0

دلیل چاق شدن من (قسمت پنجم)

دلیل چاق شدن من
اندازه متن

اطلاع از دلیل چاق شدن مهمترین اقدام برای رهایی از چاقی و لاغر شدن است.

حتما با من هم عقیده هستید که برای برطرف کردن هر مشکلی ابتدا باید دلیل آن مشکل را پیدا کنیم.

اهمیت اطلاع از دلیل چاق شدن

وقتی دلیل بروز مشکل را بدانیم اقدام کردن برای برطرف کردن آن بسیار ساده تر از زمانی است که دلیل مشکل را ندانیم و بخواهیم از طریق آزمون و خطا برای رفع مشکل اقدام کنیم.

این اصل درباره چاقی نیز صادق است.

هر فردی که اضافه وزن دارد در مدت چاقی خود بارها برای لاغری اقدام کرده است و از روش های مختلف لاغری برای رهایی از چاقی استفاده کرده است اما نتیجه مطلوب و دائمی کسب نکرده است چون تا وقتی دلیل چاق شدن خود را ندانید مسیری که برای لاغر شدن انتخاب می کنید قطعا اشتباه خواهد بود.

روش های ارائه شده برای لاغری بدون توجه به دلیل چاق شدن،‌ از طریق تغییر دادن عوامل بیرونی مثل تغییر در میزان غذای مصرفی،‌ افزایش فعالیت بدنی و بالابردن سوخت و ساز بدن،‌ تغییر در نحوه جویدن غذا و دیگر تغییراتی که هر کدام حکم آزمون و خطا کردن برای برطرف کردن چاقی است.

دلیل ناکارآمد بودن روش های لاغری

علت ناکارآمد بودم روش های لاغری اطلاع نداشن آنها ار دلیل چاق شدن فرد است.

همچنین ممکن است دلیل چاق شدن فرد را نوعی بیماری مانند پرکاری یا کم کاری تیروئید،‌ مصرف داری خاص یا هر عامل دیگری معرفی کند اما از آنجایی که در نهایت راهکارهای اراه شده توسط آنان منجر به کسب نتیجه دائمی نمی‌شود.

با اطمینان می‌توان گفت آنها در تشخص دلیل چاق شدن موفق نبوده‌اند و به همین علت روشی که ارائه داده‌اند تاثیری بر رفع مشکل اصلی چاقی نداشته است.

 مهمترین دلیل چاق شدن چیست؟

مهمترین دلیل چاق شدن هر فردی که اضافه وزن دارد باور کردن چاقی است.

به جملات زیر توجه کنید، کدام جمله را درباره خود صحیح می دانید؟

 1. چاقی در خانواده من ارثی است و به همین دلیل من چاق هستم.
 2. چاقی من بخاطر کم تجرکی است.
 3. من پرخوری عصبی دارم به همین دلیل چاق هستم.
 4. سوخت و ساز بدن من پایین است و به همین علت چاق هستم.
 5. من بخاطر بارداری چاق شدم.
 6. کار من استرس زیادی به من وارد می کند و به همین دلیل چاق شدم.

ده ها جمله مشابه این جملات می توان نوشت که هر فردی چاقی آنها را دلیل چاق شدن خود می داند.

اگر حتی یک جمله از عبارت های بالا در مورد شما صدق می کند شما باور کرده اید که طبیعی است چاق شوید و چاق بمانید.

همین باور به تنهایی قادر است برای همیشه شما را در حالت چاق نگه دارد و تمام تلاش شما برای لاغر شدن از هر روش را خنثی کند.

وقتی شما به هر دلیل باور کنید که طبیعی است چاق شوید انتظار چاق شدن در شما شکل میگیرد.

از تکرار انتظار چاق شدن تصاویر چاقی از خودتان در ذهنتان شکل میگیرد که نشانه ایجاد این تصاویر احساس ترس از چاق شدن یا چاق تر شدن است.

تصاویر چاقی در صورت ثابت ماندن باعث ایجاد فرمول های چاق کننده در مغز می شود و فرمول های چاق کننده به فرمان های مغزی برای تغییر واکنش های فرد در مواجه شدن با مواد غذایی تبدیل می شود.

همچنین این فرمول ها به فرمانهای مغزی برای ذخیره چربی و افزایش سایز و وزن فرد تبدیل می شود. و از آنجایی که جسم ما تحت فرمانروانی مغز است به سادگی تغییر وضعیت داده و از حالت متناسب به حالت چاق تغییر وضعیت می دهد.

تاثیر باور کردن چاقی

موضوع بسیار مهمی که در جلسه امروز مطرح شده، باور کردن چاقی است

باور کردن چاقی، مهم ترین دلیل چاق شدن افراد است،

به اندازه ای که شما باورکرده کرده باشید فرد چاقی هستید شما در معرض چاقی بیشتر قرار می‌گیرید.

استفاده از روش های مختلف برای لاغر شدن و نتیجه مطلوب کسب نکردن سبب می شود که باور شما نسبت به چاق بودن و گرفتار چاقی ماندن پر رنگ تر شود و همین موضوع کافی است تا وزن شما به مرور بیشتر شود.

بنابراین اگر می خواهید لاغر شوید و از آن مهمتر برای همیشه لاغر بمانید باید از طریق کنترل ذهن و یادگیری لاغری با ذهن اقدام کنید تا از طریق شناسایی دلیل چاق شدن و اصلاح آنها به شکل عالی در مسیر تناسب اندام قرار بگیرید و نحوه اصلاح این باور تاثیرگذار و مخرب را بیاموزید.

با استفاده از محتوای این قسمت شما به این اطمینان خواهید رسید که دلیل چاقی شما ناشی از فرمولهای ذهنی شماست و درک این مساله به شما ثابت خواهد کرد که قدرت ذهن در اضافه وزن تا چه میزان اهمیت دارد و از طرفی به این باور می رسید که می شود از قدرت ذهن برای لاغر شدن هم استفاده کرد.

توانایی قدرت ذهن

ذهن خود را مانند یک وسیله کارآمد در نظر بگیرید که می توانید با آن هر کاری انجام دهید.

تا به امروز از ذهن خود برای چاق شدن استفاده کرده اید اما می توانید از ذهن خود برای لاغر شدن نیز استفاده کنید.

آگاهی از این موضوع که شما به چه شکلی چاق شدن را یاد گرفته اید و همواره برای چاق تر شدن تلاش کرده اید به شما کمک می کند تا به این اطمینان دست پیدا کنید که شما می توانید لاغر شوید و دلیل چاق شدن شما ارث و سوخت و ساز و … نیست.

چرا که وقتی ما توانسته ایم چاق شدن را یاد بگیریم و در طی چند سال به این میزان اضافه وزن پیدا کنیم، پس می توانیم لاغر شدن را یاد گرفته و با استمرار در عمل به یادگیری خود به تناسب اندام رویایی خود دست پیدا کنیم.

توجه کردن به تفاوت عملکرد ذهن افراد متناسب و افراد چاق به ما این آگاهی را می دهد که می شود با تغییر محتوای ذهنی خود مانند یک فرد متناسب رفتار کنیم و در شرایط جسمی متناسب قرار بگیریم.

امیدوارم که از فایل آموزشی امروز با دقت استفاده کنید و با آگاهی از دلیل چاق شدن خود،‌ باور شما برای لاغر شدن بیشتر شود و در مسیر لاغری با ذهن ادامه دهید.

✍️ تمرین آموزشی 📖

با بررسی کردن دلیل چاق شدن و تشخیص جایگاه خود در دنیای چاق ها سبب می شود که راهکارهای موثر مختص خودمان را برای لاغر شدن به کار بگیریم و نتیجه این فرایند فوق العاده خواهد بود.

مرحله اول:

ابتدا لازم است بدانید شما در کدوم گروه از افراد چاق هستید:

۱. افراد چاق نا آگاه

این دسته از گروه چاق ها شامل افرادی می شود که از کودکی روند چاق شدن آنها شروع شده است و در تمام تمام تصاویر ذهنی و خاطراتی که از خودشان به خاطر دارند چاق هستند.

این گروه فرمول های ذهنی لاغر را در وجود خود دارند اما به دلیل اینکه هرگز از این فرمول های ذهنی استفاده نکرده اند بنابراین خاطره یا عملکردی از خودشان بعنوان فرد لاغر ندارند.

۲. افراد چاق آگاه

این دسته از گروه چاق ها شامل افرادی می شود که در سال های اول زندگی در شرایط جسمی متناسب بوده اند. هم از نظر ذهنی و هم از نظر رفتاری خاطرات و عملکرد های مختلفی از دوران لاغری به یاد دارند.

این افراد در برهه ای از زندگی به دلایل مختلف تمایل به چاق شدن پیدا می کنند. آنها تصور می کنند که وضعیت جسمی آنها بعنوان فردی که لاغر است باعث بروز مشکلات زیادی در زندگی شان شده است و دوست دارند چاق شوند.

۳. افراد منتظر

این دسته از گروه چاق ها شامل افرادی است که در مقطعی از زندگی به دلایل مختلف انتظار چاقی در آنها ایجاد می شود.

این گروه از افراد چاق تا روز قبل از آن اتفاق یا رخ داد هیچگونه فرمول چاقی در ذهنشان نیست اما به یک باره به دلیل شنیدن یا باور کردن صحبت های دیگران مانند پزشک،‌ رسانه یا فردی که از نظر شخص چاق معتبر باشد دچار انتظار چاقی می شود.

انتظار چاقی به مرور باعث ایجاد تصاویر ذهنی چاق و شکل گیری فرمول های چاقی و تغییر رفتار فرد و چاقی می شود.

بنابراین لازم است ابتدا طریق چاق شدن خودتان را بر اساس دسته بندی انجام شده مشخص کنید و درباره طریق چاق شدن خود شرح دهید.

برای درک بهتر علت چاقی سعی کنید افرادی را پیدا کنید که در دسته دیگر افراد چاق قرار می گیرند و شرایط فعلی خود را با او مقایسه کنید. هدف از انجام این تمرین رسیدن به این اطمینان است که اگر حتی طریق چاق شدن افراد با یکدیگر متفاوت باشد نتیجه نهایی از نظر شکل گیری فرمول های ذهنی و واکنش های رفتاری کاملا با هم شبیه است.

بنابراین تنها طریق لاغر شدن برای همه دسته بندی افراد چاق مسیر لاغری با ذهن است تا از این طریق ابتدا فرمول های چاق ذهنی خود را شناساسی و سپس با جایگزین کردن فرمول های لاغر کننده مناسب تصاویر چاق ذهن خود را به تصاویر ذهنی متناسب تبدیل کرده و سپس به شکل خودبخود لاغر شوند و تا ابد لاغر بمانند.

مرحله دوم:

نگرش و درک خود از سیر بودن را بنویسید.

آیا شما بعد از وعده های غذایی سیر می شوید یا حالت خفگی پیدا می کنید؟

به نظر شما نشانه های سیر بودن چیست؟

همچنین نشانه های خفگی و پرخوری را شرح دهید؟

اکنون مشخص کنید شما در چه وضعیتی هستید؟ آیا همیشه سیر می شوید یا به حالت خفگی می رسید؟

 • شرح حالت خود درباره سیر بودن یا احساس خفگی داشتن را بنویسید.

منتظر خواندن نوشته های شما هستم

همراه همیشگی شما: رضا عطارروشن


توصیه اکید: بعد از دیدن فایل آموزشی قسمت پنجم، ویدیوی توضیحات تکمیلی این بخش را استفاده کنید

با دادن ستاره به این مطلب امتیاز بگیرید.

امتیاز 3.94 از 177 رای

https://tanasobefekri.net/?p=11431
250 نظر توسط کاربران ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اندازه متن دیدگاه ها
   آواتار 989339651032
   1403/04/14 13:23
   مدت عضویت: 96 روز
   امتیاز کاربر: 640 سطح ۲: کاربر متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 308 کلمه

   سلام امیدوارم حال تک تک شما عزیزان خوب باشه.

   من جز افرادی بودم که انتظار چاقی و داشتم . انتظار به تنهایی قادر به انجام کاری نیست چون تک تک ما ها انتظار یه زندگی عالی پولدار شدن و بعضی چیز هارو داریم .ولی همیشه تو حرف هامون برعکس انتظارمونه که نه بابا پولدار شدن سخته پارتی باید داشته باشی و فلان یه جورایی میایم انتظار که داریم و نقض میکنیم خلافشو میگیم .ولی وقتی انتظار چاقی داری حرفت با انتظاری که میکشی برابرع برا مثال:

   من اخر های سال ۱۴۰۱ از طریه اموزش های که دیدم تونستم ۱۰ کیلو اضافه وزنی رو که داشتم کم کنم بعد کاهش وزنم بارداری و تجربه کردم.خیلی مراعات میکردم ولی خب اضافه وزن داشتم و تی این ۹ ماه هر موقع گله و شکایتب راجبش میکردم همه بهم میگفتن نگاه نکن در بارداری چاق شدی دوران شیر دهی جونی برا ادم نمیمونه لاغر میشه و فلان .

   رسیدیم به دوران شیردهی و من واقعا باور داشتم که در این دوران لاغر میشم اما خب پر خوری های هم داشتم تا به قولی بچم بتونه خوب وزن بگیره .

   در تی این دوماه من بگی نگی وزن کم. کرده بودم ولی بعد دو ماه که دخترم شیرخشکی شد فرمول های ذهنم نیز جا به جا شد .من انتظار داشتم به دلیل شیردهی لاغر بشم ولی الان بچم شیر خشک میخوره پس انتظار لاغری جاشو به انتظار چاقی میده.و من یادمه بار ها تکرار کردم خوردم زیاد شده اشتهام زیاد شده و فلان چرا چون در من انتظار چاقی شکل گرفته بود و باور داشتم که من به این دلیل قراره چاق بشم.

   اما به لطف استاد عزیز با برسی دلایل چاقی خودمون و پیدا کردن خلاف انها به این نتیجه رسیدم که هیچ چیزی توانایی چاق کردن منو نداره .

   من در مسیر ارزشمند لاغری قرار گرفتم و دو باره به طبیعت خودم یعنی لاغری باز خواهم گشت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار 💖نرگس💖
   1403/04/11 04:34
   مدت عضویت: 92 روز
   امتیاز کاربر: 3340 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 376 کلمه

   به نام الله مهربان و بزرگم

   سلام آرزوی تندرستی و یه عالمه حال خوب به همه هم مسیری‌های گلم و استاد عزیز

   بعد از چندین بار گوش دادن به بخش آخر فایل فهمیدم که باید خودم رو چطور توصیف کنم

   من فکر می‌کنم جز دسته سوم به حساب بیام

   و احساس می‌کنم که از زمانی که کرونا اومد و خونه نشین شدیم دیگه اضافه وزن من صورت گرفت و چون مادرم هم اضافه وزن داشت و خوردن من هم شبیه به مادرم بود

   کلاً من دوست صمیمیم هم اضافه وزن داشت

   و خب چون که دور و برم اینجور آدم‌ها بودن فکر می‌کنم که گفته‌های اون‌ها بالاخره با یه حرفی چاقی برای من طبیعی شد و من انتظار چاقی پیدا کردم و دیگه این انتظار بالاخره خودش رو در سن حدوداً ۱۰ ۱۱ سالگی نشون داد و خب اوضاع حادتر شد و تلاش من هم بیشتر شد چون عقیده‌های بیشتری رو پیدا کرده بودم که مثلاً فلان چیز چاق می‌کنه، اگه می‌خوای لاغر بمونی از فلان چیز دوری کن و…

   خلاصه کلام اینکه با یه سری از حرف‌ها اون اندام قشنگم با انتظار چاقی از بین رفت

   و اما نگرشم از سیری…

   وقتی که دیگه میل فرد نسبت به آن غذا کم بشه و دیگه از حالت ضعف و گرسنگی در بیاد ،یعنی سیر شده 

   اما معمولا افراد چاق یک پله بالاتر از سیری یعنی حالت خفگی ، زمان استپ آنهاست و فکر میکنن اون موقع سیرن

   من میتونم بگم متوسط ، گاهی اوقات به حالت سیری میرسم دست میکشم و گاهی اوقات خفگی و فشار شکم .

   نشانه سیری ، زمانی که‌ میل ما به خوردن کم بشه اون موقع ما سیریم

   اما حالت خفگی ، یعنی این قدر بخوری که دلت درد بیاد و احساس تنگی نفس کنی

   که من واقعا بین مایل به خفگی  هستم ولی الان ها  خدارو شکر دارم کم کم بهتر میشم ، و حالا زمانی که پرخوری یا احساس خفگی میکنم ، خیلی حس بدی بهم دست میده 

   اول دفعه که درد دارم ، بعدش سرزنش ها شروع میشه که چرا این کارو کردی و با خودم درگیر میشم

   این خیلی حس بدیه که اینقدر از یک غذا بخوری که دیگه حالت از اون غذا بد بشه

   به امید خدا و با لطف و کمک خودش انشالله دیگه با تمام سعیم پرخوری نمیکنم که طعم لذت از نعمات رو بچشم 

   خدایا کمکم کن  الحمدالله

   ممنون استاد

   یا حق مدد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا آقچه لو
   1403/03/15 16:16
   مدت عضویت: 43 روز
   امتیاز کاربر: 1480 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 197 کلمه

   به نام خداوند جان و دل 

   من در دسته افراد ناخودآگاه افرادی که از کودکی چاق بودند و هیچ خاطره ای از لاغری ندارند هستم .خب باور جمله چاقی ارثی هست من حتی یادم نمیاد که چه رفتارهای غذایی  را از پدر و مادرم به ارث برده ام ولی سه وعده غذا خوردن را میدانم و میان وعده خوردن را میدانم هی در یخچال باز کردن اینو خوردن اونو خوردن بعد از غذای ناهار خوابیدن بعد از شام چای و میوه خوردن کم تحرکی و….

   من بیشتر حالت خفگی دارم تا سیری در حدی که بعد از غذا کمی یه ور می افتم نفس نمیتونم بکشم به سختی نفس میکشم تازه بعد از اون هم کلی چیزای دیگه میخورم یا قبل غذا همچنین دوست دارم بعد از غذا بخوابم و حتی بعد از غذا دو قدم راه رفتن هم برام سخت میشه مثلا بعضی ها عادت دارند بلافاصله بعد از غذا طرف ها را بشورند ولی من از کودکی دیدم ظرف های ناهار میمونه برای بعد از بیدار شدن و میگن تازه غذا خوردیم حال نداریم ظرف بشوریم دقیقا آنقدر احساس خفگی دارم که حال ندارم پای ظرفشویی بایستم و ظرف بشورم و کلی رفتار های غذایی نامتناسب دیگر.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 2110 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,054 کلمه

   مشکل و حل مشکل  !!! برای ریشه یابی مشکل اول باید بپذیریم که مشکلی وجود داره ، مرحله بعد اینه که مسئولیت صد در صد ایجاد مشکل رو بپذیریم و در مرحله بعد  مشکل رو ریشه یابی کنیم و سپس راه حل رو پیدا کنیم و با پایداری در مسیر راه حل رو به کار بگیریم برای رسیدن به هدف . 

   قبل از اینکه بخواهم نظرم رو راجع به ریشه یابی مشکل بگم بر اساس تجاربی که به خصوص در محیط های کاری و برخورد با آدم های مختلف کسب کردم می خوام راجع به نحوه رفتار آدم ها با مشکل بنویسم اول به دلیل یادآوری به خودم و دوم به خاطر اینکه اگر این مطلب حتی اگر بتونه یک تلنگر کوچک برای فقط یک نفر باشه من رسالتم رو به جا آوردم . 

   آدم ها در مواجه با مشکلات رفتارهای متفاوتی دارند. عده ای اصلا قبول ندارن مشکلی وجود داره ! این عده احساس می کنن هر چیزی که هست یا داره اتفاق میوفته کاملا روال طبیعی داره و اصلا باید همین طوری باشه . تلاش اطرافیان هم برای فهماندن به این دسته از افراد حکم آب در هاون کوبیدن داره ….! 

   عده ای می دونن که مشکلی وجود داره اما منکر اون مشکل میشن در نتیجه نهایت تلاش شون رو می کنن تا با فرافکنی و انداختن تقصیر گردن زمین و زمان خودشون رو تبرئه کنن …. ! این دسته مثال بارز آدم خواب رو میشه بیدار کرد اما اونی که خودش رو میزنه به خواب نه ،  هستن ….! 

   عده ای می دونن که مشکل وجود داره و کم و بیش هم می دونن که شاید خودشون در ایجاد این مشکل نقش داشته باشن اما با امروز و فردا کردن و سر درگمی های خود خواسته از پیدا کردن راه حلی برای مشکل طفره میرن و بعد از مدتی هم به قول خودشون مشکل رو میندازن گردن تقدیر و برای آرامش خودشون نقش قربانی رو بازی می کنن….! 

   دسته ی دیگه ای هستن که می دونن مشکلی وجود داره و دائماً سعی می کنند راه حلی برای اون مشکل پیدا کنند ، بارها و بارها تلاش می کنن اما چون مسیر رو اشتباه میرن به قول قدیمی ها سر از ترکستان در میارن! مدتی ناامید میشن اما وقتی مشکل حاد میشه دوباره میرن سراغ همون راه حل های قبلی ! یکی هم نیست بهشون بگه خوب عزیز من ، اگر این راه حل ها جواب می داد که قبلاً نتیجه ی متفاوتی می گرفتی …. 

   من خودم جزو دسته ی آخر هستم ، بارها و بارها تلاش کردم برای لاغری اما نتایج به دست آمده مثل گوله برفی بود در آفتاب ، یک دوره استراحت بعد از تلاش برای لاغری ، بالا رفتن وزن تا مرز هشدار قرمز و باز شروع تلاشی تکراری و بی نتیجه . از نظر من هر کسی در هر سنی اگر به سمت لاغری با ذهن راهنمایی شده بسیار انسان خوشبختیه . چون ناخودآگاه ما اونقدر قدرتمنده که در ابعاد ذهن خودآگاه ما نمی گنجه .

   افرادی که مثل من به این مسیر هدایت شدن هم تقسیم بندی میشن : 

   اون هایی که در ابتدا با شور و اشتیاق تا قدم های اولیه مسیر رو طی می کنند اما از اونجایی که عجله برای لاغر شدن دارن و از طرفی ناخودآگاه تمام تلاشش رو برای حفظ وضعیت فعلی می کنه با بهانه اینکه این مسیر نتیجه نمیده ادامه مسیر رو رها می کنند . این عده مثال بارز تب تند زود عرق می کنه هستن و خودم سال های قبل در این دسته جای می گرفتم . ابتدای راه با شور و اشتیاقی وصف ناشدنی اما هنوز به میانه راه نرسیده مسیر رو رها می کردم !

   عده ای دیگه با استمرار و به جهت لذت بردن از این مسیر زیبا در مسیر لاغری با ذهن می مونن و خیلی آروم و نامحسوس بدون اینکه متوجه بشن لاغر میشن ، همون طوری که خیلی نا محسوس چاق شدن . در حال حاضر من در این دسته دوم قرار دارم . ایمان دارم که این همون مسیری هست که منو به تناسب اندام عالی می‌رسونه . 

   الان داشتم فکر می کردم که چاقی من قدمتی سی و دو ساله داره ، اگر اون زمان روش لاغری با ذهن وجود داشت و من آگاهی های امروزم رو داشتم ، اگر حتی من سالی یک کیلو از وزنم کم شده بود در این لحظه در وزن ایده آلم قرار داشتم . اینو گفتم که یادآوری کنم حتی یک قدم کوچک برداشتن به سمت هدف بسیار عالی تر از هیچ کاری نکردن هست .

   من در مورد اینکه خودم در کدوم دسته از افراد چاق دسته بندی میشم خیلی فکر کردم ، من از دوران کودکی خاطرات خیلی زیادی ندارم اما در عکس های که از اون دوران دارم نمیشه گفت که خیلی اضافه وزن داشتم اما نسبت به دختر عموم که شش ماه از من کوچکتر بود کمی تپل تر بودم . از زمانی که تونستم محیط اطراف رو با تمام کودکیم درک کنم دو مورد همیشه از موارد دیگه پر رنگ تر بود ، اولی ارثی بودن چاقی و مورد بعدی اینکه همیشه به دفعات زیاد از خواهر و برادرم می‌شنیدم که چاق شدن آزاده به خاطر غذاهای کمکی هست در دوران طفولیت بهم میدادن . پس مورد دوم(غذا عامل چاقی هست) در ذهن من فرمول دهی شد و غذا رو عامل چاقی می دونست . وقتی به دوران بلوغ رسیدم کم کاری تخمدان هم به عوامل چاقی اضافه شد و چند سال پیش ناخودآگاهم از  فرمول بارداری باعث چاقی میشه ، برام رو نمایی کرد. واقعیت اینه که در حال حاضر به سه مورد از موارد بالا یعنی ارثی بودن ، کم کاری تخمدان و بارداری هیییچچچچ گونه اعتقادی ندارم اما باید اعتراف کنم که ترس از خوردن مواد غذایی و چاق کننده بودن مواد غذایی همچنان در وجودم خود نمایی می کنه ….  البته سال هاست که سعی می کنم به اندازه غذا بخورم ، در خوردن غذا هول نزنم و وقتی سیر شدم دست از غذا خوردن بکشم حتی اگر غذایی در بشقاب باقی مونده باشه …. این مورد آخر عادتی هست که از دوره لاغری با ذهن قبلی در من نهادینه شد . البته اگر بخوام صادقانه حرف بزنم گاهی، شاید در طی یک سال یک یا دو بار رشته کار از دستم در بره و زیاده روی کنم اما بیشتر نه و خوشحالم که این دستاورد رو دارم . با ایمان به تناسب اندام از طریق آموزش و یادگیری لاغری با ذهن . 😊

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 22 از 5 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار Sanaz 🌺
    1403/03/16 06:56
    مدت عضویت: 1117 روز
    امتیاز کاربر: 4821 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 69 کلمه

    به نام خدا 

    با عرض سلام و ادب خدمت شما دوست عزیز و همسیرم .

    خدا رو بی نهایت سپاسگزارم که در این مسیر رویایی اول از همه استادی توانا و دوستانی با اینهمه آگاهی دارم .

    نوشته ی شما رو خوندم و بسیار لذت بردم 

    آگاهی های شما رو بسیار دوست داشتم .

    نکات آموزنده ای برای من داشت .

    برای شما دوست عزیز بهترین ها رو آرزو دارم .

    در پناه حق باشید 🙏❤️

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 10 از 2 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     امتیاز کاربر: 2110 سطح ۳: کاربر پیشرفته
     همیاری
     محتوای دیدگاه: 171 کلمه

     درود بر شما مهر بانو . زیبایی این مسیر اینه که در یک زمان خاص آگاهی های خاصی برای هر کدام از جاری میشه و زیباتر اینه که اینقدر این آگاهی ها ناب و زیباست که حتماً باید به رشته تحریر در بیاد . هر از گاهی علاوه بر نوشته های هم مسیرهای خودم ، نوشته های خودم رو هم مرور می کنم . گاهی باورم نمیشه که این ها رو خودم نوشتم . ایمان دارم برای بقیه هم همین طوره چون این نوشته ها حتما از یک روح آگاه جاری میشه که اینقدر زیبا و دلنشینه . برای من اونقدر انرژی نوشته های دوستان بالاست که مطمئنم نتایج بی نظیری به همراه داره . این یک روح جمعی و آگاهی جمعی هست که ما رو به هم مرتبط می کنه . انرژی فوق العاده عالی و مثبتی که از این آگاهی در وجود هر کدوم از ما جاری شده . بسیار خرسند و شادمان هستم که در این جمع عالی قرار دارم . در نور و آرامش جاری باشید 🫂💖🤲😌

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 10 از 2 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نادیا همتی
   1403/02/25 16:44
   مدت عضویت: 62 روز
   امتیاز کاربر: 3215 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 400 کلمه

   با سلام من جزو گروه انتظار چاقی هستم

   من میدیدم که هر کسی که تو خانوادمون هست چاق میدیم که شیرینی زیاد دوست دارن و میخورن و چاقن ،مثلا مادرم با این که حجمغذاش کمه اما شیری زیاد میخوره و چاق البته پیاده روی ام زیاد داره اما بی تاثیر

   یا مادرشوهرم حجم غذاش زیاد نیست اما چاق مونده چون تحرک و ورزش نمیکنه

   یا پدرم زیاد غذا میخوره اما با این که تحرکش زیاده بازم چاق

   یا اطرافیان که میگفتن غذا ها همه ناسالم روغن ها ناسالم و همه رو چاق میکنه

   یا غذای چرب ادم و چاق میکنه

   منم هربار که دارم غذا میخورم با این که حجمش زیاد نیست اما به غذا فقط به عنوان ابزار چاقی نگاه میکنم و میگم چاق میشم و البته اماضافه وزن پیدا کردم

   یا میرم پای آینه شکم مو نگاه میکنم همش میگم داره بزرگتر میشه یا نه ؟

   یجورایی همش نگران چاقی ام

   یجورایی علاقمم به غذا زیاده همیشه فکرم این چیز خوش مزه حتی کمم شده خوش مزه بخورم یا مثلا

   مهمونی دعوتم میگم کاش غذاش خوب باشه ،غذا خوردن برام تفریح دوست داشتنی ای یه

   نگرشم از سیر شدن ؟وقتی که گرسنه نیستم دیگه حس سیری میکنم احساس میکنم تا همین جا سیر شدم خب یه موقع هایی ام هستغذا مورد علاقمه و بیشتر از سیر شدن میخورم

   البته فقط گاهی بیش از سیر شدن میخورم بستگی به نوع غذا داره که مورد علاقم باشه یانه

   نشانه ی سیر شدن برای من ؟به این حالت که دیگه احساس گرسنگی ندارم

   نشانه خفگی و پرخوری ؟وقتی غذا بشدت مورد الاقم باشه یا مثلا حیابی لذیذ و چرب شده باشه یا فست فود باشه اونجا بیشتر از سیرشدن میخورم در حدی که باید دکمه شلوارم و باز کنم اما بازم اونجوری نیست که حس خفگی بکنم

   من در بیشتر اوقات در حد سیر شدن غذا میخورم

   شرح حالت در رابطه با احساس سیری یا خفگی ؟من معمولا همیشه جا دارم برای غذا خوردن چون خیلی خیلی کم پیش میاد که پرخوریکنم  غذا رو معمولا در حد سیری میخورم اما باز میان واده و اینام میخورم چون عذاب وجدان میگیریم و نگران چاقی ام سعی میکنمهمیشه در حد سیر شدن باشم ،اما گاهی ام تو خونم بیکارم خانه دارم تا حوصلم سر میره میرم یه ناخونک کوچیک مثلا به شیرینیبیسکوییت شکلات اینا میزنم

   معمولا اگه خیلی گرسنه باشم حجم غذام بیشتر میشه و پرخوری میکنم وگرنه در حد معمول میخورم اما بازم اصافه وزن دارم حدود ۱۰کیلو

   شبام دیر شام میخورم اما خب زیاده روی نمیکنم در حد سیری

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار بی همتا
   1403/02/06 17:42
   مدت عضویت: 1611 روز
   امتیاز کاربر: 9998 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 649 کلمه

   با سلام .

   من جز افراد دسته ی چاق ناآگاه طبقه‌ بندی میشم.

   تقریبا از ۸ سالگی روند چاقی من شروع شد و هر خاطره ای که دارم از اندازه نبودن لباس ها، دنبال سایز بزرگ رفتن و ناراحتی های بعدش بوده.

   مادرم از ابتدا تا زایمان دومش که من بودم متناسب بود ولی وقتی سه چهار می گذره حرف فامیل روش تاثیر میذاره چون همش بهش میگفتن تو چرا انقدر هیکلت خوبه؟ حتما مریضی که بعد از دوتا زایمان چاق نشدی ، همه چاق میشن تو چرا تغییر نکردی و… که بالاخره یک‌روزی این باور ذهن متناسب شکست و چاقی مادرم شروع شد .. بعدش دوباره حرف و حدیث که چرا انقدر چاق شدی و برو باشگاه رژیم بگیر و.. با دو منشأ متفاوت من و مادرم الان هردو چاق هستیم.

   نگرش و درک خود از سیر بودن را بنویسید.

   پیغام سیری رو من متوجه میشم اما چون دوست دارم بیشتر از غذا خوردن لذت ببرم ادامه میدم اینم بگم که وقتی به حد خفگی میرسم هیچ لذتی نداره و فقط به دلیل عادت هست که فکر میکنم پرخوری بعد از سیر شدن لذت داره .

   به عنوان یک فرد چاق خیلی از لذت های زندگی من در خوردن خلاصه شده. بیرون میریم چی بخوریم؟ 

   برای گردش در طبیعت خوراکی چی‌ببریم؟ کدوم رستوران غذای بهتری داره؟ عروسی دعوتیم از ظهر چیزی نخوریم چون میخوایم بریم تالار. فلان مهمانی دعوتیم غذا چی‌میدن؟ و… کلی افکار این‌مدلی که باعث این توهم میشه که حس های خوب بیشتر از خوردن به دست میاد و چون با هرچه بیشتر چاق شدن فعالیت کمی میشه انجام داد، خجالتی تر میشی و خودت رو از جمع دورتر میکنی سعی میکنی هرچی که از دست دادی رو با بیشتر خوردن و پرخوری تلافی کنی.

   آیا شما بعد از وعده های غذایی سیر می شوید یا حالت خفگی پیدا می کنید؟

   خیلی بستگی داره که غذا چی باشه و چه وعده ای باشه معمولا صبحانه رو به مقدار مناسب میخورم.وعده ی ناهار و شام اگر غذایی باشه که دوست دارم مثل ماکارونی پرخوری میکنم و به خفگی میرسم و حتی چند ساعت بعد که دوباره یکم سبک شدم میرم و باز هم میخورم.

   به نظر شما نشانه های سیر بودن چیست؟

   یک حس یا صدایی درونم می شنوم که میگه بسه ،کافیه دست بکش.. اینکه میخوایم تنوع بدیم به غذایی که میخوریم سیر شدیم ولی نوع دیگه یا همراه غذا اگر سالاد می‌خوردیم،  دلمون میخواد ماست بخوریم یا یک‌نوشیدنی میخورم که نفس بگیرم و بیشتر بتونم به خوردن ادامه بدم.

   همچنین نشانه های خفگی و پرخوری را شرح دهید؟

   وقتی که دکمه ی لباسم رو باز میکنم تا بتونم نفس بکشم، و حس حالت تهوع بهم دست میده..

   هم چنین به خودم میگم دیگه پرخوری نمیکنم. 

   مثلا اگر ظهر پرخوری کردم میگم دیگه شام نمی خورم.ولی زود قراری که گذاشتم رو فراموش میکنم.

   اکنون مشخص کنید شما در چه وضعیتی هستید؟

   من همونطور که گفتم بستگی داره به نوع غذا و حتی مکان و زمان هم خیلی دخیل هستش مثلا در مهمانی ها خیلی کمتر غذا میخورم حتی از نصف چیزی که همیشه میخورم هم کمتر ..

   چون خجالت میکشم انگار چون چاقم غذا خوردن برای من گناهه و هم چنین نمیخوام بگن ببین چه قدر غذا کشید ولی وقتی رستوران میرم و کسی نیست راحت میتونم غذا بخورم.

   وقتی خانه هستم بیشتر گرسنه میشم مثلا امروز که کار داشتم ساعت ۸ صبحانه خوردم و تا الان که ۴:۳۰ عصر هست دو تا شکلات خوردم.که اگر خونه بودم ناهار و چند تا میان وعده بینش خورده بودم تا الان.

    آیا همیشه سیر می شوید یا به حالت خفگی می رسید؟

   معمولا پرخوری دارم ولی رسیدن به حالت خفگی را خیلی وقت است دیگر تجربه نمی کنم. این حس خوبی است که به مقدار سال های قبل نمیخورم ولی گاهی اوقات از رفتار غذایی ام رضایت ندارم.

   شرح حالت خود درباره سیر بودن یا احساس خفگی داشتن را بنویسید.

   یادم میاد استاد گفتن در حالت سیری نباید تغییر جسمی ایجاد بشه مثلا فشار شکم داشتن یک تغییر جسمی است. ولی نباید بین گرسنگی و سیری فرقی در جسم ایجاد بشود.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Reza
   1403/01/05 18:26
   مدت عضویت: 497 روز
   امتیاز کاربر: 20426 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 511 کلمه

   خدایا سپاسگذارتم بخاطر این هدایت محشرت 

   خداوندا ازت ممنونم که میتوانم هدایت هایت را عمل کنم و سر مشق زندگیم شود

   داشتم کامنت خانم منیژه را میخوندم که همان ابتدای متنشون این قسمت جمله اشون میخ کوبم کرد و اینکه درباره اش بنویسم

   وای چه جالب که من دقیقا انتظار چاقی رو میکشیدم و اینکه یادم یک روز مامانم گفت کمتر بخور چاق شدی و اصلا من نابود شدم وای پس من چاق شدم و خوب دیگه شروع شد دیگه هر غذایی که میخوردم اصلا به اون غذا به عنوان وسیله ای برای رفع گرسنگی و نیاز بدنم نگاه نمیکردم به وسیله ای برای چاق شدن نگاه میکردم که خوب چاره ای جز خوردنش نداشتم و به محض کمی چاق شدن وارد دوره وحشتناک رژیم شدم

   هر اتفاقی که در زندگیمون میوفته از قبل انتظارش را داریم و این انتظارات ما تایید میشند از هر طریقی و موقعی که این انتظارات از طرف ما تایید بشوند میشه جزئی از زندگیمون چون به عنوان سند برای ذهنمون ثبت میشه و هر بار به این اسناد رجوع میکنه

    به قبل اینکه این سند چطوری تشکیل شده کاری نداره به اون مدرک بسنده میکنه و براساس اون نتیجه را رقم میزنه 

   خیلی از این اسنادی که ما در ذهنمون داریم و منطق ذهنمون شده اسنادی هستند بی ادله 

   اسنادی هستند که بی اعتبارند ولی پرونده ای براشون تشکیل شده و هر روز سابقه ای بهشون اضافه میشه و این پرونده هر روز قطور و قطور تر میشه 

   هر روز داریم خودمون را در آینه میبینیم ولی از نگاه دیگران مثال آینه خیلی زیباست حتی گاهی وقتا در آینه خودمون را اونطوری میبینیم که در ذهنمون تصور کردیم 

   این حرف را میزنم چون برای خودم اتفاق افتاد و درکش کردم 

   حدود یکماه پیش در افکارم کمی ترس از چاقی شروع شد و چند بار در آینه خودم را بررسی میکردم احساس چاقی بهم دست میداد کمی صورتم را پرتر میدیدم 

   تا چند روز پیش که این ترس را پیدا کردم و برای خودم اصلاحش کردم و ذهنم خود واقعیش را دید به صورت اتفاقی به خودم در آینه توجه کردم و شگفتا صورتم چقدر جمع تر و کشیده تر شده مگه میشه توی چند روز این اتفاق بیوفته ولی این معجزه ذهن هست من در ذهنم خودم را چطور میبینم هر طور خودم را میسازم همان طور در بعد فیزیک نمایش داده میشه 

   دیگه هر غذایی که میخوردم اصلا به اون غذا به عنوان وسیله ای برای رفع گرسنگی و نیاز بدنم نگاه نمیکردم به وسیله ای برای چاق شدن نگاه میکردم

   و این قسمت متنشون که شاهکار بود برای من که به هر آنچه می نگریم بر اساس اون فایلی که در ذهنمون ذخیره شده و با دلیل و برهان آوردن براش این پرونده ها قطور و قطور تر میشنود 

   درست گفتند دیگه غذا وسیله ای برای رفع گرسنگی و نیاز بدن نیست فرقی نمیکنی چه برچسبی خورده اون برچسب درصد چاقی را کم و زیاد میکنه و باعث میشه پرونده های جدیدی براش در ذهنمون تشکیل بشه 

   با بودن در این سایت با استفاده از این موضوعات فایل ها نوشته ها به آگاهی میرسیم 

   و استاد کاملا درست میگفتید کامنتهای دوستان به اندازه هزاران کتاب ارزشمنده 

   هیچ نیازی نیست جایی دیگه دنبال مطلب جدیدی بگردیم همه چیز همین جاست

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 18 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Reza
   1403/01/05 14:20
   مدت عضویت: 497 روز
   امتیاز کاربر: 20426 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 493 کلمه

   من از اون دسته ای بودم که که بخاطر دیگران چاق شدم در حالی که کاملا متناسب بودم و از طرفی هم چاقی را عیب میدانستند

   اما چطور

    تا جایی که یادم‌ میاد بخاطر لاغریم مورد توبیخ قرار میگرفتم و تشویق به چاقی ولی در طرف مقابل هم چاقی عملی ناپسند نشون داده میشد از طرفی بهم گفته میشد چاقی خوبه ولی از طرفی نمونه هایی نشون داده میشد که چقدر نازیباست 

   از طرفی به خوردن و استفاده از مواد غذایی تشویق میشدم و از طرفی منع از خوردن که عملی ناپسند هست

    رفته رفته ذهن من چاق شد چون طرف ترازوی چاقی قویتر بود ولی با ترس و تلاش برای جلب رضایت که چگونه باشم

   ولی چاقی پررنگ تر بود و همیشه این جمله بود 

   یکم توپرتر یکم لاغرتر

   وقتی دلیل چاقی خودم را از ریشه حل کنم دیگه هر شاخ و برگی هم که از این درخت ایجاد شده از بین میره بهانه ها کنار میره و به خودشناسی خودم میرسم عوامل را کنار میزنم و از پایه و اساس خود را میسازم

   من چندین بار تلاش کرده ام برای لاغری و تناسب اندام دلخواهم و بدستش هم آوردم ولی مانده گار نبوده بخاطر اینکه حتی لاغریم هم برای خودم نبوده 

   همان طور که دلیل چاقی خودم را پیدا کردم باید در کنارش دلیل لاغری خودم را هم پیدا کنم 

   چرا میخوام لاغر بشم؟

   من برای رضایت دیگران چاق شدم برای رضایت دیگران هم لاغر میشدم ولی این لاغری دائمی نبود برای اینکه وقتی به حد تناسب خودم میرسیدم باز مورد انتقاد دیگران قرار میگرفتم 

   و من هر بار یویویی شده بودم به سمت چاقی و لاغری

   ولی الان برای خودم میخواهم 

   حال به این قسمت و این مرحله و این مرور مجدد رسیده ام اینکه با تامل بیشتر تلاش برای خواسته ام دارم حرکت میکنم دلایل اصلی تری پیدا کردم که چگونه روند چاقی ام شروع شد و حتی روند لاغری ام

   به این درک که زندگی من در این لحظه برنامه ریزی گذشته ام بوده ولی الان به لطف خدا زندگی ام براساس خواسته خودم به آنچه میخواهم نه آنچه برام خواسته شده داره شکل میگیره 

   نگرش و درک خود از سیر بودن را بنویسید.

   سیر بودن را الان میتونم برای خودم مقایسه کنم با رضایت داشتن

    اگه از لحاظ علمی و یا عموم جامعه بخوام مقایسه کنم سیر بودن یعنی به اندازه ای از مواد غذایی استفاده کنم که طبق یک سری پارامترهایی تعریف شده از لحاظ علمی واز لحاظ عموم جامعه یه جوری از مواد غذایی استفاده کنی که براساس اون حجم تعریف شده باشد 

   ولی من زمانی سیر میشوم که با خودم به صلح برسم زمانی سیر میشم که موقعی که دارم نهار میخورم به فکر شام نباشم 

   زمانی سیر میشم که احساس آرامش در من جاری بشه 

   زمانی سیر هستم که به فکر چطوری خوردن نباشم که چه اندازه استفاده که بتوانم چند ساعت بعد هم تنقلات هم بخورم 

   خدایا شکرت که هدایت شدم به مرور مجدد و خودشناسی ای که فکر میکردم خودم را شناختم ولی باز به شناختی جدید 

   درکی متفاوت

   و زتدگی ای جذاب و شگفت انگیز

   خداوندا تنها تو را میپرستم و تنها از تو یاری میجویم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار yas
   1402/12/08 22:18
   مدت عضویت: 149 روز
   امتیاز کاربر: 55 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 595 کلمه

   من چاق ناآگاه هستم ، مدتی در خردسالی متناسب بودم اما نسبت به همسالانم کمی تپل و درشت تر نشان میدادم از همان زمان یادم می آید مادرم و اقوام به من میگفتند تو به اقوام پدری ات بردی همه آنها چاق اند ، مادرم همیشه به من میگفت تا به الان می گوید تو بسیار کم تحرکی به همین دلیل است چاقی ، از کودکی میگفتند خوردن تورا چاق میکند کمتر چیپس و پفک بخور چاق میشی یک خاطره دارم از آن زمان وقتی با همسن هایم دور هم بودیم و تنقلات میخوردیم بعدا مادرم دعوا میکرد چرا خوردی تو چاق میشی و اثر هم گذاشت و چاق شدم ، در سن بلوغ میگفتند اگر تنبلی تخمدان داشته باشی وزن زیاد میکنی بله این هم اثر خودش را گذاشت ، همه میگفتند به کنکور برسی خیلی چاق میشوی دقیقا یادم می آید چه زمانی این حرف ها را شنیدم حدودا 14سالگی بود در باشگاه یک نفر گفت دوران کنکور و دبیرستان خیلی چاق میشی از الان به خودت سخت نگیر و بله اینجا هم اثر گذاشت و من در طول 3 سال 20کیلوگرم اضافه کردم ، بهم گفتن متابولسم بدنت کنده نمیتونی هرچیزی بخوری دیر میسوزه چاق میشی فقط ، همیشه تو مدرسه  و بیرون بهم گفتن تپلو و …. همه آثار منفی داشت و بیشتر از قبل چاق شدم.

   نگرش و درک خود از سیر بودن را بنویسید. 

   وقتی چیزی میخورم و احساس میکنم دیگه جایی برای خوردن ندارم احساس سیری میکنم.

   آیا شما بعد از وعده های غذایی سیر می شوید یا حالت خفگی پیدا می کنید؟

   احساس سیری میکنم ، ولی یکم وسواس فکری همون غذای به نسبت کمی هم خوردم احساس میکنم در بدنم اضافه است و احساس خفگی میکنم با اینکه مقادیر کمی غذا خوردم.

   به نظر شما نشانه های سیر بودن چیست؟

   از خوردن آن خوراکی اشباع شده باشیم و به قول عموم جا نداریم بخوریم.

   همچنین نشانه های خفگی و پرخوری را شرح دهید؟

   من تعداد دفعات کمی به خفگی خوردن رسیدم اما تقریبا فکر میکنم ذهن بر اساس اینکه هرچقدر بیشتر بخوره میتونه سیر باشه مثلا فردی غذای زیادی خورده اما باقی مانده غذا را در سفره می بیند فقط میخواهد تمامش کند ، اما پرخوری میتواند به معنی فزد ناراحت یا خشمگین است یا ضعف روحی روانی به روشی مغز برای کاهش درد روح و روان غذا به مقادیر زیاد مصرف میکند.

   اکنون مشخص کنید شما در چه وضعیتی هستید؟ آیا همیشه سیر می شوید یا به حالت خفگی می رسید؟ 

   من در وضعیت سیر شدن هستم و اکثر اوقات دچار پرخوری(عصبی) هستم.

   شرح حالت خود درباره سیر بودن یا احساس خفگی داشتن را بنویسید.

   گذشته که وزن بسیار زیادتری نسبت به الان داشتم هرچیزی را فقط به معنای خفگی میخوردم مخصوصا در مهمانی ها با دیدن غذا ها و دسر های مختلف بسیار میخوردم و بعدش باید پیاده روی میکردم تا کمتر نفس نفس بزنم از شدت خوردن اما اکنون معقول تر شده ام بعد از خوردن کمی تنقلات یا خوراکی های هوس برانگیز سیر میشوم و مثل احساس خفگی نمیخورم تا فقط تمامش کنم.

   خدار را شاکرم مرا به اینجا هدایت کرد باعث شد به خودم به زندگیم و جسمم بیشتر امید داشته باشم این اواخر بسیار احساس سرخوردگی و به اخر خط رسیده بودم از هیچ غذا یا خوراکی که میخوردم احساس گناه میکردم اما وقتی من ب اینجا هدایت شدم خیلی همه چیز در این مدت بسیار ناچیز و کوتاه تغییر کرد و ایمان دارم بیشتر هم تغییر خواهد کرد ، با اینکه بسیار مدت کوتاهیه عضو اینجا هستم اما احساس مثبتی از اینجا دریافت میکنم یک احساس از جنس امنیت و درک شدن و تنها نموندن . با آرزوی موفقیت برای همه .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهلا
   1402/12/04 14:38
   مدت عضویت: 315 روز
   امتیاز کاربر: 7610 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 234 کلمه

   با سلام 

   من جز دسته افراد منتظر هستم .چون همیشه از چاقی ترس داشتم و گاهی وقتا فکر میکردم اگه فلان چیز رو بخورم یا فلان کار رو بکنم چاق میشم .

   پس برای جلوگیری از چاقی خیلی چیزها رو نمیخوردم و معتقد بودم چون  پرهیز غذایی دارم تونستم خودمو متناسب نگه دارم وگرنه منم مثه مامان و آبجیم چاق می بودم.

   مثلاً خامه و کره مربا اصلا نمیخوردم.می گفتم دوست ندارم،دوست نداشتم فک کنم من تو رژیم هستم.

   الان هم نمی‌خورم اما نسبت بهش ترسی هم ندارم و در مقابلش مقاومت نشون نمیدم .و فک میکنم فرمول های چاقی اثر خودش رو گذاشته!

   بنظر من به حس پر بودن معده حالت سیری میگن،و حالت خفگی هم که سنش معلومه یعنی آنقدر بخوری که از معده بزنه بالا و مری هم پر بشه و اینطوری به قفسه سینه فشار بیاد!

   البته فکر میکنم اینطوری باشه ،مطمئن نیستم 

   راستش پیدا کردن حس سیری در خودم یه کم برام سخته و الان تو این یک ماه خیلی دقت کردم که حالتش رو پیدا کنم.

   باز هم با اطمینان نمی گم،یه لحظه موقع خوردن هر روز برام پیش میاد که خیلی آنی و یهویی است در حال خوردن انگار یه پیغام میگیرم.

    حالا این پیغام لحظه ای نمی دونم مثه چراغ زرد راهنما عمل می‌کنه و هشدار میده که سیری نزدیکه یا خود حس سیری هست.نمیدونم!

   نشانه پرخوری و خفگی هم که معلومه،آدم به زور نفس میکشه،حس می‌کنه شکمش باد کرده و کش اومده وسخت راه میره‌ 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صالحه
   1402/11/08 16:12
   مدت عضویت: 535 روز
   امتیاز کاربر: 37651 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 544 کلمه

   سلام بر خداوند 

   .

   سلام بر. استاد. وهم دوستان. هم مسبر 

   افرادچاق طیقه اضافه وزن یه ۳ طیق هست 

   ناآگاه مثل من که  ازبچگی دچارش شدم‌. هیچ شناختی. از چاق نداشتم طی زمان ازکوکی دچار اَضافه وزن شدم‌ ارام ارام این طربق خوردن درمن بزرکتر شد پرخوری بهش اضافه شده وتوان کودکی یی کوک چاق شده بودن هبچکسناختی ازجاق نداستم‌ حرف دیگران رو به شکل خوب فبول کردن برایخودم‌کلی باوره مشکل دار درست کردن ازاون باوره یی لگوی دنقسه ذهنی درست کردن برای آدمه چاقی ازدیگران اگوبرداری کردم‌که افراد چاق بودن طریقه خورندم اون افراد رو بهش توجه کردم‌ که شکل اون افراد رفتارگردن  درنتیجه من با ناآگاهی چاق شدم پس من تواین وبخش خودم مسئول حس نکردم 

   وارث روبهش اضافه کردم یقین حاصل کردم و تو این بخش من‌ دچارچاقی ارثی هستم و این باوره به قدری قویی سخت بود که برای برطرف کردنش کلی کاره روی برطرف کردن این باوره انجام دادم وبه سختی خیلی زیاد شون کم رنک‌کرده وشدتش کم‌ کردم چون این باوره به قدری در من  نفوذ داشته که توان زیادی برای کم رنک کردنش میخواستم که خداوند من کمک کرد اون به شکل خوبش انجام بدم چون این درخت باوره تونگاه من یی درخت کهن سالی بود که ریشه های بسیار بزرگی داشت کم رنک این باوره  تو نگاه سخت ترین مرحله این‌ مسبر  بود  که انجام شد وبا برطرف کردنش که اول آگاهی‌ رسانی کسب کردم تمرین انجام دادم به درک این مشکل رسیدم وبه شکرخدا دیگه این باوره سخت رو پایه اصلی چاقی من از کوکی بود برطرف شد 

   آگاه.

   افردی هستن که لاغر هستن  دوست داران  فقط کمی چاق بشن از اون حالت بیرون بیا ولی خبر نداره که خود شون رو دچار چه مشکلی بزرگی میکن که رهای از اون مشکل کلی اموزش کلی تمرین و تکرار  نیاز ،داره که بر کشت به عفب رو داشته باشه  پس این وافراد این باید بدون وفتی که این باوره واین فرمول تودهنی ایجاد بشه امکان توقف کردن اون نداران هرجه توجه ورتمرکز و تو بخش چاقی بیشتر  اون چاقی هم‌کسترش بیشتری خواهد داست این‌ اضافه شدن یی زمانی ارحدتصو انها هم خارج بوده به آنها هم‌ میرسه  فردی  چاق خواهند شد چون کلی کاره انجام دادن که از. لاغری  به قول خودشون نجات پیدا کنن ذهن اتوماتیک شون روبه شکل دستی کردن پس کاره رو به شکل ما به چاق می کشن من هم اگه توبخش اتوماتیک ذهنم‌کاری صورت 

    نمی‌دادم حتما فردی متناسب ولاغر بودم وهمین‌کاری که افار لاطعرداران‌انجام‌میدن برای چاق شدن 

   ومنتظر 

   این گروه اول اگاهی رو کسب میکنن بعد اون تو ذهن خودشون ذخیره کرده  توزمانی که اون باوره کررن اون فرمول شروع به فعلیت میکنه اگه فرد باروه داشته باسه سن اگه به عدد برسه فردحتنا چاق خواهد شد اونواتفاق خواهد افتاد اگه خانمی ازدواج کنه یا آقایی اطزداج کنه جاق طبیعی زندگی اونوافراد هست جون توذهن این باوره گرده زمانش داره خودشون نشون میده به هر باوره وزن وهرجیزه دیگه که اول اون فبول کرده تو ذهن‌ به شکل باوره نگه داشته بی شک همون تو همون باوره تو شرایط به اون فردخواهد رسید بی شک مگه اون باوره تا زمانش به شکل آموزش یادبگیره اون خنثی کنه تو نگاه من‌مثل بمب هست که تو زمانش انفجار صورت می کیره بسته به هرکس هر زمانی که تو ذهن  فرمول جاقی رو ذخیره داشته باشه 

   خدا پشت وپنا هتون یا حق. حق. نگه دارتون 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فرزانه
   1402/10/09 21:57
   مدت عضویت: 345 روز
   امتیاز کاربر: 16215 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 457 کلمه

   با سلام خدمت استاد عزیز

   من خودم رو در دسته‌ی افراد منتظر چاقی میذارم. چاقی من از دوران دبیرستان شروع شد. تا قبل از اون فرد لاغر و متناسبی بودم. اما از پدرم و اطرافیان می‌شنیدم که بی تحرکی و استرس به خاطر درس خواندن و ارثی بودن چاقی توی خانواده مادری می‌تونه در آینده من رو چاق کنه. این جوری شد که تصویری از چاقی خودم کم کم در ذهنم شکل گرفت و پذیرفتم که خب به خاطر درس خواندن چاق می‌شم دیگه و چاقی من شروع شد. بعد از اون روند چاقی من ادامه داشت و من هم این روند رو طبیعی می‌دونستم که چاق و چاق تر شم تا اینکه بعد از دادن کنکور و رژیم و ورزش روند کاهش وزن من شروع شد و چند سال در وزن ثابتی بودم و بعد دوباره عامل استرس و بی خوابی دلیل جدیدی بر چاقی در ذهن من شد و دوباره به وزن اولم برگشتم. بعد از شروع روند چاقی من اکثر اوقات حتی با وجود سیری بودن در حد خفگی و دل درد گرفتن غذا می‌خوردم. عادات تغذیه‌ای ناسالم در من شکل گرفت و خوردن فست فود و شیرینی در من بالا رفت چون چاق شدنم رو طبیعی می‌دونستم. غذا رو برای لذت می‌خوردم و تا زمانی که لذت ببرم ادامه می‌دادم بدون توجه به احساس سیری.

   مثالی از دسته بندی چاقی در اطرافیان:چاق آگاه مثل مادرم که در دوران بلوغ لاغر بود و بعد از اون روند چاقی شدنش شروع شد و ادامه یافت. چاق ناآگاه مثل دختر خالم که از بچگی تپل بود و الان هم چاق تر شده چون باور داره تا چهل سالگی هر چی خواست می‌تونه بخوره بعد از اون باید رعایت کنه.

   قبلاً در اغلب موارد موقع خوردن غذا شکمم سیر می‌شد اما چشمم و در واقع ذهنم سیر نمی‌شد به ویژه در مورد غذاهایی که دوست داشتم با اینکه سیر شده بودم می‌گفتم نه بازم جا دارم و به خوردن ادامه می‌دادم. گاهی در مواردی که حتی سیر بودم اگر خوراکی مورد علاقه ام را جلوم میذاشتم می‌خوردم.

    نشانه‌های سیر شدن برای من این بود که اون احساس گرسنگی و سوزش معده بر اثر اون از بین بره و یه احساس آرامش و خواب آلودگی و خستگی بهم دست بده. نشانه های خفگی احساس درد در معده ، سختی در نفس کشیدن و خواب آلودگی و خستگی بعد از غذا خوردن هست.

   قبلاً غذا خوردن رو تا چند لقمه بعد از سیر شدن و گاهی تا احساس خفگی ادامه می‌دادم ولی الان وقتی که احساس سیری می‌کنم دست از غذا می‌کشم. وقتی که سیر هستم احساس خوب و آرامی دارم و حس می‌کنم انرژی دارم کارای روزانه ام رو انجام بدم ولی توی احساس خفگی دل درد و حس تهوع و خواب آلودگی بهم دست می‌داد و پشیمون می‌شدم که چرا اینقدر پرخوری کردم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahla mahmoudi
   1402/10/09 05:14
   مدت عضویت: 1783 روز
   امتیاز کاربر: 24037 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 323 کلمه

   درود به شما استاد عزیز و دیگر دوستان همراهم 

   چاقی من از زمان بارداری ام شروع شد و در زمان شیر دهی ادامه پیدا کرد و بعد از آن بارداری فرزند دوم و شیر دهی او که کلا از بارداری اول و اتمام شیر دهی دوم ۵ سال طول کشید

   همانطور که استاد گفتند چون من هیچ تجربه و آگاهی نسبت به چگونه غذا خوردن در آن دوران ها نداشتم 

   یک دختر جوان ۲۳ ساله که به حرفهای مادر و مادر شوهر گوش دادم و اطلاعات اشتباه وارد ذهنم کردم که چون باردار هستم باید به اندازه دونفر غذا بخورم و بعد از آن چون بچه شیر میدهم باید مراقب باشم که شیر به اندازه کافی داشته باشم و آن هم با خوردن غذای بیشتر می بایست توجیح میشد

   بعد از اتمام دوران شیر دهی فرزند دوم می بایست چاق تر شدن متوقف می شد اما این اتفاق نیفتاد 

   برای لاغر شدن به رژیم های مختلف روی آوردم اما هر بار که مقداری وزن کم میکردم انهم با سختی و مشقت در مدت کوتاهی تمام وزن از دست رفته دوباره سر جای خودش و حتی بیشتر از قبل بر می گشت

   اعتقاد دومم برای چاق شدن خوردن شیرینی جات که خیلی به آنها علاقه داشتم بود

   سومین باورم کم کار بودن یکی از غدد تیردثویید بود که آنرا هم از دکترم شنیده بودم

   اما الان که با دوره لاغری با ذهن آشنا شده ام تمام آن دلایل با پیدا کردن شواهد اعتبار خودشان را از دست داده اند 

   یادم می آید که خواهر کوچکم خیلی لاغر بود و این پدر و مادرم را نگران کرده بود تا اینکه او را نزد یک پزشک بردند تا علت لاغری او را توجیح کند

   دکتر با معاینه خواهرم گفت او هیچ مشکلی ندارد و هر وقت به سن بلوغ رسید این لاغری برطرف می‌شود که همینطور هم شد ولی خوشبختانه او به درجه اضافه وزن داشتن نرسید شاید چونکه دکتر گفته بود این مشکل زیاد لاغر بودن برطرف می‌شود به این معنی که متناسب خواهد شد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهره
   1402/09/29 20:47
   مدت عضویت: 370 روز
   امتیاز کاربر: 10520 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 482 کلمه

   با سلام خدمت دوستان همراه و استاد عزیزم 

                                دلیل چاقی من 

   من هم از دسته چاقهای آگاه هستم چون من در دوران کودکی نوجوانی و جوانی کاملا متناسب بودم ولی با تکرار فرمول ذهنی چاقی شکمی بعد از سزارین ایجاد می شود و تکرار چربی شکم من’سفت هست به  روند چاق شدنم’کمک کردم و آهسته اتفاق افتاد تااینکه دیدم خاله هام شکمی بزرگ دارند و خودم شبیه آنها تصور کردم گفتم شکمم به اونها کشیده و همین موضوع باعث’بزرگ تر شدن شکمم شد کم تحرکی و عوامل دیگه به افتضاح جسمی من دامن زدن و فرمول چاقی و طبیعی بودن چاقی در من شکل گرفت و عادت نادرست در من ایجاد شد فرمول چاقی در من شکل گرفت باافکار چاقی و تکرار آن در ذهنم و صحبت کردن با دیگران وباهر بار غذا خوردن ترس در من بود که دارم زیاد روی می کنم

                         نقطه سیری وخفگی

   بعد از ایجاد فرمول چاقی در من بر خوردمن با مواد غذایی در کل عوض شد در هر وعده غذا

    سیری را دیگر متوجه نمی شدم بایک بشقاب که قبلا سیر میشدم حالاسیر نمیشوم   پر خوری درمن کم کم شکل گرفت طوری که متوجه نشدم   وبه خوردن ادامه می دادم در حد سنگینی و باور طبیعی بودن چاقی و تکرار چاقی در ذهنم و گفتن آن به دوستانم مسولیت چاقی را از خودم برداشته وبه عوامل ّبیرونی می دادم و چاقی روز به روز در من طبیعی شد که با چاقی خود خو گرفته و باورم شد که چاق بود عادی مسئله نداره من که زیاد چاق نیستم کمی شکم دارم ولی داشتم خودم گول می زدم اینها همه کار نجوا شیطان در ذهنم بود که تونمی تونی باسر نوشتت مبارزه کنی نو خالق زندگیت نیستی توکاری نمیتوانی کنی خداااا ااااتورااینجوری آفریده ومن هم باورم شده بود ودرمسیر چاق تر شدن درحرکت بودم جوری مسیر چاقی وعادتهای ناشی از فرمول چاقی را در ذهنم راحت کرده بود که من باورم شده بود که چاقی آسونه ولذت خوردن رو درمن افزایش داده ومن با مواد غذای برخورد پر خوری در حد سنگینی داشتم و در ذهنم چاق شدن راعادی بدونم اینها کار ذهن چاقه  وهر زمانی که از چاقی رنجی به من برسه تا به هدف خودش برسه تا من همیشه احساس ناراحتی ببرم و تقصیر رو بندازم گردن خداوند و عوامل بیرونی و شاکی و ناراحت باشم و عدالت خدا رو زیر سوال ببرم  واکنون از خداوند می خوام توبه من رو پذیرا باشه و خودش به من بگه چگونه کنترل کنم ذهنم وقتی افکار چاقی و عادت چاقی در من ایجاد میشه بتونم  ذهنم کنترل کنم به لاغری و مثل متناسب ها فکر کنم و عمل کنم 

    خداوندا من نمیدونم چیکار کنم توبه من بگو چه کنم سپاس گذار خداوندم🙏🙏🙏 و استاد عزیز که خداوند با زبان استاد دارمارو هدایت میکنه به سلامتی🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤❤❤🌹🌹🌹 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 140 کلمه

   سلام وتشکر از استاد گرامی

   من جزو افراد چاق اگاه بودم از سن ۲۴ سالگی به علت ضعیف بودن تصمیم گرفتم بیشتر غذا بخورم چون فکر می کردم قوی میشوم همچنین جزو افراد منتظر نیز بودم شنیده بودم افراد بعد از ازدواج چاق میشوند و نیز دارویی می خوردم که دکتر به من گفته بودند با خوردن این دارو اشتهایم زیاد می شود 

   معمولا بعد از خوردن غذا سیر میشوم وبه ندرت حالت 

   پرخوری دارم در حالت پرخوری احساس کشیدگی در پوست شکم دارم ولی در حالت سیری احساس خوبی دارم

   نگرش من از سیر بودن این است که می توانم به فعالیت های خود با انرژی واحساس خوب ادامه بدهم یا اگر موقع استراحت باشد بتوانم به راحتی بخوابم

   نشانه های پرخوری احساس  خواب الودگی وخوابهای پریشان و نفخ و دلپیچه شکم وسر درد ناشی از سنگینی معده  و اروغ زدن وسکسکه کردن است 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 88 کلمه

   سلام وتشکر از استاد گرامی

   من جزو افراد چاق اگاه بودم از سن ۲۴ سالگی به علت ضعیف بودن تصمیم گرفتم بیشتر غذا بخورم چون فکر می کردم قوی میشوم همچنین جزو افراد منتظر نیز بودم شنیده بودم افراد بعد از ازدواج چاق میشوند و نیز دارویی می خوردم که دکتر به من گفته بودند با خوردن این دارو اشتهایم زیاد می شود 

   معمولا بعد از خوردن غذا سیر میشوم وبه ندرت حالت 

   پرخوری دارم در حالت پرخوری احساس کشیدگی در پوست شکم دارم ولی در حالت سیری احساس خوبی دارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مهدیه
   1402/09/23 11:56
   مدت عضویت: 537 روز
   امتیاز کاربر: 5630 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 241 کلمه

   به نام او

   من با شنیدن و دیدن این فایل ب این نتیجه رسیدم ک جز دسته افراد منتظر بودم،چون تا سن ۱۳ سالگی متناسب و لاغر بودم و اینو از چند سال قبلش شنیده بودم ک بعد از رسیدن ب سن بلوغ چاق میشم،یعنی از دو تا سه سال قبلش منتظر چاق شدنم بودم البته ک همیشه از چاق تر شدن بیشترم هم نگران بودم و ترس داشتم و ب خاطر همین سعی می‌کردم ک خیلی چاق نشم و تا ب الان ک حدود بیست و نه سال از شروع ماجرای چاقی میگذره همیشه توی همین محدوده وزنی بین ۶۰ تا ۶۵ بودم و اینم باورم بوده و هست ک بیشتر از این چاق نمیشم.

   نگرش من از سیری همون خفگی.یعنی خیلی وقتا اصلا میل ب غذا ندارم و خودمم میدونم بخورم الکیه ولی حرص دارم ک بخورم یا ب این فکر میکنم ک سر سفره هستم دو تا سه لقمه بخورم و واقعا نیازی بهش ندارم ولی تمایل دارم ک خفه بشم تا بفهمم سیرم انگار که با خفگی متوجه ۱۰۰ درصد سیریم میشم ولی اشتباهه الان با دو روز تمرکز بر ساعت گرسنگی و سیریم تا حد زیادی تونستم از پرخوری ،ب معنای واقعی پرخوری اضافه،جلوگیری کنم.باشد ک رستگار شوم و پیروز توی همین ی مسئله.البته دلایل دیگه هم دارم یعنی باور چاقی م ارثیه،یا از بی تحرکی یا چاقی برای اینه ک توجه نمیکنم ب خوراکم ولی میخوام تمام تمرکزم رو بذارم ک باورهای جدید بسازم برای خودن.خدایا شکرت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار حیرت انگیز
   1402/09/07 14:48
   مدت عضویت: 404 روز
   امتیاز کاربر: 1311 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,002 کلمه

   به نام خداوند بزرگوارم 

   سلام خدمت استاد ارجمند و دوستان همگام 

   گام پنجم 

   همه ی ما بنا به دلایلی چاق شده ایم .برای اینکه به صورت ریشه ای بتوانیم مشکل چاقی خودمان را برای همیشه حل کنیم باید ابتدا تمامی دلایلی که سبب چاقی ما شده است را شناسایی کنیم و بعد فرمول‌های که باعث ایجاد رفتارهای چاق کننده در ما شده است را با فرمول‌های صحیح جایگزین کنیم .

   با کنکاش در دلایل چاق شدنمان به لایه های زیرین ذهنمان نفوذ میکنیم و به عادتهایی که باعث چاقی ما شده اند آگاه می‌شویم. 

   ابتدای امر ما باید ببینیم جز کدام دسته از افراد چاق هستیم !!!؟؟

   آیا ما ناآگاهانه چاق شده ایم ؟؟!!!

   آیا آگاهانه چاق شده ایم ؟؟!!!

   چاق شدن نا آگاهانه یعنی چه ؟

   چاق شدن نا آگاهانه شامل کسانی می‌شود که از کودکی تحت آموزش چاقی قرار گرفته اند و اراده ای در امتخاب چاقی خودشان نداشته اند .

   این افراد هیچ تصویر ذهنی لاغری از خودشان ندارند و از وقتی یادشان می آید همیشه خودشان را چاق دیده اند .

   فرمول‌های چاقی در این افراد توسط والدین و اطرافیان به صورت خوراک های ذهنی در ذهن آنها ثبت شده است و همانطور که آنها حرف زدن و راه رفتن و غیره را یاد گرفته اند .چاقی را هم همانطور یاد گرفته اند .

   چاق شدن آگاهانه یعنی چه ؟

   چاق شدن آگاهانه یعنی فرد چاق از ابتدای کودکی چاق نبوده و تصاویر ذهنی لاغری از خود دارد و این فرد تحت آموزش‌های محیطی و باورهای محیطی چاق شده است. 

   این گروه دارای زیر مجموعه های زیادی هستند و انواع مختلفی دارند ولی بیس همه آنها ورود باورها و فرمول‌های چاق کننده از محیط اطراف است و تبدیل شدن آن باورها به رفتار و عادات فردی ،دلیل چاقی آنها است .

   گروهی به دلیل اعتماد بر شخصی دچار باورهای چاق کننده می‌شوند مثلا پزشکی یا شخص مورد اعتمادی به فرد بگوید اگر فلان کار را انجام دهی چاق میشوی 

   گروهی به دلیل شنیدن یا دیدن ، بارها و بارهای، باورهای اشتباه از طرق مختلف دچار باورهای عمیقی می‌شوند و این باورهای چاق کننده آنها را در مسیر چاق شدن قرار می‌دهد. مثلا باور اینکه بعد از ازدواج چاق می‌شویم. 

   گروه دیگر با تلقینات دچار چاقی می‌شوند و با تکرار بارها و بارهای باورهای اشتباه ،این باورها آنقدر قدرت می‌گیرند که فرد بدون وجود کار خاصی با تلقین دچار چاقی می‌شود. 

   مثلا فرد اصلا تیروئید ندارد ولی از بس شنیده دلیل چاقی ژن و تیروئید است این تلقین باعث بروز حتی بیماری تیروئید هم ممکن است در فرد بشود .

   گروهی دیگر بخاطر فرار از لاغری دلشان میخواسته کمی چاقتر شوند و فقط هدفشان و انتظارشان چند کیلو چاقی بیشتر بوده و متاسفانه چاق شده اند .

   با نگاهی به تمام این موارد به خوبی متوجه می‌شویم افراد تفاوت جسمی شاخصی با هم ندارند و تفاوت در محتویات ذهنی آنها و باورهای آنهاست که تفاوت‌های جسمی مثل لاغری یا چاقی را در فرد بوجود می آورد .

   تمرین شماره ۱

   دلایل چاقی خودتان را بیان کنید .

   چاقی من از نوع آگاهانه بوده است .

   من در دوران مجردی بسیار لاغر و خوش اندام بودم و البته بسیار بد غذا بودم و هر چیزی را نمیخوردم و بعد از ازدواج بخاطر اینکه خجالت میکشیدم در منزل مادر شوهرم بگویم فلان غذا را نمی‌خورم و به اجبار برای گرسنه نماندن مجبور بودم بخورم .آرام آرام همه چیز خوار شدم .

   از طرفی مادر شوهر من مدام میگفت چقدر لاغری ،همسایه و فامیل می‌گویند نان ندارید به عروستان بدهید چاق شود ، من را مجبور می‌کرد بیشتر بخورم .و می‌گفت حتما باید چاق شوی و مدام بغل گوش من غر میزد که چرا لاغرم .و ذهن من را با همین نجواها چاق کرد .

   تمرین شماره ۲ 

   بعد از شروع روند چاقی چه عادتهایی جدیدی در شما شکل گرفت ؟

   بعد از اینکه روند چاقی من شروع شد من دیگر همه چیز خوار شده بودم و از هر چیزی به مقدار زیاد میخوردم .

   تمرین شماره ۳

   نگرش و درک خود را از سیر بودن بنویسید 

   من در گذشته چاقم ، اصلا معنای سیری یا گرسنگی را بلد نبودم .

   سیری برایم یعنی خفگی و یا حتی عبور از مرز خفگی 

   و گرسنگی یعنی کمی رفع شدن حالت خفگی 

   تمرین شماره ۴

   آیا شما بعد از وعده های غذایی سیر میشوید یا احساس خفگی پیدا میکنید ؟

   خوب من همیشه با احساس خفگی دست از خوردن میکشیدم و اصلا معنای سیری را بلد نبودم ،فکر میکردم سیری یعنی دیگر جا برای خوردن نداشتن .و اگر خوراک مورد علاقه ام بود که حتی مرز خفگی را هم رد میکردم و تا تمام شدن آن خوراکی به خوردن ادامه میدادم .

   تمرین شماره ۵

   نظر شما نشانه های سیر بودن چیست؟

   احساس سیری در هر فردی نشانه هایی دارد .معمولا دیگر طعم غذا را کمتر احساس می‌کنیم. به دنبال خوردن چاشنی هستیم برای تغییر مزه .میل به خوردن نداریم .

   تمرین شماره ۶

   نشانه های خفگی و پرخوری را شرح دهید؟

   نشانه های خفگی و پرخوری ،داشتن فشار شکمی ،تهوع ،خوردن تا حلق ،احساس سنگینی و رخوت ،خواب آلودگی بعد خوردن 

   تمرین شماره ۷

   اکنون مشخص کنید شما در چه وضعیتی هستید؟ آیا همیشه سیر می شوید یا به حالت خفگی می رسید؟

   من تا قبل ورودم به سایت تناسب فکری همیشه در وضعیت خفگی بودم و اصلا معنای سیر بودن را بلد نبودم .اما الان به لطف هدایت پروردگارم و آموزش‌های استاد روشن بزرگوار من الان نقطه سیری و گرسنگی خودم را پیدا کرده ام و تا قبل از رسیدن به نقطه سیری دست از خوردن میکشم .و تا گرسنه نشوم چیزی نمی‌خورم و بسیار حس خوبی دارم .الهی شکرت 

   تمرین شماره ۸

   • شرح حالت خود درباره سیر بودن یا احساس خفگی داشتن را بنویسید.سیر بودن یعنی به اندازه نیاز بدن توجه کردن و رد نکردن نیاز بدن .یعنی نداشتن احساس فشار شکمی و حالت‌های پرخوری ،یعنی نداشتن احساس بد بعد از خوردن ؛وقتی از خوردنت راضی هستی یعنی عملکردت صحیح است و در مسیر صحیح لاغری قرار داری .

   احساس خفگی یعنی داشتن فشار شکمی و تهوع و رنج بعد از پرخوری کردن یعنی کسالت و سنگینی و خواب آلودگی یعنی داشتن احساس بد و چاقی بعد از خوردن و راضی نبودن از خود و توجه به چاقی و چاقتر شدن .

   پروردگار مهربانم از تو سپاسگزارم که به من چگونه زیستن را آموختی 

   استاد ممنونم برای آموزش‌های این گام .

   الهی به امید تو 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار امنه سالاری
   1402/08/30 18:36
   مدت عضویت: 258 روز
   امتیاز کاربر: 1680 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 159 کلمه

   سلام استاد بزرگوار ودوستان عزیز فایل 5رو هم دیدم ومن درکدوم گروه افراد چاق هستم؟ در گروه افراد چاق اگاه هستم ونگرشم و درکم در باره سیر بودن واحساس خفگی داشتن من از سن۲۰سالگی تا حالا کاملآ سیر نخوردم فقط برای استرسی که بخاطر چاقی داشتم نخوردم با اینکه گرسنه بودم ولی می‌ترسیدم که چاق میشم ولی با این حال هر روز چاقتر میشدم ولی الان تو این مدت که با سایت شما آشنا شدم  و مطالعه دیدگاههای کاربران محترم وگوش کردن فایلهای ارزشمندتون کلا نگرشم تغییر کرده وواقعا میل به غذا ندارم و وقتی احساس گرسنگی میکنم بدون هیچ ترسی سر میز می‌شینم وبا آرامش وبا لذت غذام رو میخورم ورود هم سیر میشم  وخدا و شکر میکنم که منو به سایت شما آشنا کرد من دنبال ویدیو های انگیزشی میگشتم که با سایت تناسب فکری آشنا شدم تا چند روز که از لاغری با ذهن تون تون دارم استفاده میکنم و تشکر از زحمات شما استاد گرامی

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار امنه سالاری
   1402/08/30 18:35
   مدت عضویت: 258 روز
   امتیاز کاربر: 1680 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 160 کلمه

   سلام استاد بزرگوار ودوستان عزیز فایل 5رو هم دیدم ومن درکدوم گروه افراد چاق هستم؟ در گروه افراد چاق اگاه هستم ونگرشم و درکم در باره سیر بودن واحساس خفگی داشتن من از سن۲۰سالگی تا حالا کاملآ سیر نخوردم فقط برای استرسی که بخاطر چاقی داشتم نخوردم با اینکه گرسنه بودم ولی می‌ترسیدم که چاق میشم ولی با این حال هر روز چاقتر میشدم ولی الان تو این مدت که با سایت شما آشنا شدم  و مطالعه دیدگاههای کاربران محترم وگوش کردن فایلهای ارزشمندتون کلا نگرشم تغییر کرده وواقعا میل به غذا ندارم و وقتی احساس گرسنگی میکنم بدون هیچ ترسی سر میز می‌شینم وبا آرامش وبا لذت غذام رو میخورم ورود هم سیر میشم  وخدا و شکر میکنم که منو به سایت شما آشنا کرد من دنبال ویدیو های انگیزشی میگشتم که با سایت تناسب فکری آشنا شدم تا چند روز که از لاغری با ذهن تون تون دارم استفاده میکنم و تشکر از زحمات شما استاد گرامی 🙏🌹

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار افسر
   1402/08/15 20:19
   مدت عضویت: 335 روز
   امتیاز کاربر: 2650 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 83 کلمه

   با عرض سلام خدمت استاد عزیز من جزء افراد چاق آگاه هستم چون من قبلا تااول دبیرستان لاغر بودم چون همه به من می‌گفتند خیلی لاغر هستی من هم دوست داشتم چاق شوم وهمه خانواده من چاق بودن واطرافیان من را مسخره میکردن که خیلی لاغر هستم و احساس من موقعه غذا خوردن فقط سیر شدن است وهنوز شاید مقداری از غذا را هنوز اضافه بیاورم یا بعضی مواقع هم کم بر میدارم باز هم سیر میشم ولی هنوز هم اضافه وزن دارم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار شمیم
   1402/08/14 16:27
   مدت عضویت: 300 روز
   امتیاز کاربر: 3570 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 117 کلمه

   سلام 

   چاقی من باید از نوع آگاه باشه به نظرم چون تا حداقل ۱۰سالگی که لاغر بودم کم کم بهم فهموندن که چاق شدم.

   من در اثر سالها رژیم گرفتن وبعد رها کردن حرص نزدن نسبت به غذارو یادگرفتم و به ندرت پیش میاد که پرخوری کردن وتجربه کنم.اغلب وقتی سیر می شم دیگه نمی خورم حتی اگه یه کم ازغذام مونده باشه نمی خورم ولی گاهی هم پیش میاد که زیاد بخورم.همسرم اکثرادرحال خوردن درحدخفگی هست و فقط مقداری شکم داره وهمبشه به من می گه چه جوری میتونی بگی سیرم وقتی مثلاً تومهمونی یاحتی رستوران هستیم وهمیشه به من می گه رژیم نگیر مگه چقدر غذا می خوری .ولی من به راحتی حدود۲۵ کیلو اضافه وزن دارم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا کریمی
   1402/07/29 15:11
   مدت عضویت: 283 روز
   امتیاز کاربر: 2080 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 757 کلمه

   سلام به دنیای لاغری خداروشکر برای این قدم و مچکرم از استاد بزرگوار. 

   چاقی من هم از نوع آگاه هم انتظار. 

   آگاه چونکه من تا ۲۰ سالگی متناسب بودم ولی ته دلم دوسداشتم ببینم چاقی چجوریه آیا خوشگل تر یا باحال تر میشم ! 

   منتظر بودم چون مثل همه باور داشتم با ازدواج و بعد اون بارداری چاق و چاقتر میشم . الگوهایی چاقی هم همیشه جلو چشمم بودن . مادرم که بعد بارداری چاق شد  و خواهرم که با بارداری چاق تر شد و خاله و خواهرشوهرم که بعد بارداری چاق شدن و هنوزم هممون چاقیم ! حتی بعضی از اون ها بعد ۲۰ یا ۳۰ سال هنوزم چاق هستن . 

   اگه بخوام مقایسه کنم میتونم بگم خواهرم از نوع ناآگاه چون از کودکی تپل بوده و هنوزم چاق با وجود انواع و اقسام رژیم ها و ورزش های سخت و وزن کم کردن که بعد یه مدت دوباره چاق میشه ۳۰سال چاق 

   پسر داییم هم از کودکی تا الان که ۳ تا بچه داره چاق بوده شنیده بودم پیش دکتر کرمانی هم رفته قبلا ولی فایده نداشته .

   خواهرم و یکی از خواهر شوهرام دلیل چاقی شون رو تیروئید کم کار میدونن . خواهرم از بچگی تپل بود ولی خواهر شوهرم بعد زایمان . هر دو هم تحت نظر دکتر هستن قرص هم میخورن . 

   نگرش و درک من از سیر بودن واقعا همون چیزی که استاد گفت من تابحال بهش فکر نکرده بودم ولی حرف استاد رو که شنیدم فهمیدم منم همینجوری هستم تا احساس خفگی نکنم دست از خوردن نمیکشم من یادمه بچه هم بودم به همین شکل خفه گی غذا میخوردم حتی ته بشقابمم لیس میزدم مگر اینکه غذا خوشمزه نباشه . و یذره بخورم که ضعف نکنم . ولی بچگیم چاق نبودم . 

   درک من از سیری اینه که شکم پر باشه و باد کنه بیاد جلو و سنگین بشه آدم . و اون غذا حتما تموم بشه مثلا خیلی وقتا من واقعا از احساس سیری هم رد میشم ولی چون ته قابلمه چندتا قاشق برنج مونده اونم میخورم که دیگه تموم بشه .

   به نظر من نشانه سیر بودن اینه که تو احساس ضعف طولانی مدت تو معده ات نداشته باشی . 

   چون بعضی وقتا آدم مثلا استرس که میگیره دلش ضعف میره بعد چند دیقه باز خوب میشه ولی اگه از گرسنگی باشه تا غذایی چیزی نخوری حالت خوب نمیشه . 

   پس آدم تا وقتی دلش ضعف نره سیر یعنی روزانه یک وعده غذا هم منو سیر نگه می‌داره قبلا امتحان کردم واقعا اذیت نمیشم . البته در کنارش چای یا قهوه یا آجیل یا کمی میوه هم میخورم ولی حالم خیلی خوبه سبک و سرحالم احساس فرز و چابکی دارم . 

   نشانه خفگی و پرخوری اینه که شکمت پر شده ولی تو هنوز طمع داری برای خوردن و احساس میکنی هرچی بیشتر بخورم برنده مسابقه میشم . آنقدر میخوری که مجبوری بری دستشویی . و بعد تکون نخوری تا سکسکه نکنی . خم نشی تا بالا نیاری . و بعدم همش باد گلو و نفخ داری . پرخوری یعنی ذهنت میگه از هرچی رو سفره اس یکم بخور تا لذت بیشتر ببری . پرخوری بعنی اینکه مهم نیست سیر شدی مهم اینه از خوردن لذت ببری . آدم هم که لذت جو هی بیشتر میخوره . چون تو ذهنش این فرمول نوشته 

   خوردن = لذت  (بنابراین)  خوردن بیشتر = لذت بیشتر 

                         بنابراین 

                       ناراحتی 》بخور که خوشحال بشی   هروقت          خوشحالی 》 بخور که شادتر بشی

                       خوابت میاد》بخور که تخت بخوابی

       و …………یعنی در ذهن ما چاق ها همه چیز به خوردن ختم میشه .

   من همیشه سعی می‌کردم خفه بشم از همون بچگی ولی این ۶ سال که چاق شدم سعی می‌کردم  کمتر بخورم و به اون خفگی نرسم اما هر بار جلوی ذهنم کم می‌آوردم 

   اما الان فهمیدم من در حد نیاز بدنم باید بخورم و احساس خوب و خوشحالی من با خفگی تکمیل نمیشه با رسیدن به اهدافم خوشحال میشم با تجربه کارهایی که دوسدارم خوشحال میشم مثل بافتنی ، خیاطی ، رانندگی ، پول درآوردن،  خرید کردن ، داشتن رابطه خوب با خانواده و همسرم ، درکنار دوستانم بودن ، تفریح رفتن ، مسافرت ، دوچرخه سواری،  استخر و …….

   بنظرم همونجوری که استاد گفتن . چاقی بخاطر یکسری از عادت هاست من اگه همین یه عادت رو که با خوردن لذت خاصی نمی‌برم و فقط خوردن جسمم رو در حالت ضعف نمیره .  رو تو ذهنم بگنجانم خیلی از پرخوری هام کم میشه . و چیزایی که حالم رو بد میکنن بخاطر خوشمزه بودن نمیخورم .

   فعلا خدانگهدار 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار صبآ
   1402/07/23 09:43
   مدت عضویت: 1396 روز
   امتیاز کاربر: 12761 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,182 کلمه

   سلام

   من جز دسته دوم چاق ها قرار میگیرم چون تا یه برهه ای متناسب بودم ، کاملا متناسب. هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی. اما بعد از ۸ سالگی در من تغیراتی بوجود اومد که من خواستم چاق بشم و به نظرم لاغر بودن و رفتار متناسب کننده داشتن باعث میشد بقیه منو دوست نداشته باشن و من برای جلب توجه بقیه بود که دلم خواست چاق بشم اما هیچ اقدامی برای چاقی انجام ندادم همینطور خود به خود بیشتر میخوردم و رفتارهام از همه نظر تغییر کردن و من طی چند ماه چاق شدم .

   مثال از بقیه دسته بندی چاق ها:

   چاق ناآگاه: دختر عموی مامانم خیلی چاق بود وقتی هم که بچش رو به دنیا اورد بچه اش هم چاق بود و من هر وقت دیدمشون چاق بودن .

   یه پسر عمو دارم که وقتی به دنیا اومد مثل یه توپ بود و تا بلوغش هم چاق و تپلی مونده بود اما بعد از بلوغش فرمول های ذهنیش عوض شدن و قد کشید و ورزش کرد و الان متناسبه .

   دختر پسر عمه مامانم هم از وقتی به دنیا اومد چاق بود و هنوزم چاقه و بعد از ازدواجش تازه چاقترم شده.

   …..

   چاق آگاه: مثل خودم ، 

   مامانم که تا قبل از به دنیا اوردن من لاغر بوده و بعد از اون به مرور عادتاش عوض میشن و چاق میشه.

   داییم که تا قبل از سربازیش کاملا متناسب بود و بعد از اون یکی از فرمول های ذهنیش درباره ی چاقی فعال شد و اضافه وزن پیدا کرد.

   پسر عموم که تا قبل از ازدواج کاملا متناسب بود و بعد از ازدواجش شروع کرد به شکم آوردن .

   چاق منتظر: 

   من دور و اطرافم آدمی رو ندارم که جز این دسته باشه اما خیلی ها هستن که فکر میکنن چون دارن قرص ضد افسردگی میخورن و یا هر قرصی که کروتون داشته باشه ، قراره چاق بشن و منتظر چاقی می مونن یا کسایی که تیروئیدشون مشکل پیدا میکنه و تا قبل از اینکه از دکتر بشنون مشکل دارن متناسبن اما بعد از اون تحت تاثیر حرف پزشک ، وزنشون اضافه میشه و چاق میشن.

   …..

   نگرش من درباره ی سیر شدن:

   من فکر میکنم که سیر شدن یک پیامه که از دستگاه گوارش به مغز میره و بعد مغز اونو تبدیل به دستور عصبی میکنه و به دست و دهان میفرسته و باعث توقفشون میشه .

   اما در آدم های چاق این پیام توسط مغز دریافت میشه ولی دستور توقف به اندامی که داریم باهاش غذا میخوریم داده نمیشه مثلا سپهر که متناسبه کلی با شوق و ذوق برای خودش غذا میکشه و انقدر گرسنشه که میخواد همه ی غذاشو بخوره ولی بعد چند تا لقمه قاشق چنگالشو میزاره کنار بشقابش و یه نفس عمیق میکشه و با حسرت از سر سفره پا میشه ولی من با اینکه اصلا گرسنه ام نیست میشینم سر سفره و بدون کنترل مستقیم خودم ، کلی غذا و سالاد برای خودم میکشم و تا تهشو میخورم و انگار نمیتونم از خوردن دست بکشم و بهم گفتن اگه تا تهشو نخوری یه گلوله تو سرت خالی میکنیم ، درصورتی که کسی کاری با من نداره من میتونم هر وقت خواستم از سر سفره بلند شم و به این فکر نکنم که غذا اسراف میشه و باید دورش ریخت پس بخورش تا مامانت ناراحت نشه و از غذا بیشتر لذت ببره و این در حالیه که سپهر همیشه غذاشو کامل نمیخوره ولی مامانم ازش ناراحت نمیشه و غذاشو میزاره توی یخچال و بعدا بهش میده که بخوره اگه خواست و این منم که همیشه بهونه میارم تا بیشتر بخورم .

   من امروز وقتی داشتم سر صبحونه پرخوری میکردم واقعا به این فکر کردم که چرا ؟ واقعا برای چی وقتی میدونم که الان به غذای بیشتر احتیاج ندارم و اگه بازم گرسنم شد میتونم برم بازم از هر چیزی که خواستم بردارم و بخورم ، چرا دارم پرخوری میکنم؟ چرا انقدر با عجله غذا میخورم و انگار از اینکه احساس خفگی بهم دست نده ، میترسم و دلم میخواد تا آخرین حدی که جا دارم غذامو بخورم ؟ بعد یادم به همین چند ماه پیش که رژیم گرفته بودم ، افتاد و احساسی که از اون شکلی غذا خوردن داشتم ، من اون زمان از اینکه اون مقدار غذا میخورم هیچ شکایتی نداشتم و اتفاقا به نظرم به اندازه بود ولی احساسی که داشتم حالمو بد میکرد با اینکه شاید به اندازه نیاز بدنم غذا میخوردم ولی از این بدم میومد که مجبورم همینقدر بخورم شاید اگه خودم در حالت عادی میخواستم مثل یه آدم متناسب غذا بخورم واقعا همون قدر بس بود برام ، ولی چون یکی دیگه بهم گفته بود و من با وجود کافی بودنش توی انتخابش آزاد نبودم احساس اسیر بودن بهم دست میداد و الان که دیگه رژیم نیستم و هیچ وقت دیگه هم نمیخوام به هیچ عنوان رژیم بگیرم ذهنم داره اون احساس آزادی که ازش گرفته بودم رو این شکلی جبران میکنه انگار میخواد به من بگه ببین من میتونم هر چی دلم خواست بخورم و تو کار اشتباهی کردی که این حقو از من گرفتی پس منم الان میام پرخوری میکنم و انقدر میخورم که احساس تو بد و بدتر بشه و وقتی در حد خفگی خوردی دست میکشم و بعد از دو ساعت دوباره بهت احساس گرسنگی میدم تا بازم بخوری و عذاب وجدان بگیری ، 

   من الان این حالتو توی ذهنم دارم ولی میدونم که منطقیه! چون من واقعا با رژیم گرفتن کار اشتباهی کردم و الان اینجا میخوام به ذهنم بگم که من کاملا تسلیم اونم اشکال نداره که رفتاری از خودش نشون میده که به من ثابت کنه کنترل واقعی دست کیه و من نمیتونم با رژیم و محدودیت ذهنمو اسیر کنم ، باشه کنترل دست توئه . من قدرت اینو دارم که هر روز با تو در جنگ باشم و شایدم بتونم یه مدت پیروز بشم ولی واقع  اینو نمیخوام ، من نمیخوام بر خلاف دستور ها و فرمول های تو رفتار کنم به جاش میخوام بهت یاد بدم تا دستور هایی به من بدی که هر دو تامون خوشحال باشیم نه فقط یکیمون. وقتی رژیم میگرفتم و سعی داشتم تورو محدود ، کنم تو ناراحت بودی ، الانم که دارم پر خوری میکنم و وزنم داره اضافه میشه ، من ناراحتم چون اون شلوار قهوه ایه که خیلی دوسش دارم قسمت رون هاش ، چون همش به هم سابیده میشه داره سفید و خراب میشه و استاد بازیگریم بهم نقش نمیده چون از نظر اون بازیگر باید متناسب باشه تا هر چیزی که توی ذهن کارگردانه بتونه با چالاکی اجرا کنه و اعتماد به نفس ندارم و فک میکنم فقط آدمای متناسب لیاقت یه زندگی عالی رو دارن و بقیه دوسشون خواهند داشت و موقع رقصیدن اگه بدنم متناسب باشه خیلی قشنگ تر و راحت تر حرکات رو اجرا میکنم ولی الان چاقم به خاطر نگرش و فرمول هایی که تو داری و طبق اونا به مغزم دستور میدی ولی اگه من با رضایت تو متناسب بشم و متناسب بمونم اون وقت دوتامون خوشحال میشیم و به خواسته هامون میرسیم . درسته؟

   پس من تمام تلاشمو میکنم که با آرامش هر چیزی درونت هست رو بشناسم و اونایی که مربوط به چاقی هست رو با درونمایه ی تناسب اندام پر کنم و کم کم و با لذت و حوصله به سمت هدفمون پیش بریم.

   ….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 30 از 6 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 339 کلمه

    سلام و درود
    وقتی نوشته هنرجوها رو می خونم بیشتر از اینکه تمرینات رو انجام دادند خوشحال باشم از این خوشحال می شم که آرامش ذهنی در وجودشون به حدی هست که می تونند تمرکز کنند و بنویسند
    نوشتن کار ساده ای نیست و وقتی شما انقدر خوب می نویسی یعنی گوهر آرامش ذهنی رو در وجودت داری و اتفاقا به میزان عالی داری که می تونی زمان صرف نوشتن کنی
    اینکه خودت رو بروز می دی و فراتر از خودت هستی
    این کار ساده ای نیست که درباره خودت بنویسی
    مواجه شدن با خودمون از سخت ترین کارهای جهانه و البته وحشتناک ترین کارها
    ولی شما و خیلی از هنرجوهای تناسب فکری به این مهارت و برتری بر خودشون دست پیدا کردند و این عالیه
    وقتی می بینم افراد سمت رژیم می رن با اینکه از نظر آموزشی تخلف کردند ولی برام عجیب نیست
    رژیم گرفتن برای افراد چاق مثل پول دادن به دیگران و سود گرفتنه که در جامعه رواج داره
    به همان اندازه که فردی که فکر میکنه اگه پولش رو بذاره پیش کسی دیگه باهاش کار کنه و سود بهش بده خوشبخت میشه توهم دارند افراد چاق هم توهم اینو دارند که یکی دیگه بهم بگه چی بخور و چی نخور و من لاغر بشم
    اما گله ای بر کسی وارد نیست
    بحث تکرار و تکرار و تکراه یک عقیده و نگرش در سطح افکار جامعه است
    همانطور که بارها افراد دیدند که دیگران پول و سرمایشون رو از دست دادند اما باز هم این کار رو تکرار می کنند ما هم بارها دیدیم که رژیم گرفتن و تلاش کردن برای لاغر شدن بی فایده است ولی هربار به طریقی دوباره وارد این بازی می شیم
    خوشحالم که افرادی در سایت تناسب فکری هستند که نسبت به خودشون آگاهند
    نسبت به وضعیت خودشون بی تفاوت نیستند و دوست دارند بهتر باشند
    دوست دارند خوش احساس تر باشند دوست دارند آرامش بیشتری داشته باشند و برای خواسته خودشون حرکت می کنند و حضور دارند و می نویسند و تکرار می کنند تا بر انچه از قبل در ذهنشان نفوذ کرده است غلبه و برتری پیدا کنند.
    منتظر خبرهای عالی شما هستم👌

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 25 از 5 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار صبآ
     1402/08/05 11:51
     مدت عضویت: 1396 روز
     امتیاز کاربر: 12761 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
     همیاری
     محتوای دیدگاه: 310 کلمه

     سلام استاد

     من امروز توی پیشخوان کاربریم دیدم که 1135 روزه که همراه سایتم ، یعنی حدود 3 سال و 363 تا دیگاه نوشته بودم یعنی اگه 2 تا دیدگاه دیگه بنویسم ، این طور میشه که انگار توی یکسال هر روز دیدگاه نوشتم ولی در واقع من توی 3 سال این قدر دیگاه نوشتم و حالم انقدر بهتر شده و زنگیم کاملا متفاوت از قبل از آشناییم با این سایته و اگه توی این مدت هر روز دیدگاه می نوشتم و وقت میگذاشتم روی مطالب ، قطعا الان در ایده آل ترین حالت خودم بودم اما این زندگیه ، منم ربات نیستم که بهم یه برنامه بدن و تا تهشو بدون نقص انجام بدم ، من توی این مدت هر کاری که فکر میکردم درسته رو انجام دادم و بهترینی که میتونستم باشم رو گذاشتم. 

     توی فایل قسمت هفتم گفتید هر چقدر دست به غذا بودن شما رو به سمت چاقی میکشونه دست به قلم بودن شما رو لاغر میکنه و من با تمام بند های وجودم به این باور دارم ، وقتی دارم مینویسم از قبل نمیدونم قراره چطور پیش بره ولی تا شروع میشه حرفای خداونده که از طریق دست های من نوشته میشه و من نقشی ندارم توی فکر کردن بهشون . دقیقا مثل بقیه ی دوستانم که توی سایت دیدگاه مینویسن و من لذت می برم از خوندنشون و خداروشکر میکنم که خدا خودشو به شکل های مختلف توی این مطالب به من نشون میده.

     همون طور که گفتید نوشتن نیاز به آرامش درونی داره و من تا وقتی با سرزمین لاغر ها آشنا نشده بودم اینو نمی دونستم و الان هر وقت آشفتگی ذهنی دارم فقط نوشتنه که به من کمک میکنه بهتر فکر کنم و آرامشم رو به دست بیارم.

     ازتون ممنونم استاد که فرصت متناسب شدن رو برای ما ایجاد کردین و ما با لذت توی این مسیر قدم بر میداریم تا به هدف خودمون برسیم.

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 5 از 1 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Zahra
   1402/07/02 13:53
   مدت عضویت: 340 روز
   امتیاز کاربر: 6820 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 387 کلمه

   سلام به همه دوستان و استاد گرامی

   من خودم به شخصه بنا به خاطراتی که از چاقی خودم دارم از دسته افراد منتظر چاقی بودم چون کودکی و نوجوانی کاملا متناسبی رو گذروندم اما با وارد شدن به سن ۱۷ سالگی و گفته های اطرافیان که انداخت به مادرت کشیده همیشه منتظر چاقی بوده ام و بیشتر مواقع عادت‌هایی که‍ مادرم سر سفره انجام میده در خودم میبینم مثلا مادرم خودش رو مسئول اسراف نشدن غذا می‌دونه و هر غذای اضافه ای که مونده باشه رو میخوره و من بعد ازدواج خودم رو مسئول اسراف نشدن غذا میدونستم که شکر خدا تونستم این عادت رو تا حدی در خودم تغییر بدم.

    بعد از بارداری این انتظار در من بیشتر از قبل شد به طوری که به یکباره حدود ۲۵ کیلو به وزنم اضافه شد بعد از زایمان هم هیچ کدوم از لباسهای قبلی به تنم نمیشد اون موقع بود که گفتم خاک بر سرم دیگه بدنم درست بشو نیست

   از دور اطرافیانم خواهر زاده از همون موقع که بدنیا اومده چاق بود الان اصلا غذای درست و حسابی هم نمیخوره ولی تپله پس این میشه چاق نااگاه

   پسرعموم خیلی آدم لاغری بود همه بهش میگفتن لاغر مردنی یه مدت داروی اشتها آور میخورد اما الان خیلی چاق شده این هم میشه چاق آگاه چون خودش خواسته به خاطر حرف مردم چاق بشه

   سیر بودن تا دوماه قبل برای من یعنی بعد خوردن نتونم خم شم چون غذای خورده شده بالا میاد، یعنی نفخ شکم، یعنی درد معده تا نصفه های شب اما حالا سیر شدن یعنی تا حدی بخورم که نیاز به بدنم رفع بشه و بعد از بلند شدن از سر سفره احساس سنگینی و خستگی نداشته باشم و الان برام خیلی جالبه وقتی سیر میشم ناخودآگاه یکی بهم میگه بسه دیگه سیر شدی منم دست از غذا میکشم

   اما هر از گاهی بنا به باورهای قدیمی اون پرخوری قبلی رو انجام میدم مثلا وقتی که ذهنم میگه این خوراکی یا غذا همیشه تو خونه پیدا نمیشه اما نسبت به قبل، خیلی بهتر شدم و مطمئن هستم با تمرین و تکرار میتونم این مرحله رو هم رد کنم

   و اما چیزهایی که از دیروز میل نداشتم و نخوردم 

   من نصف لیوان نوشابه ای برا خودم ریختم نخوردم چون میل نداشتم

   من فقط سه تیکه پیتزا خوردم بقیه رو نخوردم چون میل نداشتم

   من تخمه نخوردم چون میل نداشتم

   چیپس چند دونه خوردم چون میل نداشتم دیگه نخوردم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سکینه
   1402/06/14 01:08
   مدت عضویت: 319 روز
   امتیاز کاربر: 4520 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 250 کلمه

   بنام خداوند مهربان 

   سلام به استاد وتمام دوستان 

   اضافه وزن من بعد از بارداریم شروع شد ومن جز افراد منتظر هستم چون از کودکی همش مامانم را می دیدم فکر میکردم من از مامانم میبرم ودر آینده شکل اون میشم و همچنین شنیده بودم که بارداری آدم را چاق میکنه و دقیقا بعد بارداری شکل مامانم شدم ومن این چاقی را با افکارم وبا قدرت ذهنم پدید آوردم وبا همان قدرت ذهن واز همان راه به امید خداوند درستش میکنم ،

    میل ندارمهای امروز من که قراره تا دو هفته گزارش بدیم

   من امروز دوساعت دیرتر صبحانه خوردم ،

   زرشک پلو برای پسرم کشیدم ومیل نداشت من اونو نخوردم وریختم آشغال 

   بعد از ظهر فلافل درست کردم خودم نخوردم ودوتکه باقی ماند از بچه ها من نخوردمش به بهانه اسراف بودن 

   سر یخچال که رفتم به میوه ها گفتم من سیرم و میل ندارم 

   چیپس باقی مانده از بچه ها نخوردم

   چایمو با یه نصف خرما خوردم 

   نکته جهت یادآوری به خودم ( هدف کم خوردن به نیت اینکه غذا زیاد خوردن باعث چاقی میشه نیست هدف اینه که در صورت سیری غذا ومیوه و خوراکی اضافه نخوریم تا عادتهای چاق کننده از بین بروند ومن چون جسمم را دوست دارم پس با عادتهای چاق کننده اونو آزار نمیدم،خدایا شکرررت که در مسیر لاغری هستم 

   من کلا غذا کم میخورم وچون بیشتر ریزه خواری میکنم حالت خفگی را زیاد نمیفهمم و احساس گرسنگی در من تا زمانی هست که از خوردن لذت میبرم همین که لذت نبرم دست می کشم و میفهمم  که سیرم

   به امید تناسب اندام برای تمام دوستان وخودم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 248 کلمه

   مهمترین علت چاقی من،باورچاقی خودم بود وانتظارچاقی.وچاق شدم.

   اینکه ازنظرارثی شبیه مادرم هستم،اینکه سوخت وسازم پایینه،اینکه اهل ورزش نیستم،اینکه بلوغ چاق مینکه،ازدواج چاق میکنه،شغل پراسترسی دارم،توناامیدیها اشتهام بالا میره و…همه ی اینا باعث شد چاقی خودم رو باور کنم.وتصویر ذهنی چاقی درمن ازخودم شکل بگیره   و درمونده تر زمانی بود که ازراههای زیادی برای لاغری اقدام میکردم و نمیشد و چاقتر میشدم.وهمین باعث میشد این تصویر ذهنی عمیق تر بشه و به همون نسبت تاثیرگذارتر.

   ودرتایید این تصویر ذهنی ترس مداومی که هم ازخوردن داشتم هم از چاق تر شدن.

   بنابراین من چاقی خودم رو با ذهنم ایجاد کردم.من ایجاد کردم.با اتکا به قدرت ذهنم.پس من ابزار قدرتمندی دارم که برای لاغری به من کمک کنه.

   اولین قدم برای استفاده از این ابزار نیرومندتغییر افکار است.تغییر افکار ازطریق دیدن وشنیدن وخوندن وحس کردن وبا بهتره بگم درک کردن محتوا واگاهی جدید وهم راستا با لاغریه.اینکه ژن وبلوغ وازدواج واسترس هیچکدوم به تنهایی قدرتی برای ساختن این هیکل ندارن،بلکه قدرتشون از حمایت ذهن ایجاد مبشه.

   ازکجا بدونیم این اگاهیهای جدید داره مثمرثمرواقع میشه؟ ازاونجایی که گفتگوهای درونی ما عوض شده از اونجایی که ارامش ما بیشتر شده امیدمون برای رسیدن به هدف بیشتر شده،حالمون خوب شده.

   دررابطه با نقطه سیری من خودمو یه بررسی کردم.دیدم خوردن من طبق یه روتینیه صبحانه،ناهار،شام.ویا تعارف وپیشنهاد خوردن ازجانب کسی.یعنی اصلا به حس گرسنگی دروجودم ربطی نداره ودست کشیدن ازخوردن من هم ربطی به حس سیرشدنم نداره .باز انگار قراره یه بشقاب پلو بخورم میخورم وتمام.

   به نقطه گرسنه شدن و سیر شدنم توجه کردم نتایج لذت بخش بود

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سحر
   1402/06/05 14:02
   مدت عضویت: 330 روز
   امتیاز کاربر: 10430 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 189 کلمه

   به نام شاه دلم که عاشقانه عاشقشم❤️

   موضوع:دلیل چاق شدن من. 

   من جزءدسته اول یعنی افرادچاق ناآگاه هستم. 

   من چاق بدنیا آمدم وپدر مادرم وتمام اقوامم چاق هستند. 

   ازبچگی به من گفتندتوچاقیت ارثیه وچون چاق بدنیاآمدی، استخوابندیت درشته واستعدادچاقی داری.

   هرچی بزرگترمیشدم،چاقیم هم بزرگترمیشد.ودرمسیرتکامل خودش مرتب به شاخ وبرگش اضافه میشد. 

   که غذاچاق میکنه آب چاق میکنه.خواب چاق میکنه. بارداری وشیردهی چاق میکنه.غذای فست فودی چاق میکنه. شیرینی وکلوچه چاق میکنه. نمک چاق میکنه. شکرچاق میکنه نون چاق میکنه. گوشت چاق میکنه ودیگه نزدیک بود که باور کنم که نفس کشیدن هم چاق میکنه. خلاصه همینطور که بزرگتر میشدم، دلایل چاقیم. هم بیشتر پیچیده ترمیشد. 

   ومن نمی‌دانستم هردلیلی که اضافه میشه، ریشه های چاقی دروجودم قویترمیشه. 

   درموردمرزسیری وخفگی من چون به خاطرچاقیم غذاکمتر میخوردم وبیشتر ریزه خواری میکردم، حس خفگی روتجربه نکردم. 

   من موقع غذاخوردن، فقط حس بدم به غذارواحساس میکردم که چراچیزی که منو چاق میکنه، اینقدرمن بهش نیازمندم ولذتبخشه؟ 

   الان باآگاهی هایی که باآموزشهای لاغری با ذهن بدست آوردم،به این درک رسیدم که چاقی من به خاطرشنیده هابودوباورچاقی توسط اطرافیانم به من تلقین شد. 

   الان که دراین مسیرهستم انتظارم ازخودم لاغری است ومی‌دانم باتکرارواستمراربراحتی وبالذت جوانه لاغری درمغزم رشد می‌کند ومن به آسانی متناسب میشوم. 

   عاشقانه ومشتاقانه ادامه می‌دهم. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 26882 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 604 کلمه

   به نام خدای مهربان

   سلام به همه عزیزان

    من در گروه افراد منتظر هستم. تا جایی‌که یادمه در دوران بلوغ انتظار چاقی در من شکل گرفت چون از چندین نفر بخصوص مامانبزرگم شنیدم که آدم اگه مواظب نباشه در دوران بلوغ چاق میشه. ممکنه به خوردن زیاد عادت کنه و بعد بلوغ نمیتونه این عادت و کنار بزاره و چاق میشه و لاغر نمیشه. اون زمان بهم میگفتن که چاق شدی و مواظب خودت باش، اما یادم نمیاد چیشده بود که وزنم زیاد شده بود. به هرحال انتظار چاقی چه در زمان بلوغ و چه بعدش در من ایجاد شده بود چون نگران بودم که چاق بشم. 

   • مثال از افراد چاق ناآگاه: یک همکلاسی داشتم که از کلاس اول که دیدمش چاق بود. مثل یک توپ گرد بود و وقتی میوفتاد زمین قل میخورد. زمانی که دیدمش ۷ سالش بود اما دیگه نمیدونم از چند سال قبلش چاق بوده. چندسال بعدش ورزش میکرد و رژیم میگرفت. میگفت یک ماهه که برنج نخوردم. اما همون مقداری که کم کرده بود دوباره برگشت و چندسال بعد که دیدمش هنوز هم چاق بود. یادمه رفته بودیم تولد و بهمون کاپ‌ کیک دادن اما من نخوردم. بعد از اینکه کیک خودش و خورد از من پرسید اگه کیک‌ات و نمیخوری من میتونم بخورم؟ گفتم آره، بعد کیک منم خورد.
   • مثال از افراد چاق آگاه: دوستم چند وقت پیش بعد یک سال که دیده بودمش بهم پیام داد. یه دفعه گفت که ۱۰ کیلو چاق شده. این دوستم از بچگی لاغر بود، حتی بعد از اینکه ازدواج کرد هم لاغر موند. خیلی تعجب کرده بودم و گفتم چرا؟ گفت که از اینکه لاغره خیلی از خودش بدش میومده، مخصوصا از وقتی ازدواج کرده لاغرتر هم شده. گفت از لاغری افسردگی گرفته بوده و هرکاری میکرده چاق نمیشده. رفته پیش دکتر تغذیه، حالا نمیدونم بهش قرص داده شربت داده چی داده چی گفته. اما گفت اشتهام زیاد شده و خیلی میخورم. بهش گفتم توکه خیلی خوب بودی من همیشه میخواستم مثل تو باشم اما گفت نهههه من از خودم بدم میومده اتفاقا تو(یعنی من) خیلی خوبی، گفت صورتم خیلی لاغر بوده الان بهتر شده. به هرحال خیلی خوشحال بود، خیلی از خودش راضی بود.

   وقتی قرار گذاشتیم که همدیگر و ببینیم گفت که بریم کافی‌شاپ، همینطور که ‌کافی‌شاپ‌های مختلف رو بررسی میکردیم و گیج شده بودیم گفتم حالا چیزی هم نخوردیم من مشکلی ندارم، مثلا بریم پارک راه بریم. اما گفت نه من همش گشنمه میخوام چیزی بخورم. 

   نمیدونم آیا چندسال دیگه در همین وزن باقی میمونه یا وزنش بیشتر و بیشتر میشه. چون حدود ۶ سال پیش به زور باشگاه وزنش زیاد شده بود اما خود به خود برگشت به حالت قبلیش. چون ذهنش کاملا پاک از فرمول چاقی بود، از این افراد بود که چاق شدن و کار سختی میدید. 

   ………………………………………………………………………

   سیری احساس بعد از گشنگیه. یه حالتیه که شکم آدم نه خالیه و نه درحال ترکیدن. در اون حالت آدم هر خوراکی که ببینه نسبت بهش بی‌میله و نمیتونه بخوره. 

   از نشانه‌های سیر بودن اینه‌که اون احساس گشنگی از بین میره. بیشتر خوردن سخت میشه انگار که کمی سخت از گلوی آدم میره پایین. بیشتر خوردن باعث میشه که آدم شکمش کمی فشار بیاد. آدم احساس میکنه که شکمش پر شده و احساس خوب سیری بعد گشنگی بهش دست میده. 

   از نشانه‌های پرخوری فشار خیلی زیاد در معده آدمه. خستگی و کسلی و سنگینی به همراه داره. بعدش آدم انقدر سنگینه که براش سخته که پاشه بایسته و راه بره بلکه فقط دلش میخواد بشینه و بی حرکت باشه. خیلی از افراد بعد پرخوری خواب‌آلود میشن و میگیرن میخوابن. 

   از نشانه‌های خفگی اینه‌که بخوایم غذا رو به زور از گلومون بدیم پایین. خفگی به جایی میرسه که دیگه واقعا غذا نمیره پایین انگار همون بالای گلو گیر میکنه. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار شهربانو باقری
    1402/05/25 11:05
    مدت عضویت: 1464 روز
    امتیاز کاربر: 22376 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 156 کلمه

    سلام ، آفرین فاطمه  ..دیدگاهت عالی بود ……

    راجع به حالت سیری نوشتی که :سیری احساس بعد از گشنگیه. یه حالتیه که شکم آدم نه خالیه و نه درحال ترکیدن. در اون حالت آدم هر خوراکی که ببینه نسبت بهش بی‌میله و نمیتونه بخوره. 

    یه چندتا حالت دیگه ارو هم‌من اضافه می کنم :

    من وقتی  سیر میشم  اون اضطراب و عجله و حالت بد ضعف  ،،، قبل از خوردن   جاشو به آرامش  و  شادی میده  ذهن و مغزم  از حالت درگیری به حالت رهایی  و راحتی می رسه و آماده میشه به  چیزای دیگه  فکر کنه  … در حال سیری  به اندازه یا میانه  در حال مراقبه لاغری قرار می گیرم  و این حالت بسیار خوشاینده  ، هم با غذایی که دوست داشتم و  مطابق با شرایط اقتصادیم بوده خوردم و سیرم هم  احساس لاغری دارم  و این معجزه  مسیر تناسب فکریه که در هیچ مسیر و روش دیگه لاغری  وجود نداره ..

    مرسی  دوست عزیزم سپاسگزارم ▪︎ 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه
   1402/05/21 23:30
   مدت عضویت: 614 روز
   امتیاز کاربر: 2075 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 202 کلمه

   سلام وقت بخیر 

   از چه زمانی چاق شدم و با کدام باور؟

   ۱- بار اول دقیقا بعد از ازدواجم بود که تصورم این بود که بعد از ازدواج همه چاق میشن !؟ و منم دقیقا چاق شدم حدود ۱۰ کیلو اضافه کردم یعنی در واقع این باور در من وجود داشت که بعد از ازدواج چاق میشم و همین باور باعث یه سری رفتارهای تکرارشونده یا عادت ها شد که در نهایت جسم من به همون باور رسید

   ۲- بار دوم زمان شروع کرونا

   من چون کادر درمان هستم این باور غلط در من شکل گرفته بود که اگر کم خوری کنم سیستم دفاعیم ضعیف میشه و من چون در بیمارستان هستم بیشتر در معرض کرونا هستم پس باور این بود که باید بیشتر بخورم تا کرونا نگیرم و باعث عادت های جدید و بدی درمن شد

   ۳- بار سوم زمان خوردن یه سری داروهای هورمونی که دکتر گفته بود ممکنه باعث افزایش وزن بشه!! دقیقا یادمه گفت ممکنه اما در ذهن من به حتمی بودن تبدیل شده بود

   باور اینکه این دارو منو چاق میکنه باعث یه سری عادت های مخرب شدند که وقتی به طور اتفاقی فهمیدم همکارم هم این دارو رو مصرف میکنه اما اصلا وزن اضافه نکرده واقعا از نظر روحی داغون شدم !!!

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/05/14 18:46
   مدت عضویت: 423 روز
   امتیاز کاربر: 1585 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 699 کلمه

   سلام به استاد عزیزم ودوستان همراهم!

   امروز که برای ، نمیدونم چندمین بار ولی قطعا بار آخر نیست که دو تا فایل این قسمت رو گوش دادم دیدم چقدر نسبت به روز اولی که دوره رو شروع کردم اوضاعم بهتر شده. از همه نظر.

   یه هفته ایه که به خاطر کارهای جشن تولد دخترم سرم شلوغ بود و خیلی فرصت نوشتن نداشتم چون کلاً یه جا نمی نشستم ولی چیزی که هست وتو این مدت بهم کمک می کرد وآرامش میداد این بود که اگه نمی تونم بنویسم ولی مدام گوش میدادم و فایل های انگیزشی صبحگاهی  وفایل های مختلف دیگه رو بارها گوش میدادم و بهشون فکر میکردم و در حین کارها ورفت وآمدها از وقتم دوبل استفاده می‌کردم وحس خوبی داشتم و سعی می‌کردم از مطالب سایت دور نشم.

   تو این مدت یاد یه حرف استاد می افتادم که باید طی زندگی عادی از این آموخته هامون استفاده کنیم و بتونیم اون ها رو لابلای زندگیمون پیاده کنیم وگر نه ما که تو کمپ نیستیم و مسائل زندگی هست و پیش میاد و ما باید بتونیم بهترین تصمیم رو با توجه به شرایط زندگیمون بگیریم.

   من برای خرید دوره برنامه ریزی کردم و تا اون موقع اینجا ادامه میدم و مطمئن هستم که به زودی و با کمک خداوند دوره رو تهیه می کنم.

   اینکه این دوره رایگان هست به هیچ وجه دلیل درستی نیست که فایده نداشته باشه مگر اینکه کسی بخواد بازم به ترس هاش بچسبه ومقاومت کنه در برابر تغییر. 

   من هم قبلنا در خیلی از موارد با یه توجیه خودم رو راحت می‌کردم که کار جدیدی نکنم ولی حالا تغییر کردم و مدتی میشه که تغییر برام هیجان واشتیاق داره و این مسیر تغییر رو دوست دارم وهر روز از روز قبل مشتاق تر هستم برای ادامه دادن.

   استاد یه چیز جالب که امروز متوجه شدم این بود که صدای گفتگوی درونیمو می شنیدم که بین ذهن منفی بافم و ذهن منطقیم جریان داشت.

   این دوتا با هم صحبت میکردن وهر کدام دلیل هاشونو می گفتن و من می شنیدم . خیلی لذت بخش بود و از طرفی هم برام تازگی داشت .تا حالا اینقدر برام واضح نبود: دیشب که تولد دخترم بود ، من هم مثل بقیه کیک خوردم ولی موقع شام میل به غذا نداشتم.نخوردم. بعد وقتی مهمان ها رفتند ( چون دوستای دخترم بودن ، همسرم بیرون رفته بود که مهمون ها راحت باشن.) همسرم که برگشت  با هم شام خوردیم . ساعت ۱۱ بود ولی اصلا نگفتم دیره نمی خورم. چون گرسنه بودم با همسرم شام خوردم. 

   حالا صبح که صبحانه رو حاضر کردم اصلا گرسنه نبودم . خب گوش دادم به حرف جسمم وگفتم من که حالا گرسنه نیستم پس از روی عادت نمی خورم ومشغول نوشتن یکی از فایل های صوتی سایت شدم.

   هی منفی باف میگفت معده ی تو خالیه. یه چیزی بخور و جواب می شنید که حواسم هست . تو کاری نداشته باش. من به جسمم اطمینان دارم. گرسنه بشه خودش اعلام میکنه. بعد یه فنجان قهوه خوردم. انگار قبلش یه پرس چلو کباب خورده بودم .اصلا حس خالی بودن معده نداشتم. منفی باف هی به پر و پام می پیچید که یه چیزی بخور  و جواب میشنید خبری از گرسنگی نیست . نمی خورم. خیلی داشت تقلا می کرد.خودش رو به در ودیوار میزد ولی من گوش به حرفش نمی‌دادم.

   رفتم یه لیوان آب آوردم گذاشتم کنار دستم و به نوشتن ادامه دادم . دیگه آروم شد وتسلیم اراده ی من شد . آخه خودش میدونه من وقتی نخوام کاری رو انجام بدم نمی تونه مجبورم کنه. بی خیال شد. دست از سرم بر داشت. خیلی برام تجربه ی جالبی بود و البته لذت بخش!

   وقتی ذهن وجسم با هم در یک مسیر باشن دیگه کاری از دست منفی باف بر نمیاد. دیگه مثل گذشته نیست که مغزم یه چیز میگفت و من بدنم رو مجبور میکردم خلاف گفته ی اون عمل کنه و در پایان هم من از مغزم شکست می خوردم ورژیم هام بی فایده بود. 

   چطور شده که الان اینطوری شدم؟ چون باورکردم لاغری حق منه و من می تونم لاغر بشم . ذهنم وجسمم با مغزم با هم همسو وهم مسیر شدن، فقط باید زمان بگذره تا من نتیجه ی این هماهنگی رو ببینم.

   مطمئنم که لاغر و متناسب میشم چون مسیر درست رو انتخاب کردم با هدایت خداوند!

   حس و حالم عالییییه. 

   ادامه میدم…

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار گلستان
   1402/05/07 16:33
   مدت عضویت: 423 روز
   امتیاز کاربر: 1585 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 737 کلمه

                            به نام خدای لاغری  

   سلام به استاد عزیزم ودوستان همراهم!

   در جواب این که چرا و از کی چاق شدم؟

   من تا ۲۵ سالگی متناسب بودم ؛ یعنی نه شکم داشتم ، نه کسی بهم گفته بود که من چاقم و هیچ بازخوردی از محیط اطرافم درباره ی چاقی نداشتم آخه می دونید خیلی از اطلاعاتی که از خودمون داریم مربوط میشه به اظهار نظری که دیگران درباره‌ی ما میکنن ؛ مثلا تو مدرسه اگه کسی چاق باشه یا حتی یه ذره تپل باشه، به شوخی یا جدی و یا موقع دعواها که طرف می خواد حرص شو سر آدم خالی کنه بالاخره می گرده یه ایرادی پیدا کنه وبه آدم بگه که لجشو در بیاره و دلش خنک بشه. خیلی در مورد همکلاسی های چاقم این موارد رو می دیدم. اما درباره ی خودم نشنیده بودم. بگذریم.خلاصه زمان ازدواج و عقد وپاگشا و مهمانی و… فرا رسید واینو هم بگم که از قبل شنیده بودم که آدم ها بعد از ازدواج چاق میشن. برام عجیب بود و دلیلش رو نمی دونستم ، کسی هم نمی دونست و سالها این چرای من بی پاسخ موند. اون موقع نمی تونستم کاریش بکنم راهشو بلد نبودم وخلاصه آروم آروم وزن من اضافه شد .بدون اینکه بتونم کاریش بکنم. 

   بعد از چند سال یه باور مخرب و چاق کننده ی دیگه در ذهنم فعال شد :خانم ها در طول بارداری و بعد از اون چاق می‌شن.

   انگار باور قبلیه قدرتش از دست داده بود و از اون جایی که ذهن ما کار بی دلیل نمی کنه وباید خودشو توجیه کنه، مدام دنبال توجیه جدید میگرده و دلایلش رو،  به روز میکنه.باور اشتباه بعدی: در دوران شیردهی خانم ها چاق می‌شن و طبیعیه. همینطور داشت پیش می رفت و اگر به این سایت هدایت نمی شدم معلوم نبود تو سرزمین چاقی تا کجا پیش میرم.

   تازه ذهنم دو دلیل دیگه برای از این به بعد هم آماده داشت که شکر خدا با آگاهی های این سایت تونستم اونها رو از بین ببرم وخنثی کنم و اون دو تا : ورود به میانسالی و دوران پیش از یائسگی بود . 

   بارها وزن کم می کردم ولی در تمام موارد در نصف مدتی که صرف کاهش وزن کرده بودم دوباره وزنم بر می گشت و گاهی از قبل هم بیشتر می‌شد؛ مثلا اگر طی دو ماه ۵کیلو وزن کم می کردم در عرض یک ماه و حتی گاهی دو هفته و گاهی وقت ها ده روز از پایان رژیم دوباره وزنم بر می گشت.قبل از ورودم به این سایت بارها پیش میومد که خیلی بعد از خوردن غذا سنگین می شدم. دل درد می گرفتم. خوابم می گرفت.این اواخر یه نشونه پیدا کرده بودم که اگه بعد از غذا خوابم نگیره یعنی به اندازه خوردم بعدش حس خوبی داشتم. ولی نقطه ی سیر شدنم رو هنوز نمی دونستم کجاست؟الان با این آگاهی هایی که از استادم یاد گرفتم نقطه ی سیریم رو پیدا کردم.  الان سیر بودن برام این معنی رو میده که دیگه گرسنه نیستم واز ادامه ی خوردن لذت نمی برم و غذا مثل چند لقمه ی اول بهم مزه نمیده وحس می کنم خوشمزه نیست و وقتی بهش نگاه میکنم دیگه دوست ندارم ادامه بدم به خوردنم. فکر می کنم این نقطه ی سیریم باشه. چون بعدش سبکم وحس خوبی از خوردنم دارم و خوابم نمی گیره و وقتی غذام تموم شد دیگه دوست ندارم سر میز بمونم و مثل قبل به خاطر همراهی با جمع دوباره غذا بکشم. اصلا علاقه ای به ادامه ی خوردن ندارم.نشانه های پر خوری و خفگی ؟ خب وقتی قبلنا بعد از غذا سنگین میشدم و دلم درد می‌گرفت فکر کنم اون موقع مرز سیری رو رد کرده بودم ولی حالت خفگی نداشتم.قبلا سیر می شدم و گاهی مرز سیری رو هم رد می کردم ولی الان قبل از سیر شدن به طور خود به خود انگار غذا از چشمم میوفته دیگه دوست ندارم بخورم . دیگه مثل قبل ، اون نجوای درونی نیست که هی تو گوشم می خوند : یه لقمه بیشتر ، حیفه، یه قاشق دیگه بخور ، این یه قاشق که چیزی نیست. یه قاشق دیگه ماست بخور ، یه ذره ی دیگه سالاد بکش . خلاصه خرده فرمایش زیاد داشت. گاهی پیش میومد قبلا که با همین یه قاشق یه قاشق دیگه،  میدیدی به اندازه ی یه پرس دیگه می خوردم ولی الان مدتیه نیستش. ساکت شده یا شایدم من دیگه صداشو نمی‌شنوم، صداش ضعیف شده.

   حس و حال خوبی دارم وبا اشتیاق منتظر روزهای بعدم.

   ادامه میدم….

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار گلستان
    1402/05/09 10:23
    مدت عضویت: 423 روز
    امتیاز کاربر: 1585 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 468 کلمه

    به نام خدای لاغری 

    سلام به استاد عزیزم ودوستان همراهم!

    واقعا این موضوع که باور کردن هر مطلبیه که باعث میشه در ما تغییر ایجاد کنه و من هم بعد از سال ها که در مورد خیلی از مسائل همیشه یه علامت سؤال در ذهنم درباره‌ی اونها داشتم امروز به این نتیجه رسیدم که چون فرد به یک حرفی توجه می کنه و اون رو باور میکنه به مرور وخیلی آروم وآهسته باعث یه سری تغییرات در رفتار اون میشه واین موضوع یقین و باور من به درستی مسیر لاغری باذهن رو بیشتر می کنه و هر روز که آگاهی من در این مسیر بیشتر میشه بیشتر مطمئن میشم که قدم در مسیر درستی گذاشتم .

    تغییرات رو دارم میبینم شروع شده و هر روز دارم بیشتر حسش می کنم لباس هام راحت تر شده. موقع راه رفتن و پیاده روی خیلی سبک‌تر شدم. از همه مهمتر اینه که آرامشم بیشتر شده .

    یه موضوع جالب دیگه که در این مدت می خواستم به خودم ثابت کنم این بود که مصرف برنج باعث چاقی نیست و کلا مواد غذایی قدرت ندارن که منو چاق کنن وفقط وجود دارن که من از اون ها لذت ببرم.

    در طی این دو ماهی که در مسیر هستم تقریبا هر روز برنج رو به شکل‌های مختلف استفاده کردم. با خورش ، پلویی و به شکل های مختلف وبا روغن متعارف و با این وجود سبک‌تر شدم . البته اینم بگم که طی این مدت فقط موقعی که واقعا گرسنه بودم می خوردم و قبل از سیری از خوردن دست می کشیدم.بدون هیچ اجبار یا حرص زدنی. و به خودم ثابت شد که حتی با مصرف روزانه ی برنج هم من می تونم متناسب‌ بشم و متناسب بمونم. البته برنج فقط یه مثال ویه نمونه از خوراکی هاییه که متهم به چاق کنندگی هستن.

    پس مهم رفتاریه که من در برابر مواد غذایی دارم وبازخوردی که از این خوردن به ذهنم میدم واحساسی که از خوردن دارم نتیجه رو درمن وجسم من رقم می زنه. 

    ترسم از خوراکی ها ریخته وباهاشون منطقی رفتار میکنم. از خوردن نمی ترسم واون رو هم یه عملی می دونم که لازمه ی بقا و ادامه ی زندگیه و وجود داره که من بیشتر لذت ببرم وگر نه میشد و برای خدا کاری نداشت که وجود ما رو هم مثل فرشته ها روحانی قرار بده که نیازی به غذا نداشته باشیم ولی اونوقت ما این لذت رو از دست می‌دادیم. 

    خدایا ممنونم که دوست داری من همیشه از بودنم واز زندگیم لذت ببرم و همیشه بودنت در کنارم بهم آرامش میده واین آرامش برای من یعنی داشتن همه چیز وبه هرچی که بخوام برسم، یقین دارم که با همین آرامش میرسم به امید خدا! 

    هیچ هدف دست نیافتنی وجود نداره. فقط باید من مخزنم رو آماده کنم وظرفیت وجود خودم رو ارتقا بدم.

    از اینکه اینجا و با شما دوستان عزیزم هستم ،  خیلی خوشحالم.

    حس وحالم عالییییه…

    ادامه میدم….

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متناسب شاد
   1402/05/02 15:21
   مدت عضویت: 1513 روز
   امتیاز کاربر: 6887 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 787 کلمه

   سلام بر استاد عزیز ودوستان همراه

   یادم میاد من دوران دانشگاه متناسب بودم  و در همسایگی ما یک پسر خیلی چاق بود که درس خونده بود و رشته روانشناسی هم خونده بود و خونه اش رو به روی خونه ما بود واتاق اون پسره روبه روی ایوان خونه ما بود .

   و چون هوا گرم میشد تابستون و کولر هم اون موقع دوبریهای مانداشتند اون پنجره اتاقش رو که روبه خونه ما بود باز میکرد و چون چندسال از ما بزرگتر بود خانوادم یه کم شاکی میشدن که چرا پسره سرکار نمیره وهروقت بهش میگفتند جسمش رو فوش میداد دقیقا جسمش شبیه جسم استاد قبل لاغری بود ومیگفت من نمیتونم پیاده برم وکسی منو بااین جسمم قبول نمیکنه.

   مرتب خونه میگفتند به خاطر کم تحرکیش هست برادرش چقدر چابک وفرز هست اون صبح تاغروب خونه هست و به خودش زحمت نمیده بره کاربکنه ومیزاشتن به حساب تنبلی .

   چون خانواده ماهمه متناسب بودن وکسی به عوارض چاقی آگاه نبود .

   مادرم میگفت مریضی داره بنده خدا . که حتمن نمیتونه لاغربشه . چون اونقدر تو ذهنشون بدیهی بود که اون میتونه با ورزش خودش رو لاغرکنه .

   من تازه تحصیلاتم تموم شد و دنبال کار بودم تا کار پیدا کنم یک سال ونیم طول کشید و اون موقع اینقدر کار فراوان نبود من دهه شصتی هستم و دهه شصتیها میدونن اون موقع چه خبر بود .

   تو این یکسال ونیمی ارام ارام  روند چاقیم شروع شد ومن کم تحرک وجایی نمی رفتم وعین یکسال ونیم خونه بودم .

   حالا اونجور چاق نبودم فقط یادم میاد پارچه میخریدم ومانتو میدوختم دکمه های پایین مانتوم همیشه کنده میشد و باخودم میگفتم این خیاط کارش خوب نیست وهرسری پیش خیاطهای دیگه میرفتم و همین موضوع بود .

   کلافه میشدم .

   بعد مدتی رفتم شرکتی مشغول شدم جاتون خالی شرکت پخش موادغذایی بود ویکی از محصولاتش شکلات نارگیلی بود که من یکبار امتحانش کردم و بعد مرتب شده بود وعده غذاییم وبه هرکی میدیدم پیشنهاد میدادم .

   حالاکارپشت میزنشینی وکم تحرکی که توذهنم کدش بدابر بود با چاقی فعال شد .

   ازیک طرف تلویزیون هرچه فرد ثروتمند بود رو فرد چاق کچل نشون میداد مثل فیلم خانه به دوش اون اصلان که چاق بود وکچل .

   منم که حقوق بردارشدم و این کد افزایش وضع مالی برابرهست باچاقی فعال شد .

   ازیک طرف ریزش موی منم کم کم شروع شد تا باور اثبات بشه .

   حالا منم قدم بلند و یه مقدارچاق هم شدم ومامانم مرتب میگفت تو شبیه فلان عمه ات هستی واستخوان بندیت درشته ‌ مرتب تکرار میکرد .

   منی که عینکی نبودم کم کم عینکی هم شدم . چون  عمه ام عینکی بود ومنم بایستی باورم اثبات میشد .

   قربون خدا برم که اینقدر سیستم جهان رو هوشمند آفرید .

   خوب من بلد نبودم ودرجهت پسرفت خودم داشتم ازش استفاده میکردم .

   کم کم باورهای مخربی از اطرافیان به ذهنم تزریق میشد .

   داداشم میگفت سن بالامیره طبیعی هست و انسان رشد عرضی پیدا میکنه .

   دخترعمه ام که اتفاقا خودش رو روشنفکر میدونست میگفت تاکسی نخوره چاق نمیشه .

   حالا وقتی از مادرم میپرسیدم پس چرا عمه هام چاقن .

   میگفت زندگی خوب دارن دغدغه فکری ندارن همه چیزشون سرجاشونه وچاقن . ومنم تو ذهنم ثبت شد آرامش وآسایش برابراست با چاقی.

   روزها گذشت و منم گاهی باچاقیم راحت بودم اما موقع خرید لباس خیلی اذیت میشدم . 

   فروشنده میگفت خانوم بارداری ؟

   دوستم سرزنشم میکرد من حلقه خریدم تو هم بخر . به خودت برس . یه فکری بکن .

   منم دستگاه درازنشست خونگی خریدم چندبار استفاده کردم وگذاشتمش کنار .

   باشگاه . پیاده روی . رقصیدن . رژیم اصلا فایده ای نداشت یه مدت خوب بود بعدش برمیگشت .

   یکبار تواینستا تبلیغ لاغری با قهوه طی مدت معدود وتضمینی دیدم با فروشندش صحبت کردم دیدم اون بیشتر به فروش قهوه اش فکرمیکنه تا لاغری .

   رفتم تواینترنت دنبال لاغری باقهوه سرچ میکردم تو سایت نی نی سایت .

   یادم نمیره فقط کامنتها رومیخوندم چشام خسته شده بود خاستم ازسایت بیام بیرون . دیدم یه آقایی کامنت گذاشته لاغری با ذهن استاد عطار روشن و یک آقای دیگه که یادم نیست .خوبه 

   من سریع رفتم تواینترنت این اسم رو سرچ کردم ببینم راهکار این استاده چیه ‌ 

   دیدم وارد یه دنیای دیگه شدم و یک سایت  لاغری با ذهن .

   شب خیلی خسته بودم .صبح که بلند شدم وارد این فضا شدم . اوایلش اصلا منوی ندیده بودم فقط چند تا کامنتو ویس  . ولی گاها ماهی یه بارسرک میکشیدم . مطمنا تو مدار نبودم .

   اما یکسال بعد که واقعا خسته بودم وتسلیم شده بودم اومدم وارد سایت . نمیدونم چی شد منوی سایت رو دیدم  وآموزشها رو دنبال کردم و درسال بعدش از وزن ۷۴ رسیدم به ۶۰ .

    ووارد دنیایی بودم که توش بودم ولی گمش کرده بودم .

   اما الانا یک کد مخرب سروکله اش پیدا شد . گفتم بهتره من یک دور مطالب رو از اول مرور میکنم وهم حسابی این ویروس مزاحم رو نابودش میکنم .

   تشکر ازاستادعزیز ودوستانی که حوصله به خرج دادن وکامنتم رو خوندن .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 206 کلمه

   سلام و روز بخیر

   ضمن تشکر از آقای عطار روشن و آرزوی موفقیت برای همه عزیزان

   در مورد مطالب این فایل باید بگم:

   اولین تجربه چاقی من در سنین بلوغ حدود ۱۶الی۱۷ سالگی اتفاق افتاد زمانیکه دچار استرس احساس نا امتی یاس و احساس تنهایی بودم و ناخوداگاه  میزان غذای مصرفی من زیاد شده بود جوریکه روزی دوبار غذا میخوردم .هر روز ناهار میبردم‌مدرسه ولی اکثر اوقات قبل ساعت ناهار غذامو میخوردم و بعد برگشت به خانه هم غذا میخوردم

   یادمه اصلا فکر اینکه غذا داخل کیفم هست نمیگذاشت راحت بنشینم بعد چند ماه که خیلی چاق شدم از خودم بدم‌اومد و یک رژیم سخت گرفتم شام رو حذف کردم صبحانه و ناهار هم خیلی جزئی و لاغر شدم 

   بار دوم بعد زایمان اولم

   بعد از ده سال دوباره رژیم گرفتم و لاغر شدم 

   بار سوم بعد زایمان دوم  دوباره چاق شدم

   بار چهارم در دوران کرونا تا الان

   هر بار چاقی من همراه بوده با زمانی که مت به شدت دچار ترس و اضطراب و تنهایی رودم  فقط با غذا خوردن خودم رو آروم‌میکردم

   باورهای من:

   زایمان و شیردهی آدم رو‌چاق میکنه

   ترس باعث ترشح کورتون و در نتیجه تجنع چربی و پرخوری میشه

   احساس بی ارزشی که من نمی تونم خیلی از حسهای خوب رو تجربه کنم چون لیاقتش را ندارم

   عصبی شدن اشتهای من رو زیاد میکنه

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهرا
   1402/03/19 12:07
   مدت عضویت: 454 روز
   امتیاز کاربر: 13270 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 367 کلمه

   سلام استاد عزیز 

   من از زمان بچگی چاق بودم از عکس‌های دوران بچگی من مشخصه ، من از وقتی خودم را با دوستانم میدیدم من چاق بودم و چون این چاقی را ژنتیکی می دونستم اصلا چاقی خودم را عادی میدیدم ، بعدها که ازدواج کردم چون به قولی می گفتند افراد بعد از ازدواج چاق می شوند من چاق شدم و بعد از دو تا بارداری پشت سر هم داشتم که در بارداری دوم ۲۷کیلو موقع بارداری اضافه کرده بودم از وزن ازدواجم و اين خیلی من را ناراحت کرده بود و چندین رژیم گرفتم و مقدار کمی کم کردم و بعد از مدتی دوباره وزن من برگشت  بعد بارداری‌های بعدی این وزن بر نگشت تا جایی که به مدت ۱۰ سال در وزن ۱۰۰کیلو تا ۱۰۵ بودم و الان که ۴۶سال دارم و ۴ فرزند و دیابت و چربی و تیرویید گرفتم خیلی از خودم ناراحت بودم که در این سن به این بیماری‌ها مبتلا شدم یک روز از طریق رژیم دکتر کرمانی به مدت ۳ ماه ۱۲کیلو کم کردم و به وزن ۹۰ رسیدم بعد دیگه نتوانستم هزینه دوره های سه ماهه را پرداخت کنم و گفتم همین روش را دوباره ادامه بدهم که یک نفر در جایی به من گفت که شنیدی میگن لاغری با ذهن هم خیلی افراد را لاغر میکنه من فرداش در گوگل سرچ کردم و با سایت شما آشنا شدم خیلی خوشحالم که استاد دقیقا حرف دل من را میزنه و حالا متوجه شدم که ذهن من بیشتر کپی برداری کرده تا خودش عمل کنه و انشاالله با این روش به وزن ایده آل خودم میرسم من حدود یکماه است که پراکنده ویسها را گوش کرده بودم ولی الان به صورت کامل وبه صورت منظم  با اجرای تک تک تمرینات انشاالله پیش میروم و خودم متوجه شدم لاغرتر شدم و اصلا روی ترازو که مثل مین است نمی روم ، دیروز یکی از آشنایان من را دید گفت خیلی لاغر شدی صورتت لاغر شده زشت میشی ، گفتم خیلی هم زیبا شدم و خوشحالم که بدون وزن کشی متوجه میشم لاغر میشوم ، به امید روزی که من هم یکی از شگفت انگیزان باشم بازم ممنون از استاد که اینقدر دقیق و جزئی و شفاف مطالب راباز گو می کنند 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مریم
   1402/03/05 11:55
   مدت عضویت: 611 روز
   امتیاز کاربر: 4810 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 835 کلمه

      “ به نام ” الله “ یگانه قدرت مطلق هستی ”

   درود به همگی ؛

   گام پنجم : دلیل چاق شدن من ؛

   امروز ۵ خرداد ۱۴۰۲ به لطف و یاری خداوند توانستم گام پنجم را بر دارم ، خدایا سپاس .

   از ته دلم از خدا می خواهم که هر چه زودتر در دوره ی ورود به سرزمین لاغرها شرکت کنم و زودتر بتوانم آن را تهیه کنم.

   دلایل چاق شدن من :

   الان هر چی فکر می کنم نمی دونم واقعا من از کی شروع به چاق شدن کردم ولی با توجه به عکس های دوران کودکی ، من تا سن نه یا ده سالگی قبل از عمل لوزه ی سومم کاملا لاغر بودم و با دیدن عکس های بعد از آن دوران ، چاقی و تپلی من کاملا در عکس ها مشهود است . من هم درباره ی دلایل چاقی از همان کودکی از افراد خانواده،دوستان در محیط مدرسه،دوستان در محیط باشگاه، اقوام در جمع های فامیلی، دوران خوابگاه و دانشگاه و … خیلی می شنیدم و می دیدم که فلان کس خیلی چاق شده چون همه ی افراد آن خانواده ارثی چاق هستند و ژن چاقی در آنها وجود دارد ، خوردن همزمان با تلویزیون نگاه کردن، فرد را چاق می کند کاری که من در کودکی خیلی انجام می دادم، الان که خوب فکر می کردم من به دلیل داشتن لوزه ی سوم خیلی اذیت می شدم و احساس بدی داشتم و بعد از عمل احتمالا راحت تر شده ام و احساس بهتری پیدا کرده ام و به همین دلیل بهتر و بیشتر هر چیزی را خورده ام و اینکه شنیده بودم که هر کس عمل لوزه انجام داده است بعد از آن چاق شده است .خیلی می شنیدم که افراد به خصوص دخترها بعد از عقد و ازدواج چاق می شوند و نمونه های زیادی در اطراف خود می دیدم که بعد از عقد و ازدواج چاق می شدند .خیلی می شنیدم که اگر کسی مدتی ورزش کند و آن را رها کند به شدت چاق می شود. خوردن بعضی از داروها مانند داروی تیروئید و جلوگیری از بارداری و به طور کلی هر روش دیگری برای جلوگیری از بارداری فرد را چاق می کند.باور خیلی قوی که در من وجود داشت این بود که خوردن بعضی از خوراکی ها و غذاها به شدت چاق کننده است حتی به مقدار خیلی کم مانند : برنج ، نان لواش ، ماکارونی ، پیتزا ، لازانیا ، نوشابه ،سرخ کردنی ، انواع سس ، انواع شیرینی ها ،انواع بستنی و شکلات و … و به همین دلیل اگر هر زمان که تصمیم به رژیم گرفتن می گرفتم اولین کاری که انجام می دادم یا حذف کامل و یا کم کردن مقدار این خوراکی ها بود.خیلی می شنیدم و می شنوم که تنها با رژیم گرفتن و ورزش کردن می توان لاغر و متناسب شد.خیلی می شنیدم که سوخت و ساز پایین بدن انسان را به شدت چاق می کند .در زمان خوابگاه از دوستانم خیلی می شنیدم که مزاج سرد و بلغمی باعث چاقی می شود و فرد هر کاری کند نمی تواند لاغر شود.این باور که بارداری و زایمان خانم ها را بیشتر از قبل چاق می کند نیز وجود داشت .قوی ترین باوری که در من باعث چاقی می شد باور کم تحرکی و خواب زیاد بود و اینکه خوردن حتی آب هم من را چاق می کند و چاقی خیلی راحت و آسان است در مقابل لاغر شدن سخت و طاقت فرساست.از اطرافیان بارها شنیده بودم که خانم ها با بالا رفتن سن و بعد از آن یائسه شدن خود به خود چاق می شوند .باور داشتن استخوان بندی درشت هم برای من یک دلیل برای چاق شدن بود .بارها می شنیدم که دختر خانم ها و بانوان در زمان پریودی چاق تر از زمانی هستند که پریود نیستند و نباید در این دوران خود را وزن کنند.یکی از دلایل قوی چاق شدن خود را داشتن کیست تخمدان می دانستم که از دکترها می شنیدم که باعث چاقی می شود و چاقی آن را تشدید می کند.زیاد می شنیدم که کار پشت میزی فرد را چاق می کند.حتی چندین بار شنیده ام که فلان گروه خونی اکثرا چاق هستند و یا چاق می شوند و فلان گروه خونی متناسب و لاغر هستند.الان هر چی فکر می کنم دیگری چیزی به یادم نمی آید . اما همه ی این گفته ها تنها توجیح ما برای چاق بودن و چاق تر شدن بودند و هستند و چون به آنها به مرور زمان باور پیدا کرده ایم به فرمول های ذهنی ما تبدیل شده اند و به مرور ما بر اساس آنها رفتار کرده ایم پس کافی است دیگر با دلیل و منطق به آنها باور نداشته باشیم و برای مغز و ذهن خود باورهای درست و صحیح ایجاد کنیم و جایگزین باورهای غلط و نادرست ذهن خود کنیم تا کم کم و به مرور زمان مغز ما بر اساس باورها و فرمول های جدید و درست دستور به عمل بدهد و این به سادگی امکان پذیر است .

   “ لاغر شدن از طریق ذهن ، راحت ترین و آسان ترین کار دنیاست .” 

   “ یا حق ”

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهره
   1402/02/28 10:02
   مدت عضویت: 455 روز
   امتیاز کاربر: 2665 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 320 کلمه

   سلام و درود ب فرمانروای جهان و جهانیان ،خداوندگاار زمین و زمان 

   سلام ب دوستان و استاد مهربان

   من ب قبل برمی گردم که چقدر بدنم توانایی داشت و ب راحتی لاغر میشد ،در عجب می مانم

   ب زمانی بر می گردم که بخاطر استرس و اظطراب این دکتر و آن دکتر می رفتم ب توسعه دوستم ب شهر دیگه نزد دکتر طب سنتی رفتیم ،کلی دمنوش 

   و گلاب و سرکه انگبین ووووو داد.من تا آن موقع از این جور چیزها نخورده بودم ،آخر شبها پشت سر هم دمنوشهای اعصاب و گلاب و وووداشتم 

   بعد خوردن چنان سنگینی داشتم تا اون سن تجربه نکرده بودم و احساس بدی داشتم ب جای اینکه احساس خوب ب من بده.و همه با حجم بالا فقط گلاب یک لیوان..پس نجواها شروع شد .اینها چاق کننده س،دارم میترکم،معده م بزرگ شد.وووو    دقیقا از همون موقع استارت چاقی خورد و با این تفاوت فرم بدنم کلا تغییر کرد ،من که کمری باریک داشتم و بالاتنه خوش فرم ،شکم و پهلو زدم که دیگر بعد 5 سال نتوانستم تغییرش بدهم

   پس نه که ب من کمک نکرد و مشکلاتم حل نشد بلکه افکارم پریشانتر شد و فرمولها هم فعال شدند ،از مادر ارث گرفتی و سنت بالا رفته .

   من کا ملا ب گفتگو ذهنی و خراب شدن حس آگاهم 

   من خودم استادم در حس و حال خراب . ب طوری که الان هنوز نمی توانم کاملا ب آن تسلط پیدا کنم باید آنقدر با ذهنم ،خودم صحبت کنم و گذشته

   رو ب خودم یاد آوری که هیچ جن و انسی ب تو تسلط ندارد جز افکار خودت. با مراقبه تا بتوانم ب لرزش مغزم و بدنم آگاهانه تسلط پیدا کنم.

   استاد من کاملا ب نجواها و گفتگو های ذهنی آشنا هستم ،بعضی اوقات ب خودم میگویم خدا چقدر تو را دوست داره ،با این همه حال خراب تو را سرپا نگه داشته.

   بعضی اوقات هم نجواها و گفتگو ها میاد تو نتیجه خاصی نمیگیری 

   ب خودم باز تکرار میکنم.(من بدستان خدا خیره شدم ،معجزه کرد)

   ب امید تغییرات 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فهيمه
   1402/01/29 20:35
   مدت عضویت: 505 روز
   امتیاز کاربر: 6225 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 779 کلمه

   سلام استاد عطار عزيز

   درباره اين صحبت كرديد كه يك خانم كه در مدت بارداري اضافه وزن زيادي داره چون از نظر روحي آماده گي اون اضافه وزن رو نداره پس دچار افسردگي ميشه 

   ولي در مقابل خودتون رو مثال زديد كه در طول زمان زيادي گرم به گرم اضافه شديد و با هر اضافه وزن جديد خودتون رو با اون شرايط يكي كرديد .مثلا ديگه كمتر ميرفتيد شنا چون روتون نميشد 

   و كليت اين بحث اين بودش كه ذهن يواش يواش ميپذيره چاقي يا لاغري رو.

   و من مبحثي رو ميخوندم كه توضيح ميداد هر عادتي هر رفتاري هر فكري يك سري نرون هاي عصبي رو در مغز ما ايجاد ميكنه 

   درباره چاقي و لاغري هم همين نرون هاي عصبي كارساز هستن و با فايل ديدن ما كمك ميكنيم به ساختن اون نرون هاي عصبي 

   نكته اعجاب انگيز درباره مغز اينه كه نرون هاي قبلي هم سرجاشون هستن 

   فقط ما با ساختن نرون هاي جديد ، دستورات جديد رو در مغزمون اجرا ميكنيم 

   كه در مورد اين لاغري با ذهن و شنيدن فايل ها بايد بگم 

   به محض اينكه فايل ديدن متوقف بشه 

   اون نرون هاي قبلي چاقي كه از قديم بودن در ذهن ما چون ريشه دار تر هستن 

   دوباره شروع ميكنن به روي كار اومدن و دستورات چاقي رو اجرا ميكنن

   من به اين نتيجه رسيدم كه :

   من كه يكسال و نيم پيش وزنم رو با رژيم كتوژنيك كم كردم و تقريبا نزديك به وزن ايده الم شده بودم ولي در اون وزن نموندم

   الان با توضيحات شما درباره اينكه خانمي كه در دوران بارداري اضافه وزن پيدا ميكنه و مقايسه اش با خودتون متوجه شدم من هم كه لاغر شده بودم در مدت زمان كوتاه، اون لاغري برام نموند 

   چرا ؟

   چون مغز من نمي پذيرفت اون لاغري رو 

   مغز من احساس ميكرد از نقطه امن خودش خارج شده و من رو با فشار هاي عصبي كه در اون رژيم برام پيش آورد ، هدايت كرد به سمت روش كهنه قديمي خودش

   همون روش بخور بخور

   فرمول هايي كه ساخته ميشه با تاييد كردن ما ثابت ميشه

   وقتي باور ميكنيم باورهايي كه چاق كننده هستن مثل چاقي ارثي ، پس چاق ميشم

   من خيلي زياد باور داشتم كه مزاج بدن من سردي و بلغمي هست و تا آخر عمرم هميشه چاق خواهم بود 

   يك دكتر گياهي حرفه اي  هم به من همين رو گفته بود 

   و در چند سال گذشته تمام ذهن من رو اين موضوع پر كرده بود

   كلي درباره بلغمي ها و اونهايي كه سردي داره بدنشون ميخوندم

   و وقتي مهاجرت كردم دقت كردم بين مردم از كشورهاي مختلف 

   و چيزي كه خيلي برام بولد بود اين بود كه افراد از كشورهاي مختلف موهاي سفيدشون كم هست 

   چيزي كه در مزاج بلغم و سردي موهاي سر و بدن به شدت  سفيد ميشه 

   من كه آمدم اينجا گفتم چطوره اينا انقدر موهاي سفيد كمي دارن 

   خلاصه اش اينه كه انقدر من باور داشتم به اون باور بلغم و سردي نتونستم به مغزم ثابت كنم باور من غلطه و نتيجه اش اين همه آدمه كه دارم با چشم ميبينم

   اين موضوع رو براي اين گفتم كه هي با فايل گوش كردن يه باور جديد توي خودم پيدا ميكنم (باور جديد به اين معني كه ، براي من جديد هست از اينرو كه نميدونستم ريشه در چاقي من دادره)

   باورهايي كه در متن خوندم در من اونقدر قوي نبود 

   قبلا بودها ولي به مرور ضعيف شده بودن 

   مثلا من ديگه به ژنتيك و تاثيراتش باور ندارم 

   بيماري ها رو قبول ندارم كه درمان نداره

   همونطور كه شما اشاره كرديد چاقي در خانم هاي باردار ايران و اروپا و آمريكا اصلا قابل مقايسه نيست 

   و من اينجا ميبينم كه خانمها به شكل عادي باردار ميشن و ده كيلو اضافه وزن دارن و كه بعد از زايمان اون از بين ميره 

   پس من اين موضوع رو هم باور نداشتم

   و در كل باورهام رو هر چي ميگشتم ، چيزي كه بولد باشه برام و باعث چاقيم شده باشه رو پيدا نميكردم …يه چيزهاي ريزي پيدا ميكردم…اما همونطور كه شما داريد آموزش ها رو پيش ميبريد و مارو ميبريد به درون خودمون براي پيدا كردن راه حل ، من امروز به نكته جديدي رسيدم كه به نظرم خيلي هم ريشه اي و قوي هست 

   چون اعتقاد من بهش خيلي خيلي زياده

   امروز متوجه شدم كه اين باور قوي توي ذهن من بوده كه من مزاج بلغم و سردي دارم و هميشه اضافه وزن داشتم

   استاد من خيلي خيلي زياد به موضوع چاقيم فكر كردم

   نميتونم بگم چقدر وقتم و ذهنم هميشه پر بوده از اين موضوع

   من هر كلاس و دوره اي شركت كردم كه اوضاع زندگيم و وضع ماليم بهتر بشه ولي انقدر ذهنم درگير اين چاقي بوده كه هيچ كدوم اون دوره ها برام نتيجه نداشته 

   توي داستان هدايتم هم گفتم كه الان فهميدم اين نشتي انرژي در من از كجاست …و فهميدم اول بايد چاقيم رو رفع كنم بعد برم سراغ كلاس ها و دوره هاي ديگه

   بسيار سپاسگذارم از خدا و شما كه اين شرايط رو برام بوجود آورديد

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Susan behrad
   1402/01/09 05:30
   مدت عضویت: 1201 روز
   امتیاز کاربر: 6595 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,486 کلمه

   بنام خداوندمهربان و پروردگارعالمیان

   سلام به استادگرامی ومهربانم وهمراهان وهم مسیرهای گرامی آموزش لاغری باذهن 

   دلیل چاق شدن (قسمت پنجم)

   مهمترین شروع رهاشدن از چاقی و لاغری اطلاع داشتن ازدلیل چاق شدن است 

   مابرای بر طرف کردن هر مشکلی که داشته باشیم اول باید دلیل اون مشکل را پیداکنیم وقتی دلیل بوجود آمدن مشکل را بدانیم شروع کردن برای برطرف کردن اون خیلی راحت تر از وقتی هستش که دلیل مشکل را ندانیم وبخواهیم ازروش و ازمون وخطا برای رفع مشکل اقدام کنیم

   این در مورد چاقیمان هم صدق می‌کند 

   کسی که چاق هستش در چاقی خودش هردفعه برای لاغرشدنش شروع کرده از روش‌های مختلف برای رهاشدن از چاقی خودش استفاده کرده است ولی هیچ نتیجه خوبی بدست نیاورده است روش‌هایی که برایمان گفته شده برای لاغریمان بدونه اینکه به دلیل چاقیمان توجه بشه واز روش تغییر دادن عاملهای بيروني مثل تغییر در میزان مواد غذایی مصرفیمان، بیشتر کردن فعالیت بدنمان، وبالا بردن سوخت وساز بدن و….که هر کدام حکم ازمون و خطا کردن برای برطرف کردن چاقیمان بود 

   علت نادرست بودن روش‌های لاغری عدم اطلاع اونها از دلیل چاقی فردبود دلیل چاق شدن عده‌ای نوعی بیماری مثل پرکاری تیروئید وکم کاری تیروئید، مصرف دارو های خاص و یا هرعاملی معرفی بشه ولی در آخر راهکارهای که گفته شده توسط اونها منجر به بدست نیاوردن نتیجه دائمی و همیشگی نمی شود 

   مهمترین دلیل چاقی من چیست؟

   مهمترین و بارزترین دلیل چاقی من باورکردن چاقی بود وقتی به جملاتی که استاد گفتن فکر می کنم می بینم که در من تاثیر داشتن 

   ۱. چاقی در خانواده ما ارثی است وبه همین دلیل چاق شدم 

   یعنی همیشه بارها شنیده بودم وحتی در چند سال قبل که از روش‌های مختلف نتیجه ای کسب نمی‌کردم به من می گفتند که تو چاقیت ارثی و ژنتیکی است من هم باورکرده بودم که‌ واقعا من ژنتیکی چاق هستم وبه همین خاطر چاقی خودم را طبیعی می دانستم یعنی قبول کرده بودم که من همیشه چاق خواهم بود و لاغر بشو نیستم وفقط کاری می کردم که زیاد وزنم اضافه نشه 

   ۲. چاقی من به خاطر کم تحرکی است 

   همه به من می گفتند که باید تحرک داشته باشم ویک برادرداشتم خودش خیلی لاغر و متناسب بود هر وقت خانه مان می‌آمد همیشه با عصبانیت می گفت که پاشو اجرهای حیاط راتمیز کن اینقدر از حرفش بدم می آمد و حالم را بد می کردوقتی بهم میگفتندکه صبح زود بیدار شو ورزش بکن خونه رو تمیز بکن یه جورایی می خواستندبهم بفهمانندکه من تنبلی می کنم ولی واقعا بااون وزن بالا نمی توانستم کارزیادانجام دهم یاوزش کنم. پیاده روی کنم وبه خودم قبولانده بودم که من این کار ها را انجام نمی دهم پس چاق ترمیشوم 

   ۳. من پرخوری عصبی دارم به همین دلیل چاق هستم. 

   وای نگم از پرخوری عصبی که وقتی اعصابم خراب می شد دیگه نمی‌دانستم که چه میخورم چه جوری می خورم وچقدر می خورم هرچه‌قدر می خوردم سیرمونی نداشتم انگار معده ام را با قاشق قاچ قاچ می کردند وسرسفره بااینکه نصف بشقاب غذایم رامیخوردم اختیار نداشتم بقیه اش را بخورم اینقدر ضعف داشتم که نمی‌توانستم قاشق رابه دهانم ببرم یعنی یک اشتهای کاذب پیدا می کردم که اصلآ حالم دگرگون می شد

   ۴. سوخت وساز بدنم پایین است و به همین علت چاق هستم. 

   این سوخت ساز نمی دانم که چگونه بگویم بهم میگفتن باید اینقدر ورزش کنی پیاده روی کنی کند.تند.سریع که سوخت وسازت بالا بره و چربی هایت آب بشه.

   ۵. من بخاطر بارداری چاق شدم. 

   تنهاچیزی که من رو چاق نکرد همین بارداری بوداین قدر که ویارم شدید بود نمی‌توانستم غذابخورم یعنی تا ۹ماه حاملگیم یک بشقاب پر غذانتونستم بخورم

   من دردومین حاملگیم که دکتر رفتم درابتدا ۷۳کیلووزن داشتم و تا۶ماه حاملگیم به ۷۶کیلو رسیدم ودرسه ماهگی اخربارداریم۷۴کیلووزن داشتم یعنی درواقع یک کیلو اضافه کرده بودم ولی مطمئن بودم که وقتی بچه ام بدنیا میاد دوباره چاق خواهم شد

   ۶. استرس داشتن زیاد دلیل چاقی ام شده بود. 

   استرس واضطراب باعث چاقیم شده بود که هر چه بگم کم گفتم یعنی به این باور رسیده بودم که من با داشتن استرس واضطراب زیاد روزبه روز وزنم زیاد تر میشوددراین استرس بود که من اون اشتهای کاذب شدید روپیداکردم وقتی استرس داشتم یا می خوردم یامیخوابیدم که درهردوصورت من چاق ترمیشدم

   ۷. من پرخوری می کنم به این دلیل چاق هستم.

   پرخوری کردن برایم یک موزل شده بود هرکاری می کردم کم بخورم نمیشدکه نمیشدفقط موقعی ای که رژیم بودم من به اندازه غذامیخوردم يعني خودم را مجبور می کردم که کم بخورم 

   ۸. ریزه خواری وناخنک زدن دلیل چاقی ام بود. 

   من همیشه ریزه خواری داشتم و هر چیزی بدستم میرسید هرجا هم بود میخوردم اگه چیزی هم پیدا نمی کردم سراغ یخچال میرفتم وباید یه چیزی پیدا می کردم ومیخوردم حتي شده يکی دو قاشق مربا. 

   ناخنک زدن. من موقع پختن غذا.مثلا آش می پختم از همون ابتدای پخت تا پخت کامل میخوردم وقتی کوکو میپختم چند تا فال میخوردم یعنی خلاصه‌ تاغذاپخته بشه کشیده بشه سرسفره برده بشه از سفره جمع بشه درحال خوردن بودم‌ 

   ۹. شیرینی.بیسکوییت.شکلات.و….

   باعث چافیم بودند.

   من اینقدر عاشق شیرینی بودم که اگه یک قوطی شیرینی جلوم میگذاشتند باورکنید نصفش میرفت اگه خجالت نمیکشیدم بقیه اش راهم میخوردم

   ۱۰. فست فودباعث چاقیم بود.

   من عاشق ساندویچ .پیتزا.لازانیا.و….هستم من خیلی مواقع یک پیتزای کامل رو می‌خوردم ومیگفتم که من سیر نشدم ودوست داشتم که بازهم بخورم وساندویچ بقیه چیزها هم همینطور.

   این باور اینقدر قدرت داردکه خودش قادر استکه مارادرحالت چاقی نگهداردوتمام تلاش وکوشش مان رابرای لاغرشدنمان ازهرروشی را خنثی کند 

   اگه باورکنیم که چاقیمان طبیعی است انتظار چاقی در ماصورت می‌پذیرد وقتی این انتظار چاقی تکرار بشه تصویرهای چاقی از خودمان در ذهن‌مان صورت می‌گیرد ونشانه بوجود آمدن این تصویر ها حس ترس از چاقی ویا چاق تر شدن هستش.

   اگر تصویرهای چاقی در ما ثابت بمانند سبب بوجود آمدن فرمولهای چاق کننده در مغزمان میشود واین فرمولهای چاق کننده به فرمانهای مغزی برای عوض شدن واکنشهای  کسی که چاق است درمواجه شدن به موادغذایی مبدل میکند 

   همینطور این فرمولها به فرمانهای مغزمان برای ذخیره شدن چربی و زیاد شدن سايز و وزن فردتبدیل میشود وچون جسممان تحت فرمانهای مغزمان است به آسانی وضعیتش عوض میشودوازحالت لاغری به چاقی تغییر وضعیت می‌دهد

   باورکردن چگونه برماتاثیر میگذارد 

   باورکردن چاقی مهمترین عامل چاق شدن افراد است.

   به اون مقداری که ماباورکرده باشیم که چاق هستیم ما در معرض چاقی زیاد تری قرار می گیریم

   وقتی ماازطرق مختلفی برای لاغریمان استفاده کردیم ونتیجه خوبی بدست نیاوردیم باعث شده بود که باورمان نسبت به چاقیمان وچاق ماندن پررنگتر شودوبه این خاطر وزنمان هر روز زیاد ترمیشد

   پس اگه بخواهیم لاغر شویم ومهمترازاون برای همیشگی لاغر بمانیم بایدازروش کنترل ذهن‌مان وآموزش لاغری باذهن شروع کنیم تابه صورت خیلی خوب در مسیر تناسب اندام و لاغری قرار بگیریم و در درست کردن این باوراثرگذار ومخرب را آموزش ببینیم.

   حالاما به این اطمینان رسیدیم که دلیل چاقیمان ناشی از فرمولهای ذهنیمان است ودرک کردن این مسئله به هممون اثبات می‌کند که قدرت ذهن‌مان در چاقیمان چقدر اهمیت داشت و حالا به این باور رسیدیم که می توانیم از قدرت ذهن‌مان در لاغر شدنمان هم استفاده کنیم واین ذهن مثل یک وسیله کارامدی که میتوانیم با اون هر کاری را انجام دهیم ما تابه امروز از ذهن‌مان برای چاقی استفاده کردیم وحالا می توانیم از ذهن‌مان برای لاغریمان هم استفاده کنیم 

   وقتی ماتوانستیم چاق شدن رااموزش ببینیم ودر طول زمان توانستیم به این مقدار چاقی پیدا کنیم بنابراین میتوانیم لاغری راهم آموزش ببینیم وبا استمرارداشتن و عمل کردن به اموزشها به لاغری وتناسب انداممان که رویای تک تکمان است برسیم

   چون چاقی مانند زبان مادری است که مایاد گرفتیم وزبان لاغری راهم مانند زبان مادریمان یادمیگیریم 

   وامروزمیخواهیم زبان لاغری رااز فایل هاومطالب آموزش استادمان را  یادمیگیریم وبه‌ تناسب اندام ایده آل خودمان میرسیم مابا توجه کردنمان و به متفاوت بودن عملکرد ذهن افراد متناسب وافراد چاق به این آگاهی رسیدیم که می توانیم با تغییر دادن محتوای ذهنیمان مانند کسی که لاغر ومتناسب است رفتار کنیم ودر شرایط جسمی متناسبی باشیم 

   وماامروزیاد گرفتيم که فرمانده جسممان ذهن‌مان است وهمیشه پیروزاین میدان ذهن‌مان است که فرماندهی میکند ماباید جسم و ذهن‌مان را

   هماهنگ کنیم تابه نتیجه خوبی برسیم

   همیشه ذهن‌مان دنبال زیاد کردن موضوعی است که در فکرمان داریم وحالا چون ما لاغری رایادگرفتیم ذهن اون رو گسترش می‌دهد وامروز لاغری راگسترش می‌دهد

   من یک برنامه لاغری به اسم مانکن نسب کرده بودم میدانم برای شما هم آشنا است

   واین کالری شمار داشت ومن وقتی استخر و باشگاه میرفتم چون کالری شماری می کرد اون اندازه ای که‌ خورده بودم را کم میکرد ومن فکر می کردم که اون ها سوختن و تمام شدن وفکر می کردیم پس میتونم بازم بخورم چون فکرمیکردم خیلی فعالیت انجام داده بودم وحالا می فهمم که فرمولهای اشتباه رفتاری ذهنی ام بودومن را به‌ طرف چاقی حل میداد 

   مغزمان برپایه تصاویر ذهن‌مان فرمانهایی صادر می کند وماهم همیشه اجرایش کردیم من همیشه وقتی به خونه مادرم میرفتم توی یخچالشان شیرینی بود تامیرسیدم به‌ طرف یخچال میرفتم وشیرینی می خوردم که این هم از فرمانهای اشتباه ذهنی در رفتارمان بود 

   من تازمانی که با این سایت آشنا نشده بودم مغزم همیشه فرمان خوردن میدادیعنی هرچی خوردنی بودند من وصدامیکردند

   ولی بودن دراین سایت دیگه مغزم فرمان خوردن نمیده که هیچ وقتی هم که میخوام کمی بخورم بهم هشدار‌میده دیگه ادامه نده واین باورهستش که فرمولهارافعال میکنه وافکارورفتارهایمان راتغییرمیدهد

   واین نوشتنها ادامه دارد

   استادخداهمیشه پشت وپناهتان باشد وسایه تان همیشه بالای سرخانواده تان باشد دوستان همیشه سربلندوپیروز باشید

   خداقوت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 194 کلمه

   سلام 

   من امروز فقط توضیحات این جلسه رو و تعدادی از کامنت هارو خوندم و هنوز به  جلسه ی پنجم این دوره گوش نکردم ولی واقعا دلم خواست که تجربه ام رو بنویسم .

   من وقتی جلسه ی دوم رو گوش دادم ، یک ماه به خودم فرصت دادم تا برام حل بشه مسائل بیان شده و بهشون فکر کنم .

   و همین فکرکردن و بی علت دونستن اون همه عاملی که توی ذهنم بود، واقعا جواب داده. 

   من شنیده بودم که همه ی خانوم ها چربی شکمی دارن ،

   بعد غذا حتما شکم آدم بزرگ تر میشه 

   ما فقط صبح شکممون خوبه و بعد از صبحانه و تا آخر شب قراره هی بزرگ تر و بزرگ تر بشه 

   ما همه خانوادگی از بچگی چربی شکمی داشتیمو طبیعیه .

   من واقعا اندام متناسبی دارم و وزن خوبی هم دارم ، اما چربی شکمی و چاقی مرکزی دارم و سعی کردم تمام این یک ماه به این عوامل هیچ ارزشی ندم .

   و واقعا توی این یک ماه که فقط همین کار رو کردم واقعا دیدم که چقد تاثیر داشته و چقد تفاوت دارم با قبل از اشنایی با استاد و عمل کردن به حتی یک جلسه از دوره ی ایشون .

   واقعا ممنونم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 630 کلمه

    با سلام و احترام و البته تشکر

   دلایل چاق شدن من:

   ۱. می دیدم و می شنیدم که مادرم خیلی چاق بود. ولی در عکسهای جوانی اش بسیار لاغر بود.

   ۲.قبل از ازدواج شنیده بودم آبمیوه و فست فود و غذای بیرون و نوشابه، مضر و چاق کننده است و خانواده هم اصلا تهیه نمی کردند ولی بعد از نامزد کردن خوردن این ها برنامه روتین ما در طول هفته شد.

   ۳. در خانه پدری برادرهایم همیشه مثل جارو برقی ته سفره و یخچال را می خوردند ولی بعد ازدواج همسر من این کار را نمی کرد و انگار این یک وظیفه بود که باید انجام می شد و افتاد رو دوش من.

   ۴. چند سالی خیلی عصبی بودم و گرفتاریهای ذهنی زیادی داشتم و فکر می کردم پرخوری عصبی دارم.

   ۵. قبل ازدواج خیلی لاغر بودم و ضعف می کردم و حتی غش می کردم و همیشه نگران بودم که برای همسرم و خانواده اش این عیب باشه و توی زندگی مشترک از این بابت سرکوفت بشنوم برای همین دوست داشتم قوی بنیه تر باشم و فکر می کردم اگه وزنم بیشتر باشه پرانرژی تر هم می شوم.

   ۶. اینقدر انگشتانم و سایز پاهام کوچیک بود که هیچ حلقه و انگشتری اندازه دستم پیدا نمی شد و کفش زنانه اندازه پایم نبود و آرزو داشتم یک کم پرتر بشم تا این دوتا مشکلم حل بشه.

   ۷. دوران شیردهی خیلی همه چیز می خوردم که بچه تپل و قوی بشه ولی بعد از پایان شیردهی عادتش روی من ماند.

   ۸. داروهای هورمونی مصرف می کردم یا داروهای تقویتی مصرف می کردم و دکترها می گفتند افزایش وزن میاره.

   ۹.برای اینکه اسراف نشه ته مانده همه خوردنیهای خونه را می خوردم که هدر نره و این درحالی بود که می دانستم ریزه خواری چاق کننده است.

   ۱۰.  توی کشوی میزم تنقلات مفید داشتم ولی اصلا سراغش نمی رفتم و فقط اگر مهمان برام میومد رنگ و وارنگ پذیرایی می کردم ولی همه می گفتند خوبه که اینقدر تنقلات داری چاق نشده ای و من نگران می شدم که نکنه چاق بشوم.

   ۱۱. دلستر و آب و دوغ وسط غذا می خوردم  ولی من چاق نمی شدم. اما همه می گفتند چاق کننده است و شکم بزرگ میشه.

   ۱۲. شنیده بودم در بارداری همه چاق می شوند و شکمشون شل میشه برای همین خیلی می ترسیدم و مواظب بودم.

   ۱۳. شنیده بودم که با بالا رفتن سن همه آدمها چاقتر می شوند.

   ۱۴. شنیده و دیده بودم که اکثر خانمهای فامیل با هر بارداری و زایمان از دفعه قبلشون چاقتر می شوند.

   ۱۵. شنیده بودم همه آدمهایی که رژیم می گیرند بعد از رژیم وزنشون برمی گرده و حتی چاقتر می شوند.

   ۱۶.شنیده بودم که کم تحرکی باعث چاقی میشه .

   ۱۷. شنیده بودم اونهایی که با وسیله شخصی و ماشین و راحت تردد می کنند چاق می شوند.

   ۱۸. شنیده بودم قند و شکر و برنج و نون و ماکارونی و ساندویچ و پیتزا و روغن و کربوهیدرات چاق می کنه.

   ۱۹.  شنیده بودم فست فود و هله هوله چاق می کنه و همه چیزهای خوشمزه مضره و هر وقت می خوردم می ترسیدم که چاق بشم.

   ۱۹. شنیده بودم شام خوردن باعث چاقی میشه.

   ۲۰.شنیده بودم غذا بخوری و بخوابی چاق میشی.

   ۲۱. شنیده بودم با غذا ترشی و شور و سالاد بخوری چاق کننده است.

   ۲۲.َ شنیده بودم اونهایی که درسشون تموم میشه چاق می شوند.

   ۲۳. شنیده بودم خانمهایی که سرکار می روند، در تعطیلات عید و تابستون که خونه نشین می شوند، چاق می شوند.

   ۲۴. شنیده بودم معده با یک رشته به پلک وصله. معده که سنگین میشه پلک بسته میشه. خواب بعد غذا هم که چاق کننده است.

   ۲۵. شنیده بودم آدمها زمستانها چاق می شوند.

   ۲۶. شنیده بودم بیشتر از مقداری که که محاسبات نشون میده اگه کالری مصرف بشه چاق کننده است.

   ۲۷.شنیده بودم کمپوت برای مریض خوبه ولی چاق کننده است.

   ۲۸.شیرینیجات چاق کننده است.

   ۲۹. شنیده بودم بعضیها آب می خورند هم چاق می شوند.

   ۳۰.شنیده بودم آدمهای چاق بامزه و مهربون هستند.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار سارا
   1401/11/30 21:09
   مدت عضویت: 522 روز
   امتیاز کاربر: 3220 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 400 کلمه

   سلام به استاد عزیز و دوستان خوبم 

   از کی چاقی شروع شد؟

   از موقع بلوغ 

   یادم نمیاد که آیا واقعا با باور چاقی بعد بلوغ وزنم اضافه شد یا اینکه  چون از بچگی بهم میگفتن سارا تو خیلی لاغری تو درست غذا نمیخوری و اینا که با خودم فکر کردم چاقی خوبه و باید اضافه وزن داشت  دقیق یادم نمیاد ولی خب از بلوغ به بعد کم کم بدنم شروع کرد به پر شدن و اضافه وزن همه به میگفتن سارا داری چاق میشی من تا راهنمایی اهمیتی نمی‌دادم ولی انگار هم وزنم داشت بیشتر می‌شد هم بقیه باز بیشتر میگفتن به حساب خودشون خیلی نگرا بودن ولی نمیدونستن که من اصلا دوست ندارم همچین چیزی رو بشنوم البته‌ ممکنه اونا واقعا از سر دلسوزی گفته باشن ها در هر صورت گذشته رو بیخیال مهم الانه  خلاصه توی راهنمایی من چون خیلی فعالیت داشتم خیلیم غذا میخوردم ولی خب واسه انرژی بدنم لازم داشت آنا توی خوابگاه هم باز کسانی بودن که بگن سارا الان دیگه خوبی دیگه از این چاقتر بشی بدنت بهم میریزه  و من نگران از اینکه نکنه بهم بریزه  از یه طرفم فکر کنم باور غلطی داشتم که هر کسی خوشحال و شاد و خندون هست چاقه و یکی دیگه اینکه افراد چاق مهربونن باعث چاقی در من شده  چون من هم دوست داشتم خوشحال و شاد باشم هم مهربون و انرژی بخش  ولی الان بهتر میبینم کسی هست که با وجود وزن متناسب مهربونه کسی هست که خوشحال و شاد و خندونه و متناسبه  دیگه اینا باورهای مسخره بی اساس بقیه بوده که روی ناخودآگاه زود باور من اثر گذاشته بوده ولی الان دارم روی عکسش رو و  روی رد کردنش کار میکنم   

   و بعد از اون من فکر میکردم  آدم هر چقدر تحرک زیاد  باشه لاغر تر میشه و یه باور اشتباه دیگه داشتم اینکه من بدنم سفته و سخت چربی هام آب میشه و من روز به روز چاقتر شدم مخصوصا موقع کرونا کلی وزنم اضافه شد  و حالا خداروشکر میکنم خداروشکر میکنم که بهم با زبون بی زبون با وجود دستی از دستان قدرتمندش آقا عطار روشن بهم میگه سارا بیخیال گذشته بهترینها رو بساز چون من تو رو صاحب اختیار زندگیت قرار دادم تا هرچی میخوای رو داشته باشی خدایا شکرت خدایا شکرت 

   و اینکه خداروشکر که این تمرین رو انجام دارم حس میکنم پاشنه آشیلم رو پیدا کردم 😍😍😍

   لاغری طبیعی ترین کار دنیاست 😃

   برای هر مسئله ای خدا راهی به بهترین شکل قرار داده😍😍

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار somi13700
   1401/11/17 00:05
   مدت عضویت: 1487 روز
   امتیاز کاربر: 8493 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 358 کلمه

   سلام! 

   چه کارخوبی انقد ازگفته هاتون مبنی براینکه استارت تغییر فرمول درذهنم ایجاد شده احساس خیلی عالی بهم دست داد موتورش روشن شده پس تااینجا رسیدم و تغییر باورهام هرچند کوچک ایجاد شده شاید کاملاً پررنگ نشده  خیلی لذت بردم مثل یک سورپرایز عالی و جایزه احساسی فوق‌العاده و جادویی دریافت کردم

   احساس اینکه من یک قدم جلو هستم کسب کردم 

   ومن به این فایل رسیدم و تاثیردر نگرش و رفتارم و آرامش در بزرگترین سوال ذهنم

   من چطور متناسب بشم؟ 

   برام باورپذیرتر شده و گفتگوی ذهنم خیلی آروم شده 

   اینجا مثل خونه و دوستانم مانند خونوادم هستن 

   طریقه آشناییم با دوره شگفت انگیز تناسب رو تو داستان هدایت من نوشتم

   دقیقاً استاد من بایک حالت تسلیم شده در برابر خداوند عاجزانه ازش خواستم یکبار درحال نیایش یکبار جلوی آینه تو چشام خیره شدم و گفتم وبه این مسیر هدایت شدم

   وخداوند هیچ‌گاه اشتباه نمیکنه

   ومن ب خودم و خدای مهربانم اطمینان کامل دارم  

   استاد حالا من از گفته های شما بیشتر لذت میبرم دیگه دوست ندارم بخاطر مهمونی ،سفر ، تفریح ، فایل ها و تمریناتم رو عقب بندازم

   من دیگه قید همه چیز رو زدم مگه دیوونه م سایت به این خوبی رو که کلی حالمو خوب میکنه ازدست بدم درکمال آرامش و اشتیاق دارم دوره هامو سپری میکنم

   وبی نهایت خوشحالم و از لحظه لحظه زندگیم لذت میبرم

   حالا بیشتر همه چیزو میبینم و عشق می ورزم الهی شکر 

   دلیل چاقی من چیه؟ 

   من از وقتی یادم میاد کاملاً متناسب بودم هیچ ترسی از چاقی نداشتم

   و سال های کمی هست که اضافه وزن پیدا کردم

   من بااینکه پدرومادرم چاق هستن حتی بادیدن رفتارهاشون هم متناسب بودم

   و وقتی به عکس های جوونیشون نگاه میکنم وقتی من کودک بودم بعداز زایمان هم مادرم متناسب بوده

   ولی خوب من بعد از ازدواج مخصوصا ازاون دسته افراد که در دوران بارداری شروع کردم به بیشتر خوردن برام فرقی نداشت چه زمانی باچه مقدار غذا، خوراکی ، میوه ، هله هوله، مصرف کنم ودقیقا استاد تنوع خیلی بیش از حد برنامه می ریختم فرمول های جدید

   شاید قبلاً فقط شنیده بودم

   وهمین رفتارهام باعث عادت شد ودر مغزم دیگه عادی شد

   من متوجه شدم متناسب شدن یک مهارت و توانایی که باید یاد بگیرم و کافی اول دلیلش رو پیدا کنم واز سردرگمی دربیام وگام های کوچک و موثر بردارم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار somi13700
   1401/11/16 21:32
   مدت عضویت: 1487 روز
   امتیاز کاربر: 8493 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 359 کلمه

   سلام! 

   چه کارخوبی انقد ازگفته هاتون مبنی براینکه استارت تغییر فرمول درذهنم ایجاد شده احساس خیلی عالی بهم دست داد موتورش روشن شده پس تااینجا رسیدم و تغییر باورهام هرچند کوچک ایجاد شده شاید کاملاً پررنگ نشده  خیلی لذت بردم مثل یک سورپرایز عالی و جایزه احساسی فوق‌العاده و جادویی دریافت کردم

   احساس اینکه من یک قدم جلو هستم کسب کردم 

   ومن به این فایل رسیدم و تاثیردر نگرش و رفتارم و آرامش در بزرگترین سوال ذهنم

   من چطور متناسب بشم؟ 

   برام باورپذیرتر شده و گفتگوی ذهنم خیلی آروم شده 

   اینجا مثل خونه و دوستانم مانند خونوادم هستن 

   طریقه آشناییم با دوره شگفت انگیز تناسب رو تو داستان هدایت من نوشتم

   دقیقاً استاد من بایک حالت تسلیم شده در برابر خداوند عاجزانه ازش خواستم یکبار درحال نیایش یکبار جلوی آینه تو چشام خیره شدم و گفتم وبه این مسیر هدایت شدم

   وخداوند هیچ‌گاه اشتباه نمیکنه

   ومن ب خودم و خدای مهربانم اطمینان کامل دارم  

   استاد حالا من از گفته های شما بیشتر لذت میبرم دیگه دوست ندارم بخاطر مهمونی ،سفر ، تفریح ، فایل ها و تمریناتم رو عقب بندازم

   من دیگه قید همه چیز رو زدم مگه دیوونه م سایت به این خوبی رو که کلی حالمو خوب میکنه ازدست بدم درکمال آرامش و اشتیاق دارم دوره هامو سپری میکنم

   وبی نهایت خوشحالم و از لحظه لحظه زندگیم لذت میبرم

   حالا بیشتر همه چیزو میبینم و عشق می ورزم الهی شکر 

   دلیل چاقی من چیه؟ 

   من از وقتی یادم میاد کاملاً متناسب بودم هیچ ترسی از چاقی نداشتم

   و سال های کمی هست که اضافه وزن پیدا کردم

   من بااینکه پدرومادرم چاق هستن حتی بادیدن رفتارهاشون هم متناسب بودم

   و وقتی به عکس های جوونیشون نگاه میکنم وقتی من کودک بودم بعداز زایمان هم مادرم متناسب بوده

   ولی خوب من بعد از ازدواج مخصوصا ازاون دسته افراد که در دوران بارداری شروع کردم به بیشتر خوردن برام فرقی نداشت چه زمانی باچه مقدار غذا، خوراکی ، میوه ، هله هوله، مصرف کنم ودقیقا استاد تنوع خیلی بیش از حد برنامه می ریختم فرمول های جدید

   شاید قبلاً فقط شنیده بودم

   وهمین رفتارهام باعث عادت شد ودر مغزم دیگه عادی شد

   من متوجه شدم متناسب شدن یک مهارت و توانایی که باید یاد بگیرم و کافی اول دلیلش رو پیدا کنم واز سردرگمی دربیام وگام های کوچک و موثر بردارم ❤️❤️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 188 کلمه

   سلام به همه دوستای گلم 

   خب من وقتی بچه بودم کم خونی داشتم مامانم اینا تقویت میکردن منو لاغر بودم 

   تا بعد از دوازده سالگی اینا چاقی من شروع شد عامل اصلی چاقی من پرخوری بود بعد ک کم کم سنم رف بالاتر همه جا تو رسانه پدرم میگفتن ک شکر بده نمک بد روغن بد برنج بده سرخ کردنی بد 

   یعنی چنان دیکته شده بود ک من تو رژیمم فراری بودم دوستام منو ب زور میبردنم بستنی بخورم من میگفتم نه من با چربی ها و قند ها قهر کردم🤣

   واقعا بدنمو برده بودم تو یه قحطی ک بیا و ببین  شده بود داستان بکش ولی لاغرم کن زیاد گشنه نمیموندم ولی غذاها 

    همه آبپز 

   خب منکه اون همه چاق نبودم ک بخوام بترکم ولی تو مرض چاقی بودم 

   عامل اصلی من ترسه از چاقی زیاد بود 

   من نمیخواستم به اونجا برسم ک بترکم بدم میومد وحشت داشته و دارم 

   حالام ک نگم براتون خیلی ذهنم خسته میشه انقد ب لاغری و برطرف کردن ریزش مو و لاغری فک میکنم ک هیچی پوووف… 

   به هر حال من اومدم اینجا ک لاغر بشم 

   ذهن من مجبوره ک مثل لاغرها فکر ورفتار کنه من باید لاغر بشم من عاشق لاغریم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 206 کلمه

   سلام

   در مورد چاق شدن خودم ،این که تا نوجوانی‌ام لاغر بودم یعنی معمولی بعد که دانشگاه رفتم در آن چند سال وزنم اضافه شد شاید بیشتر می خوردم ولی این موضوع برایم اهمیتی نداشت بعد که ازدواج کردم خوب چون با هم سفر می رفتیم ،زیاد بیرون می رفتیم یا مهمانی بیشتری داشتیم فکر می کردم به همین خاطر اضافه وزن پیدا کردم ولی در حد چند کیلو اما در تولد دخترم که فرزند دوم من بود وبعد از شیردادن بچه که مدام می گفتند باید زیاد غذا بخوری واقعا غذایم دوبرابر شد بعد که این دوران تمام شد من نتوانستم کمتر بخورم وچاق شدم وبه وزن ۷۰ کیلو رسیدم بعد در طول یک سال غذایم رو کم کردم وشدم ۵۸ حدود ۱۳ سال این وزن را نگه داشتم البته نه همیشه تا ۶۲ هم می رسیدم ولی بیشتر نمیشدم الان خیلی دوست دارم به وزن ۵۵ کیلو برسم که وزن ایده آل من هست وترس از چاق شدن نداشته باشم چون با این که رژیمی ندارم ولی این ترس رو دارم که من خیلی راحت چاق میشم چون زیاد نمی خورم و هروقت گرسنه میشم غذا میخورم ولی اگر سیر بشم حتما به زودی چاق خواهم شد امیدوارم از این افکار به زودی رها شوم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 11 کلمه

   سلام میشع راجب این فایل بهم توضیح بدید من متوجه نمیشم😕🙁

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 15 کلمه

    سلام و درود
    دیدگاه های دوستان رو مطالعه کنید خیلی به درک بهتر مطلب کمک میکنه

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فاطمه
   1401/08/21 21:10
   مدت عضویت: 614 روز
   امتیاز کاربر: 2075 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 198 کلمه

   به نام خالق زیبایی ها

   تمرین جلسه پنجم

   از چه زمانی چاق شدم ؟

   دقیقا از فردای ازدواجم ؟؟بله از همون فرداش انقدر توی ذهن من این باور وجود داشت که بعد از ازدواج همه چاق میشن که منی کهمتناسب بودم و ۶۰ کیلو بودم توی یکسال اول ۲۰ کیلو اضافه کردم

   همین طرز فکر و باور باعث عادتهای خیلی بدی شد

   ۱- دیرشام خوردن

   ۲- غذای بیرون خوردن

   ۳- سرخ کردنی بیشتر

   ۴- بیشتر خوردن که ضعف میکنی سرکاری

   و بدترین باور این بود که بعد از چاق شدن دیگه کم نمیشه و این شد که من نزدیک به ۶/۷ مرتبه وزنم رو ۵ کیلو کم کردم و دوبارهبرمیگشت

   یه باور غلط که نمیتونی و برمیگرده

   یه باور که هربار میخوای رژیم بگیری یه چیزی میشه که نذاره و دقیقا همین میشد

   هربار با پیش رفتن رژیمم یا کرونا گرفتم یا مریضی سخت یا یه مشکلی پیش میومد که نمیشد ادامه داد

   من بعد از باور اول که بعد ازدواج همه چاق میشن

   باور بعدیش خیلی بهم ضربه زد

   که نمیتونی کم کنی و هربار برات یه اتفاقی میوفته که متوقف میکنه هدفت رو

   ولی الان من به خودم قول دادم با ذهنم با قدرت باورم به هدفم میرسم بدون مشکل ،،، بدون توقف

   من لایق بهترینها هستم

   لایق بهترین حسهای خوب

   لایق سلامتی

   لایق باورهای خوب

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 339 کلمه

   به نام خداوند جان و خرد 🤍

   سلااااام سلااااام سلاااااام به با اراده ترین و قدرتمند ترین انسانهای جهان✨️

   فایل پنجم😍

   دلیل چاق شدن من🥴

   از چه زمانی اضافه وزن دارم و چگونه چاق شدم🤔

   من از گفته های دیگران که راجع به خودم شنیدم از روز اول به دنیا اومدنم چاق بودم😐

   یه نوزاد سه کیلویی با قد ۵۱ 

   هر جای دنیا بری و نوزاد سه کیلویی رو ببینی ،یه کودک کاملا متناسب میبینی ولی به من میگفتن سنا خیلیییییییی چاااااااق بود وقتی به دنیا اومده بود😵‍💫

   آخه چرا با چه استدلالی ابن حرفو میزنید آخه که لوح سفید یه کودک رو خدشه دار کنید🙁

   خلاصه این سنا کوچولو داستان ما روز به روز بزرگ تر میشد و همش می‌شنید که سنا چاااااقه😵‍💫

   در عین تناسب اندام کامل و قد و وزن نرمال و کاملا استاندارد باور کرده بود که چاقه

   از لحاظ فیزیکی کاملا متناسب و لاغر

   ولی از درون خودش رو یه دختر خیلی چاق میدید و قُصه میخورد

   یادمه یه روز همه داشتن وزن میکردن

   من رفتم رو ترازو با قد ۱۶۸ وزن ۵۰ کیلو رو نشون داد

   جیغ همه درومد که چقد چاقی🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕

   به خدااااااااا خیلی هم متناسب بودم

   خیلی هم لاغر و خوش اندام بودم ولی فقط وایسادم و بغض کردم😥

   همیشه از مادرم هم ناراحت بودم که چرا ازم دفاع نمیکنه☹️

   خلاصه که تا سن ۱۷ ۱۸ سالگی که عکس هام رو میدیدم خیلی خوش هیکل و عالی بودم ولییییی باور و ذهنم چاق شده بود

   به خاطر همین از یه سنی به بعد شروع کردم به چاق و چاق تر شدن که الان تو سن ۲۷ سالگی ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

   از یه جایی به بعد اندام متناسبم حریف ذهن چاق شده من نشد و شروع کرد به عادت های چاق کننده

   به حرفای چاق کننده

   به سبک غذایی چاق کننده

   هی ادامه داد و ادامه دادو جا پاشو سفت کرد

   ولی الان اینجا دارم بهش میگم که من مبارزه میکنم

   با تمام حرف هایی که شنیدی 

   با تمام باورهایی که ساختی

   با تمام فرمول هات 

   مبارزه میکنممممممممم💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪

   من میسازم هر آنچه را که دلم می‌خواهد و راه و فرمول و باور لاغری و متناسب شدن و آرامش ذهنی هستش🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

   میخواهم

   میتوانم

   می‌شود

   لاغری آسان ترین کار دنیا هستش 

   من موفق ترین شگفتی ساز هستم✨️✨️✨️✨️✨️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 442 کلمه

   سلام خدمت استاد گرامی

   من جز اون افرادی هستم که متناسب بودم و به خاطر حرف دیگران و ناراضی بودن از لاغریم چاق شدم

   من خیلی لاغر بودم خودم کاری کردم که چاق بشم

   2 ماه هرشب بعد از ساعت 12 شب شروع میکردم به غذا خوردن با نوشابه و سالاد و سس فراوان اولاش دل درد  مبگرفتم ولی میگفتم عیب نداره چاق میشم خوبه و بعدش عادت کردم یه شب اگه نمیخوردم احساس گرسنگی شدید داشتم و این شد یه عادت بد من که وقت و بی وقت بلند شم و غذا بخورم 

   من اصلا نوشابه و ابمیوه و ساندیس دوست نداشتم یادمه  اصلا نمبخوردم حتی جایی هم میرفتم هر چی اصرار میکردن میگفتم نه خوانوادمم میدونستن میگفتن دوست نداره نمیخوردم ولی چاق که شدم تا نوشابه نبود اصلا غذا نبودمیخوردم 

   خیلی غذاها بود که نمیخوردم وقتی متناسب بودم اصلا نگاش که میکردم ناخودآگاه حق بهم میخورد ولی وقتی چاق شدم میخوردمشون تازه هوس میکردم مثلا بادمجان . خورشت بامیه . ماست موسیر . سیر . پیاز سرخ کردنی درشت.سالاد اولیه . دلستر .بستنی حصیری.لوبیا چیتی و قرمز . لوبیا سبز.کدو سبز. کدو تنبل.انواع مربا خیلی ادم حساسی بودم  هر چیزیو نمیخوردم بد دل بودم اگه مو میدیدم یا کسی تو غذا بود من دیگر نمیتونستم لب بزنم یا فیلم کشت و کشتار میدیدم حین غذا خوردن دیگر نمیتونستم بخورم و میرفتم عقب همه میدونستن گاهی وقتا اذیتمم میکردن همین که  غذا میکشیدم اسم حشره میاوردن یا مستند حیوانات میزاشتن و من ناخودآگاه نمیتونستم بخورم و میکشیدم کنار حالم بدمیشود

   یا اینکه خیلی آروم کار میکردم و غذا میخوردم ولی چاق که شدم تند تند میخوردم و تند تند کار میکردم ولع داشتم دیگه مثل قدیم بد دل نبودم هر چیزی بود میخوردم برام مهم نبود تنبل شده بودم 

   و اینکه شنیده بودم ازدواج و بارداری باعث چاق میشه واقعا روم تاثیرداشت این باور غلط و از 52 کیلو تناسب اندامم تو 17 سالگی رسیدم به 74 کیلو در 28 سالگی و بازم ترس داشتم که نکته بیشتر بشه نکن بشم 80 کیلو 

   خیلی از عادت هامو خودم تغییر دادم که پشیمونم 

   اما الان به لطف خدای خوب و مهربانم و استاد عطار روشن عزیز در این مسیر قرار گرفتم و 3 ماه که در این مسیرم و تونستم 9کیلو کم کنم به راحتی بدون هیچ باشگاه و زحمتی فقط با تغییر عادت های اشتباهم با عادت های 17 سالگیم  که درست بودن و تنها 6 کیلو دیگه تا تناسب اندامم مونده و مطمنم که به راحتی بهش میرسم چون لیاقت اندام خوب و متناسب را دارم و برای همیشه در این مسیر خواهم ماند

   سپاس از استاد عزیز

   لاغر شدن آسان ترین کار دنیاست

   من لیاقت متناسب بودن را دارم 

   (و هر موقع که برم رو ترازو 59 کیلو خواهم بودتا ابد ) 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 306 کلمه

   سلام به دوستان عزیز و استاد ارجمند 

   سه چهار روز پیش تو اینستا تو یه پیج مثبت اندیشی یه مطلبی رو خوندم که گفت یه عکس از دورانی که لاغر بودید رو بردارید بذارید جایی که از خواب بیدار میشید یا میخوابید جلو چشمانتون باشه منم یه عکس رو گذاشتم صفحه گوشیم چون صبحها برای دیدن ساعت گوشیمو چک میکنم اون فرد گفت 19 ثانیه نگاش کن تا ذهنت ببینه و تو رو لاغر کنه من هم همینکار رو میکردم و به ذهنم میگفتم من به تو دستور میدم که منو به اندام برسونی دارم بهت دستور میدم بعد دو سه روز به این سایت هدایت شدم یعنی یکی تو یه کانال انگیزشی گفت هر کی میخواد لاغر شه بره این سایت و من واقعا به حرف استاد اعتقاد دارم که از خدا خواستم که کمکم کنه و تسلیم شدم به حکمتش من تا سن 20 سالگی خیلی متناسب بودم وقتی عقد کردم مادر شوهرم بهم گفت ازدواج کردی مثل مادرت چاق نشی این حرفش تو ذهنم جرقه زد وای خدا راست میگه مثل مادرم اینقدر چاق نشم و خودم این باور هم داشتم که بعد ازدواج دخترها چاق میشن و نمونه هم دیده بودم همه آشناهامون که ازدواج کرده بودن چاق بودن یعنی باور خودم و حرف مادر شوهرم اولین جرقه های ذهنی من بود و اینکه میترسیدم چاق بشم 

   عادتهای من 

   1- هر چقدر رژیم میگرفتم حسی بدی پیدا میکردم به خودم 

   2- بعد از جدا شدن از همسرم حس بی ارزشی داشتم پس به خودم میگفتم تو لیاقت هیچی رو نداری لیاقت یه هیکل خوب هم نداری

   3- بخور اگه خیلی نخوری گرسنه میمونی پس بیشتر بخور تا سیر سیر بشی

   4- هر چقدر رژیم میگرفتم دفعه بعد مثل قحطی زده ها غذا میخوردم 

   5- وقتی وزنم کم میشد خیالم راحت میشد حالا می نشستم با خیال راحت یک شکم سیر میخوردم میگفتم حالا تا دوباره چاق بشم وقت زیاده

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 0
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 428 کلمه

   سلام 

   این فایل هم مثل فایل های قبلی پر از نکات ناب و ارزنده هست ، که حتما باید چند بار گوشش کرد…

   منم مثل بقیه دوستان عوامل زیادی رو مقصر چاقی میدونستم ، چیزهایی که بیشترش رو شاید فقط یکبار شنیده بودم و متاسفانه ندانسته و ناخواسته تبدیل به فرمول ذهنی شده برام …

   عواملی مثل ارثی بودن چاقی ، بزرگ بودن معده ، سن بلوغ ، ازدواج ، تیروئید ، کم تحرکی ، کم بودن سوخت و ساز ، بارداری و شیر دهی ، افسردگی ، مصرف دارو های افسردگی ! 

   اما بزرگترین عاملی که تو فکر کردن هام به تک تک عوامل بهش رسیدم که به نظرم اصلی ترینه اونها هم هست و یه جورایی هم قدیمی تره و ریشه دار تر ، اینه که همه میگفتن من کاملا شبیه مادرم هستم و فاجعه من از اینجا شروع شد چون تو بچه گی کاملا متناسب بودم اما مدام میشنیدم که من شبیه مادرمم خصوصا اینکه خصوصیات ظاهری مثل مو و قد و رنگ پوستمم شبیه مادرم بود پس یه فرمول قطعی تو ذهن من ایجاد شده بود که من شبیه مادرمم هستم پس چاق خواهم شد! یعنی آخرین پله شباهت چاقی بود چون مادرم زن چاقیه و متاسفانه با وجود همه تلاش ها و زحمات وبار زندگی که رو دوشش بود هیچ وقت لاغر نشد جالبه خودش میگفت من تا ۱۵ سالگی لاغر بودم و با ازدواج چاق شدم …..

   فرمول تو مغز من ساخته شده بوده و من تصویری شبیه مادرم تو ذهنم از خودم ساختم و شروع کردم به چاق شدن و زمین و زمان رو متهم کردم اما همیشه تهش تو تنهایی هام با خودم میگفتم من چاقم چون شبیه مادرمم و کاری هم نمیتونم بکنم ….

   حالا که خوب فکر کردم میبینم خیلی از عادت های غلطم شبیه مادرم بوده مثلا دوتا دوتا قند تو دهنم میذاشتم با چایی ، یا مادرم باقی غذاهای مونده رو میخورد و الان که من خودم مادرم همین کار رو میکنم !یا اینکه اصلا اهمیت نمیداد چی میخوره همیشه بدترین قسمت غذا رو خودش میخورد ومنم!

   چقدر این قسمت از افکارم تو ذهنم مخفی بود و من نمیدونستم چقدر وقتی فکر کردم جنبه های تازه ایی کشف کردم از افکار و عادت هایی  که غلط بودن و اون پسِ ذهنم بودن و من نمیدیدم …

   کاش بدونم باید چکار کنم تا بتونم این افکار رو جایگزین کنم ؟ 

   نمی دونم فقط با نقض کردن و پیدا کردن مثال های درست ، این افکارِ کهنه و ریشه دار از ذهنم پاک میشه ؟! 

   نمی دونم فقط با فکر کردن و نوشتن میشه افکار درست و مثبت رو جایگزین کرد؟! 

   واقعا چکار باید بکنم ؟! 

   خدایا کمکم کن 🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار zhrardamyyn6@gmail.co
   1401/03/08 12:15
   مدت عضویت: 791 روز
   امتیاز کاربر: 145 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 376 کلمه

                      به نام خدای همیشه همراه 

   من از بعد کلاس ششم دچار اضافه وزن شدم و تا مدت زیادی متوجه این موضوع نبودم چون اصلا برام مهم نبود نه میدونستم پرخوری چیه نه اینکه چرا چاق شدم اصلا کسی نبود که اضافه وزنمو به رخم بکشه و منو مورد تمسخر قرار بده اما با گذشت زمان کم کم از چاق به چاق تر تبدیل شدم و کم کم حرفای اطرافیان رو حس کردم همش نصیحت میکردن ولی مادرم پشتم در میومد و بهم میگفت چیه اینایی که خیلی لاغرن اصلا غذا نمیخورن پس چطور میخوان بزرگ بشن لاغرا اینجورین میگفت بچه های لاغر قوی نیستن و این باعث می‌شد که من فکر کنم برای اینکه قوی باشم حتی بزورم شده باید غذا بخورم. همه بچه ها عاشق هله هوله و خوراکین و من همیشه عاشق خوراکی ها بودم اما چون مادرم نمیذاشت بخورم واسه اینکه بتونم غذا بخورم همیشه موقع برگشتن از مدرسه یواشکی میخریدم میذاشتم توی کیفمو توی اتاق یواشکی میخوردم و بعدش که مادرم منو برای نهار صدا می کرد واسه اینکه شک نکنه مجبور بودم بزور هم که شده غذا بخورم چون اگه میگفتم میل ندارم دعوا میشدم یا اینکه چون بچه بودم بزور دهنم میذاشتن. در ذهن خانواده من هم هنوز این باور وجود داره که فردی که لاغره ضعیفه و یعنی بخودش نرسیده و زود مریض میشه و الان که من دارم لاغر میشم همش میگن فردا پس‌فردا که مریض شدی میفهمی که باید به حرفمون گوش کنی و همش میخوان به من بفهمونن که لاغرا ضعیفن و چاق بودن به معنای قوی بودنه اما دیگه نمیتونن منو به هیچ وجه مجبور به پرخوری و اضافه خوری کنن. رفتار غذایی من شبیه پدر مادرم بوده و خانواده من رفتار غذایی کاملا اشتباهی دارن و حرف همیشگیشون این هست که اگه الان نخوری دیگه گیرت نمیاد اگه نخوری باید بریزیمش و همش از بچگی اینارو در گوش ما خوندن تا اینکه عادت پرخوری در ما شد حالت عادی. همش به ما گفتن چاقی ارثیه از مواد غذایی هست چون همش مواد شیمیایی و نگهدارنده دارم یا چاقی از کم تحرکیه وگرنه ما که چیز زیادی نمیخوریم در صورتی که من الان دیگه به این سطح آگاهی رسیدم میتونم قشنگ پرخوری رو در رفتار غذاییشون ببینم. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1401/01/29 01:17
   مدت عضویت: 1724 روز
   امتیاز کاربر: 30551 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 94 کلمه

   سلام استاد 

   من به راحتی وارد سایت شدم و فایل رو گوش دادم و دیدگاهم رو نوشتم اما موقع ارسال گفت شما وارد نشده آید و دید گاه من پرید .

   بسیار این مشکل برای من تکرار میشه که هر از گاهی سایت اخطار میده که  شما وارد نشده آید و  اما بعد از وارد کردن مشخصات دوباره وارد سایت  میشم هر چند  تیک مرا به خاطر بسپار رو هم همیشه میزنم  اما  نمی‌دونم مشکل از من هست یا از سایت شما و آیا بقیه هم این مشکل رو دارن یا نه ؟؟

    مرسی اگر رسیدگی کنید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    امتیاز کاربر: 5976 سطح ۳: کاربر پیشرفته
    محتوای دیدگاه: 60 کلمه

    سلام و درود
    این مشکل معمولا زمانی رخ میده که چند صفحه از سایت در مرورگر گوشی همراه شما باز شده باشه
    قبل از نوشتن دیدگاه بررسی کنید صفحات دیگری از سایت در مرورگر شما باز نباشه و همچنین اسم شما باید بالای قسمت درج دیدگاه نمایش داده شود درغیراینصورت شما وارد سایت نشدید
    موارد را بررسی و در صورت نیاز اطلاع دهید

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 5 از 1 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Vafraze12
   1401/01/17 11:48
   مدت عضویت: 1563 روز
   امتیاز کاربر: 11046 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 233 کلمه

   با سلامهمانطور که ذهن ما را چاق کرده  توانایی دارد ما را لاغر هم بکند.باور چاقی؟کلا انسانهای چاق چند گروه هستند۱. از همان کودکی چاق بودند و همانطور که راه رفتن را یاد گرفتند چاقی را هم یاد گرفتند.۲. به واسطه حرف دیگران چاق شدند. و گفتند که دوست دارند یک کمی پرتر بشوند ولی غافل از اینکه وقتی ذهن چیزی را باور کنه سعی در زیاد کردن آن را دترد.وقتی باور می کنیم که چاقی طبیعی هست این میشه یک فرمول که کم کم به رفتار ما تبدیل می شود.اینقدر پرخوری و تکرار می کنند که بالاخره ذهن می پذیره و شروع به چاقی می کنه و دیگه کنتل کردنش خیلی سخت می شه.یک گروه با خوردن قرص چاق می شه.وقتی قرص می خوره و پزشک می گه این قرص باعث چاقی میشه این فرد بعد خوردن منتظر چاقی هست و خود به خود فرمول ساخته می شه.یک گروه بار داری را باور می کنند که سبب چاقی آنها شده.باور خیلی مهم هست این باور دست ماست اگر ما باور کنیم کار بعدی خود به خود و توسط ذهن ناخودآگاه صورت می گیره و ما عادت می کنیم و سپس فرمولها در ما شکل می گیرند.

   اما انسانهای لاغر و متناسب هیچ گدام از این باورها را ندارنداستاد عزیز بابت وجود شما خیلی از خداجونم ممنونم من امروز که میثاقنامه را می خوندم از جسمی که خیلی قشنگ متناسب شده خود کیف کردم.ممنونم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار عاطفه ریحانی
   1400/12/10 00:00
   مدت عضویت: 893 روز
   امتیاز کاربر: 5896 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 681 کلمه

   با دورود به همه ی عزیزان تناسب فکری و استاد ارجمند

   وقتی به اسم این سایت هم فکر میکنم وجودم پر از اندیشه میشه لاغری با ذهن،چقدر استاد هوشمندانه  اسم این سایت رو انتخاب کردن که هر بار وارد این سایت میشیم یادمون باشه قراره ذهنمون ما رو لاغر کنه.

   من تا سن ۱۲ الی ۱۴ سالگی متناسب بودم،اما یادمه از پنجم ابتدایی مامانم به منو خواهرم میگفت ماهی خشک قاضیانی،خیلی لاغر بودیم و اینکه وقتی مادرم متوجه این شده بود که اشتهامون باز شده و آلارم چاقی واسه مادرم روشن شده بود، زمانیکه علاوه بر سیری غذای بیشتر طلب میکردیم میگفت نه دیگه بسه پاشید پدرم میگفت این چه حرفیه بذار بچه ها بخورن سیر شن و ما در حد خفگی میخوردیم این اولین گام چاق شدن بود،بعد اینکه چاقی ما ارثی مادریه من و خواهرم و داداش بزرگترم مثل مادرمون چاق بودیم اما ۲تا داداشای دیگم متناسب بودن و من میشنیدم ک ژن اونا به پدرشون کشیده،اما اینجوری نبود،ما به رسم سنت ک دختر باید تو خونه باشه چاقی رو از مادر به طور کامل آموزش دیدیم.در هر شرایطی دهن ما کار میکرد جلو تلویزیون،همه جا.آشپزخونه ما رو به کوهه و چه منظره ی دل انگیزی بود تماشای غروب بی نظیرش و این لحظه با خوردن زیباترم میشد.عصرها برنج شبها گاها برنج،همش در حال خوردن،در ی برهه ای ۲٠کیلو کم کردم سعی کردم چاقی برنگرده که ی مقدار ازش برگشت و من در سن ۲۳ الی ۲۶ سالگی فقط ۸،۹کیلو اضافه وزن داشتم تا اینکه من عقد کردم،کم کم اضافه وزنم بیشتر شد.چونکه از قبل شنیده بودم آدم بعد ازدواج چاق میشه و این فرمول انقدر موند تا من عقد کردمو فعال شد و با فرمول پشت میز نشینی به اوج خودش رسید و شدم ۹۲ کیلو که در مرداد ماه شدم ۹٠ و ۱ماه پیش بودم ۸۷،۶٠٠ الان نمیدونم و دیگه هم نمیرم سر ترازو،خلاصه پک کامل افکار چاق شونده داشتم خدا رو شکر ک فقط به لطف افکار مثبت پدرم که ژن ما مریض نمیشه و اگرم بشه خودش خودشو خوب میکنه دکتر نرفتیم دیگه فقط مونده بود عوارض قرصا که چاق کننده بود،به لطف خدا و محبتهای استاد فرمولهای اشتباه رو شناسایی کردم و آوردن بر کاغذ و جایگزین کردن فرمولهای صحیح افکارم مثبت شده،رفتارهای صحیحم بیشتر شده،دیگه در ذهنم از اندامم بدم نمیاد و برعکس وقتی به این فکر میکنم میخوام سازنده ی اندام خودم باشم وجودم پر از شوق میشه،وقتی شگفتی سازان رو میبینم،یا تو اینستا آدمهای چاقی که لاغر شدن رو میبینم بیشتر به این میرسم ک من هم توانمندم و میتونم خالق خودم باشم. ما یکسری پیش فرض داریم مثل ریتم ضربان قلب که نمیتونیم تغییرش بدیم اما میتونیم فرمولهای ذهنی رو تغییر بدیم مغز ما بر اساس تصویر کار میکنه به این شکل مغز ما فرمان صادر میکنه و جسم ما اجرا کننده ی فرمانهای مغزی هستش پس ما با قدرت انتخابمون میتونیم تصویرهای زیبا بسیازیم.به لطف خدا مدتیه که از خوردنم راضیم یعنی آلارم سیری رو دریافت کردم بعدش نمیتونم بخورم امشب داشتم خودم رو امتحان میکردم من ی کاسه سوپ خوردم البته کاسه آبگوشتی بعد از نیم ساعتی واسمون آش آوردن ی ۲قاشق خوردم دیدم نمیتونم بخورم دست کشیدم،من این تغییرات مثبت رو انقدر یاد آوری میکنم ک ذهنم بپذیره که من فقط میتونم به اندازه بخورم نه بیشتر،این میشه ی تصویر متناسب از خودم.ی فرمول صحیحی که امروز یاد گرفتم اینکه جسم ما انسانها از نظر نیاز به مواد غذایی با هم تفاوتی نداره، خیلی جمله ی فوق العاده ای بود باید به باور این جمله برسیم که مصرف غذایی ما با آدم متناسب فرقی نداره.همین ذهنی ک توانایی چاق کردن ما رو داره یقینا توانایی لاغر کردن ما رو هم داره،فقط بستگی به ما داره که باور داشته باشیم که ما میتونیم،ایمان داشته باشیم که ما توانایی متناسب شدن رو دارم و مهمترتر از همه بخدا اعتماد داشته باشیم،خدایی که ما رو به بهترین شکل ممکن هدایت کرد.نکته ی امیدوار کننده اینجاست که اگر ذهن ما به این باور رسیده بود که نمیتونی لاغر شی قطعا به این مسیر هدایت نمیشیدیم،فقط باید استمرار داشته باشیم تا از شگفتی سازان آینده باشیم

   خدا رو بی نهایت سپاس 

   استاد بابت زحماتتون ازتون متشکرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ebikzbhmb@gmail.com
   1400/12/07 14:28
   مدت عضویت: 889 روز
   امتیاز کاربر: 13965 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 144 کلمه

   با سلان و خسته نباشید خدمت اسناد عزیز .من هم از دوران بچگی چاق بودم و تا اونجایی که یادم هست میگفتن چاقی شما ارثی است و دیگه اینکه شنیده بودم در دوران بارداری چاق میشی من حدود ۳۵ کیلو در دوران بارداری اضافه وزن داشتم و سپس در دوران شیردهی نیز به همین منوال بود به زکر غذا میخوردم بخاطر اینکه میگقتن شیر اضافه میشه و… بعد از اون بخاطد قرص های مکمل دوران کرونا بخصوص امگا ۳ گفتن خیلی چاق میکنه و اینکه بعد از ۴۹ سالگی چاق تر میشی و چربیهات آب نمیشن….خلاصه اینکه همه چیز رو عامل چاقی میدونستم به جز خودم…بارها و بارها از روش های مختلف برای لاغری استفاده کردم اما هیچ نتیجه ای نگرفتم که به لطف خدا به این سایت هدایت شدم و با توکل بر خدا و کمک استاد انشا اله به نتیجه خواهم رسید

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متناسب شاد
   1400/11/28 21:43
   مدت عضویت: 1513 روز
   امتیاز کاربر: 6887 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 278 کلمه

   سلام

   من همش فکرمیکردم روند چاقیم از ده سال پیش شروع شد ولی به گذشته خودم که زوم میشم میگم پس چرا من رفتارهای افراد چاق رو داشتم .

   چرا بااینکه به ظاهر متناسب بودم بعد غذا بلافاصله سنگین میشدم و خوابم میبرد . چرا اونهمه کلوچه های خوشمزه میخوردم جسمم متناسب بود .

   تا اینکه یادم اومد که من موقعی که ۶ ماهم بود چاق بودم اما کم کم که بزرگتر میشدم علیرغم غذایی که میخوردم باوری درمن وجود داشت که درس خوندن باعث لاغری میشه و به تبع باعث میشد من غذا زیاد بخورم ولی تحرکم خیلی زیاد بود در کودکی .و این چاقی جسمم خنثی میشد بی آنکه متوجه باشم .

   عمه هام هم زیبا بودن وهم چاق .و این باعث شد که زیبایی رو درچاقی ببینم .

   کمی که بزرگتر شدم باور اینکه ناراحتی وغصه باعث لاغری میشه رو مرتب میدیدم ومیشنیدم و چون در کودکی در ناراحتی وغصه بزرگ شدم  علیرغم خوردن های بی رویه بازم من متناسب بودم چون دوتا باور مخالف همو خنثی میکرد.

   کم کم بزرگ شدم و درس خوندنم که تموم شد یکی از باورهای لاغریم کم شد و چاقیم خودشو نشون داد.

   بعدش وقتی شاغل بودم خب وضع مالیم بهتر شد ومن باورم این بود هرچه وضع مالی بهتر باشه طرف چاق تر میشه  ومن هم دوباره یه کم چاق تر شدم و حرص ولع خوردن درمن بیشتر وبیشتر میشد .

   تا اینکه کارم پشت میزنشینی بود واین باور هم اضافه شد ودیگه به روند چاقیم سرعت بخشید .

   تفریحات وگردش ما هم بیشتر شد وباز خوردن بیشتر وبعد چاق ترشدن .

   ویه کم چاق شدم مادرم میگفت به عمه ات رفتی استخوان بندیت درشته .

   و همه اینها رو باور کردم برام طبیعی بود که چاق باشم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار من میتونم تغییر کنم
   1400/11/28 13:05
   مدت عضویت: 1113 روز
   امتیاز کاربر: 1406 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 546 کلمه

   سلام
   تاحالا از روشهای مختلفی رژیم گرفتم ورزش کردم تلاش کردم ک لاغر شم اما لاغر میشدم زود برمیگشت نتیجش شد حرص ولع اعصاب خوردی متنفر شدن از خودم
   من همیشه دنبال بیرون از خودم بودم ی چیزی میخواستم در بیرون تغییر بدمو غافل از اینک هرچی هس در درون من هس در وجود من در ناخوآگاه من

   مهمترین دلیل چاقی من چیست
   منم دلایل زیادی باعث چاقی خودم میدونستم
   ارثی بودن استعداد سوختو ساز . عدم تحرک ‌.ورزش نکردن. ازدواج بارداری شیردهی . غذا پختن . برنج سرخ کردنی شیرینی استرس اضطراب و اعصاب داغون بیماری تیروئید و
   من با تموم اینها باور کردم ک اره من چاقم ب خاطر اینها باید رژیم باشم باید ورزش کنم
   و زمانی ک رژیم میگرفتم ورزش نمیکردم طبیعی میدونستم ک چاق بشم انتظارم از خودم چاقی بود
   من ب وسیله اینها چاقی برای خودم عادی کرده بودم
   من با تموم وجودم باور کرده بودم ک من چاقم ذاتم چاقه ژنتیکم چاقه من چاق افریده شدم
   در حالی ک در عکس بچگی هام دیدم ک چقدر لاغر و استخوانی بودم پس این نشون میده من چاق خلق نشدم
   من در زندگیم ب اون نقطه رسیدم ک گفتم
   خدا از خوردن نیس نمیدونم از چیه ولی از خوردن نیس چاقیه من دقیقا یادمه ک گفتم از ذهنمه
   من هدایت شدم ب سایتی ک لاغری با ذهن یاد میده من یاد گرفتم چاقیو و بدون تلاش فقط با استمرار و توجه ب چاقی ترس و نگرانی انتظارم از خودم چاقی شد من کاری میکردم خودم بی اطلاع ازش بودم
   همونطور ک آشپزی کردم بدون اینک کسی ب من یاد بده فقط با دونستن چن تا مواد اولیه یا در اینترنت گشتن و با انجام کار تکرارش استمرارش با جرات با شوق تونستن بهترین غذا رو بپزم
   الانم میتونم با دادن اگاهی فرمولهای لاغری و تقویت کنم رشدشون بدم بیارمشون بالا
   و لاغر بشم لاغری درونم برسم
   من یک عمر فک میکردم معدم دلره میگه عدا بخورم یا ن با اینک میدیم ک من سیرم و ا انه میدم من از بودن فرمولها نااگاه بودم از قدرت دهنم
   یادم میاد ک داشتم برا کنکور میخوندم و من خیلی میرقصیدم خیلی ورزش میکردم نشستم پشت میز و شبو روز درس خواندم و این فرمول در ذهن من پررنگ شد ک اره چن من میشنم عادیه من چاق شم مامانم برام کاکائو میخرید میخوردم صبحها و طبیعی میدونستم چاق شم چن میشنم و میخورم و فعالیتی ندارم
   و چاق و چاق شدم
   ازدواج کردم رفتم خونه همسر مادر همسرم سرخ کردنی درست میکرد منی ک شام نمیخوردم شام خوردم رژیمو شکستم وقتم کم شد برا ورزش طبیعی دونستم اره من چاق میشم چن فعالیت ندارم یا شام میخورم برنج ک میخورم
   بادار شدم گفتم دونفرم طبیعی دونستم چاق شم ویتامین خوردم طبیعی دونستم چاق میشم
   شیر دادم خوردم رژیم نبودم طبیعی دونستم ک اره چاق میشم ورزش نکردم خوابم زیاد شدشبها بیداربودم صبحها میخوابیدم طبیعی دونستم ک اره
   چاق شدن حق منه چن من اینطوریم
   این و این
   مشکلات طبیعی دونستم چن اعصاب ندارم چن ناراحتم اضطراب دارم حق چاقیه
   اینطوری شد ک شد م چاق
   الان ک ب گذشته نگا میکنم مببینم ک چقدر طبیعی دونستم چاق باشم ولی در مورد لاغری این همه طبیعی نمیدونم
   چرا چن
   نااگاهم
   فرمولهای چلقی مغز منو گرفته.
   پس باید ادامه بدی تا زمانی ک فروملها جایگزین بشن و چ نزدیک است رسیدن

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 9 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار زهراجلالی
   1400/11/22 21:46
   مدت عضویت: 1014 روز
   امتیاز کاربر: 155 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 28 کلمه

   سلام استادهمیشه فک میکردم علت چاقی من پرخوری عصابانی بودن من وپیش خودم همیشه میگفتم پدرمادرت چاق معلوم منم بایدچاق باشم ولی دیگه الان این حس ترک کردم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 41760 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 260 کلمه

   سلام استاد گرامی و دوستان عزیز
   امروز به یه نتیجه جالب رسیدم و مطمئن تر شدم که واقعا این نظریات آقای عطار روشن کاملا درسته،
   من الان یه هفته بود خودم رو وزن نکرده بودم و از زیره ، به لیمو،جوانه گندم و…استفاده نکرده بودم،
   و منی که همیشه احساس کردم به محض اینکه پیاده روی نمیکنم و فعالیتم کم باشه فوری چند کیلو اضافه میکنم،امروز وقتی خودم رو وزن کردم ۲کیلو کمتر از هفته قبل بودم ،
   خدایا شکرت که در این مسیرم،
   خیلی خوشحال شدم گفتم واقعا جالبه…
   حالا اگه بخوام دلیل چاقیم رو بگم همین که یه چیز شیرین میخورم آنقدر به خودم میگم همین چاقم میکنه ،همین کم تحرکی چاقم میکنه همیشه چاقم کرده،
   اما دیگه باورم تغییر کرده،
   چاقی من بخاطر کم تحرکی،بارداری،ارثی و سوخت و ساز کم بدنم نیست بلکه باورهای کاملا اشتباهی در زهنم از بچگی شکل گرفته بود.
   یه چیز دیگه هم همیشه مشکل ساز بوده اینکه میترسیدم صورتم خیلی لاغر بشه،چون به محض اینکه کم میکردم اطرافیان میگفتن چقدر صورتت لاغر شده،این خیلی مضر بود،
   الان که سنم رسیده به ۳۵ شکر خدا اهمیتی نداره واسم.
   یه تفاوتی هم با خیلی ها که دارم اینه اون اضافه وزنم کلا در قسمت پایین تنه هست که باعث شده اصلا مشخص نباشه که چاقم
   همه میگن تو که چاق نیستی مگه چند کیلویی،
   همیشه حداقل ۸کیلو کمتر میگن از وزن اصلیم،
   اما این اضافه وزن مشکلات زیادی واسم درست کرده،
   همیشه پاهام درد میکنه چون سنگینه،موقع بلند شدم و نشستن سریع نیستم خیلی اذیت میشم،
   آرتروز گرفتم.
   حالا میخوام به امید خدا و با کمک شما استاد عزیز همه ی این مشکلات رو با کمک لاغری درست کنم
   بازم ممنونم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار متعهد بمان
   1400/10/27 16:06
   مدت عضویت: 1778 روز
   امتیاز کاربر: 5843 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 594 کلمه

   سلام به همه

   یاد یه خاطره ای افتادم، یادمه یروز که حدود 8،9 سالم بود و اون موقع خیلی لاغرم بودم تو دلم آرزو کردم مثل خواهرم پر باشم، خواهرم چاق نبود ولی پر بود، و این خواسته من بود همیشه ولی روش گیر نبودم، نگو درخواست کردم و رها کردم، دنیا هم دست به دست هم دادن من و به خواستم برسونن من فقط دوست داشتم یکم پر بشم ولی نمیدونستم جهان کارش گسترشه، من همینجور پر تر و پر تر و پر تر شدم تا رسیدم به چاقی، خانواده ی در کل پر خوری داشتم، حتی اون خواهرام که بعد ازدواج چاق شدن و قبلش لاغر بودن ولی زیاد میخوردن، همه غذاهارو هم دوست داشتن، من اصلا هیچ غذایی رو دوست نداشتم ولی همیشه بهم میگفتن بخور ببین چقد خوشمزست ببین همه ما داریم میخوریم من باور کردم منم باید بخورم، یادمه تنها خوراکی مورد علاقم لواشک بود که همیشه از راه مدرسه میخریدم هیچوقت نشده بود کیک و کلوچه بخرم، همش لواشک و ترشک پس نشون میده من بدنم به شیرینی کشش نداره خودم فرمولاشو تو ذهنم کاشتم، یادمه از الویه و ماکارونی که الان وقتی درست کنم معلوم نیست چقدر میخورم اون زمان متنفر بودم و تعجب میکردم خانوادم چجوری ازش میخورن، کباب دوست نداشتم نهایت دو تیکه والان 2 تا سیخم میخورم،کوکو و قیمه و مرغم دوست نداشتم فقط در حد نمردن میخوردم ولی الان همشونو دوست دارم، بدتم خیلی خیلی نرمال بود و ذهنم بسیاااار متناسب بود ولی خودم خیلی آرووووووم اونو بروم سمت چاقی از کی؟؟؟ دقیق نمیدونم ولی همون سالهای آخر ابتدایی بود و توش استمرار داشتم تا سوم راهنمایی و اول دوم دبیرستان متوجه شدم دیگه چند کیلو چاقتر از حد معمولم هستم، یعنی اول ذهنمو چاق کردم، بعد رفتار و اهمال چاق کننده داشتم مثل خوردن بیشتر از حد نیازم، نه خیلی ولی بالاخره بیشتر میخوردم تا تایید بشم و نتیجه کم کم تو جسمم ظاهر شد، بخدا اگه میدونستم اون آرزوی کودکی من و به اینجا میرسونه هرگز این آرزو رو نمیکردم، تمام باورهای چاقی که استاد حرف زدن در موردش مثل چاقی بعد ازدواج، بعد بارداری، بعد مصرف دارو و…. رو من داشتم و با هر کدومشم چندین کیلو به وزنم اضافه شد، یادمه همکارم انقدر اندامش براش مهم بود تو بارداریش خیلی مواظب خوراکش و ورزشش بود و فقط 5،6 کیلو اضافه کرد که نصفش وزن بچش بود و بعد زایمان کاملا همون اندام قبلش و داشت، حالا من بیشتر از 30 کیلو اضافه کردم، پوست شکمم کش اومد ترک برداشت شل شد بچم 3 کیلو بود بعدش من موندم و 30 کیلو اضافه وزن که نمیدونستم چیکار کنم، یکی دیگه از همکارام گفته بود بخور بابا بارداری تنها زمانیه که میتونی بخوری و کسی هم کاریت نداره منم انقدر میخوردم 30 کیلو اضافه کردم ولی بعدش رژیم گرفتم و الان ببین لاغرم، ذهن چاق کردوم و قبول میکنه؟؟؟ معلومه، اونی که میگه بخور منم رفتم واسه چاقی 100 کیلو،واااای خدا چه دوران بدی بود اعتماد بنفسم بعد زایمان صفر شده بود چون دیگه بهونه واس چاقیم نداشتم، حال روحیم خراب، لباسا همه پیرزنانه، مامانم ازم لاغرتر بود، شوهرم نصفم بود خلاصه نگم چه وضعی بود، ما خودمونم بکشیم هرچی رژیمم بگیریم هر اندازه هم نگهش داریم ذهن که چاق باشه همش اون ولع هست همش چشما گرسنست همش ذهن گرسنست فقط اونایی که سالهاست با رژیم لاغرن دارن جلوشونو میگیرن،چیزی از اصلش درست نشد، نهایت این همه سال چاقی آشنایی من با سایت تناسب فکری شد که اینجا شد خونم، استاد شدن پدرم برادرم و بقیه اعضای گروهم شدن خانوادم که همون گرمای خونم و اینجا حس میکنم، خدایا شکرت اینجام

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار pooldarjazzab@yahoo.com
   1400/10/22 09:29
   مدت عضویت: 951 روز
   امتیاز کاربر: 549 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 336 کلمه

   سلام . 

   علت چاقی من چه بود ؟ 

   خوردن . اعتیاد به غذا . ترس از نخوردن . بی تحرکی . خودسرزنشی . خودکم بینی . عدم اعتماد به نفس و عدم عزت نفس . 

   مشکلات روحی و روانی که میخواستم با خوردن اونا رو فراموش کنم . 

   دعوت به خوردن توسط افراد خانواده . 

   اینا و هزاران علت دیگه داره اما اینا همه شاخه هستن . 

   من خودم ریشه هستم . همه ی اینا رو من پذیرفتم . خودم کردم . من خودم خودمو چاق کردم و الان هم میخوام خودم خودمو لاغر کنم و سرشاخه های لاغری برای خودم ایجاد کنم . 

   واقعا هر چیز دیگه ای رو به جز خودم علت چاقیم معرفی کنم اونا یه چیز بیرونی هستن و باز من هستم که قدرت رو میدم دست اونا . من خودم خودمو چاق کردم . درسته طریقش رو نمیدونستم اما الان که دارم یاد میگیرم فهمیدم من دقیقا چاقی رو بارها و بارها پذیرفتم و بهش قدرت دادم و بزرگش کردم . من چاقی رو مثل یک بچه در وجود خودم پرورش دادم . 

   هیچ کسی دیگه  قدرتی نداره تا زمانیکه من بهش قدرت ندم . 

   من باید قدرت رو خودم به دست بگیرم . من خودم چاقیم رو ایجاد کردم .  تنها علت چاقی من خودم هستم ‌ . خواستم و چاق شدم . خواستم و بعد تمایلش در من شکل گرفت . افکارم کم کم به کمکش اومدند احساسم کم کم به کمک خواسته ام اومدن و رفتارم هم کم کم کننده ی بعدی در این مسیر و بعد جسمم در نهایت اومد و حاصل تلاش من در مسیر چاقی رو بهم نشون داد . من چاق شدم چون خودم کردم . 

   من فرزند چاقی رو پرورش دادم و حالا میخوام فرزند لاغری رو پرورش بدم . من یک بار مادر چاقی بودم پس بلدم بازم برای فرزند دیگرم هم مادری کنم . لاغری هم فرزند دیگر منست که نیاز به محبت و توجه من دارد تا رشد کند و بالنده تر از چاقی شود . 

   من خودم چاقی را پرورش دادم و حالا نوبت به لاغریست که پرورشش بدهم . 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار نگار
   1400/10/12 02:35
   مدت عضویت: 956 روز
   امتیاز کاربر: 203 سطح ۱: کاربر مبتدی
   محتوای دیدگاه: 139 کلمه

   سلام

   من از وقتي شش هفت سالم بود شروع شد قصه چاقیم يه قصه طولانی وتکراری وخسته کننده

   اولاش بد نبود فقط يه وقتایی تو راه مدرسه مسخره میشدم کم کم تو خونه همه از چاقی من والبته بقیه بچه ها حرف میزدن

   جالبیش اینجا بود کلی خوراکی وغذا می‌اوردیم مشغول خوردن و بحث در مو رد چاقی

   انگاری رفتیم سینما داریم فیلم چاقی می‌بینیم با کلی تنقلات!!!!

   هنوزم بحث چاقی داغترین بحث دور همی هامون به صرف شیرینی وشکلات وکیک مامان پز و…. واقعاواقعا نمیفهمیدم چرا اینقدر دلخور بودیم از چاقی وباز هم چاقی مرکز توجه بود وبا عشق همه تلاشمون رو میکردیم چاقتر بشیم

   الآن دارم تلاش می‌کنم مرکز توجه رو از چاقی ببرم به سمت لاغری

   الهی به امید روزای قشنگ که میدونم تو راهه

   این بار همه چی فرق میکنه مصمم، قوی، با يه عالمه آرزوی خوب برا خودم ودوستان خوبم واستاد عزیز 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار faribadeghani1371@gmail.com
   1400/10/01 01:31
   مدت عضویت: 1113 روز
   امتیاز کاربر: 1406 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 344 کلمه

   سلام
   من قبلا دلیل چاقی خودم خیلی چیزها میدونستم
   همش خودمو سرزنش میکردم خودمو بی اراده میدونستم
   همش میگفتم پرخوری عصبی دارم
   من تو کودکی چاق بودم ولی تو دوران مدرسه لاغر بودم ولی استخونم درشت بود همس پسر خالم میگف چاق چاقی
   در حالی اصلا چاق نبودم تا اینک رسیدم ب سال دبیرستان ک قرار بودکنکور بدم در ذهنم گفتم چن میشینم فعالیت ندارم کم شده یا شکلات میخورم چاق خواهم شد بعدشم رزیم گرفتم لاغر شدم دوباره

   ازدواج کردم چاق شدم چرا چن گفتم وقت ورزش ندارم شام میخورم سرخ کردنی میخورم برنج میخورم غذا میخورم خسته میشم مهمون میشم بعدش

   باردار شدم گفتم چن رژبم قطع کردم چاق میشم چن ویتامین میخورم چاق میشم چن ورزشم کم شده چاق میشم چن دونفرم چن بدنم استعداد داره

   بعدش گفتم زایمان کردم شیر میدم میخورم ورزش نمیکنم رژیم نمیگیرم نمیخوابم خوابم تنظیم نداره
   خسته میشم اعصاب ندارم
   رزیم گرفتم لاغر شدم شکستم گفتم چن رزیم نیستم چن هی رزیم میگرم قطع میکنم چن بدنم ب ورزش عادت داره چن باشگاه نمیرم چن شکم نمیرم پیاده روی ندارم
   دیر میخوابم زیاد میخوابم
   افسردم اعصاب ندارم زیاد مریض میشم اخر هفته ها میرم بیرون دوره همی میرم خونه مامانم میرم خونه مامانم نزدیکه میرم زیاد میخورم
   پرخوری عصبی دارم زیاد سرما میخورم زیاد بیمار میشم
   دلایل از این قبیل چن سال از عمر من جوونی منو ازم گرف هر روز از این روزها با عذاب وجدان گذشت باحسرت باناراحتی باتنفر از خودم من بریدم واقعا
   ولی الان اینجام خیلی خوشحالم مسیرم درسته و ایمان دارم ب راهی ک دارم طی میکنم و میدونم صددر صد لاغری درونمو میارم بالا
   خیلی خوشحالم
   امسال شب یلدای متفاوتی داشتم دیگه معدم درد نگرف چن روز مریض نمیشم اصلا حسرت نداشتم عداب وجدان نداشتم راحت بودم
   ادم دیگه بودم لذت بردم از کنار هم بودن
   لبخند داشتم انتظار نداشتم شاد بودم و هستم خدایا شکرت ک این روزها رو تجربه کردم شکرت
   ممنون استاد یلداتون مبارک
   من مطمئنم مادرتون شاده
   چن ب شما افتخار میکنه
   ب راهی ک انتخاب کردید
   ب تغییری ک داشتید
   من تمام تلاشمو میکنم ک تا ذهنموتربیت کنم و از حس خوبم لذت ببرم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ملکه عشق
   1400/09/26 12:26
   مدت عضویت: 1302 روز
   امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 664 کلمه

   سلام و درود بر یلدایی های لاغر 🧘🏻‍♀️😊

   دلم خواست بیام بنویسم واقعیتش تازه پاسخ دیدگاههامو پیدا کردم دیدم این دوستان مجازی نیستند واقعی هستند و چقدر ابراز لطف و محبت دارند و خداراشاکرم که احساسم بر قلمم جاریست و بودنم مایه خیروبرکت است و از وجودتون سپاسگزارم  🦋✨

   من از دیشب خیلی فکر کردم به اون دسته افرادی که قراره هم بشنوندو هم درک کنندو هم مهارت تبدیل آگاهی ها را به عمل پیدا کنند !؟..

   خوب بشنوم(یعنی حواسمو جمع کنم چشم و گوش و البته حس لامسه را با مغز به کارگیرم )بعد تمرینات نوشتاری را انجام بدهم که با تفکر و تجزیه تحلیل فکری انجام میشه یعنی شنیده ها را در روال زندگی خود جستجو کنم چه قسمتهایی دارم  خوب پیش میرم و چه قسمتهایی باید اصلاح بشه و مثال بزنم تا اینجا من با ورودی هایی که به ذهنم دادم و البته مرور خاطراتم دارم کار می کنم و این نوعی برنامه ریزی ذهنه که قراره آینده من را رقم بزنه ✨

   اما مهارت تبدیل آگاهی به عملکرد من به چه صورت باشه ؟!یک سری تمرینها کنترل احساس هستند یعنی تو آینه خودم را دیدم حواسم به احساسم باشه که خودم را بپذیرم و توجه به اندامی داشته باشم که دوست دارم والآن در حال حاضر در واقعیت نیست یا موقع خوردن بدونم که باید با احساس خوب و آزادی بخورم این تمرینات را در دنیای فیزیکی میبینی ولی باید بینش و نگرش جدید نسبت به موضوع  داشته باشی و احساستو تنظیم کنی ✨اما حالت بعدی اینه که مثلا دلت می خواد بدونی چند کیلویی درونیه !؟!اما استفاده از ترازو نداری ؟!خب مکث می کنی و فکر می کنی که ترازو همیشه احساسم را بد می کنه و باعث میشه عدد ترازو تو ذهنم نقش ببنده و توجهم روی عددترازو منو به سمت چاقی بیشتر هدایت می کنه پس انجام نمیدهم یا اینکه الآن دلم یه چیزی می خواد بخورم درونیه !؟فکر کنم چه نیازی دارم که می خوام با خوردن جبران بشه ؟!سرگرمی یا تفریح شاید هم محبت و توجه پس با خوردن نیازم رفع نمیشه و بعدش حتما حال بدتری تجربه می کنم چون غذا برای رفع نیاز جسم هست فقط !…و میام خودم نیاز خودم را برآورده می کنم کار مورد علاقه ام را انجام می دهم یا خودم را بغل می کنم و تو آینه از موفقیتهای خودم میگم و خودم را تشویق می کنم .ممکنه سر میزی باشم که  انواع و اقسام خوراکی ها  را دلم بخواد تست کنم درونیه !؟اما فکر کنم چرا دلم میخواد !؟چون اعتیاد دارم به خوردن یادم بیفته به اعتیاد ارزان که همیشه در اختیارمه  پس بیام قوانین خودم را اجرا کنم و اونی که بیشتر از هم علاقه دارم را به اندازه نیاز میل کنم …..

   پرسش چرا می خواهم الآن غذا مصرف کنم ؟تفکر و هماهنگی آن با احساس یک سیستم هوشمنده که فقط توجه و تمرکز می خواد افراد چاق اصولا عجول هستند و در حال بدو بدو و بنابراین کارهاشون بدون فکر انجام میشه (آگاهانه زندگی کردن یعنی مهارت شناسایی احساسم را داشته باشم از یک حال خوب و بد شروع میشه اما این حال خوب خودش بخشهای  متفاوتی داره !..آرامش یا شادی یا ذوق و یا رضایت ؟!که خودش بی نهایت درجه بندی داره )

   برای نتیجه بهتر و درک بهتر باید با آگاهی و تفکر رفتار کرد و البته که روز اول تمام و کمال نمیشه انجامش داد  ولی آروم آروم کار ساده تر میشه و اگر توجه به رفتارآگاهانه و صحیح داشته باشیم خودمون را موفق میبینیم و انگیزه بیشتر ایجاد میشه برای تعهد به عمل کردن و این عملکرد باعث شگفتی ساز شدن میشه این روش دقیق انگیزه و شوق فراوان می خواهد  💪💪😊

   و حالا استمرار خیلی مهمه !…تا مهارت کافی لاغری ایجاد بشه و استاد بشیم

   اما به هر حال اگر هم ناآگاهانه باز به عادتها و رفتار تکراری ادامه بدهیم نتیجه میگیریم ولی بلند مدت  

   مثل زبان مادری که ناآگاهانه یاد گرفتیم یعنی انقدر تکرار میشه که مثل جدول ضرب یادمیگیریم .

   دوستانی که مرد عملند فردا شنبه است شروع کنیم ?!😊💪💪    

   حس حضور آرام بخش وجود نازنینتون🍃🌸

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   مشاهده پاسخ ها
    آواتار pooldarjazzab@yahoo.com
    1400/10/22 09:18
    مدت عضویت: 951 روز
    امتیاز کاربر: 549 سطح ۲: کاربر متوسطه
    همیاری
    محتوای دیدگاه: 1,571 کلمه

    سلام . 

    وای خانوم شما چقدر عالی نوشتید . 

    چقدر نوشتتون حس خوبی به من داد . 

    چقدر نکته داشت داخل متنتون . 

    ازتون ممنونم . 

    چقدر انگیزه . 

    چه فرمولهای خوبی ‌

    ۱۰ بار هم متنتون رو بخونیم بازم کمه . 

    خط به خطش آگاهیه نابه . 

    میدونید راه رو نشون میده نوشتتون . 

    میگه چیکار کنیم . 

    چطور فکر کنیم . 

    خب قسمت اول متنتون رو شماره گزاری می کنم تا برای خودم بیشتر جابیفته . 

    ۱- 

    خوب بشنوم(یعنی حواسمو جمع کنم چشم و گوش و البته حس لامسه را با مغز به کارگیرم )

    ۲- بعد تمرینات نوشتاری را انجام بدهم که با تفکر و تجزیه تحلیل فکری انجام میشه 

    ((((((یعنی شنیده ها را در روال زندگی خود جستجو کنم ))))  این قسمت خیلی نکته ی مهمیه . شنیده ها رو در روال زندگی خودم جستجو کنم . 

    ۳- چه قسمتهایی دارم  خوب پیش میرم و چه قسمتهایی باید اصلاح بشه 

    ۴-  مثال بزنم تا اینجا من با ورودی هایی که به ذهنم دادم و البته مرور خاطراتم دارم کار می کنم و این نوعی برنامه ریزی ذهنه که قراره آینده من را رقم بزنه

    یعنی ورودیها + مرور خاطرات = ساخت سرنوشت .ساخت آینده 

    به عبارتی 

    کنترل ورودیها + کنترل ذهن = کنترل زندگی و ساخت زندگی بهتر 

    خب این ۴ نکته ی ابتدایی متنتون فوق العاده بود و البته نکته ی اولتون این بود که مارو دوستان مجازی خودتون ندونستید و عنوان کردید ما دوستان حقیقی هستیم کاملا همینطوره . ما چون با هم هم فرکانس و هم ارتعاش هستیم دوستان حقیقی هستیم . دوستان مجازی اونایی هستند که هم ارتعاش ما نیستند و خوبه که ازشون دوری کنیم . پس ۵ تا نکته ی عالی در متنتون پیدا کردم ‌

    خب بریم ادامه متن سراسر نکته و ادامه شماره گزاری 

    ۶- اما مهارت تبدیل آگاهی به عملکرد من به چه صورت باشه ؟!

    از همین عبارت شما یاد گرفتم و فهمیدم که تبدیل  آگاهی به عملکرد یک مهارته . 

    خب حالا بریم ببینیم چطور این کار انجام میشه . 

    ۷- یک سری تمرینها کنترل احساس هستند .

    ۷-۱  یعنی تو آینه خودم را دیدم حواسم به احساسم باشه که خودم را بپذیرم و توجه به اندامی داشته باشم که دوست دارم والآن در حال حاضر در واقعیت نیست 

     پس یه تمرین تمرین آیینه است . یادم باشه هر وقت به آیینه نگاه می کنم باید حس خوب به خودم بدم . باید از اندامم راضی باشم و بدونم قرارهکه اندام من با تبدیل آگاهیهام به عملکردم تبدیل به بهترین اندام بشه . همین حالا هم اندام من دقیقا مطابق عملکرد و آگاهیهام هست . 

    البته من هنوز در تبدیل آگاهی به عملکردمهارت پیدا نکردم ولی انجامش میدم . کار نیکو کردن از پر کردن است . 

    ۷-۲ موقع خوردن بدونم که باید با احساس خوب و آزادی بخورم این تمرینات را در دنیای فیزیکی میبینی ولی باید بینش و نگرش جدید نسبت به موضوع  داشته باشی و احساستو تنظیم کنی . 

    من با احساس خوب و آزادی بخورم دلم میخواد بازم بخورم . این فرمول رو باید پاکسازی کنم . چرا باید آزادی تو رو به پرخوری واداره . 

    تو آزادی و خودت انتخاب می کنی که لقمه های کوچیک برداری آروم بخوری و به اندازه ی نیازت بخوری . 

    ۷-۳ اما حالت بعدی اینه که مثلا دلت می خواد بدونی چند کیلویی درونیه !؟!اما استفاده از ترازو نداری ؟!

    خب مکث می کنی 

    و فکر می کنی که ترازو همیشه احساسم را بد می کنه 

    و باعث میشه عدد ترازو تو ذهنم نقش ببنده 

    و توجهم روی عددترازو منو به سمت چاقی بیشتر هدایت می کنه 

    پس انجام نمیدهم 

    چقدر عالی اگاهی رو تبدیل به عملکرد کردید . 

    مکث کردن ، فکر کردن که چی حالم رو بد می کنه . عدد ترازو توجه منو میبره سمت چاقی پس یه کار چاق کننده است ‌ . پس انجامش نده . به همین راحتی . 

    پس یادم باشه دیگه نباید خودمو وزن کنم . 

    ۷-۴ یا اینکه الآن دلم یه چیزی می خواد بخورم درونیه !؟

    فکر کنم چه نیازی دارم که می خوام با خوردن جبران بشه ؟!

    وای این سوال فوق العادست . چه نیازی دارم که میخوام با خوردن جبران بشه . ممنون از شما ملکه ی عشق 

    سرگرمی یا تفریح شاید هم محبت و توجه پس با خوردن نیازم رفع نمیشه و بعدش حتما حال بدتری تجربه می کنم چون غذا برای رفع نیاز جسم هست فقط !…

    چقدر این نکته فوق العاده بود . ما باید غذا رو برای رفع نیاز جسم خودمون بخوریم فقط . ذهن و روح ما به غذا نیازی نداره . 

    ولی ما خیلی وقتها طبق نیاز ذهنی و روحی غذا میخوریم . در حالیکه غذای روح خوردنیها نیستند . بلکه آرامش و احساس خوبه و  غذای ذهنی آگاهی و مهارت و اندیشه های خوبه نه خوردنیها . 

    خوردنی فقط نیاز جسمه . ما نیازمون به مصرف مواد غذایی خیلی کمه . بیشتر خوردنیهامون برای لذت و تفریح و خوب کردن حالمونه . این خوردنها اشتباهه . 

    ادامه ی بیانات گهر بار خانوم ملکه ی عشق : 

    و میام خودم نیاز خودم را برآورده می کنم کار مورد علاقه ام را انجام می دهم یا خودم را بغل می کنم و تو آینه از موفقیتهای خودم میگم و خودم را تشویق می کنم .

    اینم راهکارهای نیاز ذهنی ⬆⬆⬆⬆

    ۷-۵ ممکنه سر میزی باشم که  انواع و اقسام خوراکی ها  را دلم بخواد تست کنم درونیه !؟

    اما فکر کنم چرا دلم میخواد !؟چون اعتیاد دارم به خوردن یادم بیفته به اعتیاد ارزان که همیشه در اختیارمه  پس بیام قوانین خودم را اجرا کنم و اونی که بیشتر از هم علاقه دارم را به اندازه نیاز میل کنم …..

    غدا اعتیاد ارزانه همیشه هم در دسترسه . در حقیقت ذهن ما بهش اعتیاد پیدا کرده و جسممون اعتیاد گونه غذا رو طبق فرمان ذهنمون مصرف می کنه . 

    بریم ادامه ی تحلیل 

    ۸- پرسش چرا می خواهم الآن غذا مصرف کنم ؟

    خیلی وقتها پاسخ اینه چون بیکارم . چون حوصلم سر رفته چون حالم بده چون انگیزه ندارم چون هدف دیگه ای ندارم چون ناامیدم چون میخوام با خوردن حال خودمو خوب کنم . علت اعتیاد ما به مصرف مواد غذایی رسیدن به حال خوبه و حال خوب خودمون رو وابسته کردیم به مصرف مواد  غذایی و وقتی نمیخوریم بلد نیستیم طور دیگه ای حال خودمون رو خوب کنیم که لذتمون کم نشه و از وابسته بودن به غذا در بیاد . 

    ۹- تفکر و هماهنگی فکر نیاز به غذا  با احساس یک سیستم هوشمنده که فقط توجه و تمرکز می خواد . 

    ۱۰-  افراد چاق اصولا عجول هستند و در حال بدو بدو و بنابراین کارهاشون بدون فکر انجام میشه 

    یک فرمول ذهن چاق همینه ما با عجله و استرس نه فقط غذا خوردن بلکه تمام کارهامون رو انجام میدیم . 

    ۱۱- (آگاهانه زندگی کردن یعنی مهارت شناسایی احساسم را داشته باشم . به به عجب نکته ای 

    یعنی من الان دقیقا بدونم در چه احساسی هستم الان حالم خوبه یا حالم بد . الان من کمی استرس دارم به خاطر دیروز ولی دارم با نوشتن و تحلیل کردن تمرکز ذهنم رو از اتفاق دیروز بر میدارم و امروزم رو درست میسازم و با حال خوب . 

    ۱۲- از یک حال خوب و بد شروع میشه

    ۱۳-  اما این حال خوب خودش بخشهای  متفاوتی داره !..آرامش یا شادی یا ذوق و یا رضایت ؟!که خودش بی نهایت درجه بندی داره ) 

    خب حال خوب داشتن در مسیر لاغری یه امر خیلی مهمه چون حال خوب داشتن باعث میشه ما بهتر بتونیم اگاهانه رفتار کنیم بدون استرس و عجله . 

    ۱۴- برای نتیجه بهتر و درک بهتر باید با آگاهی و تفکر رفتار کرد

    تبدیل اگاهی به عملکرد نیازمند اینه که سرعت عمل رو پایین بیاریم تا بتونیم کنترلش کنیم . 

    باید آروم غذا بخوریم . کوچولو کوچولو غذا بخوریم . بهش فکر کنیم . حس درونی فریاد میزنه بابا بخور بزار بره دیگه چرا منو زجرم میدی . اما این همون فرمانهای اعتیاد گونه است که میخواد من دوباره مثل قبلم رفتار کنم ولی نه . تو باید تغییر کنی جناب . یک عمره داری اینجوری عمل می کنی ولی منو به هیچ جا نرسوندی . عجله انسان رو لاغر نمیکنه . آروم باش . صبر کن . با هم اگاهی رو تبدیل به عملکرد می کنیم . 

    ۱۵-  و البته که روز اول تمام و کمال نمیشه انجامش داد  ولی آروم آروم کار ساده تر میشه 

    درسته نه فقط روز اول کلا هربار که میخوایم انجامش بدیم ذهنمون میخواد طبق عادات گدشته عمل کنه اما خالق دهنمون هستیم قدرت دست ماست پس میتونیم عاداتش رو تغییر بدیم . 

    ۱۶- و اگر توجه به رفتارآگاهانه و صحیح داشته باشیم خودمون را موفق میبینیم و انگیزه بیشتر ایجاد میشه  برای تعهد به عمل کردن

    دقیقا من روزهایی که اگاهانه رفتار می کنم حالم خیلی خویه و دوست دارم فقط لاعری در وجود من باشه .  

    دقیقا همینه هرچقدر رفتار متناسب کننده رو بیشتر تکرار کنیم بهتر میتونیم انگیزه داشته باشیم برای عملکرد بهتر 

    ۱۷-  و این عملکرد باعث شگفتی ساز شدن میشه

    به به . دقیقا همینطوره . 

    ۱۸-  این روش دقیق انگیزه و شوق فراوان می خواهد  

    درسته برای متناسب رفتار کردن انگیزه و شوق فراوان زو باید همراه داشته باشیم که این انگیزه هم البته درونیه.

    ۱۹- و حالا استمرار خیلی مهمه !…تا مهارت کافی لاغری ایجاد بشه و استاد بشیم 

    نکته در اینجا استمرار داشتن و تکرار کردن عادات جدید هست . 

    ۲۰- اما به هر حال اگر هم ناآگاهانه باز به عادتها و رفتار تکراری ادامه بدهیم نتیجه میگیریم ولی بلند مدت  

    مثل زبان مادری که ناآگاهانه یاد گرفتیم یعنی انقدر تکرار میشه که مثل جدول ضرب یادمیگیریم .نکته ی این قسمت تکرار کردن آگاهیها بود حالا چه به صورت خوداگاه چه ناخوداگاه . 

    مهم مرور آگاهیهاست تا همیشه عملکردمون هماهنگ با اگاهیها باشه . 

    بیست نکته از متنتون استخراج کردم و برای دهن خودم دوباره بازنویسی کردم شرح دادم تا بیشتر یاد بگیرمخیلی خوب و کاربردی نوشته بودید ممنون از شما دوست عزیز . 

        

    حس حضور آرام بخش وجود نازنینتون همچنین . 

    برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
    امتیاز: 0 از 0 رأی
    افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
     آواتار ملکه عشق
     1400/10/22 14:24
     مدت عضویت: 1302 روز
     امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
     همیاری
     محتوای دیدگاه: 102 کلمه

     😍سلام و درود بر شما دوست نوری پرانرژی و مشتاق یادگیری 

     بسیار سپاسگزارم از لطف و محبتتون و خدارا شاکر هستم که وجودم را مایه خیرو برکت قرارده داده است تا بتوانم جاری کننده حس عشق و آگاهی باشم🙏

     و اما….من خیلی لذت بردم از نکته سنجی شما و البته یک درس تخصصی از این فایل به خودم دادین متشکرم و درود برشما از اینکه دارید از خرابیها برج می سازید 😍کاملا احساس پرانگیزه و اشتیاق شما را دریافت کردم و خیلی خوشحالم که هرروز قدمهای محکمتری در وادی امن الهی بر می دارید و براتون موفقیت روز افزون آرزومندم ❤️

     مانا و پایدار باشید🍃🌸

     برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
     امتیاز: 5 از 1 رأی
     افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
      آواتار pooldarjazzab@yahoo.com
      1400/10/22 22:47
      مدت عضویت: 951 روز
      امتیاز کاربر: 549 سطح ۲: کاربر متوسطه
      محتوای دیدگاه: 17 کلمه

      سلام ‌ ممنون از نظر لطف شما . شما هم مانا و پایدار باشید دوست عزیز  

      برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
      امتیاز: 0 از 0 رأی
      افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار ملکه عشق
   1400/09/25 23:33
   مدت عضویت: 1302 روز
   امتیاز کاربر: 10303 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,463 کلمه

   سلام و درود به دوستان خانواده لاغری 

   من موقع گوش دادن یه لحظه چشمم رفت شنیدم منفی باف می گفت بابا چرته پاشو بریم بخوابیم😂یعنی چه پشتکاری داره هنوز حرف میزنه از خواب پریدم !…منم ازش یاد گرفتم ببینیدچه متعهد و عاشقانه دارم مسیر لاغری را میام 💪💪😇خدایا شکرت

   دلیل چاق شدن من چیه !؟…

   اطلاع داشتن از دلایل چاقی یعنی شناسایی موانع لاغر شدن که اصل و پایه آموزش ذهنی هست 

   در تمام سالهایی که برای لاغر شدن در روشهای مختلف تلاش می کردیم و نتیجه ماندگار و موفقیت آمیزی نداشتیم به این دلیل که اصلا اطلاعی از چرایی چاقی خود نداشتیم و حتی افرادی که معتمد ما بودند و بهشون مراجعه می کردیم بدون اطلاع از چرایی چاق شدن ما قصد داشتند با روشهای بیرونی مثل رژیم و ورزش و جراحی و لیزر و غیره …جسم ما را لاغر کنند و این در صورتی بود که مسئله چرای چاقی ما اصلا حل نشده بود ..و یک دلیلش همین باور کردن ما بود باور به اینکه من چاق هستم وچاق میمونم بنابراین انتظاری که از خود داشتیم همیشه ممتاز می شد 

   باور کردن چاقی و البته ماندگاری چاقی یکی از موانع اصلی و ریشه ای برای لاغری است✨ 

   درک کردن قدرت ذهنی که با همین فرمولها چاقی را برای من خلق کرده میتونه انگیزه بخش باشه چون میتونم با همین قدرت هم لاغری ام را رونمایی کنم .

   پس دلیل چاقی من ناشی از باورهای من نسبت به چاقی است و باید یک کارشناس خوب فرمول شناسی برای خودم باشم و بدانم ذهن وسیله ای است کارآمد در اختیار منه که با تغییر آن و فرمول سازی صحیح میتونم کفه ی لاغری ترازو را در ذهنم سنگین تر کنم .

   افراد چاق چند دسته اند :

   یک دسته :از کودکی چاق بوده اند و والدین یکی یا هر دو چاق بوده اند در واقع کودک مثل زبان مادریش  چاقی را یاد گرفته که جزئی از همین دسته که والدین متناسبی هم داشتند مادر برای اینکه بچه هیکلی و تپل دوست داشته و نوعی لیاقت برای خودش می دونسته و یا اینکه از طرف دیگران سرزنش نشه …به طور دستی فرمولهای اورجینال ذهنی کودک را دستکاری کرده است .(من از مامانم زبان چاقی را یادگرفتم از طرفی هم فرمولهای ذهنم دستکاری می شد چون فکر می کردند من ضعیفم !…)

   دسته دیگر:به واسطه مصرف دارو ها چاق شدند در واقع متناسب بودند ولی چون پزشک را فردی قابل اعتماد می دونستند از عوارض چاقی دارو که آگاه شدند خیلی سریع انتظارشون از خودشون تغییر کرده و منتظر بودند چاق بشوند چون طبیعی می دونستند و چاق شدند(بارها شنیدم و دیدم که قرصهای هورمونی ضدبارداری و یا قرصهای آرام بخش یا ضد افسردگی چاق کننده هستندو من مدتی از این نوع دارو ها استفاده می کردم و چاق تر شدم ) 

   دسته دیگر:خانمها هستند که به واسطه دوران بارداری و شیردهی با اضافه وزنی مواجه شدند که خودشون انتظار داشتند در واقع انقدر شنیده بودند و نمونه دیدند که این دوران چاقی طبیعی است که خودشون به طور دستی فرمول ذهنی ایجاد کردند و دارای اضافه وزن شدند .(در دوران بارداری به طور تصاعدی وزن اضافه می کردم و در دوران شیردهی از حرص اینکه تا دوسال همین وضعیته بیشتر چاق شدم و با اینکه فرزندانم دوسال کامل هم شیر نخوردند ولی من تا پایان دوسالگیشون چاق بودم )

   فردی که طی سالها گرم به گرم اضافه وزن پیدا می کنه متوجه نیست و آروم آروم به خاطر اضافه وزن یا اختلال در سلامتیش باید خودشو از تفریح و ورزش و پوشیدن رنگ لباس شاد یا سایز مورد علاقه اش محروم کنه اما خانمی که آمادگیشو نداره یهو در طول ۹ماه جسمش دارای اضافه وزن بالایی میشه یهو با یک تغییر بزرگ مواجه میشه لباسهاش و تفریحات و تمام زندگیش مختل میشه و یک فشار عظیمی روی ذهنشه که باعث افسردگی میشه .(کاملا تجربه دارم افسرده و متنفر از بچه و پدر بچه )

   ذهن به دنبال گسترش خواسته ماست که با توجهمون به موضوعات زندگی  بهش اعلام می داریم و براش فرقی نمی کنه ضرره یا نفعه برای ما…در مسئله کسب و کار یا درس خوندن یا هنری و همین چاقی. دائم میگه یک ذره بیشتر …

   تمام اندامها از مغز کننترل می شوند و دستورات با سرعت نوری که قابل دیدن به چشم ما نیستند به اندامها صادر می شوند و فردی که آشنایی با ذهن نداره میگه اشتهام زیاده یا معده ام گشاد شده یا میلم به شیرینی میره !…جسم تمام انسانها یکی هست فقط تفاوت در فرمانهای مغزی افراده …

   فرد چاق ذهنش انبوه فرمولهای ذهنی چاق هست مثلا اگر یک ذره فعالیت کنه یا ورزش کنه فکر می کنه باید خیلی بیشتر بخوره و میگه فعالیتم زیاد بوده و اینها همون رفتارهای غذایی اشتباه هستند که مغز طبق الگوی چاق صادر میکنه 

   ما در انتخاب مواد غذایی آزاد هستیم پس فرمانهای آزادی هم برای انتخاب باید داشته باشیم و ما با اقدام کردن فرمول را تآیید می کنیم و خودمون عامل به واقعیت رسوندن تصویرهای ذهنیمون هستیم✨ 

   تصویر ذهنی با فشار عوض نمیشه وقتی تصویر ذهنی ما چاق باشه حالا قرار باشه ۶قاشق برنج بخوریم این رفتار هماهنگ با تصویر ذهن نیست جنگ و جدالی به وجود می آید و درنهایت ذهن پیروز میشه .(هنوز منفی باف ۶قاشق ها را به خاطر داره و گاهی خیلی نجوا میکنه که زیاد خوردی حالا من نه احساس فشار دارم نه درد و اینطوری خیلی در چالش می افتم !)

   فرد چاق دو حالت را تجربه می کنه سیری و خفگی و این درصورتی است که فرد لاغر گرسنگی و نقطه سیری را درک و احساس می کنه 

   چرا و چه زمانی من چاق شدم !؟

   من کودکی بودم متناسب که مادرم و خانواده مادری ام چاق بودند البته در کودکی بیشتر اوقات  به من ترحم می شد بابابزرگم خدا بیامرز مچ دستمو می گرفت و به مادرم می گفت این بچه ضعیفه بابا بهش برس ؟!…گاهی به زور بهم گوشت می داد ولی من میل نداشتم اما یه مدتی که گذشت شنیدم همه به مادرم می گند ناراحت نباش بزرگ میشه خوب میشه !؟…اینم به خودتون رفته دختر به مادر بیشتر میکشه !…و من هم انتظار چاقی داشتم و حدود ۱۰سالم بود که چاق شدنم شروع شد و از اول دبیرستان با روشهای متفاوت در چاق و لاغری رفت و آمد داشتم ما بارها می شنیدم بعد از ازدواج چاق تر میشی و نمونه هم به وفور میدیم و من شب عروسیم ۶۸کیلو بودم یک ماه بعد شدم ۷۸کیلو ..و بعد دوباره رژیم و ورزش و اما بارها شنیده بودم بارداری اضافه وزن میاره و دیده بودم و البته اینکه خانواده مادری باز تکرار می کردند تو هم به ما رفتی خیلی اضافه وزن میاری دوباره ۶۴کیلو بودم باردار شدم و در وزن ۹۵کیلو زایمان کردم یعنی همون ماه اول که بچه اندازه یک عدس هم نبود من ۵کیلو اضافه وزن پیدا کردم …

   بعد هم شیردهی بود خلاصه تو چه مخمصه ای افتاده بودم هرروز عذاب جهنم بود …مسافرت هم که دورهمی بود و اشتهاآور بعد از سه روز شمال رفتن ۵کیلو اضافه می شد وزنم …باورهای غیر صحیح بسیاری هستند که لاغری ام  را در خود حبس کردند و امروز لاغری من آزادی می خواهد از بند پوچی ها ..به امید الله مهربانم و هدایتش 

   ۶ماه دیگه من چند کیلو هستم ؟۵۸کیلو حتماااو این انتظار را در خود ایجاد کرده ام !من باور کرده ام لاغر و طبیعی می شوم یک لاغری ماندگار یک مدال موفقیت هدیه از پروردگارم ♥️

   🏆یک جام طلا به افتخار خودم که تا اینجای راه اومدم و تمامش از لطف و عنایت خدایم بود که هدایتم کرد من تسلیم شدم به سجده افتادم گفتم خسته شدم دیگه نمی تونم …بلند بلند گریه کردم فقط من بودم و خدا انقدر نزدیک و او سریع اجابت می کند 

   من پرسیدم یک عالمه و جوابها نزد استاد عطار عزیز بودند .حرفهای استاد هم مژده بودند که فرمولهای صحیح تو ذهنم نشسته و موتور لاغری روشن شده فقط باید در مسیر استمرار داشته باشم تا پررنگ و قوی و تنومند بشوند تغییر از سطح فکر و افکار من شروع میشه …

   به نظر من هر کی بره بر میگرده هر کی یک فایل را فقط بفهمه همون کار خودشو میکنه هر چه زمانم بگذره باز فرد بر میگرده تنهاااااا راه یا آخرین راه یعنی گریزی ازش نیست .و بهشت در پس کوچه های باغها پنهان است 🦋✨

    بعضی دوستان فقط فایلها را گوش دادندو شنیدند 

   بعضی دیگر شنیدند و درک کردند 

   یک سری شنیدند و درک کردند و تمرینات را انجام دادند (شگفتی ساز می شوند )اگر استمرار هم داشته باشند …

   به امید جشن بزرگ برای شگفتی سازان جدید😍 چقدر خوبه هرروز یک عکس بره تو آلبوم خانوادگیمون(آلبوم شگفتی سازان را می گم )الآن می توانم عمق احساس رضایت استاد را با لبخندشون که تمام شکرانه است از حضور خداوند حس کنم🦋✨ هرروز باخود تکرار می کنم استاد به من هدیه ارزشمندی دادند درسته دارم بهاشو پرداخت می کنم اما هزینه ای پرداخت نکردم ولی حتما میتونم بازهم جز شاگرد ممتازها باشم و این لطفتون را جبران کنم 

   می خواهم و می توانم و می شود🌱  

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 5 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 16070 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   محتوای دیدگاه: 448 کلمه

   به نام خدا

   وقت بخیر عزیزان

   من هم از بچگی یه سری حرف‌ها رو شنیده بودم یادمه که همش می گفتن ماها پاهامون چاقه بالا تنه هامون لاغره تو بالا تنت چاقه پاهات لاغره این حرف‌ها بین خاله و مامان و دور و بری ها . همهمون چاق می شیم حالا فلانی و نگاه نکن ببین لاغره یه شکم بزاد چاق می شه . همیشه مامانم اینها هم می گفتن ما هممون توییگی بودیم  از اول بعدا چاق شدیم زایمان کنه آدم چاق می شه .خلاصه من هم از دوران حاملگی چاق شدم نمی دونم اون دوران اتفاقا مامانم کی گفت که بچه همه چی می گیره از آدم ولی آدم موهاش و دندوناش خراب می شه اگه مواظب نباشه ولی منم برای خودم برنامه داشتم که همه چی بخورم از میوه ،سبزی و لبنیات و خشکبار … و یه چیزهایی هم که هوس می کردم بیشتر چیزهای ترش بود گوجه سبز و لواشک و البته که من در اون دوران خیلی شنا می کردم تا ماه آخر من شنا می کردم خیلی ولی پیاده روی سخت بود برام چون عادت نداشتم خیلی ولی به زور یه خورده پیاده روی هم می کردم و فیلم گرفته بودم از کتابخونه فیلم یوگا مال حاملگی بود اونم انجام می دادم توی خونه .

   ولی فکر کنم تقریبا ۴۰-۵۰ پوند اضافه کرده بودم اولش هم توی ماه رمضون بود جایی دعوت بودیم من هم نمی دونستم که بار دار هستم و خیلی گشنم می شد توی رستوران هم بود ولی من روزه هم بودم چند بار رفتم کشیدم فکر کردم مال اونه خلاصه بعد از زایمان هم چون شیر می دادم مامانم شروع می کرد صبح ها یه معجون درست می کرد تا بلند می شدم یه لیوان بزرگ می داد بخورم که شیر بدم مثل اسموتی های الان با همه چی میوه ها و شیر …

   بعدش که زایمان کردم دخترم دنیا اومد همون موقع گفتم خوب من که دیگه شکمم رفت تو دیگه اوکی اوکیم وزنم رفت به قبل مامانم و همسرم می خندیدن بهم .

   خلاصه بعدش هم من به دفعات لاغر شدم با رژیم و این چیزها .

   ولی دیگه چند سال پیش بود که خیلی دیگه چاق شده بودم و اتفاقا امروز مامانم عکسا و نشون میداد و می گفت ببین چقدر چاق بودی ولی من  حرف نزدم گفتم اره دیگه دنبالش و نگرفتم .

   منم مثلا قبل دوره همینطور بودم یه کاری می کردم مثلا می رفتم یوگا بعدش میامدم خیلی گشنم می شد نمی دونم واقعا گشنه می شدم یا تلقین بود در هر صورت می گفتم خیلی فعالیت کردم خوب انگار باید بیشتر می خوردم .من هم قبلا فکر کنم  همینطوری بی خودی چیز می خوردم اصلا خیلی کم می شد که بزارم گرسنه بشم بعد یه چیزی بخورم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 4 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mzt.zahra.malakouti.ir
   1400/09/01 16:06
   مدت عضویت: 1498 روز
   امتیاز کاربر: 3975 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   محتوای دیدگاه: 359 کلمه

   به نام خدا 

   تا قبل از سن بلوغ کاملاً متناسب و شاید کمی هم لاغر بودم حرف های اطرافیان که دخترها بعد از بلوغ چاق میشن باعث شد تا این بشه باور من و وقتی که بلوغ شدم کمی وزنم اضافه شد و شروع کردم به پرخوری کردن .باور بعدی اینکه همه آدم ها بعد از ازدواج چاق میشن و من بعد از ازدواج تحرکم هم خیلی کمتر شده بود و وجود این دو تا باور باعث شد که یک سال تقریباً ۸ کیلو اضافه کنم .عادت به خوردن شیرینی جات و پرخوری ها و بعد هم که دوران بارداری، انگار دوران آزادی بود و دیگه هیچ  اشکالی نداشت اگه هرچی و به هر اندازه ای می خوردی و هر چقدر هم وزنت اضافه می‌شد چون باردار بودی و بعدصحبت با آدم‌های چاقی دیگه یه  باور به باورهای قبلیم اضافه شد در صورتی که قبلاً اصلاً نداشتم و چنین چیزی رو نمیدونستم. باور پرخوری عصبی اینکه من وقتی ناراحتم یا استرس دارم یا خیلی عصبانی هستم خیلی زیاد غذا میخورم و اصلاً احساس سیری بهم دست نمیده و اینجوری عادت‌های پرخوری ، تندغذا خوردن، میل شدید به شیرینی‌ها ،حرص و ولع، در ذهن من تشکیل شد و در جسمم خودش رو نشون داد من باور کردم که چاقم چونکه تصویر پدرم که چاق بود رو در زندگیم داشتم و بعداً کم کم تمام اعضای خانواده شروع به چاق شدن کردن و الان همگی چاق هستیم و اکثرا هم بعد از ازدواج روند چاقیمون خیلی پیشرفت کرد الان که فکر می کنم باور اینکه بعد از ازدواج چاق میشیم تو خانواده ما خیلی قوی و پررنگ بوده و بیشترین تأثیر رو داشته و اکثراً تا قبل از ازدواج متناسب بودیم ولی خیلی‌ها هستند که بعد از ازدواج چاق نشدن برعکس یکی از برادرهام  که قبل از ازدواج کمی چاق بود بعد از ازدواج متناسب شد.

   پس  چاقی من حاصل باورهای من بوده و ذهن من طبق تصویر ذهنیم  باورهام و عادت‌هام رو تغیر داد و با تغییر اونها جسمم  تشکیل داده  شد و حالا با تغییر باورها و نگرشم ،رفتار و عادت هام تغییر میکنه و به دنبال اون جسم هم متناسب و عالی میشه .

   یا میمیرم یا به ۵۷ کیلو میرسم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار Protact@Bighitcorp.com
   1400/08/17 21:16
   مدت عضویت: 1002 روز
   امتیاز کاربر: 18
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 713 کلمه

   به نام خداوند متعال

   سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز و تشکر بابت تلاش های شما

   باید قبول کرد که ما همه دنبال یک علت برای توجیح کردن چاقی خودمون بودیم که بگیم آره چاقی ما واس مثلا ارث هستش، کم تحرکی هستش، مواد غذایی حاوی مواد نگهدارنده هستش و…

   ما هر وقت تصمیم به لاغری گرفتیم گزینه اول ما رژیم و کم خوردن بود گزینه دوم هم باشگاه و ورزش های سنگین شکم و لاغری بود ما میریم شروع به انجام اینا میکنیم بعد همش با خودمون فکر می کنیم که چرا دارم اینکارو میکنم و جواب همیشگی ما این بود که ما خانوادگی چاقیم جواب دوم هم این بود که من دوس دارم خوش استایل باشم یا چون اطرافیان بمن طعنه میزنن من خجالت میکشم میخوام لاغر بشم در صورتی که اشتباه ما اینجاس ما مثلا داریم دمبل میزنیم یا میدویدم بعد حین انجام کار همش داریم فکر می کنیم که من بالا برم پایین بیام چاقم اصن تو ژن خون منه و ارثه و من نمیتونم با تقدیر، ارث، ژن و… مقابله کنم اصن تقدیر منه

   من خاطره خیلی واضحی از کودکی و زمان دقیق چاق شدنم به یاد ندارم ولی وقتی خیلی فکر کنم اینو یادم میاد که من تا 10-12 سالگی لاغر بودم و همچی از بعد این سن شروع شد من شروع به پرخوری کردم و دقیقا مثل شما استاد عزیز فکر میکردم سیر شدن یعنی به قدری بخورم که خفه بشم یا شکمم همیشه پر باشه و خب اولش که به پر خوری شروع کردم برام هنوز عادت نشده بود ولی بعد چند هفته یا چند ماه عادت شد و همیشه انقدر میخوردم که نفسمم بالا نمیومد و من 13 سالگی باشگاه که میرفتم بلافاصله بعد تمرین میومدم غذاهای چرب و بستنی و پرخوری کردن و خوب از همون زمان به بعد طعنه زدنای فامیل و اطرافیان شروع شد و من خب درگیری پیدا میکردم با خودمو ذهنم و از غذام کم میکردم ولی فایده نداشت ورزش های لاغری مربی ژیمناستیکم میداد ی مقدار خیلی کمی پایین میومدم ولی دوباره برمی‌گشت من همیشه از فامیل کمتر میخوردم فعالیتم بیشتر شد اما بی فایده بود چونکه خانواده توی گوش من از بچگی میخوندن که هیکل ما رو ببین ما خانوادتن هیکل تو و تپل داریم یا همش میگفتن بیخودی تلاش نکن بدرک حرف مردم تو از ما ارث بردی و تو پری و استخون بندیت درشته مادر من همش بزور غذا میداد بهم من سیر بودم اما بزور غذا بهم میداد میگفت این ی قاشق بخور حیفه بخور زود بزرگ بشی و ازین حرفای همیشگی خب منم فکر میکردم مادرم راست میگه اون مادرمه صلاح منو میدونه و یادمه بعضی مواقع گریم می‌گرفت که من سیرم اما بزور بمن غذا میخوروند ولی چیزی نمیگفتم چون به حرف مادرم اعتماد صد در صد داشتم و همینا باعت چاقی من شد من خودم نمیخواستم چاق شم به مرور زمان اتفاق افتاد من اصن تصمیم به چاق شدن نگرفتم

   حرفایی که من برای توجیح کردن چاقی به خودم میگفتم ولی الان به لطف استاد عزیز دیگه هیچوقت نمیگم :

   چاقی من ارثی هست و من نمیتونم با ارث مقابله کنم و خب طبیعیه چاق باشم چون خانواده مورد اعتماد من میگن طبیعه پس طبیعیه

   . مامان من می‌گفت چون کم تحرکی پس کاملا عادیه چاق بشی منم که کاملا تحت تربیت خانواده بودم  ذهن من و خود من سریع باور کردم اینو علت چاقی خودم میدونستم

   . هر وقت میگفتم چرا من چاقم چرا لاغر نمیشم یکی از اعضای خانواده میگفت از مواد غذایی هست چون نگهدارنده داره باعث چاقی میشه نگاه پوست استخونه اما شکم آورده و همون کس میگفت من قبلا اینجوری نبودم ولی مواد غذایی جدید بد شدن من شکم آوردم

   . همیشه اطرافیان به من میگفتن تو سوخت ساز بدنت پایینه و خودم هم تا قبل از آشنایی با لاغری با ذهن همین تصور رو داشتم و میگفتم من متابولیسم بدنم پایینه هر چی بخورم دیر آب میشه ولی الان دیگه این فکرو نمیکنم چون تصور غلطیه و فقط یه توجیه برای چاقی و لاغر نشدن

   . همیشه به در گوش من میخوندن استخوان بندیت درشته و خودم هم کم کم بخورم شد ولی اینو علت چاقی خودم میدونستم ولی اینم تصور کاملا اشتباهی بود

   همه اینها تصورات غلط و رایج بین افراد چاق بود و من دیگه این تصورات غلطو کنار میزارم و محکم تر از همیشه در مسیر لاغری حرکت میکنم

   خدایا به امید تو 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 3 از 1 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار marzieh753@gmail.com
   1400/07/30 15:11
   مدت عضویت: 1093 روز
   امتیاز کاربر: 6412 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,086 کلمه

   سلام به همه دوستان همراه! برای برطرف کردن هرمشکلی ابتدا لازم است که ریشه آن مشکل را بیابیم و بعد نسبت به حل آن اقدام کنیم. مشکل چاقی را هم به همین صورت اول باید ریشه یابی و بعد درمان کنیم. 

   دلیل نتیجه نگرفتن از سایر روش های لاغری این است که تاکنون فقط سعی در دستکاری عوامل بیرونی داشته ایم و آن روش‌ها با تغییر در میزان غذای مصرفی ما، افزایش فعالیت بدن، بالا بردن سوخت و سازمان و… سعی به طرف کردن چاقی ما داشته اند و از دلیل اصلی چاقی ما، بی خبر بوده اند. 

   مهمترین دلیل چاق شدن هر فردی که اضافه وزن دارد، باورکردن چاقی است. اگر فقط یک دلیل برای توجیه چاق شدن مان داشته باشیم و در ذهنمان چاق شدن طبیعی شده باشد که ما چاق باشیم، انتظار چاقی را در خودمان به وجود آورده ایم و از تکرار کردن این انتظار، تصاویر چاقی را ایجاد می‌کنیم که نشانه آن ترس از چاقی یا چاق تر شدن است. اگر این تصاویر ذهنی تثبیت بشوند، یک سری فرمول های چاق کننده در مغز می‌سازند و مغز به خاطر وجود این فرمولها، فرمان های مغزی برای تغییر واکنش و تغییر رفتار غذایی ما صادر می شود، به همین صورت حتی وقتی نیازی به خوردن غذا نداریم، فرمان خوردن ارسال می شود تا با پرخوری کردن ما را به تصویر ذهنیمان برساند و همچنین فرمان هایی برای ذخیره چربی و افزایش وزن و سایز را هم اعمال می کند. 

   هر چه ما بیشتر چاقی مان را باور کرده باشیم، در معرض چاقی بیشتری قرار داریم. بعد از تعداد دفعاتی که رژیم گرفتم و لاغر نشدیم، به این باور رسیده ایم که ما دیگر فرد چاقی هستیم. و این شرایط ماست و باید آن را بپذیریم. همین موضوع کافی است که وزن ما دائماً اضافه شود. 

   وقتی ما نقش ذهن را در چاقی مان درک کنیم، به راحتی می توانیم از قدرت ذهن برای لاغر شدن، استفاده کنیم. اگر تفاوت ذهن افراد چاق با افراد متناسب را بفهمیم، با تغییر دادن محتوای ذهنی مان و رفتار کردن مانند افراد متناسب، می توانیم در شرایط جسمی متناسب قرار بگیریم. 

   از جمله باورهای ذهنی که بیشتر افراد چاق دارند این موضوعات است:

    ۱  باور ارثی بودن چاقی : یعنی از زمان بچگی وقتی که هنوز چاق نبوده اند، این حرفها را از اطرافیان شنیده اند و نمونه‌های چاق زیادی را در خانواده مشاهده کرده اند و برای ذهنشان یک تصویر چاق از خودشان ثبت کرده اند.

    2_ به واسطه حرف دیگران: بعضی از افراد نه تنها چاق نبوده اند، بلکه از نظر بقیه لاغر هم بوده اند و به واسطه حرف آنها که گفتند اگر پرتر و چاقتر بشوی زیباتر میشوی، فرمول‌های ذهنی شان تغییر کرده است. 

   3_ تاثیر داروها و حرف دکتر : بعضی ها به خاطر عوارض دارو و حرف دکتر که گفته این دارو چاق کننده است، بدون اینکه از قبل فرمول سازی کرده باشند، در یک لحظه با شنیدن همین یک جمله، تصویر ذهنی برایشان ثبت میشود. 

   4_ دوران بارداری و شیردهی: بیشتر خانم ها به دلیل دستورات غذایی که در دوران بارداری و شیردهی برایشان اطرافیان تجویز کرده و روند خوردن خود را دستکاری می‌کنند، چاق می‌شوند. در  اینجا روال برعکس اتفاق می‌افتد. اول شکل خوردن عوض می شود بعد فرمول های ذهنی شکل می گیرد. 

   5_ چاقی بعد از ازدواج : این هم یک باور ذهنی غلط است که در ایران زیاد به کار گرفته می شود واکثر ما از زمان بچگی این حرف را شنیده ایم که افراد بعد از ازدواج چاق می شوند و اگر کسی آن را باور کرده باشد حتماً به همین صورت بعد از ازدواج چاق خواهد شد. 

   به هر حال همه ما یک سری از این باورها را در ذهنمان ایجاد کرده ایم و آنها به تصاویر ذهنی و بعد فرمول و بعد فرمان مغزی تبدیل شده اند. مغز است که همه فعالیت های ما را کنترل می کند و جسم به خودی خود هیچ نقشی در صدور فرمان ندارد. ولی ما به اشتباه می خواهیم جسم را تحت فشار قرار دهیم یا مثلاً معده مان را کوچک کنیم. افراد چاق هیچ تصوری از اینکه چند ماه آینده چند کیلو هستند، ندارند. ولی قطعاً می‌دانند که چاق‌تر می‌شوند. اما در چه وزنی خواهند بود را نمی توانند پیش بینی کنند. برعکس افراد متناسب چون همیشه یک وزن ثابت داشته اند به راحتی می توانند بگویند در چند ماه آینده چه وزنی دارند. 

   همه افراد چه چاق، چه متناسب، در انتخاب، آزاد هستیم و می‌توانیم نوع فرمول های مغزی مان و میزان غذا خوردن مان یا به طور کلی رفتارهای مان را انتخاب کنیم. 

   برای افراد متناسب غذا خوردن انتخاب بین گرسنگی و سیری است و برعکس برای افراد چاق انتخابی بین سیری و خفگی است. هر بار که بخواهیم با رژیم گرفتن و در فشار قرار دادن بدن لاغر شویم، تصاویر ذهنی ما از چاقی همچنان باقی است و ما می‌خواهیم برخلاف فرمان های مغزی که دستور به خوردن می دهند، رفتار کنیم، بنابراین شکست می‌خوریم و این تناقض بین تصمیم آگاهانه ما و فرمولهای ناخودآگاه ذهن مان، باعث درگیری ذهنی و عصبی بودن ما می‌شود. اشتها چیزی جز یک فرمول ذهنی نیست و در بدن وجود فیزیکی ندارد. پس پر خوری خودمان را با آن توجیه نکنیم. 

   همه ما به دلایلی و از یک زمانی چاق شده ایم، یعنی تصویر ذهنی چاقی در ما شکل گرفته است. در مورد خودم به یاد دارم که در زمان کودکی خیلی متناسب و حتی از همه هم سن و سال‌های خودم، قد بلندتر بودم و این تفاوت من با بقیه و حرف شنیدن از آنها باعث شده بود که واقعاً دلم می‌خواست اینقدر قدم بلند نباشد. احساس می‌کنم به خاطر آن خواسته قلبی که شدیدا خواستارشبودم، اینقدر چاق شدم که الان بیشتر تپل بودنم توی چشم است و دیگر قد بلند تر از بقیه به نظر نمی‌رسم و اینکه ما شرایط مالی خوبی نداشتیم و دسترسی به همه مواد غذایی به وفور برایمان نبود، اما از یک مقطع شرایط مالی مان تغییر کرد و دیگر محدودیتی برای غذا نداشتیم و انواع و اقسام خوراکی ها در دسترس بود. چون کلاً سبک زندگی مان عوض شد، فرمان های ذهنی من هم تغییر کرد، وگرنه چون ما همه خانواده متناسبی بودیم، باور ارثی بودن چاقی را نداشتم. اما مثلا کم بودن سوخت و ساز بدنم و کم تحرکی را از عوامل چاقی خودم می دانستم. 

   در هر صورت اکنون ما به این مسیر هدایت شده ایم و از آنجا که در انجام تمرین ها و دنبال کردن فایلها استمرار داریم یعنی ذهنمان باور کرده است که می‌تواند از این طریق به نتیجه برسد. بنابراین باید سایر روشهای لاغری را کنار بگذاریم و با همه تلاشمان در مسیر لاغری با ذهن ادامه بدهیم. 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار منیره.ف
   1400/07/15 09:52
   مدت عضویت: 1756 روز
   امتیاز کاربر: 11961 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 652 کلمه

   سلام استاد خیلی جالب بدونید من کاملا متناسب بودم و چون مادرم چاق بود و کلا ما دو دسته بودیم یعنی بعضی هامون لاغر بعضی ها هم چاق و همیشه از بچگی میخواستم بدونم که من تو کدوم گروه قرار میگیرم تو گروه چاق ها یا لاغر ها و میشنیدم که مثلا داداشم میگفت نه منیره چاق نمیشه یا اینکه فلان کس میگفت نه چاق میشه وای چه جالب که من دقیقا انتظار چاقی رو میکشیدم و اینکه یادم یک روز مامانم گفت کمتر بخور چاق شدی و اصلا من نابود شدم وای پس من چاق شدم و خوب دیگه شروع شد دیگه هر غذایی که میخوردم اصلا به اون غذا به عنوان وسیله ای برای رفع گرسنگی و نیاز بدنم نگاه نمیکردم به وسیله ای برای چاق شدن نگاه میکردم که خوب چاره ای جز خوردنش نداشتم و به محض کمی چاق شدن وارد دوره وحستناک رژیم شدم و بعد هم تو مدرسه وزن شدم که ۷۲ کیلو شدم استاد من اون موقع ۶۸ کیلو بودم و برام خیلی جالب الان که فکر میکنم میبینم نسبت به قدم خیلی هم خوب بودم ولی اون عدد وزنی به قدری برام سنگین بود که انگار مثلا به من گفته بودن که ۳۰۰ کیلویی و فشار ذهنیش خیلی زیاد بود و مرتب رژیم و گرسنگی شدید و ولع و ورند چاقی تا ۹۴ کیلو ادامه داشت و به این باور رسیده بودم که من وزنم ثابت شده و هر چی بخورم ۹۵ نمیشم و خیلی جالب استاد این نکته که من تا ۹۴ رفتم و خودم به ۷۱ رسوندم و بعد زایمان دوباره به ۹۴ رسیدم و اینجا به وضوح کار ذهن میبینیم که من تا ۹۴ میرسوند و استپ میکرد حالا به چه دلیلی من باور کرده بودم یادم که یکی از فامیلهامون که اتفاقا خیلی هم تپل بود به مادرم گفته بود خاله من از وزن ۷۳ بیشتر نمیشم و چون قدش خیلی کوتاه بود خوب با ۷۳ هم خیلی تپل بود شاید حرف اون من به این باور رسونده بود که من هم از ۹۴ بیشتر نمیشم تا اینکه رژیم فاجعه اور ۱۲ روزه کانادایی گرفتم و من نابود کرد خوب محدودیت تو اون دوازده روز به قدری شدید بود که اصلا برای یک هلو دستم میلرزید و بعد دوازده روز تا ۱۰۰ رسیدم خوب بعد یک رژیم سخت رها شده بودم و همه چی میخوردم و فقط ۳ کیلو کم کردم و واقعا تو دوازده روز ۳ کیلو کم کردن خیلی خوب ولی چون بع من گفته بودن باید دوازده کیلو کم کنی مرتب به خودم میگفتم پس سوخت و ساز من خیلی کم و نکته مهم اینکه تا مدت ها هم رو ۱۰۰ مونده بودم و بهم ثابت شده بود وقتی دنبال رژیم نمیرم هر چی هم بخورم چاق نمیشم ولی وقتی برای لاغری سعی میکنم یک مقدار لاغر میشم و دوباره چاق تر میشم و وقتی باردار شدم ۱۰۷ شدم و بعد بارداری دوباره ۱۰۰ شدم ولی چون با چشمانم عدد جدید ۱۰۷ دیده بودم مرتب وزنم به ۱۰۷ میرسید و تا شش سالگی دخترم و اشنایی با دوره همش وزنم رو ۱۰۷ فیکس میشد پس واقعا وزن یک عدد که در ذهنمون ثبت میشه و ذهن بدن به اون میرسونه درست مثل ترموسات 

   من جزو افرادی هستم که اول ذهنم چاقی پزیرفت بعد تلاش کرد تا به باورش برسه استاد اگر من در دوران شیردهی با این دوره اشنا بودم باربی میشدم چون وقتی شیر میدادم هر چه قدر میخوردم چاق نمیشدم حتما یک باور بوده مثلا فکر میکردم چون شیر میدم چاق نمیشم و هر چی بخورم شیر میشع در صورتی که افرادی بودن تو دوران شیر دهی چاق شن 

   یادم خانمی بود که باردار شده بود ولی اصلا اضافه وزن نداشت و بهش گفتم خوش به حالت چاق نمیشی و سریع گفت من به مامانم رفتم خوب من اون موقع در مورد عملکرد ذهنی هیچی نمیدونستم و تو ذهنم گفتم خوش با حالشون چه قدر خوشبختن 

   و مادر من کلا همیشه میگفت ما سیر نمیشیم و اشتها داریم 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 24 از 5 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار فروغ ریاحی
   1400/07/01 16:44
   مدت عضویت: 1724 روز
   امتیاز کاربر: 30551 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 2,016 کلمه

   سلام خدمت استاد گرامی و دوستان خوب و هم مسیرم 

    من وقتی باور کردم باید چاق بشم ذهنم وارد عمل شد و  این باور رو به حقیقت در آوردو هر چقدر باورهای من به مرور زمان بیشتر شد چاقی من هم بیشتر شد  .

   حالا باور کردن جاقی چه هست ؟؟ من خودم جز افرادی هستم که تا سن ۱۷ سالگی بسیار متناسب  بودم و بعد از ازدواج چاق شدم چون من باور داشتم ادم بعد از ازدواج چاق میشه  و من  بسیار راحت چاقی رو یاد گرفتم و  چاق شدم  همین و  هیچ اتفاق  عجیب و غریبی نیفتاده برای چاقی من  .

   و اما خیلی افراد هستن از طفولیت چاق هستن و یا بعضی افراد هستن که در سن خاصی چاق شدن چون مادرها فکر مبکنن چاق بودن فرزند نشان از لایق بودن اونها داره  اونها رو به زور وادار به خوردن میکنن و اونها چاق میشن .

   وقتی ما چاقی رو باور کنیم و یاد بگیریم اون رو و بگیم طبیعی هست چاق بشیم عادتهایی در ما به وجود میاد که ما رو چاق  میکنن مثل خودم  .

   بعصی افراد هستن به خاطر حرف بقیه چاق شدن( تا حدودی منم اینطور بودم )مثل خودم من  در گذشته بسیار لاغر بودم و لی چون بسیار شنیده بودم آدم بعد از ازدواج چاق میشه وقتی من ازدواج کردم یه مقدار چاق شدم و اینقدر بقیه تشویقم کردن چقدر حالا زیبا شدی قیافه ی الان تو قشنگ هست چقدر پوستت زیبا شده  حالا خوب شدی و میگفتن حالا لباس به تنت قشنگه و ….اینقدر به من گفتن که منم باور کردم چاقی قشنگه و به من میاد و باید چاقتر بشم و منم در مسیر چاقی قرار گرفتم  و هر سال از سال قبل چاقتر میشدم تا اینکه  دیدم لباسهام دیگه اندازم نیست چیزی تو بازار درست و حسابی گیرم نمیاد  و ….خلاصه به زور رژیم دوباره خودم رو لاغر می کردم اما ماندگار نبود و من همیشه در حال رفت و امد بین چاقی و لاغری بودم تا باردار شدم و بازم چاقی بیشتر رو تجربه کردم و بعد از هر بارداری رژیم سخت و لاغری کامل رو تجربه میکردم اما ماندگار نبود تا این اواخر که  علاوه  بر رژیم و ورزش سخت که داشتم به زور و چنگ و دندون خودم رو لاغر میکردم متوجه  شدم دو مشکل دارم که باید دارو مصرف کنم و از نطر متخصصان و پزشکان هر دو دارو چاق کننده بودن و دیگه بعد از اون حرفها انگار هر چی رژیم و ورزش داشتم بی فایده بودن و من ماه به ماه چاقتر میشدم و هیچ کاری هم از دستم بر نمیومد چرا چون حرفهای پزشکان رو باور کرده بودم که چون قرص میخورم طبیعی که چاق بشم و منتظر چاقی بودم درسته از چاقی میترسیدم ولی یه جورایی منتظر چاقی بودم و انصافا هر  ماه چاقتر میشدم .پس من با حرف بقیه روی مغزم تاثیر گداشته بودم که طبیعیه چاق بشم و گرنه قرص کاره ای  نبوده .

   من جز افرادی بودم که در بارداری واقعا چاق میشدم و من دو بارداری داشتم و در بارداری اولم تا مرز ۱۰۰ کیلو رفتم و در بارداری دوم چون از صدم یکم رد کردم پزشک متخصص من نگران من شد و از  دو ماه اخر من رفتم زیر نظر  کارشناس تغدیه که  حد اقل  وزنی در هر ماه اضافه کنم و به هر سختی بود تونستم هر ماه به جای ۵ کیلو ۲ دو کیلو اضافه کنم .ولی چرا من اینقدر چاق میشدم چون خواهرم و اطرافیانم  رو دیده بودم و بارها شنیده بودم در چاقی آدمها چاق میشن و بارها شنیده بودم باید در چاقی خوب غذا بخوری تا بچه ای  سالم و قوی داشته باشی باید به جای دو نفر غدا بخوری و کلی از این حرفها که باعث میشد من بارداری با وزن خیلی بالا رو تجربه کنم و بعد از بارداری هم به خاطر شیر دهی مجبور بودم هر چی اطرافیان میگن بخورم که شیر زیاد و خوب و چربی داشته باشم  که فرزندم هم تغدیه خوبی از طریق من بگیره و من بازم در شیر دهی چاق میشدم برای همین از شیر دهی متنفر بودم چون مدام توصیه میشد عدای خوب و مقوی بخور که به بچه ات هم برسه  در حالی که من از اندامم متنفر بودم و میخواستم هر چه زودتر لاعر بشم و به خاطر همین خیلی زود دخترم رو شیر خشکی کردم و پسرم یکم دیر تر شیر خشکی شد و اصلا از شیر دادن و بارداری به خاطر اضافه وزنم و سنگینیم لذت نمیبردم چون واقعا از دیدن جسمم و اندامم و سنگینی خودم و محدودیتهام در لباس پوشیدن حالم بد میشد و ناراحت میشدم و تو شوک قرار میگرفتم چون از صورت و گردن بگیر تا روی پا من چدق میشدم طوری که هیچ کدوم از لباسهای قبلیم تنم نمیرفت  کفشهام پام نمیر فت  هیچ شلواری از ساق پام بالاتر نمی اومد و فقط در کمدم رو باز میکردم و حسرت دوران تناسبم رو میخوردم  نفرتم از چاقی بیشتر میشد .و من مجبور بودم برم بازار کلی لباس سایز بزرگ و تیره و بد مدل بخرم و بسیار ناراحت میشدم  حتی من یادم بعد از هر بارداری   شکمم  اینقدر بزرگ شده بود و برای من  این تغییر ناگهانی قابل هضم نبود که از فردای زایمان که مرخص میشدم شکم بند طبی میبستم به شکمم و بازش نمیکردم که اون رو نبینم و فقط  برای حمام باز میکردم و حتی یادم بیشتر وقتها در خوابم به من بسته بود  و کلی حساسیت زدم اما دوست نداشتم اون رو در بیارم تا اینکه چند ماه بعد  به هر طریقی بود من اقدام به رژیم  و  ورزش کردم و یکم که اوضاع جسمی من بهتر شد اون وقت فقط در طول روز شکم بند  میبیستم و شبها بازش میکردم طوری که اطرافیان تعجب میکردن ادیت نمیشی با این میایی بیرون ؟؟؟ میخوام بگم اینقدر در شوک و نفرت از چاقی بودم تا با چنگ و دندون خودم رو لاعر میکردم و اما چه فایده که ماندگار نبود .

   خلاصه من چاقی  رو در زمانهای مختلف باور کرده بودم و قبول داشتم باید چاق بشم و عادتهایی در من به وجود میومد که من اون رو تجربه کنم و اما همیشه هم در حال بیرون راندن اون از جسم خودم بودم با رژیم و کم خوری و ورزش،میخواستم خودم رو لاعر کنم و موفق هم میشدم اما ماندگار نبود 

   • من  باور کرده بودم آدم   بعد از ازدواج  چاق میشه 
   • من باور کرده بودم آدم  در بارداری و شیر دهی چاق میشه 
   • من باور کرده بودم بعد از بارداری شکمم بزرگتر از قبل خواهد بود .
   • من باور کرده بودم به خاطر دارویی که استفاده میکنم چاق میشم .
   • من باور کرده بودم  به خاطر کم کاری تیرویید من چاق خواهم بود 
   • من باور کرده بودم اگه ورزش نکنم و عدای رزیمی و آبپز نخورم چاق میشم .
   • من باور کرده بودم بی تحرکی باعث چاقی من میشه 
   • من باور کرده بودم اشتهای زیادی دارم که چاقی حق من هست .

   اما من باید بدونم تمام فعالیتهای بدنم تحت تاثیر مغزمن هست مثل پلک زدنم و یا گردش خونم و سلولسازی و ضربان قلبم و  … پس خوردن من هم تحت تاثیر مغز من هست و مغز من داره رفتار غدایی من رو کنترل میکنه  و یک فرد لاغر که رفتار غذایی درستی  داره یعنی اینکه فرمانهای مغزی اون درست هست و یک فرد چاق که پرخوری داره قطعا   فرمولهای مغزی اون نادرست هست و رفتارهای غذایی اونها هم نا  درست هست وگرنه جسم اونها با هم تفاوتی نداره .

   من قبلا  فکر میکردم سوخت و ساز ادمها با هم فرق داره و کسی که ورزش میکنه و فعالیت میکنه خیلی بیشتر از کسی که فعالیت نداره باید غدا بخوره و اگر خودم به هر دلیلی کمی پیاده روی و یا شنایی و یا ورزشی داشتم میگفتم وای امروز فعالیت کردم باید بیشتر بخورم و اینها همه فرمولهای اشتباه مغز ما هست که رفتار اشتباه در ما به وجود میاره که جسم ما رو شکل میده .

   پس رابطه ی تنگا تنگی بین ذهن و جسم ما وجود داره و هر چیزی رو من باور کردم  ذهنم اون رو تبدیل به واقعیت کرده .

   در افراد لاغر رفتار غدایی اونها مثل ضربان قلب و گردش خون و نفس کشیدن و .. . کاملا  اتوماتیک هست چون باور غلطی وارد ذهنشون نکردن و اما در چاقها اینطور نیست و این دستور خوردن دست کاری شده و دیگه اتوماتیک نیست چون کلی باور غلط در مورد خوردن دارن .

   فرمولهای مغزی در مورد تمام فعالیتهای بدن مثل نفس کشیدن و ضربان قلب و ….. قابل تغییر نیست اما در مورد خوردن فرمولهای مغزی قابل تعییر هست چرا ؟؟چون  پاسخ این نیاز بدن دست خودمون هست و این فرمان رو خودمون پاسخ میدیدم .

   ما خودمون عامل به واقعیت رساندن تصویرهای ذهنیمون هستیم و  ما خودمون در ذهنمون تصویر چاقی از خودمون داریم که باعث میشد هر وقت که من با رژیم خوب لاغر میشدم اما  به محض رها کردن اون رژیم  من دوباره سریع چاق میشدم.

   و هر وقت من در گذشته  رژیم میگیرم و یا هر کاری دیگه برای لاغری انجام میدم چون تصویرهای ذهنی من تغییر نمیکردن پس مقدار خوردن من هم تغییر نمیکرد و فرمانهای مغزی من تغییر نمیکرد و من به مخص رها کردن رژیم  دوباره همون آدم قبلی میشدم  و ذهنم پیروز میشد و من شکست میخوردم .

   افرادی که اضافه وزن دارن یا در حالت خفگی  یا در حالت سیری  هستن  و اگر در حالت خفگی نیستن و اون احساس فشار شکمی رو  ندارن فکر میکنن سیر نیستن و گرسنه هستن و من خودم در گذشته  به ذهنم فرمول داده بودم احساس خفگی =سیری هست .

   و من در گدشته که پر خوری میکردم بارها به خودم و بقیه میگفتم چون اشتهام زیاده اینطور هستم و خوش به حال لاغرها که اشتها ندارن و  بارها میگفتم من  باید این  اشتهای خودم رو  با مواد کم کالری کنترل کنم که زیاد  عدا نخورم اما حالا که در سایت هستم میدونم چیزی به نام اشتها در بدن من وجود نداره نه عضوی نه غده ای نه آنزیمی و این اشتها در ذهن من لونه داره نه در جسم من که من باورش کردم و کلی دستور مغزی پرخوری در من به وجود اورده .

   به واسطه ی پذیرفتن چاقی در من کلی عادت به وجود اومده  بود که من رو چاق میکرد مثلا در گدشته  عادت کرده بودم :

   • هر روز صبح بعد از خوردن صبحانه چند دونه بیسکوییت بخورم 
   • قبل از نهار حتما میوه بخورم و کمی بعد  کلی خورشت خالی میخوردم و یا اگر برنج زود دم میکشید کل ته دیگش رو خالی میخوررم تا همسرم بیاد و با اونم روی میز دوباره عدا میخوردم .
   •  اگر غدا  سرخ کردنی بود کلی از اون رو داع داغ حین سرخ کردن میخوردم .
   •  بعد از تمام شدن غدا موقع جمع کردن میز ته مانده دی غداها ی بچه هام رو میخوردم .
   •  بعد از ظهر که میشد میرفتم داخل اشپرخونه و کلی از غدا رو سرپایی میخوردم .
   • عصرها با چایی کلی شیرینی میخوردم 
   • شب شام رژیمی رو حتما میخوردم و اگر خونه مادرم و یا جایی میرفتم و اونجا هم شام میدیدم اونجا هم میخوردم چون هوس میکردم .
   • و اخر شب چیبس و پفک و کرانچی در طعمهای مختلف و مارکهای مختلف میخریدم و میخوردم 

    پس من با یک نگاه کلی به گدشته ی خودم متوجه میشم به چندین دلیل من در گذشته  چاق شدم :

   به خاطر ازدواج به خاطر بارداری به خاطر کم تحرکی به خاطر خوردن داروی هورمونی  و کم کاری تیرویید  به خاطر اشتهای زیاد من چاق شدم 

   اما خبر خوب اینکه بعد از مدتها در سایت بودن در حال حاضر من هیچ دلیلی رو برای چاقی خودم ندارم فقط خودم خودم رو مسول چاقی خودم میدونم  و هیچ چیز بیرون از من نمیتونه من رو چاق کنه نه هیچ قرص،و دوا ورزش و رژیمی نمیتونه من رو لاغر کنه فقط خودم به واسطه ی داشتن عادتها و رفتارهای جدید لاغری میتونم خودم و جسمم رو لاغر کنم و اگر همین الان تمام افراد اطرافم جمع بشن و فریاد بزنن تو به خاطر خوردن این دارو و یا این اشتها و یا … چاق میشی باور نمیکنم چون من با همین روش کلی وزن کم کردم پس اگر ادامه بدم بیشتر هم کم میکنم و لاعر و متناسب تر  میشم و هیچ مانعی بر سر راه جسم خودم نمیبینم که نتونتم لاعر بشم فقط باید اموزشها رو دنبال کنم و هر روز یک گام بردارم تا موفق بشم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار 77mrymdstjrdy@gmail.com
   1400/06/16 21:19
   مدت عضویت: 1047 روز
   امتیاز کاربر: 15
   محتوای دیدگاه: 377 کلمه

   به نام رب سلام

   به دنیا که اومدم سه کیلو بودم تا وقتی شیر میخوردم تپل بودم اما بعد از این که از شیر گرفته شدم لاغر بودم تا سوم دبستان که فقط شکم درآورده بودم بعدش دوباره لاغر بودم تا سن بلوغ که شروع کردم ارام ارام چاق شدن تا دوم دبیرستان که همه میگفتند کم تر بخور خیلی چاقی از این حرف ها که دچار یه مریضی و لاغر شدم به شدت لاغر می توانم بگم از حالت نرمال خارج که جای تعجب داشت برای همه طی درمان دکتر تغذیه رفتم برای این که اشتهام برگرده اما ولش کردم بعد یک جلسه یادم تو طول درمان بود که رفتیم شمال این جمله رو هم زیاد شنیده بودم سفر اشتها را باز میکنه و این که معده نباید خالی باشه که درد بگیره و ادم سالم همیشه یه چیز داخل دهنش و اطرافیان برای این که بدنه قوی داشته باشم تشویقم می کردن به خورد   خلاصه کم کم تو دوسال از اون حالت به شدت لاغر دراومدم و یه مقدار تو پر شدم که همه میگفتند همین وزن نگه دار خیلی عالی اما کم کم رفتم به سمت چاقی حتی با این که شیمی درمانی میکردم بعدش رفتم برای پیوند تو بیمارستان یازده کیلو کم کردم 78 رسیدم به 67 کیلو اینم بعد این که اومدم خونه کم کم تا به کنون اضافه کردم رسیدم به 75کیلو پارسال یه دفعه ورزش کردم و مدیتیشن مقداری جمع شده بودم اما ول کردم الان هم که همینم قبل این دوره فکر میکردم بخاطر اختلال در هورمون های بدنمه اما الان میبینم از وقتی تصمیم گرفتم دوباره یه کوچولو توپر بشم شروع شد و یه باور غلط دیگه چند نفر دیده و شنیده بودم بعد از درمان تپل شدن که همین باور فرمول  غلط دیگه ای تو ذهن من ساخت در حالی که دارم فکر میکنم افرادی هم بودن که بعداز درمان متناسب بودند . حالا می دونم خودم با دست خودم فرمول ذهنم عوض کردم و چاق شدم پس خودمم میتوانم برای همیشه به تناسب فکری =تناسب اندام برسم این چند روز به راحتی میتوانم کنار بکشم اگه گشنه باشم میخورم و اگه سیر نه به بدنم میگم تو هیچ محدودیتی نداری هرچی بخوای هر چقدر نیاز داشته باشی هست هر وقت که بخوای خیلی حس خوبی .    

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار hassanradin105@gmail.com
   1400/06/14 10:10
   مدت عضویت: 1050 روز
   امتیاز کاربر: 78
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 426 کلمه

   دیگران رو به خاطر موفقیت هاشون تشویق کن بالاخره روز موفقیت تو هم میرسه 😍 

   از چه زمانی اضافه وزن شروع شد و بعد فرمول‌هایی رو پیدا کنیم. 

   یه مدت من سرکار میرفتم و پشت میز می‌نشینم و همه میگفتن از بس نشستی داری چاق میشی. خب فرمول کم تحرکی توی ذهن من ساخته شد.

   بعد از زایمان خیلی وزن کم کردم و همه میگفتن چون شیر میدی لاغر شدی و بعد از شیردهی وزنت دوباره بر میگرده. اینها اونقدر تکرار شدن در مغز من که فرمول این هم ساخته شد و بعد از شیردهی من کم کم وزنم برگشت 

   همیشه از مادرم و بقیه نشنیدم اگه چند تا زایمان داشته باشی شکم در میاری . در اطرافیانم هم دیده بودم .فرمول شکم گنده هم بعد از چند زایمان هم ذهن فعال من ساخت. 

   توی خانواده ما یکی از خواهران خیلی یواش غذا میخورد و همیشه همه بهش گیر میدادن که چرا اینقدر یواش غذا میخوری خب من اون موقع خیلی کوچیکه بودم خب مسلما دوست داشتم عزیز همه بشم و خوب غذا میخوردم و تند که الان هم همینطوره . پس اینجا هم فرمول تند غذا خوردن از کودکی پرورش پیدا کرده. 

   بعد از ازدواجم چون در شهر دیگه ای بودم و جایی رو نداشتم برم و بعد هم که  بچه دار شدم و کلا خونه نشین و گاهی خیلی حوصله ام سر می‌ره از اونجایی هم که همه میگن آدمی که تو خونه باشه بیشتر به طرف خوراکی ها می‌ره کم کم فرمول این هم در ذهن و مغز ما تشکیل شده بود . 

   و حالا من موندم و کلی فرمول توی ساخته شده در ذهنم و حالا که ریشه ها رو پیدا کردم اینجا اومدم تا تمام سعی خودم رو بکنم تا از ریشه فرمول های اشتباه رو ریشه کن کنم و به جای اونها فرمول‌های صحیح رو با کمک استاد و امید به خدا بسازم.🙏🥰 

   بله استاد حرف شما کاملا درسته من تا اینجا به این باور رسیدم که میتونم لاغر بشم و فرمولها کار خودشون رو کردن. 

   من قبلاً هر وقت می‌رفت جلوی آینه از خودم بدم نیومد و خجالت می‌کشیدم و همش می‌ نالیدم و میگفتم کاش لاغر میشدم.خدایا چیکار کنم خسته شدم ،نمیدونم چیکار کنم.تا این که هفته ی پیش تو اینستا سرچ کردم لاغری و چشمم به لاغری با ذهن افتاد و کلی ذوق کردم و خوشحال.مطمئنم خواست و لطف خدا بود که من با شما آشنا شدم و خدا میخواد من به آرزوم برسم.

   من چند روزه دیگه از خودم بدم نمیاد و دیگه وقتی میرم جلوی آینه نگاه میکنم ببینم چقدر لاغر شدم 🤭 

   آشنایی با شما یکی دیگه از معجزه های خدا بود برای من 🌹🙏

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار هانیه
   1400/06/06 12:42
   مدت عضویت: 1187 روز
   امتیاز کاربر: 12738 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 415 کلمه

   خدااااااااااااااااااای من

   استااااااااااااد، من دیروز اون فایل تکمیلی رو ندیده بودم…نمی دونم چراااااااااااا؟؟!!! کامنت قبلیم که ارسال شد و صفحه رفرش شد الان دیدمش..الله اکبر! مگه میشه؟ واقعا خدا هیچ وقت اشتباه نمی کنه و همیشه به موقع می چینه…خیلیییییییی جالبه برام..الان میگم چرا..

   راستش چند روز پیش یه پولی که از کسی طلب داشتم برام واریز شد و کلی خوشحال شدم که می تونم دوره رو دیگه تهیه کنم و بخرم (یادتونه چقدر غصه میخوردم که دوره رایگان فایده نداره و تو باید توی دوره اصلی شرکت کنی و بعد خودم به این دریافت رسیدم که تا با خودم توی دوره رایگان به صلح نرسم ، امکان شرکت توی دوره اصلی برام فراهم نمیشه؟ و باید آمادگی ذهنی داشته باشم تو این مساله…خب مسلمه که من این روزها عالیم..تمرین ها رو با عشق انجام میدم و نشونه صلح با خودم اینکه، بعد از مدتهااااا که منتظر بودم لاغر بشم و برم خرید و خیاطی، بالاخره رفتم خیاطی و سفارش دادم!!) پول رو جابجا کردم به حسابی که اصلا دست نزنم بهش که بتونم بعد از تموم شدن این دوره اون رو بخرم…بعد پریروز این فکر از ذهنم گذشت که بخرم دوره رو …چون می ترسیدم اینها رو که دارم می شنوم بعد توی دوره اصلی برام تکراری باشه و جذابیت نداشته باشه واسم. حتی می خواستم ازتون بپرسم اینو، اما بعد گفتم: نه هانیه..تو متعهد شدی به این دوره رایگان 12 روزه و باید تا انتها اینو تموم کنی …همه چیت نصفه نیمه ست… اینجوری هم این باور که تو همه چی رو نصفه ول میکنی شکسته میشه  هم اینکه کم کم آماده دوره اصلی میشی.

   اونوقت الان شما دقیقا توی این فایل تکمیلی همینو گفتین که اگه تا اینجا اومدین بهتون تبریک می گم و شما آمادگی لاغری با ذهن و پذیرش رو دارین و اگه توان خرید و شرکت توی دوره اصلی رو دارین دیگه ادامه ندین!! مگه میشه؟ استاد چرا الان اینو شنیدم؟ چرا درست همون موقع که این فکر از ذهنم گذشت ، میرسم به قدم بعدی که توش دقیقا همینو توضیح دادین؟! خدایا تو با من چه می کنی؟ آخه نیمه این دوره هم که میشه فایل 6 اما شما توی فایل 5 اینو گفتین و منم بعد فایل 4 این نیاز در ذهنم ایجاد شد…خدای من چقدر جالبه چینش و زمان بندی هات…

   یعنی واقعا واقعا واقعا من برم دوره اصلی رو بخرم؟؟!! بخرم؟!

   خدایا عاشقتم..دمت گرم..خدایا قراره یه دوره بی نظیر رو شروع کنم و نتایج عالی خلق کنم…خدایا شکرت

   استاد عااااااشقتونم…ممنونم و خدا رو شکر می کنم برای وجود ارزشمندتون

   الهی به امید تو

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 8 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار هانیه
   1400/06/06 11:38
   مدت عضویت: 1187 روز
   امتیاز کاربر: 12738 سطح ۴: هنرجوی مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 805 کلمه

   به نام خدایی که راه رو نشونم میده

   سلام به استاد عزیز و دوستان همراه

   اول از همه بگم این کامنت رو من دیشب نوشتم اما ارسال نشد و فهمیدم نتم قطع بوده…اینو نوشتم که فکر نکنین جا زدم و دیروز رو فرموش کردم …نخییر… من جا نزدم و دیروز صبح فایل پنج رو دیدم و چونمعمولا میذارم تا پایان روز چند بار ببینم و گوش بدم و بعد کامنت بذارم نشد که ارسال کنم و حتما که خیر بوده

   خدا رو شکر می کنم به فایل 5 رسیدم و یک هفته دیگه مونده تا پایان این دوره و واقعا از این بابت به خودم افتخار می کنم و باعث خوشحالیه واسم…

   خب تا اینجا یاد گرفتیم که ذهن فرمانده جسمه و همیشه در کشاکش بین ذهن و جسم، این ذهنه که پیروز میشه و جسم برای رسیدن به نتیجه مطلوب پایدار بااااااااااااااید با ذهن همراه بشه..یعنی درواقع باید ذهن تغییر کنه تا تغییرات جسم پدیدار بشه. پس باید برنامه ریزی درست ذهن رو یاد بگیریم و برای این کار باید به گذشته برگردیم و مرور کنیم که از کی و چرا و چطور چاق شدیم.

   خب من همونجور که توی تمرینات جلسه قبل نوشت بعد از ازدواج و بارداری و زایمان چاقیم اتفاق افتاد و تا قبل از اون چاق نبودم اما شدیدا در معرض افکار چاق  و درحال پیشگیری از چاقی بودم…

   مثلا همیشه می شنیدم که ما پایین تنه چاقی داریم و باید مراقب باشیم…بالاتنه و صورتمون گول زنه..من صورتم به بابام رفته و تنه م به مامانم !! (بمیرم برا خودمون، برای القای این باورها، شقه شقه مون می کردن حتی!!) ما به مامان و خانواده مادری رفتیم و چاقیم…بعد ازدواج چاق میشیم..سن که بالا میره چاقی دیگه ناگزیره و طبیعیه ..خانمها که دیگه به 40 میرسن چربی هاشون سفت میشه و سخت می تونن لاغر بشن..هر بارداری و زایمان کلی اضافه وزن میاره و دیگه نمیشه لاغر شد…مامان مانکن بوده قبلا و الان چاقه و ………هزاران چیز دیگه که میدونم همونها تو ذهن من نشسته بود و جوری باورم شده بود که حتی برای ازدواج هم دنبال کسی بودم که چاق باشه خودش یا خانواده ش که بعدها من که چاق شدم اذیت نشم و خجالت نکشم….(هنوزم از یادآوری این فکر و این حجم از بی عزت نفسی اذیت میشم!!)

   حالا بخوام دقیق بشم به رفتارها، باید بگم که ما همیشه توی خونه مون خوردن خیلی مهم بوده…همیشههههههههههه بابام شیرینی می خریدن و عاشق شیرینی هستن و یادمه مامانم میگفت: خوبه چاقم نمیشه..آخرم قند می گیری اینقدر شیرینی میخوری…اما بابای من فقط یه شکم کمی بزرگ داشت و تا الان هم قند نگرفت و از مامانم خیلی هم تر و فرز تر و زبر و زرنگ تره !! خوردن و خوردنی توی خونه ما خیلی پررنگ بود..توی مهمونی ها همیشه چندین مدل غذا و شیرینی و تنقلات بوده…خوش گذرونی با خوردن همراه بود…اگه کنار دریا اینا می رفتیم حتما باید به فکر آذوقه می بودیم و موقع برگشت توی جاده بلال و بستنی می گرفتیم..اصلا قاون نانوشته بود که از سیاهکل یا لاهیجان یا ساحل که داریم برمی گردیم رشت، یا بریم بستنی و یخ بهشت بخوریم یا بلال … درحالی که همونجا هم که بودیم خب خیلی خوراکی مثل میوه و آجیل و ساندویج اینا هم از خونه برده بودیم…یعنی این خوردن های جانبی برای رفع گرسنگی نبود، برای تکمیل خوش گذروندن و تفریحمون بود! این مساله گمونم توی خیلی از خانواده ها باشه ها، چون بعد از ازدواج حتی با همسرم یا خانواده ش هم که بیرون می رفتیم همینجور بود، یا با دوستهامون…انگار واقعا این خوردن کنار تفریح و سفر و پیک نیک، جز جدا ناشدنیش هست و حتی به خونه ها هم کشیده شد موقع فیلم دیدن، فوتبال دیدن، دور همی و مهمونی و … حتما یه خوراکی باید وسط باشه و نمیشه که به حرف زدن و خوش و بش و تماشای تی وی بگذره….حتی زمانهایی که فقط با ماشین می رفتیم دور بزنیم هم بازم به یه بستنی ختم می شد…..متاسفانه این عادت الان هم توی ما و خانواده خودم هم هست و من اگرچه میخوام رفعش کنم اما بازم خوراکی توی محفل ها نقش داره

   اون عادت تا ته غذا خوردن و بشقاب تمیز تحویل دادن هم که گفته بودم چقدر تاکید میشد و حتی برام تصویرسازی هم شده بود از گرسنگی بچه های افریقا و کشورهای دیگه که با هر غذایی که توی ظرف ماها زیاد بیاد چقدر آدم می تونستن سیر بشن !! یعنی یه حس عذاب وجدان بهم داده بود و از طرفی با هربار تا ته خوردن غذام حس افتخار هم می کردم….خدا رو شکر این اخلاق بد و عادت مخرب رو هم برای خودم ترک کردم و هم برای بچه هام دیگه سخت نگرفتم.

   خدا رو شکر می کنم در این مسیر هستم و آگاهی های عالی کسب می کنم و الان با مرور این باورهای مخرب خنده م می گیره راستش…خدایا شکرت

   استاد عزیزم خیلی ازتون ممنونم برای این فایلهای عالی…حسم عاااااااالیه این روزها

   الهی به امید تو

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار hediyemomeni83@gmail.com
   1400/06/04 22:44
   مدت عضویت: 1060 روز
   امتیاز کاربر: 0
   محتوای دیدگاه: 37 کلمه

   سلام 

   من از ۱۰سالگی شروع به چاق شدن کردم و از مادر و خواهرم که اضافه وزن داشتن تاثیر پذیرفته بودم   فکر میکردم این یک چیز طبیعیه

   و اینکه اضافه وزن در سن بلوغ رو چیز شایعی میدونستم

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار kiananaseh2008@gmail.com
   1400/06/02 10:58
   مدت عضویت: 1056 روز
   امتیاز کاربر: 5605 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   محتوای دیدگاه: 283 کلمه

   و اما باورهای چاقی من.از ۱۰ سالگی به علت مصرف آمپول های کورتن اضافه وزن من شروع شد وهمینطور ادامه پیدا کرد و اشتهای من زیاد شدو اضافه وزن من همینطور زیاد شد.و من همیشه غصه میخوردم.تا کنکور که هی میخوردم و ۱۰۰ کیلو شدم و برای دانشگاه خودم را با ورزش و رژیم لاغر کردم و۸۷ کیلو شدم و بعد هم ۸۳ کیلو و ازدواج کردم و با مهمانی رفتن و زیاد خوردندچاق شدم و تا ۱۱۲ کیلو شدم و گریه میکردم و از خودم متنفر بودم و تا اینکه عمل کردم و به ۷۵ کیلو رسیدم و خوشحال بودم و بعد باردار شدم و چاق شدم و الان ۸۷ کیلو هستم و الان متوجه شدم لاغری فقط با ذهن ممکنه.همیشه میگفتم استخوان بندیه من درشته.پرخوری عصبی دارم.معده من گشاده و سیر نمیشه هیچ وقت.من تنبلم و من متابولیسمم پایینه.کم کاری تیرویید دارم و واسه همین چاقم و بدن من به شیرینی احتیاج داره و سردیم میشه آخه من سفید و بورم و سردمزاج.همیشه با زجر و سرزنش شیرینی و غذا خوردم.

   شام شب آدمو چاق میکنه.بعد از خواب بیدار شدن شیرینی باید بخورم.یه دو لقمه غدا سر قابلمه عصرها میخوردم.ریزه خواری در طول روز میکنم و بعضی مواقع فراتر از سیر شدن و در حال خفگی میخورم .تند تند میخورم و سرپایی و با عجله .اصلا غذا را نمیجوم.یه وعده غذا را در کمتر از ۵ دقیقه میخورم.غذا را اصلا چیدمان نمیکنم.وقتی گشنم میشه حالم بد میشه و سردرد میگیرم و بدنم میلرزه و فورا یه چیزی باید بخورم.اگر غذا دیر آماده بشه هول هولکی و یخ و سرد غذاهای یخچال را میخورم یا یه تکه شیرینی میخوروم.

   مسافرت وقت رعایت کردن نیست.همه چی میخوردم.باید حتما با غذا نان و برنج مصرف کنم.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار mohsenzadehyazdi@gmail.com
   1400/06/01 23:47
   مدت عضویت: 1089 روز
   امتیاز کاربر: 1034 سطح ۲: کاربر متوسطه
   محتوای دیدگاه: 201 کلمه

   سلام و درود خدمت استاد عزیز و دوستان

   من یک مدتی بود که دور شده بودم از مباحث و نتونستم به طور منظم گوش بدم اما این مدت به قول استاد گفتگوهای ذهنیم عوض شده بود و جالب بود برام که امروز استاد هم به این نکته اشاره کردند. دیگه هرچی میخورم به این فکر نمیکنم ک قرار چاقم کنه…

   اما در مورد اینکه چاقی من از کی شروع شد چیزی ک یادم میاد از زمان بلوغ به بعد بود.بیشتر غذا میخوردم و هر روز چاقتر میشدم میگفتن چون همش میشینی و درس میخونی و تحرک نداری چاق شدی از همون وقت همش در حال کاهش وزن بودم رژیم باشگاه و….

   تا اینکه حدود ۹۰کیلویی بودم و برای بارداری وزن کم کردم و دوباره به محض حاملگی اون اضافه ها برگشت یادمه ۱۰۰کیلو بودم اخرین وزن گیری و نوزاد ۲۷۰۰گرمی رو دنیا آوردم🥲🥲تموم حرفای استاد انگار زندگی من بود.

   بعد زایمان هم تقویت بزرگتر ها ادامه داشت.و حتی کم خوری ها اعتراض به دنبال داشت.اما من وقتی تنها بودم گوش نمی دادم و ورزش میکردم و کم میخوردم نکنه یکم کمتر بشم.حس بدی داشتم به خودم و این چرخه همچنان ادامه داشت تا امروز ک با شما اشنا شدم.توکل ب  خدا ادامه میدم تا موفقیت

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار binamahin@gmail.com
   1400/05/31 01:09
   مدت عضویت: 1069 روز
   امتیاز کاربر: 39
   محتوای دیدگاه: 328 کلمه

   سلام دوستان و سلام بر استاد گرامی که دریچه جدیدی از زندگی را برمن آشکار کرد ومن را وادار به فکر کردن روی یک مسائلی کرد که اصلا باورم نمی شد من فکر نمی کردم چاقی مربوط به ذهن باشد مثلا پرخوری عصبی است و باعث چاقی میشود خیلی شنیده بودم اما نمیدانستم که ذهن روی آن برنامه ریزی میکند و نهایت ما را بسوی چاقی هدایت میکند من از کودکی کمی چاق شدم ولی دلیلش را دقیقا نمی دانم اما از وقتی ازدواج کردم وحامله شدم اطرافیان میگفتند تو حالا دیگه دونفری و باید برا بچه هم جدا بخوری ومن ۱۵ کیلو اضافه وزن پیدا کردم و بعد از زایمان دوباره لاغر شدم. و الان با گوش دادن به فایل های استاد کم کم به باورها وصحبتهای دیگران که باعث چاقی میشوند آگاه شدم من همیشه تا میومدم یک شیرینی بخورم سریع ذهنم متوجه چاقی میشد و تا میخوردم عداب    وجدان میگرفتم تا حالا نشده بود یک کیک ویا یک شیرینی بخورم وبه چاقی فکر نکنم .اما چند روزی است که با آرامش وخیال راحت غذا ویا کمی کیک میخورم البته من فرمولهای چاقی را پیدا کردم و تازه دراین درس امروز فهمیدم که ذهن تمایل به بیشتر دارد.بیخود نیست که ما چاق میشیم .باورها ،و رفتارهای پدر و مادر یا همسر در همه مراحل زندگی ونه فقط چاقی روی ما آثر میگذارد و سرنوشت ما را میسازد چون ذهن ما با آنهابرنامه ریزی می کند یعنی تصویر آن را میسازد وقتی تصویر ساخته شد جسم هم با آن هماهنگ میشود وتبدیل به رفتار ودر نهایت عادت میشود پس طبق درسهای قبلی توجه به چاقی ، وزن کردن خود ، زمان بندی برای لاغر شدن ، کالری شماری مواد غذایی ، باورها و رفتارها و گفته های دیگران و…..همه این ها نقش اساسی درچاق شدن و چاق ماندن دارد.پس اول از همه باید سطح آگاهی را بالا برد و سپس فرمولهای چاقی را پیدا کرد ودر مرحله بعد استمرار در انجام تمریناتی که استاد گرامی میفرمایند

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   امتیاز کاربر: 16070 سطح ۵: هنرجوی متوسطه
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 616 کلمه

   به نام خدا

   وقت شما بخیر عزیزان

   من هم از  سر حاملگی به بعد چاق شدم و بعد از زایمان هی چاق و لاغر شدم ولی دیگه بهم موند من هم چاقی و باور کرده بودم چون این حرفها و شنیده بودم و باور کرده بودم که آدم بعد از زایمان چاق می شه بچه شیر بدی چاق می شی از زمان حاملگی من یادمه که می شنیدم باید همه چی بخوری به بچه برسه اینو بخوری اونو بخوری بعد از زایمان هم یادمه مادر بزرگم هم پلوی من بودن می گفتن به مامانم اینو درست کن اونو درست کن شیر می ده بچه رو من صبح که بلند می شدم از خواب مامانم با یه لیوان شیر موز توت فرنگی نمی دونم یه اسموتی به چه بزرگی درست کی کرد می داد به من خلاصه دستشون درد نکنه من که پشیمون نیستم دیگه اونها هم تجربه هاشون همین بوده اگه این کارا رو نمی کردن من هم الان اینجا نبودم در این مسیر و خیلی چیزها و یاد نمی گرفتم در کنار لاغر شدن خدا رو شکر . خلاصه این اواخر من هم واقعا تسلیم شده بودم و خداوند منو هدایت کرد.

   این دارو خوردن هم شنیده بودم کورتون آدم و چاق می کنه و اثرش و روی خالم می دیدم هی مامانم می گفت چون کورتون می خوره چاق می شه . همه هم هم چیز و باور می کنن دیگه .من هم همینطور بودم ولی بعد از ازدواج هم چاق نشدم در صورتیکه اینو شنیده بودم زیاد ولی ۸ سال بعدازظهر ازدواج من بچه دار شدم تا اون موقع من چاق نبودم و خیلی متناسب بودم 

   و یادمه اون موقع ها مامانم می گفت اصلا ما ها هممون پاهامون چاقه و لاغر نمی شه ولی بالاتنمون لاغره هر کاری هم بکنیم لاغر نمی شه  تو هم به عمه هات رفتی اونا هم پاهاشون چاقه… ولی به خدا الان می گم که من قبلا چقدر ورزش می کردم برای پاهام و دوست داشتم پاهام لاغر شه ولی الان خدا رو شکر خیلی لاغر تر شده هیچ وقت من با رژیم نتونسته بودم سایز شلوارک ۴ بپوشم و خودم واقعا دوست دارم دخترم هم که الان تابستون اومده پلومون هی می گه مامی چقدر کوچیک شدی …

   مخصوصا یه وقتا می گه اشاره می کنه به پاهام . من هم تا قبل از دوره باورم این بود که من پاهام چاقه و لاغر نمی شه .

   یکی از همسایهای ما ۴ تا بچه داره خودش هنوز عین دختر بچه هاست انگار نه انگار ماشالله

   همیشه ذهن دنبال بیشتر کردنه من هم الان لاغر شدن و یاد گرفتم تا حدی خدا رو شکر انشالله همیشه و هر روز اینو گسترش بده .

   تمام فعالیت های ما تحت کنترل مغز ماست از جمله رفتار غذایی ما . منم همه اینها رو شنیده بودم معدم گشاد شده ،شیرینی می کشه ….تفاوت در فرمانهای مغزیه افراد چاق و لاغر . 

   منم همینطور بودم یه خورده که فعالیت داشتم می گفتم گشنم شده باید بیشتر بخورم فرمولهای غلط که رفتار ما رو عوض می کنه به سمت چاقی

   هر چیزی و باور کردی در جسمت می بینی . من یادم پدر خدا بیامرزم سالها  همیشه وزنشون ثابت بود چون رفتار غذایش مثل رفتارهای دیگشه اوریجیناله عوض نشده خدا بیامرزه خیلی هم شیرینی دوست داشت ناپلونی اونجا هم که همیشه شیرینی هست تو خونه ها جعبه جعبه .مغز ما بر اساس تصویرها فرمان صادر می کنه و ما اجرا کننده هستیم.

   موقع رژیم مغز فرمان می ده که انقدر غذا بخور ولی رژیمی به یه مقدار معین . ‌شما نمی خوای فرمان و اجرا کنی و شکست می خوریم در رژیم .

   من هم عادت هام شبیه مامانم بود تا قبل از ازدواج اصلا هر چی مامانم دوست داست منم همینطور .

   بر اساس باورها فرمولها فعال می شه و رفتارها عوض می شه.

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 17 از 4 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار *Somayeh*
   1400/05/28 16:31
   مدت عضویت: 1064 روز
   امتیاز کاربر: 45
   محتوای دیدگاه: 513 کلمه

   سلام بر استادعزیز ومشتاقان تناسب اندام

   تو یه فایلی از استاد شنیدم که دیدن و شنیدن و صحبت کردن دریه موضوعی باعث تصویرسازی ذهنی اون موضوع میشه .

   من چون خودم تقریبا تا سن ۲۵ سالگی متناسب بودم و هرچی دلم میخاست بدون ترس میخوردم شاید باورتون نشه بیشتراوقات ناهارمون ماست خامه ای بود که مامانم خامه ها رو جمع میکرد و برامون ماست خامه ای درست میکرد تقریبا میشه گفت صبحانمون هرصبح کره با مربا بود واصلا نمیدونستیم چاقی چیه ؟ برای ناهارمون هم اکثرا اردک محلی ومرغ محلی درست میکردیم . نمیدونم این اصطلاح که خوردن باعث چاقی میشه از کجا نشات گرفته و پخش شده . 

   آخه یادم میاد پدربزرگها و مادربزرگهامون هم مرتب کره . خامه و حیوانات محلی و… استفاده میکردن و یادم نمیاد دوربریهام به خاطر چربی خون . چربی کبد و… مریض یا مرده باشن . بگذریم .

   بعد سن ۲۵ یادم میاد که یه پسر همسایه داشتیم که خیلی چاق بود و خیلی هم شر وشور داشت وقتی سروصدا نبود همه میفهمیدن که اون خونه نیست .

   ازقضا اون تواون سالها درسش تموم شده بود و به قول خودش هرجا واسه کارمیرفت بهش به خاطر چاقی کارنمی دادن وهمش پیش همساده ها از وضعیت جسمی اش گله میکرد و… . همین باعث شد که یه همسادمون که شب کاربود وبایستی روز میخوابید یا پدرم که خسته میومد خونه ومیخاست بخوابه سرو صدای این پسره چون تن صداش بلند بود حواس همه رو به خودش جلب کنه و توخونه ما هم صحبت این پسره بود که چون سرکارنمیره چاق هست وتبله و تحرک نداره وهمش آژانس میگیره واسه رفت و آمد .

   و تکرار همین حرفها کم کم باورهای غلطی رو توذهن ما بچه ها ایجاد کرد که کم تحرکی یعنی چاق شدن .

   واز طرفی عموم هم چاق بود و تپل و سفید وخوش رو که همه دوسش داشتند و میدیدیم که وقتی میوه میخوره یه بشقاب رو پرمیکنه از میوه یا غذا به مقدار زیاد میخوره واین باور که خوردن زیاد باعث چاقی میشه توذهنم حک بشه .

   ازطرفی خواهرم همش میگفت بچه پولدارها تپل اند وقشنگ چون غذای خوب میخورند و در رفاه هستندو همین باعث باور بعدی درذهنم شد .

   حالا من که تا سن ۲۵ متناسب بودم وبعد فارغ التحصیلی شاغل شدم خوب کارم پشت میزنشینی و کم بودن تحرک بود این باورم باعث شد کم کم چاق بشم . 

   ازطرفی تو ذهنم بود پولدارها رفاه بیشتری دارند وچاق وتپل وزیبا هستند وقتی شاغل شدم و حقوق میگرفتم و بهترشدن وضع مالیم برابرشد با تحقق باور . و ازخونه ای که هیچ آزادی نداشتیم وارد محیط کاری شدیم و میتونستم بعضی چیزها رو که دلم میخواست بخرم و رفاه بیشتر بازتحقق باور وچاق تر شدن .

   الان که فکرشو میکنم من داخل محیط کاریم کلی خانم دیگه بودند که کارشون مثل من پشت میزنشینی بود وحقوقشان مثل من ولی کاملا متناسب بودند . 

   پس تفاوت من با آنها در همین قدرت ذهن بود وذهنی که تونسته اونها رو متناسب کنه تونسته منو چاق کنه .

   پس من هم به لطف الهی و با کمک استادعزیز وفایل های دوره و با اراده خودم تلاشم رومیکنم تا ذهنم رو برای متناسب شدن برنامه ریزی کنم .

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار afsaneh5700@gmail.com
   1400/05/26 11:01
   مدت عضویت: 1182 روز
   امتیاز کاربر: 2005 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 754 کلمه

   بنام خداوند هدایتگر وهاب 

   سلام به دوستان زیبانگرشم 

   برای اینکه مشکلی رو حل کنیم اول باید ریشه یابی کنیم و ریشه اینکه چی شد و چطور شد که چاق شدم رو ریشه اش رو پیدا کنم تا بتونم خوده مسئله رو برای همیشه حل کنم برای اینکه ریشه رو پیدا کنیم و درستش کنیم باید برگردیم از زمانی که چاق شدیم و یاقبلترش که باعث شد فرمول چاقی و تصویرچاقی تو مغزمون ساخته بشه 

   من ازخودم بخوام ریشه چاقیم از سن ده سالگی به بعدچاق شدم چون یادمه مادرم همیشه میگفت من هم از بچگی تا الان چاق بودم و این تو ذهنم بود که پس منم چون مادرم چاقه منم چاق میشم و تو سن بلوغ چاقی من سرعت زیادی گرفت و غذاهای چرب و شبهاغذاهای سنگین و دیروقت شام میخوردیم رو هم عامل چاقم میدونستم چون اکثرا غذاهای سنگین ما در شام درست میشد تا پدرم میومد خونه دیرمیشد برای همین شام دیروقت میخوردیم و چون موقع مدرسه صبحها صبحانه نمیخوردم بجاش ابمیوه و بیسکویت میخوردم عامل دیگه چاقیم میدونستم و هم اینکه اره دیگه من استعداد چاقیم دارم نخورم یا بخورم بلاخره چاق میشم و این ترس چاقی تو ذهنم بود و حسرت خوردن اینکه خیلیا لاغرن من چاقم خیلی رو پایین اوردن اعتمادبنفسمم نقش داشت و خودمو ادم تنبل و کم تحرکی میدونستم و زیاد اهل فعالیت نیستم پس باید چاق باشم 

   پس ریشه چاقیم از کودکی 

   از خوردن شامهای سنگین و از غذاهای چرب از هله وهوله و کم تحرکی و داشتن استعدادم درچاقیم میدونستم چون همش دیگران بمن میگفتم تو هرکاریم کنی چون استعداد چاقی داری پس چاقی 

   و همه اینا باعث شدن در ذهنم فرمول چاقی ثبت بشه و چاقیم برای ذهنم طبیعی باشه و تصویر چاقیم در مغزم باشه و باورکنم که بخوام ونخوام من چاقم که همه اینها باعث باورهای من شدن که عادتهای در من شکل گرفت مثه اینکه تنبلم و کم تحرکم و زیاد حوصله فعالیت ندارم و زود خسته میشم و بخاطر اون تصویر تنبلیم این عادتها در رفتارم شکل گرفتن و هم بخاطر چاقیم همیشه غذا میخوردم حتی کم اون ترسه رو داشتم و گاهی باهیجان غذا میخوردم و خیلی وقتها تاخفگی میخوردم که بعد از دردمعده متوجه میشدم که زیادی خوردم گاهیم مثه استاد عصرونه بیسکویت و شیرینی و کلوچه با چای حتما باید میخوردم و گاهی این تنبلی و چاقی که تو ذهنم ثبت شده باعث میشه یه تصویر ذهنی که همش خوابم و خواب دوستم و یا انرژیم تحلیل میره و یافعالیت ندارم تو رفتارهام زیاده که بیشتر اینهارو عامل چاقیم میدونستم چون گاهی میشد واقعا غذا کم میخوردم اما این خواب زیادم ک کم تحرکیمو باعث و بانی چاقیم میدونستم که این باورم خودش باعث شده بود تو رفتار و جسمم اون عادت خستگی و تحلیل رفتن انرژی رو داشته باشم که الان متوجه شدم همه چی در ذهنم هست حتی این عادتهام در رفتار بخاطر اون باورهای که تو ذهنم ساختم شکل گرفته و با استفاده این دوره همش بخودم میگم من حتی اگه بخوابم یا فعالیتی نکنم چون مغزم و دستگاه های بدنم و گوارشم و کلی از سیستم بدنم از درون در حال فعالیتن اون غذای که الان یادگرفتم درحد نیاز و سیریم بخورم اونا رو تبدیل به انرژی میکنه و وارد سلولهام میکنه تا بدنم و مغزم از درون با انرژی بالا فعالیتشونا انجام بدن چون حتی اگه من خوابم باشم قلبم و نفس کشیدن و ریه هام و معده ام و کلیه هام و مغزم برای فرمانهای ک با سایر اعضای بدنم میده و رگهام و پوستم و هورمونهام و غده ها وتک تک سلولهای بدنم دارند فعالیت میکنند پس من بی تحرک نیستم بلکه همه اعضای بدنم کل شبانه روز درحال فعالیت هستند که فعالیت اینا خودشون باعث لاغری من میشه چون کلی انرژی باید مصرف کنند و غذای که من در حد نیازم میخورم در بدنم تبدیل به انرژی برای اعضای بدنم میشه پس الان میتونم باخیال راحت اون عامل غول خودمو که چاقی میدونستم یعنی کم تحرکی رو به کلی رد کنم و دیگه با اینکه همه چی تو ذهنمه من به ذهنم جسم لاغر که حق طبیعی من بوده و هست رو تصویرو فرمولشو میدم اونم با باورهای که ایجادمیکنم و عادتهای که در رفتارم شکل میگیره مثه رفتار وقتی سیرم بگم میل ندارم و یاد عادت رفتاری که به حدنیازم بخورم وقتی گرسنه هستم بخورم و وقتی سیرم نخورم که وقتی این فرمولهارو به ذهنم بده ذهنم تصویر لاغری رو در ذهنم شکل میده که باعث میشه باور به عادت تبدیل بشه و جسمم اون رفتارهارو انجام بده و جسمم لاغرومتناسب میشه و همه این مراحل درمسیر همراه با اگاهی و لذت بردنه 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار مه تاب
   1400/05/25 20:59
   مدت عضویت: 1137 روز
   امتیاز کاربر: 454 سطح ۱: کاربر مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,345 کلمه

   سلام همگی دوستان

   گام چهل و پنجم دلیل چاق شدن من:

   باور کردن و پذیرش چاقی مهمترین عامل چاقیه!! همین ذهنی که توانایی چاق کردن را داره مطمئنا توانایی لاغر کردن هم داره اگه همون طوری که برای چاق کردن ازش استفاده کردین برای لاغری هم ازش استفاده کنید!!

   باور کردن چاقی افراد را به چه شکلی سمت چاق شدن هدایت میکنه؟! افرادی که اضافه وزن دارن چند دسته تقسیم میشن: یکی افرادی که از کودکی اضافه وزن دارن و خیلی آرام آرام مثل زبان فارسی به آسانی در ما شکل گرفته مثل یادگرفتن راه رفتن!! وقتی کودک هستیم رفتار پدر مادر را میبینیم و مثل خیلی رفتار دیگه چاق شدن را از اون ها یاد میگیریم، یه سری ممکنه پدر مادر چاق هم نداشته باشن اما مادر خانواده علاقه داشته که فرزندش تپل باشه و باعث افتخار باشه!!! وقتی باور کردیم که چاق شدن ما طبیعی است ذهن ما فرمول هایی میسازه و بر اساس اون ها رفتارهایی به وجود میاره که ما به سمت چاق شدن هدایت میشیم و اصلا به تصمیم ما ارتباطی نداره همش ناخودآگاهه و مغز ما باور کرده که ما طبیعیه که چاق بشیم و فرمول هایی رو شکل میده که براساس اون ها دستوراتِ رفتار و عادت های ما صادر میشه و ما رفتار های آدم های چاق را در خودمون ایجاد میکنیم و با تکرار تشدیدشون میکنیم و دچار اضافه وزن میشیم!!

   یک دسته از افرادی که اضافه وزن دارن اونایی هستن که به واسطه حرف دیگران دچار اضافه وزن شدن، تا یه سنی خیلی لاغر بودن حتی مورد تمسخر قرار میگرفتن و چاق شدن جز رویاهاشون بوده البته فقط میخواستن یکم توپر بشن، سعی این افراد برای چاق شدن مثلا اجبار در پرخوری و مصرف دارو بالاخره ذهن اون ها میپذیره درخواست اون ها رو برای چاق شدن و مغز اون ها قبول میکنه که باید چاق بشن اما مشکل اینجاست که وقتی روند چاق شدن شروع میشه دیگه نمیتونن کنترلش کنن!!! این افراد عددی را برا چاق شدن مشخص نکردن مثلا ۴ کیلو فقط میخواستن هیکلشون پرتر بشه و وقتی مغز ما فرمول هایی را برای چاق شدن ایجاد می‌کنه و رفتارها براساس اون فرمول ها شکل میگیره دیگه که تا کی اون افراد اون ها رو تکرار کنن مشخص نیست!!!

   توصیه: افراد لاغر اصرار نکنید که چاق بشید چون دیگه مهار کردنش دست خودتون نیست!!⁦(。ŏ﹏ŏ)⁩

   دسته دیگه افراد اونایی هستن که به وسیله مصرف داروها اضافه وزن پیدا میکنن، طرف یه مشکلی براش پیش میاد به پزشک مراجعه میکنه و دارویی براش تجویز میکنه و میگه این دارو خیلی خوبه ولی یکی از مشکلاتش اینه که باعث چاقی میشه و اشتها رو زیاد میکنه، به دلیل اینکه فرد به پزشک خیلی اعتماد داره این حرفش شاید به اندازه اینکه بخواد یک جمله را طی یکسال در مغزش نهادینه کته تاثیر میذاره و اون فرد باور میکنه چون که داره قرص مصرف میکنه پس طبیعیه که چاق بشه و از همون روز مغزش شروع میکنه به ساخت فرمول هایی که فرد را دچار اضافه وزن کنه چون فرد منتظره درسته یکم نگران هست و میگه نکنه من چاق بشم ولی چون مجبوره دارو رو مصرف کنه در پس ذهنش منتظره که اضافه وزن پیدا کنه چونکه دکتر گفته!!!!!!⁦(ꏿ﹏ꏿ;)⁩ و بعد از مدت ها که دیگه قرص مصرف نمیکنن دیگه نمیتونن به حالت قبل برگردن!! این فرد روی مغز خودش تأثیر گذاشته و فرمول ها ساخته شده والان داره براساس اون فرمول ها کار میکنه قرص تاثیر نذاشته و این خود فرد بوده که چاقی را طبیعی کرده!!!

   یه سری افراد بعد از بارداری دچار اضافه وزن میشن و این افراد به حرف بزرگترها گوش میدن و هرکسی تجویزی میکنه که من فلانو خوردم تا بچه سالم باشه و اونا هم مصرف میکنن مواد غذایی را و به صورت دستی فرمول ها رو عوض میکنن در این افراد برعکس مورد های قبله و اول خودشون شروع میکنن به بیشتر خوردن غذاها تنوع ایجاد میکنن و چیزایی ک تالا نخوردن میخورن و برای مغزشون فرمول هایی ایجاد میکنن که من دوس دارم به این شکل رفتار کنم!!! بعد از بارداری هم بخاطر شیردهی یه سری مواد غذایی دیگه ای میخورن برای میزان شیردهی و هی میزان غذا رو بیشتر میکنه برای کمبود شیر!!! افسردگی بعد از زایمان اکثراً بخاطر اضافه وزنه مثلا طی ۵-۶ ماه ۲۰-۳۰ کیلو اضافه کرده و بدن در حالت یک شوک قرار میگیره چون بدن اون ها آمادگی این همه اضافه وزن را نداره!!!⁦(ᗒᗩᗕ)⁩

   چطور مغز داره کار چاق شدن را انجام میده؟! تمام فعالیت های بدنی ما تحت کنترل مغز ماست بنابراین رفتار غذایی ما هم تحت کنترل مغزه و این تصور اشتباهیه که افرادی که اضافه وزن دارن فکر میکنن معده اون ها باعث شده مثلا میگن معده ام گشاده یا میگن بدن من میکشه گرایش داره به شیرینی ولی این اشتباهه جسم ما به خودی خود هیچ نقشی در فرمان صادر کردن برای انجام حرکتی نداره یعنی دست را تا زمانی که اول بهش فکر نکنم نمیتونم حرکت بدم درسته این فرایند خیلی سریعه که قابل درک نیست و خب همین مغز هم داره رفتار غذایی افراد را کنترل میکنه، دلیل اینکه یک فرد متناسب رفتار غذاییش صحیحه ولی یک فرد چاق رفتار غذایی اشتباه داره هیجان زده است و پرخوری میکنه اینا بخاطر تفاوت در فرمان های مغزیه وگرنه جسم انسان ها که باهم تفاوتی نداره جسم انسان ها از نظر میزان نیاز به مصرف انرژی تفاوتی نداره اگر هم داشته باشه خیلی جزئیه!!! یک فردی که ورزشکاره نیازش به انرژی بیشتر شاید خیلی جزئی باشه به نسبت فردی که ورزشکار نیست!!! یک فرد چاق کافیه یه چند صد متر پیاده روی کنه بیشتر از روزای قبل غذا میخوره و این فرمول های اشتباهه مغزه که رفتار های غذایی رو به وجود میاره و در نهایت جسم را شکل میده!!

   ارتباط تنگاتنگی بین ذهن و جسم وجود داره هر چیزی را که باور کردی میتونی اون رو تو جسمت ببینی! 

   فرمول های مغزی ما برای خیلی از رفتارهامون غیرقابل تغییره مثل تنفس کردن با شروع دویدن تنفس تغییر میکنه اتوماتیک اما فرمول های غذایی دست ماست و میشه تغییرش داد چون ما در انتخاب مواد غذایی آزاد هستیم نمیشه سیستم اینطور بود که در انتخاب آزاد بودیم ولی فرمول ها قابل تغییر نبودن، باید خودت بتونی اقدام کنی و با اقدام کردن ها فرمول ها ساخته میشن و تایید و پررنگ میشن، ما خودمون عامل به واقعیت رسوندن تصاویر ذهنیمون هستیم وقتی باور کنیم که طبیعیه چاقی و تصاویر چاق درونمون شکل میگیره مغز ما براساس تصاویر ذهنیمون عمل میکنه و فرمول سازی میکنه!!! با رژیم و فشار جسمی تصاویر عوض نمیشن!!! مغز براساس تصویر فرمان صادر میکنه و ما اجراکننده هستیم و چاق میشیم و با رژیم مقابله با فرمان مغزی میکنیم و نافرمانی با مغز باعث ایجاد درگیری ذهنی میشه و در نهایت ذهن پیروز میشه چون تداخل به وجود میاد!!!

   افرادی که اضافه وزن دارن یا در حالت خفگی هستن یا سیری و چیزی به نام گرسنگی را تجربه نکردن افراد متناسب گرسنگی را دارن و سیری و پله استوپ این ها پله شروع ماست و باید حتما به حالت خفگی و فشار برسیم تا سیر بشیم!!!! 

   اشتها اصلا کجاست؟! مثلا غده است چیه؟؟ اشتها فقط فرمول ذهنیه که بر اساس اون مغز دستور میده به خوردن!! خیلی مهمه که ببینید چرا اضافه وزن پیدا کردین اگر جز دسته کودکی هستین و بر اساس اون چه عادت هایی درونت شکل گرفته ببین شبیه چه کسایی هست شبیه پدر مادرته ؟! یا بعد ازدواج چاق شدی که این هم یک فرمول که با دیدن و شنیدن در سن کمتر بوده و در زمان خودش این فرمول فعال میشه و رفتار غذایی تغییر میکنه و چاقتر میشن!!! اینکار برای ریشه یابیه!!

   من از بچگی تپل بودم و رفتار غذاییم شبیه مادرم بوده و از قدیم بچه تپل رو بیشتر دوست داشتن و من هم باور کردم که طبیعیه چاق باشم و واقعاً هم وقتی توجه میکنم خیلی رفتارهای اشتباهی داشتم که هیچکدوم دست خودم نبود و همه از فرمول هایی که از خانواده یاد گرفته بودم فرمان صادر میشدن و من هم مجبور به اطاعت بودم ولی الان با روش ذهنی در حال حک کردن فرمول های پاک نشدنی جدید در مغزم هستم که فرمان های متفاوتی صادر میکنن و رفتار درستی انجام میدهم!!

   مه تاب متناسب در حال جایگزینی فرمول‌های لاغری😍✌️

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار msh54972@gmail.com
   1400/05/25 01:11
   مدت عضویت: 1065 روز
   امتیاز کاربر: 237 سطح ۱: کاربر مبتدی
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,014 کلمه

   سلام سلام 

   گام ۴۵در مسیر لاغری من 

   مهمترین عامل چاقی باور کردن چاقی هست یعنی باورهای چاقی که باعث شده چاق شدن و چاق ماندن در ذهن ما طبیعی بشه و بگیم حق ماست چاق شدن چاق ماندن 

   ما از طریق ذهن و باورهای چاقی که اموزش دیدیم باور کردیم چاق شدیم پس الانم از روش ذهنی لاغر شدن صحیح ترین روش برای لاغر شدن است و ماندگارترین روش برای متناسب شدن است و راحت ترین مسیر 

   حالا ما افراد چاق از طریق ها مختلف و باورها مختلف چاق شدیم 

   از طریق دارو چاق شده اند بسیاری افرلد این افراد متناسب هستند میروند دکتر و دارو تجویز میکنه دکتر و تاکید میکنه این دارو ها چاق کننده هست و فرد از زمانی شروع میکنه به خوردن دارو انتظار چاق شدن دارد و باور میکنه که این دارو باید چاقش کنه ومنتظر چاقی هست و باور چاقی به وجود میاد چاق میشوند

   عده ای از بچگی چاق شده اند از طریق والدین خود که ان ها تشویق کرده اند به خوردن بیشتر.برای قوی شدن سالم بودن بزرگ شدن و تشویق میکنن فرد به خوردن بیشتر واسه رسیدن به هدف ها دیگه و فرد اموزش چاقی مبینه و چاق میشه به مرور 

   عده ای براساس حرفی چاق میشوند مثلا کسی میگه فلانی دیدی بعد ازدواج چاق شده ازدواج باعث چاقی میشه و نمونه هایی هم میبینه  و فرد متناسب هست تا زمانی که ازدواج میکنه و باور فرد به طور خودکار شروع میکنه و فرد انتظار چاق شدن دارد و به مرور رفتارهای فرد تغییر میکنه و تکرار تکرار میشه فرد چاق میکنه و فرد طبیعی میدونه این چاقی رو

   بیشتر خانم ها براساس اینکه باور میکنن که بارداری چاقی میاره و وقتی باردار میشوند منتظر چاقی هستند و به مرور رفتارها تغییر میشه و تکرار تکرار و به مرور این افراد چاق میشوند و باور دارند این چاقی طبیعی هست چون بارداری چاقی به وجود میاره یا بصورت دستی خودشان چاق میکنن واسه اینکه پسر سالم قوی داشته باشند شروع میکنن به زیاد خوردن و غذا ها مقوی خوردن زیاد خوردن رفتار فرد تغییر میکنه وفرد چاق میشه 

   بعضی از افراد براساس تیروئید یا بیماری ها دیگه چاق میشوند چون این افراد باور دارند چاق میشوند چون که بیماری تیروئید دارند یا هر بیماری دیگه که ان ها منشا چاقی خود میدادنند 

   بعضی از افراد ورزش نکردن شیرینی برنج فست فود نوشابه بی تحرکی ارث دلیل چاقی خود میدانند و باور میکنن که چاقی ارث بهشان رسیده یا چون پدر یا مادر انها چاق هست پس طبیعی هست چاق بشوند

   حالا ما افراد چاق به هر دلیلی هر حرفی باور کردیم و چاق شدن طبیعی کردیم پذیرفتیم که چاق شدن حق ماست طبیعی است که چاق بشیم و به مرور رفتارها تغییر کرد چاق شدیم  

   پس باور ها چاقی و طبیعی شدن چاقی در ذهن باعث به وجود امدن چاقی در جسم ما میشه و شرایط فیزیکی ما رو تغییر میدهد باورها ما 

   وقتی ما باور میکنیم که طبیعی هست چاق بشیم به هر دلیلی داریم تصویر ها ذهنی چاقی بیشتر از خودمان در ذهن مان ثبت میکنیم و مغز ما براساس تصویرها ذهنی فرمول سازی میکنه و دستور ها جدید میده و ما رو شبیه تصویرها ذهنی خودمان میکنه 

   مغز ما براساس تصویرهایی که خودمان در ذهن مان ثبت کردیم فرمان صادر میکنه و ما اجرا کننده هستیم و به راحتی چاق میشیم 

   ما افراد چاق همیشه در حالت خفگی بودیم یا سیری ولی افراد متناسب گرسنگی دارند با سیری همین تفاوت در خوردن باعث تفاوت در شکل ظاهری و جسمی ما شده 

   ماحالت خفگی سیری میدونستیم یعنی خوردن غذا رو برابر با خفگی میدونستیم اینقدر میخوردیم که دیگه به اون حالت درد خفگی برسیم و بگیم الان سیر شدیم که این حالت زشت زننده در حیوانات هم نیست ولی در ما انسان ها افراد چاق هست چون ذهن دست کاری کردیم فرمول ها ذهنی رو و تعریف ها از خوردن سیر شدن تغییر دادیم به این وضعیت جسمی رسیدیم 

   ولی در فرد متناسب چنین رفتار زشت زننده ای نیست چون که فرمول و باورها ذهنی خودشان تغییر نداده اند و یا سیر هستند یعنی به انداز نیاز بدن غذا خورده اند یا گرسنه هستند و میخواهند غذا بخورند به اندازه نیاز بدن واسه همین هم جسم این افراد متناسب هست چون فرمول ذهنی این افراد دست کاری نشده 

   من از زمان بچگی چاق شده ام چون از کوچیکی من تشویق کرده اند به خوردن واسه اینکه تپل قشنگ باشی قوی باشی بزرگ بشی و تحت تاثیر حرفها والدینم و تشویق ها و انگیزه خودم واسه تپل شدن قشنگ شدن شروع کردم به خوردن واسه اینکه چاق بشم و وقتی یکم بزرگ شده ام و متوجه شده ام که پدرم چاق هست و اطرافیان بهم میگفتند شبیه پدرت هستی همون جور چاق میشی یا  شبیه مادرت هستی چون پهلو داری و چاق شدن ارثی میدونستم دیگه و بعد کم تحرکی خوردن غذاها چرب فست فود شیرینی ورزش نکردن عامل چاقی خودم میدونستم و باور کردم که چاق شدن حق من هست و طبیعی شد در ذهنم  و چاق شده ام و رفتارهام بیشتر شبیه والدینم بود در خوردن و به همین روال ارام ارام با تکرار تکرار رفتارها چاق کننده که از تصویرها ذهنی من دستور گرفته بود بیشتر شد چاق چاق تر شدم 

   پس من از طریق باورها خودم که از طریق مختلف در ذهنم ثبت کردم و باعث به وجود امدن تصویر،ذهنی چاقی در من شد و دستورات رفتارها چاق کننده داد چاق شده ام الانم از طریق مسیرلاغری با ذهن باور ها خودم تغییر میدهم و تصویر ذهنی من از خودم تغییر میکنه و رفتارها جدیدی در من به وجود میاد و بعد جسم من تغییر میکنه من متناسب میشم به همین راحتی 

   پس باید بهانه رو کم کاری ها رو شکست ها قبل از مسیر اشتباه بزاریم کنار و با تعهد کامل و اشتیاق علاقه استمرار در مسیر صحیح قدم برداریم و ذهن اموزش بدیم باورها تغییر بدیم تا در نهایت جسم ما تغییر کنه و این راز موفق شدن و شگفتی ساز شدن و تا ابد متناسب شدن و متناسب ماندن هست ما فقط باورها تغییر بدیم دیگه بقیش خودش درست میشه جسم تغییر میکنه و ما متناسب میشیم و عکس ما در البوم شگفتی سازان قرار میگیره 

   به همین راحتی فقط باید باورها تغییر بدیم همین 

   شاد شادشاد باشید 

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 0 از 0 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار shahrbanou1346
   1400/05/06 21:45
   مدت عضویت: 1464 روز
   امتیاز کاربر: 22376 سطح ۶: هنرجوی پیشرفته
   دیدگاه فنی
   محتوای دیدگاه: 1,650 کلمه

     عرض سلام و وقت بخیر 

   موضوع این جلسه درباره باور چاقی و تاثیراتش در اضافه وزن بود .

   ___________________

   من می خوام از درس امروز استفاده  کنم و درباره باور لاغری و تاثیراتش در کاهش وزن صحبت کنم .یعنی می خوام فرمولهایی برای لاغری ازش استخراج کنم  .

   من حدود یکساله با این سایت آشنا شدم و سی ساله که ذهنم چاقه  وپر از فرمولهای چاق کننده اس و نتیجه اش حدااقل ۱۵ کیلو و حداکثر ۲۰ کیلو  اضافه وزنه .  اواخر بهمن سال گذشته دوره ورود به سرزمین لاغرهارو با عشق زیاد تهیه کردم  و از ۱۶ فروردین به طور جدی درسها و تمرینات این دوره ارو شروع کردم ….. هنوز تغییر چندانی از نظر جسمی نکردم و همچین انتظاری هم ندارم .من همچنان در حال آموزش متناسب شدن به ذهنم هستم .ذهنی که سی ساله چاقی رو یاد گرفته و بهش فکر کرده  نمیشه انتظار داشت در عرض چند ماه یک‌جسم لاغر که‌نه حتی لاغرتر تحویلم بده …..من فکر می کنم در دوره خیاطی  شرکت کردم و تا دوره و نکات آموزشی همراه با تمرین و تکرار به پایان نرسه نمی تونم از خودم انتظار دوخت لباس مجلسی داشته باشم .من صبر می کنم و لاغری جسمم رو به مغزم‌می سپارم مغزی که تحت فرمان الگوها و فرمولهای تثبیت شده ی ذهن منه .

   من باید همون مراحلی که برای چاق شدن طی کردم  همون مراحلو برای لاغر شدن طی کنم تا خیلی آسون و راحت بدون اینکه بخوام به چگونگی لاغریم فکر کنم متناسب بشم .یعنی چی که می بایست از همون‌مسیر چاقی لاغر بشم ؟ 

   یعنی اینکه  چاقی من بر اثر اجرای فرمولها رقم خورده .فرمول از کجا اومده ؟  از دیده ها و شنیده ها همراه با دلیل و مدرک .محاسبات دو دوتا چهارتا .

   مثلا بارها به ما گفته شد که ازدواج سبب چاقی و اضافه وزنه .

    هر کی این شنیده هارو باور کرده بی بروبرگرد بعد ازدواجش چاق شده .چون نه تنها شنیده بلکه دیده .و اینجوری توی ذهنش سند سازی شده .

    مثلا : من امروز پسر عمو    یا ،دختر خاله امو که یکسال پیش ازدواج کردن  دیدم که چاق شدن درصورتی که قبل ازدواجشون متناسب یا لاغر بودن . از اینجا به بعد این فرمول در ذهنم نقش می بنده و تثبیت میشه که   : ازدواج  = با چاقی  . خوب حالا فرض کن من در موقعیت ازدواج نیستم‌ اما این فرمول توو ذهن من  میره .میشه یه پکیج غیر فعال تااااااااااااا زمانی که‌من‌در موقعیت ازدواج قرار بگیرم . حالا این پکیج فعال میشه .اول در سطح فکر :  با خودم میگم  من ازدواج کردم  نکنه چاق بشم ؟ یاد همون دختر خاله متناسبم میفتم که بعد ازدواجش چاق شد …..دیگه این نکنه نکنه ها فایده ای نداره و اون فرمول برای به ظهور رسیدن به فعالیتش ادامه می ده .من قبول کردم که در موقعیت چاقی ام .وقتی باور دارم که چون ازدواج برابر است با چاق شدن و می بینم که خودمم ازدواج کردم  این برام بدیهیه که‌چاق بشم ….حالا که چاقی برام در این حالتی که هستم بدیهیه .محتویات ذهنیم که به شکل تصویرهایی از ازدواج کرده های چاقه  به مغز منتقل میشه و مغز مطابق با تصاویر دریافتی  فرمانهای چاق شونده صادر می کنه .و در اصل از ذهن داره فرمان می گیره .تصویرهای چاق در ذهن از طریق مغز تبدیل به واقعیت میشن و ما شاهد جسمی میشیم که به تدریج در حال چاق شدنه …دستور خوردن بیش از نیاز صادر میشه  وما از این دستور خواه ناخواه تبعیت می کنیم و وقتی سطح انرژی دریافتی بیش از نیازه ، سیستم سلولها هم از قبل با همون باور و فکر چاق کننده آماده شده .پس سیستم ذخیره چربی فعال میشه و ما شاهد اضافه وزن میشیم .

   خوب این یک‌مسیر ذهنیه که یک پروسه طی میشه و انتهای این‌مسیر میشه چاقی .

   حالا چطور فرمول لاغری از این در می آد ؟

   فرمول لاغری :   هر گاه لاغر شدن برای ما بدیهی بشه خیلی زود شاهد کاهش وزن خواهیم بود

    یعنی  باور لاغری = لاغرشدن 

     پذیرش اطلاعات دیداری و شنیداری  در مورد چاق شدن = چاق شدن 

   پس پذیرش اطلاعات دیداری و شنیداری از سایت تناسب فکری و تمرین و تکرا این اطلاعات همراه با باور  اینکه من می تونم لاغر بشم و این روش نتیجه میده  = لاغر تر شدن و سپس در صورت ادامه متناسب شدن و در صورت ادامه   = لاغری  .

   اول  از همه که مهمترین بخش داستان  لاغریه باور لاغریه .

   هر گاه باور کنیم که به این دلیل به اون دلیل ،بدیهیه که لاغر بشیم خیلی زود لاغری رو تجربه خواهیم کرد .

   ما در دوره سرزمین لاغرها ،با ساز و کار ذهن آشنا میشیم و بعد یاد می گیریم که چطور یک ذهن چاق رو به ذهنی لاغر تبدیل کنیم تا بعد از چندین ماه کار و تلاش نتیجه اشو در جسم خود به شکل کاهش وزن ببینیم .

   این نیاز به گذشت زمان خاص خودشو داره . من خودم از سن ۲۰ تا سی  رویام چند کیلو چاق شدن بود ۱۰ سال نا آگاهانه داشتم ذهنمو برای چاق شدن آماده می کردم  و به خودم یاد می دادم که چطوری باید چاق بشم  بعد از ۱۰ سال به تدریج چاق شدم تا پنج کیلو چاقی خوب بود راضی و خوشحال بودم به ۱۰ کیلو اضافه هم که رسیدم بازم بی خیالش بودم داشتم زندگی عادی خودمو می کردم ولی بعدش وقتی دیدم هر سال دارم چاقتر میشم و از تناسب دلخواه خارج میشم ترسیدم و به انواع روشهای اشتباه متداول متوسل شدم که هیچ نتیجه ای جز چاقتر شدن نداشت .

   می خوام اینو بگم اول از همه من باید لاغر شدن با قدرت ذهنمو باور کنم  .دلایلی که من با خودم درباره اش حرف می زنم تا این مسیله ارو برای خودم باورپذیر کنم ایناس :

   من باور می کنم که با قدرت ذهن میشه لاغر شد چرا که استاده این روش جناب عطار روشن ،بدون هیچ رژیم خاص ،بدون گرسنگی و رنج ،بدون فعالیت باشگاهی و ورزشی ،فقط از طریق عوض کردن فرمولهای ذهنیش ،موفق شد در عرض دو سال ۴۰ کیلو وزنشو کاهش بده  و هم اکنون بعد از چندین سال که از رسیدن به وزن دلخواهش گذشته  در این وزن ثابت مونده و وزنش برنگشته .اینو که دارم با چشم خودم می بینم دلیل به این واضحی .آیا همین یک دلیل کافی نیست که من باور کنم می تونم با استفاده از این روش متناسب بشم ؟ اون چیزی که منو نا امید می کنه القای حس عجله کردن برای لاغر شدن از طریق ذهن منفی باف یا همان شیطان رجیمه .

   اگر هنوز شکی داشته باشم ،این قدرت تخریب ذهن منفی باف منه که میشه بهش شیطان هم گفت.  وقتی که من می خواستم با باورهای بی اساس خودمو برای چاقی آماده کنم نیومد منو وسوسه کنه  شک به دلم بندازه و بگه  نه باور نکن اینجوری نمیشه چاق شد .مگه چاق شدن الکیه .فلانی رو ببین  ازدواج کرده ولی چاق نشده .فلانی رو ببین مادر پدرش چاقن ولی خودش لاغره پس باور نکن که چاقی ارثیه .

   چرا این‌جادوگر منفی باف نیومد اینارو بیخ گوش ما بگه که ما همینجور الکی الکی چاق نشیم .؟

   به محض اینکه باور کردیم که فلان‌چیز مارو چاق می کنه دربست قبولش کردیم و بعدم بخاطر همین پذیرش براحتی چاق شدیم و از هیکل افتادیم و در معرض انواع بیماری ها و دردها قرار گرفتیم .

   پس در نتیجه چاقی و چاق شدن راه شیطان و سقوط و بدبختیه و شیطان حسابی پشتیبانی می کنه .مثلا پرخوری رو در نظرمون یه کار بسیار لذت بخش تحت عنوان خوش اشتهایی جلوه می ده جوری که ما خیلی وقتا با یه دیس غذای دلخواهمون  اصلا عشقبازی می کنیم .

   خوب پس بیاییم به این دلایل بدیهی برای لاغر شدن با قدرت ذهن بیشتر فکر کنیم وباورش کنیم .

   تا باورش نکنیم اتفاقی نمیفته حتی اگر ساعتها بشینیم فایل گوش بدیم و بنویسیم .

   دومین مسیله بسیار مهم در گرفتن نتیجه از این راه و روش  منطقی کردن ذهنه .یعنی چی ؟ 

   یعنی اینکه ‌همانطوری که یک هنرجوی دوره خیاطی تا دوره خاص آموزشی رو طی نکنه و بارها به شکل عملی دوخت و دوز نکنه و آزمون عملی پایان دوره ارو نده  نمیشه بهش گفت خیاط و نمی تونه آموزشگاه یا کارگاه خیاطی بزنه و بهش مجوز اینکارو نمی دن  .همینطور هم تا دوره آموزش هنر لاغری با ذهن به پایان نرسه و همه نکته ها همه باورها و افکار چاق کننده شناسایی نشن و یکسری از آموزه هارو به شکل  عملی در متن زندگی پیاده نکنیم  در حد ایده آل متناسب نخواهیم شد .

   مثلا ما یاد می گیریم که تنها وقتی اقدام به خوردن کنیم که از درون به ما اعلام گرسنگی بشه نه به هر بهانه و دست آویزی . خوب حالا اگر بهش عمل نکنیم و از غذاها استفاده ابزاری کنیم مثلا برای فرو نشاندن خشم و استرس اقدام به خوردن کنیم  در روند لاغر شدن اختلال ایجاد می کنیم .یعنی رفتار غذاییمون در کنار پاکسازی یکسری از افکار و باورها باید اصلاح بشه ‌برای لاغر شدن باید همه جانبه پیش بریم تا نتیجه بگیریم .

   اگر می خوایم در طول دوره آموزشی با آرامش جلو بریم باید بدونیم که هیچ ماده غذایی چاق نمی کنه الا وقتی که بیش از نیاز بخوریم یا روی سیری اضافه بر سازمان بخوریم‌.

   حالا دیگه باید بشینیم ببینیم چه وقتهایی سیریم ولی می خوریم باید بهانه های پرخوری رو پیدا و حذف کنیم . 

   مسیله مهم بعدی که باید در این مسیر بهش خیلی توجه کنیم عجله نکردن و شک و تردید به خود راه ندادنه .

   وقتی هنوز یکماه نشده داریم تمرین می کنیم و فایل گوش می دیم یا میریم روی ترازو  که یکی از اشتباهات فوق العاده سنگین و با تبعات به شدت مخربه و می خوایم ببینیم حالا که بعد یکماه احساس سبک وزنی خاص می کنیم آیا وزن کم کردیم یا نه ؟ یا شروع می کنیم هر هفته با لباسهامون خودمونو سایز کردن .یا دایم جلوی آینه خودمونو چک کردن .اینا همه اش اشتباهه و حاکی از شک‌و تردید ما هم به توانایی خودمون در لاغر شدن و هم شک به تاثیرات تمرینات ذهنی در لاغر شدنه .

   خوده شک و تردید  ،یکی از موانع ذهنیه لاغریه .   

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 10 از 2 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم
   آواتار saberizahra80
   1400/05/05 11:54
   مدت عضویت: 1674 روز
   امتیاز کاربر: 3426 سطح ۳: کاربر پیشرفته
   مدال طلایی
   محتوای دیدگاه: 1,014 کلمه

   سلام🙂

   اول که میخوام تشکر کنم به خاطر اون فایل اول که امید و انگیزه مضاعف میده برای ادامه دادن و خاطر نشان میکنه تمام کسایی که به این مرحله رسیدن همون مشتاقان لاغری هستن و همون کسانی هستن که به خودباوری رسیدن و دیگه به هم خداوند و هم به خودشون و هم به این روش ایمان دارن و با تعهد دارن ادامه میده و اینها همون کسایی هستن که چه بخوان و چه نخوان لاغر میشن و در زمره شگفتی سازان قرار میگیرن😊

   وقتی نوشته های ابتدای فایل رو خوندم دیدم تمام دلایلی که شما عنوان کرده بود برای چاق شدن رو من قبلا همه رو داشتم و همه اینها دلایل چاق شدن من بودن و جالبه که بگم از زمان آشنایی من با این سایت در بسیاری از آدمهای اطرافم و حتی در مراجعین این باورها رو میبینم و بیشتر درک میکنم این حرف شما که میگین چاقی زبان مشترک بین ما است همین دیشب یه خانومی که در حال مصرفداردهای اعصاب هستن اضافه وزنشون رو داروهای اعصاب میدونستن و گفتن که در عرض بیست روز مانتویی که برای دوخت برده بودن و الان رفتن پرو کرده تنگ شده و خیاط با تعجب ازشون پرسیده بود که در عرض ۲۰ روز چاق تر شدی اونم گفته بود نمیدونم والا …‌ خلاصه یه جورایی این درسها برام مرور شد که اضافه وزن گرم به گرم و خیلی آرام بر ما اضافه میشه و وقتی ذهن ما چاقی رو بپذیره تمایل به گسترش اون داره بطوریکه میتونه در بیست روز لباس رو برای جسمت تنگ کنه….واقعا عجیب و شگفت آوره اینهمه توانایی و قدرت ذهن😮

   من از جمله کسایی بودم که کودکی لاغر بودم و بعد از بلوغ اضافه وزن پیدا کردم که البته اونم خیلی زیاد نبود و تا قبل از بارداری من ۶۲،۳بودم

   و در واقع اضافه ها در دوران بارداری اتفاق افتاد و من دقیق یادمه که حتی در همون ماههای اول من چاقیم شروع شد و این روند در ۹ ماه تا ۲۰،۲۵ کیلو اضافه وزن رسید و من هم بچه ای با وزن ۲۶۰۰ رو به دنیا آوردم و این اضافه ها با من موند و خیلی آروم آروم ۱۰،۱۲ کیلوش کم شد 

   در صورتیکه همزمان با من یکی از همکلاسیهام که حامله بود اتفاقا در ماههای اول به خاطر ویار شدید حدود ۴،۵ کیلو کم کرد و تازه بعد از ماه ۴ شروع به افزایش وزن کرد😬

   انقدر اضافه وزن من روندش سریع و افزایشی بود که در ماه ۴ به خاطر فشار خون بالا که دکترم گفت به خاطر وزن هست متخصص تغذیه مراجعه کردم و ایشون عم گفت که ما در دوران بارداری رژیم خاصی نداریم فقط پیاده روی کن و…. وبا اینجال یه برنامه خیلی ملو و ضعیف غذایی برام نوشت که من بگی نگی اجرا کردم و اون ماه اضافه نکردم و مامانم وقتی اینو فهمید ناراحت شد و گفت که بچه ات ضعیف میشه و کم جون میشه و….وخلاصه ما برنامه رو رها کردیم و پرخوری و چاق شدن و حتی فشار خون ۱۴/۹هم برام عادی شد …چون باور کرده بودم که من باردار برای بچم هم شده باید بیشتر بخورم عادی بود که چون پسر باردارم میلم به شیرینی بیشتره و چون باردارم هر چی هوس کردم باید بخورم و منم که فقط شیرینی جات هوس میکردم قشنگ یادمه با همین رفتارهای دستکاری شده کم کم صبحها از زور گرسنگی ۶ صبح دیگه خوابم نمیبرد و حتما صبحانه هم یا باید تخم مرغ میخورم یا خامه عسل چون با نون پنیر سیر نمیشدم یا زود گرسنه میشدم با همین صبحانه طرفای ۱۰ صبح دوباره دل ضعفه و گرسنگی و بوفه بیمارستان و یه شیر کاکائو بزرک با کیک صبحانه میخوردم ۱۲ و۱۲ونیم دوباره گرسنه بودم و یه بشقاب به قول شما تپه ای برنج میخوردم عصر بستنی سالار و…..همینطور پرخوری و اضافه وزن

   .در کتابهای ما علت افسردکی بعد از زایمان رو جدا شدن کودک از مادر بعد از ۹ ماه با هم بودن عنوان کردن و الان من این حرف شما رو هم کاملا قبول دارم که اینهمه اضافه وزن اونم در مدت کم هم یکی از دلایل افسردگی هست من خودم چاق شده بودم بعد ارز زایمان هم چاق مونده بودم در دوران شیردهی هم وزنم خوب کم نمیشد مانتوها و لباسهام تیره و با طرحهای ساده شده بودن از دیدن خودم درآینه بدم می اومد از پوشیدن لباسهای گشاد و زشت بدم می اومد از اینکه بچه باعث شده بود از درس و دانشگاه عقب بیوفتم ناراحت بودم توجه همسر و خانواده خودم و بقیه هم که فقط به بچه تازه متولد شده بود و حتی به خاطر شیر نداشتن و تپل نبودن بچه هم سرزنش میشدم و همه اینها باعث شده بود اون محبت رو به فرزندم نداشته باشم و مثل بقیه مادرا دوسش نداشته باشم و همین هم باعث عذاب وجدان من شده بود…..

   خدایی که چه دوران ناراحتی بود….افسردگی همینه دیگه ….

   الان دیگه میدونم که من چاقی رو یاد گرفتم مثل هر مهارت دیگه ای و با دیدن رفتارهای اطرافیانم و شنیده های اونا فرمولها در من شکل گرفتن و وقتی شاهد مثالش رو هم میدیدم بیشتر باور میکردم این فرمولها رو ووقتی خودم در اون شرایط قرار گرفتن اون فرمولها کار خودشون رو کردن و من رو به چاقی رسوندن 

   من بارها و بارها شنیده بودم که زن باردار باید به اندازه ۲ نفر غذا بخوره یا زن باردار هر چی هوسش شد باید براش تهیه کنن،یا زنی که پسر حامله اس بدنش شیرینی و گرمی رو میکشه،برای داشتن بچه سالم و تپل باید حسابی بخوری …..

   اطرافیانم رو هم دیده بودم که وقتی باردار میشدن چاق نیشدن که اینها هم شاهد مثالهای من بودن

   همین شد که من در دوران بارداری اینهمه چاق شدم با اینکه در کتابهامون خونده بودم که اضافه وزن طبیعی همون ۷،۸کیلو هست ولی اطلاعات پزشکی اینجا کاره ای نبود باورهای من کار خودشونو انجام میدادن….؛)

   خوب ذهنی که تونسته من رو چاق کنه میتونه من رو هم لاغر کنه چون قابلیت یادگیری داره و اطلاعات و آگاهی لاغر شدن هم از این سایت در اختیارشه پس فقط باید تکرار بشه تا شبکه سیناپسی قوی بشه و ذهن لاغر تشکیل بشه که کاملا ناخودآگاه رفتارهایی رو انجام بده و عادتهایی شکل بگیره که جسم رو متناسب میکنه و متناسب نگه میداره

   🙂

   برای ثبت امتیاز ، روی ستاره موردنظر کلیک کنید. ثبت امتیاز
   امتیاز: 15 از 3 رأی
   افزودن به علاقه مندی این دیدگاه را خواندم