0

گسترش فرمول ذهنی (دوازدهم – 1)

گسترش فرمول های ذهنی
اندازه متن

چاقی و لاغری با گسترش فرمول های ذهنی ایجاد می شود.

تمام پیشرفت های بشر بر اساس فرمول هایی از قبل ایجاد شده صورت می گیرد.

اگر هواپیمای جدیدی ساخته می شود بر اساس فرمول هایی که هواپیماهای قبلی ساخته شده اند برای تولید هواپیمای جدید عمل می شود با ایجاد تغییراتی که سب بهبود عملکرد هواپیمای جدید می شود.

در گوشی های همراه این موضوع به شکل واضح تری قابل مشاهده است.

نسخه جدید تا حدودی زیادی مانند نسخه قبلی است اما در عملکرد برخی قسمت ها بهبودهایی ایجاد شده است.

بنابراین فرمول ها نقش تعیین کننده ای در ادامه مسیر هر موضوعی دارند.

چاقی حاصل گسترش فرمول های ذهنی است که از قبل در ما ایجاد شده اند و ما سال هاست از آن فرمول ها برای چاق شدن استفاده کرده ایم و هر بار که چاق تر شده ایم از همان فرمول های قبلی به شکل متفاوتی استفاده کرده ایم و نتیجه را اندکی بهبود داده ایم.

شاید چاق تر شدن از نظر ما نتیجه مطلوبی نباشد اما از نگاه قوانین جهان هستی چاق تر شدن کاملا صحیح و طبیعی است چرا که هر فرمولی ایجاد می شود باید همواره گسترش و پیشرفت داشته باشد.

تفاوتی ندارد نتیجه فرمول ایجاد شده مورد رضایت ما باشد یا خیر چون سیستم جهان هستی به نظر ما اهمیتی نمی دهد بلکه قانون را اجرا می کند.

شاید پیشرفت حاصل شده در سلاح های جنگی از نظر عده بسیاری از انسانها خوش آیند نباشد اما از نظر قوانین جهان هستی پیشرفتی تحسین برانگیز و کاملا صحیح و بر اساس قانون است.

فرمول های مواد منفجره، آتش گرفتن، طریقه انفجار،‌ سرعت حرکت گلوله، نشانه گرفتن و همه موارد مرتبط با موضوع سلاح و جنگ همه فرمول هایی عالی و تولید شده تحت سیستم خداوند هستند.

چیزی در این جهان نمی تواند بوجود آید در حالی که خارج از تسلط یا مشیت الهی باشد.

بنابراین حتی زمانی که فرمول های تولید سلاح های جنگی ایجاد می شود روند پیشرفت کردن سلاح ها و مواد منفجره بدون توقف تا انتهای برقراری جهان هستی ادامه خواهد داشت.

وقتی فرمول ایجاد شود چه بخواهیم چه نخواهیم آن فرمول پیشرفت خواهد کرد.

همه افرادی که اضافه وزن دارند از چاق تر شدن متنفر هستند اما تنفر آنها مانع تاثیر و عملکرد قانون ثابت جهان هستی نخواهد شد و همواره آن افراد در حال چاق تر شدن خواهند بود.

وقتی در ذهن فردی فرمول سرقت کردن برای به دست آوردن پول ایجاد می شود آن فرد قدم به قدم سرقت های بزرگتر را به شکل بهتری انجام خواهد داد چه بخواهد چه نخواهد.

وقتی فرمول مصرف سیگار یا مواد مخدر یا الکل به هر دلیلی در ذهن فرد ایجاد شود، روز به روز آن فرد راحت تر و بیشتر و بهتر از آن مواد استفاده خواهد کرد چه بخواهد چه نخواهد.

تمایل سیستم جهان هستی به پیشرفت دادن هر فرمولی که ایجاد می شود سبب شده است که علیرغم تلاش انسانها برای جلوگیری از پیشرفت آن فرمول، نتیجه نهایی همیشه گسترش آن فرمول و موضوع خواهد شد.

فردی که به مصرف سیگار بر اساس فرمول های ایجاد شده در ذهنش تمایل پیدا می کند بعد از گسترش مصرف سیگار بارها تصمیم به ترک کردن و جلوگیری از گسترش تاثیر مصرف سیگار می گیرد اما بعد از چند روز مجددا روند قبلی را ادامه می دهد.

فردی که بر اساس فرمول های ذهنی خود تمایل به چاق شدن پیدا می کند پس از گسترش چاقی و بروز مشکلات متعدد بارها تصمیم قاطع می گیرد که از لاغر شود و تلاش بسیار انجام می دهد اما نتیجه نهایی چاق تر شدن خواهد بود.

این روند را می توانید در جنبه های مختلف زندگی به شکل های متفاوتی مشاهده کنید که نشانگر اثبات قانون گسترش فرمول های ایجاد شده توسط جهان هستی است.

بنابراین به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید:

اگر قصد تغییر کردن دارید نمی توانید روند گسترش را با زور و تصمیم و فشار متوقف یا تغییر دهید بلکه باید فرمول جدید ایجاد کنید. باید فرمول هایی در جهت خواسته خود ایجاد کنید.

اگر اضافه وزن دارید و رویای شما لاغر شدن است نمی توانید با رژیم گرفتن، مصرف دارو، ورزش کردن، جراحی کردن و یا هر روش دیگری که حتی در سالهای بعد ارائه خواهد شد و سعی در تغییر جسم از طریق فشار و محدودیت است به رویای خود برسید.

شما باید در کنار فرمول های چاق کننده فرمول های لاغر کننده ایجاد کنید.

از آنجایی که قانون جهان هستی گسترش هر فرمولی است که ایجاد می شود مطمئن باشید فرمول لاغری نیز تحت تاثیر این قانون گسترش خواهد یافت.

به اندازه ای که شما در تغذیه نکردن فرمول های چاقی از طریق توجه نکردن مهارت کسب می کنید و همچین در توجه کردن به لاغری و عمل کردن به فرمول های جدید بهتر عمل کنید روند گسترش فرمول های ذهنی چاقی کندتر و روند گسترش فرمول های ذهنی لاغری تندتر می شود.

در نقطه ای سرنوشت ساز روند گسترش ذهنی فرمول های چاقی متوقف ولی روند گسترش فرمول های لاغری ادامه پیدا می کند چرا که مدت هاست ما به فرمول های چاقی توجه نکرده و سعی کرده به آنها عمل نکینم.

دلیل رخداد فوق این است که گسترش نمی تواند برای مدت طولانی در دو جهت مخالف ادامه پیدا کند.

گسترش می تواند برای مدت محدودی دو جهت مخالف می تواند ادامه داشته باشد.

در نهایت باید گسترش به یک سمت حرکت خود را ادامه دهد.

در مثال واضح تلاقی روز و شب را در نظر بگیرید.

ساعت های زیادی روز و ساعت های زیادی شب است و فقط کمتر از یک ساعت تلاقی شب و روز اتفاق می افتد.

یک ساعت تلاقی (گسترش) شب و روز به نسبت ساعت هایی که روز یا شب است مقدار اندکی است.

زمانی که شما در مسیر چاق تر شدن هستید و تصمیم می گیرید از هر روشی برای لاغری اقدام کنید به این دلیل تا حدودی نتیجه می گیرید که گسترش چاقی و لاغری فقط تا مدت محدودی می تواند همزمان رخ دهد.

به همین دلیل برای مدت کوتاهی در لاغر شدن نتیجه می گیرید اما به این دلیل که قدمت و قدرت فرمول های چاق کننده بسیار زیاد است تمایل آن ها برای گسترش چاقی بسیار بیشتر بوده و بر تمایل شما برای گسترش لاغری به راحتی غلبه می کند و شما بعد از مدت کوتاهی از ادامه مسیر لاغری منصرف می شوید و روند گسترش فرمول های ذهنی شما در مسیر قبلی و چاقی ادامه پیدا می کند.

به لطف خدای مهربان در روش لاغری با ذهن این موضوع به شکل عالی مدنظر فرار گرفته است و به همین دلیل در دوره ورود به سرزمین لاغرها به شکل عالی روند ایجاد و تقویت فرمول های ذهنی لاغر کننده برنامه ریزی شده است به شکلی که فرد در صورتی که هر روز طبق برنامه تعیین شده عمل کند می تواند گسترش لاغری را شروع کرده و انقدر آن را ادامه دهد تا مدت زمان گسترش چاقی و لاغری به پایان رسیده و گسترش  فقط در جهت لاغری ادامه پیدا کند.

این توضیح مفصلی درباره چگونگی شکل گیری و گسترش فرمول های ذهنی درباره چاقی و لاغری است.

پیشنهاد می کنم بارها این نوشته را بخوانید تا به شکل عالی روند ایجاد و گسترش فرمول های ذهنی را درک کنید.

درک این موضوع به شما کمک می کند به شکل بسیار بهتری در مسیر لاغری با ذهن به حرکت خود ادامه دهید.

منتظر خواندن نظرات شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.61 از 18 رای

https://tanasobefekri.net/?p=23131
برچسب ها:
48 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار فریبا
   1403/03/30 23:14
   مدت عضویت: 612 روز
   امتیاز کاربر: 8080 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 347 کلمه

   تنوع 

   من خیلی درگیر این تنوع هستم 

    من و دخترم خیلی از غداها هس ک دوس داریم ولی همسر من همش پلو دوس داره من ی دوره ای کلا نمیپختم اما بعد تصمیم گرفتم احترام بزارم  ب خواسته خودم ولی دیدم خیلی درگیر میشم انگار هم عادت کرده بودم ک ب غذاهای همسرم از طرفی هم ولع این عداها رو داشتم بعد میدی ساعتها درگیرم 

   بعد گفتم من تعیین نمیکنم ک چی وچیو بخورم من اون موقع هرچی دلم بخواد میخورم 

   سرسفره هم دوس دارم عدا رو بخورم و مخلفات هم هس   اینو ک وقتی مثلا غذا رو با پیاز میخورم یا هر چی مزه عذا رو نمیفهمم انگار ک اونها غالب میشن و این درمن باعث میشه ک راضی نشم از لحاط ذهنی

    حتی پرخوری بکنم از ی جایی تصمیم گرفتم اینها رو جدا از عذا میل کنم ولی انگار عادت کردم سبزی پیاز با عذا باشه 

   درمورد تنقلات من  زمانی ک تو فروشگاه برم شده ک بعضی بسته بندی دیدم خریدم 

   اما درمورد اینک برم حتما فلان رستوران واینها ن نشده حتی  مثل قبل رستوران رفتن رو دوس ندارم نمیدونم چرا کلی میشینی تا عذا بیارن ومن حوصلم سر میره از نشستن  اونجا انگار معنی نداره برام 

   اما من در مورد شیرینی ها خیلی درگیر این تنوع هستم ک مثلا سه مدل شیرینی میگیرم درگیر اینم ک هر سه مدل رو بخورم میبینی هم همشون ی مزه ای هستند شاید بکی بافتش نازکتره نرمتره یکی مخملی تره اینجوری اما درنهایت مزه اصلی همه شیرینی خیلی این رفتار درخودم دیدم ک ی شیربنی  رو ب خاطر قیافه اش خریدم ب خاطر ظاهرش یا میل نداشتم ب خاطر اینک شیرینی بوده و طبق این فرمول ک من عاشقشم  خوردم چ فرمولی میتونم اینحا جایگزین کنم 

   من شیرینی دوس دارم وب اندازه نیازم ازش میل میکنم 

   من همه رو نمیخورم چن مزشو نمیفهمم 

   من نمیخورم چن همش ی مزه هس 

   من نمیخورم چن بعدا هم میتونم بخورم 

   من نمیخورم چن دلمو زد 

   من نمیخورم چن حالمو بهم زد 

   من نمیخورم چن سیر شدم 

   من نمیخورم چن خیلی شیرینه 

   من نمیخورم چن سهم من نیس 

   من نمیخورم چن حالم بد میشه 

   من نمیخورم چن بهم نمیسازه 

   همه اینها میتونه فرمول باشه و من میخوام ازشون استفاده کنم  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار تینا.عالی
   1402/11/12 20:21
   مدت عضویت: 191 روز
   امتیاز کاربر: 12043 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 464 کلمه

   به نام خداوند مهربانم و همیشه حاضرم و عاشق پیشرفت ما،

   و درود رحمت برکت نعمت ثروت رضایت عزت لذت سعادت هدایت رضایت صداقت و معرفت پیشرفت نور رشد آگاهی  و آرامش و آسایش و عمر طولانی خداوند همواره جاری به هر لحظه زندگی شما استاد ارجمند و گرامی و بزرگوار،

   استاد این فایل هم از اون فایل‌هایی بود که دوباره کوبیده شد با حق بودنش به قلب ما ،

   چه درس زیبایی چه حقیقت درستی و واقعیت محضی و چه آموزش و حرف حقی واقعا درست فرمایش کردید:

   جهان ما همه چیزی روبه گسترش هست ماری هم به خواسته ما نداره فقط نگاه به احساس باور و ذهن واقعی ما میکند که چی میخواد و همون براش گسترش میده با واقعیت و صداقت احساس و توانایی میزان قدرت ما در اونکار کار داره،نه با فقط نظر ما با احساس ما کار داره ،

   و چیزی برای مدت طولانی با هم تلاقی نمیشه و مخالف هم کار نمیکنند بلکه در هماهنگی و نظم هستن ااینم حق بود منطقی بود واقعیت محض بود چقدر زیبا فرمودید،

   وقتی لاغری رو شروع کردیم اون میاد پادشاه ذهن و بدن ما و عملکرد ما میشه این واقعیت جهان و قانون جهان،این چه منطقی بود که من قانع شدم از قبل هم بیشتر چه قدرتی داشت واااای،قسنگ‌انگار دارم تیکه های درست زندگیمو در وجودم پیدا میکنم در درونم و فقط درونم هم کافی بوده برام‌تا حالا تحت تاثیر عوامل بیرونی بودم تو درو دیوار بودم‌ تو سختی بودم و همش ته دلم راضی نبود میگفتم این راهش نیست چون دارم رنج میکشم اما الان آسانی لذت قدرتمندی شناخت گواهی و قوانین حق جهان هستی و هماهنگ با درون خودم که خودم برای خودم کافی و عالی هستم وااای خدایا الله اکبر خدایا چی بگم اصلا …

   مثالهایی که میتونم پیدا کردم چون ورزشی هستم:

   مثل کارکرد عضلات که از وزنه کم برداشتن شروع میشه تا بیشترو بالاترو بهتر و  سنگینتر زدن وزنه در انتخاب نوع حرکت در رابطه با اون عضله و میزان سنگینی اون وزنه همینطور روبه گسترش عضلاتت میره،

   و در رابطه با پیدا کردن فرمول چاقی برای رفتن به جاهای متنوع و تازه و نو که استاد بودم تو اینستا مدام میچرخم الان این فایلو دیدم فهمیدم یک نوع فرمول چاقی هست خداوندا الان فهمیدم ممنونم از خدا و استاد بزرگوار که متوجه شدم حالا با صلح با آرامش همین الان واقعا از خدا خواستم این مورد هم در من کمرنگ کنه به امید الله هر چند واقعا حرص و ولع من کم شده چیزی هم ببینم هوس کنم کم میخورم و دیگه دلم نمی‌خواهد بیشتر بخورم .

   و اینم بگم انگار این صحنه و موضوع رو قبلا من نوشتم الله اکبر اینم معجزه خدا یادم یکدفعه اومد در صورتیکه این اولین بار من دارم چنین نوشته ای می‌نویسم اما قبلا انگار نوشتم نمیدونم چرا .

   استاد ممنونم ا ز اموزشهاتون و 

   خداوند بزرگوارم ممنونم از کمکهات .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/08/29 08:53
   مدت عضویت: 435 روز
   امتیاز کاربر: 12430 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 639 کلمه

   سلام استاد 

   خدارا شاکرم که درتاریخ 1402/08/29 این گام را گوش دادم 

   استاد خوشبختانه من درمورد تست کردن مواد غذایی من اصلا تنوع طلب نبودم و هیچ وقت به هیچ رستوران و یا کافی شاپ نرفتم بابت خوردن غذایی خاص و فقط درمورد خوردن شیرینی این هم گاهی وقتها تمایل داشتم شیرینی بخرم که قبلا آن را دوست داشتم و مزه ی ان را چشیدم و حتی درمورد غذاهای منزل هم دنبال تنوع برای پخت غذاهای جدید نبودم فقط چندین خورشت و چند غذا که دوست داشتم چند هفته یکبار آن را میپختم بعضی از مواقع فرزندانم  به شوخی به من میگفتند ورژن مامان برای پخت غذا قدیمی است و هنوز بروزرسانی نشده و جالبه یکبار آمدم غذایی جدید را بپزم اصلا خوب از آب درنیامد و پسرم گفت مامان شما اصلا نمیخواهد غذای جدید درست کنی همان غذاهایی که هرروز میپزی بسیار عالی و خوشمزه هستند . 

   من اصلا به غذاهای فسفود و غذاهایی که پنیر پیتزا و سس دارد علاقه ای ندارم و به بچه هایم هم نمیدهم بخورند چون فکر میکنم بسیار برای بدن انسان ضرر دارد چون فقط طعم های تند و چرب و چیلی هستند . من اگر فرزندانم بخواهند پیتزا بخورند خودم در منزل با گوشت چرخ کرده و مقداری قارچ و کمی پنیز پیتزا برایشان درست میکنم و سس آن را با ماست و انواع چاشنیها مخلوط کرده و سس مزه ی بهتری از سس های بیرون دارد درمیاورم . اصلا از بیرون برای فرزندانم پیتزا تهیه نمیکنم . من فقط غذایی که ازبیرون تهیه میکنم کباب است این هم جایی همسرم میره میگیره که دقیقا میداند با گوشت بسیار مناسب تهیه شده نه گوشتهای وارداتی و منجمدچند سال قبل که درداخل فریزرها بوده و بعد از گذشت یک روز به عنوان گوشت گرم به مردم میفروشند 

   من از پدر و مادرم یاد گرفتم که غذای خوب بسیار برای بدن انسان مفید است و باعث افزایش طول عمر انسان میشود و غذاهای ناسالم علاوه بر بیماری عمر مارا کوتاه میکنند . دریک جلسه ای صحبت شد که خوردن این غذاهای فسفودی علاوه بر چاق شدن افراد-بلوغ زود رس- کیستهای تخمدان – و انواع بیماریها مثل کبد چرب- پوکی استخوان را به همراه دارد و من از آن روز سعی کردم برای خود و فرزندانم غذاهای فسفود از بیرون تهیه نکنم و حتی درمنزل درست نکنم ونوشابه نخورم. بیشتر لبینات و شیر و ماست بخورم و از روغن های حیوانی استفاده کنم چون سالم تر هستند .

   من درمورد تکرار عادتی که قبلاداشتم گاهی دوست داشتم ناخنک به انواع غذاهای شیرین مثل انواع مرباها – بیسکویتها – شربتهای متنوع بزنم این هم نه همیشه اگر گاهی جایی با تنوع زیاد مواجه میشدم . پس خدا را شکر من تنوع طلب زیاد برای تست کردن انواع خوراکیها و انواع بستنی ها را نیستم و مزه ی غذا برای من خیلی اهمیت دارد وهرغذایی و هر طعمی حالا شور- شیرین – تلخ – ملس باشد را نمی خورم چون فکر میکنم افرادی که همه نوع  مزه ی غذاها را دوست داشته باشند بسیار تشویق میشوند برای تست کردن انواع خوراکیها و حتی محل و نوع دکوراسیون رستوران هم برایشان ترغیب برانگیز خواهد بود برای بیشتر خوردن و در سایتها همیشه به دنبال چنین رستورانهایی هستند و این تنوع طلبی یک از دلایل چاق تر شدن اینگونه افراد خواهد بود پس خداراشکر من این خصلت را ندارم و تنوع طلب نیستم و فقط هنگام خوردن غذایی که دوست میدارم پرخوری می کنم و بعد عذاب وجدان شروع میشود

   اگر قصد تغییر کردن دارید نمی توانید روند گسترش را با زور و تصمیم و فشار متوقف یا تغییر دهید بلکه باید فرمول جدید ایجاد کنید. باید فرمول هایی در جهت خواسته خود ایجاد کنید.

   پس باید برای تغییر فرمولهای چاقی سعی در پاک کردن آنها نکنیم چون فقط باید فرمول جدید لاغری ایجاد کنیم تا خود به خود ما تغییر کنیم وقتی فرمول ایجاد شود چه بخواهیم چه نخواهیم آن فرمول پیشرفت خواهد کرد.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Zahra
   1402/07/24 21:38
   مدت عضویت: 321 روز
   امتیاز کاربر: 6770 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 156 کلمه

   سلام به همه دوستان

   من در مورد چیپس و پفیلا این عادت رو داشتم و دارم که دوست دارم انواع طعم های اون رو تست کنم و اگه مزه جدیدی بیاد حتما اون رو امتحان میکنم 

   در مورد غذاها و شیرینی ها من همش دنبال غذاهاو شیرینی های جدید در کانال ها و پیچ ها هستم تا اون ها رو خودم بپزم خوب بالطبع مزه های اون ها رو امتحان می کنم

   هر میوه فصلی که به وارد بازار میشه دوست دارم امتحان کنم و اگه به روزهای اخر میوه خاصی از فصل برسه ولع من برای خوردن زیاد میشه همش به خانواده ام تاکید می کنم که داره فصل فلان میوه تموم میشه یه مقدار بیشتر بخریم و بخوریم چون تا سال دیگه از اون میوه خبری نیست 

   طعم های ترش رو دیگه نگو هر چیز ترشی باشه حتما امتحان میکنم و اگه مغازه ای انواع لواشک ها رو داشته باشه من از اون مغازه غیر ممکنه خرید نکنم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1402/06/15 17:01
   مدت عضویت: 1705 روز
   امتیاز کاربر: 30041 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 834 کلمه

   سلام و درود به همه ی عزیرانی که همراه من در این سایت هستند.

   من هم در گدشته بسیار  علاقه به تست کردن مزه های جدید و غداهای جدید و دسرهای جدید و …. داشتم و هنوزمتا حدودی کم  دارم و دقیقا من هم در گدشته  این طور بودم که اگر داخل شهر ما رستوران جدیدی میزدن باید حتما میرفتم و اونجا رو امتحان میکردم و این جز تفریح های عالی برای من بود و تازه به بقیه هم میگفتم کجا رفتم و عداهاش چطور بود و خیلی وقتها با اطرافیانموکه اهل این تفریح خوردن بودن این کار رو انجام میدادم و گروهی میرفتیم و اما الان آگاهم این یک فرمول چلقی بود که من در گدشته علاقه داشتم به مکانهای جدید برای تست عذاهای جدید برم و اصلا در گذشته خوردن جز تفریحات من بود که  از زندگی لدت ببرم حوصلم سر نره و …و اما در گدشته که من بسیار   عاشق پفک و چیبس و کرانچی و … بودم اگر متوجه میشدم از فلان نوع این مواد خوراکی شور  یه مدل جدید وارد بازار شده و یا فلان مزه از چیبس و کرانچی و پفک  اومده حتما باید میخریدیم و اگر خوب بود به بقیه هم میگفتم .

   پس من در گدشته  علاقه ی شدید به رفتن فست فودهای جدید رو داشتم تا تجربه ی خوردنهای جدید در مکان های جدید رو داشته باشم و من دقیقا یادم هست در همون اوایل ازدواجم به جرات مبتونم بگم حتی یک فست فودی در شهر  نبود که من به همراه همسرم نرفته باشم هر هفته پنج شنبه من به یک مکان جدید برای خوردن پیتزا و ساندویچ میرفتم و چقدر هم به بقیه توصیح میدادم کجا برن قیمتهاش بهتره کجا برن مزه هاش بهتره و … و اما  کمتر به رستوران های سنتی میرفتم چون عاشق فست فود بودم .

   من هیچ وقت دنبال خوردن بستنی و شیرنی ها و کیک ها نیودم چون اوایل چاقی ام به دنبال طعم شیرینی نبودم  و هر چقدر همسرم اصرار میکرد بیا بستنی بخوریم چون ایشون به شدت عاشق شیرینی هست من نمیرفتم یا نمیخوردم چون دوست نداشتم فقط،چند مدل محدود  بیسکوویت برای صبحانه داشتم همین   اما تمام مدلهای پفک و چیبس و …. رو که در تلویزیون یا سوپر مارکتها میدیم باید میخریدم و میخوردم . به استثنای کلوچه های محلی شهرم که زیاد  دوست داشتم و گاهی میخریدم و میخوردم و اما اصلا دنبال  طعم ترشی هم نیودم فقط فست فود و انواع چیبس و پفک رو با ولع میخوردم چقدر از انواع ساندویچ ها و سوسیس و کالباس های جدید در بازار  و …استقبال میکردم و میخریدم و میخوردم و لدت میبردم  که نکنه از بقیه که تست کردن  عقب بمانم .و این رو هم بگم اصلا علاقه ای به خوردن میوه در  اون زمانکه لاعر بودم تا اوایل چاقی ام  نداشتم و برام مهم نبود میوه ی اون فصل چی هست و کاری به تنوع میوه ها نداشتم  و من نمیخوردم و یا علاقه ای به خوردن چایی نداشتم و به زور یک لیوان عصر میخوردم و یا شیرینی و انواع نوشیدنی شیرین هم که دوست نداشتم و نمیخوردم اما خب در اون موردهایی که دوست داشتم به شدت افراط میکردم و همون باعث شد من در مدت  زمان کم کلی افزایش  وزن پیدا کنم مثلا در طول یه سال که عقد کرده بودم حدودا دوازده کیلو چاق تر شدم و بعد از ازدواج با همین روند که اومدم جلو خیلی چاقتر شدم و اما نمیدونستم عیب کار من کجا هست و من فقط، به همه و خودم میگفتم ما خانوادگی بعد از ازدواج چاق میشیم و این طبیعی هست یا  اینکه میگفتم من اشتهام خیلی زیاده و دست خودم نیست که اینقدر میخورم و این طبیعی هست .

   اما خدا رو شکر الان بعد از سالها در سایت بودن علاقه ای به تست کردن غداها در رستورانهای جدید و مزه های جدید ندارم با وجود اینکه کلی رستوران جدید در شهر هست که من اصلا نمیدونم کحا هستن و یا دیدم اما هرگز داخل اونها نرفتم چون مثل گذشته همه چیز خور نیستم به شدت در انتخاب مزه ها و غداها. کیفیتشون حساس هستم و دوست دارم در بالاترین درجه ی کیفی عذا رو بخورم که به دلم بشینه و اصلا دنبال عذاهای بیرون نیستم و حتی دیگه چیبس و پفک ها مثل قبل در ذهن من مزه نمیدن با چند دونه خوردن سریع اشباع میشم و دیگه رهاش میکنم .

   اصلا  دیگه در ذهن من دنبال تنوع مزه ها و عداها و  مکانهای خوردنی رفتن یک تفریح نیست بلکه کار نادرستی هست که انگار جسم من سطل اشعال هست که هر چه در اطرافم بود میشه وارد اون کنم و جسم خودم رو بیمار کنم  و اصلا دیگه خوردن  در ذهن من تعریفش فرق کرده  من از خوردن برای رفع گرسنگی استفاده میکنم و در همگام سیری از تمام مزه ها و بوها بدم میاد  و دوستدندارم بخورم و دیگه  خوردن برام تفرییح و سرگرمی نیست و اصلا  به خاطر حصورم در این مسیر که دنبال تعییر کردن هستم وقت این کارها رو ندارم و دوست دارم از وقتم به بهترین شکل استفاده کنم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1401/12/18 08:27
   مدت عضویت: 517 روز
   امتیاز کاربر: 36566 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 823 کلمه

               سلام شب بخیر 

   براب افرادی که وارد این چالش میشن باید بگم برای حل وفکر کردن در این قسمت حتمااز  نظر من صبح یا روزباشه حلاصه روزباشه   شب موقع خواب وحواب نداده نخوابید که بلایی که شب کذشته به سر من امد  سر شمانیاد چرا من شب گذشته به علت خواب وکم بودن شارژ گوشیم جواب این چالش ندادم گذاشتم برای صبح 

   جشمتون رور این مدلی بینه نصف شب دیدفعه از خواب ۲ نصف شب  ببدارشدم درسر س شروع شد که جواب این چالش چیه وچطور درک کنم چطور بنویسم چطوری تویی یی راه دیگه حواب میده اگه تویی کسب کا رباشه چطور باید انجام بشه 

   وخلاصه مفید بی چاره شدم تاتموم شد اقااستاد شما میگفتین یادبگیری انتهای ندارم دستگیرم شد ول کنن بود هیی یی فکرجدید 

   حالاتویی چند بهش جواب میدم 

   لاغریی وکسترش فرمولهای لاغریی

   برای بهتر متوجه شدن من این لاغری زچاقی رو دو بخش کردم 

   هر فرمولی که درست میشه چه چاقی وچه لاغریی بعداز به وحود امدن چه ما بخوایم وچه مانخوایم کسترش میدا میکنه 

   این کسترش به مدت محدودی میتونه تو دو جهت کسترش پیدا کنه مدت محدودی میتونه در دو جهت ادامه داسته باشه در نهایت کسترش به یک سمت حرکت خود رو ادامه میده 

   برای پیدا کردن فرمولهای جاقی ذهن

   لاغر شدن +قرمولهای چاق کننده+تمایل برای گسترش چاقی بیشتر+ نمایل برای کسترش لاغریی + علبه کردن ومنصرف شدن از لاغریی + گسترش فرمولهای چاقی در مسیر چاقی

   چاقی فرمولهای اشتبتاه چاقی طناب دارن اون طرف لاغریی ویاد گیری اموزشها 

   شروع به طناب کشی این دو گروه 

   مرحله اول گروه چاقی برنده میشه چون نیروی بیشتری داره اونم فرمولهاشه 

   مرحله دوم کروهه لاغریی اموزش میبنه وفرمول لاغریی یادمیگیره 

   شروع طناب کشی  این مرحله طناب به هر دوسو کشش داره 

   وگروهی برنده نمیشه 

   مرحله سوم هر طرف که نیرویی بشتری که همون کسترش فرمول هست  برای خود داشته باشد طناب کشی به طرف اون گروه هست چون گروه لاغریی اموزس دیده عادتهای جدید درست گرده فرمول کسترش بیشتری داره د نتیجه طناب به سمت گروه لاغر کشیده میشه

   من برایم خودم ییخونه قدیمی که همه خونه نم داده د ر  دیوار وسف خونه ورم کرد واضایی خوبی نداره وسایل این منزل خراب هست یخچال خراب سر صدا داره ولی کارمیکنه  اجاق گازفندک نمزنه اونم کارمیکنه جاروبرقی چرخش شکسته ول زبازم میشه ازش استفاده کرد چرخ گوشت باصدایی زیاد گوشت چرج میکنه اونم کار میکنه خلاصه هم خونه هم وسایل اوضاعی خوبی  ندارن ا خوبی روزگار پول زیادی به صاحب این خونه رسیده اون عجله نمی کنه برای خریدخونه از یی نفر راهگاریادمیگیره اموزشهای این درره کجا خونه بخره محله خوب باشه رو به بشرفت باشه بایادگیری جطورخرید خونه انجام بده اون خونه درشو قفل کردم کمتر اونجا باشم .

    خونه تهیه میکنه شروع به خرید وسا یل با  کیقت میکنه وخودش تنهابه دودنه وسایل خراب وارد خونه نو ع میشه وزندگی میکنه  اینخونه جدید لاغریی واونخونه خراب چاقیو اضافه وزن همرا داشتن این وضعیت وباد گیری اموزش لاغریی   من وسایل تازه وجدید وارد خون نوع  کردم ا زوسایل قدیمی وخونه خبری نیست  فرمولهای جدید وعادتهیای چدید درست کردم برای لاغری وکسترش فرمولهای لاغریی 

   برای کسترش فرمولهای جدید ودیگه وارد نشدن به قسمت چاقی واستفاده از این فرمولها تا گشترس پیدا کنن با گسترش فرموالهی لا غریی ما هم لاغر میشیم هم باعث میشه  عادنهای  جدید  اضافه میشه به قسمت جدید که  لاغریی هست  کمتر وارد قسمت فرمولهای چاقی میشیم  چاقی متوفق شده چون از فرمولهاش استفاده کمتری میشه ولاغری اتفاق میفته هر چه عادتاهی جدید زیادتر شن درقسمت لاغریی ما بیشترلاغر میشیم 

     

   یی مدلدیگه من

   برای وردبه سر زمین لاغریی اول باید امورش بینم تا فرمولهای لاغریی درمن ابجاد شه برای ورد اگه خودم نتها وارد این سر زمین شم حرکت برام راحتر وتا دور دست هم مبتونم برم ولی اگه از سزمین چاقها چیزی با خودم همراه کنم مثل ساک دیگه گشیدنن توی سر زمین لاغری  اسون نیست اگه بشه همون لیه مرز میتونم بچرخم  تا انتهایی سرزمین لاغریی نمی تونم برم افرادی که لاغریی کمتری رو تحربه میکنم تویی این میسر چون عادتهای جدید درست نکردن وبرای عادتهای قدیمی  واستفاده اون وارد بخش فرمولهای چاقی میشم اون بخش کارخودشو انجام میده ما باید کاری کنم که بخش چافی وفرمولهاش کسترش پیدا نکنه.اگه به ابن شکل انجام بشه لاغریی ما مقدارش کمه  این برای افرادی که میگن ما کم لاغر شدیم 

    بخش لاغریی وفرمولوهاس وعادتهای جدیدش کسترش پیدا کنه تا ما هم لاغر بشیم وهم ادامه داشته باشه لاغریمون و وزن بیشتری کم کنیم شگعتی سازان ابن گروه تویی این بخش کار میکنن که لاغریی اونا خیلی بیشتر هست 

   حدود چند تایی دیکه هم داشتم که دیگه از حوصه خارحه 

   چشیدن طعمهای جدید یی فرمول چاقی هست مکنهای جدید برای خوردن هلوهوله جدید میوه جدید که بخوای بچشی غذاهایی حدید که میخوای تست کنی همه فرمولچاقی هست.

   اقایی استاد میخوام کارتون زیاد کنم یی بخش بازکنید برای ایده حدید تا دیگران بهتر متوجه بشن وسه گرده سنی هر گروه برای یاد گیری بهتریی ایده تازه بدن تا گروه بهترمتوجه 

   بشه این باز کار دیشب بود شاید دارید من خبر ندارم 

   معما چو حل کشت اسان شود این پروژه تا ۷ صبح ادمه داشت خواب شب تعطیل شد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 2 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار عطا
   1401/12/07 22:27
   مدت عضویت: 537 روز
   امتیاز کاربر: 11390 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 608 کلمه

   سلام و درود .

   من به تست کردن غذاهای رستورانها خیلی علاقه ای نداشتم . یعنی فرمول تنبلی در من  از فرمول تنوع طلبی قویتر بود . یه چیز جدید هم می اومد اصلا حال نداشتم برم مثلا اون سر دنیا اون رو تهیه کنم . 

   ولی اگه تنوع طلبی با تنبلی همراه بشه  فرمول خوردنم که بعد از اینا هست و این فرمول رو به فعلیت در میارم . 

   اول اینکه خودمم که این فرمول رو اجرا می کنم . 

   دوم اینکه در صورتی اون رو اجرا می کنم که با راحتی همراه باشه و تهیه اون ماده برام سخت نباشه . یعنی تنبلی برام اولویته . 

   برای همین خیلی این فرمول قوی در من نیست . چون معمولا وقتی سیر میشم دیگه حتی خوشمزه ترین غذاها رو هم دیگه تمایلی به خوردنش ندارم .

   یعنی باز تنوع طلبی زمانی فعال میشه که گرسنه باشم . 

   پس فعال شدنش بستگی به دو عامل تنبلی و گرسنگی داره . 

   اما وقتی سیرم نه غذاهای متنوع که دیگه حتی یه دونه رو نمیتونم بخورم . 

   این فرمول خوردن موقع گرسنگی و نخوردن موقع سیری تقریبا میشه گفت تمام فرمولهای چاقی رو تحت الشعاع خودش قرار میده . 

   انگار که وقتی سیری  دیگه هیچ فرمول خوردنی فعال نمیشه و اتفاقا فرمولهای نخوردن فعال میشه . 

   فرمولهای نخوردن در من در حال گسترشن . 

   گرچه فرمولهای چاقی هم هستن ولی چون من نیروم رو بیشتر میزارم روی فرمولهای لاغری احساس می کنم توجهم بیشتر سمت اونا رفته . 

   نمیخورم چون سیرم .

   نمیخورم چون حالم به هم میخوره .

   نمیخورم چون حتی دیگه نمیتونم نگاش کنم .

   نمیخورم چون میل ندارم .

   نمیخورم چون دوست ندارم .

   نمیخورم چون بوش حالم و بد می کنه .

   نمیخورم چون شبه .

   نمیخورم چون میخوام بخوابم .

   نمیخورم چون دارم کار دیگه ای انجام میدم .

   من موقع عدم گرسنگی با این فرمولها خیلی راحت خودمو از غذا دور می کنم و آخه واقعا هم همینه . من از چیزی که هست دارم استفاده می کنم . چیز جدیدی نیست . فرمولش در ماهست . منتها الان که من در مسیر لاغر هستم به این فرمولا توجه می کنم .

   حالا هر چقدر بیشتر در این مسیر بمونم توجهم بیشتر سمت کشف حالتهای لاغری در خودم میشه . 

   حالتهایی که وجود داره و با توجه من گسترده میشه . 

   حالتهایی مثل : 

   من فقط زمانهای گرسنگی دوست دارم غذا بخورم . 

   من وقتی سیرم دیگه دوست ندارم بخورم . 

   وقتی سیرم اصلا نمیتونم بخورم . 

   وقتی سیرم حتی بوی غذا هم بهم بخوره حالم بد میشه ‌ 

   من بعضی از غذاها رو فقط دوست دارم . 

   خیلی از غذاها هست که من حتی در همین وضعیت چاقم دوست ندارم . 

   مثلا من از آبگوشت خوشم نمیاد . 

   از غذاهای تریدی خوشم نمیاد .

   از غذاهایی که بوی ضخم ماهی  بده خوشم نمیاد .

   از گوشت خروس و بوقلمون و بلدرچین و این چیزا خوشم نمیاد . 

   از برنجهای خارجی خوشم نمیاد . 

   از  غذاهای بی مزه خوشم نمیاد . 

   از بوی ضخم تخم مرغ خوشم نمیاد . 

   من  وقتی به حالتهای فعلی خودم توجه می کنم میبینم هی نباید به خودم بگم من از همه چی خوشم میاد . نه منم خیلی غذاها هست که اصلا حالم به هم میخوره نگاشون کنم . 

   منتها ما باید توجهمون رو تغییر بدیم ‌ 

   نباید به غذاهایی که دوست داریم توجه کنیم . ببینیم کدوم غذاها رو دوست نداریم یا کمتر دوست داریم ‌ 

   یعنی کانون توجه رو از روی عادت های چاقی خودمون روی عادتهای لاغریمون بزاریم  و فقط همونا رو بزرگ کنیم یعنی حتی از عادت جدید اضافه کردنم راحتتره ‌ . عادتهای فعلی لاغری خودمون رو گسترده کنیم . 

   گسترده کردن عادتهای فعلی لاغری هم تاثیر بسزایی در جلب کانون توجه ما به سمت اونا داره و هر چقدر ما توجهمون بهشون گسترده تر بشه اونا هم باز گسترده تر میشن یعنی یه رابطه ی دو سویه است . همه علت و معلول هم هستن . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار عطا
   1401/11/07 00:55
   مدت عضویت: 537 روز
   امتیاز کاربر: 11390 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 555 کلمه

   درود .

   تنوع طلبی به چه صورت خودشو در من نشون داده ؟ 

   تنوع طلبی در غذا خوردن رو دارم . 

   تنوع طلبی در تست کردن مزه های مختلف رو دارم . 

   تنوع طلبی در خوردن همه جور مواد غذایی سر سفره دارم . 

   تنوع طلبی در تست کردن همه نوع ماده ی غذایی در یک رستوران یا کافی شاپ رو دارم .

   تنوع طلبی در خوردن انواع مزه ها و شکلهای  مثلا چیپس و پفک دارم . 

   تنوع طلبی در خوردن انواع ماکارونی رو دارم . 

   تنوع طلبی در خوردن انواع ساندویج و فست فود رو دارم . 

   اما تنوع طلبی در انتخاب مکانهای جدید رو نداشتم تا زمانیکه تبلیغات اینستا اومد و تسترها میرفتن و ساندویچها و برگرها و پیتزاها و انواع و اقسام فست فود رو تست میکردن و مخصوصا اگه آدرسش نزدیک بود حتما با دوستام قرار میزاشتیم و میرفتیم . 

   تنوع طلبی در انتخاب مخلفات همراه غذا مثلا اگه ماست سر غذا باشه سالاد پیاز خیار شور گوجه نارنج سیرترشی و … من دوست دارم از همش تجربه کنم حتی الانم که به سیریم توجه میکنم تا قبل از اینکه به اون نقطه برسم یکم از همش تست میکنم . 

   تنوع طلبی رو در غذاهای یخچال هم داشتم مثلا وقتی میرفتم سر یخچال و چند نوع غذا بود باید از همش میخوردم .

   تنوع طلبی در انتخاب شیرینی اگه بهم شیرینی تعارف می کردن و انواع مختلفی داشت از هر کدوم یکی میگرفتم . 

    در این درس فهمیدم تنوع طلبی در انتخاب غذاها یه فرمول چاق کننده است و من فرمولهای چاق کننده که مربوط  به  تنوع طلبی هست رو نوشتم . در متن این درس هم یادگرفتم عادات چاق کننده یهو تبدیل به عادات لاغر کننده نمیشن . بلکه در جایی با هم تلاقی دارند و وقتی ما دیگه فرمولای چاقی رو تغذیه نکنیم و بهشون عمل نکنیم  و برعکس به فرمولهای لاغری تمرکز کنیم کم کم جهت گسترش فرمولهای لاغری بیشتر میشه و روند چاقی متوقف میشه و لاغر شدن رخ میده . 

   اضافه کردن یک راه هر روز به عادت غذایی قبلی سبب میشه عادت غذایی قبلی کم کم تبدیل بشه به عادت جدید . 

   مثل شب که کم کم تبدیل به روز میشه و روز که کم کم تبدیل به شب میشه و فقط ۱ ساعت با هم تلاقی دارند . 

   راهی که من میخوام امروز به عادت پرخوریم اضافه کنم کم کردن تنوع غذاییم هست . یعنی به نقطه ی سیریم توجه میکنم اما  حالا وقتی چند نوع ماده غذایی سر میز بود من اونی رو انتخاب کنم که بیشتر دوست دارم و معده ی خودمو الکی با همه ی مواد غذایی پر نکنم . تین فرمول جدیده که به عادت پرخوریم اضافه می کنم . 

   خب برم سراغ تمرین هر شبم . 

   من صبحانه نخوردم چون سیر بودم .

   من تا ساعت ۲ چیزی نخوردم چون سیر بودم .

   من چند قاشق انتهای عدس پلو رو نخوردم چون سیر شدم . 

   من یک چهارم لیوان نوشابه نخوردم چون اضافه بود . 

   من شام نخوردم چون سیر بودم .

   من پفک نخوردم چون سیر بودم . 

   من میوه نخوردم چون میخواستم کمی ساعت گرسنگیم رو بیشتر کنم و فرمول گرسنه ای بخور رو تبدیل کنم به فرمول گرسنه ای هم میتونی بخوری هم میتونی نخوری صبر کنی تا درجه گرسنگی بیشتر بشه . 

   من  انجیر خشک نخوردم چون انتخابم نبود . 

   من مویز نخوردم چون انتخابم نبود . 

   من ۵ قاشق سمنو نخوردم چون نخواستم 

   من برنج نخوردم چون گرسنه ام نشده هنوز 

   من حبه های بیشتر انگور نخوردم چون دیگه بسم بود . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صبا
   1401/02/04 17:14
   مدت عضویت: 1377 روز
   امتیاز کاربر: 12761 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 519 کلمه

   سلااام

   من این فایلو چند روزه که گوش دادم و همش به خودم میگم خب واقعا چرا من دوست دارم اگه یه رستوران جدید توی محلمون باز شد برم و امتحانش کنم؟ این خیلی قبلا توی من بود و یه مدت هم بود که توی محله ی ما هر چند ماه یه بار یه فست فودی جدید باز میشد و مثلا ۵-۶ تا فست فودی توی یه خیابون باز شده بود که هر کدومم دیزاین خودشو داشت و جذاب بود مسلما و من دلم میخواست چه تنهایی چه با خانواده برم همه رو امتحان کنم ولی هیچ وقت نتونستم از همشون غذا بگیرم شاید فقط یکی یا دوتا از غذا های فست فودیا رو رفتم و امتحان کردم ولی همیشه دلم میخواست به عنوان تفریحم انجامش بدم و الان با این فایل از خودم میپرسم چرا؟

   شاید چون دوست داشتم همه رو امتحان کنم و هر کدوم بهتر بود به دوستام پیشنهاد بدم و این نیاز ناخودآگاهم از این میاد که بقیه تاییدم کنن و دوست خوبی باشم و من میخواستم با پیشنهادای خوب این صفتو به دست بیارم.

   یه دلیل دیگشم این بوده که آدم کلا ذات تنوع پسندی داره و سعی میکنه با امتحان چیزای جدید این روحیه رو تقویت کنه و من با این کار داشتم همین نیازمو بر طرف میکردم .

   یکی دیگه از دلیلایی که به ذهنم میاد اینه که دلم میخواسته خودمو سرگرم کنم و از وظایفم دور شم مثلا سرم به چیزای جدید گرم بشه و نخوام به دغدغه هام فکر کنم.

   در کل همه ی اینا زیر مجموعه ی فرمول های چاقی هستن که کم کم دارن کمرنگ میشن و من احساس راحتی میکنم که دارم هر روز بهتر عمل میکنم ، خیلی خوب دارم به دستورای ذهنی جدیدم که مبنی بر تناسب اندام هستن گوش میدم و خوشحالم بی دلیل شادم و این عالیه برام.

   خدایا شکرت.

   خیلی وقته که دیگه اونطور علاقه ندارم چیزای جدیدو امتحان کنم خیلی از وقتا اصلا دلم نمیخواد دهنمو باز کنم و چیزی توش بزارم حتی اگه جدید باشه و من تا حالا نخورده باشمش و حتی قیافشم خیلی خوشمزه باشه ، ولی منو مشتاق نمیکنه که دهنمو براش باز کنم.

   مثلا مامان من شیرینی های عالییییی درست میکنه همه بهش میگیم یه پیج بزن و این شیرینی هاتو بفروش و همههه عاشق شیرینی هاشن و دست پختشم محشره و هر بار یه شیرینی یا کیک جدید درست میکنه برام و معلومه که هر بار مزه ی بهشت میدن اما بعضی وقتا که تازه یه چیزی پخته ، ب  من میگه بیا آماده شد ازش بخور من خیلی راحت میگم که الان نمیخوام و بعدا میخورم و الان سیرم ، بعضی وقتام ممکنه ناراحت بشه … من دوست ندارم ناراحتش کنم اما من میدونم که نباید خوردن من دلیل شادی کسی باشه و کلی راه دیگه هست که بدون آشغال ریختن تو بدنم و آسیب زدن بهش بشه با اون راها مامانمو خوشحال کنم و ترجیح میدم هیچ چیز اضافه ای وارد بدنم نکنم حتی اگه باعث دلخوری های زودگذر کسی بشه.

   و خیلی خدارو سپاس گزارم من کاملا خودمو متناسب میدونم و خوشحالم که جزئی از خانواده ی متناسب ها هستم و هر روز سعی میکنم عضو بهتری باشم:)

   خدایا شکرت 

   ممنونم استاد عزیز 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Laleh
   1401/02/01 06:44
   مدت عضویت: 1421 روز
   امتیاز کاربر: 19557 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 574 کلمه

   فایل ” گسترش فرمول ذهنی (قسمت دوازدهم-1 ):”

   درباره تغییر کردن مطلبی را دوست دارم،  اینجا برای شما عزيزان تعریف کنم:

   چند روز پیش در محیط کارم، قرار شد که هر کسی یک ماده خوراکی بیاورد و ما همه دور هم، از غذاهایی که همکارانم اورده بود ند، یک ساعتی ناهاربخوریم و با هم حرف بزنیم.

   من نتوانستم خوراکی خاصی با خودم ببرم، و برای اولین بار خواستم از طعم غذاهایی که روی میز است، استفاده کنم.

   من برای اولین بار خواستم که غذاهایی که اصلاً انها را نمیشناختم، را تست کنم.

   لیست زیر غذاهایی است که من خوردم؛ البته حس خودم را از خوردن این مواد غذایی جدید هم براتون در ادامه مطرح میکنم:

   1. من نان طعم Nacho را نمیپسندم، بنابراین نان معمولی کوچکی برداشتم. البته این نان خیلی نرم بود؛ ولی چون در میان ان همه تنوع، این انتخاب برای من بهترین بود ، ان را انتخاب کردم، ولی هنوز هم نان موردعلاقه من نبود.

   2. از سه نوع گوشت مورد نظر، من گوشت مرغ ریش ریش شده را برداشتم. طعم این مرغ شیرین بود و من اصلاً طعم شیرین را برای مرغ نمیپسندم؛ ولی چون  در میان ان همه تنوع و انتخاب ، این انتخاب برای من بهترین بود ، ان را انتخاب کردم، چون نسبت به طعمهای دیگر قابل تحمل بود.

   3. من مقداری گشنیز، کمی پنیر خورد شده پیتزا ، پنیر فتا و عدس پخته شده فلفلی را هم برداشتم.  یک مقدار لیمونات هم برای نوشیدنی توی لیوان ریختم.

   من واقعاً برای اولين بار در محیط کاری ام ، غذایی را خوردم که تقريباً طعم هیچ کدام از ان غذاها، مورد علاقه من نبود، ولی چون غذای دیگری با خودم همراه نداشتم، مجبور بودم، ان غذا را بخورم.

   تقريباً تا 2/3 بشقاب را خوردم. یک جورایی برای من تمرین بود که ببینم، در چنین موقعیتی، چطور رفتار میکنم و خودم را محک زدم.

   از جمع همکارانم خارج شدم. کمی بیرون شرکت قدم زدم و برگشتم. احساس کردم که کمی حالم بهتر شد، چون همچنان از طعم شیرین مرغ، حالم خوب نبود.  

   میدونم خیلی از شماها عاشق شیرین پلو هستید ، ولی من این غذا را هم دوست ندارم.  البته اضافه کنم که من طعم البالو پلو را هم، ترش دوست میدارم.

   وقتی به داخل سالن صرف غذا برگشتم، مشاهده کردم که اکثر افراد در حال کشیدن بشقاب بعدی خود هستند.

   من واقعاً حیرت زده شدم و  فقط یک مافین کوچک برداشتم که چند ساعت بعد، ان را با چای میل کردم. 

   خیلی این تمرین برایم جالب بود، چون اگر قبل از ورود م به سایت در چنین محیطی قرار میگرفتم؛ حتماً از خوردن ناهار لذت میبردم، چون ان موقعها فقط خود غذا و مخصوصاً غذای مجانی، برایم مهم بود ، ولی الان طعم ، بو ، مزه و حتی رنگ مواد غذایی برایم مهم است.

   من الان فوری هر غذایی را انتخاب نمیکنم و برای انتخاب خودم و خوراکیهایی که دوست دارم، ارزش قائل میشوم.

   من حتی از خوراکیهایی که دوست دارم مثل قدیمها، بیشتر نمیخورم؛ چون بعضی موقعها کم خوردن، لذت طعم ان غذا را، بیشتر در دهانم نگه میدارد؛ ولی زیاد خوردن طعم خوب ان از بین میبرد و انسان را از غذای مورد علاقه اش زده میکند.

   درست مثل اینکه اگر فیلم مورد علاقه ات را 10 بارببینی ، تا مدتها حالت از دیدنش و تماشای ان فیلم، به هم میخورد با انکه   یک روز عاشق ان فیلم بوده ای.

   بنابراين من الان هر چیزی را نمیخورم و نمینوشم. ممنونم استاد تمرین جالبی بود.

   من حتی بدون خبر از این تمرین، اتفاقی این داستان برایم اتفاق افتاد و توانستم خودم را محک بزنم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سنا سعادت
   1401/01/28 16:51
   مدت عضویت: 1752 روز
   امتیاز کاربر: 347 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 112 کلمه

   با سلام و درود، من قبلا خیلی علاقه به تنوع طلبی غذایی داشتم دقیقا مثل لستاد از رستورانهای سنتی خیلی خوشم میومد، وغکر میکنم این ناشی از کمال گرایی افراد چاقه، چون امتحان میکنیم چون دنبال بهترین غذا وخوراکی هستیم، بعد از چند وقت به این نتیجه رسیدم ک همه اینا از مداد اولیه یکسانی هستن، وچند وقته علاقه به این کار ندارم، چون با تنوع طلبی غذایی به سرعت چاق میشم، بیشتر سعی میکنم گول ظاهر  متفاوت رو نخورم. سعی میکنم از یه سیرینی فروشی ک بیشتر بهداشتی هست شیرینی بخریم، ممنونم از چالشی ک گذاشتید، البته چه خوب ک اسمش رو عوض کردیدوتغییر عادت گذاشتید چون من متوجه منظورتون نمیشدم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1401/01/07 18:03
   مدت عضویت: 1705 روز
   امتیاز کاربر: 30041 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 849 کلمه

   سلام بر استاد عطار روشن گرامی و دوستان پر انگیزه ام 

   من اگه الان بخوام  بعد از دو سال و خورده ای بودن در مسیر این تمرین رو انجام بدم باید بگم  خدایی خیلی تغییر کردم قبلاً با دیدن هر رستوران جدید تحریک به رفتن اونجا و تست  کردن غذاهای اون میشدم  اما باید بگم جدیدا از کیفیت هیچ غذایی در هیچ رستورانی  خوشم نمیاد و فقط غذای خونه با دستپخت خودم. رودوست دارم  قبلا از هر غذایی با مزه ی جدید استقلال میکردم اما جدیدا هر غذایی حتی جدید رو اگه  یه قاشق بخورم و از کیفیت و مزه اش خوشم نیاد دیگه نمی‌خورم و به همون یه قاشق اکتفا میکنم و دیگه  به هر قیمتی که چون خوردنی جدیدی هست نمی‌خورم و بدنم رو  سطل اشغال مواد غذایی  نمیکنم مثلا قبلا هر سمنویی که  به من میدادن با اشتیاق تا اخرش میخوردم و خوشم میومد اما جدیدا فقط اون  با کیفیت و خوشمزه ها رو انتخاب میکنم و میخورم و آخرین سمنو ی که به من دادن رو دوست نداشتم و نخوردم تا مدتها در یخچال بود وبعد هم غذای پرنده ها شد .قبلا من عاشق انواع چیبس و پفک در هرطعمی و مارکی  بودم اما جدیدا هر مدلی رو دوست ندارم هر مارکی رو خوشم نمیاد فقط یکی دو مدل خاص رو دوست دارم که هر از گاهی از اونها  اگر میلم بشه میخورم قبلا هر طعم پیتزا و فست فودی  رو دوست داشتم اما الان فقط فست فودی های خودم رو در حد نیازم دوست دارم بخورم و یا اینکه من هنوز بعضی از مواد غذایی رو حتی یک بار نخوردم و تمایلی به امتحان کردن اونها هم نداشتم چون من در گذشته علاقه به شیرینی نداشتم خیلی  ازمزه های شیرین رو هنوز که هنوز نخوردم شاید در حد یک بار در زندگیم خورده باشم  مثل آب هویچ بستنی و یا باقلوا و نون خامه ای و انواع نوشیدنی شیرین و نوشابه  و مربا و شربت و شکلات … و اتفاقا چند شب پیش که با دوستامون رفتیم بستنی بخوریم من که سیر بودم هیچ چیز سفارش ندادم و اما بقیه آب هویچ و بستنی خوردن و من همش پیش خودم  میگفتم چرا باید قاطی بخورن خب بستنی بخورن خالی و اب هویچ هم  یه نوشیدنی جدای خوشمزه هست برای خودش که باید جدا خورد و همین چند بار اخیر که من با بچه هام  بستنی یه ذره  خریدم و خوردم ازطعم دلخواهم  در حد یه اسکوپ کوچیک برداشتم  اونم خالی بدون  نون و آب و هویچ و…. و اتفاقا یک بار که اشنای ماخیلی سفارش کرد و تعریف وافل  یه بستنی فروشی رو داد ما هم رفتیم که ببینیم چی هست ووقتی همسرم خرید دیدم بستنی  با نون خاص و بسکوییت وکاییو و موز و … بود که دقیقا باز هم همین حرف رو زدم که نیازی  به قاطی کردن این همه مواد غذایی با هم نیست همون بستنی ساده نهایتا ترکیبش با  یه مغز   خاص بهتر هست و اصلا خوشم نیومد و نخوردم و  و یا اینکه من هیچ وقت ترشی و انواع لواشک و تمر رو امتحان نکرده بودم تا همین چند سال پیش و یا اصلا کره و انواع  مربا و ….رو امتحان نکرده بودم و الان که در این مسیرم  آزاد هستم و هیچ محدودیتی در کار نیست  خیلی از مواد غذایی رو اگر ببینم و هوس کنم و یا بخوام میخورم و یا تست میکنم اگر خوشم بیاد بازم  میخورم اگه نخوام و از مزه اش خوشم نیاد دیگه هرگز امتحان نمیکنم. مثلا سرشیر محلی شهرم رو مدتها هست نخوردم و چنند وقت پیش یکم خوردم و خلاصه که بعضی ازاین آزادی‌ها در این مسیر  باعث شده که من خیلی راحت دنبال علاقم برم و هر چیزی رو به زور و از روی حرص و ولع وارد جسمم نکنم .

   من  در کل به دنبال مواد غذایی خیلی شیرینی نیستم و نبودم و فقط در دوسال بارداری و شیردهی به خاطر باورهای اشتباهم کمی  شیرینی خور شدم و الان با این راه دوباره دارم مثل قبل میشم و علاقم رو به شیرینی از دست دادم .

   من مدتها هست افتتاح رستورانهای جدید رو میبینم اما هیچ علاقه ای به تست غذای اونها ندارم چون غذای خونه ی خودم رو به تمام اونها ترجیح میدم .

   من مدتها هست برای خرید به هایپر مارکت های بزرگ برای خرید میرم و قفسه های بزرگ و متنوع از شیرینی و کیک و شکلات و ترشی وانواع دسر و نوشیدنی وغذاها و….میبینم اما اصلا تحریک به خرید نمیشم خیلی راحت از کنار اونها رد میشم حتی خیلی راحت تر از قبل از کنار قفسه های شوریحات مثل چیبس و  پفک و …(که پاشنه ی آشیل من بودن )می‌گذرم و برنمیدارم.

   مدتها هست با سفره های رنگین مواد غذایی مواجه میشم که از مزه های دلخواه برمیدارم و به اندازه نیازم میخورم و اگر طعمی رو دوست نداشته باشم نمی‌خورم .

   مدتها هست هر شب همسرم به سوپر مارکتی میرود اما من به اون سفارش خرید چیبس و پفک رو نمیدم .

   مدتها هست من کلی خوراکی در خانه دارم اما از مصرف همزمان همه با هم حالم بد میشه و این کار رو نمیکنم .

   من در مسیر تغییرم ومثل قبل و حتی مثل یک روز پیش  خودم هم  نیستم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار shahrbanou1346
    1401/01/08 21:29
    مدت عضویت: 1445 روز
    امتیاز کاربر: 22276 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 369 کلمه

    بعد از عرض سلام باید بگم  آفرین  به شما ….تغییرات خیلی خوبی داشتی در زمینه انجام رفتار صحیح و ترک رفتار اشتباه …..

       دستمریزاد   خیییلی عالیه  فروغ عزیز

    منم تغییرات  خوبی رو تجربه کردم و تعداد رفتارهای صحیحم دارن روزبروز بیشتر میشن …  مثلا  من قبلا خیلی دوست داشتم برنجو با نون بخورم  ولی جدیدن کم پیش می آد  اگر خیلی دلم بخواد  با برنج نون بخورم به مقدار کم اکتفا می کنم …….خیلی وقتا از اینکه به تحریک کانالهای عصبی چیزی نمی خورم   خیلی لذت می برم …خوشحال میشم ..خصوصا وقتی  میرم جلو  برمی دارم ولی دوباره بدون مزه چشی  سر جاش می ذارم ….این رفتار خیلی عالیه  …

    یا چند وقتیه  مقدار خوراکی عصرونه ارو خیلی کم کردم ……

    حقیقت اینه  ما چاقها خیلی وقته دلمون می خواد به اندازه لاغرا  غذا بخوریم …یعنی این میل و علاقه  به کم کردن‌مقدار  غذاها در سطح ذهن خودآگاه ایجاد شده …یعنی اهرم‌رنج و لذت درست داره کار می کنه چون ما از پرخوری رنج می بریم‌ و از کم خوردن لذت…. …..در ذهن ناخودآگاهم این اهرم درست قرار گرفته  اما چون پرخوری در ابتدا قبل اینکه بهش عادت کنیم ازش لذت بردیم   و در نتیجه   در قسمت لذت بخش اهرم‌ قرار گرفته  ….   اما به تدریج که  وزنمون از حالت نرمال خارج شد و بعد با گسترش آگاهی  متوجه شدیم که  چربی اضافی هیچ سودی که‌نداره  هیچ بلکه کانون بیماریها می تونه باشه   حالا می خوایم اهرمو تغییر بدیم   یعنی کم خوردن بره در قسمت لذت و پرخوری در قسمت رنج ….‌اما ما در عمل دچار اشکال میشیم …هنوز هم به دلیل  وجود فرمول لذت از پرخوری و مزه ها اهرم کاملا درست کار نمی کنه ..و ما در سطح ناخود آگاه تمایل داریم‌ به درک و تجربه لذت از پرخوری …. اما خوشبختانه رفتار   ما هنرجو های تناسب فکری  خیلی متفاوت از اونایی هست که چاقن و این آگاهی هارو تجربه نکردن ….

    ما داریم تمرین می کنیم  به رفتار مون مسلط بشیم‌ و متوجهیم‌چه رفتاری صحیحه چه رفتاری اشتباه ……و با توکل به خدا همه امون یه روز که زیاد دیر هم‌نیست متناسب میشیم و به آرزومون می رسیم …‌

    خدایا سپاسگزاریم که در این مسیر عالی مارو هدایت و حمایت می کنی ….

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار فروغ ریاحی
     1401/01/09 02:11
     مدت عضویت: 1705 روز
     امتیاز کاربر: 30041 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     همیاری
     محتوای دیدگاه: 232 کلمه

     سلام شهربانو جان 

      از حسن توجه شما به کامنتهام بسیار  خوشحالم و  واقعا لذت میبرم که در کنار شما هستم .

     تبرییک میگم برای تغییرات حدیدت دوست نازنینم   پس به قول استاد شما چه بخوای چه نخواهی به زودی متناسب میشی .

     من همین امشب بازم عید دیدنی حایی بودم و میزبان هم بسیار تعارف و اصرار به خوردن میکرد و کلی خوراکی روی میزش چیده بود  اما من بسیار  عالی تر از عالی از بین تمام اون خوراکی ها بدون هیچ اجباری ورژیمی فقط یه مدل شیرینی دانمارکی  انتخاب کردم و با دو لیوان چایی خوردم و در آخر هم به اندازه  کمی  از اون در بشقابم موند و نخوردم  چون در این حد شیرینی خوردن با چایی رو دوست داشتم نه بیشتر  وواقعا ازرفتارم لذت بردم تخمه در حد چند دونه برداشتم نه بیشتر  و دیگه میلی به خوردن نداشتم و ادامه ندادم و اتفاقا میزبان زیاد اصرار داشت کاکا ییو و  میوه و شیرینی و آجیل  بردارم اما من به راحتی گفتم میل ندارم و سیرم و انتخابم فقط یه عدد شیرینی  دانمارکی بود .

     واقعا از خودم از رفتارم از آموزشها از استاد عزیز  از بودن در مسیر  از تلاشم و استمرارم و این آگاهی های ناب و از شخصیت جدیدم و از انتخابهای جدیدم  و  خلاصه از هر آنچه که در اطراف من هست و از خودم بسیار راضی هستم .

     دوست نازنینم برای تو یک جسم سلامت و متناسب آرزومندم 

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 5 از 1 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 40660 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 295 کلمه

   سلام به استاد عزیز و همراهان ارجمند

   این مطلب یه خورده واسه من سنگین بود ،هر چی فکر میکردم نمیتونستم فرمول چاق کننده پیدا کنم در خودم،
   دیدم من برای غذاهای بیرون اینجوری نیستم اسراری هم ندارم بگم به همسرم که مثلا فلان فست فود جدیده بریم،
   فقط موقعی که میرم شیرینی بخرم چنان بهشون دقت میکنم که در اون لحظه دوست ندارم با کسی صحبت کنم تا انتخابم کاملا از روی علاقه باشه، و اگه یه شیرینی جدید آورده باشند دوست دارم تست کنم و این حالتم کمتر شده چون اینقدر شیرینی های مختلف رو تست کردم که الان دقیقا میدونم علاقه شدیدم به خامه و شیله ی شیرینی هستشلو این شیرینی هایی که خشکند دوست ندارم بخرم.
   ولی در مورد غذای مهمونی همیشه برام جالب بوده که همسرم یا افراد متناسب دیگه هم سالاد هم سوپ هم غذا رو نمیخورن،
   مثلا ازش میپرسم یعنی حاضر نبودی ازش بچشی ببینی چه طعمی داشت اون سوپ…
   ولی الان میدونم این رفتار درستشون باعث شده لاغر بمونند.

   در این قسمت یاد گرفتم قوانین جهان هستی اینجوریه که در حال گسترش هر چیزی ست و به اینکه ما دوست نداریم مثلا چاقی پیشرفت کنه کاری نداره ، فقط چون فرمول چاقی ایجاد شده ، در حال گسترش اون هست.
   حالا اگه ما بیایم فرمولهای لاغری رو در گوشه از ذهنمون ایجاد کنیم و کم کم با توجه کردن به اون داریم تغذیه ش میکنیم و از اون طرف چون توجه به چاقی رو کم کردیم دیگه فرمولهای چاقی تغذیه نمیشه پس پیشرفت ما در جهت لاغری هستش، چون گسترش دو مسیر مخالف مدت کمی ادامه دارد و کم کم گسترش چاقی متوقف میشود و
   نقطه ی سرنوشت ساز : گسترش فقط به سمت لاغری حرکت خود را ادامه میدهد .
   استاد گرامی خسته نباشید
   به شدت مشتاق دیدن فایل ۱۲ – ۲ هستم
   خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ebikzbhmb@gmail.com
   1400/11/25 14:17
   مدت عضویت: 870 روز
   امتیاز کاربر: 13580 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 264 کلمه

   سلام استاد ممنونم از این فایل بسیار زیبا . من با گوش دادن به این فایل و فکر کردن به موضوعات ذکر شده عالی آن متوجه شدم که من از هیچ غذایی و هیچ هله هولها ای بدم نیومده و همه چیز امتحان کرده و جالب اینجاست که خوردنش را هم ادامه میدهم اما گاهی اوقات روی یه غذا و یا تنقلات مثل پفک حساس میشم و به هر بهانه ای آن را اسنفاده میکنم مثل به بهانه فیلم تماشا کردن وویا سینما و الان هم که هر روز اسنفاده میکنم.و بعدش هم همون عذاب وجدان میاد سراغم که بدتر از این عذاب وجدان فکر نکنم چیزی وجکد داشته باسه. اما این مدتی ۳ ماه هست که به لطف خداوند مهربان وارد  این مسیر شدم .رفتار های قبلی را ندارم خیلی کمرنگ شده اما چاقتر شدم اولیل تعجب میکردم و علتش را پیدا نمیکردم چون واقع خوردنم  از قبل خیلی کمتر شده بود . اما با این تمرین  فایل که باید فکر می کردم  چه رفنار چاق کننده ای دارم متوجه شدم که ذهن من کلمه ای به نام لاغری ص نمی شناسد در دفترم هم که می نویسم مرتب قلم بجای لاغر شدن اول چاق شدن را مینویسید بعد باید پاک کنم و لاغر را بنویسم .خیلییییی برام جالب بود کلمه لاغر تا این اندازه برای ذهنم غریبه باشد.پس  علت نه تنها علت چاقی حودم را پیدا کردم بلکه به اینکه مواد غذایی و خوردن چاق نمی کند ایمان آوردم . پس باید این مسیر استمرار و ادامه داشته باسد تا به نتایج عالی برسم . خداجونم ممنونم . استاد عزیز ممنونم. ۱۴۰۰/۱۱/۲۶

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریماه فقری
   1400/11/22 15:09
   مدت عضویت: 1289 روز
   امتیاز کاربر: 11595 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 539 کلمه

   سلام 

   فرمولهای چاقی من 

   بسم تعالی : چیپس 😅

   من خیلی اشتیاق به خورون چیپس دارم شروع این چالش در راستای تغییر عادت پرخوری من بود و خب خداروشکر خیلی حل شده مثلا امروز مامان و بابام سرناهار گفتند که چقدر زود سیر میشی و تعجب کرده بودن چرا لاغر نشدم و پیشنهاد دادن ورزش کنم حالا که کم میخورم تا لاغر شم در صورتیکه اگه درست نگاه کنن من مقدای لاغر شدم مثلا ماساژورم که هفته ای یبار میرم پیشش بهم میگه از اون هفته لاغر شدی ولی خب مامان بابام نمیبیننش و حالا به هرحال من پرخوریم از بین رفته خداروشکر 

   ولی تو یه چیز هنوز پرخوری و هرروز خوری و تنوع طلبی دارم و اونم ماده ی عذایی چیپسه 

   من سالهاست که تقریبا هرروز چیپس میخورم شاید از شیش هفت سالگیم تا الان که هجده سالمه خیلی کم تنوع طلبی در برخورد با چیپس انجام میدم دوسه تا طمع هستند که فقط اونا و فقطم مارک چیتوز یا چاکلز میخورم اما هرروز اتفاق میوفته بعضی وقتا واقعا حس میکنم چیپس خونم اومره پایین و نخوردنش اعصابمو خرد میکنه و بعر از خوردنش اروم میشم این فرمول خیلی توی ذهنم پررنگه و منم خیلی بهش توجه میکنم 

   هرجا میرسم از خوشمزگی و علاقم به چیپس میگم همیشه به دوستام درخواست میکنم که بریم برا تفریح چیپس بخوریم و حتی انقدر این علاقه و عادت زیاده که سال پیش برا تولدم علاوه بر کادو یکی یدونه چیپس هم برام‌اوردند 

   یبار تصمیم گرفتم برای ۲۱ روز چیپس نخورم و خب نخوردمم و تقریبا بعد اون ۲۱ روز برای دوسه ماه عادت چیپس خوردن کمرنگ شده بود اما دوباره پررنگ پررنگ شد یبار چون داداشام برام چیپس نخریده بودند نزدیک بود گریه کنم و واقعا اعصابم خرد شد 

   این فرمول هست و پررنگم هست من هم درموردش خیلی صحبت میکنم هم خیلی زیادتجربش میکنم و چیزیم که هست اینه که همواره با این ذهنیت که‌چیپس خیلی خیلی پرکالریه و چاق کنندس چیپس خوردم 

   من یه دوست دارم که نه به اندازه من ولس اونم زیاد چیپس میخوره و کاملا هم لاغره و فکر میکنه چیپس باعث جوش میشه و تموم بدن و صورتش پرازجوشه اما من هیچوقت از چیپس خورون جوش نزدم این نشون میده که بنا بر ذهنیت ما عملکرد چیپس هم متفاوته 

   حالا نمیخام تصمیم بگیرم که چیپس رو قطع کنم و وز این حرفا اما میخام از امروز دیگه در مورد چیپس صحبت نکنم به هیچ عنوان با کسی نه درمورد علاقم به چیپس نه در مورد زیاد خوردنش و کلا در مورد موضوع چیپس نمیخام با کسی صحبت کنم که توجهم نسبت بهش رو کمتر کنم و احتمالا یدور دیگه همین مراحلی که برای تغییر عادت پرخوری انجام دادم را برای تغییر عادت چیپس باید انجام یدم تا به لطف خداوند و تلاش خودم هرروز به سمت تجربه ی عادتهای جدید با نتیجه های زیبا حرکت کنم 

   این فرمولی بود که من امروز پیداش کردم 

   و مطمعنم که براحتی اب خوردن تغییر میکنه هیچوقت فکر نمیکردم عادت پرخوریم تغییر کنه دقیقا حسی که به عادت چیپس خوریم دارم اما با نگاه به تجربه ی قبلیم میتونم اطمینان داشته باشم که اسانتر از اب خوردن تغییر میکنه

   امروز داشتم فکر میکردم که چندتا هدف بطرگ توی زندگیم دارم و خداروشکر مسیر رسیدن به هرکدوم را هم کاملا بلدم و خداوند به بهترین مسیر برای رسیدن بهشون هدایتم کرده 

   واقعا خدایا شکرت 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار azamhoseinzadeh0180@gmail.com
   1400/10/20 08:28
   مدت عضویت: 1034 روز
   امتیاز کاربر: 189 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 344 کلمه

   سلام به استاد عزیز و همراهان گرامی 

   چالش روز ۱۲  گسترش فرمول‌های ذهنی 

   تمام جهان هستی به پیشرفت دادن هر فرمول ایجاد شده است این قانون خداوند است در تکامل 

   کافیه فرمول ایجاد بشه طبق قانون گسترش پیدا می کنه 

   یک روستا یا شهر تشکیل میشه و گسترش پیدا می کنه 

   یک وسیله مثل موبایل تولید میشه و دائم در حال پیشرفت و گسترش هست

   تلویزیون در حال پیشرفت

   اختراعات در حال پیشرفت 

   پیشرفت متوقف نمیشه مگه در جهت مخالفش یک حرکتی شروع شده باشه مثلا ما دیدیم یک خیابان تو شهرمون پیشرفت داره تا چند مدت اون خیابان خیلی رونق پیدا می کنه ولی از وقتی که یک فرمول دیگه میاد یک بازار دیگه در جایی دیگه میاد کم کم بازار جدید رونقش بیشتر و بیشتر میشه و از رونق قبلی کم و کمتر میشه 

   چاقی و لاغری هم همین طور هست فرمول های چاقی هستند و طبق قانون در حال گسترش پاک هم نمیشن پس چیکار کنیم ؟؟؟ 

   می‌آییم فرمول های لاغری رو کم کم به ساختنش به ایجادش و اینها رو مانند بذر میذاریم و پرورش می دیم و به فرمول های چاقی و به خود چاقی توجه نمی کنیم  هر چی این فرمول‌های لاغری  گسترش پیدا کنند و فرمول‌های چاقی توجه نشن 

   کم کم یواش یواش 

   چاقی متوقف میشه و میریم به سمت لاغری آخ جون 

   حالا یک فرمول در آدم های چاق تنوع هست که باید پیدا کنیم 

   من همه نوع غذا می خورم از هیچی بدم نمیاد البته از میوه های خیلی ترش رو دوست ندارم مثلا الو نمی‌خورم فقط همین بقیه چیزها رو می خورم 

   تنوع طلبی من 

   من سر سفره اگه چند تا چیز باشه مثلا هم سوپ باشه هم پلو باشه هم ماست هم ترشی همه رو تست می کنم 

   اگه برم تالار یا رستوران با منو باز از هر غذایی که داشته باشن می خورم شده نوشابه با دوغ

   یا اگه سر سفره صبحانه هم مربا باشه هم پنیر هر دو رو می خورم 

   بالاخره روی میز هر چی باشه من تست می کنم

   ولی علاقه ای که بیام چند نوع غذا درست کنم ندارم یا خودم تزیین کنم چند نوع رو ندارم یا سرچ کنم غذا های مختلف رو درست کنم رو ندارم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1400/08/02 09:27
   مدت عضویت: 1656 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 812 کلمه

   سلام🙂

   از اونجایی که ذات و اصل دنیا بر اساس گسترش هست همه چیز در دنیا همواره در حال گسترش و بهبود یافتن و بهتر شدنه…مثل گسترش در صنایع هواپیمایی فضایی معماری الکترونیک کامپیوتر و….خلاصه همه چیز نسبت به سالهای قبل خودش خیلی پیشرفت کرده بهتر و اسونتر شده و در دسترس تر هم شده…و به مرور هم سرعت این تغییرات در حال افزایشه و همه ما اینو حس میکنیم و قبول داریم که سرعت تغییرات جهان در ۵۰ سال گذشته نسبت به تغییرات ۵۰ سال قبلش خیلی سریعتر و عالیتر بوده…

   چاقی هم از این اصل مستثنی نیست و وقتی فرمول چاقی در ذهن ما ایجاد شده جهان فقط این فرمول رو گسترده تر میکنه برای همین میبینیم که سرعت چاقی نه تنها در جسم ما بلکه در کل جهان رو به افزایشه….

   سرعت تولید و تنوع مواد غذایی هم در حال افزایشه…

   هر روز به تعداد رستورانها فست فودها کافی شاپها افزوده میشه

   و همه عاملان این صنایع تلاش میکنند که فرمولهای مواد غذایی رو گسترش بدن و با تغییر در طعمها رنگها فرمها تنوع بیشتری ایجاد کنن و مشتریهای بیشتری هم داشته باشن و بتونن نیاز به تنوع رو در مشتریهای با سلایق مختلف تامین کنن

   از طرفی میدونیم که آنچه در ذهن ذخیره میشه پاک شدنی نیست و فقط میشه با یادگیری تازه راه و فرمول دیگری ایجاد کرد 

   پس چاقی هم پاک شدنی نیست فقط میشه لاغری رو هم ایجاد کرد

   و طبق فرمول گسترش از اونجایی که هر دو هم قابلیت گسترش رو دارن در زمان یادگیری زبان لاغری چاقی همچنان در حال گسترده شدنه ولی چون لاغری و چاقی در دو وجه مخالف هستن فقط برای مدتی هر دوتا میتونن گسترده بشن و بالاخره گسترش فقط در یک جهت میتونه ادامه پیدا کنه در جهت چاقی یا لاغری

   فقط این انتخاب ما است که کدوم رو تغذیه کنیم و به کدوم توجه کنیم تا گسترش پیدا کنه… اگه هیچ کاری نکنیم یا با سایر روشهای رفع چاقی بخوایم اونو برطرف کنیم اتفاقا به گسترش چاقی کمک کردیم ولی اگه بر یادگیری لاغری استمرار داشته باشیم و به لاغری توجه کنیم کم کم فرمولهای لاغری هم جون میگیرن و کم کم روند چاقی ابتدا کند و سپس متوقف میشه و بعد از اون لاغری ابتدا در ذهن و سپس در جسم ما آروم آروم خودش رو نشون میده ….

   پس در هر حال اون فرمول اولیه گسترش پیدا میکنه و این توجه ما است که باعث تغذیه و رشد مسیر مورد نظر ما میشه

   تا حالا ما از این قضیه آگاهی نداشتیم و ناخواسته با توجه به چاقی به اشکال مختلف مثل توجه به نافرمیهای بدنمون توجه به حرف و حدیث بقیه درباره جسممون کالری شماری دنبال رژیم و ورزشهای مختلف بودن توجه به افراد چاق و…..داشتیم چاقی رو گسترش میدادیم هم در جسممون و هم در جهان

   یکی از اون فرمولهایی که در راستای گسترش چاقی بوده فرمول علاقه ما به تنوع هست

   تنوع در طعمها در مزه ها در علاقه به امتحان کردن جاهای جدید رستورانها کافی شاپها و فست فودیهای جدید…

    علاقه  به ترکیب کردن طعمها هم از گسترده شدن فرمول تنوع میاد

   مثل ترکیب کیک و بستنی

   یا ترکیب ابمیوه ها با بستنی مثل آب هویج بستنی

   یا ترکیب شیر +موز+بستنی 

   و همین علاقه به تنوع باعث گسترش مواد غذایی و رستورانها شده 

   حتی علاقه به این تنوع باعث شده اینهمه وقت صرف تزیین و زیبا کردن بشقابهای غذاها بشه 

   تزیین و زیبا سازی مکانهای سرو غذاها و نوشیدنیها و سوپر مارکتها

   طراحی پاکتها و کاغذهای بسته بندی مواد غذایی برای شکیل تر شدن و جذابتر شدن و خواستنی تر شدن خوراکی هم قسمتی از این گسترش فرمول تنوع طلبی هست

   نحوه سرو و پذیرایی مکانها هم حتی برای ما اهمیت پیدا کرده و حتی در این موارد هم این مکانها دارن سرمایه گذاری میکنن و با هم سر افزایش کیفیت این موارد رقابت میکنن و همه اینها و موارد مشابه اون هم خودش ناشی از فرمول تنوع طلبی هست و هم باعث گسترش این فرمول میشه

   تمام اینها هم باعث گسترش تمایل افراد چاق به امتحان کردن مواد غذایی و مکانها و ترکیبها شده انکار یه جورایی به هم مرتبطن و  هم تنوع طلبی ما آدمها باعث گسترش اونا میشه و هم گسترش اونا باعث تنوع طلبی بیشتر ما میشه…این تنوع طلبی در افراد چاق به نظر میاد بیشتر از افراد لاغر هست و اینقدر که ما علاقه به امتحان طعمها و رنگها و ترکیبات جدید داریم افراد لاغر ندارن

   و همیشه شنیدیم که تپلها دنبال غذاها و خوراکیهای خوشمزه ترن و اونا هستن که جاهای با غذاهای با کیفیت تر و خوشمزه تر رو پیدا میکنن و همین هم به خاطر لذت بیشتر هست چون باز هم افراد چاق از خوردن برای لذت بردن استفاده میکنه در حالیکه لاغرها از خوردن فقط برای کسب انرژی و سیر شدن استفاده میکنن…

   انگار این دو تا فرمول لذت =خوردن و تنوع =لذت  یه جورایی در هم ادغام شدن و همدیگه رو گسترده تر کردن…

   چه جالب استاد با نوشتن به چه نتایجی میرسیم….چون تفکر هم گسترش پیدا میکنه و هم در عمق و هم در جهات گسترده میشه🙂

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار kouroshzamany95@gmail.com
   1400/06/28 01:54
   مدت عضویت: 1048 روز
   امتیاز کاربر: 1850 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 121 کلمه

   به نام خدای مهربانم 

   اول به نظرم اومد که نه من این فرمول ذهنی رو ندارم یا در من کم هست ولی وقتی خوب فکر کردم دیدم که نه این فرمول در من هم هست و شاید کمتر بش اهمیت بدم ولی خیلی تشویقم میکنه که مثلا فلان کباب در فلان رستوران عالی سرو میشه و رستورانشم فوقالعاده شیک و تمیزه و مثلا موسیقی زنده هم دارهه و من باید یه روز برم و امتحان کنم 

   یا مثلا طرز تهیه بعضی غذا هارو که میبینم دوست دارم بخورم ولی ترس ازینکه شاید مزه غذای من مثل اصلش نشه بعضیهارو درست نمیکنم 

   ولی هر غذای جدیدی ببینم که رنگ و لعاب خوبی داره دوست دارم امتحان کنم 

   یا انواع بستنی های جدید یا انواع باقلواهای جدید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار yasaminhasanloo76@gmail.com
   1400/05/22 00:04
   مدت عضویت: 1164 روز
   امتیاز کاربر: 148 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 79 کلمه

   به نام خدای بخشنده و مهربان 

   سلام بله من تازگی ها که همه تو خونه هستیم و قرنطینه شده خیلی بیرون نمیریم داخل گوشی یه سری از پیج های غذا رو دیدم ک دوتا از غذا هاشون رو درست کردم اما این فرمول خیلی در ذهنم ریشه ایی نیست سطحی هست خیلی وابسته این فرمول نیستم که حتما بخوام یه غذتی جدید رو تست کنم سعی میکنم که به مرور این رفتارو تغییر بدم ممنون از شما جناب اقای عطارروشن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار yasaminhasanloo76@gmail.com
   1400/05/05 18:01
   مدت عضویت: 1164 روز
   امتیاز کاربر: 148 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 69 کلمه

   با نام خدا 

   سلام من این عادت.رو.نداشتم که حتما باید امتحان کنم مواد غذایی جدید رو خیلی کم اگر در گوشی یه غذایی رو ببینم مثلا خوشم بیاد یک یا دوتا شو درست میکنم اونم هر روز نه و این باور و فرمول در من خیلی زیاد نیست اما حالا که متوجه شدم سعی.میکنم این فرمول رو به مرور اجرا کنم و رفتار رو عملی کنم ممنو از استاد عزیزم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Somayeh
   1400/05/04 09:10
   مدت عضویت: 1494 روز
   امتیاز کاربر: 6867 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 79 کلمه

   با سلام 

   من هم عاشق یه جورشکلات نارگیلی بودم که فوق  العاده خوشمزه بود و هر روز تقریبا اونو میخریدم و میخوردم اونم چند تا . چون برام لذت بخش بود.

   بعد مدتی که درمغازه ها ندیدمش کم کم بی خیال شدم .

   یه مدت هم عاشق ذرت مکزیکی شدم و چندجا تست کردیم دیدم یه جایی هست که خیلی عالی درست میکنه و منو ودوستم که بیرون میرفتیم همیشه میرفتیم همون جا و میخوردیم . چون برامون لذت بخش بود .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار parham.63@yahoo.com
   1400/04/06 14:49
   مدت عضویت: 1284 روز
   امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 595 کلمه

   سلام و درود😍🕊 

   فرمولهای ذهنی ما طبق قوانین جهان در حال گسترش هستند و فرقی نمی کنه که ما از نتایج فرمول رضایت داریم یانه !؟فقط طبق تغذیه و پشتیبانی که داریم به این فرمول می دیم گستردگی به وجود میاد در واقع پیشرفت و بهبود و گسترش از نسخه ای که در حال حاضر ایجاد کردیم ایجاد میشه و برای مثال به نسخه های جدید موبایلها میشه توجه کرد که در خیلی از موارد شبیه نسخه های قبلی هستند و این در حالی است که در مواردی تقویت شده اند و حتی در سلاح های جنگی و گلوله و غیره هم این گستردگی و روند طبیعی و قانونی وجود داره و در مسیر چاقی هم دقیقا اینطور اتفاق افتاده که ما هر بار در مسیر چاقی فرمولهای متفاوتی رو تجربه کردیم و مسیر راحتتر شده واسمون و راه هموارتر و همانطور که متوجه شدیم برای رسیدن به خواسته هامون باید آموزش ببینیم مثل خیاطی و موسیقی و ..و در واقع با اموزش و مهارت پیداکردن ،فرمول جدید ذهنی ایجاد می کنیم و در مسیر آموزش و عملی کردن اگاهی ها باعث گسترش لاغری میشیم.

   همانطور که زمان تلاقی شب و روز بسیار کم است و ساعات شب خیلی بیشتر و همچنین ساعتهای روز هم بسیارند در مسیر لاغری و چاقی هم به طور همزمان ممکنه مدت محدودی باشیم و طبق قوانین جهان هستی باید یکی از مسیرها انتخاب بشه و گسترش پیدا کنه و تنها با آموزش ذهنی هرروزه و با تکرار و تمرین می تونیم تجربه ی جدید در روند گسترش مسیر لاغریمون انجام بدهیم .

   ما باید فرمولهای ذهنی چاق رو شناسایی کنیم و در طی این دوره بتونیم فرمول های جدید لاغری بسازیم 

   یکی از فرمولهای ذهنی افراد چاق تست کردن غذاهای جدید در مکانهای جدید هست یک فرد چاق در ذهنش فرمولی داره که حتما از انچه تولید میشه یا وجود داره تست بکنه رستوران جدید کجاست دکوراسیونش چه طوره غذای جدید چی داره ؟و غیره

   این فرمول هم در ذهن من وجود داره :من رفته بودم فروشگاه و خواستم یک بطری کوچک آلوئه ورا انتخاب کنم اما در قفسه آلوئه ورا  با طعمهای مختلف وجود داشت و من طعمهای دیگری را هم انتخاب کردم که بیام خونه و تست کنم .

   گاهی هم یه جای مدرن میبینم و می گم یادتون باشه سری بعد بیایم اینجا و این فرمول ذهنی چاق هست که داره منو تشویق می کنه و به صورت علاقه مندی به تجربه و تست غذا در مکان جدید و حتی تولیدات جدید موادغذایی در من اشتیاق ایجاد می کنه . خیلی وقتها میگیم بریم اصفهان بریانی بخوریم یا بریم جنوب ماهی و میگو تازه بخوریم اگر قرار به روستاهای شمال هم باشه که لبنیات پر چرب و تازه 😋گاهی هم در مسیر میبینم بعضی از مغازه ها خیلی مشتری دارند و با خودم میگم حتما یه خوراکی خاصه که انقدر شلوغه و دوست دارم منم تست کنم که به قول استاد از غافله عقب نمونم 😁‼️یه وقتهایی هم میزبان میگه اینو هیچ جا نمی تونی گیر بیاری خودم درست کردم حتما بخور و تشویق می شم تست کنم .رویا پردازی که هیچی 😇چشمامو می بندم می گم دلم می خواست الان دم ساحل بودم و یک بلال تنوری و یک ظرف چیپس و پنیر کنارش صدای آب و نسیم خنک و یک نوشابه قوطی گازدار …به خدا بزاق دهانم ترشح کرد 😋😅و تمام این تشویق ها داره فرمول ذهنی منو گسترش میده و در خیلی از موارد تجارب جدید به دست میاد که باعث نسخه ی جدیدتر و قدرتمندتری از چاقی در من میشه و دقیقا این روند طبیعی خودشو داره می گذرونه و هر بار عالی تر عمل می کنه .

   🍃🦋🍃🦋🍃🦋 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1400/03/19 15:50
   مدت عضویت: 1705 روز
   امتیاز کاربر: 30041 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 981 کلمه

   فایل صوتی :

   یکی از عادتهای چندین ساله ی  من  علاقه به تست کردن مزه های جدید  بود  و اگر در شهر رستوران جدیدی زده میشد من باید میرفتم  و  حتما امتحان میکردم و علاوه بر اینکه خودم میخواستم برم به بقیه هم میگفتم که جایی جدیدی افتتاح شده باید بریم ببینیم غذاهاش چطور هست .

   و این یک فرمول چاق کننده در ذهن افراد چاق هست که اونها رو تشویق میکنه به خوردن های جدید . 

    هر خور دنی جدید رو باید تست میکردم نه فقط غدا حتی بستنی حتی فست فودی جدید و .. بود من میرفتم و تست میکردم و این فرمول در ذهن افراد چاق چیه :تجربه ی تست کردن غدای جدید و یا تجربه ی خوردن غدا در مکان جدید 

   کافی بود ببینم یه خوراکی و یا هله هوله ی جدید وارد بازار شده باید میرفتم میخریدم و تست میکردم و از همه ی غذاها لذت میبردم  و همه چیز رو دوست داشتم هر کیک و نوشیدنی و خوراکی و … هر چیز دیگه رو باید سریع تست میکردم حالا ببین چقدر در شما این علاقه وجود داره و میری که تست کنی و این علاقه به خوبی خودش رو نشون  میده حتی در میوه ها هم این تنوع طلبی  هست که در فصل خاصی باید  حتما اون  میوه رو بخورم و یا باید خوردن رو در مکانهای جدید تحربه کنم و یا اون مزه ی جدید رو تست کنم .

   برداشت من :

   من خودم به شدت علاقه به تنوع و تغییر دارم در تمام جنبها ی زندگیم  مثلا از خرید یه رنگ و یا یک مدل لباس  و روسری و یا شال و یا درکل از تکرار یه  تیپ لباسی  به شدت متنفرم و به شدت دنبال تنوع هستم  از هرسال به یه مکان سفر کردن متنفرم و یا  در هر خریدی  از طلا تا پوشیدنی تا کفش،و جوراب و … حتی دکوراسیون خونه از  رنگ  و مدل و سبک دکور خونه و یا  هر چیز دیگه  حتی از دیدن فیلم تکراری به شدت متنفرم و من تنوع روبسیار دوست دارم و بسیار از تنوع  استقبال میکنم  و لی  از هر مکان جدید و هر رستوران جدید برای خوردن  یکم مقاومت دادم اگر جای خوبی رو پیدا کردم ترجیح میدم ببشتر اونجا برم  غدا بخورم  و بیشتر برای خرید کردن و …. تنوع رو دوست دارم در واقع  برای خوردن دوست دارم یه جای خوب که پیدا کردم مشتری اونجا بشم ولی  اصلا بدمم نمیاد هر از گاهی تنوع به مکان خوردن هم  بدم  و یا قبلا  اگر تبلیغ یه خوراکی جدید و یا تعریف اون رو از زبون کسی میشنیدم م سریع اقدام به خریدن میکردم اما حالا نه  اینطور نیستم و  اگر در جمعی چندین مدل غدا و یا دسر  باشه تمایل دارم از تمام مزه ها یکم بردارم تا همه رو تست کنم هنوزم اینطورم در حد رفع نیاز بدنم ار چند مل خوراکی برش،میزنم و اونها رو میخورم و یا اینکه تنوع در خرید میوه رو بسیار دوست دارم که در هر فصلی میوه ی همون فصل رو بخورم که انتخابهای متنوعی داشته باشم و همین دیروز داشتم به همسرم میگفتن فلان میوه رو بخر که تازه اومده تا هنوز در بازار هستن برام بخر    در  کل با هر تغییری سازگارم  و موافقم .

   و اما به قول استاد  که در فایلهای قبلی گفتن اگر این تغییرات رو بخواهیم در خودمون و شخصیتمون   ایجاد بکنیم مقاومت داریم و انجام نمیدیدم ولی باید این تنوع رو در انتخابهای جدید برای رفتارهامون هم د اشته  باشیم و همیشه یه رفتار و یه فکر کردن و یه مدل زندگی کردن نداشته باشیم و این دایره ی تنوع  در افکار و رفتار و باورها رو بزرگتر کنیم تا به نتایج جدید تری برسیم تا به جسم جدیدتری برسیم و اما من  باید یادم باشه  نباید با تنوع محصولات غدایی و ماکانهای جدید و یا  با تنوع تبلیغات گول بخورم و تحریک به خوردن بشم و اضافه بر نیاز بدنم مصرف کنم خیلی وقتها  قبلا که برای خرید به هایپر مارکت میرفتم کلی مواد عدایی جدید می دیدم که یا علاقمند بودم تست کنم و یا میخواستم چون فلانی گفته بخورم و تست کنم و کلی من اضافه بر نیازم خرید میکردم و در نهایت میخوردم  و این تنوعها ی مواد غدایی  من رو  وادار به پرخوری  میکردن مثلا تنوع از افکار و رفتار من  این هست که :من تا حالا تصمیم داشتم پرخوری کنم و اضافه بر سیری بخورم اما حالا دیگه این کار رو نمیکنم در حدی که هنوز به غذا نیاز دارم اون رو رها میکنم یعنی به محض گرفتن پیغام سیری دیگه اون رو نمیخورم . درسته تا حالا اینطور خوردم و لذت بردم ولی حالا میخوام آگاهانه رفتار جدیدی داشته باشم 

   و یا تنوع  بدم به این رفتارم که من  هر روز با چایی شیرینی خوردم اما حالا میخوام یه روز با قند بخورم یه روز با خرما یه روز خالی بخورم حالا یه روز هم با شیرینی دلخواهم و فکر کنم این تنوع دادن درر رفتار  و افکار نتایج متنوع عالی رو از گدشته به وجود بیاره و یا تنوع در تصمیم داشته باشیم من قبلا تصمیم داشتم چاق بشم اما حالا تصمیم گرفتم لاعر بشم پس همسو با تصمیم جدیدم افکار و باور و رفتار لاغری و جدید خواهم داشت و نتایج جدید هم در جسمم خواهم دید

   اصلا جهان در حال تغییر هست و این قانون ثابت جهان هست که جهان ثابت نیست و هر کس با تغییرات جهان تغییر نکنه  زیر دست و پای جهان له میشه و از بین میره پس خیلی از جاها تغییر خوبه و باید در خودمون تغییر به وجود بیاریم و اگر خودمون نخواهیم جهان به زور ما رو وادار به تغییر میکنه که یا شکست میخوریم و یا موفق میشیم در این تغییرات جهان .

   من تصمیم جدید و متنوعی دارم که لاعر بشم 

   من انتخابهای حدیدی دارم که به جای  لذت زود گذر اون غذا به لذت تناسب فکر میکنم و اضافه نمیخورم 

   من انتخاب میکنم  از چه عدایی بخورم به چه اندازه بخورم و من انتخاب میکنم ….

    . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mzt.zahra.malakouti.ir
   1400/03/12 17:50
   مدت عضویت: 1479 روز
   امتیاز کاربر: 3970 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 40 کلمه

   سلام 

   من هم عاشق تنوع هستم

    هم لذت خوردن در مکانهای جدید رو دوست دارم و هم عاشق تست کردن مواد غذایی مختلف هستم و هیچ فرقی هم برام نداره که مزه‌اش چیه همین که قابل خوردنه پس باید حتما تست بشه 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار sudehfallah@gmail.com
   1399/12/02 23:53
   مدت عضویت: 1305 روز
   امتیاز کاربر: 2673 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 303 کلمه

   درود بر شما .این فایل عالی بود و واقعا لذت بردم ..من تمام سال های زندگی ام همینگونه بودم و از همه مهم تر من بسیار در انتخاب ناتوان بودم ،وقتی به رستوران یا سوپرمارکت یا کافی شاپ میرفتم انتخاب کردن اون چیزی که قرار بود بخورم به شدت برام سخت بود و حتی گاهی کلی زمان میبرد تا انتخاب کنم و اینکه آخر سر ناراحت بودم از اینکه چرا طعم های دیگر رو نتونستم امتحان کنم ،و اگر پول کافی داشتم حتما کل بستنی هارو سفارش میدم که ازشون عقب نیوفتم ،در مهمانی ها غذایی نبود که تست نکنم ،هرچیزی که در این جهان قابل خوردن باشد از دید من باید توسط من امتحان میشد،فرقی نداره چه موادی توش بود ،شور بود یا بی نمک،تلخ بود یا شیرین ،هرچیزی باید خورده میشد .اگر سیر بودم و طعم جدیدی میوند بدون اینکه به سیری فکر کنم همون لحظه تست میکردم و این کار به شدت من را آزار میداد و میدونم که مانع مهم ذهن من برای لاغر شدن بود ..با این فایل فهمیدم دلیل عدم توانایی در انتخاب فقط و فقط به خاطر فرمول علاقه به تست مواد غذایی و طعم های جدید در من بود .و من الان سعی میکنم انتخاب جدیدی داشته باشم و برای خودم قانون بذارم ،انتخاب طعم جدید خیلی هم عالی است و کلی لذت و سود داره پس کافیه با برنامه ریزی انجام شه که لذت و تناسب در کنار هم عالی هست ..قانون من اینه در مواجه شدن با مواد جدید فقط حق دارم یک مورد را تست کنم و چه راضی بودم چه راضی نبودم حق ندارم انتخاب جدیدی داشته باشم و به زودی فرمول های لاغری بر چاقی پیروز میشن و من متناسب و خوش هیکل ترین حالت زندگیم میشم :)ممنون استاد از عشق و علاقه عالی شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Faezeh.senobari.59
   1399/11/19 12:13
   مدت عضویت: 1551 روز
   امتیاز کاربر: 505 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 66 کلمه

   سلام 😊😊😊
   من خیلی دوست دارم مکانهای جدید را تجربه کنم بیشتر از اینکه غذاهای جدید را تست کنم عاشق رفتن به مکانهای جدیدم.
   در خوردن غذاها هم خیلی پیش اومده که ناخنک زدم وقبل از خوردن غذای اصلی کلی تست کردم
   تنوع را سر سفره دوست دارم مخصوصا چیزهایی که با غذا همراه است ماست سالاد دسر.زیتون
   همیشه دوست دارم سفره رنگین باشه وهمراه غذا خیلی چیزی میخورم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ریحانه دوست محمدی
   1399/11/12 13:17
   مدت عضویت: 1286 روز
   امتیاز کاربر: 425 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 214 کلمه

   سلام استاد…. تنها علاقه ی من به غذای فست فودیه، و تنقلات(چیبس، پفک، تخمه، کیک شکلاتی و شکلات ازنوع تلخ)… و خداروشکر هیچ علاقه ای به برنج و غذاهای سنتی و ایرانی ندارم.، ینی به هیچ عنوان لب به گوشت و جیگر و کباب نمیزنم.و خیلی راحت تونستم باچالش این غذاها کنار بیام.. اما فست فود،،، خدانکنه یجا من پیتزا پر پنیر و داغ و پرملات تست کنم، دیگه تاجایی که امکان داره پاتوقم اون محل میشد وهمه رو هم تشویق به خوردن اون فست فودی میکردم. خیلی دنبال تنوعش نبودم چون اگه همون فست فود باب دلم باشه، دلم نمیومد بخوام جای دیگه رو تست کنم…..و خوردن چیبس و پفک برام یک وعده ی غذایی بود. چون ناهار همسرم نمیاد، من از شب قبل سفارش تنقلات بهش میدادم تا فردا که تنهام و بیکارم، بشینم پفک بخورم. انگار با تنقلات خوردن من ازبیکاری و تنهایی درمیومدم… و بجای ناهار یه بسته پفک میخوردم. باکیک…. خداروشکر این چالشارو تاالان خوب باهاش کنار اومدم… و خیلی کنترل شده قدم برمیدارم..ینی این باور تو ذهن بقیه هم نقش بسته بود که میگفتن تو از خوردن فست فود و هله هوله هایی که میخوری اینقد چاق میشی،… ولی بجای ترک فست فود، حجمشو خیلی کمتر میکنم تا فرمول جدید بسازم در ذهنم،( که به اندازه خوردنه)…. یاعلی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 334 کلمه

   با سلام خدمت دوستان عزیز💐💐💐💐💐
   من از دوران کودکی به بدغذایی معروف بودم و همیشه با مادرم بر سرخوردن مواد پروتئینی و شیر مشکل داشتم ولی بعدها که مستقل شدم و توانستم انتخابهای خودم را داشته باشم از دسته خاصی از مواد غذایی خوشم می امد من حتی سیب زمینی سرخ کرده هم دوست نداشتم😳😳😳
   شاید برای اینکه به مادرم نشان بدهم که من هم بزرگ‌ میشوم شروع به خوردن مواد غذایی خاصی مثل برنج کردم و وقتی در دوران نوجوانی فهمیدم که در حال چاق شدن هستم ترس از خوردن در ذهن من فرمول سازی شد و جا خوش کرد این ترس تا آنجایی ریشه کرد که من منشا همه چاقی خود را در خوردن برنج میدیدم ولی بالاتر از آن همان فرمول ها و الگوهای فکری غلط بود که خوردن هر جیزی را با ترس همراه میکرد و منجر به چاقتر شدنم میکرد بر اساس قانون جذب ذهن من به آنچه نمیخواستم یا میخواستم توجهی نمیکرد و من بی خبر از همه حا مدتها در حال دور کردن این ترس از خودم بودم و غافل از اینکه من با فکر کردن به این ترسها بیشتر در مسیر ناخواسته هایم جلو میرفتم من مدتی به شکل عالی تناسب خود را حفظ کرده بودم ولی باز هم مغلوب ترس دیگری به نام چاقی ارثی بودم و خودم دست و ما بسته مغلوب و مقهور این سرنوشت میدانستم با نگاهی به رفتار های تغذیه ای خودم میتوانم بگویم شاید جز انسانهایی هستم که علاقه ای به تست مزه های جدید ندارم و اتفاقا رفتن به رستوران ها جز تفریحات من نیست از خوردن گوشت قرمز در رستوران ها صد در صد اجتناب میکنم و فقط خوراکی های سالم را انتخاب میکنم ولی دلیل شکست همه تلاشهایم ترس از خوردن حتی یک لقمه نان بود حالا با شناسایی ترسهایم در صدد ایجاد و جایگزین فرمول ذهنی جدید هستم به لطف خدا با قدرت در این مسیر پیش میروم و از حال خوبی که دارم میفهمم ترسهایم کم کم در حال دادن جای خود به الگوهای فکری جدید است

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار emangholi azade
   1399/10/05 23:34
   مدت عضویت: 1752 روز
   امتیاز کاربر: 1630 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 116 کلمه

   به نام خدا سلام
   خدارو شکر کلا درخوردن آدم تنوع طلبی از اول نبودم وبیشتر خاطرات خوش خوردن منو تشویق به خوردن میکرد وخیلی نسبت به طعمهای جدید مقاومت دارم وخیلی دوست ندارم امتحان کنم وقبلا در زیاده روی طعمهایی که خیلی دوست داشتم زیاده روی میکردم .
   تنهاچیزی که الان خیلی بهش علاقه دارم درست کردن کیکها ودسرهای جدیده والبته خیلی کم پیش میاد که بخوام بخورمشون فقط دوست دارم درستشون کنم وبعضی اوقات اصلا حتی تستشون هم نمیکنم فقط نمیدونم این رفتار من درسته یا نه فقط اینکه درست کردنشون حس هنری بهم میده ولذت بخشه برام ولی هرگز برای اینکه دلم میخواد بخورمشون درست نمیکنم وبیشتر دوست دارم خلاقیتمو نشون بدم .استادلطفا راهنماییم کنید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار farideh.ganjoortehrani@yahoo.com
   1399/09/13 01:00
   مدت عضویت: 1316 روز
   امتیاز کاربر: 4883 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 213 کلمه

   وقت بخیر ، ضمن تشکر. از. زحمات شما باید. بگم که امن برای عوض کردن فرمولهای ذهنی چاقی علاوه براینکه با گوش دادن مکرر به فایلهای شما ناخودگاه اشتهام خیلی کم شده وواقعا در حدنیازم غذا می خورم مثلا قبلا بشقاب غذام بزرگ بود. ولی الان به جای بشقاب از. پیش دستی استفاده می کنم وبه جای اینکه با قاشق غذا بخورم با چنگال می خورم وکاملا بهم مزه میده چون باعث میشه هم مزه غذارو خوب بفهمم هم مدت غذاخوردنم طولانی بشه باورکنید چون باتمرین زیادمغزم این فرمول را در. ناخوداگاهم ذخیره کرده وخیلی بالذت اینکارو می کنم واما من درجایی که زندگی می کنم بیشتر. شکلاتهای رنگارنگ ومتنوع وجود داره که خوشبختانه من از. اول دوست نداشتم وبه قول استاد(میل نداشتم😁)ولی چالش من بستنیه که همیشه در منزل داشتم ولی تصمیم گرفتم اونواز. خریدهای برای منزل حذفش کنم البته اگه بیرون باشم حتما تست می کنم ولی درحدنیاز ،به نظرم این جمله استاد درحدنیاز. فرمول بسیار. مهمیه در. فرمولهای لاغری با ذهن ودرمن لااقل تاًثیر خیلی خوبی گذاشته وحس خوبی بهم داده ودرضمن خواستم بگم شیرینیجات انقدر مضرات داره که علاوه بر روند چاقی مسبب خیلی مریضیها میشود. واینو بگم من قبلاً عاشق شیرینیجات بودم واز اینهمه بی میلی بدون کمترین ناراحتی واحساس بد ، مدیون رهنمودهای استاد. هستم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1399/08/25 12:07
   مدت عضویت: 1705 روز
   امتیاز کاربر: 30041 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 156 کلمه

   من الان تنوع طلبی رو ندارم در حدی که بخواهم هر جا چشم ام به مواد عذایی جدید خورد بخرم و امتحان کنم و یا رستوران جدیدی بود سریع اونجا برم و خرید کنم و یا تفریحم گشتن در هایپر مارکت و خرید خوراکی های جدید باشه ولی من اگه روی سفره چند مدل غذا باشه در جایی یا مهمانی یا دورهمی یکم تحریک میشم که از تعدادیشون در حد نیازم یه مقدار که میتونم نه بیشتر امتحان می کنم حتی شده در حد یه قاشق از هر کدوم امتحان میکنم و در نهایت همون مقداری رو که بدنم نیازه داره رو با چند مدلی که انتخاب کردم میخورم اینجوری هم تنوع غذایی رو و مزهای جدید رو که دوست دارم امتحان کردم و هم نیاز بدنم رو تامین کردم و اینطوری ذهنم هم ساکت هست

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shine bright like a sky
   1399/08/07 18:28
   مدت عضویت: 1384 روز
   امتیاز کاربر: 99
   محتوای دیدگاه: 49 کلمه

   سلام
   فهمیدم این فرمول چاقی در من نیست. هیچ وقت دنبال تست کردن غذا و خوراکی های جدید نبودم. یک سری غذاها هم هست که دوست ندارم و نمیخورم.
   مثلا آخرین باری که نوشابه خوردم و یادم نیست فکر کنم خیلی کوچیک تر که بودم خوردم چند سالی میشه.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار angelikia4040
   1399/07/26 20:29
   مدت عضویت: 1412 روز
   امتیاز کاربر: 217 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 18 کلمه

   سلام من زیاد رستوران نمی رم خیلی کم ،و خیلی دنبال تست غذاهای جدید نیستم خدا رو شکر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1399/07/26 16:49
   مدت عضویت: 1705 روز
   امتیاز کاربر: 30041 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 1,027 کلمه

   تست کردن مزه های جدید و غذاهای جدید و شیرینی و بستنی های جدید هله هوله های جدید و رستوران های جدید و فست فو د های جدید این جز فرمول های چاقی به حساب میاد

   علاقه به تجربه کردن مزه های جدید در چاقها وجود دارد
   وچاقها همه مزها رو دوست دارن چه شور چه ترش یا شیرین یا تلخ
   در چاقها این فرمول اونها رو تشوزق میکنه به تنوع
   منم این عادت تنوع طلبی رو داشتم و حالا خیلی کمتر دارم

   و من فکر کنم این تنوع در مز ها رو از اطرافیانم به طریقی کسب کردم و اگر کسی در مسیر چاقی باشه راحت میره به سمت تست کردن و اگر نباشین در مسیر فرمولهات دست نخورده باشن دیگه خیلی دنبال تنوع نمیریم و من یادم در دوران تناسبم و قبل از ازدواجم تنها علاقه ای من به پفک بود نه شیرینی نه ترشی نه مواد عدایی خاصی ولی بعدا به دلایلی که چند نمونه رو میخوام بگم راغب شدم به خوردن مزه های جدید و البته با گسترش جهان امروزه از راهای زیادی هر کس که در مسیر چاقی هست میتونه دنبال تنوع مواد غذایی و یا حتی تحریک بیشتر به خوردن بشه مثلا از راه کانال های اشپزی پیج های فست فودی یا رستوران یا شیرینی فروشی یا بیلبوردها و تبلیعات تلویزیون و …. که خدا رو شکر من چون در این مسیر صحیح هستم میتونم راخت انتخاب کنم توجهم و نگاهم و وقتم رو روی چه چیزی بزارم و دنبال این چیزا نرم
   مثلا :
   من در بارداری دوم بهم تلقین شد چون جنسیت بچه پسر پس تو ویارت شیرینیه و من هم زیاد میخوردم و خوشم میومد در صورتی که قبل از بارداری اصلا شیرینی دوست نداشتم و الان دوباره با اموزشها حرص و ولعم خیلی کمتر شده به شیرینی
   و به نظر من وقتی با کسی در ارتباط باشی که تعزیف بده از فلان غدا یا مکان یا شیرینی یا خوراکی و .. ما رو بیشتر تحریک به تنوع طلبی میکنه که معمولا در جمع خانوادگی ما زیاد حرف
   زده میشه از خوردن و ما دوست داریم اون رو تست کنیم و همین خیلی تاثیر گدار هست در تنوع طلبی

   مثلا من قبل از ازدواجم اصلا چایی رو دوست نداشتم بخورم و نه تنها چایی هیچ قهوه و نسکافه و هیچ کدوم از اینا رو دوست نداشتم و هنوزم از تلخی قهوه بدم میاد نتونستم قهوه ی تلخ رو بخورم و نمیخوردم ولی چون همسرم وابسته بود به چایی منم به زور شاید عصرها یکی میخوردم ودیدیم اطرافیان حرفشون اینه که نه چایی با شیرینی خاصی یا کلوچه یا کاکاییو و .. مزه میده منم امتحان کردم و خوشم میومد و چون در مسیر چاقی بودم و در کسب آگاهی برای چاقی بعدا تبدیل شد به نسکافه و بعد کاپوچینو و … ادامه پیدا کرد ولی این اواخر از شیرینی اونا هم بدم اومد و از چایی هم که بخواهم باهاش شیرینی بخورم در حالی که سیرم ولی فقط از روی عادت هست بازم بدم اومد و خلاصه حالا دوباره تونستم به یه جایی نرمال برسم در این زمینه هر از گاهی عصرانه یه لیوان چایی یا با کشمش یا یه قند میخورم بعضی وقتا هم دارم با یه شیرینی کوچولو اگه واقعا میلم بکشه

   من به شخصه الان دنبال تنوع نیستم به دنبال رفع نیاز بدنم با غذای دلخواهم و مورد علاقه ام هستم و کاری ندارم دیگه در اطرافم چقدر مواد غذایی با چه تنوعی هست ممکنه زیاد باشه ولی من کاری به اونا ندارم تمام توجهم روی جسمم نیاز جسمم و هدفم که لاغریه هست و خودم انتخاب میکنم چه مقدار غذا چه موقع بخورم
   من قبلا تا چند وقت پیش دوست داشتم هر شب یا یه شب در میون چیپس و کرانچی و پفک و در طعمهای مختلف چیپس و پفک های خوشمزها با مارک های مختلف و … رو امتحان کنم و بخورم مثل معتادها بودم در این قضیه و اگر شوهرم میرفت خرید حتما باید از این هله هوله ها برای من میخرید با اصرار خودم ولی الان دیگه همیشگی نیست چون خودم رو مسول چاقی خودم میدونم خیلی راحت با انتخاب خوردنی هام بدون زور و اجبار کنار میام و اون حرص و ولعی که از نخوردنشون در رژیم ام به خاطر محدودیت پیدا کرده بودم دیگه ندارم و هر وقت هوس کنم به اندازه ی نیازم میخورم در هر زمانی که باشه

   یا اینکه من خیلی از چیزای ترش خوشم نمیومد تا اینکه اینقد یکی از اطرافیانم گفت لواشک و ترشی و تمر باید اینجور باشه و اونجور باشه و همیشه میدیدمش در حال خوردن تا منم راغب به تست کردن و خوردنش شدم و حالا اونها هم جز علاقه مندیای من شدن و هر چقدر هم بیشتر فکر میکنم مببینم بیشتر طعم ها و مزه ها رو من قبلا نمیخوردم ولی در چند سال اخیر که بیشتر در مسیر چاقی بودم از بقبه کسب کردم و شروع کردم به تنوع بیشتری در دایره مواد غذایی خودم امتحان کردم

   یا اینکه من خیلی بستنی نمیخوردم قبلا و هنوزم خیلی کم خیلی کم میخورم چون علاقه ندارم به بستنی معمولی مگر یه طعم خاصی باشه ولی از بقیه اینقد شنیدم فلان طعم رو بخر با تکه های فلان چیز باهم این دو ترکیب عالی میشه و خوشمزه میشه مثلا بستنی کاکاییویی با باتکه های شکلات یا کیک بستنی که عالیه یا رولت بستنی و ….که منم هم راغب شدم امتحان کنم که اینجا دوباره بازم همون تنوع مجبورم کرد بستنی بخورم چون بستنی ساده رو دوست ندارم و هیچ وقت خیلی نخواستم امتحان کنم ولی در بارداری دومم زیاد خوردم تا اینکه دوباره باآموزشها دارم در مسیر لاعری میوفتم

   و به قول این چالش من لذت زود گدر فلان عذا رو انتخاب میکنم یا لذت ماندگار تناسب جسمم رو انتخاب میکنم دیگه انتخاب با من هست که اینجا اینقد باید باور های من و فرمولهای دهنی من تغییر کرده باشه به سمت هدفم که بتوننم بهترین انتخابها رو همیشه داشته باشم و از جسمم لدت ببرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار maryamabdollahi
   1399/07/16 10:51
   مدت عضویت: 1593 روز
   امتیاز کاربر: 5455 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 152 کلمه

   با سلام وعرض ادب💐🌺
   به نظر من تنوع طلبی، جز لاینفک ولذت بخش زندگی ما انسانهاست 👌🏻❤️
   واین که در چه مواردی از آن استفاده کنیم میتونه نافع به حال بشر ( فرمولهای علمی جدید ویا تولیدات ودست آورده های متنوع ،در زمینه های مختلف صنعت ، کشاورزی و…) ویا مضر( حس تنوع خوری در خوردن مواد غذایی که اغلب منجر به تشویق به ،زیاده خوری ونهایتا ، تخریب سلامتی جسم ما وچاقی میشود) باشد.😩😫
   واما چاره کار؟؟؟🤔🤔
   شناسایی این فرمولهای تخریب کننده ( عجین شده در ناخوداگاه) و اصلاح آن به آسانترین راه ممکن ، یعنی با ایجاد شکاف ویا تغییری در اصل عادت👌🏻❤️👏👏
   من خودم نسبت به خوردن کیک وشیرینی خامه ایی ، مشتاق تجربه کردن تست های جدیدم بنابراین هر قنادی جدید ولاکچری افتتاح بشه حتما یک جعبه نون خامه ایی ازش میخرم وتست میکنم🙈🙈
   وهمچنین هر رستوران ایتالیایی که افتتاح بشه معمولا پیتزای ایتالیایی اش را تست میکنم🙈🙈

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mary.myb1300
   1399/07/15 22:50
   مدت عضویت: 1362 روز
   امتیاز کاربر: 115 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 40 کلمه

   خیلی دلم میخواد بنویسم ولی از اونجایی که با گوش دادن فایل های رایگان همچین یه تحول اساسی در دید من به مواد غذایی و باورهام شکل گرفته که اصلا نمیتونم فرمول چاقی واسه خودم بنویسم 🙂 یک دنیا ممنون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saidehostad
   1399/07/14 14:52
   مدت عضویت: 1394 روز
   امتیاز کاربر: 6
   محتوای دیدگاه: 60 کلمه

   سلام روز بخیر
   من هیچوقت دوست ندارم غذاهای جدید یا کلا خوراکیهای جدید تست کنم تنها ضعف من روی فست فوده خیلی پیج تو اینستا داشتم که مدلهای مختلف از فست فود میذاشتن و من ناخودآگاه ترشح دهانم زیاد میشد و فقط هوس فست فود میکنم و وقتی که تهیه میکنم تا حد مرگ میخورم و هیچ کنترلی روی خودم ندارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahla mahmoudi
   1399/07/14 08:37
   مدت عضویت: 1764 روز
   امتیاز کاربر: 23767 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 31 کلمه

   سلام استاد عزیز و دوستان گرامی
   خوشبختانه این فرمول چاق کننده تمایل به تست کردن مواد غذایی جدید و یا رفتن به رستورانهای جدید در من نیست پس نظری نمیتوانم بدهم 🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1399/07/13 14:19
   مدت عضویت: 1705 روز
   امتیاز کاربر: 30041 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 267 کلمه

   سلام
   من هم خیلی علاقه به تست کردن مزهای جدید رو دارم حتی بعصی وقتها از ترکیب یه سری مواد غدایی با هم و درست کردن یه چیز جدید بیشتر لذت میبرم و یا بعصی وقتها دوست داشتم غذام از حالت تکراری دربیاد یه چیز جدید بهش اصافه کنم ولی چون همسرم متناسب و به شدت از مزهای جدید بدش میاد واگر حتی یه چیز به عذاش هم اصافه بشه بدش میاد من هم نتونستم خیلی وقتا عذای جدید یا دستورهای جوید رو اجرا کنم
   حتی الانم ترجیح میدهم که اگر میخواهم اندازه نیازم غدا انتخاب کنم از چند نوعی که روی سفره هست بکشم در حد یکم ولی مزه اون عدا رو یا خوراکی رو بچشم و میگفتم در همین حد که مزه اش رو ببینم کفایت میکنه ولی حتما تست میکردم اگه بستنی جدیدی یا شیرینی جدیدی باشه ولی حالا اگه واقعا میلم کشید و خواستم در همون حد امتحان میکنم مثلا یه جعبه شیرینی بیارن که چهار مدل شیرینی باشه من با کارد یه خورده از هر کدوم میبرم و همه رو تست میکنم و اینجوری انگار خیالم راحت و اصلا زیاده روی هم نمیکنم در همین حد که مزه اش رو ببینم خوبه همچین رفتاری داشتم
   و یا سس یا ماست جدید یا کیک و بسکوویت جدید یا عذای جدیدی یا فست فودی جدیدی یا … سریع واکنش نشون دادم که یه مقدار کم تست کنم ولی حالا چون متوجه شدم اینم جز رفتارهای چاقها هست و لاغرها همچین اخلاقی ندارن با اگاهی بیشتری به اون نگاه میکنم که من رو از هدفم دور نکنه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار azita
   1399/07/04 09:53
   مدت عضویت: 1748 روز
   امتیاز کاربر: 6648 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 237 کلمه

   با سلام
   استاد منم قبل از آشنایی با این دوره همیشه دنبال تنوع طلبی بودم و موقع خرید سعی می کردم طعم های جدید از خوراکی را امتحان کنم موقع خرید سس برای چاشنی غذا وسالاد،یا موقع خرید بستنی و شکلات همیشه به دنبال طعم های جدید در قفسه سوپرمارکت ها می گشتم و سعی می کردم انتخابم همیشه متنوع باشه شاید خیلی وقتا توجمع نظر می دادم که مثلا فلان طعم بستنی یا کیک یا شکلات چطوره و فکر می کردم این خیلی رفتار خوبیه که اطلاعات مفیدم را به دیگران میگم😅😅 توی کانال های آشپزی وشیرینی پزی هم عضو بودم و هر دستوری که خوشم میومد را سعی می کردم درست کنم اما اوایل شروع دوره توی صحبتاتون گفتید از تمام کانال های آشپزی بیاین بیرون وبعد از اون با خودم گفتم چه لزومی داره حتما توخونه شیرینی پزی و… انجام بدم اینطوری هر زمان هوس داشتم به میزان موردنیاز بدنم می خرم و استفاده می کنم ودیگه ذهنم مرتب دنبال دستورای جدید وامتحان کردن اونا نمی گرده و خیلی عالی در این زمینه تونستم عادت بدم را کنار بزارم الان خیلی دنبال امتحان طعم های جدید، سس های متنوع برای چاشنی، طعم های مختلف بستنی وکیک وشیرینی های جدید نیستم
   هروقت همسرم میره خرید دیگه خبری از یه لیست بالا بلند از انواع چیپس در طعم های مختلف نیست و من تموم اینا را مدیون این دوره هستم ممنون از این همه اطلاعات خوب ومفیدتون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 453 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 238 کلمه

   با سلام💗
   من عاشق مزه های جدید بودم کلا عاشق تنوعم دوست ندارم چه در مورد خوردن وچه در مورد سایر چیزهای زندگی از یه قانون تکراری تبعیت کنم ودوست دارم تا اونجایی که امکان داره تنوع بدم شاید در مورد خوردن بد باشه، مثلا من قبلا پیجهای اشپزی زیادی رو دنبال میکردم وهر چیزی که اموزش میدادن ومواد اولیش در دسترس بود وقیافش رو دوست داشتم حتما اونو درست میکردم مثل شیرینی جات غذا هایی که تا حالا ندیده بودم سوسیس وکالباس خونگی وکلی چیزای دیگه واقعا کار وقت گیری بود چون بالاخره اون تخصصی که اون اشپز داره در فرم دادن یک شیرینی من نداشتم خلاصه خیلی خودم رو ازار میدادم که اون رو با دست خودم درست کنم وگاهی اوقات نه خودم ونه خونواده از مزه اون شیرینی یا غذا خوشمون نمیومد ومجبور میشدم دور بریزم وخیلی حرص میخوردم که چه قدر وقت وانرژی تلف کردم

   اگر در رستوران دنبال یه مزه جدید رفتم متاسفانه از انتخابم پشیمون شدم ولی خوشبختانه این عادت در من تا حدود خیلی زیادی داره عوض میشه وتر جیح میدم ازخوراکی که قبلا تست کردم استفاده کنم
   در دوره ولع نسبت به شیرینی در من کم شده و پیجهای اشپزی رو دنبال نمیکنم خدا رو شکر انرژی و وقتم رو به خاطر چیزهای مفید صرف میکنم حالا اگه یه وقت هوس شیرینی کردم میرم واز با کیفیت ترین شیرینیها یه مقدار خرید میکنم ولذت میبرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1399/07/02 16:18
   مدت عضویت: 1705 روز
   امتیاز کاربر: 30041 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 659 کلمه

   سلام
   من همیشه بارها به همه و همسرم و خودم گفتم من عاشق مزها های جدید هستم و اصلا هدف من از رستوران یا فست فودی بیشتر مواقع این بود که مزه ی جدید رو کشف کنم و هر وقت میرفتم هله هوله بخرم هیچ وقت ساده انتخاب نمیکردم و همیشه به دنبال فلان کیک یا چیپس یا پفک یا ترشی با مزه ی خاص بودم و همیشه در مهمانی ها هم از عذاهای جدید خیلی استقبال میکردم یا مثلا سسهای جدید برای سالاد خیلی دوست داشتم که ساده نخرم یا اینکه ماست های کارخانه ای که خیلی با مزه های متنوع مثل فلفلی مکزیکی یا بادمجانی یا … استقبال میکردم
   و منم چند سال قبل به شدت پیگیری میکردم که چه رستوران یا فست فودی کجا افتتاح شده و چطور هستن عدا ها و بعد با کلی اطلاعات یا بدون اطلاعات حتما حتما باید میرفتیم و امتحان میکردیم و اصلا این یکی از تفریح های خوب ما بود که با خواهرام و مامانم اینا هر از گاهی بریم یا هر هفته بریم ه یه رستوران جدید حتی چون شهر ما حالا خیلی بزرگ نیست اگه سوپر مارکت خوبی هم که الان جدیدا شدن هایپر مارکت جایی افتتاح میشد باید میرفتیم و خرید میکردیم و مقدار زیادی از وقتمون رو با این کار که برامون اون موقع لذت بخش بود پر میکردیم و اینم یه تفریح بوده و هنوزم هست ولی نه مثل قبلا
   و چه چیزی این سوپر رفتنا و رستوران رفتنا و خرید چیزهای جدید رو خیلی در من قوی میکرد این بود که داخل دورهمی خانوادگی با خواهرا یا اطرافیان خیلی درموردش حرف میزدن و امن هم به طبع گوش میدادم قبلا و نظریه میدادم و خیلی مشتاق به رفتن به اون مکان یا خرید اون چیز میشدم که الان کاملا اگاهم تا داخل جمع حرف از خوردنی و فلان رستوران میشه من تو دلم میگم وای بازم حرف خوردنی چه بحث بیخودی و اصلا مشتاق گوش دادن مثل قبل نیستم و از بحث جمع خارج میشم
   یا اینکه خیلی از پیج های آشپزی که بسیار زیاد ام هستن یا کیک پزی خیلی تا حالا بهم سفارش شده که عضو بشو خیلی عالین کلی دستور جدید داره و کلی ایده داره ولی من اصلا نرفتم و حتی نگاهم نکردم چون میدونم خیلی تحریک کننده هستن و ذهن ما رو به سمت چاقی میبرن
   تو این ایام کرونا به جرات میتونن بگم تمام استوری و حرف خانمای گل اطرافم در فصای مجازی در مورد پختن انواع کیک و دسر و شیرینی و غداها و فست فود بود و حتی نون حتی انواع سوسیس و کالباس و ….. ترشی مربا و لواشک که من اصلا لزومی نمیدیدم که اینقدر هر روز وقتم رو با اشپزی و کیک پزی و شیری پزی پر کنم و من مدام در حال استمرار در راه تناسبم از طریق دهنی بودم و هیچ اصراری به رفتن و دیدن این دورها نداشتم نه که بد باشن اما نه به این شدت من خودم هر از گاهی برای خانوادم انواع فست فود یا کیک و یا عداها رو درست میکنم و بلدم و نیازی به این نداشتم که که دیگه بیشتر وقتم رو بگدرونم در این راه که بقیه واقعا خودشون رو سرگرم کرده بودن با آشپزی و کیک پزی و شیرینی پزی و …حالا بعصیا خیلی حرفه ای شیرینی مربایی یا دانمارکی یا کیک خامه کشی و … رو هم وقت هم هزینه میکردن که من خودم همیشه میگفتم چه لزومی داره من هر وقت که هوس کردم میریم یه مقدار از قنادی میخرم و اصلا رغبتی به دیدن این دورها در حد پیشرفته ندارم و دوست دارم از وقتم به بهترین شکل استفاده کنم در دورهای دهنی
   خدا رو شکر الان کلی تغییر کردم و دیگه اصلا به دنبال مزه های جدید حرص و ولع ندارم و پیگیری نمیکنم مگه حالا اتفاقی تو سفری یا رستورانی اگه پیش بیاد و به تورم بخوره در حد نیاز بدنم امتحان میکنم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سمانه
   1399/07/02 12:29
   مدت عضویت: 1411 روز
   امتیاز کاربر: 6
   محتوای دیدگاه: 105 کلمه

   سلام
   به لطف خدا من اصصلا این اخلاق رو نداشتم و ندارم واقعا اصصصلا اهل تست کردن و اینها نیستم جعبه شیرینی میاد خونمون من دست نمیزنم نه اینکه بخوام ادا در بیارم واقعا میل نداشته و ندارم اما از موقعی که با سایت شما اشنا شدم واقعا ولعم و حرصم نسبت به وعده های نهار و شام به صفر رسیده و اینکه قبلا بی دلیل مشغول خوردن میشدم چون وقت نهار بود اما الان وقت نمیشناسم و شاید یه روز ۱ و نیم نهار بخورم شایدم ۶ بعد ظهر و شاید اصصلا نخوردم همه رو مدیون اول خدای بزرگ هستم و بعد مدیون شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faridehhasani5455
   1399/07/02 11:19
   مدت عضویت: 1671 روز
   امتیاز کاربر: 23418 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 272 کلمه

   سلام دوستان و استاد عطارروشن
   منم شخصیت خوش خوراکی دارم و داشتم بعضی مزه هارو دوست دارم ،البته کره،خامه،سرشیر،روغن محلی ،سس ماینز اصلا دوست ندارم و هرگز نخوردم،غذاهای خام دوست ندارم مثل بعضی از سوشی ها یا اگر بخوام غذاهای خارجی امتحان کنم حتما باید به نوع گوشتش یا پختش مطمئن باشم ،اینکه بو نده ،قیافه ش قشنگ باشه ،قبلا هر خوراکی و غذایو میخوردم ولی با شروع دوره و تمرین داشتن احساس لیاقت و شایستگی
   اگر غذایی مونده باشه یا دلم نخوادش نمیخورم و به خودم اهمیت میدم
   در مورد امتحان کردن رستوران یا جای خاصی که بهم معرفی بشه قبلا حتما امتحانش میکردم و الانم حتما امتحان میکنم ولی رفتارهای جدید من متفاوت تر از قبل شده و هر جای دنیا ودر هر رستوران و مکانی باشم فقط به اندازه سیر شدنم مصرف میکنم و برام مهم نیست که این غذا گرونه ،خاصه یا کمیابه

   من عاشق تنوع غذایی هستم ،قیافه غذا برام مهمه،مزه غذا که خوش نمک باشه یکمی تند باشه،رنگ و روش خوب باشه،ظرف و ظروف زیبا و مدرن استفاده بشه،مکانش لوکس باشه ،احترام کارکنان اونجا مهمه،کیفیت مواد غذایی مهمه،جاهای سنتی هم اگر دیزاینش کاملا قدیمی باشه که حس و حالش بهم منتقل بشه دوست دارم ،مکان های شادو بیشتر دوست دارم ،آرامش و انرژی اون مکان ها برام مهمه
   و چقدر خوشحالم که در مسیر ساختن فرمول های لاغر کننده هستم و اینکه جهان هر چیزیو گسترش میده واین باورهای جدید داره در من محکمتر و قدرتمند تر میشه و احساس اعتماد و امنیت زیادی بمن منتقل میشه و سپاسگذار خداوندم که جزء بندگان هدایت شده اش هستم ،اینکه من خواستم و به ابنجا هدایت شدم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1399/07/02 08:47
   مدت عضویت: 1656 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 556 کلمه

   سلام
   چه آگاهی فوق العاده ای استاد👌👌👌
   با دیدن ویدئو یاد یه مطلبی از شما افتادم که فکر میکنم توی دوره های لاغری با ذهن رایگان گفته بودین…اینکه چاقها
   هستن که باعث گسترش صنعت غذا میشن
   دقیقا منم مثل شما عاشق تست کردن غذاهای جدید،رستورانهای جدید،بستنیهای جدید،هله هوله های جدید بودم و جالبه که اینو یه مزیت در خودم میدونستم که کشف خوراکیهای جدید و خوشمزه رو عالی بلدم
   موقع خرید از شیرینی فروشی توی ویترین میگشتم ببینم کدومش رو تا حالا امتحان نکردم و ظاهر عالی ای داره بگیرم و ببرم و پز بدم که من بلدم شیرینی بخرم و مدلهای تازه و خوشمزه رو بر میدارم
   یا وقتی سوپری میرفتم دنبال خوراکیهای جدید بودم
   بعد که فروشگاههای بزرگ اومد که قفسه های زیاد و طولانی داشتن که دیگه بهشششششتتتتت بود برای من سبد چرخدار فروشگاه رو برمیداشتم و توی راهروی قفسه های خوراکیها میگشتم دنبال طعم جدید،مدل جدید،انواع چیپس و چیپلت و پفک و کیک و ویفر وشکلات و….خلاصه همه چی هم به کار ما می اومد😁😁
   حتی بارها شده بود که به خاطر امتحان طعم و مدل جدید پول بابت خوراکی ای داده بودم که بعد از چشیدن به نظرم خیلی افتضاح می اومد😅
   ولی بازم اینکار رو انجام میدادم
   تخصص من به قدری زیاد بود که وقتی سفر یا حتی گردش یه روزه میخواستیم بریم همسرم به من میگفت شما برو خوراکی بخر😅چون من خوراکی خریدنهای ایشون رو اصلا قبول نداشتم😁
   پارسال از اوایل سال هرشب که داشتیم از مهمونی و عید دیدنی برمیگشتیم خونه حتما باید میرفتیم یه بستنی فروشی خاص و بستنی میگرفتیم و میخوردیم بعد برمیگشتیم خونه ،یا شهریور پارسال تمام اخر هفته ها که میرفتیم چشمه اقلید سر دوراهی یه پلاستیک بزرگ من خوراکی میخریدم که قبل وبعد از شام بخوریم از انواع چیپس و پفک و کیک و کلوچه و تخمه وبستنی و…..
   پارسال هفته ای یه بار حتما کافی شاپ،یا رستوران یا فست فودی بودیم یه بار دعوت من یه بار دعوت همسرم
   در واقع تمام رستورانهای شهر رو رفتیم به طوریکه به صورت کاملا تخصصی من میتونستم درباره کیفیت انواع غذاها از رستورانهای مختلف نظر و پیشنهاد بدم😅
   واقعا الان خندم میگیره از اینهمه رفتار چاق کننده
   مطلب امروز برای من این نکته مهم رو داشت که این تغییر رفتاری که من الان دارم که خییییییلی با رفتارهای پارسال متفاوته همین تغییر فرمولهای ذهنی هست که این ۹ ماهی که با سایت تناسب فکری آشنا شدم و تقریبا هر روز فایل گوش کردم و نظرم رو نوشتم و نظر دوستان رو خوندم باعث ایجاد و گسترش فرمولهای لاغر کننده در من شده و من به طور معناداری با زهرای قبلی زاویه پیدا کردم در صورتیکه با خودم فکر میکردم دلیل این رستوران نرفتن ها،هله هوله نخریدنها و بستنی نخوردنها اومدن کرونا است
   در صورتیکه همسرم همین الان هم برای پسرم هر هفته یا ده روز یه بار یه پلاستیک پر خوراکی میخره و من الان یا اصلا نمیخورم یا شاید یه دونه بر میدارم
   و قبلا رقیب بلامنازع پسرم بودم
   خیلی راحت بدون فشار ومحدودیت از خوردن شیرینی دست کشیدم و خودم به همسرم پیشنهاد دادم که دیگه از یزد که برمیگردی شیرینی نخر
   واقعا چقدر این تغییرات لذت بخشه
   ممنونم از شما استاد گرامی بابت تمام زحمتهایی که در این مسیر میکشید
   و ممنونم از شما دوستان همراه که خوندن نظراتتون اینهمه برای من درس داره و انگیزه بخشه
   و ممنونم از خودم که اینقدر خودم رو دوس دارم و ارزشمند ولایق میدونم که برای تغییر خودم وقت بگذارم و بهای این تغییر رو میپردازم🙏🙏🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Zari_dousti
   1399/07/02 07:41
   مدت عضویت: 1671 روز
   امتیاز کاربر: 3588 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 155 کلمه

   با درود و تشکر فراوان
   با خواندن متن این فایل احساس خیلی خوبی در من ایجاد شد
   چرا که در حال حاضر مدتیست ما در حال ساختن فرمولهای لاغری هستیم بر اساس قانون جهان هستی این فرمولها روز به روز بیشتر گسترش می یابند و ما چه بخواهیم و چه نخواهیم لاغر و لاغرتر خواهیم شد
   هر قدر بیشتر میخواندم بیشتر این روند را در خودم میدیدم زیرا هر چقدر از دوره سپری میشود در من اشتیاق بیشتری برای ادامه دادن و رسیدن به هدفم ایجاد میشود و من در درون خودم شاهد موفقیت هستم
   بدون تلاش فرمولها در حال تغییرات بیشتری هستند
   از ولع گذشته خبری نیست و جایش را به آرامش داده
   خدا را بسیار سپاسگزارم که مرا در این مسیر زیبا قرار داد تا به آرزوی دیرینه خودم که همانا تناسب است روز به روز نزدیکتر می بینم
   از شما استاد عزیزم بسیار بسیار ممنونم که در این مسیر مارا همراهی و هدایت میکنید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم