0

20 نشانه چاقی دردسر ساز

لاغر شدن
اندازه متن

ایرانی ها همچنان در حال افزایش وزن و ریسک های سلامتی غیر ضروری هستند.

در چند دهه گذشته افزایش قابل توجهی در مصرف غذاهای چرب، حالت های غم انگیز، استرس شغلی و برنامه های فشرده روزانه به وجود آمده است. در حال حاضر بسیاری از افراد به طور طبیعی بیش از 30 کیلو اضافه وزن دارند و دیابت و سایر بیماری هایی که با چاقی همراه هستند شایع هستند.

کارشناسان تغذیه اعلام کرده اند که کودکان چاق امروز زندگی کمتری نسبت به والدین خود دارند

سیستم های کنترل وزن و همچنین کاهش وزن در کشور ما برای مقابله با چنین افزایش قابل توجه افرادی که اضافه وزن دارند مناسب نیست و هزینه های بالا و البته بی تاثیر تلاش برای کاهش وزن بسیار بالا است.

تقریبا دو سوم بزرگسالان دارای اضافه وزن یا چاق هستند. اکثر آنها آگاهی دارند که شرایط آنها غير عادی و خطرناک است، اما تعداد کمی از آنها واقعا در مورد وضعیت خود احساس نگرانی می کنند و در فکر روشی صحیح برای کاهش وزن خود هستند.

ورزش کردن و حفظ رژیم غذایی متعادل نیاز به انگیزه بسیار زیادی دارد که معمولا این انگیزه در افراد چاق وجود ندارد

اشاره به برخی از معایب اضافه وزن ممکن است به بعضی از افراد چاق کمک کند تا انگیزه اقدام کردن برای متناسب شدن را در خود ایجاد کنند

در ادامه این مطلب 20 مشکل اساسی افراد چاق را توضیح میدهم و با بررسی شرایط خود با این موارد میتوانید به راحتی به عمق مشکل چاقی در خود پی ببرید و تصمیم بگیرید که آیا تمایل داردی در همین شرایطی که هستید به زندگی ادامه دهید یا برای خلق زندگی جدید و کاهش وزن اقدام جدی کنید

1-  تنفس کشیدن دشوار

بسیاری از افراد چاق به سختی تنفس می کنند،  چربی بیش از حد باعث انقباض قفسه سینه می شود و فضای کمتری را برای دیافراگمباقی می گذارد تا به سمت پایین حرکت کند علاوه بر این، ریه ها، مکان ذخیره سازی برخی از چربی ها را فراهم می کنند و مبادله اکسیژن را کاهش می دهد.

افراد چاق به دلیل اینکه ساده ترین وظایف روزانه خود را انجام نمی دهند توانایی انجام فعالیت های ساده خود را ندارند، به طور مثال با بالا رفتن از چند پله به نفس نفس می افتند و قادر به ادامه حرکت

2-  قادر به پیاده روی نیستند

تصور کن که یک کیسه سیب زمینی در تمام طول روز با شما باشد. وزن اضافی به شکستگی باسن، زانو و پاها کمک می کند. برخی از کارشناسان ادعا می کنند که چاقی یکی از علل استئوآرتریت است و بیان می کند که چربی های اضافی در انحطاط غضروف مفصلی نقش بسزایی دارند.

اگر به افرادی که در مکان های عمومی پیاده روی یا دوچرخه سواری می کنند توجه کنید اکثر آنها افراد چاقی نیستند، پیاده روی فعالیت آزاد و سالمی است که انجام آن به افراد چاق بسیار توصیه میشود، حتی آن دسته از افراد چاقی که خیالی برای متناسب شدن ندارند، با انجام روزانه نیم ساعت پیاده روی فرصت بیشتری برای زندگی کردن در جهان خواهند داشت.

3- قادر به انجام کارهای شخصی خود نیستند

افراد چاق در انجام بسیاری از کارهای شخصی خود با مشکل مواجه هستند، کارهایی مانند پوشیدن جوراب، بستن بند کفش ها، پوشیدن لباس و …

اگر در انجام بعضی از کارهای شخصی خود با مشکل مواجه شده اید بهتر است برای ادامه زندگی خود به فکر چاره ای برای کاهش وزن خود باشید.

4- مبتلا شدن به بیماری قلبی

اضافه وزن باعث توقف، مسدود شدن، احتقان و انسداد رگ های قلبی می شود.

چربی اضافی باعث فشار روی قلب، ریه ها و سایر اعضای داخلی می شود و در بسیاری از موارد باعث کاهش توانایی فرد و پایین آمدن کیفیت زندگی او می شود. بیماری قلبی حتی افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند را نیز تهدید می کند. اضافه وزن سبب  بیماری های قلبی و سکته مغزی می شود. هر روز که بر وزن خود می افزاید احتمال بروز یک بیماری دیگر را افزایش می دهید.

5- خطر مرک زودرس

افراد سنگین تر جوان تر می میرند، ملاحضه آمار مرک و میر در بین افرادی که به دلیل بیماری خاصی فوت شده اند به وضوح ثابت می کند که بیشتر این افراد از چاقی رنج می برده اند. بررسی آمار خدمات بیمه ای به وضوح مشخص می کند که هزینه های کمک درمانی برای افرادی که چاق هستند به مراتب بیشتر از افرادی است که متناسب هستند.

به ندرت یک فرد چاق می تواند سنین بالا را برای زندگی تجربه کند، افراد مسن با سن های 70 سال به بالا تقریبا در تمام موارد افراد متناسب بوده اند. پس اگر تمایل دارید برای مدت بیشتری در جهان زندگی کنید و در این مدت از سلامتی بیشتری برخوردار باشید حتما به فکر کاهش وزن و زندگی سالم باشید.

6- کیفیت زندگی پایینی دارند

یک زندگی دردناک و با حالت های عصبی و خشمگین کننده و نشستن در اتاق انتظار پزشکان کیفیت زندگی مناسبی نیست اما متاسفانه اکثر افراد چاق در چنین شرایطی زندگی می کنند.

شاید افراد چاق به کمک پزشکی مدرن با داروهای ضد فشار خون، داروهای کلسترول، استنت، ایمپلنت های ضربان ساز، پیوند اعضا، جایگزین های مفصلی و غیره بتوانند زندگی را برای مدت زمان بیشتری ادامه دهند، اما به هر حال زندگی توام با اضافه وزن همواره ناخوش آیند است و فرد در تمام مدت زندگی حالت های افسردگی و ناراحتی را در خود می بیند

7- از درد کمر رنج می برند

افراد سنگین از بیماری مزمن رنج می برند اما اضافه وزن باعث افتادگی ستون فقراط و ایجاد درد شدید در قسمت کمر می شود. با اضافه شدن وزن فرد عضلات شکمی شل شده و افتادگی شکم باعث ایجاد انحنا در ستون فقراط شده و به مرور باعث ایجاد و تشدید درد کمر می شود.

8- از سنگ کلیه رنج می برند

با افزایش وزن، بسیاری از مردم به طور دوره ای باید مراحل شکستن و یا از بین بردن سنگ کلیه را سپری کنند.  با توجه به رژیم غذایی متعددی که جهت کمک به این افراد تجویز می شود و راهکارهایی برای مقابله با سنگ سازی کلیه ارائه می شود اما مواجه شدن با این تجربه های دردناک اجتناب ناپذیر است.

9- افسردگی و حالت های غم انگیز

بسیاری از افراد چاق نمی دانند که احساس خوب چیست، چرا که شرایط اضافه وزن آنها چنین احساسی را از بین برده است.  افسردگی پیچیده است، اما این می تواند ناشی از استرس ناشی از عدم تعادل شیمی در بدن، احساس غرور، انزوای اجتماعی، پیدا کردن همسر و عوامل دیگر باشد. اما تاثیری که چاقی در تشدید افسردگی دارد غیرقابل انکار است چون به میزان زیادی باعث فاصله گرفتن فرد از فعالیت های اجتماعی و ارتباط با اطرافیان می شود.

10- مبتلا شدن به دیابت

اپیدمی دیابت نوع 2 در ایران آغاز شده است و کارشناسان انتظار دارند که این بیماری بدتر شود. چاقی و فقدان ورزش به طور مستقیم باعث تشدید این بیماری می شود.

پس از تشخیص دیابت، زندگی فرد دیابتی برای همیشه تغییر خواهد کرد. خطر مبتلا شدن به دیابت به تنهایی می تواند انگیزه کافی برای از دست دادن مقدار زیادی از وزن شما باشد.

11- برای تهیه لباس مشکل دارند

افراد متناسب تلاش می کنند تا لباس هایی را پیدا کنند که به نظر آنها عالی باشد، اگر چه برخی از تولیدکنندگان خطوط تولید برای مردان و زنان بزرگ را اضافه کرده اند با این حال، خرید لباس های بزرگت به طوری که مورد رضایت و علاقه اقراد چاق باشد همیشه یک مشکل است.

12- برای یافتن همسر مشکل دارند

بسیاری از مردم با کسی که چاق است ازدواج نمی کند. اگر قصد ازدواج دارید بهتر است لااقل تا پیدا کردن همسر مناسب برای زندگی به فکر کاهش وزن خود باشید.

بسیاری از افراد چاق محکوم هستند که با همسری که مثل خودشان چاق است ازدواج کنند و این ازدواج نافرجام در ادامه زندگی باعث تشدید چاقی آنها و عمل آمدن فرزندان چاقی است که ادامه راه والدین خود را می دهند.

13- مورد احترام نیستند

از دست دادن عزت نفس و عدم رعایت احترام از طرف دیگران سبب افزایش احساس بد در افراد چاق می شود.  هنگامی که ظاهر فیزیکی شما را از حالت مورد رضایت جامعه دور باشد پیدا کردن و نگه داشتن دوستان سخت می شود. عزت نفس پایین شما می تواند باعث شود دیگران شما را سرکوب کنند و این انزوا بتواند به افسردگی که قبلا مورد بحث بوده است کمک می کند.

14- پیدا کردن شغل مناسب سخت می شود

بسیاری از کارفرمایان تمایلی به استخدام افراد چاق ندارند و دلیل آنها این است که افراد چاق به آرامی کار می کنند و پیش از پایان روز کاری خسته می شوند. همچنین برخی کارفرمایان ترجیح می دهند برای بالابردن جلوه کاری خود از افراد متناسب و خوش تیپ در محل کاری خود استفاده کنند.

15- در ارتباط اجتماعی مشکل دارند

مردم تمایل دارند با افرادی دوست باشند که بتوانند با افتخار آنها را به عنوان دوست خود معرفی کنند. افراد سنگین وزن در جلوه عمومی افرادی مناسب برای دوستی و معاشرت نیستند و همیشه ارتباط داشتن با آنها توام با مشکلات خاص خودش است.

16- صندلی های عمومی برای افراد چاق مناسب نیست

آیا تا به حال در کنار یک فرد بزرگ در یک هواپیما نشسته اید؟

اگر چنین است، می دانید که این تجربه می تواند یکی از بدترین تجربیات زندگی شما باشد.

افراد چاق معمولا یک سوم صندلی کناری خود را نیز اشغال می کنند و این موجب آزار و اذیت دیگران است. با اینکه افراد چاق برای حالتی که ایجاد کرده اند ممکن است عذرخواهی کنند اما این درخواست بخشش کمکی به تغییر شرایط فرد بغذ دستی آنها نخواهد کرد.

17- احتمال شکستکی استخوان در افراد چاق بیشتر است

فشاری که وزن اضافه به استخوان های پا و کمر وارد می کند خطر مصدومیت افراد چاق را به شدت افزایش می دهد. مساله نگران کننده مبتلا بودن اکثر افراد چاق به بیماری دیابت است که سبب می شود زخم های ایجاد شده در اثر شکستگی بهبود پیدا نکند و در مواردی موجب قطع عضو فرد چاق می شود.

18- بیشتر اعضای بدن آنها آویزان است

بالا رفتن وزن و تجمع زیاد چربی در بافت های مختلف بدن سبب افتادگی قسمت های مختلف بدن فرد چاق میشود، پهلوها، شکم، سینه ها و ناحیه زیر گلو از شایع ترین بخشهای آویزان در افراد چاق است. استفاده از کمربند همیشه برای افراد چاق مشکل ساز است چرا که بیشتر سبب افتادگی و آویزان شدن ناحیه پهلو و شکمی می شود.

19- از بین رفتن عضروف های استخوانی

هر ساله افراد چاق زیادی برای جایگزینی مصا ران و زانو اقدام می کنند. حمل وزن اضافه برای سال متمادی باعث از بین رفتن سستی و پاره شدن مفاصل بدن می شود.

20- تنبلی و بودی بد بدن

اگر چه بدن افراد دارای اضافه وزن مشابه بدن سایر افراد است اما افتادگی پوست و کاهش جریان هوا روی پوست فرد چاق سبب بد بو شدن بدن این افراد می شود. همچنین وزن بالا باعث کاهش تحرک و گاهی افسردگی فرد چاق می شود. افراد چاق به خاطر شرایط جسمی خود کمتر از حمام استفاده می کنند و لباس های خود را عوض می کنند و این موارد باعث افزایش بوی بد بدن آنها می شود.
هدف من از نوشتن این مطلب خدشه دار احساس شما نیست، آنهای که این مطلب را خواندند مطمئنم رویای متناسب شدن را دارند و به همین دلیل برای خواندن این نوشته وقت خود را صرف کردند. اطلاع از شرایط افراد چاق شاید به افرادی که تصمیم دارند با چاقی به زندگی خود ادامه دهند کمکی نکند اما مطئمنم برای شما که تصمیم دارید شرایط زندگی خود را تغییر دهید و با قالب جسمی جدید زندگی را تجربه کنید مفید خواهد بود.

مطمئن باشید پس از خواندن این مطلب چه بخواهید و چه نخواهید شما به سمت مسیر متناسب شدن هدایت خواهید شد چرا که با یادآوری مشکلات چاقی، شما انگیزه بیشتری برای رهایی از این شرایط خواهید داشت.

ارادتمند شما: رضا عطارروشن

 
 
با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.70 از 10 رای

https://tanasobefekri.net/?p=9863
برچسب ها:
11 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار زهرا
   1402/06/22 11:01
   مدت عضویت: 435 روز
   امتیاز کاربر: 12430 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 332 کلمه

   سسلام استاد صبح شما بخیر و شادی 

   خدایا شکرت که تووانستم درتاریخ 1402/06/22 این فایل به این مهمی را گوش بدهم و بدانم که من چطور با این 20مشکل تا الان 46 سال زندگی کردم و با این انگیزه که من هم انشاالله لاغر خواهم شد و از این مشکلات رهایی پیدا خواهم کرد این مسیر را ادامه میدهم 

   استاد خیلی ممنون که با این دقت و ریز بینی به این 20مشکل اشاره کردید که خیلی از مواقع خودمان را مستحق این مشکلات میدیدیم چون فکر میکردیم برای همیشه و تا آخر عمر چاق خواهیم بود و ممنون که مارا ازگمراهی بیرون آوردید .

   21تا ازمشکلات افراد چاق را دوباره برای خودم مینویسم تا انشاالله به زودی همه ی انها را ترک کنم .

   1- تنفس کشیدن دشوار و نفس نفس زدن در هنگام تحرک 

   2- قادر به پیاده روی نیستند 

   3- قادربه انجام کارهای شخصی خود نیستند 

   4- مبتلا شدن به بیماریهای قلبی

   5- خطر مرگ زود رس

   6- کیفیت زندگی پایینی دارند نسبت به لاغرها 

   7- ازدرد کمر و گردن و زانو رنج میبرند 

   8- از سنگ کلیه و کیسه صفرا رنج میبرند 

   9- افسردگی و حالتهای غم انگیز در طول عمر 

   10- مبتلا شدن به دیابت نوع 2

   11- برای تهیه لباس مورد پسندشان همیشه مشکل دارند 

   12- برای یافتن همسر مناسب مشکل دارند 

   13- مورد احترام دیگران زیاد نیستند و دوستان کمتری دارند 

   14- پیدا کردن شغل مناسب برای افراد چاق سخت است 

   15- در ارتباط اجتماعی با افراد مشکل دارند 

   16- صندلیهای عمومی مثل هواپیما – اتوبوس – پارکها – وسایل ورزشی برای افراد چاق مناسب نیست و حتی برای ام ارای – سی اسکن – دندانپزشکی  با وزن بالا مشکل دارند 

   17- احتمال شکستگی در افراد چاق بیشتر است 

   18- بیشتر اعضای بدن آنها مثل غبغب – شکم – سینه – بازوها آویزان است 

   19- از بین رفتن غضروف های استخوانی درافراد چاق بیشتر است 

   20- تنبلی و بوی بد بدن و چارقی شدن بدن درافراد چاق بیشتر است  

   21- امید و ارزو و اشتیاق و هیجان درافراد چاق کمتر است 

   استاد حالا که نوشتم فهمیدم که چقدر امید و ارزو و هیجان هم درافراد چاق کمتر به چشم میخورد 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mrmr19791357@gmail.com
   1401/08/28 14:59
   مدت عضویت: 667 روز
   امتیاز کاربر: 29819 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 628 کلمه

   با سلام و خسته نباشید ب استاد عزیز وگرامی خیلی خیلی ممنون استاد بابت مطالب فوق العاده فوق العاده اموزندتون،دقیقا همه مطالب که استاد فرمودند برای جاقها واقعا دقیق ودرست می باشد ک خیلی از اونها واقعا شامل حال من میشه وخوب به همین دلیل همواره به فکر کاهش وزن بودم.اولین و مهمترین  ناراحتی چاقی همون افسردگی و عصبانیت و داشتن روحیه پایین و همیشه غمگین بودن به خاطر زجرهای  چاقی می باشد.

   من همیشه پا وزانوهایم درد دارند وبه خاطر وزن زیاد غضروفهای زانوهایم تخریب شده اند واین باعث ناراحتی من می‌شود.تا الان یعنی تا دو سال پیش خودم رو تونستم حفظ کنم که کمر درد نگیرم ولی الان به کمر درد هم مبتلا هستم وزمان خم و راست شدن مهره های کمرم به صدا در می‌آیند.کیسه صفرایم  دچار سنگ صفرای زیادی است.به خاطر اضافه وزنم دچار کبد چرب گرید۳ هستم ک با کاهش وزن باید این مشکل حل بشه.افراد چاق هر صندلی سایزشون نیست واین کاملا درسته واین موضوع هم خیلی ناراحت کنندس.اگه زمانی نیاز به سونوگرافی یا یا عکس برداری داشته باشی خیلی جاها تورا نمی پذیرند به خاطر وزن بالایت،اگه زمانی نیاز به ام آر ای و سیتی اسکن داشته باشیم به هیچ عنوان مارو نمی پذیرند چون اصلا نباید اضافه وزن بالایی داشته باشی.واین موضوع نیز خیلی دردناک است،چن سال پیش برای عکس برداری از معده که پزشک برام نوشته بود چن جا زنگ زدیم قبول نکردن، دیگه من ب کلی نا امید شده بودم با هزار مکافات،دیگه پزشکم فکر کنم یه جایی رو پیدا کرد خواهش کرد که من برم عکس از معده ام بردارم.

   دیگه اینکه تختهای بیمارستان حتی تختهای جراحی به زور وزن ما رو تحمل می کند.وقتی چن جا دندان پزشکی رفتم گفتند من نمیتونم دندان شمارو درست کنم.تو صندلی مارو خراب می کنی.

   اگه نیاز به جراحی چیزی داشته باشیم.حتی گان اندازه ما نمی‌شود که بپوشیم.

   لباس مورد علاقه و نیازمان که هیچی این هم یکی از دغدغه های من هست که واقعا واقعا آزارم میده ومجبورم تحمل کنم.

   دیگه فکر کنم لذت نبردن از غذا خوردن در برابر این همه از مشکلات،یکی از آسان‌ترین مشکلات چاقی است.

   افراد چاق برای داشتن شغل و درآمد خیلی مشکل دارند چون تحرکشان سخت است به سختی می توانند برای خود درآمدی دست و پا کنند،چون زودتر از بقیه دچار خستگی می شوند.

   خوب برای انتخاب همسر هم همین طور،خیلی دچارمشکل می شوند،درست است که خیلی از افراد هم ازدواج نکرده اند ویا اینکه حتی دچار شکست ومتارکه شدند،ولی من ازینکه به خاطر اضافه وزن شانس ازدواج ازم گرفته شد واقعا احساس خوبی ندارم.با وجود اینکه این همه سختی‌های مادرم رو می بینم ولی باز نمیدونم چرا دوست داشتم که یک مادر می بودم.دلم میخواست صبر و تحملم رو در مادری تجربه کنم وبدونم در اون شرایط من چقد صبر و تحمل دارم.الان که اینها رو می نویسم اشک از چشمانم جاری می شود.ولی در هر حال خدارو شکر می کنم و راضیم به رضایت خداوند.

   دیگه اینکه افراد دارای اضافه وزن بیشتر در معرض مشکلات پوستی،شامل عفونت و قارچی شدن پوست می باشند.

   افراد دارای اضافه وزن نمی‌توانند زیاد در اجتماع حضور پیدا کنند واین باعث افسردگی و کاهش اعتماد ب نفس آنها می شود.

   واقعا افراد دارای وزن بیشتر دچار مرگ زود رس می شوند من خودم همین که تا حالا زنده مانده ام واقعا میگم لظف خدا شامل حالم شده چون معمولا افراد با وزن زیاد عمر زیادی نمی کنند ومن چون همیشه از نظر سلامتی ناچار میشدم که خودم را چکاپ کنم یعنی پزشکان برام ازمایش می نوشتند از سلامت کامل که حالا نه ولی خدارو شکر خدارو شکر از سلامت نسبی بر خوردار هستم.

   دیگه اینها مواردی هست که بیان کردم که هم خودم وهم دیگران حواسمون باشه که هر چه زودتر چاره ای برای خودمان بیندیشیم وبا متناسب شدن خودمان از مشکلات چاقی رها کنیم.

   به امید سلامتی روز افزون همه دوستان گروه و همچنین استاد گرامی…..

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1400/03/06 08:36
   مدت عضویت: 1656 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 680 کلمه

   سلام🙂

   عوارض روحی و جسمی که برای چاقی عنوان کردین همگی برای ما آشنا و ملموس هستن 

   یا در خودمون اونا رو دیدیم یا در اطرافیانمون …

   در کتابهای پزشکی همیشه یکی از ریسک فاکتورهای بیماریها چاقی واضافه وزن عنوان شده و در راههای درمان هم ورزش و کاهش وزن جزئ مهم درمان اون بیماری  گفته شده

   بالا بودن وزن یا به اصلاح درست تر بالا بودن چربیهای بدن منجر به اختلال در عملکرد اون عضو میشه و حتی اثر پیغامهای عصبی و هورمونی صادر شده بر اون ارگان رو کم میکنه

   مثلا در مورد بسیاری از افراد چاق کبد چرب وجود داره که در واقع تشکیل شدن لایه ای از چربی به دور کبد هست که خودش در روند کار کبد که پاکسازی بدن هست اختلال ایجاد میکنه

   یا در بسیاری از خانمهای چاق مشکل ناباروری با اختلال در تخمک گزاری و به هم ریخته شدن سیکل عادت ماهیانه و موهای زائد وجود داره که دلیلش چاقی و چربیهای ناحیه شکم هست

   در بسیاری از خانمها حتی در سنین نوجوانی تیرگی ناحیه گردن و کتفها …وجود داره که هیچ روش درمانی هم نداره و کرمهای روشن کننده هم حتی کمکی به روشن شدن پوست نمیکنن و تنها راه بهتر شدن کاهش وزن و لاغری هست که مقاومت به انسولین رو کم شده و بهبودی اتفاق بیوفته

   کمردرد مشول بسیار شایعی در افراد چاق هست که علتش هم فقط چاقی شکم و شل شدن عضلات نگه دارنده ستون فقرات و افزایس انحنای مهره ها است وگرنه در ساختار خود مهره ها و دیسکهای بین مهره ای معمولا مشکلی نیست ولی کمردرد اونا بقدری شدید هست که حالت نشستن عادی هم براشون سخت میشه و معمولا همیشه در حالت دراز کش به پهلو هستن

   اعتماد به نفس و عزت نفس که الان به عنوان پایه ای ترین مساله برای موفقیت شناخته میشه در افراد چاق بسیار پایینه واونا  با وجودیکه تواناییها و مهارتهای زیادی دارن قادر به پرزنت کردن خودشون مخصوصا در جلسات نیستن

   اکثر افرادی که مشکل تنفسی و قلبی دارن افراد چاق هستن یعنی چاقی کاری با بدن کرده که قلب و ریه نمیتونن با پمپاژ خون اکسیژن کافی رو به همه سلولها برسونن 

   چون یه عالمه سلول چربی اضافی در بدن وجود دارن که اونا هم انرژی و اکسیژن میخوان و اتفاقا هر ردز هم داره بر تعدادشون اضافه میشه

   افراد چاق همیشه باید هزینه بیشتری برای زندگی پرداخت کنن 

   مثلا در مورد خرید پارچه همیشه مقدار زیادتری باید بخرن و پول بیشتری هم باید پرداخت کنن 

   وچون لباس اندازه شون گیر نمیاد یا دلخواهشون نیست مجبورن پارچه بخرن و دردسرهای خیاطی رو تحمل کنن درنهایت هم با هزینه ۲،۳برابری لباسشون در میاد که در نهایت اونقدرها هم خوش لباس به نظر نمیان

   برای غذای بیشتر هم هزینه بالاتره

   برای دکتر و دارو هم کلی باید هزینه کنن چون همواره بیمارن..

   کلی هزینه رژیم و باشگاه و داروهای چربی سوز و کمربندها و گن های لاغری و دمنوشها و دستکاههای لاغری و در نهایت جراحیهای لاغری رو پرداخت میکنن که درنهایت هیچ کدوم هم اونا رو برای همیشه لاغر نمیکنه و کلی عوارض بر جسمشون باقی میذاره که بر چاقی اضافه شده

   افسردگی و انزوا و ناراحتی هم که دیگه هیچ 

   این ها گوشه ای از داستان غم انگیز چاقیه

   معضلی که روز به روز داره بیشتر میشه و دیگه توی همه سنین هم شایعتر شده

   بسیار خدا رو شاکرم که به این مسیر عالی هدایت شدم تا از تمام این رنج ها و دردها و هزینه ها به آسونترین و زیباترین روش متتاسب بشم 🤩🤩

   باور کنید  بارها و بارها میخواستم به افراد چاقی که به مطب مراجعه کردن و درباره روشهای لاغری با دستگاه و جراحیهای لاغری ازم مشاوره گرفتن  بگم که به خدا راهش این نیست یه راه آسونتر و عالیتر وجود داره که تمام بدنت رو به بهترین فرم پیکرتراشی میکنه اونم با لذت و حال خوب و با هزینه بسیار کمتر

   ولی میدونم که تا زمانی که نتیجه دست خودم نباشه گفتن این حرفها تاثیری هم نداره ولی میدونم که وقتی خودت نتیجه گرفته باشی چقدر حرفات اثر گزارتره و حداقل میتونی پیشنهادش بدی تا اونی که مشتاقه راهش رو پیدا کنه و لذت  زندگی با تناسب رو تجربه کنه👌👌

   پس فعلا روی خودم سرمایه گذاری میکنم و هر روز یه قدم به سمت تناسب برمیدارم 😊

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار s99malekan
   1399/08/30 13:16
   مدت عضویت: 1398 روز
   امتیاز کاربر: 7470 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 354 کلمه

   سلام استاد گرامی و دوستان عزیزم….
   خوب بله شاید این متن کمی دردناک و‌ناراحت کننده بود ولی حقیفت داره.‌شاید خیلی از ما فعلا جوون زیر چهل سالیم وهنوز درگیر مشکلات چاقی نشدیم ولی اگه از الان اقدام نکنیم یه وقتی میفهمیم که دیگه نمبشه کاری کرد.‌وقتی فشار خون یا دیابت یا مشکل قلبی گرفتیم دیگه دا،م تا پایان عمر با ما هستن و فقط درمان موقتی دارند و بعد که به سن پیری رسیدیم بجای سرحالی وبال گردن بچه هامون شدیم.مثالش مامان من که از بیست سال پیش قند و چربی و فشارخون‌گرفت الان که نزدیک هفتاد سالشه فقط با قرص و دارو سرپاست.‌امسال که دیگه افتضاح بود.یکی دو ماه تو‌چند تا بیمارستان با وجود انبوه کرونایی ها بستری شد تا الان که هنوزم تحت درمان در منزله.‌خوب بقول استاد درسته یه عده از چاق ها مثلا با حمایت شدید فرزندانشون به سن بالام میرسن‌ ولی چه فایده .زندگی بی کیفیتی دارن.‌من تا قبل آشنایی با سایت یکی از نگرانی هام همین بود. خوب 35سالمه. چشم باز کنی 45شدی و اولین علا،م فشارخون بالا رو نشون میدی.‌چون دنیای مام دنیای استرس ها و فشار روحی شده. همه دست به دست هم میدن تا بیماری در انسان بروز کنه.‌استاد من الان دو ماهی تاندون و مینیسک زانو پاره کردم.سر یه بازی بچگونه بدمینتون‌ .یادمه موقعی که من ده پانزده کمتر بودم هم من این بازی رو میکردم و هیچی نشد.‌هر کی منو دید گفت با این وزنت تو رو چه به بدمینتون بازی کردن. اولش دلخور میشدم که چرا بجای همدردی از وضعیت من زخم زلون میزنن ولی الان که این متن رو خوندم منوجه شدم راست میگفتن.پس من تو سن 35سالگی اولین عارضه چاقی رو‌ نشون دادم.‌شکر خدا که با یه عمل درست میشه و مثل اولش میشه.‌موندگار نیست.‌خدا رو شکر که به موقع با شما و سایت لاغری با ذهن آشنا شدم .راه خودمو پیدا کردم.و بزودی زود این همه فشار روحی روانی و جسمی که دارم تموم میشه.میگن هر یک کیلو کاهش وزن‌ ده کیلو بار از روی زانو برمیداره.من میگم هر کاهش وزنی صد کیلو از بار روانی هم کم میکنه .به امید روزی که عکس شگفتی مو واستون بفرستم….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1399/03/29 10:45
   مدت عضویت: 1656 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 55 کلمه

   سلام سپاسگزارم استاد که از اهرم رنج ولذت برای افزایش رنج در ذهن ما استفاده کردین،تمام این مشکلات برای افراد چاق وجود داره و ما یا خودمون یا اطرافیانمون درگیر این مشکلات هستیم،سپاسگزارم که با تکنیکهای مختلف لذت متناسب بودن رو در ذهن ما بالا میبرید و ما رو در این مسیر عالی همراهی میکنید🙏🙏🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سهیلا زلکی نژاد
   سهیلا زلکی نژاد
   1397/10/13 03:31
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   لاغر شدن
   محتوای دیدگاه: 129 کلمه

   سلام سلام خدمت استاد مهربانیها ???استاد خیلی عالی به تمام مواردی که یه فرد نامنتاسب گرفتار ودرگیر هس اشاره کردین حتی به نطرم برای سفر کردن م یه فرد نامتناسب بازم گرفتار وناراحت هس دیدم که تو هواپیما تو صندلی جاش نشده یا اگه به سختی جاش شده کمربند و نشده ببنده چون کمر بند کوتاه بوده یه فردی که این همه اضافه وزن داره نه هواپیما نه اتوبوس نه ماشین سواری نه قطار هیچ جا نمیتونه بره و این چقد وحشتناکه که تا آخر عمر تو خونه حبس بشی? من خوشحالم واحساس آرامش واحساس شادی میکنم که با شما آشنا شدم ودر مسیر دورس قرار گرفتم بازم استاد ممنونم که این همه برای ما تلاش میکنین واین همه فایل ارزشمند در اختیار ما قرار میدین ??????

   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نازنین
   نازنین
   1397/10/12 20:37
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   لاغر شدن
   محتوای دیدگاه: 25 کلمه

   خیلی عالی بود استاد عزیز وارجمند.بله ماباید درذهنمون از چاقی رنج ببریم تابه لذت لاغری برسیم. باید جای اهرم رنج ولذت روتغییر بدیم. ممنون استاد

   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سادات
   سادات
   1397/10/12 19:25
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   لاغر شدن
   محتوای دیدگاه: 181 کلمه

   سلام استاد واقعا عالی بود . متناسب نشدن هیچ بهانه ای ندارد . ما با روش لاغری با ذهن می آموزیم متناسب شدن ما به هیچ چیز وابسته نیست . هیچ چیز نمیتواند مانع آن شود مگر افکار نامتناسب کننده ای که خودمان طبق عادت تولید می کنیم . اما به محض اینکه ریشه ی این افکار شناخته میشود و باور نامتناسب در ما شناخته شود و با باور صحیح جایگزین شود دوباره افکار متناسب کننده در ما شکل میگیرد و افکار متناسب کننده منجر به رفتار متناسب کننده میشود و روند تناسب ما ادامه می یابد . استاد من که دیگه هیچ بهانه ای از ذهنم رو برای رفتن در مسیر نامتناسب نمی پذیرم . تناسب ، خورشید وجودم شده و حتی به جای کلمه ی چاقی میخوام از کلمه ی نامتناسب استفاده کنم . چون نامتناسب باز هم یاداور تناسب در ذهن من است و ذهن مرا به سمت تناسب هدایت میکند . این بیست مورد خیلی عالی بود خیلی خیلی . ازتون ممنونم ممنونم استاد گرامی . پایدار باشید و برقرار . خدا جونم شکرت شکرت

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مریم
   مریم
   1396/08/10 19:41
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   لاغر شدن
   محتوای دیدگاه: 47 کلمه

   سلام..مطلب رو خوندم با خودم فکر کردم واقعا انسان آفریده نشده که این همه زجر بکشه..حیفه که انسان که اشرف مخلوقات نام گرفته از زندگیش لذت نبره..مگه ما آدمها چند بار بدنیا میایم..باید فکر کنیم و بهترین روش رو که دوش ذهنیه برای کاهش وزن انتخاب کنیم.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهه
   الهه
   1396/08/10 15:06
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   لاغر شدن
   محتوای دیدگاه: 30 کلمه

   ممنون بسیار عالی بود واقعا به تکاتی اشاره شد که درد تمام افراد چاق هست امیدوارم بتونه کمک بسیار زیادی باشه برای کسانی که در خواب غفلت به سر میبرند.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهه
   الهه
   1396/08/10 15:05
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   لاغر شدن
   محتوای دیدگاه: 30 کلمه

   ممنون بسیار عالی بود واقعا به تکاتی اشاره شد که درد تمام افراد چاق هست امیدوارم بتونه کمک بسیار زیادی باشه برای کسانی که در خواب غفلت به سر میبرند.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم