0

زندگی با اراده خداوند (قسمت سی و سوم)

زندگی با اراده خداوند
اندازه متن

در قسمت قبل درباره نقش عزت نفس در شکل گیری دنیای پیرامون توضیح داده شد. در این قسمت درباره مهمترین عامل زندگی یعنی “هدفمند بودن” توضیح داده می شود.

به لطف خدا پس از ایجاد تغییر و تحول اساسی در زندگی ام فرصت پیدا کردم تا بار دیگر پدر شدن را تجربه کنم. تجربه ای که از پدر بودن بعد از تولد آیدا کسب کردم را هرگز درباره دو فرزند دیگرم کسب نکرده بودم چون در آن زمان من در شرایط ذهنی متفاوتی بودم.

تولد آیدا و بودن با او در هر لحظه از روزهای زندگی باعث شد تا نکات بیشتری از ارتباط بین خدا و انسان و همچنین پیش فرض هایی که خداوند برای انسان قرار داده است را درک کنم.

از مهمترین ویژگی هایی که خداوند به صورت پیش فرض در انسان قرار داده است و به وضوح در آیدا و همه کودکان قابل مشاهده است، ذوق و شوق زندگی کردن است.

همه ما از ابتدای تولد ذوق و شوق بالایی برای زندگی کردن داریم اما به مرور که بزرگتر می شویم و تحت تعلیم و یادگیری بایدها و نبایدها قرار می گیریم هدف اصلی از حضور در دنیای مادی را فراموش کرده و سعی می کنیم به آنچه دیگران، جامعه، فرهنگ، دین و … برای ما تعیین کرده است دست پیدا کنیم و از آنجا که آنچه ما به دنبال تحقق آن هستیم با اصل و اساس خلقت ما هماهنگی ندارد به مرور دچار احساس پوچی و بی هدفی در زندگی می شویم.

برای تجربه خوشبختی در دنیا و آخرت نیاز به زندگی کردن داریم و برای ذوق و شوق زندگی کردن نیاز است هدفمند باشیم.

حس هدفمندی مهمترین عامل خودشکوفایی در زندگی است.

انسان هدفمند با متعالی ترین ویژگی های بشری زندگی می کند.

از زمانی که در مسیر تغییر کردن قرار گرفتم با موضوع هدفمند بودن در زندگی آشنا شدم اما هرگز درک درستی از آن نداشتم.

سوالات زیادی در ذهنم درباره هدفمند بودن وجود داشت که پاسخ مناسبی برای آنها نداشتم.

چطور می توانم هدفمند باشم؟

آیا برای زندگی کردن واقعا باید هدفمند باشم؟

چرا نمی دانم هدفم در زندگی چیست؟

چگونه هدف یا رسالتم در زندگی را پیدا کنم؟

در این باره تحقیق و مطالعه زیادی کردم اما پاسخ قطعی و قانع کننده ای برای هدفمند بودن پیدا نکردم.

استمرار و ادامه دادن همیشه پاسخ صحیح را نمایان می کند و از آنجایی که من در مسیر تغییر کردن استمرار داشتم در نهایت پاسخ مناسب برای هدفمند بودن را پیدا کردم.

حضور ما نشان از هدفمند بودن ماست

از ابتدای نوشته های باورساز درباره قدرت اراده خداوند توضیحات مفصل داده شده است. این قدرت همچون نیرویی در جهان وجود دارد و هرکس و هرچیزی به این نیروی نامرئی متصل است.

از آنجا که جهان هستی سیستمی هوشمند است اگر قرار نباشد چیزی در این دنیا باشد، پس نخواهد بود و اگر چیزی در این جهان وجود دارد پس باید وجود داشته باشد. در نهایت هیچ اشتباهی رخ نداده است.

درک این موضوع برای رسیدن به احساس هدف مندی کافی است.

اگر حضور دارید پس باید حضور داشته باشید و هرآنچه باید حضور داشته باشد حتما هدف و مقصودی از حضورش در این دنیا وجود دارد.

پس در یک عبارت ساده، حضور ما دلیل بر هدفمند بودن ما می باشد و اگر بارها با خود فکر کرده اید هدفی در زندگی ندارید، یا نمی دانید چرا و برای چه به این دنیا آمده اید به این مفهوم نیست که بی هدف خلق شده اید بلکه به این دلیل است که به دلیل جدا شدن از قدرت اراده خداوند، هدف و رسالت خود را گم کرده اید.

به این دلیل است که سوال کلیدی و مهم در ذهن انسان های زیادی این است که: “هدفم چیست؟”

این سوالی است که موجب سردرگمی و شک و تردید انسانها برای زندگی کردن و انتخاب مسیر رشد و پیشرفتشان است.

چه کاری باید انجام دهم؟

مهندس ساختمان شوم یا بهتر است پزشک شوم؟

بهتر است ادامه تحصیل دهم یا برای یادگیری حرفه ای مشغول کار شوم؟

الان وقت ازدواج کردن است یا بهتر است فعلا ازدواج نکنم؟

این شهر برای زندگی و پیشرفت کردن خوب است یا باید به شهر دیگری بروم؟

همه ما با تعداد زیادی پرسش در ذهن خود مواجه هستیم که گزینه های بی شماری را پیش روی ما قرار می دهند و باعث سردرگمی ما می شوند.

برای رهایی از احساس بی هدفی باید پرسش کردن را رها کنید و به جای دنبال پاسخ بودن به روح جهانی مشیت الهی اعتماد و توکل کنید. به خاطر داشته باشید شما از آن سرچشمه گرفته اید و در تمامی اوقات بخشی از آن هستید.

برای رهایی از احساس بی هدفی به این موضوع فکر کنید:

هیچ رویدادی به صورت تصادفی در جهان رخ نمی دهد، شما به منظور هدفی آفریده شده اید و قبل از اینکه وارد دنیای مادی شوید قرارداد همکاری خود با خداوند را امضا کرده اید.

هرچه ارتباط بین خود و قدرت اراده خداوند را جلا دهید احساس هدفمند بودن بیشتری در زندگی خواهید کرد ضمن اینکه به دو نکته مهم پی خواهید برد.

1- در ابتدا درک می کنید که هدفتان پیش از آنکه به آنچه در زندگی انجام می دهید مربوط باشد به چگونگی احساس تان مربوط می شود.

2- سپس درک می کنید که احساس هدفمندی، قدرت اراده خداوند را به جریان می اندازد تا هرآنچه با ویژگی های قدرت اراده خداوند هماهنگی دارد را خلق کند.

با زندگی ام چه کاری باید انجام دهم؟!

این سوالی است که سالها در ذهن من بود که باید با زندگی ام چه کاری انجام دهم؟ شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که هدفتان از زنده بودن و زندگی کردن در دنیا چیست و هر روز که از خواب بیدار می شوید باید چه کاری انجام دهید تا احساس هدفمند بودن یا معنوی بودن داشته باشید.

پاسخ صحیح این است:

ما دست خالی به این جهان آمده ایم و دست خالی نیز این دنیا را ترک خواهیم کرد. پس فقط می توانیم زندگی کنیم.

زمانی احساس زنده بودن و زندگی کردن خواهید داشت که زندگی خود را به دیگران هدیه کنید. در این صورت احساس هدفمندی خواهید کرد.

خداوند در قرآن کریم می فرماید:

پس آن گاه که او را به خلقت کامل بیاراستم و از روح خود در او بدمیدم بر او به سجده در افتید. (72 سوره ص)

خداوند از آنچه خود داشت در انسان دمید تا خودش را از طریق انسان تجربه کند.

آنچه هستیم را زمانی می توانیم تجربه کنیم که آن را مشاهده کنیم.

چگونه می توانیم آنچه هستیم را مشاهده کنیم؟ زمانی که واکنش یا احساسی که ارائه یا دادن آن به دیگران در آنها ایجاد می کند را مشاهده کنیم.

برای درک مهربان بودن باید به دیگران مهربانی کنید و احساسی که مهر شما در دیگران ایجاد می کند را از طریق مشاهده کردن تجربه می کنید.

زندگی فرصتی است که نه می توان آن را ذخیره کرد و نه می توان آن را مصرف کرد و به اتمام رساند.

زندگی را فقط می توان تجربه کرد از طریق هدیه کردن آن به دیگران. هدیه مهربانی، هدیه لبخند، هدیه بخشش، هدیه کمک، هدیه دستگیری، هدیه ….

پس برای هدفمند بودن فقط باید زندگی کرد و برای زندگی کردن باید به دنبال فرصت اهدا کردن آن به دیگران بود.

نقش خداوند در زندگی چیست؟

خداوند پیوسته مشغول اهدا کردن نیروی زندگی است تا چیزی را از هیچ خلق کند..

برای پیوستن به قدرت اراده خداوند باید مانند او عمل کنیم. پیوسته مشغول زندگی کردن و خلق کردن هرآنچه می توانیم از فرصت زندگی باشیم.

این بالاترین نوع احساس هدفمند بودن است.

برای تجربه احساس هدفمند بودن لازم است ابتدا در درون خود به جایگاه احساسی برسید که در آن هیچگونه ترس و نگرانی برای اموری که انجام آن برایتان مقدر شده است وجود ندارد.

من در زندگی زمانی به احساس هدفمند بودن می رسم که پیام ها و نوشته های افرادی که از آموزش های سایت تناسب فکری استفاده کرده اند و نتایج عالی گرفته اند.

ذوق و شوق زندگی کردن پیدا کرده اند و احساس هدفمندی می کنند.

مشاهده احساس رضایت و شادی افراد بالاترین تجربه احساس هدفمند بودن در زندگی برای من است.

برای تجربه احساس هدفمند بودن از هرآنچه در اختیار دارید استفاده کنید. از همین لحظه ای که در حال سپری کردن آن هستید شروع کنید.

به دیگران کمک کنید، احساس شادی را گسترش دهید، کودکی را بخندانید، تکه زباله ای را از روی زمین بردارید و ….

به این شکل زندگی خود را صرف تجربه کردن ویژی های قدرت اراده خداوند کرده اید و این بالاترین نوع هدفمند زندگی کردن است.

به دنبال هدف نباشید، هدف شما را پیدا می کند

در نوشته های قبلی به موانع ارتباط با قدرت اراده خداوند اشاره شد و یکی از مهمترین موانع، افکار و اندیشه هایی است که به طور پیوسته در ذهن ما مرور می شوند.

همه ما همان انسانی هستیم که در طول روز به آن فکر می کنیم.

چه افکاری را در ذهنتان مرور می کنید که مانع می شود در زندگی احساس هدفمندی داشته باشید؟

آن افکار را رها کنید.

اگر فکر می کنید در زندگی بی هدف هستید دقیقا همین شرایط را در زندگی جذب خواهید کرد و مانند برگی بر روی آب در جریان زندگی حرکت خواهید کرد و با هر موج بالا و پایین خواهید شد و این نوسان احساسی به شدت باعث احساس خستگی و ناامیدی خواهد شد.

من احساس بی هدف بودن را به این شکل برای خودم از طریق منطقی کردن برطرف کردم:

من اطمینان دارم که جهان هدفمند است و نیرویی بی نهایت در جهان مادی جریان دارد که همه چیز و همه کس را تحت پوشش دارد.

من بعنوان بخشی از این جهان هستم و تحت پوشش این نیروی بی نهایت قرار دارم.

حتی اگر من ندانم که هدفم از زندگی و زنده بودن چیست، خداوند (نیروی بی نهایت) حتما هدف از موجود بودن مرا می داند و از آنجایکه خداوند هرگز کار اشتباه یا بی هوده انجام نمی دهد، همواره من را به بهترین شکل در مسیر تجربه هدفم از زندگی کردن هدایت می کند.

به این شکل خودم را از شر افکار مزاحم که سعی می کنند زندگی را برای من بی معنی و مفهوم جلوه دهند خلاص می کنم و بلافاصله احساس ذوق و شوق برای زندگی کردن پیدا می کنم.

تصمیم می گیرم با احساس خوب زندگی کنم و از هر فرصتی در اختیار دارم برای لذت بردن و تجربه کردن زندگی استفاده کنم و اطمینان داشته باشم خداوند مرا به مسیر درست هدایت می کند.

فکر کردن به اینکه چرا در جهان حضور دارید باعث می شود افکارتان را به برقراری ارتباط با قدرت اراده خداوند ترغیب و تشویق کنید.

شما به قدرت بی نهایت فکر کردن مجهز شده اید. در واقع قدرت فکر کردن ما همان روح بی نهایت الهی است که در ما دمیده شده است.

شما به هر چیز و به هر شکلی می توانید فکر کنید. در واقع شما می توانید از هیچ در فکر خود چیری خلق کنید.

این همان ویژگی نامحدود بودن خداوند است.

بنابراین به هر طریق به هدف خود فکر کنید، یا به بودن خود در دنیا فکر کنید شما در حال به جریان انداختن قدرت اراده خداوند در زندگی خود هستید.

در این بین همیشه منیت به شما توصیه می کند اعتقاد داشته باشید از قدرت اراده خداوند جدا شده اید و به عنوان یک موجود سرگردان و بی سرپناه به دنبال جلب رضایت و بخشیده شدن از طرف قدرت اراده خداوند باشید.

بخششی که هرگز مطمئن نخواهید شد صورت گرفته است یا خیر.

منیت همواره در تلاش است تا احساس دور افتادگی و جدا شدن از خداوند را در قلب ما گسترش دهد و این وظیفه به عهده خودتان است که هم قدم با منیت همیشه سعی در تقویت احساس اتصال و یکی بودن با قدرت اراده خداوند داشته باشید.

متمرکز شدن بر آنچه منیت از شما می خواهد سبب می شود احساس ناکامی و درماندگی داشته باشید. اما هدف راستین زندگی، آن چیزی است که قدرت اراده خداوند در وجود شما قرار داده است تا از بودن در دنیا برای زندگی کردن و تجربه زندگی استفاده کنید.

نکته جالب توجه و آرامبخش درباره قدرت اراده خداوند این است که اگر به هر اندازه احساس بی هدفی و درماندگی در زندگی داشته باشید به محض اینکه تصمیم می گیرید به قدرت اراده خداوند ملحق شوید، او شما را پیدا می کند.

مهم نیست کجا هستید، خداوند شما را پیدا می کند و با ایجاد احساس آرامش در قلبتان، نزدیک بودنش به خودتان را احساس خواهید کرد.

هدفمندی را در درون خود چستجو کنید

همه ما در پس زمینه مبهم ذهنمان، آنچه را قرار است انجام دهیم می دانیم، اما نمی توانیم انجام آن را شروع کنیم.

هر لحظه انتظار داریم طلسم شکسته شود اما همچنان طلسم ادامه می یابد، موانع یکی پس از دیگری ظاهر می شوند و ما در آن موانع شناور می شویم.

برداشتی از نوشته ویلیام جیمز (روانشناس و فیلسوف)

جایی در اعماق درونمان برای حرکت به سمت هدف فراخوانده می شویم. این فراخوان همیشه هم کاملا منطقی، آشکار و با جزئیات کامل نیست بلکه حتی گاهی اوقات بی معنی و مضحک به نظر می رسد اما آگاهی آن در اعماق وجودمان قرار دارد.

نیروی خاموشی در درونتان وجود دارد که تشویق تان می کند خود را متجلی کنید، آن نیروی خاموش همان قدرت اراده خداوند است. اما اکثر افراد به آنچه قدرت اراده شخص شان گوشزد می کند عمل می کنند و هرگز در جهت تجلی خود و تجربه هدفمند بودن حرکت خود را آغاز نمی کنند.

آن معرفت خاموش درونی هرگز شما را رها و تنها نمی گذارد، ممکن است سعی کنید او را نادیده بگیرید یا وانمود کنید که وجود ندارد اما در لحظه هایی که با خودتان صادق هستید و خلوت می کنید صدایی را می شنوید که از شما می خواهد حرکت خود را آغاز کنید.

آنچه باعث می شود پیشنهادات معرفت خاموش را نادیده بگیریم، بررسی کردن آنها بر مبنای قدرت اراده شخصی است.

ضرورتی ندارد خداوند درباره انجام وظیفه ای خاص یا اشتغال در شغلی ویژه یا زندگی در مکانی فوق العاده با شما صحبت کند. قدرت اراده خداوند به این موضوع مربوط می شود که در کارهای ابتکاری که سرشار از عشق هستند شرکت کنید و از مهارت ها و علاقه های ذاتی خود که بخشی از وجودتان هستند استفاده کنید.

به این موضوع فکر کنید که چرا خداوند در قرآن به هیچ شغل خاص یا عمل خاصی اشاره نکرده است. همیشه صحبت از ایمان و عمل صالح شده است و هرگز توضیحی درباره عمل صالح داده نشده است چون عمل صالح هر عملی است که باعث ایجاد شادی درونی شود و برای هر فرد می تواند مختص به خودش باشد.

عمل صالح می تواند رقصیدن باشد، نوشتن کتاب باشد، شفابخشی، باغبانی، پرستاری، آهنگسازی، فیلم سازی، موج سواری، خوانندگی، آموزش لاغری یا هر عملی که باعث ایجاد شادی درونی در فرد شود باشد.

این فهرست هیچ محدودیتی ندارد.

به این نکته دقت کنید که قدرت اراده خداوند بر اساس این فهرست نامحدود به شما پیشنهاد هدفمند بودن و تجربه زندگی کردن را می دهد اما انسان ها بر اساس آنچه قدرت اراده شخصی مشخص کرده است فعالیت ها را به خوب و بد تفکیک می کند و در این میان ممکن است آنچه روح الهی درونی تان به شما پیشنهاد انجام دادنش را می دهد در لیست کارهای بد و ناشایست قدرت اراده شخصی قرار داشته باشد و در این مواقع افراد با اینکه علاقه به انجام کاری دارند که در آنها احساس شادی درونی ایجاد می کند اما از ترس مورد خطاب قرار گرفتن هرگز به سمت اجرای آن فعالیت حرکت نمی کنند.

اگر آنچه احساس می کنید باید انجام دهید در شما احساس خوب ایجاد می کند و در جهت کمک یا خدمت به دیگران است مطمئن باشید این همان عمل صالحی است که باید برای تکمیل ایمان به خداوند در دنیای مادی انجام دهید.

در این صورت سعادت و برکت یک زندگی هدفمند را احساس خواهید کرد. در این شرایط بیشتر از آنچه دوست دارید در زندگی داشته باشید را جذب خواهید کرد.

در قسمت بعدی درباره راهکارها استفاده از الهامات الهی برای حرکت در مسیر هدفمند بودن توضیح داده خواهد شد.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.09 از 11 رای

https://tanasobefekri.net/?p=31551
برچسب ها:
4 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار صالحه
   1402/05/25 00:29
   مدت عضویت: 239 روز
   امتیاز کاربر: 29595 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,175 کلمه

   سلام خدایی مهربون سلام بر دوست بی نظیر م 

   سلام بر  آقای  عطار  روشن وهمه هم مسیران 

   من  از قبل  از و ردم  به سایت  صبح که  ازخواب  بیدار میشدم  یی  بی انگیزگی  داشتم  این  هم طی ده سال گذشته  با  زباد   شدن‌  وزنم به   من رسیده  بود  اصلا  برای  چی زنده هستم 

    باشم  که  بازم  چاقتر   بشم   از رصبح  رفکر درست گردن غذا وچگونه  خوردن  باشه  این  شد زندگی  هر چی  روش تودید خودم  بود  که طی  این  همه سال  که  اجرا  کرده ر بود تو اویل هر رژیم  بسیار  خوشحال بودم  ولی  رفته اون احساس خوشایند  تبدیل میشد  به تنفر بی احساسی  نسب به‌ خودم چون  ته  ذهنم میدونستم بی فایده هست 

   .این  شده  بود که  ازخودم  بپرسم  برای  چی  اصلا  به دینا آمدم 

   آمدم که فقط  زمان   طلف  کنم  هی  پی راه  کار  بکردم که بی  فایده هست   آخرش  چی تا رزمانی  که جان  دربدن دارم  این   اضافه   وزن  دنبال  خودم  بکشم اخه مگه میشد کشید   آخرش چی 

    ولی بازم مجبور بودم که باشم واین حس  هرروز بععضی زمان افراد پرکاری رو که میدیدم که ازصبح تا ساعت۱۰ شب برنامه پری رو دارن باره تو دلم  بهوش  آفرین  میگفتم  که  از زمان  ونیروی   جسمی خودشون کمال استفاده  داره میکن من چی 

   ولی با وهدایتد وحمایت   خداوند  ورسیدن  به  آین  مسیر اول  که کلی خوشحال  شدم   که راه نجات  خودم  رو  پیدا کردم  ولی  بازم  اون بخش  منفی  هی به می‌گفت  خیلی   خوشحال  نشو  این م ثل بقیه هست دلتو خوش  نکن  ولی چون  این مسیر  رو از طرف  خداوند میدوستم  کم کم  بعد از دو یا سه روز احساسس  داشت  خیلی  بیشتر می شو د و

   کم کم  اون احساس تبدیل شد به دوست داشتن  بازم انقدر مهو این مسیر شدم اون دوست داشتن تبدیل شد به شورو شوق وعشق به این مسیر و تازه درهایی پا احساس‌های عالیه روی من ازهمون دری باز  شده که من  محکم  بسته بودن  تازه  مزه  شور  و شوق و  هدف   داشتن  رو به خودم هدیه دادم  پش  داشتن   اون  هدف در دید من نفس زندگی‌ هست  یی موتر حرکتی  هست که  باهش  بخوای  به آنجه آرزو  دارم  برسیی   وچه  زیباست  این هدف که کلی احساس حیاط  وزندگی در وجود من تزریق کرد

   با زندگی چکارباید بکنم 

   من که داشتم   اشکالتی   رو به خودم   به وجود اورددم برطرف   میکردم  ولی  اون  بی نتیجه  بود 

   حالا که لطف  خداوند شامل حالم  شده  امروز  با زندگیم  چکار باید بکنم  من برای خودم  کلی برنامه که میخو ام به شکل واقعی انجام بدم  چیدم و مرحله به مرحله وآرام آرام  برنامه زندگی  با مسیر تناسب فکردی  اضافه  میکنم تواند روزی برنامه کوجک ولی ادامه داره تا هرانجه‌که رک تواین همه مدت تلق کردم رو جبران کنم البته بخشی رو اگه خدا کمک‌کننده بتوانم  برطرف کنم 

   نفش خداوند درزندگی من چیست 

    اون هدایت وحمایت خداوند نبود که درحال حاضر اشتم در

   جا میزدم بعنی دنبال راهکار میکشم 

   قدر بدنم  شادی بخش‌های دیگران باشم اون ذق شوق رو بیشترین کنم  هدفمند زندگی  کنم چون میخوام با ا ره الهی همسو پشم  داشتند برای بسیار مهمی تواین مسیر اون هدف  ارتباط با ارده خداوند هست داشتن هدف اون انگیزه کارکردن روی خودمون رو به مامیده

   خداوند  و اهدایی زندگی از  چیزی  از هیچ  چیز است خلق  میکنه   من چون هدفم روکه ارتباط با ارده الهی هست باید سعی کوشش خودم رو برای آنجه که دردیدم نشدنی هست کنم تا من بتوانم‌اون خلاقیت رو به اطراف داشته باشم احسا س شادی به دیگران ببخشم  من اون اموری که به من محول شد  که برام مهیا شده ه توهمین زمان به شکل درست انجام بدم موفقی بودم‌که اون ارتباط رو به شکل درست انجام بدم 

   شاید بخش  متفی ذهنم باره هی به من  تاکید که  تو  سنت زیا د هست  اگه بخواهی  کار ی   مفید بعد  از لاغریی  کاری بخواهی  انجام  بدی  خیلی  زمان  نداری  اون‌ کار   نصفه میمونه ولی من میگم‌ خداوند من رو  به  این  سمت  هدایت گرده ه  هرچی  اون درنظر داشته باسه من باید اون  رو به شکل خوب انجام  بدم‌ چون قصدم  ارتباط و هموسو شدن با ارده  خداوند هست  مهم مقدار  زمان  بلند مدت  نیست  شاید  توهمین  زمان‌  گوتاه   که  خداوند  من  نمیدونم چندساله   اون  کاره من  تا  یی  زمانی به گردن  من  هست وشاید   یی عده  دیگه اون کاره من‌  رو ادامه  بدن  حتما  که  من  نباید  تا آخرش  باشم شاید من   باید  شروع  کننده باشم   اون   بستگی   به خداوند  داره نه من 

   هدفمندی رو درخود م جستجو کنم 

   من   شاید   باره   برای   این مسیر   وهدف   که تو  این مسیر  به من رسید   باره   ازخداوند   تشکر  کردم  من دنبال لاغریی آمدم وبا وردم اون لاغریی   یی   هدف  ب اارزش  شد که  اصلا من برای اون  به  این مسیر  نیومد تازه چون هدف برام  مهم با  ارزش   شد با بودن وادامه دادن که به هدفم برسم هیی یی خش تازه روبروی من  بازمیشه  تا اون بخش رو طی میکنم یی بخش بالاتر به من میرسه  اگه من فقط لاغری رو   درنظر میگرفتم   شاید  خداوند من به این بخش راهنمایی نمی کرد که  چه  دنیای   بزرگی رو جلوی چشم باز کرده پس هدف  خودش  من   رو پیدا  کرده  من  دنبالش نبودم  

   هدف مندی خودم رو پیدا کنم 

   خداوند  برام ا ین هدف مندی  رو به شکل  خواست  خودش برای  من  مهیا  کرده  خیلی وفت  هست که  من  بخاطر این دوره‌ام  که زمان زیادی ازمن میگرفت مسئولیت گلهای حیاطم رو به پسرم ولی فرد دیگه سپرد  بودم که بهشون فقط اب بده کاره دیگه نکنه 

   روز گذشته به خودم گفتم من مسئولیت این کا ه رو به عهد دیگران انداختم برم بهشون رسیدگی کنم درکمال تعجب وفتی داشتن بهشون رسیدگی میکردم  بعضی از گلدانها  حیاط انکار رمن  رو صدا   می گردن  که ما  احتیاج  به رسیدگی  تو داریم به خودم گفتم  دیگه  این  بخش  که شاید خداوند   برای در نظر  داره  رو به  عهد هیچ کس نمیزارم  بقدری  رسیدگی  رو خوب  درست  انجام  دادم  اخر  کار م   انکار  گلهای حیاطم انگار  خوشحال بودن  داشتن بال در میاوردن 

   پس  من  اون عمل  صالح  که  تونظرم  دنبالش  تو جای  دیگه میگشتم  تو حیاط منرل  خودم بود  خیلی برام جالب شد  حتی بععضی  از گلدانه  دیگه  انکار منتظرم باشن خودش رو به شکلی تونظر م  می انداختن وفتی بهشون دست می زدم میدیم اگه   تواین  چند  روز  بهشون   رسیدگی  نمی  کردم حتما ازبین  میرفتند چون ریشها  شون  از خاک  بیرون آمده بود

    فقط همین چند  روز  فرصت داشتم  برای  احیای  ورسیدن  تازه  بعد ازد تموم  شدن  کارم  با  اینگه  خیلی  خسته  شدم پام کمی  درد  گرفت  ولی  یی حس  شادی  دورنی  رو به  خودم  دادم   خیلی حس  خوبی  بود   کلی  موجود  زنده  رو   از  خطر  مرگ  نجات   دادم  حق  حیات  دو باره بهشون  دادم   اونم  با  ارده خداوند  چون  من قصدشو   داشتم  که  رسیدگی   کنم  ولی   هی  امروز  وفراد  میگردم  ولی  دو  روز  گذشته   انکار   کسی  به  من  بگه  که  باید  انجام   بدی  من  هم  فبول  کنم این مورد  برام پیش  آمد 

   خداوند  پشت  و پنا هتو ن یا حق  حق  نگه  دار تو ن 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/03/04 19:32
   مدت عضویت: 324 روز
   امتیاز کاربر: 9380 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 716 کلمه

   باسلام خدمت شما 

   اگر همیشه در زندگی با احساس خوب و ذوق و شوق برای ادامه مسیر زندگی را تکه تکه کنید و همیشه به دنبال هدف باشید برنامه ریزی ذهنی دارید و می دانید که برای رسیدن به هدف خوب باید با افکار خوب هم در رسیدن به این هدف تلاش کرد اما اگر از این آگاهی بهره مند نیستید باید بدانید که ما با افکار خودمان هست که به دنبال هدف می رویم و به او می رسیم اگر احساس ما در رسیدن به هدف و در این مسیر خوب و عالی باشد همیشه بهترین جواب خود را از جهان هستی در زندگی جذب می کنیم و این همان قانون جذب است که در باره هر چیزی که به خوبی فکر کنید به سمت خودتان خوبی ها را جذب می کنید وقتی با هدفمندی و شوق زندگی کنید هر روزتان را بهتر از دیروز میسازی برای مثال من امروز که از خواب بیدار شدم تصمیم گرفتم که دیگران را همیشه بتونه انتظار داشتن از اون ها دوست داشته باشم و خطاها و پای اون ها رو نبینم و زیباییهای انسانها و جهان هستی رو ببینم وقتی که صفات خوب خود را تقویت کنید می توانید با دانش و آگاهی بالا هر روز را یک روز جدید را آغاز کند،

   من انسان های زیادی دیدم که هر روز شان بدون هدف و تکراری هست و از این که در جهان هستند پشیمان هستم و از حضور خودشان شکایت دارن وقتی که انسان این آگاهی رو نداره که هدف از خلقت اش بر روی زمین چگونه و چه بوده است برای همین نمی تواند باور کند و زندگی خوبی را داشته باشد هدف از حضور ما این است که خودمان را بهترین انسانی کنیم که می تواند باشد یعنی به بهترین شکل ممکن زندگی کنیم زیرا که بهترین نوع زندگی حساب میشود و افکار منفی و زندگی تکراری و خسته کننده در جهان آخرت یا بهتر است بگویم زندگی پس از مرگ بیاب نمی‌شود و فقط خوبی ها را زندگی می کنیم و بدی ها حذف می شود،

   برای همین است که به انسان آگاهی و این علم رو می دهند که باید احساس خوب داشته باشیم تا بر اساس قانون جذب و سیستم خداوند به آنچه که با فرستنده های ذهن خودمان به جهان هستی میفرستیم نعمت های خوبی را دریافت کنیم و آنچه که دوست داریم در زندگی تجربه کنیم وقتی که احساس خوب و شوق و ذوق و هدفمند باشیم هر روز را با افکار خودمان حلق می کنیم و در مسیر خودمان محکم و استوار هستیم و هیچ وقت از نظرات و افکار دیگران ناامید نمی شویم به مسیرمان فکر می‌کنیم و هدفی که قرار است ما رو انسانی بهتر و بهتر کنه،

   یکی دیگر از اعمالی که برای من به صورت عادت تبدیل شده این است که دیگران رو خیلی دوست دارم همانطور که خودم رو خیلی دوست دارم و به خودم احترام می گذارم و ارزش می دهد و جدیداً من در خودم این حس رو بسیار زیاد ترشح می کنم که خداوند همیشه در زندگی من نقش بسیار خوبی دارد برای مثال من تا در ذهن خودم شروع کردم به خواستن تغییر خودم را با شوق و ذوق و خواسته قلبی وارد این مسیر شدم تا به الان هرگز نتونستم که از این دوره ها دل بکنم یا روزی نباشه که من این دوره ها رو گوش بدم همیشه دوست دارم که با شوق و ذوق پیش برم و اطلاعات من روز به روز بیشتر بشه و احساس من بهتر و بهتر باشه درباره خودم زندگی و شناخت خداوند و آیا به راستی که نقش خدا در زندگی ما چیست فقط و فقط میتونم اینو بگم که خود آقا میتونه یک الگوی بسیار زیبا برای ما انسانها ای باشه که آگاه شده‌ایم و دوستانم همانند خداوند رفتار کنیم زیبا ببینیم و زیبا حرف بزنیم و شوق برای زندگی داشته باشیم مهربانی کنیم و بین انسان هایش تفاوتی نداریم دوست داشتن بدون حد و مرز را داشته باشیم و از افکار و انسانهای منفی دوری کنیم و افکار مثبتی داشته باشیم تا زندگی خود را تجربه کنیم،

   من هم به خداوند توکل می کنم و همیشه سعی می کنم در زندگی با اراده خداوند همسو باشم و به خواسته های زیبای خودم با بهترین هدفمندی ها و ذوق و شوق داشتن در زندگی و سپاسگزاری فراوان که به صورت عملی باید داشته باشم برسم،

   باتشکر ازشما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1400/10/16 06:38
   مدت عضویت: 1487 روز
   امتیاز کاربر: 11240 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 629 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   ااز مهمترین ویژگیهای که خدا در انسان قرار داده از ابتدا ذوق و شوق زندگی کردن است . واقعا مثل بچه ها که از همه چیز لذت می برن . من  دیشب جایی خوندم که بهترین روش احترام به خداوند همینه که با شور و شوق زندگی کنیم یه وقتها که صبح ها که حوصله ندارم اینو یاد آوری می کنم به خودم . قبلا که می رفتم سرکار خیلی ذوق و شوق داشتم اما الان یه روزایی نه ولی باز بلند می شم سرم و گرم می کنم یه وقتها چیزای جدیدی و یاد می گیرم درست می کنم .نیاز داریم که زندگی کنیم .و برای اینکه با شوق و شور زندگی کنیم باید هدفمند باشیم .و حضور ما نشان از هدفمند بودن ما است من تا حالا به این هدفمند بودن راستشو بخواین فکر نگرده بودم همینهایی که شنیده بودم بچه ها درس می خونن بزرگ می شن ازدواج می کنن و بچه دار می شن ….. ولی این خیلی جالب بود که گفتین حضور ما در این دنیا نشان از هدفمند بودن است حتما یه رسالتی داریم . همه به اون نیروی منشع متصل هستن . و آنچه باید حضور داشته باشد حتما هدف و مقصودی از حضورش در این دنیا وجود دارد.شما از آنچه سرچشمه گرفتید در تمامی اوقات بخشی از آن هستید.هیچ چیزی تصادفی نیست در این جهان .هر چه ارتباط خودمون و با خدا بیشتر کنیم احساس هدفمند بودن بیشتری در زندگی تجربه می کنیم.

   هدفمون پیش از آنچه در زندگی انجام می دهیم مربوط باشد به چگونگی احساس مربوط می شود. و احساس هدفمندی قدرت اراده خداوند و به جریان می ندازه تا هر آنچه با ویژگیهای خداوند هماهنگی دارد رو خلق کند.

   زمانی احساس زنده بودن و زندگی کردن و خواهید داشت که زندگی خود را به دیگران هدیه کنید.در این صورت احساس هدفمندی خواهید کرد .آنچه هستیم را زمانی می توانیم تجربه کنیم که اون و مشاهده کنیم مثلا مهربانی که از ویزگیل‌های خداونده رو در وجودمون بوجود بیاریم و به دیگران با مهربانی رفتار کنیم اون و تجربه می کنیم یعنی همون ویژگیهای خداوند و در خودمون ایجاد کنیم و عمل کنیم و مشاهده می کنیم .

   برای پیوستن به قدرت اراده خداوند باید مانند او عمل کنیم.پیوسته مشغول زندگی کردن و خلق هر آنچه می توانیم از فرصت زندگی باشیم .

   برای تجربه احساس هدفمند بودن لازمه که ابتدا هیچ ترس و نگرانی برای اموری که انجام اون برای شما مقرر شده نداشته باشید .

   با اینکه روی این موضوع کار می کنم و فکر می کنم هنوز نتونستم به طور کامل ترس و بیرون کنم خیلی موقع ها دلشوره می گیرم و ترس میاد به سراغم .

   خیلی دوست دارم به اون آرامش برسم دیگه از هیچی نترسم .

   حتی اگه من ندانم هدفم چیست خدا مرا هدایت می کنه در مسیر هدفم .با احساس خوب زندگی کنم و از هر فرصتی که در اختیار دارم برای لذت بردن و تجربه کردن استفاده کنم و اطمینان داشته باشم که خداوند مرا به مسیر درست هدایت می کند.

   همه ما در ذهنمان می دونیم آنچه و که باید انجام بدیم اما نمی توانیم انجام آن را شروع کنیم .به اون نیروی خاموش که همون قدرت اراده خداونده توجه نمی کنیم.

   عمل صالح هر عملی است که باعث ایجاد شادی درونی می شود .و برای هر فردی مختص به خودشه .

   یه وقتا من مثلا غذا درست می کنم یه خورده به همسایه ها می دم . برا مامانم اینا می برم . خیلی با مادر بزرگم حرف می زنم . چون شنوایش کم شده همه حوصله ندارن ولی من هر وقت می رم پروش می شینم به حرفاش گوش می دم ازش فیلم می گیرم .وقتی هم می خوام فیلم بگیرم می گم مامان جان تعریف کنین می گن اخه باید تو بپرسی بعد من بگم خلاصه داستانیه ولی من دوست دارم خیلی .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار لیلا سنگونی
   1400/10/06 00:20
   مدت عضویت: 1017 روز
   امتیاز کاربر: 7351 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 261 کلمه

   انگاه که اورا به خلقت کامل بیاراستم وازروح خود بران بدمیدم براو به سجده بیافتید 

   واای وای استاد باروح من چه کردی نمیتونم بیان کنم احساسم رو از خوندن این متن وشنیدن این آهنگ بینظیر 

   استاد عزیزم منو تودل این شب وصل کردی به معبودم. فقط اشک ریختم وسپاسگذاری کردم ازاینکه خداوند منو چقدر قدرتمند خلق کرده ومنو به تمام توانایی ها ونیکی ها اراسته  وهمواره درحال هدایته منه. خدایاااا عاشفتم. وااای  چقدر خدا به من نزدیکه ومن ندیدمش چقد عاشقه منه ومن خودم رو از عشقش محروم کردم خدایاااااااا😭😭😭

   خدایا تو چقدر بزرگی. سپاسگزارم که منو بی هدف خلق نکردی ومنو به حال خودم رها نکردی متشکرم 

   که به من قدرت خلق کردن عطاکردی 

   استاد جایی که گفتین خداوند میخاد از طریق من خودش رو تجربه کنه منو دیوانه کردید بارها باخودم تکرارش کردم چقدر احساس ارزشمندی کردم چقدر به خودم افتخار کردم وخودم رو لایق دونستم حالامیتونم این جمله درک کنم که(خدایا تو همه منی ومن همه تو). میتونم وجود خدارو درون قلبم احساس کنم. خدایی که سالهای سال ازش دور بودم رومیتونم در اغوش بکشم وعشقش رو باولع نفس بکشم خدایا سپاسگزارم برای ثانیه ثانیه ی این لحظه ها که دارم زندگی رو تجربه میکنم. دارم خالقم رو تجربه میکنم وباهاش عشق بازی میکنم واشک شوق میریزم. استاد ازت متشکرم ازت متشکرم ازت متشکرم مرد خدا 

   خدایا سپاسگزارم برای وجود افراد نازنینی که در مسیرم قراردادی سپاسگزارم بابت دستان الاهیت 

   استاد عزیزم از خدای وهابم میخام که هرروز ریسمان اتصالت به خداوند قوی وقویتر بشه وهرروز بیشتر بدرخشی ودلت شاااد وخوشحال باشه 

   سپاسگزارم بابت این بخش از سایت هزاران بار تشکر 

   در پناه الله یکتا بدرخشید 🌸🌸🌸

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم