0

مراقب افکارتان باشید

اندازه متن

زندگی ما بر اساس افکار ما رقم می خورد.

تا چند سال قبل عقیده داشتم که خداوند زندگی من را از قبل مشخص کرده و سرنوشت من نوشته شده است و به همین دلیل هر سال در شب ها قدر برای متقاعد کردن خداوند برای تغییر سرنوشتم تلاش می کردم تا بیشترین احساس غم و ناراحتی را در خودم ایجاد کنم.

بسیاری از انسانها عقیده دارند که خداوند سرنوشت آنها را تعیین می کند و شنیدن این موضوع که خودشان خالق زندگی شان هستند مسخره و باورنکردنی است.

حتما شنیده اید که آب، مایه حیات است.

در جهان مادی اقیانوس ها، دریاها و رودخانه ها ایجاد شده اند تا آب در بخش های مختلف زمین وجود داشته باشد، اما از آنجا که قسمت هایی از زمین وجود دارد که رودخانه و دریا ندارد، از طریق بارش باران، آب به همه قسمت های زمین رسانده می شود.

باران توسط ابرها ایجاد می شود و ابرها از بخار آب اقیانوس ها و دریاها تشکلی می شوند.

بارها شده که در آسمان محل سکونت خود ابر دیده اید اما باران نباریده است.

زمانی باران می بارد که ابرها متراکم شده و تحت فشار و برخورد قرار بگیرند، در این صورت باران شروع به باریدن می کند.

افکار ما مانند ابرهای آسمان هستند.

افکار پراکنده ما در باره هر موضوعی تاثیری در زندگی ما نمی گذارند اما زمانی که افکار ما درباره یک موضوع به اندازه ای زیاد و متراکم شوند، وقوع اتفاقات بر اساس افکار منسجم شده شروع می شود.

همانطور که تراکم ابرها باعث بارش باران می شود، تراکم افکار باعث رخ دادن اتفاقات در زندگی ما می شود.

بنابراین واضح است که اگر می خواهید زندگی خود را تغییر دهید باید افکار خود را تغییر دهید.

اشتباهی که بسیاری از انسانها مرتکب می شوند این است که برای مدتی سعی می کنند افکار مناسب داشته باشند اما چون اتفاقی در زندگی آنها رخ نمی دهد که همسو با افکار و تلاش جدیدشان در زندگی باشد مایوس شده و ادامه نمی دهند.

با درک این موضوع متوجه خواهید شد که وقوع اتفاقات نیاز به تراکم افکار دارد. اگر مدت هاست مشغول ایجاد افکار مناسب در هر زمینه ای هستید و نتیجه دلخواه را کسب نکرده اید به این دلیل نیست که شما اشتباه کرده یا قوانین جهان هستی درباره شما عمل نمی کند یا حتی شاید فکر کنید که قانون جذب و قدرت ذهنی توهم باشد.

تنها دلیل رخ ندادن اتفاقات به تراکم مناسب نرسیدن افکار صحیح و مثبت درباره موضوع مورد علاقه شماست.

بنابراین به جای نگران بودن برای رخ دادن اتفاقات و تغییر شرایط زندگی خود به فکر ادامه دادن مسیر خود باشید تا افکار جدید شما به تراکم لازم رسیده و بارش نعمت ها شروع شود.

موضوع پیوند افکار ارتباط مستقیم با رخ دادن شرایط در زندگی ما دارد و درک این موضوع می تواند روند تغییر کردن شما را متحول کند.

به روند حرکت خود در مسیر تغییر کردن توجه کنید متوجه خواهید شد که به چه میزان افکار مناسب را ایجاد کرده اید و میزان تراکم افکار در ذهن تان چگونه است.

از مهمترین عوامل تاثیرگذار در تراکم افکار متمرکز شدن بر مسیر مورد علاقه است.

اشتباهی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند این است که یک مسیر مشخص را دنبال نمی کنند.

ویدیوهای مختلف از اساتید متفاوت را تماشا می کنند، پیام های گوناگون در شبکه های اجتماعی را مطالعه می کنند و به طریق مختلف آگاهی وارد ذهن خود می کنند.

این طریق عملکرد منجر به پراکنده شدن افکارتان می شود و هرگز به تراکم لازم برای شروع بارش نعمت ها منجر نمی شود.

بنابراین پیشنهاد می کنم در مسیر مورد علاقه خود انتخاب کنید که از چه مسیری حرکت کنید و هرگز وسوسه نشوید مسیر خود را تغییر دهید تا به وضوح درباره مسیر خود دست پیدا کنید.

مطمئن باشید اگر به صورت متمرکز در مسیر انتخابی خود حرکت کنید و نیاز باشد مسیرتان را تغییر دهید، خداوند به طریقی که خود می داند شما را به مسیری که به شما بیشتر و بهتر کمک می کند هدایت خواهد کرد.

به اندازه ای که بر مسیر حرکت خود متمرکز باشید، خداوند نیز بر هدایت شما متمرکز می شود و متوجه می شوید که به شکل های معجزه آسا مسیر حرکت شما بهبود پیدا می کند.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

فایل صوتی
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.net/?p=32695
برچسب ها:
8 نظر در مورد مراقب افکارتان باشید

دیدگاهتان را بنویسید

   آواتار fatmhadly85@gmail.com
   1401/01/15 19:24
   مدت عضویت: 511 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 600 کلمه

   به نام خدایی که در این نزدیکیست ❤️❤️❤️

   سلام  🖐️

   مراقب افکارتان باشید  🌹

   برای منم خیلی پیش اومده که مثلاً از موضوعی ناراحت بودم و یا کسی حرف ناراحت کننده ای بهم زده و همون لحظه بغض کردم و بعدش در تنهایی خودم گریه کردم و تا چند روز فکر و ذهنم درگیر اون حرف بوده و بسیار با خودم در مورد اون موضوع گفت و گوی درونی داشتم و خیلی اعصابم خرد شده و تا چند وقت حالم بد بوده اون زمان فکر میکردم که فقط من این طوری هستم و زیادی حساسم و به قول اطرافیان دلم نازک و اشکم در مشکمه البته هنوزم همین طوری هستم ولی امروز با گوش دادن به این فایل زیبا فهمیدم که نباید روی موضوعات ناراحت کننده متمرکز بشم و به اونا توجه کنم و سعی میکنم که از این به بعد بیشتر رو خودم کار کنم چون این طوری اون موضوع ناراحت کننده رو در ذهنم گسترش میدم واین باعث میشه که از این مدل موضوعات ناراحت کننده بیشتر جذب کنم با گوش دادن به این فایل انگار به آرامش رسیدم و با شنیدن حرفای استاد و مثال های زیبا شون لبخند روی لبم بود چون مثال ها خیلی مرتبط به موضوع و قابل لمس بودن اتفاقاً یک چند روزیه که یک موضوع ناراحت کننده خیلی رو مخم بود و مدام بهش فکر میکردم و فقط زمانی که خواب بودم انگار ذهنم رها و آزاد بود و به محض بیدار شدن دوباره ذهنم متوجه اون موضوع میشد و درگیری شروع می‌شد و خدا رو شکر امروز به این فایل هدایت شدم و ، وقتی که فایل و باز کردم و شروع به گوش دادن کردم انگار یک لحظه ذهنم آرام شد و همون موقع ذهنم و از اون موضوع برداشتم و در عوض ذهنم و مشغول خوبی ها و زیبایی های اطرافم کردم دیدم که انگار سبک شدم ، شاد شدم ، لبخند روی لبم بود انگار این چند روز روح و جسمم خیلی خسته و سنگین شده بودن و از زمین و زمان ناراحت و شاکی بودم و این تمرکز داشتن روی افکار خیلی مهمه در مورد چاقی هم همین طور ما افراد چاق چون همش روی اضافه وزن و چاقی مون تمرکز می‌کنیم و فرکانس چاقی رو به جهان و کاعنات ارسال می‌کنیم  پس چاقی بیشتر دریافت می‌کنیم استاد این حرف تون خیلی به دلم نشست که گفتید خداوند همه چیز در کیسه اش داره و اصلا خوب و بد براش معنی نداره ما هرچی که بخواییم همونو دریافت می‌کنیم بعد از فایل خیلی در مورد این حرف با خودم فکر کردم پس  واسه همینه که در جهان این همه تضاد وجود داره شادی ، غم ، سلامتی ، بیماری ، فقر ، ثروت ، چاقی ، لاغری …… خداوند از همه نوع نعمت ها به وفور داره و وظیفه اش اجابت کردنه خودش در قرآن فرمودند که بخوانید مرا تا شما را  اجابت کنم پس اگر ما در هر شرایطی هستیم فقط و فقط خودمون خواستیم که در اون شرایط باشیم وگرنه انواع و اقسام نعمت هست ما بلد نیستم که درخواست کنیم و به اشتباه تمرکز مونو گذاشتیم روی ناخواسته ها در صورتیکه دوست داریم به خواسته هامون برسیم ولی با تمرکز مون روی نا خواسته ها روز به روز از خواسته ها مون دور میشیم و بیشتر از مدل ناخواسته ها دریافت می‌کنیم و بعد همه چیز و میندازیم گردن خداوند و خود مونو بیگناه و قربانی می‌دونیم الهی شکر که به مسیری هدایت شدم که در اون پر از آگاهی و اطلاعات ناب و طلاییه استاد ممنون که اطلاعات ارزشمند تو نو در اختیار مون قرار میدید و مارو از نادانی به سمت دانایی هدایت می‌کنید 🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fatmhadly85@gmail.com
   1401/01/15 02:34
   مدت عضویت: 511 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 71 کلمه

   سلام سال نو مبارک ان شاالله که در کنار خانواده محترم بهترین چیزها رو تجربه کنید 

   استاد من هر چی تو سایت دنبال مسیر لاغری من ( صد گام ) میگردم پیدا نمی‌کنم میشه راهنمایی کنید . آخه من تا گام 49 رفتم و خیلی مشتاق هستم که تمرین صد گام و انجام بدم و تا آخرش برم ولی هرچی می گردم ، سرچ میکنم پیداش نمیکنم . ممنون میشم راهنمایی کنید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار رضا عطارروشن
    رضا عطارروشن
    1401/01/15 10:56
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 41 کلمه

    سلام و درود
    سال نو شما مبارک باشه
    مسیر صد گام از سایت حذف شده
    از دوره 12 گام و همچنین محتوای نکات طلایی لاغری می توانید استفاده کنید
    ضمنا تا 15 فروردین دوره ورود به سرزمین لاغرها با 40% تخفیف ارائه می شود.
    موفق باشید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار fatmhadly85@gmail.com
     1401/01/15 20:34
     مدت عضویت: 511 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 43 کلمه

     چه حیف چرا ؟ خوش به حال دوستانی که دوره صد گام و استفاده کردند چون خیلی فایل های ارزشمندی داشت منم خیلی دوست داشتم که تا آخر مسیر و طی کنم . استاد ای کاش حذفش نمیکردین بازم تشکر از زحمات تون.

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      آواتار رضا عطارروشن
      رضا عطارروشن
      1401/01/16 03:49
      اندازه متن
      محتوای دیدگاه: 23 کلمه

      تمام محتوای صد گام در فایل های نکات طلایی گنجانده شده
      می تونید از منوی سایت از بخش های مختلف نکات طلایی استفاده کنید

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
       آواتار fatmhadly85@gmail.com
       1401/01/16 13:16
       مدت عضویت: 511 روز
       اندازه متن
       محتوای دیدگاه: 36 کلمه

       استاد ممنون از راهنمایی تون حتما این کار رو انجام میدم خیلی خوشحال شدم و همچنین ممنون که خیلی سریع به سوالات من و دوستانم جواب میدید و اگر مشکلی داشته باشیم راهنمایی مون می‌کنید 🌹🌹🙏🙏

       برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
       امتیاز: 0 از 0 رأی
       افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار hleila54@yahoo.com
   1400/12/22 08:11
   مدت عضویت: 331 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 57 کلمه

   سلام به استادعطارروشن عزیز 

   سلام به دوستان عزیزم درسایت تناسب فکری 

   استادسپاسگزارم ازتون بابت این فایل عالی ومطالب فوق العاده ای که نوشتید 

   تحسین تون میکنم بابت این درک عالی وساده تون ازقوانین الهی مثالهای شما فوق العاده ان وخیلی به من کمک میکنن تا برا مسائل قابل فهم تربشن ساده واسون  سپاس که عاشقانه دانسته هاتونو دراختیارمون قرار میدین 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام خضرلو
   1400/12/20 10:22
   مدت عضویت: 1035 روز
   اندازه متن
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 637 کلمه

   سلام استاد عزیزم

   چقدر دلم برای سایت تنگ شده بود چقدر به این خونه عادت کرده بودم چقدر نوشته های این فایل برای من بود چقدر برای من این آگاهی ها میکس شده بود چقدر اینجا هواش خوبه چقدر اینجا محل آرامشه آدم از همه جا نامید میشه اینجا یه خونه امنه براش خونه امید تو این مدتی که نبودم فقط از خدا حال خوب خواستم احساس آرامش چقدر تو این مدت از فقر از بدبختی از پیری از گرسنگی از جدایی از بیکسی ترسیدم چقدر حالم بد شد نتونستم از پس ذهنم بربیام من تو این دنیا فعلا این خونه رو دارم که همیشه درش روم بازه منتی به سرم نمیزارن با آغوش باز منو میپذیزن ازاینکه بیام خونه م خوشحال میشن ازم پذیرایی عالی میکنن روحیه ام رو بهتر میکنن حالم رو خوب میکنن دیگه از دنیا چی میخوام تو این مدت فهمیدم که حال خوب همه چی هست همه چی آرامش و آگاهی هست نه چیز دیگه قدر بدونیم حال خوبمون رو قدر بدونیم شکر کنیم من که دیگه حال خوب برام همه چی هست من تو مدتی که سایت بودم حالم خوب بود اصلا احتیاج به آهنگ هم نداشتم حتی فایل صبحگاهی هم گوش نمیدادم زیاد چون اصل حالم درونم خوب بود نیاز نداشتم اهنک ولی این روزها آهنگ هم زیاد حالم رو خوب نمی کنه همه چیز به هم ریخته تمام تلاشم رو میکنم حتی برای چند دقیقه با اهنک کنترل افکار و رفتارم رو به دست بیارم 

    

   این روزها میاد تا قدر سایت قدر این آگاهی ها قدر این آرامش این شادی درونی رو بیشتر بدونیم این روزها میگذره هیچ غمی حتی هیچ شادی پایدار نیست این روزها درسهای مهمی برای من داره قیمت حال خوب چنده؟قیمت از آینده نترسیدن قیمت در لحظه ی حال زندگی کردن قیمت از پیری و مرگ نترسیدن چنده قیمت قدر عزیزان رو دونستن چنده قیمت اینکه تو این مدت به ارامش نسبی حداقل رسیدی چنده ؟

   قیمت نداره یعنی بینهایت قیمت داره ارزش داره

   از خدا میخوام فقط پیشم باشه آرامش بده به قلبم تا ترسهام دوباره برن ذهنم به ارامش برسه وغمی تو دلم نباشه دوست دارم دوباره با همین اندام با همین کمبودها با همین بی مهری ها با همین بیکاری با همین شهر با همین زند گی دوباره مثل قبل حالم خوب باشه وغم تو دلم نباشه 

   به قول استاد حال خوبها رو با سپاسگزاری و قدردانی از خدا لینک کنیم به هم تا شادی ها مون اوج بگیره تا شادی هامون نعمتهامون صد ها برابر بشه بی نهایت بشه

   ممنونم استاد که این خونه رو درست کردین برای ما و همواره منتظر اومدن ما هستین مشتاق دیدن ما هستین  از اومدن ما خوشحال میشید وبا حال خوب از ما پذیرایی میکنید .

   ببخشید که ما حال بدی هامون رو برای شما میاریم 

   ویک نکته مهم که استاد گفتن ازین استاد به اون استاد پناه نبرین راست میگه نتایج پراکنده میشه اون ابره متمرکز نمیشه 

   اون بارونه نمیباره

   من تو این مدت داشتم از مسیر خارج میشدم هی ازین در ازین فایل به اون فایل میرفتم که حالم خوب کنم حتی با فایل استاد دیگه ولی فایده نداره  اصلا نداره 

    

   حالت بدتر میشه حالت بدتر و بدتر میشه 

   من به عینه مشاهده کردم که هر وقت حالم بده دارم میرم فایل استاد دیگه ببینم وقتی حالم خوبه اصلا دوست ندارم ازاینجا تکون بخورم یعنی اونموقع حالم از حرفها ی اساتید دیکه اون موقع بد میشه شاید بهترین حرفها را بزنن ولی اعصابم بیشتر خراب میشه 

   پس بمونیم اینجا با حس خوب جاهای دیگه خبری نیست . ذهنتونو مغشوش نکنید با اطلاعات پراکنده .خدا اینجاست دست ما رو گرفته آورده اینجا 

   همانطوری که به تعهد به همسر را لازم و واجب وضروری میدونیم اینجا بمونیم به سایت بچه استاد وفادار و متعهد بمونیم تا نتایج دلخواه کسب کنیم 

   و اکر نیاز باشه خداوند تو رو از اینجا به جاهای دیگه هدایت میکنه با حال خوب نه به زور 

   اینارو دوست داشتم بگم برای خودم اول وعمل کنم 

   خدارو شکرت میکنم

    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار zza.124123@gmail.com
   1400/12/19 14:22
   مدت عضویت: 172 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 197 کلمه

   با سلام به شما استاد عزیز اول از همه در تمام مدتی که این فایل و گوش میکردم با خودم می گفتم خدایا این چه فایل ارزشمند یه درک همین یه دونه فایل کافیه تا زندگیمو نو تغییر بدیم و به شکلی که میخواهیم خلقش کنم هر روز هزاران بار خدا رو شکر میکنم که منو با این مسیر شگفت انگیز آشنا کرده وهر روز بیشتر مطمئن میشم آشنایی من با این سایت اتفاقی نیست بلکه خدا خواسته و این توانایی رو در من دیده که من میتونم تغیر کنم و این مسیر شگفت انگیز و زیبا رو جلوی پام قرار داده‌ من چندین بار این فایل و گوش دادم وهر بار به درک عمیقتر و زیبا تر از قدرت ذهن وافکار م پی بردم دقیقا هما نطوریکه استاد میگن اگر ما مسولییت تمام زندگیمو نو به عهده بگیریم وبه جای ناله کردن وناسپاسی اونو بپذیریم حتما توانایی وقدرت تغییر اونشرایطی رو که نمخاهیم در ما به وجود میاد وما میتونیم شرایط وجسمی که دلخواهمونه و دوست داریم روخلق کنیم از شما استاد عزیز هزاران بار تشکر میکنم که این آگاهی های ارزشمند وعالی رو در اختیارمون قرار میدین خدایا شکرت که در مسیر آگاهی هستم  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم