0

بهبود کیفیت افکار (قسمت اول)

بهبود افکار
اندازه متن

همه انسانها دوست دارند زندگی بهتری داشته باشند و این میل درونی به صورت پیش فرض در وجود همه انسان ها قرار داده شده است.

برای بهبود شرایط زندگی باید کیفیت افکار خود را تغییر دهیم اما به اشتباه به دنبال بهبود امکانات و داشته های زندگی خود هستیم. به همین دلیل است که همه عمر در تلاش هستیم تا شرایط بهتری برای خود مهیا کنیم.

پیشرفت صنعت ارتباطات و همه گیر شدن استفاده از رسانه ها سبب شد تا نگاه انسان از پیرامون خود فراتر رفته و شرایط زندگی دیگر انسان ها در کشورهای مختلف را مشاهده کند.

دیدن زندگی دیگران و همچنین اطلاع از تنوع شرایط و امکانات زندگی در کشورهای مختلف سبب شد تا انسانها تمایل بیشتری برای بهبود شرایط زندگی خود داشته باشند.

با رشد و گسترش شبکه های اجتماعی فرصت مشاهده زندگی درون خانوادگی و شخصی انسانها فراهم شد و امروزه افراد به شکل گسترده ای شرایط زندگی شخصی خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.

گسترش ارتباطات باعث شدت پیدا کردن قدرت احساس در وجود انسان شده است. به این شکل که افراد در طی زندگی روزمره بسیار بیشتر از گذشته تحت تاثیر عواملی قرار می گیرند که منجر به بروز احساس در آنها می شود.

ممکن است با دیدن ویدیو یا شنیدن صدای فردی از طریق شبکه های مجازی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و احساساتی شوند که این موضوع شامل احساس شادی و همچنین احساس ناراحتی می شود.

نمایان شدن شرایط زندگی انسانها از طریق شبکه های مجازی سبب شد که افراد تصور کنند برای بهبود شرایط زندگی خود باید تلاش کنند تا مانند دیگری شوند.

فرد با دیدن شرایط زندگی دیگران در شبکه های مجازی به این نتیجه می رسد که برای داشتن زندگی بهتر یا تجربه احساس رضایت و خوشبختی باید شرایطی مشابه فلان شخص را داشته باشد والا طعم واقعی زندگی را تجربه نخواهد کرد.

اگر از استفاده کنندگان شبکه های مجازی باشید حتما این تجربه را دارید که بارها با دیدن شرایط زندگی دیگران در جنبه های مختلف این فکر و نگرش در ذهن شما مرور شده است که خوش بحال این فرد چقدر زندگی خوبی دارد و با خود فکر کرده اید که اگر این افراد زندگی می کنند پس ما چه میکنیم؟!

دیدن شرایط زندگی دیگران به شکل ناخودآگاه باعث ایجاد مقایسه خود با دیگران می شود و از آنجا که تنوع زندگی در دنیای مادی بی نهایت است به سادگی تحت تاثیر شرایط زندگی دیگران قرار گرفته و احساس بدبختی می کنید.

توجه به این نکته ضروری است که بهبود شرایط زندگی تنها به واسطه تغییر وسایل، محل سکونت یا امکانات مختلف در زندگی ایجاد نمی شود بلکه نیاز است از طریق بهبود کیفیت افکار برای بهبود شرایط زندگی اقدام کنیم.

حتما این تجربه را دارید که هر زمان وسیله نو یا جدیدی وارد زندگی تان شده است خیلی خوشحال و هیجان زده شده اید اما دو سه روز بعد آن اشتیاق و احساس هیجان فروکش کرده و داشتن آن وسیله یا شرایط برای شما عادی می شود و دیگر احساس خوشحالی یا شادی برای شما به ارمغان نمی آورد.

تصور کنید ماشین نو و مدل بالاتر خریداری کرده باشید. چند روز اول ذوق و شوق شما برای استفاده از آن و حفظ و مراقبت از ماشین جدید با اشتیاق هفته بعد یا ماه بعد قابل مقایسه نیست.

ایجاد احساس رضایت و ذوق و شوق داشتن برای زندگی به واسطه اضافه کردن وسایل جدید به زندگی یا مسافرت رفتن و … نمی تواند به شکل پیوسته و دائمی باشد بلکه فقط از طریق بهبود افکار و نگرش خود به زندگی می توانید به شکل دائمی احساس رضایت و خوشبختی را در خود ایجاد کنید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.41 از 73 رای

https://tanasobefekri.net/?p=41718
برچسب ها:
11 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار abirozeh
   1402/12/24 23:22
   مدت عضویت: 1528 روز
   امتیاز کاربر: 1164 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 83 کلمه

   با سلام ودرود خدمت استاد عزیز وهمراهان‌گرامی 

   بسیار نکته عالی رو در این مبحث اشاره کردید ..ووقتی من تمرکز رو از روی نتیجه بردارم واز مسیر لذت ببرم 

   همون قانون رهایی اتفاق میوفته ونتیجه به دنبال این تغیرات میاد به دنبال احساس خوب ..امیدواری..احساس لیاقت ..خودباوری ..عدم سرزنش خود ..ومهم اینه که چقدر دارم رو خودم وتغیراتم کار میکنم وهر روز یه قدم جلو میرم نه‌فقط به‌عقب..ومجنون از مطالب خوب سایت تناسب فکری ووقتی که استاد در این سایت میزارن 

   سپاس فراوان از شما استاد عزیز

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/09/12 09:03
   مدت عضویت: 407 روز
   امتیاز کاربر: 25440 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 551 کلمه

   سلام استاد 

   خداراشاکرم که درتاریخ 1402/08/12 توانستم این فایل به این خوبی را گوش یدهم 

   شادی و ناراحتی برمیگردد به افکاری که ما درطول روز آن را با خودمان مرور میکنیم اگر درطول روز افکار مناسب داشته باشیم به گذشته فکر نکنیم – به آینده که معلوم نیست چه اتفاقی خواهد افتاد فکر نکنیم – باید سعی کنیم درطول روز به بهبود کیفیت افکارمان فقط فکر کنیم تا حس و حال خوب داشته باشیم و شوق انگیزه برای ادامه همه کارها داشته باشیم و هرروز درزمان حال و با فکر مثبت و با امید به زندگی بهتر روز را سپری کنیم .. اگر ما دربهترین شرایط زندگی باشیم -بهترین خانه – بهترین ماشین – بالاترین درآمد – ولی افکار و فکر ناراحتی داشته باشیم از تمام این نعمتها لذت کافی نخواهیم برد چون آرامش فکری و ذهنی نداریم و شاید لحظه ای از به دست آوردن چیزی خوشحال باشیم ولی فکر منفی آن لحظات را برای ما ناخوشایند خواهد کرد 

   چون وقتی افکار خوب و مثبتی داشته باشیم درتمام جوانب زندگی تاثیر بسزایی خواهد داشت مثلا در ذهنت درمورد دیگران با توصحبت میشود اصلا زندگی دیگران – کار دیگران ربطی به من ندارد که ذهنم را مشغول میکنم و دربعضی از لحظات از به یاد آوردن خاطرات گذشته حالم بد میشودو این کار اشتباه است .

    استاد یکی از چیزهایی که من فکر میکنم باید درخیلی از افراد اصلاح شود 1- قضاوت نکردن دیگران 2- کم توقعی است چون این 2 چیز اگر از ذهنت پاک شود خیلی از ناراحتیها را ازذهن پاک میکندو مخزن ذهن از افکار منفی خالی شده و جایی برای افکار مثبت خالی خواهد شد  . مثلا فلانی کاری را انجام داده به من نگفته وقتی آن را این جور قضاوت کنیم بله پنهان کاره ،نمیخواهد من بفهمم ،حالا فکر کرده من دلم بنده، منم دیگه چیزی بهش نمیگم ، آدم حسود  وخیلی از قضاوتهای دیگر و توقع نداشتن ناراحت بشوم که چرا به دیگران گفته به من نگفته ، به من چه دلش نمیخواد کسی بفهمه این یک موضوع شخصی است و توقع نکنم وقتی این 2 خصلت را یاد بگیریم و تمرین کنیم که  کم کم درذهن خود کمرنگ کنیم چقدر افکار ما درزندگی بهبود پیدا میکند و چه تاثیرات مثبتی درزندگی و کیفیت زندگی ما دارد و چه نعمتهای فراوانی با توجه کردن به موضوعات مثبت دردنیا به سمت ما خواهد آمد 

   ما نباید وقتی تمرینی را انجام میدهیم زمان بگذاریم که بله تا یک هفته و تا حداکثر یکماه باید آن اتفاق درزندگی ما بوجود بیاید و اگر نیافتاد بگوییم این کارها فایده ندارد و با عجله کردن از نتیجه دادن کار جلوگیری کنیم .بلکه باید یاد بگیریم بگوییم من تمرینات را انجام میدهم فقط برای اینکه کیفیت افکار و ذهن من بهبود یابد و هرروز پیشرفت کنم چون وقتی ما افکار بهتری داشته باشیم احساس بهتری داریم ووقتی احساس خوب تبدیل به افکار خوب شود و درنتیجه افکار خوب تبدیل به کارهاو اتفاقات خوب درزندگی ما خواهد شد و خود را گول نزنیم و منتظر اتفاقات بهتر دززندگی نباشیم وقتی افکار منفی داریم مثل لاغری باید عجله نکنیم و با انجام دادن تمرینات کیفیت افکار خود را بهبود دهیم تا در عمل و رفتار ما تغییرات مشاهده شود ودرنهایت درجسم ما نمایش داده شود و 

   سعی کنیم درزندگی تمرکز خود را از روی موضوعات خاص برای بدست آوردن چیز خاص برداریم تا به بهبودو کیفیت افکار مناسب برسیم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Darya_sy
   1402/08/14 21:29
   مدت عضویت: 1594 روز
   امتیاز کاربر: 750 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 325 کلمه

   سلام خدمت همگی و استاد عزیز

   واقعا چقدر به موقع با این فایل آشنا شدم و با اشتیاق نگاه کردم 

   در دنیای امروز که در شبکه های مجازی کلی مطالب زرد پر شده و همه از رسیدن به موفقیت و خوشبختی و یا لاغری در چند هفته میگن که به قول استاد بیشتر جنبه تجاری داره که واقعا درست هم میگن و تعداد کسایی که فقط قسمت خوب زندگی شونو با سانسور و بعضا با کمی اقرار به رخ بقیه میکشن و تاکید دارن که چنین لایف استایلی فقط درست هست و هر کس لایف استایل ش این شکلی نباشه یعنی خوشبخت نیست واقعا کنترل کیفیت افکار و مقایسه نکردن یک مهارت بسیار مهم در زندگی مون هست 

   وقتی که در اوج اشتیاق گوش دادن فایل های دوره تناسب فکری بودم و حس حالم خیلی خوب بود و خبری از افکار منفی نبود درحالی که من فقط هدفم تناسب اندام و فکری بود و بعد بقیه چیز ها یکدفعه کار برایم پیدا شد و تغییرات خوبی در زندگیم ایجاد شد درحالی که من فقط هر روز در رابطه با لاغری میثاق نامه میگفتم و فقط تجسم لاغری میکردم و اونجا بود که بهم ثابت شد مهم این هست که حال دلمون و افکار مون چه چیزیه و چقدر مثبت فکر می‌کنیم و بعد خود جهان هستی و خداوند بهترین هارو برات رقم میزنه یه جوری به زبان ساده و یا توصیفی قابل درک برای خودم اینجوری میگم که انگار خداوند و کائنات یا هرچیز دیگه ای که عقاید هر فرد متفاوته اینجوریه که نتیجه و کادوی افکار  مثبت و حس و حال خوب رسیدن به آرزو ها و چیزهایی که نیازشون داری هست 

   از اون روز این  مسئله ای که دوره تناسب فکری فقط برای لاغری نیست یقین اوردم و عجله برای لاغری هم کم تر شد و بیشتر برای حس و حال خوب دوره رو گوش و انجام میدم میدونم که با خودش چیزهای خوبی از جمله لاغری و پول و غیره میاره نیازی به زمان گذاری نیست 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 40250 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 317 کلمه

   با نام و یاد پرودگار مهربانم 

   سلام استاد عزیز و دوستان هم مسیر 

   /فایل بهبود افکار ۱ /

   فایل رو یه بار تصویری و یه بار هم صوتی شنیدم و منتظر ادامه ش هستم ، چون خیلی خوبه در این زمینه بشنویم ، چون همه ی انسانها در این زمینه مشکل دارند،در واقع اگر ما بتونیم افکارمون رو کنترل کنیم ، افکار مثبت فقط داشته باشیم ، زندگیمون متحول میشه و همه لحظاتمون حالمون خوب و زندگیمون عالی خواهد شد .

   شکر خدا از وقتی در این مسیر هستم به هیچ وجه به فکر گرفتن رژیم یا هر روشی و یا ورزش برای لاغری نبودم و تنها راه صحیح و موثر رو تناسب ذهنی میدونم .

   اتفاقا دیدم که افراد زیادی با ذوق و شوق دارند مسیر ۱۰۰ گام رو استفاده میکنند پس دلیلش اینه استاد کلی وقت گذاشتن و تغییرات بسیار مثبتی در این دوره ایجاد کردند ، سپاسگذارم استاد .

   من خودم با اینکه چندین دوره خریدم و بعضی هاشون رو دارم تکرار میکنم اما وقت بشه  حتما دوره ی ۱۰۰گام رو هم گوش میدم چون مطمئنم مطالب بی نظیر و آگاهی های نابی در اون کسب میکنم .

   من از وقتی وارد سایت شدم و واقعا بهش ایمان دارم ، با تغییرات خودم ، متوجه تغییرات اطرافیانم شدم ، چون من نگرش مثبتی دارم ، اونها هم شادتر از قبل هستند و کیفیت زندگیمون هر روز بهتر میشه ،دیگه چی می خوایم از زندگی .وقتی من افکارم ، نگرشم ، آگاهی های داخل ذهنم ، رفتارهام و عادت هام تغییر میکنه پس ۱۰۰درصد لاغر هم میشم چون شخصیت من داره عوض میشه .

   من دارم به جهان اعلام میکنم که هر چیزی که خوبه،هر چیزی که مثبت هست توجه من رو جلب کرده ، پس جهان همین ها رو برام گسترش میده ،جهان ،کائنات ، خداوند ،سلامتی ، شادی ، تناسب و خوشبختی رو در زندگی من بیشتر میکنه و من رو به سمت بهترین ها میبره .

   الهی آمین 

   استاد گرامیم سپاسگذارم  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1402/08/12 09:11
   مدت عضویت: 1710 روز
   امتیاز کاربر: 11421 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 464 کلمه

   اولین کاری که برای بهبود زندگیم کردم این بود که این دوره رو تهیه کردم چون حرفهاش واقعا از جنسی متفاوت بود 

   بوی بهبود ز اوضاع جهان میشنوم

   بعد به صورتی ارام ارام همه چیز تغیبر کرد

   نمیخوام در مورد لاغری بنویسم میخوام از تغییراتم بگم

   اول از همه شخصیتم تغییر کرد از منی که سیر نمیشدم به منی که سیر میشد تغییر کرد

   از من همه چیزخوار به من میل ندارم تغییر کرد

   بعد کم کم برای گوش کردن فایلها سحر خیز شدم و ساعت ۴ صبح از خواب میپریدم و سحرخیزی توم موند البته نه به اون شدت روزهای اول خوب چون بهش نیازی هم نبود

   بعد کم کم با رها کردن موجی از افکار منفی تغییرات مالی شروع شد 

   بزرگترین تغییر توی من این بود که من از اول صبح غر میزدم موقع نظافت خونه موقع بردن بچه هام به مدرسه وقتی مهمان میومد همیشه یه صدایی درونم داشت به تمام این جریانات عادی زندگی از اعماق وجودم نق میزد و حرص میخورد و خدا رو شکر اون صدا قطع شد و شکرگزاری و دیدن موهبتهای الهی جاش رو گرفت فکر میکنم بزرگترین تغییر همین باشه صبح ها از هوای خنک لذت میبرم از بارانی که دیشب باریده از گزاشتن دخترم تو مدرسه از انجام کارهای معمولی خونه از خوردن یک چای از خریدن چند شاخه گل و گزاشتنش روی میز نهار خوری به همون اندازه لذت میبرم که از رفتن به رستوران و فروشگاه و خرید و مسافرت 

   دیگه برای لذت بردن از زندگی لازم نیست برای من اتفاق خاصی بیفته چه بسا که تمام لحظه هام هم شده پر از خرید و مسافرت و اتفاقهای خوب

   تغییرات من به حدی شده که وقتی میرم بیرون نگاهم به مواد غذایی نیست شاید به سبزیجات ها و میوه ها گاهی بر حسب نیاز بیوفته ولی کلا سبک خریدم عوض شده

   وقتی توی خونم موقع خوردن چای یک گاز کوچک از یک شکلات کوچک رو میخورم این تغییر برای من گلدن تغییر الان که دارم در موردش مینویسم بهش توجه میکنم کلا خیلی برام عادی شده

   تغییرات به قدری برای من زیادن که تا شب باید در موردش بنویسم

   کلاس زبان ثبت نام کردم و مشتاقانه در حال زبان اموزیم

   در رفتارم با دیگران کم توقع تر و ارام تر شدم

   اتفاقات اطراف مثل گذشته برام اهمیت نداره

   دیگه خودم رو غرق در مشکلات بقیه نمی کنم چیزی که من اسمش رو حس بشر دوستانه میزاشتم فقط نوعی فضولی بود بیستر سرم تو زندگی خودم البته بیشتر هم به دیگران کمک میکنم

   روابط اجتماعیم در سطح بالاتری رفته من اجتماعیم تغییرات زیادی کرده در حین پیدا کردن انسانهای هم فرکانس دلیلی نمیبینم با هر کسی مراوده داشته باشم و خیلی سریع و شتابزده برای دوستیها اقدام نمیکنم

   با کسی در مورد اعتقادات شخصیم صحبت نمیکنم چون دوست ندارم وقتم رو به گزراندن اختلاف نظرها بگزرانم 

   و تغییر جدید و مهمتر اینکه دیگه به جز کارهای ضروری گوشی موبایل رو دست نمیگیرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 0
    محتوای دیدگاه: 14 کلمه

    یک سوال شما چطور نسبت به اطرافیان کم توقع شدید و رفتارشون مهم نیست 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار منیره.ف
     1402/08/23 22:25
     مدت عضویت: 1710 روز
     امتیاز کاربر: 11421 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     همیاری
     محتوای دیدگاه: 858 کلمه

     سلام هلما جان اوایل از طرف خانوادم خودم هم خیلی متوقع میشدم یک حدیث از امام کاظم علیه السلام فکر کنم که فرمودند انسان پرتوقع ناکام است ولی خوب همیشه دانستن کافی نیست من با اینکه این حدیث رو میدونستم ولی تو عمل متاسفانه نمیتونستم به کار ببرم و یه روز تصمیم گرفتم که به این حدیث عمل کنم اونروز برادرم و خواهرم با هم رفته بودن مسافرت و به من هم هیچی نگفته بودن اولش از درون فرو ریختم ولی تو یه لحظه با خودم گفتم انسان پر توقع ناکامه من زندگی خودم رو داشتم نمیتونستم برای تمام روزها و لحظه هایی که اونها تو سفر خوشن من عذاب بکشم و بعد اون دیگه هیچ وقت توقع نکردم و همیشه به خوبیهاشون و محبتهاشون فکر میکردم بعد ها فهمیدم علت سفرشون چی بوده و اصلا نمیشد من رو ببرن از طرف خانواده همسرم هم الی ماشاالله مخصوصا وقتی اضافه وزن بالایی داشتم هم از درون خودم رو میخوردم هم خدا نکنه که حرفی میشنیدم یا عملی میدیدم دیگه نابود میشدم وقتی تو دوره شرکت کردم اول اینکه انقدر سرم گرم فال گوش کردن بود که فرصتی برای نجواهای منفی ذهن رو نداشتم بعد تناسب ایجاد شد به قدری شاد بودم که هیچ چیز نمیتونست من رو ناراحت کنه یادمه خواهرم بعد سالها بچه دار شده بود ک یه اتفاق بد تو خانوادمون افتاده بود همه خیلی ناراحت بودیم ولی اون به اون شدت ناراحت نبود تازه میگفت باید خدا رو شکر کنیم که بدتر از این نشد بعدها اعتراف کرد اونروزها انقدر خوشحال بوده که هیچ چیز نمیتونسته ناراحتش کنه

     من هم یه همچین حالتی داشتم انقدر تناسب شادم کرده بود که محال بود ناشاد شم اون هم تناسبی که یک عمر ارزوش داشتم یک عمر ارزو داشتم مثل ادمهای لاغر بدون رژیم و ورزش لاغر شم که شدم 

     (البته اعتراف میکنم هنوز به ایده الم نرسیدم ولی لاغری تو دستامه فقط کافی دکمش رو بزنم همه چیز دست خودمه من هم چاق شدن  رو بلدم و هم لاغر شدن رو یاد گرفتم خوب هم یاد گرفتم دیگه نمیتونی به عادتهای قبل به طور کامل برگردی ولی گاهی میان سراغت)

     داشتم میگفتم شاد بودن از تناسب نمیزاشت زیاد از چیزی ناراحت شم کم کم از لحاظ مالی هم تغییرات واضحی برام اتفاق افتاد نمیخوام بگم ادمها رو از بالا میدیدم اصلا امروزه من در متواضع ترین حالت خودم نسبت به تمام زمانهایم هستم درخت هر چه پربارتر افتاده تر ولی در سطحی قرار گرفتم که مثلا اگر فلانی من رو تو مهمانیش دعوت نمیکرد توقم نمیشد اون در سطح من نبود که بخوام بهش فکر کنم

     کار به جایی رسید که حتی اکر گاهی همسرم دلش از خانواده خودش میگرفت من سریع بهش میگفتم تو اشتباه میکنی و مثلا داداشت خیلی خوبه چه نیازی که همسرم لحظه ای دلش بگیره یا ذهنش درگیر شه و انرژی خودش رو به جای اینکه صرف پیشرفت زندگیمون کنه هدر بده

     من اصلا وقت ندارم که از کسی دلم بگیره وقت ندارم بهش فکر کنم از صبح زود که بیدار میشم اگر فرصت کنم یک کوچولو میخوابم وگرنه که شب بیهوش میشم خرید و نظافت و پخت و پز کلاس زبان و گوش کردن فایلها نویسندگی که خیلی بهش علاقه دارم و دوره ابرنگ که به تازگی ثبت نام کردم و خیلی هم در روز قران میخوانم و مشغول حفظ سوره بقره هم به لطف خدا هستم و در هفته دو جلسه در کلاس تدبر در قران شرکت میکنم و مطالعه ازاد هم دارم به جز اینها باید هفته یک بار عموم رو که سکته کرده ببرم بیرون و هر ماه هم یک سفر دارم شما خودتون بگین من اصلا وقت دارم که از کسی دلخور شم یا توقم شه انسانهای اطراف من تغییر نکردن ولی من تغییر کردم یادم یه بار جاریم گفت به همسرم گفتم از خورشت قورمه سبزی بخور اونها مهمان ما بودن نیگا نکن به قیافش که سبزیش درشته خوشمزه شده اون به من تیکه انداخت میدونی بهش چی گفتم من بهش گفتم سبزیش رو مامانم خرد کرد گفتم مامان ریزتر کن مامانم هم گفت چی خورشت مثل حنا میشه حال ادم به هم میخوره 

     میدونی اگر الان اون زمان برگرده و اون حرفها رو بزنه فقط بهش میگم نوش جان عزیزم امیدوارم خوشت اومده باشه همین من تغییر کردم اوایل عروسیم لاغر بودم جهیزیه و زندگی خوبی داشتم و همسرم ارزوی خیلی از دخترهای فامیلشون بود من در سطحی بودم که هیچ کس نمیتونست ناراحتم کنه و حرفها تیکه ها برخوردها رو نمیشنیدم سالها بعد که چاق شده بودم و روابطم با همسرم مثل سابق نبود خونه ویلاییم رو از دست داده بودم و خانوادم با مشکلات خاصی دست و پنجه نرم میکردن تو خلوت خودم موقع ظرف شستن موقع پیاده روی میگفتم اهان حالا فهمیدم پس فلانی فلان موقع اون حرف رو زد منظورش این بود 

     باید سطح خودمون رو ببریم بالا تا توقمون نشه باید انقدر بریم بالا تا کسی دستش به ما نرسه وقتی من چاقم و یک نفر به من بگه چاقالو من رو مسخره کرده ولی وقتی من لاغرم و یه نفر به من بگه چاقالو خودش رو مسخره کرده و همه به اون میخندن نه من و من نمیفهمم که با من بوده چون من لاغرم فکر میکنم حتما با فرد چاقی بوده که پشت سر منه

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 25327 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته

   نشان های دریافت شده

   سطح مبتدی
   محتوای دیدگاه: 823 کلمه

   با سلام خدمت استاد عزیزم و دوستان گرامیم 

   استاد چند شب منم تحت تاثیر شدید شبکه های اجتماعی شدم البته اینستا 

   یه ویدیویی ساخته بودن با عنوان یارانه مخفی خودتونو گرفتین زیرش هم نوشته بودن که بگیرین تا سوخت نشده خلاصه نمیدونم چقدر واقعیت داره یا فان 

   من حول شدم بدون اینکه با کسی مشورت کنم  اون کد دستوری که گفت زدم سریع انجامش دادم بدون اینکه به همسرم بگم که کد ملیشو  برای چی میخوام خلاصه حالا که انجام دادم گفتم عه حالا چجوری باید این پول برداشت کنم من گفتم ۱۲ ملیون یه لپ تاپ برای دخترم میگیرم امسال دانشگاه گفته باید داشته باشن  خلاصه دیدم ای وای عجب کاری کردم بعد کامنتها خوندم یکی گفته بود گول نخورید باید از فروشگاهی مخصوص جنس بخرید  بعدش گفته شده بود این کارو کردید از هفته بعد یارانتون  قط میشه دیگه کار از کار گذشته بود تا حالا آنقدر احمقانه رفتار نکرده بودم اینجا به ویژگی احمق بودن خودمم پی بردم تو این اوضاع تمرینش و انجام دادم 

   حالا به همسرم گفتم بیا بریم عابر بانک ببینم چی شده اونم عصبانی شد نیومد من و دخترم رفتیم هیچ پولی به حساب نیومده بود ولی نمیدونم چقدر واقیت داره  باید صبر کنم تا یارانه بعدی ببینم چه گلی به سرم زدم   

   من خودم شخصی بودم به دخترم میگفتم مامان حرفای اینستا قبول نکن اونا بخاطر اینکه فالوئر جمع کنن بیشتر لایک بخورن خیلی ویدئو دروغ میسازن خلاصه کار احمقانه کردم اینجوری تحت تاثیر شدید قرار گرفتم اینو نگفتم ساعت نه و نیم سب بود منم میترسیدم برم عابر 

   من خیلی شبکه های مجازی دنبال نمیکنم گاهی اینستا اونم هر چیزی نمیبینم رقص بچه ها بعصی چیزها که دوستش دارم خیلی هم تو اینستا نمیمونم بعد تصمیم گرفتم دیگه تو اینستا نرم 

   خداروشکر در این چند ساله که عضو سایت هستم آنقدر آگاهی کسب کردم که چشم و هم چشمی نداشته باشم  اینجوری هم نیستم که از زندگی کسی خوشم نیاد لذتم میبرم ولی میگم مبارکش باشه حقشه بهش رسیده یا وقتی یه خانم یا آقا مسنی میبینم که راننده یه ماشین لاغری میگم آفرین به این پدربزرگ یا مادر بزرگ که آنقدر فرکانس بالایی داره که این ماشین سوار شده  حسرت نمیخورم میگم من تا حالا نخواستم که داشته باشمش بخوام میتونم بدستش بیارم همون طور که سلامتیم بدست آوردم 

   از این فایل خیلی لذت بردم چون یه کلید طلایی به من داد که نمیخواد فکر آینده باشی من خیلی سعی می‌کردم که امروز برای امروز زندگی کنم به گذشته و آینده فکر نکنم به گذشته خیلی فکر نمی‌کنم اما آینده رو یکم فکر میکنم این فایل به من یاد داد که نیازی نیست به فکر آینده باشی نه اینکه بی احتیاطی کنی نه فقط در طول روز هر کاری انجام میدی باید به این نیت باشه که من میخوام برای بهبود افکارم این کار و انجام بدم فایل گوش بدم تمرین بنویسم نکات مهم درسهام بخونم دیدگاه بخونم  و این بهترین راه که خیلی زیاد بهم انگیزه میده خیلی ذوق و شوق در من ایجاد کردم یه احساس آرامش شادی درونی دارم  من بینهایت به توان هزار از شما استاد عزیزم بخاطر تک تک فایلهایی که زحمت می‌کشید و به بهترین شکل ممکن می‌سازید من بینهایت سپاسگزارم 

   برای منکه عالی بود  سعی میکنم هر کاری انجام میدم برای بهبود افکارم باشه اینجوری در طول روز افکار بهتری دارم افکار منفی ندارم حالم خوب میشه احساسم خوب میشه انتظارم خوب میشه در نهایت نتیجه های عالی هم بدست میارم خدایا شکرت 

   من وقتی در طول روز افکار بهتری دارم اون روز بهترین روز زندگی من میشه چرا چون افکارم مثبت در نتیجه باعث میشه حالم خوب باشه وقتی حالم خوبه باعث میشه فکرهای خوبترین داشته باشم و کارهای بهتری انجام بدم و اینا باعث میشن من احساسم خوب باشه وهمه چیز بر وفق مراد منه در نتیجه من سپاسگزارتر میشم و در نهایت یه روز عالی برای خودم می‌سازم 

   من همیشه سعی میکنم که فکرهای خوب داشته باشم  چون اینو خوب یاد گرفتم که فکر خوب برای من فکرهای خوب خوبتر خوبتر عالی و اتفاقات خوب  برای من به ارمغان میاره و فکر بد شرایط بد بدتر و اتفاقات بدتر برای من رقم میزنه ولی اینجوری هم نیست که بتونم همیشه تو حال خوب باشم 

   استاد میدونید من اگر بتونم این مشکلم حل کنم شاید ۵۰ یا بیشتر درصد از مشکلاتم حل میشه که اونم اینکه چرا همسرم به دخترم بیشتر از من پول میده انگار منو اصلا اصلا اصلا نمیبینه دیگه ببخشید حالم بد میکنه نمیخوام وارد جزئیاتش بشم خیلی سعی کردم این ویژگی بپذیرم هر وقت باهاش روبه رو میشم تمرینش و انجام میدم با کلی تمرین دیگه  مثلا عصبانی شدن پرخاشگر بودن بی پول بودن بی احتیاط بودن وهر خصوصیتی که اون لحطه یادم بیاد ولی هنوز نتونستم این موصوع قلبن بپذیرم و این باعث میشه من خودم اذیت کنم نتونم از روزم از زندگیم از فرصتی که خدا امروز بهم داده لذت ببرم ولی بازم تمرینشو انجام میده تا بیخیال این موضوع بشم خوب این موضوع ریشه داره پال حد اقل ۳۰ سال پیش که هنوز ادامه داشته ولی حلش میکنم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 232 کلمه

   به نام خداوند مهربان

   سلام به استاد عزیز

   از اعماق وجودم از شما متشکرم 

   خیلی قشنگ توضیح میدین درکم خیلی بهتر شد نسبت به تمریناتم چون همیشه فکر میکنم چرا جواب نمی ده تمرینات دیروز خیلی گریه کردم خیلی خدا مو بغل کردم گفتم خدا جان خسته شدم از اینهمه تلاش کلا خسته ام تمام وجودم خسته س وقتی داشتم از پیش مشتری هام بر میگشتم توی ماشین به عابر ها هم نگاه میکردم احساس می کردم اونام خسته

   اند وبرای اونام گریه می کردم آخه مگه میشه این همه کار بکنی روی مغزت و نتیجه زیاد دیده نشه توی زندگیت ولی الان که شما توضیح دادین متوجه شدم آخه وقتی من می خوام لاغر بشم باید تداوم و استمرار داشته باشم در افکار متناسب بودنم در نگرشم نسبت به لاغری که مقداری لاغر شدم خوب پس الانمبرای تغییر زندگیم باید تداوم داشته باشم که نمود بشه در زندگیم ولی بله من استمرارم همیشه مقتعیه و باز دوباره میرم سراغ افکار منفی که مثلا الان زوار نیست مشهد الان هوا سرده کی میاد خرید الان والان و…‌کلی افکار بی خود من در آر دیکه و باخودم فکر نمی کنم اینها افکار متداوم منن که باعث میشه من عقب بیفتم بازم از تون متشکرم و نمی دونم چطور از خدای خودم تشکر کنم که سایت شما رو پیش روی من قرار داده ولی بارم در حد کوچک خودم از شما و از خدای خودم متشکرم متشکرم متشکرم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/08/10 16:30
   مدت عضویت: 489 روز
   امتیاز کاربر: 34316 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 982 کلمه

   سلام استاد وهم مسیران 

   من  وفتی  وارد سایت شدم. وفتی ۱۲ گام‌ رو تمام‌ کردم‌ وارد صدقدم‌ شودم آرام ارام. حالت روداشتم‌ حتی یی روز به دخترم‌گفتم من هرچی توسایت باشم‌زمان بزرام‌  به اون‌  نتیجه هم خیلی  زودتر میرسم  انکار تو ذهنم‌  هر ساعت  بددن درسایت مساوی بود با کم‌ کردم‌ وزنم این چه فرمولی بود که تو ذهن من بود نمیدونم‌ وفتی که اون  پیام  شما به من رسید تو دید اول خیلی. خوشحالی کرد تو افکار انکار اون معجزه که داشتم این همه ساعت توسایت هستم‌ برام‌  اتفاق  افتاد

   از فردا  اون رو ز باید برای  هر ساعت ۱ کلیو کم‌ کنم یی روزبه. خودم‌ گفتم‌ ابن چه  کاری داری انجام‌میده مگه استاد نگفته این مسیر باید به شکل طبیعی باشه  آرام شدم‌  و راه رو ازمسیر عجله جدا کردن چون دریافتم‌ اون عجله با مسیرمن خم خونی نداره اول خودش یی مانع هست که دارم با خودم حمل میکنم درنظربعدی اگه اون کنارم باسشه اصلا با این مسیر نمیشه اون باشه دوتا چیز کامل مخالف هم هستند به برخود با هم کلی مشکل به مسیرمن میده اون مثل یی ساک  که اول  برای مسافرت به همرات هست  وفتی هی  داراید با خودت میکشی از دستش  خسته میشی متوجه  میشی تو ابن‌  مسیر با وسایل این ساک اصل به کارت نمیاد  که دارای با خودت میکشی اون کنارچاده به حال خودش رهاش میکنی تازه با رها کردن‌  کلی کسب شدم افکارم. بهتر کار کرد  دستها آزاد شده بارم  سبک شده تو مسیر از هردچیزی کوچک کلی احساس خوب دارام  تازه به کیفت افکارم اضافه شده فهمیم این مسیر اگه کیفت افکار خوب باشه  تو رمان‌ خودش اون کیفت در زمان  خودش  اون نشانه موفقیت روبه خودم‌ میده  که  این  زمان  داره  میده چون‌ اون  نتیجه که سریع  زود تند رور ها کردم‌زحواسم گذاشتم  روی  یادگیری  درست و کامل  عجله رو که به شکر خدا رها  شده  دیدم‌  اون‌ دیگه در کنارم نبود که تو  گوش بگه کو چی شد پس کی میرسی خسته نشدی تا کی تواین مسیر باشی پس گواون لاغریی که دارای اینجا میگردی کی میرسی و اینها رو دیگه نبوددم گوشم  بگه خودش  کنار  جاده  جا  مونده هست  به  شکر خدا 

   هنوزهم همون دنبال یی کسی‌ هست که آو یزون  بارها اون بسه که  شاید  به  من برسه  ولی  سرعت  حرکت من زیاد هست اون  به  من دنمرسه چون این سرعت توذهنم انجام دادم اون دیگه قدرت اون کارهایی تومسیر اشتباه روتومسیر  درست نداره حالا به خیال خودش با کسی همراه بشه به من برسه ولی من که دیگه اصلا باهش کاری ندارم چون ذهنم رو متحول کردم توذهن تغییرکرده کخ هیبچ جای اون نیست من دریافت که اگه ذهنم رو بهبود ببخشدیم توزمان خودش ذهنم فزمانهای بهبود یافتی میده تو. زمان خودش از قدرتش به شکل خوب استفاده  میکنم

    وفتی همه تمرکزم بزارم‌که کی میرسم جرا موفق نمیشم جر ااون  لاغریی پوست استخوان  ندارم  چرا کم‌ وزن کم کردم  اون به بهبود ذهن قرار دادم  از هر گرم‌ کم‌  کردن وزن کلی لذت می برم کلی احساس خوب هست چون دارم با همون ذهن بهبود یافته  این لاغری رو به دست میارم  هیچ فشاری  رو روی جسم  ندارم  با شریط خودم با مقایسه خودم با خودم نه با هیج فردی حسابی  هم وزن کم‌ کردم 

    مثل  آموزش  کشورهای  دیگه  که  هر فرد  رو  فقط با خودش مقایسه  میکنن  نتیجه موفقیت خودش رو. به هش میدن ته با کل کلاسمقایسه کردن  دراین مکان هم هرفرد باید خودش روفقط باید خودش مقایسه کنه چون نوع زندگی نوع تغذیه نوع حرکت ونوع مواد غذایی هر خونه با خودنه دیگه فرق  اساسی  نوع یادگیری نوع مرور  افکارو نوع  رفتار و نوع عمل کرده  داره پس  چرا  تو. زمان کم‌ کزدن  ورن هیچ پارامتر رو درنظر نمی گیرن فقط اون نتیجه آخر تودیدشون هست 

   من حتی با خواهرم  وحتی با فرزندم‌ کلی  فرق دارام‌ هیچ  انتظاری از اون فرد ندارم که شکل من چاق بشه مثل من وزن زیاد کنه چون ما تویی خانواده بزرگ  شدیم به لاغریی که.  میسره  الکویرداری  رو عوض کرده مثل هزار نفرر باید لاغر بشم  چون  اون فرد لاعر شده  انکار من  وهر  فرد دیگه کپی هستیم که برای لاغریی هم گپی کاری کنیم و مثل  اون  فرد  لاغر بشیم من اگه وزن کم کردم‌طبق مهارت ذهن بهبودیافته عمل کردم هرچیزی رو اگه دربارش وارد کردن اون حسابی  وفت انرژی  باوره  قویی  وبا اطمینان به همراهش باشه وزن.  کم‌  کردن  به شکلی  خیلی بهتر  و سریعتر  صورت  میگیره 

   اگه من‌ نصفه نیمه  یاد. گرفتم‌ کمی هم تو  باورام شک دارم‌. اون اطمیان ندارم به اون شکل که رفتار وعمل کامل دارم‌. ندارم‌. ولی منتظر  لاغر. شدن. هم  هستم کل مسیر وکارگران روزی سوال برده 

   من گلی کاره  روی خودم  انجام  دادم  اون کاره کردم در حال حاضر داره اون کم کم به نتیجه میرسه هرکاری من انجام دادم تو ۱۰ ماه  پر بار این  زمان  داره  آرام  آرام به خودم  برکشت میکنه تو هر مسبر لاغری تو مسیر روابط تومسیر خداشناسی تو مسیر دریافت خواسته ۴۰ ساله ام

   من ده ماه دارم‌ کارمیکنم  نه ده  سال این  نتیجه برای ۱۰ ماه تو دید من بسیار پر سرعت بود و هست من برای دریافت هرکد م ازاین چندمسیر که این زمان دارم توش به لذت دست پیدا میکنم با حساب سرانگشتی باید شاید ۲ سالی رو برای هرکدوم درنظر میگرفتم که تواون شرایط فبلی من امکان داشن بهش برسم کارکرداین زمان من که خیلی سرعتش زیاد هست 

   با  ذهن بهبود یافته میشه سرعت ترمیم رو به چند برابر افزایش داد از جنس طبیعی نه غیر طبیعی من همه باید به طبیعت خودمون بازگشت کنیم پس انتظار غیر طبیعی داشتن کاری است که من نباید ازجسم داشته باشم من این‌ مسیر رو از خداوند  دارم که لطفش شامل حال شد  و من  رو به بازگشت به طبیعت  خودم  دعوت  کرده اون ارامش داشتن عجله نداشتن  انکیزیه  به خودم دادن  حس شادی  درون  شور  و شوق. وعلاقه  داشتن اطمینان به مسیر و یقین که خواهم رسید  کاری که دارم انجام‌ دمیدم  وکلی به شکل  واقعی  از مسبر دارم  لذت میبرم 

   خدا  پشت و. پنا هتون  یا حق  حق  نگه  دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/08/10 15:48
   مدت عضویت: 574 روز
   امتیاز کاربر: 15260 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 324 کلمه

   با سلام خدمت شما استاد عزیز

   هم برای بهبود کیفیت افکار خودم یک سری کارها رو و برنامه‌ریزی‌های ذهنی رو در خودم عوض کردم و آپدیت کردم،

   مثلاً انجام کارهای روزانم یک لیست برنامه‌ریزی نوشتم و جلوی اون‌ها رو تیک می‌زنم و زمانی که هر کاری رو با دقت و حوصله انجام میدم احساس بهتری دارم،

   اما قبلاً فقط به انجام دادن اون‌ها فکر می‌کردم و بعد در طول روز بیشتر وقتم رو هدر می‌دادم،

   ما الان با نوشتن این لیست و انجام اجباریش افکار خودم را بهبود بخشیدم،

   یک آپدیت دیگه و بهبود افکارم این بوده که دکور اتاقم رو عوض کردم شاید یه کار کوچیک باشه اما در فضای جدیدی احساس بهتری دارم،

   و افکاری که در گذشته در اون دکوراسیون اتاق هم داشتم رو در گذشته رها کردم و با تغییر دکوراسیون اتاقم به افکار خودم بهبود بخشیدم،

   نحوه رفتارم و افکارم رو در رابطه با خداوند جذب نعمت‌های خوب زندگیم بهبود بخشیدم و با تغییر باورهام بخش زیادی از افکار منفی خودم رو از بین بردم،

   من امروز یک برنامه‌ریزی ذهنی خوب برای بهبود کیفیت افکارم رو انجام دادم و احساس خیلی خوبی از اینکه خودم رو م به انجام این کارها می‌تونم انسان با اراده می‌دونم ،

   مثلاً تصمیم گرفتم به جای اینکه شب‌ها دیر بخوابم و صبح‌ها دیر بیدار شم صبح‌ها زودتر پاشم و به کارهام با احساس بهتری و وقت اضافه بهتری برسم و با حوصله انجام بدم،

   از کارهایی که من برای بهبود کیفیت افکارم انجام میدم نرمش‌ها و ورزش کششی است که نقش مدیتیشن برای من داره و حال خوبی رو در من ایجاد می‌کنه،

   همین با تغییر و بهتر کردن افکارم و بهبود بخشیدن افکار خودم رو کیفیت بخشیدم و سطح بالاتری از انرژی رو درون خودم احساس می‌کنم و افکار منفی کمتری به ذهنم راه میدم ،

   و برای زندگی  خودم و جذب اتفاق‌های زیبا در زندگی خودم به هدف‌های خودم با احساس خوب فکر می‌کنم و من هر روز می‌خوام که بهترین خودم باشم و افکاری جدید و با کیفیت تر داشته باشم ،

   باتشکرازشما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم