0

رهایی از افکار منفی (قسمت اول)

رهایی از افکار منفی و احساس بد
اندازه متن

نمی‌توانید هدفی مقدس تر از تغییر کردن را در زندگی‌ تان جستجو نمایید! و این مسیر از رهایی از افکار منفی آغاز می شود.

اگر تصور می کنید زندگی شما مانند کالایی است که به شما تحویل داده شده و قابل تغییر نیست اشتباه می کنید.

من هم چند سال قبل این تصور را داشتم که زندگی را باید سپری کرد و نمی توان زندگی را به شکلی که مورد علاقه ات است سپری کنی.

به عنوان فردی که توانسته‌ام از شرایطی سخت زندگی خود را تغییر دهم به شما می گویم که نیازی نیست به زندگی خوب دیگران با حسرت نگاه کنید، چون شما هم می توانید زندگی فوق العاده ای را تجربه کنید اگر مهارت رهایی از افکار منفی را کسب کنید.

زیرا هیچ فردی آنقدر خوشبخت نیست که شما نتوانید به اندازه‌ی او خوشبخت شوید…

سالهای زیادی از زندگی ام را با افکار منفی و مشکلات زیادی سپری کردم اما همیشه اشتیاقِ فراوان برای تغییر زندگی را داشتم و به دنبالی راهی برای رسیدن به خواسته خودم بودم، به دنبال مهم‌ترین عامل تغییر زندگی بودم و به لطف خدای مهربان شروع به آموزش خودم برای تغییر زندگی کردم.

کتاب های زیادی را مطالعه کردم، از آموزش های اساتید مطرحی بهره بردم و در نهایت به روی دست یافتم که به تغییر زندگی را برایم آسان کرد و توانستم درک کنم چگونه خالق زندگی خود باشم.

دوره رایگان چگونه زندگی خود را تغییر دهیم  حاصلِ نتایج بخشی از این سالها است  برخی از آن در هیچ کتابی یافت نمی شود و شامل تجارب موفقیت آمیز خودم می باشد.

مأموریت این دوره، آموزش چگونه تغییر دادن زندگی به هر فردی است، که تصمیم گرفته و متعهد شده تا نه تنها فردی باشد که تغییر کرده است بلکه قادر باشد شرایط خانواده اش را تغییر دهد.

زیرا همه ما وظیفه داریم که تغییر کنیم و زندگی را آنگونه که خداوند برای ما مقدر کرده است تجربه کنیم.

ما به این جهان فرستاده شدیم تا بتوانیم همه‌ی زیبایی‌های جهان را تجربه کنیم، تا آزادانه برای خودمان زندگی کنیم، تا تجربه یک زندگی پر از رفاه و آسایش را تجربه کنیم.

زیرا این توانایی و لیاقت به همه ما داده شده است تا بتوانیم تجربه زندگی موفق و سرشار از شادی و احساس خوب و عشق و علاقه به دیگران را داشته باشیم. و مسیر رسیدن به این شرایط رهایی از افکار منفی است.

ما وظیفه داریم از  توانایی که خداوند به ما داده است استفاده کنیم تا  در لحظه مرگمان، “بدون حسرت آنچه که می‌توانستیم انجام دهیم اما ندادیم”، در آرامش و زیبایی این جهان را ترک کنیم.

تا بتوانیم به همه بگوییم، خوب زندگی کردن، نه تنها آسان، بلکه طبیعی‌ترین نوع زندگی است زیرا ما ذاتاٌ و طبیعتاٌ خوشبخت هستیم. چون بنده خدا هستیم.

خدا را شکر می‌کنم که مرا در این مسیر شگفت انگیز قرار داد.

خدا را شکر می کنم که توانستنم با ارائه آنچه که زندگی خودم را از بدترین شرایط، به شرایطی مطلوبی که هر روز در حال بهتر شدن است رساند، در دوره خدا هرگز دیر نمی کند به شما و افرادی زیادی در سراسر جهان کمک کنم تا با باورکردن خود و توانایی بهتر زندگی کردن تغییرات شگفت انگیزی در جهان پیرامون خود ایجاد کنند.

به شما دوست عزیزی که به هر طریقی با من و این مطلب مواجه شده اید توصیه میکنم فایل های رایگانی که به منظور تغییر زندگی قرار داده ام را با دقت گوش داده و به تمرینات آن عمل کنید و چنانچه احساس کردید توانایی آموزش های بیشتر و کاربری تر را دارم از محتوای آموزشی دوره شگفت انگیز خدا هرگز دیر نمی کند استفاده کنید.

“هدفی مقدس تر از تغییر برای یک زندگی بهتر نیست

اگر بخواهیم تغییری در روند ناخواسته های زندگی امون بدهیم چاره ایی نداریم مگر این که افکار و باورهاهمون را تغییر دهیم برای یک زندگی بهتر نیاز به آموزش بهتر داریم

چرا افرادی در جامعه هستند که کاملا از هر نظر احساس خوشبختی ویا حتی بدبختی دارند؟

تمام خوشبختی و یا بدبختی انسان ها بسته به نگرش آنها و باورهایی است که در ذهن خود دارند.

این باورها میتواند مثبت و یا منفی باشد و در نتیجه این باورها می توانند انسان را به سمت خوشبختی و یا حتی بدبختی ببرد چون ریشه این افکار در ذهن انسان است و برای تغییر آن باورها نیاز به آموزش دیدن دارد تا با جایگزین کردن باورهای صحیح به سمت آرمان خود گام بردارد.

با آموزش درست حتی می تواند شرایط خانواده خود وانسانهای پیرامون خود را تغییر دهد.

خداوند جهان هستی را بر طبق قانون زیبایی سلامتی خوشحالی ثروت و خوشبختی بنا کرده و ما هم به عنوان انسان از این قانون نه تنها مستثنئ نیستم بلکه هم سو با این قوانین آفریده شدیم پس حق طبیعی انسان خوشبختی خوشحالی سلامتی وثروت و…. است.

چه موقعی انسان از حق های طبیعی خود محروم می شود؟

زمانی انسان از این حق های طبیعی محروم می شود که افکارش هم سو با جهان هستی نباشد یعنی دچار افکار منفی گردد ودر یاس ونامیدی بسر برد

چه زمانی انسان موفق می شود؟

زمانی انسان موفق می شود که افکارش همسو با قوانین جهان هستی باشد یعنی دارای افکاری از جمله عشق امید خوشحالی و شادی و احساس خوب داشته باشد یعنی انسان به لیاقتی که خداوند در آن نهادینه کرده پی میبرد و طبق این لیاقت به توانایی هایی که حق طبیعی اش است دست پیدا میکند. در این صورت انسانی موفق در امور زندگی خود می شود. اولین قدم برای تجربه این شرایط رهایی از افکار منفی است.

ما در قبال این هدیه الهی چه وظایفی داریم؟

ما در قبال هدایای خداوند وظیفه داریم از این توانایی ها به نحو احسنت استفاده کنیم و آنها را به کار گیربم و خوشحال باشیم تا تجربه های شادی در زندگی داشته باشیم اگر روزی از این دنیا رفتیم حسرت کارهای نکرده که آرزوش را داشتیم نداشته باشیم و در آرامش و زیبایی این دنیا را بتوانیم ترک کنیم.

خوب زندگی کردن و خوشبخت بودن طبیعی ترین حق زندگی است که خداوند به انسانها هدیه کرده وباید قدر این نعمت را دانست واز این حق استفاده کرد

چه وقت می شود زندگی متفاوتی را تجربه کرد؟

جهان هستی دارای مدارها و یا طبقاتی است که انسان ها در آنها قرار دارند و زندگی خود را طبق همان مدار و یا همان طبقه تجربه می کنند.

مثلا هر کدام از ما در یک طبقه از این مدارها قرار داریم و شرایط و اتفاقات هم طبق همان برای ما بوجود میاید.

وقتی ما در یک طبقه ساکن هستیم نمیتوانیم شرایط طبقات بالاتر را تجربه کنیم مگر این که افکار ما تغییر کند تا جایگاه ما عوض شود و بتوانیم به طبقه و یا مدار بالاتر راه پیدا کنیم.

این براساس عدالت خداوند است چون عدالت حکم میکند که هرکسی در شرایطی که هست در طبقه ایی حضور داشته باشه که حق اش است.

باید بپذیریم که این شرایطی را که داریم حق ماست چون خداوند عادل است و به همه نظارت دارد و حواسش به فقیر و غنی هست ولی عدالت اش حکم میکند که در اون شرایط باشیم.

همیشه به ما گفتند عدالت خدا با عذاب کردنه و قدرت خدا را در آن میبینم عدالت خدا در همه چیز است حتی در شرایطی که داریم و ایمان به خدا یعنی ایمان داشتن به عدالته خداست.

برای تغییر زندگی اول باید بپذیریم که الان در هر شرایطی که هستیم حق ماست ولی خداوند این حق را نیز به ما داده تا با تغییر افکار خود را به طبقات بالاتر برسانیم و طبقه خود را عوض کنیم و این سرنوشت ما نیست خداوند شرایط ما را درست نکرده بلکه ابن طبقات و مدارها را درست کرده و تصمیم ما مهمه که می خواهیم در چه طبقه ایی زندگی کنیم.

این طبقات از صفر تا بی تهایت است باید بپذریم انرژی و انگیزه و تلاش کنیم تا به طبقات دیگر برویم و این مستلزم توانایی است که انسان خودش را با تلاش وخواستن طبقه خود را تغییر دهد.

افرادی که نمی توانند طبقه خود را تغییر دهند و مدام در یاس و نا امیدی بسر میبرند و اتفاقات را به گردن دیگران و خدا می اندازند نمی توانند از حق طبیعی خوشبخت شدن در طبقات بالاتر سود ببرند و همیشه در همان جا می مانند.

طبقات در جهان هستی چگونه تعیین می شوند؟

طبقات در جهان هستی براساس پارامترهایی تعیین می شود که تماما ذهنی است این افکار ماست که زندگی ما را می سازد وقتی افکار مثبت تری داشته باشیم می توانیم به طبقات بالاتر برویم ولی اگر افکار منفی و محدود کننده داشته باشیم در طبقات پست جهان هستی زندگی کنیم.

با آموزش درست و انجام تمرینات میتوانیم ذهن خود را مملو از افکار مثبت کنیم تا جایی برای افکار منفی باقی نماند و بالعکس آن هم امکان پذیر است.

افکار منفی مثل خشم، کینه و نفرت، انتقام و خشونت اگر در ذهن زیاد شود انسان به طبقات پایین جهان هستی سقوط می کند.

پس ذهن مثل یک مخزن می ماند که یک ورودی و خروجی دارد حالا اگر ورودی آن را پر کنیم از افکار مثبت خروجی آن می شود عشق و محبت لذت و خوشبختی.

اگر وردی منفی باشد خروجی می شود فقر بدبختی فلاکت

این مهم به عهده خودمان است که کدام را انتخاب کنیم و بخواهیم در چه شرایطی زندگی کنیم.

تمام موضوعات در جهان هستی دارای دو وجه است، روز و شب، بالا و پایین، سرد و گرم

پس شرایط هم در زندگی دو وجه است شادی و غم، ثروت و فقر و غیره

این خود ما هستیم که انتخاب می کنیم در چه شرایطی می خواهیم باشیم می خواهیم در شادی باشیم پس جایی برای غم نداریم چون ظرفیت ذهن به سمت آن افکاری است در ذهن بیشتر موج میزند.

اگر ثروت باشد جا برای فقر در ذهن کم می شود و ذهن به یک موضوع می تواند توجه بیشتری نشان دهد اگر افکار ما مثبت تر باشد و وارد مخزن ذهن شود خروجی آن شادی و خوشحالی است و اگر ورودی ذهن ما افکار منفی بیشتر باشد خروجی آن هم بالطبع یاس و ناامیدی است.

اگر انتظار داشته باشیم که شرایط فعلی ما با این افکاری که داریم تغییر کند بسی خیال بیهوده است چون ۸۰٪ آن با افکار منفی است و همش در این شرایط منتظر شانس می مانیم تا به شرایط بهتر و یا طبقه بالاتر برویم و زهی خیال باطل و این راهی ندارد جز رهایی از افکار منفی و تغییر افکار منفی به افکار مثبت.

در آن صورت موفق می شویم و زندگی به سمت خوب می رود اگر ما می خواهیم تغییر کنیم باید از ورودی ذهن مراقبت کنیم تا افکار کینه، انتقام، خشم، حسادت و حسرت وارد ذهن نشود باید از دیدن اخبار، اتفاقات بد، غیبت کردن و غیره پرهیز شود و وارد ذهن نشود به جایش از افکار مثبت بیشتر وارد ذهن شود تا ذهن مملو از این افکار خوب شود و خروجی های خوب مثل عشق دوست داشتن وخوشبختی داشته باشد”

نوشته خانم سهیلا در بخش نظرات

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 4.15 از 115 رای

https://tanasobefekri.net/?p=11052
برچسب ها:
131 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار زهره
   1403/03/07 11:11
   مدت عضویت: 323 روز
   امتیاز کاربر: 9300 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 422 کلمه

   به نام خدای مهربانم 

   سلام به استاد عزیزم ودوستان هم مسیرم 

   باید مراقب ورودی ذهنم باشم وقتی احساس بیدار شدن دارم خیلی زود رفتار در ذهنم مرور میشه واز همون لحظه که روح وارد جسم میشه ورود افکار رو میشه حس کرد باید قبل از این که چشم ام رو باز کنم مراقب افکار منفی ذهنم باشم من نباید برای چیزهای که در دنیا مبینم حس دلسوزی داشته باشم نباید برای مرگ کسی حالم رو بد کنم نباید درباره مشکلات دیگران وحتی خودم حالم رو بد کنم چقدر باید تمرین کنم تا بهتر بهتر بشم من باید صبح که بلند میشم فکرم رو کنترل کنم نسبت به همسرم و پسرم باید اونها رو رها کنم همون تر که هستن دوستشان داشته باشم من نباید به خاطر اشتباهاتی که اونه انجام میدن و آگاه نیستن من نباید به عادتهای رفتار شون واکنش نشون بدم چقدر باید با آنها صحبت کنم که نظم داشته باشن چقدر به همسرم بگم زودتر بخواب تا زودتر بلند شی چقدر باید به همسرم بگم سیگار نکش چون خیلی در سیگار کشیدن زیاد روی می کنه چقدر بگم کار امروز رو به فردا فرداها نداز  دیگه خسته شدم وخودم رو باید تسلیم خداوند کنم  بله من باید فقط مراقب حال خوبم باشم و خداوند خودش زندگی من رو از نزدیک شاهد هستش وقتی کارها و تلاش های که با اراده خودم انجام دادم نتیجه نگرفتم پس رها می کنم و اداره زندگیم رو به اراده خداوند مسپارم تا حالا فکر میکردم مورد امتحان خدا هستم حالا فهمیدم امتحانی نیست این شرایط سخت رو من با افکار ناجالب در طی سالهای زندگیم برای خودم خلق کردم چون همیشه فرد غمگین و ناراحت بودم پس همین شرایط رو برای خودم خلق کردم و حالا رها می کنم اصلا برای من مهم نیستش که اطرافیانم دارن چه طور زندگی می کنن چون خودشون می خوان من باید مراقب باشم اونها مدار انرژی من رو پایین نیارن هرگاه شروع می کنن تا احساس بد به من بدهن من باید سکوت کنم و نظاره گر باشم استاد واقعا این های که می نویسم وقتی می خوام به عمل تبدیل کنم از دستم خارج میشه نمی خوام بگم سخته ولی باید نامید نشم و ادامه بدم فقط! باید احساس کنم خدا نزدیک و شاهد ایمان و عمل صالحم هستش و خودش وعده داده اجر این ایمان و کنترل ذهنم رو میده خدا در هر حال و زمان ومکان با من هستش پشتم گرم پروردگارم هست وبه اون توکل می کنم و امروزم رو بدون افکار منفی سپری می کنم 

   خدایا به امید زندگی سر شار از تمام خیرهایت 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منظر زهره وندی
   1403/03/03 23:49
   مدت عضویت: 5 روز
   امتیاز کاربر: 85
   محتوای دیدگاه: 16 کلمه

   به نام خدا 

   باسلام 

   دیگه حواسم به ورودی مخزن ذهنم هستم 

   افکار منفی رو در روز یادداشت میکنم 

   وخارج میکنم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طناز هاشمی
   1403/02/26 21:53
   مدت عضویت: 136 روز
   امتیاز کاربر: 5160 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 69 کلمه

   به نام خدا 

   با سلام خدمت استادم 

   واقعا با این فایل دگرگون شدم نمیدونستم کینه و دشمنی هم اینقدر مارو در طبقه پایین قرار میده دیگه این کار رو نمیکنم دیگه حواسم به ورودی مخزن ذهنم هستم انشاله منم پیام‌های ارتقا زندگی ما شده دیگه افکار منفی رو در روز یادداشت میکنم و خارج میکنم دیگه از وزنم بیرونش میکنم 

   ممنون از استاد عزیزم خدا خیرت بده چقدر فکر بد میکردم 😔

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 495 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 66 کلمه

   سلام افکار منفی مثل افت هستند وماباید افکار مثبت رو زیاد کنیم و مثبت اندیشه کنیم . و سعی کنیم تا افکار منفی رو از خودمان دور کنیم تا جای بیشتری برای مشارکت افکار مثبت داسته باشیم. مدار ما در جهان بر پایه همین افکار میچرخه . پس اگه به این موضوع توجه کنیم اهمیت فکر مثبت رو بیشتر درک میکنیم تا بریم مدار بالاتر . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهلا
   1402/12/13 18:10
   مدت عضویت: 269 روز
   امتیاز کاربر: 6830 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 37 کلمه

   دیوانه و دلبسته اقبال خودت باش 

   سرگرم خودت عاشق احوال خودت باش 

   یه لحظه مخور حسرت آن را که نداری 

   راضی به همین چند قلم مال خودت باش 

   دنبال کسی باش که دنبال تو باشد 

   اینگونه اگر نیست  به دنبال خودت باش

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زینب ندرلو
   1402/12/11 23:42
   مدت عضویت: 359 روز
   امتیاز کاربر: 5575 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 164 کلمه

   به نام خدا  

   سلام به استاد عزیزم  

   تو مدتی که با قوانین آشنا شدم و سعی کردم مراقب ورودی هام باشم ولی اون آرامش واقعی که دنبالش هستم رو خیلی کم تجربه میکنم  

   مدام توی ذهنم افکار منفی مرورمیشه و من مهارت رهایی از افکار منفی رو بلند نبودم  

   امشب قدرتی دست منو سمت منوی سایت برد و من اصلا حتی قبلا این عنوان رهایی رز افکار منفی رو ندیده بودم  

   ولی از اونجایی که باور دارم هیچ اتفاقی اتفاقی نیست مطمئن بودم که باید  این دوره رو شروع کنم  

   این دوره پاسخ به درخواست من از خدا برای رهایی از هجوم اینهمه افکار منفی هست  

   یکی از بیشترین افکار منفی که در سرم میچرخه اینه که چرا تو به اون موفقیت که دنبالش هستی با اینهمه تلاشی که میکنی نرسیدی  

   وقتی مخزن ذهن من پر شده از افکار منفی معلومه که جایی برای مثبت ها نمیمونه  

   و من به لطف خدا و استاد عزیزم تو این دوره این مهارت رو انشا الله یاد میگیرم خدایا شکرت که هدایتم کردی به این دوره ارزشمند

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فریبا فروغی
   1402/08/07 14:43
   مدت عضویت: 574 روز
   امتیاز کاربر: 15260 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 561 کلمه

   باسلام خدمت شما استاد عزیز 

   افکار منفی من:

   مدتی بود که در ذهنم برای طرز برخورد رفتار و حرف زدن دوست خودم در ذهنم به شکل واقعاً پررنگی فکر من مشغول شده بود و مدتی افکارم در این زمینه منفی شده بودند اما رفته رفته و با کمتر فکر کردن به اون و بیشتر فایل گوش دادن و برای خودم زندگی کردن فهمیدم و نتیجه گرفتم که فقط با نه گفتن افکار منفی می‌تونم جلوشون رو بگیرم که به ذهن من هجوم نیارند و هرگاه حس بدی داشتم خودم رو در فایل‌ها مشغول کنم و گوش بدم تا احساس خوبی به دست بیارم،

   بعد از اون تصمیم گرفتم کمتر و کمتر فکر کنم و هر روز با این تمرین که با خودم قول داده بودم که اسم اون فرد رو در ذهنم حال بهتری پیدا کردم و به مسیر خودم برگشتم،

   مشکل ما انسان‌ها در زمینه افکار منفی اینه که بیش از حد روی انسان‌ها پیله می‌کنیم و گیر می‌دیم و رها نمی‌کنیم و در گذشته باقی می‌مانیم،

   اگر یاد بگیریم که هر روز از همان لحظه زندگی کنیم و از همان ثانیه دقیقه و ساعت لذت ببریم دیگه هجوم افکار منفی که مربوط به گذشته ما آدم‌ها هست کمرنگ تر و از بین میره،

   اگر به جهان هستی خوب دقت کنیم می‌بینیم که خورشید هر روز طلوع می‌کند و غروب می‌کند هوا روشن و تاریک می‌شود و دنیا بر اساس تکرار ها و سال‌ها می‌گذرد پس به گذشته خودان نباید برگردیم زیرا که جهان هستی هم طبیعت به گذشته خودشون برنمی‌گردند،

   افکار منفی که در من این مدت  باعث شد که حواسم است زندگی خودم و نعمت‌هامو هدف‌هام پرت بشه و به هر انسانی می‌رسیدم درباره افکار منفی خودم می‌گفتم،

   و بیشتر از همه در ذهن خودم اون رو مرور می‌کردم و حرفش رو با خودم در ذهنم می‌زدم که دیدی چه رفتاری با تو شده و چه حرفی به تو زدن در صورتی که هیچ کدوم  از این افکار مربوط به لحظه حال نبود و در گذشته رخ داده بود اما من پیگیر اونا بودم و مقصر خودم بودم و حقم بود که در اون شرایط بودم‌،

   تا اینکه به خودم قول دادم دست بکشم بسه خسته شدم چقدر برای حفظ این دوستی و رابطه تظاهر کنم و نقش بازی کنم من از این آدم رنجیدم و دیگه نمی‌خوام این ادم در ذهنم و زندگی من و بین حرف هام جایی داشته باشه،

   پس با تمرین و گوش دادن این فایل مصمم‌تر از قبل شدم که به دنبال حال خوب خودم و در پی خودم باشم اگر کسی پیگیر من نیست من هم زندگی خودم رو با افکاری خوب مثبت زیبا شاد در طول روز لذت بردن رو تجربه کنم

   اما یک فرصت دوباره حق آدم‌هایی هست که پشیمون میشن و از رفتار بدشون درس می‌گیرند اما گاهی انسان‌ها درک این رو ندارند که شاید میتونن تغییر کنند و دوباره مثل قبل خوب و زیبا رفتار کنند،

   پس من اینجوری بود که آگاه‌تر از همیشه تصمیم گرفتم امروز خودم رو فقط به حال خوب خودم اختصاص بدم و فقط به خودم فکر کنم به هدف‌هایی که می‌خوام بدست بیارم ،

   و از هیچ انسانی توقع این رو نداشته باشم که پیگیر من باشه زیرا که من یاد گرفتم که فقط به دنبال حال خوب خودم باشم و برای لذت بردن از زندگی خودم و افکاری خوب اتفاق‌های خوب رو خلق کنم و هر لحظه سپاسگزار نعمت‌های زندگی باشم و در نهایت افکاری جدید در هر روزی که شروع می‌شه رو داشته باشم،

   باتشکرازشما 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Zahra
   1402/07/02 13:26
   مدت عضویت: 293 روز
   امتیاز کاربر: 6770 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 227 کلمه

   سلام 

   من هم قبل از خواندن نوشته ها باورساز و حالا رهایی از افکار منفی همیشه فکر می کردم که این زندگی تقدیر کنه و من نمی توانم در تغییر اون دخالتی داشته باشم و همیشه فکر می کردم که این همه مشکلات به خاطر گناهانی که مرتکب شدم یا برخی از اون ها باعث نزدیکی من به خدا میشه و باعث میشه تا من خدا رو فراموش نکنم و بدونم خدا همیشه ناظر اعمال ماست اما بعد مدتی هست که این افکار خیلی کم به سراغم میاد و حالا می‌دونم که این دنیا که خالق همه آن و من خداست همه چیزها رو دو وجهی آفریده مثلاً اگه غم هست مقابل اون شادی هم است اگه روز وجود داره حتما شبی هم هست 

   از امروز به قول استاد می‌خوام ورودی های ذهنم را کنترل کنم ببینم چه چیزهایی وارد اون میکنم

   مثلا همسرم اگه یک ساعت دیرتر از سرکار به خونه بیاد اون یه ساعت فکر میکردم نکنه رفته پیش اون دوستش که من ازش خوشم نمیاد یا داره چی کار میکنه

   پسرم مدرسه بودنی فکر میکنم که نکنه کسی اذیتش کنه یا مثلاً داره با دوستاش بازی می‌کنه یا تنها نشسته

   بابام چشمش رو عمل کرده مرتب از چشمش اشک میاد به اون فکر میکردم خوب میشه یا نه؟

   الان که دارم مینویسم واقعا من از دیروز تا حالا تنها چیزی که فکر نکردم به داشتن احساس خوب برای خودم بوده

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طاهره فروغی
   1402/07/01 20:00
   مدت عضویت: 1039 روز
   امتیاز کاربر: 33407 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 891 کلمه

   سلام خدای مهربونم 

   خداوندا حالم رو بهتر کن 

   سلام استاد عزیز و دوستان خوبم 

   و این بار دکمه خدایا حالمو بهتر کن رو زدم و این فایل عالی رو از طرف خداوند در یافت کردم 

   رهایی از افکار منفی

   دیگه نیاز نیست به زندگی دیگران با حسرت نگاه کنم 

   نیاز نیست به اندام دیگران با حسرت نگاه کنم 

   من میتونم زندیگمو تغییر بدم و اسیر سرنوشتم نیستم 

   من میتونم زندگی فوق العاده ای داشته باشم 

   من میتونم حتی بهتر از افراد متناسب باشم 

   من میتونم خوشبخت باشم و 

   من  به لطف خدا به این مسیر راه پیدا کردم چون خدا  صدای دلم رو شنیدم و منو لایق تغییر و تغییر مدار دونست و هدایت شدم به این مسیر 

   توانایی تغییر کردن یکی از الطاف خداست که به انسانها عطا کرده تا بتونن از شرایطی که در اون هستن و راضی نیستن خارج بشن ولی متاسفانه سالهای عمرم رو فکر میکردم خدا منو در این شرایط خواسته و من به عنوان بنده خوب خدا باید تحمل کنم و صبر کنم تا از این امتحان الهی موفق بیرون بیام و پیش خدا سربلند ولی نمیدونم چرا خدا همش در حال امتحان من بود این چه دنیایی که اومدی  روی اون و باید همش امتحان پس بدی 

   ولی حالا میفهمم و از زمان ورودم به سایت فهمیدم که افکارم و باورهای منه که زندگی و شرایط منو الان ایجاد کرده 

   تمام شرایط فعلی من مربوط به طبقه ایست  که در اون هستم  و طبقه ای که در اون هستم از افکار من در ذهنم ایجاد میشه

   عدالت خدا چیست ؟

   ایا خدا در خانواده ای در زیر فقر و خانواده ای در اوج ثروت هست ؟

   ایا عدالت  خداوند در من چاق و همسر لاغرم هست ؟

   و این جز افکار قدیم من بود که از یک طرف خداوند رو عادل میدونستم و از طرفی خودم رو با دیگران مقایسه میکردم و به این عدالت شک میکردم 

   ولی یاد گرفتم در این دوره در هر شرایطی از زندگی و اندام هستم واقعا حق منه و خداوند اشتباه نمیکنه 

   قبلا فکر میکردن دعا کنم و در مراسمات خاص شرکت کنم و در اون مراسم گریه کنم به خواسته خودم میرسم ولی اتفاقات بد برام پبش میومد و ذهنم رو به عنوان مخزنی داشتم و در اون منفی و حال بد و کینه و حسرت و فقر و فناعت وارد میکردم و توقع داشتم خروجی من خوشبختی و ثروت و حال خوب و ارامش و تغییر دیگران در جهت حال خوب من باشه 

   و اگر در یک مخزن لجن بریزیم ایا خروجی اون اب زلال و قابل خوردن میشه مشخصه که نه 

   وردی این مخزن رو من مسعولش هستم و خروجی رو خداوند و کائنات به من میدن 

   پس باید من ورودی رو مثبت کنم خود به خود خروجی خوب و مثبت نصیبم میشه

   خدایی که حتی بدون اذن اون برگی از درخت نمی اوفته چطور میتونه حواسش به بنده هاش نباشه که بندش در چه وضعیتی هست 

   پس من اگر در زبان میگفتم خدا عادل است الان در قلبم  میپذیرم  که خدا عادل است 

   و من در هر شرایطی هستم مسعولیتشو به عهده میگیرم و من الان در هر شرایطی هستم برای ورودی هایی بوده که داشتم 

   پس من با پذیرش جایگاه فعلیم و پذیرش عدالت خداوند پس من میتونم طبقه ای که در اون هستم رو تغییر بدم و به طبقات بالا برم و به ارزوهام برسم و میتونم سرنوشتم رو از سر بنویسمد

   من میپذیرم که عدالت خدا ایجاب میکنه من در بهترین شرایط خودم باشم و حقم رو از دنیا بگیرم و همین عدالت خدا میگه من اگر تلاش کنم میتونم تغییر کنم و طبقه خودم رو ببرم بالاتر 

   و از عدالت خدا به دوره  که من تلاش کنم ولی خدا نخواد که شرایطم تغییر کنه 

   طبقه من در جهان هستی توسط پارامترهای ذهنی تعیین میشه 

   این افکار منه که شرایط منو میسازه و من میتونم با کنترل افکارمدبه بهترین و بالاترین طبقه برسم 

   من قبلا افکار منفی داشتم و خروجی مثبت میخواستم  ولی غافل از این که ورودی منفی باعث خروجی منفی میشه نه خروجی مثبت

   من وقتی مدام با کینه و حسرت و حال بد و چهار شاخ زدن  گذشته  رو زیرو رو میکنم و مدام دنبال اخبار منفیم که کجا چی شده و حتی فیلمی که میبینم همش نربوط به مشکلات جامعه و خانواده است خب چطور خدا و کائنات به من رابطه خوب و حال خوب و ارامش و ثروت و خوشبختی عطا کنه 

   و از خصوصیت این مخزن محدود بودنش هست یعنی ننیشه هم افکار منفی و هم مثبت در اون باشه اکر پر بشه از افکار منفی جایی برلی مثبت نیست و طبق قانون جهان که هر چیزی ۲ وجه داره پس در مقابل شب روزه و در مقابل منفی مثبت 

   شرایط من با مخزنم در ارتباطه و ۳بلا که پر از افکار منفی بود خروجیهای منفی داشت و حتی تا پای مرگ رفتم و لی از وقتی با ورود به دوره و سایت ورودیهای منفیم کم شد داره یکی یکی ااتقاقات مثبت و حال خوب و ارامش و رها کردن تمام گذشته و بدیها و از دست دادن حال بد رو داشتم 

   پس باید جلوی ورودی منفی رو بگیرم و مخزنم رو با افکار مثبت پر کنم اتفاقات خوب و حال خوب و ارامش خود به خود سر راهم قرار میگیره و خداوند بهترین و راحت ترین راه رو سر راهم میزاره 

   پس باید هر روز افکار منفی رو باید بنویسیم و شرح بدیم  و با این کار منفی ها رو خارج میکنیم و وقتی مخزن خال از منفی ها بشه پس خروجی مثبت هم خواهم داشت 

   خداوندا برای این همه ظرافت در دنیا و کائنات شکر 

   خداوندا تو بی نظیری 

   در پناه خدا باشید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار negarmalekzade2377@gmail.com
   1402/06/13 17:39
   مدت عضویت: 1056 روز
   امتیاز کاربر: 3627 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,993 کلمه

    به نام خدای مهربان

    سلام به استاد عزیز و همراهان گرامی سایت تناسب فکری

    رهایی از افکار منفی قسمت اول

   انسان‌ها در جهان هستی در طبقه‌های مختلفی دارن زندگی می‌کنن،و من در حالت فعلی خودم در یک طبقه‌ای هستم که تمام شرایطی که در زندگی تجربه می‌کنم مربوط به این طبقه است،تا وقتی که در این طبقه هستم نمیتونم شرایط طبقه دیگه رو تجربه کنم،تغییر دادن طبقه زندگیم در جهان تنها با تغییر افکارم امکان پذیره،برخلاف هر تغییری در جهان هستی که نیاز به تلاش و صرف انرژی داره،این تغییرِ جایگاه و رفتن به طبقه بالاتر نیاز به کار جسمی نداره و فقط از طریق تغییر ذهن و افکار میتونم این کارو انجام بدم.

   جایگاه من و طبقه من در زندگی بر اساس شرایطی تعیین میشه و عدالت الهی حکم میکنه که هر کسی در نهایت عدالت در طبقه‌ای که حقشه حضور داشته باشه،

    باید اینو بپذیرم که الان در هر شرایطی که هستم حق من همینه و اشتباهی رخ نداده.

   اگه خدا رو به عنوان حاکمی قدرتمند و عادل در جهان پذیرفتم و می‌دونم که برگی بدون اذن اون از درخت جدا نمیشه،

    پس باید بدونم که حتماً حواسش به بنده‌ای که سر چهارراه داره  شیشه ماشین پاک می‌کنه هم هست،

    به اونی که بچه‌اش رو توی پیاده رو روی زمین خوابونده تا پول به دست بیاره هم هست،

    حواسش به اونی که در بدترین شرایط در حال زندگی کردنه هم هست،

   پس باید بپذیرم که هر کسی رو در هر وضعیتی که می‌بینم، اون در بهترین وضعیت خودشه،

    عدالتش اینو حکم می‌کنه که جهان تحت امر او اینطوری باشه.

   خیلی از ما  خدا رو قبول داریم ولی حد و حدودش رو نمی‌دونیم،

    چون از بچگی بهمون یاد دادن که عدالت خدا در عذاب دادن و به سزای اعمال رسوندن بنده‌هاشه،

    برای همینه که همیشه عدالت خدا رو در این موضوع جستجو می‌کنیم،

    باید بدونم که عدالت خدا در همه چیزه و وضعیت زندگی افراد هم جزء این عدالت محسوب میشه،

   پس باید بپذیرم جایگاه هر شخصی در زندگی عین ایمان به خدا داشتنه،

    و اگه نسبت به جایگاه فردی دلسوزی کردم یا شک کردم که چرا این شخص در این وضعیته، من به عدالت خدا شک کردم و این اصلاً کار صحیحی نیست،

   پس برای تغییر دادن جایگاهم و طبقه خودم در زندگی باید اینو بپذیرم که الان در هر جایگاهی هستم حق من همینه و عدالت الهی این رو حکم می‌کنه،

    ولی بازم این حق بهم داده شده که من می‌تونم طبقه خودم رو تغییر بدم و این طبقه‌ای که الان هستم برای من از اول نوشته نشده که تا آخر باید همین باشه، سرنوشت من این طبقه نیست،

   اگه مثلاً دارم در طبقه سوم زندگی می‌کنم، اینو خدا برام تعیین نکرده،

    خدا فقط طبقه‌ها رو تعیین کرده،

    ولی تصمیم نگرفته که من در این طبقه باشم، باید اینو بپذیرم تا توان و انرژی و انگیزه جابجا شدن در طبقات جهان هستی رو پیدا کنم،

   خیلی‌ها اینو فرض محال میدونن که بشه خودت رو ارتقا بدی و میگن امکان نداره، خدا اینجوری برام خواسته، چه جور با خدا مبارزه کنم،

    من که نمی‌تونم سرنوشتم رو عوض کنم،

    تقدیر من این بوده، من که انتخاب نکردم توی این کشور به دنیا بیام،

    توی این شهر، توی این خانواده،

    این‌ها به هیچ وجه نمیتونن طبقه خودشون و جایگاه خودشون رو در جهان هستی تغییر بدن،

    چون خودشون رو ناتوان می‌بینن،

   پس قدم اول برای ایجاد توانایی در خودم جهت تغییر طبقه و سطح کیفیت زندگیم پذیرفتن این مسئله است که عدالت خداوند ایجاب می‌کنه که من در بهترین شرایط خودم باشم و حقم رو از دنیا بگیرم و عدالت خداونده که ایجاب می‌کنه که هر انسانی بخواد و تلاش کنه بتونه طبقه خودش رو تغییر بده.

   اگه تلاش‌هام، انگیزه، تفکر و هدفم برای جابجا شدن در طبقات جهان هستی بی فایده و بدون نتیجه باشه، اینم از عدالت خداوند به دورِ،

    که من تلاش کنم، ولی چون خداوند نمی‌خواد تغییری در زندگیم ایجاد نشه.

   طبقه و جایگاهم در جهان هستی به واسطه پارامترهایی تعیین میشه که تمامی اون‌ها ذهنیه،

    این افکار منه که در زندگی طبقه منو تعیین می‌کنه ،

   نکته مهم اینه که من می‌تونم با داشتن افکار مثبت، افکار متفاوت، افکار بهتر، طبقه بالاتری در جهان هستی رو انتخاب کنم،

    و باز میتونم با داشتن افکار منفی، افکار بدتر، افکار محدود کننده، در طبقات پایین‌تر جهان هستی زندگی کنم و محدودیتی خدا براش قرار نداده،

    من تا بی‌نهایت می‌تونم طبقه خودم رو پایین ببرم در فقر، بیچارگی، فساد و بدبختی زندگی کنم،

    و تا بی‌نهایت می‌تونم طبقه خودم رو بالا ببرم، در خوشبختی، در ثروت، در سلامتی زندگی کنم و این عدالت خداونده که هر بنده‌ای هر جوری که بخواد زندگی کنه،

    باید شرایط برای اون مهیا بشه.

   مسئله خیلی مهم‌تر این فرایند اینه که اگه من ذهنم رو از مجموعه افکار مثبت پر کنم جا برای حضور افکار منفی باقی نخواهد موند،

    و اگه از افکار منفی پر کنم، جا برای حضور افکار مثبت نخواهد بود،

    احساس گناه، خشم، شک، نگرانی، نفرت، کینه، غیبت، نمونه‌هایی از افکاریه که تعیین کننده طبقه من در جهان هستیه،

    و به هر اندازه از فضای ذهنم رو با این افکار پر کنم، جا برای حضور افکار مثبت کمتر خواهد بود.

   باید ذهنم رو مثل یک مخزن بدونم که یک ورودی داره و یک خروجی،

    ورودی رو من براش تعیین می‌کنم خروجی رو جهان هستی مشخص می‌کنه،

    یعنی شرایطی که من در جهان هستی تجربه می‌کنم، خروجی همین ورودی‌های ذهن منه.

   اگه ورودی ذهنم مثبت باشه، خروجی اون در زندگیم میشه لذت، آرامش، ثروت، اعتماد، خلاقیت،

    و اگه ورودی ذهنم منفی باشه خروجی اون در زندگیم میشه ناراحتی، استرس، شک، تردید، شکست، فقر،

   خداوند همه شرایط رو به صورت دو وجهی در این جهان قرار داده و این خودم هستم که انتخاب می‌کنم کدوم وجه از هر شرایط وارد زندگیم بشه،

    دو وجهی یعنی هم روز داریم هم شب،

    بالا پایین،

    زوج فرد،

    چپ راست ،

    همه چیز دو وجهیه، هیچ چیزی توی این جهان یک وجهی نیست،

    سرد با گرم، خشم با محبت،

    شرایط هم همینه،

    ثروت با فقر، شادی با ناراحتی، گریه و خنده، همه چیز دو وجهیه،

   پس این منم که می‌تونم انتخاب کنم کدوم وجه باید وارد زندگیم بشه،این عدالته،

    اگه من در انتخاب مختار نباشم و قابل تصمیم گیری نباشه زندگیم، من در جبر زندگی خواهم کرد، و این با گفته خداوند منافات داره که یه نفر دوست داشته باشه شاد باشه ولی شرایط زندگیش همیشه طوری باشه که اونو غمگین کنه، این برخلاف عدالت الهیه،

    اگه من اجازه بدم نگرانی وارد زندگیم بشه، خود به خود آرامش در زندگیم محو میشه، از آرامش محروم میشم، این یکی از شرایط این مخزنه، محدوده،

   نمی‌تونم دو عامل مخالف همدیگه رو با هم در مخزنم داشته باشم به یک اندازه،

    اینجوری نیست،

    وقتی که اجازه بدم ناامیدی وارد مخزنم بشه دیگه فضای کافی برای داشتن امید وجود نخواهد داشت، چون پر شده، دیگه ظرفیتش محدوده،

    وقتی وجودم رو از احساس گناه و پشیمونی پر کنم دیگه نمی‌تونم انتظار داشته باشم که اعتماد به نفس داشته باشم، اینا ضد هم هستن و نمیشه هر دو رو با هم داشت،

    به هر مقدار که هر کدومش بیشتر بشه سمت مخالفش کمتر می‌شه،

   پس شرایط من در زندگی که در حال تجربه کردنش هستم ارتباط مستقیم داره با مخزنم،

    اگه مخزنم رو با افکار نامناسب پر کرده باشم و در مقابل انتظار شرایط خوب در زندگی رو داشته باشم این تنها یک تصور باطله،

   خیلی از انسان‌ها ۲۰ درصد مغزشون رو با نگرانی پر کردن،

    ۱۰ درصد استرس از آینده،

    ۱۰ درصد احساس گناه،

    ۱۰ درصد حسادت،

    ۱۰ درصد کینه،

    ۱۰ درصد پشیمانی از رفتار گذشته و فقط ۳۰ درصد از مخزن اونها باقی مونده برای پر شدن با سایر افکار مثلاً افکار خوب،

    در این شرایط انتظار حضور داشتن در طبقه‌های بالای جهان هستی فقط یک رویا می‌تونه باشه و تا ابد هم در حد یک رویا باقی می‌مونه،

   خیلی‌ها توی زندگی منتظر یک اتفاقن، یک شانس، برنده بشن توی قرعه کشی، خدا بهشون رحم کنه، زندگیشون از این رو به اون رو بشه، یه دری به تخته بخوره، یعنی اینجوری فکر می‌کنن و منتظر یک اتفاقن که مثلاً یه خونه‌ای رو برنده بشن، یه ماشین رو ببرن، یه سفری رو ببرن، و اصلاً نمی‌تونن فکر کنن که خودشون میتونن به این خواسته‌ها برسن ،

   و این‌ها همه تصورات بیهوده است، خیال‌های واهیه،

   شاید خیلی از افرادی رو در زندگی دیدیم که با بدبختی زندگی کردن و در شرایط بدی هم از دنیا رفتن و با خودمون گفتیم چرا خدا با این فرد اینجوری رفتار کرده، چرا این شرایط رو داشت توی زندگیش،

    در صورتی که با توجه به گفتار و رفتار اون می‌تونیم به راحتی به محتویات مخزنش دسترسی داشته باشیم،

   خداوند بارها توی قرآن ما رو به یاد خدا بودن دعوت کرده و مومن  و شخص با ایمان رو فردی معرفی کرده که نه غم داره و نه اندوه،

    و گفته که برای برخورداری از یک زندگی خوب، از یک شرایط ایده‌آل در دنیا باید مخزن رو با چی پر کنی،

    اخلاق نیکو، عمل صالح، انفاق، گذشت،

    اصلاً نگفته اضطراب آینده رو داشته باش تا نعمت‌های بیشتری به تو داده بشه،

    نگفته احساس گناه و پشیمونی داشته باش تا سعادتمند بشی،

    هیچ عبارت منفی رو به کار نبرده و عدالت الهی حکم می‌کنه که من اختیار پر کردن مخزنم رو داشته باشم، یعنی انتخاب کنم که چه چیزی وارد بشه، چه چیزی وارد نشه،

   خودم انتخاب می‌کنم که ناراحتی وارد بشه، ترس، نگرانی، شک، احساس بد، اون وقت در نهایت انتظار دارم که زندگی خوبی داشته باشم و فکر می‌کنم که مورد غضب خدا هستم که زندگی پر از مشکلات و سختی رو دارم سپری می‌کنم،

    اصلاً اینجور نیست،

    این خودمم که انتخاب می‌کنم چه چیزی وارد مخزن زندگیم بشه و خروجی مخزن  هم مطابق با ورودی انتخاب منه،

    و همین خروجی‌های مخزنِ که طبقه منو در جهان هستی تعیین می‌کنه.

   پس اگه می‌خوام زندگیم رو تغییر بدم باید تصمیم بگیرم که محتویات مخزنم رو تغییر بدم، تنها راهش همینه،

    باید آگاه باشم که به حسادت، غم، خشم، کینه، نفرت، استرس، فضای با ارزش مخزن خودم رو اختصاص ندم، باید از ورودی مخزنم محافظت کنم، باید اینقدر کنترلم بر ذهنم زیاد باشه که بتونم مانع از ورود افکار منفی به مخزنم باشم.

   خیلی از انسان‌ها سال‌هاست که مخزنشون رو با این گونه افکار پر کردن،  سالها کینه داره از یه نفر،

    با چند نفر قهره، مشکل داره، ناراحتی داره، فرزندش رو از دست داده، سال‌هاست ناراحته، غم و اندوه داره، مشکی پوشیده، مخزنش رو با این چیزا پر کرده، اخبار بد، حوادث، اتفاقات ناگوار و با توجه کردن به این موارد داره مخزنش رو پر می‌کنه،

    باید خیلی مراقب باشم در روز توجهم به چه چیزهاییه، چه اتفاقاتی بر من اثر میذاره،

    منو تحریک می‌کنه،

    تحریک احساسی می‌کنه،

    اون لحظه دارم مخزنم رو پر می‌کنم،

   باید بتونم مانع از ورود افکار منفی به مخزنم بشم و اجازه ندم هر فکری وارد مخزنم بشه،

   برای تمرین این قسمت باید هر روز افکار منفی که وارد ذهنم میشه رو یادداشت کنم،

    انجام این تمرین به تنهایی باعث ایجاد آرامش در من میشه،

    چون هر فکر منفی رو وقتی یادداشت می‌کنم یه جورایی درگیری ذهنیم با اون فکر رو کاهش دادم،

    خروجی شده رفته،

    نوشته شده روی کاغذ،

    دیگه لازم نیست توی ذهنم ذخیره‌اش کنم،

    مخزنم رو نمیخواد باهاش پر کنم، ثبتش کردم ،

   پس تمرین این قسمت نوشتن افکار منفیه که در طول روز بهم هجوم میاره،

    هر فکری رو که در ذهنم مرور کردم، دنبال کردم و بهش توجه کردم رو بنویسم، با توضیحات

    که اون فکر منفی چی بود ،

   مثلاً بنویسم من درباره صحبتی که هفته قبل همکارم بهم گفت فکر کردم و احساس بدی بهم دست داد، دوست داشتم اون روز جواب دندون شکنی بهش می‌دادم، حیف شد بهش نگفتم،

    به این ترتیب افکاری که در ذهنم مرور می‌کنم رو یادداشت کنم.

   ممکنه فکر منفیم در برابر همسرم باشه، شک داشته باشم به همسرم،

    دائم یه فکری توی ذهنم میاد نکنه داره خیانت می‌کنه، نکنه با کسی ارتباط داره، نکنه منو دوست نداره، این فکرها رو بنویسم،

    یکی از مزایای این تمرین توجه من به شناسایی افکار منفیه،

    چون در حالت عادی ما تفکیکی برای افکارمون  و برای ورودی‌هامون قائل نیستیم و به عبارتی هرچه پیش آید خوش آید با موضوع برخورد می‌کنیم،

    ولی وقتی تصمیم بگیرم که افکار منفی رو شناسایی و ثبت کنم، آگاهی من بیش از پیش خواهد بود،

   و قدم اول که شناسایی افکار منفی هستش رو به خوبی برمی‌دارم،

   دیوانه و دلبسته اقبال خودت باش

    سرگرم خودت عاشق احوال خودت باش

    یک لحظه نخور حسرت آن را که نداری

    راضی به همین چند قلم مال خودت باش

    دنبال کسی باش که دنبال تو باشد

    این گونه اگر نیست به دنبال خودت باش

    پرواز قشنگ است ولی بی‌غم و منت 

   منت نکش از غیر و پر و بال خودت باش 

   صد سال اگر زنده بمانی گذرانی

    پس شاکر هر لحظه و هر سال خودت باش

   سپاسگزارم از شما استاد مهربانم💖💖💖🙏🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار حیرت انگیز
   1402/06/13 15:34
   مدت عضویت: 358 روز
   امتیاز کاربر: 716 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 118 کلمه

   سلام دوست متناسبم 

   باعث افتخار منه که وقت گذاشتید و کامنت من و خوندید و خداوند و شاکرم که تونستم به کمک آموزش‌های بی بدیل استاد روشن وارد زندگی جدیدی بشم که در هر لحظه اون شاکر خداوند مهربانم هستم .

   بله به شکرانه پروردگارم من بدون عجله و با فرمول دو درجه دو درجه کلی تغییرات مثبت از روابطم با اطرافیان و همچنین  مسیر تناسب کسب کردم و از خداوند میخوام هر لحظه درک و پذیرش من و گسترش بده تا مطالب آموزشی و بهتر درک کنم و تمامی اون آموزش‌ها رو به کمک رب قادرم به عمل در زندگیم تبدیل کنم .

   براتون دوست خوبم زندگی سرشار از شادی و سلامتی و آرامش و تناسب از خداوند خواستارم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار حیرت انگیز
   1402/05/14 16:55
   مدت عضویت: 358 روز
   امتیاز کاربر: 716 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 670 کلمه

   به نام خالق هدایتگرم

   سلام خدمت استاد ارجمند و دوستان همگام 

   دیوانه و دلبسته ای اقبال خودت باش 

   سرگرم خودت عاشق احوال خودت باش

   یک لحظه نخور حسرت آنرا که نداری

   راضی به همین چند قلم مال خودت باش

   دنبال کسی باش که دنبال تو باشد

   اینگونه اگر نیست به دنبال خودت باش

   پرواز قشنگ است ولی بی غم و محنت

   محنت نکش از غیر و پروبال خودت باش

   صد سال اگر زنده بمانی، گذرانی

   پس شاکر هر لحظه و هر سال خودت باش

   (اقبال لاهوری)

   عجب شعر زیبایی عجب فایل بی نظیری و باز هم عجب هدایتی و چه آگاهی الهی شکرت استاد واقعا نمیدونم چطور تشکر کنم و چطور شکر گزار هدایت امروزم باشم چند روزی بود که احوالات روحی ام به هم ریخته بود و امروز در سایت دنبال یک چیزی بودم تا احوالم تغییر کنه و به این فایل رسیدم چقدر حالم بهتر شد من در این مدت حس‌های بد زیادی و وارد مخزن خودم کرده بودم و خروجی اون هم مسلما حال بد و خوابهای پریشان بود ؛

   چقدر قشنگ یاد گرفتم که دلسوزی برای دیگران شرک و شک کردن به عدل الهیه ،تا قبل ورودم به سایت همیشه تلاش میکردم تا حد امکان مشکلات اطرافیانم و رفع و رجوع کنم و یه جورایی خودم و موظف میدونستم برای یاری دیگران ،و خودم و قربانی کرده بودم و واقعا اذیت بودم و معتقد بودم خوب خدا خواسته که من بتونم به بنده اش کمک کنم و کلی درگیری ذهنی پیدا میکردم و به آب و آتش میزدم خودم و تا مشکل اون آدم حل بشه و الان که اومدم تو سایت و دارم یاد میگیرم فهمیدم چقدر در گذشته رفتارها و افکار و نگرش‌های اشتباه داشتم ،

    همسرم و دخترام همیشه بهم میگفتن که اینقدر نزار بقیه از مهربونی تو سو استفاده کنند ولی من احساس گناه میکردم که اگه الان کسی کمک بخواد ازم من رد کنم و به داد اون آدم نرسم گناه کردم و خداوند و از خودم ناراحت کردم ؛

   این ماجراها اینقدر ادامه پیدا کرد تا کمک کردن‌های من تبدیل شد به وظیفه و اگر زمانی بیمار هم بودم اونا درک نمیکردن و به فکر خودشون بودن فقط و فقط، و من باید با حال بد مشکل اونها رو حل میکردم ؛

   حتی زمان که جلوتر رفت من تبدیل شدم به پرستار به پزشک و حالا دیگه مریض هم میشدن من باید خوبشون میکردم و بارها شد که یک ماه ،یک ماه پرستاری میکردم از اطرافیان و هیچ کس درک نمی‌کرد من هم خسته میشم آیا ثروت من به معدنش وصله که این همه انتظار دارید ؟آیا به این فکر نمی‌کنید که من بیمار بشم کی میخواد مراقب من باشه ؟زیر فشارهای اطرافیان له له له شدم و اینها فقط گوشه ای از این ورودی های منفی زندگی منه ؛

   خونه ما همیشه پر از مهمان بود و پذیرایی های آنچنانی که من از مهمانهام میکردم و به کل جای صاحب خانه و مهمان عوض شده بود و مهمان های من زیر یک هفته از خونه ما نمی رفتن و من مدام در حال قربانی کردن خودم برای دیگران بودم اما الان دارم یاد میگیرم دو ماهه دو درجه دو درجه دارم تغییر میکنم به کمک آموزش‌های استاد و تغییر نگرشهام و جالبه همه اونهایی که بار گرفتاری هاشون و روی من خالی میکردن براشون خیلی خیلی سخته پذیرش این من جدید و دارن آزارم میدن، میدونن من چقدر مهربونم و دارن اذیتم میکنن تا من دست از تغییر بردارم و همون خر مهربون قبل بشم اما من پا پس نمیکشم من یاد میگیرم انجام میدم و تبدیل میشم به انسانی که معقول و منطقی رفتار میکنه و اجازه نمیده دیگران از مهربونی و قلب و ذات پاکش سو استفاده کنند من به یاری خدا بهترین ورژن خودم و می‌سازم هنوزم دیر نیست برای تغییر ،من مخزن خودم و پر از عشق و شادی میکنم و اجازه نمیدم مخزن من و با غم ،ترس،بیماری،….خراب کنند من میخوام زندگی خودم و تغییر بدم تا از بودن در کنار همسر مهربونم و دخترای نازنینم اوج لذت و ببرم من عاشق این من جدیدم الهی شکرت  

   چرخ فلک چه بچرخد چه نچرخد،توبخند

   مشگلی گرسرراه توببند،توبخند

   غصه هافانی،باقی،،توبخند

   گردلت ازستم غصه برنجد،،،توبخند

   الهی به امید تو 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار negarmalekzade2377@gmail.com
    1402/06/12 21:13
    مدت عضویت: 1056 روز
    امتیاز کاربر: 3627 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 69 کلمه

    سلام دوست عزیز 

    ممنون بابت کامنت عالیتون.

    دوست داشتم از شما تشکر کنم

    این قسمت کامنتتون رو خیلی دوست داشتم و واقعا برام خیلی آموزنده بود که اصلا توی هیچ کاری عجله نکنم.اینجا که گفتین دو درجه دو درجه دارم تغییر میکنم،

    من مدام در حال قربانی کردن خودم برای دیگران بودم اما الان دارم یاد میگیرم دو ماهه دو درجه دو درجه دارم تغییر میکنم به کمک آموزش‌های استاد و تغییر نگرشهام

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار حیرت انگیز
     1402/06/13 15:13
     مدت عضویت: 358 روز
     امتیاز کاربر: 716 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
     محتوای دیدگاه: 118 کلمه

     سلام دوست متناسبم 

     باعث افتخار منه که وقت گذاشتید و کامنت من و خوندید و خداوند و شاکرم که تونستم به کمک آموزش‌های بی بدیل استاد روشن وارد زندگی جدیدی بشم که در هر لحظه اون شاکر خداوند مهربانم هستم .

     بله به شکرانه پروردگارم من بدون عجله و با فرمول دو درجه دو درجه کلی تغییرات مثبت از روابطم با اطرافیان و همچنین  مسیر تناسب کسب کردم و از خداوند میخوام هر لحظه درک و پذیرش من و گسترش بده تا مطالب آموزشی و بهتر درک کنم و تمامی اون آموزش‌ها رو به کمک رب قادرم به عمل در زندگیم تبدیل کنم .

     براتون دوست خوبم زندگی سرشار از شادی و سلامتی و آرامش و تناسب از خداوند خواستارم .

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/04/18 07:37
   مدت عضویت: 407 روز
   امتیاز کاربر: 25440 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 375 کلمه

   سلام استاد صبح شما بخیر و شادی

   خیلی خوشحال هستم که خداوند به من توفیق داده که بتوانم این فایلها را گوش بدهم .

   استاد خیلی برام جالب بود که کل دنیا دو وجهی است یعنی حال بد نقطه مقابل حال خوب است و افکار منفی نقطه مقابل افکار مثبت و من همیشه فکر میکردم که خداوند این را برایمان رقم زده و گله مند و ناراضی بودم که چرا من که این همه به همکاران محبت میکنم و کاری به کار دیگران ندارم با من دشمنی میکنند ،چرا یک تعدادی از همکاران همیشه درمحل کارشان پیشرفت دارند و یک تعدادی پیشرفت ندارند من افکار منفی که ذهن من را مشغول کرده مربوط به مدیریت جدید هست که باعث شده همدلی و محبت درمحل کار بین همکاران خیلی کم رنگ بشه چون خیلی به افرادی که اخبار اداره و همکاران را برایشان ببرند بها میده  و اصلا کاری به دروغ و یا راست بودن موضوع نداره و جالب اینکه خودش هم خیلی هم دروغ میگه و وعده وعید به همکاران میده من چندین بار شاهد بودم و به به ایشان گوشزد کردم که فلان حرفی را شما گفتید جالب اینکه با اینکه در جلسات و درجمع مطرح میکرد حرف خودش را قبول نداشت و حاشا میکرد و چقدرمن را عصبانی میکرد که مجبور میشدم ثابت کنم که گفتید و جالب اینکه تمام کسانی که به نوعی درانجا بودند وقتی متوجه می شدند که مدیر حرفی را که زده حاشا کرده همگی میگفتند ما هم یادمان نیست و یا میپیچوندن ، و من طبق آموزش پدرو مادرم یاد گرفتم همیشه درزندگی راستگو باشید حتی اگر به ضررخودتان باشد و متاسفانه به نظر من الان درجامعه اگر توانستی دروغ بگی و نتوانند ثابت کنند تو ادم زرنگه هستی و خیلی تحویل میگیرند و من  از آدم دورنگ و دروغگو بدم میاید و چقدر از خدا ممنونم که با این مدیریت من نتوانستم کار کنم و از پست مدیریتی عزل شدم چون من با آدم دروغگو اصلا نمی توانم همکاری داشته باشم و حداقل از خودم راضی هستم که حق کسی را ناحق نمیکنم و از اخرتم هم بیم ندارم و خدا را شاکرم که الان با این سایت اشنا شدم و انشاالله هرروز به اگاهی من افزوده میشه و از استاد هم ممنون که ما را راهنمایی میکنند .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 183 کلمه

   به نام خداوند بخشنده و‌مهربان 

   این چند ماه اخیر من حالم خیلی بد بود اتفاقاتی افتاد که سیستم زندگیم بهم ریخت اصلا حال و حوصله هیچ کس وهیچ چیز وهیچ کار رو نداشتم شده بودم منفی باف مدام تو ذهنم منفی می بافتم ‌اون اتفاق دایم تو زندگیمم هست اگه تلاشی هم می‌کردم که فراموش کنم بازم نمی‌شد ودایم میگفتم چرا من چرا این اتفاق برای من افتاد چقدر من بدبختم پرشدم از خشم وکینه ونفرت تا اینکه دوباره یه چیز دوست داشتنی رو از دست دادم من ‌موندم با گریه و ‌حسرت حالا من اینجا هستم  من خیلی وقته که میخواستم تغییر کنم اما هربار ادامه ندادم اما این اتفاقات افتاد که من بخودم بیام یاد بگیرم ببخشم صدقه بدم سپاسگزار باشم از خداوند حالا که تو این مدارقرار گرفتم فقط از خدا می‌خوام اراده قوی بده وپشتکار تا تهش ادامه بدم 

   خدایا مثل همیشه مواظبم باش من تو رو یادم رفته بود من ناسپاس بودم من گاهی کفر گفتم چیزای دوست داشتنی مو از دست دادم مطمئنم که چند برابرشو بهم برمیگردونی خدایا حواست به من باشه دوستت دارم خداجونم بنده ناسپاس تو

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 12300 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 824 کلمه

   با سلام و درود فراوان 

   از خدای مهربانم که با دستان خودش  استاد عز یز و بزرگوار  این همه اطلاعات عالی در اختیار من قرار میدهد سپاسگزارم و همیشه از خودش در انجام تمریناتم کمک میگیرم.

   من از وضعیت فعلی خودم راضی نیستم که میخوام به لطف خدای مهربان با این سمینار و دوره خدا هرگز دیر نمیکند در این سال جدید تغییرش بدم 

   خداوند به بنده ای که بچه اش رو سر چهاراه خوابونده هست  حواسش به کسی که داره کنار چهاراه شیشه ماشین پاک میکنه  هم هست .خیلی جالبه من همبشه میگفتم خدایا چرا راضی میشی بنده ات بچه اش رو سر چهاراه بخوابونه خودت راهی رو جلوش بزار که این کار رو نکنه نمیدونستم دارم با این افکار در عدالت خدا شک میکنم یا اینکه مگه فلانی چکار کروه که اینقدر وضع مالیش خوبه اما من مرتب باید زجر بی پولی در کل ماه بکشم باید چکار کنم تا به من هم توجه کنی و دستم رو بگیری و به من هم پول بدی تا هر بار که به سفر میخوام برم پول قرض نکنم وام نگیرم برا رفتن به سفر که هنگام برگشت تا یکسال بعدش باید قسط خرج سفر رو بدم و پشیمون بشم که رفتم تا مشهد یا اصفهان .

   همیشه  با ناراحتی میگفتم با اینکه خودن و همسرم کارمند هستیم اما  لیاقت من فقط سفر به مشهد و یا قم و یا اصعهان  اون هم قسطی هستش !!!!!!!!!!

   الان که با این فایل خدا توفیق داده  فکر کنم میبینم تمام ذهنم رو  افکار  منفی گرفته بوده و انتظارم رو خودم  سرکوب کردم

   بله استاد واقعا عدالت خداوند رو در عذاب کردن و به سزای اعمالم رسوندن میدونستم و گاهی به خدا میگفتم من که اومدم عذاب بکشم و برم پس این دنیا عذاب و اون دنیا هم عذاب پس چه کسانی میرن بهشت و راحت هستن یعنی واقعا همه خوبن به جز من من چکار کنم آرامش داشته باشم فقط باید بشینم و نماز بخونم و گریه کنم خوب نمیشه وووووو من همیشه تلاش میکردم اما میگفتم چون خدا نمیخواد وضع مالی من خوب نمیشه لابد من نباید خونه و ماشین داشته باشم اگه داشته باشم ممکن غرور بگیرم و خیلی خوشحال بشم و خودم رو گم کنم و فقرا رو فراموش کنم . در حالی که میدیدم اون هایی که این آموزش ها رو به من دادن خودشون چند خون و چند ماشین دارن و حتی عروسی هم میرفتن در حاای که به من گفته بودن عروسی نباید بری چون موسیقی که اونجا میزنه حرام . لعنت به همه شون خدا لعنتشون کنه که یک عمر من رو با این آموزش ها از زندگی انداختن  اببته چرا من چشم و گوش بسته میپذیرفتم و خودم تحقیق نمیکردم و قرآن رو فقط روخوانی کردم تا فقط چند بار ختم کنم نمیدونم!!!!

   مخزن من تماما ناامیدی و احساس گناه و پشیمونی از رفتار گذشته و نگرانی از آینده گرفته بود یادم نیست افکار خوب من چی بوده اصلا افکار خوب در ذهن من بوده یا نه ؟ از هر کی هم که ناراحت و گلایه داشتم برای اینکه همه چی مثلا فراموش بشه  مرتب خرج میکردم و دعوتی میدادم شام و ناهار که همه از من راضی باشن وای وای وای چه کار با خودم کردم !!! بیشترین ظلم و بدی رو در حق خودم داشتم !!!!خدایا خودت توفیق تغییر در افکار و شرایط زندگی ام را به من بده و در این مسیر کمکم کن .

   نوشتن افکار منفی  بهترین و عجیبترین تمرین

   من از رفتار خانواده همسرم بخصوص خواهر شوهرام بسیار بسیار بسیار منقلب و داغون میشم به طوری که دقیقا و به تمام معنا من رو از پا درمیاره و بیمارم میکنه اما متاسفانه چون رودروایسی دارم نمیدونم شاید هم توان جواب دادن رو ندارم تو صورتم همه چی بهم میگن اما من فقط گوش میدم و بعدش ناراحتی برا خودم و زندگی خودم میمونه و باز سری بعد که با آن ها روبرو میشم مثلا جواب آماده کردم اما باز نه تنها جواب نمیدم بلکه حرفهای دیگه ای رو هم باید تحمل کنم و گوش بدم و  همین منوال چند سال هست ادامه داره تا اینکه تصمیم گرفتم دوری کنم و الان که دوری کزدم تا حدودی ایندفعه حرفهای دیگه اونها داره اذیتم میکنه که همین الان دارم این دوران رو سمری میکنم و همین امروز صبح روز جمعه مورخ  ۱۴۰۲/۱/۱۸ با افکار گذشته و حرفهایی که به من زده بودن و من  به قول و نظر خودم توان وعرضه جواب دادن رو نداشتم بیدار شدم با اعصاب خورد بعد مرتب با خودم تکرار کردم فکری که تکرار نشود نابود میشود و  به فرشته مهربون گفتم تو رو خدا بزن تو سر منفی باف . به لطف خدا با این فایل مواجه شدم هر چی فکر میکنم به جز این افکار منفی و رفتار خواهر شوهرام چیز دیگه ای به ذهنم نمیاد یعنی کاملا در ذهنم غالب شدن چون چند ساله دارم باهاشون دست و پنجه نرم میکنم .وقتی پیش اون ها مبشنم حتی حرف هم نزنن انرژی و توانم رو از من میگیرن امیدورام بتونم برا همیشه از اون ها دور بشم.

   .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فهيمه
   1402/01/18 00:41
   مدت عضویت: 459 روز
   امتیاز کاربر: 6225 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 419 کلمه

   سلام خدمت استاد عطار روشن عزیز

   من امروز که به یک مانع برخورد کردم توی زندگیم اومدم توی سایت و شروع کردم این فایل رو دیدم 

   کاملا حق با شماست که ما ممکنه به موانع  و تضادهای دیگری برخورد کنیم ولی چون زورمون به اونا نمیرسه ،میام ناراحتیمونو سر یک موضوعی که احساس میکنیم زورمون بهش میرسه خالی میکنیم 

   مثلا اینکه ما توی محل کار با رئیس بحثمون میشه ،و میام خونه ناراحتی رو سر بچه مون خالی میکنیم 

   یا اینکه الان که ما در مسیر تغییر و تناسب اندام هستیم ،تا از یه چیزی ناراحت میشیم که خیلی برامون اون موضوع ناراحت کننده بوده و تاثیرش برامون خیلی بزرگ بوده میاییم و کلا این سایت و لاغری و تغییر فکر و انرژی رو میزاریم کنار 

   همین امروز من و همسرم به موضوعی برخورد کردیم که ابعاد مختلفی از زندگی ما از اون تاثیر میگرفت اگر امروز انجام میشد

   خوب امروز انجام نشد 

   من توی اون لحظه که اون خبر نشنیدن اون کار رو شنیدم ،، هر چی درباره قانون شنیده بودم مثل قطار از توی ذهنم گذشت 

   گفتم خوب حالا باید چیکار کنیم 

   باید ببینیم میوه این تضاد چیه 

   و گفتم ،این درس بزرگی بود از طرف جهان هستی که ما شادی رو به وقت دیگه موکول نکنیم 

   چون ما خیلی از کارهامون رو موکول کرده بودیم به بعد از این موضوع 

   و بلند شدم شروع کردم به نظافت خونه 

   و میخوام کارهایی که قرار بود بعد از این کار انجام بدم رو الان انجام بدم و منتظر نمونم تا بعد از اون اتفاق 

   یاد حرف شما افتادم که توی دوره بی نظیر زندگی با طعم خدا گفتید که ،بیاییم کاری رو انجام بدیم که یه پله از شرایط فعلیمون بهتره 

   و همینطور یه پله یه پله شرایط رو به سمت چیزی که میخواهیم تغییر بدبم 

   زندگی سرشار از تضاد هست 

   که هر چی ما روی خودمون کار میکنیم ،قوی تر میشیم و دیگه با هر تضادی به هم نمیریزیم و راحت حلش میکنیم 

   اصلا ما برای حل کردن این تضادها به این دنیا اومدیم 

   چون با حل کردن هر تضاد ما بزرگتر میشیم 

   بزرگ شدن ما اعتماد به نفس ما رو افزایش میده و افزایش اعتماد به نفس در ما ،منجر خواهد شد که دست به تصمیم های بزرگتری بزنیم

    و خوب این تصمیم قطعا در گسترش جهان تاثیر خواهد داشت 

   من امروز متوجه این تغییر بزرگ و ارزشمند توی خودم شدم که چطور کسی که داره آموزش میبینه ،میتونه در مقابله با مشکلات عملکرد بهتری داشته باشه نسبت به کسی که این آموزش ها رو نمیبینه و اصلا خودشو نمیشناسه 

   این فایل سند محکمی بود برای من که امروز بهترین تصمیم رو گرفتم 

   استاد عطار روشن سلامتی و شادیتون مستدام

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار عطا
   1401/12/07 16:28
   مدت عضویت: 509 روز
   امتیاز کاربر: 11065 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,033 کلمه

   سلام و درود .

   من در هر طبقه ای هستم حقم بوده و عدالت خداست 

   عدالت خدا در همه چیزه .

   دلسوزی یعنی تو به عدالت خدا شک کردی .

   سرنوشت من این نیست که در طبقه ی خاصی بمونم .

    عدالت خداوند ایجاب می کنه  من در بهترین طبقه باشم پس  این اختیار به من داده شده . 

   افکار ما طبقه ی ما رو تعیین میکنه .

   اگر ذهن خودمو  با افکار منفی پر کنم جا برای افکار مثبت کم میشه  و برعکس …

   همه چیز در جهان دو وجهیست 

   نوشتن و شناسایی افکار منفی 

   اصلا افکار منفی چی هست ؟ 

   فکر منفی یعنی گفتگوهای ذهنی که با خودمون داریم و حالمون رو بد می کنند . 

   باید یاد بگیریم به خودمون امید بدیم . به خودمون عشق بدیم . 

   خودمون رو با دیگران مقایسه نکنیم .

   بدیها رو نبینیم .

   هیچ کاری رو سخت ندونیم و اگه واقعا کاری برامون سخته اون کارو به خودمون تحمیل نکنیم .

   خودمون رو با تمام عاداتی که داریم دوست داشته باشیم . 

   در این صورت فکر منفی هی در ما ایجاد نمیشه .

   اگه مدام کاری رو به خودمون تحمیل کنیم واکنش فکر ما میشه اه این چیه چرا سخته نمیخوام انجامش بدم دوسش ندارم حوصله ندارم و خلاصه در کاری که دلخواه ما نیست ما مرتبا افکار منفی داریم .

   باید یاد بگیریم در هر لحظه مطابق دلخواهمون عمل کنیم تا همیشه افکار عشق آفرین داشته باشیم. 

   در عین حال کار دلخواهمون رو به حضور و وجود شخص دیگه وابسته نکنیم چون در شورت نبود اون شخص ما باز دچار افکار منفی میشیم . 

   باید روی پای خودمون بایستیم . عزت نفس بزرگترین حامی ماست . ما باید خودمون رو دوست داشته باشیم . 

   وقتی افکار منفی اومد سراغمون باهاش نجنگیم . ما یه کاری با خودمون کردیم که فکرمون منفی شده اون کار رو دیگه نکنیم . یا اگه مربوط به دیگرانه سعی کنیم ازشون دور بشیم اخبار منفی نبینیم . 

   فکر ما در شرایط عادی مثبته . قطعا یا خودمون یا عوامل بیرونی یه کاری کردن که فکر منفی شده و حسمون بده . 

   باید سعی کنیم کاری کنیم که حالمون خوب بشه . 

   پس اگه خودمون عاملشیم دست از لجاجت با خودمون برداریم اگه دیگران عاملشن ازشون دور بشیم . 

   به همین راحتی میشه فکر رو مثبت نگه داشت . 

   با کنترل کانون توجه  میشه افکار منفی رو از سرمون دور کنیم . 

   چرا وقتی چیزای خوب هست به چیزای بد فکر کنیم ؟ 

   چرا وقتی میشه بازی قشنگتری کرد بازی اعصاب خوردکنی رو انتخاب کنیم ؟ 

   چرا ارامش خودمون رو وابسته به حضور دیگران کنیم که تازمانیکه خودشون هستن فکرمون مثبته اما وقتی پیشمون نیستن فکرمون منفی میشه . 

   سعی کنیم در شرایط عادی و بدون وابستگی به چیزی  همیشه خوبیها رو در هر شرایطی ببینیم . 

   شناسایی افکار منفی 

   افکار منفی توی هر سری هست . من خودم اونها رو  برانگیخته می کنیم توسط ورودیهای منفی که به خودم میدم .

   خب خشم همیشه در من هست . 

   یا نفرت 

   یا کینه 

   یا حسادت 

   خودکم بینی 

   و …

   ولی من خودم یه کاری می کنم که اونها رو برانگیخته می کنم . 

   مثلا وقتی زیاد غذا میخورم حس نفرت رو برانگیخته می کنم چون باور دارم از پرخوری متنفرم . 

   یا وقتی خودمو جلو آیینه نگاه می کنم از اندام چاقم متنفر میشم چون باور دارم از چاقی متنفرم . 

   من با چاقی و پرخوری همیشه جنگ دارم و همیشه هم بیشتر انجامشون میدم و گرفتارشونم . 

   انگار که هر چی بیشتر باهاشون میجنگم و میخوام بردارمشون بیشتر تکرارشون می کنم . 

   خب من خودم اینا رو برانگیخته می کنم و کار من اینه هم با پرخوری و هم با چاقی به صلح برسم . 

   آخه بدیش اینه وقتی هم از در صلح باهاش وارد میشم انگار که پررو میشم و بیشتر پرخوری رو تکرار می کنم .

   یعنی در هر دوصورت چه جنگ چه صلح پرخوری برای من تکرار میشه چون من بهش توجه دارم . 

   این درس درمورد شناسایی افکار منفیه . 

   پس من با خیال راحت از افکار منفیم می نویسم .

   من از  خاله ی دومم خیلی بدم میاد . اون رو مسبب چاقی خودم می دونم . اون مامان منو مجبور می کرد که تو کوچیکی بده بخورم . 

   انقدر حسش منفیه هرکی پیشش میشینه ازش حس منفی میگیره . 

   خودشم بدبخت عالمه . داره توی بدبختی غوطه میخوره ولی  هر وقت میریم پیشش میخواد مارو نصیحت کنه . 

   ازش بدم میاد و این نفرت در وجودم نسبت بهش هست . 

   حتی یه لحظه نمیتونم فکر کنم که دوسش داشته باشم  و به خاطر همین افکار منفی که بهش دارم هر وقت حرف باهاش میزنم حسم بد میشه . 

   از دو نفر دیگه هم خیلی بدم میاد . ازشون حس منفی می گیرم . و نسبت بهشون دیدگاهم منفیه . 

   اونا هم خیلی رو مخم هستن و تا جاییکه میتونم ازشون دوری می کنم .

   از هر سه شون . 

   حالم بد میشه وقتی بهشون فکر می کنم . 

   از ماشین بابام خیلی بدم میاد یه پراید داغون که دلش نمیخواد ببره تعمیرش کنه . تودوزیش افتضاحه . 

   انقدم همه چی گرونه همین یه پراید داغون حدودا ۴۰۰ -۵۰۰میلیون شده .

   از سران مملکت بیزارم با اینکه فردی نسبتا  مذهبی هستم ولی هیلی ازشون بدم میاد معلوم نیست چه کار می کنند . کی میشه از یه طریقی  ارزش پول ما زیاد بشه  تا انقدر هر روز  شاهد گرونی و بی ارزش شدن واحد پولمون نباشیم .

   سکه شده ۳۰ میلیون . خب خواسته ی دخترا هم که فراوون . من ۱۴ سکه هم بخوام مهر یه دختر کنم بازم ۴۰۰ میلیون هزینه اش میشه فعلا . خب با این گرونی من چجوری فکر ازدواج کنم . 

   استاد اوضاع خیلی بیریخته . اگه بخوام منفی باشم یعنی به نظرم بهتره همین الان خودکشی کنم . چون منفی ها خیلی زیادن . 

   من افکار منفیمو شناسایی کردم ولی ترجیح میدم توجهم رو ببرم سمت مثبتها . 

   چون دلم نمیخواد با تفکر روی نبودن چیزهایی که میخوام فکر منفی رو در وجودم بیشتر کنم . 

   سعی می کنم حال خودمو در هر شرایطی خوب نگه دارم و به مسائل منفی توجه نکنم . 

   سعی می کنم خوش بگذرونم برم طبیعت  کارای مورد علاقمو کنم . به نقطه سیری و گرسنگی فکر کنم . به این فکر کنم که من یک انسان متناسبم . 

   خودمو متهم به پرخوری و چاقی نکنم . من واقعا از رفتار متناسب لذت میبرم . دوسش دارم . پس همین نشون میده شخصیت من یک شخصیت متناسبه و با همین شخصیت آروم آروم شخصیت چاقمو  و عادات چاقیمو کنار میزارم . 

   من  سعی می کنم همیشه با خودم و اطرافیانم در صلح زندگی کنم  و از زندگیم لذت ببرم . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 233 کلمه

   سلام خدمت همه عزیزان همراه

   خدایا شکرت برای موفقیت امروز

   یک آرایشگاه هست که صاحبش مثل من متارکه کرده و شرایطی شبیه من داشته هر وقت میرم پیشش ناتوداگاه خودم صحبت از خاطرات تلخ اون دوران به میون می اوردم و تا وقت خدا حافظی در یک فضایرپر از رنجش و حس قربانی صخبت می کردیم و همیشه بلافاصله بعد خداحافظی و بیرون اومدن از آرایشگاه خودم رو سرزنش میکردم که چرا این کار رو کردم و خلاصه کلی انرژی منفی برلی خودم ایجاد میکردم

   خدایا شکرت امروز وقتی رفتم آرایشگاه دیدم یک مشتری دیگه غیر من هم هست اون خانم داشت با گوشیش در اینستا چرخ میزد تا آرایشگر کار من رو شروع کته رفتم به گلدونهای کنار پنجره نگاه انداختم و و جوونه های تازه اونها رو دیدم و کلی ذوق کردم  و  به آرایشگرم خبر دادم که گلهات جوونه تازه زدند 

   یه دفعه اون مشتری دیگه یه خبر قتل اومد بخونه که من بلافاصله صحبت از گلها رو بدوباره ه میون اوردم و چند دقیفه دیگهم از گل و گل کاری حرف زدیم

   بعدش دوباره اون خانم یه خبر دیگه رو مطرح کرد که این دفعه یک جوک بود بعدشم  صحبت از گربه های پسر آرایشگر و ….شد وقتی داشتم از آرایشگاهدخارج میشدم در پوستم نمی گنجیدم چون اولین بار بود که صحبت از گذشته و رنجشهای قدیم نکرده بودیم و به جاش انرژی نثبت هم گرفته بودم

   خدایا شکرت این پیروزی خیلی بهم مزه داد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 131 کلمه

   سلام به همه عزیزان همراه

   خداروشکر برای دریاقت آگاهی های عالی هر روز

   ممنون از آقای عطار روشن برای این فایل وآرزوی توفیق روز افزون برای ایشان

   من میدان که واقعا انباشته هر روز من افکار سطح پایین و بی کیفیت هست چون آنچه در بیرون خودم دارم تجربه میکنم نگرانی سختی و کمبود هست

   انشالله با کمک خدا این مسیر و تغییر میدم و وجودم و ذهنم رو پر میکنم از افکار مثبت و اتفاقات مثبت و انتظارات مثبت

   میدام اولش سخت ست ولی وقتی بدانی با خدا طرف هستی  و خدا بهترین شریک معامله ست راحتتر خواهد شد

   تقوا یعنی همین 

   اجر متقین با خداست 

   انشالله همگی هر روز عالی تر خواهیم شد

   اوتقدر مشتاقم کا بفیه جلسات رو گوش بدم که دوست ندارم بخوابم

   خدایا شکرت که صدامو زود شنیدی و این فایلها رو سر راهم قرار دادی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 465 کلمه

   سلام خدمت همه عزیزان همراه

   خدایا شکرت برای این فرصت و این آگاهی ها

   سپاس ویژه از آقای عطار روشن و دوستان همراه

   به دنبال کار روی خودم و باورهام متوجه شدم که جز جز هر چیز و هر مفهومی در این دنیا دارای فرکانس هست

   مدار ما رو فرکانس اجزای زندگی مون تعیین میکنه هر عمل واحد  فرکانس های مختلفی داره از صفر تا صد هر فکر هم  فرکانس های مختلف داره از صفر تا صد

   مثال میزنم:فعل غذا خوردن یک فعل واحد هست به ظاهر ولی اینکه این عمل چگونه و با چه کیفیتی انجام بشه فرکانسش و نتایجش متفاوت هست.اگر غذا رو از مواد بی کیفیت تهیه کنیم با عجله و بی توجه بپزیم و تند تند بخوریم خوب این عمل عملی با ارتعاش پایین هست و انرژی و تفاوتی که از این غذا نصیب بدن و روح  ما میشه خیلی ضعیفه بر عکس اگر غذا رو با عشق تهیه کنیم بامواد متاسب تهیه کنیم  با حوصله بپزیم  و با سلیفه در ظرف بچینیم و در یک زمان مناسب به دور عجله و ….بخوریم خوب این غذا تبدیل به نور میشه و بدن ما رو تقویت میکنه

   حالا هر کدوم از کارهایی که در طول روز انجام میدیم فرکانسش رو‌ با هم‌جمع کنیم و معدل بگیریم میشه فرکانس وجودی ما در اون  روز و این عدد فرکانسی مدار ما رو تعیین میکنه

   برای تغییر مدار باید افکار و کانون توجه رو تغییر بدیم و در عمل هم کیفیت رو در همه جای زندگیمون تغییر بدیم

   من امروز متوجه شدم که خیلی وقتها هر چند ساعتها فایل و آموزش گوش میدم ولی در طول روز با انجام بی کیفیت کارها تاثیر اون فایلها رو خنثی میکنم.مثلا کلی روی باورهام کار میکنم و با خودم و خدای خودم صحبت میکنم و…. ولی یه دفعه میرم با عجله یک چای میریزم و داغ داغ و بدون توجه به طعم و مزه اش میخورم و….بعد بلافاصله بعد خوردن چای داغ متوجه میشم دهانم سوخته و هیچی از خوردن‌چای نفهمیدم و این مساله کلی ذهنم رو میگیره و میرم سراغ سرزنش خودم و کلی حس متفی پیدو میکنم

   هر چقدر بیشتر دقت میکنم در کارهام می بینم همه کارهای من از خیاطی غذا پختن نوشتن خرید کرد ن و …. فرکانس بالایی ندارند  و این مساله علت بسیار مهم در نتیجه خوب نگرفتن از آموشهام هست

   البته با بدست اوردن این آگاهی باید تلاش کنم کیفیت رو در همه جای زندگیم بالاتر ببرم

   فقط هر روز تلاش کنیم یه کم بهتر عمل کنیم

   امروز یه کم زیباتر حرف می زنم

   امروز یه کم با دقت تر غذا می پزم

   امروز یه کم با تمرکز بیشتر حمام میکنم

   امروز یه کم مرتب تر خواهم بود

   امروز به گم بهتر موهایم را شانه میزنم

   امروز  یه کم بهتر خواهم بود 

   دقت کردین  طعم غذایی که در خانه با عشق پخته شده یه طعمی داره که شاید نتونی بر اش کلمه پیدا کنی ولی حسش میکنی .

   خدایا شکرت.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1401/12/01 12:35
   مدت عضویت: 489 روز
   امتیاز کاربر: 34316 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 294 کلمه

   سلام صبخ اسفند ماهتون بخیر شادی 

   گام اموز درباره تغییر طبقه قرار گرفته ما ورفت به طبقه بالاتر هستش 

   خدواند انسان را در انتخاب بالاتر رفتن طبقه خود ازاد گذاشته است به شرطی که ما روی وردهایی مغز خودمان کار کنییم واطلاعات درست وبه دردبخور وارد ذهن خو د بکنیم 

   برای این منظور اول شخصی که میخواد به طبقه تغییر داشته باشه خودش لایق رفتن به طبقه دیگه بدونه وباور کنه که خداوند برای هر کسی که بخواد طبقات بالا در نظر داره  براش اطلاعات جمع کنه اطلاعات درست وکاربردی  وبعد   ذهنشون از افکارمنفی   حسد  غیبت  دشنام اثژی منفی  پاک کنه وروی ذهنشون مواظبت کنه از ورد اخبار منفی .

   با انجا م ابن کاره تغییر در زندگی طبقات زندکی د  جهان هستی تغییر انجام میدهیم درجهان هستی هر کاری که میخواهی دووجهی هستش شب   روز   شادی   غم 

   با وردافکار متفی به ذهن دیگر انتظار شرایط خوب نیست 

   اگه مامخزن ذهنمون پر کنیم ا  افکار منفی  جای کمتریبرای افکار مثبت میمونه با ورد افکار مثبت دیگر جاز برای افکار منفی نمیمونه .

   ورد افکارمنفی = فقر  ناراحتی   شک   بد بینی 

   ورد افکار مثبت = لذت   ارامش    خلاقیت   

   تغییر متوایت ذهنی =تغییر زندگی 

   با ورد افکارمنفی نیاید انتظار شرایط خوب داشته باشیم 

   مجزن ذهن ما

    ۱۰ در صد کینه + ۱۰ درصد نفرت+ ۱۰درصد غیبت +۱۰درصد حسد + ۱۰درصد دروغ  اگه پر شده باشه جای کمتری  برای افکار مثبت میمونه 

   با توجه به گفتار ورفتار هر کس می توام به مجزن دست رسی داشت 

   فرد مومن نه غم داره نه اندوه   اگه وردی ذهن ما اخلاق خوب   انفاق    گذشت   باشه 

   برای کنترال ذهن از ورد افکار متفی در طی یی هفته هر چیزی که مارو ناراحت می کنه رو باید یا داشت کنیم تا وردی ذهن خود اطلاع داسته باشیم ووردی ذهن خودمان رو شناسی کنیم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fariba
   1401/11/24 19:20
   مدت عضویت: 574 روز
   امتیاز کاربر: 15260 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 389 کلمه

   با سلام 

   من یک انسان کاملاً ارام هستم ولی گاهی وقتا با شنیدن حرف های منفی کسی بهم میریزم و از مسیر ذهنی خودم دور میشم، بابد برای مخزن ذهنمون ورودی و خروجی داره یک سری قانون های داره و اینکه به هرچی فکر کنی جای دیگه برای افکاری دیگه نداری مثلا اگر به افکار منفی ذهت و مخزنت برای افکار مثبت پر میشه و جای نداره در ذهن ، باید برای ورودی ذهنت و افکارت ارزش قائل باشی،

   در نتیجه پایتخت طوری زندگی کنیم که دوست داریم و لذت ببرید و برای ورودی ذهن از افکار خوبی استفاده کنیم تعیین کننده طبقه مو در جهان مشخص شود به هر اندازه که فضای ذهنی ما از افکار منفی پر شود برای افکار مثبت ندارد. انسان موفق و شاد به دنبال شانس و حرفهای جوری نیست و با افکار مثبت درباره زندگی خودش به خواسته هایش می رسد،افکار خوبی داشتن با تلاس برای رسیدن به اهداف و تغییر مسیر زندگی و درست فکر کردن درباره ی انچه در اون طبقه ای که قرار داریم مهمه و خوبه که همه ی ادم ها به این اگاهی داشته باشند که به هر چیزی در زندگی توجه کنیم و هرچی افکار تو مثبت باشد به آن می رسی و خروجی ذهنت در دنیا لذت بردن از زندگی میشود و اگر افکار تو منفی باشد خروجی ذهنت لذت بردن است انسانهایی که آگاهی دارند از ذهن شان مراقبت می کنند و به حرف های مردم توجه نمی کنند و پروبال می دهند و مسیر ذهنی خودشان را با آرامش درونی دارند و انسانهای هستند که در زندگی یکنواخت هستند و همیشه آرامش خاص خودشان را دارند و بیشتر مخزن ذهنی آنها افکار مثبت است،افکار بر این افراد مسلط نیست و افراد بر این افکار مسلط هستند و به خواسته هاشون میرسند و تلاش میکنن در راه هدفشون ،

   یک انساس خوب و مومن اندوهگین نیست و غم نداره با شادی و حس خوب از خدا یاد میکنه و از احساس خوبی برخورداره و از خدا با احساس خوب خواسته هاشو میخواد ، و تمام این دوره بر این بود که انسان قدرت انتخاب داره برای زندگی که خوب و خوش و با افکار مثبت زنذگی کنه با برعکس پس تمام قانون جذب بر اساس فکر و تصمیم و انتخاب ماست درباره افکار و باید در راه هدفت تلاش کنی و باور داشته باشی میشه 

   با تشکر از شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مریم
   1401/11/24 13:12
   مدت عضویت: 564 روز
   امتیاز کاربر: 4810 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,169 کلمه

    “به نام او که عادل است و به عدالت حکم می کند.”

   درود به رهروان تناسب فکری و استاد ارجمند ؛

   گام چهل و یکم : رهایی از افکار منفی (قسمت اول)؛

   خداوند عزیز و مهربانم ، میدانم که میدانی تو را دوست دارم و همیشه سپاسگزار و شاکر تو بوده ام در همه حال و باز هم از تو ممنون و سپاسگزارم که مرا یاری دادی تا امروز ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ گام چهل و یکم را بردارم .استاد عزیز ، از شما هم بسیار ممنونم بابت تمام آگاهی هایی که بی منت در اختیار من و امثال من قرار داده اید ، مطمئنم نتیجه ی آن را در زندگی خود خواهید دید و خداوند همیشه به شما با رحمت و لطف خود نگاه خواهد کرد.گام چهل و یک ، خیلی گام آگاهی دهنده و روشنایی بخشی بود برای من و از دیدن فایل تصویری و به خصوص شنیدن فایل صوتی رهایی از افکار منفی لذت بردم و آگاهی بیشتری کسب کردم .قبلا من هم مانند خیلی از آدمهای دیگر هر وقت در جایی کسی را می دیدم که با مشکلات و ناخوشی های زیادی درگیر است و زندگی می کند مثل افراد سر چهار راه یا بعضی از اقوام و یا آشنایان که در شرایط بد جسمی و مالی بودند با خودم می گفتم : یعنی خدا این ها را با این وضعیت نمی بیند و یا اینکه خداوند آنقدر قدرت ندارد که شرایط آنها را تغییر دهد؟!پس این همه درباره ی خصوصیات زیبای خداوند شنیده ایم و خوانده ایم، کجاست؟! چرا در رحمت خود را برای این انسان ها باز نمی کند ؟! برای او که خداست کاری ندارد!!! یا اینکه از این که همیشه می گفتند خداوند به انسان اختیار داده است ، گاهی سر در گم می شدم که هیچ انسانی دوست ندارد در شرایط بد و اسفناکی زندگی کند و اگر اختیار دارد پس چرا انسان های زیادی در جهان وجود دارند که در بدبختی و فقر کامل زندگی می کنند؟! آیا این نشان دهنده ی جبر خداوند بر انسان نیست ؟!! در پاسخ به این سوال ها اکثر اوقات پاسخ قانع  کنند ه ای نداشتم و با گفتن اینکه خدا خودش هر جوری که بخواهد و میل داشته باشد به هر بند ه ای زندگی خوب می دهد و به دیگری نه !!! غافل از اینکه واقعا و به تمام معنا خداوند عزوجل به ما انسان ها که اشرف مخلوقات او هستیم کاملا اختیار داده است چون ما انسان ها دارای ذهن پر قدرتی هستیم که خود خداوند به ما عطا کرده است که از طریق آن بتوانیم به چیزهایی که در زندگی خواهان  آن هستیم با استفاده ی درست و صحیح از آن ،دست پیدا کنیم.درست است که ما انسان ها نمی توانیم تعیین کنیم که در چه کشوری ،چه شهری ،چه خانواده ای و با چه شرایطی و چه زبان مادری و خیلی چیزهای دیگر ، متولد شویم اما این خود ما هستیم که به محض آگاه شدن از قدرت های درونی خود در چه شرایط و موقعیتی به زندگی خود ادامه دهیم و در واقع نوع زندگی خود را انتخاب می کنیم پس کاملا اختیار زندگی خود را داریم.حالا این سوال پیش می آید که چگونه ما می توانیم نوع زندگی خود را تعیین و انتخاب کنیم؟! با توجه به گفته های استاد و همچنین فکر کردن در مورد این موضوع من آگاه شدم که خداوند بزرگ ، در جهان هستی طبقات مختلفی به وجود آورده است که از طبقات پایین به بالا تشکیل می شود و هر کس با طرز فکر و نگرش خود از طریق ذهن خود می تواند در هر طبقه ای که بخواهد قرار گیرد و جایگاه خود را تغییر دهد و شرایط مربوط به آن طبقه را در زندگی مادی و معنوی خود تجربه کند و این نشان از عدل الهی دارد که هر انسانی به خودش بستگی دارد که در کدام طبقه باشد.در اینجا باز این سوال پیش می آید که ما چگونه می توانیم با ذهن و فکر خود طبقه ی خود را تغییر دهیم ؟! ما انسان ها در طول زندگی خود دائما در حال فکر کردن در مورد زندگی خود هستیم و در واقع با دادن اطلاعات و افکار مختلف به ذهن خود ، مسیر خود را در زندگی مشخص می کنیم و در آن راه حرکت می کنیم.این اطلاعات و افکار به دو نوع تقسیم می شوند :۱) افکار مثبت ۲) افکار منفی .هر یک از ما اگر یک روز از زندگی خود را در نظر بگیریم در طول آن روز با افکار مثبت یا افکار منفی ذهن خود را پر می کنیم و بسته به نوع افکار ما ، حال و رفتار ما نیز مشخص می شود مثلا اگر من در طول روز نسبت به زندگی خودم خوش بین باشم و با خودم فکر کنم که هر روز نسبت به روز قبل شرایط من بهتر و بهتر می شود با این فکر حال خوبی پیدا می کنم و سرشار از شادی و انگیزه می شوم و همین باعث می شود من در مدار شادی و خوشحالی قرار بگیرم و هر چیز مربوط به آن را به خود جذب کنم و اما اگر من در طول روز مدام به این فکر کنم که این چه شرایط مزخرف و افتضاحی هست که من در آن دست و پا میزنم و هر روز نسبت به روز قبل بدتر و بدتر می شود ، با این طرز فکر من حال بدی پیدا می کنم و از حس ناراحتی ،غمگینی و بدبختی سرشار می شوم و همین باعث می شود من در مدار بدبختی و ناراحتی قرار بگیرم و هر چیز مربوط به آن را جذب زندگی خود کنم.حال بیاییم این حالت ها را به کل زندگی خود تعمیم دهیم یعنی ما هر روز و هر روز با افکار خوب و مثبت سپری کنیم نتیجه ی آن یک زندگی خوب و دلچسب می  باشد و ما خود را در طبقات بالا قرار می دهیم و اگر عکس آن ما هر روز و هر روز با افکار بد و منفی و نا امید کننده سپری کنیم نتیجه ی آن زندگی تلخ و ناراحت کننده ای می باشد و خود را در طبقات پست و پایین جهان هستی قرار می دهیم و شرایط مربوط به آن طبقات را تجربه می کنیم.“این افکار ماست که طبقه ی ما را در جهان هستی تعیین می کند.” “این عدالت خداوند است که هر بنده ای هر گونه که بخواهد زندگی کند همان شرایط را برایش فراهم می کند .” نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشت این است که ورودی ذهن توسط خود ما تعیین می شود اما خروجی را جهان هستی با توجه به ورودی تعیین می کند.”پس من از این مباحث نتیجه می گیرم که باید در طرز فکر و نگرش خود با افکار مثبت و خوب تغییر ایجاد کنم تا بتوانم با کمک افکار مثبت خود ، خود را به طبقات بالاتر برسانم و از شرایط خوب و عالی آن طبقه بهره و لذت ببرم و زندگی خود را در تمامی جنبه ها ارتقا دهم و این یعنی سپاس گزاری به تمام معنا از پروردگار هستی به خاطر نعمت زیبا و شگفت انگیزش به نام زندگی.

   “یا حق”

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار asmagazban
   1401/09/24 08:31
   مدت عضویت: 1334 روز
   امتیاز کاربر: 6149 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 745 کلمه

   بنام خدا,:

   رهایی از افکار منفی: 

   افکار منفی افکاری هستند که نه فقط در ذهن که در جسم ماهم تاثیر مثبت میذارن وافکار مثبت هم افکاری هستن که نه فقط در جسم بلکه در تمام شرایط زندگی تغییر ایجاد میکنن .  این تفاوتی که   از نظر شرایط جسمی و شرایط کسب و کار وشرایط زندگی خانوادگی و…وجوددارد که یه سری افراد رواز افراد دیگه متمایز می کنه همون  قدرت ذهن هست .اون نجواهایی که در ذهن به وجود میاد اون احساس که بایک فکر یک تصویر ی که ازشرایط زندگی در ذهن داریم باعث تاثیر کردن برام جنبه های زندگی افراد شده به خاطر همین هم هست که تفاوت   وجودداره  در بین افراد یک دسته از آدمها چاقن یه دسته لاغر .یه دسته فقیر ویه دسته هم ثروتمند و…و… در واقع این نجواگر ذهنی در هر سمتی قدرتش بیشتر باشه   اون در واقع قدرتی ندارد بلکه این ماهستیم بهش توجه میکنیم وباتوجه کردن بهش   یواش یواش  تومسی. تجربه کردنش قرارمیگیریم  واین به راحتی در ما به شکل نجوابه وجود میاد از طریق دیدن .وشنیدن وتوجه کردن که البته این روهم ما یاد گرفتیم برنامه ریزی ذهن ما به شکلی شده که مارودر اون سمت هدایت کنه  چون از بچگی افرادی رودیدیم که  نسبت به خیلی چیزها.  همیشه سمت منفی رو  بیشتر توجه میکنن وماهم یادگرفتیم مثل اونها دراین مسیر گام برداریم.   مثل خیلی از چیزهای دیگه  .وحتی در رسانه ها هم این به صورت کاملا .واضح داره نشون داده میشه و حتی در کتابهای رمان  .و….. موضوع این هست که این افکار وقتی بارها و بارها مروربشن به جای اینکه ما به  زندگیمون به شکلی که میخوایم زندگی کنیم اونوقت   مادر اون افکار زندگی می کنیم اونوقت دیگه نه تنها در ذهن که روهمه چیز زندگی  تاثیر میذارن .حتی اگر اتفاقی نیفتاده باشه از همون اول مدام توفکرشی که نکنه اتفاق بیفته نکنه اون لحظه کاری از دستم برمیاد ودقیقا زندگی فعلی خودتو نابود می‌کنی فقط به خاطر ترس از اینکه چه خواهدشد واونو مدام زندگی می کنیم مثل کاری که توی چاقی انجام می‌دادیم  و کالا این نجواهای ذهنی آنقدر باعث میشن که احساس افسردگی و مرارت داشته باشیم که فقط بخوایم روزها سپری بشه نمونه ی واضحش خودمن .   واین افکار تمام سلامتی و سیستم ایمنی فرد روبه خطر میندازن  یه جایی توی فیلم بود و یه کتابی هم فکر کنم بود که می گفت  افرادی که دچار ام اس میشن  اونها بیشتر به دلیل قرارگرفتن در موقعیت ها واحساس ترس و استرس توهر جنبه ای وقتی زیاد بشه روسیستم ایمنی افراد تاثیر میگذاره  واین افراد به این شکل دچار این مریضی میشن   وافراد مبتلا به صرع .و خیلی از بیماری های قلبی و خیلی خیلی چیزای دیگه که بدن از پادر میاد فقط به خاطر همین نجواگر ذهنی منفی هست که باعث این میشه که آنقدر قدرت پیداکنه که باعث تخریب سیستم ایمنی بدن  بشه و همچین بلایی سر آدمها بیاره  واونوقت ما درتمام طول روز و شب قبل از خواب هم به این مسائل فکر میکنیم و باعث شدیم که این اتفاق بیفته واین دست ماست که بخوایم تغییر ش بدیم تابتونیم یه زند کی جدید روتحربه کنیم  درطی این همه سال تازه دارم این مسأله هارودر ک میکنم . تفکیک کردن افکار خودمون باعث میشه که بهتر بتونیم مسیر درست روانتخاب کنیم  انتخاب کردن چیزی که ما به واسطه‌ی عادت کردن به افکارمنفی  از خودمون گرفتیم وبراساس اونها وترس از اتفاقات وخیلی چیزهای دیگه خودمون رواز تجربه‌های جدید ولذت بخش محروم کردیم  .میشه گفت که خوب وبد رومادرم ذهن خودمون ایجادمیکنیم یعنی ما میتونیم شکل دیگه ای افکار روهم تجربه کنیم . افکار مثبت در مقابل ودر مقابل چاقی لاغری ودر مقابل مریضی سلامتی  در واقع میشه گفت که مامیتونیم شکل دیگه ای از فکر و فتاررو تجربه کنیم چون عدالت اینه که  چیز دیگه ای روتجربه کنیم اگر که همه ی ما براساس یک فکر مثلا اینکه همه  باید از یک چیز استفاده کنند ‌واز اون چیزی که دوست دارند استفاده نکنند یعنی فقط یک عقیده وفکر داشته باشد که حق انتخابی وجودنداشت پس به خاطر همین هم جهان دووجهی هست این که ما نتخاب کنیم چه وجهی رو انتخاب کنیم درمعنی یک آیه ای نوشته شده بود که ما  به حقیقت راه  (حق و باطل ) رابه اون نشان دادیم  حال خواهد  هدایت پذیرد وشکر این (نعمت ) کند وخواه  نعمت رانپذیر د و خواهد آن  (نعمت) را کفران کند  یعنی حق انتخاب به ماداده شده پس این ما هستیم که باید انتخاب کنیم که چطور زندگی کنیم ودر چه حالتی .

   باتشکر…..

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سنا سعادت
   1401/09/20 11:30
   مدت عضویت: 1724 روز
   امتیاز کاربر: 347 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 39 کلمه

   باعرض سلام وادب . ممنون استاد ک اینهمه اطلاعات خوب دراختیار دیگران قرار میدید فایل دوم ک در موردخداست خیلی عالیه، فقط جسارتا این اهنگ پیش زمینه واین آ آ آ کردن خانومه خیلی رو مخ من، کاش نبود! 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار fatmhadly85@gmail.com
   1401/05/12 08:44
   مدت عضویت: 1213 روز
   امتیاز کاربر: 5767 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 500 کلمه

   به نام خدایی که در این نزدیکیست💖💖💖🌹🌹🌹

   سلام🙋

   مسیر لاغری من :گام چهل و یکم رهایی از افکار مفی (قسمت اول)🌹

   من این فایل و چندین بار گوش داده بودم ولی وقتی امشب این فایل و باز کردم  انگار برای اولین بار بود که این حرفا رو می‌شنیدم اون قسمت که استاد گفتند اگه حالت خوبه بیا ادامه بده اگه حالت بده بیا ادامه بده رها نکن خیلی به دلم نشست چندین بار زدم این قسمت و گوش دادم چون من فکر میکردم که با حس و حال بد فایده نداره که بیای فایل گوش بدی و تمرین بنویسی . بخاطر همین هر وقت که حالم خوب نبود هیچ وقت از مطالب سایت استفاده نمیکردم

   این چند روز من خیلی حالم بد بود یک خبری شنیدم که خیلی حالمو بد کرد و کلا سیستم مو بهم ریخت و اصلا حال و حوصله هیچ کس و هیچ چیز و هیچ کاری و نداشتم این وسط منفی بافی خیلی فعال شده بود مدام تو سرم صحبت می کرد و اون اتفاق و برام یادآوری میکرد و هر کاری هم که میکردم مثلاً خودمو با کارهای خونه مشغول میکردم که فراموش کنم نمیشد که نمیشد و با افکاری که داشتم کلا ذهنیتم نسبت به اون فرد تغییر کرده بود و همه وجودم پر از خشم و نفرت و کینه شده بود .هرچند که اون شخص چندین بار با حالت پشیمونی و شرمندگی ازم معذرت خواهی کرده بود ولی منفی باف مدام بهم می‌گفت فراموش نکن که چی کار کرده نبخشش بزار متوجه اشتباهی که کرده بشه و تو این فایل با شنیدن حرفهای استاد حالم خیلی بهتر شد دیدم استاد راست میگن بلاخره ناراحتی و دلسردی و مشکلات تو زندگی همه فراوان وجود داره روی این جمله خیلی فکر کردم خودمو جمع و جور کردم با خودم گفتم که خب من باید یاد بگیرم که روی ذهنم تسلط و مدیریت داشته باشم بلاخره اتفاقیه که افتاده من ناراحت و عصبی هم باشم و مدام حال خودمو بد کنم چیزی عوض نمیشه فقط خودمو ناراحت میکنم .

    انسان جایزالخطا ست اشتباهی بوده که این عزیز انجام داده خودشم که پشیمونه هرچند که کار خیلی سختیه ولی من می بخشمش و سعی میکنم که اون موضوع رو فراموش کنم و دیگه بهش فکر نکنم در عوض سعی میکنم از این موضوع درس بگیرم به خودم بیشتر احترام بزارم و به خاطر اشتباه دیگران این قدر خودمو ناراحت نکنم و حس و حال خودمو خراب نکنم.من باید یاد بگیرم که من مسول کار‌های دیگران نیستم در عوض سعی میکنم که خودم درست زندگی کنم .

   این موضوع باعث شده بوده که روزهای زیادی حالم بد باشه ولی از همین لحظه از وجودم عذر خواهی میکنم وسعی میکنم که این موضوع رو برای همیشه فراموش کنم و افکار مو مدیریت میکنم خدایا احساس می‌کنم که حالم خیلی بهتر شده احساس سبکی و راحتی می‌کنم .🌹

   استاد ممنون که این سایت و راه اندازی کردین ممنون که این قدر مطالب ارزشمند در این سایت قرار دادیم که با استفاده از اونا حال آدم صد درجه تغییر می‌کنه .🤗🤗
   با تشکر از زحمات شما استاد بزرگوار .🙏🙏🙏🌹🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار amirali2020110@gmail.com
   1401/05/03 17:40
   مدت عضویت: 1207 روز
   امتیاز کاربر: 11038 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 244 کلمه

   سلام 

   فایل ۴۱ 

   رهایی از افکار منفی 

   این ۵ فایل واقعا معجزه هست برای تغییر زندگی برای رهایی از از افکار منفی برای من که معجزه شد من سال ۴۰۰ به یه بن بست رسیده بودم هر جی افکار منفی،تو دنیا بود اومده بودن سراغم شک داشتن شدید به همسرم خیلی بهش گیر میدادم زندگی من همش جرو بحث بود احساس نا امیدی و غم نفرت داشتن به همسر و دیگران و خیلی موارد دیگه در همین هم پدرم فوت شد همه چیز تشدید شد فشار روحی از،طرف اطرافیان نزدیک که،با من در این غم همدردی نکردند ازشون نفرت گرفته بودم همش مرور این افکار منفی انگار دیوانه شده،بودم با همشون قهر کردم تا اینکه یه روز تو سایت چشمم افتاد به افکار منفی و اونا را باز کردم و گوش کردم انگار حرف های دل مرا میزد یواش یواش ۵ فایل را گوش کردم حالم هر روز بهتر میشد تمرینات را انجام می‌دادم هر روز بهتر میشدم و دیگه مطمئن‌ شده بودم این هدایت خداوند بود که می‌خواست مرا نجات بده وگرنه دنبال راهی بودم که زندگیم را ترک کنم اما یهو همه چی تغییر کرد دیگه اطرافیان برام مهم نبودند به شوهرم شک نداشتم حسرت نمیخوردم و ورودی های خودم را کنترل کردم و هنوز که هنوزه آنها را گوش می‌کنم و به لطف خدا فایلهای خدا هرگز دیر نمی‌کند را خریدم و الان فایل ۲۲ هستم واقعا معجزه هستن چون من خیلی راضی،هستم از خداوند بی نهایت سپاسگزارم و همچنین استاد روشن عزیز ‌

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار الهام خضرلو
   1401/04/08 11:30
   مدت عضویت: 1736 روز
   امتیاز کاربر: 19543 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 379 کلمه

   به نام خدای مهربان 

   به نظر من همه انسانها هر کدام در یک فرکانسی پا به این دنیا میزارن. آدمها با توجه به تکاملشون در یک شهر یک خانواده در یک روستا یادر یک کشور خاص به دنیا میان عین عدالت خداونده کسی که سوئیس به دنیا اومده با توجه به فرکانس بالایی که داشته در همون کشور به دنیا اومده یا کسی که در یک روستای دور افتاده یا یک آفریقایی دنیا اومده حقش همونجا بوده چون فرکانس وجودیش با همون روستا هماهنگ بوده .

   حالا که ادم ها در هر شهر یا کشور یا هر جایگاهی هستن خداوند بهشون اختیار داده که زند گی شون رو هر طور که دلشون بخواد بسازن با قدرت افکار باورهاشون هر کسی میتونه درجه فرکانسی شو ببره بالا تر به رتبه و درجه بالاتر به هر مرتبه ای که خودش دوست داره فردی که تو روستا هست میتونه با تغییر فرکانس خودش بره امریکا یا سوئیس زندگی کنه جبری نیست که هر جا دنیا اومدی تا آخر دنیا همونجا بمونی میتونی طبقه تو در جهان هستی ارتقاء  بدی میتونی به درجات بالاتر هستی برسی جایی که خوشبختی بیشتر زندگی بهتر شرایط بهتر آدمهای بهتر رو تجربه کنی من عاشق تغییر کردنم دوست دارم هرسال یه طبقه بالاتر جهان هستی رو تجربه کنم میخوام تجربیات جدید داشته باشم دوست دارم همواره اوج بگیرم بهترین خودم باشم در هر چیزی بهترین خودم رو به نمایش بگذارم دوست دارم فقط اوج بگیرم با قدرت ذهن وافکارم میتونم  زندگی عالی تر در طبقات بهتر رو تجربه کنم

   برای این کار باید مخزن ذهنم رو پراز امید شادی توکل چیزهای زیبا ومثبت پراز فراوانی عشق ایمان امید وشکر گزاری بکنم همه چیزهای خوب همه چیزهای زیبا همه چیزهای قشنگ اونوقته که میرم بالا و بالاتر 

   باید مخزن ذهنم رو به روی نامیدی یاس غم غصه ترس نفرت کینه وخشم وهر آنچه احساس بدی بهم میده رو ببندم 

   من عاشق تغییر زندگی م هستم من عاشق تجربیات جدید و متنوع و سطح بالا هستم 

   عاشق امکانات بهتر زندگی بهتر روابط بهتر فرزندان بهتر عشق بیشتر مهربانی بیشتر عشق بیشتر هستم 

   پس من ورودی های ذهنم رو کنترل میکنم و جهان را با دید مثبت تر میبینم در هر چیزی خیر و خوبی را جستجو میکنم به جهانیان عشق میورزم تجربیات زیباتر در طبقات بالاتر رو تجربه میکنم 

   همیشه عاشق میمانم همیشه مثبت میمانم و

   رشد میکنم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار alireza8199@gmail.com
   1401/03/27 12:43
   مدت عضویت: 896 روز
   امتیاز کاربر: 2039 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 110 کلمه

   سلام من هم امروز و چند روزه افکار ترس و ناامیدی از خفه شدن منو درگیر خودش کرده چون چند روز پیش احساس نفس تنگی و خفه گی کردم و از اون روز همش می  ترسم که نکنه گلوم خشک بشه و دوباره احساس نفس تنگی کنم و همش این فکر همراه با القائات شیطان منو و ذهنمو درگیر کرده و برای همین خاطر این فایل را دوباره گوش کردم تا حس و احسام خوب بشه و دیگر فکر الکی نکنم که حالم بد بشه درسته فکر منفی و مخصوصا القائات شیطان آدمو داغون می کنه و دارم این مطالب را می نویسم که از افکار منفی ذهنمو خالی کنم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1401/03/19 02:19
   مدت عضویت: 1677 روز
   امتیاز کاربر: 28996 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,093 کلمه

   سلام بر استاد عطار روشن گرامی.

   چقدر در این لحظه به این فایل نیاز داشتم و فکر کنم تا مدتها  بهش نیاز داشته باشم  که بتونم قوی و قوی تر به راهم ادامه بدم 

   من سالها هست در این مسیرم و با پشت کار دارم راهم  رو  ادامه میدم وواقعا لذت میبرم اما چند روزی هست یه فکر منفی داره من رو اذیت می‌کنه و من با تمام قوا دارم از این آموزشها استفاده میکنم تا شرایط ام رو بد نکنم 

   یعنی اینکه  من می‌دونم هر چقدر من این فکر رو مرور کنم حالم بدتر میشه و طبقه ی من در جهان پایین میاد و من تمام تلاشم رو میکنم افکار و ذهنم رو تغییر بدم هر چند اطرافیان من ممکنه مثل من فکر نکن و بلعکس با هر تماس و حرفی من رو به سمت این افکار هل بدن اما من می‌دونم مرور این افکار چه نتایجی  داره بنابر این به خودم بارها  میگم هر کس در هر وضعی هست در جای  درست خودش هست  پس من نباید بیشتر ازخدا برای اون فرد که مدتی هست فکر من رو درگیر خودش کرده و براش ناراحتم دلسوزی و ناراحتی کنم چون با این کار دارم در کار خدا دخالت میکنم و بسیار. کار ناپسند و نادرستی  هست .

   پس من جایگاه هر شخص در زندگی ام   رو  دارم سعی میکنم  بپذیریم چون این کار عین ایمان به خدا هست پس اگر عزیزی از اطرافیان من بیمار و ناراحت هست یا مشکلی داره من نباید خودم رو ناراحت کنم باید بارها بگم این فرد در جای درست خودش هست هر چند که سخته اما قانون جهان اینطور هست  و من برای تغییر جایگاه خودم در زندگیم هم باید همینطور فکر کنم که من در هر جایی هستم در جای درست خودم هستم و این عین عدالت هست و اما نکته ی مهمش این هست که چه من چه اطرافیانم  میتونیم تغییر کنیم و وارد مدارهای بالاتر بشیم اگر خودمون بخواییم تغییر کنیم و باید بدونیم  هیچ سرنوشتی در کار نیست که برای تو یک چیز مشخص رو از قبل   خدا نوشته  باشه  نه این با عدالت خدا سازگار نیست نه خدا برای  ما تصمیم نمیگیره که من الان در چه طبقه ای  باشم ؟.

   نه خدا طبقه ها رو در هر جهان خلق کرده اما این من هستم که انتخاب میکنم در چه طبقه ای  زندگی کنم .

   من با تلاش های خودم میتونم جایگاهی رو تغییر بدم همین  دو سه روز اخیر که یه فکر ناراحت کننده دارم با تمام وجودم دارم تلاشم میکنم بهش فکر نکنم و حالم رو بد نکنم و به خودم بگم  خدایی هست که در هر لحظه مراقب من هست قطعا این مشکل به‌زودی حل خواهد شد پس من سعی میکنم طبقه ی  خودم. رو پایین نبرم من با ایمان به خدا و توکل به خدا هر لحظه دارم عالی زندگی میکنم .

   من نمی‌خوام با حال بد خودم رو در فقر وبد بختی و بیچارگی و  بیماری و…. ببرم. من بر عکس تا زندم با آگاهی های ناب خودم سعی میکنم در مسیر درست حرکت کنم تا نتایج ارزنده ای به دست بیارم .

   من چند روزی هست یکی از نزدیکانم دچار مشکلی شده که هر بار ایشون رو میبینم باعث ناراحتی و زجر و عذاب من میشه اما هنر من این هست با حال خوب و آرامش و ایمان به خدا در مسیر بمانم .

   حالا علاوه بر این اطرافیان نزدیک من بارها با من حرف میزنن و درباره این مشکل ابراز ناراحتی میکنن و من کارم سخت تر میشه چون باید از دوباره روی خودم کار کنم و حال خوب خودم رو ایجاد کنم اما چقدر خوبه در این مسیر هستم چون میدانم  فایل رهایی از افکار منفی رو باید اینجا در این موقعیت ها  استفاده کنم  و اینجا باید خودم رو محک بزنم  که ببینم چقدر میتونم به آموزشها عمل کنم .ذهن من مثل مخزنی هست که باید ورودی خوب بدم تا خروجی خوب بگیرم اما اگر ورودی بد باشه خروجی هم بد میشه و حالا این من هستم که باید انتخاب کنم چه ورودی به خودم بدم تا چه خروجی بگیرم  خدایا کمک کن نگرانی و ناراحتی و ناامیدی رو در این مدت کنترل کنم تا زندگیم و شرایطم بد  نشه .

   من می‌خوام مخزن ذهنم رو با افکار مثبت و ارامش بخش و شادی و…پر کنم پس نگرانی از آینده و ناراحتی ازشرایط فعلی یکی از نزدیکانم  رو  رها میکنم و با حال خوب به زندگیم ادامه میدم برای کمک به خودم در این شرایط بحرانی فایل گوش میدم به همراه دخترم قرار  فردا صبح به خرید برم  پس من قدم برمیدارم مطمعنم  خدا هم کمکم می‌کنه من در طبقه های بالا زندگی کنم و هر گز پایین نیام من میتونم .من باید مومن واقعی باشم پس من باید نه غم داشته باشم نه اندوه پس من نباید اظطراب از آینده ی خودم یا کسی رو داشته باشم پس این کار شیطان هست من باید در راه درست بمانم و فکرهای منفی رو به ذهنم راه ندم تا خروجی بد نداشته باشم  باید  یاد بگیرم از ورودی ذهنم محافظت کنم همانطور که تا حالا داشتم پس بازم باید درست در مسیر ادامه بدم من باید مراقب باشم از این اتفاقها که من رو تحریک عصبی میکنن دوری کنم شاید نشه  از این فرد دوری کنم ولی بلخره باید افکارم رو کنترل کنم وبد به ذهنم راه نیازم چون این کار امکان پذیره و من توانایی اش رو دارم  و همین کار باعث تغییر سطح کیفیت زندگی  من میشه 

   من کاری به هیچ کس ندارم که نگران و ناراحت هستن چون اونها در این مسیر نیستن و نمیدونن که دارن با خودشون و زندگیشون چی میکنن اما من که آگاهم  هرگز نباید اینطور حرف بزنم و یا فکر کنم و…

   من نمیتونم ذهنم رو خرج کس دیگه ای بکنم چون ذهن من مال خودم هست پس اگر من هر لحظه از زندگیم رو با افکار ناراحت کننده برای آینده ی کسی زندگی کنم فقط دارم خودم رو و زندگی خودم رو در این دنیا تباه میکنم و واقعا به خودم ظلم کردم و هم این دنیا رو برای خودم  جهنم  کردم هم اون دنیا  رو جهنم کردم و  اصلا من جز بندگان مومن خدا نیستم و دیگه بالاتر از سیاهی رنگی نیست و من  دیگه هیچ حرفی با خودم ندارم .

   پس  من همینجا  به خودم قول میدم  از این به بعد با این چالش جدید قوی و پر از آرامش و حال خوب برخورد کنم و هیچ فکر نگران کننده و بیخودی رو دنبال نکنم تا این موضوع ختم به خیر بشه و این شخص عزیزم از مشکل جدیدش رها بشه .

   من قوی هستم 

   من مومن واقعی هستم 

   من غم و اندوه ندارم 

   من خدا رو دارم 

   من پر از حال خوبم 

   من پر توان در مسیر میمانم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار zahrakasaeipour@gmail.com
   1400/12/11 13:26
   مدت عضویت: 832 روز
   امتیاز کاربر: 658 سطح ۲: کاربر متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 445 کلمه

   سلام و درود بر همه همسفران و سلام و درود براستاد گرامی 

   از ارسال این فایل بسیار ارزشمند بی نهایت سپاسگزارم. 

   بار بزرگی از روی دوشم برداشته شد. با همین یک جمله که بپذیریم (هر کس هر جایگاهی و هر طبقه ای را دارد یعنی در بهترین وضعیت خود تا کنون است و با وجود تغییر به عنوان بهترین ودیعه الهی امکان جابجایی در طبقات برای همه هست)

   این یعنی بهترین استراتژی در مقابل بازی ذهن که هر وقت میخواستم قدمی برای خودم بردارم تصاویر زیادی از افراد ضعیف، رنجور و… را جلوی چشمم به نمایش در میآورد و میگفت نگاه کن اینهارو چرا دلت نمی سوزه چرا نگران این افراد نیستی مگر تو انسان نیستی چرا به فکر شون نیستی و من میماندم با دنیایی از سوالات، با حالتی از افسردگی،  شک به عدالت خدا، عصبانیت از ناعدالتی و مهمتر از همه خشم نسبت به خداوند و عدالتش بعد وقتی ذهن خاطرش جمع میشد که مخزن ذهنم پر شده از افکار منفی و من دیگر به فکر برداشتن قدمی برای خودم نیستم ، به اندازه کافی بین خودم و خدای خودم فاصله انداختم ،با خیال راحت میرفت کنار و من میماندم با افکار  منفی 

   حالا انگار پرده های ضخیم کنار رفت :

   اولا فهمیدم هیچ کس مهربانتر از خداوند برای بندگانش نیست.

   دوما سیستم آفرینش به قدری زیبا ،دقیق و بدن نقص است که فرصت برای رشد و تعالی هر موجودی هست انسانها که به عنوان خلیفه خدا جای خود را دارند،

   سوما آیا داشتن افکار منفی در من و باز نگهداشتن خودم از رشد و تعالی کمک میکند به رفع مشکلات دیگران؟یا رشد آگاهی و افکار مثبت و احساسات شاد زمینه ساز فراوان شدن شادی و گسترش آگاهی در جهان است؟

   چهارما آیا من که در خصوص چاقی و مقوله تناسب اندام این همه مملو از باورهای اشتباه بودم، میتوانم ادعا کنم که در سایر امور زندگی باورهای درست دارم و نباید به خروجی زندگی خودم نگاه دوباره بکنم؟

   پنجما آیا جایگاه واقعی خودم را در زندگی ، کسب و کار، ثروت ، اجتماع پیدا کردم؟ آیا طبقه ای که الان هستم حق منه؟ کافیه برای من؟ بهتر نیست تغییر طبقه بدم برم طبقه بالاتر ؟

   من از امروز تصمیم دارم به بهترینها دست پیدا کنم چرا که بهترین هستم و لایق بهترینها.من الگوی زیبایی خواهم شد از لطف و مهربانی خدا از توانمندی و قدرتش از شادی و نعمت های

   بی نهایتش . 

   من که در بازار زندگی همیشه دنبال بهترینها هستم چرا از این همه قدرت انتخاب دنبال چیزهای پست و منفی باشم من بهترین دنبال بهترین ها خواهم بود و چی بهتر از شادی ، سلامتی ثروت، ارامش، تیزهوشی، نواوری، تناسب اندام، زیبایی ، خوش رویی، امید ……خداروشکر که این سلسله بی پایان و پر از زیبایی است.

   استاد عزیزم سپاسگزارم. 

   خداوند مهربان سپاسگزارم. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار عاطفه ریحانی
   1400/11/30 12:35
   مدت عضویت: 846 روز
   امتیاز کاربر: 5896 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 507 کلمه

   سلام بر همه ی دوستان عزیز و استاد ارجمند

   فایل بسیار ارزشمندی بود و نمیدونم استاد چه جوری ازتون تشکر کنم، خود من چند روزیه که ذهنم مدام درگیر گفته های استاد هستش،فکر میکنم میبینم چقدر زندگی رو بیهوده سختش کردیم،اینقدر وردی و خروجی های نامناسب وارد ذهن کردیم ک جایی برای درست اندیشیدن و مناسب رفتار کردن باقی نذاشتیم،ما این ورودی ها رو هم خودمون کسب کردیم هم از دیگران زیاد شنیدم، مثلا ک تو چاقیت ارثیه،تو توانایی لاغر شدن نداری و… وقتی ذهن من پر از ذهنیت تو نمیتونی نمیشه هستش، نمیشه ک خروجی من تناسب اندام باشه،چند مدتیه ک احساس میکنم به گذشته برگشتم،دیگه قبل از سیر شدن دست نمیکشم حتی بعد سیر شدن هم میخورم،دیگه مثل گذشته نمیتونم به غذا بی تفاوت باشم خصوصا زمانیکه در مهمونی یا جایی به جز خونه قرار میگیرم نمیتونم خودمو کنترل کنم البته نه به فاجعه ی سابق، ذهن من بعد ی مدتی برگشته به ورودی های زشت گذشتش و الان خروجی یس و ناامیدی داده،اینکه من توانایی لاغر شدن ندارم،همیشه به خودم میگفتم همه از گرونی نالانن اما قدرت خرید چقد بالا رفته خب این چطور ممکنه؟اگه قدرت خرید کم شده پس باید واسه همه اینجوری باشه پس چرا ی عده میتونن ی عده نمیتونن متوجه شدم ذهنیت نمیتونم، ندارم در اینها بشدت زیاده و همیشه ی خدا فقط نیمه ی خالی لیوان رو میبینن خب این چه توقعی میتونه داشته باشه، خواهر من با اینکه شاغل نیست ۲برابر من خرید میکنه ولی من میگم نه ولش کن گرونه نخرم، بزار پولمو پس انداز کنم، پس انذاز ندارم هیج نصف خواهرم لباس ندارم، چون همیشه بهم میگه نمیدونم چه جوری اما چیزی نشده من از خدا ی بخوام خدا بهم نداده باشه و من همیشه شاهد این بودم که هر چی میخواست رو میخرید،الان هم تو لاغری از من جلوتر هستش چون خیلی تلاش کرد ک ورودی های ذهنشو کنترل کنه و پیگیر سایت هستش،ما دوقلو هستیم نمیشه ک بگم خدا با خواهرم خوبه با من مشکل داره، مشکل از خوده منه، من با این ورودی ها مشخص کردم ک جایگاه من در کدوم طبقه هستش،چند مدتیه ک ناامیدم و نمیتونم سرخوشی چند مدت قبل رو بدست بیارم،انگیزم رو از دست دادم،ولی با گوش دادن این فایل دوباره حس خوبی در من ایجاد شد دارم تلاش میکنم ک ذهنم رو با پاکن افکار مثبت پاکشون کنم،به محض اینکه میخواد ی فکر اشتباه بیاد میگم مواظب ورودی هات باش،اول باید گذشته رو پاک کنم بعد ورودی خوب و تمیز رو وارد ذهنم کنم،چیزی ک متوجه شدم من همیشه یادداشت میکنم اما در دفتر تمرین درست ندارم یعنی چی؟یکی از ورودی های مثبت خوب اینکه هر فکری ک منو اذیت میکنه درستش رو به قلم در بیارم و در دفتر بنویسم اگه ذهن اشتباهم میگه تو توانایی لاغری رو نداری برم تو دفتر بنویسم که تو خالق خودتی و توانایی هر کاری رو داری تا اون حس خوب در من ایجاد بشه که بتونم قدرتمند به راهم ادامه بدم،به لطف خدا قطعا در مسیر توانمند شدن و خلق رویاهامون هستیم

   خیلی استاد بابت این ایده ی هوشمندانتون ممنونم،خیلی موثر بود

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ebikzbhmb@gmail.com
   1400/11/23 01:29
   مدت عضویت: 842 روز
   امتیاز کاربر: 12300 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 270 کلمه

   با سلام و خدا قوت خدمت استاد بزرگوارم . استاد خدا سر شاهده  این فایل همین امشب مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۲ فقط برای من و آرامش من بود . خداوند بزرگ و  مهربان  با فرسنادن این فایل من رو از  این حال  و احساس بد نجات داد     امروز یکی از بستگان حرفی را به من زده بود که از حدودا ۵ ساعت فکرم رو درگیر کرده بود و افکار بسبار بد  و احساس نامناسبی را برای من به دنبال داشت من هم چون فقط این فایل ها  احساسم رو خوب میکنه و آرامش میده  اومدم تو سایت و خواستم فایلم رو گوش بدم یا به عبارتی کلاس درسم گه همان لاغری با ذهن رو گوش کنم بیش از ده بار فایل رو گوش دادم به انتها که رسید فهمیدم من فقط سلام و  احوالپرسی رو شنیدم . دوباره برمیگشتم از اول   اما فایده نداشت تمام ذهنم رو اون موضوعی که پیش اومده بود فرا گرفته بود.و بالاخره تسلیم شدم اما باز بعد از دوساعت رفتم سراغ فایل به خودگفتم مسیرت رو رها نکن بخاطر دیگران کی از خودت مهم تر  خدایا کمکم کن و خیلی سعی کردم خوب تمرکز کنم و گوش کنم . از شنیدن حرفهای آخر فایل خیای تعجب کردم و خدا رو خیلی نزدیک به خودم میدیدم.بخصوص آنجایی که گفته شد ذهن خود رو باید آب و جارو کنیم ذهنمون رو باید تر وتمیز نگه داریم خیلی  آروم شدم و به لطف خدا افکار و احساسم  نا حدودی خوب شد  واز اون فشار سنگین  روحی و روانی  آزاد شدم . واقعا  با اشتیاق کامل میرم به استقبال فایل ها.   خدایا شکرت خدایا ممنونم استاد سپاسگزارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متعهد بمان
   1400/10/20 19:27
   مدت عضویت: 1731 روز
   امتیاز کاربر: 5578 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 375 کلمه

   سلام

   جالب اینجاست وقتی از امروز تصمیم گرفتم فایل هارو برای آرامش و زندگی شادتر و سالم تر استفاده کنم نه صرفا برای لاغری دیدم فایل امروز رهایی از افکار منفیه، خودم رو که مرور کردم دیدم بله وقتی فکرم درگیر ترس یا خشم و کینه است جایی برای کنترل رو احساسم نمیمونه و در چنین مواقعی من نمیتونستم رو دوره تمرکز داشته باشم و به راحتی تصمیماتم برای درست عمل کردن رو فراموش میکردم و زیاده روی در مصرف غذا داشتم، برای خودم خیلی سوال شده بود چرا؟؟ دلیلش چیه؟؟؟ یعنی انقدر من بی ارادم؟؟ منکه با رژیم ها کلی لاغر میشدم پس نمیتونم انقدر بی اراده باشم، پس علتش چیه؟ که شما تو این فایل جوابمو دادین و گفتین چون فضای ذهنتون از چیزهای اضافی پر شده دیگه جایی نمونده برای اختصاص دادن به خودتون، شده ترس از آینده بچه، شده خشم و کینه از فردی به خاطر کاری که گذشته، پس تمام مدت فضای ذهنت مال این و اونه چیزی رو برای خودت خرج نمیکنی، پس توقع نداشته باش از جایی که هستی بری مدارهای بالاتر و ببینی تو فقط میتونی اتفاقای هم فرکانس با همون مدارو ببینی، اگه میخوای شادی بیشتر سلامتی خوشبختی حس عالی زندگی آرامش و ثروت و ببینی باید بری تو یه مدار دیگه، گفتین هیچی از قبل تعیین نشده، از هر جا بخوای میتونی همه چی و عوض کنی، فقط باید جلوی حرف زدن های ذهنتو بگیری، چقدر خوب شد که بهتون الهام شد این فایل ها رو تو این دوره هم بزارین، بقول استاد عزیزی راه گذر از ترس ها رفتن تو دلشونه، وقتی باهاشون مواجه میشی وقتی رو کاغذ مینویسی و دلیلشم میاری که چرا میترسی کم کم ترست ازش ریخته میشه و دیگه اون ابهت قبل و نداره و قدرتشو از دست میده، هر چند یه راه دیگه که خودتون گفته بودین هم عالی بود که تا یه فکر منفی میاد سراغتون بهش بی توجهی کنین و بزارین بره، وقتی اینکار و انجام بدی میبینی هیچ اتفاقی نمیفته و اون فکرم چقد بعدا مسخره میشه برامون،تنها راه خالی کردن ذهن بی توجهی به افکار حالا اون افکار هرچقدرم میخواد قدرت داشته باشه مهم نیست کم کم خلع سلاح میشه، خیلی ممنونم ازتون برای این همه فایل های ارزشمند و وقتی که برای ضبطشون صرف میکنید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1400/09/07 00:10
   مدت عضویت: 1737 روز
   امتیاز کاربر: 15315 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 362 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   انسانها در جهان هستی در طبقات مختلفی زندگی می کنن که بر اساس افکار و ذهن اونها طبقه بندی شده . تغییر دادن طبقه خودمون تنها با تغییر افکار هستش نه تلاش جسمی .هر کسی در هر طببه ای هست حقیقت است و عدالت و هیچ اشتباهی رخ نداده ولی این طور نیست که از اول تا آخر تو یه طبقه باشه می تونه با تغییر افکار طبقش و بهتر کنه که بیاد طبقه های بالاتر . و اینکه هیچ برگی از درخت نیمیافته به اذن اون یعنی به تمام چیزها دور گرد سر چها راه و فقیر ،،،… همه و همه خداوند آگاهه و عین عدالت هست اگه که دلمون برای کسی بسوزه یعنی در جایگاهی باشه که ما دلسوزی کنیم این یعنی شک کردن به عدالت خداوند .پذیرفتن جایگاه هر کسی در زندگی عین ایمان داشتن به خداوند است . واین افکاره که در زندگی طبقه ما رو تعیین می کنه افکار مثبت و منفی . ولی حالا این مسیله دلسوزی خیلی در ماها ریشه داره نه اینکه بخوایم خدای نکرده به عدالت خدا خدا شک کنیم ولی از بچگی به ما یاد دادن که باید دلسوز دیگران باشیم . و خیلی باید این موضوع کار بشه ولی مثلا منم گدا می بینم بیشتر وقتا پول می دم چون همش فکرم اینه که خدا اینو سر راهم گذاشته چون اینجا به ندرت گدا سر چها راه هست .ولی دیگه اخبار و اینا و که نگاه نمی کنم و دنبال نمی کنم چیزهای دنیا رو احساسم و روش کار می کنم که یه احساس خوب پایدار داشته باشم .ولی یه وقت برای نزدیکانم مشکلی پیش میاد نگران می شم و خیلی دلم می سوزه ولی به کسی حرفی نمی زنم .همیشه مراقب ورودی ذهنم هستم و این تمرین نوشتن افکار منفی و رو هم باید شروع کنم انشالله .اون تمرین شکر گزاری و که من دارم انجام می دم که هر روز چیزهای خوب و می نویسم و خیلی دلم می خواد اطرافیانم یاد بگیرن این چیزها رو ولی یه موقع عا یچبهم می گن که نمی شه از همه چی آدم چشم پوشی کنه .

   خیلی دوست دارم همه یاد بگیرن به امید اون روز انشالله .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mzt.zahra.malakouti.ir
   1400/08/22 14:41
   مدت عضویت: 1451 روز
   امتیاز کاربر: 3810 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 139 کلمه

   به نام خدا 

   شما در هر شرایطی که هستی حقت همینه و  عدالت الهی اینو حکم کنه ،ولی شما میتونی  طبقه خودت رو تغییر بدی.

    عدالت خداوند که من در بهترین شرایط خودم باشم .افکار ماست که طبقه ما رو تعیین میکنه اگه ذهن از افکار مثبت پر باشه جایی برای افکار منفی نیست .ورودی شما تعیین میکنه که خروجی شما تو جهان هستی چی باشه اگه ورودی مثبت باشه خروجی اون لذت ،آرامش، ثروت ،خلاقیت است. اگه ورودی منفی باشه خروجی میشه ناراحتی، استرس ،شک ، فقر، تردید . همه چیز در جهان دو وجهی شب،روز-گرما،سرما،فقر،ثروت،چاقی،لاغری، و ما انتخاب میکنیم از کدوم وجه استفاده کنیم. نمیشه دو عامل مخالف به یک اندازه در یک مخزن وارد بشه. ما انتخاب میکنیم چه چیزی ورودی ما باشه پس به ورودی هامون دقت کنیم و مواظب باشیم هرچیزی رو به خورد ذهنمون ندیم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahla mahmoudi
   1400/08/13 02:22
   مدت عضویت: 1736 روز
   امتیاز کاربر: 23577 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 202 کلمه

   سلام به استاد عزیز و دوستان خوبم

   طبقه های مختلف در جهان هستی و تجربه کردن حد و حدودی که در آن طبقه است

   ما در هر شرایطی که هستیم حق ما همین است 

   چه مطلب قدرتمند و تکان دهنده ای

   قبول کردن آن واقعا شجاعت میخواهد

   اما در مقابل دانستن اینکه ما قدرت تغییر در طبقه خودمان را داریم به ما احساس آرامش میدهد

   افکار ما طبقه ما را در این جهان مشخص میکند برای بودن در طبقات بالاتر باید ورودی های خوب و مثبت به ذهنمان بدهیم مثل عشق، مهربانی، حسادت نکردن، غیبت نکردن و ….

   با دادن این ورودی ها خروجی های مشابه هم دریافت میکنیم و برعکس آن هم همینطور است

   با پر کردن ذهنمان از افکار مثبت جا برای افکار منفی کم میشود

   با دو وجهی بودن جهان هستی ما حق انتخاب داریم که کدام وجه را ترجیح میدهیم و این عدالت خداوند است 

   شرایط زندگی ما ارتباط مستقیم دارد با افکاری که در ذهنمان داریم 

   خروجی مخزن ما مطابق با ورودی مخزن ماست

   تمرین نوشتن افکار منفی تا آنها را از ذهنمان خارج کنیم خیلی جالب بود 

   این توجه ما به افکار منفی است و با شناسایی و ثبت کردن آنها در ما ایجاد آرامش میکند

   ممنونم استاد عزیز برای این فایل عالی و راهکار ساده رهایی از افکار منفی 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار roshaam2002@gmail.com
   1400/07/30 11:18
   مدت عضویت: 1001 روز
   امتیاز کاربر: 331 سطح ۱: کاربر مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,406 کلمه

   تغییر کردن ، مقدس ترین هدفیه که یک انسان میتونه داشته باشه .

   زندگی به ما تحمیل نشده که ما تو همین شرایطی که هستیم باقی بمونیم و نشه تغییرش داد!

   من خودم تا دوسال پیش همینطور  فکر میکردم که من بدبخت افریده شدم ! چون هیچ چیزی هیچ وقت طبق خواسته من  پیش نمیرفت و  میگفتم خدایاا چرا من ؟ چرا زندگی من باید اینطور باشه؟  داستان خیلییی جالبیه که من واقعااا از شرایطی که داشتم حالم بهم خوردهبود  ، هم اضافه وزن داشتم ، هم مریض بودم و هم … و کلا شرایط بدی بود  و من خیلییی خسته شده بودم  و حتیی فکر کردن به این کهباید تا اخر عمرم همینطوری بمونم ،  اتیشم میزد ، زندگی بقیه رو میدیم واقعا حسرت میخوردم که  چرا بقیه انقدر  زندگیشون خوبه و مناینطوریم ؟و اصلا دوست نداشتم که باقی عمرم رو هم همینطوری بمونم ، و اگه اینطوری بود ، کاملا الکی داشتم زندگی میکردم ! وکارهای خیلی زیادی هم برای ایجاد تغییر ات انجام داده بودم  و هیچوقت هم جا نزدم ، سخت ترین راه ها رو هم رفته بودم و ولی نتیجهای  نمیگرفتم  و واقعا دلم میشکست و گریه میکردم ولی نمیخواستم هم که جا بزنم و تغییر نکنم!

   انگار که گم شده بودمم ، انگار رو لبه ی پرتگاهی بودم که میخواستم تغییر کنم اما هر کاری میکردم نمیشد و حتی نمیخواستمم که برگردمو همونطوری بمونم ، و همونطوری اویزون شده بودم از پرتگاه

   به هرحال ی روز که تمام گریه هامو کرده بودم ، و با خدا صحبت کرده بودم و  فکر میکردم که  جهان  برای همه یکجوره ، یعنی همه غذامیخورن ، اب برای همه همون ابه و …. همه چیز برای همه یچیه !

   پس مشکل باید از من باشه ، ایراد از منه ، من یچیزی و اشتباه دارم عمل میکنم که اینطوریه

   معمولا ادم هایی که بیخیالن و چیزی و سخت نمیگیرن  ،  راحت تر و شاد ترن ، من جوری بودم که همه چیز باید اونطور که میخواستمپیش میرفت و خیلییی حساس بودم !

   و همیشه هم افکار منفی و کلام منفی داشتم پس با خودم گفتم بیام اول این دو تارو تغییر بدم ، به خودم قول دادم که دیگه به این افکارمنفی پر و بال ندم و بجاش تلقین مثبت بکنم ، حتی شده الکی! و هراتفاقی هم که افتاد ، سخت نگیرمش و به حکمتی که قراره بعد از اوناتفاق بیفته خوشبین باشم ، که شاید این اتفاق باید میفتاد تا یچیز بهتر و عالی تر برای من باشه و یا قرار بود من رو از خطری حفظ کنهوحتما خیر و صلاحی پشتش هست .

   بعد از ۳ روز با این دید زندگی کردن ، استارت تغییرات و معجزه رو در خودم دیدم ! یک ارامش عجیبی داشتم و شادی خیلییی زیادی درمن ایجاد شد ، اینجا بود که دیدم همه چیز براساس اون چیزیه که ما تو ذهنمون جمع اوری کردیم و داریم باهاشون زندگی میکنیم ! منتا دوسال پیش فکر میکردم بدبخت ترین ادم دنیام و ولی الان که ۱ ساله همچین دیدی ندارم ، انگار واقعا دوباره متولد شدم و  دوبارهاگاهانه در حال یادگیری امد !

   ۱۸ سال زندگیم مثل عقیده م بود ، اما ۱ سال ، یا تو ۳ روززززر!!! احساسات درونیم کاملا تغییر کرد

   میخوام بگم که ۱۸ سال بد زندگی کردم ، اما  نباید که ۱۸ سال هم بگذره تا من تغییر کنم !

   طبیعت واقعی زندگی، حقیقت زندگی و روند طبیعی زندگی خیلییی سریع ترو زودتر اتفاق میفته !

   باید اون صد شکسته بشه !

   مثلا درسته که شاید سال ها زمان ببره که راه یک رودخونه ، با چوب یا اشغال های کوچیک کوچیک کنارهم حمع بشن و جریان رودخونه واروم اروم ببندن و جلوش سد بزنن ولی تو ی حرکت میشه اشغالا رو برداشت و دوباره ر‌ودخانه به جریان بیفته

   رودخانه که خودش اشغال نبوده ، یدفعه یکی اومده توش زباله انداخته و این زباله تا یجایی ، ی مسیری توسط رودخونه حرکت کرده وبالاخره یجایی گیر کرده و اولین مانع رو ایجاد کرد که اشغال های دیگه ای هم که میان به اون گیر کنن و همینطوری انباشته بشن وبالاخره تبدیل به یک مانعی بشن که دیگه راه رو خانه رو سد کنن !این اشغالا طی یک روز همه جمع اوری نمیشن که بتونن مانع رودخونهای به اون بزرگی بشن ! اما رودخانه اگه توسط باران یا حالا هر عامل دیگه ای ، جریانش شدید تر بشه و یا ابش بیشتر بشه ، میتونه اوناشغالا رو یدفع بشوره ببره! هر چقدر که زیاد باشن!

   پس درسته که این باورهااا رو طی ۱۸ سال جمع اوری کرده بودم و برای خودم  مانعی به طول ۱۰۰۰ متر ایجاد کرده بودم که نمیتونستمازش بپرم ! اما میتونم از پایین بهش ضربه بزنم که بشکنه و بریزه ! و اولین ضربه رو زدم که چون پایش شل شد از اون بالا ها هم مانعریخته شد !

   من هم خیلیی از دیواری که مانع بزرگی برام بود ریختم و ممکنه الان ۵۰۰ متر شده باشه ! همینطوری ادامه میدم که کاملا بریزه و من بهاون طرف مانع که خوشبختی و سعادت و زیبایی الهیه پناه ببرم !

   پس دیگه نیازی نیست که به زندگی دیگران با حسرت نگاه کنیم ، چون ما هم میتونیم یک زندگی فوق العاده تجربه کنیم ، چون قانونطبیعته ، روند طبیعیه زندگیه ما با اشغال های که همون اخبار بد و توجه کردن به چیزایی که ناخوشاینده و اموزش های بد جلوی رودخانهسعادتمون سد بستیم !!! باید سد و بشکنیم !

   هیچ کس اونقدر خوشبخت نیست که ما نتونیم به اندازه اون خوشبخت باشیم !

   هممون میتونیم تغییر کنیم و زندگی رو اونطوری که خداوند برامون مقدر کرده است تجربه کنیم ، چون ما به این جهان فرستاده شدیم تازیبایی هارو تجربه کنیم ، و ازادانه برای خودمون زندگی در رفاه و ارامش و اسایش و …  داشته باشیم . این لیاقت و توانایی به همه ماداده شده است .

   خداوند روح خودش رو در ما انسان ها دمید که بتونه خودش هم به نوعی زندگی رو روی زمین تجربه کنه ! خداوند هیچوقت از چیزی کهخودش افریده بد استفاده نمیکنه  !

   تنها راه دستیابی به این مسیر و رسیدن به این شرایط، رهایی از افکار منفی است.

   ما وظیفه داریم که از قدرتی که خداوند در وجود ما قرار داده ، استفاده کنیم تا در لحظه مرگمون ، حسرت نخوریم که میتونستیم کاری وانجام بدیم ، اما ندادیم ! و در ارامش و زیبایی این جهان رو ترک کنیم

   خوب زندگی کردن ، نه تنها بسیار اسانه ، بلکه طبیعی ترین نوع زندگیه ، زیرا که ما ذاتا و طبیعتا خوشبخت هستیم . چون بنده یخداوندهستیم .

   من خودم واقعا از خداوند متشکرم که به مسیر حقیقت زندگی هدایت شدم و در این مسیر قرار دارم  .

   هدفی مقدس تر از تغییر برای یک زندگی نیست !

   تنها راه و چاره ی تغییر کردن هم اینه که افکار و باورهامون رو تغییر بدیم ، همونطور که من کردم و نتیجه رو هم دیدم ! اما برای یکزندگی بهتر نیاز به اموزش داریم .

   تمام خوشبختی و یا بدبختی انسان ها بسته به نگرش آنها و باورهایی است که در ذهن خود دارند.

   که این باورهامیتونه مثبت یا منفی باشه  و درنهایت  این باورها می توانند انسان را به سمت خوشبختی و یا  بدبختی ببرد.

   ریشه این افکار در ذهن انسان است و برای تغییر آن باورها نیاز به آموزش دیدن هست تا تغییرات اتفاق بیفتند

   زمانی انسان از این حق های طبیعی محروم می شود که افکارش هم سو با جهان هستی نباشد یعنی دچار افکار منفی بگردد ودر یاسونامیدی بسر ببرد

   زمانی انسان موفق می شود که افکارش همسو با قوانین جهان هستی باشد یعنی دارای افکاری از جمله عشق امید خوشحالی و شادی واحساس خوب داشته باشد

   جهان هستی دارای مدارها و یا طبقاتی است یا به نوعی هستند که انسان ها در آنها قرار دارند و زندگی خود را طبق همان مدار و یاهمان طبقه تجربه می کنند.

   هر کدام از ما در یک طبقه از این مدارها قرار داریم و شرایط و اتفاقات هم طبق همان طبقه برای ما بوجود میاید.

   پس وقتی ما در یک طبقه ساکن هستیم نمیتوانیم شرایط طبقات بالاتر را تجربه کنیم مگر این که افکار ما تغییر کند تا جایگاه ما تغییر کندو یا به طبقه و یا مدار بالاتر راه پیدا کنیم یا پایین تر !

   این براساس عدالت خداوند است چون عدالت حکم میکند که هرکسی در شرایطی که هست در طبقه ایی حضور داشته باشه که حق اشاست.

   این شرایطی که داریم حق ماست !چون خداوند عادل است و به همه نظارت دارد و حواسش به همه   هست .

   من همیشه بهم گفته میشد که این سختی ها ، امتحان خداونده! و من پیش خودم میگفتم، که چقدر باید دیگه امتحان بشم عاخه؟!مگهچیکار کردم؟ یا چی یادگرفتم که باید امتحانشو پس بدم ! بفیه هم مگه انقد امتحان میدن؟! چرا خدا منو با چیزای خوب امتحان نمیکنه ؟و…. همیشه به ما گفتند عدالت خدا با عذاب کردنه و قدرت خدا را در آن میبینم در صورتی که عدالت خدا در همه چیز است حتی درشرایطی که داریم و ایمان به خدا یعنی ایمان داشتن به عدالته خداست.

   پس برای تغییر زندگی اول باید بپذیریم که الان در هر شرایطی که هستیم حق ماست

   ولی خداوند این حق را نیز به ما داده تا با تغییر افکار خود طبقه خود را عوض کنیم . و این سرنوشت ما نیست خداوند شرایط ما را درستنکرده بلکه ابن طبقات و مدارها را درست کرده و تصمیم ما مهمه که می خواهیم در چه طبقه ایی زندگی کنیم.

   افرادی که نمی توانند طبقه خود را تغییر دهند و مدام در یاس و نا امیدی بسر میبرند و اتفاقات را به گردن دیگران و خدا می اندازند نمیتوانند از حق طبیعی خوشبخت شدن در طبقات بالاتر سود ببرند و همیشه در همان جا می مانند.

   طبقات در جهان هستی براساس پارامترهایی تعیین می شود که تماما ذهنی است این افکار ماست که زندگی ما را می سازد وقتی افکارمثبت تری داشته باشیم می توانیم به طبقات بالاتر برویم ولی اگر افکار منفی و محدود کننده داشته باشیم در طبقات پست جهان هستیزندگی کنیم.

   با آموزش درست و انجام تمرینات میتوانیم ذهن خود را مملو از افکار مثبت کنیم تا جایی برای افکار منفی باقی نماند و بالعکس آن همامکان پذیر است.

   افکار منفی مثل خشم، کینه و نفرت، انتقام و خشونت اگر در ذهن زیاد شود انسان به طبقات پایین جهان هستی سقوط می کند.

   پس اگر ورودی آن را با افکار مثبت پر کنیم خروجی آن می شود عشق و محبت لذت و خوشبختی و…

   و اگر وردی منفی باشد خروجی می شود فقر بدبختی فلاکت و…

   و همه بستگی به خودمان داره که کدام را انتخاب کنیم و بخواهیم در چه شرایطی زندگی کنیم.

   تمام موضوعات جهان هستی دو وجهی  است، روز و شب، بالا و پایین، سرد و گرم و.بیماری و سلامتی،شادی و غم، ثروت و فقر و …

   این خود ما هستیم که انتخاب می کنیم در چه شرایطی می خواهیم باشیم می خواهیم در شادی باشیم پس جایی برای غم نداریم چونظرفیت ذهن به سمت آن افکاری است در ذهن بیشتر موج میزند.

   پس اگر ما می خواهیم تغییر کنیم باید از ورودی ذهن مراقبت کنیم تا افکار کینه، انتقام، خشم، حسادت و حسرت وارد ذهن نشود باید ازدیدن اخبار، اتفاقات بد، غیبت کردن و غیره پرهیز کنیم  به جاش از افکار مثبت بیشتر وارد ذهن کنیم تا ذهن مملو از این افکار خوب شودو خروجی های خوب مثل عشق دوست داشتن وخوشبختی داشته باشد”

   بنابراین تنها طریق تغییر کردن اینه که افکارمون رو تغییر بدیم و این تغییرات بر خلاف بقیه تغییرات ، نیاز به تلاش و صرف و انرژی و کارجسمی نداره ، و تنها طریق تغییر ذهن و افکار امکان پذیره .

   هرکس تو هر وضعیتی که هست ، در بهترین شرایط خودش هست و حقشه ! عدالت اینو حکم میکنه . این حق رو داریم که طبقمون روتغییر بدیم .

   این طبقه برای ما از اون اول نوشته نشده که تا اخر همین باشه .سرنوشت ما همین طبقه نیست!

   عدالت خداوند ، ایجاب میکنه که در بهترین طبقه باشیم و حقمون رو از دنیا بگیریم

   و دقیقا هم همین عدالت خداوند ایجاب میکنه که هر انسانی که بخواد تغییر کنه و تلاش کنه که طبقشو تغییر بده امکان نداره که نتیجه اینگیره !

   و قبول کنیم که خواست خداوند یا قسمت و سرنوشت ما اینگونه است ! من هم اصلا چنین چیزی رو قبول ندارم و نخواهم کرد.

   پس این عدالت خداوند است که هر بنده ای هرجور که دلش خواست زندگی کنه و باید شرایط برای اون محیا باشه .

   پس جدی بگیر ، انجام بده و نتیجه بگیر .

   مهم اینه که ادامه بدی .

   فقط مثبت فکر کن تا سراغ افکار منفی نری.

   من بخودم میگم هر وقت خواستیم کاریو انجام بدیم و افکار منفی اومد سراغمون که فلانه ، نمیشه، نمیتونی و اینطوری فکر کنیم که اگهبهتر از چیزی که من میخوام بشه چی؟

   اینجوری قشنگ تر و بهتر نیست؟ هر دو حالت داریم بهش توجه میکنیم ، اما در این حالت با حس بهتر

   مثبت و منفی نمیتونن کنار همدیگر باشه نمیشه هر دو را داشت

   به هر مقدار هرکدوم بیشتر بشه ، سمت مخالف کمتر میشه

   اگر انتظار شرایط خوب داری ولی افکارت هنوز داغونه ، متاسفانه بهش نخواهی رسید ! چون خیلی از افراد هستند که میگن ما انتظارداریم که همچین شرایطی برامون اتفاق بیفته ، اما نمیشه !پس اینا همه دروغ و الکیه !  انتظار باید در کنار افکار و باور مثبت باشه ، درعیر اینصورت معلومه که نمیشه

   خیلی از افراد اینطوری فکر میکنن که منتظرن ی اتفاقی بیفته ، که زندگیشون و تغییر بده مثلا برنده قرعه کشی یا … بشن

   البته اینم بگم که منم خودم خیلی دوست دارم برمده یک قرعه کشی بشم اما اگه نشدم هم ناراحت نمیشم یعنی اونو بهانه ای نمیدونم کهمن مثلا قرعه کشی برنده بشم تا زندگیم تغییر کنه و یعنی محتاج اون نمیدونم ، در توانم هست که چنین چیزی و برای خودم تهیه کنم ولیخب دوست دارم که شرکت کنم و برنده بشم .

   شخص با ایمانکسیه که هیچ غم و غصه  و اندوه و نگرانی نداشته باشه ، نگران اینده بودن و … هیچ سعادتی برای ما نمیاورد، پس درلحظه شاد زندگی کن ، و حسرت گذشته رو نخور چون هرثانیه ، یک ثانیه جدیده و هیچوقت هم مثل قبلی نیست و تکرار نمیشه ، پس اگهاشتباهی کردی اصلا مهم نیست ، ادامه بده ، هر لحظه جدیده ، لحظاتو خودت بساز با شادی و افکار مثبت

   اگه ما داریم زندگی سختی میکنیم این نیست که مورد غضب و خشم الهی هستیم و یا داریم توسط خداوند امتحان میشیم . ما خودمونانتخاب میکنیم که چه طور زندگی کنیم

   ما هرچی وارد ذهنمون کنیم ، خروجی زندگی هم بر اساس همون ورودی هست .

   پس مواظب ورودی ها باشیم .

   اخبار بد، توجه به حوادث و انفاقات ناگوار

   باید بتونیم مانع از ورود افکار منفی به مخزن مون بشیم . چون تواناییشو داریم

   این کار امکان پذیره ، اما نیاز به آموزش داره

   ما در درون دنیا نیستیم ، دنیا در درون ماست !شاد و پیروز و متناسب باشید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار roshaam2002@gmail.com
   1400/07/27 12:42
   مدت عضویت: 1001 روز
   امتیاز کاربر: 331 سطح ۱: کاربر مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,554 کلمه

   با نام و یاد خداوند بزرگ 

   استاد عزیز ، اول از همه خواستم بگم که دو روز بود که کاری برام پیش اومده بود که اصلا نمیتونستم تو این دو روز سراغ سایت بیام ، ولی تمام فکر و ذهنم پیش سایت و فایل ها بود، یعنی اینطوری نبود که بهانه ای باشه تا نخوام فایلا رو گوش بدم ، از قصد نبود . 

   هرکسی که تو مسیر لاغری با ذهن هست، شگفتی سازه.

   چقدر این حرف حال و احساس منو خوب کرد. بخاطر اینکه من در مدتی که در این مسیر هستم بیشتر اوقات برام پیش اومده که هرچقدر تلاش کردم به اضافه وزن و قسمت های پر بدنم دقت نکنم ولی همش برام پیش اومده که  این پاهارو ، ران ها رو …. کی قراره لاغر و مدلی بشه؟! یا ال و بل و …

   ولی بزار اینجوری فکر کنیم که 

   فاصله ی ما با متناسب شدن خیلی کمتره! 

   نسبت به اون تلاشا و زحمت هایی که ما تو مسیر های قبلی میکشیدیم . 

   پس در مسیر لاغری با ذهن نسبت به تمام کارهایی که برای لاغر شدن انجام دادیم ، خیلی راحت تر و اسان تر و سریع تره !

   چون ‌مشکل از مانبوده بلکه مسیر قبلی ما اشتباه بوده ! ما در مسیر اشتباه هرطور که حرکت کنیم ، به مقصد نمیرسیم‌.

   من هم دو سه باری بود که برام سوال پیش اومده بود که چطور من تو این سایت نظر مخالف نمیبینم ؟!

   عاخه از اونجایی که یک عده همیشه خودشون و پروفسور میدونن، باید مخالف باشن !😂

   ولی این نشون میده که اون افرادی که کمک میخوان و میتونن با این سایت متوجه میشن پس افرادی که مخالف این مسیر هستن اصلا نمیدونن که همچین سایتی وجود داره ! 

   خب طبیعیه که در ذهنمون به اندازه ای که ما تلاش کردیم که لاغر بشیم و نشدیم ، لاغر شدن برامون سخت باشه .

   تو تمام جنبه های زندگی اینطوریه!

   اما مسیر درست الان هست و ما باید تو هر شرایطی  ادامش بدیم، حالمون خوبه ادامه بدیم ، حالمون بده ادامه بدیم با اشتیاق حرکت کنیم ، چرا؟

   چون وقتی که ادامه دادن همیشگی باشه ، مواردی که باعث ضعف و لیز خوردن ما در مسیر میشه، بادشون میخوابه و ضعیف تر میشن و زورشون کمتر میشه چون که ما قوی تر شدیم و توانایی و تمرکزمون بیشتر میشه.

   مثلا استاد اینطور بگم که تو مسیر کسب و کارم ، طوریه که در مدت زمان کوتاهیی ، تحولات مالی خیلی فوق العاده ای به همراه داره و حتی افرادی رو دیدم که در این مسیر به درآمد های زیاد و عالی و رسیدند اما من فقط نتونستم هیچ کاری توش بکنم فعلا !

   چون ۱۰۰٪احتمال اینو میدم که بخاطر فرمول هاییه که من در ذهنم نسبت به این کسب و کار جمع اوری کردم ، چون مدتی پدرم در این کسب و کار بود و چون  آموزش ندیده بود ، بلد نبود ، توش به هیچ پیشرفتی نرسیده بود و حتی ضرر هم کرده بود، انقدر  دیدگاه و باورش نسبت به این شغل و حرفه بد بود که وقتی فهمید من رفتم تو این کار یک عالمه با من دعوا گرفت و چرت و پرت گفت ، نمیدونم پولتو میخورن ، فلانن ، بسارن و دروغ گو هستن و… منم مجبور شدم به دروغ بهش بگم که دیگه نیستم اونجا !

   مسئله اینه که دلیل نمیشه که چون تو نتوستی ، بقیه هم نتونن ! تو درست انجامش ندادی، چون اگه مسیرش اشتباه بود، هیچکس نمیتونست ! نه فقط تو!

   خیلیی ها تو این مسیر عالی بودن ، پس من این رو نقص میکنم که این شغل الکیه و دروغگو و… هستن 👎🏻 

   من چون قبلا از تجربه پدرم و باورهای منفی که همش درباره این شغل داره و هر دفعه هم به ما میگه در ذهنم ثبت کردم یکی از دلایلی بود که مانع شده برای کسب درامدم ! 

   به هر حال مثال های نقضشو دیدیم و حداقل الان باورهای اشتباه و غلط رو کاملا شکستم و موانعش هم به زودی برطرف میشن .

   خیلی مهمه که مواظب افکارمون باشیم !

   توجهمون رو ، روی چیزهای بیخود و اخبار بد و چیزهایی که دوست نداریم نزاریم و فکرمون و تمرکزمون رو درگیرش نکنیم ، چون لیز میخوریم ، بدم لیز میخوریم!!!

   چون افراد چاق معمولا ادم های زودرنجی هستند ، انقدر که به اندازه کافی از لحاظ روحی خسته و از لحاظ روانی بهم ریخته اند ، چون از بس که تلاش کردند و نشده و اضافه وزن در ذهن انها بزرگ شده که احساس ناامیدی و ناتوانی در برابر اون دارن و از درون با خودشون درگیرن . 

   و برای خودشون خیال بافی میکنن و همش منتظرن که ناراحت بشن و حالشون بد بشه و اماده اند که همش اذیت بشن!

   حالا بیان در مقابل چیزهایی هم قرار بگیرن که حالشونو بدتر هم بکنه دیگه ادم خب کاملا روانی میشه و جا میزنه ، دیگه ادامه نمیدهد، 

   یک شخص چاق خودش به اندازه کافی کول و بارش سنگین هست تو این مسیر از حرف و حدیث ها ، نمیتونم ها و…. حالا ایناهم بیاد روش هیچی دیگه کمرش میشکنه !

   من خودم ۶ /۷ سال از عمرم و درگیر بیماری بودم و بخاطر همین هم با هیچکس هیچ ارتباطی نداشتم جز خانوادم و در کل خونه میموندم و حتی چند سال از مدرسه رو هم تو خونه خوندم و هیچ اعتماد بنفسی هم نداشتم و هر ریکشنی و که از کسی میدیدم ، سریع به خودم و بیماریم نسبت میدادمش و بعد از مدتی که حالم بهتر شده بود و با خانواده بیرون میرفتیم ، دورهمی، مهمونی، وقتی دو نفر با هم صحبت میکردند و پچ پچ میکردند به خودم میگفتم ببین دارن به ریش تو میخندن و مسخرت میکنن، انقد که بدبختی همه دارن بهت میخندن و … هزارتا داستان برای خودم درست میکردم و دیگه هم نمیخواستم که جایی برم ! 

   و اصلا نمیدونستم که دارت درباره ی چی صحبت میکنن ! فقط به خودم نسبت میدادمش .ولی الان اصلا اینطور نیستم ، از وقتی با قدرت ذهن اشنا شدم بدترین چیزها هم نمیتونن منو ناراحتم کنن 

   پس خیلی ها بخاطر این که به دلیل اضافه وزن و چاقیشون ، زودرنج شدن به همین دلیل رها میکنند 

   چون انقدر زود تحت تاثیر قرار میگیرند و با کوچک ترین چیزها اخبار و حوادث و حاشیه های دور و بر اطرافشون درگیر میشن که سریع انحراف پیدا میکنن ! 

   بنابراین داشتن کنترل ذهن خیلی به ما در مدیریت افکار منفی در همه ی جنبه های زندگی کمک میکنه . 

   به ما کمک میکنه که این مسیر رو با احساس خوب سپری کنیم . 

   البته که هدف فقط لاغری نیست ! هدف فقط این نیست که ما از نظر جسمی لاغر بشیم! بلکه هدف اینه که ما اول باید فکرمون متناسب بشه.

   و وقتی به تناسب فکری رسیدیم ، تناسب جسمی کاملا خودبخودی ایجاد میشه .

   باید در عمل کردن به آموزه ها کوشا باشیم ، چون فقط دیدن و شنیدن فایده نداره 

   استاد بزارین از تغییراتم براتون بگم این مدت

   من قبلا بچه ای بودم که از زرشک و کشمش در غذاها بیزار بودم و غذاهایی مثل زرشک پلو … رو نمیتونستم به هیچ وجه بخورم ولی ی مدتی بعد از اینکه فرمول های چاقی در من ایجاد شده بود ، خیلیی به  این غذاها علاقه پیدا کرده بودم . اما الان چندروزه که مادرم خورشت آلومسما درست میکنه و تو خورشت کشمش هم ریخته بود و من بعد از اینکه کشمش رو زیر دندونام حس کردم، حالم بد شد و ی حس خیلی بدی در من ایجاد شد که  نتونستم بدمش پایین 😖 و مجبور شدم  که  از دهنم بیارمشون  بیرون و بقیه کشمش هارو از غذام جدا کردم 

   خیلیییی برام عجیب بود! یا چند فایل پیش که به خودم قول داده بودم که هر وقت خونه مادربزرگ رفتم حق ندارم سر یخچالشون برم ، خدای من چقد اونو عالی و فوق العاده دارم عمل میکنم ! 

   اما الان فرمول های چاق کننده برادرم فعال شده و دارم در اون پرخوری ها و رفتار های چاق کننده میبینم و وزنش هم داره میره بالا برادرم الان که ۱۳ سالشه ۷۶-۷۷ کیلو وزن داره و حتی مطمعنم اوضاع خرابتر از این هم خواهد شد! و بهش گفتم که بیا تو سایت و…ولی متاسفانه از اونجایی که تو سن بلوغه و حرف گوش نمیده زیاد بهش اصرار نمیکنم ، چون اگه خودش بخواد ، هدایت میشه .

   همینطور هم مادرم وقتی خودش خواست هدایت میشه. 

   اینم بگم که من چندروز پیش یکی از دوستامو به این مسیر و مسیرهای دیگه که موفقیت ها و زندگی عالی براش میسازن هم هدایت کردم و خیلی خوشحال شد و من هم خیلی خوشحال بودم که بهش کمک کردم ! از ته قلبم .

   به هر حال من چندمدتی بود که میومدم سراغ فایل ها ذهنم خاطراتی رو مرور میکرد که خیلیییی وقت پیش این ها برام اتفاق افتاده بود و من حتی اصلا تو زندگی روزمرم با موضوعاتی که شبیه اون خاطرات باشه که بخواد تو ذهنم برام مرور بشه مواجه نشده بودم و برامم خیلی عجیب بود و فقط شما میدونید که کدوم فایل رو باید کجا و کی بزارید و خودتون میدونید که موضوع بعدی که ما تو این مسیر قراره باهاش مواجه بشیم چیه ! این نشان از تجربه شماست استاد عزیز.

   در  مسیر چاقی و همچنین الان لاغری که  هستید  این آگاهی هارو دارید که کدوم موضوع رو کجا باید بیان کنید . پس این چند مدت که این خاطرات برام مرور میشد ، باید میدونستم که مانع جدیدی بودند که خودشون رو نشون میدان و باید برطرف میشدن، به نوعی بیرون ریزی داشتم . 

   پس باید مهارت کنترل کردن دهن رو داشته باشیم . 

   و اتفاقا خیلی هم به لاغری ربط داره ! 

   و صد در صد نتایج فوق العاده ای داره.

   ادامه دارد…… 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار marzieh753@gmail.com
   1400/07/26 13:19
   مدت عضویت: 1046 روز
   امتیاز کاربر: 6412 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,444 کلمه

   سلام به همه دوستان همراه! همه ما به لحاظ سال‌ها تلاش بی ثمر در مسیر لاغری و نرسیدن به مقصد نهایی دچار خستگی و افسردگی شده ایم که روی تمام جنبه های زندگی ما اثر گذاشته و باعث شده که آدمهای زودرنج و دل نازکی بشویم و تحمل خستگی و فشار های اضافه را نداشته باشیم، به همین دلیل هر چیزی می تواند باعث شود که ما از ادامه دادن هدف و برنامه زندگی مان مصرف شویم و به عبارتی خودمان را ببازیم. 

   برای اینکه از این حالت خارج شویم باید بتوانیم روی ذهنمان کنترل داشته باشیم و بر افکارمان مسلط شویم تا با شنیدن اولین حرف منفی از طرف دیگران یا اولین ناملایمات زندگی، ناامید نشویم و مسیرمان را نیمه کاره رها نکنیم. برای این کار باید آموزش ببینیم و افکار منفی را از خودمان دور کنیم و به نحوی ذهنمان را پاکسازی کنیم.  به مرور زمان در این کار قدرتمند می شویم و دیگر به راحتی تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نمی گیریم. بر همین اساس، مهمترین هدف زندگی ما باید تغییر کردن باشد و این را بدانیم که در هر شرایطی می‌توانیم تغییر کنیم و انسان به گونه ای خلق نشده که مجبور است از ابتدا تا انتها به یک صورت باشد. برعکس توانایی خلق زندگی اش را در هر زمانی دارد. باید از این توانایی مان استفاده کنیم تا نه تنها خودمان به خوشبختی برسیم بلکه در نهایت با تغییر اطرافیان و تغییر تک‌تک افراد، جهان را تغییر بدهیم و به جهان ایده آلی برای زندگی، همان گونه که خداوند در نظر داشته از اول خلقت، دست پیدا کنیم. 

   اینکه افراد در زندگی احساس خوشبختی یا بدبختی می کنند، کاملاً به نگرش آنها بستگی دارد. بر اساس اینکه آنها در ذهنشان باور مثبت یا منفی ایجاد کرده باشند، اکنون مشخص می کند که چه احساسی دارند و کلاً ریشه هر نوع تفکری در ذهن ما است و ما اگر بخواهیم شرایط خودمان را تغییر دهیم باید از شر افکار منفی ذهنی مان خلاص شویم. 

   خداوند در آفرینش خود هیچ کم و کاستی ندارد و چیزی در جهان هستی نیست که خداوند خلق کرده و دچار عیب و نقص و کاستی باشد. دنیای ما دنیای فراوانی ها، عشق، زیبایی، لذت، شادی، امید و…  است. استفاده از آنها حق طبیعی همه ماست، اما کسانی که نمی توانند خود را با جریان هستی همسو کنند و در خلاف جهت آن شنا می کنند و در ذهنشان کم و کاستی، تنفر، زشتی، سختی، ناراحتی و ناامیدی جای گرفته است، نمی‌توانند از این مواهب بهره مند شوند و جزو افرادی قرار می گیرند که در زندگی احساس بدبختی می‌کنند، اما برعکس انسان های خوشبخت کسانی هستند که در مسیر جریان هستی قرار دارند و به راحتی از تمام نعمتهای الهی سود می‌برند. 

   وظیفه همه ماست که از الطاف الهی استفاده کنیم. خداوند در بسیاری از آیات قرآن می فرماید که خود را بی جهت از چیزهایی که برایتان حلال کرده‌ام، محروم نسازید و به دنبال باورهای غلط، حلالم را حرام نکنید. 

   متاسفانه در کشور ما این باور غلط را به اسم دین و مذهب به ما القا کرده اند که با ناراحتی و گریه و زاری به خداوند نزدیک تر هستیم و دنیا جای لذت بردن نیست. در حالیکه کلام خدا به صراحت می‌گوید از نعمت‌های الهی استفاده کنید و شکرگزار باشید و اگر قدر آنها را ندانید و کفران نعمت کنید، آن موهبتها از شما گرفته می‌شود. بنابراین وظیفه اصلی ما در زندگی این است که از آنچه خداوند برایمان قرار داده بهره ببریم و شکرگزار باشیم و به حق طبیعی خودمان برسیم.

    الان در هر شرایطی که هستیم قطعاً حق ماست و این چیزی بوده که ما از جریان هستی به دست آورده ایم. اما خداوند جهان را در مدارهای مختلف آفریده است در هر مداری که اکنون باشیم مدارهای دیگری بالاتر یا پایین‌تر از ما قرار دارند. ما با بالاتر بردن درک و لیاقت خودمان می توانیم به مدارهای بالاتر نقل مکان کنیم. البته زمانی به این خواسته می‌رسیم که واقعاً برای مدار جدید مناسب باشیم و اینها فقط با رهایی از افکار منفی قابل دسترسی است. 

   هر چه انسان مثبت اندیش و بهتری باشیم، می توانیم خودمان را به طبقات بالاتر برسانیم، اما کسی که از رحمت خدا ناامید است و ذهنش را با افکار منفی مثل خشم، کینه، انتقام و حسادت پر کرده است، این افکارش مثل غل و زنجیر، او را در مدارهای پایین که همان بدبختی و فلاکت است، نگه می‌دارد و اجازه اوج گرفتن و رفتن به طبقات بالاتر را نمی‌دهد. 

   حالا که دقیق فکر میکنم، سیستم بهشت و جهنم هم در واقع همین است که بار گناهان می‌تواند ما را به قعر جهنم ببرد، اما کوله بار خوبی‌ها و خالی بودن از همه حس های منفی و ایمان و عشق به خدا داشتن، ما را تا بهشت و بالاترین طبقات آن، سوق می دهد. 

   این را بدانیم که خودمان شرایط زندگی مان را تعیین می کنیم. امکانات برای همه انسان‌ها فراهم است این به نحوه استفاده ما بستگی دارد و اگر ما خوب زندگی کردن را انتخاب کنیم، دیگر بد زندگی کردن جایی در برنامه‌های ما ندارد. یعنی چه بخش خوب و چه بخش بد را انتخاب کنیم فقط یک بخش را در زندگیمان خواهیم داشت و دیگری را حذف کرده ایم. 

   یکی از صفات خداوند عادل بودن است. ممکن است ما خیلی وقت ها به عدالت خداوند شک کنیم. مثلاً کودکی که در یک کشور آفریقایی به دنیا آمده و از سوء تغذیه رنج می‌برد با یک کودکی که در سوئیس بهترین جای دنیا با بهترین شرایط به دنیا آمده و هیچ نقشی در انتخاب خودشان نداشته اند، چه فرقی باهم دارند؟ این چطور عدالتی است که این همه تفاوت باید بین این دو کودک وجود داشته باشد؟ اما باید بدانیم خداوند بر اساس یک سری پارامترها که خودش در وجود هر انسانی دیده آنها را در جایی قرار می دهد که حق طبیعی آنهاست، اما این حق را هم برای آنها قائل می‌شود که بتوانند زندگی خودشان را تغییر بدهند. عدالت خداوند برای کسی که بخواهد شرایط زندگی اش را تغییر بدهد، در دسترس است و امکان ندارد شخصی بخواهد تغییر کند و از شرایط کنونی اش راضی نباشد و نتواند. برعکس اگر بپذیریم شرایطی که داریم برایمان در نظر گرفته شده و ما نقشی در تغییر آن نداریم، قطعاً همیشه در همان شرایط باقی خواهیم ماند. 

   خداوند برای ما انسانها یک بخش ویژه و متمایز از سایر مخلوقاتش قرار داده که آن اراده است، یعنی ما مجبور نیستیم چیزی که هست را بپذیریم و می توانیم چیزی که خودمان انتخاب می‌کنیم را در زندگیمان انجام بدهیم. بنابراین باید مخزن وجودی خودمان را که اتفاقاً محدود هم هست، با افکار و ایده‌های خوب و مفید و کارهای خیر پر کنیم تا خروجی آن هم برایمان خیر و شادی باشد. همه اینها دست خودمان است و به شانس و اتفاق ربطی ندارد و اگر تلاش نکنیم همیشه در جایگاه کنونی خودمان باقی خواهیم ماند. 

   در شرایط فعلی ۷۰ درصد ذهن اکثر ما را افکار منفی اشغال کرده است و اگر آموزش نبینیم به هیچ وجه با این افکار نمی توانیم به طبقات بالاتر راه پیدا کنیم. 

   اولین قدم کنترل همه ورودی های ذهنمان است. باید جلوی ورود اطلاعات منفی و ناامید کننده به ذهنمان را بگیریم و برعکس تا می‌توانیم افکار و اخبار امید بخش و شادی آور به ذهنمان تزریق کنیم. 

   در مورد تمرین امروز من چون حدود سه ماه است که با سایت آشنا شده ام، سعی کرده ام ورودی افکار منفی را خیلی کم کنم. قبلا هر روز کانال خبر فوری را میخواندم یا آمار کرونا را پیگیری می کردم یا توی کانال های تلگرامی مطلبی می خواندم که بیشتر مسائل ناامیدکننده و شکست عشقی را منتشر می‌کردند، اما الان با وجود اینکه هنوز هم عضو هستم ولی مطالب آنها را دنبال نمی‌کنم و حتی متن هایی که خودم در شبکه های اجتماعی می‌گذارم، خیلی نسبت به قبل تغییر کرده است، اما با این حال یکی از ورودی های منفی امروزم، شنیدن اخراج ایرانی‌ها از آذربایجان و احتمال جنگ با آذربایجان بود. بعد به خودم گفتم ۹۰ درصد چیزهایی که نگرانش بودی هیچ وقت اتفاق نیفتاده، پس نگران چیزی نباش. 

   مورد دوم هم در مورد شرایط کاری مان است که از مدت‌ها قبل اینجا شروع به ضرر دادن کرده و به عنوان حسابدار  حتی از رئیس شرکت هم نگران تر هستم و امروز به این فکر می کردم که شاید پول برای کرایه رفت و آمد و پرداخت حقوق این ماه را نداشته باشیم. 

    همین طور چند روز است نگران کم شدن آب پشت سد ها هستم و اینکه می‌گویند تا پاییز بیشتر جواب نمی‌دهد و بعدش با خودم می گویم خدای من خدای فراوانی است و برایش کاری ندارد که به ابرها دستور بدهد و باران ببارد. 

   البته الان که من این متن را مینویسم ظهر است و ممکن است تا آخر شب افکار منفی دیگری هم به ذهنم برسد، اما سعی می‌کنم آنها را به حداقل برسانم. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار darya.69.ft
   1400/07/21 09:53
   مدت عضویت: 1545 روز
   امتیاز کاربر: 713 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,160 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان گرامی

   هدفی مقدس تر از تغییر برای یک زندگی بهتر نیست

   چقدر این فایل دلچسب بود و  تاثیر گذار.

   یه چند وقتی بود که یه کمی پریشان احوال بودم و نیاز به یه حال خوب داشتم و این فایل چقدر به من آرامش داد

   اصلا خیالم از هفت دولت راحت شد

   واقعا همین طوره یه ورودی منفی می تونه ساعت ها از ذهنت رو درگیر خودش بکنه و باعث اعصاب خردی و سردرد ت  بشه و روزت رو خراب بکنه و توی این حال بد ممکنه خیلی ها از دستت دلخور بشوند و رابطه ها شکر آب بشود .

   چیزی که من چند روزه درگیر ش هستم و یه ورودی منفی باعث شده ساعت ها بهش فکر‌ می‌ کنم‌ و حیرون که چه اتفاقی قراره بیافته و حسابی ذهنم مشغول خودش کرده اما الان که دارم این متن رو می نویسم  خیلی حالم خوب هست و پر از امید و انرژی هستم و پی به اشتباهات افکاری خودم بردم ، که با بیشتر ‌فکر ‌کردن به اتفاق ها‌ی نیافتاده و گذشته فقط توی اتفاق ها غرق می شوم‌ و خبرهای خوب به سراغم نمیاد در واقع من دارم برای خبرهای بد کارت دعوت می فرستم که قدم رنجه کنید و در ذهن و زندگی‌ من حضور به هم رسانید و این کاملا اشتباه هست .

   آدمی تا خودش ‌رو لایق اتفاق های خوب ندونه و باور نکنه که می تونه به سعادت و‌ خوشبختی  برسه هیچوقت به اون لذت های واقعی زندگی نمی رسه

   خداوند در وجود ما کلی انرژی قرار داده و ما رو هدفمند آفریده تا بتوانیم  یک زندگی موفق و سرشار از شادی و احساس خوب و عشق و علاقه به دیگران را داشته باشیم.

    مسیر رسیدن به این زندگی سر شار از لذت ، رهایی از افکار منفی است.

    

   تمام خوشبختی و یا بدبختی انسان ها بسته به نگرش آنها و باورهایی است که در ذهن خود دارند.

   این باورها می تواند مثبت و یا منفی باشد و در نتیجه این باورها می توانند انسان را به سمت خوشبختی و یا حتی بدبختی ببرد چون ریشه این افکار در ذهن انسان است.

   خیلی جالب بود من این فایل رو دیشب گوش دادم وبا خودم عهد کردم امروز تمرین کنم و تمام ورودی های منفی رو یاد داشت کنم و اجازه ندهم در ذهنم بمانند

   صبح که از خونه میرفتم دعای خیر پیش‌ مادرم مثل هر روز همراهم شد و قدم که توی کوچه گذاشتم با خودم گفتم امروز هیچ ورودی‌ منفی وارد زندگی من نمیشه و هرچه خیر و خوبی هست به سمت من جاری میشه

   خیلی روز خوبی بود همه چی خوب پیش رفت و معامله ای که طرف امید انجام ش نداشت بهش امید دادم و راحت انجام شد کلی کار مردم به راحتی انجام شد و هر کس میومد مثل همیشه با رضایت از پیشمون می رفت

    بین رفت و آمد ها یکی از مشتری ها  که ۶۰ ساله  بود ساکن شهر دیگه و شاید همش پنج دقیقه با من هم کلام شده بود حرفی بهم زد که خیلی جالب بود برام .بهم گفت من خیلی ها رو دیدم ولی تو فرق میکنی  تو خیلی دختر فهمیده ای هستی و درکت بالاست مطمئنم زندگی موفقی خواهی داشت .

   خیلی حس خوبی بهم داد و واقعا روحم شاد شد . من تازه روز اولی بود که شروع کرده بودم و افکار مثبت رو فقط به سمت خودم خوندم  و از افکار منفی دوری‌ کردم و  یکی اینجوری بهم انرژی مثبت داد و ازم تعریف کرد .چقدر لذت بخشه وقتی دنیا م  پُر بشه از  افکار مثبت .اون موقع  خود به خود اعمال و رفتار و گفتارم مثبت گونه و پر از انرژی برای خودم و اطرافیانم میشه .

   زمانی که ما دنبال افکار مثبت مثل شادی و امید و انرژی مثبت باشیم جهان هستی هم همسو با خواسته های ما میشه و تمام خوشی ها به سمت ما جاری میشه

   خوب زندگی کردن و خوشبخت بودن طبیعی ترین حق زندگی ما هست که خداوند به انسانها هدیه کرده و باید قدر این نعمت را بدونیم  و از این حق استفاده کنیم.

   جهان هستی دارای مدارها و یا طبقاتی است که انسان ها در آنها قرار دارند و زندگی خود را طبق همان مدار و یا همان طبقه تجربه می کنند.

   دقیقا مثل ساکنان یک واحد آپارتمانی با ویو های مختلف که توی هر طبقه یک سری امکانات و منظره هایی هست که فقط ساکنان اون طبقه قادر به استفاده از اون امکانات هستن و سایر طبقه ها از دیدن و لذت بردن ش محروم هستن

   وقتی ما در یک طبقه ساکن هستیم نمی توانیم شرایط طبقات بالاتر را تجربه کنیم مگر این که افکار ما تغییر کند تا جایگاه ما عوض شود و بتوانیم به طبقه  بالاتر راه پیدا کنیم.

   این براساس عدالت خداوند است چون عدالت حکم می کند که هر کسی در شرایطی که هست در طبقه ایی حضور داشته باشه که حق اش است.

   خداوند همیشه بهترین نعمت ها رو برای بنده هاش می خواهد اما این ما هستیم که بر اساس یک سری از باورهای اشتباه خودمون رو لایق نعمت های بهتر نمی دونیم و فکر میکنیم که اون نعمت ها برای ما نیست و نمی توانیم به اون نعمت ها برسیم .

   چند وقت پیش داشتم یک کتابی می خوندم در مورد زندگی یک شخصی بود که ۳ دقیقه توی کما رفته بود و عالم برزخ مشاهده کرده بود طرف می گفت همیشه تصور ما از بهشت باغ های زیبا و نهرهای همیشه روان  و قصرهای مجلل و حوری های بهشتی بود میگفت توی اون عالم دوست داشتم زندگی دوستان شهیدم رو ببینم میگفت رفتم دیدم اصلا این چیز ها نبود و دنبال حوری بهشتی نرفته بودن و همه ی لذت زندگیشون دیدار با ائمه بود و اینقدر شور و اشتیاق برای رفتن پیش ائمه داشتن که سر از پا نمی شناختن و دارای انرژی فوق العاده ای بودند

   میگفت توی بهشت افراد طبقه های بالا فقط این حق رو دارند که به دیدار ائمه بروند و افراد طبقه پایین این حق رو ندارند و فقط حق دیدار دوستان خودشون توی طبقه ها ی  خودشون یا پایین تر دارند

   الان قشنگ این طبقه بندی ها رو درک کردم که افرادی که خودشون رو لایق بدونند و تلاش کنند به درجات بالا ارتقا پیدا میکنند و لذت های بی نهایت کسب می کنند

   این طبقه ها دارای دو عدد آسانسور هستن که افکار مثبت ما رو به طبقه های بالاتر هدایت میکند و نعمت های فراوان جدیدی نصیبمون میشه و آسانسور دوم افکار منفی هست که ما رو به طبقه های پایین تر هدایت و از یک سری نعمت ها محروم میکند

   با آموزش درست و انجام تمرینات میتوانیم ذهن خود را مملو از افکار مثبت کنیم تا جایی برای افکار منفی باقی نماند و بالعکس آن هم امکان پذیر است.

   افکار منفی مثل خشم، کینه و نفرت، انتقام و خشونت اگر در ذهن زیاد شود انسان به طبقات پایین جهان هستی سقوط می کند.

   حالا این ما هستیم که باید طالب چی هستیم و دنبال چی می گردیم و حق انتخاب با خودمون هست که سوار بر کدام آسانسور زندگی شویم.

   ورودی های منفی اگر در زندگی حذف بشه دنیایی سرشار از شادی و خوشی نصیبمون میشه. پس پیش به سوی خوشبختی های همیشگی.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار hosynzadh66@gmail.com
   1400/07/09 11:42
   مدت عضویت: 1013 روز
   امتیاز کاربر: 81
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 413 کلمه

   سلام به استاد عزیز

   و دوستان خوبم

   گام ۴۱ رهایی از افکار منفی 

   من از گام ۲۰ هیچ دیدگاه نفرستادم چون فرصت نداشتم شاید بهانه بود ولی چند روزی دیدم غذا بیشتر میخورم تا به استاد ایمیل فرستادم و راهنمایی کردند منو که تشکر میکنم .دیشب یه فایل گوش کردم در مورد اینکه استادگفتند که من نمیتونم شب فایلا سید کنم صبح بفرستم اول باید خودم سحر خیز باشم یه دفعه یه چیزی تو ذهنم اومد که منم تا گام ۲۰ که عالی بودم و تغییرات خوبی داشتم فایل صبح گوش میکردم تا شب به فایل فکر میکردم و در مسیر بودم 

   اما این ۲۰جلسه دیکه شب قبل خواب بود و میخوابیدم صب فراموش میکردم و از مسیر دور بودم حالا مجدد طبق عادت قبلی میرم به امید خدا اینم یه عادت اشتباه باشه برای رسیدن به این مسیرم

   حالا بریم سراغ گام ۴۱

   نمی توان هدفی مقدس تر از تغیر در زندگی تان را جستجو کنید و در این مسیر  رهایی  از افکار منفی آغاز نشود 

   حالا افکار منفی چیه از کجا میاد ؟؟افکار منفی میشه نگرانی ترس نا امیدی ختم حسرت که همه اینا میشه ورودی ذهن ما و خروجی اون چی میشه ناراحتی بیشتر استرس فکر وخیال بد همش نگران همش اتفاقات بد 

   حالا از کجا میاد ؟؟از بی ایمانی از این که خدا رو عادل مطلق نمی دونیم از این که دنیا فقط خیر و خوبی 

   حالا باید چکار کنیم ؟؟

   اولین کار باور کنیم که خدا عادل مطلق و برای ما خیر و خوبی میخواد

   دومین که باور کنیم ما خالق شرایط زندگی خودمون هستیم با افکار خودمون مدار و طبقه خودمونو انتخاب میکنیم 

   حالاکه خودمون طبقه مشخص میکنیم دوست داریم کجا باشیم طبقه شادی خوشحالی عشق دوست و همه خوبی ها 

   یا طبقه ترس نگران حسرت و ناراحتی 

   خوب من به عنوان انسانی که خالق شرایط خودشو داره میخواد  زندگی جدید تجربه جدید شادی آرامش عشق و لذت وارد زندگیش کنه 

   برای این کار میام از امروز ورودی ذهن یا همون افکاری که همیشه با خودم تکرار میکنم شناسایی میکنم و یاد داشت میکنم تا اون فکر از ذهنم بیرون کنم 

   و بجاش ورودی مناسب بزارم 

   من عاشق این شعر آخر م

   دیوانه و سرگرم اقبال خودت باش سرگرم خودت عاشق احوال خودت باش

   یک لحظه نخور حسرت ان که را نداری راضی به همین چند قلم مال خودت باش

   دنبال کسی باش که دنبال تو باشد اینگونه اگر نیست به دنبال خودت باش

   پرواز قشنگ است ولی بی غم و بی منت منت نکش از غیر پروبال خودت باش

   صد سال اگر زنده بمانی گذرانی پس تشکر هر لحظه و هرسال خودت باش

   سپاس از این فایل بی نظیر

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1400/07/08 18:21
   مدت عضویت: 1710 روز
   امتیاز کاربر: 11421 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 60 کلمه

   سلام استاد

   من درباره سلامت جسمیم همیشه نگرانم و تا یکم بی حال میشم هول برم میداره

   من در باره اینده بچه هام نگرانم

   من از تنهایی در اینده استرس دارم

   یکی از افکار منفی من این که همیشه فکر میکنم اونطور که باید لذت نمیبرم و یا کارهایی که دوست دارم انجام نمیدم

   از گذر عمر نگرانم و فکر میکنم عمرم داره هدر میره

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1400/06/28 16:22
   مدت عضویت: 1677 روز
   امتیاز کاربر: 28996 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,414 کلمه

   سلام خدمت استاد گرامی و دوستان خوبم 

   چقدر عالی  که بپذیریم هر کس هر جایی هست دقیقا حقش هست همونجا باشه و این نهایت عدالت خداوند هست و هیچ ناعدالتی صورت نگرفته پس هر کس در هر وضعیتی هست در جای درست خودش هست .من تا  قبل از اومدنم به این سایت و شنیدن این آگاهی ها  این دید و نگاه رو به جایگاه  افراد و خودم در زندگی  نداشتم .

   و من در گذشته که این آگاهی  ها رو نداشتم  عدالت خدا رو در چیزهای دیگه جستجو میکردم و نمیدونستم هر کس در هر جایی هست با نهایت عدالت خداوند سازگار هست که اون شخص در اون جا یگاه هست و همیشه   وقتی از نزدیک افراد بد بخت و بیچاره رو میدیدم میگفتم پس چرا خدا کمک فلانی نمیکنه ؟؟؟ پس عدالت خدا کحا رفته ؟؟؟ و برای اونها بسیار ترحم و دلسوزی میکردم  که میدونم این کار خلاف قوانین جهان هستی هست در واقع با این کارم داشتم خدا رو زیر سوال میبردم که کار درستی  نبوده   چون خدا از من بسیار  بسیار دلسوزتر و نزدیکتر و آگاه تر و عاشق تر   به بنده هاش هست و اگر اون فرد  در فقر هست حتما در مدار فقر اگر بیمار هست حتما در مدار بیماری هست و اگر بدبخت هست حتما در مدار بدبختی هست و خود اون فرد  تمام اینها رو در زندگی خودش   رقم زده و خلق کرده چون ما انسانیم و توانایی خلق زندگیمون رو به هر شکلی که بخواهیم داریم   .

   من اگر الان  در هر جایگاهی هستم حق من هست اگر از جایگاه خودم راضی نیستم طبق عدالت الهی میتونم اون جایگاه  رو تغییر بدم و چیزی از قبل برای من نوشته نشده هست که باید تا اید در این مدار باشم چیزی که به غلط زیاد اطرافیان  به ما گفتن سرنوشت هر فرد از قبل روی پیشونی اون فرد نوشته شده هست و قابل تغییر نیست  و هر مشکلی بود ما هم میگفتیم دیگه سرنوشت ما این هست و ما امکان نداره اون رو تغییر بدیم و یا بارها به ما گفتن در شب قدر سرنوشت آدمها  رو برای یک سال  مینویسن پس این شب رو از دست ندید و منم همیشه در این شب بیدار می موندم و کلی گریه و زاری  به درگاه خداوند  میکردم که   شاید سرنوشت خوبی برای  یک سال اینده ی من رقم بزنه و گناهان من رو ببخشه و  …..

   اما خداوند در نهایت عدالت این جهان رو برای ما آماده کرده چطور ؟؟   در این جهان کلی مدار قرار داده که نگفته  و تعیین نکرده چه شخصی در   کدوم  مدار باشه   هر کس به خاطر ویزگی انسان بودنش میتونه  با  قدرت اختیار  و  اراده و انگیزه و ایمان و تعهد و پشتکار  و … که داره  بین این مدارها جابه جا بشه و در مدارهای  بالا  قرار بگیره نمونه اش استاد عطار روشن که اون جایگاه قبلی  خودش رو اگر پایین بود و دوست نداشت نپذیرفت و تلاش کرد و در مدارهای بالاتری قرار گرفت و کلی تجربه های جدید رو کسب کرد .

   من  به عنوان انسانی که آزاد هستم و قدرت اختیار و اراده  دارم و سرنوشتم دست خودم هست میتونم با افکار خوب و مثبت در مدارهای بالایی  قرار بگیریم و یا میتونم با افکار منفی و بد در مدار پایین قرار بگیریم به قول قران که میگه کلا نمد هولا و هولا  ما به همه کمک میکنیم هم کسانی که میخوااهند پیشرفت کنن  و در راه درست هستن هم کسانی که میخواهند پسرفت کنن  و در راه نا درست هستن  و این سنت الهی هست .

   پس من باید ذهنم رو از افکار مثبت پر کنم تا به مدارهای بالا برم و اصلا جایی برای افکار منفی مثل خشم و کینه و نفرت و حسادت و … نمیزارم تا نتیجه اش برای من ارامش و شادی و سلامتی و ثروت و خوشبختی و …. بشه و در واقع  من خودم اگاهانه دارم انتخاب میکنم چه ورودی به ذهنم بدم تا پیشرفت کنم و اصلا کار اسانی نست وقتی بین مردمی هستی و در کنار این همه ادم باشی که افکارشون و ذهنشون برروی چیزهای منفی هست و من به تنهایی یک نفره  اصلا نخوام مثل اونها فکر کنم و یا حرف بزنم و یا اون ها رو دنبال کنم   در همین شرایط حال حاضر جامعه ی ما که همه ادعای مسلمونی و ایمان داشتن رو دارن حاضرم به جرات بگم  افکار اونها  و رفتار اونها و اعمال اونها با حرفهای اونها تناقص داره  طرف ادعا داره مسلمونه ولی ترس از اینده داره  و غم ار گدشته داره و یا اینکه  همش به دنبال  افکار منفی و کمبودها و نبودها و .. هست که من وقتی کنار این افراد قرار میگیریم که مخاطب اونها باشم  با این اگاهی هایی که الان دارم به خدا شکنجه میشم برای همین در اولین فرصت اگر امکان داشته باشه اون محل رو ترک میکنم و اگر نشه ترکش کنم فقط به ظاهر گوش میدم ولی از اون گوشم بیرون میکنم  .چون ما انسانیم و قدرت اختیار داریم و خودمون باید انتخاب کنیم که میخواهییم چه ورودی به ذهن خودمون  بدیم و همه چیز در این جهان دو وجهی هست هم فقر هست هم ثروت هم سلامتی هم بیماری هم چاقی هم لاعری و …. و به هر چیزی توجه کنم همون وارد زندگی من میشه پس این در نهایت عدالت خداوند هست که من خودم انتخاب کنم چه ورودی به ذهنم بدم و چه خروجی در زندگی داشته باشم من قادرم مدار خودم رو تا بینهایت بالا ببرم یا اینکه تا بی نهایت پایین بیارم به واسطه ی همین افکار مثبت و منفی که در ذهنم دارم .

   من اگر به دنبال ترس و نگرانی و استرس باشم خو د به خود وجه مقابلش که آرامش هست حذف میشه اگر ناامیدی داخل زندگیم پررنگ بشه خود به خود امید در زندگی من کمرنگ میشه اگر احساس گناه داشته باشم خود به خود اعتماد به نفس در زندگی من از بین میره   و….

   چقدر در گذشته خودم اینطور بودم چقدر از این افکار و احساس بد داشتم و همیشه میگفتم چرا من اینطورم چرا فلانی باهام اینطور برخور کرد چرا من مثل فلانی موفق نیستم و یا چرا مثل فلانی ثروت ندارم و یا اعتماد به نفس ندارم و اما نمیدونستم خودم با داشتن کلی افکار منفی این مدار پایین  رو انتخاب کرده بودم که در اون زندگی کنم  و در اون مدار زندگی کردن نتیجه اش چیزی بود که در زندگی داشتم و اما حالا که آگاه شدم و در این مسیرم و دوست دارم در مدارهای بالاتر باشم که کلی نعمت جدید  و رحمت و برکت و …. رو تجربه کنم  هر گز اجازه نمیدم هر چیزی رو وارد مخزن ذهنم کنم و کنترل ورودی ذهن دارم و کلی هم نتیجه ی متفاوت تری در زندگیم دیدم و کلی به مدارهای  بالاتر رفتم اما هنوزم میخوام بهتر و بالاتر باشم و تا آخر عمرم  دست از تلاش برای تغییر  دادن  خودم  برنمیدارم .

   خداوند بارها در قران گفته مومن کسی هست که  نه غم  داره نه اندوه پس هیچ وقت استرس و نگرانی و ناراحتی نداشته باش  فقط  ارام باش و ارامش داشته باش تا نعمتها به تو داده بشه و زندگی خوبی داشته باشی .

   هر کس زندگی خودش گواه افکار و باورهای اون هست در واقع جهان ایینه ی باورهای ما هست اگر زندگی خوبی دارم اما سلامتی ندارم یعنی باورهای سلامتی خوبی ندارم اگر زندگی خوبی دارم اما ثروت ندارم حتما باورهای مالی خوب ندارم اگر زندگی خوبی دارم اما روابط خوبی ندارم  یعنی باورهای روابط شما مشکل داره  حتی استاد در جایی گفتن جسم هر کس نشانده طرز فکر و رفتارهای اون فرد هست پس زندگی هر کس هم نشانده ی طرز ی فکر و رفتارهای اون فرد هست .جهان مثل آیینه هست .

   من الان آگاه هستم  مخزن خودم رو با خشم و کینه و حسادت و  عصبانیت و نگرانی و ترس و …. پر نکنم و کاملا مواظب مخزن خودم هستم و مانع ورود افکار منفی به ذهنم هستم و تمام  سعی من این هست که توجهم رو بر روی نکات مثبت اطرافم بزارم تا سطح کیفیت زندگیم چندین برابر بهتر  بشه .

   من از تمام آموزشهای استاد دارم استفاده میکنم و واقعا لدت میبرم از بودن من در این سایت و از استاد به خاطر تمام اموزشهاشون سپاسگزارم  .

     من میخوام افکار منفی که در طول روز به من هجوم میاره رو روی کاعد بنویسم تا تبدیل به خروجی بشه و از بین بره افکاری مثل  انتقام از فلانی و یا حسادت و یا  نگرانی از آینده ی  فرزندم و یا …..

   من عاشق این دیکلمه ی اخر فایل هستم  چقدر زیبا و قشنگ بود 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار zohre.taheri.345
   1400/06/15 00:32
   مدت عضویت: 1605 روز
   امتیاز کاربر: 985 سطح ۲: کاربر متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,091 کلمه

   به نام خدای مهربانبا سلام محضر استاد عزیز عطار روشن و دوستان پرتلاشم.________جهان هستی به طبقاتی تقسیم بندی شده و هر کدوم از ما در یکی از این طبقات زندگی می کنیم و همه ی شرایطی که در زندگی داریم مربوط به همین طبقه ای هست که توش زندگی میکنیم اگر بخوایم شرایط زندگی مون تغییر کنه و شرایط بهتری را در زندگی تجربه کنیم باید تلاش کنیم تا طبقه مون را تغییر بدیم و به طبقات بالاتر بریم.اما تغییر طبقه نیاز به تلاش و فعالیت فیزیکی و رنج و زحمت و سختی کشیدن نداره بلکه برای رفتن به طبقات بالاتر و شرایط بهتر باید افکارمون را تغییر بدیم باید فرمول ها و باورهای غلط ذهنی مون را با باورها و افکار صحیح جایگزین کنیم…باید بپذیریم هر کدوم از ما در هر شرایطی که هستیم حق مونه و اشتباهی رخ نداده و این عین عدالت الهیه….خداوند قدرت مطلق جهان هستی است و همه کارش از روی عدالته. پذیرش جایگاه هر کس در زندگیش عین ایمان به خداست اگر نسبت به شرایط کسی گله و شکایت کردیم یعنی به عدالت خدا شک کردیم و این از ایمان بدوره…برای تغییر دادن جایگاه و طبقه مون اول باید بپذیریم الان در هر جایگاهی که هستیم حق ما همینه و این عین عدالت الهیه ولی طبق همین عدالت این حق به ما داده شده که بتونیم طبقه مون را تغییر بدیم.این طبقه از اول برای ما نوشته نشده بوده که تا آخر هم همین باشه….اگر الان در هر طبقه ای هستیم اینرا خدا تعیین نکرده، خداوند فقط طبقات را تعیین کرده و این که ما در چه طبقه ای هستیم به عهده ی خودمونه…باید این را بپذیریم که توان و انرژی جابجا شدن در طبقات هستی را داریم فقط باید انگیزه پیدا کنیم و توان و انرژی خودمون را بکار بگیریم..خیلی‌ها محال می دونن که بتونن خودشون را ارتقا بدن و میگن این امکان نداره و اینرا خدا برای من تعیین کرده و من چطور می تونم با خدا مبارزه کنم و سرنوشتم را عوض کنم این تقدیر من بوده چون…من که انتخاب نکردم توی این شهر توی این کشور توی این خونواده بدنیا بیام…این افراد هرگز نمی تونن طبقه و سرنوشت خودشونا در جهان هستی تغییر بدن چون خودشون را ناتوان می بینن.نباید خودمون را اسیر سرنوشت بدونیم چون ما می تونیم سرنوشت مون را خودمون بدست بگیریم و به قول معروف « سرنوشت را باید از سر نوشت»قدم اول برای اینکه بتونیم طبقه و سطح زندگی مون را ارتقاء بدیم باید بپذیریم که عدالت خدا ایجاب می کنه که من در بهترین شرایط زندگی باشم و باز هم عدالت خدا ایجاب می کنه که هر کس بخواد و تلاش کنه بتونه طبقه ی خودش را ارتقاء بده…اگر عقیده ی ما این باشه که نمی تونیم زندگی مون را تغییر بدیم و تلاش مون بی نتیجه س این از عدالت خدا بدوره…طبقه و جایگاه ما در جهان هستی بستگی به افکار ما داره. با افکار مثبت می تونیم تا بی نهایت زندگی مون را بسوی عالی شدن ارتقاء بدیم و برعکس افکار منفی می تونه تا بی نهایت ما را سقوط بده…ذهن ما مثل یک مخزنه که ورودی و خروجی داره.ورودی ذهن بدست خودمونه و خروجی اون را جهان هستی مشخص میکنه…اگر ورودی ذهن مثبت باشه نتیجه در زندگی مون میشه لذت آرامش ثروت اعتماد خلاقیت و همه چیزهای خوب دیگه….باید مراقب ورودی های ذهن مون باشیم افکار منفی و مخرب را به ذهن مون راه ندیم که خروجیش میشه فقر و استرس و نگرانی و شکست و…

   خداوند همه چیز را در جهان دو وجهی آفریده مثل سرد و گرم /خشک و تر/ خشم و محبت /فقر و ثروت/ غم و شادی و ما مختاریم که کدوم را انتخاب کنیم و اجازه ورودش را به ذهنمون بدیم و نتیجه ی مثبت و منفیش را در زندگی تجربه کنیم چون ما مختار آفریده شده ایم نه مجبور….شرایطی را که در زندگی مون تجربه میکنیم ارتباط مستقیم با ورودی های مخزن مون داره ورودی افکار مثبت نتیجه ش شادی آرامش ثروت روابط خوب و…ورودی های منفی نتیجه فقر بدبختی عصبانیت نگرانی استرس و…و این کاملا به دست خودمون هست که چه چیزی وارد ذهنمون کنیمخداوند هم در قرآن شخص مؤمن را اینگونه معرفی کرده که نه غم و اندوه گذشته را داره و نه ترس و نگرانی از آینده…‌خدای مهربون مشخص کرده که برای داشتن یک زندگی خوب و شرایط ایده آل در دنیا باید مخزن مون را پر کنیم با اخلاق نیک عمل صالح اتفاق گذشت و همه ی صفات خوب هیچ جا در قرآن گفته نشده که نگران آینده باش یا از گذشته پشیمان باش تا سعادتمند بشی یعنی قرآن هیچ عبارت منفی بکار نبرده.بطور خلاصه اگر می خوایم سعادتمند بشیم و زندگی آروم و عالی داسته باشیم باید مراقب ورودی های ذهنمون باشیم استرس خشم حسادت غم و اندوه زندگی تلخ و بدی را برامون رقم می زنه و برعکس شادی امید عشق ورزی و ایمان به خدای مهربان روابط ثروت رهایی زیبایی و آرامش را رقم می زنه….به امید اینکه بیاموزیم مراقب ورودی های ذهنمون باشیم مراقب افکرمون باشیم#موفق باشید

   راستی چه تجربه عالی و خوبی بود اینکه افکار منفی مون را بنویسیم چون هر چقدر هم که تلاش کنیم آخرش افکار منفی بسراغ مون میان و حال مون را خراب می کنن..

   دفتری برداشتم و تا جایی که می تونستم فکرای منفی که از صبح تا شب بسراغم می اومد را می نوشتم تا زمانی که داشتم می نوشتم حالم گرفته بود ولی بعدش احساس آرامش میکردم انگار از شرشون نجات پیدا کرده بودم گرچه شیطان دست بردار نیست چون قسم خورده که نذاره ما طعم آرامش را بچشیم باز هم به مناسبت های مختلف افکار منفی را روانه ی ذهن ما میکنه و ذهنمون را مشغول و درگیر می کنه…افکاری مثل پشیمانی از خطاهای گذشته، حسرت و اندوه موقعیت هایی که از دست دادیم،حسرت شرایط زندگی دیگران،احساس نفرت از کسانی که ی زمانی بهمون بد کردن، حتی احساس نفرت از خودمون بخاطر اشتباهات گذشته، غم و اندوه از دست دادن عزیزان، نگرانی برای شرایط کشور و بیماری و هزاران فکر منفی دیگه که اگر حواسمون نباشه و درگیرش بشیم همون شرایط بد را در زندگی مون تجربه خواهیم کرد.بنابراین باید مواظب ورودی های ذهن مون باشیم و همواره سعی کنیم ایمان مون را به خدای قادر توانا که کل نظام هستی را به زیباترین شکل آفریده و به بهترین شکل مدیریت میکنه قوی و قویتر کنیم ،حال و احساس مون را خوب نگه داریم ، دائم شکرگزاری کنیم بخاطر نعمت های بیکرانی که داریم تا خداوند مهربان اونها را در زندگی مون محقق کنه و بیشتر و بیشترشون کنه. و ما بهترین ها را در زندگی مون تجربه کنیم ان شاء الله.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار farkhondeshahrivar280
   1400/05/18 01:09
   مدت عضویت: 1415 روز
   امتیاز کاربر: 687 سطح ۲: کاربر متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,171 کلمه

   سلام 

   گام چهل یکم در مسیر لاغری من 

   استاد واقعا از شما ممنونم که دقیقا به دادم رسیدید قبل اینکه لیز بخورم در مسیر لاغری من هم یه هفته ای هست که خیلی باز توجه میکنم به حرف بقیه که چاق شدی خودمم باز روحیه ام از دست داده بودم و همش فک میکردم اره انگار باز چاق میشم و همش به خوردن به لباسهام و چاقیم توجه میکردم و حتی امروز که غذا میخوردم یه نجوایی در ذهنم میگفت تو باز برگشتی روال اول و خیلی ناراحت شدم با اینکه میدونستم دارم اشتباه میکنم ولی ورودی ها نامناسب ناراحتی ها مختلف انگار توجه من برده بود روی مشکلاتم و کلا من ست شده بودم تا اینکه امروز،این فایل دیدم که استاد گفتن در هر شرایطی هستید اگه ناراحتی اگه از حرف دیگران ناراحت شدی اگه متوجه شدی تغییری نکردی یا چاق تر شدی یا کسی بهت گفته چاق تر شدی در هر شرایطی که باشی فقط فقط فقط ادامه بدید رها نکنید وقتی ادامه بدی عواملی که باعث لیز خوردنت میشه ضعیف تر میشه و توانایت در لاغر شدن بیشتر میشه از وقتی دیدم توضیحات استاد رو احساسم خیلی بهتر شد و یجوری اروم شدم و مانع لیز خوردنم شد خیلی ممنونم استاد که برای من مث معجزه بود حرفهاتون و خیلی بهم کمک کرد 

   ما افراد چاق بدلیل بار چاقی شکست هایی که خوردیم حرفهایی که خوردیم از دیگران اعتماد بنفس پایین احساس بی لیاقتی کم ارزشی خودمان رو ناتوان همیشه دیدیم واسه همین خیلی مانع در ذهن مان است واسه متناسب،شدن و حالا با ورودی ها نامناسب از موضاعات دیگه در زندگیمون باعث شدیم خودمان ضعیف دل نازک ببینیم یک فرد چاق بار،سنگین چاقی داره حمل میکنه و وقتی ورودی ها نامناسب وارد ذهنش کنه اون فرد ضعیف میکنه به قول معروف از پاه در میاره و فرد خسته میشه رها میکنه و ما به این نتیجه میرسیم که ما توانایی لاغرشدن نداریم ما لاغر نمیشیم و خسته میشیم رها میکنیم حالا باید چکار کنیم ورودی ها ذهن کنترل کنیم و ورودی مناسب وارد ذهن کنیم با رهایی از افکار منفی ذهن مان رو کنترل میکنیم و وقتی ذهن کنترل کنیم ورودی مناسب وارد ذهن کنیم قدرت ذهن هم افزایش پیدا میکنه احساس ماهم خوب میشه و بیشتر احساس قدرت میکنیم که میتونیم لاغر بشیم یا به هدف ها دیگه خودمان برسیم 

   من از بچگی از خدا ترسوندن و همیشه خداوند اینجور برام تعریف شده بود که خدا فقط بنده هایی دوست داره که در فقر فلاکت بیماری بدبختی زندگی کنند و افرادی که پول دار هستند در رفاه اسایش این افراد خداوند دوست نداره و از مال مردم رسیده اند به اینجا و در اون دنیا مجازات میشوند 

   این زندگی که من و خانوادم و بقیه دارند سرنوشتی هست که خداوند نوشته برای بنده هاش و قابل تغییر نیست و نمیشه با قسمت سرگذشت خود جنگید باید راضی باشی به این سرنوشت و اگر میخواهی یکم شرایطتت تغییر بدی باید خیلی تلاش فیزیکی کنی تا بتوانی جایگاهت تغییر بدی و من با اینجور عقاید حرفها که خداوند بنده ها فقیر بیمار بدبخت دوست داره بزرگ شدم و همیشه دلم میخواست من در شرایط بهتری باشم ولی همش میگفتم خدا نمیخواد میتونم چکار کنم خوشبحال فلانی شانس داره مهره مار داره

    ولی من چی و از این حدفها تا اینکه امروز این فایل گوش دادم و به عدالت خداوند که شک داشتم که چرا زندگی من تغییر نمیده چرا کاری واسم نمیکنه چرا به فلانی این همه نعمت داده به من نهه و شک داشتم در عدالت خداوند تازه فهمیدم که خداوند خیلی عادل است و همچی گذاشته دست خودمان و این خود ما هستیم که شرایط مان رو میسازیم و طبقه خودمان در جهان تعیین میکنیم خداوند جهان طبقه بندی کرده مثلا از صفر تا بی نهایت این ما هستیم که خودمان تعیین میکنیم در چه طبقه ای زندگی کنیم 

   حالا ما چطوری طبقه خودمان در جهان تعیین میکنیم با ورودی هایی که به ذهن مان میدهیم ذهن هدایت میکنیم به طبقه ای که می خواهیم و حالا باید چطور بفهمیم چه ورودی به ذهن میدیم خوب است یا بد از احساس مان متوجه میشیم داریم چه ورودی به ذهن میدیم داریم به خواسته خودمان توجه میکنیم که در این صورت احساس ما خوب است یا داریم به ناخواسته ها توجه میکنیم ورودی منفی که احساس مان بد است و ناراحت ناامید غمگین هستیم 

   احساس ما راهنما ورودی هایی است که به ذهن مان میدهیم پس بر سر احساس خودمان میفهمیم داریم ورودی مثبت میدهیم یا منفی داریم به خواسته خودمان توجه میکنیم و احساسمان خوب است یا به ناخواسته واحساس مان بد است 

   ذهن مانند یک مخزن است یک ورودی داره یک خروجی حالا وقتی تو داری به بی پولی فقر گرونی نداری بدبختی توجه میکنی حرفش میزنی کلیپ مبینی بحثش میکنی جایی برای ثروت خوشبختی رفاه نمیزاری و خروجی ان در زندگیت میشه بی پولی فقرمشکلات مالی از این قبیل مشکلات 

   خداوند همچی دو وجهی افریده مث لاغری چاقی،شادی غم،ثروت فقر،متهل مجرد،شب روز،سرما گرما،بیماری سلامتی،زیبایی زشتی،همچی در جهان تو وجهی افریده شده حالا این خودتی ببینی به چی توجه میکنی چی وارد مخزن ذهنت میکنی همون در زندگیت دریافت میکنی پس اینجا میشه فهمید مسئولیت زندگی هرکسی دست خودشه خودش مسئولش هست خداوند تقدیر هرکسی داده دست خودش و خداوند خیلی عادل است و الان در هر شرایطی که هستیم در بهترین شرایط خود داریم زندگی میکنیم و این عدالت خداوند هست 

   پس از الان دیگه هیچ گله شکایتی از خداوند نمیکنم و مسئولیت تمام شرایط زندگیم میپذیرم و من سازنده شرایط الانم هستم خداوند جهان بر پایخ عدالت ساخته و هرکسی در هر شرایطی که هست در بهترین شرایط خودش به سر میبره نباید بگیم خدایا چرا این زندگیش اینجوری شد یا این اتفاق براش افتاد و ناراحت باشیم براش و شک کنیم به عدالت خداوند 

   خداوند دوست داره تمام بنده هاش در شرایط ایده ال خودشان زندگی کنند و از تمام نعمت ها خداوند استفاده کنندو این بنده هاست که خودش تعیین مبکنید  من چه شرایطی میخوام من میخوام در فقر زندگی کنم یا ثروت من میخوام متناسب باشم یا چاق …ـ 

   همیشه از خداوند گله میکردم شکایت همیشه همه رو مقصر میدونستم خانواده شهر مدرسه و همیشه مینالیدم که خدایا چرا کمکم نمیکنی مگه نمبینی شرایطم کمکم کم و همیشه دانبال تلاش فیزیکی بودم واسه تغییر دادن شرایطم 

   و تازه فهمیدم من کلا از ریشه اصل و منبع همه این خوبیها نعمت هارو بد شناختم وقتی من خدا رو اینجور باور کروه بودم که خداوند فقر بدبختی چاقی شکست همه این ها به من داده چطور میخواستم نعمت هاش دریافت کنم وقتی من شبانه روز به ناخواسته ها توجه میکردم ورودی منفی میدادم به ذهن چطور منتظر ظهور معجزه شرایط مثبت بودم اشتباه از من بوده و منم میپذیرم که من مسئول شرایط صدرصدی زندگی خودم هستم و برای تغییر کردن باید ورودی مناسب مثبت هماهنگ با خواسته ام وارد ذهنم کنم تا خروجی ان در زندگی بشه دریافت نعمای ها که میخواستم رسیدن به هدف هام 

   من تمرین انجام میدهم به مدت یک هفته و هرچی افکار منفی وارد ذهنم میشه بهش فک میکنم مینویسم به مدت یک هفته و میخوام این بار تغییر کنم وشراطم تغییر بدم و به خواسته هام برسم 

   شاد شاد شاد باشید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مه تاب
   1400/05/14 23:46
   مدت عضویت: 1090 روز
   امتیاز کاربر: 354 سطح ۱: کاربر مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,352 کلمه

   سلام مجدد ادامه گام چهل و یک:

   مسئله خیلی مهم در این فرایند اینه که اگه شما ذهن خودت رو از مجموعه افکار مثبت پر کنی جا برای حضور افکار منفی نخواهد بود و اگر از افکار منفی پر کنی جا برای حضور افکار مثبت نخواهد بود، احساس گناه خشم شک نگرانی کینه نفرت غیبت نمونه ای از افکاریه که تعیین کننده طبقه شما در جهان هستی و به هر اندازه از فضای ذهن خودت را با این افکار پر کنی جا برای حضور افکار مثبت کمتر خواهد بود، ذهن خودتون را مثل یک مخزن فرض کنید که یک ورودی داره یک خروجی، ورودی را شما براش مشخص میکنی و خروجی را جهان هستی یعنی شرایطی که شما در جهان هستی تجربه میکنی خروجی همین ورودی های ذهن شماست، اگر ورودی ذهن شما مثبت باشه خروجی اون در زندگی شما میشه لذت آرامش ثروت اعتماد خلاقیت و از اینجور ویژگی ها برای شما به ارمغان خواهد آورد و اگر ورودی ذهن شما منفی باشه خروجی اون در زندگی شما میشه ناراحتی، استرس، شک، تردید، شکست، فقر و موارد این چنینی، خداوند همه شرایط رو به صورت دو وجهی در این جهان هستی قرار داده و این شما هستین که انتخاب میکنید کدوم وجه از هر شرایط وارد زندگی شما بشه دو وجهی به این معنی که مثلا ما روز داریم شب دایم، بالا پایین،زوج فرد، چپ راست، همه چیز دو وجهیه و هیچ چیزی یک وجهی نیست، سرد و گرم خشم و محبت پس شرایط هم همینه ثروت با فقر، شادی با ناراحتی،گریه و خنده همه چیز دو وجهیه پس این شما هستی که میتونی انتخاب کنی که کدوم وجه وارد زندگیتون بشه این عدالته اگه شما در انتخاب مختار نباشی شما در جبر زندگی کردی و این با عدالت خدا منافات داره که یک نفر دوست داشته باشه شاد باشه ولی شرایط زندگیش طوری باشه که اون را ناراحت کنه این بر خلاف عدالت خداست! اگر شما اجازه بدی نگرانی وارد زندگیت بشه خود به خود آرامش در زندگیت محو میشه از آرامش محروم میشی،این یکی از شرایط این مخزنه محدوده نمیتونی دو عامل مخالف هم را باهم در مخزنت داشته باشی به یک اندازه وقتی اجازه دادی ناامیدی وارد مخزن بشه دیگه فضای کافی برای داشتن امید وجود نخواهد داشت چون پر شده دیگه و ظرفیتش محدوده وقتی وجود خودت را از احساس گناه و پشیمونی پر کردی دیگه نمیتونی انتظار داشته باشی که اعتماد به نفس داشته باشی اینا باهم ضد هستن نمیشه هر دو رو باهم داشت، به هر مقدار هر کدوم بیشتر بشه سمت مخالفش کمتر میشه، شرایط شما در زندگی که در حال تجربه کردنش هستی ارتباط مستقیم داره با مخزن شما، اگر مخزن خودت را با افکار نامناسب پر کرده باشی و در مقابل انتظار شرایط خوب در زندگی را داشته باشی تنها یک تصور باطله که متاسفانه خیلی از انسان ها درگیر این تصور هستن اون ها ۲۰ درصد مغزشون را با نگرانی پر کردن ۱۰ درصد استرس از آینده ۱۰ درصد احساس گناه ۱۰ درصد حسادت ۱۰ درصد کینه و ۱۰ درصد پشیمانی از رفتار گذشته و تنها ۳۰ درصد از مخزن اون ها باقی مونده برای پر شدن با سایر افکار حالا فرض کنید افکار خوب! در این شرایط انتظار حضور در طبقات بالاتر تنها یک رویا میتونه باشه و تا ابد هم در حد رویا باقی میمونه و دیدین که خیلیا در زندگی منتظر یک اتفاق هستن، ای شانس برنده بشن در قرعه کشی، خدا بهشون رحم کنه زندگیشون از این رو به اون رو بشه، خیلیا اینجوری فکر میکنن منتظر یک اتفاقن!!

   اینا تصورات بیهوده ایه خیال های واهیه که انسان ها دارن همه شما افرادی را دیدین که در تمام عمرشون با بدبختی زندگی کردن و در شرایط بدی هم از دنیا رفتن و با خودت گفتی چرا خدا با این بنده اینجوری رفتار کرد چرا این شرایطو داشت بنده خدا طفلکی، درصورتیکه با توجه به گفتار و رفتار این فرد به راحتی میتونید به محتویات مخزنش دسترسی داشته باشید خداوند بارها در قرآن انسان را به یاد خدا بودن دعوت کرده و مومن و شخص با ایمان رو فردی معرفی کرده که نه غم داره نه اندوه خدا مشخص کرده که برای برخورداری از یک زندگی خوب از شرایط ایده آل در دنیا مخزنت رو باید از چی پر کنی اخلاق نیکو عمل صالح انفاق گذشت و موارد این چنینی در قرآن ذکر شده هیچ جا نگفته اضطراب آینده را داشته باش تا نعمت های بیشتری به تو داده بشه نگفته احساس گناه و پشیمانی داشته باش تا سعادتمند شوی هیچ عبارت منفی را بکار نبرده و عدالت الهی حکم میکنه که ما اختیار پر کردن مخزن خودمون را داشته باشیم یعنی انتخاب کنیم که چه چیزی وارد بشه چه چیزی وارد نشه ، خودمون انتخاب میکنیم که ناراحتی وارد بشه ترس نگرانی شک احساس بد و غیره وارد بشه اونوقت در نهایت انتظار داریم که زندگی خوبی داشته باشیم و فکر میکنیم مورد غضب خدا هستیم که زندگی پر از مشکلات و سختی را داریم سپری میکنیم نه اینطور نیست این شما هستی که انتخاب میکنی که چه چیزی وارد مخزن زندگیت بشه و خروجی مخزن زندگی شما مطابق با ورودی انتخاب شماست و همین خروجی های مخزنه که طبقه شما در جهان هستی را تعیین میکنه اگر میخوای زندگی خودتو تغییر بدی باید تصمیم بگیری که محتویات مخزنت رو تغییر بدی تنها راهش همینه باید آگاه باشی که به حسادت غم خشم کینه نفرت استرس و دیگر موارد فضای با ارزش مخزنتو اختصاص ندی باید یاد بگیری که از ورودی مخزن خودت محافظت کنی باید انقدر کنترل بر ذهنت زیاد باشه که بتونی مانع ورود افکار منفی از مخزن خودت بشی، خیلی از انسان ها سالهاست که مخزنشون با اینگونه افکار پر شده طرف ۲۰ ساله که کینه داره از یک نفر با چند نفر قهره مشکل داره ناراحتی داره فرزندشو از دست داده سالهاست که ناراحته غم و اندوه داره مشکی پوشیده مخزنشو با این چیزا پر کرده اخبار بد حوادث اتفاقات ناگوار توجه به این موارد داره مخزن شما را پر میکنه خیلی باید مراقب باشی در روز توجهت به چه چیزاییه چه اتفاقاتی بر شما اثر میذاره شما را تحریک احساسی میکنه اون لحظه شما داری مخزنتو پر میکنی باید بتونی مانع ورود افکار منفی به مخزن خودت بشی این توانایی را داری این کار امکان پذیره ولی نیاز به آموزش و یادگیری نحوه برخورد با افکار منفی رو داره!

   تمرین: هرروز افکار منفی که وارد ذهنت میکنی را یادداشت کن!! کار بسیار لذتی بخشیه، انجام این تمریم به تنهایی باعث ایجاد آرامش در شما میشه چون هر فکر منفی را وقتی یادداشت میکنی یه جورایی درگیری ذهنیت با اون فکر رو کاهش دادی خروجی شده دیگه وقتی نوشته شده رو کاغذ، دیگه لازم نیست تو ذهنت ذخیره اش کنی مخزنت رو نمیخواد باش پر کنی، ثبتش کردی!!

   هر فکری را که در ذهنت مرور کردی دنبال کردی و بهش توجه کردی رو بنویس با توضیحات بنویس که اون فکر منفی چی بود مثلا من درباره صحبتی که هفته قبل همکارم به من گفت فکر کردم و احساس بدی بهم دست داد دوست داشتم اون روز جواب دندون شکنی بهش میدادم حیف شد بهش ندادم! به این ترتیب افکاری را که در ذهنت مرور میکنی یادداشت کن ممکنه فکر منفیت دربرابر همسرت باشه، شک داشته باشی دائم فکریتو ذهنت میاد نکنه داره خیانت میکنه نکنه منو دوست نداره، این فکرا رو بنویس! مزایای این تمرین توجه شما به شناسایی افکار منفیه چون در حالت عادی تفکیکی برا افکار خودمون و ورودیامون قائل نیستیم به عبارتی هر چه آمد خوش آمد با موضوع برخورد میکنیم! ولی وقتی تصمیم گرفتی که افکار منفی را شناسایی و ثبت کنی آگاهی شما بیش از پیش خواهد بود و قدم اول که شناسایی افکار منفی هستش را به خوبی بر میداری!!

   افکار منفی من:

   استرس از ازدواجم و آینده ام که نکنه مشکلی پیش بیاد 

   جدایی یه سری افراد از هم

   افکار منفی بیماری و کرونا که این روزا زیاد شده

   مردن یه سری افراد نزدیک که تغییر احساسی در من ایجاد کرد و ناراحت شدم 

   لاغر نشدنم که نکنه لاغر نشم دوباره چاق بشم 

   که تصمیم دارم همه افکار رو دیگه دور بریزم و به وجه مثبت زندگیم توجه کنم و مخزنم رو با افکار مثبت پر کنم به امید خدا 

   مه تاب متناسب با افکار مثبت و لاغری🥰🏅

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مه تاب
   1400/05/14 19:41
   مدت عضویت: 1090 روز
   امتیاز کاربر: 354 سطح ۱: کاربر مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 930 کلمه

   سلام همگی دوستان

   گام چهل و یکم رهایی از افکار منفی:

   با اموزشات این فایل زندگی متفاوتی را تجربه خواهی کرد!! شما با عمل کردن به این گفته ها طبقه خودتون در جهان هستی را تغییر میدین، در نظر بگیرید که انسان ها در جهان هستی در طبقه های مختلفی دارن زندگی میکنن و شما در حالت فعلی خودت در طبقه‌ای هستی که تمام شرایطی که در زندگی تجربه میکنی مربوط به این طبقه است و وقتی در این طبقه هستی نمیتونی شرایط طبقه دیگه را تجربه کنی، تغییر طبقه خودتون فقط با تغییر افکار امکان پذیره!! برخلاف هر تغییر در جهان هستی که نیاز به تلاش و صرف انرژی داره این تغییر جایگاه و رفتن به طبقه بالاتر نیاز به کار جسمی نداره و تنها از طریق تغییر ذهن و افکار میشه این کار را انجام داد!

   جایگاه شما و طبقه شما در زندگی بر اساس شرایطی تعیین میشه و عدالت الهی حکم میکنه هر کسی در نهایت عدالت در طبقه‌ای که حقش هست حضور داشته باشه، این موضوع را باید بپذیریم که شما در هر شرایطی که هستی واقعاً حقت همینه و اشتباهی رخ نداده!! میدونم که درک این موضوع میتونه تا حدودی برات سخت باشه و تا همین الانم شاید عصبی شده باشی ولی پیشنهاد میکنم که صبور باشی و تا انتهای فایل صوتی را گوش بدی!!

   اگر خداوند را به عنوان حاکمی قدرتمند و عادل در جهان بپذیری که احتمالا پذیرفتی ولی با حد و حدودش مشکل داری باید این مسئله را بپذیری که همین خدایی که میگه برگی بدون اذن من از درخت جدا نمیشه حتماً حواسش به بنده ای که سر چهار راه داره شیشه ماشین پاک میکنه هست، به اونی هم که بچشو توی پیاده راه روی زمین خوابونده تا پولی بدست بیاره هم هست و حواسش به اونی که در بدترین شرایط در حال زندگی کردنه هم هست، باید بپذیری که هرکسی رو در هر وضعیتی میبینی اون در بهترین وضعیت خودشه!! عدالتش این رو حکم میکنه که جهان تحت امر او اینگونه باشه!

   حالا چرا گفتم قدرتش رو قبول داری ولی حد و حدودش را نمیدونی؟ چون از بچگی به ما گفتن عدالت خداوند در عذاب کردن و به سزا رسوندن بنده هاست و ما معمولا عدالت خداوند را در این میبینیم!! به همین دلیل شاید یادمون رفته که عدالت در همه چیزه و وضعیت زندگی افراد هم جزء این عدالت محسوب میشه!! پذیرفتن جایگاه هر فرد در زندگی عین ایمان به خدا داشتنه و اگر نسبت به جایگاه فردی دلسوزی کردی یا شک کردی که چرا این شخص در این وضعیته شما به عدالت خدا شک کردی و این اصلا کار صحیحی نیست!!

   برای تغییر دادن جایگاه و طبقه خودت در زندگی باید این را بپذیری که الان در هر جایگاهی که هستی حق شما همینه و عدالت الهی این رو حکم میکنه ولی باز این حق به شما داده شده بازم طبق همون عدالت الهی که شما میتونی طبقه خودت رو تغییر بدی، این طبقه از اول برای شما نوشته نشده و تا آخر همین باشه، سرنوشت شما این طبقه نیست، اگر شما به فرض در طبقه سوم داری زندگی میکنی اینو خدا تعیین نکرده خدا طبقه ها رو تعیین کرده از طبقه صفر در نظر بگیر تا مثلا هزار، این طبقه ها را خدا در این جهان تعیین کرده ولی اون تصمیم نگرفته که شما الان در این طبقه باشین، باید این را بپذیری که توان و انرژی و انگیزه جا به جا شدن در طبقات جهان هستی را پیدا کنی چون خیلی ها این رو فرض محال میدونن که بشه خودت رو ارتقاء بدی میگن اصلا امکان نداره خدا اینجور برا من خواسته چجوری من با خدا مبارزه کنم، منکه نمیتونم سرنوشتم را عوض کنم، تقدیر من این بوده، منکه انتخاب نکردم تو این کشور به دنیا بیام تو این شهر تو این خانواده ، این افراد به هیچ وجه نمیتونن طبقه و جایگاهشون رو در جهان هستی تغییر بدن چون اصلا ناتوان میبینن خودشون رو!!!

   قدم اول برای ایجاد توانایی در خودت جهت تغییر طبقه و سطح کیفیت زندگیت پذیرفتن این مسئله است که عدالت خداوند ایجاب میکنه که من در بهترین شرایط خودم باشم و حقم را از دنیا بگیرم، ولی بازم عدالت خداوند ایجاب میکنه که هر انسانی بخواد تلاش کنه بتونه طبقه خودش رو تغییر بده اگر تلاش ما انگیزه ما تفکر ما هدف ما، برای جا به جا شدن در طبقات جهان هستی بی فایده باشه و بدون نتیجه باشه اینم از عدالت خداوند به دوره که منه بنده تلاش بکنم ولی چون خدا نمیخواد تغییری در زندگیم ایجاد نشه من اینو نمیپذیرم و از زمانی که این را نپذیرفتم و سعی کردم طبقه خودم را در جهان هستی تغییر بدم بیشتر به این باور رسیدم که بله میشه نشانه هاش را دیدم تغییرات را دیدم!!!

   طبقه و جایگاه ما در جهان هستی به وسیله پارامتر هایی تعیین میشه که تمامی اون ها ذهنیه، این افکار ماست که در زندگی طبقه ما رو معلوم میکنه نکته مهم اینه که شما میتونی با داشتن افکار مثبت افکار متفاوت و افکار بهتر طبقه بالاتری را در جهان هستی انتخاب کنی و میتونی با داشتن افکار منفی افکار بدتر و محدود کننده در طبقات پایین تر جهان هستی زندگی کنی، محدودیتی خدا براش قرار نداده شما تا بی نهایت میتونی طبقه خودت رو پایین ببری در فقر بیچارگی و فساد زندگی کنی و تا بی نهایت میتونی طبقه خودت را بالا ببری در خوشبختی در ثروت در سلامتی زندگی کنی این عدالت خداونده که هر بنده ای هر جور بخواد زندگی کنه باید شرایط براش محیا بشه و امروز شما با این حق خودت بیشتر آشنا میشی و روش های استفاده از اون را آموزش میبینی!

   ادامه این فایل رو در دیدگاه بعدی میفرستم…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1400/05/01 11:10
   مدت عضویت: 1628 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 639 کلمه

   سلام🙂

   استاد چقدر ایده فوق العاده ای هست که این فایلها رو گذاشتین جزئ فایلهای صدگام 

   چون همه ما هم در موضوع لاغری و هم در موضاعات دیگه زندگیمون پر از افکار منفی هستیم چون از بچگی هر فکر و صحبتی رو وارد مخزن ذهنمون کردیم و الان بالای ۹۰ درصد افکاری که مرور میکنیم منفی هست واین رو میتونیم از حال و احوال خودمون و اطرافیانمون بفهمیم که همه ناراحت ،نگران و افسرده و دلمرده هستن و شادی در جامعه ما کم شده

   چون افکار باعث ایجاد واکنشهای شیمیایی میشن که یه سری هورمونها و مواد شیمیایی در بدن ساخته میشه که اینها احساس رو میسازن مثلا فکر منفی در مورد آینده منجر به ایجاد هورمونهای استرس مثل کورتیزول میشه و احساس نگرانی و ترس ایجاد میکنه و جالبه که احساس هم دوباره فکر های شبیه به اون احساس رو بوجود میاره و به قولی احساس منفی_فکر منفی در یه لوپ منفی گیر می افته و مرتب همدیگه رو تشدید و تقویت میکنن و از اونجاییکه اکثر ما به ذهنمون آگاه نیستیم که الان داره چه افکاری رو دنبال میکنه به راحتی در تله این افکار می افتیم و چون جنس افکار از انرژی هست و انرژی هم فرکانس داره و طبق قانون هم فرکانسها همدیگه رو جذب میکنن این افکار در جهان میچرخه و تمام شرایط و اتفاقات مشابه و هم فرکانس با خودش رو پیدا میکنه و همراه خودش میاره به زندگی ما ،مایی که خودمون منبع و سرچشمه این افکار بودیم 😬

   به قول استادی هر فکر کاروانی از انرژیهای مشابه رو در کائنات به راه میندازه و شما مدیر این کاروان هستی و همه این کاروان گوش به زنگ تو هستن و به هر جایی که تو دستور بدی اونا حرکت میکنن حالا انتخاب با توست که این کاروان رو کجا ببری ؟؟؟؟ اگه آگاه باشی و خودت اونا رو هدایت کنی به سمت عشق وثروت و تناسب و فراوانی و اعتماد مقصد این کاروان هم اتفاقات و شرایط پر از عشق و فراوانی و ثروت و تناسب خواهد بود ولی اگه بدون آگاهی باشی چون این کاروان معمولا پر از فکرهای منفی هست تو رو با خودش میبره به مقصدی که بیماری وفقر و نداری و چاقی ونامهربانی است و تو هم همینها رو در زندگیت تجربه میکنی😶😶😶😶

   اکثر آدمها به افکار و ذهنشون آگاه نیستن و به همین دلیل از نتایج زندگیشون هم راضی و شاد نیستن ولی آگاه هم نیستن که خودشون انتخاب کردن این نتایج رو 👌👌👌

   از طرفی برداشت ما از خدا هم با اون اصل و ذات خداوند میلیونها سال فاصله داره 

   ما خداوند رو مسئول تمام اتفاقات زندگی میدونیم و اگه کسی خوشبختی و فراوانی و تناسب رو داره تجربه میکنه میگیم خدا براش خواسته

   و اگه کسی فقر و چاقی و بیماری رو داره تجربه میکنه باز هم میگیم خدا براش اینطور خواسته

   بیاین فکر کنیم ما همگی خدا رو به عادل بودن میشناسیم پس چطور ممکنه خدای عادل برای یکی خوشبختی رو بخواد برای یکی دیگه بدبختی رو؟؟؟؟؟ اینکه اصلا با عدل خداوند سازگار نیست🤨🤨🤨🤨

   از طرفی معتقدیم خداوند انسان رو مختار افریده که باز هم اگه اختیار داریم با اینکه خدا برای ما اینطور خواسته یا نخواسته همخوانی نداره!!!!🤨🤨🤨

   چطور ممکنه من در شرایط جبر و اراده و سرنوشت از قبل نوشته شده من اختیار داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!🤨🤨🤨

   ما باید تمام تعریفها و دیدگاههامون رو هم نسبت به خدا و هم نسبت به عدالت خدا و هم نسبت به اختیار خودمون تغییر بدیم تا بتونیم تمام این کلمات رو در جای خودش قرار بدیم

   خداوند اختیار و قدرت انتخاب رو به ما داده که  مخزن ذهنمون رو پرکنیم اونم با ورودی ها مون که دیده ها و شنیده هامون هستن ورودی مثبت … فکر مثبت….کاروان مثبت……نتیجه مثبت….خوشبختی👌👌👌

   ورودی منفی….فکر منفی….کاروان منفی.‌‌‌..‌نتیجه منفی.‌‌‌‌بدبختی😑😑😑

   پس اولین کار اینه که ورودی رو کنترل کنیم و به هر حرف و تصویر و ایده و طرز تفکری اجازه ندیم وارد ذهنمون بشه این اولین کار و سخت ترین و مهمترین کار برای تغییر نتیجه زندگیمونه👌👌👌

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 19 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 89
   محتوای دیدگاه: 32 کلمه

   خیلی جالب بود،تا حالا اینقدر عمیق در مورد افکار منفی متنی رو نشنیده بودم،امیدوارم با کمک خدا و راهنمایی استاد،بتونم گام های عملی در جهت ورودی کمتر افکار منفی به ذهنم بردارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار s.mohammadi8195
   1400/03/20 18:34
   مدت عضویت: 1466 روز
   امتیاز کاربر: 6867 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 387 کلمه

   سلام بر دوستان سرزمین لاغرها

   هرزمان که میخام به گذشته برگردم و خاطرات زندگیم رو مرور کنم خیلی اذیت میشم و کلن روحیم خراب میشه . و همش به خدا می گفتم میدونم تو صاحب قدرتی .میدونم یه چیزی تو زندگیم هست که من رعایت نکردم و همش میگفتم خدایا چگونه زیستن رو به من بیاموز چگونه مردن رو خود خواهم آموخت . باورتون نمیشه ماه رمضان بود و من مرتب دعای جوشن کبیر میخوندم تا اینکه تو اینترنت داشتم سرچ میکردم که با قانون جذب آشنا شدم و دوره اش رو تهیه کردم وجواب تمامی سوالاتم رو گرفتم دیگه آرامش عجیبی گرفتم فهمیدم زندگی مان دست خودمون هست همه چی .

   الان سه سالی هست که در کنترل افکار منفی خیلی همت گذاشتم ولی گاها احساسم بد میشه و اونم خیلی کم .

   باور کنید دوستان زندگیم خیلی تغییر کرد اعتماد به نفسم تقریبا صفر بود و همش منتظر بودم شرایط بیرونی تغییر بکنه ولی الان نه . وقتی الان مشکلی برام پیش میاد تقریبا میفهمم از کجا خوردم و مشکلم به خاطر چی هست .

   اوایلش سخت هست قبول دارم ولی کم کم آگاهیها زیاد میشه و مهارت خاصی پیدا میکنی .

   تا میتونم در محیط افراد منفی قرار نمیگیرم و درمورد چیزهای منفی صحبت نمیکنم  درد و دل نمیکنم غر زدن ممنوع .اخبار و رسانه ها رو دنبال نمیکنم .

   الان یه ماه و اندی که با این دوره دارم پیش میرم با اینکه استاد فقط درمورد کنترل ذهن و چاقی و لاغری صحبت میکنند ولی من اعتمادبه نفسم زیاد شد .وکلی اتفاقا ت خوب برام رخ داد. 

   استاد یه جوری مطلب توضیح میدن که تو ذهن آدم ثبت میشه مثلا میگه برعلیه خود شاهد جمع نکنید درحالیکه می تونست بگه درمورد مشکلاتتان با کسی صحبت نکنید استفاده از این واژه ها در آموزش لاغری انگار در مغز و قلب آدم نفوذ میکنه و خونه تا میخان یه چیزی درد ودل کنن میگم نگاه دارن شاهد جمع میکنن.

   درسته من قانون جذب رو آموزش دیدم و در اون مباحث بیشتر در مورد توجه واحساس صحبت شد و… .خدا شاهده اینجوری که استاد کار ذهن رو بهم شناساندن  یا مبحث باور ها توی اون دوره که قبلاخریداری کردم خیلی سطحی بهش اشاره شد . 

   الان درسته درمورد نگه داشتن احساسم مهارت خوبی دارم اما با شرکت در این دوره و آشنایی با قدرت ذهن و باورها دیگه میدونم کجاهای زندگیم واسه چی می لنگه. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5961 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 60 کلمه

    سلام دوست عزیز
    خدا رو شکر آنچه تجربه کردم به دیگران کمک کرده که احساس بهتری داشته باشند
    دلیل اینکه آموزشها کاربردی هستند اینه که خودم ازشون استفاده میکنم
    چیزی که درک و نتیجه میگیرم رو بعنوان آموزش بیان می کنم
    به همین دلیل خیلی با واقعیت زندگی استفاده کنندگان همخوانی داره و در ذهن ماندگار می شه
    برای این دیدگاه عالی از شما سپاسگزارم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 4 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 6272 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,362 کلمه

               بنام خداوند بخشنده ومهربان

                    گام 41🎊🎊🎊🎊🎊

                 🥀رهایی از افکار منفی🥀

   با سلام خدمت استاد عزیز ودوستان گل هم مسیر

   ♦️هیچ هدفی مقدس تر از تغییر کردن نیست♦️

   🌷اگر تصور شما این است که زندگی مانند کالایی آماده به شما داده شده وقابل تقدیر نیست اشتباه فکر می کنید. 🌷

   از وقتی یادم میاد اطرافیانم از سرنوشتی برام تعریف می کردن که از پیش تعیین شده است ومن هر کاری هم بکنم باید تسلیم سرنوشتم باشم مگر اینکه خدا به من رحم کند وتقدیرم را بد رقم نزند 

   همیشه تو کتاب های درسی، معلم های مدرسه، کارشناس های برنامه های تلوزیونی می گفتن سرنوشت ما در شب قدر تعیین می شود وبرنامه یک سال ما نوشته وامضا می شود 

   در شب های قدر تا می توانستم گریه می کردم وتت هر وقت می شد بیدار می ماندم تا بتوانم برای یک سال پیش رو تقدیر خوبی را برای خودم رقم زده باشم 

   همیشه حسرت زندگی همکلاسی هایم را می خوردم که شرایط بهتری از من را تجربه می کردن بعد از ازدواجم هم حسرت زندگی بقیه را می خوردم می گفتم خدا به بعضی ها نظر ویژه دارد همیشه در جستجو در زندگی آنها سیر می کزدم تا دلیل کار ویژه ها را بفهمم بفهمم اونها چه کاری کردن که خدا بهشون نظر کرده 

   💖 اگر مهارت رهایی از افکار منفی را داشته باشید دیگر نیازی نیست حسرت زندگی دیگری را بخورید

   💖هیچ فردی آنقدر خوشبخت نیست که شما نتوانید به اندازه ی او خوشبخت شوید

   شنیدن این صحبت ها یعنی چی یعنی من چطوری می تونم به این حسرت پایان بدم چطور اونقدر می شه خوشبخت شد که دیگه حسرتی نداشت؟؟؟ 

   چگونه خالق زندگی خود باشیم؟  

   خداوند با یک هدفی جهان هستی را خلق کرده است با هدفی خاص انسان را خلق کرده است  ما به عنوان انسان به عنوان اشرف مخلوقات خداوند وظیفه داریم برای رسیدن به این هدف تلاش کنیم 

   باید  تغییر  کنیم. خداوند توانایی ولیاقت تجربه یک زندگی شاد وسراسر خوشبختی وسعادت را به ما داده است. ما باید از این توانایی وشایستگی استفاده کنیم. ما وظیفه داریم هدف خداوند را اجرا کنیم باید اونقدر شاد زندگی کنیم اونقدر خوشبخت زندگی کنیم تا موقع ترک این دنیا حسرتی نداشته باشیم جایی برای پشیمانی باقی نزاریم رها وآسوده به جهان دیگری برویم 

   ♦️چیزی که من از هدف خلقت انتظار خداوند از بندش برای من تعریف شده بود با چیزهایی که الان می شنوم غیر تفاوت دارد خیلی 

   با اینکه می دونم هدف خوب زندگی کردن بوده به سعادت رسیدن بوده اما نحوه تعریف آن شکل واقعی آن خیلی سخت ودست نیافتنی برای من جا افتاده بود 

   جلب رضایت خداوند را تحمل سختی وفقر وبیماری وغم وغصه می دانستم. اینکه می گفتن نشانه مومن واقعی اینکه همیشه شاد باشه اصلا برای من معنایی دیگر داشت 

   من همیشه سعی می کنم تمام دیدگاه ها را بخونم حتی اگه شده چند روز روی یک گام بمونم ولی خیلی با دقت نظرات بقیه رو می خونم چیزی که تو این مدت چند ماه که توی سایت بودم متوجه شدم اینکه 👈همه ما که به خواست خداوند به اینجا هدایت شدیم هر حرفی که استاد می زنند را با جان ودل می پذیریم وقتی تحلیل ایشون رو راجب موضوعی می شنویم همه بدون استثنا می گیم اره همینه 👍درستش همین بوده اصلش همین بوده 

   دلیلشو این می دونم که ما چون هدایت شدیم خودمون خواستیم وخواستمون به اجابت رسیده خیلی سریع می پذیرم این حرفها عجیب ساده وبی آلایش به دل می شینه این حرفها پرده از واقعیت های زیادی بر می داره 

   💓 خوب زندگی کردن نه تنها آسان بلکه طبیعی ترین نوع زندگی است زیرا ما ذاتا طبیعتا خوشبخت هستیم چون بنده خداوند هستیم💓

   ⛔اگر بخواهیم روند نا خواسته های زندگی را تغییر دهیم ناچاریم افکار وباور های خود را تغییر دهیم 

   ؟؟؟ چرا عده ای کاملا خوشبخت وعده ای کاملا بدبخت؟؟؟ 

   تمام بدبختی وخوشبختی انسان ها بسته به نگرش آنها وباور هایی است که در ذهن خود دارند  این باورها می تواند مثبت یا منفی باشد ودر نتیجه انسان را به سمت خوشبختی ویا حتی بدبختی برسانند چون ریشه افکار در ذهن است باید برای تغییر این باورها وافکار نیاز به آموزش وتمرین داریم تا افکارمثبت را جایگزین افکار منفی کنیم

   خداوند جهان هستی را برا اساس قانون شادی وسعادت بنا کرده وما به عنوان انسان از این قانون مستثنانیستیم وهمسو با این قانون آفریده شده ایم 🌹حق طبیعی ما به عنوان انسان خوشبختی وسعادت وشادمانی است 🌹

   حالا چه وقت ما از این حق طبیعی محروم می شیم؟؟؟ 

   انسان ها زمانی از حق طبیعی خود محروم می شن که افکار وباور هاشون با قانون جهان همسو نباشه یعنی دچار یاس وناامیدی می شوند وافکار منفی در ذهن آنها زیاد می شه 

   چه زمانی انسان موفق می شود؟؟

   انسان زمانی موفق می شود که افکارش را با قانون جهان هستی همسو می کند واز اون توانایی وشایستگی که هدیه خداوند است استفاده می کند وبه حق خود که سعادت وخوشبختی وثروت است دست پیدا می کند

   🎊ما در مقابل این هدیه خداوند چه وظیفه ای داریم؟؟؟ 

   ما باید این حق الهی که خداوند شایستگی وتوانایی رسیدن به اون رو بهمون داده رو بهش برسیم وظیفه داریم خوشبخت وسعادتمند  زندگی کنیم وبا حسرت واندوه دنیا را ترک نکنیم

   ♦️ خوب زندگی کردن وخوشبخت بودن طبیعی ترین حق زندگی است که خداوند به انسان هدیه داده است♦️

   چه وقت می شود زندگی متفاوتی را تجربه کرد؟؟؟ 

   خداوند جهان هستی را به شکل طبقه ها ومدارهایی خلق کرده است این مدارها از صفر تا بی نهایت ادامه دارند هر کس در هر طبقه ومداری هست اتفاقاتی را تجربه می کند که مختص همان طبقه است. اکنون هر کدام از ما در طبقه ای از جهان هستی زندگی می کنیم آنچه که ما تجربه می کنیم شرایطی که ما داریم مختص طبقه ای است که در آن هستیم. 

   اگر بخواهیم به طبقات بالاتر برویم باید تغییر کنیم این تغییر جسمی نیست تماما ذهنی است پس اولین قدم برای رفتن به طبقه بالاتر  تغییر افکار منفی است 

   ⛔اینکه ما بخواهیم بدون تغییر افکارمون شرایطمون رو تغییر بدیم وبه طبقات بالاتر بریم کاری محال ونشدنی است ⛔

   این عدالت خداوند است که هرکس در طبقه ومداری که حق اوست قرار بگیرد 

   عدالت خداوند فقط در عذاب کردن ومجازات دیگران نیست عدالت او در تمام جوانب زندگی جریان دارد 

   اگر به عدالت خداوند ایمان داریم نباید احساس کنیم شرایطی را که داریم حق ما نیست. یا برای خودمان یا اطرافیانمان دلسوزی کنیم. 

   خداوند عادل است وحواسش به همه جهان هستی وهمه موجودات وانسا ن ها است. هیچ کس مهربان‌تر از خداوند به بندگانش نیست حتی خود آنها  برای همین است که خداوند این حق را هم به بندگانش داده که بتوانند انتخاب کنند بتوانند خودشان طبقه وجایگاهشون رو پیدا کنند 

   پس در عدالت خداوند چه اونی که گوشه خیابان تکدیگری می کند چه اونی که در بهترین شرایط رفاهی است نباید شکی داشت

   ❣️اگر ذهن انسان را یک مخزن در نظر بگیریم  این مخزن یک ورودی ویک خروجی دارد 

   تمام موضوعات جهان هم دو جه دارن مانند شب وروز یا بلند وکوتاه این قضیه در شرایط زندگی انسان هم دخیل است وجه دیگر غم شادی ووجه دیگر فقر ثروت است. 

   در مخزن ذهن ما فقط یک موضوع جایی می گیرد یعنی اگر با شادی پر شد جایی برای غم نیست واگر با ثروت پر شد جایی برای فقر نیست 

   همیشه ذهن به سمت افکاری است که بیشتر در ذهن موج می زنند  پس اگر افکاری مثل محبت دوست داشتن کمک به دیگران گذشت در اون جای بگیره خروجی اون شادی وآرامش وثروت وسعادت 

   اگر ورودی کینه وخشم ونفرت وانتقام وغیبت باشه خروجی فقر وکسالت وبیچارگیست 

   ♦️♦️نتیجه می گیریم ما به عنوان یک انسان که اشرف مخلوقات خدا ندیم وهمسو وهم جهت با قانون جهان هستی که قانون خوشبختی وسعادت وشادی است زندگی می کنیم. اگر می خواهیم به هدف خلقت که خوشبختی است دست پیدا کنیم باید به ذهن که شبیه ترین عضو ه خداوند است آموزش وتمرین بدیم که حول افکار منفی نباشد باید ورودی درست به ذهن بدهیم باید از اخبارناراحت کننده غیبت وهرچه احساس ما خراب کند دوری کنیم به جای افکار منفی به افکار مثبت توجه کنیم تا خروجی ما زندگی سعادتمون وسرشار از خوشبختی باشد 

   استاد بزگوار وعزیزم خیلی خیلی خیلی ممنونم بابت این آگاهی ها ای کاش خیلی زودتر از اینها متوجه می شدم که خودم خالق زندگیم هستم 

   من تازه الان متوجه می شوم که خداوند به ما حق انتخاب داده یعنی چه 

   پر از احساس خوب هستم 

   ازتون ممنونم استاد 🌷🌷🌷🌷

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متناسب موفق
   1400/03/16 18:31
   مدت عضویت: 1180 روز
   امتیاز کاربر: 13804 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 672 کلمه

   گام ۴۱ رهایی از افکار

   به نام خدا 

   در این مسیر ناراحتی و نگرانی نداریم.

    در این مسیر فاصله‌ای با نتیجه نداریم چون راه های دیگه مسیر های دیگه همه اشتباه بود. ولی در این مسیر نتیجه خیلی زود و دست یافتنی است.

   ❇❇گفته وتوصیه مهم وهمیشگی استاد عطار : حالت خوبه ادامه بده حالت بده ادامه بده کلافه هستی ادامه بده ناامیدی ادامه بده وقتی ادامه بدی زور و تمرکز شما زیاد میشه.

   کنترل ذهن از لحاظ افکار منفی خیلی به ما کمک می‌کند که مسیر لاغری باذهن رو بهتر طی کنیم .

   🔴 کنترل افکار در این مسیر خیلی بهتر میشه 

   ❇❇هدف فقط لاغری نیست ما باید اول تناسب فکری برسیم. 

   طریق تغییر ذهن این جورییه که هرچی بیشتر فایل گوش بدهیم ورودی های ذهن ما بیشتر میشه .

   ✴موقع گوش دادن فایل به چیز دیگه ای فکر نمی کنی خود به خود آرامشت بیشتر میشه 

   ✴تکرار فایل باعث مرور حرفها در ذهن میشه 

   ✴باید بتوانیم از این خود را تمیز و پاکیزه کنیم 

   هدفی مقدس تر از تغییر کردن در زندگی نیست آیا تصور میکنید زندگی شما هم مانند کالایی است که به شما تحویل داده شده و قابل تغییر نیست اشتباه می‌کنید.

    اگر مهارت رهایی از افکار منفی را کسب کنیم می توانیم زندگی فوق العاده ای را تجربه کنید زیرا هیچ فردی آنقدر خوشبخت نیست که شما نتوانید به اندازه او خوشبخت شوید.

    توانایی و لیاقت به همه ما داده شده است تا بتوانیم تجربه زندگی موفق و سرشار از شادی و احساس خوب وعشق و علاقه به دیگران را داشته باشیم ولی رسیدن به این شرایط رهایی از افکار منفی است و ما وظیفه داریم از توانایی که خداوند به ما داده است استفاده کنیم تا در لحظه مرگ  بدون حسرت و در آرامش اینجا را ترک کنیم.

    ⛔چه موقع انسان از حق طبیعی خود محروم می‌شود ؟ زمانی انسان از این حق طبیعی محروم می‌شود که افکارش همسو با جهان هستی نباشد یعنی دچار افکار منفی گردد در یاس و ناامیدی به سر برد.

   🔴 چه زمانی انسان موفق می‌شود وقتی افکارش همسو با قوانین جهان هستی باشد یعنی دارای افکاری از جمله عشق و امید و خوشحالی و شادی و احساس خوب داشته باشد.

   ❇ خوب زندگی کردن خوشبخت بودن طبیعی ترین حق زندگی است که خداوند به انسان ها هدیه کرده باید قدر این نعمت را دانست و از این حق استفاده کرد.

   افرادی که نمی توانند طبقه خود را تغییر دهند مدام در یاس و ناامیدی به سر می‌برند و اتفاقات را به گردن دیگران و خدا می‌اندازند نمی توانند از حقوق طبیعی خوشبخت شدن در طبقات بالاتر سود ببرند و همیشه در همان جا میماند.

    احساس بهتر ⏪⏪طبقه بهتر 

   ❇برای تغییر دادن جایگاه خودت باید اول بپذیری که بودن دراین جایگاه عدالت الهییه ولی می‌توانیم تغییر کنیم .

   خداوند طبقات را تعیین کرده ولی تصمیم نگرفته که ما در کدام طبقه باشیم قدم اول برای ایجاد توانایی و تغییر زندگی خود اینکه قبول کنیم عدالت خداوند بر اینکه ما در بالاترین و بهترین طبقات باشیم .

   طبقات و جایگاه ما در جهان هستی به وسیله پارامترهایی تعیین میشه که هم ذهنی است .

   ما می‌توانیم با افکار مثبت و خوب طبقات بالاتر را انتخاب کنیم این عدالت خداوند است که هر بنده هر جور که بخواهد زندگی کنه شرایطش مهیا بشه .

   مسئله خیلی مهم اینه که اگر شما ذهن خود را از افکار مثبت پر کنید جایی برای افکار منفی نمیمونه و برعکس 

   ✅ذهن ما مانند یک مخزن است که یک ورودی داره یک خروجی دارد اگر ورودی مثبت باشه خروجی میشه لذت سلامتی تناسب شادی 

   ☑اگر ورودی منفی باشه خروجی میشه نفرت بیماری چاقی ناراحتی.

    همه در جهان هستی دو وجهی است همه چیز با همه ثروت وفقر. شادی و غم. وبیماری و سلامتی اگر اینطور نباشد بر خلاف عدالت الهی است که انسان در جبرزندگی بکنه.

   شرایطی که داری زندگی می کنی ارتباط مستقیم دارد با باورهای ما .

   خدا برای مومن مشخص کرده که مخزن را چگونه پر کنیم با انفاق شادی سلامتی لبخند وثروت …..

   اگر میخواهی زندگی خود را تغییر بدهید باید محتویات ذهن خود را تغییر دهیم .

   ⛔باید کینه نفرت حسادت غم و اندوه اخبار بد حوادث ناگوار توجه نکنیم

    چه اتفاقاتی بر ما اثر می گذارد این لحظه ،لحظه پر شدن مخزن ماست .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Vafraze12
   1400/03/12 01:43
   مدت عضویت: 1516 روز
   امتیاز کاربر: 10886 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 158 کلمه

   با سلام من الان در هر جایی که هستم حقم هست چون این طبقه را خودم به اختیار انتخاب کردم پس مسلما بتید همان افکاری را که دارم تجربه کنم ما مطمئنیم که اگر پرتقال بکاریم انگور به بار نکی یاد پس باید بپزیریم که اگر افکار منفی یا مثبت بکارم بالطبع هکان را تجربه می کنیم همه به ذهن و تفکر ما بستگی داره و مهمتر اینکه ما می توانیم خالق زندگی خودمان بتشیم با مراقب بودن ورودی هایی که به ذهنمان می دهیم تا خروجی ما نیز مطلوب باشه.

   من امروز همش فکر می کردم که همسرم چقدر تز رفتارم ناراحته ولی حق نداشت اونجوری رفتار کنه بره بخوابه و انگار نه انگار و بعد بلند شه هر چی از دهنش آمد بگه و صداشو برام بالا ببره دلم می خواست بهش بگم که خیلی احمقه خیلی بی تربیته جلو بچه منو تحقیر می کنی خیلی آشغاله.

   واقعا تین فقط یک فکر ولیییی خیلی راحت شدم ممنونم استاد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار maryamkhazaie0000@gmail.com
   1400/03/06 01:17
   مدت عضویت: 1236 روز
   امتیاز کاربر: 458 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 109 کلمه

   بنام خداوند بخشنده مهربان سلام ب استاد عزیز و دوستان گرامی ، چقدر خوب میشد این درسآ رو بیارن تو مدارس ب بچه ها تدریس کنن تا زود تر با این مباحث آشنایی داشته باشن متاسفانه از کودکی ما رو از خدا ترسوندن ،خدای ک اگه کار بدی بکنی ،مجازاتت میکنه ،یا خدا فقط خدای مظلومین ،فقیرا ،بی کسا ست ،هر کی پولداره دزده ،دزدی کرده ، وجود ما رو پر کردن از ترس از خدا ،و پراز باورهای محدود کننده ،سلامتی ،ثروت و روابط ،خدا رو شاکرم ک زنده ام و با این قوانین آشنا شدم و ان شاالله در جهت تغییر قدم های مهمی بتونم بردارم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار zary.ahmadi
   1400/03/05 18:58
   مدت عضویت: 1402 روز
   امتیاز کاربر: 10077 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 798 کلمه

   سلام به استاد و دوستان گرامی 

   بالاخره برگشتم از مسافرت طولانی و دوهفته آخر موفق نشدم دیدگاه بنویسم ولی هر روز مطلبی می خوندم که برام تمرین باشد 

   گام ۴۱ رهایی از افکار منفی 

   وقتی خوب به گذشته فکر می کنم متوجه می شوم که تمام آگاهی هایی که نسبت به جهان هستی و نعمت هایش آموختم کاملا با چیزی که این مدت یاد گرفتم متفاوت است —و این افکار و باورهای اشتباه را از خانواده و محیط آموخته‌ام -بارها با خود می کفتم که خداوند که عادل و مهربان است پس چرا بعضی آدم‌ها فقیر و بعضی ثروتمند هستند خدا که همه را می بیند و ناظر بر همه است .پس چرا؟ از هیچکس و هیچ چیز نفهمیدم که این خود من هستم که همه چی را رقم می زنم —افکار من —باورهای من—ذهن منفی و مثبت من—-آدم‌های ثروتمند را همیشه طور دیگری برای من تعریف کرده بودند می گفتند این همه ثروت از راه حلال بدست نیامده پس همه خرج مریضی و…خواهد شد یا آدم‌های ثروتمند بخاطر پول و ثروتی که دارند نمی توانند بچه های خوب و سالمی تحویل جامعه بدهند—هیچ افکار مثبتی نسبت به افراد ثروتمند به گوش من نخورده بود و متاسفانه این افکار در ما جزوه باورهای ماشده و هنوز که هنوز است گاهی همسرم می گوید که پول فراوان بچه ها را فاسد و لوس می کند ولی من اعتقاد ندارم به این گفته چرا؟چون افکار است که باعث می شه چکونه فرزندان را تربیت کنیم نه پول و ثروت .خوشحالم که به این آگاهی رسیدم که انتخاب با خودمون است واین خودمون هستیم که تعیین می کنیم چگونه زندگی کنیم -خدا راشکر—

   چگونه از این افکار منفی رهایی یابیم .

   قطعا احساسات منفی اذیت کننده هستند و باعث از دست دادن بسیاری از عوامل موفقیت امیز در زندگی فردی و اجتماعی خواهند شد تغییر کردن یعنی رهایی از افکار منفی  خدایا شکرت که مرا یاری و کمک می کنید تا زندگیم را به شکلی که مورد علاقه من است سپری کنم باید بدانیم که باورهای منفی و مثبت هستند که انسان را به سمت خوشبختی و بدبختی می برد .هر چه بیشتر منفی فکر کنیم به جایی می رسیم که فقط ذهن ما منفی ها را می گیرند وجایی برای مثبت نمی ماند و منفی باف چنان قدرت پیدا می کند که حتی دکتر روانشناس یا مشاوره هم نمی تواند این گونه افراد را یاری و کمک کند به جایی می رسد که این گونه افراد فقط ‌فقط متقعد هستند که خودشان می فهمند و بقیه هیچی نمی فهمند و زندگی خود را به سوی نابودی می کشند و همه را مقصر می دانند به جزه شخص خود را —-و تا جایی که امکان دارد باید از این گونه اشخاص دوری کرد همانطور که استاد نوشتند خداوند جهان هستی را بر طبق قانون زیبایی سلامتی خوشحالی و خوشبختی بنا کرده و ما هم به عنوان انسان از این قانون نه تنها مستثنی نیستیم بلکه هم سو با این قوانین آفریده شدیم—پس حق طبیعی ماست که خوشحال سالم ثروتمند باشیم و زمانی که افکار ما به سوی منفی باشد با این قوانین همسو نیست ‌تنها راه رسیدن به این قوانین رهایی از افکار منفی است —-و اکنون در هر شرایطی که هستیم حق ماست اما خداوند این حق را هم به ما داده تا با تغییر افکار ،خود را به وضعیت بهتر برسانیم و این تصمیم ماست که در چه شرایطی یا طبقه ای زندگی کنیم —-و اگر مدام در حال منفی باف باشیم و همه کس و همه چیز را مقصر بدانیم و مدام سوره یاس و نا امیدی سر بدهیم هیچ وقت قادر نخواهیم بود از حق طبیعی خوشبخت شدن درطبقات بالاتر را بهره ببریم و همیشه به سمت پایین خواهیم رفت  و این افکار ماست که زندگی ما را می سازد و افکار مثبت ما را به سوی بالاتری سوق می دهد و افکار منفی و محدود کننده ما را در طبقات پست جهان هستی قرارمی دهد باید تلاش و تمرین کنیم تابتوانیم ذهن خود را از افکار مثبت پر کنیم تا جایی برای افکار منفی باقی نماند باید همیشه ورودی مثبت باشد تا خوشبختی به سمت ما بیایید و این به عهده خودمون می باشد که کدوم را انتخاب کنیم و این ما هستیم که انتخاب می کنیم در چه شرایطی می خواهیم باشیم در شرایط شادی یا غم —برای رهایی از افکار منفی تمرین و استمرار داشته باشیم تا کم کم جزه شخصیت ما بشه و دیگر برای منفی جایی در افکار ما نباشد آن موقع به حق طبیعی خود که شادی و خوشبختی است دست می یابیم باید از ورودی ذهن مراقبت کنیم تا افکار منفی مثل کینه انتقام خشم حسادت و حسرت وارد ذهن ما نشود و از شنیدن و گفتن حوادث و اتفاقات بد پرهیز کنیم و به جاش ورودی های مثبت عشق مهربانی دوست داشتن و خوشبختی به ذهن خود وارد کنیم تا نتیجه همین خوشبختی باشد🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار angelikia4040
   1400/02/17 03:39
   مدت عضویت: 1384 روز
   امتیاز کاربر: 217 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 526 کلمه

   واقعا از این همه آگاهی های اشتباهی که به ما دادن دلم میگیره ولی خب پدرو مادر من همون تعریفی رو که خودشون از جهان هستی ونعمتهاش داشتن بمن دادن چیز دیگه ای بلد نبودن همیشه اگر کسی رو توی خیابون میدیدم که فقیر بود دلم براش می سوخت و با خودم میگفتم چه عدالتی هست که یک عده در ثروت و رفاه باشن و یک عده در فقر و بدبختی ، براستی وظیفه چه کسی بود که بمن بگه تو خودت زندگیتو انتخاب میکنی من همیشه خانواده ، شهر و کشورم رو مسئول تمام ناکامی های زندگیم میدونستم و با خودم میگفتم که چرا خداوند بعضی ها رو خوشبخت آفریده و بعضی ها رو بدبخت و واقعا برام سوال بود من چرا به این جهان اومدم چکار باید انجام بدم وظیفه من چیه ؟ و اگر از کسی می پرسیدم چرا بعضی ثروتمند هستن میگفتن ثروتشون حلال نیست و اونها در دنیای دیگه باید جوابگو باشن و افراد ثروتمند به مریضی های لاعلاج مبتلا میشن و پولشون رو خرج مریضی شون میکنن و لذتی نمی برن و خدا افراد فقیر رو بیشتر دوست داره چون دوست داره همیشه صداشون رو بشنوه که آه و ناله میکنن و همیشه من از خدا می ترسیدم که اگر نماز نخونم میرم جهنم و انواع و اقسام شکنجه ها برای ما در نظر گرفته ولی تازه فهمیدم که خدا عاشق بنده هاست خدا عاشق تغییر کردن شرایط بنده هاش ، من همیشه میگفتم که اگر من حق انتخاب دارم پس چرا باید سرنوشتم این باشه خداوند خودش همه چیز رو مقدر میکنه و سرنوشت من در دستان اوست و حالا فهمیدم خودمون زندگیمون و شرایطمون رو انتخاب کردیم من از جایی شنیدم 98درصد ما روح و 2 درصد وجود ما رو جسم تشکیل داده و ما قبل از اینکه به این دنیا بیایم  روح ما سالها در انتظار داشتن یک کالبدی بوده و این زندگی به ما نشون داده شده و ما قبول کردیم با همین شرایط پا به این دنیا بگذاریم و هیچ اجباری نبوده و نیست ،و. ما بر اساس افکار و ذهنیتی که داریم در طبقه ای هستیم که حق ماست و این عین عدالت خداوند مهربانم هست و سوال من اینه که افرادی که این آگاهیها رو نداشتن و از دنیا رفتن تکلیفشون چی میشه ، چرا کسی به اونها نگفت زندگی و آینده تون در دستان خودته و من خدا رو شکر میکنم که زنده هستم و به این آگاهیها رسیدم و حق انتخاب با خودمه که در چه طبقه ای باشم بعد از دیدن این فایل دیدم همین ماه مبارک رمضان هم یک تغییره ،تغییر در خوردن ،تغییر در ساعت خوابیدن ،تغییر در رفتار و گفتار و ما یک ماه از سال تمام زندگیمون دستخوش تغییر میشه و این ثابت میکنه که خداوند تغییر بنده هاشو دوست داره که به شرایط بهتری برسن ولی من همیشه از تغییر می ترسیدم چون  فکر میکردم تغییر کردن با سختی همراهه ولی نتیجش عالیه تغییر نگرش ،تغییر باور ،تغییر در رفتار و نهایتا تغییر در زندگی که همش از ذهن ما شروع میشه زندگی ما ساختنیه یافتنی نیست ولی ای کاش این آموزشها از بچگی به همه داده میشد که افراد موفق تری در جامعه بودن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار من میتوانم
   1400/02/13 05:03
   مدت عضویت: 1564 روز
   امتیاز کاربر: 9498 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,201 کلمه

   گام چهل و یکم :

   سلام سلام 😍😍 ..

   چه انتخاب هوشیارانه ای برای گام هایی که دارند به میانه ی راه می رسند..

   راه ما از این شروع شد که اول انتخاب کردیم بدانیم چرا چاق هستیم در پی جستجو برای دلیل چاقی بهانه هایی که سال ها داشتیم یکی یکی رد شدند.. و آنچه باقی ماند “من “بودم حالا نوبت آن بود که “من” باور کند تواناست .باور کند می تواند به رویایش برسد نه مقطعی بلکه برای همیشه…

   در مسیر باور کردن ،روش هایی که برای لاغری استفاده کرده بودیم را مرور کردیم، با فرمول های چاق کننده و تاثیر آن ها در چاقی آشنا شدیم، نقش ورزش و پیاده روی را بررسی کردیم ،عاشق متناسب بودن را تمرین کردیم و فهمیدیم که “چاقی ، هیچ چیز نیست”.الان به مرحله ای رسیده ایم که باید روی نجواهای منفی باف و افکار منفی کار کنیم تا هم مسیر را راحت تر طی کنیم و هم به آرامش و اطمینان بیشتری برسیم.

   فکر منفی شاید در یک جنبه از زندگی ایجاد بشود اما اگر اجازه ی گسترش به آن بدهیم احساس ناامیدی و خستگی از کل زندگی را به ما می دهد..

   مثلا من از چاق بودن احساس بدی دارم اگر حواسم نباشد باعث می شود که در تحصیلات، شغل، روابط ، اعتماد به نفس و… نیز مرا تخریب کند…

   ۱.باید بدانیم که این افکار منفی می آیند و می روند و میزان توجه ما به آنهاست که ماندگاری شان در وجود ما را مشخص می کند.باید مدتی اجازه بدهیم که خیلی زود از ما خارج بشوند و این روند هم  باعث کاهش ورود افکار منفی می شود و هم از اثرگذاری آن ها بر ما می کاهد.

   ۲.افکار منفی بر اساس موضوعات مورد توجه ما بوجود می آیند..مثلا من هیچ وقت فکر منفی درباره ی کاهش سود صید آبزیان نداشتم و ندارم😅 چون که هیچ بخشی از زندگی من به این شغل اصلا مربوط نیست . ولی این موضوع برای عده ای می تواند یک فکر منفی باشد..بنابراین فکر منفی از بیشترین نگرانی هایی که در زندگی داریم ناشی می شود.

   ۳.گاهی این نگرانی ها اصلا مربوط به ما نیستند ولی ما را درگیر می کنند یا بهتر بگویم ما خود را درگیر آن ها می کنیم مثلا از خانه ی یکی از آشنایان دزدی می شود و ما تمام جوانب آن اتفاق را می سنجیم ، دلسوزی میکنیم،دلداری می دهیم ، به بقیه با آب و تاب بیشتر اطلاع می دهیم، خودمان را جای او گذاشته و واکنش خود را می سنجیم و افکار منفی و اطلاعات نگران کننده را در فکر خود گسترش می دهیم و احساس بدی پیدا می کنیم. این ها همه در صورتی است که آن اتفاق روزی برای ما رخ نداده است.

   ✅جالب است که اگر اتفاق خوشایندی برای کسی بیفتد مثلا با شرایط خیلی عالی ازدواج کند  نهایت کاری که می کنیم این است که شاید به دو سه نفر اطلاع بدهیم…

   آیا به این فکر می کنیم که من هم میتوانم این اتفاق خوب را تجربه کنم؟ یا می گوییم عجب شانسی داشته/خدا شانس بده ، ما که از این شانس ها نداریم و…؟؟!

   آیا خودمان را جای آن شخص گذاشته تا دقایقی احساس خوشبختی او را تجربه کنیم؟؟

   آیا خداوند را برای شرایط خوبی که به یکی از بندگانش اعطا کرده سپاسگزاری می کنیم؟ یا از آنچه اتفاق افتاده حسرت خورده حسادت می کنیم و با هم طبقان خود غیبت آن فرد را می کنیم؟

   ⚪به نظر من پاسخ این سوالات طبقه ی ما در جهان هستی را تا حدودی مشخص می کند..

   ۴.در مورد چاقی چگونه بوده ایم؟؟

   👈🏻من با دیدن افراد متناسب همیشه حسرت این را داشتم که کاش من میتوانستم جای آنها باشم .یعنی دیدن فرد متناسب همان و شروع طوفان افکار منفی در ذهن من همان.مثل رعد و برق امشب تهران ،افکار نگران کننده و ناامیدکننده با خودم مرور می کردم..شاید می توانستم باور کنم که روزی صاحب معدن الماس 💎بشوم اما اینکه لاغر بشوم اصلا…

   مرور این افکار باعث می شد در جنبه های دیگر هم احساس ضعف و بی لیاقتی بکنم ..

   خودم را لایق دوست خوب داشتن، نمره ی خوب گرفتن و موفق بودن ندانم چون قبل از آن من در شخصی ترین موضوع زندگی ام ضعیف بودم و از خودم ناراضی…

   من بعد از تناسب فکری: 

   از یک روزی آموختم حسرت لاغری برای ذهنت یعنی اینکه تو عاشق چاقی هستی و این توهمی بیش نبود من عاشق لاغری بودم بنابراین از آن روز این احساس را متوقف کردم با متناسب ها دوست شدم و ارتباط برقرار کردم سعی کردم در جمع آن ها احساس کنم من هم متناسب هستم و هیچ درگیری و توجهی به جسمم نداشته باشم و متمرکز باشم روی حرف زدن با آنها، با دیدن افراد متناسب خداوند را سپاسگزاری کردم که خواسته ی من به فراوانی در جهان وجود دارد و چیز عجیب و غریبی نیست، برای افراد متناسب آرزوی سلامتی کردم و خوشحال بودم و مطمئن بودم که من هم همچین تناسب اندام ایده آلی را تجربه خواهم کرد.

   ۵.توجه به نکات مثبت راهی موثر برای جلوگیری از پیشرفت روند افکار منفی:

   مثلا یک فکر منفی می آید و می گوید : نگاه کن خودت را، همانی هستی که بودی ، چاق و زشت ..

   راه مقابله🟡: تغییراتی که کسب کردی را برای خودت لیست کن مثل این:

   ۱.من در حال آموزش ذهنی هستم و این باعث می شود هرروز احساس خوبی داشته باشم.

   ۲.من جز اقلیت افراد جهان هستم که برای زندگی و آینده ی خود برنامه دارند.😎

   ۳.من از دسته ی افرادی هستم که تغییر را اولیت زندگی خود قرار داده اند.

   ۴.من یک سرنوشت مشخص را برای خودم نپذیرفته ام و برای تغییر آن و ساخت زندگی که دوستش دارم اقدام می کنم.

   ۵.من به این توانایی رسیدم که هرروز برای خودم زمان بگذارم و تمرین کنم و بنویسم.

   ۶.من برای تغییر کردن بهای مالی ، زمانی و احساسی می پردازم و ایمان دارم که نتیجه به من بازمی گردد.

   ۷.من نتایجی مثل افزایش اعتماد به نفس، دوست داشتن خودم،کنترل افکار و منفی باف نبودن کسب کرده ام.

   ۸.من آموخته ام که قربانی نیستم.بلکه مسئول زندگی ام هستم.

   ۹.من آموخته ام که همه چیز در ایده آل ترین حالت آن در درون من قرار دارد.

   ۱۰.من یاد گرفتم که برای خوشبخت شدن وابسته و نیازمند هیچ چیز و هیچ کس نیستم.

   ۱۱.من در این مسیر بود که باور کردم من هم لایق متناسب شدن هستم.

   ۱۲.من در این مسیر حق طبیعی خودم را متناسب شدن یافتم.

   ۱۳.من یادگرفتم که چاقی ۱۰۰٪ ذهنی است و دارم برای ریشه کن کردن چاقی ذهن آموزش میبینم ، تمرین میکنم و عمل می کنم.

   ۱۴.من درک کردم که جسم من بسیار بسیار توانمند است و تاکنون مقدار زیادی یعنی خیلی زیادی از اضافات را دفع کرده است و اکنون هم با همان قدرت در حال ترمیم و اصلاح است.

   15.من هرروز تلاش می کنم برای بهتر شدنم کاری انجام بدهم .مثل امشب که اتاقم را تمیز کردم و به مادرم کمک کردم و باعث با احساس خیلی عالی گام امروز را انجام بدهم.✅بازگویی و مرور این حرف ها، تاثیر آن فکر منفی را خنثی کرده و به ما احساس بهتری می دهد..

   مرور افکار مثبت به صورت مداوم و مستمر ، طبقه ی ما را در جهان بالا برده و باعث تجربه ی مطلوب ها می شود و ادامه دادن این تمرین باعث می شود که همیشه در حال تغییر و بهتر شدن باشیم..

   🌹اصلا فکرش را هم نمی‌کردم بتوانم این قدر درباره ی این موضوع بنویسم .خدایا شکرت .از عملکرد و گام امروزم خیلی راضی هستم 😊🥰.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه سادات
   1400/01/25 14:47
   مدت عضویت: 1724 روز
   امتیاز کاربر: 3766 سطح ۴: هنرجوی مبتدی

   نشان های دریافت شده

   سطح مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 697 کلمه

   سلام 

   گام ۴۱ رهایی از افکار منفی 

   ذهن ما همانند مخزن است . ورودی و خروجی دارد . 

   ورودی آن افکارها و رفتارهایی که میبینیم  شنیده ها و دیده ها و گفته ها و احساساتیست که خودمان را در معرض آن قرار میدهیم .  مطالبی که میخوانیم . کتابها و ….و خروجی آن نیز انچه است که از ما تراوش می کند . 

   چیزهایی که میگوییم افکار و رفتارهایی که انجام میدهیم . احساسات و قضاوتهایی که از  خود بروز میدهیم . 

   چرا محتوای ذهن اینقدر مهم است . چون ذهنیت ما سرنوشت ما را تعیین میکند . چون ذهنیت ما کوله باری از انتخابهای ماست که آنچه دلخواه ماست در آن جمع کرده ایم و با آنچه در کوله جمع کرده ایم سرنوشت خود را میسازیم . 

   آنچه در ذهن ماست موجب واکنش در فکر ، جسم و رفتار  میشود و کم کم  عادات خود را مطابق این محتویات شکل می دهیم و با  عادات خود شخصیت خود را میسازیم و با شخصیت خود سرنوشت خود را رقم میزنیم . 

   به آنچه در ذهن ذخیره شده باور می گویند . 

   برای اینکه بخواهیم زندگی خود را تغییر دهیم باید بتوانیم این باورها را شناسایی کرده و آن را با دلیل و منطق رد کرده و باور صحیح را جایگزین کرده آن را با شاهد آوردن برای خود منطقی کنیم . آن را در زندگی تکرار کنیم و در زندگی روز مره از آن استفاده کنیم ‌ 

   وقتی که  محتوای ذهن خود را با تغییر ورودیها تغییر دهیم آنچه در فکر ما جاری میشود مطابق باورهای جدید است . 

   افکار منفی  افکاری هستند که از ذهنیتهای گذشته حاصل میشود وقتی ما افکار منفی داریم یعنی باورهای ما هنوز صد درصد خالص نشده اند بنابراین افکار ما دوگانه میشوند . افکار واکنش ذهنیت ماست . اگر باورهای ما خالص شوند افکار منفی سراغ ما نمی آیند . خداوند بارها در قرآن به اخلاص اشاره کرده . وقتی ما افکار شک آفرین را در ذهن مرور می کنیم این شک و شبهه از طرفی نشان از ناخالص بودن باورهای ما دارد و از طرفی باز هم به عنوان ورودی سبب دوگانه ماندن ذهن میشود . 

   به عنوان مثال ما باور داشتیم لاغر شدن سخت حاصل میشود . از طرفی در سایت تناسب فکری آموختیم برای اینکه بتوانیم  به هدفی برسیم باید آن هدف را برای خود ساده کنیم . یاد گرفتیم لاغر شدن خیلی ساده و آسونه . چون خودبخود به دست میاد . چون ما فقط کدها رو تغییر میدیم و براش دلیل میاریم . من خودم ۲۰ کیلو راحت کم کردم . همین حالا خیلی راحت دارم به ایده آلم نزدیک میشم . نمیگم کم میکنم میگم ایده آل میکنم . به ایده آلم دوست دارم برسم . 

   خب حالا این باور جدید در من قویه هرچقدر بیشتر به این باور توجه کنم ساده تر شدن و لذتبخش شدن این هدف برام بیشتر فراهم میشه و شرایطی رو جذب می کنم که این باورم رو قویتر کنه . حالا اگه هنوز به باور قبلی اعتقاد داشته باشم خب اون باورهم واکنشهای مخصوص به خودشو داره . پس در زمانهایی اونم خودشو نشون میده و من طوری فکر و یا عمل میکنم که نشان از سخت بودن لاغر شدن داره . پس راهکار برای رها شدن از افکار نا همسو چیه . راهکار رسیدن به درجه ی خلوص هست . چطور به خلوص نزدیک میشویم . با تغییر کانون توجه . هر چقدر ذهن خود را با باورهایی که در ما ایجاد لذت و شادی می کنند بیشتر مشغول کنیم و تحلیل کنیم و حتی افکار منفی را نیز دشمن خود ندانیم بلکه انها را نیز دوستانی بدانیم که آمده اند به ما بگویند که باور ما چیست و آمده اند راه را نشانمان دهند تا خلوصمان را در باورهای جایگزین بیشتر کنیم و شک و تردید را کنار بگذاریم پس از آنها دیگر رنج نمی کشیم و وقتی ما نها را شناسایی کرده و در جایگزین کردن  باور های جدید حرکت کردیم آنوقت اصلا افکار منفی سراغ ما نمی آید . 

   افکار منفی  اولین واکنش ذهن منفیست . 

   پس با تغییر ورودیها میتوان از افکار منفی نیز خلاص شد . 

   خلوص از راحتی می آید . هر چقدر ما ساده تر ببینیم رهاتر باشیم . شک ها و دوگانگیها را در راهمان کنار بگذاریم واکنشهای ذهن ما بهتر و راحتتر میشود . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 11 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار amirali2020110@gmail.com
   1400/01/23 00:34
   مدت عضویت: 1207 روز
   امتیاز کاربر: 11038 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 256 کلمه

   سلام به استاد عزیز و،دوستان خوبم 

   اول هزار مرتبه خدا،را شکر که من با این سایت تغییر زندگی آشنا شدم چون بینهایت نیاز دارم که خودم و زندگیم را تغییر بدم و تمام تلاش خودم را خواهم،کرد 

   من خودم خیلی منفی باف هستم و همیشه قبل این فایل هم که گوش کنم تلاش میکردم اما اتفاقات و،اطرافیان نمیزارن ذهنم آرام باشد . در محل کارم که اداره ایطوره و حق ما،را میخوره و تو خونه از اخلاق شوهرم متنفرم خانواده شوهرم این روزها که من به آنها خیلی احتیاج داشتم اتهام گذاشتند چون من پدرم را تازه از،دست دادم و خیلی ضربه روحی شدیدی خوردم خیلی کم،رنگ برخورد کردند حتی به،من یه زنگ هم نزدند غم از،دست دادن پدرم یه طرف و این افکار که با من چه کردند از طرف دیگر داغونم کرد .

   یکی دیگه از افکار م به شوهرم شک دارم و خیلی اذیتش میکنم .اما استاد عزیز این ۴ روزه که افکار منفی ۱و۲ را خوندم و،گوش دادم خدا را شکر خیلی بهترم هر روز افکار م را روی کاغذ میارم و رها میکنم البته کار آسونی نیست اما من تلاش میکنم در طول روز چند بار به سراغم میان و من دوباره تلاش میکنم خدا را شکر کم رنگ شدن ولی کار میخواد هر روز صبح ذهن خودم را با افکار مثبت که استاد اشاره کردن تو قسمت دوم عادت میدم و اجازه فکر منفی را نمیدم مخصوصا اول صبح باز هم میگم کار بسیار سختیه اما میشه با استمرار و توکل به خدا و راهنماییهای شما استاد عزیز من میتونم موفق بشم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faridehhasani5455
   1400/01/20 20:09
   مدت عضویت: 1643 روز
   امتیاز کاربر: 23378 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 933 کلمه

   گام ۴۱سلام وقت دوستانم بخیر و استاد عزیزمشخصه که این مسیر بسیار راحتر و لذت بخش تر از روش های قبلیه ،آخه اون روش ها که فقط رنج و سختی بود ،دقیقا من همون شخصی هستم که سالهای زیادی در رژیم و سختی بودم‌، از ۱۰ سالگی رژیم اصلی من شروع شد تا ۲۵ سالگی یعنی ۱۶ سال نان استاپ در رژیم بودم ،از ۲۵ سالگی تا ۳۸ توی رژیم های مقطعی بودم‌،مثلا ۲ سال رژیم سخت بودم ،۳ ماه رها میکردم ولی همچنان در ورزش و خوردن قرص های لاغری و دم نوش بودم ، و در انتها از ۳۸ سالگی تا ۴۴ سالگی بدون هیچ گونه رژیمی بودم  که البته پر از ترس از خوردن بودم ،انگار با خودم لج کرده بودم ،بابا شوخی نیست یه آدم از ۱۰ سالگی تخریب شخصیت بشه هم پیش خودش هم از طرف دیگران ،تازه لذتی هم نبره از زندگیش ،نتونه راحت غذایو مصرف کنه ،همش تو رژیم و محدودیت باشه،رنج ببره ،در آخر به  نتیجه درست درمونی هم نرسه ،خسته بودم و ناامید ،آخه مگه من چه گناهی کرده بودم که نمیتونستم مثل مردم عادی زندگی کنم👉 این سئوالی بود که هر لحظه از خودم میپرسیدم،خودمو آدم  شکست خورده  و قربانی میدیدم و نمیفهمیدم چرا در تمام جنبه های زندگیم‌ بدبیاری داشتم ،حالا متوجه شدم تمام اون سالها که در حال خودتخریبی خودم بودم داشتم این پیغامو هر لحظه با احساساتم به جهان میفرستادم  که (من بدبخت هستم و بدبختی بیشتر را میخواهم)معلومه الان دارم کیف میکنم ،انگار عمر دوباره گرفتم۱۵ ماه پیش که متوجه شدم سایزم نزدیک ۴۸ شده ،اونم از پرو پالتویی که میخواستم بخرم متوجه شدم،فهمیده بودم که چاقیم بیش از حد شده ولی به روی خودم نمیوردم ، اون روز اون پالتورو نخریدم و از مغازه با بغز اومدم بیرون ،با خودم میجنگیدم و به بدنم میگفتم ،فریده دوباره میبرمت تو رژیم سخت ،انقدر بهت غذا نمیدم که بمیری ،،اتفاقا چند روز قبلش یکی از دوستانم پیج لاغریو بهم معرفی کرده بود که بر اساس سوخت و ساز بدن بهت رژیم میداد،مرتب هم استادش میخواست تلقین کنه که شماها سوخت وساز بدنتون پایینه ،وارد دوره شون شدم ،وای که چه رژیم سختی بود ،تازه اونجا متوجه شدم من دیگه نمیتونم خودمو در سختی بذارم ،با هر فشاری بود ۱۵ روز رژیمو گرفتم و یکمی مریض حال شدم و بدنم سریع عکس العمل نشون داد ،بدنم بسیار هوشمندانه اون رژیم مزخرفو پس میزد ،در حین انجام همون رژیم و درگیری باهاش ،عاجزانه از خداوند هدایت و کمک خواستم و من هدایت شدم به این سایت و معجزه خداوندو دیدم ،انقدر با ولع وارد دوره ها شدم ،انقدر خوشحال شدم و هیچ وقت هم نه استاد نه به سایتشون شک نکردم و خیلی سریع همه دوره های لاغری خریدم،خدا هرگز دیر نمیکند و الان هم که در دوره ۱۰۰ گام تا لاغری من و خلق آرزوها با قدرت ذهن هستم و خدارو سپاسگذارم که در مسیر صحیح قرار گرفتم ،اتفاقا ماها که همه عمرو در سختی و رژیم و ترس بودیم برامون این دوره جذابتر و دلنشین تره ، چونکه به یک دفعه تمام اون ترسها از بین رفته و به یک آرامش عمیقی رسیدیم‌ ،مثل شخصی که بیماری داشته و دکترا جوابش کردن و اون شخص به شفا میرسه ،چقدر حالش خوبه ،عمر دوباره میگیره و تازه از زندگیش لذت متفاوتی میبره منکه در هر شرایطی فقط به مسیرم ادامه دادم ،منفی باف که همیشه هست و هنرنمایی میکنه ،گاهی حالم خوب بوده یا بد بوده بازم ادامه دادم ،من یه عهدی با خودم بستم از چندین سال پیش که در دوره های ذهنی فعالیت میکنم‌ که من باید در هر شرایطی فایل هامو گوش کنم  و تمریناتشو انجام بدم فرقی نمیکنه کجا باشم ،چجوری باشم ،و این تمرینو از چندین ماه پیش  که در دوره لاغری شرکت کردم هم اجرا میکنم ،مثلا الان صبح جمعه است ،بعد از صبحانه ،من دارم فایلو گوش میکنم و مینویسم ،با اینکه منزلمون مهمان هم داریم ولی اولویت من تمریناتمه ،یجوری برنامه ریزی میکنم که بتونم به همه کارهام برسم ،با اینکه هر ۳ شنبه و جمعه ها عصر ،کلاس آن لاین دارم ، به خودم قول دادم که تغییرات بزرگیو در زندگیم بوجود بیارم و دارم تلاش خودمو میکنم ،چونکه میخوام جور دیگه ای زندگی کنم اشغال بودن ذهن از عوامل بیرونی ، یکی از موانعیه که حرکت  مارو در مسیر کندتر میکنه ،وقتی ذهن درگیر مسائل خونه و بچه ها و اطرافیانه و گاهی هم مردم ،جای زیادی به اون مسائل تعلق میگیره و وقتی احساس پر بودن داشته باشیم ،یعنی ظرفمون پر باشه ،آگاهی های جدید وارد ذهن ما نمیتونه براحتی بشه ،پس بهتره ذهن خودمونو خالیتر کنیم برای مسائل شخصی خودمونفایل های رهایی از افکار منفیو پارسال گوش کردم ولی خوشحالم که مجدد در این مسیر گوش میکنم چونکه میدونم امسال با یک درک بهتری متوجهشون خواهم شد و عمل خواهم کرد که گوش کردن به فایلی که عمل نیاورد کار بی فایده ایه زود رنج بودنمون هم برمیگرده به سرزنش هاییکه از طرف دیگران شدیم و بعد از اون هم خودمون اون مسیر سرزنش گری رو برای خودمون در درونمون ادامه دادیم و منتقد درونیمون مدام ازمون ایراد گرفت ،حالمون بد شد و یه حس ضعف درونی داشتیم ،احساس کم بودن ،ناکافی بودن ،نادرست بودن ،زشت بودن، دوست نداشتنی بودن و تمام این احساسات بد همراه ما بوده و حمل این بار سنگین به ذهن و جسم ما آسیب های زیادی وارد کرده که بصورت خشم ،استرس ،عصبانیت و عزت نفس و اعتمادبنفس پایین خودشونو نشون داده و حالا که در حال یادگیری علوم ذهنی هستیم چه بهتره که در راه آرامش ذهن هم قدم برداریمکامنت در رهایی از افکار منفی رو هم در قسمت کامنت های مخصوص خودش خواهم نوشت ممنونم برای این مسیر زیبا 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faridehhasani5455
   1400/01/20 19:59
   مدت عضویت: 1643 روز
   امتیاز کاربر: 23378 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 909 کلمه

   گام ۴۱ رهایی از افکار منفیسلام وقت بخیرپارسال هم این فایلهارو گوش کردم و حتما کامنت هم نوشتم و امسال میخوام با درک جدیدم مجدد بنویسم و لذت آگاهی های جدید رو ببرم من در قدیم زیاد شنیده بودم که سرنوشت ما از قبل نوشته شده و ما هیچ دخالتی در تعیین کیفیت زندگی خودمون نداریم ،ولی من از بچگی زیاد به رویاهای خودم فکر میکردم ،با اینکه در شرایط استرس زایی زندگی میکردم و اصلا خودمو  نزدیک به زندگی مورد دلخواهم نمیدیدم ولی در درون من یک خواسته قدرتمندی وجود داشت که منو خیلی آروم هل میداد بسمت خواسته هام ،با اینکه من دوست داشتم برم بسمتشون ولی در خودم اون توانمندیو نمیدیدم تا اینکه با قدرت ذهن و مسائل روانشناسی آشنا شدم و متوجه شدم که در این زمینه بسیار علاقه دارم چیزی که در گذشته در مورد زندگی بمن گفته بودن ،این بود که ما به این دنیا اومدیم که رنج ببریم ،یه مدتی  زندگی کنیم و بمیریم که ما هیچ دخالتی در زندگی خود نداریم و باید این زندگی رو قبول کنیم و منهم باور کرده  بودم با ورودم به اگاهی های ذهنی ،متوجه شدم که من خالق زندگی خودم هستم ، اوایل متوجه نمیشدم که من چطوری خالق هستم؟ و با بودنم در مسیر و تمرین و تکرار ،این آگاهی ها در من دانلود شد ،که من میتونم با کانون توجهم ،هر چیزیو که میخوام به زندگیم دعوت کنم ،قبلا ناراحتی دعوت کرده بودم به زندگیم‌ و الان میتونم خواسته هامو دعوت کنمباورهای ریشه ای ما زندگی حال حاضر مارو میسازن ،تمام شنیده ها و دیده هاییکه در کودکی دیدیم و شنیدیم ،زندگی مارو خلق کردند  ،باورها آمده اند که خود را به ما ثابت کنند ، من در کودکی و تا الان مدام از الگوهای خودم شنیدم که  جهان جای ناامنیه ،آدم های بد زیادن ،همه دزد شدن ،نباید به مردم اعتماد کرد ،همه کلاهبردارن ، تو این جهان یا باید بخوری یا خورده میشی وووووو  و منهم چونکه این باورها رو قبول کردم ،در طول زندگی فقط با باورهای خودم مواجهه شدم ،و همیشه غر میزدم و گلایه میکردم که چرا این اتفاق ها رو تجربه میکنم و وقتی که با مباحث ذهنی آشنا شدم ،تازه متوجه شدم دلیل تمام تجربیاتم چی بوده و ما از حق های طبیعی و الهی خود بی اطلاع بودیم ،مثلا ما حق طبیعی خودمون میدونیم که چشم داشته باشیم و ببینیم،بینی و دهان داشته باشیم که نفس بکشیم،دست و پا داشته باشیم که راه بریم  و کارهامونو انجام بدیم ولی اگر بخواییم در مورد زندگی مرفه و ثروت ، فکر کنیم ،یه عده ،اجوز مجوز ،در ذهن ما با هم مارو میترسونن،دعوامون میکنن، سرزنشمون میکنن و بهمون میگن ،آخه چجوری میخوایی پولدار بشی؟ مگه پول در اوردن راحته؟ ووووو ما هم با شنیدن اون صداها ،باور میکنیم‌که حق ما پولدار بودن نیست ،اگر میخواییم به سلامتی برسیم ،بازم همون صداها از درونمون بهمون یادآوری میکنن که سلامتی حق الهی تو نیست و ما هر خواسته ای داشته باشیم ،اون صداها ،به اندازه ،باورهای ما ،صداشون قویتر یا ضعیفتر خواهد بود، هیچ وقت به این فکر نکردیم که پول در آوردن هم میتونه مثل نفس کشیدن راحت باشه و تمام اینها برای برنامه ریزیه ذهن ناخوداگاه ماست که تا ۱۰ سالگی در ما صورت گرفته و ما اون ۱۰ سال ،برنامه ریزیه ذهنو ،به تکرار ،زندگی کردیم  ،یعنی هر روز همون کارهای تکراری،افکار تکراری ،عادت های تکراری و جالبه از خودمون انتظار زندگی متفاوتی رو داشتیم که این زمانی امکان‌پذیر خواهد بود که بصورت ریشه ای تغییر در باورهارو شروع کرده باشیممقوله مدار و  طبقه رو من خوب در این چند سال متوجه شدمتا قبل از آشنایی با مطالب ذهنی و رفع موانع ذهنی،من مدام در کارهایی ،در مسیرهایی و در شرایط و موقعیت هایی قرار میگرفتم که مدام تجربیات ناخوب رو میدیدم ،در شرایطه از دست دادن پول و آسایشم قرار میگرفتم،مدام آدم هایی در کنار من میومدند که منو ضعیف تر میکردند عزت نفس منو تخریب میکردن،پولمو از دست میدادم و شاهد اتفاقات بدی بودم و دقیقا بعد از ۶ ماه که وارد دوره های کنترل ذهن شدم مسیر من تغییر کرد و وارد طبقه راحتی ،آسایش و رفاه رفتم ،با آدم های بهتر ملاقات کردم ،پول بیشتری وارد زندگی من شد ،البته که با طی کردن مراحل تکاملم ،دیگه اون آدم های ناامن وجود نداشتن و ندارن و من در مدار و طبقه ای هستم که شاهد فراوانی های بیشتر هستم و هر چقدر بیشتر باور میکنم ،بیشتر تجربه میکنم ما با کانون توجهمون هر لحظه به جهان هستی اعلام میکنیم که چه طبقه و مداری را میخواهیم ،اگر مراقب ورودی های ذهنمون باشیم ،اخبار منفی نبینیم، نشنویم ،با کسی درد دل نکنیم ،به ذهنمون گوش نکنیم و بر عکس ،گفتگوهای قدرتمند کننده با خودمون داشته باشیم،مثبت تر تفکر کنیم، موانع ذهنی خود را شناسایی کنیم ،میتونیم زندگی با کیفیت تری برای خودمون بسازیم و منهم به اندازه ای که این مطالبو باور کردم و در زندگیم اجراشون کردم تونستم نتیجه بگیرم ،اگر در مواجه شدن با مسائل زندگی ،از همون فکر های قدیمم استفاده کنم یعنی هنوز هم دارم از ذهنیت های گذشتم مصرف میکنم ولی وقتی توی مسئله یا حرفی قرار میگیرم و به اون فکر یا به اون اتفاق تفکر میکنم وبعد عکس العمل نشون میدم ،یعنی از فکرهای اولم یا قدیمم استفاده نمیکنم و با تفکر جدید عمل جدیدی انجام میدم ،اونوقت نتیجه جدیدتر از قبل و بهتر خواهم گرفت و هرچقدر در این مسیر تمرین کنم ،ماهیچه های ایمانم قویتر خواهد شد و من به مکان ها شرایط و موقعیت های بهتر هدایت خواهم شد  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 680 کلمه

   گام ۴۱ چه فایل دلنشینی بود خیلی لذت بردم تمام فایلها همین طور هستند بعضی ها یکم بیشتر بدل میشینه خیلی وقت بود که با خودم میگفتم پس کی درمدار بالاتر قرار میگیرم که تو این فایل گفتید که با عمل کردن به گفته های این فایل خودمونو در مدار بالاتر قرار میدیم وما انسانها هر کدوممون در ی طبقه ای زندگی میکنیم وشرایطی که داریم تجربه میکنیم هم مربوط به همون طبقه ایکه که هستیم وتا وقتیکه تو این طبقه هستیم طبعا نمیتونیم شزایط طبقه بالاترو تجربه کنیم وبرای رفتن به طبقه بالاتر اول باید افکارمونو تغییر بدیم واینو باید قبول کنیم که در هر طبقه ایکه هستیم حق ماست ودرک این موضوع سخته وممکنه ناراحت بشیم واگه خداوند رو حاکم قدرتمند بدونیم همین خداییکه حواسم به پسرک گاری نون خشک حل میده هست وبه اون کارگریکه کنار خیابون تو سرما وگرما میایسته تا ی ماشینی اونجا بایسته وکارگر بخواد که ایا نوبت اون باشه یا نه هم هست وما هر کسی رو تو هر شرایطی میبینیم اون تو بهترین شرایط زندگیش قرار داره وعدالت خداوند اینجوری حکم میکنه از بچگی به ما یاد دادن که عدالت خداوند در عذاب کردن اونه واز بچگی گفتن اگه اینکار کنی میری جهنم اگه اون کار کنی خدا دوستت نداره و…ومعمولا عدالت خدا در عذاب دادنشه و ضعیت زندگی کرون افراد هم جزو عدالت خدا ست وپذیرفتن این امر هم جزو ایمان بخداست واگر نسبت به زندگی کسی دلسوزی کردی یعنی به عدالت خدا شک کردی پس برای تغییر دادن جایگاه وطبقه خود باید اینو بپذیری که که الان تو هر شرایطی هستی حق مونه وما میتونیم طبقه خودمونو تغییر بدیم سرنوشت ما این نیست که خدا طبقه ما رو تایین کرده خدا تایین نکرده که ما در چه طبقه ای باشیم ما میتونیم تو هر طبقه که بخوایم باشیم وبرای رفتن به اون طبقه باید تلاش کنیم انگیزه رفتن به طبقه بالاترو پیدا کنیم واگه خودتو ناتوان ببینی هرگز نمیتونی به طبقه بالاتر بری وباید بپذیری که عدالت خدا اینکه من حقمه که در بهترین شرایط زندگیم باشم ووقتی تلاش میکنی حتما به طبقه بالاتر میری واین افکار ماست که طبقه زندگی ما رو تایین میکنه ونکته مهم اینکه ما میتونیم با داشتن افکار بهتر افکار مثبت طبقه خودمونو تغییر بدیم ومیتونیم با افکار منفی وافکار محدود کننده در طبقه پایین زندگی کنیم ما میتونیم با افکار خوب طبقه خودمونو تا بینهایت بالا ببریم وهمین طور میتونیم با افکار منفی طبقه زندگی خودمونو بینهایت پایین ببریم واگه ما ورودی مخزنمونو از افکار مثبت پر کنیم جا برای افکار منفی نیست واگه افکار منفی پر کنیم جا برای افکار مثبت نیست واحساس گناه شک تردید نفرت کینه عیبت اینها نشانهایی هستند که نشون میده ما در چه طبقه ای هستیم ذهن ما مثل یک مخزنه که ی ورودی داره وی خروجی ورودی ما تایین میکنیم وخروجی جهان هستی وشرایطی که ما تجربه میکنیم نشانه خروجی ماست اگر ورودی مثبت باشه خروجی هم مثبت میشه مثل لذت ارامش وثروت سلامتی خلاقیت به ارمغان میاره واگه منفی باشه خروجیش ناراحتی شک وتردید فقر بیماری به ارمغان میاره وهمه شرایط دووجهی هستش مثل خوبی وبدی سلامتی وبیماری بدی وخوبی واین ما هستیم که انتخاب میکنیم که چه چیزی وارد زندگی ما بشه واگه اجازه بدیدنگرانی وارد زندگیمون بشه خود به خود ارامش از زندگیمون میره چون نمیشه دو جهت مخالف با هم داشته باشیم وشرایطیکه ما تجربه میکنیم ارتباط مستقیم داره با مخزنمون ووقتی استرس از اینده داری وپشیبانی از گناه داری نمیتونی انتظار داشته باشی به طبقه بالاتر بری وقتی ترس نگرانی استرس شک وارد بشه انتظار داشته باشیم که زندگی خوبی داشته باشیم واگر میخوای محتویات مغزتو تغییر بدی باید هوشیار باشی که چیزیکه وارد ورودی مخزنت میشه غم وخشم کینه ونفرت واسترس بیماری نباشه اخبار بد قهر کردن بامشکل داری ومخزنتو با اینها پر میکنی دیگه خروجیش مشخصه چی میشه ما باید مواطب ورودی مخزنمون باشیم وورودی کنترل کنیم واجازه ندیم افکار منفی وارد زندگیمون بشه ووقتی که افکار منفیمونو بنویسیم مزایای این تمرین اینکه افکار منفی رو از افکار مثبت تفکیک کنیم وباعث میشه با نوشتن افکار منفی ارامش داشته باشیم و دیگه به اون فکری که نوشتیم فکر نکنیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار sofiashirazi667
   1399/12/29 11:01
   مدت عضویت: 1331 روز
   امتیاز کاربر: 3599 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 112 کلمه

   سلام….استاد همه ی فایل هاتون خوب و عالی و تکان دهنده هستن بخدا چ دوره ای هستش ک در کنار اینکه لاغر بشی بهت درس هم بدن استاد عزیز شما درس خوب زندگی کردن و رفتار کردن رو ب ما یاد میدید من ک خیلی از این صحبت های ک شما میکنید نمیدونستم دارم هر روز آگاه تر میشم خیلی زندگیم و خودم تغییر کردیم همیشه صحبت های شما تو ذهنمه دیگه نمیزارم ک چیزهای بد وارد ذهنم کنه خودم و مریض کنم زندگیم و تلخ کنم همه اش سعی میکنم دنبال خوبی برم از آدم های بد افکار منفی دوری کنم همه چی داره عالی میره جلو الهی شکر ممنون استاد👏🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1399/12/19 02:23
   مدت عضویت: 1677 روز
   امتیاز کاربر: 28996 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,501 کلمه

   گوش دادن به این فایلها باعث میشه که اگر از وضعیت فعلی خودت راضی نیستی شرایطی رو تجربه کنی که از الان خودت خیلی بهتر بشه چون با این فایلها یاد میگیری که طبقه ی خودت رو در جهان هستی تغییر بدی تمام انسانها دارن داخل طبقه های مختلفی زندگی میکنن تغییر طبقه با تغییر افکار امکانپذیر هست و نیاز به تلاش فیزیکی نداره (من از وقتی که با این قوانین آشنا شدم آرامش پیدا کردم چون دیگه برام مهم نیست اطرافیان و جامعه در جه وضعی هستن و آینده ی من چی میشه همیشه به خودم میگم من طبق این قوانین اگر به مدارهای بالاتر برم خوشبختی سلامتی و سعادت و ثروت و ارامش و … در زندگی من چندین برابر بیشتر میشه فارغ از شرایط پیرامونم که چه بیماری و یا چه اوضاع اقتصادی و …. هست و من اگر همت کنم و طبقه ی خودم رو ارتقا بدم همینطور همه چیز برای من ارتقا پیدا میکنه و خوشحالم که این قوانین ثابت هستن و تغییر نمیکنن و من فرصت دارم روی خودم کار کنم و طبقه ی خودم رو تغییر بدم پس همیشه شکر گذار خدای خودم به خاطر این قوانین ثابت و حاکم بر جهان هستی هستم که هر وقت بخواهیم شروع کنیم میتونیم پیشرفت کنیم و بریم بالاتر به به منم منتظرم که برای من کلی اتفاقهای خوب رقم بخوره چون مدارم در حال تغییر کردن به سمت بالا هست )

   جایگاه شما در زندگی برا اساس طبقه ی که هستین اداره میشه و من در هر شرایطی هستم حقم همین هست و اشتباهی رخ نداده و عدالت خداوند همین رو حکم میکنه (من هیچ وقت به لطف خدا جایگاهی بدی نداشتم اگر هم یه جاهایی کمبودی بوده از ضعف خودم بوده و در این مدت که روی خودم کار میکنم چنان زندگی با کیفیت و فوق العاده ی رو دارم تجربه میکنم که خودم لوت میبرم و میدونم نتیجه ی کار کردن روی خودم هست و حق من هست و چند سال پیش هم در هر وضعی بودم حق من بوده و الانم من باید در این شرایط باشم چون برای خودم ارزش قایلم چون ایمان و توکل واقعی به خدا رو تا حدودی که تونستم تحقیق کنم و پیگیر باشم پیدا کردم چون خودم رو شناختم پس حق من همین زندگی الانم هست که بسیار راضی و خوشحالم و لذت میبرم از همه چیز )

   اگر خداوند رو به صورت حاکمی قدرتمند پذیرفتی پس باید بپذیری همین خدایی که میگه برگی بدون ا ذن من به زمین نمیفته حواسش به بچهای کار بر سر چهار راه ها هست و به اون فقیر سر کوچه که گدایی میکنه هست و هر کس رو در هر وضعیتی میبینید در بهترین حالت خودش هست
   عدالت خدا اینطور حکم میکنه وعدالت خدا در عذاب کردن و به سزا رسوندن ادمها هست و همیشه عدالت رو در اینها جستجو میکنیم(من معتقدم هر کس در هر جنبه ی زندگیش مشکل داره در اون زمینه ایمانش به خدا مشکل داره و خدا رو دست کم گرفته و خدا رو ناتوان دیده که حرکت نکرده برای اون مشکل که قدم با ایمان محکم و باور های درست توحیدی برای حل اون مشکل بر نداشته و قطعا چون ایمانش،و باورش و اعتقادش مشکل داشته نتیجه اش هم به مشکل بر میخوره حالا میخواد یه گدا باشه در نداشتن پول یا یک بیمار باشه در نداشتن سلامتی و هر کس نتیجه ی افکار خودش رو میگیره و این رو باید بدونیم که خداوند رو تا بی نهایت میتونیم بزرک کنبم تا نتیایج بزرگ ببینیم و یا میتونیم به واسطه ی افکار و باور های غلط خدا رو کوچیک کنیم که همون افکار شیطانی هستن و نتیجه های ی کوچک ببینیم و این همون عدالت خدا هست.)

   پذیرفتن جایگاه هر شخص در زندگی عین ایمان داشتن هست و اگر به جایگاه هر شخصی دلسوزی کردی به عدالت خدا شک کردید و این درست نیست .(من مدتها هست این کار رو نمیکنم چون اگاهم ولی قبلا چقدر این کار ،کار درست و انسانی بود برای من و چقدر این چنین افرادی رو که میدیم تحسین میکردم که چقدر انسان دل رحم و مهربونی هست که به فکر همه هست و خودم قبلا بسیار به حال ،آدمهای صعیف و بیمار و یا آسیب دیده و بی پول دلسوزی میکردم و ناراحت میشدم ولی الان دیگه به هیچ عنوان چون به عدالت خدای خودم شک ندارم این دنیا مثل یه رستوران سلف سرویس هست که یه ورودی میدی میای داخل و هر چیزی که بخوایی میتونی بخوری و حالا اگر من روی میزم کلی خوراکی خوشمزه باشه و بخوام بخورم اما یه نفر دیگه هیچ بر نداره و با حسرت من رو نگاه کنه من تعجب خواهم کرد و میگم دوست عزیز برو بردار همه چیز هست چرا حسرت بخوری ؟؟اگر تو دستت رو دراز نمیکنی و بر نمیداری پس باید هم گرسنه بمونی و حق تو هست و گرنه همه غذایی هست بردار و بخور )

   باید بپذیری در هر جایگاهی هستی حق شما همین هست و این حق به شما داده شده که میتونید شما تغییر کنید و خداوند بینهایت طبقه تعیین کرده ولی تضمین نکرده شما در چه طبقه ای باشی باید انگیزه و توان جابه جابی در طبقها رو داشته باشی ولی بعضیا میگن امکان نداره خواست خدا این بوده تقدیر من این بوده در این شهر و خانواده و این افراد خودشون رو ناتوان میبینن (من هم قبلا چنین دیدی داشتم که دیگه سرنوشت هر آدم از قبل تعیین شده و قابل تغییر نیست و هر کس باید سرنوشتش رو بپذیره ولی حالا میگم نه بابا این چه فکری بوده آخه این دید و این افکار که با عدل خدا سازگار نیست پس باید قدرت و انتخاب دست ما باشه که در چه جایگاهی میخواییم باشیم و هیچ اجباری در کار نیست این درسته و این عدالت هست )

   عدالت خداوند ایجاب میکنه من هر وقت بخو ام و تلاش کنم طبقه ی من میتونه تغییر بکنه و من میتونم جابه جا بشم (من خوشحالم که همچین نعمتی هست و همچین عدالتی هست و من میتونم کلی جا به جا بشم اما نه با تلاش فیزیکی که فقط به دنبال یه سری کارها باشم بلکه فقط از طریق کنترل افکار و ورودیها ی ذهنم من میتونم تغییر کنم پس مراقب باشید ‌ که هر فکری و هر ورودی ارزش وارد شدن به ذهن ما رو نداره چون مدار ما رو تغییر میده)

   بعضیا میگن چون خدا نمیخواد من هم تغییری در زندگیم ایجاد نمیشه ولی من نپذیرفتم و تونستم تغییر کنم و نشانه هاش رو دیدیم
   طبقه ی ما در جهان هستی به وسیله پارامترهایی تعیین میشه که همه ذهنی هست (منم چاقی خودم رو نپدیرفتم و گفتم امکان نداره من چاق بمونم آخه چرا اینطوری هست که یکی با آسانی و لدت لاغر باشه و من در زجر و سختی باشم و چاقتر هم بشم و همیشه به دنبال راهی بودم تا با این مسیر آشنا شدم و در مسیر تغییر کردن هستم و از نشانه ی خیلی واضح اون تغییر جسم من هست که واقعا ایده آل شدم و همین اثبات میکنه که مشکل من چاقی من فقط ذهنی بوده و هیچ ربطی به هیچ چیز دیگه نداشته و همین ذهن رو در هر جنبه با خواسته هماهنگ کنیم نتیجه عالی میشه پس اول باید از ذهن تغییر کنیم تا نتیجه رو در زتدگی ببینیم پس اول تناسب فکری و بعد تناسب جسمی )

   ما میتونیم با افکار مثبت طبقه ی بالاتر رو تجربه کنیم و میتو نیم با افکار منفی طبقه ی پا یینتری رو تجربه کنیم من میتونم تا بی نهایت طبقه ی خودم رو بالا ببرم و در خوشبختی زندگی کنم و میتونم طبقه ی خودم رو پایین بیارم و در فقر و بدبختی زندگی کنم (اگر هر کس به این آگاهی برسه دیگه گله و شکایتی نداره دیگه به دنبال مقصر نمیگرده دیگه هیچ عامل بیرونی رو در زندگیش دخیل نمیدونه و خودش رو مسول صد در صد زندگیش میدونه و اگر خوشبخته خودش مسول این خوشبختی هست و اگر بد بخته خودش رو مسول این بدبختی میدونه در صورتی که این ادم ها هر وقت مشکلی ندارن و خوبن میگن خودمون تونستیم و موفق شدیم و اگر مشکلی پیدا کردن در زندگی میگن خدا نخواست و نشد و یا خدا صلاح نمیدونست و یا اینکه اینم سرنوشت ما هست و نمیشه کاری کرد و همه چیز رو گردن خدا میندازن )

   مساله ی خیلی مهم این هست که ذهن خودم رو اگر از افکار مثبت پر کنم جا برای افکار منفی نمیمو نه مثل احساس گناه و یا خشم یا کینه یا نفرت و یا غیبت نمونه ای از افکار منفی هست که جا برای افکار مثبت دیگه نمیمونه پس ذهنتون رو مثل یه مخزن فرض کنید که ورودی رو من تعیین میکنم و خروجی رو جهان هستی تعیین میکنه اگر ورودی مثبت باشه نتیجه میشه لذت و خوشبختی و اکر ورودی منفی باشه خروجی میشه ناراحتی و فقر و شکست (ما یاد گرفتیم افکار خوب اتفاقهای خوب رو به دنبال میاره و افکار بد اتفاقهای بد رو به دنبال میاره پس همیشه کنترل افکار مهم هستن چون خروجی مطابق هست با ورودی و شکی در این نیست و هر وقت ورودی بد بدیم اولین ضررش برای خود ما هست که حال و احساس بد پیدا میکنیم و ارامش ما از بین میره و احساس ناامیدی و یاس و ترس و دلهره به وجود میاد و دیگه ما نمیتونیم تصمیم درست بگیریم چون درون ما آشوب هست و قطعا هیچ کشتی در دریای طوفانی و ناآرام به خوبی نمیتونه به ساحل زندگی برسه و اولین ضربه رو خودمون میخوریم از جهان و حالمون بدتر میشه و اتفاقهای بدتر رو هم میبینیم و این پروسه تکرار میشه )

   خداوند تمام شرایط رو دو وجهی قرار داده و من تصمیم میگیریم کدوم وجه وارد زندگی من بشه مثلا در جهان شب و روز و یا سرد و گرم و ثروت و یا فقر و … وجود دارن و من باید انتخاب کنم کدوم وجه وارد زندگی من بشه این عدالت هست و اگر من مختار نباشم من در جبر زندگی میکنم و این منافات داره با گفته ی خداوند
   پس من اگر اجازه بدم نگرانی وارد زندگی من بشه خود به خود آرامش از زندگی من محو میشه ( در این جهان همه چیز دو وجهی هست چون باید یه تضادی باشه که از دل اون خواسته های ما شکل بگیره و اگر همه چیز یک وجه داشت که دیگه قدرت اختیار و انتخاب ما چه به درد میخورد و این اشرف مخلوقات بدون ما برای همین هست که ما قدرت داریم بین دو مورد یکی رو انتخاب کنیم اما در اون دنیا هیچ تضادی نیست و همه چیز یک سویه هست )
   و اگر مخزن رو پر از افکار منفی کردم پس ظر فیت ذهنم پر میشه مثلا اگر وجودم رو از ترس و نگرانی و ناامیدی پر کنم دیگه امکان نداره ارامش بیاد چون مخالف هم هستن .

   شرایط الان من ارتباط مستقیم داره با مخزن من
   اگر بیست در صد مغز رو با نگرانی و ده در صد رو با استرس وده در صد رو کینه و ده در صد پشیمانی و ده در صد رو با خشم و عصبانیت و .. . پرکنیم و فقط ۳۰ در صد خالی بمونه برای پر کردن مخزن با افکار خوب دراین شرایط رفتن به طبقه های بالا یک رویا میشه و این افراد همیشه منتظر یه اتفا ق هستن تا دری به تخته بخوره و اونها پولدار بشن چون فکر نمیکردن خودشون میتونن و منتظر شانس نباشن اینها همه خیالات هستن(ذهن هر کس یه اندام غیر فیزیکی بسیار قدرتمند هست در خدمت انسان و مختص خودش هست که هر شخص رو به سمت هدف و خواسته ها و خوشبختی میتونه ببره و به سمت بد بختی و فقر هم میتونه ببره بستگی داره با چه چیزهایی مخزنت رو پر کنی اگر فقط به دنبال حوادث و اتفاقهای بد و فیلم و عکس و اهنک های غمیگن باشی ورودی منفی داری میدی و نتیجه هم منفی میشه در صورتی که نیاز نیست به فلان اخبار و فیلم و حادثه که مر بوط به من نیست و مربوط به شخصی در اون طرف دنیا یا فلان گوشه ی کشور هست من توجه کنم من فقط باید تمرکزم رو بزارم روی خواستهای خودم و به اونها توجه کنم تا موفق بشم چون ذهن من هست و در خدمت من هست )

   مومن کسی هست که نه غم داره نه اندوه پس باید مخزنت رو با عمل نیکو و انفاق و گذشت و …پر کنی وخدا ند هیچ عبارت منفی رو نگفته مثل احساس گناه و ناراحتی و ترس و یا دلهره پس خودمون انتخاب میکنیم چه وارد این ذهنمون کنیم
   مثلا ترس و نگرانی وارد مخزنمون کنیم نمیشه درنهایت بخواییم زندگی خوبی داشته باشیم ولی این ما هستیم که انتخاب میکنیم چی وار بشه و این ورودیها هستن که خروجی های زندگی من رو تعیین میکنن باید آگاه باشی به حسادت و غم و نگرانی و کینه و فضای با ارزش ذهنت رو اختصای ندی باید کنترلت بر ذهنت زیاد باشه که مانع ورود او نها به ذهنت بشی
   خیلیا از این افکار دارن مثلا طرف ۲۹ سال از کسی کینه داره و یا فرزندش رو از دست داده چند سال ناراحت هست و یا اخبار بد و حوا د ث و …
   توجه به این موار مخزن ما رو پر میکنه
   چه اتفاقهایی داره ما رو تحریک عصبی میکنه اون موقع هست که ما داریم مخزن رو پر میکنیم باید بتونیم جلوی اونها بگیری (خیلی وقتها یه فکر منفی میاد ولی اگر جلوش رو نگیریم هی اون بیشتر و بیشتر میشه تا اینکه ممکنه حتی اشک ما رو هم در بیاره و نگران بشیم و ناراحت بشیم و اینجها هست که چون هم ورودی منفی داشتیم هم احساس قاطی اون شده خیلی زود ما به اون میرسیم و خیلی خطر ناک هست و چقدر خوبه ما در جهت عکسش اینطور استفاده کنیم وردی مثبت بدیم و بهش فکر کنیم هر بزرگترش کنیم تا جایی که دوق زده بشیم حتی از شدت خوشحالی هم گریه کنیم و اون وقت خیلی سریعتر به خواسته میرسیم)

   باید ورودی مخزن خودتون رو کنترل کنید و اجازه ندید هر حرفی وارد زندگی شما بشه
   هر روز افکار منفی که وارد زندگی شما میشه رو یادداشت کنید
   و وقتی نوشتی دیگه خروجی شده و دیگه مخزن خالی میشه
   افکار منفی که در ذهن من هست :

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1399/12/13 09:46
   مدت عضویت: 1628 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 903 کلمه

   (َشرح عالی بر اساس محتوا، ذکر مثال برای شرح بهتر)
   .
   سلام🙂
   چقدر عالیه که این فایلها رو در مسیر لاغری من قرار دادید چقدر حال و هوای خوبی داشت شعر انتهای فایل که کلا در مورد خودشناسی و خودسازی بود و کلا به موضوع ذهنی لاغری مربوطه چون همه ما که در این مسیر هستیم در واقع داریم ذهنمون رو با ورودیهای جدید میکوبیم و و از نو میسازیم و جسم جدید هم حاصل این ذهن جدید خواهد بود😊👌
   خوب هر چیزی در جهان دو وجه داره خوب بد ،بالا پایین ،زشت زیبا،
   خداوند جهانش رو اینطور خلق کرده
   از طرفی همه ما رو با ختیار خلق کرده و هیچ جبری در کار نیست این ما هستیم که انتخاب میکنیم کدوم وجه از هر چیزی رو با دیدن شنیدن و سایر حواس انتخاب کنیم
   خداوند به همه ما ذهنی داده که مثل یک کامپیوتر بزرگ با حافظه بسیار زیاده از زمان تشکیل نطفه ما و شروع دوران جنینی ما با شنیده هامون از پدر و مادر و اطرافیان با لمس و توجه مادر با احساس مادر در شرایط بارداری حتی با خواسته یا ناخواسته بودن بارداری …ذهن ما کم کم شکل میگیره و بعد از به دنیا اومدن هم باز همین ها ادامه داره با اینکه ما بزرگترها فکر میکنیم بچه چیزی نمیفهمه ولی در واقع ورودی از طریق چشمها گوش ها لمس و سایر حواس به اون کامپیوتر ذهن داده میشه
   در واقع ورودی ذهن همینهاست که از طریق حواس از محیط درک میکنیم تا یه سنی این ورودیها ناخواسته بوده و توسط اطرافیان به ذهن ما داده شده ولی از یه سنی به بعد ما میتونیم آگاهانه تصمیم بگیریم چه چیزهایی رو وارد زهنمون کنیم
   خوب وقتی زیبایی هست ما میتونیم زیبایی رو انتخاب کنیم و بهش توجه کنیم همینطور ثروت رو ،سلامتی رو،شادی رو،عشق رو،وفاداری رو،محبت رو،ارامش رو،
   و از اونجاییکه هر ورودی که به ذهنمون میدیم خروجی هم همون میشه اگه ما ورودیهای مثبت بدیم زندگیمون هم مثبت میشه
   ولی اکثریت آدمها یا به طور ناخودآگاه یا از سر عادت همون ورودیهای منفی رو وارد میکنن و نتیجه زندگیشون هم که مشخصه 😶
   ذهن ما مثل یه مخزن بی نهایت بزرگه که ما دائما با توجه مون داریم بهش تزریق میکنیم حالا اگه بیشتر توجه ما بر نازیباییها و جنگها و بیماریها و شکستها و خیانتها و تجاوز ها واین قبیل موارد باشه که همگی جزئ افکار منفی هستن بیشتر فضای ذهن میشه این منفی ها از اون طرف خروجی هم میشه یه زندگی در ترس نگرانی بیماری ناراحتی غصه و…
   حالا اگه بیایم آگاهانه توجمون رو بیاریم روی زیبایی سلامتی عشق مهربانی بخشش صلح ثروت …
   خروجی هم میشه یه زندگی در ارامش رفاه سلامتی تناسب اندام و…
   خوب حالا با این سیستم که اختیار ما فقط درش دخیل هست و ما هر لحظه با توجهمون داریم خلق میکنیم هر آدمی در هر شرایطی باشه خودش اونو خلق کرده یا خدا براش اونو خواسته از ازل؟؟؟؟؟ خدا که این سیستم اختیار رو داده خوب دیگه چه عدالتی بالاتر از این که من خودم با توجهم زندگیم رو میسازم و وقتی اینهمه وجه خوب در جهان هست خوب اونو ببینم و اونم خلق کنم…😊👌👌
   سیستم دیگه ای که خداوند بر اساس عدالتش خلق کرده سیستم مدارها است جهان هستی بی نهایت مدار داره در مدارهای پایینتر فقر بیماری خیانت تجاوز جنگ افسردگی و…. هست و هرچه مدارها بالاتر میره ثروت رفاه عشق سلامتی وفاداری مهربانی ارامش بیشتر میشه و این ها تا بی نهایت وجود داره یعنی هر سطحی از ثروت رو تصور کنید بالاترش وجود داره هر سطحی از ارامش رو دارین تجربه میکنید ارامش بیشتر وجود داره و به همین ترتیب
   خوب طی کردن این مدارها حالا یا به پایین یا به بالا فقط از طریق ذهن و افکار امکانپذیره
   ذهن هم که گفتیم با ورودیهایی که خود ما بهش میدیم زندگی ما رو میسازه پس در نهایت میبینیم که این خود ما هستیم که مشخص میکنیم در کدوم مدار باشیم
   باز هم سرنوشتی از پیش تعیین شده وجود نداره همش دست خود ما است با کانون توجهمون 😏پس باز هم ثابت میشه که عدالت خداوند کاملا درسته و هیییییچ بی عدالتی در کار نیست
   هرکس هر جای این دنیاس جای درستش همونجاس و هیچ بی عدالتی ای نشده
   اولین باری که این جمله رو شنیدم خیلی ناراحت شدم و مقاومت داشتم که نه چطور میشه یه نفر تو سومالی از گرسنگی بمیره یه نفر هم اینقدر در ناز و نعمت و ثروت باشه نه این غلطه پس خدا کجاس ببینه خدا اون سومالیه رو فراموش کرده از اونطرف هم نعمت زیاد به اون ثروتمند داده برای اینکه بعدا در اون دنیا بیشتر باز خواستش کنه و…خلاصه این مزخرفات که از قبل من باور کرده بودم و حالا داشتیم با همونا توجیه می کردم😁
   حالا خیلی بهتر درک میکنم این سیستم رو و اینکه میگن شما خالق زندگیتون هستین یعنی چه ؟
   و باز هم خیلی بیشتر میفهمم که برای تغییر شرایط اینهمه اساتید مختلف روی کنترل ورودیها تاکید دارن برای چیه….
   چرا باید تلویزیون رو حذف کنیم چرا باید ادمهای منفی رو حذف کنیم چرا باید بیشتر تنها باشیم و روی خودمون کار کنیم چرا باید در جمعهایی که غیبت درش هست حداقل سکوت کنیم چرا همیشه گفتن اولین قدم برای تغییر، پذیرفتن مسیولیت زندگی خودته و چرا حتی در موضوع چاقی هم اولین قدم پذیرفتن این مسئله است که من خودم چاقی رو بوجود اوردم 👌👌👌👌
   استاد خیلی ممنونم از شما و از اینکه فضایی رو فراهم کردین که ما بیایم و با نوشتن نظراتمون هم خودمون بیشتر یاد بگیریم وهم آگاهیها رو با دوستان همسفر به اشتراک بذاریم🙏🙏🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار راز
   1399/12/12 17:24
   مدت عضویت: 1548 روز
   امتیاز کاربر: 157 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 322 کلمه

   سلام.
   من قبول دارم که افکار و احساسات مثبت به خاطر انرژی مثبتی که دارند باعث می شود زندگی ما در شرایط بهتری قرار بگیرد و افکار و احساسات منفی شرایط بدتری را برای ما به وجود می آورند.
   اما اینکه هر کس در هر شرایطی که هست حق ا
   اوست و ناشی از افکار و احساسات او می باشد را نمی توانم بپذیرم. پس قضیه امتحان الهی چه می شود؟
   آیا مصیبت هایی که بر سر حضرت ایوب آمد به خاطر افکار ایشان بود و ایشان خود را در مدار بیماری فقر و مصیبت قرار داده بودند و حقشان بود که در آن شرایط باشند یا امتحان الهی بود؟
   یا مصائب امام حسین علیه السلام و سایر اهل بیت به خاطر افکار ایشان بود و حقشان بود و آنها خودشان خودشان را در آن مدار قرار داده بودند؟و یا مشیت الهی؟ و یا امتحان الهی؟و یا ظلم انسانها؟
   در حال حاضر بسیاری از انسان‌ها در سراسر جهان در شرایط بد فقر و ظلم در حال زندگی هستند با افکار منفی شان برای خود ایجاد کرده‌اند؟ آیا ظلم سران کشورها و خیانت مسئولین و ظلم انسان‌ها به یکدیگر در ایجاد آن شرایط دخیل نبوده؟
   آیا ما هر گاه کسی را در شرایط بدی دیدیم آن شرایط را حق ایشان بدانیم و بهترین حالت ممکن برای او و خرسند و شاد به بهبود زندگی خود فکر کنیم؟
   حال اینکه دین اسلام به ما توصیه کرده که پیوسته جویای حال مومنین باشیم و در صدد رفع مشکلات آنها. ائمه بزرگوار در احادیث مختلف درباره دفاع از حقوق مومنین و اهمیت دادن به شرایط آنها توصیه کرده‌اند. در یک حدیث که از امام صادق علیه السلام نقل شده است هفت حق مومن بر مومن دیگر ذکر شده که یکی از آنها این است که روا نیست ما سیر باشیم و برادر دینی ما گرسنه، ما سیراب باشیم در حالی که او تشنه باشد، ما لباس داشته باشیم در حالی که او عریان باشد.
   امیدوارم پاسخی دریافت کنم که موضوع برام روشن بشه…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار شکرانه
    1401/09/10 15:53
    مدت عضویت: 572 روز
    امتیاز کاربر: 8960 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 160 کلمه

    سلام 

    این مطالب قابل جمع هست 

    یعنی میشه به فقرا کمک کنیم ولی خیلی در گیر نشیم وظیفه مون را انجام بدیم هرکس در حد توانش 

    در مورد مصائب اهل بیت علیهم السلام هم مقام اولیا خاص خداوند با ما پیروان آنها متفاوت.

    ما وظیفه داریم مثبت ،شاد،سالم،باشیم 

    و ورودی منفی نداشته باشیم ولی نه به معنای بی خبری محض از جامعه 

    اینکه در روز یک خبر مثلاً خبر ساعت دو که تقریبا کامله از تلویزیون بشنویم کافیه یا مثلاً فارس نیوز را دنبال کنیم 

    نه اینکه یکسر تلویزیون روی شبکه خبر باشه 

    یااصلا تلویزیون یکسر روشن باشه یا ماهواره یااینستا که به مراتب انرژی منفی بیشتری دارن 

    من خودم سه چهار سال هیچ سریالی را دنبال نکردم وبشدت از این بابت خوشحالم انگار ذهنم خلوته 

    یا مثلاً صله رحم در اسلام سفارش شده ولی درد و دل کردن سفارش نشده .باید در جمع یا مثبت بشنویم ومثبت بگیم یا در بحث های منفی بنحوی سکوت کنیم که کم کم میفهمن ما مشتاق شنیدن منفی ها نیستیم 

    این نظرمنه 

    موفق باشید  

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ☺️s-moazamiy0🤗
   1399/12/12 01:05
   مدت عضویت: 1234 روز
   امتیاز کاربر: 734 سطح ۲: کاربر متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,927 کلمه

   سلام ب استاد عزیز و دوستان همسیر 😍😍
   قسمت ۴۱از مسیر لاغری من (رهایی ازافکار منفی)
   بااجازه استاد عزیزم ی شرح کوتاهی بدم راجبه فایل اولیه 😊
   منم ب نوبه ی خودم خیلی خوشحالم ک دراین مسیر هروز گام ب گام درخدمتتون هستم و بالذت و آرامش فایل هارو گوش میدم و با عشق تمریناتم رو انجام میدم ،،،چون همیشه شنیدم ک اگ هر کاری رو با عشق انجام بدیم و ب سرانجام برسونیم شک نکنیم ک تو ی اون کار حتما موفق خواهیم شد انشاءالله 🙏
   استاد جان بارها گفتم ک هدایت من ب این مسیر ب چ شکلی بوده ، و جا داره اینجا بگم ک وقتیک وارد این مسیر شدم مثل همه ،شایدم مثل همه ن .ولی با کوله باری از نامیدی ، ناراحتی و غم واندوه ،درد و رنج و کاملا خسته و بی جون ادامه دادم مثل گنجشکی ک از شدت سرما و زخمی شدن ب گوشه ای پناه برده و میلرزه…اما ب لطف خدا هرساعت ک گذشت ،هروز ک سپری میشد کم کم ناامیدی من ب امید ، غم و اندوه من ب شادی ،خستگی من ب انرژی زیاد تبدیل شد و شما هروز بااموزش های عالیتون ب من ، ب ما پرو بال دادید ،امیدوارمون کردید ک بازم زندگی جریان داره ،باید زندگی کرد ، نفس کشید ،خدایی شد ،عاشق بود ،لذت داشت ،آرامش ، و کلیییی اتفاقات و حال خوب ،و حالا داریدمسیر پرواز کردن رو بهمون آموزش میدید جدااز فایل های آموزشی حرفای عالی تون ،بلکه این فایل های جدایی رو ک دوباره ظبط میکنید .ک این یعنی یادتون نره من هستم ، یادتون نره شما میتونید ،یادتون نره این مسیر دست انداز داره ، ی وقتایی خسته میشید ،کلافه میشید ، حرف میشنوید و فقط شما باید ادامه بدید ،کم نیارید ،،،من پشتتونم تآخرش ،،،،خوشبختی این نیست ک بی دغدغه و مرفه زندگی سر کنیم …خوشبختی یعنی کسی ک مثل جونش مراقبه ک مازندگی کردن رو یاد بگیریم ک زندگی کنیم با عشق ، با محبت ، بعد بی دغدغه و مرفه،،،و من بارها و بارها گفتم و باز بارها و بارها میگم ک من چ بنده ی خوش سعادتیم ک دراین مسیرک اسمش مسیر لاغریه در حالی ک مسیر و راه و روش خوشبخت شدن هست حضور دارم کنار عزیزان دلی ک با وجودشون این مسیر و سبز وپرنور میکنن برای من و امثال من😍🌹👌

   ما هر کدوم هدفهای زیادی توی زندگی هامون داشتیم .هدفهای کوچیک ، هدفهای بزرگ ،هدفهایی از جنس منفی ها ، هدفهایی از جنس مثبت ها….
   هدفهای کوچیک :مثل گرفتن گواهینامه ،خیاطی ، قبول شدن مثلا در امتحان دادن زبان انگلیسی ،ریاضی و غیره…
   هدفهای بزرگ :مثل دادن کنکور ک قبول شدنش شغل آینده مون رو رقم میزنه..
   هدفها از جنس منفی :خراب کردن بعضی اززندگی ها ، بد کردن شخصی ، راه انداختن دعوا….
   هدفهای از جنس مثبت ها:کمک خیری ب کسی ک ضعیفه ، دست پیری رو از خیابون گرفتن…. و بعدش حالمون خوب بودن و احساس غرور داشتن …
   خب حالا چرا راجبه انواع هدفها گفتم چون میخام برسم ب ی هدف خیلیییی بزرگ ترازین حرفا ، این بحث ها،،،
   هدف ،تغییر کردن درزندگی
   بعضی از افراد تغییر کردن درزندگی رو توی اخلاق خوب ، درآمد ،،،..آرامش ، رفاه ، پول ،و خیلی چیزایی دیگ میدونن..و هرساله مخصوصا ایام عیدو دید و بازدید شنیدیم از افراد ک برای امسال سعی کردم ک زندگی رو ی خورده تغییر بدم ک میپرسیدیم ک چیا بوده یا مبل خونه رو تعویض کردن ، یا وسیله ای اضاف کردن ،یا ماشینی خریدن خلاصه این تغییر کردن تو هر جنبه اززندگی تاثیر داره..درسته این تغییرات بد نیستن خیلی هم خوبه و عالین…اما امروز ما میخاییم راجبه تغییرزندگی مون صحبت کنیم ک نتیجه ی افکار و باورهای ماست…و ی مسیری هست ک باید طی کنیم…واین مسیر از :رهایی از افکار منفی شروع میشه😊👌
   هیچ فردی آنقدر خوشبخت نیست ک ما نتونیم ب اندازه ی او خوشبخت باشیم..
   افراد جامعه خوشبختی و توی چی میبینن(خونه ، ماشین ، شغل ، درآمد عالی ، داشتن فرزند ، آرامش ، لذت از داشته ها ) اما خیلی از افراد هستند ک همه ی اینها رو دارن ولی خوشبخت نیستن .اما دربیرون افرادی هستن ک بانگاه کردن ب زندگی این نوع ازافراد حسرت خوشبختیشون رو میخورند.‌بدون اینک بدونن ک طرف باداشتن اینهاا اصلا خوشبخت نیست…حالا باتوجه ب مشکلاتی ک دارن،شاید بیمارن ، همسرشون بدله ، شکاکه ، وخیلی دیگ از مسایل…و خیلیی از افراد هم هیچکدوم ازون (خونه ، ماشین ، شغل ، درآمد خوب و عالی ، فرزند ، آرامش و لذت رو ندارن )اما خوشبختن ..
   خب اونی ک همه چی داره و احساس خوشبختی نمیکنه بخاطر ورودی های مخزنش هست ک انبوهی از افکار منفیه…و اون دسته از افراد ک هیچی ندارن و خوشبختن ورودی افکارش ون میتونه مثبت باشه ، میتونه بگ خدا اینجوری برام خواسته….
   ما ب این جهان فرستاده شدیم ک بتونیم همه ی زیبایی های جهان رو تجربه کنیم….
   خب قبل از آشنایی من باین مسیر زیبایی هارو تو چی میدیدم ؟؟🤔🤔
   اون بالا اشاره کردم همون خونه ، ماشین و فلان ک من فقط ازون همه زیبایی فقط داشتن فرزند ش رو داشتم و از بقیه ی زیبایی ها محروم بودم چراا؟؟چون فکر و باورم این بود ک خدا برای من اینجوری خواسته ، همین ک دامنم سبزه و ی بچه دارم باید خدامو شکر کنم ، خدا دوسم داشته ک بهم بچه داده ، و اگ خونه و ماشین ندارم و دارم برای زندگی میدوام ب هیچ جا نمیرسم خدا برام خواسته ک امتحانم کنه ، ک ببینه چقدر صبر دارم ، و همیشه تو گوش ما خوندن گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی ، یا گر زحکمت ببندد دری گشایدزرحمت در دیگری،،و ما همیشه میدوییدیم هی میگفتیم خدایا حکمتت شکر ک ب فلانی دادی ک تو ناز و نعمته ..مایی ک حق کسی و نخوردیم همیشه شاکرتیم این پایین مایینا باهات بای بای میکنیم..یا خداا دررحمتت و برای ما هم باز کن ، ی گوشه چشمی ، و همیشه التماس ، وناله بوده..😐
   ولی زمانی ک ب لطف خدا ب مسیر لاغری با قدرت ذهن آشنا شدم ..متوجه شدم ک ن تنها افکار و باورهای ما از بدو تولد اشتباه بوده و هست بلک خانواده واطرافیانمون هم درگیره این افکار و باورهان و الان چندین و چند ساله ک دارن در جا میزنن و عمرشون رفت ب باد ..کاش میشد کاری براشون کرد و حداقل یک روز توی یکی از آرزوهاشون غَلت میزدن🙏🤲
   وقتی خدای ما خالق زیبایی هاست و ما بنده ی خدای زیبایی ها هستیم پس چرا تو انتخاب زیبایی های جهان انقدر محدود بودیم در حالی ک ماآزاد بودیم آزادانه برای خودمون زندگی کنیم ،تا تجربه یک زندگی از رفاه و آسایش تجربه کنیم.چون این توانایی و لیاقت ب همه ی ما داده شده است تا بتونیم تجربه زندگی موفق و سرشار از شادی و احساس خوب و عشق و علاقه ب خود و دیگران رو داشته باشیم.و مسیر رسیدن ب این شرایط رهایی از افکار منفی است.

   موضوع بعدی :چرا افرادی در جامعه هستند ک کاملا از هر نظر احساس خوشبختی یا بدبختی میکنن ؟؟؟
   تمام خوشبختی و یا بدبختی انسانها بسته ب نگرش و باورهای آنها در ذهنشان است ، این باورها میتونن مثبت باشن یا منفی ک نتیجه این باورها میتونه انسانها را ب سمت خوشبختی و یا حتی بدبختی ببرد.چون ریشه این افکار درذهن انسان است و برای تغییرباورها نیاز ب آموزش دیدن دارد تا با جایگزین کردن باورهای صحیح ب سمت آرمان خود قدم بردارن.و باین آموزش ها زندگی خود و اطرافیان رو تغییر بدهند..
   موضوع بعدی :حق طبیعی انسانها خوشبختی ، سلامتی ، و ثروت است..چون خالق ما خداوند، جهان هستی را بر طبق خوشبختی ، سلامتی ، و ثروت و زیبایی بنا کرده و ماانسانها ن تنها مستثنی نیستیم بلکه همسوییم بااین قوانین🤸🤾💃
   موضوع بعدی : چ موقعی انسان از حق های طبیعی خود محروم میشوند؟زمانی ک افکارش همسو باجهان هستی نباشد.و دچار افکار منفی گردد ودر یاس و نامیدی ب زندگی خود ادامه دهد😬😐
   موضوع بعدی :چ زمانی انسان موفق میشود؟زمانی ک همسو با قوانین جهان هستی باشد و لیاقت شاد بودن ،خوشبختی ،حال خوب و شاد و باانرژی بودن رو در خودش دیده باشه و باور ب توانایی هاش داشته باشه..
   موضوع بعدی :چ وقت میشود زندگی متفاوتی را تجربه کرد؟جهان هستی دارای طبقاتی است ک انسان ها در آنها قرار دارند.و زندگی خود را طبق همان طبقه تجربه میکنن..مثلا هر کدام از ما در یک طبقه قرار داریم و شرایط و اتفاقات هم طبق همان برای ما بوجود میاد.وقتی ما دریک طبقه ساکن هستیم نمیتونیم شرایط طبقات بالاتررا تجربه کنیم مگر این ک افکار ما تغییر کند تا جایگاه ما عوض شود و بتونیم ب طبقه بالاتر راه پیدا کنیم ،این براساس عدالت خداوند است چون عدالت فکر میکند ک هر کسی در شرایطی ک هست در طبقه ایی حضور داشته باشد ک حق اش است.
   ما باید شرایطی ک الان توش هستیم رو بپذیریم ک بر اثر افکار و باورهای خودمون بوجود اومده.پس حق ماست..در کنار این حق بودنمون خدا بهمون قدرت و انتخابی داده ..ک ما بتونیم باقدرت ذهنمون افکارمون رو تغییر بدیم و ب طبقات عالی و بالتر دست پیدا کنیم…دراین تغییر افکار و باورها باید مواظب ورودی های ذهنمون باشیم ک افکار منفی از جمله خشم ، کینه ، نفرت ، غم و غصه ، ناراحتی رو وارد مخزنمون نکنیم ،،در عوض ورودی های مثبت ، انگیزشی ، حال خوب ، انرژی ،شاد ،آرامش ،صبر رو در مخزنمون وارد میکنیم ک خروجیش بشه شکل زندگی کردن موفق ما….

   حرف آخر این قسمت::ما باید تلاش کنیم طبقه خودمون رو در طبقه جهان هستی پیدا کنیم…این افکار ماست ک درزندگی طبقه ما رو تعیین میکنه…این افکار می‌تونه منفی باشه ، میتونه مثبت باشع..ک ورودی های ما ب مخزنمون میشه،پس بهتره ک مخزنمون رو پر کنیم از افکار مثبت انقدری ک جای برای افکار و باورهای منفی نمونه
   ورودی افکار مثبت خروجیش میشه پاسخ جهان هستی ب ورودیهای مثبت ما ک لذت ، شادی ، آرامش رو برای ما ب همراه داره…
   ورودی افکار منفی میشه پاسخ جهان هستی ب ورودی های منفی ما ک ناراحتی ، استرس ، شک و تردید رو برای ما ب همراه داره..پس خیلی مراقب ورودی های ذهنمونیم باشیم…
   خداوند همه شرایط رو بصورت دو وجهی قرار داده مثل شب و روز.بالا و پایین .خشمومحبت .تاریک وروشن .فقیروثروتمند..
   هیچی یک وجهی نیست..پس این ماه هستیم ک انتخاب میکنیم ک چ چیزی رو وارد مخزنمون کنیم ک تو زندگیمون ب شکل موفق یا شکست خودشو نشون بده …مثلا اگ ما دوست داشته باشیم ک شاد باشیم ولی آهنگ های غمگین گوش بدیم .فیلمای غمانگیز ببینیم و با دوستانی ک فاز غم دارن و دبرسن معاشرت کنیم ..هیچ وقت نمیتونیم فرد شادی باشیم..
   تمرین این بخش: شناسایی افکار منفی از جمله شکست ، خاطرات تلخ ، منفی باف هاا..ک تمرین فوق العاده ای ک ماافکارمون رو شناسایی کنیم و بشناسیم و مراقب باشیم ک کجاهااازش استفاده میکنیم و سعی کنیم ک دیگ ازشون استفاده نکنیم ..واین شناسایی کار یک روز یک هفته ای نیست ..باید صبر و استمرار داشته باشیم…

   و من دراین فایل این جمله رو برای خودم رد میکنم ک عقل مردم ب چشمشونه….و جمله ی عقل انسانهاا ب باورشون هست رو جایگزین میکنم…اون جمله برای افرادی هست ک آشنایی با قدرت ذهن ندارن…

   تغییرات این هفته من :من ب مرحله ای رسیدم ک هر کی منو میبینه میگ چراا انقدر چاق شدی ☹️😬🤭😳در حالی ک من کاملا احساس سبکی میکنم…و برای من تجویز رژیم وورزش میکنن ک من اصلا ب حرفاشون اهمیت نمیدم..چون میدونم در مسیر برگشت ب تناسب اندامم هستم….راستش اولش ک شنیدم از چند نفر مختلف انگار ی آب سرد ریختن تو سرم ..اما بعداز اون ریختن آب تو سرم ی لبخندی زدم و گفتم بعله😊 انشاءالله درست میشه….باینکه اهمیت ندادم ..ولی کلافه و عصبانی بودم …ولی توی اون عصبانیت و کلافگی قربون صدقه جسم و ذهنم رفتم ک نگران من نشن ..من خوبم ..و من همچنانن عاشق جسمم..ذهنمم و روانمم هستم …

   ب امید موفقیت همگی🙏🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار farkhondeshahrivar280
   1399/12/12 00:33
   مدت عضویت: 1415 روز
   امتیاز کاربر: 687 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 767 کلمه

   سلام‌استاد معجزه ها و دوستان گلم گام 41رهایی از افکار منفی بخش اول آنچه من از این گام یاد گرفتم خدمت دوستان هم مسیرم به اشتراک میزارم. برای تغییر کردن بایداول بپذیریم که در هر شرایطی که الان هستیم حق طبیعی ماست و هیچ اشتباهی بی عدالتی در حق ما نشده چون ما با ورودی هایی که به ذهنمان میدهیم واقعیت وشرایط زندگی خودمان می‌سازیم پس الان بپذیر که الان در هر شرایطی که هستی حق طبیعی شماست و هیچ شکی در آن نیست اگه شک داریم که چرا من این وضعیت دارم چرا خدا برای من بهترین چیزها نمیفرسته پول ماشین همسر خوب اندام ایده آل سلامتی ….باید صادق باشیم با خودمان اول ببینیم در طول روز چه ورودی های به ذهنمان‌میدیم به چه چیزی توجه میکنم به افکار منفی یا مثبت خیلی راحت با شفاف سازی میفهمیم که واقعا بعله این جایگاه الان ما در هر شرایطی که هست حق ماست چون خودمان این شرایط به وجود آوردیم پس همینجا میفهمیم که خداوند چقدر عادل است که مث مادر نسبت به فرزند است مثلا وقتی با مادرت میری شهر ومیگی من فلان چیز میخام مادرت اون حتما برات میخره و اینجا هم خداوند میگه بنده من چی میخاه در طول روز درگیر چی هستی چه ورودی های به ذهنت میدی همون ورودی های ذهنی میشه شرایط الان ما وخداوند خیلی عادل است حالا میگه بنده من خسته شدی دلت میخواد تغییر کنی بازم راه حل داره بیا افکارت ورودی ها ذهنیت تغییر بده منم شرایطتت تغییر میدم و به هر طبقه بخوای می‌رسی دوستان همچی در این جهان ذهنی است و برای تغییر هر شرایطی باید اول توکل کنی ایمان بیاوری که میشه تغییر کرد این یعنی ایمان آوردن به خداوند بعد شروع کنی روی ورودی ها ذهنت کار کردن بعد در هر طبقه ای بخواهی خداوند بهت میده الان اگه در بدترین شرایط هم که هستی شروع کن عدالت خداوند همیشه هست و برای همه یکسان است بگو خدایا میخام تغییر کنم تا الان نمی‌دونستم فک میکردم عدالت خداوند در عذاب نازل کردن است و شناخت درستی ازت نداشتم الان که واقعا پی بردم مقصر شرایط الانم خودم هستم و خودم میپذیرم این شرایط رو و میخام این شرایط تغییر بدم و مطمعنم دستم خواهی گرفت شروع کن. همچی در جهان دو وجهی است فقر ثروت بیماری سلامتی خشم لبخند شب روز خداوند اینها آفریده ببین تو دوستداری از کدوم یکی وارد زندگیت کنی مثلا اگه فقر وارد کردی ثروت از زندگیت میره نمیشه هر دو عامل مخالف به یک اندازه باهم خواست هروجهی بر دیگری برتری پیدا کرد اون وجهه مقابل کمرنگ میشه در ذهن پس خودمان هستیم الان در هر شرایطی که هستی فک کن ببین باورت افکارت توجهت در طول روز روی چی است و اگه میخواه این شرایط تغییر بدی افکارت تغییر بده اگه ذهنت با افکار منفی پر کرده باشی وانتظار معجزه شانس اتفاق داشته باشی که همچی خوب بشه تصور باطلل است و تا ابد هم یک تصور میمونه و چیزی جز شکست همراه نداره چون فهمیدیم ورودی های که به ذهنمان.میدیم شرایط ما رو به وجود میاره پس باید اول بپذیرم خودمان مسئول شرایط الانمان هستیم و این شرایط قابل تغییر است با کنترل افکار خودمان و محتوا ذهن مان رو خارج کنیم و افکار جدید به ذهن مان بدیم که همین افکار جدید ورودی ها مثبت میشه شرایط زندگی ایده آل همچی دست خودمان است باید یاد بگیریم و جلو افکار منفی به ذهن مان بگیریم وشرایط تغییر بدیم من تعهد میدهم من خودم مسئول شرایط الانم هستم و خودمم تغییر بدم این شرایط رو و طبقه رو در جهان هستی ببرم بالا من هم قبلا فک میکردم طلسم شدم شانس ندارم خدا برای من خواسته …..ولی با این فایل فهمیدم همه این شرایط مال افکاری است که به ذهنم دادم و ورودی های ذهنی آینده من میسازه و من میخام این شرایط تغییر بدم ومطمعنم خداوند من کمک می‌کنه و جز عدالت خداوند است این کار پس تمرینی که گفته شد به مدت یک هفته انجام خواهم داد و مسیر تا آخر ادامه میدم و مطمعنم زندگی جدیدی با طعم خوشبختی ارامش خوشحالی خواهم کشید در پناه حق

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سهیلا عظیمی ویشته
   1399/11/29 17:17
   مدت عضویت: 1736 روز
   امتیاز کاربر: 15903 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 973 کلمه

   رهایی از افکار منفی  

   هدفی مقدس تر از تغییر برای یک زندگی بهتر نیست 

    اگر بخواهیم تغییری در روند ناخواسته های زندگی امون بدهیم چاره ایی نداریم مگر این که افکار و باورهاهمون را تغییر دهیم برای یک زندگی بهتر نیاز به آموزش بهتر داریم   

   چرا افرادی در جامعه هستند که کاملا از هر نظر احساس خوشبختی ویا حتی بدبختی دارند ؟؟؟ 
    تمام خوشبختی ویا بدبختی انسان ها بسته به نگرش آنها وباورهایی است که در ذهن اشون دارند این باورها میتواند مثبت ویا منفی باشد ودر نتیجه این باورها میتوانند انسان را به سمت خوشبختی ویا حتی بدبختی ببرد چون ریشه این افکار در ذهن انسان است وبرای تغییر آن باورها نیاز به آموزش دیدن دارد تا با جایگزین کردن باورهای صحیح به سمت آرمان خود گام بردارد وبا آموزش درست حتی میتواند شرایط خانواده خود وانسانهای پیرامون خود را تغییر دهد .. 
   خداوند جهان هستی را بر طبق قانون زیبایی سلامتی خوشحالی ثروت و خوشبختی بنا کرده  وما هم به عنوان انسان از این قانون نه تنها مستسنئ نیستم بلکه هم سو با این قوانین آفریده شدیم پس حق طبیعی انسان خوشبختی خوشحالی سلامتی وثروت و…. است  
   چه موقعی انسان از حق های طبیعی خود محروم میشود ؟؟؟ زمانی انسان از این حق های طبیعی محروم میشود که افکارش هم سو با جهان هستی نباشد یعنی دچار افکار منفی گردد ودر یاس ونامیدی بسر برد 

   چه زمانی انسان موفق میشود ؟؟؟؟ 
   زمانی انسان موفق میشود که افکارش همسو با قوانین جهان هستی باشد یعنی دارای افکاری از جمله عشق امید  خوشحالی وشادی واحساس خوب داشته باشد یعنی انسان به لیاقتی که خداوند در آن نهادینه کرده پی میبرد وطبق این لیاقت به توانایی هایی که حق طبیعی اش است دست پیدا میکند در این صورت انسانی موفق در امور زندگی خود میشود 

   ما در قبال این هدیه الهی چه وظایفی داریم ؟؟؟؟ 
    مادر قبال هدایای خداوند وظیفه داریم از این توانایی ها به نحو احسنت استفاده کنیم وآنها را به کار گیربم  وخوشحال باشیم تا تجربه های شادی در زندگی داشته باشیم اگر روزی از این دنیا رفتیم حسرت کارهای نکرده که آرزوش را داشتیم نداشته باشیم ودر آرامش وزیبایی این دنیا را بتوانیم ترک کنیم 
   خوب زندگی کردن وخوشبخت بودن طبیعی ترین حق زندگی است که خداوند به انسانها هدیه کرده وباید قدر این نعمت را دانست واز این حق استفاده کرد 

   چه وقت میشود زندگی متفاوتی را تجربه کرد ؟؟؟ 
   جهان هستی دارای مدارها ویا طبقاتی است که انسان ها در آنها قرار دارند و زندگی خود را طبق همان مدار ویا همان طبقه تجربه میکنند  
   مثلا هر کدام از ما در یک طبقه از این مدارها قرار داریم وشرایط واتفاقات هم طبق همان برای ما بوجود میاید وقتی ما در یک طبقه ساکن هستیم نمیتوانیم شرایط طبقات بالاتر را تجربه کنیم مگر این که افکار ما تغییر کند  تا جایگاه ما عوض شود وبتوانیم به طبقه ویا مدار بالاتر راه پیدا کنیم واین براساس عدالت خداوند است  چون عدالت حکم میکنه که هرکسی در شرایطی که هست در طبقه ایی حضور داشته باشه که حق اش است  وباید بپذیریم که این شرایطی را که داریم حق ماست چون خداوند عادل است وبه همه نظارت دارد وحواسش به فقیر وغنی هست  ولی عدالت اش حکم میکنه که در اون شرایط باشیم  همیشه به ما گفتند عدالت خدا با عذاب کردنه وقدرت خدا را درآن میبینم  عدالت خدا در همه چیز است حتی در شرایطی که داریم وایمان به خدا  یعنی ایمان داشتن به عدالته خداست  
   برای تغییر زندگی اول باید بپذیریم که الان در هر شرایطی که هستیم حق ماست ولی خداوند این حق را نیز به ما داده تا با تغییر افکار خود را به طبقات بالاتر برسانیم و طبقه خود را عوض کنیم واین سرنوشت ما نیست  خداوند شرایط مارا درست نکرده بلکه ابن طبقات ومدارها را درست کرده وتصمیم ما مهمه که میخواهیم در چه طبقه ایی زندگی کنیم این طبقات از صفر تا بی تهایت است باید بپذریم انرژی وانگیزه وتلاش کنیم تا به طبقات دیگر برویم واین مستلزم توانایی است که انسان خودش را با تلاش وخواستن طبقه خود را تغییر دهد 
     
   افرادی که نمیتوانند طبقه خود را تغییر دهند و مدام در یاس ونا امیدی بسر میبرند واتفاقات را به گردن دیگران وخدا میاندازند نمیتوانند از حق طبیعی خوشبخت شدن در طبقات بالاتر سود ببرند وهمیشه در همان جا میمانند 

   طبقات در جهان هستی چگونه تعیین میشوند ؟؟؟ 
   طبقات در جهان هستی براساس پارامترهایی تعیین میشود که تماما ذهنی است این افکار ماست که زندگی ما را میسازد وقتی افکار مثبت تری داشته باشیم مبتوانیم به طبقات بالاتر برویم ولی اگر افکار منفی ومحدود کننده داشته باشیم در طبقات پست جهان هستی زندگی کنیم 
   با آموزش درست وانجام تمرینات میتوانیم ذهن خود را مملو از افکار مثبت کنیم تا جایی برای افکار منفی باقی نماند وبالعکس آن هم امکان پذیر است افکار منفی مثل خشم کینه ونفرت  انتقام خشونت اگر در ذهن زیادشود انسان به طبقات پایین جهان هستی سقوط میکند  

   پس ذهن مثل یک مخزن میماند که یک ورودی وخروجی دارد  حالا اگر ورودی آن را پر کنیم از افکار مثبت  خروجی آن میشود عشق و محبت لذت  وخوشبختی 

   اگر وردی منفی باشد خروجی میشود فقر بدبختی فلاکت   

   این مهم به عهده خودمان است که کدام را انتخاب کنیم وبخواهیم در چه شرایطی زندگی کنیم  

   تمام موضوعات در جهان هستی دارای دو وجه است روز شب  بالا پایین سرد وگرم 

   پس شرایط هم در زندگی دو وجه است شادی غم ثروت فقر وغیره  این خود ما هستیم که انتخاب میکنیم در چه شرایطی میخواهیم باشیم  میخواهیم در شادی باشیم پس جایی برای غم نداریم چون ظرفیت ذهن به سمت آن افکاری است بیشتر در ذهن موج میزند  اگر ثروت باشد جا برای فقر در ذهن کم میشود  وذهن به یک موضوع میتواند توجه بیشتری نشان دهد اگر افکار ما مثبت تر باشد  و وارد مخزن ذهن شود خروجی آن شادی و خوشحالی است واگر ورودی ذهن ما افکار منفی بیشتر باشد خروجی آن هم بالطبع یاس ونا امیدی است 

   واگر انتظار داشته باشیم که شرایط فعلی ما با این افکاری که داریم تغییر کند بسی خیال بیهوده است  چون ۸۰٪ آن با افکار منفی است  وهمش در این شرایط منتظر شانس میمانیم تا به شرایط بهتر ویا طبقه بالاتر برویم وزهی خیال باطل  واین راهی ندارد جز تغییر افکار منفی به افکار مثبت   در آن صورت موفق میشویم وزندگی به سمت خوب میرود  اگر ما میخواهیم تغییر کنیم باید از ورودی ذهن امون مراقبت کنیم تا افکار کینه انتقام خشم حسادت حسرت وارد ذهن نشود باید از دیدن اخبار اتفاقات بد غیبت کردن  وغیره پرهیز شود ووارد ذهن نشود به جایش از افکار مثبت بیشتر وارد ذهن شود تا ذهن مملو از این افکار خوب شود وخروجی های خوب مثل عشق  دوست داشتن وخوشبختی داشته باشد  

   با امید موفقیت برای استاد عزیز و دوستان

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 17 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار Laleh
    1400/02/14 05:34
    مدت عضویت: 1393 روز
    امتیاز کاربر: 18772 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 11 کلمه

    سهیلا جان، بسیار زیبا و شیوا نوشته اید. افرین به شما.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار سهیلا عظیمی ویشته
     1400/02/15 08:17
     مدت عضویت: 1736 روز
     امتیاز کاربر: 15903 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
     محتوای دیدگاه: 9 کلمه

     ممنونم لاله جان خوشحالم پسندید مرسی دوست خوبم 😘😘😘😘😘🙏🙏🙏🙏

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 5 از 1 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار Laleh
     1400/02/16 08:06
     مدت عضویت: 1393 روز
     امتیاز کاربر: 18772 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 2 کلمه

     شادومتناسب باشید.

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Salimeh
   1399/11/29 11:21
   مدت عضویت: 1284 روز
   امتیاز کاربر: 1015 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 122 کلمه

   بنام حق❤
   استاد من از امروز شروع کردم به نوشتن این تمرین فایل اول
   از بس نوشتم که فکر کنم باید یه سررسید یا دفتر ۱۰۰۰۰ برگ براش درنظر بگیریم😅🤭
   واقعا به قول شما، نوشتن معجزه میکنه👌 زنجیری که دور مغز و ذهنت هست پاره میشه و سبک و رها میشی، و اونوقت که میتونی راحت پرواز کنی
   فضای زیادی از مخزن ات رو خالی میکنی که میتونی همونو با افکار مثبت جایگزین و پر کنی که قبلا جایی واسشون نبوده که بخوان بیان اونجا و بشینن….
   امیدوارم به اون حد و درجه از رشد و کمال برسیم که اختیار و کنترل ذهن و افکارمون خودمون در دست بگیریم نه بالعکس…و به امید روزهایی که اصلا افکار منفی نیاد سراغمون و چیزی واسه نوشتنشون نداشته باشیم😊💪🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Salimeh
   1399/11/29 03:44
   مدت عضویت: 1284 روز
   امتیاز کاربر: 1015 سطح ۲: کاربر متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 917 کلمه

   بنام حق❤
   ممنون استاد عزیز🙏 مثل همیشه این فایل هم عالی و بی نظیر و پر از نکات ارزشمند و تکان دهنده ریشتر بالا😊
   ✅واقعا همینطور است خداوند به هر انسانی این توان و اختیار و حق انتخاب رو داده که خودش انتخاب کنه که در کدوم طبقه از جهان هستی میخواد زندگی کنه و تا زمانی که خودش نخواد، تا زمانی که خودش رو تغییر نده، تا زمانی که افکارش رو تغییر نده و تا زمانی که برای دست یافتن به طبقات بالاتر تلاشی نکنه هیچوقت به طبقات بالاتر هم دست پیدا نمیکنه و همیشه براش یه آرزوی محال و دست نیافتنی میشه…💫
   🔴هر انسانی در هر وضعیت و شرایطی که هست، حقش همان هست چون خودش انتخاب کرده و اونو خواسته و اینکه اکنون در طبقه خودش در بهترین وضعیت ممکن هست، خداوند حواسش به تمام بندگانش هست، حتی کسی که سر چهار راه گدایی میکنه یا شیشه ماشین مردم رو پاک میکنه و… افکار و ورودی های ذهنی اون شخص تعیین و مشخص کرده که الان در چه شرایط و طبقه ای از جهان هستی باشه…
   🎭خداوند همه چیز رو در جهان دو وجهی آفریده، بطور مثال شب و روز، گرم و سرد، تاریک و روشن، زن و مرد، شادی و غم، خنده و گریه و…. این انسان ها خودشان هستند که تعیین و انتخاب می‌کنند که کدوم وجه رو میخواهند…
   🔮زندگی ما، شرایط و وضعیت ما، طبقه ی که ما در اون قرار داریم چیزی نیست که خداوند به ما مثل یه 🎁 داده باشه یا بهمون تحمیل کرده باشه و سرنوشت و تقدیر ما رو از روز اول توی اون شرایط و طبقه نوشته باشه، و ما هیچ اختیاری نداشته باشیم و بگیم خدا اینو برامون خواسته، تقدیر و قسمت و سرنوشت ما همین هست و ما که نمیتونیم جلوی تقدیر و سرنوشت بگیریم و…بلکه این فقط خود خود ما هستیم که انتخاب میکنیم و یه مورد خیلی مهم و ارزشمند که اینم جزو عدالت های خداوند هست اینه که مثلا وقتی من طبقه ۳ از جهان هستی رو انتخاب کردم به این صورت نیست که دیگه محدود و مجبورم تا آخر عمرم در همون طبقه از جهان هستی بمونم بلکه خداوند به من بازم این اختیار و حق رو دادند زمانی که خودم بخوام خودمو تغییر بدم افکار منفی رو از خودم دور کنم،ایمانم رو قوی تر کنم، و تصمیم بگیرم و همت کنم که خودم رو جابه جا کنم و به طبقه بالاتر 🔝(و یا حتی پایین تر تنزل و کاهش بدم) این اختیار و توانایی و قدرت رو دارم و این یعنی ✅عدالت خداوند😍
   ❓حالا چجوری میتونیم طبقه خودمان رو در جهان هستی جا به جا کنیم⁉️🤔
   ✅خیلی روشن و واضح هست، همه چیز بر میگرده به خودمون و ذهن و افکارمون🧠🫀
   به ورودی هایی🔌💾💽📀🎶 که وارد مخزن مون میکنیم⚱
   ✅بازم خدا بهمون این اختیار رو داده که با هر چیزی که خودمون دوست داریم و انتخاب و جذب شون🧲 میکنیم این مخزن مون رو پر کنیم و فقط 1️⃣ شرطی گذاشته و این اینه که خاصیت این مخزن اینه که نمیتونه دو تا چیز مخالف هم یا همون دو وجه بودن های جهان هستی رو مثل غم و شادی، امید و ناامیدی و شک و اعتماد و… رو به یه اندازه داخل خودش نگه داده
   پس ⬅️ باید خیلی حواسمون باشه که هر روز و هر لحظه داریم چه چیزهایی رو وارد مخزن مون میکنیم، نمیشه که همش افکار منفی و شک، نفرت و کینه،یاس و ناامیدی،استرس،غم و ناراحتی و… رو وارد این مخزن کنیم و از اون طرف انتظار داشته باشیم که عشق، مهربانی،شادی،خوشبختی،اعتمادبه نفس،شادی و… هم به همون اندازه داخل مخزن مون باشه🙄 انتظار داشته باشیم توی طبقه خوب و عالی باشیم…
   💯ورودی هایی که ما به این مخزن میدیم خروجی اش 🔚میشه اون چیزی که الان هستیم،شرایط و وضعیت الان ما،سطح طبقه ما…
   خیلی از انسان های ورودی های که وارد این مخزن میکنند پر از افکار ➖ و اونوقت توقع دارند خروجی که دریافت میکنند ➕ باشه آخه مگه همچین چیزی میشه ‼️🤔 به همین اندازه مسخره و خنده دار هست که ما یه درخت 🍎 بکاریم و اونوقت توقع داشته باشیم محصول 🍌 برداشت کنیم
   در نتیجه⬅️ باید خیلیییییی حواسمون به ورودی ها باشه، هر چیزی رو نشنویم، هر چیزی رو نبینیم، هر چیزی رو باور نکنیم و….
   🤔چجوریه که اکثرا ماها وقتی میخواییم یه موادغذایی بخریم خیلی برامون مهمه که اول و حتما سالم و تازه باشه، فاسد و خراب نباشه، به تاریخ مصرفش نگاه میکنیم،شرکت و کارخانه اش سالم و معتبر باشه و… اگه همه ای موارد اوکی بود بعد میخریم و مصرفش میکنیم و گاهی اگه پیش بیاد که یه نفر بهمون بگه فلان ماده غذایی حتی احتمال ۴۰٪ فاسد هست، یعنی احتمالی کمتر از نصف ما باز این ریسک رو نمیکنیم و از اون غذا استفاده نمیکنیم، ولی وقتی نوبت به روح و ذهن و باورهایمان میرسه، هر چیزی رو بدون بررسی، سریع قبول میکنیم،باورش میکنیم، رشد و پرورش میدیم و… واقعا چرا❓
   تمرین1️⃣
   اینه که هر روز هر چی افکار منفی میاد به ذهنمون هر چیزی از هر نوع و شکلی، افسوس و شکست و کارهای گذشته، موارد حال، استرس و نگرانی و…از آینده، هر چیزی رو✍📕
   😇بنظرم خیلی تمرین عالی و تاثیر گذاری میتونه باشه، و وقتی مینویسی اول اینکه افکار منفی ات رو یجا نوشتی و تخلیه کردی و سبک شدی و وارد ذهن ات نمیکنی و افکارت دسته بندی میکنی و تلاش برای برطرف کردنش، و بعد اینکه بنظرم تازه میفهمی که چقدررررر در روز ورودی های منفی به مخزن ات وارد میکردی که خودت هم ازش غافل بودی…
   با آرزوی خوشبختی و شادی و سلامتی و حال خوب و ارتقا طبقات عالی در جهان هستی برای استاد عزیز و تمامی دوستان🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فرشته مهربانF.s
   1399/11/19 12:00
   مدت عضویت: 1382 روز
   امتیاز کاربر: 7576 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 727 کلمه

   با سلام
   افکار منفیمو پیدا کردم استاد وخواستم قبل از اینکه ادامه بدم اول اینجا بنویسم وبعد فایل بعد گوش کنم افکار منفی من بهم میگن لاغری همراه بارنج ولشون کن البته که میدونم حقیقت ندارن ولی خب فکر میگن برمیگرده حتی اگه لاغر شی اینم واقعیت نداره ویه فکر غلط چون من سبک زندگیم داره عوض میشه انسان بهتری شدم وبدنم خودشو هر روز داره ترمیم میکنه اتفاقا لاغر شم به راحتی لاغر میمونم خیلی حتی راحت تر از الان چون الان داره ترمیم میکنه ولی اون موقع فقط کافیه نگه داره که بدنم به مراتب راحت تر هرچند الانشم درراحتی مطلق داره ترمیم انجام میده نشونشم اینکه امروز درآینه دیدم که گوشه زانوم کوچیک تر شده بود وکلی ذوق زده شدم فکر منفی دیگه من میگه نمیتونید ماشین بهتری داشته باشین چون هزینه تعمیراتش خیلی گرون میشه واگه تصادف کنید ضرر بیشتری میکنید واز پسش برنمیاید که اونم حقیقت نداره درسته همسرم هی غر میزنه بابت تعمیرات ماشین اما خودشم اون روز گفت اگه ماشین خارجی خوب بخرم به این مفتیا خراب نمیشه دقیقا مثل جنس بنجل واصل که درست خراب بشه خیلی ضرر میکنی اما اگه اصل باشه مگه خراب میشه به این مفتیا اونقدر کار میکنه که چند برابر پولی دادی بابتش رو استفادشو کرده باشی🥰😍یکی دیگه از افکار منفی من میگه همسرت پولدار بشه بهت خیانت میکنه یا میره دنبال رفیق بازی وتو تنها تر میشی اما این فکرم درست نیست همسر من مرد بسیار شریفیه بسیار من ودوست داره از صبح تا شب مثل تراکتور کار میکنه تا پول توجیبی بیشتری به من بده خودش برام لباس میخره خودش دارو میخره خودش هوامو داره حالا همچین مردی که فکر وذکرش منم چطور یهو عوض بشه اصن احمقانست من باید بیشتر از خدابراش روزی بخوام تا دغدغه هاش برای رفع نیاز های من برای زندگی راحت تر کمتر بشه مردی که حتی برای خودش دلش نمیاد یک لباس بخره وتا برای من چند دست نخره اونم با زور من لباس ضروریشو نمیخره فرشته است واین وصله ها بهش نمیچسبه همسرم اونقدر خوبه که وقتی ثروت مند هم بشه خدا جنبشو بهش میده واونقدر مهربون که دست خیلیهای دیگه رم میگیره وکمکشون میکنه کار داشته باشن وازدواج کنن وآرزوش خوشبختی من وکمک به مردم کشورش مخصوصا فامیل ودوستانمون اون روز یه آدم عوضی گفت هر نخوری یه بخوری پاش با طعنه ومسخره کردن من یعنی تو کمک حال همسرتی فردا یکی برات میخوره اما این نظر اونه آخه همسرش دوستش نداره وخیلی دلش میخواد از شرش خلاص بشه ولی گیر کرده وبه نظر من این باور اصلا درست نیست من کمک همسرم میکنم تا پولامونو جمع کنه وزندگی بهتری برای من فراهم کنه نه اینکه مثل اون خانوم که همسرش برده انداختش توی دهات کرج وخودش میاد تهران کار میکنه وزنشم فکر میکنه زرنگ وپولاشو هر ماه خرج قروفرومهمونی وریخت وپاش میکنه بعد ۱۰سال زندگی مشترک یه ماشین قراضه دارن با ۶۰ ملیون رهن خونه وزنش هی تولد میگیره هی لباس میخره هی آت وآشغال میخره برای خونش مطمئنم به زندگی من وهمسرم حسودی میکنه که بعد دوسال ونیم اینهمه پیشرفت کردیم وکلی پول برای رهن خونمون داریم ماشین صفر داریم وچقدر پس انداز داریم ودر تهرانم زندگی میکنیم وهرسالم به لطف خدا خونه بهتری میگیریم ومحلمونو بالاتر میبریم خب قطعا کسی که دستش به گوشت نمیرسه باید بگه بو میده حالا اینجا جسارتی به شهرستانی های عزیزمون نباشه من بچه تهرانمو واون خانم که دوست داریم اینطور زندگی کنیم وپیشرفت دراین میبینیم وگرنه من دوستان عزیزی دارم درتک تک شهرهای ایران که بسیار زندگی عالی ومرفهی دارن وبسیار هم راضین
   فکر منفی دیگه من اینکه نکنه همسرم خوب نشه واز دستش بدم اما این فکرم غلط چون به لطف خدا از وقتی ازدواج کردیم نصف گوارشش خوب ودرمان شده وبقیشم داریم پیگیری ودرمان میکنیم خداروشکر غذاهامون سالم ترم شده وحتی چیزی پیدا کردیم که معجزه است معجزه خداوند اونم دوغ کفیر که بسیار برای مشکلات همسرم مفید فایده است خداروشکر که هر روز داره بهتر میشه وهمه این فکرا از شیطان نشات میگیره که داره میبینه خوشبختی وپیشرفت من ومیسوزه بسوز بدبخت به قول اون بچه کوچولو توی کارتون من ونداری خاک توسلت خاک توسلت🤭😁😅دلت بسوزه من خیلی لاکچریم خیلی خفنم خیلی کولم خاک توسلت
   از شوخی وجدی که بگذریم شکر میکنم خداوند که حتی دلش نمیخواد فکر منفی داشته باشم وزود برام راه حل پیدا میکنه دمت گرم خدا جونم خیلی با معرفتی خیلی مهربونی واند رفاقتی دوستت دارم وعاشقتم خداجونم🥰🥰😍😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فرشته مهربانF.s
   1399/11/16 18:39
   مدت عضویت: 1382 روز
   امتیاز کاربر: 7576 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 234 کلمه

   با سلام
   خداوند end لطافت end عدالت وend مهربانی وخیر خواهیه وراههای رسیدن به خدا به تعداد عدد آدمهاست این دیالوگ پرویز پرستویی در فیلم مارمولک گویای همینه مطلب که من بنده هر جا هستم حقمه ومن بنده تلاش کنم حتما سطحمو بالاتر میبرم واین فکر من که طبقه من تعیین میکنه من میتونم با افکار مثبت طبقه بالاتر زندگی کنم من میتونم بینهایت طبقه خودمه بالا ببرم در ثروت خوشبختی وغیره زندگی کنم این حق من وباید بدونم که ذهنمو با افکار مثبت پر کنم جا برای افکار منفی نخواهد بود که برعکسشم صادق باید کینه نفرت حسادت ترس ناراحتی ناامیدی فقر ومریضی رو از ذهنم بندازم دور تا وجه مخالف اینا در ذهن من پر بشه من به جاش ثروت سلامتی تناسب اندام امید مهربانی اعتماد به نفس شادی وخنده وپیشرفت پر کنم آرامش پر کنم به جای نگرانی چون نمیشه دوعامل مخالف باهم داشته باشیم احساس گناه وناامیدی مثلا با اعتماد به نفس مغایرت داره نمیشه هر دوتاش باشه هر کدومش میتونه جای اون یکی رو بگیره وباید هر روز درصد بالاتری از چیزای خوب در ذهنم پر کنم من خودم شانسمو میسازم خوشبختیمو میسازم زیباییمو میسازم ثروتمو میسازم تناسب انداممو میسازم خداوند عدالت مطلق هر کسی هر جایگاهی داره حقشه وپذیرفتنشم نشانه ایمان من
   یک سری فکر منفی هست که من آزار میده باید یک هفته بنویسم که شناسایی افکار منفی خودمو بشناسم بعد براش راه حل پیدا ۷خواهم کرد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار Salimeh
    1399/11/29 04:00
    مدت عضویت: 1284 روز
    امتیاز کاربر: 1015 سطح ۲: کاربر متوسطه
    محتوای دیدگاه: 12 کلمه

    راههای رسیدن به خدا به تعداد عدد آدمهاست👏👏👏👌👌👌👌 بنظرم منم دقیقا همینطوره

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار smanhahmady32
   1399/11/08 23:40
   مدت عضویت: 1314 روز
   امتیاز کاربر: 10162 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 177 کلمه

   سلام استاد نازنینم ‌.بسیار خداوند رو شاکرم که من رو به این مسیر زیبا هدایت کرد از وقتی که با سایت شما آشنا شدم کلا حال و روزم تغییر کرد به لطف خدای مهربان با گوش دادن به این فایل های زیبا میخام تغییرات رو آغاز کنم .تمرین این قسمت افکار منفی ذهنم : اگه به خاطر کرونا تعطیل کنن و من که درصدی حقوق میگیرم سر ماهم رو چکار کنم قسطامو چجوری پرداخت کنم .
   اگر شوهرم نتونه اجاره خونه رو جور کنه چکار کنم
   اگر درآمد همسرم خوب نشه چکار کنم
   اگه نتو نه بیمه مون رو پرداخت کنه چکار کنم
   اگه نتونم لاغر بشم چکار کنم
   اگه تو تهران به خاطر اینکه خونه گرون شده نتونم خونه اجاره کنم چکار کنم
   اگه مهمون قرار باشه بیا چکار کنم
   اینکه دیگران پشت سرم چی گفتن و طر ز فکرشون درباره من چیه
   و کلی افکار منفی دیگه که متاسفانه خیلی زیادن و ذهن منفی بافی دارم اما قول میدم که با استفاده از این فایلا دیگه خوب بشم و تغییر کنم
   به امید خدای مهربانم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Laleh
   1399/10/25 05:33
   مدت عضویت: 1393 روز
   امتیاز کاربر: 18772 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 141 کلمه

   فایل “تغییر زندگی قسمت اول”:

   🌼🌼🌼در جایی این عبارت را خواندم :” زندگی ما میتواند به طرز شگفت انگیزی تغییر کند ، کافی است مایل به تغییر باشیم. تصمیم بگیریم ، عمل کنيم. رفتارهای جدیدی انتخابی مان را تمرین کنیم و تا زمان رسیدن به نتیجه ی دلخواهمان ثابت قدم بمانیم. “🌼🌼🌼

   🌻🌻🌻به نظر من اگر در این دنیا بتوان چیزی را تضمین کرد ، ان چیز تغییر است. تغییرات زیاد من در طول این دوره تا الان زندگی من را لذت بخش تر کرده است. من با این تغییرات خوشحال تر و موفق تر بوده ام. من متهعد هستم به کاری که قرار است زندگیم را تغییر دهد.🌻🌻🌻

   🌹🌹🌹تغییر دیدگاه من ، تجربه های جدید من و موقعيت های جدیدم باعث خوشحال تر شدن من شده است. من الان انرژي بیشتری برای تغییر بیشتر راپذیرا هستم. من مشتاق تغییر هستم. 🌹🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شادى
   1399/10/13 08:32
   مدت عضویت: 1461 روز
   امتیاز کاربر: 22718 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 465 کلمه

   سلام و درود , استاد عزيز & دوستان سرزمين لاغرى با ذهن😊
   روز هفتاد و پنج تكرار ,
   ❄️فايل تغيير زندگى ,
   ❄️استاد عزيز , اين فايل , همونيه كه من در زندگى م واقعا در جستجوش بودم و خداروشكر و سپاس , اونو يافتم . خدا مى دونه من خيلى مشتاق گوش دادن به اين فايل بودم . خداى بخشنده و مهربان در ذهن من خدايى بود كه مالك بهشت و جهنم و البته سالها بعد دريافتم كه خداوند , نعمتهاى زيادى در زندگيم به من داده , و اما من بودم كه با توجه و تمركز به مسائل زندگيم , نگران بودم , سپاسگزار نبودم و از زندگيم لذت نمى بردم , ( خدايا توبه ) و كاملا موافقم كه لطف خداوند مهربان شامل حال من و زندگيم بوده اما من متاسفانه , متوجه آن نبودم ‼️
   از وقتى در اين مسير هستم , حال و احساسم خيلى بهتره و استرس و نگرانى هم پيش مى ياد , اما من در استرس و نگرانى باقى نمى مونم و از راهكارهايى كه براى ايجاد احساس خوب يادداشت كرده بودم , استفاده مى كنم . خودمو , وارد هر مسئله اى نمى كنم , هر كليپ & ويدئويى رو نمى بينم , نگرانى هامو گاهى اوقات مى نوشتم , و آرامش مى گرفتم , اما در اين فايل خيلى كامل تَر دريافتم كه هر روز اين كارو انجام بدم , و خداروشكر و سپاس , چند روز پيش دريافتم و احساس مى كنم كه وقتى نگران مى شم , ديگه راه حل , فقط خوردن و خوردن نيس و اين يه نشانه ى خوب براى من , از اصلاح باور ذهنى م است . دريافتم كه به لطف خداوند مهربان , توجه و تمركزم رو از روى مسائل زندگيم بردارم و به نعمتها و رحمتهاى خداوند مهربان در زندگيم توجه كنم , من واقعا مى دونم كه اگه نگران موضوعى باشم اون نگرانى , قدرت مى گيره‼️و نگرانى در پى نگرانى مى ياد . من واقعا مى خوام با حال خوب و احساس خوب زندگى كنم و حتما از اين تكنيك ها استفاده مى كنم , مى خوام از زندگيم لذت ببرم . من مى خوام ياد بگيرم نگران نباشم و تا حدودى در اين مسير موّفق شده ام , و حال خوب و احساس بهترى دارم . مخصوصا , با اوضاع فعلى خيلى نياز به آرامش روحى – روانى دارم چون در بمباران اخبار رسانه ها هستيم و البته من ديگه توجه چندانى ندارم و به خدا اعتماد مى كنم كه در حمايت و هدايت الهى او هستيم , تا وقتى كه خداوند رو در مقام پادشاهى جهان ببينم , چندان تحت تاثير ذهن منفى باف و … قرار نمى گيرم .
   با تشكر فراوان , شاد و شادمان باشيد , سال 2021 مبارك🥰🎄🎄

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار Salimeh
    1399/11/29 03:58
    مدت عضویت: 1284 روز
    امتیاز کاربر: 1015 سطح ۲: کاربر متوسطه
    محتوای دیدگاه: 8 کلمه

    حال دل تون همیشه عالی عالی دوست عزیز👏👏👏🙏

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار emangholi azade
   1399/10/03 17:48
   مدت عضویت: 1725 روز
   امتیاز کاربر: 1575 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 153 کلمه

   به نام خدا سلام
   مدت زیادیه که خیلی به افکار منفی اجازه پیشروی زیاد نمیدم وهمین که میخواد شروع بشه میگم هرکس اختیار خودش رو داره وهرکسی خودش میتونه برای کجات خودش تلاش کنه ومن تنهاکاری که میتونم برای اطرافیانم انجام بدم اینکه قضاوتشون نکنم واجازه ندم که با نجواهای منفی درونم رو تخریب کنند من عاشق این سبک زندگی ام هستم دیگه خیلی کم پیش میاد از حرف کسی ناراحت بشم وزمانی که افکار منفی به سراغم میاد سعی میکنم افکار مثبت رو جایگزینش کنم وبه چیزهایی که برام مفیده وبهم کمک میکنه فکر کنم بودن دردوره های مختلف استاد باعث شد که من به این افکار برسم والان خیلی آرامشم زیاد شده وخوشحالم که دیگه میتونم به همه چیز مثبت نگاه کنم ودلم رو از کینه ونفرت خالی کنم وبه جای اون عشق ومحبت رو جایگزین کنم وخداوند رو شکر میکنم که من را به این مسیر الهی هدایت کرده است

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mojgan
   1399/10/02 10:43
   مدت عضویت: 1704 روز
   امتیاز کاربر: 4396 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 194 کلمه

   با سلام
   ممنون از فایل عالی امروز، من در این مدت دارم سعی می کنم با توجه به شنیده هام افکار نادرستم رو شناسی کنم تا بتونم تا حدی که می تونم حذفشون کنم. دارم سعی می کنم یاد بگیرم بدون نگرانی زندگی کنم و به خودم بگم اون خدای مهربونی که من رو خلق کرده خودش مسئولیت زندگی من رو به عهده داره من فقط باید شکرگزار باشم و افکار درست و رفتار خوب داشته باشم رفتار خوب هم یعنی لذت بردن از زندگی و دور ریختن حسادت و حسرت و غم. دارم سعی می کنم ایمان بیارم که تمام داشته های زیبایی که در دنیا هست مثل سلامتی ، تناسب اندام، شادی، ثروت ، موفقیت به راحتی می تونه برای من هم باشه و من با تکیه برخدای خوبم می تونم همه این هارو داشته باشم قبلا تصور می کردم برای همه اینها باید کلی تلاش کرد تلاش فیزیکی اما هرچه سعی می کردم نمیشد و بیشتر از خدا گله گی می کردم ولی امروز تصمیم دارم بذرهای ذهنم رو عوض کنم . می خوام با آرامش بدونم به همه این نعمتها می رسم و توجهم به نعمتهای عالی باشه که دارم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار samaneh.bagherinejad85
   1399/09/24 11:38
   مدت عضویت: 1610 روز
   امتیاز کاربر: 200 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 53 کلمه

   سلام
   من با ورود افکار منفی به ذهنم طی سالهای گذشته و همزاد پنداری بامشکلات کسی که به درد و دلش گوش میدادم تمام خوشبختی و آرامش خودم رو از دست دادم ولی از امروز میخوام افکار منفی رو از ذهنم با کمک خداوند مهربان و فایلهای آرامش بخش استاد بیرون کنم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار Salimeh
    1399/11/29 04:02
    مدت عضویت: 1284 روز
    امتیاز کاربر: 1015 سطح ۲: کاربر متوسطه
    محتوای دیدگاه: 12 کلمه

    سلام دوست عزیز
    وقتی خودتون میخوایید، یعنی شروع تغییر و قطعا میشه🙏👌👌👌

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faribapiri5
   1399/09/15 15:56
   مدت عضویت: 1577 روز
   امتیاز کاربر: 2629 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 159 کلمه

   فهمیدم ک همه چیز در این جهان دو وجهی هست و اگر سختی و رنج هست راحتی و آرامش هم هست ولی خودم من هستم ک چ چیزی را میخواهم ومرطوب، وارد زندگیم کنم،با ورودی هایی ک ب ذهنم میدم اگ افکار صحیح ومثبت وارد ذهنم بکنم در نتیجه آرامش و رسیدن ب خاسته هم هست، اگ هر چیز منفی،خشم نفرت،کینه را وارد زندگیم بکنم خوب نتیجه میشه استرس و ناراحتی و فقر وبدبختی،
   در جایی ک خداوند هیچ وقت برای بنده هاش رنج و سختی را نمیخاد، این همه ثروت و فراوانی را آفریده ک بنده هاش استفاده کنند وارد تمام نعمت ها استفاده کنند پس من هم میخوام در عالی ترین طبقات این جهان هستی باشم و نهایت لذت رو ببرم.خیلی دلم میخواد ک دوره خدا هرگز دیر نمیکند را تهیه کنم وای خدای من چقدر زندگی لذت بخش میشه با خدای خودت دوست باشی توی تمام تک تک سلولهای بدنش حسش کنی خدایا شکرت خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faribapiri5
   1399/09/15 15:46
   مدت عضویت: 1577 روز
   امتیاز کاربر: 2629 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 189 کلمه

   ب نام خداوند بخشنده مهربان 💫💚💫
   سلام بر استاد گرامی💫💚💫💚💫💚
   همیشه خودم را در طبقات پایین می دیدم و هیچ اطلاعات درستی از خداوند و قانونی نداشتم‌.خداروشکر ک الان ب این آگاهی ها دست پیدا کردم.
   فک میکردم ک خدا خاسته من در سن خیلی پایین ازدواج کنم وتو این شرایط سخت زندگی کنم،همش می گفتم این تقدیر منه،و اطراف من آدم های منفی نگر زیادی بودند و خیلی عذاب می کشیدم و الان ب این درک رسیدم ک همون آدم ها باعث شدند ک من برای بهتر شدن زندگیم تلاش کنم و از خداوند خاستمرا نشانم بده و الان خیلی عالی دارم پیش میروم و از بار اولی ک این فایل رایگان رو گوش دادم شروع کردم ونوشتن و چقدر این تمرین در زندگی من معجزه کرد،و دیگه اجازه نمی دهم ک افکار منفی،حرف های منفی بشوند ببینم.من میخوام در عالی ترین طبقه های جهان هستی باشم.
   من ک ۲۸ سال در زندگیم همش با جنگ بودم از وقتی ورودی های مخزنم را تغییر دادم زندگی من دگرگون شد خ آیا شکرت،من عاشقانه دنبال تغییر کردن هستم و از خداوند میخواهم ک هر لحظه من را حمایت و هدایت کند،

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها