0

به فکر چاقی ذهن خود باشید نه چاقی جسم!

چاقی ذهن
اندازه متن

چاقی ذهن قابل دیدن نیست اما چاقی جسم قابل دیدن است. از این رو تمام راهکارهای مبارزه با چاقی با تمرکز بر جسم صورت می پذیرد.

سالها به جسم خود نگاه می کردم و از دیدن چاقی خودم رنج می کشیدم و تمام تلاش من برای لاغر شدن بر مبنای وارد کردن فشار بر جسم بود.

مادرم از سالها قبل تر از اینکه من به فکر چاره برای چاقی خود باشم در حال تلاش برای لاغر شدن بود و من هر روز شاهد تلاش مادرم برای لاغر شدن بودم.

در گرمای تابستان هر روز ۳۰ دقیقه دور حیات خانه می دوید و بعد از آن۳۰ دقیقه حرکات ورزشی انجام می داد. ترازوی بزرگی گوشه خانه داشت که هر روز خود را با آن وزن می کرد.

آنچه من از کودکی درباره چاقی شنیده و دیده بودم این بود که اولاٌ چاقی من ارثی است. دوماٌ برای لاغر شدن باید ورزش کرد.

ورود من به مقطع راهنمایی نقطه شروع مواجه شدن من با چاقی بود. تا قبل از آن درکی از وضعیت جسمانی خود نداشتم اما ورود من به مدرسه غیرانتفاعی و مواجه شدن با فضای تفریحی ورزشی که در این مجموعه قرار داشت باعث شد که به تفاوت خودم با دیگران پی برده و متوجه چاقی خودم شوم.

معلم ورزش اولین فردی بود که به من هشدار داد باید لاغر شوم و پیشنهاد داد رژیم بگیرم و هر روز ورزش کنم.

تلاش من برای لاغر شدن شروع شد و تا سن ۳۵ سالگی به طریق مختلف تلاش می کردم از طریق رژیم گرفتن و ورزش کردن لاغر شوم اما هرگز نتیجه مطلوب نمی گرفتم. البته انتظار من این بود که برای مدت معینی رژيم بگیرم و ورزش کنم و بعد از اینکه لاغر شدم دوباره به سبک قبلی خودم زندگی کنم و این اتفاق هرگز رخ نداد.

نه تنها من بلکه همه افرادی که اضافه وزن دارند با مشاهده جسم خود متوجه میزان چاقی شان می شوند و برای لاغر شدن از روش هایی استفاده می کنند که جسم آنها را تحت فشار قرار می دهد.

تمام تحقیقات و دستاوردهای علمی برای لاغر شدن هم تاکید بر ایجاد محدودیت غذایی و اعمال فشار بر جسم دارد و به همین دلیل طبیعی است که همه افراد چاق همواره نگران چاقی جسم خود باشند و توجهی به چاقی ذهن خود نداشته باشند.

چاقی در جسم است یا در ذهن

در تمام دنیا مرسوم است که انسان ها را بر مبنای ظاهر آنها دسته بندی می کنند:

۱- سیاه پوست و سفید پوست

۲- قد بلند و قد کوتاه

۳- چاق و لاغر

اینها نمونه ایی از تقسیم بندی انسان ها بر اساس ظاهر جسم است اما نکته قابل توجه درباره هر کدام از این دسته بندی ها این است که رنگ پوست، رنگ مو، کوتاهی یا بلندی قد و … منشاء ژنتیکی دارد اما چاق یا لاغر بودن هرگز مربوط به ژنتیک نیست بلکه موضوعی کاملا اکتسابی است.

نکته جالب توجه در اینباره این است که هرگز انسانها برای رنگ پوست خود تشویق به اعمال فشار به جسم خود جهت تغییر دادن آن نمی شوند اما همیشه برای لاغر شدن تشویق به اعمال فشار به جسم خود می شوند.

رژیم گرفتن، ورزش کردن، خوردن هرگونه قرص و دمنوش و … تحت فشار قرار دادن جسم برای لاغر شدن است.

همه افراد چاق تجربه رژیم گرفتن و ورزش کردن برای لاغری را دارند و این درحالی است که همه آنها از نتیجه نگرفتن یا از دست رفتن نتیجه در مدت کوتاه بعد از رها کردن روش لاغری خود متعجب و البته شگفت زده هستند.

شکست خوردن میلیاردها انسان در استفاده از روش های مرسوم لاغری اثبات می کند که راه چاره لاغر شدن فشار وارد کردن به جسم نیست. تحت فشار قرار دادن جسم برای لاغر شدن از آن جهت بی فایده است که منشاء چاقی در جسم نیست بلکه در ذهن است.

آنچه در جسم بعنوان چاقی مشاهده می شود نتیجه افکار و نگرشی است که افراد در ذهن خود دارند.

آنچه درباره خود و وضعیت جسمانی تان در ذهنتان ایجاد و پرورش داده اید باعث شکل گیری جسم شما شده است و اگر درحال حاظر دچار چاقی هستند بخاطر تثبیت شدن فرمول های چاقی در ذهنتان است.

در تمام بررسی های وضعیت چاقی مبنای محاسبه چاقی پارامترهای جسمی است.

بعنوان مثال در روش محاسبه چاقی بر اساس BMI از مقایسه قد و وزن میزان چاقی جسم را مشخص می کنند.

نکته جالب توجه در این روش این است که اگر پدید آورندگان این روش به این سوال فکر کرده بودند که چگونه افرادی با قد کوتاه داری وزن بسیار بالایی هستند و در مقابل افرادی با قد بلند دارای اضافه وزن کم هستند به عدم صحت روش خود پی می بردند.

اگر میزان چاقی به قد افراد ارتباط داشت باید فرمول تقریبا ثابتی در بین انسانها وجود داشت.

بعنوان مثال همه افرادی که قد ۱۷۰ سانتیمتر دارند باید دارای اضافه وزن مشابه باشند اما این درحالی است که افراد داری قد ۱۷۰ سانتیمتر دارای اضافه وزن های مختلفی هستند پس نمی توان گفت قد افراد با وزن آن ها ارتباط دارد.

آنچه باعث ایجاد و تشدید وزن افراد می شود میزان فرمول های و تصاویر ذهنی است که هر فرد در ذهن خود ایجاد می کند و از آنجا که محتوای ذهنی انسان ها با یکدیگر تفاوت دارد میزان اضافه وزن در افراد دارای قد یکسان با هم تفاوت دارد.

نحوه شکل گیری فرمول های چاقی ذهن

فرمول های ذهنی بر اساس شنیده ها و دیدهای افراد ایجاد می شوند به همین دلیل محتوای ذهنی انسانها به دو دسته فرمول های ذهنی خصوصی و فرمول های ذهنی عمومی قابل تقسیم است.

فرمول های ذهنی عمومی:

از آنجا که ما بعنوان انسان در جامعه زندگی می کنیم تحت تاثیر افکار عمومی جامعه قرار می گیریم. بنابراین بخشی از محتویات ذهنی ما درباره چاقی با هم شباهت دارد که فرمول های ذهنی عمومی را تشکیل می دهند.

 • برای لاغر شدن باید رژیم بگیرید.
 • برای لاغر شدن باید ورزش کنید.
 • میزان چاقی خود را بر اساس شاخص توده بدنی مشخص کنید.

اینها نمونه هایی از فرمول های ذهنی است که به صورت عمومی در ذهن همه افراد چاق ایجاد شده است که تحت تاثیر افکار عمومی جامعه ایجاد شده اند.

فرمول های ذهنی خصوصی:

ارتباط نزدیک ما با اعضای خانواده سبب می شود که برخی از فرمول های ذهنی ما بر اساس نگرش و عقیده خانوادگی در ذهن ما ایجاد شوند که مجموعه فرمول های ذهنی خصوصی را تشکیل می دهند.

 • چاقی در خانواده ما ارثی است.
 • چاقی در خانواده ما بخاطر مصرف دارو است.
 • همه زن های خانواده ما بعد از بارداری چاق می شوند.
 • چاقی در دوران بارداری در خانواده ما ارثی است.

اینها نمونه ای از فرمول های ذهنی است که به شکل خصوصی در ذهن افراد چاق ایجاد می شوند و وابسته به نگرش خانواده دارد.

فرمول های ذهنی چه خصوصی باشد و چه عمومی از طریق بارها شنیدن شدن و دیدن نمونه هایی که اثبات می کنند چاق شدن طبیعی است در ذهن ایجاد می شوند.

تبدیل فرمول های ذهنی به جسم

زمانی که فرمول های ذهنی در ناخودآگاه ایجاد می شوند باعث شکل گیری تصاویر ذهنی بر مبنای آگاهی فرمول های ذهنی می شوند.

به این صورت که شکل گیری فرمول های ذهنی درباره چاقی باعث شکل گیری تصاویر ذهنی چاق در ذهن می شوند.

تصاویر ذهنی که در ناخودآگاه ایجاد می شوند به واقعیت زندگی ما تبدیل می شوند.

اگر به واسطه شنیده های تان تصویر یک فرد موفق در ذهنتان ایجاد شود حتما در زندگی انسان موفقی خواهید شد.

در مقابل اگر بارها شنیده باشید که انسان بی عرضه ای هستید و به واسطه تکرار این گفته ها تصویر یک فرد شکست خورده در ذهنتان ایجاد شود مهم نیست چقدر برای موفق شدن تلاش می کنید چون در نهایت نتیجه تلاش های شما شکست و عدم موفقیت خواهد بود چون نتیجه زندگی شما منطبق بر تصاویر ذهنی است که به واسطه شنیده ها و دیدهایتان در ذهن ناخودآگاه ایجاد شده است.

آنچه درباره چاق شدن می شنوید به عنوان فرمول های ذهنی در ناخودآگاه شما ذخیره می شوند.

زمانی که تعداد این فرمول ها به حدکافی برسد، تصاویر ذهنی چاق از خودتان در ذهن ناخودآگاه ایجاد می شود.

در این مرحله مغز انسان که مرکز فرماندهی بدن است وارد عمل شده و دستورات لازم برای تغییر وضعیت جسم را صادر می کند.

این دستورات ممکن است افزایش تمایل افراد به خوردن باشد. ممکن است افزایش تمایل افراد به خوردن مواد غذایی خاص باشد. حتی می تواند باعث شکل گیری عادت هایی در افراد شود که تکرار آنها به راحتی موجب تغییر وضعیت جسم می شوند.

مغز انسان به واسطه قدرت بی نهایتی که در پردازش اطلاعات دارد می تواند بی نهایت طریق برای تغییر وضعیت جسم را برنامه ریزی و مدیریت کند به همین دلیل است که تمام روش های مرسوم لاغر شدن با شکست مواجه می شوند چون هیچ روشی نمی تواند بر قدرت مغز انسان غلبه کند.

ازآنجا که مغز هر انسان در جسم و جزئی از وجود او می باشد تنها از طریق خودش می تواند تحت تاثیر قرار گیرد. به همین دلیل ساده هیچ روشی بعنوان دستورالعمل قادر به تغییر دستورات مغزی نیست.

عملکرد مغز در چاق شدن

اگر به کودکان توجه کنید بهتر می توانید به عملکرد مغز آگاه شوید.

یک کودک در ابتدای تولد با اینکه مغز کامل و سالمی دارد اما قادر به انجام فعالیت های مربوط به پیرامون خود نیست.

کودک به راحتی می تواند تنفس کند، ضربان قلب داشته باشد،‌ شیر را هضم کرده و به انرژی تبدیل کند اما نمی تواند یک دانه لوبیا را از زمین بردارد.

این نشان می دهد که مغز ما از بد تولد به واسطه قرار گرفتن در محیط پیرامون خود موارد لازم برای ادامه حیات را می آموزد.

به همین دلیل است که عادت های انسان ها در مناطق مختلف با یکدیگر متفاوت است.

همانطور که نحوه ارتباط برقرار کردن یا حرف زدن را می آموزیم، چاق شدن را هم یاد می گیریم.

یک کودک به واسطه قرار گرفتن در محیط خانواده هایی که نگرش و رفتار همسو با چاق شدن دارند به سادگی می آموزد که باید چگونه رفتار کند تا چاق شود.

ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که شاید فردی دوست ندارد چاق شود؟

پاسخ این است که همانطور که شما زبان مادری خود را انتخاب نمی کنید چاق شدن را نیز نمی توانید انتخاب کنید.

چاق شدن مانند صحبت کردن است. از والیدن و اطرافیان به شما منتقل می شود بدون اینکه انتخاب کنید.

البته این درمورد افرادی است که از کودکی دچار اضافه وزن شده اند.

درباره افرادی که در سنین بالاتر دچار اضافه وزن می شوند موضوع تفاوت دارد.

چاق شدن آنها به دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن ذهنشان به دلایل مختلف است.

ممکن است فرمول ذهنی چاق شدن در دوران بلوغ در ذهن آنها ایجاد شده باشد و طبیعی است که در سن بلوغ روند تغییر وضعیت جسمی آنها شروع می شود.

ممکن است فرمول ذهنی چاق شدن بعد از بارداری در ذهن آنها ایجاد شده باشد و از این رو در دوران بارداری دچار اضافه وزن شده و برای همیشه چاق می مانند.

حتی ممکن است در یک لحظه با شنیدن صحبت فرای که او را قبول دارند مانند پزشک که به آنها هشدار چاق شدن به خاطر مصرف دارو را می دهد فرمول ذهنی چاق شدن در ناخودآگاه آنها ایجاد و تثبیت شود.

نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که زمان تثبیت فرمول های ذهنی ارتباط مستقیم با اعتباری که برای گوینده قائل هستیم دارد.

ممکن است بارها از افراد مختلف شنیده باشید که خوردن فلان ماده غذایی باعث چاق شدنشان شده است اما فرمول ذهنی چاق شدن بخاطر مصرف آن ماده خوراکی در ذهن شما ایجاد نشود و با اینکه شماهم از آن ماده خوراکی مصرف می کنید هرگز چاق نشوید.

اما اگر فردی مانند پزشک یا فردی که در برنامه تلویزیونی بعنوان پزشک یا محقق حضور دارد یک بار بگوید که خوردن فلان ماده غذایی می تواند باعث بروز چاقی شود در همان لحظه این فرمول ذهنی در ناخودآگاه شما ایجاد و تثبیت می شود.

از آن پس هربار که با این مواده خوراکی مواجه می شوید احساس ترس و نگرانی از چاق شدن در ذهنتان مرور می شود.

مرور این افکار باعث تقویت احساس چاقی و شکل گیری تصاویر ذهنی چاق می شود و روند چاق شدن در کوتاه ترین زمان ممکن رخ می دهد.

افرادی که از کودکی تحت تاثیر شکل گیری فرمول های ذهنی چاقی قرار می گیرند معمولا روند چاقی آنها کندتر از افرادی است که در سنین بالاتر تحت تاثیر یک حرف از فرد مورد اعتماد قرار می گیرند.

بعنوان مثال من تا سن ۳۵ سالگی به اضافه وزن ۵۰ کیلو رسیدم اما دوستانی دارم که تنها در دو یا سه سال به این اضافه وزن رسیدند.

تنها دلیل این امر میزان توجه به چاق است.

فردی که از کودکی دچار اضافه وزن شده است توجه کمتری به چاقی خود دارد اما فردی که در سنین بالاتر دچار چاقی می شود بیشتر به چاقی خود توجه می کند و سرعت چاق تر شدن خود را تشدید می کند.

عوامل موثر در چاقی جسم

به طور خلاصه و فهرست وار این عوامل شامل زیر می باشد:

۱. فرمول های ذهنی تثبیت شده در ناخودآگاه

۲. مرور افکار چاق کننده در ذهن خود در زندگی روزمره

۳. تشکیل تصاویر ذهنی چاق در ذهن ناخودآگاه

۴. صدور فرمان های متفاوت توسط مغز برای تغییر وضعیت جسم

۵. شکل گیری رفتار یا عادت های جدید در فرد که منجر به چاقی می شوند

هر عامل برای تاثیرگذار بودن بر وضعیت جسمی نیاز به تکرار و زمان دارد بنابراین برای لاغر شدن با ذهن نیز باید این پروسه را طی کنیم.

در لاغری با ذهن از طریق شنیدن و دیدن محتوای آموزشی آگاهی صحیح را به ذهن خود می دهیم. با انجام تمرینات و تکرار کردن باعث تثبیت فرمول های جدید در ناخودآگاه خود می شویم.

با استفاده از تمرینات تلقین از طریق تصاویر و … باعث ایجاد تصاویر ذهنی متناسب در ذهن ناخودآگاه خود می شویم.

با شناسایی منبع افکار و مثبت و منفی به مرور توجه خود را از پیشنهادات ذهنی منفی برداشته و بر پیشنهادات ذهن مثبت تمرکز می کنیم.

به مرور تمایلات و تفکر ما تغییر کرده و شاید رفتار متفاوت در واکنش به مواد غذایی در موقعیت های محتلف در زندگی روزمره خواهیم شد.

با عمل کردن به فرمان های جدید مغز که همسو با متناسب شدن است به مرور جسم ما تغییر وضعیت داده و به حالت متناسب که البته حالت طبیعی و پیش فرض مغز همه انسانهاست دست می یابیم.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

موزیک بی کلام
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tanasobefekri.net/?p=7418
برچسب ها:
7 نظر در مورد به فکر چاقی ذهن خود باشید نه چاقی جسم!

دیدگاهتان را بنویسید

   آواتار منیره.ف
   1401/03/18 18:54
   مدت عضویت: 1008 روز
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 32 کلمه

   ممنون عزیزم ممنون به خاطر پاسختون 

   امیدوارم دوست خوبمون به ما ملحق شن دیدگاهاش روی من خیلی تاثیر میگذاشت

   خیلی همتون دوست دارم امیدوارم هممون متناسب شیم البته اصلاح میکنم ما هممون متناسب هستیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار zahrakasaeipour@gmail.com
   zahrakasaeipour@gmail.com
   1401/03/16 08:20
   مدت عضویت: 130 روز
   اندازه متن
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 359 کلمه

   سلام و درود بر همه همراهان عزیز و سلام و درود بر استاد گرامی 

   بسیار بسیار از لطف شما در ارایه این مطلب ارزشمند سپاسگزارم.  ااین مطلب چکیده ای از چارچوب تئوری  هوشمندانه  شما در مورد لاغری و آموزشها و راهکارهایی یادآوری به بدن در مورد حالت پیش فرض که متناسب شدن هست رو ارایه کرد

   نکته خیلی جالب و جدیدی که یادآوری نمودید موضوع تاثیر شدت توجه به چاقی و تاثیر آن در سرعت چاقی هست که من دوست دارم این قدرت را در شدت توجه به تناسب اندام و سرعت دادن به تناسب اندام به کار ببرم ، من تا به حال از این زاویهبه موضوع نگاه نکرده بودم . الان که می بینم چرا افراد متخصص در هر رشته ، سرعت عملشان بیشتره می تونم دلیلش رو بفهمم که فضای ذهن و مغز اونها آکنده و لبریز از توجه به موضوع تخصصشان هست و به خمین دلیل سرعت عمل و واکنشتان به موضوع خیلی بیشتر ه مثلا یک نقاش حرفه ای اگر یک منظره را بپسندد به سرعت میتونه اون رو به تصویر بکشه چون دایما در ذهنش مشغول نقاشیه یا یک دکتر متخصص قلب به راحتی میتونه در یک مهمانی فردی که دچار بیماری قلبی هست رو تشخیص بده از روی علایم ظاهری و این به دلیل این هست که توجه این فرد به دلیل نوع تخصصش دایما روی این علایم هست و سرعتش در تشخیص خیلی بیشتر از سرعت آدمهای عادیه.همین موضوع برای لاغری و چاقی هم به عنوان یک مدل از سبک زندگی یا آموزش صادقه افرادی که به هر دلیل در یکی از زمینه های فوق متمرکز می شوند بر اساس شدت توجه  ، سرعت عملشان فرق میکنه و این میتونه یا تکنیک باشه برای ما که شما استاد عزیز به خوبی اون رو منطقی کرده و اموزش دادید . امیدوارم با درک موضوع و تحلیل و درونی کردنش برای مغزم خیلی به سرعت همراهی این سیستم فوق هوشمند خدادادی را جلب کنم تا همان طور که برامون مسلم شده لاغر شدن اسون ترین کار دنیاست و تا حالا هم نتایج عالی کسب کردیم بتوانیم سلام عت عملشان رو هم بیشتر و بهتر کنیم.

   استاد عزیز بی نهایت سپاسگزارم 

   خداوند مهربان و عزیزم بی نهایت سپاسگزارم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهره
   1397/11/25 13:22
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 75 کلمه

   سلام وقت بخیر
   با خوندن این متن به این فکر کردم که چقدر ذهن باید تغییر کنه تا نشانه هاش در بیرون رخ بده
   من که حدود 15 تا 20 کیلو اضافه وزن دارم ، چقدر ذهنم فرمول های چاقی بیشتری داره و خیلی بیشتر باید ایستادگی کنم تا به مقصودم برسم ؟ یا اینکه نه ربطی به فرمول بیشتر نداره و مربوط به زمانه که مدت بیشتری از این فرمول ها تبعیت کردم ؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سادات
   سادات
   1397/07/20 07:04
   اندازه متن
   محتوای دیدگاه: 1,005 کلمه

   سلام چقدر این مطلب عالی بود و باورهای محدود کننده رو از راه ما برمیداره .
   “””””وقتی ذهن شما مملو از افکار چاق کننده باشد تفاوتی ندارد سه کیلو اضافه وزن جسمی داشته باشید یا ۳۰ کیلو
   در هر دوصورت شما احساس ناتوانی، نامیدی، افسردگی و اندوه خواهید داشت.”””” درسته سه کیلو یا سی کیلو فرقی نداره وقتی ذهن بپذیره که چاقه سه کیلو هم براش یک کوه عظیمه و وقتی بپذیره یک متناسبه سی کیلو اضافه وزن براش به راحتی از میان برداشته میشه . چون بدن در حال ترمیم خودشه و اگه ما با باورهای چاقی تخریبش نکنیم اون بعد از مدتی خودش رو به تناسب ذاتی خودش می رسونه. باورهای چاقی که از میان برداشته بشه ذهن متناسب میشه و دستوراتی در جهت تناسب صادر میکنه و جسم همون رفتارها رو به راحتی انجام میده .
   به میزان توجهی که هرکس به هر باوری میده اون باور قدرتمند میشه و به بار مینشینه و نتیجه میده . سه کیلو یا حتی سی کیلو رو برای خودمون کوه نکنیم . به خدا جسم قدرت ترمیمش خیلی بالاست . باورهای محدود کننده از مسیر متناسب شدن رو با باورهای صحیح جابجا کنیم و به ذهن فرصت بدیم که باورهای جدید رو بپذیره دیگه پس از پذیرش همون ذهن دستورات متناسب شدن رو صادر میکنه و رفتارهایی از ما به دستور ذهن سر میزنه که سی کیلو به راحتی ترمیم میشه . این باوره که به یه چیز بیرونی اجازه ی ورود به ذهن و تصمیم گیری برای ما رو میده . وقتی باور کنیم که هیچ مانعی بر سر راه تناسب من وجود ندارد و هیچ عاملی نمیتواند جلوی متناسب شدن مرا بگیرد احساسمان به همان غذایی که زمانی باورش کردیم و چاقمان کرد تغییر میکند. همان غذا با باورمان یاریمان میکند در جهت متناسب شدن . چون این ماییم که تصمیم میگیریم چه باوری را به ذهن بسپاریم. همین چند دقیقه ی پیش برایم اتفاقی افتاد که جالب است برایتان بگویم : حدودا یکی دوساعت پیش همسرم میخواست به سرکارش برود برای ناهارش ناگت درست کرده بودم و دادم که ببرد . او رفت بوی آن در خانه پیچیده بود . خب من توجهی نداشتم و مشغول گوش دادن به یکی از فایلهای استاد عباس منش در مورد ثروت بودم . صحبتهای ایشان تمام شد و من چند دقیقه ای به صحبتها فکر میکردم و جالب است در مسیر ثروت هم همین باورهای محدود کننده ما را از رسیدن به نعمت دور میکنند ‌. حتی در فایلهای خدا هرگز دیر نمیکند هم باورهای محدود کننده ما را از آرزوهایمان دور میکنند و در مسیر لاغری با ذهن هم همینطور . یعنی برای رسیدن به همه ی اهداف این خود ما هستیم که با باورهای محدود کننده خودمان را نابود میکنیم . واقعا که چه حقیقتی را سه ماه است که از طریق صحبتهای شما درک کردم و قبلا نمیدانستم . استاد واقعا ازتون ممنونم . شما چه رمز بزرگی را به ما یاد دادید . ازتون سپاسگزارم . به ادامه ی صحبتم می پردازم . در حال فکر کردن بودم که احساس کردم کمی گرسنه ام شده و بوی ناگتهای سرخ شده که داده بودم همسرم برده بود به مشامم رسید . گفتم خب عیبی ندارد دو تای دیگر برای خودم سرخ میکنم و به اندازه ی نیاز میخورم . اما موقع سرخ کردن داشتم فکر میکردم . گفتم واقعا گرسنه هستی؟ ذهن گفت بله . شروع کردم به ادامه ی سرخ کردن . از خودم پرسیدم: باورهای چاقی و تناسب در این کار چیست . ذهن گفت باور چاقی میگه : ….. هیچی نگفت. گفتم باور چاقی چی میگه ذهن خاموش شد . لب از لب باز نکرد . گفتم باور چاقی چی میگه و ذهن گفت : من یک متناسب هستم . من توانمند هستم . باور چاقی هیچ چیزی به من نمی گوید چون من متناسب شده ام و باورهای تناسب در ذهنم پروریده شده است . حالا باور تناسب به من می گوید آنقدرها هم که فکر میکردم گرسنه نیستم . خوب که فکر میکنم میبینم میلی به این غذا ندارم . گرچه خوردن آن هم بلامانع است . اما آنقدرها هم گرسنه نیستم . از نظر من این رفتار یک انسان متناسب نیست . هیچ انسان متناسبی ساعت ۱۰ صبح ناگت نمیخورد . من یک متناسب هستم و این رفتار در من معنایی ندارد و شعله را خاموش کردم .گفت دلم میخواهد مطالب سایت استاد عطار روشن را بخوانم و بنویسم و آمدم اینجا و شروع کردم به نوشتن . من یک انسان متناسب هستم و افکار و احساس و رفتار من در جهت تناسب است . حالا همان ذهن متناسب به من میگوید دلم میخواهد برویم و باهم با لذت پیاده روی کنیم . چون من از پیاده روی واقعا لذت میبرم . چون این رفتار در جهت تناسب است و متناسب بودن مرا قدرت می دهد . به من حس امید و توانایی بیشتری میدهد . البته تردمیل در لاغری من تاثیری ندارد . چون آن هم یک وسیله است که تاثیری در باورهای من ندارد . اما رفتار پیاده روی همراه با لذت رفتاری در جهت تناسب است که باورهای تناسب را در من قدرت میدهد . یعنی با رفتارم به باورم قدرت میدهم . وگرنه من بدون او هم متناسب هستم . اما دوست دارم و لذت میبرم از راه رفتن و پیاده روی . چون این رفتار را رفتار یک انسان متناسب میبینم و من یک متناسب هستم .
   ممنون بابت مطلب فوق العاده تون . من سی کیلو اضافه وزن دارم اما این فقط اضافه وزن جسم من است که در جهت ترمیم قرار گرفته است. امیدوار هستم چون ترمیم میشود . چون من در ذهنم یک متناسب هستم و باورهای تناسب روز به روز در وجود من کار میکنند تا به بدن اجازه ی ترمیم خودش را بدهند .
   باورهای تناسب دوستتان دارم چون من حالا دیگر یک متناسب هستم .
   استاد گرامی بابت مطالب عالیتون از شما بی نهایت سپاسگزارم . خدای عزیزم شکرت که مرا در جهت آگاهی حرکت میدهی .

   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار منیره.ف
    1401/03/16 23:22
    مدت عضویت: 1008 روز
    اندازه متن
    محتوای دیدگاه: 33 کلمه

    سلام شما همون خانمی هستید که در البوم شگفت انگیزانید نوشتتون عالی بود

    خیلی وقت تو سایت پیام نمیزارید من همیشه دنبالتون میکردم

    شما که خیلی لاغر شدید چرا گفتید سی کیلو اضافه وزن دارید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار الهام خضرلو
     1401/03/18 11:31
     مدت عضویت: 1035 روز
     اندازه متن
     محتوای دیدگاه: 87 کلمه

     سلام منیره جان خوبین؟

     این کامنت خانم سادات عزیزم برای سال 97هست منم فکر کردم تازه گذاشته خوشحال شدم ولی بعد دیدم مال چند سال پیش هست .

     خانم سادات الان متناسب هستن فکر کنم پارسال همین موقع آخرین کامنتش رو گذاشتن واقعا دلم برای خودش دیدگاهاش تنگ شده کاش دوباره فعال بشن منم نظرات ایشون رو اکثرا دوست داشتم البته دیدگاههاش واقعا فنی بود وباید چند بار میخوندی 

      

     خانم سادات هر جا هستی سلامت وشاد و متناسب باشی وبازم به سایت سر بزنی 

     منتظر اومدن دوباره ات هستیم دوست دارم

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      آواتار Shahrbanou
      1401/03/19 15:42
      مدت عضویت: 715 روز
      اندازه متن
      محتوای دیدگاه: 165 کلمه

      سلام دوست عزیز و همراه  الهام خضرلو :

       

      منم مثل شما  دیدگاههای خانم فاطمه سادات رو  پی گیری می کردم  …فکر کنم‌از وقتی متوجه شد  بین دوستان تازه وارد به  عنوان  خانومی که  شگفتی ساز شدن  شناسایی شدن  حضورش در سایت کم و‌کمتر شد …..شاید حوصله نداشت  یا وقت نداشت با ماهایی که هنوز به نتیجه نرسیدیم بخواد  تبادل نظر کنه  ،،،

       

      به هر صورت  من براشون  آرزوی سلامتی و شادکامی دارم  و آرزو دارم در وضعیت تناسب باقی مونده باشن …چون از سال گذشته  خبری از ایشون ندارم  ،،سال گذشته که اومده بود همراه استاد در دوره تکرار شرکت کنه چندین بار ازش شنیدم که گفت  اگر از روش ذهنی لاغر بشیم و دیگه  رها کنیم بریم  چاقی برمی گرده  …  بعدم خیلی زود همون اوایل دوره تکرار ارتباطشو با سایت قطع کرد  بعد یک‌مدت از یکی از دوستانش خانم رفیعی احوالشونو  پرسیدم  گفتن با تعدادی از دوستانشون  گروه واتساپ زدن و دارن تمرینات لاغری رو  با هم انجام می دن  ،،،

       

      در پناه خداوند  باشیم …

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم