0

لاغری با ذهن و اهرم رنج و لذت

اهرم رنج و لذت
اندازه متن

به واسطه سپری کردن سال های زیادی از عمر خود در اضافه وزن بالا و سعی و تلاش بسیار برای لاغر شدن و تحقیقات گسترده در حوزه کاهش وزن با ذهن، به یک اصل بسیار مهم رسیده ام.

بر طبق این اصل، چاقی یک امر ذهنی است، برای اینکه بدانید ذهن چگونه باعث چاق یا لاغر شدن افراد می شود، لازم است که اطلاعاتی در مورد چگونگی طراحی ذهن داشته باشید، پس برای درک وسیع این موضوع به بررسی اهرم رنج و لذت و تاثیر آن در کاهش وزن با ذهن می پردازیم:

رنج و لذت، بنیادی ترین احساسات در انسان هستند.

هر عملی انسان انجام می دهد، برای دوری از یک رنج یا کسب یک لذت است.

البته نیروی دوری از رنج بسیار قوی تر از کسب لذت است.

اهرم رنج و لذت در چاق شدن یا لاغر شدن افراد نیز تاثیر خود را نشان می دهد.

اگر می خواهید لاغر شوید، باید برنامه ای قوی بر طبق این اهرم در ذهن خود ایجاد نمایید.

یعنی باید لاغر شدن را در ذهن خود برابر با لذت زیاد و چاق تر شدن را در ذهن خود با رنج شدید مرتبط کنید.

دلیل اینکه افراد با وجود احساسِ نیاز شدید به لاغر شدن و کاهش وزن و سایز با تلاشهای فراوان متناسب  نمی شوند این است که در ناخودآگاهِ آنها، فرمول هایی وجود دارد که بر طبق آنها، لاغر شدن  به رنج کشیدن ارتباط پیدا می کند.

هربار که فرد چاق برای لاغر شدن اقدام کرده باشد (رژیم گرفتن، ورزش کردن، دارو مصرف کردن و … ) و از سعی و تلاش خود به نتیجه مطلوب نرسیده باشد، به شکل قوی تری در ذهن او لاغر شدن برابر با رنج و سختی قرار می گیرد و همین عامل به تنهایی کافی است که فرد چاق تا ابد نتواند لاغر شود.

اهرم رنج لاغری در ذهن فردی که اضافه وزن دارد تمام تلاش های او برای متناسب شدن را خنثی کرده و مانع از لاغر شدن او می شود.

مهم نیست که شما چقدر علاقه دارید که لاغر شوید و برای لاغر شدن به چه میزان تلاش می کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که در ذهن خود نسبت به لاغر شدن چه تفکری دارید؟

آموزشها و تمریناتی که در دوره شگفت انگیز ورود به سرزمین لاغرها ارائه می شود، به فرد چاق کمک می کند تا در ذهن خود اهرم رنج و لذت درباره چاقی و لاغری را در جایگاه صحیح خود قرار دهد.

شما با استفاده از این آموزشها به ذهن خود یاد می دهید که لاغر شدن برابر با شادی و لذت و چاق تر شدن برابر با رنج و درد بیشتر است.

فرمولی که در ذهن همه افراد چاق به اشتباه تعریف شده است.

علی رغم اینکه فرد از چاق تر شدن متنفر است اما در ذهن او چاق شدن خیلی ساده و آسان تعریف شده است و در مقابل لاغر شدن که اتفاقا خیلی به آن نیاز دارد و برای رسیدن به آن تلاش می کند در ذهن او برابر با سختی و رنج معرفی شده است.

در مثالی مشابه، یک فرد معتاد به این دلیل از مواد مخدر استفاده می کند که مواد مخدر، در ذهن او مرتبط است با کسب لذت و عدم مصرف مواد مخدر در ذهن او مساوی با رنج است.

برای یک فرد چاق نیز این قضیه حاکم است زیرا خوردن غذا در ذهن او مساوی با لذت و نخوردن آن مساوی با رنج است.

تنها راه لاغری فرد چاق یا سلامت یک فرد معتاد، تغییر این برنامه ریزی ذهنی است.

تاثیر این برنامه ریزی ذهنی در جنبه های دیگر زندگی مثل ارتباطات، سلامتی، لذت، شادی و… نیز صادق است. و دلیل تاثیرگذاری آموزش های دوره لاغری با ذهن بر سایر جنبه های زندگی این است که وقتی یاد بگیرید جایگاه خواسته های خود را در ذهنتان به درستی تعریف کنید، تغییرات اساسی و لذت بخشی را در تمام جنبه های زتدگی تجربه خواهید کرد.

در دوره های تخصصی لاغری با ذهن (گام اول، دوم، سوم) مهار تهایی به شما آموزش داده می شود که با تغییر فرمول های ذهنی می توانید آگاهانه کنترل وزن و سایز خود و همچنین سایر مسائل در تمام جنبه های مختلف زندگی خود را در دست داشته باشید.

البته این کار ساده ای نیست زیرا ما در مورد تغییر برنامه ریزی یک کامپیوتر صحبت نمی کنیم بلکه در مورد تغییر برنامه ریزی ذهن یک انسان صحبت می کنیم که قبلاً توسط خانواده، جامعه، معلمان و دوستان، ذهن او برنامه ریزی شده است.

و اکنون اگر می خواهید لاغر شوید باید برنامه ای جدید را روی سیستم ذهنی خود ایجاد نمایید.

اما نگران این موضوع نباشید، من در انجام این برنامه ریزی مجدد ذهنی به شما کمک می کنم. پس لازم است فایل های صوتی و تصویری دوره لاغری با ذهن را با دقت و چندین بار مشاهده نمایید.

برای اینکه مطمئن شوید که شما هم می توانید این برنامه ریزی را عوض کنید، به ادامه مطلب توجه کنید.

علم ان ال پی ثابت کرده که سیستم عصبی تمام آدمها به یک صورت عمل می کند، یعنی تمام انسانها از یک ساختار یکسان سیستم عصبی برخوردار هستند. این مطلب مهمترین کلید لاغر شدن را به ما نشان می دهد.

برطبق این علم اگر کسی در جهان توانسته است متناسب باشد، بدان معنا است که تمام افراد جهان نیز قادراند آن کار را انجام دهند.

اگر فقط یک نفر با استفاده از آموزشهای کاهش وزن با ذهن توانسته است به وزن و سایز ایده آل خود برسد، پس تمام افرادی که میخواهند به رویای لاغری خود برسند، می توانند با استفاده از این دوره شگفت انگیز به نتیجه دلخواه خود برسند.

برای مشاهده افرادی که توانسته اند با استفاده از آموزشهای دوره لاغری با ذهن شگفتی ساز شوند می توانید از تصاویر آلبوم شگفتی ساران که بخش بسیار کوچکی از موفق های دوره لاغری با ذهن را معرفی میکند، دیدن کنید.

اگر می خواهید لاغر شوید و مهمتر از آن برای همیشه لاغر بمانید، کافی است دو کار را انجام دهید:

1-  فرمول های صحیح ذهن افراد متناسب را شناسایی کنید و آنها را در ذهن خود ایجاد نمایید.

2- به شکلی که آنها عمل کرده اند، عمل کنید.

به این شکل شما به راحتی متناسب شده و برای همیشه متناسب خواهید ماند و این کاری است که ما به شما از طریق دوره ورود به سرزمین لاغرها آموزش می دهیم.

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 3.65 از 51 رای

https://tanasobefekri.net/?p=12243
15 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار فهیمه حیاتی
   1402/09/28 17:46
   مدت عضویت: 340 روز
   امتیاز کاربر: 6985 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 365 کلمه

   به نام خدای هستی بخش 

   چقدر استاد این متن نوشتاری و یه متن نوشتاری که قبل تر از این بود بمن در مورد اهرم رنج و لذت آگاهی داد من وقتی تازه شروع کردم به خوندن این نوشته توی ذهنم اومد که جای لذت و رنج در ذهن من درسته چون فک میکردم همین که از چاقی خود بیزارم و برای لاغری تلاش میکنم  و مشتاق لاغر شدن هستم یعنی اینکه لاغری برا من مساوی با لذت و چاقی برابر بارنجه ولی وقتی این دوتا مطلب واقعا اگاهی دهنده رو خودم فهمیدم که نه اتفاقا اصل قضیه چیز دیگه من چاقی رو برابر با لذت و لاغری رو برابر با رنج میدونستم چون عقیده داشتم که خیلی راحت بدون هیچ سختی چاق میشم و چاقی همراه با اسانی و لذته ولی در مقابل لاغری سخته و مستلزم تلاش زیاد و این یعنی رنج و با خوندن این متن ها چقدر اگاهیم در مورد لاغری با ذهن بیشتر شد و اینکه چقدر مسیر لاغری با ذهن در عین حالی که خیلی راحته و با برطرف کردن یه سری موارد پیش پاافتاده میشه شرنوشت لاغری خودمون رو رقم بزنیم در عین حال نیازه که نکته بین و ریز بین باشیم و به قول معروف مو رو از ماست بکشیم و خیلی سرسری از رو موضوعات نگذریم و با توجه کردن به همین چیزهای به ظاهر کوچیک ولی مهم میتونیم نتیجه رو برای خودمون تغییر بدیم  به همین خاطر که استاد میگن که فایل و مطالب سایت رو باید بارها و بارها تکرار کنیم چون نکات خیلی ظریفی در مطالب هست که با تکرار و دقت میشه به اونها دست پیدا کرد .باید لاغری رو در جایگاه مناسب و اصلی خودش قرار بدیم یعنی لاغر شدن رو اسان ترین و در دسترس ترین چیز برای خودمون بدونیم چون طبیعت جسم ما همینه و این معنای واقعی لذته و در مقابل چاقی که واقعیت وجودی ما نیست و جسم و ذهن ما برای به وجود اوردنش خیلی رنج و سختی کشیدن چون چیزی بوده که وجود نداشته و مال ما نبوده و اونو موجود کردن پس سراسر رنج بوده .اهرم رنج و لذت رو به درست ترین حالت خودش برگردنیم تا نتیجه مون به درست ترین شکل رقم بخوره .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1400/02/22 09:03
   مدت عضویت: 1674 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 637 کلمه

   سلام🙂

   در تمام موضوعات در ذهن ما اهرم رنج و لذت تشکیل شده به صورت ناخودآگاه و نیازی به ایجاد آگاهانه آن نیست

   یعنی ما یا برای فرار از یه رنج یا برای رسیدن به یه لذت کاری رو انجام میدیم

   که البته زور فرار از رنج معمولا خیلی بیشتره 👌

   مثلا در موضوع پول ؛ما برای فرار از رنج بی پولی دنبال کار میگردیم و ۸ ساعت یا بیشتر در شبانه روز هم برای این پول وقت میذاریم

   یا در موضوع روابط یا برای فرار از رنج تنهایی و بی کسی یا برای لذت بردن از همراه بودن ازدواج میکنیم

   در مورد چاقی و لاغری در ذهن ما چاق شدن زمانی لذت بخش تعریف شده و لاغری رنج …مثلا وقتی بارها درباره مزایای چاقی شنیدیم مثل اینکه تپل باشی خوشگلتری یا سالمتری دیرتر مریض میشی ،بیشتر دوست دارن ،زودتر بزرگ میشی و…. چاق شدن برای ما لذت بخش بوده و از اون طرف هم برای فرار از رنج لاغری که مساوی ضعیف شدن و مردنی بودن و بیمار شدن و ناخواستنی بودن تعریف شده  ذهن ما رو برای چاقی بیشتر آماده کرده و در واقع تمام این ها ناخودآگاه صورت گرفته

   و آنچه در ذهن ناخودآگاه شکل بگیره خیلی قدرتمنده و ما با اراده و تصمیم خودآگاه نمیتونیم برعکس اونو عمل کنیم حداقل برای یه مدت طولانی….😶

   بعدها که چاقی و چاق بودن ما رو اذیت کرده آگاهانه و با تصمیم و اراده و با برنامه غذایی که فرد دیگه ای برامون نوشته یا با ورزش و دمنوش و دارو مقداری از سایز و وزن رو کم کنیم چون این تصمیم با این اهرم ذهن ناخودآگاه هماهنگ نبوده و ما در عین حالی که به چاقی مشتاق بودیم میخواستیم لاغر بشیم این ناهماهنگی باعث اعصاب خوردی و ناراحتی ما در طول دوران رژیم و ورزش میشده و ما در نهایت اون برنامه رو رها میکردیم انگار خود ذهن میدونسته که راه درست این نیست و مسیر لاغری باید با لذت و شادی و احساس خوب طی بشه نه با رنج و محدودیت و عرق ریختن👌👌👌

   اتفاقا تمام این روشها که نتیجه ماندگاری هم نداشتن با وجود اونهمه سختی و نخوری …

   و خیلی سریع جسم ما به حالت قبل یا حتی چاقتر از قبل برگشته باعث شدن که لاغر شدن برای ما رنج بیشتری داشته باشه و لذت لاغر شدن اینقدر کمرنگ شده که اصلا قدرتی نداره😑

   در روش لاغری با ذهن ما ابتدا با عملکرد ذهن آشنا میشیم و فرمولهای چاق کننده ذهن ناخودآگاه رو میشناسیم و نحوه شکل گیری اونا رو هم یاد میگیریم واونوقت از همون روش استفاده میکنیم تا لاغر شدن رو به ذهن یاد بدیم و با شنیدن فایلها و خوندن مطالب فرمولهای لاغر کننده رو وارد کنیم و همزمان جلوی ورود فرمولهای سابق رو هم میگیریم واین فرمولها رو تکرار و تکرار میکنیم تا جزئی از ذهن ناخودآگاه بشه  از اون طرف هم با تمرینات سایت لذت لاغر شدن و لاغر موندن رو یادآوری میکنیم لذتهایی مثل سبکی بیشتر ،نشست و برخاست اسونتر،آزادی بیشتر در انتخاب لباس ها و رنگها و نوع و مقدار غذاها ،پوشیدن لباسهای با سایز پایینتر ،سلامتی بیشتر ،بیشتر دوس داشتن خودت و لذت بردن از جسمت هنگام لباس پوشیدن و جلوی آینه رفتن،اعتماد به نفس بالاتر ،بیشتر لذت بردن از حضور در مهمانیها،عروسیها و جمعهای دوستانه و خانوادگی،لذت بردن از خرید کردن ،موجود بودن سایز لباست در همه مغازه ها و با دیدن آلبوم شگفتی سازان هم به ذهن یاد میدیم کا لاغر شدن با این روش همراه با شادابی و جوانی و سلامتی و شادی درونی هست و با گوش دادن به وویس دوستانی که نتیجه گرفتن اون شور و هیجان و لذت رو درونیسازی و شبیه سازی میکنیم و با این کارها اهرم لذت و رنج رو جایگاهش رو تغییر میدیم تا کفه لذت لاغری سنگین تر بشه و اونوقت ذهن ناخودآگاه هم با خواسته ما هماهنگ بشه و اونوقت با صبر و اعتماد به سرعت تغییر جسم روند لاغر شدن رو طی میکنیم😍😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار s99malekan
   1399/08/25 19:37
   مدت عضویت: 1416 روز
   امتیاز کاربر: 7470 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 584 کلمه

   سلام به استاد عزیز و دوستان گلم….
   اهرم رنج و لذت و تاثیرش در لاغری با ذهن
   خوب مشخصه آدم از هر چی رنج و سختی گریزونه و به سمت هر چی لذت و آرامش و راحتی در حرکت…تو ذهن همه افراد چاق که یکیش خودم باشم همیشه لاغری سخت و چاقی آسون مثل آب خوردن بوده.‌ولی اشتباهه.ما اینحاییم تا با آموزش های ذهنی در مسیر درست این فرمول رو با فرمول صحیح لاغرشدن آسانترین کار دنیاست جایگزین کنیم و ادامه بدیم .دیگه خود به خود لاغر میشیم…
   آره یه زمانی برای من لاغری سخت بود. وقتی قرار بود داروی اینترنتی بخورم که معلوم نبود چی سر کبد کلیه من میاره.مامانم میگفت بخدا همش مواد روانگردانه. یهو سنگکوب میکنی .ولی تصورشو بکنین چه فشار روانی از لحاظ چاقی رو من بود که گفتم میخورم.حالا یا میمیرم یا میمونم.که خدا رو شکر بی ضرر بود….لاغری سخت بود وقتی قرار بود رژیم سخت شیر و خرما دو هفته ای بگیرم که دو هفته دا,م الگشنه ای.بلکم خوب و مو به مو اجرا کنی تو دو هفته ۶ کیلو کم کنی. انصافا کم هم کردم ولی وقتی یادم میاد تنم میلرزه. هیچ موندگاریم نداشت و بالاخره برگشت.لاغری سخته وقتی قرار بود سه ماه تو برف و بارون هشت صبح تو باشگاه میبودم حتی بعد یه شیفت شلوغ شب .اونوقت فقط دو کیلو کم کنم و اونم وقتی باشگاه تو تعطیلات عید تعطیل شد با اولین مهمونی رفتن دو کیلو برگشت. شما بودی افسرده نمیشدی. تازه اینا یه بخشی از سختی های لاغری و آسونی بیش از حد چاقی منه…..
   به لطف خدا سه ماهه الان در مسیر لاغری با ذهن هستم.سه ماهی که نمیدونم چطور گذشت.‌اینقد که خوش و آسون و راحت میگذره. از روز اول که عاشقانه به این مسیر هدایت شدم تا الان متعهد به هدفم هستم. قول دادم شگفتی قرن بشم و میشم.فقط کافیه به گفته های استاد گوش کنم درست درک‌کنم ،واقعی عمل کنم و فقط با هر احساسی که تو مسیر بهم دست داد ادامه بدم.اونقد ادامه بدم که بالاخره به مقصد برسم.‌استاد گفتن باور شگفتی سازان رو باور کنین و به کارایی که اونا کردن عمل کنین……
   استاد تنها مشکل من الان فراموشی جز،ی مطالب قبلی بخاطر خستگی جسمم و نا آرومیه ذهنم و دست کشیدن از غذا موقع دریافت پیام سیری هستش….استاد یه جایی گفتین امکان نداره یه ذهن نا آروم بتونه لاغر بشه. درسته .وقتی ناآرومی نمیتونی مطالب رو درست سیو کنی و بجا استفاده کنی…..
   من باید روی این مس،له کار کنم….اول آرامش روحیم.دوم برگشت سلامت و شادابی جسمیم.سوم عمل درست به دریافت به موقع پیغام سیری و دست کشیدن از غذا و خوردن فقط موقع گشنگی واقعی…….
   همین..به همین آسونی.من میتونم.‌میدونم که میتونم. یه چیزی درونم فریاد میزنه که مسیرم درسته و فقط کافیه ادامه بدم.حتی ذره ای شک ندارم.وقتی دوستانم تونستن منم میتونم
   اگه تا الانم نشده فقط بخاطر اشکالات جزیی هستش که با این فایل برای من مشخص شدن.قول میدم تموم سعی مو بکنم برطرف بشن……
   وقتی در مسیر لاغری با ذهن قرار نیست رژبم بگیری و گشنگی بکشی.جز به میل خودت قرار نیست اجبارا ورزش کنی. قرص بخوری یا هر چیز دیگه ای که سخت باشه من گواهی میدم لاغرشدن آسانترین کار دنیاست. و لاغر شدن با ذهن آسانترین کار دنیاست. دوستت دارم خدایا.ممنونم استاد خوبی ها.‌فرشته نجات همه چاق های مهربونی که الان دارن طعم زیبای لاغری رو‌ میچشن.‌ با افتخار و سر بلندی بر بلندای قله موفقیت ایستاده ان.‌به جرات اعلام میکنم من با تمام تلاش در مسیر شمام و بزودی جشن موفقیتمونو با هم میگیریم. برام دعا کنین.وقتی من میخوام کا،نات باید اطاعت کنن.باید مسیر منو هموار کنن.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار sohrabbakhtiari0813
   1399/05/09 15:43
   مدت عضویت: 1483 روز
   امتیاز کاربر: 109 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 15 کلمه

   سلام استاد عزیز کاش این مطالب بصورت فایل صوتی هم وجود داشت که دانلود میکردیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Tina82
   1399/03/23 03:34
   مدت عضویت: 1728 روز
   امتیاز کاربر: 1967 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 389 کلمه

   سلام دوستان یک به یک پیامها رو خوندم و به سپاس از زحمت نوشتهاتون و لذت بردنم لایک کردم و سرشار از لذت شدم دوستانی واقعا با زیبایی وصف نشدنی شرح حال کرده بودن خیلی لذت بردم
   استاد نوشته های شما و فایلهای صوتی و تصویری هرکدام از آنها پازل لاغری ما رو کامل میکنه هرجا سری بزنیم تکهای از پازل رو دریافت میکنیم و هرچه بیشتر بگردیم با اشتیاق تکهها رو زودتر بدست میاریم من قبلا چاقی برایم آسانترین کار بود این باور رو از اطرافیان و حتی دکتر بنامی دریافت کرده بودم، روزی از دکتری پرسیدن چرا چاق شدن آسانتر است گفت چاق شدن فقط خوردن است و جنباندن دهن ولی لاغری 😢😢😢نخوردن زجر و حسرت،
   ولی اینجا یاد گرفتم لاغری یعنی عذت و احترام به خودت به جسمت لاغری یعنی ذهن ارام و به اندازه خوردن لاغری یعنی استراحت کامل اعضاء بدن لاغری یعنی پوشیدن و لذت بردن از خرید کردن لاغری یعنی رنگ بهار و تابستان و پاییز و زمستان لاغری یعنی طلوع و غروب را پوشیدن لاغری یعنی برف بپوشی یا آسمان ابی یا شب پر از ستاره همه و همه زیبا و باوقارند لاغری یعنی حس بودن
   ولی چاقی فشار به تمام اعظاء بدن بیگاری کشیدن و به اسارت بردن زجر دادن و مزد ندادن اخرش هم کوبیدن پتک بی عدالتی بر سر بدن پر کردن سیلوهای بدن از چربی و دوباره زخم زبان زدن به انها خوردن تا سر حد خفه شدن خوردن و پشیمانی خوردن و گریه کردن پوشیدن رنگ شب و شب و باز شب و باز ترس از پوشیدن و دیدن خود در اینه زلال کدام آسانتر است اینجا فهمیدم که باورم چقدر اشتباه بوده و تکهای دیگر از پازل را برداشتم و جمله لاغری آسانترین کار دنیاست را کامل کردم لاغری وقتی آسانترین کار دنیا میشود که ذهن همراهیت کند و برایت ساز موفقیت بزند و برایت دهول بزند و تو در درونت بیقرار شوی چشمانت را ببندی و بر سر انگشتانت شروع به رقص کنی و انقدر غرق خودت شوی که به خدایت برسی.من توانمدترین هستم و خودم را در دریای از علم و دانش استاد روشن پیدا کردم و دارم در این دریا شنا میکنم و لذت میبرم و اینجا تنها جایی است که دوست دارم غرق شوم چرا که غرق دریای معلومات شدن یعنی از نو متولد شدن. خدایا سپاسگزارم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار نوشین گل
    1402/10/24 08:18
    مدت عضویت: 196 روز
    امتیاز کاربر: 435 سطح ۱: کاربر مبتدی
    محتوای دیدگاه: 28 کلمه

    سلام🌹

    اینقدر خوشگل کلمات رو به کار بردی که وقتی میخوندمشون احساس میکردم که دارم یه شعر لطیف میخونم.

    خوش به حالت به خاطر قلم و ذوق نابی که داری🥰🌹

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1399/03/19 08:34
   مدت عضویت: 1674 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 611 کلمه

   سلام ،اهرم رنج ولذت(NLP)در مباحث قانون جذب خیلی اشناو کاربردی است به این معنی که این اهرم در ذهن ما انسانها تعریف شده برای رسیدن به یک هدف لازم است لذت رسیدن به اون هدف پر رنگ تر و سنگین تر از رنج نرسیدن به اون هدف در ذهن تعریف بشه وقتی این اتفاق بیوفته خود به خود مسیر به سمت رسیدن هموار میشه.برای من رنج چاقی شامل؛احساس بد در دیدن اندامم در اینه،احساس بد از فکر کردن به جسم نامتناسبم در ذهنم،احساس بد از پرو کردن لباس در اتاق پرو لباس فروشی،احساس بد از شنیدن صحبتها در باره چاقی و افراد چاق،شنیدن کنایه از اطرافیان و نزدیکان ،شنیدن جمله”ایندفعه چاقتر از قبل شدی”از زبان دیگرانی که متناسبند،محدودیت در خوردن شیرینی ها،محدودیت در خوردن غذاهای مورد علاقه و دسرها،بیدار شدن در صبح زود برای رفتن به باشگاه ،عرق کردن هنگام ورزشهای شدید،ورزشهای شدید که موجب درد زانو میشه،برگشت وزنی در صورت قطع ورزش،شنیدن این جمله از مادرم”ما هممون شکم داریم”،شنیدن این جمله از پدرم”اینها رو اینقدر نخور””موقع خوردن هله هوله،حسرت لاغری با دیدن افراد متناسب،نداشتن آزادی در انتخاب لباسهای رنگی،کوتاه و اندامی،نمابودن نافرمیهای بدنم در لباسه ،معذب بودن از حضور در جمع افراد متناسب،شنیدن این کنایه از بقیه”شما که دکتری دیگه چرا ….”،مخف کردن شکم با دادن نفس به داخل، دوختن لباس متناسب با اندامم و دردسرهای خیاطی رفتن ،معذب بودن از اندازه گیری در موقع اندازه گیری در خیاطی،احساس ضعف و مغلوب بودن در برابر چاقی،اعتماد به نفس پایین،احساس بد از پوشیدن لباسهای مجلسی موقع حضور در مراسم عروسی و…،خجالت از گفتن سایزم در لباسفروشی،شنیدن این جمله از فروشنده ها”این مدل سایز شما نداریم”،احساس بد از کشیدن غذا در مهمانیها،تنفر از حاملگی به دلیل اضافه وزن بیشتر،احساس بد از پوشیدن لباسهای تنگ و کوتاه در خانه،نیاز به اشغال فضای بیشتر در ماشین،انتظار شنیدن جمله “انگار چاقتر شدی”قبل از حضور در جمع کساییکه مدتی هست ندیدمشون،پیدا کردن دلایل متعدد برای چاق بودنم مثل کم کاری تیرویید،ارثی بودن،علاقه به شیرینی،جراحی کیسه صفرا،حاملگی،تحرک کم،خوابیدن زیاد،هله هوله خوری،و و و….
   و اما لذت لاغری برای من😊اعتماد به نفس بالاتر برای حضور در جمع،احساس خوب از دیدن اندام متناسبم در آینه،پوشیدن لباسهای رنگ شاد ،کوتاه و تنگ با احساس عالی،ارامش خیال از بودن مانتوها و لباسهای زیبا برای سایز من در فروشگاهها،احساس راحتی و ارامش از خوردن در جمع و مهمانیها،احساس قدرت در برابر غذاها و شیرینیها،گفتن جمله شیرین”میل ندارم”در ،احساس رضایت از رفتار خوردنم در جمع ،نداشتن حرص و ولع به غذاها،دسرهاونوشیدنیهای سفره،کشیدن حجم کم از غذاها در بشقاب،دست کشیدن از خوردن به محض دریافت پیغام سیری،پوشیدن لباسهایی که خیلی دوست دارم و هنوز در کمد لباسم از سالها قبل وجود داره وبه امید روزی که دوباره سایزم بشن نگه داشتم،شنیدن جمله زیبای”چقدر لاغر شدی”از زبان همه کساییکه این مدت گفتن “چقدر چاق شدی”،ورزش نکردن،خوابیدن با ارامش،احساس خوب از تصور جسمم در ذهن،ازادی در انتخاب غذاها،و خوراکیها،اعتماد به نفس برای صحبت در جمع،اعتناد به نفس برای خرید،تاثیر گزاری بیشتر در بقیه،فضای کمتری اشغال میکنم،لاغری در کنار زیبایی و جوانی پوست،مورد تحسین بودن،احساس خوب از اندامم ، عدم نیاز به خیاطی،یا با حس خوب موقع اندازه گیری یا پرو لباس،سلامتی زانوها و کمر،خسته نشدن یا دیر خسته شدن جسمم از فعالیت فیزیکی،فرز و چابک بودنم،در هر حالت ایستاده ونشسته احساس راحتی داشتن،خرید یکسری کامل از لباسهای با سایز ۴۰ و بخشیدن همه لباسها و مانتوهایی که الان با سایز۴۶،۴۸ دارم،قرار گرفتن عکسم در البوم شگفتی سازان در سایت تناسب فکری،احساس قدرت از توانایی ام در لاغری با ذهن،لاغری ماندگار، شنیدن جمله”واااای چه خوش اندام شدی” و و و…
   ایمان دارم که این روش صحیح ترین و اسانترین روش لاغری است و ایمان دارم که من با استمرار و پشتکاری که دارم به این هدف زیبام میرسم و به قول استاد اضافه وزنم رو به قرن جدید نمیبرم😊😊😊

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار S_ilkhani86
   1399/03/02 10:59
   مدت عضویت: 1623 روز
   امتیاز کاربر: 1130 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 209 کلمه

   سلام به همگی
   من با خوندن این فایل کاملا یاد بزرگترین مانع خودم در برابر لاغری شدم و اون اینکه لاغری سخت و چاقی خیلی راحته برای من لاغری همیشه حکم محرومیت داشته محرومیت از غذاها از مهمونی رفتن از بیرون رفتن با دوستام رستوران و بیرون رفتن و حتی استرس داشتن از خستگی و کار و درس و امتحان و سفر چون همگی برای من برابر چاقی بود ، چاق شدن برام حکم اب خوردن داشت و خیلی راحت من ٢ کیلو ٢ کیلو چاق میشدم
   تا با این سایت آشنا شدم الان چند وقتی هست چاقی برام حکم زجر و عذاب داره یعنی پرخوری که حس فشار شکم و خفگی تجربه کنم
   چاقی یعنی محرومیت و از وقتی لاغری برام آسون تر شده انگار احساس آزادی میکنم از اینکه میتونم مثل ادم های دیگه فکر کنم و رفتار کنم و شاد باشم و تازه در مسیر تناسب باشم این حس ازادی بهم میده که تا به امروز تجربه نکرده بودم لاغری برام حکم ازادی سبکی حس خوب حتی بعد از سیری و شادی به همراه داره و چاقی برام حکم بیماری قرص خوردن درد های متعدد و محرومیت از زندگی ازاد و شاد و رنگی و شیک داره و هیچ لذتی بالاتر از به اندازه خوردن نیست

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سمیرا
   1398/07/13 09:35
   مدت عضویت: 1782 روز
   امتیاز کاربر: 7334 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 204 کلمه

   با سلام خدمت همه دوستان و استادم.من واقعا از خیلی وقتها به این فکر میکردم که چاقی امکان نداره که ارثی باشه چون من در خانواده خودم من و داداشم چاق بودیم و بقیه متناسب بودن .حتی مادر خودم زمان مجردی بسیار لاغر بوده و عکس هایی هم داره که بسیار متناسبه و چون این باور رو داشته که وقتی ازدواج کنه چاق میشه دقیقا چاق شده بود و وقتی انسان باورش نسبت به چیزی عوض بشه ذهن ناخوداگاه اون رو به مسیری هدایت میکنه که در جهت اون رشد کنه .برا همین اون به ما دستور میده که از این غذا بخوریم در حالی که بهش نیازی نداریم و وقتی طمع اون غذا رو چشیدیم از اون لذت میبریم و برا همین لذت بردن دوباره و دوباره تکرارش میکنیم و این در ذهن ما لذت بخش تعریف میشه.برای همین ترک اون عادت اشتباه برای ما رنج اوره و برای همین اون کار رو ترک نمیکنیم .ما از این طریق ذهنی اموزش میبینیم که بتوانیم جای فرمول های ذهنی رو عوض کنیم و از نخوردن لذت ببریم و خوردن بیش تراز نیاز را رنج بدونیم .و از این طریق به تناسب همیشگی برسیم.من خیلی از خداوند سپاسگزارم که منو تو این مسیر هدایت کرد.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Matilda avakian
   Matilda avakian
   1398/04/12 17:07
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   اهرم رنج و لذت
   محتوای دیدگاه: 921 کلمه

   تمرینات مربوط به فایل های 3 و4، قسمت دیدگاهها،،، با سلام وهزاران پرانرژی باشید، خدمت خانواده ی پرانگیزه ی تناسب فکر وذهن برای رسیدن به تناسب اندام ووزن،،،راستش یه چند روزی با خودم حسابی خلوت کردم وخودم بودمو خدای خویشتنم ، حقیقت اینکه وقتی با این برنامه اشنا شدم خیلی کنجکاو وپرانگیزه و درعین اینکه راه پر هیجان وپر کاری درعین راحتیش پیش رو دارم،، هر چی جلوتر اومدم بیشتر فهمیدم که خیلی کمتر میفهمم، اینکه چه حکمتیه که دوستان جلوتر از من با برنامه آشنا شدن وکلی جلوترن ونتیجه گرفتن،؟!! ولی خیال میکردم ،،من با این روحیه ام احتیاج بیشتری داشتم، گرچه هیچ کس از درون هیشکی خبر نداره،، هرچی بیشتر فایل گوش میدادم، بشتر بفکر میرفتم ، وحالم هی بهتر وبهتر میشد،، (اونجا که استاد فرمودند خدا هیچوقت دیر نمیکنه) ، اونقدربدلم نشست که حد نداره، من خیلی تا حالا این جمله رو شنیدم ولی اون لحظه وزمان بود که گیرنده هام کاملا آماده دریافت این موج پرانرژی بود، من علت چاقیم، نه باور ارثی بود، نه  تاثیر گرفتن از بازیگر خاصی ونه خیلی چیزای دیگه البته بجز اینکه کم کاری تیروئید م که باید قرصش متابولیسم بدن روبالا ببره وباعث لاغری بشه ، پزشک عزیزم با گفتن اینکه تاثیر داروت باعث چاقی میشه، ذهن اروم منو طوفانی کرد، منم یه آدمم که ذهنآ بیمارم، هرلحظه باید شارژ ذهنی وروحی بشم، خلاصه اینکه من زمانی آشنا شدم که‌ میبایست، شاید اگر دوهفته زودتر یا دیرتر یا یکسال پيش آشنا میشدم، اونقدر به اون نقطه درست نرسیده بودم که بقاپمش وسریع جذبش کنم، چون یه آدم اکتیو رو از هر لحاظ حساب کنید، فعاله،، حالا بخاطر هزاران مسئله اجتماعی وفرهنگی و،،،،، دراثر نابرابری‌ها وتعصبات جورواجور که راحت نمیشه حرفشو زد ، اسیرنابرابری های اجتماعی شده ومثه افلیجا افتاده گوشه خونه، گرچه نفس میکشیدم ولی اونقدر ذهنم اسیر این عادتهای تکراری وتکراری شده بود که‌ با وجودیکه میدونستم راهم خطاست، دارم دستی دستی ببدنم اسیب میرسونم، وهی به وزنم اضافه میشه، لجبازانه، سمت خوراکی‌هایی کشیده میشدم که پرکالری بودن واسه یه لحظه شه، زولبیا، باسلوق، حلوا، بامیه، شیرینیهای خامه ای از هر مدلش، ومربایی و پلو وشوکولاتو، غیره و،،. درسته علت چاقی هرکس ، داستانی داره،ودرست تر از اون فرمایش شریف شماست که اشکال از ذهن مریض ماست که بیمارگونه ونا آگاهانه بهر دلیل روانی، فشار بجسم میاد، واین جسم بیچاره مون، خبر میدهد از ذهن ناکارآمد ما،،، درسته تمرین فایل 4‪ تکراروتکراروباز تکرار، وتولد یه عادت وظاهر شدن اون  بصورت یک رفتار، ما واقعا داریم روان‌کاوی میشیم، غذا یه بخش از ذهنه، که خیلیم مهمه، چون اصولا ما زیبا پرستیم، وچون از روح خدا دروجود ما دمیده شده، این نازیبایی درظاهر ما راحت بچشم میاد وآزارمون میده، چقدر ماها خوش شانسیم که زیر پرچم ولوای انسان صافوپاک وبی غل وغشی که زنذگیشونوراحت بدون رنگ ولعاب واسمون تعریف کردند که ما رو ازخودشون بدونن وما احساس صمیمیت بیشتری کنیم وصادقانه جلو بریم، چه قدر خدا عزیزه، منکه چند روزه ذهنم هی داره خودمو لود میکنه، هی درونموریز بریز کنکاش میکنم، از زیر خروارها خاطرات خوردن ونخوردن، از اينکه چی شد رفتارام بصورت تکرار نهایتا عادت دراومد، رفتارمو از شروع تا انتها وگاهی از اخر به اول بصورت معکوس مرور کردم، دیدم، جسم زیبا تراش ما، رو خدای آسمان ها بما امانت دادن، وما باهاش چه بی رحمانه برخورد کردیم، ولی درفایل بعدی که بخش دومه ،، توانایی داریم وبخواست واراده ی ما وباتوکل وتکیه بر منبع واحد انرژی وبا تمارین وراهنماییهای دلسوزانه پدر معنویمون جناب استاد جلو میریم وواقعا بجای اینکه همه چیه چاق شدنامونو بندازیم به گردن عواملی بیرون از درونمون، بیرون از جسممون، اوناروتوخودمون جستجوکنیم، چون عوامل بیرونی همه جا در دسترس نیستن که بخواییم یقه شونوبگیریم، مثلا پدربزرگمون، بنده خدا ممکنه فوت کرده باشه(،جریان ارثی بودن) اگه ارث رو هنوز قبول داریم، اگه گردن پزشکمون بندازیم، بنده خدا توحیطه پزشکیش وظیفش بوده اتمام حجت کنه وخوبی وبدی دارویی که تجویز کرده رو بگه، ولی اسونترینش خودمونیم، شب وروز با خودمونیم، میتونیم ساعتها توخلوت انصاف خودمون واسه خودمون دلایل رو بیاریم، یا رد میکنیم یا میپذیریم، بعد به اشتراک میذاریم، اونوقته که استاد وارد میشن ودرست وغلط بودنشون رو تشخيص میدن، بنا به تجربه وراهی که رفتن وعلمی که تواین راه کسب کردن، من از مشکلاتی که توراه چاق شدن سرم اومد متشکرم، از شکستام، از وقتی که در این راه از هزینه هایی که گاهی اوقات کردم ونتیجه نگرفتم، از همه‌ی ندونستنهام هم ممنونم چرا که اگر نابلدیها وشکستها وخطا وآزمایشات بی سرانحام نبودن، شاید من به این راحتی حرف استاد گلم رو نمیپذیرفتم، چه خوب که فرمولای ذهنم دستکاری شدن، حتی از نادونی وجهل خودمم سپاسگزارم ، بقول استاد ما فرقی که با لاغرها داریم اینه که اونا فرمولاشون رو دست نزدن، شاید بظاهر وتصادفی تناسب داشته باشن، ولی هزاران راهی که مارفتیم، وببهانه ی چاقی درکنارش کلی ب معلوماتمون اونم تا اینجا (، هنوز مونده،) اضافه شده، کلی خاطرات وزندگیه دوستانمون رو میخونیم ودرس میگیریم، کلی حرفای پر ثمر می‌شنویم ، هرروزمون یه رنگ وبوی تازه ای داره، منکه زندگیم دارای نظم خاصی شده، منی که پامو بیرون  نمیذاشتم، حتی کارمو کنار گذاشتم صبحا ساعت 5‪/5‪میرم پارک محل واسه پیاده روی اگه هزینه باشگاه ندارم از دستگاههای پارک فعلا استفاده میکنم، ومطمئن شدم که همه جی درست میشه،،، دیگه کلمه ی چاقی از فرهنگ لغت من ، پاک میشه وتناسب جاشو میگیره، بابت روده درازیم ببخشیدم، این دوتا تمرین رو باهم بکجا ارائه دادم بدلیل اینکه توفایل 4‪ جایی واسه دیدگاه گذاشته نشده بود، تمرین سه وجهار باهم بودن، من هرچی بهش رسیده بودم رو بقلم آوردم، اگرجایی جملاتم ویرایش نشده، شما به ویرایش وتناسب قشنگتون ببخشید، استاد عزیرم تا دنیا دنیاست ممنون ومدیون،،، دوستون دارم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار Matilda avakian
    Matilda avakian
    1398/04/14 09:49
    امتیاز کاربر: 0

    نشان های دریافت شده

    اهرم رنج و لذت
    محتوای دیدگاه: 258 کلمه

    بهترین استادم، درود برذات پاک خداییتون، اگر اون تحول وانقلاب براساس هوش ودرایت شما نبود، کجا میتونست یک خانواده ی بزرگی در دنیا جمع بشه که این انرژی عظیم که ازون جرقه درونیه شما شکل گرفته،گرد هم بیاد، واین نتایج رو ببار بیاره، شما بودید که مارو خط دادید، لحظه لحظه زندگیم که ببهانه ی کاهش وزنه ودرکنار اون بخدای جهانیان که تغییرات بزرگی رودارم تو زندگیم میبینم، که اگر بگم وجود خدارو بیشتروملموستر حس میکنم، غلوّ نکرده ام وناراست نگفته ام، وبدون اینکه هیچ رژیمی بگیرم، باکمال شادی وافتخار باید بگویم درعرض 5روز پیاده روی ودوچرخه که تو پارک بود و خیلیم درست کار نمیکنه، ولی شده دوست ساعت 6صبح من، اونم فقط نیم ساعت 3کیلو کاهش وزن داشتم، ???????????با اون دیگاه عمیق ونا امیدی که کم کاری تیروئید چاقی میاره وفلانه واله، واااای چه قدر شادم وسبکباروسبکحال وسبک حال استاد گلم، امیدوارم آنچه که تو ذهنتونه ومیخواییدش، آنچنان تحقق پیدا کنه، وعزیزانتون وخونوادتون آنچنان غرق درشادی بشن که گویی بجای خون شادی وشوروتحقق آرزوهاتون تو رگهاتون درجریانه،،،، من یه مانتویی داشتم که از بس دوسش داشتم دلم نمیومد خیلی بپوشمش، ولی بخاطر اضافه وزنم خودشو خوب نشون نمیداد،وقتی رفتم سراغش باورم نشد، من سایز کم کرده بودم وخودم نمیدونستم، از 27/خرداد/98که تعهد داده بودم سایزم در حال کم شدن شده بود، دیروزوامروز صبح از خوشحالی موقع پارک رفتن اونو تن کردم، ومیپوشم،،،ممنون ومدیون که منو خداگونه صدا زدید، وخدای بزرگ روسپاس که دوسداشتن فرزندانش را بار دیگر یادآوری کرد،،، ممنون،،، ممنون ومدیون بخاطر همه ی عشقی که اقیانوسوار بپای ما ریختید،،،، ممنون استاد

    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ناهید بزرگی
   ناهید بزرگی
   1398/02/21 15:36
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   اهرم رنج و لذت
   محتوای دیدگاه: 82 کلمه

   استاد گرامی سلام زمانی بود که من اصلا به رژیم وچاقی یا لاغری هرگز فکر نکرده بودم نه ترازویی داشتم ونه هرگز خودمرو وزن میکردم.اتفاقا در ان ایام متناسب بودم تا اینکه صحبت از لاغری زیاد در جامعه مطرح ومد روز شدو من هم رو به رژیم اوردم تا خیلی لاغر شوم وانواع رژیم ها در طول سالیان گرفتم.از ان زمان بذر چاقی در ذهنم کاشته شد و ترس از خوردن وکالری شمردن ……وحالا حدود 6 الی 7 کیلو میخواهم کم کنم.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نازنین
   نازنین
   1397/11/01 22:24
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   اهرم رنج و لذت
   محتوای دیدگاه: 113 کلمه

   فکر می‌کنم جایگاه لاغری و تناسب افراد در ذهن افراد از لحاظ آلویت بندی با هم متفاوت است دوستان من که از تناسب اندام برخوردار هستند این مساله از آلویت خاصی برشون برخوردار هست اونها هم مواقعی بوده که بعد از یک سفر یا بارداری یا هر چیزی مثلا ۲ تا ۵ کیلو افزایش وزن داشتن ولی تفاوتشون در اینه که سریع متوجه خودشون میشن و وزن کم می کنن ولی مثلا برای خود من اگرچه مواقعی بوده که تا ۱۵ کیلو هم کاهش وزن داشتم ولی انگار مثلا درس خوندن و مدرک گرفتن از آلویت بالاتری برخوردار بوده و تو ساختار ذهنی من لاغری علیرغم تمام مشکلات از آلویت کناری برخوردار بوده

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شهره
   شهره
   1397/05/07 14:41
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   اهرم رنج و لذت
   محتوای دیدگاه: 54 کلمه

   باسلام و درود بر شما استاد عزیز گرانقدر
   واقعا درست فرمودید برای ما لاغری معنی رنج داشت و چاقی کار اسانی بود ولی بعد از شرکت در دوره چقدر جایگاه کلمات و جملات و مفاهیم برامون تغییر کردسپاسگزارم استاد عزیزم که آگاهی امروزم رو نسبت به دیروز م بیشتر و افزون کردید

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار آوا
   آوا
   1397/05/07 13:23
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   اهرم رنج و لذت
   محتوای دیدگاه: 25 کلمه

   سلام و سپاس
   مثل همیشه عالی و پر از نکات طلایی
   تجسم و رویا با احساس عالی و تکرار و پیوستگی میتونه کمک زیادی در اینمورد بکنه

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم