0

زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)

اندازه متن

سیستم جهان هستی بر مبنای راحتی ‌و آسانی طراحی شده است و همه فعالیت های طبیعی به صورت خیلی راحت و بدون زحمت انجام می شود.

جهان بر مبنای سادگی و راحتی بنا شده است و این ویژگی جهان هستی را افرادی می توانند تجربه کنند که انسان هایی ساده گیر و راحت اندیش باشند.

آسان بودن جهان هستی

شاید شما هم مثل من بارها شنیده باشید که زندگی سرشار از رنج و سختی است و ما به این دنیا نیامده ایم تا در آسایش و راحتی زندگی کنیم و خداوند همواره انسان را از طریق مسائل و مشکلات مورد امتحان الهی قرار می دهد و بنده هایی که صبورتر باشند قطعا جایگاه والاتری در بهشت دارند.

جهان هستی

اما آنچه واضح است و به سادگی می توان در جهان اطراف خود مشاهده کنید ساده بودن سیستم جهان هستی است.

آیا جهان هستی برای گردش سیارات به دور خورشید متحمل رنج و سختی می شود؟!

تصور کنید بارش باران به چه صورت انجام می شود؟

آیا جهان هستی متحمل رنج و سختی برای بارش باران می شود؟

فرایند بارش باران را در ذهن خود تجسم کنید. از بخار شدن آب اقیانوس ها، تشکیل ابرها، حرکت ابرها توسط باد و انتقال به سراسر جهان، ایجاد اختلاف دما و باردار شدن ابرها و سپس ریزش باران.

همه این مراحل دارای پیچیدگی ها و هماهنگی های فراوانی بین سیستم های مختلف جهان هستی است اما در نهایت مشاهده می کنیم که باران به ساده ترین شکل ممکن از آسمان می بارد بدون این جهان از انجام این کار پیچیده خسته شود یا انرژی جهان هستی برای بارش باران کاسته شود.

میلیون ها سال است این روند برای ریزش باران تکرار شده است.

اکنون با خود تصور کنید چه مقدار فرایندهای سیستمی و تکرار شوند در جهان هستی وجود دارد که میلیون ها سال است تکرار می شوند. جهان هستی انرژی لازم برای انجام این مراحل را از کجا تامین می کند؟

آنچه مسلم است جهان هستی برای انجام این فرایندها از منبع خاصی انرژی مصرف نمی کند والا قطعا این انرژی به اتمام می رسید و سیستم جهان هستی دچار اختلال می شد.

جهان هستی همه فرایندهای لازم برای حیات بشر را به شکل آسان و راحت و بدون صرف انرژی انجام می دهد.

شاید انسان تصور می کند که جدا از طبیعت و سایر جانداران است و موجودی متفاوت است اما از نظر سیستم جهان هستی انسان نیز مانند سایر موجودات تحت تاثیر سیستم هدایت جهان هستی قرار دارد.

بنابراین زندگی ما نیز می تواند تحت تاثیر این سیستم آسان گیر به راحتی پیش جریان داشته باشد بدون اینکه نیاز باشد زحمت خاصی متحمل شوید.

آنجا که حافظ شیرازی می فرماید:

دوش با من گفت پنهان کاردانی تیزهوش

وز شما پنهان نشاید کرد سِرِّ مِی‌فروش

گفت آسان گیر بر خود کارها کز رویِ طبع

سخت می‌گردد جهان بر مردمانِ سخت‌کوش

این ابیات دقیقا اشاره به این موضوع دارد که زندگی می تواند ساده و آسان باشد اگر انسان طریقه آسان زیستن را در پیش گیرد و همچنین می تواند سخت و طاقت فرسا باشد اگر انسان به نگاه سخت گیرانه ای نسبت به زندگی یا خداوند داشته باشد.

هماهنگی با جهان هستی

احتمالا شما هم مثل من زیاد شنیدید که باید با زندگی جنگید. باید سخت کوش بود و تا پای جان برای خواسته ها و آرزوهایتان مبارزه کنید اما آنچه مسلم است سیستم جهان هستی بر مبنای سخت کوشی و رنج کشیدن نیست.

حتما در اطرافیان خود افرادی را سراغ دارید که از نظر شما و خیلی ها آدم بی خیال یا بی تفاوتی نسبت به مسائل زندگی است اما همیشه در شرایط خوبی به سر می برد و به عبارتی خوش شانس است.

خوش شانسی در واقع ارتباط مستقیم با ویژگی آسان گیر بودن فرد در زندگی دارد. انسان هایی که به ظاهر بی خیال هستند و زندگی را آسان می گیرند و اهل مبارزه و مقابله و تلافی کردن و به زور به دست آوردن نیستند همواره در شرایطی قرار می گیرند که اوضاع و شرایط به کام آنها رقم می خورد.

اگر نعمت هایی که دوست دارید در زندگی از آنها برخوردار باشید را مانند سیستم های جهان هستی فرض کنید همانگونه که شما نمی توانید با تلاش و سختکوشی سرعت حرکت باد را افزایش دهید یا شدت نور خورشید را کم کنید به همان اندازه هم با تلاش و کوشش نمی توانید نعمت هایی که در سطح فعلی زندگی شما وجود ندارد را به زور وارد زندگی خود کنید.

هرآنچه اکنون در زندگی خود از آن برخوردار هستید دقیقا برابر و مطابق با جایگاه فعلی شما در جهان هستی است. هیچ اشتباهی رخ نداده است بلکه سیستم جهان هستی در نهایت دقت عمل کرده و هرآنچه مطابق با جایگاه فرکانسی فعلی شما است را به شکل های مختلف وارد زندگی تان می کند و همچنین این سیستم هرآنچه مطابق با جایگاه فرکانسی فردی نباشد و به هر شکلی وارد زندگی اش شده باشد از بی نهایت طریق ممکن از زندگی اش خارج می کند.

به همین دلیل است که خیلی ها عقیده دارند به سختی به آنچه می خواهند می رسند اما به راحتی از دستش می دهند. این اتفاق به دلیل ناهماهنگ بودن خواسته با فرکانس وجود فرد در جهان هستی است.

نتیجه بهبود احساس و فرکانس حضور

اگر دوست دارید شرایط بهتر در زندگی را تجربه کنید نیاز ندارید تلاش فیزیکی بیش از حد داشته باشید بلکه فقط نیاز است فرکانس حضور خود در جهان مادی را بهبود دهید.

نکته جالب توجه اینکه می توان از طریق تحت نظر قرار داد احساس خودمان به شرایط فرکانسی وجود خود در زندگی پی ببریم.

زمان هایی که احساس خوب دارید در حال ارسال فرکانس های بهبود یافته به کائنات هستید و زمانی که در احساس بد باشید در حال ارسال فرکانس های نامناسب و مخرب به سمت کائنات هستید.

بنابراین با کنترل توجه خود در زندگی روزمره می توانید احساس خود را کنترل کنید و همزمان با این کار به شکل خودبخودی فرکانس های بهبود یافته ای به سمت کائنات ارسال می کنید.

به محض اینکه به مقدار مناسب فرکانس های ارسالی ما بهبود پیدا کنید و شکل پایدار به خود بگیرد صد در صد شرایط و نعمت های مطابق با همان فرکانس ها به سادگی وارد زندگی ما خواهد شد.

این ساده ترین و تاثیرگذارترین طریقه تغییر زندگی است.

نوشته هنرجوی زندگی با طعم خدا

خداوندا نمی دانم از کدام طعم های خوشمزه ات سپاسگزاری کنم زبانم قاصر از سپاسگزاری ودستانم از نوشتن آنها عاجز.

چگونه سپاس طعم های فراوانت را بگویم حتی ذهنم از به خاطر آوردن آنها باز می ماند .

خداوندا از تو سپاسگزارم بابت طعم انسان بودنم چون طعم انسان بودن ویک موجود صاحب اختیار بزرگترین وعالی ترین طعمی است که آنرا چشیده ام ومی چشم طعم اینکه از روح خود در من دمیدی ووجودم را از وجود خودت آفریدی وقدرت وتوانایی خودت را در من قراردادی .

چگونه خداوندا سپاسگزار این طعمت باشم .لحظه ایی به فکر فرو می روم می اندیشم اگر من یه تکه سنگ در کنار ساحلی افتاده بودم ویا در دل کوهی آیا باز هم این طعمها را می چیشدیم ،هرگز هزگز هرگز نمی چشیدم .

وقتی مانند یک کرم آماده ی تغییر می شوم پیله ایی را به دور خود می تنم وخود را از تمام افکار منفی وهر آنچه در اطراف هست دور میکنم آرام آرام پیله ام می شکافم و پروبال زیبای خودرا از پیله بیرون می آورم و با افکار زیبای الهی تبدیل به پروانه ایی زیبا می شوم و در جهان پرواز میکنم و به هرسو پرواز میکنم و از زندگیم لذت می برم و از طعم آزادیم لذت می برم، نهایت لذت تا اگر روزی فرارسید که جهان را ترک کنم دیگر نگران نباشم وحسرت آنرا نخورم چرا من بال پرواز داشتم ولی از طعم پرواز وبال زدن استفاده نکردم .

استاد عزیزم من مانند این پروانه درحال تغییر مدارهایم هستم وهرروز پر از طعم های جدید ولذت بردن از آنم .طعم لذت بخش انسان بودنم انسان آزاد بودنم طعم خوش داشتن روح الهی که در لحظه می توانم به تمامی جهان وکهکشانها سیر کنم طعم خوش دیدن زیبائیهای خالق جهان دیدن طبیعت زیبای جهان طعم فراوانی نعمت.

از همه زیباتر برای من طعم آرامشی که اکنون با خداوند دارم آرامشی از جنس خدا به به وقتی چشمانم را می بندم ومی گویم خدا چنان آزامشی سراسر وجودم را فرا می گیرد که تا کهکشانها سیر می کنم ودر وجود خداوند یکی می شوم طم عشق ومودت اول عشق به خودش بعد طعم عشهای زمینی عشق به پدرو مادر عشق به همسر وفرزند عشق به طبیعت و….طعم عشق بازی با خداوند وقتی با او هم صحبت میشوم همه چیز را فراموش میکنم حتی خودم را سالها بود طعم عشق را در دیگران جستجو میکردم

اما الان دیگر میدانم من خدایی دارم که هر لحظه با منه وبه حرفهای من خوب گوش میکنه و آرام جوابمو با الهاماتش میده طعم داشتن خانواده طعم داشتن دوستان خوب، طعم خوب شنیدن، طعم چشیدن غذا های متنوع و رنگارنگ، طعم داشتن چندین خانه طعم داشتن ماشین، طعم داشتن ثروت و پول فراوان.

طعم قدم زدن در جهان زیبا، طعم سلامتی جسم و روح طعم زیبایی جسم و روح، طعم داشتن شغل خوب و آرام بخش، طعم خواب راحت و آرام، طعم بیداری و زندگی مجدد پس از خواب آرام، طعم داشتن تمام امکانات زندگی و وسایل مورد نیاز، طعم داشتن آب و برق.

طعم داشتن تلفن، طعم داشتن سواد خواندن و نوشتن و و و و از کدوم طعم ها بگم کدوم طعم ها اگر بخوام طعم ها را بگم ط زبانم از داشتن اعضا وجوارح بدنم و طعم داشتن این بدن عاجز می مونه چه برسه بخوام طعم های دیگر را نام ببرم هر ثانیه از زندگیم طعم حیات را می چشم هر لحظه از زندگیم طعم لطف و فضل بی منتهای الهی را تجریه می کنم.

طعم احساس خوب این روزها که بسیاری از افراد ومردم درحال چشیدن طعم های ناخواسته ی خود هستن من در حال چشیدن بهترین طعم ها هستم آنها در حال چشیدن طعم گرانی و گلایه از این و آن من در حال چشیدن این طعمم که خدایا شکرت که من اینقدر پول دارم که می تونم مایحتاجم راخرید کنم.

وقتی در جمعشان هستم حرف میزنند من اصلا حرفهای اونها را نمی شنوم در اون لحظه من درذهنم درجای دیگری در سیر وسفرهستم بعدا من فقط سر تایید تکان میدهم .استاد از کدوم طعم ها بنویسم نمی دونم اما تصمیم گرفتم از لحظه لحظه ی طعم های زندگیم لذت ببرم از لحظه لحظه زندگی.
خدایا شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت

نوشته مه گنج عزیز در بخش نظرات

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.08 از 92 رای

https://tanasobefekri.net/?p=12411
114 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار نادیا همتی
   1403/04/23 10:18
   مدت عضویت: 62 روز
   امتیاز کاربر: 3215 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 98 کلمه

   با سلام به نام الله یکتا 

   دورود فراوان بر استاد عزیزم 

   چقدر که زندگی با طعم خداوند و ویژگی هایش لذت بخش و آرامش بخش است 

   و انسان اگر بخواهد متمرکز بر طعم های لذت بخش زندگی خودش و دیگران شود چه بی نهایت طعمی که وجود دارد 

   چقدر این طعم های که من دارم عالیست 

   سلامتی عشق مهربانی دوست داشتن و دوست داشته شدن بچه های عالی روابط عالی زیبایی جوانی خانه و ماشین و موتور کلی لوازم خونه آرامش احساس خوب نزدیکی به خداوند آگاهی دیدن زیبایی ها هوای پاک تنفس راحت چشمان بینا و بی نهایت طعم لذت بخش دیگر 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زینب ندرلو
   1403/03/20 11:21
   مدت عضویت: 405 روز
   امتیاز کاربر: 6810 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 459 کلمه

   به نام خدای هدایتگر 

   سلام به استاد عزیزم و دوستانم 

   چقدر این دوره عالیه و میخواستم ازتون تشکر کنم استاد 

   وقتی به تمرینات قبلی فکر میکنم میبینم واقعا پیش نیاز تمرینات جلسات بعدی هست 

   نکته ی مهمی که در مورد تمرین این جلسه هست همون نکته ای که استاد گفتن که توجه نره رو مقدار توجه بره روی خود طعم 

   وقتی به تجربه سفر رفتنم فکر میکنم میبینم از چند مدت قبل این طعم رو مزه مزه کرده بودم 

   اگر پارکی می رفتم براش شکر گزاری میکردم حتی وقتی با ماشین دور میزدیم تو خیابون میگفتم اینم از خانواده طعم ثروت دیگه 

   با مقدارش کار نداشتم با خود طعم کار داشتم 

   اما تو زمینه ثروت این طور نبودم 

   ذهنم درگیر مقدارش میشد 

   میگفتم آخه مگه صد تومن هم پول 

   هر وقت منم تونستم ۲۰ میلیون درآمد داشته باشم اون موقع میتونم بگم مستقل شدم و درآمد دارم 

   ولی وقتی به پولی که تو حسابم هست فکر کردم دیدم میتونم خیلی چیزا باهاش بخرم 

   و اختیار همین پول دست خودم هست 

   پس من طعم مستقل بودن رو چشیدم 

   باید آنقدر مزه مزه کنم تا بیشتر بشه 

   مثل این میمونه که من قرمه سبزی دوست دارم یه قاشق ازش بخورم با صدتا قاشق بخورم طعم اون عوض نمیشه که 

   میتونم قاشق های بیشتری بخورم 

   ولی اگر یه قاشق خوردم و خوشم اومد ولی بگم چه فایده یه قاشق خوردم نمیتونم بگم خوشمزه است یا ن ،

   این فایده نداره 

   بالاخره من چه یه قاشق خورده باشم چه ده قاشق طعم قرمه سبزی رو چشیدم 

   و این اختیار با خودم هست که چند قاشق بخورم 

   وقتی با این نگاه به پول تو حسابم نگاه میکنم حسم بهتر میشه 

   و با خودم گفتم زینب تو هم طعم ثروت تو زندگیت داری 

   مقدارش مهم نیست 

   مهم اینه تو هم مزه مزه کردی 

   قبلا نگاهم این نبود و یه صد تومن ثروت نمیگفتم 

   ولی الان با توضیحات شما 

   وقتی به دستام نگاه میکنم میبینم چه ثروت عظیمی در اختیار من هست 

   و چقدر ما طعم ثروت رو چشیدیم و ساده از کنارش رد شدیم 

   طعم های خدا تو همین نقطه ای که من هستم توی زندگی من هست و تا اینا رو نبینم و احساسم خوب نشه نمیتونم برم طعم های بیشتر 

   خیلی وقتا فکر میکردم  با تلاش و سخت کوشی میتونم به خواسته هام برسم 

   میخواستم همین افکار رو داشته باشم و با تلاش اون خواسته ها رو وارد زندگیم کنم 

   ولی این نشدنی 

   من باید تغییر کنم و برم اون مدار بالاتر و این با سخت گوشی نیست با تغییرنگرش من امکان پذیر 

   احساس من‌خوب بشه خود به خود و خیلی راحت میرم مدار بالاتر 

   و به خواسته هام خیلی راحت میرسم 

   احساس من کی خوب میشه؟

   وقتی نگرش من به زندگی عوض بشه 

   وقتی از همین جایی  که هستم شروع کنم به لذت بردن و طعم خدا رو تو زندگی خودم هم ببینم و باباشون سپاسگزار باشم و برای تجربه ی طعم های بیشتر این کار رو در دنیای پیرامونم هم باید انجام بدم 

   سپاسگزارم استاد عزیزم 

   خدایا شکرت بابت اینن آگاهی ها

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار رویا سعیدی
   1403/02/19 09:31
   مدت عضویت: 226 روز
   امتیاز کاربر: 1440 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 215 کلمه

   سلام وعرض ادب،خدای مهربان رو شکر میکنم به خاطر زن بودنم،به خاطر عواطف واحساسات زیبایی که به من داده شده،وبه خاطر نگاه خوبی که به طبیعت دارم واز بوییدن گلها لذت میبرم،به خاطر داشتن دو دختر ناز ودوست داشتنی وهمسری مهربان وخانواده دوست،به خاطر سقف بالای سرم که در اوج ناامیدی  پیش بولش فراهم شد،خدایا شکرت .

   من با افراد نابینا زندگی کردم ،واقعا یه جاهایی زندگی براشون سخت میشه ولی با آرامش زندگیشون رو سپری میکنن،داشتن بینایی چه نعمت بزرگیست،داشتن شنوایی خیلی لذت بخشه  که میتونم تو مسیر خونه فایلهای استاد عزیز رو گوش بدم،به خاطر حس چشایی که میتونم غذاهای خوشمزه  رو بچشم ازت ممنونم،به خاطر زیبایی چهره وداشتن پوست صاف صورتم خدایا ازت  ممنونم ،به خاطر داستن تناسب اندامم خدایا ازت ممنونم ،خدایا شکرت که پرده های زیبایی برای خونه تونستم بخرم،آشپزخونه ای با کابینت های نو، خدایا ممنون،من توی خونه موقع نوشتن دیدگاهم کنار پنجره مینشینم منظره خیلی قشنگی رو به بیرون داره و پرنده ها که با خوندنشون فضارو دل انگیزتر میکنن،خدایا شکرت به خاطر داشتن نعمتهای زیادی که  وه خاطر همیشه بودنشون دیده نمیشن ،به خاطر بودنت که همیشه وهمه جا با منی

   به خاطر نفس کشیدنم  وااستنشاق هوای بهاری همراه با بوی گل یاس همسایه ،خیلی لذت بخشه، 

   خدای مهربان به خاطر اینهمه زیبایی ونعمات فراوانی که آفریده ای ازت ممنونم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1403/01/19 10:44
   مدت عضویت: 1756 روز
   امتیاز کاربر: 11961 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 153 کلمه

   من مقدار کمی پول در کارتم داشتم ولی نمیدونم چرا انقدر حس خوبی بهم میداد بخصوص اینکهوهمسرم به من گفت نمیخواد پس انداز کنی و خرج کن اولش اون پول چهار برابر شد و حس خوب من چهل برابر یا شاید چهارصد برابر شد و اون مول هم بیست برابر شد من با حس خوبم بدون اینکه بدونم اون پول رو افزایش دادم

   در اشپزخونه باز و هوای ملس و خوشایند بهاری میاد تو اپارتمانم ولی من حس میکنم که روبروم یک باغ زیبا در فصل بهاره حتی میتونم شکوفه ها رو ببینم گلهای گردو رو که روی اب استخر افتادن خنکیش رو حس میکنم

   همین لاغری همین که یک کوچولو شکمم میره تو کلی حس خوب در حد پرواز از وقتی که دیدم جاریم با رژیم سخت و وحشتناکه پروتیین چه قدر خودش رو لاغر کرده خیلی بیشتر قدر لاغری با ذهن رو میدونم به نظر من یک نعمتی که باید قدرش رو بدونم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/12/11 10:59
   مدت عضویت: 535 روز
   امتیاز کاربر: 37651 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 864 کلمه

   سلام برخالق خوب کل جهان هستی 

   سلام بر استاد عطار روشن وهمه فکران 

   حرکت کره زمین و کل سایرات  راحت حرکت‌ داره حتی امواج وفتی بهش نگاه  میکنی اول حس میکنی که چه  نیرویی بزرگی  پشت این‌ موج هست

    ولی  به شکل راحت حرکت ارام برگشت موج هم به شکل آسون راحت برکشت موج به دریاهاست

   جهان مدارهای نعمت هست که اگه تومدار  قرار بگیره اون براش دریافت هم‌آسون انجام میشه 

   اساس جهان توبخش راحت هست برای من کار تواین  مسبرداره راحت انجام داده میشه چون اون رودریافت کردم  که  دریا مگه سختی میشه که هی موج رو وبیار  رودوببره من احساس می کردم‌که کاره دریاها هم‌ سخت هست چون نگاه بهش به شکل سخت بود چون‌ کارم‌ تو مدار سخت خودش  قرار داده  بودن حسم به منو این آموزش داده بود که کاره آسون یعتی نادرست هست  کاره باید سخت و سنگین باشه که بشه انجام  بگیره افرادی که کنارم  بودن این سختی رو بهش تاکید داشتن  حتی اویل برای آسان گرفتم این‌ کاره ازدیدن آنها من  رو آدم راحت طلب هم خطاب میکردن جون باید به سختی کاره انجام  بشه حالا که دارم‌  این دیگاه رورمینوسم فبل ازدواج من با این شکل خیلی کم  بود ولی با ازدواج اون نگاه به شکل سختری  شد  چون همسرم فردی سخت کوش بود تلاش زیادی داشت که زندکی خورش رو سر سامان بده تو از اون  وضیت مالی خودش نجات بده 

    تلاش چند برابر بود من وهم احساس کردنم که مسیر همسر درست هست اگه من باهش هم پانشم اززندگی عفب میمونم  باید حرف زیا بشنوم و من هم‌ متاسفانه هم‌ پا  شدم‌ اون به خودش  داشت فشار زیادی میاوردم‌ من چون زن بودن با کاره زیاد که اصلا تو بخش من نبود کلی به خود آسیب سلامتی زدم این اشتباه خودم و بودم‌ ومسئولیتش رو فبول کرم  بقدری تو هربخش که حتی شایدبلدش نیودم وارد شدم که بتوانم به همسر ثابت کنم‌ که من‌ می‌توانم مثل اون فردی پرتلاش باشم  زمانی اگه کم‌ میاوردم باید حواب گو میشدم‌که اصلا درست نبود جون وتصوردهمس رمن ازدخودم رو کاملا تغییر دادم اون‌ با من برخورد یی زن رو نداشت اون‌ من یی فردی قویی با قدرت زیادمی دیدکه پا به پاش بایدکارهی سختی که واون انجام‌میداد  من هم باش باشم حتی یاد هست خالی کردن سنگاه ساختمان برای نمایی منزلم که وفتی پسر خواهر شوهر یی وانت با همسرم‌ خالی کرد به من‌ گفت جطور این‌ کاره رو با دایم  آنجام دادی حتی همسر با غرور  گفت توخیلی ضعیف هستی من با خانمم  خیلی راحت خالی کردیم  اون روز راحت بو د ولی مشکل حال درون  وارد شدم  هست من با تعویض بخش خودم به بخش آقایان اون حسم درخودم ایجاد کردم‌ که کاره باید تو هر شرایط به شکل سختش انجام بشه آسونی یعتی درست نبودن اون طمع شیرن گرامر رو برای خودم‌ تند تلخ کردم سخت کردم که چقدراشتباه بود حالا  که طمع زندگیم رو به شکل خوبش تغیبر دادم‌ حاضر نیستم  دیگه اصلا اون طمع رو  بچشم جقدر دنیا داره برام‌ زیبا دل نشین  میشه من  کلی کاره طی این یی سال انجام دادم‌ که تو بخش آسون راحت داره به  پیش  میره برای داشتن مسیر م از خدایی عزیرم‌ تشکر دارم  که کل اشتباهتم ررو به من‌ گوش زده میکنه زمانی از یاد. میبرم‌ ولی با گوش زد خداوند متوجه میشم‌ که چه حس و احساس خوبی رو دارم چقدر کارم تو بخش اسون. داره به.پیش. میرسه. 

   من‌کلی سختی به کل زندگی رقم زدم‌ نه سود  نکردم کلی زیان دیدم  هم‌ تو وزن وهم‌ توسلامتی و هم تو روابط و نه واستقال مالی روبه خودم بدم 

   من داشتم امکانت طبقه بالا رو به سمت خودم  به پایین می کشیدم  چقدر این جمله برام جالب بود به جای اینگه خودم روبه سمت بال بشگم امکانت رو به پایین‌ می خواستم بکشم خدای تشکرکه چه زمان خوبی به این فایل رسیدم‌

   برای داستن دوره ام  خدا هرکز دیر نمیکند  که اون هدیه خداوند بود تواین مسبر به من رسید تشکروسپاس دارم که بجای کشیدن امکانت به سمت خودم خودم رو رشد دا م هم سطح امکانت شدن و درام بازم  سطح روبه بالتر رشد میدم‌ که به یید طبقه دیگه ازاین‌ امکانت دست پیدا کنم من برم‌ بالتر نه امکانت بیا پانتر که هیج زمان به این شکل نخواهد شد  من طمع زندگی رو به شکل داشته‌ای این‌ مسیر  چقدر لذت بخش هست 

   صبح به گلهای تو اشیزخونه نگاه میکردم ازخدایی عزیرم‌ برای داشتن گلدانه زیبا تشکر کردم‌ وبرای افرینش این‌ گلدان بهش گفتم‌ که چقد خلاق  بده چقدر در برک‌ کلم‌ زیبایی قرار داده چقدر رنگاه زیبای رو کتارهم‌ چیده چقدر برگهای زیبایی ب شکل جرم براق  فریده وجودقدرتمندانه آفرینش رده  من‌ خودم رو  تومدار داشته خوب از خالقم‌ دوست دارم  قراردادم چون دریافت که  خداوندبه انجام آفرین طمع خوب داده اگه من‌ بهش اون طمع بد زدم اینجا من‌ مقصر بودم 

   من احساس که با خدایی خودن در خودم‌ دارم  ایجاد میکنم‌ من زندگی رو با طمع خالقم دارم به کل زندگیم میزنم‌ من‌ کل زندگیم رو  گذاشم‌تو مدارخداوند که این زمان  که هرمسیراشتباه  فبلی رو تغییر دادم  رو تومدار جدید رو با مدارخداوند دارم به پیش میبرم‌ نتیجه هم آسون هست وهم لذت بخش وهم عطر طمع ودلنشیتی روبه کل زندگیم دارم میزنم وچقدراین مزه طمع برام‌گوار وشیرین  هست خدای تشکر وسپاس بی کران 

   خدا پشت وپناه  هتون یا حق حق. نگه.ه دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Zahra
   1402/07/20 17:51
   مدت عضویت: 340 روز
   امتیاز کاربر: 6820 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 519 کلمه

   به نام خداوند بخشنده مهربان

   سلام به همگی

   اساس جهان خیلی راحت است مثلا وقتی یک دانه کاشته میشه رشد آن به راحتی انجام میشود به همین ترتیب همه اتفاقات در دنیا خیلی راحت انجام می شود چون خدا دوست دارد همه چیز در این دنیا راحت انجام شود این قضیه در مورد انسان ها هم صدق میکند هر فردی که آرامش داره و نگران و استرس برای چشیدن طعم های مختلف در زندگی را ندارد و در واقع شاکی نیستند اونها به راحتی هر چیزی را بدست می آورند

    هر فردی در مدار صحیح باشه نتیجه نهایی خیلی عالی خواهد بود پس نباید نگران اینکه چیکار کنم زندگیم بهتر بشه چجوری سود بیشتری داشته باشم فلان مهمانی چی بخرم چی بپوشم خدایا چه اتفاقی خواهد افتاد با خدا بخیر کنه نمی توان در مدار صحیح قرار گرفت

   هیچ کسی نمی تواند بدون تغییر دادن افکار و نگرش های خود به طعم های سلامتی ثروت آرامش موفقیت زیبایی دست یابد و  حسادت کردن به داشته های دیگران باعث نمیشه تا اون نعمت از فرد گرفته بشه بلکه سبب میشه تا ما نتونیم اون طعم رو در زندگیمون بچشیم 

   من از امروز دوست دارم کفه ترازو که نگاه به زیبایی های جهان و دیدن طعم های شیرینی که در زندگی دارم رو سنگین تر کنم به همین خاطر هر روز دارم به خاطر چیزهایی که دارم از خدا با احساس خوب شکرگذاری میکنم در این چند روز بارها اتفاق افتاده که با دیدن نعمتی در زندگیم از خدا سپاسگزاری کردم در همون لحظه یه نعمت دیگه به چشمم خورده و واقعا درسته که اگه لحظه به لحظه از خدا سپاسگزاری کنیم باز هم زمان کم میارین

   من از نظر دیگران فرد خوش شانسی هستم اما خودم باور نداشتم و فکر می کردم که این حرف رو برای مسخره کردن من میگن اما حال که دنبال طعم های خوبی که در زندگیم تجربه کردم فکر می کنم خودم رو فرد خوش شانسی می‌دونم مثلا پدر و مادرم خونه ای رو در اختیار من گذاشتن که دیگه نگران کرایه خونه و بحث با صاحبخانه نیستم و مثل قبل دیگه نمی‌دونم سر برج کی میاد 

   برای بزرگ کردن فرزندم خانواده ام و همسرم خیلی کمک حالم بودن و من اصلا سختی بزرگ کردن بچه رو اون قدر احساس نکردم

   طعم داشتن تحصیلات عالیه که برای خیلی ها یه آرزو هست

   طعم داشتن بینایی و شنوایی و قدرت حرف زدن که خیلی راحت می توانم با دیگران ارتباط برقرار کنم و کارهای روزانه ام رو انجام بدم

   من مدتی به خاطر اینکه کرونا گرفته بودم چشایی و بویایی خودم رو از دست داده بودم چقدر سخت بود که هیچ مزه ای رو نمی فهمیدم و چقدر غذاهام می‌سوخت چون متوجه بوها نبودم 

   طعم داشتن همسری مهربان که هیچ وقت برای آسایش من و فرزندم کم نگذاشته

   طعم پدر و مادر مهربان که همیشه پشتیبان من هستن طعم فرزندی دلسوز و مهربان و شادم که بودنش باعث شده زندگیم بوی شادی و نشاط بگیره

   طعم داشتن پول در حسابم که می توانم مایحتاج زندگیم رو به راحتی تامین کنم 

   طعم خونه ای که پیش خرید کردیم

   طعم ماشینی که باعث شده کارهامون به راحتی انجام بشه

    خدایا شکرت به خاطر نعمت‌هایی که ازشون آگاهم و به خاطر نعمتهای که ازشون بیخبرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fatmhadly85@gmail.com
   1402/07/07 18:05
   مدت عضویت: 1259 روز
   امتیاز کاربر: 5807 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 980 کلمه

   به نام خدایی که در این نزدیکیست ❤️

   سلام 

   خدایا حالمو بهتر کن

   امروز من به این قسمت از سایت هدایت شدم

   امروز که از خواب بیدار شدم از زندگی لذت بیشتری بردم و با حال خیلی خوب و عالی از خواب بیدار شدم قضیه از این قراره 

   من هر شب قبل از خواب یه دست به خونه میکشم و خونه رو مرتب میکنم بعد می‌خوابم ولی دیشب خسته بودم و نتوستم با خودم گفتم ایرادی نداره فردا انجام میدم اونایی که بچه کوچیک می‌دونن که من چی میگم اگه در روز چند بارم خونه رو تمیز کنی بازم کمه

   من دوتا دختر دارم یکی شون دانشجو و یکی کلاس سوم ابتدایی و یه پسر کلاس اولی دارم

   دختر دوم امروز اومد منو باباشو از خواب بیدار کرد و گفت بلند شین و دست منو بابا شو گرفت و گفت چشماتونو ببندین و مارو برد سمت پذیرایی و بعد برد سمت آشپزخونه و گفت حالا چشماتونو باز کنید وقتی چشمامو باز کردم هیجان زده شدم و شروع کردم خنیدین و دخترمو بغل کردم و بوسیدمش و از ش تشکر کردم دخترم با اینکه هنوز سن و سالی نداره آنچنان خونه رو مرتب و تمیز کرده بود و همچنین یک میز صبحونه فوق العاده چیده بود که ما رو هیجان زده کرده بود و این قدر صبحانه امروز به من چسبید که نگو اصلا انگار صبحانه بهشتی خوردم بعد از انجام کارام اومدم سراغ سایت دکمه حالمو بهتر کن و زدم و به این قسمت هدایت شدم که خیلی با حال و هوای امروز من هماهنگی داره 

   من مدتیه که دارم شکر گذار ی و انجام میدم و هرشب قبل از خواب و بعد از بیدار شدن عمل شکر گذاری رو انجام میدم و تاثیرات شو هر روز در زندگیم میبینم 

   وقتی که شکر گذار داشته هات باشی هرچند که اون امکانات خیلی فول و با کلاس نباشن ولی باعث میشه که نعمت ها در زندگیت گسترش پیدا کنند و هر روز بیشتر و بیشتر بشن و تو از زندگیت لذت بیشتری ببری وبه قول سخن بزرگی شکر نعمت نعمتت افزون کند ، کفر نعمت از کفت بیرون کند 

   اصلا من وقتی عمل شکر گذاری رو انجام میدم حال درونیم خیلی خوب میشه 

   مثلاً شرایط الان من برای شکر گزاری

    درسته که من مستاجرم ولی دارم در بهترین مکان شهر خودم زندگی میکنم قنادی  ، آجیل فروشی ، نانوایی ، باشگاه ورزشی ، سوپر مارکت  ، پارک  ، همسایه های محترم و مهربون ، مدرسه …همه اینا رو به روی خونمه یعنی من در حیاط خونه مو باز کنم با همه این امکانات روبه رو میشم و ، وجود همه اینا باعث میشه که هر روز حالم خوب باشه و آرامش داشته باشم

   اگه ما تولد داشته باشیم یا مهمون داشته باشم و یا حتی خودمون شیرینی ، بستنی ، کیکی ، چیزی هوس کنیم در خونه رو باز کنیم حتی با همون لباس راحتی میتونیم بریم هر چی دوست داریم در کمترین زمان بخریم و لذت شو ببریم ، نان ، آجیل و یا هر چیز دیگه همین طور ، دخترم باشگاه می‌ره در حیاط و باز می‌کنه چند قدم اون طرف تر وارد باشگاه میشه ، یا مثلاً یه پارک نزدیک خونه مونه اگه بخوام بچه هامون اونجا ببرم در کمترین زمان خودمون تو پارک می‌بینیم

   ویا مدرسه دخترم سر چند دقیقه دخترم تو مدرسه حاضره 

   خب اینا نعمت نیستند ، شکر گذاری ندارن 

   اگه خونه من جایی بود که من دسترسی به هیچ چیز نداشتم چی و قرار بود که برای خرید هر 

   چیز ماشین در بیارم یک ساعت آماده شم ، تو ترافیک گیر کنم با کلی اعصاب خوردی یه خرید انجام بدم چی ؟ 

   پس من قدر این نعمت رو می‌دونم و هر وقت یکی از کارهامو با امکانات اطراف خونه مو انجام میدم میگم خدایا شکرت که منو هدایت کردی به همچین مکانی و من دارم با آرامش در این محیط زندگی میکنم 

   اتفاقا چند وقت پیش که برادر همسرم با خانواده اش خونه مون مهمون بودند جاریم برگشت گفت تو ماشاالله شانس داری هر جا که میری شانست واسه خونه خوبه هم صاحب خونه خوبی گیرت میاد هم خونه ات تو یه محل خوب با امکانات و همسایه های خوب گیرت میاد

   و من خندیدم گفتم خودت خوب باشی خوبی سراغت میاد

   آخه خونه قبلی مونم همین طور بود اتفاقا صاحب خونه مون یک آقا و خانم مسن بودن بچه های من اون موقع کوچیک تر بودن اینا اینقدر مهربونم بودن که بچه های من اینا رو بابا بزرگ و مامان بزرگ صدا میزدن و اینا هر وقت مسافرت میرفتن واسه بچه های من سوغاتی میاوردن 

   خودمو همسرمم خیلی دوست شون داشتیم و  هر زمان غذای محلی ، یا غذای خاصی درست میکردیم با هم  روی یه سفره می خوردیم زمانی که از اونجا بلند شدیم بچه هام گریه میکردن .

   همین الانم با یاد آوری اون خاطرات حالم خوب شد 

   خدایا شکرت بخاطر همه نعمت هایی که در زندگیم دارم که اگه یکی از اونا رو نداشتم در زندگیم دچار مشکل میشدم 

   خدایا شکرت به خاطر آرامشی که دارم 

   خدایا شکرت به خاطر سلامتی خودم و خانواده ام 

   به خاطر همسر خوب و مهربونی که دارم و همیشه رفیق و همراه و یار و یاور منه و هر روز رابطه عاشقانه ای رو با هم تجربه میکنم 

   به خاطر فرزندان خوب و مهربون و دل سوز و مسولیت پذیری که خداوند بهم هدیه داده 

   به خاطر داماد خوب و مهربونم که تازه عضو خانواده مون شده و ان شا الله که در کنار دختر عزیزم خوشبخت بشن 

   به خاطر ماشین مون که هر زمان که بخواییم در اختیار مونه و کلی از کارهامونو با هاش انجام میدیم

   به خاطر حیاط بزرگ و دل بازی که من با گل و گلدونای زیبا و طبیعی زیباترش کردم آخه من عاشق گل و گیاه هستم چون آرامش عجیبی بهم هدیه میده

    به خاطر گوشیم و وای فای خونه که من دسترسی آسون تری به سایت و امکانات اون دارم 

   به خاطر وجود خانواده خودم و خانواده همسرم که هر وقت دل مون یا دل اونا بگیره با هم رفت و آمد داریم و دل مون باز میشه 

   به خاطر وجود دوستان خانوادگی مون 

   به خاطر ……………….

   استاد ممنون از زحمات تون 🌹🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سحر
   1402/06/30 06:17
   مدت عضویت: 330 روز
   امتیاز کاربر: 10430 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 898 کلمه

   به نام عشقِ لذت بخشِ وجودم❤️❤️❤️

   باسلام خدمت استاد بی همتایم ودوستان همراهم🌹

   اگر ایمان وباور داشته باشیم که ما جزئی از کُل هستیم، خیلی منطقی قبول میکنیم که هر آنچه بیرون از من هست در درونم هم هست ما از وجود خدا هستیم و همه چی در خودمون داریم ولی چون ساختار انسان طوریه که نمیتونه خودشو ببینه ودیگران رو میبینه برای همین فکر میکنه نعمتهای خوب خداوند برای دیگرانه و اون نمیتونه داشته باشه 

   ما همه چی داریم اما به خاطر مرکز توجه و نوع نگاهمون به زندگی هر کدام داریم در مداری متفاوت، انتخاب خودمون رو تجربه و زندگی میکنیم

   اگر شرایطی رو در زندگیه دیگران می‌بینیم که ما آن را تجربه نمی‌کنیم مثل: سلامتی، ثروت، آرامش، شادی، روابط خوب… لازم نیست حسرت بخوریم و شیطان درونمان را تقویت کنیم فقط کافیه به وجود آن نعمت درخودمون با احساس خوب توجه کنیم و بابت داشتنش شکرگزار باشیم تا رشد کند و ما در مدار دریافت آن قرار بگیریم ما انسانها فقط از نظر ظاهری باهم متفاوتیم اما درونمان مثل هم است همه مون از وجود خدا هستیم وبه یک اندازه حق انتخاب و قدرت خلق داریم ومی‌توانیم با توجه به خواسته مون آن را تجربه کنیم و برای این کار لازم نیست چیزی از بیرون به ما اضافه بشه فقط لازمه ما اون خواسته رو در خودمون با توجه کردن و شکرگزاری فعالش کنیم و با استمرار و تکرار آن را رشد و گسترش دهیم و در دنیای مادی تجربه اش کنیم 

   مثلاً من طعم ثروت را می‌خواهم این طعم در من وجود داره اصلاً من زادهٔ رشد و ثروتم غیر ممکنه که این طعم رو نداشته باشم اما به دلیل بی توجهی به طعم ثروت کمی که دارم  آن را تجربه نمیکنم در صورتی که من باید برای همان مقدار کم هم قدردان باشم طعمشو بچشم و لذتشو ببرم تا رشد کند و زیاد شود

   اینکه می‌گویند جهان آینهٔ ماست برای اینه که هر چی در جهان هست در درون منم هست منتها در مقیاس کمتر و کوچکتر ولی من با توجه کردن و قدرت خلق میتوانم براحتی آن را رشد و گسترش دهم

   مثال کفهٔ ترازو که استاد عزیزم زدند خیلی بهتر این نکته را جا می اندازد که همه چیز به مرکز توجه و احساس من بستگی دارد اگر توجه ام به  احساس خوب  و طعم های خوب خداست کفهٔ ترازوی خدا سنگین تر میشود اگر همهٔ توجه ام به ناخواسته ها و احساس بد است کفهٔ ناخواسته ها و احساس بد را سنگین تر میکنیم و طبیعهٔ که نگاهٔ جهان و توجه اش به آن کفه ای است که بیشتر و سنگین تر است

   و اینکه با تلاش فیزیکی ما به امکانات مدار بالاتر دسترسی پیدا نمی‌کنیم بلکه با توجه به زیباییها و نعمت‌ها و شکرگزاری بابت هر آنچه در حال حاضر دارم و رسیدن به احساس خوب رشد میکنم و به مدار بالاتر میروم و محدودیتی برای این رشد کردن نیست چون ما از وجود خداوند نامحدود هستیم و تا بینهایت می‌توانیم پیشرفت کنیم

   و اگر توجه ما به احساس خوب و شادی و آرامش و زیبایی‌های جهان و نعمتهایی که داریم باشه و شکر گزار این طعمهای لذت‌ بخش خدا باشیم خداوند احساساتی مشابه این موارد رو در ما رشد و گسترش میده و هر چقدر در این کار استمرار داشته باشیم مدارمون بالا تر میره و ما در شرایطی قرار می‌گیریم که این طعم‌ها رو بیشتر تجربه میکنیم چون ذاتِ خدا دهندگی و رشد است طعمهای خوب وجودمن بی نهایته و در اینجا به چند تا از آنها اشاره میکنم

   طعم فوق العاده لذت بخش وجودم، سلامتی و جسم کاملم است که اگر نباشد من هیچ لذتی از زندگیم نمیبرم فقط اضافه وزنم هست که آنهم خدا را شکر دارم در مسیر درست وبا همراهی استاد توانمندم حلش میکنم خدایا عاشقانه سپاسگزارم بابت سلامتیه تک تک سلول ها و اعضای بدنم

   زیباترین و مجهزترین و شگفت انگیز ترین لوازم جانبیِ وجود من جسم من است که خالق مهربانم عاشقانه این سیستم حیرت انگیز را بر تنِ روح من کرده وتک تک اعضای بدنم مثل دست و پا و قلب و مغز و… در خدمت من قرار داده تا بوسیله آنها بتوانم راحت‌تر زندگی کنم و سختی و زجرنکشم خدا را بی نهایت شاکرم

   مهم ترین و حیرت انگیز ترین خلقت خدا در جسم من حواس پنجگانه ام است که بوسیله آن میتوانم تمام زیبایی‌های جهان و وجود خودم را ببینم بشنوم و درک و احساس کنم وعالی ترین طعم های خدا را بچشم اینکه خداوند از طریق این حواس خودش را می‌بیند و می‌شنود و احساس و تجربه می‌کند واقعاً لذت بخش است خدایا بابت این طعم عاشقانه شاکرم

   طعم تواناییِ خواندن و نوشتن که فوق العاده شیرین و لذت بخشه. این طعم گرانبها به من کمک میکنه از نظر فکری و آگاهی رشد کنم وبتوانم با ثبت کردنِ نوشته هایم اثری در جهان خلق کنم

   طعم احساس خوب و اشتیاقم که مهمترین عامل پیشرفت من است 

   طعم خوشمزه آگاهی و رشد فکریم

   طعم زنده بودنم و حس کردن زیباییهای جهان و زندگیم

   طعم دوست داشتن خودم و دیدن نشانه ها و همزمانی های لذتبخش

   طعم رشد و بی نیازی

   طعم هوش و استعدادم

   طعم متعهد بودن و مسئولیت پذیریم

   طعم شور و اشتیاقم برای یادگیریه آگاهی های ناب خداوند و هزاران طعم دیگر وجودم که بابت تک تک آنها از خالق جانم بی نهایت و عاشقانه سپاسگزارم❤️

   و از شما استاد توانا و آگاهم خالصانه و جانانه سپاسگزارم که با این تمرین‌های فوق العاده ارزشمند و بی‌نظیر به من کمک میکنید که خودم را بیاد بیاورم و به سر چشمهٔ وجودم وصل شوم🙏❤️

   و من مشتاقانه وبا عشق ادامه میدهم❤️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 91 کلمه

   بابت این فایل تأمل برانگیز متشکرم 

   تمام تلاشم بر این است که چیزی را ب خود زور نکنم تا احساس بدی نگیرم که انگار از اجبار تا یک طعم خوب میبینم ، سریع به خودم یادآور شوم و بگویم خداروشکر چه طعم خوبی …

   اما همین راحت گرفتن و حس خوب داشتن در این مسیر، باعث میشود مقایسه کردن خودمان با دیگران در زندگی کمتر و کمتر شود و ناخودآگاه از هرچیز خوبی که مشاهده میکنیم ( چه داریم و چه نداریم) حس خوبی بگیریم و به جای حسرت خوردن، لذت ببریم . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/05/27 17:08
   مدت عضویت: 620 روز
   امتیاز کاربر: 15860 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 395 کلمه

   باسلام خدمت شما استاد عزیز 

   برای طعم های خوبی که در زندگی  دیگران میبینم و دوست دارم تجربه کنم و میدونم که با احساس خوب بدست میاد میخوام این طعم ها رو اسم ببرم که دوست دارم ،

   بنظر خودم یکی از طعم های خوبی که در زندگی همه نقش مهمی داره داشتن سلامتیه، 

   وقتی جسم انسان در هر شرایطی سلامت باشه و خوب باشه و حالت خوب باشه میتونی بهتر عمل کنی و بهتر باش موضوعات برخورد کنی و به قولی حوصله داری 

   پس خوبترین نعمت و طعم خوب در زندگی داشتن سلامتی هست که با لطف خدا من در زندگی این طعم خوب رو دارم و تجربه میکنم و حس خیلی خوبی دارم که میتونم این نعمت خوب رو با احساس خوب داشته باشم ،

   یکی از طعم های خوب دیگه داشتن ثروت از نظر من وقتی از نظر مالی اوضاع انسان خوب باشه پس میتونه با حس خوب یک سری خواسته های جزی خودش رو بدست بیاره،

   و باز داشتن خونه هم جز طعم های خوب حساب میشه که باعث ارامش میشه وقتی یک خونه از خودش داره ادم دغدغه ی نداره و اختیار خونش از خودش برای انجام کارا،

   داشتن طعم خوب ماشین ،وقتی این طعم خوب باشه انسان راحتر میتونه به زندگی برسه و راحتر باشه تا برای انجام کارش نیاز نیست که برای رفتن به جای تاکسی سوار شه یا پولی بابت رفتنش بده،

    داشتن طعم خوب شغل،منم دوست داشتم شاغل باشم تا برای خودم درامد جدا داشته باشم و نگران کم شدن حساب پسندارم نباشم که از پس اندازم کم بشه حالا اگر کم بشه چیکار کنم،

   پس شاغل بودن یک طعم خوبه، 

   من حالا میخوام طعم های که در زندگی خودم هست رو مینویسم ،

   من طعم خوب سلامتی رو در زندگی دارم و تجربه میکنم ،

   که لاعث احساس خوبی درمن میشه و احساس ارامش بهم میده،

   من طعم خوب بینایی رو دارم که میتونم با راحتی کارامو انجام بدم ،من خیلی حس خوبی دارم از چشم های بینای سالم و زیبای خودم ،

   طعم خوب شنیدن این که میتونم بدون مشکل همه صداهای زیبای دنیا رو با گوش هام بشنوم یک طعم خوبه،

   طعم خانواده ی خوبی که دارم تا با اونا وقت خودم روبگذرونم و حس خوبی داشته باشم، 

   و همه طعم های خوبی که میتونم تا صبح اسم ببرم و  بابت اینا سپاسگزارم و سعی میکنم تا همیشه زیباتر ببینم خوبتر ببینم و به درجات بالاتری در داشتن احساس خوب برم و من میخوام که امروزم بهترین خودم باشم،

    باتشکرازشما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهدیه
   1402/04/16 11:42
   مدت عضویت: 537 روز
   امتیاز کاربر: 5630 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 132 کلمه

   خدایا شکرت ک طعم مهربونی همسرم رو چشیدم،خدایا شکرت ک پول زیاد دارم توی حسابم،خدایا شکرت ک طعم خرید کردن بی حساب و کتابو چشیدم.خدایا شکرت ک توی کارم حواسم جمع هست،خدایا شکرت ک توی محیط کارم مدیرم حسابی بهم اهمیت میده و مراقبه.خدایا شکرت ک طعم محیط کاری پاک و خوب و صمیمی و در عین حال پر از احترام رو هر روز و هر لحظه میچشم.خدایا شکرت ک شغلم بسیار شیک و با کلاس و با پرستیژ هست،خدایا شکرت ک حقوقمون به موقع و سروقت واریز میکنن،خدایا شکرت ک توی محیط کاریم پیشرفت دادم و به زودی بهم پیشنهاد مدیر داخلی رو بهم میدن.خدایا شکرت ک افزایش حقوق چشمگیری دارم،خدایا شکرت ک هر لحظه توی خونه و محیط کارم و در کنار عزیزانم حال دلم عالی و پر از ارامشه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهدیه
   1402/04/15 15:45
   مدت عضویت: 537 روز
   امتیاز کاربر: 5630 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 143 کلمه

   خدایا شکرت ک طعم ماشین داشتن ک باهاش راحت همه جا میریم رو چشیدم.خدایا شکرت ک طعم کار خوب و با آرامش و مدیران و همکارانی محترم رو چشیدم.خدایا شکرت ک طعم پول داشتند چشیدم.خدایا شکرت ک طعم مدیر بودن توی محیط کارمو چشیدم و بهم مسئولیت میسپارن.خدایا شکرت ک طعم داشتن خواهرزاده ی خوب و خونگرم داشتن چشیدم.خدایا شکرت ک طعم موبایل شیک و به روز داشتن چشیدم و با موبایلم به راحتی با عزیزانم ارتباط گرفتم.خدایا شکرت ک طعم خرید کردن پارچه و وسایل دوخت رو چشیدم.خدایا شکرت ک طعم شیرین زنده بودن و زندگی کردنو چشیدم.خدایا شکرت ک بدنم سالم و سرحالم و طعم سلامتی جسم و روحمو چشیدم.خدایا شکرت ک رحمم سالمه و آماده باردار شدنه.خدایا شکرت ک طعم وجود داشتن زیاد بچه امروز توی محیط اطرافمون چشیدم این نشون میده ک منم میتونم این نعمت رو داشته باشم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهدیه
   1402/04/14 16:05
   مدت عضویت: 537 روز
   امتیاز کاربر: 5630 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 201 کلمه

   خدایا شکرت ک متوجه احساس خوب =اتفاقات خوب شدم.خدایا شکرت ک هر لحظه توی زندگیم جاری هستی.خدایا شکرت ک پول درآوردن ساده و راحته.خدایا شکرت ک سلامتی با خوردن چیزای سالم ب دست میاد.خدایا شکرت ک شغل راحت و درآمد زایی دارم.خدایا شکرت ک محیط کارم آنقدر ساکت و بی دغدغه ست.خدایا شکرت ک زندگیم آنقدر شیرین و راحت داره جلو میره.خدایا شکرت ک همسرم آنقدر همه چیو برام راحت میگیره.خدایا شکرت ک همسرم آنقدر زیبا و قشنگ بهم عشق و احترام میذاره.خدایا شکرت ک هرآنچه من بهش میگم رو گوش میکنه و برام ارزش قائله.خدایا شکرت ک خواسته هامو انجام میده.خدایا شکرت ک شرکت آنقدر راحت و بی سروصدا حقوقمون واریز کرده.خدایا شکرت ک توی حساب بانکی پول دارم.خدایا شکرت ک مدام پول به سمتم هدایت میشه.خدایا شکرت ک توی مسیر محل کارم طبیعت زیبا و قشنگ هر روز میبینم.خدایا شکرت از این هوای مطبوع و عالی.خدایا شکرت ک زندگیم عالیه.خدایا شکرت ک اتق خوابمون بسیار هوای دلپذیر و خنکی داره.خدایا شکرت ک توی محل کارم مدیران و همکارانی مهربان و دست و دلباز و با درایت داریم‌خدایا شکرت ک نعمتهای زیادی بهم دادی،دست و پا و عقل و شعور و افکار خوب و قلب و کلیه های سالم.خدایا شکرت.شکرت.شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/03/20 07:27
   مدت عضویت: 454 روز
   امتیاز کاربر: 13270 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 827 کلمه

   سلام استاد صبح شما بخیر و شادی 

   وقتی در این فایل شما گفتید که اگر در مدار با خداوند باشیم هیچ مشکلی پیش نمی آید تازه متوجه شدم که من چقدر دراین مسیر نبودم و خودم را درسختی قرار میدادم تا کاری راکه دوست دارم را انجام دهم و یا چیزی که میخواهم را به دست بیاورم درصورتی که اگر درمدار بودم بدون سختی به آن میرسیدم 

   در زندگی اگر توجه کنی خیلی طعمها وجود دارد که ما به راحتی از ان میگذریم که اگر در آن کمی تامل کنیم می بینیم که خیلی از افراد آروزی داشتن آن را دارند و ماکه آن را داریم قدردان آنها نیستیم و اصلا فکرنمیکنیم که باید قدران باشیم 

   مثل طعم سلامتی : خداوند را باید هر ساعت و دقیقه شکرگزار باشیم که سلامتی را به من عطا نموده که میتوانم از لحظه لحظه زندگی با چشیدن طعم سلامتی لذت ببرم 

   طعم زنده ماندن : خداوند را شاکرم که امروز صبح زنده بودم و توانستم یک روز دیگر را با سلامتی کامل سپری کنم 

   طعم نفس کشیدن : خداوند را شاکرم که میتوانم به راحتی نفس بکشم و از این هوای پاک و سالم استفاده کنم 

   طعم دیدن : خداوند را سپاسگزارم که با چشمهام دنیا را بهتر میبینم و میتوانم خودم کارهایم را انجام بدهم 

   طعم چشایی : خداوند را سپاسگزارم که طعم چشایی برای من قرارداده تا بتوانم طعم نعمتهایی که برای ما آفریده را بچشم مثل صبحانه خوردن امروز صبح من عالی بود 

   طعم بویایی : خدایا از تو سپاسگزارم که طعم بویایی برای من قرار دادی که بتوانم بوی عطر حرم رضوی و خیلی دیگر از بوهای خوب و بد را از هم تشخیص بدهم . الان که دارم این را مینویسم بوی عطر حرم امام رضا را حس کردم که انشاالله به زودی میروم پابوس آقا 

   طعم لامسه : من الان که دارم این مطالب را تایپ میکنم از خداوند سپاسگزارم که طعم لمس کردن کلیدهای کیبرد را به من داد که بتوانم با طعم چشیدن انگشتها که هرکدام کلمه ای را برای من تایپ میکنند بچشم . خدایا سپاسگزارم 

   طعم گوش دادن : از خداوند سپاسگزارم که طعم گوش دادن به صدای آواز پرندگان را هرروز به من داده که بتوانم با گوش دادن به ویس استاد بتوانم اگاه شوم که درزندگی من خیلی طعمها وجود داره و من از آنها غافل بودم 

   طعم مادر شدن : از خداوند متعال خیلی خیلی سپاسگزارم که با دادن 4 فرزند خیلی خوب و صالح و مهربان طعم مادر شدن که از بهترین نعمتها برای بانوان است برخودار شدم و می توانم با دیدن فرزندانم هرروز شکرگزار خداوند باشم که طعم مادر شدن را به من داده است 

   طعم همسر داری : از خداوند خیلی سپاسگزارم که همسری را در مسیر زندگی من قرار داد که بتوانم طعم همسر خوب بودن را بچشم و با عشق فرزندانم را بزرگ کنم 

   طعم خانه دار شدن : از خداوند متعال سپاسگزارم که من از وقتی ازدواج کردم در منزل خودم ساکن شدم و مستاجر نبودم که هرروز اسباب کشی کنم 

   طعم کارمند شدن : خدایا از تو ممنونم بعد از اینکه درسم تمام شد به راحتی با طعم کارمند شدن آشنا شدم و الان 23 سال است که کارمند هستم و خدا را شکر هرروز موفق تر از دیروزهستم 

   طعم ثروت : خدایا از تو سپاسگزارم که طعم ثروت را چشیدم و الان به شکر خدا هرروزم بهتر از دیروز است و می توانم به راحتی هرچه را میخواهم بخرم 

   طعم ماشین داشتن : خدایا شکرت که طعم ماشین دار شدن را چشیدم چون من وقتی مجرد بودم پدرم ماشین نداشت و فقط موتور داشتند همیشه از خداوند میخواستم من ماشین داشته باشم و به خانواده ام کمک کنم که الحمدالله الان 3تا ماشین داریم 

   طعم خواهر بودن : از خداوند سپاسگزارم که این طعم خیلی خوب را چشیدم و 5 خواهر هستیم که همیشه رفیق و پشت و پناه هم هستیم 

   طعم عمه و خاله شدن- زن دایی و زن عموشدن : از خداوند خیلی ممنونم که این طعم خیلی خوب یعنی عمه و خاله شدن و زن دایی و زن عمو شدن  را چشیدم خیلی خوبه 

   طعم عشق و صمیمیت با همسر : خدایا شکرت بعد از 23 سال زندگی با همسرم هنوز هم مثل روزهای اول زندگی اورا دوست دارم و از خداوند سلامتی و طول عمر باعزت را برای خود و همسرم خواستارم 

   طعم عروس خوب بودن : از خداوند سپاسگزارم که عروس خوبی برای خانواده همسرم بودم و هرکجا که صحبت از من شده من را به خوبی یاد کردند خدایا سپاسگزارم که معرفت و عشق به خانواده همسر را دروجود من قرار دادی 

   طعم احترام داشتن : خدایا از تو سپاسگزارم که در خانواده – محل کار – محل زندگی – خانواده همسر همیشه مورد احترام دیگران بودم بازم شکرت 

   از استاد عزیز هم ممنون که این طعمهایی که درزندگی بود ومن از انها غافل بودم  را به من یادآوری کردند که شکرگزار آنها باشم و می دانم که هزاران طعمهای دیگر درزندگی من است که بر اثر عدم توجه به آنها به راحتی از آنها عبور میکنم خدایا بابت تمام طعمهایی که درزندگی به من دادی و خواهی داد صدها باز از تو سپاسگزارم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 154 کلمه

   سلام و خدا قوت خدمت استاد عزیز و دوستان هم مسیر گرامی 

   خدایا شکرت برای طعم زیبای آگاهی 

   خدایا شکرت برای طعم دلنشین سلامتی 

   خدایا شکرت برای طعم داشتن خانواده سالم 

   خدایا شکرت برای طعم داشتن داماد خوبم 

   خدایا شکرت برای داشتن خانه ای زیبا 

   خدایا شکرت برای محله ای خوبی که داریم 

   خدایا شکرت برای طعم ثروت 

   خدایا شکرت برای طعم ماشین 

   خدایا شکرت برای طعم وسایل خونه 

   خدایا شکرت برای غذاهای خوشمزه 

   خدایا شکرت برای طعم زیبای مادرم

   خدایا شکرت برای طعم درختان زیبا و سرسبز 

   خدایا شکرت برای پارک زیبا 

   خدایا شکرت برای طعم زیبای آرامش 

   خدایا شکرت برای طعم زیبای فرزند 

   خدایا شکرت برای طعم گفتگو بت خدا 

   خدایا شکرت برای قرار گرفتن در این مسیر زیبای عاشقی کردن با خدا برای آگاهی هایی که از استاد عزیز آموختم استاد سپاسگزارم 🙏

   خدایاااااا شکرت شکرت شکرت برای آفرینش جهانی که پر از زیبایی پر از ثروت و فراوانی و پر از طعم های زیبا و شگفت انگیزه خدا جونم شکرت که مرا با این سایت آشنا کردی 🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار السا فرزانه
   1402/02/03 22:20
   مدت عضویت: 634 روز
   امتیاز کاربر: 66334 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 787 کلمه

   🌹به نام خدای بی نهایت و مهربان🌹

   درود و احترام خدمت استاد عزیزم و دوستان تم مسیر 🌸

   خدایا سپاسگزارم بابت حضورم در این دوره شگفت انگیز 💚

   خدایا سپاسگزارم بابت آگاهی های ناب و طلایی که از این سایت از استاد عزیزم می آموزم 🌟

   خدایا سپاسگزارم که از این دوره، به دوره های آرامش و لاغری و خدا هرگز دیر نمیکند هدایت شدم. 🌸

   چقدر این فایل نوید بخش و آرامش دهنده ست…

   از شنیدنش سیر نمیشدم. ولی خب مشتاقم بقیه جلسات رو هم مرور کنم و از آگاهی هاشون بهره ببرم. 

   ★☆اساس کار جهان راحتیه….

   یه رمز و راز خیلی بزرگ که اگر قدر بدونیم و درکش کنیم تمام شادی های دنیا به لحظه هامون  جاری میشه، از هر لحظه زندگی مون لذت می بریم و با شادی سپری ش میکنیم. 

   از وقتی این فایل رو شنیدم، بیش از قبل از این دید به طبیعت دقت میکنم و راحتی بیشتری رو درک میکنم. جلوی ساختمونی که زندگی میکنم، دو تا درخت چنار خیلی پربار و سربه فلک کشیده ست که زیر بالکن و پنجره ی اتاق های خواب خونه ی من هستن. دیروز توی بالکن نشسته بودم و به این درخت چنار فکر میکردم و با آگاهی های این فایل معادلسازیش میکردم. با خودم گفتم این درخت ها رو ببین السا، چه رنجی کشیدن برای سبز شدن؟ نگران این قضیه بودن؟! توی زمستون کاملا لخت شده بودن حتی یک برگ روی شاخه هاشون نمونده بود، استرسی به دل داشتن که نکنه سبز نشیم؟! نکنه بی برگ بمونیم؟! نکنه آب برامون نرسه؟!

   تمام درختهای این خیابون، توی زمستون لخت کامل شده بودن الان به قدری سر سبزن که ساختمون ها کاملا پیدا نیستن! و هیچکدامشون هم ناراحتی و استرس و رنجی برای فرداهاشون نداشتن و ندارن. همشونم در یک تایم مشخصی دوباره جوونه میدن و سبز میشن. 

   پس ما هم مثل همین طبیعت هرچه ارامتر باشیم و ذهن خالی تری داشته باشیم همه چیز برامون  همینقدر راحت و به موعد مقررش پیش میاد. 

   زنده یاد حسین پناهی یه جمله خیلی با معنی دارن که میگن: 

   همه اتفاقهای بزرگ از اونجا شروع میشه که ذهن ما تموم میشه! 

   من روزها ب این جمله فکر کردم. و دیدم عین نکات قانون جذب و راز چگونگی استفاده صحیحش در این جمله ست. وقتی ذهن ما تمام میشه، یعنی سر و صدای منفی باف مون ساکت میشه، یعنی هیچ مانعی در ذهن ما جلوی موهبت هامون رو نمیگیره، یعنی آرامش مهمان همیشگی قلب و روح ماست، یعنی به چطور و چگونه و از چه راهی راجع به آرزوهامون فکر نمیکنیم….

   پس با اگاهی هایی که از ین دوره ها کسب میکنیم ، با مرور طعم هایی که دوست داریم، ذهن مون رو تمام کنیم،  از منفی پاکش کنیم، مدارمون رو ارتقا بدیم،  یعنی خود به خود مدارمون ارتقا میکنه وقتی سر و صدای منفی باف ساکت شه، با مرور هرچه بیشتر طعم های مورد علاقه مون بانزدیکتر شدن به خدا به خودمون آرامش و راحتی بدیم تا مثل همین درختهای سر به فلک کشیده ی چنار، و تمام دیگر ذرات طبیعت، بدون رنج، با اطمینان و شادی و راحتی، همه طعم هایی که دوست داریم و ایده ال مون هستن رو بچشیم. یکم درباره داشته هامون و طعم های زندگی مون  منصف تر باشیم بیشتر از اینکه طعم های زندگی دیگران رو تو ذهن مون های لایت کنیم، نگاهمون رو به طعم هایی که در زندگی خودمون داریم معطوف کنیم که این خودش عین سپاسگزاری از خداونده و سپاسگزاری هم قوی ترین نوع ارتعاش رو داره پس مدارمون رو بسیار بالا می بره. 

   یه نفر از اطرافیانم چند سال پیشا،  به قدری سرش تو زندگی دیگران بود که هیچ از زندگی ش نمیفهمید. همیشه مریض بود با اینکه زندگی کاملا مرفهی از همه جهت داشت ، و من همیشه به این فکر میکردم چطور میشه یک نفر اینهمه تو زندگی ش همه چی کامل باشه ولی خودش هیچ لذتی نبره. پس خیلی ها هستن که در رفاهن ولی قدرت و درک و اگاهی لذت بردن و شاد بودن رو یاد نگرفتن. ما خیلی زیاد خوشبختیم که در مسیر کسب آگاهی قرار گرفتیم. 

   خدایا شکرت زندگی با طعم آگاهی های عمیق و شناخت تو چقدر پرشوره 💚

   خدایا شکرت زندگی با طعم لمس مهربانی و نعمتهای تو چقدر قشنگه 💚

   خدایا  شکرت زندگی با طعم خونه ای که ملک شخصیه و ایده آله و من براحتی و آسایش درش زندگی میکنم چقدر لذت بخشه💚

   خدایا شکرت زندگی با طعم خانواده ای گرم و صمیمی که من دارم چقدر قشنگه 💚

   خدایا شکرت زندگی با طعم شغلی که با تمام وجود عاشقشم و تمام هزینه هام رو با حقوق کافیش فراهم میکنم و پس انداز هم میکنم چقدر لذت بخشه💚

   خدایا شکرت زندگی با طعم سلامتی و تناسب اندام ایده الم چقدر هیجان انگیزه 💚

   خدایا شکرت …. انقدر طعم های دلچسب ، انقدر فراوانی در زندگیم هست که واقعا نمیشه دونه به دونه اسمشون برد…خدایا شکرت از اینهمه فراوانی…خدایا شکرت خدایا شکرت 💚

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 7 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهدیه
   1402/01/19 12:41
   مدت عضویت: 537 روز
   امتیاز کاربر: 5630 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 313 کلمه

   خدایا شکرت ک طعم‌های خیلی خوشمزه ای توی زندگیم دارم.

   طعم داشتن دست و پا ک از هر کدوم دوتا دارم.طعم داشتن پس انداز  توی حسابم.طعم داشتن شغلی عالی با همکارانی عالی و مدیری عالی‌تر و درآمدی بسیار عالی و محیط کاری لذت بخش و جذاب و متنوع و بسیار دلگرم و محیطی پر از آرامش.طعم داشتن ماشین لباسشویی ک با زدن دکمه. هاش لباسهامو ب راحتی میشوره و خشک میکنه.طعم داشتن بند لباس.طعم داشتن موادشوینده عالی و با کیفیت.طعم داشتن سه تا عابر بانک ک توی هر کدومش ب مقدار زیاد پول توشون هست.طعم داشتن بدنی سالم.طعم ااشتن احساس خوب از داشتن خدایی چون تو‌طعم داشتن خواب راحت و عالی ک خستگیه سه هفته کار رو اینم بیرون کرد.طعم داشتن ناهار لذیذ ک در کنار عزیزانم بخورم.طعم داشتن موبایل با کیفیت ک الان دارم توی این سایت آزادانه و رها زیبایی های زندگیمو مینویسم.طعم داشتن آب سرد و گرم توی خونه طعم داشتن خونه ی استیجاری شیک و نوساز و با اجاره ای مناسب.طعم داشتن مبل و فرش و ساعت و میز و چرخ خیاطی و یخچال فریزر و پرده نو و رومیزی نو و تخت نشیمن و تختخواب راحت و هندزفری و موادغذایی زیاد و عالی و برنج و کره و حبوبات و ماشین خارجی خوب و همسری مهربون و دلسوز و خوش قلب و وفادار و با محبت همسری ک ب من و خواسته هام اهمیت میده و منو آزاد گذاشته ک هر کجا بخوام ب راحتی میرم و امور زندگی رو ب من سپرده همسری ک ب من اطمینان داره و ب عقاید من احترام میذاره و توی جمع ودر تنهایی خودمون منو با القاب شیک و محترمانه صدا میکنه همسری ک پدری مهربون و باشعوریه برای بچه هامون.خدایا شکرت ک هر روز این طعم‌های لذیذ رو توی زندگیم میچشم و بی نیاز میشم از دنیا.خدایا شکرت ک حرص و ولع ندارم خدایا ش‌کرت ک آرامش درونی دارم.شکر شکر شکر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فهيمه
   1401/12/25 21:15
   مدت عضویت: 505 روز
   امتیاز کاربر: 6225 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 438 کلمه

   سلام خدمت استادم

   از جلسه قبل كه گفتيد اين تمرين رو انجام بديم و هر چي كه دوست داريم داشته باشيم رو و اگر ديديم در اطرافمون بگيم خدايا شكرت من طعم اين چيز رو دوست دارم

   من از همون روز كه اون جلسه رو ديدم وقتي ميرم بيرون همينطور تند و تند چيزهايي كه ميخوام رو ميبينم و اين تمريم رو انجام ميدم

   خيلي خوشحالم كه اين تمريم رو ناخودآگاه با يه لبخند انجام ميدم 

   اين تمرين يك جور عجيبي من رو آروم كرده نميدونم چطور بگم ولي درونم يك اتفاقاتي افتاده نميدونم بهش بگم آرامش نميدونم بهش بگم اطمينان نميدونم بهش بگم لياقت و اصلا اسم خاصي براش ندارم 

   فقط ميدونم بي نهايت تاثيرات مثبتي براي من داشته كه زبانم قاصره

   ممنون از شما به خاطر اين تمرين قوي

   من ميخوام كفه ترازو طعم هاي خدا توي زندگيم خيلي زياد باشه پس هر روز هي ميگم تا اونا زياد بشن در زندگيم

   تمرين آينه رو كه توضيح داديد متوجه شدم اين مكمل همون تمرين شكرگذاري براي طعم هاي خدا

   ما طعم هاي زندگي ديگران رو بيشتر در زندگيمون ميبينيم تا طعم هاي زندگي خودمون در زندگي پيرامونمون…چقدر عميقه اين جمله چقدر بايد روش فكر كنم …

   خدايا شكرت براي طعم بودن در اين جهان 

   خدايا شكرت براي طعم سلامتيم

   خدايا شكرت براي طعم مهاجرتم

   خدايا شكرت براي داشتن اين طعم كه انگشتانم داره تايپ ميكنه

   خدايا شكرت براي طعم اينكه انقدر عزيز هستم براي اطرافيانم

   خدايا شكرت براي طعم داشتن اساتيد عالي مثل استاد عطار روشن و استاد عباسمنش

   خدايا شكرت براي داشتن طعم همين خونه اي كه توش دارم زندگي ميكنم

   خدايا شكرت براي طعم اين تخت خواب طبي عالي كه دارم

   خدايا شكرت براي طعم ماشين نو كه خريديم

   خدايا شكرت براي طعم اينكه عمل مامانم خيلي عالي انجام شد و حالش خوبه 

   خدايا شكرت براي طعم روزهاي شيرين نزديك عيد در ايران

   خدايا شكرت براي طعم ثروتي كه دارم

   خدايا شكرت براي طعم اين روز جديد

   خدايا شكرت براي طعم گواهينامه رانندگيم كه گرفتم

   خدايا شكرت كه ديروز يك مشتري 50 دقيقه رانندگي كرد اومد تا از من يك جنس بخره

   خدايا شكرت براي اين طعم كه تصميم ميگيرم يك جنس رو همون روز كه ميزارم براي فروش ، فروش ميره

   خدايا شكرت براي اين طعم كه دارم اين لحظه داشته هام رو ميبينم

   خدايا شكرت براي طعم تغييراتي كه دارم توي زندگيم ميچشم

   خدايا شكرت كه پرواز يك پرنده برام هيچ وقت تكراري نميشه

   خدايا شكرت با ديدن هر حيواني هنوز هيجان زده ميشم

   خدايا شكرت براي طعم شنيدن صداي گنجشك ها هر روز صبح

   خدايا شكرت براي اينكه امسال زمستون انقدر بارش ها برف و باران رو داشتيم

   خدايا شكرت براي طعم اين لحظه كه من انقدر وقت آزاد دارم كه ميتونم فايل هاي عالي خودشناسي رو ببينم و تمرين كنم

   خدايا شكرت براي طعم قرار گرفتن در فركانس آرامش 

   خدايا شكرت براي طعم داشتنت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 186 کلمه

   سلام به همه عزیزان

   دیشب یک سوال بزرگ و تکراری از خدا کردم و موقع خواب ازش خواستم بهم بگه چرا؟چرا من؟چرا اینقدر درد؟

   خوابیدم و نیمه شب یک پیامی از دوست قدیمی برام اومد با خودم گفتم حتما دوستم از درد و مشکلاتش بهم پیام داده و نگاهش نکردم

   صبح همینجوری رفتم تو چت دوستم دیدم چند فایل فرستاده یکی از فایلها به اسم بخشش بود رفتم و بازش کزدم

   وای خدا چه فایلی بود چه فایلی بود انگار درمون درد چند ساله من بود

   نه اینکه بخشیدن رو نمی دونستم و انجامش نداده بودم

   اتفاقا دهها بار انجامش داده بودم ولی خلاص نشده بودم

   دهها بار و صدهها ساعت وقت صرف کرده بودم ولی  زخم دلم درست نمیشد و هر چی میگذشت بدتر میشد

   اونقدر ذوق کردم که حد نداره

   برام دعا کنید از این امتحان دست پر بیرون بیام

   منیت من بزرگترین مانع من هست

   منیت من باعث رانده شدن من از سرزمین عشق و ثروت هست

   باور کنید واقعا نمیدونم بدون منیت زندگی کردن و رفتار کردن چه شکلیه چون همیشه یادم دادند که باید برنده باشم میخوام منیتم رو رها کنم و خودم رو در آغوش خدا رها کنم

   خدایا شکرت برای این فرصت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 224 کلمه

   سلام خدمت همه عزیزان

   من همیشه وقتی در مسیر تغییر باور قرار میگیرم  بعد مدتی نجواهای شیطان و مقاومتهای درونی به روشهای مختلف  میخوان من رو متصرف کنند :گاهی به شکل یاداوردن خاطرات تلخ گذشته گاهی به شکل سخت جلوه دادن راه گاهی با اتفاقات جدید که حواسم رو‌پرت میکنه.گاهی با مرتکب شدن اشتباهات احمقانه و رفتن در پی آنها.گاهی به شکل خستگی و خشم و گاهی به شکل یاداوری کینه های گذشته و…..

   من هم اکثر اوقات تحت تاثیر این‌مقاومتها قرار میگیرم و گول میخورم و وقتی به خودم میام می بینم به کلی از مسیر دور شدم

   این بار دارم سعی میکنم گولش رو نخورم و راهم رو ادامه بدم و عقب نکشم.

   اونی که تغییر میکنه و پای تغییرش میمونه  واقعا تقوا داره و واقعا مقامش نزد خدا خیلی بالاست.

   امروز موقع اومدن به خونه  کلی نجوای شیطان اومد سراغم مدام بهم‌ میگفت: تو گحا ثروت کجا این همه وقت نشده این بار هم نمیشه.بعد ۵۰ سال چه فایده  یادته مادرت چقدر بهت بد کرد؟یادته چند بار تلاش کردی نشد؟

   جوری شد که وقتی رسیدم خونه وجودم‌پر از بغض و خشم بود اونقدر دلم گرفته بود که خواستم یک ایمیل به یک دوست بزنم و کلی شکوه کنم  ولی زود به خودم اومدم و ایمیلم رو حذف کردم و گفتم من توکلم به خدایی ست که  قول داده  هیچ سوالی رو بدون‌جواب نمیگذاره و نوبت من هم‌میرسه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سولیکا
   1401/10/25 21:01
   مدت عضویت: 1235 روز
   امتیاز کاربر: 10935 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 496 کلمه

   سلام به استاد عزیزم و همراهان دوره زندگی با طعم خدا.

   امروز می‌خوام از نتیجه ام از نتیجه ای که برای اون به این دوره اومدم و دیدم که نتیجه ها فراتر از اون داره بهم داده میشه اونم به راحتی که یکی از خصوصیات خدا و سیستمش هست صحبت کنم. من قبل از این دوره بیکار بودم و همش دوست داشتم استقلال مالی داشته باشم و خیلی هم تلاش میکردم اما نتیجه ای نداشت و از روزی که وارد این سایت شدم به امید داشتن شغل و استقلال مالی داشتم تمریناتش رو انجام میدادم و هر روز طعم های خوب خدا رو در اطرافم در دنیای بیرون می‌دیدم و خدارو شکر میکردم که مثلاً زندگی با طعم داشتن شغل و استقلال مالی چقدر لذت بخش و باید بگم علاوه بر احساس خوب و آرامشی که در کنار خدا پیدا کردم امروز روز اولم کاریم بود کاری که نیمه وقت هست و نزدیک خونه ماست همون چیزهایی که در مورد کار میخواستم و خیلی خوشحالم از این نتیجه زیبا و طعم زیبای خدا که در زندگی من هم جریان پیدا کرد خدایا شکرت وقتی استاد گفتن که در هر جنبه از زندگی که مشکل یا مسئله‌ای داری بدون که ایمانت در اون مسئله به خداوند کم‌هست و من دیدم که مشکل من نداشتن کار و درآمد هست پس دیگه دنبال کار نکشتم و به خدا سپردمش و از خدا خواستم که رزاق بودنش رو بهم نشون بده و من هم بهش ایمان میارم در مورد رزاق بودن و دیروز بهم زنگ زدن که برم سر کار و من امروز بعداز ظهر رفتم سرکار خدارو شکر میکنم بابت این طعم لذیذ خداوند که در زندگیم وارد کرد و فهمیدم که در هر مسئله ای باید به خدا ایمان داشت و من ایمانم رو با باورم در مورد خدا همسو کردم و این شد نتیجه اش از استاد هم خیلی خیلی تشکر میکنم که آموزه های خودشون رو به راحتی و با بیان صریح و برادرانه به ما منتقل کردن استاد ممنونم.از امروز هم سعی میکنم طعمهای خداوند رو در زندگیم ببینم و بنویسم که شامل این طعمها میشه:طعم سلامتی،طعم احساس آرامش با خدا بودن،طعم داشتن احساس خوب و نگاه مثبت به دنیا و طعمهاش،طعم خوب خانواده ،طعم مهربانی مادرم،طعم وجدان راحت،طعم موفقیت در خیلی از جنبه های زندگیم،طعم داشتن ذهن قدرتمند برای یادگیری آگاهی های صحیح،طعم داشتن گوشی که دارم توسط اون این اطلاعات رو وارد ذهنم میکنم،طعم خوشحالی و حال خوب،طعم شکرگذاری و احساس کردن خداوند در هر لحظه از زندگیم،طعم داشتن این اتاقی که در اون خیلی راحت روی صندلی نشستم و دارم دیدگاه مینویسم،طعم داشتن زیبایی که خیلی دوسش دارم منظورم خودم بود،طعم داشتن برادرزاده که با شیرین کردن خودش دل منو می‌بره،طعم تناسب اندام که دارم با لاغری با ذهن به دستش میارم،طعم خوب گرسنگی که دارم الان احساسش میکنم چون قبلاً از وجودش خبر نداشتم.اگه بخوام طعمهای زندگیم رو بگم یه طومار میشه و خدارو شکر میکنم که همچین طعم هایی در زندگیم هست که من دراین همه سال ازش بی خبر بودم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام
   1401/10/02 00:42
   مدت عضویت: 676 روز
   امتیاز کاربر: 13981 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 804 کلمه

   به نام خدای هممون

   سلام به استاد عزیز و همراهان گرامی توی این گام یاد گرفتیم طعم های خدا رو توی زندگی مون هر چقدر هم که کم‌باشه ببینم و سپاسگزاری کنیم اگه بخوایم اینطوری نگاه کنیم همه ما قطعا هم موفقیم ،هم ثروتمندیم،هم خوشبختیم ،هم حالمون خوبه ،هم آرامش داریم.حالا بریم این طعم های خوب رو توی زندگی هامون ثابت کنیم 

   • طعم سلامتی کامل بدنم:کارکرد صحیح و درست تک تک سلول های بدنم,کارکرد درست ۲۰۰ نوع سلول در این سیستم بی نظیر,کارکرد حدود ۳۷تریلیون سلول در همین بدن,کارکرد درست آنزیم ها و اندامک درون را این سلول ها,کارکرد درست ژن ها برای نظم دهی به تک تک سلول ها,فرماندهی درست مغزم؛واقعا چطوری اینطور ثروتی رو که این همه سال،این همه روز و این همه لحظه برامون در جریان بوده ،سپاس گزاری کنم؟؟مگه میشه اخه؟؟
   • طعم زیبای حرکت به سمت تناسب اندام:حس عالی احساس سبکی ،شب ها بدون عذاب وجدان خوابیدن،کنترل بر رفتار غذایی خود ،احساس رضایت از خود‌ و داشتن آرامش و امید به اینکه من هم متناسب میشم و در دنیای متناسب ها زندگی خواهم کرد و دیگه اضافه رنج نخواهم داشت….خدایا این طعم خیلی عالیه برا هممون همیشه می‌خوامش
   • طعم داشتن ذهنی برای یادگیری مهارت ها و آموزش های مختلف،خدایا شکرت که توانایی یادگیری داریم و این طوری میتونیم زندگی رو راحت تر کنیم و ذهنمون این همه ظرفیت داره برای اینکه بتونه اطلاعات مختلفی رو یاد بگیره
   • طعم داشتن محیط امن خانواده: خدایا شکرت که پدر و مادر یا همسر داریم که بدون چشم داشت ازمون محافظت و حمایت میکنن ، همیشه جزو اولین نفراتی هستند که روی کمکشون حساب باز میکنیم و توی خوشی و ناخوشی ها هستن باهامون پس خودت مراقبشون باش 
   • طعم داشتن ثروت :خدایا اینکه من به این سن رسیدم،پول ها و هزینه های زیادی وارد زندگیم شدن و کارمو راه انداختن پس خدایا شکرت که توی زندگیم ثروت رو داشتم و الانم‌ در حد برطرف کردن نیازم تو برام میرسونی 
   • طعم داشتن موفقیت:خدایا شکرت که من توی آزمون های مختلف مدرسه ،دانشگاه، آزمون رانندگی ،آزمون کنکور قبول شدم و توی اونا موفق عمل کردم و کم نیاوردم ،جا نزدم و تا آخرش رفتم و به خوبی تموم شدن پس من موفقم 
   • طعم داشتن روابط خوب با اعضای خانواده ام:خدایا شکرت که با هم جوک میگیم و میخندیم ، با هم تفریح میریم و آهنگ گوش میدیم ، با هم مسافرت میریم و با هم صحبت میکنیم ،دور هم جمع میشیم و از خاطرات مختلف میگیم و کنار هم ناهار و شام میخوریم …
   • طعم داشتن زندگی سالم :خدایا ازت ممنونم که توی خانواده ای بزرگ شدم که متعهد به یکسری قوانین هستم برای اینکه آسیب نبینم و زندگیم صرف امور بیهوده نشه ،خدایا از اینکه زندگی سالمی دارم ممنونم از اینکه توی این زندگی توام هستی خیلی خوشحالم 
   • طعم داشتن ارتباط اجتماعی:خدایا درسته همیشه ایده آل نیست ولی بیشتر وقتا خوبه ،اینکه میتونی نظراتت رو بیان کنی و اونا به حرفات توجه کنند و اهمیت بدن بهت، حس خوبیه
   • طعم داشتن زندگی با آرامش بیشتر و گلایه کمتر و بی توجهی به اتفاقات و حرفهای بد عالیه خدا ،زندگی رو بدون دغدغه و دلهره می‌کنه…
   • طعم داشتن رشته و دانشگاه خوب:اینکه تلاش کردم و الان می‌دونم که میتونم اول برای خودم بعد برای جامعه اطرافم مفید باشم خیلی حس خوبیه ،از اینکه میتونم تاثیر گذار باشم و کار خوبی رو انجام بدم خوشحالم ،ممنون ازت خدا
   • طعم داشتن خدا :اینکه خدا واقعا توی زندگی هامون هست و اینو میتونیم از نتایج زندگی هامون بفهمیم از همین تمرین های این سایت میتونیم حسش کنیم و باهاش ساده صحبت کنیم و بابت هرر مسئله توی زندگی مون ازش کمک دریافت کنیم و بهش برای فردامون امیدوار باشیم بخاطر اینکه امروز ثابت کرد که حواسش بهمون بوده ،خیلی عاالیه
   • طعم داشتن استقلال و اختیار :خدایا این طعم خیلی لذت بخشه که بتونیم زندگی مون رو هر طور که بخوایم انتخاب کنیم ، اینکه خودمون توی هر مسیری که بخوایم میتونیم گام برداریم و مجبور به منفعل بودن تا آخر عمر نیستیم و توام کمک کننده هستی خیلی خوبه 
   • طعم داشتن شادی:اینکه میتونم فارغ از اتفاقات روز هنوز راحتت بخندم و آهنگ گوش بدم و برقصم و بازی کنم خیلی طعم بینظیریه پس خدایا شکرت بخاطرش.
   • طعم شیرین هدایت:  فهمیدن ابهامات و باور ها و رفتار های نادرست و اصلاح اونا برای ادامه زندگی ،برای دریافت نتایج بهتر و رضایت از زندگی و دنیا طعم دلچسبی داره خداجون 
   • طعم داشتن رویای تغییر:خدایا زندگی بدون تغییر به سمت خودت و خوبی ها خیلی بی مزه و یکنواخته پس خوشحالم که میخوام زندگیمو از راه های خودت تغییر بدم و توی این مسیر دارم حرکت میکنم 

   خدایا همه این طعم ها توی زندگیم خیلی دلچسب و عالی هستند ‌پس ازت می‌خوام این طعم ها رو بیشتر کنی و طعم های عالی زیاد دیگه ای هست که توان به اتمام رسوندن اونا نیست 

   پس ازت می‌خوام این طعم های عالی رو تا همیشه توی زندگیم قرار بدی 

   ممنونم از لطف بی کرانت

    و همینطور ممنونم از استاد عطارروشن عزیز برای توضیحات ساده و قابل درکشون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 313 کلمه

   بنام خداوندعشق وهستی
   سلام براستادارجمند و دوستان هم گروه زندگی باطعم خدا،،
   تمام خوبی های دنیا مثل سلامتی،عشق،ٺروت وسعادت روی فرکانس احساس خوب داشتنه،،زمانی ک مادرموردخودمون احساس خوبی نداریم روی فرکانسی قرارمیگیریم که بواسطه ی اون باعٺ جذب اوضاع،شرایط و افرادی میشیم ک همواره حال مارو بدترمیکنن،پس بایدتمرکزمونو تغییربدیم و به موضوعات مٺبتی ک دروجودمون هست فکرکنیم،ب جنبه های مثبت خودمون فکرکنیم.
   وقتیکه ب این جورمسائل فکرکنیم،قانون جذب جنبه های مثبت بزرگتری ازخودمون رو ب ما نشون میده،ماباعث جذب چیزهایی میشیم ک ب اونافکرمیکنیم،پس بیایم همیشه سعی کنیم افکارخوبی نسبت ب خودمون داشته باشیم تاقانون جذب افکاربیشترز بسمت ما روانه کنه،،،
   ماعادت کردیم دررابطه های خودبادیگران ابرازنارضایتی کنیم،،مثلا..همکارم خیلی تنبله،همسرم باعث ناراحتی من میشه و،،،
   مابایددررابطه ی خودبادیگران روی جنبه های مٺبتشون تمرکزکنیم نه مسائلی که باعثاذیت وازار مامیشن،وقتی ماازینجورمسائل شکایت میکنیم درواقع باعث افزایش اونهامیشیم.
   مامیتونیم اوضاعوتغییربدیم،خصوصیات فردی ک میپسندیمو بنویسیم.به مسائلی ک باعث علاقه ی مانسبت بهشون میشه فکرکنیم..
   مٺلاازحس شوخ طبعی وحمایتهای ط ف مقابل قدردانی کنیم،،وقتی این کارهارو انجام میدیم میبینیم ک مشکلات دارن کمرنگتر و کمترمیشن تاجاییکه دیکه ازبین میرن.
   اکثر مواقع مابرای آرامش خیال وشادی،لحظاتی رو بادیگران سپری میکنیم ومیگذرونیم ولی دیگران اونطور ک مادوست داریم شادیه مارو فراهم نمیکنن،ودلیلش اینه ک فقط این خوده ماهستیم ک میتونیم شادیه خودمونو باطرزفکرخودمون بوجودبیاریم.شادی دروجودماقرارداره ودیگران صرفا درشادی ماسهیم هستن،شادی ماروی مهمترین وقدرتنمدت ین فرکانس ک همون عشق هست قرارداره.بایدعشق رادر قلب خود احساس کرد.
   مامیتونیم عشقی را که ازطرف دیگران منتشرمیشه رو ببینیم ولی عشق صرفا یک احساسه،وماتنهاکسی هستیم ک قادر ب منتشرکردنش هستیم،توانایی ماانسانها درتولیداحساس عشق بی نهایته.وقتی ک مادوست داشته باشیم وبه هرکس وهرچیزعشق بورزیم،درهماهنگی کامل باعالم هستی بسرمیبریم.بایدتمام تمرکزخودمونو روی چیزایی ک دوستشون داریم معطوف کنیم و اونهارو حس کنیم،اونوقت میبینیم ک تمام اونها بسمت ما میان..
   وقتی ماعشقو منتشرکنیم اونوقتعالم هستی تمام لذت وشادکامی رو بسمت ماسرازیرمیکنه،،،زنده بادعشق..و چ لذت بخشه عشقی ک دوطر فه باشه،پس بیاین عشقوبینمون تقسیم کنیم تاهمکی ازوجودش لذت ببریم.
   سپاس و درود بیکران ب همه ی دوستان عزیزم.موفق باشید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fariba
   1401/09/11 22:36
   مدت عضویت: 620 روز
   امتیاز کاربر: 15860 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,073 کلمه

   طعم های خوب من:

    طعم سلامتی 

   یکی از طعم های خوب من در زندگی داشتن سلامتی من است که خداروشکر می کنم بابت آن و دوست دارم که همیشه و در همه حال سالم و شاد و در آرامش باشم و زندگی در کنار حال خوب را داشته باشم،مهمترین ثروت و دارایی های یک انسان سلامتی اوست و انسانی که دارای سلامتی است به تمام کارهای روزانه هم با حس خوب و شادی می تواند برسد و با انجام کارها لذت ببرد.

   طعم خونه 

   داشتن یک خونه خوب و بزرگ  برای من یک طعم بسیار عالی است که میتوانم از آن بسیار لذت ببرند و خوشحال باشم و خدا را شکر می‌کنم که من هم این طعم را دارم و که احساس خوبی بهم میده و دیگر لازم نیست که هر سال مستاجر باشم و سال یک مرتبه اثاث کشی کنم دیگر نیاز نیست که دغدغه  های خونه خریدن فکر کنم و به دغدغه خونه خریدن در کدام منطقه شهر کنند چون من طعم خونه را تجربه کرده‌ام و دارم پس این یک طعم بسیار خوب در زندگی من است 

   طعم ماشین 

    طعم خوب ماشین در زندگی من بسیار اهمیت دارد  وبا داشتن طعم خوب ماشین می توانم به این طرف و آن طرف شهر بروم و دیگر نیازی نیست که تاکسی تلفنی بگیرم که یک هزینه ی  اضافی پرداخت کننم و برای خودم سفر می کنم و به شهرهای مختلف میروم داشتن ماشین برای من یک طعم لذت بخش است .

   طعم خانواده 

    با ارزش ترین طعم در زندگی من داشتن یک خانواده است که میتوانم با آنها زندگی خودم را بگذرونم و تنها نباشم و نیازهای خودم رو با آنها در میان بگذارم و به کمکم بیاید و با آنها احساس تنهایی نکنم و حال خوبی داشته باشم و از اینکه در کنارم هستند بسیار خوشحالم و این برای من طعم خوبه است که در کنار خانواده ام هستم و انهارا دوست دارم 

   طعم تناسب اندام 

   من دارای تناسب اندام ایده آل خودم هستم و این برای من یک طعم خوب است که دیگر نیاز نیست به رژیم‌های سخت فکر کنم و دغدغه این را داشته باشم که چی بخورم که چاق نشوم و در طول روز راحت برای خودم هر چیزی را که دوست دارم و میل می کشد میخورم اما پرخوری هم نمی کنم و هر زمان احساس خوبی دارم برای خودم تنقلات دلخواهم را می خورند پس تناسب اندام من برای من یک طعم  خوب است که نیاز نیست به سلامتی من هم ضرر بزند و من را سمت این برد که رژیم‌های سخت بگیرم 

   طعم پاهایم 

   من طعم پاهای سالم را دارم و بسیار از داشتن این که با قدم های سالم و استوار می توانم به هرجا بروم خوشحالم و برایم بسیار ارزشمند است و دوست دارم به جاهای بسیار خوب و قدم بگذارم به جنگل‌ها به دریا به بازارهای جدید مراکز خرید و به دیدن جاهای قشنگ برود و با قدم های خوب و سالم برای خودم تفریح کننم و خدا را شکر می‌کنم که پاهای سالمی دارم و  می‌توانم و کارهای روزانه ام را خودم انجام میدم و به دنبال کارهای می‌رود و با داشتن پاهای سالم زندگی برای من راحت تر است خداروشکر . 

   طعم دست های من 

   من طعمه درستای سالم و قدرتمند را در زندگی‌ام دارند و خدا را شکر می‌کنم که با داشتن دستانی سالم می توانم نقاشی های زیبا بکشم خیاطی کنم و می توانم موسیقی مورد علاقه ام را بزنم  

   و می توانم با دستان خودم بنویسم غذا بخورم و خودم رو آرایش کنم و انجام تمرینات روزانه ام را انجام بدهم و خدا را شکر می کنم بابت دستان سالم من نمی توانم به دستانم اهمیت بدهند و از آنها مراقبت کنم و زندگی داشتن دستانی  سالم زندگی  برای من راحت تر است 

   طعم چشم هایم 

   چشم های من جهان زیبا را می بیند و این همه نعمت خدا و خالق جهان هستی را میبینند و بابت اینکه می‌توانم تمام دنیای اطراف خودم را ببینم سپاسگزارم که چشمانی سالم دارم و از آن برای دیدن زیبایی های جهان استفاده می کنم و همیشه سعی می کنم چیزهای خوبی ببینم های خوبی ببینم طبیعت زیبا را ببینم و جهان خلقت خدا را با چشمانم ببینم و زندگی با داشتن چشمانی بینا برای من راحت تر است،چشمانم را به روی زشتی ها و بدی ها هم می توانم ببندم و گذشت کنم و چشمانم را به روی خوبی ها و زیبایی های دیگران باز کنم و خوبیها را ببینم به جای بدی ها و قدردان خوبیها باشم و ایراد گیره بدیها نباشم  

   طعم گوش هایم 

   من گوش های سالم و شنوا دارند و بابت آن از خدا سپاسگزارم که به من گوش های سالمی داده که می توانم موسیقی زیبا را بشنوم صدای پدر مادر را بشنوم و با استفاده از گوش ها می توانم صحبت کنم و گوش هایم را رو به خوبی ها باز کنم و حرف های خوب را بشنوند صدا های قشنگ را گوش کنم صدای دریا صدای جنگل و تمام صدای خوب جهان را با گوش هایم بشنوم و با گوش هایم می توانم آهنگ های مورد علاقه ام را گوش کنم این توانم به فایل های شما استاد عزیز گوش کنم و خیلی از این بابت خوشحالم  

   طعم قلب من 

   من قلبی سالم و پاک دارم که از هیچ کس کینه ندارد و همه را دوست دارند و با همه مهربان است و با همه احساس رفاقت میکند قلب من در سینه می تپد و به عشق پایدار است قلب من در سینه با عشق می تپد و این عشق را قلب من به من هدیه می کند و به من میگویند که چقدر من را دوست دارد مهربانی را دوست دارد بدون کینه  بدون حسرت بدون گله و شکایت بودن را دوست دارد و من قلبی سالم دارم و از خدا بابت این طعم زیبا و خوب و ارزشمند سپاسگزارم  

   طعم موهایم 

   من موهایم را یک  طعم میبینم و آنها را دوست دارم و از اینکه موهای خوب و سالمی دارنم خدا را شکر می کنند و از اینکه خدا به من اینطعم رو داده خیلی خوشحالم و یک طعم خوب دارم و جلوی آینه که میروم با خودم می گویم که یک طعم خوب را دارم و اون طعم زیبایی است و موهایم را ک شانه  میزنم با خودم می‌گویم خدایا چقدر طعم داشتن موهای خوب و سالم لذت بخش است و من موهایم را دوست دارم  

   و این طعم های خوب من است در زندگی ک بابت تک تکانها از خدا تشکر میکنم و حس خوبی دارم و طعم های خودم رو سعی میکنم بیشتر ببینم و توجه کنم به طعم های خوب در زندگی خودم 

    با تشکر از شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 28877 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته

   نشان های دریافت شده

   سطح مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 793 کلمه

   با سلام به استاد عزیزم ودوستانم 

   من الان چند وقت دارم روی داشتن شغل مناسب کار میکنم که بتونم یه کسب وکاری رو برای خودم داشته باشم خیلی سختی میکشم خیلی فکرم درگیر آرامش ندارم تازه فهمیدم که من در مدار اون شعل نیستمتاراحت شدم که این همه مدت تو سایتم دارم آگاهی کسب میکنم ولی هنوز در مدار بالات نرفتم البته بگم که  به مدار بالاتر رسیدم ولی الاندیدگاه دوستم خوندم گفته بود اگر خداوند دری رو مبنده میخواد در دیگه ای رو باز کنه که من رشد وپیشرفت بیشتری داشته باشم خدایا شکرت خدایا ممنون وسپاسگزارم 

   واینم کاملا قبول دارم که با دعا کردن فال گرفتن .گریه وزاری تبلیغات نمیشه مدارمونو تغییر بدیم خودمونو به مدار بالاتر ببریم فقط باید روی خودمون کار کنیم اطلاعات صحیح وارد مغزمون کنیم تمرین بنویسیم تا مدارمون تغییر کنه 

   استاد واقعا طعم ثروت یا همون هزار تومن برای من خیلی جالب بود واحساس کردم که قدر اصل زندگی اصل ثروت فهمیدم ومن اینو الگو خودم قرار میدم که از طریق این مثال بگردم تو زندگیم طعم‌های خوب خداوندم پیدا کنم وبرام خیلی سخته من قبلا هم این کارو کردم ولی آنقدر جدی نبوده ودنبال طعم‌های خوب خدا گشتن در زندگی پیرامونم برام خیلی راحت بود سریع کلی طعم پیدا میکردم وتو زندگیم هم کلی طعم پیدا گردم 

   طعم داشتن موبایلم خیلی طعم زیبایی و دوست داشتنی من همیشه آرزو دارم یه موبایل دیگه داشته باشم که روی اون اپلیکیشن مترجم دوربین دار نصب کنم که هر وقت تو گوشیم به کلمه‌ای برخورد کردم با اون معنی فارسیش پیدا کنم  

   من با گوشیم میرم به یه دنیایی دیگه دنیای تناسب فکری دنیای آگاهی دنیای لذت دنیای خدا واگر هم یه وقت گوشیم تو شارژ باشه بازم با فکر کردن میرم تو این دنیا خیلی عالی خدایا شکرت خدایا ممنونم خدایا سپاسگزارم بابت طعم داشتن گوشی طعم خوش سایت طعم صدای زیبا ی استادن طعم کلماتی که از زبان استادم می‌شنوم خدایا شکرت 

   طعم بعدی وجود خودم هست که طعم زنده بودنم طعم مادر بودنم طعم سلامتی که دارم من امروز صبح بیدار شدم داشتم بخاطر زنده بودنم از خداوند سپاسگزاری میکردم یه لحطه گفتم خدایا اگر من امروز چشمام باز نمیکردم چی میشد سعی کردم زیاد تو اون حال بد نمونم خدایا شکرت که زنده هستم ویه فرصت دیگه برای زندگی کردن سپاسگزاری کردن دارم خدایا بخاطر سلامتی شکر 

   طعم دیگه داشتن خونه ستکه من خیلی به این طعم توجه نمیکردم ولی وقتی فکر میکنم میبینم که چه چیز با ارزشی دارم چون الان پدرومادر درشهرستان تو سرما دارن زندگی میکنن چون انسانها مسئولیت پذیر نیستند خونه ای که قرار بوده عید حاضر بشه وتحویل بدن هنوز تحویل ندادن ومن خدا رو شکر میکنم تو خونه خودم هستم نگران اسباب کشی هر ساله نگران هزینه حمل ونقل نگران سال دیگه آیا خونه گیرم میاد یا نمیاد نیستم البته اینم بگم که ۱۹ سال از زندگیم با این مشکلات گذروندم خدایا شکرت بخاطر خونه ای که دارم 

   استاد میخواستم اینو بگم که مثال هزار تومن پول خیلی عالی بود من به این موصوع پی بردم چقدر خوبه چقدر عالی که من همون هزار تومن دارم ومیتونم طعم ثروت احساس کنم ونمیدونم که باید قدر اصلشو داشته باشم که اپشنهاش بهم داده بشه خدایا شکرت خدایا ممنونم خدایا سپاسگزارم 

   من وقتی به زندگیم نگاه میکنم کلی طعم خوب میبینم که باید از خداوند بخاطر داشتن اونها سپاسگزاری کنم چون خدارو شکر اصل دارم وقتی سپاسگزارش باشم آشنا بهم داده میشه 

   طعم یاری خونم که سالهای پیش خریدمش وکینه شدن وقتی شسته بودم گذاشتم روی بخاری یه مقدارش سوخته ولی همون پادری اگر نباشه یه قسمتی از خونم فرش نداره خدایا چقدر خوبه که هست خدایا شکرت 

   طعم بخاری چه طعم لذت بخشی وقتی از بیرون میای سرده میایی میچسبی به بخاری تا گرم بشه که اگر نباشه از زور سرما باید کاپشن تو خونه بپوشی خدایا شکرت که هست خدایا ممنونم خدایا سپاسگزارم 

   من اینو با چشمای خودم دیدم که اگر در مدار چیزی قرار نگیری وبهت داده بشه در عذاب وسختی قرار میگیری اون زمان که دختر من با یه نفر دیگه شریکی یه بوتیک کوچیک ساده زدن وسط راه طرف مقابل جا زد و همه هزینه ها ومشکلات موند برای بچه من وجود که نداشت هیچی یه مشت وسایل بیهوده یه مشت لباس یه مشت ضرر براش گذاشت که تا چند سال بعد داشتن بدهی میدادن 

   من خیلی طعم‌های دیگه تو زندگیم دارم که همسرم فرزندانم پدرومادر خواهرهام با خانوادشون وسایل خونم مبلی که عید ۱۴۰۱ خریدم وفرشی که همین تاریخ خریدم و….که اگر ه کدوم از اینها نباشن زندگی من دچار مشکل میشه خدایا بخاطر وجودشون بخاطر سلامتی‌شان بخاطر بودنشون بخاطر همه چیز بینهایت سپاسگزارم 

   و خدارو شکر میکنم که خداوند طعم دوستی باشما رو هم به ما تناسب فکریها داد تا با شما یه دنیای جدید وعالی تجربه کنیم خدایا شکرت خدایا بخاطر بودنتون بخاطر سلامتیتون بخاطر خوانواده تون بخار همه چیز بینهایت از خداوند متعال سپاسگزارم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fariba
   1401/08/11 00:21
   مدت عضویت: 620 روز
   امتیاز کاربر: 15860 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 143 کلمه

   طعم های خوب خدا در زندگی من 

   من در زندگی طعم خوب سلامتی رو دارم ، طعم خوب داشتن پدر مادرم رو دارم ، من طعم خوب خونه دارم ک میتونم توی اتاقم با ارامش استراحت کنم و ارامش داشته باشم، من طعم این رو دارم که بشنوم و ببینم و مزه های خوب رو احساس کنم، من در زندگی ارامش روحی دارم و طعم راحت بودن رو دارم، طعم دست های سالم پاهای سالم سلامتی در تمام اندام های بدنم ،من طعم خوب زیبا بودن رو دارم،طعم خوب خوشتیپ بودن رو دارم  چقد من در زندگی طعم های خوب زیبا و زیادی دارم الهی شکرت الهی شکرت من در زندگی هر چیز رو با طعم های خوب خدا بدست میارم،من طعم خوب ذهنی سالم و افکار خوب رو دارم،من طعم خوب پول رو دارم،طعم خوب گوشی موبایل عالی دارم،طعم ماشین خوب دارم ،

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Laleh
   1401/08/01 02:29
   مدت عضویت: 1439 روز
   امتیاز کاربر: 19557 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,242 کلمه

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم):

   سلام به همه هم مسیرانم

   این فایل را؛ من بارها تماشا کردم و سر کارم؛ صوتی آن را بارها گوش دادم. نمیتوانم دقیقا بگویم که چند بار این فایل را شنیدم و یا دیدم؛ ولی آنقدر این فایل برایم تاثیر گذار بود که هر بار با لذت باز از شنیدن و یا دیدنش آن لذت میبردم. این فایل طالع بینی و فال ما را نشان می‌دهد، به این صورت که من فهمیدم که هر چیزی را من بخواهم در زندگیم داشته باشم؛ میتوانم بدون رنج، سختی و زجر ان را به دست بیاورم. من در حال ارامش ذهنی؛  میتوانم به آرزوهای خودم برسم؛ مثل : شغل مناسب، روابط دوستانه، همسری باوفا و یا فرزندانی با تربیت و باهوش و غیره.

   خیلی اتفاق‌های مختلفی در طول هفته گذشته با انجام این فایل، دور و برم افتاد تا اینکه من فهمیدم و درک کردم که خیلی راحت‌تر هم میتوانم زندگی کنم. من به تمامی چیزهایی که الان دارم و چشیدن طعم آنها را دوست دارم، در دنباله اشاره میکنم:

   ۱. من هرروز « طعم شیرین » راز و نیاز کردن را با خدا حس میکنم. من حتی موقع رانندگی،  صبحها روزم را با نام او شروع میکنم. وقتی یاد خدا میافتم، خودم را بیشتر دوست میدارم؛ بنابراین طعم شیرین دوست داشتن خودم، حس عالی به من می‌دهد و روزم را شاداب و سرزنده می سازد.

   ۲. من چند روز است که از همسرم و بخصوص پسرم میشنوم که لاغرتر و متناسب تر شده ام. این احساس دوست داشته شدن و دیده شدن و بدنی سالم داشتن و لاغرتر بودن، باعث میشود که من هم خودم را بیشتر دوست داشته باشم و هم اینکه تمرین‌های سایت را بهتردنبال کنم. من حس این « طعم خوشمزه » را خیلی می پسندم.

   ۳. من سر یک اتفاقاتی در محیط کارم باز به فکر این افتادم که پروفایل خودم را در LinkedIn تغییر دهم، و بدون اینکه از پسرم سئوال کنم به طور مستقل؛ همه اطلاعاتم را به روز رسانی کنم. من بعد از دو ماهی که در این محیط  بودم، متاسفانه به خاطر اتفاقات ناسالمی که در آن محیط به وجود آمد، تصمیم گرفتم که آنجا را ترک کنم تا بتوانم باز در محیطی بهتر و سالمتر، شغلی که در جهت خدمت به آنسانهای دورو برم باشد را پیدا کنم. به قول استاد، :« اگر خداوند دری را برای ما میبندد؛ حتما در دیگری را برای ما در جهت پیشرفت و تکامل ما، باز میکند.» بنابراین من آماده تر از قبل، باز به دنبال شغل بهتری میگردم و با آنکه دیروز، شروع به گشتن به دنبال شغل جدید  بودم، دیدم چقدر فرصتهای شغلی با درآمد بالاتر در دنیای اطراف من قرار داده شده است. من جلوی عظمت خداوند سر خم کرده‌ام. من بهترین خودم بود ه ام و بهترین خودم هم هستم؛ بنابراین از این فرصت استفاده میکنم و باز برای پیدا کردن شغلی که محیط آن سالم و شغل آن در خدمت به انسانها باشد،  قدم برمیدارم. « طعم شیرین » رفتن هرروز به پارک با فایلهای موثر پیاده روی کردن ویک ساعت منسجم تمرین کردن در سایت تناسب فکری ، در اولویت کارهای اول صبح من قرار داده شده است.

   اینجا لازم میدانم که بگویم من دو شغل اخیر مورد علاقه ام را از طریق فایلهای زیر پیدا کردم:

   ۱. پیاده روی موثر

   ۲. رسیدن به ارزوها – ۱

   ۳. زندگی با طعم خدا

   راهنمایی استاد و مستمر بودن من در فرستادن درخواست شغلی آم و همواره دعا کردن و قدرت گرفتن از خداوند عالم؛ همواره باعث ارتقا من از یک شغلی به شغلی بهتر با درآمدی بالاتر، بوده است. خدایا بابت همه چیز سپاسگزارم.

   ۴. من خیلی به راحتی میتوانم با انسانها رابطه دوستانه برقرار کنم و بارها این را از دیگران شنیده آم که :« لاله، چقدر میشود، با تو زود دوست شد. » این طعم ارتباط با دیگران و اجتماعی بودن،  بسیار « طعم خوشمزه ای » برایم است.

   ۵. من به اتفاق همسرم رفتم و دو تا خانه دیدم. من در اینترنت، به دنبال دیدن خانه های مختلف رفتم و از دیدن آنها حسابی کیف کردم. « طعم بسیار خوشمزه ای » بود.

   ۶. من هر موقع ماشینی که خیلی شیک باشد و نو باشد، را درخیابان میبینم، « طعم شیرین » داشتن آن را در لحظه در خودم حس میکنم. من خودم ماشین دارم، ولی بدم نمیاید که باز هم؛ ماشین دوم داشته باشم.

   ۷. من از پوشیدن لباسهای متنوعی که دارم حسابی خوشحال میشوم. من کیف میکنم که لباسهای متنوع در رنگها و‌مدلهای مختلف دارم. « طعم خوشمزه »  داشتن لباسهایی متنوع در رنگها و مدلهای متفاوت، بسیار برایم دلپذیر است.

   8. من حدود یکماه دیگر برنامه مسافرت دارم و از الان خوشحالم که برای ۳ روزی از زندگی روتین به محیط دیگری می‌روم و باز سرزنده به  خانه‌ ام برمیگردم.« طعم شیرین » سفر رفتن را بسیار میپسندم.

   ۹. من از اینکه همسرم امروز به من گفت: « لاله، از اینکه تو مثل خانم‌های دیگر نیستی و دنبال تنها کدبانویی بودن در خانه و فقط غذاپختن، ظرف شستن و کارهای خانه و غیره نیستی،  خیلی ازت خوشم میاید. از اینکه همیشه متفاوت بوده ای  و متفاوت هستی و دنبال یادگیری هستی، ازت خیلی خوشم میاید.» این زیباترین جمله ای بود که شاید اولین بار است که  همسرم بعد از سالها زندگی به من،برای اولین بار گفته است.« طعم بسیار خوشمزه ای » بود.

   ۱۰. من از اینکه با پسرم به راحتی میگویم و میخندم و حرف میزنم، بسیار  لذت میبرم و بابت دریافت این « طعم شیرین » ،خیلی سپاسگزارم.

   ۱۱. من وقتی یک نفر به من احترام، میگذارد خیلی از دریافت آن احترام، خوشحال میشوم. من سر کارجدیدم با یک خانم امریکایی بسیارمهربان، آشنا شدم و آو به من ادرس رستورانی که مورد علاقه آش بود را داد. من با خانواده ام آنجا رفتم و متوجه شدم که صاحب ان رستوران ایرانی است. بعد از گفتگو با آن آقای ایرانی، او به من شماره تلفن خانمی را داد و به من گفت  که : « در صورت هر گونه گرفتاری و یا کاری، با او تماس بگیر. »من دیروز برای پیدا کردن کار و شغل جدید، با او تماس گرفتم و این خانم بسیار با لطف ومهربانی من را راهنمایی کرد. من از این ارتباط و هدایت از سوی خداوند عالم، بسیار  شگفت زده شدم. من « طعم خوشمزه » هدایت خداوند را دریافت کردم. باز هم به قول استاد، :« اگر خداوند دری را برای ما میبندد؛ حتما در دیگری را برای ما در جهت پیشرفت وتکامل ما، باز میکند. »

   ۱۲. من از دیدن پرندگان در حال آواز خواندن و یا سگ هایی بامزه، معصوم و یا خیلی کوچک، در خیابان و پارک لذت فراوان میبرم. « احساس زیبای » قدرت خالق خودم را، در خلق موجودات زنده روی کره زمین کاملا حس میکنم.

   ۱۳. من از اینکه هرروز خودم را آراسته میکنم و به خودم در اینه به خودم؛ لبخند میزنم،  « احساس خوبی » بهم دست می‌دهد.

   ۱۴. من از اینکه توانستم که قسمتی از وام خودم را با شغلی که تنها ۹ هفته آن راداشتم، پرداخت کنم؛  بسیار به خودم میبالم. « طعم شیرین » دارا بودن را دوست دارم.

   ۱۵. من از اینکه توانستم از شغلی که داشت مرا دچار استرس می‌کرد و محیطش ناسالم شده بود، آمدم بیرون، خیلی خوشحالم. من چون خدا را درکنارم دارم، نگران چیزی نیستم؛ چون خداوند مرا حامی و نگهبان است. « طعم شیرین » در امان بودن، خیلی حس خوبی بهم می‌دهد.

   ۱۶. من ارامش ذهنی تمرین انجام دادن در این سایت را بسیار دوست دارم. « احساس زیبای » هنرجوی این سایت بودن را، خیلی میپسندم.

   روز شنبه ۳۰ مهر ماه سال ۱۴۰۱ هجری شمسی مطابق ۲۲ ماه اکتبر سال ۲۰۲۲ میلادی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 19 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Banoo
   1401/02/22 18:03
   مدت عضویت: 1504 روز
   امتیاز کاربر: 4561 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 333 کلمه

   به نام خداوند وهاب

   سلام خدمت استاد ارجمندم و همه دوستام

   طعم هاي كه تو زندگي خودم دارم:

   خداياشكرت بابت طعم داشتن چشم هاي زيبا و تيز بين

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با حس بويايي

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با  حس بويايي

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با حس لامسه

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با دست هايم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با پاهايم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با قلب سالمم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با حافظه قوي ام

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با ماشين زيبايم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با سقف بالاسرم 

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با عزيزاني كه بهم دادي

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با وجه اجتماعي كه دارم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با تناسب اندامم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با زيبايي چهره ام

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با لباسهاي زيبايي كه دارم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با مواد غذايي عالي كه در منزل داريم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با تلويزيون عالي 

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با موبايل عالي كه دارم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با مبل هاي زيباي كه دارم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با تخت خوابي كه دارم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با وجود خودت كه آرامش دهنده برام

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با ويو خونه ام

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با موهاي زيبا و سالمي كه دارم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با خبرها و اتفاقات عالي هر روز

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي هدايتت در اين مسير زيبا

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي محله عالي خونه ام

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با لوازم آرايشي و بهداشتي عالي

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي رابطه عالي با همسر و عزيزانم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي نانوايي عالي و با كيفيت

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با پارك نزديك خونه 

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با امكانات زندگي

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي داشتن آب و برق

   خدايا شكرت بابت طعم انسان بودن و قدرت ساختن زندگي

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي با پول و ثروت و فراواني كه تو حسابم

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي داشتن بيمارستان و دارو و پزشك

   خدايا شكرت بابت طعم زندگي راحت و رفاه فراوان و قابل دسترس بودن همه چي

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 11 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار fariba
    1401/08/11 00:26
    مدت عضویت: 620 روز
    امتیاز کاربر: 15860 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
    محتوای دیدگاه: 21 کلمه

    چقد عالی و چه طعم های خوب شما با من یکی هست و من رو یاد طعم های خوب خودم میندازه

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار من میتونم تغییر کنم
   1400/11/16 00:57
   مدت عضویت: 1113 روز
   امتیاز کاربر: 1406 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 373 کلمه

   چقدرزیباس ببینیم چیزهایی ک داریم و خدابدون منت بهمون داده ولی ما نمیبینیمشون قدرشو نمیدونیم اما اگه ی روز ساعت نداشته باشیم میفهمیم چی داشتیم و الان نداریم
   من خودم میشناسم کسایی رو ک بعد مرگ عزیزشدن براشون مهم شده
   یا خودم وقتی سلامتیم ی روز ندارم میبینم چیا دارم و درکشون نمیکنم
   ی جوری دل کسیو میشکنیم ب خاطر چیزهای ک حتی ارزششو نداره
   و بعد خودمون برا طرف میکشیم
   خیلی از ماها میخوایم پدر مادربشیم
   اما وقتی بچه اومد میگم بشین پانشو بازی نکن
   طفلک بچه های امروز ک از کوچیکی بزرگ میشن
   از زمین و زمان گله داریم
   اصلا بعضیامون شادی ی جور درون خودمون دفن کردیم ک نگو چقدر دنیارو جدی گرفتیم دوچسبی چسبیدیم ب غم وغصه هامون
   ول کن نیستیم اصلا مرگو درک نمیکنیم قبلا میگفتن از مرگ باید بترسم ب خاطر اعمالم
   اما الان میدونم وقتی مرگ میرسه اون‌لحظه باید ببینی چقدر کیف کردی چقدر حالت خوب بود چقدر از چیزهایی ک داشتی لذت بردی
   دور و ورم پر ادمهایی ک همش دودوتا چهارتا میکنن انار همیشه اینجان
   چنان ب حق کسی بدی میکنیم ک انگار همیشه اینجان
   عشق پازل گمشده ای در بین ما ادمهاس ما ن عشقی ب خودمون میدیم ن بقیه
   ما اصل ول کردیم زندگی عشق سلامتی و دیدن زیبایی ها شادی شنیدن
   من اینو درک کردم حتی لذت بردن همه و همه اینهایی ک ما فکر میکردیم باید از بیرون بهمون تزریق کنن در درون ماهستن فقط ماییم ک نمیبینیم
   هیچیو نمیبینم
   خدایا منو ببخش ب خاطر ندیدنهام
   درک نکردن هام
   خیلیامون بچه گ عاشقش بودیم نمیببنیم
   ما زمونی ب خودمون میایم داشته هامونومیبینیم ک نداریمشون
   من یاد گرفتم از امروزم لذت ببرم شاید فردایی نباشه من درک کردم ک شاید فردا نباشم پس عشق بدم زندگی کنم شاد باشم ببینم هر انچه دارم چقدر از داشته هام لذت بردم ک از خدا بیشتر میخوام
   من یاد گرفتم در لحظه زندگی کنم ببخشم رها کنم
   عاشق داشته هامم وبرای هرانچه میخوام تلاش کنم از خدا بخوام
   قبلش زندگیمو پر از افسوس بود اما از همه چی لذت میبرم
   من حتی از خوردن ی تیکه شکلات لذت میبرم
   از حموم رفتن
   از چاییم
   از دخترم از همه چی زندگیم از اینک هستم زندگیم جاری است
   پس شکر میکنم میدونم خدا کنار منه همراه منه
   پس ادامه میدم ب زندگیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریده حسنی
   1400/10/10 09:38
   مدت عضویت: 1690 روز
   امتیاز کاربر: 23453 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,531 کلمه

   جلسه ۶۲ تکرار 

   زندگی با طعم خدا جلسه ۱۰

   سلام و درود به دوستان عزیز و استاد گرامی ،خدارو شکر میکنم برای بودن در مسیر زیبای آگاهی 

   خوشحالم برای یادگیری آموزش ها و اطلاعات جدید و جایگزینی با اطلاعات گذشته که هر چقدر بیشتر تمرین کنم بهتر نتیجه میگیرم 

   با اموزش ها وارد مدار جدیدی میشیم‌ که در اون مدار سطح کیفیت هر چیزی مخصوص به خودشه، به محض اینکه افکار رو تغییر بدیم یه جابجایی فرکانسی خواهیم داشت به حد و اندازه تغییرات ما و به مرور با ادامه دادن نتایج بزرگتر میشه 

   بیس جهان بر پایه  رشد و گسترشه ،اگر گسترشی در جهان بوجود نمیومد مداری تغییر نمیکرد و جهان به این راحتی و زیبایی نمیشد ،مثلا تصور کنیم هنوز برق اختراع نشده بود چه وضعیت اسفناکیو تجربه میکردیم 

   یا ماشین ،هواپیما و وسایل نقلیه بوجود نمیومد چقدر طول میکشید ما از کشوری به کشور دیگه سفر کنیم ،یا الان که اینترنت داریم و میتونیم با همه دنیا ارتباط داشته باشیم و زندگی راحتری داریم و خیلی خیلی موارد هست که بتونیم بررسی کنیم و متوجه بشیم الان چقدر با دانش ، تونستیم رشد کنیم و به مراحل بالاتری ارتقاء پیدا کردیم 

   با توجه کردن به خواسته ها در مسیر تجربه اونها قرار خواهیم گرفت ، توجه کردن یعنی موارد مورد علاقه خودمونو بشناسیم و بهشون توجه کنیم مثلا من دلم خونه بزرگتر میخواد و الان نمیتونم خونه بزرگتر داشته باش ،بیام با همین خونه ای که دارم لذت ببرم زیبایی هاشو ببینم ، غر نزنم ،سپاسگذار باشم و احساس رضایت کنم تا در مسیر رضایت بیشتر قرار بگیرم 

   دلم میخواد ماشینمو ارتقاء بدم به همین ماشینی که دارم حس عشق و رضایت بدم ،تمیزش کنم ،باهاش لذت ببرم که همین احساس رضایتم منو در مسیر راضی بودن بیشتر قرار میده و به همین روش میتونیم به خواسته هامون برسیم 

   دقیقا همینطوره که ما داشته ها و نعمت های زندگی خودمونو نمیبینیم و بیشتر حواسمون به داشته های دیگرانه و اونهارو بهتر از خودمون میدونیم و احساس ناسپاسی داریم و گاهی حسرت زندگی اونهارو میخوریم و الان دیگه میدونیم حسرت خوردن ریشه در کمبود،فقر نتوانستن ،حس قربانی بودن،کم ارزشی،حس عدم لیاقت و ضعف داره

   یعنی طرف باور میکنه خودش که لایق و توانمند در بدست آوردن و  داشتن اونها نیست پس میره بسمت غر زدن و حال بد و تو مدار و مسیر غر و شکایت ،فقط غر و شکایت خواهیم دید ،پس دست از حسرت خوردن و حسادت کردن و کم دیدن خودمون برداریم ،آدم های موفقو تحسین کنیم تا به جهان نقشه هدایت خودمونو داده باشیم 

   یه چند وقتیه که خواهر زاده م دنبال خونه میگرده که بتونه جابجا بشه ،ایشون مستاجر هست و در شرق تهران زندگی میکنه ولی قبلا تو محل ما زندگی میکرد و خیلی دلش میخواد دوباره برگرده اینجا ،دیروز که چند تا خونه دیده بود و تو برگشتش اومد منزل ما خیلی بهم ریخته بود ،گفت هر خونه ای میخوام اجاره کنم تو این محل اجاره های نجومی داره تازه خونه هایی که میبینم به دلبازی خونه شما نیست

   اتاقاشون کوچیکه ،سالن کوچیکه وووو  با صحبت های خواهر زاده م یکمی به خونم توجه کردم متوجه شدم راست میگه ،۳ تا اتاق های منزلمون ،تخت ۲ نفره به راحتی جا میشه و کلی اسباب و اثاثیه هست تو اتاقا ،سرویس حمام و دستشوییش چقدر بزرگه ،پنجره های بزرگ و دلبازی داره ، ۳ متر تراس داره و فاصله خونمون با خونه های روبروی خیلی دوره و دیوارها تو هم تو هم نیست 

   من ۱۰ یا ۱۱ ساله منزلمو خریدم و بیشتر اوقات غر زدم و ازش زیاد راضی نبودم و دلم میخواسته برم یه خونه بزرگتر ،تو محل بالاتر ووو و هیچ وقت اونجوری که باید و شاید به خوبی های خونم توجه نکردم ولی وقتی میبینم طرف دلش میخواد بتونه خونه ای اجاره کنه و من سالهاست بی خیالم و  فقط استفاده کننده هستم و متخصص تو غر زدن و ناشکری کردن 

   یا ماشینم ،وسایل رفاهیم ،تفریحاتی که میرم ،بچه های خوبی که دارم ،کلاسای شاد و سرحالی که میرم ،دوستان خوبی که دارم ،مربی بینظیرم ،دوست همراه همفرکانسیم ،اینهمه فایلهای عالی آموزشی ،اساتید بینظیرم ،لاغر شدنم به این راحتی ،سلامتی که دارم ،خانواده ایی که هستن و همدیگه رو میبینیم ،اینهمه استمرارم 

   چشم های سالمم ،دست و پاهای قوی و قدرتمندم ، موهای بلند و زیبام ،بدن سالمم ،قلب ،ریه ،کلیه ،ناخن هام ،کبدم ،روده هام و تمام قسمت های بدنم که البته هر روز سپاسگذارشون هستم و جدیدا مجدد دارم تمرینات تعدیل چاکراه هارو هم انجام میدم تا تمام قسمتای بدنمو فول از انرژی نو و تمیز کنم 

   من هر روز دنبال معجزه میگردم و فکر میکنم معجزات خارج از من هستن ولی همینکه صبح چشمامو باز میکنم و خودم و جهان اطرافمو نگاه میکنم و میتونم نرمال زندگی کنم یعنی معجزه 

   فقط باید معجزه هارو دید ،اینکه من امروز از صبح با دوستم رفتیم بازار تهران چند تا کار تعمیراتی داشتیم انجام دادیم ،خرید کردیم ،نهار خوردیم و کلی در مورد قوانین جهان صحبت کردیم ،معجزه نیست ؟

   همینکه دیشب بین جمع دخترام و خانواده م مهمان بودیم و کلی خندیدیم ،معجزه نبود ؟ معجزه بود ولی ذهن عزیزم نمیذاره من لذت ببرم از زندگیم و مدام میگه حالا مگه چی داری ؟ فعلا که نتونستی مستقل بشی و خونتو عوض کنی و مرور همینها حال منو بد میکنه 

   اینکه فردا نهار دخترم دعوتم کرده ،یعنی معجزه ،نوشتن الانم یعنی معجزه ،صدای موزیکی که دخترم روشن کرده و داره باهاش شادی میکنه یعنی دخترم حالش خوبه و این برای من یعنی معجزه 

   اینکه گوش دارم و میتونم فایلامو گوش و درک کنم معجزه است ،و الان مینویسم تا به خودم ثابت کنم زندگی من پر از رد پاهای خداونده ولی نمیتونم ببینمشون 

   اینکه هفته ای یک بار میرم کلاس رقص و انعطاف و این کارو ۳ سال و نیمه دارم تکرار میکنم یعنی معجزه ،اینکه تو اجراهای گروهی شرکت میکنم که همیشه مورد علاقم بود یعنی معجزه 

   اینکه هستم و دارم تجربه میکنم یعنی معجزه ،اینهمه مسافرت که رفتم و جاهای زیبای دنیارو دیدم یعنی معجزه ،اینکه میتونم تو شرایط دشوار خودمو کنترل کنم و آسیب کمتری ببینم یعنی معجزه ،اینکه به موقعیت ها ،رفتارها ،شرایط و اتفاقات یجوری نگاه میکنم که حالم بد نشه و آگاهانه حال خودمو بهتر میکنم یعنی معجزه ،یعنی من تغییر کردم 

   اگر بخوام کارایی بدنم و سلامتیمو قیمت بذارم میلیاردها میلیارد هزار هم نمیشه حساب کتاب کرد ،ولی من هر روز از دست و پای سالمم استفاده میکنم و نمیبینمشون ،فریده جانم لطفا اینهمه ثروت معنوی و مادی رو ببین ،تو دنیای خواب زندگی نکن ،بیدار و آگاه شو ،مسخ ذهنت نشو ،سپاسگذارتر باش تا بری در مسیر بیشتر و بهتر شدن 

   چه طعمی بالاتر از این که از بیرون و خریدت بیایی خونه ،پتوتا بکشی روی شوفاژ اتاقت و تو هوای مطبوع فایلتو نگاه کنی تازه چای داغ هم برات درست کنن ،آخه ما چرا فکر میکنیم اینها که چیزی نیست ما الان باید فلان موقعیت باشیم ،اگر الان اگاه باشیم میتونیم شرایط بهترو خلق کنیم  

   پس برای رفتن در مدار دارایی بیشتر بهتره به همین هاییکه در زندگی داریم توجه کنیم ، ۱۰ میلیون تو حسابمون پول داریم با عشق سپاسگذار خدا باشیم و با لذت بگیم خدایا شکرت که همه چیز عالیه و من ۱۰ میلیون پول دارم ،پول فرکانسه  انرژیه ،وقتی ما به ۱۰۰۰ تومن احترام نمیذاریم ،این انرژی هوشمند متوجه میشه و تو زندگی ما وارد نمیشه

   و باید آرام آرام با پول آشتی کنیم بدلیل اینکه بارها شنیدیم پول کثیفه ،پول چرک کف دسته ،پول رابطه هارو خراب میکنه ،پول خواهر و برادرو دعوا میندازه ،پول دار بشی بی معرفت میشی ،پول دوری میاره ،پول غرور میاره ،پول دوری و دعوا میاره ،پول جدایی میاره ،طرف پولدار شد رفت زن گرفت ،پولدار شد بی رحم و خسیس شد 

   به اندازه ای که به پول بی احترامی کردیم باید باهاش آشتی کنیم ، باید کدهای مخرب قبلیو بشکونیم تا پول باهامون آشتی کنه ،من هر روز تو دفترم مینویسم که پول زیباست  تمیزه، قشنگه،قدرتمنده،توانمنده،جذابه ،دوست داشتنیه ،من عاشقشم ،پول رفاه میاره،عشق و دوستی و محبت و نزدیک بودن میاره 

   انقدر باید جور دیگه ای فکر کنیم که اون کدها خنثی بشن ،البته گفتن جملات تاکیدی منظورم نیست ،مثلا منیکه مدت طولانیه دارم روی موارد مالی کار میکنم  با گفتن این جملات حس هام تغییر میکنه و حکم جمله تاکیدی برام نداره چونکه ریشه ای و منطقی درونمو شخم زدم و این مطالبو درک میکنم ولی چند سال پیش که همین جملاتو تکرار میکردم هیچی متوجه نمیشدم 

   اتفاقا روی دیوار اتاقم چندتا پول و ارزی که داشتمو چسبوندم که هر لحظه میبینمشون باهاشون ارتباط میگیرم تا اون قفل های ذهنی سابقم شکسته بشه و ارزش واقعی پولو درک کنم نه اینکه برای فرار از بی پولی هی چندتا جمله تاکیدیو تکرار کنم که بی فایده باشه ،باید ارزش پولو بفهمم و بدونم پول چه خدمت هایی به من میکنه 

   خلاصه از هر چیزی که داریم لذت ببریم ،زندگی خوب دیگرانو تحسین کنیم ،به خواسته ها توجه کنیم ،به هر موقعیتی دلمون میخواد برسیم به اندازه کوچیکش توجه کنیم تا به میدان وسیعی ازش دست پیدا کنیم 

   خدارو سپاسگذارم که در حال شناختش هستم و زندگی با طعم خدا بسیار لذت بخشه که شمردن نعمت هاییکه در زندگی داریم امکانپذیر نیست ولی میتونیم هر روز ببینیم و به یاد بیاریم لطف و مهربانی خداوندو 

   همین نفسی که بدون فکر کردن بهش هر لحظه ازش استفاده میکنیم باید حسش کنیم این همون گرمای لذت بخش خداست که داره به ما حیاط میده ،خدایا تنها تورو میپرستم و تنها از تو یاری میخواهم‌ 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار joojeh1212@gmail.com
   1400/10/06 12:38
   مدت عضویت: 1001 روز
   امتیاز کاربر: 414 سطح ۱: کاربر مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 842 کلمه

   به نام ِ خداوند ِ بخشنده ی مهربان.

   خداوند ِ وهّاب

   خداوند ِ روزی دهنده ی بی حدّ و بی حساب

   دنبال ِ نعمت ها و طعم ِ لذتبخش ِ خدا وند توی زندگی ِ خودم بگردم…

   حالا که تا این جلسه با طعم های متفاوت در زندگی ِ دیگران در دنیای بیرون از خودمون گشتیم و اییینهمه نعمت رو پیدا کردیم و نوشتیم و با نوشتنش به حضور ِ خداوند به حضور ِ نعمت و ثروت اغرار کردیم حالا دنبال ِ نشانه های ثروت در خودمون در زندگی ِ خودمون بگردیم.

   این تمرین چچچقدر نشانه ی دقیقی رفت عزت ِ نفسمون رو که سال ها تخریب شده بود. این تمرین به باور ِ عدم ِ احساس ِ لیاقت حمله کرد.

   این باور که اون نعمت هایی که در زندگی ِ دیگران میبینی در زندگی ِ خودت هم هست و فقط کافی بود تمرکزت رو میزاشتی رو زندگی ِ خودت تا ببینیشون.

   تمرکز روی خود….توجه به نعمت ها….و چه احساس ِ خوبی به آدم دست میده وقتی میبینه…بینا میشه….چه احساس ِ خوبی به آدم دست میده وقتی میبینه که نعمت ها اینقدر بهش نزدیکن.داریش.ههست…موجوده…خدا خاصیتش،ذاتش دهنده بودنه..خورشید میییلیااردها ساله که داره به همه میتابه…

   خدا میلیاردها ساله که داره پاسخ میده اما من نمیبینم.

   اینهمه زیبایی رو توی زندگیم دیدن.

   اینهمه نرم چرخیدن ِ چرخ ِ زندگیم در مقایسه با یک هفته ی پیش.

   اینهمه احساس ِ نزدیکی با خدا نسبت به یک هفته ی پیش…یک ماه ِ پیش…یک روز ِ پیش…یک لحظه ی پیش…

   اینهمه رهایی…نچسبیدن به خواسته…اجازه دادن به قانون ِ تکامل که توی زندگیم طی بشه…

   با لذت ِ بیشتر زندگی کردن…با حس ِ رضایتمندی زندگی کردن…آرام تر بودن برای یک ساعت…نگران نبودن برای فقط یک ساعت…هوشیار بودن برای فقط یک ساعت…مهربان بودن با ایمان بودن متوکل بودن برای فقط یک ساعت…و این یک ساعت یک ساعت ها جمع میشه و میشه یک روز …یک روزه که تو آرامی …با ایمانی…متوکلی…و بری برای یک روز ِ دیگه و میبینی که سااال هااااست آرامی…سال هاست در آغوش ِ خدا حس میکنی خودت رو…اون خونه و ماشین رو داری…با لذت بدستش آوردی…و حالا دیگه فرمول ِ ساختن ِ خواسته هات رو میدونی…

   باکی نداری..اونقدر حرفه ای شدی درسات رو…با ایجاد ِ خواسته در دلت دنبال ِ طعمش میگردی و بارها طعمش رو به خودت یادآوری میکنی و بووووم…خواسته ت توو دستته…

   میبینی که ذهن و روحت هماهنگ شده…باخودت…بادرونت رفیق شدی…رهای رها…وصل به خدا که منبع ِ تمام ِ پاداش هاست.زیبایی هارو در همه ی شرایط میبینی…دیگه اونوقته که چیزی اووونقدر برات اهمیت نداره که بخوای شب و روز بهش فکر کنی و نگرانش باشی.دنیارو قشنگ تر میبینی…جوری زندگی میکنی که اذیت نشی…این ها همه کنترل ِ ورودی هاست بصورت ِ آگاهانه…با این کار همه چیز خود به خود وجود میاد…به نعمت هات که الآن توی زندگیت هست حتی بیش از حد ِ نیازت که توجه کنی حالت خوبه و طبق ِ قانون حال ِ خوب مساوی است با اتفاقات ِ خوب.

   آره نعمت هایی داری که بیش از حد ِ نیاز ِ تو هستن…مثل ِ اکسیژن و هوایی که استشمام میکنی…مثل ِ آبی که در جهان وجود داره…مثل ِ نور ِ خورشید..مثل ِ اونهمه حبوباتی که توی فروشگاه ها هست…اونهمه شیر و ماست و دوغ…مگه هر آدم چچچقدر میتونه هوا رو توی ریه هاش ذخیره کنه؟ چقدر میتونه نور ِ خورشید و انرژی ِ خورشید رو ذخیره کنه و برای روز ِ مبادا نگه داره؟ چقدر دیگه یه آدم آب جمع کنه از اینهمه اقیانوس و باران…؟   چقدر حبوبات توی کابینت ها و انبارش جمع کنه؟

   وقتی رها بشم میتونم فراوانی رو در جهان ببینم

   وقتی بینا باشم…اگر بتونم فراوانی رو ببینم…هم توو جهان..هم زندگی ِ دیگران و بخصوص در زندگی ِ خودم …اگر بتونم این کار رو خوب انجام بدم و تمرین کنم روی کنترل ِ ورودی هام کار کنم…فرکانس های مناسب ارسال میکنم و اتفاقات ِ مناسب هم برام رخ میده.

   کوچکترین نعمت ها رو ببینم..بخاطر ِ کوچکترین اتفاقات ِ زندگیم سپاسگزار باشم نرم میشم…رام میشم…آرام میشم…رابطه م با خودم خوب میشه…رابطه م با آدم ها خوب میشه رابطه م با نعمت ها خوب میشه ..رابطه م با خدا خوب میشه…تمرکزم رو بزارم روی تک تک ِ نعمت ها …طعم ِ سلامتی…همین پولی که توو حسابم هست…غذاهایی که هر روز میخورم…هوایی که به راحتی تنفس میکنم…اغرار به حضور ِ فراوانی در زندگی ِ خودم و دیگران…

   و قطعا تجربه هام بهتر میشه…مثل ِ همین مدت که زندگی با طعم ِ خدا رو شروع کردم و اتفاقات ِ عالی برام افتاده

   هم از لحاظ ِ آرامش ِ درونی و هم ذهنی و هم در دنیای بیرون از خودم…

   به این شکل با این تمرین ِ فوق العاده ی پیدا کردن ِ طعم ِ خدا توی زندگی ِ خودم و دیگران ذهنم مقاومتش کمتر شده 

   فراوانی رو آروم آروم داره باور میکنه…با باور ِ فراوانی بهتر از قبل دارم خرید میکنم…فقط برای امروز زندگی میکنم…نگرانی هان کمتر از دیروز شده…و مدت زمان ِ بیشتری در احساس ِ خوب هستم…و ادامه میدم.

   سپاسگزارم استاد روشن ِ عزیز با اون چال ِ گونه ی قشنگتون و چشمان ِ مهربونتون.

   چقدر خداوند شما رو زیبا خلق کرده.

   خدایا

   ما را به راه ِ راست هدایت کن

   به راه ِ کسانیکه به آنها نعمت داده ا ی

   نه کسانیکه بر آنها غضب کرده ای و نه گمراهان…

   من عاااالی هستم عالی

   آرزومند ِ آرزوهاتون آرزو…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahla mahmoudi
   1400/07/26 02:24
   مدت عضویت: 1783 روز
   امتیاز کاربر: 24037 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 170 کلمه

   سلام استاد عزیز و دوستان گرامی

   اگر بخواهم نعمت هایی که خداوند مهربان به من عطا کرده را بصورت تک تک بنویسم خیلی طولانی میشود

   اما بطور دسته جمعی میتوانم بگویم خدایا برای نعمت سلامتی جسمی تمام اعضای بدنم و سلامتی روحی روانی خودم و چشیدن طعم شیرین داشتن آنها سپاسگزارم

   از چشیدن طعم شیرین دو فرزند سالم با خانواده های سالم آنها ۵ تا نوه های خوب و دوست داشتنی و سالم لذت میبرم و سپاسگزارم

   از چشیدن طعم خانه با تمام وسایلش ماشین، پس انداز کافی که زندگی راحتی را دارم و بیزنس موفق و داشتن شرایط مسافرت رفتن ها از داشتن موبایلم که با آن با عزیزانم در تماس هستم و همینطور از سایت تناسب فکری استفاده کرده و لذت میبرم سپاسگزارم طعم شیرین در مسیر متناسب بودن و به تناسب اندام رسیدن 

   از طعم شیرین زندگی راحت با آزادی و آرامشی که در کشور جدیدم استرالیا دارم لذت میبرم و سپاسگزارم

   در نهایت طعم بسیار شیرین شناخت بهتر خداوند مهربانم و احساس آرامش کردن و بودن در کنارش را چشیده و سپاسگزارم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار kouroshzamany95@gmail.com
   1400/06/14 14:08
   مدت عضویت: 1067 روز
   امتیاز کاربر: 1850 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 281 کلمه

   باسلام 

   خیلی تمرین جالبی بود که توجه کنیم به طعمهایی که دوست داریم بچشیم 

   من تقریبا روی هر فایلی چند روز استپ میکنم فایل و تکرار میکنم تو دفترم تمرین مینویسم و مدام در کل روز ذهنم درگیر تمرینهایی هست که دارم انجام میدم 

   وحال دلم خیلی خوب شده از زمانی که با این سایت اشنا شدم دیدم به زندگی کلا عوض شده و خدارا شکر میکنم که این مسیر رو جلوی من قرار داد تا من آگاهانه زندگی کنم 

   تولد من آگاهانه نبود و تا الان آموزشهای من و باورهای من آگاهانه نبود و زندگی من کلا آگاهانه نبود 

   و من بار دیگر متولد خواهم شد اینبار آگاهانه و با چشم باز باورهای خودم رو خودم میسازم چیزهایی که توی زندگی دوست دارم رو خودم در لیست انتخابهای خودم قرار میدم و از چیدنشون وحس طعمشون لذت میبرم 

   الان حال خوبی دارم وقتی دورو برم رو نگاه میکنم انگار دارم از تک تک چیزای دور و برم انرژی میگیرم حتی از دیدن درخت جلوی درمون لذت میبرم از راه رفتن توی کوچه ها لذت میبرم انگار یه کاغذ سفید توی دستمه که میخوام توش چیزایی رو‌که قراره توی زندگی جدیدم داشته باشم باید بنویسم و تنها مشغله ذهنی من پیدا کردن کمبودهامه و تهیه ش اصلا کار سختی نیست 

   اینا حس من رو خیلی خوب کرده 

    بهترین طعمی که الان توی زندگی من هست در حال حاضر چشیدن طعم آگاهیه 

   چشیدن طعم داشتن فرزند دختر و پسر 

   چشیدن طعم همسر خوب که میتونم بهش اعتماد کنم 

   چشیدن طعم داشتن خونه و ماشین 

   چشیدن طعم شغل خوب همسرم 

   چشیدن طعم سلامتی 

   طعم وسایلی که به سختی خریدمشون و دوسشون دارم 

   طعم پول 

   خدایا شکرت بابت اینهمه نعمت هایی که به من دادی 

   و تشکر میکنم از شما استاد عزیز که چشم من رو به واقعیت ها باز کردید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار amir.univers2@yahoo.com
   1400/05/19 18:44
   مدت عضویت: 1192 روز
   امتیاز کاربر: 106 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 92 کلمه

   زندگی مانند یک ترازو هست که با افکار و گفتار و اعمال مثبت کفه خوبش و با افکار و گفتار و اعمال منفی کفه بد آن را هر لحظه سنگین تر می کنیم و خداوند و همه کائناتش هم بر حسب برآیند این ترازو همواره با ما رفتار خواهند کرد

   بابت هر طعم خوبی که در زندگی خود داریم در هر بعدی و به هر میزان که هست شکرگزار باشیم و از آن لذت ببریم زیرا وقتی که با آن مقدار (اصل طعم مهم است نه میزانِ آن) اینچنین عمل کنی به مرور به میزانش افزوده گردد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار porjahanpegah
    1400/05/29 11:11
    مدت عضویت: 1576 روز
    امتیاز کاربر: 11356 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
    محتوای دیدگاه: 66 کلمه

    شاید در بیشتر مواقع ما طعم های منفی برای خودمون بزرگ می کنیم و در پی اون طعم های منفی بیشتری به سمت خودمون جذب می کنیم در صورتی که تمرکزمون باید بر روی طعم های مثبت زندگی باشه هر چند که کم و یا در حد انتظارمون نیست اما با بزرگ کردنشون در ذهنمون کمک می کنیم که این طعم ها رو بیشتر جذب کنیم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صبا
   1400/02/20 19:05
   مدت عضویت: 1396 روز
   امتیاز کاربر: 12761 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,015 کلمه

   سلام

   یه استادی داریم که بهمون میگه شادی بدون دلیل بهترین لذتی هست که یه آدم کامل میتونه تجربه کنه .

   دیروز دوستم بهم زنگ زد و داشتیم از چیزای خوب باهم حرف میزدیم. صحبتمون به دفتر شکرگزاری رسید. اون گفت یه دفتر جدید گرفته و داره توش از اتفاقای خوب روزش مینویسه و شکرگزاری میکنه. منم کلی تشویقش کردم و به خاطر این تصمیمش کلی ذوق کردم. بعد یه سوالی ازم پرسید که فقط کسایی که توی این دوره دارن شرکت میکنن جوابشو میدونن. ازم پرسید وقتایی که اتفاق خاصی توی زندگیت نمیوفته چی توی دفترت مینویسی؟آخه من بعضی روزا هیچ چیز خاصی نمیبینم که بخوام به خاطرش خوشحال و هیجان زده بشم و بیام شکرگزاری کنم ازش. 

   من بهش گفتم یعنی چی که اتفاق خاصی نمیفته؟

   اونم گفت یعنی مثلا من امروز شیر توت فرنگی خوردم و این خیلی خوشحالم کرد. پس شب میرم و توی شکرگزاری هام مینویسمش ولی بعضی روزا هیچ جا نمیرم هیچ کاری نمیکنم . اون وقت چی پس؟

   من خندیدم از حرفاش و بهش گفتم همین که صبح چشماتو باز کردی میتونه خوشحالی روزت باشه. یا اینکه مثلا تونستی انیمه ی مورد علاقتو ببینی. یا کلی چیز دیگه.

   در کل داشتم چکیده ی آگاهی های خودم ازین دوره رو بهش میگفتم. اینکه اصل زندگی خیلی مهم تر از شیر توت فرنگی خوردن و فیلم دیدنه. 

   دوستمم جواب خاصی نداد چون مطمعنا باورهایی که توی ذهنش داره خیلی با باورهای الانه من متفاوته . ولی در کل خیلی خوشحال شدم که این حرفا رو بهش زدم چون تمام چیزایی که از دوره ی زندگی با طعم خدا یاد گرفته بودم برام مرور شد. برای همینه که من دوست دارم کل دنیا با این سایت آشنا بشه و از تمام آگاهی هاش توی زندگیش استفاده کنه.

   وقتی داشتم اینا رو به دوستم میگفتم یاد اون حرف استادم افتادم که بهمون گفت شادی بدون دلیل. من همیشه سعی میکردم معنی جزئی این حرف استادم رو بفهمم و با آشنا شدن با این دوره و شرکت توی دوره ی طعم خدا کاملا فهمیدم مفهوم حرف استادم چی بود منظورشون دقیقا توجه به اصل زندگی بود چیزی که برای خیلی ها ، دوستم و حتی خودم تا قبل از شرکت در این دوره یه امر عادی بود. یه چیزی مثل نفس کشیدن. من هیچ وقت نمیدونستم نفس هام چقدر زیبان و زندگیم بهشون وابستست. اما بچه ها اینو میدونن و هر وقت میرفتیم پارک بچه ها رو میدیدم که نفس عمیق میکشن و با شادی این طرف و اون طرف میرن. برای همینه که مسیح میگه “تا باز نگردید و مثل طفل کوچک نشوید به ملکوت آسمان راه نمی یابید”. چون بچه ها تا قبل از اطلاعات اشتباه خانواده و مدرسه و بعد هم جامعه میدونن که از چیز های ساده لذت بردن اصل زندگیه. خیلی هم عجیب نیست که من بچه ها رو بیشتر الگوی خودم قرار میدم تا آدم بزرگا رو .

   اینا همه رو نوشتم چون وقتی دیدگاه طلایی دوتا از دوستانم رو که در ابتدای صفحه قرار دادید رو خوندم، یادم به تمام این خاطرات افتاد و اما فرمول طلایی این جلسه این بود که ؛ من دلم رتبه ی عالی توی کنکور میخواد و هر روز به این طعم عالی توجه میکنم اما چیزی که الان دارم هم ارزش داره. تمام جزوه ها و مطالبی که برای کنکور خوندم ، تمام وقتی و انرژی ای که تا الان برای کنکور گذاشتم قابل ستایشه . همونقدر که فروغ رنجبر برام قابل ستایشه و بابت اینکه تونسته طعمی رو که من خیلی دوسش دارم تجربه کنه ، تمام تلاش خودم در درس خوندن و نتیجه هایی که توی آزمون های آزمایشی کسب کردم لیاقت کف زدن داره حتی! طعم درس خوندن همون طعم درس خوندنه یه ذره طعم درس خوندن یا خیلی طعم درس خوندن معنی ای نداره من فهمیدم باید بابت تمام تلاشم، خودم رو ستایش کنم و از خودم ممنون باشم. 

   یا مثلا اگه من اگه امروز تونستم برم دوتا وسیله ی خوشگل بخرم این به معنیه اینه که من طعم ثروت رو میتونم بچشم و خیلی خیلی از خدا به خاطر این طعم دلچسب سپاس گزارم. من حتی با همین اندامم که خیلی هم زیباست و هدیه ی خداست که میتونم هر لباسی دلم خواست بخرم و این هم به معنی طعم تناسب اندامه. درسته من میخوام خودمو بهتر کنم ولی دلیل نمیشه چون در تناسب اندام ایده آلم نیستم ناشکری کنم و از خودم بدم بیاد.

   هزاران طعم عالی در زندگیم وجود داره؛ مثلا من این روزا خیلی قشنگ از خواب بیدار میشم، هر روز که چشمامو باز میکنم خیلی خود به خود شروع میکنم به سپاس گزاری و وقتی این طوری از خواب پا میشم خیلی انرژی دارم برای ادامه ی روزم. مثلا دو روز پیش به محض بیدار شدنم یادم افتاد که من چه قدر خوشبختم و چقدر نوجوونیه خاص و فوق العاده ای داشتم. همیشه دلم میخواست ازین نو جوون ها باشم که کارای باحال رو تجربه میکنن و دوستای خیلی عالی دارن و یادم افتاد که من الان دقیقا همون نوجوون توی رویاهام هستم و این که تونستم درست به موقع با قوانین الهی آشنا بشم و قدرت ذهنمو بشناسم خیلی برام شگفت انگیز بود. همه ی این احساس های خوب توی یه لحظه از ذهنم گذشت و من با احساس عالی از رختخوابم بلند شدم. 

   این یکی از بزرگ ترین طعم های من توی این روزا بود . طعم بیدار شدن از خواب + احساس عالی به همراه شکرگزاری. و یه چیز خیلی جالب که الان کشفش کردم!!!!!! من همش روی طعم های خوب و اصل زندگیم تمرکز کرده بودم. از وقتی اون قسمت زندگی با طعم خدا رو که استاد گفتن از اصل زندگی لذت ببرین تا چیزای بهتر بهتون داده بشه رو دیدم ، این تمرین رو هر روز انجام میدادم و به محض بیدار شدنم میگفتم خدایا شکرت که یه روز دیگه تونستم بیدار بشم و فرصت زندگی داشته باشم و الان که چند روز از انجام این تمرین میگذره اوضاع بیدار شدنم بهتر شده . یعنی دقیقا همون چیزی که استاد گفتن! من از اصل بیدار شدن لذت بردم و الان دارم با لذت بیشتری هر روز بیدار میشم. همین الان اینو فهمیدم و خیلی هیجان زده شدم .خیلی به خودم امید درام. خیلییی.

   خدایا شکرت

   ممنونم استاد شما خیلی خوبید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 19 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 354 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 283 کلمه

   سلاو درود 

   همه انسان ها همیشه در تلاش این هستن که برای خودشون زندگی راحتی رو تشکیل بدن ولی این خود افراد هستن که زندگی رو بزای خودشون سخت میکنن یعنی نمیخوان سعی کنن کهوبرای موفقیتشون سختیه اولیه رو بکشن 

   چونکه شروع هر کاری ممکنه سخت باشه بدلیل آشنا نبودن با مسیر راه ،

   اما بعد از شروع علاقه و عشق هم بوجود میاد و احساس خوب و راحتی هم بدنبالش میاد و همه اینها به خود فرد بستگی داره که چقدر این راحتی رو بخواد.

   و وقتی در جریان زندگی حرکت کنیم میتونیم هر طعمی از لذت های زندگی رو بچشیم  و این لذت هارو فقط در زندگی خودمون میتونیم پیدا کنیم 

   و به زندگی دیگران چشم ندوزیم و اگر هم دیدیم حالت حسرت نباشه و براشون خوشحال بشیم و خودمون در این شرایط خوب تصور کنیم و از خدا شکر گزاری کنیم کنیم که این حس خوب رو بهمون داده 

   و هرزیبایی که دیدیم رو برای خودمون هم تصور کنیم و بخوایم

   و من از خدا سپاسگزارم کا به من چشمای خوشرنگ و زیبا به من هدیه داده 

   از خدا سپاسگزارم که به من صورتی زیبا و جذاب با لبهای کوچک و پوستی لطیف و تمیز به من هدیه داده و همچنین از اندام زیبایی که بهم داده سپاسگزارم 

   از خدا سپاسگزارم که مردی رو وارد زندگیم کرده که یا وجودش احساس خوشبختی میکنم چون در کنار همسرم من لذت بخش ترین زندگی رو دارم و احساس آرامش میکنم خدایا سپاسگزارم و در کنار همه اینها خدا به من و همسرم اونقدر ثروت داده که دستمون پیش کسی دراز نباشه و این خودش از هر طعمی لذت بخش تره و هزاران بار شکرت 

   واز خدا میخوام که طعم داشتن فرزند سالم و صالح و مصلح و زیبا رو هم بده 

   خدایا سپاسگزارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار zohre.taheri.345
   1400/01/10 23:35
   مدت عضویت: 1651 روز
   امتیاز کاربر: 985 سطح ۲: کاربر متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 714 کلمه

   به نام خدای مهربان
   سلام بر استاد عزیز عطار روشن و دوستان پرتلاش

   خدایا شکرت که مرا انسان آفریدی و به من چشم و گوش و عقل و قلب و احساس و هزاران نعمت بیکران بخشیدی تا بتوانم درست ببینم بشنوم احساس کنم همدردی و همراهی کنم و لذت ببرم از طعم های دلپذیر و زیبا و شیرینی که در اختیارم گذاشتی…
   خدایا دوستت دارم چون چشم دلم را باز کردی تا حقایق لذت‌بخش بیکران آفرینش و هستی را ببینم احساس کنم و غرق در لذت و شادی بندگیت شوم…
   خدایا از زمانی که بیشتر و بهتر طعم شیرین بندگیت را چشیده ام خیلی بیشتر احساس آزادی و رهایی و آرامش دارم.
   هر لحظه هزاران بار ترا شکر می کنم بخاطر طعم لذت‌بخش انسان بودن و بنده ی تو بودنم
    بخاطر طعم زیبای داشتن خانواده ی مهربان و بی نظیر 
   دوستان با وفا و همراه
   سلامتی جسم و عقل و جانم
   تپیدن قلبم
   راحت نفس کشیدنم
    دستانی که کارهای مرا انجام میده 
   پاهایی که براحتی می تونم راه برم و در راه خیر قدم بردارم 
   چشمانی که می تونم زیبایی های آفرینشت را ببینم که هر کدام ردپای تو و امضای زیبای توست خدای مهربانم…
   شکرت که مرا زبان دادی تا ترا شکر گویم و با سخنی خوش دلی را شاد نمایم
   شکرت که مرا قلب و دل و احساس دادی تا عشق را بیاموزم و عشق ورزیدن به تو به خود و به بندگان و افریدگانت..
   و هزاران شکر که مرا حیات بخشیدی تا زندگی کنم شاد باشم خدمت کنم بندگی کنم و لذت ببرم…
       از دست و زبان که برآید
      کز عهده ی شکرش بدرآید
   هر چقدر تلاش کنم تا نعمتهای بیکران خدای مهربان را بشمارم هرگز نمی تونم چون نعمتهاش بینهایته و در قرآن هم گفته شده که شما قادر به برشمردن نعمتهای خدا نیستید اما بعد از شنیدن صحبت های استاد چشمم بیشتر باز شد تا بتونم نعمت های خدای مهربون را ببینم و آنها را در زنگی ام احساس کنم و خدا را بخاطرش شکر کنم…
        شکر نعمت نعمتت افزون کند
        کفر نعمت از کفت بیرون کند
   به جای اینکه همش به داشته های دیگران توجه کنم و حسرت بخورم به نعمت های بیکرانی که خداوند در اختیار خودم قرار داده توجه میکنم و خدا را شکر میکنم تا بیشتر و بهترش را در اختیارم قرار بده🙏
   قبل از اینکه در این دوره شرکت کنم انگار زندگی سراسر آه و افسوس و حسرت بود وقتی داشته های دیگران را میدیدم مثلا اینکه فلانی بدون هیچ دردسری چه خونه ی بزرگ و شیکی خریده ،همکارم ماشین مدل بالا خریده ، اون یکی ترفیع گرفته فلانی که به قول معروف سرش به تنش نمی ارزه فلان جا با یک حقوق عالی استخدام شده و…خیلی از این اتفاقات ریز و درشت که در اطرافم وجود داشت غم بزرگی توی دلم احساس میکردم و با حسرت می گفتم خدا شانس بده مردم دست به خاک می زنن طلا میشه ولی من اینهمه زحمت می کشم و هیچ اتفاق خوبی برام نمی افته… همیشه احساسم بد بود و از خدا طلبکار بودم که چرا چنین و چنان….
   اما حالا یاد گرفتم که به نعمت هایی که خودم دارم توجه کنم هر چند کم و کوچک باشن و تازه متوجه شدم که کم هم نیستند و دیگه نه تنها از طعم هایی که دیگران دارن حسرت نمی خورم که از صمیم قلب براشون خوشحال میشم و با خودم میگم مبارکشون باشه و خدا را شکر که این همه طعم های خوب و عالی در جهان وجود داره و بخاطرس خدای مهربون را شکر میکنم..
   من به همه ی نعمت ها و طعم های خوب و لذتبخشی که خدا نصیبم کرده توجه میکنم و دائم خدا را بخاطر داشتنشون شکر میکنم و چقدر احساسم خوبه و از زندگی لذت میبرم و آرامش دارم و در خیلی موارد هم پیش اومده که بشکل غیرمنتظره ای اتفاق های خوبی برام افتاده مخصوصا از نظر مالی و من باز هم بارها خدا را شکر کردم و مطمئن هستم که اتفاق های خیلی بهتری برام خواهد افتاد و نعمت ها و طعم های بیشتری نصیبم خواهد شد چون من با تمرین و تکرار دارم مدارهای خودم را تغییر میدم و به مدارهای بالاتری میرسم که در اون مدارها نعمات و طعم های بهتر و بیشتر و عالی تری برای من مقدر شده که با داشتن احساس خوب و شکرگزاری حتما به من تعلق میگیره و باز هم خدای مهربونم شکرت بخاطر همه ی مهربونیات🙏🙏🙏
   به امید رسیدن نعمات و طعم های عالیتر و بیشتر و بهتر❤️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه
   1399/11/21 21:22
   مدت عضویت: 1741 روز
   امتیاز کاربر: 234 سطح ۱: کاربر مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,723 کلمه

   باسلام همه جهان هستی افریده شده است تاماانسانها از نعمات موجود دران که به وفور وفراوانی وبرای همه یکسان افریده شده است هرکسی به اندازه دریافتش از ان نعمات بهره مند شود.میزان دریافت نعمات هرشخصی بسته به درک و دید وتوجه ونحوه استفاده وقدردانی ورضایتمندی از نعماتی است که خدا به اوداده هرچند کم باشد.
   همه جهان وهمه موجودات درجهت رشد وکمال به ارامی وبراحتی وبدون سختی درحرکتند طوریکه ما اصلا متوجه حرکت وتغییرات ان نمی شویم .ما انسانها هم جزئی از این خلقت هستیم که باید با ارامش وداشتن احساس خوب عمرمان رازندگی کنیم .چون پایه خلقت ارامش وراحتی واسانی است .پس زندگی کردن برای ماهم بعنوان جزئی از این خلقت همینطوره . درجهان هستی چرخش زمین به دور خورشید وخودش وچرخش ماه به دورزمین شب وروز با راحتی وبدون سختی وبه ارامی صورت میگیرد وبه هیچ عنوان هیچکدام از مخلوقات خدا متوجه این تغییرات نمی شوند وشب وروز می ایند ومی روند وما از گذران شب وروز لذت میبریم .
   درجهان هستی خداوند نعمات زیادی را برای راحتی وخوشی واستفاده ولذت بردن از انها برای ما افریده که اگر لیاقت داشتن واستفاده خوب کردن از ان نعمتها را پیدا کنیم به ماان طعم هارا می دهند.لیاقت پیداکردن یعنی در مدار طلب ان نعمت قرار گرفتن ودرمدار طلب نعمتی بودن یعنی درک داشتن ان نعمت با احساس خوب وارامشی را که درخود ایجاد کنیم واگر ان نعمت را داریم وبیشتر ان را می خواهیم باید از داشتن ان نعمت احساس عالی تری داشته باشیم واستفاده خوب تری کنیم ولذت بیشتری ببریم .
   تلاش بی رویه وفشار اوردن به خود و اجز و ناله وروحیه بد واحساس نا خوشایند داشتند راه لیاقت داشتن ورسیدن به طعم ها وخواسته های خوب نمی باشد چون مارا به مدارهای بالا نمی برد.مداربالا ازجنس شادی وخوبی واحساس خوش وفرکانس وارتعاش بالا می باشد وما زمانی به ان می رسیم که در ردیف ان مدار قراربگیریم .مثال اینکه دونفر هم کلاسی هم باشند هردو انها درس مربوط به ان سطح کلاس را می فهمند ومی خوانند اما کسی پایین تراز کلاس انها نمی تواند درس انها را بخواند یا بفهمد .
   برای هم سطح شدن بامدار خواسته موردنیاز ورسیدن به انهاباید خوبیها ودرستیها راوارد ذهن کنیم وبا توجه کردن به اگاهیهای مناسب وصحیح درمورد هرچه میبینیم یا می شنویم ویا داریم وهمینطور استفاده صحیح از انها که درواقع نوعی سپاسگزاری است راانجام دهیم .باهماهنگی ذهن وروح با فرکانسهای خوبی که از اطراف دریافت کنیم ارامش ولذت واحساس خوب فراهم می شود 🌻دراثرداشتن حال خوب ولذت بردن از چیزهایی که داریم ویا میبینیم ومی شنویم فرکانس مابالا رفته وارتعاش خوبی به جهان هستی می فرستیم ودرمدار ان خواسته قرا ر میگیریم وباعث زیاد شدن وگسترس ان نعمت می شویم.بدست اوردن ارتعاش بالا ازفرستادن فرکانس بالا با تمرکز واحساس خوب برای بدست اوردن هرچیز درواقع مطابق شدن ذهن وروح ما باعالم هستی است .باید توجه نکردن به چیزهایی که حال ماروبد میکنه اطلاعات صحیح روبه مغز بدیم تا رفتارهای درست روانجام داده واحساس خوب بدست بیاریم ومدارمان را تغییرداده واز مدارپایین به مدار بالا برویم وتوجه مون را به چیزهای خوب ببریم تا مدارمون بالاتر بره .هرطعمی که نداریم ومی خواهیم انرا بدست اوریم باید بافرکانسهای خوب انرا درجریان خلقت وارد کنیم وقتی درمداردرست قرار بگیریم ان وقت همه چیز براحتی اتفاق می افتد . وقتی به چیزهای بد فکر نکنیم وبه چیزهای خوب فکر کنیم درواقع اطلاعات صحیح را باتوجه کردنمان به ان چیز وفرستادن فرکانس خوب به مداربالاتر میرویم وچون جهان مدار به مدار است ماباهرمداری که همسو وهم جهت شوینم دران مدار قرار میگیریم ومطابق با ان مدار نعمت وان طعم واردزندگی ما میشه وهرچه حالمون واحساسمون خوبتر وراضی تر باشیم درمداربالاتر برای گرفتن نعمات بیشتر قرار میگیریم .
   برای ورود طعم ها درزندگی ورسیدن به خواسته ها باید به هرچیز بااحساس خوب با دید طعم خوب وشادی وارامش نگاه واستفاده کنیم .چون جهان هستی برای استفاده خوب ما از نعمتها ولذت بردن ما از انها بخاطررسیدن به ارامش وشادی وحال خوب افریده شده وهمنطور که اساس افرینش خیرونیکی وخوبی وشادی است پس اگر ما احساس خوب از هر چه دراطرافمون هست داشته باشیم ماباخواست وداده های جهان هستی که احساس خوب وخیرو نیکی وشادی است همسو
   شده ایم ودرردیف انها قرار گرفته ایم ووقتی جهان هستی رضایتمندی مارا میبیند مثل اینه این حال خوب مارا بازتاب میکند وبه ما برمی گرداند پس درخواستمان را بخاطر داشتن حال خوبمان چون جنس خودشان از خوبیهاست به ما بر میگردانند.
   مثلا اگر من سلامتی میخوام بادیدن افرادسالم ضمن نگاه کردن به انها با شادی وحال خوب خوشحالی شکر گزاری که سلامتند واز سلامتی برخوردارند وبگوییم خدایا شکرت که همه سلامتند برای خودمان هم هرچند سلامتی کامل نداشته باشیم برای ان مقدارکم سلامتی هم که داریم با حال خوب وشادی شکر گزار باشیم واز ان لذت ببریم وبا خوشحالی ودلی ارام بگوییم خدایا شکرت که این مقدارسلامتی رو دارم وازت سلامتی کامل رو میخوام وبرام لذت بخشه که سلامتیمو بدست بیارم .اینطور رفتار کردن یعنی ما با احساس خوب از انچه داریم راضی هستیم واز خداتشکر می کنیم واین یعنی رفتن به مدار بالاترودریافت نعمت بیشتر .
   تاما از انچه که داریم هر چند کم ویا ناچیز باشد قدر دانی وسپاسگزاری نکنیم وارزش ان را ندانیم لیاقت ورود نعمت جدید را به ما نمی دهند 🌹
   چون نتونستیم به مداربالاتر برای دریافت برویم وفرکانس خوبی نفرستادیم جهان هستی به مامی گوید نعمتی که داشتی استفاده نکردی وقدرش را ندانستی وشاکر نبودی پس نیازی به دریافت نعمت جدید نداری که ارزش نعمت قبلی را ندانستی واز ان استفاده نکردی.
   خدا طعم های بی شماری رابطور یکسان برای همه افریده واینکه عده ای از ان طعم ها برخوردارند ویک عده نیستند علت ان بستگی به فرکانس ادم هاست که انهارابه مدار بالاتر ببرد یا نه .اگر بتوانیم فرکانسهای بیشتری بفرستیم به مدارهای بالاتر می رویم وهرچه بالاتر رویم طعم های عالی تری را می چشیم وچیزهای بهتری رابه ما می دهند پس باید روی خودمان کار کنیم وخودمان را تغییر دهیم .
   باید از اصل زنده بودن وزندگی کردن ودرلحظه زندگی کردن احساس خوب همراه با شادی داشته باشیم واز داشته هایمان هر چند کم راضی وشکر گزارباشیم واز انها لذت ببریم تا طعم های خوب وخوبتر وارد زندگیمان شود
   تعهد وتمرکز وتوجه وتمرین احساس خوب به طعم های خوب وزیبایی ها ونعمات فراوان خداوند وشکر گزاری از انها واستمرار این رفتارهاست که باعث ورود یکی بعد از دیگری معجزه ها وطعم های خوب درزندگیمان می شود.هرچه تمرکز وتوجه وتعهد مابیشتر باشد ارتعاش حال خوب ما بیشتر وفرکانسهای قویتری میفرستیم و مابه مدارهای بالاتری می رویم و طعم های بهتری را می چشیم . درحقیقت به هرچه فکر وتوجه کنیم همان درزندگیمان وارد می شود.
   اگرکسی نعمتی را داشته باشد که ما نداشته باشیم ومی خواهیم انچه نداریم رابدست اوریم اگرنتوانیم ناراحت وناامید ودارای احساس بدی هستیم که موجب حسرت وگله وشکایتمان از نداشته هایمان می شویم که این نارضایتی وناسپاسی ازداشته هامون است وتوجه وتمرکز به نداشته ها حالمون روبد می کنه وارتعاش بد بوجود میاد که فرکانسهای بدی به عالم هستی می فرستیم وچون جنس عالم هستی از شادی وخوبی وخیر هست نمی تونه حال بد مارو درک کنه ومی بینه ما روی این حال بد تمرکز کردیم یعنی خواستمون همین حال بد هست . پس عالم هستی میگه حال بد رو که روی اون توجه داری و حالتو خوب می کنه باشه بهت میدیم اتفاقهای نامطلوب را وارد زندگیش کنید تا ان چیزی را که دوست داره وباهاش مانوس هست را داشته باشه .
   چون انسان زیبا طلب وتنوع طلبه همیشه نگاهش به بهترینه ووقتی نگاه می کنه کسی چیزی بهتر از اون داره که خودش اونرو نداره ونمی تونه تهیه کنه قطعا حالش بد وناراحت میشه وارتعاش وفرکانس بدی رو میفرسته که جهان هستی مثل اینه عمل می کنه وهمون ارتعاش وفرکانس روبراش انعکاس میده ومشکلاتش بیشتر میشه .
   ادمهای یکنواخت یعنی کسانی که معمولا همه چیز براشون راحته وشادوخوشحال وبا ارامشند وبه هرچیز با دیده مثبت نگاه می کنند وهراتفاقی برایشون بیافته چه خوب وچه بد با نگاه خیروخوشایندی به ان توجه دارند.این افراد چون تمرکز وتوجه شان بر خوبی وخیرونیکی هست وهمه چیز را خوب وراحت می بینند دارای فرکانس بالا هستن وارتعاشات خوبی رابه عالم هستی می فرستند ودارای مداربالایی هستند ودرمدار صحیح نظام هستی قراردارند. وچون عالم هستی برپایه خیروخوبی وارامش وراحتی بنا شده انچه را که او دران سیر می کند ومی خواهد یعنی راحتی وارامش وشادی ولذت بردن از داشته ها و وفور نعمت همه را به او می دهند🌺هرچه حالمان بد باشد یعنی درمدار پایین تر هستیم .وقتی مادرمدارپایینیم یعنی تمرکز وتوجه ما برروی چیزهای بد هست وبا مدارهای پایین دریک ردیف وهمسو با ان هستیم وان حال بد راطلب می کنیم پس جهان هستی طعم های مربوط به همان مدار رابرایمان می فرستد وما انهارادریافت وتجربه می کنیم .
   باید ازهرطعمی به هرمقدار که درزندگی داریم شاکر باشیم .برای لذت بردن وداشتن احساس خوب از هرنعمتی ازدیاد ان ملاک نیست بلکه توجه به داشتن ان نعمت هرچند کم باشد درزندگی مهم است وهمینطور احساس رضایت ولذت بردن ازان طعم وارزشمند بودنش ملاک ورود نعمتهای جدید واتفاقات خوب وطعم های بیشتر درزتدگی می باشد.
   اگر نعمتهارانشناسیم وقدر انرا ندانیم یعنی درمدار حس بد هستیم وهرچه تلاش کنیم بااین حس بد به انها نمی رسیم چون ارتعاش بدست اوردن ان را نداریم وفرکانس خوبی رابه جهان هستی نفرستادیم تا جهان هستی تدارک رسیدن به ان طعم رابرایمان فراهم کند.
   طعمهایی که در زندگی دارم :خدایا شکرت که به من نعمتهای فراوان سلامتی همه اعضاء بدن خودم و همسر وفرزندان باافتخار وسلامت وموفق
   وجود والدین وخانواده خود وهمسرم تحصیلات عالیه شاغل بودن درامد خانه مستقل درمحل خوب ماشین وسایل زندگی مناسب تفریح وشادی وسفر دوست داشتن ودوست داشته شدن ارتباطات خوب تنوع لباس وکفش وکیف بارنگها ومدلهای متفاوت برای مجالس متفاوت لوازم ارایش وفور نعمت وبرکت ورزق جاری در خانه دوستان واقوام وهمکاران وهمسایه های خوب اشنایی با ادمها وموقعیتهای خوب هدایت شدن درمسیر صحیح زندگی هدایت به سمت تنااسب اندام وتمام نعمتهایی که از بدنیا امدنم تا بحال به من دادی
   شکرت سپاسگزارم ممنونم⚘

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 16070 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 650 کلمه

   وقت بخیر عزیزان
   اساس کار جهان خیلی راحته مثلا دانه زجر نمی کشه برای اینکه رشد کنه یا زمین که به دور خورشید می چرخه راحت انجام می شه سختی نمی کشه
   راحتی کار خداست سیستم خدا بر اساس راحتیه خدا دوست داره که همه انسان‌ها راحت باشن .
   اونهایی که شرایط خوبی دارن و موفق هستن آرامش دارن نمی دونم حالا شاید ما بعضی ها رو فقط از بیرون می بینیم ولی من دور و اطرافم که نگاه می کنم مثلا یه خانمی دکتر دارو ساز و شوهرش دندونپزشک و یه بچه هم داره ولی من موقع کار که می بینم اون آرامشو نداره خیلی تند تند همه کارها رو انجام می ده البته خیلی خوبه خودش می گه استرس می گیرم اگه کارها رو تند انجام ندم مثلا امروز حتی رفت دستشویی سریع اومد بهش گفتم چقدر زود نرفته برگشتی گفت من حموم رفتیم هم همینطوره می رم تو میام بیرون نمی دونم منم قبلا خیلی عجله می کردم حالا هم ممکنه ولی نه تا این حد الان خیلی بهتر شدم دوست دارم کاری که انجام می دم تو اون مسیرش لذت ببرم ولی به نظر من اون خانم اروم و قرار نداره حالا درسته که خیلی موفقه ماشالله
   من یکی از طعمهای که خیلی دوست دارم تجربه کنم همین ارامش داشتنه که در طی روز شیطونه میاد و یه دلهره ای به من می ده هنوز
   باید روی خودمون کار کنیم و اطلاعات صحیح بدیم به مغزمون تا مدارمون تغییر کنه توجه‌مون و به چیزهای خوب بدیم
   من حالا بعضی وقتها ممکنه که یادم بره بگم زندگی با این طعم ولی خیلی وقتها کسی و می بینم یا چیزی درختی و گلی می گم و تعریف می کنم از اون آدم به خودش می گم. موی قشنگی داره لباس قشنگی پوشیده….
   و هر روز سعی می کنم که احساس خوب داشته باشیم بیشتر مواقع اگه شیطونه بزاره که دوست دارم همیشه احساسم خوب باشه
   حسرت خوردن هم باعث می شه آدم احساس بدی و داشته باشه ولی نمی دونم چرا من به بعضی حرف‌ها که بقیه بهم می زنن حسودیم می شه حالا خیلی هم مهم نیست ولی از تعریف‌های بی خودی که از هم می کنن بیشتر هم خواهر برادرا رو می گم که در اطرافم می بینم
   منم بی خودی حسودیم می شه سعی می کنم توجه نکنم مشکلاتمون همش به خاطر اینکه به چیزهایی توجه می کنیم که دیگران دارن و ما نداریم
   من هم بچه که بودم هیچ وقت فکر نمی کردم که من هم قیافه خوبی دارم چون هیچ وقت نشنیده بودم از کسی همیشه فکر می کردم دیگران از من قشنگتر هستن ولی من هر روز به دخترم می گم خوشگل و چه جورایی حرف که می زنم باهاش تکست می کنم بهش می گم در صورتیکه من خودم اصلا فکر نمی کردم یا می خواستم ازدواج کنم هم فکر نمی کردم توی عروسیم خوب بشم از این حرفهای بی خودی چون سبزه هم بودم مامانم اینا همه سفید مثل برف همیشه به من می گفتن تو به بابات رفتی
   خدا رو شکر می کنم که الان برای طعم بینایی که دارم خودم و می بینم توی ایینه و لذت می برم صبحا با خوندن میثاق نامه و همینطور یه چیز قشنگ که می بینم زیبایی‌های جهان آسمون و این همه چیز
   بینایی و شنوایی نمی دونم دیگه واقعا برای دونه دونه این طعمها که هست سپاسگزارم .
   مثال دیگه ای در مورد همین پول که شما گفتین به اصل طعم باید توجه داشته باشیم نه به مقدار اون مثلا من سر کار که رفتم تازه استخدام شده بودم همه می گفتن وای چقدر کمه حقوقت فلانی انقدر می گیره یه بار به دوستم گفتم تو هم بیا کار کن گفت با این حقوق ها مگه می شه کار کرد هیچی نمی شه ولی من پی این حرف‌ها نرفتم اون موقع چون دوست داشتم کارم و اصلا به حقوقش توجهی نمی کردم و لذت می بردم تازه یه مقدارش هم به مادرم کمک می کردم بعدش دیگه گفت نه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سهیلا عظیمی ویشته
   1399/11/10 10:50
   مدت عضویت: 1782 روز
   امتیاز کاربر: 16468 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 524 کلمه

   جلسه دهم زندگی با طعم خدا ۰۰۰۰۰۰۰
   طعم خدا همان نعمت خدا است نعمتهایی که خداوند به تمام بندگان اش یکسان داده حالا چرا یک عده از این نعمتها خوب میتوانند استفاده کنند ویک عده همیشه در حسرت استفاده از این طعم ها میمانند تمام اینها بستگی به فرکانس وانرژی فرد داره اگر بتوان در مداری که هستیم از طعم ونعمت خداوند لذت ببریم واحساس خوب داشته باشیم میتوانیم به مدارهای بالاتر برویم واز طعم های بیشتری لذت ببریم ولی اگر در همان مداری که هستیم قدر نعمت های خدا را ندانیم ومرتب گله و شکایت بخاطر نداشتن های بیشتر داشته باشیم ویا حسرت زندگی وداشته های دیگران را بخوریم هیچ گاه نمیتوانیم به مدار بالاتر صعود کنیم ویا حتی اگر هم به طور اتفاقی بالا برویم خیلی زود آن نعمت ها را از دست میدهیم
   چگونه میشود به مدار بالاتر صعود کرد ؟
   اول اینکه خوب به خودمان وزندگی خودمان نگاه کنیم البته یک نگاه سپاس گذارانه از اینکه دارای بدن سالمی هستیم با تمام جوارح اندامی مثل چشم سالم که میتوانیم ببینیم مثل بینی سالم که میتوانیم بو کنیم ونفس بکشیم مثل دهان سالم که میتوانیم بچشیم حرف بزنیم وغذا بخوریم مثل دست سالم که میتوانیم کارهایمان را انجام دهیم مثل قلب سالم کلیه سالم پای سالم وغیره ۰0۰۰0۰۰۰۰۰۰۰
   به اینها همه باید شکر گذاری کنیم چرا چون اگر فقط یکیش مشکل پیدا کنه کل زندگی ما مختل میشه
   حالا بیام به باقی زندگی امون نگاه کنیم مثل داشتن خانه داشتن ماشین داشتن پول وثروت داشتن فرزند وهمسر داشتن پدر ومادر داشتن خانواده داشتن دوستان خوب وغیره ۰۰۰۰۰۰۰۰
   تمام اینها نعمت ها وطعم های خوب خداوند است که به ما داده تا ما شکر گذار آن باشیم چون هرچه که قدر دان این طعم ها باشیم خدا وند طعم های بهتری را به ما عطا میکند شکر نعمت نعمت ات افزون کند کفر نعمت از کفت ات بیرون کند
   بزرگان ما خوب به قانون های جذب آشنا بودند همین بیتی که حضرت سعدی فرمود که نشان میدهد قدر داده ها را بدانیم تا مدارهای بالاتر هدایت شویم وناشکری کردن باعث بیرون رفتن نعمت از دست انسان میشو د
   همین مسعله در قرآن کریم بارها ذکر شده خداوند انسان ها ی شکر گذار را دوست میدارد شگرگذار باشید تا نعمتهای شما را زیاد کنم وآدمهای ناشکر را کافر وبی ایمان میداند که قدر ناشناسند
   من از تمام نعمت هایی که باعث طعم عالی در زندگی من و فرزندان ام شده است از خداوند بزرگ ومنان سپاسگذارم ونه تنها با زبان دل وزبان جسم از خدا سپاس گذارم بلکه سعی میکنم با انحام کار خیر جه مادی چه معنوی به انسان ها کمک کنم تا بتوانم بیشتر از خدا سپاس گذاری کنم
   از استاد عزیزم سپاس گذارم که با اگاهی دادن به ما باعث شدن بیشتر قدر این طعمهای خوب زندگی را بچشیم واز داشتنشون بیشتر خوشحال باشیم
   خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شیرین محصلی
   1399/10/19 21:12
   مدت عضویت: 1783 روز
   امتیاز کاربر: 14953 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 246 کلمه

   زندگی باطعم خدا ،عنوان خیلی قشنگیه چون وقتی همه چیز رنگ وبوی خدارو به خودش بگیره زندگی خیلی زیبا ودلپذیر می شه ،خدا زندگی باطعم خودت چقدر خوبه خدایا شکرت ،خدایا زندگی باطعم ماشین شاسی بلند چقدر خوبه ،زندگی باطعم خونه ویلایی دویست متری که سرنبش باشه وحیاطش باصفا وپراز درخت میوه پرتقال ولیمو ونارنج چقدر قشنگه ،زندگی باطعم روابط خوب وعالی باهمسر چقدرقشنگه ،زندگی باطعم روابط خانوادگی یعنی رفت وامد باخانواده ی خودم وخانواده همسرم چقدر قشنگه ،زندگی باطعم داشتن فرند پسر ودختر چقدر قشنگه ،زندگی باطعم غذای خوشمزه وموردعلاقه ات چقدر قشنگه ،زندگی باطعم تناسب اندام چقدر قشنگه ،زندگی باطعم سلامت کامل جسمانی چقدر قشنگه ،زندگی باطعم دیدن زیبایی ها چقدر قشنگه ،زندگی باطعم داشتن پوستی سفید وقشنگ ،چقدر قشنگه ،زندگی باداشتن دستان قوی چقدر قشنگه ،زندگی باداشن مدرک عالی چقدر قشنگه ،زندگی باداشتن موهای پرپشت وخوش حالت چقدرقشنگه ،زندگی باداشتن پاهای سالم چقدر قشنگه ،زندگی بااستنشاق اکسیژن که باعطر بهار نارنج معطر شده چقدر قشنگه ،زندگی باطعم بارون بهاری وبرف زمستانی چقدر قشنگه ،زندگی باطعم داشتن درآمد کافی چقدر قشنگه ،زندگی باطعم داشتن خونه قشنگ باتمام امکانات چقدر قشنگه ،زندگی باطعم دوره ورود به سرزمین لاغرها چقدر قشنگه ،زندگی باطعم آرامش خیال چقدر قشنگه ،زندگی باطعم شستن دست وصورت باآب گرم در زمستان وآب خنک در تابستان چقدر قشنگه ،زندگی باطعم قهوه ی گرم در دل زمستان سرد چقدر قشنگه ،زندگی باطعم شناخت بیشتر خداچقدر قشنگه ،زندگی بااطمینان خاطر وآرامش چقدر قشنگه خدایا شکرت بخاطر اینهمه طعم خوش که به من عطا کردی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Laleh
   1399/10/13 08:21
   مدت عضویت: 1439 روز
   امتیاز کاربر: 19557 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 375 کلمه

   فایل زندگی با طعم خدا جلسه دهم :

   مقصد نهایی ما از زندگى چیست ؟

   ما در هر شرایطی دنبال این هستیم که در هر موضوعی نهایتا به ارامش خاطر برسیم.ما دوست داریم سطح رفتار و سلوک خود را ارتقاءدهیم برای همین در این دوره هستیم چون ميخواهیم یاد بگيریم. ما میخواهیم بر عرفان خود اضافه کنیم برای همین اين فایل را داریم تماشا میکنیم. ما نهایتا دنبال حیات روحانی هستيم چون میدانیم عمر زندگی مادی ما یکروز تمام میشود.

   ما از خواندن دعا و تعمق در ان لذت میبریم، چرا ؟

   ما از جو دعا و تعمق ان ، به وقار و ارامش میرسیم برای همین از ان لذت میبریم.

   طعمهای مختلف زندگي من:

   1. طعم شیرین حضور در جمع
   2.طعم شکلاتی دیدن نوزادان
   3.طعم خوش زیستن
   4.طعم خوب رنگهای متفاوت
   5.طعم شیرین بوی گل
   6. طعم شوق تبسم
   7.طعم سیراب شدن با نوشیدن یک جرعه اب
   8.طعم نوازش فرزند
   9.طعم بوسه به دست والدین
   10. طعم لذت بخش اگاهی ازلاغری با تناسب ذهنی
   11. طعم شوق دیدار یاران و دوستان
   12.طعم زیبای تکیه بر همسر و احساس امنیت
   13.طعم زیبای صفا و پاکی و صداقت
   14. طعم شکر گزار ی از خداوند یکتا
   15. طعم سلامتی
   16. طعم شاد زیستن
   17. طعم خواندن قطعه ای شعر
   18. طعم شنیدن صدای چکاوک
   19. طعم وجد امید و رجا
   20. طعم وجود خورشید
   21. طعم درخشندگی مهتاب
   22.طعم داشتن شاخه گلی در دست
   23. طعم عشق
   24. طعم گام نهادن در اسودگی با شرکت در این دوره
   25. طعم خاطرات البوم
   26.طعم تماشا ی نور مهتاب
   27. طعم نشستن روی یک نیمکت چوبی
   28. طعم ثبت خاطرات خوب در سینه
   29. طعم پاک خانه تکانی
   30. طعم زدودن غبار اندوه با لبخند
   31. طعم گوش دادن به اذان
   32. طعم خوشمزه رقص و اهنگ
   33.طعم چشیدن خوشبختی
   34. طعم زیبای زنده بودن
   35. طعم خوب حال و هوای خوب
   36. طعم جذاب خود شناسی
   37.طعم خوب درک زندگی
   38.طعم تلاش و پشتکار و استمرار
   39.طعم پیمان و وفا
   40. طعم شیرین ایمان و توکل به خدا
   41. طعم همدلی و همراهی
   42. طعم تعاون و همکاری
   43. طعم صبر و بردباری و عدم عجله
   44. طعم مدارا و سازگار ی
   45. طعم گذشت و فداکاری
   46.طعم زیبابینی
   47.طعم مودت و رحمت
   48.طعم نشاط و شادمانی
   49. طعم انس و ارامش
   50. طعم گل گفتن و گل شنیدن و گل بودن و گل دیدن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1399/09/28 02:15
   مدت عضویت: 1724 روز
   امتیاز کاربر: 30551 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 1,114 کلمه

   من دارم ذهنم رو به مدار بالاتر هدایت میکنم و در مدار جدیدی قراررمیگیریم چطور ؟
   با دادن اطلاعات صحیح به ذهنم .
   پس اگر هر کس در این دنیا در اوج راحتی و اسایش،و ارامش و سلامتی و ثروت و …. قرار میگیرد به دلیل این هست که اون شخص در مدار درستی قرار دارد .
   اساس این جهان بر پایه ی راحتی و بدون زجر و سختی هست داخل طبیعت رشد گیاه و طلوع و غروب خورشید و حرکت آب دریا و رودخانه ها به راحتی هست و اصلا زجر و سختی در کار نیست

   پس انسانهای موفق اطراف شما انسانهای ارامی هستن که ارامش و احساس خوب دارن و اینها افرادی هستن در مدار صحیح و اتفاقها به راحتی برای اونها انجام میشه .
   نمیشه با هزینه کردن چیزهایی که در مدار بالا هست به مدار پایین کشید حتی با گریه و زاری هم نمیشه با التماس به خدا هم نمیشه با سختی و زجر هم نمیشه با فالگیر رفتن هم نمیشه و … با خیلی چیزهای دیگه هم نمیشه به مدار بالا رفت ولی با تغییر خودم میتونم به مدار بالا برم
   پس ما باید بریم به مدار بالا و در اونجا سلامتی بیشتر ثروت بیشتر و ارامش بیشتر در اون مدار ها هست و ما با ارتقا خودمون کیفیت رو بالا میبریم و نعمتهای بهتری رو دریافت میکنیم .
   طعم های زندگی مختلف هستن ولی من باید به دنبال طعم هایی که میخوام تجربه کنم باشم اصلا هر طعمی رو دوست داری فقط حواست بهش باشه کافیه و بگو خدایا شکرت چقدر زندگی با این طعم عالیه
   با دیدن یه گل قشنگ میتونی بگی خدایا زندگی با طعم این گل قشنگ چقدر زیبا هست
   پس من هر جا باشم باید به طعم های خوب توجه کنم در واقع هر روز زندگی من مثل یه ترازو هست که من باید کفه ی توجه ام رو به چیزهای خوب و مثبت رو سنگین تر از توجه من به چیزهای بد و منفی کنم و اینطور برای من اتفاقهایی میفته و به مسیرهایی هدایت میشم که اون کفه ی سنگین تر رو تجربه کنم پس من باید توجه ام رو به اطرافم و جهانم بر اساس طعم های خوب و عالی باشه
   و هر چقدر برم به مدارهای بالاتر من چیزهای بهتر و طعم های بهتر رو میبینم
   همیشه باید توحه ام به چیزهای خوب جهان باشه و کاری به طعم های منفی نداشته باشم مثلا من امروز توجهم به تناسب اندامم بود
   توجهم به لباسهای بسیار زیبا در ویترین مغازه بود
   توجهم به ماشین مورد علاقه ام در خیابان بود
   توجه ام به مادرم که این نعمت رو دارم و میتونم هر روز ببینمش بود
   توجه ام به زیبایی و جوانی خودم بود
   توجه ام به خودم که چی دوست دارم انجام بدم بود
   توجهم به خریدهای عالی که امروز از بازار کردم بود
   توجهم به فروانی خداوند بود
   تو جهم به روابط عالی با اطرافیانم بود
   توجهم روی موفقیت چند شخص در کسب و کار بود
   توجهم روی شخصیت زیبای با رفتار های عالی یه فرد بود
   توجهم به همسر عالیم با شخصیت عالیش بود
   توجهم روی سلامتی خودم و خانوادم بود
   توجهم روی فرزندان عالی و درسخوانم بود
   توجهم روی روابط عالی و عاشقانه ی دو فرد با هم بود
   توجهم روی ……
   ذات انسان طوری هست که نمیتونه یه تصویر کامل از خودش رو ببینه مگر در ایینه همچین چیزی امکان داره و یا دوربین سلفی
   پس دات انسان اینطور هست که بقیه رو میبینه و لی خودش رو نمینه و بارها شده ازبقیه تعریف کردیم که خوش به حال فلانی که این رو داره و یا اون رو داره و با حسرت هم گفتیم و این یه عادت شده که ما طعمهای خدا رو در زندگی دیگران بیشتر از طعم های خدا در زندگی خودمون میبینیم
   و ما باید این نگاه رو تغییر بدیم
   و من باید به دنبال طعم های خوب خدا در زندگی خودم باشم
   و خیلی طعم ها هست در زندگیمون که من سعی میکنم هر لحطه شکر گذار خدای خودم برای اونها باشم و من همه ی طعمهای خوب رو دارم فقط میخوام بیشتر و با کیفیت عالیتری تجربه کنم اونها رو مثلا
   طعم داشتن خونه ی عالی خدا رو شکر
   طعم چهر ی زیبا و جوان خدا رو شکر
   طعم داشتن سلامتی کامل اندام ها خدا رو شکر
   طعم داشتن فرزندان عالی خدا رو شکر
   طعم داشتن همسری عالی خدا رو شکر
   طعم داشتن ماشین عالی خدا رو شکر
   طعم داشتن وسایل و امکانات عالی زندگی خدا رو شکر
   طعم داشتن ثروت عالی خدا رو شکر
   طعم داشتن پوشاک عالی خدا رو شکر
   طعم داشتن ارامش خدا رو شکر
   طعم داشتن شادی درونی خدا رو شکر
   طعم داشتن ایمان به خدا و توکل به خدا خدا رو شکر
   طعم داشتن شخصیت جداب و عالی خودم خدا رو شکر
   طعم داشتن رابطهای عالی با خدای درونم خدا رو شکر
   طعم داشتن روابط عالی با همه ی اطرافیانم خدا رو شکر
   طعم داشتن روابط عالی با فرزندانم خدا رو شکر
   طعم داشتن روابط عالی و عاشقانه با همسرم خدا رو شکر
   طعم داشتن موبایل عالی خدا رو شکر
   طعم داشتن آشپزی عالی و خشمزه خدا رو شکر
   طعم داشتن سفرهای عالی در سال خدا رو شکر
   طعم داشتن زندگی موفق خدا رو شکر
   طعم داشتن کفشهای عالی و برند خدا رو شکر
   طعم داشتن افکار مثبت و مثبت اندیشی خدا رو شکر
   طعم داشتن
   طعم داشتن پوست و موهای زیبا خدا رو شکر
   طعم داشتن وسایل به روز و شیک خدا رو شکر
   طعم داشتن بچهای درسخوان خدا رو شکر
   طعم داشتن فرزندانی سلامت خدا رو شکر
   طعم داشتن و …..
   مقدار زیاد از یک طعم باعث نمیشه از اون طعم بیشتر لدت ببری من باید از اون طعم حتی به مقدار اندک راضی و خو شحال باشم و لدت ببرم تا طعم های بیشتری وارد زندگی من بشه پس کاری ندارم ثروتم یا سلامتم یا تناسبم به چه اندازه هست من الان باید از داشتهام هر جقدر که هستن حتی کم باید لدت ببرم و با اونها خوش باشم که اگر بیشتر هم وارد زندگیم شد بازم بیشتر لدت ببرم
   پس توجه من به مقدار ها نباید باشه چون شیطان ما رو میبره روی مقدار ها که زیاد نیست پس شکر گدار نباش ولی ما نباید گول بخوریم
   ما باید با این کار احساسمون رو بهتر کنیم و به مدار بالاتر بریم و نعمتهای بیشتری رو تجربه کنیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 87
   محتوای دیدگاه: 230 کلمه

   سلام دوستان تمرین اول جلسه ۱۰ زندگی با طعم خدا من از وقتی فایل ۹گوش دادم وقتی میرم از در پارکینگ بیرون انگار چشمام پرنورتر بازتر شده فقط فقط سعی میکنم زیباییهای دنیا رو ببینم البته قبلا از این ادما نبودم به کسی کاری داشته باشم اون موقع هیچی نمیدیدم سرم میانداختم پایین میرفتم خریدمو انجام میدادم ومیومدم ولی الان ی احساس ارامش دارم ی احساسی که نمیشه توصیف کرد خلاصه هر چیزی که ببینم ودوست داشته باشم بابتش از خدا تشکر میکنم که این طعمم هست وزندگی با این طعم چه لذتی داره ماشین خونه ادما باغها میوها هر چیزی تمرین دوم نشستم فکر کردم سه روز طول کشید چون حالم خوب نبود نمیتونستم تمرین انجام بدم ریز ریز طعمهایی که تو زندگیم بود نوشتم از طعم فرزند همسر پدرومادر وخواهر خودم از پوست دستم رگهای بدنم خون مری معده وکلا از مبل قدیمی تا دستمال کاغذی نوشتم هر چیزی که داشتم به مقدارش توجه نکردم فقط طعمشو نوشتم که هر روز میرم واون طعمهارو میبینم میخونم وبابتش شکر گزاری میکنم خیلی لذت بخش چشمات باز میشه ودنیا رو یجور دیگه مینیی واقعا ممنونم از استاد عزیز وگرامی که منو از خواب غفلت بیدار کرد تا من جهان انجور که هست ببینم قبلا خیلی شنیده بودم که دنیا قشنگه اما درکش نکردم الان میفهمم که قشنگی دنیا به دیدن طعمهای خدا ست اینکه دنیارو زیبا کرده خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faribapiri5
   1399/09/01 15:15
   مدت عضویت: 1623 روز
   امتیاز کاربر: 3019 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 354 کلمه

   سلام بر الله یکتا 💖💖💖💖💖💖💖
   سلام بر استاد گرامی 💖💖💖💖💖💖
   خداوند بینهایت ثروتمند ،مهربان و سراسر عشق وزیبایی است،زیبایی آوردمش را دوست دارد،
   خدای مهربونم اینقدر نعمت های بسیار است ک قادر ب زبان آوردنش نیستم،خدایا زندگی با طعم داشتن آگاهی ودانش بالا چقدر لذت بخش هست ومن این را عاشقانه دوست دارم و تمام تلاشم را میکنم تا آگاهی هایم را بالا ببرم ،در زمانی ک شکر ءذار باشم وآگاهی داشته باشم ک در زمان حال باشم واز تمام نعمت هایی ک دارم لذت ببرم نعمت های بیشتری ب سمت من می آید ،

   خدای مهربونم زندگی با طعم داشتن انگشتان سالم و زیبا ک ب من کمک میکنه تایپ کنم چقدر لذت بخشه، خدایا شکرت
   خدایا عزیزم زندگی با طعم پاهای سالم ک من را در حرکت کردن همراهی میکند چقدر لذت بخشه،
   خدای مهربونم زندگی با طعم داشتن قلب سالم و مهربون داشتن ک بتونی خودت رو دوست داشته باشی وب خودت عشق بدی چقدر چقدر لذت بخشه،خدای مهربونم داشتن اندامی زیبا و جسمی سالم و سرشار از انرژی چقدر لذت بخشه ومن این طعم را بینهایت دوست دارم و هر لحظه شخصی را میبینم با این خصوصیات برایش آرزوی سلامتی میکنم میدونم ک سهم من هم هست واین طعم را میشم.
   چند روز پیش ی حشره چشمم را گزید و چشمم روم کرد وخیلی اذیت شدم وقتی قطره در چشمانم می ریختم برای یک لحظه نمیتونستم ببینم و اون لحظه هزاران بار خداوند را سپاس گفتم ک چ نعمت بزرگی را ب من هدیه داده و باید مراقبت باشم زندگی با طعم چشمان زیبا ک میتونم تمام شگفتی های خداوند را ببینم چقدر لذت بخشه.زندگی با طعم آرامش ذهنی چقدر لذت بخشه،
   زندگی با طعم داشتن همسر مهربان ، فرزند خوب و عروس خوب چقدر لذیذه بخشه.

   امروز وقتی داشتم حیاط خونمون را میشستم نگاهم ب آسمان ابری و زیبا افتاد رزمندگانی ک آزادانه در آسمان پرواز میکردند همون لحظه گفتم خدایا شکرت چقدر آزاد ورها بودن لذت بخشه شکرت شکرت،
   ابرهای بی کران آسمان بی کران چقدر لذت بخشه .
   من ب خودم میگم اگ بتونم خداوند را بیشتر بشناسم قدردان تمام نعمت هاش باشم روز ب روز طعم های بی نهایت را میتونم بچشم.خدایا سپاس سپاس،

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار من میتوانم
   1399/08/30 01:23
   مدت عضویت: 1611 روز
   امتیاز کاربر: 9998 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 351 کلمه

   سلام. من میخوام به عنوان تمرین زندگی با طعم خدا ❤️ جلسه دهم برای روز 62 ام تکرار از تجربه های خودم که این چند وقت کسب کردم بنویسم.
   💎 من متوجه شدم که باید اول از همه، از اصل زندگیم لذت ببرم غیر از این هر چه قدر نعمت وارد زندگیم باشه نمیتونه باعث احساس خوب من و سپاسگزاری بیشتر من بشه.
   💎💎 من درسته که باید از شرایط فعلی خودم لذت ببرم اما نباید بهش بچسبم باید رهاش کنم تا شرایط بهتر رو درک کنم. نمیشه هردوتا رو باهم داشت.
   برای مثال من یک هندزفری بلوتوثی صورتی داشتم که چند سال بود استفاده می‌کردم یک روز خراب شد و از پدرم خواستم که ببره تا تعمیر بشه. پدرم علاوه بر اینکه اون رو داد درست کردن یک هندزفری بلوتوثی جدید که بلندگو هم میشه و طلایی رنگ هست برام خرید. وقتی اولین بار ازش استفاده کردم و کیفیت صدا رو دیدم که چه قدر با قبلی متفاوت بود با خودم گفتم خدایا شکرت که چه قدر میتونه هرچیزی در این جهان بهتر و با کیفیت تر بشه و وقتی هندزفری قدیمی رو در گوشم گذاشتم یک دقیقه هم نتونستم تحمل کنم و اندازه پراید تا بنز این دوتا کیفیت هاشون فرق میکرد 😂😂. و دیگر اصلا اون قبلی برام هیچ جذابیتی نداره واستفاده ش نمیکنم. از این اتفاق من درس گرفتم که شرایط فعلی من اون هندزفری صورتی هست و شرایطی که خداوند در گام بعدی برای من آماده کرده هندزفری نو و پیشرفته طلایی. پس نباید به این شرایط وابسته باشم بلکه ازش لذت ببرم و آماده دریافت و تجربه ی شرایط جدید باشم.

   💎💎💎 طعم های زیبا از خداوند در زندگی فعلی من :
   طعم سلامتی 😊، طعم پدر و مادر داشتن👨‍👩‍👧،طعم خانه 💒، طعم تحصیلات 📚، طعم دوربین عکاسی پیشرفته📷، طعم گوشی هوشمند 📱،طعم دوتا لپ تاپ داشتن 💻💻،طعم هندزفری بلوتوثی خوشرنگم🎧،طعم دست 🖐🏻✋🏻👌🏻👏🏻،طعم بینایی، طعم شنوایی، طعم بویایی و چشایی که با شرایط فعلی بیماری من هر لحظه از داشتن طعم چشاییم خداروشکر میکنم 🌸.
   طعم اینکه جسم کامل و سالمی دارم. و بی نهااااااااااااایت نعمت دیگر..
   خدایا دوستت دارم. خدایا شکرت 💚 💚 💚 💚 💚 💚 💚 💚 💚 💚

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شادى
   1399/08/29 04:38
   مدت عضویت: 1507 روز
   امتیاز کاربر: 23018 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 970 کلمه

   سلام و درود استاد عزيز & دوستان گرامى در سرزمين لاغرى با ذهن😊 روز شصت و دوم تكرار ,
   🔸فايل , زندگى با طعمِ خدا ♥️♥️
   اين روزا , از ديدن طعم هاى مورد علاقه م , لذت مى برم , وقتى ماشين زيبايى مى بينم , مى گم , خدايا , زندگى با طعم اين ماشين رو دوست دارم سپاسگزارم . چند روز پيش هم دو تا تصوير كيك تولد خيلى زيبايى از فاميل مون ديدم كه گفتم , خدايا , زندگى با طعم شيرين اين كيك تولد زيبا رو دوست دارم , سپاسگزارم .
   وقتى روابط خوب ديگران رو مى ديدم , مى گفتم , چقدر خوبه زندگى با طعم روابط خوب , خدايا سپاسگزارم .
   چقدر خوبه , زندگى با طعم خريد , هر طعمى رو كه دوست دارم بخرم . زندگى با طعم لباساى زيبا و قشنگ رو دوست دارم , خدايا سپاسگزارم .
   زندگى با طعم باران , هواى پاك و تميز , زندگى با طعم شاديها و جشن ها , آوازها و …
   خداوند , ثروتمند است و عاشق زيبايى , آرامش , شادى و احساس خوب . من بايد آگاه باشم كه با حسرت و توجه به كمبودها , توجه به فقر و ندارى , اى كاش اى كاش … اى كاش منم اينارو داشتم , نمى تونم همسو با جهان هستى پيش برم , و از مدار انرژى جهان هستى دور و دورتر مى شم .
   به لطف خداوند مهربان , من اون طعم هاى زيبا و ارزشمند رو داشته ام و دارم . اما من از طعم هايى كه خداوند مهربان به وفور به من داده بود و البته الانم دارم , سپاسگزارى نمى كردم , سپاسگزارى يعنى اينكه من از نعمتهاى زندگى م لذت نمى بردم و از داشتن شون شاد نبودم !
   خيلى بيشتر از نعمتهاى جهان آخرت شنيده ام تا لذت بردن از زندگى و نعمتهاى اين دنيا .
   از نعمتها در جهان آخرت , يعنى منتظر باشيد در جهان آخرت به شما داده مى شود , اونم نه هر كسى🙃 در حالى كه من بايد در همين دنيا , از نعمتهاى زندگيم لذت ببرم , انگارى فكر مى كردم نعمتها ى خداوند اونجاست و نه اين دنيا !
   خدايا چقدر خووب مى شد اگه من زودتر در اين مسير قرار مى گرفتم و آگاه مى شدم كه چگونه با طعم هاى زيبا و شيرينى كه خودم در زندگى م داشتم , و دارم لذت ببرم , اما بازم خدارو شكر و سپاس كه طعم احساس خوب با خدا رو در مسير دنبال مى كنم , سپاسگزارم . من طعم هاى شيرين و دوست داشتنى زيادى رو كه به لطف خداوند مهربان در زندگيم داشته ام و دارم . اما متاسفانه خيلى روى مسئله هاى زندگى خودم زووم مى كردم و مى خواستم كه همه چى درست بشه و اون موقعها فكر نمى كردم كه بايد صبر داشته باشم , و مهارت و واكنش درست و صحيح براى حل مسئله نداشتم و خيلى نگران و مضطرب بودم , نگاهم به خدا , متفاوت با الان بود‼️و اين مسئله ى اصلى من در زندگيم بود , اما الان خدارو در عشق , محبت , لبخند , ثروت , شادى , احساس خوب , در همه ى آدما , و در همين نزديكى مى بينم . من در زندگيم طعم هاى شيرين و گرانبهايى رو مى بينم كه به لطف خداوند مهربان دارم . من در اين مسير طعم خوب خودم رو پيدا كردم , اينكه مراقب خودم باشم , طعم بدنم و جسم و روح و روانم , طعم ارزشمندى خودم و زندگى م رو احساس مى كنم . طعم تمام اعضاى بدنم , طعم سلامتى م , طعم حواس پنجگانه م , اين طعم ها , چقدر شبانه روز در خدمت من هستند , بدون اينكه غرغر يا شكايت كنن و من بابت همه ى اين نعمتها ى ارزشمند و گرانبها سپاسگزارم .
   من نعمتها و طعم هاى ارزشمند و گرانبهايى در بدنم دارم كه مدام در حال خدمت به من هستند و من اونا رو نمى بينم , خدايا , سپاسگزارم .
   من براى همه ى طعم هايى كه در زندگى م دارم و مى بينم و طعم هايى كه در زندگيم دارم اما نمى بينم شون , از خداوند مهربان سپاسگزارم .
   من براى طعم خونه ى مباركى كه دارم و مى تونم در خونه ى خودم با آسايش و راحتى زندگى كنم , سپاسگزارم .
   راست گفتن قديميا , كه هيچ جا , خونه ى خود آدم نمى شه ! حتى الان كه كوويد 19 هست , چقدر خوبه كه در خونه ى خودم هستم . خيلى دوست دارم در يه خونه ى بزرگتر و در منطقه اى كه دوست دارم , زندگى كنيم , زندگى با طعم ماشينى كه الان داريم , رو دوست دارم و سپاسگزارم , خيليا هستن كه دوست دارن همچين ماشينى داشته باشن و الان ندارن , و من براى داشتن ماشين مون خوشحال و سپاسگزارم . و دوست دارم زندگى با طعم ماشين پورشه رو احساس كنم , خدايا سپاسگزارم . من براى طعم شيرين همسرم در زندگيم سپاسگزارم , و دوست دارم طعم روابط بهتر و عاشقانه با همسرم رو تجربه كنم , و سپاسگزارم . من طعم شيرين فرزندانم رو دوست دارم و سپاسگزارم من براى طعم شيرين شادى و سلامتى فرزندانم سپاسگزارم . من براى طعم پول و ثروتى كه در زندگيم دارم سپاسگزارم . من براى طعم سلامتى م سپاسگزارم . من براى طعم تناسب اندام و لاغرى م سپاسگزارم . من براى همه ى طعم هاى خوب و شيرينى كه از سوى خداوند مهربان در زندگيم در جريان است سپاسگزارم . من براى طعم شيرين اعتماد كردن به خدا سپاسگزارم . من براى طعم سفرهاى لذت بخش در زندگيم سپاسگزارم . من براى همه ى نعمتها , كم باشه & زياد باشه سپاسگزارم .
   با تشكر فراوان , فايل ارزشمندى بود , شاد و در آرامش باشيد🧡🧡

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ghazalgolipur
   1399/08/11 01:45
   مدت عضویت: 1503 روز
   امتیاز کاربر: 3496 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 871 کلمه

   به نام خدای مهربان خودم
   سیستم خدا ، سیستم راحتیه و اگر برای رسیدن به خواسته ای خیلی تلاش کنیم سختی بکشیم قطعا ما تو راه صحیح نیستیم!
   اکثر آدمای خوشبختی که دور و اطرافمون میبینیم همشون آرامش دارن ، احساس خوب دارن و در کل کفه ترازوی خوبی هاشون بیشتره و جهانم نگاه مثبتی به اون ها داره و خوبی های جهان رو تجربه میکننو اینا افرادی هستند که در مدار صحیح قرار دارن….
   اگر کفه افکار منفی /ناسپاسی /گله و شکایت در ما سنگین باشه خداوند و جهان اتفاقاتی رو برای مارقم میزنه که بتونیم از این قبیل اتفاقات رو تجربه کنیم و حس بدمون بیشتر و بیشتر بشه ….
   و اما اگه کفه احساس خوب /شادی /سلامتی /آرامش /سپاس گذاری /لذت بردن سنگین تر باشه خداوند و جهان هم برای اینکه ما بتونیم تجربه کنیم تز این قبیل اتفاقات رو برای ما رقم میزنه ….دقیقا همون قانونی که گفتید ذهن هراحساسی رو که ما داشته باشیم چه خوب و چه بد رو نمیتونه تشیخص بده فقط چون ما توجه داریم به اون حس سعی میکنه اون رو برای ما بیشتر و بیشتر کنه حالا تصمیم با خودمونه حس خوب رو بیشتر کنه برامون یا بد!
   از امروز باید سعی کنم که پیدا کنم طعم های خوب خدارو توی زندگی خودم که زیادم هست فقط خودم چشمام رو روش بستم
   طعم هایی که گاهی هم اطرافیانم بهم گفتن اما با اینحال بازم من نادیده گرفتم
   طعم هایی که نقش اساسی دارن توی زندگی من اما من نادیده میگرمشون …
   مثلا طعم خونه داشتن
   طعم اتاق داشتن
   طعم فرش زیر پا داشتن
   طعم وسلیه های متفاوت برای راحت تر کردن زندگی داشتن
   طعم مو داشتن ،من عاشق موهای خودم هستم
   طعم تناسب اندامی که دارم تجربش میکنم
   طعم پوست خوبی که دارم
   طعم بینایی
   طعم بویایی که میتونم بوی بارون رو روی خاک حس کنم بوی گل هارو بشنوم
   طعم دست داشتن
   پا داشتن طعم راه رفتن و همه این ها +خیلی طعم های دیگه طعم های قشنگ زندگی من هستن که متاسفانه من اون هارو نادیده میگیرم
   ولی از این به بعد سعی دارم تمام طعم های خوب زندگیم رو پیدا کنم ، سپاس گذار باشم از خدای مهربان بخاطرشون و لذت ببم ازشون….
   و اما نکته مهم این که اصلا ملاک کم داشتن و یا زیاد داشتن اون طعم نیست بلاخره ما تو زندگی خودمدن حس میکنیم اون طعم رو پس باید به اون هاهم هرچند کم باشن توجه کنیم و لذت ببریم ازشون تا جهان لذت مارو بیشتر کنه….
   برای بقیه طعم هایی که از چند وقت پیش تو زندگی اطرافیانم دیدم و خداروشکر کردم حالا میگردم توی زندگی خودم همون طعم هارو پیدا کنم وو هرچند هم که کم باشند باز هم سپاس گذاری میکنم ولذتشو میبرم
   تمرین اول :ادامه تمرین قبلی
   من از هفته های قبل که این تمرین رو شروع کردم در دور اطرف خودم توجه کردم و طعم های مورد علاقمو پیدا کردم و خدارو شکرگزاری کردم
   من توجه کردم به طعم داشتن تناسب اندام
   طعم داشتن لوازم ارایش بیشتر
   طعم گردش و تفریح
   طعم داشتن دوست های خوب
   طعم ثروت
   طعم زیبایی
   طعم داشتن لبتاب
   طعم لباهاس قشنگ
   طعم پوستی صاف
   طعم وسایل خونه
   طعم شاد بودن و هرچیزی که میدم و خوشم می اومد…..
   و حالا که دقت میکنم هرچند کم ولی تمام این طعم ها در زندگی خودم +طعم های قشنگ دیگه وجو داره
   خدایا شکرت بخاطر طعم تناسب اندامی که در زندگی من وجود داره
   خدایا شکرت بخاطر طعم زیبایی که در زندگی من وجود داره
   خدایا شگرت بخاطر طعم گردش و تفریح که در زندگی من وجود داره
   خدایا شکرت برای طعم ثروت که در زندگی من وجود داره
   خدایا شکرت برای طعم داشتن دوست های خوب که در زندگی من وجو دداره
   خدایا شکرت برای طعم بینایی که در زندگی من وجودداره
   خدایا شکرت برای کلی طعم های قشنگ که در زندگی من وجودداره
   خدایا بینهایت سپاس گذارم
   سپاس گذارم برای پنجره ای که در اتاق من وجو دداره که هروز اسمون ابی قشنگ رو ببینم
   خدایا شکرت که طعم شادی در زندگی من وجودداره
   خدایا شکرت طعم داشتن لباس های زیبا در زندگی من وجو دداره
   خدایا شکرت طعم داشتن ارامش در زندگی من وجوداره و کلی طعم های قشنگ دیگه که نمیشه اصلا گفت و شمرد که انقدر زیاد هستند
   خدایا شکرت بخاطر وجودت و زندیگی با طعم تو❤

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار hosseingolipor5225
   1399/08/05 12:17
   مدت عضویت: 1370 روز
   امتیاز کاربر: 12
   محتوای دیدگاه: 47 کلمه

   بنام خدای مهربان طعم های خوبی که در زندگیم وجود دارد وبابت انها سپاس گذارم طعم سلامتی خودم همسرم وفرزندانم طعم خانه داشتن طعم مرزوق بودن از طرف خداوند رزاق طعم زندگی در شهری امن درکنار اقوام وخویشان طعم اشنای باخدای مهربان ودردسترس طعم ارامش ذهن وروح

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Parsa Ash
   1399/07/27 14:47
   مدت عضویت: 1782 روز
   امتیاز کاربر: 42
   محتوای دیدگاه: 362 کلمه

   به نام خداوند این انرژی برتر کیهان هستی‌
   خداوند بی انتهاست و نعمت های خداوند هم بی انتهاست.
   وقتی ما در مدارهای پایین باشیم اتفاقات و شرایط مربوط به همان مدار رو تجربه میکنیم و اگر کسی از مدارهای بالاتر راجع به موضوعی که برای خودش حل شده با ما صحبت کند از نظر ما اون شرایط یا اتفاق غیر ممکن بود ولی اون فرد به راحتی انجامش داده پس خداوند هم چون در مدارهای خیلی خیلی بالاتر قرار دارد و همه نعمت ها را میبیند و بارها در قرآن گفته که من آسمان ها و زمین را مسخر شما قرار داده ام یعنی خداوند این پتانسیل را در انسان دیده که این حرف را در قرآن گفته پس ما منتظر چی هستم وقتی عطار روشن که الان در مدار های بالاتری نسبت به ما قرار دارد و فریاد میزند که من تونستم پس شما هم میتوانید کافی است تمرینات رو انجام بدید و تمرکز روی زیباها کنید و طعم های مختلف خداوند را در زندگیتان و محیط اطرافتان ببینید و بچشید و شکر گذار باشید یعنی من خودم این مسیر رو رفتم شما هم دست در دست من این مسیر رو بیاید و ایمان داشته باشید که همه چیز ممکن و مسیر است .
   و وقتی استاد تونست پس ما هم میتونیم به شرط متعهد بودن و تمرین کردن و توجه و تمرکز بر زیبایی ها و ماندن و ماندن و ماندن در این مسیر اون وقت که معجزات یکی پس از دیگری وارد زندگیمان میشود
   استاد عجیب وقتی فایل های شما رو گوش میکنم حالم عوض میشه و بهتر میشه و با نوشتن باعث میشه که احساس همون لحظه ی ما به نوشته مون انتقال پیدا کنه و این احساس خوب و در صلح بودن با خودت باعث میشه که هر چیز به ظاهر کوچک رو که ببینی از اون لذت ببری و شاد باشی و با تکرار و تمرین این عضله روز به روز قوی و قوی تر میشود و اتفاقات و شرایط بهتر و بهتر وارد زندگیمان می شود.
   استاد عزیزم ممنون به خاطر اینکه طعم سپاسگذاری و شکر گذاری از نعمت های خداوند را به ما آموزش میدهید .
   خدایا شکرت زندگی با طعم شکر گذاری چقدر لذت بخش است.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faribab313
   1399/07/20 19:08
   مدت عضویت: 1541 روز
   امتیاز کاربر: 3043 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 774 کلمه

   به نام خدای خوبم
   اساس کار جهان راحتی ینی هرچیزی رو بحالت طبیعی خودش رها کنی درست میشه ینی هر چیز طبق روال طبعیش خوبهه و پیش میره اسان و راحت. انسان های ک شاکب نیستند از چیزی همیشه ارامش خاصی دارن همیشه لبخند میزنن و همیشه هم بهترین چیزها رو تجربه مکنن در اطرافیان من فقط من اینجوری هستم و عشقم خدارشکر ما زوج عالی هستیم بنطرم من اصلا شبیه خانوادم یا دیگران نیستم چون تو جاده خودم تو راه خودمم همیشه همیشه هم آرامش و توکل دارم خدارشکرکسی رو هم خدا بهم داده ک دقیقا مثل منه اینم نتیجه اون احساسات خوبم هست ک هیچ وقت شبیه دیگران نبودم شبیه خود خود خودم غودم و هستم. وقتی مدار درست نباشیم نمیتونیم باهیچ چیزی اون خاسته رو ب دست بیاریم دقیقا روابط خوب در فامیل و اطرافیان من یگ چیز عجیب بوو اگه کسی از زندگیش راضی نباشه و همش مشکل داشته باشه و باکسی ک هیچ حسی بهش نداره ازدواج کنه یگ چیز عرف و طبیعی هست ولی خدارشکر ک من هیچ وقت خودم رو تو این مدار فرار ندادم و باورم اینه ک من یگ انسان خوشبختم و کسی ک عاشقشم عاشق منه وروابط عالی داریم باهم ک همینطور هم شده خدارشکر..باتوجه و تمرکز و اطلاعات صحیح ب مغز دادن خیلی راحت و اسون فقط ب رابطه دلخواهم فکر مکردم حرفای بقیم برای خودشون باشه مهم زندگی خودمه و افکارم.
   طعم های ک میخایم تجربه کنیم رو فقط ببینم ینی دنبال چیرهای باشیم ک میخاهیم داشته باشیمش و بابتش شکرگزار باشیم من وقتی منتظر این بودم ک ویزام زده بشه و همه غیر ممکن میدیدن یکی از اشناها ویزاشو رده بود و داشت میرفت من انقدر براش خدشحال شدم ک انگار ویزای من زده شده ممتر از سه روز خبر رسید ک من متونم و ویزام زده شدده. هرچیزی ک حالت رو خوب کنه اون طعم خداست جهنم جایی هست تو درگیر باشی از زمین زمانی شاکی باشی کسی ک تو این دنیا بهشت رو برای خودش بسازه در دنیای دیگم تو بهشت زندگیم میکنه این جمله اقای ازمندیان همیشه تو ذهنم بود و باعث شد ب خرفات اطرافم وترس واسترس دیگران توجه نکنم.
   اگر هروز افکار و احساسات مارو روی یک کغه ترازو بانیم احساساتخوب سنگین تر بشه کاینات ااون رو برای ما میفرسته و توجه تمرمز ما روی این شرایط بوده خب همونم اتفاق میوفته برامون.
   گفته های دیگران راجب ما صدرصد واقعیت نیست ممکن از نطر یکی صورتی بمن نیاد و یک رنگ بچه گانه باشه و ممکن هست یکی بگه هر رنگی بپوشی بهت میاد ممکنه یکی ک لاغره اسکلته حسرت دو کیلو چربی ب دلش مونده از وری حسادت بهت بگه تو چاقی چقدر این دیدگاه دیگران هست اونا تو رو از دید خودشون مبینین و ما مسول دیگران نیستم اروم باش و اهمیت نده افت های ديگران رو. ذات انسان ها این است ک فقط دیگران رو بیینه ولی ما دیگه اینجوری نیستیم نگتهمون تغییر میدیم و ب دنبال طعم های خدا هستیم طعم های ک میخایم باشه تو زندگیمون.
   بابت هر طعمی ک در زندگیمون داریم شکرگزار باشیم جز نشانه کل هست اگه شکرگزار باشیم نعمت افزون میشه و از همون طعم بیشتر برامون میفرسته.
   خدارشکر ک طعم داشتن ماشن بی ان و سفید هست وعشقم میتونه اونو داشته باشه خدارشکر ک طعم داشتن گواهی نامه هست و عشقم میتونه ب راحتی بگیره. طعم ثروت ب وفور دد جهان هست طعم شکم تخت و صاف غیرممکن نیست غیرممکن وجود نداره طعم داشتن پاهای باریکتر طعم داشتن وزن شصت کیلو هست اینهمه ادم تو دنیا هستن ک خوش اندامن وشصت کیلو هستن و من هم این طعم رو چشیدم خدارشککککککککککککرررررررر. طعم سبکی ک براحتی منو بغل کنن و بلندم کنه خیلی عاشق این کارم.. خدارشکر همچین طعمی ب وفور درجهانه طعم دویدن با سرعت بدون وقغه بدون نفس نفس زدن سبک سبک خدارشکر
   2.طعم بینایی طعم زیبای خداست ک من میتونم طعم های خدارو هر لحظه ببینم و حس کنم طعم روشنایی طعم سلامتی ک راحت زندگی مکنم و از پس خودم برمیام طعم شنوایی ک صدای های اطرافم را میشنوم خدارشکروطعم ثروت ک الحمدلله دارم خدارشکر طعم عشق پاک ک خدار شکر دارم و هر لحظه سپاسگزارم بابت مردی ک عاشقشم از هر لحاظ عالی وبی نظیره و جذاب ترین مردی هست ک دیدم خدارشکر سپاسگگگگزااااارم.
   طعم موبایلم موبایل خوبم با رنگ قشنگش بااین کارایی خوبش طعم انترنت ک من ازین سر دنیا میتونم فایلهای استاد رو درایران گوش بدم ببینم لذت ببرم. طعم اخلاق خوب افکار مثبتم و قلب مهربونم طعم برکت ک هرجایی برم برکت باخودم میارم و کسایی ک این باور رو دارن و من وکفقط باورهای خوب دیگران را راجب خودم میبنم و ازشون لذت مبیرم خدایا شکرت..

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار maryam1398rahimi
   1399/06/26 17:44
   مدت عضویت: 1597 روز
   امتیاز کاربر: 10834 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 364 کلمه

   به نام خدا
   باسلام
   زندکی با طعم خدا جلسه ی ۱۰
   اساس کار جهان خیلی راحته خداوند راحتی رو دوست داره
   گردش زمین به دور خورشید خیلی راحت انجام میشه
   درختان خیلی راحت رشد میکنن
   امواج دریا -حرکت اب
   کلاً هر جيزي در جهان به راحتي ‌اتفاق ميفته
   انسان هاي موفق ارامش دارند خوش گذرونن لبخند ميزنن احساسشون خوبه
   بيشترين حالتي كه در زندكي تجربه ميكنن خالت ارامش هستش
   اينجور افرادي در مدار صحيح حركت ميكنن و اتفاق هاي خوب به راحتي براشون اتفاق ميفته
   نميشه با هزينه كردن جيزاي كه در مدار بالا هستن رو به مدار پايين كشيد ما بايد خودمون تلاش كنيم و با ارامش ،صبور بودن ،لبخند زدن ،اخساس خوب داشتن
   به مدار بالا ببريم امكان نداره حالمون بد باشه از خودمون متنفر، كينه ،احساس بد
   و بتونيم به مدار بالا حركت كنيم
   بايد اطلاعات صحيح به مغزمون بديم و توجه مون رو به چيزاي خوب معطوف كنيم
   شكر گزار باشيم شاد و خوشحال باشيم احساسمون خوب باشه تا بتونيم به طبقات بالاتر بريم
   واكه هميشه توجمون به حيزاي خوب باشه و احساسموون خوب باشه باز هم ميشه در مدارهاي بالاتر قرار گرفت و نعمت هاي بيشتر ،ثروت بيشتر ،سلامتي بيشتر ،به سمتمون بيار 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
   طعم هاي زندكي
   خدايا شكرش كه طعم هاي عالي رو در زندكيم تجربه ميكنم
   طعم اينكه جشم دارم دست دارم پا دارم و با دو تا دستام ميتونم كارهاي خودم و انحام بدم با دوتا جشمام ميتونم زيباي هاي دنيا رو ببينم با دوتا پاهام كارهام رو انجام بدم و رانندكي كنم به بجه هام برسم زندكي كنم خدايا شكرش
   طعم جهره ي زيبايي كه دارم طعم قد و وزني كه دارم
   طعم خونه،طعم مبايل ،طعم گوشي خونه،طعم كولر ،طعم يخجال ،طعم تي وي،طعم فرش زير پام ،طعم مبل ،طعم ماشبن ،طعم همسر خوب ،طعم فرزندانم،طعم پدر و مادر ،طعم خواهر و برادر ،طعم …….و خيلي طعم هاي ديكه و رو مي چشم خدايا شكرش جقدر اين طعم ها لذت بخشه 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
   ما با اين تمرين ها ميتوانيم يواش يواش احساسمون رو در شرايط بهتري قرار بديم
   مدار احساسي خودمون رو گسترده تر كنيم وقتي احساسمون خوب باشه
   مدارهاي اخساسي ما ارتقا پيدا ميكنه🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
   خدايا شكرش بخاطر طعم هاي عالي زندگيم 😍🙏🏻

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Mohsen Dr
   1399/06/21 22:49
   مدت عضویت: 1441 روز
   امتیاز کاربر: 33
   محتوای دیدگاه: 10 کلمه

   احساس رو نمیشه نوشت
   همسفرای عزیز حسم خوبه !!!!
   همین کافیه ایول
   شکر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا:)
   1399/05/26 00:45
   مدت عضویت: 1714 روز
   امتیاز کاربر: 1688 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 1,500 کلمه

   سلام
   جلسه ده طعم خدا

   وقتی دارید فایل گوش میدید
   تمرین انجام میدید
   دارید ذهنتونو به مدارای بالا هدایت می کنید

   وقتی در مدار درست قرار بگیرید همه چیز خیلی راحت اتفاق می افتد
   اساس کار جهان خیلی راحت است
   دانه زجر نمیکشه برای جوانه زدن
   ولی زمانی لازمه تا جوانه بزنه
   زمان یعنی سنجیدن حرکت ارتعاشات

   و این با تقلا و رنج متفاوته

   گردش زمین به دور خورشید و در مدار خودش خیلی راحت انجام میشه

   خیلی روون
   خیلی راحت

   این یعنی اگر هم جنس تناسب باشیم خیلی راحت متناسب میشیم
   اتفاقی که برای من افتاده به لطف خدا

   استاد واقعا راحت برای یک ثانیه اشه
   من نمیدونم چی شد لاغر شدم
   واقعا انگار همه اش تو خواب اتفاق افتاده
   طوری که تا عکسارو نگاه نکنم برای لحظاتی یادم میره لاغر شدم
   انقدر عادت داریم با رفتن و پیگیری کردن صحبت کردن و آمدوشد کاری انجام بشه این تناسب باعث تعجبمه

   من واقعا هیچ کار فیزیکی نکردم
   فقط انجام تمرینا
   گوش کردن فایلا
   و کم شدن اشتهام ناخوداگاه
   که الان پرخوری برام سخت شده
   و دردآور و عامل رنج
   الهی شکر
   استاد بعضا پیش میاد هفته ای ی وعده پرخوری میکنم و حال بد بعدش به خواهرم میگم چه خدمتی به خودمون کردیم دوره را خریدیم
   کل حال ما قبل دوره جهنمی بوده
   💙💙💙

   حرکت آب
   امواج دریا
   کار خدا راحت است
   سیستم خدا بر اساس راحتی است
   حالا الان لازمه برای خودم بیشتر اینو بازش کنم
   راحت یعنی چی؟؟
   یعنی سختی نکشی
   یعنی بدوبدو نکنی
   چشمت به دهن این و اون نباشه
   بابا تو خودت خدایی
   من راحت لاغر شدم یعنی حرص نخوررم، بدوبدو نکردم، دنبال مربی خصوصی و خوب نبودم، باشگاه نرفتم،

   فقططططط کانون توجهمو، کله مو، چشمامو به سمت متناسبا بردم
   تو حالت خوابیده هم میشه این کارو کرد
   و حسمو خوب کردم
   من عمده تمرینارو در حالت دراز کش روبروی لپ تاپم انجام میدم
   راحت یعنی اینکه بفهم که اول ارتعاشتو عوض کن
   ارتعاش را هم در حالت دراز کش میشه تغییر داد
   چون فکر
   چون تصویر
   چون ورق زدن کتاب تو ذهن
   تو کله آدمه
   و حس هم که تو قلب تولید میشه

   حالا بعدش که ارتعاش عوض بشه و عمده فرکانسا لاغری باشه لاجرم جسمت هم مثل رودخانه ای که در بستر خودش جاری میشه به سمت لاغری میره
   چاره ای جز این نداره جسم ما
   ناخوادگاه کم میخوری
   بدون اینکه برات سخت باشه
   تازه برات سخته پرخوری کنی
   چون دیگه مسیر رودخانه تو پرخوری نیست
   الهی شکر

   صدالبته درسته ترمزای من در زمینه تناسب کم بودن کلی به کمک استاد و فایلاشون رفعشون کردم
   و جسم من در مسیر تناسب جاری شده براحتی
   همانطور که قبلا در مسیر چاقی براحتی بودم
   و الان ازون فریبا خیلی فاصله گرفتم
   💙💙💙
   خدا خیلی دوست دارد که همه انسانها خیلی راحت باشند

   انسانهایی که خیلی موفقند خیلی آرامش دارند🤔🤔

   خب برای من اولین نمونه اش خود استاد روشن
   آرامش در معنای مومن بودن
   از قیل و قال اطراف نترسید
   خود منم که در زمینه لاغری موفق شدم واقعا آرامش داشتم
   یا تو ی شرکتی بودیم دوتا کارمند داشت از نظر گروه زبل زرنگ ما خواب الو های تنبل بودن
   جالبه حقوقشونم خیلی بالا بود
   بعدش رفتن ی شرکت خیلی بهتر با سمت بالاتر و حقوق دوبل
   یا چن تا آدم خونسرد دیدم که از دید عام خوش شانسن
   از نظر من اونا خنگ و چلفتی بودن😑😑😑
   یعنی برای خواسته هاشون هیچ تقلایی نمیکردن
   منم به خواسته ام میرسیدم ولی با کلی خستگی فیزیکی
   نمیدونم
   آخه من اصلا آدم خونسردی نبودم
   خیلی جاها بخاطر زرنگ بودنم تشویق شدم
   نمیدونم چیو نمیفهمم
   زرنگ ازون جهت که اعتماد به نفسشو داشتم و دنبال کارای جسورانه رفتم
   مثلا از ۲۳ سالگی دنبال بیزنس شخصی خودم بودم
   اگر خونسرد بودم که دختر خونه میموندم🤔🤔🤔

   خب میشه ایمان و جسارت منو تحسین کرد
   ولی اگر حرکات و رفتار من تبدیل به تقلا بشه خوب نیست
   باید خواسته داشته باشم
   ولی در مسیر رسیدن بهش آرام باشم
   این عالی که خواستار رشد و بلند پروازم
   این خواست خداست
   ولی استرسی بودنم و تقلا و پیگیری چون باعث آزارمه خوب نیست
   باید خواسته داشت با بیس آگاهی از اینکه باید رشد داشته باشیم
   ولی مسیر رسیدن به خواسته ام بوده که به سیر تقلا میفتاده
   صبوری
   مداومت
   ایمان به خدا
   اینا کم بوده
   مثل توفیقی که توی لاغری کسب کردم
   💙💙💙

   اونایی که بنظر من خونسردن جسارت و ایمان و بلند پروازی منو ندارن
   ازین جهت به خودم تبریک میگم
   خودمو تحسین میکنم
   و حالا با طی تکاملم فهمیدم مثل کار کشاورزی باید طی مسیرمو توکل کنم
   چیزی که اصلا تو زندگیم باهاش آشنا نبودم

   نشانه مومن آرامش است
   این خیلی حرف داره
   یعنی تو بذر بکاری اون حتما جوانه میده
   چون سیستم خدا فراوانی
   چون وعده فزونی داده
   اگر اینا باور ما بشه لاجرم آرامش بخشی از وجودمون میشه
   💙💙💙
   تا در مدار اون انرژی نباشی اصلا دریافتش نخواهی کرد
   محال ممکن
   یک راه داری
   فقط میشه روی خودت کار کنی
   فقط میشه اطلاعات صحیح به مغزت بدی
   فقط میشه توجهت را به چیزای خوب معطوف کنی
   اونموقع در بستر اون خواسته قرار میگیری و دریافتش میکنی
   درختی میشی که در مسیر رودخانه است و حتما از آب اون رودخانه سیراب خواهی شد
   💙💙💙
   یک لحظه تصورشو کردم که تو روستامون درختا در حال دویدن به سمت رودخونه باشن
   چقدر خندیدم
   در حالت تقلا ما همین تصویریم
   ما انسانهای نا آگاه
   بارها سعی کردم بهترین باشم
   تو مدرسه
   تو یونی
   سرکار کارمندیم
   اما یکی دیگه که هیچ تقلایی نمیکرده بهترین شده
   و من همیشه متعجب
   💙💙💙

   این بهتر شدن انتهایی ندارد
   💙💙
   زندگی با این طعم چقدر لذت بخشه
   استاد من خیلی اوقات دچار حسرت میشم
   وقتی به همکارام فکر میکنم
   انقدر از کودکی مسابقه و رقابت کی از کی بهتره برامون راه انداختن
   دیدگاه کمبود
   بازی صندلی
   طبیعی حس حسرت
   وقتی اگاه نباشی پادشاهی
   مثل بچه شاهزاده ای که در کودکی گم شده و تو یک روستای دورافتاده پیدا شده و بزرگ شده و به حال بچه رعیتا حسرت میخوره
   اگاهی و مطالعه باعث میشه بفهمیم ما همگی شاهزاده ایم
   و قاعدتا چقدر اونموقع احساساتمون متفاوت خواهد بود
   💙💙💙💙

   هر روز صبح با این حس بیدار شو که تو شاهزاده ای و زمین ارث تو
   هر ساعت از روز اینو به یادبیار
   مگه خدا نگفته هر انچه در اسمانها و زمین است را برای شما مسخر کردم
   خب!!!
   چقدر خودتو همچین بنده ای دیدی
   چقدر در قالب همچین بنده ای رفتی!!!
   چقدر حرف خداتو خوندی و باورش کردی
   پیرزن همسایه ی چیز بگه باور میکنی
   مثلا بگه قدیما فلان جا، فلان منطقه ی جن دیدم تا سالها میترسی
   خدا با اون عظمت این حرفو زده
   وعده فزونی داده
   چرا باورش نکردی
   استاد چرا اینطورییم ما!!!!
   برام تعجبه!!!!!!
   چرا خدا انقدر مهجور؟؟؟؟
   واقعا ما مقصریم یا جاهل؟؟
   چرا همه را بیشترز خدا قبول داریم
   چرا قرانو راحت باور نمیکنیم
   باوری که باعث آرامش بشه
   برام جالبه🤔🤔🤔
   من واقعا چرا اینطوریم
   چرا شیطان از اولین ساعت بیداری ی چکش و چن تا میخ برمیداره و تابلوهای رنج اور و آزار دهنده را میکوبه به دیوار ذهنمون؟؟
   چقدر ما مقصریم؟؟
   بالاخره روی همه که یک اندازه تاثیر نمیزاره
   شما خودتون برنامه ریزی ذهنتونو تغییر دادید
   خعب میشه گفت میلیونها بار تکرار کردید
   نتیجه تون اینو میگه استاد
   حالا در هر ابعادی که هست یعنی تونستید
   از اول صبح میره یادم میندازه تو فلان عروسی چرا این حرفو زدی؟؟؟
   چرا به مشتری فلان حرفو نزدی؟؟؟
   امروز یعنی چقد فروش میزنی؟؟؟؟
   پاشو دیرت شد؟؟؟
   اوووووف یعنی فقط تو دلمو خالی میکنه
   مخصوصا موقع میثاق نامه هر چی استرس بهم وارد میکنه
   یعنی قبلش که دارم آرایش میکنم هیچی نمیگه هاااا
   به محض خوندن میثاق نامه فقط قبلمو تپش میندازه

   من بنظرم اومد باید خیلی تکرار کنم
   در حدی که فکر غالبم بهم آرامش بده

   💙💙💙

   حالا چرا ذات ما اینه که بقیه را بتونیم ببینیم
   چرا خودمون نمیتونیم ببینیم!!!!
   سوال فلسفی شد😊

   خب چون ما جدای از محیطمون نیستیم
   یعنس بخودی خود تعریف نمیشیم
   ترکیبی از ارتعاشهای اطرافیم
   با دیدن بقیه و اطراف هست که اینو میتونیم بهبودش بدیم یا به تضاد بخوریم و رشد کنیم
   وگرنه هر آدمی فقط میتونس خودشو ببینه که دنیا رشد نمیکرد
   تضاد و تنوع عامل رشد جهان هستن
   💙💙

   من خودم خیلی درگیر حسرت شدم این اواخر
   فقط تنها جایی که منو دچار حسرت نمیتونه بکنه وقتی که به استادای قانون جذبم مثل شما و استاد عباسمنش یا چند تا نویسنده دیگه فکر میکنم
   در این موارد قلبم باز میشه
   حالا اینم باز عجیبه
   اینجا نفوذ نداره
   ولی جدیدا مخصوصا نسبت به همکارا و فامیل اینطوری شدم
   احساس عقب افتادن دارم
   و واقعا اصلا به طعم های خدا در زندگی خودم توجهی ندارم
   💙💙

   سپاس گزاری یعنی یاد خدا
   یعنی به شیطان بگی اگر من این ۱۰۰۰ تومن را دارم از وجود خداست در دنیا نه از وجود تو
   حالا اصلا هزار تومان
   بالاخره ردپای خداست دیگه
   من الان حدود ۷ درآمدمه
   این ردپای خداست یا موجود دیگه؟؟؟
   هیچ کس جز خدا این قدرتو نداره
   پس شیطان نجواگر مطرود لطفا خارش نکن ، همین خدا میتونه ماهی ۷۰ بهم بده

   در هر حال تو که نمیتونی
   توکه تواناییشو نداری
   پس یاد خدا یعنی نعمت هارا بیاد بیاری
   طعم سلامتی
   طعم جوانی
   طعم زیبایی
   طعم موهای فوق العاده داشتن
   مگه غیرز اینه که منشا هر نعمتی از خداست
   خب اینم خدا تو زندگی من
   خرمم بر همه عالم که همه عالم ازوست
   طعم تناسب اندام
   طعم چهره زیبا
   چشمان زیبا
   بینی نچرال زیبا
   لبهای نچرال زیبا
   ابروهای نچرال زیبا
   موهای فوق العادم که باعث تحسین هر بیننده ای
   تناسب اندامم
   حس خوب ارزشمندیم
   شغل خوبم
   شغل راحتم
   اینا همه نعمت که منشا اون خداست
   پدر عزیزم با آبرو و شریفم که برحمت خدا رفته ولی نامش ماندگار
   مادر عزیزم
   خانواده خوبم
   نوه های شیرینمون که هدایای خدا هستن
   علاقه شدیدم به آگاهی و مطالعه
   میل و ایمانم به رشد
   زندگی عزتمندانه و پرپولم از سن ۲۳ سالگی که هر ماه درآمد داشتم دقیقا به فاصله کمی از ، از دست دادن پدرم
   شهامتم
   جسارتم
   ایمانم
   اینا همه طعم خداست
   قدرت دیدن فراوانی و نعمت های خداوند که تازه پیداش کردم تو وجودم
   این خودش یک نشانه عالی از طعم خداست
   آغاز خودشناسی و رفع چالش هام برای رسیدن به خواسته ها
   اینا همه ردپای خداست
   هدایتم به این سایت عالی
   استمرارم و شوق توی دلم برای تناسب اندام
   💙💙💙

   ما میخواهیم بالاترز حرف شیطان عمل کنیم
   اولین نتیجه چشیدن طعم خدا آرامش و لذته
   یواش یواش مدار احساسی خودمون را گسترش بدیم و از بخشهای بیشتری در زندگیموت احساس خوب بیشتری پیدا کنیم
   وقتی هم که احساست خوب بشه مدارهای شما ارتقا پیدا میکنه
   💙💙💙💙

   واقعا من الان حسم خوب شد از توجه به طعم های خدا در زندگیم

   بامداد ۲۶ مرداد ۹۹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا:)
   1399/05/26 00:40
   مدت عضویت: 1714 روز
   امتیاز کاربر: 1688 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 80 کلمه

   رفع چالش هام برای رسیدن به خواسته ها
   اینا همه ردپای خداست
   هدایتم به این سایت عالی
   استمرارم و شوق توی دلم برای تناسب اندام
   💙💙💙

   ما میخواهیم بالاترز حرف شیطان عمل کنیم
   اولین نتیجه چشیدن طعم خدا آرامش و لذته
   یواش یواش مدار احساسی خودمون را گسترش بدیم و از بخشهای بیشتری در زندگیموت احساس خوب بیشتری پیدا کنیم
   وقتی هم که احساست خوب بشه مدارهای شما ارتقا پیدا میکنه
   💙💙💙💙

   واقعا من الان حسم خوب شد از توجه به طعم های خدا در زندگیم

   بامداد ۲۶ مرداد ۹۹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 16070 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 265 کلمه

   وقت همگی بخیر
   فکر کنم این تو همه انسان‌ها هستش که فکر می کنن همه چیز دیگران بهتره من هم خیلی وقت پیش ها همیشه می گفتم خدا شانس بده فکر کنم یه جوری تو فرهنگ ما بوده و ما اینجوری بزرگ شدیمخدا رو شکر که الان دیگه از این حرفا نمی زنم و کم کم داره آگاهیم با لا می ره به لطف خدا
   افرادی که خیلی موفق هستن آرامش دارن با خودشون در تعادل هستن احساس خوب دارن از همه چی لذت می برن شاکی نیستن خیلی خوبه خیلی و من اینو هر روز دارم تمرین می کنم تا شیطونه میاد می گه اینطوری اونطوری من یادم میاد و شکایت نمی کنم دیگه ولی هنوز ته ذهنم گفتگو هست که دیگه دوست دارم اینکه این گفتگو هم نباشه اون و تجربه کنم انشالله
   اینو تمرین می کنم طعمهای اطرافم و هر روز دقت می کنم الان چند وقتیه که یکی از همسایه هامون هر روز که می خوام برم سر کار میاد دم خونه ما و بهم گل مگنولیا می ده انقدر هم خوش عطر هستن این گلها سبحان الله
   همینطور دقت می کنم به طعمهای زندگی خودم و سعی می کنم از اصلش لذت ببرم خوبی‌های آدم‌های خونم و ببینم
   و احساسم و خوب می کنم که خدا بر اساس احساس اتفاقات و رقم بزنه دیگه با حسرت نگاه نمی کنم واقعا با این همه نعمت نمی تونم همه رو نام ببرم ولی می بینم توجه می کنم لذت می برم شکرگذاری کی کنم تا بیشتر بشه و خداوند بیشتر کنه برام انشالله
   خیلی دوست دارم مدارم تغییر کنه و بهتر بشه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار nana
   1399/04/15 16:18
   مدت عضویت: 1760 روز
   امتیاز کاربر: 463 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 220 کلمه

   عرض سلام و ادب به استاد و دوستان همسفر
   این فایل بسیار قدرتمند بود در عین آرامش فرد گوینده . ارامشی که انگار ملیونها قرن طعم های افرینش جهان هستی راچشیده و با لبخند آنها را در گرو اخلاص تقسیم می کند . و در عین صداقت بارها می گویند چندسالی بیش نیست که در این مسیر قرار گرفته ام و می خواهم این طعم ها را با شما به اشتراک بزارم . نسیم ملایم بهاری این فایل چنان خنکایی در من بوجود اورد که بی نهایت وفور و فراوانی را چشیدم . طعم استغناع که خود دنیایی از گیرایی در طلب گرفتن عشق از جهان هستی و بعد تفکری هوست . البته من شخصا کنار نردبانم و به پله های سر به فاک کشیده مسیر می نگرم هرچند که صعود از این نردبان بشدت توانمدی می خواهد ولی من به همین پله های پایینی می نگرم و اروم آروم سعی می کنم به بالا برم . پله ها همین فایل هایی ست که به اشتراک گزاشته می شه و مارو به فلک لایتناهی میرسونه . خیلی خوشحالم که طعم ها رو دارم با لذت بیشتری مزه مزه می کنم . ومثل شربت سکنجبین وعسل در ظهر گرم تابستان می چشم . سپاس بودنم راسپاس . چشیدن طعم های خلقت را سپاس . گرفتن دوش ابگرم را سپاس . 🙏🙏🙏🌹🌹🌹🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️😉😉😉

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Niikii
   1399/04/05 02:49
   مدت عضویت: 1751 روز
   امتیاز کاربر: 2176 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 186 کلمه

   خدارو سپاس میگویم که زندگی با طعم این فایلها خیلی لذت بخش هست. خدا رو سپاس میگویم که زندگیم پر از طعم خدای وحردم هست. من طعمهای زیادی دارم خونه زیبا و پر عشق همسر و فرزندی که هر لحظه زندگیم را قشنگتر میکنند، سلامتی و وجود همه اعضای بدنم و سلامتی عزیزانم ، روابطم با فامیل و دوستان ، داشتن تحصیلات که هر لحظه اش با عشق همراه بود و کار و پول و خلاصه کلی امکانات و تسهیلات و شهر خوب و هوای سالم… خدا را سپاس بابت همه اینها و هر چیز دیگری که من هر روزم را با آنها نفس میکشم پر از طعم زندگین.. طعم آگاهی و روشنایی و دیده دل .. خدایا سپاسسس. من وقتی مادرم از دنیا رفت با خودم تکرار میکردم که هدایا شکرت که ٣٧ سال مادری مهربان و عاشق به من دادی و این طعم را من چشیدم. من یه بچه دارم و هر وقت تو فکرم میاد که بچه دوم را طعمش را نچشیدم به خودم میگم خدایا شکرت که طعم مادر شدن را به من عطا کردی که عشقش مطلقهههه❤️❤️❤️ خدا را سپاس

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سمیرا
   1399/04/04 19:48
   مدت عضویت: 1782 روز
   امتیاز کاربر: 7334 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 232 کلمه

   با سلام خدمت دوستان عزیزم و استاد خوبی ها.
   چقدر دنیا قشنگ و قشنگتر میشد اگه همه به جای حسرت خوردن دنبال طعم های خدا و خود بودن و سپاسگزار بودن .دنیا گلستان میشد.من از روزی که طعم های خدارو جستجو کردم حسادت و حسرت ازم دور شده و به مثبت ها فکر میکنم .و خیلی دلم میخاد که به قول استاد در رسیدن به طعم های خدا استاد بشم و لذت ببرم.
   من هر روز ساعتها روی پا هستم و هیچ وقت قدر پاهایم رو نمیدونستم و وقتی یه لحظه پاهام درد میگیرن میفهمم که چقدر از همه چیز غافلیم و مدام ناسپاسی میکنیم.
   خدایا شکرت که بدنی سالم دارم و میتوانم ببینم وبشنوم و گوش دهم .
   خدایا سپاسگزارم بابت داشتن اون ،یخچال،گاز ،لباسشویی،اینه ،غذا …
   خدایا سپاسگزارم بابت ماشینم که هر روز من رو به سرکار میبره چه طعمی داره رانندگی و راحت رفت وامد کردن.
   خدایا سپاسگزارم بابت طعم زیبای خانواده با چای مادر که وقتی چای میخوری باهاشون تمام خستگی هات درمیره.
   خدایا سپاسگزارم به خاطر داشتن دستهایم که میتوانم با ان تایپ کنم غذا بخورم یا درست کنم.طعم زیبای سلامتی
   خدایا سپاسگزارم بابت حقوقی که میتونم مخارجم رو تامین کنم طعم زیبای ثروت.
   خدایا سپاسگزارم به خاطر داشتن لباس مناسب برای بیرون رفتن.طعم زیبای داشتن لباس و پوشاک.
   خدایا سپاسگزارم بابت چیزهایی که بهم دادی و برای من عادی شده و مدام ناسپاسی میکنم .خدایا سپاسگزارم که من رو خالق زندگیم افریدی.خدایااااا ممنونم بابت همه زیبایییهایت…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار bahar_gh1365
   1399/03/23 19:54
   مدت عضویت: 1665 روز
   امتیاز کاربر: 1759 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 61 کلمه

   در ادامه میخواستم بگم
   من از این تمرین که زندگی با طعم‌ هر چیز دوست داشتنی رو ببینم در جهان و بدنبال آنها باشم و سپاسگزار وجودشان در دنیا باشم بینهایت لذت میبرم
   خیلی عالیه وقتی این کار رو میکنم به طور کامل حسادت رو در من از بین می‌بره و تمام وجودم از احساس خوب پر میشه
   خییییییلی عالیه
   واقعا ممنونم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار bahar_gh1365
   1399/03/23 19:49
   مدت عضویت: 1665 روز
   امتیاز کاربر: 1759 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 156 کلمه

   سلام و درود
   خیلی عالی بود استاد…. در ماه رمضان که سه چهار تا از فایل های زندگی با طعم خدا رو گوش داده بودم…..و برایم بسیار عالی بود و واقعا سعی کردم که تمام تمرین هایی رو گفته شده بود رو خوب و کامل انجام بدم و تمام خواسته هایم را دائما مرور میکردم و می‌نوشتم …
   و خیلی برام جالبه که میبینم خداوند منو در مسیر رسیدن به هر کدوم از خواسته هام قرار میده با دیدن یک مطلب جالب یه یک نوشته مرتبط با خواسته ام یا حتی منو در موقعیتی قرار میده که بتونم به خواسته ام نزدیک و نزدیک تر بشم
   و از این بابت بینهایت سپاسگزارم
   من از ابتدای فایل یک تا به حالا تغییرات خوبی رو در خودم میبینم و خداوند رو بینهایت سپاسگزارم
   استاد عزیز از شما بسیار سپاسگزارم..کلانتران دلنشین و روان و ساده هست .. انشاالله هرروز موفق تر از گذشته باشید. از خداوند برایتان سلامتی و شادکامی را آرزومندم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه قدیریان
   1399/03/20 15:33
   مدت عضویت: 1753 روز
   امتیاز کاربر: 477 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 109 کلمه

   خدایا سپاسگزارم به خاطر همه نعمت هایی که در زندگیم به من دادی و عاشق همه انها هستم و میدانم سپاسگزاری من بابت آنها باعث اقزایش آن میشود پس هر روز در دفترم می نویسم آنچه را دارم و دوست دارم وانچه راارزو دارم و بخاطر آنها هم سپاسگزاری میکنم و ایمان دا رم به لطف خداوند مهربان به آن میرسم

   چگونه ارزش داشته هایم را بفهمم؟ من از فکر یک لحظه نداشتن آن موهبت یا نبودن آن فرد در زندگیم واحساس بد ناشی از آن میتونم به ارزش والای داشته هایم پی ببرم
   پس هرروزه خدای مهربان شکر میکنم و برکت داشته هایم را شاهد هستم
   متشکرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار hkhandan31
   1399/03/02 10:25
   مدت عضویت: 1573 روز
   امتیاز کاربر: 127 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 366 کلمه

   سلام و دورود به همه عزیزان
   دیدن و توجه به طعم های خوب زندگی خودمان ؟ خدایا چقدر راحت و ساده مسیر وصل شدن و ارتباط با خودت را آسان کردی تا توجه کنم و درخواست کنم وتو بی حساب ببخشی . خدایا شکرت که همیشه منتظر اشاره من برای بزرگ شدنم هستی بدون هیچ قضاوت و محدودیتی و ما ساده می گذریم از نعمت هایی که داریم و به آنها عادت کرده ایم وبرایمان عادی هستند .خدایا طلب عفو و بخشش بخاطر بی توجهی ام و شکر بابت نعمت هایی که می دانم و نمی دانم و می بینم و نمی بینم و بیشمارند .
   خدایا شکرت که طعم وجود داشتن و زنده بودن را تجربه می کنم و لذت می برم ، خدایا سپاسگزارم بابت طعم بینایی که می توانم نقاشی رنگارنگ و زیبای طبیعت را مشاهده کنم ، خدایا ممنونم بابت طعم شنوایی و شنیدن صدا ی خوش و هارمونیک ، خدایا شکرت بابت طعم چشایی و دریافت مزه های متفاوت ، خدایا سپاسگزارم بابت طعم بویایی و توانایی لذت بردن از بو های خوش و دوست داشتنی و سپاس گذارم بابت زندگی با طعم داشتن زیبایی اندام ، با طعم داشتن دو  دست و دو پا که برای انجام کار ها به کسی یا چیزی وابسته نیستم و خودم کار هایم را انجام میدهم ، با طعم سلامتی ، با طعم عشق یک همسر فوق العاده ، با طعم وجود فرزندان نیک و فهیم ، با طعم داشتن فضای خانه گرم و صمیمی ، با طعم داشتن خانه ای برای زندگی ، با طعم داشتن ماشین ، با طعم داشتن لوازم خانگی و امکانات متعدد برای راحتتر زندگی کردن و لذت بردن و …
   توجهم به تک تک این طعم ها یعنی هر لحظه توجه به خدا و زیبایی های زندگی و سپاس گذاری و گرفتن احساس خوب و توجه به نعمت هایی که از درون و بیرون محاصره ام کرده اند .
   خدایا شکرت با توجه به این طعم ها بیشتر با هات هستم بیشتر با هات وقت میگذرونم بیشتر با هات ارتباط دارم بیشتر با هات حس خوب میگیرم بیشتر می شناسم ت ، بیشتر زندگی میکنم بیشتر لذت می برم  بیشتر توکل میکنم بیشتر اعتماد میکنم .
   با آرزوی سعادت و سلامتی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1399/02/25 01:07
   مدت عضویت: 1756 روز
   امتیاز کاربر: 11961 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 97 کلمه

   من انسانهای زیادی میشناسم که از لحظه های زندگیشون لذت میبرن همیشه شادن همیشه راضین وقتی میری خونشون به قول معروف میگی خونشون روح داره یک زمین روبروی خونمون بود که چندین سال خالی افتاده بود تا شروع به ساختن کردن اگر با زندگی با طعم خدا اشنا نشده بودم هر روز شکایت میکردم که خونم حالا تاریک میشه و…ولی.حتی برای اینکه سریعتر ساخته بشه براشون دعا کردم و اتفاقا خونه خیلی قشنگی داره میشه که دیدنش برام لذت بخش حداقل سودی که این کار برام داشت این بود که تو این بکسال چه قدر ارامش داشتم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 16070 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 142 کلمه

   من داشتم فکر می کردم که دو تا از فامیلا رو که می بینم همیشه در حالت آرامش هستند و حس خوبی می کنه آدم وقتی در کنارشان هست !
   واقعا آدم ازشون انرژی می گیره نوسان ندارن اصلا برعکس کسان دیگه که تمام انرژی آدم و می گیرن!
   همیشه همه فکر می کنن دیگران از اونها بهتر هستن از بس از بچگی شنیده آدم این حرفا و فلانی و ببین بخش اینجور فلانی اونجور همیشه ایناس در آدم‌ها بوده!
   ااین طعمهای خدا تو زندگی من خیلی بیکران هستش از نام بردنشون عاجز هستم اگه یادم باشه سعی می کنم هر روز تو دفتر بنویسم انشالله!
   خیلی فایل خوبیه ادمباید هر روز اینو تمرین کنه به قول شما توجه به اصل مهمه نه مقدار طعم! اگه بتونیم از این چیزهایی که داریم استفاده کنیم خوب و تشکر کنیم چیزهایی زیادتری وارد زندگیمون می شه انشالله

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار khandan614
   1399/02/13 21:27
   مدت عضویت: 1608 روز
   امتیاز کاربر: 21060 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 164 کلمه

   سلام خدمت استاد گرانقدر و دوستان عزیز ، خدایا شکرت بخاطر جهان هستی که بر پایه طعمهای خوب و راحتی اداره میشه من تازه دارم یاد میگیرم که این راحتی را چگونه پیاده کنم راحتی که نتیجه آرامش داشتنه و سپاسگذاری بخاطر طعمهای خوبی که هر لحظه تجربه میکنم بالاترین طعم اینه که به شکل انسان خلق شدم اشرف مخلوقات که خداوند فرصتی بهم دادکه با اندک آگاهی که درک کردم بتونم طعم زیبای عشق الهی را بچشم و هیچ وقت نمیتونم این طعم به چیزی تشبیه کنم خدایا شکرت ، بعد از اون طعم لاغری با ذهن که خیلی لذت بخشه ، خدایا شکرت به خاطر طعم سلامتی ، طعم همسر و فرزندان عالی ، طعم داشتن دوستان عالی ، طعم خونه ، طعم وسایل خونه ، طعم ماشین ، طعم خانواده خوب ، طعم طبیعت ، طعم دیدن زیبایها ، طعم چشیدن غذا های فراوان ، خدایا شکرت بخاطر طعم همه نعمتهای بیشمارت که من از گفتنش عاجزم هزاران بار شکر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Sara110
   1399/02/11 00:50
   مدت عضویت: 1773 روز
   امتیاز کاربر: 6
   محتوای دیدگاه: 211 کلمه

   سلام استاد عزیزم و دوستای خوبم
   استاد جان خیلی دوستون دارم خیلی حرفاتون بهم انرژی میده و خیلی به دلم می شینه شما ساعتها هم حرف بزنید دوست دارم صحبتهای شمارو گوش بدم،،،مخصوصا با چهره مهربون و پر انرژی و همیشه خندونتون،،، ممنون از شما
   استاد جونم خیلی جالبه اتفاقا امروز ی حرفی باعث شد که یاد یکی از نعمتام بیفتم و وقتی فایل شمارو دیدم یاد کلی از نعمتای دیگه ام افتادم،،، استاد عزیزم ما آدما خیلی فراموشکاریم،،، گاهی یادمون میره تو چه شرایطی هستیم و چه نعمتایی داریم،،، من دوست دارم تو این لحظه بعد از دیدن فایل شما بگم چه طعم هایی تو زندگیم دارم،،،
   طعم سلامتی،،، طعم داشتن پدر و مادر و خانواده خوب،،، طعم داشتن غذاهای خوب،،، طعم داشتن سقفی بالای سرم،،، طعم داشتن پس انداز داخل کارتم،،، طعم داشتن وسایل خوب،،، طعم داشتن ی خونه که به نام منه،،، طعم داشتن استاد خوبی مثل شما،،، طعم اینکه فرصت دارم برای اینکه حسابی دارم روی خودم و باورام کار می کنم،،، طعم رابطه خوب با خودم و خدای خودم،،، طعم خوب ساختن ی زندگی جدید واسه خودم،،، طعم خوب اشپزی،،، طعم خوب هوای عالیه بهار،،، بینهایت طعمی که باز هم وجود دارد و بسیاری از طعم های خوبی که به زودی در زندگیم جاری میشن به لطف خدای عزیزم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طوبی حاج احمدی
   1399/02/05 19:05
   مدت عضویت: 1759 روز
   امتیاز کاربر: 3344 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 366 کلمه

   سلام استاد عزیز ودوستان گرامی خسته نباشید
   نمیدونم چرا خداوند انسان را طوری افریده ک همیشه نگاهش ب بالاست ؟؟ وارزوها در دل دارد متاسفانه همیشه ب نداشته هایمان بیشتر فکر میکنیم تا داشته هایمان با اینکه همه ما حداقل زتدگی وسلامتی را داریم ولی از شرایطمون راضی نیستیم
   من فکر میکنم دنیای امروز خیلی سختر از گذشته است ما انسانها اختلاف طبقاتی را خیلی بیشتر نصبت ب گذشته می‌بینیم ودرک میکنیم …انسان همیشه زیاده خواه است وهمین مسایل باعث شده نتونیم نعمتهایی خودمونو درک کنیم نعمتهایی مثل سلامتی داشتن. خانواده داشتن نانی برای خوردن
   سقفی بالای سر سلامتی بچه هامون. عشق ک بینمتون وجود داره. هوای ک تنفس میکنیم زیبایی های ک در طبیعت وجود داره وما قدرت دیدن شونو داریم هر کدام از اینها نعمت بزرگیست ک خداوند مهربان برای ما افریده است
   ولی ماارزوهای زیادی داریم ک باعث شده نعمتهامونوفراموش کنیم چون جهان در حال تغییره هر لحظه ی چیز جدیدتری میاد وانها ک پول وثروت دارن استفاده میکنند ومتاسفانه بقیه حسرت میخورند ک ای کاش ما هم توانایی داشتیم ب اون چیزها برسیم
   استاد عزیزم حق با شماست ما باید دیدمونو عوض کنیم داشته های خودمونو ببینیم براشون شکر گذار باشیم ک حالمون بهتر باشه دیدمون ب دنیا واطرافمون وتغییر کنه با انرژی مثبت آز خداوند بزرگ وتوانا درخواست کنیم ک ب ارزوهامون برسیم
   درخواست کنیم وامیدوار باشیم
   تلاش کنیم وتوکل کنیم
   راضی باشیم. تلاش کنیم. توکل کنیم. امیدوار باشیم
   شکر گذار باشیم خوشحال باشیم تا دنیا برای همه جای خوبی بشه وهمه ب ارزوهاشون برسند انشاالله
   طعمهای خوب زندگی من
   یکی از طعمهای خوب زندگی من یک نوه خوشگل ک خدا بهمون داده ک نعمت خیلی بزرگیه وخدارا شاکرم
   خدایا شکرت ب خاطر سلامتی شوهرم
   خدایا شکرت ب خاطر استاد خوبم ک نگاه منو تغییر داد
   خدایا شکرت ب خاطر سلامتی وتناسب اندامی ک دارم
   خدایا شکرت ب خاطر ارامش ذهنی ک دارم
   خدایا شکرت ب خاطر سلامتی شوهرم
   خدایا شکرت ب خاطر دوستی ومحبت بین فرزندانم
   خدایا شکرت ب خاطر سلامتی مادرم ک احتیاج ب کمک ندارد
   خدایا شکرت ب خاطر توانایی هایی ک در اختیار من گذاشتی
   خدایا شکرت
   استاد سپاسگذارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faridehhasani5455
   1399/02/04 20:27
   مدت عضویت: 1690 روز
   امتیاز کاربر: 23453 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 177 کلمه

   روز ۶۲تکرار
   سلام‌ و وقت بخیر
   زندگی با طعم های مورد دلخواهم چقدر زبباست
   من دفترهایی دارم که سالهاست از طعم هاییکه دارم به جهت سپاسگذاری هر صبح مینویسم وشبها مرور میکنم که هر لحظه یادم باشه که چقدر نعمت های بیشماری داریم که برایمان عادی شده و دیگه خوشحالمون نمیکنن،همین یه خرید کردن راحت وبدون استرس که قبلا میرفتیم و الان باید با ماسک والکل ودستکش بریم اونم با کلی ترس،عجله ،بعدشم بیاییم خونه تمام لباسا و خریدامونو بشوریم ،اونهمه بیرون و گردش وسینما وتفریح میرفتیم ولی واسمون عادی شده بود ،الان دلمون میخواد باشگاه بریم ،استخر بریم ،چقدر طعم های خوب داشتیم و داریم وباید سپاسگذارشون باشیم
   خدایا سپاسگذارم برای طعم سلامتی خودم وخانواده وبچه هام که براحتی زندگی میکنیم
   خدایا سپاسگذارم که امروز با دخترانم زولبیا درست کردیم وبا چایی خوردیم و کلی با هم خندیدیم
   خدایا سپاسگذارم برای اینترنت وگوشی که دارم براحتی باهاش کار میکنم ومیتونم همزمان به هر جای دنیا وصل بشم
   زندگی با طعم خونه وماشین ،وسایل رفاهی ،سلامتی،خوراکی های خوشمزه،باران زیبا،دوستان عالی،بودن در اینجا و لاغر شدن با ذهن خیلی لذت بخشه خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار من میتوانم
   1399/02/02 16:16
   مدت عضویت: 1611 روز
   امتیاز کاربر: 9998 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 70 کلمه

   سلام.طعم های خوب زندگی من: طعم کمد و کتابخانه داشتن خدایا شکرت . طعم لپ تاپ داشتن ، طعم ثروت،طعم خانواده و روابط خوب داشتن.طعم موبایل ،طعم هندزفری بلوتوثی،طعم احساس خوب داشتن،طعم سلامتی ،طعم لاغر شدن.
   من باید خودم آیینه ی خوبی هایم باشم و آنها را ببینم.در زندگی من طعم های خوب زیادی از خداوند وجود دارد.و من دوست دارم و میخواهم که این طعم ها هرروز افزایش پیدا کنند.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار بهار تهرانی
   1398/12/19 19:52
   مدت عضویت: 1738 روز
   امتیاز کاربر: 691 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 175 کلمه

   با سلام
   استاد چقدر این فایل ها زیباست و نکات آموزنده داره .شاید من چند سالی باشه که تمرکزم روی نعمت ها بیشتر شده باشه اما آنطوری که شما توضیح می دهید با این فایل ها اثرش ده ها برابر میشه .
   اولاً این وازه طعم برای نعمت ها خیلی جالبه و مطلب دیگری که اولین بار بود شنیدم و خیلی عالی بود تفوت نگذاشتن بین یک مقدار کمی از یک نعمت و مقدار بیشتری که می خواهیم . من خودمو بگم هر نعمتی را که از دست داد ه ام در زندگی دقیقاً به خاطر این بوده که قدردان نبوده ام و همیشه چون بیشتر می خواستم این مقداری را که داشتم را نمی دیدم و به خاطرش شاد نبودم و حتی از زندگی هم لذت نمی بردم .اما امروز یاد گرفتم هر طعم نعمتی را که دارم ببینم و برایش شاد باشم و شکرگزار تا بیشتر شود .همیشه زبانی این ها را می گفتم ، اما در عمل ناسپاس بودم .امیدوارم از این به بعد یک بنده شکرگزار واقعی باشم .از شما بسیار متشکرم استاد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شیرین محصلی
   1398/11/25 18:34
   مدت عضویت: 1783 روز
   امتیاز کاربر: 14953 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 68 کلمه

   خدایا شکرت به خاطر طعم مادر بودن ،خدایا شکرت به خاطر طعم روابط خوب داشتن باهمسر ،خدایا شکرت به خاطر داشتن رابطه خوب با خانواده خودم،خدایا شکرت به خاطر داشتن درآمد خوب، خدایا شکرت به خاطر داشتن خونه خوب ،خدایا شکرت به خاطر داشتن تن سالم ،خدایا شکرت به خاطر داشتن دوستان وهمکاران خوب،خدایا شکرت به خاطر همه ی نعمتهای بی دریغی که ارزانی من کردی ،شکرت شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 16070 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 134 کلمه

   من یه دفترچه دارم که نمرینات طعم ها رو تو اون نوشتم هر روز دقت می کنم به اطراف و می نویسم
   مثلا امروز خدایا ممنون و سپاسگزارم زندگی با طعم هوای خوب و عالی چقدر لذت بخش است
   خدایا ممنون و سپاسگزارم زندگی با طعم دور هم بودن خانواده چقدر خوب و لذت بخش است
   و اگه بخوام همه و بنویسم اینجا خیلی طولانن میشه
   خدایا ممنون و سپاسگزارم زندگی با طعم این همه نعمتهای فراوان چقدر خوب و لذت بخش است
   پس خر جا که می رژیم بهتره که توجه کنیم به طعمهای خوب و خدا رو شکر کنیم! تا بتونیم خوب رشد کنیم بریم به قسمتهای بالاتر و از هر چیزی که الان داریم خیلی لذت ببریم و شکر گذار باشیم که خدا اونها رو بیشتر می کنه وقتی که ما شکر گذار باشیم!

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار من میتوانم
    1399/02/02 16:20
    مدت عضویت: 1611 روز
    امتیاز کاربر: 9998 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
    محتوای دیدگاه: 26 کلمه

    سلام دوست عزیز چه قدر از کاری که انجام میدین لذت بردم و منم از امروز یک دفترچه برای ثبت طعم های خوب اختصاص میدم .

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahla mahmoudi
   1398/10/11 02:51
   مدت عضویت: 1783 روز
   امتیاز کاربر: 24037 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 259 کلمه

   سلام استاد عزیز و گرامی و دوستان عزیزم
   گوش دادن به این فایل چقدر مرا آگاه کرد از این همه طعم های شیرین و لذت بخش در زندگیم که توجه ای به آنها نداشتم و آنها را یک امر طبیعی در زندگیم می دیدم در صورتیکه خیلی از آنها را خیلی از انسانها ندارند
   در درجه اول از خدای مهربانم عذرخواهی میکنم به خاطر بی توجهی ام از این همه نعمت های که در اختیار من قرار داده است که طعم های این نعمات چقدر عالی و لذت بخش است
   اگر بخواهم آنها را تک به تک اسم ببرم و برای طعم لذت بخشی که به زندگی ام میدهند سپاسگزاری کنم ساعتها طول میکشد پس راه دیگر از سپاسگزار بودن برای تمام نعمت های داده شده از طرف خداوند مهربانم را در پیش میگیرم و آن شاد بودن و شاد زندگی کردن و آرامش داشتن است که اینرا از این دوره تناسب فکری آموختم که وقتیکه شاد زندگی کنی داری از خداوند برای نعمت هایی که دریافت کردی سپاسگزاری میکنی
   البته هر روز صبح که از خواب بیدار میشم و مشغول دعا و مناجات هستم این نعمتها را دسته بندی کرده و از بابتشان شکر گزاری میکنم ???
   چه احساس خوبیه وقتیکه متوجه میشیم که خدا ما را انتخاب کرده و به این مسیر تناسب فکری راهنمایی کرده تا ما بتوانیم این همه درسها و آموزشهای ارزنده را دریافت کنیم و به درجات بالاتری از زندگی مان ارتقاء پیدا کنیم و طعم دلنشین نزدیک بودن به خدا را بچشیم خدایا بینهایت از تو سپاسگزارم و بینهایت دوستت دارم ??????❤❤❤

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 895 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 317 کلمه

   با سلام خدمت استاد عزیز ودوستان خوبم
   خدایا اول سپاسگذارم به خاطر چشیدن طعم تغییر و این هدایت زیبا .
   من توی این مدت خیلی از طعم ها رو دارم میچشم که قبلا از دید من مخفی بودند ،بودند در زندگی من وجود داشتند اما من اونها رو نمیدیدم وحالا با چشیدن این طعمها خیلی حال وروزم بهتر شده واحساساتم خوب هست .
   خدایا به خاطر چشیدن طعم سلامت خودم وخانواده ام از تو سپاسگذارم .
   خداوندا به خاطرچشیدن طعم داشتن ارامش و رفتار خوب با خانواده ام از توسپاسگذاری میکنم .
   خدا وندا به خاطر چشیدن طعم فرزندی سالم ومهربان وباهوش از توسپاسگذارم
   خداوندا به خاطر چشیدن طعم داشتن پول وقدرت خرید خیلی از چیزهایی که دوست دارم ولازم دارم ازتو سپاسگذاری میکنم .
   خداوندا به خاطر چشیدن طعم گوشی که انقدر به من کمک میکنه در تماس گرفتن دیدن نقشه ها واموزشهام ازت سپاسگذارم .
   خداوندا به خاطر چشیدن طعم داشتن ماشین ازتو سپاسگذارم .
   خداوندا به خاطر چشیدن طعم خانه که سرپناهی امن برای من وخانواده ام است از توسپاسگذارم .
   خداوندا به خاطر چشیدن طعم راحتی در انجام کارهای خانه با وسایل اشپزخانه مثل غذاساز ،گوشت کوب برقی ،لباسشویی،وترازو ،سماوربرقی ویخچال که امروز خیلی از اونها استفاده کردم ازتو سپاسگذارم .
   خداوندا نمیتوانم از همه طعمهایی که چشیدم یکی یکی بنویسم انقدر این طعمها در زندگی من زیاد هستند که قادر به نوشتن انها نیستم.طعم هایی چون طعم زنده بودن وزندگی کردن با خانواده ،طعم یک روز خوب داشتن با خانواده ان ،طعم داشتن دستان وپاهای سلامت ،طعم داشتن تک تک اعضا وجوارح بدنم که همه سالم وسلامت و خیلی منظم ودقیق کار خودشون رو انجام میدن .طعم داشتن احساس خوب ،طعم شادی وشوخی کردن با پسرم وخندیدن شیرین پسرم .
   طعم خوردن یک چایی لذت بخش در ارامش و صمیمیت با خانواده ام .خدایا اینها طعمهای کوچکی نیست از تو ممنونم که لیاقت چشیدن این طعمها رو به من دادی .وازتو میخواهم هر روز چشیدن این طعمهای خوب رو داشته باشم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار عشق
   1398/10/10 19:55
   مدت عضویت: 1783 روز
   امتیاز کاربر: 4297 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 112 کلمه

   روز شصت و دو تکرار:
   در مورد زندگی با طعم چیزهایی که دوست داریم داشته باشیم و چیزهایی که داریم و با توجه به طعم دلپذیرشون احساس سپاسگزاری بیشتری رو میتونیم تجربه کنیم باید بگم که من هر دو کارو با شروع دوره‌ی مقدماتی به مرور یاد گرفتم و انجام میدم. این کارا باعث میشه حس و حال خیلی خوبی داشته باشم و قدر داشته‌هامو بدونم و دریچه‌های دریافتم رو برای پذیرش نعمت‌های بیشتر باز نگه دارم.
   البته در این موارد هر قدر ادم بیشتر بشنوه و هر قدر بیشتر تمرین انجام بده بازم جای تکرار و تمرین بیشتر هست.
   بسیار فایل مفید و مهمی بود و ازش خیلی لذت بردم ممنون از استاد عزیزمون???.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سپیده منیعی
   1398/10/10 05:18
   مدت عضویت: 1764 روز
   امتیاز کاربر: 11269 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 566 کلمه

   امروز دقیقا در هنگاه شنیدن این فایل در حال رانندگی بودم و داشتم با ویز به سمت مقصد میرفتم دقیقا همون موقع ویز برام پیام داد که شما حدود چهار هزار کیلومتر امسال با ویز رانندگی کردید یعنی چیزی حدود ۸۱مسابقه دو ماراتون ولی راحت تر??یعنی من از تعجب داشتم تصادف میکردم که دیگه اینو چطوری میشه توجیه کرد که من دقیقا در ساعتی که دارم فایل طعم داشتنو گوش میدم و دقیقا داشتم با خودم فکر میکردم که درسته اپتیما نداری ولی بابا ماشین توهم طعمش همون طعمه که یهو ویز به من این پیامو داد. فکر کن اگه صد سال پیش به دنیا اومده بودی برای طی کردن همین مسیرها باید اینقدر راه میرفتی که میمردی یا نهایتا با شتر و اسب و الاغ طی طریق میکردی که نه بخاری داشت نه کولر نه ضبطی که بتونی موزیک گوش بدی و خلاصه اینجوری واقعا احساس میکنم و مطمئن شدم که همه چی دست به دست هم میدن تا من در مسیرم باشم و روز به روز پیشرفت کنم .واقعا تا به امروز که حدود دوسالی میشه من از ویز استفاده میکنم ی همچین پیامی واسم نیومده بود یا نمیدونم شاید اومده بود ‌من چون در مدار نبودم نگرفتم موضوع رو و جالب‌تر اینه که من زبان انگلیسیم خیلی خوبه ولی تنبلم نسبت به استفاده ازش مگر اینکه در مسافرتی یا نسخه ی دارویی یا سرچ کاری مهمی مجبور شم ازش استفاده میکنم جوری که حتی فیلمم میبینم با اینکه متوجه میشم ولی زیرنویس میخونم واسه اینکه حوصله گوش دادن هم ندارم و بازهم اینجا ی شگفتی بزرگ دیگه واسه خودم هست منی که کنسرت خواننده مورد علاقم میرم ولی حتی با اینکه هزار بار آهنگاشو شنیدم ولی چون خوب گوش ندادم شعرها رو غلط غلوط میخونم چطوری ساعت‌های زیادی در روز بادقت فایل گوش میدم و حتی گاهی جمله ی بعدیو حدسم میزنم .حالا خلاصه این ذهن تنبل در بکارگیری آموزه هاش یهو وسط ترافیک خیابون آزادی در اوج ساعت شلوغی این پیام ویزو دید و به سرعت واسه من ترجمه کرد به خدا که اگه فارسیم بود تو اون شرایط امکان نداشت من بتونم ی حواس اضافه پیداکنم که هم رانندگی کنم،هم فایل با دقت گوش بدم،هم حواسم به گوشی باشه راهو گم نکنم ودر نهایت هم سریع پیامو ترجمه کنم???خلاصه که قشنگ روزمو ساخت این فایل و این پیام جوری که دیگه بعدش همش لبخند رو لبم بود که ببین چه لذتی بالاتر از این که تو هدایت شده ایی و واقعا روز به روز توانایی هایی ازت سر میزنه که خودتم باورت نمیشه ،همه ی اینا داره ریز ریز باور منو قویتر میکنه که من به هرچی میخوام میرسم لاغری که کاری نداره ،لاغری شروع کاره تازه،اینقدر امروز حالم خوبه که دلم نمیاد بخوابم وقتی میتونم این زمانو بزارم و کارهایی بکنم که خوشحالم میکنه چرا بخوابم اخه من سالهاست غصه دار چاقیم یعنی حتی در زمان فوت پدرم که از زور ناراحتی نمیتونستم غذا بخورم ذهنم هی فشار میاورد که اینجوری خوبه ،همینجوری ناراحت بمونم تا متونی چیزی بخوری و لاغر شی و دقیقا همه ی فامیل در حیرت بودن که من این همه اشکو از کجا میارم که روز ‌وشب اینقدر گریه میکردم تا خوابم میبرد و لاغر هم شدم ولی لاغر نماندم??خداییش آرامشی که بعد از درد میاد خیلی طعم خوبی داره منم الان مثل آدمی میمونم که از درد چاقی راحت شده و به ارامش رسیده و واقعا خدارو واسه همین ی طعمشم خیلی شکر میکنم .???

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 6
   محتوای دیدگاه: 141 کلمه

   سلام و خداوت آقای عطارروشن .
   صحبت های شما خیلی آموزندس. طعم نعمت های خدا تو زندگی من خیلی زیاده ، فقط قبلا خیلی نمیدیدم.
   طعم آرامش
   طعم داشتن شوهر خوب و داشتن جا و مرتبه خوب برای شوهرم روزی زیاد
   طعم اینکه احساس میکنم خدا هر لحظه تو زندگی من حس میشه
   طعم داشتن لذت همین الان که رو مبل نشیتم و دارم با گوشیم این پیام رو مینوسم همه این ها یعنی من خیلی طعم خوب دارم طعم داشتن خونه ای که توش باشم و داشتن مبلی که روش بشینم و داشتن گوشی مورد علاقم و اینترنت و همه اینهارو دارم که به شما پیام میدم. طعم خوب تو زندگیم زیاده هیچ طعمی بالاتر شکر گذاری از خداوند نیست که حالم رو خوب میکنه و طعم ورود شما به زندگی من و شوهرم. و خیلی…. طعم هاب دیگه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا
   فریبا
   1397/12/18 20:58
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 168 کلمه

   سلام
   چشیدم
   طعم آگاهی را
   هدایت شدم
   یافتم
   دلیل و معنای سپاس گزاری را
   معنای صلات را
   آقای روشن صادقانه نمیتونستم تمرین جلسه ده رو انجام بدم بعد یک هفته و حدود ۱ ساعت پیش وقتی دوباره شروع به مرور دوره کردم تا جلسه دهم..بعد از ۳ فایل اول خدا گفت و من نوشتم در دفترم
   گفت فریبا سپاس گزاری یعنی از زمانی که تغییر را شروع کرده ای و ذهن و روحت به هم نزدیکتر شده اند نتایج آن در زندگی ات مشهود شده
   پس پول بیشتر …خرید لوازم مورد نیاز براحتی….سفر..لذت…خوشی…راحتی…حس خوب همگی بخاطر این هست که فاصله ذهن و روح کمتر شده است
   پس این هارو بیاد بیار و تایید کن
   این تازه اول راه
   آقای روشن من هر لحظه خدارا میخوام
   این نهایت لذت من
   من با این دوره مدارمو بالا بردم
   از خدا ممنونم
   حتی شاید برای خیلی ها عجیب باشه البته برای شما قطعا نه ولی دلیلی برای تشکر از شما نمیبینم….شما رو خدای راحتی ها در مسیر من قرار داد…
   فقط به شما تبریک میگم بخاطر آگاهیهای نابتون
   خوشحالم که فرکانسمو بالا بردم و با شما در یک مدارم..
   ????

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا
   فریبا
   1397/12/17 21:06
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 209 کلمه

   طعم
   چشیدن
   طعم خدا چیست
   لحظه ای که روح و ذهن در هماهنگیست
   و ارتعاشاتی را که از جهان اطراف میگیرد بدون قضاوت و تحلیل کردن میپذیرد
   آرامش و لذتی بالاترز این نیست که انسان بتواند تجربه کند
   پذیرش ارتعاشاتی که از طریق حواس میگیری
   در این لحظه اسکناس اسکناس است بدون اینکه ما آن را پول کثیف یا مایع ارزش بدانیم
   و در صورت تمرکز بر آن بدون پیش داوری ،آن فرکانس(اسکناس)را گسترش میدهیم
   حس خوب دادن و چشیدن بنظر من یعنی بدون قضاوت آن را پذیرفتن
   ما یک دستگاه تولید فرکانسیم و خالق بودن یعنی همین
   و با تمرکز بر هر فرکانسی آن را گسترش میدهیم
   بنابراین حالت اصل هر فرکانسی در جهان رو به گسترش و پیشرفت بودن است
   و انسان هم در حالت پذیرش رو به پیشروی است
   و چون برای خلق کردن هر فرکانس بایستی مقدار مشخصی ارتعاش فرستاده شود ،تمرکز نیاز است
   کاری که همواره انجام داده ایم
   ازین پس خلق کردن ذهن مطابق با روح خداییمان خواهد بود
   سلامتی بهتر..راحتی بهتر که شامل داشتن خودرو با کیفیت ،خانه بزرگ‌ و زیبا با وسایل مورد نیاز با کیفیت برای راحتی بیشتر…شادی درونی بیشتر…استقلال مالی…
   پس چشیدن طعم خدا
   یعنی چشیدن طعم سلامتی ثروت الهی و شادی و مهر
   در فرکانس های اطرافمان است
   فرکانس هایی که به آنها توجه نداشته ایم
   و باید به جریان خلقت واردش کنیم.
   احساسات خوب برای استاد روشن??

   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نازنین
   نازنین
   1397/11/29 04:58
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 71 کلمه

   استاد شما در کلاستون بارها اشاره کردید که خیلی از مطالبی که می گیرد الهامات ذهنی هست
   واقعا دسته بندی مطالب و ارابه اون به این شکل خیلی فوق العاده است
   خیلی فکر کردم به اینکه چقدر این واژه طعم درست و بجا انتخاب شده و چه حس خوبی به آدم میده
   از نظر من شما انسان فکوری هستید و خداوند شما را لایق دیده که چراغ راه افراد دیگر باشید

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار شادی
    شادی
    1397/12/16 05:53
    امتیاز کاربر: 0

    نشان های دریافت شده

    زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
    محتوای دیدگاه: 176 کلمه

    دیدگاه من در مورد این فایل واقعا چقدر طعم های زیادی در زندگی خودم دارم که گاهی آنها نادیده بود طعم سلامتی وطعم آزادی و طعم داشتن زندگی سالم طعم خواب راحت طعم همسر طعم فرزند سالم و صالح طعم مادرشدن طعم اعتماد به نفس.طعم زندگی راحت و آرام وطعم خانه وطمع ماشین وطعم راه و آسایش وطعم انتخاب و خیلی طعم های دیگر که واقعا جای شکر داره و ممنون از شما که تلنگری زدید به من که شکر گذار باشم گرچه قبلا هم بودم ولی گاهی نق می زدم و شاکی بودم ولی الان آگاه شدم ودیروز در حین رانندگی یک ماشینی که دوست داشتم جلوم بود وهمان جا بلا فاصله گفتم خدایا شکرتطعم همچین ماشین ویک لحظه فکر کردم دارم باهاش رانندگی می کنم وذوق فوقالعادهای کردم وعالی از این همه آگاهی و حس خوبی برای من به وجود آوردید به قول معرف من به ته خط رسیده بودم و خیلی خسته از این موقعیت و لی شما من را ز نده کردید ودایم صدای شما تو گوشم هست و واقعا ممنونم

    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه
   فاطمه
   1397/11/18 22:27
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 291 کلمه

   سلام به همه ی دوستانم و استاد عزیزم
   تمرین :طعم های خدا در زندگی من:
   طعم تفکر، طعم بینایی، طعم بویایی، طعم چشایی، طعم لامسه، طعم سلامتی، طعم احساس خوب، طعم زیبایی، طعم تکلم، طعم دست، طعم حرکت و پاهای سالم، طعم اندامی متناسب، طعم شادی، طعم پذیرفتن خودم و دوست داشتن خودم، طعم مهربانی، طعم دوست داشتن، طعم پدر، طعم مادر، طعم برادر، طعم حمایت، طعم خانواده، طعم عشق، طعم محبت، طعم ثروت، طعم شکرگزاری، طعم دوستان خوب، طعم مثبت اندیشی، طعم زیبایی موها، طعم صورتی شاداب و صاف، طعم صدای زیبا، طعم موبایل،طعم خانه، طعم امنیت، طعم فرش، طعم مبل، طعم یخچال، طعم عبادت، طعم زندگی، طعم ماشین، طعم ارتباطات خوب و عالی، طعم آرام، طعم خدا ❤️

   وقتی لباس زیبایی در ویترین مغازه میبینم :خدایا شکرت زندگی با طعم لباس های زیبا
   وقتی زن و شوهری میبینم که رابطه خوبی دارن:خدایا شکرت زندگی با طعم عشق و احساس خوب
   وقتی کسی موفق میشه، ازدواج میکنه یا اتفاق خوبی براش میوفته : خدایا شکرت زندگی با طعم موفقیت
   وقتی ماشین دلخواهم رو میبینم :خدایا شکرت زندگی با طعم ماشین دلخواه
   وقتی کسی رو میبینم که کاملاً متناسبه:خدایا شکرت ? زندگی با طعم تناسب اندام..
   وقتی گوشی مورد علاقه ام رو میبینم:خدایا شکرت زندگی با طعم موبایل دلخواه
   + به همرا آرزوی سلامتی و موفقیت بیشتر برای تمام انسان هایی که شرایطشون رو میبینم و لذت میبرم که خداوند چه قدر راحت نعمت میبخشه. میگم نوش جانتون نعمت های زندگیتون. خدا بیشترش کنه.. ???
   خدایا دوستت دارم که انقدر طعم های فوق العاده در این دنیا و زندگی من قرار دادی و هر لحظه در حال بیشتر کردن نعماتت هستی… ازت ممنونم که بی اندازه نعمت به من میدی تا طعم حضورت در زندگیم رو بیشتر بچشم.
   سپاسگزارم مهربان خدایم برای تمامی ثروت هایی که به من می‌دهی..

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پناه
   پناه
   1397/11/11 09:19
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 173 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و بزرگوارم???
   با گوش دادن به این فایل اول از همه خنده رو لبام اومد.
   واقعا برام این جمله مقدس بود که فرمودین داشتن مقدار زیاد از نعمتی دلیل بر خوشبختی و لذت بردن زیاد از اون چیز نیست.خیلی زیاد این جمله مقدس آرومم کرد و فکرم رو باز کرد.
   خدای بزرگم طعم اعتماد چقدر احساس خوب میده.طعم شادی و خنده از ته دل چقدر لذت بخشه.طعم سلامتی و احساس خوب وجودداره.طعم داشتن یک دوست خوب چقدر لذت بخشه.طعم انرژی مثبت بسیار لذت بخشه.طعم داشتن هوای خوب وجودداره.

   تمرین جلسه دهم:طعم دیدن خنده ی پدر و مادر و وجودشون در زندگیم.طعم داشتن ثروت.طعم داشتن خانه از خودمون.طعم وجود سلامتی جسمانی.طعم وجود یک گوشی خوب و هوشمند.طعم وجود راه رفتن به راحتی و با پاهایی سالم.طعم وجود اتاق قشنگم.طعم دیدن دنیای پیرامونم به راحتی.طعم لمس کردن.طعم داشتن نگاه خداوند.طعم خندیدن.طعم داشتن اندامی متناسب.طعم داشتن فکری عاقلانه.طعم داشتن چهره ای کامل و زیبا.طعم داشتن دوست داشتن خودم.طعم داشتن پاکی.طعم داشتن زندگی ارام.

   خدایا ممنون و سپاسگذارم بخاطر داشتن این همه نعمت که قابل ستایش هستند.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مریم یوسفی
   مریم یوسفی
   1397/07/12 09:24
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 23 کلمه

   مرسی استاد.این شمایید ک توجه ما رو ب این همه نعمت معطوف کردید و ب ما یاداوری میکنید ک شکرگذار داشته ها باشیم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مریم یوسفی
   مریم یوسفی
   1397/07/12 06:17
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 142 کلمه

   سلام و صبح بخیر خدای خوب و مهربان و بخشنده و وهاب و غنی و قادر و متعال و عاشقم
   خدای مهربانم بابت همه طعمهایی ک در زندگیم قرار دادی سپاسگذارم .طعم خوش سلامتی و ثروت طعم داشتن خانواده و دوستان خوب . طعم زندگی در دل طبیعت زیبای تو ک بسیار شگفت انگیز افریدیش
   طعم دیدن جانوران زیبایی ک در اطرافمان هستند و بسیار فوق العاده اند . طعم شنید ن صدای این پرندگان ک هر روز لای شاخه های درختان نغمه سرایی میکنند و گوشهایی ک میتوانند انها را بشنوند وهمه این طعمها چقدر دلچسب است .خدایا سپاسگذارم. طعم غذاهای لذیذی ک هر روز برای خوردن داریم .طعم لباسهایی ک برای پوشیدن داریم طعم خانه زیبا و بزرگ وسط یک باغ زیبا طعم رودخانه های اطراف خانه ک میتوانیم در انها ماهی بگیریم و چه خوشمزه است طعم انها . خدایا سپاسگذارم….

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار آسیه
   آسیه
   1397/06/27 16:16
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 146 کلمه

   من هم تو زندگیم طعمای خیلی زیادی هست که از جمله طعم داشتن بینایی و شنوایی و چشایی که بی نهایت سپاسگذارم طعم داشتن خانواده عالی و دوستان عالی و ثروت و خانه و ماشین خوب و رفاه و آسایش و امنیت و طعم آرامش و حضور خدا و طعم شیرین هدایتم به این مسیر عالی و خیلی طعم های بینظیری که زبانم از شمردن آنها ناتوانه و طعم داشتن استاد و راهنمای بزرگی که راهنمای من در شناخت بهتر خودم و خدای مهربونم و بی نهایت خوشحالم که منو در مسیر درست زندگی با طعم دلچسب و شیرین خدا قرار داده با طعم شیرین تفکر و اندیشیدن و هر لحظه حس نزدیکی بیشتری به خدا رو حس میکنم و این طعم های بی نظیر رو بهتر و بیشتر متوجه میشم و لذتشون رو حس میکنم و درک میکنم خدایا شکرت

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مه گنج‌
   مه گنج‌
   1397/06/18 22:13
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 684 کلمه

   سلام خدای مهربان وهستی بخشم
   سلام براستاد عزیزم ودوستان بزرگوارم
   خداوندا نمی دانم از کدام طعم های خوشمزه ات سپاسگزاری کنم زبانم قاصر از سپاسگزاری ودستانم از نوشتن آنها عاجز. چگونه سپاس طعم های فراوانت را بگویم حتی ذهنم از به خاطر آوردن آنها باز می ماند .خداوندا از تو سپاسگزارم بابت طعم انسان بودنم چون طعم انسان بودن ویک موجود صاحب اختیار بزرگترین وعالی ترین طعمی است که آنرا چشیده ام ومی چشم طعم اینکه از روح خود در من دمیدی ووجودم را از وجود خودت آفریدی وقدرت وتوانایی خودت را در من قراردادی . چگونه خداوندا سپاسگزار این طعمت باشم .لحظه ایی به فکر فرو می روم می اندیشم اگر من یه تکه سنگ در کنار ساحلی افتاده بودم ویا در دل کوهی آیا باز هم این طعمها را می چیشدیم ،هرگز هزگز هرگز نمی چشیدم .وقتی مانند یک کرم آماده ی تغییر می شوم پیله ایی را به دور خود می تنم وخود را از تمام افکار منفی وهر آنچه در اطراف هست دور میکنم آرام آرام پیله ام می شکافم وپروبال زیبای خودرا از پیله بیرون می آورم وبا افکار زیبای الهی تبدیل به پروانه ایی زیبا می شوم ودر جهان پرواز میکنم وبه هرسو پرواز میکنم واز زندگیم لذت می برم و از طعم آزادیم لذت می برم ،نهایت لذت تا اگر روزی فرارسید که جهان را ترک کنم دیگر نگران نباشم وحسرت آنرا نخورم چرا من بال پرواز داشتم ولی از طعم پرواز وبال زدن استفاده نکردم .استاد عزیزم من مانند این پروانه درحال تغییر مدارهایم هستم وهرروز پر از طعم های جدید ولذت بردن از آنم .طعم لذت بخش انسان بودنم انسان آزاد بودنم طعم خوش داشتن روح الهی که در لحظه می توانم به تمامی جهان وکهکشانها سیر کنم طعم خوش دیدن زیبائیهای خالق جهان دیدن طبیعت زیبای جهان طعم فراوانی نعمت. از همه زیباتر برای من طعم آرامشی که اکنون با خداوند دارم آرامشی از جنس خدا به به وقتی چشمانم را می بندم ومی گویم خدا چنان آزامشی سراسر وجودم را فرا می گیرد که تا کهکشانها سیر می کنم ودر وجود خداوند یکی می شوم طم عشق ومودت اول عشق به خودش بعد طعم عشهای زمینی عشق به پدرو مادر عشق به همسر وفرزند عشق به طبیعت و….طعم عشق بازی با خداوند وقتی با او هم صحبت میشوم همه چیز را فراموش میکنم حتی خودم را سالها بود طعم عشق را در دیگران جستجو میکردم اما الان دیگر میدانم من خدایی دارم که هر لحظه با منه وبه حرفهای من خوب گوش میکنه وآرام جوابمو با الهاماتش میده طعم داشتن خانواده طعم داشتن دوستان خوب طعم خوب شنیدن طعم چشیدن غذا های متنوع ورنگارنگ طعم داشتن چندین خانه طعم داشتن ماشبن طعم داشتن ثروت وپول فراوان طعم قدم زدن در جهان زیبا طعم سلامتی جسم وروح طعم زیبایی جسم وروح طعم داشتن شغل خوب وآرام بخش طعم خواب راحت وآزام طعم بیداری وزندگی مجدد پس از خواب آرام طعم داشتن تمام امکانات زندگی ووسایل مورد نیاز طعم داشتن آب وبرق طعم داشتن تلفن طعم داشتن سواد خواندن ونوشتن و و و و از کدوم طعم ها بگم کدوم طعم ها اگر بخوام طعم ها را بگم ط زبانم از داشتن اعضا وجوارح بدنم وطعم داشتن این بدن عاجز می مونه چه برسه بخوام طعم های دیگر را نام ببرم هر ثانیه از زندگیم طعم حیات را می چشم هر لحظه از زندگیم طعم لطف وفضل بی منتهای الهی را تجریه می کنم طعم احساس خوب این روزها که بسیاری از افراد ومردم درحال چشیدن طعم های ناخواسته ی خود هستن من در حال چشیدن بهترین طعم ها هستم آنها در حال چشیدن طعم گرانی وگلایه از این وآن من در حال چشیدن این طعمم که خدایا شکرت که من اینقدر پول دارم که می تونم مایحتاجم راخرید کنم وقتی در جمعشان هستم حرف میزنند من اصلا حرفهای اونها را نمی شنوم در اون لحظه من درذهنم درجای دیگری در سیر وسفرهستم بعدا من فقط سر تایید تکان میدهم .استاد از کدوم طعم ها بنویسم نمی دونم اما تصمیم گرفتم از لحظه لحظه ی طعم های زندگیم لذت ببرم از لحظه لحظه زندگی.
   خدایا شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت

   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ریحانه عطری زاده
   ریحانه عطری زاده
   1397/06/07 15:00
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 102 کلمه

   سلام به خدای مهربان و استاد خوبم
   خدایا ممنونم که طعم های زیادی به من دادی که نمیدونم از کدوماش بگم طعم یک خانوده خوب داشتن طعم فرزند خوب داشتن طعم بدن سالم داشتن طعم صورت سالم وزیبا داشتن طعم ماشین خوب داشتن
   خداجونم طعمهای زیادی به من دادی که نمیدونم از کدوماش بگم که اگر بخوام همه شو بگم خیلی زیلد هستند که نه وقتشو دارم نه جاشو خدایا بابت همه طعمهایی که بهم دادی سپاس گذارم و قدردان
   استاد عزیزم ممنونم که این قدر زحمت میکشید وبه ما کمک میکنید تا خدا را بهتر بشناسیم سپاس گذارم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار راضیه
   راضیه
   1397/06/07 12:18
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 291 کلمه

   سلام به استاد عزیز و دوستان خوبم.
   وقتی نظرات دوستان رو میخونم خیلی لذت می برم که انقدر با لذت و هیجان از حال خوششون میگن و خیلی انرژی مثبت دارن.خداروشکر که در این مسیر همراه با استادی مهربان و دوستانی خوب هستم.
   باید بگم تمرین قبل برای من تبدیل به یک عادت شد٬دیدن زیبایی های اطراف و شکر گزاری بخاطر وجود این همه نعمت زیبا ٬تشکر از خداوند بزرگی که صاحب تمام این نعمتهاست٬این باعث شد لحظه به لحظه سپاسگزار خدا باشم چه زمانی که ماشین زیبایی میبینم چه زمانی که خونه ی زیبایی میبینم٬درختان زیبا٬روابط زیباو…و این نگاه ناخوداگاه باعث شد من شکرگزار تمام نعمتهایی باشم که خداوند به خودم داده٬من هرروز سپاسگزار خدا هستم که در نهایت سلامتی و تندرستی از خواب بیدار میشم ٬توفیق زندگی کردن دارم٬سپاسگذارم بخاطر بینایی چشمم و شنوایی گوش و گویایی زبان٬سپاسگزارم بخاطر اینکه صدای مادر مهربانم رو میشنوم و میتونم صورت زیبا و پر از مهرش رو ببینم٬میتونم خواهرم و برادرم رو ببینم و اونهایی که ازم دور هستن صداشون رو بشنوم٬سپاسگزارم که خانواده ی بینظیر و خوبی دارم٬سپاسگزارم بخاطر همسر خوب و مهربانم و رابطه ی خوبمون٬سپاسگزارم که ساکن خونه ای هستیم که صاحب خانه ی بسیار خوب و با انصافی داریم و من در طول این سالها احساس نکردم مستاجر هستم٬سپاسگزارم بخاطر وسیله نقلیه خوبی که داریم که رفت و آمدهامون راحت و بی دغدغه است٬سپاسگزارم بخاطر خانواده ی خوب همسرم٬سپاسگزارم بخاطر ثروتی که خداوند به ما عطا کرده و مارو از دیگران بی نیاز کرده٬سپاسگزارم بخاطر وسایل رفاهی که توی خونم هست و زندگی رو برام زیباتر و لذت بخشتر کرده٬سپاسگزارم که در مسیر تغییر قرار گرفتم٬سپاسگزارم بخاطر تمام لحظات خوش زندگیم و لبخندها و خنده های از ته دل٬سپاسگزارم بخاظر نعمتهای ناتمامت خدای خوبم که بی حساب به من بخشیدی.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سادات
   سادات
   1397/06/07 10:07
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 70 کلمه

   سلام . بسیار سپاسگزارم از لطف و عنایت بی پایان شما استاد بزرگوار . خداوند عزیزم شکرت که چنین استاد متواضع و مهربانی رو بر سر راهم قرار دادی تا از بیانات ایشان بازهم سرشار شوم . خداوندا به پاس وجود ایشان که نعمت بزرگی برای زندگی ما هستند و همواره سبب چشیدن طعم های شیرین در زندگی ما هستند سپاسگزارم . خداوندا شکرت . آقای عطار روشن خیلی ممنونم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار سادات
    سادات
    1397/06/07 22:16
    امتیاز کاربر: 0

    نشان های دریافت شده

    زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
    محتوای دیدگاه: 89 کلمه

    ممنون از توضیحات شما . بله منظور شما رو از گذاشتن اون نوشته متوجه شدم . ولی چون در جملات آخرش توهین به این قشر شده بود بر خود واجب دیدم که عرض کنم انسانهای شریف و کاملی چون مولانا و دیگران نیز از این دست هستند و تعمیم دادن اون عبارات توهین آمیز در حقیقت توهین به تاریخ ادبیات کشور ماست .به هرجهت ممنون از اینکه اون نوشته رو پاک کردین واین توضیحاتتون رو برای رفع شبهات پیش آمده برای دوستان بیان کردید . سپاسگزارم از لطف شما

    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سادات
   سادات
   1397/06/07 06:19
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 889 کلمه

   سلام خداوند بر استاد خوبیها جناب آقای عطار روشن.
   استاد چند روز پیش مطلبی درمورد صوفیه در کانالتون گذاشتین که از نظر خانواده ی ما چندان مورد استقبال واقع نشد و حتی یکی از خواهرانم که بسیار ناراحت شده بودند از کانال لفت دادند. استاد، ما از بدو تولد با فرهنگ کشور عزیزمان آشنا شدیم . پدرم ما را با فرهنگ بزرگان صوفیه چون مولانا ، عطار ، شاه نعمت الله ولی ، بایزید بسطامی ابوالحسن خرقانی، شیخ محمود شبستری و دیگر عرفای بزرگ آشنا کرد و ما با تمام اصطلاحات ایشان آشنایی داریم . به خاطر علاقه ای که به این عزیزان داشتیم حتی در دانشگاه هم با وجود رشته های دیگری که میتوانستیم انتخاب کنیم ادبیات را انتخاب کردیم و حتی پایان نامه ی بنده درمورد حضرت شاه نعمت الله ولی بود . صوفیان کشور ما برای کل کشور ایران است و دنیا در پی کسب مفاهیم کتب این عزیزان است . مولانا شناسی حافظ شناسی در همه جا حتی در خارج از کشور روز به روز رواج بیشتری می یابد و مردمان بیشتری با فرهنگ این عزیزان آشنا میشوند آن وقت نمیدانم شما چند خطی از کلام کدام انسان ناآگاهی را در کانال پر طرفدارتون گذاشتید که میخواستید بگید اونها با استفاده از ابجد به رموز قرآن پی میبرند در حالیکه قرآن خیلی آشکار است و بعد از آن جملات آخر واقعا توهین به فرهنگ و تاریخ ما بود . تاریخ ادبیات کشور ما سراسر پر است از صوفیان برجسته ای که فرهنگ ملت ما بر آن استوار است . ما از شخص وارسته ای چون شما اصلا انتظار چنین توهینی را به فرهنگ کشورمان نداشتیم . بله در این میان عده ای صوفی نما هم پیدا شدند که متاسفانه به هردلیلی خواستند نام صوفیه درشت نمایی شود اما نباید این موضوع را به کل صوفیان عزیز کشورمان تعمیم دهید و آن مطلب را از نویسنده ای که از محتوای کلامش روشن بود که قطعا جزء عناد کنندگان به صوفیه است ؛ در کانالتون بگذارید . من با آشنایی کامل از فرهنگ صوفیان عزیز به جرات اعلام میکنم آن مطلب هرگز صحیح نبوده و میتوانم برای تک تک آن عبارات دلیل منطقی بر مردود شمردن آن عبارات بیاورم .
   در جمله ی اول گفته است : اگر از صوفیان بپرسی میگویند قرآن کریم پر است از تمثیل و اشاره و رمز : بله این عبارت صوفیان کاملا صحیح است . چون بسیاری از مردمان از روی عادت قادر به دانستن عبارات قرآنی نیستند و خداوند با تمثیلات و رموز و اشاره که از ویژگیهای یک متن ادبی است در بعضی آیات برای هدایت انسانها استفاده کرده است . قرآن بزرگترین کتاب ادب است که در آن به زیبایی از صنعتهای ادبی استفاده شده است و این از زیباییهای قرآن است . بله خیلی جاها آشکارا بیان کرده و انسانها را به زیباییها و ایمان تشبیه کرده است و خیلی جاها از تماثیل برای فهم بهتر استفاده کرده است .
   در قرآن مسائل عقلی بسیاری وجود دارد که اکثر مردم قابلیت فهم و جذب آن را پیدا نمی‌کنند و از سوی دیگر مردم به محسوسات و عینیات عادت کرده‌اند بدین خاطر، خداوند متعال برخی از مفاهیم بلند عقلی را در قالب مثلها بیان فرموده است تا عموم مردم آنها را به تناسب ادراک خود دریابند، بنابراین فلسفه مثالهای قرآن، بیان مسائل بلند و عمیق در افق فکر و فهم مردم است.

   مانند: «اللَّهُ نُورُالسَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکَوةٍ فِیهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فیِ زُجَاجَةٍ… وَاللَّهُ بِکلّ شیَ‌ْءٍ عَلِیمٌ»؛ خداوند نور آسمانها و زمین است مثل نور خداوند همانند چراغدانی است که در آن چراغی (پرفروغ) باشد، آن چراغ در حبابی قرار گیرد، حبابی شفاف و درخشنده همچون یک ستاره فروزان، این چراغ با روغنی افروخته می‌شود که از درخت پربرکت زیتونی گرفته شده که نه شرقی است و نه غربی (روغنش آنچنان صاف و خالص است که) نزدیک است بدون تماس با آتش شعله‌ور شود نوری است بر فراز نوری و خدا هر کس را بخواهد به نور خود هدایت می‌کند، و خداوند به هر چیزی داناست.

   قرآن با ذکر یک مثال زیبا و دقیق چگونگی نور الهی را در این آیه برای عموم مردم بیان کرده است. انسانها باید مَثَل را پلی برای رسیدن به اوج ممثل قرار دهند زیرا ماندن در محدوده مثل، مانند زندگی کردن بر روی پل است و چون مثل در حقیقت همانند ریسمانی برای برآمدن بر قله معرفتِ ممثّل است ، توقف در حدّ مثل، مانند این است که کوهنوردی، طناب آویخته از قله کوه را در دست بگیرد ولی بالا نرود.
   بنابراین جمله ی اول عباراتی که در کانال آورده اید و در حقیقت با آن خواستید نظر صوفیان را مردود اعلام کنید به وسیله ی این آیه ی قرآن مردود شد . این فقط یک عبارت بود . من برای تک تک عبارات دلیل خواهم کرد که آن عبارات کاملا اشتباه است و اگر همین یک مثال شما را قانع کرد از شما در خواست دارم آن مطلب را از کانال بردارید. چون انسانهای تحقیق نکرده آن را بر کل جامعه ی صوفیان تلقی میکنند و تاریخ ادب و فرهنگ عرفانی کشور ما زیر سوال خواهد رفت . وگرنه که روشن است بسیاری از آیات آنقدر روشن و واضح بیان شده که زیبایی را از خواندن ظاهر آیات به درستی درمی یابیم . لطفا اگر صلاح دانستید آن مطلب را حذف بفرمایید و اگر قانع نشدید بفرمایید تا دلایل دیگری به شما استاد بزرگوار ارائه دهم با تشکر .

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ماه سا
   ماه سا
   1397/06/06 21:24
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 117 کلمه

   خدایا بهترین طعم دنیا طعم توکل بر تو و چنگ زدن و آویزان شدن به ریسمان اعتماد بر توست.
   چقدر لذت بخش است حس آرامش رهایی و آزادی از هر فکر و خیال و دغدغه در پناه اعتماد به تو.
   چقدر شیرین و دلچسب است طعم حضور و داشتن تو در هر لحظه از زندگی.
   چقدر دوست داشتنی است طعم زندگی و زنده بودن به لطف و اذن تو .
   چقدر شگفت انگیز است طعم داشتن روح زندگی از جنس روح تو.
   چقدر شگفت انگیز و آرامش بخش است طعم داشتن خدایی مثل تو در درونم اطرافم و هرکجا که می نگرم
   چقدر معطر است فضایی که تو در آن حضور داری و چه طعم و بویی دارد بوی حضور دوست داشتنی تو

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار سادات
    سادات
    1397/06/07 00:20
    امتیاز کاربر: 0

    نشان های دریافت شده

    زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
    محتوای دیدگاه: 34 کلمه

    سلام ماه سا جون . عالی نوشتی . چقدر خوشحالم که در بین دوستانی هستم که طعم خدا رو انقدر قشنگ احساس میکنند . خیلی لذت بردم . طعم های خدایی گوارای وجود نازنینتان.

    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار منیره.ف
     1399/02/17 00:29
     مدت عضویت: 1756 روز
     امتیاز کاربر: 11961 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 4 کلمه

     بسیار زیبا بود ممنون

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهرین
   مهرین
   1397/06/06 15:33
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 246 کلمه

   سلام بر همه
   چقدر خوب هست که قدر خدا رو بدانیم….طعم زندگی بدون طمع….طعم زندگی با قلبی رو راست….
   چند روزی هست که خیلی از اینکه خدا هست و میشه بهش تکیه کرد،خوشحال ترم….اصلا نمیخوام از یه حس کلیشه ای حرف بزنم،حصورخدا در هر لحطه بخدا نعمته.

   شنیدم که گفتید بخاطر داشته هام شاکر باشم،بخاطر چشمم گوشم زبانم و….درست گفتید حق گفتید اما من بیشتر بخاطر قلبم از خدا ممنونم،بخاطر مهربانی داتی ام
   بخاطر لبخندی که در اوج سختی ها میزنم…همه ی انهایی که مرا میشناسن،اگر ازشان بپرسین فلانی را چطور میشناسین….میگن خیلی خنده رو و پرانرزی هست.همه اش میخنده…بارها از اطرافیان(در محیطهای بیرون) تو اصلا میدونی عم چیه!!!؟؟؟
   برای این هواداری خدااز منو احوالم ممنونم ازش.
   به هرجای زندگیم نگاه میکنم،میبینم اگه خودش نباشه و دوستم نداشته باشه،دلیل بودنم چیه!؟

   برای بودنش،برای داشتنش،برای خدایی اش،ازش ممنونم.اوخدایی کند و شایستگی بندگی را به ما دهد.

   استاد من خدا را نه برای اینکه اینهمه نعمت بهم داده
   بلکه بخاطر خودش بخاطر دات پاک و مهربانیش دوست دارم.بخاطر اینکه قلب منو لایق بندگی دیده،و هرگز تنهام نداشته،حتی وقتایی که انقدردر خود فرورفته بودم که نمیدونم چی بهم گدشت.
   خدایا تو همیشه باش،ببخش اگه حواسم پرت شیطنت های هم نوعای خودم میشه….خدایا چشم دل همه مون رو به اندازه ی شایستگیمون روشن و بینا کن….خداجونم مهربونم دوست داشتنی ترین دوست و ای نزدیکتر از من به من….تو را بخاطر بودنت سپاس میگویم….تجربه ی طعم بودنت را هرگز ازمن و ما نگیر

   و مرا عرقه در وجودت کن.بهترین طعم دوب شدن و یکی شدن در وجود بی نهایت تو هست….شکرت خدایا
   شکرت،شکرت،شکرت

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار سادات
    سادات
    1397/06/06 20:44
    امتیاز کاربر: 0

    نشان های دریافت شده

    زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
    محتوای دیدگاه: 58 کلمه

    سلام . عالی بود مهرین جون . حظ کردم . چقدر عالی نوشتید . واقعا که حس زیباتون رو در قالب کلمات خوب ادا کردین . چقدر روان . چقدر راحت . شما دقیقا حس دریای بدون موج آرام و مهربان رو به من انتقال دادید . ممنون دوست خوبم. طعم خدا همیشه همراه لحظه لحظه ی زندگیتان

    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه سادات
   فاطمه سادات
   1397/06/05 15:05
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 137 کلمه

   سلام .
   و همه خانواده ی ما بر این باورند که معجزه رخ دادن در لحطه لحظه ی زندگی ما طعم دلچسبیست که استاد عطار روشن به خوبی در آموزشهاشون به ما ارئه دادند . این تبادل نظرات نمونه ی کوچکی از تاثیرات فایل های شما در خانواده ی ما بود و من خواستم با گزارشات اون طعم خوش خانواده رو بنویسم . امیدوارم خداوند به همه ی ما لذتی بده که بتونیم همه از زندگیهامون لذت ببریم . استاد عطار روشن ما همه مدیون شما هستیم و طعم شاد بودن را با شما بیشتر حس کردیم . تازه استاد من هنوز از وجود خودم و غوغای درونم چیزی ننوشتم که ان شاء الله بعد از گوش دادن مجدد فایل مینویسم . بازم ازشما سپاسگزارم . خداوندم شکرت شکرت شکرت که چقدر عالی مارو هدایت کردی.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار مریم یوسفی
    مریم یوسفی
    1397/07/12 06:01
    امتیاز کاربر: 0

    نشان های دریافت شده

    زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
    محتوای دیدگاه: 27 کلمه

    سلام بر خانواده پرانرژی
    واقعا بهتون تبریک میگم خوندن نظرات خانوادگی شما واقعا خیلی انرژی بخش بود . واقعا بهتون تبریک میگم و موفقیتهای روزافزون براتون ارزومندم

    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صابره سادات
   صابره سادات
   1397/06/05 14:58
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 296 کلمه

   باز پاسخ خواهرم به من در مورد این فایل مطالب زیر صحبت صابره سادات هست:
   امروز اینقدر انرژی داشتم که رفتم خرید ولی کارت عابرم منقضی شده بود برگشتم انگار روی ابرا قدم میزدم . اومدم خونه پول بردم و خرید و برگشتم و بین راه یه لحظه خسته شدم و سرعتم کند شد ولی با خودم مرتب تکرار میکردم من میتونم و به خودم روحیه میدادم . وقتی رسیدم خونه ساعت تازه ۱۰ و ربع بود . من ۱۰ دقیقه به ۱۰ از خونه رفتم بیرون . هنوز نمیدونم چجوری این مسیر طولانی رو طی کردم تازه بدون خوردن صبحانه و دیشب هم فقط یه تخم مرغ آب پز با تکه ای نون خورده بودم . اومدم و مرغا رو شستم و فریز کردمو برنج خیس کردم . تازه در حین مرغ شستن فایل صوتی رو گوش کردم چه حس زیبایی بهم داد .

   امروز ناهار سبزی پلو گذاشتم خالی بدون تن یا کوکو . اینقدر این غذا خوشمزه شده بود که شنتیا (پسر بزرگ خواهرم) هیج وقت خالی نمیخورد با هزار به به و چه چه خورد ‌ مهدی (همسر خواهرم) دوباره گفت اگه هست تو قابلمه واسم بکش . علیرضا (پسر دوم خواهرم) تمام بشقابشو خورد و با کمال تعجب همیشه سبزی پلوهای من اضافه میومد امروز ته قابلمه هیچ چی نموند . مهدی گفت خیلی خوشمزه شده بود و من خودم میدونم چرا امروز اینقدر خوب شده بود چون هزاران هزار انرژی مثبت و حس خوب درون این غذا بود همین و بس . خودم فقط یک قاشق خوردم و الان سیره سیرم . خدایا شکرت . استاد سپاسگزارم .ممنونم از شما که فایلای خوب میذارید و حال خوبتون رو به ما تزریق میکنید . به زهره (خواهر چهارمم) هم گفتم این فایلو گوش کن خیلی عالیه. خیلی عالی

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه سادات
   فاطمه سادات
   1397/06/05 14:52
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 491 کلمه

   پاسخ من به خواهرم بعد از شنیدن فایل :
   فاطمه سادات:
   بله . آبجی چقدر خوبه این احساسات . آره فایلش عالی بود اگه تونستید برید و نظرتون رو در سایت بنویسید . شما خیلی عالی احساستون مینویسید . در حقیقت فهمیدم همین که احساسمون رو مینویسیم باعث میشه ذهنمون بیشتر باز بشه . یعنی اینقدر شیرینه کشف طعم های خدا که باور کنید دیگه دارم از پا درمیام . هرلحظه یه نکته جدید که یهو سرمستم میکنه . این فایل که سراسر طعم و نکته های عالی بود . اصلا احساس میکنم وارد اقیانوسی شدم که هر لحظه دارم از توش مروارید در میارم . اصلا نمیدونم چیکار کنم . آخه خدا هم رها نمیکنه . قرآن رو گذاشتم رو تردمیل . پیاده روی میکنم و میخونم و بعضی آیات یهو ولم نمیکنه . مثلا آیه ۹۳ سوره ی مائده . وای خدای من آبجی اصلا نمیدونستم چیکار کنم رفته بود یه نقطه ای از ذهنم نشسته بود و داشت نفوذ میکرد داشت تجزیه میکرد گلوله های ذهنم رو . خدایا این آیه توش چی بود . هی خوندمش هی خوندمش هی خوندمش هر بار یه معنی ازتوش میگرفتم . ثم اتقو داشت منو دیوانه میکرد . اگه هرکاری کردی پرهیز کن سپس ایمان بیار سپس باز گرد دوباره ایمان بیار و کار خوب کن دوباره پرهیز کن ایمان بیارو نیکو کار باش که خدا نیکوکاران دوست دارد وای خدای من داشتم دیوانه میشدم از سرمستی این آیه .تغییر مدار به خوبی در این آیه به جلوه اومده بود . خدای من که تو چقدر مهربانی اصلا نتونستم با این شادی چیکار کنم به خدا اشکم داره در میاد . دنیا این همه زیبایی داره و ما نمیدیدیم . یعنی هرچیزی که دور برمون هست قابل تجزیه است . و نور ازتوش میاد بیرون . ذهنمون خودمون زندگیمون و جالبش اینه این فایلهای استاد رو که گوش میدم یه پرده از رو ذهنم برداشته میشه . یهو چشمای ذهنم باز میشه و نکات جدیدی رو پیدا میکنم از این صحبتهایی که باهم انجام میدیم دوباره یه چیز دیگه باز میشه الان تو گروه شکرگزاری تمرینات عالی میده که با انجامش بازم یه لذت دیگه . اصلا آبجی دیگه طاقتم تموم میشه بعد از خدا میخوام بهم طاقت بده ظرفیت بزرگ بده که بتونم بیشتر هضم کنم و اونم میده دوباره همون فایل رو که گوش میدم یه نکته ی جدید دیگه میگیرم . اصلا موندم بین این همه زیبایی چیکار کنم واسه همینه میگم چربیهای بدنم همه دارن تبدیل به انرژی مثبت میشن انگار همشون دست به یکی کردن تا اونها هم سبک بشن و پرواز کنند و برن .آبجی جان قربونتون برم که برام مینویسید و میفهمم تنها نیستم . میفهمم که خواهر جونم هم خودش بیشتر از من داره لذت میبره و غرق شادیه .وگرنه با این احساس سرشار خفه ام میکرد . ممنونم که هستید آبحی جان . ممنونم کوه استوار زندگی من آبجی عزیزم .آقای عطار روشن طعم زیبای خواهر خیلی شیرینه خیلی شیرین

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صابره سادات
   صابره سادات
   1397/06/05 14:45
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 139 کلمه

   سلام صحبتهای خواهرسومم بعد از شنیدن فایل که به اسم خودشون براتون ارسال میکنم .
   سلام . چه فایل خوبی گذاشتید خیلی عالی بود . مخصوصا گفتن زندگی مثل دو کفه ی ترازو ست هر چه طعمای خوب در طول روز بچشی شب خداوند بسته به همون کفه بهت انرزی مثبت برمیگردونه
   گفت شما با جادو و گریه و حتی دعا هم نمیتونید چیزایی که تو مدارتون نیست جذب کنید بلکه باید اینقدر روی خودتون کار کنید و رشد کنید و بالا برید و خودتون مدارتونو عوض کنید و در مسیرش قرار بگیرید
   و
   طعم ثروت چه دنیا رو داشته باشی و چه ۱۰۰۰ تومن یکیه چه یه قاشق نمک داشته باشی چه کوه نمک شوری شوریه مهم لذتیه که از اون بگیری .
   ممنون واقعا اینقدر این حرفا روم اثر گذاشته که خودمو روی ابرا حس میکنم .

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سادات
   سادات
   1397/06/04 20:50
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 385 کلمه

   سلام .
   بیشتر اوقاتم در حال چشیدن طعمهای لذتبخش هستم و تا تونستم سعی کردم با فایلهای شما استاد بزرگوار این طعمها رو هم به دیگران هم هدیه کنم . همه میگن در فایلهای شما چه آرامشی هست و اونها هم طعم خوش آرامش رو احساس میکنند . خدایا شکرت
   طعمهای خوش فراوانند و من از مدتی که فایلهای شما رو گوش میکنم کاملا اون رو در اطرافم حس کردم .
   طعم خوش طبیعت طعم خوش زندگی طعم خوش ثروت طعم خوش بچه ها طعم خوش پدر و مادر طعم خوش همه چیز که در اطرافم بود . البته طعم خوش در زندگی خودم رو هم احساس کردم ولی تا الان که این صحبتها رو گفتین دقیق نشده بودم .
   اول لذتبخش ترین طعم رو در خودم میگم، طعم خوش تغییر که اون رو با تمام گوشت و پوست و استخوانم چشیدم . چه در ظاهرم و چه در خلق و خویم و درونم . طعم خوش تغییر رو به راحتی آب خوردن و با گوش دادن فایلهای شما به قشنگی حس کردم و چشیدم و چشیدم و چشیدم . و وقتی تغییر کردم دنیایی از زیبایی ها روبرویم نمایان شد. چه در اطرافم چه در اندام چه در زیبایی های ظاهری و چه در زیبای درونم که فهمیدم همه ی خبرها دردرونم خودمه . طعم های بیرونی خیلی لذتبخشه اما طعم های درونی از اون ها لذتبخش تره و من باید با تمام حسم اونها رو براتون بگم . فایلتون مثل همیشه عالی بود . من کلی حرف دارم که بزنم ولی الان یکم وقتم کمه . این تمرینات شما واقعا عالیه و من با گوش دادن هر فایل شما دنیایی از تغییر رو در وجودم و اطرافم حس میکنم و سرشار از شادی روز افزون میشم . استاد خیلی ازتون سپاسگزارم که بازم فایلهاتون رو به ما عنایت میکنید . یعنی من اونقدر اثر دیدم اونقدر اثر دیدم که همه رو به اطرافیانم انتقال دادم و روز به روز افراد بیشتری رو در اطرافم میبینم که با صدای آرام شما آرام شده اند و من از این فرآیند که اونها هم حس منو از شنیدن فایلها درک کردند و طعم خوش تغییر رو احساس کردند خوشحالم . استاد کلی صحبت در مورد این فایل شما دارم که ان شاء الله در زمانی دیگر بیان خواهم کرد. بازم ممنون از شما .

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار منیره.ف
    1399/02/17 00:37
    مدت عضویت: 1756 روز
    امتیاز کاربر: 11961 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 43 کلمه

    ممنون از بیان تجربیاتتون بسیار عالی بود بانو عکس شما رو در البوم شگفت انگیزان بارها دیدم بهتون تبریک میگم و از صمیم قلب براتون ارزوی موفقیت دارم خیلی دوست داشتم به طور شخصی باهاتون چت کنم ولی نمیدونم ممکن هست یا نه

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار راضیه
   راضیه
   1397/06/04 19:13
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 472 کلمه

   با سلام به استاد و دوستان عزیز
   خدا رو هزار بار شکرررررر می کنم که طعم آشنایییی با قوانینش رو چییشدممممم و روز به روز این طعممممم عمیق تر و گسترده تر میشه ، خدا روشکر می کنم که طعم آشتی و دوستی با خدا رو چشبدممممممممم،، خدا روشکرمی کنم برای قرا گرفتن در مدار درستتتت مدار ادمهاییی که انها را به راه راستتتتت هدایتتتتت کرده راه کسانی که به انها نعمت داده ،خدا رو شکر می کنم برای طعمممممم سلامتیی برای چشمهای بی نظیرممممم، گوشهای قدرتمندمممممم، پاها دستها و انگشتهای بی نظیرممممم اندام ـمتناسبمممممم ، قیافه جذاب دوست داشتنی و بی بی فیسممم برای طعم داشتن پدر و مادر برادر خواهررررر برای طعمممممم خاله شدننننننن بزای طعممممم شغل داشتن برای طعمننن سواد داشتننننن برای طعم داشتن تحصیلات عالی برای طعممممم اتاق داشتننننن برای طعممممممممــگوشبممممممم برای طعمممممم هندزفریاممممممممم لبتابمننننننن برای طعممممممممم ثروت برای طعمننننممممم غذا برای طعممممم چشایییی بی نطیرمممممم طعمممم بویایییییی طعممممم سفرررررررر برای طعمممممم داشتن ماشین طعم گواهینامه داشتن ، طعم خونه داشتن ،طعم داشتن لباسهای خوشگل ، طعم داشتن وایفا ‌، طعم داشتن صدای بی نطیرررر ، طعم ارامشششششش ، طعم دوستای خوبببببب ، طعم استادای خوب ‌، طعم شادی ، طعم خنده ، حتی طعم غمـ و گریه که بودنشون لازمه درک شادی و خندس برای چشبدن طعم بارون برف گرما سرمااااااا برای میایونهااااا طعمممممم بی نظیر زندگیممنننننن میلیاردها بار متشکرمممممممممممممممممممممــخدا جونمممممممممممممممممممممممممممممممم

   از استاد عطار روشن بی نهایتتتتت سپاس گزارمممم که انقد با مثال های عالیشون طعم های زندگی رو برای ما روشن می کنن واقعا همه ما ثروتمندیممممممم و کسی که با ۱۰۰۰ پول نتوانه شاد باشه و قدرش بدون قطعا با یک میلیارد هم شاد نمیشه …. متشکرمممممممم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طاهی
   طاهی
   1397/06/04 16:59
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 64 کلمه

   سلام دوستان عزیز وخوبم من در زندگی طعم های خوبی تجربه میکنم خدارو شکر طعم پول داشتن طعم همسر داشتن طعم فرزند داشتن طعم های سلامتی شکر گزاری دوستان خوبی داشته ثروت داشتن وخیلی چیزهای دیگه سپاس گزارم خدایا باتمام وجودم سپاس گزارم
   استاد عزیز وخوبم ممنونم از شما هم باتمام وجودم سپاس گزارم که این قدر پر از محبت و شادی بخش هستی

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ش. ح
   ش. ح
   1397/06/04 12:11
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 158 کلمه

   به نام خداوند بخشنده و مهربان
   با سلام و خسته نباشید به شما استاد عزیزم
   خداروشکر میکنم که من در زندگیم طعم یک خانواده خوب رو دارم میچشم و همچنین طعم سلامتی, طعم عشق, طعم مادر و خواهر و برادر را هم که طعم بسیار عالی است رو میچشم. خداروشکر میکنم که طعم یک خونه با تمام وسایل زندگی را میچشم. خداروشکر که طعم پدرشوهر و مادرشوهر و خواهرشوهر مهربون رو دارم میچشم.خداروشکر میکنم که طعم دوست خوب رو دارم میچشم و خداروشکر که طعم آموزگار و استادی چون شما رو دارم میچشم. و خدارو هزاران بار شکر میکنم که منو در این راه قرار داد تا بتونم زندگی با طعم خدایی مهربان و بخشنده رو هم بچشم. من وقتی بیرون میروم طعم خانه های زیبا رو میچشم طعم ماشین دلخواهم رو میچشم. طعم هوای عالی, طعم زیبایی, طعم سرسبزی و هزاران طعم خوب دیگه
   ممنونم استاد عزیزم نهایت استفاده رو از این فایلتون بردم. بسیار عالی بود.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهناز السادات حبیبی اسکندری
   مهناز السادات حبیبی اسکندری
   1397/06/04 06:33
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 1 کلمه

   عالی

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهناز السادات حبیبی اسکندری
   مهناز السادات حبیبی اسکندری
   1397/06/04 06:29
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 6 کلمه

   سلام قبول دارم که این طور

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طیبه(مهربان)
   طیبه(مهربان)
   1397/06/03 22:43
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   زندگی با طعم خدا (جلسه دهم)
   محتوای دیدگاه: 254 کلمه

   سلام عزیزان و استاد گرامی
   خدایا ممنون که من طعم خانواده را دارم ،طعم همسر خوب و فرزندانی خوب و سالم رو دارم ،خدایا چقدر خوبه که طعم خودت رو دارم که هر موقع گوش شنوایی ندارم برای درد و دل ولی تو هستی که از همه ی گوشها شنواتر ،خداجونم امسال چند بار طعم سفر را داشتم از تو ممنونم ،خدای عزیزم ممنون که طعم یک زندگی همراه عزیزانم رو دارم ،طعم داشتن وسایل مورد نیازم رو دارم طعم یک ماشین رو داریم ،خدایا ممنون و باز هم سپاسگزارم که طعم یک استاد دلسوز و مهربان به نام استاد عطار روشن را دارم که دغدغه ی زندگیش نجات و دادن آرامش و دادن تناسب ذهن و جسم و دوستی با خدای خوبمون هست،خدا ممنون که طعم دوستانی رو به من دادی که وقتی مطالبشون رو میخونم به خودم میبالم که دوستانی فهیم و خوش بیان و قدر دان دارم ،خدا جونم توی زندگی هممون طعمهای خوب و دلچسب خیلی زیاده خدایا این طعمهای زندگیمون رو بیشتر دلچسب تر و گواراتر برای دوستانم و استادم و خانواده ام بفرما خدایا مراتب رشد ما رو از نظر فکر و دیدگاهمون به خدا و اطرافمان و زندگیمون بیشتر و بیشتر کن و کمک کن همون طوری که تو عاشقانه برای ما رزق و روزی میدهی و مراقب ما هستی ما هم قدر دان و گس به فرمان تو باشیم و هر آنچه که تو میپسندی همان را برنامه ی زندگی قرار دهیم بالاخره عاشقی باید دو طرفه باشه ،خدایا حمد و ستایش مخصوص توی مهرانترین مهربانان است

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم