0

روش های لاغر شدن (قسمت سوم)

روش های لاغر شدن
اندازه متن

برای کسب نتیجه عالی نیاز است از روش های لاغر شدن اطلاع داشته باشیم.

روش های لاغر شدن موضوع بسیار مهمی است که آگاهی و اطلاع از آن به ما کمک میکند ابتدا موانع ذهنی لاغر شدن خود را کشف کنیم و سپس بتوانیم با اطمینان کامل برای لاغر شدن بهترین روش را انتخاب کنیم

اهمیت اطلاع از روش های لاغر شدن

من اعتقاد دارم اگر از شهر محل سکونت خود به سمت هر شهری حرکت کنید و به مقصد برسید، بهترین مسیر برای بازگشت به شهر محل سکونت شما،  حرکت از مسیری است که برای رفتن از آن استفاده کرده اید.

در مورد روش های لاغر شدن هم دقیقا به همین شکل است، بهترین راهی که می‌تواند شما را متناسب کند، برگشتن از مسیری است که شما را چاق کرده است. این ساده ترین، و مطمئن ترین روش برای لاغری همیشگی است.

چرا که از همین روش، ما به راحتی سال ها چاق بوده ایم و چاقی در این روش ماندگار است.

اطلاع از این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که در مسیر لاغر شدن ممکن است به شکل های مختلف در معرض آگاهی هایی قرار بگیریم که ما را تشویق به استفاده از روش های مختلف برای لاغری می کنند.

زمانی که ما بدانیم تنها روش لاغر شدن دائمی استفاده از چه روشی است سبب می شود با احساس آرامش در مسیری که در پیش گرفته ایم به حرکت خود ادامه داده و تمرکز ما بر کسب نتیجه عالی از آموزش های لاغری با ذهن باشد.

بهترین روش لاغری را چگونه انتخاب کنیم؟

اگر در بین روش های لاغر شدن به دنبال بهترین روش هستید، لاغری با ذهن می تواند پاسخ مناسب برای شما باشد. چرا که لاغری با ذهن مانند چاقی با ذهن ماندگار خواهد بود.

لاغری با ذهن مانند چاقی با ذهن ماندگار خواهد بود.

این مهمترین دلیل برای انتخاب روش صحیح برای لاغر شدن است.

در دوره آموزشی لاغری با ذهن تماس سعی من این است تا روشی که خودم به کار گرفتم و به تناسب اندام مورد نظرم رسیدم را به دیگران آموزش بدهم و به لطف خدا در این چند ساله دوستان بسیار زیادی از این مسیر شگفت انگیز استفاده کردند و به تناسبی که سال‌ها در رویای آنها بود دست پیدا کردند.

تصاویر عده ای از دوستانم در آلبوم شگفتی سازان گویای این حکایت است. همچنین می توانید توضیحات تصویری هنرجوهای لاغری با ذهن را ببینید و به آنچه گفته می شود توجه کنید و به سعی کنید از دیدن و شنیدن نتایج دیگران به این پاسخ سوال ذهن خود دست پیدا کنید: از بین روش های لاغری بهترین روش کدام است؟

چاقی ذهن

دلیل شکست روش های لاغر شدن

همه افرادی که اضافه وزن دارند برای چاق شدن از هیچ برنامه ای استفاده نکرده‌اند اما برای لاغر شدن تلاش می‌کنند از روش های لاغر شدن استفاده کند.

درک این عبارت به تنهایی باید بسیاری از گره ها و شک و تردیدهای ذهن شما برای انتخاب روش لاغری مناسب را برطرف کند.

دلیل اینکه افراد چاق در تمام سعی و تلاش خود برای لاغر شدن شکست می‌خورند این است که روش‌هایی که استفاده کرده اند، مسیر بازگشت روشی نیست که آنها را چاق کرده است.

آنها از روشی کاملا متفاوت با طریقی که چاق شده اند میخواهند متناسب شوند و این امکان ندارد.

چرا سعی و تلاش ما برای لاغر شدن بی نتیجه بوده است؟

نتیجه من، شما و همه افرادی که اضافه وزن دارند و از روش های لاغر شدن مختلف برای استفاده کرده‌اند ثابت می‌کند که روش های انتخابی ما برای لاغرشدن اشتباه بوده است.

نتیجه نسبی و غیرپایداری که همه ما با استفاده از روش های لاغر شدن مختلف کسب کرده ایم نشان از:

تمایل و علاقه جسم ما برای برطرف کردن اضافه وزن دارد.

نشان از اشتیاق و علاقه ما برای لاغر شدن است.

به دست نیاوردن نتیجه عالی و ماندگار به دلیل اشتباه بودن آن مسیر است.

راز لاغر نشدن

بسیاری از افراد چاق وقتی با استفاده از روش های لاغر شدن به نتیجه مطلوب نمی رسند به اشتباه، خود را مقصر لاغر نشدنشان می دانند و با سرزنش کردن، بی عرضه و بی اراده دانستن خود برای لاغر شدن باعث افزایش احساس ناتوانی دربرابر چاقی و در نتیجه شکل گیری انتظار چاقی بیشتر در خود می شوند.

از این رو نیاز است که برای لاغر شدن به روش اصولی ابتدا از روش های لاغر شدن، تاثیر و نتایج آنها اطلاع داشته باشیم تا هم از انتخاب روش لاغری با ذهن برای لاغر شدن به اطمینان قلبی برسیم و هم رنج و ناراحتی بارها شکست خوردن در لاغر شدن با روش های لاغر شدن را فراموش کنیم.

من و شما مقصر لاغر نشدنمان نیستیم چرا که بارها برای لاغر شدن تلاش کردیم.

هر بار که از استفاده روش های لاغر شدن نتیجه نمی گرفتیم با سرزنش کردن خودمان از لاغر شدن ناامید میشدیم اما چند وقت بعد دوباره عزم خود را جزم می کردیم تا از طریق روش دیگری برای لاغر شدن اقدام کنید.

ما انسان ناتوان و بی اراده ای نبوده ایم بلکه بیشتر از خیلی از افراد عزم و اراده برای رسیدن به خواسته خود داشته ایم اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از طریق صحیح لاغر شدن هربار قدم در یک مسیر نادرست برای لاغری گذاشته ایم.

اهمیتی ندارد با چه انگیزه، تلاش یا سرعتی از مسیر اشتباه به سمت هدف خود حرکت کنید، شما هرگز به مقصد نخواهید رسید.

نتیجه گیری

در این جلسه به موضوع روش های لاغر شدن می پردازیم و با کسب آگاهی بیشتر، تصمیم می‌گیریم که برای یک بار از روش صحیح برای لاغر شدن استفاده کنیم و به تناسب اندامی که سال‌ها در رویای ما بوده است دست پیدا کنیم.

در جلسه امروز درباره تفاوت فرمول‌های مغزی یک فرد متناسب و چاق توضیحات کامل و بسیار تاثیرگذاری داده شده است، درباره تفاوت بین ذهن انسان و حیوانات در زمینه اضافه وزن توضیح داده شده است.

به شکل عالی درباره علت چاق شدن توضیح داده شده است.

پیشنهاد میکنم محتوای این جلسه آموزشی فوق العاده را با تمرکز استفاده کنید و به توضیحات آن با دقت گوش داده و به آنها فکر کنید و ببینید چقدر این گفته ها در زندگی شما صحت دارند.

میزان شباهت این گفته ها با تجربیات زندگی شما اثبات می‌کند که آیا شما می‌توانید بعد از سالها استفاده از روش های لاغر شدن و نتیجه نگرفتن این بار با استفاده از آموزش های لاغری با ذهن به تناسب اندام رویایی خود دست پیدا کنید یا خیر؟

اگر توضیحات داده شده در این دوره منطبق با طرز فکر و رفتار شماست، به شما اطمینان می دهم که با استفاده از دوره آموزشی لاغری با ذهن به تناسب اندام رویایی خود دست پیدا می کنید.

✍️ تمرین آموزشی 📖

آگاه شدن از محتوای ذهن جهت برنامه ریزی کردن برای تغییر فرمول های ذهنی اهمیت زیادی دارد. بنابراین لازم است از طریق طرح سوال و پاسخ دادن به محتوای ذهنی خود دسترسی پیدا کنیم.

مرحله اول:

با دقت و شرح انشایی به سوالات این قسمت در بخش نظرات پاسخ دهید:

 • نگرش و درک شما بعد از استفاه از محتوای آموزشی درباره فرمول های ذهنی چیست؟

اگر نیاز دارید دوباره و چند بار فایل آموزشی را تماشا کنید حتما این کار را انجام دهید. زمانی که صرف استفاده از محتوای آموزشی و انجام تمرینات می کنید مهمترین و تاثیرگذارترین اقدام شما برای لاغر شدن در عمرتان می باشد.

با ذکر مثال درباره فرمول های ذهنی توضیح دهید.

 • تفاوت های فرمول های ذهنی خود با یک فرد متناسب را بنویسید.

درک تفاوت بین خودمان و افراد متناسب سبب می شود تا ارتباط بین فرمول های ذهنی و نتیجه جسمی را بهتر درک کنیم.

چرا من چاق هستم اما فلانی متناسب (لاغر) است.

تا الان شاید شانس و ژنتیک و .. را دلیل تفاوت خود با افراد متناسب می دانستید اما از این لحظه آگاه هستید که تفاوت در فرمول های ذهنی است.

بنابراین سعی کنید با ذکر مثال تفاوت افکاری و رفتاری خود با یک یا چند نفر از افراد متناسب پیرامون خود را بنویسید.

مثال:

 • من متوجه شدم که دوستم امیر هیچوقت از خوردن مواد غذایی ترس ندارد و به چاق شدن بخاطر خوردن فکر نمی کند درصورتی که من همیشه ترس از خوردن مواد غذایی دارد. این به دلیل تفاوت در فرمول های ذهنی من با امیر می باشد.
 • من متوجه شدم که ثمانه دختر خالم وقتی به او شیرینی تعارف می کنند اگر سیر باشد بر نمی دارد درصورتی که من همیشه نسبت به شیرینی اراده ندارم و نمی توانم تعارف دیگران را رد کنم.

سعی کنید تفاوت فرمول های ذهنی خود با افراد متناسب را در دو گروه مورد ارزیابی قرار دهید.

 1. تفاوت های فکری من با افراد متناسب
 2. تفاوت رفتاری من با افراد متناسب

بدین ترتیب شما درک وسیعی از علت اصلی چاق بودن تان کسب خواهید کرد.

مرحله دوم:

روش های لاغر شدن که خودتان یا دیگران استفاده کرده اید را مورد بررسی قرار دهید و روش هایی که باعث تغییر در فرمول های ذهنی استفاده کننده شده اند را پیدا کنید. به این شکل شما برای ذهن ناخودآگاه خود اثبات خواهید کرد که چه روشی بهترین روش برای لاغر شدن است.

برای این منظور به سوالات این بخش با دقت پاسخ دهید«

 • از کدام روش های لاغر شدن تا کنون استفاده کرده اید را شرح دهید.

در شرح روش های لاغر شدن به این نکات اشاره کنید:

 • عنوان روشی که استفاده کردید.
 • مدت زمان اجرای روش لاغری.
 • مقدار کاهش وزن به دست آمده.
 • مدت زمان ثبات وزن کاهش یافته.
 • تاثیر استفاده از این روش در تغییر فرمول های ذهنی.

توجه داشته باشید: از نشانه های تغییر فرمول های چاقی ذهن با استفاده از روش های لاغر شدن این است که:

اول: به مرور که از آن روش استفاده می کنید اجرای آن روش و عملکردن به دستورالعمل ها برای شما راحت تر خواهد شد.

دوم: بعد از رها کردن یا اتمام روش لاغری نتیجه به دست آمده برای مدت چند ماه ثابت می ماند و پس از حداقل پنج ماه روند چاق شدن دوباره شروع می شود.

به عنوان مثال: من از روش رژیم مالدیوی (مثال) برای مدت یک ماه استفاده کردم و توانستم ۵ کیلو کاهش وزن داشته باشم و حدود سه هفته نتیجه این برنامه رژیمی ثبات داشت و دوباره به وزن قبل برگشتم. به نظر من این روش هیچ تاثیری بر تغییر فرمول های ذهنی من نداشت. چون هم در حین اجرای روش خیلی اذیت می شدم و حالت پرخاشگری داشتم و هم بعد از اتمام رژیم طی دو تا سه هفته تمام کاهش وزن من برگشت.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضاعطارروشن

متن فایل تصویری برای ناشنوایان 🧏

متن فایل تصویری جلسه‌ سوم: (توسط خانم گلستان عزیز)

 سلام دوستان خوبم! من رضا عطار روشن هستم و خداوند رو بی نهایت سپاسگذارم که این فرصت رو به من داد تا همراه شما دوستان خوبم باشم با جلسه ی سوم دوره ی آموزشی لاغری با ذهن.

تشکر می کنم از دوستان عزیزی که تمرينات جلسات گذشته رو به شکل عالی دارن انجام ميدن و معلومه که مشتاق لاغر شدن هستن.به همشون تبریک میگم وخیلی خوشحالم که هر روز داره دوستان بیشتری با این روش آشنا می‌شن و تصمیم می گیرن که از طريق لاغری با ذهن رویای متناسب شدن خودشون رو محقق کنن.

در جلسه ی گذشته، خب در مورد موضوعات مختلفی صحبت کردیم؛ اما یکی از تمرينات خیلی مهمی که بایستی انجام می دادین این بود که بایستی میزان نتیجه ای که از هر روشی، شما کسب کردید رو بایستی می نوشتید که مثلا من در فلان تاریخ از این طریق تونستم این مقدار کاهش وزن داشته باشم.

خب، مطمئنا تمرین رو انجام دادید و اگر انجام ندادید باز هم تاکید می کنم ادامه ی فایل ها رو استفاده نکنید، برید جلسه ی گذشته رو قشنگ ببینید، بارها نگاه کنید و به‌ شکل عالی تمرينات رو انجام بدید و بعد از این جلسه استفاده کنید؛ چون این جلسات به ترتیب داره آماده میشه و در هر جلسه ما یک در جدیدی از آگاهی ها رو به روی ذهنمون باز می کنیم درباره ی لاغر شدن؛ بنابراین خیلی دوست دارم که مراحل رو به شکلی که براتون توضیح میدم انجام بدید.  

خب، برای این قسمت می خوایم روش های لاغر شدن رو ما بررسی کنیم؛ مطمئنا برای هر هدفی می تونه روش های مختلفی وجود داشته باشه. 

شما اگر بخواید به يه شهر خاصی سفر کنید، ممکنه چند راه برای رفتن به اون شهر باشه، اما معمولا یک راه از همه بهتره. اگر شما بخواید مثلا به قله ی کوه صعود کنید ممکنه چند راه برای رسیدن به قله وجود داشته باشه؛ اما یکی از اون راه ها مطمئنا بهتر از دیگر راه هاست، راه ایمن تریه ، راه ساده تریه و راهیه که خیلیا شاید قبلا استفاده کردن و از اون مسیر به راحتی به قله رسیدن؛

 راه های اشتباه یکی از ویژگی ها شون اینه که همیشه اشتباهن؛ یعنی، یک راه اشتباه نمی تونه برای یک فردی نتیجه ی خوب داشته باشه، برای یک فردی نتیجه ی بد داشته باشه؛ اما راه صحیح چرا، می تونه برای یک عده ای نتایج خوب داشته باشه، برای یک عده ای نتایج خوب نداشته باشه. چرا به این شکله؟ چون عملکرد اون فرد از مسیر صحیح هم تأثیر خیلی زیادی در نتیجه از اون مسیر داره؛

 اما مسیر اشتباه، شما به هر شکلی عمل کنی، در نهایت نتیجه اشتباه خواهد بود و اون چیزی که می خوای در نمیاد. 

حالا روش کار ذهنی به این شکله که ما همیشه باید بیایم یه سری آگاهی هایی رو که داریم، که من از اون ها به عنوان فرمول های ذهنی نام می برم؛ اون ها رو باید بیایم شناسایی کنیم، درست و غلط ها شو جدا کنیم و اون هایی که اشتباه هستند رو با استدلال و دلیل به فکر، به باور و به فرمول صحیح در مغز مون تبدیل کنیم.  درسته این فرایند به این سادگیم که‌ میگم نیست

…دوستانی که در دوره ی آموزشی لاغری با ذهن شرکت می کنند؛ یعنی اون دوستانی که در دوره ی اصلی ثبت نام می کنند، وجه ثبت نام رو پرداخت می کنن و دوره رو شروع می کنن؛ خب، مطمئنا به شکل گام به گام و خییلی اصولی تر این نحوه ی شناسایی و تغییر افکار و ایجاد فرمول های صحيح لاغری رو یاد می گیرن؛

اما، خب در این دوره ی فشرده ی چند جلسه ای هم خیلی می تونید استفاده کنید و اگه موضوع رو بگیرید و خودتون بهش فکر کنید، تحلیلش کنین و سعی کنین اونو در ذهنتون پرورش‌ بدید مطمئنا نتیجه ی خیلی خوبی می گیرین،

خب پس؛ برای لاغر شدن ما اومدیم تاحالا؛دلایل چاقی رو اول شناسایی کردیم. بعد یکی یکی اونها رو لغو کردیم. بعد مسئولیت چاقی خودمون رو پذیرفتیم،بنابراین تعهد دادیم که خودمون رو مسئول لاغری خودمون هم بدونیم. 

ببین یعنی اومدیم، یه وجه اشتباه رو شناسایی کردیم، وجه صحيح رو جایگذاری کردیم. اومدیم دلایل اشتباه رو شناسایی کردیم و دلایل صحيح رو آوردیم ‌که نه تنها به این دلیل و به این دلیل اشتباه هستن. اومدیم عدم مسئولیت خودمون رو شناسایی کردیم و در مقابل اون  مسئولیت پذیری رو قرار دادیم. 

روش کار ذهنی اینجوریه؛ هی یه سری مسائلی که یه فرمول های اشتباه شناسایی میشه، با فرمول های صحيح جایگزین میشه؛ حالا یک موضوع مهم در بحث لاغری و چاقی، همین روش های لاغر شدن، چون، ببین همه ی آدم‌ها از روش های لاغر شدن استفاده نکردن برا چاق شدن؛ خیلی خود به خودی، خیلی ساده  چاق شدن و حتما با نظر من موافق هستید؛ اما همه ی این افراد خیلی روش های لاغر شدن متفاوتی رو استفاده کردن برای لاغر شدن و نتیجه ی همشون باز مشابه؛ 

نتیجه نگرفتن،

 اگه دارید این فایلو نگاه می کنید دلیلش اینه که از روش های لاغر شدن قبلیت نتیجه نگرفتی که الان داری این فایلو نگاه می کنی،

اگر شما اضافه وزن داشته باشی قبلا، از یک روشی هم استفاده کرده باشی و لاغر شده باشی که دیگه الان قاعدتا این فایلو نگاه نمی کنی، پس همه در یک شرایط هستیم. 

دوباره میگم همه ی افراد چاق از “روش های چاق شدن”  برای چاق شدن استفاده نکردن، خود به خود چاق شدن، خب،

نه میدونن چی شده ؟ نه اینکه تاریخی می دونن. ، نه تصمیم گرفته باشن، نه اینکه مثلا يه کار خاصی انجام داده باشن، هیچی یادشون نمیاد، خود به خود چاق شدن و جالبه همه ی این افراد چاق، خیلی کارهای متنوعی رو انجام دادن برای اینکه لاغر بشن و در نهایت نتیجه ی همه ی اونها هم مشابه، که” نتیجه نگرفتن “.

این موضوع فرق می کنه با اون تمرینی که جلسه ی قبل انجام دادیم و گفتم مقدار نتیجه تون رو مشخص کنید.

در اون تمرین ما می خواستیم به این باور برسیم که، جسم ما توانایی لاغر شدن رو داره؛ چون خیلیا باورشون اشتباهه که فکر می کنن، جسم شون نمی تونه لاغر بشه، نه، ما این باور رو باید تغییر بدیم؛ باید این توانایی رو در خودمون ببینیم، به خودمون تاکید کنیم و در ذهنمون بذر لاغری رو بکاریم و ما با اون تمرین دقیقا همین کار رو کردیم.. بذر لاغری رو ما در ذهن مون کاشتیم. 

حالا می خوایم درباره‌ی روش ها صحبت کنیم. بالاخره ما برای لاغر شدن باید یه کاری انجام بدیم دیگه؛ یه روشی رو می خوایم انجام بدیم که به لاغری برسیم و در این سال ها همش به دنبال روش های لاغر شدن مختلف بودیم و تمرینی که شما جلسه ی قبل انجام دادید،

اومدید نتایج تون رو نوشتید، مثلأ من از فلان روش ۵ کیلو کم کردم، من از فلان روش ۳ کیلو کم کردم؛ بالاخره از یک روش هایی استفاده کردیم برای اینکه لاغر بشیم.

 می خوایم این روش ها رو با هم بررسی کنیم و به یک نتیجه ی واضح، به یک دسته بندی برسیم که آقا چه روش هایی اشتباه هستن و چه روشی می تونه صحيح باشه؛ چون به هر حال شما وقتی راه صحیح رو پیدا کردی؛ مطمئنا با خیال راحت تر، با اطمینان بیشتر، با آرامش بیشتری در این مسیر حرکت می کنی. 

مطمئنی دیگه راه صحیح اینه، دیگه شک و تردیدی وجود نداره. در تمام روش‌هایی که تا حالا شما استفاده کردی، فارق از این که چه نتیجه ای براتون داشته؛ یعنی چه مقداری از وزن تون رو کم کرده که اون مربوط میشه به استعداد شما در لاغری، مربوط میشه به توانایی جسم شما در لاغری؛ اون موضوعش رو کار نداریم، موضوع روش کاره.

شما هیچ وقت نتیجه ی مطلوبو نگرفتی. نمی خوام اسم ببرم چه روش هایی، خودتون، همه کاملا آشنایی دارین با روش های لاغر شدن مختلف. یه روشی رو شروع می کنی؛ مثلا انجامش می دی، یه نتیجه ی نسبی یا می گیری یا اصلا نمی گیری. ما فرض می کنیم يه نتیجه ی نسبی هم گرفتی،

بعد خب دیگه چونکه نمی تونی برا همیشه با اون روش زندگی کنی، بر اساس اون برنامه زندگی کنی، دوباره یواش یواش بر می گردی به برنامه ی زندگی عادیت و خیلی زود طی دو- سه هفته یا حالا کمتر یا بیشتر دوباره به وزن قبلی  بر می گردی،

این اثبات می کنه که روش شما برای لاغر شدن اشتباه بوده؛ خب، شما خودتم اون زمان می دونستی که اشتباه بوده چون نتیجه ای که می خواستی رو کسب‌ نکردی، یه مدت میگذره، دوباره وسوسه میشی که نه، ببین اون روشه خب نتیجه نداد ولی این روشی که فلانی استفاده کرده یا این روشی که دارن تبلیغ می کنن یا اینی که الان بهش بر خوردم، این فرق میکنه ، دیگه، دیگه، این روشه رو، ديگه این دیگه جواب میده،

یه جورایی خودتو توجیه می کنی که نه، اون روش به چه دلیلی به درد نخورد یا  حالا به هر دلیلی نتیجه نداد، برا من خوب نبود، خيليا اینجوری فکر می کنن؛ نه اون  روش به من نساخت، بازم خودشونو مقصر می دونن ولی این روشه دیگه فرق می کنه.

 یادم میاد من خب ، خیلی برنامه های رژیمی رو استفاده می کردم، بنده خدا مادرم هم تو این مسائل دیگه درگیر بود؛ البته خب تقصیر خودشم بوده دیگه، از بچگی به خاطر علاقه ی زیادی که به فرزندان تپل داشته ؛ خب، باعث شده بود که منم از بچگی تپل باشم، بعد یواش یواش با افزایش سن و خلاصه وزن از تپل به چاق و چاق تر و چاق تر و خلاصه دیگه افتضاح تبدیل شد، جسمم.

 بماند حالا چون خودش…و خیلی هم  بنده خدا تلاش می کرد در برنامه هایی که من داشتم؛ مثلا برنامه‌های غذایی که داشتم حالا با این که‌ گله و شکایت هم داشت که، درد سر بود دیگه، هر روز بخواد حالا یه غذای خاصی برا من درست کنه، حالا بماند هزینه هاش به کنار، اما خب همون زمان، اون، اینکه جداگانه بایستی غذا درست کنه، دردسر داشت؛

بهر حال که، خب؛ همکاری هم می کرد، بعد یه مدت انجام می‌دادم، نتیجه خب حالا بگی نگی یه مقداری کم می کردم و دیگه خسته می شدیم حالا اونم چون اعتراض داشت دیگه بیشتر منو تشویق می کرد که دیگه بسه بابا تمومش کن این مسائلو، دیگه همه شاکی شدن، منم ول می کردم و می شدم همون رضایی که قبلا بودم،

بعد جالب بود، مثلا از چند تا روش من نتیجه نگرفته بودم، اسم های مختلفی هم داشتن، روش فلان، مثلا ۲۱ روزه، نمی دونم غذای پاک، خیلی روش، اسم های دیگه، نتیجه نگرفته بودم بعد مثلا يه چند وقت می گذشت، یه دوستی میومد می گفت که  ببین من یه برنامه ای رو شروع کردم، یه برنامه ی رژیمی خیلی عالیه، می گفتم مثلا چطور میگی عالیه؟ چی، چطوریه؟

می گفت اینو يکی از فامیلامون که آمریکا زندگی می کنه، اونجا رفته پيش دکتری که‌ خیلی معروفه تو آمریکا، اون این برنامه رو بهش داده و اون خودش تو آمریکا استفاده کرده خیلی خوب بوده الان به من داده، منم چند وقته استفاده می کنم خیلی عالیه، بعد من می گفتم: آها، ببین، گمشده ی من همینه؛ تا حالا من هر چی برنامه استفاده می کردم همه ایرانی بود، این اون برنامه خوبه س، آمریکاییه. این USA یی که داشته باشه، دیگه، ديگه حرف نداره.

بعد، خب من گفتم به منم بده، اونم خب دوستمون بود، با هم خیلی شوخی و اینا هم داشتیم.  میگفت، نه الکی نیست که، باید یه؛ مثلا اینو؛ باج می خواست دیگه، خلاصه، اینو باید بهم بدی، اینو باید بهم بدی، کلی لوازم و خلاصه چیزا از من می گرفت، اینو بده مثلا یه هفته پيش من  باشه، اینو مال خودم باشه؛ منم به خاطر اینکه می خواستم هر طوری شده به اون روش آمریکاییه دست پیدا کنم  می‌دادم.

اون برگه رو گرفتم و خلاصه دیدم عجب چیزیه، غذا های مختلفی هم توش بود حالا بعضیاشم حتی ما نداشتیم، اومدیم ما خودمون من درآوردی یه چیزایی جایگزین کردیم؛ خب، یک سری غذاهاش مال اونجا بود و نداشتیم ما اصلا این غذا ها رو و یه مدت با یک حس و حال خیلی خوبی که این برنامه از آمریکا رسیده و دیگه این کار رو تموم می کنه، با اون شروع کردم و مدت بیشتری هم ادامه ش دادم چون خیلی دوستش داشتم به خاطر اینکه آمریکایی بود،

یه چیز خاصی بود که دیگران نداشتند یعنی بعد، هر وقت کسی، اطرافیانم می گفتن چی شده، انگار یه کم داری جمع و جور تر میشی؟

می گفتم این دفعه دیگه کار تمومه دیگه، یه برنامه ی آمریکا ییه، بعد می گفتن به ما هم بده می گفتم نه بابا، این جوری نیست که، کلی دردسر داره پيدا کردنش، مگه به این راحتی دستم رسیده ؟ نمی تونم به شما بدم، خلاصه، کلاس می ذاشتم که نمی دم و بیشتر هم ادامه ش دادم؛

مثلا اگر برنامه های قبلی رو یک ماه ادامه دادم اینو باور کنید ۴ تا ۵ ماه من ادامه دادم، خیلیم خوب نتیجه گرفتم، یعنی مقدار خیلی زیادی از وزنم کم شد، ولی خب بازم نتونستم برای همیشه طبق اون برنامه عمل کنم و تقريبا یک ماه، شاید مثلا ۲ ماه بعداز اینکه دیگه از اون برنامه غافل شدم دوباره دیدم همون آدم قبلیم

می خوام بگم که یعنی ما بارها این اتفاق برامون افتاده که یک مسیری رو رفتیم، یک روشی رو امتحان کردیم، شکست خوردیم ولی دوباره چند وقت بعد به طریق دیگه، به اسم دیگه، به شکل دیگه، به اعتبار دیگه، دوباره رفتیم از اون روش ها استفاده کردیم

نه فقط ما، خیلی از اطرافیان ما که اضافه وزن دارن، خیلی از دوستامون که اضافه وزن دارن به همین شکل عمل کردن، بارها و بارها از روش هایی استفاده کردن که نتیجه نداده و اگر به تمرین خودتون در جلسه ی قبل رجوع کنید، می بینید که شما هم از چند روش استفاده کردید،

حتی اگر تمرينات دوستانتون رو بخونید، می بینید که چقدر از روش های دیگه هم استفاده شده که شما اصلا خبر نداشتید، اونا استفاده کردن و در نهایت نتیجه هم نگرفتن و این دیگه داره؛ ببین باید دیگه خودتون فکر کنید، چرا روش های لاغر شدن برای لاغری جواب نمیده؟

 لاغری همیشگی مد نظر ماست، چرا، اون مقطعی برا یک هفته، دوهفته، یک ماه، برا ۵ کیلو، ۱۰ کیلو جواب میده ولی اینکه مثلا کم کنی دیگه همیشه متناسب بمونی، چرا جواب نمیده؟

اول اینکه باید یکی یکی روش هاتونو خط بکشید؛ یعنی هر روشی که خودت استفاده کردی رو؛ حالا هر نتیجه ای که گرفتی سر جای خودش، خیلی هم عاليه  بهتون تبریک میگم؛ اما اون روش رو به عنوان یک روش صحیح برای متناسب شدن دیگه نباید بپذیری و باید روش خط بکشی، ديگه بهشم فکر نکنی؛ هر روشی رو که هر کسی به شما داده، در هر جایگاهی بوده اگر برا خودت نتیجه نداده، دیگه  بزارش کنار. 

هر روشی هم که شنیدی دیگران استفاده کردن و نتیجه نداده اونا هم بدون که جزِ همین دستهٔ نشدنی هاست؛ یعنی از این مسیر نمیشه و متاسفانه افراد چاق عادت دارن که بارها و بارها روش های مختلفی که همه معمولا به یک شکله، base (پایه شون) یکیه رو استفاده کنن و نتیجه نگیرن. 

هر بار یه سری افراد میان همون روش های اشتباه رو به طریق دیگه ای میان مطرح می کنن، رنگ و لعاب شو عوض می کنن؛ ولی در واقع همه ی اون ها، روش های اشتباهی هستن. 

انیشتین یک جمله ی خیلی معروف داره، من خیلی خوشم میاد از این جمله و خیلی در زندگی خودم تحول ایجاد کرده؛ یعنی اون زمانی که من به این جمله از انیشتین رسیدم واقعا به فکر فرو رفتم و همون باعث شد که من به مسیر جدید هدایت بشم که همون لاغری با ذهن باشه. 

انیشتین میگه:” آدم احمق آدم یه که یک کار رو بارها و بارها انجام بده به امید کسب نتیجه ی متفاوت. با خودم هستم،

خیلی من خودم این طرز رفتار رو داشتم، خیلی وقتها برنامه های لاغری رو انجام می‌دادم، نتیجه نمی گرفتم، دوباره به شکل دیگه، دوباره می گفتم: نه دیگه این دفعه من با تعهد بیشتر، این دفعه دیگه  قول میدم، این دفعه دیگه پیش فلانی  رفتم، تعهد دادم، این دفعه دیگه کار به آخر رسیده، باید از این روش، ولی باز نتیجه نداده.

در کسب و کارهای مختلف هم به همین شکل؛ هی می گفتم:  این دفعه دیگه باید اینجوری بشه ولی باز همون روش قبلی رو میومدم با یه انرژی بیشتر می خواستم انجام بدم، بازم نتیجه نمی داد. این مثل همون سفر کردن از یک مسیر اشتباهه؛ شما صد بار از یه مسیر اشتباه با هر سرعتی بخوای به مقصد برسی، امکان نداره برسی. 

فرض کن شما از شهر خودت می خوای به بندرعباس بری، می خوای بری مثلا جزیره کیش مثلا، یک مقصدی در نظر بگیر، با هر سرعتی، با هر وسیله ی نقلیه ای از مسیر اشتباه بری، شما به مقصد نمی رسی؛

لاغری هم یه مقصد ِشما از هر روشی با هر سرعتی بخوای لاغر بشی، اگر روش اشتباه باشه، شما هیچ وقتی لاغر نمیشی و همه ی ما این تجربه رو داریم دیگه نیاز نیست که بخوام خیلی حالا براش دلیل و برهان بیارم. همه ی ما بارها از روش های مختلف استفاده کردیم ونتیجه نداده،

پس یکبار، برا همیشه بیا به ذهنت این دستور رو بده، این فرمول جدید رو در ذهنت ایجاد کن؛ که همه ی روش هایی که تا الان من برای لاغری استفاده کردم اشتباه بوده ومن این بار می خوام از روش صحیح برا  لاغری اقدام کنم و روش صحیح، روش لاغری با قدرت ذهن  خودته، نه  قدرت ذهن من، نه قدرت برنامه ی من، نه قدرت داروی من، نه قدرت  هیچی، فقط قدرت ذهن  خودت،

چون شما خودت با قدرت ذهنت چاق شدی ،حالا میگم چرا، پس با قدرت ذهن خودت هم می تونی لاغر بشی، شما از هر مسیری به‌ مقصد برسی، بهترین راه برگشت از همون مسیر برگشتنه، منطقیه دیگه؛ از شهر خودت به هر شهری شما سفر کنی بهترین مسیر برگشت، از همون مسیریه که رفتی، از همون راهی که رفتی برگردی، بهترین مسیره. 

شما از مسیری که چاق شدی باید لاغر بشی؛ اگر می خوای برای همیشه لاغر بمونی. شما اگر برا چاق شدن رژیم خاصی گرفته باشی، بله، الانم می تونی با رژیم لاغر بشی. 

اگر برا چاق شدن، داروی خاصی مصرف کردی،شاید بشه با داروی خاصی لاغر شد.

اگر برا چاق شدن، مثلا، آها ورزش های خاصی انجام داده باشی، میشه با ورزش های خاصی لاغر شد؛

اما اگر برا چاق شدن هیچ کدوم از این کارا رو نکردی؛ بنابراین تصور باطلیه که بخوای با انجام این کارها لاغر بشی.

کسی داره این حرف رو بهتون می زنه که خیلی روش های زیادی رو استفاده کرده، بی اطلاع از این روش ها نیستم، فردی نیستم که خودم از ابتدا متناسب بودم؛ حالا یه چیزی یاد گرفته باشم بخوام به شما یاد بدم ؛نه،من خودم چاق بودم، تصاویر قبل از تناسب اندامم در سایت هست می تونید ببینید، می تونید تحقیق کنید،

خیلی روش هایی رو استفاده کردم و اگر در این شرایط هستم و مدت هاست به لطف خدای مهربان متناسب هستم و این صلاحیت رو داشتم که به دوستان زیادی کمک کنم که متناسب باشن به خاطر اینه که به روش صحیح هدایت شدم، از مسیر درست برا لاغری اقدام کردم و به لطف خدا نتیجه مشخصه. نتایج شما و من ودیگران از روش های قبلی هم مشخصه؛

ما نمیخوایم خدای نکرده بیایم با جو سازی بیایم بخوایم يه روشی رو بگیم نه این اشتباهه یااین جواب نمیده، بابا، نتیجه مشخصه، وقتی من بارها استفاده کردم، شما استفاده کردی، دیگران استفاده کردن و همه وهمه ی ما نتیجه نگرفتیم یعنی  یک نتیجه ی مشترک گرفتیم و اون شکست خوردن در لاغری بوده‌، خب دیگه نتیجه مشخصه، دیگه من چی بخوام بگم. 

حالا برا اینکه بهتر با موضوع لاغری با ذهن آشنا بشی و اینکه چرا روش های قبلی جواب نداده، باید نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کنی که اصلا چرا ما چاق شدیم و چرا ما لاغر نمیشیم؛ این خودش یک موضوع بسیار مهمه. چرا هر بار که لاغر شدی، دوباره چاق شدی؟ چرا نمی تونی اصلا لاغر بشی؟ چرا اونی که لاغره چاق نمیشه؟ اونی که چاقه لاغر نمیشه؟ سؤال خیلی مهمیه، بهش فکر کنین.

 یه فایل فوق‌العاده هم من در این باره دارم؛ راز چاق شدن، ببخشید؛ راز چاق نشدن لاغرها و لاغر نشدن چاق ها؛ یه کم اسمش پیچیده س ولی قشنگه.

راز چاق نشدن لاغر ها و لاغر نشدن چاق ها.یک فایل یکساعت و خرده ایه که خیلی کامل، جامع درباره ی تأثیر ذهن در چاقی و لاغری افراد صحبت می کنم و کاملا براتون موضوع رو باز می کنم که چرا یک فردی از ابتدا تا انتهای زندگیش متناسب می مونه ولی یک فردی چاق میشه و دیگه نمی تونه متناسب بمونه؟ و باید چی‌کار کنه که متناسب بشه؟

 البته این فایل به صورت یک محصول جداگانه در قسمت محصولات سایت هست، اما دوستانی که از دوره ی اصلی لاغری با ذهن، دوره ی جامع ما استفاده می کنن نیازی نیست این محصول رو تهیه کنن چون این محصول در اختیار شون قرار می گیره در قالب فایل های دوره ی آموزشی به اونها داده میشه ولی دوستانی که اگر دوره ی اصلی رو تهیه نکردن می تونن از این فایل فوق العاده هم استفاده کنن؛

حالا بیایم صحبت کنیم که چرا ما لاغر نمی شیم؟ اصلا چرا ما چاق شدیم؟ چرا اینقدر راحت چاق شدیم؟

ببینید دوستان، چاقی محصول افکار و رفتار ماست، هيچ چيز ديگه نیست، محصول داروها نیست، محصول مواد غذایی نیست. 

خیلیا فکر می کنن که چاقی به خاطر مواد غذاییه، خب، خیلیا مواد غذایی، مگه انسانی داریم که غذا نخوره؟ پس وقتی خیلی از انسان ها متناسب هستن؛ پس حتما اشکال از مواد غذایی نیست ديگه؛

چون طبق آماری که وزارت بهداشت اعلام کرده نیمی از انسانها یعنی ایرانی های بین ۱۵ تا ۶۵ سال چاقن و این واقعا موضوع تکان دهنده ایه، خیلی، خیلی، چون ببینین چاقی تبعات داره؛ یعنی فقط خودش نیست. خیلی بیماری های متفاوت به وجود میاره و یک فرد چاق، یک پدر، یک مادر چاق خیلی راحت می تونن فرزندان چاقی رو تحویل جامعه و روزگار بدن؛

بنابراین هر انسانی که اقدام کنه برا لاغر شدن، نه تنها خودش رو رها کرده از این مشکل، بلکه فرزندانش رو هم از این مساله رها کرده، یک حوزه ی امنیت رفتاری برای اونها به  وجود آورده؛ چون فرزندان ما فقط نگا به ما میکنن، عادت های ما رو اونها یاد می گیرن و به‌ این دلیله که خیلیا فکر می کنن چاقی ارثیه؛ در صورتی که ارثی نیست، آموزشیه. 

بچه ای که در یک خانواده ای که پدر و مادر اضافه وزن دارن متولد میشه؛ همین جوری که رفتارهای عادی پدر و مادر شو می بینه، چاق شدن رو یاد می گیره و به  همین دلیله دوستانی که در دوره ی ما شرکت می کنن، فرزندانشون بدون اینکه دوره ی ما رو استفاده کنن متناسب میشن. 

خیلیا این گزارش رو دادن که مثلا دختر من، پسر من، همسر من حتی خیلی عالی در مسیر متناسب شدن قرار گرفته؛ چون اونا دیگه عملکرد فرد رو می بینن و خود به خود یاد می گیرن. تأثیر فرد بر اطرافیانشه. این درمورد چاقی به همین شکله، در مورد لاغری هم یه همین شکله.

وقتی شما لاغری با ذهن رو یاد بگیری، مطمئن باشید که‌ بر روی فرزندان تون، بر روی همسر تون و اطرافیان تون تأثیر میزارید و وقتی نتایج عالی می گیرید بر روی خیلی از انسانها تأثیر میگذارید؛ خیلیا شما رو می بینن انگیزه می گیرن که‌ لاغر بشن و این ارزش کار شما رو خیلی زیاد می کنه؛ ارزش لاغر شدن رو خیلی زیاد می کنه؛ نه فقط برا خودتون بلکه برا خيليا تأثیر گذاره. 

چاقی محصول افکار و رفتار تکراری ماست. تکراری یعنی چیِ؟ عادت ها اصلا چین؟

هر چیزی که عادت‌ ما بشه تکراره دیگه؛ شما هر رفتار، هر فکری رو چندین بار تکرار کنی خیلی راحت به‌ عادت شما تبدیل می شه. 

عادت به چی میگن؟ به فکر یا رفتاری میگن که ما نمی تونیم انجامش ندیم حتی اگر به عواقب خطرناک اون آگاه باشیم.، میشه عادت، عادت خیلی خطرناکه، ببینید، عادت باعث میشه که ما یک رفتاری که ۱۰۰٪ اشتباهه رو نتونیم انجام ندیم.

عادت باعث میشه که ما یک رفتاری رو که ۱۰۰٪ اشتباهه رو نتونیم انجام ندیم…

… و در نهایت تکرار اون رفتار اشتباه صدماتی رو به ما وارد می کنه.فردی که اعتیاد به مواد مخدر داره، مطمئنا انسان عاقلی بوده حداقل قبل از این که شروع کنه به مصرف مواد ، یه مدت که تکرار میکنه؛ بدنش و فکرش و مغزش برنامه ریزی میشه برا مصرف مواد وچون همیشه مغز ما روی بیشتر تنظیم شده یعنی :

شما در مسیر ثروت قرار بگیری، همیشه هی میگی باید بیشتر دربیاری، بیشتر می خوام؛

 در مسیر چاق شدن قرار بگیری همیشه شما رو تشویق می کنه به بیشتر چاق شدن، 

در مسیر مصرف مواد مخدر قرار بگیری، همیشه شما رو تشویق می کنه به مصرف مواد بیشتر، 

در مسیر ورزش کردن قرار بگیری همیشه شما رو تشویق می کنه به مثلا قهرمانی بیشتر، رتبه های بهتر، اصلا مغز ما کارش اینه. همیشه تشویق می کنه که برو جلو، برو جلو، بیشتر و هیچ واسش فرق نمی کنه که این مسیری که داره شما رو در اون تشویق می کنه به نفعته یا به ضررته.؛ اون فقط تشویق می کنه، فقط گسترش میده. 

وقتی یک فردی به مواد مخدر معتاد میشه شروع می کنه به مصرف، مغزش بلافاصله بعد از چند روز که دیگه اون تکراره، تکرار مصرف کردن به عادت تبدیل میشه شروع می کنه به تشویق فرد برای تکرار بیشتر عادت و چرخه ی عادت رو سریع تر می کنه و اون فرد می بینه که بعد از يه مدتی نیاز داره که بیشتر مصرف کنه و بیشتر و بیشتر و مطمئنأ همه ی افراد معتاد می دونن که این رفتار شون داره اونا رو نابود می کنه، خودشون وخانواده شونو ؛ اما نمی تونن انجامش ندن. چرا؟

چون دستورش اینجاست (اشاره به مغز) یک فرد چاق نمی دونه از چه زمانی برا چاقی برنامه ریزی شده؟ چه افکاری در اون به وجود اومدن؟ چون از زمان تولد شما تحت آموزش والدینت قرار گرفتی، بعد جامعه، بعد دوستان، رفتار چاق کننده در شما شکل گرفته، افکارش و رفتارش.

افکارش چجوری شکل گرفته؟ باورهان، مثلا همین که شما شنیدی، آقا چاقی ارثیه، یه فکره، هنوز شما چاق نیستی ها، اینو میشنوی، وقتی باورش می کنی مغزت اونو تبدیل میکنه به یک فرمول، شما برات طبیعی میشه که چاق شدن طبیعیه چون ارثیه دیگه. ما، با ارث که نمی تونم مبارزه کنم؛ یا مثلا طرف فکر می کنه که خب چونکه من فلان قرص رو مصرف می کنم، چون اعصابم خرابه، آدم عصبی ایم، آدمای عصبی مثلا چون دارو مصرف می کنن، اشتها شون زیاد میشه.

اینا همه فرموله، وقتی باورش کردی؛ مغزت شروع می کنه به عمل کردن، دستور دادن بر اساس اون فرمول و شما یواش یواش مصرف مواد غذایی بیشتر میشه و چون مغز شما علاقه منده که‌ تکرار کنه عادت هاتونو، شما به مرور تکرارت بیشتر و بیشتر و بیشتر میشه و میشی همین چیزی که الان هستی؛

یعنی منشأ همه ی عادت‌ ها، مخصوصا عادت هایی که باعث چاقی ما شده در مغز مون از یک زمانی ثبت شده، نمی دونیم کی یه؟ نمی خوادم دنبالش بگردیم چون مشکلی رو از ما حل نمی کنه بخوایم بشینیم تحلیل کنیم؛ نه من از چه ز، باید پیدا کنم از چه زمانی من چاق شدم، هيچ مشکلی رو از الان ما حل نمی کنه. ، از هر وقت بوده که بوده، ما فقط الان می خوایم باور کنیم و بشناسیم سیستم به‌ چه شکل عمل می کنه؟ 

وقتی فکر چاق کننده، مثل چی؟ خیلیا باورشون اینه، شنیدن، آدم ها وقتی ازدواج می کنن چاق می‌شن، چرا چاق می‌شن؟ کسی نمی دونه. یه فکره، یه شایعه س، یک حرفِ، یک ضرب المثله، هر چی می خوای اسمشو بذار ولی وقتی شما بارها اینو شنیدی و احتمالا نمونه هایی هم دیدی؛ مثلأ خودت هنوز متناسبی، ازدواج هم نکردی دیگه.

مثلا پسر خاله ای، دختر عمویی، فک و فامیلی، دوستی، کسی رو می بینی ازدواج کرده، بعد یه مدتی می بینی داره چاق میشه، قبلا اینو شنیدی بعد نمونه هم دیدی. اینا همه باعث میشه که شما ناخودآگاه باور کنه که ازدواج باعث چاقی میشه. وقت ازدواج شما که برسه؟ چی میشه؟ این فرمول فعال میشه. از قبل فرمول ایجاد شده، وقتی شما ازدواج کردی، فرمول فعال میشه.

 عادته تکرار تکرار تکرار و می بینی شما بدون اینکه بدونی چی شد اشتهات تغییر کرده. از خیلیا سؤال کردم‌ که رفتار غذایی تون قبل از ازدواج با بعد از ازدواج چه تفاوتی داشته؟ خیلیا میگن که  آره، اشتهام بیشتر شده‌، خب چرا بیشتر شده؟ نمی دونم. 

چون از قبل شنیده که ازدواج باعث چاقی میشه، این یه  فرموله، وقتی باورش کنی، وقتی نمونه ببینی، برا ذهنت طبیعی میشه چاق شدن به دلیل ازدواج و شما شروع می کنی به چاق شدن. اگر مصرف دارو در ذهنت طبیعی جلوه داده بشه، کسی که دارو مصرف می کنه طبیعیه که چاق بشه.؛ شما خیلی راحت‌ شروع می کنی به چاق شدن، این ها همه باوره. 

کافیه شما به دلیل یک مشکلی به پزشک مراجعه کنی، خب مشکل شما تشخیص داده بشه، پزشک یه دارویی رو تجویز کنه؛ کافیه پزشک به شما بگه که مراقب مصرف این دارو باش چون این دارو اشتها رو زیاد می کنه و باعث چاقی میشه. 

چون که شما به پزشک اعتماد داری ، چون که حرفش برای شما سنده ، شنیدن همون یکبار حرف پزشک کافیه که باور کنی مصرف این دارو اشتهای شما رو زیاد می کنه، مصرف این  دارو می تونه شما رو چاق کنه. ذهنت باور می کنه؛ برات طبیعی میشه که مصرف این دارو من رو چاق میکنه و همین کافیه که مغزت دستورات چاق کننده رو صادر کنه و می بینی که رفتار شما شروع می کنه به عوض شدن و نتیجه ش بعد از چند وقت می بینی که اضافه وزنه.

خیلیا اضافه وزن شون اینجوری بوده، چاق نبودن، از یه مقطعی به دلیلی که یک حرفی رو باور کردن، یک توصیه ای رو جدی گرفتن، یک مطلبی رو جایی خوندن، خیلی باورش کردن. از طریق رسانه‌ها بهشون گفته شده واونا باور کردن، متاسفانه در مسیر چاق شدن قرار می گیرن و یکی از مشکلات چاقی اینه که وقتی در مسیرش قرار گرفتی، دیگه نمی دونی تا کجا پیش میره.

یعنی شما نمی تونی تعیین کنی که من می خوام چاق بشم، ۵ کیلو اضافه کنم، نمیشه. وقتی مغز در مسیر چاق شدن قرار گرفت، فرمول ها رو ایجاد کرد، دیگه جلوشو نمیشه گرفت، تا هر جایی ممکنه پیش بره

بعضی از افرادی که به من مراجعه می کنن برای لاغری، افراد کاملا متناسبی بودن که مثلا ۵ سال قبل، ۱۰ سال قبل، اصلا شاید از لاغری، زیاد رنج می بردن.خیلیا بهشون توصیه شده بود که بابا یه فکری کن، بیا برو فلان دکتر، فلان قرص رو مصرف کن.  این کار رو کن، اون کار رو کن. برو ورزش کن بیا بخور و اينا شروع می کنن به تلاش کردن برا چاق شدن.

خیلیا شون که اصلا نتیجه نمی گیرن. یعنی خیلی از آدم‌هایی که لاغرن  ها هر کاری می کنن که چاق بشن اما چاق نمیشن؛ دقیقا مثل افراد چاقن ولی بر عکس. به خاطر اینکه ذهنیه بابا؛ این ثابت می کنه که چاقی و لاغری ذهنیه، اصلا جسمی نیست. اون فردی که لاغره، داره هر کاری می کنه که چاق بشه، نمی شه، اونم اینجا (اشاره به مغز) مشکل داره.

 اونم تو ذهنش چنان باور کرده که متناسبم و نمی تونم اضافه کنم که نمی تونه، هر کاری می کنه نمی تونه .یه فرد چاق هم به خاطر چاقی زیادش چون که  باور کرده نمی تونم لاغر بشم؛ هر کاری می کنه نمی تونه. افرادی به من مراجعه می کنن؛ میگن ما لاغر بودیم، خیلی تلاش کردیم که مثلا چاق بشیم؛ دارو خوردیم، گیاهان نمی دونم چی چی گرفتیم، عرقیجات خوردیم، یه کارایی کردیم، رفتیم ورزش، اومدیم نمی دونم چند تا تخم مرغ خوردم، فلان خوردم، فست فود خوردم، هيچ اثر نداشت. 

تا يه جایی بالاخره استارت زده میشه؛ مثلا پیش یه پزشک میرن که دیگه خیلی به نظرشون اون پزشکه کارش درسته، خیلی اونم حرفه ای میاد مثلا دارو رو تجویز می کنه، ميگه: ” این دارو فلانه فلانه فلانه، فرد باور می کنه که دیگه مصرف این قرص اشتهاشو زیاد می کنه و می تونه چاق بشه و به رؤیای خودش برسه که یه کم، ببین یه کم، دیدگاهش اینه که من یه کم می خوام پر بشم،

يه کم می خوام اضافه کنم؛ مثلا ۵۸ کیلو ام، می خوام بشم ۶۳کیلو، می خوام بشم ۶۲ کیلو، می خواد ۳-۴ کیلو اضافه کنه و این تلاش می کنه، قرص می خوره، دارو می خوره ، یه کارایی انجام میده؛ ولی اگه  استارت چاقی زده بشه (اشاره به مغز —> از طریق مغز استارت زده بشه)، چون این کار دستی انجام شده، چون فرد با مصرف دارو خودش دستی اومده فرمول های ذهنی شو، مغزی شو تغییر داده برا چاقی؛ وقتی در مسیر چاقی قرار بگیره، ديگه معلوم نیست کجا متوقف بشه. 

مثل اینکه شما یک توپ رو در سرازیری حرکت بدی، رها کنی، معلوم نیست این توپ کجا بره، به چی برخورد کنه، به صخره بخوره، بیفته تو دره، تا کجا می خواد پایین بره؟ هیچ معلوم نیست و متأسفانه خیلی از افراد به این شکل خودشون به اصرار خودشون رو در مسیر چاقی قرار دادن و همه ی اون ها هم می خواستن ۳-۴ کیلو اضاف کنن ولی الان ۳۰-۴۰ کیلو اضاف کردن، چون اینجا (اشاره به مغز) رو تغییر دادن. 

دلیل اینکه شما هر کاری کردی لاغر نشدی، به خاطر اینه که تمام روش‌هایی که استفاده کردی چیزی رو در مغز شما تغییر نداده. حالا من هی نمی خوام اسم ببرم ولی مجبورم دیگه برا توضیح دادن؛ وقتی شما داری رژیم می گیری، خودتو از مصرف مواد غذایی منع می کنی؛ شما چیزی رو اینجا (اشاره به مغز) تغییر ندادی؛ در واقع داری منع می کنی خودتو از خوردن.

 یعنی مغز  دستور خوردن رو داده، ببین خیلی از آدمای چاق خودش میگه بابا می دونم  سیرم ولی نمی تونم نخورم، حتما این تجربه رو دارید. چرا نمی تونی نخوری؟ چون از اینجا (اشاره به مغز) فرمان صادر شده، شما نمی تونی، جلوی پلک زدنتو بگیری. چرا نمی تونی؟ چون  فرمانش اینجاست (اشاره به مغز).

میشه الان من بخوام آگاهانه مثلا چند ثانیه، مثلا اینجوری (با چشمی که کاملا باز نگه داشتی) پلک نزنی ولی خسته میشی، تازه اصلا اتوماتیکه، چون دستورش اینجا (اشاره به مغز) نوشته شده. ضربان قلب دستورش اینجاس (اشاره به مغز)؛

شما نمی تونی صد سال تلاش کنی مثلا بگی خب من می خوام به یک جایی برسم بتونم بدوم ولی ضربان قلبم بالا نره، می میری، اصلا نمی شه؛ چون فرمولش اینجا (اشاره به مغز) ذخیره شد ، این فرمولا غیر قابل تغییرن، تنها فرمولی رو که  میشه تغییر داد، خوردنه؛ یعنی تنها چیزیه که خداوند اختیارشون دست خودمون گذاشته و ما این بلا رو سر خودمون باهاش آوردیم،

پلک زدن اتوماتیک، هزاران فعالیت بدن شما اتوماتیک انجام میشه، دستوراتش اینجا (اشاره به مغز) نوشته شده؛ فقط خوردنه، تأمین نیاز بدنمونه که دستیه، حالا اینم باز برا خیلیا اتوماتیکه، فردی که از ابتدای تولدش تا انتهایی ‌که زنده س، متناسب می مونه، خوردنش هم اتوماتیکه. 

وقتی یک فرد لاغر رو می بینی کنار دست شما رو میز غذا نشسته‌، اون غذاشو می کشه، همونم نمی تونه بخوره، میگی بابا بخور غذاتو، میگه نمی تونم…

از گلوم پایین نمی ره، تعجب می کنی! یعنی چی نمی تونم؟ اون وقت من تعجبم میشد؛

مثلا رفته بودیم مهمونی، غذا رو خورده بودیم، کیک آورده بودن، من می خوردم، میگفتم فلانی چرا؟ کیکتو بخور، خیلی حال میده، می گفت نمی تونم بخورم. می گفتم: یعنی چی نمی تونم بخورم؟ خب بزار دهنت بخور، می گفت:  به خدا نمی تونم بخورم، نمی ره پایین ؛ اصلا من نمی دونستم یعنی چی ، اصلا، اصلا خنده م می گرفت . می گفتم خب  بده به من، تو اصلا نمی خواد بخوری؛ بهتر اصلا بده من بخورم. 

ببین چرا اونا نمی تونن بخورن؟ مث اینه من بخوام، من چاق بگم من می خوام ضربان قلبمو دستی ببرم بالا، خب نمی تونم، اونم نمی تونه، فرد لاغرم نمی تونه. حالا فرد لاغر خوردنش هم اتوماتیکه، چون فرمول های مغزی شو درباره ی خوردن تغییر نداده، این جزء غریزه شه.

ببینید ما و حیوانات خیلی وجه های مشترکی داریم غریزه رو داریم. ببینید حیوانات هیچ وقت چاق نمیشن، حیوانی که در جنگل زندگی می کنه، ها، نه مثلا گربه ای که تو خیابون شما می بینید، چرا چاق شده؟ این تو محیط انسانی بزرگ شده، اینم دست کاری شده فرمول های مغزیش، که پر خور شده ولی حیوانات وحشی؛ حیواناتی که در جنگل هستن، هيچ وقتی چاق نمیشن. 

شما یک مثلا ببر چاق نمی بینید که مثلا بگن بابا این ببره از چاقی نمی تونه بدوه یا مثلا یک آهوی چاق نمی بینی، يا مثلا یک عقاب چاق نمی بینی که نتونه پرواز کنه.، یک آهوی افسرده نمی بینی، یک شیر مثلا نمی دونم بیمار، مثلا خشمگین نمی بینی. یا اصلا خاصیت های انسانی رو ندارن. چیزهایی رو که در ذهن ما به وجود میاد، اونا ندارن، چون ذهن ندارن، اونا قدرت ذهنو ندارن، غریزه س،

فرد لاغر ؛ فردی که از اول تا آخر عمرش لاغره، غریزه ش اینجوریه، دست کاریش نکرده، اون همیشه لاغره؛ اصلا نگرشش با ما نسبت به مواد غذایی فرق می کنه؛ فردی که چاق شده؛ ما فرمول هامون دست‌کاری شده‌؛ توسط والدین، اطرافیان، رسانه‌ها، فرهنگ، هر چیزی؛ حالا اینا رو تو  دوره ی لاغری با ذهن خیلی گسترده درباره ش صحبت می کنیم و تمرین داره برطرف کردن اینها، ولی تا اینجا اینقد بدونید که‌ فرمول هات دست‌کاری شده.

 اگر شما الان نمی تونی لاغر بشی و از روش های لاغر شدن لاغر نشدی، به خاطر اینه که هر روشی رو استفاده کردی فرمولاتو عوض نکرده، فقط شما رو در  محدودیت قرار داده و تازه محدودیت شما رو حریص کرده، جنگ روانی به وجود آورده. 

وقتی مغزت دستور خوردن میده شما نمی خوای بخوری، چون در  برنامه ی غذاییت نوشته تو ۵ قاشق باید بخوری ولی مغزت میگه بابا ۲۰ قاشق باید بخوری، وقتی تو نخوری، یه روز می تونی، ۲ روز می تونی؛ چرا یواش یواش هی عصبی میشی؟ چرا اعصابت خراب میشه؟ چرا پرخاشگر می شی؟ چرا همه ی حالت هایی که همه مون تجربه کردیم در رژیم های بلند مدتمون؟

به خاطر اینه که تو داری با مغزت می خوای مبارزه کنی، اون دستور میده بخور، تو میگی نمی خورم، مگه می تونی از پس مغزت بر بیای؟ کسی نمی تونه. مگه تو می تونی جلوی فرمول مغزیتو بگیری که مثلا تنفست رو تغییر بدی؟ نمی تونی، اينا اتوماتیکه، وقتی تو دستی میای فرمول رو عوض کردی، فرمول های چاقی رو جایگزین فرمول های صحيح متناسب بودن کردی؛ دیگه نمی تونی جلوشو بگیری با نخوردن، با ورزش کردن ، من میرم میدوم، بدوم، بدوم که لاغر بشم، نمی شه.  

دویدن، ورزش کردن، وزنه زدن، فرمول ها رو عوض نمی کنه؛ برای یه مدتی تو خودتو تحت فشار میزاری و خب نتایجی هم می گیری؛ اما چون فرمول ها عوض نشده، هیچ وقت نتایجت ماندگار نیست .یک فرد لاغر فرمول های ذهنیش دست نخورده س، درسته، به‌ خاطر اینه که هیچ وقت نتایجش ماندگارنیست

اما چون فرمولا عوض نشده هیچ وقت نتایج ماندگار نیست

یک فرد لاغر فرمول های ذهنیش دست نخورده س، درسته، به خاطر اینه که هیچ وقتی چاق نمی شه، اصلا بهش میگی تو چاق می شی، نگران نیستی چاق بشی؟ می خنده‌، میگه یعنی چی؟ چرا چاق بشم؟ چطور چاق بشم؟ اصلا نمی دونه.

به همین نسبت اگه به یه فرد چاق بگی تو لاغر میشی هم می خنده. میگه چطور مگه مثلا قراره معجزه بشه؟ چی قراره بشه؟ همه ی این ها به خاطر فرمول هاست و من بهتون ياد میدم که فرمول ها رو عوض کنید.

در این قسمت ما می خواستیم به این نتیجه برسیم که روش های لاغر شدن نمی تونه، فرمول های مغزی ما رو برا چاق شدن، جلوگیری از چاق شدن، تغییر بده و ما رو به سمت لاغری هدایت کنه؛ فقط و فقط روش لاغری با ذهنه که‌ می تونه ما رو به سمت لاغری هدایت کنه.

برای اینکه این موضوع بیشتر و بهتر براتون جا بیفته، تمرین این قسمت اینه که هر روشی رو که می شناسید و خودتون استفاده کردید، دیگران استفاده کردن رو درباره ش تحقیق کنید و به این نتیجه برسید که اون روش نتونسته فرد رو برا همیشه لاغر کنه..

ببین؛ من می خوام برا همیشه لاغر بشی، نمی خوام یک ماه، دو ماه، ۶ ماه لاغر بشی؛می خوام برا همیشه لاغر بشی و این کار نیاز داره که فرمول ها رو تغییر بدیم. باید اول از همه ی روش ها ذهنت رو پاک کنی، اون وقت از یک روش صحیح حرکت کنی.

 نمیشه شما بخوای لاغری با ذهنو یاد بگیری ولی گوشه ی ذهنت هم این باشه که حالا من بیام رژیمم رو بگیرم، این روش رو هم داشته باشم، نمیشه. 

زمانی شما می تونی از روش لاغری با ذهن نتیجه بگیری که جرأت داشته باشی تمام روش های دیگه رو بزاری کنار.

چطور می تونی به این جرأت و آگاهی برسی؟ وقتی به خودت اثبات بشه که با روش های دیگه جواب نمیده، پس دلیلم نداره که من انجامش بدم. 

اینقدر باید مطمئن باشی که روش های لاغر شدن برای لاغری جواب نمیده که با اطمینان و اشتیاق در این مسیر حرکت کنی. 

بچه هایی که در دوره ی لاغری با ذهن شرکت می کنن، بعضا پیش میاد که یه بعضیا مثلا میان وسط دوره جا می زنن، میگن که نه، ما فکر می‌کنیم این روش رو ما اثر نمیزاره. چرا؟ بعد مشخص میشه که دوستش گفته: ”من رفتم پیش فلانی، یه رژیم مثلا سرخ پوستی به من داده، گفته، این دیگه آخرشه، بعد میاد میگه که من، میگم خب حالا چته؟ مشکلت چيه؟ چرا؟ چرا تو نمی خوای؟ مگه تو نتیجه نگرفتی؟ مگه اینجوری نشدی؟

میگه چرا ولی فکر می کنم مثلا این روش هست. بعد تو ذهنش یه روش جدیدی به وجود اومده؛ مثلا لاغری با سبک سرخ پوستان آمریکایی. میگم اشکال نداره، روش لاغری با ذهنو همین جا متوقف کن، با تمام توانت در اون روش جدید حرکت کن .نتیجه داد خدا رو شکرت، بهت تبریک میگم. نتیجه نداد، برگرد….و هر کی رفته، برگشته. 

می خوام بگم باید مطمئن باشی که روش های لاغر شدن شما رو به لاغری نمی رسونه و آگاهانه، یعنی همیشه می دونستیم ها ولی همیشه یک سری اما و اگرها باعث شده که نه حالا بزار اینم امتحان کنم.  بزار حالا اینم برم جلو. حتی عمل جراحی هم نمی تونه افراد رو لاغر کنه؛ چون عمل جراحی هم بازم چیزی رو اینجا (اشاره به مغز) عوض نمی کنه.

چرا، میری تحت عمل قرار می گیری، نمی دونم حلقه میزارن تو معده‌، فلان کار رو می کنن. بادکنک می فرستن اون تو، می برنش. یه کارای عجیب و غریبی می کنن ولی اینجا (اشاره به مغز) که عوض نشده. دوباره فرد میاد بیرون، چون عمل کرده دیگه. دیگه اطمینان داره که لاغر میشه.  یه مدتی خیلی ناخودآگاه رفتاراش عوض میشه، ولی بعد از یک چند مدت میگذره، یواش یواش این فرمولااااا کار خودشو انجام میده. یه ذره بیشتر، یه ذره، حالا تو که بابا لاغر شدی دیگه چاق نمی شی، این يه ذره رو هم بخور. 

از یه جایی دوباره شروع می کنه تغییر رفتار رو.  می بینی فرد بعد از يه سال، دو سال میشه همونی که بوده‌.  خیلیا این جورین؛ عمل کردن ولی بعد دوباره چاق شدن.

می خوام به این باور برسی.  می خوام به این نتیجه برسی که روش های لاغر شدن نمی تونه فرمول های مغزی شما رو تغییر بده که لاغر بشی. مگر اینکه از روش لاغری با ذهن استفاده کنی. تا می تونی در این باره تحقیق کن. درباره ی روش های لاغر شدنمختلف تحقیق کن. افرادی که استفاده کردن نتایج شون رو بررسی کن و بیا بنویس که آقا این روش جواب نداده. 

اون روش رو من، فلانی استفاده کرده، جواب نداده، خودم استفاده کردم جواب نداده و در نهایت به این باور برسی که روش لاغری با ذهن بهترین روشیه که می تونه شما رو به تناسب اندام برسونه. 

جلسات بعدی، توضیحات خیلی شگفت انگیزی رو براتون دارم. این مسیر رو ادامه میدیم. شاید انتظارت این باشه که مثلا جلسات بعدی دیگه اون، برنامه ی غذاییه، نمی دونم برنامه ی ورزشی و اينا دیگه داده میشه، چون خيليا به این روش لاغری با ذهن، بازم به خاطر اون محتویات ذهنی شون فکر می کنن که یک رژیم مثلا پیشرفته س. یک برنامه ی ورزشی تدوین شده س که همراه با رژیم و ورزش و نمی دونم کار ذهنی ام حالا قاطی کردیم و…. 

نه، هيچ برنامه ای به شما داده نمیشه؛ همش تخلیه ی افکار اشتباهه که نتیجه ی اولیه ش برای شما آرامشه. احساس خود باوری برای اینکه می تونی لاغر بشی و یه خود باوری در مغز شما شکل بگیره و در باور شما ایجاد بشه. ذهن شما به این خود باوری برسه که بابا می تونم لاغر بشم.

اون وقت می بینی ناخودآگاه یه سری رفتار های شما تغییر می کنه، تا همین جا هم یه سری رفتار های شما هم عوض شده شاید هنوز برات خیلی واضح نیست ولی به وضوح برات خیلی روشن تر میشه. خیلی خوشحالم همراه شما هستم و تشکر می کنم که با اشتیاق، جلسات فوق‌العاده دوره ی لاغری با ذهن رو پی گیری می کنید. 

این روش فوق‌العاده رو به دوستانتون هم معرفی کنید، خیلیا ، خیلیا نیاز دارن که لاغر بشن و زندگی جدیدی رو تجربه کنن. خیلیا دوست دارن ولی خب دوست داشتن شون هیچ وقتی به حقیقت تبدیل نشده و این فرضیه که می تونن از این مسیر حرکت کنن و رؤیای خودشون رو به حقیقت تبدیل کنن و شما می تونید واسطه‌ی خوبی برای تحقق این رؤیا باشید. هر جا که هستید در پناه خداوند متعال شاد باشید و در مسیر متناسب شدن. 

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 3.76 از 163 رای

https://tanasobefekri.net/?p=11420
برچسب ها:
337 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار Zahra
   1402/06/30 21:37
   مدت عضویت: 48 روز
   امتیاز کاربر: 1505 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 595 کلمه

   سلام

   جلسه قبل همه راههایی که برای لاغری استفاده کردیم رو نوشتیم تا توانایی خودمون در لاغر شدن اعتراف کنیم اما این جلسه، همون طور که می دانیم برای لاغری روشهای مختلفی وجود داره اما یکی از روش ها بهترین روش است مانند اینکه برای رفتن به یک شهر خاص راههای متفاوتی وجود داره اما یکی از راهها بهترین راه است برای لاغری با بهترین روش ابتدا باید دلایل چاقی رو شناسایی کنیم و بعد اونها را با مشاهدات خود در اطرافیان نقض کنیم و بعد از آن مسئولیت چاقی خودمون را بپذیریم و تعهد بدیم که خودمون هم مسئول لاغری خودمون هستیم که در جلسه قبل این کار رو انجام دادیم و باید مدام هم انجام بشه تا همه موانع شناسایی بشن

   همون طور که برای چاقی از روش خاصی استفاده نکردیم و حتی نمی‌دونیم چطور و چه زمانی چاقی ما شروع شده ولی برای لاغری روشهای مختلفی را امتحان کردیم و بعد از رسیدن به نتیجه دلخواه یا نسبی اون روش رو رها کردیم  و چون این روشها شیوه زندگی همیشگی ما نشده پس نتیجه ماندگاری هم نخواهد داشت و بعد از مدتی وزن از دست رفته برمی گردد اما ما هر بار خودمون رو سرزنش می کنیم که اراده نداریم و مشکل از ما بوده که وزنمون برگشته و بعد از مدتی دوباره میریم سراغ روش دیگه و همین داستان دوباره تکرار میشه حالا باید روی همه اون روشهای لاغری که خودمون و دیگران استفاده کردند و نتیجه همیشگی نبوده خط بکشیم و دیگر به گفته انشتین مثل آدم احمق نباشیم که یک کار رو بارها بارها انجام میده به امید کسب نتیجه ای متفاوت تر از قبل پس برای یک بار هم شده بیایم و از روش صحیح لاغر بشیم و این لاغری برای ما ماندگار باشه و اون روش باید مانند روش چاق شدنمون باشه یعنی نه از دارو نه ورزش نه رژیم و نه خیلی چیزهای دیگه خبری نباشه و مانند روش چاقی محصول افکار و رفتار ماست که مدام تکرار کردیم حالا با همون روش لاغری را تجربه کنیم ماچاق ها نمی تونیم به یک غذایی نه بگیم و حتی اگه سیر باشیم باز هم دوست داریم بخوریم ولی اگه به یک فرد لاغر دقت کنیم می بینم که اون غذاش رو می‌کشه و تا حدی میخوره که ملیش می‌کشه. اگر به حیوانات وحشی هم دقت کنیم می بینم که اون ها هم چاق نمیشن چون از شکارشون اون قدر که میلیون بکشه میخورن و شکار رو رها میکنن تا بقیه حیوانات استفاده کنند

   همه روشهای قبلی لاغری چون ما رو در خوردن محدود می کنند باعث میشن تا حرص و ولع خوردن در ما بیشتر بشه به همین دلیل بعد از رها کردن اون روش چاقی ما سریع تر از قبل بر می گردد

   از فرمول های ذهنی که بین خودم و یک فرد متناسب پیدا کردم مثلاً همسرم هر چقدر گشنه باشه اگه غذایی برای خوشمزه نباشه نمیخوره و میگه نمی تونن بخورم

   یا برادرم وقتی سیر باشه هر جور شیرینی برایش ببری نمیخوره و میگه سیرم و پسرم که قورمه سبزی رو خیلی دوست داره ولی غذاش رو تا حدی میخوره که سیر بشه و بعد اون به غذا نگاه نمیکنه و به این فکر نمیکنه که چه بلایی سر بقیه غذا میاد میریزیم دور یا نگه میداریم

   من از روش‌هایی که برای لاغری استفاده کردم گیاه خواری به مدت ده روز بود که سه کیلو لاغر شدم ولی بعد از یک هفته برگشت

   یک بار به مدت یک ماه با ورزش ایروبیک پنج کیلو لاغر شدم ولی بعد دو ماه برگشت 

   و آخرین بار با کالری شماری و ورزش ده کیلو کم کردم ولی بعد از یک سال پانزده کیلو اضافه کردم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سکینه
   1402/06/12 00:43
   مدت عضویت: 27 روز
   امتیاز کاربر: 920 سطح ۲: کاربر متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 388 کلمه

   بنام خالق زیبایها

   سلام و ورود خداوند بر استاد عزیزم وتمام دوستان هم سفر در این مسیر زیبا

   من برای رفع اضافه وزنم یک رژیم گرفتم که شیرینی و قند وچربی و برنج و ماکارونی نباید میخوردم  وخیلی چیزای دیگه در حد کم باید میخوردم ومن در اواسط رژیم دچار افت قند شدم وهر روز قندم می افتاد وحالم بد میشد وهیچ نتیجه ای هم نگرفتم که پایدار باشه کمی لاغر شدم ولی بدنم به شدت دچار ضعف شد ویک بارهم با فعالیت شدید بدنی خودمو امتحان کردم وحدود دو ماه هر روز شدید کار میکردم ووزن زیادی کم کردم ولی به محض استراحت و تموم شدن فعالیتم در عرض دو هفته اضافه وزنم برگشت و ماه رمضان من به شدت لاغر میشوم ولی یک هفته بعد رمضان دوباره همون آش و همون کاسه ،یکی از آشناهامون خیلی چاق بود رفت عمل کرد وچربیاشو در آورد و متاسفانه نه تنها لاغر نشد بلکه اضافه وزن شدید گرفت بعد عمل به طوری که دیگه نمی تونست راه بره ،من چون اضافه وزنم در حد ده دوازده کیلو هست زیاد دنبال راه و روشهای آنچنانی نبودم ولی  دو چیز را امتحان کردم یکی فعالیت وورزش و دوم کم خوری که هر دو جواب پایدار نداد چون افکارم اشتباه بودن ،خواهرم و دوتا دخترش ۴ وعده غذا میخورن اندامی متناسب دارن ولی من سه وعده را هم به زور وخیلی کم میخورم و بیشتر سعی میکنم گیاه خواری بکنم ودر طول غذا خوردن چند ین بار بچه هام به بهانه های مختلف بلندم میکنند ولی همچنان اضافه وزن دارم فرق من با خواهرم اینه که اون با خیال راحت غذاشو میخوره ولی من همش میترسم‌که چاق بشم وفکر میکنم که اگه در حین غذا خوردن  بلند شم و راه برم و درباره بشینیم کمتر چاق میشم که اشتباه فکر میکردم ومن باقی مانده غذا رو میگم حیفه دور ریخته بشه پس سعی میکنم بخورمش با اینکه سیرم  و من همین جا اعتراف میکنم که خودم مقصر چاقی هستم و باید افکارم را درست کنم تا بدنم هم لاغر بشه وبه تناسب اندام برسم و عوامل بیرونی هیچ تاثیری بر اضافه وزنم نداره ،امیدارم خداوند که از روز اول بدنی سالم وبدون نقص را تحویلم داده بتونم دوباره سالم وخوش اندام کنم واز این نعمت بزرگ استفاده ولذت ببرم ،خدایا شکرت بابت استاد عزیزم که دستی از دستان توست برای هدایت من وامثال من

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سحر
   1402/06/02 14:47
   مدت عضویت: 38 روز
   امتیاز کاربر: 1770 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 288 کلمه

   به نام شاه پرازعشق هستی عاشقانه عاشقتم که هستی ومراشاهانه وبه زیبایی آفریدی. روشهایی که من برای رهایی ازچاقی انجام دادم.1. رژیم غذایی کم کالری به مدت یکماه گرفتم 10کیلوکم کردم اماعرض2ماه به وزن اول برگشتم 2.رفتم باشگاه درمدت 2ماه11 کیلو کم کردم یک مسئله ای پیش آمد به مدت دوهفته نتوانستم برم باشگاه درهمین مدت وزنم برگشت وتازه اضافه ترم شدومن به وزن105 کیلوگرم رسیدم 3.ازطریق مجله خانواده بایک روش تضمینی درعرض یکسال40 کیلوگرم وزن کم کردم وبه وزن 65 کیلو گرم رسیدم وخیلی ازلاغریم لذت می بردم ومن برای  اولین بارلاغری رولمس کردم وبه مدت 9 سال درآن وزن باقی ماندم ولی دوباره یواش یواش چاق شدم4. شنیدم قرص لاغری آمده رفتم دکترنمی دونید وقتی نسخه روداد دستم انگار سند لاغریموگرفتم سریع ازداروخانه قرص هارا تهیه کردم وشروع کردم به خوردن ماه اول6کیلوکم کردم لی بعدازاتمام قرص ها وزنم برگشت5.دکترتغذیه رفتم وبابرنامه غذایی درعرض 2ماه12 کیلو کم کردم امابعداز3ماه وزنم برگشت6. تبلیغ لاغری باقهوه سبزرو دیدم سریع از عطاری تهیه کردم وطبق دستوراستفاده کردم به مدت 2ماه اصلاًاثری درمن نداشت7. توی ماهواره تبلیغ صندلی دراز ونشست رودیدم فوری آن راتهیه کردم وشروع کردم به ورزش کردن باآن بعدازیک هفته کمردردشدیدی گرفتم وآن راکنارگذاشتم8. رژیم بدون قندوچربی گرفتم عرض یک ماه فقط2کیلو کم کردم9.روزی 2ساعت راهپیمایی میکردم ودرکنارش رژیم میوه گرفتم ولی چاقترشدم وبه وزن99 کیلوگرم رسیدم. دیگه بریده بودم و بطور واضح دهن کجی چاقی روحس میکردم که به لطف خالق مهربانم هدایت شدم به سایت تناسب فکری دوره100 گام روانتخاب وباذوق وامیدشروع کردم به انجام تمرینات وبعدازاتمام دوره یعنی100روزمن 9 کیلو وزن کم کردم بدون رژیم بدون ورزش وفعالیت خیلی خوشحالم وبه این باورقلبی رسیدم که فقط وفقط ازمسیرلاغری باذهن به رویای لاغری دائمی میرسم چون راحت ولذت بخش وبدون بازگشته. باتشکرازاستادمهربانم مشتاقانه ادامه می‌دهم. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5851 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 31 کلمه

    سلام و درود
    خوشحالم احساس بهتری داری😊 و با اشتیاق مسیر تغییر کردن رو ادامه میدی
    برای زیباتر شدن نوشته ها سعی کنید از پاراگراف بندی استفاده کنید.
    منتظر خبرهای عالی شما هستم👌

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سحر
   1402/06/02 09:14
   مدت عضویت: 38 روز
   امتیاز کاربر: 1770 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 420 کلمه

   سلام به زیبای تماشایی وجودم. الهی عاشقانه سپاسگزارم که لحظه به لحظه به زیبایی درمن جاری می شوی وتمام ذرات هستی رابه سمت لاغرشدن من به حرکت درآوردی.  یکی ازآگاهی هایی که من دراین گام بدست آوردم اینه که من تمام مدت عمرم بافکرم غذاخوردم وکلاً بافکرچاقم زندگی کردم برای همین فرمول‌های چاقی روناخواسته درمغزم بوجودآوردم وتا این فرمولا عوض نشه وفرمان های مغزی من برنگرده به تنظیمات کارخانه من لاغر نمی شوم یک فردمتناسب تفاوتش بامن که چاقم اینه که باجسمش غذا میخوره نه بافکرش یعنی هروقت معده اش به قاروقور می افته وانرژی طلب میکنه غذامی خوره وهروقت هم علامت سیری روازجسمش دریافت می کنه دیگه حتی اگه یه لقمه هم مونده نمی خوره واینکه درحین خوردن غذاهیچ حس چاق شدن به غذاش نمیده فقط می دونه که گرسنه است وبه اندازه رفع گرسنگی اش غذا میخوره ولی یک فرد چاق اصلاًبه جسمش کاری نداره که سیره گرسنه است فکرش بهش میگه بخوراونم میخوره حالابه هردلیلی که فکرش بهش میگه میخوره چون فرمول چاقی هیچوقت پیام سیری نمی ده اون همش میگه بخوربخور چون ذات فرمولیش اینجوریه امایک فرد متناسب چون باجسمش میخوره خیلی سریع پیام سیری رودریافت میکنه یک فردچاق میخوره ولی باترس که نکنه چاقتربشم امافردمتناسب ترسی ازخوردن نداره وتنهاحس اون به غذا رفع گرسنگی ونیازبدنشه ولی ماقبل ازاینکه غذاروبخوریم فکری که راجب اون داریم رومی خوریم واون فکرغذاروبه شکل خودش درمیاره مثلاًمیگیم نکنه این غذا منو چاق کنه؟ اون غذابارنگ وچاشنی چاقی وارد بدن مامیشه ووقتی تمام مراحل دربدن ما طی کردانرژی رابه شکل چاقی به بدن مامنتقل می کنه وجسم ما به شکل انرژی دریافت شده میشه یعنی چاق میشه ولی یک فرد متناسب درموقع غذا خوردن فکر وحسی به غذاش نمیده درنتیجه فقط به اندازه تامین انرژی بدنش غذا میخوره وخیلی راحت پیام سیری رودریافت میکنه چون بدنش فقط درحدرفع نیازش غذارو قبول میکنه. فرق بین انسان باسایر موجودات اینه که انسان ذهن داره ولی سایرجانداران ذهن ندارند آنها غریزه دارندبرای همین چاق نمیشوندحالاشایدبعضی ها بگن کاش ماهم ذهن نداشتیم ولاغرمی موندیم! خداوندقدرت خلق کنندگی رودرذهن ماگذاشته تاماهم بتونیم مثل خودش خلق کننده باشیم ولی مابه جای خلق چیزای زیبا ومفید ضایعه مضری مثل چاقی روخلق میکنیم درسته ازدیگران باورشو گرفتیم ولی درنهایت ما خودمون چاقی روپذیرفتیم برای همین استادعزیزمون میگویندبایدمسئولیت چاقی خودتوقبول کنی چون درنهایت پذیرنده چاقی توبودی چاقی که به زور وارد تو نشده تواجازه حضوردروجودتوبه چاقی دادی پس وقتی مسئولیت چاقی ات  رابه عهده میگیری تمامه اختیارچاقی می افته دست خودت وبراحتی میتونی اونودرفکرت خنثی وبی اثرکنی وفکرزیبای تناسب اندام راجایگزین آن کنی. پس ادامه دهید واستمرارداشته باشیدبراحتی لاغری شوید. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سحر
   1402/06/01 14:23
   مدت عضویت: 38 روز
   امتیاز کاربر: 1770 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 361 کلمه

   به نام عشقی که جانم ازاوست.     سلام ودرودبه استادآگاه وگرانقدرم وعاشقان لاغری با ذهن.   به نظرمن این دوره بااینکه کوتاهه ولی خیلی پرمغزو سنگینه ونیازهست که تمرینات هرجلسه بادقت ووقت بیشتری انجام بشه چون من حس میکنم ازاین جابه بعدغلظت آگاهی هابیشترمیشه وبا‌ یه بار دیدن وگوش دادن وخواندن ونوشتن مغزم نمی تونه اونوهضم کنه وبه باورتبدیل کنه برای همین فکرمی کنم لازمه که سرعت حرکتموآرامترکنم تابتوانم قدم هایم رامحکم تروآگاهانه تربردارم چون هرجلسه به اندازه10جلسه مطلب مهم ومفید داره ومن هدفم اینه که بتونم شکارچی این‌آگاهی هاباشم. استادواقعادست مریزادچه دوره شگفت انگیزی روخلق کردید کم وجمع وپرمحتواوپرازآگاهی که هرخطش خودش یه دوره است این دوره یک شگفتی بی نظیره یک معجون کامله برای لاغرشدن شکرخالقی که اکسیری چون شمارو خلق کردکه چراغ روشن عاشقان لاغری باشید به نظرمن هرقسمت نیاز به نوشتن چند دیدگاه داره چون پراز آگاهی وفرمول لاغریه ومن مطمئنم بااین آگاهی های نابی که بدست می آورم لاغرشدنم حتمیه هرکدام ازاین آگاهی هامنوبه یک خلسه خاصی می بره که باعث میشه من تازه به عمق فاجعه پی ببرم که باخودم وباجسمم چه کردم. استادعاشق این‌سخاوت بی‌مثالتون هستم که اینطور عاشقانه آگاهی هایتان رادراختیارماقرارمیدهید ومن به‌پاس این زحماتتون برای هرگام این دوره وقت میذارم وفکرمی کنم ومی نویسم تکرارمیکنم وتمرینات عملی رو انجام می دهم تاحسابی به مغزم بشینه چون فهمیدن ودرک کردن ازدونستن مهم تره پس هرچه قدرروی این آگاهی هابیشترتامل کنم وبهتردرکش کنم زودتر راحت ترنتیجه می گیرم درسته که سرعت حرکتم کم میشه ولی چون‌بادرک درست این آگاهی هارادریافت می کنم سرعت رسیدن به خواسته ام بیشترمیشه. واقعااین ایده نوشتن درسایت بامن چه کردمثل یک معجزه داره روی افکار وباورهای من اثرمی زاره ومنم مثل استادعزیزم خوشحالم که ایده ای که به من داده شد رو عملی کردم والان باپاسخ گرفتن ازاقدامم واقعا دارم حالشومی برم وصدچندان مطالب روبهتردرک می کنم واگه حتی یه خطش اشتیاق من ودوستان هم مسیرم برای ادامه دادن بیشترکنه من مزدمو ازاین حرکتم گرفتم. به عزیزان هم مسیرم پیشنهاد میکنم حتمادیدگاهشون رو درسایت ثبت کنند نمی دونیدچه آگاهی رودروجودتون پرورش میدهیدشنیدن کی بود مانند نوشتن.. من ایمان دارم که همه مون باراهنمایی های پرازآگاهی استاد روشن ضمیرمون براحتی به مقصدلاغری می‌رسیم پس پرقدرت و مشتاقانه ادامه می‌دهیم. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ایوا
   1402/05/28 12:01
   مدت عضویت: 64 روز
   امتیاز کاربر: 700 سطح ۲: کاربر متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 484 کلمه

   راه درست همیشه درسته،تو راه درست حتما عده ای به مقصد میرسن.راه غلط همیشه غلطه و هیچ کس تو راه غلط به مقصد نمیرسه.

   مقصد کجاست؟مقصد رسیدن به تناسب جسمیه.ناخوداگاه و ماندگار.

   همه ی ما براحتی و بدون هیچ تلاشی بطور ناخود اگاه چاق شدیم و چاقی در ما ماندگار شد.هدف ما اینه روشی پیدا کنیم که براحتی و ماندگار لاغر بشیم.

   ماهمگی یک راه رو رفتیم وچاق شدیم،اما صد راه رفتیم و لاغر نشدیم و جالبتر از اون بعد این همه شکست متوالی هنوز دنبال راه جدید هستیم.این قسمت زیباست و ثابت میکنه جسم ماتمایل شدید به تناسب اندام داره.اشتیاق جسم و البته خود ما برای تناسب اندام اینو میگه که گوشه ای از وجودمون یقین داره که ما میتونیم به تناسب برسیم و همگی ما دنبال همون کلید هستیم.

   موضوع مهم دیگه :ازموده را ازمودن خطاست.یا بهتره بگیم حماقته.

   به تمام راههایی که در این مدت برای رسیدن به هدفم استفاده کردم فکر میکنم کمربند لاغری،کمربند شن،ار اف،رژیم،ورزش،ژل،ماساژ،سونا،باشگاه،رژیم،رژیم،رژیم،بالون معده،بوتاکس معده،جراحی معده همگی اینا جسم مارو هدف گرفتن و موفق نشدن.غافل از اینکه سرچشمه ی تمامی این مشکلات باورهای ما بود.

   باور ما این بود که من استعداد چاقی دارم ،بنابراین ذهن ما جسم مارو شبیه باورمون میکنه.

   باورمون این بود که حتی اب مارو چاق میکنه،بنابراین ذهن ما مارو شبیه باورمون کرد…باورمون این بود ما ژنتیکی چاقیم،باورمون این بود حتی یه لقمه غذا منو چاق میکنه،باورمون این بود برنج و کره وخامه مارو وحشتناک چاق میکنه،باورمون این بود من در مقابل شیرینی قدرت ندارم همینکه ببینم باید بخورم،باورمون این بود بعد بلوغ چاق میشیم،بعد ازدواج چاق میشیم،بعدزایمان چاق میشیم،استرس ماروچاق میکنه وووهمه ی این باورها با قدرت ذهنمون جسممون رو شبیه باورمون میکنه و تمام.این هیکل دستپخت خودمونه.با قدرت بیکران ذهنمون.

   پس ما ذهن قدرتمندی داریم.ازطریق ذهن به همین اسونی وسرعت چاق شدیم پس از همین راه برمیگردیم وباهمین قدرت بی نهایت ذهنمون لاغر میشیم.وتمااااااام.

   در این راستا هرچقدر که ذهن و نحوه ی کارکردش رو بشناسیم بهتر میتونیم ازش استفاده کنیم.

   دیدن،شنیدن،پاسخ گرفتن از محیط،کسب اگاهی ها از هرطریق ذهن رو برنامه ریزی میکنه.این برنامه ریزی دستورات اجرا رو صادر میکنه.تکرار این روند باعث تکرار بیشتر عمل مورد بحث میشه و درنهایت یک عادت رفتاری در ما ظهور میکنه که این عادت درمسیر زمان در زندگی ما منشا اثر میشه.

   بعبارتی باورها عادتها رو میسازن و عادتهازندگی و شخصیت کنونی مارا.

   تو مسیر لاغری ذهنی قراره اگاهیهایی کسب کنیم که از زندان باورچاقی رها بشیم وباورهای درست رو جایگزین کنیم این اتفاق که افتاد ریزریز بدنمون میره رو لاغری ناخوداگاه.برای استاد این دوره۱۵ ماه طول کشیده.به میزان باوری که به این راه داریم تحت تاثیر این روش قرار میگیریم.باید برسیم به این نقطه ویقین کنیم که هیچ روش که تا به حال ما و دیگران انجام دادیم روش ماندگار و راحت لاغری نبوده.باید متقاعد بشیم .این یه قدم از همراه کردن ذهنه.باید یقین داشته باشیم که هیچ روشی که جسم رو نشانه بگیره کمکی به ما نمیکنه.جسم اکنون ما فرایندباور ذهنی تا الان ماست.جایی که باید تغییر کنه باور نشسته در ذهن ماست.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه نیکوزاده
   1402/05/19 11:44
   مدت عضویت: 358 روز
   امتیاز کاربر: 20377 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 862 کلمه

   به نام خدای مهربان

   سلام به همه عزیزان

   فرمول‌های ذهنی آگاهی‌ها افکاری هستند که ما باور کرده‌ایم. با نمونه دیدن بیشتر و بیشتر، یک فکر برای ما باور پذیر میشه، بعد که باور کردیم برامون طبیعی میشه. برامون طبیعی میشه که اوکی اینکه طبیعیه، پس خیلی طبیعیه که منم اینجور بشم. بعد تبدیل میشه به فرمول، مغز هم بر اساس فرمول‌های ذهنی که ما بهش دادیم واکنش میده و به ما دستور میده.

   مثل باور بارداری که باعث چاقی میشه. نمونه‌اش هم بسیار زیاده. و یک فرد با دیدن بارها و بارها افرادی که در زمان بارداری چاق شدن و هیچوقت لاغر نشدن باور میکنه که این طبیعیه آدم زمان بارداریش چاق بشه. بعد وقتی اون فرد باردار میشه این فرمول استارت میخوره و فرد چاق میشه. 

   دیشب یک خانم باردار و دخترش و باهم دیدم که هردو نفر لاغر بودن. هم دخترش لاغر بود و هم خودش. این خانم دست‌هاش، پاهاش و صورتش همه لاغر بودن، فقط شکمش بزرگ بود. 

   مثال دیگه اینکه افراد چاق باور دارن بستنی آدم و چاق میکنه. این یک فرموله. حالا از کجا میفهمیم که این یک فرموله؟ از اینجا که وقتی با بستنی مواجه میشیم این فکر به ذهنمون میاد که بستنی چاق میکنه. حالا هم بستنی و میخوریم، هم فکرش مارو اذیت میکنه که آرههه حالا که بستنی خوردی چاق میشی. اما یک فرد متناسب وقتی بستنی میخوره هیچ فکری در رابطه با چاقی در ذهنش نیست. بلکه فقط از بستنیش لذت میبره و تموم میشه، هیچ عذاب وجدان و ناراحتی از خوردن بستنی نداره. درواقع در ذهنش بستنی مساوی با چاقی نیست. 

   من خودم بلوغ و بعد بلوغ و دلیل چاقی میدونستم. و خب بعد اون هم چاق شدم به خاطر این باور چون فرمولش استارت خورد و عمل کرد. اما کاملا اشتباه میکردم. چون این همه افراد در جهان بعد بلوغ همچنان متناسب موندن. اونا هیچ فرمولی در ذهنشون نداشتن که بلوغ باعث چاقی میشه. اصلا هیچ فکری در این رابطه نداشتن. 

   • دوستم یگانه بعد از بلوغ همچنان متناسب موند چون فکر نمیکرد که بعد از بلوغ چاق میشه. اما من چاق شدم چون این فکر و میکردم و ترس داشتم از زمان بعد بلوغم. این دلیل تفاوت فرمول‌های ذهنی من و یگانه‌ است.
   • دختر داییم نگار دو وعده‌ی نهار و شام و برنج میخورد. متوجه شدم هیچ ترسی از خوردن دو وعده برنج، مخصوصا در شب نداره. اما من بشدت از خوردن برنج برای شام میترسیدم. این از دلایل تفاوت فرمول‌های ذهنی من و نکار است. 
   • دوستم زهرا ورزش نمیکنه و اکثرا نشسته، زهرا هیچ ترسی از چاق شدم به خاطر ورزش نکردن نداره. اما من میترسیدم اگه ورزش نکنم چاق میشم. این دلیل تفاوت در فرمول‌های ذهنی من و زهرا است. 
   • دختر عموم رعنا ارثی بودن و دلیل چاقی نمیدونه چون خودش متناسبه. اما من میترسیدم به خاطر ارثی بودن چاق بشم. این دلیل فرجول‌های ذهنی من و زهرا است. 
   • من متوجه شدم دوستم زهرا وقتی سیره بیشتر غذا نمیخوره و همون مقدار کوچیکی که باقی مونده و نمیخوره. اما من همون مقدار و رو هم میخوردم که تموم بشه. در واقع به سیری اهمیت نمیدادم بلکه به تموم شدن و حیف نشدن اهمیت میدادم. 
   • متوجه شدم دوستم زهرا اگه سیر باشه کیک نمیخوره. اما من دربرابر کیک مقاومتی نداشتم و بعد غذا اگه سیر بودم حتما باید کیک یا یک چیز شیرین میخوردم. 
   • دختر داییم نگار بعد غذا چیزی نمیخوره. اما من همیشه بعد غذا باید یک بستنی میخوردم.
   • متوجه شدم دختر داییم نگار وقتی چیپس میخوره فقط مقداری که سیر بشه میخوره، و مابقی رو جمع میکنه میزاره کنار و بهش فکر نمیکنه. اما من در مقابل چیپس مقاومتی ندارم و تا کل بسته و تموم نکنم خیالم و فکرم راحت نمیشه. 
   • متوجه شدم همکلاسیم شکیلا از غذا خوردن هیچ ترسی نداره و بدون هیچ مقاومتی کلی غذا میخوره. اما من نسبت به غذاها ترس دارم و میترسم از یه مقداری بیشتر بخورم. این دلیل تفاوت فرمول‌های ذهنی من و شکیلا است. 

   من با رژیم کم خوردن و اما از همه چیز خوردن، و ورزش کردن هرروزه و اکثرا سرپا بودن. در مدت ۶ ماه، ۱۸ کیلو کم کردم. این مقدار وزن به محض رها کردن کم خوری خیلی سریع دوباره برگشت. یادم نمیاد چه مدت ثابت موند. اما این روش نتیجه‌های بد خیلی زیادی برام داشت. بشدت به مواد غذایی حریص شدم. منی که اصلا از شکلات و کیک و بستنی و چیزای شیرین خوشم نمیومد و به زور میخوردم، شدم دیوانه چیزهای شیرین. کلی باورهای اشتباه دیگه در رابطه با چاقی در ذهنم شکل گرفت. صدمات روحی و جسمی زیادی به همراه داشت. افسرده شدم. 

   تا چند سال بعد همینطور رژیم کم خوردن و ادامه دادم و هی کم میکردم و دوباره برمیگشت. هی ورزش میکردم ولی تاثیری نداشت. 

   دو سال پیش با ورزش شدید و کم خوردن ۲ کیلو کم کردم اما اونم خیلی سریع دوباره برگشت. 

   یک سال پیش با کم خوردن ۵ کیلو کم کردم، اما به محض رها کردن، دوباره به وزن قبلی برگشتم. 

   پس نتیجه میگیرم که این روش‌ها هیچ تاثیری روی تغییر فرمول‌های ذهنی من نداشتند چون با عذاب کشیدن و گشنگی مداوم و فعالیت سخت بدنی فقط بی‌‌صبر و کلافه و ناراحت شده بودم. تمام این روش‌ها بی‌فایده بودن چون به محض رها کردن همه‌ی مقدار وزنی که کم کرده بودم برمی‌گشت و اتفاقا بدتر هم میشد. و هر بار باعث عذاب بیشتر و کلافگی بیشتر در من میشد. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 7 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/05/15 00:54
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 659 کلمه

                    به نام خدای مهربان 

                                                    متن  ۸ ( ناشنوایان )

   میگی بابا بخور،غذاتو بخور، میگه نمی تونم…

   … از گلوم پایین نمی ره، تعجب می کنی! یعنی چی نمی تونم؟ اون وقت من تعجبم میشد؛ مثلا رفته بودیم مهمونی، غذا رو خورده بودیم، کیک آورده بودن، من می خوردم، میگفتم فلانی چرا؟ کیکتو بخور، خیلی حال میده، می گفت نمی تونم بخورم.می گفتم:  یعنی چی نمی تونم بخورم؟ خب بزار دهنت بخور، می گفت:  به خدا نمی تونم بخورم، نمی ره پایین ؛ اصلا من نمی دونستم یعنی چی ، اصلا، اصلا خنده م می گرفت . می گفتم خب  بده به من، تو اصلا نمی خواد بخوری؛ بهتر اصلا بده من بخورم. ببین چرا اونا نمی تونن بخورن؟مث اینه من بخوام، من چاق بگم من می خوام ضربان قلبمو دستی ببرم بالا، خب نمی تونم، اونم نمی تونه، فرد لاغرم نمی تونه. حالا فرد لاغر  خوردنش هم اتوماتیکه، چون فرمول های مغزی شو درباره ی خوردن تغییر نداده، این جزء غریزه شه.ببینید. ما وحیوانات خیلی وجه های مشترکی داریم غریزه رو داریم. ببینید حیوانات هیچ وقت چاق نمیشن، حیوانی که در جنگل زندگی می کنه، ها، نه مثلا گربه ای که تو خیابون شما می بینید، چرا چاق شده؟ این تو محیط انسانی بزرگ شده، اینم دست کاری شده فرمول های مغزیش، که پر خور شده ولی حیوانات وحشی؛ حیواناتی که در جنگل هستن، هيچ وقتی چاق نمیشن. شما یک مثلا ببر چاق نمی بینید که مثلا بگن بابا این ببره از چاقی نمی تونه بدوه یا مثلا یک آهوی چاق نمی بینی، يا مثلا یک عقاب چاق نمی بینی که نتونه پرواز کنه.، یک آهوی افسرده نمی بینی، یک شیر مثلا نمی دونم بیمار، مثلا خشمگین نمی بینی. یه اصلا خاصیت های انسانی رو ندارن. چیزهایی رو که در ذهن ما به وجود میاد، اونا ندارن، چون ذهن ندارن، اونا قدرت ذهنو ندارن، غریزه س، فرد لاغر ؛ فردی که از اول تا آخر عمرش لاغره، غریزه ش اینجوریه، دست کاریش نکرده، اون همیشه لاغره؛ اصلا نگرشش با ما نسبت به مواد غذایی فرق می کنه؛ فردی که چاق شده؛ ما فرمول هامون دست‌کاری شده‌؛ توسط والدین، اطرافیان، رسانه‌ها، فرهنگ، هر چیزی؛ حالا اینا رو تو  دوره ی لاغری با ذهن خیلی گسترده درباره ش صحبت می کنیم و تمرین داره برطرف کردن اینها، ولی تا اینجا اینقد بدونید که‌ فرمول هات دست‌کاری شده. اگر شما الان نمی تونی لاغر بشی و از هیچ روشی لاغر نشدی، به خاطر اینه که هر روشی رو استفاده کردی فرمولاتو عوض نکرده، فقط شما رو در  محدودیت قرار داده و تازه محدودیت شما رو حریص کرده، جنگ روانی به وجود آورده. وقتی مغزت دستور خوردن میده شما نمی خوای بخوری، چون در  برنامه ی غذاییت نوشته تو ۵ قاشق باید بخوری ولی مغزت میگه بابا ۲۰ قاشق باید بخوری، وقتی تو نخوری، یه روز می تونی، ۲روز می تونی؛ چرا یواش یواش هی عصبی میشی؟ چرا اعصابت خراب میشه؟ چرا پرخاشگر می شی؟ چرا همه ی حالت هایی که همه مون تجربه کردیم در رژیم های بلند مدتمون؟به خاطر اینه که تو داری با مغزت می خوای مبارزه کنی، اون دستور میده بخور، تو میگی نمی خورم، مگه می تونی از پس مغزت بر بیای؟ کسی نمی تونه. مگه تو می تونی جلوی فرمول مغزیتو بگیری که مثلا تنفست رو تغییر بدی؟ نمی تونی، اينا اتوماتیکه، وقتی تو دستی میای فرمول رو عوض کردی، فرمول های چاقی رو جایگزین فرمول های صحيح متناسب بودن کردی؛ دیگه نمی تونی جلوشو بگیری با نخوردن، با ورزش کردن ، من میرم میدوم، بدوم، بدوم که لاغر بشم، نمی شه.  دویدن، ورزش کردن، وزنه زدن، فرمول ها رو عوض نمی کنه؛ برای یه مدتی تو خودتو تحت فشار میزاری و خب نتایجی هم می گیری؛ اما چون فرمول ها عوض نشده، هیچ وقت نتایجت ماندگار نیست .یک فرد لاغر فرمول های ذهنیش دست نخورده س، درسته، به‌ خاطر اینه که هیچ وقت نتایجش ماندگارنیست .‌ ، 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/05/15 00:48
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 1,125 کلمه

                   به نام خدای مهربان 

                                                    متن ۹ ( ناشنوایان )

   اما چون فرمولا عوض نشده هیچ وقت نتایج ماندگار 

   نیست……یک فرد لاغر فرمول های ذهنیش دست نخورده س، درسته، به خاطر اینه که هیچ وقتی چاق نمی شه ، اصلا بهش میگی تو چاق می شی، نگران نیستی چاق بشی؟ می خنده‌، میگه یعنی چی؟ چرا چاق بشم؟ چطور چاق بشم؟ اصلا نمی دونه. به همین نسبت اگه به یه فرد چاق بگی تو لاغر میشی هم می خنده. میگه چطور مگه مثلا قراره معجزه بشه؟ چی قراره بشه؟همه ی این ها به خاطر فرمول هاست و من بهتون ياد میدم که فرمول ها رو عوض کنید.در این قسمت ما می خواستیم به این نتیجه برسیم که هیچ روشی نمی تونه، فرمول های مغزی ما رو برا چاق شدن، جلوگیری از چاق شدن، تغییر بده و ما رو به سمت لاغری هدایت کنه؛ فقط وفقط روش لاغری با ذهنه که‌ می تونه ما رو به سمت لاغری هدایت کنه.برای اینکه این موضوع بیشتر و بهتر براتون جا بیفته، تمرین این قسمت اینه که هر روشی رو که می شناسید و خودتون استفاده کردید، دیگران استفاده کردن رو درباره ش تحقیق کنید و به این نتیجه برسید که اون روش نتونسته فرد رو برا همیشه لاغر کنه..ببین؛ من می خوام برا همیشه لاغر بشی، نمی خوام یک ماه، دو ماه، ۶ ماه لاغر بشی؛می خوام برا همیشه لاغر بشی و این کار نیاز داره که فرمول ها رو تغییر بدیم. باید اول از همه ی روش ها ذهنت رو پاک کنی، اون وقت از یک روش صحیح حرکت کنی. نمیشه شما بخوای لاغری با ذهنو یاد بگیری ولی گوشه ی ذهنت هم این باشه که حالا من بیام رژیمم رو بگیرم، این روش رو هم داشته باشم، نمیشه. زمانی شما می تونی از روش لاغری با ذهن نتیجه بگیری که جرأت داشته باشی تمام روش های دیگه رو بزاری کنار. چطور می تونی به این جرأت و آگاهی برسی ؟ وقتی به خودت اثبات بشه که با روش های دیگه جواب نمیده، پس دلیلم نداره که من انجامش بدم. اینقدر باید مطمئن باشی که هیچ روشی برای لاغری جواب نمیده که با اطمینان و اشتیاق در این مسیر حرکت کنی. بچه هایی که در دوره ی لاغری با ذهن شرکت می کنن، بعضا پیش میاد که یه بعضیا مثلا میان وسط دوره جا می زنن، میگن که نه، ما فکر می‌کنیم این روش رو ما اثر نمیزاره. چرا؟ بعد مشخص میشه که دوستش گفته:” من رفتم پیش فلانی، یه رژیم مثلا سرخ پوستی به من داده، گفته، این دیگه آخرشه، بعد میاد میگه که من، میگم خب حالا چته؟ مشکلت چيه؟چرا؟ چرا تو نمی خوای؟ مگه تو نتیجه نگرفتی؟ مگه اینجوری نشدی؟ میگه چرا ولی فکر می کنم مثلا این روش هست. بعد تو ذهنش یه روش جدیدی به وجود اومده؛ مثلا لاغری با سبک سرخ پوستان آمریکایی. میگم اشکال نداره، روش لاغری با ذهنو همین جا متوقف کن، با تمام توانت در اون روش جدید حرکت کن .نتیجه داد خدا رو شکرت، بهت تبریک میگم. نتیجه نداد، برگرد….و هر کی رفته، برگشته. می خوام بگم باید مطمئن باشی که هیچ روشی شما رو به لاغری نمی رسونه و آگاهانه، یعنی همیشه می دونستیم ها ولی همیشه یک سری اما و اگرها باعث شده که نه حالا بزار اینم امتحان کنم.  بزار حالا اینم برم جلو.حتی عمل جراحی هم نمی تونه افراد رو لاغر کنه؛ چون عمل جراحی هم بازم چیزی رو اینجا( اشاره به مغز ) عوض نمی کنه.چرا، میری تحت عمل قرار می گیری، نمی دونم حلقه میزارن تو معده‌، فلان کار رو می کنن. بادکنک می فرستن اون تو، می برنش. یه کارای عجیب و غریبی می کنن ولی اینجا( اشاره به مغز ) که عوض نشده. دوباره فرد میاد بیرون، چون عمل کرده دیگه. دیگه اطمینان داره که لاغر میشه.  یه مدتی خیلی ناخودآگاه رفتاراش عوض میشه، ولی بعد از یک چند مدت میگذره، یواش یواش این فرمولااااا کار خودشو انجام میده. یه ذره بیشتر، یه ذره، حالا تو که بابا لاغر شدی دیگه چاق نمی شی، این يه ذره رو هم بخور.  از یه جایی دوباره شروع می کنه تغییر رفتار رو.  می بینی فرد بعد از يه سال، دو سال میشه همونی که بوده‌.  خیلیا این جورین؛ عمل کردن ولی بعد دوباره چاق شدن. می خوام به این باور برسی.  می خوام به این نتیجه برسی که هیچ روشی نمی تونه فرمول های مغزی شما رو تغییر بده که لاغر بشی. ، مگر اینکه از روش لاغری با ذهن استفاده کنی.تا می تونی در این باره تحقیق کن. درباره ی روش های مختلف تحقیق کن .افرادی که استفاده کردن نتایج شون رو بررسی کن و بیا بنویس که آقا این روش جواب نداده.  اون روش رو من، فلانی استفاده کرده، جواب نداده، خودم استفاده کردم جواب نداده و در نهایت به این باور برسی که روش لاغری با ذهن بهترین روشیه که می تونه شما رو به تناسب اندام برسونه. جلسات بعدی، توضیحات خیلی شگفت انگیزی رو براتون دارم. این مسیر رو ادامه میدیم. شاید انتظارت این باشه که مثلا جلسات بعدی دیگه اون، برنامه ی غذاییه، نمی دونم برنامه ی ورزشی و اينا دیگه داده میشه، چون خيليا به این روش لاغری با ذهن، بازم به خاطر اون محتویات ذهنی شون فکر می کنن که یک رژیم مثلا پیشرفته س. یک برنامه ی ورزشی تدوین شده س که همراه با رژیم و ورزش و نمی دونم کار ذهنی ام حالا قاطی کردیم و…. نه، هيچ برنامه ای به شما داده نمیشه؛ همش تخلیه ی افکار اشتباهه که نتیجه ی اولیه ش برای شما آرامشه. احساس خود باوری برای اینکه می تونی لاغر بشی و یه خود باوری در مغز شما شکل بگیره و در باور شما ایجاد بشه. ذهن شما به این خود باوری برسه که بابا می تونم لاغر بشم. اون وقت می بینی ناخودآگاه یه سری رفتار های شما تغییر می کنه، تا همین جا هم یه سری رفتار های شما هم عوض شده شاید هنوز برات خیلی واضح نیست ولی به وضوح برات خیلی روشن تر میشه. خیلی خوشحالم همراه شما هستم و تشکر می کنم که با اشتیاق، جلسات فوق‌العاده دوره ی لاغری با ذهن رو پی گیری می کنید. این روش فوق‌العاده رو به دوستانتون هم معرفی کنید، خیلیا ، خیلیا نیاز دارن که لاغر بشن و زندگی جدیدی رو تجربه کنن. خیلیا دوست دارن ولی خب دوست داشتن شون هیچ وقتی به حقیقت تبدیل نشده و این فرضیه که می تونن از این مسیر حرکت کنن و رؤیای خودشون رو به حقیقت تبدیل کنن و شما می تونید واسطه‌ی خوبی برای تحقق این رؤیا باشید. هر جا که هستید در پناه خداوند متعال شاد باشید و در مسیر متناسب شدن.                                  خدا نگهدار. پایان گام سوم. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5851 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 23 کلمه

    سلام و درود
    خدا قوت
    از اینکه در رشد و گسترش آگاهی در سایت تناسب فکری مشارکت می کنید بی نهایت سپاسگزارم از شما

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار گلستان
     1402/05/15 15:44
     مدت عضویت: 131 روز
     امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
     محتوای دیدگاه: 54 کلمه

     سلام استاد وقت به خیر ! 

     لطف دارید. خودم هم از انجام این کار لذت می‌برم. 

     راستی خدا قوت : به روز رسانی در ۱۴۰۲/۵/۱۴

     من هم کلی خوشحال میشم وحس پویایی می گیرم از این همه تلاش وپشتکار شما وعشق رو پشت این کارتون حس میکنم. 

     مانا باشید و پایدار در مسیری که در پیش رو دارید!

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 0 از 0 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متناسب شاد
   1402/05/11 13:39
   مدت عضویت: 1221 روز
   امتیاز کاربر: 5422 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 254 کلمه

   سلام دوست عزیز

   نحوه رفتار ما با موادغذایی نتیجه افکار و باورهای ماست .

   من روی باورهام خیلی کار کردم .

   مثلا اخیرا که متوجه شدم باور مخربی دارم که آرامش باعث چاقی میشه . واز وقتی که مسایل زندگیم کمتر وکمتر شد رفتارغذاییم تغییر کرد و بلافاصله مچ خودم رو گرفتم و کلی افرادی که میشناختم که آرامش خوبی دارن اما متناسب هستند پیدا کردم و هر روز  روزی چند بار به خودم یادآوری میکنم که نگاه فلانی پس چرا متناسبه دیدی باورت اشتباه بود .

   هر روز روی باورهات کار کن اگه عملی باشه بهتره و زودتر نتیجه میگیری .

   مثلا من یه دندانپزشکی میشناسم ۸ صبح مطبش هست تا ده شب . اما کاملا متناسبه . خوب کلی باورهای کم تحرکی و پشت میزنشینی ‌ وثروتمند بودن و …. رو که باعث چاقی میدونستم رو نقض میشد . البته وقتی روی دندانهام کلر میکرد من اینها رو به خودم میگفتم .

   یا من فرد خوش اخلاق رو چاق میدونستم . اما چند روز پیش شوهرعمه ام که مرد خیلی مهربان وخوش اخلاقی هست خونمون اومد . من سریع به خودم گفتم  که نگاه دیدی پس چرا علی آقا متناسبه . دیدی درست فکر نمیکردی .

   خلاصه تو محیط بیرون خیلی حواسم هست والان کلا ناخودآگاهم شده تا فرد متناسبی میبینم تحسین میکنم  . یا تو اینترنت مثلا دنبال خانم های ثروتمند جهان سرچ میکنم میبینم خانم استیو جایز که خانم ثروتمندی هست اما متناسبه  واین رو به خودم مرتب میگم . واز این تمارین .

   دوست عزیز روباورهات کارکنی چه بخای چه نخای لاغر میشی مثل آب خوردن .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/05/10 18:17
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 841 کلمه

                    به نام خدای مهربان 

                                                     متن ۷ ( ناشنوایان )

   تا هر جایی ممکنه پیش بره…

   … بعضی از افرادی که به من مراجعه می کنن برای لاغری، افراد کاملا متناسبی بودن که مثلا ۵سال قبل، ۱۰سال قبل، اصلا شاید از لاغری، زیاد رنج می بردن.خیلیا بهشون توصیه شده بود که بابا یه فکری کن، بیا برو فلان دکتر، فلان قرص رو مصرف کن.  این کار رو کن، اون کار رو کن.برو ورزش کن بیا بخور و اينا شروع می کنن به تلاش کردن برا چاق شدن. خیلیا شون که اصلا نتیجه نمی گیرن. یعنی خیلی از آدم‌هایی که لاغرن  ها هر کاری می کنن که چاق بشن اما چاق نمیشن؛ دقیقا مثل افراد چاقن ولی بر عکس.به خاطر اینکه ذهنیه بابا؛ این ثابت می کنه که چاقی و لاغری ذهنیه، اصلا جسمی نیست. اون فردی که لاغره ، داره هر کاری می کنه که چاق بشه، نمی شه، اونم اینجا( اشاره به مغز ) مشکل داره. اونم تو ذهنش چنان باور کرده که متناسبم و نمی تونم اضافه کنم که نمی تونه، هر کاری می کنه نمی تونه .یه فرد چاق هم به خاطر چاقی زیادش چون که  باور کرده نمی تونم لاغر بشم؛ هر کاری می کنه نمی تونه. افرادی به من مراجعه می کنن؛ میگن ما لاغر بودیم، خیلی تلاش کردیم که مثلا چاق بشیم؛ دارو خوردیم، گیاهان نمی دونم چی چی گرفتیم، عرقیجات خوردیم، یه کارایی کردیم، رفتیم ورزش، اومدیم نمی دونم چند تا تخم مرغ خوردم، فلان خوردم، فست فود خوردم، هيچ اثر نداشت. تا يه جایی بالاخره استارت زده میشه؛ مثلا پیش یه پزشک میرن که دیگه خیلی به نظرشون اون پزشکه کارش درسته، خیلی اونم حرفه ای میاد مثلا دارو رو تجویز می کنه، ميگه: ” این دارو فلانه فلانه فلانه، فرد باور می کنه که دیگه مصرف این قرص اشتهاشو زیاد می کنه و می تونه چاق بشه و به رؤیای خودش برسه که یه کم، ببین یه کم ، دیدگاهش اینه که من یه کم می خوام پر بشم، يه کم می خوام اضافه کنم؛ مثلا ۵۸ کیلو ام ، می خوام بشم ۶۳کیلو، می خوام بشم ۶۲ کیلو،می خواد ۳-۴ کیلو اضافه کنه و این تلاش می کنه، قرص می خوره، دارو می خوره ، یه کارایی انجام میده؛ ولی اگه  استارت چاقی زده بشه( اشاره به مغز —> از طریق مغز استارت زده بشه ) ، چون این کار دستی انجام شده، چون فرد با مصرف دارو خودش دستی اومده فرمول های ذهنی شو، مغزی شو تغییر داده برا چاقی؛ وقتی در مسیر چاقی قرار بگیره، ديگه معلوم نیست کجا متوقف بشه. مثل اینکه شما یک توپ رو در سرازیری حرکت بدی، رها کنی ، معلوم نیست این توپ کجا بره، به چی برخورد کنه، به صخره بخوره، بیفته تو دره، تا کجا می خواد پایین بره؟ هیچ معلوم نیست و متأسفانه خیلی از افراد به این شکل خودشون به اصرار خودشون رو در مسیر چاقی قرار دادن و همه ی اون ها هم می خواستن ۳-۴ کیلو اضاف کنن ولی الان ۳۰-۴۰ کیلو اضاف کردن، چون اینجا( اشاره به مغز ) رو تغییر دادن. دلیل اینکه شما هر کاری کردی لاغر نشدی ، به خاطر اینه که تمام روش‌هایی که استفاده کردی چیزی رو در مغز شما تغییر نداده. حالا من هی نمی خوام اسم ببرم ولی مجبورم دیگه برا توضیح دادن؛ وقتی شما داری رژیم می گیری ، خودتو از مصرف مواد غذایی منع می کنی؛ شما چیزی رو اینجا(اشاره به مغز ) تغییر ندادی؛ در واقع داری منع می کنی خودتو از خوردن. یعنی مغز  دستور خوردن رو داده، ببین خیلی از آدمای چاق خودش میگه بابا می دونم  سیرم ولی نمی تونم نخورم، حتما این تجربه رو دارید.چرا نمی تونی نخوری؟ چون از اینجا( اشاره به مغز ) فرمان صادر شده، شما نمی تونی، جلوی پلک زدنتو بگیری. چرا نمی تونی؟ چون  فرمانش اینجاست( اشاره به مغز ).میشه الان من بخوام آگاهانه مثلا چند ثانیه، مثلا اینجوری( با چشمی که کاملا باز نگه داشتی) پلک نزنی ولی  خسته میشی، تازه اصلا اتوماتیکه، چون دستورش اینجا( اشاره به مغز )نوشته شده. ضربان قلب دستورش اینجاس( اشاره به مغز ) ؛ شما نمی تونی صد سال تلاش کنی مثلا بگی خب من  می خوام به یک جایی  برسم بتونم بدوم ولی ضربان قلبم بالا نره، می میری، اصلا نمی شه؛ چون فرمولش اینجا ( اشاره به مغز )ذخیره شده ، این فرمولا غیر قابل تغییرن، تنها فرمولی رو که  میشه تغییر داد، خوردنه؛ یعنی تنها چیزیه که خداوند اختیارشون دست  خودمون گذاشته وما این بلا رو سر خودمون باهاش آوردیم، پلک زدن اتوماتیک ، هزاران فعالیت بدن شما اتوماتیک انجام میشه، دستوراتش اینجا(اشاره به مغز ) نوشته شده؛ فقط خوردنه ، تأمین نیاز بدنمونه که دستیه، حالا اینم باز برا خیلیا اتوماتیکه، فردی که از ابتدای تولدش تا انتهایی ‌که زنده س ، متناسب می مونه، خوردنش هم اتوماتیکه. وقتی یک فرد لاغر رو می بینی کنار دست شما رو میز غذا نشسته‌، اون غذاشو می کشه، همونم نمی تونه بخوره، میگی بابا بخور غذاتو، میگه نمی تونم…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/05/09 09:27
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 1,084 کلمه

                    به نام خدای مهربان  

                                                    متن ۶ ( ناشنوایان )

   عادت باعث میشه که ما یک رفتاری رو که ۱۰۰٪ اشتباهه رو نتونیم انجام ندیم…

   … و در نهایت تکرار اون رفتار اشتباه صدماتی رو به ما وارد می کنه.فردی که اعتیاد به مواد مخدر داره، مطمئنا انسان عاقلی بوده حداقل قبل از این که شروع کنه به مصرف مواد ، یه مدت که تکرار میکنه؛ بدنش و فکرش و مغزش برنامه ریزی میشه برا مصرف مواد وچون همیشه مغز ما روی بیشتر تنظیم شده یعنی :

   شما در مسیر ثروت قرار بگیری، همیشه هی میگی باید بیشتر دربیاری، بیشتر می خوام؛

    در مسیر چاق شدن قرار بگیری همیشه شما رو تشویق می کنه به بیشتر چاق شدن، 

   در مسیر مصرف مواد مخدر قرار بگیری، همیشه شما رو تشویق می کنه به مصرف مواد بیشتر، 

   در مسیر ورزش کردن قرار بگیری همیشه شما رو تشویق می کنه به مثلا قهرمانی بیشتر، رتبه های بهتر، اصلا مغز ما کارش اینه. همیشه تشویق می کنه که برو جلو، برو جلو، بیشتر و هیچ واسش فرق نمی کنه که این مسیری که داره شما رو در اون تشویق می کنه به نفعته یا به ضررته.؛ اون فقط تشویق می کنه، فقط گسترش میده. وقتی یک فردی به مواد مخدر معتاد میشه شروع می کنه به مصرف، مغزش بلافاصله بعد از چند روز که دیگه اون تکراره، تکرار مصرف کردن به عادت تبدیل میشه شروع می کنه به تشویق فرد برای تکرار بیشتر عادت و چرخه ی عادت رو سریع تر می کنه و اون فرد می بینه که بعد از يه مدتی نیاز داره که بیشتر مصرف کنه و بیشتر و بیشتر و مطمئنأ همه ی افراد معتاد می دونن که این رفتار شون داره اونا رو نابود می کنه، خودشون وخانواده شونو ؛ اما نمی تونن انجامش ندن. چرا؟ چون دستورش اینجاست( اشاره به مغز ) .یک فرد چاق نمی دونه از چه زمانی برا چاقی برنامه ریزی شده؟ چه افکاری در اون به وجود اومدن؟ چون از زمان تولد شما تحت آموزش والدینت قرار گرفتی، بعد جامعه، بعد دوستان، رفتار چاق کننده در شما شکل گرفته، افکارش و رفتارش .افکارش چجوری شکل گرفته؟ باورهان، مثلا همین که شما شنیدی، آقا چاقی ارثیه، یه فکره، هنوز شما چاق نیستی ها، اینو میشنوی، وقتی باورش می کنی مغزت اونو تبدیل میکنه به یک فرمول، شما برات طبیعی میشه که چاق شدن طبیعیه چون ارثیه دیگه. ما، با ارث که نمی تونم مبارزه کنم؛ یا مثلا طرف فکر می کنه که خب چونکه من فلان قرص رو مصرف می کنم، چون اعصابم خرابه، آدم عصبی ایم، آدمای عصبی مثلا چون دارو مصرف می کنن، اشتها شون زیاد میشه. اینا همه فرموله، وقتی باورش کردی؛ مغزت شروع می کنه به عمل کردن، دستور دادن بر اساس اون فرمول و شما یواش یواش مصرف مواد غذایی بیشتر میشه و چون مغز شما علاقه منده که‌ تکرار کنه عادت هاتونو ، شما به مرور تکرارت بیشتر و بیشتر و بیشتر میشه و میشی همین چیزی که الان هستی؛ یعنی منشأ همه ی عادت‌ ها، مخصوصا عادت هایی که باعث چاقی ما شده در مغز مون از یک زمانی ثبت شده، نمی دونیم کی یه؟ نمی خوادم دنبالش بگردیم چون مشکلی رو از ما حل نمی کنه بخوایم بشینیم تحلیل کنیم؛ نه من از چه ز، باید پیدا کنم از چه زمانی من چاق شدم، هيچ مشکلی رو از الان ما حل نمی کنه. ، از هر وقت بوده که بوده، ما فقط الان می خوایم باور کنیم و بشناسیم سیستم به‌ چه شکل عمل می کنه؟ 

   وقتی فکر چاق کننده، مثل چی؟ خیلیا باورشون اینه ، شنیدن، آدم ها وقتی ازدواج می کنن چاق می‌شن، چرا چاق می‌شن؟ کسی نمی دونه. یه فکره، یه شایعه س، یک حرفِ، یک ضرب المثله، هر چی می خوای اسمشو بذار ولی وقتی شما بارها اینو شنیدی و احتمالا نمونه هایی هم دیدی؛ مثلأ خودت هنوز متناسبی ، ازدواج هم نکردی دیگه. مثلا پسر خاله ای، دختر عمویی، فک و فامیلی، دوستی، کسی رو می بینی ازدواج کرده، بعد یه مدتی می بینی داره چاق میشه، قبلا اینو شنیدی بعد نمونه هم دیدی.اینا همه باعث میشه که شما ناخودآگاه باور کنه که ازدواج باعث چاقی میشه. وقت ازدواج شما که برسه؟ چی میشه؟ این فرمول فعال میشه. از قبل فرمول ایجاد شده، وقتی شما ازدواج کردی، فرمول فعال میشه. عادته تکرار تکرار تکرار و می بینی شما بدون اینکه بدونی چی شد اشتهات تغییر کرده. از خیلیا سؤال کردم‌ که رفتار غذایی تون قبل از ازدواج با بعد از ازدواج چه تفاوتی داشته؟ خیلیا میگن که  آره، اشتهام بیشتر شده‌ ، خب چرا بیشتر شده؟ نمی دونم. چون از قبل شنیده که ازدواج باعث چاقی میشه، این یه  فرموله، وقتی باورش کنی، وقتی نمونه ببینی، برا ذهنت طبیعی میشه چاق شدن به دلیل ازدواج و شما شروع می کنی به چاق شدن. اگر مصرف دارو در ذهنت طبیعی جلوه داده بشه، کسی که دارو مصرف می کنه طبیعیه که چاق بشه.؛ شما خیلی راحت‌ شروع می کنی به چاق شدن، این ها همه باوره. کافیه شما به دلیل یک مشکلی به پزشک مراجعه کنی، خب مشکل شما تشخیص داده بشه، پزشک یه دارویی رو تجویز کنه؛ کافیه پزشک به شما بگه که مراقب مصرف این دارو باش چون این دارو اشتها رو زیاد می کنه و باعث چاقی میشه. چون که شما به پزشک اعتماد داری ، چون که حرفش برای شما سنده ، شنیدن همون یکبار حرف پزشک کافیه که باور کنی مصرف این دارو اشتهای شما رو زیاد می کنه، مصرف این  دارو می تونه شما رو چاق کنه. ذهنت باور می کنه؛ برات طبیعی میشه که مصرف این دارو من رو چاق میکنه و همین کافیه که مغزت دستورات چاق کننده رو صادر کنه و می بینی که رفتار شما شروع می کنه به عوض شدن و نتیجه ش بعد از چند وقت می بینی که اضافه وزنه. اخیلیا اضافه وزن شون اینجوری بوده، چاق نبودن، از یه مقطعی به دلیلی که یک حرفی رو باور کردن، یک توصیه ای رو جدی گرفتن، یک مطلبی رو جایی خوندن، خیلی باورش کردن. از طریق رسانه‌ها بهشون گفته شده واونا باور کردن، متاسفانه در مسیر چاق شدن قرار می گیرن و یکی از مشکلات چاقی اینه که وقتی در مسیرش قرار گرفتی، دیگه نمی دونی تا کجا پیش میره.یعنی شما نمی تونی تعیین کنی که من می خوام چاق بشم، ۵ کیلو اضافه کنم، نمیشه. وقتی مغز در مسیر چاق شدن قرار گرفت، فرمول ها رو ایجاد کرد، دیگه جلوشو نمیشه گرفت، تا هر جایی ممکنه پیش بره…ادامه دارد… 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/05/08 00:16
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 598 کلمه

                        به نام خدای مهربان 

                                                    متن ۵ ( ناشنوایان ) 

   و باید چی کار کنه که متناسب بشه؟…

   … البته این فایل به صورت یک محصول جداگانه در قسمت محصولات سایت هست، اما دوستانی که از دوره ی اصلی لاغری با ذهن، دوره ی جامع ما استفاده می کنن نیازی نیست این محصول رو تهیه کنن چون این محصول در اختیار شون قرار می گیره در قالب فایل های دوره ی آموزشی به اونها داده میشه ولی دوستانی که اگر دوره ی اصلی رو تهیه نکردن می تونن از این فایل فوق العاده هم استفاده کنن؛ حالا بیایم صحبت کنیم که چرا ما لاغر نمیشیم؟ اصلا چرا ما چاق شدیم؟ چرا اینقدر راحت چاق شدیم؟ببینید دوستان، چاقی محصول افکار و رفتار ماست، هيچ چيز ديگه نیست، محصول داروها نیست ، محصول مواد غذایی نیست. خیلیا فکر می کنن که چاقی به خاطر مواد غذاییه،خب، خیلیا مواد غذایی،مگه انسانی داریم که غذا نخوره؟ پس وقتی خیلی از انسان ها متناسب هستن؛ پس حتما اشکال از مواد غذایی نیست ديگه؛ چون طبق آماری که وزارت بهداشت اعلام کرده نیمی از انسانها یعنی ایرانی های بین ۱۵ تا ۶۵ سال چاقن و این واقعا موضوع تکان دهنده ایه، خیلی، خیلی ، چون ببینین چاقی تبعات داره؛ یعنی فقط خودش نیست. خیلی بیماری های متفاوت به وجود میاره و یک فرد چاق، یک پدر، یک مادر چاق خیلی راحت می تونن فرزندان چاقی رو تحویل جامعه و روزگار بدن؛ بنابراین هر انسانی که اقدام کنه برا لاغر شدن، نه تنها خودش رو رها کرده از این مشکل، بلکه فرزندانش رو هم از این مساله رها کرده، یک حوزه ی امنیت رفتاری برای اونها به  وجود آورده؛ چون فرزندان ما فقط نگا به ما میکنن، عادت های ما رو اونها یاد می گیرن و به‌ این دلیله که خیلیا فکر می کنن چاقی ارثیه؛ در صورتی که ارثی نیست، آموزشیه. بچه ای که در یک خانواده ای که پدر و مادر اضافه وزن دارن متولد میشه؛ همین جوری که رفتارهای عادی پدر و مادر شو می بینه، چاق شدن رو یاد می گیره و به  همین دلیله دوستانی که در دوره ی ما شرکت می کنن، فرزندانشون بدون اینکه دوره ی ما رو استفاده کنن متناسب میشن. خیلیا این گزارش رو دادن که مثلا دختر من، پسر من ، همسر من حتی خیلی عالی در مسیر متناسب شدن قرار گرفته؛ چون اونا دیگه عملکرد فرد رو می بینن و خود به خود یاد می گیرن. تأثیر فرد بر اطرافیانشه. این درمورد چاقی به همین شکله ، در مورد لاغری هم یه همین شکله .وقتی شما لاغری با ذهن رو یاد بگیری، مطمئن باشید که‌ بر روی فرزندان تون، بر روی همسر تون و اطرافیان تون تأثیر میزارید و وقتی نتایج عالی می گیرید بر روی خیلی از انسانها تأثیر میگذارید؛ خیلیا شما رو می بینن انگیزه می گیرن که‌ لاغر بشن و این ارزش کار شما رو خیلی زیاد می کنه؛ ارزش لاغر شدن رو خیلی زیاد می کنه؛ نه فقط برا خودتون بلکه برا خيليا تأثیر گذاره. چاقی محصول افکار و رفتار تکراری ماست.تکراری یعنی چیِ؟ عادت ها اصلا چین؟ هر چیزی که عادت‌ ما بشه تکراره دیگه؛ شما هر رفتار، هر فکری رو چندین بار تکرار کنی خیلی راحت به‌ عادت شما تبدیل می شه. عادت به چی میگن؟ به فکر یا رفتاری میگن که ما نمی تونیم انجامش ندیم حتی اگر به عواقب خطرناک اون آگاه باشیم.، میشه عادت، عادت خیلی خطرناکه ، ببینید، عادت باعث میشه که ما یک رفتاری که ۱۰۰٪اشتباهه رو نتونیم انجام ندیم. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/05/06 20:40
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 1,186 کلمه

   به نام خدای مهربان متن ۴( ناشنوایان )دوباره رفتیم از اون روش ها استفاده کردیم……نه فقط ما، خیلی از اطرافیان ما که اضافه وزن دارن، خیلی از دوستامون که اضافه وزن دارن به همین شکل عمل کردن، بارها و بارها از روش هایی استفاده کردن که نتیجه نداده و اگر به تمرین خودتون در جلسه ی قبل رجوع کنید، می بینید که شما هم از چند روش استفاده کردید، حتی اگر تمرينات دوستانتون رو بخونید، می بینید که چقدر از روش های دیگه هم استفاده شده که شما اصلا خبر نداشتید، اونا استفاده کردن و در نهایت نتیجه هم نگرفتن و این دیگه داره؛ ببین باید دیگه خودتون فکر کنید، چرا هیچ روشی برای لاغری جواب نمیده؟ لاغری همیشگی مد نظر ماست، چرا، اون مقطعی برا یک هفته، دوهفته، یک ماه، برا ۵کیلو، ۱۰کیلو جواب میده ولی اینکه مثلا کم کنی دیگه همیشه متناسب بمونی، چرا جواب نمیده؟اول اینکه باید یکی یکی روش هاتونو خط بکشید؛ یعنی هر روشی که خودت استفاده کردی رو؛ حالا هر نتیجه ای که گرفتی سر جای خودش، خیلی هم عاليه  بهتون تبریک میگم؛ اما اون روش رو به عنوان یک روش صحیح برای متناسب شدن دیگه نباید بپذیری و باید روش خط بکشی، ديگه بهشم فکر نکنی؛ هر روشی رو که هر کسی به شما داده، در هر جایگاهی بوده اگر برا خودت نتیجه نداده، دیگه  بزارش کنار. هر روشی هم که شنیدی دیگران استفاده کردن و نتیجه نداده اونا هم بدون که جزِ همین دستهٔ نشدنی هاست؛ یعنی از این مسیر نمیشه و متاسفانه افراد چاق عادت دارن که بارها و بارها روش های مختلفی که همه معمولا به یک شکله، base (پایه شون) یکیه رو استفاده کنن و نتیجه نگیرن. هر بار یه سری افراد میان همون روش های اشتباه رو به طریق دیگه ای میان مطرح می کنن، رنگ و لعاب شو عوض می کنن؛ ولی در واقع همه ی اون ها، روش های اشتباهی هستن. انیشتین یک جمله ی خیلی معروف داره، من خیلی خوشم میاد از این جمله و خیلی در زندگی خودم تحول ایجاد کرده؛ یعنی اون زمانی که من به این جمله از انیشتین رسیدم واقعا به فکر فرو رفتم و همون باعث شد که من به مسیر جدید هدایت بشم که همون لاغری با ذهن باشه. انیشتین میگه:” آدم احمق آدم یه که یک کار رو بارها و بارها انجام بده به امید کسب نتیجه ی متفاوت. با خودم هستم، خیلی من خودم این طرز رفتار رو داشتم، خیلی وقتها برنامه های لاغری رو انجام می‌دادم، نتیجه نمی گرفتم، دوباره به شکل دیگه، دوباره می گفتم: نه دیگه این دفعه من با تعهد بیشتر، این دفعه دیگه  قول میدم، این دفعه دیگه پیش فلانی  رفتم، تعهد دادم، این دفعه دیگه کار به آخر رسیده، باید از این روش، ولی باز نتیجه نداده.در کسب و کارهای مختلف هم به همین شکل؛ هی می گفتم:  این دفعه دیگه باید اینجوری بشه ولی باز همون روش قبلی رو میومدم با یه انرژی بیشتر می  خواستم انجام بدم، بازم نتیجه نمی داد. این مثل همون سفر کردن از یک مسیر اشتباهه؛ شما صد بار از یه مسیر اشتباه با هر سرعتی بخوای به مقصد برسی، امکان نداره برسی. فرض کن شما از شهر خودت می خوای به بندرعباس بری، می خوای بری مثلا جزیره کیش مثلا، یک مقصدی در نظر بگیر، با هر سرعتی، با هر وسیله ی نقلیه ای از مسیر اشتباه بری، شما به مقصد نمی رسی؛ لاغری هم یه مقصد ِشما از هر روشی با هر سرعتی بخوای لاغر بشی، اگر روش اشتباه باشه، شما هیچ وقتی لاغر نمیشی و همه ی ما این تجربه رو داریم دیگه نیاز نیست که بخوام خیلی حالا براش دلیل و برهان بیارم.همه ی ما بارها از روش های مختلف استفاده کردیم ونتیجه نداده، پس یکبار، برا همیشه بیا به ذهنت این دستور رو بده، این فرمول جدید رو در ذهنت ایجاد کن؛ که همه ی روش هایی که تا الان من برای لاغری استفاده کردم اشتباه بوده ومن این بار می خوام از روش صحیح برا  لاغری اقدام کنم و روش صحیح، روش لاغری با قدرت ذهن  خودته، نه  قدرت ذهن من، نه قدرت برنامه ی من، نه قدرت داروی من، نه قدرت  هیچی، فقط قدرت ذهن  خودت، چون شما خودت با قدرت ذهنت چاق شدی ،حالا میگم چرا، پس با قدرت ذهن خودت هم می تونی لاغر بشی، شما از هر مسیری به‌ مقصد برسی، بهترین راه برگشت از همون مسیر برگشتنه، منطقیه دیگه؛ از شهر خودت به هر شهری شما سفر کنی بهترین مسیر برگشت، از همون مسیریه که رفتی، از همون راهی که رفتی برگردی، بهترین مسیره. شما از مسیری که چاق شدی باید لاغر بشی؛ اگر می خوای برای همیشه لاغر بمونی. شما اگر از، برا چاق شدن رژیم خاصی گرفته باشی، بله، الانم می تونی با رژیم لاغر بشی. اگر برا چاق شدن، داروی خاصی مصرف کردی،شاید بشه با داروی خاصی لاغر شد.اگر برا چاق شدن، مثلا، آها ورزش های خاصی انجام داده باشی، میشه با ورزش های خاصی لاغر شد؛ اما اگر برا چاق شدن هیچ کدوم از این کارا رو نکردی؛ بنابراین تصور باطلیه که بخوای با انجام این کارها لاغر بشی. کسی داره این حرف رو بهتون می زنه که خیلی روش های زیادی رو استفاده کرده، بی اطلاع از این روش ها نیستم، فردی نیستم که خودم از ابتدا متناسب بودم؛ حالا یه چیزی یاد گرفته باشم بخوام به شما یاد بدم ؛نه،من خودم چاق بودم، تصاویر قبل از تناسب اندامم در سایت هست می تونید ببینید، می تونید تحقیق کنید، خیلی روش هایی رو استفاده کردم و اگر در این شرایط هستم و مدت هاست به لطف خدای مهربان متناسب هستم و این صلاحیت رو داشتم که به دوستان زیادی کمک کنم که متناسب باشن به خاطر اینه که به روش صحیح هدایت شدم، از مسیر درست برا لاغری اقدام کردم و به لطف خدا نتیجه مشخصه. نتایج شما و من ودیگران از روش های قبلی هم مشخصه؛ ما نمیخوایم خدای نکرده بیایم با جو سازی بیایم بخوایم يه روشی رو بگیم نه این اشتباهه یااین جواب نمیده، بابا، نتیجه مشخصه، وقتی من بارها استفاده کردم، شما استفاده کردی، دیگران استفاده کردن و همه وهمه ی ما نتیجه نگرفتیم یعنی  یک نتیجه ی مشترک گرفتیم و اون شکست خوردن در لاغری بوده‌، خب دیگه نتیجه مشخصه، دیگه من چی بخوام بگم. حالا برا اینکه بهتر با موضوع لاغری با ذهن آشنا بشی و اینکه چرا روش های قبلی جواب نداده، باید نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کنی که اصلا چرا ما چاق شدیم و چرا ما لاغر نمیشیم ؛ این خودش یک موضوع بسیار مهمه.چرا هر بار که لاغر شدی، دوباره چاق شدی؟چرا نمی تونی اصلا لاغر بشی؟ چرا اونی که لاغره چاق نمیشه؟ اونی که چاقه  لاغر نمیشه؟ سؤال خیلی مهمیه، بهش فکر کنین. یه فایل فوق‌العاده هم من در این باره دارم؛ راز چاق شدن، ببخشید؛ راز چاق نشدن لاغرها و لاغر نشدن چاق ها؛ یه کم اسمش پیچیده س ولی قشنگه.راز چاق نشدن لاغر ها و لاغر نشدن چاق ها.یک فایل یکساعت و خرده ایه که خیلی کامل، جامع درباره ی تأثیر ذهن در چاقی و لاغری افراد صحبت می کنم و کاملا براتون موضوع رو باز می کنم که چرا یک فردی از ابتدا تا انتهای زندگیش متناسب می مونه ولی یک فردی چاق میشه و دیگه نمی تونه متناسب بمونه؟ و باید چی‌کار کنه که متناسب بشه؟ …

   ادامه دارد…‌. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/05/05 00:19
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 947 کلمه

                      به نام خدای مهربان 

                                                      متن ۳ ( ناشنوایان )

   ما فرض می کنیم یه نتیجه ی نسبی هم گرفتی…

   … بعد خب دیگه چونکه نمی تونی برا همیشه با اون روش زندگی کنی، بر اساس اون برنامه زندگی کنی، دوباره یواش یواش بر می گردی به برنامه ی زندگی عادیت و خیلی زود طی دو- سه هفته یا حالا کمتر یا بیشتر دوباره به وزن قبلی  بر می گردی، این اثبات می کنه که روش شما برای لاغر شدن اشتباه بوده؛ خب، شما خودتم اون زمان می دونستی که اشتباه بوده چون نتیجه ای که می خواستی رو کسب‌ نکردی، یه مدت میگذره، دوباره وسوسه میشی که نه، ببین اون روشه خب نتیجه نداد ولی این روشی که فلانی استفاده کرده یا این روشی که دارن تبلیغ می کنن یا اینی که الان بهش بر خوردم، این فرق میکنه ، دیگه، دیگه، این روشه رو، ديگه این دیگه جواب میده، یه جورایی خودتو توجیه می کنی که نه، اون روش به چه دلیلی به درد نخورد یا  حالا به هر دلیلی نتیجه نداد، برا من خوب نبود، خيليا اینجوری فکر می کنن؛ نه اون  روش به من نساخت، بازم خودشونو مقصر می دونن ولی این روشه دیگه فرق می کنه. یادم میاد من خب ، خیلی برنامه های رژیمی رو استفاده می کردم، بنده خدا مادرم هم تو این مسائل دیگه درگیر بود؛ البته خب تقصیر خودشم بوده دیگه، از بچگی به خاطر علاقه ی زیادی که به فرزندان تپل داشته ؛ خب، باعث شده بود که منم از بچگی تپل باشم، بعد یواش یواش با افزایش سن و خلاصه وزن از تپل به چاق و چاق تر و چاق تر و خلاصه دیگه افتضاح تبدیل شد، جسمم. بماند حالا چون خودش…و خیلی هم  بنده خدا تلاش می کرد در برنامه هایی که من داشتم؛ مثلا برنامه‌های غذایی که داشتم حالا با این که‌ گله و شکایت هم داشت که، درد سر بود دیگه، هر روز بخواد حالا یه غذای خاصی برا من درست کنه، حالا بماند هزینه هاش به کنار، اما خب همون زمان، اون، اینکه جداگانه بایستی غذا درست کنه، دردسر داشت؛ بهر حال که، خب؛ همکاری هم می کرد، بعد یه مدت انجام می‌دادم، نتیجه خب حالا بگی نگی یه مقداری کم می کردم و دیگه خسته می شدیم حالا اونم چون اعتراض داشت دیگه بیشتر منو تشویق می کرد که دیگه بسه بابا تمومش کن این مسائلو، دیگه همه شاکی شدن، منم ول می کردم و می شدم همون رضایی که قبلا بودم، بعد جالب بود، مثلا از چند تا روش من نتیجه نگرفته بودم، اسم های مختلفی هم داشتن، روش فلان، مثلا ۲۱ روزه، نمی دونم غذای پاک، خیلی روش، اسم های دیگه، نتیجه نگرفته بودم بعد مثلا يه چند وقت می گذشت، یه دوستی میومد می گفت که  ببین من یه برنامه ای رو شروع کردم، یه برنامه ی رژیمی خیلی عالیه، می گفتم مثلا چطور میگی عالیه؟ چی، چطوریه؟ می گفت اینو يکی از فامیلامون که آمریکا زندگی می کنه، اونجا رفته پيش دکتری که‌ خیلی معروفه تو آمریکا، اون این برنامه رو بهش داده و اون خودش تو آمریکا استفاده کرده خیلی خوب بوده الان به من داده، منم چند وقته استفاده می کنم خیلی عالیه، بعد من می گفتم: آها، ببین، گمشده ی من همینه؛ تا حالا من هر چی برنامه استفاده می کردم همه ایرانی بود، این اون برنامه خوبه س، آمریکاییه.این USA  یی که داشته باشه، دیگه، ديگه حرف نداره.بعد، خب من گفتم به منم بده، اونم خب دوستمون بود، با هم خیلی شوخی و اینا هم داشتیم.  میگفت، نه الکی نیست که، باید یه؛ مثلا اینو؛ باج می خواست دیگه، خلاصه، اینو باید بهم بدی، اینو باید بهم بدی، کلی لوازم و خلاصه چیزا از من می گرفت، اینو بده مثلا یه هفته پيش من  باشه، اینو مال خودم باشه؛ منم به خاطر اینکه می خواستم هر طوری شده به اون روش آمریکاییه دست پیدا کنم  می‌دادم.اون برگه رو گرفتم و خلاصه دیدم عجب چیزیه، غذا های مختلفی هم توش بود حالا بعضیاشم حتی ما نداشتیم، اومدیم ما خودمون من درآوردی یه چیزایی جایگزین کردیم؛ خب، یک سری غذاهاش مال اونجا بود و نداشتیم ما اصلا این غذا ها رو و یه مدت با یک حس و حال خیلی خوبی که این برنامه ازآمریکا رسیده و دیگه این کار رو تموم می کنه، با اون شروع کردم و مدت بیشتری هم ادامه ش دادم چون خیلی دوستش داشتم به خاطر اینکه آمریکایی بود، یه چیز خاصی بود که دیگران نداشتند یعنی بعد، هر وقت کسی، اطرافیانم می گفتن چی شده، انگار یه کم داری جمع و جور تر میشی؟ می گفتم این دفعه دیگه کار تمومه دیگه، یه برنامه ی آمریکا ییه، بعد می گفتن به ما هم بده می گفتم نه بابا، این جوری نیست که، کلی دردسر داره پيدا کردنش، مگه به این راحتی دستم رسیده ؟نمی تونم به شما بدم، خلاصه، کلاس می ذاشتم که نمی دم و بیشتر هم ادامه ش دادم؛ مثلا اگر برنامه های قبلی رو یک ماه ادامه دادم اینو باور کنید ۴-۵ ماه من ادامه دادم، خیلیم خوب نتیجه گرفتم، یعنی مقدار خیلی زیادی از وزنم کم شد، ولی خب بازم نتونستم برای همیشه طبق اون برنامه عمل کنم و تقريبا یک ماه،شاید مثلا ۲ ماه بعداز اینکه دیگه از اون برنامه غافل شدم دوباره دیدم همون آدم قبلیم ، می خوام بگم که یعنی ما بارها این اتفاق برامون افتاده که یک مسیری رو رفتیم، یک روشی رو امتحان کردیم، شکست خوردیم ولی دوباره چند وقت بعد به طریق دیگه، به اسم دیگه، به شکل دیگه، به اعتبار دیگه، دوباره رفتیم از اون روش ها استفاده کردیم،…ادامه دارد….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/05/03 19:42
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 814 کلمه

                     به نام خدای مهربان 

                                                  متن ۲ ( ناشنوایان )

   درسته این فرایند به این سادگیم که میگم نیست…

   …دوستانی که در دوره ی آموزشی لاغری با ذهن شرکت می کنند؛ یعنی اون دوستانی که در دوره ی اصلی ثبت نام می کنند، وجه ثبت نام رو پرداخت می کنن و دوره رو شروع می کنن؛ خب، مطمئنا به شکل گام به گام وخییلی اصولی تر این نحوه ی شناسایی و تغییر افکار و ایجاد فرمول های صحيح لاغری رو یاد می گیرن؛ اما، خب در این دوره ی فشرده ی چند جلسه ای هم خیلی می تونید استفاده کنید و اگه موضوع رو بگیرید و خودتون بهش فکر کنید، تحلیلش کنین و سعی کنین اونو در ذهنتون پرورش‌ بدید مطمئنا نتیجه ی خیلی خوبی می گیرین، خب پس؛ برای لاغر شدن ما اومدیم تاحالا؛دلایل چاقی رو اول شناسایی کردیم. بعد یکی یکی اونها رو لغو کردیم. بعد مسئولیت چاقی خودمون رو پذیرفتیم،بنابراین تعهد دادیم که خودمون رو مسئول لاغری خودمون هم بدونیم. 

   ببین یعنی اومدیم، یه وجه اشتباه رو شناسایی کردیم، وجه صحيح رو جایگذاری کردیم. اومدیم دلایل اشتباه رو شناسایی کردیم و دلایل صحيح رو آوردیم ‌که نه تنها به این دلیل و به این دلیل اشتباه هستن. اومدیم عدم مسئولیت خودمون رو شناسایی کردیم و در مقابل اون  مسئولیت پذیری رو قرار دادیم. روش کار ذهنی اینجوریه؛ هی  یه سری مسائلی که یه فرمول های اشتباه شناسایی میشه، با فرمول های صحيح جایگزین میشه؛ حالا یک موضوع مهم در بحث لاغری و چاقی، همین روش های لاغرین، چون، ببین همه ی آدم‌ها از هیچ روشی استفاده نکردن برا چاق شدن؛ خیلی خود به خودی، خیلی ساده  چاق شدن و حتما با نظر من موافق هستید؛ اما همه ی این افراد خیلی روش های متفاوتی رو استفاده کردن برای لاغر شدن و نتیجه ی همشون باز  مشابه؛ 

   نتیجه نگرفتن،

    اگه دارید این فایلو نگاه می کنید دلیلش اینه که از روش های قبلیت نتیجه نگرفتی که الان داری این فایلو نگاه می کنی، اگر شما اضافه وزن داشته باشی قبلا، از یک روشی هم استفاده کرده باشی و لاغر شده باشی که دیگه الان قاعدتا این فایلو نگاه نمی کنی، پس همه در یک شرایط هستیم. دوباره میگم همه ی افراد چاق از “هیچ روشی”   برای چاق شدن استفاده نکردن، خود به خود چاق شدن، خب، نه میدونن چی شده ؟ نه اینکه تاریخی می دونن. ، نه تصمیم گرفته باشن، نه اینکه مثلا يه کار خاصی انجام داده باشن، هیچی یادشون نمیاد، خود به خود چاق شدن و جالبه همه ی این افراد چاق، خیلی کارهای متنوعی رو انجام دادن برای اینکه لاغر بشن و در نهایت نتیجه ی همه ی اونها هم مشابه، که” نتیجه نگرفتن “.این موضوع فرق می کنه با اون تمرینی که جلسه ی قبل انجام دادیم و گفتم مقدار نتیجه تون رو مشخص کنید. در اون تمرین ما می خواستیم به این باور برسیم که ، جسم ما توانایی لاغر شدن رو داره؛ چون خیلیا باورشون اشتباهه که فکر می کنن، جسم شون نمی تونه لاغر بشه، نه، ما این باور رو باید تغییر بدیم؛ باید این توانایی رو در خودمون ببینیم، به خودمون تاکید کنیم و در ذهنمون بذر لاغری رو بکاریم و ما با اون تمرین دقیقا همین کار رو کردیم..بذر لاغری رو ما در ذهن مون کاشتیم. حالا می خوایم درباره‌ی روش ها صحبت کنیم. بالاخره ما برای لاغر شدن باید یه کاری انجام بدیم دیگه؛ یه روشی رو می خوایم انجام بدیم که به لاغری برسیم و در این سال ها همش به دنبال روش های مختلف بودیم و تمرینی که شما جلسه ی قبل انجام دادید، اومدید نتایج تون رو نوشتید، مثلأ من از فلان روش ۵کیلو کم کردم، من از فلان روش ۳کیلو کم کردم؛ بالاخره از یک روش هایی استفاده کردیم برای اینکه لاغر بشیم. می خوایم این روش ها رو با هم بررسی کنیم و به یک نتیجه ی واضح، به یک دسته بندی برسیم که آقا چه روش هایی اشتباه هستن و چه روشی می تونه صحيح باشه؛ چون به هر حال شما وقتی راه صحیح رو پیدا کردی؛ مطمئنا با خیال راحت تر، با اطمینان بیشتر، با آرامش بیشتری در این مسیر حرکت می کنی. مطمئنی دیگه راه صحیح اینه، دیگه شک و تردیدی وجود نداره. در تمام روش‌هایی که تا حالا شما استفاده کردی، فارق از این که چه نتیجه ای براتون داشته؛ یعنی چه مقداری از وزن تون رو کم کرده که اون مربوط میشه به استعداد شما در لاغری، مربوط میشه به توانایی جسم شما در لاغری؛ اون موضوعش رو کار نداریم، موضوع روش کاره. شما هیچ وقت نتیجه ی مطلوبو نگرفتی.نمی خوام اسم ببرم چه روش هایی، خودتون، همه کاملا آشنایی دارین با روش های مختلف. یه روشی رو شروع می کنی؛ مثلا انجامش می دی، یه نتیجه ی نسبی یا می گیری یا اصلا نمی گیری. ما فرض می کنیم يه نتیجه ی نسبی هم گرفتی، بعد خب دیگه…ادامه‌ دارد… 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/05/02 23:56
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 558 کلمه

                          به نام خدای مهربان 

   متن فایل صوتی جلسه ی سوم لاغری با ذهن از دوازده گام

                            متن ۱ ( ناشنوایان ) سلام دوستان خوبم! من رضا عطار روشن هستم و خداوند رو بی نهایت سپاسگذارم که این فرصت رو به من داد تا همراه شما دوستان خوبم باشم با جلسه ی سوم دوره ی آموزشی لاغری با ذهن.

   تشکر می کنم از دوستان عزیزی که تمرينات جلسات گذشته رو به شکل عالی دارن انجام ميدن و معلومه که مشتاق لاغر شدن هستن.به همشون تبریک میگم وخیلی خوشحالم که هر روز داره دوستان بیشتری با این روش آشنا می‌شن و تصمیم می گیرن که از طريق لاغری با ذهن رویای متناسب شدن خودشون رو محقق کنن.

   در جلسه ی گذشته، خب در مورد موضوعات مختلفی صحبت کردیم؛ اما یکی از تمرينات خیلی مهمی که بایستی انجام می دادین این بود که بایستی میزان نتیجه ای که از هر روشی، شما کسب کردید رو بایستی می نوشتید که مثلا من در فلان تاریخ از این طریق تونستم این مقدار کاهش وزن داشته باشم. خب، مطمئنا تمرین رو انجام دادید و اگر انجام ندادید باز هم تاکید می کنم ادامه ی فایل ها رو استفاده نکنید، برید جلسه ی گذشته رو قشنگ ببینید، بارها نگاه کنید و به‌ شکل عالی تمرينات رو انجام بدید و بعد از این جلسه استفاده کنید؛ چون این جلسات به ترتیب داره آماده میشه و در هر جلسه ما یک در جدیدی از آگاهی ها رو به روی ذهنمون باز می کنیم درباره ی لاغر شدن؛ بنابراین خیلی دوست دارم که مراحل رو به شکلی که براتون توضیح میدم انجام بدید.  

   خب، برای این قسمت می خوایم روش های لاغری رومابررسی کنیم؛ مطمئنا برای هر هدفی می تونه روش های مختلفی وجود داشته باشه. 

   شما اگر بخواید به يه شهر خاصی سفر کنید، ممکنه چند راه برای رفتن به اون شهر باشه، اما معمولا یک راه از همه بهتره. اگر شما بخواید مثلا به قله ی کوه صعود کنید ممکنه چند راه برای رسیدن به قله وجود داشته باشه؛ اما یکی از اون راه ها مطمئنا بهتر از دیگر راه هاست، راه ایمن تریه ، راه ساده تریه و راهیه که خیلیا شاید قبلا استفاده کردن و از اون مسیر به راحتی به قله رسیدن؛ راه های اشتباه یکی از ویژگی ها شون اینه که همیشه اشتباهن؛ یعنی، یک راه اشتباه نمی تونه برای یک فردی نتیجه ی خوب داشته باشه، برای یک فردی نتیجه ی بد داشته باشه؛ اما راه صحیح چرا،می تونه برای یک عده ای نتایج خوب داشته باشه، برای یک عده ای نتایج خوب نداشته باشه. چرا به این شکله؟چون عملکرد اون فرد از مسیر صحیح هم تأثیر خیلی زیادی در نتیجه از اون مسیر داره؛

    اما مسیر اشتباه، شما به هر شکلی عمل کنی، در نهایت نتیجه اشتباه خواهد بود و اون چیزی که می خوای در نمیاد. 

   حالا روش کار ذهنی به این شکله که ما همیشه باید بیایم یه سری آگاهی هایی رو که داریم ، که من از اون ها به عنوان فرمول های ذهنی نام می برم؛ اون ها رو باید بیایم شناسایی کنیم، درست و غلط ها شو جدا کنیم و اون هایی که اشتباه هستند رو با استدلال و دلیل به فکر، به باور و به فرمول صحیح در مغز مون تبدیل کنیم.  درسته این فرایند به این سادگیم که‌ میگم نیست…ادامه دارد…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متناسب شاد
   1402/04/31 16:03
   مدت عضویت: 1221 روز
   امتیاز کاربر: 5422 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 548 کلمه

   سلام بر استاد عزیز و دوستان همراه

   دوره لاغری با ذهن تخلیه افکار اشتباهه که نتیجه اولیش آرامشه . عبارتی که قبلا با اینکه چندین بار این فایل رو گوش دادم نشنیدمش وامروز با درک بهتر شنیدمش .

   آرامش 

   آرامش من همراه با چاقی همراه بود ملایم وار آهسته وار.

   سال قبل یکی ازمن پول قرض گرفت و قول داد زودی پرداخت کنه اما موضوعی براش پیش اومد وگفتش فعلن نمیتونم بوهیی رو به تو پرداخت کنم چون یه قضیه پیش بینی نشده برام پیش اومد باید اول اون رو رفع کنم .

    ومن استرس گرفته بودم اما بعد مدتی گفتش خورد خورد بهت میدم ومنم ناچارا قبول کردم . هرسری پرداخت انجام میشد کمی استرسم کم میشد وآرامش میگرفتم .

   بعدش روی عزت نفسم کار کردم وهرسری که با درونم هماهنگ تر میشدم آرامش پیدا میکردم .

   مهم تر از همه من مدتی که چاق بودم و با دوره لاغری با ذهن وزنم از ۷۴ به ۶۰ رسید همش توفکرم این بود که چرا لاغرتر نمیشم حالا متوجه شدم چون من با کاهش وزنم دغدغه چاقیم از بین رفت و آرامش پیدا کردم .

   وکد آرامش خودش تو ذهنم تعریف بود با چاقی . 

   ومن این طرف زور میزدم باور مخرب رو پیدا کنم نگو خود این آرامش بعد لاغری خودش مانع کاهش وزن بیشترم شده بود.

   امروز که استاد تا کلمه آرامش رو گفتش یهو به خودم اومدم .

   و دلیل استپ خوردن وزنم تو ۶۰ کیلو رو شناسایی کردم .

   استاد بی نهایت ازتون ممنونم .

   حالا روشهای قبلی که من قبل از دوره لاغری با ذهن انجام دادم و نه تنها لاغری پایدار نداشتم بلکه به جسم و روحم آسیب زدم رو عنوان میکنم قبلش اینو میخام بگم که 

   اینکه به نظرم تو دوره های ذهنی گفته میشه مرتب روی خودتان کارکنید برام یه کم شبهه داشت آخه چرا . من که مطمنم باورهای فبلیم پوچ شد چرا تکرار کنم .

   چون ما انسانها اجتماعی هستیم و مرتب با افراد و توجهات مختلف برخورد میکنیم و گاها ناخودآگاه ذهنمون برنامه ریزی میشه بدون اینکه حسش کنیم وبعد عارضه، تازه باید بیاییم و دوباره مغزمون رو عیب یابی کنیم .

   حالا متوجه میشم چقدر کنترل ورودی های ذهن وتکرار مهمه .

   روشهایی که خودم استفاده کردم ونتیجه نگرفتم :

   پیاده روی یک ساعته در ظهر تابستان و رفتن داخل اتاق بدون پتکه وکولر ورقصیدن و رژیم فقط ۵ کیلو کم کردم درحالیکه از قیافه افتاده بودم و بعد چند ماه ۷ کیلو بیشتر شدم .

   دستگاه دراز نشست خونگی خریدم و باشگاه چندین ماه رفتم اونم بعد چند ماه برگشت .

   دوستم رژیم کتوژنیک استفاده میکرد بعد چند ماه کلا که لاغرتر شده بود بعد چند ماهه دیگه که بازم داشت ادامه میداد میگفت چاق دارم میشم .

   اما وقتی خودم از دوره لاغری با ذهن ۱۴ کیلو وزنم رو کاهش دادم هرکی منو میدید میگفت خیلی جوان شدی و خواهرزادم که دستی تو باشگاه و کارهای ورزشی داره اومد پیشم و بازوم رو فشار داد خیلی تعجب کرد که پوستم سفته و شل نشده .

   داداشام اوایل فکر میکردن عمل زیبایی انجام دادم باور نمیکردن الانا میگن کرم چیزی زدی پوستت سفت شد .

   الان میخام دوباره مانکن شم . چون این کد آرامش رو برطرفش کنم که به چاقی ربطش دادم برطرف بشه از سری قبل هم لاغرتر میشم .

   چون این دوره آرامش میاره و دلیل نمیشه من آرامش پیدا کردم چاق شم .

   خدایا شکرت بابت الهامات بی نظیرت وتشکر از استاد عزیز و دوستان همراهم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار شهربانو باقری
    1402/05/01 23:29
    مدت عضویت: 1172 روز
    امتیاز کاربر: 21746 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 107 کلمه

    سلام دوست عزیز خانم متناسب شاد ،

    از خوندن دیدگاهت  خیلی احساس خوبی پیدا کردم‌  از اینکه به شگفتی ساز دیگه ای آشنا شدم‌ خوشحال شدم  موفقیتت رو بهت تبریک میگم    … فرصتی  پیشامد که سوالی ازتون بپرسم‌   فرمودید  با دوره های ذهنی  ۱۴ کیلو کاهش وزن رو تجربه کردی ..این خیلی عالیه و جای هزار بار  تبریک داره … اما سوالم :  شما برای کسب  این موفقیت ،  بیشتر روی  افکار و باورهات  کار کردی  یا روی رفتار غذایی …اگر  نکته ای هست  و تجربه ای داری که  ممکنه به من کمک کنه  خوشحال میشم  بهم بگید …

    با تشکر و سپاس فراوان از شما …

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/04/18 11:11
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,237 کلمه

   الهی به امید  تو!

   سلام به استاد عزیزم ودوستان همراهم!

   لازم میدونم یه اصلاحیه بنویسم در باره ی یه متنی که تو همین قسمت چند روز پیش نوشتم , که اطلاعات اشتباه منتقل نکرده باشم:

   مواد غذایی که ما میخوریم بعداز اینکه در سیستم و دستگاه گوارش هضم شد از طریق دیواره ی رگهای دستگاه گوارش وارد خون میشه واز اون طریق در سراسر بدن گردش میکنه وبنا به نیاز سلول ها در هر قسمتی از بدن وطبق یه فرایندهای انتقال که اون هم داستان خودش رو داره و یکی از میلیاردها معجزه ایه که خداوند در خلقت ما انجام داده، وارد سلول ها میشه  و در داخل سلول فرایند متابولیسم و استفاده از انرژی ذرات غذایی انجام میشه و انرژی مولکول های غذایی ؛ مثل گلوکز در میتوکندری سلول تبدیل به ( ای تی پی)  و یا همون ATP معروف وحیاتی میشه و سلول در انجام واکنش های شیمیایی خودش از اون به شکل های مختلف استفاده میکنه. 

   وآگاهی از این همه معجزه که هر روز در بدن ما رخ میده و حتی ما در لحظه به اون آگاه نیستیم فقط جای شکر گذاری داره برای تک تک سلول های بدنمون؛

   برای تک تک واکنش هایی که هر لحظه در بدن ما اتفاق میفته که اگر حتی یکیش از نظم خارج بشه وحتی یه مرحله اون درست انجام نشه و یا یه مولکول تغییر کنه ویا حذف بشه بدن بیمار میشه وکلی تخصص باید دست به دست هم بده که بتونه یه راهی برای برگردوندن سلامتی پیدا کنه و مشکل اون یه مولکول رو حل کنه و این هم جای شکر داره.

   پس هر کی بیاد بگه فلان عالم و دانشمند مشرک وکافره من قبول نمی کنم چون :

    بر سر در علم نوشته شده :” اگر ایمان نداری وارد نشو !

    کسی که علم داره خدا رو پیدا می کنه . علم لق لقه ی زبان نیست ، ادعا نیست، مدرک زورکی نیست ، به خاطر پز دادن و از کسی جا نموندن ،دانشگاه رفتن و مدرک گرفتن نیست.

   با  پول مدرک گرفتن ونمره خریدن نیست.فقط از یه جا حفظ کردن ویه جای دیگه نوشتن و نمره گرفتن و قبول شدن نیست. علم حرمت داره. علم مقدسه. عالم هم حرمت داره چون شعور داره . آگاهی داره .منش داره. 

   علم واقعی رفتار رو هم درست میکنه.  علم واقعی نشونه داره. علم واقعی لباس عالم رو هم متبرک می کنه همونطور که عطر فضا رو خوشبو میکنه.

   ادعا نیست علم خودش رو پشت کسی یا چیزی قایم نمی کنه. 

   علم واقعی برا خودش از اسم ورسم دیگرتان و شجاعت اون ها که هیچ ربطی به اون نداره استفاده نمی کنه تا برای خودش پله بسازه وبه هوس های دنیاییش برسه .

   علم تقلید نیست جستجوه. علم دنبال خدا می گرده پیداش میکنه .سنگ رو از پیش پای مردم وخلق خدا بر میداره .علم دردها رو شفا میده .مرهم زخم همنوعان میشه. گره ها رو اززندگی مردم باز می کنه علم مقدسه ؛ حتی بالاترین عبادته. علم خود عشق به خداس.

   وقتی می‌شنویم که محفل علم باغچه ای از باغ بهشته یعنی بالاترین نمازه. یعنی علم ، خود نمازه.نماز باعلم و آگاهی باعث افزایش درجه ی روحی من میشه.

    نه اینکه مثل کلاغ وجلوی این واون ادای آدم خوب ها رو در بیارم و نماز بخونم. دارم چیکار میکنم؟ کی رو میخوام گول بزنم؟ گیرم بقیه فکر کردن من آدم خوبیم، خب دو دقیقه بعد وقتی عملم وتصمیم هایی که گرفتم خلاف اون رو نشون داد می خوام چی بگم؟ هی با نماز رو گندهای خودم ماله بکشم که چی؟ درد کی رو درمون می کنه؟ به کجا میرسونه منو؟ چرا دارم پشت نماز  قایم میشم؟ چرا برا یکبار هم که شده به خودم نمیام ویه فکر درست ودرمون برا خودم نمیکنم؟ به خدا جایی نمیرم .هیچ پیشرفتی به من نمیده. رو به عقب دارم میرم. اون پسرفته.اون فاجعه س .اون  نماز نیست. اصلا معلوم نیست چیه ؟ در خلوت خودم هر کسی باشم غیر از اونی که در ظاهر دارم نشون میدم چه فایده ای داره؟! 

   دوست دارم دیگه تموم بشه . مردمم بیدار بشن . دنبال خدا تو بيراهه نگردن. خدا همین جاست .مثل خورشیده .همه جا رو روشن میکنه .ما باید چشمامونو بازکنیم . پرده رو کنار بزنیم .ما باید ظهور کنیم خودمون باشن . خود خداییمون .حرف های قشنگ زدن همه چیز رو درست نمی کنه . عمل کردن به اون حرف هایی که میزنیم وتعهدی که در قبال حرف هامون داریم اون ها رو ارزشمند میکنه وگرنه می‌شن حرف مفت . صد من یه غاز.

   میشه این که دیگه خودمون رو هم قبول نداریم .به هرجا هم می‌رسیم آرامش نداریم چون روحمون میدونه بیراه رفتیم ، ما گوش و چشممون رو بستیم.دیگه خودمون رو هم نمی‌شناسیم.سرگردون میشیم. همش دنبال اثبات اینیم که بقیه ما رو تایید کنن بگن ما خوبیم.در حالی که خودمون می دونیم خوب نیستیم .آرامش نداریم. زور میگیم . عقده هامونو تبدیل به خنجر میکنیم و به جون مردم میفتیم. زیاده خواه میشیم.قدرت طلب میشیم.

   این یه تفکر اشتباهه که در طول تاریخ هزاران ساله ی بشر همیشه بوده ، وجود داشته و آسیب زده به پیکره ی بشریت ، به انسانیت لطمه زده ، خیلی جاها جبران ناپذیر. 

   این همه مسائل و مصیبت های بشراز کجا سرچشمه می گیره؟ 

   از یه ذهن ناآگاه ، از یه فکر بیمار، از یه روحی که رو خودش کار نکرده، خودش رو تو دنیا گم کرده؛ در نتیجه از خدا جدا شده ، بلا شده ، آوار شده رو سر مردم؛ وگرنه انسانی که با قد کشیدن جسمش رو ذهنش و فکرش هم کار کرده وخودش رو رشد داده، ارتقا داده که اینجوری رفتار نمی کنه ، به هر جا برسه، اول آدمه، انسانه، بعد میشه رئیس ومدیر و هر نقشی که در اجتماع داره.

   همش منتظر معجزه از بیرونیم. منتظریم یکی بیاد همه چی رو برامون درست کنه. این جوری نیست . ما غایبیم. ما نیستیم .ما خودمون گم شدیم . اون حاضره. اون معجزه منتظر ماست تا اون رو به زندگیمون و به دنیامون دعوت کنیم .چطوری؟

    وقتی خودمون رو پیدا کنیم. وقتی خودمون باشیم. وقتی به حرف هایی که می زنیم عمل کنیم. وقتی هر خوبی که برای خودمون میخوایم برای بقیه هم بخوایم.وقتی نیت مون رو درست کنیم . وقتی شب که میخوایم بخوابیم به فکر انسان های دیگه در سراسر دنیا باشیم نه فقط به فکر گروه خاصی. وقتی انحصارطلب نباشیم.خودمون رو بالاتر از بقیه ندونیم. نژاد پرست نباشیم. آدم ها رو از روی ظاهرشون قضاوت نکنیم. دنبال درست کردن بقیه نباشیم، خودمون رو درست کنیم .

   چه قدر دنیامون قشنگ میشه. اون وقت ناجی میاد .خدا ناجی رو می‌فرسته. میگه دیگه وقتشه. دیگه مردم تغییر کردن. آگاه شدن. آخه خدا خودش گفته: اوضاع مردم تغییر نمیکنه تا وقتی مردم خودشون رو تغییر ندن. این تغییر تو تک تک ماست وباید خودمون بخوایم وآگاهانه باشه. زوری نیست . با قانون وبخش نامه نیست. از بالا نیست. توی خودمونه ،تو وجودمون باید تغییر کنیم. تفاوت ها روبپذیریم. نخوایم همه مثل ما فکر کنن. به عقاید هم احترام بزاریم. برادری فقط با حرف درست نمیشه. برادری همدلیه. یه روح بزرگواریه. شنیدن حرف هایی یه که ما دوست نداریم ولی درسته وباعث بهتر شدن ما میشه اگه بهشون فکر کنیم. خودخواهی رو کنار بذاریم .اشتباهاتمون رو قبول کنیم. عارمون نشه بگیم اشتباه کردیم .سختمون نباشه بگیم ببخشید تقصیر من بود اگه واقعا مقصریم. پذیرش مسئولیت از ما آدم بهتری می‌سازه. ما رو بزرگ میکنه.

   اینجوری چقدر دنیامون زیبا ودلنشین تر میشه وقتی از خوشبختی وسعادت بقیه ماهم احساس لذت بیشتری میکنیم.

   این دنیاییه که دوست دارم توش زندگی کنم ، توش نفس بکشم واز بودن در کنار همنوعان آگاهم مست لذت بشم . چه سعادتی بالاتر ازاین!!!!

   دوستتوندارم ! حالم عالییییه…پس بیاین با هم ادامه بدیم…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/04/16 19:19
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 295 کلمه

    سلام به استاد عزیزم ودوستان همراهم! 

   یه مطلب دیگه که لازم میدونم مطرح کنم ؛

   اینه که در تمام روش های قبلی که استفاده کردم ؛ هیچ کدوم باعث تغییر در فرمول های ذهنی من نشده و چون در تمام طول دوره هایی که جسمم داشته با تحمل فشار خودش رو تغییر می‌داده و لاغر می‌شده؛ مغزم همچنان داشته دستوراتی مبنی بر چاق شدن به جسمم صادر می کرده وبه همین دلیل بوده که به محض رها شدن از فشار و کنار گذاشتن کم خوری اجباری ، دوباره جسمم به حالت چاقی تغییر وضعیت می‌داده وتمام زحمات من برای لاغر شدن بی نتیجه می مونده  و

   این اعمال نفوذ ذهنم رو بر جسمم می رسونه.

   در نتیجه من فقط با مذاکره با ذهن ومغزم می تونم باعث بشم که در دستوراتی که صادر می کنن ، تجدید نظر کنن . 

   چطوری باید قانعشون کنم؟

   با دادن آگاهی های درست وجدید واستمرار داشتن در تکرار اطلاعات صحیح و پشتکار مداوم و ادامه دادن در مسیر لاغری با ذهن.

   اونقدر با خودم جلسه میزارم و اونقدر به شکل های مختلف آگاهی جدید و البته لذت بخش وارد ذهنم میکنم که راهی نداشته باشه جز تسلیم .

   وجوابی نداشته باشه ، جز چشم ، اطاعت میشه گلستان،  هر چی تو بخوای و ذهنم در برابر اراده ی من نمی تونه مقاومت کنه ، اگر با دلیل و منطق پیش برم ، نه با اجبار و اکراه.

   و البته ؛ اونقدر به مسیرم باور داشته باشم که تمام موانع رو کنار بزنم، که البته به باورم شک ندارم.

   کاملا یقین دارم . هیچ وقت تو زندگیم این قدر مطمئن نبودم وهیچی جلودارم نیست که بخواد دلسردم کنه .

   کوتاه نمیام .همین جا اعلام می‌کنم که هیچ کاری برام مهمتر از لاغر شدن نیست .هیچ عذر وبهانه ای پذیرفته نیست. تا ابد برای این هدفم وقت دارم وبا اشتیاق پیش میرم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/04/16 18:47
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 670 کلمه

   سلام به استاد عزیزم ودوستان همراهم!

   من در طول ۲۳ سالی که اضافه وزن داشتم بارها برای کاهش وزن اقدام کردم .

   اتفاقا امروز یکی از دفترهای قدیمی خودم رو که برنامه هامو توش می نوشتم باز کردم ودر یک صفحه نوشته بودم که وزن هدفم ۵۸ کیلو بوده و وزن اون زمانم ۶۸ و به طور هفتگی کاهش وزنم رو با تاریخ ثبت کرده بودم.

     تاریخش سال ۱۳۹۰ بود وکاهش وزن هفتگیمو نوشته بودم ودر طول ۲ماه سه کیلو کاهش وزن داشتم.

   همینطور بارها کاهش وزن داشتم ولی تا کم خوری رو کنار می ذاشتم دوباره در عرض چند هفته به وزن قبلیم برمیگشتم حتی بعضی وقتها وزن قبلی رو هم رد میکردم و بيشتر چاق می شدم. از همه بدتر می دونید چی بود؟ اینکه بعد یه مدت که خودم رو منع میکردم از خوردن، بدنم حریص می شد و اونقدر ولع خوردن داشتم که حالمو بد میکرد و بعدش هم که نگم؛ اونقدر خودم رو سرزنش می کردم که از زندگی بیزار میشدم.

   سال ۱۳۹۴  بعد از اینکه پسرم رو از شیر گرفتم به مدت یک سال با کم خوری تونستم ۱۰کیلو کاهش وزن داشته باشم ؛ تامدتی خوب بودم احساس سبکی داشتم ولی خیلی طول نکشید وبعداز چند ماه بازم وزنم اضافه شد.

   کارهایی که برای کاهش وزنم انجام می‌دادم اسم خاصی نداشت ، هرچی رو می‌شنیدم اثر داره و هرکی از یه روشی نتیجه گرفته بود رو من انجام می‌دادم ولی موقتی بود. 

   کتاب دکتر کرمانی رو خوندم ، بحث هاش برام جالب بود ، خیلی رو حرف هاش فکر کردم ولی رژیمش رو انجام ندادم.

   یه بار هم سال ۱۳۹۴ پیش متخصص تغذیه رفتم ویه لیست هفتگی بهم داد ویه آنالیز رو بدنم انجام داد .

   وقتی برگشتم خونه ولیست رو خوندم ، اصلا نتونستم قبولش کنم حتی یک روزشو رو هم انجام ندادم. چون اصلا نمی تونستم قبول کنم که اون روش  ؛ درست باشه. 

   با این حال ؛ راه دیگه ای هم بلد نبودم ولی قانع نشدم وباز به جستجو ادامه دادم .

   اما یه جای کار می لنگید . یه قطعه از پازل همیشه به نظرم کم بود ولی نمی دونستم اون قطعه چیه؟ من که اراده ی خوبی تو ادامه رژیم داشتم ؛ بارها وزن کم کرده بودم، بارها فشار رژیم رو بر خودم وارد کرده بودم، جسمم طفلکی این همه با من راه اومده بود وگوش به فرمون بود . 

   الان که این جملات رو می نویسم خیلی دلم به حال جسمم می سوزه ؛ چه بی پناه بوده ، در مقابل اون همه بلایی که سرش آوردم. چه صبورانه ، ناآگاهی های منو تحمل کرده و انواع واقسام هر چیزی رو که می‌شد خورد ومی گفتن باعث لاغری میشه رو به خوردش دادم واون تحمل کرده و دم نزده. 

   در نهایت هیچ کدام از روش هایی که برای کاهش وزنم استفاده کردم ماندگار نبود و نتیجه ی دائمی نداشت وبه نظرم غیر طبیعی میومد ودر نتیجه هیچ کدوم رو باور ندارم از هیچ کدوم نتیجه ی دلخواهم رو نگرفتم ونتیجه نسبی هم که به دست آوردم به خاطر فشاری بود که به جسمم وارد کردم ولی نمی دونستم که باید ذهنم و مغزم رو هم در این مسیر با جسمم همراه میکردم.

   تازه جدای از این همه کاهش وزن های دوره ای چند وقت پیش به فکر افتاده بودم که پوست شکمم رو جمع کنم ولی از عوارض اون ترسیدم و بی خیالش شدم.

   با وجودی که کاهش وزن هایی که داشتم خیلی سریع نبوده با این حال باعث افتادگی و شلی پوست میشه که اون هم داستان خودش رو داره.

   حالا که گذشته رو مرور کردم به یقین رسیدم که هیچ روش کاهش وزنی در دنیا وجود نداره که کامل تر ، درست تر و منطقی تر از لاغری با قدرت ذهن باشه . 

   کاملا منو راضی میکنه ودلایل استاد قانعم کرد .

   هر جور که بهش فکر می کنم حرف های استاد درسته.

   قلبم گواهی میده راه و مسیر درست رو پیدا کردم، جوینده یابنده س.

    قسم میخورم که دیگه دنبال هیچ روشی غیر از روش لاغری با ذهن نرم و همین روش رو تا آخر عمرم ادامه میدم .خسته نمی شم و از بودن در این مسیر لذت می‌برم. 

   حس و حالم عالییییه …

   ادامه میدم….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/04/16 17:55
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 488 کلمه

   سلام به استاد عزیزم ودوستان همراهم!

   درمورد تفاوت  فرمول های ذهنی من با یک فرد متناسب: 

   یکی از تفاوت‌ها اینه که فرد متناسب دغدغه ای در مورد خوراکی‌ها نداره  وبیشتر از زمانی که‌ لازمه برا شون وقت نمیزاره و بهشون فکر نمی کنه ؛ گرسنه شد ، می خوره، لذتشو می‌بره وبه موقع دست میکشه و دیگه میره دنبال ادامه ی زندگیش ولی من چاق ( البته تا قبل از اینکه شناخت الانمو داشته باشم) حتی وقتی هم که به اندازه خوردم ، هنوزم  چشمم دنبال خوراکی هاست، انگار قراره قحطی بیاد. 

   حالا متوجه شدم که همش به خاطر دستورات مغزی من این حالت ها به وجود میاد.

   من چاق هستم چون با آگاهی هایی که خودم به ذهنم سپردم باعث ایجاد فرمول هایی در مغزم شدم که نتیجه ی اون چاق شدنمه .اما دوست متناسبم یا آگاهی های درستی در این زمینه به ذهنش داده یا به این موضوعات اصلا فکر نکرده وخود به خود رو تنظیمات کارخونه مونده وذهنش رو دستکاری نکرده.

   من چاق هستم چون توجه من در مسیر اشتباه  قرار گرفته وناخواسته اطلاعات وآگاهی های اشتباه وبه عبارتی فرمول های اشتباه در ذهن من شکل گرفته و در واقع چاقی من نتیجه ی اون اشتباهات فکری منه ؛ در حالی که دوست متناسبم در ذهنش فرمول های درست داره.

   چند سال پیش خونه ی یکی از اقوام مهمون بودم ، اون خانواده دوتا دختر داره که دقیقا نقطه ی مقابل هم هستن از نظر جسمی. یکیشون کاملا متناسبه و اون یکی کاملا چاق. حدود ۱۵۰ کیلو رو راحت وزنشه.

   سر سفره که نشسته بودیم  وخوراکی ها مشترک بود واین دو خواهر روبروی من و کنار هم نشسته بودن واین حالت باعث یه مقایسه در ذهن من شد که این موضوع چقدر عجیبه ! 

   این دو نفر از یه پدر و مادرن. سر یه سفره میشینن و غذاشون هم عین همه ؛ پس این همه تفاوت سایز ، دلیلش چیه؟ اگه بگم ژنتیک ، خب این دو نفر خواهرن ، ژنتیکشون شبیه همه.

   ولی چرا یکی چاقه و اون یکی متناسب؟ همین طور نامحسوس حواسم به رفتار هاشون بود؛ می دیدم فرد متناسب انگار یه کنترل درونی داره که نمیزاره حتی یه قاشق بیشتر غذا بخوره و از طرف دیگه هم ، فرد چاق انگار داره یه دستوراتی رو انجام میده در مورد خوردن که باز اونم دست خودش نیست وانگار یکی از درون بهش میگه ادامه بده ، بازم بخور.

   واین موضوع،  تفاوت در فکر و رفتار یک فرد چاق با یک فرد متناسب رو کاملا بهم نشون داد. 

   بعد از اینکه سفره جمع شد و چایی و شیرینی آوردن ؛ دختر خانمی که متناسب بود اصلا لب نزد وخیلی راحت گفت نمی خورم ؛ در حالی که دختر خانم چاق سه تا شیرینی برداشت و باز هم خورد.

   حالا بعد چند سال که از اون روز میگذره و من با آگاهی هایی که از آموزش‌های استاد کسب کردم متوجه میشم دلیل اون دو جسم کاملا متفاوت ودلیل اون دو رفتار متفاوت چیه؟ 

   ممنونم که وقت گذاشتید و دیدگاه منو خوندید .

   حالم عالییییه وبا اشتیاق ادامه میدم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/04/14 11:59
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,048 کلمه

   سلام به استاد عزیزم ودوستان همراهم!

   بعداز بارهاگوش دادن فایل صوتی وخوندن متن ‌گام‌ سوم:

   متوجه شدم که از وقتی که خاطره ها در ذهن من شروع به شکل گیری کرده ، یک سری حرف ها رو مدام وبه شکل های مختلف از زبان آدم های متفاوتی شنيدم و رفته تو ناخودآگاهم . فیلتر کردن بلد نبودم، مثل خونه ای که درش همیشه بازه وهر کسی می تونه وارد بشه و دربان نداره. 

   طی تمام سال های عمرم با این روش خیلی مطالب وحرف ها رو به خورد ذهنم دادم به طور ناآگاهانه. اگر تجربه ی الانم رو داشتم محال بود اين کار رو بکنم. 

   ولی خب زندگی خیلی چیزها به آدم نشون میده.

   الان که به‌ سال های گذشته فکر می کنم ، از وقتی که اومدم بیشتر به جسمم توجه کنم وبرام مهم شد که حواسم به خودم باشه ، تاثیر حرف ها و باورهای غلط هم روی من شروع به کار کرد و جسم من از تنظیم خودکار خارج شد . با دست های خودم و بهتره بگم با افکار اشتباهم این بلا رو سر خودم آوردم.

   وگرنه قبل از ازدواجم ، هم این جسم رو داشتم و غذا هم می خوردم ومتناسب هم بودم. از هیچ روش و فرمولی هم استفاده نمی کردم ، اصلا هیچی بلد نبودم . رو تنظیم کارخانه بودم . خورد و خوراکم سر جاش بود . اما از وقتی که فکر کردم باید در این مورد از دیگران یاد بگيرم و بی اطلاعی من از تشخیص حرف های درست و غلط باعث شد ذهنم تغییر کنه وسعی کردم بر اساس حرف های جدیدی که می شنیدم عمل کنم جسمم به سمت چاقی تغییر کرد.

   حرف های جدیدی در این زمینه می شنیدم و در ذهنم بارها و بارها اون رو تکرار می کردم واون رو برای خودم منطقی می کردم و درنتیجه برام تبدیل به باور می شد و ذهنم و مغزم سعی می کرد بر اساس اون باور های جدید دستورات جدیدی صادر کنه وجسم من فقط از مغزم اطاعت میکرد، در نتيجه تغییر شکل داد وخودش رو شبیه باور جدید کرد. 

   آخه جسم که قدرت تشخیص نداره ، مگه معده می تونه فکر کنه؟ مگه تا حالا شنیدیم بگن شکمم فکر میکنه. خنده داره،  حتی اگه به اون یه لحظه فکر کنیم. 

   این حرف ها رو جدید یاد گرفتم ، از استاد یاد گرفتم.

   قبلا بلد نبودم .مراحل تغییر رو این طور نمی دیدم که بخوام حواسم باشه کجا می شینم ؟ با کی میشینم ؟ به چی دارم گوش میدم؟  چی رو می بینم ؟ چه اطلاعاتی رو وارد ذهنم می کنم؟ حتی بلد نبودم تو ذهنم وبدون اینکه به طرف چیزی بگم اون حرف رو رد کنم و یا تحلیلش کنم . فکر می کردم بی احترامی میشه. چه فکر اشتباهی! فقط ورودی داشتم  چه درست و چه غلط .

   خب تمام این مراحل در وجود من خییییلی آروم و بی صدا انجام شده من حتی متوجه نشدم درونم چه خبره؟  وبعد يه مدت رفتم جلوی آینه ومتوجه جسمم شدم که

    ای بابا ! چرا اینجوری شدم ؟ چرا چاق شدم و تازه اون موقع  داشتم نتیجه ی اون همه مدت تغییرات رو میدیدم واز مراحلی که قبل از نتیجه طی کردم بی اطلاع بودم  وخودم هم شوکه شدم وترسیدم، هی به چاقیم قدرت دادم وخواستم به شکل های مختلف نتیجه رو تغییر بدم، چاقی رو که نتیجه بوده از بین ببرم وتازه پناه بردم به روش های اشتباه وافراد ناآگاه تر از خودم و مدام به طور ناخواسته بیشتر به جسمم آسیب زدم.

    ناآگاهی بد دردیه . تو هر زمینه ای ناآگاهی فقط زجر و عذاب ونارضایتی میاره. از خدا میخوام و در دوره ی زندگی با طعم خدا هم ، مهمترین خواسته‌ی من دریافت آگاهی های نابه. 

   آقا بلد نبودم ، هی چشمم به دهن این و اون بوده ببینم کی چکار کرده منم همون کار رو انجام بدم .واااااای الان که به‌ خودم اومدم دارم متوجه میشم تا لبه ی پرتگاه رفتم که یه دفعه خدا دست منو گرفته واستاد رو سر راهم قرار داده.

   خدا یا شکرت  بازم مثل همیشه به موقع به دادم رسیدی! 

   و در موقعی که شدیدا نیازمند کمکت بودم دستمو گرفتی!  ممنونم !

   من می شنیدم برنج چاق میکنه، باور کردم و هر بار که برنج خوردم به خودم گفتم : من دارم چیزی میخورم که منو چاق میکنه وجسمم گفته :” تو راست میگی” و خودشو شبیه باورم کرده و خودشو تغییر داده وچاق شده.

   هر وقت خواستم یه چیزی بخورم ، به ساعت نگاه کردم وچون از قبل شنیدم دیر وقت اگه چیزی بخورم ذخیره میشه و چاق میشم و باور کردم وجسم بیچاره ی من هم اطاعت کرده وچاق شده.

    ندونستم که ساعت رو آدم ها ساختن و وقت ها هم قرارداد ما آدم هاس . طبیعت ساعت نداره. من ساعت دوازده هم برای عروس هلندی دخترم غذا بزارم ، گرسنه باشه می خوره ، به ساعت کار نداره ، نمی گه نه الان نمی‌خورم، دیر وقته، چاق میشم .

   استاد!  گل گفتی ، طبیعت بزرگترین معلمه،  برای منی که بخوام چشمم رو باز کنم و دنبال حقیقت باشم و از اون الگو بگیرم. ممنونم که راهشو بهم نشون دادی! 

   ذهنت همچنان منور باد به نور آگاهی های زندگی ساز و چراغ مسیرت همواره روشن!  

   من شنیدم غذای چرب آدمو چاق میکنه ، باورش کردم و هربار که یه غذای چرب خوردم به خودم گفتم وای این غذا چربه و منو چاق می کنه ، جسمم باور کرده ، وگفته تو راست میگی ؛ آخه جسمم گوش به فرمان ذهنم و مغزمه وهرچی اونا بگن ، براش حجته و انجام میده وشک نمی کنه….

   وهمینطور ادامه پیدا کرده و دیده ها و شنیده هام تبدیل فکر وباور شده وبه شکل دستور های مغزی به جسمم صادر شده وجسم بی گناه من فقط مطیع اوامر مغز و ذهن منه و من بی خبر از همه جا ، این همه سال با جسمم دعوا داشتم ؛ جلوی آینه بد نگاهش کردم . تو اتاق پرو هر وقت لباسی که دوست داشتم ، اندازه ی من نبوده ، بهش حرف زدم. وقتی خواستم برم مهمونی قایمش می کردم ، موقع عکس گرفتن جوری می ایستادم که کسی اونو نبینه و به چشم نیاد و تازه هزار ویک جور بلا سرش آوردم که تغییر کنه و بيشتر از بقیه خودم ، مدام سرزنشش کردم.

     استاد عزیزم! تا اینجا جواب سوال اوله . امیدوارم درست متوجه سوال شده باشم و جوابم درست باشه.

   منتظرم بهم بازخورد بدین که درسته یا نه ، که بعد برم سراغ سوال دوم.

   حس وحالم عالیه …ادامه میدم….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/04/13 12:22
   مدت عضویت: 131 روز
   امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,068 کلمه

   سلام به استاد عزیزم ودوستان همراهم!

   ازاینکه اینجا هستم وبه این مرحله رسیدم خیلی خوشحالم و

   وقتی حس و حال خودم رو با روز های قبل از ورود به سایت تناسب فکری مقایسه میکنم وبه حالت های احساسی و تغییرات رفتاری خودم دقت میکنم و حواسم بیشتر به خودم هست می بینم، اصلا قابل مقایسه نیست: از همون چند متنی که روز اول خوندم تغییر شروع شد. اصلا شیوه ی زندگیم عوض شده؛ 

   اولین نتیجه ای که شگفت زده کرد منو وهنوز ادامه داره اینه که ترس من از خوراکی ها ریخت ،مثلا؛  دیگه وقتی بستنی می بینم یا بچه ها پیشنهاد می دن که بریم بیرون بستنی بخوریم ، تو ذهنم نمیگم چاق میشم ، اصلا هیچ فکر بدی درباره ی اون نمی کنم اگه میل داشتم می خورم وگرنه میگم مثلا من یه چیز دیگه دلم می خواد ویا میارم خونه میگم بعدا می خورم. 

   تازه خیلی وقت ها به بچه ها میدم بخورن. یعنی دیگه حرص نمی زنم که حیفه ، آب میشه ویا هر چیز دیگه ای. 

   وقتی احساس غار و غور کنم و گرسنگی واقعی باشه هر چی دوست‌داشتم ومیل داشتم می خورم تا وقتی لذت داره برام میخورم ، بعد که از خوردن دست می‌کشم با لذت کنار می‌کشم ودیگه چشمم دنبال یه لقمه دیگه ویه قاشق بیشتر نیست و از این خود کنترلی بدون هیچ اجبار وفشار بیرونی ، کلی حالم خوب میشه.

   یه تغییر دیگه اینه که در این ماه اخیر من حتما روزی یه وعده برنج رو تو برنامه داشتم به شکل های مختلف و دیدم اصلا به خودم نمی گم زياد برنج میخوری چاق میشی.

   در عوض اینو به خودم میگم که ذهن من و مغز من که نمی دونه من دارم چی میخورم، اون انرژی رو میخواد به دست بیاره و جسم من و دستگاه گوارش من باشکستن مولکول های غذا اون رو در نهایت به گلوکز تبدیل میکنه و بعد در میتوکندری اون رو به ATP( ای تی پی) تبدیل کرده وبعد از اون از انرژی ATP در واکنش‌های مختلف استفاده میکنه ؛ 

   در نتیجه فرقی نداره من چی بخورم ، فقط باید به صدای جسمم گوش بدم و حالا ما به اصطلاح میگیم دلم خواست ولی به نظر من این خواستن در واقع اعلام نیاز بدن ما به اون نوع خاص از ماده ی غذایی  هست و وقتی ارتباط ما با بدنمون برقرار باشه ، صداشو بشنویم و به خواسته ی اون احترام بگذاریم خودش خود به خود نوع ومقدار نیازش رو به شکل من اینو دلم میخواد به ما اعلام میکنه.

   در این مدت خیلی حس سبکی دارم ،لباس هام برام راحت شده ، دیگه کلا ترازو رو برداشتم و از اون استفاده نمی کنم، آخه به خودم میگم ؛ مگه آدم عاقل با پای خودش میره روی مین جنگی ؟ نه دیگه، پس ترازو تعطیله.

   دیگه ورزش رو هم تعطیل کردم چون باور دارم که راه درست رو پیدا کردم واون راه مسیر تناسب فکریه و نه هییییچ راه دیگه ای .

   تصمیم دارم بعداز این که در دوره ی تناسب فکری ذهنم تثبیت شد با یه دید درست ونگرش جدید ورزش رو از نو شروع کنم ،  آخه من معتاد ورزشم . خودم اعلام می‌کنم، من معتادم . معتاد ورزش، مگه اعتیاد چیه؟ تکرار یه کاری که بهم لذت بده و حالمو خوب کنه ، من بهش میگم اعتیاد مثبت. آخه خیلی فایده ها در ورزش دیدم که نمی تونم ازش دست بردارم. فقط باید توقع درست از ورزش داشته باشم ؛ مثل اینکه نخوام توت فرنگی  مزه و فایده ی موز رو داشته باشه و از ورزش توقع لاغری نداشته باشم و  دیگه قطعا اون موقع از ورزش انتظار لاغری ندارم ( آخه یادمه که قبلنا مربیم می گفت ورزش ۳۰ درصد باعث لاغری میشه و  ۷۰ درصد دیگه تو آشپزخونه باید حواسمون به خوردنمون باشه ؛ و من همون موقع تو ذهنم گفتم این درصد از کجا اومده ؟ کی تحقیق کرده ؟ منبعت چیه ؟  وحالا هم یقین دارم که نه ورزش ونه آشپزخونه هیچ کدوم باعث چاقی و دلیل چاقی نیستن و این نگرش تهش بن بسته . من دیگه از این راه نمیرم و دیگه گول نمی خورم .

   همش خودمم و باید طرز فکرم درست بشه تا متناسب بشم و الکی به در و دیوار گیر ندم.

   آقا من چاقم ، قبول دارم ، خودم باعث چاقیم شدم ، اینم قبول دارم، 

   دلیل چاقیم چیه ؟ دلیلش اینه که خیلی دیگران رو قبول داشتم ، هرچی شنیدم فکر کردم درسته و اجازه دادم وارد ناخودآگاهم بشه و از خودم سلب مسئولیت کردم و فرمول های طبیعی ذهن من  تغییر کرد وحتی به درست و یا غلط بودن اون ها کار نداشتم . 

   چرا ؟ واقعا نمی دونم، 

   ولی بیشتر  به خاطر ناآگاهیم بوده ،   بدنم در راستای اطاعت از ذهنم واکنش نشون داده و چاق شده . 

   حالا هم مسئولیت تناسب خودم رو هم صد درصد می پذیرم . آقا یا می میرم یا متناسب میشم. هیچ راه دیگه ای نداره . من تسلیم. همش خودم بودم. هر چی به سر من اومده ، خودم بودم . مقصر منم که وقتم رو صرف کارهایی کردم که فایده ای برام نداشته ، همه در اولویت بودن غیر از خودم. از این که این اعتراف رو در محضر شما دوستان بکنم هم خجالت نمی کشم و شرمنده نیستم . 

   به اصطلاح ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه س.

   واگه قرار باشه فقط آخرین روز عمرم به تناسب برسم من تا اون روز ادامه میدم وکوتاه نمیام تا تناسبم رو به دست بیارم و اگه شده همون یه روز رو لذت ببرم، برام ارزشش رو داره  .

   ( وقتی ورزش رو از نو شروع کنم)،  باشگاه میرم که در کنار دوستانم و مربیم از لحظاتم لذت بیشتری ببرم و تنوعی به اوقاتم بدم وسرحال و پر انرژی تر از قبل به خونه برگردم ودر کنار خانواده از گذر ایام لذت بیشتری  ببرم.

   خیلی به این موضوع دقت کردم که وقتی با همسرم برای خرید هفتگی میریم بازار روز ، با وجود تنوع زياد مواد غذایی و انواع و اقسام خوراکی ها ، من وهمسرم انتخاب میکنیم چی بخریم وهمیشه به این فکر میکردم که: خب اینها که همشو میشه خورد ولی خب من دوست ندارم از این نوع بخرم ومثلا دوست دارم هلو بخرم در حالی که میوه های دیگه هم هستن . چرا؟؟؟!!! 

    و به یه نتیجه ی جالب رسیدم.؛ واون اینه که من دارم به صدای جسمم گوش میدم ونیاز اون رو در نظر میگیرم ؛ پس اگه به جسمم اعتماد کنم وبه خدای درونم باور داشته باشم اون منو متناسب میکنه ومتناسب نگه میداره. یقین دارم.

   حس و حالم عالییییه .یقین دارم راهم درسته؛ …

   ادامه میدم….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار یگانه یگانه
   1402/03/21 10:15
   مدت عضویت: 239 روز
   امتیاز کاربر: 1935 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 287 کلمه

   سلام و درود خدمت همه عزیران

   هر بار که این فایل رو گوش میدم یک نکته جدید برام پیدا میشه

   من باور دارم که ما با دستکاری کردن غرایز و دستکاری گردن راههای براورده کردن غرایزمون همه کارها رو خراب میکنیم

   من وقتی بچه بودم پدر و مادرم راهکاری داشتند برای فرزند پروری و اون این بود که نباید از بچه بپرسی چی میخوای  و هر چی پدر مادر میگن همون رو بچه باید انجام بده پدرم به مادرم میگفت از بچه نپرس غذا چی میخوری هر چی خودت خواستی بپز و بده اونها بخورند

   یادمه مادرم خودش غذای ما رو میکشید و ما هم همونو میخوردیم و من یادمه گاهی غذای بیشتری دلم میخواست ولی جرات نمیکردم بگم و خیلی وقتها ته دلم هتوز گرسنه بودم که از سر سفره بلند میشدم گاهی متتظر میموندم بابام بیاد غذاشو بخوره و از باقی غذای پدرم‌چیزی بمونه و من بخورم و جالب بود که مادرم همیشه برای پدرم اونقدر غذا میر یخت که همیشه از غذای اون باقی میموند 

   انگار منم از بچگی یاد گرفتم که به اون چیزی که بدنم میخواد درست جواب ندم و یادمه همیشه از ترس اینکه غذا تموم شه غذا میخورم از ترس اینکه شاید یک ساعت بعد چیزی نباشه بخورم با وجود گرسنه نبودن غذا میخورم

   همیشه به ما گفتند ته ظرف غذات نباید چیزی بمونه و من سر سفره عادت کردم که خیلی وقتها ته ظرف دخترم رو بخورم تا غذا هدر نره غافل از اینکه دارم با این کار اشتباه بزرگتری رو انجام میدم

   امام اول ما گفته راز سلامتی دست کشیدن از غذا قبل از سیری کامل و غذا خوردن در صورت گرسنگی کامل هست 

   ولی عملا من همیشه بنده غذا بودم و غذا من رو با خودش به هر سویی کشونده

   خد ایا شکرت برای این آگاهی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار یگانه یگانه
   1402/03/21 09:19
   مدت عضویت: 239 روز
   امتیاز کاربر: 1935 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 569 کلمه

   سلام و دورود به آقای عطار روشن و عزیزان همراه

   از آقای عطار روشن تشکر میکنم بابت تهیه این فایلها و درمیون گذاشتن این آگاهیها

   من برای لاغر شدن اولین بار در سن ۱۶ سالگی بود که به شدت اشتهای من زیاد شده بود  بدون اینکه کاری کزده باشم و متوجه باشم و وزنم خیلی بالا رفت و این افزایش وزن در مدت کوتاهی انجام گرفته بود و من صبحانه و شام رو حذف کردم و فقط ناهار میخوردم و  ورزش هم روزی یک ساعت  انجام‌میدادم و هفته ای ۲ کیلو وزن کم میکزدم تا ایکنه وزنم به ۵۹ کیلو رسید

   بار دوم بعد زایمانم و در دوران شیردهی خیلی چاق شدم و بعدش رژیم گرفتم رژیم کم خوری بود از این رژیمها که همه چیز اندازه گیری میشد و چقدر عذاب میکشیدم  ولی اصلا موفق نبود و خیلی کم لاغر شدم چون ادامه ندادم

   سالها بعد به علت بیماریهای متعدد و به نیت پاکسازی بدن  رژیم گیاهخواری و رژیم خام گیاهخواری گرفتم که خیلی هیلی عالی بود و وزنم خیلی پایین اومد و تا مدتها اون وزن رو با کمی افزایش داشتم این بار چون بدنم پاکسازی شده بود خیلی شاداب و سبک بودم و باز هم دوست دارم اون حس رو تجربه کنم

   از بعد پاندمی گرونا  من باز افزایش وزن داشتم در واقع با غذا  خوردن انگار احساس امنیت میکردم و استرسهای ناشی از اون پاندمی رو کاهش میدادم و تا این لحظه نتوانستم به وزن حدود ۷۰ کیلو برگردم

    وقتی به تمام‌این سالها برمیگردم می بینم افزایش وزن من همیشه با میزان استرس و ترسهای من در ارتباط بوده

   و البته من با افزایش وزن انگار میخوام خودم رو محو کنم و دیده نشم  انگار میخوام از خودم‌توجه رو بگیرم 

   تمان این  چاق شدنها به من حس بدی به خودم داده و باعث شده مدام خودم رو سرزنش کنم و مدام از خودم ایراد بگیرم و این‌مساله باعث شده هر روز عزت نفس من پایینتر بره

   در خانواده من اندام زیبا یکی از ملاکهای انتخاب زن خوب و دختر خوب هست در خانوادهومت اولین‌ملاکی که در تعریف از یک دختر ارائه میشه زیبایی و اندام لاعر اوست و این‌ناخوداگاه در من تاثیر گذاشته

   یعنی چاق بودن حس بد بودن میده و بر عکس حس بد داشتن‌ خود به خود باعث چاق شدن میشه من همیشه در این‌چرخه اسیر بودم

   من در دوره ای که طبق برنامه یک متخصص طب سنتی و طب مکمل اصول درست غذا خوردن رو رعایت‌میکردم و غذاهای سالم میخوردم به شدت میل به ریزه خوری و پرخوری در من فروکش کرده بود یعنی اصلا بین وعده های غذایی معده ام چیزی رو طاب نمیکرد و خیلی احساس سرحالی میکردم و به این تنیجه رسیدم که رعایت اصول درست غذا خوردن در داشتن اندام متناسب خیلی موثر هست این اصول بسیار اصول ساده ای هستند:

   نخوردن غذای سرد

   جویدن به اندازه غذا

   نخوردن آب وسط غذا

   نخوردن بعضی غذا ها با هم

   خوردن شام موقع غروب آفتاب و حداقل ۳ ساعت قبل خواب

   نخوردن‌ بعضی مواد صنعتی به عنوان غذا

   و……

   من اعتقادی به یک میزان تایین شده غذا خوردن ندارم

   من بسیار باور دارم لاغری با ذهن واقعا جواب میده هر جایی که من چاق شدم یک باور ذهنی در اون نقش داشته باورهایی مثل:

   شیردهی باعث چاق شدن‌میشه

   دوران بلوغ آدم‌چاق میشه چون باید زیاد بخوری تا خوب رشد کنی

   استرس باعث چاقی میشه

   در واقع من هر وقت انتظار داشتم چاق بشم چاق شدم هر چند که نمیخواستم چاق بشم

   ما همیشه  اون چیزی رو که منتظرش هستیم یا انتظارش رو داریم تجربه می کنیم نه اون چیزی که میخواهیم 

   خدایا شکرت برای اینهمه آگاهی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مریم
   1402/03/02 15:21
   مدت عضویت: 319 روز
   امتیاز کاربر: 4290 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,137 کلمه

                    “ به نام خالق زیبایی ها ”

   درود به دوستان هم مسیر و استاد گرامی ؛

   گام سوم : روش های لاغری ؛

   ای پروردگار خوبی ها و مهربانی ها ، از تو سپاسگزارم که مرا امروز ۲ خرداد ۱۴۰۲ یاری دادی تا گام سوم را بردارم ، خدایا شکرت .

   برای رسیدن به هر هدفی مطمئنا چندین راه وجود دارد اما بهترین راه ،درست ترین و صحیح ترین راه است .راه های اشتباه همیشه به هر شکلی آن را طی کنیم به هر حال نتیجه ی آن اشتباه است . اما راه های درست برای یک عده نتیجه ی درست دارد و برای یک عده دیگر نتیجه ی درست ندارد و این بستگی به نوع عملکرد افراد دارد.

   بهترین راهی که می تواند ما را متناسب کند ، برگشتن از مسیری است که ما را چاق کرده است .این ساده ترین و مطمئن ترین روش برای لاغری ماندگار و همیشگی است .چرا که از همین روش ، ما به راحتی سال ها چاق بوده ایم و چاقی در این روش ماندگار است .

   دلیل اینکه در تمام سعی و تلاش خود برای لاغر شدن شکست می خوردیم این است که روش هایی که استفاده می کردیم ، مسیر بازگشت روشی نیست که ما را چاق کرده است .

   اگر ما از روش های مختلف نتایج نسبی و غیر پایداری کسب کرده ایم نشان از :

   ۱) تمایل و علاقه ی جسم ما برای برطرف کردن اضافه وزن دارد.

   ۲) نشان از اشتیاق و علاقه ی ما برای لاغر شدن است .

   نکته : به دست نیاوردن نتیجه ی عالی و ماندگار به دلیل اشتباه بودن آن مسیر است .

   روش کار ذهنی این گونه است که فرمول های نادرست و غلط شناسایی می شوند و به جای آنها فرمول های درست و صحیح جایگزین می شود .

   توجه : همه ی افراد چاق برای چاق شدن از هیچ روشی استفاده نکرده اند و به راحتی چاق شده اند اما برای لاغر شدن از روش های مختلف استفاده می کنند و با سختی و رنج لاغر می شوند و در نهایت هم نتیجه نمی گیرند.

   ما با انجام تمرینات بذر لاغری را در ذهن خود می کاریم و باید با اداماه دادن این بذر را بارور کنیم .

   ما بارها و بارها برای لاغر شدن از روش های مختلف استفاده کرده ایم و با توجه به نتیجه نگرفتن از آنها باز هم از همان روش ها به طریق دیگری استفاده کرده ایم . به گفته ی انیشتین : آدم احمق آدمی است که یک کار را بارها و بارها انجام می دهد به امید کسب نتیجه ی متفاوت و این دقیقا برای ما افراد چاق صدق می کند .اگر ما صد بار هم از یک مسیر اشتباه با هر سرعتی و هر وسیله ای برویم باز هم به مقصد نمی رسیم چون مسیر اشتباه و نادرست است .

   نکته : لاغری هم یک مقصد است و باید از یک روش درست و صحیح به آن برسیم .

   همه ی روش هایی که تا الان برای لاغر شدن استفاده کرده ام مانند : رژیم گرفتن ، حذف کردن وعده های غذایی ، نخوردن بعضی از مواد خوراکی مانند : برنج ، نان و … ، ورزش های سنگین ، خوردن انواع دمنوش و قرص های گیاهی و شیمیایی و … اشتباه بوده اند و تنها روش لاغر شدن ، لاغری  با قدرت ذهن خودم است نه ذهن کس دیگری .

   در این جا چند سوال پیش می آید مانند اینکه : 

   چرا روش های قبلی جواب ندادند؟! 

   چرا ما چاق شدیم و لاغر نمی شویم ؟! 

   چرا افراد لاغری که می خواهند چاق شوند ، چاق نمی شوند؟! و افراد چاقی که می خواهند لاغر شوند ، لاغر نمی شوند ؟! 

   نکته : چاقی محصول افکار و رفتار تکراری ما است .

   ما چاقی را از پدر و مادر و اطرافیان خود یاد گرفته ایم و با هر بار تکرار کردن آن چاق شده ایم و در واقع چاقی یاد گرفتنی است نه ارثی یا ژنتیکی .

   هر رفتار و فکری را چندین بار تکرار کنیم به عادت ما تبدیل می شود . عادت باعث می شود که ما یک سری کار را که می دانیم درست نیست و اشتباه است را نتوانیم انجام ندهیم .

   توجه : افکار ما توسط باورها شکل می گیرد و مغز ما آن را تبدیل به فرمول می کند و به آن عمل می کند و همین عمل تبدیل می شود به رفتار ما و عادت ما .

   نکته : منشاء همه ی عادت ها مغز ماست و در یک زمانی در مغز ما به وجود آمده است .مغز ، ما را تشویق می کند به تکرار هر چه بیشتر عادت های ما.

   به طور مثال باور اینکه ازدواج فرد را چاق می کند در ذهن کسی ثبت شده باشد به محض ایجاد شرایط و ازدواج کردن مغز به راحتی طبق آن فرمول عمل کرده و انسان را چاق می کند.

   توجه : چاقی و لاغری ذهنی است .

   اگر در کسی استارت چاقی زده شود و چون این کار دستی انجام شده است و با این کار در مسیر چاقی قرار بگیرد دیگر معلوم نیست تا کجا پیش خواهد رفت و ادامه پیدا می کند.

   با توجه به اینکه خداوند متعال تمام عملکردهای حیاتی جسم انسان مانند ضربان قلب ، گردش خون ، پلک زدن و … را غیر قابل تغییر خلق کرده است و انسان دخالتی در آن ندارد و هر کدام به نحو احسن کار خود را انجام می دهند و تنها عمل خوردن را ما می توانیم تغییر دهیم پس ما می توانیم به راحتی چاق یا لاغر شویم ، کافی است آن را یاد بگیریم .

   ما اگر به حیوانات جنگل دقت کنیم هیچ کدام از آنها خاصیت های انسانی مانند : چاقی ، افسردگی ، ناراحتی ، غمگینی و … را ندارند و در آنها نمی بینیم چون آنها ذهن ندارند و از روی غریزه ی خدادادی خود استفاده می کنند.افراد لاغر و متناسب هم دقیقا با غریزه طبیعی خود ، لاغر و متناسب هستند.

   نکته : ما با رژیم گرفتن و محدود کردن خود و منع خوردن از مواد غذایی ، در واقع به جسم خود فشار وارد می کنیم و هیچ تاثیری در تغییر فرمول های ذهنی ندارند و ما همچنان چاق می شویم و چاق باقی می مانیم .

   من تقریبا یک سال و سه یا چهار ماه است که از هیچ نوع روشی برای کاهش وزن و لاغری استفاده نکرده ام و حتی به آنها هم دقت ، توجه و فکر هم نکرده ام و تمام فکر و توجه و عمل من به روش لاغری با ذهن می باشد و کاملا به آن اعتماد و ایمان دارم هم خود روش و هم استاد عطار روشن.

   در آخر می خواهم به این نتیجه برسم که هیچ روشی نمی تواند فرمول های مغزی ما را برای جلوگیری از چاقی تغییر بدهد و ما را به سمت لاغری و تناسب سوق دهد و تنها با استفاده از روش لاغری با ذهن می توانیم لاغر و متناسب شویم با تغییر فرمول ها و باورهای مغزی و ذهنی خود.

   “ یا حق ” 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار محدثه
   1402/02/18 13:06
   مدت عضویت: 146 روز
   امتیاز کاربر: 210 سطح ۱: کاربر مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 553 کلمه

   سلام به استاد عطار روشن عزیز.

   من این چند روز داشتم این ۳ جلسه رو مداوم گوش میدادم و مطالبی که نوشته بودم رو میخوندم و فکر میکردم. نتایج و تغییراتی که در من حاصل شد رو دوست داشتم تا به اینجای کار بیام و اینجا ثبتشون کنم. هر چند که داخل یک دفتر که مخصوص این دوره هست هم نوشتم.

   ۱. اول از همه اینکه من اومدم لیستی درست کردم با این عنوان( چیزهایی که نخوردم) . این لیست رو برای این ساختم که به مواقعی که تونستم چیزی رو نخورم ،توجه و تمرکز کنم. چون تا قبل از این مدام میومدم لیستی از چیزهایی که میخوردم و کالری هاشون رو مینوشتم یا اینکه به صورت کلامی میگفتم : امروز خیلی خوردم ، یا امروز فلان چیز رو خوردم یا فلام مقدار رو خوردم پس چاق میشم.

   اما با درست کردن این لیست به خودم خیلی افتخار کردم که ببین تو گرسنه نیستی که فلان غذا رو یا در فلان حجم میخوری ، تو فقط چون ذهنت بهت گفته بخور و فرمول سازی کرده تو هم اینکار رو انجام میدی. 

   ۲. با ادامه دادن مورد اول با اینکه حتی در طول روز یک مورد رو نوشته باشم ، کم کم توجهم به این مسئله بیشتر جلب شد که من به اصطلاح خودم ضعف نمیکنم یا گشنم نیست پس فقط زمان هایی چیزی میخوردم که گرسنم بود واقعا. یعنی بجای اینکه بیام به صدای ذهنم گوش بدم اومدم به صدای جسمم گوش کردم و همینکار باعث شد که دیگه وقتی میبینم کسی چیزی میخوره گرسنم نشه و هوس نکنم برم منم فلان چیز رو بخورم یا اینکه با حجم کم سیر میشم و واقعا بعدش چیزی از گلوم پایین نمیره. 

   انرژیم بیشتر شده و در واقع یک فضای خالی ذهنم پیدا کرد و اون انرژی که برای کنترل مداوم خودم برای خوردن و کنترل وزن داشتم از بین رفته و بجای اینکه انرژیمو برای اینکار هدر بدم با تمرکز و سرعت بیشتری میتونم علاقم که شغلم هست و… رو دنبا  بکنم.

   ۳. من معمولا بی برو برگرد زمان هایی که عادت ماهیانه میشدم، حجم زیادی غذا میخوردم. نه غذای معمولی چیپس و پاپ کرن و شکلات و… و اگر نمیخوردم واقعا مدام در این دوران ضعف داشتم. تازه با اینکه کلی غذا میخوردم همش ضعف داشتم و بیحال بودم و باید این چند روز فقط میخوابیدم اما با این ذهنیت که خداوند به من یک بدن سالم و قوی داده و بدن من تماما سرشار از قدرت و سلامتی هست به لطف خدای عزیزم، نه تنها دیگه با ولع و حرص این دوران غذا نخوردم بلکه ساعتهای طولانی چیزی نخوردم و با اینحال بی نهایت سرحال بودم و تونستم فعالیت های روزانمو مثل مواقع عادی دنبال کنم.خدایاشکرت.

   ۴.قبلا در طول روز بیشتر از ۱۰ بار میرفتم آشپزخونه و سر یخچال و دنبال چیزی بودم که بخورم. حتی گرسنم نبود الکی میرفتم برم یک چیزی پیدا کنم بخورم که دهنم بِجُنبه 😄. اما این چند روز تعداد دفعات مراجعم به آشپزخونه و یخچال خیلی کم شده و چند بار هم که رفتم تا در یخچال رو باز کردم یهو یاد حرف شما افتادم که من دارم آموزشهای چاقی که دیدم رو دنبال میکنم و در همون لحظه صحبتهای ذهنم و میلم به غذا فروکش میکرد.

   واقعا استاد سپاسگذارم که وقت میگذارید و اینجا برامون محتوای رایگان میگذارید. 

   انشالله قدم های بعدی رو طی میکنم و میام از نتایجم براتون میگم.در پناه خدا باشید.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهره
   1402/02/09 11:37
   مدت عضویت: 164 روز
   امتیاز کاربر: 800 سطح ۲: کاربر متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 382 کلمه

   با سلام و درود ب فرمانروای جهان و جهانیان ،خداوند زمین و زمان

   با سلام ب دوستان و استاد عزیز مهربان

   من چندان روش های لاغری را امتحان نکردم چون تا اراده می کردم با کمی کم خوردن و ورزش لاغر میشدم اما تا دلتان بخواد از روش های ،افکار منفی و شیطانی و مهمتر ،صدمه زدن ب خود استفاده کردم.

   من دوستان زیادی دارم از خیلی از روش ها استفاده می کنن من ناخواسته بدون آگاهی داشتن ب خودم می گفتم چه فایده ای داره وقتی در حال چاق و لاغر شدن هستن..1 از دوستانم چه هزینه های سنگینی ،حتی طلا فروخت تا در فلان کلینیک با دستگاه لاغر بشه و فقط 5 ماه .

   من  5 سالی هست که دیگر لاغر نمیشم نه با ورزش نه کم خوردن.من اصلا نمی دانستم رژیم چیست؟یا اینکه چطوری لاغر شوم؟فقط کافی بود اراده میکردم.تا افکارهای منفی و ترسها باعث شد این افکار چاقی اضافه بشه که مهمترش سنت داره میره بالا.خواهرام 10سال بزرگترن ،لاغرن.(رد شده)

   خداوند معجزه اش را نشان داد از 1 مرحله سخت گذاشتم (خدایا شکرت)

   اما باز سر و کله نجوا ها آمد (ذهن)=وای چاق شدم وووووبعد در تعجب خودم چرا؟  یک رژیم لاغری از دوستم گرفتم و مو ب مو یش انجام دادم (که خیلیها جواب گرفتن)صب 1 عدد گرینفورت ..فردا 1عدد سیب …نهار سینه مرغ..هههههه فقط عضله از دست دادم شکم و پهلو زل میزدن من و نگاه میکردن و هیچ زحمتی ب خودشون نمی دادن.

   من کاملا فرمول های چاقی داشتم بعد ازدواج بیشتر شد،اما هیچوقت شکر گزار نبودم که میتوانم براحتی دوباره لاغر شوم. 

   ذهن و افکار خراب در هر زمینه هایی ب جسم فشار میاورد و جسم توان ندارد در مقابل قول قدرتمند ذهن ،

   همین جسم اگر رجوع کنیم ب کتاب ماورای طبیعی شدن(دکتر جو دیسپنزا)متوجه میشویم چقدر بدن هوشمند وقدرت احیا و بازسازی خودش و داره و خودش و میتوان بازسازی کن ب شرطی که ذهن آرام باش،که با مراقبه و افکار درست همانطور استاد عطار عزیز فرمودن با دادن فرمولهای صحیح)

   انسان از نسیان یعنی فراموشکار می آید.

   من ان شاالله باید اینقدردر تکرار و توجه استمرار داشته باشم و با استاد هم گام باشم که نه چاقی که ب روشهای سلامتی کامل از ذهن و جسم برسم

   که بزرگترین توجه و تضاد من در زندگی شده.و دنبال الگوهای درست و مناسب و(خداهست)

   سپااااس فراوان از استاد عزیز 

   ب امید تغییرات(من ب دستان خدااااخیره شدم،معجزه کرد)

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فهيمه
   1402/01/26 05:36
   مدت عضویت: 214 روز
   امتیاز کاربر: 6105 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 615 کلمه

   سلام خدمت استاد عزيز عطار روشن گرامي

   درباره روش هايي چاقي كه حرف ميشه داغ دل همه ما كه اينجا هستيم تازه ميشه 

   هر كدوم ما حدااقل ده روش رو تست كرديم چند كيلو لاغر شديم ولي باز همون آش و همون كاسه بوده

   درباره روش آمريكايي گفتيد 

   خود من كسي هستم كه آخرين رژيم لاغريم ، كيتوژنيك بود

   وزن هم كم كردم ولي معايبي داشت كه ديگه رهاش كردم

   هنوزم هم توي آمريكا هم توي ايران ديدم طرفدارايي داره

   پدر و مادر چاق ، بچه چاق هم تحويل جامعه ميده 

   من هم از اين داستان مستثني نيستم 

   چاقي محصول اعمال و رفتار تكراري ماست

   براي من يكيش همين بود كه هميشه موقع سفر يا همين آخر هفته بيرون رفتن كلي با خودم خوراكي ميبردم 

   هميشه دوتا فلاسك كوچيك چايي و قهوه ميبردم با كلي كيك و خوراكي و آجيل 

   و توي ماشين كلا ميخوردم 

   تازه وقت ناهار ، ناهار ميخورم وقت شام ، شام ميخوردم وسطاش اگر به بستني فروشي برميخورديم اونم ميخوردم 

   اگر اين اعتياد نيست پس چيه 

   فرمول چاق شدن بعد از  ازدواج براي من هم فعال شد 

   من قبل از ازدواج لاغر بودم 

   روياي الانم اينه كه به اون وزن برسم 

   براي اينكه صداهاي توي سرمو خاموش كنم كه ميگه “ نه ديگه به اون وزن كه نميرسي تو به نزديك اون قانع باش”

   ولي من بهش ميگم دوستانم هستن كه از قبل از ازدواج لاغر بودن الانم كه سالهاست ازدواج كردن هنوزم همون وزن هستن 

   من شما رو نشون ذهنم ميدم كه از بچه گي چاق بودي ولي الان داري در روياي خودت زندگي ميكني

   اين يك تمرين قوي هست كه من در اين مدتي كه در سايت بودم دارم ازش استفاده ميكنم

   من با همين تمرين متوجه شدم كه ديگه با خودم خوراكي توي ماشين نميبرم

   موقع غذا خوردن يادمه كه ذهنمه كه هميشه گرسنه ست

   به خودم فرصت ميدم توي شكمم احساس گرسنگي كنم بعدش ميرم غذا ميخورم 

   همين امروز براي همسرم غذا درست كردم و خودم چون گرسنه نبودم با اون غذا نخوردم ولي يك ساعت بعدش گرسنه شدم و غذا خوردم 

   من اين تغييرات رو كه ميبينم به خودم ميبالم كه در اين سايت درست وارد شدم

   من حتي در دوراني كه رژيم ميگرفتم نميتونستم با اراده خودم به راحتي نخورم 

   رژيم رو رعايت ميكردم ولي نه با خوشحالي 

   البته بي خوشحالي هم نبود 

   همون خوشحالي موقتي من رو تا مدتي در رژيم نگه ميداشت ولي در نهايت عصبي ميشدم كه هميشه بايد جلوي خودمو بگيرم و نخورم 

   درباره حيوانات گفتيد 

   من چند سال پيش داشتم درباره گياه خواري ميخوندم و ديدم در اون مطلب ميگفتن كه شما به عضلات گاو توجه كن ، ببين فقط با خوردن علف اين عضلات رو ساخته 

   و البته به نظرم اونم مثل انسانه ، همينطور كه ما هم عضله داريم اون گاه هم عضله داره …فقط اون ماهيچه هاش درشت تره و به چشم مياد…همون گاو رو هم اگر بي اندازه بهش علف بديم چاق ميشه و عضلاتش كمتر مشخص خواهد شد

   و به نظرم اين مثال خوبي نبود براي اينكه بگن گياه خواري مفيده

   استاد من اعتراف ميكنم كه الانا كه توي اين سايت هستم ذهنم خيلي بيش از قبل داره از روش هاي ديگه اذيتم ميكنه 

   هي ميگه حالا فلان رژيمو بگير لاغر شو و اين مطالبم ادامه بده 

   ولي من ياد شما ميوفتم كه ميگي به هر رژيم ديگه اي فكر كنيد اشتباهه

   ياد رژيم هاي خودم ميوفتم كه موقتي بود

   يا ذهنم بهم ميگه “ نه بابا اين فايل هاي رايگان جواب نميده ”

   من بهش ميگم من رژيم پولي هم داشتم كه لاغريم موقتي بوده 

   و امروز شما اشاره كرديد كه اون فايل “راز لاغر نشدن افراد چاق” جز محصول سرزمين لاغرهاست 

   و من به ذهنم گفتم ببين اين محصولات هم دست كمي از اون محصولات نداره 

   ميخوام بگم ذهن من هم ساكت نميشينه 

   ولي من با هر روشي ساكتش ميكنم 

   كامنت دوستان رو ميخونم و ميبينم كه بايد استمرار داشته باشم در اين راه 

   اميد ميگيرم و هم چنان راهم رو در اين سايت ادامه ميدم 

   موفق باشيد استاد جانم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Susan behrad
   1401/12/20 20:19
   مدت عضویت: 909 روز
   امتیاز کاربر: 2635 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 859 کلمه

   بنام خداوندمهربان 

   سلام به استادگرامی ومهربانم وهمراهان وهم مسیرهای گرامی آموزش لاغری باذهن 

   آموزش لاغری باذهن روش‌های لاغری ( قسمت سوم)

   ماباید همیشه لاغری و روش‌های لاغرشدن اهمیت بدهیم 

   مابایداول موانع ذهنی لاغریمان را پیداکنیم و بعد از اون بااطمینان بیشتری برای لاغریمان ازبهترین وصحیح ترین روش لاغرشدن را انتخاب کنیم 

   مااگرازشهرخودمان به طرف هرشهری حرکت کنیم به مقصد مان می رسیم حالا صحیح ترین و بهترین راه بازگشت به شهر خودمان حرکت کردن ازراهی است که برای رفتن از اون مسیر حرکت کرديم درموردلاغرشدنمان 

   هم دقیقا به همین صورت است

   مابرای لاغرشدنمان بایدازمسیری برگردیم که چاق شدیم این آسان‌ترین و بااطمینان ترین روش برای لاغریمان است

   ماازتمام روش‌های لاغری بایدروش لاغری باذهن را که برایمان بهترین و راحت ترین

   روش لاغری است انتخاب کنیم 

   چون لاغرشدن آسان‌ترین راحت‌ترین بهترین زیباترین کار دنیا است

   ماهیچ کداممان برای چاق شدنمان از هیچ روشی استفاده نکردیم ولی برای لاغریمان خیلی سعی وتلاش کرديم و ازروش های مختلف استفاده کردیم 

   ماتمام تلاشمان را به کارگرفتیم ولی شکست خوردیم چون راه و روشمان ومسیرمان اشتباه بود 

   وامروزمن بااشناشدن بااین روش زیبافهمیدم جسم من برای اینکه لاغرشوم علاقه مند به برطرف کردن وزنم راداردچون جسمم علاقه و اشتیاق فراوانی به لاغری داردوبرای اینکه ماهیچوقت نتیجه خوبی بدست نیاوردیم اشتباه بودن راه و روش ومسیرمان بود

   وقتی تمام روش‌های مختلف را برسی کنیم خواهیم دیدهمه همه روشهامانندهم هستندومقصدشان هم یکی است 

   همیشه لاغرشدنمان تصمیمی بودکه خودمان میگرفتیم و این ذهن خودآگاهمان بودکه به مااین دستور رامیدادولی ذهن ناخوداگاهمان چنین تصمیمی را نداشت 

   ماچون میخواستیم ازچاقی رهاشویم همیشه به جسممان فشار وارد می کردیم و همیشه در حال محدود و محرومیت قراردادن بودیم

   مابامحروم کردن و محدود کردن وفشار آوردن به جسممان میخواستیم به لاغریمان برسیم 

   واین روشهابرایمان نتیجه نصبی

   وزودگذربرایمان به ارمغان می آورد ماهمیشه تازمانی به نتیجه می‌رسیدیم که در رژیم و محدودیت بودیم و کمی کاهش وزن و سايز بدست می‌آوردیم 

   من خودم اینقدر از این روشها استفاده کرده بودم که دیگه خسته شده بودم و همیشه فکرمیکردم که لاغرشدنم سخت و دشوار است و چاق شدنم راحت واسون است چون خیلی سخت لاغرمیشدم و مثل آب خوردن چاق میشدم 

   ماهمیشه باچاقیمان درحال چنگ بودیم ومیخواستیم هرطوری شده به لاغری برسیم و خودمان را لاغرکنیم 

   ماهاچرانمیدانستیم که یک رئیس دربدنمان داریم ماهمیشه این رئیس کله گنده رابه حساب نیاوردیم و همیشه به اون زورگفتیم واین رئیس ذهن ناخوداگاهمان است واین ذهن ناخوداگاهمان زورحالیش نیست وزورش از ذهن خودآگاهمان زیاد

   است وبه خاطر همین ذهن خودآگاهمان از ذهن ناخوداگاهمان شکست میخورد 

   من درتمام سالهای که برای لاغرشدن تلاش می کردم این لاغری رابرای خودم دشوارمیکردم چرا هیچ وقت از خودمان سؤال نکردیم که چرا چاق شدنمان اینقدر راحت و آسان بودچون هیچ کس اینگونه تصورنمیکرد 

   همه ماروشهای اشتباه زیادی رورفتیم هم خودم و هم دیگران این روش های اشتباه راانجام دادن واین باوری که داریم لاغرشدن سخته ولی چاق شدن آسان است درذهنمان ریشه دوانده 

   من فکر می کردم که بایدبرای لاغرشدنم رژيم بگیرم باید ورزش کنم بایدعرق بریزم باید سختی و عذاب بکشم باید جسمم روتحت فشارومحدودیت قرار دهم برای لاغریم فعالیتم را زیادوغذایم راکم کنم 

   مابرای چاقیمان هیچ یک از این کارهاراانجام ندادیم نه سختی نه عذاب نه محرومیت نه محدودیت نه فعالیت زیادنه هیچ کار دیگری. مابرای چاقیمان فقط وفقط لذت بردیم مابه راحتی واسونی وبالذت چاق شدیم مابرای لاغریمان سختی و دشواری کشیدیم و خودمان را اذیت کردیم

   ایاماباتمام این روش های سخت و دشوار بامحروم ومحدودیت کردن خودمان. ورزش کردن وهرچیزدیگری لاغرشدیم نه والاه نشدیم

   اگه لاغری برای زمان کمی باشد اصلآ بدرود نمی خورد مادرتمام این روش هااصلا لذتی نبردیم 

   مادرتمام مراحل‌ چاقیمان خیلی لذت‌ها بردیم وامروز میخواهیم درلاغرشدنمان لذت زیادتری ببریم من خودم خیلی دارم لذت میبرم چون هرروز لاغرترومتناسب ترمیشوم درسته به اون حالتی که می خواهم هنوزنرسیدم امامطمین هستم که میرسم و خواهم رسید 

   مادرچاقیمان برخلاف جریان آب شنا کرديم و این چاقی همیشه غیر طبیعی بودومااین چاقی راطبیعی می‌دانستیم ولی خیلی هم غیر طبیعی بود

   وامروزمن بااشناشدن بااین روش زیبافهمیدم که لاغرشدن آسان‌ترین و زیباترین و راحت‌ترین و بهترین کاردنیاست چون لاغرشدن مثل آب خوردن وبدنمان براي لاغرشدن شوقواشتیاق دارد

   لاغری سلامتی و بدنمان است

   واین لاغری حق منه و من لیاقت لاغرشدن را دارم و من به لاغری عشق می‌ورزم مااگر لاغرنشدیم چون راه و روشمان ومسیرمان اشتباه بود 

   وچاقیمان به خاطر رفتاراشتباه وتکرار کردن این راه اشتباه به صورت عادت دررفتارمان تبدیل شده است مادرروش لاغری باذهن فرمولهای اشتباه ذهن‌مان را شناسایی می کنیم و با دلیل و برهان به باور وفرمولهای صحیح ودرست تبدیل می کنيم مااول بایددراین روش لاغری باذهن بایدتمام روشهای اشتباه راکنار بگذاریم ودیگرهیچوقت سراغشان نرویم 

   من خودم خیلی روش‌هارا امتحان کردم و آخرین روشم خامگیاه خواری بود که اصلآ نباید پخته می خوردم واین روش را تادوسال انجام دادم حالا چه عوارضی داشت که نگم خیلی عذاب کشیدم اما لاغرهم شدم واون تناسب اندام راهم بدست اوردم ولی هیچ فایده ای نداشت لاغریم تادوسال طول کشید امادرعرض چندماه دوباره تمام اون وزنم برگشت

   وامروزدیگرذهنم هیچ محدودیتی وسختی را قبول نمی کند به خاطر اینکه بااین سایت تناسب فکریاشناشدم 

   من بااین به حس آرامش راحتی و احساس عالی رسیدم و به تناسب اندام دل‌خواه خودم هم می رسم

   چون لیاقت لاغرشدن رادارمولایق

   تناسب اندام رادارم من عاشق لاغرشدن و تناسب اندام هستم 

   خدایا برای هدایت شدنم ازطرف خودت ازت ممنونم و متشکرم 

   وازاستادعزیز و مهربان وخنده روکه اول خودش به نتیجه رسیده ودوم تمام ماکه آرزوی لاغری داریم رابه ارزویمان میرساندخداپشت پناه خودت خانواده ات

   ازخدا برای استادگرامی وهمراهان وخودم آرزوی سعادت خوشبختی ثروت. تناسب اندام وهرچیزی هرکس آرزو داردخواهانم خداقوت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 837 کلمه

   ✍با سلام خدمت همه آرزومندان خوش اندامی🧜‍♀️

   مسیر اشتباه برای همه اشتباه هست و در نهایت هیچ کس از اون مسیر اشتباه به مقصد نمی رسد.🙃

   اول دلایل چاقی رو بررسی کردیم و با استدلال ردشون کردیم بعد من موندم و چاقی🤷‍♀️، پس مسئولیت چاقی رو پذیرفتم. بعدش از اونجایی که خودمون مسئول چاقی مون هستیم پس مسئول لاغریمون هم خودمون هستیم. بعدش هم تعهد دادیم که به وزن دلخواهمون 😍برسیم.

   خوب گفتی👍 استاد هیچ آدمی واسه چاقی از هیچ روشی استفاده نکرده، از بس نعمت های خدا فراوون و زیباست و خوشمزه، واقعا برای چاق شدن نیاز به هیچ تلاشی نیست. 

   لاغر شدن تو ذهنمون سخته،🙄 چون باید اعراض کنیم چون باید پرهیز کنیم از این همه خوشمزگی، خب معلومه هی باید دنبال راه میان بر بگردیم. دنبال قرص و ورزش و غیره که البته هیچ کدومش جواب کار نیست و همه شاید شاید فقط و فقط برای یه مدت کوتاهی جوابگو باشند. هیچکدومشون نمیتونن شیوه ی زندگی باشند.

   رژیم 15 روزه 8 کیلو کم کردم که بعدش برگشت😫

   رژیم کتون 10 کیلو کم کردم که دوباره برگشت.😫

   همکار همسرم پیکرتراشی کرد بعد چندماه برگشت😫

   برداشتن مقداری از معده تا به امروز دراطرافیان جواب داده. که من واقعا اگه هزارکیلو هم باشم حاضر نیستم این عمل ترسناک رو انجام بدم. حتی اگه جواب بده اگه اگه مورد نقضی واسه اش توی زندگی ندیده باشم. دوستای گلم اگه کسی تو اطرافیانش تجربه برداشتن معده داشته ولی هنوزم چاق شده لطفا بگه که این مانع ذهنی برای همیشه برطرف بشه.🤐

   پیاده روی های سه ساعت در روز و یک ساعت و نیم استخر، کم کردن 5 کیلو، که به محض زمستان شدن و نرفتن به استخر دوباره برگشت. تازه متأسفانه بیشتر هم بر میگشت چون توی این مدت، اشتها زیاد شده بود ولی دیگه اون استخر و پیاده روی مداوم نبود که از بین ببره.😫

   مهم: ذهن زیبای من بفهم که تمامی روشهایی که تا به حال برای لاغری استفاده کرده ام، دائمی نیست و نتیجه ی پایداری ندارد. تنها روش صحیح لاغری استفاده از قدرت ذهن هست. پس ذهن زیبای من مرا یاری کن. این کار دست خودت رو می بوسه.

   چرا هربار که لاغر شدیم دوباره چاق شدیم؟

   چاقی محصول افکار و رفتار تکراری ماست. 😑چاقی ارثی نیست،😏 آموزشی هست🤩. واسه همینه بچه ها با دیدن پدرمادرشون الگو برداری میکنن و چاق میشن اونوقت فکر میکنیم ارثی است.

   رفتار تکراری عادات رو می سازد که برخی از این عادات میتونن خیلی خطرناک باشند.

   باید لاغر شدن رو برای ذهنمان طبیعی کنیم. (که متأسفانه الان چاقی برای ذهنمان طبیعی است.)

   یه جمله ی امیدوارکننده دیگه که فرمودید: وقتی تو مسیر چاقی قرار می گیرید دیگه مغز نمیدونه که میخواهید فقط 5 کیلو چاق بشید، دیگه الی ماشاءالله ادامه پیدا میکنه. نوید این رو به قلبم میده که وقتی با این آموزش های ارزشمندتون، توی مسیر لاغری قرار بگیرم دیگه مهم نیست هدف من چند کیلو باشه، می افتم توی سرازیری و به اندام ایده آل و سلامت می رسم.😌 خدایا شکرت که یه همچین سیستمی آفریدی. یه همچین قانونی داره که برای همه یکسان عمل میکنه. خدایا شکرت که این همه عادلی.

   دلیل عدم موفقیت ما در روش های گذشته، و عدم ماندگاری اندام خوش فرم و زیبا اینه که اون روش ها. چیزی رو در ذهنمون تغییر نمی دادند 😔همه اون روش ها تأثیر کوتاه مدت روی جسم ما میگذاشتند و ماندگار نبودند.

    چقدر زیبا، و طنزگونه بیان کردین،😁 خدا انجام همه چیز رو در ذهن ما اتوماتیک آفریده، پلک زدن اتوماتیکه، گردش خون اتوماتیکه، گوارش اتوماتیکه، ضربان قلب اتوماتیکه، تنفس و سلول سازی اتوماتیکه،  فقط یه خوردن رو در اختیار خودمون قرار داده که باهاش این بلا رو سر خودمون آوردیم. که البته البته در انسان های لاغر همچنان خوردن هم اتوماتیکه، چون اون ها با باور غلط هنوز اون ذهنشون رو به خطا ننداختند🤪.

   قطعا ما آدم های تپل😱 خیلی از این آدم های لاغری که غذاخوردنشون اتوماتیکه در اطرافمون داریم، یکی از دلایل چاقی ما هم، همون ها بودن، چون اغلب اوقات جور اونارو هم می کشیدیم (گوشه ی ذهنتون می دونین چی میگم.🙃)

   الهی همه مون به نگرش یک فرد لاغر برگردیم.😍 (الهی آمین) 🙌یعنی فقط کافیه ذهنمون رو ریست کنیم به تنظیمات اولیه ای که کارخونه خدا تولید کرده.

   ای خدا شکرت یه چیزی رو فهمیدم من و امثال من، هیچ مشکلی تو اراده هامون وجود نداره💪. دیگه با خودم سرجنگ ندارم ✌حالا فهمیدم فقط اون محدودیت ها منو نسبت به شیرینی خوردن حریص می کرده. خدایا شکرت که این آگاهی ها رو بهم رسوندی🙌.

   مطلب مهم: در مبارزه بین من و مغزم، 👈قطعا مغزم برنده است👉. خداروشکر فقط کافیه برنامه مغزم رو درست کنم. اونموقع نتیجه قطعی، تناسب اندام ماندگار هست👍.

   خدا خیرت بده استاد که با این فایل رایگانت میخواهی، فرمول های مغزم رو تنظیم مجدد کنی.

   تمرین: هر روشی که خودتون و اطرافیانتون انجام دادید و ماندگار نبوده رو بنویسید: باید به معنای واقعی کلمه از تمامی اون روش ها ناامییییید بشید.

   آقا من در پایان این جلسه به اطمینان رسیدم که هیچ روشی حتی بریدن معده جوابگو نیست برای لاغری ماندگار و همیشگی، چون چیزی رو در ذهن ما تغییر نمیده. بازم همچنان حرص و ولع نسبت به خوردنی ها وجود داره.

   سپاسگزارم، پرقدرت ادامه می دهم. سلامت و خوش اندام باشید.💖💖💖💖💖

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار Reza
    1401/12/25 17:51
    مدت عضویت: 205 روز
    امتیاز کاربر: 6533 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 147 کلمه

    سلام دوست عزیز

    چقدر دیدگاهتان را دوست داشتم 

    چقدر حس قشنگ و فوق العاده ای بهم داد

    اون قسمتی که گفتی همه نعمت های خداوند زیبا و خوشمزه هستند چقدر لذت بردم و در لحظه در ذهنم به تمام لذت هایی که خدا برامون قرار داده و ماها خودمون را از تمام این نعمت‌ها محروم کردیم به هزارن دلیل برای مثال چاقی چون این شکلات هست مخرب و چاق کننده هست 

    مثال شکلات و شیرینی را زدم چون عاشقش هستم و از خوردنش لذت میبرم ولی در پشت پرده و تمام تأییدهایی که از کودکی در ذهنمون ایجاد کردند که هر چیز شیرین و خوشمزه مساوی با چاقی ، اضافه وزن ، مریضی و… هست 

    حتی چند وقت پیش هم کم کم داشت برام ثابت میشد که هر چیز خوشمزه ضرر رسان هست که به لطف خدا و کاملا هدایتی که به درخواست خودم بود با این سایت و استاد آشنا شدم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار گلستان
    1402/04/13 19:51
    مدت عضویت: 131 روز
    امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    همیار لاغری
    محتوای دیدگاه: 377 کلمه

    سلام دوست خوبم زهرا خانم!

    درمورد برداشتن قسمتی از معده:

    یکی از فامیل های نزدیک همسرم ۴سال پیش که دیگه از همه‌ی روش‌ها نا امید شده بود وچاقی بیش از حدش ، واقعا امونش رو بریده بود تصمیم گرفت قسمتی از معده شو بر داره . این خانم ۱۵۰کیلو بود. وقتی می نشست فقط یه توپ گرد کامل بود. چقدر هم خانم مهربانیه . 

    خلاصه عمل رو انجام داد و ما که دورادور احوالشو می پرسیدیم ، می شنیدیم که تو ۴۰روز بعد از عمل جراحی  ۴۰ کیلو کاهش وزن داشته. وقتی بعد از یک سال از انجام عمل من ایشون رو توی یه مهمونی دیدم ، از ۱۵۰ کیلو شده بود ۱۰۰ کیلو ،  فقط تنها تغییری که کرده بود یه نایلون بزرگ قرص وداروهای مختلف دستش بود و همه ی حواسش به این بود که کدوم دارو رو چقدر قبل از غذا بخوره که معده ش درد نگیره.

    چند سال بعد که دوباره دیدمش، آخه اون خانم یه شهر دیگه زندگی میکنه؛ و حالشو پرسیدم ، تو این فکر بود که ۵۰میلیون جور کنه وبره پوست بدنش رو که کلا آویزون شده بود وخودش هم هر بار از دیدنش عذاب می کشید رو عمل کنه که جمع بشه. البته فکر نکنم اگه عمل کنه دیگه چیزی از بدنش براش باقی بمونه که بتونه از اون لذت ببره. 

    حالا همه ی این مسائل به کنار. 

    دوهفته ی پیش مهمون بودم خونشون ، مسافرت رفته بودم، 

    وقتی این خانم حرف می زد تمام فکر و ذهنش خوراکی بود ؛ 

    داشت در مورد محل کارش و همکاراش حرف می‌زد ومحور تمام صحبت هاش  این بود که فلانی گفته مثلا فردا من صبحانه حلیم میارم ، دکتر فلانی گفته برا ناهار فردا کله پاچه مهمون من هستین و….

     با خودم گفتم :عزیزم معده تو نصف کردی ، با ذهن چاقت چه می کنی؟ اون رو می خوای چکار کنی؟

    اون جا بود که فهمیدم مشکل از جسم اون خانم نیست و چاقی تو ذهنشه . از نظر ظاهر هم که به هیچ وجه تغییر مثبتی نداشت فقط ضعیف تر وبی حال تر شده بود. 

    خیلی دلم می خواست بهش بگم بیا تو سایت تناسب فکری ، اما خودم هنوز ده روز بود که توی این سایت بودم ، برا همین تا وقتی نتیجه ی منو نبینه بعید می دونم قبول کنه.

    به قول استاد:” بزاریم نتیجه ، خودش حرف بزنه” .

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار گلستان
    1402/04/17 07:37
    مدت عضویت: 131 روز
    امتیاز کاربر: 1125 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 75 کلمه

    زهرا خانم سلام 

    متن شعری که در پروفایلت از خانم فاطمه شهیدی و از کتاب “ مسافر راه تو زود می رسد ”نوشته بودی رو خوندم . خیلی عالی بود .حس خیلی خوبی به من داد .نوشته ی به جایی بود وبه موقع ! 

    ممنونم از شما دوست عزیزم .

    دوست دارم تا وقتی کتاب رو پیدا کنم و بخرم و کامل بخونمش ، قسمت های دیگه ای از کتاب رو لطف کنید به اشتراک بگذارید. ممنون میشم.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سارا
   1401/11/23 00:03
   مدت عضویت: 231 روز
   امتیاز کاربر: 895 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 239 کلمه

   من بارها خواستم که لاغر بشم  بارها با روزه گرفتن یه ذره لاغر شدم باز بعدش چاقتر حتی شدم   خیلی توب بود لاغری ولی خب کوتاه مدت بود   ییک بارم با ورزش و پیاده روی یک ماهه نیم کیلو فقط کم کردم با خودم میگفتم چون بدنت سفته سخته لاغر شدن  ولی اینم بهانه بود چجوری بدنم واسه چاقی مقاومت نداشت ولی انقدر سختش بود لاغر شدن؟  حتی تصمیم گرفتم رژیم نون ماست بگیرم و اونم یه ماه تاثیر کوچولو  گذاشت و بعد دوباره برگشتم به قبل  و به مرور هی بیشتر و  بیشتر شد میگفتن روش لاغری با چای سبز خوبه ولی میخوردن و بعدش باز چاق میشدن   من خیلی کم تلاش میکردم واسه لاغری یا میگفتم بدنم سفته نمیشه یا با خودم میگفتم آخه چرا انقدر لاغر شدن سخته برام؟ همیشه  دنبال راه های لذت‌بخش برای تغییر توی هر جنبه زندگیم خداروشکر میکنم که این روش ن اینکه خیلی راحته ها   ولی وقتی باورش کنی و نتایج بقیه رو هم ببینی و هدفت رو باور کنی واقعا میشه 

   با قرص خیلیا رو دیدم فقط عوارض داشته براشون  با رژیم دیدم خیلیا حتی اگه لاغر شدن به بدنشون آسیب هم زده  و لاغری درستی نبوده  با ورزش هم دیدم که بعد از لاغری باز چاق شدن  ححتی وقتی خواستم خودم با ورزش باشگاه لاغر بشم بعد دو روز ول کردم چون خیلی به بدنم فشار آورد ولی خیلی دوست دارم لاغر باشم و کیف کنم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زینب
   1401/11/13 21:09
   مدت عضویت: 238 روز
   امتیاز کاربر: 2940 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 85 کلمه

   سلام به همه دوستان عزیز 

   منم رژیم خودسرانه گرفتم از هرچی چربیو قند و نمک فراری شدم یا خیلی کم استفاده کردم ک بعد اینکه رژیم قطع شد دوباره برگشتم به وزن قبلی 

   خواهرم و خالمم هم رژیم از دکترا گفتن ک اونام دوباره وزنشون رف بالا 

   واقعا همه چیز باوره من خیلی خوشحالم ک دارم باورهای غلطم رو شناسایی میکنم و باربی شدن خودمو خیلی راحت تر و نزدیک تر از قبل میبینم و این دنیا دنیا حال خوب بهم میده الهی شکرت ب خاطر ذهن هوشمند

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نازنین
   1401/11/10 22:17
   مدت عضویت: 240 روز
   امتیاز کاربر: 8894 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 226 کلمه

   سلام خدمت استاد و همراهان عزیز

   من از بچگی تپل بودم تا زمان دیپلم بعد از اون برام جالبه که خودم متوجه نشدم چطوری ولی خیلی خوب لاغر شدم و الان میفهمم که ظاهرا به صورت ناخودآگاه از همین روش استفاده کرده بودم! 

   .

   .

   تا حدود چهل سالگی که این باور در من شکل گرفت که از چهل سال به بعد متابولیسم پایین میاد و خیلی ها بعد از این سن چاق میشن و هرچی سن بالاتر بره آدم چاق تر میشه! و به مرور وزنم چند کیلو افزایش پیدا کرد..

   .

   . بعد از چند سال که از چهل گذشتم و مقداری چاق شدم تصمیم گرفتم که سیگار رو ترک کنم و شینده بودم که بعد از ترک سیگار افراد اضافه وزن پیدا میکنند و با این حال سیگار رو ترک کردم ولی این ذهنیت در من بود..

   .

   .

   و بعد هم ذهنیت های دیگه …!

   در حال حاضر نسبت به سالهای متناسب بودنم ده کیلو اضافه وزن پیدا کردم و چند باری رژیم های مختلف گرفتم و چند کیلو کم کردم ولی باز دوباره برگشتم و این ذهنیت که باز هم دارم بالاتر میرم در من وجود داشت ،

   تا اینکه با این روش عالی چند روز هست که آشنا شدم و اطمینان دارم که این راه مسیریه که من رو از این اضطراب و دغدغه خلاص میکنه 

   و بسیار شاکر و از استاد گرامی بسیار سپاسگزارم

   با آرزوی شادی و موفقیت برای همه عزیزان

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار somi13700
   1401/11/06 02:22
   مدت عضویت: 1195 روز
   امتیاز کاربر: 8368 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 483 کلمه

   سلام!

   چاقی محصول افکار ماست وتکرار رفتار یک فکر تبدیل به عادت میشه ومن نمیتونم اونو انجامش ندم حتی اگه از عواقبش آگاه باشم وخیلی هم خطرناک است

   ممکن کسی مثل من سالهای سال متناسب باشه (اینودوست دارم تکرارش کنم استاد چون حس خیلی خوبی بهم دست میده) 

   ومن فقط با شنیدن یک حرف مثلاً ازدواج وبارداری باعث چاقی میشه ومن ی نمونه از اطرافیانم رو ببینم که همین اتفاق براش پیش اومده باور میکنم

   ودقیقا بعداز ازدواج فرمول تو ذهنم فعال میشه

   استاد این حرفهای قشنگ رو تو دوره اصلی نمیگینا خیلی لذت بردم مرسی

   الان خیلی خوب متوجه شدم چرا خداوند گفته من از رگ گردن به شما نزدیکترم مگه من میتونم جلوی ضربان قلبم رو بگیرم یا جلوی پلک زدنم رو بگیرم استاد ی لحظه احساس کردم پس من وجودی ازخودشم و اون کنترل تمام زندگی منو دراختیار داره چقدر من ناچیز بودم

   خدای من خدای مهربونم چقدر تو بخشنده و مهربانی

   من متوجه شدم ی فرمول هایی توی ذهنم هست که اتوماتیک ومن اجازه استفاده از اونها رو ندارم وفقط خوردن من درحالت دستی قرار گرفته

   وقتی من جسمم زخمی میشه سیستم ایمنی بدنم کلی گلبولهای سفید اونجا میفرسته تا اون محل رو تمیز و ضدعفونی کنه بعد گذشت ۱۰روز تازه گلبول های قرمز برای ترمیم لایه های زیرین که اونم به دستور مغز صادر میشه جمع میشن و تحقیقات نشون داده ضایعه در لثه ها وقتی به شکل عجیبی باد میکنن و بزرگ میشن که خیلی برای من اتفاق افتاده از آب، گلبول های سفید مرده وعفونت تشکیل شده ودر این نبرد برای حفظ سلامتی بدن نهایت تلاشش رو کرده چون همه ی گلبول های سفید برای نجات اون قسمت به وسیله گردش خون جمع میشن اون قسمت به طرز عجیبی احساس گرما میکنی فقط در اون قسمت واین تلاش بدن برای برطرف کردن وترمیم زخم هست 

   ومن برای گذروندن مراحل تناسب و لاغری باید از همین مسیر چاقی عبور کنم ومانند گلبول های سفید برای پاکسازی اقدام کنم و تا رسیدن به لایه های زیرین ذهنم 

   وشناسایی باورهای اشتباه یعنی همون میکروب ها پادزهر به همراه داشته باشم (تمرین،گوش دادن به فایل های صوتی و ویدیویی وانجام تمرینات واستمرار) ودر این همه سیستمهای کنترلی از اون طرف باید دستور صبر و حوصله برای درست کردن رگ ها و مویرگ ها به سلول های غذا رسان وسلول حمل دفع دستور عجله نکردن هم بدم تا اختلال دراین سمت کامل برطرف بشه ودر مسیر سلامت قرار بگیره حالا همین زخم در ذهن من ایجاد شده ومن برای کسب سلامتی در اون قسمت ذهنم نباید عجله کنم 

   واو دخی 🙊

   چقدر جالب شد ممنون ذهن عزیزم بابت مثال های زیبایی که میزنی ومنو شگفت زده میکنی خیلی دوست دارم 

   و ذهن من دائما در بیشتر کردن و تشویق فقط باید انتخاب کنم

   چقدر کلمات قدرت دارن 

   سپاسگزارم خدای مهربونم 

   امشب دخترم وقتی عکستون رو درسایت دید گفت

   مامان معلمتون

   گفتم بله

   گفت مهربون

   گفتم خیلی

   واحساس کردم آرامشم در زندگی ،لذت ،زیبایی بیشتر شده و دخترم اینو احساس کرده و شما رو دلیل این حس خوب من دونسته بازم ممنونم استاد 🌼✨

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 14 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 148 کلمه

   سلام استاد گرامی

   من باشگاه رفتم اونم 6 بار هی ول کردم دوباره شروع کردم ،رژیم قهوه گرفتم ،قرص خوردم اونم 3 بار ،حلقه زدم که کبودی پهلو و شکم درد برام بهمراه داشت ،گرمیجات خوردم ،بستن شکم با شکم بند نخوردن و خیلی کارهای دیگه ای انجام دادم برای لاغری اما نتیجه ندادو دختر خاله ی مامانم خیلی چاقه و عمل هم کرده چند بارهم عمل کرده ولی فقط یه ماه تونست دوام بیاره لاغریش و الان در بدترین حالت خودشه به شدت چاق شده و من با قاطعیت کامل میتونم بگم هیچ روشی هیچ روشی نمیتونه ما رو برای همیشه متناسب کنه فقط(روش لاغری با ذهن )مطمن ترین راه برای لاغری است و من برای همیشه در این مسیر هستم 

   بهترین راه برای لاغری روش لاغری با ذهن است چون خودم به این روش بدون هیچ کاری تونستم ۱۰کیلو کم کنم و خیلی خوشحالم 

   سپاس فراوان از استاد گرامی 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1401/10/12 19:42
   مدت عضویت: 268 روز
   امتیاز کاربر: 140 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 114 کلمه

   سلام ودرودبه استادعطارروشن وهمچنین دوستانی که درمسیرلاغری باذهن بامن همراه هستن.

   من روشهای زیادی رابرای لاغری استفاده کردم رژیم روزه وپیاده روی ۴۵روزه که ۳۰کیلووزن کم کردم ودوباره بازگشت

   رژیم دمنوش ۵کیلوکم کردم دوباره بازگشت

   رژیم دکترعباسی ۳۵کیلوودوباره بازگشت

   رژیم دکترکرمانی مال سال پیش که تو۸ماه ۳۵کیلوکم کردم وخیلی خوش اندام شده بودم ودوباره برگشتم وخیلیها عمل اسلیو انجام دادن تومحل ولی حالشون داغونه ومیگن اگه بخورن دوباره بازگشت داره وازبس ناراحت بودم که دوباره دارم چاق میشم دخترعموم گفت بیا تواین مسیرانشاالله نتیجه میگیری وفهمیدم که چاقی من براثرعادات غلط توذهنم رخ داده وامیدوارم این اولین وآخرین روش برای منه ومنوبه بهترین نتیجه ممکن میرسونه وبرای همیشه متناسب میشم ومتناسب میمونم 

   خدایا شکرت که این مسیروبهم نشون دادی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار طاهره فروغی
   1401/09/15 21:36
   مدت عضویت: 794 روز
   امتیاز کاربر: 21239 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 807 کلمه

   سلام خدای مهربونم 

   خداوندا بی نهایت مشتاق متناسب شدنم و در این مسیر به رویای من برسان 

   سلام استاد عزیز و دوستان خوبم 

   ما برای رسیدن به یک شهر یک راه درست و راحت میتونیم پیدا کنیم 

   یک راه اشتباه نمیتونه برای یک نفر نتیجه درست داشته باشه و برای یک نفر نتیجه اشتباه داشته باشه 

   اما راه صحیح برای یک نفر میتونه نتیجه صحیح و برای یک نفر نتیجه نداشه باشه و فقط اون به چطور عمل کردن فرد بستگی داره

   ما در این روش باید فرمولهای اشتباه رو شناسایی کنیم و فرمولهای صحیح رو جایگزین کنیم 

   همه ادم های چاق از هیچ روشی برای  چاق شدن استفاده نکردن و برای لاغری کلی روش استفاده کردن و نتیجه نگرفتن 

   برای لاغر شدن پس چکار کنیم که لاغر بشیم 

   چه روشی اشتباهه و چه روشی درسته

   در تمام روشهای قبلی نا هیچ وقت به نتیجه دلخواه نرسیدیم و هر مدتی که انجام دادیم و همیشه که نمیشه به اون روش زتدگی کنیم دوباره به وزن قبلی میرسیدیم  و واین به خاطر این بود که روش مشکل داشته

   و بازم شکست میخوردیم و مشکل رو از خودمون میدونستیم نه روشی که استفاده میکردیم

   و هی دنبال روشهایی لز اینور اونور دنیا میگشتیم و بعضی غذاهاشم نداشتیم و بازم هی روشهای دیگه و باز رها کردن و این روند سالها ادامه داشت 

   چرا هیچ روشی برای لاغری ماندگار جواب نمیده

   انیشتن گفت ادم احمق کسی لست که بارها و بارها کاری رو انجام بده به امید کسب نتیجه بهتر 

   من در این دوره شرکت کردم تا به روشهلی احمقانم ادامه ندم 

   پس همه روشهلی قبلی من برای لاغری اشتباه بوده 

   و روش صحیح فقط با روش قدرت ذهن خودم هست 

   من از هر راهی که به شهری میرم بهترین نسیر راه برگشت است 

   من برای چاق شدن نه قرص و نه دمنوش و نه ورزشی نکردم و ارام ارام چاق شدم و حالا باید ارام ارام با روش صحیح لاغر بشم

   چرا چاق شدیم و چرا لاغر نمیشیم 

   چرا اینقد چاق شدین 

   چاقی محصول افکار و باورهای ماست 

   چاقی از مواد غذایی نیست چون مگر انسانی هست که غذا نخوره مگر انسانهای متناسب غذا نمیخورن

   چاقی ارثی نیست اموزشیه چون کودکی که در خانواده چاق هستن از دیدن والدین و شنیدن حرفها در مورد چاقی اموزش چاقی میبینن

   و لاغری هم اموزش دیدنی است 

   چاقی محصول افکار و باورهای تکراری است که به عادت تبدیل شده

   عادت خیلیخطرناکه چون وقتی ما عادت به کاری بکنیم نمیتونیم اونو انجام ندیم چون ذهن و مغز برنامه ریزی میشه برای انجام اون عادت و مغز ما  رو به سمت بیشتر تشویق میکنه و هر چی باشه و غذا هم شاملشه

   رفتار چاق کننده و افکار و باورها به وسیله اطرافیان و جامعه و خلنواده در ماشکل میگیره 

   و وقتی ما این افکار  و حرفها رو باور کنیم به عادت تبدیل میشه چون ما هی تکرارش کردیم  به عادت در ما تبدیل شده  و ننیتونیم در مقابلش مقاومت کنیم 

   مثلا من شنیدم بلوغ باعث چاقیه و خواهرم رو دیدم که بالغ شد و چاق شد و من به بلوغ رسیدم و نفهمیدم کی چاق شدم و با گفتن بقیه به خودن اومدم و دیدم بله چاق شدم و لباسام تنگ شد 

   ازدواج هم با دیدن خواهرم هم باعث شد من به سن ازدواج که رسیدم چاق شدم و بارداری هم همین طور و رسیدم به ۸۵ کیلو و همچنان چاق میشدم 

   من وقتی بچه بودن خیلی لاغر بودم که مادرم به زور غذا میداد که خیلی ضعیف بودم 

   شوهرم لاغره و یه مدت پودر گرفته بود یکم چاق شد مثلا ۵ کیلو ولی وفتی قطع کرد دوباره لاغر شد و دبگه چاق  نشد و ادامه ندادو  هنوز لاغره

   پس ما چرا لاغر نشدیم چون روشهای قبلی چیزی و فرمولی در ذهن و مغز تغییر نمیده و فدمان مغزمون برای چاقیه مثل فرمول تفس کشیدن و تمام کارهای بدن اتوماته 

   فقط خوردن در همه افراد اتوماته ولی در ما دست کاری شده ولی در افراد متناسب اتوماته و نمیتونه اضافه بخوره

   حیوانات وحشی هیچ وقت چاق نمیشن چون ذهن ندارن  و غریزه داره  و چاق نمیشن

   پس فرمولهایما عوض شده و مغز ما میگه بخور من میگم نمیخوام و عصبی و واکنشی و پرخاشگر میشم 

   هیچ کار بیرونی فرمولهامونو عوض نمیکنه 

   فقط کار ذهنی میتونه فرمولهای صحیح رو جایگزین کنیم 

   من از روشهایی مثل نخوردن و روزه گرفتن استفاده کردم و همیشه تحت فشار بودم و خیلی عصبی بودم و واکنشی بودم 

   بعد از چند وقت دمنوشها رو استفاده کردم و صبح باید از دمنوشهای بد مزه و ناشتا و زمان بندی نیم ساعت قبل و بعد از غذا میخوردم و خیلی وقتها برام سخت بود 

   همکارم امروز اومد اداره و چند سال قبل عمل معده انجام داده و الان حریص تر و با ولع بیشتر غذا میخوره و چاق تر از گذشته است 

   خواهرم از رژیم های سخت استفاده میکرد و بعد از رها کردن باز چاقتر از گذشته میشد 

   من به لین ایمان رسیدم که این روش صخیح ترین روش برای لاغری  است و در این دوره به چیزهایی رسیدم که حتی گمانشم رو هم نمزکردم من به ارامش و تناسب و حال خوب رسیدم و خداوند رو به خاطر این مسیر شاکرم 

   در پناه خدا باشید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 247 کلمه

   سلام بع استاد عزیز و همه دوستانی که قراره شگفتی ساز بشن😍

    خب چرا من چاقم؟با توجه به دو جلسه گذشته هیچ عوامل بیرونی باعث چاقی ما نشده است و ما خود مقصر چاقی خودمون هستیم و فهمیدم با تغییر باور های چاقی که در ذهن ناخودآگاه دارم خیلی راحت میتونم نتیجه بگیرم 😍وقتی ب قبل نگاه میکنم من برای چاقیم هیچ تلاشی نکردم قرص نخوردم دمنوش نخوردم هیچی پس چرا الان برا لاغری رو اورده بودم ب اون روش ها 

   اولین قدمی که برا لاغری برداشتم باشگاه بود من تنگی نفس دارم حین تمرین برا این که تنفس خوبی نداشتم سردرد شدید افتادن فشار میگرفتم ولی باز ادامه دادم کم کم دیدم جسم من ب این تمرین های سخت عادت کرده و کارم بی نتیجه شده ولش کردم چون حالمو بد میکرد البته یکم در حد دو کیلو لاغر شده بودم☺️☺️

   قدم دوم من برای لاغری خرید دمنوش برای لاغری خوردم یه بسته از دمنوش و ولی کو نتیجه 

   قدم سوم خرید قرص اشتباه ترین کاری بود که کردم ضربان قلب بالا سردی بدن 😐جز عوارض هیچ چیزی نداشت 

   اهل رژیم هم نبودم پس کلا بی خیال لاغری شدم 

   تا چند روز پیش که ب این روش اشنا شدم روشی که مطمئنم صدرصد درست است و من ب تناسب خواهم رسید من ایمان دارم ذهن من بسیار قدرت مند است و مرا به هر انچه که میخوام میرساند من دور همه روش های اشتباع را خط زده ام و ب کمک باور هایم ذهنی لاغر و در نتیجه جسمی لاغر خواهم داشت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 63 کلمه

   سلام استاد خسته نباشد من تقریبا سه روزه با این روش اشنا شدم انگیزه بالای برا لاغری دارم و در مرحله سوم هستم و تمام کار های که گفتین و با انگیزه و باور ذهنی انجا دادم ولی نمیدونم چرا ذهنم درگیر این شده که من گرسنه ام در حالی که سیر هستم لطفاً کمک ام کنین تا این ذهنیت و تغییر دهم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5851 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 49 کلمه

    سلام و درود
    خوشحالم که در مسیر تغییر کردن حرکت می کنید
    اتفاقا خیلی خوبه که متوجه این حالت شدی
    الان تازه داری درک می کنی که چاقی چطور از طریق ذهن ایجاد شده و در لاغزی با ذهن قراره چع اتفاقی رخ بده.
    تمرینات رو ادامه بدید همه چی تغییر می کنه.

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 369 کلمه

   به نام خداوند جان و خرد
   سلااااام😊

   بریم برای فایل جدید🤩
   فایلی که با هر ثانیه اش روزهای زندگی ام میومد جلو چشمام

   فایلی که با هر کلمه اش تمام حرفایی که شنیدم و شد باورم دوباره تو گوشام زمزمه شد…

   ✅✅✅✅توجه توجه✅✅✅✅
   راه کار های لاغری

   بشتابید بشتابید 🏃🏼‍♀️🏃🏽‍♂️
   بیاین راه کار جدید پیدا کردم
   بیاین قرص جدید پیدا کردم💊
   پولش زیاده💵ولی بیاین عمل جدید لاغری💉🩺
   باشگاه و لاغری🏋🏻‍♀️🤼‍♀️🤸🏼‍♂️⛹🏽‍♀️🤾🏻‍♀️🏌️‍♀️🤽🏼‍♀️
   نخورید نخورید ما همه با هم هستیم😂🤪😂
   نخورید و نیاشامید بلکه لاغر شوید🫤
   روزی ۲۵ ساعت ورزش کن شاید یه کیلو کم کنی🫣🫥😵‍💫
   برنج و نون و شکلات و شیرینی و روغن و قند و شکر نخور لاغر میشی🥴(چیزی موند خدایش)
   خلاصه که بگم چاقی تقصیر من بوده چون آب زیاد میخورم🤐

   👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻بیاین اینم وضعیت ذهن من هنگام گوش دادن فایل👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻

   تا الان روش های زیادی رو شنیدم و دیدم و خودم هم بعضی هاش رو امتحان کردم…
   که عمده ترینش
   1️⃣رژیم غذایی:محدود کردن خود از مواد غذایی و خوردن غذا و در قبالش خوردن حسرت و قورت دادن بغض

   2️⃣ورزش سنگین:تمرینات زجر آور و طاقت فرسا و در مقابلش تحمل بدن درد های شدید

   3️⃣رژیم و ورزش سنگین باهم

   4️⃣قرص

   5️⃣پودر لاغری

   6️⃣قطره زیره و لیمو

   7️⃣خوردن اسپند(اسپندی که دود میکنن):این دیگه خیلی فاجعه اس😂😳🤯🥵

   8️⃣پودر های گیاهی لاغری

   9️⃣طب سوزنی برای لاغری

   🔟گرفتن دعای لاغری از دعا نویسان محترم🫡🫣😵😧😦😮😲این مورد ولی خیلی جوکه😆😆😆😆

   1️⃣1️⃣عمل های لاغری:تو این مورد یکی از آشناهای ما فوت کردم
   و یه مورد دیگه داشتیم که ۱۰ کیلو اضافه وزن داشتن و چند وقت بعد از گذاشتن بالن در شکم ۴۵ کیلو اضافه وزن پیدا کردن🤭

   روش های لاغری رایج خیلی زیاد هستن ولی این ها عمده اش هستن که لااقل من ازشون اطلاعات دارم و خیلی شنیدم

   روش هایی که اگه سفت و سخت هر کدوم رو دنبال کنی نتیجه هایی میگیری ولی به محض ول کردن هر کدوم از این ها دوباره برمیگردی به وضعیت قبل

   روش هایی که فقط جسم مارو تحت فشار قرار میده

   ولی هر چی هست تو ذهن ما هستش و هیچ کس بهش توجه نمیکنه

   ذهنی که تمام اختیار بدن مارو داره و ما فقط دنبال روش های جسمی هستیم

   ذهنی که با باورهای غلط که از اطرافیان ،رسانه ها، اجتماع،مدرسه شنیده و محاسره شده و اجازه نمیده هیچ کاری بکنه ولی با تمام این حرفا و سال هایی که گذشته بازم قابل تغییر هستش
   چووووووووووون
   مَن میخواهم میتوانم میشود
   🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩

   لاغری آسان ترین کار دنیا هستش ✨️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مژگان
   1401/06/26 12:22
   مدت عضویت: 375 روز
   امتیاز کاربر: 865 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 113 کلمه

   سلام استاد گرامی وقتتون بخیر و خدا قوت 

   در طی چندین سال از رژیم های مختلفی استفاده کردم مثل رژیم دکتر کرمانی،سیب دایت ،سیبیتا،غفاری دایت با رژیم دکتر کرمانی ۱۴ کیلو کاهش وزن داشتم ولی همون جوری که خودتون هم گفتید شکست خورد و دوباره به همون وزن قبلی رسیدم ایمان دارم که روش شما بهترینه 

   درسته باز ته ذهنم به رژیم های مختلف فکر میکنم ولی مطمئنم شکست میخورم و با قدرت و انرژی در راه درست فکر کردن قدم بر میدارم در کنار شما احساس آرامش میکنم مخصوصا وقتی در حال درست کردن غذا هستید وقتی با دخترتون در حال خوش و بشید 

   امیدوارم من هم یه روزی بتونم آرامش شما رو داشته باشم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شیرین
   1401/06/21 13:41
   مدت عضویت: 380 روز
   امتیاز کاربر: 302 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 350 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیزم 

   من همه راهها رو رفتم رژیم 21 روزه رژیم چربی رژیم لوکرب  رژیم کانادایی رژیم قهوه خوردن آب کرفس همه اینا فقط یه راه دارند برای لاغری اینکه نخور تا لاغر شی و من هم یکی از باورهام اینه که باید نخورد تا لاغر شد لاغرها هم حتما نمیخورن تو اینستا و واتساپم هزار تا گروه کاهش وزن با روشهای مختلف داشتم خودم هم میدونستم این روشها اشتباهه و راه درستی نیست ولی راه دیگه ای نداشتم اگه راه درستی  بود چرا هر دکتری روش مخصوص به خودشو داشت یکی میگفت قورمه سبزی بخور یکی میگه نه فقط پروتئین بخور پس خود متخصصین هم میدانند که این روشها روشی درستی نیست فقط هزینه الکی الکی الکی یک بار هم رفتم باشگاه بهم گفتن پیلاتس کار کن من با وزن 99 کیلو گرم رفتم باشگاه مربی هم نامردی نکرد گفتم تو بشمار من هم مجبور بودم حرکتها رو خودم برم که بشمارم آخر تایم حالت سکته بهم دست داده بود از زمین نمیتونستم بلند شم و این آخرین باری بود که من باشگاه رو دیدم الان اسم باشگاه میاد لرزه میگیرم انقدر که اون حس سکته تجربه بدی بود برام من چون با استاد عباس منش روی ذهنم کار میکنم همین که فهمیدم با ذهن کارهایی میشه کرد و بهش ایمان آوردم از کاری که ازش 15 میلیون پول درمیاوردم اومدم بیرون امروز هم که حرفهای آقای عطار روشن رو شنیدم برام واقعا جالب بود با خندیدنش میخندیدم چون من هم همون تجربه های ایشان رو داشتم و سوالهایی که ایشان میکردند همیشه برای من سوال بود از خودم میپرسیدم ولی جوابی نداشتم بدم چرا دختر خالم لاغره ولی من نه لاغرها چرا لاغرن ولی امروز به جواب سئوالم رسیدم تمام گروههای کاهش وزن در اینستا و واتساپ و تلگراممو پاک کردم بابت هر گروهی ماهانه پول میدادم و هیچ نتیجه ای نگرفتم من به این روش ایمان دارم ایمان دارم و مطمئن هستم و فقط فهمیدم هیچ روشی نمیتونه راه درستی باشه به این هم ایمان دارم ممنون خدا که هدایتم کردی چون همیشه ازش میخواستم یه راهی برام باز کنه که به وزن ایده آلم برسم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 205 کلمه

   سلام استاد گرامی🌹🌹
   من باشگاه رفتم اونم 6 بار هی ول کردم دوباره شروع کردم ،رژیم قهوه گرفتم ،قرص خوردم اونم 3 بار ،حلقه زدم که کبودی پهلو و شکم درد برام بهمراه داشت ،گرمیجات خوردم ،بستن شکم با شکم بند نخوردن و خیلی کارهای دیگه ای انجام دادم برای لاغری اما نتیجه ندادو دختر خاله مامانم خیلی چاق هستن و عمل هم کردن چند بارهم عمل کرده ولی فقط یه ماه تونست دوام بیاره لاغریش و الان در بدترین حالت خودشه به شدت چاق شده و من با قاطعیت کامل میتونم بگم هیچ روشی هیچ روشی نمیتونه ما رو برای همیشه متناسب کنه فقط(روش لاغری با ذهن )مطمن ترین راه برای لاغری است و من برای همیشه در این مسیر هستم من الان نزدیک به 3 ماه میشه که این مسیر عالی لاغری با ذهن هستم و دارم متناسب میشم و اگر با روش های دیگه میخاستم لاغر بشم نمیشد یا سر یه ماه برمیگشت و بیشتر چاق میشدم اما به لطف خدای مهربان و استاد عزیز عطار روشن به سمت متناسب شدنم و 7 کیلو کم کردم و حتی گرمی هم اضافه نکردم روش لاغری با ذهن لاغری دانمی است
   سپاس از استاد عزیز🌺🌺
   (آسان ترین کار دنیا لاغر شدن است )

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 303 کلمه

   باسلام به استاد عزیز میخواستم بگم من این گام سوم رو چندین بار گوش دادم وبه این درک. سیدم که تا به حالا هر راهی که برلی تناسب اندام میرفتم اشتباه بود آخه مگر من برای چاغی خودم کاری کردم یا رژیم دمنوش غذای خاصی قرصی چیزی خوردم که بخوام برای لاغر شدنم از اونها استفاده کنم درک کردم که از راهی که چاغ شدم باید برگردم ولاغرشم من خیلی از راهارا که اشتباه بود رفتم مثلا همین اواخر از یه رژیمی که یکی از دوستام گرفته بود گرفتم همه گروهای غذایی را حذف کرده بود به جز یکی که در مدت دوهفته ت. نستم 8 کیلو کم کنم اما آنقدر این برنامه سخت و زجر آور بود که خیلی زود خسته شدم وترک کردم وباعث شد که وزن من باقدرت بیشتری برگردد وبیشتر چاق بشم من کلا از وزن 74 بالاتر نمی‌رفتم اما با این رژیمی که گرفتم به 76 رسیدم خیلی ازراههرا امتحان کردم ولی نشد همیشه باخودم میگفتم باید راهی باشه که من لاغر بشم ولاغر بمانم تا این که تو اینترنت به لاغری با ذهن برخورد کردم  دلم گواهی داد که این تنها ترین راه یا بهتر بگم بهترین راه برای لاغرش ن ولاغر موندم هست چون تو این راه. همانطور که برای چاق شدن از هیچ چیزی استفاده نکردم فقط بابا رهای غلطی که از کودکی تا به حال به خودمان دادن چاق شدیم پس باید این باورها را تغییر بدم وباور درست را جایگزین کنم تا بتوانم لاغر شوم ولاغر بمانم از آنجایی که من خودم را مقصر چاقی خو م میدونم نه عوامل بیرونی پس خودم هم مقصر لاغری خودم هستم نه هیچ‌چیز دیگه یا عوامل بیرونی از وقتی که با سایت تناسب فکری آشنا شدم حس خیلی خوبی دارم   و میدونم که حتما هم در این راه موفق میشم به امید روزهای شاد 🙏🌹🌹🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 317 کلمه

   سلام و درود 

   راستش من این فایل ارزشمند رو چند بار گوش دادم والبته سیو دارم و طبق طبقه بندیم دارم مجدد گوش میدم چون هر بار ، واقعا میگم هر بار یه نکته جدید دستگیرم میشه که انگار تو دفعه های پیش اصلا نشنیدم یا متوجه نشدم …

   اما در رابطه با این فایل من یاد کارتون پت و مت میافتم که برای انجام ساده ترین کارها هزار تا روش رو میرفتن در صورتی که ساه ترین و درست ترین راه جلو چشمشون بود و اونا به طرز خارق العاده ایی با سخت ترین روشها میخواستن مشکل رو حل کنن ، و چقدر از دید ما حرص درار و خنده دار بود که اونا راه حل ساه واصلی رو نمیدیدن !

   حکایت رژیم ها و بدنِ ما و راه درست و درست ترین روش لاغری هم همینه واقعا ….

   درست ترین روش ، روش ذهنی ما هست و تغییر باورها که این همه سال جلوی چشم ما بوده و ما با سخت ترین شکنجه ها میخواستیم لاغر بشیم …

   میگم شکنجه ، چون واقعا هر بار که من رژیم غذایی رو تجربه کردم فقط شکنجه کشیدم ! کاهش وزن اما با زجر …..

   که اونم به چشم هم زدنی برمیگشت و اون همه زحمت به هدر میرفت و مشکل اصلی باز سر جاش بود …

   این روزها خیلی فکر میکنم به کارهایی که کردم و راهی که به این آسونی بوده ومن نمیدیمش …

   البته همیشه این سوال تو ذهنم بود که چرا ؟ مگه میشه یه آدم تا آخر عمر محروم باشه و با محرومیت خودشو لاغر کنه ؟ مگه میشه خدا بین بنده هاش فرق بزاره و این همه زجر بده به یکی ؟ مگه میشه اصلابا این همه زجر زندگی کرد؟ و الان با آشنایی با روش ذهنی جواب سوالهامو گرفتم…..اینکه مشکل اصلی تو خودم بوده اما نه اینکه بی عرضه باشم نه ، اتفاقا برعکس مشکل این بود که خودمو و توانایی هام رو نمیشناختم …..

   با آرزوی بهترین ها 🌸

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار darijanihabibeh@yahoo.com
   1401/01/26 23:12
   مدت عضویت: 580 روز
   امتیاز کاربر: 9
   محتوای دیدگاه: 77 کلمه

   سلام استاد عطار روشن بزرگوار

   من یه سوال داشتم خواهش میکنم پاسخ دهید

   من دو جلسه لاغری با ذهن از جلسات رایگان رو گوش دادم و تمریناتش رو انجام دادم و الآن هم جلسه سوم رو گوش دادم الآن چند روزه که من نان و برنج رو خیلی تو برنامه غذایی کم کردم و تقریبا شیرینی اصلا نمی‌خورم یعنی نمیدونم چرا؟ 

   آیا طبیعیه؟ تاثیر این جلسات هست؟ یا اینکه اشتباهه؟ 

   دوستان اگر کسی پاسخ رو میدونه لطفا به من جواب دهید💜💜💜💜🌸🌸🌸🌸🦋🦋🦋

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1401/01/22 17:17
   مدت عضویت: 1432 روز
   امتیاز کاربر: 16901 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,585 کلمه

   سلام. به استاد گرامی و تمام دوستان بینظیرم .

   من در گذشته تنها راه لاغری رو ورزش و  رژیم با هم میدونستم و هیچ روش دیگه رو درست و صحیح نمی‌دونستم برای همین بارها من  در زمان چاقی خودم از همین  راه تونسته بودم به لاغری دلخواهم برسم یا نزدیک بشم و این اواخر که خیلی چاق شده بودم  دوست داشتم اصولی تر لاغر بشم برای رژیمم پیش کارشناس تغذیه میرفتم و مرتب از ایشون در خواست رژیم میکردم و با هر سختی بود به عشق لاغری  احراشون میکردم و نتیجه میگرفتم اما هیچ وقت نتیجه ماندگار نبود و همین مورد  من رو خیلی  اذیت  میکرد تا اینکه این اواخر در باشگاه  میخواستم  به سمت خوردن قرص و دمنوش  برم اما خدا رو شکر فرصت نشد و من وارد این مسیر الهی شدم .

   و زمانی که وارد این دوره شدم متوجه شدم هیچ عامل بیرونی باعث چاقی من نمیشه  و من خودم مقصر صد در صد چاقی خودم هستم .

   من در گذشته هیچ کاری برای چاقی خودم نکرده بودم و چاق شدم اما کلی کار برای لاغری خودم انجام میدادم و اما لاغر نمی‌شدم و یا اگر میشدم ماندگار نبود.

   و اما من اون اوایل چاقی خودم با حذف شام و یه سری خوراکیهای خاص   و به باشگاه رفتن و عرق ریختن خودم رو متناسب میکردم و اما بارها این کار رو میکردم تا آخرین بار که خیلی دیگه چاق شدن بالای صد کیلو چاق شده بودم دوست داشتم ازیه کارشناس  تغذیه کمک بگیرم و اون کمکم کنه تا سریع تر لاغر بشم و انصافا خوب هم جواب داد  و من سی کیلو اضافه وزن رو در کمتر از یک سال کم کردم و بسیار اندام زیبایی برای خودم درست کردم اما با سختی و اما با با چنگ و دندون و مبارزه  طوریکه اطرافیانم و خودم دیگه از این همه محدودیت شاکی شده بودیم  و چند وقت که  تحت فشار شدید روحی  بودم  رژیم رو رها میکردم  و اما خیلی راحت دوباره مثل اولم چاق میشدم و  دوباره سریع با گرفتن رژیم جدید من خودم رو لاغر میکردم و خلاصه من بارها از همین راه خودم رو متناسب میکردم  و مورد تشویق اطرافیانم  قرار میگرفتم  که چقدر تو عالی خودت رو لاغر میکنی عجب اراده ای داری آفرین و … اما واقعا از اینکه لاغری  دایمی رو به دست نمی‌اوردم  ناراحت بودم و همیشه با خودم میگفتم آخه تا کی باید به این صورت غذا بخورم و از غذاهای مورد علاقم دوری کنم ؟واقعا حرص  و ولع خوردن خیلی از خوراکی ها. رو داشتم اما به عشق لاغری. دست از رژیم و ورزش منظم خودم بر نمی‌داشتم یادم میاد  هر از گاهی یه روزی رو به خودم استراحت میدادم و یادم میاد در اون روزها وحشتناک می‌خوردم  اما میگفتم عیب ندارد همین امروز  هست و از فردا دوباره رژیم سخت رو شروع میکنم و انصافا شروع هم میکردم اما هیچ وقت نتیجه ی دلخواهم رو برای همیشه نداشتم طوریکه من از سال ۹۳ که سی کیلو کم کردم تا سال ۹۸ من مرتب و مرتب بارها وزنم کم و زیاد میشد و من رژیم دکتر رو میگرفتم تا به ایده الم برسم اما واقعا خسته شده بودم بماند که یکی دو سال آخر هم دیگه درگیر باورهای اشتباهی شده بودم که هر چقدر تلاش میکردم لاغر نمی‌شدم بلکه بر عکس چاقتر هم میشدم و کلی سوال در ذهن من بود که چرا باید با یک عدد قرص کم کاری تیرویید و هورمونی  این اتفاق  برای من بیفته  و اینکه چرا بعضی ها هر چی بخوان میخورند و لاغر هستند مگه بدن من با اونها چه فرقی داره و ..‌‌‌‌‌..تا وارد این مسیر شدم و متوجه شدم همه چیز رو خودم به وجود میارم و خودم خلق میکنم حتی جسمم رو و این چاقی رو خودم برای خودم خلق کردم با افکار و باورها و رفتارهای اشتباهم برای خودم خلق کردم و  خیلی این مورد برای من عالی بود که قدرت رو از همه چیز گرفتم و به خودم دادم انگار اطمینان پیدا کردم که من میتونم به لاغری دلخواهم برسم چون هیچ چیز در روند چاقی و لاغری من دخالتی ندارد  .

   من متوجه شدم چاقی به من تحمیل نشده  بلکه من اون رو یاد گرفتم و دچار اون چاقی شدم و الان تمام تلاشم این هست که فرزندانم و همسرم لاغری رو یاد بگیرن و تا به الان هم بسیار  خواسته  بر رفتار غذایی اونها تاثیر گذاشتم و دختر و پسر بسیار متناسبی دارم و همسرم هم متناسب هستن و فقط یه مقدار شکم داره که اونم به مرور درست میشه .

   من ازوقتی وارد این مسیر شدم دارم روی عادتهای و رفتارهای اشتباه ام کار میکنم واصلا خودبه خود خیلی از اونها از وجود  من حذف شدن بدون اینکه بدونم چه  اتفاقی در من افتاده و الان فقط در حال حاضر عادت های چاقی من خیلی کم شدند که به مرور بازم اونها رو از دست میدم ‌‌من در گذشته معتاد مواد غذایی بودم و میدونستم کار م غلط هست اما نمی‌تونستم انجام ندم چون برای چاقی برنامه ریزی شده بودم و رفتار و افکار چاقی در من شکل گرفته بود و چون چاقی  من بعد از ازدواج در من به وجود اومده  بود معلوم هست از سالهای قبل این افکار در من به وجود اومده بود ند  و در زمان مقرر فعال شدند و من با این فرمول‌ها زندگی کردم و مغزم هم دستور چاقی میداد   و من هر روز بعد از ازدواجم چاقتر میشدم بدون اینکه من خودم  بخوام کار خاصی برای چاقی بکنم   پس  دستور خوردن  از مغز من میومد  تا  من رو به باورهام  نزدیک بکنه  و چون من بارها از  این نمونه زیاد  دیده بودم که آدم  بعد از ازدواج چاق میشه و هم اینکه چون من  از زباان بقیه زیاد  شنیده بودم خیلی راحت برای خودم هم  اتفاق افتاد طوری که واقعا بیشتر می‌خوردم و همیشه میگفتم اشتهام زیاد هست  که چاق شدم و  ‌‌‌‌یا اینکه  زمانی که من در اوج تناسبم با رژیم  آزمایش دادم و متوجه شدم دو مشکل دارم و مجبورم قرص بخورم  که اما چون پزشک های زیادی گفتن این داروها تو رو چاق میکنن. و من هم باور کرده بودم  که چاقی حق من هست چون دارو میخورم پس هر چقدر تلاش میکردم فایده ای نداشت و من هر ماه خیلی راحت   چاق تر  میشدم و یا نهایتش یه ماه ثابت می‌ماندم اما دوباره اضافه میکردم و همینطور من داشتم اضافه میکردم تا جاییکه در عرض چند ماه من  از وزن ۵۹کیلو شدم ۷۴کیلو بدون اینکه هیچ کار خاصی بکنم  من شاهد چاقی در جسمم بودم ومن وحشت کرده بودم و ترسیده بودم و ناراحت و افسرده بودم که تا کی می‌خوام همینطور چاقتر بشم ؟؟اخه باید چیکار کنم ,؟؟ و واقعا در اوج ناامیدی و تسلیم وارد این سایت شدم .و با بودن در مسیر  اول اضافه کردن من متوقف شد و بعد من شروع به لاغر شدن کردنم طوری که بقیه هم میگفتن وای چیکار کردی جمع تر شدی خصوصا کلی  سایز کم کردم که واقعا خوشحالم و دقیقا متوجه میشم چاقی و  لاغری ذهنی هست و با رژیم من فقط به جسمم فشار آوردم پعنی  چیزی از درون من تغییر نکرده و من همچنان  دستور پرخوری از مغزم داشتم و میخواستم با اونها بجنگم اما نمیشد یه جایی دیگه کم میوردم .

   پس خوردن هم یه فعالیت درون جسم ما هست مثل سایر فعالیتهای دیگه ی جسم ما مثل پلک زدن و گردش خون و ضربان قلب و سلول سازی و …. که اتوماتیک انجام میشن خوردن هم باید اتوماتیک انجام بشه اما چون انحامش  توسط خود بشر هست  اون کلی  بلا سر خودش آورده البته آدمهای چاق اینطور هستن وگرنه در لاغرها خوردن هم مثل سایر فعالیتهای بدنشون اتوماتیک هست و به محض سیری غذا  نمی‌خورن وفقط در هنگام  گرسنگی غذا میخورند .اما آدمهای چاق علاوه بر دستور مغزی  خوردن ذهن اونها  هم  در خوردن دخالت می‌کنه و باعث میشه اونها بیشتر از نیاز بخورند و چاق بشن .

   پس برای برطرف کردن این مشکل نیاز نیست طبق برگه ی رژیم غذا بخوریم  باید به دنبال آموزشهای ذهنی باشیم تا ذهن ما در مسیر تناسب قرار بگیره و ما بهتر رفتار کنیم  پس ما با ورزش و رژیم نمیشه فرمول‌های ذهنی  رو عوض  کنیم  فقط از طریق همین روش من میتونم این کار رو بکنم و من به سمت لاغری دلخواهم  هدایت بشم .

   اتفاقا یکی از اشناهای  ما همزمان با من که وارد سایت شدم یه رژیم گران قیمت و خاص رو شروع کرد به انجام دادنش و بسیار عالی هم نتیجه گرفت خیلی زودتر از من نتیجه گرفت اما به محض رسیدن به وزن دلخواهش اینقدر تخت فشار بود و حرص و ولع داشت و از قیافه ی جدیدش ناراضی  بود که خیلی سریع وزنش بر گشت و الان بعد از مدتها من که اهسته و پیوسته حرکت کردم بسیار لاغر تر م و خوش‌اندام تر هستم و ارامش دارم حال خوب دارم و آزادی دارم و …و اما اون فرد عصبی و ناراحت هست محدودیت داره و برگشت وزن زیادی داشته و من مطمعنم هیچ روشی درست نخواهد بود مگر روش لاغری  با ذهن  من به شخصه هیچوقت عمل رو راه درستی نمی‌دونستم برای لاغری و هیچ وقت  حتی بهش  فکر هم نکردم  اما میبینم اطرافیان زیادی از  اطراف من جدیدا انجام دادن که یا منجر به مرگ اونها زیر عمل شده و یا اینکه عوارض داشته و یا از همه مهمتر دوباره  بعد از مدتی برگشت وزن داشتن .

   من فقط و فقط به این روش ایمان دارم و  تناسب الان خودم رو مدیون  این راه می‌دونم و مطمعنم به زودی به وزن  و سایز بهتری هم خواهم رسید .

   عاشق این  مسیر هستم که میتونم ازاین راه رویای خودم که تناسب اندام هست رو خلق کنم .

   .

    .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار amirali2020110@gmail.com
   1401/01/21 16:54
   مدت عضویت: 962 روز
   امتیاز کاربر: 6553 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 407 کلمه

   بنام خدا 

   سلام خدمت دوستان عزیز واستاد روشن 

   روش لاغری با ذهن قسمت سوم 

   چاقی یک مهارت است که فرد چاقی آنرا آموخته است مثلا طبق گفته های استاد من خودم هیچ کاری برای چاقی نکردم و در طی زمانی خود به خود چاق شدم و کم کم از تنگ شدن لباسهام متوجه چاقی خودم شدم نه زحمتی کشیدم و نه کار خاصی کردم من چاقی را دوران نوجوانی یاد گرفتم طبق گفته ها و شنیده های دیگران اولین چیزی که شنیدم این بود ازدواج کنی چاق میشی و این تو ذهنم حک شد آدم های دور برم را هم می دیدم که ازدواج می کردن چاق میشدن مورد بعدی بارداری مورد بعدی استعداد مورد بعدی تند خوردن ،پرخوری ، مواد غذایی مثل نان و برنج و سیب زمینی و موقعی که من باور کردم و با خوردن این مواد غذایی ترس،داشتم وقتی این موارد در ذهن من مرور میشد و تبدیل به عادت شد و دیگه یکی پس از دیگری در،جسم من نمایان شد و لباسهام تنگ شدن و من شروع کردم به رژیم گرفتن سر از خود چند کیلو کم میکردم بعد از اینکه خسته میشدم و رها میکردم و دوباره وزنم بر می گشت دوباره میرفتم سراغ ورزش باز همان روال طی میشد و بی نتیجه دوباره رفتم پیش پزشک و یک رژیم سخت و پر خرج برام نوشت طی ۲۰ روز ۸کیلو کم کردم اما چون هزینه زیاد داشت رها کردم و وزنم برگشت 

   چرا من نتیجه نگرفتم چون تو این مدت فقط جسم خودم را تحت فشار قرار میدادم ذهن من که تغییر نکرده بود همان همان افکار اشتباه را هنوز داشتم از طرفی رژیم میگرفتم ،ورزش میکردم برا لاغری تلاش میکردم از طرفی همان افکار و رفتار اشتباه را داشتم برا همین هم نتیجه ای نمیگرفتم .

   اما از وقتی که وارد سایت تناسب فکری شدم دارم آموزش میبینم که تنها راه لاغر شدن فقط از طریق ذهن امکان پذیر می باشد و با انجام تمرین و فایل گوش دادن فرمول های لاغری را جای گزین فرمول های چاقی کنیم و از طریق ذهن برای همیشه لاغر شویم .

   من امروز یه حرکتی داشتم که مثل آدم های متناسب رفتار کردم سر کار تقریبا یک چهارم یه دونه بسکوییت خوردم و رفتم خانه مادرم اونجا همسرم یک میوه را ۴ قسمت کرد و به من تعارف کرد که یه قسمت بردارم من واقعا نتونستم اصلا میل نداشتم و نخوردم و از این رفتار خودم خیلی خوشحال شدم نه اینکه عمدی نخوردم میل نداشتم چقدر لذت بردم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Vafraze12
   1401/01/16 00:29
   مدت عضویت: 1271 روز
   امتیاز کاربر: 9316 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 83 کلمه

   من در ادامه صحبتهام یاد رفت اینو بگم که

   خواهرم قرص گرفت که لاغر بشه ولی مقطعی بو و دوباره دو برابر چاق شد.

   خواهر دیگرم رفت باشگاه ولی به محض اینکه ترک کرد باشگاه رفتن رو دوباره چاق شد.

   مهنا داره رژیم می گیره ولی باز هم چاق شده

   دختر خاله ام رژیم لیمو ترش گرفت کمی لاغر شد ولی بعد دوبرابر شد .

   یک بازیگر بود که عمل بای معده کرد ولی بازهم چاق شد.

   دوستم حلقه می زد کمی لاغر کرد ولی باز هم چاق شد.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Vafraze12
   1401/01/15 23:50
   مدت عضویت: 1271 روز
   امتیاز کاربر: 9316 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 464 کلمه

   سلام خدمت بزرگواران

   مسیر درست انواعی داره و خوب هست که ما مسیر درستر را انتخاب کنیم و بلاخره به مقصد خواهیم رسید ولی مسیر غلط هر چقدر انواعی داشته باشد اصلا نتیجه اش رسیدن به هدف نیست.

   چرا ماچاق هستیم

   اول از همه به این سخن انیشتن کمی فکر کنیم احمق خرین فرد کسی هست که از راهی که همیشه می رود انتظار نتیجه درست داشته باشد یعنی ما اگر در مسیر چاقی هستیم و مشکل در ذهن ما هست و ما انتظتر لاغری از خودمان داشته باشیم.

   آخه اصل کاری که ذهن هست هنوز چاق هست چطور انتظار لاغری داریم اگه این حماقت نیست پس اسمش چیه.

   اگر ما کارکرد ذهن را شناختیم و درک کردیم که هر تغییری ابتدا باید از ذهن شروع بشه تا بعدا به عمل و رفتار ما متجر بشه چطور می گیم نه ما که رژیم گرفتیم ما که قرص خوردیم ما که ورزش کردیم نه نه نه نه 

   اینها همه مسائل بیرونی هستند و هیچ تاثیری در روند نتیجه ندارند.

    ما وقتی به چیزی عادت می کنیم ذهن سعی در بیشتر کردن اون می کنه  و ذهن نگاه نمی کنه که این چیز خوب هست یا بد ..

   ما از یک زمانی به یک چیزی عادت کردیم و این اصلا مهم نیست که کی بوده کم کم فرمولها در ما شکل گرفت و به باور ما تبدیل شد و شد رفتار ما مثلا

   اگه فردی محرد بشنود که ازدواج آدم را چاق می کنه .

   این فرد فقط می شنوه و چند بار اینو می شنوه کم کم به این گقته عادت می کنه بار اول کمی این جمله را بالا پایین می کرد ولی وقتی در اطرافیانش می بینه که افراد متاهلی هستند که به محض ازدواج چاق شدند،بیشتر براش ثابت میشه این فرد خیلی متناسب عست و ازدواج می کنه و می بینیم همین فرمول که از قبل در وجود شخص شکل گرفته تبدیل به رفتارهایی می شود که شخص را به باورش برساند.

   استاد بابت تمام تلاشی که در زمینه آموزش ذهنی می کنید از شما صمیمانه تشکر می کنم من این فایلها را یکبار شنیدم.

   و دوره اصلی را دو بار مرور کردم و تغییرات قشنگی داشتم و دارم مرور سوم را منتظر شدم که شنبه بیایید و از اول شروع کنم.

   باور کنید واقعا می گم انگار برای بار اول صحبتهای شما را می شنوم واقعا عتلیه به نکاتی رسیدم که بار اول اگه هزر بار و با دقت گوش می کردم محال بود بهشون برسم.

   واقعا از شما ممنونم ما یک گروه ۳۰ نفره هستیم و هر شب در این شبهای ماه مبارک رمضان یک جزء می خوانیم و روزی یک بار ختم قرآن داریم .

   من در تمام دعاهایم شما را دعا می کنم که خداوند به ذهن شما برکت دهد تا هر روز و هر لحظه در این مسیر باشید و چیزهای جدیدیتری را کشف کنید .

   ممنونم از شما حزاکم الله خیرا کثیرا

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5851 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 24 کلمه

    سلام و درود
    خوشحالم که احساس بهتری دارید و با ذوق و شوق در مسیر تغییر کردن حرکت می کنید
    از لطف و محب شما سپاسگزارم

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Marjannoori1363@gmail.com
   1400/12/02 13:02
   مدت عضویت: 606 روز
   امتیاز کاربر: 250 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 317 کلمه

   سلام استاد عزیز 

   به لطف خدایی که بهترین را برای من می‌خواهد امروز گام بیست ودوم را برداشتم 

   فایل ونوشته ها عالی بود وپیامی که من ازش گرفتم من برای چاقی از طریق ذهن وتکرار رفتارهای اشتباه چاق شدم که همون رفتارهای اشتباه هم دستورات مغزی بوده پس درست‌ترین روش برای من این است که ذهنم متناسب بشه در نتیجه رفتارهای درست از خودم نشون میدم 

   وپیام بعدی برای من این است که درک کردم چرا هر بار از هر روشی وزن کم کردم برمی‌گشت چون مسیر اشتباه بوده وتمرکزم بر روی جسم بوده مثل این میمونه مثلا بخاری شعله هاش تنظیم نیست ما هی بدنه بخاری را تمیز میکنیم وبه دنبال مشکل از بدنه هستیم میگیم شاید شعله ها گرفته باشه اونم درست میکنیم یا هر جای دیگر بخاری جز شعله اش که نیاز به تنظیم شدن داره  حالا هم برای ما که اضافه وزن داریم مشکل ذهن است حالا من هی فشار با قرص ورزش وکسانی دیگر با عمل ورژیمهای سخت میزارن روی جسم یه نتیجه ایی هم میگیریم اما پایدار نیست چون مسیر اشتباه است ومن به این درک رسیدم که بیماری‌ها هم در ذهن است وبرای همین است که مادرم سالها دارو استفاده کرد وانگار سر پوشی بود برای بیماری بیماری وجود داشت چون به محض قطع دارو دوباره میومد پس همون جور که این قرصها بیماری را درمان نمی‌کنند چاقی هم به همین صورت است فقط باید کمی تفکر کنیم به قول استاد در همه جوانب زندگیمون این فایلها تاثیر میزاره وخوب که فکر کنیم متوجه میشیم این ذهن است که باید در بقیه جنبه های زندگی هم آموزش ببینه مثلا روابط کافی است ذهن ما فرمول‌های اشتباه در مورد روابط داشته باشه ما در روابطمان هیچ گاه موفق نمیشیم 

   سپاس فراوان که هر روز ذهن ما به چالش کشیده میشه ومن احساس میکنم داره اصلاح میشه واین را به خودم تبریک میگم که ساعتی در روز را اختصاص میدهم به اصلاح ذهنم 

   خدایا متشکرم دوستت دارم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متناسب شاد
   1400/11/26 14:16
   مدت عضویت: 1221 روز
   امتیاز کاربر: 5422 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 136 کلمه

   سلام

   روشهای لاغری که خودم انجام دادم  پیاده روی بود که ۶ ماه تمام سنگین انجام دادم و نزدیک به ۵ کیلو کم کردم اما بعد چندماه دوباره برگشت .

   یکی از خانمهای فامیل ما رو که بعد مدتی دیدم نشناختم و زنموم گفتش این فلانیه . من خیلی تعجب کردم چونکه اون خانم زیبارویی بود واضافه وزن اون شاید درحد ۲۰ کیلو بود و چندسالی که گیاه خواری میکنه کلا قیافش شبیه معتادامیمونه . ودیگه رنگ چشماش که روشن بود به رنگ تیره برگشت و کلا زشت شده بود . 

   البته الانا  مدتیه ندیدمش که در چه وضعیتیه .

   دوست خواهرم مرتب از دم نوش استفاده میکنه وپیاده روی هم میکنه اما من که دیدمش از سری قبلش چاق تر شده .

   خودم از وقتی که این روش ذهنی رو دارم کارمیکنم مرتب درحال کاهش وزن هستم با لذت وشادی.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ghaderianashmill@gmail.com
   1400/11/13 21:42
   مدت عضویت: 601 روز
   امتیاز کاربر: 31525 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 150 کلمه

   سلام ببخشید من رمز عبور رو فراموش کرده بودم با یه ایمیل جدید وارد شدم.
   من میخواهم برای همیشه لاغر و متناسب بمانم
   یکی از روشهایی که جدیدا استفاده کردم مصرف قرص رزبری کتون بود،
   خیلی اذیت شدم چون تپش قلبم انقدر زیاد بود که میگفتم الان قلبم می ایسته،
   بعد از ۵هفته مصرف کردن ۶کیلو کم کردم ولی دیگه گفتم ارزش نداره چون خیلی حالم رو بد میکرد،
   کاملا اشتباه بود،
   چون الان وزنم داره کم کم برمیگرده،
   قبلا ورزش زیاد میکردم به محض اینکه ترک کردم چاق شدم اونم اشتباه با توجه به سخنان استاد عطارروشن،
   منم مطمئنم این راهها درست نبوده چون همیشه برگشتم به وزن قبلی فقط مدتی بوده بعد از این همه تلاش و فشاری که به خودم اوردم،
   از خداوند میخواهم کمکم کند تا در این مسیر با ارزش و عالی شما برای همیشه متناسب بمانم،
   استاد عزیز آرزو میکنم که همیشه شاد و سلامت بمانید چون میخواهید ما را شاد و سلامت کنید.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار من میتونم تغییر کنم
   1400/11/09 13:11
   مدت عضویت: 821 روز
   امتیاز کاربر: 1306 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 438 کلمه

   سلام

   همه افرادی ک اضافه وزن دارن از هیچ بر نامه ای برای چاق شدن استفاره نکردن
   اما برای لاغری از روشها وبرنامه های لاغری استفاده میکنن

   من رژیم های مختلفی گرفتم ورزشهای زیادی کردم اولین بار پسر خالم هی میگف بهم چاق در حالی ک من چاق نبودم نمیگم بزرگ دیده میشدم از همسن وسالهای خودم ولی ب هیچ عنوان چاق نبودم حتی عکس های کودکیم رو دیدم ک چقدر لاغر ونحیفم

   من تقریبا ۱۸ سالگی رژیم گرفتم دکتر تغذیه رفتم ک زندان کامل بود هیچی نمیخوردم فقط ابپز اونم خیلی کم انقدر گشتنم میشد ک دیه جونی برام نمونده بود یه ساعت درس میخوندم احساس بیحالی وخوابالودگی میکردم

   ومن ادامه دادم تا اینک ازدواج کردم چاق شدم این روش یک روش دائمی نبود هیچ قت نمیتونست دائما ادمو لاغر کنن

   بعدش ورزش وایروبیکم انجام میدادم
   باشگاه رفتم لاغر نشدم جالبه خود مربی میگف تا غذاها تونو ابپز نکنید لاغر نمیشد

   رژیم پروتئین گرفتم ک ب هیچ وجه رژیم صحیح نیس

   کالری شماری ک اون درسته غذای سفره هس ولی ب شدت ولع میاره با روان ادم بازی میکنه من کسایی دیدم ک ازاین روش نتیجه گرفتن ولی ب محض بارداری چن کیلویی باز اضافه کردن اینهام دائمی نیستن فقط اونها اونقدر تکرار کردن ک عادت کردن بهش

   روشی توش ارامش نداشته باشی
   راحت نباشه همه چی توش نباشه حسرت باشه ب هیچ وجه روش دائمی نیس
   من پیاده روی هم کردم ب هیچ عنوان اثری ندیدم یادمه میگفتم من پیاده روی فقط نمیزاره چاق شم
   هیج کدوم اینها دائمی نیستن و وقتی حالمون خوب بود اجرا میکردیم وقتی حالمون بد بود ول میکردیم

   اما روش لاغری باذهن عین زندگیه چیز تحمیلی نیس همه چی هس روش صحیح زندگی و رفتار ب من یاد یده من راحتم باهاش ارامش دارم

   من از همه این روشهای بالانتیجه گرفتم ۳۰ کیلواز دکتر تغذیه
   از کالری شماری ب دفعات زیاد از انواع مختلفش نزدیک ۷ ۱۰ کیلو کم کردم از رژیم پروتئین ۱۹ کیلو کم کردم از دمنوش و قرص اینام ک همشون مزخرفه

   عمل معده همون رژیمه فقط فرد پولشو اعصابشو داغون میکنه

   من از همه روشهای بالا نتیجه گرفتم اما خسته شدم بریدم چرا
   چن همه اونها اجباری بودن خسته کننده بودن .

   بدن من اونقدر توانمند بود ک تونست با این روشها لاغر کنه جسم من توانایی لاغری داره

   و من اینو دیدم من وزن ۵۹ روبا رژیم تجربه کرد م و دیدم ک چقدر شیرینه
   اصلا دنیاش فرق داده یادمه رفتم مانتوی اسپورت کوتاه گرفتم و چقدر شیک بود چیزی ک مدتها نپوشیده بودم
   شلوار لی میپوشیدم طعمش خیلی زیبا بود
   و من دوباره اون طعم هارو از مسیر زیبا و صحیح لاغری با ذهن تجربه خواهم کرد و بدنم ب طبیعت خودش برمیگرده

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار rdayyn110@gmail.com
   1400/11/05 14:02
   مدت عضویت: 615 روز
   امتیاز کاربر: 106 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 269 کلمه

   به نام خدای مهربان من

   من 6 ساله که از چاقی رنج میبرم و راه های خیلی زیادی رفتم ورزش های مختلف که انقدر زیاد بودن که تعدادش از دستم در رفته بار ها به خودم قول میدادم از فردا، از شنبه رژیم میگیرم هی به خودم میگفتم نخوردن که کار سختی نیست من دارم سختش میکنم اما در صورتی که اینجور نبود و نیست هی میگفتم ی امشبرو میخورم از فردا دیگه پرخوری نمیکنم ولی فردا دوباره همون آشو همون کاسه 

   چند وقت پیش خواهر من یک رژيمی رو با هزینه زیاد تهیه کرد و شروع کرد خیلی عالی پیش رفتن اما دید که کمتر از یک ماه 4 کیلو کم کرد و خوب هم ما و هم خودش متوجه شد که رنگ و رو بهش نمونده و ضعیف شده و وقتی ولش کرد بلافاصله همچی مثل قبل شد و یکی از افراد مشهور ضاهرا از همین رژیم استفاده کرد و آسیب بشدت بدی بهش وارد شد و من قصد استفاده از این رژيم رو داشتم و خوشحالم که استفاده نکردم رژیم به این صورت بود که تایین می‌کرد که مثلا 6 قاشق برنج بخوری انقد خورشت 

   از ورزش های مختلفی استفاده کردم که وقتی نظر دیگران رو می خوندم همه نتیجه گرفته بودن ولی من به ده روز نکشیده کم می‌آوردم و ول میکردم به دنبال ورزش دیگه اما بازم همون میشد و در آخر وزن آنچنانی از من کم نشد 

   از دمنوش و عرقیجات مختلفی استفاده کردم اما نشد 

   هیچکدوم نتیجه نداد و الان به من ثابت شد که مشکل از من نیست از روش ها بوده و من دیگه هیچوقت ازین روش ها و سایر روش های مشابه استفاده نمیکنم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار znady62@gmail.com
   1400/10/28 17:35
   مدت عضویت: 774 روز
   امتیاز کاربر: 51
   محتوای دیدگاه: 188 کلمه

   با سلام وخدا قوت .

   من سال های زیادی از انواع مختلف رژیم های متفاوت بی نسیب نبودم و هیچ نتیجه ای نگرفتم در دوران شیردهی تصمیم گرفتم رژیم بگیرم و از یک رژیم کاملا ساده استفاده کردم و حسابی هم ورزش می کردم واز یک طرف هم فرزندم شیر می خورد و این باعث شد که من خیلی لاغر بشم حتی از تناسب اندام هم پایین تر بیام ولی این دوران بسیار لذت بخش تنها یکسال بود و با ترک شیردهی و کم شدن ورزش و عادی شدن خوراکم چاقتر از قبل شدم از آن به بعد هر دفعه با خودم قرار می گذاشتم که از فردا رژیم خواهم گرفت شبش با ولع تمام خوراکی می خوردم و این کار را بارها وبار ها انجام دادم و این اضافه وزن ثمره تصمیمات غلط خودم است الان حدود پنج ماه من در این مسیر صحیح قرار گرفته ام و این مسیر مرا به آرامی وبدون هیچ گونه تنشی در وجودم به دوران لاغری خودم هدایت میکند  دیگر زمان برایم مهم نیست ومن ان را مانند یک مسیر برگشت به صورت تفریحی طی می کنم واز آن لذت می برم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mohammadmahdiebrahimi@gmail.com
   1400/10/15 22:06
   مدت عضویت: 735 روز
   امتیاز کاربر: 193 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 366 کلمه

   با سلام و خدا قوت . من دقیقا این ۲۳ سال هست که دارم از چاقی خودم رنج می برم و به جرات میگم که این ۲۶ سال هست دارم روش های مختلف لاغری رو امتحان میکنم یعنی محتوای این فایل زیبا و بی نظیر رو با تمام وجودم درک میکنم یعنی دقیقا حرفهای دل من رو زد . خدایا شکرت کسی رو جلو راهم قرار دادی تا با تمام وجود مرا درک  می کند . من اولین رژیمی رو که به قول معروف اصولی و زیر نظر پزشک گرفتم در دوران  بارداری بعد از اون در دوران شیردهی بود که در اینجا توصیه میکنم در این دوران کسی رژیم نگیره چون نه تنها آرامش خودت رو از دست میدی بلکه برعکس استرس و اضطرابت رو هم بیشتر میکنه برا من که اینطور بود اون بچه بیگناه هم  از این حالات بی نصیب نموند . به دنبال اون قرص های لاغری  و رژیم های سخت ۴ قاشق برنج و دو کف دست نان و…. این اواخر رژیم کتو و … رژیم مایعات  و رژیم سه روزه هویچ و رژیم ماست و کدو و………و ورزش های طاقت فرسا و سنگین  که انجامش شده بود سوهان روحم…دم نوش های نیوشا که تلویزیون اون ها رو تبلیغ می کرد ..وووووو  وقتی از همه روش ها نا امید شدم  رفتم به طرف  رژیم های   طب سنتی . دم نوش های عطاری زنجبیل و دارچین و… سویق جو و…. باز هم نامید ناامید یعنی دقیقا در دورانی که باورم شده بود گه خدا وند من رو اینطور آفریده .و چاره ای ندارم و درحالی گه بسبار ناراحت بودم و گلایه از خدای خودم داشتم درنهایت ناباوری واقعا  نمیدونم بچه شکل و چطور   با این سایت آشنا شده و به این مسیر هدایت شدم .فقط معجزه خداوند عزیزم بود با تینکه هنوز دوره ای خریداری نکردم اما یقین دارم همون خدایی که من رو به این مسیر هدایت کرد همون هم هزینه اش رو نمیدونم چطور و به چه شکل برام مهیا میکنه تا به موقع اش خریداری کنم. فعلا با فایل هدیه صدگام دادم پیش  میرم .یقین دادم این راه رو به نحو احسنت بت کمک خدا و استاد عزیزم  ادامه داده و نتیجه‌ خواهم گرفت 

    خدایا ممنونم استاد ممنونم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار a.s.r1989@gmail.com
   1400/10/12 22:56
   مدت عضویت: 808 روز
   امتیاز کاربر: 21
   محتوای دیدگاه: 175 کلمه

    درود بر دوستان ارجمند

   من از زمانیکه یادم میاد تماما در ذهنم این بود ک من از فردا باید شروع کنم واسه ی رژیم جدی و هر بار با شکست مواجه شدم،ی مدت روز قاشق برنج و قاشق خورشت میشمردم ،ی مدت اینقدر آب میخوردم که درون وجودم همه چیز شناور بود ک چی جلوی اشتهای کاذب رو بگیرم و رژیم های متفاوت دیگه، از اون زمانها تقربا ۱۵سال میگذره و من الان ۲۳ کیلو اضافه وزن دارم،وقتی ذهن من پر از فرمول های اشتباه و ۱۵ ساله که هی تکرار میشه این رفتار پر خوری و چاق شونده نباید انتظار داشته باشم که مسیر لاغری با ذهن ۱۵ روزه معجزه کنه، حداقل ۲سال تلاش کنم به نتیجه ی مطلوب برسم، وقتی میدونم جسم من توسط خدواند بلند مرتبه متناسب آفریده شده پس یقین داشته باشم ک در این مسیر خدواند از من جلوتر ایستاده و مشتاقانه حمایتم میکنه، ایمان دارم تنها روش لاغری من لاغری با ذهن هستش که مسیر فوق العاده لذت بخشییه،امیدوارم تمامی همراهان لاغری با ذهن به نتیجه ی مطلوب خودشون برسن.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار pooldarjazzab@yahoo.com
   1400/10/05 20:28
   مدت عضویت: 660 روز
   امتیاز کاربر: 449 سطح ۱: کاربر مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 614 کلمه

   سلام خدمت دوستان عزیز

   من امروز یک الگوی ذهنی پیدا کردم این الگوی ذهنی مربوط میشه به وصل هرگونه کمبود به خوردن غذا من فهمیدم که باید زنجیره بین خواسته هام و برآورده نشدن شون و خوردن رو قطع کنم

    حالا چه جوری این پیوند رو قطع کنم 

   اول اینکه به خودم بگم من به خودی خود توانمندم ونیاز به هیچ چیزی ندارم در نتیجه خواسته و نبودن خواسته و توجه به نداشتن خواسته درمن قطع میشود و بعد ارتباط این ها را با خوردن قطع کنم

   علت اینکه من چاق شدم به این دلیل هست که در ذهن من الگو هایی هست که بسیاری از آنها را به وسیله تحلیل کردن پیدا کرده‌ام اما خیلی از آنها هنوز هم در ضمیر ناخودآگاه من هستند و وقتی که وارد رفتار من می شوند من تازه میفهمم که چه الگوی ذهنی در مورد خوردن داشته ام خوردن برای من فقط رفع یک نیاز نیست بلکه برای پر کردن سایر کمبود های من وارد زنجیره رفتار ایمن شده است و من که اکنون می خواهم مثل یک متناسب رفتار کنم قطعاً با وجود این الگوها نمیتوانم رفتار متناسب از خودم نشان دهم بنابراین من باید این الگو را تغییر دهم الگوی من

   خواسته برآورده نشدن خواستهحمله به مواد غذایی

   من اگر که بتوانم کمتر این الگو را وارد رفتارهای خود بکنم قطعا میزان خوردنهای من کمتر می‌شود

   اما تحلیل مبحث این جلسه

   استاد در این جلسه این جلسه در مورد روش های لاغر شدن صحبت کردند .

   من  هر روش لاغری به جز روش لاغری با ذهن را رها کردم چرا که همه آنها مسیر اشتباه بود بدن من خود به خود لاغر میشود فقط کافیست من الگوهایی که مرا به سمت چاق تر شدن هدایت می کنند استفاده نکنم و یا هر بار کمتر استفاده کنم .

   سایر روش ها تنها روی جسم کار می کنند این مبحث را ما در مبانی لاغری با ذهن نیز بررسی کردیم و فهمیدیم که هر روشی که سبب فشار جسمی شود در آن روش مسیر اشتباه است ما باید روشی را برای لاغر شدن انتخاب کنیم که همسو با طبیعت بدن ما باشد نه  خلاف جهت آن

   بنابراین من متوجه شدم که هر روش دیگری به جز روش لاغری با ذهن یا اصلاً نتیجه ای ندارد یا نتیجه بسیار بد دارد و یا اگر هم احساس ما به آن بسیار خوب باشد آن نتیجه موقت است چون الگو های ذهن چاق در ذهن ما شناسایی و پاکسازی نشده اند بنابراین این روش ها موقت هستند و بعد از مدتی دوباره ذهن چاق شروع به فعالیت می کند تا الگوهای خود را به سمت رفتار و جسم به ظهور برساند اما اگر ما به سراغ ذهن رفته و الگوهای چاق کننده آن را پیدا کنیم متوجه می شویم که برای پاکسازی این الگوها داشتن رژیم غذایی و یا ورزش های سنگین و یا عمل جراحی و سایر روش هایی که روی جسم فشار وارد می آورد نمی تواند اثری داشته باشد 

   بنابراین ما باید الگوی ذهنی خود را پیدا کنیم و به خودمان نشان دهیم که این الگوی یک الگوی چاق کننده است همان‌طور که اگر دستت را به آتش بزنی میسوزد همانطور هم استفاده از این الگو های چاق کننده برای تو نتیجه چاقی را خواهد داشت من همینجا اعلام می کنم هر گونه روش لاغری را با دلیل و مدرک مانع کاهش وزن حقیقی می دانم و به هیچ عنوان دیگر از آنها استفاده نمیکنم من به جای اینکه انرژی خودم را صرف رژیم ها و ورزش هاکنم و هیچ نتیجه ای نگیرم به جای آن آرام آرام حرکت می کنم الگوهای ذهنی چاقم را پیدا می کنم و آن ها را تغییر میدهم تا کمتر وارد زنجیره رفتاری من شود تا به این ترتیب چاق کننده من کم کم از بین برود این هم برداشت من از قسمت سوم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متعهد بمان
   1400/09/26 09:18
   مدت عضویت: 1486 روز
   امتیاز کاربر: 4128 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 393 کلمه

   سلام به همه

   خب از تجربه خودم بخوام بگم رژیمی نبوده که من تو اینترنت دیده باشم و امتحانش نکرده باشم حتی شده 3 روز، با همشون لاغر میشدم ولی دوباره چاق میشدم، چرا؟؟؟ چون چیزی تو ذهنم عوض نمیشد من همچنان عاشق شیرینی و فست فود و…  بودم فقط جلوی خودمو میگرفتم، اولین بار از رژیم خواهرم که از یه دکتر گرفته بود استفاده کردم خوبم لاغر شدم ولی اصلا متوجه نشدم دوباره کی چاق شدم، رژیم آب پز خوری، رژیم کانادایی، رژیم فقط شیر و موز، رژیم سوپ سبزیجات، رژیم 90 روزه رژیم سر خود که فقط روزی 500 کالری میخوردم، دمنوش، قرص لاغری، یعنی هر کی که لاغر میشد و من ازش میتونستم در مورد لاغریش سوال کنم اون رژیمشو انجام میدادم، من با همه روشها لاغر شدم غیر از قرص و دمنوش که چند تا خوردم و دیگه نخوردم ولی اصصصصصصلا متوجه نمیشدم چطوری بعدش تو زمان خیلی خیلی کم دوباره چاق شدم و کل زحمتهام به باد میرفت، اصلا نمیدونستم چاقی مربوط به فرمولای ذهنمه همش میخواستم جلوی خودمو بگیرم و لاغر بشم و فکر میکردم این مسیریه که تا اخر عمر باید برم، منظورم رژیمه، و خیلی برام زجر اور بود این فکر، امقدر مطمئنم اون راهها اشتباست که با اینکه تو لاغری با ذهن بعد اینکه 20 کیلو لاغر شدم و مسیر و رها کردم و دوباره 10 کیلو چاق شدم مستقیم اومدم سراغ همین روش و یکی از فامیلامون با رژیم کتو کلی لاغر شد من حتی به سرم هم نزد امتحانش کنم، اخه مگه دیوونم روشی که هیچ محدودیتی غذایی و زمانی واسه خوردن نداره اینهمه آزاد و رهایی این همه حالت خوب میشه رو ول کنم برم روشی رو انتخاب کنم که اینهمه محدودیت توشه، اگه قبل از آشنایی با این روش بود حتمااااااا انجامش میدادم ولی الان حتی حاضر نیستم یروز انجامش بدم، چون هم تجربه لاغری با اون روش هارو دارم هم این روش، خب یه ادم سالم معلومه کدوم راه و انتخاب میکنه دیگه اونی که راحت تره و پر از لذت، من انقدر فایلهای استاد و گوش دادم که الان یکی بگه چاقی من ارثیه برام واقعا مسخرست یعنی مشخصه این فرمول تو ذهنم عوض شده، راه تغییر باور تغییر ورودی های مغزه، ما نمیخواد کاری کنیم خودش عوض میشه، به همین راحتی، فقط استمرار یادمون نره

   بازم از استاد عزیز ممنونم که اینجور خالصانه اطلاعات عالی در اختیارمون میزارن

   روز خوش

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زیبای خوش اندام
   1400/09/16 16:40
   مدت عضویت: 775 روز
   امتیاز کاربر: 2824 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 433 کلمه

   سلام استاد عطارروشن عزیز 

   گام ۲۲ درکمال لذت بخش بودن و شادی رو‌اومدم  و با عشق و شادابی دارم دریافت میکنم. استاد جان من دیر ب دیر معمولا کامنت میذارم‌🙈و بیشتر مشغول فایل گوش دادن و دیدن نظرات دوستان عزیزم هستم ولی الان اومدم تا از نتایجم تا همین الان بگم😍😍😍😍😍استاد مهربان و خوش صحبت و هم استانی عزیزم من اول از نتایج دختر ۸ساله م بگم و بعد ب خودم برسم💐

   من تا قبل از اینکه با این سایت شما آشنا بشم خودم خب اضافه وزن داتشم ولی دگ برام‌مهم‌نبود چون تضاد های دگ ای داشتم و یجورایی ۱۵کیلو اضاف وزنم برام‌مهم نبود .. اما دخترم داشت لباساش براش تنگ میشد و تپلی شده بود خیلییی هم ناز و خوشکل ولی چون لباس سایز سنش براش داشت کوچیک میشد انگار اولین سیلی بهم زده شد.. و شوک شدم و دقیقا بعدش خدای مهربانم من رو ب سایت شما هدایت کرد❤️❤️❤️ و بعد از تغییر دو تا باور «ثوابشو بخر» و غذا نکشیدن زیاد برای دخترم و اجبار برای خوردنش دققیققق بعد از این دوتا دخترم لاغر شد😳😳😳🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩و من خوشحال ترین مادر دنیا شدم و بعد خود عزیزم را هم دوست داشتم در لاغری و تناسب ببینم پس تمرکز کردم روی خودم و بعد از دوره ۱۲گام ک فقط فایل ها رو دیدمشون اومدم صد گام و البته شاید کامنت ننویسم اما همش درحال چرخیدن در سایت شما و خوندن کامنت ها هستم و بخوام الان از نتایج خودم تا ب این لحظه با افتخارررر بگم ک؛؛؛ دیگه از فشار شکم خبری نیست💃 میذارم حس گرسنگی ایجاد بشه و بعد غذا میخورم با عشق 😍و لذت غذا میخورم مثلا امروز برای صبحانه نون سنگگ از دیروز مونده بود خب یکم سفت بود و بعد حسم گفت اگر همسر متناسبم بود چکار میکرد و بعد نون هارو کنار گذاتشم و نون از فریزر دراوردم و توستر گذاتشم و گرررم کردم و انگار از تنور دراومد و با همون سه تکه ای ک‌ صبحانه خوردم کیف کردم😌💐🤩😍خودمو تو آینه میبینم چقدررر جمع تر شدم و عشق میکنم💃💃💃💃 جناب عطارروشن عزیزم واقعاااا ممنونم برای این عشقی ک منتشر کردین این جسارتی ک داشتین و مسأله ی مهم تمام انسان ها بنظرم رو حل کردین و دست خدا برای گسترش جهان باکیفیت تر شدین . خدارو شکر میکنم برای وجودتون و البته قدرت خودم ک بهای لین دوره رایگان رو با تلاش و توجه و زمان و عشق خودم پرداخت مبکنم و نتایج عالیم رو‌مینویسم اونم در گام ۲۲  فعلا ک اومدم تا شماهم بخونین و عشق کنید و لذت ببرید😍😍😍از شما و عوامل پشت صحنه  بانو مرجان عزیزم بینهایت سپاسگزارم دوستتون دارم ب امید دیدار در دزفول زیبا🌈🙏🏻🙏🏻🙏🏻

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 11 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار milad.amay73
   1400/09/02 19:18
   مدت عضویت: 1191 روز
   امتیاز کاربر: 111 سطح ۱: کاربر مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 627 کلمه

   بنام خداوند عزیز و مهربان

   .

   سلام به استاد عطار روشن و خانواده لاغری با ذهن

   .

   در مورد روش های لاغری اول در مورد خودم بگم،

   والا استاد من شاید دوبار شروع کردم رژیم گرفتن ولی هیچکدومش رو هم لذت نبردم ازش

   باشگاه هم دو سه باری ثبتنام کردم ولی باز ادامه ندادم

   و

   صبح ها هم  ورزش میرفتم اونم دو هفته بعدش ول میکردم

   آخرین بار هم چای دمنوش لاغری در سال ۹۷ خریدم ولی اونم یه دونه خوردم دیگه مصرف نکردم.

   حالا بگم چرا استفاده نکردم اینا روو

   برای اینکه واقعیت خیلی از چاق بودنم اون موقع ها اذیت نمیشدم و میگفتم حالا یه مدت لاغر بودم الانم چاقم اشکال نداره،بعدش لاغر میشم حالا بیا لذت ببریم 

   و 

   در ذهن من انگار مسیر سخت مسیر زجر بود و میخواستم همه چی به آسانی اتفاق بیفته و الانم بخاطر همین به این مسیر هدایت شدم 

   و توی این مدت هم بازم چاقی برام سخت نبود 

   ولی تا اینکه این سری گفتم نه اول باید هرجور شده لاغر کنم و این دندون پوسیده چاقی رو بندازم بره 

   و درسته الان دارم لذت میبرم ولی میخوام بیشتر ازینا لذت ببرم 

   و با اهرم رنج و لذت 

   چاقی رو رنج کردم در ذهنم و لاغری رو لذت بخش کردم که هدایت شدم و تصمیم قاطع بر این شد که لاغر کنم

   حالا بریم سراغ انواع روش های لاغری:

   1. ورزش های اختصاصی مثل شنا رفتن یا زدن چوب بر روی شکم
   2. ورزش های هوازی سنگین
   3. نرمش های هوازی
   4. برنامه رژیمی متنوع لاغری در هفته
   5. شمردن کالری غذا خخخخ
   6. انواع بادی رپ ها
   7. لیپو ساکشن
   8. رژیم مدیترانه ای
   9. رژیم غذایی پارینه سنگی
   10. رژیم ۳٠ روزه

   رژیم خام گیاه خواری

   و…….

   خدایی من هیچ کدومشو انجام ندادم و اصلا هم لذتی برام نداشت با این روش ها وزن کم کنم  

   و ازونجایی که میگن 

   تنبل نرو به سایه،سایه خودش میایه

   منم متنظر موندم تا یه روش راحت و لذت بخش بیاد 

   واقعا نمیدونم چی بگم 

   بابا ما اومدیم در این جهان لذت ببریم نه سختی بکشیم بعضی ها چجوری تموم این سختی ها رو به جون میخرن نمیدونم واقعا،

   من نظرم اینه که خودمو باید هر جوری که هستم دوست داشته باشم چه لاغر چه چاق و هر موقع خواستم کاری کنم تصمیم قاطعانه بگیرم و براش قدم بردارم تا نتیجه بگیرم،

   واقعا

   با قدرت ذهنی که ما انسان ها داریم لاغری که جای خود داره، بی نهایت کاری میتونیم کنیم که فکرشو نمیکنیم الان

   فقط باید راه و روش ذهن رو بلد باشیم و با ذهن عاشقانه رفتار کنیم 

   چون ذهن ما مقصر چاقی ما  ، فقیر بودن ما، بدبختی ما که نیست بلکه ما بلد نبودیم باهاش چجوری برخورد کنیم 

   و اول از همه باید نحوه رفتار با ذهن رو یاد بگیریم و

   مشکل میدونی چیه دوستان؟

   مشکل اینه که ما فاصله میندازیم بین خودمون و ذهنمون 

   ولی این غلطه

   چون ذهن ما افسارش همیشه در دستان ماست چه زمانی که بدبختیم چه زمانی که خوشبختیم و کسی خارج از ما که افسارشو نگرفته که، حتی اگه بگیم رسانه تاثیر گذاشته یا حرفای اطرافیان بازم خودمون افسار رسانه و حرفای دوستان و جامعه رو باز گذاشتیم حاالا به صورت ناخودآگاه 

   و 

   خیلی از ماها وقتی میفهمیم یه قدرتی داریم بنام قدرت ذهن 

   بجای اینکه بیاییم باهاش عاشقانه رفتار کنیم میاییم یه چوب میگیریم دستمون و میخواییم این ذهن رو آدم کنیم 

   ولی در صورتی که بجای اینکه رام بشه وحشی میشه و همین کار باعث جدایی بین ذهن و خودمون میشه و انگار 

   من با ذهنم جدا هستم

   (اینو من باید هزاران بار به خودم بگما) 

   و

   خودم بارها در دامش افتادم که الان فهمیدم راهشو 

   و گفتم به شماها هم بگم

   راستی در مورد عمل لیپو ساکشن هم بگم که 

   زن پسر داییم  ،  اونقدر چاق بود که از در بیرون نمیرفت 

   و امسال عید دیدمش که لاغر کرده پرسیدم چطور گفت عمل کرده و بخدا اصلا صورتش خراب شده بود 

   دستاش پیر شده بود اصلا یه وضعی بابا این چکاریه آخه با خودشون میکنن 

   خدایا به تو پناه میبرم از هر عوامل بیرونی

   خدایا تو رو سپاسگزارم بخاطر این کامنتی که نوشتم و در این مسیر هستم

   عاشقتونم،

   شاد باشید چون شاد بودن بسیار مهم تر از هر چیزیه!  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 14 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار FARIDEH. T
    1400/09/03 15:53
    مدت عضویت: 1043 روز
    امتیاز کاربر: 4783 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 72 کلمه

    با سلام ودرود به شما همراه عزیز ،

    خیلی مفید وجامع ومختصر اصل موضوع   را گفتید ، ما واقعا باید بیاموزیم که خیلی راحت واسان می توانیم به هر آنچه که می خواهیم برسیم به شرط اینکه از در سازش با ذهن وروحمون در آییم ،  وفراموش نکنیم که ما انسانهای قدرتمندی بر روی این کره خاکی هستیم ،به شرط اینکه در ذهنمان محدودیت ایجاد نکنیم. 

    با ارزوی موفقیت  برای شما ودیگر یاران

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 8 از 2 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
    آواتار ZahraKasaeipour@gimal.com
    1400/09/13 14:49
    مدت عضویت: 884 روز
    امتیاز کاربر: 168 سطح ۱: کاربر مبتدی
    محتوای دیدگاه: 15 کلمه

    سلام و درود دوست عزیز عالی بود نوشته شما امیدوارم همیشه شاد باشی و موفق

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faribadeghani1371@gmail.com
   1400/08/30 18:27
   مدت عضویت: 821 روز
   امتیاز کاربر: 1306 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 119 کلمه

   سلام
   من روش های لاغری زیادی استفاده کردم کالری شماری دکتر تغذیه ورزشهای سنگین باشگاه و تردمیل حلقه و از هیچ کدوم برای من ماندگار نبودن یاازشون خسته شدم یا مریضم کردن یا حالم باهاشون بهم خورده
   همه روشها روح منو آزردن
   پراز سختی و اجبار و محدویت بودن
   مسیر همیشگی مسیریه ک توبا اون حالت خوب باشه شاد باشی کل وجودت بخواد ک در اون مسیر باشی ن از اجبار
   من میپذیرم ک تمام روشهایی ک من استفاده کردم اشتباه بودن و راه صحیح ادامه میدم
   واون راه لاغری باذهن است چن فرمولها ی من تو این مسیر تغییر میکنن و من همانطوری ک خود ب خودچاق شدم بدون رژیم وورزش و قرص و دکتر لاغر میشم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 6 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ملکه عشق
   1400/08/30 15:37
   مدت عضویت: 1011 روز
   امتیاز کاربر: 10153 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,611 کلمه

   سلام استاد گرامی و دوستان پر انرژی 

   اهمیت اطلاع داشتن از روشهای لاغری !….و تفکر 

   ما همیشه وقتی قصد  سفر می کنیم بهترین مسیر را از چند مسیر پیشنهادی نقشه انتخاب می کنیم برای رسیدن به مقصدمون .

   که همون راه مطمئنأ بهترین راه بازگشت ما به خونه هم هست حتی یک کوهنورد هم برای صعود به قله بهترین مسیر را شناسایی می کنه در صورتیکه انتخابهای زیادی داره ولی همیشه یک راه بهترین راهه 

   مسیر چاقی بسیار آسون بوده و مسیر لاغری هم همون بازگشت از مسیر چاقی باید باشه 

   راههای اشتباه برای همه اشتباه هستند هیچ فرقی نمی کنه و نتیجه اونها هم همیشه اشتباه هستند ولی مسیر صحیح ممکنه برای افرادی نتیجه مثبت و یا برای  افرادی هم نتیجه منفی داشته باشه که مربوط میشه به عملکرد افراد در طی مسیر .

   برای اینکه فرمولهای ذهنی که مانع لاغر شدن ما هستند را بهتر بشناسیم باید افکار و باورهامون را شناسایی کنیم و درست و غلط را از هم جدا کنیم و بیاییم با دلیل و اثبات از طریق تجزیه و تحلیل فکر و آوردن الگو برای ذهنمون الگو و فرمول صحیح را جایگزین کنیم .

   همه افراد چاق برای چاق شدن از هیچ روشی استفاده نکردند و همینطوری خودبه خودی و راحت چاق شدند ولی همین افراد از روشهای مختلفی برای لاغر شدن استفاده کردند و همه این افراد نتیجه ماندگار هم نداشتند و برای همین الآن اینجا هستند 

   البته نتایج نسبی که از روشهای لاغری قبل گرفتیم به ما اثبات می کنه که جسم ما توانایی لاغر شدن داره و خیلی مشتاق هست که اضافه وزن خودش را رها کنه و اینکه ما خیلی توانمند و با اراده بودیم اما اگر نتیجه ماندگار نداشتیم چون مسیر صحیح نبوده در بیراهه بودیم و بیراهه هرگز به مقصد نمی رسه !…

   همه برنامه های رژیمی که در طی سالها ما استفاده کردیم بیس و پایه اونها یکی بوده محدودیت و منع غذایی و فقط ظاهر و رنگ و لعابش فرق می کرده و جالبه هر بار که ما خسته می شدیم و رژیم را رها می کردیم و در نتیجه باز چاق می شدیم فکر می کردیم خودمون مشکل داشتیم و هربار از خودمون عصبانی می شدیم و احساس ناتوانی می کردیم اما بعد از یک مدتی دوباره تلاش میکردیم یک روش به ظاهر خاص و متفاوت را امتحان کنیم و این چرخه بارها تکرار می شد و یکبار هم فکر نکردیم که همش یکیه پس اگر نتیجه ماندگار نمی گیریم این راهش نیست ؟!..

   انیشتین می گه :آدم احمق آدمی است که یک کار را بارها و بارها انجام میده به امید نتیجه متفاوت !؟🤔

   (درود استاد جمله طلایی امروزم (منفی باف میگه نه اینبار میتونی خیلی خیلی جای تأمل داره ؟!..

   (مثلا به پسرم یکساله میگم بیدار شدی تخت رو مرتب کن تا الان هم هیچ نتیجه مثبتی دریافت نکردم فقط روش جیغ زدن و سرزنش و تهدیدم را تغییر دادم )

   در مسیر اشتباه با هر سرعتی و هر وسیله نقلیه ای حرکت کنی به مقصد نمی رسیم چون مسیرش صحیح  نیست.

   بنابراین فکر می کنیم و تمام روشهایی که نتیجه ماندگار برای ما نداشتند را در ذهنمون خط میزنیم وگرنه اگر هنوز روزنه امیدی به اون روشها باشه دیگه این مسیر قدرتی نداره باید تمام قدرتی که به روشهای دیگه ناآگاهانه دادیم را پس بگیریم و بدیم به خودمون و قدرت ذهنمون فقط خودمون قرار این نتیجه را فوق العاده کنیم نه هیچ چیز و نه هیچ کس دیگری آموزش استاد فقط تابلوی مسیر هست (از سرعت خود بکاهید )سبقت نگیرید و به پیچ خطرناک نزدیک می شوید اما راننده منم به هوش باشیم 

   چرا ما اصلا چاق شدیم ؟اما لاغر نمیشیم و بعد جالبه یک سری افراد لاغر اندامم هستند خودشون را می کشند با هرروشی یک کم چاق بشوند ( یک کم)اما ای دل غافل اگر فرمول ذهنی دستکاری بشه دیگه معلوم نیست این گوی رها شده تا کجا و به کجا میره 

   هشدااااار برای متناسبها و لاغر اندامها…..

   چاقی محصول افکار و رفتار ماهست و وزارت بهداشت ایران آمار داده که نیمی  از افراد بین ۱۵تا ۶۵سال چاق هستند و این چاقی خانمان سوز خاموش هست که داره نا آگاهانه گسترش پیدا می کنه و عامل محرومیت افراد از دلخوشی و علاقه مندیهاشون و البته عدم خودباوری و اعتماد به نفس و سلامتی میشه .و این تغییر ما مقدسه و خیلی ارزشمند اطرافیانمون نتیجه ما را میبینند و مطمئن می شوند به مسیر درستمون و خانواده از رفتار ما الگو برداری می کنه و جلوی روند بی رویه چاقی گرفته میشه …

   تکرار رفتار ما شده عادتهامون و عادت به فکر و یا رفتاری می گویند که نمی تونم انجام ندهیم  حتی اگر بدونم نتیجه مضری داره و این خیلی خطرناکه 

   مغز ما روی بیشتر شدن و گسترش علاقه مندیهامون تنظیم شده است و مدام گسترش میده و براش فرقی نمی کنه اگر پرخور باشیم بیشتر و ورزشکار باشیم بیشتر تا مدال گرفتن پیش میره و اگر مصرف مواد باشه بیشتر .تا نابودی خود و خانواده 

   افکار از خانواده و جامعه و دوستان به ما ارث رسیدند(بسیار مهم افکار به ما ارث رسیدند نه چیز دیگری !؟)

    مثلا شنیدیم چاقی ارثیه یا ژنتیکیه فقط یک فکر بوده و با توجه ما در ذهنمون تبدیل شده به باور و گفتیم خب پس طبیعی هست و من قدرتشو ندارم که با ارث و ژنتیک مبارزه کنم و چاق شدیم و یا بعد از ازدواج افراد چاق می شوند یک شایعه است یک فکره دلیلش هم نمی دونیم فقط بهمون نمونه نشون دادند و ما پذیرفتیم و بعد ازدواج فرمول اجرایی شده و اشتها زیاد شده و رفتار چاق پیدا کردیم (تجربه داشتم و یک اضافه وزن شدید در مدت کم)یا مصرف دارو اعصاب یا هورمونی و یا هر چیزی که شنیدیم و باور کردیم …

   این همه سال که ما خودمون را منع غذایی می کردیم و یا اجبار به ورزش و خودمون هم می دونستیم بر خلاف خواستمون هست ولی ادامه می دادیم مثلا به زور جلو خودمون را می گرفتیم که نخوریم ولی از درون حرص داشتیم و می خواستیم بخوریم یا برای ورزش باشگاه ثبت نام می کردیم ولی دلمون میخواست تعطیل باشه نریم چرا ؟!..چون فرمان مغز با محدویت جسمی ما هماهنگ نبود مثلا من بخوام جلوی پلک زدنم را بگیرم یا ضربان قلبمو کمتر کنم نمیشه چون مغز دستور صادر میکنه به اندامهای ما  و فرمولهای اتوماتیک برای اندامهای داخلی ما قرار داده شدند و فقط خوردن دست خودمون بوده که زدیم خرابش کردیم دستی برنامه را به هم زدیم ولی افراد متناسبی هستند که فرمول خوردنشون اورجیناله روی پیش فرض کارخانه و به اندازه نیاز بدنشون غذا مصرف می کنند و برای فرد چاق قابل درک نیست وقتی میبینه فرد متناسب نیمی از غذای بشقاب را مصرف نمی کنه !…متعجب میشه و میگه بخور عالیه و اون میگه از گلوم پایین نمیره میگه نوشابه بریزم میگه نه میگه آب بخور !؟…عجب …..

   و اما فرد چاق همیشه جا داره مخصوصا اگر ادب باشه تا آخر غذای بشقاب مصرف بشه .

   من یادمه مثلا جایی میرفتیم مهمانی و وقت شام میزبان بود و اصرارمی کرد بفرمایید سر سفره و ما می گفتیم (الکی و تعارف 😄)سیریم ممنون بعد میزبان می گفت کدوم سیری هست که یک لقمه جا نداشته باشه ؟!..هیچی دیگه یک لقمه چیه ؟!….اینم تو ذهن من بوده که سیری معنایی نداره وااای خدای من نقطه سیری ام کجایی دقیقا کجایی !؟.

   در خیلی از رفتار و عملکرد ما شبیه حیوانات هستیم و جالبه حیوانی که در جنگل زندگی می کنه چاق نیست و افسرده نیست و بیمار نیست ؟!..منم تا حالا تومستندها ندیدم یه عقابی چاق باشه نتونه بپره یا شیر بی حوصله باشه اما گربه چاق تو محله دیدم یا سگهای خونگی که حامی با توجه به الگوی ذهنی خودش غذای بیشتر به حیوان داده و برنامه ریزی مغز حیوان به هم خورده است 

   به لطف خداوند و تلنگرهای استاد خیلی وقته متوجه شدم تنها مسیر صحیح برای لاغری آسون و ماندگار روش لاغری با ذهن است چون مدیریت تمام رفتارهای ما و عملکردمون از ذهن نشآت می گیره که الگوهای مغز هستند و مغز محل صدور فرمان است 

   دقیقا یک ماه قبل از اینکه با این سایت پارسال آشنا بشم شنیدم یکی از بستگان که خیلی چاق بود عمل معده انجام داده خیلی دلم خواست و حسودیم شد ولی هم پولشو نداشتم هم و هم گفتم دستکاری تو کار خداست و خلاصه ته بن بست افکار رسیدم همونجا که باید پرواز کنی و خدایی هست که همیشه آغوشش بازه و هدایت شدم به این مسیر عالی …ولی یادمه پارسال که برای بار اول این فایل را گوش دادم تماس گرفتم با یکی از فامیل که خواهرشون عمل کرده بود و گفتم چاق شده گفت نه این بدون بازگشته و اصلا چاق نمیشه و خلاصه یک کم منفی باف سرکارم گذاشت که بندازه من رو توی دام جراحی ولی چون مدتی بود از روشهای ذهنی نتایج دیگری دیده بودم مثلا دکتر گفته بود بهم خارپاشنه داری با قدرت ذهنم برطرف کردم خودم 🥰👏مسیر را ادامه دادم و خیلی زود چند دیدگاه خوندم از دوستانی که افراد نزدیکشون عمل کرده بودند و چاق شده بودند حالا به هر حال تضاد بود و باور به اینکه جراحی جواب میده در ذهنم شکسته شد و فرو ریخت خدارا شکر و خوشحالم که این روش عالی ذهنی  در تمام جنبه های زندگیم مؤثر هست و همیشه با منه هم در تولد هم تو مسافرت هم تو عروسی و همه جا و اینکه با فکر و آگاهی کار می کنیم لذت بخشه و با تخلیه افکار احساسمون عالی میشه و با ورودی ها و آگاهی جدید تغییراتی در الگوهای ذهنیمون به وجود می آید که در نهایت فرمانهای مغز تغییر می کنه و خودبه خودی تمایلات درونی و رفتاریمون تغییر می کنه و خیلی آسون و زیبا طبیعی و متناسب میشویم 

   خدایا هزاران با شکرت که ما جز انسانهای اندکی هستیم که در مسیر صحیح هستیم و نه اکثرهم ….و دعای خیر برای آگاه شدن بشریت و همسو شدن جز جز وجودمون با جز جز کائنات  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار پونه عدل تهرانی
   1400/08/02 04:37
   مدت عضویت: 1492 روز
   امتیاز کاربر: 11355 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 416 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   تنها روش ذهنی هستش که می تونه ما رو به هدفمون برسونه .اگاهی هایی که داریم رو شناسایی کنیم و اونهایی و که اشتباه هستن با فرمولهای صحیح تبدیل کنیم.

   اول دلایل چاقی و شناسایی می کنیم .مسیولیت چاقی و می پذیریم و بعد باور می کنیم که می تونیم لاغر بشیم.

   همه آدم‌ها از هیچ روشی برای چاق شدن استفاده نکردن خود به خود چاق شدن اما بارها و بارها از روش‌های مختلفی برای لاغر شدن استفاده کردیم.پس دیگه باید این روش‌ها رو بریزیم دور که من الان چند سال این کار و کردم ولی بازم هر کی منو می بینه خیال می کنه رژیم گرفتم …

   از همون مسیری که چاق شدم دارم لاغر می شم روش زندگیمو عوض کردم با عوض کردن فرمولها در این دوره ها.و اروم اروم دارم متناسب می شم .

   همه این فرمولها و باورهای چاق کننده رو ریختم دور .یه وقتها فکر می کنم اخه چرا ما چیزی که نمی دونیم و بی خودی تکرار می کنیم چون اطرافیان گفتن ما هم یاد 

   گرفتیم و هی تکرار می کنیم .من اون چیزهایی و یاد گرفتم از اینجا که خیلی چیزها رو نگم مخصوصا جلوی دخترم که باور کنه بی خودی ولی دیگران هی می گن جلوی همه ولی یه وقتا دوست ندارم دخترم یه چیزایی رو بشنوه و بی خودی باور کنه .

   همین واکسن و این مریضیا چقدر من هم در محیط کار هم از اطرافیان چیز شنیدم ولی هیچ کدوم و نذاشتم بره تو ذهنم .

   منم اون موقعه جا ندارم و از گلوم پایین نمی ره و متوجه نمی شدم حالا یه لقمه مونده همیشه مامانم می گفت این لقمه رم بخور حیفه .بخور گیرت نمیاد دیگه از دستت می ره .

   مثلا اوایل دوره که یادم میاد من خیلی زود به زود گرسنه می شدم و چیزی می خوردم بعد کم کم سر کار که می رفتم یه روز در هفته تا ۵ بودم دیگه صبحونه می خوردم ناهار نمی بردم میامدم خونه اصلا هم گرسنه نمی شدم .و الان هم که خونه امثلا امروز صبح املت خوردم صبحونه بعد رفتیم خرید کردیم همسرم قهوه درست کرد با یه دونه شیرینی مربایی خوردم الان هم که ساعته ۶ هست گرسنم نیت البته یه دونه شکلات و یه دونه تمبر هندی هم خوردم این وسط اینجا تمبر هندیاش مثل اونجا نیست تو پوسته مثل لوبیا بعد باز می کنی وسطشو می خوری . حالا قراره که شام همسرم پیتزا درست کنه فعلا که مشغوله کاراشه منم تو اشپزخونه دارم درسام و می خونم اومد گفت گشنته گفتم نه .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Protact@Bighitcorp.com
   1400/07/29 23:10
   مدت عضویت: 710 روز
   امتیاز کاربر: 18
   محتوای دیدگاه: 357 کلمه

   به نام خدا

   من تا به اکنون تلاش زیادی برای لاغری کردم همیشه باشگاه میرفتم و کلا علاقه خواصی به ورزش دارم تحرک بالایی دارم ولی خوب لاغر نشدم رژيمی که من همیشه سراغش میرفتم کم خوردن بود اما جواب نداد درست کردن قرص گیاهی چربی سوزی پرسیدن نظر افراد زیادی که چطور لاغر شدی و استفاده از روش آنها درست است وزن کم کرده اند اما مجبورند همش از آن روش سخت استفاده کنند تا دوباره وزنشان زیاد نشود در مدرسه یک همکلاسی داشتم که خیلی بیشتر از من مشکل چاقی داشت ظاهرا یک برنامه رژيمی با هزینه بالا تهیه کرده بود و ظاهرا در آن برنامه چیز های عجیب غریب میگفت مثلا برنج بدون روغن انقدر خورشت بدون روغن اما خب من کوچک ترین تغییر کردنی درون کسانی که این روش پرهزینه را دنبال کردن ندیدم خواهر من چند ماه پیش هزینه زیادی کرد و یک رژیم غذایی سخت برای لاغر شدن تهیه کرد در آن برنامه گفته می‌شد که از هر غذا فقط مثلا چند 6 قاشق غذاخوری خورده شود از خورشت چند قاشق از برنج چند قاشق خواهر من این رژیم رو یک ماه ادامه داد وزن زیادی کم کرد ولی اصول وزن کم کردن 2 کیلو در ماه است اما بیش از حد مجاز کم کرد و باعث ضعیف شدنش شد و خب متاسفانه خبری از یکی سلبریتی های عزیز رسید که از همین رژيم به مدت زیادی استفاده کرده و خب متأسفانه سکته کرده است و خب این رژیم باعث بروز خیلی بيماري ها می‌شوند و هیچ تاثیر ماندگار و ابدی ندارند و من بعد تمام این اتفاق ها بهم ثابت شد که هیچکدام این روش های سخت و آسان تأثیری ندارند و اگر هم داشته باشند ابدی نیست و فقط مدت کوتاهی دوام می آورند من خیلی از آشناهایم از رژيم و ورزش تأثیر ابدی نگرفته اند و خودم هم همینطور من تصميم گرفته ام دیگر سمت این روش ها نروم و تمام تلاش خود را کنم تا در مسیر درست لاغري یعنی لاغری با ذهن شروع به حرکت کنم و من نا امید نخواهم شد و قطعا پیروزی حق کسی هست که تمام تلاشش را بکند

   به امید خالق شب روز

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار marzieh753@gmail.com
   1400/07/06 13:26
   مدت عضویت: 801 روز
   امتیاز کاربر: 6392 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 734 کلمه

   سلام به همه دوستان همراه! اطلاع از روشهای لاغری به ما کمک می کند تا ابتدا موانع ذهنی لاغر شدن را کشف کنیم و سپس با اطمینان کامل بهترین روش برای لاغر شدن را انتخاب کنیم. بهترین روش لاغری برگشتن از راهی است که ما طی کرده ایم و چاق شده ایم. لاغری با ذهن بهترین روش لاغری است چون همانند چاقی با ذهن ماندگار است. در هر روشی برای لاغر شدن انتخاب کرده‌ایم اگر به نتایجی رسیده باشیم دلیلش این است که اولاً جسم ما تمایل دارد اضافه وزن خودش را برطرف کند و دوم اینکه خود ما برای لاغر شدن علاقه و اشتیاق داشته‌ایم اما اینکه نتیجه ماندگار نمی‌گیریم به دلیل اشتباه بودن آن مسیر است و راه اشتباه برای همه نتیجه اشتباه دارد، اما راه صحیح بسته به عملکرد افراد می تواند نتیجه درست یا نتیجه اشتباه داشته باشد. باید باورهای اشتباه ذهنی را شناسایی کنیم و بعد آنها را با فرمولهای صحیح جایگزین کنیم همه آدمها چاق از هیچ روشی برای چاق شدن استفاده نکرده‌اند اما همه این افراد روشهای متفاوتی را برای لاغر شدن امتحان کرده اند و نتیجه نگرفتند. باید فکر کنیم چرا هیچ روشی برای لاغری دائم جواب نمی‌دهد باید روش‌هایی که امتحان کردیم و برای ما نتیجه دائمی نداده یا بقیه امتحان کردند و باز نتیجه دائمی نداده است را حذف کنیم بر روی آنها خط بکشیم، چون این عادت افراد چاق است که هر بار همان اشتباه را دوباره تکرار کنند و گول روش های رنگ و لعاب دار را بخورند. 

   با هر وسیله نقلیه و با هر سرعتی در مسیر اشتباه به مقصد درست نمی رسیم، پس باید این فرمول را در ذهنمان ایجاد کنیم که همه روش هایی که تا کنون امتحان کرده ایم اشتباه بوده و حالا می‌خواهیم با روش صحیح آموزش لاغری به ذهن خودمان و قدرت ذهن خودمان، لاغر شویم. چرا ما چاق شدیم و لاغر نمی شویم چون چاقی محصول افکار و رفتار تکراری ماست. هر چیزی که تکرار بشود عادت ما میشود و عادت رفتار و فکری هست که ما نمی‌توانیم آن را انجام ندهیم و از آنجایی که ذهن ما همیشه روی بیشتر تنظیم شده است شروع می کند به تشویق ما برای تکرار بیشتر عادت و برایش فرقی نمی کند این عادت برای ما مفید است یا برای ما خطر دارد. منشاء همه عادت ها مخصوصاً عادت هایی که باعث چاقی ما شده از یک زمانی در ذهن ما ثبت شده است افکار چاق کننده مثل اینکه چاقی ارثی هست یا بعد از ازدواج همه چاق میشوند و دیدن نمونه های تهدید کننده باعث فعال شدن این فرمولها می‌شود و عادت‌های در ما شکل می گیرد که ما را به چاقی برساند. بیشتر فعالیت‌های بدن به طور اتوماتیک از طرف مغز فرمانش صادر می شود ولی اختیار خوردن دست خودمان است و برای بعضی از افراد این کار هم اتوماتیک است و نمی توانند بیشتر از نیازشان غذا بخورند. برای افراد چاق فرمولهای ذهنی شان دست کاری شده است و با هر بار رژیم گرفتن ذهن را حریص تر کرده ایم. 

   من تقریباً تمام روشهای لاغری به جز عمل جراحی را انجام دادم و به طور موقت هم از هر کدام از آن ها جواب گرفتم ولی نتیجه پایداری برایم نداشته و بعد از مدتی حتی از قبل هم چاق تر شده‌ام. مصرف قرص های لاغری، قرص های چربی سوز، ورزش کردن، رژیم‌های سخت، استفاده از برق برای ایجاد حرکات شبیه ساز ورزشی روی بدن، خوردن دمنوش ها و عرقیات تلخ و بدمزه، رژیم ۱۰۰۰ کالری و در نهایت همه اینها باعث شده است که الان به سمت مسیر لاغری با ذهن هدایت شوم و در مورد عمل جراحی هم موردهایی بوده که شنیده ام بعد از عمل جراحی باز چاق شدند یا کسانی که با ساکشن چربی های بدن شان را خارج کرده اند بعد از یک مدتی دوباره چاق شده اند و  اندام شان بسیار زشت تر از قبل شده و تازه چاقی یکپارچه قبلی را ندارند و خودم هم ایمان دارم تا خودم درست نشوم از هیچ روشی برای لاغری نتیجه نخواهم گرفت بنابراین با اینکه هنوز گاهی به ذهنم می رسد که مثلاً تو عمل جراحی انجام بده ولی بعد ذهنت را درست کن که دیگر چاق نشوی، نمی‌خواهم به این نجوای ذهنم گوش کنم چون میدانم این شیطان است که می خواهد ما را از مسیر هدایت گمراه کند و بنابراین باید برای رسیدن به نتیجه عجله نکنم. همانطور که من یک شب چاق نشده ام بنابراین یک شبه هم لاغر نخواهم شد. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Fateme Bologh
   1400/06/27 15:38
   مدت عضویت: 1483 روز
   امتیاز کاربر: 123 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 373 کلمه

   درود و خدا قوت 

   گام بیست و دوم : 

   در جلسات گذشته پیدا کردیم که تا قبل از اینجا از چه روشهای برای لاغری استفاده کردیم و تمام اون روش ها مارو به  صورت مقطعی به خواسته مون رسونده و یه چند میلویی وزن کم کردیم ولی چون اون روش ها و رژیم ها  بر اساس طبیعت حسم ما نبودن خسته شدیم بعد از مدتی رها کردیم و به وزن قبلی ختی  بیشتر برگشتیم تمام ما افرادی که اینجا هستیم از روشهای زیادی قبلا استفاده مردیم و هیچ کدوم نتیجه مطلوبی نگرفتیم چرا مه اکه مارو به موفقیت و تناسب همیشکی و مداوم رسونده بودند دیگه اینجا نبودیم  و الان این فایل رو گوش نمیداد  لاغری یک مقصد است بهترین راه رسیدن به مقصد رفتن از راه درستی است راه و روشهای قبلی ما درست نبوده   که نتوانسته من را به موفقیت برسووه  و  الان به این نتیجه رسیدم راه درست رسیدن به تناسب اندام همیشگی استفاده از قدرت ذهن یا بهتر است بگوییم  همان راهی که من  به چاقی رسوند . من نه با هیچ گووه دمنوش نه با هیچگووه رژیم و ورزش و برنامه غذایی خاصی به چاقی رسیدم  پس هم اکنون  هیچ روش رژیم و برنامه غذایی و ورزشی من را میتواند به لاغری همیشگی برساند .من از همان مسیری که به چاقی رسیدم  بازگشت از همان مسیر من را به موفقیت و تناسب اندام   میرسم در جلسات قبل گفتیم  که من  دلایل چاقی خود رو پیدا کردم  خودم رو مسعول چاقی خودم دانستم  و پذیرفتم  و تنها ذهن من و خود من میتواند به من کمک کند .عادت خیلی خطرناکه  عادت باعث میشه   که یک رفتاری که خودمون هم میدونیم اشتباه ولی با تکرارش برای ما عادت میشود و دیگه نمیتوانیم کنترل کنیم  و در هر صورت انجامش میدیم .و ذهن نمیدونم که این عادت و مسیر که ذهن داره تشویق میکنه درسته یا غلط  به نفع ماست یا به ضرر  چرخه عادت شکل میگیره .دستور عادت ها در ذهنه بعضی از باورهای اشتباه  چاقی در ذهن ما شکل گرفته  و تبدیل به رفتارهای نادرست  میکنه  این رفتارها  یواش یواش  با تکرار تبدیل به عادت میشود و خطرناک میشود . من  از همان روشی که چاق شدم  تنها تنها همون روش میتواند من را به لاغری برسونه 💞

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mzt.zahra.malakouti.ir
   1400/06/22 21:33
   مدت عضویت: 1206 روز
   امتیاز کاربر: 3665 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 562 کلمه

   به نام خداوند بخشنده و مهربان

    همیشه برای لاغر شدن اولین گزینه برای من رژیم گرفتن بود یا خودم شروع می کردم کم بخورم یا پیش دکتر و متخصص می رفتم که هیچکدوم هم فایده ای نداشت فقط چند کیلو کم می‌کردم و چند برابر برمی‌گشت. از رژیم و شمردن قاشق ها ،حسرت خوردن به شدت متنفر بودم. دقیقا وقتی رژیم رو شروع میکردم انواع و اقسام تولد و عروسی و مهمونی و کلی خوراکی های خوشمزه هم شروع می شدند و من باید یا حسرت میخوردم و یا رژیم رو میشکوندم و بعد وعده های بعدی رو غذا نمی خوردم، پس لاغری از روش رژیم  کلاً منتفی  چون خیلی ازش متنفرم .اطرافم هم خیلی لاغری از این روش دیدم که همشون شکست خورده بودند . برادر بزرگم یه مدت رژیم  گندم و قند گرفته بود و به هیچ عنوان نون و شکر مصرف نمی کرد و خیلی هم لاغر شد ولی دوباره بعد از یه مدت چاق شد.برادر دیگه‌ام رژیم پروتئین گرفت و خیلی لاغر شد و برگشت و خیلی افراد دیگه که همه اونها چاق شدن دوباره شون رو دیدم.

    لاغری با ورزش 

   یه مدت فوتسال رفتم و وزن کم کردم و خیلی دوست داشتم ولی ولش کردم و چاق شدم .

   از ورزش هم متنفرم ورزش و لاغری یعنی زجر کشیدن، عرق ریختن تا اینکه لاغر بشیم خیلی از خود ورزش لذت نمی بردم تمام هدفم این بود که لاغر بشم ولی فایده ای نداشت تا ول میکردم چاق می شدم و اطرافم هم پر بود از آدم هایی که با ورزش لاغر شده بودند و دوباره چاق شدن.

    از قرص و دارو هم استفاده نکردم ولی دمنوش های سنتی خوردم که هم خیلی بد مزه بودند هم به جز دل درد هیچ تأثیری نداشتن.

    عمل پیکرتراشی هم خیلی زیاد شنیدم که دوباره چاق میشن  و این دفعه خیلی زشت تر و بد فرم تر.

    درباره عمل معده هم تو اینترنت دیدم که نوشته بود اگر بعد از عمل رعایت نکنن امکان این که دوباره چاق بشن وجود داره و هم اینکه طرف هوس میکنه و دوست داره غذا بخوره ولی به اجبار از این لذتها محروم شده پس لاغری با این روش ارزشی نداره.

   واقعاً وقتی اولین بار شنیدم تو این روش هیچ رژیم و ورزشی وجود نداره با سر دویدم. من دیگه از همه این روش ها خسته شده بودم دیگه اعصاب رژیم و حوصله ورزش و پیاده روی رو نداشتم ولی توی همین مدت  توی دوره هم بازم فکر می کردم حتما باید ورزش کنم تا لاغر شم ولی اصلاً ورزش نکردم همه جا همه چی هم خوردم و به چشم خودم دیدم که لاغر شدم درسته حجم غذام نسبت به قبل کم شده  ولی اصلاً اصلاً با حسرت نیست ،واقعاً دیگه جا ندارم نمیتونم بخورم و این خیلی خیلی زیاد با رژیم فرق داره و لذت بخش.

    ۱۵ ماه توی این مسیرم ولی از مسیر  خسته نشدم. من که رژیم و ورزش رو بیشتر از دو ماه ادامه نمی دادم ولی تو این مسیر ۱۵ ماه هستم چون لذت بخش چون خسته ات نمی کنه درسته هنوز به  نتیجه دلخواهم و نهایی نرسیدم ولی همین که هنوز هم شور و شوق و اشتیاق دارم برای خودم جالب .

   لاک‌پشتی هم که حرکت کنم باز هم به هدفم میرسم هیچ روشی نمیتونه آدم رو تا آخر عمر لاغر کنه بدون سختی و رنج کشیدن فقط وقتی ذهنت، افکارت،  رفتار و عادت هات تغییر کرد میتونی برای همیشه لاغر و خوش اندام باشیم پیش به سوی موفقیت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار tahere.norani
   1400/06/17 11:03
   مدت عضویت: 1071 روز
   امتیاز کاربر: 555 سطح ۲: کاربر متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 735 کلمه

   به نام خداوند بخشنده ی مهربان
   سلام به استاد عزیزم و همه ی دوستان
   من خودم به این نتیجه رسیدم که تغییر رفتار بدون تغییر ذهنی و ایجاد فشار بر جسم به هیچ عنوان نمیتونه ما رو لاغر نگه دارد، ممکن ما وزن کم کنیم و لاغر بشیم ولی هرگز نمیتونیم لاغر بمونیم، ما به اندازه ی چاقی ذهنمون چاقیم، و تغییر رفتار غذایی بدون تغییر ذهنی در اخر ما رو به جای اولمون یا بدتر از اون برمیگردونه چون بهرحال ذهن ما قدرت گسترش دادن همه چیز حتی چاقی رو هم داره، من خودم با روش ذهنی تا الان بعد از رها کردن رژیم و رها کردن ورزش به مدت یکماه چاقتر شدم و این جسم الانم نشان دهنده ی ذهن چاق من است که باید روش کار کنم، وگرنه همیشه باید در تلاش طاقت فرسا برای لاغر شدن باشم تلاشی که به محض کم شدنش من رو به جایگاه چاق قبلی برمیگردونه چون ریشه ای کار نکردم ، چون روی ذهنم کار نکردم و فقط رفتارهام رو به رفتارهای ادم متناسب نزدیک کردم. من الان از وقتی که رژیم غذایی و ورزش هوازی رو کنار گذاشتم برای لاغر شدن وزنم کمی بالاتر رفته و میتونم احساس کنم کمی چاقتر شدم ولی ناراحت نیستم میدونید چرا؟ چون الان دارم با روش ذهنی کار میکنم و مطمنم که اصولی و برای همیشه لاغر میشم، و شخصیتم داره عوض میشه و ذهنم داره لاغرتر میشه و وقتی ذهنم به اندازه ی کافی لاغر بشه جسمم به سرعت لاغر خواهد شد. از کجا میدونم ذهنم داره لاغر میشه؟ از ارامشی که الان دارم، از لذتی که بدون عجله دارم از مسیر خودشناسی خودم میبرم، و دنبال دلیل رفتارهام و پشت پرده ی دلایل ذهنی رفتارهام هستم و اینکه تلاش برای بهبود رفتارها با کمک ذهنم میکنم میتونم بفهمم که ذهنم داره لاغر میشه، وقتی دیگه مثل گذشته هجوم به سمت غذا نمیبرم، یا یک جعبه شیرینی رو بعد از کلی رژیم خالی نمیکنم، یا به بدنم و احساسش توجه میکنم یعنی ذهنم داره لاغر میشه، وقتی به خودم گرسنگی نمیدم و برای خودم احترام قائل هستم و نمیگم نه الان وقت گرسنگی نیست و نباید بخوری و به بدنم و خودم احترام میگزارم و نیازش رو برطرف میکنم بعنی ذهنم داره لاغر میشه، وقتی دیگه بدون ترس و محاسبه ی کالری هر غذایی رو که دوست دارم میخورم یعنی ذهنم داره لاغر میشه، وقتی دیگه راحت واقعا براساس علایق خودم غذا انتخاب میکنم نه توصیه های پزشکی و نظر متخصصان تغذیه یعنی ذهنم داره لاغر میشه، وقتی با اعتماد به نفس در مورد علایق غذاییم و دوست داشتن فلان غذا بدون احساس شرمساری و خجالت از انتخاب هام صحبت میکنم یعنی ذهنم داره لاغر میشه، وقتی کمتر خودم رو تو اینه چک میکنم، وقتی کمتر در روز صحبت های درونی منفی در مورد چاق شدن و مصرف کالری میکنم یعنی ذهنم لاغتر شده.
   خدا میدونه که چقدر الان ارامش من بیشتر شده، چقدر در رابطه با غذا اعتماد به نفسم بیشتر شده، چقدر شناختم از خودم بیشتر شده، چقدر کنترلم روی خودم بیشتر شده، چقدر شادتر و امیدوارتر شدم، چقدر سرزنش کردن های من کمتر شده، چقدر ذهنم ارامتر شده از فکر کردن بیست و چهار ساعته به خوراکی ها و اینکه ساعت چنده چی بخورم بعدش کی باید فلان چیز رو بخورم تا حالا چقدر کالری مصرف کردم چقدر دیگه میتونم مصرف کنم یا اینکه نصف روز رو در هوس یه تیکه ی کوچک کیک باشم و ذهنم همش درگیر اون باشه و در اخر با احساس شکست و بی لیاقتی و عذاب وجدان بخورمش و منتظر اضافه شدن وزنم باشم یا مجبور کنم خودم رو که یک ساعت روی تردمیل بدوم به خاطره بک تکه کیک. استاد من با این روش یه روزی لاغر میشم و برای همیشه لاغر میمونم، هر وقت نجوا میاد سراغم که داری چکار میکنی یا رژیم بگیر یا بیشتر ورزش کن و برو روی تردمیل با خودم میگم طاهره حاضری این خوشی و ارامشی که الان داری از مسیرت میبری رو بدی و به راههای گذشته که پر از محدودیت و درگیری ذهنی و سرزنش و عذاب وجدان و سختی بود برگردی؟ و جواب من قطعا هرگز است من نمیخوام بیست و چهار ساعته ی روزم رو به خوردن و نخوردن و غذا و کالری و تحمل گرسنگی فکر کنم من میخواهم ذهنم ازاد از غذا باشه و با کار کردن و تکرار رفتارهای درست و اموزش دادن ذهنم به صورت خودبه خودی لاغر باشم و بمونم. ممنون از شما

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 19 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار 77mrymdstjrdy@gmail.com
   1400/06/15 10:18
   مدت عضویت: 755 روز
   امتیاز کاربر: 15
   محتوای دیدگاه: 95 کلمه

   به نام رب سلام . 

   لاغری از طریق رژیم اطرافیان گرفتند اما باز به حالت اول بعد چند وقت دوباره برگشتند به وزن قبل حتی سه تا دکتر عوض کردند .

   پیاده روی و ورزش خودم انجام دادم  ول کردام دوباره برگشت . 

   یکی هم معدش کوچیک کرده بود کارش به دکتر و بیمارستان کشید . 

   یکی دیگه هم باشگاه رفت برای لاغری اما اونم ول کرد به د و برابر قبل برگشت . 

   خودم مدیتیشن انجام دادم اما تاثیر نداشت . 

   مطمئنم درست ترین روش همین تناسب فکری . 

   چرا که منطقی ترین و هماهنگ ترین روش با قوانین کیهان . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار hassanradin105@gmail.com
   1400/06/10 21:56
   مدت عضویت: 758 روز
   امتیاز کاربر: 78
   محتوای دیدگاه: 132 کلمه

   سلام 

   من هم خودم یه چند باری رژیم گرفتم و باز برگشته حتی دفعه آخر با مشورت پزشک تغذیه بود ولی بعد از اتمام اون دوره دوباره به وزن اولم برگشتم هیچ چاق تر هم شدم .توی اطرافیانم هم خیلی دیدم که حتی یکیشون ۳ سالی میشه که مدام در رژیم گرفتن هست هی یه مدت لاغر میشه دوباره میگذارم کنار و دوباره از نو شروع می‌کنه ولی هیچ فایده ای ندارد جز خستگی . 

   من مطمئنم این روش می‌تونه من و به اون اندامی که می‌خوام برسونه چون باورش دارم و می دونم خدای مهربون ذهن ما رو بسیار قوی آفریده و ما میتونیم هر کاری با افکار و ذهن خودمون انجام بدیم فقط باید راهش رو یاد بگیریم .امیدوارم با غلبه بر ذهن در اینجا بتونم به خواسته خودم برسم.حتما میرسم 🥰

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار hassanradin105@gmail.com
   1400/06/10 21:54
   مدت عضویت: 758 روز
   امتیاز کاربر: 78
   محتوای دیدگاه: 131 کلمه

   سلام 

   من هم خودم یه چند باری رژیم گرفتم و باز برگشته حتی دفعه آخر با مشورت پزشک تغذیه بود ولی بعد از اتمام اون دوره دوباره به وزن اولم برگشتم هیچ چاق تر هم شدم .توی اطرافیانم هم خیلی دیدم که حتی یکیشون ۳ سالی میشه که مدام در رژیم گرفتن هست هی یه مدت لاغر میشه دوباره میگذارم کنار و دوباره از نو شروع می‌کنه ولی هیچ فایده ای ندارد جز خستگی . 

   من مطمئنم این روش می‌تونه من و به اون اندامی که می‌خوام برسونه چون باورش دارم و می دونم خدای مهربون ذهن ما رو بسیار قوی آفریده و ما میتونیم هر کاری با افکار و ذهن خودمون انجام بدیم فقط باید راهش رو یاد بگیریم .امیدوارم با غلبه بر ذهن در اینجا بتونم به خواسته خودم برسم.حتما میرسم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار atfhbasy97@gmail.com
   1400/06/08 08:46
   مدت عضویت: 778 روز
   امتیاز کاربر: 6
   محتوای دیدگاه: 172 کلمه

   سلام من الان حدود سه هفته هست که وارد سایت تناسب لاغری شدم و استپ وزنی داشتم و تصمیم گرفتم از این دوره استفاده کنم و فایل ها و تمرینات رو بطور کامل انجام دادم و الان سه کیلو کم کردم با اینکه نه ورزش کردم نه رژیم گرفتم نه هیچ محدودیتی حتی کیک تولد هم چندبارخوردم که خودمو محروم کرده بودم و عذاب اور بود و الان هرچی خواستم خوردم و هیچ کاریم نکردم فقط هرروز خودمو لاغر تر تجسم کردم و میدونم که بزودی عالی میشم و الان دفعه سومه از فایل ها استفاده میکنم هر بار نکات جدید متوجه میشم و اینکه پرخوری و ریزه خواری و همه ی این مشکلات کامل رفع شده ومن با ارامش و لذت بردن از طعم غذا میخورم و دیگه هیجان زده نیستم و ارام رویه جویدنم تمرگز میکنم و هر روز میرم جلو ایینه میبینم که لاغرتر شدم و از استاد واقعا ممنونم من الان ۷۰کیلو هستم و قول میدم خودمو به ۵۵برسونم و از هیچ تلاشی در این راه سرباز نزنم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار sahar.radman@gmail.com
   1400/06/04 11:31
   مدت عضویت: 765 روز
   امتیاز کاربر: 6
   محتوای دیدگاه: 206 کلمه

   به نام خدایی که همیشه منو در مسیر درست هدایت میکند

   سلام عرض ادب احترام

   من هم بارها بارها از روش رژیم های متفاوت و ورزش های زیاد سعی به لاغری داشتم طوری که دوبار هر بار ۲۰ کیلو گرم کم کردم و چند بار هم ۱۰ کیلوگرم کم کردم

   اما همشون برگشتند چون اعتقادم اینه خوردن شیرینی و برنج زیاد و کم تحرکی چاق میکنه بنابراین هر بار که شیرینی و برنج میخورم با عذاب وجدان بوده و به طور افراط گونه ای هم میخورم 

   اما حالا اینجا اومدم و میدونم و میخوام با تغییر باور های اشتباه و الگو های ذهنی درست به نتیجه دلخواهم برسم و ثابت قدم بمانم

   خیلی خوشحالم و متعهد میشوم از این تاریخ ۴/۶/۱۴۰۰ از وزن ۸۰ به ۵۰ برسم 

   من تمام مسئول چاقی خودم هستم

   من تماما مسئول لاغری خودم هستم

   علت چاقی: پرخوری و مصرف شیرینی و برنج

   مثال نقض: دادشم هر چی شیرینی غذا میخوره یه گرم نمیتونه چاق بشه

   چون چندبار تا حالا کم کردم وزن پس بدنم این توانایی رو داره براحتی فقط باید دستورش رو در ناخوداگاهم بکارم

   بسیار سپاسگزارم از شما و دوستانی که در این مسیر همراه هم هستیم

   خدایا شکرت کارخانه خلق آرزوها  را در ما کار گذاشتی تا براحتی به همه خواسته های به صلاحمون برسیم

   موفق و پیروز و شاد باشین

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شقایق
   1400/06/03 18:05
   مدت عضویت: 924 روز
   امتیاز کاربر: 395 سطح ۱: کاربر مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,153 کلمه

   با سلام روشهای لاغری( گام ۲۲)

   تمام افرادی که تجربه ی چاقی را دارند حتی اگر یکبار هم شده باشه  بدنبال روشی برای لاغر شدن رفته اند و آن را  در زندگی پیاده کرده اند و شاید چند کیلویی لاغر هم شده باشند اما  دوامی نداشته و با رها کردن برنامه ی لاغریشون سریعا  این کاهش وزن جبران شده

   دقیقا مثل کسی که میخواهد  برای سفر به شهری برود شاید چندین راه وجودداشته باشه ولی مهم مسیر درست ، اسون و کم خطر هست ، که او را  راحت به مقصد برسونه که اگر  راه غلط رو هم بره باز باید برگرده  و از  مسیر اصلی و درست حرکت و آغاز کنه دقیقا برای لاغری هم همینه یک راه اشتباه همیشه اشتباهه و شما هر عملی در اون مسیر انجام بدی باز غلطه و سر انجامی نداره

   اما راه صحیح همیشه درسته و عملکرد هم  اگر درست و بی نقص باشه قطعا نتیجه درست خواهد بود

   خب بر میگردیم سر مسیرهایی که من برای لاغریم انتخاب کردم و همه را در قسمتهای قبل به خوبی شرح دادم البته به همراه مقدار کاهشی که با هر روش داشتم و تمام راه هایی که من رفتم کاهش بدنبال داشت و این کاملا ثابت میکرد بدن من تمام و کامل توانایی لاغر کردن منو داره برخلاف باور غلطی که همیشه داشتم و میگفتم حودم هرگز نمیتونم لاغر بشم و اون کاهش وزنا هم به دلیل داشتن رژیم بود ❎ ❎

   ولی حالا که خوب فکر میکنم می بینم در تمام آن مدت هم من بودم که در لاغری توانایی داشتم خدا رو شکر که اصلیترین و صحیح ترین فرمولو درک کردم و در حال پر رنگ کردن ش هستم

   دقیقا بیس کار ذهنی همینه ، شناسایی فرمولها و باورای غلط ،  دلایل اشتباه بودن این فرمول و باورها

   و سپس جایگزین کردن باورهای درست همراه با ذکر دلایل و پرورش دادن این باورهای جدید 👌👌👌

   یک باور صحیح دیگر که من در این مسیر شناختم قبول کردن مسئولیت چاقیم بود من خودم باعث چاقیم شدم پس قطعا خودم هم میتوانم لاغر شوم و چقدر این باور ای صحیح احساس آدمو خووب میکنن اینکه من میتونم به تنهایی چیزایی که خراب کردمو از نو بازسازی کنم با باورای صحیح م . تازه این باورا همه پیش فرض ذهن من بودن و طی سالها خودم کمرنگشون کردم پس طبیعیه که اگه باورای غلط و پاکسازی کنم این باورا خودبخود  نمایان خواهند شد

   یک باور دیگه که در این فایل راجع به اون صحبت میشه روشهای لاغری هست روشهای لاغری دقیقا مثل همان مثالیست که در اول نوشته هام گفتم رفتن به سمت یک شهر و خیلی مهمه که ما راه درست و انتخاب کنیم

   برای لاغر شدن هم خیلی مهمه که ما کدوم راه و انتخاب کنیم همه ی ما بارها راههای مختلفی را انتخاب کردیم که با شکست مواجه میشد

   چون این روشها طبق برنامه ی اصلی زندگی نبود ، بارها شده بود من به خودم میگفتم مگه میشه ادم تمام عمرش رژیم باشه یا دایما در حال ورزش؟؟ ، مگه میشه آدم همیشه تو مهمونیها یا عروسیها فقط حسرت خوردن غذاهای متنوع و  بکشه و دیگران و نگاه کنه ؟

   و با اینکه این سوالات مدام در ذهنم میچرخید بدلیل نا اگاهی از روش صحیح باز دوباره یک روش غلطه دیگه که از طرف کسی یا تبلیغی پیشنهاد میشد را امتحان میکردم و  باز خستگی و بدنبالش  شکست دوباره که همین شکستها کلی به من ثابت میکرد که ما بی اراده ایم و نا توانیم  در لاغر شدن اما وقتی به مسیر صحیح هدایت شدم وفایلا ها رو گوش دادم و  خوب فکر کردم دیدم  من برای چاق شدنم هرگز کار خاصی انجام ندادم نه قرصی خوردم نه فعالیتی ، نه طبق یه برنامه ی خاص ، نه تصمیم گرفتم ، نه تصمیم قاطعی  که مثلا من میخوام از شنبه چاق بشم 😊😊کاملا طبیعی و خودبخود به خودم می امدم می دیدم چاق شدم

   خب پس چرا همه ی ما  فکر میکنیم برای لاغری  هم باید یه کار خاصی انجام بدیم و این اشتباهترین باور و بدنبالش رفتارایی که میکردیم  اشتباهترین رفتارها بود . کسی که مسیر اشتباهی را برای سفر انتخاب میکنه با هر وسیله ی نقلیه و با هر سرعتی حرکت کنه باز به مقصد نخواهد رسید

   و به قول انیشتین نادانترین افراد کسانی هستند که از یک کار تکراری نتیجه ی متفاوت میخواهند و من چقدر این رفتارهای تکراری  را برای رسیدن به نتایج متفاوت انجام دادم و الان متوجه شدم که

   پرسه ی لاغری کاملا شبیه به همان پرسه ی چاقیست ، کاملا طبیعی و خودبخود اینه که درسترین روشه اینه که جوااب میده و رسیدن به هدفش ماندگاره

   لاغری با قدرت ذهن خودم  👌لاغری با توانایی خوووودم 👌

   و باید بدانم وقتی وارد این مسیر درست شدم باید تمام روشهای غلط را کنار بگذارم و کاملا فراموش کنم من بارها شده با خودم تکرار میکنم این روش صحیح دیگر رژیم نیست که ترس از محدودیتهایش داشته باشی یا ورزشهای سنگین نیست تا ترس از خستگیها و بهم خوردن برنامه های زندگیت و داشته باشی لاغر شدن با قدرت ذهن خیلی راحت و آسونه همانطور که ارام آرام و خودبخود چاق شدی حالا هم یاد میگیری لاغر بشی

   لاغری یک مهارته که باید کاملا آموختش چرا یک والدین چاق فرزندانی چاق دارند ؟ این اصلا ربطی به ژنتیک نداره این ثابت میکنه  که چاقی هم آموختنی بود که ما از افراد خانواده اموختیم

   و بر عکس والدین متناسب فرزندانی متناسب دارند چرا که فرزندان از رفتارها و آفکار والدین درس میگیرند وکاملا  خودبخود لاغری را می آموزند

   در اینجا لازم است بگویم چاقی و لاغری به خودی خود هیچی نیستند این دو فقط محصولند محصول یکسری افکار و بدنبالش یکسری رفتار که مرتب تکرار میشوند و تبدیل به عادت شدند

   و کاملا طبیعیست کهمحصول افکار و رفتار چاق  چاقیست محصول افکار و رفتار لاغر.    لاغریست

   افکار چاقی همان باورهای غلط ما بود که در اثر تکرار رفتار شد و تبدیل به عادات اشتباه ما شد در روشهای غلط لاغری ما فقط روی رفتار کار میکردیم و رفتارها رو تغییر میدادیم غافل از اینکه

   چاقی ما نشات گرفته از ذهن ما بود و تمام دستورات و فرمولای خوردن ما در ذهنمون نوشته شده بود . و تا وقتی این دستورات نا درست باشه هرگز  ما نمیتونیم جلوی رفتارمونو شاید موقت بگیریم ولی  دوباره اتوماتیک وار این رفتار بنا به دستورات مغزی عمل خواهد کرد

   پس رژیم هر گز نمیتونست  ما رو لاغر کنه . و در مورد افرادی که از اول عمرشون متناسب بودن این کدها و دستورات مغزی طبق پیش فرض بدنشون  کاملا درست و طبیعیه  پس دستورات خوردنشون هم کاملا درسته و به هیچ وجه بیشتر از حد نیازشون نمیتونن بخورن و این رفتار نشات گرفته از آن دستورات و کدهای درسته  

   اما متاسفانه بعضی از این افراد هستند  که کاملا نا آگاه فرمولای صحیح ذهنشون و برای  چند کیلو چاق شدن دستکاری میکنند  و چاقی در انها  شروع می شود و معلوم نیست این روند تا کجا ادامه  پیدا خواهد کرد

   و سخن اخر من به لطف خدای مهربان مسیر اصلی لاغریم را پیدا کردم و به سمتش هدایت شدم هر روز که میگذرد  با گوش دادن فایلای لاغری  و خوندن مطالب دیگر دوستان هم مسیرم فرمولها و کدهای غلطی را در ذهنم پیدا میکنم و انها را تبدیل به فرمولهای صحیح میکنم تا همین فرمولها با صادر کردن دستورات صحیح رفتار و عادتهای مرا صحیح و در جهت لاغری کنند

   ممنونم ای خدای خوبم 

   ممنونم استاد 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار هانیه
   1400/06/03 14:14
   مدت عضویت: 896 روز
   امتیاز کاربر: 12598 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 522 کلمه

   به نام خدایی که راه رو نشونم میده

   سلام به استاد عزیز و دوستان همراه

   شاید باورتون نشه استاد ولی اینقدر سبک و راحتم این روزها که خدا می دونه…حتی میخوام جرات کنم و بگم اذیت بودن کمر شلوار فرم اداره م رو چند روزه احساس نمی کنم و نمیدونم چه اتفاقی داره توی بدنم میفته اما خوشحالم و در عین حال میخوام هول نشم که واااای دارم لاغر میشم و بعد ازاونور بوم بیفتم …میخوام با آرامش لذت ببرم از این روال آرومی که ذهن و جسمم دارن خلق می کنن برام

   درباره حرف هاتون توی فایل باید بگم واقعا درسته استاد…ما هیچ روشی برای چاقی استفاده نکردیم و کاملا بدون تصمیم و بدون هدف و برنامه ریزی چاق شدیم اما برای لاغر شدن هزااااران راه رفتیم و هزاران بار تصمیم گرفتیم و از “شنبه» ها شروع کردیم و …. توی همه هم شکست خوردیم. بس که دستکاری کردیم توی روال عادی زندگی و روتین طبع و غریزه مون…وای که مثالتون درباره حیوونا عاااااااااااااااااااااالی بود..چطور اینا به ذهنتون میرسه آخه؟ واقعا همینطوره ها…توی طبیعت هیچ حیوون چاقی نمی بینیم جز اونایی که تو محیط زندگی انسان ها زندگی می کنن..خدای من چقدر جالب بود…ما اینقدررررر ذهنمون رو پر کردیم از دستورات و باورهای غلط که این چاق شدن شده طبیعت زندگی مون…هرچی هم رژیم می گیریم خب تلاش جسمیه با همون ذهن داغون و غلط….مسلمه که جواب نمی گیریم و نگرفتیم دیگه

   خدایا چقدررر دوستم داشتی که نرفتم سراغ عمل و همیشه هم حسرت می خوردم که کاش دو سال پیش جراحی می کردم اما الان می فهمم خدا چقدر دوستم داشته…الان دیگه میدونم رژیم و جراحی و دمنوش و قرص و …. نهایت کارش جراحی کردن جسم و عادتهای جسمه اما غافل از اینکه مشکل اصلی جراحی کردن مغز و تغییر باورهاست…نمیشه مغز یه فرمون بده و جسم یه کار کنه که! نمیشه دستگاه جی پی اس بهت بگه برو به راست، اما تو فرمون رو به چپ بپیچونی و به همون مقصد و با همون راحتی برسی…جی پی اس ترافیک رو سنجیده، نزدیکی و دوری و سرعت و راحتی رسیدنت رو سنجیده و بهت مسیر پیشنهاد داده اما تو می پیچی به چپ و انتظار داری که با همون کیفیت و سرعت به مقصد برسی..نمیشه دیگه! تا زمانی که ذهن و جسمم در یک راستا نباشن راه به جایی نمی برم…عین همههههههههههههه دفعاتی که رژیم گرفتم و کم کردم و بعدم دوباره یا خونه اول بودم یا بدتر از روز اول…عین همه دفعاتی که با زور و حال بد رفتم باشگاه و عرق ریختم و رکاب زدم و وزنه زدم و هزااااار بلا سر خودم آوردم اما بعدش بازم هیچی به هیچی…خب همه اینا نشون میده که هیچکدوم این مسیرها درست نبودن، نه که من غلط باشم..نه که من بی اراده و ناتوان باشم که اگه بودم اصلا کم نمی کردم…نه! مسیر و روش و ابزار اشتباه بود که من رو به مقصد می رسوند اما نمی تونست پابندم کنه

   نمی دونم این فایلها چه سالی ضبط شدن اما بادیدن شما و خیلی از دوستان، ایمان دارم که رسیدن به لاغری و تناسب اندام فقط از همین مسیر ذهن میگذره و لاغیر … همین که شما تونستین پس منم می تونم

   الهی به امید تو

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار hediyemomeni83@gmail.com
   1400/06/02 22:58
   مدت عضویت: 769 روز
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 51 کلمه

   سلام

   من از رژیم و ورزش استفاده کردم ولی نتیجه ندیدم و با یک بار قطع اون تمام وزنی رو که کم کردم برگشت و نه فقط خودم بلکه همه کسانی که می شناسم هم این اتفاق واسشون پیش اومد

   به نظرم ریشه این مشکل در جسم ما نیست بلکه در ذهن ماست

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1400/05/29 19:50
   مدت عضویت: 1465 روز
   امتیاز کاربر: 4926 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 171 کلمه

   سلام استاد گرامی سلام دوستان متعهد

   روش لاغری با ذهن مثل بهشت میمونه یادم از بچگی به ما میگفتن تو بهشت دستت دراز میکنی و اونچه تو ذهنت مثلا یک میوه اون روبروت قرار میگیره

   اینجا هم بهشت فقط کافی دستت دراز کنی و لاغری که یک عمر در حسرتیش رو تو دستت بگیری به همین راحتی من اون فرد لاغری هستم که هر چی بخوره چاق نمیشه خدایا ممنون استاد مچکرم چه قدر لحظه رسیدن به ارزو لذت بخش یک حس ارامش همین یک زمانی فکر میکردم وقتی به قله برسم فریاد میزنم از شادی ولی الان فقط ارامش دارم و این بزرگترین لذت دنیاست میدونم به زودی تو سرازیری قرار میگیرم همین الان هم میبینم که چه طور چربیهام دارن کنده میشن پایین قله تنگه واشی و من متناسب به چکمه هایی که خریدم با بچه هام تو اب قدم میزنم یادم یکی از دوستان به نام مریم وقتی لاغر شده بود رفته بود تنگه واشی من همونجا عهد کردم همین کار کنم دوست خوبم اگر مطلبم خوندی لطفا تایید کن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار binamahin@gmail.com
   1400/05/28 13:02
   مدت عضویت: 777 روز
   امتیاز کاربر: 39
   محتوای دیدگاه: 164 کلمه

   من هم راههای زیادی برای لاغری  را امتحان کردم اما هیچ نفهمیدم که مشکل ما ذهنی است و من با خواندن مطالب این بخش فهمیدم ما با لاغری جسم نمیتوانیم برای همیشه لاغر بمانیم ما طبق فرمایشات استاد باید ببینیم  که چگونه چاق شدیم ودونه دونه آنها را شناسایی کنیم با شناسایی قدم به قدم سطح آگاهی ما به روشهای چاق شدن  خودبخود آنها را دور انداخته وبه لاغری واقعی می رسیم چرا؟چون مسیر لاغری ما از همان مسیر چاق شدن ما است وماهربار که مطالب را تکرار میکنیم بیشتر درک میکنیم الان من دارم دونه دونه کارهایی راکه انجام میدادم و باعث چاقی من میشده را باز شناسی میکنم و واقعا باید از همون راهی که چاق شدیم به سمت لاغری برگردیم.مثلا یک نمونه را برایتان میگویم من همیشه قبل از غذا خوردن بطور ناآگاهانه سر قابلمه می رفتم و نوک و نیشی با قاشق میزدم پس این یک مسیر چاقی من است که باید کنار بگذارم.به امید دوباره که باهم صحبت کنیم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار binamahin@gmail.com
   1400/05/27 17:35
   مدت عضویت: 777 روز
   امتیاز کاربر: 39
   محتوای دیدگاه: 330 کلمه

   سلام منهم مثل بقیه همیشه راهای لاغری را رفته بودم مدتی طب سوزنی کار کردم وتاوقتی ادامه میدادم و رژیم هم میگرفتم کمی هم کم میکردم ولی فایده ای نداشت .یک سری پیش دکتر ی رفتم که رژیم یک هفتگی میداد وهرهفته وزن من را کنترل میکرد ۳الی ۴ کیلویی کم میکردم ودوباره استوپ میشدم  خلاصه بی فایده بود ودوباره کم کم به وزن قبلی برمی گشتم وراهای زیادی هم رفتم ورزش هم همیشه داشتم ولی چون باورها ورفتارهای چاق کننده را داشتم  همچنان دوباره چاق میشدم  و رژیم گرفتن را رها میکردم ولی همیشه دنبال راهی برای لاغری واقعی و همیشگی بودم یکروز دراینستاگرام یک تبلیغی راجع به به لاغری با ذهن دیدم .به خودم گفتم یعنی میشود همچین راهی هم وجود داشته باشد رفتم داخل گوگل وسرچ کردم که همین سایت استاد روشن را برام آوردم ومن شروع کردم به مطالعه .نور امیدی در وجودم جرقه زد خیلی خوشحال شدم من سعی میکنم نکات کلیدی هر درس را بنویسم اول کامل گوش میدم بعد می نویسم ودر ذهنم با خودم تکرار میکنم با این کار که چند روزی بیش نیست شروع کردم حس های درونی من کمی عوض شدندکمی به پرخوریهایم و عادت های خودم آگاه شدم دیگه وقتی چیزی بخورم نگران چاقی  نیستم .با آرامش . غذا میخورم همین هم خیلی خوب است من درابتدای راه هستم وخدای درون من به من کمک میکند تا به موفقیت برسم به نظر من آدمها با تلاش به خواسته هاشون می رسند. خواستن توانستن  است .اگر ما به دستورهای استاد روشن گوش دهیم و فایلهای ایشان را به دقت چندین بار گوش دهیم وبه قول ایشان استمرار داشته باشیم حتما در دوره لاغری با ذهن به همه چیز می رسیم نه تنها لاغری بلکه پول و ثروت غلبه بر بیماریها .اعتماد به نفس .شغل عالی وغیره……پس بیایید به جای ناامید شدن پشتکار داشته باشیم .به آمید آن روز  .دوستتون دارم تا دیدگاه بعدی .از استاد عزیز هم که در روشنگری من  نقش اساسی دارند کمال تشکر و آرزوی بهترینها دارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار *Somayeh*
   1400/05/27 16:11
   مدت عضویت: 772 روز
   امتیاز کاربر: 45
   محتوای دیدگاه: 299 کلمه

   سلام بر همگی 

   چاقی محصول افکار وعادت های ماست .

   من  که باورم شده بود که کم تحرکی و پشت میزنشینی باعث اضافه وزن من شد تصمیم گرفتم یه کاری بکنم برای رفع چاقی و دست به کارشدم ومن هم تو مدت ۶ ماه تمام پیاده روی یکساعته سر ظهرتابستان وبهار به امید عرق کردن و لاغرشدن انجام میدادم و کل این دوفصل شاید فقط دو الی ۳ بستنی اونم تلخ خوردم و خوردن غذاهامو محدود کردم به غذاهای خاص و مقدارکم . اما فقط تونستم با اونهمه سختی فقط ۵ کیلو کم کنم البته برام رضایت بخش بود اما چه فایده بعد مدت کوتاهی دوباره همش برگشت .و دوباره ۲ کیلو هم بیشتر شدم . 

   بازخدا رو شکر که بیشتر از این بدنم رو تحت فشار نگذاشتم و روشهای پوچ دیگه رو امتحان نکردم وقتی کامنتهای دوستان رو میخونم که روشهای مختلفی رو اون هم چندین بار امتحان کردند ونتیجه نگرفتن بیشتر به یقین رسیدم که روشهای دیگه هم اشتباه بوده و جزرنج وسختی نتیجه ای نداشته .

   چون شکست دراین روشها علاوه بر سختی جسم به شدت روح و روان آدم رو خسته میکنه وباعث میشه بیشتر از خودمون بدمون بیاد واز خودمون فاصله بگیریم .

   بهترین و درست ترین روش لاغری.لاغری با ذهن هست و دلیلش هم نتیجه گرفتن استاد عزیز و دوستان شگفت انگیز سرزمین لاغرهاست که به راحتی و بدون رژیم و ورزش تونستند متناسب بشن و متناسب بودن آنها دایمی و پایدار وبدون عوارض جانبی هست . 

   همانطور که برای چاقی کارخاصی انجام ندادیم وآرام آرام چاق شدیم برای لاغرشدن هم کافی هست همون مسیر روکه رفتیم از همون مسیر برگردیم مسیری که تو اون سختی نداره و به راحتی لاغر بشیم .و با برداشتن موانع ذهنی آرام آرام دراین مسیر قدم برمیداریم و با تکرار واستمراروآموزشهای استاد عزیز  خواسته قلبی مون یعنی متناسب شدن رو تجربه میکنیم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار darya.69.ft
   1400/05/24 19:34
   مدت عضویت: 1300 روز
   امتیاز کاربر: 613 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 980 کلمه

   سلام خدمت استاد عزیز و دوستان گرامی

   روش های لاغری که رفتید و چند کیلو کم کردید؟

   من از اون جایی که عدم تحرک رو باعث چاقی خودم می دونستم بیشترین تلاشم این بود که تحرک داشته باشم.برای همین بیشتر روش هایی رو دنبال کردم که به تحرک بدنی ختم بشه مثل ورزش کردن که هر سال توی مدرسه و بعدشم توی دانشگاه عضو تیم والیبال می شدم و همیشه هم چند کیلو کم می کردم و حسابی لاغر می شدم .

   یکی دیگه از باورهام این بود که همه ی ماه ها من غذا می خورم ولی تحرک ندارم برای همین چاق می شم ولی ماه رمضون ها به خاطر اینکه خیلی غذا نمی خورم و از طرفی هم مصادف می شد با  کار کشاورزی فصلی ما(تحرک داشتن) برای همین لاغر می شم و هر سال این اتفاق برای من می افتاد و حدود سه کیلو کم می کردم. 

   برای لاغر شدن ابتدا باید موانع ذهنی لاغر شدن خودمون کشف کنیم تا بتوانیم بهترین روش رو برای متناسب شدن انتخاب کنیم.

   در صورتی که در هیچ کدام از روش های لاغری ما مشکل رو ریشه یابی نکردیم و فقط سعی می کردیم که نتیجه چاقی  و عوض کنیم .

   زمانی که توی زندگی یک هدف یا مقصدی برای رسیدن به خواسته هامون انتخاب  می کنیم  اصولا راه های زیادی وجود داره تا ما به نتیجه دلخواه مون برسیم .

   ورودی شهرما یه امامزاده ای وجود داره که هر از گاهی با رفقا پیاده می رویم زیارت .

   برای رفتن به اونجا چند تا مسیر هست که ما بسته به حال و حوصله مون و قصدی که ازپیاده روی به اونجا داریم از یکی از اون راه ها حرکت خودمون رو شروع می کنیم.

   اولین مسیر باید از چند تا کوچه باغ قدیمی شروع کنیم و بعد از‌چند تا تپه ک