0

گام ۷۰: نگاه ذهن چاق

ذهن چاق
اندازه متن

در تمام دنیا تصور افراد درباره چاقی این است که این افراد به دلیل پرخوری کردنی و کم تحرکی چاق شده اند البته ژنتیک فرد را هم در چاقی تاثیرگذار می دانند.

آنچه از دید بشر درباره چاقی پنهان مانده است ذهن چاق است و تحلیلی که ذهن چاق از دنیای پیرامون خود دارد تنها دلیل چاقی جسم می باشد.

تاثیر فرمول های ذهن چاق

فرمول های ذهنی نه تنها باعث تغییر واکنش های رفتاری و جسم می شوند بلکه سبب تغییر نگاه ما به دنیای پیرامون می شوند.

فرمول های ذهن

همانطور که اگر عینکی با شیشه آبی بر روی چشمان خود بگذارید، صحنه های پیرامون خود را به رنگ آبی با غلظت های متفاوت خواهید دید. زمانی که اطلاعات و آگاهی درباره چاقی وارد ذهن خود کنید ذهن شما رنگ چاقی به خود می گیرد و تبدیل به یک ذهن چاق می شود.

فرمول های ذهن چاق باعث می شوند که صحنه ها و حتی شنیده های پیرامون خود را بر اساس آنچه از قبل در ذهن خود ذخیره کرده اید ببینید و بشنوید.

افرادی که اضافه وزن دارند بر اساس آنچه درباره عوامل چاقی خود در ذهن دارند به پیرامون خود توجه می کنند به همین دلیل رفتار افراد متناسب را بر اساس فرمول های ذهن خود تجزیه و تحلیل می کنند.

البته این موضوع فقط درباره چاقی و داشتن ذهن چاق نیست بلکه همه انسانها دنیای پیرامون خود را بر اساس آنچه در ذهنشان ذخیره دارند مشاهده می کنند به همین دلیل است که دیدگاه و عقیده انسانها درباره یک موضوع مشترک با هم متفاوت است.

زمانی که چاق بودم رفتار افراد متناسب را بر اساس فرمول های ذهنم تحلیل می کردم و به همین دلیل افراد متناسب را انسان های مغرور، خودخواه، بد اخلاق و … می دانستم البته عقیده داشتم خداوند آنها را به صورت دیگری خلق کرده است و به همین دلیل از خدا هم شاکی بودم که چرا من را چاق و دیگران را لاغر خلق کرده است.

ذهن متناسب و ذهن چاق

تفاوت ذهن چاق و متناسب

از زمانی که در مسیر لاغری با ذهن هدایت شدم به موضوع فرمول های ذهن چاق و تاثیر آن در رفتار و واکنش های افرد پی بردم و هرچه بیشتر در این باره تحقیق و بررسی کردم بیشتر به یکسان بودن سیستم عصبی افراد چاق و لاغر پی بردم و به همین دلیل تفاوت رفتار و عملکرد آنها با یکدیگر یکی از مهمترین سوالات ذهن من بود.

اینکه چرا افراد متناسب در برخورد با مواد غذایی بی تفاوت هستند اما افراد چاق چشم از غذاها بر نمی دارند.

چرا افراد متناسب با وجود غذاهای رنگارنگ می توانند به راحتی غذا نخورند اما افراد چاق هرچه تلاش می کنند موفق به کنترل پرخوری خود نیستند.

چرا افراد متناسب حرص و ولعی برای خوردن مواد غذایی ندارند اما افراد چاق همواره به فکر خوردن مواد غذایی هستند.

تفاوت های زیادی بین افراد چاق و لاغر وجود دارد که همه منشاء ذهنی دارد و هیچ ارتباطی به تفاوت در ساختار جسمی آنها ندارد.

در بررسی نوشته های هنرجویان دوره ورود به سرزمین لاغرها به این نتیجه رسیدم که عده زیادی از شرکت کنندگان با اینکه در حال استفاده از آموزش های لاغری با ذهن هستند اما همچنان نگاه آنها به افراد متناسب بر اساس فرمول های ذهن چاق قبلی آنهاست.

برای واضح شدن این موضوع نوشته یکی از اعضای دوره ورود به سرزمین لاغرها در قالب پست اینستاگرامی منتشر کردم و از اعضای پیج لاغری با ذهن درخواست کردم دیدگاه خود درباره موضوع مطرح شده را بیان کنند.

شرح سوال:

چرا افراد متناسب به راحتی می توانند نسبت به تعارف دیگران بگویند: نه، میل ندارم. و آیا این برخورد آنها آگاهانه و به دلیل بالا بودن عزت نفس آنهاست؟

شرح برخی از پاسخ های اعضای کانال اینستاگرام

۱- فرد متناسب اصلا توی این بازی لاغری نیست. اون ذهن چاق نداره و تحت فرمان های ذهن چاق نیست و فقط غذاش رو میخوره حواسش هم اصلا به کم خوردن و زیاد خوردن نیست براش طبیعیه. میگه گشنم میشه غذا میخورم واسه همین نه با یک بار زیاد خوردن ناراحت میشه نه با کم خوردن ناراحت ولی ما که اضافه وزن داریم اندازه خوردنمون باعث افزایش عزت نفس میشه من فکر میکنم اینجوریه باشه. به امید خدا ما هم با اصلاح ذهن چاق شرایط متناسب بودن را تجربه کنیم.

۲- افراد متناسب با کم خوری یه عزت نفس عمومی ایجاد کردن، بخش اول جمله غلطه. چون اصلا تو فکر افراد متناسب کم خوردن و زیاد خوردن نیست چون این افکار فقط در ذهن چاق وجود داره. اونا هميشه به اندازه نیازشون و میلشون میخورن ولی باعث ایجاد یه عزت نفس:عمومی شدن را موافقم.

۳- این فرد متناسب برای خودش احترام قائله و خودش رو خیلی دوست داره و همین ویژگی باعث میشه دیگران هم بهش احترام بزارن و دوستش داشته باشن در واقع رفتار دیگران باهاش انعکاس ذهن خودش هست. جدای از اینکه متناسب بودن باعث افزایش اعتماد به نفسش شده.

۴- عزت نفس یعنی اعتقاد به باارزش بودن در واقع نظر شخص درمورد خودش پس عزت نفس عمومی عبارت صحيحی نیست، اما متناسب بودن نتیجه رفتار های صحیح، ونشانه احترام واهمیت به خودو عزت نفس هست، ولی اینکه میزبان با توجه به هیکل میزبان نوع رفتارش متفاوت باشه نشانه کوته فکری اوست.

۵- انسانی که تناسب افکار داشته باشه در تعارفها و صحبتها و ایده دیگران غرق نمیشه هدفگذاری صحیح را تجربه کرده و با اهدافش تناسب اندامش را در جریانی قراره نمیده که نظرات وایده های دیگران درش دخیل باشن نیاز بدنش را جسمی وذهنی درک میکنه وبرای رفع نیازهاش خودش تصمیم میگیره وآگاهانه رفتارهای غذایی را تکرار میکنه که در ضمیر ناخوداگاهش بشه الگوی همیشگی اش.

و از خاطرات چاق شدن گذشته و اطلاعات مخدوشش پلی برای رسیدن به تناسب همیشگی درست میکنه و خود سرزنشی نداره بلکه با خود دوستی و عشق به خودش انرژی میده و انگیره را خودش بخودش میده و وابسته به هل دادن دیگران نیست خودش اهرم حرکت وتلاش واقدامات متناسب.

ذهن چاق و ذهن لاغر

۶- خود ایشون که میگن دوس نداشتیم به فرد چاق چیزی تعارف کنیم…چون فکر میکنه چاقی به خاطر خوردن به وجود میاد پس میگه این فرد چاق خودش میخوره، نیاز به تعارف نداره…
اما فرد لاغر چون نمیخوره لاغره!
پس باید بهش تعارف کنیم تا بخوره..

در کل از یه جهت نظر من اینه که دیدگاه دوستمون به خاطر یه فرمول اشتباه تو ذهن چاق خودشه.
و یه جهت دومی هم وجود داره و اون فرکانس اون دو فردیه که دارن مقایسه میشن.. یه فرد متناسب خوردن رو کاملا طبیعی میدونه…یعنی دلت خواست بخور ،دلت نخواست نخور. و تمام!

اما یه فرد با ذهن چاق، خوردن براش یه چالشه… اگر الان اینو بخورم چاق میشم، پس میخورم، اگر نخوره چشمش مدام دنبالشه البته که ذهن چاق باعث میشه که چشمش دنبال غذا باشه.

ذهن چاق سعی میکنه خودش رو قانع کنه حالا یه دونه اشکال نداره، و وقتی تصمیم گرفت یه دونه بخوره نگران واکنش اطرافیان میشه. الان میگن چقدر میخوره، الان میگن مگه رژیم نداشت و پر از واگویه های ذهنی میشه و این فرکانس هایی که توسط ذهن چاق ایجاد میشه روی اطرافیان فرد هم تاثیر میذاره و اونا هممین فکر رو راجع بهش میکنن!

کلا کم خوری عزت نفس عمومی میاره به نظرم اشتباهه و ربطی به کم خوری فرد متناسب نداره.

من فکر میکنم ایشون هم فرمول خوردن مساوی چاقی رو تو ذهنشون دارن و هم نمیدونم چجوری بگم اینکه به اصطلاح لاغرها با کلاسن ،چاق ها بی کلاس.

این دومی رو نمیدونم منظورم رو چطوری بگم. در واقع چون از چاقی خودش بدش میاد راجع به فرد متناسب و چاق اینطوری فکر میکنه.

من هم قبلا فکر میکردم تو مهمونی کسی به من تعارف نمیکنه…چون مهلت نمیدم…و کسی هم بهم تعارف نمیکرد. فرکانس خودم بود.

ولی الان چون به این موضوع فکر نمیکنم با اینکه من از نظر ظاهری همون آدم هستم ولی بهم تعارف میکنن.

۷- در وهله ی اول «کم خوری» باعث لاغری افراد متناسب نیست، بلکه اونها درست و به اندازه ی نیاز خودشون میخورند، به بدن شون اعتماد دارن و اصلا هم نگرش چاقی ندارن.

یعنی این موضوع که «خوردن» باعث چاقی شون میشه یا نه، اصلا در ذهن شون تعریف نشده. «خوردن» براشون همونقدر طبیعیه که ضربان قلب شون طبیعیه و این دیدگاه که «کم خوری» باعث متناسب شدن میشه کاملا اشتباهِ

۸- از دیدگاه من این قضایا برمیگرده به طرز فکر و نظر عموم مردم نسبت به آدمهای چاق و یا لاغر و کلا فکر همه و حتی خود من به عنوان مثال آنقدر تحت تاثیر رسانه ها و تبلیغاتی که شبانه روز بیخ گوشمون قرار گرفته راجع به زشتی ونکات منفی در مورد چاقی و یا زیبایی و وقار لاغری هستیم، از اینرو همه دچار وسواسهای فکری نسبت به انسانهای چاق ولاغر و برچسب هایی درمورد آنها شده اند.

در صورتی که به نظر من آدمهایی که جلب توجه بیشتری به سمتشان میرود انسانهایی هستند با تناسب فکری و ذهنی سالم و این قضیه در اصل ارتباطی با چاق و لاغر بودن انسانها ندارد، برای نمونه من خودم همان آدم قبل با همان ظاهر و شکل هستم ولی طرز فکر و رفتار متناسبم خیلی هم در شخصیت خودم تاثیر داشته هم در اطرافیانم و تغییرات زیادی در این مدت در همه و خودم از لحاظ احترام و عزت برای خودم احساس میکنم و همه ی مشکلات از جذب هر نوع باوری در مورد خودمان نسبت به خودمان هست که دیگران هم در موردمان فکر میکنند.

۹- انسان متناسب به خودش احترام می‌زاره، دیگران هم بهش احترام میزارن، برعکس انسان چاق تحت تاثیر ذهن چاق با رفتار اشتباه برای خودش ارزش قایل نیست و این نوع دیدگاه رو به اطرافیانش سرایت میده🔥🔥

۱۰- بنظرم افراد متناسب با درست و اصولی غدا خوردن در واقع به بدنشان وسلامتیشان احترام میگذارند که یکی از نشانه های عزت نفس احترام به بدن خودمان هست و دنیا دقیقا آنطور با ما رفتار میکند که خودمان با خودمان رفتار می کنیم.

یعنی هرکس خودش برای خودش ارزش و احترام قائل باشد این پیام را به کل دنیا میدهد که شما هم با من اینچنین رفتار و برخورد کنید و این یک قانون هست کسی که پرخوری میکند بخاطر داشتن ذهن چاق می باشد و در واقع به سلامتی جسمی و ظاهر فیزیکیش بی حرمتی میکند و دیگران هم چنین برخوردی با او دارند جهان بازتابی از خود ما به ماهست.

۱۰- سلام، به نظر من این ذهن چاق آدم های چاقه که فکر میکنه فرد لاغر اگه شیرینی نخورد عزت نفس بالایی داره در صورتیکه اون فرد لاغر اون لحظه میلی به خوردن نداشته ولی چند لحظه ی بعد دوست داشته شیرینی بخوره که برای یک فرد لاغر یک رفتار طبیعیه چون اصلا به خوردن فکر نمیکنه و ربطی به عزت نفس نداره.

آدمای چاق بخاطر خوردنشون خیلی جاها ممکنه خجالت بکشن و ذهن چاق باعث میشه که اعتماد به نفس آدم بیاد پایین، آدمای چاق خیلی از احساساتشون درگیر چاقی میشه، این خانم با ذهن چاق رفتار خانم لاغر را بررسی کرده، من آدمای لاغری را میشناسم که رفتار غذایی درستی دارن ولی تو خیلی از موارد عزت نفس پایینی دارن.

۱۱- با توجه به آموزش های لاغری با ذهن فرد چاق، ذهن چاق داره و دوست داره هرچی خوراکی خوشمزه می بینه بخوره و با ولع میخوره میترسه بش نرسه یا تموم بشه و کاری به اعتماد بنفس و این چیزا نداره ولی فرد متناسب با توجه ب ذهنش که اینجور فکر نمیکنه و میتونم بگم ذهنش در مسیر لاغری رشد کرده و میدونه که شیرینی براش ضرر داره و اول نمیخوره ولی بخاطر اینکه بهرحال میزبان زحمت کشیده و یه خوراکی تهیه کرده بپاس تشکر از زحمات میزبان به تعارف اونا پاسخ مثبت میده وازاون شیرینی با اعتماد بنفس یه دونه بر میداره.

۱۲- به نظر من افراد چاق به دلیل اینکه بارها برای لاغر شدن تلاش کردن و موفق نشدند اعتماد به نفسشون کاهش پیدا کرده است انقدر بهشون گفته شده چه مقدار و چه زمانی و چه موادی مصرف کنند که دیگه یادشون رفته خودشون با بدنشون در ارتباط باشند و از نیاز های بدنشون اگاه باشند.

اصلا روشون نمیشه از خواسته های غذاییشون و میل غذاییشون و خوراکی های دلچسبشون صحبت کنند چون فکر میکنند اشتباه است و غیر طبیعی و ناسالم برای همین خودشون و نیازهای بدنشون انکار میکنند!!!!

در حالیکه آدمهای چاق خیلی بیشتر از لاغرها گرسنگی کشیدند تزکیه ی نفس نشون دادند اراده به خرج دادند و تلاش فیزیکی کردند ولی در راه اشتباه، و نرسیدن به تناسب اندام به دلیل راه اشتباه و مخالف با وضعیت طبیعی انسان و قوانین بدن بوده و البته که ذهن چاق داشتن برای همین شکست خوردند.

فرد لاغر داستان ما هیچ تجربه خجالتی از بیان خواسته ی غذاییش نداشته چون ذهن چاق نداره برای همین با اعتماد در اینباره نظرش را داده در صورتی اگه یک فرد چاق اول میگفت نه و بعد درخواست میکرد چون ذهن چاق داره و بعد هم در نظر اطرافیان شکم شل و بی اراده خوانده میشد، ااینکه چاقی باعث میشه اعتماد به نفس افراد کم بشه طبیعیه ولی باید از راه درست و توجه به نیاز بدن و شناخت خود و علاقمندیها لاغر شد.

۱۳- سلام، بنظرم این دوستمون هنوز تو ذهنشان خوردن رو عامل چاقی میدونن و خوردن را حق اون ادم لاغر میدونن ولی حق آدم چاق نمیدونن در حالی ک خوردن چاق نمی کنه بلکه تعریفی که از خوردن داریم ما رو چاق و لاغر میکنه.

خوردن حق هر بشری است. اگه اون فرد متناسب از لحاظ کانال چشمی تحریک نمیشد نمیخورد چن بار اول گف ک میلی نداره و اینک ایشون عزت نفس رو ربط دادن ب تناسب در حالی ک خیلی از افراد لاغر هستن ک عزت نفس خیلی پایینی دارن در نگاه این فرد که به نظرم با ذهن چاق این رفتارها رو بررسی کرده هنوز خوردن رو حق مسلم نمیدونن هنوز ب اندازه نیاز خوردن رو درک نکردن هنوز ذهن درو نکردن ک تفاوت بین اون فرچاق لاغر در فرمولهای ذهنی و ناگاهی ویاد نگرفتن لاغری است و ایشون اینک اون فرد لاغر رفتار صحیح رو دارن باید مد نظرش بود.

۱۴- فرمول کلی ذهن چاق اینه: خوردن = چاقی و یکسری زیر شاخه هم داره که مثلا شیرینی چاق کننده است، برنج چاق کننده است و…

در حالیکه غذاها هیچ کدوم نه لاغر میکنن نه چاق میکنن غذا از هر نوع و هر گروه تغذیه ای فقط غذاست و تامین کننده نیاز بدن به انرژی و ویتامینهاست.

از بس که همیشه هم لاغر شدن رو معادل نخوردن یا کم خوردن برامون تعریف کردن برای لاغر شدن تنها راه چاره ذهن چاق ما اینه….نخوریم یا کم بخوریم….

قدرت نه گفتن به تعارف به عزت نفس مربوطه چون وقتی وجود خودت رو عزیز بدونی به همه چی بله نمیگی ولی ربطی به چاقی یا لاغری آدمها نداره.

وجود تمام آدمها از ابتدای خلقت عزیزه حالا به مرور با نحوه تربیت و…. کم یا زیاد تغییر میکنه.

اینجا مساله اینه که در افراد چاق نه گفتن به خوردن هست که یه جورایی مبارزه با پرخوری باشه یا در نظر بقیه موجه و کم خور به نظر بیان. (با وجودیکه میل دارن) ولی در افراد لاغر نه گفتن فقط به دلیل میل نداشتنه همین.

خیلی از افراد لاغر به شیرینی میل ندارن و معمولا هم اونا به خاطر نیاز بدنشون چیزی میخورن.

تفاوت چاق و لاغر فقط تفاوت تعریفهای ذهنی ما درباره غذاها و خوراکیهاست…و رفتار طبیعی لاغرها برای چاقها یه جور با کلاسی و عزت نفس و بااراده بودن تعریف میشه.

۱۵- به نظر من ارتباط دادن کم خوردن به لاغری و در نتیجه عزت نفس اشتباهه.

من چند بار گوش دادم فایل رو و به نظرم این بخش حرفشون اشتباهه. یعنی هنوز ته ذهنشون فکر میکنن که کم خوردن باعث لاغری و تناسب اندام میشه.

من منکر اینکه یکی از دستاوردهای تناسب اندام، عزت نفس و اعتماد به نفس بالاست نیستم، اما عکسش لزوما صدق نمیکنه. اونجه که تو این مقوله باعث اعتماد به نفس بالای فرد هست، اطمینان به رفتار درست غذاییه.

۱۶- این نظر شخصی بنده ست. عزت نفس در هر فرد، به چاقی یا لاغری خلاصه نمیشود. اعتماد به نفس و عزت نفس دو مقوله جدا از هم هستند.

یک فرد چاق شاید به دلیل اندام نامتناسبش، خود را دوست نداشته و از اعتماد به نفس پایینی برخوردار باشد ولی همین فرد میتواند خود را به جهت دارا بودن خصوصیات خوب باطنی، نه ظاهری، ارزشمند دانسته و عزت نفس بالایی داشته باشد.

مثلا چون اندامش را نمیپسندد، برای پوشیدن لباسهایی با رنگ روشن دچار مشکل باشد که نشان دهنده ضعیف بودن اعتماد به نفسش است. ولی هرگز اجازه نمیدهد که کسی به او بی احترامی کند یا به سخره اش بگیرد. قطعا با چنین افرادی برخورد خواهد کرد. پس عزت نفس بالایی دارد.

در جامعه شاهد افراد لاغر و متناسب اندامی هستیم که عزت نفس پایینی دارند و تن به هر ذلتی میدهند. حتی اعتماد به نفس پایینی هم دارند.

به شخصه معتقدم عدم اعتماد به نفس، از عدم دوست نداشتن خود، سرچشمه میگیرد. و عدم عزت نفس، از خود کمتر بینی. پس چه چاق باشیم و چه لاغر و چه متناسب، اگر خود را دوست نداشته باشیم، اگر خود را قبول نداشته باشیم، اگر خود را ارزشمند ندانیم، هم اعتماد به نفس را از دست میدهیم و هم عزت نفس.

۱۷- راستش من فکر میکنم تناسب اندام صد در صد به آدم اعتماد به نفس میده و شان و جایگاه خاصی در نظر دیگران به وجود میاره. اما نه بخاطر کم خوردنشون، بخاطر به اندازه خوردنشونه. بخاطر شناسایی رفتار بدنشونه. درواقع موقع خوردن آدم متناسب، دیگران این پیام رو دریافت میکنن که وقتی فرد متناسب درخواست خوراکی میکنه، میدونه چقدر بخوره و میزبان مطمئنه که این درخواست واقعیه.

فرد متناسب با اعتماد به نفس بالا درخواست کرده و به اندازه نیازش برداشته، چه بسا فرد چاق روش هم نشه چیزی درخواست کنه و فرصت هایی که میزبان سرش گرمه بخواد یواشکی چیزی بخوره از روی میز (دیدم این حالت رو که میگم) و از مواد خوراکی کم بشه. واسه همین میزبان دوست نداشته به فرد چاق تعارف کنه. اما در کل به نظرم تناسب اندام قطعا باعث افزایش عزت نفس (جرات درخواست کردن) و جلب اعتماد در بقیه میشه. اما نه بخاطر کم خوردن.

۱۸- این برمی‌گرده به همون زاویه دید ما آدمها و نگاهمون به چاقی و ارزش گذاری هامون تو نظر همه ی افراد چاق و مخصوصا من هم جزو اونها هستم اینه که آدمهای لاغر همیشه ارزششون بیشتره وبیشتر دوست داشته میشن و قابل احترام ترن تونظر ادمهای دیگه.

یک فکر دیگه که هم دارم اینه که آدمهای لاغر همیشه کم میخورن و به دلیل کم خوردنشون لاغرن و اصلا نمی دونستم که این رفتارشون بخاطر نداشتن ذهن چاق هستش و همیشه هم به همین دلیل رژیم می‌گرفتم و زمانی هم که میرفتم مهمانی یک نکته ی مخفی دیگه هم این بود برای ترس از اینکه بهم نگن رژیم گرفتی غذا میخوردم در صورتیکه اون فرد متناسب شاید میلش کشیده یه لحظه و این هم برمیگرده باز هم به طرز فکر ما نسبت به غذا و ارتباط دادن تاثیرات اون به جسممون و به همین دلیل من چون اینطوری فکر میکنم اینطوری می بینم.

۱۹- به نظرم کاملا درسته، مثل داشتن یک دیسیپلین برای فرده، به دیگران این پیام ارسال می کنه که من قابل اعتمادم چون کنترل رفتارمو دارم ( شاید عجیب باشه ولی واقعا به شکل نامحسوس این احساس نسبت به فرد متناسب در بقیه شکل می گیره) خودم از وقتی با شرکت در دوره وزن کم کردم نه تنها بین خانوادم بلکه بین فامیل، همه به رفتار غذایی من دقت می کنن، با تحسین با من حرف می زنن، احساس شگفت انگیزیه، و الان باشنیدن حرف این دوستمون می بینم واقعا درسته.

۲۰- من راستش رو بخواید به صورت کامل متوجه منظور نویسنده نشدم، ولی بنظر من افراد متناسب کم خور نیستند بلکه به اندازه ی نیازشون غذا می خورن و چاقی و لاغری به ذهن چاق افراد و فرمولهای ذهنی که در این زمینه دارن ربط داره و اصلا ربطی به میزان خوردن نداره.

بسا افراد متناسب زیادی هستند که خیلی از افراد چاق بیشتر هم می خورن ولی متناسب هستن چون ذهن چاق ندارند و نکته ی دیگه اینه که تناسب افراد نمی تونه دلیل اصلی عزت نفس بالاشون باشه چون خیلی از افراد متناسب با رفتار غذایی متناسب اصلا هیچ ایده و فکری راجب چاقی و چاق شدن ندارن.

درسته که افراد چاق به خاطر حس بدی که نسبت به خودشون وچاقیشون دارن عزت نفس پایینی دارن ولی این دلیل بر این نمی شه که فرد متناسب چون کم غذا می خوره پس عزت نفس بالایی داره هستند افراد متناسبی که عزت نفس پایینی دارن .من همین قدر متوجه شدم.

جهت واضح تر شدن موضوع فایل آموزشی نگاه ذهن چاق آماده و ارائه شده است که اطمینان دارم به دوستانم کمک می کند تا با تغییر نگاه نسبت به افراد متناسب الگوهای بهتری برای رفتار و واکنش های روزمره خود ایجاد کنند.

✍️ تمرین آموزشی 📖

برای انجام عالی تمرین مربوط به شناسایی فرمول های ذهن چاق و اصلاح آنها ابتدا توضیحات نوشتاری مربوط به نگاه ذهن چاق را مطالعه کنید، سپس ویدیوی آموزشی را تماشا کنید و سپس به سوالات مطرح شده در بخش نظرات به صورت شرح انشایی پاسخ دهید.

 • نگرش شما درباره تاثیر ذهن چاق بر افکار و رفتار افراد چاق چیست؟
 • نمونه هایی از افکار یا رفتارهای خود که نشانه داشتن ذهن چاق است را شرح دهید.
 • به نظر شما استفاده از روش های قبلی برای لاغر شدن تاثیری بر تغییر محتویات ذهن چاق داشته است یا خیر؟ شرح دهید.
 • با توجه به توضیحات نوشتاری چند تا از تفاوت های ذهن چاق و ذهن متناسب را ذکر کنید.
 • با توجه به توضیحات ویدیوی آموزشی نظر شما درباره سوال مطرح شده در ویدیو چیست؟ شرح دهید.
 • از محتوای ویدیوی آموزشی برای خود تمرین ایجاد کرده و در بخش نظرات تمرینی که باید انجام دهید را بنویسید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.09 از 35 رای

https://tanasobefekri.net/?p=32716
برچسب ها:
28 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار فهیمه حیاتی
   1403/02/13 11:15
   مدت عضویت: 293 روز
   امتیاز کاربر: 6470 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 449 کلمه

   به نام خدای هستی بخش

   بنظر من اعتماد بنفس یک تعریف خصوصی داره که هر فرد انجام یه سری کارا و داشتن یک سری اعتقادات رو نشانه اعتماد به نفس میدونه و وقتی اون پارامترها رو در خودش نبینه خودش رو فاقد اعتماد به نفس میبینه و برعکس اگر اون پارامترها رو در کسی ببینه اونو نشانه اعتماد به نفس اون شخص میدونه . بله من هم قبلا وقتی میدیدم کسی میتونه در قابل تعارف کردن چیزی برنداره اونو آدم با اعتماد به نفسی میدیم که میتونه جلوی رفتار اشتباه خودشو بگیره  .جالب اینجاست که ممکن بود اون فردی که من با اعتماد به نفس خطاب ش میکنم این عقیده رو در مورد خودش نداشته باشه چون تعریف اون در مورد اعتماد به نفس با تعریفی که من در مورد اعتماد به نفس دارم فرق کنه و این رفتارش در مقابل مواد غذایی رو نشانه اعتماد به نفس ندونه چون اون انجام دادن کارهای دیگه ای رو نشانه اعتماد به نفس بدونه پس این دیدگاه ما که افراد متناسب با اعتماد به نفس هستن از کمبود اون رفتار در ما به وجود میاد که فکر میکنم که با وجود ترغیب شدن برای خوردن ولی جلوی اونو میگیرن چون دوست ندارن کار اشتباهی انجام بدن در صورتی که اصلا اونا دیدگاه ما رو در مورد مواد غذایی ندارن اگه میل به خوردن داشته باشن میخورن اصلا رفتار درست و نادرست براشون معنا نداره میل به خوردن به منزله نیاز بدنه و اصلا در مورد این مسئله به طور آگاهانه فکر نمیکنن پیشفرض شون اینه که وقتی بدن میل به خوردن چیزی داره که اصلا مهم نیست اون چه نوع ماده غذایی حتما نیاز بدنه و باید خورده بشه و تمام !!!!!دیگه چیزی بعد و قبلش نیست . ولی در مقابل چون ما تعریف های مختلفی در مورد مواد غذایی داریم و تقریبا همه مواد غذایی رو چاق کننده میدونیم اصلا به تنها چیزی که فکر نمیکنیم نیاز بدنه و خوردن هر چیزی رو چاق کننده میدونیم و از طرفی هم که اعتقاد داریم اعتماد بنفس نداریم که جلوی خودمون رو بگیریم مثل افراد متناسب ، در اکثر مواقع اون چیزی که چاق کننده ست و اعتماد بنفس مارو هدف قرار میده میخوریم و شروع واگویه های ذهنی و تخریب کردن خودمون !!!!!!!!

   پس نتیجه میگیرم که مهم ترین تعریف در مورد اعتماد به نفس تعریف که ما در مورد خودمون داریم چون ممکن دیگران مارو با اعتماد به نفس بدونن و خود ما اصلا این عقیده رو در مورد خودمون نداشته باشیم و نکته دیگه خوردن یا نخوردن افراد متناسب به اعتماد به نفس شون ربطی نداره چه بسا اگر اونها هم مثل ما در معرض آموزش های چاقی قرار میگرفتن رفتاری مشابه ما و یا حتی بدتر  از ما داشتن . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهلا
   1403/02/07 10:11
   مدت عضویت: 269 روز
   امتیاز کاربر: 6830 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 472 کلمه

   با سلام 

   بنظر من هم  اعتماد بنفس و چاقی و لاغری به ربطی ندارن یا بهتر بگم یه رابطه یک طرفه و یک شرطی دارن به این معنی که شاید لاغری برای فرد اعتماد بنفس بیاره اما اعتماد بنفس باعث لاغری نمیشه .

   جای دوری نمیره خودم و خواهرم رو با هم مقایسه می کنم من قبلا متناسب بودم و خواهرم از هفت سالگی چاق بوده ،اما تمام رفتارهای مربوط به اعتماد بنفس و عزت نفس در من و خواهرم برعکس بوده یعنی همیشه خواهرم اعتمادبنفسش از من بیشتر بوده و هست ،روابط اجتماعیش ،داشتن رودربایستی با راحتی در بیان خواسته اش، تو  همه اینها اون از من برتر بوده .

   اکثر مواقع اگه کسی از ظاهرش ایراد گرفته راحت از خودش دفاع کرده ،کاری که من هیچ وقت در حق خودم نکردم.

   راجع به ایرادهای بدنش که همه مربوط به چاقی میشن راحت توی جمع صحبت می‌کنه و یا حتی خودش به شوخی میگیره ،بازم کاری که من هیچ وقت انجامش ندادم .

   اصلا چاقی ربطی به اعتماد بنفس نداره ،افراد موفق چاق زیادی داریم ،بازیگر خواننده ،فیلسوف ،افرادی که آن تونستن خودشون رو به خواسته هاشون و اهدافشون برسونن.

   و افراد لاغر زیادی که از بی اعتمادی به خودشون دارن رنج میبرن و اطرافیانشان رو تحت الشعاع خودشون قرار میدن.

   چاقی فقط یک گوشه از ذهن افراد چاق رو اشغال کرده و تصمیمات فرد در همین حیطه رو شامل میشه و نه بیشتر.

   و در مورد عزت نفس ،که بنظر من هیچ ارتباطی،هیچ ارتباطی ،هیچ ارتباطی با چاقی نداره.

   • نگرش شما درباره تاثیر ذهن چاق بر افکار و رفتار افراد چاق چیست؟
   • نمونه هایی از افکار یا رفتارهای خود که نشانه داشتن ذهن چاق است را شرح دهید.

   ذهن چاق باعث ترس  خودسرزنشی در مورد خوردن میشه .ترس از چاقی بیشتر ،پشمیانی از خوردن بیشتر یا حتی اصل خوردن.

   من در حال حاضر ذهن چاق دارم و با اینکه در سایت هستم و دارم آموزش می بینم ،اما دیروز خیلی حس خوبی نسبت به خوردن ناهارم نداشتم و نمی‌دونم چرا بعد غذا همش حس میکردم در معرض چاقی بیشتر هستم ،شاید فقط چون بعد چند روز یه ذره بیشتر خورده بودم .

   و موقع نفس کشیدن راحت نفس نمیکشیدم که حس بزرگ بودن شکم بهم دست نده.

   من از وقتی در سایت یاد گرفتم که به اندازه نیازم غذا بخورم ،هرروز سعی میکنم انجامش بدم و خیلی روزها موفق بودم ولی این روزهای آخر خدا نکنه یه روز دو سه قاشق بیشتر بخورم تا حس بد چاق تر شدن بهم دست بده و خودم رو بابت اون دو سه قاشق سرزنش کنم.

   ذهن لاغر خیلی راحت زندگی می کنه و دغدغه ای در مورد بدنش و اندامش نداره ،اما امان از ذهن چاق چون مجبوره همش در حال مراقبت از خودش باشه ،

   همیشه آماده باش ،

   همیشه در حال تصمیم گیری 

   اما ذهن لاغر نه،بقول استاد عمل خوردن براش مثه نفس کشیدنه و آنقدر طبیعی هست براش که انگار هیچ تصمیمی در مورد خوردنش گرفته نمیشه .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار تینا.عالی
   1402/12/08 18:05
   مدت عضویت: 163 روز
   امتیاز کاربر: 12043 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 791 کلمه

   بنام الله یکتا و مهربانم و همیشه حاضر و حامی و عاشق پیشرفت ما ,

   و درود رحمت و نعمت سعادت برکت و محبت و کمالو نیمیپ خیر و هدایت و آگاهی هر آنچه که باعث آرامش شادی و خوشبختی شما استاد گرامی و ارجمند هست روانه و جاری به زندگیتان،

   در مورد سئوال مطرح شده که دیدگاهمون چیه در مورد اینکه :

   تفراد متناسب با انتخاب درست عزت نفس و اعتماد به نفس خود را در جامعه حفظ میکنند.

   دیدگاه من این که 

   اول اینکه:اگر فردی یک توانایی حالا هر توانایی در اون پررنگتره حتما در موارد دیگه هم هست که کمرنگتر باش،

   مگر مثل هزاران آدم دیگه در پی رشد فردی خود در تمام جنبه ها اگاهانهچ‌صحیح بره که این موضوع هم حامی از همین کمرنگی در بعضی تواناییهای دیگر اون فرد داره،

   و دوم اینکه:همه ما انسانها با توجه به عدالت خدا همه نوع توانایی داریم،بسته به تلاشمون در اون زمینه همه چی را میتوانیم بدست بیاوریم مثل یاد گرفتن موسیقی نقاشی فیزیک‌ریاضی هوا فضا یا اصلا لاغری با ذهنمون،اصلا پیامبرها از بین ما آدمها انتخاب شدن که همین نکته را به ما گوشزد کنند که ما آدم‌های دیگه هم میتوانیم ،

   و سوم اینکه:من اعتماد به نفس و عزت نفس در افراد چاق هم دیدم  و افراد لاغرم دیدم داغووووون،

   چنان با صلابت با صدای محکم و بلند و زیبا و آموزنده حرف میزنن تو جمع آدم لذت می‌بره اون خانوم‌دکتر روانشناس هستن و چه احترامی ه که براشون قائل هستن و ‌پزشک خانوم هم من میشناسم اصلا چرا همش از ا ونایی بگم که مدترک تحصیلی بالا دارن،

   قدیمی‌ترین همسایه ما خانومی هستن پنج تا بچه دارن آدم باهاشون صحبت می‌کنه کیف می‌کنه همه از سوپر مارکتی و مغزه دارها کلا اهل محل همسایه ها تو فامیل که دیگه هیچی آنقدر خوبن همه بهشون احترام میزارم همه نذری می‌خوان درست کنند از مزه و طعم تایید ایشون براشون مهم.

   و افراد لاغر دیدم در سرو صدا جیغی دادم فریادی ناآرام فضول و بدون هیچ ادبی کسی نگفت ماشاالله چه وجناتی داره با اینکه لاغر هم بودن تا میومدن همه سعی میکردم هم کلام و صحبت باهاشون نشن چون بس که هر چی آدم بگه ایشون می‌گفت آره منم می‌دونم دقیقا و اصلا من استاد این کارم بعد بیشتر می‌پرسیدیم بحثو عوض میکردن حالا کاری ندارم به من ربطی ندارد خواستم نمونه برای  اخلاقها و تفاوت‌ها رو بگم بین افراد چاق  و لاغر، که به دوصورت وجود داره،

   برعکسش هم بود دو تا جاری همسایه بودن که یکیش چاق بود یکیش لاغر ،چاقه زورگو و بی ادب و تندخو و همه را به سخره می‌گرفت و حق خوری هم میکرد ،

   اما جاری دوم لاغر آرام با احترام با وقار و متین بی سرو صدا سنجیده و خانومانه رفتار میکرد،

   این مثالها رو یادم آوردم تا به خودم تاکیدا بگم عزت و اعتماد به نفس ربطی به وزن ما نداره،

   و اگر کسی لاغر طبق فرموده زیبای استاد و دوستان که فرمودن:فرمول لاغری در ذهنش هست بدون اینکه خودش اطلاع داشته باشه همه نوع غذایی براش مثل عادی بودن پلک زدن مصرف اکسیژن هوا ضربان قلبش و راه رفتنش و دست و پا داشتنش یا اعمال عادی دیگه از بدنش براش می‌باشد و فرقی نمیکند،

   نکات طلایی فایل تصویری:

   فردی که متناسب و شروع کرده به گفتن این که مراقبم تا چاق نشم عاقبت خطرناکی ممکنه داشته باش چون داره نگرانی و ترس از چاقی پیدا میکنه،

   فردی که چاقی رو یاد گرفته باید مثل برنامه های کامپیوتر از طریق آموزش های ذهنی به روز رسانی بشه،

   افراد لاغر و متناسب اصلا نمیدونن دارن متناسب رفتار میکنند و خوردن آنها تحت تاثیر تعارف دیگران یا عوامل بیرونی نیست ربطی هم به اراده اشون نداره بلکه بر طبق میل خودشون به زمانی که میل دارن بخوردن فقط رفتار میکنند.

   خدایا ممنونم شکرت هزاران بار تا بی نهایت 

   ممنونم استاد خیلی خیلی هر مطلب فوق‌العاده هست 

   تکراتکرار و  تاکید برای خودم :

   تعهد

   استمرار

    تمرین نوشتاری 

   خدشه وارد کردن به عادت (کم کم آرام آرام)

   استناد دادن موفقیت خود به توانستن و انجام دادن در رفتار متعادل درست و قدرت توانستن را در خود افزایشدادن،

   زمان گرسنگی واقعی بخوریم و نجنگیدن با خرس چاقی و قبل از سیر شدن دست کشیدن از غذاها،

   تصویری سازی لاغری و عاشق لاغری شدن،

   استفاده از نوشتن در مزایا و لذت لاغری و رنج های فعلیمون،

   هر روز در سایت بودن و تمرین کردن،

   شناسایی ترمزها و دلیل اوردن برای رفع آنها تا باورمون قدرتمند بشه،

   حفظ آرامش و عجله نداشتن،

   لذت بردن آسان و نزدیک دیدن لاغری با ذهن،

   پررنگ کردن زبان لاغری و  فایل چاقی را با صلح و‌ارامش به عقب فرستادن،

   انتخاب درست در خوردن و بکار بردن کلمه سیری ،

   خودمون را به عهده گرفتن صلح با چاقی،

   ایجاد باور لاغری،

   نگاه کردن فقط به نکات مثبت ذهن،

   ۴۰ کیلو‌در برابر ۴۰ تن غذا خوردن ما هیچی نیست بدن ما توانایی متناسب بودن را داره و عاشق لاغری 

   ذهنی که لاغر بشه خود ب خود بدنت لاغر میشود ،

   خدایا ممنونم هزاران بار شکر 

   استاد ممنونم واقعا عالی همه فایلها تشکر .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار حیرت انگیز
   1402/07/30 15:44
   مدت عضویت: 358 روز
   امتیاز کاربر: 716 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 655 کلمه

   به نام خداوند دوست داشتنی ام 

   سلام خدمت استاد ارجمند و دوستان همگام 

   حل تمرینات ذهن چاق تنها دلیل چاقی است 

   • نگرش شما درباره تاثیر ذهن چاق بر افکار و رفتار افراد چاق چیست؟
   • ذهن چگونه چاق شده ؟ ذهن در اثر ذخیره اطلاعات و داده های اشتباه طی سالها توسط مغز جمع آوری شده و بارها و بارها تکرار شده و با ترکیب این تکرارها با احساس ها ،تمایلات ما را شکل داده و با تکرار تمایلات و باورها عادات ما شکل گرفته و به وفور این عادات در رفتار ما خودنمایی کرده است ،حالا با دانستن چگونگی چاق شدن ذهن می‌توانیم رفتارهای خودمان را ،عادات خودمان را ،با اشخاص لاغر و متناسب مقایسه کنیم و ببینیم که تفاوت از زمین تا آسمان است .
   • علت تفاوت ما با لاغرها فقط در آنچه بواسطه افکار به رفتار ما تبدیل شده است میباشد نه قابلیت خاص لاغرها یا مزیت دیگر آنها .
   • نمونه هایی از افکار یا رفتارهای خود که نشانه داشتن ذهن چاق است را شرح دهید.
   • خوب ذهن چاق من مملو از افکار و رفتارهای اشتباه بود که واقعا وقتی به دخترهای متناسبم یا همسرم یا هر شخص متناسبی نگاه می‌کردم هیچ رفتاری شبیه من انجام نمی‌دادند و نه آنها درکی از من داشتند و نه من درک میکردم که آنها چه می‌گویند. 
   • مثلا من در ذهنم ثبت شده بود آنقدر خوردن را ادامه دهم تا آن خوراکی تمام شود یعنی به زور هم شده بود تا خرتناق میخوردم تا آن خوراکی محو کامل شود 
   • اما دختران من هر چقدر دلشان می‌خواهد میخورن و به محض احساس رضایت سیری بدون توجه به حجم خوراکی خوردن را رها می‌کنند حتی اگر خوراکی مورد علاقه شان باشد و راحت می‌توانند نخورند و یا حتی دور بریزند بدون هیچ احساس گناه یا حال بدی 
   • یا مثلا من بیشتر حجم بشقاب غذایم را با برنج پر میکردم و خورشت و غیره را خیلی کم مصرف میکردم و چندین بار بشقاب برنجم را پر میکردم و تا خرتناق برنج میخوردم 
   • اما زن داداش متناسبم بشقابش را هماهنگ پر می‌کند مقدار نیازش برنج ،خورشت و غیره ،سالاد و مخلفات و اصلا ندیده ام بشقابش را دوباره شارژ کند ،اینقدر بشقاب غذایش تناسب دارد در انتخاب که حد ندارد تازه در اکثر اوقات همان انتخابش را هم کامل نمی‌خورد ولی من با انتخاب اشتباه و چندین بار پر کردن بشقابم از انتخاب اشتباهم واقعا با او متفاوت بودم .
   • به نظر شما استفاده از روش های قبلی برای لاغر شدن تاثیری بر تغییر محتویات ذهن چاق داشته است یا خیر؟ شرح دهید.
   • روش‌های لاغری گذشته ذهن ما را چاقتر می‌کردند چون بدلیل محرومیت و محدودیت ما به مصرف مواد غذایی حریص تر می‌شدیم و با ولع بیشتر و حجم بیشتری نسبت به قبل مصرف میکردیم و در دوران رژیم هم با حسرت به مواد غذایی نگاه میکردیم و مدام به خودمان وعده خوردن آنها بعد از رژیم را می‌دادیم و با پایان رژیم انگار از یک جزیره قحطی زده و بدون امکانات وارد جهان مدرن و پرنعمت میشدیم و اینقدر بیشتر از قبل رژیم گرفتمان می‌خوردیم که به نظر می‌رسید داریم انتقام تمام آن رژیم‌ها را از مواد غذایی می‌گیریم. 
   • با توجه به توضیحات نوشتاری چند تا از تفاوت های ذهن چاق و ذهن متناسب را ذکر کنید.
   • ذهن چاق و ذهن متناسب تفاوت‌های فاحش زیادی دارند مثلا
   • ذهن چاق مایل است تمام خلا های عاطفی ما را با خوردن جبران کند مثلا:” حوصله مان سر می‌رود میخوریم،بیماریم بیشتر میخوریم ،شادی و غم باشد میخوریم ،تفریح میخوریم و…………”
   • اما 
   • ذهن متناسب برای هر کنشی واکنش مخصوص به خودش را دارد و افراطی و تک بعدی عمل نمی‌کند  مثلا :”حوصله اش سر می‌رود کتاب می‌خواند،بیمار می‌شود بیشتر میخوابد و استراحت می‌کند،شاد باشد می رقصد ،غمگین باشد پیاده روی می‌کند،تفریح می‌رود از تماشای طبیعت لذت می‌برد و ………..
   • پروردگارم بی نهایت عشق دوستت دارم و از تو خالصانه شکر گزاری میکنم برای هر آنچه به من از در لطف و کرم و مهرت بخشیده ای 
   • پروردگارم در پناهت حفظ کن تمام داشته هایی که خودت با مهرت روزی ام کرده ای و مرا از نعمتهای بیشتر نیز برخوردار بفرما 
   • الهی به امید تو 
   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار حیرت انگیز
   1402/07/30 15:11
   مدت عضویت: 358 روز
   امتیاز کاربر: 716 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,023 کلمه

   به نام خداوند شفادهنده ام 

   سلام خدمت استاد ارجمند و دوستان همگام 

   ذهن چاق تنها دلیل چاقی است 

   همه افراد چاق همیشه خودشان را تافته جدا بافته ای می‌دانند از سایر انسانها ،انگار زمین و زمان دست به دست هم داده اند تا او چاق شود و یا چاق بماند .

   فرد چاق همه را مسئول چاقی اش می‌داند، الا خودش را ؛

   او سرشار از احساسهای بد نسبت به خودش و جامعه و حتی خداوند است .

   بخاطر همین تفکرات اشتباه و فراوانیه فرمولهای اشتباه ذهنی و همسو شدن آنها با احساسات بد ،او پر از خشم و نفرت و کینه و فرکانس‌های بد میشود و تمام این امواج فرکانسی در اطراف او موج می‌زنند و وقتی کسی با فرد چاقی روبرو می‌شود بدلیل حاله فرکانسی و انرژی‌های منفی که دور و بر فرد چاق را احاطه کرده ،آن فرد هم دچار احساس بد به فرد چاق می‌شود.

    و ما خودمان بصورت ناخواسته بواسطه انرژی‌های اطرافمان چیزهای منفی را به سمتمان جذب می‌کنیم یا خیلی چیزهای مثبت را از خودمان دفع می‌کنیم ،دقیقا مثل یک آهنربا 

   به خاطر همین است که در مهمانی به شخص لاغر تعارف خوردن می‌کنند اما به شخص چاق کمتر تعارف می‌کنند یا اصلا تعارف نمی‌کنند. 

    گویا فردی که با شخص چاق مواجه شده دارد دقیقا  همان احساسهایی را تجربه می‌کند که فرد چاق تجربه کرده است.

   خوب حالا فرد چاق بخاطر انبوه فرمول‌های اشتباه ذهنی اش و احساسات بد درونی اش ،به تنفر از خود و از تمامی افراد متناسب می‌رسد و خشم وجودش را لبریز می‌کند 

   حالا وقتی انسان احساسش بد باشد دچار ترس و اضطراب می‌شود و اعتماد به نفس و عزت نفسش پایین می آید و به دلیل پایین بودن عزت و اعتماد به نفس انرژی درونی اش به شدت پایین می آید ، و برای رهایی از این احساسات بد و تامین انرژی ،رجوع می‌کند به پرخوری و اضافه خوری کردن.

    یا بدلیل حس نفرت به خود و برای اینکه به دیگران ثابت کند انسان احمق و بی اراده ای نیست شروع می‌کند به استفاده از انواع روش‌های سخت لاغری و کم خوردن و ورزش کردن زیاد 

   در کل یا از این طرف پشت بام می افتد و پرخوری افراطی می‌کند یا از آن طرف پشت بام می افتد و کم خوری افراطی می‌کند کلا تعادل رفتاری ندارد و مدام وزنش مثل یو یو بالا و پایین می‌شود. 

   یک فرد چاق با مقایسه کردن خودش با افراد متناسب دچار حسادت می‌شود،فرد چاق هیچ درکی از گفته ها و رفتارهای فرد متناسب ندارد و گمان می‌کند فرد متناسب در حال با کلاس جلوه دادن خودش است و قصد خودنمایی دارد

    و دارد با نخوردنهایش چاقی او را به او یادآوری می‌کند و به او طعنه می‌زند.

    در اینجا خشم او افزایش یافته و دچار خود سرزنشی می‌شود و شروع می‌کند به گفتگو درباره چاقی اش با دیگران و کلی شاهد چاقی برای خودش جمع می‌کند ،

   فرد چاق تمام زورش را میزند بقیه را مجاب کند که مقصر چاقی اش نیست و اصلا دست خودش نیست که زیاد می‌خورد 

   اما بعد از این گفتگوهای شاهد جمع کن، دچار صحبتها و نجواهای درونی خودش می‌شود “خاک بر سرت مثل گاو میخوری نگاه کن فلانی چه اندامی دارد،ببین با خودت چه کار کردی تو احمقی فقط یه احمق با خودش اینطوری میکند و………………….”

   و شروع می‌کند به تزریق تو رگیه، انرژی‌های منفی به درون خودش و آنقدر این کار را تکرار می‌کند تا کائنات هم به او پاسخی در حد باورهایش بدهد و او را به سمت تجربه چاقی بیشتر هدایت کند .

   و زمانی که بخاطر تمام آنچه گفته شد به سمت روش‌های لاغری می‌رود و در نهایت نتیجه مطلوب نمی‌گیرد بطور کلی زندگی اش خلاصه می‌شود در لاغری ،حالا دیگر هیچ کدام از لذت‌های دنیا برایش معنا ندارد چرا؟چون لاغر نیست 

   از مسافرت و مهمانی فرار می‌کند از خرید لباس و خوش گذرانی فرار می‌کند چون لاغر نیست و با خودش وارد جنگ می‌شود”

    حالا که نمی‌توانم لاغر شوم هر چقدر دوست دارم میخورم ،اصلا به جهنم که لاغر نیستم اینقدر میخورم تا بترکم”

   و تمام این جنگها و کش مکشهای درونی و بیرونی فرد چاق بخاطر عدم آگاهی او از علت چاقی اش است و اینکه او 

   سردرگم است و نمی‌داند راه درست چیست و چگونه باید رفتار کند .

   در روش لاغری با ذهن فرد چاق به مرور جواب تمام سوالاتش را خواهد گرفت.

    او متوجه می‌شود اگر چاق است بخاطر فرمول‌های اشتباه ثبت شده در ذهنش است و تنها راه لاغری ماندگار برای او یادگیری اصول ذهنی و جایگزین کردن فرمول‌های صحیح به جای فرمول‌های اشتباه است .

   او به مرور اعتماد به نفس و عزت نفس خودش را بالا می‌برد و ترس و اضطرابهایش کاهش چشمگیری پیدا می‌کند 

   با مواد غذایی معقولانه رفتار می‌کند سبک زندگی سلامت برای خودش انتخاب می‌کند و در نهایت می‌شود چیزی که رویای آن را داشته و خوشبخت و شاد زندگی می‌کند. 

   چرا افراد متناسب به راحتی می توانند نسبت به تعارف دیگران بگویند: نه، میل ندارم. و آیا این برخورد آنها آگاهانه و به دلیل بالا بودن عزت نفس آنهاست؟

   چون افراد متناسب فرمول‌های اشتباه موجود در ذهن چاق را ندارند و هیچ پیش زمینه ذهنی از ترس و تفکیک خوراکی ها در ذهنشان نیست و غذا خوردن هم مثل اکسیژن و تنفس کردن جز طبیعی و عادی و اتوماتیک وار زندگی‌شان است 

   مگر برای نفس کشیدن هول می‌زنند که بیشتر اکسیژن وارد ریه هایشان کنند که برای غذا خوردن هول بزنند 

   خیلی راحت و با اعتماد به نفس بالا انتخاب می‌کنند که بخورند یا نخورند و اصلا نشانه کلاس گذاشتن و داشتن مهارت خاص و اعتماد به نفس بالا داشتن آنها نیست فقط آنها در آن لحظه نیاز به خوردن نداشته اند همین .

   من افراد متناسب زیادی میشناسم که با وجود اندام لاغر اما اصلا اعتماد به نفس ندارند و به قول معروف بلد نیستن دست و پای یک مرغ را از هم جدا کنند از بس بی عرضه و بیخودی هستند پس نخوردن لاغرها نشانه مزیت آنها بر ما نیست 

   بلکه آنها فقط فرمول چاق در ذهنشان ندارند اما متاسفانه ما داریم که به شکر هدایت خدای بزرگ ما هم در حال رفع این فرمول‌های غلط هستیم و داریم ذهنمان را آپدیت می‌کنیم 

   یا رب سپاسگزارم برای نعمت سلامتی که به ما عنایت کردی 

   یا رب شکر گزار آنچه هستم که اتفاق نمی افتد و قطعا صلاح ماست 

   یا رب شکر گزار صلاحدید زیبایت در زندگیمان هستم 

   یا رب دوستت دارم 

   الهی و ربی من لی غیرک 

   الهی به امید تو 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 775 کلمه

   به نام خداوند مهربان

   سلام خدمت استاد بزرگوار و دوستان عزیزم

   تمام رفتارهای غذایی فرد چاق از ذهن اون نشات میگیره . ذهن فرد چاق کنترل افکار و رفتار غذایی اون رو به عهده داره ودر این مورد فرد هیچ کنترلی روی ذهنش نداره .وقتی من با غذاها مواجه میشم بی اختیار دستم به طرف اون غذاها میره و از همشون استفاده میکنم من آزادی انتخاب غذا ندارم ولی از این رفتار خوشم نمیاد و میخوام همونطور که خداوند من رو به صورت پیش فرض آزاد آفریده رفتار کنم.

    (البته الان این رفتار ناخوشایند کمتر شده)

   من در این سایت یاد میگیرم، یعنی به یاد میارم که زمانی من کنترل ذهنم رو به دست داشتم و انسان آزادی بودم و در شان خودم ، در شان یک انسان آزاد و قدرتمند رفتار میکردم همونطوری که خدا میخواد.

   فرد متناسب این رو از یاد نبرده .ذهن اون با انواع فرمولهای چاق کننده دستکاری نشده .به صورت پیش فرض و طبیعی باقی مونده و به صورت خود به خودی و بدون هیچ فکر خاصی راجع به غذاها رفتار میکنه.

   اما فرد چاق همه چیز رو در اطرافش به غذا ربط میده در واقع اسیر غذاهاست و غذا برای اون در درجه ی اول  قرار داره و بقیه ی موضوعات زندگی در حاشیه هستن. من هنوز در برخی موارد حرص و ولع دارم اما خیلی کمتر شده واز این بایت خوشحالم و خدارو سپاسگذارم.بعضی اوقات که بیشتر از نیازم میخورم ذهن چاقم میگه چون زیادتر از نیازت خوردی پس لاغر نمیشی ، اما من بهش میگم غذاها قدرتی ندارن که چاق کنن اونها فقط نعمتهای خداوند هستن که برای ما ودراختیار ما گذاشته شدن تا ما از اونها استفاده کنیم و سیستم بدن ما طوری آفریده شده که حتی اگه ما از حد انسانی خودمون خارج شدیم و بیشتر از نیازمون مصرف کردیم همه ی اضافه ها رو دفع میکنه.

   خداوند مخلوقات رو بدون هیچ نقصی آفریده و این ما بودیم که چاقی رو که یه نقص و مشکل هست رو به وجود آوردیم.

   روشهای قبلی فقط روی جسم تمرکز داشتن وهیچ ارتباطی با ذهنمون نداشتن . در روشهای قبلی برای لاغر شدن ما به بیراهه رفتیم به اشتباه جسممون رو تحت فشار قرار دادیم غافل از این که جسم ما فقط نمایشگر افکارمون هست وما هر فکری که در ذهنمون داشته باشیم در نهایت در جسممون نمایان میشه ما افکار چاق کننده داشتیم و چاق شدیم خدا رو شکر که هدایت شدیم به راه صحیح و الان میتونیم دوباره با به یاد آوردن افکار پیش فرضمون جسم طبیعی مون رو بسازیم

   از تفاوتهای ذهن چاق و ذهن لاغر میتونم بگم که ذهن فرد متناسب راجع به غذا هیچ فکر خاصی نداره یادم میاد که وقتی متناسب بودم اصلا و ابدا به غذا فکر نمیکردم مثل نفس کشیدن .اما وقتی اضافه وزن پیدا کردم مدام به خوردن و نخوردن فکر میکردم .فرد متناسب خود به خود و طبق پیش فرض خودش رفتار میکنه اما فرد چاق ذهنش پر از افکار مربوط به غذاهاست .فرد متناسب اصلا حرص و ولع نداره بر عکس انسان چاق که متاسفانه حتی وقتی ساده ترین وحتی بد مزه ترین غذا رو هم ببینه اون رو میخوره و برای خوردنش نا خودآگاه به دستور مغز اقدام میکنه .

   راجع به سوال ویدئو من با گفته ی این دوست عزیز موافق نیستم  وقتی تازه دوره رو شروع کرده بودم به لطف خدا این فکر اشتباه رو که باید کم خورد تا لاغر شد رو اصلاح کردم واز همون موقع همیشه به جای کلمه ی کم خوردن ، به اندازه ی نیاز خوردن رو استفاده کردم که یادم بمونه من نمیخام کم بخورم بلکه میخام به اندازه بخورم در شان یک انسان

   این که افراد متناسب به دلیل این که بیش از حد نمیخورن عزت نفس دارن اشتباهه و از افکار ذهن چاق هست .اونها اصلا به غذا فکر نمیکنن .

   اما برای ما که چاق بودیم و داریم تناسب رو یاد میگیریم این یاد گیری تناسب باعث اعتماد به نفس و عزت نفس ما میشه چون تونستیم افکار چاق کننده رو درو بریزیم وبه پیش فرض خودمون برگردیم .ولی برای افراد متناسب این حس توانمندی در کنترل ذهن چاق وجود نداره و بنا بر این هرگز به خاطر رفتار متناسب کننده ی خودشون احساس عزت نفس نخواهند کرد.

   در این گام این رو هم یاد گرفتم که اعتماد به نفس و داشتن عزت نفس این نیست که ما در مقابل دیگران چه واکنشی نشان میدهیم بلکه نگرشی است که نسبت به خودمون داریم .این که برای خودمون چقدر ارزش قائل هستیم چقدر خودمون رو فرد با لیاقتی میدونیم و چقدر عاشق خودمون هستیم و برای تکامل خودمون ارزش قائل هستیم اگر این نگرشهارو در مورد خودمون پیدا کنیم خود به خود در اجتماع هم واکنشهایی خواهیم داشت که گواه بر عزت نفس و اعتماد به نفس ما هستند.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/06/04 08:46
   مدت عضویت: 407 روز
   امتیاز کاربر: 25440 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 630 کلمه

   سلام استاد صبح شما بخیر 

   خدا راشکر درتاریخ 1402/06/04 توانستم گام 70نگاه ذهن چاق را گوش بدم خدایا شکرت 

   در این ویدئو نگرش افراد متناسب و چاق نسبت به غذاخوردن توضیح داده شد 

   به نظر من وقتی ما یک فرد متناسب را میبینیم که کم تر ازما غذا میخورد تصور نکنیم که توانایی و توانمندی خاصی دارد که خودش را کنترل کند که کم تر بخورد و یا اعتماد به نفس بالاتری دارد نه تنها تفاوت افراد متناسب در فرمولهای ذهنی انها است که پیام سیری را زودتر دریافت میکنند و فرد میل به غذا خوردن زیاد را ندارد .

   افراد متناسب برای کم خوردن اعتماد به نفس بالایی ندارند که خودشان با اراده خودشان غذایی را کمتر بخورند و افراد چاق این اعتماد به نفس درآنها کم رنگ تر باشد خیلی جاها افراد چاق از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار هستند و درکارهایشان کاملا مشهود است و میتوانند کارهای خیلی مهمی را انجام بدهند که نشان از اعتماد به نفس بالا دارد و سریع درمورد موضوعی تصمیم عالی گرفتند و حتی از دیگران نظرخواهی هم نگردند 

   افراد متناسب اصلا برای خوردن فکر نمیکنند واصلا انتخابی برای مقدار  غذا ندارند و به میل درونی خودشان توجه میکنند  ولی افراد چاق اصلا به میل درونی خود توجه نمیکنند و بیشتر تحت تاثیر عوامل بیرونی غدا میخورند مثل تعارف کردن – اسراف نشدن – برای اولین بار است پس بیشتر بخور- و…. افراد لاغر پیش فرض ذهنشان به اندازه خوردن است و اصلا به کم خوردن ویا زیاد خوردن و ترس از چاقی فکر نمیکنند و به اندازه نیاز بدنشان غذا میخورند 

   من چند روز قبل رفتم روضه به من یک ظرف حلوا تعارف کردند هنوز بعد از سه روز دریخچال من است و هیچ کدام از فرزندان من ان را نخورند و من نیز میلی به خوردن آن ندارم ولی اگر مثل قبل بود همان روز اول من تمام حلوا را خورده بودم و خیلی خوش حالم که میل به خوردن شیرینی درمن کم شده 

   • نگرش شما درباره تاثیر ذهن چاق بر افکار و رفتار افراد چاق چیست؟ خیلی مهم است چون افراد لاغر با توجه به نگرش ذهنشان به غذا میل به اندازه خوردن در ذهنشان فعال است 
   • نمونه هایی از افکار یا رفتارهای خود که نشانه داشتن ذهن چاق است را شرح دهید من قبلا وقتی شیرینی مثل حلوا را میدیدم حتما باید ان را میخوردم حتی اگر تازه ناهار و یا غذای دیگری خورده بودم ولی الان خداراشکر میل من به شیرینی جات کمتر شده 
   • به نظر شما استفاده از روش های قبلی برای لاغر شدن تاثیری بر تغییر محتویات ذهن چاق داشته است یا خیر؟ شرح دهید.

   خیر چون اصلا فرمولهای ذهنی تغییری نکرده بود و ما با فشار برجسم که اخرین مرحله و تکمیل کننده بود میخواستیم لاغر شویم ما باید اول افکار را تغییر بدهیم و بعد درمورد ان اطلاعات درک داشته باشیم و عمل کنیم جسم خودبخود لاغر خواهد شد 

   • با توجه به توضیحات نوشتاری چند تا از تفاوت های ذهن چاق و ذهن متناسب را ذکر کنید.
   • ذهن لاغر با پیش فرض ذهنش کار میکند و با عوامل درونی  ولی ذهن چاق با عوامل بیرونی مثل تعارف – اسراف نشدن و….
   • ذهن لاغر به اندازه می خورد وذهن چاق با فرمول ذهن چاق زیادمیخورد و بعد سرزنش شروع میشود 
   • ذهن لاغر اصلا کاری به اعتماد به نفس بالا ندارد فقط پیروی از فرمولهای ذهنی باعث متناسب شدن آنها شده است 
   • با توجه به توضیحات ویدیوی آموزشی نظر شما درباره سوال مطرح شده در ویدیو چیست؟ شرح دهید.
   • اعتمادبه نفس افراد اصلا ربطی به لاغرو چاق بودن افراد ندارد 
   • از محتوای ویدیوی آموزشی برای خود تمرین ایجاد کرده و در بخش نظرات تمرینی که باید انجام دهید را بنویسید.
   • افراد چاق فقط با تغییر فرمولهای ذهنی خود (از چاقی به لاغری) میتوانند میل به خوردن غذا را درخودشان کمتر کنند و زود سیر شوند و ربطی به اعتماد به نفس آنها ندارد چون با داشتن فرمول ذهن چاق هرروز چاق تر میشوند 
   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار عطا
   1402/01/23 17:49
   مدت عضویت: 509 روز
   امتیاز کاربر: 11065 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 809 کلمه

   سلام و درود .

   چیزهایی که از این درس یاد گرفتم 

   اینه انسان لاغر کم خوری و پرخوری نداره . 

   او با توجه به نیاز جسم و زبان بدنش غذا میخوره و تابع فرمولهای ذهنی غلط  نیست . 

   و همینطور روش خودش رو باور داره و عزت نفس داره . میل خودش رو زیاد نمیدونه و از اون طرف خودشو به کم خوری هم نسبت نمیده . 

   انسان لاغر نیاز خودشو میدونه و اتفاقا خیلی هم به خودش حق میده که نیازش رو برطرف کنه . 

   اما  انسانهای همش ملامت سرزنش توبیخ تنبیه حال بد تنفر و … رو به خودشون میگن عزت نفسشون رو له می کنند بعد توقع دارن بتونند نیاز بدن رو تشخیص بدن . 

   خب ما با این کارها وجود خودمون رو نیازمند کردیم . هرچقدر بیشتر خودمون رو سرکوب کنیم و نادیده بگیریم حس نیاز به انرژی در ما بیشتر پدید میاد . حس نیاز به حبس انرژی بیشتر در ما پدید میاد . 

   امروز فهمیدم چاقی همون لاغریه که ما به زور نگهش داشتیم . 

   ما انرژی لاغری رو در وجودمون حبس کردیم و رهاش نمی کنیم . تا زمانیکه در این فرکانسیم بدن ما خواستار انرژی بیشتره . خواستن یعنی نداشتن . یعنی نیاز . وقتی عزت نفس داشته باشیم احساس نیازمون کم میشه و فرکانس غنی بودن ارسال می کنیم و بدن ما این فرکانس رو دریافت می کنه و اونم فرکانس غنی بودن ارسال می کنه . در نتیجه حس نیاز در بدن ما طبیعی میشه و ما احساس نیاز زیاد به مواد غذایی و دریافت انرژی نداریم و از طرفی انرژیهای دخیره شده خود به خود توسط بدن آزاد میشن . 

   در این درس عزت نفس رو یاد گرفتم . من عاشق خودم هستم . من بهترین ورژن در انسان بودن خودم هستم . من بهترین خودم هستم . من انسان خیلی خوبی هستم . من عزیز کرده ی خدام .  خدا همه چی برای من آماده و مهیا کرده . من به هیچی نیاز ندارم . حال خوب همیشه در من جاریه . خداوند همیشه در وجود من هست .  اصلا لازم نیست سختی بکشم . همه چیز هست . 

   من دیگه هیچی نمیخوام چون همه چیز هست . 

   من همه چی دارم . 

   من کانون نعمت هستم . 

   من در ارتعاش الهی هستم . 

   نعمت از من خلق میشه .

   انرژی الهی همیشه در من جاری و ساری هست . 

   من همیشه حتی بیش از نیازم نعمت در اختیار دارم . 

   با خیال راحت میتونم ببخشم چون هست . همه ی نعمتها به وفور برای من هست . 

   من در فرکانس بخشندگی هستم . 

   من انرژیهام رو میبخشم . 

   من محل عبور و مرور انرژی الهی هستم . 

   من بخشنده و مهربان هستم . 

   این ارتعاش الهی رو حفظ می کنم  تا بدنم هم این ارتعاش رو ارسال کنه و ببخشه انچه برای خودش ذخیره کرده . 

   من میبخشم تا خداگونه بشم . 

   همه غذاها انرژی الهی هستن . 

   من در فرکانس بخشندگی قرار دادم . 

   من  در فرکانس نعمت هستم .

   کل وجود من سرشار از انرژی های ناب الهیه . 

   انرژی لاغری به وفور در من دیده میشه . 

   تمام غذاها منو لاغر می کنند . 

   من دیگه نمیخوام لاغر بشم چون لاغری هست . چون لاغری در وجود من هست . 

   اتفاقا میبخشم . 

   من از انرژیم به همه میبخشم . 

   من سرشار از انرژی هستم . 

   من خودم رو دوست دارم و به خودم عشق میدم . 

   من ظرف خودم رو از عشق پر می کنم . من عزیز خدا هستم . من عزیز خودم هستم . خودم را میستایم و خودم را از درون پر می کنم . 

   من به لاغری محتاج نیستم . من انرژی لاغری را به وفور دارم . 

   من انرژی لاغری را میبخشم و آزاد می کنم رها می کنم .

   من دیگر درخواست لاغری به کائنات ارسال نمی کنم چون به اندازه ی کافی از انرژی لاغری سرشارم . 

   من در فرکانس بخشش قرار دارم.

   من در فرکانس عشق قرار دارم . 

   لاغری در من هست .

   آنچه عاشقش بودم سالها چسبیده به من بود و نمیدیدم . 

   میخوام با لاغری ام عشق کنم . 

   میخوام با لاغری ام زندگی کنم . 

   میخوام از اندام لاغرم لذت ببرم . 

   میخوام لاغری ام را تماشا کنم . 

   شاید کسی بگوید مگر میشه در اندام پر از چربی لاغری رو دید من میگم بله . همین چربیها انرژی لاغری هستن که در حال آزاد شدن هستن . من آنها را نمیدیدم و مدام درخواست لاغری بیشتر میکردم و اتفاقا این چربیها بیشتر میشد و فهمیدم  به تمام فرکانسهای من پاسخ داده شد من لاغری را دریافت کردم . خیلی زیاد و حالا میخواهم به همین چربیها به همین انرژی های لاغری عشق بدم تا بهتر و بهتر روند آزاد شدن خودشون رو طی کنند . 

   من دیگه لاغری نمیخوام میخوام با همینایی که دارم لذت ببرم و شاد باشم . شاید کسی درک نکنه چی میگم ولی چیزی که میگم حقیقته . من پر از انرژی لاغری هستم و حالا میخوام با همین انرژی لاغری که سالها درخواستشو دادم و دریافتش کردم زندگی کنم . 

   خدایا شکرت که منو آگاه کردی . 

   من به لاغری هیچ نیازی ندارم چون به قدر کافی انرژی لاغری را جذب کرده ام . 

   خدایا شکرت 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مریم
   1402/01/09 14:01
   مدت عضویت: 564 روز
   امتیاز کاربر: 4810 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 325 کلمه

              “ به نام خداوند بخشنده ی مهربان ”

   درود به همگی ؛

   گام هفتاد : نگاه ذهن چاق ؛

   امروز چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ به لطف و یاری پروردگار خوبم توانستم گام هفتاد را بر دارم ، خدایا شکرت .

   به نظر من عزت نفس و اعتماد به نفس هیچ ربطی به نحوه ی خوردن فرد چه متناسب و چه چاق ندارد بلکه کاملا امری درونی و ذاتی است که فردی عزت نفس داشته باشد و یا دارای اعتماد به نفس بالا یا پایینی باشد .قبلا من هم درباره ی افراد لاغر و متناسب زمانی که چیزی را به آنها تعارف می کردند و خیلی راحت می گفتند که میل ندارم و یا نمی توانم بخورم تعجب می کردم و این احساس را داشتم که افرادی باکلاس و کم خور هستند اما از زمانی که در مسیر لاغری با ذهن قرار گرفته ام به این امر پی برده ام که این افراد تنها به میل درونی خود برای خوردن چیزی توجه می کنند و حالت طبیعی بدن آنهاست که در هر وقت و زمانی که گرسنه باشند اقدام به خوردن چیزی می کنند و به نیاز بدن خود توجه دارند که آیا بدن آنها احتیاج به خوراکی دارد یا نه ،نیاز این افراد به خوردن مانند نیاز ما به اکسیژن است که ما برای دریافت اکسیژن و رساندن آن به بدن خود فکر و توجه نمی کنیم بلکه به طور طبیعی و پیش فرض این کار را انجام می دهیم.اما باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که افراد لاغر و متناسبی هم وجود دارند که دارای ذهنی چاق هستند و از ترس چاق نشدن و اضافه وزن ،کم می خورند و به اصطلاح رعایت می کنند و مطمئنا این افراد دچار چاقی و اضافه وزن می شوند چون از آن می ترسند و همین باعث چاقی آنها می شود .پس به این نتیجه میرسم که همه چیز به نگاه و نگرش من به پیرامونم بستگی دارد نه چیزی دیگر .

   یا حق ”

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/01/04 21:20
   مدت عضویت: 489 روز
   امتیاز کاربر: 34256 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 137 کلمه

            باسلام خدمت شمااقای عطارروشن هم مسیران خسته ناپذیر 

   من بانوشتن حسم خو ب بود وتو مرو کردن هم اسون میشد

   من نوشتن رو برای خودم  اسونمیدوستنم برای یاد گیری ولی شاید دارم دستور عمل کرد ابن مسیر رو تغییر میدم   

   چون با گفتن شما امروز نوشتن رو تعطیل کردم جون اونیی فرمول اشتباه برای خودم حساب کر دم به این نتیجه رسیدم شاید بودن تو ۱۰۰یی دستور عمل اشتباه درمسیرهست برای من اگه شما تشخیص میده که با بودن در قسمت دیگه من بهتر نتیحه میگیرم بی زحمت بهم اطلاع بدید تا جواب شما من فقط مرو میکنم 

    ا۱۳ /۱۰  /۱۴۰۱وردم بوده و۱۲ گام رو تمام گردم ولی تو دیگاه نوشته نداشتم امروز با ۷۰ قدم رسیدم با تشخیص شما اگه به صلاح هست باشم وکرنه هر قسمت که شما صلاح بدوننید برام اطلاع بدید 

   باتشکر پشاپیش 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5961 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 23 کلمه

    سلام و درود
    قدم های صد گام رو ادامه بدید
    و هر زمان میسر شد حتما دوره ورود به سرزمین لاغرها رو تهیه کنید.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار adelehreyhani93@gmail.com
   1401/03/01 10:02
   مدت عضویت: 799 روز
   امتیاز کاربر: 157 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 71 کلمه

   سلام به همگی

   استاد با شنیدن این فایل یک سوالی در ذهن من ایجاد شد، با توجه به اینکه ما عامل ژنتیکی رو کاملا رد کردیم، چرا در یک خانواده یک عده ای متناسبن، ولی عده دیگه چاق هستن؟؟ اگه حرفها ، رسانه ها، اطرافیان و عوامل دیگه در چاقی من که در همان خانواده هستم انقد موثر بوده که چاق بشم،، چرا در بقیه افراد خانواده تاثیر نداشته و اونها متناسبن؟؟

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار عطا
    1402/01/23 17:30
    مدت عضویت: 509 روز
    امتیاز کاربر: 11065 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
    محتوای دیدگاه: 73 کلمه

    سلام و درود . 

    چون اونها حرفهای بیرونی رو نپذیرفتن و  با وجود آموزشهای غلط  باز هم از هدایتگر درونی خودشون تبعیت کردند و تحت تاثیر آموزشهای علط بیرونی قرار نگرفتند . بلکه  از میل خودشون تبعیت کردند و به خودشون و میلشون بر چسبهای غلط نزدند . 

    انسانهایی که در میان انسانهای چاق همچنان لاغر موندن اینا عزت نفس بسیار بالایی دارید و برای خودشون ارزش قائلن و تابع شرایط غلط بیرونی نمیشن . 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1401/02/07 00:55
   مدت عضویت: 1677 روز
   امتیاز کاربر: 28996 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,484 کلمه

   سلام به همگی 

   منم جز کسانی بودم که در گذشته نمی‌دونستم میل ندارم یعنی چه ؟و هر کی این حرف رو میزد فکر میکردم میخواد  کلاس بزاره و من هیچ وقت درکش نمی‌کردم    خصوصا این چند سال آخر که در رژیم سنگین و محدودیت بودم  وقتی در کنار خواهر متناسبم قرار میگرفتم   بارها این حرف رو از  زبان  اون می‌شنیدم و من  و خواهر کوچکترم که تپلی هست همیشه تعجب  میکردیم یعنی چی خب بخور  چطور هست که میل نداری و نمیتونی  بخوری  ؟؟؟ پس چرا ما همیشه میل داریم و  میخوریم خیلی وقتها به اون و یا فرد متناسب دیگه که این رفتار رو داشت حسادت میکردم و در دلم میگفتم و یا به خودشون میگفتم خوش به حال شما که  اشتها ندارین و اما  من اشتهای زیادی دارم که دست خودم  نیست و همیشه میل به خوردن دارم  و همیشه به خودم میگفتم دیگه منم اینطور خلق شدم هر کس به طوری آفریده شده و همیشه میگفتم خدا به این لاغر ها چه نعمتی داده که به ما نداده اصلا بدن اونها رو طور دیگه آفریده ‌که با ما تفاوت دارند اما ازوقتی در مسیر آموزشها هستم دیگه متوجه خیلی از چیزها شدم و به راحتی اونها رو درک میکنم مثلا اگر بخوام یه مثال از خودم بزنم  این هست که من در چند سال پیش  وقتی ماه رمضان میشد ازقبلش به همه میگفتم وای بازم این ماه رمضان اومد و من کلی چاقی بیشتر رو تجربه خواهم کرد و همین اتفاق هم میفتاد و من ازترس قحطی‌ و  کمبود و کلی افکار نامناسب دیگه خیلی زیادتر ازنیازم می‌خوردم و چاق میشدم و در واقع حرص  و ولع شدید داشتم که تا فردا نشده فلان خوراکی رو بخورم وای از غذا  مونده  پس دوباره بخورم تا اذان رو نگفتن  و همش  در حال خوردن بودم اما میدیدم که خواهر متناسبم و یا همسر متناسبم و یا خواهر همسرم که متناسب هستن در این ماه لاغر تر میشن هیچ پر خوری ندارن تازه بر عکس خواهرم می‌گفت من اصلا غذا خوردنم  که تغییر می‌کنه  نمیتونم زیاد بخورم و میدیدم تا آخر شب لب به چیزی نمیزنه و خیلی راحته و  حرص و ولعی نداره و همش میگه سیر هستم  و اصلا نمیتونستم اونها رو درک کنم اما  الان خود من به قدری زیبا  در این ماه  رفتار غذایی داشتم که لذت بردم و باید بگم با حداقل خورد نی سریع سیر میشم طوری که اگر یه لیوان آب و یا چایی بخورم  دیگه معدم پر میشه و نمیشه حتی یه لیوان دیگه اب بخورم و تازه تا آخر شب بسیار آرام  و راحت هستم و به دنبال خوردن هیچ مواد غذایی نیستم مگر. یکی دوبار  که احساس نیاز کردم یه عدد کلوچه. خوردم و خلاصه در این حد و اتفاقا دیشب مهمان بودم جایی اینقدر میوه و شیرینی و زولبیا و بامیا و شکلات و …بود  اما باید بگم من برداشتم و داخل بشقابم گذاشتم ‌ولی  چون قبلش موز خورده بودم دیگه جا نداشتم هیچ شیرینی بخورم  و یکم تست کردم از زولبیا ولی بقیه اش داخل بشقاب موند و حتی ترجیح دادم لیوان بعدی چایی رو خالی بخورم و می‌خوام بگم الان  شخصیت من شبیه یک فرد متناسب شده و حالا تا حدود زیادی اونها رو درک میکنم و اتفاقا اخر شب بعد ازمهمانی به همسرم گفتم یه کرانچی تند و آتشین بخره اما بازش کردم دیدم میل ندارم یه مشت خوردم و دیگه ادامه ندادم و برش داشتم و فردا مابقیش روخوردم و در این حد تغییر که نصف پاکت کرانچی رو بخورم  در حالیکه فردا روزه  باشم در گذشته واقعا نداشتم و این برای من ارزش داره  و باید بگم می‌تونستم زور  بخورم اما چون سیر بودم از اون طعمش لذت نمی‌برم و دلم نمی‌خواست اینطوری بخورم برای همین برداشتم برای زمانی که گرسنه باشم تا به درستی طعمش رو بفهمم و لذت ببرم و من می‌دونم تمام این تغییر رفتارهای من به خاطر تغییر فرمول‌های ذهنی من هست و من دیگه خیلی متناسبها رو بیشتر درک میکنم و  با آموزشها متوجه شدم که  اون متناسبها  تا گرسنه نباشن غذا نمی‌خورن یعنی تا  نیاز نداشته باشن محال به سمت غذا برن  دقیقا مثل ماشینی که احتیاج به بنزین داشته باشه باید بنزین بزنه که بشه حرکت کنه متناسبها هم همینطور هستن. از غذا به عنوان وسیله ای برای رفع نیاز گرسنگی جسمشون استفاده میکنن اما چاق ها کلی دلیل برای خوردن دارند و از غذا به عنوان وسیله ای برای رفع خستگی و رفع بیماری و رفع بی‌حوصلگی و رفع ناراحتی و یا رفع گرما و سرما و … استفاده میکنن و کلا در قضیه خوردن  ،ذهن. اونها دخالت داره و مرتب اونها رو تشویق به خوردن می‌کنه بخور چون خوشمزه هست بخور چون دیگه نیست بخور چون همین یه امشبه بخور چون پولش رو دادی و .‌‌‌‌‌…و اما حالا دیگه درکشون میکنم که اگر میگن نمی‌تونیم بخوریم  واقعا جا ندارند. که بخورند چون بارها برای خودمم در این مسیر تغییر پیش اومدهکه چون سیر بودم به غذا  لب نزدم  و اطرافیان گله کردند ولی واقعا جا نداشتم و نمیتونستم بخورم دیگه فکر نمیکنم که اون لاغرها آدمهای  خاصی هستن و یه توانمندی خاصی  دارند که من ندارم و دیگه فکر نمیکنم که خدا به اونها یه نعمت خاص داده که به من نداده خیر با تغییر محتویات ذهنی من تمایلات و رفتارهای من هم تغییر کرده .

   چقدر در گذشته به این رفتار دخترم که همیشه می‌گفت میل ندارم و دیگه نمیتونم بخورم گیر میدادم و به زور وادار به خوردنش میکردم و خیلی وقتها بالا می‌آورد و اذیت میشد  اما من میگفتم یعنی چی نمیخوری ؟؟اما حالا قشنگ درکش میکنم و بهش میگم باشه نخور تا گرسنه بشی و چقدر. در روابط من با دخترم تاثیر داشته همین الان پسرم گفت غذا   میخوام اما لقمه ی اخرش رو نخورد و من هم برداشتم  و گذاشتم تو نایلون برای  پرنده ها و یا دخترم گفت من شام نمی‌خوام سیرم می‌خوام بخوابم. منم گفتم آره راست میگه عصر هله هوله خورده دیگه جانداره و اصلا اصرارش نکردم و رفت خوابید و این هست تفاوت من گذشته با من جدید که اصلا بینظیر هست و من عاشق ورژن جدید خودم هستم .

   عزت نفس  و اعتماد به نفس،یه فرد چاق به خاطر اینکه در گذشته بارها  برای لاغری تلاش کرده و موفق نشده واقعا تخریب شده و اما ازوقتی  در دوره ها هستم چون فکرم و باورم نسبت به خودم تغییر کرده و احساس  توانمندی میکنم و احساس قدرت میکنم و چون نتایج خوبی هم داشتم به خود باوری رسیدم واقعا اعتماد به نفسم و عزت نفسم بهتر شده هر چند هنوزم جای کار داره ولی با خودم خیلی به  صلح رسیدم و واقعا از خودم بیشتر اوقات لذت میبرم .

    اتفاقا   از این افراد لاغر که  ذهنشون در معرض چاقی هست در اطراف خودم  سراغ دارم ولی افراد لاغر با ذهن پاک  افرادی هستند که  در زمان گرسنگی به  اندازه نیازشون  از هر غذایی که بخوان بر میدارن و میخورن عین دختر و پسر متناسب خودم دقیقا همینطور رفتار میکنن همین دختر متناسبم که میگم شب گفت شام نمی‌خوام و خوابید  در حالیکه عصری  به شدت هوس چیبس کرد و  خیلی راحت خرید و خورد. و اما شب بدون اینکه فکری و یا ترسی داشته باشه گفت سیرم و نمیتونم شام بخورم و راحت خوابید و من مطمعنم این افراد لاغر از ترس چافی  امکان نداره غذا نخوره .و اصلا همچین رفتاری ندارند بر عکس چاقها  و یا مثلا خودم  چون هنوزم من خیلی از رفتار هام  بر اساس نیاز درونی جسمم نیست بر اساس تعریف ها و یا یه سری افکار که چون خوشمزه هست و … انجام میشه همین امشب من موقع جمع کردن میز شام چون همسرم گفت خیلی غذا عالی بود و خوشمزه  بود من در حالیکه اصلا قصد خوردن نداشتم با دستم سر پایی از تو بشقابش که. یه مقدار مونده بود خوردم چون همسرم تعریف داده  بود و بعدش،متوجه شدم که چه کاری کردم چون سیر بودم  در حالی که برای افراد متناسب  اینطور نیست خوردن اونها برمیگرده به نیاز ها ی  درونی  جسمشون  نه عوامل بیرونی که مثلا من تعریف کنم و اون بخوره بنابراین اگر دخترم هنوز رفتاری داره که باعث شگفتی من میشه چون پیش  فرض ذهنش. همین طور هست و چقدر جالبه که استاد میگه افراد متناسب با غذا مثل اکسیژن رفتار میکنن اونها همچون رفتاری دارند  بنا براین هیچ وقت دخترم عقیده نداره که داره کم خوری می‌کنه اگر یه روزی همچین حرفی بزنه  این نشون میده که ذهنشنون در معرض چاقی قرار گرفته .

   من هیچ وقت  برای تنفس کردن تلاش نمیکنم و برای بیشتر تنفس کردن هم هیچ وقت تلاش نمیکنم افراد لاغر هم دقیقا با مواد غذایی همینطور برخورد میکنن که همیشه متناسب هستند در حالی که هیچ وقت این آموزشها رو ندیدن ولی فرد چاق چون چاقی رو آموزش‌دیده باید این لاغری رو یاد بگیره  تا با آموزشهای جدید  ذهن ما هم به سمت لاغری حرکت کنه پس منم سالها هست ذهنم رو دارم به روز رسانی  میکنم تا جسم جدیدی و رقم بزنم .

   مرسی از این سایت عالی  و این استاد عالی و گرانقدر ….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متناسب شاد
   1401/01/25 19:42
   مدت عضویت: 1466 روز
   امتیاز کاربر: 6867 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 226 کلمه

   سلام 

   اینکه چاقی باعث کمبود اعتماد به نفس میشه یا توجیهی برای کمبوداعتناد به نفسه به شخصه قبول ندارم .

   من یه خانمی همکارم بود ۲۳ سال سنش بود و ۱۱۰ کیلو وزنش بود . اما اعتماد به نفس فوق العاده ای داشت و با همکارهای متناسب رفتار خوبی داشت . مانتوهای جین میپوشید . روابط عمومی بالایی داشت و تازه کیس احساسی هم داشت و  سرانجام تو همون سن هم ازدواج کرد .

   با اینکه رژیم هم میگرفت . وباهمه رفت وآمد میکرد شاد وبشاش بود .

   اما من اون موقع متناسب بودم نصفه اعتمادبه نفس اون رو هم نداشتم . وهمش گوشه گیر بودم .

   اعتماد به نفس یعنی خودتو همونجور که هستی دوست داشته باشی و نظر دیگران برات اصلا مهم نباشه .

   نمونه دیگه عموم بااینکه چاقه اما خیلی دوسش داریم و وقتی مهمونی میاد خونمون هیچ فرقی با مهمانی که لاغره برامون نداره . وکلا از همنشینی باهاش لذت میبریم .

   وهرچی دلش میخاد بخوره راحت میگه .

   مثلا اون سری اومد خونمون دلش نارنگی میخاست راحت گفتش وبراش آوردیم.

   درحالیکه خانمش که لاغره اما اعتماد به نفس پایینی داره و خوش مشرب نیستش .و تعارفیه .

   مهم اینه خودمون رو تحت هرشرایطی دوست داشته باشیم و اونوقت میتونیم بهتر وراحت تر تو این مسیر قدم برداریم و به رویای متناسب شدن برسیم .

   چون با خودمان ودیگران درصلحیم و برای لذت بیشتر از زندگی میخایم متناسب شدن رو تجربه کنیم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 40250 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 186 کلمه

   سلام استاد گرامی
   و سلام به دوستان هم مسیر
   دقیقا نگاه من هم مثل اون دوستمون بود ،
   احساس میکردم چقدر با این رفتاراشون با کلاس ترند از ما و اعتماد بنفسشون بیشتره.
   با دیدن این فایل بی نظیرتون متوجه شدم که واقعا دید من اشتباه بوده،
   و افراد متناسب اصلا به مواد غذایی فکر نمیکنند و نگرشی در این باره ندارند،
   فقط زمانی مصرف میکنند که میل درونی داشته باشند.
   هر چه ما از خودمون راضی تر باشیم و رفتار خودمون رو بهتر کنیم اعتماد بنفسمون بیشتر میشه، اعتماد بنفس نسبت به خودمون معنی داره نه نسبت به دیگران.
   این مثال اکسیژن عالیه،
   سعی میکنم همیشه بهش فکر کنم ،
   افراد لاغر نگاهشون به مواد غذایی مانند نگاه ما به اکسیژن هستش،
   اصلا ما هیچ وقت نمیگیم الان اینجا مثلا باید بیشتر اکسیژن مصرف کنم اونجا کمتر،
   اصلا بهش فکر نمیکنیم .
   یه جایی هم گفته بودید دلیل خوردن ما خیلی وقتها بخاطر عوامل بیرونی هستش مثل تعارف ، اصراف نشه بریزم دور، حیفه و …
   من علت اصلی اضافه خوردنم رو فقط این میدونم که میگم حیفه بریزم دور😳 و واقعا اشتباه میکنم ،
   الان چند وقته خیلی بهترم
   با کمک شما
   ممنونم ازتون استاد عزیز
   خدا حفظتون کنه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار amirali2020110@gmail.com
   1400/12/13 22:45
   مدت عضویت: 1207 روز
   امتیاز کاربر: 11038 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 280 کلمه

   بنام خدا 

   سلام خدمت استاد و دوستان همراه 

   این فایل فقط یه بار گوش دادم و یاد خودم افتادم که تو دهه ی شصت من یه نوجوان کاملا لاغر بودم که از همان نوجوانی تو گوشم فرو رفت از اطرافیان و خانواده که چاق باشی خوش کلی ،سرخ و سفیدی ،همه دوستت دارن ،همیشه می گفتم من یه لاغر مردنی هستم و عواملی دیگه کم کم که سن پن بالا می‌رفت می گفتن بعد ازدواج آدم چاق میشه ،بارداری آدم چاق میشه تا دهه ی هفتاد که من چاق شدم و چاق شدم و چقدر آدم متناسبی می دیدم می گفتم خوش به حالش خدایا این چکار کرده چرا اینقدر خوش تیپ هست مخصوصا در مراسم عروسی چقدر ناراحت بودم از شکم و پهلوی خودم و بعضی ها هم به پن می گفتن لباست خوشکله اما این پهلوهات خیلی ضایع هست دنیا رو سرم خراب می شد و همش فکر می کردم همه دارن به پهلوهای من نگاه می کنند موقع شام متناسب ها را می دیدم که نم آمدن برای صرف مثلا می گفتن بعدا می خوریم تا آخر شب گرسنم نیست یا یکم غذا می خوردن بقیه غذا تو ظرف می ماند نصف نوشابه می ماند می گفتم چطور سیر شد این غذا به این خوش مزگی گذاشت رفت اما من گاهی غذا اضافه می‌آوردم همیشه حسرت اونا را داشتم ‌

   اما خدا را شکر از وقتی به این سایت هدایت شدم غذا خوردن من هم مثل ادمهای متناسب شده مثلا امشب مهمانی بودم فکر کنم یه کفگیر و نیم برنج خوردم و تقریبا ۲ قاشق ازش موند و واقعا نتونستم بخورم چقدر از رفتارم خوش،حالم و لذت میبرم خدا را شکر میکنم که مرا به این سایت هدایت کرد .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار narges faraji
    1400/12/17 16:47
    مدت عضویت: 1717 روز
    امتیاز کاربر: 5649 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 142 کلمه

    سلام خدمت استادوستان ربطی به عزت نفس نداره قبل اینکه شماجواب درست بدیدمن جواب داشتم میگفتم ازوقتی بااین سایت آشناشدم فهمیدبرخاسته ازذهن چاق هست این حرف که هنوز ذهن اون فردهنوزدرگیرچاقی هست من به تازگی مهمانی عروسی دعوت بودم یک شیرینی برداشتم یک مهمانی دیگرگفت بخورگفتم یک دانه اندازه نیازبدنم خوردم چشم من راضی بوداز خوردن شیرینی وقت شام رسیددوسه قاشق کشیدم کنارکشیدم سیرهم شدم ولی آن مهمان حس میکردچون پول داده بایدزیادبخوره اصلا به فکراینکه خودش ارزش بیشتری نسبت به اون غذا داره این عزت نفس نیست کم میخورند آدمهای لاغریامتناسب به خاطرذ هن متناسبشونه  ماهم بایدذهنمونو به سمت تناسب اندام سوق بدهیم ذهن متناسب فکری نداره نسبت به اون غذااماذهن چاق بخورحیفه پولشوداده ذهن متناسب بدون اینکه فکری کنه کنارمیز نه اما ذهن چاق چشمش دنبال غذااینهاهمه به خاطرعادتهای اشتباه غذایی ماست چشم دل بایدسیر باشه خدایاشکرت من اینجاهدایت شدم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار من میتونم تغییر کنم
   1400/12/12 10:47
   مدت عضویت: 1066 روز
   امتیاز کاربر: 1306 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 194 کلمه

   ما ادمهای چاق همیشه نگاهمون ب ادمهای لاغر ی نوع نگاه با حسرت واین از عدم توانایی ک در خودمون در دست یافتن ب اون لاغری و رفتارهای شایسته داریم
   من همیشه ی دختر دایی دارم ک اندامش واقعا زیباست همیشه لباسهایی ک خودم دوس دارم اون میپوشه همیشه با حسرت نگاش میکردم ولی دیروز ازش لذت بردم از شکم زیباش ازپهلوها از لباسش
   چن لاغری رو دست یافتنی دیدم چن دیدم ک منم میتونم لاغر بشم
   برای ماادمهای چاق خوردن برابر شده با هرچیزی الا لذت الا برطرف کردن نیاز میخوریم ک خورده باشیم میخوریم چون حوصلمون سررفته چن دلم خواست حوصله ندارم اعصاب ندارم نزریه عیده
   بخصوص عید استاد کاش ی چالش بزارید در مورد عید ک چرا تو عید زیاد میخوریم تو عید روزها فرق نکرده همون روزه پس چرامن زیاد میخوریم چرا چاق میشیم در حالی ک روز مثل بقیه روزهاست چرا عید برا ما تعریف شده با خوردن اصلا اصل عید ب دید و بازدیده ولی من عید خوردن میبینم همیشه
   ما ما بافرمولهامون رفتار میکنیم و ادمهای لاغر مثل فرمولهاشون ک لاغریه رفتار میکنن پس این وسط من مسئول اون رفتارمم فقط باید دقت کنم بکشمش بیرون اصلاحش کنم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 389 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 486 کلمه

   سلام استاد عزیزم چقدر این نکات عالی و طلایی هستن سپاسگزارم برای اینهمه مطالب ارزشمند چ در فایل چ درمتن نوشته شده و این همه آگاهی عالی ک در اختیار علاقه مندان ب لاغری قرار میدید. استاد جان تمام خونواده همسر من متناسب هستن البنه متناسب هایی ک کمی ترس از چاقی هم دارند ولی رفتارها و عادات صحیحشون بسیار بیشتر ازاون ترس هست طوری ک اندام بعد از زایمان هم همانند مجردی شان است. و خانواده  من بدلایل عادات اشتباه زیاد و باورهای نادرست ارثی بودن و .. دارای اضافه وزن و بعضا چاااقی مفرط هستن . 

   وقتی وارد خانواده همسرم شدم بسیار خوش اندام وو‌متناسب بودم و البته باوری ک بعد از ازدواج زن ها چاق میشوند .. و کمی پر تر شدم با اینکه بسیاررر مراقب بودم و بعد از بارداری هم بخاطر باورهای اشتباه دیگر ۲۲ کیلو اضافه وزن پیدا کردم.. ک چقدر افسردگی و.. گرفتم‌ و خداروشکر میکنم الان بعد از ۸سال در حالیکه در بارداری دومم هستم در این مسیر زیبا هستم و آرامش دارم و حالم خوبه و میدونم خدا منو ب مسیری هدایت کرده ک شادی آرامش و لذت بردن  از خود خودم هست و دگ خودم رو مقایسه نمیکم خیلییی کم پیش میاد ک زود حواسم جمع میکنم و چقدر آرامش دارم و متوجه هم میشم ک دارم جمع و‌حور تر میشم.. الان گام ۵۸ و ۵۹ دوره صدگام هستم و چقدر عالی باگ های من درمورد اراده داشتن و نیاز داشتن ب لاغری برطرف شد.. فوق العاده بود ممنونم از بابت این مسیر صد گام عالی♥️♥️🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

    الان چقدر بهتر رفتارها و مدل زندگی خوانواده همسرم رو درک میکنم و همچنان ک دارای اضاف وزن هستم ولی این خیلی برام باارزش هست ک آرامش دارم و مطمعنم وقتی در مدار دیدن متناسب ها هستم پس من هم متناسب میشوم. 

   تجربه ای هم ک داشتم اینکه من خب قبلا نمیدونستم میل ندارم یعنی چه.. و بعد خداروشکر دراین مسیرقرار گرفتم و درک کردم

     اینسری ک منزلشون بودیم و آخرشب ک فرزند خودم و فرزند جاریم شام کم خورده بودن و  درخواست غذا داشتن و من دوتا ساندویچ کوچک از غذا براشون درست کردم . وقتی ب نصفه رسید و گفتن میل ندارن باوحود اینکه ساندویچ ها هم کوچیک بودن خواستم اجبار کنم ک بخورید و .. ولی در عرض یکی دوثانیه  بیاد اوردم ک خب میل ندارن.. و گفتم نوش جانتون . این برای من ک باور؛ غذا دورریز میشه حیفه؛نعمت خداست گناه داره؛ هرکی تا آخر غذاشو بخوره برنده میشه؛ کم خوردی ضعف میکنی و … و.. اینها را داشتم همین تغییر برای من نتیجه بود😍😍😍 هرچند تا چندین روز بعدش اصلا یادم نبود ولی بعد بیاد اوردم ک این هم نتیجه هست و باید از همین تغییرات کوچیک بنیادی درخودمون لذت ببریم و توجه بدیم تا نتایج بزرگتر هم براحتی بدست بیاد . استاد عزیز حسم گفت ک اینجا بنویسم و ازتون باز هم متشکرم برای این آگاهی های عالی و ناب و اصل ک ب عمق جان میشینند💐💐💐💐🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahrbanou1346
   1400/12/11 11:13
   مدت عضویت: 1417 روز
   امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 677 کلمه

   سلام  محظر  استاد خوبی ها،

   می خواستم نظرمو بگم راجع به این سوال که آیا بی اعتنایی متناسبها به مواد غذایی بخاطر  عزت نفسشونه یا  علت دیگه ای داره  ؟؟؟؟

   من هم حرف و نظر خود شمارو کاملا قبول دارم اینکه بی اعتناییشون  ارتباطی به داشتن عزت نفس نداره ……چرا که  کسی که عزت نفس داشته باشه  در تمام جنبه زندگیش نمود پیدا می کنه  ….. اگر در احوالات متناسبها بیشتر دقت کنیم  خیلی ممکنه  در جنبه های دیگر زندگیشون  آثاری از نبود عزت نفس مشاهده کنیم …  و البته ممکنه واقعا   عزت نفس در تمام جنبه های زندگیش هم داشته باشه    ….ولی اینجور نیست که همه لاغرها بی استثناء عزت نفس خوبی داشته باشن

   .این خودش یکی از دلایلی است که نشون می ده  بی اعتنایی اونها به تعارفات ، غذاها و یا  کم خوری هاشون مال عزت نفس بالا  نیست  مال غریزه خداییشونه 

   به ذهنشونه که دستکاری نشده که  در حالت پیش فرض قرار داره ……

   ذهن چاق ، نگاهش بر اساس فرمولهای از پیش ذخیره شده اس و منطقی نیست …درست مثل وقتیه که من  نوعی  عینک دودی زده و همه چیزو  تیره  می بینم …..آیا واقعا  همه چیز تیره اس ؟  خیر ….  من عینکم دودیه ..

   ذهن‌چاق ، میگه طبیعی اینه که هر چی بهت تعارف زدن بگیری و بخوری  چون اگر برنداری و نخوری  به طرف مقابل بی احترامی کردی ، یا خواستی کلاس بگذاری ،  و آدم‌مغرور و بی ادبی هستی …..روی این حساب  هم برمی داری هم می خوری …چون ذهن‌چاق میگه  وقتی برداشتی  باید بخوری  …اگر بگذاری  کنار بشقابت و نخوری  بازم بی ادبی کردی ….

   ولی یک ذهن‌متناسب به شکل طبیعی ، بدون اینکه از جایی آموزش دیده باشه   توی این فکرا نیست …اون میگه  میل ندارم  چراااا چون سیره   و روی سیری  هیچی از گلوش پایین نمی ره ….پس برنمی داره و تعارف  میزبانو  رد می کنه  این‌هیچ ربطی به داشتن عزت نفسش نداره …

   از نظر من ذهن‌چاق که به عناوین مختلف به خوردن ، دعوت می کنه  یک ذهن شیطانیه ..از شیطان رجیم دستور می گیره …. ذهن چاق با امتیاز  بالا  دادن به یه آدم لاغر و‌متناسب  بهت میگه  تو عزت نفس نداری  تو لیاقت نداری  تو پرخور و بی خاصیتی  تو فقط بخور و بخواب ……حالا این خودشه ها که  داره تشویق به پرخوری از پنج کانال حسی می کنه با توجیهات بی پایه اساس  از اونطرفم می زنه توی سرت که تو فلانی  بهمانی ….

   ذهن چاق  ،نه خودش طبیعیه نه نگاهش نه استدلالهاش …..

   اما خدارو شکر ما جزء معدود انسانهاییم که به این‌مسیر هدایت شدیم تا ذهن چاقمونو بیشتر و بهتر بشناسیم و آگاهانه  تغییرش بدیم ….

   باورها یا همون فرمولهای ذهنی  از زمان کودکی ناخواسته  و ناخودآگاه  در ذهن ما جا خوش کردن و مارو فریب دادن تا در این دام باقی بمونیم  و روز بروز اوضاع روحی و جسمیمون بد و بدتر بشه ….

   اما لازمه که حالا که آگاهی پیدا کردیم بدونیم ‌ما چیزی کم نداریم ففط باید  اشکالات رو شناسایی  و برطرف کنیم  اینم که آموزش می خواد  همینجوری  نمیشه….

    باورهای چاق کننده  که تشکیل یک ذهن چاقو دادن‌  خیلی راحت به تثبیت   رسیدن چون از روی نا آگاهی  در ذهن ما نفوذ  کردن ……

   ولی حالا که می خوایم آگاهانه فرمولهای درست و صحیح جاشون بذاریم  اصلا آسون نیست و کار می بره ،   استمرار درآموزش می طلبه ….

   ما بخاطر چاقیمون  و فرهنگ خاصی که به دنبالش اومده  کلی انگ به خودمون و دیگران زدیم  هیچ سودی هم که نبردیم هیچ کلی هم ضرر کردیم ….

   احساسمون به خودمون  خیلی بد و به لاغرا حالت  انتقاد  و حسادت و داشتن دیدگاه غیر واقعی نسبت به اونها ….

   البته خدارو شکر من مدتهاست که دیگه به این شکل به اونا نگاه‌نمی کنم باهاشون دوستم و از دیدن رفتارهای خوبشون لذت می برم و الگو می گیرم و این از آموزشهای جالب و قشنگ استاد روشن هست خصوصا آموزشهای  دوره  ورود به سرزمین لاغرها …

   از واجبات  اینه که با عزمی راسخ  دنبال آموزشهارو بگیریم  و  درخت بی خیر  چاقی رو که   پر از خار و میوه های تلخه از ریشه بخشکونیم ….

   به یاری و لطف خدا  حتما موفق میشیم …

          والسلام     

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1400/12/11 00:08
   مدت عضویت: 1677 روز
   امتیاز کاربر: 28996 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 853 کلمه

   سلام بر استاد عطار روشن گرامی  و نازنین و دوستان پر انگیزه ام 

   چقدر فایل جالبی. بود چقدر زیبا قضیه  رو بررسی کرده بودین .

   باید بگم من امروز صبح این فایل رو حدود سه یا چهار بار گوش دادم و دقیقا من امروز عصر  بعد از انجام کارهای منزل  در حالی که سیر بودم به مهمانی رفتم  که اونجا دو پاکت از انواع شیرینهای مختلف قنادی وسط  سالن پذیرایی  بود که همه ی افراد  حاضر اونجا داشتن با چایی می‌خوردن  و تا من هم وارد شدم  سریع به من هم  تعارف کردن تا همراه اونها بخورم  اما حالا که فکر میکنم  میبینم که  چقدر جالب و به صورت اتوماتیک  من لب نزدم حتی  نزدیکم آوردن که بردارم گفتم فعلا میل ندارم  تا بعداً میخورم  و اما چندین ساعت بعد  من کمی گرسنه شدم و از  بین اون همه مدل و تنوع شیرینی  فقط دو دونه برداشتم ولی در نهایت یک عدد و نصفی شایدم کمتر  با چایی خوردم و بقیه ی اون شیرینی داخل بشقاب من موند و من لب نزدم .

   و بعداً متوجه شدم چقدر عالی رفتار کردم و اتفاقا در اون جمع چند فرد چاق و چند فرد که داخل رژیم سخت هستن همراه من بودن که  من از خوردن اونها  حالم بد میشد  که اون فردی که رژیم سنگینی داشت مشخص بود به شدت  حرص و ولع شدید برای خوردن شیرینی داره  حدود پنج تا شش عدد در همون تایمی که من  اوتجا بودم برداشت و خورد و من متحیر از رفتار اون فرد  بودم اما میدونستم دلیل این کار اون فرد چیه چون در رژیم جدیدش که به مدت دو سال هست داره اجراش  میکنه خوردن انواع کربوهیدرات و مواد قندی ممنوع هست و واقعا حرص و ولع خوردن اونها رو داره  و اتفاقا اون فرد کلافه و بسیار خسته بود که چون دو سه شب  هست مهمان داشت و انگار تلافیه همه چیز رو با هم داشت برسر اون شیرینیها خالی میکرد . و اما چقدر جالب بود که من هوس حتی خوردن یک عدد از اونها رو  در زمان سیری نداشتم و خیلی راحت  از اونها گذشتم و گفتم نمی‌خوام چون سیر بودم .

   من قبول دارم خوردن در لاغرها اتوماتیک هست مثل سایر فعالیتهای در بدن اونها مثل پلک زدن و تنفس و ضربان قلب و گردش خون و سلولسازی  …همانطور که برای اجرای  این برنامه های جسمی خودمون هیچ ایده ای نداریم و به صورت اتوماتیک انجام میشن خوردن هم در لاغرها همینطور هست اونها خیلی راحت هستن با این نیاز جسمشون که گرسنگی هست هر جا بخوان میخورن اگر نخوان نمی‌خورن. و اصلا نمی‌دونن  کالری شماری و حساب و کتاب کردن  در خوردن چی هست اونها راحت به نیاز جسمشون جواب میدن اما در  چاقها اینطور نیست یعنی به صورت اتوماتیک این نیاز پاسخ داده نمیشه چون ذهنشون دستکاری شده و کلی از فرمول‌های ذهنی چاقی  برای. رفع این نیاز جسمی دخالت دارند که مثلا 

    چون خوشمزه هست باید بخورم 

   که چون پولش رو دادم باید بخورم 

   چون اسراف نشه باید بخورم 

   چون زیاد هست باید بخورم 

   چون فقط یه امشبه باید بخورم 

   چون  تازه و با مواد غذایی عالی هست باید بخورم 

   چون مقوی هست باید بخورم..

   چون حوصلم سر رفته باید بخورم 

   چون سرم درد می‌کنه یا گرممه و … باید بخورم 

   و این نیاز دیگه  در چاقها اتوماتیک پاسخ داده نمیشه و از حالت فابریک خارج میشه  و به صورت دستی در چاقها داره  برطرف میشه.

   ولی برای منی که دو سالی  بیشتر هست در این مسیرم واقعا دارم با این آموزشها فرمول‌های ذهنیم رو تغییر میدم و بسیار عالی در مسیر تغییر کردن هستم و من به خوبی متوجه تغییراتم دارم میشم شاید یه جاهایی برام عادی باشه ولی بعدا که فکرش رو میکنم میبینم که عجب رفتاری کردم چقدر  راضی بودم از خودم  چقدر بدون فشار و زجر و سختی نخوردم چقدر در اون شرایط خوردن برام زجر و  ناراحتی و حال بد و سختی بوده اگه می‌خوردم .

   من  هم مثل استاد معتقدم  یه لاغر  با فرمول‌های ذهنی  فابریک و دست نخورده نمیدونه  رژیم و اینکه نخورم که چاق نشم و …چی هست هر چی دلش بخواد به راحتی میخوره و هر چیزی نخواد نمیخوره  مثل دختر و پسر بسیار لاغر خودم که هر روز با من هستن میبینم چطور. چقدر  رفتارهای. عالی غذایی دارن دقیقا غذا خوردن برای اونها مثل اکسیژن هست همانطور که هیچ وقت برای مصرف اکسیژن  برنامه ریزی نمیکنن و در مورد مصرف درست اون فکر نمیکنن و به دنبال راه حل نیستن که مثلا امروز من چطور نفس بکشم که بهتر باشه و یا اینکه من. کمتر از این تعداد  تنفس  رو در شب و یا روز   قبول نمیکنم و یا نگران تنفس خودشون در شب نیستن و یا اینکه نکنه اینجا که میرم اکسیژن نباشه در واقع اونها اطمینان دارن که اکسیژن همه جا هست  دارن زندگی میکنن و دقیقا بدون نگرانی و استرس و به درستی غذا رو هم مثل اکسیژن. وارد جسمشون میکنن و به سلامتی خودشون با این کار  هم کمک میکنند 

   من عاشق این سبک تناسبم 

   من خوشحالم که هنرجوی این دوره ها هستم .

   من شگفتی ساز این سایت هستم .

   من به داشتن این سایت واین استاد گرامی افتخار میکنم .من سپاسگزار رفتارهای جدید ی هستم که در من به وجود اومده. تا من رو به اندام ایده الم که نزدیکم نزدیکتر کنه 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار shahrbanou1346
    1400/12/11 05:54
    مدت عضویت: 1417 روز
    امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 378 کلمه

    سلام فروغ جان …لذت بردم از دیدگاهی که فرستادی …..همچنین  لذت می برم از متناسبهایی که غذا خوردنشون  اتوماتیکه…..

    کاش راز و رمز اتوماتیک خوردن رو هم یاد بگیریم‌  چه وقت و‌چه جوری نمی دونم .

    ولی قطعا  راز و رمزش  دست خود استاده ….خدا حفظش کنه برامون و برای خانواده اش ☆☆☆☆☆

     …..حقیقت اینه  متاسفانه  ما چاقها  تحت تاثیر کانالهای عصبی اقدام به خوردن می کنیم‌  می بینیم بلافاصله تجزیه و تحلیل کرده می خوریم  ،   میشنویم همینجور ،  بو می کشیم همینجور     خلاصه از کانالهای متعدد می خوریم اما متناسبها فقط به دلیل فرمانهای مغزی برای رفع نیازشون به انرژی ……..یعنی فقط از یک‌کانال  می خورن  نه مثل ما از پنج کانال حسی ……. 

    از وقتی  فایل آموزشی تاثیر کانالهای حسی‌در دوره  گام‌اول  رو گوش دادم و‌تمرینشو نوشتم خدارو شکر کم‌کم دارم کنترل این کانالهارو به دست می گیرم و همین یه کار کمک کرده  احساس لاغری بیشتری داشته باشم ..نگاه دست و‌پام‌می کنم میگم  انگار لاغرترم …..

    مثلا یک نمونه بگم  دیشب برای کاری رفتم آشپزخونه  چشمم افتاد به ظرف آبنبات ، خیلی سریع دستم رفت سمت ظرفش ،یکی برداشتم ، صدای فرشته به گوشم‌خورد سوال کرد   مگه تو برای خوردن آبنبات اومده بودی ؟  گفتم نه …گفت پس اصلا نیاز بدنت نیست . بعد بلافاصله  انداختمش داخل ظرف و برگشتم توو اتاق …..از این رفتار خودم خیلی خوشم اومد …و خودمو تشویق کردم ….مطمینم  صدایی که شنیدم  صدای فرشته درونم الهه بود  چون از نتیجه دستورش  حس و حالم خوب شد خوشحال شدم و از خودم راضی بودم ……

    اما  نتیجه دستوراتی که از ناحیه  شیطان درون یا همون‌ ذهن‌منفی باف می آد منفی است و حالمونو  بد می کنه  بعد از اجرای فرمان منفی باف (  شیطان )  نه تنها حالمون بد میشه بلکه به سرزنش خود گرفتار میشیم بعدم غمگین …..

      بسلامتی از وقتی با تناسب فکری آشنا شدیم و داریم آموزش می بینیم چاقیمون متوقف شده و عالی تر اینکه  لاغرتر هم شدیم بدون هیچ رژیم خاصی و هیچ حرکت خاص برای کاهش وزن ،   داریم زندگی عادی می کنیم  و این همون‌چیزی که به ما آرامش هدیه کرده ….داریم سعی می کنیم در واکنش به کانالهای عصبی  واکنش بهتری از خود بروز بدیم …..با تغییر افکار ،  خودبخود رفتار هم درست ،  منطقی و صحیح میشه …..

        دوستدارت   شهربانو 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 4 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار فروغ ریاحی
     1400/12/11 17:14
     مدت عضویت: 1677 روز
     امتیاز کاربر: 28996 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     همیاری
     محتوای دیدگاه: 179 کلمه

     سلام شهربانوی نازنینم.

      چقدر برخورد قشنگی با مواد غذایی داشتین  لذت بردم که  در آشپزخانه  رفتین و چشمتون به شیرینی  خورد و به دونه  برداشتین  اما صدای الهی درونت گفت تو که برای خوردن شیرینی نیامدی و دوباره سر جاش قرار دادی .

     اتفاقا  شاید باورت نشه همین یه ربع پیش چایی دم کردم برای من و همسرم و ریختم داخل لیوان ولی دیدم اصلا میلم نیست و دوست ندارم بخورم پس  یه  ذره خوردم  و لی حسن خوب نبود.  دیگه ادامه ندادم و نخوردم و همانطور موند داخل لیوان و من اومدم  سراغ گوشیم. اینقدر رفتارهام خود به خودی بهتر شده  بعنی وقتی سیر هستم برام فرقی نداره که چه  خوردنی جلو من هست میخواد  هر چیزی باشه من لب نمیزنم  و به نظرم هر کسی که  این راه. رو خوب درک کنه چه بخواد چه نخواد خود به خود  و اتوماتیک رفتارهاش  صحیح  و بهتر میشن و قطعا شما دوست پر تلاش و پر انگیزه ی من هم که در این راه هستین  رفتارهای  بسیار بهتری نسبت به قبل خودتون دارید .

     آرزوی سلامتی و تناسب اندام  برای شما دارم 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      آواتار shahrbanou1346
      1400/12/14 23:00
      مدت عضویت: 1417 روز
      امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
      محتوای دیدگاه: 41 کلمه

      سلام و عرض احترام ،

      مرسی از شما  فروغ عزیز ،

      ممنون از توجهت به دیدگاهم.

      تبریک به شما برای تغییر رفتار غذایی خوبی که داری …عالی هستی ،

      منتظر دیدن تصویر زیبای شما در آلبوم شگفتی سازان  هستم ،

             ارادتمند ،  شهربانو 

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ملکه عشق
   1400/12/10 16:47
   مدت عضویت: 1256 روز
   امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,664 کلمه

   سلاااام و درود بر جهانم سلام بر عرش تا فرش 

   درود بر استاد جااان و دوستان متناسبم 

   ذهن چاق …

   فرمولهای ذهنی بر واکنشهای رفتاری و جسم و همچنان دید ما نسبت به دنیای پیرامونمون تأثیر می گزارند یعنی هرروز با صحنه هایی را به ما نشون می دهند که از قبل محتوای ذهنی نسبت به اون موضوع در مغز خود ذخیره کرده ایم .

   تا حالا عینک دودی زدین ؟!توی هوای ابری یا آفتابی شاید در تونل یا هوای بارونی یک پوشش و رنگ غلظتی روی دنیای ما ایجاد می کنه دقیقا فرمولهای ذهنی ما عینک روی نگرش و بینش ما هستند و این در حالیست که حقیقت ماجرا این چیزی نیست که ما میبینیم .یاد دختر ۴ساله ام افتادم یک روز صبح که بیدار شد گفت مامان من عینک دید در شب می خوام کلی خندیدیم و گفتم واسه چی ؟گفت می خوام شبح ها را ببینم !؟…از کارتون سگهای نگهبان یاد گرفته بود و جالبه چندروز بعد عینک شنا منو پیدا کرده بود ولی شب نمی زد به چشمش می گفت می ترسم !…

   همه افرادی که اضافه وزن دارند نسبت به فرمولهای ذهن خودشون و عقیدشون نسبت به چاقی و تمام رفتارهاش افراد و شرایط پیرامون زندگی خود را تجزیه و تحلیل می کنند و به همین خاطر عقیده انسانها درباره یک موضوع مشترک باهم متفاوت است .

   ولی وقتی در مسیر شناخت ذهن و خود آموزه های ذهنی را فرا می گیریم متوجه میشیم که همه انسانها از بابت جسم و توانمندی و سیستم عصبی شبیه به هم هستند ولی منشأ تفاوت عملکرد در رفتار اونها از محتویات ذهنیشون هست.

   موضوع تحقیق فردی متناسب است که در مهمانی بهش شیرینی تعارف می کنند و میگه من نمی خورم ولی چند لحظه بعد خودش محکم میگه من یکی می خورم !..و از نظر دوستمون ایشون با این انتخاب و کم خوردنش باعث شده یک عزت نفس عمومی ایجاد کنه به طوری که همه بیشتر بهش توجه کردند و تعارفش کردند در صورتیکه فردی چاق هم حضور داشته ولی به دلیلذهنیت اینکه این فرد پر خور و زیاده هست مایل نبودند بهش تعارف کنند !…

   خب من در لحظه اول گفتم حق انتخاب داشتن اونم با اقتدار و بدون ترس نوعی عزت نفس هست که از درون شکل گرفته و این نوع احترام به خود باعث فرکانسی به ذهن دیگران میشه که بهت احترام بیشتری می گذارند یعنی نه به خاطر مصرف به خاطر اقتدار و حق انتخاب !…

   در ذهن افراد چاق اینکه یک فرد متناسب میلی به خوردن شیرینی یا تست کردن غذاهای سفره و یا حتی پرخوری کردن نداشته باشه عجیب هست و چون ما زبان لاغری را بلد نیستیم نمی تونیم این نوع رفتار را درک کنیم و انگار از میوه ای برای ما صحبت کنند که ما اون را نچشیدیم و با حدسهای خودمون رنگ و مزه و بوی اون میوه شبیه سازی می کنیم که دور از واقعیته !…و به همین دلیل که شناختی از رفتار صحیح آنها نداریم غالبأ به افراد متناسب حسودی می کنیم فکر می کنیم اونها افراد خارق العاده ای هستند یا اینکه خیلی اراده قوی دارند خیلی وقتها می گوییم کلاس می زارند یا مغرورند یا جلوی دیگران اینطور رفتار می کنند!..در ذهن من یه چیز بود هیچ متناسب خودبه خودی نیست همه کنترل دارند!…یا سوخت و ساز بدنشون بالاست یا کارشون زیاده !.،،بیشتر وقتها هم از خدا شاکی می شدم چرا بی عدالتی ؟چرا منو چاق خلق کردی ؟حالا انصافا من تا۱۰سالگی هم متناسب بودم ولی دیگه یقه کیو می گرفتم !…

   آنچه در رفتار متناسبها مشاهده می کنیم (متناسبهایی با رفتار صحیح)همه ذهنی هست و خود به خودی نه اراده ای در کار هست و نه انتخابی دقیقا مثل تنفس کردن میمونه حالت پیش فرض و اورجینال ذهن 

   تا حالا شده که ما نتخاب کنیم کجا کمتر نفس بکشم و کجا بیشتر ؟ ما اصلا در مورد تنفس خود فکری نداریم هیچ برداشت و عقیده ای هم نداریم اکسیژن نیاز زنده ماندنمون هست و خودبه خودی نفس می کشیم به همین راحتی …

   ولی چون فرد چاق رفتار خودش را با متناسب مقایسه می کنه رفتاری که از خودش راضی نیست پرخوری و دردشکم و ریزه خواری حرص و ولع و …و بارها تصمیم گرفته ترکش کنه یا با تلاشهای بیرونی کنترلش کنه و نتونسته خودش را ضعیف و سرخورده می دونه این شکست از چاقی را در ذهنش داره بنابراین با قبول این موارد و تمام خودتخریبی هاش و سرزشنهاش خودشو لایق عزت نفس و اعتماد به نفس نمی دونه و بالعکس فکر می کنه فرد متناسب خیلی عزت نفس داره !…

   خیلی از افراد فکر می کنند عزت نفس یک سری رفتار بیرونی هست مثل نه گفتن به چیزی که دوست نداریم یا انتخاب چیزی که دوست داریم کاملا اینها درسته ولی با چه حس و حالی !؟خیلی وقتها میگیم نه ولی هزار بار خودمون را سرزنش می کنیم و احساس گناه داریم یعنی رفتارمون با ذهنمون در تضاده !..یعنی ذهن و رفتار همسو نشده و مشکل سازه نوعی فیلم بازی کردنه .

   عزت نفس از درون شکل می گیره و نگرش ما نسبت به خودمون و حل کردن مسائل درونیمون برای اینکه به یک احساس خوب و هماهنگی بین بخشهای وجودیمون (روح و ذهن و جسم )ایجاد کنیم باعث میشه خودبه خودی رفتاری منعکس کنیم که عزت نفس ما را نشون میده و همین نگاهمون به خودمون باعث نگاه محترمانه دیگران به ما میشه ✨

   بنابراین رفتار های لاغری یک فرد متناسب خودبه خودی هست و چیز عجیبی نیست در واقع اون فرد ازتمام رفتار غذایی خودش و حسش نسبت به جسمش احساس رضایت داره و ممکنه اون فرد در جنبه های دیگر زندگیش خودتخریبی داشته باشه و عزت نفس و اعتماد به نفسش پائین باشه .

   بنابراین استفاده از آموزه های ذهنی و محتوای لاغری به ذهن باعث آموزش و یادگیری زبان لاغری در ذهن ما میشه و به صورت خودکار تمایلات ما تغییر می کنه و به سمت ذهن متناسب میره و هر چقدر در این مسیر استمرار داشته باشیم و مهارت بیشتری بیاموزیم تناسب فکر و ذهن ما هم بیشتر میشه .

   موضوع دیگه در ذهن افراد چاق اینه که به اندازه نیاز خوردن را کم خوردن می دونند من خودم در ذهنم درکی این اندازه خوردن نداشتم چون همیشه پرخوری را تجربه کرده بودم وقتی هم که از رژیم غذایی استفاده می کردم همیشه گرسنه می موندم و سیر نمی شدم !…

   هیچ فرد متناسبی که رفتارش صحیح باشه کم نمی خوره !..اگر افراد متناسبی هستند اطرافمون که می شنویم می گویند کم می خورم چاق نشم یا زیاد خوردم شکم در آوردم یا از شنبه فلان می کنم در واقع کنترل بیرونی دارند و با تصمیم دارند روی خوردنشون کنترل می کنند این افراد ذهنشون در معرض چاقی قرار گرفته و در مرحله دوم هستند و دارند در مورد چاقی و ترس از چاق شدند صحبت می کنند و اطراف من اینطور آدمها زیاد بودند و به همین دلیل باور نمی شد به طور خودبه خوذی بدون دخالت کسی لاغر باشه درذهنم چاقی طبیعی تر بوده تا لاغری !..

   افراد متناسب از طریق ذهنشون تمایلات درونیشون تغییر می کنه و بعد رفتاری را انتخاب می کنند یهویی و راحت 😊ولی یک فرد چاق غذا تعارفش کنند می خوره !..غذا سر سفره زیاد بیاد میگه حیفه می خوره !..سوغاتی از شهری بیارند می خوره …! 

    نزری باشه می خوره !…و انتخاب هاش بر اساس پیرامونش هست .

   خب من در سفر هستم میهمانم و میزبان خانواده چاق خودم .و امروز یک کم رفتار متناسبها را در کردم من توراه از دیشب فقط یک بیسکوئیت سکه ای خوردم و کمی آب وقتی صبح زود رسیدم هم گرسنه ام نبود بعد از مدتی هم که صبحانه خوردم از سفره رنگاورنگ صبحانه و انواع مرباهای دستپخت مادرم من پنیرو گردو انتخاب کردم و اصلا میلی نداشتم به اونها نگاه کنم و کاملا به اندازه خوردم چقدر رفتارم تغیبر کرده بود آرام بودم و حرص و ولع نداشتم حتی به نظرم نسبت به حجم خونه کمتر مصرف کرده بودم اونم خودبه خودی قبلا ها از همه مدل مربا و …می چشیدم و ناخنک می زدم …من کاملا سیر بودم برای میان وعده شیرینی و شربت آوردن و دوچیز شیرین حالمو بد می کرد اصلا دلم نمی خواست و راحت گفتم من سیرم و میل ندارم جالب این بود که قبلا با خودم می گفتم زشته نخورم ناراحت می شن و …ولی اینبار چون با همون عزت نفس رفتار کردم دیگران هم چیزی نگفتند البته بگم حدود یک هفته است روی موضوع حق انتخاب کار می کنم و عالیه…انگار پذیزش کمی از موضوع حق انتخاب خودم باعث شده هم به حق انتخاب دیگران احترام بزارم و هم اینکه دیگران به حق انتخابم دارند احترام می گزارند..

   وقت ناهار گرسنه بودم و برای من سالاد و دوسیخ کباب گذاشتند و خودم یک اسلایس ته چین برداشتم با کمی برنج همه خیلی زودتر از اونکه تصور کنم سیر شدم سالاد و یک سیخ کباب و نصف از نصف لیوان نوشابه که خورده بودم ،موند !…و چندبار صدای درونی قوی ام گفت مجبور نیستی بخوری تو سیر شدی !..یه صدای ضعیفی هم بود غذات مونده زشته ولی گفتم چرا بخورم !..میگم بمونه برای بعد …گرسنم شد می خورم !…

   کمی به نوشتارم و مطالعه پرداختم و حدود دوساعت بعد گرسنه شدم و یک کیکی زنداداشم پخته بود که گفتم من اینو میخوام برای خودم بریدم نازک و خوردم و سیر شدم و با اینکه اون شیرینی چند مدل صبح روی میز آشپزخونه بود ولی من دوسش نداشتم !…

   از همه مهمتر من خیلی حسم خوبه خیلی از خودم راضی ام قبلا نمی تونستم حرف استاد را درک کنم چون نچشیدم بودم !…ولی این فایل امروز واسه من بود بازم واقعا ذهنم لاغر شده انقدر ان تناسب فکر روی راه رفتنم و صحبت کردنم و آرامش ذهنم و حتی آرام ظرف شستنم تأثیر داشته که من دیگه به منفی باف گوش نمی کنم میگه پس چرا لاغر نشدی !..

   خدا به سر شاهده من برای تعادل در جنبه های مختلف زندگیم باید چه می کردم زمان و هزینه و مسیرهای بیراهه …

   و یکدانه ام منو آورده در سرچشمه و من از عشق و لطف او ست که هرروز سیرابم 

   خدایا شکرت 

   خدایا عاااااشقتم ❤️

   سپاس استاد خوبم همواره دستانتون روزی رسان پر مهر  خداوند باشد .

   دوستان متناسب با عشق و اقتدار ادامه می دهیم💪💪

   مانا و شاد باشید 🍃🌸 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5961 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 23 کلمه

    سلام و درود
    از خوندن نوشته شما و نتایج عالی و از همه مهمتر احساس خوبی که در نوشته شما است لذت بردم.
    موفق باشید.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار ملکه عشق
     1400/12/11 06:48
     مدت عضویت: 1256 روز
     امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
     محتوای دیدگاه: 38 کلمه

     سلام و درود خداوند بر شما

     خداوند متعال را هزاران با شاکرم که از جریان حضورش توانستم احساس خوبم را با شما به اشتراک بگذارم و همراه این سایت باشم .

     همواره در مسیر عشق و آگاهی قدم بردارید 🍃🌸

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم