0

چگونه در شرایط حساس به احساس خوب برسیم؟!

اندازه متن

به نام خدای مهربان

همانگونه که آب مایه حیات است، احساس خوب داشتن مایه خوشبختی و سعادت در دنیا و آخرت است.

متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از سیستم عملکرد جهان هستی و چگونگی پاسخ دادن به درخواست هایی که در هر لحظه ما از طریق فرکانس های خود ارسال می کنیم، اهمیت و تاثیرگذاری داشتن احساس خوب مورد توجه قرار نگرفته است.

از زمانی که تصمیم به تغییر زندگی خود گرفتم و از وقتی به اهمیت داشتن احساس خوب پی بردم هر روز به صورت آگاهانه سعی کرده ام احساس خوب را در خودم ایجاد کنم.

مسئولیت داشتن احساس خوب را پذیرفته ام و همواره سعی کرده ام به صورت روزانه و شاید هم لحظه ای میزان احساس خوبم را کنترل کنم و هر زمان احساس کنم در شرایط احساس خوب نیستم به صورت آگاهانه با توجه به نکات مثبت زندگی، تغییراتی که داشته ام و فاصله میان شرایط فعلی زندگیم با آنچه در آغاز قرار گرفتن در مسیر تغییر زندگی بوده ام، احساسم را در شرایط بهتری قرار می دهم.

همانگونه که برای نوازنده خوب شدن نیاز به تمرین مستمر و کسب مهارت است، برای بودن در احساس خوب نیاز است هر روز تمرینات لازم را انجام داده تا به مهارت لازم برای تغییر وضعیت خود از احساس بد به احساس خوب دست پیدا کنیم.

شاید تاکنون با خود یا به دیگران گفته باشی، اینهمه فشار روحی‌، استرس و نگرانی تا کی قابل تحمل خواهد بود؟!

“داشتن احساس خوب و توجه به نکات مثبت”‌، یکی از اصلی ترین قوانینی است که‌، خداوند بر جهان هستی مقرر ساخته است و اساس قانون جذب بر این قانون تنظیم شده است و از همه مهمتر، جهان هستی پاسخ به درخواست ها و نیاز های بشر را بر اساس احساس آنها تنظیم میکند، نه بر اساس دعا و نیایش و التماس و ….

به کمک قوانین کنترل ذهن هرچقدر بیشتر در احساس خوب بمانیم، توانایی ما در تمرکز بر نکات مثبت، زیبایی ها، داشته ها و آنچه میخواهیم در زندگی تجربه کنیم بیشتر خواهد بود و در نتیجه جهان هستی پاسخی همسو با میزان احساس خوب ما وارد تجربه زندگی ما می کند.

داشتن احساس خوب و تمرکز بر نکات مثبت و تحسین زیبایی‌ها و نعمت‌های زندگی خودمان و دیگران، به جای حسادت به آنها، از ما انسانی مثبت نگر، خوش احساس و از همه مهمتر سپاسگزار می سازد.

یک انسان سپاسگزار، شخصی است که به صورت آگاهانه همواره به آنچه در زندگی بعنوان نعمت های الهی دریافت کرده است، توجه دارد و برای آنها سپاسگزار است. این فرد به مرور مهارت تمرکز بر داشته ها و نکات مثبت خود و جهان پیرامون خود را فرا می گیرد.

از سوی دیگر به خوبی درک میکند به جای  «تمرکز بر جای خالیِ نعمت‌هایی» که در زندگی‌اش می خواهد داشته باشد و داشتن احساس بد و ناامیدی به خاطر نبودشان، باید با تمرکز بر دیدنِ نعمت‌ها و «باور کردنِ امکان پذیر بودنِ داشتن‌شان‌»، خود را در مدار دریافت و تجربه آن نعمت ها قرار دهد، چرا که به خوبی درک کرده است جهان هستی، پاسخ فرکانس ها و احساس خوب او را می دهد نه پاسخ آه و ناله و شکوه و گلایه مندی او را.

در این مرحله است که به وضوح درک میکنید برای آوردن خواسته‌ها و نعمت‌ها به زندگی‌ات‌، نیازی به تقلای سخت‌تر نداری‌، بلکه نیاز به مقاومت‌ کمتر به آن معنا که قرآن از آن با عنوان صبر و صلوه یاد می‌کند‌، داری

مقاومت کمتر به معنای «لاخوف علیهم و لاهم یحزنون شدن» به واسطه‌ی درک قوانین جهان هستی و تغییر نگاه نسبت به خالق خود می باشد. خالقی که خود را برترین نیروی حاکم بر جهان هستی معرفی کرده است، خالقی که خود را از رگ گردن به ما نزدیک تر معرفی کرده است.

هرچقدر بیشتر به قدرت خالق خود در پاسخ به درخواست هایمان برای تجربه زندگی پی ببریم، بیشتر می توانیم باور کنیم عوامل بیرونی در سرنوشت ما، توع زندگی ما، سلامتی و کسب و کار و و روابط ما تاثیری ندارند.

همان قدرتی که در طی دوره خدا هرگز دیر نمی کند و با انجام تمریناتش برای ما قابل درک می شود. آگاهی که از طریق دوره خدا هرگز دیر نمی کند به ما داده می شود سبب می شود تا تمرکز ما بر درک قدرت خالق بیشتر شود و با تغییر نگاه نسبت به خدایی که تا به امروز به گونه ای دیگر برای ما معرفی شده بود و نتیجه مطلوبی در زندگی ما نداشت، به مرور تجربه جدیدی از بنده خدا بودن و البته مومن بودن کسب می کنیم.

در این دوره می آموزیم با برگرداندنِ آگاهانه‌ی کانون توجه‌مان‌ از ناخواسته‌ها به خواسته‌ها‌، از کمبودها‌، به نعمت‌ها‌، از نازیبایی‌ها به زیبایی‌ها‌‌، از نکات منفی به نگات مثبت‌ و ادامه دادن تا رسیدن به ثبات شخصیتی در این باره‌، آنقدر آرام و بدیهی‌، ورق را در زندگی‌ات برمی‌گرداند که‌، وقتی به زندگی‌مان نگاه می‌کنیم‌، متوجه می‌شویم‌، گوشه گوشه‌ی زندگیم‌نات را همان نعمت‌هایی آراسته که بارها تحسین‌شان کرده‌ایم و آروزی داشتنشان را داشته ایم.

اینجاست که درک می‌کنی‌، ما ساخته شده‌ایم تا با کانون توجه‌مان اتفاقات زندگی‌مان را خلق کنیم و ما قدرتِ ۱۰۰٪ برای در کنترل گرفتن کانون توجه‌مان داریم.

استفاده از این آگاهی و عمل کردن به آنچه گفته شده است به شما کمک میکند تا مسیر تغییر زندگی خود را آسان تر و سریع تر طی کنید

منتظر خواندن نوشته های شما هستیم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.35 از 20 رای

https://tanasobefekri.net/?p=20575
17 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   امتیاز کاربر: 16070 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 636 کلمه

   به نام خدای مهربان 

   وقت بخیر عزیزان 

   واقعا همینه احساس خوب تمرین می خواد کار ساده ای نیست .یادمه چند سال پیش من وقتی می رفتم سر کار صبح زود همیشه اهنگ شاد می زاشتم تو ماشین و گاهی همون پشت فرمون یه کم می رقصیدم تا حالم خوب باشه و انرژی خوب داشته باشم توی داروخانه .قبلش هم که وارد داروخانه بشم کمی مدیتیشن می کردم دیگه تا شب شارژ بودم . الان دو سال که خونه نشین شدم و خیلی فکر میاد به سراغم . چیزهای دو سه سال پیش . می دونم کار شیطونه است هی توجه نمی کنم ولی .ولی الان بیشتر آرامش دارم نه خیلی هیجان زده و خوشحال می شم و ناراحتیم هم با چیزی یه مدت کوتاه چند ساعته. و سعی می کنم مثلا در روز پیاده روی کنم برای حال خوبم . وبلاگ یوتوپر های ایرانی و نگاه می کنم و لذت می برم . سعی می کنم کارهامو با دقت انجام بدم . لباس بپوشم توی خونه و از چیزهای کوچیک لذت ببرم. 

   ورودیهای ذهن و باید کنترل کرد . اره واقعا من می گم چیزهای ناخوشایند به من نگین دیگه حالا تا حدودی اطرافیان می دونن ولی دلسوزی کردن .انگار آدم هیچی نگه نمی شه .منم دیگه هیچی نمی گم انقدر بعضی ها اه و ناله می کنن و خودشون و قربانی نشون می دن . نمی دونم چی بگم . 

   دوست ندارم احساسم و بد کنم بی خودی . و همیشه این توی ذهنم هست که کسانی که به خدا ایمان دارند نه غمی دارن نه ترسی . ولی بیشتر اینجورین من کمتر ادم شاد دیدم که به خدا ایمان داشته باشه .یادمه ایران که بودیم هر کی گریه و زاری بیشتر می کرد و التماس توی این سفره ها یادمه که می گفتن بیشتر ثواب می بره همه چی فقط  اینجوری بود اصلا کسی به ما یاد نداده بود که بابا باید هر روز شاد باشین که شاد بودن و لذت بردن بالاترین سپاسگزاریه .

   و باید همش دلسوز دیگران بودیم یعنی همچین احساس گناه می دادن به آدم که دیگه عادت کرده بودیم . 

   این نکته واقعا نکته خوبی بود که به هر چیزی توجه می کنیم شیطون از همون چیز ما رو از راه به در می کنه و احساسمون و بد می کنه .

   من الان اصلا راجب به بیماری و پیشگیری و اینها حرف نمی زنم و تحقیق هم نمی کنم دیگه ولی خوب بعضی وقتها میشنوم ولی تحلیل نمی کنم .

   فکرت باید درست باشه این نکته مهمه .اره این خانمی که مثال زدین مثل مامان من . حالا من که جرات نداشتم بهش چیزی بگم الان هم همینطور ولی اینجوری بود یه وقتها هم به آدم احساس گناه می داد . من دخترم که کوچیک بود . و چیزهایی که بود و اینها .

   و این چند ساله اخیر من به مامانم اصلا راجب به یه سری چیزها اصلا حرف نزدم و نمی گم چیزهایی که اتفاق افتاده و به دخترم هم سفارش کردم .البته نه تنها به مامانم به هیچکی دیگه هم نگفتم فقط خودم و همسرم و دخترم در جریان هستیم . 

   هر انسانی بر اساس افکار و فرکانس خودش شرایطی و تجربه می کنه .بعضی ها می خوان به قول الان انرژی بدشون و منتقل کنن به همه یا الان می گن انرژی خوار .

   و این ایه قرآن خیلی زیباست که خدا به پیامبر فرمود اگر بخوای از اکثریت مردم دنیا پیروی کنی تو را از راه خدا دور می کنند . راه خدا فقط نماز و روزه نیست .سلامتی و شادی و سرحال بودن که هیچ وقت اینها و نگفتن به ما .و مردم آدم و از شادی و احساس خوب می خوان به در کننن.چرا تو حالت خوبه عذاب وجدان نمی گیری ؟

   عادت خیلی هاست .

   امروز من صبح زود ساعت پنج بیدار شدم از این انرژی سحر استفاده کنم و این کلی به حالم کمک می کنه امیدوارم دیگه ادامه بدم اینو .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/05/20 17:11
   مدت عضویت: 454 روز
   امتیاز کاربر: 13270 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 236 کلمه

   سلام استاد 

   چقدر از خدا ممنون هستم که من را به این سایت هدایت کرد که علاوه بالاتری چقدر مطالب مفید و آموزنده یاد بگیرم 

   چگونه در شرایط سخت احساس خودمان را خوب کنیم ؟ این سوال خیلی تامل برانگیز است و چه جواب قاطعی به این سوال دادید ما باید برای اینکه حال خوب خودمان را بد نکنیم ابتدا ورودی ذهنمان را کنترل کنیم که افکار منفی را گوش ندهیم و آن را در ذهنمان تحلیل نکنیم و به حالت سوال برای خودمان در نیاوریم چون که به کائنات می گوییم ما هم می خواهیم طعم آن را بچشیم در حالی که از قانون طبیعت اطلاعی نداریم و فکر می کنیم داریم به طرف مقابل همدردی می کنیم 

   و چقدر درست گفتید که هر کس برای هر کاری که انجام می دهد انتخاب می کند که آیا در احساس خوب باشد یا بد وهمه خودش مقصر است 

   استاد خیلی ممنون از این راهنمایی که به ما می دهید که اگر به فکری توجه نکنیم و آن را تحلیل و تفسیر نکنیم خودبه خود رفع می شود ولی اگر رفتیم که به افکار منفی پاسخ بدهیم و خواسته باشیم بگیم نه حرف و استدلال من درسته افکار منفی دوباره به ما ارجاع می‌شوند واگر بی خیال از کنارشان رد بشویم محو و نابود خواهند شد و افکار مثبت بیشتری را در مخزن ذهنمان ذخیره می کنیم این را هیچ کس به من نگفته بود بازم ممنون از شما استاد عزیز 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/04/11 11:37
   مدت عضویت: 535 روز
   امتیاز کاربر: 37651 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 638 کلمه

   سلام بر خدایی بخشنده ومهربان هر انجه که در ایمان وزمین هست ازخلایقیت اوست که چه زیبا وبا احساس عالی خلاق کرده 

   سلام بر اقای عطارروشن 

   وفتی من حالم خوب هست اون زمان هم افکارم‌بهترکاره میکنه هم عمل کردم رو بهترمتوجه میشم دربرخورد با مسا ئل 

   بهتر رفتارمیکنم هم میتوانم تصمیم بگیرم عجله بااشتباه انجام نمی دم چون دارم بااحساس خوب  اون بخش رو طی میکنم ولی وفتی تو افکارمنفی فرو برم‌اولین حرکت افکاربهم ریخته ودرهم برهم میشه از یی شاخه به چندین شاخه تبدیل مثل زنخیر توهم میره بجای کم شدن کسترش پیدا میکنه چون اون زمان که افکارمنفی شروع میشه من با مرورکردن به اون پال پر میدم وشجاعت اون بخش رو زیادمیکنم درنتیجه اون زمان کتنرال از دستم خارج شده کنترال خودم به دست افکار  منفی میدم اگه من اگاهی درستی نداشته باشم وه جطوراون بخش رو کنترال کنم شاید مرو این افکارساعتهای ادامه داشته باشه 

   فبل که من تواین مسیر قرا بگیرم خیلی توهمین بخش بودم بعًضی زمان انقدراین کاره ادامه داربود که وفتی حواسم روحمع میکردم میدیدم چندین سا عت به ابن شکل   بیشتر  اسیب زدنده هست چون حس ناامیدی بی ثمری یی بی  انگیزگی رو درادم تشدید کرده اون فرد رو به بی بخیالی ویی حوری بی فکری واردا میکنه من خودم یی زمان‌رو به این شکل گذروندم حتی صحبتهای فرزندانم رو هم نادیده میگرفتم اصلاهیچ چیزبرام مهم دیگه نبود یی بی خیال کامل این خدود یی سال نیم من به این شکل رفتارکردم زمانیبه خودم امد که دیگه داشت این‌یی خیالی به فرزندانم هم اسیب میزده انکارباید اون مرحله طی میکردم تا به خودم ثابت بشه که دیگه هیچ راهی برای نجات خودم ازچاقی وجود نداره چون همه روشها رو امتحان کرده بود وهیچ کدام توطولانی مدت جواب گو نبود وفتی خسته نگران بودم خدا به من‌کمک کردچون اون روزها متوجه شدپم دارم چه اشتباهی رو انجام میدم داشتم‌با دستهای خودم‌هم به خودم‌وهم به فرزندانم  اسیب  وارد می کردم ابن مرحله برام خیلی سخت جلوه کرد وفتی به خودم امدم تازه شروع به فعالیت برای درست گردن  شدم خیلی تلاش لازم داشت تا بتوانم اون بی خیالی رو جبران کنم کلی زمان گذاشتم‌هزینه کردم‌اقدم‌کردم وخدا به من‌کمک کرده توزمان خوبی تواین مسبر من‌رو قرارداد

   تمام احسایهی بعد رو کنارگذاستم حالاهمه احساسهای که خراب شده بود رو تواین مسیر به حدعالی تبدلی کردم چون فهمیدم اگه توبخش مثبت ذهنم دررفت امد وصحبت باشم به  جایی   اون احساسهای که به خودم دادم‌کلی احساس عالی رو به خودم هدیه میدم پس چرا انجام ندم 

   با کمک خداوند انقدر تواین بخش با یادکیری که انجام دادم‌توان خودم رو روبه بیشترشدن کردم احساسم رو بهتر کردم‌اون برهان رو به شکل که تواستم به انگیزه شور واشتیاق عشق وعلاقه به خود تبدیل کنم‌وفتی حالا که اون مرحله رو به شگر خدا کنارگذاشتم یاد گرفتم‌که اگه وفتی توبخش منفی ذهنم‌در رفت امد نباسم اگه زمانی اون شروع به حرف زدن با من میخوادبکنه سریع مسیر رو جلوش میبندم کلی به خودم احساس عالی رو هدبه میدم‌ازکارهایی که انجام دادم‌از موفقیتهای که تواین مدت کوتاه به دست اودرم‌رو مرو میکمم امروز به خودم حدود دوساعتی توبخش مثبت ذهنم‌درحال صحبت وتبادل نظر بودم‌به این شکل اون بخش منفی رو بی سلاح میشه توانش رو به کم شدن میشه چون همون لحظه اول که شروع میکنه فوری یی سد حلوش میبندم‌که دبگه‌نتوانه موفق به مرو  کردن  بخش منفی ذهنم بشه مثل از یی گل که جطور میتوان ازسر شاخه شروع به پزمرده شدن بشه تا به انتهای گل میتوانه ادامه داشته باشه اگه مواظبت نکنم  اون گیاه رو ازدست میدیم کنیم ولی اگه ارزش غافل بشیم گیاه رو از دست میدیم 

   وفتی احساس رو بتوانیم کنترال کنیم دربخش مثبت ذهن باشیم به خودموم یی موتور حرگتی قویی وصل کردیم که توان خودمون رو به چندین برابرتبدیل میشه من بابودن تو این مسیراین ا.اهی  رو فرا گرفتپم با به کارگیریش خودم رو دارم نجات میدم چون صدماتشو به چشم دیدم 

   خدا پشت وپنا هوتون یا حق حقن.نگه  دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1401/12/27 21:28
   مدت عضویت: 620 روز
   امتیاز کاربر: 15860 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 327 کلمه

   سلام خدمت شما 

   احساس خوب داشتن در زندگی گذراندن عمر خود خیلی مهم است چرا انسانی که باحال خوب عمر خودش را طی  میکند و روزهای زندگی را پشت سر می گذارد حال بهتری نسبت به خودش و خداوند دارد و در نهایت یک انسان با ایمان و یک شخصیت معینی دارد اما افکار ما که گاهی منفی می شود و ورودی ذهنی ما که گاهی پر از ورودی افکار شیطانی می شود در طول روز یک اتفاق ها و یک حال بدت رو برای ما رقم می زند،

   احساس خوب خودش به وجود نمی آید و باید برای احساس خوب داشتن و حس آرامش درونی ذهنی و ایمان داشتن با برداشتن به این موضوع تلاش کنیم و در این مسیر باقی بمونیم و تلاش انسان اول از افکار میشود کسی که بخواهد از افکار خودش تغییر را شروع کند حتماً نتیجه خوبی هم می گیرد و احساس خوبی را در زندگی به دست می آورد ، اما کسی که دائماً دنبالِ اتفاقاتِ بد اخبار و این دور داستان ها است و این چیزها را برای ذهن خودش تحلیل می‌کند افکار او هم فرکانسهای در همین اتفاق ها را برای خدا می فرستند و او هم دچار یکی از همین احساسات بد در زندگی اش می شود ،

   پس چقدر خوب است که برای داشتن احساس خوب و آرامش در زندگی تلاش فکری داشته باشیم و نتیجه خوبی بگیریم و دنبال افکار منفی نباشیم و ورودی ذهن خودمان را کنترل کنیم هرچه مراقبت بیشتری از ذهنمان و افکاری که وارد ذهنمان می شود داشته باشیم نتیجه و خروجی آن در زندگی مان بهتر و احساس خوب تری است ،

   پس نباید نا امید شوید و در این مسیر بمانید و باور داشته باشید که شیطان ذهن‌تان همان افکار منفی خودتان درباره موضوعاتی است که دوست نداری درباره آن فکر کنید و توجه نکنید و احساس خوب را برای خودتان به وجود بیاورید و همیشه به دنبال حس خوبی برای خودتان و دیگران باشید و مراقب افکار قشنگ خودتان باشید،

   باتشکر از شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faribadeghani1371@gmail.com
   1400/09/08 18:43
   مدت عضویت: 1113 روز
   امتیاز کاربر: 1406 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 87 کلمه

   استاد اونقدر با این فایل گریه کردم
   چقدر از شنیدن ایه قران گریه کردم ک چقدر من ب خاطر دیگران حرف و گستاخی دیگران خودمو ناراحت کردم چقدر زندگی بخاطر عروسی خواهرم اینک پول ندارم لباسم زشته چاقم حالمو بد کردم
   چقدر خودمو درگیرش کردم
   چقدر شیطان تونست منو غرق کنه بعد چن وقت
   استاد یک دنیا ممنون برای این فایل ک من از اعماق منفی ها بالا کشید چقدر حالم خوب شد چقدر با شنیدن حرفتون پیش خودم شرمنده شدم
   چقدر ب خودم اومدم
   عجیب حالم خوب شد
   ممنون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار من میتوانم
   1400/07/06 09:28
   مدت عضویت: 1611 روز
   امتیاز کاربر: 9998 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 334 کلمه

   با سلام.

   من یاد گرفتم که احساس خوب داشتن کار راحتی نیست و احتیاج به کار روزانه داره.

   و از طرف دیگر احساس بد ، به شدت اعتیاد آور است.

   و وقتی درگیر یک موضوع منفی میشی که باعث میشه از  احساس خوب دور بشی موضوعات منفی دیگه به سرعت وارد میشوند تا تمرکز ما را از خودمان منحرف کنند.

   درک این موضوع که باید برای احساس خوب تلاش کنیم ،خیلی مهمه…

   و اینکه احساس خوب مثل هوا نیست که انتظار داشته باشی که همیشگی همراهت باشه ..بلکه باید یک سری از کارها رو انجام بدی و علاوه بر اون یک سری از کارها را انجام ندی.

   توجه نکردن به نکات منفی در محیطی که اکثریت اطرافیان ما منفی نگر و دنبال کننده ی منفی ها هستند، ما انتخاب کردیم که احساس مان را خوب کنیم و خوب نگه داریم.

   من قبلا انتظارم این بود که بقیه تغییر کنند ، بقیه حرف های خوب بزنند تا من هم احساس خوب داشته باشم.

   ولی میبینم که فقط خودم باید برای حس و حالم تلاش کنم ..گاهی بقیه حتی عذاب وجدان هم بهت میدن که چرا تو این حال بد دنیا ، تو حالت خوبه؟؟؟!!!

   و وقتی هم که رها کنی و بشی مثل اونا ، میگن دیدی نتونستی و تو هم مثل بقیه شدی..

   میخوام بگم که نباید هیچ انتظاری از دنیای بیرون داشته باشی وقتی به دنیای درونت هیچ توجهی نمیکنی ..

   انتخاب اینکه هر لحظه میخوای با زندگیت چیکار کنی دست خودته..

   و ما جز همین لحظه چیزی نداریم..گذشته و آینده وجود ندارند و تنها چیزی که به ما امکان تجربه میده لحظه ی حال هستش ..

   که بیشتر آدم ها همین الان شون رو هم یا در غم گذشته و یا در استرس برای آینده سپری میکنند..

   دوباره برای خودم میگم که تایید بشه که رسیدن به احساس خوب با یک روز و دو روز خوب عمل کردن به دست نمیاد بلکه باید همیشگی باشه …هرروز ، هرلحظه تلاش برای رسیدن به احساس خوب را لازم داره و باید حواسمان به خودمان باشه که از این نعمت زندگی چطور و در چه جهتی میخواهیم استفاده کنیم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 5410 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,161 کلمه

   به نام خدایی که در همین نزدیکیست.

   سلام و روز تون پر از احساس خوب 

   روز ۸۳: روز پنج شنبه هفته نهم  ۱۷ / ۴ /۱۴۰۰

   مثبت اندیشی و توجه به نقاط قوت هر موضوعی در زندگی روزمره سبب ایجاد احساس خوب در ما می شود. می توان حال خوب را در خود ایجاد کرد اما ماندن در حال خوب است که دشوار است و نیاز به تکرار و تمرین دارد. همان گونه که خداوند می فرماید: من در قلب مومنان جای دارم، شیطان هم عاملی بیرونی نیست و در درون ماست. شیطان درون ما هنر بزرگی در بد کردن حال ما دارد. 

   خانم گنین راس در کتاب خود به نام زنان، غذا و خدا می نویسد: چهار روز بود که همه چیز عالی پیش می رفت و در نویسندگی کارم عالی پیش رفته بود و خودم و همسرم در سلامت کامل بودیم و بمب اتم هم در دنیا منفجر نشده بود و زندگی در بهترین وضعیت خودش پیش می رفت و من به راحتی و غرق در عشق و آرامش خوابیدم و صبح که بیدار شدم صدایی در درونم می گفت پیمانکار یک سقف سوراخ را به من انداخت و بقیه پولم را دزدید، الان که بهش زنگ بزنم جواب نمیده و فرار کرده و باید وکیل بگیرم و اون وکیل بی عرضه هم پول زیاد می گیردو هیچ کاری نمی کند و خودت هم پف کرده ای و پیر شدی احتمالا مت امروز تصادف می کنه و می میره و من تنها می مونم ای … چرا تا الان بچه نداری و در تنهایی خواهی مرد، هیچ دقت کردی چقدر زشت و چاق هستی و …. 

   خانم گنین راس می گوید این بد بودن حال و صدای منفی و مخرب و بی ادب که حال خوب ما را نشانه می گیرد و به ما توهین می کند، اصلا غیر طبیعی نیست و پاسخ ۹۰% افراد به این حال بد تایید آن و رو آوردن به سمت پرخوری برای رهایی از این حال بد است اما راهش این نیست باید تاییدش نکنیم و در برابرش مقاومت هم نکنیم و با بی توجهی به آن حس خوب خود را دنبال کنیم و با سپاسگزاری از نعمتهایمان حال خوب خود را برگردانیم.

   چیزی که ایشان به نام صدا در کتاب خود معرفی می کند همان است که استاد به عنوان شیطان درون ما و وجه منفی باف ذهن ما معرفی کرده اند و برای همه انسان ها هم وجود دارد. تفاوت افراد موفق و معمولی در مواجهه با همین وجه مشترک همه انسانهاست.

   یک فرد معمولی با خوراک دادن بیشتر و بیشتر به وجه منفی باف ذهن خودش این وجه را قوی می کند و بر اثر نجوای آن کسل و غمگین و افسرده می شوند و روزهای زندگی خود را در حصار ذهنی و محدودیت خود ساخته به سر می برند و در حقیقت زندگی نمی کنند و در روزمرگی خود باقی مانده و زمان طلایی حیات را از دست داده و نادم و پشیمان قیامت خواهد بود.

   انسان موفق مراقب احساسش هست و صدای منفی باف درونش را می شناسد و به آن توجهی نمی کند برای خودش کلیدهایی را برای سوییچ از حال بد به حال خوب تعریف کرده و با بی توجهی به شیطان درونش از حال خوب هر روز خود مواظبت می کند و در راه موفقیت و دستیابی به هدف و هر روز بهتر از دیروز شدن چهار نعل می تازد. 

   من نخستین بار هفته گذشته و در اوج استرس این فایل را گوش دادم. شب قبل از کنکور سراسری بود و من هزار نگرانی داشتم در حالیکه باید خودم قوی می بودم و به دخترم آرامش می دادم خودم پر از حال بد و استرس بودم. از شیوع کرونای هندی گرفته تا هزار اتفاق بد که ممکن است قبل و حین جلسه کنکور زحمات فراوان دخترم را به فنا بدهد. تا متوجه این وضعیت درونی خودم شدم و به یاد صحبت های استاد و خانم منفی باف درون خودم افتادم، به سراغ سایت آمدم و به سراغ بخش چگونه زندگی خود را تغییر دهیم آمدم و عناوین را دیدم و این فایل را مناسب حال خودم دیدم. در حین فعالیتهایم شروع به دیدن و گوش دادن این فایل کردم و در عرض ده دقیقه همه افکار منفی را شناسایی و شروع به جایگزینی آنها با افکار مثبت کردم و به همراه شام دخترم و صبحانه او  که در حال تهیه آن بودم حجم فراوانی عشق ، توکل و امید و آرامش همراه کردم و توانستم در این شب حساس زندگی دخترم برایش نقش مادری خود را به خوبی ایفا کنم و به او چنان آرامشی هدیه کردم که حالش خوب شد و توانست راحت و به موقع بخوابد و در روز کنکور هم هیچ اتفاق بدی که منفی باف درونم بابت آنها مرا منقلب کرده بود و داشت به مرز سکته می رساند رخ نداد و بحمدالله جای خیلی خوبی هم در سالن امتحان داشت و بسیار خوب از ظرفیت های علمی خودش استفاده کرده بود و بسیار راضی این مرحله حساس زندگیش را پشت سر گذاشت. با خودم عهد بستم که باید در اولین فرصت مراتب قدردانی خودم را برای همراهی استاد و تهیه این فایل با ارزش اینجا ثبت کنم. بسیار ممنونم که در آن لحظات حساس به من و خانواده ام کمک بزرگی کردید. 

   من فقط فایل را گوش دادم ولی احساس خوب بسیار بیشتر از احساس بد خاصیت مسری دارد و به سرعت منتشر می شود. به محض اینکه من با آهنگ اولیه این فایل با هندزفری در گوشم شروع به رقص کردم و با گوش دادن به فایل اشکهای استرس و اندوه و ترس را ریختم و از وجودم پاک کردم  و شبنم توکل بر قلبم نشست و احساسم خوب شد خانواده ام خودبخود آرامش یافتند و همه چیز عالی سپری شد.

   بسیاری از احساسات بد ما برای تمرکز و توجه بر اتفاقاتی است که هنوز رخ نداده و فقط به علت باورهای غلط قبلی و خوراک های منفی که خودمان به ذهنمان می دهیم به شیطان درونمان قدرت می دهیم و او هم ناجوانمردانه از این بها دادن ما به خودش سوء استفاده کرده و پتکی آهنین از این توجه بی جای ما می سازد و به موقع خودش وقتی که حال ما خوب است ، وقتی که چند قدمی موفقیت هستیم و مواقع حساس زندگی ما آن پتک را بر سر ما می کوبد. 

   من در این دوره یاد گرفته ام باید مسئولیت ۱۰۰% همه چیز را در زندگی ام بپذیرم. پس اگر به خانم ترسوی درون خودم که یاور شیطان است بهادادم و خوراک رسانده ام و تقویتش کرده ام وقتی با پتک خودش بر فرق سرم بکوبد و حالم را خراب کند،بر زمین و زمان شکوه نمی کنم بلکه مسئولیت آن را می پذیرم و بلافاصله توجهم را به خدای توانا و فرشته حامی خودم بر می گردانم و با گوش دادن به فایلهای استاد یا موسیقی یا قرائت قران و ….. دوباره حالم را خوب می کنم.

   یکی از بزرگترین کلیدهای طلایی موفقیت داشتن حال خوب و احساس خوب است و همین وجه تمایز عده کثیری از انسانهای معمولی و افسرده و نالان با اندک انسانهای موفق و امیدوار است. 

   به امید اینکه حال خوب همراه همیشگی زندگیتان باشد. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ریحانه دوست محمدی
   1399/11/05 15:36
   مدت عضویت: 1304 روز
   امتیاز کاربر: 425 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 287 کلمه

   (اشتیاق، توجه به تغییرات، عمل کردن به آموزشها)
   .
   سلام استاد… من الان به مدت دوماهه شروع کردم به تغییر افکار و ذهن و جسم و زندگیم…… خداروشکر نتایجم خیلی مثبت بوده. خداروشکر توی خونه هم، منو همسرم و بچه هام، هممون کنترل روی وروردی های ذهنمون داریم. البته که کنترل من جز ورودی های ذهنم، روی رفتار همسر و فرزندانمم هست. گاهی بچه هام بنا به سنشون، درک کمتری ازاین مطلب دارن، ولی من باکمک شما و اموزش هاتون و درکم ازاین مطالب، اونارو هم کنترل میکنم. نمیزارم هرفیلمی رو تماشاکنن و براشون توضیح میدم که نگاه کردنش چه عواقبی داره در اینده براشون….. از دیشب همسرم بجای دیدن تماشای پایتخت که حال منو خراب میکنه و موضوع خیلی بدی داره، نشستیم به تماشای یه فایل ازشما(سالی که نکوست، از بهارش پیداست) رو نگاه کردیم. البته من بین روز وقتم به تماشای فایلهای شما میگزره و خوندن مطالب و دیدگاه‌های دوستان، اما شب که همسرم میاد، ایشون رو هم همراهی میکنم و دوباره کنارش نگاه میکنم. چون تکرارش برام مفیدتره. الان دوماهه که نه سریالی دیدم. نه تی وی روشن کردم. نه اجازه میدم افکار و وردوی های منفی، درخونه پخش بشه.. کنترلش باعث ارامش ذهنیم و حال خوب من و همسرم و بچه هاشده…. اینقد انرژی من زیاد شده که همسرم همیشه به زبون میاره که چقد متفاوت شده حس و حالت. چقد انرژیت ساطع میشه به من و دیگران…..خلاصه خداروشکر منو درمسیر تغییر و هدایت قرار داد… خدایی که به تمام درخاست هام، مهر اجابت میزنه و هر چی طلب کنم، برام مهیا مبکنه. منم بهش قول دادم که در کنار مهربونی و خدایی کردنش، منم صبور باشم برای دریافت نعمتها و طعم های جدید زندگیم… خدایا شکرت… ممنون استاد ازتون… عمرتون بابرکت… یاعلی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار emangholi azade
   1399/10/09 12:17
   مدت عضویت: 1771 روز
   امتیاز کاربر: 1650 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 176 کلمه

   به نام خدا سلام
   اشخاصی رو میشناسم که از اول از این ویروس ترسی نداشتن وخیلی عادی رفتار کردن وکار خاصی انجام ندادن وبه لطف خدا گرفتار هم نشدن .
   خواهر من هم یک پرستاره وبا خیلی از کرونایی ها درارتباط ولی درتمام این مدت با آرامش کارشو انجام داده شاید خیلی خوب اصول بهداشتی رو رعایت میکنه ولی اصلا ترس از گرفتار شدن نداره وهمیشه میگه مرگ وزندگی دست خدا ست پس من از هیچی نمیترسم دوره همی ها رو همیشه اون برقرار میکنه وهمیشه شاد وسرحال ومیگه خیلی ویروسهای دیگه هم اومده ورفته چرا ماباید بترسیم وکلا آدمی که همیشه احساس خوب داشته ورضایت از زندگی داشته وداره وتونسته هم درهمسر داری وهم تربیت فرزند خیلی آدم موفقی باشه .میگه من هر چی از خدا بخوام بهم میده وهرگز دلسرد نمیشه وموفق هم بوده ودرتمام مسائل گزینه های خوبی جلوی راهش قرار میگیره ومن همیشه اونو الگوی خودم قرار میدم وخداوند رو شکر میکنم که با شما استاد عزیز آشنا شدم که راه شاد بودن واحساس خوب داشتن رو به من نشون دادید
   خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار aram600600
   1399/04/16 07:49
   مدت عضویت: 1483 روز
   امتیاز کاربر: 118 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 3 کلمه

   اینجا کجاست؟
   خییییلی قشنگه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fatishabani
   1399/02/21 10:37
   مدت عضویت: 1589 روز
   امتیاز کاربر: 2367 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 34 کلمه

   سلام استاد
   حرفاتون خوبه دوستشون دارم اما یکی اینکه موقته و دوم اینکه یه کم ریشه یابی کنید،آخه به نظر من آفرینش ما توسط خداوند خودخواهی او بوده است..مردن ما هم ظلم او بوده است..

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5410 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 95 کلمه

    سلام دوست من 

    شک گام اول یافتن ایمان حقیقی است. با کمال احترام می خواهم بگویم به جای انتظار برای دریافت جواب سوالتان از دیگران برایش تحقیق و مطالعه کنید. بهترین راه مراجعه به تفسیر قران و یا هر کتابی است که به نویسنده ان ایمان دارید. در همه کتب موفقیت و روانشناسی حتی نویسندگان غیر مسلمان و بعضا غیر مذهبی و غیر معتقد به دینی خاص خداوند و صفات آن و فلسفه خلقت بشر و مرگ کاملا تشریح شده است.  

    یافتن پاسخ سوالاتمان مهمترین رسالت زندگی ماست.

    زندگی پر از عشق و آرامش ارزانی وجودتان باد.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار راز
   1398/12/26 01:30
   مدت عضویت: 1594 روز
   امتیاز کاربر: 157 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 351 کلمه

   به نام خدا
   سلام آقای عطاروشن
   یک سال ونیم هست که شمارو دنبال میکنم.به جرات میتونم بگم یکی از بهترین فایلهایی بود که تاحالا گذاشتین.فوق العاده بود.عالی بود.معرکه بود.
   من همیشه از کودکی اینطور بزرگ شدم که اگه یه وقت مشکل و غم دیگرانو ببینم یا بشنوم تا زمانی که اونقدر خودمو درگیر اون نکنم که من هم با پوست و گوشت و جونم اون درد و رنج روتجربه نکنم احساس عذاب وجدانم از بین نمیرفت و اگر گاهی شدتش کمتر از این بود به خودم تلنگر میزدم که ای وای چه آدم خودخواهی شدی و شعر مزخرف تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی به ذهنم میومد.شاعر این شعرو یادم نمیاد ولی هرکی بوده یا منظورش این کاری که اکثر ما میکنیم نبوده و اگر بوده با عرض معذرت خیلی بلاهت داشته.
   قطعا هیچ انسان درستی از درد و رنج دیگران خوشحال نمیشه ولی این به این معنی نیست که ما باید پا به پای تک تک آدمهای جهان غمگین باشیم و رنج ببریم بلکه باید اگر شنیدیم کسی مشکلی داره و مستقیم بکیا غیر مستقیم کمکی ازمون ساخته است انجام بدیم. اون حد از غم و اندوهی که ما از شنیدن یا دیدن غم دیگران بهمون دست میده ریشه در دو چیز داره: ۱)ترسمون از ابتلا خودمون به همون رنج هست که کار شیطان یا به قول استاد منفیباف درونمونه ۲) عدم ایمان ما به عادل بودن خداوند.خدا چندین بار در قرآن میگه اجازه نخواهد داد به اندازه ذره ای به کسی ظلم بشه.(البته این درصورتیست که ایمان داشته باشیم زندگی در این دنیا تنها بخشی از زندگی ماست) پس نباید غصه خورد خالق ما به هیچ یک از مخلوقاتش ظلم نخواهد کرد.اعتقاد غیر از این به دور از عقایداسلام هست.
   متاسفم که بعد از ۲۶ سال سن و درس خوندن از ۷ سالگی تا همین الان که خدمت شمام هیچ کس اینها رو به ما یاد نداد.بلکه برعکس اون رو به ما آموزش دادن،فرهنگ غمگین بودن…
   ولی خدارو سپاس که شمارو سر راه ما قرار داده و به فراخور نیازهام انگار به دلتون میندازه فایلی تهیه کنین که واقعا هدایتگر باشه برام.خدای بزرگ و مهربون با تمام وجود شکر.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نفیسه حبیبی
   1398/12/25 17:12
   مدت عضویت: 1718 روز
   امتیاز کاربر: 69
   محتوای دیدگاه: 14 کلمه

   فایل فوق العاده ای بود استاد عطار روشن. بسیار عالی و دلنشین. پیروز باشید.?

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار فروغ ریاحی
    1399/10/29 21:28
    مدت عضویت: 1724 روز
    امتیاز کاربر: 30551 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 1,298 کلمه

    من هر روز باید برای احساس خوب داشتن تلاش کنم نه یکی دو روز تلاش کنم و بعد ولش کنم . با هر روز کار کردن روی خودم احساس خوب من دایمی میشه..
    من باید ورودی های ذهنم رو کنترل کنم که نتیجه اش رو به صورت احساس خوب دریافت میکنم..
    اصلا چاق شدن ما هم به خاطر ورودی های اشتباه بوده و ما رو چاق کرده و ورودی اشتباه میتونه ما رو نابود کنه .
    تمام این گفت و گوهای ذهنی ما مربوط به شیطان درون ما هست مثلا تو شکست میخوری تو هیچ وقت سالم نمیشی بچه ات موفق نمیشه تو کارت زمین میخوری و همسرت اگه رفت بیرون تصادف میکنه و … .
    پس با این گفت و گو ها باعث میشه حالمون بد بشه و خداوند در قران گفته که شیطان وعده ی فقر و بیماری و درد و رنج و.. میده و اما کسانی که گول شیطان رو نمیخورن نه ترسی دارن نه غم و ا ندوه دارن اما چطوره که خدا گفته شیطان هیچ قدرتی نداره؟ چون ما بهش قدرت میدیم با ورودیهایی که ما بهش میدیم منبعش رو تغدیه میکنیم و شیطان اونها رو میگیره و از طریق اونها ما رو اذیت میکنه مثلا همین اطلاعاتی زیادی که درباره ویروس میگیرین باعث میشه خودتون رو اذیت کنید و حالتون رو بد کنید پس این همه اطلاعات که در ذهن فرد چاق هست در ذهن فرد لاغر نیست و لاغر ها از این اطلاعات نداره که شیطان بخواد اون رو اذیت کنه و حالش رو بد کنه و اون چاقی رو تجربه کنه .
    پس ورودی ها رو هر چقدر بیشتر کنی شیطان راحتتر میتونه حال تو رو بد کنه و در عمل هم تو واقعا شکست میخوری و اونها رو تجربه میکنی .
    پس در هر شرایطی که به نظر خیلیها اوضاع خراب هست یه عده دارن خوب زندگی میکنن چرا ؟چون اونها ورودی ها رو کنترل میکنن و فقط افکار خوب و مثبت دارن .افرادی که فکر میکنن جسم من میتونه از پس هر ویروسی بر بیاد و سلامت بمونه پس دیگه نگرانی و استرس ندارن و حالشون هم بد نیست .
    پس با احساس خوب که ایمن شدی نه نگران نباش و استرس نداشته باش و کار خودت رو هم انجام بده و رعایتهای لازم رو هم داشته باش .
    مثلا در کسب و کار مگر همه تلاش نمیکنن که پول خوب در بیارن و پیشرفت کنن و ضربه نخورن ولی چرا همه نتیجه نمیگیرن؟؟ چون مهم است این تلاشها با چه افکاری ادغام میشه .پس هر چقدر تلاش کنی ولی افکار منفی همراه باشه همه چیز بد جلو میره مثل عدد منفی در ریاصی که در هر عددی ضرب بشه یهو عدد رو پایین میاره .
    پس مهم هست که ذهن رو با چه افکاری پر میکنی و شیطان مستقل تصمیم نمیگیره از افکار خودت استفاده میکنه و پدرت رو درمیاره و تا زمانی که افکار منفی بهش ندیدن نمیتونه کاری بکنه .
    شیطان از افکار خودت تعدادی رو برمیداره و شروع میکنه تو رو به نگران کردن و تو که حالت بد بشه بیشتر اون اتفاقها رو جذب میکنی پس حال خوب داشتن سخت هست همانطور که از بچه ات مواظبت میکنی و از غدا خوردنت که هر اشغالی رو نخوری و از راه رفتنت مراقبت میکنی که نیفتی باید از افکارت هم مراقبت کنی چقدر روی تاریخ مصرف غداها حساس هستی همون قدر هم باید روی کیفیت افکارمون حساس باشم پس منی که اینقدر کیفیت عداها برام مهم هست باید کیفیت ویدوها و حرفها و فیلم ها یی که میبینم برام مهم باشه .
    من خودم برای خودم باید مهم باشم و به حال خوب خودم کمک کنم پس به جای اخبار دیدن و حرفهای الکی و … به حال خوب خودتون کمک کنید و برای حال خوبت وقت بزار و تمرین کن چون شیطان به شدت فعال هست و اطراف ما پر از اتفاقات بد هست ما هم میشنویم اما تو دل اون قضایا نرو و تحلیل نکن و بررسی اش نکن رد شو از کنار اون قضیه و بهش فکر نکن مثلا حادثه ی تصادف دیدی واینسا که نگاه کنی پس برای اتفاقات بد به خودت نگو چه حالی داره طرف حالا چه دردی کشیده و اگر به جای اون فرد تحلیل کنی و در واقع به جهان میگی منم اون فشار رو میخوام تجربه کنم این بسیار خطرناک هست و جهان تو رودر اون موقعیت میزاره .
    هر اتفاقی برای هر کس میفته نتیجه ی افکا و رفتارهای خودش بوده و اصلا قرا نیست ما هم اون نتایج رو دریافت کنیم .
    افکار منفی مثل مواد مخدر هست طرف هی حالش بد هست ولی هیاخبار بد رو دنبال میکنه و میخواد کمی حالش خوب بشه میگه نه بزار بببینم اون چی شد .
    وقتی بخوای حال خودت رو بد کنی حتی اگر فرد مورد قبول هم حرف مثبتی بزنه تو قبول نمیکنی چون غرق در افکار منفی هستی و حرف مثبت رو قبول نمیکنی و لی اگر یه حرف منفی بزنه میگی اهان این حرف درست هست و سریع قبول میکنی .
    همیشه هم دوست داریم حال بدمون رو هم به دیگران منتقل کنیم چون فشارش زیاده و به دیگران هم منتقلش میکنیم مثلا میگیم چرا تو عداب وجدان نداری؟ چرا تو بیخیالی؟چرا حواست به اطرافت نیست ؟چرا سنگ دلی ؟چرا .. .
    یه آیه داریم در قران که خداوند به پیامبر گفته که اگر تو از اکثریت جامعه پیروی کنی تو رو از را خدا دور میکنن . راه خدا فقط نماز و روزه نیست مومن واقعی کسی هست که نه غم دارن نه اندوه یعنی حالش خوبه و شاد هست و این راه خدا هست .
    و وقتی وارد فضای منفی میشیم از هر چیزی استفاده میکنیم برای حال بد بیشتر مثلا در این شرایط کرونا همش میگن وای دکترها و پرستارها گناه دارن در شرایط سختن ولی ای بابا سختش نکن خودش شغلش رو انتخاب کرده و هر شغلی هم یه سختی هایی داره طرف آتش نشان یا طرف خلبان یا دکتر و یه شرایط خاصی برای شعلش پیش اومده پس همانطور که یه فرد دیگه داره کارش رو انجام میده دکتر و پرستارها هم دارن کار خودشون رو انجام میدن پس دیگه به خودتون عداب وجدان نده با نهایت احترام به پرستارهاو دکترها ولی اونها خودشون شعلشون رو انتخاب کردن و در این شغل هستن پس اگر اونها دارن کار میکنن نباید ما عداب وجدان داشته باشیم یه راننده تاکسی یه فروشنده و یه خیاط و یه جراح هم داره کار خودشون رو میکنن و به جامعه خدمت میکنن پس مردم نباید جو گیر باشن هر کس داره کار خودش رو انجام میده و به هم نوع خودشون خدمت میکنه ولی ممکنه یه شرایطی تو جامعه پیش میاد که یه شعلی یکم میوفته داخل شرایط خاص یه مدت آتش نشانها بودن و حالا دیگه الان هیچ اسمی از اونها نیست پس عداب وجدان نداشته باش،و حالت رو خوب کن و ترس و نگرانی نداشته باش .
    پس در نهایت باید در این چند صباحی که در این دنیا هستیم باید بتونیم خوب زندگی کنیم .
    هر کس میتونه با این فایلها حالش رو خوب کنه ادامه بده .

    استاد عزیز چقدر این موصوعات عالی هستن و واقعا سپاسگزار شما هستیم که ما رو راهنمایی میکنید و ما هم کمال استفاده رو میبریم خوشحالم از بودن در این مسیر و در این راه و در کنار حرفها و تجربهای ناب استاد من دارم یه زندگی سرشار از حال خوب و آرامش،و شادی و موفقیت و متفاوت از بقیه رو تجربه میکنم خدا رو شکر بینهایت سپاس گذارم .

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faridehhasani5455
   1398/12/25 02:40
   مدت عضویت: 1690 روز
   امتیاز کاربر: 23453 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 309 کلمه

   با سلام
   در رابطه با احساس خوب مخصوصا در این دوران،بدلیل اینکه اخبار نمیبینم اطلاعات زیادی هم در رابطه با اتفاقات نمیدونم ویاد گرفتم توجه نکنم ،ولی از اطرافیانم میبینم ومیشنوم که وضعیت بقول خودشون اضطراریه،،،،اوایل اهمیت نمیدادم ولی از بس تو خونه همه گفتن واز رویدادهای بد گفتن منهم دچار اضطراب شدم،شنبه دوستم بشدت حالش بد بود ،و منم ترسیدم که نکنه چیزیش بشه ،همش احساسم ترس ونگرانی بود واین موضوع ادامه داشت ،یک هفته جهنمی با کابوس گذروندم،همش تو خونه به بچه ها گیر میدادم،منیکه خواهرمو مسخره میکردم چرا دستکش دستشه وبا الکل همه جا میره ،حالا خودمم ،اگر جایی برم با الکل میرم ودخترمم مجبور میکنم دستکش دستش کنه میخواد بره سر کار،خلاصه بچه هارو تو خونه وهمینطور خودمو دیونه کرده بودم،امروز که دخترم از سر کار اومد چیزایی بمن گفت که انگار میخواست من بیدار بشم،
   گفت همکارم میگه اینکارا از مامانت بعیده ،اونکه مرتب از قول استاد عباسمنش حرف میزنه ،آخه چرا انقد ترسیده؟
   خیلی بهم برخورد ،گفتم واقعا انقد آموزش دیدی که تو روزهای بظاهر سخت انقدر بترسی ودیگرانم بترسونی،،چند ساعتی تو فکر بودم ،فایل ۲گام دوم گوش دادم ویکمی حالم بهتر شد،،از خدا خواستم کمکم کنه وهدایت بشم به آرامش،،یدفعه دخترم گفت مامان استادعرشیانفر امشب با استاد عباسمنش لایو ۲نفره دارن،،خوشحال شدم ومیدونستم آگاهی های قدرتمندی قراره گفته بشه ومنم جوابمو خواهم گرفت ،بعد از لایو حالم عالی شده بود که دخترم متوجه شد وگفت مامان آروم شده ،،بعد از اون اومدم تلگرام که این فایل دیدم که حالم بازم بهتر شد ،تمام این قوانین میگه حالتو خوب نگه دار تا تو فرکانس بالاتری باشی ،از خدا میخوام هدایتمون کنه به آرامش ،احساس خوب وزندگی بهتر
   استاد ممنون از این فایل عالی ،حتما ساختن این فایل ها ولایوها خواسته یه عده از آدم ها بوده که توسط شما اساتید گفته میشه
   دلم میخواد خدارو بهتر وبیشتر بشناسم که بجای ترس ارامش بیشتری داشته باشم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 895 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 342 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان خوبم
   اول ازتون ممنون بابت تصاویر زیبایی که گذاشتید .واقعا دلم برای یه همچین طبیعت زیبایی با یه همچین هوایی تنگ شده ?
   در مورد فایل امشب واقعا ارتون سپاسگذارم ، همیشه با گوش دادن به فایلهای شما احساسم خوب میشه .از وقتی با دوره های شما اشنا شدم هر وقت هر کجا دلتگ میشم وناراحت سریع سراغ فایلهای شما میرم و حالم رو و احساسم رو تغییر میدم . توی این مدت به طور عجیبی منی که اصلا به دنبال اخبار و این حرفها نبودم اخبار ویروس و بیماری جدید رو دنبال میکردم و میدیدم هر بار که اخبار بیشتری میخونم حس وحالم بدتر میشد ،با ایینکه میدونستم کارم اشتباه هست و تو فایلهای قبلی در مورد ورودیها تمرین داشتیم ولی همش حس میکردم این موضوع فرق میکنه و باید اخبارش رو رصد کنم و و حال خودم رو بد میکردم البته این رو هم بگم درسته که حالم بد میشد اما من واقعا ادم ده ماه پیش نیستم و حتی درصد بد شدن احساسم پایین تر اومده و حتی الان که حالم بد میشد سریع خودم رو به هر نحوی بود جمع وجور میکردم که البته نود درصدش رو با گوش دادن به فایلهای شما حالم رو خوب میکردم تا اینکه یه فایل از دوره زندگی باطعم خدا رو ازتون دیدم واونجا شما گفتید خوب وقتی میدونه ادم یه چیزی حالش رو بد میکنه خوب چه مرضی هست که اون رو ببینه و ادامه بده .ودقیقا من دیدم الان چه مرضی هست که من اخبار رو گوش میدم مثلا چه کار خاصی میتونم انجام بدم با گوش دادن به این حرفها که تازه خودشون هم خودشون وقبول ندارن یکی میگه یکی دیگه میاد اون وتکذیب میکنه . ویسهایی که اصلا معلوم نیست اون طرف کیه و این حرفها رو میزنه والان سه روزه که اخبار رو دنبال نکردم و واقعا حالم خیلی بهتر شده و استرس و نگرانیم خیلی کمتره . و واقعا گوش دادن به فایلها ی دوره های شما یک ورودی مثبت خیلی قوی و موثر برای من هست .
   ازتون ممنونم استاد .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم