0

رژیم گرفتن باعث چاق تر شدن می شود

رژیم گرفتن
اندازه متن

رژیم گرفتن ، دلیل چاق تر شدن است

مراقب باشید! نفرت از رژیم سبب چاقی بیشتر می شود.

سالهای زیادی از عمرم را اضافه وزن داشتم و به خوبی مسائل و مشکلات افراد چاق را درک میکنم به همین دلیل همواره سعی میکنم تا با ارائه راهکارهای مناسبی میزان فشار و استرس ناشی از اضافه وزن روی افرادی که اسیر چاقی هستند را کاهش بدهم تا احساس و توانایی متناسب شدن را در خود ببینند و برای تغییر کردن اقدام کنند.

یکی از مسائل مشترک بین تمام افرادی که اضافه وزن دارند رژیم گرفتن است. هر فردی که اضافه وزن داشته باشد حداقل یک بار در طول عمر خود اقدام به رژیم گرفتن کرده است و تاثرات روانی آن را به خوبی می داند.

در تمام دفعاتی که برای لاغر شدن اقدام میکردم بخشی از برنامه رژیم غذایی بود، لیستی شامل مقدار و نوع موادی که مجاز به استفاده هستم داشتم بعلاوه یک ترازوی جیبی کوچک که ابزار اندازه گیری نان بود. همیشه برای شروع برنامه های لاغری اشتیاق داشتم چون مصمم می شدم که شرایط خودم را تغییر بدهم اما بعد از چند روز انجام مراحل رژیم غذایی به دلایل مختلف از ادامه مسیری که انتخاب کرده بودم عاجر میشدم و ادامه نمیدادم.

مسائل و مشکلات رژیم گرفتن را همه افرادی که اضافه وزن دارند میدانند و نیازی به توضیح بیشتر درباره آن نیست.

موضوع اصلی این مقاله درباره تاثیرات مخرب کلمه رژیم گرفتن در ذهن ما است، تاثیری که به طور ناخودآگاه نه تنها مانع از متناسب شدن ما میشود بلکه به شدت در چاق تر شدن ما تاثیرگذار است.

مهمترین خواسته روح انسان داشتن آزادی است، و این خواسته از طریق ذهن ما مورد حمایت قرار میگیرد. هر برنامه ای که سبب محدودیت در آزادی ما شود به شدت باعث ایجاد احساس بد در ما خواهد شد.

در تمام دفعاتی که برای لاغری اقدام کردید و از انواع رژیم های غذایی استفاده کردید عملا شما روح و جسم خود را از آزادی منع کردید و خود را با محدودیت مواجه کردید. موضوعی که به هیچ وجه مورد تایید روح و ذهن ما نیست و به هیج شکلی نمیتوان ذهن را متقاعد کرد که از احساس آزادی خود چشم پوشی کند.

این خصوصیت ذهنی سبب میشود هرچقدر که شما سعی کنید با اعمال رژیم ها خود را به تناسب اندام برسانید ذهن شما تلاش بیشتری میکند تا از طریق ترغیب شما به خوردن و بیشتر خوردن خود را از بند اسارت رژیم رها کرده و به آزادی دست پیدا کند.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد بعد از اتمام مدت رژیم به پرخوری بیشتر روی می آوردند و خیلی زود به وزن و سایز قبلی بر میگردند چون ذهن شما مدت زمان محدودیت را از طریق تشویق شما به پرخوری جبران خواهد کرد.

مجموعه خاطرات و مسائلی که ما در دفعات رژیم گرفتن تجربه کرده ایم در ذهن ما ترس عظیمی از رژیم بوجود آورده است و هروقت صحبت از رژیم میشود بلافاصله ذهن ما واکنش میدهد و احساس بدی در ما شکل میگیرد حتی اگر ما در رژیم نباشیم و یا حتی قصد رژِیم گرفتن نداشته باشیم که همه این واکنشها بخاطر تصاویر ذهنی محدود کننده ایست که قبلا از برنامه های رژیمی در ذهن خود ذخیره کرده ایم.

ترس ما از رژیم گرفتن سبب میشد که همواره برای دور ماندن از احساس رژیم گرفتن به پرخوری خود ادامه دهیم و اصولا زیاد خوردن را به عنوان حالت طبیعی و پیش فرض خود انتحاب میکنیم و هر بار که مشغول خوردن میشویم برای اینکه احساس رژیم نداشته باشیم حتما مقداری از حد توان خود بیشتر میخوریم که مطمئن باشیم رژیمی درکار نبوده است و ما در نهایت احساس آزادی هستیم.

این اختلال در عملکرد ذهن افراد چاق سبب میشود که فرد از ترس رژیم گرفتن علاقه ای به لاغر شدن هم نداشته باشد و چاقی را بر لاغری ترجیح دهد چون در ذهن او لاغری به معنی رژیم گرفتن و محدویت است.

بسیاری از افراد چاق در مهمانی ها برای اینکه مورد خطاب قرار نگیرند که مگه رژیم داری؟ سعی میکنند پرخوری کنند تا کسی گمان نبرد که او طبق برنامه خاصی رفتار غذا میخورد.

به قدری از کلمه رژیم متنفر است که ترجیح میدهد با پرخوری کردن خود را در معرض چاقی بیشتر قرار بدهد اما برچسب رژیمی به او زده نشود.

این اختلال ذهنی در افرادی که حتی در دوره لاغری با ذهن شرکت میکنند به وضوح دیده میشود که البته سعی شده است با فایل های توضیحی و تمرینات مناسب اطلاعات ذهنی فرد درباره کلمه رژیم تغییر کند تا فرد به شکل راحت تری در مسیر متناسب شدن قرار بگیرد.

اما استحکام این باور قوی و قدیمی سبب بروز اختلال در روند متناسب شدن افراد میشود به شکلی که فرد مطرح میکند که پعد از استفاده از مطالب آموزشی دوره لاغری با ذهن پیغام سیری را به خوبی دریافت میکند و به وضوح میداند که به اندازه کافی غذا خورده است و دیگر نباید زیاده روی کند اما از ترس اینکه مبادا رژیم گرفته باشد اقدام به بیشتر خوردن میکند و عواقب این کار عذاب وجدان و بد شدن احساس شرکت کننده است.

دوستان خوبم به این موضوع دقت کافی داشته باشید، باید دیدگاه خود درباره صحیح خوردن را تغییر دهید، فردی که در دوره لاغری با ذهن شرکت کرده و مراحل آموزشی را گام به گام طی کرده است و آموزشهای لازم را به ذهن خود داده است با فردی که اضافه وزن دارد و از آموزشهای ذهنی استفاده نکرده است بسیار شرایط متفاوتی دارد.

ذهن فرد آموزش دیده به خوبی پیغام سیری را ارسال میکند و فرد به وضوح متوجه میشود که سیر شده است اما ذهن فردی که آموزش ندیده است پیغام سیری را در موقع درست صادر نمیکند و سیری در این افراد به معنی پرخوری و انباشته کردن غذا در حد خفگی در بدن خود است.

ذهن شما با کمال احساس آزادی پیغام سیری را صادر میکند و شرایط ذهنی فرد آموزش دیده کاملا با فردی که آموزش ندیده است و ذهنش در پی درک احساس آزادی است متفاوت است.

ذهن فردی که آموزش دیده آزادی را در متناسب شدن میداند و فردی که آموزش ندیده آزادی را در چاقی بیشتر و رهایی از هرگونه محدودیت غذایی می بیند.

ذهن فردی که آموزش دیده لذت را در خوردن غذا به مقدار مناسب میداند و ذهن فردی که آموزش ندیده لذت را خوردن مقدار بیشتری از غذا ها میداند.

محتوا و فرمول های ذهنی شما دوست عزیزی که از آموزشهای دوره لاغری با ذهن استفاده کرده اید کاملا با خود گذشته تان متفاوت است.

پس اگر در مقدار خوردن شما با اشتیاق و علاقه تغییر حاصل میشود و از نخوردن مقدار اضافه احساس خوبی دارید این تغییر در رفتار غذایی خود را با رژیم گرفتن اشتباه نگیرید.

متاسفانه این اشتباه بزرگ سبب میشود که فرد علیرغم اینکه به خوبی مطالب آموزشی را درک میکند و تمرینات را به بهترین شکل انجام می دهد اما از کسب نتیجه مطلوب محروم بماند چرا که با ترس از رژیم داشتن به اجبار خود را به پرخوری محکوم می کند برای اینکه خیالش راحت باشد که رژیم نگرفته است.

رژیم گرفتن با تغییر سبک رفتار بسیار متفاوت است. رژیم همانطور که از اسمش مشخص است برای مدت خاص و محدودی است. مثلا برای یک ماه، سه ماه، شش ماه و … و حتما روزی به پایان میرسد و فرد مجددا به شکل قبلی خود غذا میخورد و ذهن او این مدت محرومیت را از طریق پرخوری، بسیار آرام آرام جبران می کند.

اما تغییر سبک زندگی به این معنی است که شما از روزی که متوجه پیغام سیری ذهن خود میشوید و به اندازه مورد نیاز غذا میخورید تا وقتی که زنده هستید میخواهید به این سبک جدید رفتار و زندگی کنید.

پس شما در رژیم نخواهید بود بلکه سبک زندگی شما کاملا متفاوت شده است.

با توجه به سبک زندگی افرادی که همیشه متناسب هستند به وضوح متوجه میشوید که آنها در اغلب موارد مقدار غذایی کمتر از دیگران مصرف میکنند و به هیچ وجه احساس رژیم بودن یا تنفر از رژیم گرفتن را ندارند

چون رفتار آنها سبک زندگیشان است و یک رژیم مقطعی و کوتاه مدت نیست.

بنابراین تمام سعی شما باید تبدیل کردن عادت های رفتاری غذایی خود به سبک زندگیتان باشد و با مطالعه چندبار این مطلب فوق العاده و فکر کردن به موضوعات مطرح شده، یقین حاصل کنید که تغییر رفتار غذایی شما به معنای رژیم داشتن نیست بلکه به معنای تغییر کردن سبک زندگی شماست. چرا که شما دیگر نمیخواهید آن فرد چاق قبل از شرکت در دوره باشید.

تصمیم گرفته اید لاغر شوید و برای همیشه لاغر بمانید پس آموزشهای شما برای مقطع کوتاهی از زندگی نیست و قرار ما تغییر سبک زندگی شرکت کنندگان است.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.54 از 13 رای

https://tanasobefekri.net/?p=11539
23 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار شهربانو باقری
   1401/08/23 22:43
   مدت عضویت: 1463 روز
   امتیاز کاربر: 22376 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 42 کلمه

   سلام استاد ،  ممنون از این فایل عالی  ، متن رو خوندم  می خواستم ۵ ستاره بزنم ولی اشتباها یکی ثبت شد…چطوری درستش کنم ؟ 

   اشکال بعدی اینکه  فایل صوتی  باز نشد حالت کمرنگ داره  دگمه  play  کار نمی کنه …..

   ممنون از شما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 28 کلمه

    سلام و درود
    امکان اصلاح ستاره وجود ندارد
    فایل صوتی مربوط به این نوشته نبود و حذق شد و موزیک بی کلام به جای آن قرار داده شد.
    مرسی اطلاع دادید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار شهربانو باقری
     1401/08/24 12:25
     مدت عضویت: 1463 روز
     امتیاز کاربر: 22376 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 78 کلمه

     سلام استاد وقت بخیر 

     خواهش می کنم اطلاع رسانی وظیفه اس …من هنوز جریان این ستاره هارو نفهمیدم …گاهی  میشه یکی یکی همه ارو رنگی کرد گاهی به محض کلیک روی یک ستاره بقیه اش قفل میشه …نمی دونم چرا اینجوریه  مثلا همین دفعه از سمت چپ شروع کردم ولی بقیه ستاره ها قفل شدن… 

     فایل صوتی این جلسه ، قراره دوباره فعال بشه یا خیر ؟  قبلا گوش داده بودم خیلی عالی بود خیلی دوست داشتم دوباره گوش بدم 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
      محتوای دیدگاه: 43 کلمه

      سلام و درود
      سیستم ستاره های بخش دیدگاه با ستاره هایی انتهای هر مطلب تفاوت داره
      ستاره های دیدگاه رو می شه یکی یکی انتخاب کرد ولی ستاره مطالب رو اولین کلیک انتخاب نهایی خواهد بود
      فایل صوتی مربوط به این بخش نبود و حذف شد

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
       آواتار شهربانو باقری
       1401/08/25 12:34
       مدت عضویت: 1463 روز
       امتیاز کاربر: 22376 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
       محتوای دیدگاه: 5 کلمه

       مرسی استاد  ، ممنون ،

       برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
       امتیاز: 0 از 0 رأی
       افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1400/02/24 10:42
   مدت عضویت: 1674 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,102 کلمه

   سلام🙂

   چقدر لذت بردم از اینکه فایل صوتی مربوطه رو زیر مقاله رژیم گذاشتین  …آهنگ آخر فایل هم که دیگه عالیییییی👌👌👌

   من خودم یه بار از کارشناس تغذیه برنامه یکماهه گرفتم یه بار هم خودم با کم کردن برنج وزنم رو کمی کم کردم همین…

   همین دوبار هم محدود و موقت بود و دقیقا هم طبق برنامه پیش نرفتم و هرچی خودم خواستم به جای اون غذا یا میان وعده گذاشتم

   و همیشه در ذهنم از کلمه رژیم بدم می اومد چون بارها در اطرافیانم دیده بودم که برای لاغر شدن انواع و اقسام رژیمهای مختلف رو امتحان میکردن کمی از وزنشون کم میشد دوباره چاق میشدن و دوباره یه مدل دیگه ای از رژیم رو شروع میکردن و باز همین روند تکرار میشد الانم هیچ کدوم در واقع لاغر نیستن با وجود همه رژیمهایی که گرفتن😶

   کلمه رژیم در ذهن من معادل محدودیت ،محرومیت و لذت نبردن هست در زمانی که همه دارن با لذت و آزادی از نعمت خوراکیها استفاده میکنن😑

   و چون آزادی رو دوس دارم و خوردن برام لذت بخشه و به خاطر خاطراتی که از اطرافیان در زمان رژیم دارم (اینکه مقدار مشخص باید میخوردن مثلا یه کف دست نان ،یا ۱۲ تا قاشق برنج ،یا یه نوع غذای متفاوت وبیمزه از سایر افراد،ناراحتی و اعصاب خوردیهاشون وگریه هاشون،خورد شدن اعتماد به نفسشون جلوی بقیه وقتی همسر یا پدر مادرشون تذکر میدادن تو کمتر بخور  یا اینو نخور با این طرز فکر که اونا دلسوزش هستن،اینکه چشمشون به غذای خوشمزه بقیه است ولی باید غذای بی مزه خودشونو بخورن،حتی به جای چای دمنوش تلخ و بدمزه بخورن….)یا افتادگی و تیرگی و چروک شدن پوست افرادی که با رژیم لاغر شدن ومن ابنو دوس نداشتم و شادابی و روشنی و جوانی پوست رو دوس داشتم 

   همه اینها باعث شده بود که من هر کاری برای لاغری انجام بدم به جز رژیم گرفتن

   مثلا انواع ورزشهای سخت رو در باشگاههای مختلف ثبت نام میکردم و با تعهد هم دوره هارو تموم میکردم به موقع میرفتم و تا آخر ساعت باشگاه هم حرکات رو انجام میدادم یعنی کم کاری نمیکردم  یا بعدها به مراقبه و ای اف تی و سوجوک تراپی و…. رو آوردم چون نمیخواستم رژیم بگیرم از اونطرف چاقی هم منو آزار میداد و جالبه همیشه در ذهنم دنبال راهی بودم که منو لاغر کنه بدون رژیم😁😏

   وبالاخره خداوند خواسته ام رو اجابت کرد و با لاغری با ذهن آشنا شدم 

   عاشق این بودم که روشی هست که نه رژیم داره و نه ورزش 😏😍 ونه حتی پیاده روی💃

   و یاد گیری هست از طریق گوش دادن فایلها و ….برای من دیگه بهشته عاشق یادگیری ام و عاشق فایل گوش دادن 

   برای همین بعد از این مدت هرگز برام خسته کننده نبوده و با اشتیاق روزم رو با سایت تناسب فکری شروع کردم

   تمرینی که در فایل صوتی دادین رو من در همون زمانهایی که یادگیری رو شروع کردم گوش دادم و انجام دادم و به راحتی برام عادت شد توجه کردن به احساس گرسنگی و سیری و برای همین مدتهاست که بعد از خوردن احساس خفگی و پری ندارم  در صورتیکه قبلا خیلی زیاد این احساس رو تجربه میکردم البته حس خوب به اندازه نیاز خوردن و تا مرز خفگی خوردن رو تجربه کرده بودم ولی چون غالب تجربه من از خوردن همون خفگی و احساس درد در شکم بود خیلی توجهی نمیکردم 

   یعنی در ذهن من غذای خوشمزه یعنی خوردن بیشتر برای لذت بیشتر بود

   تنوع غذایی هم همین بود مهمانی و دورهمی هم همین ،سفر و تفریح هم همین ،فیلم و سریال هم ، عید نوروز هم ،ماه رمضان و افطاری هم ….. خلاصه همه اینها برای من معنی پرخوری تا درد شکم بود در بعضیها که دیگه دو تا فرمول ترکیب میشد مثل افطار+مهمونی دعوت شدن+تنوع+لذت 😮😮😮

   یعنی دیگه خودمو خفه میکردم و بعد هم که نفخ و دلدرد و عذاب وجدان و خواب نرفتن به خاطر پرخوری و…..😑😑😑😑

   یادمه بارها بعد از خوردن در مهمانیها میرفتیم پیاده روی که کمی از این غذا هضم بشه بتونیم بخوانیم😁😁😶

   و توی این یکسال واقعا من خیلی نادر این حس رو تجربه کردم  با اینکه سفر رفتم و مهمانی و تفریح و دورامی با خانواده هر هفته برقرار بوده  و من بدون هیچ محدودیت و محرومیت و نخوری و ورزش و پیاده روی و فشار شکم از غذاها لذت بردم 😍 و چقدر لذت بخشه این سبک زندگی🤩🤩

   شما هم که فایلهای غذا درست کردن ها و غذا خوردنهاتونو میذارین من خیلی لذت میبرم و حسابی یاد میگیرم ازتون و سبک زندگیتونو الگو قرار میدم و خیالم هم راحت میشه که نفر اول این مسیر که اینطور رفتار غذایی داره پس رفتار منم درسته و باید همینطور باشه با لذت و بدون هیچ محدودیت و محرومیت👌👌👌🤗🤗🤗

   به نظر من همه ما افراد چاق به شنیدن این حرفها احتیاج داریم که کسی بیاد برخلاف بقیه بهمون بگه 💫غذا چاق نمیکنه🙂

   💫غذا برای نیاز بدنه🙂

   💫غذا خوردن لازمه🙂 

   💫اگه از خوردن حس خوبی داری راهت درسته خیالت راحت🙂

   💫لازم نیست چیزی رو وزن کنی یا اندازه بگیری تا ببینی درست  خوردی یا نه🙂

   💫ذهنت تو رو چاق کرده نه غذاها و شیرینیها و خوراکیها🙂

   💫موقع خوردن از غذات لذت ببر به چاقی وکالری و ..‌فکر نکن🙂

   💫برای متناسب بودن لازم نیست نخوری بکشی🙂

   💫نیازی نیست حسرت لاغرها رو بخوری  چون توهم میتونی لاغر بشی اونم برای همیشه🙂

   💫هر وقت گرسنه ای بخور 👌

   💫هر وقت سیری دیگه نخور👌

   💫غذاها تموم نمیشن همیشه هستن خیالت راحت🙂

   💫به جسمت احترام بذار و طبق نیازش بخور🙂

   💫خودت رو دوس داشته باش 😊

   💫جسمت رو دوس داشته باش😊

   💫خودت جسمت رو به این شکل درآوردی پس میتونی به شکل متناسب هم بسازیش قدرت دست توعه🙂

   💫خانوادت رو مقصر ندون 

   💫غذاها رو مقصر ندون

   💫تیروئیدت رو مقصر ندون

   💫ازدواج و بارداری و بلوغ و سن  و بی تحرکی رو مقصر ندون🙂

   💫در هر حال تو مهمی و خدا تو رو به اندازه تک تک آدمهای دیگه دوس داره و برای خدا غزیز دردانه ای و فقط کافیه از ذهن خالقت استفاده کنی تا هر چی دوس دازی رو خلق کنی حتی جسم زیبات رو🙂

   💫ودر نهایت تو این جسم نیستی توخیلی فراتر از اون هستی خودت رو محدود نکن خودت رو ضعیف نکن خودت رو حقیر نکن خودت رو ناتوان ندون تو از جنس اون حالقی  واون بسیار تو رو دوس داره و مشتاقتر از توعه برای رسیدن به خواسته هات 🙂

   💫با صبر و با ایمان و با امید و اشتیاق ادامه بده چون مسیر درسته تو به همه خواسته های خوشگلت دونه دونه میرسی 🙂

   💫احساس خوبت رو اولویت همه روزهات قرار بده چون همه چیز انگونه که تو میبینی نیست ممکنه ظاهر یه اتفاق خوب نباشه ولی باطنش خیلی زیباست تو رو بزرگ میکنه تو رو به خودت نشون میده تواناییت رو بهت یاداوری میکنه و تو رو به اصل و ذات خودت نشون میده🙂

   ممنونم که اینها رو بهمون میگید و زندگی رو برامون زیباتر کردین شما دستی از خدا هستین برای کمک به آدمهای چاق که خودشون و زیباییشون رو فراموش کردن🙏🙏🙏💐💐💐 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 25 از 5 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 28 کلمه

    سلام دوست عزیز
    از خوندن نوشته شما لذت بردم
    چقدر خوش احساس بود
    خدا رو شکر که انقدر عالی در مسیر صحیح در حال پیش رفتن هستیم
    منتظر خبرهای عالی شما هستم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار saberizahra80
     1400/02/25 09:20
     مدت عضویت: 1674 روز
     امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 46 کلمه

     سلام استاد بسیار سپاسگزارم از نظرتون

      امروز که برای قدم بعدی وارد سایت شدم وقتی پاسخ شما رو دیدم یه لبخند بزرگ کل صورتم رو گرفت 😊

     انگار تایید شما ما رو مطمئنتر ودلگرمتر میکنه برای ادامه دادن👌👌

     ممنونم که هستین و مثل یه مربی خوش اخلاق انرژی میدین🙏🙏🙏💐

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار shahrbanou1346
    1400/02/25 19:17
    مدت عضویت: 1463 روز
    امتیاز کاربر: 22376 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 12 کلمه

    دوست خوبم  زهرا صابری سلام‌

    فقط می تونم بگم  عااااااالی نوشتی .

    آفففففففرین  👏👏👏👏👏👏👏👏👏✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار sudehfallah@gmail.com
   1400/01/15 03:54
   مدت عضویت: 1324 روز
   امتیاز کاربر: 2673 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 236 کلمه

   سلام به استاد عزیز و ممنون از زخمت های شما ،،متاسفانه خیلی از ما این مشکل را داریم که فکر میکنیم نباید ته ظرف غذایی باقی بمونه و عادت داریم تا انتهای غذا را حتی اگر سیر شدیم بخوریم و این عادت ،از ترس از اسراف در وجود ما شکل گرفته که از کودکی به ما آموزش داده شده است و فکر میکنیم اگرمثلا سه قاشق از غذای ما مونده باید به زور بخوریم که گناه نشه و من تعهد میکنم که از این لحظه این عادت را کنار میگذارم و بدون اهمیت به باقی مانده غذا هنگامی که پیام سیری را دریافت کردم از غذا دست میکشم و با این کار حس رضایت از خودم در وجودم شکل میگیره و حس و حالم خوب میشه و در مسیر سریع تر به هدف خودم میرسم ..و یک موضوع دیگه ای که برام جالبه این هست که من موقع دریافت پیام سیری سریع به خودم میگم غذا که چاق نمیکنه پس بیشتر بخور و این حرف باعث میشه من بیش از حد نیازم بخورم و خب این اصلا خوب نیست ،،پس سعی میکنم به خودم بگم اره غذا چاق نمیکنه اما چه دلیلی داره وقتی سیر هستی بیشتر بخوری؟؟این کار که سودی نداره و اینگونه دیگه به غذا ادامه نمیدم .من مطمئن هستم این راه درسته و کوچیکترین شکی ندارم و از خداوند مهربان ممنون هستم که در این راه من را هدایت کرد.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار شهربانو باقری
    شهربانو باقری
    1400/01/15 23:39
    امتیاز کاربر: 0

    نشان های دریافت شده

    رژیم گرفتن
    محتوای دیدگاه: 174 کلمه

    سلام دوست عزیز
    بله درسته غذا قدرت چاق کنندگی نداره اما به عنوان یک‌ماده ی انرژی زا برای بدنه وقتی ما روی سیری به بدن غذا برسونیم انرژی تولید شده اضافی می آد و بدن‌ناچار میشه اونو در اندامها ذخیره کنه . …ولی اگر ما حد سیری رو رعایت کنیم و حتی نزدیک به سیری دست از غذا برداریم قطعا متناسب میشیم بدن مواجه با انرژی اضافی نمیشه ….حالا اینکه چرا ما‌چاقها به غذا حریص هستیم و مقدار زیادشو دوست داریم دلایل روحی و فکری داره …. که بزرگترین علت اون اعتیاد به غذاهاست مثل اعتیاد به الکل یا تریاک و از این قبیل خصوصا اعتیاد به شیرینی ها و غذاهای نشاسته ای …..ما باید به اعتیاد آور بودن غذاها فکر کنیم و نسبت بهش حساس بشیم و پایه های فکری این نوع وابستگی رو از بین ببریم …..

    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahrbanou1346
   1399/10/02 12:09
   مدت عضویت: 1463 روز
   امتیاز کاربر: 22376 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 890 کلمه

   سلام دوستان همراه سلام استاد گرامی …..دوستان من از بچه های دوره ۱۳ گام تا سیزده به در هستم و دارم‌به تمرینها ادامه می دم در تمرین گام سوم خواستم برای سومین‌روز در گام سوم‌‌بنویسم که متعهد می شوم امروز به اندازه ی نیازم مواد غذایی مصرف کنم به فکر فرو رفتم آخه با چه معیار و ملاکی بفهمم اندازه ی نیازم چقدره ….اگر من بلد بودم که این‌حد رو تشخیص بدم الان در این وضعیت نبودم سه بار نوشتم‌من متعهد می شوم که به اندازه غذا بخورم اما بلافاصله هم از خودم‌پرسیدم اما چطوری با چه معیار و ملاک و پارامتری یادم افتاد که چند ماه پیش از یکی از دکترهای تغذیه برنامه رژیم فلان‌مقدار کالری رو گرفته بودم گفتم خوبه همونو ملاک بگیرم و اصلا دوباره با رژیم آشتی کنم و اینقدر بد بهش نگاه نکنم و بد برداشت نکنم …خلاصه که تصمیمم به اجرای بندهای تعیین شده در برنامه رژیم بود که چشمم خورد به این مقاله که دارم براش دیدگاه می نویسم چون کلمه رژیم توش بود گفتم من اینو چند ماه قبل خونده بودم بذار این بار فایل صوتیشو گوش بدم دقیق بشم ببینم استاد نظرش چیه که به حقایقی در مورد رژیم رسیدم که حکم رسیدن به گنجینه داشت …و باعث این دیدگاه رو هم در تمرین گام سوم بنویسم هم در اینجا دوباره نویسی کنم برای شما دوستان و منتظر جوابیه استاد می مونم ……

   استاد سلام ممنونم که گام به گام در کنارم هستی چقدر وجودتون ذی قیمته خدایا سپاسگزارم که از بین تعداد افراد چاقی که در خانواده و فامیل هستن منو انتخاب کردی که نه تنها خودم با بهترین و آسانترین روش در جهان متناسب بشم بلکه نمونه عینی باشم برای خانواده ام دوستان و آشنایانم حتی همسرم ….من منتظر موفقیتم تاهم خودم لذتشو ببرم و درست زندگی کنم هم درسی باشم برای سایرین
   استاد از اینکه نوشتید از دیدن مقدار کالری های چند جور رژیمی که دکتر …….برام دیکته کردن و به دستم دادن حالنون بد شد معذرت می خوام باور کنید خودمم اشگم سرازیر شد دلم برای خودم سوخت که چاقی من باعث شد برده ی دکترها و مشاورین تغذیه اشون بشم .در حقیقت من با رژیم گرفتن که دستورشو اونا می دادن خودمو تحقیر کردم شدم یک فرد نادان و بی اراده که نمی دونم چه ساعتی باید تغذیه داشته باشم و چه موقع دست از غذا خوردن بکشم و اونا باید بگن کافیه و فلان ساعت میانوعده بخور و به دستور اونا منتظر فلان ساعت باشم تا ناهار یا شاممو بخورم یعنی حالا که فکر می کنم می بینم دقیقا به شکل یک برده رفتار گردم پول می دادم که برده باشم یه برده ی قابل ترحم که نمی دونه با بدبختیش چطور باید کنار بیاد من از خودم خجالت می کشم که اینجور شخصیت خدایی خودمو کنار زدم و برده وار تسلیم دستورات اربابان تغذیه و رژیم شدم ……..استاد یک‌دنیا ممنون از این فایل بی نظیرتون …..من چند روزه که فهنیدم که رژیم گرفتن رمز طلایی چاق شدنه پس رژیم نگرفتن و به خود اعتماد کردن و روی پای خود ایستادن و به خود احترام گذاشتن و به نیاز بدن پاسخ صحیح و به موقع دادن و با وجود حذف هرگونه رژیم درست غذا خوردن و به پیغامهای گرسنگی و سیری توجه کردن اینها هم رمز طلایی لاغر شدنه …….عادت کرده بودم برای اینکه بدونم کی باید ناهار یا شام صرف کنم به ساعت نگاه کنم نه به میل درونی خودم …..تا به حال طی شش ماه آشنایی با سایت شما چند تا چیزو تعطیل کردم یکیش رفتن روی ترازو که یکی از دلایل چاقی ماهاست اونو گذاشتم کنار ….توجه کردن به آدمای چاق و مقایسه کردن خودم با اونا و سنجیدن که آیا من چاقترم یا اونا ……سایز کردن اندامها اینا مواردی بوده که از زندگیم حذف کردم امروز هم ساعت رو مث ترازو کنار می ذارم دیگه‌نگاه به ساعت برای اینکه بدونم غذایی بخورم یا نه تعطیل و حذف میشه هر گونه رژیم و محدودیت حذف میشه در عین حالی که نفرتی هم ازش ندارم چون باعث میشه به پرخوری فکر و عمل کنم …..رژیم نه نفرت از اونم نه ……جفتش مخربه و باید حذف بشن …..من آزاد و رها از هر گونه رژیم و‌محدویت به بدنم احترام می ذارم و ازش عذر خواهی می کنم که این همه مدت اذیتش کردم و به این حال و روز انداختمش …بدن عزیزم تو که‌جایگاه روح خدایی من هستی واقعا متاسفم .دوستت دارم ازت ممنونم که همیشه بد یا خوب در خدمتم بودی و هستی .لطفا منو ببخش .
   ۲ آذر ۱۳۹۹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار s99malekan
   1399/08/26 01:56
   مدت عضویت: 1416 روز
   امتیاز کاربر: 7470 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 519 کلمه

   سلام به استاد گرامی و دوستان خوبم….
   من خیلی به این مقاله فکر کردم.‌فایل صوتی تصویری که اصلا دانلود نشد ولی متن بقدری قوی بود که کلی مشکلات من رو حل کرد….
   بله استاد.درسته.من در قسمت نظرات مقاله قبلی هم گفتم من مشکلم اینه که با وجود اینکه کما بیش پیغام سیری رو همون ابتدای غذا خوردن دریافت میکنم با خودم میگم من که هنوز چیزی نخوردم یکم دیگه بخورم یا اینکه میگم من که رژیم نیستم و غذا چاق کننده نیست میتونی بیشتر بخوری .حستو بد نکن و بخور.‌ هستن احساسایی که نشون از مقابله من بین سبک رژیم و ترس از محرومیت وسبک جدید زندگی من بعد آموزش ها داره.من میدونم هیچ ماده غذایی به خودی خود چاق کننده نیست ولی طرز برخورد ما با اون ماده ست که ما رو چاق یا متناسب میکنه.وقتی زیاد به خوردن نخوردن (رژیم) فکر کنیم یا حتی اصلا به طرز و نوع خوردنمون فکر نکنیم و بی هوا بخوریم چاق میشیم.من از این فایل بینظیر اینو متوجه شدم که سبک زندگی من با آموزش ها عوض شده و چون بی اختیار و ناخودآگاه بوده ذهن خودآگاه من باهاش مقابله میکنه و نمیپذیره.‌الان ذهن خودآگاهم هم متوجه موضوع شد و دیگه مطم،نم مشکلی پیش نمیاد.‌ناهماهنگی روح و ذهن و جسم بود. الان که هماهنگ شدن همه چیز رو به پیشرفت حرکت میکنه. مشکل برطرف خواهد شد. هر وقت پیغام سیری که امروزا به وضوح دریافت میکنم از مغز یا ذهن رسید جسمم هم دست از غذا میکشه و براحتی اطاعت میکنه و تمام….یه تکه دیگه از پازل موفقیت هم جور شد….مرسی استاد…بخدا تو فایل قبلی هم مطرحش کردم. مونده بودم چرا با این همه خوندن و گوش دادن به حرفاتون نمیتونم این موضوع رو حل کنم و درست عمل کنم.من از حس محرومیت وحشت داشتم.در ناخودآگاهم.‌و طفلکی من….طفلکی ناخودآگاه من….سالها در مسیر اشتباه زجر کشیده. نخورده.‌رژیم های سخت داشته و اثری ندیده. چشش ترسیده.‌اسم رژیم و محرومیت که میاد میترسه و باز براش لاغری سخت میشه. ولی شعار ما اینه . لاغری با ذهن آسونترین کار دنیاست.‌وقتی یه جایی که ذهن میگه نخور .بسه سیر شدی. ولی چشم و دهن دو تا کانال محرک دوست دارن بخورن تضاد پیش میاد که مگه نگفتی غذا چاق کننده نیست. مگه استاد نگفت تو روش من محرومیت نیست. مگه نگفت آزادی کامل داری.من به هوای این شعار اومدم که گمشدمو اینجا پیدا کنم.راحت باشم و دغذغه نداشته باشم .پس بخور چیزیت نمیشه….آخی…نمیدونه داره بزرگ میشه.داره آموزش میبینه درست زندگی کنه.‌داره یاد میگیره یه سبک دیگه از زندگی رو تجربه کنه .و وقتی این تجربه لذت بخش باشه ذهن هی تکرارش میکنه .تکرار به عادت و عادت به رفتار صحیح لاغری تبدیل میشه و چند وقت میگذره یهو میبینی لباسات گشاد شدن.‌اون رفتار خودش رو در جسمت نشون داده. تو لاغر شدی.و چه خوشبختی ای بالاتر از این…….
   استاد احساس میکنم به سطح بالاتری از درک رسیدم….
   نمیدونم چی شده…انگار یه پله پیشرفت داشتم….
   خیلی خوشحالم.در پوست خودم نمیگنجم از اینکه قراره از این لحظه درست عمل کنم و یک مانع بزرگ لاغریمو برداشتم.قراره باقدرت بیشتری در مسیر لاغری با ذهن گام بردارم.عالی بود. بینظیر بود.چقد عالی ما رو درک میکنین استاد….
   مرسی خدای مهربونم
   سپاس استاد خوبی ها

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار farkhondeshahrivar280
   1399/05/24 08:32
   مدت عضویت: 1462 روز
   امتیاز کاربر: 787 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 13 کلمه

   سلام استاد من هرکاری میکنم نهه فایل تصویری نه صوتی دانلود نمیشه چرا

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار shahrbanou1346
    1399/09/15 18:36
    مدت عضویت: 1463 روز
    امتیاز کاربر: 22376 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 25 کلمه

    سلام دوست عزیز منم نتونستم دانلود کنم نه صوتی نه تصوریزی پیغام
    Not found می آد 🤔🤔😑
    ۱۵ آذر ۱۳۹۹

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 8 کلمه

     لینک پخش و دانلود اصلاح شد
     مرسی اطلاع دادید

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mahak.17330
   1399/05/09 11:30
   مدت عضویت: 1446 روز
   امتیاز کاربر: 15
   محتوای دیدگاه: 87 کلمه

   سلام من ماه هستم هفده سالم هست و دبیرستانی هستم وقتی با خانواده ام درباره شما صحبت میکنم من را منع میکنند .من تمام پیج های شما رو مطالعه میکنم یکسالی هست که پیگیر شما هستم اما خانواده قبول ندارند و اجازه نمیدن ویدیوهای شما رو بخرم و مطالب شما رو در منزل گوش بدم لطفا کمکم کنید چون باید خیلی صبر کنم تا بزرگتر بشم و برم سرکار و پولهاموجمع کنم تا بتونم در کلاساتون شرکت کنم.دوستتون دارم و تا اون روز به امید دیدار

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Tina82
   1399/03/23 19:13
   مدت عضویت: 1728 روز
   امتیاز کاربر: 1967 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 343 کلمه

   چقدر خوب که در این گروه قرار گرفتم سالهای زیاد در رژیم بودم و همیشه لاغر شدم و دوباره چاق شدم و این روند ادامه داشت و داشت و بعد از هربار مقداری وزن کم کردن دوباره وزن سالق برگشته و چاق شدم اینها بخاطر انواع رژیمهای بود که گرفتم علت ناراحتی من و تنفر از رژیم محدودیت بود وقتی خودم رو محدود میدیدم ذهنم قبول نمی کرد وقتی وفور نعمت بود و من برای انتخاب کردن محدودیت داشتم و همیشه باید از بین نعمتها تنها خوراکی بردارم که دیگری برایم تجویز کرده بود در این مسیر رفتن راه رفتن در مسیر تاریک با روشنایی دیگران بود که هروقت ما از چراغ قوه انها محروم میشدیم دوباره به چاقی بر میگشتیم و این نیاز به کمک دلپذیر نبود.
   ما همیشه سعی کردیم که جسم خودمان را به تناسب برسانیم در صورتی که هیچ اقدام برای لذت بردن از مسیر نداشتیم نه راهکاری و نه علمی که چگونه بالذت تناسب را کسب کنیم
   من بنوبه خودم از اینکه در جمع باشم و نتونم برای خودم یه دلخواه غذا بکشم همیشه در عذاب بودن و ازاینکه در حین تعارف میزیان از کنارم رد نمیشد و اصرار داشت تو جا داری و امروز رژیم نگیر باعث می شد دیگه تو جمع معذب باشم و از بیان رژیم دارم هراس داشته باشم
   در تلاش بودم که بدانم شکست من از کجاست و چرا احساس شکست غالب بر پیروزی است و ترس و تنفر از رژیم باعث میشه که بیشتر پرخوری کنم و استاد حرف دلم رو در این فایل بیان کرد خیلی خوشحالم که در جمعی قرار دارم که همه خوب همدیگه رو درک میکنیم
   در حال عوض کردن فرمولهای اشتباه با فرمولهای صحیح هستم اینجا من رژیم نمیگیرم و حتی سخت نیست من رژیم رو با انتخاب کردن عوض کردم من انقدر قدرت دارم که خودم حق انتخاب داشته باشم و بدون ترس در جمع حضور پیدا میکنم و از جمله میل ندارم استفاده کنم دیگه برای رسیدن به تناسب هیچ محدودیتی وجود ندارد اینجا کسی برای من تصمیم نمیگیرد و خودم هستم و خودم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mehdiamini0098
   1399/02/13 22:06
   مدت عضویت: 1542 روز
   امتیاز کاربر: 133 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 10 کلمه

   سلام استادببخشید لینک دانلود وجودنداره چطوردانلودش کنم این فایل رو

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار z.mohammadi7835
   1398/11/20 09:20
   مدت عضویت: 1619 روز
   امتیاز کاربر: 926 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 53 کلمه

   استاد اسم سایت تناسب فکری رضا عطار روشن به ما ارامش میده چه برسد به فایلاهای اموزند وپر محتواش انشالله که همه ی انهایی که از چاقی رنج میبرن به اینجا هدایت بشن واستفاده کنن ومث ما لذت زندگی جدید رو تجربه کنن هنر جوی موفق وخوش استایل از شهر زیبای شیراز ??❤❤❤

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ناهید بزرگی
   ناهید بزرگی
   1398/02/21 16:16
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   رژیم گرفتن
   محتوای دیدگاه: 58 کلمه

   سلام استاد حرف های شما دقیقا حرف های دل من است من تا زمانی که به لاغر شدن زیادفکر نکرده بودم لاغر و متناسب بو دم ورژیم ها منو چاق کردند و تو ضیحات شما مانند توضیح مسایلی است که بر ما گذشته است و شرح احساسات ما واینکه بعد از رژیم نسبت به خوردن حریص تر شدیم.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سادات
   سادات
   1397/11/24 07:15
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   رژیم گرفتن
   محتوای دیدگاه: 1,333 کلمه

   سلام .
   هفته ی آخر تمرینات دوره فکر میکنم تمرین روز دوشنبه یا سه شنبه بود که فرمودین این تمرین دیگه تیر آخریست که روانه ی پرخوری می کنیم .
   همون که شماره گذاری میکردیم و …
   من از دیشب داشتم روی این تمرین فکر میکردم که چطور این تمرین را با دستاوردهام مربوط کنم تا بالاخره پیداش کردم .
   واقعا بهتون احسنت گفتم و البته به ذهن خودم که تونست این تطبیق رو به انجام برسونه .
   از نظر من پرخوری چاقی و …. در ناخوداگاه ما اصلا وجود نداره و چیزی که ما به عنوان پرخوری در ذهن در نظر داریم در حقیقت این پرخوری و چاقی در ذهن خوداگاه و منطقی و حتی منفی باف ماست که بازتابش در ناخوداگاه نشسته .
   در حقیقت عاملی که نمیزاره پرخوری در ذهن شکسته بشه وجود ذهن منفی بافه که خیلی اوقات به صورت منطق بر ما جلوه می کنه .
   و ما باید پرخوری رو در ذهن خوداگاه از بین ببریم تا دیگه به سمت ناخوداگاه احساس چاقی و پرخوری ارسال نکنه تا ذهن ناخوداگاه که همواره برای ما لذت و شادی میخواد بدونه ما از خوردن بیش از اندازه ی نیاز لذت نمیبریم و بلکه رنج میبریم.

   در حقیقت این تمرین دیگه اوج تفسیر آیه ی بخورید و بیاشامید اما زیاده روی نکنید هست .
   شماره ی غذا تا عدد ۵ در قسمت اول آیه و شماره ی غذا تا عدد ۱ تفسیر قسمت آخر آیه است .
   ما با این تمرین در حقیقت جلوی پرتاب تیرهای منفی باف رو میگیریم و اجازه نمیدیم اون از معصومیت ناخوداگاه ما سوء استفاده کنه .
   ذهنهایی که در این مرحله هستند که هنوز منفی بافشون ساز منفی میزنه و فرشته ی درونیشون مرتب گوشزد میکنه که نخور این تمرین براشون فوق العاده اثر داره .
   اما برای ذهنهایی که اونقدر تمرینات با ذهنشون عجین شده که غذا رو علت چاقی خودشون نمیدونند این تمرین یه مقدار حس بد ایجاد میکنه .
   چون نفرت از پرخوری رو در ذهن انعکاس میده و نفرت هم باز خودش یکی از عوامل چاق کننده است .
   کسی که ذهنش تحلیل نکنه تمرینات رو از این تمرین منزجر میشه و نمیزاره این تمرین در ناخوداگاه اثر کنه
   واسه همینه هنوز هم افرادی رو میبینیم که بارها و بارها دوره رو دوره کردند اما هنوز ذهنشون نتونسته در مدار تناسب قرار بگیره .

   این تمرین فرمول پرخوری = نفرت= چاقی رو در ذهن تثبیت میکنه و ذهن ناخوداگاه هرگز این نفرت رو نمیخواد و انسان رو کم کم به کم خوردن دعوت میکنه .
   فرمول به اندازه ی نیاز خوردن = متناسب شدن
   این تمرین این فرمول رو هم در ذهن تثبیت میکنه . اما همچنان چاقی و عوامل چاق کننده رو همچون غولی ترسناک در پشت صحنه نگه میداره تا ترس و نفرت از اون نزاره به سمتش بریم . این تمرین جرات پرخوری رو از وجودمون پاک میکنه و با کم شدن جرات ، انسان دیگه از ادامه ی جستجو در ناخوداگاه دست میکشه .
   اما از طرفی فرشته ی الهی در ناخوداگاه انسان که نیروی الهیش آشکار شده و حقه های منفی باف رو تا حد زیادی میتونه تشخیص بده به کمکش میاد و میگه :
   این تمرین منفی باف رو تبدیل به مثبت باف میکنه .
   این تمرین پرخوری رو در ذهن منطقی از بین میبره .
   این تمرین برای اشخاصی که بین عقل و عشق ، عقل رو انتخاب کردند در مرحله ی عقلانیت کاملا اجرا شدنیه و این گونه تفسیر میشه .
   پرخوری = عامل منفی باف = علت چاقی = نفرت = انزجار
   پس ذهن منطقی کاملا اون رو میپذیره و نفرت از پرخوری رو به جای لذت از پرخوری به ناخوداگاه ارسال میکنه و ناخوداگاه انسان پرخوری رو در ذهن منطقی از بین میبره و همچنین نیاز کاذب انسان رو به مواد غذایی از بین میبره .

   واقعا این تمرین عالی بود و آخرین قدرتهای منفی باف رو از بین میبره و اهرم رنج و لذت در ذهن رو بین چاقی و متناسب بودن جابجا میکنه . ناخوداگاه ما دیگه چاقی و پرخوری رو دوست نخواهد داشت و به جای اون به تناسب عشق می ورزه .
   تاثیر این تمرین در ذهن منطقی فوق العاده است و حقیقتا آخرین تیری بود که به منفی باف زد . اما اگر با همه ی این تفاسیر و انزجارها باز هم انسان پرخوری کند چگونه رنج از پرخوری رو از بین ببرد ؟
   جواب فرشته ی ذهن من به این سوال : ناخوداگاه انسان را به اندازه خوردن دعوت کند تا رنج نکشد .
   اندازه خوردن = متناسب بودن .
   اندازه خوردن چقدر است ؟ همان قدری که انسان احساس میکند دیگر نیازش برطرف شده و اگر بیش از آن بخورد بعدا به عذاب میفتد . همانجا باید شماره ۴ تا۱ غذا را در ذهن خود یادآوری کند .
   ذهن منطقی کاملا میپذیرد و دیگر فرکانس چاقی ارسال نمیکند . به ناخوداگاه و ناخوداگاه در مدار تناسب قرار میگیرد . عالیست . این گونه دیگر منفی باف به طور کامل ضربه فنی میشود . ????
   اما از نظر کسانی که راه عشق را برگزیده اند عشق به تناسب خودش پرخوری را از بین میبرد . عشق تناسب را آنقدر شیرین میکند که دیگر حتی خود چاقی را هم تبدیل به تناسب میکند . در عشق هیچ رنجی نیست . عشق به تناسب فکری انسان را حتی از رنج چاقی و نفرت و خشم و … می رهاند . اما انسان علاوه بر عشق عقل هم دارد و از نظر عقلی نیز باید بتواند کاملا بر منطق استوار شود . از نظر دل من عشق انسان منطق را هم تبدیل به تناسب میکند اما از نظر کسانی که در رفتار تمرکز میکنند و عشق آنها به تناسب کمتر از افراد دیگر است از نظر منطقی این تمرین کاملا روی آنها اثر میگذارد .
   اما از نظر عشق غذا نعمت خداست و بودن سوسک و … در غذا را نمیپسندد اما باز هم خود عشق آن را توجیه میکند و میگوید نگران نباش بنده ی من اینها در سطح عقل منطقیست . در حد عقل منفی باف است . این تمارین نمیخواهد نعمت خدا را زشت جلوه دهد . نعمت خدا که جز زیبایی چیزی نیست . نیروی مواد غذایی نیروی الهیست که در تک تک اندامها جاری می شود و غذای جان میشود ‌. هرگاه که در این مرحله هستی غذا چیزی جز زیبایی نیست . اما تو عقل هم داری . شیطان هم داری گرچه آنها نیز در عالم عشق تابع هستند . در یک انسان همواره حق بر باطل پیروز است . اما اگر شیطان به جای حق نشسته باشد چی ؟ پس شیطان پیروز است . این تمارین برای کسانی که طالب حقند حق را آشکارتر و واضحتر میکند و نیروی شیطان را ضعیف و ضعیفتر می کند . در اصل وجود هیچ چیز بد نیست . حتی شیطان هم خوب است اما از دیدگاه عقلانی شیطان عاملیست که انسان را از راه بدر میکند . انسان را گمراه میکند . چاقی عاملی شیطانیست . لاغری هم عاملی شیطانیست . اما تناسب حق است و این تمارین حق را استوار میکند و صراط مستقیم را واضحتر میکند .
   صراط مستقیم در مرحله ی عقلانیت لازم و ضروریست . اما تو عاشقی و با نیروی عشقت به همه چیز رسیدی . همه ی این استدلالها را هم نیروی عشق بر تو می تابانَد تا ادامه دهی . تا تفکرت عاشقانه شود . تا منطقت عشق شود . تا منطقت نور شود . پس ادامه بده و باز هم تفسیر کن . هر طور که بلدی . در صراط مستقیم ای دل کسی گمراه نیست .
   هر طور که برایت شیرین و لذت بخش است تناسبت را ادامه بده . تو موفق تریییینیییی . تو متناسب ترییییینیییی . چون راه تو راه عشق است . عشق مادری . مادر عاشق است و تو عاشق نباشی به آرزوی مادری ات نخواهی رسید . چون نیروی عشق است که فرزندان عالی ات را به سمت تو می کشاند . چون تو میخواهی درختانی استوار تحویل جامعه دهی . پس عشقت را ادامه بده تا فرزندانت را از همین حالا که در غیب الهی هستند بپرورانی تا زمانیکه به این دنیا آمدند بر درستی و راستی و آرامش استوار شوند .

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار baghri77
    1398/09/25 11:01
    مدت عضویت: 1675 روز
    امتیاز کاربر: 203 سطح ۱: کاربر مبتدی
    محتوای دیدگاه: 320 کلمه

    سلام سادات عزیز. چقققدر توضیحت برامن پیچیده بود چند بار خوندمش با اینکه متوجه نشدم زیاد ولی حسِ خوبی به من میده.
    من متاسفانه نمیتونم توی دوره شرکت کنم. ولی از فایلهای رایگان و مقالات استفاده میکنم و همیشه دنبال میکنم. و مینویسم انقدر مینویسم و معادلات مجهول ذهنم رو کنار هم میگذارم و نتیجه گیری میکنم که خودم دارم میشم یه پا (رضا عطار روشن). به چیزای جالبی رسیدم که نمیتونم حتی توضیحشون بدم. انگار کلمه در قالبشون پیدا نمیکنم.
    توی نحوه غذا خوردنم خیلی تغییر ایجاد شده با لطف خداو فایلهای استاد و توضیحات شما دوستان.
    من وقتی حس گشنگی میکنم برا رفع نیازم غذا میخورم خییییلی آرووم لقمه ها رو بر میدارم و میجوم خیلی کند تا کامل مزه غذا رو بفهمم و لذت ببرم و در حین جویدن خدارو شکر میکنم بابتِ همه کسانی که دست داشتن تا این ترکیب ها به مواد غذایی تبدبل بشه و به دست من برسه بعد به محض اینکه حس سیری میکنم دست از غذا میکشم و با خودم میگم نیازبدنم برطرف شد عجله ای هم نیست بعد که دباره گشنه شدم غذامیخورم و یه جوری به ذهنم وعده میدم که بد قلقی نکنه و این خیلی حس خوبیه چون باعث شده میل به غذا خوردن زیاد نداشته باشم حس ولع نداشته باشم . حس خوبیه خییییلی خوب .
    اصلا دیگه نمیترسم از زیاده روی کردن. اصلا قابل وصف نییست. خدایا شکرت. ممنون از شما جناب روشن عطار.
    خداییش متناسب شدن آآآآآآآسان ترین کار دنیاست.

    چی بود اون همه سخت گیری به خودمون موقع غذا خوردن . شمارش غذا با چشم و حس ولع با ذهن ….
    فکر کردن با مشکلات و مسایل زندگی موقع غذا خوردن به خودمون میومدیم میدیدیم یه بشقاب خوردیم و هنوز نفهمیدیم مزشو. و هنووز حس گشنگی داشتیم واااقعا این عادات در شأن اشرف مخلوقات نیست.

    خیلی دوستداذم استاد در جواب دیدگاهم نظرشونو اعلام کنن. ممنون میشم . انگیزه میگیرم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم