0

از چاقی خود کوه نسازید!

از کاه کوه نسازید از چاقی کوه نسازید
اندازه متن

همه افراد چاق دوست دارند لاغر شوند اما تصاویر ذهنی که از چاقی در ذهن خود ایجاد کرده اند مانع از تعامل بین ذهن و جسم و حرکت آنها به سمت لاغری می شود.

البته که بسیاری از افراد چاق بارها برای لاغر شدن از روش های مختلف اقدام می کنند اما حرکت از مسیرهای اشتباه‌ و استمرار نداشتن مانع از کسب نتیجه دلخواهشان می شود.

ذهن و جسم

تعامل ذهن و جسم

از دیرباز، بشر در جستجوی درک ماهیت وجودی خود و ارتباط عمیق بین ذهن و جسم خویش بوده است. فلاسفه، دانشمندان و متفکران در طول تاریخ، نظریه‌های گوناگونی را برای تبیین این پیوند شگفت‌انگیز ارائه کرده‌اند، اما راز این تعامل همچنان تا حدی ناگشوده باقی مانده است.

ذهن و جسم، دو عنصر بنیادین وجود انسان هستند که به طور جدایی‌ناپذیری با یکدیگر در ارتباط و تعامل دائمی قرار دارند. افکار، احساسات و باورهای ما می‌توانند تأثیرات عمیقی بر سلامت جسمی ما داشته باشند و به عکس، وضعیت جسمی ما نیز می‌تواند بر خلق و خو، عملکرد ذهنی و سطح انرژی ما اثر بگذارد.

شواهد علمی چه می‌گویند؟

علم روز به روش‌های مختلفی به اثبات ارتباط عمیق بین ذهن و جسم پرداخته است. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که استرس، اضطراب و افکار منفی می‌توانند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کرده و خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف را افزایش دهند.

همچنین، تحقیقات نشان داده‌اند که تجربیات مثبت مانند عشق، شادی و قدردانی می‌توانند سلامت جسمی و روانی انسان را به طور قابل توجهی ارتقا دهند.

امروزه، با پیشرفت‌های چشمگیر در علوم اعصاب، روانشناسی و علوم شناختی، درک ما از تعامل ذهن و جسم به طور قابل توجهی عمیق‌تر شده است. شواهد علمی نشان می‌دهند که ذهن و جسم به طور مداوم در حال تبادل اطلاعات و تاثیرگذاری بر یکدیگر هستند.

اندام جسم انسان قابلیت تصمیم گیری به شکل واحد و مستقل را ندارند و همه تصمیمات در مغز اتخاذ و پردازش می شوند. بنابراین اگر تصور می کنید پرخوری می کنید یا تند غذا می خورید یا هر نگرشی درباره خودتان دارید این تصمیم توسط مغز شما اتخاذ و به جسم ابلاغ شده است.

جسم شما در هر لحظه در حال اطاعت از دستورات مغز و انجام آن چیزی است که در مغز پردازش و تصمیم گیری شده است.

نکته جالب توجه اینکه مغز نیز قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را ندارد و این اتفاق در ذهن رخ می دهد.

به این معنی که اگر شما خاطره ای از دوران کودکی خود به خاطر داشته باشید این خاطره به شکل فیزیکی در مغز شما حک نشده است بلکه به شکل تصاویر در ذهن شما ذخیره شده است.

شاید اولین کادوی تولد یا اولین هدیه ای که سالها قبل دریافت کرده اید را به خاطر داشته باشید. اگر هدیه شما عروسک یا ماشین یا دوچرخه یا هر چیزی دیگری بوده باشد در مغز شما سلولها به شکل دوچرخه، ماشین یا عروسک تغییر شکل نداده اند که اکنون شما می توانید آن وسیله را به خاطر بیاورید.

بلکه صحنه های دریافت هدیه یا احساسی که در آن لحظات تجربه کرده اید به شکل تصویر در ذهن شما ذخیره می شوند.

ذهن خود را مانند فضایی ابری در خارج از جسم خود در نظر بگیرید که محل ذخیره تصاویر، احساس و تجربه های شما در زندگی است. شما در هر لحظه و با سرعت بی نهایت به اطلاعات ذخیره شدن در ذهن خود دسترسی دارید بدون این که نیاز باشد این اطلاعات را به شکل فیزیکی در مغز خود ذخیره و با خود حمل کنید.

بنابراین تجربیات جسمی شما در دنیای مادی به شکل اطلاعات تصویری در ذهن تان ذخیره می شود و شما در روند زندگی بارها به ذهن مراجعه کرده و اطلاعات قبلی را مرور می کنید.

مرور اطلاعات گذشته به منظور سهولت در انجام کارها صورت می گیرد اما متاسفانه در بسیاری از موارد به اشتباه‌ از این ویژگی شگفت انگیز وجود خود استفاده می کنیم.

تصور کنید تصمیم گرفته اید برای طبیعت گردی به منطقه ای بروید که تاکنون نرفته اید. با اینکه اطلاعاتی از منطقه جدید در ذهن شما ذخیره نشده است اما با مرور اطلاعات و تجربه های خود از سفرهای قبلی به مناطق دیگر می توانید تصمیمات بهتری برای سفر در پیش رو اتخاذ کنید.

در واقع شما از تجربیات خود برای بهبود عملکردتان استفاده می کنید.

در در بسیاری از موارد ما اطلاعاتی که در اثر برخورد با شرایط نامطلوب در ذهن خود ذخیره کرده‌ایم را بدون دلیل مرور می کنیم و باعث ایجاد احساس بد و ناراحتی در وجود خود می شویم.

شما این توانایی را دارید که حرف ها یا برخوردهای افراد در سال ها قبل را در ذهن خود مرور کنید و باعث ایجاد احساس بد در خود شوید. جالب این است که آنچه در ذهن خود مرور می کنید از طریق مغز به واکنش های شیمیایی در جسم تبدیل می شود و به همین دلیل است که از طریق مرور کردن اطلاعات ذهن خود می توانید به شدت عصبانی یا به شدت خوشحال شوید بدون اینکه به شکل واقعی در آن شرایط قرار گرفته باشید.

این تعامل بین ذهن و جسم می باشد که ابتدا از طریق جسم در طی زندگی روزمره اطلاعات را وارد ذهن خود می کنیم و سپس از طریق مرور اطلاعات ذهن می توانیم جسم خود را تحت تاثیر قرار دهیم.

از آنجا که تجربه فیزیکی نیاز به زمان و مکان دارد بنابراین مقدار تجربه های فیزیکی ما در زندگی در مقایسه با تجربیات ذهنی ما بسیار ناچیز است. به این معنی که ممکن است در طول عمر خود دو سه مرتبه از دست دادن نزدیکان را تجربه کنید اما هزاران بار می توانید آن دو سه مرتبه را در ذهن خود مرور کرده و احساس ناراحتی و اندوه را تجربه کنید.

در مثالی دیگر همه انسان ها فقط یک بار در زندگی می میرند اما هزاران بار ترس از مردن را در ذهنشان مرور کرده و احساس بد را در وجود خویش گسترش می دهند.

ممکن است در زندگی تان یک بار یا دو بار شکست عاطفی را تجربه کنید اما هزاران بار از طریق مرور افکار می توانید احساس بد شکست عاطفی را تجربه کنید.

چاقی جسمی و ذهنی

چاقی مانند هر مساله دیگر در جسم ایجاد و تجربه می شود اما اطلاعات آن به شکل تصاویر در ذهن ذخیره می شوند و به دلیل که مرور اطلاعات در ذهن به شکل بی نهایت و بدون نیاز به عوامل جسمی صورت می گیرد گسترش چاقی در ذهن بسیار بیشتر از گسترش آن در جسم است.

جسم مشکل چندانی با چاقی ندارد اما ذهن همواره با چاقی مشکل دارد.

جسم انسان با مقادیر زیاد اضافه وزن نیز دچار مشکل نمی شود و به راحتی می تواند امورات خود را مدیریت و انجام دهد.

جسم در شرایط نادر که وزن انسان از ۱۵۰ کیلو و یا حتی ۱۷۰ کیلو و بیشتر شود به مرور دچار مشکل در بخش حرکتی و سپس انجام فعالیت های حیاتی درونی می شود.

اما آنچه به وضوح مشخص است افراد در شرایطی که اضافه وزن آنها در حد چند کیلو می باشد به شدت تحت تاثیر فشار چاقی قرار دارند.

فشار ناشی از چاقی در ذهن افراد به مراتب بیشتر و شدیدتر از جسم آنان است به این دلیل که جسم برای اضافه شدن وزن نیاز به فعالیت مستمر و مداوم دارد درحالی که ذهن برای گسترش ذهن نیاز به فعالیت جسمی ندارد و به راحتی در چند ثانیه می تواند از طریق مرور افکار و تصویرسازی های جدید چاقی را در ذهن گسترش دهد.

در بخش ابتدایی عنوان شد که ذهن اطلاعات خود را از طریق جسم جمع آوری می کند و سپس از طریق مرورکردن آنها تصویرسازی انجام می شود و از آنجا که تصاویر ایجاد شده به شکل فیزیکی یا نقاشی شده نمی باشند بنابراین به سرعت می تواند تصاویر جدید از اطلاعات قبلی ایجاد کند.

همه ما به خاطر داریم که از سالها قبل و حتی قبل از اینکه دچار اضافه وزن در جسم خود شویم دچار فشار ذهنی چاقی شده ایم.

بارها در نوشته های افراد در سایت تناسب فکری مشاهده کرده ام که آنها در حالی که از نظر جسمی کاملا متناسب بوده اند از طریق حرف ها و تذکرهای اطرافیان که آنها را لاغر مردنی خطاب می کرده اند علاقه به چاق شدن پیدا کرده اند.

علاقه به چاق شدن فقط می تواند در ذهن ایجاد شود چون جسم فقط زمانی که به شکل واقعی در معرض تجربه کردن قرار بگیرد می تواند اطلاعات مربوط به آن شرایط را درک و احساس کند.

نکته جالب توجه اینکه ممکن است دلیل علاقمندی افراد به چاق شدن با هم متفاوت باشد اما به محض اینکه چاقی در جسم نمایان می شود رنج و ناراحتی از چاقی برای همه افراد مشابه هم می شود.

همه ما از شنیدن نصحیت های دیگران برای لاغر شدن رنج کشیده ایم.

همه ما از اینکه برای لاغر شدن رژیم بگیریم رنج کشیده ایم.

همه ما از اینکه نتوانسته ایم لباس با رنگ مورد علاقمان را انتخاب کنیم رنج کشیده ایم.

بسیاری از تجربه های ما از چاقی مشترک است و این نشان از تاثیر چاقی بر شرایط زندگی و تاثیر ذهن در رشد و گسترش آن دارد.

به این موضوع دقت کنید که ما در طول زندگی خود شاید چند بار برای انتخاب لباس با مشکل چاقی برخورد کرده باشیم اما هزاران بار افکار مربوط به همان چند مرتبه را در ذهن خود مرور کرده ایم.

شاید چند بار برای لاغر شدن رژیم گرفته باشیم و شکست خورده ایم اما هزاران بار احساس شکست خوردن و بی اراده بودن را در ذهن خود مرور کرده ایم.

ممکن است چند بار از حرف های دیگران درباره چاقی خود ناراحت شده باشیم اما هزاران بار آن حرف ها را در ذهن خود مرور کرده و باعث تکرار احساس بد چاقی در ذهن خود شده ایم.

همه ما به شکل های گوناگون از طریق مرور افکار و اطلاعات مربوط به چاقی باعث ایجاد احساس بد چاقی در ذهن خود شده ایم.

به همین دلیل است که موضوع چاقی در ذهن ما بسیار بزرگتر و رنج آور تر از مقدار چاقی در جسم مان است.

تاثیر ذهن بر لاغر نشدن

حتما این تجربه را دارید که اگر شخصی به شما حرفی زده باشد یا برخوردی کرده باشد که باعث ناراحتی شما شده است هر بار که بخواهید با او مواجه شوید از طریق مرور افکار قبلی در ذهن تان دچار قبل از آنکه با او مواجه شوید یا او را ملاقات کنید دچار احساس بد و استرس می شوید.

همینطور اگر قبلا در مراجعه به اداره یا محلی برای انجام کار با شرایط ناراحت کننده مواجه شده باشید هربار که بخواهید به همان مکان مراجعه کنید از طریق مرور افکار و احساس قبلی احساس ناراحتی و استرس را تجربه می کنید.

این از ویژگی های مغز است که با مرور اطلاعات قبلی می خواهد به ما کمک کند تا تصمیم بهتر یا با آمادگی بیشتر با مسائل تکراری زندگی مواجه شدیم. این ویژگی مغز در جهت کمک رسانی و حفظ امنیت و بقای جسم انجام می شود اما در بسیاری موارد به دلیل برداشت اشتباه‌ ما از این ویژگی مغز باعث تشدید مشکل می شود.

اتفاقی جالب توجه که در روند چاقی جسم صورت گرفته است این است که ما از طریق مرور اطلاعاتی که به واسطه چاق شدن در روند زندگی تجربه کرده ایم در ذهن خود از چاقی کوهی بلند ساخته ایم که فتح قله آن عملا غیرممکن به نظر می رسد.

هر بار که شما تصمیم به لاغری گرفته باشید با انبوهی از افکار درباره چگونه فتح کردن کوه چاقی مواجه شده اید و به همین دلیل اگر حتی روزهای اول با اشتیاق به سمت لاغری حرکت کرده باشید قطعا در روزهای بعد به مرور اشتیاق شما کم و کمتر شده است و دلیل آن نگاه کردن به کوه چاقی است که در ذهن خود ساخته اید.

همانگونه که در مسیر فتح قله کوه با چالش هایی مواجه می شوید که به شکل فیزیکی در مسیر حرکت شما قرار دارند، در مسیر فتح چاقی نیز چالش هایی وجود دارد که البته همه ذهنی می باشند.

 • من نمی تونم رژیم بگیرم.
 • من نمی تونم ورزش کنم.
 • سن من زیاد شده نمی تونم لاغر بشم.
 • چربی های بدن من قدیمی و سفت شده و به این راحتی ها آب نمی شه.
 • سوخت و ساز بدن من پایینه.
 • بدن من علاقه به چربی سازی داره و هرچی بخورم به چربی تبدیل می شه.
 • من نمی تونم جلوی خودم رو بگیرم.
 • من اراده کافی برای نخوردن ندارم.
 • چاقی من ارثیه و به همین دلیل من لاغر نمیشم.

انواع مختلف از اینگونه افکار در ذهن همه افراد چاق وجود دارد و سبب می شود که هر وقت به لاغر شدن فکر می کنند بلافاصله از طریق مرور این افکار ذوق و شوق و انگیزه خود برای حرکت کردن و یا ادامه دادن را از دست می دهند.

نکته جالب توجه اینکه همانطور که افراد در حرکت خود به سمت قله ممکن است مقداری از مسیر را طی کرده و سپس با نگاه کردن به فاصله خود تا قله از ادامه مسیر منصرف شوند در مسیر لاغری هم دقیقا همین اتفاق رخ می دهد و خیلی وقت ها افراد به سمت لاغری حرکت می کنند و مقداری از اضافه وزن آنها کاسته می شود اما فکر کردن به اینکه چطور باید و چگونه ممکن است باقیمانده اضافه وزن خود را کاهش دهند باعث دلزدگی و رها کردن مسیر لاغری می شود.

از جنبه های مختلف لاغر شدن مانند فتح کردن کوه است و می توان از اصول کوهپیمایی برای لاغر نیز استفاده کرد.

شما اگر در هنگام فتح قله عجله کنید و بخواهید با دویدن به سمت قله حرکت کنید زودتر از آنچه تصور می کردید توان خود را از دست داده و قادر به ادامه دادن نخواهید بود.

در مسیر لاغر شدن نیز اگر عجله کنید و بخواهید سریع تر لاغر شوید قطعا انرژی و انگیزه خود برای لاغر شدن را از دست داده و از ادامه مسیر منصرف خواهید شد.

همانطور که در کوهپیمایی اگر مقداری به سمت قله حرکت کنید و دوباره مقداری به سمت پایین کوه حرکت کنید هرگز به قله نخواهید رسید در مسیر لاغری نیز اگر مقداری در مسیر لاغری حرکت کنید و دوباره رها کنید هرگز متناسب نخواهید شد.

همانطور که در کوهپیمایی خطر لیز خوردن و سقوط کردن وجود دارد در مسیر لاغری نیز خطر لیز خوردن و رها کردن به شدت شما را تهدید می کند.

همانطور که در کوهپیمایی افرادی را مشاهده می کنید که جلوتر از شما حرکت می کنند یا حتی به قله رسیده اند در مسیر لاغری نیز افرادی را مشاهده خواهید کرد که به نظرتان جلوتر از شما هستند یا مقدار بیشتری از وزن خود را از دست داده اند. شاید در کوهپیمایی مشاهده افراد جلوتر از شما باعث ایجاد انگیزه حرکت کردن و ادامه دادن شود اما در مسیر لاغری با ذهن مشاهده افرادی جلوتر از شما هستند می تواند باعث بی انگیزگی و رها کردن شما شود.

مقاومت ذهن برای لاغر شدن

مقاومت ذهن برای لاغری

بارها در نوشته های دوستان با این موضوع مواجه شده ام که افراد عنوان می کنند: ذهن من خیلی مقاومت می کنه یا من می خوام لاغر بشم ولی ذهنم با من یاری نمی کنه.

لازم به توضیح است که ذهن ما هیچ مقاومتی در برابر خواسته های ما ندارد چون ذهن از ما جدا نیست. درست است که در ابتدای نوشته عنوان شد که ذهن را فضایی ابری در نظر بگیرید که خارج از جسم می باشد و محل ذخیره اطلاعات است اما از آنجا که اطلاعات موجود در ذهن توسط هر فرد انجام می شود بنابراین ما تسلط کامل‌ بر ذهن خود داریم.

اینکه افراد تصور می کنند مقاومت ذهنی برای لاغر شدن دارند به این دلیل نیست که ذهن آنها به شکل مجزا تصمیم می گیرد که چاق بماند چون ذهن هیچ ارتباط فیزیکی با جسم ندارد که بخواهد درباره چاق ماندن یا لاغر شدن تصمیم بگیرید بنابراین دلیل تصور اینکه ذهن من مقاومت می کند مرور افکار مربوط به چاقی در ذهن است.

همان افکاری که برخی از آنها بعنوان موانع لاغری در بخش قبل شرح داده شدند.

زمانی که ما تصمیم به لاغر شدن می گیریم این تصمیم در سطح مغز شکل می گیرد و یک تصمیم جدید و در لحظه حال است اما ذهن هرگز در لحظه حال سیر نمی کند چون خوراک ذهن اطلاعاتی است که از قبل در آن ذخیره شده است بنابراین ذهن کاری به لحظه حال شما ندارد و همیشه به واسطه اطلاعاتی که دارد در گذشته سیر می کند یا از طریق مرور اطلاعات قبلی تصاویری جدید اما غیرواقعی ایجاد می کند که باعث ترس از آینده می شود.

همه ما ترس از لاغر نشدن را تجربه کرده ایم؟

چگونه ممکن است تا وقتی نتیجه کار را مشاهده نکرده ایم از آن ترس داریم؟

تنها دلیل آن قدرت تصویرسازی ذهن است.

ما در ذهن خود بر اساس اطلاعاتی که از قبل ذخیره کرده ایم که شامل شکست ها و نتیجه نگرفتن های قبلی بوده است تصاویر جدید درباره اقدام تازه خود برای لاغری ایجاد می کنیم و از مشاهده این تصویر خیالی می ترسیم و ترس از لاغر نشدن در وجود ما شکل می گیرد.

تمام آنچه درباره آینده مسیر فعلی لاغری در ذهن خود ایجاد و مرور می کنیم تصاویر خیالی بر اساس تجربه های قبلی است اما ما به اشتباه‌ آنها را واقعی می بینیم و با خود فکر می کنیم اگر قرار است دوباره شکست بخورم پس بهتر است برای لاغری اقدام نکنم.

حتی مرور این فکر که اگر قرار است لاغر شوم اما دوباره چاق شوم پس بهتر است الکی خودم را برای لاغر شدن به زحمت نندازم.

به طور کلی دلیل اینکه هر وقت به لاغر شدن فکر می کنیم تصاویری از سختی ها و نتیجه نگرفتن ها در ذهن ما مرور می شود بخاطر اطلاعاتی است که از قبل در ذهن خود ذخیره کرده ایم.

بنابراین اکنون که در مسیر لاغری با ذهن قرار گرفته اید به این موضوع مهم توجه کنید که به طور پیش فرض همه ما در ذهن خود از چاقی کوهی ساخته ایم که عملا فتح آن غیرممکن به نظر می رسد.

بنابراین اگر رویای لاغر شدن دارید باید به این نکته توجه کنید که هرگز به موضوع چاقی از دریچه ذهن خود نگاه نکنید چون ذهن توانایی شگفت انگیزی در بزرگنمایی و تصویرسازی های جدید از داده ها و اطلاعات قبلی دارد بنابراین طبیعی است که در ذهن خود با راحتی از چاقی تان کوهی بلندتر از اورست ایجاد کنید که هرگز قادر به فتح قله آن نخواهید بود.

نگاه جسمی به چاقی

شاید بارها در فایل های مختلف درباره نگاه ذهنی داشتن به لاغری و روش لاغری با ذهن توضیح داده شده است اما اینجا صحبت درباره اصلاح عملکرد ذهن چاق است که از چاقی ما تصویر کوهی دست نیافتنی ایجاد کرده است.

برای اصلاح این تصویر نباید به چاقی از منظر ذهن نگاه کنیم بلکه باید نگاه جسمی به آن داشته باشیم.

اطلاعاتی که درباره چاقی در ذهن ذخیره شده است بر مبنای وضعیت فعلی جسم شماست.

به عنوان مثال اگر میزان اضافه وزن شما ۵۰ کیلوگرم باشد اطلاعات موجود در ذهن چاق بر مبنای ۵۰ کیلو و تصاویر ذهنی خلق شده در ذهن با ضریب در ۵۰ کیلوگرم چاقی جسم ایجاد شده اند.

بنابراین برای شکل دادن تصاویر جدید درباره مسیر لاغری در ذهن باید به بخش کوچکی از چاقی جسم خود توجه کنیم تا اطلاعات متفاوت از قبل در ذهن ایجاد و بر اساس آن تصاویر ذهنی منطبق با واقعیت بخش کوچک از چاقی ایجاد شود.

مزیت این فرایند این است که تصاویر ذهنی قبلی ایجاد شده در ذهن مربوط به زمانی است که ما هیچ اطلاعی از لاغری با ذهن نداشته ایم و تحت تاثیر روش های لاغری مختلف ضریب بزرگنمایی کوه چاقی در ذهن را افزایش داده ایم.

اما اکنون که در مسیر لاغری با ذهن قرار گرفته ایم و آگاهی متفاوت از گذشته دریافت کرده ایم می توانیم آگاهانه تصاویر ذهنی منطبق با واقعیت را ایجاد کنیم به شکلی که توان و انگیزه موفق شدن را در خود افزایش دهیم.

برای این منظور هرگز نباید به کل میزان اضافه وزن خود برای لاغر شدن توجه کنید یا اینکه هدف خود را رسیده به وزن ایده آل تان در نظر بگیرید چون در این صورت شما به شکل پیش فرض از تصاویر ذهنی موجود در ذهن خود استفاده خواهید کرد.

تصاویری که از قبل ایجاد شده اند و از چاقی ما کوهی دست نیافتنی ترسیم کرده اند.

برای ایجاد تصاویر ذهنی جدید با استفاده از دوره های آموزشی لاغری با ذهن باید مقدار کمی از اضافه وزن خود را بعنوان هدف لاغری انتخاب کنید و تمام افکار و نگرش های ذهنی خود را درباره آن مقدار طرح ریزی و مرور کنید.

بعنوان مثال اگر ۵۰ کیلو اضافه وزن دارید برای قدم اول کاهش ۵ کیلو یا حتی کمتر را باید مدنظر قرار دهید. از آن پس همه افکاری که در ذهنتان درباره چاقی مرور می شود را بر مبنای ۵ کیلو کاهش وزن بازنویسی کنید.

اگر در ذهن خود این فکر یا نگرش را دارید که کم کردن ۵۰ کیلو کار بسیار سخت و دشواری است از این پس باید این نگرش را جایگزین کنید که کم کردن ۵ کیلو کار بسیار ساده و راحتی است.

اگر در ذهن خود این نگرش را دارید که قدمت چربی های من زیاد است و آب کردن آنها کار سخت و پیچیده ای است باید این نگرش را در ذهن خود جایگزین کنید که آب کردن ۵ کیلو از چربی های جدید و سطحی کار بسیار ساده و آسانی است.

به این ترتیب باید اطلاعات جدید در ذهن خود ایجاد کنید تا به واسطه اطلاعات جدید افکار جدید به شکل خودبخودی در ذهن شما مورد پردازش قرار گرفته و تصاویر ذهنی جدید در ذهن تان ایجاد شود.

در این صورت هر زمان شما به لاغر شدن فکر کنید با کوه چاقی روبرو نخواهید شد و اشتیاق و انگیزه حرکت کردن و رسیدن به هدف خواهید داشت.

نکته حائز اهمیت در ایجاد نگرش های جدید یا اصلاح نگرش های قبلی درباره چاقی این است که نمی توان با چند روز تکرار عبارت های جدید یا نوشتن آنها افکار و نگرش جدید در ذهن ایجاد کرد بلکه باید در حین زندگی با وضعیت چاقی فعلی و همزمان با مرور افکار چاقی قبلی در ذهن از طریق تغییر آنها با افکار جدید برای ایجاد اطلاعات جدید در ذهن اقدام کرد.

نحوه تغییر و اصلاح اطلاعات ذهن باید به این صورت باشد که:

زمانی که با مرور افکار درباره اینکه اضافه وزن من زیاد شده است و دیگر قادر به لاغر شدن نیستم در ذهن خود مواجه شدید به شکل آگاهانه از تکرار و مرور این فکر و مهمتر از آن بیان کردنش خودداری کنید و در ذهن تان به خودتان بگویید که من فقط می خواهم ۵ کیلو از وزنم را کم کنم و این کار بسیار ساده است.

به این شکل شما می توانید افکاری که منجر به کوه ساختن از چاقی در ذهن شده اند را شناسایی و به مرور با به کار بردن جملات جایگزین اطلاعات جدید و مخالف با اطلاعات قبلی در ذهن ایجاد کنید.

به این شکل تصویر ذهنی قبلی شما درباره چاقی با مشکل اعتبارسنجی و تایید از طرف شما مواجه می شود و فرصت برای ایجاد تصاویر جدید ذهنی از وضعیت فعلی که فقط ۵ کیلو اضافه وزن دارید فراهم می شود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.41 از 41 رای

https://tanasobefekri.net/?p=7424
برچسب ها:
12 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار Vafraze12
   1403/03/11 12:57
   مدت عضویت: 1544 روز
   امتیاز کاربر: 11036 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 277 کلمه

   سلام

   محرومیت

   نخوردناضافه را دور می ندازی

   می خوام در مورد این کلمات صحبت کنم.

   چون با خوندن نظرات یکی از دوستان بهش رسیدم

   محرومیت

   من نیازی نیست خودم را محروم کنم از خوردن بلکه  از خوردن به اندازه نیازم احساس عالی به خودم می دم چون احساس مثل یک قطب نما ما را در مسیر قرار می ده اگر من از خوردن به هر مقدار حتی یک لقمه احساسم بد باشه چطور انتظار دارم در مسیر باشم قانون اینه که با احساس خوب در مسیر درست هستی.

   نخوردن

   اینکه من نخورم لاغر می شم کاملا اشتباه هست من باید به اندازه نیاز بدنم در آن روز بخورم نمیشه نخورم و فک کنم که چربی زیاد دارم این ذخیره ها را بدنم امروز استفاده این فکری هست که در ذهنمه مگه میشه برای یک روز جدید انتظار داشت بدن انرژیشو از زباله های بدن بگیره و انتظار داشت کارها درست پیش بره این کاملا اشتباه است  پس من می خورم اما به اندازه نیاز بدنم.

   اضافه را دور بنداز

   ما همیشه اضافه را دور می اندازین چون به کارمون نمی یاد مثلا من اگر غذا درست کنم و اضافه تر مواد بریزم تو قابلمه حتما این حجم اضافی در طعم غذا و در کیفیت ان تاثیر منفی می زاره.

   من اضافه را می ندتزم دور حالا ۵ کیلو با من همراست خیلی راحت سرمو خم می کنم و می ندازمش بیرون دیگه حملش نمی کنم و از تغییراتی که برام پیش می یتد لذت می برم .

   من از اینکه مانتوم اندازمه کیف می کنم دیگه شکمم دو تیکه جلوم نیست .

   دیگه راحت بلند می شم.

   دیگه راحت دراز می کشم.

   دیگه راحت تو بغل همسرم جا می شم.

   دیگه راحت  راحتم چقدر آسونه گذاشتم این ۵ کیلو پس بریم به پیش 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1403/03/11 12:34
   مدت عضویت: 435 روز
   امتیاز کاربر: 12430 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 608 کلمه

   سلام استاد 

   من از وقتی یادمه چاق بودم و چون بارها بهم گفته بودند که ارثی من چاقم و به عمه ها رفتم همیشه لاغر شدن را مثل کوهی برای خود بزرگ کرده بودم و هرگز فکر نمی کردم که بتوانم روزی مثل دوستانم متناسب شوم و بارها با خودم و دوستانم این گفتگو که اگر من آب هم بخورم چاق میشوم را تکرار و تکرار می کردم و غافل از این بودم که با تکرار این جملات توجه به چاقی بیشتر را در ذهنم داشتم و هر بار که می گفتند لاغر شو خودم را برای روبرو شدن با رژیم‌های سخت و طاقت فرسا ناتوان می دیدم و خیلی اصرار به لاغر شدن نداشتم و چون به چاقی عادت کرده بودم روز به روز خودم را چاق تر می دیدم و اصلا باورم نمی شد که روزی برسد که من بدون سختی و ناراحتی بتوانم نصف اضافه وزنم را از دست بدهم و جالبه خودم ندانم چطوری و در چه زمانی من لاغر شدم درست مثل زمانی که من نفهمیدم چطوری من روزبه روز چاق تر شدم من الان در وضعیتی که هستم بسیار راضی و خشنود هستم چون هم راحتر راه میروم . نفس میکشم . بیشتر شاد هستم . راحتر جابه جا میشوم . احساس سبکی دارم . بیماریهای من بسیار بهبود پیدا کرده و جالبه ایده های جالب و جوان پسندی به ذهنم میرسه  مثل یاد گرفتن دف . دیگه نمیگم سنی از من گذشته و زشته اصلا دیگر به حرف مردم اعتنایی ندارم لباس‌هاو روسرهای رنگ شاد می پوشم بیشتر شادی‌ها را برای دل خودم دارم تا دوستان . دیگر با حرف مردم ناراحت نمی شوم سعی می کنم سریع احساسم را شاد نگه دارم . دیگر ۴۰ کیلو اضافه وزن را در ذهنم به کوهی تبدیل نمی کنم من تا الان بدون توجه به آن نصف آن را از دست دادم و مثل قوطی های روغن آنها را یکی یکی از بدنم جدا کردم من الان در وزن ۸۶ کیلو هستم با خودم می گویم من با سعی کنم با گوش دادن به موقع به فایلها و انجام تمرینات کم کم  بتوانم وزن را به ۸۰ برسانم  پس با همین روش و استمرار می توانم به وزن دلخواهم برسم در صورتی که احساس شادی داشته باشم و با احساس خوب سپاسگزار باشم و با افکار خوب آرزوهای خوبی را خلق کنم در این مسیر همیشه موفق هستم و نباید زمانی را برای خودم مشخص کنم که من تا این موقع دراین سایت می مانم چون من با احساس شادی دراین سایت هستم پس برای همیشه و تا پایان عمر خواهم بود چون من دراین سایت هم به خود شناسی و خداشناسی رسیدم و روز به روز من شادتر خواهم بود . چون روح . ذهن و جسم شاد نگه داریم  اینها ۳ چیزی هستند که هرگز تا پایان عمر از هم جدا شدنی نیستند پس ابتدا باید ذهن و احساس خود را شاد نگه داریم تا روح و جسم ما هم در بهترین شرایط یعنی متناسب و شاد باشند و اگر ذهن مادچار ناامیدی و استرس شود هم روح و هم جسم بیمار می شود پس با ذهن شاد خود را شاد نگه داریم تا عمر بیشتری داشته باشیم و رسیدن به لاغری برای ما کوهی نباشد با کوچک کردن مقدار وزن خود برای ذهن آن را دست یافتی برای ذهن جلوه دهیم و بدون سختی و خودبه خود کم کم لاغر می شویم در این میان توجه خاص ما فقط باید روی احساس باشد و توجهی به ظاهر خود نداشته باشیم چون سرعت ترمیم در بدن ما ثابت است و طبق قانون خودش جلو می رود پس عجله نکنیم و با احساس شاد این مسیر را ادامه دهیم تا به موفقیت برسیم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا
   1403/03/10 08:17
   مدت عضویت: 612 روز
   امتیاز کاربر: 8080 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 610 کلمه

   چ متن زیبایی واقعا 

   من قبلا چنین الهامی بهم شده بود ک در مورد مثلاد۵ کیلومتر خودم حرف بزنم و من چن روز انجام میدادم و ذهنم میگف از کجا معلوم ک ۵ کیلو کم کردی از کجا بدونم یعنی من ب ۵ کیلو کمتره توجه نمیکردم ب اون وزنی ک بعد ۵ کیلو میرییم بهش توجهرمیکردم 

   و در ذهنم این گفتگو بوجود میومد ک اگه وزن نمیکنی از کجا بفهمیمم واین مانع از این میشد ک من جلوتر برم و رها میکردم 

   یادم میاد در مورد اینک اگه ۵ تا ک م کنم چ مزایایی برام داره مینوشتم

    والان اینوی تمرین زیبا بود در این متن ک چ زیباتر برم جلو و اون موقع چاقی چقدر کوچک کوچک میشه برام و راحتتر حتی الان ک تصور کردم من فقط اون ۵ تا رو میبینم 

   ۵ کیلو واقعا زیاد نیس خیبی راحت این ۵ تا اضافه رو رها میکنم 

   فریبا چ فکری در مورد ۵ تا رها کردن اضافه داری ؟

   اینک راحته 

   اینک بدنم میتونه 

   اینک مندقبلا ۵تا پایینتر از این اضافه وزن بودم 

   اینک چقدر شکم کوچک میشه اینک چقدر راحت میشم اینک چقدر لباس تن زیبا میشه اینک مانتوهای سایز پایین ترم تنم میشه اینک راحت میشینن و پامیشم 

   چقدر راحت راه میرم 

   اینک مانتوهام شل میشن من ی ترس نسبت براین دارم ک من وزنم پایین بره مانتوهای الانم نمیره تو تنم و دچار مشکل میشم 

   عزیز جانم خیاط هس ب راحتی مانتوها رو تنگتر میکنیم خیلی راحت و نترس من برا هر سایزی مانتو دارم و این جهان ب احترام این رها کردن بهترین مانتو هارو ب ما هدیه میده تو خیالت راحت باشه 

   برا ۵ تا رها کردن بدن دچار سختی نمیشه ب راحتی تریم صورت میگیره ب راحتی پوستم سفت میشه 

   ومن میتونم ۵ تا رو رها کنم این توانایی و این قدرت رو دارم 

    برای ۵ تا دچار سختی نمیشیم خیلی راحت رها میشه

   ۵ تا کوچک بزرگ‌نیس پس میتونه قبلا توش بوده تو ۵ پایینتره 

   ترس از نخوردن یعنی فک میکنم برسم ب اون وزن ایده آل نباید بخورم و من چن خوردن رو دوس وارم نمیخوام رها کنم

   در حالی ک فریبا افراد متناسب یرای متناسب بودن از نخوردن استفاده نمیکنن اونها میخورند ومتناسبند

    خوردن جز طبیعت این جهان هس عزیز جان

     استاد غذا میخوره متناسب شده 

   محرومیتی نباید باشه 

    رها کردن اضافات اون اضافه هس وباید رها بشه

    تو یچیزی ک اضافه باشه رو چیکار میکنی یا میبخشی یا میندازی دور 

   برای انداختن اون ب بیرون زحمتی بزرگ میکشی 

   ن 

   فقط تو لازمش نداری بیهودس 

   کاراییی برای تو  نداره 

   و تو رها میکنی تا رها باشی 

   فریبا ما این ۵ تا رو لازم نداریم

    چرا اضافات  نگه داریم 

   حیف نیس انبار کنیم

    بیا  بدیمش طبیعت ببین چقدر راحتتر میشم

    فکر  کن ی حلب روغن ۵ تا یی روبزاری زمین چقدر سبک وراحت میشی ما ک لازمش نداریم

    تو هرچی نیاز داشته باشی امروز خدا بهت میده همه چیز موجوده برای تو نیاز نیس بترسی و ذخیره کنی هس هرانچه ک بخوای این اضافه هس 

   من برای ادامه حیات هرانچه ک لازم دارم رو دارم وخدا هرروز بهم میده این ۵ تا اضافه هس رها کنیم ما ک لازمش نداریم میخوایم چیکار انقدر هرجا با خودمون حملش کنیم یدونه حلب  روغن ک چیزی نیس بزارش زمین 

   اصلا لازم نیس برای متناسب بودن وشدن عذاب بکشی گرسنگی بکشی زجر بکشی

    اصلا این بخاطر  تجربیانی هس ک از رژیم داری اصلا اینجوری نیس عزیز جان من تومسیر تناسب روند همیشگیه بدنم هستم فقط بایدباورها عوض بشه عمل اشتباههم عوض میشه

    قرارب نخوردن نیس

    قرار ب محرومیت نیس 

   قرار ممنوعیت نیس 

   قرار ب ورزش کردن  سخت نیس 

   بهت این اطمینان رومیدم تو در امنیتی 

   من مواظبتم خوب 

   من مراقبتم اینو مطمئن باش قرار نیس سختی بکشیم 

   ایا محنا برای متناسب بودنش سختی میکشه 

   ن 

   ایا محنا برای رها کردن اضافاتش سختی میکشه

    ن 

   اون خود بخود متناسب 

   برای چاقی باید سختی کشید چن خلاف جهت طبیعت ذاتی توهستش  عزیزم 

   ایا استادبرای متناسب شدن سختی کشیده

    ن 

   اون داده کیف میکنه همیشه داره از لذت هاش میگه 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نوشین
   1403/03/10 00:55
   مدت عضویت: 70 روز
   امتیاز کاربر: 3058 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 159 کلمه

   با سلام این دیدگاه خیلی جالب بود و جالبتر اینکه خودم نیز به این نتیجه رسیدم و چند وقتیه که برای خودم هدف های کوچیک کوچیک در نظر گرفتم
   مثلا با خودم گفتم فعلا هدفم اینه که دکمه فلان لباسم راحت بسته بشه که ظرف یک ماه به هدفم رسیدم .
   بعد هدفم این شد که بازوهاش دیگه بهم نچسبه و خوشبختانه بعد از سه هفته بهش دست پیدا کردم. البته در حین این افکار یه نیم نگاهی هم به سایز شلوارم داشتم البته کمتر بهش توجه کردم اما جالب اینکه شلوارم زودتر از اونی که فکرشو میکردم بهم راحت شد‌ . امروز که داشتم تو خیابون راه میرفتم یهو نگام به تصویر م افتاد که روی شیشه‌ ی یه مغازه افتاده بود…. اصلا فکرشو نمی کردم که شلوارم اینقدر بهم راحت شده باشه …‌ وااای….. خیلی لذت بخش بود…
   ممنون استاد عزیز که این راهکارهای بسیار ساده و کاربردی رو به ما آموزش میدیم. واقعا تاثیرش فوق العاده بود.👌

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نرگس عبداللهی
   1403/03/09 23:38
   مدت عضویت: 42 روز
   امتیاز کاربر: 9635 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 166 کلمه

   سلام بر استاد 

   من امروز تونستم این مطالب را بخونم 

   ولذت ببرم وبازم به آگاهی بیشتری برسم همه چاقی ما ریشه در کودکی ما داره من از وقتی خودم شناختم چاق بودم و به من میکفتن کم بخور چقدر میخوری چاق میشی در حالی که خواهرم لاغر بود و چیزی بهش نمبکفتن چکاری به خوزدنش نداشتن یعنی ایشون هروقت می‌خاست هر غذایی که دوست داشت با لذت میخورد واصلا هیچ ذهنیتی از چاقی نداشت ولی من باید کم میخوزذم واین ترس از خوردن در ذهن من نهادینه شد ه بود و هر روز چاق تر میشدم

   به نظر من والدین نقش خیلی مهمی تو فیزیک بدنی بچه هاشون دارن

   حال ما بزرگ شدیم و همون آگاهی های اشتباه تو ذهن ما شکل گرفته 

   واقعا سخته این باور هارو یک شبه از رهنمون پاک کنیم باید به مرور زمان بهش برسیم با روش لاغری با ذهن کم‌کم باور های درست تو ذهن شکل میگیره من دارم سعی میکنم به این باور برسم من به لاغری میرسم حتما چون راحت ترین کار هست 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سحر
   1403/03/09 23:02
   مدت عضویت: 381 روز
   امتیاز کاربر: 9532 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 670 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و مهربونم و دوستان گرامی 

   استاد من از وقتی با آموزش های شما آشنا شدم دارم با ویژگی های ذهن و مغز آشنا میشم. متوجه شدم که ذهن بی نهایته و میتونه کلی اطلاعات در خودش ذخیره کنه و تا زمانی که بیدارم پیوسته افکارو مرور کنه. آگاه شدم که ویژگی ذهن گسترش دادنه.

   استاد خیلی خوب شد که این مطلب به صورت نوشته ارائه شده کلا از وقتی وارد سایت شما شدم چون مرتب شروع به خوندن مطالب کردم متوجه شدم مطالعه مطالب خیلی باعث آرامشم میشه و حس خوبی پیدا میکنم این متن رو هم که خوندم لذت بردم البته اینم بگم که همیشه شنیدن صدای شما هم برام لذت بخشه اما خوبی سایت تناسب فکری اینه که اگر  همه جور مطلب داره خیلی وقتا جایی میرم که نمیتونم فایل گوش بدم اما به راحتی میتونم خودمو با خوندن مطالب مشغول کنم.

   به نکته خیلی خوبی اشاره کردید و به ما یادآوری کردید که ذهن همواره با استفاده از افکار قبلی میتونه مدام تصاویر جدید و بزرگتر از واقعیت بسازه و برای همینم ما دچار ترس و نگرانی میشیم وقتی این ویژگی ذهن رو بشناسیم خیلی بهتر میتونیم عمل کنیم.

   یه نکته عالی که از آموزش های شما استاد عزیزم یاد گرفتم متوجه شدم همیشه تاکیدتون این بود که با افکار قبلی نجنگیم سعی نکنیم پاسخ افکار رو بدیم چون ذهن رو نمیتونیم شکست بدیم چون بی نهایته! اما میتونیم با آگاهی جدید باعث مرور افکار جدید و دلخواه در ذهن بشیم و به این طریق بدون اینکه با افکار قبلی وارد جنگ بشیم اونا کم‌کم پتوقف میشن کاری که الان ما در دوره ها و آموزش ها داریم انجام میدیم وقتی که در این مسیر استمرار بخرج بدیم افکار قبلی و به تبع تصاویر قبلی چون به تدریج کم کمتر مرور میشن کمرنگ‌میشن و تصاویر جدید تشکیل میشن.

   حالا ما که نمیتونیم ذهن رو بشکافیم و ببینیم تا کجا پیش رفته که بفهمیم داریم خوب پیش میریم یا نه پس باید چه کنیم؟ از احساسمون استفاده کنیم احساس به ما میگه که داریم درست پیش میریم یا نه.

   وقتی حس ما بده وقتی دچار ترس و نگرانی هستیم یعنی تصاویر ذهنی داریم و افکاری در حال مرور شدنه که دلخواه ما نیستن اما وقتی که احساس ما به مرور بهتر و بهتر بشه یعنی تصاویر ذهنی قبلی در حال کمرنگ شدنن یعنی تصاویر جدید دارن شکل میگیرن و این یعنی ما داریم درست پیش میریم.

   و طبق فرموده شما ما باید مثل یک کوه نورد حرفه ای عمل کنیم برای فتح قله نمیشه یکم پیش رفت و برگشت و رها کرد اینجور هیچوقت نمیرسیم باید ادامه بدیم اما با سرعت یکنواخت و آهسته بدون عجله که به نفس نفس زدن نیوفتیم‌!

   واقعا من تو این مدت بارها و بارها دچار افکاری شدم که حس ترس و بد رو در من زنده کرد اما با راهنمایی های به موقع شما استاد مهربانم متوجه شدم که فقط باید ادامه بدم و همینکه فاصله دچار شدن به این افکار داره بیشتر میشه یعنی دارم درست پیش میرم به قول شما استاد عزیزم که شعار همیشگی شماست که هر وقت با خودم تکرارش میکنم صدای زیباتون در ذهنم مرور میشه؛ فقط باید ادامه داد فقط باید ادامه داد!

   استاد من بینهایت با تمام قلبم خالصانه و صادقانه از شما تشکر میکنم بایت اینکه چه در مطالب هدیه سایت چه در فایل های تصویری سایت چه در دوره ها به انحاء مختلف بارها و بارها بر عجله نداشتن و استمرار داشتن تاکید داشتید یعنی هر چند مدت شما در مورد این دوتا مورد صحبت کردید و مثل آبی که روی آتیش ریخته میشه به موقع به داد ما میرسید! 

   باور کنید که من با شما معنی استمرار داشتن رو دارم درک میکنم شما استمرار رو و ادامه دادن رو برای من معنا کردید.

   ازتون ممنونم که همیشه در جهت بهبود عملکرد خودتون و در جهت بهبود کیفیت تجربه تون از زندگی دارید حرکت میکنید و متواضعانه و خالصانه و با شورو شوق تجربه تون رو با ما به اشتراک میذارید🙏🏻

   خوشحالم و خدارو شکر میکنم که در این مسیر با شما همراه هستم 🙏🏻

   سایه تون مستدام باشه خیلیی دوستتون دارم🙏🏻🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار امیره شهیبی
   1403/03/09 22:48
   مدت عضویت: 166 روز
   امتیاز کاربر: 6170 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 86 کلمه

   سلام

   افکارواحساسات باورهای ما می توانندتاثیرات عمیقیبرسلامت جسمی ما داشته باشندوبه عکس  وضعیت جسمی مانیز می تواند برخلق وخوعملکردذهنی  وسطح انرژی ما اثر بگذارد 

   استرس اضطراب وافکارمنفی می توانند سیستم ایمنی بدن راتضعیف کرده وخطرابتلا به بیماریهای مختلف راافزایش می دهد 

   تجربیات مثبت مانندعشق شادی  وقدردانی  می توانند سلامت جسمی وروانی  انسان رابه طورقابل توجهی ارتقا دهند

   اگرتصور می کنیدپرخوری می کنیدیاتندغذا می خوریدیاهرنگرشی درباره خودتان داریداین تصمیم توسط مغزشما اتخاذوبه جسم ابلاغ شده است 

   جسم ما درهرلحظهدرحال اطاعت ازدستورات مغز وانجام ان چیزی است که درمغزپردازش وتصمیم گیری شده است

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1403/03/09 19:40
   مدت عضویت: 517 روز
   امتیاز کاربر: 36566 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 559 کلمه

   سللم بر خدایی پهربان 

   سلام براستادعطار روشت وهمه دوستان 

   وفتی ازکودکی طی زمان هی به ذهنم اون افکار ارام ارام اضافه شد کلی باوره برای خودم و ازصحبت دیگران ساحتم و فکرکردم که همه درست هست بایدباشه اگه نباشه اشکال داره   به مرو طی زمان هی به این اطلاعات اضافه شد من به مرو،فردی جاق شدم برای برطرف کردن اولین  وبهترین کزینه یا رژیم‌ربود یا ورزش جیزی که همه وابراز داشتن راهکارهست برای برطزف کردن‌ این‌مشکل  

   واحساس  روخراب کرده وتصورات خود رو به واین وشکل میدیدم  که تو حق ولایق جاقی هست  دلیل وانقدر که اون  افرد در اثر تکرار اون صحبتها کاملا درست بی غلط  فبول کردم  ودر اثر تکرار اون صحبتهای  وزن‌که اویل کمی  اضافه میشد وتوجامعه که باشی اومهمانی   باشی اطراف دیگران تاکید کنن که توفردی هستی که دچار اضافه وزن هستی یی فکری  به حال خودت بکن‌ هی به من اکقته شد من هی تلاش کردم  تا لاغری رو  هر شکلی به دست وبیاره وچاقی رو  شکست بده ازاین  همه حرف خودش خلاص کنه وبازم‌ شکست اون به  من به عقب  هل داد 

   تکرار این باره وباره چنان از چاقی غولی بزرگی عظیم تو ذهن من ساخت که دیگه اصلا تصور به این  شکل بود  که هرکاری امکان داره انجام بشه اما واما امکان نداره من که چاق شدم لاغربشم واگه کسی موفق  شده اون فرد شاهکار کرده وچنان براش لاغری رو بزرگ نمایی میکردم چاقی  توذهنم کسترش پیدا میگرد توافکار  اضافه میشه کاری که دیگران انجام  دادن برای خودم‌ محال حساب می کردم اون به وشکل گوه بزرگی که من قدرت بالا رفتن ازش روندارم‌ همین پایین تپه چندکیلو کم‌ کنم‌ بازم چای تشکر وقدردانی داره باره اول که تودوره ریگان شما‌گفتید که عدد وزنی که دوست دارید  بنویسد من با کلی شک‌عدد ۸۰ کیلو  رو برای خودم‌ نوشتم  این‌ وزن رویای  دست نیافتی من‌ بود اون روز برای خودم اون عدد رو نوشتم  وفتی دوره تهیه کردن کمی ارامش داشتم اطمیمان زیادشد روی صفحه جروزنوشتم ۷۰ تا ۶۵ کیلو 

   ولی امروز  میدونم لاغری درجسم‌من هست لاطعری  دریین چربهای که ودورش  احاطه کردن هست جای بیرون ازجسم من‌ نیست با تلاس خودم دردرستری شکل وبهترین عمل کرد اون‌ وخواهم دید پس عدد وزتی خودم رو بازم  کاهش دادم‌ به ۶۰ ت۶۳ کیلو پایین اودرن این یعنی من اطمینان دارم  این دیگه اصلا رویا نیست این  عدد درجسم من هست اگه من‌ زمان بزارم  درست رفتار کنم درست عمل کنن از خودم وکارم‌ راضی باشم استمرارداشته باشم ادامه وبدم‌ تو دوسال اینده شاید کمتر من تو این جسم وزن خواهم بود واون‌کو ه عظیم دیگه تودهن من وجود نداره اون برام‌ یی تپه کوچک‌ هست که با هر قدم من‌ کم کم  بهش میرسم‌ و فقط کمی مسافت زمینی بین‌ من‌ واون  هست کمی موانع هست که میشه از اون عبور کرد وراه برام هموار هست نیاز ندارم‌ انقدر نگران وباشم نیاز ندارم نا امید باشم.نیاز ندارم استرس داشته باشم وربه هیج جیری که حس بد داره اصلا نیازندارم نیاز دارم شادباشم حسم خوب باشه افکار خوب رو دنبال کنم  نه در باره چاقی حرفی بزنم  در بارهاش صحبت کنم ومرو کنم‌ تو ذهنم  فقط توحال  هوای خوب باشم همه  که من توان رسیدن به لاغری رو  دارم اون‌ همین جا همین  زمان درجسم هست کافی هست که چربهای که دورش رو گرفتن به مرور اب بشه و لاغری از بین اون خود نمای کنه به همین راحتی اسونی 

   خدا پشت وپنا هتون یا حق. حق. نگه دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار servehchopani_1
   1403/03/09 16:18
   مدت عضویت: 1477 روز
   امتیاز کاربر: 855 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 55 کلمه

   سلام استاد گرامی ممنونم ازاین صحبت های زیباتون مااز چاق کوه نسازیم چون ما ذهن مون اطلاعاتی که در گذشته است آن را مرور مکنید وباید اطلاعات جدید جایگزین کنیم اون هم باتمرین کردن عجله نکردن و استمرار داشتن به‌مرور می‌توانیم تصویر جدید در ذهنمان برای لاغری ولاغر شدن آسانترین کار دنیاست ممنونم استاد گرامی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهره
   1403/03/09 15:35
   مدت عضویت: 351 روز
   امتیاز کاربر: 10100 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 380 کلمه

   به نام خدای مهربان 

   سلام به استاد عزیزم و دوستان همراهم 

   من با کمی درک کردن این مطالب فهمیدم همه قدرت در دست خودم که نسبت به خودم چه نگرش وباوری دارم وقتی باور کردم من هم چاق میشم به فلان دلیل وبعد ذهنم بر اساس گفته های من و تصاویر که در باره خودم داشتم باور کرد ودر فضای ابری ذهنم بارها مرور شد ودنبال منطقی کردن اون باور من شد با دیدن افراد که بعداز ازدواج چاق شدن بعد زایمان چربی شکم آوردن در ذهنم باور پذیر شد وبه وقتش چاق شدم پس اول من با اطلاعات نادرست در خودم باور چاقی شکمی پیدا کردم وبا مرور کردن آنها در ذهنم که فلان اتفاق در من چاقی شکمی میا ره ترسیدم وشروع کردم تا پیشگیری کنم نشد اون اتفاق با سزارین برام اتفاق افتاد چون وقتش بود چون ذهنم به مغزم دستور داد تا چربی رو برام در ناحیه شکمم نگه داره تا من چاقی شکمی که باور کرده بودم رو در جسم تجربه کنم الان باید از این ترفند برای لاغری استفاده کنم 

   باید اطلاعات درست رو وارد کنم وبا تجربیات گذشتم همسو نشم ودر ذهنم پاک کنم ودنبال منطقی کردن لاغری باشم دنبال دلیل لاغری باشم باید این مسیر برای خودم هموار کنم درست که برای رسیدن به لاغری باید استمرار داشته باشم ولی اول باید باور کنم که راهم درسته بعد عجله نکنم باید آروم آروم در این مسیر باشم نه به پشت سرم نگاه کنم نه به پیش رو فقط باید حرکت کنم و خودمو با دیگران مقایسه نکنم فقط ادامه بدم مثل یک کوه نوردحرفه ای عمل کنم فقط باید ادامه بدم 

   باید راه رو برای خودم راحت کنم باید قدم های کوچک ولی پیوسته بردارم باید خواسته لاغریم رو با مقدار کم شروع کنم مثل نیم کیلو می خوام کم کنم تا انگیزه در من ایجاد بشه بله نیم کیلو رو میتونی کم کنی باید اول کمی از چربی های جدیدم رو کم کنم بله تومی تونی اون وقت که راه برام راحت تر میشه 

   من میتونم به راحتی لاغر بشم 

   من خیلی آروم وبا لذت غذا رو می خورم 

   من توانایی دوباره لاغر شدنم رو دارم 

   من انتظارم از خودم لاغری چون به ذهن لاغرم اطمینان دارم 

   من به زودی شگفتی ساز میشم 

   من به قله لاغری میرسم 

   با آرامش با اطمینان لاغر میشم 

    فقط باید ادامه بدم 

   سپاس فراوان از استاد عزیزم 

   خدارو شکر 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سادات
   سادات
   1397/07/18 16:48
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   از کاه کوه نسازید از چاقی کوه نسازید
   محتوای دیدگاه: 13 کلمه

   سلام
   من هرروز تنها یک قدم به سمت متناسب شدن بر میدارم .

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 27397 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته

    نشان های دریافت شده

    سطح مبتدی
    محتوای دیدگاه: 98 کلمه

    سلام خانم سادات 

    نگاهم افتاد به امتیاز شما و اینکه چند روز به جمع ما پیوستند دیدم هیچ روزی ثبت نشده گفتم شما امروز به تناسب فکریها پیوستید 

    میخواستم بهتون خوش آمد بگم و بگم که از اعماق وجودم خوشحالم که یک نفر دیگه تصمیم درست گرفته که خودش زندگیش تغییر بده 

    خیلی خوشحال که شما تصویری از خودتونم گذاشتید ما میتونیم چهره دوست داشتنی شما رو رویت کنیم 

    بهتون تبریک میگم و از صمیم قلب براتون آرزوی موفقیت دارم پیروز و شاد و سلامت باشید من شما رو نمیشناسم ولی خیلی خوشحال شدم که به جمع ما پیوستید در پناه خدا 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم