0

گام ۸۰: لاغری با ذهن از نگاه امام علی (ع)

اندازه متن

زمانی که با قانون جذب و قدرت ذهن آشنا شدم تصور می کردم با موضوعی آشنا شده ام که بشر به تازگی موفق به کشف آن شده است. البته به این دلیل که تمام کتاب ها و سخنرانی هایی که از گذشته درباره قانون جذب و قدرت ذهن وجود دارد به زبان های غیرفارسی و عربی است این تصور که غربی ها موفق به کشف این قانون شده اند در ذهن من پررنگ شده بود.

بعد از مدتی که درک و تصور من از قانون جذب بیشتر شد و متوجه شدم خداوند در 1400 سال قبل درباره این قانون در قرآن توضیح داده است با انبوهی از بیانات امامان و پیشروان دینی مواجه شدم که توضیح قانون جذب بودند.

امام علی (ع) از جمله رهبرانی است که بسیاری از گفته های ایشان توضیح قانون جذب و عملکرد ذهن می باشد و اتفاقا درباره تاثیر ذهن بر عملکرد جسم جملات و بیانات ارزشمند بسیاری دارد.

از امام علی (ع) نقل شده است:

هرکس اعتدال را در خوردن رعایت کند، سلامتی او طولانی و فکرش صالح می شود.

مَن اقتَصَر فی اَکله کَثُرت صِحَّتِهُ وَ صَلُحَت فِکرَتُه.

در این عبارت به وضوح روشن است که بین رفتار (خوردن)، فکر و جسم ارتباط مستقیم وجود دارد.

برداشت من از فرمایش امام علی این است:

فردی که اعتدال در خوردن ندارد افکار صالح (صحیح) ندارد و سبب از دست دادن سلامتی (چاقی) خود می شود.

واضح است که اعتدال در خوردن به داشتن افکار صالح ارتباط داده شده است و طولانی شدن سلامتی به رفتاری که ما درباره جسم خود به کار می بریم.

البته این پیغام به عنوان هشدار به انسانها برای مراقبت از سلامتی خود داده شده است چرا که خداوند برای همه انسانها سلامتی را از قبل قرار داده است و از آنجایی که هرچه از خدا به انسان می رسد همه خیر و خوبی است بنابراین از دست دادن سلامتی چیزی نیست که خداوند برای ما مقدر کرده باشد بلکه این ما هستیم که با ایجاد افکار ناصحیح در ذهن خود موجب تغییر و از اعتدال خارج شدن رفتارمان و در نهایت تغییر وضعیت سلامتی خود می شویم.

بسیار از افراد دلیل چاقی را عدم رعایت اعتدال در خوردن می دانند که البته صحیح است اما برای برطرف کردن این مشکل به اشتباه توجه خود را بر تغییر برنامه غذایی (رفتار) افراد متمرکز کرده اند درحالی که رفتار آنها ریشه در افکار (ذهن) دارد و برای تغییر رفتار فقط باید از طریق تغییر افکار اقدام کرد تا نتیجه حاصل شده دائمی و اثربخش باشد.

لاغری با ذهن روشی است که به شما می آموزد چگونه افکار ناصالح خود را شناسایی و اصلاح نمایید. نکته جالب اینکه حتی نیاز نیست افکار صالح را در ذهن خود ایجاد کنید چون از قبل این افکار توسط خداوند در ذهن همه انسانها قرار داده شده است و گواه این ادعا انبوه انسان هایی است که در تمام طول عمر خود متناسب هستند.

برای لاغر شدن فقط کافی است افکار ناصالح که منجر به چاقی می شوند را کم اثر و سپس متوقف کنید. خودبخود افکار صالح متناسب کننده فعال شده و رفتار یا تمایلات درونی شما تغییر کرده و پس از مدتی شاهد تغییر وضعیت جسمی خود و بهبود سلامتی ذهن و جسم خود خواهید بود.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.68 از 37 رای

https://tanasobefekri.net/?p=32659
15 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار نرگس عبداللهی
   1403/03/13 16:06
   مدت عضویت: 65 روز
   امتیاز کاربر: 12240 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 112 کلمه

   چقدر زیبا بیان کردین 

   لذت میبرم از صحبتهای شما 

   اصلا انگار سالها این سخنان در ذهن من زمزمه میشد ولی جرات نداشتم بهش فکر کنم با وجود شما ای شجاعت به من داده شد که مرورش کنم باورش کنم وبعش عمل کنم که ذهن آدم چاق با جسمش یکی نیست ترس از چاقی و رفتارهای چاقی باعث بروز چاقی میشه و این که افراد چاق بهش فکر میکننا این که همه ما یکسان خلق شدیم وطرز رفتار خودمون باعث لاغری یا چاقی میشه چقدر درسته و حقیقت هست که انسان خودش عامل بدبختی خوشبختی چاقی لاغری وهمه اون چیزی که براش اتفاق نیفته هست 

   از شما استاد گرامی تشکر میکنم برای ذکر این مطالب زیبا

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهلا
   1403/03/05 12:05
   مدت عضویت: 319 روز
   امتیاز کاربر: 7610 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 41 کلمه

   هرکس اعتدال را در خوردن رعایت کند، سلامتی او طولانی و فکرش صالح می شود.

   هر کس اعتدال را در خوردن رعایت کند،سلامتی او طولانی و فکرش صالح میشود.

   هر کس اعتدال را در خوردن رعایت کند،سلامتی او طولانی و فکرش صالح میشود.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فهیمه حیاتی
   1403/02/25 09:31
   مدت عضویت: 344 روز
   امتیاز کاربر: 7025 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 418 کلمه

   به نام خدای هستی بخش

   خوابیدن چاقی را درمان می کند !!!!!!! 

   این جمله برای ما چاق ها که باور داریم همه چیز به خصوص خوابیدن باعث چاقی ما میشه عجیب بنظر میاد ولی این جمله واقعیت دنیاست و ما گول خوردیم که  اطلاعات بی اساس رو باور کردیم و برای لاغری خودمون مانع تراشیدیم . مثال نقص این باور که خوابیدن باعث چاقی میشه اینکه وقتی ما مریض میشیم به ما توصیه میشه که برای بهبودسریع تر بخوابیم و استراحت کنیم این توصیه به قول استاد بخاطر اینکه تمرکز ما از روی بیماری برداشته بشه حالا چاقی هم یه بیماری جسمی که برای بهبودی باید خوابید و استراحت کرد تا سلامت کامل حاصل بشه . حالا این خوابیدن به منضور خوابیدن جسمی نیست که البته خوابیدن جسمی هم در روند لاغری ما موثر چون ما وقتی خواب هستیم اولا اصلا افکار چاقی رو مرور نمیکنیم در نتیجه رفتار چاقی رو هم تکرار نمیکنیم این کاملا مخالف باوری که تا الان داشتیم و خواب رو عامل چاقی دونستیم و وقتی با دقت روی این مسئله تمرکز میکنیم اینکه خوابیدن باعث لاغری میشه منطقی تره ولی خوابیدن اصلی در بیداریه یعنی ما در بیداری باید جوری تمرکز خودمون رو از روی چاق برداریم که انگار خواب هستیم و هیچ فکر چاق کننده ای رو مرور نکنیم . در اطرافیانمون به کرات دیدیم که افرادی در برخورد با مشکلات خیلی ریلکس و آروم برخورد میکنن و دیگران با دیدن رفتار این افراد میگن که انگار این مشکل رو اصلا نمیبینه و انگار خوابه  ، مشکل وجود داره ولی اون فرد جوری رفتار میکنه که اصلا مشکلی نیست یا اهمیت توجه و تمرکز نداره . پس ما هم باید در مورد چاقی خودمون رو به خواب بزنیم و چاقی رو نبینیم و روش تمرکز نکنیم چاقی هست ولی ما آگاهانه اونو نادیده میگیریم و به طوری که اصلا نیست و وجودش مارو اذیت نمیکنه . خوابیدن در بیداری از خوابیدن جسمی سخت تره چون قراره چشمات باز باشه ولی نبینی ، قراره کرکره ذهنت بالا باشه ولی افکار نادرست رو مرور نکنی ، قراره چاقی رو با خودت حمل کنی ولی نبینیش ،چاق باشی ولی مثل متناسب ها رفتار کنی .شاید کمی سخت باشه ولی یکی از فاکتورهای مهم تناسب اندام . پس بیایم با هم به یک خواب عمیق فرو بریم همون طوری که وقتی یک خواب عمیق و با کیفیت رو تجربه میکنی صبح سرحال از خواب بیدار میشی اینجا هم قراره بعد از این خواب عمیق سرحال و متناسب از خواب بیدار بشیم و چقدر لذت بخش این بیداری !!!!!!!

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار تینا.عالی
   1403/01/29 19:44
   مدت عضویت: 214 روز
   امتیاز کاربر: 12043 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 406 کلمه

   بنام الله یکتا مهربان ،همیشه حاضر ناظر و حامی و عاشق پیشرفت ما،

   و درود و رحمت پاک و تمام خیرو برکتو کمال و اگاهی و لذت و آرامشو ثروت مادی معنوی ارسوی خداوند قادر مطلق هر لحظه به زندگی شما استاد ارجمند و گرامی جاری باشد،

   من از خداوند ممنونم که سرتیطی،برای من فراهم کرده تا این فایلهای بینظیر را بشنوم ببینم بفهمم بخوانم و باد بگیرم ،

   چقدر درست افراد افسرده هم میخوابن با دارویی که بهشون میدن یا رفلکس طبیعی بدن خودشون هست که نبینند و نشوند و ذهن‌شان کار نکند خاموش بشه،

   چقدر مبحث یادگیری رها کردن مهم 

   همین رفلکس خوردن در زمان عصبانیت برای بعضی ها یعنی اون فرد میخواد ذهنشو رها کنه این یادگیری رهایی چقدر مهم،حالا نمیگم کار اون فرد چاق درست چون از اعتدال داره خودشو خارج می‌کنه و کار بدو داره با کار بدتری توجیه می‌کنه،

   اما اگر ما شاکر باشیم ایمان واقعی  به قدرت خدا داشته باشیم که اون ناظر و مدیر و همه کاره و قادر مطلق هست اگر رها کنیم ببخشیم و بگیم خدایا خودت همه چیو درست کن با این ایمان درست همه چیکا درست میشه حتی دیگه ما پرخوری هم نمی‌کنیم چه از نوع لذت بردن و هوسزودگذر و عادتمون چه از روی عصبانیت  پر خوری نمی‌کنیم همه چی ما تنظیم میشه،با همین فرمول یادگیری رهااااا کن،

   میخوایم انرژی صرف کنیم بزاریم روی نقاط درست و مثبتی که مارا همسو هدفمون هدایت کنه 

   رها کردن را یاد بگیریم 

   اما از طرف دیگه تمرکز و توجه خود را بگذاریم روی شادی و اسانی روی ایمان به خدا و قدرت مطلقش و روی زیبایی‌های که آفریده که ما هم مطمئنا جزو اون زیبایی هاش هستیمو بودیم و خواهیم بود وقتی مارو آفریده گفته به به احسن الخالقین ،بللله ما این چنین چیزی هستیم و چنین خدایی داریم که مارو زیبا آفریده،

   آنقدر تمرین کنیم  تا زیبا بین زیبا فکر و زیبا رفتار بشیم

   دیگه زیبا هم میخوریم  و زیبا اندام هم هستیم ذاتا و الآنم و بعدها هم می مانیم ،

   من شاکرم 

   من متعهدم 

   من رها کننده هستم 

   من زیبا بینم 

   من ادامه میدهم استمرار در استمرار 

   من امیدوارم 

   من  مطمئنم 

   من با ایمانم 

   من عملگرا هستم 

   من یقین دارم 

   من میدانم دنیا همه چیش دقیق 

   من مسئول خودم هستم 

   من با همه چیز در صلحم 

   من آسان گیرم 

   من زیبا بینم 

   من نسخه تکرار نشدنی خدا هستم 

   من شگفت انگیز و شگفتی سازم 

   من فکر میکنم 

   من درک میکنم 

   من خودمو هر بار بهتر میبینم 

   من پیشرفت میکنم 

   من یاد میگیرم 

   من حسابرسی بر خودم دارم 

   من منطق و الگو پیدا میکنم 

   من معجزه هستم 

   من محرم به خودم و خدا و دنیا هستم 

   من …

   خدایا شکرت 

   استاد خیلی ممنونم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار حیرت انگیز
   1402/08/11 00:47
   مدت عضویت: 408 روز
   امتیاز کاربر: 1476 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,112 کلمه

   به نام خداوند بی همتایم 

   سلام خدمت استاد ارجمند و دوستان همگام 

   قوانین جهان هستی  از نگاه امامان 

   امامان معصوم ما منبع علوم الهی بودند ، انسانهایی که آنقدر روی خودشان کار کرده بودند که به بالاترین سطح از فرکانس رسیده و معصوم شده بودند. 

   این معصومیت را کسی به آنها نداده است ، بلکه آنها با تلاش آن را به دست آورده بودند.

   آنها چنان ایمانی داشتند که دیگر مرزهای مادی را شکسته بودند،و مثل ما اسیر دنیای مادی نبودند ؛

   مائده های آسمانی و غذاهای بهشتی به راحتی برایشان مهیا میشد، اما آنها زندگی ساده ای داشتند زیرا آنگونه لذت میبردند در عین اینکه ثروتمند بودند اما ساده زندگی میکردند .

   آنها به چنان لذتهای معنوی رسیده بودند که زندگی مادی دغدغه آنها نبود و اصلا دنیا و لذتهایش به چشمشان نمی آمد آنها اساتید برجسته قوانین الهی بودند و علم بالایی داشتند 

    و زندگیشان سراسر عشق و آگاهی و معرفت و لذت و شادی بوده است اما متاسفانه جور دیگری برای ما عنوان کرده اند .

    و هر چه ائمه اطهار تلاش کرده اند به سبب شناخت هدف والایشان در رسیدن به خدا بوده است 

   حضرت علی (ع)استاد قانون های جهان هستی بودند 

   خداوندا سپاسگزارم که جهانی بسیار زیبا و قانونمند و منظم برای ما آفریدی 

   خداوندا سپاسگزارم که پیامبران و امامان را برای راهنمایی و سعادت ما فرستادی 

   امام علی (ع)می‌فرمایند:مراقب افکارت باش ( یعنی ورودیهای منفی که باعث نجواهای شیطانی میشود را کنترل کنیم) که گفتارت می‌شود(یعنی برای خودمان شاهد جمع نکنیم ) مراقب گفتارت باش که رفتارت می‌شود،(یعتی تکرار افکار ،باورهای ما را میسازند )  مراقب رفتارت باش که عادتت می‌شود،(یعنی باورهای ما به عادات و تمایلات ما تبدیل می‌شوند) مراقب عادتت باش که شخصیتت می‌شود (یعنی باورهای ما زندگی ما را میسازند)مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت می شود(یعنی هر باوری داشته باشیم جهان هستی سرنوشتی هم فرکانس با همان باور را برای ما جذب میکند ). حضرت با این جمله تمام قانون جهان هستی  را توصیف میکنند.در مقاله دیگری خواندم که حضرت علی (ع) می فرمایند: کسی که درباره گناهان زیاد فکر کند، بسوی آن ها خوانده می شود.

   پس ما به هر آنچه فکر کنیم چه خوب چه بد به سمت ما جذب می‌شود این یک قانون است و برای کائنات فرقی ندارد که خواسته ما مثبت است یا منفی او در برابر عمل ما عکس العمل نشان می‌دهد 

   همه ما بارها دیده ایم زمانی که به چیزی فکر می‌کنیم و زیاد به آن موضوع توجه میکنیم انگار زمین و زمان دست به دست هم داده اند ،تا مدام آن موضوع برای ما تداعی شود و اتفاق بیفتد ؛

   مثلا تمرکزمان را میگزاریم روی یک مدل مبلمان ،حالا در برنامه های تلویزیون بارها همان مبل را میبینیم ،در ویترین فروشگاه‌ها به چشممان می آید ،دوستمان همان مبل را می‌خرد یا راجع به آن صحبت میکند و……..

   پس وقتی تمرکز و توجه ما روی هر خواسته ای باشد جهان هستی فرکانس همان مطلب را به ما بازتاب میکند.

   در این گام استاد حدیثی از حضرت علی (ع)بیان کردند که فرمودند :کسی که اعتدال در خوردن ندارد مربوط به افکارش است و در نتیجه سلامتی اش کوتاه می‌شود.

   خوب ما میدانیم که سلامتی و تناسب اندام پیش فرض همه انسانهاست .

   اما کسی که فکرش درباره خوردن پر از  فرمول اشتباه است در نتیجه رفتارهای اشتباه هم انجام میدهد مثل پرخوری و ‌.‌‌‌…

   و باعث می‌شود که  سلامتی اش به خطر بیفتد و عمرش  کوتاه شود و به اهداف والای آفرینشش نائل نشود. عده ای هستند که می‌خواهند همه چیز را از منظر علم اثبات کنند .

    درباره پذیرش علمی وقتی دو شی یا دو حالت خاص را در شرایط کاملا یکسان بررسی می‌کنند قانون علمی می‌گوید نتیجه همیشه یکسان است .

   مثلا ما در هر نقطه ای از جهان چیزی را از دستمان رها کنیم طبق قانون جاذبه به زمین می افتد .

   اما درباره انسانها چنین قانون علمی مشاهده نمی‌شود؛

   مثلا :هر چقدر ما دو یا حتی چند انسان را با شرایط محیطی کاملا یکسان قرار دهیم نتیجه هر کدام متفاوت از دیگری است و این تفاوت بخاطر طرز تفکرات متفاوت آنهاست 

   افکار را نمی شود با روش‌های بیرونی غلط تغییر داد بلکه باید با آموزش صحیح باورهای درست را روی کار آورد .

   ابعاد وجودی ما(روح و جسم و ذهن ) از دوران جنینی در حال فعالیت هستند ،و تا زمان مرگ این فعالیت ادامه دارد ؛

    فقط زمانهایی که ما آرامش داریم و افکارمان آرام است میتوانیم با خوابیدن ذهنمان را خاموش کنیم و استراحت کنیم وگرنه جسم و روح در طی حیات هرگز خاموش نمی‌شوند .

   اما حتی اگر ما مشغولیات ذهنی داشته باشیم و افکارمان نا آرام باشد و روی مطلبی متوجه باشیم،ذهنمان نمی‌تواند کاملا خاموش شود زمان خوابیدن ؛

   مثلا  میبینیم که  روح ما در عالم ملکوت درباره مشغولیات ذهن سیر و سلوکی را تجربه می کند و این مسئله را همگی ما تجربه کرده ایم  که:

    اگر  روز پر تنشی حول یک موضوعی داشته ایم و شب کابوس همان مطلب را دیده ایم .

   حالا وقتی ما  تمرکزمان را  از روی جسممان برداریم ذهن ما در راستای چاقی حرکت نمیکند و چاقی در ذهن ما خاموش می‌شود؛ افکار لاغر نشدن با نگاه به سند جسمی که هنوز لاغر نشده است به راحتی ما را به بیراهه میبرد.وقتی بیمار می‌شویم یا ناراحتی و خستگی و رنجی را تجربه میکنیم کافی است تمرکزمان را از روی آن موضوع برداریم و چند ساعتی بخوابیم تا ذهنمان آرام شود میبینیم که بعد از بیداری نه از رنج قبل خواب خبری است نه حال بدش .

   اما اگر بعد از بیداری مجدد شروع کنیم به دوره کردن آن اتفاقات مجدد مضطرب می‌شویم. 

   پس ما باید تمرکزمان را از روی مشکلات و چاقی موجود برداریم و به ذهنمان فرصت استراحت بدهیم .

   وقتی حالمان خوب باشد

    وقتی احساس شادی درونی داشته باشیم 

   وقتی هدف آفرینشمان را درک کنیم 

   وقتی به خودشناسی برسیم 

   وقتی به خداشناسی برسیم 

   وقتی به جهان بینی برسیم

     از تک تک لحظات زندگی لذت میبریم حتی از رنجها 

   همه ما از مصیبت‌های وارد شده در کربلا به روایت تاریخ با خبریم اما خانم حضرت زینب می‌فرمایند:من چیزی بجز زیبایی ندیدم 

   چون ایشان به درک و پذیرش رسیده اند ،چون هدفشان والا بوده و ………

   ما نباید در نعمت بزرگ تفکر کردن که خداوند به ما عنایت فرموده  اسراف کنیم و اجازه بدهیم هر فکری از ذهن ما بگذرد .

   اسراف یعنی مصرف اشتباه

   یعنی من ذهنم را جایگاه و مخزن افکار و باورهای غلط کنم و به جای پرورش و رشد ذهنم آن را به یک سطل آشغال پر از فایلهای بی مصرف و خراب تبدیل کنم و به چیزهایی بپردازم که حالم را بد می‌کنند،احساسم را خراب می‌کنند 

   من متعهد می‌شوم در بهره بردن از تمامی نعمتهایی که خداوند روزی ام کرده اعتدال به خرج دهم و اسراف نکنم 

   بالاترین درجه ی شکرگزاری، استفاده ی درست از نعمتهایی هست که به ما داده شده…و لذت بردن از نعمت‌ها …پس بخورید و بیاشامید واسراف نکنید…

   پروردگارا سپاسگزارم برای قدرت تفکری که روزی ام کرده ای

   پروردگارا پذیرش و درک مرا در مسیر زندگی به والاترین حد کمال برسان الهی آمین 

   الهی به امید تو 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/06/16 10:03
   مدت عضویت: 458 روز
   امتیاز کاربر: 13430 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 176 کلمه

   سلام استاد روزشما بخیر و شادی

   خدایا شکرت که درتاریخ 1402/06/16 توانستم این گام را گوش کنم 

   چقدر برایم جالب بود 1400سال پیش هم حضرت علی (ع) درمورد افکارکه برسلامتی ما اثر میگذارد صحبت کرده بودند درحالی که اگر قبل ازاینکه با این سایت آشنا شده باشم این مطلب را میخواندم دقیق متوجه منظور امام نمیشدم و خدارا شکرگزارم که من را به این سایت هدایت کرد و انشاالله سعی میکنم افکارم را ازچاقی به سمت لاغری تغییر بدهم تا متناسب بشوم و عمر طولانی تری داشته باشم 

   وقتی درذهن ما این باشد که هروزچاق تر میشویم روزبه روز چاق تر میشویم واگر ذهن ما به سمت لاغری برود ما هرروز لاغرتر میشویم 

   و انشاالله با دراین مسیر بودن و استمرار ما هرروز به لاغری نزدیک تر میشویم و لاغر میشویم و خیلی برایم جالب بود که وقتی ما میخوابیم افکار ما هم متوقف میشود ولی جسم کارش متوقف نمیشود خیلی به این موضوع توجه نکرده بودم یا درمورد استراحت درموقع بیماری که با استراحت چون افکار ما متوقف میشود ما کمتر درمورد بیماری فکر میکنیم و زودتر بهبود مییابیم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سحر
   1402/04/30 16:44
   مدت عضویت: 403 روز
   امتیاز کاربر: 10612 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 772 کلمه

   سلام خدمت دوستان عزیزم و استاد گرامی 

   چقد این فایل عالی بود چقد نکات مهمی داشت.به درستی استاد فرمودن که مساله تناسب هست و متناسب شدن و اصلاح باورها و افکار نه فقط بحث لاغری و جسمه بلکه بحث سلامت روح و روان هم هست.من از تجربه خودم میگم اولا دیدن این فایل هم به لطف خدا کااملا هدایتی بود من در بدو ورودم به سایت دوره ۱۲ گام رو شروع کردم و به دلیل اوضاع بسیار پریشان من در خصوص باورهای اشتباهم در مورد چاقی و لاغری که فکر میکنم بهتره در مورد اوضاع فکری و روحیم که تا چه حد وخیم بود ننویسم خیلی بهتره ولی قطعا همگی بر حالات روحی مطلع هستید.ابتدای دوره به خودم تعهد دادم که چندتا از رفتارهای قبل رو حداقل به مدت ۴۰روز انجام ندم تا حدودی فکرم جهت شروع دوره آروم بشه از جمله وزن کردن با ترازو حذف،اندازه گیری اندام با متر حذف و به نقاطی که توی ذهنم بهشون حساس بودم تو آینه نگاه نکنم و جهت وارسی میزان اضافه وزن موضعی  به اندامم نگاه نکنم کلا،که خیلی مفید بود برام اولای شروع دوره سخت بود اما رفته رفته با هدایت و لطف خدا من هدایت شدم به دوره ها و فایل های دیگه سایت مثل زندگی با اراده خدا،زندگی با طعم خدا،رهایی از افکار منفی،قانون لاغری در عمل،فایلای تغییر زندگی و فایلای هدیه قسمت های دیگه سایت بعد از مدتی متوجه شدم من تمرکزم رفته روی فایلای دیگ یعنی همزمان با دوره ۱۲ گام و انجام تمریناتش چقدررر خوب و هوشمندانه فایلای دیگه سایت که براتون نام بردم تمرکز منو از روی جسمم برداشتن یعنی بنظر من یک راه حل برای برداشتن تمرکز از جسم که ذهن بتونه با آگاهی های جدید کار خودشو راحت تر انجام بده اینه که رو فایلای قسمت های دیگه سایت که در حوزه تغییر زندگب و قانون جذب هست کار کنیم بسیار زیاد رو آرامش فکری و روحی تاثیر گذاره و خواهید دید که چقد اشتیاقتون برای انجام دوره های لاغری هم بیشتر میشه.من الان رسیدم به جلسه ۴ دوره ۱۲ گام و استاد چقددد عالی توضیح میدن که باورها چطور روی ذهن ناخودآگاه تاثیر میذارن و بعد از مدتی شما متوجه میشید که با این آموزه های لاغری چطور عادت هاتون به صورت ناخودآگاه به راحتی تغییر میکنن.من عادت های همین یک ماه اخیرم رو چک کردم دیدم بله در خصوص میزان غذا خوردن و تایم خوردن و ولع برای خوردن تغییرات زیادی به صورت ناخودآگاه در من رخ داد اما نکته جالب اینجا بود که متوجه شدم حدود ۳ هفته هست که من سحرخیزتر شدم میزان نظم در کارهام بسیار بسیار بیشتر از قبل شده کارهای خونه رو با اشتیاق و بدون فوت وقت و بدون غر زدن انجام میدم و از تمیزی خونه لذت میبرم ناخودآگاه متوجه شدم که چقد مرتب خونه رو جارو میکشم بدون اینکه مثلا فکر کنم این بار نوبت خواهرم بوده نه من محتویات یخچالارو مدام مرتب میچینم تمیزشون میکنم گردگیری میکنم مامانم میوه و مایحتاج رو که میخره من داوطلبانه بدون اینکه بهم بگه زود میشورم و بعدش با نگاه کردن به رنگ میوه ها و سبزیجات لذت میرم و هی چک میکنم تو کدوم سبد بذارمشون خوشکل تر میشن منی ک قبلا به خاطر ترس از خوردن مامانم ک میوه میخرید حتی نمیرفتم نگاه کنم چی گرفته و هر وقت با تنوع میوه ها مواجه میشدم ترسم بیشتر میشد اما الان با آرامش تمرکزم رفته رو زیبایی و بوی خوش میوه و سبزیجات.خیلییی تو امورات شخصی خودم نظمم بیشتر شده مدام کمد وسایلم رو منظم و مرتب میکنم کمد لباساموهمیییشه مرتب میکنم اونم با اشتیاق،قبلا اگر لباس چرکا دو سه روز طول میکشید تا شسته بشن الان سبد لباس چرکام پر نمیشه و زود به زود میشورم و مرتب میکنم و جالبه که این اشتیاق برای انجام کارها بدون سبق تصمیم شده تقریبا ناخودآگاه شده و تازه از اینکه کاری برای انجام دادن دارم خوشحالم که بتونم فایلارو ضمن کارام گوش بدم تازه من کار ایجاد میکنم برای خودم که برسم مثلا فلان فایل رو گوش بدم مامانم میره میاد تشکر میکنه ازم که ممنونم یخچالارو تمیز کردی گرد گیری کردی 😅ولی نمیدونه من بصورت ناخودآگاه دست به کار میشم و از منظم بودن محیطم لذت میبرم و سلامت فکری یعنی همین اول فکر شما ذهن شما آروم میشه منظم میشه و بعد خودشو تو محیط پیرامونتون نشون میده.این آموزه ها بشدت روی نظم شخصی هم تاثیر گذارن استااد واقعا ازتون ممنونم و از خدا بینهایت سپاسگذارم که بنده هاشو به سمت رسالتشون هدایت میکنه و از شما سپاسگذارم که به هدایت خدا عمل کردید و نه تنها زندگی خودتون رو ساختید بلکه کمک کردید ماهم با الگو گرفتن از شما در جهت تغییر زندگیمون حرکت کنیم🙏🏻🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار عطا
   1402/02/12 14:59
   مدت عضویت: 559 روز
   امتیاز کاربر: 11525 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 539 کلمه

   سلام . 

   تعادل در خوردن = سلامتی 

   تعادل در خوردن = فکر صالح 

   فکر صالح یعنی فکری که باخودش در جنگ نباشه . 

   ما وقتی کم میخوریم در فکرمون جنگه و بازم دلمون میخواد بخوریم 

   و وقتی زیاد میخوریم بازم در فکرمون طور دیگه ای جنگه و با خودمون درگیریم 

   کم خوری و پرخوری هردو باعث جنگ و درگیری و نزاع در فکر میشن . 

   پس تعادل در خوردن یعنی اونقدری بخوریم که در فکرمون دچار دوگانگی نشیم . 

   یکی بگه بخور یکی بگه نخور . 

   ما باید در ذهنمون به وحدت برسیم . به رضایت ما هردو باید یگانه بشیم تا صلح در وجودمون برقرار بشه . صلح یعنی یگانه بودن . پس اونقدری بخوریم که به این حس برسیم و ازش عبور نکنیم . 

   پیدا کردن این نقطه که اصلاح فکر هست شاید یکم سخت باشه . چون صراط مستقیمه و صراط مستقیم یک راهه . 

   وقتی در صراط مستقیم باشیم فکرمون در صلح و آرامشه در نتیجه تعادل خوردن رو انتخاب می کنیم . 

   زمان و مقدارش دقیقا مربوط به حس ماست . 

   جایی که عقل و حس ما هر دو یا خوردن باشه یا نخوردن . در خوردن و نخوردن دل و عقل با هم به یگانگی رسیده باشند .

   در این صورت انتخاب ما کاملا بر اساس عدل خواهد بود و بدنمان سالم خواهد بود . 

   وقتی که یکی در وجودمون میگه بخور و یکی میگه نخور اینجا وقت خوردن نیست . 

   اما وقتی  هیچ صدای مخالفی در مورد نخوردن نمیشنویم پس میتونیم بخوریم و اونم دقیقا نیاز جسمه .

   چقدر این حدیث حضرت علی راه رو برام روشن کرد و یه جورایی میزان عمل کردن رو بهم نشون داد . 

   میزان عمل تعادل در خوردن هست و اگه این کارو انجام بدم فکرم متناسب میشه و بدنم سالم . 

   و باز فکر و بدن سالم عمل سالم رو بیشتر خلق می کنه . 

   اما منشاء فکر سالم عمل سالم هست .

   من همیشه بین این دو درگیر بودم که اول فکر سالمه یا اول عمل سالمه . اما در این حدیث فهمیدم اول عمل سالم هست . وقتی عمل رو متعادل کنیم فکرمون متعادل و متناسب میشه و فکر متناسب حال خوب بیشتر ایجاد می کنه و این حدیث نشاندهنده ی تاثیر عالی عمل بر فکر هست . 

   ذهن ما تصویری هست و عمل کردن یک کار تصویری هست . ما با تصویر عمل می تونیم تاثیر عالی بر ذهن بزاریم . 

   مثلا هی تصویر پرخوری رو در ذهنمون نیاریم . 

   سعی کنیم متعادل بخوریم تا تصویری که در ذهنمون میاریم تصویر متعادل خوردن از خودمون باشه . 

   تعادل در خوردن یعنی به اندازه نیاز جسم خوردن نه بر اساس لذت خوردن . 

   ما تصویر پرخوری رو باید از ذهنمون پاک کنیم . 

   پرخوری رنجه عذابه و حال ما رو بد می کنه . کم خوری هم رنجه و عذابه و حال مارو بد می کنه . 

   ما در درجه اول باید عملمون رو از پرخوری نجات بدیم و به هیچ عنوان دیگه پرخوری نکنیم و در درجه بعد فکرمون رو از پرخوری پاک کنیم یعنی غذایی که میخوریم رو هی نگیم اخ زیاد خوردم نکنه زیاد خوردم و به خودمون برچسب پرخوری نزنیم تا فکرمون از پرخوری پاک بشه و در صلح با خودش قرار بگیره و بدنمون سالم بشه . 

   خدایا به من کمک کن تا بتونم کلام مولا علی رو بر جان و دلم حاکم کنم و از امروز طور دیگری با مواد غذایی برخورد داشته باشم . 

   روز خوش 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مریم
   1402/01/30 16:53
   مدت عضویت: 615 روز
   امتیاز کاربر: 4810 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 310 کلمه

            “به نام او که هر چه دارم از اوست”

   درود به همه ی دوستان هم مسیر و استاد گرامی .

   گام هشتاد : لاغری با ذهن از نگاه امام علی (ع) 

   خداوند مهربانم از تو ممنونم که مرا یاری دادی تا امروز 30 فروردین 1402 توانستم گام هشتاد را بر دارم ، خدایا شکرت.

   “امام علی (ع) می فرماید : هر کس اعتدال را در خوردن رعایت کند سلامتی او طولانی و افکارش صالح می شود .”با توجه به این سخن حضرت علی (ع) هم می توانیم به این قضیه پی ببیریم که ریشه ی همه ی اتفاقات و شرایطی که در زندگی برای ما به وجود می آید از فکر و ذهن ما شروع می شود و باید هر چه بیشتر به ذهن و افکار خود توجه و دقت کنیم تا بهتر و راحت تر شرایطی را که می خواهیم برای خود به وجود آوریم . اعتدال داشتن در هر موضوعی در زندگی بسیار خوب و شایسته است نه تنها در خوردن.در مورد تناسب اندام و لاغری اگر من بتوانم نگاهم را از وضعیت ظاهری و جسم خود بر دارم مانع بزرگی از سر راه لاغری خود بر خواهم داشت چون دیگر تمرکز و توجه خود را از جسم خود برداشته ام و افکار منفی را در ذهن خود ایجاد نمی کنم و به آنها قدرت نمی دهم که در ذهن من جولان دهند و پروسه ی ذهنی خود را ادامه می دهم که بالاخره خود را درجسم من هم آشکار خواهد کرد.در موضوع لاغری هم باید خود را به خواب بزنیم یعنی تمرکز خود را از روی چاقی جسم خود برداریم تا بهتر و راحت تر نتیجه بگیریم.مانند زمانی که بیمار می شویم برای اینکه زودتر بهبود پیدا کنیم باید بیشتر بخوابیم و استراحت کنیم چون با این کار تمرکز و توجه ما از بیماری بر داشته می شود و زودتر روند بهبودی ما انجام می شود.

   یا حق”

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/01/14 13:35
   مدت عضویت: 539 روز
   امتیاز کاربر: 37816 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 489 کلمه

   سلام بر استاد وهمسیران پرتالش درمسیر تناسب فکری 

   همیشه تومسر که هستم بعضی فایل اون روزمتوجه  نمیشم اگه بشم کامل نیست برمیکردن ودوباره مرور میکنم وتمرکزم تو اون فایل زیاد میکنه یی نکته عالی ازش دستگیرم میشه وخدارو شکر میکنم برای فهمیدن این نکته مهم 

   تناسب یاد از فکر شر وع بشه چون فکرما در یادگیری اشتباهی  بوده  با یادگیری افکاراشتباه  وتاثیرش تو رفتارو  عمل کرد ما بوده که چاق شدیم .

   من زندهستم ولی  با درد واین میتونست بدون درد باشه  صبحبت حضرت علی (ع) بی کم وکاست کامل کامل هست باید در فکروذهن تحول صورت بگیره نه درحسم کاری که من خودم سالیان زیادی انجامش دادم ولی بیهوده بود عمر من خدارو شکر کوتاه نشد ولی درکیفیتش مشکلا به وجود امد دیگه اون کاریی رو ندارم ولی با دیدن وشنیبدن وانحام دادن  تواین مسیر اولین ومهمترین مشکل زندگیمو به لطف خدا از بین میبرم یگی از مشکلات عظیم زندگبم درست میکنم  تو مر2حله بعدی به فکر پادرد هم خوام بود تواون مرحله دبگه مشگل اضافه وزنم برطرف شده وراحترمیتونم به فکر درد پا ودرمانش باشم تازه جای امیدم زیاد شده چون با سلول بن یادی شنیدم میشه مشکم حل کنم  پس خداون عزیز به من فرصت جبران داده این من که ازاین فرصت طلایی استفاده کنم برای نجات خودم 

   ذهن من باعث شد به دامن زدن به ابن وضعییت چون اموزشم درست نبود  دیدهای وشنیدهای رو در خودم به شکل فرمولهای اشتباه ذخیره کردم من از این فرمولهای نادرست استفاده کردم وضعیت همینی شد که خودم میدونم 

   تازه با بکاری کیری رژیماه اشتباه به بدتر  شدنش دامن زدم حالاخدارو بارها شکر که عمل معده نکردم خداو ند عزیز چقدر به من لطف کرد این ترسو تو دلم قراداد اگه ترسه نبود شاید وحتما من یی اشتباه به اشتباهاتم اضافه میکردم حالابا فهنیدن اینکه ذهنم درست فرمان نمیداده تازه متوجه شدم که داشتم ازجسمم انتقام میگرفتم 

   افکار درست به ادم کمک میکنه در ه جنبه عمل کرد داره  از اسراف وکارهایی بی کیفت جلوش میگیره 

   افکارصالح  باید داشت افکار اشتباه رو نمشه با قرص ودمنوش  با  رژیمهای  تغییر داد تاجسم لاغر بشه اون فقط کار کردش توجسم هستتازه اونجا جداب گو نسن اگه جواب بده تو مدت کوتاه مدت هست ونتیجه برگشت وزن هست   بکله اموزش  گرفته افکار صالحه پیدا کردهم نام خودم بشه من صالحه هستم ولی افکارصالحه نبودپس باید  افکار بااسمم هم سو باشه تا لاغریی درمن پیداربشه  چه جالب اون زیبایی حالا متوجه شدم این فایل مال من بود چرا متوجه نشدم بابرگشت فهیدم خدایا شکرت 

   خدا به وسیله این فایل به من فهموند که هم نام خودت باش 

   توذهنم من بایدذهنم کامل کنم تا لاغریی خوبی داشته باشم 

   وتغییر پیدا کنم 

   چاق شدن درافکار هست از  افکار صالح خارج شدم نه تنهاروتصور ونگرش خودم تاثیر میزاره انتظارچاقی دارم با درست کردن افکار زندگیم رو به خوبتر   شدن هدایت نیکنم 

   اول افکارم اصلاح میکنم که واقعا در ابن اصلاح دارم لذت همراهش میکنم 

   درمرحله بعدی  لاغری رو بدست میارم  ونتیجه بهتر شدن پادرد میشه پس من با درست کردن افکارم زندگیم رو کامل ودرست تغییر میدم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/01/09 00:59
   مدت عضویت: 539 روز
   امتیاز کاربر: 37816 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 444 کلمه

   سلام 

   هر  کس اعتدال در خوردن رعایت کند سلامتی اون افزون 

   وافکارش صالح میشود خضرت علی (  ع  )

   استاد قانون جذب هستن خضرت علی(  ع   ) است 

   اعتدال در خوردن افکار صالح نداره به بدن اسیب میزنه 

   افکار خوردن غذا نداره مدت سلامتی کوتاه میکنه 

   پر خوری یی افکاراشتباه هست دلیلش در ریشه باورهای ماست با تگرارش در خودمون دچار استرس ونااحتی 

   قانونی جذب به امروز مربط میشه بنازم به امام ما تو اون شرایط چنان سخته پخته وکاملی زده که تازه با این همه عمل دانش هنوز درک درستی ازبدن انسان به شکل کامل ندارن 

   خدایا بنازم به حکمت که امام ما الگویی درستی برای زندگی هست بنازم به افکار کامل درست اونم تو زمان جهالت اعراب 

   که پر بود از جهالت وکم اندیشی 

   افکار با تغییر افکار در جسموما تغییر ایجاد میکنه 

   انسانها دربرخورد وعصابت بین دو نفر دو مدل رفتارپیش میاره یی فرد روی به غذای خوردن وفرد دیگه اصلا میل که به غذا که نواره تازه ااب هم نمتونه بخوره این برمبگردبه فرمولهای اشتباه  ذهنی اون دو نفر وبارهای در برخورد در عصابنیت وکنترلش اون زمان یگی رو به پرخوری ودیکری بی میلی به هر چیز 

   تغییر افکار وکارکردش در جسم ظهور میکنه حتی افکار اشتباه در مورد دینی هم به این شکل است  وفتی ما افکار اشتباه در باره دین هم پبدا میکنیم تو عبادت هم اثر واره حتی باورهای دینی تغییر کرده 

   با ادامه  دادن تا درک ذهنی زیا د باشه بستی به خود فرد داره 

   با زیاد وفت گذشتن درک کردن  مقایسه باحال درونی داشتن 

   ارتباط ذهنی پیدا کردن با موضوع مطرح شده حتی تو یی زمانی درش زندگی کردن برای من که به ابن شگل بوده تا حالا بیضی موضات من درش زندگی کردم تا صبح بهش فکر کردم از خواب افتادم تا درک کامل پیدا کنم ارام قرا ر نداشتم  درک کردکه اون فایل چطور باید باشه بعد تونستم خواب راحتی داشته باشم بازم میگم چون خدا خواسته  من وارد  این مسیر بشم همه رو بی کم وکاست کارخدادوند عزیز میدونم وتمام من کاری نیستم بعضی از مطلب به شکلی فهنیدم که حتی فکرش نمی گردم ابن منم یا کس دیگه 

   من از باورهام گذشتم اونهارو پست سر گذاشتم ا ز ترسهام گذشتم از بین نبردم گذشتم کم رنک شد دیگه اون غول وحشناگی نیست که فبلا بود تحمل برانگیز شده بعضی مطالب توان به من داد بارها بت فهمیدن کامل دست زدم به هم گفتم خکدشه همین درست ولذت بردم ا ز  فهمیدنش 

   خداباسپاس برای یاد گیری که توبه من عطا کردی کارمن نبود به افرادب که وارد میشن نمگم ا ز خدا کمک بخواهید انشالله 

   کمک خدا رو ببینید که ار منی چنبن یاد گیری کاری بسیار عالی بوده من در خودم توان انجام این کاررو نمدیدیم فقط فقط کار خداوند بوده وبس 

   خداوند پست پناهتون یاحق حق نگه دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 42375 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 162 کلمه

   سلام استاد عزیز 

   سلام دوستان 

   خیلی عالی بود 

   این جمله ی زیبای حضرت علی (ع) :

   هر کسی در خوردن اعتدال داشته باشد،سلامتی او طولانی و فکرش صالح میشود .

   (هر عملی ریشه ش در افکار ماست)

   جالب بود این گفته :

   استاد فرمودند که وقتی کار خوبی انجام میدیم انتظارمون از خودمون تغییر میکنه و انتظار گرفتن پاداشی چیزی از کائنات و خداوند داریم 

   ولی وقتی افکار از حالت صالح و درست خارج بشه نه تنها بر رفتار و اعتدال ما بلکه بر نگرش ،تصور و انتظار ما از خودمان تاثیر میگذارد .

   پس وقتی ما داریم روی تناسب فکری و لاغری با ذهن کار میکنیم ،تلاش میکنیم،وقت میگذاریم،

   انتظار ما خود به خود از خودمان لاغریست و این از مزایای اصلاح افکار است .

   باید اونقدر ادامه بدم تا درک کنم و نتیجه بگیرم .

   باید نگاه رو از روی جسم مون برداریم و به اندازه ای که تمرکزمون از روی جسم مون برداشته بشه ما تغییر میکنیم و نگرش ما عوض میشه.

   ممنونم استاد گرامی 

   امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید همراه خانواده

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ملکه عشق
   1400/11/30 15:07
   مدت عضویت: 1306 روز
   امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,340 کلمه

   به نام خداوند جااان و خرد 

   سلام و درود بر طالبان حقیقت و معرفت 

   تأثیر ذهن بر جسم از نگاه امام علی (ع)

   زمانی از زندگیم که در جستجوی خدا و حقیقت بودم و میشه گفت روزهای آشفته را همراه با فشار در تمام جنبه های زندگیم و به خصوص بر روح و روانم تجربه می کردم هر بار با پیج هایی از اینستا که آشنا می شدم به محض دیدن کلمه جذب یا قانون جذب سریع از همراهی اون پیچ انصراف می دادم و با خود می گفتم ای بابا ما خدارا صدا می کنیم بعد جذب برای ما میاد !…

   چون همیشه تصورم این بود که قانون جذب مسئله ای جدا از خدا و پیغمبره یعنی فکر می کردم یک علمی هست حالا مثل هومیوپاتی یا یوگا یا بالاخره مربوط به جذب پول و خونه و ماشینه !…و فقط از اونجایی که ذهنم هم برنامه ریزی شده بود برای اینکه خدا و پول از هم جدا هستند هرکجا اسم پول میومد و جذب من فرار می کردم !…

   اما به طرز عجیبی دوست عزیزی کانالی بهم معرفی کرد که بر حسب اعتماد به دوستم با اینکه اسم کانال مربوط به پول و پولدار بود عضو شدم و اما فایلهای اساتید مختلفی را گوش کردم و در همان ۲۴ساعته اول انگار که گمشده من پیدا شده بود و تفکرم این بود که چیزی کشف شده در غرب که ما اطلاع نداشتیم و چون به ما می گویند جهان سومی در اختیار ما قرار ندادند و لی خیلی برام جالب بود و کنجکاو بودم که ماجرا از چه قراره !؟و ای دل غافل تمام این قوانین ،همان آیات الهی قرآن بودند تمام سخنان بزرگوارانمون و شعرا و عرفای سرزمینمون…. 

   و اما هرکس در خوردنش اعتدال پیشه کند هم سلامتیش طولانی و هم افکارش صالح می شود (امام علی (ع)

   واقعا حدود هزاران سال پیش با اون جهالت ذهن بشری چطور این بزرگواران این جملات ارزشمند را به یادگار گذاشتند؟… و البته اینکه مثل آیات قران باید با دید حقیقی تری به این سخنان نگاه کرد اگر قرار بود ما ظاهری و بدون تفکر و آگاهی این سخن ارزشمند را ترجمه کنیم حتما باز می گفتیم ازخوردن شروع شده و حتما اگر روزه بگیریم و نخوریم یا همون رژیم سلامت میشیم همین اشتباه و برداشت اشتباه که طی سالها از خیلی چیزها داشتیم .

   ولی این فکر صالح و آرام هست که باعث اعتدال در خوردن میشه و البته نتیجه آن سلامتی و تندرستی هست وگرنه چرا من وقتی خشمگینم بیشتر می خورم چرا وقتی عصبانی میشم ولعم بیشتر میشه پس اصل و اساس در تفکر من هست فکر صالح هم یعنی هر فکری که احساس آرامش و رضایت به من بده .

   سلامتی و تندرستی از همون روزاول خلقت به عنوان پیش فرض به من هدیه داه شده همانطور که خیلی از انسانها متناسب هستند که خودبه خودی بدون تلاش و بدون سختی و برنامه متناسبند تا آخر عمرشون ..

   اما این فکر من بوده که بهم ریخته و باعث شده در رفتار و اعمالم تغییراتی ایجاد بشه که صددرصد روی جسمم اثر گذار هست .

   در واقع اسراف یعنی از حد خود خارج شدن فردی که افکار مناسب نداره اسراف می کنه یعنی تعادل نداره اگر افکار مناسبی داشته باشیم اسراف نمی کنیم .در واقع این تعادل داشتن خیلی مهمه خیلی در همه چیز و اگر این تعادل هر کجا از حدخود خارج بشه افراط و تفریط صورت میگیره …و من عاااشق اسم این سایتم تناسب فکری (عجیبه اگر فقط لاغر بشیم چون اصل تناسب فکره تعادل و این معجزه رخ میده وقتی خودمو بشناسم)

   موضوعات علمی که از ذهن استدلالگر ما انسانها تبعیت می کنند از نظر به اینکه فقط علم هستند و نمی توانند تمام بخشهای وجودی ما و کیهان را در بر بگیرند  ناقص هستند و نمیشه ادعای کامل بودن در مورد آنها داشت همانطوری که هرروز استدلالی دلیل قبلی را رد کرده و به نوعی گسترده تر میشه اما باید در نظر داشته باشیم که علم در مورد جنبه های کلی تعریف شده برای بشر یا کیهان میتونه تعاریف صحیحتری داشته باشه مثل جزر و مد دریا که در کل کره زمین اتفاق می افتد یا گسل و زلزله و قانون جاذبه یا شناخت اشعه های مادون قرمز و ….که در کل کره زمین و البته برای همه افراد به صورت یکسان در جریان هست اما در مورد چاقی که دونفر همزمان شرایط مختلفی را تجربه می کنند نمیشه هیچ نظریه ثابتی ارائه داد فردی به وقت ناراحتی بیشتر می خوره واما فرد دیگر در همان شرایط ناراحتی اصلا میلی به خوردن نداره !…پس ربطی به جسم این افراد نداره و فقط مربوط به افکارشون هست و وقتی افکارت به هم بریزه خودت انتظار دردو عذاب داری مثل همان وقتهایی که به خیال خود گناه کردیم و منتظر عذاب خداهستیم و بالعکس وقتی کار صالحی انجام میدیم احساسمون نسبت به خودمون خوب میشه و منتظر پاداش خدا هستیم .

   بنابراین خدا همون خداست این منم که نگرشم تغییر کرده و البته که تصویر ذهنم و انتظارم از خودم واقع میشه .بنابراین در آموزشهای لاغری با ذهن ما افکار ناصالح را در ذهنمون شناسایی می کنیم و و کمرنگ و بی اثرشون میکنیم و جایگزین آنها افکار صالح که از قبل در ذهنمون وجود دارند را پررنگ می کنیم و انقدر این پروسه دریافت محتوا و آگاهی ادامه پیدا می کنه تا محتوای ذهنی افکار مناسب و صالح در ذهنمون زیاد بشه و تصویر ذهن و انتظارمون از خودمون بشه لاغری و درنهایت تغییرات جسمی در ما رخ میده .

   جسم ما بخشی از این طبیعت هست و تا زمانی که زنده است هر لحظه فعالیت داره شاید ما خواب باشیم و ذهنمون خاموش بشه اما درهر حالی جسممون فعالیت خودشو داره مثل تپش قلب و نفس کشیدن و خونرسانی به سایر اعضا و البته کلاژن سازی پوست و مراحل هضم و جذب و دفع غذا با روند برنامه خود به کار هستند و به همین دلیل وقتی فردی بیمار میشه می گند باید فقط استراحت کنه تا زودتر خوب بشه !؟چرا !؟چون توجهش از بیماری برداشته بشه و روند بهبودی با سرعت بیشتری اتفاق بیفته !؟…و اگر فرد بیمار بیدار باشه هر آن دا ره فکر می کنه این مریضی از کجا اومد !؟حالا چی میشه !؟اگر بمیرم !؟نکنه واگیردار باشه!….

   حالا یه وقتهایی شده حرفی شنیدیم یا ذهنمون درگیره  و زمانیکه می خوابیم و بیدار میشیم خیلی آرومتر شدیم چون ذهنمون خاموش بوده اما اگر باز خودمون بیاییم ادامه بدیم و اون افکار را انتخاب کنیم باز ظرف ذهنمون پر میشه و من بارها دیدم به افرادی که افسردگی و حالتهای اختلال روحی وروانی دارند قرص خواب آوردر قالب داروی آرام بخش می دهند در واقع مسئله حل نشده تا روزی که فرد خودش حلش کنه اما توجهش به موضوع و بار منفی احساسیش کم شده تا کمی زمان بگذره و باهاش کنار بیاد ….ولی جسم ما به صورت خودکار میخواد در حالت پیش فرض که سلامتی وتناسب اندام هست قرار بگیره اما این توجه ما به جسم و چرایی هامون و البته حسی که از این تجزیه و تحلیل های ذهن استدلالگرمون به دست میاریم روند بهبود و بازسازی را دچار اختلال میکنه !..

   یعنی از طرفی من محتوای مناسب و صالح دریافت می کنم اما از طرفی توجهم به جسمم هست که چرا لاغر نشدم!؟چرا سایزم اینه ؟!نکنه جسمم همکاری نمی کنه !؟نکنه ذهنم مقاومت داره !؟نکنه این مسیر سرکاریه !؟نکنه چندسال طول بکشه !؟و از طرفی واقعیت موضوع که چشم سرم  می بینه هنوز چاقی هست و این یعنی تأکید بر چاقی بیشتره!…

    چون ما چیزی را می خواهیم که هم اکنون وجود نداره ایمان به غیب هست و اما چون شاگردیم و محتوای لاغری ذهنیمون به حد نصاب نرسیده زورافکار ما به (احساس +واقعیت جسم) نمی رسه و مغلوب چاقی میشیم نا امید و در نهایت رهایی مسیر و نتیجه همچنان جنگ و جدال با خود و چاقی خود !…

   بنابراین لاغری یک عمل صالحه یک روند مقدس و ارزشمند،یک هماهنگی و تعادل در جسم و ذهن و روح و من می خوام افکار صالح و پیش فرض خودمو از لایه های زیرین ذهنم بکشم بیرون و متناسب بشم همون چیزی که اورجینال منه 

   به لطف خدای هدایتگرم و آموزه های ناب استاد عطار عزیز 

   سپاس از این همه هدیه قشنگ 

   عشقم هدیه به روح پدرو مادرتون🍃🌸

   دوستان متناسبم همواره برقرار باشید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار alireza8199@gmail.com
   1400/11/25 22:24
   مدت عضویت: 947 روز
   امتیاز کاربر: 2039 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 144 کلمه

   سلام  استاد عزیزم ممونم از اینکه به مناسبت تولد حضرت علی علیه السلام این فایل زیبا را که برگرفته شده از فرمایشات حضرت علی ع هست را برای ما به اشتراک گذاشته ایدعیدتان مبارک باشه ، خیلی استفاده کردم که حتی در 1400 سال هم پیش امامان معصوم مابرای سلامتی  فکرمان و جسم مان توصیه های را فرمودند و از روی صحبتهای شما متوجه شدم که شما چقدر خوشحال شدید که حرف های شما در مورد افکار و ذهن  مورد تایید امامان ما هم بوده هست با اینکه من چاق نیستم ولی این فایل زیبای شما را گوش دادم و استفاده زیادی از آن بردم و این انرژی مثبتی که از شما صادر می شود را دریافت کردم خیلی دوستتان دارم استاد عزیز و خوشحالم که من اولین کامنت را در این موضوع نوشتم به امید دیدار و دیدن روی زیبای شما از نزدیک 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار منیره.ف
    1400/11/28 00:08
    مدت عضویت: 1760 روز
    امتیاز کاربر: 11971 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 76 کلمه

    سلام استاد من از قبل از اینکه با قانون جذب اشنا بشم در مورد جملات حضرت علی علیه السلام به شگفتی میرفتم و کم کم که با قانون جذب اشنا شدم بیشتر پی برم مثلا در روایتی از امام علی شنیده بودم در انتخاب دوست دقت کنید که سرنوشت انها در سرنوشت شما تاثیر میزاره و واقعا دیدم اتفاقات مشابهی که برای دوستان میفته 

    روزتون مبارک استاد انشاالله زیر سایه امیرالمونین در کنار خانواده عزیزتان برقرار باشید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم