تا کم کم نگرش ما نسبت به خوردن مواد غذایی تغییر کند باید بیشتر درمورد شگفتی های مواد غذایی و شگفتیهایی که با نگرش ما نسبت به مواد غذایی تاثیر میگذارند بیشتر مطالعه داشته باشیم چون ذهن ما فقط ورودی دارد و خروجی و پاک شدن درذهن ما وجود ندارد پس باید بیشتر اطلاعات صحیح به ذهن بدهیم و از خواندن اطلاعات پراکنده و بدون منبع موثق جلوگیری کنیم .

   چرا وقتی یک انسان چاق یک غذایی را میخورد اولین سوالی که ازخود میپرسد آیا این مواد چاق کننده است ؟چون ما ازکودکی اضافه وزن داشتیم و تا سنی اصلا ترس از خوردن مواد غذایی را نداشتیم وقتی بزرگ تر شدیم و به خوبی تفاوت بین فرد متناسب و چاق را فهمیدیم ترس از خوردن هرگونه مواد غذایی که باعث چاقی بیشتر دربدن ما میشود درما شکل گرفت و مواد غذایی را به 2 گروه چاق کننده و غیر چاق کننده تقسیم کردیم و هرموقع شروع به خوردن مواد غذایی کردیم ابتدا ترس ازاینکه این مواد غذایی جزء کدام گروه هستند درما بوجود آمد مثلا خوردن خیار- کاهو- سالاد یک غذایی بدون کالری و غیر چاقی بود و برای خوردن ترسی نداشتیم وشیرینی -برنج – غذاهای چرب جزء مواد خیلی چاق کننده بودند و این نگرش را سالیان سال با خود داریم و اصلا این نگرش درذهن ما پاک نخواهد شد بلکه باید برای این کار بدنبال مزایا خوردن هرنوع مواد غذایی باشیم و کم کم این نگرش را که هیچ کدام از مواد غذایی که خداوند خلق نمودند به بدن من آسیب نمیرساند و همه ی مواد غذایی برای بدن مفید است را جایگزین کنیم .

   و باید کم کم باورهای اشتباه که من ارثی چاقم – من باردارمیشوم چاق میشوم و من بعد از ازدواج چاق شدم و خیلی از این باورها را درذهن خود کم رنگ کنیم و اطلاعات درست مبنی بر درست نبودن این باوررا در خود تقویت کنیم و برای این موضوع با دلیل و مدرک افراد متناسب را که چنین شرایط داشتند و چاق نشدند را مشاهده کنیم .

   خداراشکر تا حدودی ترس از خوردن مواد غذایی درما کمتر شده ولی کاملا از بین نرفته که باید با نگرش صحیح نسبت به مواد غذایی و پرس و جو درمورد مزایا آنها این نگرش مثبت را جایگزین کنیم .

   استاد مادربزرگ من با سن 99 سال از دنیا رفتند هرروز 10تا چایی میخوردند و همه ی آنها باید با نبات زیاد شیرین میشد تا مقداری که دیگر نبات درچایی حل نمیشد و جالب اینکه همیشه قند خون مادربزرگ من 70بود و همیشه از مزایا نبات داغ میگفتند که چایی زیاد برای کلیه – یبوست – هضم غذا و خیلی چیزها مفیده و سردی غذاها را ازبین میبره و همیشه این سوال برای ذهن من بود که چطور طایفه مادری من با خوردن این همه نبات زیاد دیابت ندارند ولی طایفه پدری من با خوردن مقدار خیلی کم از نبات همگی دیابت دارند الان متوجه شدم نگرش آنها نسبت به نبات با توجه به مزایای زیاد آن کاملا متفاوت بود 

     مزایای خوردن نبات با چای 

   مصرف منظم نبات می‌تواند تمرکز و عملکرد شناختی را بهبود بخشد و حافظه را تقویت کند. نبات به دلیل خاصیت ضد التهابی و ضد اسپاسموتیک خود، برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش مفید است. مصرف نبات به علت جلوگیری از دیر هضم شدن غذا می‌تواند در درمان مشکلات معده، مثل سوء هاضمه و تهوع، ترش کردن، و آروغ زدن تسکین بخش باشد.نبات برای رفع درمان یبوست مفید است . انشاالله که اطلاعات درست باشد 

   استاد از شما ممنون که این همه آگاهی درمورد شگفتی های مواد غذایی را به ما یاد میدهید و انشاالله با درست غذا خوردن و نگرش درست نسبت به مواد غذایی درمسیر متناسب شدن پیش برویم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 18 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم