0

رهایی از افکار منفی (قسمت چهارم)

رهایی از افکار منفی و احساس بد
اندازه متن

فايل رهایی از افکار منفی فوق العاده عالى بود و با توضيحات شفاف و كامل استاد عزيز, در ايجاد احساس خوب من تاثير خيلى خوبى داشت.

در واقع در اين فايلها, اينقدر حكمت و آگاهى هست كه بايد در آن انديشيد و نمى شه به سادگى از كنارش گذشت.

به لطف خداوند مهربان, در اين مسير, هر روز زندگيم, نو و تازه هست و شروعى دوباره است, و به لطف خداوند مهربان من در اين مسير, در روند تغيير هستم.

هنگامى كه اين فايل رو گوش مى دادم, خيلى چيزا به ذهنم مى اومد در باره اشتباهاتى كه داشتم, نگرانى هام, اما من ادامه ندادم و توبه كردم تا در احساس بد باقى نمونم.

من متاسفم و توبه مى كنم براى همه ى اشتباهاتى كه در زندگيم انجام داده ام.

حتى مواردى كه مدام در ذهنم مرور مى شد, رو, روى كاغذ نوشتم, انگارى از ذهنم خارج شون كردم و بعد احساس بهترى داشتم.

شيطان ( ذهن منفى بافم ) نمى خواد من در زندگيم جلو برم, اون مى خواد با استفاده از ايزار افكار منفى, من رو در گذشته ى خودم نگه داره و فكر كنم كه, چرا درست زندگى نكردم⁉️ چرا اين⁉️ چرا اون⁉️ و با اين چراااها سرگردان بشم تا نتونم به خدا اعتماد كنم و به مسير اصلىم بازگردم.

دلم خوش بود كه من مواد سمى نمى خورم اما غافل از اينكه افكار منفى هم در بدن واكنش شيميايى نشون مى دن.

سالها شيطان با فريب ذهنى, طورى وانمود مى كرد كه اونى كه بايد تغيير كنه, تو نيستى ! چرا من بايد تغيير كنم ‼️چرا تو‼️ تو كه خوبى, اون بَده ( اونا ) بايد تغيير كنه و تا اون ( اونا ) تغيير نكنه, هيچى درست نمى شه ! من خودمو سرزنش نمى كنم.

اما دريافتم كه ” من ” بايد تغيير مى كردم, تا جهانم تغيير كنه, و اينكه با ناآگاهى منتظر باشى كه ديگران تغيير كنند تا اوضاع عالى بشه, مثِ دور كوه چرخيدنه و تو و زندگى به جلو نمى رى‼️

خدا رو شكر و سپاس, در اين مسير هستم, من همه ى نگرانى هايم را رها مى كنم و به خدا مى سپارم.

من ذهن استدلالى خودمو با اعتماد به خدا, خاموش مى كنم, و نمى زارم برام دليل و برهان بياره و دنبال مقصر در زندگيم باشم. از وقتى كه در اين مسير هستم, اون سوالاتى كه جوابش برام مبهم بود, يكى يكى دريافت مى كنم, بارها شده بود كه به خدا مى گفتم, چرا من شاد نيستم, چرا از زندگيم, و از طبيعت زيبا لذت نمى برم! در حالى كه طبيعت من, شادى رو دوست داشت, و دريافتم كه بايد ذهنم رو خالى كنم از افكار منفى, از احساس گناه, از ترسها و نگرانى ها, از خشم ها و دلخورى ها از خودم و ديگران … اين موارد حجم زيادى از ذهنمو مسدود كرده‼️
❄️سوْال, شما كى مى خواى فصل بهار زندگى خودت رو ايجاد كنى⁉️

در پاسخ به اين سوْال, آرامش درونى دارم, بخاطرِ اينكه من در مسير تغيير هستم, و حتى امسال اولين پاييز و زمستان بهارى رو در اين مسير تجربه مى كنم و بسيار خرسندم. در اين مسير آگاه هستم كه خداوند مهربان نقشه ى خيلى خوبى براى زندگيم داره و شيطان ( ذهن منفى بافم ) با دليل و برهان و استدلالهاى ذهنى, مانع از اعتماد من به خدا مى شد.

اون نمى خواست كه من آگاه باشم كه مسيرى ديگه اى هم وجود داره كه منو به چيزاى خوب دعوت مى كنه. و در مجموع, به فرموده ى استاد عزيز در يكى از كليپاشون فرمودن, من نگران هيچى نيستم, همه چى براى من فوق العاده است. چقدر اين جمله حس خوبى به من مى ده و در موقع نگرانى, اونو تكرار مى كنم.

“نوشته خانم شادی عزیز در بخش نظرات این فایل”

قدیمی ترین خاطره ای که دارم. همیشه در اوج خوشی میاد و حالم رو بد میکنه مربوط به زمانی هستش که اول دبستان بودم.

با مادرم از مدرسه برمیگشتیم و من گفتم برای بازی به پارک بریم سوار تاب بودم و خیلی داشت بهم خوش میگذشت تا اینکه یه پسر بچه بدو بدو از خیلی نزدیک تابی که من سوارش بودم رد شد و من نتونستم خودم رو متوقف کنم و بهم برخورد کردیم و سرش زخمی شد.

با اینکه مقصر نبودم اما همیشه تصویرش جلوی چشممه همیشه که نه گاهی که خیلی خوشحالم در اوج خوشی میاد جلوی چشمم که تو آدم بدی هستی و با خودم میگم اون الان صد بار تا حالا اینجوری زمین خورده و خوب شده و تو هنوز ول کن نیستی.

در مورد انتخاب یک بار پدرم یک گوشی نو خریده بود برای خودش و گفت اگر تو میخوای بدم به تو و من قبول نکردم و چند وقت بعد گوشی گم شد خودم پشیمان بودم که چرا گوشی به این خوبی رو رد کردم و نخواستم و هی سرکوفت به خودم و برادرم هم مضاعف سرزنش که تو عقل نداری و فرصت ها تو به باد میدی.

که یک جور ترسی هم در من بوجود آورده تکرار این خاطرات و حرف ها که من همه کاری رو خراب میکنم.

وقتی با لاغری با ذهن آشنا شدم هیچ کس منو تحقیر نکرد ، نگفت چرا انقدر روش های سخت برای لاغر شدن انجام دادی ،نگفت چه خبرته انقدر چاقی و…….

تشویق شدم با هر پیشرفت تحسین شدم تا جاییکه یاد گرفتم خودم ، خودم را تشویق و تحسین کنم و اصلا انتظار تشویق و تحسین از دیگران نداشته باشم.

به این ترتیب اعتماد به نفسم بیشتر شد ، از افکار منفی رها شدم، نتایج بیرونی در زندگیم کسب کردم. هرروز شادتر شدم و لاغرتر.

از گذشته ام خجالت زده نیستم بلکه میدونم بهترین تصمیم ها را در آن لحظه ها اتخاذ کرد و به خودم افتخار میکنم که راهم را پیدا کردم و دارم ادامه میدم.

توانایی هایی که داشتم برایم واضح شد و احساس من تغییر کرد.

سوال کردن از خودتان را متوقف کنید و از خدا سوال کنید.

سوال به معنی درخواست کردن است.. درخواست کردن هم باید فقط از فردی قوی باشد پس از خدا سوال کن تا به سوی بهترین ها هدایت بشی و قوی تر از خداوند برای درخواست کردن چه کسی است؟ هیچ کس.

اگر میخوای طبقه ی خودت در جهان هستی را ارتقا بدی از خداوند درخواست کن و افکار منفی را رها کن.

برای حرکت به سمت خالص شدن باید اول افکار در دسترس شیطان را کاهش بدهی.

ذهن ما جهت را مشخص نمیکند ، مسیر را مشخص میکند. محتویات ذهن شما ،جهت را مشخص میکند و باید مواظب ورودی های خودمان باشیم چون جهت حرکت ما را مشخص میکند.

معجزه را از درون خودت شروع کن و جهت را عوض کن تا در مسیر نعمت ها و خوشبختی قرار بگیری.

عفونت روح ما ، افکار و محتویات ذهن ماست.. شک ، کینه ، حسادت ، دشنام ، غیبت ، ناامیدی ، گله وشکایت کردن ،فشار عصبی و……. میکروب های روح ما هستند. ما خلق نشدیم تا منبع آلودگی ها و عفونت های روحی باشیم. این ها خواست خداوند برای روح ما و زندگی ما نیست. از کودکان بیاموزیم که نمونه ای از روح پاک هستند.

نباید به افکار و اتفاقات منفی توجه کنیم. چرا همه ی ما همواره نگران اتفاقاتی هستیم که هنوز در زندگی ما رخ نداده اند؟ چون روح ما سرشار از عفونت شده. روح ما مریض شده و مقصر آن تنها خودمان هستیم و باید به فکر درمان و پیشگیری از عفونت های بیشتر باشیم اگر میخواهیم زندگی سالم و ایده آلی که در رویاهایمان است را تجربه کنیم.

پاک کردن این عفونت ها باعث نزدیکی ما به خداوند میشود و احساس میکنیم که در این جهان پشت و پناهی محکم داریم.

نگرانی هایت را به خدا بسپار و روحت را از عفونت خالی کن.افکار الهی را در مخزن خودت ذخیره کن تا خالص بشی.

خداوند همواره نعمت به سمت بندگان خودش روانه میکند اما برای دریافت این نعمات الهی ما باید فضای کافی در مخزن خود داشته باشیم.

از افکار منفی رها شو تا صلاحیت دریافت نعمات الهی پیدا کنی و منتظر باش تا هدایای الهی به تو برسد.

“نوشته من می توانم عزیز در بخش نظرات این فایل”

به شما دوست عزیزی که به هر طریقی با من و این مطلب مواجه شده اید توصیه میکنم فایل های رایگانی که به منظور تغییر زندگی قرار داده ام را با دقت گوش داده و به تمرینات آن عمل کنید و چنانچه احساس کردید توانایی آموزش های بیشتر و کاربری تر را دارم از محتوای آموزشی دوره شگفت انگیز خدا هرگز دیر نمی کند استفاده کنید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

Rating 4.42 from 43 votes

https://tanasobefekri.net/?p=11087
برچسب ها:
52 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار فریبا فروغی
   1402/08/10 14:54
   مدت عضویت: 529 روز
   امتیاز کاربر: 14590 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 438 کلمه

   با سلام خدمت شما استاد عزیزم ،

   از زمانی که شروع کردم به گوش دادن این فایل صوتی خوب حس عجیبی درونم شکل گرفت،

   آهنگی که بر روی این فایل گذاشته شده بسیار عالی و آرامش بخش است انسان را در خودش و افکارش فرو می‌برد،

   سال‌ها شیطان را در ذهنم رشد و پرورش دادم و از رفتارهای دیگران دلخور و کینه داشتم حتی بارها ع به آدم‌ها غیبت می‌کردم،

   و در نهایت خودم رو یک انسان گناهکار می‌تونستم چون همیشه رفتارهای بد انسان‌ها منو اذیت می‌کرد و باعث می‌شد که غیبتشون رو بکنم،

   همیشه دوست داشتم در خلوت و تنهایی خودم باشم و با انسان‌ها روبرو نشم زیرا که رفتار اونا بیش از اندازه برام مهم بود،

   جالب‌تر اینه که می‌دونستم این افکاری که دارم اشتباه و واقعاً می‌خواستم که تغییر کنم اما هیچ ایده‌ای برای شروع تغییر نداشتم،

   اما با شناسایی شیطان ذهنم تونستم به بعضی رفتارهای خودم تسلط پیدا کنم،رفتارهایی که منو از حال خوبم دور می‌کرد ترک کنم

   مثلاً همیشه احساس نداشته شدن رو می‌کردم و فکر می‌کردم همه آدم‌ها باید منو دوست داشته باشند،

   در صورتی که خودم به خودم اهمیت چندانی نمی‌دادم و خودم رو دوست نداشتم و از خودم و ظاهرم و حتی افکارم ناراضی بودم،

   اما ترمز یک چنین روزی در سال گذشته من از ته دلم خواستم و خدا رو صدا زدم تا از شر شیطان افکارم نجاتم بدهد و خدای مهربون لطفشو شامل حالم کرد و من رو به این سایت خوب هدایت کرد،

   الان که اینجا هستم و به مدت یک سال فعالیت کردم دیگه افکار منفی کمتری دارم و افکار مثبت پررنگ‌تری امروز که از خواب بیدار شدم واقعاً هیچ افکار منفی را برای انجام تمرین (افکار منفی )نوشتن نداشتم،

   برای همین احساس می‌کنم که من یک سال با خودم کلنجار رفتم تمرین کردم و با رها کردن افکار منفی شیطان ذهنم رو از بین بردم و اون رو کمرنگ کردم و چالش کردم،

   الان گاهی پیش میاد که افکارم منفی بشه و می‌خوام اون گاهی هم دیگه پیش نیاد،

   من به مدت ۴ هفته یادم نمیاد که راجع به گذشته انسان‌ها و یا رفتارشون حرفی زده باشم و یا گذشته خودم رو مرور کرده باشم و حال خودم رو بد کنم

   یاد گرفتم که اولویت زندگیم افکار درست بر اساس این باشد که دوست دارم چه احساسی را در طول روز داشته باشم نگران نباشم و ترسی از اتفاق‌های زندگی که به دست من‌ نیست نداشته باشم،

   توکل به خدا و اطمینان داشتن به خداوند نگران هیچ چیز نیستم و افکار منفی خودم را به حداقل رسوندم و کمرنگ کردم و از بین بردم و امروزه در حال حاضر احساس بسیار خوبی دارم و از خودم راضی و خودم رو دوست دارم ،

   من به انسانی که بهش تبدیل شدم افتخار می‌کنم،

   باتشکرازشما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Zahra
   1402/07/05 13:25
   مدت عضویت: 248 روز
   امتیاز کاربر: 6700 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 225 کلمه

   همیشه و بیشتر مواقع زندگیم از خودم پرسیدم که چرا من نمیتونم فلان شغل رو داشته باشم چرا من اراده انجام کاری رو ندارم چرا من  و توانایی هام رو کسی نمی بینم چرا من پارتی ندارم چرا من عرضه انجام کاری رو تا انتها ندارم؟ با این قبیل سوالها در ۳۸ سالعمر خودم رو هدر دادم و مخزن و ذهن خودم رو با افکار منفی  یا به گفته استاد با عفونت ها پر کردم و هر روز خودم رو سرزنش کردم این حرفها و نجواها حربه ی شیطان بوده شیطان ذهن منو مسموم کرده باید ذهنم را از این مسمومیت و ناخالصی پاک کنم و برای شروع این کار از امروز دیگه از خودم نمی پرسم چرا من؟ بهار زمانی برای من خواهد رسید که ناخالصی ها از ذهنم پاک شده باشه و همش از خدا بپرسم که چه راهی برای من بهتره؟یا چه کاری انجام بدم به صلاحم هست؟ از این به بعد خدا مشاورم میشه و هر چی گفت حتما انجامش میدم

   از امروز با هوشیاری بیشتری رفتار و فکر میکنم و مراقب افکار خودم هستم و هر فکر منفی رو نمیذارم وارد ذهنم بشه یا اگه بود مدت زیادی در ذهنم باقی بمونه چون این افکار ابزار شیطان هست 

   مراقب عفونت های روحم هستم و می‌خوام عفونت های قبلی رو درمان کنم وزندگی دوباره ای رو شروع کنم 

    امروز شروع بهار زندگی من هستش

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/04/19 11:45
   مدت عضویت: 362 روز
   امتیاز کاربر: 21060 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 515 کلمه

   سلام استاد از خداوند ممنونم که من را به سمت این فایل هدایت نمود 

   من از دیروز که در فایل قبلی برای اینکه کارها را بخدا بسپارم با ته دل از خداوند خواستم و گریه کردم درمحیط کار برای من آرامش ایجادکند و محبت و دوستی من را دردل همکاران قرار بدهد وخودم هم بدون هیچ کینه ای وارد محل کار شدم جالبه بدونید نزدیک به 3هفته بود که من مدیر و معاون را ندیده بودم و حتی عید غدیر هم را به مدیرمان که سید بود تبریک نگفته بودم چون ازش دلخور بودم و امروز صبح زود اولین تماس من مدیرکل بود و من را به اتاقش فرا خواند و برای یک موضوعی ازمن مشورت خواست و جالبه هدیه غید غدیر برای همکاران فقط یک 1000 هزاری و چند شکلات بوده و در اخر وقت فالوده یزدی به همکاران داده بودند . مدیر گفتند چرا به دیدن من نمیایی و من روراست گفتم که از همکاران به خاطر حرف و حدیثهای بیهوده کناره گیری میکنم و دلخورم چون بعداز برداشتن من از پست مدیریتی اخلاق تمام همکاران فکر میکنم با من عوض شده و مدیر گفتند این طور نیست شما خودت این طور برداشت میکنی (ذهن منفی باف ) جالب اینکه مدیر برای خودم و کل اعضای خانواده من یک اسکناس 2000 هزاری تومانی (12000تومان )دادند و با چندین بسته شکلات و در آخر برای من فالوده آورند و گفتند برای شما از قبل جا گذاشته بودم . به وااله از تعجب میخواستم گریه کنم چطور مدیری که ماهی یکبار هم از من سراغی نمیگرفت دیرور به فکر من بوده و برای من فالوده جا گذاشته . استاد عزیز من از شما بسیار ممنونم که من را با این مسیر آشنا کردید و چقدر در فایل گفتید که باید عفونتها را ازبین ببریم تا افکار مثبت جای آن را بگیرد و برای اولین بار کسی بهم گفت که  تمام مشکلات  زندگی من از بازگو کردن این جمله است .چرا من ؟ و از خودمان بارها این سوال را میکنیم و برای جواب فقط سرزنش و عدم اعتماد به نفس برای من دارد . و چرا از خداوند سوال نمیکنیم ؟که جواب تو بهترینی -تو اشرف مخلوقاتی – توخوشبختی را برایمان به ارمغان بیاورد 

   ذهن ما جهت را مشخص نمیکنه بلکه مسیر را مشخص میکنه 

   استاد چقدر این جمله مهم است که وقتی ذهن ما جهت سختیها باشد ذهن مارا به مسیر سختیها هدایت میکند پس باید به خداوند اعتماد و ایمان داشته باشیم و هرگز نگران بیماری – درامد -شغل و….نباشیم چون افراد منفی برای ذهن ما دقیقا مثل عفونت دربدن است و چون خداوند همیشه شادی را برای مومنان میخواهد نه غم و اندوه پس هرچه از خداوند برای ما برسد درآن خیر و برکت است پاک کردن این عفونت ها باعث نزدیکی ما به خداوند میشود و احساس میکنیم که در این جهان پشت و پناهی محکم داریم. ممنونم امروز بعد از چند ماه من به آرامش فکری رسیدم و عفونتها را از ذهنم پاک کردم انشاالله بتوانم در تمام مسیر زندگی اینها را عملی کنم 

   خیلی ممنون از شما استاد عزیز بابت این همه آگاهیهایی که من دادید .خداوند عمر با غزت به شما بدهد 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 16175 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,148 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان خوبم

    این فایل را چندین بار گوش دادم اما با هر بار گوش دادن انگار اولین بار بود و مطالب جدبدی کسب میکردم امروز هم یعنی روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ از ساعت ۸ تا ۱۰ صبح آن را مرکر و تکرار کردم اما حس میکنم باز هم مطالب شگفت انگیز  بیشتری در دل این فایل است .

     با سوال کردن از محتویات مخزن ذهن و  سرزنش کردن خوددر مورد کارهای اشتباهی که انجام دادم  فقط و فقط خودم رو لنسان ضعیف و بی عرضه ای جلوه میدم ‌.

   متاسفانه این سرزنش کردن و سوال کردن از خودم فراوان در زندگی ام وجود داشته که بدون اینکه خودم متوجه باشم  مانع پیشرفت در تمام جنبه های زندگی ام شده..

   با هر سال بهار تصمیم گرفتم زندگی جدیدی شروع کنم اما باز بعد از چند روز به روال گذشته ادامه میدادم و برام ثابت میشد نمیتونم …

   با آمدن بهار باید درونت رو بهاری و نو کنی

   اگه بخوا عطر شکوفه های نعمتهای الهی زندگی ات رو خوش عطر و فرح بخش کنه باید بهار رو در وجود خودت پیدا کنی نه در پیرامون خودت .

   سالهاست که بهار رو در اطراف و پیرامون خودمون دیدبم و لذت بردیم از شگوفه زدن درختان از سرسبز بودن طبیعت اما جه فایده چه تغییری در زندگی من به وجود اومد ؟! در اینجا واقعا اهمیت اینکه  درون ما باید بهاری باشه رو درک کردم .

   هیچ علامت سوالی نباید در پیان کارهای خودت انجام بدی به دنبال دلیل آن نباش چون جوابی پیدا نمیکنی .

   بجای از خودت سوال کردن و سرزنش کردن از خدا سوال کن که چه چیز بهتری برات در نظر داره به دنبال راهی باش که نشانه هایی از خداوند باشه مسیرهایی رو میریم که از قبل آدرس آن در ذهن شما نوشته شده است پس آدرس جدید به مخرن ذهن بده و مسیر جدیدی رو ادامه بده .

   اخه چرامن ؟ جرا من؟ چرا من؟  این سوال را از ذهن خودت دور کن و بجای اون از خداوند بپرس چه راه های خوبی برات در نظر گرفته ؟ خیلیییی مهم که چه سوالاتی از خودت می پرسی  سوال کردن از خودت رو متوقف کن ، تجربه های تلخ رو از ذهن خودت دور کن باید دور کنی باید رهاکنی  و به جای آن از خدا سوال و درخواست کن.

   بایادگیری  رهایی از افکار منفی تمام مسیرهای موفقیت به روی شما باز میشود 

    خداوند در قرآن به مخلصون اشاره کرده افرادی که خالص هستند . خالص از نفوذ شیطان ،  خالص از هجوم  افکار منفی ، خالص از سرزنش کردن خود و دیگران ،.خالص از هر عملی که پسندیده نیست 

   محل حضور شیطان ذهن ماست و جایگه افکار منفی هم در ذهن ماست بنابراین شیطان میتونه از طریق افکار خودمون زنجیر اسارت در دام خودش رو ایجاد کنه .

   من اسارت  خودم در دام شیطان را از طریق افکار خودم به خوبی درک میکنم وآن را بارها و بارها تجربه کردم به گونه ای که از خودم سوال میکنم چرا اسیر این افکار شیطانی شدی و بیرون نمیکنی اما اینقدر خودم رو در این زمینه ضعیف میدونستم که شیطان خانم یا همون منفی باف مرتب پیروز میشد و شادی میکرد و من توجهی نداشتم 

    چقدر تشبیه قشنگی : اقکار منفی مانند حلقه هتی زنجیرن که شیطان میاد اون هار به هم می بافه و یکی از اون حلقه ها رو میکشه بیرون و شما رو مشغول اون میکنه .مثلا چرا فلانی این طور برخورد کرد چرا این حرف رو زد چرا  و چرا و چرا؟ با مرور این افکار حلقه ای از افکار منفی دور شما تنیده میشه و شما اسیر شیطان میشد .

   وای استاد من خیلیییی زیاد برام پیش اومده که نمیتونم حرکت کنم 

    شده که با این افکار یک هفته ده روز  افتادم و توان هیچ کاری مثل غذا درست کردن و ظرف شستن و مابقی کارهای خونه و بیرون رو نداشتم و فضای خونه تلخ تلخ میشد و قتی هم بلند میشدم بادخشم و عصبلنیت وووو چه زندگی وحشناکی . نمیدونستم چطور باید از این افکار خودم رو رها کنم خیلی خیلی خسته شده بودم چون شده بود کار هر روزم من یادم نمیاد کی از ته دل خندیدم و شاو بودم !!!!  

   شیطان از  فکر خودم علیه خودم استفاده می کند!!!

   هوشیار باش و افکار منفی را رها کن و ابزار شیطان را از تو ذهنت بربز بیرون. 

   ابزار شیطان یعنی مرور افکار منفی رو از ذهنت بریز بیرون . ابزار شیطان را از ذهنت بریز بیرون .

   عفونت روح و روان من این افکار منفی ووناخالصی در مخزن ذهن ناخودگاهم است.

   نکته بسیار مهم : ذهن ما طوری طراحی شده که ما رو هدایت کنه ذهن ما جهت رو مشخص نمیکنه بلکه مسیر رو مشخص می کنه. در هر جهتی حرکت کنی خوشبختی یا بدبختی ذهن شما رو به اون جهت هدایت میکند .

     زینب جان این خودت هستی که جهت رو مشخص میکنی پس با دریافت این آگاهی الهی از همین لحظه جهت زندگی را مشخص کن. 

   اولین قدم اینکه عفونت  روح خودت رو درمان کنی و درمان اون هم رهایی از افکار منفی و ابزار شیطان در مخزن ذهن می باشد . 

   هیچ کدام از ما خلق نشیدیم تا منبع آلودگیها و عفونتها باشیم .خشم ، اندوه، احساس گناه نمونه های از میکروب ها و عفونتهای مخزن ذهن ماست این صفات چیزهایی نیست که خدا برای ما در نظر گرفته اگه بخوای بهت ثابت بشه که این صفات خواست خداونبوده به بچه ها توجه کن  بچه ها حسادت نمیکنن غیبت نمیکنن احساس گناه ندارن احساس پشیمانی ندارن . این خودمون هستیم گه افکار منفی رو وارد مخزن میکنیم و 

   از کوزه همان طراوت که دراوست .

   بچه من هم به راحتی با دیدن من این صفات رو در مخزن ذهنش وارد میشه و روح و روانش عفونت میکنه عجب آگاهی!!!!!!! چقدر حیرت انگیز بیان شد!!!

   عفونت روح باعث میشه از خداوند دور بشم  نگرانی و  ترس از آینده  و ناراحتی از دیگران باعث افزایش عفونت در مخزن خودم میشم 

   عفونت روح و روانم که همان مرور افکار منفی است باعث میشه از خداوند دور لشم و احساس رها شدگی در دنیا به من دست بده و احساس میکنم خدا من رو فراموش کرده و من رو نمیبینه و مورد توجه اش نبستم با این احساس روز به روز مشکلات من بیشتر و از خدا دورتر و دورتر میشم .

   باید برای خالص شدن باید  خودم رو از این نگرانی ها و افکار منفی که باعث عفونت روحم شده  رها کنم و تمام این نگرانی ها را به خدا بسپار و سم های زیادی را از وجوت خودت خارج کن و جای اون را با نعمتهای الهی و توجه به نعمتها ی خداوند بزرگ پر کن . حل تمام  مسائل زندگی را به خدا بسپر چون هر چه از خدا به ما می رسد همه خیر و خوبی است .

   استاد عزیز و بزرگوارم از این فیل طلایی ووالهی  بسیار بسیار ممنونم توصیف اهمیت و فوق العاده بودن   این فایل قابل بیان نبست .

   خداوند عزیزم بسیار بسیار ممنونم.

   انشا اله و به لطف خدا با دریافت آگاهی این فایل سال جدید یعنی سال ۱۴۰۲ را با بهاری بودن درونم شروع میکنم .خدایا شکرت

      

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار عطا
   1402/01/13 14:50
   مدت عضویت: 464 روز
   امتیاز کاربر: 11065 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,072 کلمه

   سلام و درود . 

   برداشتی که من از این فایل داشتم این بود که محتویات ذهن من داره زندگی منو شکل میده . 

   ظرف خالی از صبح به ما داده میشه و ما تا شب این ظرف رو پر می کنیم . 

   یاداوری خاطرات در ما احساس ایجاد می کنه .

   خاطرات خوب رو مرور کنیم که حس لذت  و شادی و عشق در ما پدید بیاد 

     

   فکر کردن به آینده هم در ما احساس ایجاد می کنه . اتفاقات خوب رو در آینده متصور بشیم تا در ما حس امید و ایمان و انگیزه پدید بیاد . 

   اما بیشترین چیزی که ما داریم طرفمون رو ازش پر می کنیم لحظه حال هست . 

   در لحظه حال فقط و فقط باید به داشته ها توجه کرد و لدتشو برد و سپاسگزاری و عشق  کرد . اما وقتی توجهمون رو میبریم روی نداشته ها باید بتونیم طوری بهش نگاه کنیم که نداشتنشو نبینیم . درسی رو ببینیم که از اون نداشته داره به ما میرسه تا ما بهتر عمل کنیم . 

   چون تمام نداشته های ما از یه باور ریشه میگیرن و شاید چندین باور . 

   وقتی چیزی رو نداریم یعنی باور به حضورش نداریم . در حالیکه همه چیز در لحظه ی حال وجود داره و فقط کافیه ما به روح اون نعمت متصل بشیم و حسش کنیم و قدر دانش باشیم . 

   مثلا در مورد لاغری . ما  با نگاه کردن به جسممون باور به نبود لاغری داریم . 

   در حالیکه اگه به روح لاغری متصل بشیم میبینیم لاغری در جسم ما هم هست و در تمام فرایندهای جسمی داره خودشو نشون میده . 

   وقتی به روح لاغری توجه کنیم نشانه هاش رو در جسم میبینیم و شکر می کنیم . 

   خدایا شکرتخدایا شکرت من لاغر شدم .

   خدایا بابت چاقیمم سپاسگزارم . چون چاقی جسمی حاصل ارتعاشات خودمه و فقط داره ارتعاشات  منو به من نشون میده .

   خدایا شکرت که من در ارتعاش لاغری ام و جسمم روز به روز داره لاغرتر میشه .

   ترس از چاقی جسم چاقی بیشتر رو میاره . ما وقتی به ارتعاشمون مطمئن باشیم لاغری جسمی قطعا خلق میشه و ما در مسیر لاغری هستیم .

   ارتعاش لاغری رو هر کس یه طور ارسال می کنه .  ولی راحتترین راهش با ذهنه .

   لاغر شدن با ذهن آسونترین کار دنیاست .

   خدایا شکرت راحت لاغر شدم .

   خدایا شکرت از آسونترین راهی که به ذهنم میرسید لاغر شدم .

   خدایا شکرت لاغر شدم ‌.

   خدایا شکرت لاغری جاریه .

   خدایا شکرت با همه چی به صلح رسیدم . با روح لاغری یگانه شدم .

   ترس از لاغر نشدن حبس انرژیه . خدایا شکرت دیگه انرژیم رو حبس نمی کنم . رها می کنم و آزادش می کنم .

   خدایا شکرت در راه لاغریم زجر نکشیدم .

   فرقی نداره چه زجری . زجر از کم خوری یا زجر از پرخوری هردوش ارتعاش منفیه

   خدایا شکرت هم کم خوردن برام لذته هم پرخوردن فرقی برام ندارن . به هردوش عشق می ورزم و در هر دوش ارتعاش لاغری میدم .

   کم خوردن منو لاغر می کنه چون بیشتر احساس سبکی می کنم و راحتترم .

   پرخوردن هم منو لاغر می کنه . چون گوارشم و تمام اندامهای درونیم  رو به کار میندازه  و کلی چربی سوزی اتفاق میفته .

   اندازه خوردنم منو لاغر می کنه چون هم سبکم و هم چربی سوزی رو به کار انداختم .

   هر نوع خوردنی منو لاغر می کنه .

   چون کلا خوردن  یا نخوردن یعنی لاغر شدن .

   چون اصلا لاغر شدن ربطی به خورد و خوراک نداره و خود به خود خودش رخ میده . 

   لاغر شدن فقط ارتعاشه

   ما از هر راهی که خودمون بهتر لاغری رو حس می کنیم  در ارتعاشش قرار می گیریم .

   تجسم لاغری تصویر سازی لاغری خیلی حال میده .

   ولی حتی عشق ورزی و سپاسگزاری به جسم چاق هم مارو لاغر می کنه .

   چون نفرت و ترس و شکایت رو کنار میزاریم و وجودمون یکپارچه عشق میشه .

   ارتعاش عشق انسان رو لاغر می کنه . عشق یعنی یگانگی و یگانگی یعنی ارتعاش الهی و ارتعاش الهی بالاترین ارتعاشهاست . 

   خدا واحده .

   پس بالاترین ارتعاش ارتعاش یگانگیه .

   ما در راه اهدافمون باید یکپارچه عشق بشیم و به وحدت الهی برسیم .

   خداوند یکتاپرستی رو در همه ی زمانها سفارش کرده . چقدر قانون جذب قشنگه

   قل هو الله احد الله الصمد لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفوا احد .

   بگو خدا یکیست . ارتعاش لاغری یگانه است . یکی شدن  همه وجود در ارتعاش لاغری . از همه چی حس لاغری بگیریم . همه وجودمون رو  در لاغری  یگانه کنیم .

   خدا بی نیاز است . ما به لاغری محتاج نیستیم . ما کانون لاغری هستیم و لاغری از ما خلق میشه .

   فرکانس نیاز ، بدن رو نیازمند می کنه . ما به هیچی در راه لاغری نیاز نداریم .

   لاغری ما نزاییده و زاییده هم نشده . بلکه خلقه . ارتعاش خلق بالاتر از زایشه .

   زایش یعنی یکی مثل خودت تولید می کنی . یعنی لاغری تکراری ولی خلق یعنی آفرینش جدید تولید می کنیم  یعنی لاغری رو هر لحظه از نو خلق می کنیم . و خداوند هر روز نو و تازه و در آفرینش جدیده .

   تازگی و طراوت جزء ویژگی های الهیه و لاغری ما هم همینه . هر روز ارتعاشات جدید خلق می کنیم .هر روز دریافتهای جدید .

   کار خدا تکراری نیست . خدا مثل خودشو نمیزاد او هر روز در آفرینش جدیده .

   ولم یکن له کفوا احد هم یعنی او همتایی نداره .لاغری ما همتایی نداره . لاغری  یکتاست . ما هر روز در خلق جدید لاغری هستیم و لاغری هیچ کسی شبیه دیگری نیست و حتی لاغری خودمونم در زمانهای مختلف متفاوته . چون خدا همیشه تازه است . همیشه نوست و هیچ وقت کهنه نمیشه .

   لاغری ما هم همیشه نوست و هیچ وقت کهنه و تکراری نمیشه . همیشه جدیده .

   خدایا شکرت .

   خدایا شکرت .

   خدایا شکرت که لاغری انقدر راحت اتفاق میفته

   خدایا شکرت تجسم لاغری انقدر راحته

   خدایا شکرت به خاطر تناسب اندامم

   خدایا شکرت به خاطر تبدیل چربی ها به انرژی

   تبدیل چربی به انرژی هر لحظه داره انجام میشه خدایا شکرت

   باور نگهداشتن چربی یا ذخیره چربی اونا رو نگه میداره .

   باور اصلی اینه چربی ها مایل به انرژی شدن هستن .چربی ها تمایلی به ماندن در جسم ندارند . چربیها  آرزوی تکامل دارند . تکامل آنها در رهاییست . چربی ها تمایل  به آزادی دارند .با باورهای خود آنها را اسیر نکنیم و اجازه بدیم آزاد بشن . چربیها دوست دارند که به انرژی تبدیل شوند . چربیها رفتنی هستن وظیفه ی آنها رفتن است .وظیفه آنها تبدیل به انرژی شدن است . باور کنیم که آنها رفتنی هستن .

   خدایا شکرت که چربی ها مراحل تکامل خودشون رو طی می کنند .

   خدایا شکرت که من از سر راهشون کنار رفتم و  دیگه اونا رو به عناوین مختلف حبس نمی کنم

   خدایا شکرت هر لحظه  چربیهام دارن  به انرژی تبدیل میشن و تنفس بزرگترین نشانه این تبدیل هست . خدایا شکرت هر لحظه در بدنم لاغری در جریانه . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1401/12/27 18:44
   مدت عضویت: 444 روز
   امتیاز کاربر: 48000 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 711 کلمه

             سلام به االله ارامش بخش  فلبها 

   چند روزی هست که شروع ونوشتن افکارمنفی هستم چون توانجام این قسمت خیلی زمان زیادی نیست دارم انجام میدم تویی این چند روز احساسم داره یی جوری میشه وفتی حسم داره عوض میشه فورا شروع به نوشتن میکنم 

   این متحویات ذهنو به مهمانی مولودی که مهمانه تو اتاق پرپر هست ویی مهمان عزیزی که تو اون هم دوستداری وهم ادم موفق باشخصیت که با همه صفات خوب میاد وتو داخل منزل جای برای پذیرای از این مهمان نداری 

   همین زمان یی شخصی که تو دوسش نداری مجلس براش مهم نیست سر وصدا هم مبکنه بلند میشه واز مجلستو خارج میشه وتو ممهمان اولی رو جای اون قرارمیدی با امدن مهمان حدید همه اروجودش هم احترام که احساس که ابن فرد چقدر تو همه جنبه  مهمان قبلی فرق داره میدونم 

   مخزن من وفتی دلرم فکر میکنمبه حدی از افکار بیهوده پر شده است از زمانی که خداو شکر وارو مسیر لاغری با ذهن شدم بقدری ابنجاحسم خوبه وزمانم میگیره دیگه هیچ کانل وهیچ شبکه ایناستا شرکت نمیکنم به خودم میکم اخه چی بهته اضافه کرد وفقط یی سری حرفهایبیهوده زمانتو دبگه صرف کارهایهوده  باعث بشه تو از پرواز تو این تحول جدبدشادی درونتو ازحس ارادی ونجات ازافکارا منفی وشروع تولد دیگه زندگی تو خدا دوباره به تو هدیه داده باره از خدا میخواستم ای گاش میتونستم اشتباهتم پیدا کنم همین دنیااصلاحش کنم برای حًود در درگاهت شرمسا ر نباش .حالا که خدا بهم این فرصت داه این گوی واین میدان دیگه بهونی نیست یاد افکار الوده رو از ذهنم پاک کنم شیطان ذهنم از اون خارج کنم جاشو بدم به افکار که من ترقی میده

    خدا روشکر توجنبه حسادت تو افکارهیچی ندارم چون به هبج کسی برای داشتن هر چیزی کوجکترین حسادتی ندارم این تو زمبنه شک همین شکلی هستم ولی یی کینه عظیمی داشتنم یی فرد که خدا کمک گرد تو یی شب قدر من اون بخشیدم از خدا خواستم اگه با بخشش اون فرد گناه من بخشیده میشه من این کار رو انجام میدم وخدا خواست من از ته از قلب این فرد بخشیدم از اون زمام قلبم ارام شده وفتی حتی بهش فکر میکردم تمام سلولهای قلبم دچادسوزش میشم بهم حق یبدیداون برادر 

   عز یزم ارمن گرفت ار من گرفت برادر جوانم با دست خودمون به خاک سپردبم تمام حس داشتشو ازما دریع کرد.سالهای  زیادی نداشتن کم بودعلت فوتش که معلوم نبود این دیگه قابل قبول نبود  بعدها بهم گفت اون تقصیر نداشته چون فامیل بود پرونده تو دعوایی خانوادگی دچار کشمش بود مادرم دل پر از مهربونی داشت ا ون بخشید به خدا سپرد گفت اگه مقصر هست به خدا جواب بده بخش کسی کع فقط یی پسر داشت فقط یی پسر  برام کارش حالا قابل قبول شده وان دل مهربونی داشت من با بخشس این فرد ۱۸ سال اون حس کینه توقلبم کشتم رگهای قلبم دیگه نمی سوزه با بخس اون خودم رها کردم باره بخاطز این بخشش به خودمافرین مبگم چون فکرم ازادشده حالا میفهم اون عفونت ذهنمبود با روحم هماهنگ شده بود با دیدنش حس انتقام تمام جسمو میگرفت  ۱۸ سال دیگه نیست اگه  گناهی داشن تو این زمیه خودش بدونه با خدا من مخزن عفونی ذهنم پاک کردم از گینه به حاش خدا بهم چیزی داد که

   حالا حسش میکنم ارامش با بودن تویی این شرایط من ارامش دارم شما گفتید روری که داشتم فایل ۶۱ کار میکردم باره از خودم میپرسیدم  من چطور تو بخشش این فرد عمل گردم من که اگاهی در باره بی گناهی این فرد نداشتم بعدها کسی بهم گفت اون زمان من این خسس کردم فکر کنم فقط کاره خدا بود من کاریی نبودم فقط اون گینه بسیار زیاد بود رها شدم خواستم به کسانی که تویی ذهنو قبلشون اینحس دارن این عفونت با بخشس از بین ببرن چون خودشون ازا د میشن ار اون زمان به نظرخدا هر کفتی از ته قلبم  چیزی رو از خدواند خواستم اول گفتم اگه به صلاح هست برای کسی که به صلاح هست اجابت کن اگه به صلاحم واون کسی گه ازمن خواسته نیست اجابت نکن چون من خداوند حاکم مطاق میدونم پس حاکمیتش وعدالتش عظیم هست قبول دارم پس انتخابب خداوند بسیار بهتر ار من انتخاب  من این تولد دوباره رو هم از این بخشس میدونم اون توفصل بهار ا ولین بهاره زندگی نوع  چقدر شیرن گوارست امید به نتیجه تویبابن سال جدبد 

   درپناه حق حق نگه دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مریم
   1401/12/22 01:03
   مدت عضویت: 519 روز
   امتیاز کاربر: 4810 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 596 کلمه

   “به نام نامی ”الله” که پاک و منزه است و دوستدار پاکی”

   درود به استاد گرامی و دوستان هم مسیر ؛

   گام شصت و سوم : رهایی از افکار منفی (قسمت چهارم) ؛

   پروردگار مهربانم ،سپاس می گویم تو را که امروز دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ مرا یاری دادی که گام شصت و سوم را بردارم، خدایا شکرت .

   ذهن ما مانند مخزنی است که باید توسط خود ما پر شود از افکار و باور های ما،که این افکار می توانند هم مثبت باشند و هم منفی .اگر مخزن ذهنی خود را از افکار مثبت پر کنیم زندگی برای ما شاد و زیبا می شود و اگر آن را از افکار منفی پر کنیم زندگی برای ما ناراحت کننده و زشت می شود چون ذهن است که مسیر ما را مشخص می کند و این مسیر بر اساس محتویات مخزن ذهنی ما مشخص می شود و اگر مدام به یک سری افکار فکر کنیم در مسیر همان افکار قرار می گیریم پس ذهن مسیر را مشخص می کند نه جهت را و ما با نوع افکار خود جهت خود را تعیین می کنیم.ما می دانیم که اگر ماده ای سمی را وارد بدن خود کنیم دیر یا زود از بین خواهیم رفت و افکار منفی برای ذهن هم دقیقا مانند سم عمل می کند و اگر ما مدام به ذهن و مخزن خود افکار منفی وارد کنیم بالاخره همین افکار ما را از پا خواهد انداخت چون دائما خود را با همین افکار منفی می سنجیم و خود را زیر سوال می بریم .برای همه ی ما در زندگی پیش می آید که در بعضی جنبه های زندگی خود انتخاب اشتباه کنیم و شکست بخوریم و در این شرایط خود را به شدت سرزنش می کنیم که تو بی عرضه ای ، تو توانایی هیچ کاری را نداری ،و از خود می پرسیم که چرا من ؟! همین سرزنش کردن خود و سوال از خود می تواند ما را کاملا از مسیر درست منحرف کند چون با این کار ما بر اساس محتویات مخزن ذهنی خود ، به خود پاسخ می دهیم و جواب ما چیزی جز تایید بی عرضگی و ناتوانی خود نیست پس ما باید در شرایط بحرانی دست از سرزنش کردن خود و سوال کردن از خود برداریم و از خدا بپرسیم که خدا جان حالا چگونه باید دوباره شروع کنم ؟! خدایا من الان باید چه کاری انجام بدهم که کمتر آسیب ببینم ؟! و مطمئنا خداوند عزوجل بر اساس روح الهی که در ما قرار داده است ما را راهنمایی می کند و به ما پاسخ می دهد ،کافی است از خدا به خاطر شرایط خوبی که قرار است برای ما پیش بیایید تشکر و سپاس گزاری کنیم و شاکر باشیم.همین سپاس گزار بودن ما چرک و عفونت را از روح و ذهن ما پاک می کند و مانع ورود افکار منفی به مخزن ذهنی ما می شود چون ما همه چیز را به خدا می سپاریم و از خداوند جز خیر و خوبی چیز دیگری به ما نمی رسد.همان طور که جسم ما دچار عفونت و چرک می شود و برای مداوای آن باید عفونت و چرک را از جسم و بدن خارج کنند روح و ذهن ما هم دچار چرک و عفونت می شود با کینه، خشم ،اندوه ، حسادت ،نا شکری و ما باید با پاک کردن مخزن ذهنی خود از کینه، خشم ، اندوه و حسادت روح و ذهن خود را از چرک و عفونت پاک و تمیز کنیم .پس ما باید ذهن خود را از افکار منفی رها کنیم تا مسیر نعمت های الهی به روی ما گشوده شود و مورد لطف و رحمت خداوند مهربان قرار بگیریم.

   “یا حق ”

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 348 کلمه

   سلام خدمت همه عزیزان همراه

   سپاس  آقای عطار روشن بابت این فایل

   میخوام بازیهای شیطان رو در مورد خودم بهتون بگم که شاید امروز تونستم بشناسمش و قبل شنیدن این فایل فکر میکردم تمام گفتگوهای ذهنی من که واقعا  الگوی تکراری هم داره حقیقتی ست که نباید نادیده بگیرمش

   دیروز  صبح دخترم رو با عشق از خواب بیدار کردم و با مهربانی به مدرسه فرستادم و….ظهر برلش ناهار دلخواش رو درست کردم و منتظر شدم بیاد وقتی اومد بعد بوسیدن و احوالپزسی و گزفتن اخبار مدرسه ناهارش رو برلش آوردم و کنارش نشستم تا ناهار بخوره.بعد ناهار کنارم خوابید و با هم حرف زدیم بعدش گفت من حوصله ام سر رفته من رو ببر بازار چینیها رو ببینم با وجود خستگی و نداشتن برنانه قبلی بردمش و با صبوری کنارش بودم تا خوب بگرده و هر چی دوست داره قیمت کنه و خرید کنه یک قلم از خ یدش رو من براش گرفتم موقع برگشت به دخترم گفتم که کمی بگردیم من یک مانتو بخرم حس کردم حوصله خرید من رو نداره و کمی قیافه اش در هم رفت و من هم معذب شدم اخرش  نزدیک خونه منم با لحن تند گفتم من با تو خرید میام اینجوری میکنم؟و……

   بعد گفتن این جملات بلافاصله شیطان درونم شروع به سرزنش من کرد و مدام من و رفتارم رو زیر سوال برد و کلی سرکوفت زد بهم. جوری که انگار نه انگار من از صبح اینهنه کار خوب برای دخترم کردم .وقتی دقت کردم دیدم این الگوی تکراری همیشه و همه جا با من هست همیشه شیطان درونم با احساس گناه به من حس بد میده و من رو به جون خودم می اندازه همیشه هم از طریق عصبانیت و خشم من این کار رو با من میکنه.تا این نکته رو فهمیدم شروع کردم به داجویب از خودم و تشکر از خودم بابت خدناتی که از صبح انجام داده بودم و از خدا خواستم هر روز رابطه ام رو با خودم بهتر کنه و از خدا تشکر کردم که هر روز رابطه من رو با بچه هام بهتر میکنه

   چقدر حس خوبیه وقتی احساس گناه نداری و سنگینی وزنه گناه رو به دوش نمی کشی 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 160 کلمه

   سلام خدمت همه عزیزان همراه

   خدایا شکرت برلی آگاهی های روز افزون

   آقای عطار روشن سپاس فراوان و امیدوارم هزاران برابر خیر و برکت بهتون برگرده

   آگاهی های این فایل هم عالی بودند و من  این فایل رو یکبار نوشتم و فکر کنم باید دوباره بنویسم و بارها گوش بدم  تا در عمق جانم بنشینه که البته دارم انحام میدم

   من سالها از خدا دلگیر بودم و التماسش میکردم که چرا زندگیم تغییر نمیکنه آخه پس کی تموم میشه بارها برای تغییر زندگیم کارهایی کردم ولی نتیجه تکراری گرفتم 

   هر قدم ظاهرا خوب و تاثیر گذاری برمیداشتم ولی نتیجه ضعیف بود با شنیدن ر ین بایل انگار عقده برام باز شد

   از خدا سپاسگزارم که افکار متفی مرا هر روز کمتر میکنه 

   از خدا سپاسگزارم که جوابم را داد و من رو با این آگاهی ها هدایت کرد

   از خدا سپاسگزارم که اراده و شهامت تغییر محتوای مخزن ذهنم به سمت افکار مثبت را به من عطا میکند

   از خدا سپاسگزارم که هر روز لحظاتم را زیباتر میکند

   خدایا شکرت 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1401/11/29 17:27
   مدت عضویت: 529 روز
   امتیاز کاربر: 14590 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 684 کلمه

   با سلام خدمت شما استاد عزیز،با توجه به این دوره از فایل شما و با آگاه شدن درباره مخزن افکار خودم چه افکار منفی در آدم گذشته خودم داشتن و چقدر این افکار را پرورش میدادم و در طول روز هر روزی که از خواب بیدار می شدم همان افکار تکراری را مرور می کردم و با احساس بد روز خودم را آغاز میکردم اما اکنون با توجه به فایل شما و اگاهی که به دست آوردم افکار منفی من  نه تنها کم کرد و دیگه حتی افکار منفی ندارم بلکه همیشه گوشم به حرفای بقیه است و توجه به حرف ها و مخزن ذهن آدم ها می کنم تا ببینم افکار انسانهای با ایمان به قول خودشان در روز چیست و چه مخزنی در ذهنشان پرورش می دهند آیا افکارشان احساسی خوب آرامش عشق ایمان به خدا رضایت از خودشان و خواستن سلامتی جسم و ذهن شان است و یا بر عکس افکارشان منفی تنهایی نگرانی حسادت و غیره است،

   همیشه در مهمانی هایی که می روم یا در جمع هایی که حاضر می شوم حرف ها و افکار مردم را با دقت بررسی می کنم گاهی بسیار افکار خوب و مثبتی را از یک آدم بسیار شاد و با ایمان دریافت می کنم که او بسیار انسان مشخص و یکنواخت و با شخصیت یکسانی است و افکار مورد اهداف خودش را دارد اما برعکس هم هست و این افراد بیشتر هستند که با افکار منفی درباره گذشته و زندگی حال خودشان حرف می زنند و از خاطرات ترس مرگ دزدی تصادف و منفی ها حرف می زنند،  زمانی که یک فرد می خواهد که زندگی بدون مشکلات و مسائل داشته باشد و همراه با آرامش خاطر و آرامش درونی باشد اما دائماً توجه او به ناملایمات مشکلات و اتفاق های کوچک و بزرگ روزمره زندگی خودش و دیگران است او نمی تواند که استارت عوض شدن افکارش را بزند و ذهن او در اساس عادت های روزمره گی او روش فکری او شده و جلو میرود او نمی تواند که اون آگاهی را به دست آورد که مخزن ذهن او همانی است که او می‌خواهد و پرورش می دهد،

   من یک انسان کاملاً جدید شده‌ام با این آگاهی که ذهن من باعث می شود که در طول روز چه چیزهایی را می خواهم به دست بیاورم آیا احساس خوب می خواهم سلامتی می خواهم عشق می خواهم شادی و نشاط را می خواهم و یا نه پس تصمیم گرفتم که با سایت شما جلو بروم از زمانی که آشنا شده ام با سایت شما ذهنم را تغییر بدهم افکار خوبم را جایگزین افکار منفی کنم و افکار مثبت ام را ترور شب دهم از افکار مثبت در طول روز استفاده کنم و اونها رو به کار بگیرم و در زندگی به صورت عملی از افکار مثبت بیشتری استفاده کنم حتی برای شوخی هم از افکار منفی در رابطه با خودم حرف نزنم زیرا ذهن انسان فرق بین شوخی و واقعیت را نمی فهمد یک انسان کاملا مثبت باشم نه اینکه در حال نوسان ذهنی  باشم بلکه یک شخص آرام و یکنواخت باشم و احساس مثبت بودن عادت زندگی من باشد،

   به  این فکر میکنم بیشتر  از  خودم  که انسان مثبتی شده‌ام دیگران هم باید  افکارشان را عوض کنند و به سوی ایمان به خدا با افکار خوبشان مسیر خودشان را مشخص کنند و بدن خودشان را از افکار منفی سم زدایی کنند و عفونت های گذشته را از افکارشان پاک کنند اما چه بسا انسان هایی که نمی خواهند تغییر کنند و تا لحظه آخر همیشه با یک افکار زندگی می کنند و حرفهای کسی دیگری را قبول نمی کنند و برای تغییر و سم زدایی ذهنشان تلاشی نمی‌کنند بدن اون ها و افکار آنها از عفونت زیادی پر شده است پاکسازی ذهن آنها بسیار زمان میبرد و تنها به دست خودشان مشکل ذهنی آنها حل می‌شود و تنها به افکار آنها بستگی دارد و مثبت بودن یک نعمت خوب به خداست که در بعضی انسانها وجود دارد و بعضی انسان هایی که زمینه در آنها هست افکارشان عوض می شود و آگاهی به دست می آورند و انسان مثبتی می شود و یک سم زدای قوی از افکارشان انجام می دهند،

   با تشکر از شما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شکرانه
   1401/09/13 10:52
   مدت عضویت: 527 روز
   امتیاز کاربر: 8920 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 111 کلمه

   باسلام خدمت استاد گرامی و همراهان سایت تناسب فکری 

   جملات طلایی …بهار زندگی شما چه زمانی آغاز میشود؟

   وقتی ذهنی سرشار از افکار خوب وپرانرژی داشته باشیم 

   ذهن جهت زندگی را مشخص نمیکند مسیر را مشخص میکند واین یعنی ذهنت را از افکار بد خالی کن خودش راه خوشبختی و سعادت و شادی را به شما نشان می دهد 

   من هم در دوره هایی اشتباهاتی داشتم وقتی یک ماشین خوب را می‌توانستم با ۱۳میلیون بخریم وکل مبلغ را میشد وام بگیریم اما من مانع شدم چون مقروض بودیم 

   باید بگویم خدایا بخاطر معاملات عالی آینده شکرت 

   وحس منفی سرزنش وپشیمانی وبی عرضگی را از ذهنم خارج کنم 

   تنفس در هوای ذهنی پر از افکار خوب لایق همه ماست….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ملکه عشق
   1400/10/14 22:48
   مدت عضویت: 1211 روز
   امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,417 کلمه

   پناه می برم به خداوند از شر آنچه خود برای خود خلق کرده ام .

   یکدانه ام …هستی بخشم 

   متأسفم /لطفا مرا ببخش/سپاسگزارم /عاااشقتم❤️

   عشق ❤️به تمام ذرات جهان هستی 

   سلام بر جلوه های زیباروی خداوند..

   رهایی از افکار منفی ….

   از کودکی به من آموختند که هر اشتباهی تاوان سنگینی داره هم در دنیا و هم در آخرت و چندین برابر بیشتر  …بابت کوچکترین اشتباهات(تجربه هایم)سرزنش می شدم و تنبیه روحی و روانی و گاهی بدنی ….سالها گذشت و من یاد گرفتم با خودم اینگونه رفتار کنم بارها عجولانه تصمیم می گرفتم و بعد تا مدتها خودم را سرزنش می کردم قول می دادم که سری بعد با تفکر بیشتری تصمیم بگیرم ولی اینبار دیر می شد و فرصتها از دستم می رفت بارها می گفتم چرا اینجوری شد !؟اگر فلان حرفو می زدم !..اگر فلان کارو می کردم ….من فکر می کردم اگر خودم را ببخشم میشم فرعون عصیان می کنم فکر می کردم اگر احساس گناه و عذاب وجدان بیشتری داشته باشم یعنی انسان بهتری هستم در مقابل خداوند و این نوعی تواضع و فروتنی است انگار در ذهنم انسانهای مؤمن روبروی خداوند گردن شکسته بودند و مظلوم ….

   آخرین بار قبل از تولد معنوی ام حدود دو سال پیش در مسیر زندگی تجربیاتی باید کسب می کردم که باعث شد هم تحقیر بشم و هم سرزنش چندین بار…و این که چیزی نبود ….من هر ثانیه مرور می کردم و خودم را می کُشتم ….تاجایی که فکر می کردم پست ترین آدم روی زمینم ….در ظلمت و تاریکی نور خدا بود و او چشمانم را روشن کرد و قلبم را آگاه و جانم را بیدار ….و به مسیر خودشناسی هدایت شدم به لطف و اراده الله مهربانم خیلی تغییرات درونی و بیرونی صورت گرفت ولی این خود تخریبی و سرزنش و قضاوت خود به طور شدیدی با من بود ….حدود نه ماه هست دارم روی ذهنم کار می کنم و خیلی دقیق و عمیق کتاب نیمه تاریک وجود را برای چند بار مطالعه کردم و کتاب شفای زندگی را و روزی پربار معنوی من بودند و خیلی بهتر تونستم این موضوع را حل کنم و میتونم بگم بالاترین درصد از فضای ذهن منو خودتخریبی ام اشغال کرده بود …و اما این جمله روزهاست مرا به عمق می برد:از کتاب چهار اثر از خانم اسکاول شین 

   شر تنها یک قانون کاذب است که آدمی آن را با یک اشتباه روانی یا روح مسخ شده ی خود به وجود آورده !..روحی که به خاطر باورداشتن به گناه یا بیماری و مرگ مسخ شده و به خاطر همین افکار پلید و غیر اخلاقی دچار وهم و خیال گشته است …. 

   در واقع انسان از جایی که سیب را خورد  (انتخاب زندگی مادی و چرخه انا لله و انا الیه راجعون )احساس گناه کرد و عذاب وجدان گرفت و همواره این موضوع را هزاران سال است با خود حمل می کند …

   در صورتیکه خداوند متعال می خواست او را صاحب اختیار کند و برای همین گفت دست نزن ! بدون اذن او هیچ برگی از درخت نمی افتد 🤔

   …و در داستان موسی پیامبر هم می خوانیم که حضرت موسی (ع)از احساس گناه و عذاب وجدان کشتن آن مرد سالها  فراری بود و نمی توانست خودش را ببخشد  و سالها تعقیب می شد تا جایی که خسته شد و به خدا پناه برد …پس هر جایی انسان احساس گناه کنه صددرصد در سقوطه….و دور از خدا از طرفی یعنی ایمان به رحمانیت خداوندو بخشش بی انتهای او ندارد و خود کفر است ⁉️

   یعنی با سرزنش خود و مرور تجربیات گذشته هر بار احساس ضعیف بودن و ناتوانی را به خودمون ثابت می کنیم و افکار منفی را در ذهنمون گسترش می دهیم پس سئوال کردن از خود را متوقف کنیم

    چرا من ؟!❌

   و راهکار عالی و سریع و ساده از خداوند طلب کنیم …من بعد از مدتی تمرین تازه تونستم با مشاهده گری بیام بررسی کنم که رفتارم ریشه در چه داره انتظار یا بار مسئولیتی که روی دوش خود میبینم !؟یه جورایی خوب بود ولی بازم مدتی در ذهنم بوده تا حلش کنم…

   امروز یک روز فوق العاده خاص داشتم ولی یهویی انرژیم تحلیل رفت اول از جسمم شروع شد و بعد ذهن و روح و یهویی هجوم افکار منفی چندجانبه و من سعی داشتم خودم را نجات بدم اما داشتم خشم هایم را فرو می خوردم انگار نوعی قبض در فک و گلویم حس می کردم از طرفی در مجادله با خود بودم نیمه ای می گفت خوب کردی و نیمه ای تو هنوز نتونستی خودتو اصلاح کنی بازم خشم !؟…و شاید جوابم اینجا بود ….

    امروز همینجا توی این فایل پر از آگاهی ناب و راهنما یک تلنگر 👌خوب خوردم ✨

   وقتی دلایل بیشتری برای شکستهات پیدا می کنی داری شکست بیشتری را جذب می کنی یعنی انگار تجربه های بیشتری می طلبی پس به لطف یکدانه ام در آن واحد تمام بار خشم و نفرت و فرو خوردگیهام رو به خداوند می سپارم و آسوده میشوم …✨

   فقط رفتار خودم را تأیید می کنم خودم را تشویق می کنم برای اینکه هرروز یک کم بیشتر مراقب افکارم هستم و در مسیر تغییر کردنم و مشتاق دگرگونی ام🔆

    

   باید تجربه های تلخ زندگی را رها کنیم وگرنه مسیری را تجربه می کنم از نشونه های تلخی که در مخزن ذهنیمون داره 

   جهت را من مشخص می کنم ولی مسیر را ذهن باز می کنه …

   كُلًّا نُمِدُّ هَٰؤُلَاءِ وَهَٰؤُلَاءِ مِنْ عَطَاءِ رَبِّكَ ۚ وَمَا كَانَ عَطَاءُ رَبِّكَ مَحْظُورًا)۱۷/اسرا

   و ما هر گز کسی را ناامید نمی کنیم 

   برای اینکه مخزن ذهنم فضای خالی برای ورود الهامات و انرژی های راهگشای الهی داشته باشه باید بینش و نگرشم نسبت به موضوعات را تغییر بدهم می توانم در طلاق آزادی و شجاعت ببینم در بیکاری مسیر موفقیت بهتر درجایگاه الهی ام ….

   و می گویم خداجونم چه چیزهای بهتری برام در نظر داری؟و من سپاسگزارتم که هوامو داری .

   خداوند به ما اختیار داده است پس جهت را ما انتخاب می کنیم و البته مسیر برای ما باز می شود خداوند نمی تواند محتویات ذهن ما را تغییر دهد چون قانونی است که خودش گذاشته و خودش هم نمیتونه وارد بشه و جهت انتخابی ما را دستکاری کنه پس فردی که جهنم را انتخاب کند هم ناامید نخواهد شد 🔥…

   خیلی از افراد در گله و شکایتند که چرا خداوند صدای ما را نمی شنود و جواب ما را نمی دهد ؟آنها با غم و اندوه با نزر و نیاز و گریه راهی طلب می کنند ولی در واقع جهت انتخابی آنها منفی است و مخزن ذهنی آنها مملو از افکار منفی و مخزن ذهنشون فضایی خالی برای دریافت نعمت و موهبتهای الهی نداره و نتیجه ای که می خواهند را دریافت نمی کنند !…

   در قرآن به افرادی اشاره می شود که مخلصون هستند یعنی افرادی که مخزن ذهنیشون خالی است از هجوم افکار منفی وخشم و کینه و نفرت از دیگران ندارندآنها هر گز خود تخریبی و خود سرزنشی ندارند شکایت و گله ندارند و ذهن خالصی دارند از سرزنشها از قضاوت و تهدید و غیبت و آسوده اند …

   شیطان در فضای ذهنی ما است و از افکار خود ما برای ما زنجیر اسارت می بافد هر فکر منفی ما یک حلقه زنجیر اسارت است و ابزاری به دست شیطان اون حلقه ها را به هم می بافد و زنجیری درست می کند و به دور ما میپیچد تا جائیکه وقتی هجوم افکار منفی زیاد می شوند هیچ انرژی نداریم حتی برای راه رفتن !..

   افکار منفی نوعی سم هستند و نا خالصی که باید از ذهن ما سم زدایی شوند …فردی که مسموم می شود اول سعی دارند سم را از بدنش خارج کنند و بعد به بهبود وضعیت او توجه می کنند در صنایع هم ناخالصی باعث کیفیت پائین محصول میشه بنابراین کیسه این افکار منفی را به خدا می دهیم و از نگرانی و ترس رها می شویم و فضای مخزن ذهنمون را برای ورود انرژی خدا باز می کنیم …

   خدایا سپاسگزارم از تجربه زندگی کردن 

   خدایا من برای تجربه کردن آمده ام هر گام من که از طرف خودم و دیگران اشتباهی تلقی می شد یک گام موفقیت بود برای شناخت و درک بهتر و در حقیقت هیچ چیز اشتباهی وجود ندارد تو ما را شاد و آزاد آفریدی ولی ما خودمون یقه خودمون را ول نمی کنیم و این حربه شیطان است ما خوابیم و در غفلت 

   خدایا بیدارمون کن ما همه از یک تن هستیم 

   آدم خودش را می بخشد و رها می شود چون ارزشمندترین مخلوق توست که می تواند به کیستی و چیستی خودش آگاه شود…

   موج عشق و صلح و بیداری برای پاره های تنم در جای جای عالم 🙏🌞🌈✨

   شکر وجود استاد گرامی 

   روح پدرو مادرتون شاد در رهایی کامل و در عشق الهی

   هم فرکانسی های نابم آرام باشید و عااشق 

   عشق❤️است که ما را به نهایت برساند 

   چون قطره به دریاچه وحدت رساند 

   خدایا سپاسگزارم سپاسگزارم سپاسگزارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار zahrakasaeipour@gmail.com
    1401/03/28 10:35
    مدت عضویت: 787 روز
    امتیاز کاربر: 658 سطح ۲: کاربر متوسطه
    محتوای دیدگاه: 15 کلمه

    سلام و درود بانوی گرامی عالی بود بسیار لذت بردم موفق باشید همیشه ملکه عشق.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahla mahmoudi
   1400/08/24 01:42
   مدت عضویت: 1691 روز
   امتیاز کاربر: 21147 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 273 کلمه

   سلام استاد عزیز و دوستان گرامی

   ما نباید به خاطر اشتباهاتی که کرده ایم خودمان را سرزنش کنیم

   با این کار ما به افکار منفی اجازه میدهیم که قدرت بگیرند و احساس ما را بد کنند

   ما با تغییر ورودی های ذهنمان بهار و شکوفایی را باید در درون خودمان ایجاد کنیم

   باید سوال کردن از خودمان را متوقف کنیم به دنبال دلیل شکست خودمان نباشیم به دنبال راههای موفقیت و پیروزی باشیم 

   خاطرات بد گذشته را باید رها کنیم تا مخزن خودمان را خالی کنیم تا جا برای اطلاعات جدید و مثبت باز شود

   اگر سوالاتی در رابطه با شکست هایمان در ذهنمان ایجاد شود جواب هایش بر اساس ناتوانی خواهد بود که باعث ایجاد افکار منفی و ورودی های نادرست و ناراحت کننده خواهد شد

   اما اگر نوع سوالات را تغییر دهیم و از خدا برای موفقیت تقاضای کمک کنیم جوابهای مثبت و تشویق کننده به ذهنمان می آید که باعث انرژی گرفتن و ورودی های خوب به ذهنمان میشود

   دلخوری ها و ناراحتی ها را باید رها کنیم تا مخزن ما از افکار منفی خالی شود

   ناخالصی ها در ذهنمان که افکار متفی هستند و مثل سم است را باید خارج کنیم تا روح ما در مسیر سلامتی باشد 

   ذهن ما جهت را مشخص نمیکند مسیر را مشخص میکند

   ما جهت مان را عوض کنیم تا در مسیر رسیدن به نعمتها و خوشبختی قرار بگیریم 

   بستگی به اینکه تا چه حد ما به مرور کردن افکار منفی عادت کرده باشیم زمان میخواهیم که این مسیر اشتباه را متوقف کنیم و مخزن ذهنمان را از این افکار خالی کنیم با استمرار داشتن در انجام آموزشهایی که در این دوره و دوره های عالی دیگر تناسب فکری می بینیم به مسیر درست خواهیم رسید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1400/07/29 16:19
   مدت عضویت: 1632 روز
   امتیاز کاربر: 27351 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,269 کلمه

   سلام خدمت استاد گرامی و دوستان پرتلاش و هم مسیرم 

   برای منم تا حالا  شده مرتکب اشتباهاتی شدم که بارها از خودم سوال کردم چرا من این کار رو کردم  یا این اشتباه رو کردم و یا این حرف رو زدم ؟؟؟و  تا مدتها خودم رو تحقیر و سرزنش کردم .اما هر چقدر بیشتر خودم رو سرزنش کنم از جنس اون افکار اشتباه در ذهنم بیشتر میشه و بیشتر باور میکنم که انسان ضعیف و بی عرضه ای هستم که فکرم خوب کار نمیکنه و هر سال میگم دریغ از پارسال .اگر میخوام زندگی جدیدی رو تجربه کنم باید از درون خودم تغییر کنم و کاری به اطرافم و اطرافیانم نداشته باشم تا متوجه تغییرات در زندگیم  بشم پس این خیلی مهم هست که درون محتویات ذهنیم رو تغییر بدم و سوال کردن از خودم رو متوقف کنم و به دنبال هیچ جوابی برای سوالهای اشتباه کردن خودم  نباشم که جوابهای قانع کننده و خوبی نیستن پس به دنبال دلیل برای شکست  های خودت نباش که شکست بیشتری رو تجربه میکنی به دنبال پیروزی و موفقیت  و تغییر کردن باش تا به خواسته ات برسی به دنبال راهی باش که پر از نعمتهای خداوند پس هر تجربه ی تلخی رو رها کن و کلی از افکار منفی رو مثل ترس و نگرانی و غم و اندوه و .. رو رها کن تا مخزن ذهن  شما خروجی خوبی داشته باشه من به هر مسیری در زندگیم  میرسم مطعنم قبلا  ادرسش در ذهن من بوده  .

   پس تجربه های تلخ رو رها کن و بار افکار منفی رو کاهش بده در هر مشکلی و تضادی به دنبال دیدن قسمت مثبت اون ماجرا باش و به دید مثبت نگاه گن تا موفق بشی  اگر از همسرت جدا شدی بگو خدا رو شکر که شجاعانه اقدام کردم و اگر در کنکور موفق نشدی خدا رو شکر کن که قراره در مسیر بهتر به راهت ادامه بدی پس هیچ وقت خودت رو سرزنش نکن و نگو چرا من ؟؟ این چرا من رو حذف کن و به جای سرزنش کردن خودت بگو خدایا چه چیزهای بهتری برام سراغ داری و ببین خدا بعدش میگه تو بینظیری تو توانمندی تو اشرف مخلوقاتی پس خیلی مهم چه سوالی از خودت میکنی اگر میخوایی مخزن افکارت تغییر کنه دیگه از خودت سوال نپرس از خدا سوال بپرس و پاسخ خدا باعث تغییر افکار شما و بالا رفتن مدار شما میشه اگر دلخوری داری رها کن تا به راه موفقیت نزدیک بشی  پس  من فقط از دریافت نعمتها سپاسگزاری میکنم و مخزن خودم رو خالی میکنم و خداوند بارها در قران به افراد مخلصون وعده داده یعنی افرادی که خالص از هر فکر منفی و نگرانی و ترس و غم و کینه و نفرت و .. .. هستن محل حضور  شیطان در ذهن ما هست و محل قرار گرفتن افکار منفی هم در ذهن ما هست پس شیطان به راحتی میتونه بر ما تسلط پیدا کنه و ما رو مغلوب افکار منفی بکنه و اون افکار منفی رو در ما قویتر می  کنه  پس شیطان داره از خودت استفاده میکنه تا تو رو از خدا دور کنه و یک موجود درونی هست که از افکار درون من برای گمراه کردن من استفاده میکنه و شیطان  از بیرون من نمیتونه به من فشار وارد کنه .پس اگر میخواهی به سمت خالص شدن حرکت کنی اول باید افکار منفی از دست شیطان رو رها کنی .

   مثل کسی که بدنش عفونت کرده اول عفونت رو خارج میکنن بعد بهش  رسیدگی میکنن حالا ببین چقدر عفونت در بدن تو هست ؟؟ ذهن ما طوری طراحی شده که زندگی ما رو هدایت میکنه ذهن ما جهت رو مشخص نمیکنه مسیر رو مشخص میکنه اگر جهت من به سمت خوشبختی و نعمتهای بیشتر باشه ذهن من رو هدایت میکنه به سمت نعمتهای بیشتر و عالی تر  هدایت میکنه پس مواظب ورودی افکارت باش که جهت رو مشخص میکنی . ذهن پر از افکار منفی مسیر حرکتش به سمت مشکلات هست و ذهن پر از افکار مثبت مسیر حرکتش  به سمت نعمتها و خوشبختی ها هست  . بعضیا  هستن در زندگی فقط التماس میکنن خدایا منم خوشبخت بشم ولی آخه  خدا چطور کمکت کنه ذهنت پر از افکار منفی هست پس من باید جهتم رو عوض کنم و  بدونم که خدا جهتم رو عوض نمیکنه و دیدیم افرادی رو  که در زندگیشون پر از مشکلات و سختیها هستن و بارها از خدا کمک میخوان ولی هیچ فایده ای نداره  تو باید جهتت رو  با افکارت  عوض کنی و بعد خوشبختی و نعمت  به سمت تو میاد  .

    پس مثل مخلصون باش تا خدا به تو کلی نعمت و ثروت و سلامتی و خوشبختی بده پس گناه و خشم و کینه و نفرت و عصبانیت و .. اینها همه عفونت و سم و میکروب هستن که سلامت روح تو رو به خطر میندازن و اون رو مریض میکنن مثل ویروسهایی که اگر وارد بدن تو بشن  جسم تو مریض میشه پس بگرد و اون ناخالصی ها رو پیدا کن و خارج کن تا فرصت سلامتی رو ایجاد کنی ما خلق نشدیم تا منبع عفونتها و ناخالصیها باشیم پس احساس خشم و گناه و کینه و نفرت و اندوه نمونه هایی از عفونت هستن که ما در مخزن خودمون داریم و اینها چیزهایی نیستن که خدا برای ما خواسته باشه و اینها خواست خدا برای ما نیست  به بچه ها توجه کنید هیچ کودکی احساس گناه و پشیمانی و حسادت و .. رو نداره کودکان نمونه هایی از خواست خداوند هستن  پس این مخزن ما در روزهای اول پاک و عالی بوده  و اما به مراتب  پر از افکار منفی شده   همه ی ما  به راحتی میزاریم یه برخورد بد از دیگران در مخزن ما باقی بمونه و  با هر روز مرور کردن اون باعث جذب بیشتری از اون برخوردها  در زندگی خودمون میشیم .

   ما همیشه نگران فرزندانمان و آینده ی اونها و بیماریها و .. هستم که تمام اینها به خاطر عفونت در روح ما  باعث بیماری در  بدن ما میشن و اما ما باید اونها رو رها کنیم و افکار الهی در مخزن ذهن خودمون ذخیره کنیم و خودمون رو بیشتر به خدا بسپاریم تا از مخلصون باشیم ذهنی که پر از افکار بیمار گونه هست محل مناسبی برای دریافت نعمتها نیست پس موانع ذهنی رو بردار تا مهیای دریافت نعمتهای الهی باشید .

   وقتی ناخالصیها رو رها کنید شما صلاحیت دریافت نعمتها رو خواهید داشت .

   من همینجا  باید یه مثال از خودم بیارم من از چندین هفته قبل برای امروز که ۳۰  مهرماه هست و سالگرد عقدم با همسر عزیزم هست  در ذهنم برنامه چیدم و شرایط رو مهیا کردم که امروز با همسر و فرزندانم لحظات خوبی رو در  یک کافه و یا رستوران در کنار هم داشته باشیم و اما دست بر قضا همسر من اومد گفت نه امروز انگار جور نمیشه به این دلیل بزار یه شب دیگه بریم و من اولش ناراحت شدم که چرا اینطور گفت و کمی بد خلقی کردم و همش افکار شیطانی داشتم که ببین  همسرت چی گفت ببین چی شد آخر و  اما سریع به خودم اومدم و گفتم نه این کار علطه و نباید همش اون  حرفها رو مرور کنم به خدا میسپارم و خودم رو خالی از هر کینه و نفرت و عصبانیت و دلخوری نگه میدارم تا خدا هم جواب من رو به بهترین شکل  ممکن بده در واقع ورودی خوب  به ذهنم میدم و خروجی خوب هم میگیرم و این قانون جهان هست و اگر من به دنبال دریافت کلی نعمت و برکت و خوشبختی و … هستم اول باید مخزن ذهن خودم رو خالص بزارم  تا جا برای دریافت نعمتهای الهی داشته باشم  پس با حال خوب بدون کینه و دلخوری از همسرم  روزم رو سپری میکنم تا شب به یه جای عالی با همسرم و فرزندام هدایت بشم و لذت ببرم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1400/05/28 10:26
   مدت عضویت: 1583 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 336 کلمه

   سلام

   این فایل پر از آگاهی مثل یه تلنگر هست برای ما که یه تجدید نظری کنیم در ایمانی که فکر میکردیم داریم

   معنی کلمه اخلاص و مخلصون رو تا حالا اینجوری شنیده بودین؟؟؟؟ مخلص یعنی کسی که مخزن ذهنش  ناخالصی کمتری داره ناخالصی همون افکار منفیه همون سرزنشها همون حسرتها همون نشدنها و نمیتوانم ها…همون جوابهای منفی و محدود کننده ای که به سوال چرا من؟؟؟ چرای برای من؟؟؟ چرا فقط من؟؟؟ در ذهن داده میشه

   همیشه گفتن جواب خوب در پاسخ به سوال خوب میاد و به قولی دلیل موفقیت پرسیدن سوالهای خوبه….

   ولی کی سوال خوب میپرسیم ؟؟؟؟اصلا سوال خوب از کجا میاد؟؟؟؟ از محتویات ذهن خودمون….

   وقتی محتویات ذهن منفی هست از این ذهن سوال خوب نمیشه پرسید…. سوال که خوب نباشه جواب هم خوب نخواهد بود

   و محتویات ذهن هم که از ورودیهای ذهنه برای همینه که اینقدر کنترل ورودیهای ذهن مهمه…چون خروجی اون زندگی ما رو میسازه….

   وقتی جلوی ورودیهای منفی و غیر الهی رو گرفتیم و با محتویات خوب و الهی و صحیح جایگزین کردیم به مرور محتویات ذهن هم تغییر میکنه 

   کنار این کار باید سرزنش کردن و تحقیر کردن خودمون رو هم کنار بذاریم 

   باید سوالهامونو از خودمون تغییر بدیم باید سوالهای خوب و مثبت و رشد دهنده از خودمون بپرسیم

   عذاب وجدان ها رو کنار بذاریم احساس گناه رو کنار بذاریم  دیگه به فرصتهای از دست رفته فکر نکنیم..

   چون دنیا پر از فراوانیه…فرصت از دست نمیره همیشه فرصت برای همه آدمها به اندازه بی نهایت وجود داره و دلیل اینکه نعمتهای هر آدمی با بقیه متفاوته اینه که ظرف وجود هر آدمی با بقیه فرق داره برای همین نعمت و موهبت کمتری توش جا میشه 

   دنیای خدا پر از فراوانیه و محدودیت دریافت ما فقط به خاطر محدودیت ذهنمونه….

   و تنها راه دریافت نعمتهای بیشتر هم بزرگ کردن ظرف ذهنمونه….ببینین چقدر خدا دنیا رو زیبا و عادلانه چیده…. 

   این آگاهی رو که کسب کنیم دیگه التماس و گریه و ناله معنی نداره …خدا هم کاری نمیتونه بکنه برای کسی که ظرفش کوچیکه و نعمت بیشتری توش جا نمیشه  و به قول استاد توی مسیر اشتباه معجزه اتفاق نمی افته….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار zary.ahmadi
   1400/05/04 13:02
   مدت عضویت: 1357 روز
   امتیاز کاربر: 10007 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 1,165 کلمه

   باسلام گام ۶۳ رهایی از افکار منفی

   ادمهای خوشبخت کسانی هستند که بتوانند افکار منفی را رها کنند و توجه ای به آن نداشته باشند  رهایی از افکار منفی باعث می شود روحیه شاد و خوشحالی داشته باشیم و جای خالی برای دریافت موفقعیت ها داشته باشیم 

   در این چند سال زندگی خاطرات زیاد بوده و هنوز هست که مدام در ذهنم مشغول کشت و گذار است از وقتی با این دوره آشنا شدم به آگاهی رسیدم که برای رهایی از افکار منفی باید خودم تغییر کنم تا جهانم تغییر کند نه اینکه منتظر باشم دیگران تغییر کنند بارها به خود گفتم چرا فلانی این کار را می کند چرا انتظار دارد با رفتار زشتی که دارد با او مهربان باشی و او را احترام بزارید وقتی مدام از خودمون سوال می کنیم یعنی منفی باف را تقویت می کنیم ؟چگونه؟خودمون قاضی می شیم قضاوت می کنیم و خود را بی گناه می پنداریم در حالی که باید از خدا سوال کنیم تا به سمت بهترین ها هدایت شویم 

   وقتی منفی باف باشیم ترس هم در ما بوجود می اید و خود ترس مانع موفقیت ما در هر زمینه ای می شود مثل تحصیل   کسب و کار.  لاغری.  اعتماد به نفس  و ………باید مواظب ورودیها خودمون باشیم چون ذهن ما جهت را مشخص نمی کند مسیر را مشخص می کند باید معجزه را از درون خود شروع کنیم و جهت را به سمت نعمت ها و خوشبختی ها قرار دهیم شک. کینه.  حسادت.  غیبت. ناامیدی. گله و شکایت فشار عصبی و …….اینها سمی و میکروب های روح ما هستند .نمونه!چند ساعت پیش یک نفر زنگ زد که از فامیل نزدیک می باشد تا صدایش را از پای تلفن که با شوهرم حرف می زد شنیدم دگرگون شدم !!چرا؟چون از آن شخص شدیدا دلگیر هستم بخاطر رفتارها و دخالت‌هایی که در زندگی بقیه دارد و نفوذی که با زبانش می گذارد و باعث به هم پاشی بک زندگی می شودبا شنیدن صداش افکاری مثل آدم خودخواه   حیله گر بی معرفت  بی انصاف نا مهربان و خیلی خصلت های دیگر به سرعت نور از ذهن من آمد و می رفت تا جایی که رو ضربان قلب من اثر گذاشت و ساعت ها مرا ناراحت و دلگیر داشت  خیلی سعی کردم و می کنم که باعث ازرم نشه اما هنوز باید بیشتر تلاش کنم باید یاد بگیرم هنر رهایی از افکار منفی را یاد بگیرم تا بتوانم عفو نت روح خودم را که همون افکار و محتویات ذهنی مثل شک. کینه. حسادت. نفرت. را از خود رها کنم اگر بخواهم زندگی سالم و ایده الی تجربه کنم با یاد بگیرم به افکار منفی  توجه نکنم پاک کردن این عفونت ها باعث نزدیکی ما به خداوند می‌شود و هیچوقت احساس تنهایی نخواهیم کردچون خداوند با ماست و برای دریافت نعمت های خداوند باید فضای کافی در مخزن خود داشته باشیم 

   بارها ‌بارها به خاطر تصمیمات اشتباهی که  گرفته ایم خودمون را سرزنش می کنیم و احساس بدی در خودمون ایجاد می کنیم یا به کسی اعتماد کردیم اما از ما سو استفاده کرده و مدام یاد می کنیم و خود را سرزنش با سوال کردن از خودمون افکار شیطانی خود را بیشتر و بیشتر می کنیم چون پاسخی که می گیریم همسو با عمل ماست و ابن خود به ما اثبات می کند آدم ضیعیف هستیم و فکر مون  خوب کار نمی کندو همش افکار منفی تقویت می شه بعد انتظار داریم با شروع سال نو زندگی ما تغییر کند باید بدانیم به هیچ  وجهه این اتفاق نمی افتد تا زمانی که یخ ذهن ما باز بشود تا زمانی که اتفاق در درون ما ایجاد شود. اگر بخواهیم عطر شکوفه های الهی زندگی ما را خوش عطر کند باید بهار در درون ما ایجاد شود ما همیشه بهار را در اطراف خود می بینیم اما چه فایده باید در وجود ما بهار ایجاد شود تنها راه رسیدن به بخار درونی رهایی از افکار منفی است !!چگونه؟؟با تغییر محتویات مخزن خودمون 

   با توقف کردن سوال کردن از خودمون 

   به دنبال دلیل شکست خوردن نباشید 

   هر تجربه تلخی دارید باید رها کنی 

   وقتی مخزن ما مملو باشد از کینه  حسرت. ترس. مشخص آیت که به کدوم مسیر می رویم 

   به دنبال راه موفقییت و پیروزی باشید

   به دنبال تغییر کردن باش

   به دنبال راهی که پر از نشانه های خداوند باشد توجه کنیم 

   وقتی اطلاعات مخزن ما عوض شود مسیر جدیدی را تجربه می کنیم باید تجربه های تلخ را رها کنیم و بار سنگین افکار منفی را از خود رها کنیم  

   یاد بگیریم بجای سوال کردن و سرزنش کردن از خودمون شکر گزار باشیم و از خداوندبهترین موهبت ها  را در زندگی بخواهیم

   من هم مثل خیلی ها حرف ها و رفتارهای دیگران را توی ذهنم مرور می کنم اما کمتر از گذشته  ،،از دخالت‌ها   از بی معرفتهایش از برخوردها ناراحت می شوم و با یاد آوری کارهایشان مدام از خودم سوال می کنم چرا باید اینجوری باشد من هیچ گونه بدی در حق شون نکردم این حق من نیست و برای خودم دلیل می آورم و خودم را قانع می کنم که آنها مقعصر هستند و من بی گناه  و از خدا می خواهم که آنها را از طریقی متوجه اعمالشون کند و ابن افکار در من باعث آزارم می شه تا جایی که حاضر نیستم آنها را ببینم 

   خودم از این بابت رنج می برم که‌ چرا باید اینگونه باشه که حسی ندارم آنها را ببینم و یا حالی از آنها بپرسم هر دو موضوع مرا درگیر می کند ۱-از آنها شدیدا می رنجم که قطع رابط می کنم 

   ۲-رفتار خودم که حس بر قرار کردن ارتباط به آنها را ندارم هر دو موضوع مرا دلگیر دارد و در روحیه ما تاثیر بدی می زارد آدمی هم نیستم با آنها رو در رو بسم و بتونم حرفم را بزنم فقط باعث آزار خودم می شوم خیلی تلاش کردم این رفتار را تغیبر دهم 

   باید یاد بگیرم یخ ذهنم را با. کنم تا بهار در ذهن من شکوفا شود و جایی برای افکار منفی نباشد خالی کردن مخزن ذهن از افکار منفی باعث می شه که در مدار بالاتر قرار بگیریم 

   چگونه مخزن ذهن را خالی کنیم؟دلخوری ها را از خودمون و دیگران رها کنیم 

   از سرزنش کردن خود دست بر داریم 

   گذشته را رها کنیم

   به مثبت های دیگران توجه کنیم تا به منفی هایشان اونون‌ موقع می توانیم آنها را ببخشیم 

   اگر بخواهیم موفق باشیم باید شیطان درون خودمون را بشناسیم چون شیطان درون ماست و از افکا. منفی که توسط خودمون و با اجازه خودمون وارد پختن ما می شوند و شیطان بهش می پردازد و هی وسیع می کند و ما فکر می کنیم بی گناه هستیم و شیطان پیروز می شود

   پس باید آگاه و هوشیار باشیم و توجه به افکار شیطانی که باعث عفونت و مسمومیت روحی و فیزیکی ما می شود شناسایی و از ذهن خود رها کنیم تا بتوانیم در مسیر موفقیت قرار بگیریم  ذهن خود را رها کنیم تا جایی برای دریافت نعمت های الهی داشته باشیم چون خداوند خیر و خوبی ما را خواهانه

   به هر حال نسبت به قبل تغییر کردم ولی هنوز  نیاز دارم خیلی هم نیاز  دارم خیلی دارم کار  می کنم تا افکار م را بهتر هدایت کنم .استاد سپاسگزارم   خیلی فایل عالی بود 

     

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متناسب موفق
   1400/04/16 15:21
   مدت عضویت: 1135 روز
   امتیاز کاربر: 13194 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,069 کلمه

   گام ۶۳ رهایی از افکار منفی قسمت چهارم

    به نام خدا💞💞💞

    من هم مثل خیلی ها مرتب نگرانی و ناراحتی داشتم حرف های دیگران رو توی ذهنم مرور میکردم اونم بارها و بارها از جمله ها ،از کلمه ها، از برخوردها ناراحت میشدم می گفتم که من خوشبخت هستم خانواده شوهرم خوبن من رواذیت نمیکنن.

   خانواده خودم که عالیین دیگه  ولی در ذهنم غوغا بود.چرا فلانی اینو گفت چرا اون با ما این کارو کرد چرا ما شانس نداریم چرا مادرم منو دوست نداره چرا خواهرم اینو گفت چرا مادرم ازش حمایت کرد؟

   برای خودم دلیل می آوردم خودم را در دادگاهی که در ذهنم ساخته بودم بی گناه تشخیص می دادم .از خدا می خواستم که آنها را رسوا کند.چقدرافکارم درموردخدایم حقیرانه بود .

   به فرزندانم درمورد امید ورسیدن به آرزوهایشان می گفتم ولی خیلی بهش اطمینان واعتقاد نداشتم .رسیدن به آرزوها برایم مساوی با معجزه بود.

   حوادث واتفاقات کم اهمیت من رو خیلی اذیت میکرد اینقدر آزارم میداد که ارتباطم رو بادیگران کم کردم میگفتم این دوری باعث ارتباط بهتر میشه ولی با ذهن پراز افکار منفی چکنم ؟

   به لطف خدا اتفاقاتی که در گذشته باعث آزار می شد رو دارم به مرورکمرنگ می‌کنم پایه‌های روابط رو هم دارم از نوع میچینم .من آدمی نیستم که بخوام با کسی اختلاف داشته باشم و دعوا کنم ولی همین که چیزی نمی گم خیلی ناراحت می شم و آدمی ریلکسی نیستم که بتوانم از کنار مسائل رد بشم.واینها افکارمنفی رو درمن بیشترمیکنه .الان دارم یاد میگیرم حرف خودمو بدون تنش بزنم و یامسائل رو اینقدر بزرگ و پرتنش نکنم که جز افکار آزار دهنده برای من بشود.✳افکار منفی  کنار برود و موفقیت های ما هویدا میشود 

   می بینیم که آدمی توانمند بودیم که خود واقعیمان رو نمیدیم.خدا خدا میکردم ولی فقط بر زبانم بود من این اعتماد و توکل به او را نمی فهمیدم والا تشویش و نگرانی  معنا ندارد.ممکن مرتکب اشتباه شده باشیدواز طریق مختلف دچار مشکل و اشتباه میشویم ولی بدتر اینه که بارها بارها به خاطر اون مشکل خودمون و سرزنش می کنیم خودمان و تحقیر می‌کنیم.⛔کلاه سرمو میره خودمو سرزنش می کنیم

   ⛔ پیشنهاد خوبی را قبول نمی کنیم خودمان را سرزنش می کنیم .⛔هرچی فکر بیشتر کنیم مخزن ذهن ما پر از افکار منفی میشه انتظار موفقیت و پیروزی از این ذهن نداشته باشیم.✳بهار باید در درون ما باشد اگر می خواهید تغییر ات در وجود ما باشد .برای کسی که یخ ذهنش باز نشه هیچ بهار نیست بهار در پیرامون ما توسط خداوند به بهترین نحو اجرا می شود فصل ها با نظم خودش به ترتیب پشت سر هم می آید.ما که می‌خواهیم بهار وجود خود را عوض کنیم باید سعی کنیم که زندگیمان را عوض کنیم با تغییر ورودی  مخزن خودمون.به دنبال راه موفقیت و پیروزی باشید .

   هزار راه برای شکست وجود دارد تنها یک راه برای موفقیت است. به دنبال دلیل شکست نباشید وگرنه هربار راههای شکست زیادی پیدا میکنید.✅ دنبال راهی پر از موفقیت و نشانه‌های خداوند باشید.نتیجه تلخ را رها کن نمی‌توانی با کوله باری از تجربه های تلخ ،ناراحتی، شکست وگناه به همراه خود بیاوری.✳مخزن ما بر خروجی زندگی ما تاثیر دارد.وقتی  اطلاعات مخزنت عوض بشه آدرس های جدیدی را تجربه می کنند.مسیرهایی که ما در پیش رو داریم با آنها می رسیم همه آدرسش در مخزن ماست پس باید تجربه‌های تلخ را رها کنیم بار منفی رو از مخزن ذهنت کاهش بده .✅اگر از همسرت جدا شدی ناراحت نباش خوشحال باش تصمیم شجاعانه گرفتی .✅از کار اخراج شدی خوشحال باش خداوند میخواد کار بهتری برات پیشنهاد بده .✅در معامله شکست خوردی برای معاملات پرسود بعدی خودت را آماده کن .✅خوشحال باش خدا رو شکر کن که مسیر بهتری قراره برات پیش بیاد .چرا من ؟را از ذهنت حذف کن به جاش از خدا بپرس که چه چیزهای خوبی قراره برات بفرسته .

   🔴خیلی مهمه که از خودت چه سوالی می کنی پاسخ های شما متناسب با جنس محتویات مخزن ذهن شماست.خالی کردن مخزن ذهن از افکار منفی باعث میشه شما ارتقا پیدا کنید در مدار بالاتری قرار می‌گیرید .و از خداوند سوال کنید پاسخ خدا باعث تغییر مخزن افکار شما میشه در نهایت باعث ارتقاء طبقه شما در مدار بالاتر میشه.اگه خالی کردن مغز خود مهارت پیدا کنید در واقع شما همه روش ها را برای جذب خوبی ها کسب کرده اید.🔴دلخوری ها از خود و دیگران را رها کنید.✳رهاکردن افکار منفی دسترسی به همه علوم  موفقیت را به دست می آورید چون موفقیت خودش به سمت شما می آید.در قرآن کریم بارها وعده به انسان خالص داده شده خالص از نفوذ شیطان خالص است افکار منفی خالص از سرزنش خود و دیگران خالص از هر عملی که پسندیده نیست .جایگاه شیطان ذهن ماست افکار منفی هم در در ذهن .طبیعی که شیطان به این افکار دسترسی داره اگر می‌خواهیم موفق باشید افکاری که در دسترس شیطان هست را مواظب باشید. این رفتار شیطان را بشناس شیطان درون ماست از خودمون استفاده میکنه از فکر خودمون که زود بهش بپردازیم .

   پس هوشیار باش باید اول افکار در دسترس شیطان را کاهش بدهیم ابزار شیطان را از ذهن بریزبیرون .همیشه وجود ناخالصی کار و خراب میکنه عفونت و مسمومیت باعث بیماری بدن‌میشه ذهن ما طوری طراحی شده که در زندگی ما رو هدایت کنه ذهن ما جهت رو مشخص نمی کنه مسیر رو مشخص میکنه .محتویات ذهن شماست که جهت رو مشخص میکنه پس مواظب نوع افکار ذهن باش.ذهن پر از افکار منفی مسیر حرکت⏪ به سوی سختی ذهن پر از افکار مثبت به سوی⏪ سعادت و خوشبختی .افکار منفی را از ذهن خود خارج کند تا در مسیر خوشبختی قرار بگیریم.✳اولین قدم و مهمترین قدم خالی کردن مخزن از افکاری که دسترس شیطانه.

   عفونت را خارج کند تا در مسیر قرار بگیریم همانطور که جسم خودت مراقبت می‌کنیم از مخزن هم مواظبت کن تا فرصت سلامتی را برای خود ایجاد کنی.احساس خشم ،گناه ،پشیمانی ،حسد ،کینه عفونت‌ها هستند .هیچ کودک احساس گناه و پشیمانی، ترس از تاریکی ترس از تنهایی ندارد .✅ما عاری از عفونت آفریده شده ایم .همه ما به راحتی اجازه می دهیم که یک اشتباه دیگران یاخودمان تا مدت ها در مخزن ذهن ما قرار بگیرد و باعث عفونت ماشود.

   عفونت باعث رهاشدگی میشه فکر می کنیم خداوند ما را رها کرده و کسی را نداریم باید بدانیم این نگرانیها ما را ضعیف می‌کند این نگرانی‌ها را به خدا بسپار و خداوند را در قلبت جا بده .ذهن پر از عفونت محل مناسب نعمت نیست.

   افکار سمی را از ذهن خودت دور کن تا مهیای دریافت نعمت های الهی بشویم کافیه صبر کنیم هدایای الهی به دست ما برسد فراموش نکنید هر چه از خداوند به ما میرسه همه خیرو خوبی است.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه سادات
   1400/02/22 14:39
   مدت عضویت: 1679 روز
   امتیاز کاربر: 3746 سطح ۴: هنرجوی مبتدی

   نشان های دریافت شده

   سطح مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 757 کلمه

   سلام .

   گام ۶۳ 

   وای که این فایلهای رها کردن افکار منفی چقدر حال منو دگرگون میکنه . 

   وای خدا افکار سمی . 

   من با افکارم در خونم سم تولید میکنم و این سم دقیقا به همون قسمتی میره که من نسبت بهش افکار منفی دارم و منو بیمار میکنه . خدای من من خودم باعث بیماری خودم هستم . البته الان بیمار نیستما . الان حالم خیلی خوبه . مدتهاست که بیمار نیستم  مدتهاست که حتی درد نداشتم . حتی حدودا یکی دوماه پیش که دندان درد گرفته بودم تونستم با هدایت افکارم دندان درد رو بدون حتی خوردن یک قرص درمان کنم . 

   فقط افکار خودمونه که باعث بیماری میشه . 

   افکار سمی چه اسم خوبی . 

   ما هر لحظه داریم افکار سمی وارد وجودمون می کنیم و در آفرینش الهی که رود پاک و تمیزه سم میریزیم و آلودش میکنیم خدا به ما تمیزی و پاکی میده ولی خودمون آلوده اش میکنیم . 

   از این فایلهای رها کردن افکار منفی اونقدر به وجد میام که زبانم بسته میشه . 

   و نمیتونم بیش از این چیزی بنویسم . 

   فقط میتونم بگم خیلی خوشحالم که هر روز به درک جدیدی میرسم . 

   و میدونم باید چطور عمل کنم که نتیجه ی بهتری بگیرم . 

   من لاغری با ذهن رو دارم یاد میگیرم . هر چقدر بیشتز تمرین کنم و بیشتر مرور کنم تصویر ذهنی من مبنی بر لاغر شدن پررنگ تر میشه به همون میزان که تصویر ذهنیم تغییر کنه نمایشگر و خروجی  منم تغییر می کنه . 

   دوست دارم بنویسم . به یه لبخند درونی رسیدم . 

   در مورد سرزنش . 

   سرزنش کردن گاهی اوقات با من همراه میشه . گفتگوهای درونیم رو  بر اساس سرزنش کردن جاری میکنم . در حالیکه من اشرف مخلوقات هستم . خدا به آفرینش من تبارک الله میگه . من بنده ی خوب خدا هستم . خوبی کردن در وجود من جاریه . خدا در رگ و پوست و استخوانم جاریه . حتی خدا از رگ گردن به من نزدیکتره . 

   خدا با منه پس من وقتی خودمو سرزنش میکنم و احساس ناراحتی می کنم  در حقیقت دارم  آب صافی رو که خدا به من میده آلوده می کنم . 

   خدایا کمکم کن که آرام باشم . 

   عجله کردن : وقتی من احساس عجله در کارها می کنم در حقیقت دارم با این کار آب تمیزی رو که خدا به من میده آلوده می کنم . 

   استرس داشتن : وقتی من برای انجام کارها استرس دارم در حقیقت آب پاک خدایی که در وجودم جاریه رو دارم آلوده میکنم . 

   این سه عادت در من هست و من باید اینها رو رها کنم اما چیزی که این سه حالت منفی رو در من ایجاد می کنه پذیرش باورهای مربوط به محدودیت است . 

   مثلا وقتی دچار عجله میشم  باور کمبود زمان رو دارم . در حالیکه من فهمیدم هر چقدر زمان بیشتر میگذره فرصت من بیشتر میشه و کارهای من کمتر . هر چقدر زمان بیشتر میگذره فرصت هایی که من برای کسب تجارب بهتر پیدا میکنم بیشتر میشه ‌ . 

   طبق نظریه نسبیت انیشتین زمان یک پروسه ی کاملا نسبیه . دیدیم یه وقتایی زمان چقدر کش میاد و بر عکس یه وقتایی زمان چقدر زود میگذره . ما برای اینکه احساس عجله رو در خودمون از بین ببریم باید بتونیم  فرصت ها رو بیشتر ببینیم و حس کنیم . با مرور این افکار و استمرار در این کم کم حس عجله از ما خارج میشه و دیگه خونمون رو با عجله کثیف نمیکنیم . 

   یا مثلا سرزنش کردن ما با قویتر کردن عزت نفسمون میتونیم این حالت رو از وجودمون دور کنیم . 

   آها حتی خیلی هیجانی شدن . من این ویژگی رو هم دارم . وقتی خیلی شادم هیجانی میشم و نمیدونم هنوز این هیجان مثبته یا منفی . حال خودم خیلی خوبه . ولی نمیدونم نجوایی در گوشم میگه این حالت برای بدنت مضر هست و اتفاقا میدونم همین صحبت باعث میشه احساس استرس کنم . 

   من هیجان رو خیلی دوس دارم ولی وقتی دچار این حالت میشم باز به دلیل ترس از  مثلا دعوای مادرم این هیجانم بیشتر میشه . 

   اینکه خود هیجان و حالت وجد داشتن خوب هست یا نه رو نمیدونم اما میدونم بعدش احساس ترس هست که اذیتم میکنه . ترس از ایجاد حالت نادلخواه در وجودم مثل بیماری . 

   برای همین سعی میکنم خیلی هیجان زده نشم . 

   این مواردی که گفتم  رو در وجود خودم حس میکنم و البته سعی میکنم در زندگی روزمره کمتر ازش استفاده کنم  یا خودم رو در موقعیتهای هیجان آور استرس اور قرار ندم . 

   به هر حال من نسبت به قبل خیلی تغییر کردم ولی بازم نیازه آرام تر بشم . بازم نیازه افکارم رو بهتر هدایت کنم تا بهترین عملکرد رو داشته باشم . 

   استاد بابت این فایل عالی ازتون سپاسگزارم . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faridehhasani5455
   1400/02/22 00:13
   مدت عضویت: 1598 روز
   امتیاز کاربر: 23378 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 522 کلمه

   گام ۶۳ ….سلام وقت بخیر ..رهایی از افکار منفی (قسمت چهارم)…یکی از مواردی که در بچگی زیاد تجربه ش کردم ،سرزنش کردن از طرف خانواده و اطرافیانم بود و بعد از اونها ،خودم هم عادت کردم که خودمو تخریب و سرزنش کنم .یعنی یجورایی معتاد اون رفتارها شدم .با انجام هر کاری که خللی در اون وارد میشد خودمو بشدت تخریب میکردم ،مقایسه میکردم،احساس بی ارزشی به خودم القاء میکردم وووووو من به تکرار برای از دست رفتن پول هام خودمو سرزنش کردم ،مثلا اون زمانیکه دلار ۴ هزار تومن بود و من ۸۰ میلیون پول نقد داشتم و میخواستم سرمایه گذاری کنم ،یکی از دوستانم بهم گفت اگر دلار بخری سود خوبی خواهی داشت ،دلار تا ۶ هزار تومن هم رشد میکنه و من توجهی نکردم و پولمو جایی سرمایه گذاری کردم که از بین رفت و من سالها خودمو سرزنش میکردم ..همین چند روز پیش یه رفتار تندی با شخصی داشتم که بعدش خودم پشیمون شدم از رفتارم ،اولش رفتم تو احساس سرزنش کردن ولی بعدش متوجه شدم و از اون حالت اومدم بیرون ولی چند روزه حالم خوب نیست از خودم و توی خودم هستم😶 که این حالو دوست ندارم ..از وقتیکه وارد دوره های ذهنی شدم و متوجه شدم گفتگوی ذهنی چیه و چه آثار مخربی در زندگی من داره ،آگاهانه مراقب ورودی هام بودم .نمیگم تونستم عالی عمل کنم .گاهی هم در این مسیرها لیز میخورم ولی مجدد شروع میکنم و ادامه میدم .گاهی انقدر فشار نجواها زیاده که خودم هم متوجه نمیشم چندین روزه درگیرشون شدم و دارن بهم‌  آسیب میزنن ،آگاه که میشم ،مجدد  مراقب خودم میشم…خدارو شکر مدتیه که مراقب عملکردهام و افکارم هستم .میدونم باید مخزن ذهنم خالی باشه تا جا برای چیزهای جدید باشه ..باور های ما ،مارو به مسیرهای مشخصی هدایت میکنن. اگر مخزن باورهای من پر باشه از سعادت و شادی و سلامتی ووووو  من به سمت همونها فرستاده میشم‌. درست مثل قطاریکه بوسیله سوزان بان ،ریل عوض میکنه و قطار فقط در همون مسیر حرکت میکنه تا مجدد ریل عوض بشه برای مقصد بعدی ..ذهن ما هم بوسیله محتویاتش مارو میفرسته به ریل های متفاوت ،ریل حال خوب،ریل ثروت،ریل سلامتی، تناسب ووووو یا به برعکسش …دقیقا از زمانیکه به تضاد خوردم و خواستم که تغییر کنم و مراقب ورودی هام بودم ،آرام آرام در مسیرهای یکمی بهتر قرار گرفتم و زمان هاییکه بازم به نجواهای منفی م گوش میکنم ،حالم بدو بدتر میشه و این تغییرات با ما هستند ،با تغذیه مناسب به مسیرهای بهتر و با تغذیه آلوده به مسیرهای ناهموار فرستاده میشیم..دقیقا افکار منفی مثل زنجیر بهم وصل هستند ،از این طرف به اون طرف همه چیزو بهم ربط میده ،چرا فلانی اینکارو کرد ،چرا این حرفو زد ،چرا اون رفتارو داشت وووو  و به خودت میایی میبینی داری خفه میشی از فشار افکار ناراحت کننده بیهوده که فقط فرکانستو پایین اورده …میخوام نگرانی هامو به خداوند بسپارم و مخزن ذهنمو خالی کنم از هر چی افکار منفیه که مدام در مغزم میچرخه و مدام یا حال منو بد میکنه یا منو میترسونه ..میدونم که هر چقدر آگاهانه جلوی ورودی های ذهنم نگهبان بذارم و مراقب باشم میتونم ،تجربیات تمیز تر و لذت بخش تریو تجربه کنم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,067 کلمه

   سلام استاد ودوستان گرامی گام ۶۳‌گفتگو درونی کردن از خودمون بعضی وقتا ما مرتکب اشتباهی شدیم یا بعصی وقتا تصمیم گرفتیم بعد از چند وقت فهمیدیم که تصمیم ما اشتباه بوده ونکته بدترش اینکه که ما اشتباه کردیم وبارها با سوال کردن از خودمون درباره تصمیم اشتباهی که گرفتیم خودمونو سرزنش وتحقیر کردیم ود خودمون احساس بیلیاقتی وشکست ایجاد کردیم باید با خودمون فکر کنیم که چقدر از این اشتباهات تو زندگیمون داشتیم وچقدر بخطرش خودمونو تحقیر کردیم ممکنه به کسی اعتماد کرده باشیم اون یر مارو کاه گذاشته ی وقت اتفاق افتاد که اعلام کردن که ماشینهای شورلت بار از رده خارج شده ویکسی زیر پای همسرم نشست وماشین ازش خرید به قیمت اسقاطی ومنم گفتم نفروشی اما گوش نکرد وداده واین امر باعث ور شکستگی ما شد ومن تا چند وقت پیش وقتی حرفش میشد بهش سرزنش میکردم وهر چی ما بیستر خودمونو سرزنش کنیم باعث میشیم افکار منفی مخزنمون بیشتر بشه ومن قول میدم بابت همچین اتفاقاتی که در زندگیم رخ داده به همسرم دیگه غر نزنم وسرزنش نکنم واینا باعث میشه ادم فکر کنه ادم صعیف هستووقتی سال نو میشه توقع نداشته باشیم زندگی ما هم نو بشه تا وقتی یخ دهن ما اب نشه هیچ فصلی تو زندگیمون نو نمیشه بهار باید از درون ما شروع بشه وگرنه تو زندگیمون انقدر از این بهارها وتابستونا دیدم ولدت بردیم اما چه فایدهای برای من داسته هیچی وشما کی میخوای فصل بهار زندگیتو ایجاد کنی ما باید نذاریم افکار منفی وارد مخزن ما بشن تا جایی برای هیچ سوال ذهنی نباشه  ما باید بدنبال راه پیروزی راه موفقیت راه خوبی باشیم چون این مسیر ما رو به موفقیت میرسونه ودرستهدوقتی مخزن ما مملو از افکار منفی خروجیش میشه چی شکست ترس استرس ناراحتی نگرانی وکلی مشکلات دیگه اما اگر در مخزن ما از افکار مثبت باشه خروجیش میشه چی ارامش احساس خوب امید توانایی موفقیت وخدا میشه چون شما قبلا ادرس صحیح یا نادرست قبلا به ذهنت دادی وذهنتم تو رو راهنمایی میکنه در اون سمت بری باید تجربه های تلخی رو که قبلا تو زندگیت داشتی همشو بریز دور ودیگه بهشون فکر نکن بجز اینکه مخزنتو از افکار منفی پر کنید واین افکار باعث بشن که ما در همین طبقه بمونیم چیز دیگهای نداره وقتی از کارت اخراج شدی دنبال مقصر نگرد بگو خداروشکر خدا فکر بهتری برام داره وقتی طلاق گرفتی دنبال مقصر نگرد خودتو تشویق کن چون تو مهمترین وموثرترین تصمیم زندگیتو گرفتی وهر کسی نمیتونه مثل تو تصمیم بگیره میمونه ومیسوزه وقتی که از معاملهوکردن موفق نشدی ناداحت نباش واز خدا تشکر کن بخاطر موقعیتهای بهتری که برات در نظر گرفته وهیچ وقت ازبه خودت نگو چرامن چرامن ورشکست شدم چرا من سرمو کلاه گذاشتن وقتی میگی چرا من نشوندهنده اینکه من ادم بی ارضه ای هستم من ناتوانم من ضعیفم ولی وقتی از خودت سوال کنی که خدایا بهترین نعمتها بهترین موفقیتها رو در مسیر زندگی من قرار بده ببین چه پاسخهایی به ذهنت الهام میشه میگه تو بهترینی تو بینظیری تو توانمندی تو اشرف مخلوقات هستی وقتی در خالی کردن مخزنت مهارت پیدا کنی در واقع شما همه روشها رو درباره جدب خوبیها ونعمتها کسب کردی دلخوریهارو رها کنید با یاد گیری رها کردن افکار منفی شما به تمام علوم موفقیت دست پیدا میکنی چون موفقیتها به سمت تو میاد وفقط ما از نعمتها سماسگزاری میکنیم ودریافت نعمتها بیشتر میشه وخدا در قران کریم وعدهایی داده که خالص هستند واونهارو مخلصون نام نهادن خالص از نفود شیطان خالص از هجوم افکار منفی خالص از سرزنش کردن ومحلدحصور شیطان در ذهنم ماست وافکار منفی هم در ذهن ما هستند پس طبیعیه که شیطان به افکار ما دسترسی داده باشهدوما باید افکار رو از دسترس شیطان خارج کنید واگر هر فکر ما رو ی حلقه در نظر بگیریم شیطان میاد ایاز این حلقه ها به نفع خودش استفاده کنه یکی از این حلقه هارو انتخاب میکنه وبه ما میده وما هم ساعتها روزها سالها مشغول میکنه که نذاره ما به طبقه بالاتر بریم باید افکار منفی رو رها کنیم تا شیطان به ماتسلط نداشته باشه وقتی بدن ما عفونت داشته باشه اول عفونت از بدن ما خارج میکنن بعد روند ترمیم ادامه میدن وما هم باید نا خالصیهای ذهنمون عفونتهای زندگیمونو شناسایی کنیم واز بین ببریم تا نذاریم شیطان از اون حربها استفاده کنه ذهن ما جهت رو مشخص نمیکنه مسیر رو مشخص میکنه واگر ما در جهت مشکاات وسختیها وبیماری باشیم اون فقط هدایت میکنه مارو به همون مسیر واگر جهت ما به سمت خوشبختی نعمت بیشتر باشه بصورت اتوماتیک مارو هدایت میکنه به همون مسیر ومحتویات مخزن ماست که جهت رو تایین میکنه ووقتیکه جهت ما اشتباه باشه خدا چجوری تو رو هدایت کنه به سمت خوبیها وبدنبال معجزه نباشی از درونت شروع میشه جهتشو تغییر بده ببین چجوری معجزها یکی یکی وارد زندگیمون میشه وباید افکار منفی از مخزنت خالی کنی تا در مسیر خوشبختی ونعمتها قرار بگیری وبایدمخزنتو از افکار منفی خارج کنی تا در دسترس شیطان نباشه روقتی جسمون عفونت کنه اول عفونت خارج میکنن بعد روند درمان شروع میکنن ووروح ما وقتی عفونت میکنه ما به مشکل میخوریم گناه خشم کینه حسادت شک تردید دشنام اینا عیر طبیعی نیستند واینا میکروبهای برای ما هستند وقتی میکروب وارد مخزنت بشه روح ما از سلامت روح فاصله میگیره واحساس گناه پشیمانی افسردگی خشم اندوه نمونه هایی از عفونت هستند واینا خواست خداوند نیستن به بچه ها توجه کنید ببینید  هیچ بچه ای احساس گناه نداره ترس نداره نگران نیست کودکان نمونه هایی از خاص خداوند هستند وما به راحتی اجازه میدیم ی دعوا ی رفتار بد ی بی توجهی تا مدتها در مخزن ما باقی بموننوباید اگاه باشیم این نگرانیها برای ما چه سودی داره وباید این نگرانیهارو رها کنیم ونگرانیهارو به خدا بسپاریم ومخزنمونو خالی کنیمووروحتو از عفونتها رها کنیم وخداوند رو به قلبمون دعوت کنینم افکار الهی رو در مخزنمون ذخیره کنیم در این صورت شما از مخلصین هستیم هر چقدر مساثل ونگرانی هاتو به خدا بسپاری شما سم بیشتری از مخزن خودت خارج کردی وذهن ما مملو از افکار بیمار گونه هست محل مناسبی برای دریافت نعمتها نیست افکار منفی رو از مخزنت دور کن تا مهیا دریافت نعمتها الهی باشی وقتی نا خالصیها رو رها کنی شما صلاحیت دریافت نعمتهای رو پیدا میکنی ودر صف دریافت کنندگان قرار میدهی فقط کافیه صبر کنی تا هدایای الهی به دستت برسه وقتی که شما فضای خالی ایجاد میکنی خداوند وعده داده که اونارو با نعمتها وهدایای الهی وخوبیها پر میکنه وفراموش نکنید که هر چه از خدا به ما میرسه همه از خیر وخوبی 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار farkhondeshahrivar280
   1400/01/23 01:02
   مدت عضویت: 1370 روز
   امتیاز کاربر: 687 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 900 کلمه

   گام 63
   گفتگو درونی
   برای تغییر کردن باید از درون شروع کنیم
   یعنی ذهن مان رو خالی کنیم از افکار منفی ناامیدی ترس استرس نگرانی شکست تا فضای ذهن مان رو خالی کنیم و جایی برای دریافت نعمت ها الهی که حق طبیعی ماست بهش دست یابیم.
   من خودم واسه تغییر کردم قبل این دوره میومدم اتاقم مرتب میکردم لباس نو می‌خریدم لباس هام اتو میکردم به خودم می‌رسیدم اگه از کسی ناراحت بودم اون مبیخشیدم فوری بهش زنگ میزدم یا پیام که آشتی کنیم فلان و نماز می‌خوندم دعا میکردم قرآن می‌خوندم وفک میکردم این یعنی تغییر کردن و انتظار داشتم خداوند دیگه برام معجزه کنه ولی روز ها میگذشت من اتفاق خوبی برام رخ نمی‌داد میومدم التماس خداوند میکردم که خدا چرا من مگه من بندت نیستم چطور به فلانی نعمت دادی چرا اون تونست پس من چی و ناامید دلسرد میشدم و بعضی ها همش بهم میگفتن تو زندگیت طلسم شده دشمن زیاد داری باید دعا بگیری فلان ولی راستش من هیچوقت اعتقاد به این چیزها نداشتم اون کارم میکردم ولی نتیجه ای نمی‌داد و بیشتر غرق در مشکلات میشدم هر اشتباهی که میکردم فوری از خودم می‌پرسیدم که چرا من مگه من خدا بندت نیستم تا کی میخواع امتحانم کنی خسته شدم منم دلم آرامش میخواد وکلی حال بد بدتر و اتفاقات بدتر
   در واقع من داشتم توجه میکردم به اشتباهاتم و با سوال پرسیدن از خودم داشتم خودم سرزنش میکردم تحقیر میکردم حالم بد میکردم واکنش احساسی نشون میدادم واین روند همیشه در زندگی من ادامه داشت.
   ولی الان فهمیدم تغییر کردن از درون شروع میشه من دشمن ندارم بلکه خودم افکار منفی ذهنم که مخزن ذهنم پر کرده دشمن من هستند یعنی این خودم بودم که باعث اتفاقات بد میشدم نه دیگران نه خداوند خودم مقصر بودم بعله خودمن.
   حالا هرچی بود گذشت رها میکنم گذشتم رها میکنم و دیگه بهش فک نمیکنم دیگه نمی‌گم آخ اگه اون تصمیم نمیگرفتم الان فلان جا زندگی می‌کردم چقدر با همسرم خوش میگذشت اگه درسم ادامه داده بودم الان سرکار بودم اگه با فلانی رفیق نمی‌شدم الان زندگی بهتری داشتم دیگه هرچی بود گذشت بهش فک نمیکنم و مرور نمیکنم خاطرات تلخم اشتباهاتم دیگه خودم سرزنش نمیکنم بابت اشتباهاتم از خودم سوال نمیپرسم که چرا من …‌‌جای سوال پرسیدن از خودم از خدای خودم سوال میپرسم که میدونم بهترین ها برام فراهم می‌کنی از همین الان شکرت نرفتم سرکار تا الان خدا مطمعنم کار بهتری برام سراغ داری شکرت من اون تصمیم گرفتم اشتباه بوده خدا میدونم یه راه بهتری برام باز می‌کنی
   ;ودیگه از خدای خودم سوال میپرسم و سرزنش کردن خودم ممنوع
   وجه به اتفاقات بد گذشته ممنوع.
   مرور حرفها دیگران راجب خودم که ناراحتم می‌کنه ممنوع.
   کینه حسادت ناامیدی شک غیبت ممنوع.
   ;برای اینکه تغییر کنم بایدکنترل افکارم بدست بگیرم ورودی ذهنم کنترل کنم ذهنم خالی کنم از آلودگی ها افکار منفی که موجب بیماری روح من شده باعث فاصله بین من خدا شده باعث ناشکری شده دیگه نمیزارم عروسک دست شیطان باشم
   من مخزن ذهنم خالی میکنم از حسرت کینه ناراحتی ترس ناامیدی شکست نگرانی و خداوند هم نعمت هاش برام می‌فرسته چون ذهنم خالی کردم و جا برای نعمت ها الهی گذاشتم و خداوند شکر میکنم.
   خوشحالم که چاق شدم چون اگه چاق نمی‌شدم ادامه نمی‌دادم هیچوقت به این مسیر. الهی هدایت نمی‌شدم و افراد خاص هدایت می‌شوند به این مسیر و خداوند مطمعن ما توانایی تغییر داریم پس رها کن ذهنت از افکار منفی از خودت سوال نپرس که چرا من چرا اینجوری شد مگه من بندت نیستم خدا ….ممنوع کن سوال پرسیدن از خودت راجب اتفاقات بدی که افتاده
   ما الان در هر شرایطی که هستیم حق طبیعی ماست چون داریم خروجی ذهن مان رو زندگی میکنیم هرچی تو ذهنت و بیشترین فضا داره از همون جنس اتفاقات رخ میده.
   تغییر کردن شرایط زندگی هم شده مث لاغر شدن ما در لاغری هم قبل این روش در بیرون از خودمان دانبال مقصر چاقیمون بودیم و با برنامه ها فیزیکی میخواستیم به هدف برسیم که جزشکست چیزی همراه نداشت الانم باید برای تغییر کردن دانبال مقصر بیرون از خودمان نباشیم همچی در درون ماست.
   باید از درون تغییر کنی تا نعمت ها الهی دریافت کنی پس دیگه از این ساعت به بعد. هر اتفاقی که بد بود افتاد از خودت سوال نپرس از خداوند سوال کن بگو میدونم بهترین ها برام داری وشکر کن قبل اینکه بهت بده نعمتی و این یعنی ایمان به خداوند وقتی حرکت کنی واسه تغییر کردن وقتی قوانین رعایت کنی وممنوع هارو اجرا کنی خداوند بهترین ها برات رقم میزنه پس بیاییم برای سلامتی روحمان ذهنم رو خالی کنیم از افکار مزاحم منفی تا خداوند نعمت هایش برامون بفرسته
   خدایا شکرت که من لایق هدایت دونستی و به این مسیر الهی هدایتم کردی که بهتر خودم بشناسم و بعد خدای خودم رو و بفهمم مشکلات من همش درونی است ومن خودم باید اول تغییر کنم نه دیگران نه وضعیت جامه نه خداوند معجزه کنه نه دعانویس برام نعمت بفرسته خودمم که انتخاب میکنم نعمت وارد زندگیم بشه یا نه و این یعنی عدالت خداوند
   خداوند جهت مارو تغییر نمی‌ده این ما هستیم که جهتمان رو مشخص میکنیم و این محتوا مخزن ماست که جهت مارو مشخص می‌کنه پس مراقب ورودی ها افکارمان به ذهن مان باشیم و معجزه از تغییر خودمان شروع کنیم نه در بیرون از خودمان نه با تغییر دادن دیگران  بلکه از خودمان شروع کنیم فقط خودمان با تغییر محتوا ذهن مان جایگاه خودمان رو مشخص میکنیم در جهان هستی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1400/01/15 21:06
   مدت عضویت: 1632 روز
   امتیاز کاربر: 27351 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 3,334 کلمه

   گفت و گوی درونی :(مو ضوع مهم این جلسه هست )
   اگر تا حالا اشتباهی در زندگی داشتیم خیلی جاها مانع از رشد و پیشرفت ما شده و بیشتر این اشتباهات به خاطر این بوده که زمان کافی نبوده و ما تصمیم نادرست گرفتیم و طبیعی هست که این اشتباهات باعث وجود مشکلاتی در زندگی ما میشن اما کار اشتباه این هست که ما بارها و بارها خودمون رو به خاطر این اشتباهات سرزنش کردیم و خودمون رو تحقیر کردیم .( ما باید بدونیم این دنیای مادی که در اون زندگی میکنیم در این دنیا هم خواسته هست هم ناخواسته هست و همه چیز در این دنیا دوسویه هست و اگر این تضادها نباشن ما نمیتونیم به خیلی از خواسته هامون برسیم پس تصادها و مشکلات رو بپدیر و به دنبال راه و کمک از خدای خودت باش و اما من خیلی وقتها در جمع ها حرفی زدم که خوب نبوده و یا کار درستی انجام ندادم و تا مدتها به اون فکر کردم و گفتم چقدر من نادان هستم چقدر ساده هستم و یا چقدر من شیوه ی حرف زدن رو بلد نیستم و بسیار القاب زشتی به خودم دادم و خودم رو تحقر و سرزنش کردم و اما هیچ وقت این تحقرها و سرزنشها باعث پیشرفتم که نشدن هیچ اوضاعم رو بدتر هم کردن و یادم هست این اواخر همیشه پیش خودم میگفتم کاش یه جایی بود راه و رسم درست زندگی کردن رو به من آموزش میدادن و بارها من این درخواست رو کرده بودم تا طولی نکشید با این دوره ها و موصوعات ذهنی آشنا شدم و واقعا حالا دارم متوجه میشم چطور باید زندگی کرد و لذت برد خداوند رو بینهایت سپاسگزارم که در این مسیر و دورها هستم و از استاد عزیز هم بینهایت سپاسگزارم که این دورها رو برای ما گداشتن )

   خیلیها بابت اشتباهی سالها خودشون رو تحقیر میکنن مثلا پیشنهاد کاری رو رد کردی و بعدا فهمیدی چه فرصت خوبی بوده و از دستش دادی و اگر خودت رو سرزنش کنی با این کار مخزن خودت رو پر از افکار نامناسب میکنی که تو آدم ضعیفی هستی و بلد نیستی کار مناسبی انجام بدی و همین افکار باعث افزایش افکار منفی در ما میشن .(من خیلی در موقعیت خاصی نبودم و چیز خاصی یادم نمیآید ولی درمورد حرف زدن تا دلت بخواد از این افکار داشتم که چرا در فلان موقعیت جواب فلانی رو ندادم چرا بلد نیستم خوب جواب فلانی رو بدم یا چرا مثل فلانی اون افکار و شخصیت آموزنده رو ندارم و از این قبیل حرفها همیشه داشتم و همیشه به خودم و بقیه هم میگفتم که من بسیار آدم ضعیفی در این جور موارد هستم و اصلا بلد نیستم حق خودم رو بگیریم و جواب دندان شکن بدم و بیشترین تحقیر خودم در این مورد بوده و همیشه گفتم چرا آدم پر و کاملی نیستم و…)

   برای کسی که یخ ذهنش باز نشه هیچ فصل نو و بهاری رخ نداده اگر عطر شکوفه های الهی رو میخوایی باید بهار رو در وجود خودت پیدا کنی نه در پیرامونت پیداش کنی و از اون بهاری شدن وجودت لذت ببری و گرنه بهاری شدن اطرافت هیچ فایده ای نداره پس باید بهار در وجود تو پیدا بشه تا تغییراتش در زندگی شما به وجود بیاد آخه خدا که خودش هر سال این نمایشنامه ی تغییر فصلها رو که اجرا میکنه و فصلها به نظم میان و میرن اما تو چه تغییری در وجودت ایجاد میکنی ؟؟؟این مهم هست(پس باید آگاه باشیم که هر سال در خودمون کلی تغییرات عالی و مثبت ایجاد کنیم و هر سال ما هم تغییر به سمت بهتر شدن و عالی شدن کنیم این تغییرات لذت بخش،و عالی هست و ما هر سال بهتر و بهتر از سال قبل میشیم پس تغییر رو باید از درون خودمون شروع کنیم تا موفق بشیم نه از بیرون به دنبال تغییر ادمها و شرایط اطرافمون و … باشیم ) .

   هیچ علامت سوالی برای کارهای خودت نداشته باش چون جواب قانع کننده ای نداری
   تنها یک راه هست به دنبال تغییر کردن و تعییر و پیروزی باش این مسیر موفقیت هست به دنبال راهی باش که پر از نشانه های خداوند هست .(پس به دنبال تغییر کردن باشید و از تغییر کردن نترسید و مقاومت نکنید و به جای فکر کردن به اشتباهات گدشته به دنبال تغییر در خودت باش و نتیجه ی عالی میگیری )

   ما مسیرهایی رو در زندگی تجربه میکنیم که از قبل افکارش در مغز ما وجود داشته و اگر مغز ما پر از افکار مثلی ترس و ناامیدی و ..باشه مسیر زندگی ما مشخص هست و به سمت مشکلات میره .(افکار ما خیلی مهم هستن و همین افکار زندگی ما رو رقم میزنن و ما چیزی جز افکار خودمون نیستیم و اگر افکار بد داشته باشیم قطعا زندگی بدی رو هم خواهیم داشت و اگر افکار خوبی داشته باشیم قطعا زندگی خوبی خواهیم داشت پس به شدت مواظب ورودیهای ذهنتون باشید و هر فکری رو وارد مغزتون نکنید)

   بار سنگین شکستها رو باخارج کردن افکار منفی از مخزنت خارج کن اگر در معامله ای شکست خوردی یا رابطه ات خراب شده و یا در کنکوز قبول نشدی فقط خدا رو شکر کن و برای هیچ مساله ای خودت رو سرزنش نکن و از خودت سوال نکن و هیچ وقت نگو چرا من بیچاره ام و یا من چرا بدبختم چرا من بیمارم و…این سوال رو حذف کن و به جاش بگو خدایا چه راه هایی برای من سراغ داری و از خدا سپاسگزاری کن ببین چه مسیرهایی به تو نشون داده میشه (پس دست از تحقیر خودت و سرزنش خودت بردار و به جای اینکه بگی چرا من الان در این وضعیت جسمی و یا مالی و یا رابطه هستم بگو خدایا شکرت که این نقطه از جسمم سالم هست و یا این شخص با این ویزگی خوب با من هست و یا این دارایی رو دارم و تمام توجه ات رو اول ببر روی داشته ها ت و سپاسگزار باش و حالت رو خوب کن و خدا هم تو رو به سمتی که نعمتهای بیشتر داره هدایت میکنه و راه پیشرفت رو برای تو هموار تر و مساعد تر میکنه پس اول حال خوب و ارامش در خودت به وجو د بیار و بعد مو فقیتها به سمت تو میاد )

   اگر از خودت سوال کنی چرا من ؟ فقط افکار غلط به ذهنت میاد اما اگر از خدا کمک بخواهی خدا بهترین راه ها رو بر تو آشکار میکنه و خدا میگه تو بینظیری تو اشرف مخلوقلت هستی( هیچ وقت نگو چرا من ؟؟همیشه هر مشکلی پیش اومد بپذیر و تسلیم باش،و به نکته های مثبت اون مشکل فکر کن و از خدا بخواه که به تو در این راه کمک کنه و قطعا خداوند در این حالت به کمک تو میاد چون تو دردانه و عزیز کرده ی خداوند هستی چون در هر لحطه تو تحت هدایت و حمایت خدا هستی چون خداوند به تو بسیار نزدیک هست )

   پا سخ سوالهای تو برابر با افکار تو هست و همجنس افکار تو هست پس از خودت سوال نکن و از خدا سوال کن و جواب اونها باعث ارتقا طبقه ی زندگی شما در این دنیا میشه (پس با خدا باش و پادشاه ای کن همین هست فقط از خودش کمک بخواه و یاری بخواه تا تو رو به بهترین سمت هدایت کنه و طبقه ی زندگی تو رو بالا ببره و به راه راست هدایت بشی )

   دلخوریها رو و ترس و کینها و …. رها کنید با یادگیری رهایی افکار منفی شما به تمام موفقیتها دسترسی پیدا میکنید وشما فقط سپاسگزاری کنید و نعمتهای های بیشتری رو دریافت میکنید .(باید افکار منفی به ذهنمنون راه ندیم و بر عکس فقط با دل امیدوار و شاد و مثبت و سراسر آرامش و حال خوب و … به زندگی کردن ادامه بدیم و در نهایت هر چه به ما برسه در همون ارتعاش و فرکانسی هست که افکار ما هستن اگر افکار خوب داشته باشیم حال خوب و به دنبال اون اتفاقهای خوب داریم و اگر افکار منفی داریم حال بد و اتفاقهای بد خواهیم داشت )

   باید مخزن خودتون رو از افکار منفی خالی کنید
   خدا و ند در قرآن بارها وعده داده به انسانهایی که خالص هستن و از اونها به مخلصون نام برده خالص از هر عملی که پسندیده نیست (پس خوش به حال افرادی که افکار مثبت دارن و همیشه احساس خوب دارن این افراد ذهن خودشون رو به خوبی کنترل میکنن وگرنه افکار بد همیشه برای همه هست ولی این افراد که مخلصون هستن به دنبال منفی ها نیستن و خودشون رو کنترل میکنن و این ارزش داره و خداوند به این افراد کلی وعده و نعمتهای عالی میده پس از نشانه های مومن این هست که غم و ناراحتی و اندوه ندارن چون افکار منفی ندارن نه که نیست هست ولی این افراد با توکل و ایمان به تنها نیروی جهان که هر لحطه در کنار خودشون حسش میکنن دارن زندگی میکنن و خوشحال و امیدوار و موفق هستن )

   محل حضور شیطان در ذهن ما هست و شیطان به افکار ما دسترسی داره و ما رو اسیر افکار منفی میکنه (شیطان میتونست در جای دیگه از بدن ما باشه باشه اما چرا نیست؟ چون میدونه افکار ما خیلی قدرت دارن و ما رو میتونن به سمت خوشبختی و یا بدبختی ببرن پس شیطان در ذهن ما قرار گرفت و با افکار منفی ما رو میخواد منحرف کنه تا به سمت بدبختیها بریم اما من اگاهم هر وقت هر فکری که حالم رو بدکنه میدونم از سمت شیطان هست و مرورش نمیکنم و حالم رو بد نمیکنم )

   اما اگر میخوای از نعمت های بینظیر خدا بهره ببری باید افکار منفی رو رها کنی و اما شیطان تمام افکار منفی رو مثل حلقه به هم وصل کرده تا ما سنگین بشیم و نتونیم اوح بگیریم و حلقهای بیشتر یعنی داشتن افکار منفی بیشتر باعث حرکت نکردن ما میشه و شیطان از این حلقها برای نابودی ما استفاده میکنه (شیطان قسم خورده نزاره آب خوش از گلوی ما پایین بره اما ما با ایمان و توکل قوی و با داشتن افکار مثبت که ما خدا رو داریم تنها قدرت جهان رو داریم که هر لحظه در کنار ما هست حرکت میکنیم اما شیطان پشتش به کی گرم هست ؟ هیچ کس چون از طرف خدا رانده شده و تنها هست پس به راهمون ادامه میدیم و گول شیطان رو نخوریم )

   بعضیا میگن شیطان یک موجود بیرون از ما هست که ما رو به چالش می کشونه این غلط هست بلکه شیطان درون ما هست و از افکار ما برای منخرف کردن ما استفاده میکنه نه از افکار بقیه چون ما بیشترین توجه رو به افکار خودمون رو داریم و ما هی بیشتر به اونها میپرد ازیم
   پس هوشیار باش و به سمت خالص شدن حرکت کن و یه سمت نعمتها حرکت کن باید افکار منفی رو رها کنی تا راه سعادت بر ما آشکار بشه
   همیشه وجود ناخالصی در ما باعث مشکلات میشه (پس هر ناخالصی رو دور بریز مثل کینه ،نفرت ،خشم ،عصبانیت ،دشنام ،وعیبت و تهمت و قصاوت و دروغ و … بگو من باید خالص باشم و هیچ فکر منفی رو در ذهن خودتون وارد نکنید تا مدار شما بالاتر بره و شما به سمت سعادت و نعمتهای بیشتر هدایت بشی پس بازم وردیهای ذهنتون رو کنترل کنید و شاید خیلیها به شما ایراد بگیرن که تو چرا از هیچ چیز خبر نداری و از دنیا بی خبری ولی تو به دنبال حرف هیچ کس نرو و به خودت بگو من به دنبال هیچ اخباری و حرفی و هیچ حدیثی از اطرافیانم نیستم چون معتقدم خودم زندگی خودم رو خلق می کنم و شرایط اطراف من در زندگی من هیچ دخالتی نداره و من به تنهایی قادرم موفق بشم به همراه تنها قدرت جهان )

   دیدیم وقتی کسی مسموم میشه اول سم رو خارج میکنن و بعد شروع به درمان میکنن پس همیشه وجود ناخالصی باعث دردسر میشه اول باید ناخالصی رو خارج کنی بعد به دنبال موفقیتها باشیم (اصلا مثل ماه رمصان که ما روزه میگیریم و غذا نمیخوریم باید در کل زندگی روزه ی پرهیز از این افکار منفی و کارهای ناپسندیده بگیریم که دروع نگیم قصاوت نکنیم و یا تهمت و عیبت و …نکنیم اما به جاش یه کارهای دیگه کنیم مثلا شکر گذاری کنیم برای داشته هامون و یا با خدای خودمون در ارتباط باشیم و راه رسیدن به خواسته ها رو خدا به ما نشون میده و نتیجه عالی میشه )

   ذهن ما طوری طراحی شده که در زندگی ما رو هدایت کنه ذهن ما جهت رو مشخص نمیکنه مسیر رو مشخص میکنه و اگر من در جهت سختیها حرکت کنم اتو ماتیک به مسیر سختیها هدایت میشم میشم و اگر در جهت سعادت حرکت کنم اتوماتیک به به مسیر نعمتها و خوشبختی هدایت میشم ( ذهن ما بسیار قدرت داره و خداوند چنین نعمتی رو به ما داده و ما رو اشرف مخلوقات کرده پس از همین ذهن برای خوشبختی و سعادت و کمال استفاده می کنیم چون ما جانشین خدا بر روی زمین هستیم ما شاهزاده هستیم و باید غرق در خیر و خوبی و برکت و نعمت باشیم و اگر نیستیم به خاطر داشتن افکار شیطانی در ذهن ما هست که ما رو گمراه کرده ما با توکل و ایمان به خودمون و خدای خودمون باید در این جهان حرکت کنیم به سمت بهترینا و باید ذهن ما با خواسته های ما هم همسو و هم جهت باشه تا ما به اون خواسته برسیم و نبودن هماهنگی باعث میشه به خواسته نرسیم )

   هر چقدر مخزن من با افکار منفی پرشده باشه من اتوماتیک به سمت بدبختیها و مشکلات هدایت میشم و بلعکس هر چقدر دهن من با افکار مثبت پرشده باشه به سمت خوشبختی هدایت میشیم .
   خیلیها میگن خدایا خودت من رو نجات بده به خدا التماس میکنن خد ایا خوشبخت بشم آخه چطور خدا کمکت کنه ؟؟چطور آخه ذهنت جهتش منفی هست باید اول جهتش رو مثبتش کنی تا جهت پیدا کنی به سمت خوبیهای بیشتر و خدا جهت هیچ کس رو عوض نمیکنه .اگر جهتت رو عوض نکنی خدا جهتت رو عوض نمیکنه (جهان قانون داره مثل قانون جادبه و … قانونهای الهی هم داره و با ترحم و دلسوزی کار نمیکنه که تو گریه کنی و خدا بگه اخه دلش به رحم بیاد و کمک تو کنه نه خیلی دقیق با نطم و قانون کار میکنه پس زندگی تو بازتاب افکار و باورهای تو هست و تو هر فرکانسی رو به حهان ارسال کنی با همون جنس افکار جواب تو رو میده و هیچ دلسوزی و خشمی در کار نیست )

   دیدی آدمهایی رو که سالها مشکلات دارن چون جهت اشتباه هست هیچ وقت معجزه نمیشه در جهت اشتباه پس جهتا رو عوص کن تا معجزهاا یکی یکی پیدا بشه
   افکار منفی رو خارج کن تا در مسیر خوشبختی ها و نعمتها قرار بگیری
   اولین قدم برای شروع این فرایند خالی کردن دهنتون از افکاری هست که در دسترس شیطان هست مثل این هست روح ما دچار عفونت شده پس عفونت رو خارج کن تا روح ما سالم بشه مثل خشم و کینه و نفزت و دشنمام و شک و تردید و اینها همه عفونت هستن و روج ما رو دچار مریضی میکنن و از خدا فاصله میگیریم .(روح ما پاک هست و همیشه میگه میشه و تو بهترینی و تو به بهترین موفقیتها میرسی اما این ذهن ما نمیزاره باور کنیم و نمیزاره ما به سمت خواسته هامون حرکت کنیم اگر هم حرکت کنیم با کوچکترین شکست و یا ضربه ای ما رو میخواد ناامید کنه و از همون افکار منفی به ما بده تا ما دنبال نکنیم و به سمت خواسته ها نریم و موفق نشیم ما باید این حربه ی شیطان رو بشناسیم و هیچ وقت گولش رو نخوریم و به اون نجوای درونی خودمون که همیشه میگه هست و میشه و مثبت و امیدوار هست گوش کنیم و حرکت کنیم و مانعها رو برداریم از سر راهمون و با تمرکز بر هدفمون انگیزه و اشتیاق پیدا کنیم و با تعهد مسیر رو ادامه بدیم )

   بگرد ببین چه میکروبها و عفونتهایی در مخزنت داری اونها رو خارج کن مثل احساس پیشمانی ترس و خشم و اندوه و ناراحتی اینها همه عفونتهایی هستن که ذهن ما رو آلوده میکنن و ما از خدا فاصله میگیریم
   مثلا چرا فلانی با من این کار رو کرد یا خواهرم این حرف رو زد و اگرراین افکار رو مرور کنی حتی توان حرکت کردن رو هم نداری و این کار شیطان هست و داره ااز افکار تو استفاده میکنه تا تو رو به نابودی بکشونه پس شیطان درون تو هست
   پس هوشیار باش تا شیطان بر تو تسلط کمتری داشته باشه و راه سعادت بر تو آشکار بشه

   همانطور که از جسسمون مواطبت میکنیم که ویروسی وارد بدن ما نشه باید از ذهن خودمون هم مو اطبت کنیم .(کنترل ذهن کار بسیار مهممی هست که نیاز به استمرار داره و برای همیشه ما باید مواطب افکار خودمون باشیم نه در مقطع خاصی نمیشه مثل اینکه ما هر روز عدا میخوریم تا زنده باشیم پس هر روز هم باید به روح خودمون و به ذهنمون افکار مثبت و خوب بدیم تا بتونیم زنده باشیم و یک زندگی سرشار از موفقیت داشته باشیم مثل آب خوردن و عدا خوردن که هر روز هست کنترل ذهن هم و داشتن ورو دیهای جدیدو مثبت هم کار هر روز ما باید باشه )

   این سختی و مشکلات چیزی نیست که خداوند برای ما در نطر گرفته باشه به بچه ها نگاه کن هیچ کودکی ترس از تاریکی نداره و نگران قحطی و کمبودها و …. نیست وهمه ی اینها خواست خداوند هست و اما همه ی ما همیشه به دنبال یه سری ترسها و نگرانی ها هستیم به خاطر یه سری عفونتها در بدن ما و مثلا ما فکر میکنیم ما بنده ی خوبی نیستیم و مورد پسند خداوند نیستیم و این نگرانیها رو باید رها کنیم و خودمون رو خالی کنیم و خداوند رو به قلب خودمون دعوت کنیم و ما از مخلصون میشیم و ما سم بیشتری رو باید خارج کنیم و بنده ای میتونه از نعمتها استفاده کنه که جای خالی داشته باشه و هر کس موانع داره برای دریافت نعمتها باید عفونت و افکار سمی رو دور کنه تا اماده ی دریافت نعمتها باشیم .
   سعی کنیو عفونتها رو خارج کنید و آماده ی دریافت نعمتهای الهی باشید و در صف دریافت کنندگان قرار میگیرید و صبر کنید خداوند وعده داده من شما رو از خوبیها پر میکنم و خدا وند گفته هر چه از من به شما میرسه همه خیر و خوبی هست .(ما باید به بچها نگاه کنیم بچها هنوز پاک و دست نخورده اند وقتی نگاه کنیم میبینیم ذات ما بر اساس شادی و سلامتی و سعادت و ارامش و … خلق شده و اما به مرور که بچه ها بزرگتر میشن بر اثر تربیت بزرگترها و دخالت اطرافیان اونها هم کلی افکار جدید و باورهای جدید پیدا میکنن که مانع پیشرفت و موفقیت در تمام جنبه های زندگی اونها میشه پس هدف ا ز خلقت ما این نبوده که وارد این دنیا بشین و درگیر قسط و بدیهی و وام و بیکاری و نداری و بیماریها و مشکلات باشیم ما برای خیلی چیزهای مهمتر و بهتر وارد این دنیا شدیم و هدف از خلقت نا این بوده که ما غرق در خوشبختی و سعادت و کمال و سلامتی و ثروت بشیم )

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1400/01/07 10:48
   مدت عضویت: 1583 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,432 کلمه

   سلام🙂

   واااای چقدر این فایل عالی و آگاهی دهنده بود به نظرم یه دوره آموزشی کامل بود منکه خیلی لذت بردم تمام این اگاهیها رو در این چهار سال به مرور دریافت کردم وهمه اش در یک فایل صوتی سایت تناسب فکری به رایگان در اختیار هر کسی که در این مسیر باشه قرار داده شده خدایا شکرت🙏🙏🙏🙏🙏

   موضوع این جلسه گفتگوی ذهنی است بارها و بارها درباره این کلمه شنیدم ولی هیچ جا اینقدر جامع و کامل درباره اش آگاهی کسب نکردم بی نظیره واقعا این فایل

   بارها در باره کنترل ورودی شنیدیم و لی درباره محتویات اون مخزن ذهنی که قبلا پر شده از باورها و افکار اشتباه گفته نشده یا حداقل من به این کاملی نشنیدم

   ما در هر لحظه در زندگیمون در حال انتخاب هستیم بعضی از این انتخابها خیلی مهم و سرنوشت ساز هستن بعضیها هم تاثیر چندانی ندارن

   در هر لحظه انتخاب امکان اشتباه وجود داره که یا به خاطر نداشتن فرصت مناسب برای تصمیم گیری هست یا به دلیل داشتن وقت کافی و بیش از حد فکر کردنه

   جالبه که هم فکر نکردن و هم بیش از حد فکر کردن هر دو ممکنه منجر به اشتباه در تصمیم گیری بشه🤨

   طبیعیه هر اشتباه هم باعث مسائلی میشه که در ادامه رخ میده

   خوب حالا ربط این اشتباهات با موضوع این جلسه چیه؟

   وقتی اشتباه میکنیم بارها و بارها به خاطر تصمیم اشتباه خودمون رو سرزنش و تحقیر میکنیم

   و بارها از خودمون میپرسیدم چرا من اینکار رو کردم ؟چرا اونجا اون حرف رو زدم؟ چرا اول فکر نمیکنم بعد حرف بزنم ؟چرا اینقدر ساکت بودم؟ چرا اینقدر پرحرفی کردم؟ چرا نمیتونم عاقل سنگین رفتار کنم ؟

   چرا محکم نه نگفتم؟ چرا رو دروایسی کردم؟ چرا محکم حرف خودم رو نزدم؟ چرا توی تخفیف خرید نکردم؟ چرا اینقدر الکی خرید خرید کردم؟ چرا سرم کلاه رفت؟ چرا حق خودمو نگرفتم؟ چرا حق فلانی رو کف دستش نذاشتم؟

   وجالبه هر سوالی که میپرسیم جوابی مشابه و در خور همون سوال رو دریافت میکنیم

   مث اینکه تو همیشه همینی تو لیاقت نداری تو بی عرضه ای تو بلد نیستی حرفتو بزنی تو مدیریت پول نداری تو احساساتی هستی تو احمقی تو اشتباه کردی تو فرصتها رو همیشه از دست میدی تو اراده نداری تو خنگی تو شانس نداری تو نمیتونی نه بگی تو……

   و هزاران جواب بدرد نخوری که اتفاقا حال ما رو بد و بدتر میکنه و ما رو تحقیر میکنه و احساس گناه و عذاب وجدان وپشیمونی و خشم رو در وجودمون بیشتر میکنه

   و این جوابا از کجا میاد؟؟؟؟؟ از محتویات مخزن ذهن خودمون

   همون جوابایی که بارها از اطرافیان بزرگترها معلمها مدیر و ناظم مدرسه برادر یا حواهر بزرکتر استادا و…. شنیدیم و ذهنمون پر هست از این جوابایی که اونا شاید چند بار گفتن ولی ما هزاران بار به خودمون گفتیم

   هر چقدر بیشتر از خودت سوال کنی و سرزنش کنی بیشتر و بیشتر با افکار ضعیف همسو میشی و بارها به خودت یادآوری میکنی که چه آدم ضعیفی هستین وعرضه هیچ کاری نداری

   تغییر فصل به بهار برای چه کسی بهار واقعیه؟ چه کسی لذت بوی خوش گلها و عطر هوای پاک بهاری و سرسبزی و نو شدن برگها رو با عمق وجودش درک میکنه؟

   اونی که بهار رو از خودش شروع کرده باشه بهار یعنی دگرگونی و تغییر

   تا زمانی که با همون افکار قبلی با همون واکنشهای قبلی با همون دیدگاههای قبلی با همون طرز تفور قبلی با همون اعتقادهای قبلی وارد سال نو و فصل نو بشی برای تو بهار همون زمستونه هیچ فرقی با هم نداره بهار واقعی بهاری هست که از وجود خودت شروع بشه با افوار و باورها و اعتقادات تازه با تغییر الگوهای ذهنیت به سمت مثبت شدن به سمت ایمان متفاوت به سمت آگاهی های جدید و درست به سمت انسان بهتری شدن

   بهار پیرامون که تغییر کنه که فایده ای نداره

   اولین قدم برای بهاری شدن اینه که ورودی مخزن ذهنت یه نگهبان بذاری که فقط به مثبتها و درستها اجازه ورود بده

   قدم دوم پاکسازی همون مخزن قبلیه چجوری؟

   👈 باید سوال کردن رو متوقف کنی

   اینقدر سوال از خودت نپرس

   به دنبال دلیل شکستات نباش

   چون راههای جدید شکست خوردن رو برای خودت پیدا میکنی

   👈 باید تمام تجربه های تلخ رو رها کنی

   شما مسیرهایی رو تجربه میکنی که درون مخزنت پر کردی

   خوب وقتی ادرس مخزنت پر از خشم کینه و نا امیدی و ترس هست به همون مسیر هدایت میشی

   وقتی مخزن ذهنت عوض میشه به مسیر های متفاوتی هدایت میشی

   هر اتفاقی برات افتاده که به ظاهر بده رو رها کن سرزنش کردن رو رها کن و خدا رو شکر کن که قراره اتفاق های عالیتر بیفته

   👈 کلمه چرا من رو از ذهنت حذف کن به جاش از خدا سوال کن که چه چیزهای بهتری برات داره و تشکر کن

   👈 سوال خوب ؛جواب خوب👉

   وفتی بپرسی چرا من ببین چه جوابایی میده😑

   وقتی از خدا بپرسی چرا من پاسخ ها اینه؛ چون تو باارزشی 🤩چون تو لایق بهترینها هستی🤩 چون تو توانمندی🤩چون تو عزیز دردانه من هستی🤩 چون تو از منی🤩 چون تو را اشرف مخلوقاتم قرار داده ام🤩

   پاسخهای عالی باعث ارتقا طبقه شما در کائنات میشه

   👌 یادبگیریم افکار منفی رو رها کنیم

   در قران بارها خداوند به مخلصون اشاره کرده یعنی چی این کلمه؟ یعنی خالص از هجوم افکار منفی خالص از سرزنش خالص از هر عمل ناپسندیده👌👌👌

   پس اول باید افکار منفی رو از دسترس شیطان دور کنی

   افکار منفی مثل حلقه هستن هستن که وقتی یکیش رو بهش فکر میکنیم و ادامه اش میدیم توسط شیطان به هم بافته میشن

   و زنجیر میشن به دور خودمون

   شیطان درون ماست بیرون از ما نیست درون ذهن ما است در لابه لای افکار ما

   👈 شما به چه راهکاری بیشتر استفاده میکنی؟ اونی که از خودته

   ما بیشترین توجه رو به افکار خودمون داریم و شیطان هم از همون افکار استفاده میکنه👌👌👌

   پس اول باید افکار در دسترس شیطان رو کاهش بدی و اون افکار رو رها کنی👌👌👌

   👈وجود ناخالصی در هر چیزی همیشه باعث عدم شفافیت میشه ودردسر سازه👉

   به همین دلیل همیشه اول سموم رو خارج میکنن

   حالا ببین تو چقدر در مخزنت ناخالصی داری🤔🤔🤔

   👈 ذهن ماجهت رو مشخص نمیکنه مسیر رو مشخص میکنه👉

   اگ توجه ما به جهت خوشبختی باشه اتوماتیک ما رو به مسیر خوشبختی هدایت میکنه

   هرچه محتویات مخزن یکدست تر باشه خالصتر باشه نتیجه و خروجی هم مثبت تر و ناب تره

   👈 ذهن پر از افکار مثبت مسیرش به سمت نعمتهای بیشتره👉

   وقتی ذهنمون پر از ناخالصی و افکار منفی هست التماس کردن و ضجه زدن و گریه زاری کردن و گردن کج کردن پیش خدا هم فایده ای نداره اخه چطور خدا کمک کنه ؟؟؟؟؟؟خودت باید جهتت رو تغییر بدی

   اراده دست شماست

   👈هرگز معجزه در مسیر اشتباه اتفاق نمی افته👉

   معجزه از خودت شروع میشه👌👌

   اولین قدم خالی کردن مخرن ذهنت از افکار منفیه

   افکار منفی مثل کینه خشم حسادت قضاوت سرزنش تحقیر عذاب وجدان احساس گناه تحقیر وپشیمانی اندوه…. مثل عفونت روحه و سلامت روح به خطر می افته و هر چه این عفونت ها بیشتر فاصله ما از روح که همون خداست بیشتر

   عفونتها رو خارج کن تا روحت سالم بشه

   در واقع هیچ کدوم از اینا رو خدا برای ما در نظر نگرفته خدا ما رو پاک پاک افریده بچه ها رو ببین نه احساس گناهی نه خشمی نه پشیمونی ای نه سرزنشی نه قضاوتی نه حسادتی همین نشون میده که خداوند ما رو چطور خلق کرده

   همه ما با مخزنی تهی از افکار منفی خلق شدیم

   و خودمون پرش کردیم از منفی ها

   خودمون اجازه میدیم بی توجهی ها و شکست ها و…باعث ایجاد عفونت در روحمون بشه و با تکرار افکار منفی هی دوز این عفونت رو بالا میبریم

   همگی پریم از ترس نگرانی اندوه اضطراب پشیمانی حسرت

   همه اون چیزهایی که یا مربوط به آینده ای هست که هنوز نیومده یا مربوط به گذشته ای که دیگه رد شده

   با این کارا از خدا دور تر ودورتر میشیم

   باید برای خالص شدن این ترسها و نگرانیها کهبه آینده مربوطه رو رها کنیم و به خداوند بسپاریم و اندوه و غصه واحساس گناه وپشیمانی که مربوط به گذشته هست رو هم ببخشیم و بگذریم

   👈 باید افکار الهی رو ذخیره کنیم اونوقت از مخلصین خواهیم بود

   👈 بنده ای میتونه از نعمتهای بیشتراستفاده کنه که در مخزنش جای خالی بیشتری داشته باشه👉

   سلامت روحی رو هم مثل سلامت جسمی مهم بدونین و روش حساس باشین

   وقتی ناخالصی ها رو رها کنید در صف دریافت کنندگان قرارمیگیرین وفقط کافیه صبر داشته باشین برای دریافت هدایای الهی 🎁🎁🎁

   چون ازخداو فقط خیر خوبی میرسه ❤❤❤

   مَا أَصَابَكَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللَّهِ ۖ وَمَا أَصَابَكَ مِنْ سَيِّئَةٍ فَمِنْ نَفْسِكَ

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 7 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار parham.63@yahoo.com
    1400/01/10 22:21
    مدت عضویت: 1211 روز
    امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
    محتوای دیدگاه: 10 کلمه

    احسنت واقعاا لذت بردم عالیترینهای الهی روزیتون هم مسیرم 😍🍃🌺

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سهیلا عظیمی ویشته
   1399/12/12 19:59
   مدت عضویت: 1691 روز
   امتیاز کاربر: 14783 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 464 کلمه

   رهایی از افکار منفی قسمت ۴ 

   فایل ۸۳ تکرار 

   در زندگی انسانها همیشه اشتباه بوجود میاید واین اشتباههات باعث تصمیم گیری است که ممکن است عجولانه باشد وبارها خودمون را بابت تصمیم اشتباه سرزنش کنیم  من خودم بارها در زندگی دچار تصمیم های آنی شدم واکثرا هم اشتباه کردم وگول کلاه بردار ها را خوردم غیر از سرزنش اطرافیانم خودم هم خودم را مقصر دانستم وبارها خودم را سرزنش کردم ویا فرصت هایی را در زندگی از دست دادم وبعدها بخاطر این اشباههات خودم را سرزنش کردم  وهمیشه به خودم میگفتم آخه دختر چقدر تو ساده ایی وگول افراد را میخوری وبهشون اعتماد میکنی  اینقدر از این دست اشتباهات در زندگی خود واطرافیان دیدیم  که اعتماد ها از بین رفته  ولی باید خودمون را سرزنش نکنیم ومسولیت کار خودمون به عهده بگیریم وبقول استاد هیچ سوالی از خودمون نپرسیم  وبه دنبال دلیل شکست خودمون نباشیم بلکه به دنبال تغییر کردن باشیم  تا موفق شویم   وسعی کنیم اشتباه نکنیم  وخود را مورد سرزنش قرار ندهیم وافکار منفی را به ذهن راه ندهیم از خدا کمک بخواهیم  تا بهترین راه را برای ما قرار دهد باید محتوایات مخزن ذهن را از افکار منفی خالی کنیم به جای سوال از خودمون از خدا سوال کنیم  وراه درست را از خدا بخواهیم  وافکار مثبت بعد از خالی شدن افکار منفی جای بیشتری پیدا میکنند  وایده ها الهامات الهی به ذهن ما میرسد  شیطان در ذهن ما خانه دارد هر یک فکر منفی را به دست میگیرد وافکار منفی دیگر را مثل زنجیر به آن میبافد  وباعث دلخوری نگرانی وناراحتی برای ما میشود شیطان در درون ماست واز خود ما استفاده میکند وتوجه ما را به سمت مشکلات میبرد برای موفق شدن باید اففکار منفی که ابزار شیطان است بریزیم بیرون تا شیطان ابزاری نداشته باشد باید خودمون از ابن افکار خلاص کنیم تا این ناخالصی ها از بین برود وخالص شویم  ذهن ما طوری طراحی شده تا ما را در زندگی هدایت کنه ذهن ما جهت را تعیین نمیکنه مسیر را معین میکنه یعنی جهت منفی ومثبت دست ذهن نیست  بلکه مسیر مثبت ومنفی در زندگی به دست ذهن است جهت را خودمان تعیین میکنیم و ذهن بطور اتوماتیک مسیر را تعیین میکند که ما موفق ویا شکست داشته باشیم جهت مثبت بریم موفق میشویم و اگر جهت منفی برویم شکست میخوریم و مهمترین قدم همین خالی کردن افکار منفی است که روح مارا دچار مشکل میکند مانند گناه خشم  حسادت  کینه انتقام وغیره مانند میکروب هایی هستند که روح را دچار عفونت میکنند وباعث شکست ما در زندگی میشویم ودچار مشکل میشویم این میکروبها خواست خداوند نیست بلکه خود ما هستیم که اجازه ورود این افکار منفی را در ذهن امون میکنیم  وابزاری به دست شیطان میدهیم وروح خود را بیمار میکنیم  ودچار مشکل میشویم  همه ما در زندگی نگرانیم نگرانیهایی چون فرزند درآمد و زندگی  پدر ومادر  خویشان وغیره اینها همان افکاری است که هیچ سودی برای ما ندارد فقط باعث ضعیف شدن ما میشود  نگرانی ها را باید به خدا سپرد و افکار منفی را خارج کرد تا سلامت روحی پیدا کنیم  

   انشالله منهم بتوانم این افکار منفی را از ذهن ام خارج کنم ونگرانی های خود را به خدا بسپارم  الهی آمین محتاج دعا دوستان 

   موفق باشید استاد عزبزم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فرشته مهربانF.s
   1399/11/27 22:01
   مدت عضویت: 1337 روز
   امتیاز کاربر: 7576 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 387 کلمه

   با سلام
   تغییر کنیم چطور میشه تغییر کرد به لطف خدای مهربان دراین مدت کوتاهی که دراین سایت بودم یاد گرفتم فقط با رها کردن افکار منفی ونگرانی ها وترس ها میشه تغییر کرد وقتی افکار منفیمو دور میکنم وجاشو با شکر از داشته هام پر میکنم حال دلم خوب میشه اصن یه جوری توی دلم قنج میزنه که به به ثروت چه لذتی داره اون روز ۱۵۰ تومن پول داشتم وخیلی دلم میخواست برای خودم هدیه بخرم وخودمو خوشحال کنم برای همین به حرف استاد گوش کردمو ورفتم برای خودم چندتایی از شکلات های خارجی مورد علاقمو خریدم وبه خودم درروز عشق کادو دادم خیلی خوشحال شدم از حرکت خودم یاد حرف استاد افتادم که درجایی گفته بودن هر کاری برای خوشحالی خودتون انجام بدین منم عاشق شکلات ها وقلب های ولنتاینم حالا شاید کسی اصلا قبولم نداشته باشه این روز اما من معتقدم بزرگترین عشق من خودمم وبعد همسرم پس اول باید برای خودم کادو بخرم خیلی خوشحالم کرد وحتی اوردم پیش همسرم وهمشون با ذوق وشوق جلوش هوریا کردم وخوشحالش کردم اونم دوتایی شو خورد اما جالب که من فقط یکم ازشون خوردم وبیشتر از داشتنشون احساس لذت میکنم
   تا خوردنشون ۱۵۰ هزار تومن ثروت که داشتم درکیفم ونهایت لذت بردم ازش وکلی ذوق کردم واز خدابابت داشتنش شکر کردم واز خداوند پول بیشتر وطعم لذیذ ثروت بیشتری رو خواستم به لطف خدابه همین زودیا پول خوبی به حسابمون میاد که اصلا فکرشم نمیکردیم به به خدایا شکرت چقدر لذت بخش ثروت ممنونتم واز تک تک هزار تومن هزار تومنش لذت خواهیم برد وآرامش نصیبمون میکنه وهمین طورم پول وثروت به سمتمون جاری میشه به به من ایمان دارم به خدای مهربان که این عید بهترین عید سالمون میشه واز این به بعد هر سالمون بهتر از پارسال میشه وپیشرفتی میکنیم که فوق العادست یکی از دوستان از استاد نقل قولی آورده بودن که بسیار جالب بود من نگران هیچی نیستم همه چیز برای من فوق العادست وایمان دارم به خداوند که خودش بهترین ها روبرای من میخواد قلبم مطمئن که خداوند امسالمون بهتر از سالی که حتی داره تموم میشه میگذرونه وپول که از همه جا برامون میاد ودرآمدمون به حدی میشه که تمام بدهی هامونو میدیم به علاوه زندگی خوبی هم میگذرونیم وپس اندازم میکنیم ومحتاج هیچکسم نمیشیم به به همه چیز برای من فوق العاست من نگران هیچ چیز نیستم🥰🥰🥰😍😍😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار sudehfallah@gmail.com
   1399/11/27 01:09
   مدت عضویت: 1232 روز
   امتیاز کاربر: 2673 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 180 کلمه

   چی میتونه توی این جهان،زیباتر از بخشش باشه؟پس من امروز در این لحظه خودم رو به خاطر تمام خطاهایی که در گذشته کردم میبخشم .و ایمان دارم خداوند هم من را خواهد بخشید ..من خوشحالم که دیگه قرار نیست خودم رو سرزنش کنم و به خودم ایمان میارم ،چون مقدس و خوش ذات ترین فردی خواهم شد که جهان کوچکم به خود دیده .وقتی من خودم را قبول نداشته باشم ،چگونه میتونم انتظار داشته باشم افراد روی من حساب باز کنند؟من موانع را کنار میگذارم تا نعمت های خداوند در زندگی من مثل آبی جاری شود .خداوند هرگز به ما بدی نکرد و ما همه نتیجه افکار مخزن خود را در زندگی دیدیم .امروز تصمیم میگیرم با نهایت آگاهی و افتخار و رضایت ،مخزن خودم را خالی از هرگونه افکار منفی خواهم کرد و خودم را شایسته و لیاقت دریافت نعمت های خداوند میکنم ..استاد عزیز ،شما تنها الگوی زندگی من هستین و من به شدت از وجود شما راضی و هرروز از خداوند برای آشنایی با شما تشکر میکنم ..سربلند و پر توان تر از لحظه پیش باشین

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 1 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شادى
   1399/11/14 11:33
   مدت عضویت: 1416 روز
   امتیاز کاربر: 22323 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 702 کلمه

   سلام و درود , استاد عزيز & دوستان گرامى😊
   روز هشتاد و چهارم تكرار ,
   فايل تغيير زندگى , ❄️ اين فايل فوق العاده عالى بود و با توضيحات شفاف و كامل استاد عزيز , در ايجاد احساس خوب من تاثير خيلى خوبى داشت , در واقع در اين فايلها , اينقدر حكمت و آگاهى هست كه بايد در آن انديشيد و نمى شه به سادگى از كنارش گذشت . به لطف خداوند مهربان , در اين مسير , هر روز زندگيم , نو و تازه هست و شروعى دوباره است , و به لطف خداوند مهربان من در اين مسير , در روند تغيير هستم . هنگامى كه اين فايل رو گوش مى دادم , خيلى چيزا به ذهنم مى اومد در باره اشتباهاتى كه داشتم , نگرانى هام , اما من ادامه ندادم
   و توبه كردم تا در احساس بد باقى نمونم . من متاسفم و توبه مى كنم براى همه ى اشتباهاتى كه در زندگيم انجام داده ام . حتى مواردى كه مدام در ذهنم مرور مى شد , رو , روى كاغذ نوشتم , انگارى از ذهنم خارج شون كردم و بعد احساس بهترى داشتم . شيطان ( ذهن منفى بافم ) نمى خواد من در زندگيم جلو برم , اون مى خواد با استفاده از ايزار افكار منفى , من رو در گذشته ى خودم نگه داره و فكر كنم كه , چرا درست زندگى نكردم⁉️چرا اين⁉️ چرا اون⁉️و با اين چراااها سرگردان بشم تا نتونم به خدا اعتماد كنم و به مسير اصلى م بازگردم . دلم خوش بود كه من مواد سمى نمى خورم اما غافل از اينكه افكار منفى هم در بدن واكنش شيميايى نشون مى دن . سالها شيطان با فريب ذهنى , طورى وانمود مى كرد كه اونى كه بايد تغيير كنه , تو نيستى ! چرا من بايد تغيير كنم ‼️چرا تو‼️تو كه خوبى , اون بَده ( اونا ) بايد تغيير كنه و تا اون ( اونا ) تغيير نكنه , هيچى درست نمى شه ! من خودمو سرزنش نمى كنم , اما دريافتم كه ” من ” بايد تغيير مى كردم , تا جهانم تغيير كنه , و اينكه با ناآگاهى منتظر باشى كه ديگران تغيير كنند تا اوضاع عالى بشه , مثِ دور كوه چرخيدنه و توو زندگى به جلو نمى رى‼️خداروشكر و سپاس , در اين مسير هستم , من همه ى نگرانى هايم را رها مى كنم و به خدا مى سپارم . من ذهن استدلالى خودمو با اعتماد به خدا , خاموش مى كنم , و نمى زارم برام دليل و برهان بياره و دنبال مقصر در زندگيم باشم . از وقتى كه در اين مسير هستم , اون سوالاتى كه جوابش برام مبهم بود , يكى يكى دريافت مى كنم , بارها شده بود كه به خدا مى گفتم , چرا من شاد نيستم , چرا از زندگيم , و از طبيعت زيبا لذت نمى برم! در حالى كه طبيعت من , شادى رو دوست داشت , و دريافتم كه بايد ذهنم رو خالى كنم از افكار منفى , از احساس گناه , از ترسها و نگرانى ها , از خشم ها و دلخورى ها از خودم و ديگران … اين موارد حجم زيادى از ذهنمو مسدود كرده‼️
   ❄️سوْال , شما كى مى خواى فصل بهار زندگى خودت رو ايجاد كنى⁉️در پاسخ به اين سوْال , آرامش درونى دارم , بخاطرِ اينكه من در مسير تغيير هستم , و حتى امسال اولين پاييز و زمستان بهارى رو در اين مسير تجربه مى كنم و بسيار خرسندم . در اين مسير آگاه هستم كه خداوند مهربان نقشه ى خيلى خوبى براى زندگيم داره و شيطان & ( ذهن منفى بافم ) با دليل و برهان و استدلالهاى ذهنى , مانع از اعتماد من به خدا مى شد . اون نمى خواست كه من آگاه باشم كه مسيرى ديگه اى هم وجود داره كه منو به چيزاى خوب دعوت مى كنه . و در مجموع , به فرموده ى استاد عزيز در يكى از كليپاشون فرمودن , من نگران هيچى نيستم , همه چى براى من فوق العاده است . چقدر اين جمله حس خوبى به من مى ده و در موقع نگرانى , اونو تكرار مى كنم .
   با تشكر فراوان , شاد و پيروز باشيد🥰🎄🎄

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 7 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار Laleh
    1400/03/23 19:10
    مدت عضویت: 1348 روز
    امتیاز کاربر: 18177 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 207 کلمه

    سلام شادی عزیز

    چقدر زیبا و با نقش و نگارمنحصر به فرد خودت،به ارتباط با خدا اشاره کردی.  من خیلی از نوشته شما لذت بردم، چون بسیار اموختم.

    خالی کردن ذهن ما از ترسها ، نگرانیها ، خشم ها و دلخوریها، خیلی خیلی خیلی مهمتر از دیدن سریالها ، غذا پختن و یا سر کار رفتن و کسب درامد است.

    انگار که والدین ، معلمها و یا جامعه برای ما لالایی خوانده اند و ما کلا در خواب عمیق نااگاهی بوده ایم؛ ولی خوب، الان از خواب بیدار شده ایم و اماده تغییر هستیم.

    برای من ،انقدر اتفاقات خوب در طول این مدت زمانی که در دوره بوده ام ،افتاده که شاید در مقایسه با سالهای قبل از دوره ،حتی از عنوان همه انهاعاجز باشم، بخاطر اینکه تغییر به تعداددفعات زیادی تکرار شده و در جهتی بوده که حتی اگر اول هم متوجه خیر و برکتش نشدم ،حکمت الهی بعد از مدتی، نتیجه ان تغییر را به من در جهت مثبت، نشان داده است.

    سوال شما بسیار زیبا و با خردانه و هوشمندانه بود وقتی میپرسید “شما کی میخوای فصل بهار زندگی خودت رو ایجاد کنی ؟!” من را خیلی به تفكر وا داشت.  ممنونم ازت که اینقدرعالی نظرت را عنوان کردی.  موفق باشی.  😁😀😊

    روز یک شنبه 23 خرداد ماه سال 1400

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Laleh
   1399/11/05 16:59
   مدت عضویت: 1348 روز
   امتیاز کاربر: 18177 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 79 کلمه

   فایل “تغییر زندگی قسمت چهارم :

   🌸ما انسانها 2 نوع وادی داریم :

   1. جهان درونی خود انسان
   2. جهان بیرونی🌸

   🏵یافته های درونی میتواند به بیرون تراوش کند و عوامل بیرونی هم میتواند در دنیای درون انسان تاثیر گذار باشند. 🏵

   🌷ما میتوانیم درون خود را ازاد و رها کنیم تا ارتباط با بیرون را سامان دهیم. درون ما پراز احساسات و تفکرات هستند پس ما میتوانیم انها را پر از افکار و احساسات مثبت کنیم و زندگيمان را تغییر دهیم. 🌷

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار من میتوانم
   1399/10/24 17:51
   مدت عضویت: 1519 روز
   امتیاز کاربر: 8713 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 721 کلمه

   روز 84 تکرار :
   گفتگوی درونی :
   قدیمی ترین خاطره ای که دارم . همیشه در اوج خوشی میاد و حالم رو بد میکنه مربوط به زمانی هستش که اول دبستان بودم. با مادرم از مدرسه برمیگشتیم و من گفتم برای بازی به پارک بریم سوار تاب بودم و خیلی داشت بهم خوش میگذشت تا اینکه یه پسر بچه بدو بدو از خیلی نزدیک تابی که من سوارش بودم رد شد و من نتونستم خودم رو متوقف کنم و بهم برخورد کردیم و سرش زخمی شد با اینکه مقصر نبودم اما همیشه تصویرش جلوی چشممه همیشه که نه گاهی که خیلی خوشحالم در اوج خوشی میاد جلوی چشمم که تو آدم بدی هستی و با خودم میگم اون الان صد بار تا حالا اینجوری زمین خورده و خوب شده و تو هنوز ول کن نیستی .
   در مورد انتخاب یک بار پدرم یک گوشی نو خریده بود برای خودش و گفت اگر تو میخوای بدم به تو و من قبول نکردم و چند وقت بعد گوشی گم شد خودم پشیمان بودم که چرا گوشی به این خوبی رو رد کردم و نخواستم و هی سرکوفت به خودم و برادرم هم مضاعف سرزنش که تو عقل نداری و فرصت ها تو به باد میدی.
   (که یک جور ترسی هم در من بوجود آورده تکرار این خاطرات و حرف ها که من همه کاری رو خراب میکنم .)

   وقتی با لاغری با ذهن آشنا شدم هیچ کس منو تحقیر نکرد ، نگفت چرا انقدر روش های سخت برای لاغر شدن انجام دادی ،نگفت چه خبرته انقدر چاقی و…….
   تشویق شدم با هر پیشرفت تحسین شدم تا جاییکه یاد گرفتم خودم ، خودم را تشویق و تحسین کنم و اصلا انتظار تشویق و تحسین از دیگران نداشته باشم .
   به این ترتیب اعتماد به نفسم بیشتر شد ، نتایج بیرونی و در زندگیم کسب کردم. هرروز شادتر شدم و لاغرتر .
   از گذشته ام خجالت زده نیستم بلکه میدونم بهترین تصمیم ها را در آن لحظه ها اتخاذ کرد و به خودم افتخار میکنم که راهم را پیدا کردم و دارم ادامه میدم.
   توانایی هایی که داشتم برایم واضح شد و احساس من تغییر کرد.
   سوال کردن از خودتان را متوقف کنید و از خدا سوال کنید.
   سوال به معنی درخواست کردن است .. درخواست کردن هم باید فقط از فردی قوی باشد پس از خدا سوال کن تا به سوی بهترین ها هدایت بشی و قوی تر از خداوند برای درخواست کردن چه کسی است؟ هیچ کس .
   اگر میخوای طبقه ی خودت در جهان هستی را ارتقا بدی از خداوند درخواست کن و افکار منفی را رها کن .
   برای حرکت به سمت خالص شدن باید اول افکار در دسترس شیطان را کاهش بدهی.
   ذهن ما جهت را مشخص نمیکند ، مسیر را مشخص میکند . محتویات ذهن شما ،جهت را مشخص میکند و باید مواظب ورودی های خودمان باشیم چون جهت حرکت ما را مشخص میکند.
   معجزه را از درون خودت شروع کن و جهت را عوض کن تا در مسیر نعمت ها و خوشبختی قرار بگیری.
   عفونت روح ما ، افکار و محتویات ذهن ماست .. شک ، کینه ، حسادت ، دشنام ، غیبت ، ناامیدی ، گله وشکایت کردن ،فشار عصبی و……. میکروب های روح ما هستند . ما خلق نشدیم تا منبع آلودگی ها و عفونت های روحی باشیم . این ها خواست خداوند برای روح ما و زندگی ما نیست . از کودکان بیاموزیم که نمونه ای از روح پاک هستند .
   نباید به افکار و اتفاقات منفی توجه کنیم . چرا همه ی ما همواره نگران اتفاقاتی هستیم که هنوز در زندگی ما رخ نداده اند؟ چون روح ما سرشار از عفونت شده . روح ما مریض شده و مقصر آن تنها خودمان هستیم و باید به فکر درمان و پیشگیری از عفونت های بیشتر باشیم اگر میخواهیم زندگی سالم و ایده آلی که در رویاهایمان است را تجربه کنیم.
   پاک کردن این عفونت ها باعث نزدیکی ما به خداوند میشود و احساس میکنیم که در این جهان پشت و پناهی محکم داریم .
   نگرانی هایت را به خدا بسپار و روحت را از عفونت خالی کن .افکار الهی را در مخزن خودت ذخیره کن تا خالص بشی.
   خداوند همواره نعمت به سمت بندگان خودش روانه میکند اما برای دریافت این نعمات الهی ما باید فضای کافی در مخزن خود داشته باشیم.
   از افکار منفی رها شو تا صلاحیت دریافت نعمات الهی پیدا کنی و منتظر باش تا هدایای الهی به تو برسد.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار Laleh
    1400/03/23 19:14
    مدت عضویت: 1348 روز
    امتیاز کاربر: 18177 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 311 کلمه

    سلام دوست عزیز

    شما انقدر انرژي عالی و خوبی دارید که حتی از گذاشتن اسم شما مشخص میشود :”من میتوانم. “

    متاسفانه همه ما با بزرگ شدنمان در هر خانواده و شهر ی که بوده ایم، به جای لذت از زندگی و تفریح بیشتر ، با بزرگ شدنمان به مرور ،احساس گناهمان ،بیشتر شده تا جاییکه ، مرتب به خودمون گفتیم مابه اندازه کافی خوب نیستیم؛ we are not good enough انگار بقیه ادمها از دنیای دیگری، به زمين امده باشند.

    من هم این احساس حقارت را زیاد داشته ام، ولی از 8 سال پیش ذهنم به مرور تغییر کرد،اینقدر دنبال تغییر حس و حال خودم گشتم تا الان بالاخره در جایگاه درستی هستم و ساکن این سرزمینم.

    حرفها ی شما بسیار موشكافانه و دقیق ،به عفونتهای درونی ما اشاره میکند. راستش من تا حالا از این دید بهش نگاه نکرده بودم ،ولی کاملاً با شما دوست عزیز موافقم، که اگر خودمون تغییررا شروع کنیم و همه ان افکار و اتفاقات بد گذشته را فراموش کنيم ودروازه گذشته را  و در اکنون را باز کنیم ، روح الهی را که خداوند در وجود مابه زیبایی قرار داده ،ازاد ميشود و ما میتوانیم به هر زیبایی که بخواهیم برسیم.

    خیلی زیبا از وجود عفونت و شفای مابعد با ارتباط با خدا نوشته اید. اینقدر برای من جذاب بود ،که انگار کتاب باارزشی را خواندم و به اتمام رساندم.

    همه چيز در درون ماست وما همه به دنبال خوشبختی و ارامش در دنیای اطرفمان میگردیم. وقتی خودمون حوصله خودمون را نداریم، ازهمسر ، فزرندان و والدین و جامعه گله میکنیم، که شما ها من را دوست ندارید ،در صورتیکه خودمون در ابتدا خودمون را کشته ایم و اصلا برای خودمون ارزشی قائل نشده ایم.

    واقعاً اگاهی در این سایت در کنار دوستان فهميده ای مثل شما ،برای من از هر کار دیگری باارزشتر و لذت بخش تر است. سپاسگزارم از شما و استاد گرامی. 😆

    روز یک شنبه 23 خرداد ماه سال 1400 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار من میتوانم
     1400/03/24 02:00
     مدت عضویت: 1519 روز
     امتیاز کاربر: 8713 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
     همیاری
     محتوای دیدگاه: 172 کلمه

     سلام لاله عزیز دوست هم مسیرم.

     وقتی ایمیل پاسخ شما به نظر من دریافت کردم دوباره کامنت خودم را خواندم و گفتم وااای من خیلی وقت بود به این دوتا خاطره و ترسی که نوشتم اصلا فکر نکردم..حتی دیگه منفی باف هم به یاد من نمیاره..و اینجا بود که تاثیر ادامه دادن رو متوجه شدم.

     ادامه دادن ، رمزی که معجزه میکنه ..

     من اصلاخبر نداشتم همچین تغییری در من اتفاق افتاده و با دوباره مرور کردن نوشته ام متوجه این تغییر شدم.پس هیچ وقت نباید بگیم که چرا روی من تاثیر نداره ..بلکه باید برگردیم عقب و ببینیم که امروز ما با گذشته ی خودش چه تفاوتی داره..

     خیلی ممنونم که به متن من پاسخ نوشتین..باعث شد برگردم و خیلی چیزها و تغییرات برای من مرور بشه.

     خداروشکر که اینجا و همدیگر رو داریم تا فقط از خواسته ها و خوبی ها حرف بزنیم ..جایی که همه حرف همدیگر رو میفهمیم و درک میکنیم و البته در سرزمین متناسب ها هم زبان هستیم و احساس های خوب مان را باهم به اشتراک میگذاریم.

     موفق باشید دوست خوبم

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 10 از 2 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      آواتار Laleh
      1400/03/24 05:43
      مدت عضویت: 1348 روز
      امتیاز کاربر: 18177 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
      محتوای دیدگاه: 37 کلمه

      سپاسگزارم ازاین همه لطف و مهربانی شما. منهم مفتخرم از اینکه نوشته های بی نظیر شما را دنبال کنم. این فضای مجازی تنها فضای سالم و صمیمی است که در عمرم دیده ام.

      ممنون ازشما و همچنین استاد.

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار emangholi azade
   1399/10/12 13:21
   مدت عضویت: 1679 روز
   امتیاز کاربر: 1420 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 204 کلمه

   به نام خدا سلام
   مدتها تو این افکار بودم که چرا رشته بهتری انتخاب نکردم تابتونم تودانشگاه موفق باشم وبتونم شغل مناسبی داشته باشم من که این همه هوش واستعداد داشتم ،چرا توانتخاب همسر دقت نکردم که الان باید حسرت خوشبختی دیگران رو بخورم ،چرا زودتر بچه دار نشدم که بتونم دومی رو هم داشته باشم چرا گذاشتم که اینقدر چاق بشم که حالا دائم درحال رژیم وورزش باشم وعذاب بکشم ولی از وقتی عزم تغییر کردم واز خدا درخواست آرامش کردم خداوند منو به این مسیر هدایت کرد منی که فقط برای لاغر شدن به اینجا آمدم ولی بعد از آشنایی گفتم خدا یا شکرت که بخاطر لاغر شدن منو به این راه هدایت کردی پس حتما چاقی هم دلیلی بوده که من به واسطه اون به این راه هدایت بشم پس خدارو شکر میکنم که به من هدیه لاغری روداده واگر شغل ندارم عوضش میتونم وقت بیشتری برای همسر وفرزندم بزارم وفقط به خوبیهای همسرم توجه کردم وخدا روبه خاطر خوبیهاش شکر کردم ودیدم که روز به روز همسرم بهتر ازقبل شد یا دید من نسبت به اون عوض شد والان از روابط خوبم با همسرم خدا روشکر میکنم وخوشحالم که دراین مسیر هستم ومیتونم هرروز موفقیتهای بهتری به دست بیارم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار khandan614
   1399/09/09 00:20
   مدت عضویت: 1517 روز
   امتیاز کاربر: 20185 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 204 کلمه

   به نام خدای مهربان ، سلام ، من همیشه عاشق پیشرفت بودم و دوست داشتم آدم قوی و دانایی باشم و از روزی که خدای واقعی را شناختم بسیار مشتاق شدم که به بهترین شکلی که خدا گفته تغییر کنم و مخزن افکارم را پر از چیزهای مثبت کردم چه در مورد خودم چه در مورد دیگران ، تو مخزنم جایی برای کینه ، خشم ، حسادت ، غیبت ، فقر ، باقی نزاشتم و با خدا دوست شدم و برای هر کاری با خدا مشورت میکنم تو این راه خیلی کم دچار اشتباه شدم چون خدا بهم کمک میکرد برای همین خودمو سرزنش نمیکردم و سعی میکردم زیاد ناراحت نشم و زود حالمو خوب میکردم الان برای من هر روز عیدو شادیه ، مدتهاس که دیگه نگران چیزی نیستم و به شیطان و افکار منفی اجازه خودنمایی نمیدم و خیلی سعی میکنم روی ذهنم کنترل داشته باشم که یک حرف یا فکر نادرست واردش نشه ، دوست دارم افکارم خالص باشه تا بتونم به خدا نزدیک بشم و از بینهایت نعمتهاش استفاده کنم و همیشه تو مسیر خوشبختی حرکت کنم ، خدایا شکرت که همیشه منو هدایت و حمایت میکنی چون هر چه که از تو به من برسه همه خیرو خوبیست

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ghazalgolipur
   1399/09/05 04:58
   مدت عضویت: 1411 روز
   امتیاز کاربر: 3396 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 375 کلمه

   افکار منفی رو رها
   از منفی ها جدا شو
   مخزنت رو از منفی ها خالی کن
   به منفی ها توجه نکن
   منفی هارو دور بریز
   افکار منفی رو پاک کت
   به منفی فکر نکن
   منفی حرف نزن
   منفی هارو نگاه نکن گوش نکن
   بیشتری جمله هایی که در طی این چند روز ذهن من رو درگبر کرده و مرور میشه هستن!
   ایمان داشته باش به خدا
   نگران هیچ چیز نباش
   به خدا بسپار
   پشتواته تو خدای توست
   در راه صحبح قرار داری
   خوشحال باش به هرجی که میخوای میرسی
   خدا تورو دوست داره
   ******
   من در راه صحیح قرار دارم و هرورم این راه برای من روشن تر و روشن تر میشه
   تنها کاری که باید بکنم جدا شدن از منفی ها تو هر زمینه ای هست !
   تنها راه تغییر من جدا شدن از متفی هاست
   تنها راه رسیدن به خواسته هام رها کردن پاک کردن منفی هاست!
   منفی در ذهن ، رفتار کلام، نگاه ، گوش
   کینه ، حسادت غیبت خشم ، ناانیدی ، نگرانی ، بی ایمانی ،ترس ناراحتی و هرچیزی که ریشه منفی دارند رو باید رها کنم !نبابد توجه کنم نباید فکر کنم نباید نگاه کنم نباید گوش کنم نباید دامن بزنم
   مدتیه در مورد انجام یه کاری که هنوز موفق نشدم انجامش بدم فکر میکنم هروز خودم رو سرزنش میکنم که چرا انجام ننیدی چرا نمیتونی ؟چرا حرکت نمیکنی ؟بی عرضه!خنگ
   و مدت هاست خودم رو سرزنش مبکنم اما امروز فهمیدم که کارم اشتباهه و باید از این به بعد شکر کنم خدارو که کمکم میکنه اون کارو به راحتی انجام بدم♡

   فهمیدم باید از خود خدا سوال کنم که چه کمکی به من میکنه تا بتونم کارم رو انجام بدم؟♡
   و به خودش بسپارم و رها شم از هرچی منفی !
   ریشه همه منفی ها خانوم دروغگوعه!
   چند روزی که افکار منفی رو مینوشتم تهش مبنوشتم فرستنده خانوم دروغگو!
   تمام منفی ها اشتباهه
   تمام منفی ها دروغه
   تمام منفی ها مخربه
   تمام منفی ها خواست شیطانه
   ولی من بنده خدام
   من خالی میکنم خودن رو از هر منفی
   من بنده خدام و الگوی من خدای منه ♡
   من نگران نیستم و من شاد وارمم و خوشحال و راضی و سپاس گذار خدایی هستم که وجودم از اوست

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faribab313
   1399/09/03 23:59
   مدت عضویت: 1450 روز
   امتیاز کاربر: 2943 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 83 کلمه

   سلام
   خدارشکر میکنم ک تو این دوره شرکت کردم.
   بهار من شروع شده و هروز من عید و بهار شده هروز احساس تازه ای دارم هروز خوشحال ترم هروز بهتر مخزن من دیگه هروز پر انرزی مثبت شده و کمتر نگران و ناراحت میشم خدای من مچکرم انقد خدشبخت هستم.
   راه موفقیت بروی من باز شده. گذشته غیر ازینکه دوباره تکرار بشه هیچ چیزی نداره. اشتباهات رو باید کنار گزاشت ینی بل کل پاک کزد دکمه دیلیت رو زد و کامل فراموش کرد.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار maryam1398rahimi
   1399/08/09 21:12
   مدت عضویت: 1506 روز
   امتیاز کاربر: 10834 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 343 کلمه

   به نام خدا
   تغيير زندگي
   از وقتي وارد اين دوره شدم و ياد گرفتم از منفي بافم دوري كنم خيلي شاد و خوشحال هستم و نگاهم به زندكي تغيير كرده 🙏🏻
   .هر روز تمرين ميكردم وگاهي شايد تا يك روز هم حالم بد بود بخاطر اون حرفاي منفي و هر روز كه بتونم كمي از اون فكرهاي منفي از خودم دور كنم به خودم افرين ميكم و خوشحال ميشم به اين تغييرات كوجيك 👏🏻
   وكم كم ميتونم فكرهاي منفي رو كمرنگش كنم
   توي اين هفته كه گذشت از دست جاريم عصبي بودم بخاطر رفتاري كه ازش ديدم و داشتم در موردش با خواهر همسرم صحبت ميكردم كه جرا اينحوري در موردم گفته يك روز بخاطر رفتارش خالم بد بود
   بعد كه به خودم اومدم و گفتم من نبايد در مورد چيزاي منفي نه حرف بزنم و نه فكر بكنم
   دارم با اين كارا سم به بدن خودم وارد ميكنم و دارم به خودم ضربه ميزنم
   و با گوش دادن به فايل هاي تغيير زندگي به خودم اومدم و اون فكر منفي رو رها كردم و سپردم به خدا
   و گفتم خداوند خودش همه چی رو درست میکنه و الان راحت راحت شدم خوشحالم که ادامه ندادم 🙏🏻
   و بیشتر از یک روز اون فکر دوام نیاورد اگه قیلا بود روزها هفته ها ماه ها ادامه میدادم و در موردش فکر میکردم و صحبت میکردم
   خدایا شکر که در این مسیر زیبا هستم و با تغییرات کوچیک میتونم تغییراتی بزرگی رو در زندگیم به وجود بیارم
   سپاسگزارم از خداوند و مطمینم روز به روز افکار مثبتم پررنگ تر میشه
   و‌چند روزه اگه با کسی تلفنی صحبت میکنم نمیزارم طرف غیبت کنه سریع حرف و عوض میکنم و اکه بازم بفهمم متوجه نمیشه بازم داره ادامه میده بهش میگم
   که ادم هر جه در مورد چیزای که دوست نداره صحبت کنه بیشتر حالش بد میشه بیشتر به سمت اون جیز ی که دوست نداره کشیده میشه
   این یک قانونه
   و طرف اونوقته که دیگه ادامه نمیده
   خوشحالم که تغییر کردم و نمیزارم غیبت بشنوم
   خدایا شکرش بخاطر این تغییرات کوچیک سپاسگزارم 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
   ممنونم خدا جونم 😘🥰😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا رضاخانی
   1399/05/08 08:43
   مدت عضویت: 1691 روز
   امتیاز کاربر: 16189 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 177 کلمه

   استاد دقیقا همین است من سال ها به خاطر اشتباهات گذشته غصه خوردم وروز به روز مسائلی از جنس همون اشتباهات در زندگیم تکرار میشد استاد از همین امروز دیگه به هیچ عنوان نمیخوام به اشتباهات گذشته فک کنم و بگم چرا من
   مطمینا در تمام اون اشتباهات حکمتی بوده وخدا میخواد خیلی شرایط بهاری رو برای زندگی و کارم فراهم کنه.من از همین امروز میخوام مراقب ورودی های مخزن وجودم باشم و با تمام تلاش جا برای تجربه های شیرین زیبا و روشن در مخزن خودم باز کنم.
   دیگر ناراحتی غم غصه احساس شکست ،تهمت حسرت احساس ناامیدی کینه توزی بدجنسی بداخلاقی فریاد هیچ جایی در زندگی من ندارد از امروز فقط حس خوبی خوشحالی شادی حال خوب بخشش امید به زندگی آرامش مهربانی خوش اخلاقی ،خنده عشق دوست داشتن مهر ورزیدن سلامتی تندرستی تناسب اندام تناسب ذهنی و تمام چیزهای قشنگ دنیا تنها ورودی های ذهن من هستند تا لحظه ای که نفس میکشم در این مسیر قشنگ میمونم.
   😍استاد شما نجات دهنده ی زندگی من و روح من و جسم من هستید از شما بسیار بسیار سپاسگزارم😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1399/03/09 05:02
   مدت عضویت: 1692 روز
   امتیاز کاربر: 14755 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 134 کلمه

   هر چی از خدا به ما می رسه همه خیر و خوبیه !
   این سرزنش کردنها همیشه با من بوده چرا اینطوری گفتم کاشکی اونجوری که نتیجه آشم معلوم شده که آخرش من آدم بی عرضه ای بودم و ضعیف دیگه باید سعی کنم که هر اشتباهی کردم خودمو سرزنش نکنم تمرین کنم رها کنم اشتباه تمام دیگه حرف زدن ممنوع!
   به دنبال راه موفقیت باشم به جاش که پر از نشانه های خداوند باشه
   باید شکسته رو رها کنیم و دنبال دلیلش نباشیم فقط از خداوند سپاسگزاری کنیم که به جاش چه چیزهای خوبی برامون در نظر گرفته!
   باید هر روز فکرهای منفی و از خودمون دور کنیم با تمرین کردن اطلاعات خوب بدیم به ذهنمون که ما رو به مسیرهای خوب راهنمایی کنه
   مشکلات و نگرانی ها رو به خدا بسپاریم و آماده دریافت نعمتهای الهی باشیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طوبی حاج احمدی
   1399/03/03 13:41
   مدت عضویت: 1667 روز
   امتیاز کاربر: 3344 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 125 کلمه

   سلام وقت بخیر
   استاد خسته نباشید واقعا عالیه این فایل
   خدارا شکر این فرصت پیدا شد ک درسهای عالی شما رابشنویم وب ان عمل کنیم ک باعث خوشبختی هر انسانی ست ک وب کار ببندد
   استاد خیلی فکر کردم وب این نتیجه رسیدم ک کاملا حق با شماست ومن متاسفانه همیشه درگیر چرا ها بودم وتمام سالهای زندگی از خودم وعمل کردخودم راضی نبودم ودرون هر اشتباهی گیر افتادم وروزهای قشنگ عمرم را ب هدر دادم
   اما از امروز روی افکارم کار میکنم ویک نفس راحت میکشم وبا یک بسم‌الله شروع میکنم وخودم را میبخشم ورها میشوم وب دستان خدای مهربانم می سپارم
   وبسیار خوشحال وسپاسگذارم اول از خداوند بزرگ وبعد از شما استاد مهربانم
   درپناه خداوند باشید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faridehhasani5455
   1399/02/29 13:06
   مدت عضویت: 1598 روز
   امتیاز کاربر: 23378 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 163 کلمه

   روز۸۴تکرار
   سلام و وقت بخیر
   با شنیدن این فایل بازم برام مرور شد که برای کاشت بذر های جدید اول باید زمینو شخم بزنیم تا زمینمون حاصلخیز بشه ،زمینی که پر از علف های هرز و کرمه جایی واسه رویش بذر جدید نداره ،وقتی ذهن من پر باشه از کینه وخشم وعصبانیت و ناراحتی ،چطور امکان داره بتونم آرامش وشادی وثروت وباورهای جدید تناسب اندام رو وارد ذهنم کنم،فنجونم پره،باید فنجونمو خالی کنم ،باید افکار وبرنامه های جدیدو دانلود کنم تو ذهنم وانقدر تکرارشون کنم تا در وجودم نهادینه بشه،همین فایل گوش دادن،نوشتن؛خوندن نظرات دوستان؛در موردش حرف زدن ،باعث میشه آروم آروم بره تو عمق ضمیرناخوداگاهم وبعد تو زندگیم نمایان میشه بصورت اتفاقات خوب،تناسب اندام،ثروت؛شادی واگر تمرین کنم این نتایج بصورت خود به خود وارد زندگیم‌میشه پس نیاز به شنیدن دارم بقول یکی از اساتیدم ؛باید گوش وچشماتونو بذارید تو دیدن وشنیدن های خوب خیس بخوره ،و الان دقیقا من دارم گوش وچشمامو میذارم در معرض رسیدن به خواسته هام
   ممنونم استاد از فایل عالیتون

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1398/11/10 07:22
   مدت عضویت: 1692 روز
   امتیاز کاربر: 14755 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 107 کلمه

   گاهی وقتا یا بیشتر وقتا این سؤال‌ها میاد تو ذهن ادم! و جوابش هم که به قول شما معلومه !
   نمی دونم چیکار کنم بعضی وقتا مثلا اینکه تا کسی می خواد غیبت کنه من یه وقتا حرف و عوض می خوام بکنم دنبالش و نگیرم ولی نمی دونم
   همه این ناخالصیها و باید از ذهنمون جدا کنیم تا جا باشه برای افکار مثبت و در نتیجه آرامش !
   تا شیطون میاد من همش می گم من به خدا ایمان دارم و می دونم خدا کمک می کنه منو تا به بهترینها برسم انشالله!
   ذره ذره باید این افکار خالی بشه همش فکر می کنم راجع به این ها

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahla mahmoudi
   1398/11/08 09:52
   مدت عضویت: 1691 روز
   امتیاز کاربر: 21147 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 85 کلمه

   سلام استاد عزیز و دوستان خوبم
   خیلی از شنیدن این فایل لذت بردم هر بار که به آن گوش میکنم آنرا بهتر درک میکنم و انگیزه بیشتری پیدا میکنم که آنرا در زندگی ام به اجرا بگذارم ???
   من مطمئن هستم که نتیجه عالی از به اجرا گذاشتن این اطلاعات باارزش خواهم گرفت نهایت سعی خودم را میکنم باید به یاد داشته باشم که همه چیز امکان پذیر است فقط باید باور داشت و تمرین کرد و استمرار بکار برد
   ممنونم استاد گرامی بابت آموزشهای بی نظیرتان ???

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار عشق
   1398/11/08 01:17
   مدت عضویت: 1691 روز
   امتیاز کاربر: 4187 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 151 کلمه

   روز هشتاد و چهار تکرار:
   بعد از شروع دوره یاد گرفتم بابت تصمیمات قبلی و رفتار گذشتم که باعث شد در نهایت قدم در این راه بذارم سپاسگزار باشم. همه چیز و همه کس از جمله خودم را برای رها شدن و به آزادی رسیدن ببخشم.نه خودم نه دیگران را قضاوت نکنم. به جای توجه به مشکلات کمبودها نگرانی‌ها و نواقص روی اونچه می‌خوام تمرکز کنم. من هر روز هر ساعت هر لحظه در حال تمرین اونچه یاد گرفتم و باور کردم هستم. خیلی وقت‌ها عالی عمل می‌کنم خیلی وقت‌ها هم وقتی کار از کار گذشت متوجه عملکرد غلطم میشم و برای موارد بعد خودمو بیشتر اماده می‌کنم و بسیار مواظب مخزن افکارم هستم .
   بسیار شاکرم برای دریافت این اگاهی‌ها که زندگی منو دگرگون کرده و بسیار شاکرم برای امکان تکرار و تکرار و تکرار هر انچه که باید در ناخوداگاهم نفوذ کنه تا بتونم بیشتر و بهتر ازشون بهره ببرم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 228 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 113 کلمه

   سلام و عرض تبریک مجدد به مناسبت قدم نو رسیده خدمت استاد محترم و دوستان عزیزم
   به قدری در این دوره ما به شادی رسیدیم و نوع دیگری از زندگی را با خوشحالی و موفقیت گذراندیم که شادی استاد برای ما مثل شادی یکی از نزدیکترین اقوام خودمان هست من از دیشب که در اینستا متوجه شدم خیلی خوشحال شدم و صبح با همین شادی از خواب بیدار شدم امیدوارم خداوند تمام بندگان خود را که در راه رسیدن به شادی تلاش میکنند در پناه خود نگه دارد
   این فایل رو شنیدم خیلی عالی بود و از امروز با تلاشی مضاعف در صدد کنترل گفتگوهای درونی خود که به حداقل رسیده برآیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 228 سطح ۱: کاربر مبتدی
    محتوای دیدگاه: 15 کلمه

    استاد محترم زنده و پابرجا و برقرار باشید در کنار خانواده عزیزتان خوشبخت زندگی کنید???????????

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Mahsa
   Mahsa
   1397/12/27 17:14
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   رهایی از افکار منفی و احساس بد
   محتوای دیدگاه: 20 کلمه

   استاد شما از بندگان خالص خدا هستید که اینقددددر حرف‌هاتون بکر و دلنشینه
   سخن کر دل برآیند لاجرم بر دل نشیند

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار لیلا
   لیلا
   1397/11/28 21:52
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   رهایی از افکار منفی و احساس بد
   محتوای دیدگاه: 90 کلمه

   با سلام خدمت استاد عزیز .درتصدیق صحبت های استاد باید بگم ما باید بتونیم مثل یه کودک که آرامش داره زندگی کنیم .یه بچه هبچ وقت نگران آینده نیست .توی ذهنش دائم اتفاقات بد رو مرور نمی کنه .از کسی کینه نداره .احساس بدبختی و بد شانسی نمی کنه .خودش رو راحت می بخشه با دوستش زود آشتی میکنه .کاش بتونم یه بار دیگه همه ترس ها و نگرانی ها و کلا زندگیمو بسپارم به خدا و بتونم فقط یک شب با احساس آرامش و اعتماد به خدا بخوابم

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شهرزاد صفوی
   شهرزاد صفوی
   1397/11/28 10:46
   امتیاز کاربر: 0

   نشان های دریافت شده

   رهایی از افکار منفی و احساس بد
   محتوای دیدگاه: 44 کلمه

   سلام استاد عزیز
   بینهایت سپاسگزارم از راهنمائیهای جنابعالی که تا کنون از هیچکس چنین خالصانه و واضح نشنیده ام بشما تبریک می گویم وجود نازنینی دارید که باعث زندگی جدید و امیدواری در وجود انسانها می شوید همیشه سلامت و موفق باشید.

   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم